PDA

Versiunea completa : Florarii in Ploiesti

Pagini : [1] 2

andreear
09.03.2007, 22:18:47
Buna fetelor!
Eu am o problema , nu stiu unde imi pot face buchetele, lumanarile in Ploiesti? Aveti ceva recomandari? Multumesc.

roxyana18s
10.03.2007, 16:20:02
si pe mine m-ar interesa .chiar nu stie nimeni?

madutza23
15.03.2007, 11:17:18
Buna!
te poti duce la Halele Centrale la florariile din piata. Iti fac orice de buchete si dak nu au florile le aduc pe comanda cred ca de la Bucuresti.

madalinahonciuc
17.03.2007, 17:48:58
Va recomand floraria Siati, din Carrefour; fac aranjamente super frumoase; daca mergeti seara pe la Carrefour, intrebati de catalogul pe care il au, si va vor arata fotografii de la diverse evenimente;

andreear
12.04.2007, 20:50:52
Va recomand floraria Siati, din Carrefour; fac aranjamente super frumoase; daca mergeti seara pe la Carrefour, intrebati de catalogul pe care il au, si va vor arata fotografii de la diverse evenimente;

Madalina, tu acolo iti faci buchetul, lumanarile? Cam cat te vor costa si ce flori vei alege? Multumesc

maxine
13.04.2007, 09:43:30
Mie mi le face firma de decoratiuni, lumanarile costa 350 ron iar buchetele 250 ron

anne_septembrie
13.04.2007, 10:12:41
Noi le-am facut cu cel care s-a ocupat de toate decoratiunile la restaurant, cred ca buchetul meu, al nasei si lumanarile au fost in jur de 5 milione si jumatate. Buchetul de la cununia civila a fost cadoul lor. Sunt cateva poze in semnatura in care apar florile, daca va plac cred ca mai am numarul lui de telefon sa puteti pune o intrebare. Multa bafta.

andreear
13.04.2007, 12:06:46
Noi le-am facut cu cel care s-a ocupat de toate decoratiunile la restaurant, cred ca buchetul meu, al nasei si lumanarile au fost in jur de 5 milione si jumatate. Buchetul de la cununia civila a fost cadoul lor. Sunt cateva poze in semnatura in care apar florile, daca va plac cred ca mai am numarul lui de telefon sa puteti pune o intrebare. Multa bafta.

Buna,

Imi poti spune cu ce firma de decoratiuni ati lucrat pt restaurant, si implicit pt flori? Multumesc mult

anne_septembrie
13.04.2007, 13:34:23
Cel care s-a ocupat la noi de decoratiuni se numeste Ionut Antonescu. Am numarul undeva, ti-l pot da pe privat. Firma nu mai stiu cum se numeste, am fost doar odata la sediu. El mi-a fost recomandat initial de o persoana de la restaurantul la care am facut nunta, ei lucrau des cu el, dar nu am avut incredere si nu l-am sunat. Apoi am intrebat un coleg care mai are actiuni si in Ploiesti si lui i-a fost recomandata tot aceasta persoana. Asa ca l-am sunat si am fost multumiti,mi-a placut rezultatul, dar in special mi-a placut ca a fost punctual, cand a zis ca vine sa monteze buchetul pe masina(acasa) a venit, a adus buchetelul de cununie dimineata si nu am avut un stres in plus in ziua respectiva.

alinutzapisicutza
25.04.2007, 14:43:51
Buna, fetelor! O varianta ar mai fi floraria Ma Fleur, care are magazine in Kaufland, Interex, Omnia si langa Catedrala Sf. Ioan. In iunie au nunta niste prieteni de-ai nostri si au apelat la serviciile acestei florarii. Deci inca nu va pot spune parerea mea despre aranjamentele lor, dar macar v-am sugerat inca o varianta. Oricum, stiu ca se ocupa de tot ce inseamna aranjamente florale, buchete, lumanari, etc.

dsy
16.06.2007, 12:45:33
Buna,
Are cineva idee unde se fac cele mai frumoase cocarde din ploiesti? Ca eu una am intrat pe ultima suta de metrii si nu am nici florile de pus in piept:-SS As ramane vesnic recunascatoare celei care m-ar indruma unde gasesc cele mai frumoase flori (cocarde) din ploiesti [-o< Multumesc!

maxine
18.06.2007, 11:40:49
Buna,
Are cineva idee unde se fac cele mai frumoase cocarde din ploiesti? Ca eu una am intrat pe ultima suta de metrii si nu am nici florile de pus in piept:-SS As ramane vesnic recunascatoare celei care m-ar indruma unde gasesc cele mai frumoase flori (cocarde) din ploiesti [-o< Multumesc!

Lumanarile si buchetarele mi le face agentia care-mi decoreaza si restaurantul, le-am ales dupa catalog. La cocarde am renuntat in favoarea marturiilor, insa am vazut unele f dragute la targul de nunti de la ploiesti la firma Cochet Design, cei care sunt distribuitori Mirandi

Mira
18.06.2007, 17:44:09
Cred ca amandoua suntem din ploiesti si amandoua in aceeasi zi nunta si amandoua in criza de timp fara cele necesare!Daca gasesti ceva plssss spune-mi si mie.Eu sosesc in tara duminica si apoi alerg dupa toate dar mi-ar fi de ajutor daca mi-ai spune sio mie unde.Si unde mai pui ca mai si botez.Alta alergatura:-p

tumpi
18.06.2007, 18:20:43
Buna

Am vazut mesajele voastre si daca raspunsul meu va poate ajuta o fac cu cea mai mare placere. Eu le-am comandat la flor. din gangul Galeriilor Comerciale. Mergeti acolo e langa coafor si vorbiti cu doamna Mariana. Daca vreti numarul vi-l trimit pe mesaje private. II puteti spune ca veniti din partea Cristinei. Ma stie ca pe un cal breaz la cat de mofturoasa sunt.

madalinahonciuc
20.06.2007, 21:12:21
Eu am avut cocarde din flori naturale; mirele, nasii si mamele au avut orhidee, iar nuntasii santini verde (e ca un nasturel, sau ca o crizantema in miniatura); iti recomand floraria SIATI din Carrefour, ei sunt cei care mi-au facut aranjamentele florale, lumanarile, buchetarele si cocardele. este o doamna care pune suflet cu adevarat in ceea ce face...Succes!

maxine
21.06.2007, 10:39:51
Madalina m-am uitat pe pozele de la nunta ta, ai fost superba!!! Rochia este f frumoasa, de unde ai luat-o?

dsy
24.06.2007, 16:02:39
Cred ca amandoua suntem din ploiesti si amandoua in aceeasi zi nunta si amandoua in criza de timp fara cele necesare!Daca gasesti ceva plssss spune-mi si mie.Eu sosesc in tara duminica si apoi alerg dupa toate dar mi-ar fi de ajutor daca mi-ai spune sio mie unde.Si unde mai pui ca mai si botez.Alta alergatura:-p
Ma bucur sa "vorbesc" cu o miresica din ploiesti care se casatoreste in aceasi zi cu mine<:-P Multe nu am reusit sa fac in saptamana care a trecut:-SS nici sa distribui toate invitatiile nu mi-a iesit:no_02: si unde mai pui, ca vreau sa plec si la mare cateva zile ca sa-mi refac bronzul;)) Sa speram ca, in ritmul in care ma misc, totul sa iasa bine si sa am parte de o nunta minunata si sa fiu o miresica fericita <:-P
Sa-ti spun ce am reusit sa fac pana acum: am gasit un local liber pentru data dorita de noi, am vorbit cu o agentie de organizat nunti, care se va ocupa de la aranjarea in biserica pana la focul de artificii, am cumparat vereghetele, am cumparat rochita de mireasa de la omnia, alb si negru( pe care nici nu am luat-o acasa....este la magazin....trebuie sa ma duc sa o probez saptamana aceasta ca sa vad daca mai ma cuprinde...hahaha....ca din cauza ca m-am lasat de fumat si a emotiilor cam am pus ceva kilograme pe mine:-s) plus tot trusoul ( pantofi, gentuta, diadema, colier, cercei etc) am cumparat costumul de ginerica si tot ce trebuie ca sa fie un mire frumos ;)) am vorbit cu preotul, am cumparat o parte din bautura, am cumparat o parte din mancare, am gasit saptamana asta un loc de unde am comandat florile pt nuntasi, am fost la o florarie din centru unde am comandat buchetarele, lumanarile si cocardele pentru mire, nasi si familie,am rezervat ora la fotograf, am vorbit cu un cameraman, am contractat o formatie de lautari
Mai am de facut: certificatul prenuptial, de programat la casa casatoriilor, de mers la preot ca sa ne spovedim ( asa a spus preotul), de cumparat apa minerala si sucurile, de gasit un dj, de cumparat restul de mancare, fructe, inghetata etc, de mers la mare ca sa-mi refac bronzul ;;) , de cumparat coronite pentru domnisoarele de onoare, de distribuit invitatiile pe care nu am reusit sa le dau pana acum, de ridicat florile pentru nuntasi, de mers la cosmetica, manechiura si coafor.........si cred ca mai sunt o gramada de care nu-mi amintesc acum..........sper sa termin si sa ma bucur de ziua aleasa sa fie cea mai deosebita din viata mea
Daca vrei sa te ajut cu ceva iti stau la dispozitie:* Iti doresc sa ai cea mai minunata si cea mai deosebita zi din viata ta!

Andreea_2007
05.09.2007, 12:25:05
Buna,

A colaborat cineva cu Lucky Wedding pana acum? Am semnat cu ei pt flori si filmare si as vrea sa stiu daca sunt ok.
Multumesc,

Andreea

analazarescu
14.01.2008, 12:46:42

si eu tot cu firma lui ionut antonescu inchei contract ....dar am o mica dilema....si sora mea si-a facut lumanarile tot la el ...si s-au desprins florile....picau pe drumu ...se facuse in masina numai flori si ierburi....la tine cum a fost?...ai avut din flori naturale?...au fost bune?

andreear
14.01.2008, 17:21:37
si eu tot cu firma lui ionut antonescu inchei contract ....dar am o mica dilema....si sora mea si-a facut lumanarile tot la el ...si s-au desprins florile....picau pe drumu ...se facuse in masina numai flori si ierburi....la tine cum a fost?...ai avut din flori naturale?...au fost bune?

Si eu tot cu Ionut am facut totul, inclusiv buchete, lumanari si au fost IMPECABILE!!!

luci_ana
24.01.2008, 14:11:49
Buna!
te poti duce la Halele Centrale la florariile din piata. Iti fac orice de buchete si dak nu au florile le aduc pe comanda cred ca de la Bucuresti.

