PDA

Versiunea completa : Accesorii mireasa in Sibiu (bijuterii, diademe, voal etc.)

oanai
25.07.2006, 11:37:04
Am rochia in culoarea untului-crem deschis,pantofii aurii si-mi trebuie posetuta aurie.Unde as putea sa caut?

dada
25.07.2006, 14:30:28
ceau,

si eu am stat si m-am gandit daca vreau poseta sau nu dar am ajuns la concluzia ca mi-ar fi incomoda. Am trena, buchetul, cu o mana ma tin de mire sau nas, iar cu cealata trebe sa mai ridic si de rochie...:-&

si poseta daca nu sta cumva fixa numai m-ar incomoda...ca daca e sa ma sune cineva oricum nu am mana sa raspund...asa ca le dau cuiva sa le tina pe toate ce am nevoie....

Tu vrei posetutza sau bocelutza? ca era un site cu bocelutze in mare parte, parca .calinevents si ti le trimitea cu posta.#:-S

oanai
25.07.2006, 15:14:02
ceau,

si eu am stat si m-am gandit daca vreau poseta sau nu dar am ajuns la concluzia ca mi-ar fi incomoda. Am trena, buchetul, cu o mana ma tin de mire sau nas, iar cu cealata trebe sa mai ridic si de rochie...:-&

si poseta daca nu sta cumva fixa numai m-ar incomoda...ca daca e sa ma sune cineva oricum nu am mana sa raspund...asa ca le dau cuiva sa le tina pe toate ce am nevoie....

Tu vrei posetutza sau bocelutza? ca era un site cu bocelutze in mare parte, parca .calinevents si ti le trimitea cu posta.#:-S
Mai,nici eu n-am vrut initial poseta ca daca voiam din start mi-o luam din bucuresti :).Dar mi-au zis mai multe tipe(din familie si de la serviciu)ca nu se poate sa n-am ca unde-mi pun si eu un ruj,un rimel etc.Nici eu nu mai stiu ce vreau :( .Ma zapacesc de cap toti.
Mi-am comandat ieri verighetele.Am mai scapat de o treaba.
Pupici

alice
25.07.2006, 15:36:03
Nici eu nu vreau posetuta.Insarcinez eu pe cineva cu rimelul,rujul si ce mai trebuie.Verighete de unde?Ca si eu caut.

dada
25.07.2006, 16:16:25
Eu zic ca nu merita postutza ca imposibil sa nu ai pe cineva care sa-ti duca rujul si ce-ti mai trebuie ...ca la urma urmei si la baie tot vine cineva cu tine...si daca iti iei o ieftinitura (ca pentru altceva nu merita investitia) gandeste-te cum arata si cu rochia...si numai pentru o posetuza un drum la Bucuresti...nu stiu zau...
da aia de la carat au catalog cu modelele din strainatate? sunt scumpe$-) ?
ca m-as duce sa vad si eu inainte sa mergem la Bucuresti...:-B

:* :*

angi
25.07.2006, 16:44:17
posetuta aurie super draguta am vazut in c-ta pacat ca esti asa departe si n-o poti vedea. eu nu mi-am luat rochita, dar am considerat necesara poseta,a sa ca dupa pantofi al doilea luicru pe care mi l-am luat a fost poseta si n-am vrut sub nici o forma boceluta. stii ce se spune ca o femeie este mai feminina atunci cand are poseta. sfatul meu> nu renunta la ideea de a-ti lua poseta!

laura81
26.07.2006, 11:33:35
http://www.miresimireasa.ro/Members/laura81/album
Aici e si o poza cu posetuta mea . am luat-o pt ca mi-a placut ca era altceva decat boccelutele alea (mie nu-mi plac deloc). nu am avut treaba cu ea pt ca statea f bne pe umar, nici n-am stiut ca o am. dar nici nu mi-a trebuit la nimic. acuma sincer, voi credeti ca va apucati sa va refaceti machiajul in timpul nuntii? :)

laura81
26.07.2006, 11:34:06
http://www.miresimireasa.ro/Members/laura81/album
Aici e si o poza cu posetuta mea . am luat-o pt ca mi-a placut ca era altceva decat boccelutele alea (mie nu-mi plac deloc). nu am avut treaba cu ea pt ca statea f bne pe umar, nici n-am stiut ca o am. dar nici nu mi-a trebuit la nimic. acuma sincer, voi credeti ca va apucati sa va refaceti machiajul in timpul nuntii? :)

