PDA

Versiunea completa : croitoreasa in bucuresti

pavaly
04.06.2007, 11:28:18
fetelor pls help! am si eu nevoie de o croitoreasa buna in bucuresti sau un atelier de croitorie unde sa se miste repede...trebuie sa imi fac o rochita pana la sfarsitul lunii si sunt disperata...:(

ANDREUTZA23
04.06.2007, 13:42:11
buna daca te ajuta cu ceva raspunsul meu te pot trimite la casa de moda adelline care e langa magazinul Cocor si ori gasesti gata facuta (daca ti se potrivesc modelele de acolo)daca nu ...ti-o pot face destul de repede cred ca si in 2 saptamani poate fi gata.....doamna de acolo e super dragutza si te poate ajuta dar nu te duce sambata ca e foarte aglomerat parerea mea ori luni (eu atunci am fost ...la ora 10 ca atunci deschide....si nu era nimeni )bine eu m-am hotarat destul de repede am vazut si am comandat caci cea pe care am probat-o nu mi se potrivea corsetul.Succes .....in speranta ca te-am putut ajuta ;;)

pavaly
04.06.2007, 13:51:37
buna, cred ca am uitat sa specific ca am nevoie pt o rochie de seara nu de mireasa, rochia de mireasa o am deja dar am nevoie de o rochie de seara pt o nunta la care tocmai am fost invitata si care e la inceputul lui iulie, am fost prin magazine dar nu am gasit nimic care sa imi placa si am vazut intr-o revista un model frumos...de asta as avea nevoie de o croitoreasa buna, sa o poate realiza...

verra
21.06.2007, 13:48:23
buna fetelor
va rog sa ma ajutati intr-o mare problema...am nevoie de o croitoreasa buna din Bucuresti care sa-mi faca o rochie de pe o poza
va rog sa ma ajutati....
va pup

eva
26.06.2007, 03:46:57
Ce frumoase sant rochiile.
Ma alatur si eu cautarilor.

ALEX21A
28.06.2007, 22:43:02
feteleor,croitoreasa mea are niste pb.......am nevoie de o croitoreasa dibace,care lucr frumos,ingrijit,ATENT,la preturi ok.............am nevoie pt retusuri,lucr obisnuite>> de scurtat o fusta,un pantalon,de largit ceva,de modificat una alta............

ps>> dc mai e si in zona obor,dristor,titan........sau pe aici ,ar fi minunat!!

eva
29.06.2007, 01:18:37
Aputea sa iti dau email-ul unei croitorese, dar nu stiu cum lucreza, pt ca inca nu am cusut nimic la ea.

tallbeauty
02.08.2007, 21:42:12
Ce frumoase sant rochiile.
Ma alatur si eu cautarilor.
Draguto.n-ai gasit croitoreasa in Bucuresti? Si eu am disperata nevoie de una...sau mai multe!

roxi_ioan
16.08.2007, 11:40:27
buna fetelor
va rog sa ma ajutati intr-o mare problema...am nevoie de o croitoreasa buna din Bucuresti care sa-mi faca o rochie de pe o poza
va rog sa ma ajutati....
va pup
Te pot ajuta sigur.... dar nu as vrea sa mi se restrictioneze accesul la site...Roxi

adriana30ms
16.08.2007, 13:32:29
Te pot ajuta sigur.... dar nu as vrea sa mi se restrictioneze accesul la site...Roxi

Buna! Te rog mult, daca stii o croitoreasa buna, ai putea sa-mi trimiti PM cu numarul ei de telefon si adresa? Multumesc!^:)^

Paideea
16.08.2007, 13:55:56
Eu mi-am facut rochia de mireasa la un atelier de croitorie care nu este celebru, dar a iesit ceva super, dupa parerea mea umila, desigur. M-am dus la stilista care are atelierul cu un desen, nu cu o poza, si a iesit exact cum imi inchipuiam eu ca va iesi. Nu as vrea sa se considere ca fac reclama, mascata sau nu, asa ca daca va intereseaza mai multe detalii, astept mesaj privat. Poze nu am cu rochia mea, pentru ca am dus-o la mama, in alta localitate, dar voi avea cel mai tarziu dupa 15 septembrie, cand e nunta mea.

adriana30ms
23.08.2007, 13:46:35
Eu mi-am facut rochia de mireasa la un atelier de croitorie care nu este celebru, dar a iesit ceva super, dupa parerea mea umila, desigur. M-am dus la stilista care are atelierul cu un desen, nu cu o poza, si a iesit exact cum imi inchipuiam eu ca va iesi. Nu as vrea sa se considere ca fac reclama, mascata sau nu, asa ca daca va intereseaza mai multe detalii, astept mesaj privat. Poze nu am cu rochia mea, pentru ca am dus-o la mama, in alta localitate, dar voi avea cel mai tarziu dupa 15 septembrie, cand e nunta mea.

Buna, Paideea! Multumesc tare mult pentru [email protected]};-

alexandra1107
28.08.2007, 16:47:06
Buna fetelor!
Am si eu nevoie de o croitoreasa, la fel ca si voi, care sa poata lucra si cu tafta...ca e mai pretentioasa. Visez la o rochie simpla din tafta verde...si nunta la care merg e pe 22 septembrie.
Ma puteti ajuta cu un numar de telefon ?
Va multumesc mult de tot!
Alexandra

mada
30.08.2007, 16:04:39
Buna!
Eu imi fac rochia la o croitoreasa din militari. Si rochita de cununie tot ea mi-a facut-o. I-am dus poza si a iesit la fel. Are si preturi destul de bune si lucreaza repede si bine. Eu sunt multumita de ea.

j_ulli_a
13.09.2007, 20:30:09
am nevoie de o croitoreasa sa imi faca si mie rochita de nasa...si nu am gasit niciuna.imi este frica sa ma duc oriunde pentru ca nu stiu cum lucreaza.am avut o croitoreasa care trebuia sa imi faca o rochie si pe care am luat-o cu mult timp dupe evenimentul la care trebuia sa ma duc...a trebuit sa ma imbrac cu ce aveam acasa

veverix
28.02.2008, 11:49:48
buna mada!
imi poti da, pe privat, te rog nr de tel al croitoresei din militari?
(de care zici ca esti multumita)
vreau bretelute la rochia de mireasa iar cele de la salonul de unde am cumparat-o nu mi le-au reusit deloc:( :( le-am refuzat de 3 ori si tot nu plac cum au iesit:(
multumesc

mada
28.02.2008, 15:54:27
buna mada!
imi poti da, pe privat, te rog nr de tel al croitoresei din militari?
(de care zici ca esti multumita)
vreau bretelute la rochia de mireasa iar cele de la salonul de unde am cumparat-o nu mi le-au reusit deloc:( :( le-am refuzat de 3 ori si tot nu plac cum au iesit:(
multumesc

Ti-am trimis P.M.

veverix
02.03.2008, 07:23:25
Ti-am trimis P.M.

multumesc mult >:D<
am vb cu dna la tel merg sapt viitoare

Pupica
02.03.2008, 17:07:51
Fetelor, caut si eu o croitoreasa in Drumul Taberei sau prin imprejurimi...nu ma trimiteti insa in berceni, balta alba sau mai stiu eu unde.
Am deja rochita dar trebuie scurtata si cred ca si stramtata la sfarsitullui martie. Ceva sugestii?
Pupice!

mada
03.03.2008, 13:21:08
Fetelor, caut si eu o croitoreasa in Drumul Taberei sau prin imprejurimi...nu ma trimiteti insa in berceni, balta alba sau mai stiu eu unde.
Am deja rochita dar trebuie scurtata si cred ca si stramtata la sfarsitullui martie. Ceva sugestii?
Pupice!