Buna madutza .....avem nunta in aceeasi zi.
Iti doresc sa ai o nunta ca in povesti.

luci_ana
30.01.2008, 10:20:18
Miresicilor care ati terminat cu nunta. De unde ati luat cocarde. Ca de astea nu spune nimeni nimic. Ajutati-ne si pe noi , astea mai mici :)

mitzuskaya
30.01.2008, 10:38:26
Miresicilor care ati terminat cu nunta. De unde ati luat cocarde. Ca de astea nu spune nimeni nimic. Ajutati-ne si pe noi , astea mai mici :)
cocardele, marturiile,cosuletele, paharele,pernuta,pe toate le-am luat de la aceeasi firma ca sa fie in ton toate, sa stii ca sunt convenabile pt ca iti fac reduceri mari, de ex: mie mi-a mai trebuit dupa aceea cateva cocarde si marturii si am dat mai mult pe bucata nu am mai prins pretul de la targ.
se merita sa le iei de acum de la targ dar sunt si in oras magazine dar nu iti fac reducere indiferent cata cantitate cumperi, scuze mint am luat eu invitatii de la magazin si mi-a facut reducere....<:-P

luci_ana
31.01.2008, 13:21:30
cocardele, marturiile,cosuletele, paharele,pernuta,pe toate le-am luat de la aceeasi firma ca sa fie in ton toate, sa stii ca sunt convenabile pt ca iti fac reduceri mari, de ex: mie mi-a mai trebuit dupa aceea cateva cocarde si marturii si am dat mai mult pe bucata nu am mai prins pretul de la targ.
se merita sa le iei de acum de la targ dar sunt si in oras magazine dar nu iti fac reducere indiferent cata cantitate cumperi, scuze mint am luat eu invitatii de la magazin si mi-a facut reducere....<:-P

M smult
. Deci ee adevarat ca la targurile de nunti e posibil sa iti faca reducere.Inseamna ca am de lucru zilele astea pe la targ. Poate imi gasesc si pantofiori.

andreear
31.01.2008, 13:53:38
M smult
. Deci ee adevarat ca la targurile de nunti e posibil sa iti faca reducere.Inseamna ca am de lucru zilele astea pe la targ. Poate imi gasesc si pantofiori.

Eu am facut cocardele cu aceeasi firma care s-a ocupat de buchete, lumanari, aranjamente etc.....si evident a fost facuta o reducere la nivel de pachet!

CONT-INCHIS-047
31.01.2008, 18:37:53
Nu aveti si voi poze cu cocardele voastre???Mie imi plac acelea care reprezinta un trandafiras alb, dar as mai vrea sa vad si eu ce alte modele mai sunt(sincera sa fiu am acasa trandafirasi de culoare alba, crem, bleu si roz...acelasi model :) )

eveline63
07.02.2008, 17:17:30
:gen_14:...cum de pana acuma nu mi-a sarit in ochi postu?:-\ ..oricum...k s va ajut pot s va dau un link...care sper s va fie de folos.. sunt multe cocarde shi alte "chestii" ;)) folositoare pt nunti.

CONT-INCHIS-047
04.03.2008, 22:56:02
Eu, de curand am gasit sa cumpar cocarde (un trandafiras alb) mai ieftine decat au cumparat altii anul trecut.O fosta colega a cumparat cu 0,5Ron bucata, iar eu am gasit cu 0,13 Ron bucata.O sa pun si poze imediat ce le cumpar.Cam asa arata...am gasit o poza pe net...dar fara fundita (o sa o cumpar separat...4 Ron 10 metrii)

analazarescu
05.03.2008, 12:03:10
Eu, de curand am gasit sa cumpar cocarde (un trandafiras alb) mai ieftine decat au cumparat altii anul trecut.O fosta colega a cumparat cu 0,5Ron bucata, iar eu am gasit cu 0,13 Ron bucata.O sa pun si poze imediat ce le cumpar.Cam asa arata...am gasit o poza pe net...dar fara fundita (o sa o cumpar separat...4 Ron 10 metrii)

exact asa arata si al meu....eu i-am cumparat la set fara tiul ieftin ..am dat pe 144 bucati 120.000 si ii face o prietena de-a soacrei mele care s-a ocupat toata viata cu asa ceva...

CONT-INCHIS-047
05.03.2008, 14:17:03
exact asa arata si al meu....eu i-am cumparat la set fara tiul ieftin ..am dat pe 144 bucati 120.000 si ii face o prietena de-a soacrei mele care s-a ocupat toata viata cu asa ceva...
Inseamna ca sunt si mai ieftini.Ce altceva mai face?Poate imi scrii si mie intr-un pm poate iau legatura cu ea

Leia
05.03.2008, 14:28:50
Sunt f frumoase...si simple si micute.
Eu vreau sa iau la fel ptr toata lumea, nu mama si tata un fel, socrii un fel, fratele meu altul, etc, etc.
Am fost si eu domnisoara de onoare la o nunta si m-a enervat faptul ca o verisoara de-a miresei imi specifica ce cui sa pun...>:P

andreear
05.03.2008, 16:26:40

Asa le-am avut noi!!!!

cookyy
05.03.2008, 19:29:56
ceva de genul asta vom cauta si noi dar noua ne trebuie pe grena..ati vazut si asa? am mai vazut ceva din flori uscate dar..mi-e sa nu fie prea scumpe:-"

CONT-INCHIS-047
05.03.2008, 20:42:12
ceva de genul asta vom cauta si noi dar noua ne trebuie pe grena..ati vazut si asa? am mai vazut ceva din flori uscate dar..mi-e sa nu fie prea scumpe:-"
Am vazut pe un fel de visiniu asa, dar aveau si niste sclipici auriu si nu erau dragute

CONT-INCHIS-047
05.03.2008, 20:43:24
Asa le-am avut noi!!!!
Inseamna ca avem aceleasi gusturi :D

luci_ana
06.03.2008, 13:57:35
Si eu tto asa ceva as vrea. Poate pe alta culoare. Imi poti spune te rog de unde le-ai luat?

luci_ana
06.03.2008, 13:59:20
Sunt f frumoase...si simple si micute.
Eu vreau sa iau la fel ptr toata lumea, nu mama si tata un fel, socrii un fel, fratele meu altul, etc, etc.
Am fost si eu domnisoara de onoare la o nunta si m-a enervat faptul ca o verisoara de-a miresei imi specifica ce cui sa pun...>:P
Eu vbreau sa cumpar pt toti nuntasii la fel. Pentru parinti, mire si nasi as vrea sa iau cate un trandafir natural

catalina_mihaela
06.03.2008, 16:58:05
sa stii ca eu am fost in toamna in europa la bucuresti si mi-au sarit in ochi mai multe modele,culori si marimi ce imitau f bine trandafirii naturali
ca cei din poza de mai sus
erau pe o taraba alaturi de artificii tort,confetti etc

CONT-INCHIS-047
06.03.2008, 21:51:33
sa stii ca eu am fost in toamna in europa la bucuresti si mi-au sarit in ochi mai multe modele,culori si marimi ce imitau f bine trandafirii naturali
ca cei din poza de mai sus
erau pe o taraba alaturi de artificii tort,confetti etc

Am auzit ca in Europa se gasesc si kit-uri pentru marturii...Cred ca o sa merg si eu pe acolo.Pana una-alta mai arunc un ochi la targul de nunti.Apropo...Scuze ca sunt off topic, dar pana la urma unde se tine targul?La Doroftei sau la Sindicate?

andreear
07.03.2008, 14:02:59
Am auzit ca in Europa se gasesc si kit-uri pentru marturii...Cred ca o sa merg si eu pe acolo.Pana una-alta mai arunc un ochi la targul de nunti.Apropo...Scuze ca sunt off topic, dar pana la urma unde se tine targul?La Doroftei sau la Sindicate?

La Sindicate, am vazut ieri un baner mare cu reclama acestui targ!

CONT-INCHIS-047
07.03.2008, 16:42:38

Offfffff inseamna ca o sa fie naspa daca e acolo :( :( :(

CONT-INCHIS-047
10.03.2008, 15:49:56
Am cumparat cocardele :D

CONT-INCHIS-047
10.03.2008, 15:51:17
Sunt cam ingramadite...Sunt 252 Bucati...cu toate ca invitati avem in jur de 200 (sa mai ramana amintire).Au costat 32,5Ron :D

andreear
10.03.2008, 17:45:56

Foarte frumoase...

analazarescu
11.03.2008, 09:06:49
Si eu tto asa ceva as vrea. Poate pe alta culoare. Imi poti spune te rog de unde le-ai luat?

SCUZE ...pt intarziere..le-am luat din niro

analazarescu
11.03.2008, 09:10:32

nici eu nu stiu ce sa mai zic ...la doroftei stiu sigur ca nu pt ca este si targul de imbracaminte si incaltaminte in weekendul acesta....eu stiam de mult ca este la sindicate...dar am auzit ca ar fi pus un banner si la palat...acu eu nu l-am vazut pe cel de la palat...sunt tare confuza

luci_ana
11.03.2008, 11:43:30
N_aca eu zic ca le-ai luat foarte bine la pret. Imi poti spune ,te rog , de unde si daca mai erau si alte culori?

deeag
11.03.2008, 12:19:01
foarte frumoase n_anca ..............de unde le-ai luat !!
imi plac la nebunie sunt finute asa cum vreau si eu

CONT-INCHIS-047
11.03.2008, 14:23:32
Le-a luat mama din Gama Center.Pana in Ana Maria Pop (depozitul de bauturi), cum te duci spre strand pe partea stanga. Mai aveau crem (crem galbui asa) si parca a mai spus ca un fel de visiniu cu putin sclipici

danutzaxcata
11.03.2008, 17:28:39
nici eu nu stiu ce sa mai zic ...la doroftei stiu sigur ca nu pt ca este si targul de imbracaminte si incaltaminte in weekendul acesta....eu stiam de mult ca este la sindicate...dar am auzit ca ar fi pus un banner si la palat...acu eu nu l-am vazut pe cel de la palat...sunt tare confuza

La Palatul Culturii va fi. De fapt intr-un cort mare amplasat pe acolo. Sa vedem ce o iesi...

deeag
12.03.2008, 07:20:49
n_anca mersi mult pentru informatie .....cred ca o sa ma duc si eu sa ma uit pe acolo. te pup

CONT-INCHIS-047
13.03.2008, 14:21:12
n_anca mersi mult pentru informatie .....cred ca o sa ma duc si eu sa ma uit pe acolo. te pup
Nu ai pentru ce.Pupici!

luci_ana
13.03.2008, 22:04:52
La Palatul Culturii va fi. De fapt intr-un cort mare amplasat pe acolo. Sa vedem ce o iesi...

Cu siguranta o sa mergem toate miresicile din Ploiesti la targ. Pacat insa ca nu ne cunoastem. :(

CONT-INCHIS-047
15.03.2008, 23:14:38
Cu siguranta o sa mergem toate miresicile din Ploiesti la targ. Pacat insa ca nu ne cunoastem. :(

Poate daca am face un topic cu poze ale noastre...ne salutam prin oras

andreear
16.03.2008, 18:40:31
Poate daca am face un topic cu poze ale noastre...ne salutam prin oras

Sau macar sa avem fiecare cat o poza, doua in album.....
Chiar nu ar fi o idee rea ca am vazut ca s-au imultit miresicile din Ploiesti!

