PDA

Versiunea completa : Off topic-ul miresicilor din Sibiu

Pagini : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9

ximo
22.10.2007, 23:03:06
.........................................
Si eu vreau..........................:((:((:((

ximo
22.10.2007, 23:04:27
Am aparut si eu ca o "pasarica" de noapte! Nu mai am timp sa vb cu voi!:-s

miosb
23.10.2007, 09:28:18
asa de ocupata esti mai "pasarico" ?
na, ca v-am facut in ciuda si v-am facut "pofta " de paltinis.....mama si ce frumos era!!!!!!!!!!!!!
azi e marti.....alta zi urata la servici......nu am chef de nimic
la servici am venit dotata cu 3 cd-uri cu muzica....doar v-am zis ca am descarcat de pe net muzica "faina".....
incep sa ma delectez...........
ne mai auzim noi pe aici...\:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/

cinezee
23.10.2007, 09:40:32
asaaaa thats the spiritit....pastreazal asa toata ziuaaaa

Neatzaa >:D<

movulina
23.10.2007, 09:40:45
asa de ocupata esti mai "pasarico" ?
na, ca v-am facut in ciuda si v-am facut "pofta " de paltinis.....mama si ce frumos era!!!!!!!!!!!!!
azi e marti.....alta zi urata la servici......nu am chef de nimic
la servici am venit dotata cu 3 cd-uri cu muzica....doar v-am zis ca am descarcat de pe net muzica "faina".....
incep sa ma delectez...........
ne mai auzim noi pe aici...\:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/

:O
:-<

Cu ce se ocupa unii la work.....:-s

miosb
23.10.2007, 10:03:01
:O
:-<

Cu ce se ocupa unii la work.....:-s
hai mai, nu fii rea!!!!!!!!!!!!! sunt dotata eu cu muzica, dar asta nu inseamna c stau....dar muzica merge, eu muncesc, ea merge, eu mai muncesc.....ca eu sunt singura in birou si daca nici macar muzica nu canta imi aud si cele mai indepartate ganduri.....
ma intelegi, nu?????????????!!!!!!!!!!!!
si daca ti-as spune cata treaba am...........:-w :-w :-w :-w

miosb
23.10.2007, 10:03:51
Aaaa sa nu uit..ce frumos iti cari barbatul in spate!!:-"Fortoasooo!!!!^:)^
a fost reciproca treaba.......

deena
23.10.2007, 10:09:28
Deeeci neatza..desi sunt treaza de mai demult.Intr-o ora decolez spre faculteu si pe urma ma duc prin oras sa vad ce idei de diverse imi vin.Trebuie sa imi iau chestii groase de iarna ca daca nu am imbulinat-o.Aaaa si sa ii iau flori lu mamica, fiindca azi e ziua eeeei:x..Aaaa tocmai l-am trezit pe al meu cu telefonul si era morocanooooos ca i-am stricat somnul de frumusete:))..

Mio buna strategia asta si eu mi-as lua mp3-ul la cursuri, dar s-a stricat si mesterul cu reparatia e la sibiu8-|.Asculta muzica si pt restul lumii.

A iesit sooaaareee.Fata de ieri e super vreme:D.Pupicei multipli pt toata lumea:">:">

laura81
23.10.2007, 12:28:07
A iesit sooaaareee.Fata de ieri e super vreme:D.Pupicei multipli pt toata lumea:">:">

Atunci azi poti sa preferi linistita bucurestiul ca aici e o vreme de taiat venele!:((

cinezee
23.10.2007, 12:33:36
haidee fara ganduri gri....pune muzicuta daca ei de unde ...si ridica spiritul chiar de e vreme de caca-o pe afara >:D< >:D< >:D<

ximo
23.10.2007, 21:44:22
Am aparut si eu pe aicI!:">
Azi am fost la intalnire!hehehehehe!;))
I am happy!!!!!!!!!:*

cinezee
23.10.2007, 22:04:25
ohoo.....na`seara ......de ce esti happy...detaileazaaa :-p

ximo
23.10.2007, 22:33:32
ohoo.....na`seara ......de ce esti happy...detaileazaaa :-p
am fost la intalnirea cu miresicile! ca in rest nu prea am bucurii

cinezee
23.10.2007, 23:41:56
superrrr ..>:D< >:D< las ca prinde binee....careva a facut poze....vad si eu ceva ;))

editare ....gata am fugeat la somn ....numai de bine pe curand ! :*

movulina
24.10.2007, 09:37:24
am fost la intalnirea cu miresicile! ca in rest nu prea am bucurii
[-X :-w
Unde spui ca ai fost?

:-?

deena
24.10.2007, 14:55:43
Aoleeeu feteleee!!!Ni s-a pus pata pe verighete.Singura problema e ca nu se gasesc decat la Timisoara, iar pe net eu nu le comand, ca daca nu sunt cum trebuie fac spume.Acum variantele sunt un maaaree drum la Timisoara, sau facute la un bijutier dupa model.Dar mi-e cam teama sa ma las pe mana unui bijutier ales asa la plesneala...Uffff..o sa ne mai plimbam prin Bucuresti saptamana viitoare cand vine iuby, poate ni se 'muta pata' pe altceva:-SS

Uite astea sunt minunile.Ar fi perfecte mai ales ca avem marimea cam la fel la inel.:xVreeeeaaaau.Le-am vazut la o miresica pe forum si am zis ca lesin de dragul lor.Si Mihai a fost de acord ca sunt suuuper.Bine, eu as vrea sa fie ambele fara pietricici, dar a zis ca daca nu vreau eu pietricici vrea el!!!:-&Asa ca...prefer la mine;;)

deena
24.10.2007, 14:57:01
Ce batuta in scufita sunt!!!Am vrut sa postez la 'miresici' si am pus aici..8-}Acum asta ete.Aici le las=))

roxanaf
24.10.2007, 19:05:21
Bunaa la toata lumea !!! >:D< e cineva acasa ?:D
o barfa mica, ceva???:*

cinezee
24.10.2007, 19:17:35
na`seara ...long time no see :* :*

roxanaf
24.10.2007, 19:26:04
nici eu p tine :D ce mai faci?? >:D< eu le cautam pe fete :) si intre timp am mancat niste cereale cu lapte si acum savurez niste castraveti acrii :D

cinezee
24.10.2007, 19:43:48
pai e cam asa ....

sa iti detailez....de 3 saptamani stau cu nepotica de 3 ori pe saptamana de la 7 dim la 6 seara ....

apoi in restul muncesc la negru deh...ca asta e in buc .nu ai alta solutie

astazi ..stau acasa ...am smotruit pe la bucatarie baie toaleta ...#:-S

iar la ora asta ..imi trag sufletul....:-< (:|

DAr tu ?! :*

laura81
24.10.2007, 21:02:20
Aoleeeu feteleee!!!Ni s-a pus pata pe verighete.Singura problema e ca nu se gasesc decat la Timisoara, iar pe net eu nu le comand, ca daca nu sunt cum trebuie fac spume.Acum variantele sunt un maaaree drum la Timisoara, sau facute la un bijutier dupa model.Dar mi-e cam teama sa ma las pe mana unui bijutier ales asa la plesneala...Uffff..o sa ne mai plimbam prin Bucuresti saptamana viitoare cand vine iuby, poate ni se 'muta pata' pe altceva:-SS

Uite astea sunt minunile.Ar fi perfecte mai ales ca avem marimea cam la fel la inel.:xVreeeeaaaau.Le-am vazut la o miresica pe forum si am zis ca lesin de dragul lor.Si Mihai a fost de acord ca sunt suuuper.Bine, eu as vrea sa fie ambele fara pietricici, dar a zis ca daca nu vreau eu pietricici vrea el!!!:-&Asa ca...prefer la mine;;)

Suuuper interesante! Si nu gasiti reprezentanta in bucuresti de la firma respectiva? daca nu, eu m-as risca sale comand dela distanta, numai timp sa iti lasi, daca cumva nu sunt cum le vroiati sa le poata trimite inapoi.
Sa fiti atentila o chestie: gramajul! S-ar putea sa fie uriase si sa nu va placa, dar nu va dati seama decat cand le aveti pe mana. sia tunci va fi prea tarziu, ca nu va fi greseala lor ca nu v-ati uitat. O verigheta (o bucata) peste 3 grame deja e marisoara.

cinezee
24.10.2007, 21:09:03
deena .....eu iti urez success ...si sa "cantariti " bine deciziile inainte te a lua hotararea finala ....puup ;))

deena
25.10.2007, 12:52:26
Fetele merci mult de sfaturi.O sa incercam sa ne uitam si dupa altele, iar daca nu cred ca ne ducem la Timisoara sa ne luam d-astea.Laura din pacate nu e reprezentanta in Bucuresti si nicaieri altundeva in tara.O sa vedem.Poate gasim si alte chestii dragute ca deocamdata nu e graba mare.

Sunt un pic depresiva zilele astea si ca sa imi treaca m-am apucat de curatenie si de facut papa.Am tras niste spaghetele mediteraneene de cred ca o sa ma ingras 2 kile:-"Acum ma pregatesc sa dau o tura cu aspiratorul si sa ma uit pe niste minuni de carticele.

Pupe multe pt toate fetele:*

ximo
25.10.2007, 15:53:17
Am aparut si eu! Azi mi-am luat "liber" de la facultate ca sa fac ceva de mancare!
Deena sunt super interesante si frumoase verighetele!
Oricum mai aveti timp sa mai cautati!
Pupici!:*:*:*:*:*

ximo
25.10.2007, 17:49:48
Nu mai are nimeni nimik de spus pe aici?:-?:-?:-?:-?

movulina
26.10.2007, 08:36:50
Buna de dimineata gagici!

M-am pus in pat azi noapte la 1jumate!
Dormitesc pe mine!

Dupa ce am fost la Kaufland la cumparaturi am ajuns acasa (am aspirat in toata casa+sters praf+ordine....) m-am apucat de preparat urmatoarele (despre care va voi spune pareri, doar luni ....., sper insa sa fiu apreciata, macar pentru straduintza...)
- ciorbitza tzaraneasca
- snitele in ceapa (astazi voi pregati piureul si salata asortata varza alba si varza rosie)
- salata de vinete
- salata de boeuf
- pui shanghai
si cam atat! (tortul, NORMAL, de ciocolata cu visine, este deja comandat....mai trebuie sa gasesc doua lumanari cu cifra "5"....dar nu scumpe......si gata)
=P~
sper sa fie yumiiiiiiiiiiiii

miosb
26.10.2007, 09:27:53
Buna de dimineata gagici!

M-am pus in pat azi noapte la 1jumate!
Dormitesc pe mine!

