PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor din Buzau

Pagini : 1 [2] 3

otilix
14.04.2008, 22:33:16
Buna alysava,
Iti multumesc pentru incurajarile tale, offff sper ca asa o sa fie cum spui tu, voi doua ati avut noroc sa va gasiti alti nasi, acum ramane sa vad daca si in cazul meu va fi asa...
Tin sa iti urez sa ai o nunta de poveste! :)

si noi ramasesem fara nasi... numai ca noi mai aveam vreo luna pana la nunta.... nici invitatiile nu le-am dat decat cu 2 sapt inainte. vor aparea si nasii vostri.

Diana2000
15.04.2008, 10:02:51
si noi ramasesem fara nasi... numai ca noi mai aveam vreo luna pana la nunta.... nici invitatiile nu le-am dat decat cu 2 sapt inainte. vor aparea si nasii vostri.
Buna Otilix,
Merci pentru incurajari. Wowww:O !!!!!!Nu pot sa cred, cu o luna inainte de nunta ati ramas fara nasi?!!!! Asta da o situatie f delicata. Bine ca totul s-a rezolvat, asa sper ca va fi si in cazul meu.
Deocamdata sunt in starea aceea de blocaj inca nu imi vine sa cred ceea ce mi se intampla. :(
Merci inca o data.

madi
15.04.2008, 15:39:18
Buna, Diana!! Imi pare rau ca raspund asa greu, dar nu am mai avut timp deloc sa intru pe net. Am citit mesajele tale si , sincer, imi pare nespus de rau pt voi!!! am trecut si eu prin aceeasi chestie si am fost ff suparata, dar nu am incetat sa sper si sa fiu optimista. Si pana la urma am avut noroc! Singurul sfat pe care ti-l pot da este sa fii optimista!!!Te rog nu dispera, trebuie sa va gasiti nasi, toate problemele au cate o solutie!! Sunt sigura ca pana la urma o sa fie bine! Multa incredere si nu te lasa!!! Iti trimit tot optimismul meu inconjurat de multi pupicei:*:*:* Tinem legatura!

Diana2000
16.04.2008, 08:48:30
Buna, Diana!! Imi pare rau ca raspund asa greu, dar nu am mai avut timp deloc sa intru pe net. Am citit mesajele tale si , sincer, imi pare nespus de rau pt voi!!! am trecut si eu prin aceeasi chestie si am fost ff suparata, dar nu am incetat sa sper si sa fiu optimista. Si pana la urma am avut noroc! Singurul sfat pe care ti-l pot da este sa fii optimista!!!Te rog nu dispera, trebuie sa va gasiti nasi, toate problemele au cate o solutie!! Sunt sigura ca pana la urma o sa fie bine! Multa incredere si nu te lasa!!! Iti trimit tot optimismul meu inconjurat de multi pupicei:*:*:* Tinem legatura!
Buna madi,
Iti multumesc pentru raspuns si intradevar sa stiti ca voi imi transmiteti optimismul de care am nevoie. Incep sa ma obisnuiesc cu ideea ca nu mai avem nasi, ca trebuie sa cautam altii si ca trebuie sa ne vedem de pregatirile nuntii noastre in continuare, asta pentru ca eram initial bolcata de acesta veste.
Ideea este ca noi ne dorim ca parintii spirituali sa fie persoane deschise la orice fel de discutii si probleme, practic sa putem fi prieteni, sa ne impartasim si supararile si bucuriile, sa le putem cere o parere atunci cand avem nevoie si noi la randul nostru sa le oferim sprijin atunci cand au ei nevoie....... intelegi ce vreau sa spun:) .

coty
16.04.2008, 11:19:38
madi ti-am trimis nr de telefon . poti sa te duci macar sa-l vezi

coty
16.04.2008, 11:23:08
Diana, imi pare f rau pt voi, dar cu siguranta o sa gasiti o pereche de nasi, daca aveam nunta inaintea ta,poate te cununam eu, mai ales ca imi pari cunoscuta

madi
16.04.2008, 12:22:03
Buna madi,
Iti multumesc pentru raspuns si intradevar sa stiti ca voi imi transmiteti optimismul de care am nevoie. Incep sa ma obisnuiesc cu ideea ca nu mai avem nasi, ca trebuie sa cautam altii si ca trebuie sa ne vedem de pregatirile nuntii noastre in continuare, asta pentru ca eram initial bolcata de acesta veste.
Ideea este ca noi ne dorim ca parintii spirituali sa fie persoane deschise la orice fel de discutii si probleme, practic sa putem fi prieteni, sa ne impartasim si supararile si bucuriile, sa le putem cere o parere atunci cand avem nevoie si noi la randul nostru sa le oferim sprijin atunci cand au ei nevoie....... intelegi ce vreau sa spun:) .
Buna! Sunt SIGURA ca vei gasi nasii potriviti, cu care sa poti discuta orice devenindu-ti prieteni...Asta mi-am dorit si eu, si in final am gasit nasii perfecti-daca pot spune asa!! Fii tare ca sigur exista o pereche de nasi pentru voi;-)
puuupppp mult!

madi
16.04.2008, 12:26:23
madi ti-am trimis nr de telefon . poti sa te duci macar sa-l vezi
Iti multumesc muuullllttt de tot pt nr!!!! Sigur o sa iau legatura cu el !!:*

Diana2000
17.04.2008, 07:59:14
Diana, imi pare f rau pt voi, dar cu siguranta o sa gasiti o pereche de nasi, daca aveam nunta inaintea ta,poate te cununam eu, mai ales ca imi pari cunoscuta
Buna Coty,
Iti multumesc pentru incurajari si intentia de a ne fi nasi. Iar de cunoscut nu stiu ce sa spun...... se poate..... >:D<

Diana2000
17.04.2008, 08:09:44
Buna! Sunt SIGURA ca vei gasi nasii potriviti, cu care sa poti discuta orice devenindu-ti prieteni...Asta mi-am dorit si eu, si in final am gasit nasii perfecti-daca pot spune asa!! Fii tare ca sigur exista o pereche de nasi pentru voi;-)
puuupppp mult!

Iti multumesc din nou ca esti alaturi de mine si sa sti ca am inceput sa ma resemnez ca nu mai avem nasi. Stiu ca si pentru noi exista o pereche de nasi, sper ca pana la urma totul o sa iasa asa cum ne dorim, TREBUIE. [-o<

Si voua, tuturor fetelor de pe forum va doresc sa aveti nuntile asa cum le visati.>:D<

Te pooppp!!! :*

Diana2000
18.04.2008, 08:59:37
Fetelor sunt un pic cam trista:(, am primit un prim refuz de la o pereche pe care i-am rugat sa ne fie nasi, dar o sa mai incercam si la altcineva....... e cam greu pt ca aproape toti prieteni nostri nu sunt inca casatoriti......:-s, dar nu clachez din prima ca ma asteptam la refuzuri.

madi
18.04.2008, 11:07:48
Fetelor sunt un pic cam trista:(, am primit un prim refuz de la o pereche pe care i-am rugat sa ne fie nasi, dar o sa mai incercam si la altcineva....... e cam greu pt ca aproape toti prieteni nostri nu sunt inca casatoriti......:-s, dar nu clachez din prima ca ma asteptam la refuzuri.
Offf..ce trist....stiu cat de dureroase pot fi refuzurile in problema asta....totusi e bine ca esti optimista<:-P- asa trebuie sa fii!! Bafta mult in cautarea de nasi!! te poop:*

Diana2000
18.04.2008, 12:30:15
Offf..ce trist....stiu cat de dureroase pot fi refuzurile in problema asta....totusi e bine ca esti optimista<:-P- asa trebuie sa fii!! Bafta mult in cautarea de nasi!! te poop:*
Ce sa mai spun...... sper doar ca va veni mai repede si acea zi cand voi intra pe forum sa va spun ca mi-am gasit nasi:-< .

madi
18.04.2008, 13:39:08
Ce sa mai spun...... sper doar ca va veni mai repede si acea zi cand voi intra pe forum sa va spun ca mi-am gasit nasi:-< .
sigur o sa fie in viitorul apropiat! si abia astept sa vedem mesajul de la tine sa te felicitam toate!!

svivi
19.04.2008, 08:23:32
diana2000 eu am nunta in august si daca nu gasesti nasi ,te cununam noi.nicio pretentie.mai ai timp totusi sa gasesti printre apropiati.succes!

Diana2000
21.04.2008, 13:48:53
diana2000 eu am nunta in august si daca nu gasesti nasi ,te cununam noi.nicio pretentie.mai ai timp totusi sa gasesti printre apropiati.succes!
Buna Svivi,
Sunt foarte surprinsa de mesajul tau si incantata in acelesi timp.:) Acest gest putini oameni il fac in ziua de azi.
Mi-ar face placere sa ne intalnim, sa ne cunoastem cu totii. Normal ca nu se pune problema de pretentii, noi nu am avut pretentii nici inainte ......
Noi suntem in Buzau de Paste in perioada 25 aprilie - 4 mai. Ar fi placut sa ne intalnim intr-una din zile....
Te poop.

Miraj
21.04.2008, 14:53:54

^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ bravo scumpa...minunat gestul tau..esti cea mai tare..pupici

Diana2000
21.04.2008, 21:33:24
^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ bravo scumpa...minunat gestul tau..esti cea mai tare..pupici
Da Miraj, intradevar e un gest minunat. A ajuta oameni care se afla in impas este un lucru minunat, de la care care multi se dau inapoi.:)

TzUmPi
22.04.2008, 12:40:03
Sunt sigura ca o sa reusesti...sincer iti spun ca primul impuls a fost sa ma uit la data nuntii tale....dar este inainte de nunta mea asa ca nu pot face nici o propunere...dar cu siguranta vei gasi cei mai buni nasi te pup si nu dispera :*

scooby
22.04.2008, 15:42:22
Fetele, ce parere aveti de rochitele de la agnes toma?
am auzit ca nu ar fi atat de calitative precum par....:^o
Diana, cu siguranta vei gasi nasii potriviti! trebuie doar sa ai rabdare...
Am renuntat la Casa Ispas, chiar daca era primul in optiunile mele, este prea micut.
Va pup:)

Diana2000
22.04.2008, 16:04:21
Sunt sigura ca o sa reusesti...sincer iti spun ca primul impuls a fost sa ma uit la data nuntii tale....dar este inainte de nunta mea asa ca nu pot face nici o propunere...dar cu siguranta vei gasi cei mai buni nasi te pup si nu dispera :*
Multumesc de incurajari, nu disper, deja am inceput sa fiu mai optimista.
De asemanea merci de intentie >:D< esti o scumpa.

Miraj
22.04.2008, 16:08:27
Am renuntat la Casa Ispas, chiar daca era primul in optiunile mele, este prea micut.

Nu stiu cum li se par celorlalte rochitele de acolo dar mie nu mi se potriveau, nu prea picau pe imaginea mea de mireasa...incerca totusi la noi pe Unirii, sa stii ca au rochite foarte frumoase, ce-i drept nu ieftine....stai poate gasesc o poza de la proba mea..pana la urma mi-am gasit in alta parte..dar erau tare dragute si super materiale:*

Diana2000
22.04.2008, 16:08:48
Multumesc si tie de incurajari. Foarte bine ca te-ai hotarat in privinta restaurantului, intradevar e un spatiu restrans, fiecare stie de ce spatiu are nevoie. Poop.

Diana2000
22.04.2008, 16:11:53
Poti incerca si la Calin Events. Poate de acolo iti plac. Parerile sunt impartite, depinde ceea ca iti doresti tu. Bafta !

scooby
22.04.2008, 16:23:41
Nu stiu cum li se par celorlalte rochitele de acolo dar mie nu mi se potriveau, nu prea picau pe imaginea mea de mireasa...incerca totusi la noi pe Unirii, sa stii ca au rochite foarte frumoase, ce-i drept nu ieftine....stai poate gasesc o poza de la proba mea..pana la urma mi-am gasit in alta parte..dar erau tare dragute si super materiale:*

Am gasit o rochita f frumoasa in colectia "best of", o sa merg sa o si vad ...
o sa imi fac timp sa vin si in bz sa ma uit, mi-a mai recomandat cineva magazinul asta; este cumva aproape de intersectia unde se iese din oras?
:-?

scooby
22.04.2008, 16:33:58
Poti incerca si la Calin Events. Poate de acolo iti plac. Parerile sunt impartite, depinde ceea ca iti doresti tu. Bafta !

Da, voi incerca si acolo, pe site nu mi-a atras nimic atentia in mod special. Poate au mai multe modele in magazin.Eu cautceva in genul rochitei nr. 9 din colectia "best of" de pe site-ul lor.Nu ma lasa sa o salvez sa v-o arat:-<

scooby
22.04.2008, 16:56:10
Am o rugaminte...daca aveti poze de la Crasmarita de la nunti,v-as fi foarte recunoscatoare [-o< ^:)^
Am vazut unele de la Otilix, mi-au placut f mult, mai ales cum erau aranjate sarmalutele;)) dar as vrea mai multe cu aranjamentul salii:) , ce am vazut la fata locului in poze m-a impresionat:)
Va multumesc anticipat :"> >:D<

madi
22.04.2008, 20:42:12
Bravoooo....=D> Esti supppeeerrrr!!Sa fie intr-un ceas bun!

ThempleArtemis
23.04.2008, 12:05:43
Buna tuturor... felicitari ptr aceasta activitate care a scos multe femei din impas sunt sigura!Nunta mea e pe 30 august..cu siguranta sunt cateva miresici din buzau cu care sa ma sfatuiesc asupra celui mai bun salon ptr o coafura reusita, chiar rochii de mireasa..si multe detalii!

