PDA

Versiunea completa : Vega

Coryna
22.06.2007, 14:16:18
Buna, fetelor! As dori sa stiu ce parere aveti despre Restaurantul Vega din Galati!

aniana
28.06.2007, 21:21:31
Din cate stiu eu, Vega are doua locatii de restaurante. Tu unde ai vrea sa faci nunta?

AmeliaI
02.10.2007, 22:35:13
Din cate stiu eu, Vega are doua locatii de restaurante. Tu unde ai vrea sa faci nunta?

Buna fetelor,

Ma intereseaza si pe mine subiectul acesta. Eu am sambata nunta la rest Vega si, desi stiu ca e un pic cam tarziu pentru sfaturi, aranjamentele find aproape gata, nu mi-ar strica o parere, doua...Stiti ceva? Ati facut nunta acolo, o veti face, ati participat la o nunta organizata acolo...:-\ :-\ :-\

Mercic

nicoleta20ro
05.11.2008, 08:43:40
Dragele mele,

am si eu nunta pe 06.06.2009 la restaurantul hotelului Vega din Galati. Cel de la etaj.
imi place foarte tare locatia, dar nu am participat la nici o nunta acolo.
voi aveti experiente pe acolo, exista pareri pro sau contra?

astept parerile voastre!

Va pup.

Nico

puffvivi
05.11.2008, 16:44:19
Dragele mele,

am si eu nunta pe 06.06.2009 la restaurantul hotelului Vega din Galati. Cel de la etaj.
imi place foarte tare locatia, dar nu am participat la nici o nunta acolo.
voi aveti experiente pe acolo, exista pareri pro sau contra?

astept parerile voastre!

Va pup.

Nico

Salut...o cunostinta de familie a avut nunta la Vega si din ce am auzit a fost totul ok,servire ireprosabila,mancare buna dar.....nu au putut aduce nimic cumparat din alta parte...bautura prajituri sau alte chestii...Stiu ca au vrut sa puna pe mese niste sticle de sampanie dragutze,personalizate cu poza lor si nu au putut,nu i-a lasat...In rest nu s-au plans de altceva...Succes si o nunta de vis !:*

nicoleta20ro
06.11.2008, 12:06:37
buna,

stiu ca nu putem aduce noi nimic din afara, dar pretul pe meniul complet (cu fructe, prajituri, servire, bucatari etc... incluse) era la fel cu pretul in alte parti doar pt mancare. asta m-a mirat.
am mai organizat evenimente la H Vega, dar micute, si in rest de la parter.
Atunci am fost foarte multumita si de calitatea produselor si de servire.
sper sa fie la fel si la nunta.
O nunta minunata si tie iti doresc.:* <:-P

Coryna
06.11.2008, 12:53:58
Buna Nico! Am si eu o intrebare. Cat e meniul pt anul viitor?

georgiaaa
06.11.2008, 14:40:45
am fost si eu la vega cam prin mai si mi-a placut f mult,dar ce m-a deranjat cel mai tare a fost faptul ca mi-au cerut sa achit inainte cu o saptamana de nunta 40% din meniu.mi s-a parut f mult si nu este deloc corect in conditiile in care cereau si avans.de aceea am ales viva club.

Coryna
06.11.2008, 14:49:38
am fost si eu la vega cam prin mai si mi-a placut f mult,dar ce m-a deranjat cel mai tare a fost faptul ca mi-au cerut sa achit inainte cu o saptamana de nunta 40% din meniu.mi s-a parut f mult si nu este deloc corect in conditiile in care cereau si avans.de aceea am ales viva club.
Pe noi nu ne-a deranjat deloc acest lucru pt ca practic e acelasi lucru. Ei isi iau masuri de precautie in caz ca nu-ti vine nr de persoane la care te asteptai si nu ai de unde sa platesti tot, macar e mai putin dupa nunta.Am fost la o nunta la care au fost mai putin de 30 de persoane, iar ei se asteptau la peste 80...si au venit cu bani de acasa.

pisicutza_elena
06.11.2008, 15:48:47
Am fost acum 2 sapt la o nunta la restaurantul H Vega la sala de la etaj. Sala este frumoasa si ingrijita (tapetul e pe bleu) si meniul a fost f bun.

