PDA

Versiunea completa : Cofetarii, prajituri, torturi in jud. Timis

Pagini : [1] 2 3

CSandra
04.06.2006, 22:30:30
Salut fetelor !

Sunt destul de noua pe acest forum, nu ma casatoresc inca, mai astept, dar vine si asta intr-o zi...

Ma bucur tare mult sa vorbesc cu timisorence pt ca si eu tot de acolo sunt si am fost placut surprinsa sa vad ce tare-i comunitatea miresicilor din Tm :D

Pe mine ma intereseaza cam tot ce stiti voi despre torturile de nunta ce se fac in Timisoara atat ca aspect cat si ca gust. Prin urmare daca nu va cer prea mult si va gasiti ceva timp sa postati aici cate o pozica cu torturi de la nuntile voastre sau ale altora ar fi super.

Daca va pot ajuta cu idei de decoruri pt tort( din pacate nu sunt in tara si va pot ajuta doar cu idei) nu ezitati sa ma intrebati, va raspund cu placere.

angicaruntu
04.06.2006, 22:47:12
Ceau CSandra,

La Codrina sunt chesti faine, si bune , eu acolo imi comand tortul de nunta,si am fost incintata de ce am vazut.
Si eu locuiesc in Germania ,dar nunta o facem in Tm,si nu am decit o luna la dispozitie pt pregatiri,nu am cum sa plec mai devreme.
Astept vestii
Te pup
Angi

shaia
08.06.2006, 16:51:43
buna casandra
da. la Codrina sunt chestii faine, tot acolo imi fac si eu tortul
dar acum parca imi pare rau, pentru ca am descoperit o alta cofeterie care se numeste SAVA, si care are o reteta de tort bestiala, ceva cu bezele, nuca si multe alte chestii iam iam... si care e foarte laudata, ....mai pot spune despre ea, ca are si un nume sugestiv " Dragoste"
ca aspect prea multe detalii nu iti pot da, insa sunt sigura ca daca mergi cu i idee , ei o pot pune in aplicare.

gabryella8
01.07.2006, 17:06:29
Am vazut ca ai nunta la Valery........acolo lucreaza verisoara mea. O sa ai o nunta pe cinste, e super acolo.
Casa de piatra si distractie.............
Sa ne trimiti poze.Pa

shaia
03.07.2006, 14:25:46
multumesc, si tie iti doresc la fel...vad ca urmezi la o saptamana dupa mine hihihi:). eii, eu in perioada aia voi fi destul de aproape, de beius...mai exact in albac.
mi-ar fi placut sa imi fac si eu nunta in ardeal...acolo sunt cele mai mega-beton nunti.... (eu sunt ardeleanca!!!!!!!)
casa de piatra si tie si sa iasa totul exact cum iti doresti.
si promit ca o sa pun poze.
pa pa

diai
26.07.2006, 22:41:39
Buna fetelor!

Si eu sunt de curand pe acest forum,si vreau sa va intreb daca a fost vreuna dintre voi la cofetaria Trandafirul.Si daca da,spuneti ce ati vazut interesant.Eu am nunta la anul,si inca nu m-am ocupat de acest subiect,dar stiu ca multa lume apreciaza cofetaria in discutie.In schimb,m-am uitat pe site-ul lor si am vazut ceva poze,dar nu se dau detalii.
Cat despre cofetaria Sava,stiu sigur ca au dulciuri delicioase"ca la mama acasa".

Catalina_Maria
01.08.2006, 22:59:39
Cofetaria Sava si Ottima Pan sunt dupa parerea mea cele mai bune la ora actuala pe partea de torturi de nunta.

lore1975
12.09.2006, 12:06:18
noi am facut tortul la Trandafirul cu crema de fructe exotice si fructe de padure, iar ornamentel (trandafiri) din martipan in degrade de la visiniu spre crem.a fost foarte bun. toata lumea l-a laudat. artificii sunt in euro cu 30.000 lei<:-P

Catalina_Maria
12.09.2006, 12:17:58
Artificiile le puteti lua de la cofetaria care va face tortul, sunt de diverse tipuri si dimensiuni. Pretul la ele difera in functie de dimensiune si de durata de ardere.

Ottima Pan a scos noul lor catalog cu torturi de mireasa si in fiecare luna sau mai putin au expus in Mall cate un tort( macheta bineanteles). Acolo se iau si comenzile . E chiar jos langa fantana care stropeste , la Mezzo.

diai
12.09.2006, 21:10:45
Am fost recent la o nunta la care tortul a fost facut la Sava si am fost dezamagita total. Arata grozav, era de-a dreptul spectaculos, dar cam asta a fost tot. Arata bine si atat ... nici nu mi-am dat seama din ce vroia sa fie. In primul rand blatul nu era copt, iar apoi avea doua feluri de crema, ambele cu un gust nedefinit. In fine, traditionala frisca si ea fara gust.
Si prajiturile ce le-am primit s-au incadrat cam in acelasi tipar: aratau bine si aveau ce-i drept gust bun, dar nu le-am putut scoate din caserola, crema era lichida.

lore1975
19.09.2006, 11:14:47
Artificiile le puteti lua de la cofetaria care va face tortul, sunt de diverse tipuri si dimensiuni. Pretul la ele difera in functie de dimensiune si de durata de ardere.

Ottima Pan a scos noul lor catalog cu torturi de mireasa si in fiecare luna sau mai putin au expus in Mall cate un tort( macheta bineanteles). Acolo se iau si comenzile . E chiar jos langa fantana care stropeste , la Mezzo.

este adevarat, dar cofetariile ti le ofera la preturi duble.tot in euro gasiti si multe 'chestii" ornamentale-lumanari, perle plastic colorate de pus pe mese, etc-mult mai ieftine

Catalina_Maria
19.09.2006, 11:53:49
E adevarat ca in Euro se gasesc artificii si decoratiuni mai ieftine. Doar ca firmele de organizari si cofetariile sunt aprovizionate de firmele de pirotehnisti( artificiile de tort si tunurile de confetti fiind singurele care au voie sa fie comercializate de altii decat pirotehnistii) iar cele din Euro sunt...de te miri unde. Nu spun ca nu e posibil sa ai surpriza sa gasesti aceeasi marfa si la unii si la altii si la preturi diferite dar...ma indoiesc.

Oricum diferenta consta in pret si calitate.

La fel am vazut si cu fundele acelea de pus pe masini. Se gasesc si in 700 la florarese si in Euro. Diferenta este din nou de calitate si pret. In timp ce floraresele aduc din Ungaria decoratiunile, panglicile, etc , cei din Euro aduc ...chinezarii. Am cumparat din amandoua modelele si nu exista termen de comparatie.

Totusi...exista posibilitatea sa gasiti acelasi lucru dar la preturi diferite, asa ca putina atentie la detalii nu ar strica.
La urma urmei , pt o diferenta de cativa lei nu se merita sa ne faca artificiile "fassss" pe tort, adica o flama scurta si gata...

lore1975
20.09.2006, 09:44:09
eu am luat artificiile de tort din euro si nu am avut probleme.

cand o sa se apropie data nuntii si o sa vezi costurile si cat de mult il ridica niste detalii pe care le vezi foarte importante acum , o sa te ingrozesti.
e adevarat ca e cea mai fericita zi din viata voastra, dar chiar nu cred ca ti-ar placea sa ramai cu datorii. si din pacate din toata nunta vei ramane cu amintirea si cu pozele si chiar va conta daca iti ramane un ban in buzunar.nimeni, nici macar tu nu-ti vei aminti de funda de pe masina si alte lucruri " marunte".

din pacate asta e.

loreley
20.09.2006, 22:26:12
Ce stiti de cofetaria Andy Prod? Este in Complexul studentesc pe str. Mioritei.

Catalina_Maria
21.09.2006, 08:11:51
Este pentru prima data cand aud de ea.

Kaela
01.10.2006, 19:10:26
sincer va spun fetelor pe mine nu ma incanta faza cu artificiile pe tort shi probabil nici n-o sa avem asa ceva.

lore1975
04.10.2006, 14:12:53
asta a fost tortul meu:-p

andreea_bunny
04.10.2006, 14:52:58
Toate prajiturile de la Sava sunt...:-& !!! Au gust identic, indiferent de sortiment, nu simti decat zahar si margarina. la Codrina sunt gustoase, dar torturile de la Sava, in ciuda gustului, parca sunt mai aspectuoase. de la Ottima nu stiu. De la Trandafirul sunt suuuuuuuupeer!!! In plus, la Trandafirul poti sa combini ce crema vrei, cu ce blat sau ce aranjament iti trece prin cap. dar... asta iara e chestie de gust! poate ce imi place mie nu place altora.

Kaela
04.10.2006, 15:44:24
Trandafiru! Trandafiru!
mi se par cei mai tari. au niste prajituri de ..... imi lasa gura apa shi acum, sincer mie imi plac la nebunie. mai mult ca sigur ca de la ei o sa luam prajile shi tortul.

