PDA

Versiunea completa : Fantana de ciocolata, aranjamente din fructe in Timis

sorinus
19.06.2007, 20:42:19
Se pare ca fantanile de ciocolata ai inceput sa patrunda si prin nuntile din Romania!Cat costa inchiriatul,daca merita sau nu as vrea sa discutam aici!

rafila
19.06.2007, 22:07:37
Se pare ca fantanile de ciocolata ai inceput sa patrunda si prin nuntile din Romania!Cat costa inchiriatul,daca merita sau nu as vrea sa discutam aici!

Auci, Sorinus, de la primul mesaj incepi prin a-ti face reclama? Bine ai venit printre noi! Sper ca pe langa a face reclama la fantanile de ciocolata, mai barfesti si cu noi despre una, alta :D
Si...chiar ai nunta intr-o miercuri? Sau ai pus data asa, in viteza, ca nu era important?
Cat despre parerea mea personala..... consider inutile lfantanile de cioco la nunta. Au patruns serios pe piatza la nuntile din RO si inchiriatul pentru o noapte costa cat o fantana noua in magazinele din State.

cc78
20.06.2007, 00:09:09
Onutzaaaaa, te premiaza fetele de la Bucuresti, te fac moderator:)))) sa avem si noi moderator din Timisoara:)))Bietul Sorinus...:))

Miru
20.06.2007, 14:44:07
e ma raliez Oanei si zic ca sunt bani aruncati...nu am avut asa ceva si nici nu as da pe spate sa vad la o nunta asa ceva...fiecare cu gusturile lui

Miru
20.06.2007, 14:45:02
ca sa adaug, am preferat sa avem un frigider cu 5 feluri de inghetata si si-a luat lumea inghe de care a poftit si cand a poftit...

atodica
20.06.2007, 14:54:08
sunt total de acord cu voi fetele.... bani aruncati degeaba... nu as aprecia asa ceva la o nunta...

cristina_24
20.06.2007, 16:03:25
BTW..E mai buna inghe..pe vremea asta caniculara decat ciocolata ..ma aliez si eu Oanei :> ce rele suntem :O

atodica
20.06.2007, 16:12:24
:) nu cred ca suntem rele, ci doar ne spunem parerile

madalina24
20.06.2007, 16:35:26
bine ca am inceput ca importam toate obiceiurile , suntem o tara de papagali , daca americanii o sa inceapa sa umble in ..... gol o sa facem si noi la fel .... poftim acum fantana de ciocolata ..... NU , CATEGORIC NU FANTANA DE CIOCOLATA .....

madalina24
20.06.2007, 16:37:35
fetele ..... sunt rea ?
:gen_02: :gen_16:

rafila
20.06.2007, 17:41:37
Nu, nu esti rea absolut deloc! Ai perfecta dreptate! Ne pierdem identitatea, fratzilor!!!! Bine ca fantanile de ciocolata, porumbeii la iesire din biserica si alte cele au succes nebun, dar nici un obicei romanesc nu mai place, toate sunt vazute ca demodate!

diai
20.06.2007, 19:08:06
Nu, nu esti rea absolut deloc! Ai perfecta dreptate! Ne pierdem identitatea, fratzilor!!!! Bine ca fantanile de ciocolata, porumbeii la iesire din biserica si alte cele au succes nebun, dar nici un obicei romanesc nu mai place, toate sunt vazute ca demodate!

Pai, daca e sa vorbim despre pierderea identitatii si preluarea unor obiceiuri straine, ce parere aveti despre jarteluta? Ca doar e tot un obicei preluat de la americani, si pe deasupra, practicat pe scara larga si la noi.Desi,parerea mea, e de prost gust.
Si sunt convinsa,mai avem si altele imprumutate cu succes,asa ca s-ar putea sa prinda si acesta cu fantana de cioco.

Miru
20.06.2007, 19:20:08
Pai, daca e sa vorbim despre pierderea identitatii si preluarea unor obiceiuri straine, ce parere aveti despre jarteluta? Ca doar e tot un obicei preluat de la americani, si pe deasupra, practicat pe scara larga si la noi.Desi,parerea mea, e de prost gust.
Si sunt convinsa,mai avem si altele imprumutate cu succes,asa ca s-ar putea sa prinda si acesta cu fantana de cioco.

eu nu am avut jarteluta! cred ca asta spune tot :-"

diai
20.06.2007, 19:24:46
Asa cum au avut aproape toate miresicile.
Iar acest "spune tot" cred ca se refera la faptul ca anumite obiceiuri imprumutate au prins teren.
Probabil ca asa se va intampla si cu fantana de cioco,mai ales daca mai scad preturile,pt. ca e destul de costisitoare toata afacerea.

