PDA

Versiunea completa : Off topic-ul miresicilor din Sibiu

Pagini : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9

movulina
12.11.2007, 15:16:40
Nu e nicio sansa s-l ia cu ei in sb? ca e mare, numai face in casa, aveti putina curte unde sa-l scoata... Si stii tu textele cu "le alina batranetile", "nu stii cum iti umple sufletul" etc....;))

varianta asta e cam exclusa din start.....:(

cinezee
12.11.2007, 18:00:18
buna seara dragelor :D

ma gandeam sa va arat si voua pe cele 2 mandreti de nepotele ale mele , ca nu am pus poze cu ele , cea mica zile astea face 11 luni

http://picasaweb.google.com/Cinezee/NepoteleleMele

deena
13.11.2007, 20:24:55
Fiica ratacitoare s-a intors..de fapt de ieri, dar am avut o zi plina si azi la fel...Si maine...si..uff..asa.Deci pe scurt.La Sibiu a fost supeeer.Scorpions ruuuullllllleeee...Am dormit tare putin ca ne-am plimbat o groaza...problemele ni le-am rezolvat...contractul cu fortograful il semneaza mihai saptamana asta.....

...si....a...da....mi-a luat inel de logodna:-".Pacat ca am batut tot sibiul si nu era marime asa mica.In concluzie mi l-a luat care mi-a placut, dar mare, trebuie sa ma duc sa il stramtez...E frumuseeeel...Desi el zice ca l-am luat prea 'anemic'-am incheiat citatul.Mie mi-e tare drag.E exact cum vroiam...aur alb, finutz si dragutz

deena
13.11.2007, 20:25:51
Si asa arata purtat cu 'verigheta' noastra de argint..Luate cand am implinit trei anisori..adica acum vreo 4 luni:>

deena
13.11.2007, 20:26:30
Am uitat poza...#-o

deena
13.11.2007, 20:27:12
...deci cum spuneam....

miosb
14.11.2007, 09:56:50
Ai Vazut, Deena??? Cand Esti Face To Face, Lucrurile Se Rezolva Altfel....e Altceva, Altfel Poti Discuta Si Nu Ti Se Mai Par Asa De Grave Problemele...si Mai Ales Cu Distanta Dintre Voi....e Bine Ca Ati Lamurit Totul Si Acum Putem Spune Ca Deena E .....asa....<:-p <:-p <:-p <:-p
A Si Apropo, Frumos Inelul Chiar Daca Nu Se Vede Foarte Clar....
Asa "anemic" Cum Zice El Ca Este.....dar E Al Tau Si E Simbolul Dragostei Frumoase Ce Va Leaga.....

miosb
14.11.2007, 09:58:24
buna seara dragelor :D

ma gandeam sa va arat si voua pe cele 2 mandreti de nepotele ale mele , ca nu am pus poze cu ele , cea mica zile astea face 11 luni

http://picasaweb.google.com/Cinezee/NepoteleleMele
DECI...NEPOTELELE TALE SUNT NISTE PAPUSI.....CEL PUTIN CEA MICA M-A DAT PE SPATE, E ATAT DE SCUMPA.....AM VAZUT CA MESTEREA LA PARUL TAU , N-AVEA TREABA......
SA FIE SANATOASE SI PARINTII SA SE POATA BUCURA DE ELE SI TU SA FII IN CONTINUARE MATUSICA BUNA CARE ARE GRIJA DE ELE...;-) ;-) ;-)

cinezee
14.11.2007, 10:29:46
multam fain de complimente si voi sa fiti sanatosi >:D< >:D< >:D<

movulina
14.11.2007, 10:41:14
Cine mă ajută cu cuțu??!!

:(( :(( :((

miosb
14.11.2007, 12:42:58

mai eu sincer chiar nu am cum sa ajut....cutu meu, ala micu si frumos cu care v-am pus poze s-a facu o dihanie....e frumos si acu' dar se face si rau....
sorry pt catelul tau.....

movulina
14.11.2007, 13:11:06

laura81
14.11.2007, 17:18:09

Viv, in cel mai rau caz, daca nu gasiti, mai bine il lasati liber intr-un sat decat sa il omorati. macar asa are o sansa, se ataseaza de cineva, poate isi gaseste stapan. si daca nu poate va fi unul din maidanezii fericiti care gaseste papa pe la oamnei milosi sau containere si in rest zburda fericit cu "prietenii". dar decat sa il vezi plecand cu tata si sa stii unde-l duce si ca nu se mai intoarce... E cea mai cruda amintire pe care o am si nu o doresc nimanui. macar ii oferiti libertate daca altceva nu reusiti! Sorry ca nu pot ajuta, dar nu ma lasa al meu sa fac adapostul ala care lipseste in sb:((

Deena, ma bucur pt tine, cred ca e frumos inelul, nu se vede prea bine:) , dar daca ti l-ai ales tu sigur e exact ce iti doreai. Sa-l porti iubita!

movulina
15.11.2007, 08:38:52
Viv, in cel mai rau caz, daca nu gasiti, mai bine il lasati liber intr-un sat decat sa il omorati. macar asa are o sansa, se ataseaza de cineva, poate isi gaseste stapan. si daca nu poate va fi unul din maidanezii fericiti care gaseste papa pe la oamnei milosi sau containere si in rest zburda fericit cu "prietenii". dar decat sa il vezi plecand cu tata si sa stii unde-l duce si ca nu se mai intoarce... E cea mai cruda amintire pe care o am si nu o doresc nimanui. macar ii oferiti libertate daca altceva nu reusiti! Sorry ca nu pot ajuta, dar nu ma lasa al meu sa fac adapostul ala care lipseste in sb:((

Deena, ma bucur pt tine, cred ca e frumos inelul, nu se vede prea bine:) , dar daca ti l-ai ales tu sigur e exact ce iti doreai. Sa-l porti iubita!

Liber in sat nu-l putem lasa pentru ca e o satra de caini rai.....si ne e teama sa nu moara cu rani si in chinuri.......

Uite spre ex. un cutzu de acolo de pe ulitza a fost muscat de ceilalti maidanezii......de au ingrijit niste vecini de el toata vara.....(inclusiv boticul sfasiat.....)

Eu mai incerc......
Am facut niste afise.....si vreau sa ma duc luni sa le postez prin oras.....(mai repede nu prea pot...)

deena
15.11.2007, 09:58:53
Buna sa va fie inima fetelor. O zi faina faina...asa cum sper sa am si eu desi ma duc la seminar cu cartea citita numai pe jumatate..Bucurestiul e urats i gri..salutari frumosului Sibiu:-"Nu nu am baut decat apa plata azi..daca cumva va puneati intrebari;))

Pumpaturi ;-)

deena
15.11.2007, 10:00:36
Aaaaa si inca ceva..fetele somati pe forum..ocupate, ocupate, dar chiar sa lasati aici pustiu??>:P;))

miosb
15.11.2007, 10:07:50
Buna sa va fie inima fetelor. O zi faina faina...asa cum sper sa am si eu desi ma duc la seminar cu cartea citita numai pe jumatate..Bucurestiul e urats i gri..salutari frumosului Sibiu:-"Nu nu am baut decat apa plata azi..daca cumva va puneati intrebari;))

Pumpaturi ;-)

DOAR APA PLATA???!!! PAI??? E CEVA CE AR TREBUI SA STIM???? AICI LA SIBIU, AZI E CHIAR FRUMOS, DACA VOIAI CUMVA SA STII

miosb
15.11.2007, 10:08:57
Aaaaa si inca ceva..fetele somati pe forum..ocupate, ocupate, dar chiar sa lasati aici pustiu??>:P;))
PAI SUNTEM FETE DE TREABA SI MAI SI MUNCIM:D :D :D
SAU EU, CATEODATA CAND NU AM TIMP SA SCRIU INTRU SI CITESC CE S-A MAI SCRIS , ASTA ASA CA SA FIU LA CURENT CU TOATE NOUTATILE

miosb
15.11.2007, 10:14:36
Si S-ar Parea Totusi Ca Azi E Activitate Mare Pe Forum....s-a Scris Mult Azi,...ne Depasim Pe Noi, Fetelor...asa Cum Zicewa Si Deena, A Cam Batut Vantul Pe Aici....

deena
15.11.2007, 10:15:36
Uite...eu diseara va promit o surpriza daca sunteti cuminti:)):))

miosb
15.11.2007, 10:22:04
Uite...eu diseara va promit o surpriza daca sunteti cuminti:)):))
OAU..SURPRIZE-SURPRIZE.......SIGUR NU NE AMAGESTI????!!! NU NE ZICI DE ACUM???? EU SUNT CEA MAI MARE CURIOASA....:madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh:

deena
15.11.2007, 10:23:25
Stiu ca esti...si eu sunt o mare curioasa..si asa ma asigur ca intri si diseara;))Nu zic de acuuuum.Tre sa fiti cuminti intai..;;):*

deena
15.11.2007, 10:24:21
Oaaaa..ce putin mai am pana la nuntaaa:O

cinezee
15.11.2007, 10:31:07
neatzaaaa >:D< >:D<

deena
15.11.2007, 10:32:26
Hello miha..eu plec imediat la facuculteu:))..Sa nu le zici fetelor care e surpriza>:D<

miosb
15.11.2007, 10:42:06
Oaaaa..ce putin mai am pana la nuntaaa:O
CICA PUTIN....MAI AI TIMP SUFICIENT INCAT SA ORGANIZEZI NUNTA PERFECTA....AI INTELES?????!!!!

miosb
15.11.2007, 10:42:49
Hello miha..eu plec imediat la facuculteu:))..Sa nu le zici fetelor care e surpriza>:D<
EU CRED CA POT SA BANUI.....HA HA, ASA SUNT EU MAI CARCOTASA....:-" :-" :-" :-" :-"

deena
15.11.2007, 10:44:30
Mio..nu efrumos ce faci tu..banuielile...>:P:-$;))Gata fetele v-am lasat..La faculte cu mine:*:*Zi buna si cu maxime satisfactii in campul muncii\:D/

miosb
15.11.2007, 11:27:17
Mio..nu efrumos ce faci tu..banuielile...>:P:-$;))Gata fetele v-am lasat..La faculte cu mine:*:*Zi buna si cu maxime satisfactii in campul muncii\:D/
pt ca sunt o fetita cuminte, tocmai pt ca sunt, nu am suflat nici un cuvintel...e de apreciat....;)) ;)) ;)) :-$ :-$ :-$ :-$ :-$ :-$

cinezee
15.11.2007, 11:29:56
sa stii ca este ...eu am o mare durere de cap ..astazi nu sunt dadaca ...vremea asta urata din buc imi da de furca 8-|

movulina
15.11.2007, 12:40:59
>:D<
sa-ti treaca

cinezee
15.11.2007, 12:57:44
am luat o pastila de cap dar durerea tot acolo este ...multam fain viviana :* :*

movulina
15.11.2007, 12:59:47
am luat o pastila de cap dar durerea tot acolo este ...multam fain viviana :* :*

Eu am o leneeeeeeeeeeeeeeeeeeee

grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

cinezee
15.11.2007, 13:01:52
Eu am o leneeeeee grrrrrrrrrrrrrrr

aha pai tot de la vreme se trage clar ...la cat mai multe luni fara fumat ...<:-P :-"

movulina
15.11.2007, 13:04:51
aha pai tot de la vreme se trage clar ...la cat mai multe luni fara fumat ...<:-P :-"

Merci, merci .........

Incep sa ma inerveze unii idiotz

miosb
15.11.2007, 13:20:05
Eu Tocmai Am Luat O Masa Copiasa Cu Colegii....si Stiti Vorba: "fie Omul Cat De Mic, Dupa Masa Doarme Un Pic'!!! " Ce M-as Pune Eu Cu Capul Pe Birou Sa Dorm Vreo 2 Ore.....si Asa Sunt Singura In Birou...|-) |-) |-) |-) |-) |-) |-) |-) Si Doarme Miooooooo....

anda_smuf
15.11.2007, 15:14:44
fetelor, ce se intampla aici?!
somn, dureri de cap, lene!!!! pai e frumos? uite, sa aveti o ocupatie. alegeti de aici. sunt 7. si au doar trei zile.

anda_smuf
15.11.2007, 15:15:57
sunt bunica pentru a doua oara, inainte sa fiu mama prima oara! super, nu?

movulina
15.11.2007, 15:20:29
Anda!!!
Nu stii pe cineva acolo in Daia care vrea un cutzu de curte?

Intrebi? PLZZZZZZ

uite-l:

anda_smuf
15.11.2007, 15:34:55
vai ce drag e. e super. dar eu nu am nici un vecin in daia. ca nu am teren in daia ci in dealul daii si e plin de caini pe acolo, plin plin.
viv, cel mai bine e sa pui o poza cu el si un anunt mic langa la cabinetele veterinare mai mari.
eu de exemplu, cand mi-am luat terenul nu vroiam sa o duc inca pe lilly acolo si am fost pe la cabinete sa ma interesez de un caine adult de paza si erau doar pui si asistentele mi-au zis ca au mai avut cereri de caini de paza dar nu prea pun oamenii anunturi decat de pui. si la fel l-am indrumat si pe tipul la care ii face adi casa acum si si el a cautat si nu a gasit decat pui. acum a luat doi pui care acum fac galagie pe acolo.
oricum stiu ca nu te incalzeste cu nimic dar e tare dragutz!

movulina
15.11.2007, 15:39:05
vai ce drag e. e super. dar eu nu am nici un vecin in daia. ca nu am teren in daia ci in dealul daii si e plin de caini pe acolo, plin plin.
viv, cel mai bine e sa pui o poza cu el si un anunt mic langa la cabinetele veterinare mai mari.
eu de exemplu, cand mi-am luat terenul nu vroiam sa o duc inca pe lilly acolo si am fost pe la cabinete sa ma interesez de un caine adult de paza si erau doar pui si asistentele mi-au zis ca au mai avut cereri de caini de paza dar nu prea pun oamenii anunturi decat de pui. si la fel l-am indrumat si pe tipul la care ii face adi casa acum si si el a cautat si nu a gasit decat pui. acum a luat doi pui care acum fac galagie pe acolo.
oricum stiu ca nu te incalzeste cu nimic dar e tare dragutz!

ANDA, da-mi si tu ceva adrese de cabinete veterinare ca eu nu prea le am cu de-astea!