MeliMelo
04.10.2006, 16:08:47
Eu tot pentru Ottima o sa optez.
Sora mea a avut de la ei...si a fost bestial!!! Chiar daca nu-mi plac prajiturile de la ei (sunt foarte aspectuoase, dar foarte dulci), tortul acela a fost superb...si ca aspect si ca gust.
Am auzit pe forum ca sunt cam dificili, dar eu zic ca merita si nu as incerca cu altcineva!

diai
05.10.2006, 21:03:24
Prietena mea si-a comandat prajiturile de la Trandafirul si au fost super.Aratau bine si pe langa asta au fost foarte bune.N-am mai mancat nicaieri praji atat de bune,nici macar la Codrina.
Sigur imi comand tortul si prajiturile de la ei,sunt cei mai buni,parca ar fi facute in casa.

loreley
05.10.2006, 23:03:34
La Ottima pan ne-am comandat si noi tortul si prajiturile.
Am vrut la Andy Prod, dar m-am razgandit din cauza de aspect al biroului de primire. nu vreau sa spun mai multe, dar chiar nu mai vroiam la ei.

lorialex
19.10.2006, 13:19:02
Buna tuturor miresicilor din timisoara!
Eu am intrat de curand pe site, dupa nunta mea care a fost pe 26 august. Tortul nostru a fost comandat tot la Sava cu crema "dragoste" dar exteriorul a fost ceva mai deosebit: a fost un tort de ciocolata! toti au ramas socati si foarte placut impresionati pentru ca a fost - fara exagerare - DELICIOS.
dar mai am un pont bun: pe strada Borzesti este o cofetarie mica unde fac niste prajituri foarte bune si mai deosebite. O prietena de-a mea si-a comandat tortul acolo si a fost ceva mai deosebit decat la codrina, ottima pan sau trandafirul in ceea ce priveste compozitia precum si ca ornare.
va doresc spor la organizare tuturor! Eu stiu prin ce am trecut si daca vreti sa mai aflati pareri, puteti sa-mi scrieti. Nu sunt eu nu stiu ce experta dar as vrea sa ajut cat mai multe miresici.
succes

ele
20.10.2006, 08:46:12
sincer va spun fetelor pe mine nu ma incanta faza cu artificiile pe tort shi probabil nici n-o sa avem asa ceva.
sunt de acord cu tine kaela, nici mie nu-mi prea plac artificiile alea plantate in tort,eu o sa ma gandesc la niste lumanari sau chiar artificii dar mai pe langa tort:-p

ele
20.10.2006, 08:53:46
si daca tot vorbim de torturi bune ,noi am comandat tortul pt mini petrecerea de dupa cununia civila la cofetaria trandafirul si mi-a placut mult, mult.avea o crema de ciocolata delicioasa :xnu stiu daca vom lua tot de acolo tortul pt nunta dar e bine ca ne spunem parerile aici alcatuind un mic ghid de ajutor.

lorialex
20.10.2006, 09:50:11
Buna fetelor.
Aveti grija in ceea ce priveste artificiile. Nici mie nu-mi placea ideea si am renuntat la artificii desi le primeam gratis de la firma de organizare de nunti. Problema a fost ca in momentul aducerii tortului, cei de la sala nu au avut nimic pentru a lumina tortul, nici lumanari si nici macar niste alcool pe care sa-l aprinda si pana au reaprins luminile in sala nu prea se vedea tortul.

Catalina_Maria
20.10.2006, 11:20:35
Cred ca esti prima miresica care a avut nunta la Boavista. Prima de pe forum:) Poate ne povestesti cate ceva despre sala, despre servire, despre mancare despre decoruri.Si despre preturi bineanteles:)

nicoleta_oana
13.01.2007, 16:30:37
eu am fost zilele trecute si mi am deschis comanda la ottima pan pt prajituri si tortul miresei.mi se par ok,sunt bune si prajiturile am gustat si umplutura pt tortul miresei si cred ca vom opta pt tiramisu.eu as fi vreut pe cel de ciocolata dar mi sa spus ca nu prea e comandat cel de ciocolata ca e destul de dulce si multa lume prefera ceva mai putin gretos.au ei o umplutura ceva cu blat de cocos si crema de visine si lamaie dar mie nu mi a placut deloc :-& si tiramusu avea gust bun si am zis ca e ok.sper sa nu fiu dezamagita si pana la urma orice ai alege.......nu poti multumi pe toata lumea......mereu vor fi unii care vor comenta ca nu i am asezat bine la masa,ca nu e buna prajitura,ca a fost prea cald in sala,ca muzica e prea incet sau tare ma rog ....lumea e .....important e noi sa fim multumite si sotii nostrii si sa iasa bine per ansambluo:-)

Kaela
13.01.2007, 20:39:54
shi eu vreau prajile de la ottima. nush, cred ca tortul de la trandafiru. o sa vedem. shi la praji se da ceva avans?

ligia
13.01.2007, 21:23:21
Daca vrei sa-ti faci prajile intr-un loc si tortul in altul, nu te-as sfatui sa iei prajile de la Ottima. Mie nu mi-au placut niciodata, au toate acelasi gust, chiar daca sunt mai multe modele. Eu am vrut tortul de la ei si mi-a placut foarte mult si la mine si la alte nunti, dar prajile nu. Totusi le-am luat de la ei ca sa nu ma mai complic.

nicoleta_oana
15.01.2007, 16:38:53
la ottima se da un avans cam de 20% din valoarea comenzii.

Miru
15.01.2007, 21:44:58
dar torturile voastre cum vor arata? sau nu v-ati hotart inca. la mine e problema ca voi avea aprox 250-300 invitati si in consecinta trebuie mult dulce tort

c_s
16.01.2007, 06:50:51
al meu stiu sigura ca va fi crem cu bordo,cu marzipan pe deasupra si inauntru e putin mai complicat-doua feluri de blat si vreo trei de crema.....am dus mostra doamnei ce ni-l face din unul din Severin care mi-a placut cel mai mult ca tort de nunta.
de mare nu trebuie sa fie foarte mare ca avem 120 invitati max....
la model mie mi-ar place supraetajat,insa nu stiu exact inca modelul exact,ma hotarasc dupa ce-mi mai arata modele la cofe!:D

CSandra
19.01.2007, 19:15:32
Atentie mare ce texte va vand cei de la ottima cand consultati catalogul de torturi de nunta pt ca si-au facut noul site cu poze inprumutate de aici
http://www.jacquespastries.com/gallery2.htm

Desi nu-i inteleg pt ca ei au facut torturi cu un design dragut.

http://www.ottima.ro/gallery/

rafila
19.01.2007, 21:45:13
Atentie mare ce texte va vand cei de la ottima cand consultati catalogul de torturi de nunta pt ca si-au facut noul site cu poze inprumutate de aici

Wawww, macar de ar fi copiat modelul tortului si sa puna poza sa vedem ce a iesit din manutele si priceperea lor. Dar din cate vad eu, ei pun pozele de pe site-ul ce ni l-ai scris tu pretinzand ca sunt creatiile lor. Rusine, rusine! Ar trebui atentionati!

ligia
19.01.2007, 22:36:36
Au si la sediu reviste cu torturi pe care nu le-au facut niciodata, eu mi-am ales unul dintre ele si mi l-au facut ok. Mai ales cele cu martipan chiar le ies bine. Desi la inceput m-am enervat pt ca mi-am ales alt model tot din revistele alea pe care au zis ca nu pot sa il faca. Unul cu minitorturi.
Un sfat important ar fi sa nu mergeti vinerea, in nici un caz. Erau super nervoase tantile ca le opresc pe ele de la facut torturi si praji pt. weekend si bateau din picior in timp ce ma uitam pe cataloage.

Miru
20.01.2007, 00:34:22
extraordinar ce atitudine. eu ma voi duce fix vineri si daca vor bate din picior nu doar ca-mi va lua mult timp rasfoitul catalogului insa voi avea nevoie de informatii suplimentare. eu m-am hotarat sa incep o campanie de educare a vanzatoarelor intrucat nu se mai poate...:>

RianaTM
20.01.2007, 20:29:55
De ce esti rea?:( Tantile alea pot face torturi doar vinerea ca sa le fie proaspete sambata unor mirese pretentioase ca si noi:) Tu in schimbpoti merge sa dai o comanda in orice zi a saptamanii.

Le iau si eu apararea celor cu torturile ca aici sincer mi se pare ca au o scuza.Nu este valabil pentru alte doamne si domnisoare vanzatoare de produse sau servicii pentru care orice zi a saptamanii este " vinerea cofetareselor":))

rafila
22.01.2007, 23:54:19

Uuuu, ati vazut, fetelor? Dupa reclamatiile noastre, cei de la Ottima au scos de pe site pozele furate de la altii, care mai aveau si logo-ul ottima. Hi hi hi. Asta ca sa vedeti ce audienta are forumul!!! Sau o fi vreo cofetareasa de acolo printre noi?????

MeliMelo
23.01.2007, 09:32:05
Noi aseara am fost la Ottima si am dat comanda. Am intreba de site, ca nu merge si mi s-a replicat ca este in constructie, din cauza ca vor sa scoate modele noi. Fiind luni, tanti de acolo a fost tare draguta..nu ne-a grabit, ne-a adus sa gustam...in general a fost OK.
Au facut un nou produs, adica o crema noua de lamaie, care pare bunicica dar dupa parerea mea foarte dulce.
Si btw...noi nu stiam dar tot noi trebuie sa comandam tortul si pentru nasi sau mosi...bine cam am intrebat ca ne faceam de ras :)

Si referitor cu site-ul, nu aprob faptul ca au pus pozele alea acolo, mai ales ca pot fi dati in judecata pentru drepturi de autor...dar fetelor, sa fim serioase, cum zicea si sora-mea...asa se intampla si cu rochiile, vezi ceva frumos, mergi la o casa de moda cu poza si ii spui ca vrei ultima creatie a Verei Wang...si ti-o fac la comanda!!! Sa lasam pe altii in masura sa judece!

rafila
23.01.2007, 09:43:42
Pai tocmai asta e problema. Eu prefer sa-mi arate creatiile lor, ca sa stiu de ce-s capabili sa faca. Altfel nu mi-e de nici un folos un site, ca modele pot downloada si eu singura de pe net. E valabil si pentru cei cu rochii, si cei cu buchete de mireasa si alte aranjamente. Vrei sa vezi ce a iesit din mainile lor, ca sa stii cat sunt de priceputi. Doar asa faci si alegerea. Dar daca toti vin cu poze de pe net, tu cum alegi? Si te trezesti in ziua nuntii cu o caricatura de tort, o caricatura de buchet si o caricatura de rochie, toate foaaaaarte diferite de ce te asteptai tu.

