PDA

Versiunea completa : Restaurant Salsa Baia Mare

renata_cristina
28.06.2007, 11:08:26
buna miresicilor
stie cineva cum e servirea si mancarea la rest.salsa?
a facut cineva nunta acolo,cum a fost cu stalpii respectivi din sala?
daca aveti ceva poze inafara de cele pe pagina lor de web va rog sa le postati
multumesc anticipat^:)^

ankiss20
28.06.2007, 11:46:31
buna miresicilor
stie cineva cum e servirea si mancarea la rest.salsa?
a facut cineva nunta acolo,cum a fost cu stalpii respectivi din sala?
daca aveti ceva poze inafara de cele pe pagina lor de web va rog sa le postati
multumesc anticipat^:)^
eu am vazut pe aici pe undeva ....
o miresica a fost nasa la salsa acum nu de mult
a postat si poze
e f f frumos
si nu ai mult de impodobit la ea.
rasfoieste pe aici ca gasesti sigur

renata_cristina
28.06.2007, 11:57:20
da
mutumesc mult

ankiss20
28.06.2007, 12:33:40
da
mutumesc mult
ti-ai rezervat muzica?? foto?? video??
chiar daca mai ai un an.....tre sa ii rezervi ...ca vine altu si ti-i ia
parerea mea

renata_cristina
28.06.2007, 13:39:49
muzica vine un prieten de familie si cu video-ul am sa aranjez tot cu cineva cunoscut(sper)
nu sunt in oras si afara si incerc sa le rezolv prin ai mei cumva

mihu
28.06.2007, 13:56:23
Am fost eu la o nunta la salsa si la un revelion....mie sincer mi-a placut...intra cam max 120 pers cred...daca te incadrezi atunci e ok...mancarea mi-a placut, servirea mi-a placut, sala mi-a placut...
am mai pus poze pe aici de la salsa....eventual dupa ce ajung acasa o sa mai pun si cu sala ;-)

renata_cristina
28.06.2007, 14:00:23
multumesc mult
mi-ar fi de mare ajutor,m-am uitat dupa pozele postate pe aici dar nu le-am gasit
cand am deschis primadata pagina am vazut k ar fi cateceva despre sala ,dar dupa ce m-am logat,ghinion nu le-am mai gasit8-}
multumesc

mihu
28.06.2007, 14:06:52
multumesc mult
mi-ar fi de mare ajutor,m-am uitat dupa pozele postate pe aici dar nu le-am gasit
cand am deschis primadata pagina am vazut k ar fi cateceva despre sala ,dar dupa ce m-am logat,ghinion nu le-am mai gasit8-}
multumesc
Cred ca la fantana de ciocolata am pus eu cateva poze :-?
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=3894&page=2 uite ca le-am gasit ;))

ankiss20
28.06.2007, 14:35:17
muzica vine un prieten de familie si cu video-ul am sa aranjez tot cu cineva cunoscut(sper)
nu sunt in oras si afara si incerc sa le rezolv prin ai mei cumva
daca te putem ajuta cumva ....poti apela listinita la noi, cum ne rezolvam noi una alta....dam detalii mai departe.
;-)

renata_cristina
28.06.2007, 14:47:07
multumesc mult fetelor pt [email protected]};- @};-

mihu
28.06.2007, 18:12:52
Am ajuns acasa si am pus cateva poze de la salsa...in prima poza e intrara...la nunta la care am fost, au pus artificii la intratre...

renata_cristina
28.06.2007, 18:17:24
mersi mult de poze,nu e urata sala dar parca alea aia catre sala ma cam impunge la ochi,dar sa trecem cu vederea

christianapop
13.07.2007, 19:17:58
sal
si eu fac nunta la Salsa peste o luna. Incap 200 de persoane, nu 120. Au aer conditionat si cuiere, in plus o terasa super jumatate acoperita cu vita de vie si jumatate cu lemn, bancute frumoase afara. Este mult spatiu si nu te inghesuiesti sa incapi pe ringul de dans. Sapt. viitoare ma duc acolo si voi face niste poze pe care o sa le postez ca sa le vezi. Te pot ajuta si cu alte informatii dupa ce vorbesc cu doamna de acolo.
Eu cred ca ai facut o alegere foarte buna in ceea ce priveste localul. Nu vei regreta.
pa

renata_cristina
13.07.2007, 19:27:58
sal
si eu fac nunta la Salsa peste o luna. Incap 200 de persoane, nu 120. Au aer conditionat si cuiere, in plus o terasa super jumatate acoperita cu vita de vie si jumatate cu lemn, bancute frumoase afara. Este mult spatiu si nu te inghesuiesti sa incapi pe ringul de dans. Sapt. viitoare ma duc acolo si voi face niste poze pe care o sa le postez ca sa le vezi. Te pot ajuta si cu alte informatii dupa ce vorbesc cu doamna de acolo.
Eu cred ca ai facut o alegere foarte buna in ceea ce priveste localul. Nu vei regreta.
pa
multumesc mult de tot esti o draguta
da mi-ar fi de ajutor cateva informatii in plus
multumesc inca o data si iti doresc spor la pregatiri