In Militari e ok?

Pupica
03.03.2008, 21:58:56
Da, daca e o croitoreasa buna si nu super scumpa si mai este libera in ultima saptamana din martie...poate prima din aprilie...

unicka
04.03.2008, 08:18:26
In Militari e ok?
Poti sa imi trimiti si mie PM cu datele croitoresei?Raman datoare,eu stau prin militari-dr taberei.

mada
05.03.2008, 14:33:35
Fetelor stie careva cat costa un metru de material creponat din acela pt lenjeriide pat?

bucur_adriana
12.03.2008, 13:27:57
vreau si eu te rog numarul croitoresei......merci mult

mada
12.03.2008, 16:25:52
vreau si eu te rog numarul croitoresei......merci mult

Ti-am timis P.M.

Gabryela
18.03.2008, 09:45:02
Buna fetelor

Nunta mea a trecut, a fost anul trecut pe 5 mai si acum a venit randul sa merg si eu ca invitata la prietenii mei care fac acest pas anul acesta. Nu sunt multi decat 5 perechi :), nici nu vreau sa ma gandesc. Si cum vreau sa merg intr-o rochita de seara am fost sa caut in oras, o rochita verde(asta e cand imi casuna ceva) si simpla, lunga cu o crapatura pe un picior. Modelul il am in cap dar in oras nu am gasit si am fost la o casa de moda care mi-a cerut o gramada de bani sa imi faca. Stiti voi cumva o croitoreasa buna care sa fie in Bucuresti, dar nu Iin Panteliom caci eu stau in Drumul Taberei si mi-ar lua 2 zile sa ajung acolo datorita traficului.
Astept raspunsuri daca puteti intinde o mana de ajutor :P.

j_ulli_a
19.03.2008, 21:37:24
Buna fetelor

Nunta mea a trecut, a fost anul trecut pe 5 mai si acum a venit randul sa merg si eu ca invitata la prietenii mei care fac acest pas anul acesta. Nu sunt multi decat 5 perechi :), nici nu vreau sa ma gandesc. Si cum vreau sa merg intr-o rochita de seara am fost sa caut in oras, o rochita verde(asta e cand imi casuna ceva) si simpla, lunga cu o crapatura pe un picior. Modelul il am in cap dar in oras nu am gasit si am fost la o casa de moda care mi-a cerut o gramada de bani sa imi faca. Stiti voi cumva o croitoreasa buna care sa fie in Bucuresti, dar nu Iin Panteliom caci eu stau in Drumul Taberei si mi-ar lua 2 zile sa ajung acolo datorita traficului.

Din pacate nu stiu nici o croitoreasa,dar iti pot spune unde te poti duce sa cauti.Este un magazin aproapte de obor,pe stefan cel mare aproape de intersectia cu lizeanu.Au niste rochii superbe iar preturile nu sunt deloc mari.Iti zic sigur ca este imposibil sa nu gasesti o rochie acolo,care sa iti plac.In plus de asta au toate culorile de rochii.

Gabryela
25.03.2008, 08:52:52
Buna

AM fost dar preturile mi se par cam piperate si nici rochitele nu sunt pe gustul meu. Eu vreau ceva simplu si elegant ce aveau ei acolo era plin de briz-brizuri, margeluse si alte aplicatii?

Chiar nimeni nu isi mai face o rochie la croitoreasa?

mada
25.03.2008, 16:12:18
Croitoreasa in Militari. Doamna Nina o cheama si face rochii dragute cu bani putini. Iti trimit pe privat detalii.

simonaradu
03.04.2008, 12:46:59
Buna!
Eu imi fac rochia la o croitoreasa din militari. Si rochita de cununie tot ea mi-a facut-o. I-am dus poza si a iesit la fel. Are si preturi destul de bune si lucreaza repede si bine. Eu sunt multumita de ea.

Buna, Mada!

te rog ajuta-ma si pe mine cu numarul de telefon al croitoresei tale din Militari! Sunt o graviduta disperatacare are o invitatie la nunta pe 17 Mai#-o

Bea24
03.04.2008, 17:42:49
Buna fetelor

Buna!Eu stiu o croitoreasa foarte buna dar,din pacate,sta in Titan(langa supermarket-ul Auchan):).Lucreaza foarte bine.Chiar si rochii de mireasa.

j_ulli_a
03.04.2008, 18:08:49
Buna!Eu stiu o croitoreasa foarte buna dar,din pacate,sta in Titan(langa supermarket-ul Auchan):).Lucreaza foarte bine.Chiar si rochii de mireasa.
Buna,pe mine ma intereseaza.imi poti lasa te rog datele ei de contact pe PM?

Bea24
04.04.2008, 01:19:16
Buna,pe mine ma intereseaza.imi poti lasa te rog datele ei de contact pe PM?

Nr.de telefon nu am ptr.ca nu mi-a trebuit; sta in bloc cu mama mea, asa ca intelegi de ce nu aveam nevoie de nr.de tel. Dar daca te intereseaza am sa ii cer nr. si am sa ti-l trimit prin PM. Si inca ceva:este croitoreasa de lux.

Rochita mea este de vanzare.Poze in album.

mada
04.04.2008, 11:04:34
Buna, Mada!

te rog ajuta-ma si pe mine cu numarul de telefon al croitoresei tale din Militari! Sunt o graviduta disperatacare are o invitatie la nunta pe 17 Mai#-o

Ti-am trimis P.M.

simonaradu
04.04.2008, 15:57:44
Buna!

Multumesc mult, Mada! Sper sa fie totul bine, ca ma maresc pe zi ce trece :O

anamariav
15.04.2008, 13:14:22
Buna fetelor, sunt noua pe site. Voi fi nasa in mai, abia am aflat. Vreau si eu un nr de telefon sau mailul unei croitorese bune. Eu nu pot inca trimite mesaje private, astept de la voi.
Va rog mult.
Toate maxime!

TantiAglaia
15.04.2008, 16:17:20
Ti-am trimis P.M.
Trimite-mi si mie numarul croitoresei, te rog! Nu pot inca sa trimit PM!

TantiAglaia
16.04.2008, 20:23:41
Am primit, iti multumesc mult!

dia_mit
13.05.2008, 12:22:39

buna !

am si eu nevoie te rog multe de numarul unei croitorese ! poti sa imi trimiti te rog datele ei pe PM ?

mulutmesc muulttt^:)^

dia_mit
13.05.2008, 12:24:25
Buna!

buna mada!

trimite-mi si mie PM te rog mult [-o<cu numarul de telefon al croitoresei tale (si numele)

am nevoie urgent de o croitoreasa pentru o rokita de nunta!!

mersi mult de tot ^:)^

mada
13.05.2008, 14:37:07
buna mada!

trimite-mi si mie PM te rog mult [-o<cu numarul de telefon al croitoresei tale (si numele)

am nevoie urgent de o croitoreasa pentru o rokita de nunta!!

mersi mult de tot ^:)^

Ti-am trimis P.M.

annie_banks
14.05.2008, 00:41:23
prin sectoarele 1 sau 2 stiti pe cineva? deocamdata am nevoie pentru cateva retusuri, mai incolo poate pentru rochii intregi :)

dia_mit
14.05.2008, 09:46:42
Ti-am trimis P.M.

