PDA

Versiunea completa : Fantana de ciocolata

Pagini : 1 2 3 4 [5]

PetronelaAndrei
18.01.2012, 15:05:50
da...5 kg mi se pare o cantitate mai acceptabila. :)

Crif
18.01.2012, 15:53:15
Mie fatana mi-o inchiriaza un prieten pe gratis, dar ciocolata trebuie sa o cumpar eu si am o mare dilema: oare unde gasesc ciocolata verde? :D

Din cate am inteles iei ciocolata alba si cu coloranti alimentari (ca cei pt prajituri).

Risha
18.01.2012, 16:28:52
Asa am crezut si eu, insa i-am intrebat pe cei de la sala, ca si ei au o fantana de ciocolata (pe vremea aia credeam ca mi-o iau de la ei) si mi-au spus ca exista ciocolata verde, nu trebuie sa ma complic cu coloranti.

andrea85
18.01.2012, 16:36:31
Asa am crezut si eu, insa i-am intrebat pe cei de la sala, ca si ei au o fantana de ciocolata (pe vremea aia credeam ca mi-o iau de la ei) si mi-au spus ca exista ciocolata verde, nu trebuie sa ma complic cu coloranti.

De ciocolata verde eu inca n-am auzit.

Risha
18.01.2012, 19:16:16
Eu am vazut mai demult prin Metro, la cele de menaj, era alba, maro, verde si roz din cate imi amintesc (cea roz cu aroma de capsuni si cea verde cu aroma de fistic)... dar asta acum vreo 10 ani sau chiar mai mult :P

andrea85
18.01.2012, 19:36:09
Eu am vazut mai demult prin Metro, la cele de menaj, era alba, maro, verde si roz din cate imi amintesc (cea roz cu aroma de capsuni si cea verde cu aroma de fistic)... dar asta acum vreo 10 ani sau chiar mai mult :P

Din cate stiu eu, nu orice ciocolata e buna pentru fantana...cred ca de cel mai des se recomanda ciocolata belgiana.

followme
19.01.2012, 23:27:20
Si noi vom avea toata noaptea fantana de ciocolata .Am ales-o pe cea cu 5 etaje cu reumplere permanenta si bar de fructe .Ca si voi sunt o mare fana a ciocolatei si sper din suflet ca si invitatii nostrii sa fie incantati.:smile:

luminitadraganfane
05.03.2012, 18:08:34
Mai este la moda/interesanta fantana de ciocolata ?

andrea85
05.03.2012, 19:29:22
Mai este la moda/interesanta fantana de ciocolata ?

Da...de ce nu?:D :-\

sweetangelpitz
08.03.2012, 00:02:14
Stie cineva de unde se poate inchiria fanta de ciocolata in Constanta?
Mersi!

Catalina2308
18.03.2012, 11:17:20
Stie cineva de unde se poate inchiria fanta de ciocolata in Constanta?
Mersi!

Da :) incearca la Cristina de la Clipe de Vis - tariful e de 650 ron ( ciocolata inclusa) + fructele ( care variaza in functie de nr de invitati)

Catalina2308
18.03.2012, 11:18:25
de teama ca nu cumva sa ramana fructele doar de decor...am sa le pun pe mese. Din experienta nuntilor anterioare nu am sa aleg o fantana de ciocolata si frigarui de fructe, caci omul nu se ridica sa isi ia frigarui ( ati putea argumenta ca aduce chelnerul la mese, dar nici asa nu ma incanta ideea), asa ca m-am gandit la varianta cu candy bar colorat , cu jeleuri, drajeuri, arahide caramelizate, macarons si prajituri de cofetarie in miiatura. Pentru a decora masa as putea alege cativa pepeni rosii sculptati...

sorinellla
21.03.2012, 13:16:44
de teama ca nu cumva sa ramana fructele doar de decor...am sa le pun pe mese. Din experienta nuntilor anterioare nu am sa aleg o fantana de ciocolata si frigarui de fructe, caci omul nu se ridica sa isi ia frigarui ( ati putea argumenta ca aduce chelnerul la mese, dar nici asa nu ma incanta ideea), asa ca m-am gandit la varianta cu candy bar colorat , cu jeleuri, drajeuri, arahide caramelizate, macarons si prajituri de cofetarie in miiatura. Pentru a decora masa as putea alege cativa pepeni rosii sculptati...

ce bine arata bomboanele alea.dar daca te gandesti mai mult la ce vezi,te apuca diabetu'.