Allyna
03.08.2007, 22:16:24
Buna!
Sunt si eu o viitoare miresica, deja "buimaca" la gandul pregatirilor care ma asteapta. :-s Inca e devreme (nunta va fii in septembrie 2009), dar vreau ca totul sa fie planificat in cel mai mic detaliu si cat de bine posibil.. Asadar, restaurantul...Am auzit de Salsa, insa nu am vazut personal cum e. Daca aveti poze cele care ati facut nunta acolo o sa va rog sa le puneti pe site. Totodata daca aveti recomandari (sa nu fie extrem de scump, dar dragut si primitor)..tot cu poze pls.
Va multumesc mult!

mihu
04.08.2007, 11:32:21
Buna!
Sunt si eu o viitoare miresica, deja "buimaca" la gandul pregatirilor care ma asteapta. :-s Inca e devreme (nunta va fii in septembrie 2009), dar vreau ca totul sa fie planificat in cel mai mic detaliu si cat de bine posibil.. Asadar, restaurantul...Am auzit de Salsa, insa nu am vazut personal cum e. Daca aveti poze cele care ati facut nunta acolo o sa va rog sa le puneti pe site. Totodata daca aveti recomandari (sa nu fie extrem de scump, dar dragut si primitor)..tot cu poze pls.
Va multumesc mult!
Am pus eu poze mai sus...uita-te putin...mie mi se pare foarte fain...ai putea sa mergi sa si vezi...numai ca acum sunt in concediu....
Incearca dupa ce trece postul ;-)

Allyna
04.08.2007, 11:56:53
Am pus eu poze mai sus...uita-te putin...mie mi se pare foarte fain...ai putea sa mergi sa si vezi...numai ca acum sunt in concediu....
Incearca dupa ce trece postul ;-)

O sa trec pe acolo cu siguranta sa vad exact despre ce e vorba! Momentan e mai greu, eu fiind in Cluj la practica (sunt studenta aici:-" )
Iti multumesc pt poze!

claupop99
07.08.2007, 06:02:39
eu am avut pe 15 iulie la salsa nunta si am sa va pun poze

christianapop
10.08.2007, 13:46:54
sal claudia
sper ca nu te superi, dar m-am uitat la pozele tale de pe picasa si da-mi voie sa iti spun doar atat: AI FOST SUPER! AI ARATAT SUPERB! CRED CA AI AVUT O NUNTA DE VIS dupa cate se vede ca erai foarte fericita in toate pozele. m-am uitat de curioasa pt ca si eu am nunta sapt viitoare tot acolo si vroiam sa vad cum ti-ai aranjat sala. ai putea te rog sa imi spui cine ti-a facut tortul, dar mai ales sa imi trimiti cateva poze pe mail ca imi place foarte mult aspectul lui exterior si as vrea si eu ceva asemanator, te rog. mailul meu este : [email protected]
Mersi mult de tot!
Felicitari si casa de piatra!

christianapop
10.08.2007, 13:48:16
se vede ca mi-au sters mailul dar te tog sa le postezi daca poti aici.
mersi mult.

christianapop
10.08.2007, 13:50:20
O sa trec pe acolo cu siguranta sa vad exact despre ce e vorba! Momentan e mai greu, eu fiind in Cluj la practica (sunt studenta aici:-" )
Iti multumesc pt poze!

