PDA

Versiunea completa : Accesorii mireasa in Ploiesti (bijuterii, diademe, voal etc.)

raluca_popeasca
12.06.2007, 22:06:56
Fetelor, eu mai am o luna pana la nunta si inca nu am gasit diadema:-SS .
Nu stiu unde sa mai acut, pt ca eu vreau ceva pe auriu dar foarte simplu.Pana acum n-am vazut nimik care sa-mi placa.
Voi de unde v-ati luat?
Eu am cautat la magazinele de pe gangul acela de la hale.

maxine
13.06.2007, 10:18:51
Fetelor, eu mai am o luna pana la nunta si inca nu am gasit diadema:-SS .
Nu stiu unde sa mai acut, pt ca eu vreau ceva pe auriu dar foarte simplu.Pana acum n-am vazut nimik care sa-mi placa.
Voi de unde v-ati luat?
Eu am cautat la magazinele de pe gangul acela de la hale.

Poti sa cauti la toate magazinele cu rochii de mireasa, majoritatea au si accesorii. Sau daca ai timp da o fuga in bucuresti pe lipscani sunt multe magazine cu asa ceva

raluca_popeasca
17.06.2007, 00:27:04
Poti sa cauti la toate magazinele cu rochii de mireasa, majoritatea au si accesorii. Sau daca ai timp da o fuga in bucuresti pe lipscani sunt multe magazine cu asa ceva

Ti-am ascultat sfatul si am fost pe Lipscani, am avut azi drum la Bucuresti si mi-am luat de acolo diadema. Nu as fi vrut totusi sa iau de acolo, dar nu am avut de ales. Nu aveam timp sa ma duc in alta parte sa caut si riscam sa nu mai gasesc deschis cand ma intorceam.
M-a frapat diferenta de preturi intre Bucuresti si Ploiesti. Ac diadema pe care o vasusem la noi cu 35 ron, acolo era cu 70 ron. Diferenta este f mare, din punctul meu de vedere (pt produse identice), plus ca , referitor la calitate nu stau f bine.
Asta e, important e ca mi-am gasit ce mi-am dorit. Acum sunt mai linistita. Mai am de cumparat sandalele si esarfa pt dezgatitul miresei.
pupici!!!!!!!!!!

gabrielalgs
17.06.2007, 19:30:33
Buna fetelor
Eu nu mi-am cumparat nimik
si in plus rochia pe care m-am tot chinuit sa mi-o aleg acum nu pot sa mi-o mai cumpar pentru ca vineri am afla ca sunt insarcinata.
Oricum sunt cea mai fericita.Insa nu stiu daca o sa fac fata la tot.
multi pupici

andreear
17.06.2007, 21:39:32
Buna fetelor
si in plus rochia pe care m-am tot chinuit sa mi-o aleg acum nu pot sa mi-o mai cumpar pentru ca vineri am afla ca sunt insarcinata.
multi pupici

Felicitarii!!!! Stai linistita iti vei gasi si asa rochita! Pupici!

dsy
18.06.2007, 01:48:10
Buna fetelor
multi pupici
Felicitari Gabriela!! Iti doresc o sarcina usoara si o nunta ca-n povesti %%-

maxine
18.06.2007, 11:26:47
Ti-am ascultat sfatul si am fost pe Lipscani, am avut azi drum la Bucuresti si mi-am luat de acolo diadema. Nu as fi vrut totusi sa iau de acolo, dar nu am avut de ales. Nu aveam timp sa ma duc in alta parte sa caut si riscam sa nu mai gasesc deschis cand ma intorceam.
M-a frapat diferenta de preturi intre Bucuresti si Ploiesti. Ac diadema pe care o vasusem la noi cu 35 ron, acolo era cu 70 ron. Diferenta este f mare, din punctul meu de vedere (pt produse identice), plus ca , referitor la calitate nu stau f bine.
Asta e, important e ca mi-am gasit ce mi-am dorit. Acum sunt mai linistita. Mai am de cumparat sandalele si esarfa pt dezgatitul miresei.
pupici!!!!!!!!!!