Miraj
23.04.2008, 13:03:53
Buna tuturor... felicitari ptr aceasta activitate care a scos multe femei din impas sunt sigura!Nunta mea e pe 30 august..cu siguranta sunt cateva miresici din buzau cu care sa ma sfatuiesc asupra celui mai bun salon ptr o coafura reusita, chiar rochii de mireasa..si multe detalii!
BUNA SCUMPA SI BINE AI VENIT...suntem ceva miresici de buzau, poti cauta dupa zona...unde faci nunta? te asteptam la discutii, pupici;-)

svivi
23.04.2008, 16:22:49
diana o sa ne intalnim sigur.putem vb mai mult pe mess daca [email protected]
va multumesc pt aprecieri dar m-am pus putin in pielea ei.eu am avut multe propuneri de a-mi fi nasi dar trebuie sa ii alegi pe cei mai aproape de sufletul tau

scooby
23.04.2008, 16:25:02
Fetele, va decorati biserica?:-B am vazut niste poze in care biserica era amenajata ca la americani, oare se permite in bisericile din Buzau asa ceva?

svivi
23.04.2008, 16:28:01
ar fi frumos dar mai este o munca in plus si daca alegi o biserica cu flori ,cu gradina ,nu cred ca mai ai nevoie de altceva.eu o sa am un covor rosu si am ales o biserica cu alee mare cu multe flori.

scooby
23.04.2008, 16:36:02
Mie nici macar nu mi-a trecut prin cap ca se decoreaza bisericile. Scaunele asezate frumos de-o parte si de alta in biserica, mi se pare ok, pt ca asa, nu ar mai sta lumea atat in picioare; dar husele contrasteaza prea mult cu ceea ce este in biserica...eu mai mult de niste aranjamente florale nu voi pune:-p

Diana2000
23.04.2008, 18:39:28
diana o sa ne intalnim sigur.putem vb mai mult pe mess daca [email protected]
va multumesc pt aprecieri dar m-am pus putin in pielea ei.eu am avut multe propuneri de a-mi fi nasi dar trebuie sa ii alegi pe cei mai aproape de sufletul tau
Vivi,
Mi-ar face placere sa putem vb mai mult pe mess. Ti-am trimis un mesaj privat cu ID-ul meu. Pupici.

scooby
24.04.2008, 11:26:08
Fetelor, am auzit ca se poarta meniul pe masa la nunta..ce parere aveti? pentru bauturi, poate fi o alegere...eu una nu am fost la nici o nunta care sa aiba asa ceva pe masa, ati vazut voi cumva? si daca da, cum vi s-au parut?
pupici>:D<

otilix
24.04.2008, 23:39:03

sincer mie nu mi-au placut. chiar deloc. si nici costumele de barbati de la ei nu ne plac- prea incarcate pt gustul nostru. poti incerca si la salonul gabriela- au rochii din mai multe colectii, preturi variate. la magazinul din bz de pe unirii am probat si eu o rochita f frumoasa, insa era rochie, cu totul, si cu trena care s eputea prinde la spate. era grea, incomoda. cele mai comode rochii de mireasa dunt cele cu corset si fusta, sau cele cu totul, dar f usoare- mai greu de gasit. sa aveti nunti frumoase.

trutzi
25.04.2008, 07:11:21
Fetelor, am auzit ca se poarta meniul pe masa la nunta..ce parere aveti? pentru bauturi, poate fi o alegere...eu una nu am fost la nici o nunta care sa aiba asa ceva pe masa, ati vazut voi cumva? si daca da, cum vi s-au parut?
pupici>:D<

Sigur nu ai observat tu meniul. Eu la toate nuntile la care am fost, cel putin anul trecut aveau meniu pe masa (3 meniuri la o masa de 10 persoane).
Eu o sa am meniu.

otilix
25.04.2008, 11:03:17
eu am fost la cateva nunti anul trecut, diferite locatii, si nu aveau meniu pe masa. in alte orase am vazut meniu la nunti de acum ani buni de zile. depinde de fiecare cum isi gandeste nunta.

scooby
25.04.2008, 11:45:01
Buna Otilix, multumesc pentru parerile tale. Am observat ca ai facut nunta la crasmarita, acolo vom aveam si noi nunta. Imi poti spune, te rog, daca decoratiunile lor sunt de ajuns? Voi ati mai pus ceva in plus?

scooby
25.04.2008, 11:52:16
Sigur nu ai observat tu meniul. Eu la toate nuntile la care am fost, cel putin anul trecut aveau meniu pe masa (3 meniuri la o masa de 10 persoane).
Eu o sa am meniu.

Vei avea meniu doar pentru bauturi, sau vei pune si mancarea? prin alte topicuri unele miresici vroiau sa puna mai multe feluri de mancare din care invitatii sa-si aleaga ce vor ei....pt bauturi voi avea si eu, e mai comod asa, dar pt mancare....mi se pare exagerat

trutzi
25.04.2008, 14:55:26
Vei avea meniu doar pentru bauturi, sau vei pune si mancarea? prin alte topicuri unele miresici vroiau sa puna mai multe feluri de mancare din care invitatii sa-si aleaga ce vor ei....pt bauturi voi avea si eu, e mai comod asa, dar pt mancare....mi se pare exagerat

Voi avea meniu pentru bauturi si pentru mancare (aceeasi mancare pentru toata lumea, un singur fel). Noi o sa aducem un bucatar care ne impune sa facem meniul lui, adica conceptul lui ( ni-l da pe un cd si noi il dam firmei care ne-a facut si invitatiile). Sper ca m-am facut inteleasa.;))

scooby
25.04.2008, 16:32:51
Voi avea meniu pentru bauturi si pentru mancare (aceeasi mancare pentru toata lumea, un singur fel). Noi o sa aducem un bucatar care ne impune sa facem meniul lui, adica conceptul lui ( ni-l da pe un cd si noi il dam firmei care ne-a facut si invitatiile). Sper ca m-am facut inteleasa.;))

;)) am inteles, dar nu vad sensul meniului pt mancare daca tot e aceeasi mancare pt toata lumea.;)) noi avem meniu traditional, aceeasi mancare pt toata lumea...daca as fi avut ca la restaurant nu stiu cate feluri de mancare de unde sa aleaga, as fi zis, dar asa, nu are rost. vom pune probabil pentru bauturi. Si eu ma gandisem la fel, sa se ocupe cei care fac invitatiile:-?

scooby
25.04.2008, 16:34:23
Paste fericit, dragi miresici! sa ne auzim cu forte proaspete dupa mini-vacanta!<:-P <:-P <:-P

ralu_ela
26.04.2008, 19:56:32
Paste fericit, dragi miresici! sa ne auzim cu forte proaspete dupa mini-vacanta!<:-P <:-P <:-P

Paste fericit va urez si eu, sanatate, fericire si cat mai multe bucurii.

Va pup

svivi
26.04.2008, 20:14:59
Lumina Invierii Sa Va Aduca Numai Bucurii Si Sanatate!paste Fericit!

LIVIONE
27.04.2008, 17:52:21
Svivi Se Numeste Acum Livione.

otilix
27.04.2008, 18:03:13
;)) am inteles, dar nu vad sensul meniului pt mancare daca tot e aceeasi mancare pt toata lumea.;)) noi avem meniu traditional, aceeasi mancare pt toata lumea...daca as fi avut ca la restaurant nu stiu cate feluri de mancare de unde sa aleaga, as fi zis, dar asa, nu are rost. vom pune probabil pentru bauturi. Si eu ma gandisem la fel, sa se ocupe cei care fac invitatiile:-?

nuntile la care am fost eu si aveau meniu aveau si un meniu oarecum aparte- adica aperitivul incudea tot felul de chestii "sofisticate" de ex, la fel celelalte feluri de mancare- rata nu stiu de care cu orez salbatic ( f scump de altfel), cu sos specific etc. nu am vazut meniu la nunti cu aperitiv relativ traditional- bogat, peste, sarmale, friptura si tort, chiar daca tortul avea o glazura deosebita sau friptura era impletita si asezata haios sau pestele era gatit cu un sos anume.

scooby, noi am folosit doar decorurile lor. atat. mi s-au parut suficiente. pt noi organizarea nuntii a fost fara cimplicatii pt ca am lasat absolut totul in seama restaurantului si nu am regretat. noi am umblat dupa haine, cameraman+foto, muzica- gasit f rapid/usor.

scooby
28.04.2008, 17:42:14
nuntile la care am fost eu si aveau meniu aveau si un meniu oarecum aparte- adica aperitivul incudea tot felul de chestii "sofisticate" de ex, la fel celelalte feluri de mancare- rata nu stiu de care cu orez salbatic ( f scump de altfel), cu sos specific etc. nu am vazut meniu la nunti cu aperitiv relativ traditional- bogat, peste, sarmale, friptura si tort, chiar daca tortul avea o glazura deosebita sau friptura era impletita si asezata haios sau pestele era gatit cu un sos anume.

scooby, noi am folosit doar decorurile lor. atat. mi s-au parut suficiente. pt noi organizarea nuntii a fost fara cimplicatii pt ca am lasat absolut totul in seama restaurantului si nu am regretat. noi am umblat dupa haine, cameraman+foto, muzica- gasit f rapid/usor.

Multumesc pentru explicatii, Otilix, Paste fericit!:*

Miraj
30.04.2008, 08:06:09
Buna fetele..ce mai faceti?vai ce putin mai am.....sunt singura in mai???deja intru in panica...:-SS mai am o luna , care cred ca o sa treaca foarte repede...si am ramas si in pana de invitatii!!!! am mai comandat si sper sa vina repede[-o< ..grija mare cate comandati, sa nu faceti ca mine sa luati numar fix cat invitati, ca mai apar pe parcurs.....mai vorbim..pupici>:D<

Irinuca23
30.04.2008, 14:37:54
Buna fetelor.Este cineva dintre voi care are nunta anul asta la fosta cantina Ductil?Eu tot intampin unele probleme si vroiam sa stiu daca mai face cineva akolo si ce conditii noi li sau impuns acum cu noua conducere si faptul ca a devenit restaurant.Astept un raspuns de la voi poate ma ajuta si pe mine cineva:-s

LIVIONE
03.05.2008, 10:54:52
Eu chiar am auzit numai vorbe de lauda la adresa lor.stiu ca au ospatari destul de capabili.mai stiu pe cineva care face nunta in iunie acolo dar nu am auzit sa se planga de ceva.ce probleme intampini?daca nu sunt prea indiscreta.poate te putem ajuta.

sa auzim de bine!

LIVIONE
03.05.2008, 10:57:49
am ramas datoare cu un raspuns:pe preot il cheama Negoita Iulian.(pe cel tanar)ca mai este si tatal lui.

scooby
04.05.2008, 22:35:07
fetele, cu cat timp inainte se fac invitatiile? mai precis cand trebuie inceput distribuirea lor? voi ati facut invitaiile in buzau? :-B

otilix
04.05.2008, 23:13:17
fetele, cu cat timp inainte se fac invitatiile? mai precis cand trebuie inceput distribuirea lor? voi ati facut invitaiile in buzau? :-B

la carte zice ca invitatiile s edau cu o luna 3 sapt inainte. insa e bine sa faci cunoscut faptul ca ai nunta intr-o anume luna/data, chiar daca invitatia vine ulterior. mai ales daca data nuntii pica intr-o perioada de concedii- lunile de vara. eu le-am dat cu 2 sapt inainte d enunta. au venit exact cei la care ma asteptam, am gresit doar cu 2 cupluri. invitatiile le-am luat din bz- dany cris, si le-am imprimat undeva pe bulevardul garii , cam vizavi de sc nr 8. daca iti alegi un model de invitatie ce e adus de la bucuresti, mie nu mi-au placut modelele pe care le aveau ei deja, comanda-le din timp pt orice fel de intarzieri. si un nr mai mare decat preconizezi. s-ar putea sa iti ceara invitatii cine nu te astepti.

LIVIONE
05.05.2008, 08:03:46
Noi avem multe rude in afara tarii si i-am anuntat cu cateva luni inainte pe ce data avem nunta.pt cei din tara ,din ce am vazut aici pe forum se pare ca multe miresici dau invitatiile prin luna iunie daca au nunta in august pt ca atunci isi programeaza lumea concediile.
asteptam si alte pareri...

LIVIONE
05.05.2008, 08:21:04
eu am facut invitatiile la magazinul de rochii de mireasa din bariera ploiesti,langa restaurant buzau.am fost foarte multumita.au modele pt toate gusturile si preturi pt toate buzunarele.
poatez si eu invitatia mea..

Miraj
05.05.2008, 09:20:35
Eu am facut invitatiile la dany Cris...au fost OK, a trebuit sa mai comand inca o data ca nu mi-au ajuns si acum mai am cateva de dat....si gata=D> ..urmeaza greul..cu aranjatul invitatilr la mese.:-? pupici

Diana2000
05.05.2008, 09:30:56
Bravoooo....=D> Esti supppeeerrrr!!Sa fie intr-un ceas bun!
Da asa este fetelor, a fost un ceas bun, acum sunt datoare sa va anunt, aici unde m-am plans si unde voi m-ati incurajat cand nu mai am nasi, ca acesata situatie s-a schimbat. LIVIONE o sa imi fie nasa>:D<, sunt fericita ca i-am cunoscut pe viitori mei nasi, cu care ma mandresc.
Acum pot sa imi vad si eu linistita de pregatirile pentru nunta.
Si voua va doresc sa aveti spor, mai ales lui Miraj care este prima miresica.

Diana2000
05.05.2008, 09:34:15
Eu am facut invitatiile la dany Cris...au fost OK, a trebuit sa mai comand inca o data ca nu mi-au ajuns si acum mai am cateva de dat....si gata=D> ..urmeaza greul..cu aranjatul invitatilr la mese.:-? pupici
Sunt sigura ca o sa te descurci si in aceasta privinta si astfel toti invitatii vor fi multumiti. Bafta si multa inspiratite in continuare!

Miraj
05.05.2008, 09:34:28
Da asa este fetelor, a fost un ceas bun, acum sunt datoare sa va anunt, aici unde m-am plans si unde voi m-ati incurajat cand nu mai am nasi, ca acesata situatie s-a schimbat. LIVIONE o sa imi fie nasa>:D<, sunt fericita ca i-am cunoscut pe viitori mei nasi, cu care ma mandresc.
Acum pot sa imi vad si eu linistita de pregatirile pentru nunta.
Si voua va doresc sa aveti spor, mai ales lui Miraj care este prima miresica.

BRAVOOO , va doresc sa va intelegeti cel putin la fel de bine ca mine cu nasa mea, care-mi este cea mai buna pritena de multi, multi ani..cat despre nunta mea...cred ca incep sa simt fluturii din sctomac...>:D<

Diana2000
05.05.2008, 10:02:26
BRAVOOO , va doresc sa va intelegeti cel putin la fel de bine ca mine cu nasa mea, care-mi este cea mai buna pritena de multi, multi ani..cat despre nunta mea...cred ca incep sa simt fluturii din sctomac...>:D<
Multumesc pentru urari, si fi tare in legatura cu nunta ta, e normal sa incepi sa fi emotionata. pupici.

LIVIONE
05.05.2008, 10:28:17
Cu siguranta ne vom intelege foarte bine pt ca nu ai cum sa nu te intelegi bine cu niste oameni care stiu ce vor,care se iubesc mult si pe deasupra mai sunt si draguti...

