PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor din Buzau

Pagini : [1] 2 3

tuc
10.07.2007, 22:52:57
Salutare "crasmarite" din Buzau,
Sunt si eu o viitoare miresica si sunt sigura ca numai cu ajutorul vostru pot avea o nunta frumoasa. Visez o biserica deosebita, o locatie frumoasa ....o zi de poveste.
Nu intru inca in panica pentru ca mai am ceva timp.:)) Ce-mi puteti spune despre Parcul Trandafirilor din Crang?

tuc
31.07.2007, 21:12:39
Sunt si eu o viitoare miresica si sunt sigura ca numai cu ajutorul vostru pot avea o nunta frumoasa. Visez o biserica deosebita, o locatie frumoasa ....o zi de poveste.
Nu intru inca in panica pentru ca mai am ceva timp.:)) Ce-mi puteti spune despre Parcul Trandafirilor din Crang?
Oare in 2008 doar eu ma casatoresc???....

ralu_ela
07.08.2007, 11:44:46
Buna

Nu esti singura miresica din 2008.......s-a mai gasit una(adica eu)...pe 23 august 2008.....abia astept:-p

In legatura cu Parcul Trandafirilor....am fost o singura data acolo, acum vreo 4 ani...dar nu la o nunta, ci la onomastica unui prieten...si nu am fost f incantata, pt ca e un local nu prea maricel, plus ca mi s-a parut destul de sumbru....dar asta a fost acum 4 ani.
Te poti duce sa vezi cum arata acum.

Eu pt nunta am rezervat sala Athena de la restaurantul Turist(langa sala sporturilor ).

ralucutza1084
12.08.2007, 11:06:46
Buna!
Si eu tot in 2006 o sa fiu miresica.
Noi am ales restaurantul Musatinii, dar avem o problema cu muzica.inca nu am gasit formatie...dar mai avem timp, nu?:)

tuc
12.08.2007, 11:37:34
Buna

Nu esti singura miresica din 2008.......s-a mai gasit una(adica eu)...pe 23 august 2008.....abia astept:-p

In legatura cu Parcul Trandafirilor....am fost o singura data acolo, acum vreo 4 ani...dar nu la o nunta, ci la onomastica unui prieten...si nu am fost f incantata, pt ca e un local nu prea maricel, plus ca mi s-a parut destul de sumbru....dar asta a fost acum 4 ani.

Eu pt nunta am rezervat sala Athena de la restaurantul Turist(langa sala sporturilor ).
Buna Raluca,
Sunt sigura ca este un loc frumos unde vei face nunta...sincera sa fiu, nici macar nu stiam de acest restaurant ! Ma voi duce si eu sa-l vad! Cat despre Parcul Trandafirilor pot spune ca ma leaga multe amintiri din copilaria mea. Asociam acest loc cu palatul unei printese...Pe mine ma intereseaza in primul rand arhitectura localului, mancarea sa fie buna, personalul sa fie dragut, iar despre cum va arata interiorul ma voi ocupa personal (mai mult din gura cu indicatii) pt. ca vreau sa arate intr-un fel anume( tin secret momentan)!

ralu_ela
14.08.2007, 09:08:07
Buna Raluca,
Sunt sigura ca este un loc frumos unde vei face nunta...sincera sa fiu, nici macar nu stiam de acest restaurant ! Ma voi duce si eu sa-l vad! Cat despre Parcul Trandafirilor pot spune ca ma leaga multe amintiri din copilaria mea. Asociam acest loc cu palatul unei printese...Pe mine ma intereseaza in primul rand arhitectura localului, mancarea sa fie buna, personalul sa fie dragut, iar despre cum va arata interiorul ma voi ocupa personal (mai mult din gura cu indicatii) pt. ca vreau sa arate intr-un fel anume( tin secret momentan)!

Buna

Da......Parcul Tandafirilor are o arhitectura foarte frumoasa...si daca te face sa te simti ca o printesa ......acolo trebuie sa faci nunta.
Vad ca avem in aceeasi zi nunta.....mie mi-a fost foarte greu sa mai gasesc ceva de rezervat pentru acea data,asa ca daca inca nu ai rezervat restaurantul, grabeste-te.

=;

ramona_m
15.08.2007, 20:23:26

si eu, si eu ma marit in 2008 :-p doar ca eu sunt in septembrie...

adriana_ticu
21.08.2007, 12:46:06
buna miresicilor.....si eu tot pe 23 august 2008...ne-am nimerit bine.. doar ca noi anem nunta la urziceni, il

ralu_ela
21.08.2007, 16:00:09
buna miresicilor.....si eu tot pe 23 august 2008...ne-am nimerit bine.. doar ca noi anem nunta la urziceni, il

Buna Adriana

Daaa...am observat si eu ca suntem multe pe 23 august, anul viitor,.... sper sa avem toate o nunta ca in povesti

Va pup=;

alysava
25.08.2007, 15:09:52
Buna

draga miresica,tin sa-ti spun ca nu ma asteptam sa intalnesc tocmai mireasa ce ;mi-a furat localul tocmai pe data ce o alesesem si eu-23 august;-din aceasta cauza,a trebuit sa-mi schimb si localul,am optat pt taverna buzoiana,dar si data,acum pe 26 iulie
eram hotarata pt aceeasi data si local,dar mi-ai luat-o inainte....pot sa te intreb,pe ce data ai rezervat localul?eu am fost pe 20 august,si era luat
oricum,multa bafta,si nu.ti port ranchiuna....

ralu_ela
28.08.2007, 09:44:41
draga miresica,tin sa-ti spun ca nu ma asteptam sa intalnesc tocmai mireasa ce ;mi-a furat localul tocmai pe data ce o alesesem si eu-23 august;-din aceasta cauza,a trebuit sa-mi schimb si localul,am optat pt taverna buzoiana,dar si data,acum pe 26 iulie
eram hotarata pt aceeasi data si local,dar mi-ai luat-o inainte....pot sa te intreb,pe ce data ai rezervat localul?eu am fost pe 20 august,si era luat
oricum,multa bafta,si nu.ti port ranchiuna....

imi pare sincer rau ca a trebuit sa schimbi atat data cat si localul.....eu am inchiriat sala cea mare inca de pe 29 iulie...dupa ce am intrebat pe la n localuri daca sunt disponibile pt 23 august....si restaurantul Sport l-am descoperit din greseala(in mesaj am scris gresit rest Turist..dar e rest Sport)...oricum la o ora dupa ce l-am rezervat a mai venit o pereche ca sa inchirieze sala, deci daca nu eram eu era sigur alta pereche.

pupici:*

danielamaria
29.08.2007, 18:41:57
Buna

Buna,

As avea rugamintea sa ma ajuti cu ceva detalii despre restaurantul rezervat de tine(Athena).

Multumesc

ralu_ela
29.08.2007, 19:39:14
Buna,

As avea rugamintea sa ma ajuti cu ceva detalii despre restaurantul rezervat de tine(Athena).

Multumesc

Sigur...cu cea mai mare placere.

Restaurantul este al hotelului Sport( B 90), si are 2 sali in care org nunti-Athena si iar al celei de a doua nu-i cunosc numele.
In salaAthenaincapsi 260 de pers( mai inghesuite)...dar eu am aprox 130 de pers.Meniul costa anul acesta 120 Ron su cuprinde:
-aperitiv -10 piese
-peste la gratar( nu pane) cu brocoli si mai era ceva la garnitura dar nu imi mai amintesc
-cuib de sarmalute
-mix grill ( carne de porc si pui..sau poti lua si vita) cu ceva garnitura
-inghetata
-tort
-ceva de rontait
-fructe
Au preturi ceva mai scumpe pt husele de scaune-10 ron /scaun...dar aici intra si fata de masa si aranjamentul de masa

Mai este avantajos faptul ca sala este foarte frumoasa ...si nu necesita aproape nici un fel de investitii la capitolul decorare.
Eu zic sa te duci sa o vezi intr-o sambata cand e amenajata pt nunta,pt ca eu asa amvazut-o si pot sa zic ca e exact ca inpovesti

Sper ca ti-amfost de ajutor
pupici

ralu_ela
31.08.2007, 08:49:51
Doar noi suntem toate miresicile 2008 din buzau??????????

ralu_ela
31.08.2007, 08:51:44

Buna Adriana

am vazut poze cu restaurantul unde o sa ai nunta....si e fffff frumos.

Pupici

danielamaria
31.08.2007, 09:37:47
[quote=raluca_vatcu;366786]Sigur...cu cea mai mare placere.

Multumesc foarte mult de ajutor.
Chiar vrem sa mergem sa vedem restaurantul week-end-ul acesta si eventual o sa dam si avansul. Referitor la pret, noua ni s-a spus ca acesta este pretul pe care l-au stabilit ca fiind minim pentru anul viitor.
De asemenea, am inteles ca ar fi, oarecum, obligatoriu sa luam dj-ul de la ei.

Voi ati stabilit aceste detalii in momentul in care ati platit avansul?

Multumesc,
Daniela

ubtza
31.08.2007, 11:12:47
Buna!

Si eu o sa fiu miresica in Buzau, pe 25 octombrie. Nunta o facem tot la Hotel Sport. Am rezervat deja sala, dar eu n-am apucat inca sa o vad. Din cate am inteles arata foarte bine. Are cineva poze cu localul?

Miraj
31.08.2007, 12:45:46
salutare...sunt o miresica din Buzau , am nunta pe 31 mai 2008 la restaurant Atena...am vazut ca suntem multe acolo.Fain localul, nu? cred ca am niste poze pe undeva, dar nu se compara cu realitatea...voi pe ce culori (impodobit) l-ati vazut, ca mie mi-a placut la nebunie pe verde..am auzit de cineva care si-a facut tot acolo pe mov si a iesit super..va pup si mai vb..oare cine are nunta prima acolo sa ne impartaseasca din experienta..?

ralu_ela
31.08.2007, 15:16:15
[quote=raluca_vatcu;366786]Sigur...cu cea mai mare placere.

Multumesc foarte mult de ajutor.
Chiar vrem sa mergem sa vedem restaurantul week-end-ul acesta si eventual o sa dam si avansul. Referitor la pret, noua ni s-a spus ca acesta este pretul pe care l-au stabilit ca fiind minim pentru anul viitor.
De asemenea, am inteles ca ar fi, oarecum, obligatoriu sa luam dj-ul de la ei.

Voi ati stabilit aceste detalii in momentul in care ati platit avansul?

Multumesc,
Daniela

Buna Daniela

Pretul minim pt anul acesta este de 120 Ron, si au zis ca pt la anu o sa fie max 130 ron...sau poate va ramane la fel.....dar eu am preferat sa iau max in calcul.
dj-ul tb sa il iei pe al lor...si doar daca vrei formatie poti sa o aduci tu.
Avansul este de 2000 Ron...si cam atat.

Daca te duci sambata , te rog sa faci si niste poze sa le pui pe site, pt ca am vazut ca multe miresici sunt interesate de local.
merci:*

ralu_ela
31.08.2007, 15:18:32
salutare...sunt o miresica din Buzau , am nunta pe 31 mai 2008 la restaurant Atena...am vazut ca suntem multe acolo.Fain localul, nu? cred ca am niste poze pe undeva, dar nu se compara cu realitatea...voi pe ce culori (impodobit) l-ati vazut, ca mie mi-a placut la nebunie pe verde..am auzit de cineva care si-a facut tot acolo pe mov si a iesit super..va pup si mai vb..oare cine are nunta prima acolo sa ne impartaseasca din experienta..?

Buna
pai cred ca esti prima la athena....cel putin pana acum...deci noi asteptam vesti de la tine.
Cat ti-au zis tie ca o sa fei meniul pt 2008?
Eu l-am vazut pe un gri-lila impodobit...nu eram f atenta pt ca eram vrajita de local.

pupici>:D<

ralu_ela
31.08.2007, 15:19:34
Buna!

Si eu o sa fiu miresica in Buzau, pe 25 octombrie. Nunta o facem tot la Hotel Sport. Am rezervat deja sala, dar eu n-am apucat inca sa o vad. Din cate am inteles arata foarte bine. Are cineva poze cu localul?

Buna

In care sala faceti la Sport?.....in cea mare sau in cea mica?

ubtza
31.08.2007, 16:01:11
In sala mare k avem o gramada de invitati (vreo 250). Si vroiam sa va mai intreb ceva: cam cu cat timp inainte trebuie sa rezolvi cu biserica?
Ma gandesc k in Buzau nu e asa aglomerat si pot sa mai astept un pik.

ubtza
31.08.2007, 16:04:33
Spunea cineva ca trebuie sa iei neaparat dj-ul lor. Eu am inteles k doar aparatura lor e obligatorie, dj-ul poti sa-l aduci tu.

Miraj
31.08.2007, 16:17:43
Buna
pai cred ca esti prima la athena....cel putin pana acum...deci noi asteptam vesti de la tine.
Cat ti-au zis tie ca o sa fei meniul pt 2008?
Eu l-am vazut pe un gri-lila impodobit...nu eram f atenta pt ca eram vrajita de local.

meniul mi-au zis ca o sa fie aprox 120 lei probabil cu o mica crestere, ca nici ei n-au de unde stii..apropo, de acolo mi s-a recomandat formatia Demmos..stiti ceva de ei? am auzit ca sunt cam scumpi - peste 5000lei - iar daca vrei sa aduci pe altcineva tb sa platesti sonorizarea localului aprox350lei ..pe mine m-a vrajit si terasa...nu-i super acolo pt ciorba de a doua zi? inca ceva...a fost cineva la o nunta/ petrecere acolo, pt ca sunt curoiasa cum e cu aerisirea, face fata ?=D> va pup

ralu_ela
31.08.2007, 16:30:19
Spunea cineva ca trebuie sa iei neaparat dj-ul lor. Eu am inteles k doar aparatura lor e obligatorie, dj-ul poti sa-l aduci tu.

Eu am zis ca tb Dj-ul lor, pt ca asa mi-au zis ei acum o luna cand am stabilit conditiile.
Doar daca vrei formatie o poti aduce tu.
pupici

ubtza
31.08.2007, 16:38:41
Eu am zis ca tb Dj-ul lor, pt ca asa mi-au zis ei acum o luna cand am stabilit conditiile.
Doar daca vrei formatie o poti aduce tu.
pupici

Eu om vorbit aseara si au zis k sonorizarea e 350, iar cu dj-ul lor 1000. Nu au zis nimic k ar fi obligatoriu sa iei dj-ul lor. Daca vrei pe altcineva, ar fi mai bine sa mai vorbesti inca o data.