sal
si eu iti pot da informatii daca vrei ca am nunta sapt viitoare si daca pozele claudiei nu te-au lamurit ca salsa este un restaurant super - pozele mele sper sa te convinga. nu le voi pune decat dupa nunta, daca nu este prea tarziu.
pa

claupop99
10.08.2007, 17:58:08
sal claudia
sper ca nu te superi, dar m-am uitat la pozele tale de pe picasa si da-mi voie sa iti spun doar atat: AI FOST SUPER! AI ARATAT SUPERB! CRED CA AI AVUT O NUNTA DE VIS dupa cate se vede ca erai foarte fericita in toate pozele. m-am uitat de curioasa pt ca si eu am nunta sapt viitoare tot acolo si vroiam sa vad cum ti-ai aranjat sala. ai putea te rog sa imi spui cine ti-a facut tortul, dar mai ales sa imi trimiti cateva poze pe mail ca imi place foarte mult aspectul lui exterior si as vrea si eu ceva asemanator, te rog. mailul meu este : [email protected]
Mersi mult de tot!
Felicitari si casa de piatra!
merci din nou ca ti-am scris si pe off topic, vezi ca te-am bagat pe messenger sa vb daca vrei ca e mai ushor ca se vede totushi email-ul tau aici cand i-am dat sa-ti raspund;))

Allyna
14.08.2007, 10:24:21
sal
si eu iti pot da informatii daca vrei ca am nunta sapt viitoare si daca pozele claudiei nu te-au lamurit ca salsa este un restaurant super - pozele mele sper sa te convinga. nu le voi pune decat dupa nunta, daca nu este prea tarziu.
pa

Nu e tarziu bineinteles!
Multumesc mult...astept cu nerabdare:-w :))
Iti doresc toate cele bune si distractie pe cinste!>:D<

Tzitzi_mic
29.03.2008, 20:12:50
Eu am de mers la o nunta la Salsa in mai si as vrea sa stiu cam cat costa un meniu pe acolo. Dak ma puteti ajuta careva care stie..^:)^

renata_cristina
29.03.2008, 22:44:03
Eu am de mers la o nunta la Salsa in mai si as vrea sa stiu cam cat costa un meniu pe acolo. Dak ma puteti ajuta careva care stie..^:)^
anul trecut era intre 70ron si 75ron,ma gandesc k anul acesta au crescut preturile cam cu 10-15 ron

Allyna
30.03.2008, 16:40:57

Eu am fost luna trecuta sa ma interesez de local pentru 2009 si imi spunea administratoarea ca va ajunge meniul la max 1 mil. Deci anul acesta sa tot fie pe la 80-90 ron...

Tzitzi_mic
31.03.2008, 18:41:53
Eu am fost luna trecuta sa ma interesez de local pentru 2009 si imi spunea administratoarea ca va ajunge meniul la max 1 mil. Deci anul acesta sa tot fie pe la 80-90 ron...
Si ce va lasa sa duceti de acasa? Sau ce anume e inclus in pret?

Allyna
01.04.2008, 22:29:57
Si ce va lasa sa duceti de acasa? Sau ce anume e inclus in pret?

Asta nu mai stiu ca nu am intrat in asemenea detalii pentru ca eram in perioada de cautari. Oricum nu aveau liber exact pe data pe care ne-o doream, asa ca ne-am reorientat. Stiu sigur ca bautura e pe cont propriu, deci doar meniul propriu zis intra in suma.

renata_cristina
01.04.2008, 23:23:11
da, doar meniul intra in suma
cel putin asa retin si eu k hartia cu meniurile e la ai mei:D

Tzitzi_mic
08.05.2008, 20:00:49
Cum e pe acolo in restaurantul Salsa? Frig,cald? Cum sunt conditiile? Eu trebuie sa particip acolo la o nunta in 17mai,anul asta(2008), insarcinata fiind, sa merg si sa si raman peste noapte pe acolo(nunta e de noapte). Cat ar fi ceva cazare in caz ca mirii nu asigura nimic?8-|

mihu
08.05.2008, 20:30:14
Cum e pe acolo in restaurantul Salsa? Frig,cald? Cum sunt conditiile? Eu trebuie sa particip acolo la o nunta in 17mai,anul asta(2008), insarcinata fiind, sa merg si sa si raman peste noapte pe acolo(nunta e de noapte). Cat ar fi ceva cazare in caz ca mirii nu asigura nimic?8-|
In restaurant e bine, dar vremea pe aici e tare capricioasa...cand ploua, cand e soare, cand e frig :D Poate ar fi bine sa ai ceva pe spate. Dar in restaurant nu cred ca o sa iti fie frig.

negreancuta
06.09.2008, 16:57:28
Hi,
Eu zic ca Salsa este un restaurant dragut niste priteni de ai mei au avut nunta acolo , servire foarte buna , mancare buna si sala arata bine si ai o multime de posibiliatii sa o impodobesti

Ama81
16.09.2009, 09:13:50
Hello,

Vin si eu cu actualizari despre Salsa. Am avut nunta acolo anul acesta. E foarte frumos, mancarea e foarte buna, ai mai multe meniuri din care poti sa alegi si domnii de acolo sunt foarte de treaba, te ajuta cu orice. Daca sunt pana in 180 de persoane e bine, este loc destul pentru dans. Daca e caldut afara se poate folosi si terasa. Pun si niste poze sa vedeti...