Da, ai dreptate cu preturile, sunt mult mai mari decat in Ploiesti, eu am observat in primul rand la rochia de mireasa pe care o vreau eu, care pe Lipscani e cu aproape 3 milioane mai scumpa decat in Ploiesti. Singurul avantaj pe Lipscani e ca sunt destul de multe magazine pentru mirese si ai sanse mai multe sa gasesti ceva frumos.

maxine
18.06.2007, 11:29:06
Buna fetelor
multi pupici

Felicitari!!!!!!!!! Stai linistita, sunt destule modele frumoase de rochite pentru viitoarele mamici. Sigur o sa gasesti ceva pe placul tau.

andreear
01.07.2007, 22:31:40
Eu imi caut niste bijuterii pt nunta ( nu vreau aur sau argint ) dar vreau ceva de calitate, elegant si simplu( sunt si prtebntioasa pe deasupra) si nu am gasit nimic pina acum, aveti ceva idei??? Multumesc!

maxine
02.07.2007, 11:46:01
Eu imi caut niste bijuterii pt nunta ( nu vreau aur sau argint ) dar vreau ceva de calitate, elegant si simplu( sunt si prtebntioasa pe deasupra) si nu am gasit nimic pina acum, aveti ceva idei??? Multumesc!

Si pe mine ma intereseaza. Prin magazine nu am vazut nimic care sa ma atraga, doar prin reviste am vazut cateva lucruri frumoase de la Carla Brillanti care au si niste preturi f bune dar din pacate magazinul e in Oradea (am inteles ca se poate face si comanda pe net dar nu stiu sigur) si de la Camelia Couaf&Tiares care are magazin in Bucuresti pe str Mircea Vulcanescu dar preturile sunt cam maricele

andreear
06.07.2007, 12:30:04
Chiar nu are nimeni nici o idee, nici un sfat ca eu deja m-am saturat luand la rand toate magazinele din Ploiesti si degeaba...:((

catalina_mihaela
27.03.2008, 18:19:33
fetelor,m-am gandit sa deschid un subiect ca poate asa ma lamuresc si eu...
inca nu mi-am luat rochia de mireasa dar daca va fi pe crem pot sa port bijuterii de aur sau nu?ce ziceti de perle?daca va fi rochia alba sa-mi iau gablonturi din acelea cu strasuri arginti?
astept sugestiile voastre
va pup

luci_ana
27.03.2008, 19:03:20
eu strasuri argintii clar nu o sa port. Ma gandesc la niste perlute(margele). Am cumparat o chestie de pus la gat care mie imi place. Pana la nunta insa sper sa gasesc si altceva.

mikimiki
31.03.2008, 11:12:43
eu am primit acest colier de la iubi meu special pentru al purta la nunta,
trebuie sa-mi gasesc cercei asortati

ankutza
31.03.2008, 11:26:06

Foarte frumusel colierul. Sa-l porti sanatoasa....\:D/
Pe mine ma bate gandul sa caut bijuteriile din aur alb...

lumiqgirl
06.04.2008, 11:37:50
Din punctul meu de vedere niste perlute sau ceva finut de aur sau argint ar fi cel mai potrivit, in nici un caz gablonturi lucioase/:)

mikimiki
10.04.2008, 13:56:44
Eu am gasit site-ul asta dupa care poti comanda bijuterii si nu sunt preturi foarte mari

eu mi-am gasit pe acest site niste cercei asortati cu colierul meu

http://www.tria-alfa.ro/magazin/?p=productsList&iCategory=4

mitzuskaya
10.04.2008, 14:32:14
Eu am gasit site-ul asta dupa care poti comanda bijuterii si nu sunt preturi foarte mari

eu mi-am gasit pe acest site niste cercei asortati cu colierul meu

http://www.tria-alfa.ro/magazin/?p=productsList&iCategory=4

sunt superbi , in genul acesta am avut si eu cercelusi ,, daca sunt buni la pret ...comandatiii ca pe bune ca gasesti greu in oras ceva frumos si de super calitate.

luci_ana
13.04.2008, 10:15:09
Tot vineri cand am trecut prin Balif, am vazut niste bijuterii super dragute. Din cate am observat eu cred ca era combinatie intre aur alb si perlute. Foarte frumoase. Numai ca nu era nici o vanzatoare la stand sa imi dea mai multe informatii.