Dupa ce am fost la Kaufland la cumparaturi am ajuns acasa (am aspirat in toata casa+sters praf+ordine....) m-am apucat de preparat urmatoarele (despre care va voi spune pareri, doar luni ....., sper insa sa fiu apreciata, macar pentru straduintza...)
- ciorbitza tzaraneasca
- snitele in ceapa (astazi voi pregati piureul si salata asortata varza alba si varza rosie)
- salata de vinete
- salata de boeuf
- pui shanghai
si cam atat! (tortul, NORMAL, de ciocolata cu visine, este deja comandat....mai trebuie sa gasesc doua lumanari cu cifra "5"....dar nu scumpe......si gata)
=P~
sper sa fie yumiiiiiiiiiiiii
mai viviano, care este ocazia acestui mare deliciu culinar????????
ca dupa cat de incarcata pare listuta ta, se lasa cu un chef, sau o masa festiva???
toate suna bine, mi-ai facut o pofta asa de dimineata....
vreau si eu reteta la puiul ala de "china" \:D/ \:D/ \:D/
pe bune ca o vreau...
spor la treabaL-) L-) L-)

movulina
26.10.2007, 10:03:29
mai viviano, care este ocazia acestui mare deliciu culinar????????
ca dupa cat de incarcata pare listuta ta, se lasa cu un chef, sau o masa festiva???
toate suna bine, mi-ai facut o pofta asa de dimineata....
vreau si eu reteta la puiul ala de "china" \:D/ \:D/ \:D/
pe bune ca o vreau...
spor la treabaL-) L-) L-)

Azi e Sf Dumitru (ziua tatalui meu de nastere, si ziua onomastica, tot a lui :-B <:-P )
Alzo, let`s party!!!<:-P <:-P <:-P

Pai nu e ciudata reteta, doar denumirea (la pui). Piept de pui il tai felii lunguietze, il dai prin pesmet(in acelasi vas pui si susan) si dupa aia in tigaie cu el....#:-S
Nu am apucat sa gust nika nika aseara ca m-am scarbit de toate.....m-am caznit la ciorba aia doua ore si ceva...............
Si nu am apucat sa fac decat un dus......si mi se pare ca tot mai miros a mancare :-&

ximo
26.10.2007, 20:48:21
Azi e Sf Dumitru (ziua tatalui meu de nastere, si ziua onomastica, tot a lui :-B <:-P )
Alzo, let`s party!!!<:-P <:-P <:-P

Pai nu e ciudata reteta, doar denumirea (la pui). Piept de pui il tai felii lunguietze, il dai prin pesmet(in acelasi vas pui si susan) si dupa aia in tigaie cu el....#:-S
Nu am apucat sa gust nika nika aseara ca m-am scarbit de toate.....m-am caznit la ciorba aia doua ore si ceva...............
Si nu am apucat sa fac decat un dus......si mi se pare ca tot mai miros a mancare :-&
LA MULTI ANI! pt tatal tau! Sincer, as manca si eu niste tort!
:*:*:*:*:*

ximo
28.10.2007, 13:43:57
Ce liniste este pe aici!:-<

Va doresc o dupa-amiaza de duminica placuta!
Pupici!:*:*:*

deena
28.10.2007, 14:28:06
Chiar ca ce liniste:|

cinezee
28.10.2007, 15:01:04
Ce liniste este pe aici!:-<

Va doresc o dupa-amiaza de duminica placuta!

Asemenea si tie ...puup >:D<

movulina
28.10.2007, 18:26:41
Salutare fetele!!!
Sunt super incantata!!!
Totul a iesit conform planului! Tata a fost super entuziasmat ....de absolut tot ceea ce am preparat (inclusiv de tort....si de lumanari dupa care am umblat jumatate de zi.....chiar vineri....).
Maine dimineata o sa descarc si niste pozici si o sa postez.....pana atunci toate bune si frumoase!!!!!!!!!<:-P =))

Va pupik!;;)

Sa aveti un somn pufos!

cinezee
28.10.2007, 18:45:12
<:-P <:-P <:-P Felicitariiiiiii :* :* :*

movulina
28.10.2007, 18:56:26
<:-P <:-P <:-P Felicitariiiiiii :* :* :*

Merci merci !

huhhhhhh
La cat m-am muncit merit merit........

muahh
pove maine!

cinezee
28.10.2007, 19:03:51
aha las ca vb pe maine te pup searea bunaaa >:D< >:D< >:D<

deena
29.10.2007, 07:09:02
Buna dimineata fetelor!!Ma asteapta o zi de luni tare plina, dar va urez voua sa aveti un inceput de saptamana frumos si o saptamana usoara. Ma duc sa fac ceiutzul!!!Care vrea sa strige si ii trimit online o ceasca;;).Pupaturi multe.:*

cinezee
29.10.2007, 07:40:50
Buna dimineata fetelor!!Ma asteapta o zi de luni tare plina, dar va urez voua sa aveti un inceput de saptamana frumos si o saptamana usoara. Ma duc sa fac ceiutzul!!!Care vrea sa strige si ii trimit online o ceasca;;).Pupaturi multe.:*

la ceai eu nu te refuz niciodataaa >:D< >:D< >:D<

sa ai o sapt cat mai agreeabila

ximo
29.10.2007, 10:03:04
Neata si tie!
Multumesc pt ceai!:D
Pupici!:*

ximo
29.10.2007, 10:04:50
Saptamana asta sunt fff fericita pt ca........................am vacanta si o sa fiu si eu un pic mai libera sa pot vorbi cu voi mai des, dar tot ma duc la fac dupa-amiaza!>:D<

movulina
29.10.2007, 10:09:13
cateva pozici....

- Poza nr. 1 - Pui Shanghai
- Poza nr. 2 - Ciorbitza Tzaraneasca
- Poza nr. 3 - Snitele in ceapa (am papat cu piure si castraveti murati)
- Poza nr. 4 - TORTUL, Piesa de rezistenta (am carat la el de am crezut ca raman fara degetzele).....

Si week-endul viitor o iau de la capat............:)

huhhhhhhhhhhhhhhhhhhh#:-S

>:D<

ximo
29.10.2007, 10:13:24
cateva pozici....
Uoooooooooooaaaaaaaaaauuuuuuuuuuu!
Ce bine arata! O portie mica si pt mine, please!

cinezee
29.10.2007, 10:14:20
vivi arata delicossss ce e acolo 8-} 8-} >:D< >:D<

Fluturas
29.10.2007, 10:20:47
cateva pozici....

- Poza nr. 1 - Pui Shanghai
- Poza nr. 2 - Ciorbitza Tzaraneasca
- Poza nr. 3 - Snitele in ceapa (am papat cu piure si castraveti murati)
- Poza nr. 4 - TORTUL, Piesa de rezistenta (am carat la el de am crezut ca raman fara degetzele).....

Si week-endul viitor o iau de la capat............:)

huhhhhhhhhhhhhhhhhhhh#:-S

>:D<

FELICITARI !!!!!!!<:-P

movulina
29.10.2007, 10:53:42
Merci din suflet......

Nu va dati seama cat de mult a contat pentru mine sa vad reactia parintilor mei......

Scumpul meu tata cand a vazut ca intru in camera (lumina stinsa si pe "La multi ani") cu tortul in bratze......a avut o tentativa de a lacrima!

Asta e cea mai mare multumire pentru mine!

Multumesc si miresicilor care m-au ajutat cu sfaturi si retzete!
(va rog sa o faceti in continuare, pentru ca si in week-endul viitor vom fi toti la masa....)
^:)^

ximo
29.10.2007, 22:15:07
Dragelor miresici nu mai aveti nimik de spus?:(:(:(:(:(:(:(

deena
30.10.2007, 07:36:41
Buna dimineata fetele.M-am trezit cu noaptea in cap sa vb cu iubitelul la telefon:"> si acum incerc sa ma smulg de la calculator si sa citesc niste chestii pt un seminar.Aaaa da trebuie sa si mananc.:-<

Ieri a fost o zi luuungaaaa...pt ca am descoperit ca doua din noile mele eleve de a 12-a sunt prastie si ca tre sa le iau de la 0 spre infinit.Daca le fac sa ia peste 7 la BAC intru in invatamant clar=))

Altceva...aaa da am salivat la papa bun facut de viv si aseara am facut si eu niste puiutz pane:>.

Saptamana viitoare se pare ca dau o tura prin Sighiu:-p, dar nush cand si cat si cum.Daca e sa pot ajunge sa va vad, o sun pe Laura si dau de voi\:D/..Daca nu..ne vedem noi la vara

Pupicesc toate miresicile:*

ximo
30.10.2007, 09:01:15
Buna dimineata fetele.M-am trezit cu noaptea in cap sa vb cu iubitelul la telefon:"> si acum incerc sa ma smulg de la calculator si sa citesc niste chestii pt un seminar.Aaaa da trebuie sa si mananc.:-<

Ieri a fost o zi luuungaaaa...pt ca am descoperit ca doua din noile mele eleve de a 12-a sunt prastie si ca tre sa le iau de la 0 spre infinit.Daca le fac sa ia peste 7 la BAC intru in invatamant clar=))

Altceva...aaa da am salivat la papa bun facut de viv si aseara am facut si eu niste puiutz pane:>.

Saptamana viitoare se pare ca dau o tura prin Sighiu:-p, dar nush cand si cat si cum.Daca e sa pot ajunge sa va vad, o sun pe Laura si dau de voi\:D/..Daca nu..ne vedem noi la vara

Pupicesc toate miresicile:*

Spor la citit si te asteptam cat mai repede in sb, poate da Dumnezeu de ajungi si la intalnirea miresicilor!
:*:*:*

deena
30.10.2007, 09:03:54
Pentru ca nu ma stiti si ce fata am:>, m-am gandit sa va pun o mostra de moaca de copil de a-8-a maxim-asa spune lumea nu eu-ca sa ma puteti recunoaste pe strada in eventualitatea ca umblu in libertate;;)

In poza doi e o colega de facultate pe care am 'cenzurat-o'=))

ximo
30.10.2007, 09:11:20
Pentru ca nu ma stiti si ce fata am:>, m-am gandit sa va pun o mostra de moaca de copil de a-8-a maxim-asa spune lumea nu eu-ca sa ma puteti recunoaste pe strada in eventualitatea ca umblu in libertate;;)

Esti draguta!
Sincer m-am speriat de poza nr. 2,:O:O:O adica de colega ta de facultate!

deena
30.10.2007, 09:16:09
:-pIn realitate fata are fata, dar na, m-am gandit ca nu e frumos sa pun pozele altcuiva pe un forum public fara sa cer voie.Asa ca am lasta numai mutra mea:D.Ce mai spui tu ximo draga??Vacanta vacanta-ce iti pasa tie??:-p

deena
30.10.2007, 09:17:23
Ce rau e fara diacrice..sa va vad daca intelegeti partea cu 'fata are fata';;)=))Mutra I mean:-<

ximo
30.10.2007, 09:33:27
:-pIn realitate fata are fata, dar na, m-am gandit ca nu e frumos sa pun pozele altcuiva pe un forum public fara sa cer voie.Asa ca am lasta numai mutra mea:D.Ce mai spui tu ximo draga??Vacanta vacanta-ce iti pasa tie??:-p
Eu nu mai spun nimik! Saptamana asta sunt un pic mai libera!:D
Si nu stiu cat o sa mai rezist in ritmul asta!:-<

cinezee
30.10.2007, 09:33:37

ahaaa gata te ai apucat de cenzurat :))

Neatza dragelorr >:D< >:D< >:D<

ximo
30.10.2007, 09:36:03
As vrea sa le dau un sfat tuturor celor care o sa devina miresici si care sunt de varsta mea (nu mi-o luati in nume de rau): ganditi-va ffffffffffff bine inainte sa faceti pasul cel mare! Ma repet: sa tina seama doar cele care au 19-20 ani!
>:D<>:D<>:D<

ximo
30.10.2007, 09:36:51
ahaaa gata te ai apucat de cenzurat :))

Neatza dragelorr >:D< >:D< >:D<
Neata si tie! Ce mai faci sau ce mai lucrezi?

deena
30.10.2007, 09:36:51
:*neatza neatza numai ca sa stii ca nu e chiar neatza ca unii s-au trezit de muuulta vreme:-p

deena
30.10.2007, 09:37:54
As vrea sa le dau un sfat tuturor celor care o sa devina miresici si care sunt de varsta mea (nu mi-o luati in nume de rau): ganditi-va ffffffffffff bine inainte sa faceti pasul cel mare! Ma repet: sa tina seama doar cele care au 19-20 ani!
>:D<>:D<>:D<

ximo spui asta din cauza ca esti super ocupata???sau??

ximo
30.10.2007, 09:46:30
ximo spui asta din cauza ca esti super ocupata???sau??
Nu chiar din cauza asta! E fff nasol sa stii, mai ales daca stai cu socrii si daca zilnic vine la tine cumnata, adica fiica socriilor! Conteaza f mult si iubirea,adica cel mai mult, dar mai conteaza cu cine o sa iti petreci restul vietii, in afara de sotul tau! Bineinteles ca asta nu e un motiv pt care sa nu te casatoresti, dar o sa apara discutii care o sa declanseze cearta!