Catalina2308
23.03.2012, 10:53:09
va fii un punct de atractie la nunta...e nevoie de putina imaginatie...iar costurile sunt mai mici decat la fantana de ciocolata...si dupa parerea mea, au mai mare trecere...

Ana.MariaFilip
24.06.2012, 17:08:50
Da...de ce nu?:D :-\

Mai nou, este la moda fantana de sampanie! Se poate servi la intrare, dar dupa este doar de decor...

Ana.MariaFilip
24.06.2012, 17:09:23

suna bine...

dalia99
02.07.2012, 14:59:39
Pe mine nu ma prea incanta fantana de ciocolata as prefera un candy bar.

Anyka
23.10.2012, 20:27:01
am auzit de aceasta fintina numai pareri proaste, la o nunta lumea niic nu sa atins de ea, bani in vint aiurea

andrea85
23.10.2012, 20:30:47
am auzit de aceasta fintina numai pareri proaste, la o nunta lumea niic nu sa atins de ea, bani in vint aiurea

Deloc adevarat, eu nu cred ca lumea nu mananca fructe cu cicolata. ;;) :-B

pyciulika
23.10.2012, 22:00:19
Noi ne-am cumparat o mini-fantana de ciocolata din auchan. Am pus-o pe masa cu dulciuri, undea m pus si un bol cu fructe asortate si betisoare din acelea lungi infipte in ele. Va rog sa ma credeti ca a fost un real succes. Cel putin 70% din invitati au mancat din fantana de ciocolata, pe care am cheltuit ff putini bani. Fantana a costat 100 ron iar ciocolata am preparat-o noi si a costat in jur de 20-30 de lei.
538779

teodorescu.anca
26.10.2012, 00:15:03
Cea mai mare tampenie cu fantana asta de ciocolata, mai ales daca nu e facuta cum trebuie, ci doar "ca sa fie". Unde am fost noi avea un gust oribil, ciocolata de proasta calitate, pacat de fructele alea, s-ar fi putut manca goale. Era o tanti acolo langa fantana si te ajuta, nu te lasa pe tine sa intingi in ciocolata, sa nu o strici sau ceva. A mers vreo 2 ore si apoi au dezasamblat-o si au pus pe fiecare masa mai multe frigarui din alea balacite in ciocilata. Nu s-a atins nimeni de ele.
Ma gandisem si eu la asa ceva, dar am renuntat repede.
Voi face candy-bar si bufet cu fructe, in schimb.

andrea85
26.10.2012, 09:07:00
Cea mai mare tampenie cu fantana asta de ciocolata, mai ales daca nu e facuta cum trebuie, ci doar "ca sa fie". Unde am fost noi avea un gust oribil, ciocolata de proasta calitate, pacat de fructele alea, s-ar fi putut manca goale. Era o tanti acolo langa fantana si te ajuta, nu te lasa pe tine sa intingi in ciocolata, sa nu o strici sau ceva. A mers vreo 2 ore si apoi au dezasamblat-o si au pus pe fiecare masa mai multe frigarui din alea balacite in ciocilata. Nu s-a atins nimeni de ele.
Ma gandisem si eu la asa ceva, dar am renuntat repede.
Voi face candy-bar si bufet cu fructe, in schimb.