CONT-INCHIS-047
13.04.2008, 10:57:39
Pe mine m-au cam apucat superstitiile :(( nu stiu de ce...nu as putea sa port perlute ca cica inseamna lacrimi...imi dau seama ca sunt simple superstitii, dar nu vreau sa risc :( :( :( offffffff Cred ca o sa iau ceva cu strasuri, sau ceva dragut din argint...ma mai gandesc eu...

andre10
11.05.2009, 12:22:51
Eu nu cred in superstitii, dar parca nu as purta perle la nunta.
Oricum inelul de logodna are o perluta... dar nu il dau jos la nunta ;;)

alinn82
13.06.2009, 16:41:47
Va rog daca ma puteti ajuta^:)^spuneti-mi unde as putea gasi genul acesta de palarioara ,dar pe crem?

olgutza26
18.06.2009, 12:00:59
Va rog daca ma puteti ajuta^:)^spuneti-mi unde as putea gasi genul acesta de palarioara ,dar pe crem?
am vazut in omnia un magazin cu multe palarioare (nu mai stiu la ce etaj - e imediat in dreapta scarilor). poate ai noroc sa gasesti ceea ce iti doresti

andreear
18.06.2009, 15:02:26
am vazut in omnia un magazin cu multe palarioare (nu mai stiu la ce etaj - e imediat in dreapta scarilor). poate ai noroc sa gasesti ceea ce iti doresti

Este la etj 2 in Omnia!

alinn82
11.07.2009, 07:47:01
Buna fetelor!A avut vreuna din voi la nunta,voaleta crem,sau intentioneaza sa achizitioneze?Eu tot caut si nu gasesc,Daca ma puteti ajuta?!^:)^

strumf08
12.07.2009, 13:41:12
Buna fetelor!A avut vreuna din voi la nunta,voaleta crem,sau intentioneaza sa achizitioneze?Eu tot caut si nu gasesc,Daca ma puteti ajuta?!^:)^

si eu vreau!!!!!#-o#-o#-o#-o#-o#-o

alisa_o
28.07.2009, 14:36:26
Fetelor vreau sa-mi cumpar si eu tulle pt arcada de acasa, si tot felul de chestii de decorat pt acasa dar nu stiu unde sa ma duc... eu nu sunt din Ploiesti, poate puteti sa-mi spuneti si mie... va rooooooooooog :-SS

grasuna
29.07.2009, 07:23:06
Fetelor vreau sa-mi cumpar si eu tulle pt arcada de acasa, si tot felul de chestii de decorat pt acasa dar nu stiu unde sa ma duc... eu nu sunt din Ploiesti, poate puteti sa-mi spuneti si mie... va rooooooooooog :-SS
Ai putea sa comanzi pe net! Tul si alete prostioare gasesti la casa hera.

vlarox
29.07.2009, 08:48:20
Ai putea sa comanzi pe net! Tul si alete prostioare gasesti la casa hera.

La mercerie nu se gaseste?

vlarox
29.07.2009, 08:49:35
Stie cineva unde pot gasi pieptene pentru prinderea voalului?

ionitacatalinaelena
12.08.2009, 15:16:17

buna tuturor si eu am acceasi problema, nu gasesc voaleta crem, ne poate vinde careva vreun pont?;-) multu.

grasuna
18.08.2009, 10:12:59
Dar voaleta alba ati vazut undeva?

hella
08.09.2009, 12:43:30
frumos colier,iar daca vrei cercei du-te in omnia jos ai sa gasesti,eu de acolo mi-am luat setul pentru nunta (cercei,inel si colier de argint cu perlute).bafta multa!

strumf08
09.09.2009, 07:10:02
frumos colier,iar daca vrei cercei du-te in omnia jos ai sa gasesti,eu de acolo mi-am luat setul pentru nunta (cercei,inel si colier de argint cu perlute).bafta multa!

