PDA

Versiunea completa : Pantofi de mireasa

Pagini : 1 [2]

andymatei
21.04.2010, 11:04:22
Fetele, nu va pierdeti speranta. Eu am picior 34 si voiam pantofi aurii cu toc de 12 cm si bareta pe glezna...sotul meu a spus ca nu am sa imi gasesc niciodata exact asa...si mi-am gasit, exact cum am vrut eu. Asa ca...aveti incredere in norocul miresei :D...
La Gentil am vazut in careva zi un raft intreg de pantofi de mireasa...

katja_mvp
24.04.2010, 18:02:22
Fetele, nu va pierdeti speranta. Eu am picior 34 si voiam pantofi aurii cu toc de 12 cm si bareta pe glezna...sotul meu a spus ca nu am sa imi gasesc niciodata exact asa...si mi-am gasit, exact cum am vrut eu. Asa ca...aveti incredere in norocul miresei :D...
La Gentil am vazut in careva zi un raft intreg de pantofi de mireasa...
imi spui te rog unde gasesc magazinul gentil? :D

andymatei
24.04.2010, 20:21:55
imi spui te rog unde gasesc magazinul gentil? :D

In Lotus, vizavi de standul Atena Mariaj, de magazinul Nike.

dianagalis
27.04.2010, 09:49:45
Am fost si eu sa imi caut pantofi... Deci am batut toata pietonala de mi-a venit rau, am fost la Taco...r si la Dac...na, dar nu am gasit nimic, ba nu aveau marimea mea, ba nu erau albi, ci ivoire... Astazi ma duc in Lotus, dar slabe sanse... Mai am un magazin vis-a-vis de Capriciosa recomandat de o miresica, dar majoritatea vanzatoarelor mi-au spus ca nu se mai aduc pantofi, ci doar sandale... Am probat si sandale, am facut doi pasi si mi-au sarit din picior... Nu sunt bune de nimic baretele alea, nu sustin piciorul... Si cu tocul ala imens de vreo 10 cm, sigur aterizez cu ele =))=))=))

Rad eu rad, dar o sa vad eu ce o sa plang dupa ce termin de vazut toate magazinele si ma trezesc fara pantofi... =((

Unde sa ma mai duc??? :-s:-s:-s

dramatzica
27.04.2010, 16:02:47
Am fost si eu sa imi caut pantofi... Deci am batut toata pietonala de mi-a venit rau, am fost la Taco...r si la Dac...na, dar nu am gasit nimic, ba nu aveau marimea mea, ba nu erau albi, ci ivoire... Astazi ma duc in Lotus, dar slabe sanse... Mai am un magazin vis-a-vis de Capriciosa recomandat de o miresica, dar majoritatea vanzatoarelor mi-au spus ca nu se mai aduc pantofi, ci doar sandale... Am probat si sandale, am facut doi pasi si mi-au sarit din picior... Nu sunt bune de nimic baretele alea, nu sustin piciorul... Si cu tocul ala imens de vreo 10 cm, sigur aterizez cu ele =))=))=))

Rad eu rad, dar o sa vad eu ce o sa plang dupa ce termin de vazut toate magazinele si ma trezesc fara pantofi... =((

Unde sa ma mai duc??? :-s:-s:-s

mai ai o speranta cat de mica la Benven... in Lotus.
la magazinul din centrul civic, de langa piata mare ai fost?
eu merg in w-end in Cj si apoi si la Bucuresti si sper sa imi gasesc acolo ceva pe plac: si elegant si comod.

ArianaLuvlee
27.04.2010, 20:15:32
eu merg in w-end in Cj si apoi si la Bucuresti si sper sa imi gasesc acolo ceva pe plac: si elegant si comod.

eu trebuie sa merg maine in cj si cu un drum ma uit si de pantofi si de verighete

luluka
27.04.2010, 21:18:34
La Verones...am vazut multe feluri, daca treceti prin Cj.

dianagalis
27.04.2010, 22:43:14

Am fost si pe centru si in Lotus la Benv...
Nu au numarul meu :((:((:(( la nicio pereche... Plus ca i-am probat cum erau nr. 35 sau nr. 38 si erau incredibil de incomozi, ma refer la calapod, deci si daca aveau nr. meu, nu mi-i cumparam... =((

dramatzica
28.04.2010, 08:50:30
da stiu, parca fac si pe comanda...
mai stiu un salon unde ti-i vopsesc dupa nunta in ce culoare vrei tu si poti sa ii porti si cu alta ocazie. chiar am vazut pantofi frumosi la ei, cu ocazia expomariajului si vreau sa merg sa vad ce au acuma.
si noi vrem sa cumparam si verighetele si tinuta mirelui si rochita pt cununia civila daca gasesc :D

dianagalis
28.04.2010, 15:46:31
Am fost si pe centru si in Lotus la Benv...
Nu au numarul meu :((:((:(( la nicio pereche... Plus ca i-am probat cum erau nr. 35 sau nr. 38 si erau incredibil de incomozi, ma refer la calapod, deci si daca aveau nr. meu, nu mi-i cumparam... =((

Mi-am gasit ceva ieri totusi in Lotus, sunt fff simplu cu toc mai inalt, dar calapodul comod... Doar ca sunt nr. 37 si mie imi trebuie nr. 36... Ce sa fac? Sa ii iau nr. 37 si sa le pun pernute de silicon in varf si la spate la calcai iar silicon? A mai facut cineva asa? Mi-au mai zis alte persoane ca oricum mi se umfla picioarele daca stau toata ziua cu ei si nu trebuie sa imi fie ficsi... Help! [-o<[-o<[-o<

andymatei
28.04.2010, 16:45:53
Mi-am gasit ceva ieri totusi in Lotus, sunt fff simplu cu toc mai inalt, dar calapodul comod... Doar ca sunt nr. 37 si mie imi trebuie nr. 36... Ce sa fac? Sa ii iau nr. 37 si sa le pun pernute de silicon in varf si la spate la calcai iar silicon? A mai facut cineva asa? Mi-au mai zis alte persoane ca oricum mi se umfla picioarele daca stau toata ziua cu ei si nu trebuie sa imi fie ficsi... Help! [-o<[-o<[-o<

Ar fi mai bine sa iti gasesti numarul tau...daca ti se misca pe picior risti sa te bata foarte rau...sa nu mai vorbim de eventuale accidente soldate cu mireasa cazand spectaculos.

ArianaLuvlee
28.04.2010, 21:32:56

tocmai am ajuns acasa din cluj:((.....nu am gasit nimik deosebit.luluka sa stii k cei de la veronesse arata super pe net dar au fie tocul ff inalt si incomod fie e prea mic(eu caut ceva intre 7 si 10cm),atata e avantajul k daca vrei un model anume pe alta culoare se poate face pt 20lei in plus.la gentil in cj sunt mai multe modele dar nu au pe ivoire(cred k asa se scrie...).am batut ambele mall-uri si centralul plus cateva magazine din centru fara succes:(
in concluzie o sa raman la unii din benv...ti care arat cel mai bine dintre toti...si sunt si cei mai comozi

luluka
28.04.2010, 23:39:13
tocmai am ajuns acasa din cluj:((.....nu am gasit nimik deosebit.luluka sa stii k cei de la veronesse arata super pe net dar au fie tocul ff inalt si incomod fie e prea mic(eu caut ceva intre 7 si 10cm),atata e avantajul k daca vrei un model anume pe alta culoare se poate face pt 20lei in plus.la gentil in cj sunt mai multe modele dar nu au pe ivoire(cred k asa se scrie...).am batut ambele mall-uri si centralul plus cateva magazine din centru fara succes:(
in concluzie o sa raman la unii din benv...ti care arat cel mai bine dintre toti...si sunt si cei mai comozi
Oh, sorry! Eu i-am vazut, erau draguti, dar adevarul este ca n-am probat deloc ca...nu mai are rost, daca i-am luat deja :D Doar am remarcat ca sunt foarte multi pantofi de mireasa la un loc, atatia n-am vazut nicaieri in Oradea ;))

