PDA

Versiunea completa : Intalnire miresici din Judetul Cluj

Pagini : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

maridra
23.06.2007, 09:41:36
<:-P Fetelor, eu una am chef sa ma intalnesc cu voi, sa mai povestim ce e de facut, sau cum a fost, sau cum va fi..... Ce spuneti, nu ne organizam putin sa ne intalnim si sa ne cunoastem mai bine? Sa ridice mana cine vrea! \:D/

mee
23.06.2007, 17:17:54
Eu ma inscriu <:-P

maridra
23.06.2007, 17:42:43
Super, Mee! Suntem pana acum doua miresici din Cluj care se vor intalni in curand!!! Haideti, fetelor!<:-P

maridra
24.06.2007, 08:15:26
Feteloooooooor??? /:)

Taja
24.06.2007, 19:32:43
Feteloooooooor??? /:)

da, da si eu!\:D/ de cand astept!:*

maridra
24.06.2007, 19:37:31
da, da si eu!\:D/ de cand astept!:*

Deci suntem TREI deja!!! :)>- Haideti sa incepem sa planificam. Unde vreti sa ne vedem si cand? Astept propuneri, fetelor.

Taja
24.06.2007, 19:44:06
Deci suntem TREI deja!!! :)>- Haideti sa incepem sa planificam. Unde vreti sa ne vedem si cand? Astept propuneri, fetelor.

eu zic ca de maine vom fi mai multe, majoritatea fetelor intra de la servici:) eu propun o terasa, ce ziceti?

maridra
24.06.2007, 21:59:21
:o Ioana, ai fost superba!!! Mor dupa voalul tau lung pana in pamant! Sa nu uiti sa ne aduci poze la intalnire!!! pliiiiz[-o<

Taja
25.06.2007, 08:34:15
:o Ioana, ai fost superba!!! Mor dupa voalul tau lung pana in pamant! Sa nu uiti sa ne aduci poze la intalnire!!! pliiiiz[-o<

multumesc! nu stiu cum o sa fac sa aduc albumul pt ca e foarte mare si greu, sa vedem. daca vrei aduc voalul ca e mult mai usor:))
haideti fetelor, nu mai vine nimeni la intalnire?
ar trebui sa stabilim si cand ne intalnim, pt ca noi peste doua saptamani, mai exact din 6 iulie mergem in luna de miere (ma rog, saptamana).

roxana
25.06.2007, 09:28:13
subscriu si eu, si sunt de acord cu orice data si locatie alegeti

PUFF
25.06.2007, 11:50:36
si eu ma inscru :D ...pe lista

maridra
25.06.2007, 13:37:28
Suntem CIIIIIIIIIIINCI MIRESICI deja!!!! <:-P Deci.... unde vreti sa ne vedem? Eu zic sa fie vineri seara, saptamana asta. E cineva ocupat sau are alta treaba vineri?

PS Ioana, adu voalul! Poate mi-l inchiriezi mie pentru cand ma marit la toamna. Sau nu vrei sa-l dai la nimeni? :>

orhidutza
25.06.2007, 14:22:49
Fetelor, eu din pacate nu o sa pot sa ma alatur voua :) is atat de multe lucruri de facut in ultimele zile de mor! programari peste programari, decizii peste decizii.... of of, se va termina ea nunta asta o data :)

PUFF
25.06.2007, 14:35:07
Suntem CIIIIIIIIIIINCI MIRESICI deja!!!! <:-P Deci.... unde vreti sa ne vedem? Eu zic sa fie vineri seara, saptamana asta. E cineva ocupat sau are alta treaba vineri?

PS Ioana, adu voalul! Poate mi-l inchiriezi mie pentru cand ma marit la toamna. Sau nu vrei sa-l dai la nimeni? :>

NUUU VINERI!!!
plec din localitate..am o nunta departe si plec vineri dupamasa
poate joi :D :-SS

medutza
25.06.2007, 15:10:31
<:-P Fetelor, eu una am chef sa ma intalnesc cu voi, sa mai povestim ce e de facut, sau cum a fost, sau cum va fi..... Ce spuneti, nu ne organizam putin sa ne intalnim si sa ne cunoastem mai bine? Sa ridice mana cine vrea! \:D/
si eu as vrea sa ma intalnesc cu voi dar stau cam departe(in alta tara,adica);)) dar voi fi cu gandul la voi cand va veti intalni.bravo voua si distractie placuta.poate vom organiza o alta intalnire cu miresicile viitoare in octombrie cand vin si eu acasa.ce ziceti,miresici din 2008?

roxi_movi
25.06.2007, 15:21:04
si eu ma inscriu daca mai e valabila propunerea :)>-
cand si unde ne intalnim
:)

andreea_m
25.06.2007, 15:35:30
Si eu ma inscriu. Astept data si locul
Abia astept sa va cunosc.:D

daniela_psy
25.06.2007, 15:48:59
fetelor imi place ideea si mie dar weekend-ul asta chiar nu pot sub nici o forma...am unele chestii de facut,sambata am un examen si duminica altul:-s ,plus ca vin si parintii mei la noi si stau pana luni.deci daca se amana putin iesirea sunt a voastra!Chiar mi-ar placea sa va cunosc si pe voi ca patru dintre noi ne stim deja de la cununia lui Jo si imi pare rau ca,din motive lesne de inteles,cxna nu ni se poate alatura...deci ii dam motivare;)) !

mirabella
25.06.2007, 16:06:44
ma inscriu si eu!!! <:-P

dia_na
25.06.2007, 16:29:19
si eu ma inscriu dar depinde de zi ca sa fac planurile :-)

maridra
25.06.2007, 21:07:47
:O wow! O sa avem o intalnire super super frumoasa. Eu va propun urmatoarele date de intalnire: fie JOI, ca sa nu fie vineri, ca cineva de-aici are program vineri.... fie saptamana viitoare... Parerea mea e sa nu fie week-end, ca cine stie... mai aveti si voi nunti, curatenie prin casa :-" alea-alea. Deci JOI SAU SAPTAMANA VIITOARE?

maridra
25.06.2007, 21:25:07
Miresici inscrise la intalnire pana azi, 25 iunie:

Mee, miresica pe 12 iulie
Jo-slider, fosta-miresica din 19 mai
Roxana, miresica pe 12 iulie
Puff, miresica pe 25 august – NU POATE VINERI
eventual Cxna, pe care poate o convingem sa treaca macar 5 minute (are nevoie si ea de un pic de recreere, nu-i asa? [-o< ), e miresica pe 14 iulie
Roxi_movi, miresica pe 12 iulie
Andreea_m, miresica pe 13 octombrie
Daniela_psy, fosta-miresica din 26 mai – NU POATE WEEK-END-ul acesta; poate oare joi? :-SS
Mirabela, miresica pe 21 iulie
Dia_na, fost-miresica din 9 iunie
maria_dragan, miresica pe 6 octombrie
Concluzii:

nu ne intalnim VINERI,ca vineri nu poate PUFF
daca nu poate daniela JOI, atunci poate ar fi mai bine sa ne vedem saptamana viitoare ca sa poata si ea>:D<

andreea_m
25.06.2007, 21:38:18
M-am uitat putin la pozele tale, apropo esti din 13 martie. Si eu sunt din aceeasi data.
Ar fi super si joi, saptamana viitoare nu poate jo-slider, merge in luna de miere.
Sper sa ne hotaram la o data. Abia astept.
Va pup
Pa pa

simonapop
25.06.2007, 23:22:15
Ma alatur si eu voua, chiar daca nu sunt o viitoare miresica ci "femeie maritata" (sic!) acum..... :))

Taja
26.06.2007, 08:11:58
M-am uitat putin la pozele tale, apropo esti din 13 martie. Si eu sunt din aceeasi data.
Ar fi super si joi, saptamana viitoare nu poate jo-slider, merge in luna de miere.
Sper sa ne hotaram la o data. Abia astept.
Va pup
Pa pa

am amanat cu cateva zile saptamana de miere, mergem in 9 iulie, luni, deci o sa pot, doar sa nu fie sambata ca avem o nunta:) si daca ne intalnim in timpul saptamanii sa ne intalnim pe la 6-7 cel tarziu pt ca daca ne lungim, o sa dorm a doua zi la lucru;))
>:D<

daniela_psy
26.06.2007, 08:49:03
deci numai eu sunt problema...:(( fetelor pt mine ar fi f bine sapt viitoare ca sa scap de examene.Joi seara vin parintii mei,deci no way...poate intra si Angelic pana sapt viitoare si ne face o surpriza:) Sapt viitoare e ok pt mine oricand,D-ne fereste sa intervina ceva serios...>:D< >:D< >:D<

PUFF
26.06.2007, 08:50:02
s-au schimbat la mine planurile, nu mai plec din localitate de vineri, plec sambata dimineata pe racoare asa ca....daca vreti vineri este OK ;-)
din cate am vazut numai eu nu puteam vineri asa ca am rezolvat problema...sau nu?

si inca ceva, veniti singure?

PUFF
26.06.2007, 08:53:47
ar trebui sa ne intalnim mai des pt ca la cate o sa fim abia o sa apucam sa pove cate ceva :)

roxana
26.06.2007, 08:56:11
mie mi-a intervenit ceva joi, asa ca as alege si eu o alta zi, vineri sau saptamana viitoare, deocamdata oricand.
Eu sunt cam 97% sigura c-o sa vin singura :D

Taja
26.06.2007, 09:01:55
mie mi-a intervenit ceva joi, asa ca as alege si eu o alta zi, vineri sau saptamana viitoare, deocamdata oricand.
Eu sunt cam 97% sigura c-o sa vin singura :D

eu nu pot vinerea asta....saptamana viitoare e ok? luni, marti miercuri, joi? poate reusesc sa-mi conving si eu sotul sa vina sa va cunoasca;))
editare: s-ar putea totusi sa pot si eu vineri dar as vrea sa vina si Daniela si Corina si poate dam si de Angelic:)

PUFF
26.06.2007, 09:02:23
abia astept sa ne intalnim :D ... poate ne stim macar din vedere ca nu ii asa de mare clujul, eu stau in zorilor...poate mai sunt din zorilor >:D<

maridra
26.06.2007, 09:07:34
Simonapop, te-am trecut pe lista :>

Eu propun sa amanam intalnirea pe saptamana viitoare oricand, ca sa poata veni toata lumea. Poate toata lumea saptamana viitoare? Sau ne intalnim de doua ori? ;))

Eu sunt de-acord sa vina si miresicii sau fostii-miresici, actuali sotiori ai fostelor-miresici actuale sotii. :-B Am zis bine? Ca doar... trebuie si ei angrenati in febra nuntii, nu? Poate daca ne unim fortele ii molipsim si pe ei. Macar sa-i convingem ca e distractiva perioada asta (de dinainte si de dupa nunta...) :-"

mee
26.06.2007, 09:09:09
E ok saptamana viitoare.. asa o sa vina mai mula lume <:-P

daniela_psy
26.06.2007, 09:43:05
Simonapop, te-am trecut pe lista :>

Eu propun sa amanam intalnirea pe saptamana viitoare oricand, ca sa poata veni toata lumea. Poate toata lumea saptamana viitoare? Sau ne intalnim de doua ori? ;))