miresica respectiva a facut nunta acum vreo 2 ani...:D :*

Gloriuta
09.09.2009, 11:21:21
nu-i problema, poate ii trebuie pentru botez!:-p

andreeaeea
21.09.2009, 21:25:26
eu mai degraba m-am gandit la niste bijuterii cat mai simple si mai elegante, care sa ne puna in evidenta frumusetea, nu sa ne impopotoneze ca un brad de craciun;))

andreeaeea
21.09.2009, 21:40:59
desi mai am un an pana la nunta, sunt foarte stresata .....sunt perfectionista din fire si fffffffff atenta la detalii...eu mi-am luat o voaleta crem din SUA...am facut comanda pe un site de acolo.

claudiam
06.10.2009, 19:54:51
Am pus intrebarea si la pantofi. Acum as vrea sa va intreb ce culoare ar tb sa fie voalul si saculetul miresei la o rochita crem.:-\:-\

olgutza26
07.10.2009, 07:47:03
parerea mea e ca ar trebui sa fie in ton cu rochita (posetuta din acelasi material daca s-ar putea), deci crem

dany_nro
07.10.2009, 09:55:00
Am pus intrebarea si la pantofi. Acum as vrea sa va intreb ce culoare ar tb sa fie voalul si saculetul miresei la o rochita crem.:-\:-\
de aceeasi parere sunt si eu si cred ca cel mai bine e sa le cumperi in acelasi timp cu rochitza ...e posibil ca si cremul sa difere ca nuanta.

cristina852002
08.10.2009, 07:52:03
Exact jobenul acesta l-am comandat eu pentru nunta. Daca vrei iti dau pm adresa tipei care mi l-a facut. E traznet!!! Face tot felul de accesorii pentru par. Pupici :*:*:*

paunand
22.10.2009, 07:45:39
eu mai degraba m-am gandit la niste bijuterii cat mai simple si mai elegante, care sa ne puna in evidenta frumusetea, nu sa ne impopotoneze ca un brad de craciun;))

De acord cu tine! Eu la nunta am avut doar o pereche de cercei si o bratara din argint cu cateva perlute. La gat nu am avut nimic iar pe cap o bentita foarte subtire cu o floricica discreta. Nu am vrut sa ma incarc prea mult sau sa stirbesc din frumusetea rochiei.

strumf08
22.10.2009, 14:50:40
eu am avut cercei si inel de aur, in forma de fundita ...si atat...

claudiam
23.10.2009, 08:11:11
Cred ca e bine ca intreb aici ca alt toppic nu am gasit. Voi ce ati purtat sau ce veti purta ca lenjerie intima: preferati un corset sau un sutien cu push-up pe sub rochita de mireasa?

paunand
23.10.2009, 08:39:27
Cred ca e bine ca intreb aici ca alt toppic nu am gasit. Voi ce ati purtat sau ce veti purta ca lenjerie intima: preferati un corset sau un sutien cu push-up pe sub rochita de mireasa?

Eu nu am purtat nimic...nici sutien, nici corset. Dar cred ca depinde foarte mult de rochie! Uite un topic unde se discuta mai mult despre lenjerie http://www.miresici.ro/showthread.php?t=82

olgutza26
23.10.2009, 09:27:08
cred ca asta depinde de modelul rochitei: daca are ea deja corset, la ce sa iti mai pui si tu?

claudiam
23.10.2009, 10:14:17
Merci fetelor si pentru sfat si pentru indrumare

claudiam
26.10.2009, 16:04:36
Si eu am un set frumos cu perlute, dar toata lumea zice ca aduk ghinon in ziua nuntii.

maridra
26.10.2009, 16:09:46
Si eu zic ca pentru nunta merita ceva mai deosebit, nu chiar gablont... Ai grija daca rochia e foarte plina, sa nu ai multe bijuterii. A mea a fost foarte.... infoiata, asa ca am avut cercei si lantisor foarte simplu, uite.

maridra
26.10.2009, 16:10:19
Si eu am un set frumos cu perlute, dar toata lumea zice ca aduk ghinon in ziua nuntii.
Nu lua in seama superstitiile. Nu aduce ghinion absolut nimic.