Pupik.:* :* :*

ralu_ela
31.08.2007, 16:39:16
meniul mi-au zis ca o sa fie aprox 120 lei probabil cu o mica crestere, ca nici ei n-au de unde stii..apropo, de acolo mi s-a recomandat formatia Demmos..stiti ceva de ei? am auzit ca sunt cam scumpi - peste 5000lei - iar daca vrei sa aduci pe altcineva tb sa platesti sonorizarea localului aprox350lei ..pe mine m-a vrajit si terasa...nu-i super acolo pt ciorba de a doua zi? inca ceva...a fost cineva la o nunta/ petrecere acolo, pt ca sunt curoiasa cum e cu aerisirea, face fata ?=D> va pup

Nu am auzit de formatia Demmos , pt ca eu stau in Bucuresti, dar parca vb niste miresici despre ea pe unul din forumurile din Bz.
Cat despre Dj...mie nu mi-au zis faza cu platitul sonorizarii ...de fapt mi-au impus dj-ul lor....oricum sapt viitoare ma duc sa vb cu ei.....si vreau sa vad si ce culori au pt aranjarea salii.
Din cate stiu este destul de aerisit acolo....am vb cu cineva care s-a ocupat de aranjamente lao nunta, si spunea ca am facut o legere f buna din toate pct-ele de vedere.

:*

ralu_ela
31.08.2007, 16:41:26
Eu om vorbit aseara si au zis k sonorizarea e 350, iar cu dj-ul lor 1000. Nu au zis nimic k ar fi obligatoriu sa iei dj-ul lor. Daca vrei pe altcineva, ar fi mai bine sa mai vorbesti inca o data.

Merci frumos de info.....chiar ma duc saptviitoare sa vb,.....pt ca eu chiar vreau pe cineva anume...si nu ma incanta faza cu dj-ul lor.
daca mai afli ceva sa ne dai de stire pls.>:D<

ralu_ela
01.09.2007, 11:59:13

Aicumva nr lor de telefon????

merci mult:*

ubtza
01.09.2007, 12:03:47
Nu-l am ca au vorbit ai mei la restaurant, dar il aflu azi si ti-l spun.
Pup =;

ubtza
01.09.2007, 13:14:49
Aicumva nr lor de telefon????

merci mult:*

Am doar numarul de fix: 0238/720222. Sper sa reusesti sa rezolvi ceva.

trutzi
01.09.2007, 15:39:21
Salutare!

Tot sala Athena am rezervat-o si noi. Pana acum e cea mai frumoasa din Buzau. Cand am facut noi rezervarea ne-au spus ca vor amenaja terasa din fata restaurantului pana la anu` (adica vor pune o fantana arteziana sau o piscina , flori si gazon) ceea ce va da si mai bine. Sper ca o vor face pana la nunta noastra. In legatura cu aerisirea, noua ne-a facut proba cu servetelul sa vedem cat de bine trag aparatele (l-au supt imediat), deci suntem multumiti. Oricum ne-au zis sa venim la o nunta sa vedem daca suntem multumiti. Ne-au explicat ca depinde daca sta usa inchisa sau deschisa si in primul rand depinde cate persoane vor fi. :*

ralu_ela
01.09.2007, 20:28:52
Am doar numarul de fix: 0238/720222. Sper sa reusesti sa rezolvi ceva.

Merci frumos
O sa sun maine sa vb cu ei.Voi aveti formatie sau dj?
pupici

ralu_ela
01.09.2007, 20:31:04
Salutare!

Tot sala Athena am rezervat-o si noi. Pana acum e cea mai frumoasa din Buzau. Cand am facut noi rezervarea ne-au spus ca vor amenaja terasa din fata restaurantului pana la anu` (adica vor pune o fantana arteziana sau o piscina , flori si gazon) ceea ce va da si mai bine. Sper ca o vor face pana la nunta noastra. In legatura cu aerisirea, noua ne-a facut proba cu servetelul sa vedem cat de bine trag aparatele (l-au supt imediat), deci suntem multumiti. Oricum ne-au zis sa venim la o nunta sa vedem daca suntem multumiti. Ne-au explicat ca depinde daca sta usa inchisa sau deschisa si in primul rand depinde cate persoane vor fi. :*

Daaaa ,asa ne-au zis si noua....initial au spus ceva de piscina,....oricum orice ar face o sa arate frumos.

lucianpreda
25.09.2007, 09:23:17
buna miresicilor....2008 si eu (voi fi mire) luna mai pe 10 mai este cineva|?restaurantul AQUA MAX sala mare de jos.pop s spor la pregatiri

lucianpreda
25.09.2007, 09:30:11
bun gasit din nou.miresici sau miri de mai 2008 exista?mam deschis acest subiect pentru a vedea cine are nunta in mai 2008 si cum sta cu pregatirile ce a facut pana acum ce are de facut acuum etc.eu am nunta pe 10 mai 2008 la restaurantul AQUA MAX in sala mare cea de jos adica.si pot zice ca deocamdata stau bine cu pregatirile cu toate ca au mai ramas decat 7 luni si 2 saptamani.va doresc spor ;la treaba la pregatiri si sa fie intr-un ceas bun.:)<:-P

ionela_oany
30.09.2007, 15:32:33
Dragele Mele ''crasmarite Din Buzau'' Iata Ca M-am Decis Sa Ingros Randul Celor Ce Vor Fi Mirese In 2008...mai Exact 30.08.2008! Cu Aceasta Ocazie Va Salut Si Totodata Va Cer Parerea Despre Restaurantul Millenium La Care Noi Ne-am Decis Sa Organizam Nunta.astept Raspunsurile Voastre Cu Nerabdare :-ss

ralu_ela
30.09.2007, 18:16:22
Dragele Mele ''crasmarite Din Buzau'' Iata Ca M-am Decis Sa Ingros Randul Celor Ce Vor Fi Mirese In 2008...mai Exact 30.08.2008! Cu Aceasta Ocazie Va Salut Si Totodata Va Cer Parerea Despre Restaurantul Millenium La Care Noi Ne-am Decis Sa Organizam Nunta.astept Raspunsurile Voastre Cu Nerabdare :-ss

Buna ionela

si bine ai venit printre noi!!!!!

sora mea a avut anul acesta nunta la milenium...si per ansamblu a fost ok....sunt doar curioasa cat ti-au cerut pe meniu.merci

pupici

mdistile
01.10.2007, 16:42:20

Buna Adriana si eu am nunta in urziceni :D pe 12 iulie 2008 ... poate ne ajutam reciproc cu informatii ;)

motto
18.10.2007, 17:36:57
salut. eu am nunta pe 19 iulie 2008 tot la Aquamax, sala de jos. cu pregatirile stau destul de prost deoarece in afara de restaurant nu am mai facut nimic altceva.
sincer imi este un pic frica de restaurant, ca nu stiu cum o sa arate. am inteles ca este un pic mai intunecat.
sper totusi sa fie frumos.
poate mai vb tinand cont caf acem nunta la acelasi restaurant.

motto
18.10.2007, 17:39:38
salut. eu am nunta pe 19 iulie la Aquamax. am vz Sala Athena prin octombrie si nu mai aveau liber cand vroiam eu. dar oricum este foarte frumos acolo.

motto
18.10.2007, 17:40:36
buna miresicilor....2008 si eu (voi fi mire) luna mai pe 10 mai este cineva|?restaurantul AQUA MAX sala mare de jos.pop s spor la pregatiri

pe cat ai nunta?

Miraj
19.10.2007, 12:44:39
Salut..am nunta pe 31 mai la sala Athena, Sport's Pub...am facut cununia civila pe 29 sept anul asta asa ca eu am mai putine evenimente in ziua aia...biserica si apoi la restaurant, cu o mica escala prin parcul tineretului pt poze. Sunt in faza in care am multe idei, putine resurse si mult optimism..va pup$-) $-)

otilix
19.10.2007, 21:24:14
salut. eu am nunta pe 19 iulie 2008 tot la Aquamax, sala de jos. cu pregatirile stau destul de prost deoarece in afara de restaurant nu am mai facut nimic altceva.
sincer imi este un pic frica de restaurant, ca nu stiu cum o sa arate. am inteles ca este un pic mai intunecat.
sper totusi sa fie frumos.
poate mai vb tinand cont caf acem nunta la acelasi restaurant.

pai ai timp suficient sa le faci pe toate asa cum vrei tu. noi am organizat toata nunta intr-o luna doar si a fost o zi f reusita.<:-P

taniusca83
23.10.2007, 13:49:17
eu sunt miresica in iulie 2008, cine mai e atunci ca sa discutam

ionela_oany
23.10.2007, 13:57:05
eu sunt miresica in iulie 2008, cine mai e atunci ca sa discutam
Adica cu mine si cu celelalte fete ,care vor fi miresici in 2008,dar nu in luna iulie...nu vrei sa discuti http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002006A.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020072.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)?bine atunci! http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020119.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

otilix
23.10.2007, 16:27:41
Salutare!

a fost facut vreun studiu in acest sens?

ionela_oany
23.10.2007, 20:45:59
Haide mai Alexandra...doar stii cum e...fiecare crede ca localul unde face nunta este cel mai cel si ca nunta lor a fost cea mai cea si ca .... http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020114.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002006D.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020112.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

ionela_oany
23.10.2007, 20:49:10
Haide mai Alexandra...doar stii cum e...fiecare crede ca localul unde face nunta este cel mai cel si ca nunta lor a fost cea mai cea si ca .... http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020114.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002006D.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020112.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)
scuze dar uitandu-ma la poza ta cu scumpica de Alexandra...am scris din greseala numele ei...mii de scuze O http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020119.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) tilix

anesya
23.10.2007, 20:49:50
Sal! Si eu sunt o miresica de 2008, mai exact in octombrie...:* :* :* :*

ionela_oany
23.10.2007, 20:54:33
Sal! Si eu sunt o miresica de 2008, mai exact in octombrie...:* :* :* :*
Felicitari si...bine ai venit pe acest forum! http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020116.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000200C2.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

anesya
23.10.2007, 21:17:58
Felicitari si...bine ai venit pe acest forum! http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020116.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000200C2.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)
Mersic ...:* :* >:D<

otilix
23.10.2007, 21:59:00

da, asta am vrut si eu sa zic. si pana la urma cel mai important e ca mirii sa se simta bine la propria nunta chiar daca nu e cel mai nemaipomenit local.

crisstallus_cris
23.10.2007, 21:59:20
Si eu tot in octombrie....am mai scris de obicei la luna octombrie,anesya stieeeee<:-P ,dar mai vizitez si celelalte luni si de ce nu,tot anul 2008....Aici ne incadram toate indiferent de luna nuntii asa ca...sa inceapa distractia.....;))

ionela_oany
23.10.2007, 22:06:22
Si eu tot in octombrie....am mai scris de obicei la luna octombrie,anesya stieeeee<:-P ,dar mai vizitez si celelalte luni si de ce nu,tot anul 2008....Aici ne incadram toate indiferent de luna nuntii asa ca...sa inceapa distractia.....;))
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002008A.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002013F.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020087.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020093.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002008B.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002008D.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002008E.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020085.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020086.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020092.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)SA INCEAPA DISTRACTIA!

crisstallus_cris
23.10.2007, 22:59:37
OAUUUu.Ce veselie.....asA SA FIE SI LA NUNTA FIECAREIA DINTRE NOI.sA DANSEZE INVITATII CA LEGUMELE PUSE DE TINE....nU SA STEA CA LEGUMELE..;))

trutzi
24.10.2007, 08:52:40

Daca ai vazut sala inseamna ca esti chiar invidioasa, daca nu ai vazut-o te invit sa o vezi si mai vorbim dupa.
Eu personal am luat toate salile la rand. Diferenta este uimitoare.

P.S. Daca ajung in Bz sambata asta promit ca o sa fac poze si o le pun aici. Acelasi lucru poti sa faci si tu cu sala care ti se pare ca este cea mai frumoasa din Bz. Apoi o sa rugam miresicile sa isi spuna parerea.

otilix
24.10.2007, 19:51:36
Daca ai vazut sala inseamna ca esti chiar invidioasa, daca nu ai vazut-o te invit sa o vezi si mai vorbim dupa.
Eu personal am luat toate salile la rand. Diferenta este uimitoare.