Miru
20.06.2007, 19:29:46
Asa cum au avut aproape toate miresicile.

Iar acest "spune tot" cred ca se refera la faptul ca anumite obiceiuri imprumutate au prins teren.
Probabil ca asa se va intampla si cu fantana de cioco,mai ales daca mai scad preturile,pt. ca e destul de costisitoare toata afacerea.

hei...:-B eu nu am avut jarteluta....

rafila
20.06.2007, 19:58:53
jartelutza e un alt exemplu....eu NU am avut.

sa nu ma intelegeti gresit! Nu sunt ompotriva "imprumuturilor" de la americani. perfect OK, atata timp cat si traditiile romanesti nu sunt date la o parte! o:-)

diai
20.06.2007, 20:02:13
hei...:-B eu nu am avut jarteluta....

Scuze,am citit gresit.
Nici eu n-am avut,n-am nimic impotriva obiceiului,dar mi se pare penibil sa-mi caute sotul in public sub fusta, chiar daca suntem casatoriti:">.

diai
20.06.2007, 20:06:29
jartelutza e un alt exemplu....eu NU am avut.

sa nu ma intelegeti gresit! Nu sunt ompotriva "imprumuturilor" de la americani. perfect OK, atata timp cat si traditiile romanesti nu sunt date la o parte! o:-)

Din cate vad,deocamdata suntem 3 care n-am avut jarteluta. Sa insemne asta ceva? Dar cate am avut obiceiuri romanesti si care sunt ele?

rafila
20.06.2007, 20:31:25
Eu nu am vrut sa ies pe poarta casei fara "torogoata", dupa iesirea din biserica am jucat "Braul miresei", cum se face in Carash. Toate astea cu folcloristi autentici, cu studii muzicale, chiar cu doctorat in folclor (Marius Carnu si Liliana Laichici). Spre rusinea mea, nu am vrut mireasa mica si nu m-am lasat furata......

StOrM
20.06.2007, 22:07:46
hai mai ca faza cu porumbeii e chiar dragutza:D...

diai
20.06.2007, 22:23:37
Eu nu am vrut sa ies pe poarta casei fara "torogoata", dupa iesirea din biserica am jucat "Braul miresei", cum se face in Carash. Toate astea cu folcloristi autentici, cu studii muzicale, chiar cu doctorat in folclor (Marius Carnu si Liliana Laichici). Spre rusinea mea, nu am vrut mireasa mica si nu m-am lasat furata......

Ce bine semanam ! Si dupa mine au venit cu muzica populara autentica,la iesirea din Biserica s-a dansat hora, am avut giveri dotati fiecare cu cate o plosca cu tuica,giveritele au avut fiecare cate o panglica pusa pe diagonala.
Si am respectat si obiceiul cu materialul care se prinde de umerii mirilor din momentul in care preotul pune cununile,pana le da jos.
Am renuntat in schimb la aruncatul marului dupa iesirea din Biserica.
Din pacate, nu stiu semnificatia tuturor acestor obiceiuri,noi am facut nunta la sat si acolo stiu batranele ce si cum,ele ne-au spus dinainte cum trebuie facut.
Desi initial am avut unele reticente fata de aceste obiceiuri,va pot spune ca sunt frumoase si ca fac din nunta un evniment mai altfel,deoarece dau o nota de inedit.

rafila
20.06.2007, 22:51:46
Au da da, si eu am avut plosca, am uitaaaat! Merci ca mi-ai amintit! :*
Eu la Timisoara am avut nunta, dar de aia tot mi-a trebuit neaparaaaat torogoata :">!!

diai
20.06.2007, 23:05:50
Au da da, si eu am avut plosca, am uitaaaat! Merci ca mi-ai amintit! :*
Eu la Timisoara am avut nunta, dar de aia tot mi-a trebuit neaparaaaat torogoata :">!!

