PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor din Buzau

Pagini : 1 2 [3]

Danet
30.03.2011, 13:15:22
buna fetele pe aici nu e nimeni? eu mi-am ales localul ca despre asta e vb in topic si sunt super incantata ... am taiat de pe lista si verighetele , muzica , foto/video, vinul, marturii...voi? cum stati?

Gianinaid
30.03.2011, 16:27:13
buna fetele pe aici nu e nimeni? eu mi-am ales localul ca despre asta e vb in topic si sunt super incantata ... am taiat de pe lista si verighetele , muzica , foto/video, vinul, marturii...voi? cum stati?
Ai verificat cu aranjarea, cu spatiul ....daca e loc suficient pentru dans, stiu ca te ingrijora.

Danet
30.03.2011, 21:25:52
Ai verificat cu aranjarea, cu spatiul ....daca e loc suficient pentru dans, stiu ca te ingrijora.

OOffffffff!!! Nu! Din pacate nu am ce sa vb. Doar sa ma rog sa se extinda, dar nu cred...(:| Problema e, ca eu stiam ce spatiu am dar ma gandeam la mai putine persoane si spre surprinderea mea multi cand au auzit ca avem nunta au zis ca vin si ei , oameni care nici nu-i pusesem pe lista...

pinkraluk
30.03.2011, 21:33:47
OOffffffff!!! Nu! Din pacate nu am ce sa vb. Doar sa ma rog sa se extinda, dar nu cred...(:| Problema e, ca eu stiam ce spatiu am dar ma gandeam la mai putine persoane si spre surprinderea mea multi cand au auzit ca avem nunta au zis ca vin si ei , oameni care nici nu-i pusesem pe lista...

Aceeasi chestie am patit-o si eu. Si la noi e loc doar de 100 de pers, dar acum parca toata lumea se autoinvita...o sa fac o selectie totusi...nu ma intereseaza banii, cat vreau sa fie spatiu de dans la nunta, ca sa iasa o petrecere frumoasa :)

Danet
30.03.2011, 21:45:50
Aceeasi chestie am patit-o si eu. Si la noi e loc doar de 100 de pers, dar acum parca toata lumea se autoinvita...o sa fac o selectie totusi...nu ma intereseaza banii, cat vreau sa fie spatiu de dans la nunta, ca sa iasa o petrecere frumoasa :)

da stiu si localul vostru... pe acolo mi-am petrecut liceul...;)) fosta mea colega de clasa e sora lui Bogdan... si eu am terminat la arte acolo la o aruncatura de bat...
e nasol cu spatiul ca imi ia din tot ringul daca am peste 120 si eu am 180.... :O

pinkraluk
30.03.2011, 21:47:45
da stiu si localul vostru... pe acolo mi-am petrecut liceul...;)) fosta mea colega de clasa e sora lui Bogdan... si eu am terminat la arte acolo la o aruncatura de bat...
e nasol cu spatiul ca imi ia din tot ringul daca am peste 120 si eu am 180.... :O

wow...diferenta mare...noi nu ne luptam cu o diferenta asa de mare, ci cu vreo 20 de pers poate peste o suta, dar despre care nu stiu ce sa zic...bine, acum sa nu vorbesc asa, mai bine in plus ca iesim si in strada sa dansam...scoatem vreo doua boxe :)) decat in minus...;)) :D

Danet
31.03.2011, 10:32:05
wow...diferenta mare...noi nu ne luptam cu o diferenta asa de mare, ci cu vreo 20 de pers poate peste o suta, dar despre care nu stiu ce sa zic...bine, acum sa nu vorbesc asa, mai bine in plus ca iesim si in strada sa dansam...scoatem vreo doua boxe :)) decat in minus...;)) :D

Sa stii ca asa a zis si miresoiul meu ca ma gandeam sa tai din invitatii si mi-a zis sa nu , ca se mai trezeste unul altul, ba ca are nunta la nu stiu ce var , ba ca ia murit careva, ba ca nu are bani etc. vrajeli ... asa ca mai bine mai multi...

Elizaa
29.05.2011, 01:01:27
Salutari Andreea ! Sunt curioasa unde ti-ai facut buchetele de flori si preturile !Au fost superbe !
Mie mi-a placut coafura...

yulik_4_u
09.06.2011, 07:46:16
Buna dimineata miresici,am si eu o intrebare:rochia mea de mireasa e crem,ce bijuterii sa aleg {vreau sa contina si perle} din aur sau argint?