MeliMelo
23.01.2007, 10:27:04
eu am vazut torturile lor...si sunt foarte multumita cum arata (sau cel putin torturile cu martipan deasupra). Nu am ajuns la ei doar uitandu-ma pe site-ul lor.
Intr-adevar ei iti spun ca pot face orice fel de torturi cu modele de pe net.
Pozele ce le arata sunt unele de pe net, unele creatii de ale lor.

rafila
23.01.2007, 10:32:04
Sunt convinsa ca pot, am vazut si eu torturi facute de ei si mi-au placut tare mult. Si eu imi fac tortul tot la ei. Si prajiturile! Eu vorbeam de atitudinea generala, nu numai de Ottima. Nu mi se pare corect sa-si racoleze clienti pe baza unor poze ce arata munca altora.

ss29
23.01.2007, 14:49:28
stiti daca cei de la trandafiru" au site?..........sau eventual preturi....... la ottima kg de tort este 30 lei si prajituri la caserola 17.5 lei kg

rafila
23.01.2007, 14:54:14
stiti daca cei de la trandafiru&quot; au site?..........sau eventual preturi....... la ottima kg de tort este 30 lei si prajituri la caserola 17.5 lei kg

Eu doar asta am gasit pt Trandafirul : http://trandafirul.tripod.com/ Nu prea multa informatie.

c_s
23.01.2007, 14:54:28
au si site da' nu prea reusit....
http://trandafirul.tripod.com/index.html
dar poti suna pt preturi!

c_s
23.01.2007, 14:55:23
Eu doar asta am gasit : http://trandafirul.tripod.com/ Nu prea multa informatie.
ai fost mai rapida decat mine cu 14 secunde=))

rafila
23.01.2007, 14:56:22
Bine macar ca raspunsul a fost la fel!

c_s
23.01.2007, 14:57:27
traiasca google!

rafila
23.01.2007, 15:03:36
Exact! Traiasca Google!

MeliMelo
23.01.2007, 15:59:16
la Ottima, ziceau aseara ca o caserola de prajituri ar fi 3.3 RON.
Noi nu o sa comandam prajituri de pus pe masa, avand in vedere ca o sa fie foarte cald si in meniu exista deja desert.

Kaela
23.01.2007, 17:26:20
shi noi am convenit aseara sa nu mai punem praji pe masa ca e risipa.

c_s
23.01.2007, 17:33:16
eu pe-al meu l-am convins,acum mai trebuie anuntati(subliniez - anuntati) si socrii (ca ei ne tot intreaba ce am mai rezolvat...mama norocu' meu ca n-are treaba noastra,nici cand era in tara n-avea:)) dar mai acum)

rali
01.02.2007, 08:02:18
Fetelor,stie cineva unde in TM pot gasi miri de pus pe tort.Nu vreau din aia clasici cum stiu ca se gasesc prin cofetarii.Vreau ceva mai deosebit.:)Am gasit pe net dar erau site-uri din SUA si nu cred ca livreaza in Rom.:((

c_s
01.02.2007, 08:05:42
eu am vazut candva la Gelateria Olli din complex si erau figurine haioase!

rafila
01.02.2007, 09:50:13
Fetelor,stie cineva unde in TM pot gasi miri de pus pe tort.Nu vreau din aia clasici cum stiu ca se gasesc prin cofetarii.Vreau ceva mai deosebit.:)Am gasit pe net dar erau site-uri din SUA si nu cred ca livreaza in Rom.:((

Poti sa incerci la http://weddingaccessories.net/ Eu am vrut sa comand de la ei lada pt banutzi si le-am scris un mail. Mi-au raspuns in mai putin de 24h; sunt dispusi sa imi trimita in RO contra unei taxe de transport de 30 $. Scrie-le si intreaba-i. Partea mai proasta e ca am vazut ca au doar 3 modele de cake toppers. Ma rog, ideea era ca daca gasesti ceva ce-ti place tare, tare, sa le scrii un mail si sa ii intrebi daca sunt dispusi sa-ti trimita in RO. Stiu ca sunt putini care fac asta, dar poate ai noroc.

MeliMelo
01.02.2007, 10:25:38
da...si noua ne trebuie niste shoricei :)) ca asa suntem porecliti :))
da nu am gasit :(
Daca nu gasim, probabil o sa ne facem cu funda din aia ...

Kaela
01.02.2007, 10:54:11
fetelor, voi atzi vb deja pentru torturi, alea, alea....

c_s
01.02.2007, 11:10:15
noi am vorbit din noiembrie...asta pt ca o cunoastem pe o tanti de la Trandafirul si i-am dus o mostra de la o reteta ce-mi place mie....mai ramane sa ma hotarasc la design,dar astept idei de la ea ca e super in meseria pe care o face si eu ii spun culorile (crem/alb+bordo) si astept sa vad ce-mi sugereaza ca modele
si mai trebuie sa vorbesc cu ea de minitortuletze sa vad daca ar fi ok sau nu....
stiu ca ar trebui sa vorbesti din timp si pt asta,ar cam fi cazul sa te hotarasti luna asta :D

rali
01.02.2007, 11:13:39
si noi am vb sapt trecuta.il facem la un laborator in calea sagului.mie mi-a placut un tort pe care l-am maincat, de acolo si am hotarat sa-l facem la acest lab.trebuie sa mergem sa dam un avans sapt viitoare.

Kaela
01.02.2007, 11:18:02
cam in ce suma va incadratzi cu prajile?

MeliMelo
01.02.2007, 11:25:36
tort miri 10 kg..pret 30RON per kg = 300RON
tort nasi 2 kg...2* 30 = 60RON
caserole : 3.3 * nr de invitati (max 70) = 231RON

aprox 600 ron
da la noi sunt max 70 de persoane...la altii cu invitati mai mult sunt total alte scoruri

c_s
01.02.2007, 11:25:39
eu despre pret nu stiu absolut nimic ;))

Kaela
01.02.2007, 11:29:32
la mine vor fi in jur de 150-180 de invitati, deci pe undeva pe la 10 milioane, aprox, ar veni....

c_s
01.02.2007, 11:31:13
la mine vor fi in jur de 150-180 de invitati, deci pe undeva pe la 10 milioane, aprox, ar veni....#

MeliMelo zicea de 600 la 70 pers si tu la dublu dai tot atata?la ce cofe?

c_s
01.02.2007, 11:32:10
te-ai prins de greseala si ai modificat=P~

Kaela
01.02.2007, 11:34:47
repede ai citit tu tot!, mda, m-ai prins...:-p

rali
01.02.2007, 11:40:23
tort miri 10 kg..pret 30RON per kg = 300RON
tort nasi 2 kg...2* 30 = 60RON
caserole : 3.3 * nr de invitati (max 70) = 231RON

aprox 600 ron
da la noi sunt max 70 de persoane...la altii cu invitati mai mult sunt total alte scoruri
MeliMelo, unde iti faci praji?

MeliMelo
01.02.2007, 12:43:40
la Ottima.
mi-a placut tortu de la sora-mea...si ne-am dus intr-o luni acolo , deci tipa de acolo nu ne-a grabit si ne-a dat si mostra :))

sasha
03.02.2007, 21:47:41
Saluti,
Azi m-am decis si eu asupra datei...19 mai.Sper sa fie in regula.
Tortulul il fac la Cofetaria Elis, sua ceva de genul asta.Am mai mancat d la ei si au un tort exceptional de bezea cu crema de nes (cui ii place genul).Si mi-au spus ca pot sa faca si glazurat cu cioolata alba si nu se crapa.Fac o proba cu tortul pste doua saptamani si o sa va spun.
Nasa isi face tort la Otima Pan...Si cu prajituril de la plecare, mai vad.
Degustare placuta

daria_eunice
03.02.2007, 23:08:27
Este cineva care si-a facut sau isi face tortul la cofetaria Sava? Noi de acolo il vom comanda pt ca ne place ffff. mult tortul "dragoste" este cel mai gustos, parerea mea...Am primit in urma cu cateva luni un tort facut la ei,imbracat in martzipan iar blatul de cioco si visine... a fost ffff delicios si arata si bine...

Kaela
03.02.2007, 23:15:06
super tare tortul.

daria_eunice
04.02.2007, 11:23:30
logodnicul meu este sarb iar la ei e un obicei: cand vin parintii sa ceara fata vin cu un mar care se scobeste si in care se pun bani, ca un arici.. iar ei au avut ideea cu marul-tort si cu banii din martzipan;)) .

Kaela
04.02.2007, 14:52:55
foarte fain shi deosebit. n-am mai vazut pana acuma asa ceva.

sasha
04.02.2007, 15:57:09
E frumos tortuletzul...Nici eu n-am mai vazut.Si eu mai mancam praji de la Sava si erau tare bune.Aveau o praji f buna cu doua feluri de crema din cate imi amintesc.

anna_c
05.02.2007, 12:58:50
interesant tortul in forma de mar! noi azi mergem la ottima sa ne interem de tort si praji la plecare...

Kaela
05.02.2007, 14:21:14
anna shi eu vreaui detalii cand sti ceva.

c_s
05.02.2007, 15:38:51
Este cineva care si-a facut sau isi face tortul la cofetaria Sava? Noi de acolo il vom comanda pt ca ne place ffff. mult tortul "dragoste" este cel mai gustos, parerea mea...Am primit in urma cu cateva luni un tort facut la ei,imbracat in martzipan iar blatul de cioco si visine... a fost ffff delicios si arata si bine...
PRAJILE DE ACOLO SUNT FOOOOOAARRRRRRTE GUSTOASE!=P~

anna_c
07.02.2007, 18:35:53
acum am venit de la ottima. vor fi si ei la mall in weekend-ul asta. un kg de tort e 30.00 ron, un kg de praji e 17.00 ron. noi ne gandim sa facem un tort la 15 kg (de frisca) si praji la plecare caserole de 500 g de familie. vrem sa punem si pe fiecare masa de la restaurant cate un platou de praji (depinde cate persoane sunt la masa). au caserole de praji si la 200g la 3.50 ron dar ni se pare prea mica pentru a o da unei familii.
ottima merge si la targul de la arad si cred ca si la cel din weekend-ul 16.02.-18.02.2007 de la noi.