Am primit. Azi o sun\:D/

multumesc mult mada >:D<

dia_mit
14.05.2008, 09:50:43
Ti-am trimis P.M.

am uitat de ametita ce sunt :gen_07:

poti sa imi zici si mie pe forum, sau daca nu pe PM cam cat ti-a luat tie pentru o rochie? Stiu ca difera pretul de la rokie la rokie insa m-ar interesa estimativ...

Te intreb pentru ca am primit ieri raspuns de la un atelier de croitorie - le-am trimis 3 modele de rokii pe care vreau sa le fac- si mi-au dat niste preturi :((

1500 ron pentru o rokie!!!! :madlaugh:

astept raspunsul tau.

merci mult >:D<

mada
16.05.2008, 11:33:39
am uitat de ametita ce sunt :gen_07:

poti sa imi zici si mie pe forum, sau daca nu pe PM cam cat ti-a luat tie pentru o rochie? Stiu ca difera pretul de la rokie la rokie insa m-ar interesa estimativ...

Te intreb pentru ca am primit ieri raspuns de la un atelier de croitorie - le-am trimis 3 modele de rokii pe care vreau sa le fac- si mi-au dat niste preturi :((

1500 ron pentru o rokie!!!! :madlaugh:

astept raspunsul tau.

merci mult >:D<

Mie anul trecut pt o rochita de cununie (o rochie de voal simpla) mi-a luat 80 de lei (800 de mii vechi). Dar pt rochii de ocazie anul trecut lua cam 1 mil .... 1 mil si jumatate. In functie de complexitatea modelului si mai ales de dantela (daca avea de cusut mai mult).

Gabryela
19.05.2008, 08:06:10
Si ce presupune asta, adica de lux? Cam ce preturi? Adica peste 10 milioane mana de lucru? :(

ghanii
20.05.2008, 01:32:53
buna seara tuturor!
Eu ma duc la o nunta la sfarsitul lui iunie si tare as vrea sa-mi fac o rochie...mi-am luat si material, dar caut o croitoreasa buna (si eventual care sa aiba modele/idei) si rabdare.... sub 200 lei mi se pare fantastic, exista asa ceva?? eu am auzit niste preturi de ma lasasem de idee...
Va rog eu frumos sa-mi dati niste numere de telefon din bucuresti pe P.M....[-o<[-o<o:-) eventual mai central/pe langa o gura de metrou...dar e optional, o croitoreasa buna si nu foarte scumpa sa fie!
Multumesc mult mult de tot !!!:*

mada
20.05.2008, 11:03:29
buna seara tuturor!
Eu ma duc la o nunta la sfarsitul lui iunie si tare as vrea sa-mi fac o rochie...mi-am luat si material, dar caut o croitoreasa buna (si eventual care sa aiba modele/idei) si rabdare.... sub 200 lei mi se pare fantastic, exista asa ceva?? eu am auzit niste preturi de ma lasasem de idee...
Va rog eu frumos sa-mi dati niste numere de telefon din bucuresti pe P.M....[-o<[-o<o:-) eventual mai central/pe langa o gura de metrou...dar e optional, o croitoreasa buna si nu foarte scumpa sa fie!
Multumesc mult mult de tot !!!:*

Vrei sa iti cumperi casa???

Bea24
26.05.2008, 22:39:41
Si ce presupune asta, adica de lux? Cam ce preturi? Adica peste 10 milioane mana de lucru? :(

Nici chiar asa!

addictyv3
26.05.2008, 23:23:31
dar..? ce sa intelegem din "croitoreasa de lux"? :)
pe mine m-ar interesa,pt ca stau in zona...dar nu as vrea sa fie f scumpa..

de ex...fosta mea croitoreasa,lucra foarte bine,dar incepuse sa ceara niste preturi :O mi-a cerut pt o rochita din brocart..simpla,dreapta,pana la genunchi..cu 2 bretelute...3 mil,pret care mi se pare f mare,pt cum este rochia.

Bea24
31.05.2008, 13:54:31
dar..? ce sa intelegem din "croitoreasa de lux"? :)
pe mine m-ar interesa,pt ca stau in zona...dar nu as vrea sa fie f scumpa..

de ex...fosta mea croitoreasa,lucra foarte bine,dar incepuse sa ceara niste preturi :O mi-a cerut pt o rochita din brocart..simpla,dreapta,pana la genunchi..cu 2 bretelute...3 mil,pret care mi se pare f mare,pt cum este rochia.

sincer,nu stiu cat ti-ar cere ptr.o astfel de rochie.

sunshine1981
11.06.2008, 11:19:42
Buna,

Fetelor,vis a vis de Mall Vitan exista la parterul blocului o croitorie super!!!!!!!!!Scrie pe un fond rosu cu negru "croitorie".Mergeti cu incredere,mai ales pt retusuri.Oamenii sunt meseriasi.Rochita mea de mireasa mi-o lucreaza o doamna foarte amabila si priceputa,insa foarte ocupata.Imi cere pt rochita de mireasa 350euro;am inteles ca pt o rochita de mers la nunta ar costa in jur de 350ron.
Va pup!

Isabella_L
05.07.2008, 21:19:04
Mie anul trecut pt o rochita de cununie (o rochie de voal simpla) mi-a luat 80 de lei (800 de mii vechi). Dar pt rochii de ocazie anul trecut lua cam 1 mil .... 1 mil si jumatate. In functie de complexitatea modelului si mai ales de dantela (daca avea de cusut mai mult).

Trimite-mi si mie pe pm, te rog, nr de telefon al croitoresei tale. In ce zona a Bucurestiului este? Multumesc mult. Am nevoie urgenta pentru o rochita de zi.

Misamis
07.07.2008, 17:04:15
Buna!
Am si eu nevoie de o croitoreasa din Bucuresti .A inceput sezonul nuntilor si deja
am cateva nunti de onorat.
Va rog sa trimite-ti un PM. Daca face si rochii de mireasa cu atat mai bine, ca am si o prietena mai plinuta care nu-si gaseste rochita pe masura.
Multumesc
Pupici

martinik
21.07.2008, 19:29:40
draga roxi, si eu caut o croitoreasa buna care sa imi faca ceva modificari la rochia de mireasa si cum ma cam si grabesc, ti-as fi fffff recunoscatoare dc mi-ai putea raspunde. multumiri anticipat

lil_kim
07.08.2008, 10:01:51
Croitoreasa in Militari. Doamna Nina o cheama si face rochii dragute cu bani putini. Iti trimit pe privat detalii.

plizzzzz trimite-mi si mie nr ei de tel ....si eu caut disperata o croitoreasa buna ...

camellie
14.08.2008, 21:43:08
plizzzzz trimite-mi si mie nr ei de tel ....si eu caut disperata o croitoreasa buna ...

Buna,

Am si eu aceeasi rugaminte: te rog un PM cu niste date de contact^:)^

O seara frumoasa!!:*

Monique_S
26.12.2008, 15:57:27
Aduc in atentie acest subiect.
Caut si eu o croitoreasa buna, care lucreaza acasa la ea (nu croitorii) si care sa nu ceara exagerat pe mana de lucru.
Stie cineva sau se afla printre noi vreo fata care este croitoresa?