T_NICOL
05.05.2008, 12:17:36
Salutare Miresici! Am Intrat In Rand Cu Voi. Am Rezervat Restaurantul Grand Pe Data De 5 Septembrie 2009. Noi Am Vrut In Luna August Dar Din Pacate Doar Pe 22 August Se Pot Face Nunti, Asa Ne-a Spus Preotul Care O Sa Ne Cunune Si Cum Totul Era Rezervat In Acea Zi Am Ales Pana La Urma 5 Septembrie. Eu Sper Sa Fie Cald. Imi Poate Da Cineva Detalii Despre Acest Restaurant. Multumesc! Spor La Pregatiri!

Miraj
05.05.2008, 12:45:35
Salutare Miresici! Am Intrat In Rand Cu Voi. Am Rezervat Restaurantul Grand Pe Data De 5 Septembrie 2009. Noi Am Vrut In Luna August Dar Din Pacate Doar Pe 22 August Se Pot Face Nunti, Asa Ne-a Spus Preotul Care O Sa Ne Cunune Si Cum Totul Era Rezervat In Acea Zi Am Ales Pana La Urma 5 Septembrie. Eu Sper Sa Fie Cald. Imi Poate Da Cineva Detalii Despre Acest Restaurant. Multumesc! Spor La Pregatiri!
Bine ai venit printre noi!detalii despre restaurant o sa-ti pot da dupa 24 mai, merg acolo la o nunta si o sa fiu in tema cu mancarea, organizarea, spatiul disponibil. Grand a fost prima mea optiune, dar m-am razgandit in ultimul moment, m-a fermecat sala Athena..o:-)

Diana2000
05.05.2008, 12:48:59
In primul rand bine ai venit printre miresici.
Si eu am vrut sa fac nunta acolo, mi-a placut foarte mult restaurantul si l-am vazut si decorat pentru nunta, insa cand am fost eu era prea tarziu, mai erau locuri libere doar duminica, si nu am vrut.
Mie mi-a atras atentia paharele si vesela erau ok.
Mie una imi place f mult locatia, felicitari!!!
P.S. pot sa iti spun cum o sa fie pe 6 septembrie anul acesta cand o sa am eu nunta, eu sper ca o sa fie cald.

T_NICOL
05.05.2008, 12:56:55
Bine ai venit printre noi!detalii despre restaurant o sa-ti pot da dupa 24 mai, merg acolo la o nunta si o sa fiu in tema cu mancarea, organizarea, spatiul disponibil. Grand a fost prima mea optiune, dar m-am razgandit in ultimul moment, m-a fermecat sala Athena..o:-)

Astept detalii de la tine. Sala Athena e foarte frumoasa, si eu am fost acolo saptamana trecuta si era aranjata pentru un botez, dar din pacate pentrul anul 2009 e ocupat inclusiv septembrie, doar in octombrie e liber, si nu am vrut sa fie asa de tarziu. M-am gandit tarziu sa ma duc sa rezerv sala :((.

scooby
05.05.2008, 13:34:25
multumesc de pareri dragele mele, mi-a mai recomandat cineva dany cris, cred ca vom merge sa vedem si acolo ce modele au. Au si exemple de texte, sau trebuie sa venim noi cu textul? as prefera sa venim noi cu textul, ei sa faca doar invitatiile. Foarte frumoase invitatiile tale svivi. Cat de curand, sper sa postez si eu invitatiile. Am citit ca unele miresici si le confectioneaza singure. Mi-ar fi placut si mie, dar din pacate, nu avem timpul necesar la dispozitie...Am reusit sa rezolv si cu muzica, mai am de colidat prin biserici, inca nu am gasit nimic care sa ne placa la amundoi...rochita o las dupa licenta, e stresul prea mare acum...
Marturiile de unde le-ati luat?
spor la pregatiri in continuare:*

scooby
05.05.2008, 13:38:27
Imi Cer Mii De Scuze, Llivione!!! Am Incurcat Numele, Scuze, Am Felicitat Ivitatiile Tale, Dar Am Gresit Numele...^:)^ Mii De Scuze...^:)^
Graba Strica Treaba

Miraj
05.05.2008, 13:53:47
multumesc de pareri dragele mele, mi-a mai recomandat cineva dany cris, cred ca vom merge sa vedem si acolo ce modele au. Au si exemple de texte, sau trebuie sa venim noi cu textul? as prefera sa venim noi cu textul, ei sa faca doar invitatiile. Foarte frumoase invitatiile tale svivi. Cat de curand, sper sa postez si eu invitatiile. Am citit ca unele miresici si le confectioneaza singure. Mi-ar fi placut si mie, dar din pacate, nu avem timpul necesar la dispozitie...Am reusit sa rezolv si cu muzica, mai am de colidat prin biserici, inca nu am gasit nimic care sa ne placa la amundoi...rochita o las dupa licenta, e stresul prea mare acum...
Marturiile de unde le-ati luat?
spor la pregatiri in continuare:*
Buna scumpa...eu am fost cu textul meu pe un memory-stick, l-au salvat si l-au printat.Eu ii facusem aranjarea in pagina, diacriticele...tot.Eu nu pun marturii!!! nici nu-mi plac nici nu le vad utilitatea..parerea mea.Pe la ce biserici ai fost...ca sunt dragute multe, dar depinde si in ce zona stai, daca vrei sa te cununi la biserica de care apartine sotul sau tu...

scooby
05.05.2008, 14:31:41
Buna scumpa...eu am fost cu textul meu pe un memory-stick, l-au salvat si l-au printat.Eu ii facusem aranjarea in pagina, diacriticele...tot.Eu nu pun marturii!!! nici nu-mi plac nici nu le vad utilitatea..parerea mea.Pe la ce biserici ai fost...ca sunt dragute multe, dar depinde si in ce zona stai, daca vrei sa te cununi la biserica de care apartine sotul sau tu...

Buna Miraj, in micro 3 nu e nici o biserica frumoasa...de fapt e doar una....si e uratica...am fost la Sf Ingeri, la Episcopie, si la cea din centru, de langa Pizza Marina, care era inchisa, nu am putut sa intram sa vedem. Mi-a placut f mult Sf Andrei, asa cred ca se numeste, e undeva prin 23 August. Mai caut in weekend cand vin acasa, nu tinem neaparat sa ne cununam la cea de care apartinem. Marturii, nu-mi plac nici mie cele cu bomboane, dar am vazut unele f frumoase, erau ca model 2 bete de scortisoara puse in x, mi-au placut, dar nu stiu daca se fac in Buzau, voi cauta, daca e prea mare bataie de cap o sa renunt, nu au utilitate intr-adevar, dar se vad frumos...ma bucur ca accepta textul nostru la invitatii, e mai bine asa...
Astept cu nerabdare sa vii cu pareri de la tine, cred ca ai super emotii....
Am fost sambata in Buzau si din intamplare am vazut o miresica..am avut niste fluturi in stomac:-p ...

Miraj
05.05.2008, 14:39:36
Buna Miraj, in micro 3 nu e nici o biserica frumoasa...de fapt e doar una....si e uratica...am fost la Sf Ingeri, la Episcopie, si la cea din centru, de langa Pizza Marina, care era inchisa, nu am putut sa intram sa vedem. Mi-a placut f mult Sf Andrei, asa cred ca se numeste, e undeva prin 23 August. Mai caut in weekend cand vin acasa, nu tinem neaparat sa ne cununam la cea de care apartinem. Marturii, nu-mi plac nici mie cele cu bomboane, dar am vazut unele f frumoase, erau ca model 2 bete de scortisoara puse in x, mi-au placut, dar nu stiu daca se fac in Buzau, voi cauta, daca e prea mare bataie de cap o sa renunt, nu au utilitate intr-adevar, dar se vad frumos...ma bucur ca accepta textul nostru la invitatii, e mai bine asa...
Astept cu nerabdare sa vii cu pareri de la tine, cred ca ai super emotii....
Am fost sambata in Buzau si din intamplare am vazut o miresica..am avut niste fluturi in stomac:-p ...
Cea din centru de langa Pizza Marina este Bis. Greci si acolo ne cununam noi, este foarte mare si foarte frumoasa, o gasesti deschisa mai mult duminica..cea de langa McDonalds este destul de aglomerata si din cate stiu percep onorarii foarte mari...Frumoasa este si Bis. Banu, de langa Hasdeu, dar destul de micuta, dar are gradina frumoasa si multe flori...acolo langa bisericuta copiilor este una dar la subsol, are scari intortocheate, nu-mi place ca-i destul de intunecoasa..gasesti tu ceva sa va placa..pupici>:D<

scooby
05.05.2008, 16:20:57
Ma gandeam sa-mi imbrac domnisoarele de onoare la fel; cel putin la biserica si pana pun floricelele la invitati. Sunt micute, cea mai mare e a 12-a. Voi cum procedati cu domnisoarele de onoare?:-B

Miraj
05.05.2008, 16:29:41
Ma gandeam sa-mi imbrac domnisoarele de onoare la fel; cel putin la biserica si pana pun floricelele la invitati. Sunt micute, cea mai mare e a 12-a. Voi cum procedati cu domnisoarele de onoare?:-B
Eu nu le imbrac la fel, in schimb nu o sa le pun cocarde ci un mic corsaj la mana, fie din flori naturale, fie am vazut ca se gasesc din floricele la fel ca cele de pus in piept..asa le diferentiez, o sa pun la toate domnisoricile de la nunta, chiar daca una are 20 de ani...aaa, si astea or sa fie lila, in ton cu sala si cu buchetul meu=D> ....

LIVIONE
05.05.2008, 17:50:04
Imi Cer Mii De Scuze, Llivione!!! Am Incurcat Numele, Scuze, Am Felicitat Ivitatiile Tale, Dar Am Gresit Numele...^:)^ Mii De Scuze...^:)^
Graba Strica Treaba
NU-I NIMIC.LIVIONE SAU SVIVI SUNT UNA SI ACEEASI PERSOANA...

LIVIONE
05.05.2008, 17:52:46
RESTAURANTUL GRAND ESTE FRUMOS.STIU CA AU UNELE PRETENTII PATRONII DAR TOTUL O SA FIE BINE!AM LUCRAT IN TIMPUL LIBER LA MAGAZINUL DE LANGA ACEST RESTAURANT SI AM AUZIT NUMAI LUCRURI BUNE DESPRE EL.ASA CA POTI SA STAI LINISTITA..

scooby
05.05.2008, 19:14:43
NU-I NIMIC.LIVIONE SAU SVIVI SUNT UNA SI ACEEASI PERSOANA...

Ma bucur atunci:-p

scooby
05.05.2008, 19:19:07
Eu nu le imbrac la fel, in schimb nu o sa le pun cocarde ci un mic corsaj la mana, fie din flori naturale, fie am vazut ca se gasesc din floricele la fel ca cele de pus in piept..asa le diferentiez, o sa pun la toate domnisoricile de la nunta, chiar daca una are 20 de ani...aaa, si astea or sa fie lila, in ton cu sala si cu buchetul meu=D> ....

E interesanta si ideea ta, astea mici ale mele imi sunt verisoare, sunt 4. Nu ar fi o cheltuiala prea mare, dar tr sa caut sa vad daca gasesc rochite frumoase, daca nu, cred ca o floricica mai aparte le va deosebi de restul.
Apropos, ce flori ai pt invitati?
Eu as vrea floricele naturale, dar mi-e frica sa nu se ofileasca pana dimineata in pieptul lor......

ralu_ela
05.05.2008, 19:19:34

Buna

Tot corsaje o sa am si eu pt domnisoare...cred ca le voi confectiona eu in dimineata nuntii.....pt buchetel unde ai facut comanda?...ca imi fac probleme ca nu gasesc trandafiri lila.

pup

scooby
05.05.2008, 19:31:31
Buna

Tot corsaje o sa am si eu pt domnisoare...cred ca le voi confectiona eu in dimineata nuntii.....pt buchetel unde ai facut comanda?...ca imi fac probleme ca nu gasesc trandafiri lila.

pup

Fetele, astept poze de la voi, poate voi prelua si eu ideea:-B

LIVIONE
05.05.2008, 20:03:39
Te Pot Ajuta Cu Niste Modele De Rochite.primul Model Il Voi Face Pt Fetita Care Arunca Petale,adica Sora Mea Cea Mica...

ralu_ela
05.05.2008, 20:19:38
Fetele, astept poze de la voi, poate voi prelua si eu ideea:-B

eu voi avea 4 domnisoare de onoare.....3 dintre ele au cam 23 de ani...iar a 4-a este sora mea cea mai mica care are 12 anisori....ei ii voi face un buchetel din trandafiri rosii( pt ca asa mi-am dorit eu buchetul dar nasa a zis ca asa il vrea ea)...iar pt celelalte fete voi avea cocarde( nu stiu inca ce model..sunt in cautare de idei)....si vor fi ori lila ca buchetul meu ...ori albe....o sa caut poze si o sa postez.

pupici

Miraj
06.05.2008, 07:53:50
Buna

pup

Si cum le faci? intreb pt ca eu n-as fi in stare niciodata, sunt cam neindemanatica.....L-) in principiu tipa de la florarie mi-a zis ca se pot aduce pe comanda speciala, mai merg inca o data sa stabilesc detaliile si sa-i arat poza cu buchetul. Floraria este vis-a-vis de piata de fori, pe partea cu piata centrala, acolo fac buchetele, lumanarile si aranjamentele pt mese, pt ca-mi asigura ei vazele..pupici>:D<

Diana2000
06.05.2008, 11:09:26
Eu m-am gandit sa le fac domnisoarelor de onoare cate un buchetel mic din flori naturale, asa am vazut si la o alta nunta unde am fost si mi-a placut. Va postez cateva poze care pe mine m-au inspirat, insa nu m-am hotarat la una anume. Sper ca si pe voi o sa va inspire:* . Pentru buchetelele lor mi-ar place sa pun mini-rose.

ralu_ela
06.05.2008, 18:27:13
Si cum le faci? intreb pt ca eu n-as fi in stare niciodata, sunt cam neindemanatica.....L-) in principiu tipa de la florarie mi-a zis ca se pot aduce pe comanda speciala, mai merg inca o data sa stabilesc detaliile si sa-i arat poza cu buchetul. Floraria este vis-a-vis de piata de fori, pe partea cu piata centrala, acolo fac buchetele, lumanarile si aranjamentele pt mese, pt ca-mi asigura ei vazele..pupici>:D<

Nu stiu exact cum le voi face: daca le fac din frezii..o sa leg 3 fire de frezie una in continuarea celeilalte ..si le voi prinde de mana domnisoare cu o panglica de satin sau orice alt material finut de culoare crem....sau mai merg si minirosele.....sau orhidee...voi adauga si cateva firicele de floarea miresei sa fie mai dragute....daca am timp o sa ma chinui sa fac in week-end unul si o sa postez poze.

pupici

ralu_ela
06.05.2008, 18:27:57
Eu m-am gandit sa le fac domnisoarelor de onoare cate un buchetel mic din flori naturale, asa am vazut si la o alta nunta unde am fost si mi-a placut. Va postez cateva poze care pe mine m-au inspirat, insa nu m-am hotarat la una anume. Sper ca si pe voi o sa va inspire:* . Pentru buchetelele lor mi-ar place sa pun mini-rose.