nicoleta20ro
12.11.2008, 12:55:45
Draga Corina,

Meniul la Vega pt anul urmator este de cca. 180 RON. Spun circa pt ca putem sa mai variem la felurile de mancare cate ceva daca mai cresc preturile pana la anu' astfel incat sa ne incadram in banii astia pe meniu. mie mi-a placut f tare si m-a surprins in acelasi timp faptul ca in meniu nu sunt incluse doar 4 feluri de mancare + niste cafele, ci tot ce se pune la o nunta pe masa (vin, suc, apa minerala, coniac, fructe, sampanie, etc, inclusiv chelneri, bucatari, etc.)
noi nu venim cu nimic.
nu e super?
care este problema daca trebuie sa dam 40% inainte? nu tot ii dai?

Va pup pe toate!

Nico:*

georgiaaa
12.11.2008, 15:19:08
Draga Corina,

Meniul la Vega pt anul urmator este de cca. 180 RON. Spun circa pt ca putem sa mai variem la felurile de mancare cate ceva daca mai cresc preturile pana la anu' astfel incat sa ne incadram in banii astia pe meniu. mie mi-a placut f tare si m-a surprins in acelasi timp faptul ca in meniu nu sunt incluse doar 4 feluri de mancare + niste cafele, ci tot ce se pune la o nunta pe masa (vin, suc, apa minerala, coniac, fructe, sampanie, etc, inclusiv chelneri, bucatari, etc.)
noi nu venim cu nimic.
nu e super?

Va pup pe toate!

eu voi face la viva club,iar conditiile sunt aceleasi(poate chiar mai bune avand in vedere ca hotelul si restaurantul arata mult mai bine) si fara sa dam acei 40%. ai dreptate ca tot ii dam,dar din moment ce dai avansul ce rost mai au acei bani inainte.vorbim totusi de hotel de 4-5 stele si nu oricine isi permite sa faca nunta acolo.
nu cred ca tu sau eu nu vom mai putea plati dupa nunta meniurile.si aceasta practica e numai la vega.am fost la toate restaurantele din galati si nici unul nu punea asemenea conditii.

Coryna
14.11.2008, 11:41:16
Draga Corina,

noi nu venim cu nimic.
nu e super?

Va pup pe toate!

Nu au marit deloc meniul. Initial si noua ni s-a spus in jur de 180 lei, iar cand am semnat anexa a fost de 170 lei. Acum depinde cat de mult vor creste preturile.

dienush1
19.11.2008, 01:00:06
va rog sa imi spuna si mie cineva ce capacitate are restaurantul vega
multumesc

Coryna
19.11.2008, 12:24:46
va rog sa imi spuna si mie cineva ce capacitate are restaurantul vega
multumesc
80 de persoane la parter si 220 la etaj.

kremk
10.12.2008, 21:18:40
sincera sa fiu........inca nu ne-am decis asupra restaurantului desi mai e putin pana in mai.dar am luat azi in calcul varianta vega.maine voi obtine mai multe informatii.va tin la curenr.noua ne convine sa nu aducem nimic dk imi face tortul cum vreau eu............dar tata va rezista tentatiei de a nu-si aduce vinul de acasa oare?????????

miramirabela
15.12.2008, 17:38:13
salut! va rog daca mai aveti detalii in legatura cu restaurantul vega cel de la etaj sa mai postati impresii. eu nu sunt in galati insa acolo vom face nunta si sunt cam in dilema pentru ca as vrea sa aleg cea mai buna locatie. ^:)^

CONT-INCHIS-049
24.01.2009, 21:57:07
Buna fetelor,

Ma intereseaza si pe mine subiectul acesta. Eu am sambata nunta la rest Vega si, desi stiu ca e un pic cam tarziu pentru sfaturi, aranjamentele find aproape gata, nu mi-ar strica o parere, doua...Stiti ceva? Ati facut nunta acolo, o veti face, ati participat la o nunta organizata acolo...:-\ :-\ :-\

Mercic
Buna miresici, cine poate sa imi spuna si mie ce capacitate are sala de la jos a restaurantului Vega, Galati?:x

nicoleta20ro
29.01.2009, 13:38:32
Buna miresici, cine poate sa imi spuna si mie ce capacitate are sala de la jos a restaurantului Vega, Galati?:x