Eu sunt de-acord sa vina si miresicii sau fostii-miresici, actuali sotiori ai fostelor-miresici actuale sotii. :-B Am zis bine? Ca doar... trebuie si ei angrenati in febra nuntii, nu? Poate daca ne unim fortele ii molipsim si pe ei. Macar sa-i convingem ca e distractiva perioada asta (de dinainte si de dupa nunta...) :-"
8-} ai fost mortala cu miresicii si fostii,fostelor,actuale sau cum mai sunt mirii si miresele noatre:)) Deci am zis si repet ca sapt viitoare e ok pt mine.Propun sa ne vedem pe terasa restaurantului Sinaia,langa Somes in Grigorescu.Daca are cineva alta doleanta astept variante.

dia_na
26.06.2007, 14:48:54
si eu pot mai bine saptamina viitoare
de preferinta pe la 7 seara
terasa sinaia e draguta

simonapop
26.06.2007, 17:27:08
Ma bucur sa vad ca se organizeaza lumea de pe forum; in primavara in perioada targurilor a mai fost o tentativa de intalnire dar cam nereusita. M-as bucura f mult sa va cunosc fiindca in ultimele cateva luni, chiar daca n-am fost eu foarten activa, 5-10 min zilnic imi faceam liber sa vad ce-ati mai facut, ce mai ziceti. Va pupicesc pe toate!

cj83cia
26.06.2007, 18:18:19
abia astept sa ne intalnim :D ... poate ne stim macar din vedere ca nu ii asa de mare clujul, eu stau in zorilor...poate mai sunt din zorilor >:D<

Si eu sunt din Zorilor

PUFF
26.06.2007, 20:31:01
Si eu sunt din Zorilor

acum am vazut ca mai ai 3 zile pana la nunta :-SS .... cred ca ai multe emotii
spor la treaba (daca mai ai) si CASA DE PIATRA :gen_19:

maridra
26.06.2007, 21:24:12
Miresici inscrise la intalnire pana azi, 26 iunie

Mee, miresica pe 12 iulie
Jo-slider, fosta-miresica din 19 mai
Roxana, miresica pe 12 iulie
Puff, miresica pe 25 august
eventual Cxna, e miresica pe 14 iulie
Andreea_m, miresica pe 13 octombrie
Daniela_psy, fosta-miresica din 26 mai
Mirabella, miresica pe 21 iulie
Dia_na, fost-miresica din 9 iunie
Simona_pop, fosta-miresica din 2 iunie
maria_dragan, miresica pe 6 octombrie
Concluzii:

Ne intalnim saptamana viitoare pe terasa Sinaia. Sa zic.... sa fie vineri? E ok vinerea viitoare, la ora 7 pe terasa Sinaia?

Astept confirmari pentru toate miresicile de pe lista. Lista e deschisa in continuare, deci asteptam si alte miresici.

daniela_psy
26.06.2007, 21:38:59
Si eu sunt din Zorilor
iti zic de pe acuma casa de piatra si sa ti se implineasca toate visele in ziua cea mare.sa fii fericita si sa te bucuri de realizarile voastre.

daniela_psy
26.06.2007, 21:42:13
pentru mine e ok.Astept confirmari sa pot suna pt rezervare ca e f aglomerat la acea ora...:*

cj83cia
27.06.2007, 00:11:05
acum am vazut ca mai ai 3 zile pana la nunta :-SS .... cred ca ai multe emotii
spor la treaba (daca mai ai) si CASA DE PIATRA :gen_19:

Ms mult, sa fie. Emotii am mai multe ca nu ne termina de zugravit scara, casa e un dezastru, fara covoare, de parca am zugravi apartamentul, nu am voal, ca am vrut palarie, dar cred ca renunt la idee, la vals nu mai apucam sa mergem, nu am vb cu dj.... iar eu stau acuma si imi fac lucrarea de dizertatie, iar vineri am 3 examene.
Daca nu va mai scriu sapt viitoare, sa stiti de ce!!!

Spor la treaba
Pupici

cj83cia
27.06.2007, 00:14:08
iti zic de pe acuma casa de piatra si sa ti se implineasca toate visele in ziua cea mare.sa fii fericita si sa te bucuri de realizarile voastre.

Ms mult, si tie iti doresc ... tot ce iti doresti si tu si felicitari pt pasul facut.

P.S. Ce bine de tine ca ai scapat...:-<

Spor la treaba
Pupici

Taja
27.06.2007, 08:01:52
pt mine e ok vinerea viitoare la 7:) saptamana de miere am amanat-o pana in 30 iulie asa ca o sa pot veni. azi vorbesc si cu sotul meu sa vedem daca vine si el.
pupici>:D<

maridra
27.06.2007, 08:33:28
Daniela, hai sa mai asteptam pana maine dimineata. Intre timp intra si celelalte fete si ne confirma. :D

roxana
27.06.2007, 08:48:25
Confirm si eu
Si as vrea sa precizez, ca sa nu fie confuzii, eu sunt miresica pe 12 iulie, dar 2008, anu viitor adica:D ; si ma trec si eu pe lista miresicilor din Zorilor

mee
27.06.2007, 09:21:06
Si pentru mine e ok vinerea viitoare... si eu tot miresica de 2008 :).

andreea_m
27.06.2007, 09:53:36
Salutare miresici, si pentru mine e ok vinerea viitoare, adica in 7 iulie, la 7?
Nu imi spuneti unde e terasa Sinaia?
Venim si cu sotiorii, sau venim singure, cum stabiliti?
Va pup, pa pa

dia_na
27.06.2007, 16:54:16
si pt mine e okay vinerea viitoare 6.07.2007 la ora 19 pe terasa Sinaia

daniela_psy
27.06.2007, 19:20:04
Salutare miresici, si pentru mine e ok vinerea viitoare, adica in 7 iulie, la 7?
Nu imi spuneti unde e terasa Sinaia?
Venim si cu sotiorii, sau venim singure, cum stabiliti?
Va pup, pa pa

Sincer eu nu stiu daca iuby meu are timp ca el lucreaza in weekend si nici nu cred ca ar fi incantat sa vina la o intalnire de femei(desi se simte bine in preajama lor:-" )unde se discuta despre rochii de mireasa si alte si mai cate nebunii de-ale noastre8-} Eu cred ca voi veni singura in cl deci,in mare,am vazut ca lumea e disponibila!Ce ne-om mai simti de bine!!!Abia astept sa va cunosc!
Pentru cine nu stie,terasa Sinaia e langa Somes in Grigorescu,pe 1(sau 21-am uitat denumirea)Decembrie, dupa ce treci podul in stanga.Sa-mi spuneti daca vreti pe terasa sau in restaurant masa si eventual sa le zic fostilor colegi sa faca si un mes-en-place daca servim masa.I can hardly wait!=D> :suuuper: :grin: :grouphug:

maridra
27.06.2007, 22:32:53
In curand o sa avem o fantastica, superba, memorabila intalnire intre miresiiiiici! \:D/

Eu vin cu listuta.

Miresici inscrise la intalnire pana azi, 27 iunie

Mee, miresica pe 12 iulie 2008 – a confirmat
Jo-slider, fosta-miresica din 19 mai – a confirmat
Roxana, miresica pe 12 iulie 2008 – a confirmat
eventual Cxna, miresica pe 14 iulie
Andreea_m, miresica pe 13 octombrie – a confirmat
Daniela_psy, fosta-miresica din 26 mai – a confirmat
Dia_na, fost-miresica din 9 iunie – a confirmat
maria_dragan, miresica pe 6 octombrie – a confirmat
Concluzii:

Ne intalnim saptamana viitoare, vineri, 6 iulie, pe terasa Sinaia. Ora 7 seara. O rugam pe Daniela sa sune sa rezerve ceva-cumva pentru 12 miresici si foste miresici, care s-ar putea sa vina cu miresei si fosti miresei... M-ai inteles, nu? :D

PS. Ideea e ca nu stiu cum il conving eu pe miresicu' meu sa vina la intalnire. Am aceeasi problema ca si tine, Daniela, normal. Dar.... cine stie... ;-)

Eu una abia astept sa ne vedem! :gen_08:

daniela_psy
28.06.2007, 01:26:21
Yup,am inteles cum sta treaba cu mireseii si miresicile dar mai asteptam sa ne confirme si celelalte miresici din lista in zilele ce urmeaza.Cat despre sotiori sau viitori sotiori...astept sa ziceti voi cum au reactionat ai vostri ca eu inca nu i-am propus.o:-)

Taja
28.06.2007, 08:11:04
Yup,am inteles cum sta treaba cu mireseii si miresicile dar mai asteptam sa ne confirme si celelalte miresici din lista in zilele ce urmeaza.Cat despre sotiori sau viitori sotiori...astept sa ziceti voi cum au reactionat ai vostri ca eu inca nu i-am propus.o:-)

eu i-am zis aseara la al meu si a zis ca nu vine:-" ne lasa pe noi cu povestile noastre, el iese la o bere cu gasca mai bine:)) asa ca voi veni singura:)Daniela, ziceai ceva de mancare....eu sigur n-o sa mananc, doar o sa beau:))glumesc:D

roxana
28.06.2007, 08:21:55

phiiiiiiiiiiiiiii... 3 miresici din 2008, si toate trei in aceeasi zi8-}8-}8-}8-}8-}

maridra
28.06.2007, 08:54:20
Va roooooooog, nu ma ademeniti cu mancareee!!! >:P

Eu nu pap nimic! Ca e seara si si-asa sunt grasuta. In plus, astept sugestii despre ce sport si masaj as putea sa fac, si unde, si la ce pret. :|

Ei i-am zis la miresicu' meu despre intalnire, dar nu l-am lasat sa reactioneze in nici un fel. M-a intrebat totusi ce alti miresei mai vin, ca el are impresia ca n-o sa vina nici un miresic. :-?

andreea_m
28.06.2007, 09:42:21
Si eu i-am zis la miresicu meu....... dar a inceput sa rada de mine,:[email protected] si i-am zis ca si miresicile din alte orase se intalnesc.... deci cred ca nu o sa vina.
Totusi poate poate.....

dia_na
28.06.2007, 15:21:37
eu vin singura, ca nu mi se pare ca e un loc sa vii cu mirele
si oricum lucreaza inca la ora aceea

:-)

daniela_psy
28.06.2007, 15:38:15
asa ma gandeam si eu ca nu prea s-ar simti bine sotiorii nostri la o astfel de intalnire asa ca mai bine sa-i lasam cu baietii poate mai ies si ei la o poveste si la o barfa,ca am remarcat mai nou ca si barbatilor le plac barfele doar ca ei le numesc"noutati";))

maridra
28.06.2007, 22:00:38
asa ma gandeam si eu ca nu prea s-ar simti bine sotiorii nostri la o astfel de intalnire asa ca mai bine sa-i lasam cu baietii poate mai ies si ei la o poveste si la o barfa,ca am remarcat mai nou ca si barbatilor le plac barfele doar ca ei le numesc"noutati";))
=)) =)) =)) haha!!! Exaaaaaaaaact! Asadar, fara baieti! :-"

PUFF
29.06.2007, 09:08:34
si eu vin vineri, dar nu prea stiu unde este terasa :(
eu pot sa il conving pe iubi sa vina, ca si eu am iesit pe forumul lui la o intalnire ;)) asa ca ii dator, il aduc doar daca se mai anunta vreun miresic sa nu se plicti, desi normal ar fi sa fie si ei interesati de ce si cum ca doar nu se va vorbi doar de rochii...astept parerile voastre si o sa ma hotarasc :-w

