PDA

Versiunea completa : Fantana de ciocolata

Pagini : 1 2 3 [4] 5

andreea204
22.03.2009, 19:27:34
Cat ar costa sa inchiriezi doar fantana?

Nu stiu dk se poate sa iei doar fantana,,,
La firma la care am vb eu pt fantana...iti da si fructele si tot ce este necesar plus o persoana care te ajuta ....Si este 2E/persoana...
poate gasesti sa iei si doar fantana dar eu nu am auzit:(

gabitza_sta
23.03.2009, 16:21:38
ce parere aveti de fantanile de ciocolata inchiriate,sa luam noi fructele,ciocolata aceea speciala si sa ne ocupam de fantana toata seara...sau sa punem pe cineva sa se ocupe!!!
macar vreo 2 ore:))cam asa ma gandeam eu!

:*
Asta e discutie veche...parerile sunt mereu pro si contra.
Noi am avut fantana de ciocolata de la cei de la restaurant...au avut cei de acolo grija de ea.
daca factorul financiar este atat de mare incat nu poti sa o inchiriezi cu toate cele, poti sa ti-o cumperi si sa aiba cineva din ai tai grija de ea, dar nu mi se pare corect....lumea la nunta voastra vine sa se distreze si sa se simta bine, nu sa aiba grija de fantana de cioco...chit ca e vorba de mama, sora, etc.
pentru o fantana de cioco e cam 300 EUR, nu e chiar asa mare durerea de cap....e de efect si faina...eu zic ca merita.
La noi s-a facut coada pe ea. :))
G.

floricik
28.03.2009, 20:42:24
si eu as vrea sa am la nunta mea o fantana de ciocolata dar.... mi se pare ca o sa ne coste cam mult.tinand cont k o sa avem in jur de 200 per.;)) m-am interesat si m-ar costa in jur de 400 euro iar pe saracia asta....:-? tre sa ne mai gandim(dar tot fac eu ceva si mi-o inchiriez chiar daka nu o sa vrea sotul...;-);));)),chit k strang banut cu banut de acum si tot o sa o am)=)):))

allinapopa
01.04.2009, 21:38:34
Nu stiu dk se poate sa iei doar fantana,,,
La firma la care am vb eu pt fantana...iti da si fructele si tot ce este necesar plus o persoana care te ajuta ....Si este 2E/persoana...
poate gasesti sa iei si doar fantana dar eu nu am auzit:(

Buna
Poti sa imi trimiti si mie numele firmei, te rog, mi se pare extrem de bun pretul

dcris
07.04.2009, 22:33:40
fetelor ce spune-ti de cei de la "rai de ciocolata"? am vorbit cu cineva de la ei dar as vrea si parerea unei miresici
despre chocobiz ce stiti ? am primit a oferta destul de avantajoasa dar aceeasi poveste as vrea si parerea voastra a celor care au colaborat cu una din cele mentionate

multumesc>:D<

ps:daca sunteti "asa -zise miresici" nu va obositi oricum o sa verific !!!!!!!!!!:D

Fatjon
09.04.2009, 18:24:22
Poate fi dragut si mai dosebit decat clasicul celorlalte nunti cu care ne-am obisnuit, eu una nu sunt tentata deloc... desi cifra mi se pare modica... deci nu un lux!

crismihasfarti
16.04.2009, 16:30:26
daca decorul este destul de rustic...ar merge si o fantana de ciocolata?sau 2..una alba una neagra...?

dcris
17.04.2009, 01:06:05
daca decorul este destul de rustic...ar merge si o fantana de ciocolata?sau 2..una alba una neagra...?

eu zica ca da, cu putina creativitate poti sa aranjezi masa de prezentare intr-un mod mai inedit ,rustic
poti sa discuti cu cei de la firma de unde o sa inchiriezi,sau cauta pe net !<:-P

succes

fluturas11
20.04.2009, 17:33:35
Salut!
Mie imi scapa ceva...De ce anume trebuie sa te "ocupi" la o fantana de ciocolata? Ii pui ciocolata, ii dai drumul si eventual din cand in cand sa verifici daca ar mai trbui pusa ciocolata. Mai este vreun aspect la care nu m-am gandit? :-\

georgianaaurelia
29.04.2009, 16:40:54
Fantana de ciocolata sunt curioasa daca a avut cineva la nunta.
Prezinta interes, ne-am gandit sa avem ca surpriza pentru doamne, domni vor avea o alta surpriza pe terasa, dar incep sa imi pun semne de intrebare daca e chiar asa utila, tinand cont ca avem si fructe pe masa.
Nu vreau sa se risipeasca nici atatea fructe. Nu am vazut la nicio nunta la care am fost si daca stie cineva astept raspuns, inca nu am semnat contractul cu cei care aduc fantana asa ca putem sa ne mai gandim si dupa sfaturile si parerile voastre.

Miresica77
30.04.2009, 22:07:11
noi am optat pt o fantana de ciocolata si pt o hostess ca sa nu mai avem preocupari in timpul nuntii.fantana am inchiriat o de la agentia de organizare cu care colaborez,la fel si hostess.am insa o intrebare.voi pentru ce fructe optati?

mayalicious
01.05.2009, 18:26:50
noi am optat pt o fantana de ciocolata si pt o hostess ca sa nu mai avem preocupari in timpul nuntii.fantana am inchiriat o de la agentia de organizare cu care colaborez,la fel si hostess.am insa o intrebare.voi pentru ce fructe optati?

Eu o sa am capsuni, banane, pepene galben, struguri albi si negri in cate un bol pe masa (am vazut ca se pot face un fel de frigarui) plus clelalte fructe intregi. Personal prefer doar bananele si capsunile in ciocolata...dar depinde de gusturile fiecaruia.

sugarlips
03.05.2009, 12:15:10
Eu o sa am capsuni, banane, pepene galben, struguri albi si negri in cate un bol pe masa (am vazut ca se pot face un fel de frigarui) plus clelalte fructe intregi. Personal prefer doar bananele si capsunile in ciocolata...dar depinde de gusturile fiecaruia.

strugurii, merele sunt iar foarte bune cu cioco ;))

aria_cluj
07.05.2009, 13:48:37
eu o sa am ceva de genul pozei atasate!
ce parere aveti?

lemecris
07.05.2009, 14:00:15
ce parere aveti? este f tare chiar daca mi se face extrem d foame cand vad atata ciocolata...stiu k in general ti se dau si multe fructe la fantana...sau cel putin asa am vazut...oricum arata super!! cat te costa?

puffvivi
07.05.2009, 14:02:56
ce parere aveti?

Speechless:-$ absolut superb...nu mai este nevoie de niciun comentariu:">

aria_cluj
07.05.2009, 22:59:42
Speechless:-$ absolut superb...nu mai este nevoie de niciun comentariu:">

vai ce mult ma bucur ca va place si ca sunteti de acord cu gusturile mele...
ma costa f putin,o prietena se ocupa de asta.dar vreau sa va spun ca nu am avut nevoie de fitze de genu ca fantana tb sa fie mare,ca sa poata manca toate 200 persoanele deodata...e o fantana de dimensiuni mici si cand o sa se termine ciocolata o sa mai punem si gata...oricum fantana nu o sa stea f mult cu noi cam 3 ore cm asa
ma gandeam sa cumpar 5-6 lg capsuni,tot asa struguri albi,servetele si betisoare in cazul in care vor avea invitatii nevoie!

:">

mirela_d2003
08.05.2009, 14:50:06
eu am gasit sa imi cumpar una, si nu ma las pana nu fac asta :D!!!

m ar interesa si pe mine sa cumpar o fantana de ciocolata.. ai cumva detalii.. ma poti ajuta?

Mersi,

Mirela.

mirela_d2003
08.05.2009, 15:01:39
Buna dragi miresici!

M-am decis sa imi cumpar propria fantana de ciocolata (nu din Romania, bineinteles), in loc sa o inchiriez.
Am cautat pe net si m-am decis la doua modele, destul de diferite si ca pret si ca aspect.
Acum insa imi este tare greu sa aleg pe care dintre ele sa o cumpar... Asa ca apelez la parerile si preferintele voastre pentru a ma ajuta sa ma hotarasc.
Fantana 1.
19308
Este formata de fapt din 2 fantani in care pot fi puse 2 feluri de ciocolata. Este mica - sub 40 cm inaltime, dar destul de ieftina.

Fantana 2.
1930919310
Are 48cm inaltime si este mai impozanta. Firma care o produce este renumita in domeniu, dar si pretul este de 3 ori mai mare.

Astept cu nerabdare parerile voastre. Abia astept sa o cumpar si sa o 'testez';))

O nunta de vis,
Cata:*

Imi poti spune si mie te rog de unde ai cumparat o ?

Mersi,
Mirela.

mirela_d2003
08.05.2009, 15:03:20
Am gasit si in Romania 2 firme care vand fantani de ciocolata.. nu stiu am voie sa dau link... ambele sunt cu comanda prin posta, una din Bucuresti (sediul mentionat pe site era pe la Natiuile Unite) si cealalta din Ploiesti parca, una era 3 mil si cealta 4 mil(arata mai bine), ambele pareau de vro 40 cm inaltime. Nu am dat telefon sa verific. Eu ma mai gandesc daca imi iau pentru nunta... mai am ceva timp :) Daca vrea cineva link exact ( se pot gasi si cu rabdare si google) dati-mi pm si zic :)

Imi poti spune si mie te rog de unde ai luat fantana?

Mersi,
Mirela.

mirela_d2003
08.05.2009, 15:19:57
Tot cu capsuni am testat si eu fantana...si cu banane si kivi...sunt bune intr-adevar...dar cum ziceam...doar ca divertisment.
La nunta, unde sunt atat de multe feluri de mancare si bauturi, parerea mea este ca ciocolata e doat un desert pentru foarte scurt timp. Nu cred ca cineva se va ghiftui doar cu fructe si ciocolata. Daca nu va lua foc la prima utilizare mai indelungata, sunt dispusa sa o imprumut si altora.....

Buna,

as vrea si eu sa cumpar asha ceva... imi poti spune de unde ai luat o ?

Mersi.

Olgaa2008aug
11.05.2009, 11:58:44
Este de efect.

Depinde ce meniu ai...

Melek
24.05.2009, 09:39:21
Buna, fetelor!
Am si eu o nedumerire: cam in ce moment al petrecerii ar trebui introdusa fantana de ciocolata? Sunt "in ceata" cu subiectul acesta, de cand m`au sunat cei cu fantana si m`au intrebat la ce ora sa se prezinte la restaurant.
Multumesc anticipat pentru raspunsuri.^:)^

veronica123
24.05.2009, 09:44:25
Buna, fetelor!
Am si eu o nedumerire: cam in ce moment al petrecerii ar trebui introdusa fantana de ciocolata? Sunt "in ceata" cu subiectul acesta, de cand m`au sunat cei cu fantana si m`au intrebat la ce ora sa se prezinte la restaurant.
Buna Melek,

La o nunta la care am fost eu fantana era deja acolo cand am venit noi. Si cred ca asa e cel mai bine. Pana aranjeaza masa, fantana, fructele.. daca invitatii danseaza cand vin cei cu fantana sa nu se incurce unii pe altii.

gabitza_sta
24.05.2009, 21:00:17
Buna, fetelor!
Salut.
Noi am avut fantana de cioco si au adus-o dupa peste....tocmai ma furasera pe mine...dar a avut mare succes. Lumea deja mancase 2 feluri, erau multumiti, se plictisisera de ce era pe mese, asa ca a venit perfect.
Mie nu prea imi place la venire, ca risti sa fie lume mai putina si daca ti-o tin doar 3 ore, pana se strange toata lumea, pleaca cu fantana.
Asa cand sunt toti stransi...se face coada. :D
G.

Melek
24.05.2009, 22:10:17
Multumesc pentru sfaturi.
Fantana mea este "cu timp limitat";)) si ma gandesc exact la situatia expusa de Gabitza: daca nu sunt toti de la inceput?
Va multumesc, fetelor, pentru raspunsurile prompte >:D<
A, si inca ceva: ce fel de ciocolata ati avut? Hai ca ma intrec cu intrebarile :"> . Eu am optat pentru ciocolata cu lapte.
@Gabitza: sa va traiasca ingerasul (sper sa nu fac o gafa... si ca am inteles bine din semnatura ta)

deliutza_miresica
24.05.2009, 22:22:07
Buna, fetelor!
noi fantana o procuram de la firma de catering cu care aranjam sala...si o sa fie inca de la inceput adus in sala ...probabil nju o sa functioneze inca de la inceput ci cred ca dupa felul 2 de mancare :::D...tot la ciocolatica cu lapte ne-am gandit ...cei de la firma de catering ne-au sfatuti sa luam milka ::D pupici si spor incontinuare<:-P

gabitza_sta
25.05.2009, 08:42:01
Multumesc pentru sfaturi.
Fantana mea este "cu timp limitat";)) si ma gandesc exact la situatia expusa de Gabitza: daca nu sunt toti de la inceput?
Va multumesc, fetelor, pentru raspunsurile prompte >:D<
A, si inca ceva: ce fel de ciocolata ati avut? Hai ca ma intrec cu intrebarile :"> . Eu am optat pentru ciocolata cu lapte.
@Gabitza: sa va traiasca ingerasul (sper sa nu fac o gafa... si ca am inteles bine din semnatura ta)
Ciocolata cu lapte am avut si noi....oricat de mult am visat eu la ciocolata alba, nu e la fel de aspectuoasa ca cea cu cacao, iar cea amaruie nu e pe gustul tuturor. :)

Sper ca din semnatura mea se intelege ca o sa fim nasi....ca finutul nostru vine peste fix o luna. :) Multumesc de urari si spor la pregatiri...sa ai o nunta de vis. :*
G.

aria_cluj
25.05.2009, 14:15:06
Ciocolata cu lapte am avut si noi....oricat de mult am visat eu la ciocolata alba, nu e la fel de aspectuoasa ca cea cu cacao, iar cea amaruie nu e pe gustul tuturor. :)

Sper ca din semnatura mea se intelege ca o sa fim nasi....ca finutul nostru vine peste fix o luna. :) Multumesc de urari si spor la pregatiri...sa ai o nunta de vis. :*
G.

si eu o sa am la nunta o fantanica de cioco
pt ea,tb sa cumpar eu cioco.de unde o iau/am vazut ca ai avut ciocolata cu lapte.de unde ai cumparat-o?
vreau sa cumpar si eu:)

Melek
25.05.2009, 17:44:59
Draga Aria, da un search pe google cu "ciocolata pentru fantana de ciocolata" si primul rezultat este o firma care vinde ciocolata. Cred ca sunt mult mai multe, mai jos.
In general, cei ce se ocupa cu fantana de ciocolata aduc si materia prima. Acum depinde cum ai semnat tu contractul cu ei...

aria_cluj
26.05.2009, 08:56:01
Draga Aria, da un search pe google cu "ciocolata pentru fantana de ciocolata" si primul rezultat este o firma care vinde ciocolata. Cred ca sunt mult mai multe, mai jos.
In general, cei ce se ocupa cu fantana de ciocolata aduc si materia prima. Acum depinde cum ai semnat tu contractul cu ei...

nu am semnat cu nmeni,ma ocup personal de asta

gabitza_sta
26.05.2009, 14:01:11
si eu o sa am la nunta o fantanica de cioco
pt ea,tb sa cumpar eu cioco.de unde o iau/am vazut ca ai avut ciocolata cu lapte.de unde ai cumparat-o?
vreau sa cumpar si eu:)
In cazul nostru cei de la restaurant ne-au putut oferi si acest pachet si l-am luat de la ei...daca ar fi fost sa ne cumparam singuri nu m-as fi bagat la asa ceva, pentru ca nu ma pricep sa o pregatesc, aranjez, tin sub observatie si sincer....era ultimul lucru la care as fi vrut sa ma inham.
Si nici sa rog pe cineva din familie sa faca chestia asta, nu imi place. I-am chemat sa se distreze, nu sa fie "asistenti la fantana".