ArianaLuvlee
29.04.2010, 00:06:50
Oh, sorry! Eu i-am vazut, erau draguti, dar adevarul este ca n-am probat deloc ca...nu mai are rost, daca i-am luat deja :D Doar am remarcat ca sunt foarte multi pantofi de mireasa la un loc, atatia n-am vazut nicaieri in Oradea ;))

chiar au ff multe modele doar k au 2 tipuri de calapod iar mie mi-ar placea ceva exact intre:(

dianagalis
03.05.2010, 13:42:51
Mi-am gasit pantofii... Nr. 36!
Pun poze diseara :D

loryor
03.05.2010, 14:58:11
Hello fetelor...si eu am o mica (mare) problema cu pantofii de mireasa
Eu mi-am gasit o pereche sunt foarte comozi si imi plac dar sunt prea simpli dupa parerea mea pt mireasa..... nu stiti de unde as putea gasi floricele sau ceva accesorii pe care sa le atasez pe ei sunt tip sanda in fata, sunt lati dar in spate sunt inchisi si au bareta pe picior. Si o funda sau ceva ar fi ok ca sunt chiar goi si nu stiu de unde sa incep sa caut ceva. Am mai gasit o pereche in Ben....ti dar cred ca e mult sa mai dau inca 260 pe o pereche.

luluka
03.05.2010, 16:26:09
Mi-am gasit pantofii... Nr. 36!
Pun poze diseara :D
In sfarsit! #:-S

ArianaLuvlee
03.05.2010, 17:31:22
Eu mi-am gasit o pereche sunt foarte comozi si imi plac dar sunt prea simpli dupa parerea mea pt mireasa..... nu stiti de unde as putea gasi floricele sau ceva accesorii pe care sa le atasez pe ei sunt tip sanda in fata, sunt lati dar in spate sunt inchisi si au bareta pe picior. Si o funda sau ceva ar fi ok ca sunt chiar goi si nu stiu de unde sa incep sa caut ceva. Am mai gasit o pereche in Ben....ti dar cred ca e mult sa mai dau inca 260 pe o pereche.

incerca la microlit in iosia,la hobby art langa bridge sau la meli melo in lotus,la magazinele astea poti gasi fie panglici sa iti faci o funda ceva sau poate gasesti flori gata facute.spor la cautari:smile:

oncius
03.05.2010, 20:43:50
Buna. Am o mare problema, mai am cateva sapt pana la nunta si nu imi gasesc nicaieri pantofiori. V rog, daca aveti de vanzare sau cunoasteti magazine accesibile in iasi. please raspundeti-mi.

andymatei
03.05.2010, 22:13:03
Buna. Am o mare problema, mai am cateva sapt pana la nunta si nu imi gasesc nicaieri pantofiori. V rog, daca aveti de vanzare sau cunoasteti magazine accesibile in iasi. please raspundeti-mi.

Ammm :-\:-\:-\....pas

ArianaLuvlee
04.05.2010, 00:02:19

incearca eventual la sectiunea judetul iasi....cred k te-ai ratacit...noi suntem din bihor;;)

dianagalis
04.05.2010, 13:20:15
Ar fi mai bine sa iti gasesti numarul tau...daca ti se misca pe picior risti sa te bata foarte rau...sa nu mai vorbim de eventuale accidente soldate cu mireasa cazand spectaculos.

Am gasit exact acelasi model din Da Vin... pe care l-am probat atunci in Lotus si imi sarea din picior ca era nr. 37... Si am pus-o pe tipa sa sune la celelalte magazine si mi-a zis ca nu este niciunde... ei, uite ca l-am gasit in REAL - vai si-amar de calitatea serviciilor btw... Aveau nr. 36!
Am terminat cu cautarile! Asa happy sunt! <:-P<:-P<:-P
Am facut pozele cu telefonul azi-noapte pe la 1, deci scuzati calitatea lor... ;;);;);;)

adina_
04.05.2010, 13:30:43
Am gasit exact acelasi model din Da Vin... pe care l-am probat atunci in Lotus si imi sarea din picior ca era nr. 37... Si am pus-o pe tipa sa sune la celelalte magazine si mi-a zis ca nu este niciunde... ei, uite ca l-am gasit in REAL - vai si-amar de calitatea serviciilor btw... Aveau nr. 36!
Am facut pozele cu telefonul azi-noapte pe la 1, deci scuzati calitatea lor... ;;);;);;)
dragutzi ,sa ii portzi sanatoasa,si eu mi-am gasit pantofi dar ca nu pot sa pun poza ...:(

andymatei
04.05.2010, 13:48:34

Pai vezi...sa ii dansezi fericita! Si eu am o pereche asa si imi erau foarte comozi (in era pre-bebe :D)

dianagalis
04.05.2010, 13:54:26
Pai vezi...sa ii dansezi fericita! Si eu am o pereche asa si imi erau foarte comozi (in era pre-bebe :D)

Mersi mult! :*
Sper sa fie comozi, dar avand in vedere ca au tocul de 9 cm, nu stiu la ce sa ma astept... ;;)

dianagalis
04.05.2010, 13:56:55
Sper sa fie comozi, dar avand in vedere ca au tocul de 9 cm, nu stiu la ce sa ma astept... ;;)

Completare: si daca stiu ca mor de durere, tot o sa ii port ;;);;);;)

ArianaLuvlee
04.05.2010, 14:08:43
Completare: si daca stiu ca mor de durere, tot o sa ii port ;;);;);;)
sunt foarte dragutzi,si eu la fel ma gandeam sa optez pt ceva simplu care merge la orice tip de rochie doar k rochia mea e ivory si gasesc mai greu culoarea.......

dianagalis
04.05.2010, 14:18:35
sunt foarte dragutzi,si eu la fel ma gandeam sa optez pt ceva simplu care merge la orice tip de rochie doar k rochia mea e ivory si gasesc mai greu culoarea.......

Ivory gasesti peste tot! Asta a fost problema mea, toate modelele pe care le gaseam, ori nu erau nr. meu, ori erau doar pe ivory, nu pe alb, ori ambele variante... Am vazut niste pantofi superbi ivory la Daci... pe Bld. Dacia... Du-te sa vezi, sunt superbi, din satin cred ca erau, nu din piele...

loryor
04.05.2010, 14:24:15
incerca la microlit in iosia,la hobby art langa bridge sau la meli melo in lotus,la magazinele astea poti gasi fie panglici sa iti faci o funda ceva sau poate gasesti flori gata facute.spor la cautari:smile:
mersi o sa incerc\:D/

ArianaLuvlee
04.05.2010, 14:53:27
Ivory gasesti peste tot! Asta a fost problema mea, toate modelele pe care le gaseam, ori nu erau nr. meu, ori erau doar pe ivory, nu pe alb, ori ambele variante... Am vazut niste pantofi superbi ivory la Daci... pe Bld. Dacia... Du-te sa vezi, sunt superbi, din satin cred ca erau, nu din piele...
mersi mult,o sa merg cred k azi sa vad

andymatei
04.05.2010, 16:17:43

Nu-ti fa griji, eu am avut tocuri de 12 cm si la pantofii de schimb 7cm si am dansat toata noaptea :D

ArianaLuvlee
04.05.2010, 18:49:24
Nu-ti fa griji, eu am avut tocuri de 12 cm si la pantofii de schimb 7cm si am dansat toata noaptea :D
si eu m-am gandit sa imi iau pantofi de schimb dar ma gandeam la balerini.....nu stiu cum va fi avand in vedere k lungimea rochiei va fi ajustata dupa pantofi.oare o sa calc pe ea sau o sa ma impiedic?....daca a mai avut cineva balerini astept pls un rasp........ms
la pantofii cu toc ma gandeam la max 10cm,dar diferenta tot e prea mare.....