Taja
29.06.2007, 09:37:31
eu pot sa il conving pe iubi sa vina, ca si eu am iesit pe forumul lui la o intalnire ;)) asa ca ii dator, il aduc doar daca se mai anunta vreun miresic sa nu se plicti, desi normal ar fi sa fie si ei interesati de ce si cum ca doar nu se va vorbi doar de rochii...astept parerile voastre si o sa ma hotarasc :-w

al meu nu va veni, dar noi am avut deja nunta. sint de parere ca viitorilor miri le-ar prinde bine sa intre si ei in febra nuntii, vorba lu Puff, doar nu se va vb doar de rochii de mireasa. nu zic, e bine sa ne intalnim doar noi fetele, dar daca exista vreo fata care vrea sa vina cu viitorul sot, pt ca asa se simte ea bine si vrea sa-l implice si pe el, nu vad de ce nu ar putea. fiecare vine cu cine vrea, cum vrea, doar sa vina nu? fetele din bucuresti cand se intalnesc vin cu sotii, viitorii soti:) banuiesc ca pe acelasi considerent....implicarea ambelor parti in pregatiri. si poate se leaga prietenii si intre miresoi;))

dia_na
29.06.2007, 09:47:08
eu cred ca pt o prima intilnire e bine dc ne intilnim si doar intre noi fetele; nu ca ar fi interzis sa vina baietii, dar nu cred ca se vor simti prea in largul lor in inferioritate numerica

maridra
29.06.2007, 13:09:25
Daca vine al tau vine si al meu! Deci, deja sunt doi miresei inscrisi.

maridra
29.06.2007, 13:11:04
eu cred ca pt o prima intilnire e bine dc ne intilnim si doar intre noi fetele; nu ca ar fi interzis sa vina baietii, dar nu cred ca se vor simti prea in largul lor in inferioritate numerica
poate prind totusi curaj si vin, desi.... :-"

Deci mie sa-mi ziceti. vreti sa vina miresicu meu au ba?

Taja
29.06.2007, 13:32:09
poate prind totusi curaj si vin, desi.... :-"

Deci mie sa-mi ziceti. vreti sa vina miresicu meu au ba?

din partea mea sa vina toata lumea! ;)) poate se mai mobilizeaza si ei.

mony42
29.06.2007, 16:06:22
Pai as veni si eu. Stabiliti voi unde, cand si cum.
Va pupicesc

andreea_m
29.06.2007, 16:08:16
Daca vin miresicii vostri atunci poate vine si al meu, sa imi spuneti, sa stim venim sau nu insotite
Pa pa

daniela_psy
30.06.2007, 08:17:39
Fetelor daca ai vostri se simt ok eu nu vad de ce sa va stresati....Normal ca ii aduceti mai ales cele care urmeaza sa aveti nunta-cum a zis Jo.La mine mai dureaza sa se obisnuiasca cu ideea ca noi chiar ne intelegem bine si treaba cu miresicile e f serioasa....si sa nu mai faca misto de mine ca sunt "printesa"deci,cu siguranta la urmatoarele iesiri:-" ;-)

daniela_psy
30.06.2007, 08:19:07
Puff,am incercat sa explic in pagina anterioara unde e terasa...poate intelegi ceva8-}

maridra
30.06.2007, 08:24:53
Miresici inscrise la intalnire:

Jo-slider, fosta-miresica din 19 mai – a confirmat
eventual Cxna, miresica pe 14 iulie
Andreea_m, miresica pe 13 octombrie – a confirmat
Daniela_psy, fosta-miresica din 26 mai – a confirmat
Dia_na, fost-miresica din 9 iunie – a confirmat
maria_dragan, miresica pe 6 octombrie – a confirmat
mony42, miresica pe 21 iulieFetelor, asa arata listuta. As mai completa cu miresoiiiii, numai sa-mi spuneti care dintre ei vin sau s-ar putea sa vina sau e exclus sa vina.>:D<

mirabella
30.06.2007, 13:41:39
salut fetelor- n-am mai intrat pe site de cateva zile...am avut ceva "evenimente"<:-P- pana la urma am inteles ca intalnirea a ramas pe vineri, la Sinaia, nu?
si al meu viitor mire se gandeste sa vina dar nu-i chiar convins
:D

maridra
30.06.2007, 14:13:46
Da, Mirabella. E Vinerea urmatoare, la Sinaia. Te-am trecut cu specificarea "confirmat" pe listuta noastra. Miresicul tau POATE vine, da? Ca si al meu e tot cu "POATE"...

=P~

maridra
30.06.2007, 14:43:22
Miresici inscrise la intalnire:

Andreea_m, miresica pe 13 octombrie – a confirmat – POATE vine si el
Maria_dragan, miresica pe 6 octombrie – a confirmat – POATE vine si el
Mirabella, miresica pe 21 iulie – a confirmat – POATE vine si el
Jo-slider, fosta-miresica din 19 mai – a confirmat – NU vine si el
Dia_na, fost-miresica din 9 iunie – a confirmat – NU vine si el
Daniela_psy, fosta-miresica din 26 mai – a confirmat – NU vine si el
Puff, miresica pe 25 august 2008 – a confirmat - il convinge sa vina...
Miresici care NU au confirmat INCA:

&middot; eventual Cxna, e miresica pe 14 iulie
&middot; Roxi_movi, miresica pe 12 iulie 2008
&middot; Simona_pop, fosta-miresica din 2 iunie
&middot; Mony42, miresica pe 21 iulie

Concluzii:

Avem 9 miresici pe care contam.

Trei miresoi s-ar putea sa vina, plus inca un miresoi care aproape sigur vine, ca il convinge Puff. Si mai avem trei miresoi care NU vin. Ceilalti doi miresoi ramasi nu au zis inca nici da, nici ba.

Si mai avem patru miresici care n-au confirmat inca definitv ca vin.
Astetam confirmari sau inscrieri.

mony42
30.06.2007, 20:12:16
Mai cu intarziere dar vin si eu.>:D< >:D< >:D<
Sa stabiliti voi ora.

maridra
01.07.2007, 09:06:21
Mai cu intarziere dar vin si eu.>:D< >:D< >:D<
Sa stabiliti voi ora.

Mony, te-am trecut in lista cu miresicile care au confirmat ca vin la intalnire. O intrebare: vii cu viitorul tau sot sau nu? >:D<

roxana
02.07.2007, 08:15:12
pe miresoiul meu NU ne bazam de data asta.

simonapop
02.07.2007, 09:27:01
Fetelor, imi pare rau ca n-am sa pot sa vin dar mergem la o nunta(si dupa asta inca una si inca una, cred ca vreo 5 ani de acu incolo o sa mergem la nunti pentru nunta noastra - o sa vedeti si voi) in maramures sambata si plecam de vineri dupamasa la parintii mei. Dar va pup si va doresc de pe acum distractie placuta.

mony42
02.07.2007, 17:44:40
Nu ma bazez ca vine si cred ca nici nu are rost sa il intreb.......o sa zica ca-s treburi de ale noastre...deh

maridra
02.07.2007, 20:42:44
Miresici inscrise la intalnire pana azi, 1 iulie:

Andreea_m, miresica pe 13 octombrie – a confirmat – POATE vine si el
Maria_dragan, miresica pe 6 octombrie – a confirmat – POATE vine si el
Mirabella, miresica pe 21 iulie – a confirmat – POATE vine si el
Puff, miresica pe 25 august 2008 – a confirmat - il convinge sa vina...
Jo-slider, fosta-miresica din 19 mai – a confirmat – NU vine si el
Dia_na, fost-miresica din 9 iunie – a confirmat – NU vine si el
Daniela_psy, fosta-miresica din 26 mai – a confirmat – NU vine si el
Roxana, miresica pe 12 iulie 2008 – a confirmat – NU vine si el
Mony42, miresica pe 21 iulie – a confirmat – NU vine si el
Miresici care NU au confirmat INCA:

eventual Cxna, e miresica pe 14 iulie
Roxi_movi, miresica pe 12 iulie 2008

Simona_pop, fosta-miresica din 2 iunie – NU vine
Concluzii:

Avem 10 miresici pe care contam.

Trei baieti s-ar putea sa vina, plus inca unul care aproape sigur vine, ca il convinge Puff. Si mai avem cinci baieti care NU vin. A mai ramas unul care nu au zis inca nici da, nici ba.

Si mai avem doua miresici care n-au confirmat inca definitv ca vin.
Intre timp a renuntat sa mai vina una dintre miresici.

Astetam confirmari sau inscrieri pentru intalnirea de vineri, la ora 19.

Va pup fetelor! Daniela, asteptam noutati. Ai facut rezervarea?<:-P

mirabella
03.07.2007, 10:26:25
buna fetelor

tocmai am aflat ca vineri de la ora 18 trebuie sa fim la sala sporturilor pentru o repetitie generala pentru absolvirea de sambata...[-( eu termin medicina si suntem multi si de aia trebuie repetitie...
o sa incerc sa vin dupa- sper sa nu dureze f mult[-o<
va pup si sper sa ne vedem

daniela_psy
03.07.2007, 12:16:02
buna fetelor

tocmai am aflat ca vineri de la ora 18 trebuie sa fim la sala sporturilor pentru o repetitie generala pentru absolvirea de sambata...[-( eu termin medicina si suntem multi si de aia trebuie repetitie...
Felicitari pt absolvire si sper sa ajungi sa ne vezi si pe noi.

PUFF
04.07.2007, 07:49:29
buna fetelor

hi, hi...esti colega cu cumnata mea :D
sambata o sa fiu si eu la festivitate

maridra
04.07.2007, 20:18:35
DANIELA, AI FACUT REZERVAREA??? Mai sunt doua zile si ne vedeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem!!! :madlaugh:

Taja
05.07.2007, 08:20:13
fetelor abia astept sa va vad...sper ca ne mai intalnim nu? ca e asa liniste pe aici:-"

andreea_m
05.07.2007, 09:06:36
Cum ramane fetelor pana la urma, cum am stabilit???
Na vedem maine la 7 la Sinaia?
Abia astept>:D<

andreea_m
05.07.2007, 13:56:06
Nu ne mai intalnim??????:-w:-w:-w:((:((:((

Taja
05.07.2007, 14:29:10
Nu ne mai intalnim??????:-w:-w:-w:((:((:((

e cam pauza pe aici, dar lasa ca ne intalnim noi doua daca nu mai vine nimeni:D
haideti fetelor ce se intampla? ati uitat de intalnire?

roxana
05.07.2007, 14:32:59
deci pe mine nu ma intereseaza cat e de liniste pe topicul asta. Daca nu apare ceva mesaj care sa zica ca nu ne mai inatalnim, eu maine seara, in jur de ora 7 is prezenta in fata rest. Sinaia. si daca sunt singura:D, tot nu-mi pasa, eu ma duc la intalnirea cu miresicile
Asa ca pe mine sigur va puteti baza. De-abia astept sa ma intalnesc cu voi si sa va cunosc >:D<

orhidutza
05.07.2007, 14:33:26
e cam pauza pe aici, dar lasa ca ne intalnim noi doua daca nu mai vine nimeni:D
haideti fetelor ce se intampla? ati uitat de intalnire?
eu n-am uitat ... sa vad cum reusim... :) ... ca inca nu avem agentie sa se ocupe de nunta :)

Taja
05.07.2007, 14:42:37
eu n-am uitat ... sa vad cum reusim... :) ... ca inca nu avem agentie sa se ocupe de nunta :)

serios? hai ma! iti spun o firma care am vazut ce face, la preturi destul de rezonabile, imi vine sa-mi dau pumni in cap ca n-am apelat la ei...dar nu stiam ce va iesi. iti spun pe pm ok?
p.s. stiam ca faci tot posibilul sa vii;))

andreea_m
05.07.2007, 14:49:12
#-oCe bine ca ati revenit, imi faceam probleme ca nu o sa mai vine nimeni. Sa stiti ce eu oricum veneam, ca poate poate dadeam acolo peste o miresica:">

maridra
05.07.2007, 14:54:34
NORMAAAAAL ca ne INTALNIM!!! Eu ma bazez pe Daniela ca a sunat si a facut rezervarea pentru maine la ora 7 la Sinaia. Noi ne vedem acolo! Daca Daniela n-a facut rezervarea si NU sunt locuri... mergem altundeva, gasim noi. Dar eu sunt 99,(% sigura ca ea a sunat deja si e facuta rezervarea, asa cum am stabilit.