Princes
26.10.2009, 16:11:57
superb colierul!

claudiam
26.10.2009, 16:24:07
revin iar cu o intrebare-stiti daca exista magazin Helene in Ploiesti?

claudiam
27.10.2009, 16:06:03
Si eu zic ca pentru nunta merita ceva mai deosebit, nu chiar gablont... Ai grija daca rochia e foarte plina, sa nu ai multe bijuterii. A mea a fost foarte.... infoiata, asa ca am avut cercei si lantisor foarte simplu, uite.
o mireasa foarte frumoasa. Sa fii fericita si iubiat toata viata

hella
27.10.2009, 17:24:57
Eu nu am purtat nimic..acum depinde si de rochita dar am avut in noapea nuntii un desabie care la lasat masca pe sotul meu;));))

strumf08
29.10.2009, 14:32:37
cred ca asta depinde de modelul rochitei: daca are ea deja corset, la ce sa iti mai pui si tu?

eu nici sutien n-am avut....n-am mai fost nevoie....am avut ciorapi cu adeziv si imi cumparasem chiloti din dantela, dar fiind la ciclu am renuntat la idee, si am mers pe bumbac....

claudiam
31.10.2009, 09:16:16
ce groaznic!!!Eu deja m-a, apucat de calculat si nu o sa am probleme in ziua cea mare.

claudiam
31.10.2009, 09:17:46
Ciorapii cu adeziv de unde ti i-ai luat?

kristinuta
31.10.2009, 09:44:43
buna, vestimentatia mea a fost alcatuita dintr-un sutien (fara bretele), boxeri din dantela si dres cu adeziv...dpdv al meu corsetul e prea mult...deja rochia in sine are corset(depinde de rochie).eu am optat pt boxeri ca sa nu ma deranjeze tull-ul din care a fost rochita(am auzit multe pareri in acest sens). dres cu banda, iti gasesti in magazinele astea specializate pe dress-uri...

claudiam
01.11.2009, 09:35:56
Merci mult de informatie. Eu nu ajunsesem decat pe la Mondex si nu aveau

strumf08
02.11.2009, 08:40:40
ce groaznic!!!Eu deja m-a, apucat de calculat si nu o sa am probleme in ziua cea mare.

n-a fost deloc groaznic....mai greu un pic cu dusul la toaleta (noroc cu mama :D )...n-am avut ce-i face, mama natura are programul ei...;-)

strumf08
02.11.2009, 08:42:25

e un magazin pe langa hala, are multe produse de mercerie, dar si ciorapi...mai sunt si la nord 2 magazine (ale doamnelor )care au, dar am vazut ca sunt un pic mai scumpi...

ancaionela
02.11.2009, 15:08:10
Buna miresici!

Sper sa nu se considere reclama! Voalete gasiti aici **** modele ffff frumoase. Informatii puteti cere pe adresa de mail de pe site. Daca primesc info mai devreme vi le dau si voua tot aici!

Sper ca va sunt de folos!

Pupici!>:D<

hella
09.12.2009, 12:05:59
din omnia de la jolidon

anita20052005
08.02.2010, 12:59:44
buna fetelor am si o intrebare unde pot gasi diadema de mireasa mai finute si cosulet pt cocarde

vanessa24
10.02.2010, 20:30:41
depinde si de rochie zic eu,poate fii facuta in asa fel incat sa nu mai porti nici una nici alta,si mai trebuie sa te simti si comod nu toata incorsetata.depinde si de marimea sanilor si de modelul rochiei,cel mai bine probezi si cu si fara si vezi care e alegerea cea mai buna

adinavo
21.05.2010, 10:26:26
buna fetelor am si o intrebare unde pot gasi diadema de mireasa mai finute si cosulet pt cocarde

Buna :D
In spate la Palatul Culturii, dar nu cred ca o sa gasesti ceea ce iti place ( pt. ca toate sunt de anul trecut). Anul acesta se poarta florile in par. Bafta! :*

jeni_unik
19.07.2010, 14:19:59

ciorapi cu adeziv se gasesc si la magazinul "Nela Syle" de pe colt, vizavi de primarie si costa 18 lei perechea.

strumf08
20.07.2010, 09:57:26
ciorapi cu adeziv se gasesc si la magazinul "Nela Syle" de pe colt, vizavi de primarie si costa 18 lei perechea.

se gasesc oriunde: si la tuareg, la magazinul doamnelor, la hala, langa florarie.....