80 maxim 90 persoane restaurantul de la parter si 220 cel de la etaj

CONT-INCHIS-049
04.02.2009, 15:21:30
80 maxim 90 persoane restaurantul de la parter si 220 cel de la etaj

Mutumesc Nicoleta de informatii.....m-ar interesa care ar fi conditiile de servire...cat este meniul anul acesta 2009.....eu am nunta la anul...dar asa informativ....as dori sa vad niste poze ...merci....pupy....:) :)>-

nicoleta20ro
10.02.2009, 16:26:28
Mutumesc Nicoleta de informatii.....m-ar interesa care ar fi conditiile de servire...cat este meniul anul acesta 2009.....eu am nunta la anul...dar asa informativ....as dori sa vad niste poze ...merci....pupy....:) :)>-

draga mea,

meniul este 180 RON anul asta, si este complet cu fructe, dulciuri bauturi etc.
poze cu restaurantul nu am, dar daca vei fi in galati pe 12 sau 13 febr. ai putea sa vii la hotel Vega sa vizitezi expozitia din perioada aia.
merg si eu atunci sa decid cum aranjez sala.
daca insisti sa ai poze, mai asteapta vreo 3 luni si ti le voi trimite pe cele de la nunta mea.

Te pup

nicoleta20ro
19.05.2009, 08:47:13
Dragele mele,

va eram datoare cu niste pareri! am avut sambata trecuta nunta la restaurantul de la etajul 1 al Hotelului Vega si sunt inca sub influenta atmosferei din acea seara!
am fost absolut incantata de servire, meniu, aranjamente si corectitudine!
sunt extraordinari, si spre deosebire de alte restaurante aici chiar am simtit ca au fost atenti sa nu se faca risipa inutila si sa nu platesc in plus fata de meniu!

am avut cam 170 de invitati care au spus ca nu au mai vazut niciodata asa ceva!

a fost minunat... si muzica, si vin si meniu, si servire.... tot!

poze... vineri sau sambata!

Va pup,
Nicoleta CARCIUG

nicoleta20ro
20.05.2009, 16:01:10
a fost mai mult decat ne-am fi putut imagina!

nali
25.05.2009, 18:01:52
buna!am vazut ca ai avut nunta in agust,cum a fost,nu ati murit de cald?face fata aerul de la vega?

maria_yzabela
12.12.2009, 20:36:38
Si eu am avut nunta la Vega la etajul 1 .Ce va pot spune Wow Excelent totul servire,sala,aranjamente florale totul .Aaaaaa de muzica nu mai zic superrrrrrrrrr am avut formatia noastra nu cea a restaurantului.Pot sa spun ca a fost cea mai deosebita noapte din viata mea.Nu am avut f multi invitati ,nu prea sau prezentat toti dar nici nu stiu ce au pierdut:D.Va pot recomanda restaurantul cu cea mai mare placere.

alinushk1010
10.01.2010, 19:13:15
Buna miresici, noi am fost in Galati la diferite locatii precum Laura unde era 200 de lei dor mancarea, cafeaua si ceva prajituri, la Distrugatorul unde era tot 200 tot atat, la Serapis era mai scump 220. Peste tot in plus plateai personalul de la bar si din sala si bucatarii. Meniul cu ce mai cumparam noi depasea cu mult 250 de lei de persoana.
Am ajuns la Vega rest de 3 stele unde meniul adica mancare si cafea si prajituri si apa, suc, vin si 50 ml de angelli, si personal, si sala daca avem peste 8o de persoane si scaunele sau mesele imbracate doar la 170 lei. Noi ne0am dus cu un an inainte si am incheiat contractul si am avut de ales intre o camera si meniul nostru cadou, si am ales camera:D. Contractul transparent, fara surprize.
E frumos, am vazut pozele meniurilor vb nasei, parca erau toate prajituri au personal calificat eu una abia astept :).
Asa ca unde nu m-am asteptat a fost cel mai bine.
Va doresc succes la toate in alegerea restautantului pentru ca una dintre cele mai importante.
Dintre miresici care au avut anul acesta nunta acolo va rog impresii, sfaturi, multumesc.