A, am uitat ce era mia important, am luat-o de peste drum de cedonia

anda_smuf
17.02.2007, 21:24:03
parerea mea este ca sa nu iti mai bati capul si cu asa ceva ca am inteles ca oricum la baie va trebui sa mergi cu sora/cumnata/mama/prietena si si daca vrei nu poti sa mergi singura asa ca e mult mai simplu sa le lasi pe ele sa care ce e de carat ca o sa ai tu destule. e un accesoriu dragut daca e important pentru tine chestia asta. :x

laura81
18.02.2007, 00:03:12
parerea mea este ca sa nu iti mai bati capul si cu asa ceva ca am inteles ca oricum la baie va trebui sa mergi cu sora/cumnata/mama/prietena si si daca vrei nu poti sa mergi singura asa ca e mult mai simplu sa le lasi pe ele sa care ce e de carat ca o sa ai tu destule. e un accesoriu dragut daca e important pentru tine chestia asta. :x
Stai linistita, poti merge singura la wc :)

anda_smuf
18.02.2007, 13:03:48
AAAAAAAAAAAA, deci tu nu stii ce am eu pe sub rochie...........
am asa: un strat de cercuri, doua de voaluri, alt strat de cercuri si vreo alte patru de tull.
crezi ca imi ajung doua persoane sa ma ajute?!:))

alison
18.02.2007, 14:42:54
:O mai incapi si tu pe dedesubt? Abia astept sa te vad imbracata. :)>-

laura81
18.02.2007, 14:57:08
AAAAAAAAAAAA, deci tu nu stii ce am eu pe sub rochie...........
am asa: un strat de cercuri, doua de voaluri, alt strat de cercuri si vreo alte patru de tull.
crezi ca imi ajung doua persoane sa ma ajute?!:))

Nu intelegde ce 2 straturi de cercuri pt ca oricum rochia sta pe cel care e mai umflat, cel de dedesubt teoretic nu are sens... pe tine nu arata sa infoiata rochia, esti sigura ca stii bine cate are pe dedesubt?:)):))
Oricum, ridici cel ma de dedesubt cerc si ar trebui sa mearga :-p

anda_smuf
19.02.2007, 23:45:46
mai, mie mi-a placut cum a stat pe ea rochita alintei si am intrebat-o ce avea pe sub pe privat si asa mi-a zis. mi-am notat si o sa execut fara prea multe intrebari ca s-asa mi-a raspuns cam greu.

Magdolna
06.06.2007, 13:56:12
Hello miresici. Am nunta pe 18 august si nu am gasit bijuterii si tiara care sa- mi placa. Vreau aurii. Ma puteti ajuta?>:D<

laura81
06.06.2007, 20:26:05
Aurii n-am vazut decat la o tipa din bucuresti, tot de pe forumul asta, imi pare rau ca nu-mi amintesc ce nick are. Am vazut undeva bijuterii pe crem, cu perlute, superbe daca nu esti superstitioasa. In rest ... sorry, n-am idee. oricum cauta in orase mai mari, ma indoiesc ca gasesti in sb. Poate in promenada? :-?

scumpis
24.09.2007, 20:31:47
buna, tuturor!

eu sunt noua pe site, dar voiam sa spun ca sunt de acord cu angi: trebuie sa ai o posetuta, saculet, ceva la nunta. eu nici cand ies pe strada in fiecare zi nu ies fara geanta decat daca merg la sport. cred ca la nunta mi s-ar parea ca nu m-am terminat de imbracat.

de asta voiam sa va si intreb: stiti vreun magazin/site unde mi-as putea gasi o gentuta de mireasa? cam ce preturi au?

ximo
25.09.2007, 16:11:26
buna, tuturor!

eu sunt noua pe site, dar voiam sa spun ca sunt de acord cu angi: trebuie sa ai o posetuta, saculet, ceva la nunta. eu nici cand ies pe strada in fiecare zi nu ies fara geanta decat daca merg la sport. cred ca la nunta mi s-ar parea ca nu m-am terminat de imbracat.

de asta voiam sa va si intreb: stiti vreun magazin/site unde mi-as putea gasi o gentuta de mireasa? cam ce preturi au?
Preturile variaza. De exemplu, eu pe a mea am luat-o cu 25 lei noi, depinde ce iti doresti!:*

prapadeala
25.09.2007, 16:34:14
buna, tuturor!