Kaela
07.02.2007, 20:57:19
eu am decis sa dam cate 1 de cate 200 de grame sau 250 de persoana, shi nu mai punem la sfarsit. cred ca asa e cel mai bine.

sasha
19.02.2007, 21:49:37
Am facut test pentru tortul de nunta.La Elia.A iesit bun, chiar si acoperit cu ciocolata alba.Care nu s-a crapat.Poate ca a fost mic, cine stie:-\ .Oricum, tortuletzul il fac acolo, prajiturile pentru invitati la Trandafirul iar tortul nasei la Otima.Ca sa multumesc pe toata lumea

camichiu
19.02.2007, 21:52:02
Fetelor, imi spuneti va rog unde anume este OTTIMA ? Tin minte ca am fost la o nunta care a avut parji de la ei si intr-adevar erau foarte bune. Vreau neaparat sa incerc si parjiturile Sava, dar torturile nu stiu de unde le luam. Noi avem 300 de invitati, asa ca ne trebuie o masa intreaga numai de torturi ;)) Si mai e ceva. Sotul meu este innebunit dupa frisca, asa ca vom avea torturi cu muuuuuulta frisca ;;)

c_s
19.02.2007, 21:55:07
uite aici:
Strada Grigore T. Popa nr. 14 Timisoara Timis Romania 300291
http://www.ottima.ro/images/M_images/no_indent.png + 40 256 284 424 http://www.ottima.ro/images/M_images/no_indent.png + 40 256 200 367
http://www.ottima.ro/images/harta%20campina.jpg

Miru
19.02.2007, 22:16:24
Cami m-ai dat gata cu harta...=D>

c_s
19.02.2007, 22:26:02
hah,ce zici,nu-s tare....plictisita?;))

Miru
19.02.2007, 22:30:04
off topic. Cami esti acasa?

c_s
19.02.2007, 22:36:11
off topic. Cami esti acasa?
tot off topic,da acasa,saptamana asta imi permit ca daca- singurica ce sa fac toata ziua,ma cam plicti,n-am chef de treaba:(

Valery
20.02.2007, 01:13:53
Fetelor, lamuriti-ma si pe mine cu tortul nasilor va rog .... Trebuie intrebati de unde si cum il vor?:-\ Hmm...Cu cat citesc mai multe de pe forum imi dau seama ca nu stiu mai nimic #:-S

camichiu
20.02.2007, 06:51:00
uite aici:
Strada Grigore T. Popa nr. 14 Timisoara Timis Romania 300291
http://www.ottima.ro/images/M_images/no_indent.png + 40 256 284 424 http://www.ottima.ro/images/M_images/no_indent.png + 40 256 200 367
http://www.ottima.ro/images/harta%20campina.jpg

Merci mult de tot Cami !:*

Ramo25
20.02.2007, 11:09:21
buna
help....... nasa are si ea nevoie de tort??????????????asta e intr-adevar ceva nou pt mine....habar nu aveam!!!!!!!!!
inca o intrebare pt nasa...adica nase la mine ca am 2...buchete?

Ramo25
20.02.2007, 11:12:26
ok fetele m-am trezita azi numa cu intrebari...cam cate kg are tortul miresei?in functie de invitati asa-i?sa zicem pt 130invitati...

anna_c
20.02.2007, 11:31:57
noi avem undeva la 100-110 invitati si tortul va avea 14-15 kg.
noi ne-am interesat deja de tort si ni s-a recomandat sa facem unul la 15 kg.

Ramo25
20.02.2007, 11:35:18
noi avem undeva la 100-110 invitati si tortul va avea 14-15 kg.
noi ne-am interesat deja de tort si ni s-a recomandat sa facem unul la 15 kg.
ok multumesc...si cam cat costa please?

anna_c
20.02.2007, 11:36:49
la ottima e 30 ron kg.

c_s
20.02.2007, 11:37:47
se calculeaza ca 150 gr/invitat si se plateste / kg, difera pretul intre cofetarii!

anna_c
20.02.2007, 11:37:55
in general cam asta e pretul . ma gandesc ca la cofetariile mai micute sau nu prea cunoscute este mai mic pretul.

c_s
20.02.2007, 11:38:19
si la Trandafirul tot atat!

Ramo25
20.02.2007, 11:46:12
multumesc fetelor...voi ce fel de torturi aveti?eu vreau frisca si fucte

anna_c
20.02.2007, 11:49:15
al nostru va fi de frisca, in rest nu stiu. luna viitoare mergem la degustare.

Ramo25
20.02.2007, 11:53:18
iamiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii....sa ne spui cum a fost!

MeliMelo
20.02.2007, 12:47:31
la noi e cocos, ananas, visine. Inafara de florinle alea, noi asa vrem sa-l facem :)

Ramo25
20.02.2007, 13:03:20
la noi e cocos, ananas, visine. Inafara de florinle alea, noi asa vrem sa-l facem :)
deasupra e cumva martipan?daca da asa ai grija la cantar ...e super greu...

alexa
20.02.2007, 13:09:11
Ati vazut ce modele frumoase sunt in ultimul numar din Mireasa?

MeliMelo
20.02.2007, 13:57:53
da..e martipan, ne-au spus ca o sa fie vreo 2 kg numa martipanu...asta e
Vara nu as lua frisca, si martipanu are tinuta...numa mie nu-mi prea place la gust :)

camichiu
20.02.2007, 16:05:19
Fetelor, am o intrebare .
Noi incepem nunta propriu-zisa in jur de ora 20:00. Ce spuneti ? Pe la ce ora credeti ca ar fi bine sa aducem tortul ? In conditiile in care vrem aperitiv, supa, sarmale si friptura INAINTE de tort, dar nici nu vrem tortul la ora 4 dimineata 8-|

Kaela
20.02.2007, 18:39:31
pai atunci la 3... :)

c_s
20.02.2007, 18:43:14
si eu cred ca 3 e ora optima pt tort!

Miru
20.02.2007, 20:05:35
eu nu pot raspunde pt ca nu ne-am planificat inca orele la restaurant dar ora 3 suna bine

sasha
20.02.2007, 20:50:18
Al meu e din bezea si acoperit cu ciocolata alba.Nu se crapa, am incercat. drept ca nu e foarte mare tortul...

Ramo25
20.02.2007, 23:29:04
Cu atatea feluri de mancare....aperitiv cald si rece, supa, sarmale,friptura, inghetata si tortul la ora 3 ....noi ne gandeam sa incepem in jurul orei 17.30 e devreme?

ss29
21.02.2007, 12:45:43

imi place cum arata tortul.....la ce cofetarie il faci?

nicoleta_oana
21.02.2007, 13:02:45
tortul nostru va avea 30 de kg,va fi tiramisu ca mi sa parut potrivit si imbracat in martipan ca are alta tinuta.si noi ne gandim sa dam tortul la ora 3,petrecerea incepe la ora 19 avem aperitiv rece,cald,supa,sarmale,friptura cu garnitura,si am zis ca tortul la ora 3 il vom da si apoi caserolele pt acasa ca multa lume pleaca dupa 3

MeliMelo
21.02.2007, 13:32:03
imi place cum arata tortul.....la ce cofetarie il faci?
mersi , la ottima

StOrM
21.02.2007, 14:09:05
ufff, in sfarsit m-am hotarat sa va scriu.
Buna! numele meu este Diana si va urmaresc de muuult timp; am invatat multe lucruri de la voi;;) ..eu o sa am cununia civila la toamna, deci mai am pana la marele eveniment (ptr mine cununia religioasa e cea mai importanta) dar, totusi voi avea o petrecere si dupa cununia civila... ce vroiam sa va intreb: ati fost cumva la targul de nunti in weekendul asta? eu am fost si am vazut niste torturi superbe la Trandafiru.
La Ottima Pan mi-am facut torturile de majorat si la 21 de ani (am facut in decembrie:"> ) si au iesit superb!! si la gust si la aspect. Ultimul l-am avut cu poza. Ptr nunta nu stiu cum fac Ottima, dar pe mine ma tenteaza Trandafirul. Voi ce parere aveti?
(daca s-a mai vb imi cer scuze, dar n-am avut timp si..rabdare:-" sa citesc tot)
Pupici:* :*

Ramo25
21.02.2007, 15:48:41
ufff, in sfarsit m-am hotarat sa va scriu.
Buna! numele meu este Diana si va urmaresc de muuult timp; am invatat multe lucruri de la voi;;) ..eu o sa am cununia civila la toamna, deci mai am pana la marele eveniment (ptr mine cununia religioasa e cea mai importanta) dar, totusi voi avea o petrecere si dupa cununia civila... ce vroiam sa va intreb: ati fost cumva la targul de nunti in weekendul asta? eu am fost si am vazut niste torturi superbe la Trandafiru.
La Ottima Pan mi-am facut torturile de majorat si la 21 de ani (am facut in decembrie:"> ) si au iesit superb!! si la gust si la aspect. Ultimul l-am avut cu poza. Ptr nunta nu stiu cum fac Ottima, dar pe mine ma tenteaza Trandafirul. Voi ce parere aveti?
(daca s-a mai vb imi cer scuze, dar n-am avut timp si..rabdare:-" sa citesc tot)
Pupici:* :*
stiu ca nu sunt pe topica buna....dar ma intrebam...ca am vazut ca ai cununia religoasa ..la catedrala....si ma intrebam cat de greu fost sa -ti gasesti ora la care vrei tu....noi avem pe 25 august...o sapatmana mai tarziu ca tine...si numa 15 30....am mai gasit liber....crezi ca-i prea devreme?o sa vb despre asta..pe alt topic
pupici