Deci, a ramas pe maine, la 19, la Sinaia! <:-P

Taja
05.07.2007, 15:02:22
NORMAAAAAL ca ne INTALNIM!!! Eu ma bazez pe Daniela ca a sunat si a facut rezervarea pentru maine la ora 7 la Sinaia. Noi ne vedem acolo! Daca Daniela n-a facut rezervarea si NU sunt locuri... mergem altundeva, gasim noi. Dar eu sunt 99,(% sigura ca ea a sunat deja si e facuta rezervarea, asa cum am stabilit.

Deci, a ramas pe maine, la 19, la Sinaia! <:-P
<:-P <:-P <:-P hureeeeeeey<:-P <:-P <:-P

andreea_m
05.07.2007, 15:22:50
Ce bine<:-P<:-P<:-P

mee
05.07.2007, 16:27:22
Abia astept si eu sa va cunosc >:D<

daniela_psy
05.07.2007, 17:14:38
Maaaaaaaiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!Nimeni nu a uitat,cum sa uitam de intalnire?:madlaugh: :A :grouphug: S-a stabilit si asa a ramas.Ne vedem maine seara pe terasa Sinaia la 19:00 si ne apucam de povesti pana uita Cel de sus de noi!Am ramas surprinsa ca sotul meu parca-parca nu era asa taios cand l-am chemat cu mine doar ca are treaba,altfel ar fi venit.Deci maine suntem busy women:things to do,people to see...Abia astept!!!

dia_na
05.07.2007, 17:29:48
Din pacate, eu nu cred ca ajung pe ora 19, pt ca trebuie sa stau la serviciu mai mult. Nu stiu exact cind ies, dar o sa trec pe la Sinaia, poate va mai prind.

Taja
05.07.2007, 19:48:14
fetelor eu am o intrebare. sa zicem ca ajung la sinaia pe terasa....de unde stiu eu care e masa cu miresici? merg si intreb sau cum fac? eu o stiu doar pe Daniela, si pe Corina o stiu dar ea vine mai tarziu, si Angi n-o sa vina. hmmmmm mare dilema, da m-oi descurca eu cumva. o sa strig o data tare MIRESIIICI, si daca se intoarce cineva inseamna ca acolo-i masa:))

maridra
05.07.2007, 22:03:34
fetelor eu am o intrebare. sa zicem ca ajung la sinaia pe terasa....de unde stiu eu care e masa cu miresici? merg si intreb sau cum fac? eu o stiu doar pe Daniela, si pe Corina o stiu dar ea vine mai tarziu, si Angi n-o sa vina. hmmmmm mare dilema, da m-oi descurca eu cumva. o sa strig o data tare MIRESIIICI, si daca se intoarce cineva inseamna ca acolo-i masa:))

:)) Chiar asa! Pe ce nume ai facut rezervarea, Daniela? ca sa stim de ce masa intrebam. Intrebam de rezervarea facuta de Daniela?:D

orhidutza
05.07.2007, 22:18:07
:)) Chiar asa! Pe ce nume ai facut rezervarea, Daniela? ca sa stim de ce masa intrebam. Intrebam de rezervarea facuta de Daniela?:D
:) precis pe numele ei a facut rezervarea :)

daniela_psy
06.07.2007, 02:14:57
Da fetelor e pe numele meu rezervarea,insa am o dilema si eu.Ce facem daca e rece afara?Va deranjeaza daca il sun pe ospatar sa ne faca masa in f de vreme?Adica pe terasa sau in restaurant.Ca doar n-om zgribuli doar de dragul terasei si azi a fost destul de rece afara.Sugestii?:)

roxana
06.07.2007, 08:17:06
Eu sunt de acord sa fie masa in functie de vremea de afara.

Deci e ok sa intrebam acolo de rezervare pe numele Daniela? sau trebuie si numele de familie? ca daca da, te-am ruga sa ni-l spui si noua, ca nu il stie toata lumea

Eu am o intrebare. In loc sa vin cu miresoiul meu, am voie sa aduc cu mine diseara o fosta miresica? precizez ca va fi mana mea dreapta in organizarea nuntii ;))...

andreea_m
06.07.2007, 08:44:13
Ar fi bine daca ar face masa in functie de vreme, ca e cam rece. Deci intrebam de masa rezervata pe numele Daniela?
Pa pa

maridra
06.07.2007, 10:01:10
Da, intrebam de masa facuta pe numele de Daniela, iar daca e rece si urat... o sa stam inauntru, normal. In loc de soti puteti veni cu foste sau viitoare miresici, zic eu. Nu cred ca deranjeaza pe nimeni, dimpotriva! Eu inca sper ca voi veni cu miresoiul meu. Sper! ;;)

andreea_m
06.07.2007, 10:31:38
Eu pana la urma vin fara miresicul meu, dar vin cu viitoarea mea nasa, una din ele, sper ca e ok.
Ne vedem, va pup. Pa pa

Taja
06.07.2007, 10:52:59
Eu pana la urma vin fara miresicul meu, dar vin cu viitoarea mea nasa, una din ele, sper ca e ok.
Ne vedem, va pup. Pa pa

eu o sa vin cu sotul meu, sper ca n-o sa fie problema^:)^
n-o sa mai fie nici o miresica insotita?:-SS

orhidutza
06.07.2007, 11:18:43
ei cum sa nu fie? ;):)

andreea_m
06.07.2007, 11:21:46

Super ca vii cu sotul=D>
Si eu as fi venit cu al meu, dar lucreaza:((, si o zis ca daca nu is mai multe baieti el nu vine:((:((

Taja
06.07.2007, 11:36:38
ei cum sa nu fie? ;):)

hi hi that;s my girl!>:D<

Taja
06.07.2007, 11:37:30
Super ca vii cu sotul=D>
Si eu as fi venit cu al meu, dar lucreaza:((, si o zis ca daca nu is mai multe baieti el nu vine:((:((

nici al meu nu vroia sa vina, dar s-a razgandit.....pai spune-i ca vor fi minim 2 baieti, sa vina si el:-?

PUFF
06.07.2007, 13:31:17
eu nu promit ca ajung, dar sper...si daca ajung vin cu miresucul meu

maridra
06.07.2007, 13:43:51
minim trei! :D sper sa stea si al meu macar un pic...:D

Taja
06.07.2007, 13:46:47
minim trei! :D sper sa stea si al meu macar un pic...:D

atunci ne vedem la 19>:D<

daniela_psy
06.07.2007, 14:01:22
Ce ma bucur fetelor ca ne vedem si vad ca sunt si sotiori curajosi,ma bucur!Si ce bine ca ajunge si Corina!....si cu sotiorul si ea...Ei bine,masa va fi pe nume Daniela dar deja ei stiu ca e intalnire de miresici si va fi in crama,ca sus in restaurant nu mai aveau loc.E dragut si intim(am poze la semnatura-cununia civila,in crama am tinut-o)dar e un mare dezavantaj:nu cred ca se poate fuma acolo acuma cu Uniunea...sunteti fumatoare?

daniela_psy
06.07.2007, 14:09:49
Acum cateva zile cand am vb pt rezervare nu m-am gandit si la vreme si azi cand le-am zis nu mai aveau nimic in sala.Asa ca imi cer scuze pt miresicile fumatoare sper sa nu se supere pe mine.Dar eu sper totusi ca se rezolva si pb asta...:)

maridra
06.07.2007, 14:10:14
Eu una nu sunt fumatoare! [-X

daniela_psy
06.07.2007, 14:23:14
Eu sunt din cand in cand...:D

mirabella
06.07.2007, 14:44:41
<:-P si noi venim impreuna- mai schimba si baietii impresii;-)

Taja
06.07.2007, 14:46:36
nici eu nu sint fumatoare:D acuma ce sa facem daca nu tine vremea cu noi? daca era vreme buna stateam pe terasa si nu erau probleme.
pupici miresici, ne vedem la intalnire.\:D/

daniela_psy
07.07.2007, 00:01:02
MIE MI-A PLACUT SUUUPER!!Pacat ca nu am avut o masa rotunda unde sa putem vorbi si auzi toate insa daca se organizeaza acel barbeque sunt convinsa ca ne vom putea desfasura mai bine.Eu una abia astept poze de la voi:D Trebuie sa vedem cine se inscrie pt cununia Corinei.Eu zic sa mergem mai degraba la cea religioasa ca vreau neaparat sa o vad miresica.Voi cum puteti?

daniela_psy
07.07.2007, 00:08:19
Mirabela,imi pare rau ca ati stat atat de putin.Sper ca maine sa ai o zi frumoasa si sa ne pui o pozica ceva,sa te vedem cu roba si toga!>:D<

maridra
07.07.2007, 07:36:02
Vedeti fetelor? Avem cu ce ne mandri! Avem cele mai frumoase si mai dragute miresici dintre miresici, ba mai mult ne-am si imprietenit! Si mai cred ceva. Cred ca avem o gramada de chestii de impartit si de invatat unele de la altele! ;))

Sunt fooooarte incantata ca am reusit sa ne intalnim!

PS. Daniela, eu vreau sa merg la Corina si la starea civila, si daca o sa vrea ea... o sa merg si la biserica, de ce nu? Deci... daca vrei sa faci o listuta (stii ca eu am fixul listelor).... atunci trece-ma si pe mine pe-acolo. :D

maridra
07.07.2007, 07:38:16
In cateva minute sunt gata pozele!!!

maridra
07.07.2007, 08:17:34
Gataaaaaa!