Elenny2008
10.01.2010, 20:39:03
Restaurantul Vega e de 4 stele:-p , doar hotelul e de 3! E super totul....! Stati fara grija ca totul va iesi perfect;-)!Pupici!

kitkaro
03.02.2010, 10:07:44
V-ati interesat de cantitatea de bautura pe care o ofera? Credeti ca e suficienta? Daca nu ajunge, platiti la pret de restaurant, si daca veniti cu a voastra platiti taxa de tirbuson de 7 lei. Mie mi s-a spus ca dau doar jumatate de litru de apa de persoana de exemplu si pentru o nunta de vara mi s-a parut putin. In rest, pare o afacere super, doar sa nu mai fie alte costuri ascunse (mi s-a parut ca la un moment dat cineva zicea ca dimineatate pun sa platesti curentul electric consumat). Celelalte miresici care au avut nunta acolo pot sa te lamureasca.

gaby78
03.02.2010, 13:01:39
V-ati interesat de cantitatea de bautura pe care o ofera? Credeti ca e suficienta? Daca nu ajunge, platiti la pret de restaurant, si daca veniti cu a voastra platiti taxa de tirbuson de 7 lei. Mie mi s-a spus ca dau doar jumatate de litru de apa de persoana de exemplu si pentru o nunta de vara mi s-a parut putin. In rest, pare o afacere super, doar sa nu mai fie alte costuri ascunse (mi s-a parut ca la un moment dat cineva zicea ca dimineatate pun sa platesti curentul electric consumat). Celelalte miresici care au avut nunta acolo pot sa te lamureasca.
In plus ringul de dans...cam lasa de dorit.

kitkaro
05.02.2010, 11:25:18
Eu zic ca trebuie sa te interesezi in amanunt daca e sa te hotarasti la Vega. Mie mi-a placut foarte mult, dar nu sunt omul care sa riste , mai ales cand e vorba de bani,asa ca am zis pas. Cred ca daca ar fi mai transparenti,nu ar avea atitudinea asta balcanica a micilor ciupeli, ar avea de castigat. Ceilalti vorbesc f urat de ei,tocmai ca au de ce sa se agate.

uca81
25.02.2010, 20:31:26
In plus ringul de dans...cam lasa de dorit.

Buna,
am fost si eu sa vorbesc cu cei de la Vega. Totul suna foarte bine in ceea ce priveste meniul si costurile implicate. Insa cand am vazut sala (cea de la etajul 1) am fost destul de dezamagita.
Sala este impartitata in 2 jumatati de un perete de geamuri termopan. Acest perete se strange iar panourile, suprapuse in lateral sunt destul de vizibile. Invitatii vad 2-3 mese adiacente insa nu ii pot vedea si pe ceillati. Iar ringul de dans pare cam micut.

Probabil cand sala este decorata arata altfel...dar momentan sunt foarte indoita din aceasta cauza.
Are cineva poze de la nunti organizate acolo?? Sa ma ajute sa ia o decizie?

Multumesc,
Raluca

gaby78
26.02.2010, 12:32:36
Buna,
am fost si eu sa vorbesc cu cei de la Vega. Totul suna foarte bine in ceea ce priveste meniul si costurile implicate. Insa cand am vazut sala (cea de la etajul 1) am fost destul de dezamagita.
Sala este impartitata in 2 jumatati de un perete de geamuri termopan. Acest perete se strange iar panourile, suprapuse in lateral sunt destul de vizibile. Invitatii vad 2-3 mese adiacente insa nu ii pot vedea si pe ceillati. Iar ringul de dans pare cam micut.

Probabil cand sala este decorata arata altfel...dar momentan sunt foarte indoita din aceasta cauza.
Are cineva poze de la nunti organizate acolo?? Sa ma ajute sa ia o decizie?

Multumesc,
Raluca
Din pacate in pozele pe care le-am facut, nu se vede sala. Se vad stalpi(pereti). Tocmai pentru ca e atat de ...ingramadita.

gaby78
28.03.2010, 09:47:26
Buna! Eu am facut nunta la Vega, acum sunt nasica :-p(am uitat sa selectez nasica;))), iar finii tot acolo o sa-si faca nunta. Au fost foarte incantati de restaurant... Vad ca si tu iti faci nunta la Vega. O sa fie super ai sa vezi. Chiar nu conteaza ringul...important e sa va simtiti voi f bine si sa nu lasati pe nimeni sa va strice ziua. Pupici>:D<
Si mie mi-a placut nunta la care am fost asta pentru ca eram cam toata gasca noastra acolo si am ras toata noaptea...Dar la masa. Acum serios: Chiar nu conteaza ringul de dans? Mai ales la o nunta ?!