CONT-INCHIS-047
16.03.2008, 22:39:13
Sau macar sa avem fiecare cat o poza, doua in album.....
Chiar nu ar fi o idee rea ca am vazut ca s-au imultit miresicile din Ploiesti!

O idee buna.O sa imi pun si eu, dar maine ca acum e deja tarziu...sa caut cd-ul cu poze

luci_ana
17.03.2008, 13:05:29

N_aca, cocardele tale sunt cerate sau sunt din material textil? Ca nu imi pot da seama.

CONT-INCHIS-047
17.03.2008, 13:38:26
N_aca, cocardele tale sunt cerate sau sunt din material textil? Ca nu imi pot da seama.
Nu sunt cerate...sunt dintr-un material care la pipait se simte putin catifelat asa (dar nu e moale precum catifeaua...e batos).Am vazut si la targ costau 1,2 Ron Bucata...noi le-am luat suuuuuuuuuuuuuuuper ieftin

aotillia
31.03.2008, 19:30:42

Salut!

Unde ai gasit cocarde atat de ieftine?

CONT-INCHIS-047
01.04.2008, 12:03:08
Buna!
Ti-am trimis un PM

laurela
02.04.2008, 04:49:07
eram curioasa sa va vad,poate recunosteam pe cineva...dar nu ati pus pozici8-|

CONT-INCHIS-047
02.04.2008, 11:07:10
eram curioasa sa va vad,poate recunosteam pe cineva...dar nu ati pus pozici8-|

Hai ca o sa pun eu.Promit!Dar sa ajung acasa ca sunt la serv

laviniutza_enache
02.04.2008, 15:23:25
Buna!Sunt o miresica din Ploiesti si am munta pe 23 august 2008 La Sala Polivalenta a Hotelului Central.Cine a Mai facut nunta acolo si ma poate ajuta cu sfaturi?

georgi_m
14.05.2008, 18:08:51
Azi am dat comanda pt cocarde!:D Noua ne-au placut ffff. mult!:-p

CONT-INCHIS-047
15.05.2008, 22:19:59

Foarte frumoase.Sa va aduca numai bucurii!

mikimiki
16.05.2008, 09:37:18

foarte frumoase>:D<

cat costa? si eu caut

luci_ana
16.05.2008, 14:55:01
Azi am dat comanda pt cocarde!:D Noua ne-au placut ffff. mult!:-pImi plac mult, dar nu imi pot da seama ce floare este. Ne spui si noua cat costa?

georgi_m
16.05.2008, 15:50:16
Costa 0,60 lei si le-am luat de la merceria din gang de la Aroma... Au si invitatii acolo si cerculete pt marturii!>:D<

mikimiki
16.05.2008, 18:07:59
Costa 0,60 lei si le-am luat de la merceria din gang de la Aroma... Au si invitatii acolo si cerculete pt marturii!>:D<

se pare ca aceasta mercerie a devenit celebra;-)

mikimiki
22.05.2008, 08:24:49
fetelor,

eu as vrea sa renunt la vazele cu flori , ca sa nu incarc foarte mult mesele invitatilor ... si as pune ceva ornamental

ceva de genul asta:

va place?

andreear
22.05.2008, 10:11:26
fetelor,

eu as vrea sa renunt la vazele cu flori , ca sa nu incarc foarte mult mesele invitatilor ... si as pune ceva ornamental

ceva de genul asta:

va place?

Mie imi plac, a doua in special.....dar ai micsorat f mult pozele si sunt prea mici!

luci_ana
22.05.2008, 12:19:14
Eu nu pun flori pe mesele invitatilor. Mi se par scumpe. O sa pun niste boluri cu bilute gelatinoase verzi si o lumanare. Atata tot.

mikimiki
22.05.2008, 12:28:06
Mie imi plac, a doua in special.....dar ai micsorat f mult pozele si sunt prea mici!

asa le-am gasit pe net

mikimiki
22.05.2008, 12:28:44
Eu nu pun flori pe mesele invitatilor. Mi se par scumpe. O sa pun niste boluri cu bilute gelatinoase verzi si o lumanare. Atata tot.

ai poze? sunt curioasa cum sunt

madutza23
22.05.2008, 12:35:23
Nici eu nu pun flori. Sincera sa fiu imi pare o risipa de bani. Lumea sa va simti bine si daca are flori pe masa si daca nu are si apoi voi incarca masa inutil. Eu am si mese rotunde si mese lungi iar pe o masa rotunda va fi un bol de fructe, un cosulet cu foietaje, in dreptul fiecarui invitat marturia, card de masa plus sticle cu suc, apa apoi carafele de vin :-s deja cred ca nici astea nu incap. Mi-am cumparat pietricele visinii si albe (transparente) si le arunc pe masa printre toate celelalte;))
Deja ma cam doare capul #-o

andreear
22.05.2008, 13:11:30
asa le-am gasit pe net

Am inteles...oricum sunt frumoase!

luci_ana
22.05.2008, 15:00:52
ai poze? sunt curioasa cum sunt
Mai nu am gasit poze...dar am vazut la firmele care se ocupa cu asa ceva. ...si am sa caut in Europa....sa ma coste mai putinCand o sa am poze o sa va arat

luci_ana
22.05.2008, 15:03:40
Nici eu nu pun flori. Sincera sa fiu imi pare o risipa de bani. Lumea sa va simti bine si daca are flori pe masa si daca nu are si apoi voi incarca masa inutil. Eu am si mese rotunde si mese lungi iar pe o masa rotunda va fi un bol de fructe, un cosulet cu foietaje, in dreptul fiecarui invitat marturia, card de masa plus sticle cu suc, apa apoi carafele de vin :-s deja cred ca nici astea nu incap. Mi-am cumparat pietricele visinii si albe (transparente) si le arunc pe masa printre toate celelalte;))
Deja ma cam doare capul #-o
Foarte bine faci...si eu cred ca ai si dreptatae ....ma mai gandesc cu bolurile astea...orcium eu vroaima sa iau si pietricele. Poate iau doar pietricele. Ms de idee.

madutza23
22.05.2008, 15:14:29
Mai nu am gasit poze...dar am vazut la firmele care se ocupa cu asa ceva. ...si am sa caut in Europa....sa ma coste mai putinCand o sa am poze o sa va arat
Chesti din alea gelatinoase se gasesc la Praktiker. Am vazut acum vreo 2 saptamani, aveau toate culorile. Sunt agatate in pungute chiar la case. Sunt si intructiuni pe ele cum sa le folosesti. Nu mai stiu cat costa :-<

luci_ana
22.05.2008, 15:40:40
Chesti din alea gelatinoase se gasesc la Praktiker. Am vazut acum vreo 2 saptamani, aveau toate culorile. Sunt agatate in pungute chiar la case. Sunt si intructiuni pe ele cum sa le folosesti. Nu mai stiu cat costa :-<
Exact in niste pungute mici si sunt niste bilute mici care in contact cu apa se fac mari si gelatinoase
Poate ajung prin practiker

ralu192000
27.05.2008, 23:43:31
Si eu am ajuns in gama center si am luat cocarde!\:D/ suuuper! Multumesc tare mult, N-anca!:* Fara tine nu as fi stiut de ele!^:)^ ^:)^ ^:)^
Cred ca sunt la fel c ale tale, au costat 14 lei si sunt 144 bucati.
http://http://www.tagged.com/photo_view.html?photoId=69750190&uid=4617008116
http://www.tagged.com/photo_view.html?photoId=69750190&uid=4617008116

ralu192000
27.05.2008, 23:50:26
Am vrut sa pun poza, sa ma laud, dar nu am reusit..:-?
Mai incerc o data.
Si mai am o intrebare: pt cocardele astea simplute, ce mai facem, punem fundite?
http://i5.tagstat.com/image01/1/f3f4/000204jcvfQ.jpg

mikimiki
28.05.2008, 09:14:32
buna fetelor=((

eu cand m-am dus in gama center nu mai aveau cocarde

ralu, imi poti spune exact la care stand din gama center te-ai dus
este cumva aceeasi mercerie de care ne povestea Anca

oare o mai avea cocarde?

ralu192000
28.05.2008, 09:53:11
miki,am intrat in primul magazin, fatza in fatza cu usa de la intrarea in complex si era sa nu imi mai continui drumul:D, pentru ca acolo doamna vanzatoare zicea ca doar la ea se gasesc singurele flori de nunta din toata zona, flori din satin roz sau bleu la 2 ron/buc:-L. Totusi am mers mai departe(ca tot batusem drumul pana acolo) si am avut noroc. \:D/ Traseul pana la magazinelul de unde le-am luat e simplut: este pe al doilea culoar spre stanga, cam penultimul de pe partea stanga. E maricel, au multe chestii acolo, iar pungile cu cocarde sunt in vitrina. Au acum albe si un rosu spre portocaliu, parca. Mai aveau pungi, insa nu prea multe si ziceau ca nu aduc mereu aceleasi culori, ca iau si ei ce gasesc acolo unde se aprovizioneaza (probabil europa?). Ca reper, acolo era o tipa tanara, dragutza si un tip, arab(tot tanar) , pe care il cheama Ahmet, parca.;-)
Cred ca daca te duci azi mai gasesti sau macar poti vorbi sa iti aduca.
Spor la cumparat!>:D<

mikimiki
28.05.2008, 10:04:42
miki,am intrat in primul magazin, fatza in fatza cu usa de la intrarea in complex si era sa nu imi mai continui drumul:D, pentru ca acolo doamna vanzatoare zicea ca doar la ea se gasesc singurele flori de nunta din toata zona, flori din satin roz sau bleu la 2 ron/buc:-L. Totusi am mers mai departe(ca tot batusem drumul pana acolo) si am avut noroc. \:D/ Traseul pana la magazinelul de unde le-am luat e simplut: este pe al doilea culoar spre stanga, cam penultimul de pe partea stanga. E maricel, au multe chestii acolo, iar pungile cu cocarde sunt in vitrina. Au acum albe si un rosu spre portocaliu, parca. Mai aveau pungi, insa nu prea multe si ziceau ca nu aduc mereu aceleasi culori, ca iau si ei ce gasesc acolo unde se aprovizioneaza (probabil europa?). Ca reper, acolo era o tipa tanara, dragutza si un tip, arab(tot tanar) , pe care il cheama Ahmet, parca.;-)
Cred ca daca te duci azi mai gasesti sau macar poti vorbi sa iti aduca.
Spor la cumparat!>:D<
merci, incerc iar azi

mie imi trebuiesc cam 110 bucati

ralu192000
28.05.2008, 23:30:04
Pai iti ajung, ca sunt 144 in o punga!;;)

loredana_1981
29.05.2008, 14:13:55
Buna miresici! Am de vanzare 150 cocarde trandafir cu 0.70 bani/ buc. Va atasez si modelul ca sa vedeti despre ce este vb.

mitzuskaya
29.05.2008, 14:24:21
Buna miresici! Am de vanzare 150 cocarde trandafir cu 0.70 bani/ buc. Va atasez si modelul ca sa vedeti despre ce este vb.