:gen_08:

Taja
07.07.2007, 09:24:01
Gataaaaaa!

uuuuuu ce frumooooosss:) ce ma bucur fetelor ca ne-am intalnit! mi-a placut foarte mult de voi si astept intalnirile urmatoare>:D< inca n-am apucat sa povestim asa cum trebuie:D
pupiiiiiici:*
p.s. astept si pozele celelalte:D
p.s.s. merg la coafor sa-mi intind parul, sa vedem ce iese. azi mergem la o nunta....nunta cu nr 6 anul asta;))pun poze dupa ce vin

maridra
07.07.2007, 10:37:48
merg la coafor sa-mi intind parul, sa vedem ce iese. azi mergem la o nunta....nunta cu nr 6 anul asta;))pun poze dupa ce vin

Vai mai, dai voi chiar ati fost ocupati anul asta! Supeeer! Cum te imbraci? Si noi mergem la o nunta, dar maine.

daniela_psy
07.07.2007, 15:31:40
uuuuuu ce frumooooosss:) ce ma bucur fetelor ca ne-am intalnit! mi-a placut foarte mult de voi si astept intalnirile urmatoare>:D< inca n-am apucat sa povestim asa cum trebuie:D
pupiiiiiici:*
p.s. astept si pozele celelalte:D
p.s.s. merg la coafor sa-mi intind parul, sa vedem ce iese. azi mergem la o nunta....nunta cu nr 6 anul asta;))pun poze dupa ce vin
Distractie frumoasa si sa fii cu ochisorii pe detalii sa le pove si viitoarelor miresici.Abia astept si eu pozici de la nunta,precum si pozele facute de viitorul sot al Corinei la intalnire.A mai facut cineva poze?

daniela_psy
07.07.2007, 15:33:58
Gataaaaaa!

Multumim Maria!uite ca avem si pozici!Ce mai urmeaza,ce mai urmeaza?:D

orhidutza
07.07.2007, 19:37:51
Poze de la intalnire :)

http://picasaweb.google.com/mvlazar/MiresiciRo

maridra
07.07.2007, 20:30:54
Poze de la intalnire :)

http://picasaweb.google.com/mvlazar/MiresiciRo

Mersi, Corina!>:D<

mirabella
07.07.2007, 22:43:00
Mirabela,imi pare rau ca ati stat atat de putin.Sper ca maine sa ai o zi frumoasa si sa ne pui o pozica ceva,sa te vedem cu roba si toga!>:D<
Si mie mi-a parut rau- dar m-am bucurat ca am ajuns macar un pic- mersi de urari Daniela- abia acum am mai intrat pe forum- deh -agitatie...:D alergatura - a fost cam mica sala sporturilor pentru noi toti (am fost aproape 1000 de studenti cu cei de la colegii) plus la fiecare cate 3-5-15=P~ apartinatori...

in alta ordine de idei- dragute pozele- si eu sper sa ne mai intalnim- pana atunci spor la pregatiri>:D<

andreea_m
08.07.2007, 18:31:15
Salut miresicilor, a fost super la intalnire, abia astept sa ne mai intalnim.
As vrea sa vin si eu la Corina, nu pot la sfat, dar la biserica vin.
Va pup. Pa pa:*

daniela_psy
08.07.2007, 23:33:14
Si mie mi-a parut rau- dar m-am bucurat ca am ajuns macar un pic- mersi de urari Daniela- abia acum am mai intrat pe forum- deh -agitatie...:D alergatura - a fost cam mica sala sporturilor pentru noi toti (am fost aproape 1000 de studenti cu cei de la colegii) plus la fiecare cate 3-5-15=P~ apartinatori...

in alta ordine de idei- dragute pozele- si eu sper sa ne mai intalnim- pana atunci spor la pregatiri>:D<
Multumim de poza.Draguta.Ma gandesc ca o sa fiti o familie de medici f fericita....\:D/

daniela_psy
08.07.2007, 23:35:23
Nu am uitat de listuta dar de maine ma bag.Am fost plecata zilele astea si prea putin am fost pe acasa.Dar punem si asta la punct.Va pup

Taja
09.07.2007, 08:15:50
Vai mai, dai voi chiar ati fost ocupati anul asta! Supeeer! Cum te imbraci? Si noi mergem la o nunta, dar maine.

nu am mai avut timp sa fac poza cum eram imbracata, pt ca m-a tinut la coafooooor de era sa intarziem toti#-o .
sa va spun faza nasoala la nunta de sambata. ajungem la ora 14, si ne tot miram de ce e asa de liniste, nu se auzea muzica, nimic. de fapt se luase curentul pe toata strada:O saracii miri au intarziat ei cat au intarziat, dar pe la 15 si ceva au intrat in sala, noi le-am cantat la multi ani, dar nu se compara cu primirea care se face pe muzica. saracii aveau niste fete....nu-mi venea sa cred. deja ma si gandeam cum o sa fie nunta asta fara muzica. pe la ora 16 a venit insa curentul^:)^ si a fost bine pe urma, dar chiar zicea si sotul meu ca numa la asta nu s-ar fi gandt ca s-ar putea intampla la o nunta. si a fost chiar nasol. sper sa nu se mai repete la vreo nunta asa ceva.
ce nu mi-a placut la nunta asta a fost ca darul a fost cu strigare....in rest totul bine si frumos.....aaaaa da! era sa uit. sa nu uitati sa spuneti personalului, ca dupa momentul dansului de deschidere sa mature bucatile de confetti, baloane sparte samd, aici au fost pana la sfarsit pe jos confetti, baloane sparte si ce a mai cazut din jumbo[-X

dia_na
09.07.2007, 08:25:08
si la nunta la care am fost eu tot asa au ramas pe jos toate pina la final, de nu stiai pe ce calci

in plus, aici a mai fost o faza tare: cind au desfacut sampania au lasat dopul sa mearga la intimplare si a dat intr-un neon pe care l-a spart in 2 de a picat razant linga capul miresei - cam nasol, noroc ca nu a patit nimeni nimic

mee
09.07.2007, 09:20:11
Si eu am pozici.. dar numai maine pot sa le pun ca nu am avut timp sa le descarc si azi am uitat aparatul acasa :((

Taja
09.07.2007, 09:22:23
Si eu am pozici.. dar numai maine pot sa le pun ca nu am avut timp sa le descarc si azi am uitat aparatul acasa :((

stim ca ai pozici:D cand ai timp......show us;-)

PUFF
09.07.2007, 09:23:25
:(( :(( nu am reusit sa ajung la intalnire ... poate data viitoare :-<
tare dragute au iesit pozele

maridra
09.07.2007, 14:00:15
Si eu am fost ieri la o nunta, dupa cum va spuneam. M-a impresionat in mod special momentul de inceput al nuntii, cand patru muzicieni au cantat la viori muzica simfonica si alte melodii celebre adaptate. Nu credeam ca ma poate impresiona intr-atat asa ceva! A fost EXTRAORDINAR. Vrem si noi asa-ceva, deja am vorbit cu ei si o sa vina si la noi! Fantastic de frumos! nu exagerez deloc.

PUFF
09.07.2007, 14:04:20
si eu am vrut sa angajez asa ceva dar imi depasea bugetul :(
maria cat costa?

andreea_m
09.07.2007, 15:25:10
Oare chiar cat costa?
Eu am auzit ca e cam scump, sunt curioasa si eu:D

maridra
09.07.2007, 18:17:17
Nu-i chiar asa de scump. O persoana costa 2 milioane. Depinde cati vrei. Daca vrei patru oameni... faci un calcul. Dupa parerea mea... oamenii astia si muzica lor merita toti banii. >:D<

daniela_psy
09.07.2007, 23:01:46
Pentru cine doreste sa ia parte la cununia civila a Corinei(cxna),cred ca a specificat si ea,are loc in sala de pe Eroilor,joi la 12.Cununia religioasa e sambata ora 12,la biserica Sfanta Treime-de pe Avram Iancu,straduta care trece pe langa restaurantul chinezesc.Eu ma inscriu pentru cea religioasa si va astept si pe voi sa va inscrieti pentru una din ele sau ambele(why not?)Deci,deocamdata lista arata asa(si cu asta se bucura si Maria):

Cununia civila:Maria
Cununia religioasa:Dia_na,Daniela_psy(moi;;) )

Desi stim ca e f ocupata,o asteptam si pe Angelic si ii uram multa bafta cu pregatirile si timpul sa fie de partea ei!:* :* :*

PUFF
10.07.2007, 08:58:22
Nu-i chiar asa de scump. O persoana costa 2 milioane. Depinde cati vrei. Daca vrei patru oameni... faci un calcul. Dupa parerea mea... oamenii astia si muzica lor merita toti banii. >:D<

unde am intrebat eu era 100 euro pe ora, 2 persoane si cantau parca minim 4 ore, veneau cu pian si vioara, iar daca vroiam mai multe persoane crestea pretul considerabil $-) ...pt mine era prea mult

mee
10.07.2007, 09:33:04
Am pus pozele >:D<. Ma inscriu si eu pentru cununia religioasa a Corinei...

andreea_m
10.07.2007, 10:48:45
Pentru cine doreste sa ia parte la cununia civila a Corinei(cxna),cred ca a specificat si ea,are loc in sala de pe Eroilor,joi la 12.Cununia religioasa e sambata ora 12,la biserica Sfanta Treime-de pe Avram Iancu,straduta care trece pe langa restaurantul chinezesc.Eu ma inscriu pentru cea religioasa si va astept si pe voi sa va inscrieti pentru una din ele sau ambele(why not?)Deci,deocamdata lista arata asa(si cu asta se bucura si Maria):

Cununia religioasa:Dia_na,Daniela_psy(moi;;) )

Desi stim ca e f ocupata,o asteptam si pe Angelic si ii uram multa bafta cu pregatirile si timpul sa fie de partea ei!:* :* :*

Ma inscriu si eu la religioasa, sper sa nu intervina nimic.

roxana
10.07.2007, 11:58:41
sa ma pui si pe mine pe lista de la biserica. sper sa pot veni.
Am aflat ca o sa fiu sambata un soi de baby-sitter(sau entertainer) pentru un verisor cam de 11-12 ani, dar cred ca nu se supara tare daca-l aduc cu mine la biserica :D

dia_na
10.07.2007, 13:13:17
pe bisericii ortodoxe este biserica unde are loc cununia religioasa a cxnei?
biserica din deal?
parca asa se cheama aia
e printre cele mai vechi biserici din Cluj
si e extrem de frumoasa
am mai fost acolo la o nunta - plina de emotie

maridra
10.07.2007, 16:44:41
Am pus pozele >:D<. Ma inscriu si eu pentru cununia religioasa a Corinei...