P.S. Daca ajung in Bz sambata asta promit ca o sa fac poze si o le pun aici. Acelasi lucru poti sa faci si tu cu sala care ti se pare ca este cea mai frumoasa din Bz. Apoi o sa rugam miresicile sa isi spuna parerea.

am vazut sala, nu am zis ca nu e frumoasa, o sa merg si la o nunta acolo curand si chiar am asteptari mari ca o sa fie totul bine organizat. nu are sens sa pornim vreo polemica, nu asta mi se pare rostul posturilor de pe acest forum. nu am nevoie de parerile altora ca sa stiu ca un lucru imi place sau nu, asa ca nu am motive sa pornesc vreun sondaj, inutil din acest punct de vedere. sunt convinsa ca fiecare are parerile sale destul de puternice, dar cum nu exista inca un studiu profesionist in a clasifica salile de nunta din orasul nostru nu cred ca e cazul sa facem afirmatii categorice de felul "localul X e cel mai frumos". pana la urma sunt parerile personale ale diferitelor persoane.
o sa revin cu detalii sapt viit despre ce mi-a placut si ce nu la o nunta la atena. :)

trutzi
24.10.2007, 20:39:18
am vazut sala, nu am zis ca nu e frumoasa, o sa merg si la o nunta acolo curand si chiar am asteptari mari ca o sa fie totul bine organizat. nu are sens sa pornim vreo polemica, nu asta mi se pare rostul posturilor de pe acest forum. nu am nevoie de parerile altora ca sa stiu ca un lucru imi place sau nu, asa ca nu am motive sa pornesc vreun sondaj, inutil din acest punct de vedere. sunt convinsa ca fiecare are parerile sale destul de puternice, dar cum nu exista inca un studiu profesionist in a clasifica salile de nunta din orasul nostru nu cred ca e cazul sa facem afirmatii categorice de felul "localul X e cel mai frumos". pana la urma sunt parerile personale ale diferitelor persoane.
o sa revin cu detalii sapt viit despre ce mi-a placut si ce nu la o nunta la atena. :)

Recunosc ca m-am exprimat gresit, ar fi trebuit sa spun ca este cea mai frumoasa din punctul meu de vedere. Rectific acum.
Poate faci poze sa ne arati si noua. :>
Astept impresii cat mai "carcotase" ca sa stiu ce sa le cer si sa le aflu in acelasi timp punctele slabe.:D

ralu_ela
25.10.2007, 19:10:11

asteptam cu nerabdare sa revii cu detalii......si cu multe pozeee.

pupici

coty
29.10.2007, 19:49:57
Buna Miresicilor. Sunt Noua Pe Acest Forum, Si Sunt Disperata/
Voi Fi Mireasa In 2008,ma Poate Ajuta Cineva Sa Gasesc Un Restaurant?
PE 29 SEPTEMBRIE AM FOST LA NUNTA LA SORA MEA LA RESTAURANT ATHENA
E SUPER, CEL MAI FRUMOS RESTAURANT CU CEA MAI BUNA ORGANIZARE SI MANCARE.PENTRU 2008 NU MAI ESTE NICI UN LOC

ralu_ela
29.10.2007, 21:50:40
E SUPER, CEL MAI FRUMOS RESTAURANT CU CEA MAI BUNA ORGANIZARE SI MANCARE.PENTRU 2008 NU MAI ESTE NICI UN LOC

Buna Coty
si bine ai venit printre noi.....nu cunosc prea multe restaurante in bz...dar ai incercat la pietrosu,crasmarita,aqua max,millenium,musatini,casa ispas,hanul lui tinta,mai este un restaurant in bazar...da habar nu am cum se cheama...si este destul de dragut,..daca mai imi amintes iti mai zic

daca sora ta a avut nunta la athena,...sigur tb sa ai poze....esti draguta sa postezi cateva?

pupici

Irinuca23
01.11.2007, 18:05:16
Buna fetelor..si eu sunt miresica in 2008,dar cred ca inca nu realizez lucrul asta.Eu nu fac nunta la restaurant.Parintilor mei li sa parut mult mai avantajos sa o facem la cantina Ductil.Intradevar am fost si am vazut sala si este foarte mare(pana la 400 pers lejer din cate am inteles eu).Cat despre ornat o sa am grija sa fie ''ca la carte''..si sper sa fie foarte frumos....va pupik pe toate

trutzi
01.11.2007, 18:17:16
Buna fetelor..si eu sunt miresica in 2008,dar cred ca inca nu realizez lucrul asta.Eu nu fac nunta la restaurant.Parintilor mei li sa parut mult mai avantajos sa o facem la cantina Ductil.Intradevar am fost si am vazut sala si este foarte mare(pana la 400 pers lejer din cate am inteles eu).Cat despre ornat o sa am grija sa fie ''ca la carte''..si sper sa fie foarte frumos....va pupik pe toate

Bine ai venit! >:D< Ar trebui sa te pui pe treaba ca timpul trece repede:).Ma refer la capitolul formatie sau dj.
Cat despre cantina, stai linistita ca o sa o aranjezi in asa fel incat sa nu se cunoasca:)>- . Spor la pregatiri!:*

ionela_oany
01.11.2007, 20:10:54
bine ai venit printre noi si mult succes''la alergatura''!sa stii ca daca depui putin efort si pui mult suflet poti face cantina de la ductil sa arate foerte bine!

coty
02.11.2007, 21:11:17
am poze dar nu stiu cum sa le trimit

coty
02.11.2007, 21:12:47
Buna Coty
si bine ai venit printre noi.....nu cunosc prea multe restaurante in bz...dar ai incercat la pietrosu,crasmarita,aqua max,millenium,musatini,casa ispas,hanul lui tinta,mai este un restaurant in bazar...da habar nu am cum se cheama...si este destul de dragut,..daca mai imi amintes iti mai zic

daca sora ta a avut nunta la athena,...sigur tb sa ai poze....esti draguta sa postezi cateva?

pupici
am poze dar nu stiu cum sa le trimit,invata-ma tu te rog

trutzi
02.11.2007, 21:17:12
Este o optiune: ataseaza fisiere/poze, sub "trimite raspuns".
Sper ca ai inteles si o sa gasesti; daca nu, spune-mi.

coty
02.11.2007, 21:37:41
Este o optiune: ataseaza fisiere/poze, sub "trimite raspuns".
Sper ca ai inteles si o sa gasesti; daca nu, spune-mi.
mi-a aparut scris <trimitem fisierele pe server te rog sa astepti> ce inseamna asta? am facut bine

coty
02.11.2007, 21:44:07
TRUTZI:-w MAI ESTI ACOLO?

trutzi
02.11.2007, 21:45:29
mi-a aparut scris <trimitem fisierele pe server te rog sa astepti> ce inseamna asta? am facut bine

Ai facut bine. Acum trebuie sa astepti sa le trimita. O sa le trimita in cateva secunde. Dupa ce le-a trimis, daca sunt la dimensiunile corespunzatoare ti le ataseaza, daca nu, iti spune. Cam asta e tot. Apesi trimite si gata;-)

trutzi
02.11.2007, 21:46:20
TRUTZI:-w MAI ESTI ACOLO?

Da, sunt.;;)

otilix
02.11.2007, 22:14:18
si pozele unde sunt pana la urma?:-?

trutzi
02.11.2007, 22:17:46
si pozele unde sunt pana la urma?:-?

Si eu astept:madlaugh:

trutzi
02.11.2007, 22:22:57
Acum vad ca a plecat si ne-a lasat cu ochii in soare:-L

ralu_ela
03.11.2007, 09:26:34
am poze dar nu stiu cum sa le trimit,invata-ma tu te rog

Scuze ,acum am vazut mesajul...dar vad ca ti-au explicat fetele pana la urma......dar pozele tot nu sunt:(( ...pupici

coty
07.11.2007, 12:08:06
Scuze ,acum am vazut mesajul...dar vad ca ti-au explicat fetele pana la urma......dar pozele tot nu sunt:(( ...pupici
scuze fetele.nu mi-a mers netul.incerc acum sa le mai trimit o data

coty
07.11.2007, 12:12:37
nu stiu ce are,de ce nu le trimite

coty
07.11.2007, 12:14:23
am gasit loc la sala athena
pe 8 noiembrie.stiu ca o sa fie frig,dar asta e .acest restaurant imi place f mult

trutzi
07.11.2007, 12:27:41
pe 8 noiembrie.stiu ca o sa fie frig,dar asta e .acest restaurant imi place f mult
Da mi-le mie ca le pun eu;))

trutzi
07.11.2007, 12:32:25

Ma bucur ca ai gasit loc.
Poate ca la anu` o sa fie mai cald, oricum tu nu o sa ai probleme cu ventilatia si aerul conditionat. Trebuie sa te gandesti la avantaje ;-)

coty
07.11.2007, 12:32:37
cum? mi-a trimis mesaj sa le modific dimensiunea

coty
07.11.2007, 12:41:08
:(( am ramas singura?

trutzi
07.11.2007, 12:44:35
:(( am ramas singura?

Pe e-mail. Adresa este la fel ca numele de utilizator numai ca pui 02 la coada, pe y...o

trutzi
07.11.2007, 13:15:05
Poze de la coty

coty
07.11.2007, 13:43:10
Mai Este Cineva Mireasa In Noiembrie?

ralu_ela
07.11.2007, 18:33:37
Poze de la coty
buna miresici

spuneti-mi si mie va rog .[-o< ..cele care aveti nunta la athena.....cum va place sala decorata...cu verde sau cu lila???????ca eu nu stiu ce nuanta sa aleg.....pana acum imi placea pe lila, dar nu vazusem pozele cu ea amenajata pe verde...si imi plac amandoua la fel de mult.

muuuuuuuuultumesc:*

coty
07.11.2007, 20:15:00
mie imi place mai mult pe vernil

coty
07.11.2007, 20:21:13
trutzi,imi pare rau,nu mai tineam minte cat am dat pe stalpi si arcada,nu am dat 7 000 000,am dat 2 200 000. si stalpii i-am avut pusi si in biserica

ralu_ela
07.11.2007, 20:26:59
trutzi,imi pare rau,nu mai tineam minte cat am dat pe stalpi si arcada,nu am dat 7 000 000,am dat 2 200 000. si stalpii i-am avut pusi si in biserica

buna

220 si stalpii si arcada?...imi poti spune cine s-a ocupat de decorarea salii?merci mult:*

ionela_oany
08.11.2007, 15:57:23
buna miresici

spuneti-mi si mie va rog .[-o< ..cele care aveti nunta la athena.....cum va place sala decorata...cu verde sau cu lila???????ca eu nu stiu ce nuanta sa aleg.....pana acum imi placea pe lila, dar nu vazusem pozele cu ea amenajata pe verde...si imi plac amandoua la fel de mult.

muuuuuuuuultumesc:*
Eu sincer iti spun ca mai select/deosebit arata sala pe verde...da un aer aparte !Si lila e frumos, dar eu daca ar fi sa optez pentru una din culorile acestea as alege ''verde'' fara sa ezit!=; =; =;

ana_dutu86
08.11.2007, 17:38:17

buna miresici!
eu sunt o proaspata sotioara dar sunt si surioara mai mica a ralucai. am avut nunta in vara aceasta la restaurant Milenium, in terasa. a fost foarte frumos.Mancarea a fost si ea destul de bine, in schimb,dc vei face acolo sa ai grija la servit, pt ca eu am cam avut probleme cu asta. adica nu au
adus mancarea la toti o data. se plateste destul de bine,dar in schimb te sfatuiesc sa nu duci mai mult decat iti cer ei(ma refer la bautura si fructe).

coty
08.11.2007, 20:13:08
buna

220 si stalpii si arcada?...imi poti spune cine s-a ocupat de decorarea salii?merci mult:*
vis a vis de casa casatoriilor este o firma de decoratiuni pt nunti

ionela_oany
09.11.2007, 21:54:25
buna miresici!
eu sunt o proaspata sotioara dar sunt si surioara mai mica a ralucai. am avut nunta in vara aceasta la restaurant Milenium, in terasa. a fost foarte frumos.Mancarea a fost si ea destul de bine, in schimb,dc vei face acolo sa ai grija la servit, pt ca eu am cam avut probleme cu asta. adica nu au
adus mancarea la toti o data. se plateste destul de bine,dar in schimb te sfatuiesc sa nu duci mai mult decat iti cer ei(ma refer la bautura si fructe).
Buna!Ma bucur ca am ocazia sa ''vorbesc''si cu tine pentru ca sunt sigura ca si sfaturile tale sunt la fel avizate ca cele date de Raluca.Va multumesc sincer si tie iti doresc sa ai o casnicie fericita ,sa va ajute Dumnezeu sa va impliniti toate visele/dorintele si mai ales iti doresc sa fii IUBITA!Ralucai ii doresc o nunta superba si o casnicie reusita!Va pup !
p,s:am vazut poze cu tine imbracata in rochia de mireasa...ai fost o printesa...scumpica foc!

ralu_ela
11.11.2007, 09:45:19
vis a vis de casa casatoriilor este o firma de decoratiuni pt nunti

multumesc frumos

ralu_ela
11.11.2007, 09:48:21
Buna!Ma bucur ca am ocazia sa ''vorbesc''si cu tine pentru ca sunt sigura ca si sfaturile tale sunt la fel avizate ca cele date de Raluca.Va multumesc sincer si tie iti doresc sa ai o casnicie fericita ,sa va ajute Dumnezeu sa va impliniti toate visele/dorintele si mai ales iti doresc sa fii IUBITA!Ralucai ii doresc o nunta superba si o casnicie reusita!Va pup !
p,s:am vazut poze cu tine imbracata in rochia de mireasa...ai fost o printesa...scumpica foc!

Merci ionela

sper sa am o nunta frumoasa....ceea ce iti doresc si tie, din tot sufletul..>:D< :*

ionela_oany
11.11.2007, 17:14:07
Merci ionela

sper sa am o nunta frumoasa....ceea ce iti doresc si tie, din tot sufletul..>:D< :*
SI PANA LA URMA CE CULOARE AI ALES...VERDE SAU LILA? EU TI-AM SCRIS PAREREA MEA MAI SUS ,INSA SUNT CURIOASA(DIN FIRE!:"> ) ASUPRA CAREI CULORI TE VEI DECIDE TU? TE PUP!

ralu_ela
12.11.2007, 06:25:48
SI PANA LA URMA CE CULOARE AI ALES...VERDE SAU LILA? EU TI-AM SCRIS PAREREA MEA MAI SUS ,INSA SUNT CURIOASA(DIN FIRE!:"> ) ASUPRA CAREI CULORI TE VEI DECIDE TU? TE PUP!