Dar sigur daca cauti pe Google locuri de unde se poate cumpara, ai sa gasesti. Sunt mai multe mirese care au intrebat chestia asta...stiu ca trebuie sa ii mai pui nu stiu ce peste ea, altfel afce cocoloase....
Citeste topicul mai din spate si ai sa gasesti si mirese care s-au descurcat singure cu ea, poate dau ele mai multe info
G.

mara_cluj
12.06.2009, 11:39:52
vin si eu cu o intrebare
daca pui masa cu fantana de ciocolata si fructe
mai tb sa pui fructe si pe mesele invitatilor?:*

Melek
12.06.2009, 11:45:19
vin si eu cu o intrebare
Nu mai trebuie, fiecare invitat se serveste cu fructe/patiserie de langa fantana. Cel putin asa a fost la nunta mea si la evenimentele unde am mai participat si erau fanatani de ciocolata.

buburuza
12.06.2009, 11:51:38
vin si eu cu o intrebare
Nu are rost sa mai incarci mesele invitatilor cu un alt rand de fructe, e de ajuns sa le pui pe masa pe care ai fantana, cel putin noi asa am facut si toata lumea a fost multumita.;;)

mara_cluj
12.06.2009, 14:21:21
Nu are rost sa mai incarci mesele invitatilor cu un alt rand de fructe, e de ajuns sa le pui pe masa pe care ai fantana, cel putin noi asa am facut si toata lumea a fost multumita.;;)

merci mult de raspuns
asa o sa fac si eu atunci:)>-

broskigi
09.07.2009, 13:17:26
Buna,

Cat costa de inchiriat fantana cu tot cu materia prima?

Merci.

alinabubuianu
09.07.2009, 14:24:21
Eu am gasit asa:
- Fantana de ciocolata
- Fructe la discretie (capsuni, banane, struguri, mere, pere, ananas )
- Stcksuri finetti
- Marshmellows
- Biscuiti
- Mini cornulete
- Decorul mesei
- Personal calificat
Pret: 2.9 euro/pers.

ionut_tuo
09.07.2009, 15:21:31
Eu am gasit asa:
- Fantana de ciocolata
- Stcksuri finetti
- Marshmellows
- Biscuiti
- Mini cornulete
- Decorul mesei
- Personal calificat

mi se pare cam mult
acum depinde si de cate pers ai la nunta
ca daca ai vreo 500 pers...ai facut un calcul?

ionut_tuo
09.07.2009, 15:39:16
pe masa unde o sa avem fantana de ciocolata o sa mai punem piscoturi,bomboane de ciocolata
cutii de ciocolata desfacute si frumos ambalate
fructe:struguri si?
dati-mi o idee
ce alte fructe as mai putea pune pe masa asta?^:)^

mayday
09.07.2009, 20:58:48
pe masa unde o sa avem fantana de ciocolata o sa mai punem piscoturi,bomboane de ciocolata
dati-mi o idee
ce alte fructe as mai putea pune pe masa asta?^:)^

Va ocupati voi de fructe sau agentia?

Eu ti-as sugera fructe mici sau taiate cuburi... capsuni (daca mai gasiti), zmeura, pepene galben si lubenita (se pot face sfere mici cu o lingurita), mere (stropite cu putina lamiine sa nu se innegreasca), ananas, felii de portocala, coacaze.

ionut_tuo
10.07.2009, 11:21:23
Va ocupati voi de fructe sau agentia?

Eu ti-as sugera fructe mici sau taiate cuburi... capsuni (daca mai gasiti), zmeura, pepene galben si lubenita (se pot face sfere mici cu o lingurita), mere (stropite cu putina lamiine sa nu se innegreasca), ananas, felii de portocala, coacaze.

la lubenita se aduna mustele,ananas o sa cumpar unul de design
eu ma gandeam la struguri albi
oare nu ajung?

k3ntutza
06.08.2009, 23:12:10
nu inteleg ce e asa de miraculos la o fantana de ciocolata...nu mi se pare cine stie ce...eu nu o sa am...chiar nu vreau...

mayalicious
08.08.2009, 16:57:51
Eu am gasit asa:
- Fantana de ciocolata
- Stcksuri finetti
- Marshmellows
- Biscuiti
- Mini cornulete
- Decorul mesei
- Personal calificat

Fructele ti se dau taiate in boluri sau intregi pe masa? Cate persoane ai?
Mie pentru 300E imi asigura o cascada de fructe cu sculpturi in fructe, doua fantani de cioco alba si cu lapte, fructe de sezon taiate in boluri, finetti stiks, personal calificat pentru 4 ore... iar oferta este indiferent de numarul de persoane.

Postat de ionut_tuo
dati-mi o idee
ce alte fructe as mai putea pune pe masa asta?

Mie personal imi plac bananele si capsunile cu ciocolata. Asa ca ar fi o idee buna sa pui si niste banane. Am mancat si ciocolata cu piscoturi din acelea pufoase care se comanda in cofetarii.....:suuuper: delicios!!!

alyg
17.08.2009, 16:17:29
Fructele ti se dau taiate in boluri sau intregi pe masa? Cate persoane ai?
Mie pentru 300E imi asigura o cascada de fructe cu sculpturi in fructe, doua fantani de cioco alba si cu lapte, fructe de sezon taiate in boluri, finetti stiks, personal calificat pentru 4 ore... iar oferta este indiferent de numarul de persoane.

Mie personal imi plac bananele si capsunile cu ciocolata. Asa ca ar fi o idee buna sa pui si niste banane. Am mancat si ciocolata cu piscoturi din acelea pufoase care se comanda in cofetarii.....:suuuper: delicios!!!

buna!

crezi ca poti sa imi dai si mie datele de contact pentru fantana de ciocolata?
multumesc!

cristinika25
15.09.2009, 10:56:43
nu inteleg ce e asa de miraculos la o fantana de ciocolata...nu mi se pare cine stie ce...eu nu o sa am...chiar nu vreau...

sunt de acord cu tine nici mie nu-mi place pentru nunta fantana de cioco,dar am vazut ca din ce in ce mai multi opteaza pentru asa ceva...pana la urma e o chestie de gust

Candia
22.09.2009, 18:56:23
Si noi am avut fantana de ciocolata cu fructe. A avut mare, mare trecere.;))

MireasaEmotionata
26.09.2009, 17:26:03
eu am inchiriat-o de la fantanadeciocolata.ro si a costat 270 euro fara tva pt 120-140 pers... toata lumea a fost super incantata...foto atatsata de la nunta mea :D

Buna valen,

as dori sa stiu daca in pretul afisat de tine:

- a fost inclus transportul+montajul: ti-au adus-o direct la restaurant, la ora stabilita de tine?
- erau incluse si fructele, evtl piscoturi, bezele etc?
- a venit un chelner de la firma respectiva care sa ajute invitatii sa se serveasca?
- pt cate ore ai inchiriat-o?
- ciocolata este la discretie, sau exista un nr maxim de kg pe care la poti consuma?

Mersi,
M.E.

candia, arata superb si fantana si masa asa frumose decorata!!!!
imi spui si mie plssss de la ce firma ai inchiriat-o si daca toate fructele si praji din poze au fost incluse in pret, si ti le-a oferit firma?

Mersi si tie :*

M.E.

uraaaa !!
am rezervat fantana....
ne va costa 230 Euro pt. 100 persoane sau 260 Euro pt. 150. depinde cati vom avea.
sunt fff fericita

Buna DidiDoll,

imi spui si mie pls de la ce firma ai avut fantana si ce anume mai era inclus in acest pret (230 euro) ? eu am nunta la anul si chiar as vrea sa fac senzatie cu asa ceva. mai ales ca nimeni din prietenele mele nu a avut asa ceva la nunta ei :">

Mersic :*

Candia
02.10.2009, 19:35:29
Mireasaemotionata, nu cred ca te ajuta foarte mult numele frmei, pentru ca eu sunt din Baia Mare. Fructele si dulciurile au fost cumparate de noi, iar firma le-a aranjat.

micamicaela
06.10.2009, 11:36:13
si noi am avut la nunta fantana de cioco, iar fructele erau sub forma de frigarui. Struguri, banane, portocala, ananas. buuune tare si de efect. Toata lumea le-a apreciat.;))

puffvivi
06.10.2009, 14:01:08

Arata bestial...felicitari pt alegere si pt ceea ce a iesit ;)) E si normal sa aiba trecere daca prezentarea e atat de ....:-" delicioasa :))

ana_elena
20.10.2009, 14:36:56
:-< eu credeam ca o sa fie mult mai simplu..ma gandeam ca o sa cumpar o fantanica de ciocolata..o sa o pun acolo pe o masuta mica a nu prea este loc in restaurant si chelnerii de la restaurant o sa invete sa o foloseasca si sa o intretina toata noaptea...dar vad ca e mult mai complicat..si imi place asa de mult cea cu ciocolata alba si neagra...:-<

MireasaEmotionata
30.10.2009, 10:16:07
buna fetele .... cum vi se pare inchirierea fantanii de cicolata pentreu SAPTE ore ???? ... nu e cam mult? oare merita sa o iau pt atat de mult timp, ma gandesc ca invitatii dupa 2-3h o sa se sature de fantana de ciocolata ... daca le las fantana acolo o sa stea la ea, in loc sa se duca sa danseze :))

voi ce ziceti?
astept sugestii si sfaturi, pls

alecsa
30.10.2009, 13:06:37
noi am avut-o pe tot parcursul nuntii, si ne-a costat 3.75e/pers. de fapt am avut 2 fantani, una de cioco alba si alta de cioco neagra. fructe la discretie, aduceau tot timpul platouri cu fructe. am avut si fructe confiate. noi am ales sa punem si patiseria tot acolo. am avut si punchi ;)) fiecare fantana a avut 7 etaje si a fost un deliciu :D

alecsa
30.10.2009, 13:10:19
buna fetele .... cum vi se pare inchirierea fantanii de cicolata pentreu SAPTE ore ???? ... nu e cam mult? oare merita sa o iau pt atat de mult timp, ma gandesc ca invitatii dupa 2-3h o sa se sature de fantana de ciocolata ... daca le las fantana acolo o sa stea la ea, in loc sa se duca sa danseze :))

voi ce ziceti?
astept sugestii si sfaturi, pls

la noi nu s-au saturat. au mancat la inceput mai mult, era bataie pe acolo, am avut o domnisoara care servea invitatii insa la un moment dat nu mai facea fata :)) dar mai tot timpul era cate cineva pe acolo care manca. de plictisit, daca ii atrage cu ceva, nu se vor plictisi de ea. iar de dansat, vor dansa si cu frigaruia de cioco ;))

MireasaEmotionata
30.10.2009, 14:03:48
la noi nu s-au saturat. au mancat la inceput mai mult, era bataie pe acolo, am avut o domnisoara care servea invitatii insa la un moment dat nu mai facea fata :)) dar mai tot timpul era cate cineva pe acolo care manca. de plictisit, daca ii atrage cu ceva, nu se vor plictisi de ea. iar de dansat, vor dansa si cu frigaruia de cioco ;))

alecsa, cu ce firma ai colaborat tu ? daca nu vrei sa imi zici aici, din motive de publicitate, imi trimiti pls un PM? ... si, sorry daca intrebarea e prosteasca: pt 2 fantani ai platit pret dublu? ... ca stiu cat e cam 300 euro una ... deci 600 euro ? :D

mersi :*

alecsa
30.10.2009, 14:18:57
alecsa, cu ce firma ai colaborat tu ? daca nu vrei sa imi zici aici, din motive de publicitate, imi trimiti pls un PM? ... si, sorry daca intrebarea e prosteasca: pt 2 fantani ai platit pret dublu? ... ca stiu cat e cam 300 euro una ... deci 600 euro ? :D

daca te referi la fantana de ciocolata, am luat-o de la restaurant. daca te referi la firma de decoratiuni, iti trimit pm. una era 2,5e/pers, pt ca le-am luat pe ambele a doua mi-a lasat-o la jum de pret, si venea 3.75e/pers.