ArianaLuvlee
04.05.2010, 21:43:20
am fost,imi plac ff mult dar au calapodul un pic cam incomod si sunt totusi prea inchisi la culoare pt rochita mea......rochia e mai mult un alb murdar ,cred,decat ivory.......nu disper....mai caut,mai am 4 luni pana la nunta:)

luluka
04.05.2010, 23:12:21
si eu m-am gandit sa imi iau pantofi de schimb dar ma gandeam la balerini.....nu stiu cum va fi avand in vedere k lungimea rochiei va fi ajustata dupa pantofi.oare o sa calc pe ea sau o sa ma impiedic?....daca a mai avut cineva balerini astept pls un rasp........ms
Si eu ma gandeam la balerini sau la niste tenisi roz-pink ;))

dramatzica
10.05.2010, 15:44:06
ce dragutei sunt pantofiorii tai!! asa micuti....
dar oare sunt comozi? sa ii porti prin casa inainte de nunta ca am si eu o pereche din piele neagra lacuita si mor de cate ori ma incalt cu ei. sunt exact in genul asta, cu bot rotund, nu f inalti... dar nu cedeaza nici cum... am dat si cu spirt in ei si cu sosete de lana i-am purtat prin casa... inca de bagat in congelator nu i-am bagat :))
si eu mi-am luat pantofi, abia astept sa vi-i arat sa va dati cu parerea, dar am uitat aparatul foto in masina. pe diseara sper sa reusesc sa le fac poza.

adina vrem sa vedem pantofiorii tai!!!

tina19
10.05.2010, 15:49:58
dar oare sunt comozi? sa ii porti prin casa inainte de nunta ca am si eu o pereche din piele neagra lacuita si mor de cate ori ma incalt cu ei. sunt exact in genul asta, cu bot rotund, nu f inalti... dar nu cedeaza nici cum... am dat si cu spirt in ei si cu sosete de lana i-am purtat prin casa... inca de bagat in congelator nu i-am bagat :))
si eu mi-am luat pantofi, abia astept sa vi-i arat sa va dati cu parerea, dar am uitat aparatul foto in masina. pe diseara sper sa reusesc sa le fac poza.

am auzit de la colege ca daca faci pantofii cu crema de maini cedeaza. cica crema de maini inmoaie pielea pantofului.

dianagalis
10.05.2010, 16:24:15

Eu nici nu vreau sa ii port inainte de nunta, nu cumva sa mi se largeasca, si-asa am cautat nr. asta de n-am mai putut :-L ...
Pielea asta e foarte moale, nu e lacuita si par foarte comozi (nu ma bat in niciun fel), mai ales ca i-am probat dupa ore de plimbat prin oras dupa ei (am mers pe jos in majoritatea timpului si aveam picioarele umflate)... atat ma va deranja, fiind cu tocul inalt, stau cam pe varfuri si ma va durea in zona din fata unde calc... Nu sunt nici rotunzi, nici ascutiti...
Piciorul imi intra perfect, daca mi se mai largesc, imi va zbura din picior cred eu... /:)
Poate ii port de cateva ori prin casa, dar cu ciorapi lycra, sa nu mi se largeasca... :-?

dianagalis
10.05.2010, 16:30:39
am auzit de la colege ca daca faci pantofii cu crema de maini cedeaza. cica crema de maini inmoaie pielea pantofului.

Eu sincer nu stiu daca m-as incumeta sa ii fac cu ceva, mai ales ca sunt albi si asa trebuie sa si ramana...
Am avut eu ceva experiente cu niste spirt, care mi-a colorat pantofii mai demult... :-L:-L:-L
Am incercat sa "inmoi" niste balerini albi si mi s-a schimbat culoarea in interiorul pantofului, noroc ca nu am dat si pe dinafara... =))
Eu stiu ca pielea lacuita nu cedeaza foarte mult... Am si eu niste pantofi din piele lacuita, la inceput cand i-am purtat, am crezut ca lesin, dar pe urma parca s-au mulat dupa picior putin, dar important a fost calapodul sa fie ok, sa nu ma incomodeze...
Cred ca cel mai bine, daca vrei sa ii inmoi, sa ii porti de cateva ori... daca e piele, cedeaza cat de cat si se muleaza pe forma piciorului tau... depinde si de ce tip de piele e... mai moale, mai rigida, lacuita... daca nu e piele, nu ai sanse sa se modifice...
Ar fi o varianta si cu crema de maini, daca functioneaza pe pielea de pe maini, de ce nu ar functiona si la pantofii din piele... numai sa nu ii strici :-?:-?:-?
Poate patesti ca mine cu spirtul... Si ti-i faci albastri... =))

dianagalis
10.05.2010, 16:37:37

Mie asa mi-au zis fetele de la salon, ca rochia va fi modificata in functie de pantofii pe care ii voi purta... Mi-au specificat sa vin la proba cu exact pantofii care ii voi purta la nunta si asa vor modifica rochia la lungime, daca trebuie, in functie de inaltimea pe care o am cu pantofii de nunta...

Eu sunt in dubiu daca sa imi iau si balerini, avand in vedere ca pantofii mei au tocul de 9 cm... E diferenta cam mare, fiind rochia din tull, cred ca voi calca bine pe ea sau o voi tarai pana va deveni neagra "de suparare" =)) ... de fapt, si la propriu va fi neagra...
Nu vreau sa duc rochia curata inapoi, spre ca nici ele nu au pretentii de genu' asta, dar nici nu vreau sa fie rupta si sa mai dau bani in plus pentru distrugeri... :-?:-?:-?
Asa nu se merita, mai bine o cumparam si pe urma mergeam la o sesiune de "trash the dress"... :-p;;);))

luluka
10.05.2010, 19:27:35
Fetelor pt pantofii de piele exista un spray special care-i inmoaie inainte de purtare. Noi am luat din Lotus de la O t t e r. Si-i vreo 20 lei.

dramatzica
10.05.2010, 21:27:10
Eu nici nu vreau sa ii port inainte de nunta, nu cumva sa mi se largeasca, si-asa am cautat nr. asta de n-am mai putut :-L ...
Pielea asta e foarte moale, nu e lacuita si par foarte comozi (nu ma bat in niciun fel), mai ales ca i-am probat dupa ore de plimbat prin oras dupa ei (am mers pe jos in majoritatea timpului si aveam picioarele umflate)... atat ma va deranja, fiind cu tocul inalt, stau cam pe varfuri si ma va durea in zona din fata unde calc... Nu sunt nici rotunzi, nici ascutiti...
Piciorul imi intra perfect, daca mi se mai largesc, imi va zbura din picior cred eu... /:)
Poate ii port de cateva ori prin casa, dar cu ciorapi lycra, sa nu mi se largeasca... :-?
Din poze mie mi s-a parut ca ar fi lacuiti si de aia ti-am zis ce am patit eu... dar daca tu zici ca sunt f moi si nu te jeneaza atunci e super. Sa ii porti cu placere! :)

dramatzica
10.05.2010, 21:32:22
Pantofii mei :)
Au tocul de 11 cm si platforma de 2. Mi-au fost ff comozi de la prima incaltare, desi aveam bataturi groaznice pe picioare caci tocmai coboram de pe tocuri de 12 cm dupa vre-o 6 ore si asta m-a convins sa ii iau.
Mie imi plac f mult...
Mi-am mai luat o pereche de sandalute cu toc de 9cm, care au strasuri in fata... de fapt mi i-a facut cadou iubitul meu caci lui alea i-au placut f mult :D o sa le port pe amandoua... vad eu cum le alternez.
Poze cu sandalutele... mai incolo :)

dmdanila
10.05.2010, 21:51:10
Au tocul de 11 cm si platforma de 2. Mi-au fost ff comozi de la prima incaltare, desi aveam bataturi groaznice pe picioare caci tocmai coboram de pe tocuri de 12 cm dupa vre-o 6 ore si asta m-a convins sa ii iau.
Mie imi plac f mult...
Mi-am mai luat o pereche de sandalute cu toc de 9cm, care au strasuri in fata... de fapt mi i-a facut cadou iubitul meu caci lui alea i-au placut f mult :D o sa le port pe amandoua... vad eu cum le alternez.
super pantofiorii;-) sa-i porti sanatoasa!!!

andymatei
10.05.2010, 21:58:18
Mie imi plac f mult...