Multumiiim! WOW, IN CATE POZE AM APARUT!!! 8-} Vai-vai. ;))

Daniela, bravo, tine-o tot asa cu listuta aia! Poti sa ma treci si pe mine la cununia religioasa, poate vin si eu. In principiu s-ar cam anunta o iesire la munte cu sotul meu, dar... nu e nimic sigur inca. ;-)

daniela_psy
10.07.2007, 23:59:08
pe bisericii ortodoxe este biserica unde are loc cununia religioasa a cxnei?
biserica din deal?
parca asa se cheama aia
e printre cele mai vechi biserici din Cluj
si e extrem de frumoasa
am mai fost acolo la o nunta - plina de emotie
Nu stiu cum se numeste straduta dar e paralele cu Republicii.De pe Avram Iancu e straduta care incepe de langa restaurantul chinezesc.Parca mi-a zis Corina ca biserica e intr-un parculet sau trece pe langa unul-nu mai imi amintesc bine.Dar cred ca nu va fi problema sa o gasim.

mirabella
11.07.2007, 09:23:18
salut fetelor-
am zis sa va dau si eu o man de ajutor in localizarea bisericii- ii spune chiar str Bisericii ortodoxe; si gasiti aici si harta http://www.cluj4all.com/obiective/jsearch/#bisericii%20ortodoxe/page:0/length:15/search:auto/studcard:no

daniela_psy
11.07.2007, 15:00:29
salut fetelor-
am zis sa va dau si eu o man de ajutor in localizarea bisericii- ii spune chiar str Bisericii ortodoxe; si gasiti aici si harta http://www.cluj4all.com/obiective/jsearch/#bisericii%20ortodoxe/page:0/length:15/search:auto/studcard:no

'tumum.De mare ajutor.Deci e vb de biserica de pe Bisericii Ortodoxe.Ne vedem acolo!pupici si sa ne rugam la Doamne-Doamne sa dea vreme buna pt Corina!>:D<

daniela_psy
11.07.2007, 15:10:25
Astazi lista apare asa:

Cununia religioasa:Dia-na,mee,Andreea m,Roxana,Daniela_psy si CORINA!!!:gen_17: <:-P
Daca am uitat pe cineva sa-mi aduceti la cunostinta pls si chiar daca inca nu v-ati inscris pe listuta,Corina va asteapta cu drag(noah,ca am vb si in numele ei;)) )

orhidutza
11.07.2007, 17:27:12
Astazi lista apare asa:

Cununia religioasa:Dia-na,mee,Andreea m,Roxana,Daniela_psy si CORINA!!!:gen_17: <:-P
Daca am uitat pe cineva sa-mi aduceti la cunostinta pls si chiar daca inca nu v-ati inscris pe listuta,Corina va asteapta cu drag(noah,ca am vb si in numele ei;)) )
Multumesc mult fetelor!
Sper si eu sa fie vreme buna pe maine, ca sambata internetu zice ca va fi frumos :) Va astept!

maridra
13.07.2007, 20:37:20
Astazi lista apare asa:

Cred ca vin si eu!!!:*

daniela_psy
13.07.2007, 23:03:51
Doamnele si d-soarele care merg sa o vada pe Corina mireasa:

Cununia religioasa: Maria,Dia-na,mee,Andreea m,Roxana,Daniela_psy si CORINA!!!:gen_17:
Eu zic sa ne intalnim toate la biserica pt ca fiecare are cate ceva de facut inainte...Personal nu cred ca ajung mai repede de 12

maridra
14.07.2007, 06:44:27
Perfect! Ne vedem la 12! :D

IoanaCorina
16.07.2007, 16:02:24
Buna miresicilor,eu sunt noua pe forumul vostru si as vrea daca este cineva care a facut nunta la MERCUR,sala magica,sa imi spuna si mie cum a fost.

dia_na
16.07.2007, 20:53:07
Buna miresicilor,eu sunt noua pe forumul vostru si as vrea daca este cineva care a facut nunta la MERCUR,sala magica,sa imi spuna si mie cum a fost.

citeste la restaurante cluj, scrie tot acolo

mony42
17.07.2007, 17:09:06
#-o#-o#-o#-o#-o#-o:-SS:-SS:-SS:-SS:-SS:-SS:-SSfeteloooor Sunt Agitata Si Stresata Si ........am Impresia Ca Mai Am Asa De Multe De Facut Si Nunta Imi Bate La Usa........

prapadeala
17.07.2007, 17:34:35
#-o#-o#-o#-o#-o#-o:-SS:-SS:-SS:-SS:-SS:-SS:-SSfeteloooor Sunt Agitata Si Stresata Si ........am Impresia Ca Mai Am Asa De Multe De Facut Si Nunta Imi Bate La Usa........

Respira adanc, gandeste-te ca toata lumea te va admira, si va va admira pe amandoi, si o sa ai familiile voastre nasii si prietenii sa va ajute!
Ce alte lucruri mai ai de facut pana sambata? Poate te putem ajuta, macar moral!

dia_na
17.07.2007, 17:54:32
ce mi-ar place sa mai fie saptamina aceea dinainte de nunta... a fost una dintre cele mai frumoase perioade din viata

bucura-te de ceea ce traiesti, fa o lista cu ce mai ai de facut, programeaza pe zile, ce nu poti face roaga pe altii sa te ajute - nu te panica ca vine o zi frumoasa in care vei straluci ca mireasa, nu sfirsitul lumii

si nu uita: nu exista lucruri perfecte, doar lucruri pe care le facem cit de bine putem

prapadeala
17.07.2007, 18:15:36
Cand o sa mai fie vreo intalnirile cu miresicile din Cluj?

andreea_m
17.07.2007, 22:15:40

Stai linistita, sigur o sa fie bine. O sa fie superba nunta acolo.
Iti tin pumnii. Abia astept sa vad poze. Pa pa

andreea_m
17.07.2007, 22:17:19
Cand o sa mai fie vreo intalnirile cu miresicile din Cluj?

Eu sper sa fie cat mai curand. Ar fi frumos sa ne povesteasca miresicile recente ceva din experienta lor. As fi tare curioasa,:">

roxana
18.07.2007, 09:43:22
Eu sper sa fie cat mai curand. Ar fi frumos sa ne povesteasca miresicile recente ceva din experienta lor. As fi tare curioasa,:">
Daca ramane cum am stabilit, si facem intalnirea undeva la iarba verde, care se presupune ca va fi in week-end, sambata sau duminica, eu propun sa ne intelegem asa incat sa nu aiba nimeni de mers pe la nunti. Dupa 1 august ar fi o perioada in care, cel putin la ortodocsi nu se fac nunti, dar apoi din 15 aug incep iara...
Daca fetele sunt libere, putem si in 28-29 iulie...
So, facem un sondaj sa vedem care cand nu poate? Incepe Maria o noua lista? :D
Eu propun w-e 28-29 iulie, sau 4-5 august... alegeti voi ce preferati: sambata sau duminica, mie mi-e totuna

ALI
18.07.2007, 11:48:59
mony nu te stresa.......sunt sigura ca e totul ok si o sa iasa exact asa cum ti-ai dorit.........:*

daniela_psy
18.07.2007, 16:25:38

Mony,eu cred ca stresul e de vina si de fapt situatia nu sta asa de rau cum o vezi acum.Incearca sa te relaxezi si sa gusti putin din momentele pe care le traiesti ca iti vor lipsi dupa nunta....Eu va doresc o nunta asa cum o visati si cel mai important,incercati sa va simtiti voi bine sa ramaneti cu un gust placut de la cel mai important eveniment din viata voastra.:* :* :*

roxana
19.07.2007, 08:23:00
Nici o reactie la propunerea mea? nimic, nimic???!!!!
Nu vreti sa ne intalnim?:((:((:((

PUFF
19.07.2007, 10:32:37
Nici o reactie la propunerea mea? nimic, nimic???!!!!
Nu vreti sa ne intalnim?:((:((:((

si eu vreau sa ne intalnim mai ales ca nu am putut ajunge data trecuta...dar parca nu ma incanta la iarba verde, si in plus nu prea pot sa stau la soare :(

daniela_psy
19.07.2007, 15:02:36
Eu cred ca as putea veni oriunde.Am propus la verde undeva ca sa putem sa ne apropiem mai mult si sa vb si sa ne ascultam toate ca data trecuta inevitabil s-au format grupulete din cauza ca masa era destul de lunga si era distanta intre noi.Avand in vedere ca nu lucrez momentan,sunt dispusa sa ne vedem oricand dar eu zic sa mai asteptam putin ca fetele sunt cam ocupate:Corina in luna de miere,mony cam stresata si aglomerata momentan,Ioana se pregateste pt luna de miere(daca imi amintesc bine...).Si mai e si caldura asta insuportabila acuma#:-S .Sa ne aminteasca si Diana in ce data pleaca exact in luna de miere(stiu sigur ca in august)si sa facem intalnirea fie inainte,fie dupa ce se intoarce Diana din Italy.Mie mi se pare ok asa,daca voi aveti alte variante le astept:* :* :*

dia_na
19.07.2007, 15:49:20
eu voi fi plecata intre 19-30.08.

sincer eu as prefera o intilnire seara la o terasa sau restaurant, ca e foarte cald in timpul zilei

in plus nici eu nu stau la soare, decit dupa ora 18-19, nu suport mai repede soarele ca fac alergie pe brate (m-am ars acu vreo 3 ani de la soare in timpul unei promotii ce am facut pe litoral si nu mai pot sta decit pe seara)

Eu cred ca as putea veni oriunde.Am propus la verde undeva ca sa putem sa ne apropiem mai mult si sa vb si sa ne ascultam toate ca data trecuta inevitabil s-au format grupulete din cauza ca masa era destul de lunga si era distanta intre noi.Avand in vedere ca nu lucrez momentan,sunt dispusa sa ne vedem oricand dar eu zic sa mai asteptam putin ca fetele sunt cam ocupate:Corina in luna de miere,mony cam stresata si aglomerata momentan,Ioana se pregateste pt luna de miere(daca imi amintesc bine...).Si mai e si caldura asta insuportabila acuma#:-S .Sa ne aminteasca si Diana in ce data pleaca exact in luna de miere(stiu sigur ca in august)si sa facem intalnirea fie inainte,fie dupa ce se intoarce Diana din Italy.Mie mi se pare ok asa,daca voi aveti alte variante le astept:* :* :*

cinezee
25.07.2007, 11:37:44
ziua buna dragelor....sunt Mihaela ..si sunt din buc ....am sa vin in cj ,la data de 17 aug , ptr nunta Angelicai, care este sambata 18 aug ,.... voi sta pana duminica...ati vrea sa ne cunoastem ?

ce ziceti..puneti de o mica adunare ...la un suc ...frape ceva ?!:)>-

andreea_m
25.07.2007, 11:40:52
Salut
Eu zic ca ar fi super. A doua intalnire, YUUUUUUPPPPPPPPYYYYYYY<:-P<:-P<:-P

cinezee
25.07.2007, 11:45:54
Salut
Eu zic ca ar fi super. A doua intalnire, YUUUUUUPPPPPPPPYYYYYYY<:-P<:-P<:-P

eu am propus ;)) >:D< ..acum voi va ganditi....vorbiti cu toatele ....bine ar fi undeva ...sambata ....sau chiar duminica ..cum puteti voi desigur ..si care dintre voi puteti ;;)

spre seara asa ..dupa 7 ...sau cum crediti voi ca e bine ;))

daniela_psy
25.07.2007, 14:20:52
eu am propus ;)) >:D< ..acum voi va ganditi....vorbiti cu toatele ....bine ar fi undeva ...sambata ....sau chiar duminica ..cum puteti voi desigur ..si care dintre voi puteti ;;)

spre seara asa ..dupa 7 ...sau cum crediti voi ca e bine ;))

Sambata seara :)>- ar fi excelent ca sotul e la munca.De obicei duminicile sunt rezervate in familie...daca avem noroc si de vreme buna,terasa si frappe-ul sunt ca la mama acasa!
Poate Diana sa fie ocupata cu bagajul pt luna de miere,dar o rugam sa-l faca de vineri si sa vina si ea la un ice coffe,ceva...

roxana
25.07.2007, 15:10:59
ziua buna dragelor....sunt Mihaela ..si sunt din buc ....am sa vin in cj ,la data de 17 aug , ptr nunta Angelicai, care este sambata 18 aug ,.... voi sta pana duminica...ati vrea sa ne cunoastem ?

ce ziceti..puneti de o mica adunare ...la un suc ...frape ceva ?!:)>-
Parerea mea se cunoaste deja...
de-abia astept>:D<>:D<

cinezee
25.07.2007, 15:31:14
Sambata seara :)>- ar fi excelent ca sotul e la munca.De obicei duminicile sunt rezervate in familie...daca avem noroc si de vreme buna,terasa si frappe-ul sunt ca la mama acasa!
Poate Diana sa fie ocupata cu bagajul pt luna de miere,dar o rugam sa-l faca de vineri si sa vina si ea la un ice coffe,ceva...

perfectttt sambata sa fieeeee <:-P <:-P <:-P <:-P

cel mai bine asa ....si daca e pe la 7...sau 8 seara cum credeti voi :)>-

reny75
25.07.2007, 21:17:35
perfectttt sambata sa fieeeee <:-P <:-P <:-P <:-P

cel mai bine asa ....si daca e pe la 7...sau 8 seara cum credeti voi :)>-

YUPIII ar fi super ca data trecuta nu am avut cum sa mergem

Kalini
25.07.2007, 21:21:02
Eu va astept cu poze:D

cinezee
25.07.2007, 22:33:06
YUPIII ar fi super ca data trecuta nu am avut cum sa mergem

pai sa va ganditi la un "plan de bataie " si iese ceva pana la urma este imposibil sa nu iasa .....