MireasaEmotionata
30.10.2009, 14:37:18
daca te referi la fantana de ciocolata, am luat-o de la restaurant. daca te referi la firma de decoratiuni, iti trimit pm. una era 2,5e/pers, pt ca le-am luat pe ambele a doua mi-a lasat-o la jum de pret, si venea 3.75e/pers.

pai ai luat fantanile de la restaurant, si decoratiunile (fructele, piscoturi, biscuiti etc) de la firma de decoratiuni ?? .. sau nu am inteles eu bine? ...
atunci cum ti-au facut reducerem, fiind 2 firme diferite ?

alecsa
30.10.2009, 14:43:15
pai ai luat fantanile de la restaurant, si decoratiunile (fructele, piscoturi, biscuiti etc) de la firma de decoratiuni ?? .. sau nu am inteles eu bine? ...
atunci cum ti-au facut reducerem, fiind 2 firme diferite ?

nu :)) credeam ca te referi la firma cu care am decorat restaurantul-fete de masa, huse, buchete etc.

fantanile cu tot cu fructe, patiserie, punci etc le-au facut restaurantul ;)

MireasaEmotionata
30.10.2009, 17:28:02
nu :)) credeam ca te referi la firma cu care am decorat restaurantul-fete de masa, huse, buchete etc.

fantanile cu tot cu fructe, patiserie, punci etc le-au facut restaurantul ;)

si despre ce reastaurant e vb ? :D

MireasaEmotionata
30.10.2009, 17:29:40
celelate fete care ati avut fantana de ciocolata: pt cate ore ati inchirat-o? ... eu stiam de 4h ... si ma trezesc azi cu SAPTE ore ... :-s

alecsa
30.10.2009, 19:42:58
si despre ce reastaurant e vb ? :D

Salon Traian :)>-

MireasaEmotionata
01.11.2009, 10:25:46
Salon Traian :)>-

ah, ok, deci nu e al meu :D :P
pacat
pupu

sabynutza
05.12.2009, 22:11:01
Si pe mine m`ar interesa o fantana de ciocolata, dar sunt din Oradea si nu stiu daca aici se gaseste!Stie careva?
eu am nunta in aprilie,si m-am interesat pt o fantana,sunt in anglia si m-am uitat pe la cataloage,am gasit cu echivalentul a 120 lei sa o cumpar,daca reusiti sa o comandati se gaseste la www.argos.co.uk

tsukinoakari
07.12.2009, 15:21:54
Ce cantitate de ciocolata e necesara /persoana daca fantana este pusa doar la inceput(maxim o ora)?

delphi
07.12.2009, 16:18:09
Am vrut de mult sa scriu pe acest topic. Am avut si eu fantana de ciocolata la nunta si a fost ceva unic pentru majoritatea invitatilor. Vreau sa spun ca pana la urma cheltuielile nu au fost asa mari fiindca am renuntat la fructele de pe mese.
Lumea a fost incantata de gust si servicii si a fost si de efect. Cel mai tare ma bucur ca oamenii n-au fost retinuti si chiar seful localului ne-a felicitat pentru alegerea facuta ;)

baronu_tof
14.12.2009, 22:19:18
noi am avut-o pe tot parcursul nuntii, si ne-a costat 3.75e/pers. de fapt am avut 2 fantani, una de cioco alba si alta de cioco neagra. fructe la discretie, aduceau tot timpul platouri cu fructe. am avut si fructe confiate. noi am ales sa punem si patiseria tot acolo. am avut si punchi ;)) fiecare fantana a avut 7 etaje si a fost un deliciu :D

Super pozele cu frigaruile de cioco!
Cate persoane ai avut la nunta?

Si eu am avut ceva asemanator, tot cu doua fantani si cascada de fructe la pretul de 300E, indiferent de numarul de persoane.

MireasaEmotionata
01.02.2010, 00:39:41
feteleeeeeeeeeee .....
stiti ceva de angentia kaya events? ...sunt ok, de treaba seriosi? ... insa, mi s-a parut cam dubios, caci imi zisese pe mail ca inchirierea fantanii este garantata doar (!) de semnarea contractului, nu si fara avans ... voua cum vi se pare ? ... a lucrat cineva cu ei ?...ma duc marti sa ma intalnesc cu tipul de acolo. :-SS :-SS

daca e de rau, spuneti-mi sa stiu sa nu ma mai bag .. :D

Neraida
01.02.2010, 03:40:56
feteleeeeeeeeeee .....
stiti ceva de angentia kaya events? ...sunt ok, de treaba seriosi? ... insa, mi s-a parut cam dubios, caci imi zisese pe mail ca inchirierea fantanii este garantata doar (!) de semnarea contractului, nu si fara avans ... voua cum vi se pare ? ... a lucrat cineva cu ei ?...ma duc marti sa ma intalnesc cu tipul de acolo. :-SS :-SS

daca e de rau, spuneti-mi sa stiu sa nu ma mai bag .. :D

Dupa ce am cautat si am primit diferite oferte,oferta lor mi s-a parut ce-a mai buna!!
Eu i-am avut pt petrecerea de logodna si am fost foarte multumita!!
Stabilisem pretul la 250 euro pt 80 de pers,5 ore!!In final am avut 60 pers si am discutat cu el,nu am vrut in timp ce dansam sa stranga ei,asa ca pt 20 de euro in plus,am avut personal toata noaptea.
Decorul a fost superb,am spus din fructe sa duca si la mese.Pun pozici!!II recomand!!

SugarViolet
01.02.2010, 16:52:49
Si eu o sa am fantana de ciocolata si aranjamente de fructe cu zmeura, capsuni, kivi, mango ,pepene galben si rosu ,mure, cirese, banane,ananas, portocale, visine,mere, pere ,prune..etc, numai ca oferta este pentru toata noaptea=P~
Am ramas cu gandul la ea inca de anul trecut, de la o nunta si a fost tot timpul coada la fantana,de abia am putut sa ma apropii, mare succes a mai avut ,asa ca sper ca la nunta mea sa ma satur .o:-)

MireasaEmotionata
01.02.2010, 18:30:19
Dupa ce am cautat si am primit diferite oferte,oferta lor mi s-a parut ce-a mai buna!!
Eu i-am avut pt petrecerea de logodna si am fost foarte multumita!!
Stabilisem pretul la 250 euro pt 80 de pers,5 ore!!In final am avut 60 pers si am discutat cu el,nu am vrut in timp ce dansam sa stranga ei,asa ca pt 20 de euro in plus,am avut personal toata noaptea.
Decorul a fost superb,am spus din fructe sa duca si la mese.Pun pozici!!II recomand!!

mersi iubita :*
deci u ai dat 270 euro pt toata noaptea? ... si ciocolata nelimitata? pretul cum l-a stbilit, in fct de nr de persoane?
fructele le-au adus ei?
si ai avut si un chelner de la firma lor ca sa stea langa fantana?
ai platit ceva avans? :-s

te puuup :*

camy86ro
01.02.2010, 18:35:18
F interesanta ideea cu fantana de ciocolata la nunta!

Neraida
01.02.2010, 19:55:46
mersi iubita :*
deci u ai dat 270 euro pt toata noaptea? ... si ciocolata nelimitata? pretul cum l-a stbilit, in fct de nr de persoane?
fructele le-au adus ei?
si ai avut si un chelner de la firma lor ca sa stea langa fantana?
ai platit ceva avans? :-s

te puuup :*
Deci era 250,5 ore fructe aduse de ei,bomboane,etc.
mi-au trimis oferta,dar celelate firme pt 80 de pers imi cereau 300,400.
Am mers pe ei ca erau varianta cea mai ieftina si mi s-a parut seriosi.Chelneru de la firma am dat inca 20 euro in plus sa stea toata noatea,era o fata f amabila,saraca nu se clintea de la masa era "drepti soldat toata noaptea".
In avans nu am platit,nu mai tin minte,am dat ceva inainte si restul dupa,a fost ok.Contractu iara nu mai tin minte ca eu il vroiam in engleza.Iti propun sa te targuiesti cu ei,sunt flexibili.
Eu le-am dus forme in forma de inimoara si am cerut unele fructe sa fie asa taiate...

MireasaEmotionata
02.02.2010, 16:53:13
helloooo fetele,

am fost astazi la agentia despte care va intrebam 2 posturi mai sus, si am semnat contractul cu ei, deocamdata numai pt fantana de ciocolata. deocamdata sunt super incantata, sper sa sa tina astia de cuvant si sa faca treaba buna. asa cum a zis tipul de acolo, nu a tb sa lasam nici un avans. miresoiul meu zicea sa luam si decoratiunile, foto, video si dj de la ei ... insa eu sunt mai reticenta, ... citeam la un moment dat pe forum ca adusesera un tip total neprofesionist ca fotograf ... :-s acu nush ce sa zic ... anyway ... daca stiti ceva de agentia asta, poate imi spuneti si mie :">

va :*

valusca25
11.02.2010, 20:30:27
fetelor eu am gasit alta solutie:luni merg sa-mi cumpar 2 fantanici de ciocolata mixte adica jumate alba jumate neagra la 25 euro bucata si apoi le-oi mai inchiria si eu:)) decat sa dauu sute de euro la inchiriere

valusca25
16.02.2010, 21:36:07
Am cumparat si eu cele 2 fantanici nu sunt enorme au 3 etaje dar sunt f multumita de ele sa speram ca o sa fie apreciate!!!!!!:-SS

bellas
16.02.2010, 22:33:23
preturile variaza intre 200-400 euro, in functie de nr de persoane si fructele folosite

Boaba
17.02.2010, 12:22:08
helloooo fetele,

am fost astazi la agentia despte care va intrebam 2 posturi mai sus, si am semnat contractul cu ei, deocamdata numai pt fantana de ciocolata. deocamdata sunt super incantata, sper sa sa tina astia de cuvant si sa faca treaba buna. asa cum a zis tipul de acolo, nu a tb sa lasam nici un avans. miresoiul meu zicea sa luam si decoratiunile, foto, video si dj de la ei ... insa eu sunt mai reticenta, ... citeam la un moment dat pe forum ca adusesera un tip total neprofesionist ca fotograf ... :-s acu nush ce sa zic ... anyway ... daca stiti ceva de agentia asta, poate imi spuneti si mie :">

va :*
astazi ma duc si eu la ei sa discutam. momentam mi-au dat oferta pe mail si mi se pare ok. numai ca ei mi-au dat pt 5 ore, iar eu as vrea toata noaptea...

MireasaEmotionata
23.02.2010, 15:16:51
boaba, si eu ma gandeam sa ii inchiriez pt toata noaptea, dar ma gandesc ca ... cine vrea sa mananace cioco o sa pape in primele 5h .. plus ca daca lumea se indoapa cu ciocolata, cine o sa mai manance tortu?? am intrrebat la ei cat este pt toata noaptea si au zis ca se mai aduga inca 70euro. mi sa parut cam scump ... :|

inca ceva: tu ai scris in contract la ce ora sa se prezinte cu fantana la restaurant? .. eu nu le-am zis (inca) ... daca nu se tin de cuvant si nu mai vin?? ... bine macar ca nu le-am dat avans ...

tu ai dat avans?
pup

ps: hihi .... acum observ ca ai nunta la o sapt dupa mine :) :) :)

dania20
23.02.2010, 23:54:41
fetelor eu am gasit alta solutie:luni merg sa-mi cumpar 2 fantanici de ciocolata mixte adica jumate alba jumate neagra la 25 euro bucata si apoi le-oi mai inchiria si eu:)) decat sa dauu sute de euro la inchiriere
salut. unde ai gasit tu fantana la 25 de euro bucata , pentru ca eu ce am vazut in romania era 130 de euro si are cam 49 de cm?

Boaba
24.02.2010, 12:08:19
boaba, si eu ma gandeam sa ii inchiriez pt toata noaptea, dar ma gandesc ca ... cine vrea sa mananace cioco o sa pape in primele 5h .. plus ca daca lumea se indoapa cu ciocolata, cine o sa mai manance tortu?? am intrrebat la ei cat este pt toata noaptea si au zis ca se mai aduga inca 70euro. mi sa parut cam scump ... :|

inca ceva: tu ai scris in contract la ce ora sa se prezinte cu fantana la restaurant? .. eu nu le-am zis (inca) ... daca nu se tin de cuvant si nu mai vin?? ... bine macar ca nu le-am dat avans ...

tu ai dat avans?
pup

ps: hihi .... acum observ ca ai nunta la o sapt dupa mine :) :) :)
Nu am semnat inca contractul, mai astept un raspuns de undeva. oferta lor mi s-a parut ok, pt 120 pers, 5 ore, 280 eur. Asta ar veni pana pe la 12 noaptea, ceea ce mi se pare cam aiurea. Mi-au lasat-o pana la 2 noaptea cu 300 eur. N-am semnat inca nimic, totul a fost doar verbal, le-am spus ca la 7.30 o sa inceapa petrecerea, el a zis ca personalul cu fantana vor fi acolo cu doua ore mai devreme. Oricum, daca semnez cu ei, specific clar in contract.

catinca03
24.02.2010, 13:30:31
Nu am semnat inca contractul, mai astept un raspuns de undeva. oferta lor mi s-a parut ok, pt 120 pers, 5 ore, 280 eur. Asta ar veni pana pe la 12 noaptea, ceea ce mi se pare cam aiurea. Mi-au lasat-o pana la 2 noaptea cu 300 eur. N-am semnat inca nimic, totul a fost doar verbal, le-am spus ca la 7.30 o sa inceapa petrecerea, el a zis ca personalul cu fantana vor fi acolo cu doua ore mai devreme. Oricum, daca semnez cu ei, specific clar in contract.

si in banii astia intra si fructele taiate si pus pe frigarui?