deena
30.10.2007, 09:51:48
Da,...ma gandeam ca e ceva de genul.La noi situatia e ceva mai altfel, pt ca am fost amandoi de acord ca vrem sa fim linistiti.Si preferam sa stam cu chirie, dar sa fim singuri si sa avem vietisoara noastra.Cu rudele-care de altfel sunt multe-ne ghidam dupa principiul mai rarutz ca-i mai dragutz-indiferent despre cine e vorba.Te inteleg perfect.Ne-am gandit si noi ca asa se intampla in general si asa ca am preferat sa refuzam politicos orice oferta de a sta la socrii, cumnata sau altele diverse.O sa fie mai greu, dar psihic mai bine....

cinezee
30.10.2007, 09:55:21
Neata si tie! Ce mai faci sau ce mai lucrezi?

pai iaca si eu ...imi ajut ptr a 2-a oare sora cu cresterea copiilor ,sunt dadaca nepotelei mele de aprope 11 luni , iar in zilele libere menajera ...calc si spal la o familie

Deena eu din cazua nepotelei care are prima masa la 6 jumate de fel ma trezesc pe la 6 ,iar cand nu sunt la ei ..pe la 8 si ceva 9...;;)

deena
30.10.2007, 09:58:20
pai iaca si eu ...imi ajut ptr a 2-a oare sora cu cresterea copiilor ,sunt dadaca nepotelei mele de aprope 11 luni , iar in zilele libere menajera ...calc si spal la o familie

Deena eu din cazua nepotelei care are prima masa la 6 jumate de fel ma trezesc pe la 6 ,iar cand nu sunt la ei ..pe la 8 si ceva 9...;;)

Eu m-am imbolnavit de trezit devreme:)).In ultima vreme numai sambata si duminica reusesc sa dorm si eu pana la 8 8 jumatate, ca in rest la 6 si ceva 7 sunt in picioare.Si nici macar nu am cine stie ce de facut!!Poate se antreneaza organismul pt a fi nevasta cand o sa am ce face de la 6 dimineata incolo:))

ximo
30.10.2007, 09:59:39
Da,...ma gandeam ca e ceva de genul.La noi situatia e ceva mai altfel, pt ca am fost amandoi de acord ca vrem sa fim linistiti.Si preferam sa stam cu chirie, dar sa fim singuri si sa avem vietisoara noastra.Cu rudele-care de altfel sunt multe-ne ghidam dupa principiul mai rarutz ca-i mai dragutz-indiferent despre cine e vorba.Te inteleg perfect.Ne-am gandit si noi ca asa se intampla in general si asa ca am preferat sa refuzam politicos orice oferta de a sta la socrii, cumnata sau altele diverse.O sa fie mai greu, dar psihic mai bine....
E foarte bine cum faceti voi!
Eu sunt la pamant,:( mai ales ca, cumnata (scuza-ti cacofonia) mea e cu mine la facultate(aia la zi) si din cauza asta apar multe discutii din subiecte banale si copilaresti!:-<

cinezee
30.10.2007, 10:02:01
la mine e o idee mai complicat ....timp de 10 ani am lucrat 12 ore numai de noapte sa imi pot vedea /urmari bunica in cursul zilei ,am ajuns la aprope 37 de ani cu cam max 5 ore de somn pe noapte ...de juamte de an tot incerc sa imi revin cu somnul ,din pacate ptr mine nu reusesc ,tot ma culc pe la 3 si ceva

e acum decand ma ocup de pitica ...oblicatoriu culcarea pe la 1 si ceva ca la 6 sunt obligatoriu treaza ...

sa zicem ca dorm o idee mai mult pana pe la 10 max duminica :-<

Editare : apropo de faptul cu trezitu de dim ...din pacate toata viata mea cam 27-30ani asa ma tot trezesc pe la 6 si ceva 7....

deena
30.10.2007, 10:03:51
Uooof Ximo...ti-am zis, chiar inteleg.E mare pacat ca nu puteti sa stati linistiti si ca altii se amesteca.Poate in timp o sa se schimbe lucrurile.Deocamdata conteaza sa va iubiti voi si sa fiti alaturi si la bine si la rau.Pe urma lucrurile o sa se mai schimbe...Hai capul sus si curaj.Nu lasa pe nimeni sa te supere:*

deena
30.10.2007, 10:05:29
la mine e o idee mai complicat ....timp de 10 ani am lucrat 12 ore numai de noapte sa imi pot vedea /urmari bunica in cursul zilei ,am ajuns la aprope 37 de ani cu cam max 5 ore de somn pe noapte ...de juamte de an tot incerc sa imi revin cu somnul ,din pacate ptr mine nu reusesc ,tot ma culc pe la 3 si ceva

e acum decand ma ocup de pitica ...oblicatoriu culcarea pe la 1 si ceva ca la 6 sunt obligatoriu treaza ...

Mda cinezee, te inteleg daca asa ti-ai format 'ceasul biologic'.Eu am perioade si perioade, cand as dormi toata ziua, sau cand nu as mai dormi deloc.E ceva din aer cred8-}8-}

ximo
30.10.2007, 10:09:48
Uooof Ximo...ti-am zis, chiar inteleg.E mare pacat ca nu puteti sa stati linistiti si ca altii se amesteca.Poate in timp o sa se schimbe lucrurile.Deocamdata conteaza sa va iubiti voi si sa fiti alaturi si la bine si la rau.Pe urma lucrurile o sa se mai schimbe...Hai capul sus si curaj.Nu lasa pe nimeni sa te supere:*
Eu stiu ca intelegi, dar putem sa ne tot iubim daca apar vesnic aceleasi probleme care ne fac sa ne certam! Si in plus eu sunt o fire f sensibila si pun tot sa suflet, chiar daca sunt nimicuri.
Ma tot intreb cum o sa arat peste vreo 10 ani (daca o sa mai fiu pana atunci)!

ximo
30.10.2007, 10:10:36

Editare : apropo de faptul cu trezitu de dim ...din pacate toata viata mea cam 27-30ani asa ma tot trezesc pe la 6 si ceva 7....
Draga de tine, cum mai rezisti?:-\

deena
30.10.2007, 10:15:33
Eu stiu ca intelegi, dar putem sa ne tot iubim daca apar vesnic aceleasi probleme care ne fac sa ne certam! Si in plus eu sunt o fire f sensibila si pun tot sa suflet, chiar daca sunt nimicuri.
Ma tot intreb cum o sa arat peste vreo 10 ani (daca o sa mai fiu pana atunci)!

Da..adica exact firea mea..Sunt in stare uneori sa ma las daramata de prostioare.Mihai de obicei se enerveaza fiindca spune ca 'bazai' prea mult..In general sunt fire puternica, dar daca sunt lucruri legate de noi plang imediat.Asa ca el ma stie vai de capul meu.Si cu toate astea, am reusit in ultima vreme sa imi demonstrez ca se poate si altfel.

Cat despre partea cu daca o sa mai fiu...1.Te bat daca mai vorbesti asa...2.Din pacate si eu am vorbit asa uneori.Mai ales cand ma enervam si aveam impresia ca vorbesc singura la pereti.Pana cand am realizat ca daca ma consum nu o sa rezolv nimic.Si ca nu el ma 'omoara nervos', ca ma descurcam bine omorandu-ma singura,.....Noi femeile....

cinezee
30.10.2007, 10:17:10
Mda cinezee, te inteleg daca asa ti-ai format 'ceasul biologic'.Eu am perioade si perioade, cand as dormi toata ziua, sau cand nu as mai dormi deloc.E ceva din aer cred8-}8-}

e cam greu de schimbat acel ceas ....mai ales ca de fel eu nu prea stiu ce e trezitu mai tarziu de ora 10 maxim :-"

deena
30.10.2007, 10:18:22
Femeie vrednica cinezee, prea vrednica as spune eu:))

cinezee
30.10.2007, 10:32:26
Draga de tine, cum mai rezisti?:-\

sincer nu stiu cum am reusit pana acum sa rezist Simo ....cert este ca acum dupa toata paieioda asta ma simt cotnat obosita ....m-a ajuns

de altfel mai adauga ca pana anul asta timp de vreo 11 ani nu am avut zile libere si nici concediu

asa mereu ma cert si eu cu al meu si dupa ce ca am ulcer nu ma menajeaza ....si ma ganesc ca la 40 de ani o sa fiu colecrica ....asa ca fii daca poti o idee indiferenta ca e bine ptr sanatartea ta inainte de toatee Simoooo , daca nu ai TU gerija de tine ...atunci cine :-\ :-\ :-\

deena
30.10.2007, 10:33:49
Cinezee nu as fi putut sa spun mai bine ce i-ai spus si tu lui ximo:*

deena
30.10.2007, 10:35:09
Aaaa si apropos..Daca tot i-ai spus sa aiba grija de ea, ai si tu de tine.Si daca nu concediu ca nu ai cum, i-ati si tu cateva zile pt sufletelul tau...Odata...Greu greu stiu dar pana la urma trebuie sa poti.Eu de vreo luna am timp de mine numai noaptea:))Bine si atunci decat deloc=))

cinezee
30.10.2007, 10:41:52
anul acesta am reusit sa fac ceva ptr sulfetul meu intr-un final ...3 evadari din bucuresti cam asa : 4 zile la baia mare in luna iulie ..... apoi de 2 ori la 2 intalniri cu fetele de la bv , iar ultima evadare tot de 4 zile la Cluj in luna august cand am cunoscut-o pe Angeliq ,precizez ca la toata in afara de baia mare am fost singura >:)

anul urmator vreau sa "evadez" din nou pe la Sb , targoviste si iar Cluj ptr ca m-am indragostit de el si inca un lucru singura ma voi duce ,,,de data asta m-am facut EGOISTa asa cum este si el

oricum marele meu stres este bunica de 87 de ani , iar acum inca unu Sotul meu..dar ptr el deja eu am aplicat indiferenta consider ptr binele stomacului meu sau a mea sanatate e cel mai bine asa :|

deena
30.10.2007, 10:44:25
In jumatate de ora plec la facultate si eu ascult muzica populara\:D/:-"=))

cinezee
30.10.2007, 10:48:16
In jumatate de ora plec la facultate si eu ascult muzica populara\:D/:-"=))

eu ascult muzica romaneasca veche de colectie , bogardo ,laura stoica ,stefan banica seniorul .
>:D< >:D< >:D<

deena
30.10.2007, 10:50:17
Am avut acum vreo doua saptamani pasa asta..laura stoica, hrusca-cenaclul flacara altele de genul.Acum sunt la muzica populara:-p

ximo
30.10.2007, 11:03:13
sincer nu stiu cum am reusit pana acum sa rezist Simo ....cert este ca acum dupa toata paieioda asta ma simt cotnat obosita ....m-a ajuns

de altfel mai adauga ca pana anul asta timp de vreo 11 ani nu am avut zile libere si nici concediu

asa mereu ma cert si eu cu al meu si dupa ce ca am ulcer nu ma menajeaza ....si ma ganesc ca la 40 de ani o sa fiu colecrica ....asa ca fii daca poti o idee indiferenta ca e bine ptr sanatartea ta inainte de toatee Simoooo , daca nu ai TU gerija de tine ...atunci cine :-\ :-\ :-\
Sa am grija de mine ar insemna sa nu mai pun la suflet toate problemele si sa fiu indirefenta cu cei care ma supara, dar eu nu sunt asa! Nu pot sa stau linistita gandindu-ma ca cineva e suparat pe mine cu toate ca nu e vina mea! Dar m-am cam saturat sa fiu sluga la toata lumea si sa isi bata toti joc de mine! La mine au venit multi/e sa imi ceara ajutorul si l-al oferit fara sa cer nimik in schimb, dar cand vad ca se vrea totul de-a gata fara ca sa stea macar langa mine sa vada cat timp imi ia sau cum se face, si dupa aia tot omu cu gura mare ca nu ajut, imi vine sa morrrrrrrrrr!:((:((:((:((
Si tot eu pic de fraiera! pt ca asa sunt eu!

cinezee
30.10.2007, 11:30:08
sa stii ca asa eram si eu acum cativa anu .....pana s-a umplut paharul si mi-am propus ...cine e bun si ok cu mine la fel primieste cine e smekere primeste sictireala de la mine ...la ora acutla sunt cam scorpie cu restul si rece , numai co sora mea sunt asa cum sunt eu de fel

idee e ca trebuie sa te inarmezi cu enorm de multa rabdare :* :* :*

sa incerci sa ii separi restu lumi mai rece mai distanta ....iar celora carora chiar iti sunt apriopiati sau le pasa o idee de tine sa fii mai altfel

movulina
30.10.2007, 12:21:13
hmmmmmmmmmm
salutare fetele!

cu rabdare?

huhhhhhhhhhhhhh

vreau si eu portie dubla!!!

cinezee
30.10.2007, 12:35:17
rabdaree am eu..ca cu aia m-am facut mare ....iti dai si tie de vrei :)>-

ximo
30.10.2007, 21:40:19
Maine, dragele mele, am o zi super grea: imi vine inspectie la gradi si sunt fff agitata! Sper sa ma descurc!

cinezee
30.10.2007, 21:47:32
pai Simo parca erai libera sapt asta :D

ximo
30.10.2007, 23:10:31
pai Simo parca erai libera sapt asta :D
pai sunt, dar nu vrei sa ma apuc sa vorbesc de una singura pe aici, nu?:*

ximo
30.10.2007, 23:12:00
Numai eu sunt si m-am cam saturat de linistea asta de pe aici!
Hai mai, chiar toate miresicile sunt ocupate?:-\

cinezee
30.10.2007, 23:20:41
pai sunt, dar nu vrei sa ma apuc sa vorbesc de una singura pe aici, nu?:*

pai si ce cauti tu la gradinita ....daca esti libera aaa :-w

movulina
31.10.2007, 08:42:24
Hallo gagici!