Asa e, daca ciocolata nu este de calitate si nu te poti tu servi dupa bunul gust, atunci chiar nu-si mai are rostul. Eu la fiecare nunta am savurat din fantana de ciocolata, pentru ca a fost pregatita foarte bine, la fel si fructele. ;;)

baldowin
26.10.2012, 13:15:51
Asa e, daca ciocolata nu este de calitate si nu te poti tu servi dupa bunul gust, atunci chiar nu-si mai are rostul. Eu la fiecare nunta am savurat din fantana de ciocolata, pentru ca a fost pregatita foarte bine, la fel si fructele. ;;)

Si mie mi-a placut ciocolata la nuntile la care am fost si m-am cam infruptat si din fructe ;))

papusha23
01.11.2012, 02:47:58
Si eu as vrea fantana de ciocolata pentru ca am vazut ca are real succes dar nu stiu din ce motiv eu la nunti nu ma ating de ea. Am fost la doua de curand si pur si simplu nu mi-a fost pofta, nu m-am atins de ciocolata. Am mancat doar fructe. Poate emotiile. :))
Ce e clar este ca daca nu pot la nunta altuia sa mananc nu voi manca SIGUR nici la a mea :))

GeorgiannaE
02.11.2012, 00:46:15
Si eu am avut fântână de ciocolata la nunta si invitații au fost foarte f incantati

Izabelutz
03.11.2012, 10:17:33
Noua ni s-a parut o cheltuiala inutila, pentru ca s-a cam demodat fantana de ciocolata. In schimb am oferit invitatilor o inghetata delicioasa si racoritoare dua servirea pestelui si inainte de servirea sarmalelor. A fost foarte apreciata! \:D/

bre.alexandra
03.11.2012, 10:28:39
Si eu as vrea fantana de ciocolata pentru ca am vazut ca are real succes dar nu stiu din ce motiv eu la nunti nu ma ating de ea. Am fost la doua de curand si pur si simplu nu mi-a fost pofta, nu m-am atins de ciocolata. Am mancat doar fructe. Poate emotiile. :))
Ce e clar este ca daca nu pot la nunta altuia sa mananc nu voi manca SIGUR nici la a mea :))

eu n-am fost la nicio nunta cu fantana de ciocolata si-s tare curioasa sa vad una si s-o incerc :d.

gabim_gabi
13.12.2012, 08:30:49
Daca aveti bufet de fructe taiate frumos, fantana de ciocolata e un must have!

Roxynutza
13.12.2012, 08:42:57
eu n-am fost la nicio nunta cu fantana de ciocolata si-s tare curioasa sa vad una si s-o incerc :d.

Eu am fost la doua: a unei prietene si a mea :))
La a mea abia daca am gustat, la prietena mea m-am indopat ca purcelul in ajun (am mancat singura aproape un ananas intreg) :-$

Fructele cu ciocolata sunt delicioase, mai ales ananasul si bananele =P~

Roxynutza
13.12.2012, 08:44:11
Noua ni s-a parut o cheltuiala inutila, pentru ca s-a cam demodat fantana de ciocolata. In schimb am oferit invitatilor o inghetata delicioasa si racoritoare dua servirea pestelui si inainte de servirea sarmalelor. A fost foarte apreciata! \:D/

Noi am avut si fanatana si inghetata, iar daca as fi sa renunt la una din ele, clar as renunta la inghetata :D

dalia99
17.12.2012, 13:57:49
Noi o vom avea impreuna cu candy barul si sper sa fie apreciata.

andrea85
17.12.2012, 14:03:17
Noi am avut si fanatana si inghetata, iar daca as fi sa renunt la una din ele, clar as renunta la inghetata :D

Eu la nunta mea din pacate nu am reusit sa gust din fantana de ciocolata, insa la nunta sorei mele am savurat-o din plin...eu, care de obicei nu prea mananc dulciuri...insa combinatia de fructe cu ciocolata e divina, cel putin pentru mine. :">:">:x

alexxandra1011
17.12.2012, 14:05:30
Si noi vom avea si fantana de ciocolata si candy bar, sper sa fie un succes si sa manance lumea. Noi ii vom indruma din cand in cand pe invitati sa mearga sa guste niste fructe in ciocolata sau prajiturele ;)

Asherit
01.02.2013, 05:52:10
Depinde pe cine ai intrebat si ce figuri si pretentii au persoanele respective. Si depinde si de zona. Ca daca nu se prea face asta in zona, atunci nu prea indraznesc oamenii, mai ales daca sunt trecuti de prima tinerete sau poate fi cealalta extrema, cand au fost la prea multe nunti ce au avut fantana cu cioco si nu se mai simt atrasi. Sau n-a fost buna ciocolata.. Sau poate chiar au fost experiente negative, desi ma indoiesc ca toate au fost. Dar suntem diferiti si percepem diferit lucrurile.