SUNT FOARTE DRAGUTZE .... SPER SA LE VINZI REPEDE ... ITI DAU O IDEE... CE AR FI SA NE VEDEM MAINE LE ORA 18.00 CU ELE:D SI POATE DC VIN MAI MULTE MIRESICI VIITOARE O SA LE CUMPERE... CINE STIE..... AR FI SUPER DC AR MAI FI MIRESICI CARE SA MAI VANDA SAU SA IMPRUMUTE CATE CEVA.....DAR SPER SA VINA CAT MAI MULTE SI ASA PUTEM DISCUTA MAI PE SLEAU........
PUPIIII:-p >:D< >:D<

loredana_1981
30.05.2008, 11:10:34
Chiar nu intereseaza pe nimeni cocardele mele...? Astept sa ma contactati.

mikimiki
30.05.2008, 11:33:33
Chiar nu intereseaza pe nimeni cocardele mele...? Astept sa ma contactati.

nu te supara pe mine, ca nu o fac cu rea intentie, dar sunt cam scumpe florile, in ploiesti am gasit si cu 0.5 -0.6 asemanatoare si cu cu funditza prinsa

ba chiar unele fete si-au cumparat si cu 0.1 ron din gama center

inca o data iti spun sa nu te superi pe mine... am vrut doar sa te informez=((

loredana_1981
30.05.2008, 12:17:33
Nu ma supar dar cred ca acelea sunt mult mai mici. astea sunt mari, pacat ca nu se vad bine in poze.Eu nu vreau sa fac bisnita cu ele...le-am luat de la europa acum cateva zile mai bine zis luni.

madutza23
30.05.2008, 12:26:44
Da si mie imi plac dar imi par un pic cam scumpele. Am gasit si cale la banutii astia. Pup.:*

loredana_1981
30.05.2008, 12:45:12
Tu stii mai bine ce iti place...eu le-am dat doar la vanzare...nu oblig pe nimeni sa cumpere..si nici bisnita nu fac.Va pupic!

loredana_1981
30.05.2008, 13:20:29
Apropos..madutza23...daca ,chiar te intereseaza ofer in pretul cocardelor si cosuletul pt ele. O sa atasez poze si pt cosulet dar putin mai tarziu ca doarme bb in camera unde il am pus si nu pot sa intru acum. Pupici!

loredana_1981
30.05.2008, 14:42:38
Vand 150 cocarde la 0.70 lei / bucata. Ofer in pretul lor si cosuletul .Va atasez si poze ca sa vedeti despre ce este vb. Care doriti contactati-ma!

mikimiki
30.05.2008, 15:11:26
Vand 150 cocarde la 0.70 lei / bucata. Ofer in pretul lor si cosuletul .Va atasez si poze ca sa vedeti despre ce este vb. Care doriti contactati-ma!

acum se vad mult mai bine... sunt superbe, spor la vanzare:)>-

madutza23
30.05.2008, 15:31:43
Imi plac la nebunie le-as cumpara pe loc dar problema este ca mie imi trebuiesc 200 mai gasesc eu la fel sa completez? :-\

loredana_1981
30.05.2008, 16:09:52
Buna madutza23...eu o sa merg din nou la buc peste aprox 3 saptamani daca vrei iti mai pot lua inca 50 buc. Cel mai bine da-mi un nr de tel sa te contatez si cand sunt acolo te sun sa-ti spun ce si cum. Si le iei pe toate odata atunci. k?

madutza23
30.05.2008, 16:15:41
Buna madutza23...eu o sa merg din nou la buc peste aprox 3 saptamani daca vrei iti mai pot lua inca 50 buc. Cel mai bine da-mi un nr de tel sa te contatez si cand sunt acolo te sun sa-ti spun ce si cum. Si le iei pe toate odata atunci. k?

Ma gandeam la o chestie. Eu am in jur de 180-200 invitati. Poate mai gasesc ceva sa completez si nu te mai deranjez pe tine. Sti cum facem? Eu maine ma duc in Bucuresti sa-mi cumpar rochita si ce imi mai trebuie. Nu ajung in Europa si nu o sa cumpar de pe Lipscani astea ca sunt scumpe dar daca gasesc ceva asemanator cumpar in completare. daca nu imi iei tu cand te mai duci. Nu vreau sa te incurc. Daca pana ne lamurim noi doua cum facem cu astea, gasesti pe cineva care le vrea si iti da banutii pe loc da-le fara suparare. Ne auzim luni si stabilim tot in fct de ce gasesc eu maine la Bucuresti. Pup:*

loredana_1981
30.05.2008, 16:30:44
Ok madalina!Poti merge si la europa ...sa stii ca eu nu le vand ca sa fac BISNITA, eu am alte motive.Ne auzim luni atunci. Pupici!!!!!!!!!!

mikimiki
17.06.2008, 13:48:10
Buna fetele,

m-am tot uitat si nu am gasit un topic pt acest subiect ( sper ca m-am uitat bine).

Voi unde va realizati aranjamentul floral pt masa prezidiu?
Ce flori vreti sa folositi?

si cateva poze in ordinea preferintelor...

madutza23
17.06.2008, 15:22:26
Buna fetele,

m-am tot uitat si nu am gasit un topic pt acest subiect ( sper ca m-am uitat bine).

Voi unde va realizati aranjamentul floral pt masa prezidiu?
Ce flori vreti sa folositi?

si cateva poze in ordinea preferintelor...

Eu il fac la floraria la care imi fac si lumanarile si buchetele. Adica la tanti care le face pe toate. Firma cu care decorez sala imi lua pe un aranjament 250 ron iar tanti florareasa 150 ron ne ia.
Tot la ea fac si cocardele si corsajele si tot ce inseamna flori la nunta.

Firefly
17.06.2008, 16:32:50
eu cam asa mi-as dori sa arate...

mikimiki
18.06.2008, 07:47:03
eu cam asa mi-as dori sa arate...

oau ce contrast frumos!
sa inteleg ca vei folosi la nunta ca si tematica culoarea : violet, alb, lila

Loby
19.06.2008, 18:56:24
Eu imi fac la firma care imi organizeaza nunta si pretul cred ca este super ok pentru aranjament de masa invitati 25 ron (este inclusa si oginda) si masa prezidiu 120 ron.

mikimiki
20.06.2008, 14:00:06
Eu imi fac la firma care imi organizeaza nunta si pretul cred ca este super ok pentru aranjament de masa invitati 25 ron (este inclusa si oginda) si masa prezidiu 120 ron.

si ce flori ti-ai ales ?

Loby
20.06.2008, 17:41:14
si ce flori ti-ai ales ?

Pentru masa invitatii -crizanteme cu flori verzi de santini. Iar pentru masa prezidiu - frezii albe cu trandafiri, orhidee si flori verzi de santini.

alex77
21.06.2008, 19:11:56
am avut astazi de facut un buchet pentru masa de prezidiu: jerbera albe cu santini si margarete + verdeturi.... a iesit belea 130 lei- a fost facut din aceste flori deoarece era intr-un restaurant stil rustic ...si astea mici (margaretele) faceau jumatate din ambianta:))\:D/

luci_ana
22.06.2008, 07:47:03
am avut astazi de facut un buchet pentru masa de prezidiu: jerbera albe cu santini si margarete + verdeturi.... a iesit belea 130 lei- a fost facut din aceste flori deoarece era intr-un restaurant stil rustic ...si astea mici (margaretele) faceau jumatate din ambianta:))\:D/
nu ne pui si noua poze?

mikimiki
23.06.2008, 10:28:47
Ok madalina!Poti merge si la europa ...sa stii ca eu nu le vand ca sa fac BISNITA, eu am alte motive.Ne auzim luni atunci. Pupici!!!!!!!!!!

fetelor,
ati mai fost cumva prin gama center, as vrea sa stiu daca mai gasesc cocarde acolo?

madutza23
23.06.2008, 11:29:41
fetelor,
ati mai fost cumva prin gama center, as vrea sa stiu daca mai gasesc cocarde acolo?
Da gasesti sigur. Si-a luat o prietena de acolo sambata.

deeag
23.06.2008, 12:04:20
loredana .........m-ar interesa si pe mine ( zici ca oferi cadou cosuletul ?)
dar tu de ce nu le folosesti?

CONT-INCHIS-047
23.06.2008, 13:38:27
Imi plac la nebunie le-as cumpara pe loc dar problema este ca mie imi trebuiesc 200 mai gasesc eu la fel sa completez? :-\

Ale mele sunt la fel, doar ca am dat 0,12 Ron/bucata de la Gama Center.Mama a zis ca a mai vazut...cred ca sunt aduse din Europa unde cred ca sunt 0,10 Ron

deeag
23.06.2008, 14:04:13
anca eu am fost vineri in gama si nu am gasit pe nicaieri
mama ta se duce frecvent pe acolo?

auraszablau
23.06.2008, 18:43:56
Mai fetelor,
Eu ma tot contrazic cu socrela. Ea zice ca buchetul meu de mireasa si al nasei trebuie sa le cumpere nasii...:-? eu stiam ca ginerica le cumpara. Stiam ca merge sa ia nasii, si ii duce ei buchetul, iar cand vin sa ma ia pe mine imi aduce tot el buchetul. Cum e de fapt?? Mi-e teama ca noi lasam sa ia nasa si nasa lasa sa luam noi si.... raman fara buchetel:-w ...

mikimiki
23.06.2008, 21:41:31
Mai fetelor,
Eu ma tot contrazic cu socrela. Ea zice ca buchetul meu de mireasa si al nasei trebuie sa le cumpere nasii...:-? eu stiam ca ginerica le cumpara. Stiam ca merge sa ia nasii, si ii duce ei buchetul, iar cand vin sa ma ia pe mine imi aduce tot el buchetul. Cum e de fapt?? Mi-e teama ca noi lasam sa ia nasa si nasa lasa sa luam noi si.... raman fara buchetel:-w ...

din cate stiu eu, mirele cumpara buchetul miresei si al nasei dar nu e batut in cuie... de exemplu nasa mea mi-a spus ca doreste sa faca ea ambele buchete si lumanarile

in concluzie, faci cum doresti

luci_ana
24.06.2008, 07:53:50
Mai fetelor,
Si eu la fel stiam ...ca nasii tb sa cumpere lumanarile si mirele buchetarele. Dar ca si la corina , ai mei nasi au spus ca vor cumpara ei si buchetele.....si da din cate stiu...atunci cand vin la tine mirele iti va da buchetul tie. Vorbeste cu nasa ta. A mea a ales varianta asta (sa cumpere ea si buchetarele) pentru ca am cumparat eu voalul, care dupa traditii trebuia achizitonat de ea. eu i-am spus ca am dat putin pe voal si ca nu se compara dar e placerea lor sa cumpere si buchetarele

roxana87
24.06.2008, 10:23:16
cocardele mele luate din europa

mikimiki
25.06.2008, 07:31:45
cocardele mele luate din europa

sunt foarte frumoase, cu cat le-ai luat ?
si ce ai mai vazut prin europa?