Si noi suntem tot de aici,socrii mei stau la sat,asa ca m-au luat din oras si m-au dus la sat:).
Si intr-adevar,torogoata face minuni,dar iti da si niste emotii !!!!!!

silva
20.06.2007, 23:17:25
Din cate vad,deocamdata suntem 3 care n-am avut jarteluta. Sa insemne asta ceva? Dar cate am avut obiceiuri romanesti si care sunt ele?

Nici eu nu voi avea jarteluta. Nu doar ca mi se pare de prost gust sa mi-o scoata cu dintii in vazul tuturor,dar sa o si arunce altor barbati...e ca si cum ar zice: "na,luati si voi!..." Penibil obicei! Scuze fata de miresicile care au/vor avea acest "moment" in program,e doar opinia mea personala referitor la el...

Miru
21.06.2007, 00:01:09
si la mine tot ei au cantat :)

Miru
21.06.2007, 00:05:17
eu nu stiu ce e torogoata...rusinea mea. nu am avut obicei romanesc . am aruncat doar buchetul si am fost furata (furtul a fost un esec) si am avut grija sa nu ma vada inainte. atat. noi nu suntem oameni cu traditia in suflet...asa suntem noi. am facut o nunta care ne carcateriza...si in plus, se stie ca la oras traditiile pier in fata noilor obiceiuri moderne. pacat. bravo celor care inca mai tin de ceea ce inseamna traditia romaneasca!=D>

sorinus
21.06.2007, 00:37:39
Auci, Sorinus, de la primul mesaj incepi prin a-ti face reclama? Bine ai venit printre noi! Sper ca pe langa a face reclama la fantanile de ciocolata, mai barfesti si cu noi despre una, alta :D
Si...chiar ai nunta intr-o miercuri? Sau ai pus data asa, in viteza, ca nu era important?
Cat despre parerea mea personala..... consider inutile lfantanile de cioco la nunta. Au patruns serios pe piatza la nuntile din RO si inchiriatul pentru o noapte costa cat o fantana noua in magazinele din State.

lolllllllllllllll!!!!!!!!!!!!!!!
Reclama la ce?Nu cred ca am postat vreo firma sau ceva de genul!
Nu vad nici o reclama ci mai degraba o idee de succes pt nunta(parerea mea)
Iar despre faptul ca preluam obiceiuri da asa e si nu avem ce face!
Sa-mi zica careva de pe forum ca nu a asteptat o floare de la prieten,respectiv sot de valentine day!
Si exemplele continua.............
Ok obiceiurile noastre sunt foarte frumoase si le respect dar asta nu inseamna ca daca mai adaugam ceva,gata stricam totul!
Si vin iar cu un exemplu:
In Caras am fost la o nunta unde toate felurile s-au mancat intr-o farfurie!
Scuza-ma daca asta e obicei frumos..........
Si ca sa nu raman dator cu vreun raspuns nunta o fac in 22.09.2007
Am gresit eu cand mi-am facut profilul!O sa mi-l schimb!Mersi ca mi-ai atras atentia!
Si in fine parerea mea e ca o nunta tre sa iasa perfecta pt ca e un moment unic in viata iar daca pe noi si pe invitati ne face sa ne simtim bine o fantana de ciocolata,porumbeii,jarteluta,artificiile(cred ca si asta e un obicei imprumutat-dar care sunt convins ca v-ar place la nunta voastra)si asa mai departe,merita!
Nu stiu cum ganditi nunta in sine ,dar eu ma gandesc sa iasa cat mai perfect,invitatii sa fie super multumiti iar banii(sincer nu ma intereseaza)!
Parerea unui barbat!(voi poate ganditi altfel):D
Ajunge ca am scris prea mult(poate asta demonstreaza ca sunt deschis la "barfe" si nu fac reclame la nimic)
Oricum astept parerile voastre pro si contra!!!

rafila
21.06.2007, 00:55:08
Asa mai daaa, Sorinaque!!!>:D<>:D< la barfa cu noi! Bine ai venit!
Cat despre obiceiuri luate de pe la altii....daca citesti mai bine vei vedea ca nu suntem impotriva, cerem doar "importul" mai cu masura, nu en-gros....:D

Obiceiuri americane ca dansul mireasa-tata miresei, aruncatul buchetului, carte de oaspeti sunt foarte frumoase si le-as "fura" cu toata dragul (le-am si furat de altfel). Astea imi plac mie. daca tie iti place fantana, go for it!!! Chiar daca eu nu am avut asa ceva la nunta, si daca as face nunta din nou tot nu as avea, iti respect parerea!