Inna_
09.06.2011, 20:11:30
Buna dimineata miresici,am si eu o intrebare:rochia mea de mireasa e crem,ce bijuterii sa aleg {vreau sa contina si perle} din aur sau argint?

Vrei neaparat aur sau argint? Un set doar cu perlute crem nu e ok?

larryssa83
09.06.2011, 20:13:25
Dintre aur si argint , eu as alege aurul pentru o rochita crem.

yulik_4_u
10.06.2011, 06:48:46
va multumesc frumos pentru sfaturi,am ales aur si m-am dus ieri la un bijutier si am compus un set cu cercei si lantisor cu perle.

larryssa83
10.06.2011, 06:51:09
va multumesc frumos pentru sfaturi,am ales aur si m-am dus ieri la un bijutier si am compus un set cu cercei si lantisor cu perle.
Sa iti poarte noroc!

Danet
10.06.2011, 09:15:10
Eu nu m-am gandit la asa ceva... si eu vreau rochita cu crem dar am bijuteriile din aur alb.... dar nu m-am gandit ca nu prea merge, ci mai bine cu aur galben.... ce ma fac???:(:-\

yulik_4_u
13.06.2011, 16:15:45
Imi puteti spune de unde sa imi iau voaleta pentru dezgatit?

Danet
15.06.2011, 12:37:13
Imi puteti spune de unde sa imi iau voaleta pentru dezgatit?

La Darfil in centru am vazut ceva ...

yulik_4_u
19.06.2011, 09:02:49
am fost la Darfil dar aveau mare lucru.Dar tul pentru decor unde gasesc si la ce preturi sa ma astept?

raluca0109
04.07.2011, 13:21:22
Buna! tuturor miresicilor ...nu stiu daca este prea devreme pentru miresicile din 2012 dar as vrea sa incepem discutii, despre restaurant , formatie ,aranjamente....!

Danet
05.07.2011, 12:06:15
am fost la Darfil dar aveau mare lucru.Dar tul pentru decor unde gasesc si la ce preturi sa ma astept?

iti recomand sa te duci in Europa, cumnata mea de acolo si-a luat cu 3 lei m,(acum 2 ani) si gasesti toate culorile si cu sclipici si cu argintiu si cu auriu ce vrei...

yulik_4_u
06.07.2011, 12:08:56
Buna,am si eu doua probleme cu asortarea culorilor la nunta
- rochia este de culoare crem si nu stiu ce nuanta sa aleg buchetul
- sala este ornata in auriu si nu stiu florile de la masa mirilor si de pe mese ce culoare sa aiba
Poate ma ajutati si pe mine,multumesc

Danet
06.07.2011, 13:01:25
- sala este ornata in auriu si nu stiu florile de la masa mirilor si de pe mese ce culoare sa aiba

La fel este si la mine si eu merg pe crem la buchetul meu si lumanari iar la aranjamente tot cam pe aceeasi nuanta cu toate ca cica ar fii bine ca buchetul sa fie in contrast cu rochia... dar la mine ... SOC... nasa vrea buchetul verde lamie ca asa are rochia... nici nu stiu ce flori as putea compune cu culoarea aia... si daca ea pana la urma asa vrea cred ca il fac eu verde;-)=))...

yulik_4_u
27.07.2011, 14:15:41
buna,de unde pot cumpara bomboane pentru marturii si cam la ce pret gasesc?,multumesc

Inna_
27.07.2011, 14:16:58
buna,de unde pot cumpara bomboane pentru marturii si cam la ce pret gasesc?,multumesc

Poti cauta in Kaufland. Stiu ca aveau bomboane varsate. Sunt mai multe sortimente. Le gasesti acolo langa paine.

bridetobe2012
04.08.2011, 10:35:33

Iti trimit cateva poze cu buchete de mireasa, sper sa te ajute. Plecand de la florile si nuantele pe care le alegi pentru buchetul tau, poti realiza si aranjamentele florale de pe mese. Sau poti incerca niste culori mai tari, mov, roz aprins... Combinatiile pot fi multiple.

yulik_4_u
05.08.2011, 08:27:36
nu am gasit bomboane de marturii la Kaufland,nu stiti alt loc?

pinkraluk
05.08.2011, 17:57:41
nu am gasit bomboane de marturii la Kaufland,nu stiti alt loc?