LAURA! zi-mi si tu cateva!

anda_smuf
15.11.2007, 15:50:21
nu stiu numerele de la case dar poti sa cauti pe net mai ales pe sibiu.ro. stiu ca cele mai frecventate sunt cel de pe cetatii si cel de pe 9 mai. mai este unul pe marasti si unul pe calea Cisnadiei - Ciresica, in spatele benzinariei Atlantis. naspa situatia asat in care esti. cred ca te doare sufletul. presupun ca ai tai se muta cu tine in sibiu de nu il mai vor.

miosb
15.11.2007, 16:05:19
offf...sarcul catel...nu gasesti nicicum un stapan pt el.....:(( :(( :((

cinezee
15.11.2007, 18:57:10
na`seara dragelor ....:* :* ;;)

miosb
15.11.2007, 23:17:48
deci deena ne-a tras teapa...cica are o surpriza pt noi...si am intrat special pt surpriza....:(( :(( :(( :(( ..fara surpriza.....deeeno, ce faci????? pe unde umbli???

cinezee
16.11.2007, 01:51:20
cred ca era prea obosita sa mai spuna surpriza :[email protected] :[email protected] :-p

movulina
16.11.2007, 08:39:58
nu stiu numerele de la case dar poti sa cauti pe net mai ales pe sibiu.ro. stiu ca cele mai frecventate sunt cel de pe cetatii si cel de pe 9 mai. mai este unul pe marasti si unul pe calea Cisnadiei - Ciresica, in spatele benzinariei Atlantis. naspa situatia asat in care esti. cred ca te doare sufletul. presupun ca ai tai se muta cu tine in sibiu de nu il mai vor.
Nu e vb ca nu-l ai vor.......pur si simplu nu avem unde sa-l tzinem!

#-o

laura81
16.11.2007, 18:04:44
fuite, sa aveti o ocupatie. alegeti de aici. sunt 7. si au doar trei zile.
Vai anda... Iti plang de mila! 7 ????? Eu mi-am epuizat stocul de posibil stapani inainte de a-i termina pe ultimii 5. nu-ti mai zic ca mai am o catea gravida langa bloc ca incerc sa uit si sa nu ma mai uit pe geam. Chiar, dupa ce intri in concediu de maternitate, daac tot te plictisesti, facem adapostul ala? :-s
Viv, si eu stiu cam numai cabinetele de care a zis anda. mai e unul langa parcul subarini, cum mergi pe bv victoriei, treci de spitalul militar si intrarea la compa sau ce drac de fabrica e acolo, si e prima straduta la stanga (a se citi STANGA:-p) . acolo e si "salon de cosmetica canina", nu rade, chiar e, asa ca trece mai multa lume. numai ca probabil ca aia-s mai cu fite, nu le trebe maidanez. oricum poti incerca. s-ar putea sa fie cei de-acolo aia de care am inteles ca au inclusiv salvare pt urgente (tot de veterinari vorbim;)))
Sorry, altceva nu mai stiu...
Deena, asa-i, cum e cu surpriza aia?
DianaB, daca crezi ca incurcam, nu ne faci un subiect de catei unde sa ne muti gasca de anunturi/poze/comentarii pe tema asta?;-) Ca ma indoiesc ca vom termina vreodata de vorbit despre catei... Dar tot pe sb, ca daca ne apucam sa facem adapost in sb, aici sa fie si subiectul;-)

cinezee
16.11.2007, 18:07:45
DEENA cred ca este ocupata iar , o sa dea ea pe aici cand o fi mai lejera sigur .

Seara buna dragelor >:D<

anda_smuf
17.11.2007, 13:58:59
mai laura, eu 4 i-am dat, adica sunt promisi ca toata lumea care a cunoscut-o pe lilly si a avut ocazia sa sa imprieteneasca cu ea a vrut un pui de la ea. data trecuta a facut doar 2 si nu i-am multumit pe toti dar acum am de unde doamne-ti multam. mai ramanem cu 3 sa vedem ce facem cu ei. peste 6 saptamani ma duc sa o castreze. mi-e groaza de mor. daca i se intampla ceva doctorul ala de mana mea moare cred ca. of of ce ti se baga animalele astea in suflet!!!

laura81
17.11.2007, 15:02:02
peste 6 saptamani ma duc sa o castreze. mi-e groaza de mor. daca i se intampla ceva doctorul ala de mana mea moare cred ca.
daca nu-i vorba de coldea e ok :-"

anda_smuf
17.11.2007, 18:22:52
LAURA!!! explica-te !!! pt numele domnului! macar intr-un pm.

miosb
17.11.2007, 20:03:15
mai fetelor, anda s-a pus pe scris...vrea sa recupereze timpul i care n-a scris pana acum...o fii de vina maternitatea....;)) ;)) ;)) ;)) ;)) ;))

laura81
18.11.2007, 16:27:58
Anda, ti-am scris privat:-s
Mio, ma intreb cum va fi cand va fi anda in concediu:))

miosb
18.11.2007, 19:50:46
Anda, ti-am scris privat:-s
Mio, ma intreb cum va fi cand va fi anda in concediu:))
atunci o sa rupa gura targului!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D o sa o vedem pe anda prezenta pe toate subiectele, mai ales pe cele cu bebei....

anda_smuf
19.11.2007, 18:21:04
ha ha ha! very funny! nu radeti de mine pentru ca eu sunt insarcinata! ha!

movulina
23.11.2007, 11:44:35
ha ha ha! very funny! nu radeti de mine pentru ca eu sunt insarcinata! ha!

da ma lashi?

ha ha ha:-?

anda_smuf
23.11.2007, 12:52:29
tu viv, tu ce mai faci? ti-am simtit lipsa la intalnire.

movulina
23.11.2007, 13:43:20
tu viv, tu ce mai faci? ti-am simtit lipsa la intalnire.

Pot sa va spun ca sunt bine si ca daca vreti sa ne vedem, pe viitor, va trebui sa o facem o zi in week-end......iar daca nu povestim pe forum, msn si telefon.... EGOISTA DE MINE!!!

Va pup! si va doresc un Wek-end fain!!!>:D<

alison
25.11.2007, 20:38:55
Fetelor, recunosc: sunt ingrijorata. Ce-ati patit? Nu mai intreaba nimeni de sanatate, nu ne mai ofera nimeni cafelutza de dimineata...unde ati disparut cu toatele? Tacere aproape sinistra pe la off-topicuri. Gagicile noi? Ca voi ce mai animati sectiunea asta acum ceva vreme (parca au trecut secole).
Viviana, ce-i cu misterul asta? Adica nah, putem banui ce si cum, dar cand ne spui oficial? Vii marti, sau deja trebuie sa punem in functiune restul cailor de comunicare?
Na hai sa ma off-topicuiesc eu, atunci, ca acuma am loc.
Pai.
Sambata seara l-am vazut/ascultat live pe Alexandru Andries in Imperium si a fost foarte fain.
Daca n-ati vazut piesa Faust, in regia lui Silviu Purcarete jucata la Hala Simeron, v-o recomand cu caldura, categoric ceva inedit si nemaivazut (de mine, cel putin, pana acum).
Ma intreb ce evenimente mai prind in decembrie, ca am cam somat in ultima vreme.
Daca se deschide, asa cum cica se va face, patinoarul de la pavilion de la 1 decembrie, mergem?
Ce soare a fost azi si am stat in casa.
V-ati exercitat datoria civica si ati votat?
Ce-ati mai citit/vazut/auzit/facut?
Alaltaieri am vazut "Becoming Jane", un film despre Jane Austen, frumos. Am plans, dar asta nu-i relevant, eu plang la filme absolut inofensive in ultima vreme.
Parca nu-i asa de funny sa te aberezi pe off-topicuri de unul singur, asa ca am s-o las balta si am sa ma re-cufund in tacere.
>:D< Pe candva, intr-un viitor incert, cand o sa ma mai apuce un puseu de a scrie pe miresici. Pana atunci, ne vedem marti.

roxanaf
25.11.2007, 21:00:45
Fetelor, recunosc: sunt ingrijorata. Ce-ati patit? Nu mai intreaba nimeni de sanatate, nu ne mai ofera nimeni cafelutza de dimineata...unde ati disparut cu toatele? Tacere aproape sinistra pe la off-topicuri. Gagicile noi? Ca voi ce mai animati sectiunea asta acum ceva vreme (parca au trecut secole).
alison...>:D< >:D< aveam nevoie poate doar de un impuls sa revenim in forta :D

Ma intreb ce evenimente mai prind in decembrie, ca am cam somat in ultima vreme.
Daca se deschide, asa cum cica se va face, patinoarul de la pavilion de la 1 decembrie, mergem?
daaaaaa.......eu ma inscriu prima pe lista , n-am mai patinat de ani buni si chiar astazi am auzit ca saptamana viitoare se va deschide, eu sper chiar mai repede de 1 decembie [-o< si eu vreau la patinoar cu miresicile , sa nu ma uitati acasa, bine???? :D

Ce soare a fost azi si am stat in casa.
V-ati exercitat datoria civica si ati votat?
initial am zis sa nu merg , pe la 5 cred au venit vecinii si am plecat cu totii :-p ce sa zic? acum sunt impacata :)

Ce-ati mai citit/vazut/auzit/facut?
Alaltaieri am vazut "Becoming Jane", un film despre Jane Austen, frumos. Am plans, dar asta nu-i relevant, eu plang la filme absolut inofensive in ultima vreme.?
o sa-l scot si eu pe de pe dc, ms ....nu stiu ce am dar numai filme de dragoste in care el sau ea moare am vazut saptamana asta =(( parca mi-ar placea sa plang/:)u macar ai o scuza, o cunoastem :* editez: anda are bebe, nu u...mea culpa
;)) ^:)^
.... so.....cred ca e pe gustul meu. stii care mi-au placut?? If only si The painted veil si A walk to remember si....si nu-mi mai aduc aminte acum ...... oricum mi-am mai scos cateva.

Parca nu-i asa de funny sa te aberezi pe off-topicuri de unul singur, asa ca am s-o las balta si am sa ma re-cufund in tacere.

>:D< Pe candva, intr-un viitor incert, cand o sa ma mai apuce un puseu de a scrie pe miresici. Pana atunci, ne vedem marti
nu esti singuraaaaa..pupici :*:*
ps: ti-am disecat mesaju' rau de tot :d

alison
25.11.2007, 21:23:19
Roxana, ura! Asa mai, action!
Pai. Daca vii marti la intalnire, daca promiti solemn ca vii, iti aduc filmul, ce zici? Eu sunt aia care nu era la intalnire cand veneai tu =P~. Nu mai stiu aca s-a intamplat evenimentul numai o data sau de mai multe ori, dar tin minte ca ziceai ca te-ai cam jenat (dublu: =P~). Nu am vazut cele trei filme de care ai zis. Cam evit filmele astea pentru a stiu ce patesc (si eu am plans si la "Grey's Anatomy", deci nu e de gluma!). Acum vreau sa vad neaparat "Across the Universe", dar nu l-am gasit inca (am gasit, dar era "Ocean's 13" undercover!!!! /:)).
Mergem, mai, la patinoar, eu nici nu mai stiu cum se procedeaza, de cand n-am mai fost. Trebuie sa sap prin debarale dupa patine, dar merita efortul. De abia astept!

PS editez pentru ca am vazut cum arata fetzele pe care le-am pus. Se vroia ceva de genul: GET OUT OF HERE! Nu ce se vede, dar nu le mai schimb.

alison
25.11.2007, 21:30:01
Mi-a mai zis o colega ca poate sunt gravida si de aia sunt asa de iritata (vineri imi venea, for no particular reason, sa strang pe cineva de gat la serviciu). GET OUT! NO WAY! Las-o pe Anda sa-si traiasca fericita sarcina si sa ne spuna si noua ce si cum, poate poate ne-om da pe brazda intr-un viitor oarecare. Anda, pup: :*.

roxanaf
25.11.2007, 21:59:43
Roxana, ura! Asa mai, action!
Pai. Daca vii marti la intalnire, daca promiti solemn ca vii, iti aduc filmul, ce zici? Eu sunt aia care nu era la intalnire cand veneai tu =P~. Nu mai stiu aca s-a intamplat evenimentul numai o data sau de mai multe ori, dar tin minte ca ziceai ca te-ai cam jenat (dublu: =P~). Nu am vazut cele trei filme de care ai zis. Cam evit filmele astea pentru a stiu ce patesc (si eu am plans si la "Grey's Anatomy", deci nu e de gluma!). Acum vreau sa vad neaparat "Across the Universe", dar nu l-am gasit inca (am gasit, dar era "Ocean's 13" undercover!!!! /:)).
Mergem, mai, la patinoar, eu nici nu mai stiu cum se procedeaza, de cand n-am mai fost. Trebuie sa sap prin debarale dupa patine, dar merita efortul. De abia astept!