Imi place primul buchet...in genul asta as vrea sa-i fac surorii mele unul:*

Irinuca23
07.05.2008, 13:41:10
Eu chiar am auzit numai vorbe de lauda la adresa lor.stiu ca au ospatari destul de capabili.mai stiu pe cineva care face nunta in iunie acolo dar nu am auzit sa se planga de ceva.ce probleme intampini?daca nu sunt prea indiscreta.poate te putem ajuta.

sa auzim de bine!

Pai de exemplu de cate ori ma duc la ei sa reinoim contractul..ma tot amana .....si asi vrut sa stiu daca au incheit contarctele cu cineva care are nunta acum lunile astea si ce conditii noi li sau impus si lor,,,,,daca mai e valabil ca putem sa ne facem noi meniul adica sa aduc de acasa, pentru ca tot am posibilitatea....
Daca ma-ti puteti ajuta mi-ar fi de mare folos.....Va multumesc#:-S

scooby
07.05.2008, 18:28:36
Te Pot Ajuta Cu Niste Modele De Rochite.primul Model Il Voi Face Pt Fetita Care Arunca Petale,adica Sora Mea Cea Mica...

Ce frumoase sunt rochitele!!:-s mi-e teama ca sunt destul de dificil de cusut, iar in Buzau nu cred ca exista croitorese asa procepute;)). Cand voi incepe sa-mi caut rochita voi cauta si rochite pt domnisorici gata facute, poate gasesc ceva interesant, macar pentru cea mai mica...
pupici

scooby
07.05.2008, 18:35:04
Cu cat timp inainte dati comanda de lumanari si buchete? exista florarii in Buzau care au cataloage cu poze de prezentare, sau pot merge eu cu poze, si ei le fac ei dupa exemplu?#:-S bine ca mai citesc pe la voi, asa imi mai aduc si eu aminte cate avem de facut...sper ca de la jumatatea lunii iunie sa incep sa ma ocup temeinic de treaba!:">

otilix
07.05.2008, 23:17:04
Cu cat timp inainte dati comanda de lumanari si buchete? exista florarii in Buzau care au cataloage cu poze de prezentare, sau pot merge eu cu poze, si ei le fac ei dupa exemplu?#:-S bine ca mai citesc pe la voi, asa imi mai aduc si eu aminte cate avem de facut...sper ca de la jumatatea lunii iunie sa incep sa ma ocup temeinic de treaba!:">

eu am facut buchetele/lumanarile la floraria de la casa casatoriilor. le-am comandat cu 2 sapt inainte parca. are si un album foto cu buchete, insa arata mult mai bine in realitate, poti duce si tu model. mie imi place ca acolo au si flori frumoase si le si aseaza frumos de fiecare data, chiar si pt un simplu buchet ( mie nu imi place celofanul;)) ).

otilix
07.05.2008, 23:18:50

mie imi plac buchetele simple ca in prima sau ultima poza, insa cu mini-rose ca in poza 4. oricum, cred ca le-as alege aceeasi nuanta cu buchetul miresei. asta daca mireasa il afce tot din trandafiri.

Diana2000
08.05.2008, 10:14:26
mie imi plac buchetele simple ca in prima sau ultima poza, insa cu mini-rose ca in poza 4. oricum, cred ca le-as alege aceeasi nuanta cu buchetul miresei. asta daca mireasa il afce tot din trandafiri.
Eu buchetul o sa il am din trandafiri si as vrea sa adaug in el si cateva fire de frezie pentru ca imi place fff mult aceasta floare. Am vazut buchete cu aceasta combinatie si mi-au placut mult. Sper sa gasesc frezie in septembrie, in Buzau. Si cocardele din frezii sunt interesante.

madi
08.05.2008, 10:26:37
Eu buchetul o sa il am din trandafiri si as vrea sa adaug in el si cateva fire de frezie pentru ca imi place fff mult aceasta floare. Am vazut buchete cu aceasta combinatie si mi-au placut mult. Sper sa gasesc frezie in septembrie, in Buzau. Si cocardele din frezii sunt interesante.
Nu-mi vine sa cred, se pare ca avem aceleasi gusturi...Printre pozicile tale cu buchete se gasesc 3 modele care le salvasem si eu in calculatorul meu! Ce dragut!!>:D<

ralu_ela
08.05.2008, 12:19:27
Se gasesc frezii sigur in buzau in perioada aceea....asa ca nuti face probleme

pup

Diana2000
08.05.2008, 13:24:11
Sunteti tare dragute fetelor. >:D<

Miraj
08.05.2008, 13:29:11
Buna fetele.Eu am fost acum si am comandat un aranjament ca pt nunta sa vad cum arata - am ales un crin mare roz-lila, cu crizanteme din alea mici ori albe ori lila, floarea aia cu alb -miresica stiu ca se numeste popular si nu mai stiu ce frunze..maine il iau. Va dau de veste cum a iesit...nu prea iese socoteala de acasa cu cea din targ, ce flori as fi vrut eu ori erau prea scumumpe pt aranjamente ori nu rezistau mult....

Diana2000
08.05.2008, 13:39:17
Buna fetele.Eu am fost acum si am comandat un aranjament ca pt nunta sa vad cum arata - am ales un crin mare roz-lila, cu crizanteme din alea mici ori albe ori lila, floarea aia cu alb -miresica stiu ca se numeste popular si nu mai stiu ce frunze..maine il iau. Va dau de veste cum a iesit...nu prea iese socoteala de acasa cu cea din targ, ce flori as fi vrut eu ori erau prea scumumpe pt aranjamente ori nu rezistau mult....
Nu-ti face griji, pana la urma o sa iasa bine si sunt constienta ca vom intampina diverse piedici. Asa e, socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ de cele mai multe ori, eu sunt pregatita in acest sens. Dar asta nu inseamna ca nu o sa fie bine. :* Bafta in contiunuare la pregatirile de nunta! Tu chiar ai nevoie.=;

Miraj
08.05.2008, 13:52:39
Nu-ti face griji, pana la urma o sa iasa bine si sunt constienta ca vom intampina diverse piedici. Asa e, socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ de cele mai multe ori, eu sunt pregatita in acest sens. Dar asta nu inseamna ca nu o sa fie bine. :* Bafta in contiunuare la pregatirile de nunta! Tu chiar ai nevoie.=;

Mersic..florile ma streseaza acum cel mai mult...as vrea sa fie ceva elegant, de bun gust - n-am vrut marar d-ala cum s-o numi el[-X ..auziti, da pahre pt miri si-a mai luat cineva? se folosesc si in biserica sau numai la intampinarea invitatilor?

Diana2000
08.05.2008, 14:38:21
Mersic..florile ma streseaza acum cel mai mult...as vrea sa fie ceva elegant, de bun gust - n-am vrut marar d-ala cum s-o numi el[-X ..auziti, da pahre pt miri si-a mai luat cineva? se folosesc si in biserica sau numai la intampinarea invitatilor?
Eu stiu ca numai la intampinarea invitatilor. Deocamdata ma gandesc daca le confectionez eu sau daca le cumpar.....8-|.

otilix
08.05.2008, 23:26:44

sunt f frumoase si astea. florile naturale sunt oricum minunate. eu trec periodic prin piata de flori si imi iau sa imi pun in vaza acasa, inveselec casa pur si spimplu. asa ca eu sunt sigura ca veti avea aranjamente frumose, indiferent daca e cu trandafiri, sau frezie, sau orhidee etc.

Diana2000
09.05.2008, 08:10:54
sunt f frumoase si astea. florile naturale sunt oricum minunate. eu trec periodic prin piata de flori si imi iau sa imi pun in vaza acasa, inveselec casa pur si spimplu. asa ca eu sunt sigura ca veti avea aranjamente frumose, indiferent daca e cu trandafiri, sau frezie, sau orhidee etc.
Un buchet de flori intr-o casa, oricum ar fi el, parca ii da caldura, o inveseleste. ;-) Multumim pentru incurajari Otilix. :)

LIVIONE
09.05.2008, 11:30:35
florile mele,cele 67 ghivece ma binedispun in fiecare zi dar ma gandesc ca ,ce ne mai trebuie buchet cand noi suntem niste flori?:*

Diana2000
10.05.2008, 08:38:37
Fetelor astazi are nunta Alysava:madlaugh:<:-P <:-P <:-P <:-P. Eu ii doresc sa aibe o nunta minunata. Va dati seama ce distractie la nunta ei :Y :A :gen_08: :rocking: :rockon: :gen_05:. Sa dea Dumnezeu sa aibe o zi cu soare. Ii doresc CASA DE PIATRA!!!!!!!! Va poop. :*

otilix
10.05.2008, 11:07:08
Fetelor astazi are nunta Alysava:madlaugh:<:-P <:-P <:-P <:-P. Eu ii doresc sa aibe o nunta minunata. Va dati seama ce distractie la nunta ei :Y :A :gen_08: :rocking: :rockon: :gen_05:. Sa dea Dumnezeu sa aibe o zi cu soare. Ii doresc CASA DE PIATRA!!!!!!!! Va poop. :*

super. casa de piatra alysava, o nunta frumoasa, si o luna de miere de neuitat. si la intoarcere asteptam pozici.

ralu_ela
10.05.2008, 12:36:32

A inceput sezonul de nunti fetelor!
Distractie placuta Alysava....o nunta frumoasa si casa de piatra.

Fetelor sa nu uitam si de Lucianpreda....si el are nunta astazi...deci casa de piatra si o nunta de neuitat.....si asteptam de la amandoi cat mai multe poze

pupici

Diana2000
11.05.2008, 11:23:28
[quote=raluca_vatcu;827217]A inceput sezonul de nunti fetelor!
Distractie placuta Alysava....o nunta frumoasa si casa de piatra.

Fetelor sa nu uitam si de Lucianpreda....si el are nunta astazi...deci casa de piatra si o nunta de neuitat.....si asteptam de la amandoi cat mai multe poze

pupici[/quote

Da asa este CASA DE PIATRA!!!!! si pentru lucianpreda.

madi
12.05.2008, 08:15:09
Felicitari si CASA DE PIATRA amandurora!!!

ela_mi
23.05.2008, 08:01:42
Salutare ,
Miresici din Rm Sarat voi unde va duceti pt coafat?

LIVIONE
23.05.2008, 08:22:47
asta chiar nu mai stiu...nu stiu ce voi face.nu am incredere in nimeni...as vrea cam asa ceva...

madi
23.05.2008, 14:30:31
asta chiar nu mai stiu...nu stiu ce voi face.nu am incredere in nimeni...as vrea cam asa ceva...
FFFF frumoasa coafura la care te-ai gandit!!! sper din tot sufletul sa-ti iasa la fel....Si eu sunt intr-o mare dilema cu salonul de coafura...intr-un fel mi-e cam teama, dar mi-am propus sa ma duc sa fac unele probe pana la nunta, ca sa nu am surprize neplacute in ziua respectiva.

LIVIONE
23.05.2008, 17:37:47
sambata ,a avut nunta o colega de la facultate care a plans saraca dupa ce a iesit de la coafor.a facut-o sa para f grasa la fatza.ea este o draguta ,dar in poze nici nu am recunoscut-o.in iunie o sa merg sa fac o proba sa vad ce iese....sper sa nu mai pateasca nimeni ca ea!

ralucutza1084
23.05.2008, 18:30:54
ceva de genul asta vreau si eu si mi-am facut proba in martie cand am fost la o nunta.
coaforul este undeva de bulevard..la parterul uni bloc.
mi-a iesit f bine la proba si vreau sa ma spun ca mi-a rezistat destul de bine la nunta si a 2-a zi la un botez...

Miraj
26.05.2008, 09:37:07
Ce faceti fetele? Sambata am fost la nunta la Grand - pt cele interesate a iesit foarte bine.mancarea a fost buna, servirea la fel si mireasa ( nasa mea adica:-p ) a fost foarte multumita dimineata de cei de la local, nu s-a simtit "furata" la mancare sau bautura.....nu mai stiu ce sa va zis..mai intrebati voi
PS ati vazut ce putin mai am????!!!!<:-P

LIVIONE
26.05.2008, 16:37:27
o sa incerc si eu in iunie sa vad ce iese....ma bucur ca ti-a iesit bine
ceva de genul asta vreau si eu si mi-am facut proba in martie cand am fost la o nunta.
coaforul este undeva de bulevard..la parterul uni bloc.
mi-a iesit f bine la proba si vreau sa ma spun ca mi-a rezistat destul de bine la nunta si a 2-a zi la un botez...

ralucutza1084
26.05.2008, 17:40:23
o sa incerc si eu in iunie sa vad ce iese....ma bucur ca ti-a iesit bine
e cel mai bine asa..pt ca multe din noi viseaza la anumite coafuri, care poate nu ne vin f bine.asa ca cel mai indicat e atunci cand mergem la vreo nunta, botez, petrecere sa incercam mai multe coafuri.

TzUmPi
26.05.2008, 18:24:35
Bune miresicilor....ce mai faceti?? Eu nu am mai facut nimic ...sambata ajung si eu la Buzau sa vb cu agentia care se ocupa de nunta noastra. Miraj la ce ora ai cununia religioasa ca o sa vin sa vb si eu cu preotul si poate vin exact cand ai tu..te pup si spor la spor la ultimele pregatiri

ralu_ela
26.05.2008, 19:15:39
Ce faceti fetele? Sambata am fost la nunta la Grand - pt cele interesate a iesit foarte bine.mancarea a fost buna, servirea la fel si mireasa ( nasa mea adica:-p ) a fost foarte multumita dimineata de cei de la local, nu s-a simtit "furata" la mancare sau bautura.....nu mai stiu ce sa va zis..mai intrebati voi

buna

am vazut ca mai ai putin......ce mai ai de rezolvat sapt asta?

nu ai idee cat astept eu nunta ta...ca sa aflu cat mai multe detalii despre restaurant.

te pupic

alinamaria
26.05.2008, 20:34:15
stiu ca nu ma incadrez la subiect , dar voi stiti vreo coafeza care sa vina acasa ? Eu am cununia civila la ora 13.00 si la 18.30 religioasa . Am inteles ca nu e frumos ca mireasa sa plece de acasa si sa-si lase invitatii . E adevarat? va rog sa ma ajutati cu un sfat
poopici

otilix
26.05.2008, 23:12:40
stiu ca nu ma incadrez la subiect , dar voi stiti vreo coafeza care sa vina acasa ? Eu am cununia civila la ora 13.00 si la 18.30 religioasa . Am inteles ca nu e frumos ca mireasa sa plece de acasa si sa-si lase invitatii . E adevarat? va rog sa ma ajutati cu un sfat
poopici

pai cred ca ar trebui sa fie o coafeza pe care sa o stii f f f bine. caltfel coafezele au mai multe mirese/nasici sau pur si simplu invitate la nunti care vor sa se aranjeze inainte de astfel de evenimente, si nu cred ca le convina sa ia bani doar de la tine. la mine au venit invitatii dupa ce am fost eu gata. inainte au fost doar parintii mei, fratele meu si sotia, bunica si fratele mamei, de ai casei adica.