Asteptam parerile tale si la alte topicuri!

madalina24
21.06.2007, 09:08:28
nici eu nu vreau jarteluta........ n-o sa-mi ridic eu toate randurile de fuste :)) in fata invitatilor sa ma caute ( de oua, cum zice buna-mea) , si sa se mai si plimbe ca si un catel cu ea in gura ..........

madalina24
21.06.2007, 09:19:48
eu am fost la o nunta in carash ( verisoara mea care nu e din partea locului) si pot sa spun ca am intalnit obiceiuri care mi-au trecut prin maduva spinarii ( de emotii) Atunci cand mirii au ajuns de la biseica , mama baiatului le-a pus o masa in fata portii pe care erau asezare pahare cu vin si cozonac si i-a primit pe miri in curte ( i-a tras) cu o esarfa , dupa care verisoara mea a fost trecuta peste o masa si primita de mire. Am vazut pt prima data in viata bradul miresei in care erau puse o multime de flori si ciocolate ...... mie mi s-au parut interesante obiceiurile astea..... aaaaaaaaa si ruptul turtitei deasupra capului miresei.....

cristina_24
21.06.2007, 09:24:17

Eu am avut Jarteluta dar nu am facut nimick cu ea ..pur si simplu am cumparat`o pt. ceva albastru ..si doar atat ..cat despre a se juca jarteaua mie mi se pare de prost gust ..de ce? o sa va intrebati ..pt. ca in primul rand mireasa este pusa intr-o lumina proasta ..de asi ridica fustele in capul mirelui...mie nu-mi plac jocurile astea ..daca se vrea sa se joace totusi "jarteluta"sa se joace acasa numai intre proaspetii casatoriti[-X

cristina_24
21.06.2007, 09:26:57

Obiceiuri romanesti :pe mine m-a gatit nasa asa cum se spune,am iesit din casa in ritm de hora,mi-a rupt turta in cap,am jucat hora miresei,am varsat galeata cu apa in fata portii,muulte,multe,am avut chiar si gaina ..cu toate ca eu ziceam de deja e demodata chestia cu gaina ..si a fost chiiar frumos8-}

madalina24
21.06.2007, 09:30:25
Eu am avut Jarteluta dar nu am facut nimick cu ea ..pur si simplu am cumparat`o pt. ceva albastru ..si doar atat ..cat despre a se juca jarteaua mie mi se pare de prost gust ..de ce? o sa va intrebati ..pt. ca in primul rand mireasa este pusa intr-o lumina proasta ..de asi ridica fustele in capul mirelui...mie nu-mi plac jocurile astea ..daca se vrea sa se joace totusi "jarteluta"sa se joace acasa numai intre proaspetii casatoriti[-X
pot sa spun, pot sa spun ???????
eu o sa am " colotei" albastri :-" nu am zie eu.........:-" :-" :-"

cristina_24
21.06.2007, 09:34:58

Si eu am vrut in principui sa-mi cumpar chilotei albastri dar stricam compleu` si nu am vrut si mi-am luat jartea cu ceva albastru dar nu am facut prostia de a o juca ..nu-mi place partea asta a nuntii :-" :-"

silva
21.06.2007, 09:42:46

:)) Ce idee buna,Mada! Cred ca asa ceva o sa-mi iau si eu ca sa am totusi "ceva albastru" =D>

diai
21.06.2007, 11:00:20

Acasa e alta treaba,dar in public.... Pana la urma e chestie de gust si fiecare face cum vrea.Unora li se pare un moment amuzant,un fel de spectacol pt. invitati,altii nu gusta "distractia". Am fost la nunti unde saracul mire de abia a dibuit jarteluta de sub fuste si cercuri.Nu va mai spun cat de rusinat arata dupa eveniment.
In afara de faza cu ridicatul fustei in cap,nu uitati ca de obicei barbatii in acel moment fac cerc ca sa vada mai bine si ca sa prinda,desigur,jarteluta.