Boaba
24.02.2010, 16:05:10
si in banii astia intra si fructele taiate si pus pe frigarui?
Este totul inclus in pret (fructele, croissante, bezele, biscuiti, sticsuri finetti, personal calificat, aranjarea mesei pe care va sta fantana). Mie mi se pare super ok.

big_dana2007
24.02.2010, 17:04:46
Buna, fetelor
cine ma ajuta si pe mine cu informatii despre fantani de ciocolata de inchiriat
prima oara cand am auzit de ele a fost aici pe site, apoi am cautat pe net si am vazut si cum arata, cat costa in general, exista chiar un site special. de cand le-a vazut mi-e o pofta......<:-P .
Nu mi-am gasit inca restaurant, dar imi caut fantana:D . poate ma ajutati cu ceva informatii pt. ca vreau si eu una, dar 10.000.000 e cam mult (precizez ca imi trebuie pt. aprox 100 invitati)
intr-adevar

catinca03
24.02.2010, 17:59:09
Este totul inclus in pret (fructele, croissante, bezele, biscuiti, sticsuri finetti, personal calificat, aranjarea mesei pe care va sta fantana). Mie mi se pare super ok.

da e super bine...deja mi-a venit apa in gura cand am citit tot ce-ti ofera =P~=P~=P~=P~=P~=P~=P~=P~

MireasaEmotionata
24.02.2010, 18:04:53

da ... eu nu am putut spcifica pt ca nu stiam la ce ora ne programeaza la biserica ... acu nush cum sa fac? ma duc cu contractul la ei, sa imi scrie ora pe el? ..:)) ca daca le dau telefon uita pana la nunta sau ce stiu eu .. oricum, important e ca nu le-am dat nici un avans, si tipul de la agentie imi daduse si add pe mess. :)) :">

la mine o sa inceapa nunta cam pe le 8:30 ... deci avem fantana pana la 1:30.

Boaba
24.02.2010, 18:59:05
da ... eu nu am putut spcifica pt ca nu stiam la ce ora ne programeaza la biserica ... acu nush cum sa fac? ma duc cu contractul la ei, sa imi scrie ora pe el? ..:)) ca daca le dau telefon uita pana la nunta sau ce stiu eu .. oricum, important e ca nu le-am dat nici un avans, si tipul de la agentie imi daduse si add pe mess. :)) :">

la mine o sa inceapa nunta cam pe le 8:30 ... deci avem fantana pana la 1:30.
eu am biserica la 5.30. pana se termina, pana mai facem niste poze, se face 7. am zis ca 7.30 ar fi cel mai potrivit. din ce mi-a zis tipul de acolo, ei cu 2 ore inainte sunt la restaurant sa aranjeze tot.
mie mi-ar fi placut de fapt doua fantanici, una cu cioco neagra si una alba :P ma costa 100 euro in plus

MireasaEmotionata
25.02.2010, 14:25:53
eu am biserica la 5.30. pana se termina, pana mai facem niste poze, se face 7. am zis ca 7.30 ar fi cel mai potrivit. din ce mi-a zis tipul de acolo, ei cu 2 ore inainte sunt la restaurant sa aranjeze tot.
mie mi-ar fi placut de fapt doua fantanici, una cu cioco neagra si una alba :P ma costa 100 euro in plus

da, si mie mi se pare cam tz 8.30 dar ce sa fac? .... la 5 incepe slujba, dureaza cam pana la 6, apoi pana la 6:30-6:45 facem poze la biserrica, ne pupam toate alea, la 7 ajungem in cismigiu pt sedinta foto, la 8 se termina, si cel tz 8.30 ajungem la resto iar nunta poate incepe ....

tu nu faci sedinta foto in parc sau altundeva? ... sau cum de le-ai pus asa de aproape?

pup, sa imi zici si mie daca semnezi cu agentia asta >:D<

Boaba
25.02.2010, 15:47:07
da, si mie mi se pare cam tz 8.30 dar ce sa fac? .... la 5 incepe slujba, dureaza cam pana la 6, apoi pana la 6:30-6:45 facem poze la biserrica, ne pupam toate alea, la 7 ajungem in cismigiu pt sedinta foto, la 8 se termina, si cel tz 8.30 ajungem la resto iar nunta poate incepe ....

tu nu faci sedinta foto in parc sau altundeva? ... sau cum de le-ai pus asa de aproape?

pup, sa imi zici si mie daca semnezi cu agentia asta >:D<
pai la mine parcul este in fata bisericii, iar restaurantul la 5 minute de mers, mai exact 3 statii de tramvai :)
ti-am zis, mai astept un raspuns de undeva in legatura cu fantana, care vad ca tot intarzie :( daca nu-mi raspunde pana maine, semnez cu cei despre care am vorbit

ancaionela
26.02.2010, 21:09:00
Fetelor,

Spuneti-mi si mie va rog unde gasesc sa cumpar ciocolata pentru fantana si de care(firma)? Am dat un search pe google si nu gasesc decat inchirieri de fantani. eu vreau doar ciocolata!

Pleaseeeeee heeelp mee!

ella_1977
27.02.2010, 22:32:31

Buna,

Suna super ok oferta lor, poti sa-mi dai si mie numele firmei sa imi trimita si mie o oferta

Boaba
27.02.2010, 23:13:49
Buna,

Suna super ok oferta lor, poti sa-mi dai si mie numele firmei sa imi trimita si mie o oferta
Cauta pe google kaya events si gasesti acolo datele lor de contact.

Neraida
02.03.2010, 14:57:27
sau Fetelor ati auzit de noua moda?In loc ce ciocolata maro,alba,care este in fantana de ciocolata,sa fie ciocolata mov,portocalie,albastra;));))
Si asta ar da muuult mai bine la decor...
Imaginezati o fantana cu ciocolata roz..si fructe taiate langa pe aceasi culoarediferite pt contrast!!!

Neraida
02.03.2010, 15:01:29
Atasez o poza sa vedeti..

Boaba
02.03.2010, 19:04:29
sau Fetelor ati auzit de noua moda?In loc ce ciocolata maro,alba,care este in fantana de ciocolata,sa fie ciocolata mov,portocalie,albastra;));))
Imaginezati o fantana cu ciocolata roz..si fructe taiate langa pe aceasi culoarediferite pt contrast!!!
Sau asa, in mai multe culori

valusca25
02.03.2010, 19:37:30
Si unde gasesc eu ciocolata de-asta????????eu am deja 2 fantanici cu separator(adica pot sa folosesc 2 tipuri de ciocolat)si as vrea alba si lila.Te rog daca stii unde pot sa gasesc da-mi pm.ms mult

Boaba
02.03.2010, 20:02:13
Si unde gasesc eu ciocolata de-asta????????eu am deja 2 fantanici cu separator(adica pot sa folosesc 2 tipuri de ciocolat)si as vrea alba si lila.Te rog daca stii unde pot sa gasesc da-mi pm.ms mult
habar n-am, poza asta am gasit-o si eu pe un site :)

valusca25
02.03.2010, 20:41:51
habar n-am, poza asta am gasit-o si eu pe un site :)
ok ms mult poate gasesc eu pe undeva....;;)

Neraida
02.03.2010, 22:22:34
Ti-am dat pm.De unde ai luat fantanile cioco?Vreau si eu..ca cautam si asa am dat de astia cu ciocolata pe culori.Se pare ca este inventata de o firma de catering din Sua,am vazut ca au vreo 10 culori.
Astept pm..

valusca25
03.03.2010, 10:18:37
Ti-am dat pm.De unde ai luat fantanile cioco?Vreau si eu..ca cautam si asa am dat de astia cu ciocolata pe culori.Se pare ca este inventata de o firma de catering din Sua,am vazut ca au vreo 10 culori.
Astept pm..
Ms pt pm m-am uitat pe adresa aia,dar nu livreaza in alte tari ciocolata:-s

valusca25
08.03.2010, 10:24:59
Fetelor am reusit!!!!!!!!Am gasit ciocolata speciala pt fantani si aveau si coloranti speciali alimentari pt ciocolata alba de toate culorile.Le-am trimis mail si astept raspunsul.Ciocolata arata ca m&m .De-abia astept,mi se indeplineste visul de a avea ciocolata lilaaaaaaa<:-P <:-P <:-P

anca1991
08.03.2010, 18:27:12
Am cumparat si eu cele 2 fantanici nu sunt enorme au 3 etaje dar sunt f multumita de ele sa speram ca o sa fie apreciate!!!!!!:-SS

frunctele care vor fi langa fantanile de ciocolata trebuie sa arate impecabil altfel nu se v-a atinge nimeni de ele

spor

valusca25
09.03.2010, 08:49:03
frunctele care vor fi langa fantanile de ciocolata trebuie sa arate impecabil altfel nu se v-a atinge nimeni de ele

spor
Eu sper sa fie totul perfect si fructele sa fie pe masura.Ms pt sfat!

tsukinoakari
24.03.2010, 11:03:11
Poti sa-mi spui te rog, unde le-ai gasit? Ma intereseaza si pe mine fantanicile. Ce fel de ciocolata se foloseste? Ai o poza cu ele?

valusca25
24.03.2010, 11:19:25
Poti sa-mi spui te rog, unde le-ai gasit? Ma intereseaza si pe mine fantanicile. Ce fel de ciocolata se foloseste? Ai o poza cu ele?
Buna uite poze inca nu le-am facut dar promit sa o sa fac.Le-am cumparat dintr-un supermarket de aici din italia.Cat despre ciocolata m-am interesat ei zic ca se gaseste peste tot (nu e asa)si ca cea mai buna e ciocolata care contine cat mai mult unt de cacao.Eu in schimb am gasit tot aici o firma si trebuie sa dau comanda.Este o ciocolata speciala(se topeste mai usor fiind ca niste pastile)si am gasit alba neagra sau cu lapte.Se gasesc si niste coloranti alimentari pe baza de ulei(speciale)care adaugati in ciocolata alba se coloreaza(lila portocaliu,roz etc)Si mai aveau si altceva dar aia nu mai e ciocolata ca un fel de glazura dar cu gust de capsuni portocale etc.Sper ca ti-am fost de ajutor!

whiteorchidee
24.03.2010, 17:32:34
Fetelor, mi-as dori o fantana de ciocolata, dar am si urmatoarea problema. Am fost la o nunta acum vreo doi ani la care era o asemenea fantanita. Arata superb, toate bune si frumoase, fructe decorative, personal care iti inmana "frigaruile"... Toti invitatii au fost entuziasmati si au sarit pe ea.
DAR... problema a aparut in momentul in care am gustat. Practic, avea tot atata gust de ciocolata cat o cacao slabutza. Nu am fost eu pretentioasa, prietenul meu e ahtiat dupa ciocolata si mi-a zis acelasi lucru. Fructele erau si ele genul ala care arata superb, ca in vitrina, pana cand musti... si zici ca-i plastic. Deci a fost o mare dejamagire. Eu mi-as dori o cascada in care ciocolata sa aiba gust bun, de ... finetti, sa zicem, iar fructele... stiu si eu care ar solutia? sa le cumparam si sa le feliem noi? Ar fi culmea, in ziua nuntii, iar mai devreme se oxideaza. Asa ca sunt in impas.
Spuneti-mi si mie daca ce mi s-a intamplat mie e general valabil - si atunci nu are sens sa mai caut - sau daca a fost o exceptie nefericita. Te doare inima sa arunci 10 mil daca nu merita. Daca e ceva gustos, face toti banii, dar asa...
Va pup

bliss
24.03.2010, 18:25:33
Fetelor, mi-as dori o fantana de ciocolata, dar am si urmatoarea problema. Am fost la o nunta acum vreo doi ani la care era o asemenea fantanita. Arata superb, toate bune si frumoase, fructe decorative, personal care iti inmana "frigaruile"... Toti invitatii au fost entuziasmati si au sarit pe ea.
DAR... problema a aparut in momentul in care am gustat. Practic, avea tot atata gust de ciocolata cat o cacao slabutza. Nu am fost eu pretentioasa, prietenul meu e ahtiat dupa ciocolata si mi-a zis acelasi lucru. Fructele erau si ele genul ala care arata superb, ca in vitrina, pana cand musti... si zici ca-i plastic. Deci a fost o mare dejamagire. Eu mi-as dori o cascada in care ciocolata sa aiba gust bun, de ... finetti, sa zicem, iar fructele... stiu si eu care ar solutia? sa le cumparam si sa le feliem noi? Ar fi culmea, in ziua nuntii, iar mai devreme se oxideaza. Asa ca sunt in impas.
Spuneti-mi si mie daca ce mi s-a intamplat mie e general valabil - si atunci nu are sens sa mai caut - sau daca a fost o exceptie nefericita. Te doare inima sa arunci 10 mil daca nu merita. Daca e ceva gustos, face toti banii, dar asa...
Va pup

Nu e general valabil, noi am avut o mica fantana de ciocolata si a fost delicioasa, si fructele bune. Probabil trebuie sa te interesezi din timp ce fel de ciocolata vor aduce:)>- si la fructe sa le spui sa aiba grija.

miha2009
25.03.2010, 12:35:05
Fetelor, spuneti-mi si mie cat va ajunge pe voi o fantana de ciocolata? Ca m-ati facut curioasa, si viitoarea mea cumnata chiar m-a intrebat daca nu vom avea si noi la nunta asa ceva:*

valusca25
25.03.2010, 13:34:30
Fetelor, spuneti-mi si mie cat va ajunge pe voi o fantana de ciocolata? Ca m-ati facut curioasa, si viitoarea mea cumnata chiar m-a intrebat daca nu vom avea si noi la nunta asa ceva:*
Costa destul sa inchiriezi de obicei cam 300 euro pe o fantana medie +10lei de invitat(e ff scumpa ciocolata de calitate pt fantani)

miha2009
25.03.2010, 14:48:43
Costa destul sa inchiriezi de obicei cam 300 euro pe o fantana medie +10lei de invitat(e ff scumpa ciocolata de calitate pt fantani)

Am inteles, este destul de scumpisor, plus ca te mai costa si fructele, deci cred ca vom spune pas:). Multumesc pentru informatii:*

valusca25
25.03.2010, 14:50:17
Am inteles, este destul de scumpisor, plus ca te mai costa si fructele, deci cred ca vom spune pas:). Multumesc pentru informatii:*
Eu le-am cumparat(50 euro 2 fantanici micute)mai ramane ciocolata hai sa zic 50 euro si fructe pt nunta oricum se cumpara!=P~

miha2009
25.03.2010, 15:01:05
Eu le-am cumparat(50 euro 2 fantanici micute)mai ramane ciocolata hai sa zic 50 euro si fructe pt nunta oricum se cumpara!=P~