Am fost la peste 10 nunti la care a fost fantana de ciocolata si stateau oamenii ca la painea calda. Nu sunt fan dulce, dar fructe cu ciocolata as manca pana as exploda :D
Si spunea cineva ca statea o doamna acolo si nu te lasa sa atingi fantana si iti punea ea ciocolata. Din ce am vazut, la nuntile la care am fost, e mult mai bine asa, pentru ca ei stiu cum sa o foloseasca, cum sa iti puna ciocolata. La o singura nunta nu am putut manca pentru ca au fost multe persoane care pur si simplu scaldau fructele prin ciocolata si bucati din fructe ramaneau acolo si s-au infundat toate. Si au fost 3..si toate s-au blocat

segaldia
03.02.2013, 16:12:59
Apropo de fantani de ciocolata, chiar ieri am fost la targul de nunti din Cluj si am inteles ca se plateste 10 lei de persoana pentru fructe scaldate in cascada. Ziceau ca ei iti ofera si asitenta in sensul ca stau acolo pe tot parcursul nuntii si servesc invitatii, fac si aranjamente speciale de fructe... Pe vremea cand m-am casatorit eu nu era inc in voga treaba asta dar ulterior am fost la nunti unde erau fantani de cioco si lumea a parut destl de incantata- inclusiv eu.

apostolv
21.02.2013, 12:58:02
Buna, fetelor
cine ma ajuta si pe mine cu informatii despre fantani de ciocolata de inchiriat
prima oara cand am auzit de ele a fost aici pe site, apoi am cautat pe net si am vazut si cum arata, cat costa in general, exista chiar un site special. de cand le-a vazut mi-e o pofta......<:-P .
Nu mi-am gasit inca restaurant, dar imi caut fantana:D . poate ma ajutati cu ceva informatii pt. ca vreau si eu una, dar 10.000.000 e cam mult (precizez ca imi trebuie pt. aprox 100 invitati)

costul unei fantanai de ciocolata este de maxim 100 de euro cu ciocolata si fructe

raluka_v
23.02.2013, 14:45:10
Fanta de ciocolata va fi nelipsita de la nunta , o ador si mi se pare o idee foarte misto pentru ca poti degusta frcute cu ciocolata , ce sortimente vrei tu =P~=P~=P~. Am tot cautat la diferite restaurante si am gasit multe multe propuneri ( la Salon du Mariage are ciocolata belgiana de exemplu- mai mult decat delicioasa , etc) Abia astept :D:D

Si noi vom avea si fantana de ciocolata si candy bar, sper sa fie un succes si sa manance lumea. Noi ii vom indruma din cand in cand pe invitati sa mearga sa guste niste fructe in ciocolata sau prajiturele ;)

Eu m-as gandi pt o nunta in plina vara la muuulteee fructe cu fantana de ciocolata dar si nelipsita inghetata. Una buna si cu ceva sortimente ( gen menta )

steph
23.02.2013, 22:44:54
La Timisoara 200 de euro

Roxynutza
24.02.2013, 06:48:00
costul unei fantanai de ciocolata este de maxim 100 de euro cu ciocolata si fructe

Ai raspuns unei postari din 2006 :D
In plus, costurile difera de la un furnizor la altul, de la un oras la altul si mai ales depinde de numarul de invitati. Nu putem generaliza, caci pretul nu este batut in cuie.

dalia99
25.02.2013, 11:11:56
... costurile difera de la un furnizor la altul, de la un oras la altul si mai ales depinde de numarul de invitati. Nu putem generaliza, caci pretul nu este batut in cuie.