Monica

valim32
23.01.2009, 17:12:54
Buna imi poti trimite si mie pe pm nr croitoresei din militari te rog? eu am nevoie sa scurtez rochia .Scz nu pot trimite pm ca nu indeplinesc nu stiu ce conditii...

dutza
24.01.2009, 20:47:54
daca aveti nevoie de croitoreasa stiu eu pe cineva, este croitoreasa de la opera si acolo mi-am facut eu costume si am mai dus pe cineva.
o sa ma interesez sa intreb daca va pot da datele ei, pt cine vrea

bliss
24.01.2009, 23:58:20
daca aveti nevoie de croitoreasa stiu eu pe cineva, este croitoreasa de la opera si acolo mi-am facut eu costume si am mai dus pe cineva.

Cat costa sa faci rochia la ea?

dutza
07.02.2009, 20:41:34
Cat costa sa faci rochia la ea?

daca te referi la rochia de mireasa, parca anul trecut zicea ceva de 8-9 milioane, dar caut numarul ei si iti dau un pm.

alyg
10.02.2009, 12:04:36
sincer,nu stiu cat ti-ar cere ptr.o astfel de rochie.

Buna!

m-ar interesa si pe mine datele de contact ale croitoresei din Titan, crezi ca se poate?
Multumesc mult de tot.

karm3lla
11.02.2009, 09:04:25
buna fetelor,ma intereseaza si pe mine detalii despre croitoreasa,stau in dr taberei,rochia visurilor mele e doar in imaginatia mea:) si inca nu am vazut pe nicaieri.am nunta pe 18 iulie
va pup si casa de piatra !!!

manea
08.03.2009, 13:37:46
Buna mada! te rog sa imi dai si mie numarul de telefon al croitoresei din militari. Vreau sa imi fac rochita pentru cununia civila am un model care imi place mult (am pus atasament). Crezi ca poate sa realizeze? Multumesc.

madalinafinica
11.03.2009, 12:59:35
buna fetelor!
poate stie cineva...sau citeste vreo croitoreasa...
imi trebuie pentru un corset snur facut manual din tulle. parca asa ii spune.
daca este cineva care stie despre ce e vorba, care poate face , sau stie de unde se poate procura, rog mult pm.
atasez o poza cu snurul . rochiile ersa care sunt prezentate pe site au majoritatea un astfel de snur.
multumesc mult!

manea
12.03.2009, 17:10:13

te rog dami si mie datele croitoresei ca am mare nevoie, trebuie sa imi fac rochita pentru cununie

dutza
13.03.2009, 15:42:47
te rog dami si mie datele croitoresei ca am mare nevoie, trebuie sa imi fac rochita pentru cununie

buna, din pacate nu mai am numarul ei, de cand mi-am schimbat telefonul, dar voi merge sa vorbesc, sper saptamana viitoare.
pentru cand iti trebuie?

manea
15.03.2009, 13:11:33
buna, din pacate nu mai am numarul ei, de cand mi-am schimbat telefonul, dar voi merge sa vorbesc, sper saptamana viitoare.
pentru cand iti trebuie?

cununia civila o am pe data de 25.07.2009 mai este timp dar asi vrea sa ma apuc din timp.
Iti multumesc mult!

sifonara
18.03.2009, 02:21:16
pentru cine e interesata, cunosc o croitoreasa f. buna, specializata pe tinute sofisticate. lucreaza pt. stephan pelger, dar nu jupoaie pe nimeni:)

iulia2081
21.03.2009, 01:35:55
pentru cine e interesata, cunosc o croitoreasa f. buna, specializata pe tinute sofisticate. lucreaza pt. stephan pelger, dar nu jupoaie pe nimeni:)

Buna, va rog sa ma ajutati cu o croitoreasa buna !!!!
Sunt Domnisoara de onoare la nunta surorii mele si vreau sa-mmi fac o rochie.Am tot cautat dar fara mari reusite.Am gasit pe cineva care imi cerea 1000 ron, ceea ce mi se pare cam mult.
Ideea este ca trebuie sa stie sa croiasca pe voal sau matase.Sunt materiale pretentioase si imi este cam frica sa ma duc la oricine.

martick
22.04.2009, 17:08:37
daca te referi la rochia de mireasa, parca anul trecut zicea ceva de 8-9 milioane, dar caut numarul ei si iti dau un pm.

vreau si eu te rog,datele croitoresei.
^:)^

goldeneye
24.04.2009, 09:10:11
Buna. As dori si eu numarul croitoresei specializata in tinute sofisticate. pls.... Merci mult

sifonara
28.04.2009, 15:57:26
Buna. As dori si eu numarul croitoresei specializata in tinute sofisticate. pls.... Merci mult

ti-am trimis pm, nu stiu daca am voie sa postez aici

zazy
04.05.2009, 13:04:07
sunt si eu interesata de nr croitoresei de tel. Multumesc anticipat si pupicei

kia2009
25.05.2009, 15:30:04
salut
am si eu nevoie de o croitoreasa care sa fie de pe undeva din zona iancului, titan, obor.
As vrea sa imi fac rochia de mireasa (am nunta pe la inceputul lui septembrie).
Puteti sa imi trimiteti un nr de telefon?
mersi mult

crys_st
27.05.2009, 09:56:52
Buna, as dori si eu un numar de telefon al acestei doamne pe PM. Iti multumesc foarte mult.

crisuletz
08.06.2009, 02:55:05
buna,vreau si io pls o roitoreasa buna si ieftina.ms mult

crisuletz
08.06.2009, 02:55:55
sau dak aveti voi vreo rochie de ocazie de vanzare......ms

biribishpampela
09.06.2009, 11:58:39
sau dak aveti voi vreo rochie de ocazie de vanzare......ms
incearca la topicul bazar- anunturi diverse. sunt multe rochii de ocazie dragute;-)

Bethina
01.07.2009, 13:01:59

Buna imi poti trimite si mie nr de telefon al acestei croitorese am o nunta in octombrie si sunt cam disterata ... vreau o rochita din matase si nu gasesc croitoreasa care sa vrea sa-mi faca .... le este frica sa nu strice materialul ... Merci mult1

foxydeea
04.07.2009, 01:43:35
Buna imi poti trimite si mie nr de telefon al acestei croitorese am o nunta in octombrie si sunt cam disterata ... vreau o rochita din matase si nu gasesc croitoreasa care sa vrea sa-mi faca .... le este frica sa nu strice materialul ... Merci mult1

Buna!
Poti sa dai mai departe informatia, printr-un PM?:) Te rog frumos!
Si rog toate miresicile, de asemenea, daca ma pot ajuta cu o informatie .. ceva...le sunt recunoscatoare!^:)^ .... am nevoie de o rochita pt cununia civila.
SUNT PUTIN DISPERATA!!! nu prea mai am timp
Multumesc!
Spor la miresici pt gatiri si pregatiri!>:D<

castela
31.07.2009, 19:09:30
Am nevoie de putin ajutor. Vreau sa-mi fac rochia pe comanda, dar nu stiu nici un croitor. Orice informatie in acest sens este binevenita.