AM inteles, foarte frumos si delicios. Multa ciocolata e si visul mirelui meu, mai ales ca este ahtiat dupa dulce:)

whiteorchidee
26.03.2010, 14:56:58

Suna excelent din punct de vedere al raportului calitate/pret. :)>- Fata de ofertele de inchiriat, iesi clar in avantaj. Si nici nu cred ca se merita sa ai ditamai fantanoiu. Dar cum faci cu ciocolata? Cum te asiguri ca e de calitate? Ai intrebat undeva, la niste specialisti? Sau stii pe cineva care a testat-o cu propriile... papile gustative?
A, si de unde ai cumparat fantanile? Parca am citit ca exista asa ceva intr-un pliant de la... Carrefour?
Mersic in avans de raspuns.
Pupici

valusca25
26.03.2010, 18:23:25
Suna excelent din punct de vedere al raportului calitate/pret. :)>- Fata de ofertele de inchiriat, iesi clar in avantaj. Si nici nu cred ca se merita sa ai ditamai fantanoiu. Dar cum faci cu ciocolata? Cum te asiguri ca e de calitate? Ai intrebat undeva, la niste specialisti? Sau stii pe cineva care a testat-o cu propriile... papile gustative?
A, si de unde ai cumparat fantanile? Parca am citit ca exista asa ceva intr-un pliant de la... Carrefour?
Mersic in avans de raspuns.
Pupici
De ciocolata m-am interesat aici in italia si am gasit o firma specializata care se ocupa si cu inchirieri de fantanici.Chestia e ca trebuie sa fie un anumit tip de calitate cum am spus ,si sa contina cat mai mult unt de cacao.In general sa zice ca poti folosi orice tip de cioco,si aceea din supermarket,dar nu e chiar asa,de exemplu ciocolata neagra normala care se gaseste in comert nu are f mult unt de cacao,deci nu e f fluida.A lor e speciala si inca nu am comandat-o,dar o sa o fac si sigur e de calitate(la cat costa)Si le-am cumparat tot de aici erau in oferta.Plus ca au un separator si imi permite sa folosesc 2 feluri de ciocolata contemporan.O sa pun pozici curand!Sper ca m-ai inteles:D

whiteorchidee
29.03.2010, 15:30:40
De ciocolata m-am interesat aici in italia si am gasit o firma specializata care se ocupa si cu inchirieri de fantanici.Chestia e ca trebuie sa fie un anumit tip de calitate cum am spus ,si sa contina cat mai mult unt de cacao.In general sa zice ca poti folosi orice tip de cioco,si aceea din supermarket,dar nu e chiar asa,de exemplu ciocolata neagra normala care se gaseste in comert nu are f mult unt de cacao,deci nu e f fluida.A lor e speciala si inca nu am comandat-o,dar o sa o fac si sigur e de calitate(la cat costa)Si le-am cumparat tot de aici erau in oferta.Plus ca au un separator si imi permite sa folosesc 2 feluri de ciocolata contemporan.O sa pun pozici curand!Sper ca m-ai inteles:D

OOO, deci le ai din Italia. Atunci chiar nu cred ca o sa fie probleme. O sa tin minte ideea cu untul de cacao, pt cand o sa-mi vina si mie vremea :D (k pana in 2011... o sa mai curga ceva apa pe Dambovitza). Intre timp, mersic de informatii si astept pozicile tale, chiar sunt curioasa.

Anastasia78
21.04.2010, 08:11:38
Noi o sa inchiriem fantana chiar de la restaurant n costa 5 milioane si fructele sunt in acest pret,puse frumos pe betisoare de frigarui, acum astept sa merg la o nunta si sa vad cum arata pe viu...ca asaaaa ne-a vrajit ea ca sunt foarte bune fructele si ca ciocolata o aduc de nu stiu unde:[email protected]

cmarta8
22.04.2010, 10:18:37
La noi la restaurant fantana de ciocolata costa 7 lei/persoana in pretul asta sunt incluse fructele, ciocolata belgina (cica) betisoarele si o persoana care serveste lumea. Mi se pare totusi cam mult

GeorgianaR
22.04.2010, 10:26:56
Buna fetelor

Si mie mi s-a parut de efect ideea la inceput, dar dupa ce am gustat de cateva ori din ciocolata din aia.. am renuntat... bine, eu nici nu sunt vreo fana a dulciurilor, nu-mi plac asa mult, dar ciocolata aia chiar nu mi s-a parut ceva deosebit..

mihaela_al
02.05.2010, 16:40:39
Am avut fantana inchiriata la nunta, cu 300E pentru 5 ore, fantana cea mai mare, fructe si personal calificat. Pot spune ca a fost o alegere inspirata, pentru ca toata lumea a fost super incantata si mai ales perechea, care facea permanent provizii pe masa de prezidiu =P~
Recomand cu caldura!

andrea85
02.05.2010, 17:20:09
Noi o sa inchiriem fantana chiar de la restaurant n costa 5 milioane si fructele sunt in acest pret,puse frumos pe betisoare de frigarui, acum astept sa merg la o nunta si sa vad cum arata pe viu...ca asaaaa ne-a vrajit ea ca sunt foarte bune fructele si ca ciocolata o aduc de nu stiu unde:[email protected]

Si noi inchiriam fantana de ciocolata cu 5 etaje. La prima incarcare intra 6-7 kg de ciocolata. Pentru tot platim 150 Euro, adica fantana inchiriata si 7 kg de ciocolata, iar fructele le cumparam noi. :) Fantana de ciocolata a fost ceva, ce mi-am dorit eu foarte mult si acum o vom avea la nunta noastra. :">

MimozaParfumata
03.05.2010, 15:21:33
Noi am ales o masa de fructe. Cuprinde sciulpturi in fructe, tot felul de flori realizate din pepeni, mango etc, fantana de ciocolata, frigarui de fructe etc.
Am vazut asta la nasii nostri la nunta anul trecut si am ales si noi.
O sa iasa superrr!!! Una distre atractiile serii!!!

gnm
03.05.2010, 22:08:22
Am avut fantana inchiriata la nunta, cu 300E pentru 5 ore, fantana cea mai mare, fructe si personal calificat. Pot spune ca a fost o alegere inspirata, pentru ca toata lumea a fost super incantata si mai ales perechea, care facea permanent provizii pe masa de prezidiu =P~
Recomand cu caldura!

eu n-as da nici 100 eur, iar 300 e chiar scandalos, parerea mea!

andian
03.06.2010, 14:31:14
Noi am dat 300 euro dar a meritat sa ai fantana de ciocolata. Toti copiii erau la ea...am avut si fructe din belsug. A fost surpriza si atractia serii. Dai un ban dar merita!

magic24
04.06.2010, 20:07:11
Si pentru noi fantana de ciocolata ar fi prea mult.

Cautam pe internet si am gasit o poza, am atasat-o mai jos, insa imi pare a fi portie individuala. Mi se pare mai economic si mai practic si chiar dragut. Insa cum am putea-o incadra in meniu? Aveti vreo idee? Cand sa o servim?

mandolina84
08.06.2010, 12:15:06
Imi poti da si mie un PMcu detalii despre firma cu acre ai lucrat? MS!:)>-

Recomand cu caldura!

mirunic
08.06.2010, 13:42:42
imi poti da si mie un pmcu detalii despre firma cu acre ai lucrat? Ms!:)>-
si mie:)>-

airiana
08.06.2010, 19:04:34
Imi poti da si mie un PMcu detalii despre firma cu acre ai lucrat? MS!:)>-
Si eu vreau PM..!!!

SimonaSim
09.06.2010, 14:12:43
Ce parere aveti? Eu sincer imi doresc, este ceva inedit, dar iubitul meu crede ca nu merita efortul..nu toti apreciaza si in plus este cam scump..

lorieda
09.06.2010, 14:26:32
Ce parere aveti? Eu sincer imi doresc, este ceva inedit, dar iubitul meu crede ca nu merita efortul..nu toti apreciaza si in plus este cam scump..

Eu cred ca merita...sa iti spun de ce:
Pana se aseaza toti invitatii...pana se da noroc si se fac urarile de rigoare cu mirii/nasii, pana vine aperitivul...cred ca dureaza vreo ore plus minus! Eu cam asa am asteptat la majoritatea nuntilor pana la aperitiv...da pentru mine nu a fost niciodata o problema dar multi meseni chiar carcotesc asa un pic.

Si cum parte din nuntasi (nu toti e adevarat) vin si la biserica sau acasa, atunci asteptarea devine foarte lunga la masa si o mica "gustarica" de fructe in ciocolata, acompaniata de paharul de sampanie intre timp, nu cred ca strica nimanui!
Bine asa cred eu, sunt convinsa ca nu toti pot manca fructe cu ciocolata inaintea mesei dar este vorba despre o nunta si poti face mai multe si manca diferit de cum mananci in general...

sper ca nu am suparat pe nimeni :)

poneyalma
09.06.2010, 14:40:21
:DȘi nici nu este chiar așa de scumpă!

SimonaSim
09.06.2010, 14:53:22
Ai dreptate lorieda... si eu cred ca merita, multumesc pentru raspuns, o sa incerc sa-l conving pe al meu iubitel :)

angel_p
15.06.2010, 22:04:29
Eu cred ca merita...sa iti spun de ce:
Pana se aseaza toti invitatii...pana se da noroc si se fac urarile de rigoare cu mirii/nasii, pana vine aperitivul...cred ca dureaza vreo ore plus minus!
Bine asa cred eu, sunt convinsa ca nu toti pot manca fructe cu ciocolata inaintea mesei dar este vorba despre o nunta si poti face mai multe si manca diferit de cum mananci in general...

daca te interesezi la cineva care are fantana o sa iti spuna k se pune de obici seara pe la 9-10 sau un pic mai devreme... bine daca vrei poti sa o tii toata seara dar nu stiu cat e de avantajos....
in plus un organizator de nunti mi-a spus k daca o persoana are o mica problema de sanatate si o mica rana se poate transmite foarte usor in ciocolata si dee acolo la toata lumea.... chestia asta m-a cam pus pe ganduri

lorieda
15.06.2010, 22:07:29
daca te interesezi la cineva care are fantana o sa iti spuna k se pune de obici seara pe la 9-10 sau un pic mai devreme... bine daca vrei poti sa o tii toata seara dar nu stiu cat e de avantajos....
in plus un organizator de nunti mi-a spus k daca o persoana are o mica problema de sanatate si o mica rana se poate transmite foarte usor in ciocolata si dee acolo la toata lumea.... chestia asta m-a cam pus pe ganduri

Pai eu am fantana de la ora 20.00- 21.00 ca atunci ajungem de la biserica...si va sta vreo 2-3 ore maxim nu mai mult.
iar chestia cu rana??? mi se pare un pic deplasata

poneyalma
15.06.2010, 22:14:20
Ei na acum...Că doar nu s-o spăla prin ciocolata din fântână! Totuși...să nu exagerăm! Că este un produs ușor perisabil, poate că da (are lapte și...). Dar nici asta nu prea merge ... că doar nu stă ore întregi în sală și majoritatea restaurantelor au aer condiționat. Eu tot văd în filmela americane că ei au încă de la începutul petrecerii tortul pus la loc de cinste în sală. De ei ce să mai zicem?

gnm
15.06.2010, 23:19:40
ma gandesc ca,daca apare vre-o musca ,care vrea sa se aseze pe tort, e cineva acolo cu vre-un plici sa o omoare?

poneyalma
15.06.2010, 23:33:43
ma gandesc ca,daca apare vre-o musca ,care vrea sa se aseze pe tort, e cineva acolo cu vre-un plici sa o omoare?
=))=))=)) Exact!
Parcă mai citisem pe aici că cineva chiar a văzut o musculiță prin fântâna de ciocolată. Asta se poate întâmpla oricând și oricui. Și acasă îți poate cădea o muscă în ciorbă. Dar nu cred că trebuie pornit de la principiul ăsta!
Dacă o porniți așa: ce faceți dacă vine vreo muscă și se așează pe sărmăluță? Sau ... sau ... sau
Pentru mine fântâna de ciocolată esteu un "așa da" la o nuntă mai ales că-s mare amatoare de dulciuri :-p Și regret că nu am avut și eu una la nuntă!

SWEETANDRA
21.06.2010, 20:23:43
Eu am incercat la o nunta mi se pare interesant ideea dar mi s-a parut mult prea dulce ciocolata si nu prea avea un gust bun cu fructe
Pentru nunta mea parca as incerca ciocolata alba ... ce parere aveti , voi ai auzit sau testat asa ceva

roxipetrovici
26.06.2010, 00:10:39
Eu am incercat la o nunta mi se pare interesant ideea dar mi s-a parut mult prea dulce ciocolata si nu prea avea un gust bun cu fructe
Pentru nunta mea parca as incerca ciocolata alba ... ce parere aveti , voi ai auzit sau testat asa ceva

Chiar am vazut de curand in carrefour feeria din baneasa.......era o firma care vindea sau inchiria asa ceva si avea expusa o fantana cu ciocolata alba in zona din fatza caselor de marcat ! Am gustat dar mi s-a parut mai dulce decat cea cu ciocolata clasica.... Probabil calitatea ciocolatei depinde de la o firma la alta si cel mai bine e sa gusti de la mai multi si apoi de hotarasti!

cohmana
26.06.2010, 22:39:53

asa-i nu prea are efect cu fructele si nu prea se consuma

ana_strumfi
12.07.2010, 14:30:35
Cred ca se merita sa ai fantana la nunta daca sunt multi copii. La noi au fost 2 deci nu avea rost:-p

AndreeaCo
12.07.2010, 15:39:01
Eu nu o sa am ca nu am loc unde sa o pun in sala..dar mi-as fi dorit...e dulce intra-devar ciocolata ,dar e super buna cu fructe..mmmmmm....

oanna83
12.07.2010, 15:44:52
eu am renuntat la idee....
dupa ce am insistat indelung:EU VREAU FANTANA DE CIOCOLATA!!!!
am cautat oferte,m-am stresat samd......vineri seara am fost la restaurant si am observat ca nu as avea loc unde sa o instalez.....mi-a mai spus si seful de sala ca de obicei nu prea se inghesuie lumea,asa ca.....as cheltui banii de pomana....
sper sa nu ii simta nimeni lipsa :D

poneyalma
12.07.2010, 21:58:38
Cred ca se merita sa ai fantana la nunta daca sunt multi copii. La noi au fost 2 deci nu avea rost:-p
Cred că e greșită ideea că fântâna de cioclată e mai mult pt copii. Am fost la nunți la care fântânile de ciocolată au fost un adevărat succes și nu era picior de copil prin preajmă!

andrea85
12.07.2010, 22:04:04
Cred că e greșită ideea că fântâna de cioclată e mai mult pt copii. Am fost la nunți la care fântânile de ciocolată au fost un adevărat succes și nu era picior de copil prin preajmă!