Diana2000
27.05.2008, 08:38:18
sambata ,a avut nunta o colega de la facultate care a plans saraca dupa ce a iesit de la coafor.a facut-o sa para f grasa la fatza.ea este o draguta ,dar in poze nici nu am recunoscut-o.in iunie o sa merg sa fac o proba sa vad ce iese....sper sa nu mai pateasca nimeni ca ea!
Si eu ma gandesc cu ingrijorare la faptul ca nu o sa imi iasa coafura pe care mi-o doresc. Sigur o sa incerc si eu, o sa fac proba inainte de nunta.

Diana2000
27.05.2008, 08:40:14
e cel mai bine asa..pt ca multe din noi viseaza la anumite coafuri, care poate nu ne vin f bine.asa ca cel mai indicat e atunci cand mergem la vreo nunta, botez, petrecere sa incercam mai multe coafuri.
Asa o sa fac eu, o sa fac proba la coafura pe care mi-o doresc cu 2 saptamani inainte de nunta mea, cand voi merge la nunta viitoarei mele nase.;)) poop.

T_NICOL
27.05.2008, 12:35:18

Te rog trimite-mi poze cu sala sa vad cum era aranjata, cu mancarea....^:)^. Multumesc. Spor la ultimile pregatiri.

LIVIONE
27.05.2008, 22:13:58
imi pare rau dar nu cunosc o coafeza care sa lucreze bine si sa se poata si deplasa .dar eu m-as aranja dimineata putin pt cununia civila (asta daca nu vei fi imbracata in mireasa)si apoi mergeai la coafur.ai avea timp destul.lasa invitatii ca tu esti in centrul atentiei.asta e doar propria mea parere.te poop .numai bine!
poopici

scooby
28.05.2008, 12:02:37

Miraj, doar 2 zile!!!!!iti doresc sa fii cea mai frumoasa, sa aveti parte de super vreme, si sa fiti fericiti!de-abia astept poze si pareri:-p :gen_05:

LIVIONE
28.05.2008, 15:53:40
Miraj,sper sa ai o nunta asa cum ai visat!Casa de piatra si multa fericire!

otilix
28.05.2008, 20:30:40
nu vreau sa para descurajator. si eu am facut proba ianinte d enunta. si am fost f multumita. insa in ziua nuntii nu a mai iesit exact cum imi doream, avea mai multe de coafat, nu mai avea aceeasi rabdare/timp. insa chiar si asa nu mi-a pasat prea mult- m-am treciy de dimineata cu ideea ca e nunta mea, o zi unica, si eu o sa ma simt minunat. si asa a fost. sunt convinsa ca au fost/sunt /vor fi mirese mai frumoase ca mine, insa fericita ca mine am simtit ca nu e nimeni atunci. si asta conteaza enorm pt ca imi amintesc de nunta mea doar cu multa placere. va doresc tuturor sa va simtiti frumoase si sa fiti fericite.

scooby
29.05.2008, 10:07:11
Adevarul e ca totul tine de noroc si de mana coafezei in ziua respectiva....e adevarat ce a spus otilix, poate la proba iti iese super, iar in ziua cea mare sa nu mai iasa..../:) o prietena care nu a facut proba inainte s-a trezit cu ditamai sarmalele in cap....s-a enervat la maxim. Tr sa fim optimiste, daca suntem fericite si implinite in ziua evenimentului, vom fi cele mai frumoase, chiar daca coafura nu este ceea ce ne-am dorit noi>:D<

Diana2000
29.05.2008, 10:19:04
Si eu doresc sa ii transmit Mirei toate urarile mele de bine. Sa fie fericita!!!! si sa aibe parte de o nunta frumoasa asa cum si-o doreste ea!!!! Distractie la maxim. :)

scooby
29.05.2008, 10:29:37
fetele, puteti sa-mi recomandati un atelier sau vreo croitoreasa care coase super bine? #-o rochita pe care mi-o doresc este exorbitant de scumpa, si nici nu au reprezentanta in romania, dar m-am gandit ca o mana priceputa si indemanatica poate face asa ceva si costurile ar fi inzecit mai mici....stiu din auzite ca magazinele cu rochite de pe lipscani fac si la comanda, dar nu cunosc pe nimeni care sa-si fi facut acolo:-? puteti sa ma ajutati cu o parere? multumesc:gen_17:

LIVIONE
29.05.2008, 12:25:34
eu cunosc una f buna dar este la ramnicu sarat.eu mi-am facut modelul si ea mi-a facut rochia mult visata.
fetele, puteti sa-mi recomandati un atelier sau vreo croitoreasa care coase super bine? #-o rochita pe care mi-o doresc este exorbitant de scumpa, si nici nu au reprezentanta in romania, dar m-am gandit ca o mana priceputa si indemanatica poate face asa ceva si costurile ar fi inzecit mai mici....stiu din auzite ca magazinele cu rochite de pe lipscani fac si la comanda, dar nu cunosc pe nimeni care sa-si fi facut acolo:-? puteti sa ma ajutati cu o parere? multumesc:gen_17:

ralu_ela
29.05.2008, 19:03:58
Miraj sa ai o nunta frumoasa.<:-P...sa fii o miresica fericita....sa ti se indeplineasca toate planurile legate de nunta....o luna de miere ..dulce...si casa de piatra!

pupici:*

TzUmPi
30.05.2008, 08:04:01
Miraj o nunta asa cum ai visat, o viata plina numai de implinir si intamplari frumoase, multa sanatate si CASA DE PIATRA :* :* :* :* :* :* .

T_NICOL
30.05.2008, 08:37:20
Miraj iti doresc sa ai o nunta asa cum ai visat si CASA DE PIATRA! DISTRACTIE LA MAXIM <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P!
PUPICI

alysava
30.05.2008, 18:32:37
Ma alatur si eu celor cu urarile pt Miraj:iti doresc sa ai o nunta de vis,sa ai parte de fericire,si ca nimic rau sa nu-ti umbreasca fericirea zilei celei mari:multa fericire si CASA DE PIATRA!

CONT-INCHIS-006
30.05.2008, 18:51:02
<:-P Maine e ziua cea mare pt miresica noastra MIRAJ!!!
Sa aveti o nunta de vis, distractie la maxim si CASA DE PIATRA!!!

trutzi
01.06.2008, 18:19:29
Casa de piatra! Miraj
Ai fost o miresica superba si foarte vesela, mi-a placut tare mult rochita ta.
p.s. Ce slabaaaaaaaaaa esti :O

ralu_ela
02.06.2008, 12:58:22
Casa de piatra! Miraj
Ai fost o miresica superba si foarte vesela, mi-a placut tare mult rochita ta.
p.s. Ce slabaaaaaaaaaa esti :O

ai fost cumva la nunta?

pup

scooby
02.06.2008, 13:52:18
eu cunosc una f buna dar este la ramnicu sarat.eu mi-am facut modelul si ea mi-a facut rochia mult visata.

Imi poti da te rog niste date de contact? mi-ar fi folositoare, inca nu am gasit nimic....:-s si imi doresc mult rochita asta, dar in acelasi timp, doresc sa iasa exact asa cum e in poza:-? ....multumesc anticipat>:D<

trutzi
02.06.2008, 15:27:39
ai fost cumva la nunta?

pup

Am fost sa vorbesc cu cineva care se ocupa de restaurant si am vazut-o :>
p.s. eu nu am stabilit inca meniul sper ca nu e prea tarziu :-SS

ralu_ela
02.06.2008, 19:13:40

nu cred ca e tarziu...mai sunt totusi 3 sapt pana atunci.....eu abia de la sf lui iunie ma duc sa vb cu ei sa le spun pe ce culoare vreau....sa vb de aranjamente....cu tortul habar nu am cum sa fac.....

te pup>:D<

ralu_ela
02.06.2008, 19:14:16

nu cred ca e tarziu...mai sunt totusi 3 sapt pana atunci.....eu abia de la sf lui iunie ma duc sa vb cu ei sa le spun pe ce culoare vreau....sa vb de aranjamente....cu tortul habar nu am cum sa fac.....

P.S...cum arata sala sambata?

trutzi
02.06.2008, 19:40:45

P.S...cum arata sala sambata?

Mie mi-au zis sa vin luni sau marti in saptamana nuntii sa stabilesc meniul. Sunt un pic stresata ca o sa fie tarziu dar trec si peste asta.
Eu mi-am facut huse de scaune si fete de masa singura. Scaunele sunt olive si fetele de masa ivoir (din brocart) cu funde ivoir. Cred ca o sa le las la restaurant ca nu mai am ce face cu ele ( sa te gandesti si la varianta asta).

Sambata a fost sala pe gri cu lila. Un scaun era gri, unul lila si capacul de la fata de masa era gri. Au fost 18 mese si era loc foarte mult de dans (mi-a placut enorm). A fost un dj de la nu stiu ce radio (mi-au zis cei de la sala ca e extrordinar, ca ridica oamenii de la masa, ziceai ca sunt neamuri si ca ii face reclama).

ralu_ela
02.06.2008, 20:00:55
Mie mi-au zis sa vin luni sau marti in saptamana nuntii sa stabilesc meniul. Sunt un pic stresata ca o sa fie tarziu dar trec si peste asta.
Eu mi-am facut huse de scaune si fete de masa singura. Scaunele sunt olive si fetele de masa ivoir (din brocart) cu funde ivoir. Cred ca o sa le las la restaurant ca nu mai am ce face cu ele ( sa te gandesti si la varianta asta).

Sambata a fost sala pe gri cu lila. Un scaun era gri, unul lila si capacul de la fata de masa era gri. Au fost 18 mese si era loc foarte mult de dans (mi-a placut enorm). A fost un dj de la nu stiu ce radio (mi-au zis cei de la sala ca e extrordinar, ca ridica oamenii de la masa, ziceai ca sunt neamuri si ca ii face reclama).

cam tarziu sa mai schimb optiunea de decor a salii....pt ca deja am ceva lucruri comandate pe lila....de la invitatii...la place-carduti....cosuletele ....si buchetul o sa-l am lila....

dar nu tb sa le lasi neaparat la restaurant...le poti inchiria dupa la mai multe evenimente

voi tortul de unde il luati...intra in pretul meniului sau il comandati separat de la cofetarie( si daca da, de unde?)

pup

trutzi
02.06.2008, 20:16:48
cam tarziu sa mai schimb optiunea de decor a salii....pt ca deja am ceva lucruri comandate pe lila....de la invitatii...la place-carduti....cosuletele ....si buchetul o sa-l am lila....

dar nu tb sa le lasi neaparat la restaurant...le poti inchiria dupa la mai multe evenimente

voi tortul de unde il luati...intra in pretul meniului sau il comandati separat de la cofetarie( si daca da, de unde?)

pup

Tortul o sa il luam din Bucuresti ca il vrem suprapus din martipan ( de 35 kg) si in Bz nu aveam variante si chiar daca am fi avut variante nimeni nu face atat de gustos ca cei pe care i-am gasit noi.
Daca te intereseaza in trimit pe privat site-ul.

ralu_ela
02.06.2008, 21:02:08
Tortul o sa il luam din Bucuresti ca il vrem suprapus din martipan ( de 35 kg) si in Bz nu aveam variante si chiar daca am fi avut variante nimeni nu face atat de gustos ca cei pe care i-am gasit noi.
Daca te intereseaza in trimit pe privat site-ul.

chiar te tog sa-mi trimiti....pai si cu transportul cum rezolvati?

merci:*

trutzi
03.06.2008, 08:11:39
chiar te tog sa-mi trimiti....pai si cu transportul cum rezolvati?

merci:*

Ti-am trimis pm >:D<

ralu_ela
03.06.2008, 12:49:01
Ti-am trimis pm >:D<
ti-am raspuns

saru'mana...:*

georgiiana
05.06.2008, 15:49:07
salut.nu sincer in buzau chiar nu ai de unde iti alege rochia.eu sunt din buzau dar rochita am luat-o din bucuresti.sfatul meu e sa mergi acolo.pe lipscani.gasesti o gramada de modele la preturi bune.e pakt saiti iei o rochie din bz la 800 -900 lei.in bucuresti gasesti la preturi mai mici mult mai multe modele.

laura_rts
07.06.2008, 12:45:59
Si eu sunt tot o miresica din Buzau. O sa fac doua nunti , una la Valcea si una la Buzau.

otilix
07.06.2008, 14:15:02
Si eu sunt tot o miresica din Buzau. O sa fac doua nunti , una la Valcea si una la Buzau.

nu ne dai mai multe detalii, legate de locatie/data/stadiul pregatirilor?
sa ai o nunta/nunti frumoasa/e.

piscotica
07.06.2008, 22:45:22
nu ne dai mai multe detalii, legate de locatie/data/stadiul pregatirilor?
sa ai o nunta/nunti frumoasa/e.
buna numele meu e adriana si se pare ca avem nunta la acelasi local, numai ca eu o sa o am pe 23 aug asa ca dupa nunta am sa iti dau mai multe detalii de cum a decurs nunta. sper ca am facut o alegere buna cu restaurantul, nu?
:*

otilix
07.06.2008, 23:40:22
buna numele meu e adriana si se pare ca avem nunta la acelasi local, numai ca eu o sa o am pe 23 aug asa ca dupa nunta am sa iti dau mai multe detalii de cum a decurs nunta. sper ca am facut o alegere buna cu restaurantul, nu?

noi am avut o nunta minunata la crasmarita, ne-am simtit speciali, frumosi, indragostiti, fericiti, unici. nu ne-am batut capul cu nimic, totul am lasat in seama rest si nu am avut regrete. eu sunt sigura ca vei fi multumita. sapt viit mergem si noi la o nunta acolo. sper sa nu uit sa incarc bateria camerei sa fac vreo 2 poze. sa ai o nunta minunata.