Multa bafta cu inspectia Simo!

ximo
31.10.2007, 12:12:17
Hallo gagici!

Multa bafta cu inspectia Simo!
A trecut inspectia si totul a fost ok!:D

movulina
31.10.2007, 12:13:04
A trecut inspectia si totul a fost ok!:D
Ne bucuram

PuPe!=D>

ximo
31.10.2007, 12:16:01
Ne bucuram

PuPe!=D>

Viv, cum ramane cu intalnirea?

ximo
31.10.2007, 17:08:06
Nimik nou...............................[-(

ximo
31.10.2007, 20:42:40
Am si eu cu cine sa vorbesc la ora asta?

ximo
31.10.2007, 20:43:41
Ne bucuram

PuPe!=D>
Viv m-am indragostit de iepurasul sa stii, nu mai pot, e asa de dragut...............

deena
31.10.2007, 21:01:58
Ximo cu mine daca vrei poti sa discuti la ora asta..Ca si eu am nevoie de o sueta..

deena
31.10.2007, 21:09:18
Ehhh se pare ca nu mai esti in zona:)

ximo
31.10.2007, 21:20:37
Ehhh se pare ca nu mai esti in zona:)
Ba sunt...........

deena
31.10.2007, 21:21:34
Noooo..si ce zici tu draguta??

ximo
31.10.2007, 21:21:41
Tocmai imi faceam ordine pe laptop ca am o varza totala!

deena
31.10.2007, 21:28:08
Mai esti suparata??Sau ti-a mai trecut??:)

ximo
31.10.2007, 21:28:35
Cand sunt eu, nu mai esti tu Deena!:-<

ximo
31.10.2007, 21:30:01
Mai esti suparata??Sau ti-a mai trecut??:)
Ai aparut!!!!!!!!!!!:D

Mai sunt, dar incerc sa nu imi mai aduc aminte!

Tu ce ai mai facut?

deena
31.10.2007, 21:32:31
Sincer si eu sunt intr-o pasa cam uratica.Abia astept sa ajung la Sibiu sa discut diverse cu Domnul...In fine...Uneori iti vine sa iti iei campii!!De-asta am zis ca te inteleg, ca te mai saturi..si fara alte rude implicate, daramite cu ele prin preajma!!

ximo
31.10.2007, 21:34:50
Sincer si eu sunt intr-o pasa cam uratica.Abia astept sa ajung la Sibiu sa discut diverse cu Domnul...In fine...Uneori iti vine sa iti iei campii!!De-asta am zis ca te inteleg, ca te mai saturi..si fara alte rude implicate, daramite cu ele prin preajma!!
La tine e si mai rau, ca sunteti la sute de km distanta!:-?

deena
31.10.2007, 21:37:59
Pai da...Acum na, cum am rezitat 3 ani si jumatate, nu o sa murim inca 9 luni jumate:">.Ehhh..hai mai bine sa iti zic altele nu??Maine iar am meditatii cu un 'copil' de a 12-a si nu am nici un chef, iar vineri dau o minune de test la faculteu si nu am citit nici macar un randulet.Sa vezi maine seara cum bag eu cursuri si carti pe sub nas;;)..Aaaa daca auzi de o masina care face fise la carti de una singura sa ma anunti, da??:-$

ximo
31.10.2007, 21:39:46
Pai da...Acum na, cum am rezitat 3 ani si jumatate, nu o sa murim inca 9 luni jumate:">.Ehhh..hai mai bine sa iti zic altele nu??Maine iar am meditatii cu un 'copil' de a 12-a si nu am nici un chef, iar vineri dau o minune de test la faculteu si nu am citit nici macar un randulet.Sa vezi maine seara cum bag eu cursuri si carti pe sub nas;;)..Aaaa daca auzi de o masina care face fise la carti de una singura sa ma anunti, da??:-$
Dar tu ce meditatii dai?

deena
31.10.2007, 21:41:24
La engleza:>.Am facut cursuri la Consiliul Britanic si am atestat pt nivel avansat si asa ca l-am pus in folosinta spre binele omenirii-si binele meu financiar:">

ximo
31.10.2007, 21:44:38
La engleza:>.Am facut cursuri la Consiliul Britanic si am atestat pt nivel avansat si asa ca l-am pus in folosinta spre binele omenirii-si binele meu financiar:">
Foarte bine!=D>=D>=D>=D>Toata stima si respectul pt tine ca stii engleza!:D

deena
31.10.2007, 21:46:38
Ohoo stai ca engleza eu zic ca se invata usor..Dar acum mi s-a pus sa invat germana, ca na, in Sibiul nemtilor rinde bine.Problema e ca eu detest germana din tot sufletul, plus ca mi se pare o limba imposibila.Nu stiu ce sanse am eu sa invat fara profesor..de fapt si cu profesor cred ca o sa fie calvar!!:DRecomandari??:-p

ximo
31.10.2007, 21:50:32
Ohoo stai ca engleza eu zic ca se invata usor..Dar acum mi s-a pus sa invat germana, ca na, in Sibiul nemtilor rinde bine.Problema e ca eu detest germana din tot sufletul, plus ca mi se pare o limba imposibila.Nu stiu ce sanse am eu sa invat fara profesor..de fapt si cu profesor cred ca o sa fie calvar!!:DRecomandari??:-p
Eu urasc germana. nici nu vreau sa aud de ea!
In schimb imi doresc f mult sa invat ca lumea engleza! Imi place!

Nu cred ca o sa prinzi ceva din germana daca nu-ti place!
Oricum, eu iti urez succes!

deena
31.10.2007, 21:53:14
Daca vrei la anul cand vin la Sibiu, facem 'ceaiuri' in engleza;-)Cu germana sa vad, sa imi fac curaj intai.In general daca mi se pune sa fac o chestie, o cam fac, chit ca stiu ca mor din asta:))Sunt mai cu capul de felul meu.Mai ales cand e vorba de invatat ceva!!:-B

ximo
31.10.2007, 21:59:47
Ma duc sa ma bag in pat ca nu mai pot de frig!
Iti doresc o zi usoara maine!

Te pup!:*:*:*:*

deena
31.10.2007, 22:00:51
Te pup si iti urez la fel si tie.Noapte buna draguta:*

ximo
01.11.2007, 10:08:12
Eu bantui iar pe aici.........8-}

cinezee
01.11.2007, 11:49:17
eu bantui tot prin zona ..dar gata pitica se ridica ..si incepe sa umble asadar tre sa fiu cu okii in patru :-p

ximo
01.11.2007, 12:38:24
eu bantui tot prin zona ..dar gata pitica se ridica ..si incepe sa umble asadar tre sa fiu cu okii in patru :-p

Piticii ne dau multe batai de cap..............:">

cinezee
01.11.2007, 12:48:39
pana pe la 3 ani cer serioasa atentie din partea celora care ii au in grija :-p

ximo
01.11.2007, 12:49:45
pana pe la 3 ani cer serioasa atentie din partea celora care ii au in grija :-p
Si dupa 3 ani e cam la fel.............

cinezee
01.11.2007, 12:53:35
Si dupa 3 ani e cam la fel.............

nu e chiar asa de complicat ...e adevarat cer si atunci atentie mare ...dar cea mai serioasa atentie pana la 3 ani...ca nu leaga cuvintele nu stii ce a patit, s.a.m.d :>

ximo
01.11.2007, 12:59:01
nu e chiar asa de complicat ...e adevarat cer si atunci atentie mare ...dar cea mai serioasa atentie pana la 3 ani...ca nu leaga cuvintele nu stii ce a patit, s.a.m.d :>
da, ai dreptate!:)>-

cinezee
01.11.2007, 13:07:33
Simo iti dai seama ca nu sunt pe din afara ....vb din experienta ..numai din >:D<

ximo
01.11.2007, 13:12:51
Simo iti dai seama ca nu sunt pe din afara ....vb din experienta ..numai din >:D<
Eu nu am vrut sa ma interpretezi gresit, vroiam sa spun ca si atunci cand ei cresc mari, tot trebuie sa le porti de grija!

cinezee
01.11.2007, 13:16:29
eu stiu ca TU nu interpretezi..dar sunt multe persoane care spun ca : daca nu ai copuilul tau nu cunosti..eu nu cred ca au dreptate ...daca esti dadaca detii mult mai multe informatii si ceva psihologie a copilului

cum de altfel si cele care lucreaza intr-o gradinita sunt implicate in educarea si supravegherea copilului >:D< >:D< >:D<

ximo
01.11.2007, 13:17:57
eu stiu ca TU nu interpretezi..dar sunt multe persoane care spun ca : daca nu ai copuilul tau nu cunosti..eu nu cred ca au dreptate ...daca esti dadaca detii mult mai multe informatii si ceva psihologie a copilului

cum de altfel si cele care lucreaza intr-o gradinita sunt implicate in educarea si supravegherea copilului >:D< >:D< >:D<
Eu acum imi dau seama ca tu nu ai copii! Nu stiam!

cinezee
01.11.2007, 13:32:56
din pacate la anii mei nu am ....:(

miosb
01.11.2007, 15:54:40
olla miresici!!!! vai ce rau stau cu timpul liber.....
dar am citit tot ce s-a scris pe aici...nu ratez nimic, numai ca nu am avut timp sa mai si scriu cate ceva...insa azi m-am enervat si de nervi ma apuc sa scriu pe forum......
azi, in sfarsit, dupa multe asteptari, imi aduce diseara scumpul meu sot, pozele de la nunta ( cele de la fotograf)....abia astept.....sunt curioasa sa vad ce surpriza ma mai asteapta si aici.....sper ca una placuta...

miosb
01.11.2007, 15:57:08
de ina nu mai stie nimeni nimic? nu a mai dat nici un semn...cum a fost nunta, o poza, o maslina, o atentie, ceva....nimic , nici o veste despre ea...
si mai sunt multe miresici pe aici care nu au mai dat nici un semn de viata......
eu una, personal, m-am saturat de servici...ma gandeesc sa ma las....=)) =)) =)) ...daca s-ar putea, ce bine ar fii...