Asta chiar ca nu am mai auzit-o, ca fantana de ciocolata ar fi in primul rand pentru copiii?! :-?
Eu o sa am o fantana de ciocolata, desi majoritatea invitatilor mei sunt adulti. :D

lorieda
12.07.2010, 22:16:39
Asta chiar ca nu am mai auzit-o, ca fantana de ciocolata ar fi in primul rand pentru copiii?! :-?
Eu o sa am o fantana de ciocolata, desi majoritatea invitatilor mei sunt adulti. :D

si eu o sa am la fel...pana la urma la nunti sunt f putini copii de obicei iar fantana nu este numai pentru copii, sau ptr copii!

andrea85
12.07.2010, 22:20:37
si eu o sa am la fel...pana la urma la nunti sunt f putini copii de obicei iar fantana nu este numai pentru copii, sau ptr copii!

Exact...eu as fi spus exact contrariul...ca fantana de ciocolata este mai mult pentru adulti. :D :-p

ana_strumfi
13.07.2010, 11:47:10
Am scris asta pentru ca asa am auzit de la alti miri si cofetarii.
Iar noi, nu am ales sa avem fantana pentru ca am hotarat sa investim in altceva(dans popular, proiectie etc). Consider ca meniul a fost mai multe decat imbelsugat si decat sa risc sa se reduca consumul de vreun fel, mai bine fara ciocolata. Plus ca am avut prajituri.

andrea85
13.07.2010, 11:53:36
Am scris asta pentru ca asa am auzit de la alti miri si cofetarii.
Iar noi, nu am ales sa avem fantana pentru ca am hotarat sa investim in altceva(dans popular, proiectie etc). Consider ca meniul a fost mai multe decat imbelsugat si decat sa risc sa se reduca consumul de vreun fel, mai bine fara ciocolata. Plus ca am avut prajituri.

Si noi o sa avem prajituri, tort de mireasa, fructe pe mase si fantana de ciocolata...plus ca le mai dam invitatilor un minitort la plecare. Fantana de cicocolata a fost singurul meu moft, la care eu am tinut foarte mult si am vrut neaparat sa o am la nunta mea. ;;)

lorieda
13.07.2010, 11:57:00
Si noi o sa avem prajituri, tort de mireasa, fructe pe mase si fantana de ciocolata...plus ca le mai dam invitatilor un minitort la plecare. Fantana de cicocolata a fost singurul meu moft, la care eu am tinut foarte mult si am vrut neaparat sa o am la nunta mea. ;;)

Si eu am tinut la acest moft, in schimb am renuntat la altele gen - cocarde, huse scaun, nu am formatie decat DJ si un grup folcloric de o ora si ceva ...
Abia astept sa gust fructele cu ciocalata :)

andrea85
13.07.2010, 12:03:26
Si eu am tinut la acest moft, in schimb am renuntat la altele gen - cocarde, huse scaun, nu am formatie decat DJ si un grup folcloric de o ora si ceva ...
Abia astept sa gust fructele cu ciocalata :)

Exact...si eu am renuntat la altele, care pentru mine personal nu au prea mare importanta, dar a fost visul meu sa am o fantana de ciocolata cu multe fructe. ;;) Imi place la nebunie cum arata masa aranjata cu fantana de ciocolata si cu fructele taiate...e absolut superba. ;;)

ana_strumfi
13.07.2010, 12:04:28

Noi le-am dat prajituri, o sticla de vin si o poza(colaj).
Orice moft e inteles, pentru ca suntem mirese si ne dorim tot ce e mai bun <:-P

charmyy
22.07.2010, 21:42:07
fantana de ciocolata costa 25 de milioane

alessia022
02.08.2010, 16:50:53
fantana de ciocolata costa 25 de milioane

Asa de mult ???

andrea85
02.08.2010, 16:55:48
Asa de mult ???

A mea costa 150 de euro cu ciocolata impreuna...25 de milioane, e un pret ireal. :D

poneyalma
02.08.2010, 19:45:42
Cred totusi ca a vrut sa zica 2,5 milioane de lei. 25 de milioane poate sa o inchiriezi o luna intreaga :D

sumpee
06.08.2010, 21:59:49
eu voi avea fantana mare de ciocolata (asta aveau cei de la firma deco) si ma costa 15 milioane pe toata seara cu vreo 40-45 kg de fructe, 15 kg ciocolata belgiana si persoana care se va ocupa de fantana. a fost o dorinta a mea asta si nu am vrut sa renunt la ea, pret mai mic nu am gasit..cam 15-17 mil am gasit la toate firmele la care stiam ca au fantana.

amarilda
09.08.2010, 19:05:30
eu voi avea fantana mare de ciocolata (asta aveau cei de la firma deco) si ma costa 15 milioane pe toata seara cu vreo 40-45 kg de fructe, 15 kg ciocolata belgiana si persoana care se va ocupa de fantana. a fost o dorinta a mea asta si nu am vrut sa renunt la ea, pret mai mic nu am gasit..cam 15-17 mil am gasit la toate firmele la care stiam ca au fantana.
buna sumpee! si eu vreau neaparat fantana de ciocolata, vad ca esti din iasi imi poti spune te rog cu ce firma ai colaborat la deco..eventual pe privat daca nu se poate aici. La fructe iti fac si sculpturi sau doar le pun pe platouri? Mult succes la pregatiri in continuare si casa de piatra! :* abia astept sa vad pozici;;)

dramatzica
17.08.2010, 10:54:41
si noi am avut fantana de ciocolata si masa cu fructe sculptate si a avut maaare succes. am avut-o pe durata intregii seri si s-a consumat in continuu. invitatii au apreciat-o f mult. pe langa fructe pe masa mai erau boluri cu bomboane rafaelo si cirese. prajituri pe mese nu am pus, dar la plecare am dat fiecarei persoane cate un minitortulet de ciocolata sau de vanilie cu fructe. :)

amarilda
17.08.2010, 19:14:39
si noi am avut fantana de ciocolata si masa cu fructe sculptate si a avut maaare succes. am avut-o pe durata intregii seri si s-a consumat in continuu. invitatii au apreciat-o f mult. pe langa fructe pe masa mai erau boluri cu bomboane rafaelo si cirese. prajituri pe mese nu am pus, dar la plecare am dat fiecarei persoane cate un minitortulet de ciocolata sau de vanilie cu fructe. :)
uau..superbe aranjamentele...si rochia mi-a placut in mod deosebit..felicitari:A

andrea85, abia astept sa vad pozicile cu mov de la tine sa ma mai inspir si eu:"> casa de piatra!

dramatzica
18.08.2010, 09:48:22
uau..superbe aranjamentele...si rochia mi-a placut in mod deosebit..felicitari:A

andrea85, abia astept sa vad pozicile cu mov de la tine sa ma mai inspir si eu:"> casa de piatra!
multumesc mult :">

wise_babe
01.09.2010, 12:23:48
Mie imi ofera cei de la restaurant fantana de ciocolata gratuit timp de 3h si nu sunt sigura cand ar fi mai bine s-o pun... sa fie la tort ca e desert sau sa fie la inceput, la primire?

amarilda
04.09.2010, 20:04:51
Mie imi ofera cei de la restaurant fantana de ciocolata gratuit timp de 3h si nu sunt sigura cand ar fi mai bine s-o pun... sa fie la tort ca e desert sau sa fie la inceput, la primire?
mmm...eu zic ca la inceput e mai bine..pana vine aperitivul omul isi bea paharul de sampanie si papa ceva dulce..eu o s-o am toata noaptea (ca asa o inchiriez de la agentia deco..) dar nu cred ca lumea o sa mai fie asa dornica de ea dupa ce a inceput dansul si vin felurile principale..parerea mea;;)

2010_adryb30
05.09.2010, 11:15:39
mmm...eu zic ca la inceput e mai bine..pana vine aperitivul omul isi bea paharul de sampanie si papa ceva dulce..eu o s-o am toata noaptea (ca asa o inchiriez de la agentia deco..) dar nu cred ca lumea o sa mai fie asa dornica de ea dupa ce a inceput dansul si vin felurile principale..parerea mea;;)

Cat te costa pe tine fantana de ciocolata?
Iti pun si fructe la dispozitie, sau le achizitionezi tu?

amarilda
05.09.2010, 13:02:33
Cat te costa pe tine fantana de ciocolata?
Iti pun si fructe la dispozitie, sau le achizitionezi tu?
pai acum nu stiu exact cat o sa fie..dar ce am vazut eu pe piata de la noi in jur de 15 mil, cu tot cu bar cu fructe dintre care unele sculptate si persoana care se ocupa de fantana..

lizz
06.09.2010, 16:06:37
Buna fetelor,

Sunt si eu fericita ca am gasit un restaurant care are fantana de ciocolata <:-P(ca mi-o doream din tot sufletul :">). In schimb trebuie sa cumparam noi ciocolata si fructele. Aveti ceva sugestii? Stiti de unde se poate comanda ciocolata? Ce fructe se folosesc? Se fac frigarui de fructe? Cum se servesc? (In principiu este o persoana de la restaurant care se va ocupa de "servirea" cicolatei dar ma intreb daca trebuie farfurii separate etc). Si ma intreb cand sa-i dam drumul si daca sa o lasam toata noaptea.;;)
Astept sugestii, idei si multumesc in avans pt raspunsuri >:D<

wise_babe
06.09.2010, 17:15:01
Buna fetelor,

Sunt si eu fericita ca am gasit un restaurant care are fantana de ciocolata <:-P(ca mi-o doream din tot sufletul :">). In schimb trebuie sa cumparam noi ciocolata si fructele. Aveti ceva sugestii? Stiti de unde se poate comanda ciocolata? Ce fructe se folosesc? Se fac frigarui de fructe? Cum se servesc? (In principiu este o persoana de la restaurant care se va ocupa de "servirea" cicolatei dar ma intreb daca trebuie farfurii separate etc). Si ma intreb cand sa-i dam drumul si daca sa o lasam toata noaptea.;;)
Astept sugestii, idei si multumesc in avans pt raspunsuri >:D<

Buna! Felicitari ca ai gasit ce-ti doreai!

Din cate stiu eu, in principiu se pun fructele pe bat (cum ai zis tu, ca frigaruile), dar se mai pun si separat pe un platou (in caz ca nu-i plac cuiva anumite fructe). Poti folosi cam orice fructe, dar cele mai intalnite sunt capsuni, ananas, struguri. Mai ales daca le plasezi separat, poti sa mai pui kiwi, banane, mandarine/portocale, mango (felii) etc. Eu vreau sa pun si bete cu bezele (asa cred ca se numesc, dar nu sunt sigura... ma refer la marshmallows). Uite aici un link cu poze cu aranjamente de fructe si fantani de ciocolata: http://www.google.co.uk/images?hl=en&source=imghp&biw=1266&bih=616&q=chocolate+fountain+and+fruit&gbv=2&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=
Daca nu te taxeaza in plus, las-o toata noaptea inca de la sosire; daca nu... ori la sosire ori la desert.

lizz
06.09.2010, 18:11:24
Mersi mult de raspuns.
Din cate stiu eu o am la dispozitie toata noaptea :x
Sa stii ca ma tenteaza si pe mine ideea cu bezelele :)
De unde le cumperi?

andrea85
10.09.2010, 17:36:09
La nunta noastra fantana de ciocolata a avut un succes mare, dimineata era deja goala masa cu fructe si fantana de ciocolata. ;;)

slos
01.10.2010, 08:26:04
si eu m-am informat, am umblat si am primit sfatul sa nu iau fantana de ciocolata
mi s-a spus ca e refolosita (ciocolata), si ca daca o iau o iau doar de forma... ca nu e indicat sa bagi botuletzu ca porma s-ar putea sa dormi la spital... si asta de la o bucatareasa de la unu dintre cele mai cunoscute restaurante din Timisoara
asa ca m-am lecuit

violett24
21.10.2010, 20:27:21
si eu m-am informat, am umblat si am primit sfatul sa nu iau fantana de ciocolata
mi s-a spus ca e refolosita (ciocolata), si ca daca o iau o iau doar de forma... ca nu e indicat sa bagi botuletzu ca porma s-ar putea sa dormi la spital... si asta de la o bucatareasa de la unu dintre cele mai cunoscute restaurante din Timisoara
asa ca m-am lecuit

pai si daca e cioco refolosita care ar fi problema?
iti cumperi tu ciocolata si gata

si eu vreau fantana si sunt in cautari
acum sa vad ce gasesc

aly25
21.10.2010, 22:04:17
Eu am avut fantana de ciocolata si au fost folosite un fel de "pastile" de ciocolata belgiana - sunt ceva mai mari decat mentosanele. Asa ca poti sa iti cumperi tu de pe net si in felul asta stii sigur ca nu e refolosita. Preturile sunt in jur de 12.5 sau 25 RON/kg, numai ca vine in pachet de 5kg. La nunta noastra au fost folosite in jur de 2kg.

andrea85
21.10.2010, 23:06:56
Eu am avut fantana de ciocolata si au fost folosite un fel de "pastile" de ciocolata belgiana - sunt ceva mai mari decat mentosanele. Asa ca poti sa iti cumperi tu de pe net si in felul asta stii sigur ca nu e refolosita. Preturile sunt in jur de 12.5 sau 25 RON/kg, numai ca vine in pachet de 5kg. La nunta noastra au fost folosite in jur de 2kg.

