PDA

Versiunea completa : Agentii de voiaj pentru luna de miere in Galati

m1r3la
12.07.2007, 00:51:49
fetelor ma gandeam sa postam si aici ceva informatii espre luna de miere ca poate s-o nimeri sa plecam mai multe in acelasi loc sau sa ne fi luat bilete intamplator la aceeasi agentie

m1r3la
12.07.2007, 12:29:51
Fetele Din Gl Chiar Nici Una Nu Pleaca In Honeymoon?

printzesa_26
12.07.2007, 15:36:54
Ba da.........noi plecam la Moeciu......ca nu avem bani de strainataturi...si tara noastra e destul de frumoasa incat merita sa-i acordam mai multa atentie. Eu deja am discutat si cu Cinezee, miresica din Bucuresti....si ar vrea si ea tare mult sa mearga la Moeciu in perioada in care mergem noi (27 aug-4,5 sept), asa ca daca sunteti care vreti sa mergeti in perioada aia la Maeciu...astept sa va inscrieti la drumetie;;) ....

raluca24
16.07.2007, 16:36:14
noi vrem prin bulgaria sau turcia sa ajungem insa..........nu ne-am hotarat......vrem sa mergem cu masina noatra si probabil vom alege bulgaria ca e mai aproape.......dar am ave mare nevoie de recomandari.....daca a fost careva si s-a intors si multumita poate ne vinde pontul.....

miresica_11
16.07.2007, 17:09:26
Buna fetelor,
Daca aveti idei privitor la "luna - saptamana" de miere, va rog sa-mi spuneti si mie. Ducem lipsa de inspiratie si nu stim unde sa plecam dupa nunta. Va pup

printzesa_26
16.07.2007, 17:24:37
Buna fetelor,
Daca aveti idei privitor la "luna - saptamana" de miere, va rog sa-mi spuneti si mie. Ducem lipsa de inspiratie si nu stim unde sa plecam dupa nunta. Va pup

haideti la Moeciu de pe 27 august......cu noi....>:D< >:D< >:D<

m1r3la
16.07.2007, 19:05:25
noi mergem in grecia in halkidiki de aceea intrebasem in speranta ca poate s-o mai gasi vreo miresica sa faca luna de miere in grecia

raluca24
17.07.2007, 10:53:08
fetelor am si eu o intrebare.........putem pleca afara din tara...:-?...cu totul in regula daca ne vom schimba numele../:).???

printzesa_26
17.07.2007, 13:10:21
fetelor am si eu o intrebare.........putem pleca afara din tara...:-?...cu totul in regula daca ne vom schimba numele../:).???

Normal...dar ce impediment crezi ca vei avea?...atat timp cat aveti buletinele schimbate cu numele actuale si cu noua sigla UE e OK. Depinde si unde pleci...ca in unele tari iti mai trebuie pasaportul:-" ....

elena_lorelei
17.07.2007, 16:32:30
:O Ce sigla UE???
Eu nu imi pot schimba buletinul prea repede, vreau sa-l schimb dupa ce ma intorc din luna de miere.Am Carte de identitate....nu e suficient?

Si la subiect...noi vrem sa plecam in Grecia sau Turcia, avand nunta in oct, ofertele de munte sau mare in Romania sunt ca si inexistente...si ne-am hotarat sa mergem undeva unde e cald. Pe 13 oct e nunta, pe 15 oct vrem sa plecam, de aceea nu apuc sa schimb buletinul.

m1r3la
17.07.2007, 20:12:41
Eu nu imi pot schimba buletinul prea repede, vreau sa-l schimb dupa ce ma intorc din luna de miere.Am Carte de identitate....nu e suficient?