Am uitat sa spun ca ma intereseaza din Bucuresti.

mony_que
03.08.2009, 19:24:58
Va cer si eu ajutorul..... cine stie o croitoreasa in Bucurest sunt cam disperata ca nu gasesc nimic prin magazine sa imi placa. Merci

ellu
10.08.2009, 09:35:03
buna! fetelor, am mare nevoie de o croitoreasa in buc.:(( care aveti si ma puteti ajuta, va rog, trimiteti-mi si mie mesaj privat cu nr de tel [-o< din suflet va multumesc >:D<

mayalicious
17.08.2009, 21:11:19
O prietena si-a facut rochia de mireasa care la Bien Savy era 4500Ron cu 2700 Ron la Perfect Bride. Am mers si eu cu ea la o proba si mi s-au parut super ok... la un moment dat aveau si un topic aici pe miresici....

Si eu cred ca o sa ajung la ei ca imi trebuie o rochita eleganta pentru o nunta si am ochit o matase naturala foarte frumoasa in Mag. Victoria.

AndreeaCristina13
19.08.2009, 13:45:06
Va rog mult sa ma ajutati cu numarul de telefon al Doamnei Nina din militari. Eu am pierdut cartea de vizita, iar telefonul fix vad ca nu mai functioneaza.

Multumesc

anamaria_balica
31.08.2009, 12:01:25

Buna Sifonara,

Poti sa-mi dai si mie datele de contact ale acestei croitorese pe PM, te rog!

Multumesc frumos!

anamaria_balica
31.08.2009, 12:12:36

Buna Bea,

Ai putea sa-mi dai si mie datele de contact ale acestei croitorese pe privat? Si daca ai si vreo poza cu vreo creatie de-a ei ar fi perfect!

Multumesc frumos!

Anamaria

adrianamanea78
09.09.2009, 21:40:45

Buna seara fetelor.
Sunt noua pe aici si tare disperata ca am intrat in criza de timp. Am nevoie urgent de o croitoreasa buna pentru o rochie de seara. Va rog sa-mi transmiteti si mie niste numere de telefon . Am nevoie pentru luna asta . Cea din Titan mi-ar fi foarte OK, dar merge si daca e mai departe. Sa fie in Bucuresti. Eu nu pot trimite PM asa ca va astept pe voi.
Multumesc tare mult anticipat
[email protected] ([email protected])

adrianamanea78
10.09.2009, 08:11:12
Buna!

m-ar interesa si pe mine datele de contact ale croitoresei din Titan, crezi ca se poate?
Multumesc mult de tot.

help - caut croitoreasa Bucuresti - ieftina si buna
Multumesc
([email protected])

iuliaeberstein
12.11.2009, 10:09:19
Buna,

Am si eu nevoie de numarul de telefon al unor croitorese. Daca mada sau sifonara mai sunt pe aici, le rog sa imi trimita privat pentru ca eu inca nu pot.
si daca si altcineva mai are recomandari bune pentru o croitoreasa, astept cu placere numere de telefon. Trebuie sa imi fac rochita de mireasa al carei pret mi se pare mult prea mare si nejustificat la magazinul care o comercializeaza...

Multumesc,

florentyna_13
16.11.2009, 21:59:23
Buna,

Am si eu nevoie de numarul de telefon al unor croitorese. Daca mada sau sifonara mai sunt pe aici, le rog sa imi trimita privat pentru ca eu inca nu pot.
si daca si altcineva mai are recomandari bune pentru o croitoreasa, astept cu placere numere de telefon. Trebuie sa imi fac rochita de mireasa al carei pret mi se pare mult prea mare si nejustificat la magazinul care o comercializeaza...

Multumesc,

Buna,

Nu am un numar de telefon, dar aici mi-am facut rochia de mireasa si am fost foarte multumita. Daca ai drum in centru, vis-a-vis de Lipscani, in spatele bis. Sf. Gheorghe - capat tramvai 21, iti recomanda cu caldura "magazinul de rochii de mireasa"... ieftin si bun - rochita mea a fost 1100 ron in 2007, cu tot cu voal si gentuta.

eu zic, merita un drum, cu o poza a rochitei dorite, si vezi ce raspunsuri primesti o:-)

sper sa-ti fie de folos :)

Pupicei, si spor la pregatiri :)

adinutza_dt
26.11.2009, 11:15:01
Buna fetelor...as vrea sa-mi recomandati si mie o croitoreasa buna si draguta..as vrea sa-mi puna niste bretelute la rochita,sa-mi faca un snur de prindere..va rog mult..k as vrea sa mi-o faca pana la craciun...k am ajuns sa probez rochia in fiecare zi:)) -si nu e bine

sweetroxy85
28.11.2009, 16:33:48

Buna,

Vreau si eu numarul croitoresei te rog mult. Cat ti-a luat pt o rochita?

ms mult

Dianet
29.11.2009, 21:43:08
Vreau si eu niste date de contact si referinte despre o croitoreasa din Bucuresti. Una care sa stie ce face si mai ales sa nu lucreze dupa tipare, ca am un corp dificil - la sacou ii trebuie trei tipare distincte ca sa imi faca unul :).

daniela_i
12.12.2009, 11:14:02

Buna ziua!

M-ar interesa sa-mi fac rochita pentru cununia civila din iulie si as vrea sa va rog daca ati putea sa imi trimiteti un PM cu datele doamnei.

Va multumesc anticipat!

daniela_i
12.12.2009, 11:23:44

Buna ziua!

Ati putea sa-mi trimiteti, va rog mult, un PM cu datele doamnei?

VA MULTUMESC ANTICIPAT!

alyg
29.12.2009, 14:51:50

buna!

se poate sa imi dai si mie datele ei? merci!

HONEY25
18.01.2010, 18:39:45
Buna Mada As Dori Si Eu Numele Si Nr De Tel Al D-nei Croitorese Din Militari Pls!!!;-)

HONEY25
18.01.2010, 18:43:04
Buna Bea 24...as Dori Si Eu Numele Si Nr De Tel Al D-nei Croitorese Din Titan Auchan!pls [email protected]};-

PISI_LUMI
03.02.2010, 14:29:39
Buna fetelor...

Pentru cele care ati apelat la croitorese, puteti sa puneti si niste poze cu creatile lor...as vrea sa vad atat modelele cat si cum au iesit....si daca puteti sa-mi dati detalii pe pm, numar de telefon adresa orice...

Multumesc anticipat

anamanu
17.02.2010, 21:33:38

Buna, ma poti ajuta si pe mine cu numarul ei de telefon si numele, multumesc

Irinuck
24.02.2010, 11:01:19
Buna Mada As Dori Si Eu Numele Si Nr De Tel Al D-nei Croitorese Din Militari Pls!!!;-)

Si eu as dori nr de telefon al Croitoresei din Militari si unde anume in Militari, ca poate ma duc direct acolo sa vb cu ea. Multumesc frumos!

pinguinii_veseli
02.03.2010, 16:10:51
Si eu as dori nr de telefon al Croitoresei din Militari si unde anume in Militari, ca poate ma duc direct acolo sa vb cu ea. Multumesc frumos!
stiu ca repet solicitarea, dar caut si eu coitoreasa, si stau chiar in militari. o adresa, telefon, pls?

relivlad
21.03.2010, 18:17:45
buna

si eu am mare nevoie de nr. de tel. sau adresa croitoresei din militari - stau in zona si pana la nunta (unde voi fi nasa ) mai sunt 2 luni , am aratat modelul in cateva locuri si mi-au spus niste sumeeee ....:-SS.... dar imi place tare mult si insist sa gasesc o croitoreasa priceputa si mai conectata la criza ...:D
multumesc frumos
toate bune

Giana4002
25.03.2010, 14:23:11
Salutare,

Vreau sa-mi fac rochita din imaginile atasate, ma poate ajuta cineva cu datele de contact ale unei croitorese accesibile ca pret din Bucuresti.