StOrM
21.02.2007, 20:31:12
:-s.. trebuie sa schimb datele...eu cununia religioasa o voi avea anul viitor, anul asta va fi numai cununia civila. Nu am fost inca sa vorbesc, pentru ca e prea devreme, nisci nu stiu data exacta,; acuma ma concentrez doar pe cununia civila. pupici

sasha
21.02.2007, 21:06:15
Diana, bine ai venit.La Trandafirul e in regula.Mergi, intrebi de Cami mica si vb cu ea despre torturi.Am vazut si eu catalogul lor si imi pareau autentice.In plus, poti sa ti-l faci cum vrei tu in interior, nu au retete prestabilite.Eu i-am testat cu tortul de bezea cu crema de ness si mi-au spus ca nu spcialitatea lor dar il pot face.Eu zic sa faci un test inaite...Si pana la anul ai timp de mai multe teste

StOrM
21.02.2007, 21:40:57
Diana, bine ai venit.La Trandafirul e in regula.Mergi, intrebi de Cami mica si vb cu ea despre torturi.Am vazut si eu catalogul lor si imi pareau autentice.In plus, poti sa ti-l faci cum vrei tu in interior, nu au retete prestabilite.Eu i-am testat cu tortul de bezea cu crema de ness si mi-au spus ca nu spcialitatea lor dar il pot face.Eu zic sa faci un test inaite...Si pana la anul ai timp de mai multe teste

pai eu vreau tort si la petrecerea de dupa cununia civila <:-P..deci imi trebuie tort..bine, nu asa spectaculos ca cel de anul viitor. La targul de nunti am vazut si de la Codrina, dar parca alea de la trandafirul aratau mai bine... si am vazut un tort cu 3 etaje parca, si sus in loc de mire si mireasa erau 2 porumbei:gen_04:. Arata suuper...

sasha
21.02.2007, 21:46:22
La Codrina, nu stiu ce sa zic.Imi povestea nasa mea saptamana trecuta, ca i-a comandat fiului ei un tort Ferrari de ziua lui.Si l-au facut fara zahar!!!!Tot tortul!!Sigur a fost o greseala, eu mananc prajiturele de la Codrina si mi s par bune, mai ales cele cu nuci...probeaza si la Trandafirul, si la Otima, am vazut ca fete merg si pe la cofetaria Sava, eu mi-am facut la Elia...Mai ai inca timp, dupa cum spuneam

StOrM
21.02.2007, 22:51:55
La Ottima e ok, mi-am facut pentru diferite ocazii, dar totusi ptr tortul de la nunta o sa merg pe la fiecare cofetarie in parte:madlaugh:.

asta a fost facut la Ottima Pan, acum in decembrie

c_s
21.02.2007, 23:07:30
eu la Trandafirul imi fac....ati vazut mostrele de la targuri?no comment!testati si apoi decideti!

StOrM
21.02.2007, 23:10:13
la targ au fost suuperbeee.... mi-am schimbat parerea despre trandafirul, ca sincer..nu-mi prea placea.. numai sa fie bune si la gust;))

c_s
21.02.2007, 23:18:02
poti afla gustand.....=P~ mie-mi plac!

MeliMelo
22.02.2007, 09:13:17
mda...eu eram abonata la Tranfafirul duminica, la fiecare zi de nastere din familie, la fiecare chef...foarte gustoase torturile cu fructe :))
In fine...noi facem la Ottima ca toti prietenii ce au fost la sora-mea la nunta, mi-au zis "faci si tu tortul de unde a facut sora-ta? ca era asa de bun "..na...si la chestii din astea, io nu puteam incerca altceva, nu?
Iar prajiturile din Mall de la Ottima mi se par prea dulci...sincer :(
Prajituri pe masa noi nu punem, pentru ca avem desert in meniu, iar cele pentru invitati, nu vreau sa ma mai complic...deci ramana Ottima
In esenta, imi plac mai mult prajiturile de la Trandafiru...restu nu am incercat din pacate...si pana la nunta nici nu o sa incerc :))

StOrM
22.02.2007, 12:02:57
:gen_07::gen_07::gen_07::gen_07: si eu trebuie sa tin regim, ca nu mai merge asa=P~

RianaTM
22.02.2007, 13:14:28
Vaaai deja imi imaginez tortuletzul meu cu bezea si ness si invelit in ciocolata alba....Super...abia astept sa ma marit:))) Chair nu ma mai intereseaza forma, poate sa fie si in forma de ...gramajoara:))) Si daca pun si putina nuca.......extraodrdinar...

diamond
22.02.2007, 14:15:10
fetelor voi aveti idee cam ce preturi sunt la torturi? eu am apucat sa intreb intr-un singur loc, la Trandafirul si ziceau 5 milioane pt aprox 100 felii. nu stiu e mult e putin, voi stiti ce preturi au celelalte cofetarii?

anna_c
22.02.2007, 14:22:58
eu stiam ca pretul unui tort se calculeaza per kg. la ottima e 30 ron un kg, iar tortul meu va avea 15 kg (am undeva la 110 invitati). cred ca si la trandafirul se calculeaza la fel. cami stie mai bine pentru ca ea la ei isi face tortul.

c_s
22.02.2007, 14:26:53
da,eu am mai zis acum 2-3 pagini ca e tot 30 lei / kg si la Trandafirul!
ps:ar fi bine daca cineva inainte de a pune o intrebare sa aiba curiozitatea sa citeasca macar ultimele pagini dintr-un subiect,mie personal nu prea-mi place sa ma repet si nici sa vorbesc degeaba.....sa nu va suparati fetelor,dar asta e!

diamond
22.02.2007, 15:02:10
multumesc pentru precizare c_s, am citit ce ai scris despre trandafirul, intrebarea mea era despre alte cofetarii. (si in restul topicului am gasit doar preturi de la trandafirul si ottima, cautam si alte preturi la alte cofetarii sa putem face o comparatie)
pretul o fi pe kg, dar la targ mi-au spus nr de kg poate sa difere in functie de compozitie pt acelasi nr de persoane. mie mi-au calculat pretul tortului (80 persoane, 100 felii cu tot cu 'rezerva') la 5 milioane.
asa ca pretul cel mai relevant ar fi exprimat:

cate persoane/cate felii/cate milioane?

RianaTM
22.02.2007, 15:26:40
Pai mie mi s-a calculat cam asa:120-125 g/persoana + o rezerva de 2-3 kgpretul e cam la 300 000/kg pt cele cu martipan si 275 000/kg la cele cu friscaeu fac la ottimaiar tavita cu praji pt dat acsa e cam la 200-250 g si costa cam 35 000/tavitaSper ca am lamurit.

sasha
22.02.2007, 21:49:33
La Elia unde imi fac eu, stiu ca e 250,000 kg.La Trandafirul e in mod normal 300,000 dar tortuletzul care il vreau eu, cu bezea si crema de ness, e mai scump pt ca mi-au explicat ca e mai mult de munca.Cu cat mai scump, nu stiu

ele
23.02.2007, 01:05:56
am comandat si eu tortul la cofetaria trandafirul luni;;) pt 100 persoane 430 ron. va fi cu crema caramel si incerc sa atasez si modelul care ne-a placut foarte mult la targ. va fi un alt suport cu 5 brate pt ca cel din foto este doar pt 60 persoane. prajiturile de casa la ei sunt 250 g 45 ron si cele de 500g 90ron.

ss29
23.02.2007, 10:56:05
La Elia unde imi fac eu, stiu ca e 250,000 kg.La Trandafirul e in mod normal 300,000 dar tortuletzul care il vreau eu, cu bezea si crema de ness, e mai scump pt ca mi-au explicat ca e mai mult de munca.Cu cat mai scump, nu stiu

imi spui te rog unde este cofetaria elia......multu

Miru
23.02.2007, 11:22:00
am comandat si eu tortul la cofetaria trandafirul luni;;) pt 100 persoane 430 ron. va fi cu crema caramel si incerc sa atasez si modelul care ne-a placut foarte mult la targ. va fi un alt suport cu 5 brate pt ca cel din foto este doar pt 60 persoane. prajiturile de casa la ei sunt 250 g 45 ron si cele de 500g 90ron.

e fain dar io vreau alb cu roz pal....nu va fi prea dulce cu crema de caramel?

ele
23.02.2007, 15:50:58
o sa avem un desert inclus in meniu care va fi salata de fructe,cred ca o sa punem si cateva tavi cu prajitura pe masa dupa discutiile cu mama (s-a oferit sa le cumpere ea numai sa fie);)) pe langa prajiturile la pachet cat despre crema de caramel mi-au dat sa gust mie mi-a placut la nebunie!;;)are frisca caramel cognac si nu mai stiu ce dar e deosebita!