Angi ma stii cum sunt deja la faza cu pozele da ;;):-"

andreea_m
26.07.2007, 09:09:41
Pana la urma in ce data ramane? La ce ora?
Va pup. Pa pa

cinezee
26.07.2007, 09:19:22
Pana la urma in ce data ramane? La ce ora?
Va pup. Pa pa

Asadar ...eu propun data de 18 aug ,fiind sambata ..ora ...19 cred ca ar fi cel mai bine ...astept idei sau propuneri .....

Eu ajung in cluj pe 17 aug adeca vineri ...nu stiu inca ora tre sa cumpar biletele intai,dar vreau sa ajung in jur de 4 ...5 sau 6 dupa masa

maridra
26.07.2007, 17:37:21
Si eu vin la intalnire daca ne intalnim dupa 15 august, pentru ca atunci ma intorc din Franta. >:D<

cinezee
26.07.2007, 20:30:19
Si eu vin la intalnire daca ne intalnim dupa 15 august, pentru ca atunci ma intorc din Franta. >:D<

ptr ca vin tocmai din buc ..am propus si data ....18 aug ..in jur de ora 19 .00 locatia nu am cum alege eu ....voi tre sa propuneti >:D<

maridra
26.07.2007, 21:05:05
Super! Pai atunci ne vedem in 18 august! Gasim noi pana atunci o locatie! Ideea e ca trebuie sa ne apucam de facut listeeee! Iupi iupi! Ma apuc eu, ca de obicei, sau se ofera altcineva de data asta? :-?

cinezee
26.07.2007, 21:19:17
Super! Pai atunci ne vedem in 18 august! Gasim noi pana atunci o locatie! Ideea e ca trebuie sa ne apucam de facut listeeee! Iupi iupi! Ma apuc eu, ca de obicei, sau se ofera altcineva de data asta? :-?

nu stiu cine cum sunteti active pe aici ....dar eu fiinnd " cam musafir" de lista si locatie nu stiu ....

dar pot spune la ce hotel am sa fac rezervarea ..Retro Youth Hostel in mare aici o sa fiu cazata

roxana
26.07.2007, 21:50:24
Eu propun sa facem o lista cu localuri in care se poate discuta asa incat sa se poata auzi lumea cat de cat:D. In general, pe terase e ok, nu sunt probleme, dar ce ne facem daca se face iara frig chiar atunci, cum a fost data trecuta? ne-ar trebui poate si-un plan de rezerva
Eu chiar nu cunosc localurile din Cluj, adica mai stiu pe unde sunt, dar nu prea umblu prin ele ca si stiu si care e atmosfera...

reny75
26.07.2007, 22:13:08
Pai o varianta ar fi pizzeria Mama Mia din Grigorescu pe Donath avantajul acolo e ca au terasa dar daca cumva se raceste vremea putem sta si inauntru.
Si nu e prea mare galagie, se poate povesti ...
Alte pareri?
Ca eu nu prea am iesit in ultima vreme si nu am idei...

cinezee
26.07.2007, 22:17:14
Pai o varianta ar fi pizzeria Mama Mia din Grigorescu pe Donath avantajul acolo e ca au terasa dar daca cumva se raceste vremea putem sta si inauntru.
Si nu e prea mare galagie, se poate povesti ...
Alte pareri?
Ca eu nu prea am iesit in ultima vreme si nu am idei...

este un dar ...are si loc de nefum ? sau majoritatea sunteti fum?

reny75
26.07.2007, 22:21:57
Are si loc de nefumatori.
Nu stiu restul cum sunt, dar eu sunt nefumatoare...
Sau mai bine spus " Fumatoare Pasiva" ca al meu ma mai afuma:)) :-w
Daca va fi cald si stam pe terasa nu ar fi probleme nici daca fumeaza lumea, daca nu ... ne afumam un pic sa nu ne stricam.

orhidutza
29.07.2007, 12:05:02
Si eu vreau intalnire de miresici! :)

cinezee
29.07.2007, 12:22:17
Si eu vreau intalnire de miresici! :)

paiai vazut data pusa de mine Corina....vezi....cum reusesti si poate ajungi si tu :*

orhidutza
29.07.2007, 12:42:55
paiai vazut data pusa de mine Corina....vezi....cum reusesti si poate ajungi si tu :*
Deocamdata pentru data respectiva nu s-a mai anuntat nimic altceva, deci confirmam! :)

cinezee
30.07.2007, 13:11:23
Deocamdata pentru data respectiva nu s-a mai anuntat nimic altceva, deci confirmam! :)

eu va citesc ..astept detaliile del a voi dragelor :*:*

prapadeala
30.07.2007, 19:06:01
Ghinion!!!
Vroiam si eu sa cunosc miresicile dar o sa fiu ocupata.. o:-)
O sa astept si eu poze oricum. :x

cinezee
30.07.2007, 20:55:44
Ghinion!!!
Vroiam si eu sa cunosc miresicile dar o sa fiu ocupata.. o:-)
O sa astept si eu poze oricum. :x

pai cum asa ...nu esti libera pe 18 aug?

prapadeala
30.07.2007, 21:01:51
pai cum asa ...nu esti libera pe 18 aug?

Am o nunta.. a mea :):">

cinezee
30.07.2007, 21:15:03

ohhh scuzeee silly Me ...uitasem ca a spus Angi ..ca e dupa tine la biserica...ohh ce silly Me ha ha ha ha ha ha

orhidutza
30.07.2007, 21:50:42
Ei ... pai atunci te vedem si pe tine mireasa... ca eu cel putin vin la seminar sa va vad pe amandoua!!! Si mai spre dupa-masa sa vina intalnirea!

reny75
30.07.2007, 22:39:14
Pai o sa ne vedem la Biserica ca daca mergem sa o vedem pe Angi te vedem si pe tine...
Nu imi zici adresa exacta a bisericii te rog?

orhidutza
30.07.2007, 22:45:09
Pai o sa ne vedem la Biserica ca daca mergem sa o vedem pe Angi te vedem si pe tine...
E chiar peste drum de Catedrala... in cladire acolo pe partea cu Regionala CFR si cu BancPostu... :)

cinezee
30.07.2007, 22:48:10
Ei ... pai atunci te vedem si pe tine mireasa... ca eu cel putin vin la seminar sa va vad pe amandoua!!! Si mai spre dupa-masa sa vina intalnirea!

asadar ..sa inteleg vei veni la intalnire Corina :-"

daniela_psy
31.07.2007, 00:41:30
Fetelor sunt o idioata!!!pe cand terminasem de scris un mesaj in care ma anuntam sa iau initiativa cu lista celor care vin la intalnire mi-am amintit ca eu am nunta pe 18 aug:( #-o Ce ma fac?Vreau sa vin la intalnire si eu!!:(( Si asa o sa ratez din cununia lui Angi ca prietena mea are cununia la 11:30 si Angi parca la 12:00...

cinezee
31.07.2007, 01:05:21
Fetelor sunt o idioata!!!pe cand terminasem de scris un mesaj in care ma anuntam sa iau initiativa cu lista celor care vin la intalnire mi-am amintit ca eu am nunta pe 18 aug:( #-o Ce ma fac?Vreau sa vin la intalnire si eu!!:(( Si asa o sa ratez din cununia lui Angi ca prietena mea are cununia la 11:30 si Angi parca la 12:00...

pai.....e cam dificila treaba ....din pacate ptr tine....din cate stiu eu cununia civila ..in buc e cam pe banda rulanta ....a durat cam 10 min....si cu inca 10 min...pe afara servitu cu sampanie .si un piscot...

acum daca nu e departe locatia..prietenei tale ...poate incerci sa ajungi la biserica la Angi....care stiu ca slujba normal ar trebui sa tine cel putin 30 min...si ai mai putea prinde ceva si sa o feliciti dupa

iar apoi te intorci la prietena ...ta ....Eu voi face poze multe si le voi pune aici ...cand ajung in Buc desigur ...si te poti uita la ce a urmat o parte ....si spre seara poate reusesti o fuga de 10 min la intalnire

ce zici te incanta idee :>

daniela_psy
31.07.2007, 01:16:25
Pai,da,ma gandeam oricum sa dau o fuga dar nu e tot una...nush' cum sa fac...poate am noroc si se termina mai rpd nunta prietenei ca incepe la 14:00 si stiu ca nu lasa locatia sa se intinda lumea pana tarziu...vad eu dar sunt tare necajita ca nu pot sa stau...eu,aia cu gura pe sus:talk_04:

prapadeala
31.07.2007, 01:18:24

A raspuns Corina unde e, dar daca inca iti trebuie adresa exacta, e Str. Avram Iancu, nr. 16. >:D<

cinezee
31.07.2007, 01:27:24
Pai,da,ma gandeam oricum sa dau o fuga dar nu e tot una...nush' cum sa fac...poate am noroc si se termina mai rpd nunta prietenei ca incepe la 14:00 si stiu ca nu lasa locatia sa se intinda lumea pana tarziu...vad eu dar sunt tare necajita ca nu pot sa stau...eu,aia cu gura pe sus:talk_04:

sunt convinsa ca o cale vei gasi tu ...acolo o mica portita >:D< :)>-

prapadeala
31.07.2007, 01:44:11
sunt convinsa ca o cale vei gasi tu ...acolo o mica portita >:D< :)>-

imi place ce icon/avatar ai ;). Floarea soarelui o sa ai la nunta?

cinezee
31.07.2007, 01:48:54
imi place ce icon/avatar ai ;). Floarea soarelui o sa ai la nunta?

este o floare vieee ,plina de culoareee ....care ma face sa ma gandesc la zile frumoase...da este una din florile mele favorite ..ca si gherbera :-p

si mi-am dorit sa pun avatar ceva mai aparte decat restu iar mie imi palc florile cat mai multicolore..cat mai pline de culoare

si avataru tau e dragut ca tot o floare are

Draga ,eu spun noapte buna , somn ushor ,te pup ,Mihaela

prapadeala
31.07.2007, 02:25:50
este o floare vieee ,plina de culoareee ....care ma face sa ma gandesc la zile frumoase...da este una din florile mele favorite ..ca si gherbera :-p

si mi-am dorit sa pun avatar ceva mai aparte decat restu iar mie imi palc florile cat mai multicolore..cat mai pline de culoare

si avataru tau e dragut ca tot o floare are

Draga ,eu spun noapte buna , somn ushor ,te pup ,Mihaela

Si eu ador florile, mai ales cele multicolore. Imi plac mult gherberele :). Floarea din avatarul meu e din gradina noastra - in sfarsit imi cresc si mie flori! \:D/

Noapte buna sa ai!

prapadeala
31.07.2007, 05:21:48
Are si loc de nefumatori.
Nu stiu restul cum sunt, dar eu sunt nefumatoare...
Sau mai bine spus " Fumatoare Pasiva" ca al meu ma mai afuma:)) :-w
Daca va fi cald si stam pe terasa nu ar fi probleme nici daca fumeaza lumea, daca nu ... ne afumam un pic sa nu ne stricam.