Multumesc frumos

georgys
08.04.2010, 22:34:32
Buna, am si eu nevoie de o croitoreasa buna in Bucuresti! Imi puteti trimite PM cu detalii? Va multumesc!

laura_22
15.04.2010, 15:27:16
acum ceva vreme cauta cineva niste modele de rochii facute la croitoreasa. asta e una din ele, care a iesit exact cum mi-am dorit...

esterapetrus
15.04.2010, 15:29:03
Buna fetelor am si eu nevoie urgent de o croitoreasa buna in orice zona dar care sa lucreze bine si sa nu fie prea scumpa. Va rog mult dati-mi un nr. de tel sau o adresa. Sunt diperata ca nu gasesc.

esterapetrus
15.04.2010, 15:30:58
acum ceva vreme cauta cineva niste modele de rochii facute la croitoreasa. asta e una din ele, care a iesit exact cum mi-am dorit...

te rog mult da+mi si mie pe privat nr de tel al croitoresei tale. Am nevoie urgent.

laura_22
15.04.2010, 15:31:26
si mai adaug 2: rochia mea de la cununie si rochia surorii mele de la nunta noastra. eu cred ca se pot face lucruri f frumoasem totul e sa gasesti persoana sa se priceapa...

Dianet
15.04.2010, 18:43:15
Blonda din poze esti tu??? Maiculitaaaaa, frumoasa esti! Si rochia e de vis si o alegere nemaipomenita in ce priveste culoarea!!! Uau! Uau!

laura_22
19.04.2010, 09:58:38
Blonda din poze esti tu??? Maiculitaaaaa, frumoasa esti! Si rochia e de vis si o alegere nemaipomenita in ce priveste culoarea!!! Uau! Uau!
:"> merci, esti o draguta!

gabriela18
27.04.2010, 12:23:57
si mai adaug 2: rochia mea de la cununie si rochia surorii mele de la nunta noastra. eu cred ca se pot face lucruri f frumoasem totul e sa gasesti persoana sa se priceapa...
buna, te rog frumos am mare nevoie de nr de telefon al croitoresei.multumesc

dyana_d
27.04.2010, 15:00:30
Buna,
Vreau si datele de contact ale unei/unor croitorese din bucuresti care sa stie sa-mi modifice rochita de mireasa.
Te rog muuult!!!

dyana_d
27.04.2010, 15:18:22
Ti-am trimis P.M.
Buna,
Vreau si datele de contact ale croitoresei din militari!
Merci!

buhuhu18
28.04.2010, 12:12:53
Buna,
Vreau si datele de contact ale croitoresei din militari!
Merci!

Si eu am nevoie de ele, te rog! [-o<

Sau daca stie altcineva o croitoreasa buna in zona Militari (sau nu numai). Nu am ceva complicat de facut, doar de retusat dar mi s-ar rupe inima daca nu ar iesi cum trebuie.

Merci

dyana_d
30.04.2010, 15:59:57
Buna,
Vreau si eu neaparat telefonul croitoresei!
Te rog mult, da-mi un mesaj privat cu datele ei.
Multumesc anticipat!

diana_nm
05.05.2010, 15:24:07
Buna!
Am si o rugaminte daca ai putea sa imi trimiti si mie un mesaj cu nr de telefon al croitoresei din Militari ca mi-ar fii tare la indemana k stau prin zona.
Multumesc!

Buna!

pookie
06.05.2010, 13:46:02
buna fetelor,

am si eu nevoie de o croitoreasa in zona militari sau in imprejurimi.. am un material f frumos din care vreau sa fac o rochie, dar nu stiu la cine sa apelez. daca aveti ceva date, va rog sa imi trimiteti si mie.

merci mult! :)

natashki
25.05.2010, 15:06:31

te rog foarte mult sa-mi trimiti si mie un pm cu datele de contact ale croitoresei. iti multumesc anticipat. o zi faina tuturor

natashki
25.05.2010, 15:17:04
Am primit. Azi o sun\:D/

multumesc mult mada >:D<

buna dia :) sunt noua pe aici, si as vrea sa te intreb daca ai ti-ai realizat pana la urma rochia visurilor si cat de multumita ai ramas :) daca ai putea sa-mi trimiti si mie niste date de contact ale doamnei mi-ar fi de mare ajutor [-o< iti multumesc anticipat si toate cele bune ;)

natashki
25.05.2010, 15:30:21

buna sifonara :) daca mai esti pe aici te rog mult sa ma ajuti si pe mine cu datele de contact ale croitoresei ... sau oricine vede mesajul meu si m-ar putea ajuta v-as ramane extrem de recunoscatoare. caut cu inversunare pe cineva in care pot avea incredere pentru ca de curand am gasit o rochita care mi se pare superba si parca nu pot sa ma mai vad imbracata in nimic altceva :( pretul mi se pare destul de piperat ca sa mi-o comand de pe internet si de aceea sper sa gasesc pe cineva care poate sa mi-o reproduca pana la cele mai mici detalii :) aceasta este rochita http://www.newyorkdress.com/Jovani_Evening_and_Prom/15962200.html poate mai inspira pe cineva :>
astept cu nerabdare raspunsuri voastre si va multumesc din tot sufletelul meu :) best regards :)

teresa
08.06.2010, 01:29:55
Buna fetelor. Sunt noua pe forum. Caut si eu o croitoreasa buna in Bucuresti cu preturi acceptabile. Ma puteti ajuta , va rog!!!!!!!!!!!!!

Dianet
08.06.2010, 07:56:49
Am gasit de cateva luni un croitor foarte bun. Va spun ca am trecut prin 1001 de croitorese, si mai cu shtaif si mai fara, care nu au reusit sa-mi croiasca haine pentru corpul meu care nu intra intr-o singura masura, ci in... patru (una la umeri, alta la bust, alta la mijloc, alta la solduri). Nenea asta, care lucreaza cica pe niste masuri nemtesti (cred ca face mult pentru export la nemti), imi face acum pantaloni fara proba (nu mi s-a mai intamplat niciodata!) iar la rochii / costume imi face o singura proba. Mie imi place si genul de relatie cu el - isi spune punctul de vedere cu privire la un model sau altul, dar daca ii zic "Iham, da, aveti foarte mare dreptate, dar eu tot ca mine vreau!", face ca mine si nu ma bombane ca... "Vedeti, eu v-am spus ca nu iese asa cum ziceti etc. etc. etc.".
E important de stiut ca lucreaza pe firma, adica nu va duceti la el acasa, ci la magazin. M-am dus cu modelele mele, cu materialele mele ori am vrut ceva de la el din magazin - omul mi-a facut ce-am vrut eu. NU este la o firma mare - are firma in Obor (si poate strambati din nas, insa eu imi fac la el rochii de seara si iau ochii tuturor). Preturile sunt ok (65 RON pantalonii - cu materialul lui, 55 RON sacoul - cu materialul lui). Iar pentru comenzi normale (adica NU rochii de seara care necesita mai mult timp- o saptamana) imi face in 48 de ore. Da, ati auzit bine. Fara taxa de urgenta. Nu ca ii plac ochii mei, ci asta e politica firmei.
In iarna am dat 350 RON pe un costum (sacou si rochie), un costum cu maneca scurta (sacou si fusta) si o pereche de pantaloni - dar cu materialele mele si modelele mele.
Pentru ca eram mirata ca imi reuseste hainele atat de repede, l-am intrebat ce anume il face atat de special. Dupa ce s-a tavalit de ris juma' de ora, mi-a zis ca este inginer de profesie si ca el ia fiecare rochie drept o problema de... geometrie :).
Gata cu reclama! Dati-mi pm daca vreti sa stiti unde-l gasiti.
(Am ezitat sa il pun pe forum ca m-am gandit ca mi-l "luati" :) ).

fitzosika
17.06.2010, 15:41:20
Buna!