Sunt foarte draguti...orsay-i sunt intotdeauna gratiosi si eleganti (ai totusi grija sa nu iti sara din picior la dans)

dramatzica
10.05.2010, 22:33:35
Sunt foarte draguti...orsay-i sunt intotdeauna gratiosi si eleganti (ai totusi grija sa nu iti sara din picior la dans)
merci fetelor!
sper sa nu imi sara... o sa incerc sa ma obisnuiesc cu ei inainte.

meee
10.05.2010, 22:36:58

Mai poti apela la serviciile unei croitorese sa-ti aplice o floricica , sau ceva margelute si nu cred ca o sa te coste foarte mult .
Spor la pregatiri in continuare si-o nunta ca-n povesti ! ;-)

luluka
10.05.2010, 23:17:06
Mie imi plac f mult...
Foarte draguti! Te invidiez ca poti purta asemenea tocuri :-<

dianagalis
11.05.2010, 10:00:45
Mie imi plac f mult...

Superbi pantofiorii tai! <:-P =P~ =D> :madlaugh: :love: :suuuper: :x :x :x
Daca as fi putut purta decupati, sigur mi-as fi luat si eu ceva de genul acesta... ;-)

Sa ii porti sanatoasa si sa te bucuri de clipe de neuitat, fara bataturi si dureri de cap... >:D<

RALUK15
11.05.2010, 14:53:57
Mie imi plac f mult...
Super pantofii dar eu vreau sa vad sandelutele:-p k eu caut pt mine si nu imi gasesc...vreau ceva cu toc de 10 dar sa fie nr 35 si nu gasesc nimic

tina19
12.05.2010, 14:34:48
Mie imi plac f mult...
imi plac tare mult. sunt frumosi si imi plac pt ca au platforma. n-o sa te doara picioarele in ei. sa dansezi sanatoasa la nunta ta pana ii rupi:))

ArianaLuvlee
20.05.2010, 23:29:59
mi-am gasit si eu pantofiorii......ii ador si nici nu imi vine sa cred k i-am gasit in cel mai ciudat loc(intr-o piata) si la un pret fff bun.nu imi cautam pantofi sau ceva anume eram in trecere si "i-am vazut",a fost dragoste la prima vedere.sunt putin cam tari ,dar asta e pt k sunt din satin si sunt facuti din ceva carton sau ce o fi care sa sustina materialul.mi-ar fi placut sa fie inchisi in spate,dar fiind din satin cred k e mai bine asa sa nu ma jeneze ...tocul are 10 cm si sunt comozi,i-am purtat cam jumatate de ora,dar o sa-i mai port pana la nunta sa ma obisniesc cu ei.

alinush19_85
21.05.2010, 00:14:21
mi-am gasit si eu pantofiorii......ii ador si nici nu imi vine sa cred k i-am gasit in cel mai ciudat loc(intr-o piata) si la un pret fff bun.nu imi cautam pantofi sau ceva anume eram in trecere si "i-am vazut",a fost dragoste la prima vedere.sunt putin cam tari ,dar asta e pt k sunt din satin si sunt facuti din ceva carton sau ce o fi care sa sustina materialul.mi-ar fi placut sa fie inchisi in spate,dar fiind din satin cred k e mai bine asa sa nu ma jeneze ...tocul are 10 cm si sunt comozi,i-am purtat cam jumatate de ora,dar o sa-i mai port pana la nunta sa ma obisniesc cu ei.
foarte frumosi!!! sa ii porti sanatoasa, fericita si sa-i dansezi toata noaptea!

Fetelor, prin vizitele voastre la magazine, ati vazut si pantofiori mov? ;;)

tina19
21.05.2010, 07:20:21
f frumosi sunt. cred ca sunt comozi la purtat. sa-i porti sanatoasa! mie imi plac tare mult.

dramatzica
21.05.2010, 08:23:34
sunt tare draguti!
sa ii porti cu placere!
asa se intampla, cand nu cauti atunci gasesti cele mai faine lucruri. :)

dianagalis
21.05.2010, 09:58:59

Vai, cat de draguti pot fi!!! :x:x:x
Sunt superbi! Ai facut o alegere excelenta!
Sper sa iti fie foarte comozi, dar in orice caz, in pantofii acestia merita sa te doara picioarele... ;;);;);;)
Iti doresc sa te bucuri de ei si sa ii porti sanatoasa!

andymatei
21.05.2010, 10:06:30

Foarte frumosi si foarte "miresosi"! Sa-i dansezi fericita!

aliss_maya
21.05.2010, 17:45:59

Si eu caut pantofi mov pentru rochia de mireasa, dar in Oradea eu nu gasesc pantofi frumosi nicaieri! Ah, ba da, pe Vladimirescu este un magazin de pantofi, dar preturile incep de la 9 milioane acolo, nu concep sa dau atata pe o pereche de pantofi!
Nu aveti idei unde as putea gasi niste pantofi frumosi mov la un pret uman (pana in MAXIM 4 milioane)?

aliss_maya
21.05.2010, 17:47:08
foarte frumosi!!! sa ii porti sanatoasa, fericita si sa-i dansezi toata noaptea!

Si eu caut pantofi mov (sau bleumarin sau turcoaz) pentru rochia de mireasa, dar in Oradea eu nu gasesc pantofi frumosi nicaieri! Ah, ba da, pe Vladimirescu este un magazin de pantofi, dar preturile incep de la 9 milioane acolo, nu concep sa dau atata pe o pereche de pantofi!
Nu aveti idei unde as putea gasi niste pantofi frumosi mov la un pret uman (pana in MAXIM 4 milioane)?

luluka
22.05.2010, 23:01:06
Super draguti! Si pe tine te invidiez ca poti purta asemenea tocuri ;))

ArianaLuvlee
23.05.2010, 11:16:44
Super draguti! Si pe tine te invidiez ca poti purta asemenea tocuri ;))
multumesc fetelor........sper sa fie comozi.......

dmdanila
26.05.2010, 21:20:32
Girls, eu nu mi-am gasit pantofi cum vroiam asa ca mi-am comandat din China;)) Azi au ajuns si sunt happy ca sunt exact ca in poza de pe site, plus ca sunt fff comozi, au tocul de 9 cm, sunt din saten si sunt exact ce mi-am dorit:D

dramatzica
26.05.2010, 23:58:16
Girls, eu nu mi-am gasit pantofi cum vroiam asa ca mi-am comandat din China;)) Azi au ajuns si sunt happy ca sunt exact ca in poza de pe site, plus ca sunt fff comozi, au tocul de 9 cm, sunt din saten si sunt exact ce mi-am dorit:D
ce faini sunt!! si iti vin si bine!
ma bucur ca ti-ai gasit exact ce cautai >:D<
sa ii porti cu placere si sa iti aduca noroc! :*

luluka
27.05.2010, 11:19:53
<:-PFelicitari, sunt foarte eleganti! Sa-i dansezi toata noaptea ;-)

andymatei
27.05.2010, 13:56:14

Foarte bine arata, foarte frumosi! Sa-i dansezi toata noaptea!

dianagalis
27.05.2010, 16:53:22

Super arata pe picior! Sa ii porti sanatoasa! ;))

anca_eu
28.05.2010, 09:49:26
Foarte frumosi pantofii.

aliss_maya
28.05.2010, 17:31:24
Intradevar foarte frumosi!
De pe ce site din China i-ai comandat?
Cum nu gasesc nimic in oras, ma bate si pe mine gandul sa imi iau de pe net!

