PDA

Versiunea completa : Off topic-ul miresicilor din Sibiu

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9]

adelinapaun
14.02.2011, 11:17:11
Bine v-am regasit fetelor!

Sa nu va suparati pe mine ca am luat asa o pauza lunga ( ma bucur la maxim de bebele meu)....am mai intrat eu pe aici si am mai citit cate ceva despre voi

Iubiana draga nu ma supar ca ai zis tu despre darul minunat pe care l-am primit in ajun de Craciun :)

Da, fetelor am un baietel dragalas, cuminte , voinic ...ce sa mai e cel mai cel ..:-p

Sa aveti o saptamana frumoasa

Buna'

Nu stiu daca a scris pe forum DAR Adelina are un minunat baietel din data de 24.12.2010

@ Adelina sper ca nu te superi ca am zis eu:">:">:">

ioana_laura24
14.02.2011, 22:31:48

Sa nu va suparati pe mine ca am luat asa o pauza lunga ( ma bucur la maxim de bebele meu)....am mai intrat eu pe aici si am mai citit cate ceva despre voi

Iubiana draga nu ma supar ca ai zis tu despre darul minunat pe care l-am primit in ajun de Craciun :)

Da, fetelor am un baietel dragalas, cuminte , voinic ...ce sa mai e cel mai cel ..:-p

sa iti traiasca bebele si sa te bucuri de el :*::*

lucy_happy
17.03.2011, 23:00:37

Sa fiti sanatosi si sa va bucurati de darul minunat!!!!! SI bebe sa creasca mare si frumos!!!!

cristyinutza
04.04.2011, 18:23:21
Happy ca mi-am achizitionat rochita!va pup si sa aveti o zi minunata!

Lorelayamb
09.04.2011, 14:54:42
Happy ca mi-am achizitionat rochita!va pup si sa aveti o zi minunata!
Felicitari!
Nu ne-o arati si noua ?;-)

cristyinutza
10.04.2011, 10:47:13
Culmea e ca nu am facut nici o poza cu ea de frica tentatiei de oarata sotului sau prietenelor deoarece vreau sa fie o surpriza insa modelul este de la BENJAMIN ROBERTS COD 955!Va pupic

Lorelayamb
11.04.2011, 14:00:27
Culmea e ca nu am facut nici o poza cu ea de frica tentatiei de oarata sotului sau prietenelor deoarece vreau sa fie o surpriza insa modelul este de la BENJAMIN ROBERTS COD 955!Va pupic
Foarte frumoasa, cu imprimeurile superbe , talia joasa si trena tot ce vrei!
Sa o porti fericita! poop

allle
11.04.2011, 18:31:02
foarte frumoasa, sa fi fericita si sa o porti tare mandra :D

cristyinutza
12.04.2011, 21:01:19
Va multumes din suflet maine e gata merg sa o iau acasa,mi-am lasat-o la retusat deoarece eu nu vreau cu trena!abia astept!va pup si o seara faina

Lorelayamb
13.04.2011, 13:53:22
Va multumes din suflet maine e gata merg sa o iau acasa,mi-am lasat-o la retusat deoarece eu nu vreau cu trena!abia astept!va pup si o seara faina
Ai scapat de o grija.
Costumul mirelui voi de unde il luati ?ca eu in Sibiu nu prea cunosc multe locatii.[-o<
Va multumesc

cristyinutza
13.04.2011, 20:40:11
Gagici:(am fost la rochita azi si mi-au taiat-o stramb,si mi-au zis ca eu sunt de vina ca le-am pus sa imi taie trena,deoarece rochitele vin facute dupa un tipar iar ele lucreaza cum pot!vai nu mai pot de nervi

Lorelayamb
13.04.2011, 21:51:34
Gagici:(am fost la rochita azi si mi-au taiat-o stramb,si mi-au zis ca eu sunt de vina ca le-am pus sa imi taie trena,deoarece rochitele vin facute dupa un tipar iar ele lucreaza cum pot!vai nu mai pot de nervi
De necrezut! ele nu sunt niciodata vinovate daca gresesc ceva, doar culeg laude...
Si acum ce vei face?
Imi pare sincer rau ..:(, imi imaginez cum te simti.

allle
14.04.2011, 11:13:25
doamne fereste !! cum sa fi tu de vina ca au taiat ele rochia stramb? daca au spus ca pot aduce anumite modificari modelului sa-si asume treaba asta! incredibil... si ce faci acum, o mai cumperi ?