Inca nu stiu.....sunt tare derutata....pe verde arata f bine(din ce am vazut eu in poze)...insa cand am vazut sala prima data era pe lila...si arata ca in povesti....si eu asta imi doresc de fapt.
Oricum pana in ianuarie tb sa ma decid...pt ca de atunci incep serios pregatirile.Merci frumos pt sfat.:*

trutzi
12.11.2007, 10:22:42
Inca nu stiu.....sunt tare derutata....pe verde arata f bine(din ce am vazut eu in poze)...insa cand am vazut sala prima data era pe lila...si arata ca in povesti....si eu asta imi doresc de fapt.
Oricum pana in ianuarie tb sa ma decid...pt ca de atunci incep serios pregatirile.Merci frumos pt sfat.:*

Din 10 nunti, 7 sunt pe verde. Daca vrei sa faci ceva diferit eu zic sa alegi lila.

trutzi
12.11.2007, 10:24:29

Imi place mai mult a doua varianta:) Cred ca o sa ne punem si noi daca nu e asa de mult.

ionela_oany
12.11.2007, 15:25:26
Imi place mai mult a doua varianta:) Cred ca o sa ne punem si noi daca nu e asa de mult.
Sau ai putea vb cu cei de la restaurant si poate vor fi de acord sa iti permita sa iei la biserica o arcada si 4-8 stalpi impodobiti din cele/cei pe care ei le au in dotare ,iar dupa religioasa...cat voi veti face pozele in parc...cineva le va duce la local si astfel impuscati doi iepuri dintr-o data!:[email protected] Zic si eu ca ar fi o idee buna!Te pup!

coty
12.11.2007, 19:41:49
Sau ai putea vb cu cei de la restaurant si poate vor fi de acord sa iti permita sa iei la biserica o arcada si 4-8 stalpi impodobiti din cele/cei pe care ei le au in dotare ,iar dupa religioasa...cat voi veti face pozele in parc...cineva le va duce la local si astfel impuscati doi iepuri dintr-o data!:[email protected] Zic si eu ca ar fi o idee buna!Te pup!

la nunta la sora mea asa a fost, cei care au inchiriat arcada si stalpii,au dus arcada la salon,iar stalpii i-a dus la biserica si i-a lasat in biserica inainte sa vina mirii, dupa slujba cineva din familie duce repede stalpii la salon

mihaela13
13.11.2007, 08:11:35
Mai Este Cineva Mireasa In Noiembrie?

da, eu voi avea nunta pe 1 noiembrie 2008<:-P

coty
13.11.2007, 12:34:14
da, eu voi avea nunta pe 1 noiembrie 2008<:-P
o sa fie frig pentru rochita cu corset. trebuie sa gasim ceva sa luam peste rochita. crezi ca gasim in buzau ceva in afara de blanita? mie nu-mi place blanita

mihaela13
13.11.2007, 18:08:08
o sa fie frig pentru rochita cu corset. trebuie sa gasim ceva sa luam peste rochita. crezi ca gasim in buzau ceva in afara de blanita? mie nu-mi place blanita

nici eu nu vreau blanita., ma gandeam la un bolero....:-"

motto
19.11.2007, 18:36:20
salut. si eu o sa fiu miresica in 2008, pe 19 iulie. eu am ales aquamax, in sala de jos. nu sunt din buzau si nu stiu prea multe despre local-uri. eu am ales aquamax pt ca mi-a placut din prima. ssper sa fie pe masura asteptarilor mele.

ralu_ela
20.11.2007, 18:25:59
salut. si eu o sa fiu miresica in 2008, pe 19 iulie. eu am ales aquamax, in sala de jos. nu sunt din buzau si nu stiu prea multe despre local-uri. eu am ales aquamax pt ca mi-a placut din prima. ssper sa fie pe masura asteptarilor mele.

Buna
si bine ai venit printre noi.....spor la pregatiri si o nunta cat mai frumoasa.
:*

madi
27.11.2007, 13:37:34
Buna miresici!
si eu o sa am nunta tot pe 23 august 2008!! am fost incantata sa vad cate ne vom uni destinele in aceeasi zi!

lucianpreda
08.12.2007, 13:36:02
pe cat ai nunta?
salut ..pe 10 mai 2008 e nunta..noi am aranjat si cu muzica si cu cameraman ,,,restaurant....bauturi ar mai trebui rochiile de mireasa si cununie si costumele mele si nimicuri din acestea marunte care sunt de fapt o gramada...dar sper sa le trecem cu brio pe toate.imi cer scuze ca raspund abia acum......sper sa tinem legatura:)spor la pregatiri si....nunta de vis!!!

Diana2000
04.01.2008, 19:34:24
Si eu o sa ma casatoresc in 2008 ............ in Septembrie

Diana2000
04.01.2008, 19:51:38
Buna viitoare miresici din Buzau, va rog sa imi dati si mie informatii cu privire la Restaurantul Casa Ispas, si poze m-ar intersa :* . Va multumesc.

alina_i_2006
08.01.2008, 10:49:15
Din 10 nunti, 7 sunt pe verde. Daca vrei sa faci ceva diferit eu zic sa alegi lila.
Are cineva poze cu sala de la Athena pe lila.Sunt curioasa cum e!Noi mai avem timp sa alegem un restaurant si de aceea vrem sa ne facem din timp o idee despre mai multe localuri ca sa avem din ce alege.Mi-ar placea sa vad poze.Merci mult si spor la pregatiri!

trutzi
14.01.2008, 08:26:19
Are cineva poze cu sala de la Athena pe lila.Sunt curioasa cum e!Noi mai avem timp sa alegem un restaurant si de aceea vrem sa ne facem din timp o idee despre mai multe localuri ca sa avem din ce alege.Mi-ar placea sa vad poze.Merci mult si spor la pregatiri!

Eu am fost sambata sa vad sala si era pe vernil. Intamplator m-am intalnit cu doamna Pop, care m-a auzit ca eram dezamagita (ca e sala pe vernil). M-a intrebat daca am nunta acolo si mi-a zis sa imi aleg eu o zi si ea o sa imi imbrace sala in toate culorile pe care le au. Mie mi s-a parut draguta. Daca aveti timp ducet-va la ea. Este interesul ei sa fiti multumite ;-)

martisor
14.01.2008, 09:39:06
Daca o sa fie vremea ca in 2007 nu o sa ai nevoie de blanita care oricum nu-ti place.;-) Poti sa-ti faci un shal sau o pelerina sau un bolero din dantela la fel ca modelul care il ai pe rochita sau corset.<:-P :*

martisor
14.01.2008, 09:44:28
buna miresici!
Poti sa imi spui si mie de ce trebuie sa nu duci mai mult decit iti cer ei?
Are verisoara mea nunta acolo acum in 2008 si as vrea s-o ajut cu tot ce pot.[-o<

ralu_ela
14.01.2008, 12:52:49
Poti sa imi spui si mie de ce trebuie sa nu duci mai mult decit iti cer ei?
Are verisoara mea nunta acolo acum in 2008 si as vrea s-o ajut cu tot ce pot.[-o<

Buna

Ana( sora mea) a dus putin mai multa bautura fata de ce au cerut ei, la fel si fructe....si din pacate, desi am vazut ca au ramas o mare parte intacte....nu a mai primit nimic inapoi.

pupici

CONT-INCHIS-006
14.01.2008, 14:00:33
Buna

Ana( sora mea) a dus putin mai multa bautura fata de ce au cerut ei, la fel si fructe....si din pacate, desi am vazut ca au ramas o mare parte intacte....nu a mai primit nimic inapoi.

pupici
Fetelor eu nu inteleg o chestie, mi se pare inadmisibil sa-ti ramana bautura, fructe (cumparate de voi/noi si duse la local) si sa nu ti le dea la sfarsit. Chiar daca te duci si le ceri? Ei ce zic: nu domnle, ce-a ramas e al nostru nu va putem da nimic inapoi!! Dupa ce ca ii platim pe ospatari si bucatari cu cate 100ron, tot nu sunt multumiti, mai vor sa plece si cu sacosele pline, ca la pomana. Am auzit foarte multe nemultumiri din parta lor. AAA, eu ma gandeam sa nu duc sticlele cu bautura toate odata la ei, ci asa pe rand, dar chiar asa o sa fac acum.. rusine din partea lor si cica mai au si renume..

martisor
15.01.2008, 09:42:25
Fetelor eu nu inteleg o chestie, mi se pare inadmisibil sa-ti ramana bautura, fructe (cumparate de voi/noi si duse la local) si sa nu ti le dea la sfarsit. Chiar daca te duci si le ceri? Ei ce zic: nu domnle, ce-a ramas e al nostru nu va putem da nimic inapoi!! Dupa ce ca ii platim pe ospatari si bucatari cu cate 100ron, tot nu sunt multumiti, mai vor sa plece si cu sacosele pline, ca la pomana. Am auzit foarte multe nemultumiri din parta lor. AAA, eu ma gandeam sa nu duc sticlele cu bautura toate odata la ei, ci asa pe rand, dar chiar asa o sa fac acum.. rusine din partea lor si cica mai au si renume..
Stii ca este o idee foarte buna cu dusul bauturilor pe rind si daca stii mai multe informeaza-ma.Ea o sa faca nunta in salonul de la strada.Asa i-a cerut si ei 100ron/ospatar(RUSINE).Multumesc pt. sfat si mai astept si alte sfaturi.:* :)>-

martisor
15.01.2008, 09:47:35
Buna

pupici
Multumesc ffffffff. mult pentru ajutor.Cei de la Aquamaxx unde a facut fratele meu nunta anul trecut in oct. 2007, i-a dat inapoi:vinul, taria, sucul, friptura, pestele,prajiturile, tortul, fructele.Iar la ospatari le-a dat cit a vrut el nu i s-au cerut bani.Asa da, nu?Va pup.

CONT-INCHIS-006
15.01.2008, 12:18:21
Fetelor spuneti-mi va rog fumos, daca in Buzau sunt magazine cu rochii de mirese deosebite...

coty
15.01.2008, 16:47:53
Daca o sa fie vremea ca in 2007 nu o sa ai nevoie de blanita care oricum nu-ti place.;-) Poti sa-ti faci un shal sau o pelerina sau un bolero din dantela la fel ca modelul care il ai pe rochita sau corset.<:-P :*
nu am incredere in croitorese,sper sa gasesc ceva in oras

martisor
16.01.2008, 08:59:19
nu am incredere in croitorese,sper sa gasesc ceva in oras
pai, ca sa vezi cam ce se gaseste in buzau, cauta acum prin magazine cu specific pt. nunti, ca tot este sezonul rece.Eu am vazut lucruri dragute.Spar sa-ti gasesti ce-ti doresti, dar totusi ar fi bine dintr-un pct. de vedere sa astepti sa cumperi mai atunci, ca vremea la noi e tare ciudata si sa nu dai bani degeaba.Pa , te pooooop

riannoty
16.01.2008, 23:33:45
Buna miresici si viitoare miresici.Eu voi fi miresica pe 13 septembrie 2008. Am rezervat restaorant Boema.Mi sa parut a fi dragutz si intim. Daca stiti pe cineva care a mai avut nunta acolo, vreti, va rog, sa va interesati cum a fost si sa-mi transmiteti si mie?In ceea ce priveste rochia de miresa, eu am decis sa merg la Bucuresti ca sa am de unde alge.In Buzau nu prea ai on gama prea variata de optiuni.Am rezolvat si cu muzica dar nu stim la cine sa apelam pt filmari si foto.Daca stiti pe cineva care chiar se pricepe, recomadati-mi-l si mie, va rog.VA PUIC SI...SPOR LA PREGATIRI.

ralu_ela
17.01.2008, 10:34:12
Buna miresici si viitoare miresici.Eu voi fi miresica pe 13 septembrie 2008. Am rezervat restaorant Boema.Mi sa parut a fi dragutz si intim. Daca stiti pe cineva care a mai avut nunta acolo, vreti, va rog, sa va interesati cum a fost si sa-mi transmiteti si mie?In ceea ce priveste rochia de miresa, eu am decis sa merg la Bucuresti ca sa am de unde alge.In Buzau nu prea ai on gama prea variata de optiuni.Am rezolvat si cu muzica dar nu stim la cine sa apelam pt filmari si foto.Daca stiti pe cineva care chiar se pricepe, recomadati-mi-l si mie, va rog.VA PUIC SI...SPOR LA PREGATIRI.

Buna draga miresica
si bine ai venit printre noi.....e foarte dragut localul ales de tine...dar din pacate nu am fost la nici o nunta acolo...rochita poti veni la bucuresti sa o iei prin perioada asta...pt ca sunt targurile de nunti acum si ai de unde alege.
pupici si spor la pregatiri
PS cat ti-au cerut pt meniu?

CONT-INCHIS-006
17.01.2008, 12:42:52
Buna! Mie mi-a fost recomandat Vali Gheorghe, si el va filma, apoi pt poze Vali Blidaru, nu am numerele lor acum, dar pe cel al lui Vali Blidaru il poti afla intrand pe site-ul lui. prin el poti afla si numarul lui Vali Gheorghe, se cunosc.

CONT-INCHIS-006
17.01.2008, 12:44:53
Fetelor Sa Faceti Poze Va Rog La Rochite Daca Mergeti Pe La Targuri De Nunti, Eu Nu Am Cum Sa Merg Si As Vrea Sa Stiu Ce Modele Sunt Prin Bucuresti. Va Multumesc Si Va Pup.

ralu_ela
17.01.2008, 20:22:50
Fetelor Sa Faceti Poze Va Rog La Rochite Daca Mergeti Pe La Targuri De Nunti, Eu Nu Am Cum Sa Merg Si As Vrea Sa Stiu Ce Modele Sunt Prin Bucuresti. Va Multumesc Si Va Pup.

Voi face cat pot de multe=P~

CONT-INCHIS-006
18.01.2008, 09:36:05
Voi face cat pot de multe=P~
<:-P Multumesc frumos!! :)>- Abia astept!

lacryma_you
20.01.2008, 15:25:50
buna fetelor si eu am nunta in iunie 2008

Diana2000
21.01.2008, 13:44:00
Pacat ca nu poti ajunge la targul de nunti, stiu de la o prietena care a facut nunta anul trecut, ca acolo se fac diverse promotii. O sa fac si eu poze la targul de nunti pentru cele interesate si care nu pot ajunge:). O sa postez si eu ce o sa fie mai ineresant. Va poop.

CONT-INCHIS-006
21.01.2008, 14:08:45
Pacat ca nu poti ajunge la targul de nunti, stiu de la o prietena care a facut nunta anul trecut, ca acolo se fac diverse promotii. O sa fac si eu poze la targul de nunti pentru cele interesate si care nu pot ajunge:). O sa postez si eu ce o sa fie mai ineresant. Va poop.
Merci frumos! Mi-as fi dorit tare mult sa merg, dar n-am ce face. Pupici..

coty
21.01.2008, 14:42:30
Merci frumos! Mi-as fi dorit tare mult sa merg, dar n-am ce face. Pupici..
cand e targul de nunti?

CONT-INCHIS-006
21.01.2008, 14:48:21
cand e targul de nunti?
:-s Nu stiu sa-ti zic, stiu doar ca e prin februarie.. mai intreaba fetele pe forum.