ru_4ada
29.05.2010, 11:33:53
Intradevar foarte frumosi!
De pe ce site din China i-ai comandat?
Cum nu gasesc nimic in oras, ma bate si pe mine gandul sa imi iau de pe net!
Ti-am trimis un PM pt pantofi. :)

dmdanila
29.05.2010, 15:03:13
Multumesc mult de aprecieri fetelor!:)

caramelushca
01.06.2010, 18:58:13
Fetelor, eu mi-am facut pantofiorii, adica sandalutele de mireasa la comanda la Pusa Ciucle si sunt tare dezamagita. Nu-mi place sa fac reclama negativa, dar chiar nu m-am asteptat la asa ceva. In primul rand ca a intarziat cu comanda vreo 2 saptamani, dar asta nu a fost chiar asa grav. Mai grav e ca mi-am facut pantofi la comanda tocmai ca sa-mi fie comozi (pentru ca in magazin nu-mi gasesc niciodata aproape, pentru ca am picior mare, nr. 40, si lat)...si nu-mi sunt comozi. In primul rand cand m-am dus sa-i ridic si i-am probat imi erau foarte stramti in fata, nu puteam nici sa-mi tin piciorul in ei... a zis ca-i mai pune pe calapod si sa revin dupa ei, dar nu mi s-a parut normal, doar mi-a luat masurile, de ce nu erau pe masura mea? Asa mai bine a intins pielea aia finuta de numa numa pe calapod, s-a si incretit in unele locuri :(. In fine, i-am ridicat luni si-am venit cu ei acasa, si dupa ce i-am tot probat prin casa mi-am dat seama ca n-am pur si simplu stabilitate pe ei, ma clatin. Tocul e de 7 cm, sunt cu baretuta si in spate inchisi pe calcai, dar sincer simt ca n-am nici o sustinere la calcai, pur si simplu parca nu sunt facuti dupa picioarele mele. Si am fost azi s-o intreb daca s-ar mai putea face ceva la ei, si-a zis ca mi-ar putea pune doar un toculet o idee mai mic, atat, si ca-n rest n-are ce sa le faca si ca ce vreau sa insinuez, ca nu e comod calapodul? Pai sincer nu e.... deci sunt tare dezamagita, si chiar vroiam o pereche de sandale comode, sa pot dansa linistita si sa n-am stresul pantofilor....

missy_L
01.06.2010, 20:28:51
Fetelor, eu mi-am facut pantofiorii, adica sandalutele de mireasa la comanda la Pusa Ciucle si sunt tare dezamagita. Nu-mi place sa fac reclama negativa, dar chiar nu m-am asteptat la asa ceva. In primul rand ca a intarziat cu comanda vreo 2 saptamani, dar asta nu a fost chiar asa grav. Mai grav e ca mi-am facut pantofi la comanda tocmai ca sa-mi fie comozi (pentru ca in magazin nu-mi gasesc niciodata aproape, pentru ca am picior mare, nr. 40, si lat)...si nu-mi sunt comozi. In primul rand cand m-am dus sa-i ridic si i-am probat imi erau foarte stramti in fata, nu puteam nici sa-mi tin piciorul in ei... a zis ca-i mai pune pe calapod si sa revin dupa ei, dar nu mi s-a parut normal, doar mi-a luat masurile, de ce nu erau pe masura mea? Asa mai bine a intins pielea aia finuta de numa numa pe calapod, s-a si incretit in unele locuri :(. In fine, i-am ridicat luni si-am venit cu ei acasa, si dupa ce i-am tot probat prin casa mi-am dat seama ca n-am pur si simplu stabilitate pe ei, ma clatin. Tocul e de 7 cm, sunt cu baretuta si in spate inchisi pe calcai, dar sincer simt ca n-am nici o sustinere la calcai, pur si simplu parca nu sunt facuti dupa picioarele mele. Si am fost azi s-o intreb daca s-ar mai putea face ceva la ei, si-a zis ca mi-ar putea pune doar un toculet o idee mai mic, atat, si ca-n rest n-are ce sa le faca si ca ce vreau sa insinuez, ca nu e comod calapodul? Pai sincer nu e.... deci sunt tare dezamagita, si chiar vroiam o pereche de sandale comode, sa pot dansa linistita si sa n-am stresul pantofilor....
Mda, se pare ca-n ziua de azi prestatorii de servicii nu mai au atata consideratie fata de client (cel care da banul). Eu una nu m-as fi resemnat si n-as fi acceptat situatia, pentru ca ai dat un ban si produsul final n-a fost pe masura asteptarilor. Trebuia in momentul in care ai mers sa-i ridici sa-i probezi si sa umbli mai mult pe ei ca sa observi pe loc ceea ce nu e in regula cu pantofii. E clar ca respectivul calapod nu ti se potriveste si de aceea n-ai stabilitate pe ei. Trebuie sa lasi rusinea la o parte si sa-i spui care e problema. Cred ca nu e nici in interesul respectivei sa-i faci reclama negativa ci sa fii o clienta multumita, asa ca diplomat fa-o sa inteleaga ca trebuie sa-i modifice ca sa ti se potriveasca si sa te simti comod pe ei in ziua nuntii. Multa bafta!

andymatei
01.06.2010, 21:24:14

Nu te lasa lamurita ca nu stii tu sa umbli pe toc de 7 cm si de aia nu ai stabilitate. Daca pantoful nu e echilibrat bine poate sa aiba toc de 3 cm ca tot nu ai sa poti umbla cu ei...cu atat mai putin dansa.
Situatia e si mai grava in cazul sandalelor. Poate cel mai bine ar fi sa ceri doamnei sa-ti restituie banii si sa iti cauti urgent altceva. A venit sezonul si sunt pline magazinele de sandale frumoase.

ArianaLuvlee
01.06.2010, 23:19:18

eu chiar nu stiu cine e pusa ciucle asta sincer........dar eu te sfatuiesc sa te intorci si sa ii spui sincer exact ce ai scris pe forumul asta.....nu are de ce sa se supere.....ai dat un ban....sunt banii tai si ea trebuie sa faca tot posibilul sa te multumeasca....asta e parerea mea.....ia-ti inima in dinti si du-te din nou la ea si spune-i ce ai pe suflet...asta e sfatul meu.....plus k esti mireasa si ai dreptul si tu sa fii macar un pic bridezilla:Ddaca trebuie,sa-ti faca altii de la zero k de-aia e specialist sa-ti faca pantofii pe masura ta

tina19
02.06.2010, 07:56:43
nu mi se pare normal sa nu ai stabilitate pe tocuri. nu e normal pt nici un pantof sa nu ai stabilitate in el. probabil materialul care sta pe calcai nu e bine facut, nu tine bine calcaiul si iti da senzatia de instabilitate. tocul e mic. tare curioasa sunt eu cum pune un toc mai mic pt ca forma pantofului e data dupa marimea tocului. daca pune toc mai mic schimba tot aspectul pantofului si nici vorba sa-ti fie mai comod. ori iti face altii ori iti da banii inapoi. nu se poate sa-ti faci pantofi la comanda si sa nu poti sta incaltata cu ei.

dianagalis
02.06.2010, 09:50:20
Nu te lasa lamurita ca nu stii tu sa umbli pe toc de 7 cm si de aia nu ai stabilitate. Daca pantoful nu e echilibrat bine poate sa aiba toc de 3 cm ca tot nu ai sa poti umbla cu ei...cu atat mai putin dansa.
Situatia e si mai grava in cazul sandalelor. Poate cel mai bine ar fi sa ceri doamnei sa-ti restituie banii si sa iti cauti urgent altceva. A venit sezonul si sunt pline magazinele de sandale frumoase.

Foarte bine zici, andymatei! Eu am o pereche de saboti cu toc de 2-3 cm cu care nu pot umbla nicicum, fac entorsa dupa 5 pasi, daca nu sunt atenta... In schimb, am niste pantofiori cu toc cui de 10 cm care sunt incredibil de comozi, tocmai din cauza ca tocul e foarte bine centrat, nu-mi vine piciorul intr-o parte sau alta... Iar eu port tocuri o data pe luna...
Du-te inapoi la ea si pune-o pe ea sa umble cu ei, sa vedem cate secunde (nu minute) sta in picioare pana sa cada... Eu i-as da inapoi si mi-as lua banii fara nicio rusine... Sa ii poarte ea daca poate!
Sunt convinsa ca au si costat foarte mult... Sigur iti gasesti ceva mult mai fain si care sa ti se potriveasca... Putine persoane stiu cu adevarat sa faca la comanda pantofi... E destul de dificil, daca nu ii iese, nu esti nevoita sa ii accepti...
Sincer, du-te inapoi la ea si spune-i frumos sa ii poarte ea daca poate!
E cea mai importanta zi din viata ta si trebuie sa poti sa mergi, fara sa te impiedici sau sa iti luxezi glezna... Mai ales ca trebuie sa porti pantofii aceia 14 ore sau chiar mai mult, in caz ca nu ai altii de schimb...
E inacceptabil sa platesti pentru o pereche de pantofi care nu pot fi purtati! :-L:-L:-L

RALUK15
22.06.2010, 19:21:10
Mi-au ajuns sandalele si invitatiile ...am atasat poze in semnatura

andymatei
22.06.2010, 19:51:31
Foarte frumoase sandalele, Raluca! Sa le dansezi fericita!