Kaela
23.02.2007, 18:49:44
250 de grame 45 RON????? nu cred, poate 4,5 RON :)

Miru
23.02.2007, 20:02:30
noi nu am hotarat inca nimic cu tortul dar ar fi cazul...

diamond
23.02.2007, 20:12:43
ele - tortul tau arata f elegant, sa-l mancati cu placere!

cat despre prajiturelele de la masa (pe langa desert si tort) si noi avem exact aceleasi discutii...

ele
24.02.2007, 18:52:35
da kaela, am gresit eu din graba e 18 ron kg deci 4,5 ron cutia de 250.

eu de abia astept sa manac din tortul de nunta:-p mmmm caramel, sunt inebunita dupa el....sper sa placa si invitatilor dar e deja problema lor:-$tortul este al miresi<:-Psi eu zambesc de zor scriind toate astea!!!

c_s
24.02.2007, 19:09:59
si eu cu tine:D

sasha
28.02.2007, 22:13:03
Caramelul e buuuunn.Nu cred ca are cum sa fie mai dulce ca bezeaua, ma gandesc ca undeva pe acolo...Si oricum daca invitatii au si alte optiuni de dulce, au de unde alege!!Daca nu le place, mala suerte, iti raman mai mult tie.Dar eu cred ca tort de caramel si cognac nu are cum sa nu fie bun

ele
01.03.2007, 02:37:19
Caramelul e buuuunn.Nu cred ca are cum sa fie mai dulce ca bezeaua, ma gandesc ca undeva pe acolo...Si oricum daca invitatii au si alte optiuni de dulce, au de unde alege!!Daca nu le place, mala suerte, iti raman mai mult tie.Dar eu cred ca tort de caramel si cognac nu are cum sa nu fie bun

<:-P e noaprtea tarziu si eu iar visez la tort;))

Helen
01.03.2007, 14:59:56
:)>-Buna FETELOR eu mi-am comandat tortul de la ottima pann, sunt forte, forte multumita.

sasha
02.03.2007, 21:43:50
Fetelor, va rog frumos, lamuriti-ma si pe mine.Nasha mea m-a anuntat ca vrea tort...Am inteles, e dreptul ei.Dar tortul nashei cand se serveste si cum:-\ ...E la fel de mare ca al miresei, se aduce in acelasi timp sau care e procedura ca nu ma prind.:( Lamuriti-ma va rog.Multzu

Kaela
02.03.2007, 22:14:44
pe langa tortul mare al mirilor, se face shi un tort normal al nashilor, cu acelashi model ca al mirilor, shi din aceeashi compozitie numai fara etaj, un simplu tort rotund, nika mai mult. shi cand se taie tortul mirilor, mirii sau chelnerii aseaza tortul nashilor in fatza nashilor pe masa. cel putin asa am vazut eu la alte nuntzi.

sasha
02.03.2007, 22:54:52
Ahammm.M-am prins acum.Ma gandeam ca tortul nashei trebui sa fie alt model, alta culoare, ma rog, alta schema si ca ii trebuie o pregatire speciala ca sa fie adus.Asa e mai simplu...Hihihi, mananca ce-i dau eu, nu ce vrea ea!!!!!!:-p Multzumesc:)

ele
03.03.2007, 09:02:33
din cate stiu eu tortul nasei nu se taie , este un cadou pt ea ,il va lua acasa ;;) poti sa-l faci si diferit , nu trebuie sa fie la fel cu cel al miresei si de asemenea cu o compozitie diferita. depinde de tine si de gusturile tale dar ai putea sa testezi terenul si sa te informezi despre ce-i place si sa-i faci o surpriza placuta;-)

sasha
03.03.2007, 19:26:11
si i-l pun pe masa dupa ce imi aduce tortul meu si il ia acasa sau poate sa taie din el si sa ii serveasca si pe invitati:-\

Kaela
03.03.2007, 20:13:58
de obicei il ia acasa. noi am fost nashi la un botez shi am primit tort pe care l-am duc acasa. la nunta se taie numai din tortul mirilor.

StOrM
04.03.2007, 00:55:36
de obicei il ia acasa. noi am fost nashi la un botez shi am primit tort pe care l-am duc acasa. la nunta se taie numai din tortul mirilor.

cum ati fost voi nashi fara sa fiti cununati??? ca eu stiam ca asa trebuie sa fie.. acuma nu mai e obligatoriu?? sunt curioasa, sper sa nu te superi:D

ALEX21A
04.03.2007, 00:59:12

mi se pare reusit:)>-

Kaela
04.03.2007, 10:21:08
cum ati fost voi nashi fara sa fiti cununati??? ca eu stiam ca asa trebuie sa fie.. acuma nu mai e obligatoriu?? sunt curioasa, sper sa nu te superi:D
nashi de botez am fost. shi nu conteaza daca esti cununat sau nu, la botez.de fapt cea importanta e nasha, nashu tzine lumanarea shi plateste slujba..:-p

sasha
04.03.2007, 18:27:53
Eu si nasa de cununie am fost fara sa fiu cununata.Da cred ca suntem pe topicul gresit

ele
04.03.2007, 22:38:57
mi se pare reusit:)>-
dragoste la prima vedere :x daca-i pot spune asa .. . l-am vazut impreuna cu sotul la targ si am decis ca asta-i modelul nostru!

ss29
05.03.2007, 11:45:31
fetelor daca nu v-ati hotarat in privinta cofetariei........mergeti cu incredere la laboratorul elias.......doamna este de treaba.........si prajiturile au gustul ca la "mama acasa"

ss29
05.03.2007, 11:46:40
nu cred ca tortul nasei trebuie sa aibe aceeasi forma si compozitie ca cel de mireasa.........eu m-am gandit ca-i fac un tort de fructe........pe ca asta ii place.......

ss29
05.03.2007, 11:47:36
scuze am mancat din litere.......pentru ca ala ii place

MeliMelo
05.03.2007, 12:56:48
la Ottima mi s-a spus ca tortul pentru nasa ii de vreo 2kg, si nu trebe sa fie la fel: noi avem din ala alb cu fructe, iara nasa o sa aibe din ciocolata.
Si tot ei mi-au zis ca noi(mirii) tre sa le facem cadou nasilor tortu...

Kaela
05.03.2007, 14:00:40
unde merg sa vb cu astia de la ottima?

MeliMelo
05.03.2007, 14:09:28
noi am fost chiar la sediu, intr-o luni mi se pare...si asta pe la ora 19...
e pe straduta intre lipovei si aradului...aia cu sens unic fost Campinei

Kaela
05.03.2007, 14:10:26
acolo pe langa cimitir? sau?

MeliMelo
05.03.2007, 14:12:40
nu stiu? , da nu ala langa Mall! cred ca aia ce e continuarea la Borzesti.
statia Apostolii Petru si Pavel mi se pare...sa nu zic ca mi se parea ca e ultima strada care face conxiunea intre cele doua

RianaTM
05.03.2007, 14:16:48
E stradutza de langa unitatea militara din Lipovei, fosta Campina, stau parcate taxiuri multe chiar la intrarea pe strada si la un moment dat este blocata se lucreaza la drum. Pe acolo pe undeva e, nu stiu exact

Kaela
05.03.2007, 14:18:51
multzu, o sa mergem shi noi poate joi...

ele
05.03.2007, 15:05:56
fetelor daca nu v-ati hotarat in privinta cofetariei........mergeti cu incredere la laboratorul elias.......doamna este de treaba.........si prajiturile au gustul ca la "mama acasa"
spune-mi te rog ce preturi au ei pt prajiturile de casa. presupun ca ai luat ceva bun de la ei si cunosti detaliul asta. multumesc mult:)

ss29
12.03.2007, 12:34:29
spune-mi te rog ce preturi au ei pt prajiturile de casa. presupun ca ai luat ceva bun de la ei si cunosti detaliul asta. multumesc mult:)

180.000 lei kg........mi-e mi-au placut prajiturile de acolo.........mergeti cu incredere sa vorbiti

camichiu
12.03.2007, 13:21:46
180.000 lei kg........mi-e mi-au placut prajiturile de acolo.........mergeti cu incredere sa vorbiti
Fetelor, prajituri OTTIMA PAN gasiti si la NOVA TIM de langa Stadionul Dan Paltinisan. Sunt la tavitze si sunt EXCELENTE !!! Cine stie cum sunt torturile de fructe de la ei? Fructe cu frisca ? Aveti idee ?

MeliMelo
12.03.2007, 13:25:41
Sal,
noi am comandat unul cu blat de cocos, cu ananas, visine si ceva crema alba...e bestial, mai ales pentru nunta... Sau cel putin nou ne place mult!!!!

Miru
12.03.2007, 13:28:22
mie cate kg de tort imi trebuie la minim 250 de guri?:D

camichiu
12.03.2007, 13:29:37
Sal,
noi am comandat unul cu blat de cocos, cu ananas, visine si ceva crema alba...e bestial, mai ales pentru nunta... Sau cel putin nou ne place mult!!!!
Merci ! Super combinatie ! Dar spune-mi te rog, nu e foarte dulce ? Eu recunosc ca sunt moarta dupa cocos ... =P~ Dar trebuie sa ma gandesc si la ceilalti :)

MeliMelo
12.03.2007, 13:31:47
cica-se e cea mai buna combinatie pentru nunti :) asa recomanda ei .
Si intr-adevar am gustat si io tot la nunta din ala si mi-a placut foarte mult. In rest, daca mergi sa cumperi Luna Rosa din Mall mi se pare prea dulce ...

camichiu
12.03.2007, 13:38:03
Eu am fost la o nunta unde am mancat si tort si praji de la OTTIMA si m-am inragostit de produsele lor. FOARTE BUNE !!! Si cred ca asa era: cocos cu alte fructe :)

c_s
12.03.2007, 15:09:38
mie cate kg de tort imi trebuie la minim 250 de guri?:D
pai,se calculeaza cam 150 gr/pers*250=37.5 kg.....aprox 40 kg!dar cei de la cofe te pot sfatui in privinta asta mai bine decat mine!

MeliMelo
12.03.2007, 15:14:35
da...sa stii Miru, ca mergi la cofetarie si-ti spun ei...si noi tot asa de habarnisti eram...
si cu cireasa de pe tort, am mers morti de foame sa degustam prajiurile si bine-nteles ca toate ni se parea gustoase :))
Oricum a fost bine, ca noi am stiut ce vrem de la inceput :))

Miru
12.03.2007, 16:05:11
40 de kg de tort?:gen_07: merci fetelor ca m-ati pus in tema ca faceam infarct la cofe

c_s
12.03.2007, 16:06:35
eu asa am calculat....poate n-o fi bash atat!

vezi ca ti-am trimis mail:-p

Miru
12.03.2007, 16:22:40
eu asa am calculat....poate n-o fi bash atat!

vezi ca ti-am trimis mail:-p

si io tie :-p

RianaTM
12.03.2007, 16:24:31
Daca e asa cum mi-au calculat ei si cum am mai scris eu, la 250 guri X 0.125 Kg=31.25 Kg tort. Plus o rezerva de cateva Kg.., maxim maxim 2-3 ...ajungi la maxim 33 Kg. Mai mult parerea mea e ca nu are rost.