Important e sa te simti tu mireasa si sa iti placa ce porti >:D<. Eu nu am avut posetuta ca mise pare un accesoriu in plus la o mireasa.. tot ce am nevoie imi duce mirele si nasele si d-soarele de onoare, ca rolul lor este sa se ocupe de mine :D.. Am avut mainile ocupate cu tot felul, de la lumanari, buchet, mire, etc, si cu posetuta cred ca mi-era mai greu :)

Dar revenind la interbarea ta se gasesc posetute peste tot, nu stiu magazine de unde esti tu, poate de la 15, 20 de lei in sus, pana si la 100, depinde de model, de marca si cum e decorata

scumpis
25.09.2007, 19:03:03
multumesc mult, fetelor! am fost si eu prin lipscani, dar numai in trecere, n-am stat sa ma uit atent si nu prea am vazut nimic asa, la prima vedere.

eu as vrea ceva mai elegant, mai pretentios putin, pentru ca o sa ma vada toata familia, inclusiv rudele mai cu fite :), si as vrea sa fie totul perfect daca s-ar putea.

meghe
28.02.2008, 11:37:59
Eu o sa am saculet la nunta..am si gasit in sibiu, acolo de unde mi-am luat rochita si nu costa mult!;-)

ancka
12.06.2008, 19:45:20
Si Eu Mi-as Dori Din Toata Inima Sa Port Bijuterii Aurii, Dar Mai Astept Pana Sa Merg Sa Le Cumpar.am Vazut Ceva Auriu Pe Calea Dumbravii La Magic Moments Si La Promenada.

karmy
04.03.2009, 09:42:26
Eu nu vreau poseta...nici saculet...mi se pare ca o sa ma incurce si o sa ia din eleganta rochiei....
Buchetul imi va fi suficient.....si una din domnisoarele de onoare in poseta careia sa gasesc ce-mi trebuie :))

CONT-INCHIS-002
04.03.2009, 22:59:55
si eu imi voi cumpara posetuta am vazut la altele ca e practica!;;)

Arsaluis
05.03.2009, 12:27:09
Eu mi-am facut "posetuta" (care arata ca un cufar) la Simona, unde mi-am facut si rochia. Si a carat-o mama peste tot pentru ca mie nu mi-a folosit. Oricum nu poti pune mare lucru in ea, si nici nu ai unde sa o tii, avand deja buchetul. La primarie trebuie sa ai o mana libera ca sa poti semna, iar la biserica pentru verigheta. So, voi decideti...

karmy
14.04.2009, 11:55:07
Fetelor, eu am tot cautat in ultimul timp prin Sibiu ciorapi albi pentru marea zi...cu banda si fara, dar neaparat cu modele (fara model am gasit la Mondex in Carrefour) si am auzit ca gasesc ciorapi albi cu model in Metro. Voi de unde v-ati luat ciorapii? Si pe care ii preferati: pe cei cu banda sau cei clasici?
Mersic!

amy_ctin
14.04.2009, 12:13:07
Mie mi-ar placea cei cu banda. cu un pojartier sexy, e si comod si practic (ptr noaptea nuntii :-p)
Eu zic sa incerci la mondex pe Raului sau Malului (niciodata nu am stiut care e care) direct la reprezentanta lor. Sau incearca pe site. Eu stiu ca au modele.
Bafta!
Amy

AnamariaAlexandra
14.04.2009, 13:20:18
Eu mi-am luat simpli de la Mondex, albi..
:*:*:*

adelinapaun
14.04.2009, 13:37:26
Eu mi-am luat simpli de la Mondex, albi..
:*:*:*

eu mi-am luat albi simpli, dar cu banda; si bineinteles ca am luat si portjartier ;;)
le-am luat din dumbrava

amy_ctin
14.04.2009, 14:44:44
eu mi-am luat albi simpli, dar cu banda; si bineinteles ca am luat si portjartier ;;)
le-am luat din dumbrava
Si cat ai dat pe ei (dres+pojartier)?