Da vrei niste bomboane anume? Arahide in ciocolata sigur sunt pe la hypermarketuri la produsele vrac.

yulik_4_u
26.08.2011, 08:47:03
fetelor maine e ziua cea mare ,am emotii

monicaalina
26.08.2011, 13:05:20
sa ai o zi superba,sa va distrati si casa de piatra;;)

Inna_
26.08.2011, 13:07:12

Distractie placuta! Sa aveti o nunta asa ati visat si sa va bucurati de fiecare moment!

niko84r
31.08.2011, 16:03:57
unde gasesc artificii de tort in buzau :-s?

monicaalina
31.08.2011, 21:41:44
unde gasesc artificii de tort in buzau :-s?
in carref...,librarii,kauf..

kinderashh
28.09.2011, 17:04:02
buna tuturor miresicilor din buzau...ma poate ajuta cineva cu o parere despre un salon unde ma pot machia pt nunta? sunt in impas mareeee8-}

Danet
05.10.2011, 18:00:19
buna tuturor miresicilor din buzau...ma poate ajuta cineva cu o parere despre un salon unde ma pot machia pt nunta? sunt in impas mareeee8-}

si eu la fel... dar e cam tarziu eu am incercat pe la fetele care au fost recomandate pe forum si nu am gasit loc.... bafta...

ariez
28.11.2011, 02:06:46
Aveti vreo recomandare pentru invitatii in Buzau?

lilliana_85
28.11.2011, 12:36:21
Aveti vreo recomandare pentru invitatii in Buzau?
Noi le-am facut la dany C.... au cele mai ok preturi din tot orasul..;))

ariez
29.11.2011, 23:10:49
Merci pentru sugestie :). Cred ca la ei vom apela si noi.

viodumi
13.01.2012, 20:45:10
fetelor, am o intrebare pt toate: a folosit vreuna din voi lampioane din acelea zburatoare in loc de artificii? am vazut pe diferite siteuri ca noul trend la nunti, dar eram curioasa daca in Buzau a incercat cineva, ma tenteaza sa iau.

Inna_
14.01.2012, 16:44:24
fetelor, am o intrebare pt toate: a folosit vreuna din voi lampioane din acelea zburatoare in loc de artificii? am vazut pe diferite siteuri ca noul trend la nunti, dar eram curioasa daca in Buzau a incercat cineva, ma tenteaza sa iau.

Noi nu am folosit dar imi plac la nebunie. Este o idee super!:)>-

viodumi
18.01.2012, 11:52:28
da, ca idee si mie imi place, insa practica nu e mereu la fel ca teoria :), nu trebuie autorizatie, dar am putine retineri la eventuale incidente avand in vedere ca implica foc,si as fi vrut sa citesc sfaturi din experienta altora.
o alta intrebare ar fi fost despre porumbei, la topicul respectiv n-am primit raspuns, dar de obicei porumbeii se inchiriaza de la cineva recomandat de cei cu aranjamentele florale sau de cei cu foto-video sau..?
noi acum suntem in faza in care cautam dj, foto-video, aranjamente, porumbei etc

ana_maria_urse
21.01.2012, 11:40:55
Buna..am revenit printre voi....cine imi spune unde sa fac tortul?...vreau sa fie unul spectaculos in acelasi timp si gustos....<:-P

ariez
21.01.2012, 15:19:20
Buna..am revenit printre voi....cine imi spune unde sa fac tortul?...vreau sa fie unul spectaculos in acelasi timp si gustos....<:-P

Pe aici cam toata lumea a apelat la cofetaria Eveliny.

ana_maria_urse
27.01.2012, 16:51:31
Pe aici cam toata lumea a apelat la cofetaria Eveliny.
..am inteles...si sunt in regula?

ana_maria_urse
27.01.2012, 16:53:40
..am inteles...si sunt in regula?
...cum se procedeaza...mergi discuti cum ai vrea..iti face o mostra...habar nu am...:">

pinkraluk
31.01.2012, 18:17:31

Buna! Eu mi-am facut tortul la Eveliny. A fost super gustos. Dupa ce mi-a zis lumea cat de bun e am mancat si eu din el. Iar ca aspect mi-am ales ce mi-a placut si a iesit bine. :)

Inna_
31.01.2012, 18:42:45
da, ca idee si mie imi place, insa practica nu e mereu la fel ca teoria :), nu trebuie autorizatie, dar am putine retineri la eventuale incidente avand in vedere ca implica foc,si as fi vrut sa citesc sfaturi din experienta altora.
o alta intrebare ar fi fost despre porumbei, la topicul respectiv n-am primit raspuns, dar de obicei porumbeii se inchiriaza de la cineva recomandat de cei cu aranjamentele florale sau de cei cu foto-video sau..?
noi acum suntem in faza in care cautam dj, foto-video, aranjamente, porumbei etc

Daca vrei iti pot da eu un numar de tel. al unei persoane care are porumbei.