Miru
12.03.2007, 16:26:53
:D ce dulce esti cum ai aplicat formule de calcul la guri infometate. merci, voi merge sa discut cu persoanele in tema

RianaTM
12.03.2007, 16:27:29
Sunt specialista ca umblu cu agenda cu notitze dupa mine:)) si acolo e calculul meu:) Si am uitat sa iti mai inmultesc Kg-mele cu pretul adica 275 000/Kg daca e frisca si 300 000/Kg daca e martipan. Si 35 000 tavita cu prajituri pentru musafiri. Astea erau preturile la targ , atunci imediat am si dat avansul si am rezervat suportul. Iar ca si combinatie nu m-am hotarat inca dar mi-au spus ca se poate sa ma hoatarsc si in saptamana respectva, important e forma si suportul:)

camichiu
12.03.2007, 16:39:08
Sunt specialista ca umblu cu agenda cu notitze dupa mine:)) si acolo e calculul meu:) Si am uitat sa iti mai inmultesc Kg-mele cu pretul adica 275 000/Kg daca e frisca si 300 000/Kg daca e martipan. Si 35 000 tavita cu prajituri pentru musafiri. Astea erau preturile la targ , atunci imediat am si dat avansul si am rezervat suportul. Iar ca si combinatie nu m-am hotarat inca dar mi-au spus ca se poate sa ma hoatarsc si in saptamana respectva, important e forma si suportul:)
La ce cofetarie sunt preturile astea ? Ca eu voi avea cam 250-300 de invitati :-? Si am inteles ca imi trebuie cam 40 kg de tort :-?

RianaTM
12.03.2007, 16:40:03
Eu de la Ottima le am. la ei am gasit si modelul ce imi place . Sper sa nu se mai modifice ...

camichiu
12.03.2007, 16:43:28
Aha. Merci ! Deci la Ottima, tort cu cocos si fructe ... =P~

MeliMelo
12.03.2007, 17:15:12
ala cu visine, ananas, cocos si martipan e 30RON kg

alexa
12.03.2007, 17:28:48
Noi vom merge pe un model de tort din acelea cu mai multe etaje suprapuse. Stiti daca torturile de genul asta au nevoie de suporti? Mie mi se pare ca nu, dar ....

c_s
12.03.2007, 17:30:21
nu au nevoie...asta mai depinde cred si de compozitie si de marimea tortului,ca cica daca-i mare si greu nu prea sta asa.......nu fara suporti!

camichiu
14.03.2007, 06:41:28
Fetelor, am fost ieri la Ottima si am primit "mostra" de torturi. Sunt asa de bune ca nu stim ce sa alegem ;)) Mie imi place cel mai mult cel cu blat de cocos si ananas cu visine, iar sotul meu e innebunit dupa cel cu fructe :D Macar stim cum va fi ornat pe dinafara ;-)

c_s
14.03.2007, 06:43:21
Fetelor, am fost ieri la Ottima si am primit "mostra" de torturi. Sunt asa de bune ca nu stim ce sa alegem ;)) Mie imi place cel mai mult cel cu blat de cocos si ananas cu visine, iar sotul meu e innebunit dupa cel cu fructe :D Macar stim cum va fi ornat pe dinafara ;-)
tot e bine ca in privinta asta sunteti de acord!;-) eu as fi de partea ta sa stii....

camichiu
14.03.2007, 06:53:10
tot e bine ca in privinta asta sunteti de acord!;-) eu as fi de partea ta sa stii....
Merci Cami ! >:D<
Chiar nu stiu ce sa alegem pentru ca cel cu cocos e foarte bun, dar e intr-adevar putin mai dulce. Cel cu fructe e foarte placut la gust. :-? Cred ca vom comanda de Paste doua torturi mici de la ei, unul cu fructe si unul cu cocos si vedem care se termina primul ;))

c_s
14.03.2007, 07:02:13
Merci Cami ! >:D<
Chiar nu stiu ce sa alegem pentru ca cel cu cocos e foarte bun, dar e intr-adevar putin mai dulce. Cel cu fructe e foarte placut la gust. :-? Cred ca vom comanda de Paste doua torturi mici de la ei, unul cu fructe si unul cu cocos si vedem care se termina primul ;))
buna idee:suuuper:

MeliMelo
14.03.2007, 09:27:33
asa am fost si noi...numa sotului meu i-a placut tare mult ala de cacao...Si ca solutie de compromis, facem ala cu visine de mireasa, si ala de cacao pentru nasi. Oricum, am noroc ca si nasicei ii place mult ala de cacao si nasului alea albe =D> Deci ne-am sincronizat numa bine :)

susi
14.03.2007, 20:28:29
Am intrat si eu pe pagina celor de la ottima pan...si mi-a placut un tort...va atasez poza. avand in vedere ca la nunta din tm o sa avem cam 70 de invitati cred ca ar fi potrivit asa un tort. eu vreau tort cu frisca...si nu din martipan...iar acest model chiar mi se pare frumos...voi ce parere aveti?

camichiu
14.03.2007, 20:43:17
Am intrat si eu pe pagina celor de la ottima pan...si mi-a placut un tort...va atasez poza. avand in vedere ca la nunta din tm o sa avem cam 70 de invitati cred ca ar fi potrivit asa un tort. eu vreau tort cu frisca...si nu din martipan...iar acest model chiar mi se pare frumos...voi ce parere aveti?
Arata superb tortul ! Dar eu zic ca ar fi fain sa mergeti pe la ei pentru ca sunt foarte amabili. Iti dau mostre sa degusti, iti arata catalogul. Si crede-ma sunt mult mai multe modele in catalog decat ce au pe site. Si toate sunt asa de frumoase, ca iti vine sa le incerci pe rand ;))

susi
14.03.2007, 21:08:29
Sti cumva daca pot sa merg si sambata?...ca in timpul saptamanii ajung mai greu....dar o sa ma duc la ei cu siguranta...ca vad ca toate miresicile lauda torturile lor:)

Alexutza2007
14.03.2007, 21:13:17
Buna!
Poti gasi in Maria. Este un magazin de suveniruri si cadouri pe colt. Nu stiu sa iti spun cum se numeste dar azi am fost pe acolo si erau destul de cute :)

camichiu
14.03.2007, 21:19:32
Sti cumva daca pot sa merg si sambata?...ca in timpul saptamanii ajung mai greu....dar o sa ma duc la ei cu siguranta...ca vad ca toate miresicile lauda torturile lor:)

Nu stiu daca au deschis sambata, dar iti dau numarul lor de telefon si ii poti suna maine sa intrebi :) 40 256 284 424 si 40 256 200 367 Iar adresa este Str GRIGORE T. POPA nr 14 (fosta strada CAMPINEI - intre Calea Lipovei si Calea Aradului) DEGUSTARE PLACUTA :) !

rali
15.03.2007, 07:26:54
Buna!
Poti gasi in Maria. Este un magazin de suveniruri si cadouri pe colt. Nu stiu sa iti spun cum se numeste dar azi am fost pe acolo si erau destul de cute :)
Merci de info.Am fost pe-acolo si nu mi-a placut ceva in mod deosebit. Oi fii si eu vreo pretentioasa si nu mi-am dat seama pana acumB-). Asta e ,mai caut. Merci oricum tare mult.

ss29
15.03.2007, 09:27:24

arata bine tortul........vrei sa pastrezi si mirii?........mie aia nu-mi plac........dar pana la urma gusturile nu se discuta

susi
15.03.2007, 16:19:30
Nici mie nu imi plac mirii...dar forma tortului si cum arata da....poate nici nu pun miri pe tort...mi-ar placea de ex 2 verighete inlantuite sau ceva de genul....oricum trebuie sa ma duc la ei sa vad ce oferte au...ca asa din poza arata bine....sper sa patesc la fel ca si cu rochita (pe care tot pe internet am gasit-o in poza...si nici nu mi-au mai placut altele dupa...la targul de nunti am si gasit-o, am incercat-o si gata....)
Multumesc si pentru nr de tel...:*

ss29
16.03.2007, 09:41:43
sigur asa va fi si cu tortul.........te numeri printre norocoase.........si hotarate..........totul este sa mergi sa vorbesti.........cred ca orice este posibil

Miru
16.03.2007, 15:41:46
mami meu n-a mai avut rabdare si a dat comanda la ottima a platit un avans iar eu trebuie sa decid acum compozitia si modelul. habar n-am cum vreau sa arate :O

MeliMelo
16.03.2007, 16:43:47
poate e mai bine sa primesti un imbold din asta :)
ce sa zic...ai destule optiuni: cocos+visinine+ananas(favorita noastra), ceva cu lamaie, ciocolata...

camichiu
16.03.2007, 17:45:39
mami meu n-a mai avut rabdare si a dat comanda la ottima a platit un avans iar eu trebuie sa decid acum compozitia si modelul. habar n-am cum vreau sa arate :O
Daca mergi pana la ei, iti dau si sa papi si iti arata si un catalog de modele. YAMMY !!!!