mikimiki
27.06.2008, 08:20:53
eu as vrea sa folosesc pe masa de prezidiu, pe langa aranjamentul floral, si 2 suporturi cu lumanari , ca cel din imagine

roxana87
27.06.2008, 09:20:36
q 50 bani cele mici si cu 2 lei cele mai mari...erau o groaza de chestii p-acolo..noi am mai luat role pt fundele de pe masini si le facem noi si artificii pt tort.Cosuletele erau la 15 lei dar le-am negociat si le-am scos la 10 lei

Firefly
27.06.2008, 09:32:44
eu as vrea sa folosesc pe masa de prezidiu, pe langa aranjamentul floral, si 2 suporturi cu lumanari , ca cel din imagine

wooow, ce scumpel arata! shi chiar ar merge!
alte exemple :

mikimiki
27.06.2008, 09:53:23
wooow, ce scumpel arata! shi chiar ar merge!
alte exemple :

woauuuuuuuuuuuuuu
super a doua poza dar cred ca te usuca la buzubare o astfel de decorare florala!

mikimiki
27.06.2008, 09:54:22
q 50 bani cele mici si cu 2 lei cele mai mari...erau o groaza de chestii p-acolo..noi am mai luat role pt fundele de pe masini si le facem noi si artificii pt tort.Cosuletele erau la 15 lei dar le-am negociat si le-am scos la 10 lei

superrrr
funde pt masini trebuie sa-mi iau si eu si niste baloane aurii/galbene si albe

Nicola023
27.06.2008, 09:58:27

Sunt foarte frumoase si le-ai luat la un pret foarte bun

mada_lina22
27.06.2008, 13:42:42
si mie imi place mult tot a doua imagine si chiar as face ceva asemanator....superb:)

mada_lina22
27.06.2008, 13:48:09
am si eu o intrebare : in europa se gaseste oare casuta pt bani sau pe unde as putea gasi, in afara de agentii?

mikimiki
27.06.2008, 14:02:16
am si eu o intrebare : in europa se gaseste oare casuta pt bani sau pe unde as putea gasi, in afara de agentii?

saptamana asta am fost in Omnia, si am vazut si casutza dar, parca 60 ron costa.

casutza este intr-un colt ,mai ascuns nici nu o observasem initial.
sa-ti explic mai exact standul: stiu ca la parter sunt vreo 3 standuri unul dupa altul cu cadouri, chestii artizanale, amenajari casa. standul asta cred ca este al doilea, este singurul unde se vand costume populare, ii , bluzite populare.

sper ca te-am lamurit:D

mada_lina22
27.06.2008, 15:23:05
multumesc mult:*...o sa ma descurc, nu e scumpa, la agentie mi-a cerut 50 ron doar pt inchiriat si am zis mai bn sa o cumpar, asa imi ramane si amintire;;)

madutza23
27.06.2008, 15:32:23
Frumoasa a doua poza dar ce nu imi place e faptul ca nu exista niciun pic de contrast. Aranjamentul nu e foarte scump pt ca sunt flori de sezon cat de cat, mai putin cele care atarna ca floarea se numeste Tropeta Ingerului si e mai rara si implicit mai scumpa dar poti sa inlocuiesti cu crin alb.

luci_ana
27.06.2008, 18:30:22
Mada .ai drum prin Europa zillele astea? Vreau si eu sa ajung acolo, dar nu am cum. Am inteles ca tb sa merg dimineata si al meu nu poate.

mada_lina22
27.06.2008, 21:48:33
nu am drum zilele astea, poate dupa 10 iulie ca atunci termin si cu licenta si asa imi ramane timp pt pregatiri

alex77
06.07.2008, 13:49:30
Ramasesem dator cu poze de la florile pentru masa prezidiu:p

luci_ana
06.07.2008, 16:03:13
Ramasesem dator cu poze de la florile pentru masa prezidiu:p
Destul de bogat buchetul . Am si eu o intrebare. Serveelele acelea din farfurii sunt din material sau sunt servetele normale?

alex77
06.07.2008, 21:10:17
saptamana asta am fost in Omnia, si am vazut si casutza dar, parca 60 ron costa.

casutza este intr-un colt ,mai ascuns nici nu o observasem initial.
sa-ti explic mai exact standul: stiu ca la parter sunt vreo 3 standuri unul dupa altul cu cadouri, chestii artizanale, amenajari casa. standul asta cred ca este al doilea, este singurul unde se vand costume populare, ii , bluzite populare.

sper ca te-am lamurit:D

am fost vineri..casuta la care faci referire este 140 leutzi:-B

alex77
06.07.2008, 21:17:23
servetele normale; precum ai observat au fost aranjamente pe cul. verde + alb; alte poze

anyela17
06.07.2008, 22:54:23
In ceea ce priveste decorarea salii o las pe mina celor care si-au facut din asta meserie. Am ales culorile, florile am specificat ce nu vreau sa vad (adica gherbere si floarea miresei) iar in rest astept sa fiu surprinsa. Sper ca placut. Stiu insa ca aranjamentele vor avea pe ele fluturi facuti cu minuta mea - din folie de plastic transparenta si lipici din acela cu sclipici, model care se va repeta si in cazul marturiilor.

laura2007
06.07.2008, 23:15:45
servetele normale; precum ai observat au fost aranjamente pe cul. verde + alb; alte poze

LifeEvents

e nunta ta?
imi plac florile pentru prezidiu, imi place masina, dar urasc balonaele...

madutza23
07.07.2008, 08:33:23
am fost vineri..casuta la care faci referire este 140 leutzi:-B
Si eu am fost si am vazut-o la 140 si e urata rau si mai e si o caruta de bani[-X

mikimiki
07.07.2008, 10:19:17
Si eu am fost si am vazut-o la 140 si e urata rau si mai e si o caruta de bani[-X

da???????????????????/

scuze, inseamna ca nu ma-m uitat bine sau o fi pus alta casa#-o

CONT-INCHIS-047
07.07.2008, 13:05:26
vecina mea a avut nunta pe 5...a avut niste marturii superbe,...din pacate nu sunt din Romania.

mikimiki
07.07.2008, 21:16:10
vecina mea a avut nunta pe 5...a avut niste marturii superbe,...din pacate nu sunt din Romania.

destul de interesant dar ... cred ca poti face si tu la marturiile tale asa ceva.

o colega de-a mea care intentiona sa-si comande de la calinevents: cocarde 2 feluri, invitatii, place carduri, marturii (toate in valoare de vreo 15 mil) mi-a spus ca le-a vizitat magazinul sambata si a ramas total uimita de faptul ca produsele nu aratau la fel de bine ca in pozele de pe site-ul lor.:-w

Cristian13
09.07.2008, 20:02:51
baloanele ...sunt ok; sunt pareri pro si contra

v80roxana
09.07.2008, 20:32:53
asa va arata aranjamentul meu

mikimiki
10.07.2008, 08:24:48
asa va arata aranjamentul meu

absolut superb^:)^

NMM
13.07.2008, 18:43:46
Vind 60 concarde ptr invitati - 0.3lei

Harleyuta
14.07.2008, 14:46:02
Buna

Stiti cumva daca in septembrie pot gasi in Ploiesti cale colorate?As vrea sa-mi fac un buchet din cale (am sa fiu nasa <:-P ) . Ma gandeam ca poate am noroc si nu va mai trebui sa bat drumul pana in Bucuresti....Stiti cumva si cat e firul?

luci_ana
14.07.2008, 15:07:39
Buna

Stiti cumva daca in septembrie pot gasi in Ploiesti cale colorate?As vrea sa-mi fac un buchet din cale (am sa fiu nasa <:-P ) . Ma gandeam ca poate am noroc si nu va mai trebui sa bat drumul pana in Bucuresti....Stiti cumva si cat e firul?
eu cred ca vei gasi si in Ploiesti. Trebuie sa mergi la florarie si sa dai comanda de cale, ca din cate a inteles, florile ce nu sunt in sezon sau nu se gasesc la noi in tara sunt aduse de afara.Am inteles ca sunt undeva la 20 ron firul.

Harleyuta
14.07.2008, 15:15:13
Eu intrebasem acum vreo 2-3 saptamani la cateva florarii si-mi spusesera ca e cam 250.000/firul dar ca voi gasi mai greu cale colorate.
Cel mai usor se gasesc cele albe.

Cristian13
14.07.2008, 17:11:59
noi avem nunta in august si a mea vrea cale......maine dimineata aflu ce si cum....vb cu importatorul....las mesaj cu preturi si culori

Harleyuta
14.07.2008, 18:08:07
Super,multumesc mult.>:D<

Cristian13
15.07.2008, 13:01:45
cala - 23 lei / buc
necesar cale pt 2 lumanari + 2 buchetare= 40 cale ; 50 fire frezii + verdeata= total 1300 LEI

cale albe si roz-lila...
frezii albe
in pretul asta intra tot( lumanari,flori,manopera)

Harleyuta
15.07.2008, 22:31:44
multumesc pentru raspuns.
eu voi incerca sa gasesc cale negre sau grena.si galbene.

sper ca rezultatul final sa iasa asa cum va doriti.=;

CONT-INCHIS-047
19.07.2008, 11:34:23
A lucrat cineva cu cei de la floraria Chicioreanu? Au site pe net florariata. r o. Eu le-am trimis un email si am intrebat cat costa de exemplu lumanarile din prima poza din categoria lumanari pentru nunta si 2 buchete din categoria Buchetare pentru nunta.Lumanarile sunt 450 Ron, iar buchetarele 300 Ron. Am inteles ca pe la hale lumanarile si buchetarele costa cam 500 Ron. Voi ce mai stiti legat de asta?Sugestii ceva...?!

madutza23
21.07.2008, 07:55:09
Cam asa arata si lumanarile care le-am ales noi, ma rog cu cateva modificari, iar pretul este acelasi: 450 ron lumanarile si 300 ron buchetarele, deci pretul este tot pe acolo. Eu am vorbit cu o florareasa de la hale. Cred ca in general preturile sunt asemanatoare cu mici diferente.

mikimiki
21.07.2008, 14:17:46
Cam asa arata si lumanarile care le-am ales noi, ma rog cu cateva modificari, iar pretul este acelasi: 450 ron lumanarile si 300 ron buchetarele, deci pretul este tot pe acolo. Eu am vorbit cu o florareasa de la hale. Cred ca in general preturile sunt asemanatoare cu mici diferente.

eu la o florarie de langa hale (unde au taxiurile statie) am intrebat si mi-a zis ca lumanarile si buchetarele costa 5 mil in total

madutza23
21.07.2008, 15:47:35
eu la o florarie de langa hale (unde au taxiurile statie) am intrebat si mi-a zis ca lumanarile si buchetarele costa 5 mil in total
In total?? :O Cam mare diferenta. Esti sigura? Din ce flori? la mine fac vreo 750-800 in total: trandafiri cu crini imperiali.

deea14
21.07.2008, 18:41:28
buna
cand ai intrebat de pret la floraria aia?
eu am intrebat sambata tot acolo si mi-a spus 650 ron buchetare+lumanari din trandafiri.

mikimiki
22.07.2008, 08:28:35
buna
cand ai intrebat de pret la floraria aia?
eu am intrebat sambata tot acolo si mi-a spus 650 ron buchetare+lumanari din trandafiri.

am intrebat pe 22 iunie, caci atunci am fost la un botez si am cumparat flori pentru mamica... kata a intrebat si i-a spus 5 mil toate, dar cred ca trebuie sa fii tupeist, sa negociezi cu ele.... kata asa face de obicei :D

Cristian13
23.07.2008, 08:02:33
stiu pe cineva care le face din trandafiri lumanari+ buchetare cu 550; daca te pot ajuta....spune-mi
in general preturile difera de la florareasa la florareasa...