PS editez pentru ca am vazut cum arata fetzele pe care le-am pus. Se vroia ceva de genul: GET OUT OF HERE! Nu ce se vede, dar nu le mai schimb.
hurayyyyy <:-P <:-P
de 2 ori am fost.......drept e ca o data doar 5 minutele :"> :"> da' se pun si alea \:D/ \:D/ martea asta nu stiu daca ajung.....ar trebui sa trag de timp cam 1 ora - o ora si ceva , nu de alta dar asa termin cursurile, iar saptamana cealalta termin exact la 6 <:-Psi sunt chiar la cateva minute de cocoon ....se tine un seminar doar in saptamanile pare...sau impare:-\ :-\ niciodata nu stiu care-i una, care-i alta. oricum anunt pana marti :d
cat despre patine.....ale mele spre rusinea mea cred c-au ruginit prin pivnita pe undeva.....nu-i nimic, inchiriez, inchiriez, nu-i o pb asta :)
si eu astepttttt......TANANANANANANA!!!!! asa......acum t rog sa postezi un mesaj pe forum in caz ca stabiliti ceva la intalnire si nu sunt si eu prin preajma :* da??;))
ps: nici n-as rade sa ne anunti anu' asta cum ca.......;)) ;)) gata, chiar nu mai zic nimic ca mi-o iau si pe buna dreptate.pace?? :)>- :* >:D<

laura81
25.11.2007, 22:11:15
Fetelor, traiiiiitiii!!!:*
Roxana, n-o toca pe alison cu puradeii ca te ia la bataie. las ca vezi tu dupa ce te mariti si toate matusile te intreaba mai in gluma, mai in serios, daca vrei sa fii ultima din lume care procreaza:))
De fapt am hotarat la intalnire ca asteptam deznodamantul cu sarcina adnei, nu de alta dar ne trebuie carnetelul ei de sarcina. asa cum avea carnetelul de nunta ne asteptam si la unul de sarcina. So, mai rabdam cateva luni si ne informam discret ca sa nu se prinda nimeni de intentiile noastre rusinoase despre ce analize tre facute inainte:D
Daca vrei sa vii marti si te plicti o ora scrie pe sub de intalniri ca poate ne strangem mai repede. cateodata mai sunt fete care ar putea mai repede. kristinne iese la 4, eu pot oricand, alison teoretic la 5:-p ... Asa ca lanseaza ideea ca cine stie...

roxanaf
25.11.2007, 22:21:14
Fetelor, traiiiiitiii!!!:*
Roxana, n-o toca pe alison cu puradeii ca te ia la bataie. las ca vezi tu dupa ce te mariti si toate matusile te intreaba mai in gluma, mai in serios, daca vrei sa fii ultima din lume care procreaza:))
De fapt am hotarat la intalnire ca asteptam deznodamantul cu sarcina adnei, nu de alta dar ne trebuie carnetelul ei de sarcina. asa cum avea carnetelul de nunta ne asteptam si la unul de sarcina. So, mai rabdam cateva luni si ne informam discret ca sa nu se prinda nimeni de intentiile noastre rusinoase despre ce analize tre facute inainte:D
Daca vrei sa vii marti si te plicti o ora scrie pe sub de intalniri ca poate ne strangem mai repede. cateodata mai sunt fete care ar putea mai repede. kristinne iese la 4, eu pot oricand, alison teoretic la 5:-p ... Asa ca lanseaza ideea ca cine stie...
sa stii ca m-am gandit la varianta asta.....de asta am pus si :*si>:D<si:)>- am fost finuta totusi , subtila ca de obicei :D cat despre rudele mele,dragele de ele, pe mine n-au inceput inca sa ma sacaie si cred c-am si scapat de gura lor, doar ma ia ubi repede :-p ...da' vara mea care-i cu vreo 8 ani mai mare e tocata marunt, marunt de fiecare data cand o vad pe la tara ( de ele, nu de mine, clar).......oricum mai nou le zice ca nu se casatoreste , ca e singura , dar intrevede un bebe cat de curand si-atunci raman asa :O :O :O si eu asa :)))
ultima din lume care procreeaza zici? esti mortala =))
de intalnire ma hotarasc si scriu maine.......:*

alison
25.11.2007, 22:26:40
Bine punctata treaba cu teoreticul, Laura. Deci la 17 never ever, decat daca ma dau afara. Dar nu ma deranjeaza sa va intalniti la 17 ca sa epuizati discutiile despre nunta pana la 18-19 (cand o sa mancam) - n-am ce-ti face, Roxana, noi deja cam gata cu nuntile, dar promitem sa te privim ingaduitor cand ne vei pune, timid, desigur, intrebari sau ne vei cere sugestii (pentru ca, nu-i asa, noi stim cel mai bine ce e bine pentru tine ;-):)):-p:D). Cat despre puradei, eh. Da, stiu, o sa fiu o mama semi-bunica, da, stiu, copilul meu nu va avea voie, ca adolescent, in cluburi (sau ce s-o mai fi inventand pana atunci ca divertisment) pentru ca are parinti batrani si incuiati care nu mai stiu cum e aia sa fii tanar si nelinistit si mai stiu ca o sa ma topesc cand o sa-i vad bebelul Andei si o sa vreau si eu atunci, pe loc, un bebe sau doi sau trei (8-}). Si mai stiu ca cica ti se trezesc toate alea pe care nu le simti acuma atunci cand nasti sau cand il tii prima data in brate. Va veni ea si vremea noastra, Laura! Curaj si vitejie, pe pozitii pana atunci! (.../:) la ce pozitii v-ati gandit, mai?! Ia recunoasteti![-X). Mai, pe mine nu ma intreaba nici o ruda nimic. Ar trebui sa ma ingrijorez?!
Na si cu asta basta, parca vad ca iar o sa tac chitic cateva luni, mai provocati-ma voi numai! Adevarul e, cu toata supararea pe care ce urmeaza sa spun o s-o provoace, ca daca se incepe iara cu postari de genul: salut, ce faceti, eu stau, o cafea? un ceai? mi-i foame, nu mi-i foame, eu gatesc, cele care nu gatesc sunt cu fitze etc etc etc, precis am sa tac definitiv. Sau macar o vreme. Deh, mi-a fost dor, na, si nu m-am putut abtine. Ma uit la Grey, sa mai bocesc o tura. Noapte buna. :)>-

alison
25.11.2007, 23:27:07
M-am uitat la Grey :((:((:((

laura81
25.11.2007, 23:38:06
Deena, nu zici nimic? Va eclipseaza alison asta seara! Viv, zi-ne offtopic ce mai faci ca tre sa stim:-SS:-SS:-SS!!!!!

cinezee
25.11.2007, 23:48:15
deena ,cred ca e cu facultatea si cu meditatiile :)>-

BlueMoni
26.11.2007, 09:45:56
Alison, mi-ai spus tu ca te-ai apucat sa scrii pe miresici, dar nu ma gandeam ca in halul asta :-p. Sa nu crezi ca e de rau, e foarte bine. Imi lipseau mesajele tale >:D<
Incepand de azi m-am mutat in echipa cu Calin, asa ca s-ar putea sa ma apuce si pe mine ora 21 la lucru :((
Cand mai fac pauze poate mai scriu si eu cate ceva...incerc sa ma molipsesc de la voi ;-)

anda_smuf
26.11.2007, 13:47:57
mama, da' ce te-ai pornit, Alison!
mai, eu cand te vad pe tine ca abia astepti sa il vezi pe bebe meu, ma gandesc ce va fi de el saracul cand o sa veniti la mine in vizita! daca doar jumatate din voi sunteti la fel de isterice ca mine cand vad o mogaldeata nou nascuta.....:grouphug:..... vai de capul lui. [-o<
copilul asta, o sa fie cea mai alintata fiinta din toate timpurile din familia mea si a lui adishor. ca in ambele case nu au mai fost bebelasi de 20 de ani si toata lumea il asteapta cu sufletul la gura:love:. e primul si de la miresici de sibiu. foarte fain de el. o sa fie ca un printz/printzesa! \:D/

ximo
26.11.2007, 20:48:15
Va rog miresicilor votati aici: http://www.pampers.ro/ro_RO/baita/gallery_view.php?page=1&id=6937&from=top

Multumesc!:*

roxanaf
26.11.2007, 22:33:13
Ma gandeam sa mai citesc ceva zilele astea si am rasfoit putin topicul "va place sa cititi?" si am vazut acolo Moni ca intrebai daca avem carti in format electronic??? te mai intereseaza??;;) nu de alta , dar e mai veche postarea ta. daca da......spune-mi :D

BlueMoni
27.11.2007, 09:50:13
Ma gandeam sa mai citesc ceva zilele astea si am rasfoit putin topicul "va place sa cititi?" si am vazut acolo Moni ca intrebai daca avem carti in format electronic??? te mai intereseaza??;;) nu de alta , dar e mai veche postarea ta. daca da......spune-mi :D

Intre timp mi-am facut o frumusete de "biblioteca virtuala", doar timp liber sa citesc nu prea am.:-< Ultima carte a fost Mitch Albom - Cei 5 oameni pe care ii intalnesti in rai....interesanta. Oricum, daca mi se pune pata pe o carte si nu o am stiu pe cine sa intreb acum. Merci! ^:)^

alice
27.11.2007, 10:21:56
Hai sa ma mai destainui si eu.Eu :-p ........... Laura, simt ca razi acum
Eu marti nu pot veni niciodata la intalnire pentru ca merg la aerobic.Si la ce bunaciune de instructor am, si intr-un picior m-as duce pana acolo.:D
Apartamentul meu nu e gata, e misca astia ca melcii, ca si daca o faceam eu cu mana mea si mergeam in fiecare zi numai dupa masa acolo tot o terminam pana la Craciun.Asa poate am noroc sa fac Pastele in casa noua.:((
Bebelasi nici o sansa.Mami si tati se vad doar seara si atunci vorba aia:c_r in c_r si noapte buna.Daca stau sa ma gandesc eu si Ant am ramas numai cu ai mei, care sunt destul de tineri, asa ca n-o sa aibe cine sa stea cu el.Mai ales ca eu dupa vreo 4 luni maxim vreau sa ma intorc la serviciu.Asa ca Laura si Alison sa nu indrazniti sa faceti unu' si sa nu ziceti nimic inainte.
La serviciu plictiseala mare ca nu mai este sezon; nu prea astept Craciunu, l-as astepta daca m-as muta la casa mea.Pun bani deoparte pentru ca imi trebuie o gramada de nebunii:pat,masa, mobila de bucatarie si plita.Astea pentru inceput indispensabile.Dar se rezolva cu vreo 60 milioane.
Vreau si eu la patinoar!!!!!!>:D< Sa ziceti cand.

miosb
27.11.2007, 11:33:08
Buna, Fetelor...eu As Vrea Sa Va Spun.....ca....aici In Cisnadie Ninge Ca-n Povesti...doamne, Ce Frumos Este....sa Vedeti Cum Fug Fulgii De Zapada Unul Dupa Celalalt....sunt Ca Un Copil Mic....

laura81
27.11.2007, 13:03:36
Eu marti nu pot veni niciodata la intalnire pentru ca merg la aerobic.Si la ce bunaciune de instructor am, si intr-un picior m-as duce pana acolo.:D

Oricum erai scumpa la vedere, dar lasa ca o sa mai facem cateodata si miercuri daca promiti sa vii. sau o data pe luna sambata, ca sa vina si viv? ma rog, disecam pe subiectul de intalniri:">

Bebelasi nici o sansa.Mami si tati se vad doar seara si atunci vorba aia:c_r in c_r si noapte buna.Daca stau sa ma gandesc eu si Ant am ramas numai cu ai mei, care sunt destul de tineri, asa ca n-o sa aibe cine sa stea cu el.Mai ales ca eu dupa vreo 4 luni maxim vreau sa ma intorc la serviciu.Asa ca Laura si Alison sa nu indrazniti sa faceti unu' si sa nu ziceti nimic inainte.
Auzi, tu fa-l ca ti-l creste maica-mea:>... La cat de tare asteapta unul ma gandesc ca nu va fi o problema daca nu va fi chiar al meu=)) Ii zicem sa nu se concentreze la problema asta si uita...
Si mai serios vorbind, ramane asa, facem deodata si ii ducem pe ambii la ai mei, in vacante la soacra-mea, ca le zic ca asa sta treaba, se primesc la pachet, 2 in 1, nu poa sa-l ia numai pe-al meu ca se plictiseste si urla, tre sa aiba companie pe-aceeasi minte:DBun asa?

nu prea astept Craciunu, l-as astepta daca m-as muta la casa mea.Pun bani deoparte pentru ca imi trebuie o gramada de nebunii:pat,masa, mobila de bucatarie si plita.Astea pentru inceput indispensabile.Dar se rezolva cu vreo 60 milioane.
Vreau si eu la patinoar!!!!!!>:D< Sa ziceti cand.
Sorry de casuta ta, da e bine si de pasti nu? Bine ca o sa o ai candva, nu? ce ti-e o luna-doua in plus sau in minus? Hai ca numa putin mai e. si oricumpana strangi cele 60 de milioane n-ai putea sa te muti asa ca... Numa bine:-"
De patinoar o sa scriem pe topicul de intalniri cand mergem.

alice
27.11.2007, 15:48:35
Stii cum e cu casuta?Asta vara ziceam:e bine si in octombrie.In octombrie am zis:e bine si de Craciun.Acum imi .........picioarele.Nu tine de mine.Asta e.Trebuie sa am rabdare.Si eu n-aaaaammmmm

anda_smuf
27.11.2007, 16:03:43
bunaciune, alice?!
ce fain de tine ca nu iti citeste toata familia lui Anto postarile!!!......
No offence cumnaticii mele daca citeste asta! :)>-

roxanaf
27.11.2007, 17:41:44
ziceam ca-mi spun aici oful..........m-am suparat pe cei de la quelle, mi-am comandat niste produse de 2 luni si inca nu s-au sinchisit sa mi le trimita......de fapt mi-au livrat cateva...unu azi, unu peste 2 saptamani si tot asa:( oricum ar mai fi ......in plus mi-au trimis mesaj ca nu mai au pe stoc, cand de fapt acum se poate comanda acelasi produs dar la un pret dublu.......i-am sunat de cateva zile si nu-mi raspund si zau ca m-am suparat.
asaaaa.........am mai scris ceva ieri la dansuri.........stie cineva, ceva???
hai ca parca-i mai bine acum dupa ce v-am povestit >:D<

movulina
27.11.2007, 17:58:07
Hello fetelor,

Vreau sa va rog frumos sa nu mai judecati anumite aspecte despre care nu am putut vorbi...... si nici sa fitzi dezamagite de faptul ca nu am fost prea activa....

In ultimele saptamani s-au intamlat foarte multe lucruri in viata mea, lucruri pe care nu le pot posta pe site....sunt lucruri prea personale, care ma privesc ... si pe care nu vreau (de data asta) sa le postez...

In 19.11.2007 am avut examenul pentru carnetul de conducere....si nu vreau sa va spun cum au fost zilele de dinaintea acestui exam......asa emotii de mari nu am avut nici la licentza......pe scurt, in afara de faptul ca am congelat tun in ziua respectiva, pot sa va spun ca nu am luat carnetul......am picat la conducere......(un pieton buclucas.....pe Mihai Viteazu.......pe trecerea aia de la magazinul Leonardo......).....pe scurt am avut nevoie de doua zile sa-mi revin.....

Mai detaliat va voi povesti cand ne vom vedea.....si sper sa fie cat mai curand.....

(PS.: acum nu sunt nici in SB nici in CJ - sunt undeva departe de casa......no offence :)>- , va voi povesti la prima intalnire la care voi reusi sa ajung ce si cum......PROMIT!)