Miraj
09.06.2008, 08:16:01
Buna fetele...am revenit din saptamana de miere....totul a fost absolut perfect, de vis. Poze pun cat de curand...va pupic pe toate si va doresc sa va simtiti la voi la nunta cum am fost eu - absolut fericita si implinita..

alinacristina82
09.06.2008, 11:50:50
Buna fetele...am revenit din saptamana de miere....totul a fost absolut perfect, de vis. Poze pun cat de curand...va pupic pe toate si va doresc sa va simtiti la voi la nunta cum am fost eu - absolut fericita si implinita..

Daca ai timp, te rog trimite mi si mie un msg pe privat, despre
- muzica (dj sau formatie si pret)
- foto&film- pers. de contact, pret
- aranjamente florale- pers. contact, pret
si orice detalii mi-ar fi de folos.

Iti multumesc anticipat!!!!

ralu_ela
09.06.2008, 21:04:28

unde ai fost in luna de miere?

P.S....avea dreptate o miresica.....tare slabuta mai esti....ce mancati voi toata ziua?

pup

coty
11.06.2008, 11:33:12
exista vreo mireasa cu par scurt in buzau? imi caut o colega de suferinta.

Miraj
11.06.2008, 11:41:35
unde ai fost in luna de miere?

P.S....avea dreptate o miresica.....tare slabuta mai esti....ce mancati voi toata ziua?

pup
=P~ =P~ ti se pare ca-s slaba..era rochita foaaarrte stramta,,:)) am fost cateva zile prin Moldova si Ardeal...si manac munca pe paine:(( :(( .....

coty
11.06.2008, 12:39:13
voi faceti electrostimulare si vacum? sau ati facut? ma intereseaza pt ca vreau sa mai dau jos cateva kg. si sa scap de celulita.
ce sfat imi dati?

ralu_ela
11.06.2008, 21:10:35
=P~ =P~ ti se pare ca-s slaba..era rochita foaaarrte stramta,,:)) am fost cateva zile prin Moldova si Ardeal...si manac munca pe paine:(( :(( .....

si eu manaca fff multa munca...pe putina paine( ca ma ingrasa)...dar nu prea se vede...s-a obisnuit organismul asa;))

eu inca nu stu unde sa plecam in luna de miere....faza e ca nici de la minca nu ma lasa sa imi iua prea multe zile de concediu.....si cred ca tot prin tara o sa ne plimbam si noi.

pup

otilix
11.06.2008, 22:54:16
legal sunt 5 zile libere dupa nunta. si noi tot atat am avut. si cu weekendul s-au facut 7 zile de toate, asa ca am fost in luna de miere la viena si a fost minunat, ne-a placut asa de mult orasul ca am revenit de 2 ori. in principiu cred ca poti sa iei si cateva zile fara plata daca vrei mai mult de o sapt de miere.

ralu_ela
11.06.2008, 22:58:06
legal sunt 5 zile libere dupa nunta. si noi tot atat am avut. si cu weekendul s-au facut 7 zile de toate, asa ca am fost in luna de miere la viena si a fost minunat, ne-a placut asa de mult orasul ca am revenit de 2 ori. in principiu cred ca poti sa iei si cateva zile fara plata daca vrei mai mult de o sapt de miere.

Din pacate cele 5 zile legale se dau in momentul casatoriei civile...eu sunt casatorita civil de anul trecut.....deci imi iau gandul de la ele....oricum zile de concediu mai am 20..deci nu duc lipsa ...problema e ca sunt implicata intr-un proiect.....si nu o sa ma lase sa lipsesc prea mult

pup

otilix
11.06.2008, 23:00:52
Din pacate cele 5 zile legale se dau in momentul casatoriei civile...eu sunt casatorita civil de anul trecut.....deci imi iau gandul de la ele....oricum zile de concediu mai am 20..deci nu duc lipsa ...problema e ca sunt implicata intr-un proiect.....si nu o sa ma lase sa lipsesc prea mult

pup

uite la asta nu m-am gandit pt ca noi am facut si cununia civila si pe cea religioasa in aceeasi zi, insa are sens ce spui tu. oricum va fi o luna de miere dulce si pt voi, ca doar veti fi amandoi si va veti bucura din plin de ea.

Diana2000
12.06.2008, 07:55:37

pup
Si eu sunt in aceeasi situatie, am beneficiat de cele 5 zile anul trecut cand am avut cununia civila. Insa eu pot sa imi iau concediu cand vreau, nu am probleme in privinta asta. :) Si noi tot prin tara cred ca o sa ne plimbam ... vedem noi ...

TzUmPi
12.06.2008, 08:30:47

pup

Eu am mareeeeeeee noroc. Lucrez intr-o super firma unde seful este mai mult decat intelegator, eu o sa 2 saptamani inainte de nunta si 2 dupa. Este mai mult decat perfect. Doresc tuturor miresicilor sa isi poata lua concediu cum am eu.

CONT-INCHIS-006
12.06.2008, 10:43:01
Fetelor inseamna ca eu sunt singura care voi avea 2 luni de vacanta <:-P din care doar o luna platita.

TzUmPi
12.06.2008, 11:13:31
Fetelor inseamna ca eu sunt singura care voi avea 2 luni de vacanta <:-P din care doar o luna platita.

Superrrrrrrrrrrrrrrrrrrr mi-as dori si eu...dar si asa am fost mai mult decat privilegiata ca eu lucrez cu tribunalul si la noi se i-au concedii dor in lunile de vara cand e vacanta judecatoreasca...asa ca o sa imi las colegii cu vreo 40 de dosare de rez dar asta este....

Diana2000
12.06.2008, 11:20:28
Norocoaselorrrrrrr!!!!!!!!! >:D<sa va bucurati de nuntile voastre si de zilele de concediu <:-P

Miraj
12.06.2008, 11:24:02
si eu care ma laudam cu cele 9 zile de concediu ale mele.../:) /:) si seful meu mi-ar fi dar si tot concediul pe anul asta si pe viitorul daca as fi cerut..dar nu le pot face asta colegilor..deja ar fi fost prea mult.Dar mie mi-a ajuns concediul asta, mai am 10 zile in sept. cand plecam la mare in Spania...

CONT-INCHIS-006
12.06.2008, 11:26:45
Superrrrrrrrrrrrrrrrrrrr mi-as dori si eu...dar si asa am fost mai mult decat privilegiata ca eu lucrez cu tribunalul si la noi se i-au concedii dor in lunile de vara cand e vacanta judecatoreasca...asa ca o sa imi las colegii cu vreo 40 de dosare de rez dar asta este....
Saracii colegi.. ;)) , dar se descurca ei.

CONT-INCHIS-006
12.06.2008, 11:27:52
si eu care ma laudam cu cele 9 zile de concediu ale mele.../:) /:) si seful meu mi-ar fi dar si tot concediul pe anul asta si pe viitorul daca as fi cerut..dar nu le pot face asta colegilor..deja ar fi fost prea mult.Dar mie mi-a ajuns concediul asta, mai am 10 zile in sept. cand plecam la mare in Spania...
Unde vii in Spania? Eu la sfarsitul lui august ma intorc.

Diana2000
12.06.2008, 11:45:19
Eeeeeeeeeeeeeeeeee, o "a doua luna de miere", asa simti ca traiesti si te bucuri de viata. Bravo.;;)

ralu_ela
12.06.2008, 20:22:39

deja sunt invidioasa:-w

Miraj
13.06.2008, 09:19:34
Fetele help..nu mai stiu cum sa deschid subiect nou:-$ ..vreau sa-mi bag rochita la vanzare si nu reusesc sa-i dau de cap site-ului..nu-mi mai amintesc si nici n-am deschis decat vre-o 2 subiecte noi...please...[-o<

Diana2000
13.06.2008, 11:25:54
Fetele help..nu mai stiu cum sa deschid subiect nou:-$ ..vreau sa-mi bag rochita la vanzare si nu reusesc sa-i dau de cap site-ului..nu-mi mai amintesc si nici n-am deschis decat vre-o 2 subiecte noi...please...[-o<
pai la pagina cu subiectele, sus sau jos este o casuta unde scrie "subiect nou", si de acolo cred, ca eu nu am creat subiecte noi. Sper ca iti sunt de folos. ;-)

Miraj
13.06.2008, 11:42:56
pai la pagina cu subiectele, sus sau jos este o casuta unde scrie "subiect nou", si de acolo cred, ca eu nu am creat subiecte noi. Sper ca iti sunt de folos. ;-)
nu merge pe acolo..cel putin la mine,,,,,:-s

scooby
13.06.2008, 14:59:07
Miraj, superbe poze! ati avut o nunta fff frumoasa! va doresc multa dragoste si fericire!<:-P

Miraj
13.06.2008, 15:00:39
Miraj, superbe poze! ati avut o nunta fff frumoasa! va doresc multa dragoste si fericire!<:-P
Multumesc mult..asta doresc si eu tuturor miresicilor, sa aiba nuntile pe care le-au visat>:D< >:D<

ralu_ela
13.06.2008, 23:10:56

exact sub reclama de la turabo grand ballroom....apare optiunea de subiect nou.....eu de acolo am deschis

pup

Alynuta87
15.08.2008, 12:47:16
Fetelor, am si eu o nelamurire....Cam cu cat timp inainte ar fi indicat sa incepi pregatirile pt nunta??? Cu ce ar trebui sa incep?:-B :-\

Miraj
15.08.2008, 14:01:51
Fetelor, am si eu o nelamurire....Cam cu cat timp inainte ar fi indicat sa incepi pregatirile pt nunta??? Cu ce ar trebui sa incep?:-B :-\

Cu BUGETUL....;)) ;))

flori_2002ro
15.08.2008, 14:06:34
Cu restaurantul...
Apoi muzica, biserica...si restul. :*

alina_i_2006
15.08.2008, 15:36:17
Alina,din cate stiu eu cu restaurantul ai rezolvat,si stiam ca si de fotograf ai idee cine va fi:P.E bine ca te vad si pe tine ca ai inceput sa te stresezi:D.Toate la timpul lor...Eu de azi mai am un an pana la nunta si deja am foarte mari emotii.Pupici!

Alynuta87
15.08.2008, 21:10:26
Uf....ce nebunie si cu nuntile astea iti dau atatea emotii....;)) Buna idee treaba cu bugetul....Nasi am gasit, restaurant am gasit, fotograf sa zicem, cu muzica am rezolvat-o... Alte detalii cred k mai tarziu , destul pt moment :-B Si ai dreptate Alinutza....am inceput sa ma mai gandesc si eu la treaba asta. Sa nu mai ai emotii ... o sa vezi k va fi ok:*
Pentru flori_2002ro iti urez anticipat PETRECERE FRUMOASA SI O NUNTA K IN POVESTI! :*

Cristian13
15.08.2008, 22:55:25
stabileste buget; data nuntii ; hotareste te la un restaurant anume si fa un contract de inchiriere in care sa precizezi : data , pret estimativ +_ 15 lei / meniu, nr aproximativ de persoane- posibil dai si un avans de 100 eu; Dj sau formatie -la fel contract + avans; daca sala este aranjata(huse scaune ,fete masa ,etc etc) daca nu cauta un wedding planner care sa te sfatuiasca in privinta deco de interior -contract + avans; atunci poti sta linistita inca 6 -7 luni :))=))

Diana2000
18.08.2008, 11:41:45
Uf....ce nebunie si cu nuntile astea iti dau atatea emotii....;)) Buna idee treaba cu bugetul....Nasi am gasit, restaurant am gasit, fotograf sa zicem, cu muzica am rezolvat-o... Alte detalii cred k mai tarziu , destul pt moment :-B Si ai dreptate Alinutza....am inceput sa ma mai gandesc si eu la treaba asta. Sa nu mai ai emotii ... o sa vezi k va fi ok:*
Pentru flori_2002ro iti urez anticipat PETRECERE FRUMOASA SI O NUNTA K IN POVESTI! :*
Pot sa zic ca ai inceput bine, daca o ti asa in mod constant totul o sa fie bine si nici nu o sa fi f aglomerata cu toate treburile de pe parcurs. Bafta in continuare, ai destul timp la dispozitie.

flori_2002ro
18.08.2008, 11:57:06

Iti multumesc din suflet, bafta la pregatiri!!:* :*

Alynuta87
05.09.2008, 11:48:16
:* Casa de piatra Flory....poza de la avatar reprezinta invitatiile voastre de nunta? Fff frumoase...si eu as vrea k pe invitatii sa punem poza noastra. Cam cat te-a costat o invitatie?

flori_ali
05.09.2008, 11:55:59
Sa va povestesc eu cu cat timp inainte am inceput pregatiriele:
La inceputul lunii iunie nici macar nu stiam ca voi face nunta.Pe la sfarsitul lunii ne-am hotarat si noi sa facem nunta pe 18 octombrie2008.Eram foarte stresati ca nu vom mai gasii niciun local dar intr-o saptamana am gasit si localul si lautarii si biserica si nasii asa ca nu ne-am stresat cu un an inainte.

danyelawar
07.09.2008, 16:10:09
Buna miresici,

Iata ca am intrat si eu pe aici. Vrem sa facem nunta la anul, la sfarsitul lui august sau inceputul lui sept dar inca nu ne-am hotarat.

Suntem inca la inceput cu pregatirile. Nu am idee decat de buget, de nr aproximativ de invitati, avem nasin si cam atat.
As vrea un restaurant mai mic pt ca nu fac nunta mare, aproximativ 80-90 de persoane. Ma gandisem la Marina sau Diana dar as vrea si parerile voastre mai ales ca eu nu stau in Buzau si ajung destul de rar.

Va multumesc mult pt sfaturile voastre.

lizibuzau
08.09.2008, 09:44:34
Buna miresici,

Iata ca am intrat si eu pe aici. Vrem sa facem nunta la anul, la sfarsitul lui august sau inceputul lui sept dar inca nu ne-am hotarat.

Suntem inca la inceput cu pregatirile. Nu am idee decat de buget, de nr aproximativ de invitati, avem nasin si cam atat.
As vrea un restaurant mai mic pt ca nu fac nunta mare, aproximativ 80-90 de persoane. Ma gandisem la Marina sau Diana dar as vrea si parerile voastre mai ales ca eu nu stau in Buzau si ajung destul de rar.

Va multumesc mult pt sfaturile voastre.
buna si bine ai venit....destul de potrivite locatiile la care te-ai gandit....ca si local de capacitate mica ar mai fi '' RESTAURANT STEFFY'' pe Cuza Voda....arata superb interiorul , foarte elegant,nu cred sa fie foarte scump...in noiembrie o sa merg la o nunta acolo si iti aduc impresii....eu am fost la o petrecere de 8 Martie acolo si a fost super, servire, mancare.ce sa-ti zic!! multa bafta si spor la pregatiri!!!