diai
21.06.2007, 11:08:08
lolllllllllllllll!!!!!!!!!!!!!!!
Reclama la ce?Nu cred ca am postat vreo firma sau ceva de genul!
Nu vad nici o reclama ci mai degraba o idee de succes pt nunta(parerea mea)
Iar despre faptul ca preluam obiceiuri da asa e si nu avem ce face!
Sa-mi zica careva de pe forum ca nu a asteptat o floare de la prieten,respectiv sot de valentine day!
Si exemplele continua.............
Ok obiceiurile noastre sunt foarte frumoase si le respect dar asta nu inseamna ca daca mai adaugam ceva,gata stricam totul!
Si vin iar cu un exemplu:
In Caras am fost la o nunta unde toate felurile s-au mancat intr-o farfurie!
Scuza-ma daca asta e obicei frumos..........
Si ca sa nu raman dator cu vreun raspuns nunta o fac in 22.09.2007
Am gresit eu cand mi-am facut profilul!O sa mi-l schimb!Mersi ca mi-ai atras atentia!
Si in fine parerea mea e ca o nunta tre sa iasa perfecta pt ca e un moment unic in viata iar daca pe noi si pe invitati ne face sa ne simtim bine o fantana de ciocolata,porumbeii,jarteluta,artificiile(cred ca si asta e un obicei imprumutat-dar care sunt convins ca v-ar place la nunta voastra)si asa mai departe,merita!
Nu stiu cum ganditi nunta in sine ,dar eu ma gandesc sa iasa cat mai perfect,invitatii sa fie super multumiti iar banii(sincer nu ma intereseaza)!
Parerea unui barbat!(voi poate ganditi altfel):D
Ajunge ca am scris prea mult(poate asta demonstreaza ca sunt deschis la "barfe" si nu fac reclame la nimic)
Oricum astept parerile voastre pro si contra!!!

Moment unic,de acord,dar nu toata lumea isi permite,avand in vedere ca fantana de cioco costa in jur de 14 mil.Sau asta era pretul in iarna.E drept ca e vorba de ciocolateria din Mall,unde au a mai scumpa cioco.
Pe noi nu ne-a interesat,si deci n-am cautat oferte,s-a intamplat sa cumparam cioco de la ei ,si asa am primit si un pliant cu ofertele lor.

atodica
21.06.2007, 11:26:24
mie personal nu-mi place faza cu jartelutza... am tot vazut pe la nunti si mi se pare penibil... dar asta e doar parerea mea si nu intentionez sa jignesc pe cineva caruia ii place...:)>-

diai
21.06.2007, 12:04:47
mie personal nu-mi place faza cu jartelutza... am tot vazut pe la nunti si mi se pare penibil... dar asta e doar parerea mea si nu intentionez sa jignesc pe cineva caruia ii place...:)>-

Din cate vad,putem face un club al miresicilor fara jarteluta:)).Nici nu ma gandeam ca suntem asa de multe,mai ales ca la nuntile pe unde am fost a existat si acest moment.

anna_c
21.06.2007, 12:28:50
nici eu nu sunt fana a jartelutei, mi se pare deplasat ca sotul sa iti umble pe sub fusta in public (parerea mea). cat despre fantana de ciocolata... nu-mi doresc asa ceva la nunta si nici nu m-ar impresiona sa vad la alte nunti. prefer inghetata de mii de ori...

rali
21.06.2007, 13:50:56
Hai sa-mi dau si eu cu parerea; nu-mi trebe fantana de ciocolata, porumbei sau artificii, jartiera scoasa cu dinti, declaratii de dragoste in direct si in fata a 250 de oameni:-&. Am vazut ca mai nou , la cate nunti am fost, pe langa sticla de ceva ,data celor care au furat mireasa, saracul mire trebe sa compuna o declaratie de dragoste penibila drept pedeapsa. Mi se pare un moment penibil si pt el ( am vazut miri care nu stiau cum sa scape) si pt invitatii care s-au plictisit si putin i-a interesat declaratia. Oricum nu-mi place nici faza cu furatul miresei deci nu voi avea nici asta.:D

rafila
21.06.2007, 15:39:34
rali, iti dau dreptate de la prima la ultima litera pe care ai scris-o! >:D<

ele
21.06.2007, 15:56:53
si eu sunt de acord cu ralu si oana;-) probabil ca nu o sa scap de furat din ce s-a enumerat (pt ca nu tine doar de mine, mai sunt si hotii si va fi dezavantaj numeric;))) iar pt decorare si succesul petrecerii(buna dispozitie a invitatilor) cred ca
florile , cateva lumanari ,mancare, bautura ,muzica si doi tineri fericiti care tocmai s-au cununat sunt mai mult decat suficiente.

diai
21.06.2007, 16:10:48
Nici eu n-am avut nimic din toate astea,si foarte bine ca nu ni se potriveau nici mie,nici sotului meu.Fara faze penibile si fara dulcegarii.
Cat despre furat,mi s-a propus la nunta,dar am refuzat.Oricum,la un moment dat am iesit pe terasa si al meu a crezut ca am fost furata.Saracul de el,era intr-o stare de agitatie....si a fost atat de fericit cand a vazut ca nu l-am abandonat,incat nu am regretat nici o clipa decizia luata.