Buna mada,imi poti trimite si mie un PM cu nr,sau adresa de e-mail ceva? Multumesc

fitzosika
17.06.2010, 15:43:57
Am gasit de cateva luni un croitor foarte bun. Va spun ca am trecut prin 1001 de croitorese, si mai cu shtaif si mai fara, care nu au reusit sa-mi croiasca haine pentru corpul meu care nu intra intr-o singura masura, ci in... patru (una la umeri, alta la bust, alta la mijloc, alta la solduri). Nenea asta, care lucreaza cica pe niste masuri nemtesti (cred ca face mult pentru export la nemti), imi face acum pantaloni fara proba (nu mi s-a mai intamplat niciodata!) iar la rochii / costume imi face o singura proba. Mie imi place si genul de relatie cu el - isi spune punctul de vedere cu privire la un model sau altul, dar daca ii zic "Iham, da, aveti foarte mare dreptate, dar eu tot ca mine vreau!", face ca mine si nu ma bombane ca... "Vedeti, eu v-am spus ca nu iese asa cum ziceti etc. etc. etc.".
E important de stiut ca lucreaza pe firma, adica nu va duceti la el acasa, ci la magazin. M-am dus cu modelele mele, cu materialele mele ori am vrut ceva de la el din magazin - omul mi-a facut ce-am vrut eu. NU este la o firma mare - are firma in Obor (si poate strambati din nas, insa eu imi fac la el rochii de seara si iau ochii tuturor). Preturile sunt ok (65 RON pantalonii - cu materialul lui, 55 RON sacoul - cu materialul lui). Iar pentru comenzi normale (adica NU rochii de seara care necesita mai mult timp- o saptamana) imi face in 48 de ore. Da, ati auzit bine. Fara taxa de urgenta. Nu ca ii plac ochii mei, ci asta e politica firmei.
In iarna am dat 350 RON pe un costum (sacou si rochie), un costum cu maneca scurta (sacou si fusta) si o pereche de pantaloni - dar cu materialele mele si modelele mele.
Pentru ca eram mirata ca imi reuseste hainele atat de repede, l-am intrebat ce anume il face atat de special. Dupa ce s-a tavalit de ris juma' de ora, mi-a zis ca este inginer de profesie si ca el ia fiecare rochie drept o problema de... geometrie :).

Imi poti da si mie un PM sa stiu unde il gasesc ?8-|:-p:D

iulanai
18.06.2010, 23:32:10
Buna Dianet! Imi poti trimite un PM cu adresa croitorului tau. Chiar sunt in cautarea unui croitor bun.[-o<
multumesc:)

gabriela2010
22.06.2010, 10:17:08
Buna sunt noua pe aici daca esti draguta sa mispui te rog frumos unde o pot gasi pe aceasta croitoreasa?
te pop si astept urgent rasp tau:*

manea
28.06.2010, 01:22:48
Buna Dianet! Imi poti trimite un PM cu adresa croitorului tau ( eu nu pot trimite PM deoarece nu am 10 mesaje postate pe forum). Locuiesc pe soseaua colentina la 5 statii de Bucur Obor si sunt in cautarea unei croitorese sau croitor bun.Am niste modele de rochite care imi plac mult dar nu aveam la cine sa le cos.Multumesc mult !
multumesc

bebesorinik
28.06.2010, 01:32:39
Buna Dianet! Imi poti trimite un PM cu adresa croitorului tau ( eu nu pot trimite PM deoarece nu am 10 mesaje postate pe forum). Locuiesc pe soseaua colentina la 5 statii de Bucur Obor si sunt in cautarea unei croitorese sau croitor bun.Am niste modele de rochite care imi plac mult dar nu aveam la cine sa le cos.Multumesc mult !
multumesc
Buna si eu as dori un pm te rooooog...vreau sa le fac rochitele la domnisoarele de onoare si nu am gasit pe nimeni de incredere pana acum....mersic mult de tot...daca are o adresa de mail ar fi super...pooop

malaya83
28.06.2010, 16:25:39
Buna Dianet! Imi poti trimite un PM cu adresa croitorului tau ( nici eu nu pot trimite PM deoarece nu am 10 mesaje postate pe forum)...Please, am nunta in august si sunt hotarata sa-mi cos rochita ptr cununia civila.Mersi muulttt!!!

manea
29.06.2010, 01:35:48
Multumesc mult Dianet pentru PM:*

aurora_18
29.06.2010, 23:15:56
Buna! Imi poti trimite si mie un PM, te rog! As vrea si eu un coritor in bucuresti. De regula imi plac ucrurile lucrate, nu cumparate! Multumesc mult!

tori123
01.07.2010, 14:12:21
Buna Dianet,
Te rog sa imi trimiti si mie un MP cu adresa croitorului tau, stau in zona Obor si am nevoie disperata sa-mi scurtez o rochita pana sambata!
Pls help!
Mersic!

floricica78
09.07.2010, 12:39:18
Buna Dianet! Imi poti trimite un PM cu adresa croitorului tau ( nici eu nu pot trimite PM deoarece nu am 10 mesaje postate pe forum)...mersic mult de tot...[-o<

floricica78
12.07.2010, 14:14:07
Buna Dianet,
as vrea totusi sa merg la el. voi incerca cu ceva mai simplu iar daca imi iese bine voi face si rochia.
multumesc. te pup. tot nu pot trimite PM :(

danuka
19.07.2010, 11:52:16
Referitor la casa de moda Adelline, nu va duceti acolo sa va faceti rohie, nici de mireasa nici de ocazie. Eu am ales rochie de la ele si nu au fost in stare sa o faca pe masura mea; iar la o rochie de ocazie a unei cunostinte au pus 2 randuri de captuseala, fara sa intrebe clienta, iar un rand de captuseala era din aceea groasa, care se pune la sacouri barbatesti. Rochia nu s-a mai putut purta, fiind din triplu voal, deci de vara, din cauza faptului ca era prea groasa. Au motivat ca nu cadea bine. Sunt croitorese amatoare.

alca
19.07.2010, 18:10:30
http://www.miresici.ro/images/icons/icon1.gif Re: croitoreasa in bucuresti

Buna,
Sunt noua pe-aici, as dori sa fc cununia religioasa in sept si te -as ruga sa-mi dai si mie datele de contact ale croitorului tau .Multumesc:)

grigore_m1980
20.07.2010, 23:45:55

buna!
poti te rog sa imi dai mai multe detalii ref unde anume in Obor?
multumesc mult!

teffa
21.07.2010, 17:10:24
ti-ai facut si rochie de ocazie? (eventual un model fara tipar)

alca
23.07.2010, 18:33:25
Sunt curioasa..... Dianet a raspuns cuiva? Sau tine secret locul unde-si are sediul croitorasul?