Elenny2008
28.03.2010, 19:52:24
Si mie mi-a placut nunta la care am fost asta pentru ca eram cam toata gasca noastra acolo si am ras toata noaptea...Dar la masa. Acum serios: Chiar nu conteaza ringul de dans? Mai ales la o nunta ?!
Serios ca nu conteaza ringul de dans la o nunta! Conteaza sa fie mancarea gustoasa, vinul excelent, muzica f buna si sa functioneze si aerul conditionat, iar Vega le are pe toate!:)>-

carmencita_20
29.03.2010, 06:32:57
Serios ca nu conteaza ringul de dans la o nunta! Conteaza sa fie mancarea gustoasa, vinul excelent, muzica f buna si sa functioneze si aerul conditionat, iar Vega le are pe toate!:)>-

Cum sa nu conteze ringul de dans? Pai stai la masa de vb o ora, doua hai trei dar la nunta trebuie sa mai si dansezi!

Elenny2008
29.03.2010, 13:37:11
Cum sa nu conteze ringul de dans? Pai stai la masa de vb o ora, doua hai trei dar la nunta trebuie sa mai si dansezi!
Sunteti culmea cu cel ring de dans...Am fost pana acum la 20 de nunti si n-a stat nimeni jos 3 ore fara sa danseze...Nu o sa auzi pe nimeni ca se plange de ringul de dans... o sa-ti se planga de mancare, de muzica, de caldura din restaurant asta daca nunta e vara sau de frig daca este iarna si de multe alte nimicuri...
Trebuie sa stiti voi ca miri sa scoateti lumea la dans nu sa-i lasati sa stea pe scaune.
P.S: Vega are ring de dans! Fiecare face unde vrea si unde-i place!

carmencita_20
29.03.2010, 14:00:08
Sunteti culmea cu cel ring de dans...Am fost pana acum la 20 de nunti si n-a stat nimeni jos 3 ore fara sa danseze...Nu o sa auzi pe nimeni ca se plange de ringul de dans... o sa-ti se planga de mancare, de muzica, de caldura din restaurant asta daca nunta e vara sau de frig daca este iarna si de multe alte nimicuri...
Trebuie sa stiti voi ca miri sa scoateti lumea la dans nu sa-i lasati sa stea pe scaune.
P.S: Vega are ring de dans! Fiecare face unde vrea si unde-i place!

Eu cred ca tot ce ai zis tu e important dar si ringul are importanta destul de mare. Oamenii ca sa iasa la dans trebuie sa aiba vizibilitate la ring plus ca daca iesi si esti inghesuit sau te mai calca vreunul pe picioare parca nu-ti mai arde...

Elenny2008
29.03.2010, 14:20:14
Eu cred ca tot ce ai zis tu e important dar si ringul are importanta destul de mare. Oamenii ca sa iasa la dans trebuie sa aiba vizibilitate la ring plus ca daca iesi si esti inghesuit sau te mai calca vreunul pe picioare parca nu-ti mai arde...
Acum depinde si cate persoane vin la o nunta te orientezi in functie de asta. De exemplu daca iti vin peste 300 de pers nu o sa-ti incapa la Vega alegi alt restaurant cu o capacitate potrivita pentru atatea persoane. Vega e potrivit pentru 100-120 de persoane chiar daca ei zic ca incap 220. Nu am vazut pana acum la o nunta sa danseze toata lumea in acelasi timp.

Elenny2008
29.03.2010, 14:33:09
Ce-mi place la Vega e ca nu te mai stresezi sa alergi dupa bautura, fructe, prajituri, tort chiar si dupa aranjamentele florale (de la buchete de mireasa, nasa la aranjamentele de pe masa si asta le aduc ei de la florarie fara sa-ti bage comisioane), nu platesti chelnerii, husele de la scaune s-au ieftinit (o husa e 4 lei), nu mai platesti fetele de mese. Un alt lucru bun platesti toate astea la sfarsitul nuntii.

carmencita_20
29.03.2010, 14:55:47
Ce-mi place la Vega e ca nu te mai stresezi sa alergi dupa bautura, fructe, prajituri, tort chiar si dupa aranjamentele florale (de la buchete de mireasa, nasa la aranjamentele de pe masa si asta le aduc ei de la florarie fara sa-ti bage comisioane), nu platesti chelnerii, husele de la scaune s-au ieftinit (o husa e 4 lei), nu mai platesti fetele de mese. Un alt lucru bun platesti toate astea la sfarsitul nuntii.