Ai dreptate la noi de exemplu este inclusa in meniu la all inclusive.

alatrandafir
12.04.2013, 23:09:55
Si eu imi doresc o fantana de ciocolata pentru nunta. Am fost la cateva nunti care aveau si mi-a placut foarte mult. In schimb ma gandisem ca mi-ar placea sa aiba si alte "chestii" in afara de fructe gen croissante, foietaje pentru ca si acestea au un gust foarte bun cand le dai prin ciocolata dar nu stiu cat de fezabila este ideea. Ati mai vazut/auzit de asa ceva pentru fantana de ciocolata?

Carola89
24.05.2013, 14:03:10
Buna ziua miresicilor! Am si eu o intrebare. Credeti ca daca folosesc o fantana de ciocolata cumparata de mine, da urat? Adica nu as da nici o suma atat de mare pe inchirierea unor servicii pentru aceasta, insa nu vreau nici sa ma fac de ras. Mersi!

allyfllo
24.05.2013, 16:35:58
Caut si eu un furnizor de fantani de cioco. Cineva are idei?

Madalina.Popescu
30.05.2013, 21:28:23
Eu am platit la Restaurant Del Mar Mamaia 25 Lei / persoana pentru fantana de ciocolata

Coryna88
31.05.2013, 21:08:57
Eu am platit la Restaurant Del Mar Mamaia 25 Lei / persoana pentru fantana de ciocolata

25 de lei/persoana?? Mie mi se pare exagerat de mult. Adica daca am 200 de invitati ar veni 5000 ron??? Intr-adevar..nu cunosc preturile..si chiar ma intereseaza, dar......

alekssa
01.06.2013, 10:51:29
pe mine ma costa 7lei de persoana cu fructe incluse

alyangel
04.06.2013, 17:14:10
La restaurantul unde facem noi ne-a spus ca au fantana de ciocolata cu totul inclus(fructe+cioco) la 150 euro.

savadeea08
11.07.2013, 23:32:59
si eu imi doresc una la nunta mea dar sa vad ce firme gasesc

anaid.diana
14.07.2013, 10:16:33
Si eu imi doresc o fantana de ciocolata pentru nunta. Am fost la cateva nunti care aveau si mi-a placut foarte mult. In schimb ma gandisem ca mi-ar placea sa aiba si alte "chestii" in afara de fructe gen croissante, foietaje pentru ca si acestea au un gust foarte bun cand le dai prin ciocolata dar nu stiu cat de fezabila este ideea. Ati mai vazut/auzit de asa ceva pentru fantana de ciocolata?

Eu am vazut numai cu fructe, dar cu foietaj cam ce mai exact ai vrea? Si daca iei croissante trebuie sa iei dalea mini ca daca sunt prea mari nu cred ca se vor atinge multi de ele. Multi se duc la o fanta de ciocolata mai mult din curiozitate.

anaid.diana
14.07.2013, 10:17:50
25 de lei/persoana?? Mie mi se pare exagerat de mult. Adica daca am 200 de invitati ar veni 5000 ron??? Intr-adevar..nu cunosc preturile..si chiar ma intereseaza, dar......

Wow, clar este un pret ce nu se justifica in cazul in care ai vrea sa pui pt 200 de pers. o fanta de ciocolata..:)>-

carmen3105
14.07.2013, 11:14:31
eu am cerut o oferta la o firma..si mi-a zis 700 lei pt toata noaptea + meniul unei fete..care va pazi si servi oamenii ce vor dori ciocolata..Mi se pare aiurea..deci mai caut...