Inna_
31.01.2012, 18:44:11
...cum se procedeaza...mergi discuti cum ai vrea..iti face o mostra...habar nu am...:">

Tot la Eveliny am apelat si noi. Poti merge si poti gusta diferite sortimente si poti merge si cu un model de tort pe care ti-l doresti si ti se va spune daca il pot face sau nu.

ana_maria_urse
02.02.2012, 14:58:34
Tot la Eveliny am apelat si noi. Poti merge si poti gusta diferite sortimente si poti merge si cu un model de tort pe care ti-l doresti si ti se va spune daca il pot face sau nu.
..e super asa....si cu cat timp ai fost inainte...mai exact cand ai plasa comanda?

Inna_
06.02.2012, 17:03:06
..e super asa....si cu cat timp ai fost inainte...mai exact cand ai plasa comanda?

Cam cu o sapt inainte dar asta pt tortul de botez.

ana_maria_urse
06.02.2012, 18:16:52
Cam cu o sapt inainte dar asta pt tortul de botez.
multumesc mult....;;)

ariez
06.02.2012, 23:22:45
Noi am dat deja avansul pentru tortul de nunta, dar compozitia si detaliile finale le stabilim atunci inainte de nunta.

cristianalala
26.05.2012, 07:34:14
Merg si eu azi, cu toate ca nunta e tocmai in sept. Ideea e ca daca vrei o forma mai deosebita, trebuie sa rezervi tot ce e necesar pt sustinerea ei, noi asa am fost sfatuiti.

alice88
16.06.2012, 22:22:54
Buna miresici! Din cate vad nu prea mai intra nimeni pe aici..:-s Uff am ceva nelamuriri iar faptul ca nu sunt in tara nu ma ajuta deloc :( Ok mai intai cam la ce meniu v-ati orientat voi? De ex socrela tot insista sa avem sarmale..ba chiar vrea sa le faca chiar ea :| (ar avea ceva de lucru :d) iar unii prieteni apropiati spun ca sarmale in zilele astea se mai dau doar la pomana.. :| Chiar nu stiu ce o sa fac...
Acu alta problema mai e cu marturiile..Voi cam ce v-ati ales? Nasa noastra imi spunea acum ceva timp cand ii ceream sfatul ca si astea s-au demodat.. :| Oi fii eu plecata de vreo 5 ani dar totusi...chiar TOT s-a demodat?? Pai nici nu stiu ce sa mai fac cu nunta asta.. :((:oops::wacko:

marry90
17.06.2012, 10:39:10
Buna miresici! Din cate vad nu prea mai intra nimeni pe aici..:-s Uff am ceva nelamuriri iar faptul ca nu sunt in tara nu ma ajuta deloc :( Ok mai intai cam la ce meniu v-ati orientat voi? De ex socrela tot insista sa avem sarmale..ba chiar vrea sa le faca chiar ea :| (ar avea ceva de lucru :d) iar unii prieteni apropiati spun ca sarmale in zilele astea se mai dau doar la pomana.. :| Chiar nu stiu ce o sa fac...
Acu alta problema mai e cu marturiile..Voi cam ce v-ati ales? Nasa noastra imi spunea acum ceva timp cand ii ceream sfatul ca si astea s-au demodat.. :| Oi fii eu plecata de vreo 5 ani dar totusi...chiar TOT s-a demodat?? Pai nici nu stiu ce sa mai fac cu nunta asta.. :((:oops::wacko:

Nu cred ca trebuie sa te iei dupa parerile tuturor, ca fiecare are propria viziune asupra unei nunti. Cred ca cel mai important este sa te gandesti ce iti place tie si ce fel de persoane o sa ai la nunta. De exemplu eu o sa am foarte multe persoane care locuiesc la sat si sunt obisnuite cu patru feluri de mancare la masa (aperitiv, peste, sarmale, friptura) si asa o sa dam si noi. Si faptul ca soacra ta vrea sa faca sarmalele, nu stiu daca este posibil. Depinde de restaurant, dar majoritatea nu mai primesc mancare adusa de acasa. si socrul meu vreoia sa duca carne de la el de acasa, dar nu au acceptat.
Iar in ceea ce priveste marturiile, noi nu o sa avem, deoarece din cate am inteles acestea se folosesc la nuntile in care nu se mai pun flori in piept tuturor nuntasilor, si din nou, nuntasii mei sunt obisnuiti cu floarea in piept. Asa ca nu ma mai complic cu marturiile. Am gasit un site cu floricele foarte frumoase, care au si ac atasat (ca la o brosa) si nu o sa ma chinui f tare sa le pun in piep. Plus ca o sa ma ajute si domnisoarele de onoare.... Spor in continuare la pregatiri...

alice88
07.07.2012, 21:52:10
Multumesc mult pt sfaturi mary90! :*

Mai stie cineva ceva de restaurantul Brintex? Ati mai fost recent la nunti pe acolo? Va pupic si mult succes la pregatiri! >:D< :)

Inna_
09.07.2012, 14:51:26

Eu zic să nu mai apleci urechea la ceea ce spun ceilalți și să procedezi așa cum crezi tu de cuviință. Eu nu am auzit că nu se mai dau sarmale la nuntă. Cât despre mărturii, dacă vrei pui, dacă nu, nu. Noi am mai fost la nunți la care nu ni s-au dat mărturii și să știi că nu le-am simțit atât de mult lipsa.

alice88
16.07.2012, 14:52:57
Buna miresici, ce parere aveti de Nemuritorii? I-ati avut la nunti sau ati fost la nunti unde au cantat ei? Va pup si succes in toate ! :*:*:*

adriana_ardeleanu
17.07.2012, 16:22:16
Buna miresici, ce parere aveti de Nemuritorii? I-ati avut la nunti sau ati fost la nunti unde au cantat ei? Va pup si succes in toate ! :*:*:*

Buna.... eu i-am vazut acum 2 ani la nunta varului meu..au fost super...fac atmosfera...iar acum in octombrie i-am luat si la nunta mea...daca mai auzi alte pareri poate imi spui si mie

Inna_
17.07.2012, 16:49:11
Și eu am auzit numai păreri pozitive despre ei, i-am auzit și live și cântă foarte bine.

OanaBZ
19.07.2012, 10:33:10
Buna Miresici.

La anul o sa ma casatoresc si cu putin noroc si daca ma ajutati voi, imi spuneti si mie cam care sunt preturile si cum e Episcopia din orasul Buzau?

Sunt genul de mireasa care intra in priza cu mult inaintea nuntii:))):">\

Va rog un mic ajutor???[-o<

Multumesc

Inna_
24.07.2012, 10:31:53
Buna Miresici.

La anul o sa ma casatoresc si cu putin noroc si daca ma ajutati voi, imi spuneti si mie cam care sunt preturile si cum e Episcopia din orasul Buzau?

Multumesc

Bună! Te referi la Episcopie sau la Catedrală? Nu mai știu cum arată Episcopia dar Catedrala este superbă. În legătură cu prețurile nu-ți pot spune decât că am înțeles că se plătește o taxă de 500 lei atunci când mergi să stabilești data și ora și bănuiesc că mai plătesc ceva și nașii după cununia religioasă.

pinkraluk
24.07.2012, 11:18:29
Multumesc mult pt sfaturi mary90! :*

Mai stie cineva ceva de restaurantul Brintex? Ati mai fost recent la nunti pe acolo? Va pupic si mult succes la pregatiri! >:D< :)

Am o prietena care a fost la o nunta la Brintex. Nu a avut nimic de comentat sau cea care sa i se para aiurea ;)

pinkraluk
24.07.2012, 11:19:31

Mie imi plac f mult. Fac o atmoafera f frumoasa intotdeauna. ;-)

pinkraluk
24.07.2012, 11:21:43
Buna Miresici.

Multumesc

Depinde la ce preturi te referi, la restaurante, flori, vestimentatie...etc :)
Catedrala de la Episcopie parca are o taxa de 500 de lei sau 700, nu mai stiu exact.