Noni23
06.01.2010, 15:28:29
Atentie la Restaurantul Moara Veche, Sacalasani! Totul e facut in bataie de joc in aceasta pensiune: Mancarea foarte prost facuta. Serviciile sunt in bataie de joc. Camerele foarte mici si urate, unele chiar fara baie in camera. Fara caldura si apa calda. Mare teapa. Aveti grija!

litlangel
06.01.2010, 16:46:02
Atentie la Restaurantul Moara Veche, Sacalasani! Totul e facut in bataie de joc in aceasta pensiune: Mancarea foarte prost facuta. Serviciile sunt in bataie de joc. Camerele foarte mici si urate, unele chiar fara baie in camera. Fara caldura si apa calda. Mare teapa. Aveti grija!
numai pt asta te-ai logat pe acest forum? si mai e si primul tau mesaj...
eu sincer nu am fost niciodata acolo..... dar am auzit lucruri bune... se poate ca intre timp sa nu mai fie la fel de ok...

zavadana
11.02.2010, 10:17:41
incerc sa atasez niste poze de la salsa, le-am facut inainte de o nunta.
eu mor dupa decoratia cu auriu:D

cherrydream
11.02.2010, 10:20:56
arata foarte bine auriul asta!!!

zavadana
11.02.2010, 10:22:35
arata foarte bine auriul asta!!!
si eu sunt foarte incantata...dar nu mai reusesc sa atasez inca cateva.

violena
11.02.2010, 10:30:31
e foarte fain auriul... merge bine cu sala... si pe mine ma obliga sala de la medio sa merg pe astfel de nuante avand in vedere ca e zugravita in galben... o sa vad ce se poate combina...

foarte fain Salsa

si eu sunt foarte incantata...dar nu mai reusesc sa atasez inca cateva.

catharsis
11.02.2010, 10:41:48
Foarte bine arata, imi place! Si pot sa zic ca si servirea si mancarea sunt foarte bune..am fost la cateva nunti acolo si au iesit minunat:)>-

zavadana
11.02.2010, 11:10:13
alte poze....sper sa mearga

catharsis
11.02.2010, 11:23:22
alte poze....sper sa mearga
Ce-mi plac cum arata si draperiile alea la geamuri. Ft frumos:)

zavadana
11.02.2010, 11:33:00
Ce-mi plac cum arata si draperiile alea la geamuri. Ft frumos:)
acuma vreau sa studiez si eu pozele mai in detalii, nici macar nu stiu ce culoare este zugraveala pe pereti:D, draperiile de care zici....rusine sa imi fie.

zavadana
11.02.2010, 11:35:00
ati observat fultuii de pe masa mirilor? tot de aici am ramas cuplata si fluturii:D

nina_nina
02.03.2010, 13:10:45
fetelor stiti ca trebuia sa va comunic ceva in legatura cu restaurantul europa....am fost sa ma interesez cam cata bautura ne-ar trebuia mi-a socotit d-nul pasca pe gramaj.. si stiti voi oferta aia cu 30 lei de persoana si include bautura la discretie si si fantana de ciocolata stiti ceva?????NU MERITA!!!am facut un calcul si nu merita ....am mai intrebat de aranjamente si mi s-a zic ca doar jusele pe scaun si pe mese intra in arnajament.cele florale trebuie cumparate de noi.isr surpriza nunta va fi de zi.....cam atat am intrebat..urmeaza sa intru'saptamana asta sa vorbim mai multe.La targu de nunti ati fost???va pup pe toate ;;)

carmen_dea66
24.05.2010, 10:18:14
buna ma numesc Andreea si voi avea nunta la Salsa pe 28 aug. ,as avea niste intrebari despre sala si despre pozele puse mai sus de voi . M-ar interesa daca aranjamentul a fost facut de o firma sau de cei de la restaurant .Daca de o firma daca imi puteti spune cum se num.si daca aveti vreun numar de tel., mi-au placut f mult pozele,si as vrea ca si la nunta noastra sa fie asa ,va pup si ms anticipat:*:*:

lore_vasc
25.05.2010, 01:26:12
buna ma numesc Andreea si voi avea nunta la Salsa pe 28 aug. ,as avea niste intrebari despre sala si despre pozele puse mai sus de voi . M-ar interesa daca aranjamentul a fost facut de o firma sau de cei de la restaurant .Daca de o firma daca imi puteti spune cum se num.si daca aveti vreun numar de tel., mi-au placut f mult pozele,si as vrea ca si la nunta noastra sa fie asa ,va pup si ms anticipat:*:*:
Bine ai venit pe forum!:*Cum stai pana acum cu pregatirile?Daca vrei sa ne raspunzi sa intrii pe OFF topic de Bm:)

zavadana
25.05.2010, 09:07:03
salut
nu stiu de cine a fost facut aranjamentul, dar si eu fac nunta la salsa si am vb cu tipa care imi decoreaza si i-am aratat pozele si i-am zis ca asa vreau si eu...si a zis ca se poate.
numai husele cred ca sunt de la restaurant....si eu m-am indragostit de modul in care e aranjata sala in poze.

carmen_dea66
25.05.2010, 14:52:11
din pacate nu stau prea bine cu pregatirile pt nu stam in baia mare suntem plecati si vom ajunge doar cu 3 sapt inainte de nunta din fericire ma mai ajuta mama si nasa sper sa fie bine pana la final[-o<

carmen_dea66
25.05.2010, 14:59:06
daca mi-ai putea trim te rog pe privat un nr de tel a firmei sau pers cu care vei aranja sala m-ai ajuta f mult.ms

lavinia_t
19.06.2010, 20:17:40

buna si eu sunt noua pe aici pe forum:D si am observat ca faci nunta dupa mine cu o saptamana si si eu o fac la salsa. sa sti ca eu am fost saptamana asta sa vad de husa ce culori au ca sa pot sa vorbesc si cu aranjamentul floral... eu nu pot sa iti spun mare lucru despre salsa ca eu nu am fost la nici o nunta acolo, numai de la cei cunoscuti ce mi-au mai zis, ca e tare buna mancarea si ca sunt tare de omenie cei de acolo.

lore_vasc
22.06.2010, 19:59:30
din pacate nu stau prea bine cu pregatirile pt nu stam in baia mare suntem plecati si vom ajunge doar cu 3 sapt inainte de nunta din fericire ma mai ajuta mama si nasa sper sa fie bine pana la final[-o<
Citeste toate topicurile de Bm ca o sa te ajute foarte mult in organizarea nuntii si intreaba fetele orice ca te vor ajuta cu mare placere;-)Si eu mi-am organizat mai mult nunta la distanta dar a iesit cum am vrut noi:)Intra aici ca scrie despre decoratiuni:http://www.miresici.ro/showthread.php?t=3210&page=42

happy.alexandra
30.10.2012, 11:53:11
Ma trezesc si eu cam tarziu. Am avut nunta anul asta la restaurantul Salsa. Totul a fost perfect, mancarea suuper. O singura problema: Pe la ora 10 s-a luat curentul :)) si am ramas fara curent cam o ora :((

BiancaMateut
05.02.2013, 08:21:53
Si eu fac anul viitor tot la salsa,sper sa nu am probleme,imi pare rau pt faza de la tine de la nunta cu curentul....:(

Roxana18Radu
07.02.2013, 18:28:14
Si eu fac anul viitor tot la salsa,sper sa nu am probleme,imi pare rau pt faza de la tine de la nunta cu curentul....:(

Am fost invitata in septembrie 2012 la o nunta la Salsa. Mancarea a fost buna, mai ales ruladele de la aperitiv:-p. Ciorbita taraneasca a fost reusita. Restul felurilor nu le-am mai putut manca. Sala a aratat bine, iar doamna care ne-a servit a fost amabila si atenta la detalii.
Spor la pregatiri

BiancaMateut
08.02.2013, 08:41:25
Am fost invitata in septembrie 2012 la o nunta la Salsa. Mancarea a fost buna, mai ales ruladele de la aperitiv:-p. Ciorbita taraneasca a fost reusita. Restul felurilor nu le-am mai putut manca. Sala a aratat bine, iar doamna care ne-a servit a fost amabila si atenta la detalii.
Spor la pregatiri

Multumesc,tocmai de asta am si ales salsa pentru ca mi-a fost recomandat pt amabilitatea patronilor si pentru mancarea buna si din cate am discutat cu patroni par oameni de omenie,sper sa iasa totul asa cum de dorim:D

BiancaMateut
22.08.2013, 13:15:57
Buna,a fost cineva recent la nunta la salsa?as dori sa aud niste pareri recente despre restaurant...