Diana2000
21.01.2008, 15:16:41
:-s Nu stiu sa-ti zic, stiu doar ca e prin februarie.. mai intreaba fetele pe forum.
Fetelor doar ce m-am uitat pe net si am vazut ca pana in prezent sunt programate 4 targuri de nunti in Bucuresti si mai multe in diverse orase mai mari din tara. Cat despre cele din Bucuresti acestea sunt:
* primul este la Romexpo in perioada 25 - 27 Ianuarie in cadrul pavilionului 15;
* al 2 - lea este cel de la Hotel Marriott Grand Hotel si Palatul Parlamentului in perioada 1 - 3 Februarie;
* al 3 - lea targ se desfasoara la Sala Polivalenta in perioada 15 - 17 februarie;
* iar al 4 - lea in perioada 28 - 30 martie in Piata Revolutiei.

Sper sa va foloseasca informatiile mele.:* Pupici.

LIVIONE
22.01.2008, 19:38:59
Buna ,dragi miresici 2008.Si eu am nunta in acest an pe 23 august dar timpul trece si sunt multe de facut.eu fac nunta la un restaurant din ramnicu sarat pt ca aici locuiesc cu viitorul sot.este super restaurantul pt ca este stil rustic dar cu influente moderne.despre muzica vreau sa va spun ca am ales cea mai noua varianta de pana acum adica efecte speciale si un filmulet in timpul nuntii surpriza.daca va intereseaza lasati-mi mesaj.o singura problema am:nu gasesc rochie.am una din SUA dar este grea pt ca are trena f mare si nu este detasabila iar eu nu ma simt in stare sa o port.deci,nu stiu ce voi face cu ea.
timp mai este deci sa speram ca totul va fi bine!

ralu_ela
22.01.2008, 21:10:23
Buna ,dragi miresici 2008.Si eu am nunta in acest an pe 23 august dar timpul trece si sunt multe de facut.eu fac nunta la un restaurant din ramnicu sarat pt ca aici locuiesc cu viitorul sot.este super restaurantul pt ca este stil rustic dar cu influente moderne.despre muzica vreau sa va spun ca am ales cea mai noua varianta de pana acum adica efecte speciale si un filmulet in timpul nuntii surpriza.daca va intereseaza lasati-mi mesaj.o singura problema am:nu gasesc rochie.am una din SUA dar este grea pt ca are trena f mare si nu este detasabila iar eu nu ma simt in stare sa o port.deci,nu stiu ce voi face cu ea.
timp mai este deci sa speram ca totul va fi bine!

Buna livione

Cum se numeste restaurantul la care faci patrecerea?....pt ca si eu am crescut 15 ani in Ramnic....pune-ne poze si cu rochita ca sa o admiram si noi....si rochita mea e luata tot din SUA de la edens bridals...cu otrana destul de lunga.....dar am reusit sa-i fac un sistem de prindere astfel incat sa pot topai toata noaptea in ea.....
pup si spor la pregatiri
P.S asteptam pozici

LIVIONE
23.01.2008, 08:14:52
restaurantul nu stiu exact cum se numeste pt ca abia este construit.patronul se numeste vlasceanu,cel care are magazinele cu perdele.localul este la unitatea militara unde este castelul de apa.nu prea stie multa lume de el dar este super.cand o sa-i fac poze o sa-ti trimit.nici nu zici ca este la ramnic.are ceva din restaurantele din brasov.cam de acolo s-a inspirat cand l-a facut.iar despre rochita iti trimit poze cu ea dar imi pare foarte rau ca nu o pot imbraca.se prinde trena dar tot grea este.am gasit o rochie care imi place la ''calin events''si este 18 milioane.mi-au trimis mail sa ma duc la targ ca vor fi preturi promotionale.
eu stau in ramnic de un an doar.viitorul sot este de aici.
te pup si eu si mai vb

ralu_ela
26.01.2008, 20:27:35
Fetelor doar ce m-am uitat pe net si am vazut ca pana in prezent sunt programate 4 targuri de nunti in Bucuresti si mai multe in diverse orase mai mari din tara. Cat despre cele din Bucuresti acestea sunt:
* primul este la Romexpo in perioada 25 - 27 Ianuarie in cadrul pavilionului 15;
* al 2 - lea este cel de la Hotel Marriott Grand Hotel si Palatul Parlamentului in perioada 1 - 3 Februarie;
* al 3 - lea targ se desfasoara la Sala Polivalenta in perioada 15 - 17 februarie;

Buna miresici

Azi am fost la tagul de nunti de la romexpo....dar din pacate nu am fost foarte impresionata.....era dragut ...dar se putea mult mai bine.
Preturile, fata de anii trecuti, au fost mai ridicate......mi-am cumparat in schimb verighetele....deci am mai scapat de un stres
Va atasez poze de la targ

de fapt nu atasaz nimic ca cica sunt prea mari...asa ca tb ori sa le micsorez(habar nu am cum sde face)...ori sa ma descurc altfel...

pup si sper sa reusesc

ralu_ela
27.01.2008, 18:33:06
Buna miresici

Azi am fost la tagul de nunti de la romexpo....dar din pacate nu am fost foarte impresionata.....era dragut ...dar se putea mult mai bine.
Preturile, fata de anii trecuti, au fost mai ridicate......mi-am cumparat in schimb verighetele....deci am mai scapat de un stres

de fapt nu atasaz nimic ca cica sunt prea mari...asa ca tb ori sa le micsorez(habar nu am cum sde face)...ori sa ma descurc altfel...

pup si sper sa reusesc

hai ca m-am descurcat

ralu_ela
27.01.2008, 18:34:38
Buna miresici

pup si sper sa reusesc

si alte poze

ralu_ela
27.01.2008, 18:37:07
Buna miresici

pup si sper sa reusesc

alte poze..

ralu_ela
27.01.2008, 18:38:45
alte poze..

si acum rochitele de mireasa

ralu_ela
27.01.2008, 18:40:53
si acum rochitele de mireasa
alte rochite.....

ralu_ela
27.01.2008, 18:42:52
alte rochite.....

ultimele 2 sunt de la pronovias

ralu_ela
27.01.2008, 18:45:31
ultimele 2 sunt de la pronovias

tot pronovias....si o rochita pt micile domnisoare

ralu_ela
27.01.2008, 18:47:35
tot pronovias....si o rochita pt micile domnisoare

ultima este de la alb si negru

ralu_ela
27.01.2008, 18:50:39
ultima este de la alb si negru

si acem celebrele rochite de la mariaj lux...prima rochita costa 5 000 euro....a 2-a 4 000 eur...

ralu_ela
27.01.2008, 18:51:56
si acem celebrele rochite de la mariaj lux...prima rochita costa 5 000 euro....a 2-a 4 000 eur...
si a 3-a rochia ...si pt a 3-a nu am mai intrebat...dar presupun ca aprox ca cele 2

ralu_ela
27.01.2008, 18:55:46
si astea sunu verighetele noastre......de la coriolan....12.1 g amandoua....9 mil si putin m-au costat(era 750 000 g de aur)

cam atat de la targ......am pozat tot ce am putut( au fost si standuri la care nu am avut voie sa fac poze)....la cel de la marriot nu cred ca ajung ca am examene atunci.

va pup>:D<

trutzi
28.01.2008, 09:25:50
si a 3-a rochia ...si pt a 3-a nu am mai intrebat...dar presupun ca aprox ca cele 2

Rochita asta costa 72 mil ;))

trutzi
28.01.2008, 09:31:16
si astea sunu verighetele noastre......de la coriolan....12.1 g amandoua....9 mil si putin m-au costat(era 750 000 g de aur)

cam atat de la targ......am pozat tot ce am putut( au fost si standuri la care nu am avut voie sa fac poze)....la cel de la marriot nu cred ca ajung ca am examene atunci.

va pup>:D<

Ti-ai ales rochita?
Te sfatuiesc sa te duci la Marriott ca o sa fie de 10 ori mai mare targul. Eu am intrebat in 2-3 locuri si mi-au zis ca noile colectii le aduc acolo (la invitatii si costume de ex.) Merita sa te duci ca au reduceri, de ce sa iei acelasi lucru mai scump, cand il poti luat de acolo mai ieftin :>

ralu_ela
28.01.2008, 10:08:55
Ti-ai ales rochita?
Te sfatuiesc sa te duci la Marriott ca o sa fie de 10 ori mai mare targul. Eu am intrebat in 2-3 locuri si mi-au zis ca noile colectii le aduc acolo (la invitatii si costume de ex.) Merita sa te duci ca au reduceri, de ce sa iei acelasi lucru mai scump, cand il poti luat de acolo mai ieftin :>
buna

rochita mi-am ales-o din septembrie....am avut o cunostinta in america....si mi-am luat-o de acolo...si crede-ma ca m-a costat mult mai ieftin fata de multe rochii de aici...si calitatea nu se compara.
Daca la marriot sunt reduceri cum au fost si aici(adica rochii ieftine la ei insemnau 2 000 ron....si nici daca mi le dadeau degeaba nu le-as fi purtat)....ma lipsesc si de targul ala.
O sa va pun poze cu rochita cand o sa ajung la buzau( la paste)....ca e la parinti.

pup

Diana2000
28.01.2008, 10:29:27
Buna miresici

pup si sper sa reusesc

Buna fetelor

Si eu am promis ca o sa postez pentru voi cateva poze de la targul de nunti - romexpo, si intradevar cum spune si Raluca, nici eu nu am fost f impresionata, bineinteles ca era loc de mai bine ....., a fost si foarte aglomerat cand am fot eu sambata dupa amiaza si ma gandesc la saracutele fete care probau rochite........, nu imi doream sa fiu in pielea lor. Sper ca la Marriott nu o sa fie asa, oricum am auzit ca acolo o sa fie mult mai bine si o sa fac poze si acolo, sper sa se vada diferenta.

De asemenea tin sa te felicit Raluca pentru verighete SA LE PURTATI SANATOSI! sunt f dragute ;-) . Eu tot de la Coriolan le-am luat dar anul trecut din Bucuresti, cand am avut cununia civila (eu o sa am doar cununia religioasa pe 6 septembrie asa ca am scapat de o grija). Dupa parerea mea cei de la Coriolan sunt the best=; in finisaje.
Si acum pozele (sunt asemenatoare cu ale Ralucai).:)

Diana2000
28.01.2008, 10:32:52
Buna fetelor

Si eu am promis ca o sa postez pentru voi cateva poze de la targul de nunti - romexpo, si intradevar cum spune si Raluca, nici eu nu am fost f impresionata, bineinteles ca era loc de mai bine ....., a fost si foarte aglomerat cand am fot eu sambata dupa amiaza si ma gandesc la saracutele fete care probau rochite........, nu imi doream sa fiu in pielea lor. Sper ca la Marriott nu o sa fie asa, oricum am auzit ca acolo o sa fie mult mai bine si o sa fac poze si acolo, sper sa se vada diferenta.

De asemenea tin sa te felicit Raluca pentru verighete SA LE PURTATI SANATOSI! sunt f dragute ;-) . Eu tot de la Coriolan le-am luat dar anul trecut din Bucuresti, cand am avut cununia civila (eu o sa am doar cununia religioasa pe 6 septembrie asa ca am scapat de o grija). Dupa parerea mea cei de la Coriolan sunt the best=; in finisaje.

Scuze am uitat sa dau uploade:"> . Deci iata pozele.

Diana2000
28.01.2008, 11:56:53
Scuze am uitat sa dau uploade:"> . Deci iata pozele.
Cred ca sunt pozele prea mari ca imi da eroare #-o

Diana2000
28.01.2008, 12:27:03
Cred ca sunt pozele prea mari ca imi da eroare #-o
Hai ca am reusit. Mai am de postat pozici pentru voi;;).

Diana2000
28.01.2008, 12:28:30
Hai ca am reusit. Mai am de postat pozici pentru voi;;).
Altele ..........

Diana2000
28.01.2008, 12:30:05
Altele ..........
Inca unele ;-) .

Diana2000
28.01.2008, 12:34:22
Inca unele ;-) .
Poate va intereseaza limuzine pentru nunta voastra:-p .

Diana2000
28.01.2008, 12:41:28
Poate va intereseaza limuzine pentru nunta voastra:-p .
alte poziciiiii cu aranjamente

Diana2000
28.01.2008, 12:43:59
alte poziciiiii cu aranjamente
Uite si o printesica, asa cum o sa fim noi in ziua cea mare ;-) .
Cam astea sunt pozele... >:D<

Diana2000
28.01.2008, 12:52:39
Uite si o printesica, asa cum o sa fim noi in ziua cea mare ;-) .
Cam astea sunt pozele... >:D<
Ziceam ceva de o printesica?;)). Poop.

Diana2000
28.01.2008, 13:05:37
Ziceam ceva de o printesica?;)). Poop.
Acestea sunt verighetele noastre de la Coriolan;;). Noi am ales un model clasic care . Au aur alb pe interior si aur galben la exterior.

CONT-INCHIS-006
28.01.2008, 13:15:08
Acestea sunt verighetele noastre de la Coriolan;;). Noi am ales un model clasic care . Au aur alb pe interior si aur galben la exterior.
Dragute! Cat v-au costat?

CONT-INCHIS-006
28.01.2008, 13:19:16
Inca unele ;-) .
Aranjamentele sunt dragute, dar in ceea ce priveste rochiile, nu prea am vazut ceva deosebit, nu stiu parca nu sunt lucrate cu gust.. acum depinde si ce preturi aveau. Multumim pt pozici. <:-P

Diana2000
28.01.2008, 13:31:17
Dragute! Cat v-au costat?

Buna Valys

Verighetele noastre sunt din aur de 18 karate si din acest motiv au fost un pic mai scumpe parca pana in 12 milioane ne-au dus. Acum noi le purtam si pana la nunta o sa le ducem la reconditionat si la gravat;;) . Ne-am interesat in acest sens la ei si au zis ca nu e nici o probleme si ca se va rezolva. Poop.