alekssa
14.07.2013, 11:35:24
eu am cerut o oferta la o firma..si mi-a zis 700 lei pt toata noaptea + meniul unei fete..care va pazi si servi oamenii ce vor dori ciocolata..Mi se pare aiurea..deci mai caut...
eu zic ca e un pret foarte bun daca e si cu fructele incluse si depinde si cate persoane ai. Eu una garantez ca mai putin de atat nici nu gasesti

carmen3105
14.07.2013, 11:36:35
eu zic ca e un pret foarte bun daca e si cu fructele incluse si depinde si cate persoane ai. Eu una garantez ca mai putin de atat nici nu gasesti

fara fructe...asta e pretul doar pt fantana de ciocolata...plus, de ce am nevoie de o fata care sa o pazeasca? Asta mi se pare aberant..

alekssa
14.07.2013, 11:42:53
fara fructe...asta e pretul doar pt fantana de ciocolata...plus, de ce am nevoie de o fata care sa o pazeasca? Asta mi se pare aberant..
atunci e scump. pe mine ma costa 7lei de persoana cu tot cu fructe. Si daca as fi vrut doar fructe sculptate ma costa 5lei de persoana. Faza cu fata care sa pazeasca e din cauza de multe ori fantana aia de ciocolata se infunda pentru ca unii o folosesc optim.

carmen3105
14.07.2013, 11:43:55
fructele cumparate de tine si sculptate de ei sau totul de la ei costa 7 lei?

alekssa
14.07.2013, 11:46:56
fructele cumparate de tine si sculptate de ei sau totul de la ei costa 7 lei?
cu totul. fructele lor si fantana lor 7lei de persoana

marinela_apostol_mf
14.07.2013, 19:07:04

Cat???? incredibil de mult. Nu ai cautat inainte! ai fost obligata sa o inchiriezi de la ei?

anaid.diana
15.07.2013, 18:52:07

Va pazi si servi?! mi se pare ciudat si putin vrajeala.Mi se pare mult mai ok sa pui un pret pe intreg pentru toata seara si aia e

Ruxy97
25.09.2013, 13:40:53
Buna,

Stiti cat costa o fantana pentru max 220 pers ?
Ce ciocolata e mai buna? Neaparat belgiana??:-?
Merci mult

GeorgianaTuclea
04.12.2013, 13:21:10
la mine in oras costa 700 de lei 5 ore,iar daca depasesti ce 5 ore platesti in plus.iar de banii acestia iti dau doar fantana si ciocolata,nimic in plus.mie una mi se pare risipa de bani,mai ales ca lucrez ca ospatar si am avut nunti cu fantana...insist fetelor,risipa de bani...;)

Maria_P
05.12.2013, 01:25:05
la mine in oras costa 700 de lei 5 ore,iar daca depasesti ce 5 ore platesti in plus.iar de banii acestia iti dau doar fantana si ciocolata,nimic in plus.mie una mi se pare risipa de bani,mai ales ca lucrez ca ospatar si am avut nunti cu fantana...insist fetelor,risipa de bani...;)

Depinde cum privesti, eu m-am ''bucurat'' de fantanile cu ciocolata de pe la nuntile la care am participat.
Mi una imi place ideea sau daca nu macar un bar cu prajituri .

andrea85
05.12.2013, 22:32:42

Nu e o risipa de bani, arata bine si e foarte gustoasa!

tudoradrian21
07.12.2013, 16:44:16
A cam trecut vremea lor

biva
09.12.2013, 23:28:47
buna - parerea mea este sa renuntati la fanta de ciocolata. cred ca m-as gandii la ea doar daca ar avea alt design.

Punk_Azz
10.12.2013, 18:10:18
Si mie mi se pare ca a cam apus vremea lor, dar fiecare cu gusturile ei. Am participat la un singur eveniment cu fantana din aceasta si nici macar nu eram curioasa sa gust asa ca o sa ma reorientez spre candy bar cel mai probabil..

sweetcriss
10.12.2013, 19:46:18
A cam trecut vremea lor

De ce spui ca a cam trecut vremea lor ?

sweetcriss
10.12.2013, 19:48:10
Si mie mi se pare ca a cam apus vremea lor, dar fiecare cu gusturile ei. Am participat la un singur eveniment cu fantana din aceasta si nici macar nu eram curioasa sa gust asa ca o sa ma reorientez spre candy bar cel mai probabil..