RALUK15
22.06.2010, 20:21:04
Foarte frumoase sandalele, Raluca! Sa le dansezi fericita!

Multumesc...sper din tot sufletul,pana acum pe aici prin casa mi se par f comozi,mai vedem cum stau dupa nunta;))

luluka
22.06.2010, 22:30:57
Super sandalele! De unde?

RALUK15
22.06.2010, 22:47:30
Super sandalele! De unde?
Le-am comandat de pe un site...daca te intereseaza imi spui si iti trim pm

luluka
23.06.2010, 09:08:23
Trimite-mi pm ;;)

dianagalis
23.06.2010, 10:30:17

Superbe sandalutele! =D>

dramatzica
24.06.2010, 09:33:35
Sunt f frumoase!!
Sa le porti cu drag!!

katja_mvp
24.06.2010, 11:01:22
deosebite invitatiile ,sa va aduca multi invitati! si sandalele sunt superbe...

missy_L
18.08.2010, 19:38:56
Dragelor, in weekendul acesta mi-am gasit si eu pantofiorii de mireasa visati. Sunt exact asa cum mi-am dorit. De fapt eu am mers cu logodnicul meu sa-i cautam costum de mire si am ajuns acasa cu pantofiori pt mine ;))
Indata ce le fac poza o s-o atasez sa-i vedeti si voi. :)

meee
18.08.2010, 21:21:48

Buna fetelor ! Imi pare rau ca n-am vazut mai repede acest subiect . Sper din toata inima ca , Carmen si-a rezolvat problema cu pantofiorii .
Si eu am trecut prin aceeasi experienta cu Pusa DAR, pana la final am fost multumita de rezultat si am rezistat eroic pe tocuri , eu care port de 2 ori pe an din cauza marimii (33-34 , nici eu nu stiu cat am ;)) )
Prima pereche de pantofi care mi-a facut-o , ma strangeau dar imi sareau din picioare ... bineinteles ca pe loc m-a luat cu frumosul si ca o sa se mai lase dupa ce-i mai port . Eh am inceput sa fac axercitii acasa si m-am invinetit la picior de la purtat dupa doar max o ora de purtat in casa . Pe langa asta s-a vazut prelandezul sau lipiciul care-l foloseste . Precizez ca , pantofiorii mei au fost din panza si altcumva se vede murdaria . In urmatoarea zi automat am mers cu ei innapoi la ea si i-am explicat si i-am aratat cum imi arata picioarele . Mi i-a luat innapoi si am primit pantofii de nunta in saptamana nuntii altii noi nouti , fara sa mai dau ceva bani . In acea perioada , pana sa nu-mi fi fost gata pantofii ma visam o mireasa in adidasi . :))

Pe viitor , fetele care vor sa-si faca pantofi la comanda , recomand :

- sa ceara un pantof de proba , daca le permite numarul ... ma refer de la 35 --> 39 , imposibil sa nu aiba facut pe acolo . (cel putin , stiu ca Pusa este destul de renumita si am vazut o gramada de pantofi la ea)
- sa ceara chitanta pe banii dati avans sau cel putin scris de mana . Dovada incheierii unui "contract" cum s-ar spune .

Fetelor va doresc numai bine si sa fiti fericite alaturi de partenerii vostrii ! >:D<

andymatei
18.08.2010, 23:04:51
Dragelor, in weekendul acesta mi-am gasit si eu pantofiorii de mireasa visati. Sunt exact asa cum mi-am dorit. De fapt eu am mers cu logodnicul meu sa-i cautam costum de mire si am ajuns acasa cu pantofiori pt mine ;))
Indata ce le fac poza o s-o atasez sa-i vedeti si voi. :)

Yeeeiiiiiiiii! Pozeeeeeeeeeee?????????????

missy_L
19.08.2010, 22:28:56
Yeeeiiiiiiiii! Pozeeeeeeeeeee?????????????
Tinand cont ca am nunta la sfarsitul lui octombrie am ales sa-mi iau pantofi, nu sandale.
Dupa cum am promis va atasez cateva poze cu ei (nu sunt cele mai potrivite ca le-am facut la repezeala ;)), dar va puteti face o idee).

aandra
19.08.2010, 22:54:13
superbi pantofiorii.sa i purtati cu mare placere:*

andymatei
19.08.2010, 23:24:47
Tinand cont ca am nunta la sfarsitul lui octombrie am ales sa-mi iau pantofi, nu sandale.
Dupa cum am promis va atasez cateva poze cu ei (nu sunt cele mai potrivite ca le-am facut la repezeala ;)), dar va puteti face o idee).

Puiutu', sunt tare, tare dragalasi. Sa-i dansezi foarte fericita!

leira
20.08.2010, 08:22:42
Multumesc :*

tina19
20.08.2010, 08:49:07
vai! am ramas muta in fata lor! cat de tare imi plac! sunt superbi! deosebiti!
de unde i-ai luat?

marina2008
20.08.2010, 14:07:20
Mai fetelor,dar ce pantofi finuti ati gasit ,tin sa precizez ca pe "vremea mea" nu prea gaseai,si eu una am umblat de am innebunit dupa ei.:((
:zz:Parca as vrea sa fiu din nou mireasa...

missy_L
03.09.2010, 12:11:02
vai! am ramas muta in fata lor! cat de tare imi plac! sunt superbi! deosebiti!
de unde i-ai luat?
Multumesc de aprecieri! I-am achizitionat din Debrecen de la un magazin din Forum.

missy_L
03.09.2010, 12:17:22
Missy ne bucuram pentru tine!!:A
Eu stiu ce inseamna ... nimic nu mi-a dat bataie de cap mai mare decat pantofii de nunta ... nici macar rochia :madlaugh::love:

Am vrut toc mic, max 5 cm, acum am ramas la 6 cm, dar tot e acceptabil. Eu am vrut bareta, iar viitorul sot sa fie decupati in fata ca-i plac degetelele ... Asa ca, eu cred ca am gasit pantofiorii destinati mie.
:* la toate miresicile
Foarte frumosi si finuti pantofiorii tai!;;) Cred ca sunt si comozi si avand si tocul micut n-o sa ai probleme cu picioarele si-o sa-i dansezi toata noaptea.
Mare noroc am avut si eu ca i-am gasit repede fara prea mare bataie de cap, ca mi-era groaza c-o sa caut disperata. Si cu asta am mai taiat ceva de pe lista ;))

leira
03.09.2010, 15:48:07
Foarte frumosi si finuti pantofiorii tai!;;) Cred ca sunt si comozi si avand si tocul micut n-o sa ai probleme cu picioarele si-o sa-i dansezi toata noaptea.
Mare noroc am avut si eu ca i-am gasit repede fara prea mare bataie de cap, ca mi-era groaza c-o sa caut disperata. Si cu asta am mai taiat ceva de pe lista ;))

Corect missy! :* Sa-i "dansam" toata noaptea!

intuitivebride
25.11.2010, 11:23:19
Fetelor unde gasesc pantofi de 15 cm?
:-<

andymatei
25.11.2010, 13:27:23
Fetelor unde gasesc pantofi de 15 cm?
:-<

Ammm...in Oradea...eventual din aceia cu platforma transparenta ...dar am sa presupun ca nu asta iti doresti. La comanda..aici. (http://www.veronesse.ro/incaltaminte_colectii.php?pid=20090617142304)
Ca si fan a pantofilor sky high te intreb...esti sigura ca vrei tocuri asa inalte de mireasa?

intuitivebride
29.11.2010, 16:42:47
Ammm...in Oradea...eventual din aceia cu platforma transparenta ...dar am sa presupun ca nu asta iti doresti. La comanda..aici. (http://www.veronesse.ro/incaltaminte_colectii.php?pid=20090617142304)
Ca si fan a pantofilor sky high te intreb...esti sigura ca vrei tocuri asa inalte de mireasa?

sunt sigura pt ca sunt cu 30 cm mai mica ca miresoiul :)) macar la sedinta foto sa fiu mai inalta ;)) la masa voi avea alte tocuri :)

pantofii de pe site sunt foarte frumosi :X
de PUSA CIUCLE ai auzit ceva?
>:D<

andymatei
29.11.2010, 16:55:51
sunt sigura pt ca sunt cu 30 cm mai mica ca miresoiul :)) macar la sedinta foto sa fiu mai inalta ;)) la masa voi avea alte tocuri :)

pantofii de pe site sunt foarte frumosi :X
de PUSA CIUCLE ai auzit ceva?
>:D<

A scris o miresica pe subiectul asta cu cateva pagini in urma. Tare dezamagita era!