miosb
01.11.2007, 15:59:55
din pacate la anii mei nu am ....:(
si cred ca si iubesti copiii......nu se poate sau nu v-ati dorit?!
sper sa nu ating vreo latura sensibila....;)) ;))

cinezee
01.11.2007, 16:10:20
normal ca ii iubesc la nebunie ....faza e ca nu am situatia mat maine pot fi "muritoare " de foame si in baza asta nu FAC COPII...eu muncesc la negru , din cazua ca am depasit varsta de 30 de ani ..si toti angajatorii in buc vor pana in 30

iar 2 ...sotul este student la 2 fac ..mai vad peste 5 ani ...daca corpul meu imni va permite ,atunci am sa fiu peste 40 :|

miosb.....sper sa ai o surrpriza placutaaaa ..tinem pumnii %%-

miosb
01.11.2007, 16:15:58
normal ca ii iubesc la nebunie ....faza e ca nu am situatia mat maine pot fi "muritoare " de foame si in baza asta nu FAC COPII...eu muncesc la negru , din cazua ca am depasit varsta de 30 de ani ..si toti angajatorii in buc vor pana in 30

iar 2 ...sotul este student la 2 fac ..mai vad peste 5 ani ...daca corpul meu imni va permite ,atunci am sa fiu peste 40 :|

miosb.....sper sa ai o surrpriza placutaaaa ..tinem pumnii %%-
aha, deci in buc daca ai peste 30 de ani, esti buna de aruncat la gunoi...ce penibil si ce jalnic...pai tu nu tot om te numesti?? cu capacitati de a lucra, ca si orice alt om???
locul de munca actual e singura ta optiune???? nu pot si nu vreau sa cred ca nu te mai angajeaza nimeni daca ai peste 30 ani....
e trist..... nu vreau sa te descurajez, pe cuvant crede-ma, dar la 40 de ani sa-l faci e putin cam tarziu....

miosb
01.11.2007, 16:18:07
stam si spunem de multe ori ca acum nu este mom potrivit pt a face aia si aia si cealalta si ne trezim ca trec anii peste noi si.....atat....
mai ce revoltata sunt pe angajatorii astia care te tin la negru....esti la mana lor.....

cinezee
01.11.2007, 16:21:50
nu ai de ce ....faza e ca daca ai numai 12 clase ....prea multe optiuni ptr locurile de munca nu sunt ...treaba e ca ei vor multa munca pe bani putin ceea ce unu de 30 nu o sa fac ei considera ca ai familie si iti dedi mult timp si familiei, ceea ce pe ei nu ii prea intereseaza ...din pacate e jungla mare in bucuresti

cat despre varsta de facut copil relax scumpa ....nu ma superi de loc ...iti dai seama ca daca o sa ajung prea departe ...cred ca voi renunta ..decat sa chinui copilul mai bine nu :-s :(

asta este viata cu rele si cu bune , eu stiu ce inseamna sa nu ai nimic copil sau tanar fiind ....nu doresc copilul meu sa primeasca acelasi tratament ...sunt mai pragmatica eu

cinezee
01.11.2007, 16:26:07
stam si spunem de multe ori ca acum nu este mom potrivit pt a face aia si aia si cealalta si ne trezim ca trec anii peste noi si.....atat....
mai ce revoltata sunt pe angajatorii astia care te tin la negru....esti la mana lor.....
eu stiu ce este asta ...am trecut prin faze din astea ...sa fiu la mana lor ...dea lungul timpului sunt si eu revoltata ....m-am consolat cu gandul deja ...de aia in baza asta nu mi-am trait nici viata ( distractii si alte alea ) sa zicem ca acum la anii astia mai fac ceva ...dar ..nu multe se pot face :>

miosb
01.11.2007, 16:26:31
nu ai de ce ....faza e ca daca ai numai 12 clase ....prea multe optiuni ptr locurile de munca nu sunt ...treaba e ca ei vor multa munca pe bani putin ceea ce unu de 30 nu o sa fac ei considera ca ai familie si iti dedi mult timp si familiei, ceea ce pe ei nu ii prea intereseaza ...din pacate e jungla mare in bucuresti

cat despre varsta de facut copil relax scumpa ....nu ma superi de loc ...iti dai seama ca daca o sa ajung prea departe ...cred ca voi renunta ..decat sa chinui copilul mai bine nu :-s :(

asta este viata cu rele si cu bune , eu stiu ce inseamna sa nu ai nimic copil sau tanar fiind ....nu doresc copilul meu sa primeasca acelasi tratament ...sunt mai pragmatica eu
da, ai dreptate....dar sa ne gandim putin ca nu tb sa ai mari averi in viata ca sa fii fericit....vremurile s-au schimbat foarte mult si vrem tot mai mult...e normal sa vrei sa-i oferi copilului tau de toate, tot ce tu nu ai avut, sa nu cunoasca lipsurile....asa ca inteleg foarte bine ce vrei sa spui........

cinezee
01.11.2007, 16:32:08
ai sa razi.....niciodata nu am dorit averi.. masina ..sau alte cele ,drept dovada ca nu am carnet si nu o sa am vreodata .....banii care ii am sunt ce este in buzunare ....:)) :))

iar la copil macar jucariile si hainutele as fi vrut sa i le asigur ...ca pe ale nu le am avut .....iar in ziua de astazi a avea un copil e mai rau ..asa de scump totulll ptr ei...

daca ar fi sa ne luam dupa societatea romaneasca ...eu sunt saracaaa si prosta ca nu imi doresc averi si chestiile materiale L-)

ptr mine altele sunt conceptele .....tot ce tine de suflet si corp ....adica linistea mea ...care nu am avut-o niciodata ...si desigur cand pun capul jos pe perna sa stiu ca maine sau peste o luna am ce manca si cu ce platit facturile ...

hainele sunt ultima chestiune care imi pasa ....am toale pe mine de ani de zile ...:)) :)) :)) ....si pot continuaaa la nesfarsit ...asa ca viata ptr mine are alt conceput desigur nu ala material /:)

miosb
01.11.2007, 16:35:20
ai sa razi.....niciodata nu am dorit averi.. masina ..sau alte cele ,drept dovada ca nu am carnet si nu o sa am vreodata .....banii care ii am sunt ce este in buzunare ....:)) :))

iar la copil macar jucariile si hainutele as fi vrut sa i le asigur ...ca pe ale nu le am avut .....iar in ziua de astazi aavea un copil e mai rau ..e asa de scump totulll ptr ei...

daca ar fi sa na luam dupa societatea romaneasca ...eu sutn saracaaa si prosta cva nu imi doresc averi si chestiile materiale L-)

ptr mine altele sunt conceptele .....tot ce tine de suflet si corp ....adica linistea mea ...care nu am avut-o niciodata ...si desigur cand puncapul jos pe perna sastiu ca maine sau peste o luna am ce manca si cu ce platit facturile ...

hainele sunt ultima chestiune care imi pasa ....am toale pe mine de ani de zile ...:)) :)) :)) ....si pot continuaaa la nesfarsit ...asa ca viata ptr mine are alt conceput desigur nu ala material /:)
ai punctat tot ce trebuia punctat!!!!!>:D< >:D< suntem pe aceasi lungime de unda...

cinezee
01.11.2007, 16:36:50
Ma gandeam eu ca asa suntem :>

miosb
01.11.2007, 16:38:00
Ma gandeam eu ca asa suntem :>
ihi....;)) ;)) ;)) ;))

miosb
01.11.2007, 16:39:18
am fost, sunt si voi ramane mereu un om simplu....nu vreau averi, imi doresc doar o viata decenta si sa fiu fericita, linistita si mai ales sanatoasa...asta e tot ce-mi doresc...

cinezee
01.11.2007, 16:39:30
scumpa ...eu o sa cam iau din loc ..programul meu de dadaca a luat sfarsit ...ne citim pe mai pe seara ...sau curand cand vei mai putea

sanataTE si putere de munca iti doresc ..numai de bine te puup ,Mihaela :*

p.s exact asta mi-am dorit toata viata si sa stii ca exact asta am ....la ora actuala ....doar ca munca la negru nu e ideala doar supravietuiesti atata tot

miosb
01.11.2007, 16:40:36
scumpa ...eu o sa cam iau din loc ..programul meu de dadaca a luat sfarsit ...ne citim pe mai pe seara ...sau curand cand vei mai putea

sanataTE si putere de munca iti doresc ..numai de bine te puup ,Mihaela :*
s-a facut!!! si eu mai am ceva de lucru si apoi ma duc spre casa, ca ma asteapta activitatile specifice unei sotii....stiti voi despre ce vorbesc...;-) ;-) ;-) ;-)

cinezee
01.11.2007, 16:44:55
stim stim ..ca doar din categoria aia fac parteee :[email protected] :[email protected] :)) :))

te am pupacit ...pe curand >:D< >:D< >:D<

ximo
01.11.2007, 22:36:56
Cum am lipsit eu un pic, cum au inceput discutiile!;))

Mio si Mihaela, sa stiti ca imi place cum ganditi!

cinezee
01.11.2007, 22:44:53
Simooo.....cum te simti ....>:D< >:D< >:D<

eu am ajuns in sfasit la mine acasa ...fui teleleica in oras cu fetileee la magazinu unirea :D

ximo
01.11.2007, 22:47:20
Simooo.....cum te simti ....>:D< >:D< >:D<

eu am ajuns in sfasit la mine acasa ...fui teleleica in ora cu fetileee ....la magazinu unira :D
Eu am fost la scoala, si vreo 3 ore dupa aceea am stat prin real si baumax ca sa ma usurez un pic la portofel ca saptamana viitoare este ziua sotului meu (cum de altfel este si a ta)!

cinezee
01.11.2007, 22:55:06
eteee ce memorie buna ai ...woow ...felicitari..apropo....am strica o parte din surpriza sora-mii ....am descoperit cadoul de ziua mea =)) =))

no....sa fie/ fiti mereu sanatos / i ..mereu alaturi de tine ....>:D< >:D< sa fiti uniti

ximo
01.11.2007, 22:57:20
eteee ce memorie buna ai ...woow ...felicitari..apropo....am strica o parte din surpriza sora-mii ....am descoperit cadoul de ziua mea =)) =))

no....sa fie/ fiti mereu sanatos / i ..mereu alaturi de tine ....>:D< >:D< sa fiti uniti

La fel va doresc si voua! Si ce primesti cadou de ziua ta? (daca nu sunt indiscreta, sa stii ca eu sunt ffff curioasa):>

cinezee
01.11.2007, 23:01:46
in fiecare an ..eu si sora ne facem cadouri reciproc .....si de martie si de zile de nastere de craciu si mos nicolaie ...

si ptr ca sutn de fel curioasa ca imi spusese ca mi-a laut deja .....am gasitt ...este un evantai mareee din ala de perete desenat pe gond gri perle 2 cai ( aia fiind pasiunea mea ) si intr-un colt ...floricele cu rosu ( una din culorile mele favorite ) e tare frumos ....

am facut poze la el...dar de abia sambata apuc sa scot ptr ca la sotul meu acasa am cititorul de carduri ptr aparat

cand voi scoate am sa pun poza aici :)

tu ce ai luat la sot ..poti scrie :-p

ximo
01.11.2007, 23:05:25
in fiecare an ..eu si sora ne facem cadouri reciproc .....si de martie si de zile de nastere de craciu si mos nicolaie ...

si ptr ca sutn de fel curioasa ca imi spusese ca mi-a laut deja .....am gasitt ...este un evantai mareee din ala de perete desenat pe gond gri perle 2 cai ( aia fiind pasiunea mea ) si intr-un colt ...floricele cu rosu ( una din culorile mele favorite ) e tare frumos ....

am facut poze la el...dar de abia sambata apuc sa scot ptr ca la sotul meu acasa am cititorul de carduri ptr aparat

cand voi scoate am sa pun poza aici :)

tu ce ai luat la sot ..poti scrie :-p

Eu nu i-am luat nimik lui Mihai! Sa stii ca ma enerveaza sa cumpar cadouri pt barbati!:-& Niciodata nu stiu ce sa cumpar, nu stiu ce le place si ce marimi au...........