Eu chiar am invitati care nu au incercat niciodata si m-au intrebat . Au fost fericiti cand le-am zis ca o sa am fantana de ciocolata si ceva dulce , zic eu , nu strica :D

sendy11
15.12.2013, 10:46:12

Si eu am aceeasi parere :) Voi face un candy bar elegant si un fuit bar foarte aspectuos si nu cred ca fantana este o alegere fericita , nici nu arata bine nici nu mi se pare buna la gust .

bianca_83_
25.01.2014, 23:48:51
Chestia cu gustul e relativa am nimerit la o nunta o ciocolata delicioasa de nu ma mai saturam de buna ce era ca apoi sa gust la o alta nunta crezand ca este ceea ce stiam si dezamagire: era de-a dreptul nemancabila :-& !!!Concluzia : nu cred ca exista posibilitatea sa stii ce ciocolata se foloseste ca fantana arata la fel si e cam aceeasi peste tot.

FELIPE-Z
31.01.2014, 20:32:39
La noi a fost 2euro/persoana.

iulia_mushata
26.02.2014, 13:28:56
cu totul. fructele lor si fantana lor 7lei de persoana

Poti sa ne dai mai multe detalii ??un nr de tel sau denumirea celor cu fantana???

indy2kro
05.03.2014, 21:49:06
noi am avut fantana de ciocolata. a fost deliciul invitatilor. la restaurantul latin unde am facut ne-au lasat-o toata seara impreuna cu bufet de fructe pentru 150 lei. faceau frigarui de fructe cu ciocolate. nemaipomenit!

mysy87
05.03.2014, 23:03:28
Fetelor eu am primit oferta pentru fantana de ciocolata, 140 cm, fructe si personal 1200 ron..
Voi ce spuneti? Mai trebuie S pun prajituri pe mese?
Eventual as mai putea pune pe langa fructe si niste biscuiti, piscoturi ceva??

sweetdana
01.05.2014, 19:56:09
Fetelor eu am primit oferta pentru fantana de ciocolata, 140 cm, fructe si personal 1200 ron..

Buna. Pt cate ore este fantana?

mirha
01.06.2014, 21:43:27

Nu cred ca mai este nevoie, dat vrei neaparat fantana? acum se poarta candy bar-urile si cred ca este mai de efect!
Zic si eu ;;)

Elenna08
01.06.2014, 21:52:11
a cumparat cineva fantana? eu vreau sa cumpar fantana si fructele,biscuitii etc si le aranjez in platouri pe o masa la intrare, am in jur de 100 de invitati si cred ca o fantana micuta e ok.Am gasit la pret undeva in jur de 100 de lei ,iar ciocolata pt fantana e 200 lei 5 kg, si din cate am auzit am nevoie de 3 - 4 kg la 100 de inviati.. e mai convenabil sa cumpar eu ,mai ales ca imi ramane mie, si una de inchiriat e destul de scupma, min 400 lei..voi ce spuneti?:smile:

miresoiu777
02.06.2014, 12:44:35
nu prea se baga lumea la ciocolata , doar de fantezie

moni_mon_5
02.06.2014, 22:01:38
Personal, fantana de ciocolata mi se pare o cheltuiala inutila, nu prea vad lumea inghesuindu-se la ea...plus ca nu arata chiar atat de tentant:D
Pentru cine vrea un "colt dulce" cred ca un candy bar este mai de efect...acu` sper sa nu va suparati, este doar o opinie.

AndreeaStefan80
18.11.2014, 13:41:16
la mine a avut efect maxim

crismehe
30.12.2014, 19:29:12
pai atat costa...din pacate..:(

da, din pacate, atat costa !

MironaO
03.01.2015, 11:25:13
Initial si noi tot fantana am vrut, dar pana la urma ne-am orientat catre candy bar, este ceva nou si la pret nu este diferenta mare in plus fata de fantana de ciocolata.