Miru
17.03.2007, 14:12:19
ma voi duce sapatamana asta...voi ce parere aveti, la un tort de 30-32 kg cum arata mai bine? unul inalt cu vreo 5 etaje suprapuse sau mai multe mici cu suport din ala cu mai multe brate? eu parca inclin spre prima varianta. voi?

c_s
17.03.2007, 16:21:25
mergi si gusta!si alege si modelul!n-o sa-ti para rau...fac torturi bune!

nicoleta_oana
17.03.2007, 16:28:40
noi tot la ottima ne facem tortul si restul prajiturilor si suntem ff incantati,am ales tiramisu;-)

camichiu
17.03.2007, 16:32:45
ma voi duce sapatamana asta...voi ce parere aveti, la un tort de 30-32 kg cum arata mai bine? unul inalt cu vreo 5 etaje suprapuse sau mai multe mici cu suport din ala cu mai multe brate? eu parca inclin spre prima varianta. voi?
Si noi avem nevoie de un tort urias. Si am ales sa facem unul de mireasa mai micutz, adica 2 etaje sau 3 mai micutze si cate un tort mai mic pentru fiecare masa. Ne-au aratat un tort (de plastic) de 30 de kg cu doar TREI etaje si mi se pare un "monstru" !!! #-oAdica vreau sa spun ca eu ar trebui sa ma urc pe un scaunel ca sa ajung sus sa il tai ;))

c_s
17.03.2007, 16:37:52
si eu tot suprapus in vreau....alea-mi plac mie...dar n-am ales inca suportul asa ca daca vad un model dragutz altfel...nu zic nu!

c_s
17.03.2007, 16:38:27
Si noi avem nevoie de un tort urias. Si am ales sa facem unul de mireasa mai micutz, adica 2 etaje sau 3 mai micutze si cate un tort mai mic pentru fiecare masa. Ne-au aratat un tort (de plastic) de 30 de kg cu doar TREI etaje si mi se pare un "monstru" !!! #-oAdica vreau sa spun ca eu ar trebui sa ma urc pe un scaunel ca sa ajung sus sa il tai ;))
pai ar putea sa-l puna pe o masutza mai joasa!

camichiu
17.03.2007, 16:49:03
pai ar putea sa-l puna pe o masutza mai joasa!

Da, Cami, de acord, dar tot mi se pare foarte mare. Tortul de la baza are 10 kg !!!!! :) oricum , macar modelul l-am ales.

c_s
17.03.2007, 16:54:47
Da, Cami, de acord, dar tot mi se pare foarte mare. Tortul de la baza are 10 kg !!!!! :) oricum , macar modelul l-am ales.
asta e? e super si eu tot la asa ceva visez....doar cu florile visinii!sau panglica eventual!

camichiu
17.03.2007, 17:11:23
asta e? e super si eu tot la asa ceva visez....doar cu florile visinii!sau panglica eventual!

Asta e modelul. L-am ales pentru ca floricelele micutze imita lacramioarele. Sigur au cu visiniu. Si oricum tu iti dai comanda cum doresti. Ei iti fac asa cum zici. :)

c_s
17.03.2007, 17:16:39
eu nu-l fac la Ottima oricum....discutam doar de model....mie-mi plac prajile de la Ottima dar cunoastem noi o tanti la Trandafirul care ne face dupa o reteta de-a noastra furata de undeva=P~
si-mi face ce model vreau eu,bineinteles...mai peste tot asa fac!

MeliMelo
17.03.2007, 17:44:12
mie imi place tortu ala ce l-am comandat, da nu praji de la pachet de la Ottima. Mi se pare ca toate au acelasi gust :( Dar, ca sa nu ne complicam, o sa comandam tot acolo.
Si, cum ziceai tu, Cami, toti fac dupa ce model vreti voi...eu tre sa-i anunt doar cu 3 saptamani inainte de model.

StOrM
19.03.2007, 15:01:18
Torturile mele preferate;));));))....ce parere aveti? ar putea face cei de la Ottima sau Trandafirul asa torturi?? mie imi plac ff mult

StOrM
19.03.2007, 15:03:24

este ffff frumos tortul...dar eu as face trandafirii alta culoare, sa iasa in evidenta...nah, fiecare cu gusturile lui^:)^.dar e frumos si asa...<:-P

Miru
19.03.2007, 20:32:13
Torturile mele preferate;));));))....ce parere aveti? ar putea face cei de la Ottima sau Trandafirul asa torturi?? mie imi plac ff mult

sunt frumoase, asa ceva as vrea si eu...cred ca pot sa faca , nu mi se par a fi complicate

camichiu
19.03.2007, 20:39:04
este ffff frumos tortul...dar eu as face trandafirii alta culoare, sa iasa in evidenta...nah, fiecare cu gusturile lui^:)^.dar e frumos si asa...<:-P

:* Merci de sugestie !!!! E o idee foarte buna intr-adevar ! :)

ss29
20.03.2007, 09:30:59
sunt frumoase........cred ca le pot face fara probleme.........trebuie sa intrebi.......bafta

Helen
20.03.2007, 13:31:23
Cei de la ottima cu siguranta iti pot face, doar sa le duci modelul , si tu poti trage o fuga ca stai aproape de ei, oricum o sa gusti tortul meu de nunta si ai sa vezi ce minunatii fac ei. Te pusic dulce.:* :* :*

c_s
20.03.2007, 15:18:19
am dat si eu avansul pt tort ieri(in sfarsit) si am ales suportul(unul cu 10 brate) si aprox si modelul de decor pt tort crem+visiniu,mai ramane sa ma hotarasc la praji pt acasa - intre varianta cu miniprajiturele-5 lei/pachet sau minitortuletz(pe care ei il fac dreptungiuhlar si e ambalat in cutiutza aurie) 7 lei...
la asta ma hotarasc cand mergem sa stabilim si cu tortul in functie de nr exact de invitati (cu aprox 2 sapt inainte)

Miru
20.03.2007, 17:29:26
bravo! uite ce frumos stii sa le rezolvi pe toate. esti un adevarat exemplu pentru unele dintre noi :-SS

c_s
20.03.2007, 18:04:47
pe care voi il urmati,nu?:-p

balogh_vidov
22.03.2007, 18:13:08
am vazut ca ai dat avans pt tort ce zici are ceva daca ma duc in august si dau comanda si bani pentru octombrie?

c_s
22.03.2007, 18:47:51
am vazut ca ai dat avans pt tort ce zici are ceva daca ma duc in august si dau comanda si bani pentru octombrie?
e numai bine!

balogh_vidov
23.03.2007, 10:31:59
mersi esti o dulce:*
e numai bine!

atodica
23.03.2007, 10:41:15
Mi-am comandat ieri un tort de proba :D pt 1 aprilie, la cofetaria din lipovei. Sunt tare curioasa cum o sa fie, oricum o sa-i fac o poza si va pove daca a fost bun sau nu :)
Prajiturile le fac foarte bune.....

c_s
23.03.2007, 10:46:12
poate-i faci si o poza :D

atodica
23.03.2007, 10:49:21
poate-i faci si o poza :D

sigur o sa-i fac o poza :)... ar fi fain daca as putea sa va dau sa si gustati din el :-p ... dar mai greu... sa ma plimb pe la Mall cu feliile de tort in mana.... ar fi haios =))

c_s
23.03.2007, 10:55:52
n-ar fi rau=P~

atodica
23.03.2007, 11:10:19
poate nu ar fi rau sa va invit la mine acasa :)

anna_c
23.03.2007, 11:18:47
Mi-am comandat ieri un tort de proba :D pt 1 aprilie, la cofetaria din lipovei. Sunt tare curioasa cum o sa fie, oricum o sa-i fac o poza si va pove daca a fost bun sau nu :)
Prajiturile le fac foarte bune.....

de la cofetaria care e vis-a-vis de biserica sau cea de langa foto? noi luam de obicei de la cea de vis-a-vis de biserica. fac praji buna, buna acolo.

atodica
23.03.2007, 11:21:37
de la cofetaria care e vis-a-vis de biserica sau cea de langa foto? noi luam de obicei de la cea de vis-a-vis de biserica. fac praji buna, buna acolo.

la ce de langa foto am comandat, mie imi plac mult prajiturile de acolo....

ss29
23.03.2007, 11:22:12
poate nu ar fi rau sa va invit la mine acasa :)

mai bine nu........unele dintre noi chiar am vrea sa slabim.........ne pove tu ce gustos a fost.........eu una te voi crede!

atodica
23.03.2007, 11:23:30
mai bine nu........unele dintre noi chiar am vrea sa slabim.........ne pove tu ce gustos a fost.........eu una te voi crede!

:)) ok ok... atunci am sa incerc sa va pove cu amanuntul :-p

ss29
23.03.2007, 13:44:23
asteptam........

Miru
01.04.2007, 12:42:12
modelul ar fi acesta...continutul inca nu-l stiu

camichiu
01.04.2007, 13:10:50

Ioi, Miru !!!
Tu ai vazut cine e in poza ? :-p Tom Cruise :)

rali
01.04.2007, 13:21:46
Sper ca nu te superi ca am tort ca al tau:)).

camichiu
01.04.2007, 13:30:59
Am comandat si tortul nasei !!!! La Pecaria Sava !!! <:-P
Va fi super fain dar nu gasesc poze cu modelul sa va arat ! :(

Miru
01.04.2007, 14:51:49
Ioi, Miru !!!
Tu ai vazut cine e in poza ? :-p Tom Cruise :)
=)) =)) =)) am vazut. din pacate tortul nu se face cu accesoriile din poza

Alexutza2007
01.04.2007, 15:09:11
Pentru modelul asta iti trebuie suport?

camichiu
01.04.2007, 15:33:42
=)) =)) =)) am vazut. din pacate tortul nu se face cu accesoriile din poza

Mortal ! =))
Ar fi ceva sa fie si Tom ... FARA .... sotie. ;;)

paola
01.04.2007, 19:04:01
...si sa sara frumos din tort...

camichiu
01.04.2007, 19:13:36
...si sa sara frumos din tort...

Si sa fie costumat adecvat ... <:-P

paola
01.04.2007, 19:15:32
...nici nu ma gandeam altfel...;-)

rali
03.04.2007, 17:50:16
Fetelor, imi poate spune cineva programul de la sediul Ottima? nu am ajuns inca sa dau comanda de prajiturele si ar cam fi cazul. Multu:*

MeliMelo
03.04.2007, 18:28:32
cred ca pana la ora 20

rali
03.04.2007, 18:29:34
multumesc>:D<