Va pup dulce

:*

anda_smuf
27.11.2007, 20:28:49
catzelusha buclucasha!

roxanaf
27.11.2007, 22:25:26
anda te poti uita un pic ?? thx :* aici (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=508306#post508306)

laura81
27.11.2007, 23:35:33
anda te poti uita un pic ?? thx :* aici (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=508306#post508306)
Uite-l aici, roxana:
http://www.youtube.com/watch?v=ytWlVKL7ces

alice
28.11.2007, 10:34:40
bunaciune, alice?!
ce fain de tine ca nu iti citeste toata familia lui Anto postarile!!!......
No offence cumnaticii mele daca citeste asta! :)>-

Anto l-a vazut deja.Cica ii da nota 9 din 10.Deci e mare lucru! :D

anda_smuf
28.11.2007, 11:07:45
roxana, ala nu e dansul pe care l-am invatat la curs. l-am simplificat noi mult ca nu am avut timp suficient sa il invatam bine si erau miscari mult prea tehnice. noi nu am fost multumiti de instructorul nostru pentru ca se face ca te asculta dar tot ca el face. i-am spus ca vrem un vals dar sa fie asa mai personal si fara sa parem tepeni. nu vroiam sa dansam ca niste profesionisti. vroiam sa dansam ca anda si adi la nunta lor. nu stiu daca intelegi. asa ca dupa 4 sedinte, parca, am renuntat si am mers la noi pe teren sus in daia si am exersat acolo si l-am modificat si simplificat si a ramas asa cum este. ne-a ajutat cumnatica mea care face dansuri de mult timp. oricum tipul ala facea la fel cu toate cuplurile. prima sedinta eram doar noi cu el si apoi mai erau cateva cupluri pe langa si te punea sa dansezi si nici nu se uita la tine. si la toata lumea zicea: ati mai dansat?nu! nu am mai vazut nici un cuplu sa se descurce ca voi din prima! eu daca asa avea de ales as face ceva de genul asta: http://www.youtube.com/watch?v=3nie9lKPifg

azi dimineata catelusha mea era fresh, nu mai schiopata, nu mai e fierbinte, latra, se joaca, fugare pisica si mi-a sapat la florile din hol, asa ca astazi in daia o duc. o sa se joace pe acolo cu cleo ca sunt pe o minte, nu ca lilly. am pus anunturi peste tot si aper sa ma sune cineva si daca nu vad eu ce fac. deocamdata are o cusca si mancare. mai departe, vedem.

BlueMoni
28.11.2007, 12:14:48
Va povesteam aseara de raftul ala ciudat, uite si o poza sa va dati seama ce vroiam sa spun.

deena
28.11.2007, 13:21:11
Ciao...pt ca va intrebati..nu, nu am murit, dar am o perioada foarte aglomerata si nu am mai avut timp de calculator, forum chestii trestii..M-am gandit sa va salut, ca sa nu ma cautati cu politia ca pe elodia.
Sper ca sunteti toate bine.:)

cinezee
28.11.2007, 13:26:12
=D> =D> :* :* mai te vedem si noi pe aici , e de bine macar si asa Deena

deena
28.11.2007, 13:27:36
Da..ma pregatesc sa o iau din loc..si ca sa nu ma agit prea tare m-am asezat la calculator pana plec.Imi pare rau ca am fost o mare absenta..si probabil asa o sa fiu in continuare:(

deena
28.11.2007, 13:28:18
Nu-mi imprumuti calul tau??Poate ma duce mai repede decat trenul:-s

cinezee
28.11.2007, 13:31:45
Nu-mi imprumuti calul tau??Poate ma duce mai repede decat trenul:-s

ti-l dau cu placere , sa te duca la mandru in zbor sa fii langa el , sper sa vii cand poti cu detalii mai multe >:D< >:D<

deena
28.11.2007, 13:34:54
Da...si eu sper.Hope u are fine..

cinezee
28.11.2007, 13:40:52
Da...si eu sper.Hope u are fine..

intr-o oarecare masura sa spunem ca sunt ok , se poate si mai bine , o fi candva si asta >:D< >:D<

deena
28.11.2007, 13:42:55
Pai vezi sa fie!!!;-)

cinezee
28.11.2007, 13:49:24
Pai vezi sa fie!!!;-)

stii cum sunt ,am ac de cojocul fiecaruia :-"

deena
28.11.2007, 13:52:10
;))sper ca nu ma incluzi si pe mine aici ca am fost neserioasa si nu am dat semne de viata:-<Se pare ca aveai dreptate si ca in viata apare neprevazutul la tot pasul si iti da peste cap orice planuri, orice orice.Stii tu mai bine ce zic eu aici:-<Asa ca nu ac cojoc deeenaaa...rooog:-<:-<:-<

cinezee
28.11.2007, 13:57:22
neahhh nu ptr tine , de tine am alt ac , telefonul , nu te vad , te buruiez ca sa stiu de tine , eu ti-am spus viata e greu si trebuie sa faci mult slalom prin viata , supravietuitul este necesar , treci peste , inveti lectia , porma altele vin peste , v-a "sterge " pe alea si apar altele intr-o oarecare masura

ptr tine am asa :*:*>:D<

deena
28.11.2007, 14:02:06
#:-S^:)^>:D<Am scapat de data asta;))

deena
28.11.2007, 14:02:59
Cand de printeseste cineva??Ca am si eu curiozitate asta mare:)):))

cinezee
28.11.2007, 14:04:09
#:-S^:)^>:D<Am scapat de data asta;))

deocamdata , ac de cojoc ptr tine am pe la tele :> :*

printesa devii la 300 de mesaje :D

deena
28.11.2007, 14:12:47
Gata am fugit...:|

laura81
28.11.2007, 18:02:58
Anda, ma bucur ca e in regula catelusa, poate-i gasesti si stapanul si revin toate la normal...
Viv, apropo de caini: nu-l eutanasiati pe-al vostru ca nu uitati si nu v-o iertati toata viata! Scrie-mi pe privat de el sa nu le mai stresam pe fete cu atatia caini.
Alice, mai zi de bunaciu ... aaaa.. de aerobic. merita sa venim si noi?;));))

roxanaf
28.11.2007, 23:19:29
roxana, ala nu e dansul pe care l-am invatat la curs. l-am simplificat noi mult ca nu am avut timp suficient sa il invatam bine si erau miscari mult prea tehnice. noi nu am fost multumiti de instructorul nostru pentru ca se face ca te asculta dar tot ca el face. i-am spus ca vrem un vals dar sa fie asa mai personal si fara sa parem tepeni. nu vroiam sa dansam ca niste profesionisti. vroiam sa dansam ca anda si adi la nunta lor. nu stiu daca intelegi. asa ca dupa 4 sedinte, parca, am renuntat si am mers la noi pe teren sus in daia si am exersat acolo si l-am modificat si simplificat si a ramas asa cum este. ne-a ajutat cumnatica mea care face dansuri de mult timp. oricum tipul ala facea la fel cu toate cuplurile. prima sedinta eram doar noi cu el si apoi mai erau cateva cupluri pe langa si te punea sa dansezi si nici nu se uita la tine. si la toata lumea zicea: ati mai dansat?nu! nu am mai vazut nici un cuplu sa se descurce ca voi din prima! eu daca asa avea de ales as face ceva de genul asta: http://www.youtube.com/watch?v=3nie9lKPifg

azi dimineata catelusha mea era fresh, nu mai schiopata, nu mai e fierbinte, latra, se joaca, fugare pisica si mi-a sapat la florile din hol, asa ca astazi in daia o duc. o sa se joace pe acolo cu cleo ca sunt pe o minte, nu ca lilly. am pus anunturi peste tot si aper sa ma sune cineva si daca nu vad eu ce fac. deocamdata are o cusca si mancare. mai departe, vedem.
ahammmm.........chiar ma bucur ca mi-ai raspuns atat de sincer, sa-l ocolesc cat pot eu de mult.....nu stiu de ce inca dinainte aveam eu asa... un "feeling" despre ei. inteleg foarte bine ce v-ati dorit si ce vi se "oferea" in schimb. oricum am vazut dansul vostru (mi-a pus laura linku' mai sus :D ) si mi-a placut cum ati valsat, ati fost doi frumosi.
a fost bine ca ati avut totusi ,pe urma pe cineva care sa va indrume cat de cat si v-ati descurcat si singurei.
m-am uitat si la filmuletele de genul acela cu ceva timp in urma si m-am gandit la varianta asta, chiar imi surade ideea. oricum tot pe miresici ,pe undeva, le-am gasit :) mai caut, mai caut.......pupici :*

roxanaf
28.11.2007, 23:23:06
Anda, ma bucur ca e in regula catelusa, poate-i gasesti si stapanul si revin toate la normal...
Viv, apropo de caini: nu-l eutanasiati pe-al vostru ca nu uitati si nu v-o iertati toata viata! Scrie-mi pe privat de el sa nu le mai stresam pe fete cu atatia caini.
laura de ce nu deschizi un topic aici despre adaposturi, catei fara stapan, ceva de genul, cum ai scris intr-o postare mai veche a ta. eu vrea sa-i mai vad pe cutulachi in poze si daca putem ajuta cumva, cu ceva ar fi simplu de urmarit acolo. nu vreiiii?;;)

roxanaf
28.11.2007, 23:25:52
Ciao...pt ca va intrebati..nu, nu am murit, dar am o perioada foarte aglomerata si nu am mai avut timp de calculator, forum chestii trestii..M-am gandit sa va salut, ca sa nu ma cautati cu politia ca pe elodia.
Sper ca sunteti toate bine.:)

deena >:D< poate reusesti sa mai treci si pe-aici, ai vazut doar fetele au intrebat de tine :) cum mai stai cu pregatirile, ceva noutati??? pt tine :*

BlueMoni
29.11.2007, 09:50:49
Fragment din presa locala:

"O ORA si jumatate de patinaj sub Pavilionul 2007 va costa sapte lei. Vor putea patina simultan 300 de sibieni, iar cei care nu au patine le pot inchiria pentru 10 lei. Tariful de sapte lei este redus la cinci, pentru cei care vor folosi patinoarul pana la orele amiezii, respectiv 12.30..."

http://www.sibiustandard.ro/2200/7-lei-tariful-la-patinoar.html

movulina
29.11.2007, 09:53:25
Fragment din presa locala:

"O ORA si jumatate de patinaj sub Pavilionul 2007 va costa sapte lei. Vor putea patina simultan 300 de sibieni, iar cei care nu au patine le pot inchiria pentru 10 lei. Tariful de sapte lei este redus la cinci, pentru cei care vor folosi patinoarul pana la orele amiezii, respectiv 12.30."

URAAAAAAAAAAAA

ma duc sa-mi rup picioareleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
=)) #-o8-}

alice
29.11.2007, 10:05:32

Ohoooooo, cu siguranta =P~

alice
29.11.2007, 10:06:29
Mergem la patinoaaaaaaaaaaaaar!!!!\:D/

anda_smuf
29.11.2007, 10:37:05
fetelor, haideti sa facem un topic cu instructorul lui alice de aerobic! ^:)^ cu poze si tot ce cuprinde! =))
alice, intreaba-l, femei insarcinate primeste?! =))

roxanaf
29.11.2007, 11:14:29
Mergem la patinoaaaaaaaaaaaaar!!!!\:D/
miresicile ????:D si eu vin........cand??cand????<:-P

alice
29.11.2007, 11:40:28
N-am poze ca mi-e rusine sa-i fac. :"> I-am zis unei prietene sa faca ea si eu sa "trec" intamplator pe acolo.:D

laura81
29.11.2007, 14:08:45
Ce nebune sunteti, hai ma ca devine deja un idol instructorul asta... Allliiiiiice, asteptam poze:D

Roxana, m-am gandit sa fac un subiect pt catei dar i-am tot propus dianeib sa-l faca si sa mute ce s-a discutat de catei pe offtopic pe topicul respectiv.Am pasat mata moarta dar n-a tinut:D. Daaar, pt ca si azi am de comentat ceva tot pe teme de catei il voi face, ca vad ca multe fete au chestii de spus de catei.

Cat despre patinoar, eu nu m-as duce din prima zi ca sa ne calcam in picioare cu toti curiosii... Ce ziceti de sapt viitoare? in timpul sapt? sigur e mai liber... Sau mai bine vb pe intalniri despre asta...

movulina
29.11.2007, 16:42:33
Topicul pentru catzei e ok....
patinajul de sapt viitoare.....la fel ok......numai ca je nu va putea ajunge.....iar in weekend (cel din 8-9dec) nici vorba sa pot sa ajung.....

insa voi veni si eu anul asta...

anda_smuf
30.11.2007, 14:30:14
si eu vreau sa vin. sper sa si reusesc. desi eu nu stiu sa patinez si nu cred ca este un moment bun asta ca sa invat. dar mi-ar placea sa va vad si sa va fac poze sau, ma rog, imi gasesc eu ceva de facut.>:D<

Kristinne
04.12.2007, 14:03:51
si eu vreau sa vin. sper sa si reusesc. desi eu nu stiu sa patinez si nu cred ca este un moment bun asta ca sa invat. dar mi-ar placea sa va vad si sa va fac poze sau, ma rog, imi gasesc eu ceva de facut.>:D<
In inghesuiala care am auzot ca este, cred ca va fi sport extrem si sa fii pe gheata si in afara ei incercand sa pozezi pe cineva de pe gheata si sa-l si prinzi in cadru :D
Se pare ca nu numai eu am nostalgia patinoarului din Sub-Arini...
Lasa Anda, ca te punem cel tarziu la anul pe patine si iti garantezi ca o sa-ti placa, o data ce experimentezi senzatia nu te mai saturi de ea ;;)

anda_smuf
04.12.2007, 19:33:09
ok. promiteti?
nu mai sunt tentata de patinuar oricum. in schimb, de cand am inceput serviciul am incercat sa vin pe jos acasa ca cica imi face bine. si am venit prin centru. doamne ce super e! e mortal si sa vedeti ce fete are lumea care trece pe acolo. foarte multi trec zambind si uitandu-se de jur imprejur. e f fain. mai ales luminitele alea in forma de tuturi de gheata de pe cladirea din piata mare ........ super fain.
ati trecut pe acolo de cand s-au aprins luminile?

laura81
05.12.2007, 12:50:57
ok. promiteti?
nu mai sunt tentata de patinuar oricum. in schimb, de cand am inceput serviciul am incercat sa vin pe jos acasa ca cica imi face bine. si am venit prin centru. doamne ce super e! e mortal si sa vedeti ce fete are lumea care trece pe acolo. foarte multi trec zambind si uitandu-se de jur imprejur. e f fain. mai ales luminitele alea in forma de tuturi de gheata de pe cladirea din piata mare ........ super fain.
ati trecut pe acolo de cand s-au aprins luminile?
Adevarul e ca ...:x Sa vezi pe noapte cum e!

movulina
07.12.2007, 20:33:58
Mie imi e somn!!!

