PDA

Versiunea completa : Topaz

prapadeala
06.07.2007, 15:57:51
Buna tuturor,

Caut mai multe informatii despre restaurant Topaz in Cluj.

multumesc

prapadeala
17.09.2007, 20:07:53
Oare eu sa fiu prima mireasa la Topaz? :)) Ma indoiesc.

Oricum, am fost placut impresionata de restaurant. Servirea a fost acceptabila, desi nu perfecta. In rest totul a fost perfect. Ne-au lasat sa ducem multe lucruri, cum ar fi bautura, fructe etc.

Va pot da detalii mai multe pentru cele care alegeti acest restaurant :).

prapadeala
15.10.2007, 22:40:54
Impresii :)

Imi place foarte mult cum arata restaurantul (ei au si o crama jos, dar eu am fost la restaurantul de la parter). Este spatios, luminat, peretii visinii, si frumos aranjat. Mie nu imi prea place cum arata zona unde e restaurantul, adica parca esti intre blocuri :D , in nici un caz nu e loc de poze in jurul lui, dar aia nu a contat pentru noi. Dar inauntru arata elegant (nu ca un Chios, dar totusi elegant). Servirea a fost foarte buna din perspectiva mea, desi am aflat ca nu toti chelnerii si-au "ingrijit" mesele lor cum trebuie. Unele mese in spate au fost oarecum neglijate. Insa majoritatea au fost foarte bine servite.

S-a furat un pic din bautura, nu stiu cat, nu exagerat, dar m-am resemnat acestui fapt cu mult timp inainte - asta e regula in romania, sa se fure bautura, fie ca o aduci tu, sau ca o dau ei :D.

Nu a fost prea cald, desi ei au zis ca au aer conditionat, daca vrea cineva sa faca nunta acolo, eu as verifica ca intr-adevar au niste aparate care pot face fata, si daca au, ca nu se zgarcesc si le dau drumul :D. Dupa cum am zis, nu a fost prea cald, dar cald destul sa stiu ca nu mergea aerul conditionat calumea, desi ei au zis ca l-au dat la maxim.

Ca concluzie, am fost foarte multumita de ei, relativ de alte restaurante. Nici pe de parte nu se apropie de standarde ca in alte tari, dar totusi am fost in romania, si a fost foarte bine. Meniul a fost exceptional de bun, si la pret si mai ales la calitate! Ii recomand cu caldura, binenteles cu "caveat" de mai sus :D, adica aerisirea, servirea la toate mesele si furatul :D.

Nu stiu ce sa mai zic :). Daca are cineva intrebari aici sunt :D

stafida
28.12.2007, 19:01:00
Oare eu sa fiu prima mireasa la Topaz? :)) Ma indoiesc.

Oricum, am fost placut impresionata de restaurant. Servirea a fost acceptabila, desi nu perfecta. In rest totul a fost perfect. Ne-au lasat sa ducem multe lucruri, cum ar fi bautura, fructe etc.

Va pot da detalii mai multe pentru cele care alegeti acest restaurant :).

Si mie mi-a placut cand am fost la nunta acolo. Cand s-a intunecat au slabit luminile si cu decorul (chiar si peretii) rosii, a creat o atmosfera foarte sexy si cozy.
-Stafida

prapadeala
28.12.2007, 19:41:43
Si mie mi-a placut cand am fost la nunta acolo. Cand s-a intunecat au slabit luminile si cu decorul (chiar si peretii) rosii, a creat o atmosfera foarte sexy si cozy.
-Stafida

Da, a fost frumos, bine ca au tinut si lumanarile pana tarziu

laura2112
13.01.2008, 10:17:15
Cam de cate persoane este restaurantul Topaz?

Goo
14.01.2008, 01:16:49
Cam de cate persoane este restaurantul Topaz?

Cam de 120 persoane in sala de sus. Parca au si o crama acolo. Dar au zis ca, la 120 de persoane e suficient :)

AlexV2009
24.09.2008, 21:11:48
Sunt viitoare miresica de Topaz, anul viitor. Am reyervat sala de jos, cea visinie...e superba, angajatii foarte de treaba si partea buna e ca nu prea ai ce aranja sala ca e frumoasa asa cum e...ceva floricele pe ici pe colo, o lumanare, chestii marunte. Sper ca va iesi cum ne dorim :x

laura2112
27.09.2008, 16:44:24
Sunt viitoare miresica de Topaz, anul viitor. Am reyervat sala de jos, cea visinie...e superba, angajatii foarte de treaba si partea buna e ca nu prea ai ce aranja sala ca e frumoasa asa cum e...ceva floricele pe ici pe colo, o lumanare, chestii marunte. Sper ca va iesi cum ne dorim :x

Cand ti-ai rezervat sala?
Nu stii mai aveau date libere (sambete) pt anul viitor?

AlexV2009
12.10.2008, 21:41:04
pe la inceput de septembrie am rezervat-o. Nu erau foarte multe rezervari dar am inteles ca se cam interesa lumea de zile disponibile:-"

prapadeala
20.11.2008, 18:30:38
pe la inceput de septembrie am rezervat-o. Nu erau foarte multe rezervari dar am inteles ca se cam interesa lumea de zile disponibile:-"

Ce bine ca isi mai face si alta miresica nunta aici :). Mult succes la pregatiri!

Ballet
19.01.2009, 12:23:10
Am o prietena care cedeaza data de 11.07 la Topaz....Daca va intere, va dau nr ei pe privat...

pusicu
19.01.2009, 12:51:04
Ce capacitate are restaurantul Topaz?

ancaaa
19.01.2009, 14:39:57

Din cate stiu cam 120 pers.

Ballet
20.01.2009, 12:54:11
Da, asa e , 120 de persoane

pusicu
20.01.2009, 13:39:10
Restaurantul e potrivit pentru o nunta mai mica, doritori ar fi sigur, doar ca multi nu stiu de existenta acestui site...iar din alte surse sansele de a afla ce sali sunt disponibile sunt destul de mici.

AlexV2009
14.04.2009, 10:38:12
Nu mai zice nimeni nimic de Topaz?

AlexV2009
13.05.2009, 14:19:39
Bai, deci asa ceva....sunt singura miresica de Topaz de anul asta? Nimeni nimic?8-|

alexa_cris
25.01.2013, 14:20:12
Mai stie cineva ceva de acest restaurant?