any_voinea
14.04.2009, 15:00:21
eu mi-am luat simplii cu banda de la mondex. 2 perechi mi-au costat 45ron - ceva de genu. din cate stiu ciorapii mondex sunt foarte buni si rezistenti.

karmy
14.04.2009, 16:16:58
eu nu am purtat niciodata cu banda...sigur nu pica de pe tine cand ti-e lumea mai draga? si portjartierul e atasat de de un corset din acela alb cu sutien....sau am vazut ca se gasesc si separat...chiar sunt comode?

adelinapaun
14.04.2009, 16:19:44
Si cat ai dat pe ei (dres+pojartier)?

cred ca am platit vreo 40 lei pe ambele(nu mai stiu exact care cat a fost) #-o

AnamariaAlexandra
14.04.2009, 16:21:39
le-am luat din dumbrava

Draguta, tu ma stii ca sunt cat casa, mi-era prea teama sa nu raman de izbeliste...:-$:">

adelinapaun
14.04.2009, 16:22:45
eu nu am purtat niciodata cu banda...sigur nu pica de pe tine cand ti-e lumea mai draga? si portjartierul e atasat de de un corset din acela alb cu sutien....sau am vazut ca se gasesc si separat...chiar sunt comode?

din proprie experienta ( cam 80% din petrecerile unde am fost am purtat cu banda) iti spun ca nu este nici un pericol sa-ti pice daca iei masura care trebuie. Mi se par comozi, nu se mai vad dungi in talie....si nici nu-ti este cald...
portjartierul se gaseste si separat (nu doar cu corset-eu l-am luat fara)

adelinapaun
14.04.2009, 16:24:04

si am uitat sa scriu ca pe langa comoditate mai sunt si ...sexy...;;)

maria79
14.04.2009, 23:19:28
Buna miresici,si eu mi-am luat de la mag.Dumbrava ,cu banda si fara model,de la mondex,va spun ca sunt fff rezistenti,eu m-am descaltat la nunta si nu mi sau rupt sau ,,dus firul",si sunt foarte comozi.
spor la pregatiri pt ziua cea mare:*

Crisro
16.04.2009, 16:55:13
Eu i-am luat din Benvenuti! Au modele frumoase de la Gatta. Pretul nu-l mai retin.

alina_rus
12.08.2009, 17:04:26
Ajungand la capitolul <dilemele miresicilor>, posetuta sau fara posetuta? mi-am cumparat si eu o gentuta pe care am vazut-o in SUA, desi nu-i vedeam utilitatea in ziua nuntii, imi placea si cam atat.

Insa spre surprinderea mea,la nunta s-a dovedit a fi foarte utila, desi m-am facut ca uit de ea. Cu toate acestea mama a luat-o a pus in ea rujul meu preferat, batistute si telefonul mobil. Cand am cerut si eu un ruj ca nu aveam, mama mi-a intins posetuta si ce m-am bucurat cand ma vazut ce e in ea :-SS , plus de asta am intarziat la biserica, si trebuia sunat preotul, noroc cu mama si gentuta altfel, nu stiam pe ce numar sa sunam :D

Cateodata e numai buna la nevoie... plus ca mie mi-a si placut la nebunie

thedee
28.07.2010, 10:24:08
Pe mine ma intereseaza ceva care sa tine loc de voal si agrafe. O sa incep luni sa umblu pe la agentiile astea de nunti sa vedem ce au. Daca gasesc/nu gasesc va dau de stire.

stres_mic
29.07.2010, 09:02:06
Pe mine ma intereseaza ceva care sa tine loc de voal si agrafe. O sa incep luni sa umblu pe la agentiile astea de nunti sa vedem ce au. Daca gasesc/nu gasesc va dau de stire.

La ce te referi cand spui sa tina loc la voal? Oare ti-ar placea ceva gen voaleta?
Cred ca ar trebui sa gasesti la magazinele de "specialitate".