Ce "pastile" de ciocolata? Noi am avut 6 kg de ciocolata belgiana, dar nu erau "pastile", era ciocolata normala. ;))

violett24
21.10.2010, 23:24:03
pune un link de unde le-ai luat pastilele te rog
daca gasesc si eu fantana la un pret convenabil m-as bucura
sa mai caut
eu ma retrag fetelor
va pup
somnik usor

irina_aimee
23.10.2010, 03:30:51
nici eu nu prea stiu ce sa fac daca sa iau fantanica de ciocolata la nunta sau nu.......................eu imi doresc enorm insa am avut cateva persoane care m-au tot batut la cap ca nu are rost ...ca e cheltuiala prea mare si nu va fi apreciat de toti......... dar totusi eu cred ca e de efect

miftode_valentina
25.10.2010, 19:40:54
pune-ti un link va rog de unde se pot procura pastilutele de ciocolata belgiana..verisoara mea e marita si ar vrea fatana cu ciocolata:)mersi

andrea85
25.10.2010, 22:17:06
nici eu nu prea stiu ce sa fac daca sa iau fantanica de ciocolata la nunta sau nu.......................eu imi doresc enorm insa am avut cateva persoane care m-au tot batut la cap ca nu are rost ...ca e cheltuiala prea mare si nu va fi apreciat de toti......... dar totusi eu cred ca e de efect

Eu zic ca are rost si are un mare succes fantana de ciocolata...cel putin la nunta mea toti au fost incantati de fantana de ciocolata. :D

Silvia87
26.10.2010, 17:22:52
Ciocolata si fructe....o nebunie!

otiliatabaroiu
28.10.2010, 22:46:22
Eu nu am avut fantana de ciocolata, mi se pare inutila...

andrea85
29.10.2010, 19:01:29

Invitatilor mei le-a placut la nebunie. :) Credeti-ma ca merita sa aveti o fantana de ciocolata, e ceva mai special.

hellen_floryn
29.10.2010, 19:07:29
si noi am avut fantana de ciocolata si chiar a avut ''priza''
sincer nu poti categorisi ceva k fiind inutil doar pornind de la premiza k tie nu iti place sau ''tu'' consideri k ....
fiecare cu gustul fiecaruia. noi am ales-o in ideea k lumea ar fi atrasa de faptul k la intrare in restaurant nu mai sunt intampinati de traditionalele ''piscoturi de sampanie'', ci de ceva mai dulce ....
cine nu a vrut au fost si piscoturi la dispozitie, dar sincer, au ramas neatinse

Cryss27
12.11.2010, 17:56:53
Fantana de ciocolata e ceva deosebit care incanta pe toata lumea. Noi din pacate nu am avut desi am fost cat pe-aci sa o luam, insa din cauza ca au confirmat mai multe persoane decat ne asteptam, nu am avut loc in restaurant si pentru ea. In plus am avut niste fetite cam nazbatioase la nunta care cred ca ar fi "pictat" cu ciocolata totul in jur . Dar imi place cand merg la nunti sa gasesc acolo fantana de ciocolata, care merge si cu fructe si cu piscot :)

Rucsy
13.12.2010, 16:25:35
Este de efect intr-adevar fantana de ciocolata...:x
Unul din elementele care ii asigura succesul sau nu este amplasarea acesteia. Dupa parerea mea trebuie sa fie intr-un loc facil si vizibil pt absolut toata lumea si sa nu se formeze mare coada in momentul cand se servesc mai multi invitati. Spun aceasta pt ca am participat la nunti unde am aflat de la alti invitati ca este o fantana de ciocolata:Dsi pt ca nu o regaseam in "raza vizuala" nici nu m-am dus sa gust...:)>-

andrea85
13.12.2010, 16:31:51
Este de efect intr-adevar fantana de ciocolata...:x
Unul din elementele care ii asigura succesul sau nu este amplasarea acesteia. Dupa parerea mea trebuie sa fie intr-un loc facil si vizibil pt absolut toata lumea si sa nu se formeze mare coada in momentul cand se servesc mai multi invitati. Spun aceasta pt ca am participat la nunti unde am aflat de la alti invitati ca este o fantana de ciocolata:Dsi pt ca nu o regaseam in "raza vizuala" nici nu m-am dus sa gust...:)>-

La nunta mea masa cu fantana de ciocolata a fost pusa langa masa mirilor,putin mai de parte de ringul de dans...s-a si observat fantana de ciocolata, pentru ca la sfarsitul nuntii nu a mai ramas nimic pe masa. :D :-p

Alessandraa
13.12.2010, 21:02:32

Inutila,vorba vine! :[email protected] atunci atatea decoratiuni, minuni si miracole nu sunt tot inutile ...?? Daca stam sa analizam utilitatea fiecarui lucru de la nunta, nu stiu unde i-am da de capat. Este un "trend", astea sunt vremurile, asta "se poarta". Personal, voi avea atat o fantana de ciocolata, cat si o fantana de sampanie. Nu pentru ca mi-ar folosi in mod deosebit la ceva :-p, insa sunt frumoase, arata bine, dau un aer mai sofisticat evenimentului si le place invitatilor. Important e sa se simta toata lumea bine, nu-i asa? :)

P.S: Mie mi-au dat un pret de 400 de euro pt o fantana de ciocolata pt. aprox. 200 de invitati.

blessramona
15.12.2010, 00:20:24
Inutila,vorba vine! :[email protected] atunci atatea decoratiuni, minuni si miracole nu sunt tot inutile ...?? Daca stam sa analizam utilitatea fiecarui lucru de la nunta, nu stiu unde i-am da de capat. Este un "trend", astea sunt vremurile, asta "se poarta". Personal, voi avea atat o fantana de ciocolata, cat si o fantana de sampanie. Nu pentru ca mi-ar folosi in mod deosebit la ceva :-p, insa sunt frumoase, arata bine, dau un aer mai sofisticat evenimentului si le place invitatilor. Important e sa se simta toata lumea bine, nu-i asa? :)

P.S: Mie mi-au dat un pret de 400 de euro pt o fantana de ciocolata pt. aprox. 200 de invitati.

Buna, ai putea te rog frumos sa-mi dai si mie detalii legate de oferta pe care ai gasit-o tu la fantana de ciocolata? eu am gasit ceva mai scump pt 150 invitatii... si vreau sigur sa am la nunta:)

Alessandraa
15.12.2010, 21:54:46
Buna, ai putea te rog frumos sa-mi dai si mie detalii legate de oferta pe care ai gasit-o tu la fantana de ciocolata? eu am gasit ceva mai scump pt 150 invitatii... si vreau sigur sa am la nunta:)

Sigur, iti pot trimite in mesaj privat un numar de telefon. Este o firma din Satu-Mare, eu voi avea nunta la Cluj, dar ei au acceptat sa se ocupe de tot, desi am inteles ca pana acum au lucrat doar in SM si MM. Tu unde vei avea nunta? Eu am ajuns sa apelez la ei dupa ce am fost la o nunta unde am ramas impresionata de ceea ce au oferit ( calitativ vorbind ) si fata de ceea ce am gasit in alte locuri au si preturi bunicele.

blessramona
15.12.2010, 22:18:59
Da. multumesc dar voi face nunta in Bucuresti. Si inca nu am gasit o oferta mai ok ca si pret/calitate. Mai caut. Multumesc oricum:)

Liliana_viorel
17.12.2010, 14:00:49
si noi am avut fantana de ciocolata si chiar a avut ''priza''
sincer nu poti categorisi ceva k fiind inutil doar pornind de la premiza k tie nu iti place sau ''tu'' consideri k ....
fiecare cu gustul fiecaruia. noi am ales-o in ideea k lumea ar fi atrasa de faptul k la intrare in restaurant nu mai sunt intampinati de traditionalele ''piscoturi de sampanie'', ci de ceva mai dulce ....
cine nu a vrut au fost si piscoturi la dispozitie, dar sincer, au ramas neatinse

Cred ca are priza, am fost la o nunta la tara, totusi, si a avut efect asupra lumii, copiilor mai mult

Liliana_viorel
17.12.2010, 14:01:22
Invitatilor mei le-a placut la nebunie. :) Credeti-ma ca merita sa aveti o fantana de ciocolata, e ceva mai special.

Pe voi cat v-a costat fantana?

andrea85
17.12.2010, 14:46:14
Pe voi cat v-a costat fantana?

Vad ca esti din Salaj ;-) Pe mine fantana m-a costat 150 de euro, 5 etaje si 6 kg de ciocolata belgiana.

AndreeaCo
18.12.2010, 17:27:00
La Cluj a costat 10 lei/pers pt nunta de 150 de pers..pt nunti mai mari se negociaza.Ciocolata si fructele sunt nelimitate .Daca vreti ,cine are nevoie va trimit datele de contact.Se deplaseaza si in apropiere si au fost foarte de treaba ..plus ca au facut niste aranjamete din fructe extraordinare!

andrea85
18.12.2010, 19:33:26
La Cluj a costat 10 lei/pers pt nunta de 150 de pers..pt nunti mai mari se negociaza.Ciocolata si fructele sunt nelimitate .Daca vreti ,cine are nevoie va trimit datele de contact.Se deplaseaza si in apropiere si au fost foarte de treaba ..plus ca au facut niste aranjamete din fructe extraordinare!

Ce idee buna cu numele vostru inscriptionat. ;-)

MonBibi
04.01.2011, 19:39:57
Eu zic sa nu mai stai pe ganduri...daca iti gasesti o firma care sa iti faca ,,prezentabile'' fructele...iti garantez ca se rade tot. Am auzit de o singura nunta unde nu a avut succes, dar acolo au pus fructele intregi, in loc sa fie taiate....:O

Eu am luat-o :D (adica maine, dar e pe lista :)) )

Question: mai punem fructe pe masa daca avem fantana cu fructe, piscoturi si biscuiti? Dar prajituri? Ca ma tot gandesc si nu ii dau de capat...practic aia ar acoperi nevoia de dulce.......cel putin pentru mine. oare la alti cum e?

andrea85
04.01.2011, 22:07:53
Question: mai punem fructe pe masa daca avem fantana cu fructe, piscoturi si biscuiti? Dar prajituri? Ca ma tot gandesc si nu ii dau de capat...practic aia ar acoperi nevoia de dulce.......cel putin pentru mine. oare la alti cum e?

Noi la prajituri nu am renuntat, desi langa fantana de ciocolata nu avut avut deloc succes, insa am renuntat de tot la cosul de fructe de pe mesele invitatilor. Daca ai o fantana mare cu multe aranjamente din fructe sigur iti ajunge, dar ca optiune poti sa pui pe masa cu fantana de ciocolata cateva tavite si cu prajituri. ;;)

madalush86
18.01.2011, 13:52:29
Aveti idee care ar fi pretul unei fantani pentru aprox. 40 de persoane? Mentionez ca nunta se va tine in Bucuresti.

cloricii08
25.01.2011, 12:24:23
am si eu o intrebare sau mai bine zis nelamurire:-\daca te hotarasti sa iei fantana cu ciocolata cine se ocupa cu fructele??adica firma de la care iei fantana se ocupa si de cumpararea fructelor???cam cat de costa o fantana cu ciocolata si fructele dc stie cineva un pret macar orientativ, nunat are cam 100 de pers aprox.???se merita sa iei o fantana de cioc. la acest nr. de invitati????:-\

andrea85
25.01.2011, 13:53:34
am si eu o intrebare sau mai bine zis nelamurire:-\daca te hotarasti sa iei fantana cu ciocolata cine se ocupa cu fructele??adica firma de la care iei fantana se ocupa si de cumpararea fructelor???cam cat de costa o fantana cu ciocolata si fructele dc stie cineva un pret macar orientativ, nunat are cam 100 de pers aprox.???se merita sa iei o fantana de cioc. la acest nr. de invitati????:-\

Eu am inchiriat o fantana de ciocolata cu 5 etaje, in care intrau 6 kg de ciocolata la 150 de euro, anul trecut. Fructele le-am cumparat eu (asa a fost mai avantajos) si cei de la restaurant le-au taiat, dar le pot face si cei care iti dau fantana de ciocolata. ;;)

amarilda
25.01.2011, 14:29:24
buna! eu voi lua si fructele tot de la agentie ptr ca vreau sa fie si sculptate unele dintre ele. Platesc 25 mil pe ambele, jumi-juma cred ca vine ptr ca am mai intrebat si doar barul cu fructe sculptate e 250 euro. In pretul asta intra si o persoana care sta acolo toata noaptea sa se asigure ca vor fi mereu fructe proaspat taiate si aranjate.
Asta e pretul ptr 200 invitati cati am eu. Desigur ca daca vei cumpara tu fructele si vei ruga la restaurant sa le taie vei economisi destul de mult. In opinia mea fantana de ciocolata merita indiferent de nr de invitati, dar eu sunt choco addict deci f subiectiva;;)

timee
25.01.2011, 14:42:10

La noi e simplu, fantana de ciocolata o are restaurantul si o inchiriaza cu 150 de euro toata noaptea ,in pret intra fantana , 6 kg de ciocolata belgiana si frigaruile cu gogosele de vanile .
Barul de fructe se achita separat sau poti aduce tu fructele si platesti manopera .

MonBibi
26.01.2011, 09:53:43
Eu am gasit o firma in Cluj care imi ofera fantana de ciocolata, cu fructe, piscoturi, personal de servire si farfurii de unica folosinta la 6 lei/persoana...trebuie doar sa cauti, ca sunt oferte pentru orice buzunar;;)

jaqesa
08.02.2011, 20:19:23

Pai cu fantana de ciocolata e in felul urmator: cei care se ocupa de decoratiuni se ocupa si de fantana, eu am intalnit la cj la targ o tipa dragutza de la art plus din hunedoara care are si fantana. Pretul variaza, dar e pe persoana, la 100 de pers aprox 10.000 ron insa trebuie sa intrebi la firma. Ei se ocupa de tot, de aranjat de ciocolata, daca vrei iti pot lasa si o pers care sa ajute oamenii sa se serveasca. Eu zic ca merita, e ceva inca deosebit si lumea s-a mai dezghetat in acest sens, chiar merg si manaca, la noi la nunta au papat tot tot :)) le-a placut mult si a dat o nota de eleganta nuntii.