Harleyuta
23.07.2008, 08:55:29
Am gasit cale colorate la o florarie pe Bd Republicii cu 80 000/firul.
Ceea ce mi se super extraordinar.

Deea2
23.07.2008, 09:38:36
am intrebat pe 22 iunie, caci atunci am fost la un botez si am cumparat flori pentru mamica... kata a intrebat si i-a spus 5 mil toate, dar cred ca trebuie sa fii tupeist, sa negociezi cu ele.... kata asa face de obicei :D

Buna

fac si eu o mica deviere de la subiect daca nu va suparati.
si eu vreau sa ma ocup singura de invitatii, marturii ,aranjamente florale si buchetare lumanari etc
daca apelez la o firma doar pt husele de scaune si alte chestii de genul asta oare se mai angajeaza sa lucreze asa partial?; ma gandesc sa nu spuna ca pt ei nu e rentabil

luci_ana
23.07.2008, 11:43:52
Buna

si eu vreau sa ma ocup singura de invitatii, marturii ,aranjamente florale si buchetare lumanari etc
daca apelez la o firma doar pt husele de scaune si alte chestii de genul asta oare se mai angajeaza sa lucreze asa partial?; ma gandesc sa nu spuna ca pt ei nu e rentabil
Buna. Nu cred ca ii deranjeaza daca iei doar husele. Nici eu nu am luat mare lucru de la agentie. Bafta

andreear
23.07.2008, 13:01:15
Buna

Cu siguranta nu ii deranjeaza, interesul lor e sa isi vanda marfa, serviciile asa ca....nu ai de ce sa itit faci griji. Important e sa vb din timp sa nu le aiba inchiriate in ziua respectiva!Succes!

Cristian13
23.07.2008, 15:06:57
unde ?
sa fie cale...nu altceva....

dar unde? pe republicii.....hmmmm....langa catedrala ?

CONT-INCHIS-047
23.07.2008, 17:49:54
Am mai intrebat si eu de preturi.La floraria de la hale mi-a spus 6 mil lumanari si buchetare, in piata la florarese, un buchetar 75 Ron si cam atat.Maine o sa va spun cat e si in centru.

mikimiki
24.07.2008, 08:08:52
vesti bune miresici,

aseara am fost in piata la Nord si am intrat intr-o florarie ( sunt vreo 3-4) si am intrebat cat costa buchetarele si lumanarile:

2 buchetare ( 9 trandafiri fiecare , cu miniroze ) 120 -150
2 lumanari foarte bogate cu trandafiri 300 ron
1 trandafir natural pus in piept 6 ron

mi se par niste preturi foarte bune

madutza23
24.07.2008, 08:14:29
Chiar ca sunt preturi bune. O sa ma mai interesez ca acolo unde am gasit noi imi par cam scumpe cu toate ca aseara vorbeam cu nashica mea si nu mai stia nici ea cat ne-a zis ca o sa coste buchetarele si lumanarile care le-am ales.:-\ O sa ma mai interesez si eu sa vad ce preturi mai aflu.

raluca_gabriela
24.07.2008, 20:55:12
Cale grena am vazut chiar azi la Carrefour cu 10 lei firul.

Cristian13
24.07.2008, 21:55:40
maine sunt in carrefour

Harleyuta
27.07.2008, 17:21:14
Calele despre care vorbeam cu 80 000 firul sunt la o mica florarie, pe bd republicii, pana-n cimitirul eroilor sovietici (mai sunt 3-4 magazine pana la el). e destul de ascunsa si e recent deschisa.eu am luat de acolo cale albe cu 80 000.zilele trecute am trecut pe acolo sa aflu informatii despre calele colorate si mi-au spus sa trec saptamana asta sa-mi zica ce culori mai au.

cookyy
28.07.2008, 17:57:12
la pretul asta sunt si in bucuresti..e foarte ok...si eu ador calele! imi doresc sa am cale rosii/grena la nunta..[-o<

cookyy
28.07.2008, 17:58:57
fetelor voi unde vorbiti pt aranjametele de pe mese..eu vreau ceva la 50 ron doar cu trandafiri..credeti ca gasesc asa ieftin?

luci_ana
28.07.2008, 22:15:08
vesti bune miresici,

aseara am fost in piata la Nord si am intrat intr-o florarie ( sunt vreo 3-4) si am intrebat cat costa buchetarele si lumanarile:

si lucreaza si foarte frumos dna de acolo. Maine vreau sa merg si eu . Anul trecut a fost sora mea nasa si a facut acolo buchetarele si lumanarile si au fost foarte multumiti

Cristian13
28.07.2008, 23:13:33
fetelor voi unde vorbiti pt aranjametele de pe mese..eu vreau ceva la 50 ron doar cu trandafiri..credeti ca gasesc asa ieftin?

un aranjament pentru o masa de prezidiu te duce undeva in jur de 100-150 lei depinde marimea lui
pentru mesele invitatilor 15 lei / buc

Deea2
29.07.2008, 08:10:33
un aranjament pentru o masa de prezidiu te duce undeva in jur de 100-150 lei depinde marimea lui

Buna

cine face aranjamentele florale la banii astia?

madii113
29.07.2008, 14:45:16
Eu dau 60 ron pe aranjamentele meselor care include crini, trandafiri crinzanteme si floarea miresei.
Deci tre sa fie si numai cu trandafiri, renunti la crizanteme si in loc de crini pui trandafiri.Au cam acelasi pret.
Iar daca vreti sa va faceti buchetarul singurele numai din trandafiri:
http://video.about.com/weddings/Make-a-Wedding-Bouquet.htm
Sincer nu pare greu.

madii113
29.07.2008, 14:47:18
De banii astia cred ca iei 3 trandafiri din piata de la Bucuresti. Si mai pui si mototrina.:-?

iubi_felicia2000
30.07.2008, 08:51:53
unde gasim aranjamente ptr mese cu doar 15ron?

luci_ana
30.07.2008, 10:51:28
unde gasim aranjamente ptr mese cu doar 15ron?
Mai peste tot. Si in centru si la nord. 15-20 ron

Cristian13
30.07.2008, 11:34:07
15 lei este suma minima pentru un aranjament floral ,masa invitati;

Liv
08.08.2008, 11:09:08
vesti bune miresici,

Dar zi-mi la care ai intrat? Eu am fost la ultima de pe partea dreapta si mi-a zis ca buchetare si lumanari cu astromelia (cum vroiam eu) la aprox. 450RON acum eu il vreau combinat si cu frezii si cu minirose, dar intre timp a plecat femeia in concediu, va spun dupa 15 august cat costa...

mikimiki
08.08.2008, 12:21:06
Dar zi-mi la care ai intrat? Eu am fost la ultima de pe partea dreapta si mi-a zis ca buchetare si lumanari cu astromelia (cum vroiam eu) la aprox. 450RON acum eu il vreau combinat si cu frezii si cu minirose, dar intre timp a plecat femeia in concediu, va spun dupa 15 august cat costa...

nu mai stiu exact dar cred ca la aceeasi.... si mie mi-a zis tot atat-aprox. 450 ron toate

laurela
11.08.2008, 02:54:33
D-na Dida mi-a facut si mie aranjamentele de pe mese,buchetarele si lumanarile.Au iesit f frumoase,mi-a placut mult cum lucreaza.Va pun o poza din biserica,nu prea e clara,nu am pozele "_oficiale";)) ,deocamdata:-$

mikimiki
11.08.2008, 08:06:14
D-na Dida mi-a facut si mie aranjamentele de pe mese,buchetarele si lumanarile.Au iesit f frumoase,mi-a placut mult cum lucreaza.Va pun o poza din biserica,nu prea e clara,nu am pozele "_oficiale";)) ,deocamdata:-$

absolut superbe!
si voi ati fost foarte frumosi

Liv
11.08.2008, 08:38:16
Da da..astromeliaaaa...Cat te-au costat? si unde este d-na Dida? (ce florarie?)

Liv
18.08.2008, 13:53:56
Da da..astromeliaaaa...Cat te-au costat? si unde este d-na Dida? (ce florarie?)
gatttaaaaaaaaa am gasito pe d-na Dida...am dat comanda : astromelia minirose si orhidee..tre' sa mai asteptati sa le vedeti:D :D :D si au cosat putin toate buchetare si lumanari 550...>:D< >:D< >:D< si florile de pus in piept tot acolo din astromelia<:-P <:-P <:-P

Deea2
05.09.2008, 09:38:46
Am si eu o intrebare pt miresici
S-a interesat vreuna din voi despre hortensii? Eu as vrea sa am in buchetar hortensie si peste tot unde am intrebat mi s-a spus de fiecare data alt pret.
La piata la Hale o "Dna'' Florareasa mi-a spus ca e 100 ron firul=)) , alta florareasa mi-a spus ca nu se gasesc iar firma cu care colaborez pt nunta a spus ca e 30 ron firul ceea ce e mai acceptabil dar mi-e frica sa nu imi spuna in oct ca nu a gasit, ca nu a putut da comanda.

Stie cineva ceva legat de hortensii, a avut cineva buchet cu aceste superbe flori?

madalinaP24
08.09.2008, 12:00:50
buna .....te rog mult spune-mi si mie unde ai dat comanda de cocarde....sunt foarte frumoase>:D<

Deea2
08.09.2008, 14:04:41

Buna

Din ce vad la profil ...trebuie sa spun CASA DE PIATRA si SA FITI FERICITI!

Si eu fac nunta tot la clasic si te rog sa imi spui si mie cum a fost personalul restaurantului, mancarea...etc
sunt tare curioasa

merci

CONT-INCHIS-047
08.09.2008, 16:07:56
cat costa o cocarda naturala din trandafir?Dar crizantema olandeza?

madutza23
09.09.2008, 12:30:54
cat costa o cocarda naturala din trandafir?Dar crizantema olandeza?
Am facut eu cocarde din trandafiri naturali si corsaje la domnisoarele de onoare de a fost 5 ron bucata

mikimiki
09.09.2008, 13:09:21
fetelor am fost saptamana trecuta la floraria din winmark grand center si m-am indragostit pe loc de niste buchete si lumanari - set 610 ron, erau absolut superbe din trandafiri albi si rosii, floarea miresei, santini si cateva frunzulitze ( nu stiu cum le zice) , legate cu funditze si perlute buchetele si lumanarile la fel.

lumanarile aveau niste funditze din organza care atarnau incretite si la capat aveau prinsi boboci de trandafiri albi

absolut superb si nu mi s-a parut scumpe : 4 mil lumanarile si 210 buchetarele... nasa mea deja a dat comanda:*

CONT-INCHIS-047
09.09.2008, 13:42:04
Am facut eu cocarde din trandafiri naturali si corsaje la domnisoarele de onoare de a fost 5 ron bucata
unde le-ai facut?

madutza23
09.09.2008, 15:14:18
unde le-ai facut?
La hale la piata de flori la a patra taraba cred pe partea stanga. Dar nu recomand ca nu prea sunt seriosi cu timpul. Pe mine m-au intarziat cu o ora.