Dar ce ziceti de Pergola? Nu prea cunosc eu Clujul dar am fost acolo odata si mi-a placut foarte mult. Au inghetata tare buna ;))

cinezee
31.07.2007, 09:34:31
Dar ce ziceti de Pergola? Nu prea cunosc eu Clujul dar am fost acolo odata si mi-a placut foarte mult. Au inghetata tare buna ;))

pai daca va place locatia ...cum arata ...ori supunem la voot ....ori cadeti toate de comun acord ....:)>- :-p

daniela_psy
31.07.2007, 19:26:05
pai daca va place locatia ...cum arata ...ori supunem la voot ....ori cadeti toate de comun acord ....:)>- :-p
Pergola e super ok.Ai clujul la picioarele tale....;-)

cinezee
31.07.2007, 23:46:20
Pergola e super ok.Ai clujul la picioarele tale....;-)

buun atunci avem locatia ...avem data avem ora....sunteti de acord ..astept opinii

Sapt asta am facut rezervarea la hotel ..tot o data am sa maduc cred sapt viitoare cumpar si biletele de tren ..cand o sale am, va anunt 8-} :-p

reny75
01.08.2007, 08:09:30
Eu abea astept sa ne intalnim, sper sa nu intervina nimic neprevazut.

cinezee
01.08.2007, 09:09:41
Eu abea astept sa ne intalnim, sper sa nu intervina nimic neprevazut.

La mine nu are ce..si eu de abia astept ;)) ;;)

orhidutza
01.08.2007, 10:19:54
Eu trebuie sa intreb... unde e Pergola? :">

andreea_m
01.08.2007, 11:11:38
Nici eu nu stiu unde e....:-?

PUFF
01.08.2007, 17:17:55
Eu trebuie sa intreb... unde e Pergola? :">

cred ca pe cetatuie....:-\

cinezee
01.08.2007, 17:35:11
cred ca pe cetatuie....:-\

pai harta ceva estem?!:-p :)>-

prapadeala
01.08.2007, 18:19:58
Acum ma pun sa caut exact unde e:P. Tin minte cum am mers dar nu stiu sa explic :)

prapadeala
01.08.2007, 18:30:15
Dintr-un articol:
----------------------------
Pe dealul Cetatuia din mijlocul Clujului se vede, inca de la distanta, o terasa cu umbrele albe. Este deschisa in fiecare vara, iar anul acesta s-a ales si cu o sora geamana.

Construita chiar in stanca dealului, la 150 de metri deasupra orasului, terasa Pergola este locul preferat al clujenilor pentru dupa-amieze sau seri de vara: pe langa specialitatea casei - inghetata variat combinata- aici se poate "servi" cea mai frumoasa priveliste asupra urbei.
----------------------------
:)>-
Pergola
Aleea Scarilor
0264 408801

Si atasez o mica harta. Mi-a placut tare mult aici, dar am fost acum 2 ani. Pergola e unde e triunghiul mai mic aproximativ in mijlocu hartii.

cinezee
07.08.2007, 17:20:52
asadar dragelorrrr.....am luat biletele de treeen ....ajung in Cj pe 17 aug ora 15.20 ...abia astept sa ne vedem <:-P <:-P <:-P

reny75
08.08.2007, 22:27:15
Te asteptam....
Daca vrei trimite pe PM un numar de mobil, sa vorbim sambata, nu de alta dar vineri lucrez pana la 18

cinezee
08.08.2007, 23:00:07
okie dokie ...ai mesaj :>

prapadeala
08.08.2007, 23:02:37
Pana la urma unde o sa fiti? In caz ca sunt un runaway bride =)) :D

cinezee
08.08.2007, 23:07:32
Pana la urma unde o sa fiti? In caz ca sunt un runaway bride =)) :D

pai astept parerile voastre ....ca eu una sunt " outsider" :>

parca spuneau ceva de pergola :-"

orhidutza
09.08.2007, 08:30:09
pai astept parerile voastre ....ca eu una sunt " outsider" :>

parca spuneau ceva de pergola :-"
o sa mai studiem putin si sapt viitoare cum se prezinta vremea pe sambata si eventual ar trebui o varianta de backup :)

cinezee
09.08.2007, 09:37:29
o sa mai studiem putin si sapt viitoare cum se prezinta vremea pe sambata si eventual ar trebui o varianta de backup :)

eu astept cuminte detaliile ...ptr acel back -up;)):-p :*

daniela_psy
10.08.2007, 02:34:00
deci,am scris si pe off topic:nu stau dar vin oriunde va intalniti.Nu pot rata,chiar si o jum de ora.Mie imi place tare mult Pergola si Prapadeala f frumos a dat detalii despre locatie.E pacat sa vina Cinezee la Cj si sa nu vada privelistea.Daca vremea tine,eu zic ca e ok acolo.Dar voi aveti ultimul cuvant ca eu numai trec sa va vad si ma intorc la nunta sa pun cinstea#-o

daniela_psy
10.08.2007, 02:34:49
Am uitat ce era mai important:va pup!

prapadeala
10.08.2007, 03:43:43
Am uitat ce era mai important:va pup!

Si pentru cele care nu vor fi acolo, luati pozne multe!! :)

reny75
13.08.2007, 19:21:48
Si pentru cele care nu vor fi acolo, luati pozne multe!! :)
pai de poze nu vom uita asta e sigur...
Facem sa avem amintire

cinezee
13.08.2007, 19:38:55
pai de poze nu vom uita asta e sigur...
Facem sa avem amintire

Eu deobicei am aparatu foto dupa mine e destul de bunicel....dar eu voi pune pozele ceva mai tarziu....cand voi ajunge inapoi acasa....daca credeti ca aveti rabdare pana atunci e ok :-p

reny75
13.08.2007, 19:46:27
Pai se accepta si varianta asta plus ca si noi avem aparat si poate facem un album frumos cu miresicile din cluj

cinezee
13.08.2007, 19:56:10
Pai se accepta si varianta asta plus ca si noi avem aparat si poate facem un album frumos cu miresicile din cluj

okie dokie .....:)>- :-p ...eu folosesc mult picassa ...e foarte ushor de utilizat :>

andreea_m
14.08.2007, 12:02:20
Salutare fetelor, deci pana la urma cum ramane cu intalnirea?
Cand ramane si la ce ora? Cine vine?
Va pup. Pa pa

cinezee
14.08.2007, 12:20:33
Salutare fetelor, deci pana la urma cum ramane cu intalnirea?
Cand ramane si la ce ora? Cine vine?
Va pup. Pa pa

Locatia era pana la urma pregola ....si ora era parca 7 dar ar fi bine si pe la 6 dupa masa

faceti o lista care cum veniti ;))

roxana
14.08.2007, 13:48:35
Locatia era pana la urma pregola ....si ora era parca 7 dar ar fi bine si pe la 6 dupa masa

faceti o lista care cum veniti ;))
Eu vin sigur, la orice ora.. cine se mai anunta?
Am o rugaminte la voi fetelor. Cele care ati umblat mai mult pe la agentii, florarii, orice... si ati cules oferte de pret si nu mai aveti nevoie de ele, puteti sa imi aduceti si mie cate ceva?[-o<[-o< m-ati scuti de multe drumuri :*

orhidutza
14.08.2007, 14:01:45
Eu vin sigur, la orice ora.. cine se mai anunta?
Am o rugaminte la voi fetelor. Cele care ati umblat mai mult pe la agentii, florarii, orice... si ati cules oferte de pret si nu mai aveti nevoie de ele, puteti sa imi aduceti si mie cate ceva?[-o<[-o< m-ati scuti de multe drumuri :*
roxana... nimeni nu iti da oferte de pret decat strict pe ce le ceri...

roxana
14.08.2007, 14:13:36
roxana... nimeni nu iti da oferte de pret decat strict pe ce le ceri...
>:D<>:D<
aha, am inteles ideea, credeam ca au si altii hartii tiparite cu preturi orientative, cum am vazut la targuri ca aveau unele agentii , si le impart la oricine cere... asta e, o sa-mi fac timp sa le iau la rand si stau pe-acolo mult la povesti. Oricum, mai mult ma intereseaza pentru partea decorativa, ca dj, foto, video, invitatii, marturii planuiesc sa mi le aleg eu.

daniela_psy
14.08.2007, 23:45:23
>:D<>:D<
aha, am inteles ideea, credeam ca au si altii hartii tiparite cu preturi orientative, cum am vazut la targuri ca aveau unele agentii , si le impart la oricine cere... asta e, o sa-mi fac timp sa le iau la rand si stau pe-acolo mult la povesti. Oricum, mai mult ma intereseaza pentru partea decorativa, ca dj, foto, video, invitatii, marturii planuiesc sa mi le aleg eu.
Am ceva.Iti aduc!!!:* :*

reny75
16.08.2007, 18:22:05
pana la uma la ce ora ne intalnim???
si locatia a ramas pergola, nu?

daniela_psy
17.08.2007, 04:43:41
pana la uma la ce ora ne intalnim???
si locatia a ramas pergola, nu?
Da,Pergola a ramas dar din pacate sunteti putine care va veti intalni.Se pare la lumea e cam ocupata perioada asta.Vin sa va vad,am promis,dar nu pot sta...:(

YOANA
17.08.2007, 08:34:11
Buna fetelor.Sunt si eu o viitoare miresica dar tare as vrea sa ma intalnesc cu voi.insa am inteles locul si ora dar care-i data ca nu am vazut-o?mi-o spuneti si mie ca m-as bucura sa ne vedem.va pup.

andreea_m
17.08.2007, 10:03:20
la ce ora fetelor ne intalnim????
si cine vine???:*

daniela_psy
17.08.2007, 23:52:36
Fetelor,intalnirea e azi,seara pe la 18:00_19:00 la Pergola.Vad ca nu e nimic rezervat,cineva dintre voi care merge maine ar fi trebuit sa fi sunat sa faceti o rezervare,sa nu aveti parte de surprize.Musafir:miresica Cinezee de la Bucuresti!Stiu ca veti fi putine la intalnire ca lumea nu prea s-a anuntat ca data trecuta dar poate aveti treaba nu se supara nimeni.Eu o sa fug sa va vad 15 min.Cinezee ramane pana duminica si vrea sa vada gradina botanica de la noi.Aveti timp sa veniti cu noi?Dupa masa de vineri a petrecut in compania Roxanei si a mea.Azi va fi cu voi,sa aveti grija de ea!

reny75
18.08.2007, 15:13:03
Asadar cine vine pana la urma la intalnire :-" :-"