OOOOOOOOffffffffffffffff:-"

cinezee
01.11.2007, 23:07:18
eu deobicei sunt ptr cadourile practice ....

sau ceva de suflet ...sora mea ...ea luat cumnatului ca a facut anul acesta 40 o bratara subtire de vreo 3 gr si ceva de aur ...

ximo
01.11.2007, 23:18:34
eu deobicei sunt ptr cadourile practice ....

sau ceva de suflet ...sora mea ...ea luat cumnatului ca a facut anul acesta 40 o bratara subtire de vreo 3 gr si ceva de aur ...

multam de ajutor!:bye_03:

cinezee
01.11.2007, 23:21:57
Ma bucur ca ti-am fost din nou de ajutor ....te puup ne citim /scriem ... pe curand :grouphug: :bye_04:

ximo
02.11.2007, 10:06:17
Ma bucur ca ti-am fost din nou de ajutor ....te puup ne citim /scriem ... pe curand :grouphug: :bye_04:

Neata! In sfarsit a venit week-endul, bucurie mare!:D:D:D:D

cinezee
02.11.2007, 11:30:05
neatzaaa in sfasit m-am trezit si eu la 10 =)) :)>-

deena
02.11.2007, 12:45:43
Hielou si de la mine.Treaza de la 6, m-am dus si la faculteu si acum am venit acasa.Am fost reaaa, ca mai aveam un curs la care dadeam si test, dar fiind foarte obosita ieri nu invatasem deloc, asa ca m-am 'abtinut' de la a merge=))

Saptamana viitoareee..Mda..Mihail si Gavril.E si ziua lu iuby si a mea-ca ma cheama si Mihaela, dar mi-a dat interdictie la cadou, pt ca zice ca de ziua lui de nastere i-am luat prea multe chestii..Dar nu ma pot abtine..Macar acolo o atentie si tot ii iau[-X

ximo
02.11.2007, 13:13:36
Hielou si de la mine.Treaza de la 6, m-am dus si la faculteu si acum am venit acasa.Am fost reaaa, ca mai aveam un curs la care dadeam si test, dar fiind foarte obosita ieri nu invatasem deloc, asa ca m-am 'abtinut' de la a merge=))

Saptamana viitoareee..Mda..Mihail si Gavril.E si ziua lu iuby si a mea-ca ma cheama si Mihaela, dar mi-a dat interdictie la cadou, pt ca zice ca de ziua lui de nastere i-am luat prea multe chestii..Dar nu ma pot abtine..Macar acolo o atentie si tot ii iau[-X

Hellooooooo si tie! Ce mai faci?

ximo
02.11.2007, 13:14:55
Trebuie sa fac mancare si imi este lene...................:-", daca ar durea..........#-o

miosb
02.11.2007, 13:41:56
precum spuneam, asa sunt eu mai toanta...in loc sa vad parte frumoasa a oricarui lucru, mai intai tb sa ma enervez si sa-l supar si pe iubi....saracul,aseara i-am scos ochii ca el e de vina, ca el s-a ocupat de acest aspect.....ce nesimtita am fost....dar am un sot de nota 10...m-a iertat deja, de fapt nici nu s-a sup prea tare pe mine, a zis ca vedem noi ce facem sa fie bine
am vb acum cu el sa-i spun ca-mi pare rau...

deena
02.11.2007, 13:58:53
Miooo pot sa te pup ca esti fata desteapta??:)Eu si mihai avem o perioada mai tampita, dar sper sa lamurim toate 'frecusurile' acum cand merg la Sibiu...
Ximo daca faci papa imi dai si mie???Ca si mie imi e taaareeee lene sa fac.Si daca puteti crede asa ceva mi-e lene si sa ma duc la cumparaturi..desi tre sa iau cosmeticale nu chestii ulate#-o.Dar azi sunt leeeneeeesaaaaaaaa;))

miosb
02.11.2007, 14:08:30
Miooo pot sa te pup ca esti fata desteapta??:)Eu si mihai avem o perioada mai tampita, dar sper sa lamurim toate 'frecusurile' acum cand merg la Sibiu...
Ximo daca faci papa imi dai si mie???Ca si mie imi e taaareeee lene sa fac.Si daca puteti crede asa ceva mi-e lene si sa ma duc la cumparaturi..desi tre sa iau cosmeticale nu chestii ulate#-o.Dar azi sunt leeeneeeesaaaaaaaa;))

mai .....un pic mai desteapta ma numeam daca imi tineam comentariile inutile pt mine.....ca el, saracul,,,,,,a rabdat tot ce am zis....dar azi nu am putut sa nu-mi cer scuze, nu suport sa stam in tensiune....

deena
02.11.2007, 14:12:50
:*Nu ai zis daca te pot pupa, dar mi-am luat aceasta libertate:">

miosb
02.11.2007, 14:17:55
:*Nu ai zis daca te pot pupa, dar mi-am luat aceasta libertate:">
clarrrrr ca poti, stau la pupat.....;;) ;;) ;;) ;;)

deena
02.11.2007, 14:19:08
Atunci :*:*:*:*:*

cinezee
02.11.2007, 14:52:57
si de la mineeee :*:* >:D< >:D< >:D<

miosb
02.11.2007, 15:10:32
si de la mineeee :*:* >:D< >:D< >:D<
na....ca m-ati umplut de pupici.....cum mai scap eu de ei????????????;-) ;-) ;-) ;-)

deena
02.11.2007, 16:20:08
Iooo-te ma la ea!!Noi ii dam multe pupeuri si ea se intreaba cum sa scape de ele>:P[-X

miosb
02.11.2007, 16:28:47
Iooo-te ma la ea!!Noi ii dam multe pupeuri si ea se intreaba cum sa scape de ele>:P[-X
nu ma certati, va rog frumos, ca nu era o replica urata.....era una frumoasa.....

deena
02.11.2007, 16:29:32
Uitasem de un offtopic de maxima importanta.SCORPIONS la sibiu pe 10 noiembrieee!daca nu ma duce al meu la concert fug de acasa cu un roackar pletos care sa vrea sa mearga!!:-$Vreeeaaaaaauuuuu[-o<

ximo
02.11.2007, 17:24:22

Te poftesc la masa: spaghete cu un sos cu carne tocata, delicios!

Vii?>:D<

ximo
02.11.2007, 17:25:56
Mio e foarte ca ti-ai dat seama ce greseala ai facut si ca ai si remediat-o!>:D<:-p:*:*:*:*:*:*:*(sa iti ajunga pupici pe ziua de azi!)

ximo
02.11.2007, 17:34:52
M-am uitat inca o data peste poze: sa stiti ca sunteti minunati!:-p:)>-:D:*

deena
02.11.2007, 17:56:43
Azi am fost fetita rea si din cauza de lene mi-am facut cartofi prajiti.Asa ca am interzis la spaghetele tale..Tre sa fac abdomeneee:[email protected]

ximo
02.11.2007, 18:25:19
Azi am fost fetita rea si din cauza de lene mi-am facut cartofi prajiti.Asa ca am interzis la spaghetele tale..Tre sa fac abdomeneee:[email protected]

Treaba ta, nu stii ce pierzi...............:-p

cinezee
02.11.2007, 20:32:10
iar eu eu la ora asta visez 8-}8-} .... la Joaquin Cortes ...cel mai tare dansator de flamenco ...la ora actuala ..sau cel putin unul dintre cel mai cunoscut

vine in turneu la bucuresti ....vreau sa ma duc ..si ma gandesc cum sa fac sa adun banutii de bilet [-o<

deena
02.11.2007, 21:04:15
Cat e biletul cinezee??Se pare ca eu nu tre sa fug cu un roackar pletos ca am vorbit cu Mihai si a zis ca mergem\:D/Scorpions heeereee I coooome!!!

cinezee
02.11.2007, 21:10:58
este 1 mil biletul cel mai ieftin :-"

deena
02.11.2007, 21:18:23
Ohooo este este:-s

cinezee
02.11.2007, 21:23:09
esteee ...de aia inca visez ...sa vad ce si cum in o luna jumate [-o<

deena
02.11.2007, 21:29:42
Lasa ca poate daca lustruiesti cizmutele iti aduce Mos Nicolae bilet...:>Mai ai timp sa vezi poate reusesti sa ajungi.Stiu si eu cum e sa vrei foarte tare ceva si nu poti avea parte de acel ceva...:(Poate ca de data asta nu o sa fie asa.Deci sa ne zici si noua cum a fost la spectacol\:D/Peste o luna jumate cand mergi:*

cinezee
02.11.2007, 21:33:11
am sa ma duc sa muncesc ore suplimentare ...la familia unde sunt menajera si il cumpar nu ma las ...

eu nu am mos nicolaie .....nu cunosc asta 8-|

deena
02.11.2007, 21:37:04
Era o gluma cinezee, pt copilul ala din fiecare din noi..Da, Mos Nicolae nu exista...dar existam noi sa ne implinim orice vis fie el mic sau mare..muncind..>:D<Stiu foarte bine ce spui>:D<

cinezee
02.11.2007, 21:41:33
eu stiu la ce ai facut tu referire ..eu am facut ..la faptul ca nu are cine sa imi faca cadouri....nici in trecut cand eram copil nu am primit ..si nici acum adult fiind...un prea stiu ce e aia sa primesti cadouri(la asta ma referea ca nu prea stiu ce e aia mos nicolaie ) , singura care imi face sii ii fac este sora mea

sotului meu nu ii place practica asta 8-|

deena
02.11.2007, 21:48:46
Tell u a secret??Nici Mihai nu are practica asta.Dar eu nu sufar...mie imi place sa fac cadouri mai mult decat sa primesc.Asa ca apreciez drept cadou orice clipa frumoasa cu el.Si e bine asa.Am prietene care sunt coplesite de 'atentii', dar inselate constant, sau desconsiderate..Eu zic ca e mai bine ca noi.Iubite si atat:-"

cinezee
02.11.2007, 21:54:30
eu daca sunt obisnuita cu practica de a nu primi.....nu e bai de loc ptr mineee =))

cred ca as ramane socata :O :O daca mi-ar lua ceva ...dar sa stii ca porma mai tarziu in viata....sicner te va deranja o idee ....spun din experienta :-p

dar..nu cadoul de la el este important pana la urma ptr mine ....ci linistea ,inteleregea si cel mai important RESPECTUL PTR MINE ...

deena
02.11.2007, 21:59:11
Posibil..pe mine m-a deranjat mai mult la inceput, acum am inteles ca nu asta e important..bine intelegeam si atunci, dar ma frustra.Nu ma socheaza daca imi ia ceva, dar nici nu astept nimic...Astept doar sa ne fie bine...Momentan cred ca asta ar fi cel mai mare cadou.Sa nu ma mai gandesc singura la tot felul de 'minuni', sa fim impreuna si sa nu mai sufar atat ca nu pot sa ii spun nimic ca lumea prin telefon.......Deja ma simt usor epuizata.Trebuie sa il vad si sa imi revin, sa ma reincarc cu incredere si cu speranta, pt ca daca nu o sa o iau razna in curand...Ciudat..cu cat se apropie nunta cu atat parca mi-e mai greu sa fiu departe de el..3 ani jumatate am fost mai normala decat sunt acum...

deena
02.11.2007, 22:01:58
eu daca sunt obisnuita cu practica de a nu primi.....nu e bai de loc ptr mineee =))

cred ca as ramane socata :O :O daca mi-ar lua ceva ...dar sa stii ca porma mai tarziu in viata....sicner te va deranja o idee ....spun din experienta :-p

dar..nu cadoul de la el este important pana la urma ptr mine ....ci linistea ,inteleregea si cel mai important RESPECTUL PTR MINE ...