LE: La pagina 40, miresica Carmeluska relateaza ce a patit si parca la 42 o alta miresica povesteste de experienta neplacuta cu aceasta doama.

andymatei
29.11.2010, 17:07:25
Ammm...am dat si eu o raita pe net sa vad de tanti asta...are frate niste preturi, comparabile cu Mihai Albu.

intuitivebride
30.11.2010, 00:03:20
A scris o miresica pe subiectul asta cu cateva pagini in urma. Tare dezamagita era!

LE: La pagina 40, miresica Carmeluska relateaza ce a patit si parca la 42 o alta miresica povesteste de experienta neplacuta cu aceasta doama.

Iti multumesc!!! cu siguranta nu voi risca sa imi fac pantofii la comanda :) no no...

leira
30.11.2010, 08:19:57
Iti multumesc!!! cu siguranta nu voi risca sa imi fac pantofii la comanda :) no no...

Incearca la Veronesse sau Benvenutti - nu pot sa cred ca nu gasesti acolo. Si eu am avut de la Benvenutti, cu toc mai mic, dar i-am gasit greu tare ca erau toti destul de inalti. Nu prea eram convinsa de pantofii din saten/satin - dar iti spun din proprie experinta ca s-au comportat perfect - nu te bat deloc, sunt maleabili - se spun despre ei ca nu pot fi folositi prea multa vreme, dar sa fim serioase - cate dintre noi ii mai incalta dupa?? Si au costat 250 lei (mi se pare acceptabil pentru o pereche de pantofi de mireasa). Oricum, ai mei au ramas in perfecta stare (o sa-i folosesc la nunta cumnatului ca sa se asorteze cu palaria de la dezgatit :cool:).

intuitivebride
30.11.2010, 19:18:48
Incearca la Veronesse sau Benvenutti - nu pot sa cred ca nu gasesti acolo. Si eu am avut de la Benvenutti, cu toc mai mic, dar i-am gasit greu tare ca erau toti destul de inalti. Nu prea eram convinsa de pantofii din saten/satin - dar iti spun din proprie experinta ca s-au comportat perfect - nu te bat deloc, sunt maleabili - se spun despre ei ca nu pot fi folositi prea multa vreme, dar sa fim serioase - cate dintre noi ii mai incalta dupa?? Si au costat 250 lei (mi se pare acceptabil pentru o pereche de pantofi de mireasa). Oricum, ai mei au ramas in perfecta stare (o sa-i folosesc la nunta cumnatului ca sa se asorteze cu palaria de la dezgatit :cool:).

;)) ms de info! Benvenutti e in Lotus daca nu gresesc, dar unde e Veronesse? Nu sunt din Oradea de aia nu prea ma pricep :D
Eu chiar imi doresc sa fie din saten. Pe net am gasit doar pantofi de lac la toc de 15 cm :)) groaznic!
(wow sunt sigura ca o sa arati super bine:>)

ArianaLuvlee
30.11.2010, 22:02:07
;)) ms de info! Benvenutti e in Lotus daca nu gresesc, dar unde e Veronesse? Nu sunt din Oradea de aia nu prea ma pricep :D
Eu chiar imi doresc sa fie din saten. Pe net am gasit doar pantofi de lac la toc de 15 cm :)) groaznic!
(wow sunt sigura ca o sa arati super bine:>)[/QUOTE]

Veronesse nu este in Oradea:(...cel mai aproape gasesti in Cluj.

intuitivebride
04.12.2010, 19:56:18
@ AdrianaLuvLee: ms mult! o sa incerc sa merg cat de repede la Benvenutti :)
ps: ce mireasa frumoasa ai fost!!!! rochia e superba :X tia stat super!!!!!:X

@ leira: si eu imi bat capul mai mult cu pantofii decat cu rochia! stiu ca se vad..cam tot timpul! :-s

inca o intrebare: pot sa imi caut rochie inainte sa am pantofii, adica cu alti pantofi? sau trebuie sa fie neaparat pantofii finali?

ArianaLuvlee
04.12.2010, 21:10:45
@ AdrianaLuvLee: ms mult! o sa incerc sa merg cat de repede la Benvenutti :)
ps: ce mireasa frumoasa ai fost!!!! rochia e superba :X tia stat super!!!!!:X

@ leira: si eu imi bat capul mai mult cu pantofii decat cu rochia! stiu ca se vad..cam tot timpul! :-s

inca o intrebare: pot sa imi caut rochie inainte sa am pantofii, adica cu alti pantofi? sau trebuie sa fie neaparat pantofii finali?

ms mult!:">
Rochia mea a fost modificata ff mult,initial imi era prea scurta cu 15cm,dar mi-au adaugat material cat a fost nevoie si mi-au luat masura incaltata cu pantofii.
Oricum probabil vei avea nevoie de modificari si atunci iti poti lua orice pantofi cand o cumperi sau inchiriezi k inainte de nunta cu vreo 2 sapt se fac modificarile finale in cazul in care slabesti sau ceva...

intuitivebride
04.12.2010, 22:56:19
ms mult!:">
Rochia mea a fost modificata ff mult,initial imi era prea scurta cu 15cm,dar mi-au adaugat material cat a fost nevoie si mi-au luat masura incaltata cu pantofii.
Oricum probabil vei avea nevoie de modificari si atunci iti poti lua orice pantofi cand o cumperi sau inchiriezi k inainte de nunta cu vreo 2 sapt se fac modificarile finale in cazul in care slabesti sau ceva...

wow deci ti-a venit super rochia :X asa de fain ti-a stat :X e deosebita rochita!!
phuuuu...acuma sunt linistita!! credeam ca trebuie sa imi cumpar dupa acuma pantofii ;))
iti multumesc inca odata mi-ai fost de mare ajutor >:D<

leira
05.12.2010, 10:32:16
Si eu mi-am luat rochia cu alti pantofi. Trebuie doar sa iti stabilesti inaltimea tocului, ca sa stie cat sa taie - am vazut ca se ia doar 1-2 cm (asta inseamna ca nu suporta modificari prea mari la marimea tocului). Cei care distribuie rochii Novias fac modificarile aproape de nunta, tocmai ca sa nu aiba surprize ca e larga, lunga sau altele ....

intuitivebride
10.12.2010, 20:52:08
Si eu mi-am luat rochia cu alti pantofi. Trebuie doar sa iti stabilesti inaltimea tocului, ca sa stie cat sa taie - am vazut ca se ia doar 1-2 cm (asta inseamna ca nu suporta modificari prea mari la marimea tocului). Cei care distribuie rochii Novias fac modificarile aproape de nunta, tocmai ca sa nu aiba surprize ca e larga, lunga sau altele ....

asa da ;) era naspa sa imi cumpar pantofi si apoi sa nici nu se potriveasca cu rochia ;))
ms de info :)

bebe_4_myboy
22.12.2010, 09:59:42
Fetelor ma ajuta si pe mine cineva cu ceva site-uri de unde mi-as putea comanda pantofiori de mireasa,sau daca stiti ceva magazine prin Oradea.ms mult:*

leira
22.12.2010, 10:12:09
Fetelor ma ajuta si pe mine cineva cu ceva site-uri de unde mi-as putea comanda pantofiori de mireasa,sau daca stiti ceva magazine prin Oradea.ms mult:*