cristyinutza
14.04.2011, 23:07:55
Azi am fost dupa ea si arata impecabil!nu stiu ce i-au facut ce nu cert este ca arata diferit!am duso acasa la ai mei k daca statea la mine cred ca eram in stare sa dorm cu ea:))))va pup si noapte buna

allle
19.04.2011, 12:39:35
bravo, ma bucur mult. bine ca s-a rezolvat :*

cristyinutza
19.04.2011, 18:09:11
ms mult!iar de costum nu stim inca...Sorina,Gama,Paolo Rossi.....

oneioana
20.04.2011, 10:38:59
Buna miresici,
Noi la Paolo Rossi am gasit costumul...am fost saptamana trecuta si chiar aveau destul de multe modele noi...la ce ne-am uitat noi preturile erau undeva la 700-800 lei

Deiu
21.04.2011, 20:45:16
ms mult!iar de costum nu stim inca...Sorina,Gama,Paolo Rossi.....

acum in weekend mi-am luat rochita pentru un botez de la alb si negru in brasov - aveau oferte si cred ca si la costume de barbati - si in sibiu cu card de client la bigotti/iti fac pe loc te scoti si ca pret si cert serviciile si calitatea sunt cu adevarat asa cum trebuie sa fie. si nunta intr-adevar este un eveniment cu adevarat deosebit in care si sotiorul trebuie sa fie perfect :D

Lorelayamb
10.05.2011, 19:32:14
Am scapat si de grija verighetelor, le-am comandat de la o bijuterie unde au adus si in Sibiu verighete coriolan, dureaza 10 zile comanda si gramul este de 160 lei .
Ce ziceti fetele?

cristyinutza
10.05.2011, 23:18:50
Foarte frumoase!sa va aduca noroc

allle
13.05.2011, 12:17:16
superbe sunt! sa le purtati cu placere :D
si noi am luat verighetele dar nu am apucat inca sa le pozez

cristyinutza
13.05.2011, 22:03:42
Pune poze sa le vedem nu mai tine numai pt tine:)felicitari!

allle
08.06.2011, 13:30:29
am pus poze in picassa cu verighetele si invitatia :D

violetza
08.06.2011, 20:02:27
Buna, miresici din Sibiu......nu am mai intrat de mai demult pe aici, sunt bine inafara de faptul ca bebele meu s-a oprit din evolutie.......m-am impacat putin cu ideea, deja au trecut 3 luni bune......Va pooop.

allle
08.06.2011, 22:55:47
imi pare rau pentru tine, poate cu ajutorul lui Dumnezeu va veni alt bebe mic sa va faca fericiti [-o<

lucy_happy
09.06.2011, 20:42:13
Buna, miresici din Sibiu......nu am mai intrat de mai demult pe aici, sunt bine inafara de faptul ca bebele meu s-a oprit din evolutie.......m-am impacat putin cu ideea, deja au trecut 3 luni bune......Va pooop.
Mult curaj!!!! Ma gandesc, e greu dar cu siguranta nu trebuie sa-ti pierzi speranta!!!!! Va fi bine!!!

deliamm
10.06.2011, 15:43:07
buna fetelor
am si eu o problema off topic de sibiu :)
caut pe cineva studenta /student la drept in sibiu in anul IV - de preferat la ID
cine ma ajuta? ^:)^^:)^[-o<[-o<

violetza
10.06.2011, 17:58:10
Va multumesc pt spirjin, dragutelor.....eu azi declar ziua 1 de CM, a venit cu o zi mai devreme dar asta e......speram ca luna viitoare sa fie cu ochisori.Va pooop.

oneioana
14.06.2011, 11:46:11
Miresici, ma puteti ajuta si pe mine? Caut un distribuitor de bauturi pentru nunta...cunoasteti pe cineva?
Multumesc :D

oneioana
17.06.2011, 10:49:20
Miresici, ma puteti ajuta si pe mine? Caut un distribuitor de bauturi pentru nunta...cunoasteti pe cineva?
Multumesc :D
Nimeni nimic? :(

allle
17.06.2011, 16:27:48
eu am bauturile de la restaurant, incearca la floradi sau premium

Lorelayamb
17.06.2011, 18:23:58
Nimeni nimic? :(
poti sa incerci si la depozitele de pe frigoriferului, am auzit ca poti negocia cu ei daca iti ramane bautura sa le-o duci inapoi..