De curiozitate...cat e meniul la VEGA?

Elenny2008
29.03.2010, 15:01:58
De curiozitate...cat e meniul la VEGA?
180-200 lei in functie de ce mancare vrei.

Elenny2008
29.03.2010, 15:02:40
180-200 lei in functie de ce mancare vrei.
E bine sau nu e bine?

gaby78
29.03.2010, 15:06:31
E bine sau nu e bine?
E bine. Astea-s preturile :)

Elenny2008
29.03.2010, 15:10:24
Cu bautura, prajiturile si fructele incluse in meniu.

gaby78
29.03.2010, 15:14:38
Cu bautura, prajiturile si fructele incluse in meniu.
Da, stiu. Am fost acolo. Nu mai zic nimic. :)

Stefy85
29.03.2010, 18:10:37
$ lei pentru o husa de scaun inseamna ca e ieftin? Am studiat zilele asetea ofertele mai multor firme din galati; unele dau husa cu 3,5 altele chiar mai ieftin,cu 3 lei.

Stefy85
29.03.2010, 18:11:20
$ lei pentru o husa de scaun inseamna ca e ieftin? Am studiat zilele asetea ofertele mai multor firme din galati; unele dau husa cu 3,5 altele chiar mai ieftin,cu 3 lei.
Cititi 4 lei in loc de $ lei. Am apasat gresit o tasta.:-<

Elenny2008
29.03.2010, 18:57:25
Cititi 4 lei in loc de $ lei. Am apasat gresit o tasta.:-<
Asa e 4 lei nu e chiar ieftin, dar cand te gandesti ca acum 2-3 ani in urma era 10 lei o husa si 90 lei o fata de masa...

Elenny2008
29.03.2010, 18:59:26
Macar nu sunt botite sau rupte cum am mai vazut pe la alte nunti.:D

rukmyny_85
01.08.2010, 14:23:22
am fost si eu aseara la nunta la vega.....o sa zic aici si pro si contra ce am vazut eu si alti nuntasi:
pro
- ospatari promti/ tinuta perfecta/servire buna/ nota 9
-aerul a mers f bine/nota 10
-langa mine fuma un domn si nu s-a simtit fumul deloc deoarece erau aerele in functiune si a fost perfect/nota 10 +
-luminozitate buna
-aspect placut in sala
-cafea la discretie,era expresorul pe o masuta langa ring si isi lua fiecare cand voia
- a avut si dj si o formatie de 5 pers din botosani...live...a fost muzica buna

contra
- primirea a fost de nota unu( 1)....a venit mirele sa intampine invitatii si ne-a indrumat la masa
- nasii, socrii si mireasa erau imprastiati prin sala fiecare si nu ne-au salutat (vreo 10 pers cat eram la o masa-nu au trecut deloc pe la noi .decat mirele daca avem nevoie de ceva),daca nu ne uitam atenti dupa ei nici nu stiam cum arata
-miri au stat cu parintii si nasii si rudele miresei la o masa de 12 pers(nu au avut masa separata )
-mireasa a stat "furata" 1 ora si 5min, toata lumea se plictisea la negociere numai venea odata
-ringul f mic....(in sala la parter am fost)...95 persoane....si restul care nu au incaput au stat pe terasa cam 40 pers...si au venit si ei la o hora la 2 noaptea........la blues se ridicau cam 20 perechi la dans si abia aveai loc,iar in rest au dansat cam cate 20 pers maxim k nu era loc....mai dansau unii pe hol,altii pe langa mese fiecare cum putea
-formatia a cantat pinguinul de adormeai si brasoveanca la fel....lenteeeeee de te calcau pe picioare astia mai mari:P
-pana la 1jum-2 a fost liniste,plictiseala toata lumea posomorata si de la 2 a inceput cat de cat atmosfera
-primul fel nu l-am mancat k nu-mi era foame( 22:30)....
-la 1 cand au adus-o pe mireasa s-a servit si felul 2....peste aratos dar cam aiurea la gust ( o felie de portocala cu o "fructa de mare"ardei gras galben si rosu,morcov,telina...innabusite si taiate fasii)
-pe la 2jum s-a servit brocoli cu morcov fideluta si piftelute din cartofi micute rotunde,cu 2 felii de rulada de pui si porc cred(ca nu am mancat) si o lingurita de sos alb.....f consistent felul 3 si aspectuos si gustos( a mancat sotul meu si el de obicei e cam pretentios la mancare:D si a zis ca a fost bunnn)
-pe la 3 si 20 am plecat k incepea lumea sa plece usurel si ne era si somn,(am fost pusi langa muzica si scaunele ingramadite pana ieseam pe ring trecea melodia:P)
-cand debarasau mesele ospatarii trebuia sa treaca pe langa ringul de dans cu farfuriile in mana apoi de la bucatarie inapoi printre dansatori( nu mi-a placut deloc:()
- cam asa a fost nunta de aseara in viziunea mea si a celor de la masa unde am stat
-am scris si eu ce am vazut in mare........(am plecat cu gandul sa punem 10mil pe masa dar vazand toate relatate mai sus am pus 8 ........ si nu din faptul ca suntem neamuri indepartate).....