CONT-INCHIS-047
10.09.2008, 09:32:54
La hale la piata de flori la a patra taraba cred pe partea stanga. Dar nu recomand ca nu prea sunt seriosi cu timpul. Pe mine m-au intarziat cu o ora.
K.Mersi oricum pentru informatie.

CONT-INCHIS-047
13.09.2008, 07:44:01
Intre timp am dat si eu comanda la floraria de langa Venus.12,5 Ron/bucata.Tot la fel si bratarile pentru domnisoarele de onoare.

Liv
19.09.2008, 11:15:37
eu nu am facut din trandafiri...dar au fost superrrrr...si tot 5 RON/buc la Nord la d-na Dida..superrrrrr...am avut buchetarele si lumanarile asa cum am dorit si au costat 550RON..:D :D o recomand..mi-a aranjat si cosuletele....

mica_20_2000
24.09.2008, 15:37:35
eu nu am facut din trandafiri...dar au fost superrrrr...si tot 5 RON/buc la Nord la d-na Dida..superrrrrr...am avut buchetarele si lumanarile asa cum am dorit si au costat 550RON..:D :D o recomand..mi-a aranjat si cosuletele....

ne arati poze??

mica_20_2000
24.09.2008, 15:38:50
fetelor am fost saptamana trecuta la floraria din winmark grand center si m-am indragostit pe loc de niste buchete si lumanari - set 610 ron, erau absolut superbe din trandafiri albi si rosii, floarea miresei, santini si cateva frunzulitze ( nu stiu cum le zice) , legate cu funditze si perlute buchetele si lumanarile la fel.

lumanarile aveau niste funditze din organza care atarnau incretite si la capat aveau prinsi boboci de trandafiri albi

absolut superb si nu mi s-a parut scumpe : 4 mil lumanarile si 210 buchetarele... nasa mea deja a dat comanda:*

pozeee!!! multe pozee!!! pls!!!

Liv
24.09.2008, 15:52:40
ne arati poze??
Ai atasat in album poze cu buchetul meu, nu am putut pune cu lumanari ca-s prea mari pozele....8-|

onypl
29.09.2008, 10:13:48
Rezista astromelia in piept atatea ore?

mgh83
29.09.2008, 17:09:49
Ai atasat in album poze cu buchetul meu, nu am putut pune cu lumanari ca-s prea mari pozele....8-|
Cat te-au costat buchetarele si unde le-ai facut?Sunt superbe.
Casa de piatra si sa fiti fericiti!

Liv
30.09.2008, 16:25:40
Cat te-au costat buchetarele si unde le-ai facut?Sunt superbe.
Casa de piatra si sa fiti fericiti!
Multumesc multttt...le-am facut la nord (piata) la d-na dida nu am nr. de telef. acum dar ti-l trimit maine....si m-au costat buchetare+lumanari+cocarde(15buc)+funde de pus pe masini (11buc.)=7 mil.

onypl
06.10.2008, 15:23:15
Casa de piatra, Liv! Foarte frumoase florile!
Spune-ne si noua, te rugam, au rezistat cocardele in piept? Au ramas frumoase pana dimineata? Din ce flori au fost facute?

Liv
06.10.2008, 15:31:32
Casa de piatra, Liv! Foarte frumoase florile!
Spune-ne si noua, te rugam, au rezistat cocardele in piept? Au ramas frumoase pana dimineata? Din ce flori au fost facute?
MULTUMESC!!!!!
Cocardele au fost facute tot din astromelia, doar a mirelui a fost astromelia cu mini rose (cocarde nu am pus decat parintilor, sorei, cumnatului, cumnatei si nepotului),.....astromelia nu a tinut prea bine pana dim. incerc sa-ti pun o poza, dar sunt prea mari....Dar lumanarile si buchetarele au ramas intacte....floare este foarte sensibila ...Apropo, nici nu stiu unde si-a pierdut mirele floarea ca in ultima poza facuta la salon nu o are :)):)):))

onypl
06.10.2008, 15:32:41
Asadar, merita sa punem cocarde naturale, sau ne complicam?

Liv
06.10.2008, 15:40:09
Asadar, merita sa punem cocarde naturale, sau ne complicam?
Eu cred ca la nuntasi este "mare daraua decat ocaua", dar am zis totusi sa pun rudelor apropiat...poate trandafirii vor arata mai bine dupa 12 ore .....si pe masa am avut marturii..si au fost destul de frumoase..dak imi dai adresa de mail pot sa-ti arat si marturiile facute de mine....si concepute de mine=)) =)) =)) ....

madii113
11.10.2008, 18:15:50
Fetelor, tin sa va spun ca-s mandra de mine.
Am deja 1 saptamana de la nunta si buchetarele si lumanarile sunt inca in picioare. Nu s-au ofilit aproape deloc.
Ca sfat ce vi-l pot da e sa faceti pe microfon si buchetarele si lumanarile pentru ca rezista f bine.
Va pup dulce.
P.S. Sunt suparata ca maine tre sa duc lumanarile la biserica si nu vreau ca-s inca fff frumoase. Mai pot amana o saptamana?

Cristian13
17.10.2008, 18:36:59
buchet masa de prezidiu; exemplu :))

Cristian13
26.10.2008, 07:04:52
mai poti amina,eu nici acum nu le am dus, cred ca saptamana viitoare :) referito la buchetarul miresicii mele si la aranjamentul de masa prezidiu, acestea s-au uscat foarte frumos; arata chiar f bine:))

madii113
04.11.2008, 20:43:53
Asa a aratat aranjamentul de la botezul la care am fost sambata la restaurant perla.
De-a dreptul superb. Toata lumea l-a admirat.
Pupici.

crisulika
25.11.2008, 18:10:19
Poate sa imi spuna cineva unde gasesc si eu lumanarele acoperite pentru exterior? Eu o sa fac nunta la o terasa si ar fi frumos sa cumpar niste lumarele ptr balustrada, dar sa fie acoperite sa nu se stinga de la vant

multumesc

monica21
05.02.2009, 21:34:02
Le poti face la halele centrale...s-a deschis un magazin...in statia de taxiuri..lucreaza mishto..cred ca ai putea sa te duci daca vrei..sa vezi un album de prezentare ...parerea mea este ca lucreaza zooper cei de acolo!

danutzaxcata
18.02.2009, 08:16:17
Poate sa imi spuna cineva unde gasesc si eu lumanarele acoperite pentru exterior? Eu o sa fac nunta la o terasa si ar fi frumos sa cumpar niste lumarele ptr balustrada, dar sa fie acoperite sa nu se stinga de la vant

multumesc

De lumanari nu stiu, dar la o nunta la care am fost au pus afara, pe tarasa, torte, si se vedeau superb. Bine, acolo era si piscina, ceea ce contribuia semnificativ la cum arata peisajul, Insa tortele acelea chiar dau bine si din cate am vazut nu se sting usor, ca au nu stiu ce carbuni sau ceva de genul...;-)

danutzaxcata
18.02.2009, 08:20:36
Am si eu o intrebare. Ati vazut pe undeva boluri de sticla la preturi acceptabile? Ma gandeam sa fac singura arnjamentele pentru mese astfel:

- bol sticla
- pietricele decorative incolore si aurii
- fir auriu printre ele (asta inca nu stiu sigur daca pun, trebuie sa fac probe)
- apa peste
- trei cupe de crin sau trei trandafiri
- niste bete d-alea decorative, de preferat grena sau auriu (depinde de flori, ce culoare vor avea, ca betele sa fie in contrast) - un bat e destul de lung si il tai in mai multe bucati mici, de dimensiuni potrivite cu aranjamentul.

Asa ca m-ar interesa niste boluri cam 10/11 cm inaltime-14/15 cm diametru, simple, la 5-8 RON.

pisu_bun
19.02.2009, 13:38:53

as dori si eu PM cu detaliile pt Ionut. Se pare k azi nu pot trimite eu PM. :(
multumesc!!!

andreear
19.02.2009, 13:44:59
multumesc!!!

Ti-am trimis eu PM, e aceeasi persoana la care am apelat si noi si am fost f multumiti.

Succes!

pisu_bun
19.02.2009, 13:52:53

eh..intr-adevar si eu mi-as dori un PM cu detaliile persoanei acesteia minunate care face cocarde!! iti multumesc!!!

pisu_bun
19.02.2009, 13:55:17
Ti-am trimis eu PM, e aceeasi persoana la care am apelat si noi si am fost f multumiti.

Succes!

iti multumesc mult!! eu mai am ceva pana la nunta dar mai sunt si atat de multe de rezolvat!!! :*

pisu_bun
19.02.2009, 14:05:31

as dori si eu te rog mult un PM cu detalii despre locatia de unde ai comandat cocardele...sunt f frumoase!! multumesc!!

pisu_bun
19.02.2009, 14:32:09
gatttaaaaaaaaa am gasito pe d-na Dida...am dat comanda : astromelia minirose si orhidee..tre' sa mai asteptati sa le vedeti:D :D :D si au cosat putin toate buchetare si lumanari 550...>:D< >:D< >:D< si florile de pus in piept tot acolo din astromelia<:-P <:-P <:-P

liv tot la tine am apelat....asa e cand esti bolnavior si n-ai ce face aksa...:P
spune-mi te rog unde o gasesc p D-na Dida si cat au costat cocardele din astromelia? iti multumesc pt viitorul PM :P
aaa...si inca ceva.. eu pe yahoo am acelasi ID ca aici....as vrea sa-mi arati marturiile cu care te lauzi ;)

d

Liv
19.02.2009, 15:49:42
[quote=pisu_bun;1482305]liv tot la tine am apelat....asa e cand esti bolnavior si n-ai ce face aksa...:P
spune-mi te rog unde o gasesc p D-na Dida si cat au costat cocardele din astromelia? iti multumesc pt viitorul PM :P
aaa...si inca ceva.. eu pe yahoo am acelasi ID ca aici....as vrea sa-mi arati marturiile cu care te lauzi ;)
Nu ma laud.;;) ;;) ;;) ..au iesit superr frumoase si bogate....ti-am trimis un mail:* :* :* ..

Andreea_Aron
17.04.2009, 15:40:14
Am si eu o intrebare. Ati vazut pe undeva boluri de sticla la preturi acceptabile? Ma gandeam sa fac singura arnjamentele pentru mese astfel:

- bol sticla
- pietricele decorative incolore si aurii
- fir auriu printre ele (asta inca nu stiu sigur daca pun, trebuie sa fac probe)
- apa peste
- trei cupe de crin sau trei trandafiri
- niste bete d-alea decorative, de preferat grena sau auriu (depinde de flori, ce culoare vor avea, ca betele sa fie in contrast) - un bat e destul de lung si il tai in mai multe bucati mici, de dimensiuni potrivite cu aranjamentul.