=))

PUPE DE NUOAPTE BUNA!!!

movulina
09.12.2007, 16:27:32
Salutare gagici,

Relatez:

duminica 07.DEC.2007, ora 04:30AM - trezire
duminica 07.DEC.2007, ora 05:20AM - ajung la aeroportul international Cluj-Napoca
duminica 07.DEC.2007, ora 07:50AM - 08:00AM - decoleaza avionul cu 2 ore intarziere din cauza cetzei........

decolare spre Budapesta......
de aici avem legatura la 07:10.......numai ca in momentul de fatza (acu e 16:20) sunt in aeroport in Budapesta........si teoretic plecam la 17:35 (ora Romaniei 18:35)........

moaaaaaaa

mai am pusin si disperrrrrrrrrrrr

vreau sa zik ca am vazut Budapesta......un oras frumos si curat......dar la -2 grade afara sa mergi pe jos enshpe kilometri.........[-X grrrrrrrr

Concluzie:

COAFURA INCA REZISTA.....=)) =)) =))

Mai multe date tehnice va comunic deseara cand, SPER, sa ajung in Bruxelles!!!

cinezee
09.12.2007, 17:59:13
=)) =)) viviana ai fost tareeeee cu relatarea ...distractie placuta unde va duceti >:D< >:D<

movulina
10.12.2007, 17:57:16
Nu vreau sa ma mai lungesc prea mult cu relatarea, cert e ca am congelat la plimbare prin Budapesta.......vreo 8ore numai afara in vant .....la -2 grade......

Exceptand faptul ca am mai stat si inca 40 de minute in avion inainte sa decolam.....din cauza traficului aerian din Europa de Vest.....

Si culmea aseara la 22,30 am ajuns la hotellllllllllll

CONCLUZIE:
Sculat dimineata la 4,30 - plecat la 8 din Romania
si ajuns dupa 17 ore in Belgia

Pai pe cuvantu` meu ca ajungeam mai repede in SUA.....

GRRRR

Macar astazi ma simt foarte bine, am chef de plimbare si ma simt excelent..................

laura81
10.12.2007, 21:08:17
Frate, dar te plimba prin lume oamenii astia... Pune si tu cateva poze reprezentative din elvetia si una din budapesta sa mai vedem si noi lumea..
Am auzit ca budapesta e unul din cele mai frumoase orase din europa

laura81
10.12.2007, 21:11:39
Dar revenind la sibiu si la posibilele metode de petrecere a timpului liber ...
Bazinul olimpia e o varianta , e fain, apa calduta, coridoarele comuniste dar cine se mai uita si nu merg draciile alea la care iti uscai parul cand eraimic si faceai cursuri de inot cu cate-un profesor sadic... Deci daca ai uscator de par (si teoretic fetele casca, practic nu-i foc daca n-ai) e fain. Mai ales in lipsa de stranduri vara.

alison
10.12.2007, 23:19:38
:D eu am facut luna de miere la budapesta. ma rog, cele 4 zile de lapte, miere, ambrozie si fericire suprema :^o. si am si poze. :>

viviana, ar fi trebuit sa stim ca te-ai dus la bruxelles? ca e ca o continuare la ceva ce ne-ai spus si am asa un feeling ca ceva imi scapa. ar trebui sa deducem?

relatez:
m-am uitat in oglinda si era sa trag un tzipat. piaptanul a cazut pe jos cu zgomot. l-a ridicat altcineva. o silueta masiva si intunecata se afla in spatele meu. foarfeca sclipi in lumina neonului din tavan. se repezi vertiginos asupra capului meu si ... HARST! ... o liniste mormantala se lasa in incapere.

(ati dedus ca m-am tuns? =)))

vivi, daca te superi, nu esti de comitet. hai si tu acasa cu album de poze si povesti inchegate. si poate te ducem si la patinoar. :*

movulina
11.12.2007, 09:35:36
:-& :-& :-&

In Elvetia inafara de sala de curs, hotel si un COOP - mini super market, asta daca intzelegetzi ce vreau sa zik....altceva nu am vazut......alzo......

Iar din Belgia..................deocamdata sunt in a doua zi....aici.......in Bruxelles nu am vazut decat aeroportul si gura de metrou/tren sau ce naiba era aia...... si momentan sunt in Leuven......e pe 15-20 de min cu trenu de Bruxelles....si totodata atat de departe......ca lucrez la 30 de min de mers cu masina de la hotel..............

Alzo.....poze inka nu am.......adik de fapt am ......da n-am cablu` USB de la camera sa le pot descarca......

Deci.........................CEATZA TOTALA!!!

si eu va pup!!!

ximo
22.12.2007, 17:09:51
Dragele mele miresici, vroiam sa va doresc un CRACIUN FERICIT <:-Palaturi de mirii sau viitori miri si un nou an mai bun care sa va aduca numai bucurii!
Pupici!:*:*:*:*:*:*

cinezee
23.12.2007, 01:58:17
CRACIUN FERICIT ALATURI DE CEI DRAGI SI UN AN NOU PLIN DE IMPLINIRI SI MULTA SANATATEEE ! ! ! numai de bine , cu drag ,Mihaela

miosb
10.01.2008, 15:41:31
buna fetelor si la multi ani!!! va doresc la toate un an nou frumos, cu bucurii, cu multa iubire, celor maritate, casnicie fericita iar viitoarelor miresici o nunta ca-n povesti....
hei, a trecut ceva vreme de cand nu s-a mai scris la subiectul asta...un an de zile....recunosc ca nu am mai scris de mult aici, dar sunt la curent cu toate noutatile, am citit tot ce s-a scris pe aici..
am vazut ca sunt si miresici noi, imi aduce aminte de mine de anul trecut, pe vremea asta...a fost ...si s-a dus....:sad: :sad: :sad: :sad: ..parca nici nu imi vine sa intru pe unele subiecte, am ramas asa cu o nostalgie care nu-mi da pace...mai vreau o data...si inca o data.....cel putin la rochii de mireasa nici nu vreau sa intru, numai cand ma gandesc cu cat drag mi-o cautam pe a mea...si acum, ce sa mai caut?????

movulina
10.01.2008, 15:55:36
buna fetelor si la multi ani!!! va doresc la toate un an nou frumos, cu bucurii, cu multa iubire, celor maritate, casnicie fericita iar viitoarelor miresici o nunta ca-n povesti....
hei, a trecut ceva vreme de cand nu s-a mai scris la subiectul asta...un an de zile....recunosc ca nu am mai scris de mult aici, dar sunt la curent cu toate noutatile, am citit tot ce s-a scris pe aici..
am vazut ca sunt si miresici noi, imi aduce aminte de mine de anul trecut, pe vremea asta...a fost ...si s-a dus....:sad: :sad: :sad: :sad: ..parca nici nu imi vine sa intru pe unele subiecte, am ramas asa cu o nostalgie care nu-mi da pace...mai vreau o data...si inca o data.....cel putin la rochii de mireasa nici nu vreau sa intru, numai cand ma gandesc cu cat drag mi-o cautam pe a mea...si acum, ce sa mai caut?????
Hai fruntea sus!!!

Trece si nostalgia asta!!! Ai sa vezi!!!

Te pup!!!>:D<

miosb
10.01.2008, 19:26:21
Hai fruntea sus!!!

Trece si nostalgia asta!!! Ai sa vezi!!!

Te pup!!!>:D<

pai trece, tu, viv ca ce sa si faca???!!! trecem la capitolul urmator al vietii...oricum multumesc lui dumnezeu ca sunt sanatoasa, am un sot minunat, ne merge foarte bine si...e asa cum ar trebui sa fie...

movulina
11.01.2008, 09:30:05
pai trece, tu, viv ca ce sa si faca???!!! trecem la capitolul urmator al vietii...oricum multumesc lui dumnezeu ca sunt sanatoasa, am un sot minunat, ne merge foarte bine si...e asa cum ar trebui sa fie...

Lasa tu nostalgia si te gandeste la bebelushi si bebelushe.....ai sa vezi ce frumos va fi atunci!!!

PUP!

miosb
11.01.2008, 11:46:00
Lasa tu nostalgia si te gandeste la bebelushi si bebelushe.....ai sa vezi ce frumos va fi atunci!!!

PUP!

da....asta urmeaza, dar speram ca anul acesta sa ne apucam si de casuta noastra....tu? nici un bebel , nimic????

movulina
11.01.2008, 11:49:14
da....asta urmeaza, dar speram ca anul acesta sa ne apucam si de casuta noastra....tu? nici un bebel , nimic????

Deocamdata nu bebel.......

Va trebui sa mai asteptam chiar un piculutz.......eu zic ca maxim un an si jumatate........doar pana fac 30 de ani trebuie sa avem un/o bebelush/bebelusha

miosb
11.01.2008, 11:50:38
Deocamdata nu bebel.......

Va trebui sa mai asteptam chiar un piculutz.......eu zic ca maxim un an si jumatate........doar pana fac 30 de ani trebuie sa avem un/o bebelush/bebelusha

a...erai pe faza...cata promptiudine, domnule!!!!
si eu mi-am zis tot asa ca imi doresc ca pana la 30 de ani sa fac o miorita mica sau un ovidel, cum o fii....

movulina
11.01.2008, 12:02:03
a...erai pe faza...cata promptiudine, domnule!!!!
si eu mi-am zis tot asa ca imi doresc ca pana la 30 de ani sa fac o miorita mica sau un ovidel, cum o fii....
Deci suntem pe-o vorba!!!

He heeeeee

ce bineeeeeeeee

miosb
11.01.2008, 13:16:10
Deci suntem pe-o vorba!!!

He heeeeee

ce bineeeeeeeee

ihihihihihihihihi

movulina
15.01.2008, 08:44:18
Buna de dimineata fetele!

De ceva timp cam liniste pe aici!

Hai ca fac galagie, poate se trezeste, totusi, cineva!

:rocking::rocking::rocking::rockon:

:gen_19:

laura81
15.01.2008, 11:54:03
Buna de dimineata fetele!

De ceva timp cam liniste pe aici!

Hai ca fac galagie, poate se trezeste, totusi, cineva!

:rocking::rocking::rocking::rockon:

:gen_19:

(:|(:|(:| Im?

EDIT: ce ma enerveaza emoticonul asta, ca pe mess si casca:(

miosb
15.01.2008, 12:37:32
As Face Eu Niste Galagie, Dar Printre DeCLlarAtii De Sanatate, Cas, Somaj, State De Plata, Inventare, Mariri De Salar Si Cate Inca Altele, Nu Prea Imi Arde....doamne Cat Mai Am De Lucru....:-ss :-ss :-ss :-ss

alice
15.01.2008, 13:10:45
As Face Eu Niste Galagie, Dar Printre DeCLlarAtii De Sanatate, Cas, Somaj, State De Plata, Inventare, Mariri De Salar Si Cate Inca Altele, Nu Prea Imi Arde....doamne Cat Mai Am De Lucru....:-ss :-ss :-ss :-ss

Mariri de salar?:-? Se intampla si asa ceva?

miosb
15.01.2008, 14:19:04
Mariri de salar?:-? Se intampla si asa ceva?
pai da, cele impuse de lege

movulina
15.01.2008, 14:21:13
(:|(:|(:| Im?

EDIT: ce ma enerveaza emoticonul asta, ca pe mess si casca:(
Hai ca te pup!!! sa-ti treaca

movulina
15.01.2008, 14:22:41
pai da, cele impuse de lege
vreau si eu.....vreau si eu!!!!!!!

si care sunt impuse de lege???????!!!!!

miosb
15.01.2008, 14:24:21
vreau si eu.....vreau si eu!!!!!!!

si care sunt impuse de lege???????!!!!!
pai salarul minim pe economie s-a facut 500 ron, iar pt cei calificati obligatoriu 600 ron...pt absolventii de facultate, unde se specifica in fisa postului ca au nevoie de faultate este 1000 ron....la asta ma refeream...

deena
15.01.2008, 20:38:16
Ca sa nu credeti ca am murit..am zis sa va salut si eu.Sunt in toiul stresului..proiecte in care nu stiu ce sa scriu, mii de pagini de citit ca am somat in rest si acum in sesiune tre sa ingras porcul.Lene, disperare, lacrimi, orice altceva de facut numai invatat nu...Si in loc de examene eu ma gandesc la nunta.Imi vine sa ma las de facultate!!!#-oOricum cu toate examenele eu la targurile de nunti tot merg..mai stii poate imi gasesc rochita visata:-".

Va pupacesc pe toate...si sper ca sunteti ok.

laura81
16.01.2008, 10:34:06
Ca sa nu credeti ca am murit..am zis sa va salut si eu.Sunt in toiul stresului..

E, ne-am gandit in cel mai rau caz ca nu te mai mariti dar ti-e nasol sa ne zici :-p
Cat despre sesiune ... Bafta, hai ca trece! Si daca nu reusesti sa te motivezi altfel fa asa: pt fiecare exame luat ai voie sa adaugi un milion la suma maxima pe care ai hotarat ca o dai pe rochie;))

movulina
16.01.2008, 11:45:04
I`m going to set my user as invisible

deena
16.01.2008, 12:23:59
E, ne-am gandit in cel mai rau caz ca nu te mai mariti dar ti-e nasol sa ne zici :-p
Cat despre sesiune ... Bafta, hai ca trece! Si daca nu reusesti sa te motivezi altfel fa asa: pt fiecare exame luat ai voie sa adaugi un milion la suma maxima pe care ai hotarat ca o dai pe rochie;))

Ce viziune optimista ai Laura=P~Cat despre suma data pe rochie...las-o in pace saraca.Ma recompensez cu clatite daca iau toate examenele:))Ca ies mai ieftin>:D<

movulina
21.01.2008, 16:19:29
Putina activitate pe aici pe forum!!!

Mai traitzi fetelor?????

GeoStefan
23.01.2008, 21:14:53
Salut!
Am o intrebare la miresicile din Sibiu.. Stie careva de vreun cabinet homeopat in Sibiu? .... daca da pe ce strada este?
Mersi mult :)>-

cinezee
23.01.2008, 22:13:26
Ca sa nu credeti ca am murit..am zis sa va salut si eu.Sunt in toiul stresului..proiecte in care nu stiu ce sa scriu, mii de pagini de citit ca am somat in rest si acum in sesiune tre sa ingras porcul.Lene, disperare, lacrimi, orice altceva de facut numai invatat nu...Si in loc de examene eu ma gandesc la nunta.Imi vine sa ma las de facultate!!!#-oOricum cu toate examenele eu la targurile de nunti tot merg..mai stii poate imi gasesc rochita visata:-".