alinushk1010
26.11.2010, 12:03:59
Buna,

Ca si fosta miresica, care si-a facut nunta la restaurant Vega (etaj 1) va pot spune ca alegerea restaurantului in cazul nostru nu putea fi mai buna.
Personal nu am ce sa reprosez servirii, prezentarii, oamenilor care ne-au ajutat sa avem o seara unica placuta fara prea multe dureri de cap. Personalul care lucreaza acolo cu experienta (pentru care nu am platit separat serviciul dumnealor) s-au comportat extraordinar. Au fost la dispozitia invitatilor si la dispozitia noastra. Nu au facut nici o suplimentare pana cand nu ne-au intrebat, au asteptat invitatii la intrare cu tava cu pahare si cu piscoturi. In fine au facut tot ce trebuie ca sa fie lumea invitata multumita.
Mancarea a fost gustoasa, vinul la fel. Chair daca am facut nunta in septembrie, a fost cald si bine, si ne-a ajuns si apa, suplimentare facandu-se doar cu un bax de 6 sticle (si multa lume a dansat). Tot de la suc la apa a fost prezentat in sticle de jumatate cele de 2l sau 2,5l la oferta i-mi sunt tare urate...ca si aspect si din cauza faptului ca nu se vad invitatii de ele.
Dimineata ne-au asteptat frumos cu o factura, in care se reflecta ceea ce s-a suplimentat si ceea ce s-a consumat.
Cum incheiasem contractul cu un an inainte de nunta, am primit cadou o camera la etajul 8 pe partea cu Dunarea. Asa ca dupa plata am urcat intr-o camera frumoasa in care am dormit putin (inca fugea adrenalina prin vene....) ne-am trezit si ne-am rasfatat cu o cafea bauta cu Dunarea ca si priveliste.
Faza cu stalpii si pentru mine la inceput a fost un minus. Sincer va zic in schimb, ca daca voi ca si miri stati pe ringul de dans veti avea tot timpul ringul plin si lumea se va simti bine chiar daca sala este impartita in 2. Noi am avut surprize pe ringul de dans de la persoane care de obicei nu danseaza...asa ca ringul in principiu nu este un mare dezavantaj. Noi am avut aprox. 100 de pers. si au incaput pe ring pentru ca au vrut sa danseze.
Nu vreau sa nasc polemici..mi-am relatat doar experienta, care a fost una minunata.
Va pup si indiferent de ce alegeti va doresc o nunta perfecta pentru voi sa va distrati si sa va simtiti bine pentru ca trece foarte foarte repede...si la noi s-a terminat pe la 6 si ceva aproape 7.

ana_t
13.12.2010, 16:13:31
salutare,
poate sa imi dea cineva pareri despre vega dar restaurantul mic? sunt interesata pentru ca voi avea o nunta mica si nu prea imi place cum e gandita sala (stalpii ma cam scot din sarite)

mihaelammm
19.02.2011, 23:05:47
Buna,
As vrea si eu sa-mi fac nunta la Vega, numai ca nu sunt convinsa de acest lucru.Unul este ringul de dans.
Ma puteti ajuta va rog frumos?