StOrM
21.06.2007, 19:01:38
nici eu nu sunt fana a jartelutei, mi se pare deplasat ca sotul sa iti umble pe sub fusta in public (parerea mea). cat despre fantana de ciocolata... nu-mi doresc asa ceva la nunta si nici nu m-ar impresiona sa vad la alte nunti. prefer inghetata de mii de ori...

Sie eu si eu=P~... nici eu nu-mi doresc fantana de cioco; doar gandindu-ma ca as putea sa ma patez:O..si ma apuca emotiile...la cat mi-s eu de ametzitaa:">
DAR faza cu porumbeii chiar imi place, plus ca unchiu miu tot imi spune ca imi creste porumbei dinaia special ptr mine:)) cum as putea sa-l refuz? :-p

cristina_24
22.06.2007, 10:19:41
De furat nu am scapat nici eu ..dar nu am avut ce sa fac ..drept recompensa pt. mine baietii au cerut o naveta de bere si 1 stical de "vischi"si mirele meu le-a spus ca le da numai daca ma joaca fiecare pe brate cate 2 minute fiecare ca sa vada ca nu sunt chiar asa de usor de furat ..cine fura ..plateste consecintele ..oricum ne-am amuzat tare mult pe seama asta deoarece fratele meu si cumnatelul meu nu sunt asa de musculosi si saracii trebuiau sa ma joace pe brate pret de cateva minute fiecare ..=)) =)) ia-m intrebat daca sa-u dus dupa nunta sa faca control sa vada daca nu sa-u pricopsit cu cate o hernie=)) =))

dedelina
23.06.2007, 23:39:44
Mie mi-ar trebui fantana de ciocolata. Pe langa asta as mai pune si fantana de cola si atat. Altceva nu mi-ar mai trebui....pacat ca mai tre sa tin cont si de invitati. Pentru mine asta ar fi cea mai frumoasa nunta. =P~
Apropos de jarteluta , eu pana sa citesc topicul asta nici nu ma-m gandit la ea vreodata. Nici nu-mi trecuse prin cap ca ar trerbui sa imi cumpar. Oricum pana maine uit =)) Asa ca nu. Nu imi voi lua ca nu-mi place ideea. Si nici al meu sot nu cred ca va avea nimic impotriva

Valery
06.08.2007, 21:30:20
Oameni buni, pe mine chiar m-ar interesa fantana aia de cioco si chiar daca vad ca majoritatea dintre voi sunteti contra, poate se gaseste vre-o miresica sa-mi zica si mie unde pot totusi gasi fantana la un pret mai ok decat cei de la mall....? Mie una imi lasa gura apa si daca voi avea fantana, tare cred ca din cauza emotiilor probabil nu o sa ma ating deloc de mancare si o sa stau mai mult pe langa cioco :)

LaviniaK
07.08.2007, 11:37:01
Ceau fetelor, eu sunt mai noua pe aici. Mie una mi se pare o cheltuiala in plus, si in al doilea rand va fi si cald si multa lume si nu am chef sa se imbulzeasca lumea ca taranu' la fantana de cioco...k la mine vor fi si copii si invitati de pe la tara si mi-e ca nu vor stii cum sa se comporte...asa ca prefer sa nu ma risc.:D

Siva
07.08.2007, 23:33:57
Cat de fericita sunt sa vad ce scrieti. Am crezut ca suntem noi un cuplu de ciudati si infumurati ca nu facem faza cu jarteluta, nu vrem sa se fure mireasa, nu vrem manele si dans pe masa al miresei sau streptease al mirelui. Constat cu bucurie ca o mare parte a mirilor dezaproba aceste lucruri. Cat despre fantana de cioco e frumoasa, de efect dar chiar inutila. Partea cu porumbeii imi place insa. Oricum important e sa avem nunta fiecare asa cum ne-o dorim, cu sau fara jarteluta, cu sau fara alte chestii...