MariJo
23.07.2010, 19:55:06
Va pup, miresici!
Am si eu o intrebare! Aveti idee daca exista in Ploiesti vreun magazin de bijuterii care cumpara aur? Noi avem ceva aur si ne-am gandit ca am putea sa facem o economie la capitolul verighete :D

olgutza26
25.07.2010, 21:37:13
e o bijuterie pe strada teatrului. (asta daca vrei sa le faci dupa vreun model anume). Sfatul meu ar fi sa mergi in schimb pe republicii. e un magazin pe undeva aproape vis-a-vis de Mega Image. Acolo au verighete gata lucrate (cred ca aduse din Turcia) si primesc aur la schimb.

popi_princess
21.01.2011, 18:22:48
Haideti sa va zic ce afacere am facut!!! Mi-am luat o diadema , care, dupa o pot face lantic. Evident, tot la ei.Diadema e set cu bratara si cerceii, dar dupa am sa fac diadema lant,tare nu???Chiar imi pare bine, ca o sa-mi mai port amintirea de la nunta :)

Chirrox
15.03.2011, 08:36:51
Haideti sa va zic ce afacere am facut!!! Mi-am luat o diadema , care, dupa o pot face lantic. Evident, tot la ei.Diadema e set cu bratara si cerceii, dar dupa am sa fac diadema lant,tare nu???Chiar imi pare bine, ca o sa-mi mai port amintirea de la nunta :)

Buna. De unde ai cumparat diadema cu cerceii? Te intreb ca vreau si eu sa imi cumpar. E geniala ideea de a transforma diadema in lantic \:D/\:D/\:D/

Chirrox
09.07.2011, 10:55:01
Buna. De unde ai cumparat diadema cu cerceii? Te intreb ca vreau si eu sa imi cumpar. E geniala ideea de a transforma diadema in lantic \:D/\:D/\:D/

Nu mi se mai raspunde la intrebare?.....

olgutza26
09.07.2011, 16:02:38
miresica pe care ai intrebat-o nu a mai intrat pe forum de pe 21 ianuarie. probabil ca o fi si uitat de noi =((

flavianacostache
26.01.2012, 14:05:14
e o bijuterie pe strada teatrului. (asta daca vrei sa le faci dupa vreun model anume). Sfatul meu ar fi sa mergi in schimb pe republicii. e un magazin pe undeva aproape vis-a-vis de Mega Image. Acolo au verighete gata lucrate (cred ca aduse din Turcia) si primesc aur la schimb.

Da am fost si eu pe republicii acolo si am vazut niste modele superbe

tatiananegoita
02.06.2012, 12:10:18
Da am fost si eu pe republicii acolo si am vazut niste modele superbe
Da , ai si de unde sa alegi . Au multe modele

pufupufu
07.07.2012, 09:30:12
Eu mi-am comandat bijuteriile pe internet. Am vrut perle, am cautat un model sa-mi placa, l-am vazut pe site-ul unei doamne din Arad( o doamna foarte talentata, despre care am aflat ulterior ca este de fel din Ploiesti), i-am trimis poze cu rochita si mi l-a modificat putin sa se potriveasca si iata ce a iesit:
528605

Eu il ador!!!

alinamihayela
29.08.2012, 07:42:27
Va pup, miresici!
Am si eu o intrebare! Aveti idee daca exista in Ploiesti vreun magazin de bijuterii care cumpara aur? Noi avem ceva aur si ne-am gandit ca am putea sa facem o economie la capitolul verighete :D

Buna,

Nu stiu daca mai este de actualitate subiectul, dar poate raspunsul meu va fi de folos si viitoarelor miresici. Si noi am avut aur la schimb pentru verighete si chiar s-a cunoscut ca am facut o economie. Noi le-am luat din Mall-ul vechi (fostul Mercur), dar mai primesc aur la schimb si la Omnia de al SEVDA (parca asa ii spune magazinului).
La Mall-ul vechi, fata de magazinul din Omnia am gasit o varietate mai mare de modele, foarte bine lucrate.

raluca_avisalon
10.04.2013, 09:11:40
Buna,
Am niste colegi la munca care au avut nuntile anul trecut si si-au cumparat verighete made in Turcia, vreau sa va spun ca s-au crapat, feriti-va de aceste produse.
Aurul romanesc este cel mai bun.o:-)