Alynuta87
10.09.2008, 12:35:23
Sa va povestesc eu cu cat timp inainte am inceput pregatiriele:
La inceputul lunii iunie nici macar nu stiam ca voi face nunta.Pe la sfarsitul lunii ne-am hotarat si noi sa facem nunta pe 18 octombrie2008.Eram foarte stresati ca nu vom mai gasii niciun local dar intr-o saptamana am gasit si localul si lautarii si biserica si nasii asa ca nu ne-am stresat cu un an inainte.

Da ai dreptate....e aiurea sa te stresezi asa cu un an inainte. Oricum voi ati fost norocosi daca le-ati gasit pe toate asa repede. Noi nu am mai gasit nici o sambata libera acolo unde am vrut noi. Ne-am trezit kam tarziu... Depinde de norocul fiecaruia. Oricum sa ai o nunta minunata...si petrecere frumoasa! te pup

TMihai
14.09.2008, 16:00:04
De acord cu lizibuzau referitor la restaurantul steffy. E foarte frumos acolo si personalul e ok. Noi am fost de curand la Diana la un botez si nu am fost prea incantati de ce am gasit acolo. De Marina nu stiu ce sa zic......

Alynuta87
28.10.2008, 16:22:49
Iti multumesc din suflet, bafta la pregatiri!!:* :*

cateva pozici de la nunta nu ne arati si noua?<:-P

Gandacelul
29.01.2009, 09:53:42
Buna ziua dragi miresici, actuale, foste si viitoare :x

Ma numesc Irina si voi fi o miresica de Buzau anul acesta in august. Si sunt tare mandra de asta. :-)
Am inceput pregatirile si sugestiile celor cu experienta sau viziune ne prind tare bine. Asa ca abia astept sa stau de vorba cu voi.
De exemplu, ni s-a facut o recomandare pentru dj si dintre apropiatii nostrii nu a lucrat nimeni cu el. Ce imi puteti spune despre Mihai Bodescu?

T_NICOL
29.01.2009, 17:34:27
Buna ziua dragi miresici, actuale, foste si viitoare :x

Ma numesc Irina si voi fi o miresica de Buzau anul acesta in august. Si sunt tare mandra de asta. :-)
Am inceput pregatirile si sugestiile celor cu experienta sau viziune ne prind tare bine. Asa ca abia astept sa stau de vorba cu voi.
De exemplu, ni s-a facut o recomandare pentru dj si dintre apropiatii nostrii nu a lucrat nimeni cu el. Ce imi puteti spune despre Mihai Bodescu?

Bine ai venit! >:D<>:D<>:D<. Spor la pregatiri.

Gandacelul
02.02.2009, 18:39:58
Multumesc pentru primirea calduroasa ;;)

Intre timp am reusit sa ma familiarizez cu site-ul mai bine si sa va cunosc pe cateva dintre voi ( din poze evident)
Am fost placut surprinsa sa constat ca nu sunt singura care a luat-o din timp cu pregatirile. ;;)La un moment dat ma intrebam daca nu este prea devreme pentru anumite topicuri sau daca exista vreun moment potrivit pentru o anumita intrebare care imi trece prin minte...
Am vazut ca unele dintre voi vorbesc cu incantare despre modul in care este facuta decorarea salii de catre o firma de organizare de pe langa Liceul Hasdeu.
Ma poate ajuta cineva cu detalii legate de partea de decoratiuni si aranjamente florale? Personal am vazut aranjamente facute de d-na de la cununia civila si mi-au placut foarte tare dar mai am nevoie de cineva pentru decorarea salii.
Help please!

eeleenita
10.07.2009, 14:34:18
Multumesc pentru primirea calduroasa ;;)

Intre timp am reusit sa ma familiarizez cu site-ul mai bine si sa va cunosc pe cateva dintre voi ( din poze evident)
Am fost placut surprinsa sa constat ca nu sunt singura care a luat-o din timp cu pregatirile. ;;)La un moment dat ma intrebam daca nu este prea devreme pentru anumite topicuri sau daca exista vreun moment potrivit pentru o anumita intrebare care imi trece prin minte...
Am vazut ca unele dintre voi vorbesc cu incantare despre modul in care este facuta decorarea salii de catre o firma de organizare de pe langa Liceul Hasdeu.
Ma poate ajuta cineva cu detalii legate de partea de decoratiuni si aranjamente florale? Personal am vazut aranjamente facute de d-na de la cununia civila si mi-au placut foarte tare dar mai am nevoie de cineva pentru decorarea salii.
Help please!
buna,eu am avut nunta anu trecut pe 23 aug si am lucrat cu firma iany dupa vladimir maximilian nr 10 si iti poti face si aranj cu florile de la cununia civila.

LIVIONE
26.11.2009, 17:47:19
MIRESICI CE FACETI?
v-am abandonat! cu bebele meu nu-mi vad capul de treburi.miraj,raluca,ce mai faceti?am o dulceatza de fetitza care face maine 4 luni.va las un link cu poze.va pup
http://picasaweb.google.com/gabrielastroe07/Crina17112009#
in my photos gasiti mai multe poze

T_NICOL
26.11.2009, 19:08:17
MIRESICI CE FACETI?
v-am abandonat! cu bebele meu nu-mi vad capul de treburi.miraj,raluca,ce mai faceti?am o dulceatza de fetitza care face maine 4 luni.va las un link cu poze.va pup

Ai o scumpete de fetita. :)
Felicitari.
La multi ani si multe bucurii alaturi de ingerasul tau.

Pupici.

LIVIONE
27.11.2009, 09:28:45
multumesc
sa dea dumnezeu la toata lumea!

Alynuta87
27.11.2009, 14:26:23
MIRESICI CE FACETI?

E o dulceata de fetita!!!!

andreea_dt
27.11.2009, 20:59:41
MIRESICI CE FACETI?
e o scumpete... sa aveti parte numai de fericire, sa se faca mare si frumoasa, mai frumoasa decat e :*

alina_i_2006
01.12.2009, 11:51:07
MIRESICI CE FACETI?

Ce scumpika e!!!!!!!Sa va traiasca si sa fiti fericiti si sanatosi:*:*:*

ralu_ela
13.12.2009, 15:23:18
MIRESICI CE FACETI?

ce fetita frumoasa aveti!!!! seamana din cate vad atat cu mami cat si cu tati......sa va traiasca, sa fie sanatoasa si sa va bucurati de ea.
miraj din cate imi aduc aminte astepta si ea bebe( nu stiu daca a nascut inca)......noi mai asteptam cateva luni si ne apucam si noi de treaba.

>:D<

Miraj
14.12.2009, 11:32:52
ce fetita frumoasa aveti!!!! seamana din cate vad atat cu mami cat si cu tati......sa va traiasca, sa fie sanatoasa si sa va bucurati de ea.
miraj din cate imi aduc aminte astepta si ea bebe( nu stiu daca a nascut inca)......noi mai asteptam cateva luni si ne apucam si noi de treaba.

>:D<

Buna fetele..an nascut deja de o luna dar nu prea am timp sa mai stau la calculator , e un link in Picassa cu pozele bebelinei mele..va sfatuiesc sa va apucati cat mai repede ca eu nu stiu cum am trait pana acum fara Sofia, nu mi-as mai imagina nici o secunda fara ea:x ..pupici

andreea_dt
14.12.2009, 12:09:19
Buna fetele..an nascut deja de o luna dar nu prea am timp sa mai stau la calculator , e un link in Picassa cu pozele bebelinei mele..va sfatuiesc sa va apucati cat mai repede ca eu nu stiu cum am trait pana acum fara Sofia, nu mi-as mai imagina nici o secunda fara ea:x ..pupici
ai o fetita foarte frumoasa... sa fiti sanatoase amandoua :*

Velvet
14.12.2009, 14:06:15

Este superbaaa sa va traiasca si sa va bucurati de ea

kayli
14.12.2009, 15:12:19

ce bebita micuta si draguta ai! sa fiti sanatosi si sa va bucurati de fiecare moment impreuna cu ea!:)

cami_d
14.12.2009, 16:02:52

Foarte frumusica si scumpa bebita voastra>:D< >:D< >:D< !!!!!
Sa va traiasca si voi sa fiti sanatosi si sa aveti grija de voi si de ea in primul rand!!! Va doresc numai bine si multe bucurii alaturi de bebeta!!!
p.s. tu ai fost in hasdeu? imi pari cunoscuta...

Alynuta87
15.12.2009, 08:19:04

Sunteti 2 minunatii! :*:*:*

adriana23
15.12.2009, 12:32:49

sa va traiasca ..sa cresca mare, sanatoasa si sa isi bucure parintii :*:*:*:*:*:*:*:*

Miraj
15.12.2009, 16:36:53
Foarte frumusica si scumpa bebita voastra>:D< >:D< >:D< !!!!!
Sa va traiasca si voi sa fiti sanatosi si sa aveti grija de voi si de ea in primul rand!!! Va doresc numai bine si multe bucurii alaturi de bebeta!!!
p.s. tu ai fost in hasdeu? imi pari cunoscuta...

multumim de urari fetele...
.da,promotia 2001. tu?

ralu_ela
15.12.2009, 18:59:21

e o papusa fetita voastra.......sa va traiasca, sa fie sanatoasa, cuminte si numai bucurii sa va aduca.
daca vrea DD poate o sa am si eu tot fetita......si tot Sofia ii voi pune numele....imi place la nebunie.

cami_d
16.12.2009, 13:19:57
.da,promotia 2001. tu?

DA si eu, promotia 2002=D> =D> =D> !!! stiam eu ca te cunosc de undeva:"> :"> :">

alina_i_2006
29.12.2009, 09:34:50

Sa va traiasca fetita si sa fiti toti sanatosi.E o scumpika si dupa cum se vede din poze,cred ca e foarte cumintica.Asteptam si noi un nepotel sau o nepotica din partea surorii mele si suntem nerabdatori sa se nasca desi sora mea e insarcinata abia in 3 luni.:* :* :*

Diana2000
06.01.2010, 21:36:09
Offf fetelor, mi s-a facut dor de voi toate >:D<.
Va salut in Noul An si va doresc sa aveti parte numai de bucurii si impliniri !
Mira sa te bucuri de Sofia, sa fie sanatoasa! e o scumpete, intradevar f frumos nume i-ai pus.

white_july
07.01.2010, 14:59:17
.da,promotia 2001. tu?
Superba bebelina!
Sa va traiasca, sa creasca mare si frumoasa si sa va bucurati de ea!

LIVIONE
25.01.2010, 10:44:10
va era dor de mine?acum suntem 3 membri.am o fetita care miercuri face 6 luni.o scumpica si o nebunica.miraj,ai un ingeras de fetita.sper sa nu mai lipsesc asa mult.atasez link cu poze cu nebunica mea si un 3 filmulete sa radeti sa va prapaditi.de acum o sa vb mai des.ce mai e nou?
http://www.trilulilu.ro/fifislra/226c1c3f341476
http://www.trilulilu.ro/fifislra/9c5022c197fece
http://www.trilulilu.ro/fifislra/023c0505393426

aici poze

http://picasaweb.google.com/stroevivi
http://picasaweb.google.com/gabrielastroe07

larryssa83
25.01.2010, 21:35:53
va era dor de mine?acum suntem 3 membri.am o fetita care miercuri face 6 luni.o scumpica si o nebunica.miraj,ai un ingeras de fetita.sper sa nu mai lipsesc asa mult.atasez link cu poze cu nebunica mea si un 3 filmulete sa radeti sa va prapaditi.de acum o sa vb mai des.ce mai e nou?
http://www.trilulilu.ro/fifislra/226c1c3f341476
http://www.trilulilu.ro/fifislra/9c5022c197fece
http://www.trilulilu.ro/fifislra/023c0505393426

aici poze

http://picasaweb.google.com/stroevivi
http://picasaweb.google.com/gabrielastroe07

Nu ma satur sa ma uit la pozele cu minunea ta....e un ingeras :*:*!!!

LIVIONE
26.01.2010, 07:47:03
dar sa o vezi in realitate?sa te vrajesca, sa faci ca ea.iti tranteste un zambet de lesini.noi chiar daca mai avem griji,le uitam cu ea.

larryssa83
26.01.2010, 13:25:26
dar sa o vezi in realitate?sa te vrajesca, sa faci ca ea.iti tranteste un zambet de lesini.noi chiar daca mai avem griji,le uitam cu ea.

Te cred...un copil este o minune de la Dumnezeu.

Diana2000
28.01.2010, 09:41:46
Buna fetele!
este asa cum zice nasa. Cand te uiti la ea parca iti dispar toate grijile. Este o frumusete de copil, noi cand mergem la nasi suntem in stare sa o iubim numai noi. Deabia asteptam sa mergem iar si iar ca ni se face foarte repede dor de ea. Noroc ca nasa ii fac poze mai mereu si ne trimite si noua sa o vedem si asa ne mai trece. :x

LIVIONE
28.01.2010, 10:00:21
fina,va>:D< pupam si ne de dor de voi

Diana2000
28.01.2010, 13:29:35
si noua nasa, stiti asta :x , ufff ce ne destainuim noi pe forum :)) >:D< .

Velvet
28.01.2010, 13:49:14

si noua nasa, stiti asta :x , ufff ce ne destainuim noi pe forum :)) >:D< .

Ce draguuuuuuuuuuuuuutttttttt:A :A

LIVIONE
28.01.2010, 14:48:14
nici daca ii cautam si nu ii gaseamasa.naturali,simpli,draguti

larryssa83
28.01.2010, 15:40:16
nici daca ii cautam si nu ii gaseamasa.naturali,simpli,draguti

Sa va traiasca!!! Nu degeaba ati fost nasi.

LIVIONE
28.01.2010, 15:50:48
daca ati sti povestea?! poate reusesc intr-o zi sa v-o spun

larryssa83
28.01.2010, 16:05:51
daca ati sti povestea?! poate reusesc intr-o zi sa v-o spun
Abia astept....