De oriunde te decizi sa-i iei, probeaza-i intai. Frumusetea este pe al doilea loc, dupa confort. Gandeste-te ca trebuie sa stai cca 20 ore incaltata cu ei ... nu-i de gluma (iar daca sunt mici, sau mari, sau calapod care nu ti se potriveste, dai banii degeaba). Oricum, in Oradea, stiu ca era Susana Fashion - cu modele frumoase. Eu i-am avut de la Benvenutti, sau mai cauta prin mall-uri ca sunt destule magazine. Din pacate, nu gasim pantofii la fel de usor cum se gasesc rochiile.

bebe_4_myboy
22.12.2010, 15:18:01
De oriunde te decizi sa-i iei, probeaza-i intai. Frumusetea este pe al doilea loc, dupa confort. Gandeste-te ca trebuie sa stai cca 20 ore incaltata cu ei ... nu-i de gluma (iar daca sunt mici, sau mari, sau calapod care nu ti se potriveste, dai banii degeaba). Oricum, in Oradea, stiu ca era Susana Fashion - cu modele frumoase. Eu i-am avut de la Benvenutti, sau mai cauta prin mall-uri ca sunt destule magazine. Din pacate, nu gasim pantofii la fel de usor cum se gasesc rochiile.

Am batut aprox toate magazinele dar peste tot numai cizme,cizme si iar cizme,off nu credeam ca o sa fie asa greu sa-mi gasesc tocmai pantofi,pe net mi-am gasit unele modele dragute dar sunt cam in dubiu daca sa-mi comand sau nu:-<

leira
22.12.2010, 16:27:07
Am batut aprox toate magazinele dar peste tot numai cizme,cizme si iar cizme,off nu credeam ca o sa fie asa greu sa-mi gasesc tocmai pantofi,pe net mi-am gasit unele modele dragute dar sunt cam in dubiu daca sa-mi comand sau nu:-<
;)) Astea in nici un caz nu sunt bune! Dar ai dreptate, acum nu gasesti. Totusi am vazut ca ai nunta in mai. Mai ai rabdare. Si la mine, cel mai stresant a fost gasirea pantofilor. Mai poti incerca si la magazine de mirese, ma refer la cele mai renumite ... ar trebui sa aiba si pe acolo.

RALUK15
22.12.2010, 16:57:55

Si eu am fost in dubiu daca sa imi comanda de pe net sau nu dar in cele din urma a fost ultima solutie si nu imi pare rau...daca vrei mai mt detalii imi scrii un pm si iti dau adresa de unde mi-am comandat eu.

bebe_4_myboy
23.12.2010, 08:27:05
RALUK ti-am trm pm :*

bebe_4_myboy
27.12.2010, 16:45:57
Mi-am gasit pantofiorii,postez niste poze.428428 428427mie una imi plac f mult si sunt si f comozi

andymatei
27.12.2010, 23:55:15
Sa-i dansezi toata noaptea! Foarte draguti sunt!

leira
28.12.2010, 08:28:09
Mi-am gasit pantofiorii,postez niste poze.428428 428427mie una imi plac f mult si sunt si f comozi

Foarte frumosi! Sunt eleganti, exact ce ii trebuie unei mirese! Felicitari pentru achizitie :A

ru_4ada
21.02.2011, 16:27:12
Vand pantofi de mireasa, modele deosebite.diverse marimi. inf la tel: 0740/217141 sau [email protected]

intuitivebride
18.03.2011, 10:18:43
Si eu am fost in dubiu daca sa imi comanda de pe net sau nu dar in cele din urma a fost ultima solutie si nu imi pare rau...daca vrei mai mt detalii imi scrii un pm si iti dau adresa de unde mi-am comandat eu.

poti sa imi trimit te rog si mie adresa pe pm? [-o<

andi5
18.03.2011, 10:35:34

Imi dai si mie un pm te rog? Multumesc.

andi5
18.03.2011, 10:39:52

total off topic....mi-a placut la nebunie machiajul tau...imi poti trimite te rog un pm cu cine te-a machiat?

taia
21.03.2011, 18:54:51
frumosi!
sa-ti aduca noroc!

intuitivebride
12.05.2011, 15:50:47
Fetelor tin sa va anunt ca IN SFARSIT mi-am cumparat pantofii de mireasa :X nu ma asteptam sa gasesc ceva asa de frumos :X sunt super fericita ;))

anaid_c
13.05.2011, 09:35:26
Fetelor tin sa va anunt ca IN SFARSIT mi-am cumparat pantofii de mireasa :X nu ma asteptam sa gasesc ceva asa de frumos :X sunt super fericita ;))

Salut, fetelor! De unde ti i-ai luat? Pozeee?
Unde as putea gasi si eu balerini eleganti?

Daiana2011
02.06.2011, 11:37:06
Si-a facut cineva pantofii la Pusa Ciucle?

daroca
17.07.2011, 21:04:23
Salut, fetelor! De unde ti i-ai luat? Pozeee?
Unde as putea gasi si eu balerini eleganti?
La magazinul crisu la etaj sunt pantofi superbe din piele, eu de acolo mi-am luat

AnkBica
29.07.2011, 12:40:34
Salutare fetelor, eu mi-am luat pantofii de mireasa de la Benvenuti din Lotus. Sunt din satin alb laptos, sunt foarte frumosi si foarte comozi. I-am probat si pe cei de piele din crisul insa astia de potriveau mai bine cu rochita mea. Pantofii sunt marimea 38[]O sa revin si cu poze curand:)

Lavs
06.08.2011, 20:49:45
Buna, fetelor!
Eu am purtat pantofi roz la nunta, considerand rochita mea ca fiind destul de jucausa :) Sunt tare dragutzi pantofii colorati si dau bine in poze ;) Indata ce-mi primesc si eu pozele de la fotograf va arat :)

meee
07.08.2011, 22:23:34
Si-a facut cineva pantofii la Pusa Ciucle?

Eu mi`am facut pantofii la Pusa . Am avut cateva peripetii cu ea dar intr`un final am avut pantofii in saptamana nuntii .

anaid_c
10.05.2012, 11:03:29

De unde i-ai cumparat si cat au costat? Sunt superbi! Sa iti poarte noroc!

cretolina
19.06.2012, 14:43:04
Eu mi-am cumparat pantofii de mireasa de la Il Passo din Iulius Cluj, anul trecut.

claraN
27.06.2012, 15:56:16
Sper sa va placa pantofii care i-am avut eu la nunta. http://stonecreek.eu/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/9/all/501353NUDE_04.jpg

roxana03
25.09.2012, 10:54:40
fetelor mie mi se pare cel mai dificil alegerea pantofilor........m am invartit prin tot orasul si mi au placut niste pantofi deschisi in fata de la marca Guban!atent facut comozi.....dar ghinion port 39 dar imi erau mari si 38 nu aveau.....acum astept si sper ca va mai aduce daca mai sunt pe stoc in Timisoara daca nu ...nu stiu :))!guban este o marca renumita romaneasca...eu spun ca merita pantofu de la ei..

cretolina
26.09.2012, 15:39:23
fetelor mie mi se pare cel mai dificil alegerea pantofilor........m am invartit prin tot orasul si mi au placut niste pantofi deschisi in fata de la marca Guban!atent facut comozi.....dar ghinion port 39 dar imi erau mari si 38 nu aveau.....acum astept si sper ca va mai aduce daca mai sunt pe stoc in Timisoara daca nu ...nu stiu :))!guban este o marca renumita romaneasca...eu spun ca merita pantofu de la ei..

si eu stiu ca pantofii Guban, cel putin modele de mai demult erau foarte comozi .... modelele noi nu stiu .... ideea e sa te simti tu bine in ei ...

Rox.2012
25.10.2012, 22:27:25
frumosi, frumosi, sa-i porti sanatoasa!

da, sunt frumosi.

anylad
30.03.2016, 15:18:56
Buna, miresici! In Bucuresti, unde ati gasit pantofi frumosi si comozi? :-?