Da, asta zic si eu.Nimic nu conteaza asa mult ca dragostea si intelegerea.Asa ca eu zambesc..poate un pic superior cand colegele de facultate spun..bine bine te mariti, dar unde ti-e inelul de logodna??Si eu le raspund ca la magazin..Faptul ca nu a avut inca bani sa dea pe inel de logodna nu inseamna nimic.Pt mine nu inelul e semnul ca ma iubeste, eu stiu ca ma iubeste si fara asa ceva..Plus ca avem 'verighetele' de argint de care nu ne despartim niciodata.Deocamdata pt mine e suficient:x

cinezee
02.11.2007, 22:05:19
bine cred ca mi se trage si faptul ca nu am avut ..deci nui bai...ptr mine

sigur ptr marea majoritate ar fi ...capat de lume ...:-p multe pun pret pe asta dar pana la urma e treaba lor

eu spun asa sanatosi sa fim , intelegere si respect ..ca restul nu e mare chestiune ;;)

deena
02.11.2007, 22:10:04
Are legatura cu ofdftopicul si cu voi...Tare dragi imi sunteti.Am gasit aici oameni care inteleg lucrurile in acelasi sens cu mine, nu paralel ca altele...E prima oara cand mi se confirma ca nu sunt o 'ciudata' , desi multe fete de o seama cu mine imi spun asta.Din punctul meu devedere sunt foarte normala.Doar ca am alte standarde de viata decat ele si alte prioritati..Doar ca eu vreau o familie si totul impartit la doi.Atat...Iar voi intelegeti lucrurile astea.Sincer multumesc ca existati...Nici nu stiti cat ma ajutati:x

cinezee
02.11.2007, 22:21:45
nu stiu cati ani ai ...dar ele sunt putin ciudatele...daca ai veni in bucuresti si ai vedea ...e si mai rau .....fite si prostie la greu L-)

deena
02.11.2007, 22:24:38
Tocmai asta e...sunt in Bucuresti.Si abia astept sa plec de aici.Nu ma potrivesc deloc cu ceea ce vad in jurul meu:fitzele, pretentiile, 'principiile'..Am 20 jumate, dar se pare ca din punctul lor de vedere sunt, citez 'babita' si ca imi distrug viata..ca pana pe la 30 de ani ar trebui doar sa te distrezi.Si atat.Se poate.Poate gresesc eu.Deocamdata mi se pare ca am dreptate...

cinezee
02.11.2007, 22:30:15
scuzee ca nu am sesizat de unde esti ....ai sa vezi ca mult de-a lungul timpului nu te "potrivesti" generatiei

de acest fapt m-am lovit si eu cam toata viata mea ...ca m-am lovit de greutatiel vietii de la 20 de ani ....cand alti spargeam banii in disco eu ma chinuiam cum sa am painea de maine ....

recunosc acum la anii mei e ok...tot supravietuiesc ca e greu in jugla asta numita bucuresti ...dar ....toata lumea imi spune ...traieste-ti viata ...afla ca nu stiu cum este asta la ora actula nu pot "sparge " banii aiurea pe shopping ...mi se pare penibill L-)

in fine ....sper candva sa invat sa fac si ceva ptr mine ...si mai sper sa nu fie prea tarziu...nu am fost copil ,nici tineretea nu stiu cum e ....iar adult am fost "fortata " sa fiu de mica

deena
02.11.2007, 22:37:02
Cinezee intr-un fel sau altul viata ne da si lucruri bune..si mai putin bune.Eu am fost un copil care har Domnului a fost poate prea cocolosit, o adolescenta care a inceput doar de vreo 2 ani sa stie ce vrea cu adevarat de la viata.Dar important e ca stiu.Si poate sunt nebuna, dar vreau sa lupt pt lucrurile in care cred si cum i-am zis si lui Ximo...sunt constienta ca o sa fie uneori mai greu decat mi-as imagina eu, dar nu renunt, nu renunt pentru ca nu sunt genul.Ma sperie ca as putea intr-o zi sa raman fara ce am acum si sa ma trezesc in mijlocul unei generatii din care nu simt ca fac parte, in idealurile careia nu regasesc nimic din propriile sentimente..In fine..Cred ca am o perioada prea depresiva.O sa imi revin curand, sau cel putin eu asa sper.

Iar pe tine Cinezee te apreciez, ca tii capul sus si ca esti o miresica vesela.O sa fim printese fiecare in felul nostru...si viata ne va da ce meritam..mai devreme sau mai tarziu. Era un proverb chinez care spunea:"Celui ce stie sa astepte timpul ii deschide portile"........

cinezee
02.11.2007, 22:45:13
duapte toate relele care am avut parte de-a lungul vietii ,acum la aproape 37 de ani ....nu imi doresc decat hrana de suflet ....sper candva sa imi pot adapa sufletul....

dar , in ciuda la toate astea eu inca am puterea sa ajut pe alti si inca mai am puterea sa zambesc cand vad ceva frumos pe strada ..

Eu nu cer Aluia de Sus decat sa natate si putere sa pot trece peste toate

ceea ce iti doresc si tie :*:*>:D<

deena
02.11.2007, 22:46:41
Multe pupe si mult din astia care te strang in brate taaaree>:D<

laura81
02.11.2007, 22:48:36
Salut fetelor! Am avut de recuperat 5 zile de necitit... da' stiu ca scrieti!!:-p
Vroiam numai 2 vorbe pt fiecare:
Ximo: MUTATI-VAAAAA!!!! Nu conteaza varsta la care te-ai casatorit, problemele pe care le ai vor continua sa existe atata timp cat nu stati singuri. iti spun din experienta. am stat cu ai mei (care sunt ai mei si sunt minunati) mai putin de-un an si puteam cateodata sa-mi scot ochii cu maica-mea :)) Doua femei intr-o casa sutn intotdeauna prea multe. Poa sa fie si cea mai buan prietena ca tot se strica relatiile (traita si asta, in facultate). Asa ca, indiferent de sacrificiul financiar pe care tre sa-l faceti, mutati-va pt binele relatiei voastre.
Cinezee: Socrul meu era strungar cand soacra-mea era studenta. a facut facluta la peste 30 de ani (nu mai stiu cand), avea copii si mergea la facultate, au trecut prin mom f grele... Dar a fost ambitios, si-a terminat scoala si acum nu-ti mai dau detalii despre cum le merge... Ideea e ca poti reusi cu vointa si ambitie, nu poti sa te resemnezi asa, cu atat mai mutl cu cat asta are urmari drastice asupra familiei tale(sa nu mai ai copii deloc???) Asa ca fruntea sus si chinuie-te cu o scoala, mama ei de scoala!
Deena: si noi (cel putin 3 din miresici) mergem la scorpions. e compact in deschidere si cred ca ne facem traditie din a merge la compact. ultima oara ne-am distrat super fain, sper sa fie mai fain acum daca e si scorpions dupa. vb la tel.

Cat despre cadouri...:D In familia sotului meu nu se faceau cadouri. rar de craciun, de ziua cuiva etc. si de multe ori asta insemna "ia bani si ia-ti ce-ti place".
In familia mea primesc cadouri si cateii de ziua lor:)) Pe bune! Din cate am inteles noi vom mai primi pana vom avea copii si atunci ai nostri le vor lua nepotilor. (de-aia nu vreau inca copii:)) ). Chiar daca am 26 de ani si frate-mio 28 nu mi-e rusine sa zic ca la noi inca vine mosu :">
Evident ca adinu era invatat cu cadouri, pt ca la ei nu era asa... Dar chestia asta se schimba cel mai usor... Hai ma fetelor, sunt sigura ca ati avut de-a face cu probl mai grave intre voi decat cum sa-l invatati sa faca cadouri. Nu ca-s o materialista, orice atentie, dar sa vezi ca nu te-a uitat. Acum chiar si familia lui a prins "obiceiul" si cred ca le place tuturor, pt ca intr-adevar e mai fain sa daruiesti decat sa primesti.
Acum sa nu intelegeti ca primesc flori fara motiv dar... Stie cand e ziua mea si cand e aniversarea nuntii:)) Si pt mine e suficient. si daca nu ne facem cadouri iesim in oras si tot nu lasam sa treaca neobservata ziua respectiva.
Asa ca spor la invatat (am vrut sa zic dresat dar cred ca as fi rea :)) ) soti:>

cinezee
02.11.2007, 22:50:44
daca vreodata simti ca fuge totul de sub picioare anunta-ma in pm ...ca te voi ajuta cu mare drag ....macar o vb ...pe mess sau mail ....ajuta enorm...:* :* :* >:D< :grouphug: :talk_01: :gen_17:

deena
02.11.2007, 22:54:51
Pupe si pt Laura.O sa te sun cand ajung in Sibiu, ideal ar fi sa ne si vedem, dar ma enerveaza ca e asa scurt timpul de cate ori ajung acolo.Cum ne vedem asa rar, incercam sa profitam si sa nu alergam prea mult.Bine..de obicei sfarsim cu prea multi amici de-ai lui:(.Sa vedem cum o sa fie cu Scorpions, ca parca vad gasca de nebuni acolo!!!:DCeea ce nu va doresc si voua:-<Oricum macar sa ne auzim daca nu reusim sa ne intalnim.

cinezee
02.11.2007, 22:55:59
Laura sincer eu nici nu doresc sa il "dresez" daca nu vrea nu vrea si basta cozi :D

cat despre facultate ...cand ai un singur venit in casa si tii casa + plus si intretinerea unui batrane in cazul meu desigur ...bani ptr scolire nu mai sunt ....la un salar de 8 mil ce naiba sa faci mai intai din ei :-<

sanatosi sa fim ,cum mereu spun scoala nu ma mai atrage la ora asta

p.s : nu imi plang de mila .....spun un fapt real doar iar facut facultatea cum ai spus tu ....acum 20 de ani era altfel ,felicitari ptr gestul sau ,in timpurile de acum e mult mai greu

deena
02.11.2007, 23:07:57
Fetele, weekend frumos. Noapte buna si vise frumoase..vorbim...>:D<

cinezee
02.11.2007, 23:18:44
Subscriu spuselor tale ...la fel tie si fetelor ...gata ma bag si eu la |-) |-) |-) ca sunt frantaaa pe curand :*:*

ximo
03.11.2007, 19:53:51
Am avut ce citi, nu gluma!

Laura, multumesc pt incurajari!>:D<>:D<>:D<

cinezee
03.11.2007, 20:29:34
na`seara dragelor , am aparut si eu in " peisaj " >:D< >:D<

ximo
03.11.2007, 20:47:59
na`seara dragelor , am aparut si eu in " peisaj " >:D< >:D<
la fel ca si mine!:-p

cinezee
03.11.2007, 21:17:14
cate zile libere mai ai ? ;))

ximo
03.11.2007, 22:03:20
cate zile libere mai ai ? ;))

UNA......:-SS:-SS:-SS#-o#-o#-o:-<:-<:-<

cinezee
03.11.2007, 22:09:32
adeca de luni incolo gata incepi munca?

ximo
03.11.2007, 22:41:39
adeca de luni incolo gata incepi munca?

Gata, mi-a ajuns cat am stat aks!:(

Sper sa imi revin dupa aceasta "lunga" vacanta!

cinezee
03.11.2007, 22:47:54
spui de parca ...ai fi stat cine stie cat de mult acasa >:/

hai Simo ca esti fantastica >:D< >:D<

ximo
03.11.2007, 22:49:42
spui de parca ...ai fi stat cine stie cat de mult acasa >:/

hai Simo ca esti fantastica >:D< >:D<

Tocmai de aia am pus lunga in ghilimele!:D

cinezee
03.11.2007, 22:53:00
ai stat cam mult se pare acasa :[email protected] :[email protected] :[email protected]

ximo
03.11.2007, 22:57:33
ai stat cam mult se pare acasa :[email protected] :[email protected] :[email protected]

Da si sa stii ca m-am obisnuit!