LIVIONE
28.01.2010, 17:50:41
doarme pustoaica mea asa ca va fac un scurt rezumat cum mi-am gasit finii.
am inceput pregatirile de nunta si cum nicio nunta nu incepe fara miresici,m-am inscris si eu.am cunoscut mai multe miresici,cu unele chiar m-am intalnit.printre ele doar una singura era suparata ca a ramas fara nasi.plecau in nu stiu ce tara.am intrat in discutie cu ea si chiar imi parea rau ca toate ne laudam cu ce am mai achizitionat, numai ea era lipsita de chef.dar nu am stat pe ganduri si i-am spus ca o sa o cunun eu daca nu isi gaseste nasi.tin sa mentionez ca sotul meu nici nu vrea sa auda de cununat si de botezat.nu este el cu astea.dar atunci era la serviciu.
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2431&page=32 aici incepe totul 5.05.2008.ii dau acordul dianei2000 si ii spun ca o sa o cunun.sotul nu stia nimic.vine dimineatza de la serviciu,il pup dulce si ii spun ca o sa fim nasi.ce reactie a avut?a ras.credea ca glumesc.nu ne dadeau banii afara din casa.stia ce efort urma sa facem.m-a luat la intrebari si i-am raspuns.acum hai sa ii cunoastem pe fini.au venit la noi.tin minte ca mi-au adus un superb buchet de trandafiri si mai multi iepurasi de ciocolata ca era prin preajma pastelui.eram ca un copil de fericita.gata,m-au vrajit.vorbeam ca si cum ne cunosteam de o viata.sotul nu a mai zis nici pas.am vorbit despre buget si despre pretentii.totul s-a lamurit pe loc,si a fost o nunta super.ne-am distrat,am fost toti niste frumosi si am avut mari emotii.de atunci suntem de nedespartit.ne vedem ori de cate ori avem ocazia si ne este dor de ei.v-a placut povestea noastra?

larryssa83
28.01.2010, 18:12:51
am inceput pregatirile de nunta si cum nicio nunta nu incepe fara miresici,m-am inscris si eu.am cunoscut mai multe miresici,cu unele chiar m-am intalnit.printre ele doar una singura era suparata ca a ramas fara nasi.plecau in nu stiu ce tara.am intrat in discutie cu ea si chiar imi parea rau ca toate ne laudam cu ce am mai achizitionat, numai ea era lipsita de chef.dar nu am stat pe ganduri si i-am spus ca o sa o cunun eu daca nu isi gaseste nasi.tin sa mentionez ca sotul meu nici nu vrea sa auda de cununat si de botezat.nu este el cu astea.dar atunci era la serviciu.
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2431&page=32 aici incepe totul 5.05.2008.ii dau acordul dianei2000 si ii spun ca o sa o cunun.sotul nu stia nimic.vine dimineatza de la serviciu,il pup dulce si ii spun ca o sa fim nasi.ce reactie a avut?a ras.credea ca glumesc.nu ne dadeau banii afara din casa.stia ce efort urma sa facem.m-a luat la intrebari si i-am raspuns.acum hai sa ii cunoastem pe fini.au venit la noi.tin minte ca mi-au adus un superb buchet de trandafiri si mai multi iepurasi de ciocolata ca era prin preajma pastelui.eram ca un copil de fericita.gata,m-au vrajit.vorbeam ca si cum ne cunosteam de o viata.sotul nu a mai zis nici pas.am vorbit despre buget si despre pretentii.totul s-a lamurit pe loc,si a fost o nunta super.ne-am distrat,am fost toti niste frumosi si am avut mari emotii.de atunci suntem de nedespartit.ne vedem ori de cate ori avem ocazia si ne este dor de ei.v-a placut povestea noastra?
Este superba povestea...si felicitari pentru gest!! Dumnezeu v-a rasplatit cu niste fini pe masura.
La noi a fost altfel....eu si sotul am fost plecati un an si ceva in Anglia si inainte de nunta am hotarat sa ne intoarcem in tara si sa incercam sa ne facem un rost....asa ca dupa nunta ne-am cautat de munca si ne-am angajat.....eram cam 65 de angajati...era frumos
Intr-o zi vb cu sotul ca ar fi frumos daca am cununa sau daca am boteza...si spre sfarsitul programului apare si finu'....pana atunci eram doar colegi si atat...
Ne salutam...il intreb ce face si cand se insoara.....imi spune ca ar vrea sa faca cununia civila peste cateva luni dar nu are nasi...si am zis ca ii cununam noi. Initial nu ii venea sa creada...apoi a sunat-o pe fina si i-a dat vestea...s-a bucurat.
Eu nici nu o stiam pe fina...am cunoscut-o cam dupa o saptamana...ne-am placut reciproc....sunt foarte dragalasi si ne bucuram mult ca o sa le fim nasi....pacat ca nu suntem alaturi de ei.
Dupa ce am decis sa ii cununam, la cateva saptamani s-a inchis firma unde lucram dar au spus ca au ramas cu ceva important in urma job-ului...cu noi. Cand au spus asta ne-am emotionat foarte mult...o sa imi amintesc mereu.
Scuze ca am scris cam mult...:)

LIVIONE
04.02.2010, 12:19:35
nu te poti pune cu soarta

Alynuta87
04.02.2010, 12:24:13
Foarte frumoase povestile voastre fetelor! Sper ca intr-o zi sa ne gasim si noi niste finuti...8-|

Diana2000
08.02.2010, 21:07:22
Offffffffff nasa, m-ai emotionat astazi cand eram la serviciu, ma abtineam sa nu lacrimez pentru ca mi-ai adus aminte de acele momente cand v-am cunoscut, atat de simpli si atat de frumosi, insa acum sunt acasa si pot sa dau si eu un feed-back.
Cu toata tristetea pe care o purtam in suflet fetelor, Dumnezeu ne-a scos in cale aceasta pereche de nasi cum nici nu indrazneam sa visam. Nu numai ca putem dicuta cu ei orice, ca le putem cere un sfat, ca putem sa i sunam la orice ora, ca ne bazam pe ei dar, ne sunt si buni prieteni. Bineinteles ca este valabil si viceversa.
Atunci eu am ramas foarte surprinsa cand am citit pe forum ca s-a oferit "o tipa" de pe forumul miresici sa ne cunune. Citeam si nu imi venea sa cred, credeam ca e o gluma si nu stiam cum sa reactionez. L-am sunat pe sot sa ii spun ca cineva de pe forum vrea sa ne cunune si bineinteles ca nu m-a crezut pana ce nu a vazut. Apoi am inceput sa vorbim pe mess, sa ne cunoastem cat de cat, am mai schimat cateva poze cu noi 4 ..., dar cel mai emotionanat a fost pana sa intalnim face to face. Ne intrebam oare cum sunt ca oameni, daca sunt maleabili si ne gandeam cu ce sa o cucerim pe nasa ce cadou sa ii luam si am ghicit-o cu florile (ea fiind o mare iubitoare de flori), dar si cu ciocolata. Tin minte si acum ca facea cozonaci, mamaaaaa meaaa dar ce cozonaci =P~, vai ce pofta mi s-a facut numai cand ma gandesc cum aratau. A fost frumos sa ii descoperim asa de usor si simplu, fara formalitati si sa putem dicuta din prima despre orice. Nunta a fost asa cum ne-am dorit avandu-i alaturi pe cei mai frumosi nasi. De cate ori ne vedem ne distram copios, ne bucuram unii de alti si mai ale acum cand avem si o nasicuta ca un inger pe care o iubim la maxim. Acesta e un rezumat al inceputului povesti noastre.... sunt mule de povestit. ;;)

Adrianaa1984
08.02.2010, 22:07:42
Sa va dea Dumnezeu sanatate ca sa va puteti intelege mereu bine...

Diana2000
08.02.2010, 22:27:29
Sa va dea Dumnezeu sanatate ca sa va puteti intelege mereu bine...
multumim din suflet pentru urare, asemenea iti dorim si tie.

LIVIONE
09.02.2010, 08:18:11
si cozonacii care erau in cuptor, am oprit cuptorul sa venim sa va luam de la gara si nu s-au mai copt:))

larryssa83
09.02.2010, 16:20:49
Offffffffff nasa, m-ai emotionat astazi cand eram la serviciu, ma abtineam sa nu lacrimez pentru ca mi-ai adus aminte de acele momente cand v-am cunoscut, atat de simpli si atat de frumosi, insa acum sunt acasa si pot sa dau si eu un feed-back.
Cu toata tristetea pe care o purtam in suflet fetelor, Dumnezeu ne-a scos in cale aceasta pereche de nasi cum nici nu indrazneam sa visam. Nu numai ca putem dicuta cu ei orice, ca le putem cere un sfat, ca putem sa i sunam la orice ora, ca ne bazam pe ei dar, ne sunt si buni prieteni. Bineinteles ca este valabil si viceversa.
Atunci eu am ramas foarte surprinsa cand am citit pe forum ca s-a oferit "o tipa" de pe forumul miresici sa ne cunune. Citeam si nu imi venea sa cred, credeam ca e o gluma si nu stiam cum sa reactionez. L-am sunat pe sot sa ii spun ca cineva de pe forum vrea sa ne cunune si bineinteles ca nu m-a crezut pana ce nu a vazut. Apoi am inceput sa vorbim pe mess, sa ne cunoastem cat de cat, am mai schimat cateva poze cu noi 4 ..., dar cel mai emotionanat a fost pana sa intalnim face to face. Ne intrebam oare cum sunt ca oameni, daca sunt maleabili si ne gandeam cu ce sa o cucerim pe nasa ce cadou sa ii luam si am ghicit-o cu florile (ea fiind o mare iubitoare de flori), dar si cu ciocolata. Tin minte si acum ca facea cozonaci, mamaaaaa meaaa dar ce cozonaci =P~, vai ce pofta mi s-a facut numai cand ma gandesc cum aratau. A fost frumos sa ii descoperim asa de usor si simplu, fara formalitati si sa putem dicuta din prima despre orice. Nunta a fost asa cum ne-am dorit avandu-i alaturi pe cei mai frumosi nasi. De cate ori ne vedem ne distram copios, ne bucuram unii de alti si mai ale acum cand avem si o nasicuta ca un inger pe care o iubim la maxim. Acesta e un rezumat al inceputului povesti noastre.... sunt mule de povestit. ;;)
Foarte frumos...sper ca relatia nostra cu finii sa fie cel putin la fel ca a voastra :*

Diana2000
10.02.2010, 14:59:07
si cozonacii care erau in cuptor, am oprit cuptorul sa venim sa va luam de la gara si nu s-au mai copt:))
Hai nasa ca au fost cei mai buni cozonaci pe care i-am mancat pana atunci :)).... si asta pe langa toate torturile delicioase pe care le faci =P~ .

Diana2000
10.02.2010, 15:01:14
Foarte frumos...sper ca relatia nostra cu finii sa fie cel putin la fel ca a voastra :*

Multumim, nu are de ce sa nu fie la fel de frumoasa ... fiecare relatie are farmecul ei ;-).

Danet
27.05.2010, 16:43:08
Buna ! Eu sunt noua pe aici dar imi place ca am ce invata!!! Subiectul parca era despre restaurante. Si noi cautam... imi doresc foarte mult sala Athena, am fost la vreo 2 nunti acolo si mi-a placut cel mai mult fata de ce mai avem noi prin oras. Credeti-ma ca in 4 ani am fost la fff multe nunti cu sotul meu... si nimic nu se compara cu sala Athena. Dar eu stiu doar de o singura sala care e de vreo 200 de persoane , insa am auzit ca mai e una cam de 100 si e naspa . Ce mai stiti de alte restaurnte si meniuri?

bebim
28.05.2010, 08:11:17

ce relatie frumoasa:) numai la noi e naspa,ne-au fost bagati pe cat si sunt........nu ne atragem deloc:(

larryssa83
28.05.2010, 10:15:35
ce relatie frumoasa:) numai la noi e naspa,ne-au fost bagati pe cat si sunt........nu ne atragem deloc:(
Pacat...este frumos sa existe o relatie stransa intre fini si nasi :). Lasa...cand veti cununa voi o sa aveti cu finii relatia pe care nu o puteti avea cu nasii :)

bebim
28.05.2010, 10:36:15
Pacat...este frumos sa existe o relatie stransa intre fini si nasi :). Lasa...cand veti cununa voi o sa aveti cu finii relatia pe care nu o puteti avea cu nasii :)

asta sper si eu...sa avem o relatie frumoasa cu finii.cu nasii nicio sansa.e pacat pentru ca mi-ar fi placut sa pot discuta cu nasa despre nunta,dar nu se poate...nu ma ajuta cu nimic,doar se lauda cu nunta ei si cu multe alte chestii...nu-mi place deloc sa merg la ei,dar obligatiile...ce ma mai vait,peste tot:) scuze!!!!!!!

dodo23
08.09.2010, 20:45:16
Inseamna ca noi suntem norocosi cu Nasii nostri. Si cu Finii :) Nu ar trebui sa iti impuna nimeni Nasii. Ideal ar fi sa ii alegi dupa sufletul tau si dupa relatia dintre ei doi. Nu dupa statutul social / financiar.

alynna89
08.09.2010, 21:05:18
Inseamna ca noi suntem norocosi cu Nasii nostri. Si cu Finii :) Nu ar trebui sa iti impuna nimeni Nasii. Ideal ar fi sa ii alegi dupa sufletul tau si dupa relatia dintre ei doi. Nu dupa statutul social / financiar.

asa ar trebui sa facem fiecare dintre noi, insa uneori cand intervin alte persoane sa iti impuna ceva se complic a situatia...sa speram ca bebim (la ea faci referire banuiesc) va depasi aceasta problema si totul se va rezolva:)

alynna89
08.09.2010, 21:06:37
vad ca ai fost deja miresica:)..nu intri sa scrii si la topic:)?

mary_20072001
25.11.2010, 22:00:33
Buna ! Eu sunt noua pe aici dar imi place ca am ce invata!!! Subiectul parca era despre restaurante. Si noi cautam... imi doresc foarte mult sala Athena, am fost la vreo 2 nunti acolo si mi-a placut cel mai mult fata de ce mai avem noi prin oras. Credeti-ma ca in 4 ani am fost la fff multe nunti cu sotul meu... si nimic nu se compara cu sala Athena. Dar eu stiu doar de o singura sala care e de vreo 200 de persoane , insa am auzit ca mai e una cam de 100 si e naspa . Ce mai stiti de alte restaurnte si meniuri?
Buna!nu iti recomand sala Athena.eu dadusem avans dar dupa ce am fost la o nunta in septembrie, m-am razgandit.mi am luat avansul si m-am dus la alta sala.ai dreptate sala e frumoasa dar meniul e praf....si scump.daca vrei mai multe detalii lasa mi un mesaj.

andreea_dt
03.12.2010, 19:43:05
buna seara miresici... long time no see :) v-a fost dor de mine? :zz::gen_17:

Gianinaid
20.03.2011, 21:35:30
buna seara miresici... long time no see :) v-a fost dor de mine? :zz::gen_17:
Salutari Andreea ! Sunt curioasa unde ti-ai facut buchetele de flori si preturile !Au fost superbe !