Diana2000
28.01.2008, 13:44:21
Aranjamentele sunt dragute, dar in ceea ce priveste rochiile, nu prea am vazut ceva deosebit, nu stiu parca nu sunt lucrate cu gust.. acum depinde si ce preturi aveau. Multumim pt pozici. <:-P
Da ce pot sa zic..........., nici pe mine nu m-a vrajit nici o rochie (poate ca era aglomeratia prea mare si nu am putut analiza mai mult si multe din ele, mai de aproape), iar deosebite au fost cele de la Bien Savvy (ultimele doua rochite din al 2-lea rand de poze atasate de mine), si unele de la Alb si Negru, dar si de la Calin Events.
Sunt nerabdatoare sa merg la Marriott sper sa aduc ceva mai deosebit.
Iar despre preturi ce pot sa zic ....... erau de toate "marimile".:)

madi
28.01.2008, 19:50:22
Buna, fetelor!
Am o mare problema....tocmai am aflat ca cei care trebuiau sa ne fie nasii de cununie vor divorta cat de curand :O ....ce ma fac?? toti prietenii nostri nu sunt casatoriti inca si nu avem pe cine sa alegem ca parinti spirituali!! am intrat intr-o criza ....daca ma puteti ajuta macar cu un sfat, astept raspunsurile voastre [-o< !Multumesc! pupicei dulcei

ana5maria
28.01.2008, 20:17:59
Buna, fetelor!
Am o mare problema....tocmai am aflat ca cei care trebuiau sa ne fie nasii de cununie vor divorta cat de curand :O ....ce ma fac?? toti prietenii nostri nu sunt casatoriti inca si nu avem pe cine sa alegem ca parinti spirituali!! am intrat intr-o criza ....daca ma puteti ajuta macar cu un sfat, astept raspunsurile voastre [-o< !Multumesc! pupicei dulcei

o situatie foarte aiurea, faza e ca daca divorteaza in mod sigur se stica relatiile dintre ei si probabil nu iti doresti sa mergi la nasu si la nasa separat, azi la unu maine la altul, eu zic sa cauti pe altcineva, nu iti pierde speranta, trebuie sa gasiti pana la urma.>:D< multa bafta

alysava
28.01.2008, 21:38:04
Buna, fetelor!
Buna Madi,sa stii ca si eu sunt intr-o situatie similara,dar mult mai naspa:eu am nunta in mai,nasii mei m-au lasat balta pt ca s-au razgandit,iar eu nici macar nu sunt in tara,pt a cauta altii....dar nu disper inca,pt ca am inceput sa intreb pe cunostinte ale parintilor mei...trebuie sa accepte cineva
Asa ca CAPUL SUS,ca ai mult timp inainte pt a-ti gasi adevaratii"parinti spirituali"-eu iti tin pumnii,sa faci si tu la fel pt mine:)
pipici>:D< >:D< >:D<

madi
29.01.2008, 08:54:49
Multumesc pt incurajari....>:D< trebuie sa tin capul sus...si sa fiu optimista..pana la urma trebuie sa gasesc pe cineva...
Iti tin pumnii Alysava (intradevar este o situatie mai delicata la tine..); TREBUIE sa fie bine, si sigur o sa avem nunti frumoase..doar ca trebuie sa stim cum sa trecem peste clipele nefericite care le intalnim..
Va pupicesc!:*

ralu_ela
29.01.2008, 18:56:54
Buna fetelor

Buna Diana

Merci frumos.....uite si poze cu verighetele noastre luate de pe site-ul lor(se vad mult mai bine)...cat despre cununia civila....am avut-o pe 25 august anul trecut,.....asa ca am scapat de putina agitatie.
Daca ai fost sambata la pranz inseamna ca am trecut una pe langa alta...ca si eu am stat la targ de la vreo 1 pana la 4...........
Cat despre tagul de la Marriot as vrea sa ajung...numai ca am examene si sabata si luni si tb sa invat.

va pup

ralu_ela
29.01.2008, 21:18:48
Buna Valys

Verighetele noastre sunt din aur de 18 karate si din acest motiv au fost un pic mai scumpe parca pana in 12 milioane ne-au dus. Acum noi le purtam si pana la nunta o sa le ducem la reconditionat si la gravat;;) . Ne-am interesat in acest sens la ei si au zis ca nu e nici o probleme si ca se va rezolva. Poop.

imi plac mult verighetele voastre...sa le purtati fericiti pana la adanci batraneti.
pupici

otilix
29.01.2008, 22:44:28

f frumoase verighetele. mie imi plac mult cele simple si elegante/clasice.

CONT-INCHIS-006
30.01.2008, 10:22:47
Mie ceva de genul asta imi plac.

Diana2000
30.01.2008, 15:44:24
Buna Diana

Merci frumos.....uite si poze cu verighetele noastre luate de pe site-ul lor(se vad mult mai bine)...cat despre cununia civila....am avut-o pe 25 august anul trecut,.....asa ca am scapat de putina agitatie.
Daca ai fost sambata la pranz inseamna ca am trecut una pe langa alta...ca si eu am stat la targ de la vreo 1 pana la 4...........
Cat despre tagul de la Marriot as vrea sa ajung...numai ca am examene si sabata si luni si tb sa invat.

va pup

Multumesc Raluca,
Si voi sa le purtati tot restul vietii! Sunt foarte frumoase :).
Hai ca avem ceva in comun si anume data cununiei civile, eu tot pe 25 august 2007 am avut-o (se vede si in poza atasata cu verighetele noastre), si sa sti ca e posibil sa fi trecut una pe langa alta, si eu tot cam la acest interval de ore am fost pe acolo. Si chiar am remarcat cat de multe persoane sunt la standul celor de la Coriolan:D .

Mai importante sunt examenele, sa nu iti para rau ca nu o sa ajungi la Marriott. Multa bafta!

P.S. E mai bine ca noi am avut cununia civila anul trecut, asa simtim si noi mai mult in ziua nunti ca suntem mirese, nu o sa mai alergam asa de mult=; . Poop.

Diana2000
30.01.2008, 15:59:24
f frumoase verighetele. mie imi plac mult cele simple si elegante/clasice.
Multumesc de apreciere. Si eu le prefer pe cele clasice, modelele noi mi se par prea "incarcate". Consider ca cele clasice nu isi pierd farmecul dealungul timpului. ;-)

Diana2000
30.01.2008, 16:11:49
Mie ceva de genul asta imi plac.
Sunt foarte dragute verighetele, dar sa iti spun ce mi s-a intamplat mie cand am fost cu sotul sa le achizitionam.
Inital am ales alt model pe net care ne placea, dar cand am ajuns acolo si am inceput sa probam mai multe modele am constatat ca modelul ales initial de noi nu ne venea bine pe deget si nici nu arata asa de bine in realitate.
Astfel am optat dupa mai multe probe;)) sa le luam pe cele clasice, cele atasate mai devreme.
Concluzia e ca una e ce vezi pe net si alta e ceea ce alegi la fata locului. Acolo o sa decideti ce alegere faceti. Poop.

Lilisor
30.01.2008, 20:37:17

fetelor stiti cumva daca "expozitia" cu vanzare e la MArriott sau la Palatul Parlamentului ? .. eu auzisem ca la Marriott e doar cu prezentare iar la Palatul Parlamentului se si vand articole...nu stiu daca asa e...poate stiti voi :D
pupici

alysava
30.01.2008, 21:36:58
Multumesc pt incurajari....>:D< trebuie sa tin capul sus...si sa fiu optimista..pana la urma trebuie sa gasesc pe cineva...
Iti tin pumnii Alysava (intradevar este o situatie mai delicata la tine..); TREBUIE sa fie bine, si sigur o sa avem nunti frumoase..doar ca trebuie sa stim cum sa trecem peste clipele nefericite care le intalnim..
Va pupicesc!:*
Da,eu sunt putin mai optimista si pt ca,inainte de a ma lasa balta nasii mei,avusesem parte si de un alt refuz inainte de a le cere astora...asa ca deja sunt la a 3-a incercare,incep sa ma obisnuiesc...pana la urma,am nunta peste 3 luni,trebuie sa ma cunune cineva
Nu prea am de ales in a fi optimista,pt ca daca incep sa ma gandesc prea mult,cad in extrema cealalta....(:|
Asa ca "fruntea sus"!!!!!!

ralu_ela
30.01.2008, 22:19:29
fetelor stiti cumva daca "expozitia" cu vanzare e la MArriott sau la Palatul Parlamentului ? .. eu auzisem ca la Marriott e doar cu prezentare iar la Palatul Parlamentului se si vand articole...nu stiu daca asa e...poate stiti voi :D
pupici

Buna Lilisor

Pai cred ca e cu vanzare la ambele....altfel de ce s-ar mai obosi sa organizeze....anul trecut stiu ca a dst cu vanzare la Marriot.....sper sa nu ma insel....daca aflu ceva iti spun.
pup

Diana2000
31.01.2008, 13:23:34
Buna Lilisor

Pai cred ca e cu vanzare la ambele....altfel de ce s-ar mai obosi sa organizeze....anul trecut stiu ca a dst cu vanzare la Marriot.....sper sa nu ma insel....daca aflu ceva iti spun.
pup
Am intrebat si eu o prietena si mi-a zis ca mai intai te duci la Marriott, unde este o expozitie ..... asa mai de lux , si poti cumpara si de acolo, iar cu biletul de la Marriott intri si la Palatul Parlamentului. O sa vad pana la urma cum o sa fie .....

Lilisor
31.01.2008, 19:33:08
Am intrebat si eu o prietena si mi-a zis ca mai intai te duci la Marriott, unde este o expozitie ..... asa mai de lux , si poti cumpara si de acolo, iar cu biletul de la Marriott intri si la Palatul Parlamentului. O sa vad pana la urma cum o sa fie .....

multumesc pt raspuns fetelor

bubulinuta
31.01.2008, 19:40:13
Vreti sa va cununam noi? SERIOS VORBESC

alysava
31.01.2008, 20:18:47
Vreti sa va cununam noi? SERIOS VORBESC
DA,daca ar fi dupa noi....de unde sunteti?noi asteptam un raspuns luni de la cineva,dar daca ar fi sa ne refuze,am fi incantati
Daca vrei,scrie-mi pe pm
multumim

madi
04.02.2008, 10:10:42
buna, fetelor!
nu am mai intrat deloc sapt asta pe forum, si imi cer scuze fata de voi, dar am avut o saptamana ffff stresanta:(( si la servici, si am fost si in cautare de nasi...si dupa toate astea m-am mai certat si cu viitorii socrii:gen_07: ..sper sa treaca toate astea si sa rasara soarele si pe strada mea..
Alysava nu stiu cum ai avut taria sa treci de 3 ori prin aceeasi situatie- refuzul nasilor-...cred ca in locul tau as fi innebunit....sper din suflet sa-ti gasesti pe cineva care sa va cunune (noi inca nu ne-am gasit :(( , dar vorba ta "fruntea sus"...pana la urma trebuie sa ne cunune cineva....
Sper sa aveti o saptamana buna :*

Diana2000
04.02.2008, 11:08:59
Buna fetelor,
Am fost la targul de la Marriott, si trebuie sa va spun ca a fost total diferit, a fost superrr. Cel mai mult mi-a placut ca nu a fost aglomerat, cel putin cand am fost eu (vineri dupa amiaza), si in plus toti erau ffff amabili;)) , doritori sa iti dea cat mai multe informatii. Au fost si firme care le-am vazut la Romexpo, dar au fost si altele din toate colturile tarii. Acum gata cu vorbaria o sa va atasez cateva poze;-).

Diana2000
04.02.2008, 11:10:00
Buna fetelor,
Am fost la targul de la Marriott, si trebuie sa va spun ca a fost total diferit, a fost superrr. Cel mai mult mi-a placut ca nu a fost aglomerat, cel putin cand am fost eu (vineri dupa amiaza), si in plus toti erau ffff amabili;)) , doritori sa iti dea cat mai multe informatii. Au fost si firme care le-am vazut la Romexpo, dar au fost si altele din toate colturile tarii. Acum gata cu vorbaria o sa va atasez cateva poze;-).

ALTE POZE...

mihaela_n2003
04.02.2008, 12:27:37
Si eu sunt mireasa de mai in 2008!Mai am asa putin pana la nunta !Deja parca nu mai am rabdare!Si sincera sa fiu deocamdata nu avem decat nasii,restaurantul si muzica !AVEm timp SPER pt celelalte

Diana2000
04.02.2008, 12:34:47
ALTE POZE...
alte poze fetelor....

Diana2000
04.02.2008, 12:35:48
alte poze fetelor....
Iata altele....

Diana2000
04.02.2008, 12:36:50
Iata altele....
altele pozici...

Diana2000
04.02.2008, 12:38:03
altele pozici...
mai vreti?......;))

Diana2000
04.02.2008, 12:38:35
mai vreti?......;))
Inca uneleee.......#-o

Diana2000
04.02.2008, 12:39:52
Inca uneleee.......#-o
sorry;;) , aste sunt....

Diana2000
04.02.2008, 12:43:32
sorry;;) , aste sunt....

si..........ultimele=P~ >:D< .
Sper sa va placa pozele, am incercat sa prind cam ce v-ar interesa si pe voi.....cu toate ca nu prea aveam voie sa fac poze la marriott eu am "furat" cateva:)).Pupici.

tuc
04.02.2008, 16:55:16
si..........ultimele=P~ >:D< .
Sper sa va placa pozele, am incercat sa prind cam ce v-ar interesa si pe voi.....cu toate ca nu prea aveam voie sa fac poze la marriott eu am "furat" cateva:)).Pupici.
Frumoase poze, frumos totul! Intrebarea mea este cam cat te costa o decorare pt. 100 persoane? Ai pus aceasta intrebare vre-unei agentii? ...sau nu ai vrut sa strici FRUMOSUL!

Diana2000
04.02.2008, 19:24:54
Frumoase poze, frumos totul! Intrebarea mea este cam cat te costa o decorare pt. 100 persoane? Ai pus aceasta intrebare vre-unei agentii? ...sau nu ai vrut sa strici FRUMOSUL!
Buna,
Mai...... da erau f frumoase aranjamentele, rochiile si costumele, dar si ofertele erau pe masura. Am primit o groaza de oferte, sa iti dau cateva exemple:
- un pachet simplu pentru 100 de persoanece include:
*100 huse de scaune
*decor masa miri
*arcada baloane
*o inima din baloane
*100 baloane heliu
*balon jumbo
total 810 lei
- pachetul mediu la care se adauga
*2 inimi din baloane
*100 de marturi
* 60 carduri de masa
*aranjament floral prezidiu
total 1.250 lei
- pachet maxi la care se adauga
*perdea de lumini (4 m)
* 10 aranjam florale mese invitati
*arcada fier forjat
total 1.900 lei
Asta e o oferta buna as putea spune. Sunt altele >-) ;;)

Diana2000
04.02.2008, 19:44:05
Alte oferte suna cam asa:
- pentu un Dj cu diverse echipamente de la cele elementare pana la dasuma de fum, lumini, lasere, masina balonase,etc.... porneste de la 250 euro - la 500 euro.