Bafta!

anka_fla
17.02.2011, 20:12:15
Eu am gasit o firma in Cluj care imi ofera fantana de ciocolata, cu fructe, piscoturi, personal de servire si farfurii de unica folosinta la 6 lei/persoana...trebuie doar sa cauti, ca sunt oferte pentru orice buzunar;;)

Imi dai si mie numele acestei firme? si ceva date de contact? Ms :*

anka_fla
17.02.2011, 20:18:21

Si eu vreau datele firmei cu fantana de ciocolata. Ms.

mirelami
20.02.2011, 17:25:39
Am avut si e de efect.

girafa
20.02.2011, 20:33:41
cu cat se mai inchiriaza o fantana?

Alessandraa
22.02.2011, 16:18:21

Recent a fost un targ de nunti la Cluj si am primit o oferta de 380 de euro pt 220 de persoane, dar mi-a zis respectivul ca pretul/persoana este invers proportional cu numarul de invitati. Chiar avea o oferta si cu cat era numarul de invitati mai mare cu atat scadea pretul. Eu cred ca renunt la ea, desi imi placea ideea. Ne-am cam intins cu costurile la aranjamente, la flori si meniu, asa ca nu stiu ... mai vedem cum iesim la final cand tragem linia. Plus ca eu nu prea imi imaginez fantana de ciocolata fara fantana de sampanie, in capul meu astea doua merg mana in mana...;;) Sper sa fie bine intr-un final. Dar merita intrebat in diferite locuri, preturile sunt schimbatoare. Conteaza totusi si calitatea produsului, a ciocolatei, a fructelor si a personalului care se ocupa de aceasta.

mirelami
22.02.2011, 19:25:30
Noi am dat 250 euro toata noaptea cu omul lor.

dolll
08.03.2011, 19:15:34
eu sunt din constanta....d und pot inchiria si eu o fantana?

cricri83
08.03.2011, 21:04:25

depinde de cel care o inchiriaza iata cateva preturi care am aflat:
la o firma de ex. era 2 euro/ pers
la alta firma intre 600 si 1400 ron
la alta chiria pe o fanta de 61 cm - 400 ron plus pt ciocolata 2.5 kg - 125 ron plus ciocolatier 120 ron
alte firme lucreaza doar cu personal autorizat pt ca nu vor complicatii si asa ar fi normal.

la fantana de sampanie la fel preturi
la o firma 400 ron
la alta 900 de ron

timee
09.03.2011, 07:00:13
la alta chiria pe o fanta de 61 cm - 400 ron plus pt ciocolata 2.5 kg - 125 ron plus ciocolatier 120 ron
alte firme lucreaza doar cu personal autorizat pt ca nu vor complicatii si asa ar fi normal.

la o firma 400 ron
la alta 900 de ron

Anul trecut nasa mea, i-a luat pe primii pe care i-a gasit fara sa mai caute si sa faca comparatii ,ai dreptate preturile difera foiarte mult de la o firma la alta,noi avem noroc ca o are restaurantul si o ofera la un pret foarte rezonabil.
Dupa parerea mea este de mare efect .

dolll
10.03.2011, 10:50:06

la o firma 400 ron
la alta 900 de ron
ms mult d tot.pupici

mariaaaaa
21.03.2011, 18:54:19

la o firma 400 ron
la alta 900 de ron

poti sa imi dai mai multe detalii, unde gasesc aceste firme?

blessramona
01.04.2011, 18:50:42
Noi am dat 250 euro toata noaptea cu omul lor.
Imi poti da detalii despre firma care s-a ocupat de fantana si numarul de invitati de la nunta? Erau incluse si fructe sculptate? Multumesc mult!

TomaA
28.06.2011, 15:01:45
Eu ma intreb daca lumea chiar se serveste, am fost martora la multe ocazii unde nu se prea atingeau de fantana! Insa cu siguranta imi doresc si eu la nunta mea o fantana, macar una mica!:D

andrea85
28.06.2011, 17:34:32
Eu ma intreb daca lumea chiar se serveste, am fost martora la multe ocazii unde nu se prea atingeau de fantana! Insa cu siguranta imi doresc si eu la nunta mea o fantana, macar una mica!:D

Si inca cum se serveste la fantana de ciocolata :-p...la noi a trecut ciocolata cu fructele taiate si la sfarsit au ramas acolo fructele intregi. :D

mady21
31.07.2011, 20:08:55
Pe mine m-a costat 8 ron/invitat. Nu o recomand!

MyPretty
04.10.2011, 10:30:44
Pe mine m-a costat 8 ron/invitat. Nu o recomand!

Nu mi se pare mult 8 lei/invitat. dar de ce nu o recomanzi?

alexandra_serban
05.10.2011, 23:50:57
Si eu eram hotarata sa am o fantana de ciocolata la nunta, insa m-am razgandit dupa ce directorul restaurantului mi-a spus ca au fost mai multe nunti care au avut fantana de ciocolata, insa nu prea prezenta foarte mare interes pentru lume. Mie mi se parea ca din contra lumea ar fi foarte atrasa de lucrul acesta, dar m-am lamurit cand am intrebat mai multi invitati si am vazut ca nici lor nu li se parea o idee grozava.
Cred ca depinde mai mult de gustul fiecaruia, si daca ti-o doresti atunci e bine sa-ti satisfaci placerea.

diane_
17.10.2011, 18:16:43
Nu nu si iarasi nu mai ales daca aveti copii invitati la nunta si nu cumva doriti sa fiti dalmatiene alb cu ciocolatiu pe rochitza . A avut o prietena de-a mea si un pusti a murdarit-0 ca pe dalmatian pe rochie :-<

andrea85
17.10.2011, 18:46:57
Nu nu si iarasi nu mai ales daca aveti copii invitati la nunta si nu cumva doriti sa fiti dalmatiene alb cu ciocolatiu pe rochitza . A avut o prietena de-a mea si un pusti a murdarit-0 ca pe dalmatian pe rochie :-<

Nu stiu ce za sic...fantana noastra era atat de inalta, incat copiii nu ajungeau la ea si nici nu s-au intamplat accidente.

iuliacerveni
25.10.2011, 15:23:28
Eu imi doresc fantana de ciocolata , ador ciocolata.

crystyna_087
08.11.2011, 20:33:25
si eu ador ciocolata, dar ma gandesc daca se merita...si daca se apropie lumea de fantana...majoritatea vor crede ca e de design...

andrea85
08.11.2011, 20:35:02
si eu ador ciocolata, dar ma gandesc daca se merita...si daca se apropie lumea de fantana...majoritatea vor crede ca e de design...

Da, se merita si trece ca painea calda. :D

pyciulika
09.11.2011, 09:04:09
Ce fel de ciocolata ati pus in ea ?

andrea85
09.11.2011, 09:37:54
Ce fel de ciocolata ati pus in ea ?

ciocolata belgiana...cea mai buna, pentru ca nu se intareste.

pyciulika
09.11.2011, 09:44:54
si la cat ajungi cu pretul ? adica cata ciocolata trebuie sa bagi in fantana ?

andrea85
09.11.2011, 10:32:22

depinde cat ii de mare fantana...eu am avut 6 kg de ciocolata la ca. 220 de persoane si mi-a ajuns...la 150 euro.

pyciulika
09.11.2011, 12:00:24
De unde ai cumparat-o ?

Flamingo
09.11.2011, 12:05:25

Pretul se da de regula pentru inchiriere, sa o cumperi este scump, m-am interesat eu.La noi in Brasov pretul e 4 lei/invitat si include ciocolata (nu mai stiu daca si fructele).

andrea85
09.11.2011, 13:53:13
De unde ai cumparat-o ?

am inchiriat-o, ar fi fost prea scumpa sa o cumpar pentru cateva ore.

bia_bea
09.11.2011, 17:40:30
am fost la o nunta unde a fost fantana de ciocolata, si fructele erau facute cu ciocolata.... erau delicioase si unicate =P~

Ana-m
16.01.2012, 19:45:16
la ce firma in brasov te-ai interesat ca si pe mine ma intereseaza

Rodica1988
16.01.2012, 23:18:37
eu am fost o norocoasa,mai mutl sau mai putin ,sunt sigura ca si-a luat si ea castigul .
Patroana restaurantului ca si oferta de moment ne-a oferit fantana de ciocolata .Evident cu fructe si ciocolata cumparata de noi.
Sincer nu am mai vazut pana acum la vreo nunta o astfel de fantana,m-am lasat furata de numele pompos.
Da bine ?

Crif
16.01.2012, 23:33:20
eu am fost o norocoasa,mai mutl sau mai putin ,sunt sigura ca si-a luat si ea castigul .
Patroana restaurantului ca si oferta de moment ne-a oferit fantana de ciocolata .Evident cu fructe si ciocolata cumparata de noi.
Sincer nu am mai vazut pana acum la vreo nunta o astfel de fantana,m-am lasat furata de numele pompos.
Da bine ?

Eu sunt fana ciocolata si am fost la o nunta unde era si mi-a placut. Nu era coada la fantana, mai mult copii erau fascinati de ea...dar daca o si primesti "bonus" e si mai bine. Sigur va fi apreciata de invitati.

andrea85
17.01.2012, 08:12:32
Da bine ?

E foarte gustos si frumos aranjat cu fructe pe masa.
Asa a aratat la nunta mea...https://picasaweb.google.com/103457836658706096853/NuntaNoastra#5514993828036222242

Rainaa
18.01.2012, 02:35:31
Salut!
Eu mi-am cumparat eu fantana de ciocolata, ca nunta noastra va fi mica si ne descurcam cu una care ofera ciocolata pentru 20 de persoane, ca banuiesc ca nu se va inghesui toata lumea odata.Numai ca nu stiu de unde sa cumpar ciocolata buna(belgiana s-ar parea ca trebuie), dar pe cat posibil sa fie la un pret bun(nu zic ieftin, ca nu exista, dar cel mai bun pret).
Poate sunteti bune sa-mi raspundeti si mie!
Multumesc!:*

Rainaa
18.01.2012, 02:37:29
Da bine ?

Salut!
Cred ca am sarit peste ce ai scris tu...
Esti draguta sa-mi spui de unde ai cumparat tu ciocolata si cat te-a costat?
Multumesc!

andrea85
18.01.2012, 08:31:05
Salut!
Cred ca am sarit peste ce ai scris tu...
Esti draguta sa-mi spui de unde ai cumparat tu ciocolata si cat te-a costat?
Multumesc!

De obicei cei care iti furnizeaza fantana, au si ciocolata de vanzare sau este inclus in pretul fantanei de ciocolata.

Rainaa
18.01.2012, 13:15:12
Da, dar eu am cumparat o fantana mai mica si am nevoie de ciocolata, dar am vazut preturi de 184 de lei pe kg si mi-au cazut plombele, ma costa ciocolata mai mult decat fantana.....:O

andrea85
18.01.2012, 13:19:27
Da, dar eu am cumparat o fantana mai mica si am nevoie de ciocolata, dar am vazut preturi de 184 de lei pe kg si mi-au cazut plombele, ma costa ciocolata mai mult decat fantana.....:O

Si pe noi ne-a costat mai mult ciocolata, decat inchirierea fantanei.

Rainaa
18.01.2012, 13:25:03
E foarte gustos si frumos aranjat cu fructe pe masa.
Asa a aratat la nunta mea...https://picasaweb.google.com/103457836658706096853/NuntaNoastra#5514993828036222242

Salut!
Am vazut ca ai avut tot ce se putea avea la o nunta, porumbei, bule, fantana de ciocolata....
Cam cat te-a costat?De curiozitate intreb, ca pe mine ma ajunge in jur de 27000 de lei,(sper) pentru 40 de persoane si cu mult taiat de pe lista(fara invitatii, caiet de impresii, plicuri de dar(ca nu o facem cu dar) si nu mai stiu ce am mai taiat(bine rochia ma costa 1750 de euro, dar cu totul zic).

stef_andra
18.01.2012, 13:27:52
pe mine m-a costat 200 lei- 5 kg de ciocolata belgiana f buna

Rainaa
18.01.2012, 13:28:54
Si pe noi ne-a costat mai mult ciocolata, decat inchirierea fantanei.
Aha, am crezut ca e vreo exagerare, dar vad ca e real.
Eu locuiesc in Anglia si aici 900 de gr de cicolata belgiana pt fantana e pana in 10 lire, deci vad ca e mai rentabil sa o cumpar de aici.Sincer ma gandeam ca e mai ieftin in tara, dar asa o car de aici cand vin acasa.
Nu pot sa inteleg de ce aici lucrurile sunt mai ieftine decat in tara, unde salariile sunt varza si ar trebui sa fie mai ieftin.

stef_andra
18.01.2012, 13:29:04

nu a fost prea multa ciocolata? 15 kg?

Rainaa
18.01.2012, 13:30:08
pe mine m-a costat 200 lei- 5 kg de ciocolata belgiana f buna
200 de lei nu-i mult, dar de unde ai cumparat-o?

stef_andra
18.01.2012, 13:31:32
Exact...si eu am renuntat la altele, care pentru mine personal nu au prea mare importanta, dar a fost visul meu sa am o fantana de ciocolata cu multe fructe. ;;) Imi place la nebunie cum arata masa aranjata cu fantana de ciocolata si cu fructele taiate...e absolut superba. ;;)

si eu am avut fantana de ciocolata si a avut un mare succes, spre dimineata totul era gol :)

stef_andra
18.01.2012, 13:32:35
200 de lei nu-i mult, dar de unde ai cumparat-o?

am comandat-o la o cofetarie , dar este si pe net, cauta pe google si o sa gasesti

Rainaa
18.01.2012, 13:38:13
am comandat-o la o cofetarie , dar este si pe net, cauta pe google si o sa gasesti
Am gasit site-ul, multumesc, aseara cred ca era prea tarziu cand m-am uitat si nu mai vedeam bine(:|

andrea85
18.01.2012, 14:39:34
15 KG de cioco..mama mia:

E extrem de mult, noua ne-au ajuns 6 kg la o nunta cu 200-220 de persoane.

Risha
18.01.2012, 14:50:28
Mie fatana mi-o inchiriaza un prieten pe gratis, dar ciocolata trebuie sa o cumpar eu si am o mare dilema: oare unde gasesc ciocolata verde? :D