Va pupacesc pe toate...si sper ca sunteti ok.

ahaaa ,deci nu ai demisionat total de pe miresici , nu stiam pe unde esti :* :* :*

miosb
24.01.2008, 09:59:32
Salut!
Am o intrebare la miresicile din Sibiu.. Stie careva de vreun cabinet homeopat in Sibiu? .... daca da pe ce strada este?
Mersi mult :)>-
mai eu nu sunt din sibiu, dar este un cabinet in apropiere de vechiul patinoar....strada nu stiu cum se numeste, dar poate cu aceasta informatie te vor ajuta miresicile de sibiu, ca ele cunosc mai bine strazile.....si ca un alt punct de reper, este in apropiere de restaurantul silva, cativa metri...

BlueMoni
24.01.2008, 11:34:16
mai eu nu sunt din sibiu, dar este un cabinet in apropiere de vechiul patinoar....strada nu stiu cum se numeste, dar poate cu aceasta informatie te vor ajuta miresicile de sibiu, ca ele cunosc mai bine strazile.....si ca un alt punct de reper, este in apropiere de restaurantul silva, cativa metri...

Strada de care zici tu, pe care se afla patinoarul se numeste Zaharia Boiu.

BlueMoni
24.01.2008, 11:36:11
Daca tot suntem la off-topic hai sa va pun ce am citit azi pe net:

Disputele conjugale fac bine la sanatate

Este concluzia preliminara a unui studiu facut, timp de 17 ani, de cercetatori de la Universitatea Michigan. In plus cearta face bine si sanatatii cuplului. Potrivit acestei cercetari rata mortalitatii in randul cuplurilor “tacute” este de doua ori mai mare decat in cazul celor in care cel putin un partener isi exprima “furia”.

=)) =)) =))

laura81
24.01.2008, 12:01:35
Pai daca e aproape si de silva si de patinoar inseamna ca e pe Scoala de Inot. Dar daca ai reperul cu patinoarul o gasesti sigur ...

laura81
24.01.2008, 12:02:13
Disputele conjugale fac bine la sanatate

Este concluzia preliminara a unui studiu facut, timp de 17 ani, de cercetatori de la Universitatea Michigan. In plus cearta face bine si sanatatii cuplului. Potrivit acestei cercetari rata mortalitatii in randul cuplurilor “tacute” este de doua ori mai mare decat in cazul celor in care cel putin un partener isi exprima “furia”.

=)) =)) =))
Na, stiu eu pe cateva dintre noi care vor trai 100 de ani :))

movulina
24.01.2008, 12:12:24
Cine cine???

o:-)

alice
24.01.2008, 13:29:55
Da, cine, cine? =))

movulina
24.01.2008, 13:42:38
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=8674&page=7

hep hep HURAIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII:D

laura81
24.01.2008, 14:14:57
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=8674&page=7

hep hep HURAIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII:D
Tu draga, esti maritata de atata timp si iei de la gura viitoarelor miresici biletele gratuite :-w :-p

movulina
24.01.2008, 14:18:27
Tu draga, esti maritata de atata timp si iei de la gura viitoarelor miresici biletele gratuite :-w :-p
Daca tot nu m-ati lasat sa prind eu buchetul de mireasa al ANDEI...........

Stiri de ultima ora: am cedat invitatia castigata la targul de nunti de la EXPO TRANSILVANIA organizat in Cj (25-27 ian. 2008) CRISTINEI (rocris75) !!!

laura81
24.01.2008, 17:28:06
Daca tot nu m-ati lasat sa prind eu buchetul de mireasa al ANDEI...........

Stiri de ultima ora: am cedat invitatia castigata la targul de nunti de la EXPO TRANSILVANIA organizat in Cj (25-27 ian. 2008) CRISTINEI (rocris75) !!!
Asta scri-o pe cj ca noi oricum nu stim despre ce e vb :*

movulina
25.01.2008, 09:00:28
Asta scri-o pe cj ca noi oricum nu stim despre ce e vb :*
Adica am cedat invitatia in favoarea unei miresici de Cluj de urmeaza sa aibe nunta anul asta in oct.......ei i-ar fi mult mai util o visita la targ......desi..............huhhhhhhhhhhhhhhhhh

Stiti voi de cate ori m-as mai tot maritaaaaaaaaaaaaaaaaa

(da nu spun cu cineeeee :D )

BlueMoni
05.02.2008, 16:54:27
Vroiam doar sa va spun ca am ajuns cu bine si cand voi avea putin timp la dispozitie o sa va scriu cum e pe aici.

Va pup si mi-e dor de voi. >:D<

laura81
05.02.2008, 17:45:00
Si noi te pupam moni si speram sa fie mult mai bien decat te astepti, sa va simtiti bine, sa nu aveti mult de lucru, sa vedeti multe lucruri faine si sa va intoarceti repede acasa:)
Viv, esti la cura? Vad ca ai ticker nou. Pai hai, povesteste ca mai sunt cateva fete care vor sa mai auda de o cura de succes:) 6 kg deja???

movulina
07.02.2008, 14:28:51
Si noi te pupam moni si speram sa fie mult mai bien decat te astepti, sa va simtiti bine, sa nu aveti mult de lucru, sa vedeti multe lucruri faine si sa va intoarceti repede acasa:)
Viv, esti la cura? Vad ca ai ticker nou. Pai hai, povesteste ca mai sunt cateva fete care vor sa mai auda de o cura de succes:) 6 kg deja???
\:D/
DEJA, da, vreau sa dau pana la sf lui mai 10 kg jos......si sper sa si reusesc
FARA PAINE/PASTE/DULCIURI
NU mai pap nimik dupa 18.30-19 seara.....
Mai nou ma cam hranesc cu MULTE MULTE fructe .... catre 10-11 dimineata pap fulgi de secara cu un iaurt dintr-ala mic si cu o lingurita de miere si la amiaza gratar de piept de pui cu salata/muraturi, seara CIUCIU.....sau fructe.....fara clatite.... :(
asta e...... silueta mea cere masuri disperate....
Insa stati linistite, nu ma infometez, am grija sa pap astfel incat sa nu cad pe jos (nu de alta dar la cat sunt de mare cine naiba ma mai aduna......:-" )
.....saptamana trecuta chiar m-a prins depresia si in vreo doua zile am si plans.......
M-a apucat si nostalgia.....am re-vazut astazi ceva poze cu voi....cu unele chiar miresici.....mi-am adus aminte rand pe rand de povestile si nunta fiecareia......mi s-au umezit si ochii......
Mi-am adus aminte de liliacul furLUAT pentru nunta Danielei.....mi-am adus aminte de leaganul de la Fantanitza la nunta Andei......mi-am adus aminte.....de poza pe care o avea Alison la inceput in avatar (casutza de bani....) mi-am adus aminte.....de cat de frumoasa a fost si Alice,.....si uite asa.....ma gandeam ce fac eu la vara in week-end......si na...............:-<
Ziceti ca nu am destul de lucru si ca de aia ma apuca gandurile astea?......Se poate.......dar cea mai buna explicatie pe care o gasesc este ca imi e dor de prietenele mele!!!

>:D< >:D< >:D<

anda_smuf
08.02.2008, 15:34:04
viviana, ce se intampla cu tine?

movulina
08.02.2008, 16:37:07
viviana, ce se intampla cu tine?
pusin deprimata.....sper sa-mi treaca repejor....
Laura, apropos, kg alea le-am dat jos incepand cu 15 ian`08.....

Ne vedem maine.....

laura81
09.02.2008, 23:24:38
Si noua ne e dor viv, dar lasa ca nu e asa rau, ne mai vedem din cand in cand si poate va intoarceti acasa pana la urma ...:*:*:*

movulina
11.02.2008, 10:21:31
Si noua ne e dor viv, dar lasa ca nu e asa rau, ne mai vedem din cand in cand si poate va intoarceti acasa pana la urma ...:*:*:*
Garantat 100% ne intoarcem acasa, incert este cand....

:D Hai ca m-am distrat copios week-endul asta si imi pare bine ca v-am vazut!!! :* :* :*
Astept si parerile voastre....
Ma gandeam sa ne facem timp sa iesim intr-o sambata la un suc/bere (sau ce-o fi...) care este de acord? [-o<

tinasb
11.02.2008, 18:21:25
miresici ati fost la targul de nunti?
sigur ca da...ceva impresii? sincer eu sunt un pic dezamagita ma asteptam sa vad altceva...altceva.
voi?
oare v-ati gasit rochita mult visata?;))

laura81
11.02.2008, 18:39:58
miresici ati fost la targul de nunti?
sigur ca da...ceva impresii? sincer eu sunt un pic dezamagita ma asteptam sa vad altceva...altceva.
voi?
oare v-ati gasit rochita mult visata?;))
De ce ai fost dezamagita? treci pe topicul de mirese si povesteste-ne, nu ti-ai gasit rochia? sau ce ai mai cautat si n-ai gasit?

tinasb
11.02.2008, 21:15:10
De ce ai fost dezamagita? treci pe topicul de mirese si povesteste-ne, nu ti-ai gasit rochia? sau ce ai mai cautat si n-ai gasit?

nu fac reclama proasta targului din contra respect initiativa si ajutorul pe care-l ofera aceste targuri
sunt dezamagita ca ma asteptam sa fie firme si din alte judete (speram ca scutesc un drum)-dar se pare ca nu m-am prins eu ca e totul se rezuma la firmele din sibiu(greseala mea)

laura81
11.02.2008, 21:25:43
ma asteptam sa fie firme si din alte judete (speram ca scutesc un drum)-dar se pare ca nu m-am prins eu ca e totul se rezuma la firmele din sibiu(greseala mea)
Pai a scris cineva pe subiectul de targuri ca targul cu firme si din alte orase va fi la sf lui martie si se axeaza pe imbracaminte ... Unii au nevoie de targul asta ca isi cauta aranjamente/foto/video/muzica etc, chestii pe care nu le poti lua din alt oras. Ceilalti au nevoie de celalalt targ :D ... Bine ca exista ambele si ai ocazia sa vezi ce mai e nou ...

tinasb
11.02.2008, 21:53:28
Pai a scris cineva pe subiectul de targuri ca targul cu firme si din alte orase va fi la sf lui martie si se axeaza pe imbracaminte ... Unii au nevoie de targul asta ca isi cauta aranjamente/foto/video/muzica etc, chestii pe care nu le poti lua din alt oras. Ceilalti au nevoie de celalalt targ :D ... Bine ca exista ambele si ai ocazia sa vezi ce mai e nou ...

ai dreptate
mersi de informatie dupa cum vezi am inteles eu gresit;;)
astept si celelalte targuri

movulina
12.02.2008, 09:06:53
In Cluj este un targ de nunti 15-16-17 febr 2008, la Sala Studenteasca......

alison
12.02.2008, 23:47:25
Viv, presupun ca vorbesti de Casa de Cultura a Studentilor? ;;) Nu ca pentru noi ar conta neaparat cum se numeste exact... :* da-i o pupa din partea mea. Clujului, nu casei (eventual vreunui student?! =)))

movulina
13.02.2008, 09:49:02
Viv, presupun ca vorbesti de Casa de Cultura a Studentilor? ;;) Nu ca pentru noi ar conta neaparat cum se numeste exact... :* da-i o pupa din partea mea. Clujului, nu casei (eventual vreunui student?! =)))
asha asha.....zici tu bine acolo.....
Api eu nu-i dau Clujului nik.....k-i un uracios.....
Ieri de deprimata ce eram am papat juma de borcan de nutella (de ala mic borcan.....) si am zacut in pat.....si acu inca mi-e rau :-& :-& :-& ............la naiba!!!!:(

alison
13.02.2008, 18:30:05
Mi-i dor de Cluj... Dar daca oricum aveti de gand sa va intoarceti, mai bine nu ajungi sa il iubesti, ca dup-aia tragi ca mine, de dor, ani de zile. :-<
Inca simt ca acolo respir altfel decat in necajitul asta de Sibiu... (hai, sariti cu rosii) :-B .

laura81
13.02.2008, 18:59:21
...necajitul asta de Sibiu... (hai, sariti cu rosii) :-B .
Prima pe lista :gen_02:

movulina
15.02.2008, 09:48:11
Eu arunc cu un KG de rosii!!!!:>

guess_whatever
15.02.2008, 12:15:27
Fara pretentia de ase ride ca la "Familia Bundy", a fost o incercare draguta de a da un plus de culoare deschiderii Tirgului de Nunti de la Ramada din weekendul trecut. Pentru cei care au pierdut faza ... http://www.youtube.com/watch?v=SVQssji8i0w

enjoy!

movulina
15.02.2008, 12:30:52
Fara pretentia de ase ride ca la "Familia Bundy", a fost o incercare draguta de a da un plus de culoare deschiderii Tirgului de Nunti de la Ramada din weekendul trecut. Pentru cei care au pierdut faza ... http://www.youtube.com/watch?v=SVQssji8i0w

enjoy!
=)) =)) =))

dragutz ....... chiar daca pe mine personal ma dezgusta cam tot ce are legatura cu cei de la galileo.......

nice.......

meghe
15.02.2008, 12:33:48
Buna miresici din sibiu!
Vreau sa va intreb...ati fost careva la Agentia d-plus(pasajul scarilor)?Am auzit ca au rochite frumoase!
Ce ma puteti sfatui?:-?
Va multumesc!

guess_whatever
15.02.2008, 16:29:32
:D
=)) =)) =))

dragutz ....... chiar daca pe mine personal ma dezgusta cam tot ce are legatura cu cei de la galileo.......

nice.......

pai faza e ca nu putea lipsi martie din post ... era organizator si ata ete ... dar regia si realizarea momentului a apartinut in mare masura altora ... deci Gal**eo e acolo doar de decor, pen'ca nu se putea altfel ...
dealtfel dupa cum ati observat (daca ati avut rabdarea sa vizionati clipul pina la sfirsit), coloana sonora il satirizeaza constant pe organizator si mai ales sloganul lui ... "to*ul pt nu**a ta" = "avem di tate" :D

movulina
18.02.2008, 15:19:09
:D
pai faza e ca nu putea lipsi martie din post ... era organizator si ata ete ... dar regia si realizarea momentului a apartinut in mare masura altora ... deci Gal**eo e acolo doar de decor, pen'ca nu se putea altfel ...
dealtfel dupa cum ati observat (daca ati avut rabdarea sa vizionati clipul pina la sfirsit), coloana sonora il satirizeaza constant pe organizator si mai ales sloganul lui ... "to*ul pt nu**a ta" = "avem di tate" :D

Cam asa ceva .... numai ca la targul de nunti din 2006 (parca) din iarna - de la Cercul Militar ...... mie mi-au raspuns : "NU VA PUTEM FACE ROCHITZA .....NOI COMANDAM MASURI STANDARD..... INCERCATI IN ALTA PARTE" :-w

:gen_20:
o TONA DE :gen_02: :gen_02: :gen_02: :gen_02: :gen_02:pentru ei

:talk_04: :talk_04: :talk_04: uratilor!!!!

mergeti si :gen_01:
asa ceva NU :no_04: se face

si cu asta iar m-am racorit la faza cu "avem di tate"

grrrrrrrrrrrrrrrr

laura81
18.02.2008, 16:43:15
Buna miresici din sibiu!
Vreau sa va intreb...ati fost careva la Agentia d-plus(pasajul scarilor)?Am auzit ca au rochite frumoase!
Ce ma puteti sfatui?:-?
Va multumesc!
Din sb? eu n-am auzit de ei...

movulina
19.02.2008, 08:50:31
Buna de dimineatza fetele!!!!!!!

am updatat tickerulllllllllllllllllllllllllllllll

iuhuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

\:D/ \:D/ \:D/

:* :* :*

>:D< >:D< >:D<

meghe
20.02.2008, 14:08:20
Din sb? eu n-am auzit de ei...

da...din sibiu..au si adresa de net...
cred ca sambata o sa ajung in sibiu sa merg acolo!
O zi buna!

sweetheart
20.02.2008, 14:24:01
da...din sibiu..au si adresa de net...
cred ca sambata o sa ajung in sibiu sa merg acolo!
O zi buna!
Da-ne si noua adresa de net!!!! Te rog eu frumos!!^:)^^:)^^:)^ Pana la tine nu am auzit ca ar fi un magazin acolo!!

laura81
20.02.2008, 14:57:19
Da-ne si noua adresa de net!!!! Te rog eu frumos!!^:)^^:)^^:)^ Pana la tine nu am auzit ca ar fi un magazin acolo!!