- pachet simplu pt. 100 pers. ce include: aranj sala, florale, foto si video - cost estimativ 9 000 Ron;
- pachet 100 pers. mediu ce include: aranjamente sala, florale, foto, video, artificii de tort, tortul miresei - cost estimativ- 17 000 Ron
- pachet 100 pers. maxi. ce include: aranj sala, florale, foto video, tort miri, artificii tort, Limuzina, hostese - cost estimativ - 42 000 Ron
Fiecare pachet aduce diverse imbunatatiri.
Dar sunt si oferte de mii de Euro pentru nunti de poveste pentru oameni cu seiful plin.:) Pupiciiii.

alysava
06.02.2008, 21:13:14
buna, fetelor!
nu am mai intrat deloc sapt asta pe forum, si imi cer scuze fata de voi, dar am avut o saptamana ffff stresanta:(( si la servici, si am fost si in cautare de nasi...si dupa toate astea m-am mai certat si cu viitorii socrii:gen_07: ..sper sa treaca toate astea si sa rasara soarele si pe strada mea..
Alysava nu stiu cum ai avut taria sa treci de 3 ori prin aceeasi situatie- refuzul nasilor-...cred ca in locul tau as fi innebunit....sper din suflet sa-ti gasesti pe cineva care sa va cunune (noi inca nu ne-am gasit :(( , dar vorba ta "fruntea sus"...pana la urma trebuie sa ne cunune cineva....
Sper sa aveti o saptamana buna :*
Buna-vezi ce adevarata e vorba:a 3-a oara e cu noroc?Mi-am gasit nasi in final,nu m-au refuzat de aceasta data.Am avut mare noroc cu parintii mei,care s-au gandit ca totusi avem nevoie de nasi tineri,si pana la urma,s-a dovedit ca pe viitoriii nasi,ii cunosteam chiar din copilarie.
Au acceptat cu placere sa ne cunune,cu toate ca nu ne-am mai vazut de ani buni
Sunt sigura ca si tuvei gasi nasii potriviti,poate chiar cu mult mai mult noroc decat mine(ma refer la nr de incercari).
Mult noroc!!:) :) :)

madi
10.02.2008, 11:49:55
Felicitari!!!Ma bucur mult pt voi ca v-ati gasit nasi :) !!! Sper sa avem si noi la fel de mult noroc ca si voi...inca nu am gasit pe nimeni, suntem tot in cautari! Pupicei, iti doresc sa ai cea mai frumoasa nunta!

sexy_nasica
21.02.2008, 22:34:55
Sala este pe bleu,au aplice din sticla tip Galle pe pereti,dar,intrarea este slab reprezentata va trebui sa apelezi la o firma sa va instaleze o arcada.
In holul de la intrare este austeritate totala.Eu am o prietena care s-a casatorit in toamna si-a facut nunta acolo.I-a contactat pe cei de la Iany si i-au aranjat destul de frumusel sala.Singura chestie este ca fiind peretii pe bleu locatia nu-ti ofera prea multe alternative.
La urma urmelor este frumusel acolo,tu nu te lua dupa nimeni,bafta

tuc
22.02.2008, 12:39:24
Sala este pe bleu,au aplice din sticla tip Galle pe pereti,dar,intrarea este slab reprezentata va trebui sa apelezi la o firma sa va instaleze o arcada.
In holul de la intrare este austeritate totala.Eu am o prietena care s-a casatorit in toamna si-a facut nunta acolo.I-a contactat pe cei de la Iany si i-au aranjat destul de frumusel sala.Singura chestie este ca fiind peretii pe bleu locatia nu-ti ofera prea multe alternative.
La urma urmelor este frumusel acolo,tu nu te lua dupa nimeni,bafta
MULTUMESC din suflet pentru sfaturi........dar intre timp de cand am postat acest mesaj s-au schimbat multe lucruri in viata mea! Intre timp am schimbat locatia, ma voi casatori la Bucuresti ( Club Zexe) ....si am gasit si agentie (din Buzau), cu care am semnat contract, care ma va ajuta pentru decorarea salii! Oricum iti multumesc!

alysava
23.02.2008, 11:04:13
Fetelor,am si eu nevoie de ajutorul vostru:mi-as dori pt nunta mea,invitatii gen papirus,insa nasii au fost la diverse magazine,si nu au gasit nimic pe placul lor:aveau modelul dorit,dar din materiale proaste si inchise la culoare.Cum eu nu sunt in tara,si nu pot merge in alt oras pt a cauta,va intreb:A COMANDAT CINEVA PRIN INTERNET?
Cum este,cum se plateste,sunt de incredere?aveti cumva recomandari?
Va multumesc mult[-o< [-o< [-o< [-o<

tuc
23.02.2008, 22:57:15
Fetelor,am si eu nevoie de ajutorul vostru:mi-as dori pt nunta mea,invitatii gen papirus,insa nasii au fost la diverse magazine,si nu au gasit nimic pe placul lor:aveau modelul dorit,dar din materiale proaste si inchise la culoare.Cum eu nu sunt in tara,si nu pot merge in alt oras pt a cauta,va intreb:A COMANDAT CINEVA PRIN INTERNET?
Cum este,cum se plateste,sunt de incredere?aveti cumva recomandari?
Va multumesc mult[-o< [-o< [-o< [-o<
Intri pe www.invitatii.ro (http://www.ro) si sunt f. seriosi! ....acum doar sa gasesti modelul dorit...dar sigur au!

ralu_ela
24.02.2008, 13:04:15
Intri pe www.invitatii.ro (http://www.*****.ro) si sunt f. seriosi! ....acum doar sa gasesti modelul dorit...dar sigur au!

si eu stiu despre ei ca sunt seriosi.....si chiar au preturi mai micute fata de ceea ce gasesti pe piata

madi
26.02.2008, 12:46:32
Buna, fetelor!
Voiam sa va spun ca mi-am gasit nasi de cununie<:-Psi sunt ffffff fericita!!!
Si sunt niste frumosi! Pe langa asta am mai avut parte de o bucurie- ne-am luat verighetele!!! Sper ca saptamana asta sa postez cateva fotografii..daca va intereseaza!! Va pup pe toate:*

ralu_ela
26.02.2008, 18:51:03
Buna, fetelor!
Voiam sa va spun ca mi-am gasit nasi de cununie<:-Psi sunt ffffff fericita!!!
Si sunt niste frumosi! Pe langa asta am mai avut parte de o bucurie- ne-am luat verighetele!!! Sper ca saptamana asta sa postez cateva fotografii..daca va intereseaza!! Va pup pe toate:*

felicitari atat pt nasi cat si pt verighete...sa va aduca mult noroc.....si....asteptam poze:*

alysava
26.02.2008, 20:20:52
Fetelor,va multumesc mult pt informatii...sper sa gasesc ceea ce imi place
Spor la pregatiri!

stelam
29.02.2008, 21:09:38
BUNA!EU AM INTELES CA,INCA, NU S-A INCHIRIAT LOCALUL PENRTU CA AU PUS CHIRIA FOARTE MARE.CIND ATI VORBIT ULTIMA DATA LA LOCAL?

tuc
03.03.2008, 19:02:48
BUNA!EU AM INTELES CA,INCA, NU S-A INCHIRIAT LOCALUL PENRTU CA AU PUS CHIRIA FOARTE MARE.CIND ATI VORBIT ULTIMA DATA LA LOCAL?
Ultima data am vorbit acum aproximativ jumatate de an...iar despre chirie nu mi-au spus nimic , ma costa doar meniul / persoana si nimic mai mult.De ce? Se percepe si taxa de inchiriere a localului? ...si oricum eu nu mai fac nunta acolo!

madi
04.03.2008, 19:45:32
felicitari atat pt nasi cat si pt verighete...sa va aduca mult noroc.....si....asteptam poze:*
Multumesc mult de tot!
Va trimit pozici cu verighetele noastre<:-P ! va pup:* , sper sa va placa!!

madi
04.03.2008, 19:48:39
Nu cred ca se vad f bine, va mai trimit o poza...:D

tuc
04.03.2008, 21:20:07
Frumoase verighete! Va intreb si eu ceva: culoarea verighetelor nu trebuie sa fie aurie? Sau nu mai conteaza? Ai mei parinti le-au avut aurii( din aur)de la nunta lor, la nunta de argint le-au schimbat ,preotul le-a sfintit, si, si-au pus din aur alb( simbolizand argintul) si aur galben. Voi ce modele ati ales?

Diana2000
05.03.2008, 10:26:47
Sa va aduca noroc in viata, sunt foarte dragute.

Diana2000
05.03.2008, 10:33:58
Frumoase verighete! Va intreb si eu ceva: culoarea verighetelor nu trebuie sa fie aurie? Sau nu mai conteaza? Ai mei parinti le-au avut aurii( din aur)de la nunta lor, la nunta de argint le-au schimbat ,preotul le-a sfintit, si, si-au pus din aur alb( simbolizand argintul) si aur galben. Voi ce modele ati ales?
Modelul pe care l-am ales noi are aur alb pe interior si aur galben pe exterior. Fiecare alege ceea ce ii place. ;;)

madi
05.03.2008, 10:39:10
Va multumesc muultt! Verighetele noastre au si aur alb pe mijloc, iar pe margini aur galben- noi nu am pastrat prea mult traditia:">...si ne-am luat modelele care ne-au placut cel mai mult! cand o sa implinim 25 ani de la casatorie..o sa ne luam verighete din argint:>, parca asa se zice, nu?
va pup pe toate:*

Diana2000
05.03.2008, 18:43:50
Va multumesc muultt! Verighetele noastre au si aur alb pe mijloc, iar pe margini aur galben- noi nu am pastrat prea mult traditia:">...si ne-am luat modelele care ne-au placut cel mai mult! cand o sa implinim 25 ani de la casatorie..o sa ne luam verighete din argint:>, parca asa se zice, nu?
va pup pe toate:*
Da e foarte bine ca ati luat ce va placut, iar cat despre traditii .... azi nu se mai tin toate, unele chiar mie, personal , mi se par prea invechite pentru mileniul asta;-). Eu o sa pastrez doar unele din ele la nunta mea.
Va poop!

camyfoton
06.03.2008, 11:10:08
Buna fetelor!
am si eu o intrebare aveti idee de unde as putea sa cumpar din Bz lumanari pt nunta(ieftine si frumoase :D)?si cam cat costa aceste lumanari?
Multumesc!

manoo
06.03.2008, 14:24:10
Buna fetelor!
am si eu o intrebare aveti idee de unde as putea sa cumpar din Bz lumanari pt nunta(ieftine si frumoase :D)?si cam cat costa aceste lumanari?
Multumesc!

lumanari frumoase se gasesc la casa casatoriilor. doamna care le lucreaza este f priceputa. eu am botezat duminica un baietel, iar mama copilului a facut lumanarea de botez si aranjamentele de masa la d-na respectiva (dandu-i indicatiile prin telefon) si au iesit f frumoase. ca pret insa nu prea stiu.

CONT-INCHIS-006
06.03.2008, 17:27:44
Fetelor in sfarsit mi-am gasit rochie....

coty
06.03.2008, 20:57:09
ati auzit de un dj pe nume petcu? ati fost la vreo nunta unde a fost el dj?

Diana2000
07.03.2008, 07:44:46
Buna
Sa iti aduca noroc in viata! E foarte frumoasa.>:D<

mihaela_bz
07.03.2008, 10:52:14
Buna!
Dc vorbesti de Vali Petcu... eu am nunta pe 5 iulie si cu el am aranjat pt muzica. Niste prieteni mi l-au recomandat si ... am mers pe incredere.

ralu_ela
07.03.2008, 20:58:15

frumoasa rochita ta....sa iti poarte mult noroc la nunta.....de unde ai luat-o....poze cu tine imbracata nu ai?

CONT-INCHIS-006
07.03.2008, 21:46:15
frumoasa rochita ta....sa iti poarte mult noroc la nunta.....de unde ai luat-o....poze cu tine imbracata nu ai?

Multumesc la fel!! Nu am poze cu ea, deoarece nu le era permis sa faca poze, pt ca inca nu le dadusem raspunsul daca o cumpar sau nu, mi-a luat ceva sa ma hotarasc din cauza pretului. In final m-am hotarat si maine merg sa-mi ia masurile si poate fac si poze. Pupici.

CONT-INCHIS-006
07.03.2008, 21:47:46
Buna
Sa iti aduca noroc in viata! E foarte frumoasa.>:D<
Multumesc la fel! Cu siguranta toate ne vom simti cele mai frumoase miresici din lume!!!

madi
10.03.2008, 10:09:17
FF frumoasa rochita ta....sa iti aduca numai fericire!!:*

CONT-INCHIS-006
10.03.2008, 10:27:44

Rochita am luat-o de la Cymbeline Paris, din Barcelona. Am fost sambata sa-mi ia masurile, iar la prima proba ma voi duce abia in iunie. Poze nu am facut... o sa va arat poze abia dupa nunta. <:-P Voalul este lung cat trena, in realitate e mult mai frumoasa decat in poza, aa si snurul acela negru e de fantezie in poza, n-are nici o treaba ala. Pupici.

CONT-INCHIS-006
10.03.2008, 10:28:54
FF frumoasa rochita ta....sa iti aduca numai fericire!!:*
Multumesc! Si tie iti doresc la fel! >:D<

alinacristina82
15.03.2008, 10:01:31
buna fetelor!

am programat nunta pe 15 aug 2009. vroiam neaparat august si doar atunci era liber la athena.

mai face cineva nunta de sf. maria??????

cred ca nu e nici o problema, nu? stiti ceva?

piscotica
15.03.2008, 23:23:31
nu deloc , mai sunt si eu pe aici si deja am inceput sa intru in panica.

Ramonete
26.03.2008, 15:25:29
Si eu ma casatoresc in 2008, pe 30 august. In ce stadiu sunteti cu pregatirile? Unde imi gasesc si eu pantofi de mireasa frumosi, comozi si cu tocul nu foarte inalt?