oneioana
19.06.2011, 13:06:04
poti sa incerci si la depozitele de pe frigoriferului, am auzit ca poti negocia cu ei daca iti ramane bautura sa le-o duci inapoi..
Multumesc mult pentru raspunsuri. Ma voi duce saptamana viitoare sa vad ce preturi au. :)

oneioana
22.06.2011, 14:49:32
Multumesc mult pentru raspunsuri. Ma voi duce saptamana viitoare sa vad ce preturi au. :)
Daca va intereseaza, au ofere la Martini la Carrefour 37 lei/l. De asemenea si Granini-ul e la un pret ok...3,89 lei/l.

andreasuciu
06.07.2011, 10:57:13
Fetelor, eu sunt din Cluj, am intrat pe topicul de Sibiu ca am mare nevoie de ajutorul vostru, nu stiu unde se incadreaza acest subiect asa ca m-am gandit sa scriu la offtopic, poate ma puteti ajuta voi: in primul rand ma intereseaza cam cat costa o chirie in sibiu la 2 sau 3 camere si al doilea lucru ar fi sa imi scrieti daca stie cineva cum sta treaba cu gradinitele cu predare in limba germana atat private cat si de stat, la stat mai sunt locuri sau nu? la privat cam cat costa etc. Daca stiti voi alt topic de sibiu pe aceste subiecte va rog sa ma directionati sau sa imi scrieti, astept raspunsuri, va multumesc tare mult!!!

laura81
06.07.2011, 23:42:14
Fetelor, eu sunt din Cluj, am intrat pe topicul de Sibiu ca am mare nevoie de ajutorul vostru, nu stiu unde se incadreaza acest subiect asa ca m-am gandit sa scriu la offtopic, poate ma puteti ajuta voi: in primul rand ma intereseaza cam cat costa o chirie in sibiu la 2 sau 3 camere si al doilea lucru ar fi sa imi scrieti daca stie cineva cum sta treaba cu gradinitele cu predare in limba germana atat private cat si de stat, la stat mai sunt locuri sau nu? la privat cam cat costa etc. Daca stiti voi alt topic de sibiu pe aceste subiecte va rog sa ma directionati sau sa imi scrieti, astept raspunsuri, va multumesc tare mult!!!
Despre chirii nu prea stiu sa-ti spun. despre gradinita pot sa-ti spun despre cea la care il duc pe vladut peste o luna: e de germana, e privata, e 550 ron + masa pana la ora 5. ia si copii mai mici, al meu va avea doi ani. mai am o prietena care il va duce si pe al ei in toamna, tot cu 2 ani. Eu am auzit numai de bine de gradinita asta, e si aproape de mine si e si a unei cunostinte. Prietena mea s-a interesat mai mult de gradinite si ea tot aici a ajuns. Despre altele nu stiu, imi pare rau.

andreasuciu
07.07.2011, 15:20:50
Despre chirii nu prea stiu sa-ti spun. despre gradinita pot sa-ti spun despre cea la care il duc pe vladut peste o luna: e de germana, e privata, e 550 ron + masa pana la ora 5. ia si copii mai mici, al meu va avea doi ani. mai am o prietena care il va duce si pe al ei in toamna, tot cu 2 ani. Eu am auzit numai de bine de gradinita asta, e si aproape de mine si e si a unei cunostinte. Prietena mea s-a interesat mai mult de gradinite si ea tot aici a ajuns. Despre altele nu stiu, imi pare rau.
mersi mult!!

AlexO
14.08.2011, 10:04:40
Fetelor am si eu nevoie de o croitoreasa pt a-mi modifica niste hainute. Si daca stiti prin zona centru sau ma rog cat mai aproape de centru ar fi super!!!

Lorelayamb
16.08.2011, 21:28:23
alle cum merg pregatirile? esti pe suta de metri...cum stai cu emotiile?
bafta in continuare>:D<

Dianet
14.09.2011, 15:14:28
Miresicilor, am fost vara asta la Sibiu, ca nu-l mai vazusem din copilarie. Aveti un oras minunat in care m-am simtit excelent. Am batut cu pasul tot centrul vechi, am gasit orasul prietenos, bine amenajat, cu infopoint-uri (care lipsesc cu desavarsire in Bucuresti), cu oameni serviabili (nota 10 la servicii!). Am stat la Pensiunea Ileana, am mancat jos, la crama Ileana - niste portii uriase! Si, ca sa ma simt rasfatata, in ultima zi a sejurului m-am dus la salon Baroque (in Piata Mica) sa ma aranjez la par si la unghii. Magda m-a aranjat super - lejer, de vara, rapid. Andreea la manichiura - foarte serioasa si deschisa.
Aveti un oras minunat. Bravo voua!

whtr_medias
21.09.2011, 16:23:52
Buna ziua doamnelor si domnisoarelor .