Dianet
24.07.2010, 16:42:23
Nu am mai raspuns de o vreme pentru ca acum 2 saptamani croitorul m-a anuntat ca a inchis firma... :( Au apucat sa se duca doua cunostinte de-ale mele: uneia i-a facut ce si-a dorit, celeilalte "i-a stricat materialul", asa cum imi spune ea. Deci... sorry.... Ma uit si eu pe aici in speranta ca pot gasi o alta solutie...

gabilx
31.08.2010, 18:55:57
O croitoreasa priceputa este in Crangasi, face orice, de la modificari pana la produse finite. Tapuf ... scrieti pe google si ii gasiti blogul

Dianet
01.09.2010, 20:45:02
O croitoreasa priceputa este in Crangasi, face orice, de la modificari pana la produse finite. Tapuf ... scrieti pe google si ii gasiti blogul
Indraznete rochitele. Ma intreb cum lucreaza pe tipe care nu sunt din categoria arata-bine-chiar-daca-le-pui-un-sac-pe-ele...
si la ce preturi.

adriana_it
29.10.2010, 15:56:38
buna fetelor:), am citit mesajele voastre croitoreasa din militari nu are un site ceva eu stau in zona si ar fi ideal dc as gasi pe cineva aproape de casa...ma intereseaza sa imi faca rochia pt cununia civila

bblusha1986
02.11.2010, 10:11:36
intr-adevar este priceputa si face lucruri frumoase, insa mie preturile mi se par un pic cam mari...e totusi o croitorie, nu un atelier de design vestimentar

tarek
01.02.2011, 23:18:49
fetelor pls help! am si eu nevoie de o croitoreasa buna in bucuresti sau un atelier de croitorie unde sa se miste repede...trebuie sa imi fac o rochita pana la sfarsitul lunii si sunt disperata...:(
wonderlolita vine in spijinul femeilor care vor sa arate bine, sa straluceasca in fiecare zi. Nu ezitati sa vizitati site-ul nostru si pagina de facebook. woderlolita.ro este pt voi

georgieB
02.02.2011, 21:21:54

buna , te rog mult imi poti trimite si mie numarul croitoresei in PM? ms mult!!

pinky_anca
08.02.2011, 12:43:04

Buna fetelor,

Si eu sunt in cautare de croitoreasa in Bucuresti, te preferinta in zona Militari. Va rog sa-mi dati si mie pe PM cu datele croitoresei din Militari si croitoresei de care se vorbeste mai sus.

Multumesc mult

mady_kara
21.02.2011, 13:53:26
Buna fetelor,

Si eu sunt in cautare de croitoreasa in Bucuresti, te preferinta in zona Militari. Va rog sa-mi dati si mie pe PM cu datele croitoresei din Militari si croitoresei de care se vorbeste mai sus.

Multumesc mult

o croitoreasa buna este in rosu (militari); va atasez cateva modele ..........prima in rosu este croitoreasa

pinky_anca
22.02.2011, 09:59:48
o croitoreasa buna este in rosu (militari); va atasez cateva modele ..........prima in rosu este croitoreasa

Adica in Comuna Rosu? Poti te rog sa-mi dai detaliile de contact pe PM.

Merci

valutza_86
25.03.2011, 14:43:27
Buna,
Poti sa imi dai si mie datele de contact ale croitoresei

botik2010
05.05.2011, 11:26:21

imi poti da si mie un nr de tel te rog? multumesc

botik2010
05.05.2011, 11:42:15

un nr de tel sau adresa de messs? are?

r3d_chocolate
05.05.2011, 21:55:45

Buna! Mai ai nr acestei doamne? Am nevoie de o croitoreasa buna sa modifice rochia de mireasa, pt ca am slabit si este larguta acum. Multumesc si astept PM-ul tau!

Anana1
11.05.2011, 15:55:23
Buna! Mai ai nr acestei doamne? Am nevoie de o croitoreasa buna sa modifice rochia de mireasa, pt ca am slabit si este larguta acum. Multumesc si astept PM-ul tau!
Buna,

Se poate sa aflu si eu numarul de telefon al doamnei croitorese, am mare nevoie de el......ms frumos:*

ioana_ne
19.05.2011, 19:17:27
Buna! Stiu ca te-au rugat deja foarte multe persoane, dar indraznesc si eu: as avea nevoie de nr de telefon al croitoresei....iti multumesc foarte mult! Ioana

christa28
09.07.2011, 15:27:59
Buna ziua,
am lucrat acum ceva vreme cu d-na Nina, din Militari, insa nu mai am datele dansei de contact.
Ma poate ajuta si pe mine cineva, va rog frumos?

Multumesc anticipat!

Russlana
25.07.2011, 15:01:25

poti sa imi scrii si mie numarul de telefon pls
Merci mult
O zi buna

strumh
27.07.2011, 10:13:25
mady_kara (http://www.miresici.ro/member.php?u=58119) Poti sa imi trimiti, te rog, datele de contact ale dnei. din com. Rosu.

Multumesc mult

oltitta
13.09.2011, 14:51:16
Buna
Stie cineva o croitoreasa in bucuresti care sa modifice o rochie? nu doar scurtat si retusat...... sa desfaca si sa refaca o rochie...

pinky_anca
05.12.2011, 13:13:24
Buna fetelor,

Ma ajutati va rog si pe mine cu datele unei croitorese in Bucuresti - sect5,6, sau Rosu.

Merci

Katerynaky
27.02.2012, 17:33:29
BUna!

Cum pot lua si eu datele croitoresei din Militari ?

Ms Frumos

georgiana10
04.06.2012, 14:20:44
Buna!
As dori si eu numarul de telefon al doamnei din militari!daca imi puteti da un PM cu numarul dumneaei!
Multumesc!

Rossela_V
01.10.2012, 18:05:14
Buna,sunt noua pe acest forum si va scriu in speranta ca va e de ajutor.
Eu mi-am facut toaletele pentru cununie si pentru a doua zi la o tipa foooarte draguta ,priceputa si deloc scumpa(avand in vedere cit costa rochia originala pe un site,am iesit la 1/3 din pret).V-o recomand cu caldura.Daniela se numeste si are un atelier in zona Razoare

moise_carmen2000
02.07.2013, 11:18:38
buna, va pot recomanda o super doamna croitoreasa la preturi exceptionale si o foarte buna calitate a hainutelor. Dna Nuti din sector 1, tel 0728767141

cristiana_rusu
22.07.2013, 14:27:58

Buna Laura_22, desi vad ca postarea este cam veche, daca se mai poate as dori si eu numarul de telefon al croitoresei. Am mare nevoie de o croitoreasa buna in Bucuresti, daca ma mai poate ajuta cineva, as fi recunoscatoare!

Laurica04
22.07.2013, 22:23:37
Buna fetelor,

Imi puteti spune si mie adrese de magazine cu metraje (dantela) pentru rochii de mireasa din Bucuresti?

Multumesc mult

micutzasandra
30.06.2015, 21:01:53
Buna,

Desi nu mai este activitate la acest topic, sper ca cineva imi va putea raspunde.

Ma intereseaza nr de telefon al doamnei Nina-croitoreasa din Drumul Taberei.

Multumesc.