sugarlips
26.09.2007, 11:20:26
eu o sa am fantana de cioco cel mai probabil....de ce? pt ca imi place si arata tare bine...nu se imbulzeste lumea asa cum ati zis...dar fiecare cu parerile lui...
eu in schimb la nunta mea nu o sa am manele...si lautarii dupa mine....mi se pare foarte jenant..ca la oras...sa mergi pe jos sa te vada lumea...asta este un obicei de la tara..acolo e ok...se practica deoarece la sate de cele mai multe ori se cunosc toti intre ei...si se merge pe jos sa apuce toti sa vada mireasa...
dar cum spuneam fiecare cu gusturile sale

damalovesliviu
23.06.2008, 10:33:57
din cate vad eu desi sunt mai demult raspunsurile pe aici, se pare ca nu va place fantana de ciocolata, eu am avut una la nunta mea si pot sa zic ca a avut un MARE succes, toti invitati au fost incantati de ea

pufuleata
23.06.2008, 11:41:24
si eu o sa am fantana de cioco la nunta!!!!!de cand imi doresc asa ceva....si eu chiar imi cunosc invitatii si stiu ca nu "o sa se imbulzeasca ca taranii" cum scria cineva pe aici.:[email protected] dar fiecare cu gusturile lui.

damalovesliviu
23.06.2008, 11:53:51
haha :) eu una nu am patit asa, inafara de copii care erau foarte curiosi sa vad ce se intampla, totul a fost ok, invitati mei au fost asa de incantati, si chiar uni care isi fac nunta acuma, au vb sa isi inchirieza fantana de ciocolata care am avuto la nunta, deci o recomand la toata lumea
e un mic detaliu care conteaza mult, si nu e asa de costisitor

pufuleata
23.06.2008, 12:22:19
haha :) eu una nu am patit asa, inafara de copii care erau foarte curiosi sa vad ce se intampla, totul a fost ok, invitati mei au fost asa de incantati, si chiar uni care isi fac nunta acuma, au vb sa isi inchirieza fantana de ciocolata care am avuto la nunta, deci o recomand la toata lumea
e un mic detaliu care conteaza mult, si nu e asa de costisitor
imi poti spune de unde ai inchiriat-o si cu cat?:*

damalovesliviu
24.06.2008, 13:15:11
imi poti spune de unde ai inchiriat-o si cu cat?:*

cum sa nu, eu am inchiriat-o dela tipa care mi-a facut si sala si florile,
stiu ca o inchiriaza cum 150 euro fara fructe dar cu ciocolata ei tu doar platesti fructele iti iei ce vrei

4499ELENUTA
26.06.2008, 10:56:46
ciao fetelor..si eu o sa am fantana de cioco la nunta:D si sincer abia astept.ma incanta ideea foarte mult si nu ma deranjeaza ca este imprumutata.va pup si sa aveti o nunta superba:*

pufuleata
26.06.2008, 11:20:02
ciao fetelor..si eu o sa am fantana de cioco la nunta:D si sincer abia astept.ma incanta ideea foarte mult si nu ma deranjeaza ca este imprumutata.va pup si sa aveti o nunta superba:*
multumim!la fel!:*

alemar
30.09.2008, 22:08:28
cum sa nu, eu am inchiriat-o dela tipa care mi-a facut si sala si florile,
stiu ca o inchiriaza cum 150 euro fara fructe dar cu ciocolata ei tu doar platesti fructele iti iei ce vrei

misto..si mie imi surade ideea cu fantanta de cioco..imi poti lasa un PM cu numarul tipei ?multumesc.

nadrah
18.10.2008, 23:09:07
e Foarte Originala Fantana De Ciocolata Si Eu Ma Gandeam Zilele Astea Ca Parca Lua Si Eu Dar Aveti Vreo Idee La Pret?:d

nadrah
19.10.2008, 21:01:02
misto..si mie imi surade ideea cu fantanta de cioco..imi poti lasa un PM cu numarul tipei ?multumesc.
te rog mult imi lasi si mie nr fetei care are fantana de cioco?plzzzzzzzz^:)^

llore23
30.01.2009, 22:55:18
Buna fetelor.Ma puteti ajuta si pe mine cu niste sfaturi ,idei cu fantana de ciocolata. Eventual un nr. de telefon
Multumesc mult.