Am intrat sa va rog foarte frumos sa ma ajutati in a-mi gasi o partenera.

Pana acum anuntul meu a fost :

Tanar dragut, cu studii superioare, fara vicii, caut o partenera inteligenta si deosebita pentru o relatie frumoasa, preferabil tot din Medias, jud.sibiu numar telefon: ... 23 de ani id: nu raspund la numar privat. nu sunati daca sunteti barbat sau daca sunteti dintr-o localitate indepartata. ( iasi, constanta, craiova, satu mare... )

Folosit in mai multe formate.

daca cunoasteti vreo fata draguta interesata ID-ul meu este mediascity

Va multumesc mult pentru ajutor si casa de piatra!

violetza
16.10.2011, 20:07:51
Buna fete din Sibiu.Ce faceti?Eu sunt o mamica fericita,de fapt graviduta,de o fetita scumpa.Va pup

lucy_happy
13.01.2012, 21:54:34
Buna fete din Sibiu.Ce faceti?Eu sunt o mamica fericita,de fapt graviduta,de o fetita scumpa.Va pup
Felicitari!!! Mai ai un pic!!! :) Nastere usoara!!!!:D

Daruldragostei
09.02.2012, 13:06:16
Dragi miresici, suntem o pereche de fotografi profesioniști și oferim, GRATUIT, un nr. limitat de pachete de fotografie de nuntă. În cazul în care nunta voastră va avea loc până în luna iunie 2012 și sunteți interesați de ofertă, trimiteți-ne cât mai curând o fotografie cu voi, specificând data nunții și locația la: darul.dragostei [at] gmail.com ([email protected]). Asigurați-vă pachetul foto de nuntă gratuit acum! Mult succes!

maria79
19.02.2012, 23:47:56
Salutare miresici,am si eu nevoie de putin ajutor,aveti idee de vreo firma de mobila care face paturi rabatabile ,in Sibiu.mersi mult

laura81
03.03.2012, 16:58:35
Nu mai gasesc in bazar topicul de vanzari rochii de ocazie. In asteptarea unui raspuns de la admin, m-am gandit sa scriu aici anuntul pe care voriam sa-l dau.
Rochia in care am fost nasa e departe de a mai incapea pe mine vreodata. Si e cea mai frumoasa rochie pe care am vazut-o vreodata :-<. Am atasat poze cu ea. Eu am 1,62 inaltime, si pe-atunci vreo 48-50 de kg. Mai repede 48 :) E cu nasturi in spate, deci dimensiunile persoanei care o vrea trebuie sa fie apropiate. E curatata, purtata o singura data. Cred ca data viitoare cand o sa fiu nasa o sa-mi fac una la fel, dar mai mare :)
Eu am dat 1200 de lei pe ea, a fost facuta la salonul Simona. Ma gandeam sa o dau cu 500 de lei. Dati un mesaj privat daca va intereseaza.

camyi
03.04.2012, 12:29:38
miresici...am nevoie de mai multe locatii din sibiu de unde se pot inchiria rochite de mireasa....:)

laura81
04.05.2012, 16:15:23
Camy, eu cred ca ti-am raspuns, dar stiam numai un loc si s-ar putea sa fi fost considerat reclama. Scrie-mi pe privat daca vrei, intre timp stiu doua :)