Vezi ca adresa e la fel ca numele firmei cu .ro la sfarsit. Am cautat pe google.

guess_whatever
21.02.2008, 12:28:20
pentru cine intereseaza, in weekend (22-23-24 feb 2008) se desfasoara un tirg de nunti la Alba Iulia, la Hotel Cetate.
nu am alte detalii. am postat pt ca e relativ aproape (75 km).

meghe
28.02.2008, 11:34:22
ce mai fac fetele din sibiu?
Cum stati cu pregatirirle?Aveti emotii?
Va pup!O zi buna!;-)

miosb
05.03.2008, 12:57:00
si alte subiecte interesante.....
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=9561
http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=61- asta daca vreti sa va mai distrati....eu ma uit tot timpul pe aici sa vad cine cu cine s-a mai certat, ce le mai poate mintea unora....
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=6840&page=284- si aici citesc tot...ma mai inspir...
deci, o sa ma fac informatoarea voastra de acum incolo....responsabila cu noutatile....;)) ;)) ;)) ;)) ;))

miosb
05.03.2008, 13:49:08
Organza nu cade asa frumos ca un voal "din voal". Si straluceste super aiurea in soare, in poze etc. De asezat se aseaza cel mai frumos cel din voal, cade fain ... Sau cel din tul imi place cum sta deasupra cocului, incadreaza fain fata .. depinde de gusturi, incercati toate felurile si dupa aceea decideti!
tu laura ce faina-i poza din avatar cu tine si cu adi....ce frumos va uitati unul la celalat...........:x :x :x :x :x :x

mesia
05.03.2008, 15:10:58
Pregatirile Merg
Dar Emotiile Sunt Tot Mai Mari
:(
Si Nici Nu-mi Gasesc Rochita

mamuska
05.03.2008, 15:18:19
pentru cine intereseaza, in weekend (22-23-24 feb 2008) se desfasoara un tirg de nunti la Alba Iulia, la Hotel Cetate.
nu am alte detalii. am postat pt ca e relativ aproape (75 km).
buna fetelor...eu am avut nunta in Sebes-Alba si am fost la acel targ de nunti in anul respectiv....nu vreau sa va dezamagesc,dar atunci nu am vazut nimic deosebit...erau cateva firme cu rochii de mireasa(4-5),2-3 cu torturi,3-4 fotografi,3-4 firme de organizari...mie mi s-a parut aiurea...poate acum nu mai fac la fel...dar eu am vazut in Sibiu destule magazine cu rochii de mireasa...nasa mea a luat-o de la Sibiu...atasez poza...va doresc spor la pregatiri...

laura81
06.03.2008, 11:32:20
tu laura ce faina-i poza din avatar cu tine si cu adi....ce frumos va uitati unul la celalat...........:x :x :x :x :x :x
Eheee, ce vremuri :-p
Ca sa mai tai aripile celor romantice, le spun ca adi era beat si il tineam sa nu cada :))

miosb
06.03.2008, 13:47:05
Eheee, ce vremuri :-p
Ca sa mai tai aripile celor romantice, le spun ca adi era beat si il tineam sa nu cada :))
deci...sunt pe jos...ma sparg de ras pe aici de una singura.=)) =)) =)) =)) =)) ..la explicatia asta nu m-as fii gandit....oricum, tot e misto poza.....

mihai_bianca
10.03.2008, 21:31:35
Ceao dragi miresici. Ma primiti si pe mine printre voi? Desi acum stau in Bucuresti tot in orasul nostru de suflet o sa facem nunta, adica acasa in Sibiu.

Daca rochitza are tull pe ea trebuie sa-mi i-au neaparat voal din tull?...caci am vb cu coafeza si mi-a zis ca nu conteaza si ca e mai bine sa-mi i-au un voal finutz din voal...voi ce spuneti?si tiarele la ce preturi sunt prin sibiu?$-) :D
Ce frumos accesoriul de par din avatarul tau Kiddy...

Vreau sa va intreb, cum se intra in biserica? mireasa cu nasul? mireasa cu tatal cu mirele cum e la noi la ortodocsii? Si unde gasesc in sibiu gentuta si manusi lungi peste cot, mate, cu degete ivory? daca ma puteti ajuta cumva...

mihai_bianca
10.03.2008, 21:32:12
In buc am tot cautat dar am gasit doar lucioase, poate gasesc in sibiu ...

sweetheart
11.03.2008, 10:22:15
Ceao dragi miresici. Ma primiti si pe mine printre voi? Desi acum stau in Bucuresti tot in orasul nostru de suflet o sa facem nunta, adica acasa in Sibiu.

Vreau sa va intreb, cum se intra in biserica? mireasa cu nasul? mireasa cu tatal cu mirele cum e la noi la ortodocsii? Si unde gasesc in sibiu gentuta si manusi lungi peste cot, mate, cu degete ivory? daca ma puteti ajuta cumva...

Normal ca te primim printre noi, vb aia faci nunta la Sibiu.In legatura cum se intra si se iese din biserica te ajut eu. Asa se face la noi la ortodoxi:

LA INTRAREA IN BISERICA :

- Primii intra : domnisoara si cavalerul de onoare.
- Urmeaza : nasul impreuna cu mireasa ( mireasa in partea stanga a nasului ).
- Apoi : nasa impreuna cu mirele ( mirele in partea dreapta a nasei ).
- Si apoi : parintii mirilor si restul de invitati.

IN FATA MESEI :

domnisoara - nasa - mireasa - mirele - nasul - cavalerul
de onoare de onoare

LA IESIREA DIN BISERICA :

- Primii ies : cavalerul si domnisoara de onoare.
- Urmeaza : mirele si mireasa.
- Apoi : nasu si nasa.
- Si apoi : parintii si restul de invitati.

meghe
11.03.2008, 10:31:55
Normal ca te primim printre noi, vb aia faci nunta la Sibiu.In legatura cum se intra si se iese din biserica te ajut eu. Asa se face la noi la ortodoxi:

LA INTRAREA IN BISERICA :

- Primii intra : domnisoara si cavalerul de onoare.
- Urmeaza : nasul impreuna cu mireasa ( mireasa in partea stanga a nasului ).
- Apoi : nasa impreuna cu mirele ( mirele in partea dreapta a nasei ).
- Si apoi : parintii mirilor si restul de invitati.

IN FATA MESEI :

domnisoara - nasa - mireasa - mirele - nasul - cavalerul
de onoare de onoare

LA IESIREA DIN BISERICA :

- Primii ies : cavalerul si domnisoara de onoare.
- Urmeaza : mirele si mireasa.
- Apoi : nasu si nasa.
- Si apoi : parintii si restul de invitati.

Exact...o explicatie mai buna nici nu era!
Abia astept....:D ziua cea mare!Voi nu?
Cum stati cu pregatirile?Rochite v-ati mai luat careva?
Pupici!

miosb
11.03.2008, 10:56:55
buna fetelor.....am zis sa scriu aici ca sa fiu pe subiect.....se pare ca am ajuns cu postarile noastre la cosul de gunoi...de ce , nu prea inteleg....
cititi aici..
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=9766

am vazut multe subiecte ajunse acolo , dar era vorba de certuri in adevaratul sens al cuvantului....la noi a fost doar un schimb de replici, fara jigniri sau altceva.....ma rog, poate nu pricep eu mai bine cum sta treaba...:-< :-< :-< :-<

miosb
11.03.2008, 10:59:28
sau faci asa cum vrei tu....eu mi-am dorit foarte mult sa intru in biserica cu tatal eu la brat....am visat la asta dintotdeauna...au intrat toti din alaiul care a fost cu noi, s-a facut un culoar in mijlocul lor si am intrat eu cu tata la brat...nu are rost sa va zic cat a fost de emotionant...nimeni nu intelegea de ce mireasa nu vrea sa iasa din masina sa intre in biserica cu nasul de brat.....sa nu va zic si ce poze au iesit atunci....a fost emotionanat din cale afara....asa ca, faceti cum va doreste inimioara, fara clisee....

movulina
11.03.2008, 14:46:45
;))
nu mi s-a parut subiect de Recycle Bin ... dar daca altii asa il vad ... ce putem noi sa facem?

Va pup!

miosb
11.03.2008, 14:54:33
;))
nu mi s-a parut subiect de Recycle Bin ... dar daca altii asa il vad ... ce putem noi sa facem?

Va pup!
da...asa ziceam si eu....dar asta e....

movulina
11.03.2008, 15:34:51
da...asa ziceam si eu....dar asta e....
tu ce faci?
Ai fost la control? Vine BB?

miosb
11.03.2008, 15:48:03
tu ce faci?
Ai fost la control? Vine BB?
abia vineri merg, dar am scris mai mult la subiectul de bebelusi de sibiu...

sweetheart
11.03.2008, 17:54:43
sau faci asa cum vrei tu....eu mi-am dorit foarte mult sa intru in biserica cu tatal eu la brat....am visat la asta dintotdeauna...au intrat toti din alaiul care a fost cu noi, s-a facut un culoar in mijlocul lor si am intrat eu cu tata la brat...nu are rost sa va zic cat a fost de emotionant...nimeni nu intelegea de ce mireasa nu vrea sa iasa din masina sa intre in biserica cu nasul de brat.....sa nu va zic si ce poze au iesit atunci....a fost emotionanat din cale afara....asa ca, faceti cum va doreste inimioara, fara clisee....

Normal ca fiecare face cum vrea si cum ii place, eu am scris ca asa e traditia la noi la ortodoxi dar nu am zis ca ma tin neparat si eu de ea.:-p

Kiddy
11.03.2008, 18:01:02

Ma bucur ca-ti place...mersi:* referitor la intrebarea ta...cred ca mirele e cel cu care mergem pana la altar...dar nu stiu sigur....sa vedem ce ne spun si fetele :)

laura81
11.03.2008, 21:28:14
Ma bucur ca-ti place...mersi:* referitor la intrebarea ta...cred ca mirele e cel cu care mergem pana la altar...dar nu stiu sigur....sa vedem ce ne spun si fetele :)
Cum spuneam si fetele, cu nasul se intra, conform traditiei, si cu mirele se iese.

mihai_bianca
11.03.2008, 22:31:07
Ok acum am inteles, dar cum ii organizez eu pe toti sa intre in ordinea asta? Daca lumea e deja inauntru ce fac ii scot afara, ca sa intre dupa noi :D ? O sa fie greu :P si nebunie sigur o sa ma zapacesc la partea asta... si am 6 domnisoare si calvaleri de onoare (6 perechi) ce fac intra toti inainte nu?

sweetheart
12.03.2008, 11:02:11
Ok acum am inteles, dar cum ii organizez eu pe toti sa intre in ordinea asta? Daca lumea e deja inauntru ce fac ii scot afara, ca sa intre dupa noi :D ? O sa fie greu :P si nebunie sigur o sa ma zapacesc la partea asta... si am 6 domnisoare si calvaleri de onoare (6 perechi) ce fac intra toti inainte nu?