Manuela79
27.02.2009, 13:49:57
e f fain cu fantana de cioco la nunta. eu am fost anu trecut la una la aquarium. pe langa ca sala era de mare bun gust aranjata, fantana de cioco a fost un succes. toata lumea a apreciat-o si s-a mancat cred mai multa cioco decat mancare. cand am contactat firma care s-a ocpuat si de sala si de fantana, asta a fost prima cererere =P~ si o sa am si eu fantana in 30 mai. excelenta a fost ciocolata si servirea si tot. eu o sa am ciocolata verde;)) pt ca si sala mi-o fac pe verde.yiiiamiiii yamiiii abia astept.

nadrah
28.02.2009, 04:52:02
si eu un vot pt fantana .^:)^ care e mai buna cea alba sau cea neagra?

adrianasauca
28.02.2009, 14:58:14
cot costa o fantana de cioco alba?

princess_d
24.06.2009, 14:10:49
Stiti cumva unde se pot face aranamente cu fructe in Tm? Si..cam cat costa?

bota_anisoara
14.07.2009, 22:22:17
salutare. as vrea sa imi inchiriez si eu fantana de cioco la nunta dar nu stiu de unde. dca stie cineva sa imi spuna in timisoara de unde se inchiriaza si ce preturi au.mersi pupici

BISCA
20.07.2009, 11:31:34
Noi am cumparat 2 fantani de cioco mici 3 etaje pentru nunta noastra,una va fi cu cioco alba si una cu cioco neagra,asa ca nu ne mai batem capul cu inchiriatul.

BISCA
21.09.2009, 11:00:19
Vand fantanile de ciocolata.....am uitat de ele ....si nu le-am pus la nunta...:((asa rau imi pare..sunt noi noute.Am uitat sa cumparam ciocolata pentru ele si in ziua nuntii ne-am trezit ca nu avem ciocolata,nu aveam ce sa mai facem asa ca am renuntat la ele si am pus fructele pe mese.
Sunt cu trei niveluri

rubby_mia
15.01.2010, 17:16:40
Mai ai fantanile de ciocolata sau le-ai vandut? Dace le mai ai m-ar interesa si pe mine un pret si marimea lor.
Multumesc!

babyangel_deea
31.01.2010, 22:08:40
eu am gasit sa inchiriez fantana de cioco cu 1200 de lei fructele incluse).....imi poate spune cineva si alte preturi sa pot face o comparatie? seara placuta!:*

Adina_Vasy
02.02.2010, 10:01:55
Mai ai fantanile de ciocolata sau le-ai vandut? Dace le mai ai m-ar interesa si pe mine un pret si marimea lor.
Multumesc!
Buna, eu am cumparat fantanile de la Bisca, cred ca au 50 cm inaltime undeva pe-acolo.... le voi inchiria dupa nunta noastra, adica dupa 21 august., daca te intereseaza.

nicole300218
25.08.2010, 18:55:52
ma intereseaza sa inchiriez fantanile.da-mi un msj pe pm

adelinne85
04.04.2011, 12:17:03
si eu voi inchiria fantana de la Adina_Vasi;;) e mult mai ok pretul asa decat d la oricare agentie de organizare evenimente. si unde mai pui ca primesti si "consiliere" in organizarea nuntii, fiind o fosta miresica. foarte de treaba:*

miha24
28.06.2012, 17:10:06
Ceau! Voiam sa intreb miresicile care au avut fantana de cioco inchiriata, de unde ati cumparat ciocolata? La ce pret este? Noua ne ofera gratis cei de la restaurant fantana, dar noi trebuie sa ducem ciocolata. Va multumesc!

Deea_Timi
26.08.2013, 17:34:14
Buna fetelor,

Indraznesc sa scriu aici, cu toate ca nu s-a mai discutat aici de anul trecut. Ma puteti ajuta si pe mine cu niste variante pentru inchiriat fantana de ciocolata? Noi avem nunta in Iunie anul viitor si tare mi-as dori una de ciocolata alba....nu o sa am masa de prajituri si m-am gandit ca fructele cu ciocolata vor fi mai apreciate vara de invitati :).

daca mai aveti cumva una de inchiriat sau stiti de unde se pot lua la preturi rezolnabile as aprecia foarte tare!