laura81
04.05.2012, 16:23:48
Fetelor, vreau sa va recomand, in cazul in care veti avea vreodata nevoie de servicii medicale de orice fel, sa mergeti in Ungaria.
Unele stiti de cand ne luptam cu niste probleme medicale... De un an, de fapt. Am fost la spitalul din Szeged acum 2 saptamani. In 10 minute ni s-a pus un diagnostic pe care nu l-a pus nimeni la noi in tara in 11 luni. Am fost la vreo 8 medici, in Cluj, Bucuresti, Oradea, Sibiu. La sefi de clinica si medici batarni, cu experienta. Am cheltuit zeci demilioane pe drumuri, consultatii, analize, tratamente. Nu vorbesc de consumul psihic de a-ti vedea copilul fara diagnostic si de chinul lui.
Acum are un tratament care functioneaza perfect. Sunt in delir de fericire. Daca se dovedeste ca am scapat definitiv de problema pe care o avea (dermatologica) nu mai pun piciorul in spitalele noastre pt mai mult decat o gripa.
Am fost printr-o firma care intermediaza tratamente medicale in spitalele din szeged. Medtour ii cheama. Ne-am dus orbeste, nu stiam nimic de ei, n-am gasit nimic pe nici un forum. Si de-aia vreau sa scriu, pt ca poate si altii au nevoie vreodata si nu stiu ce sa caute. Ne-au ajutat urias, tipa de la firma s-a purtat exemplar, ne-a ajutat si-n problemele care n-o priveau deloc (ne-au ridicat masina pt parcare aiurea si ea a venit cu masina ei, ne-a dus sa o recuperam pe-a noastra). A umblat cu noi pe la medici, la farmacie, + chestia cu masina.
Nu am stiut la cine ne-au programat, le-am spus doar in ce problema, si a doua zi ne-au facut programarea, ne-am dus pur si simplu. Totul a mers perfect si copilul pare vindecat. Terminam tratamentul ca sa stim sigur, dar nu a mai avut asemenea efecte dupa un tratament niciodata. Recomand cu caldura, oricand, in orice conditii, daca aveti o problema mai complicata, plecati din orasul asta/tara asta. Ca daca pui cap la cap costurile iesi in avantaj, cu cat o faci mai repede.

anacristinadragos
28.05.2012, 12:53:52
Miresiciiiiii, nu stiu daca e potrivit sa intreb asta aici, dar am nunta anul viitor pe 25 mai si trebuie arvunita muzica de pe acum, mi-o doresc foarte mult pe Lena Miclaus insa are un pret, zic eu, cam piperat: 4500 euro. Poate vreo miresica care a avut'o la nunta sa'mi spuna daca'si merita pretul acesta??

laura81
28.05.2012, 20:20:58
Miresiciiiiii, nu stiu daca e potrivit sa intreb asta aici, dar am nunta anul viitor pe 25 mai si trebuie arvunita muzica de pe acum, mi-o doresc foarte mult pe Lena Miclaus insa are un pret, zic eu, cam piperat: 4500 euro. Poate vreo miresica care a avut'o la nunta sa'mi spuna daca'si merita pretul acesta??
:madlaugh: Aualeu! Nu stiu cine-i asta da mi se pare enorm pretul! Adica stiu ca formatiile pot ajunge la peste 2000 de euro dar .... Un dvd cu tipa asta nu-i bun? sigur e mai ieftin ;))

anacristinadragos
29.05.2012, 11:43:44
:madlaugh: Aualeu! Nu stiu cine-i asta da mi se pare enorm pretul! Adica stiu ca formatiile pot ajunge la peste 2000 de euro dar .... Un dvd cu tipa asta nu-i bun? sigur e mai ieftin ;))

foarte scumpa :(

violetza
29.07.2012, 22:18:07

Nu se merita! Prea scump! dar faci cum stii!

11mai
29.10.2012, 11:12:40
Buna!
A colaborat vreuna din voi cu fotograful Beniamin Binder din Sibiu?

dani19_10dani
14.06.2014, 09:15:24
Buna ziua!
Imi puteti recomanda o pensiune mai deosebita in jud Sibiu,ma intereseaza cu loc de joaca,curata,mancare buna.Multumesc.

AnyTi
14.06.2014, 09:38:23
Buna ziua!
Imi puteti recomanda o pensiune mai deosebita in jud Sibiu,ma intereseaza cu loc de joaca,curata,mancare buna.Multumesc.

Buna!
Eu iti recomand cu mare caldura Pensiunea Eli (pe str. E. Varga), in Sibiu. Noi acolo ne-am cazat invitatii pentru nunta noastra si de acolo am si plecat ca mireasa si mire. Pensiunea este foarte curata, are gradina mare, cu multe flori, chiar si leagane pentru copii, dispune de tot ce aveti nevoie: bucatarie, terasa, ustensile pentru gatit. Nu stiu daca ofera si mancare, noi ne-am facut gratar acolo.

dani19_10dani
14.06.2014, 12:33:42
Buna!
Eu iti recomand cu mare caldura Pensiunea Eli (pe str. E. Varga), in Sibiu. Noi acolo ne-am cazat invitatii pentru nunta noastra si de acolo am si plecat ca mireasa si mire. Pensiunea este foarte curata, are gradina mare, cu multe flori, chiar si leagane pentru copii, dispune de tot ce aveti nevoie: bucatarie, terasa, ustensile pentru gatit. Nu stiu daca ofera si mancare, noi ne-am facut gratar acolo.

Multumesc.prefer ceva cu restaurant.