Pai nu o sa intre toate domnisoarele si toti cavalerii ce doar cei care tin lumanarile. Si din cate stiu eu trebuie sa ai un nr impar de d-soare si cavaleri. Iar cand ajungeti in fata bisericii si va dati jos din masini acolo se face organizarea ca nu intra fiecare cum vrea in biserica ca la o slujba obisnuita. Sau daca vei avea un maestru de ceremonii (vornic), el se va ocupa de asta sau cineva pe care-l vei desemna tu si atunci ii vei spune cum iti doresti sa fie totul organizat pe parcursul evenimentelor pana la sala.

sweetheart
12.03.2008, 11:04:15
Hai ca suntem off topic rau de tot, daca mai ai intrrebari de genu mai bine scriele la traditii si obiceiuri ca sa nu ne certe moderatorii ca aici e topikul cu rochii de mireasa.[-o<

miosb
12.03.2008, 13:27:10
ceva interesant......ca stiu ca voi nu navigati pe toate subiectele si tb sa fiti informate...http://www.miresici.ro/showthread.php?t=9770

si mai este una...
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=3575&page=100

laura81
12.03.2008, 15:08:58
ceva interesant......ca stiu ca voi nu navigati pe toate subiectele si tb sa fiti informate...http://www.miresici.ro/showthread.php?t=9770
si mai este una...
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=3575&page=100
Despre al doilea ce sa zic ... Am invatat gramatica pana in clasa a opta, mi se pare total inutila pe un forum de mirese o discutie despre reguli gramaticale. Adica cine nu stie pana la varsta asta, nici nu va invata de pe forumul de miresici.
De ce spun asta? Pt ca de-aia nu mai citesc demult altceva decat sibiul: m-am pierdut prin subiecte fara rost, nu le mai gasesc pe alea cu adevarat interesante. La mamici si bebelusi m-am pierdut in orgolii, la "pregatiri" in subiecte gen "ce facem daca ploua", "cate perechi de ciorpai ne luam", "ce purtam in geanta":-w ca sa numai zic cand ajungi la costuri si-ti explica cate una ca 500 de euro pe un machiaj nu e mult#-o Pai atunci sa nu ramai in frumosul nostru sibiu? :D

miosb
13.03.2008, 11:32:52
Despre al doilea ce sa zic ... Am invatat gramatica pana in clasa a opta, mi se pare total inutila pe un forum de mirese o discutie despre reguli gramaticale. Adica cine nu stie pana la varsta asta, nici nu va invata de pe forumul de miresici.
De ce spun asta? Pt ca de-aia nu mai citesc demult altceva decat sibiul: m-am pierdut prin subiecte fara rost, nu le mai gasesc pe alea cu adevarat interesante. La mamici si bebelusi m-am pierdut in orgolii, la "pregatiri" in subiecte gen "ce facem daca ploua", "cate perechi de ciorpai ne luam", "ce purtam in geanta":-w ca sa numai zic cand ajungi la costuri si-ti explica cate una ca 500 de euro pe un machiaj nu e mult#-o Pai atunci sa nu ramai in frumosul nostru sibiu? :D
hai ca m-am distrat bine pe ziua de azi...ai fost mortala...:)) :)) :))
stai sa le vezi pe domnisoarele care nu stiu daca sa aleaga rochie galbena sau albastra, daca sa intre nasii primii, sau ultimii si exemplele ar putea continua....dar fiecare cu interesul lui....

tot_tot_claire
18.03.2008, 19:41:36

adica tu nu te-ai certat cu duduile care ziceau ca-i vulgar sa dai invitatilor prajituri la plecare ???? :)) vulgar si scump :)) =))

movulina
18.03.2008, 21:17:26
100% ramanem la MINUNATUL nostru SIBIU!

Vulgar prajituri la plecare ???!!!
C`monnnnnnnnnnnnn!!!!!! wtf!!!

bine ca nu ma preumblu pe sobecte d-astea .....

GUSHHHHHHHHHHHHH

laura81
18.03.2008, 21:23:38
adica tu nu te-ai certat cu duduile care ziceau ca-i vulgar sa dai invitatilor prajituri la plecare ???? :)) vulgar si scump :)) =))
#-o Sa mor eu daca stiu ...
Tu vezi ca ma cert cu toata lumea daca am o zi mai deschisa la rautati :-p ... asa ca .. cine stie, m-oi fi certat cu cineva si pe tema asta da n-am nici cea mai vaga idee =)) . Ne mai abtinem noi, dar mai si explodam, nu? ;-)

miosb
18.03.2008, 21:50:21
#-o Sa mor eu daca stiu ...
Tu vezi ca ma cert cu toata lumea daca am o zi mai deschisa la rautati :-p ... asa ca .. cine stie, m-oi fi certat cu cineva si pe tema asta da n-am nici cea mai vaga idee =)) . Ne mai abtinem noi, dar mai si explodam, nu? ;-)
explodam, dar macar noi nu ne facem cu ou si otet cum am vazut pe alte subiecte....frate, ce repede explodeaza unii....iar faptul ca ain o personalitate mai puternica nu inseamna ca te certi cu toata lumea....;)) ;)) ;)) ;))

miosb
19.03.2008, 16:00:20
asa...acum sunt la subiect....deci, ca sa fii medic iti trebuie o vocatie si o iubire fata de semeni iesita din comun....parerea mea, asta ca sa fii un medic bun...un medic atunci cand isi incepe meseria depune un juramant de credinta...da stiu ca sistemul e de vina ca nu ii remunereaza asa cum trebuie, dar ei atunci cand isi aleg meseria stiu acest lucru...sit nu e nici de azi si nici de ieri, e de cand lumea...mama, ce ma irita subiectul asta....nu pot sa fiu absurda si sa cred ca nu ar trebui sa dai o atentie mica doctorului, dar asta in conditia in care, da, ai avut nevoie de el, s-a purtat ireprosabil cu tine, a fost un profesionist...nicidecum in cazul in care tu esti vai si amar de capul tau, mai esti si bolnav si nenea doctorul considera ca tb sa ii umpli bine de tot buzunarele ca sa se uite o lecuta la tine...sa avem pardon....
as vrea sa stiu cate dintre noi primim sau cerem mita pt meseria pe care o avem....vine cineva zilnic si va spune " vai, uitati aici o mica atentie ( ce-i drept una mai mare) pt dumneavoastra!!!" sau aveti impresia ca tanti care incaseaza banii la casa la supermarket primeste ceva pt faptul ca isi face meseria??!! da stiu, veti spune ca nu se compara ca medicul are nu stiu cati ani de studiu...pana la urma toti ne facem meseria si suntem platiti pt asta.....depinde de fiecare daca este multumit sau nu...

ionelita
19.03.2008, 16:42:37
Hai sa nu le plangem de mila mai ales la astia mai in varsta ca astia tineri sunt mai amarati dar ce mai cu experienta daca te uiti ce viloaie au si cred ca numai din mitele pe care le primesc ca te mai gandesti ca mai au si cabinete particulare unde se incaseaza calumea. Eu cel putin in fiecare luna merg la control am platit de fiecare data cate 50 ron si nu am primit niciodata chitanta. Dar pentru asta ma resemnez ca stiu ca e medic bun si vad cum se poarta cu mine si am incredere in el.

anda_smuf
19.03.2008, 17:12:16
ce 50 de ron, eu dau minim 60. minim. in general in jur la 100. si daca as numara toate femeile din sala de asteptare.............. si eu sunt de parere ca medicii cu experienta, ca sa nu le zicem batrani, nu trebuie compatimiti. chiar nu e cazul. si dimpotriva, cred ca cu cat fac mai multi bani cu atat devin mai inumani.

miosb
19.03.2008, 18:44:25
ce 50 de ron, eu dau minim 60. minim. in general in jur la 100. si daca as numara toate femeile din sala de asteptare.............. si eu sunt de parere ca medicii cu experienta, ca sa nu le zicem batrani, nu trebuie compatimiti. chiar nu e cazul. si dimpotriva, cred ca cu cat fac mai multi bani cu atat devin mai inumani.
da..si pt ca sunt atat de amarati ( astia batrani) au saracii de ei niste vile amarate, dotate standard, niste masinute de 2 bani, ultimul racnet, dar ei o duc rau...aproape ca mi-e mila de ei...

laura81
19.03.2008, 20:25:07
Sincer, eu ma gandeam la o prietena de-a mea, fosta utilizatoare a forumului, anda stie cine :D care e rezidenta si parca ia vreo 7 milioane. Pai lasa-ma, si vanzatoarea de la butic ia atata. si nu face garda.
In rest, bineinteles ca aveti dreptate.

movulina
19.03.2008, 21:07:08
Sincer, eu ma gandeam la o prietena de-a mea, fosta utilizatoare a forumului, anda stie cine :D care e rezidenta si parca ia vreo 7 milioane. Pai lasa-ma, si vanzatoarea de la butic ia atata. si nu face garda.
In rest, bineinteles ca aveti dreptate.
sa-i fie de rushine pentru "fosta utilizatoare a forumului" .... MAAAAAAARE RUSHINEEEEEEEEE

in rest ... da Laura, ai dreptate ...........

movulina
21.03.2008, 10:50:51
iuhuuuuuuuuuuu

schimbam ticker AGAIN!!!!
-1.5kg in 3 zile de SUPERdieta!!!

miosb
21.03.2008, 12:19:22
iuhuuuuuuuuuuu

schimbam ticker AGAIN!!!!
-1.5kg in 3 zile de SUPERdieta!!!
mai tu ma inenbunesti.........se pune oare daca pt maine am pofta de tocanita de pui cu ciuperci si garnitura de cartofi??? si niste snitele cu pesmet??????

movulina
21.03.2008, 12:43:08
mai tu ma inenbunesti.........se pune oare daca pt maine am pofta de tocanita de pui cu ciuperci si garnitura de cartofi??? si niste snitele cu pesmet??????

unde si ce anume sa se puna?

miosb
21.03.2008, 13:02:02
unde si ce anume sa se puna?
nu m-am exprimat eu corect, se pune la socoteala ca si dieta daca vreau sa gatesc alea???!!!....era mai mult o intrebare retorica.....ca stiu ca te ai vointa...eu.......:-< :-< :-< :-<

movulina
21.03.2008, 14:24:25
nu m-am exprimat eu corect, se pune la socoteala ca si dieta daca vreau sa gatesc alea???!!!....era mai mult o intrebare retorica.....ca stiu ca te ai vointa...eu.......:-< :-< :-< :-<

Pai acum cand am ajuns cat o 3:-0 am vointza .... Inainte de a ajunge asha se pare ca nu am avut .....

kitana
31.03.2008, 18:35:23
Buna fetelor!!! Ma primiti:D ?

laura81
01.04.2008, 16:54:06
Buna fetelor!!! Ma primiti:D ?
Pai la ce liniste e pe-aici, ce crezi?:)
ca fapt divers si pt ca se lasa linistea pe subiectul asta, ma gandeam sa va spun ca se muta televiziunile nationalein sb:-p. ieri am vazut caravana din dragoste in parcare la hotelul bulevard si azi l-am vazut pe stefan banica in orasul de jos, filma ceva ... Si daca tot povestim asa, ca-ntre femei:"> ...Mi se parea mie dragut la tv dar .... e BUN RAU!!!:))

kitana
01.04.2008, 21:49:36
Pai la ce liniste e pe-aici, ce crezi?:)
ca fapt divers si pt ca se lasa linistea pe subiectul asta, ma gandeam sa va spun ca se muta televiziunile nationalein sb:-p. ieri am vazut caravana din dragoste in parcare la hotelul bulevard si azi l-am vazut pe stefan banica in orasul de jos, filma ceva ... Si daca tot povestim asa, ca-ntre femei:"> ...Mi se parea mie dragut la tv dar .... e BUN RAU!!!:))

Hmm...unul dintre copiii de la "Dansez pentru tine" este din Sibiu dupa cate stiu...poate de asta. Caravana "Din dragoste" a mai fost in Sb(chiar de mai multe ori).
Am si eu o intrebare: in Sb exista pantofi??????ca mi-am mancat zilele incercand sa gasesc ceva pt nunta si nimic nimic. Si pe deasupra mai am si marime mare (39-40:(( ). Daca stiti vreun magazin...ca eu nu mai pot.

meghe
02.04.2008, 08:14:04
Da...un baietel de la Dansez pt tine, Raul parca il cheama, e din Sibiu..are nevoie de proteza pt mana...!E tare scump baietelul...iar Stefan aveati dreptate...e bun rau!:D
Spor la pregatiri miresici!:*

kitana
02.04.2008, 08:58:38
Fetelor, este cineva pe aici care e inca la facultate? :-\

laura81
02.04.2008, 11:06:22
Am si eu o intrebare: in Sb exista pantofi??????ca mi-am mancat zilele incercand sa gasesc ceva pt nunta si nimic nimic. Si pe deasupra mai am si marime mare (39-40:(( ). Daca stiti vreun magazin...ca eu nu mai pot.
Acum 2-3 zile am fost in dumbrava pt pantofi de ocazie si am gasit repede. chiar vorbeam cu alice ca atunci cand ne cautam noi nu erau atatia, la et 2 e un raion unde e un raft plin numai cu pantofi albi.
Am fost si in promenada de 2 ori dar n-am gasit nici macar ceva ce sa merite incercat. sau na, dupa gustul meu.
Asa ca ia in brate dumbrava daca n-ai fost deja, ca gasesti si chestii faine printre raioanele chicioase!;))

kitana
02.04.2008, 17:15:33
Ok! Mersi de sfat! Nici eu nu am gasit nimic in Promenada ...o singura pereche era mai de Doamne-ajuta dar aveau un toc imens:-L .

mesia
03.04.2008, 08:37:05
Ok! Mersi de sfat! Nici eu nu am gasit nimic in Promenada ...o singura pereche era mai de Doamne-ajuta dar aveau un toc imens:-L .

mesia
03.04.2008, 08:45:21
Si eu am vazut doua perechi in promenada draguti exact pe gustul meu mda si..... am plecat :( :(( nu-mi veneau bine erau foarte incomozi .........pacat inca o dezamagire pt mine

kitana
03.04.2008, 09:03:55
Aaa....si eu mai am o "chestie": imi trebuie niste pantofi cu bot rotund neaparat pe ca am 40 si daca aleg varf ascutit...o sa ma calce lumea pe picioare toata ziua:))
Grele...grele:P

mesia
03.04.2008, 15:19:18
Aaa....si eu mai am o "chestie": imi trebuie niste pantofi cu bot rotund neaparat pe ca am 40 si daca aleg varf ascutit...o sa ma calce lumea pe picioare toata ziua:))
Grele...grele:P

=)) nici eu nu stau mai bine la aceasta categorie port 39 si sunt foarte lata la picior asa ca tot ceva cu varful rotund #-o

kitana
03.04.2008, 20:28:10
Uf, atunci sa ma tii in tema daca vezi ceva frumos ca ne potrivim>:D< :D

kitana
03.04.2008, 23:20:15
Fetelor!!!!!!! Stie cineva un medic dentist care sa nu tortureze pacientii? Eu am 1-2 problemutze cu dintii si as vrea sa le rezolv cat mai repede pana nu se agraveaza dar...nu imi fac curaj. Am avut multe experiente proaste cu stomatologul si am prins o frica:((

nati_opri
05.04.2008, 11:17:40
hello, hello.......stiu cum e : dupa razboi multi viteji se-arata dar si eu m-am gandit la tine mio :D

Buna Roxana,

Sunt noua pe site, si acum incerc sa citesc din subiectele abordate de voi..

Am nunta anul asta in octombrie si pentru ca abia saptamana asta am stabilit data, nu am pregatit inca nimic.

Inca studiez piata, site'urile cu rochii de mireasa etc. Imi place nespus de mult avatarul tau, asa o rochie cred ca mi'ar veni bine si as vrea sa te rog sa imi spui de unde e poza. Esti tu? Daca da, de unde ai rochia? daca nu poate reusesti sa ma directionezi pe site'ul respectiv.

Iti multumesc anticipat.

O zi buna!