Asa ca m-ar interesa niste boluri cam 10/11 cm inaltime-14/15 cm diametru, simple, la 5-8 RON.

Buna Danutza,

Iti multumesc mult pt info oferite pe pm zilele trecute. Ti-as fi dat pm insa trebuie sa mai cresc.

Te pup si Paste Fericit!

Andreea

Dorutza_83
23.04.2009, 13:14:17
Salut miresici!
Vreau sa va intreb daca mi-ati putea spune cat costa un aranjament de flori pentru masa prezidiu, nu stiu inca ce flori voi alege, dar asa aproximativ m-ar interesa cam cat costa sa stiu la ce sa ma astept. Imi trebuiesc de asemenea si 8 buchete pentru mese rotunde. V-as fi foarte recunoscatoare daca m-ati putea ajuta! Tin sa precizez ca vreau flori diverse, gerbera si lalele cred...
Va sarut!

madii113
29.04.2009, 19:18:23
Lalele in august?
Chiar sunt curioasa daca gasesti.
Sa-mi spui si mie.
Iar aranjamentele difera de la aranjament la aranjament.
Eu la nunta am dat pentru 1 buchet din 3 trandafiri, 1 crin amarat si multe crizanteme cu floare miresei 70 ron, pentru ca ofera imi fusese promovata frumos si aratata o poza reusita.
A sunat cam asa: crini(nu crin) trandafiri, pe margine putin crizantema si floarea miresei - teapa mea ca am crezut si era sa fac infarct cand am ajuns la sala - semana deloc cu poza care mi-o aratase firma de decoratiuni cu toate ca e una f cunoscuta in Ploiesti.
Pupici si ai mare grija- intreaba cate flori are aranjamentul ca sa-ti faci idee.

olgutza26
29.04.2009, 22:27:29
gasesti orice floare vrei, indiferent de anotimp, le importa. si eu voiam lalele in iunie si mi-au zis ca imi aduc, numai ca nu pot sa imi spuna pretul decat cu 2 saptamani inainte (sa vada pretul la bursa florilor din Olanda)

grasuna
30.04.2009, 07:42:12
Lalele in august?
Chiar sunt curioasa daca gasesti.
Sa-mi spui si mie.
Iar aranjamentele difera de la aranjament la aranjament.
Eu la nunta am dat pentru 1 buchet din 3 trandafiri, 1 crin amarat si multe crizanteme cu floare miresei 70 ron, pentru ca ofera imi fusese promovata frumos si aratata o poza reusita.
A sunat cam asa: crini(nu crin) trandafiri, pe margine putin crizantema si floarea miresei - teapa mea ca am crezut si era sa fac infarct cand am ajuns la sala - semana deloc cu poza care mi-o aratase firma de decoratiuni cu toate ca e una f cunoscuta in Ploiesti.
Pupici si ai mare grija- intreaba cate flori are aranjamentul ca sa-ti faci idee.

Despre ce firma este vorba? Spune-ne si noua, te rugam, ca sa luam aminte!

madii113
01.05.2009, 07:46:23
Nu credca am voie sa spun numele firmei dar e in Mihai Bravu pana in maternitate pe partea dreapta.

strumf08
12.05.2009, 09:52:28
Nu credca am voie sa spun numele firmei dar e in Mihai Bravu pana in maternitate pe partea dreapta.

are cumva si rochii de mireasa de vanzare?

madii113
13.05.2009, 17:09:12
are cumva si rochii de mireasa de vanzare?

Da are si rochii. Tipa de acolo pare fff ok.
Poate pur si simplu nu a iesit la mine.

Georgy_A
19.05.2009, 14:56:44
Fetelor, va rog sa ma ajutati si pe mine, cum o pot gasi pe d-na Dida, si cam ce preturi practica pt buchetre, lumanari, etc? Si daca ati fost multumite de servicii! Sau daca imi puteti recomanda pe altcineva de care sunteti multumite! Va multumesc!

mgh83
19.05.2009, 22:56:09
Fetelor, va rog sa ma ajutati si pe mine, cum o pot gasi pe d-na Dida, si cam ce preturi practica pt buchetre, lumanari, etc? Si daca ati fost multumite de servicii! Sau daca imi puteti recomanda pe altcineva de care sunteti multumite! Va multumesc!

Din cate am inteles de la Liv este la Nord,vis-a-vis de Complexul Mare,unde sunt si tarabele cu carti si cu haine. Sper ca nu spun prostii.Lasa-i un pm lui Liv si sigur te va lamuri ea.

strumf08
22.05.2009, 14:52:36
multumesc!!!

si eu tot cu ionut imi aranjez sala.cred ca buchetare tot la el le voi face. am intrebat de curiozitate la floraria de la carrefour si ma costa 1000 de lei buchetarele si lumanari (de trandafiri sau mini roze) fata de 800 de lei la el.despre firma lui am auzit numai lucruri bune.

Georgy_A
26.05.2009, 12:56:12
Fetelor, si-a facut cineva lumanarile si buchetarele la floraria de la hale, din statia de taxiuri? Ce credeti despre ei?

strumf08
26.05.2009, 13:09:47
chiar...cine isi face buchetarele in ploiesti sa ne zica niste preturi si impresii...multumim

rococris
26.05.2009, 14:12:48
chiar...cine isi face buchetarele in ploiesti sa ne zica niste preturi si impresii...multumim

Fetele,

eu am dat comanda de lumanari si buchetare la Floraria din centru , langa Galerii.( aproape de altex) Nu stiu daca ati inteles la ce m-am referit, dar daca doriti va dau datele de contact.

Preturile sunt rezonabile si dna de acolo este super de trb :*

strumf08
26.05.2009, 14:50:49
Fetele,

eu am dat comanda de lumanari si buchetare la Floraria din centru , langa Galerii.( aproape de altex) Nu stiu daca ati inteles la ce m-am referit, dar daca doriti va dau datele de contact.

eu stiu unde e.langa venus, nu...din ce ti le faci? si cat iti ia?

mihaelaaa
29.05.2009, 16:55:59
buchetul meu de la cununia civila,poate va inspira,mie mi a placut tare si a fost in armonie cu ceea ce eram imbracata. precizez ca anul trecut (cand am facut cununia civila) m a costat 65 de lei!!!!

mitze
02.06.2009, 05:50:24
Fetelor, si-a facut cineva lumanarile si buchetarele la floraria de la hale, din statia de taxiuri? Ce credeti despre ei?

Buna tuturor!:)

Eu am fost acolo chiar ieri la recomandarea unei colege si a unei prietene. Am inteles ca au mereu flori proaspete (se aprovizioneaza in fiecare joi de la bucuresti), iar dintre toti care sunt pe acolo am inteles ca domnul Florin este foarte priceput. ca sa citez "un artist! poate cel mai mare artist!" :)) m-am uitat si pe niste cataloage si aratau bine aranjamentele. te poti duce si tu cu modelele tale.
eu nu am fost prea norocoasa in sensul ca dupa ce am cerut flori ciclam, care sa nu fie jerbera, garoafe sau trandafiri, apoi am zis bine, macar niste bujori si iar s-au uitat crucis. dar au zis ca imi aduc pana la urma ce flori vreau. acum ma gandesc la lalele :D.

olgutza26
02.06.2009, 10:31:36
Buna tuturor!:)

Eu am fost acolo chiar ieri la recomandarea unei colege si a unei prietene. Am inteles ca au mereu flori proaspete (se aprovizioneaza in fiecare joi de la bucuresti), iar dintre toti care sunt pe acolo am inteles ca domnul Florin este foarte priceput. ca sa citez "un artist! poate cel mai mare artist!" :)) m-am uitat si pe niste cataloage si aratau bine aranjamentele. te poti duce si tu cu modelele tale.
eu nu am fost prea norocoasa in sensul ca dupa ce am cerut flori ciclam, care sa nu fie jerbera, garoafe sau trandafiri, apoi am zis bine, macar niste bujori si iar s-au uitat crucis. dar au zis ca imi aduc pana la urma ce flori vreau. acum ma gandesc la lalele :D.
crezi ca lalelele rezista o noapte intreaga?

mitze
02.06.2009, 11:15:34

eu imi fac acum buchetul pentru cununia civila. cea religioasa va fi la anul. asa ca nu se pune problema de o noapte. sau cel putin sper... mergem la restaurant dupa, dar preconizez ca pana la 20.00 sa se termine party-ul.
am vazut buchete de mireasa cu lalele. presupun ca le-or tratat cu ceva:-?

olgutza26
02.06.2009, 12:26:59
scuze, cred ca ai mai spus asta o data, dar cum sunt asa de zapacita cu nunta.... :* sigur ca sunt tratate, dar sunt si flori care nu rezista. noi voiam initial si crini la lumanari, dar ne-a spus ca pe caldura asta se ofilesc si nu prea dau bine.

mamuska
02.06.2009, 12:32:42
scuze, cred ca ai mai spus asta o data, dar cum sunt asa de zapacita cu nunta.... :* sigur ca sunt tratate, dar sunt si flori care nu rezista. noi voiam initial si crini la lumanari, dar ne-a spus ca pe caldura asta se ofilesc si nu prea dau bine.
Olgaaaaaaa, mai ai 4 zile\:D/ \:D/ ce a trecut timpul!!!!! Iti doresc sa ai o nunta superba si sa fii fericita!!!
La ce ora mergeti la Biserica????

mamuska
02.06.2009, 12:37:45
Fetele,

Acolo am facut si eu lumanarile de botez,dar se axau mai mult pe flori artificiale atunci, aveau putine modele din flori naturale. In ultimul timp nu am mai fost sa vad ce mai au nou.

mamuska
02.06.2009, 12:39:06
Pentru nunta fratelui meu si pentru sora mea, eu am ales florareasa... am mers in piata de flori,la o tipa care face orice model vrei si crede-ma ca are talent;-)

mamuska
02.06.2009, 12:42:30
Cele olandeze rezista sigur...dar trebuie sa fie proaspete, sa fi sigura ca cine le face nu isi bate joc:)>- :* :* :*

olgutza26
02.06.2009, 13:52:17
Olgaaaaaaa, mai ai 4 zile\:D/ \:D/ ce a trecut timpul!!!!! Iti doresc sa ai o nunta superba si sa fii fericita!!!
La ce ora mergeti la Biserica????

noi avem programat la 18.45 biserica. te asteptam cu mare drag sa ne vezi pe amandoi. O sa fim asa de frumusei...;;) ;;) (mi-e tare drag de noi)

olgutza26
02.06.2009, 13:52:58
de fapt, fetele, pe toate va asteptam cu mare drag la biserica, la sfanta Vineri, sambata asta, la 18.45. <:-P <:-P

mitze
02.06.2009, 17:15:15

no problem! :* oricum sunt nehotarata.

casa de piatra!