rukmyny_85
19.02.2011, 23:58:37
Buna,
As vrea si eu sa-mi fac nunta la Vega, numai ca nu sunt convinsa de acest lucru.Unul este ringul de dans.
Ma puteti ajuta va rog frumos?

buna!
ringul e mic...pacat k nu am poze ca-ti aratam.....
la nunta unde am fost erau 95 in sala si ringul ramas era un covor rosu patrat de cativa m(micut incapeau cam 20de pers sa danseze....in rest erau mese,stalpi,muzica,multi au stat pe hol si pe terasa.....in schimb a fost curat in sala,aerisit si ospatarii f atenti......alegerea e a ta....daca ..crezi k ai multe persoane nu te baga sa-i inghesui(ca seful de sala iti zice da da da incap,dar sincer e inghesuiala mare..lumea din bun simt nu zice ca sta inghesuit si da cu scaunul de perete,dar impresia dupa ce pleci e alta)
ps:cel mai bine este sa te duci intr-o samb-dum sa vezi cum e asezata sala....

mihaelammm
20.02.2011, 08:47:45
Multumesc de raspuns...eu am sa am in jur de 100-110.Am fost ieri la vega si era aranjat pentru un botez...foarte dragutz.Si cum s-a dansat?Ca la masa eu zic ca incap daca iti aranjezi mesele cat de cat ordonate.

mihaelammm
21.02.2011, 15:23:20
Noi azi am fost si am semnat contractul cu Vega. Sper ca am facut cea mai buna alegere. Ne-am inchiriat restaurantul de la etaj.De acum incepe cu foto, cu muzica, amenajari.

rukmyny_85
21.02.2011, 16:28:22
Noi azi am fost si am semnat contractul cu Vega. Sper ca am facut cea mai buna alegere. Ne-am inchiriat restaurantul de la etaj.De acum incepe cu foto, cu muzica, amenajari.

eu ziceam de sala de jos:) din dreapta....
te asteptam la alte topicuri...succes!
ps:nu ai facut o poza cum e asezata sala de sus

mihaelammm
21.02.2011, 18:05:09
am 2 poze pentru ca practica sala este impartita in doua parti

rukmyny_85
21.02.2011, 21:12:17
am 2 poze pentru ca practica sala este impartita in doua parti

e decor frumos...nu sunt eu cu verdele dar asta arata bine:*
si mesele sunt lejer asezate:>

mihaelammm
22.02.2011, 07:37:17
Da...sunt leje asezate...nici eu nu prea sunt cu verde, dar am vazut o sala aranjata cu verde si mi-a placut maxim.

mihaela197983
09.04.2011, 16:21:26
Da...sunt leje asezate...nici eu nu prea sunt cu verde, dar am vazut o sala aranjata cu verde si mi-a placut maxim.
fetele cat este un meniu de pers.pt anul 2011 ?si ce include el?

mihaelammm
28.04.2011, 07:48:22
fetele cat este un meniu de pers.pt anul 2011 ?si ce include el?

meniul este intre 180 si 200, cuprinde 4 feluri de mancare( sau trei cate vrei tu), fructele, prajiturile, bautura.si impresionant nu se platesc chelnerii.

C_ELLA
28.04.2011, 09:14:27
meniul este intre 180 si 200, cuprinde 4 feluri de mancare( sau trei cate vrei tu), fructele, prajiturile, bautura.si impresionant nu se platesc chelnerii.
Esti sigura ca in 200 lei ai si bautura si fructe?!

mihaelammm
02.05.2011, 10:32:25
Esti sigura ca in 200 lei ai si bautura si fructe?!
da...eu asha am semnat contractul
numai ca eu tasria am s-o aduc de acasa si am sa platesc taxa de dop( cate 7 lei de persoana )

mihaela197983
02.05.2011, 12:28:07
daca ai sub 80 pers platesti taxa sala de 1000 ron.si eu am in jur de 70 pers.si nu mi au placut stalpii de acolo.fructele nu sunt incluse in pretul asta,cel putin asa ne a spus noua.si mai tb sa astepti si abrobare pt artificii,confetti etc......

rukmyny_85
04.06.2011, 21:56:47
draga miresica.....asteptam impresii dupa nunta de azi;-)