CONT-INCHIS-006
26.03.2008, 18:25:40
.....................................

mikimiki
30.03.2008, 10:30:10
buna

si eu sunt o miresica din buzau dar voi face nunta la ploiesti -20 septembrie 2008 caci acolo locuiesc de 5 ani si voi locui in continuare

dragele melel buzoience va doresc o nunta de vis, sa fiti iubite si sanatoase:x

ralu_ela
30.03.2008, 20:13:00
buna

si eu sunt o miresica din buzau dar voi face nunta la ploiesti -20 septembrie 2008 caci acolo locuiesc de 5 ani si voi locui in continuare

dragele melel buzoience va doresc o nunta de vis, sa fiti iubite si sanatoase:x

Multumim

O nunta superba iti dorim ...cat mai multa iubire si fericire sa aveti in caminul vostru,.....pupici

kristina09
01.04.2008, 19:17:38
Buna, miresici din Buzau. Nu stiu voi cum stati cu emotiile, dar pe mine ma apuca groaza. Am o mie de intrebari: unde sa fac invitatiile, cum decorez sala, de unde sa imi iau rochia......
Stiu ca mai am timp, dar nu vreau sa fac totul pe ultima suta de metri.

Daca aveti sugestii, le astept cu nerabdare.

Pupici si...spor la pregatiri.

miresica_iuliana
01.04.2008, 23:35:26
Si eu ma casatoresc in 2008, pe 30 august. In ce stadiu sunteti cu pregatirile? Unde imi gasesc si eu pantofi de mireasa frumosi, comozi si cu tocul nu foarte inalt?
Buna ,avem nunta in aceeasi zi la Aquamax :). Sa ne iasa bine! <:-P

Miraj
02.04.2008, 08:20:32
Buna fetele..cum stati cu pregatirile?? la mine deja arata tickerul o luna si nu stiu cat....O LUNA!!!ma apuca toate ideileL-) ..cine stie cat costa aranjamentele pt mese? eu am auzit si de 30lei/aranjament, 50lei/aranjament dar mi se pare cam mult...voi ce stiti?

ralu_ela
02.04.2008, 21:45:09
Buna fetele..cum stati cu pregatirile?? la mine deja arata tickerul o luna si nu stiu cat....O LUNA!!!ma apuca toate ideileL-) ..cine stie cat costa aranjamentele pt mese? eu am auzit si de 30lei/aranjament, 50lei/aranjament dar mi se pare cam mult...voi ce stiti?

Buna

Mie de la restaurant mi-au zis ca daca nu vreau aranjamente....au ei niste vazute( mai multe feluri) pe care le poti folosi( fara sa te taxeze un plus)........si ma gandesc ca poti cumpara flori si le poti pune in ele...sau le poti umple cu apa si poti pune in ele lumanarele putitoare sau petale de trandafir.....daca tot sunt gratis.

Abia astept sa-mi arate si mie tickerul o luna pana la marele eveniment.....pup si spor la pregatiri

>:D<

alinamaria
04.04.2008, 14:41:34
Buna miresici,

si eu sunt o miresica din Buzau , de iunie , dar dupa cum puteti vedea de 14 iunie...am inteles ca nu ar fi ok aceasta data , dar , totul este arvunit pentru data asta.Cred ca trebuie sa mergem sa ne luam o dezlegare , sau cum s-o chema..Am rochia , voalul , trebuie sa cumpar celelalte accesorii , cred ca dupa PAsti. Umblu mereu pe site-uri pentru diademe , bijuterii..o sa gasesc eu pana la urma. apropos.. mi-am luat si verighetele , sunt superbe...de la antonia ..
abia astept sa mai vorbim

Miraj
04.04.2008, 14:49:24
Buna

Mie de la restaurant mi-au zis ca daca nu vreau aranjamente....au ei niste vazute( mai multe feluri) pe care le poti folosi( fara sa te taxeze un plus)........si ma gandesc ca poti cumpara flori si le poti pune in ele...sau le poti umple cu apa si poti pune in ele lumanarele putitoare sau petale de trandafir.....daca tot sunt gratis.

Abia astept sa-mi arate si mie tickerul o luna pana la marele eveniment.....pup si spor la pregatiri

>:D<
Eu am fost aseara si au aranjamente cu vazute+ flori artificiale...si surpriza - nu pot aduce eu flori naturale si sa le pun pe ale mele in vazele alea...tb sa-mi cumpar eu de Ikea si sa-mi fac aranjamentele:-s ei imi pun lumanarele..bla bla..iar lila nu sunt decat fundele la scaune, restul e gri deschis....

Miraj
04.04.2008, 15:05:57
Buna miresici,

si eu sunt o miresica din Buzau , de iunie , dar dupa cum puteti vedea de 14 iunie...am inteles ca nu ar fi ok aceasta data , dar , totul este arvunit pentru data asta.Cred ca trebuie sa mergem sa ne luam o dezlegare , sau cum s-o chema..Am rochia , voalul , trebuie sa cumpar celelalte accesorii , cred ca dupa PAsti. Umblu mereu pe site-uri pentru diademe , bijuterii..o sa gasesc eu pana la urma. apropos.. mi-am luat si verighetele , sunt superbe...de la antonia ..
abia astept sa mai vorbim
Buna..tot de la antonia as vrea si eu sa-mi iau verighetele... ce mi-a placut mie erau exagerat de scumpe, a mea era cam 8 mil, si a lui depasea 10mil...tu cat ai dat?

ralu_ela
04.04.2008, 18:54:16
Eu am fost aseara si au aranjamente cu vazute+ flori artificiale...si surpriza - nu pot aduce eu flori naturale si sa le pun pe ale mele in vazele alea...tb sa-mi cumpar eu de Ikea si sa-mi fac aranjamentele:-s ei imi pun lumanarele..bla bla..iar lila nu sunt decat fundele la scaune, restul e gri deschis....

Nasol ca nu te lasa sa le folosesti pe ale lor....ca ori te lasa cu flori artificiale ori cu naturale ...tot le tii pe masa...asa ca ce mai conteaza ce pui in ele

cat despre funditele de la scaun.....hmmm eu cand am vazut sala era pe lila toata...de la huse pana la fetele de masa....si chiar nu era gri deschis...o sa ma duc si eu sa vb cat de repede cu ei

pup

alinamaria
08.04.2008, 14:22:09
Buna..tot de la antonia as vrea si eu sa-mi iau verighetele... ce mi-a placut mie erau exagerat de scumpe, a mea era cam 8 mil, si a lui depasea 10mil...tu cat ai dat?

buna,
imi cer mii de scuze ca nu am mai intrat sa iti raspund.
O sa atasez poze, nu au fost scumpe, vreo 10 mil . Asa ne-a placut . Nu ne-au placut cele lucrate manual sau cu briliante etc.. doar ne-am ales ce ne place .
O sa pun si poze , te pup

Miraj
08.04.2008, 14:47:49
Nasol ca nu te lasa sa le folosesti pe ale lor....ca ori te lasa cu flori artificiale ori cu naturale ...tot le tii pe masa...asa ca ce mai conteaza ce pui in ele

cat despre funditele de la scaun.....hmmm eu cand am vazut sala era pe lila toata...de la huse pana la fetele de masa....si chiar nu era gri deschis...o sa ma duc si eu sa vb cat de repede cu ei

pup

Multe s-au mai schimbat intre timp, ca de ex chiria pt aceste huse -da-mi PM pt preturi, nu are rost aici, poate alcineva are stofa mai buna ( sau nu) de negociator...cred ca s-au deteriorat, s-o fi stricat setul=)) , nu stiu, nu am nici o problema cu combinatia, chiar imi place.Cat despre vaze cred ca s-a enervat ca n-am vrut sa fac aranjamentele la cine ma trimitea ea...oricum ma ajuta o colega acum cu un model dragut, are ea o poza si daca iese ceva te anunt...oricum eu o sa fiu dispusa sa vand vazele..../:) $-) ..pupici

ralu_ela
08.04.2008, 18:35:14
Multe s-au mai schimbat intre timp, ca de ex chiria pt aceste huse -da-mi PM pt preturi, nu are rost aici, poate alcineva are stofa mai buna ( sau nu) de negociator...cred ca s-au deteriorat, s-o fi stricat setul=)) , nu stiu, nu am nici o problema cu combinatia, chiar imi place.Cat despre vaze cred ca s-a enervat ca n-am vrut sa fac aranjamentele la cine ma trimitea ea...oricum ma ajuta o colega acum cu un model dragut, are ea o poza si daca iese ceva te anunt...oricum eu o sa fiu dispusa sa vand vazele..../:) $-) ..pupici

Clar ca tb sa ajung urgent la Bz sa vb ...sper sa gasesc pe cineva pe acolo dupa Paste...ca doar atunci am concediu.....mi-a mai zis si mama ca nu prea servesc bine chelnerii ca se vede ca sunt tare incepatori( a fost de 8 martie la restaurant cu colegele ei)...ca nci mancarea nu a fost stralucita....deja intru in fibrilatie....si cand mai ciresc si ce scrii tu....imi vine sa ma duc la doamna Popa sa ma iau de ea..ca tare multe mi-a promis la inceput.

Pup

Diana2000
13.04.2008, 19:04:54
Buna Madi,sa stii ca si eu sunt intr-o situatie similara,dar mult mai naspa:eu am nunta in mai,nasii mei m-au lasat balta pt ca s-au razgandit,iar eu nici macar nu sunt in tara,pt a cauta altii....dar nu disper inca,pt ca am inceput sa intreb pe cunostinte ale parintilor mei...trebuie sa accepte cineva
Asa ca CAPUL SUS,ca ai mult timp inainte pt a-ti gasi adevaratii"parinti spirituali"-eu iti tin pumnii,sa faci si tu la fel pt mine:)
pipici>:D< >:D< >:D<
Buna alysava, buna madi,
Ma adresez voua (si nu numai) pentru ca voi ma intelegeti cel mai bine pentru ca voi ati precut prin momentele acestea de cumpana. Cred ca v-ati dat seama de ce e vorba, si noi suntem o pereche care am ramas fara nasi si mai avem patru luni si ceva pana la nunta (s-au ivit probleme urgente si alte prioritatii .........). Suntem foarte suparati si dezamgiti..... si cand ma gandesc ce entuziazmati eram cand ne gandeam la nunta noastra........si ce bucurosi eram cand mai rezolvam ceva pentru nunta noastra..... Speram ca o sa gasim si noi o pereche de crestini de la care nu vrem mai mult decat sa ne tina si noua lumanarile la biserica, ca de pretentii nici nu se pune vorba, niciodata nu am avut.
Si problema este ca si noi o sa cununam o alta pereche de tineri in noiembrie si nu avem nici cea mai mica intentie sa ii incurcam.
Cu toate problemele pe care le avem ne rugam la Dumnezeu sa faca o minune, mai ales ca suntem in Postul Pastelui, sa ne lumineze in cautarea nasilor.
Va pup fetelor si va urez tuturor spor la pregatirile pentu nunta!!!! Eu deocamdata sunt blocata.............

alysava
13.04.2008, 20:33:53
Buna alysava, buna madi,
Ma adresez voua (si nu numai) pentru ca voi ma intelegeti cel mai bine pentru ca voi ati precut prin momentele acestea de cumpana. Cred ca v-ati dat seama de ce e vorba, si noi suntem o pereche care am ramas fara nasi si mai avem patru luni si ceva pana la nunta (s-au ivit probleme urgente si alte prioritatii .........). Suntem foarte suparati si dezamgiti..... si cand ma gandesc ce entuziazmati eram cand ne gandeam la nunta noastra........si ce bucurosi eram cand mai rezolvam ceva pentru nunta noastra..... Speram ca o sa gasim si noi o pereche de crestini de la care nu vrem mai mult decat sa ne tina si noua lumanarile la biserica, ca de pretentii nici nu se pune vorba, niciodata nu am avut.
Si problema este ca si noi o sa cununam o alta pereche de tineri in noiembrie si nu avem nici cea mai mica intentie sa ii incurcam.
Cu toate problemele pe care le avem ne rugam la Dumnezeu sa faca o minune, mai ales ca suntem in Postul Pastelui, sa ne lumineze in cautarea nasilor.
Va pup fetelor si va urez tuturor spor la pregatirile pentu nunta!!!! Eu deocamdata sunt blocata.............
Buna diana.Nu te intrista,sunt sigura ca vei gasi pana la urma nasi pt nunta ta.In caz ca nu stiai,si la mine,si la Madi,situatia a iesit chiar favorabila:ne-am gasit niste nasi chiar mai buni decat cei la care ne gandisem initial.Sunt sigura ca in curand,ne vei impartasi si tu pe forum experienta ta,si vei rade...sunt multe persoane la care poate nu te-ai gandit dispuse sa cunune,trebuie doar sa te uiti in jurul tau
Apeleaza la prieteni,la cunostinte ale parintilor(ca in cazul meu),la copiii acestora
O sa vezi ca totul o sa iasa bine,si o sa ai o nunta ca in povesti
Nu te demoraliza,pe mine m-au refuzat in 2 randuri...trebuie doar sa mergi mai departe
Multa bafta,iti tin pumnii si CAPUL SUS!!!;;)

Diana2000
14.04.2008, 08:24:36
Buna diana.Nu te intrista,sunt sigura ca vei gasi pana la urma nasi pt nunta ta.In caz ca nu stiai,si la mine,si la Madi,situatia a iesit chiar favorabila:ne-am gasit niste nasi chiar mai buni decat cei la care ne gandisem initial.Sunt sigura ca in curand,ne vei impartasi si tu pe forum experienta ta,si vei rade...sunt multe persoane la care poate nu te-ai gandit dispuse sa cunune,trebuie doar sa te uiti in jurul tau
Apeleaza la prieteni,la cunostinte ale parintilor(ca in cazul meu),la copiii acestora
O sa vezi ca totul o sa iasa bine,si o sa ai o nunta ca in povesti
Nu te demoraliza,pe mine m-au refuzat in 2 randuri...trebuie doar sa mergi mai departe
Multa bafta,iti tin pumnii si CAPUL SUS!!!;;)
Buna alysava,
Iti multumesc pentru incurajarile tale, offff sper ca asa o sa fie cum spui tu, voi doua ati avut noroc sa va gasiti alti nasi, acum ramane sa vad daca si in cazul meu va fi asa...
Tin sa iti urez sa ai o nunta de poveste! :)