Apropo, de ce nu dormi la ora asta?;))

cinezee
03.11.2007, 23:05:33
yo cred ca tu ai uitat pe la ce ore "matinale " ma pun eu la somn :D

deena
04.11.2007, 10:55:05
Hielou hielou tuturor celor care stiu ca nu sunteti aici.:>Ehee maine incepe o saptamana noua de munca, dar eu de miercuri imi iau 'pauza' si dau o raita pe la Sibiu sa imi vad baiatul.Ahhh abia astept sa ajung.Am vazut ca o sa fie cam frig si asta ma cam terorizeaza, dar ne descurcam noi cumva:">

Pupe la toate:*:*

cinezee
04.11.2007, 14:47:23
na ca sutn eu prin zona >:D<

GeoStefan
04.11.2007, 20:54:42
Ceau fetelor :)
Am o intrebare pentru miresicile care locuiesc in Sibiu... Unde pot gasi frunza de vita pentru sarmale...? Am cautat in piata Cibin si nimik... si nici in piata Rahovei parca ii zice n-am gasit... :( La supermarketuri sunt? La care? Stie cineva? [-o<

Mersi mult ! :)>-

ximo
04.11.2007, 21:33:16
Ceau fetelor :)
Am o intrebare pentru miresicile care locuiesc in Sibiu... Unde pot gasi frunza de vita pentru sarmale...? Am cautat in piata Cibin si nimik... si nici in piata Rahovei parca ii zice n-am gasit... :( La supermarketuri sunt? La care? Stie cineva? [-o<

Mersi mult ! :)>-

Eu nu stiu!:D

deena
04.11.2007, 22:04:15
Fetiliii:*uite eu am fost cuminte si am citit 20 de pagini de abureala plictisitoare pt un curs de maine..n-am inteles mai nimic si ca sa ma consolez am zis sa intru 5 minute sa vad ce faceti voi:D

deena
04.11.2007, 22:11:04
Si acum ca am vazut..ma voi duce la somn ca pensionarii..sau ca gainile...(:|>:D<

cinezee
04.11.2007, 23:17:19
foarte bine ai facut ....te puup...sa o o sapt cat mai usoara la facultate ca de altfel si resutl fetelor numai de bine :*:*

ximo
05.11.2007, 21:16:29
foarte bine ai facut ....te puup...sa o o sapt cat mai usoara la facultate ca de altfel si resutl fetelor numai de bine :*:*

Ce mai faci draga cinezee?:-\:-\:-\

cinezee
05.11.2007, 21:48:35
pai uite fac ce stiu eu mai bine ...iar la ora asta citesc si eu o idee pe forum...

cum a fost prima zi la munca ?

ximo
05.11.2007, 22:16:14
pai uite fac ce stiu eu mai bine ...iar la ora asta citesc si eu o idee pe forum...

cum a fost prima zi la munca ?

NASOL!!!!!!!!!!!

Azi o fost o zi naspa rau de tot! Cred ca a fost ceva prin aer caci copii pareau "turbati", nu stiu ce au avut dar mi-au mancat nervii cu paine!;))

cinezee
05.11.2007, 22:24:21
pai ce au facut ..care grupa ai tu mica ,mijlocie sau aia mare?

ximo
05.11.2007, 22:30:47
pai ce au facut ..care grupa ai tu mica ,mijlocie sau aia mare?

Am combinata, adica de toate categoriile si de aici poti sa iti dai seama ce rezulta...:((

cinezee
05.11.2007, 22:33:08
aha de aia toata "nebunia " in cauza ...cam nasola treaba =P~

ximo
05.11.2007, 22:34:18
aha de aia toata "nebunia " in cauza ...cam nasola treaba =P~

Cred ca o sa imbatranesc si innebunesc inainte de vreme!:O

deena
05.11.2007, 22:48:03
Ximo..cred ca si eu ori innebunesc, ori imbatranesc ori sar de la etaj..ori ii arunc pe altii:-<.Fir-ar mama ma-sii de perioada cretina a vietii mele!!!Somebody hug me:-s:-s

cinezee
05.11.2007, 22:48:42
e las ...e la inceput si nu ai poate inca multa rabdare ...in timp sunt sigura ca iti vei forma indemanarea

de data asta m-a cam "rapus " oboseala |-) |-) |-) cred ca ma voi pune la somn devreme

te puup ...nervi de "otel " vorbim curand ...somn ushor si tie

editare ptr Dee :* :* :* :* iaca de la mine >:D<>:D< gata am fugeat la somn

deena
05.11.2007, 22:59:05
Desi am maine o zi lunga si grea...stau si citesc topicul despre divort.Ce optimista sunt!!!!:|Va pupacesc pe toate si va doresc noapte buna...

ximo
06.11.2007, 00:03:03
Desi am maine o zi lunga si grea...stau si citesc topicul despre divort.Ce optimista sunt!!!!:|Va pupacesc pe toate si va doresc noapte buna...

Si eu va pup si va spun "noapte buna"!:*

ximo
06.11.2007, 23:09:03
Nimik nou pe aici...................:-"

cinezee
06.11.2007, 23:11:46
iar nu ai somn......cum fu ziua la munca de data asta ? >:D<

deena
07.11.2007, 09:20:59
Ciao fetele.Azi plec spre Sibiu...cam suparata.Aseara sincer am zis ca pun punct si de la capat.O sa vad ce se poate rezolva..daca se poate, o sa vorbesc daca am ce...si daca nu o sa raman 'pe drumuri' in Sibiu..Nu cred ca merit..sau ca merita vreuna din noi sa fie tratata cu dosul si sa i se vorbeasca aiurea, indiferent de circumstante.Si sincer nu stiu cat imi va lua sa iert asta...Si ce e mai rau e ca domnul nu pricepe.Am zis ca azi nu ii dau nici un semn.Daca nu ma intreaba el de sanatate, o sa ma vada diseara si gata.Ca eu una nu mai am resurse de bunavointa...

cinezee
07.11.2007, 10:06:18
Neatzaaa dragelor :* :*

~o) ~o)~o)~o)~o) cafea ceai ness cu lapte ptr toata lumea !

miosb
07.11.2007, 10:18:15
Ciao fetele.Azi plec spre Sibiu...cam suparata.Aseara sincer am zis ca pun punct si de la capat.O sa vad ce se poate rezolva..daca se poate, o sa vorbesc daca am ce...si daca nu o sa raman 'pe drumuri' in Sibiu..Nu cred ca merit..sau ca merita vreuna din noi sa fie tratata cu dosul si sa i se vorbeasca aiurea, indiferent de circumstante.Si sincer nu stiu cat imi va lua sa iert asta...Si ce e mai rau e ca domnul nu pricepe.Am zis ca azi nu ii dau nici un semn.Daca nu ma intreaba el de sanatate, o sa ma vada diseara si gata.Ca eu una nu mai am resurse de bunavointa...
astea sunt dezavantajele unei relatii la distanta....sunt convinsa ca face to face se vor rezolva altfel lucrurile....stii si tu ca asa este...nu merita sa te superi prea tare...oricum voi stiti cel mai bine cum este relatia voastra, dar, intai discutati si pe urma luati decizii, mai ales nu luati decizii la nervi...
sper sa fie bine, mai ales ca planuiti o nunta impreuna, sigur sunt niste sentimente frumoase la mijloc, care nu trec cu una cu doua....
daca ramai " pe drumuri", sigur se rezolva de cazare.....;;) ;;) ;;)
te asteptam cu vesti mai bune si mai optimiste.....

ps: stiu si eu cum e sa mi se termine resursele de bunavointa, dar daca stii ca merita, lupti pt relatie...
hai, gata....pupici:* :* :* :*

laura81
07.11.2007, 15:45:26
Am 2 paturi libere daca ai nevoie:-p
Nu te mai necaji atata, te consoleaza sa-ti zic ca majoritatea trecem si prin faze de-astea? Dar o relatie inseamna si compromisuri, chiar daca multi nu cred si nu inteleg asta. Eu stiu sigur ca poti fi fericit si dcaa ai facut un compromis, nu inseamna ca ti-ai calcat pe mandrie iremediabil. si altora dintre noi li s-a mai vorbit urat, si altele au spus ca poate nu pot trece peste asta...:D Dar dragostea e dragoste.
Zicala mea in viata/dragoste e ca Daca nu ar exista rau nu ai mai sti sa apreciezi binele.
Asa ca drum bun si distractie faina diseara:">.

alice
08.11.2007, 11:01:57
La multi ani Gabicilor si Mihaelelor!<:-P

ximo
08.11.2007, 13:21:27
Si eu vreau sa le spun tuturor miresicilor care poarta numele Sfintilor de astazi (adica derivatele lor) LA MULTI ANI, va doresc multa fericire si sa fiti iubite!:*:*:*:*

ximo
08.11.2007, 14:54:37
Azi sunt libera, nu merg la facultate!:D

Nu imi mai place pe aici ca toate aveti treaba si vorbesc tot de una singura!

movulina
08.11.2007, 15:03:54
La Multi Ani dragelor si dragilor!!!

Multa multa sanatate va uram astazi de ziua voastra!

Gabriele si Gabriel

Mihaele si Mihai

!!!!<:-P

cinezee
08.11.2007, 15:55:27
Dragele Mele va multumesc ptr urari :* :* :* >:D< >:D< >:D<

ximo
08.11.2007, 16:30:55

Sa cresti mare!:">

movulina
09.11.2007, 12:02:51

Bine bine.......si de baut?>:/ =P~

cinezee
09.11.2007, 13:13:49
ete si de baut :grouphug: :gen_05: :gen_05: :gen_05: :rockon:

cinezee
12.11.2007, 05:46:05
Buna dimineata dragelor

cafeluta /ceai / ness cu lapte ptr toata lumea ~o) ~o) ~o) ~o) ~o) ~o)

un inceput de saptamana cat mai placut si numai de bine oriunde sunteti :grouphug: :gen_17: :gen_17:

movulina
12.11.2007, 10:13:26
Salutare fetele!!!

Am nevoie disperata de ajutor......stitzi va spuneam ca avem un catzel caruia nu ii gasim stapan.....si mai avem la dispozitie APROAPE doua saptamani sa facem lucrul asta............=P~ :-SS

Daca stitzi pe cineva care are vrea......si care are posibilitati il donam cu placere.......

va rog frumos sa ma ajutati....

Am astasat si doua pozici sa vedetzi de šod si dragalaš este!

:(( :((

laura81
12.11.2007, 11:29:36
Salutare fetele!!!

Am nevoie disperata de ajutor......stitzi va spuneam ca avem un catzel caruia nu ii gasim stapan.....si mai avem la dispozitie APROAPE doua saptamani sa facem lucrul asta............=P~ :-SS

Daca stitzi pe cineva care are vrea......si care are posibilitati il donam cu placere.......

va rog frumos sa ma ajutati....

Am astasat si doua pozici sa vedetzi de šod si dragalaš este!

:(( :((
Vaaai, ce dulcic e!!!
Hai ma viv, nu ai zis ca l-au luat niste vecini?:(( Iti dai seama ca n-am nici o idee, am dus 3 odata la socri in oradea si am jurat ca nu mai caram caini pe distante lungi. acum am si eu 2 cateluse langa bloc amenintate de vecini si zilnic ma uit dacamai traiesc sau daca n-a chemat cineva hingherii. daca gasesti pt al tau zi ca e la pachet, 3 in unu, oferta speciala, si le dau si eu pe astea :D
Cauta in sat acolo ca la oras nu cred ca ai sanse, la apart iau putini si la case in oras "le calca gazonul:-w/:)"...Da nu-l omorati mai, ca gasiti pana la urma ...

movulina
12.11.2007, 12:26:21
Pai sper si eu sa gasim.....
Faza e ca acolo in sat nu vrvea nimeni nimeni....

Am facut niste afise.....le-am plastifiat.....si ma duc saptamana asta lelea prin oras sa le pun pe stalpi.....
Vreau sa dau anunt la mica publicitate in presa locala......

Si cu asta sper sa si rezolv!

Doamne-Ajuta![-o<

laura81
12.11.2007, 12:34:08
Pai sper si eu sa gasim.....
Faza e ca acolo in sat nu vrvea nimeni nimeni....

Am facut niste afise.....le-am plastifiat.....si ma duc saptamana asta lelea prin oras sa le pun pe stalpi.....
Vreau sa dau anunt la mica publicitate in presa locala......

Si cu asta sper sa si rezolv!

Doamne-Ajuta![-o<
Nu e nicio sansa s-l ia cu ei in sb? ca e mare, numai face in casa, aveti putina curte unde sa-l scoata... Si stii tu textele cu "le alina batranetile", "nu stii cum iti umple sufletul" etc....;))