Si la subiect...noi vrem sa plecam in Grecia sau Turcia, avand nunta in oct, ofertele de munte sau mare in Romania sunt ca si inexistente...si ne-am hotarat sa mergem undeva unde e cald. Pe 13 oct e nunta, pe 15 oct vrem sa plecam, de aceea nu apuc sa schimb buletinul.
iubita si eu sunt cam tot in situatia ta si am sa iti dau cateva sfaturi:in primul rand cand te duci sa iti iei bilete vezi cu ce pleci cu autocarul sau avionul ,la avion iti trebuie pasaport daca il ai e ok nu tre sa mai alergi dupa buletin nou care oricum nu se scoate in 2 zile.in al doilea rand ai grija pe ce nume faci rezervarea ca numele de pe rezervare tre sa corespunda cu numele din pasaport daca o faci pe numele de fata poti merge cu pasaportul vechi ca nu te intreaba nimeni nimic daca il faci pe numele de doamna trebuie sa ai pasaport si obligatoriu buletin cu numele nou.in al treilea rand la autocar in grecia se cere buletinul si iti va trebui cel nou pt ca cel vechi ti-l perforeaza la starea civila si e nul.ideea este ca nu ai timp sa scoti actele dupa nunta in 2 zile pasaportul se da la urgenta in 2 ore dar buletinul cel mai repede intr-o saptamana.eu am nunta pe 21 si pe 28 plec cu avionul in grecia si ma zbat sa pot face buletinul si pasaportul in cinci zile si sper sa ma ajute doamne doamne ca pila am dar n-au hartie de imprimat buletine ca au licitat prea putina.

elena_lorelei
17.07.2007, 21:25:17
=)) misto faza cu hartia....
Multumesc mult de informatii!!! Am uitat de tot ca iti perforeaza buletinul....>:P Aveam de gand sa iau biletele pe numele actual nu cel de sotie...dar constat ca n-am incotro si tre' sa-l schimb. As avea ceva sanse pt. ca cununia civila o am pe 27 sept, cu doua saptamani inaintea nunti. Dar asta inseamna sa ma misc repede...
Inca o data multumesc mult!

P.S. Nu pot sa cred ca a trecut timpul si atat de multe miresici deja au ajuns la momentul nunti...Printre care si tu.
Banuiesc ca nu-ti vezi capul de treburi si stomacul nu-l mai simti din cauza emotiilor. Iti tin pumnii si mai vb pana sambata :)

m1r3la
18.07.2007, 01:23:01
P.S. Nu pot sa cred ca a trecut timpul si atat de multe miresici deja au ajuns la momentul nunti...Printre care si tu.
Banuiesc ca nu-ti vezi capul de treburi si stomacul nu-l mai simti din cauza emotiilor. Iti tin pumnii si mai vb pana sambata
da iubita sunt f stresata tip la oricine imi iese in cale,nu pot sa dorm noaptea si mai am si stres cu buletinul ca doar traim in romania.abia astept sa vina sa treaca si sa scap de stres si de emotii si sa dorm noaptea ca eu mi-am facut totul singura singurica nu m-a ajutat nimeni cu un deget macar,asa ca va povestesc cand se sfarseste daca a iesit cum a vrut.

raluca24
18.07.2007, 08:54:07
mersic mult pt ajutor...>:D<...inseamna ca trebuie sa ne miscam foarte repede..:-SS...ca vrem sa plecam la 4-5 zile dupa nunta....;-)..

aury
18.07.2007, 10:17:22
noi mergem in grecia in halkidiki de aceea intrebasem in speranta ca poate s-o mai gasi vreo miresica sa faca luna de miere in grecia
Noi vrem sa ne petrecem luna de miere in Grecia ,dar la inceputul lui octombrie .ai ceva povestiri,recomandari,preturi pt mine?
te pupik

aditza
26.07.2007, 12:35:51
Noi am fost in Grecia, nu a a fost fff grozav. Parca plaja de la noi e mai frumoasa. Oricum va sfatuiesc sa nu va uitati doar la hotel ci si la plaja, ca o sa aveti o surpriza neplacuta.

carmencita_82
26.07.2007, 15:46:10
Buna fetele,
Ieri m-am intors si eu din luna de miere. Am fost in Mallorca. Pot sa spun ca a fost superb, f frumos. Mi-a placut si plaja si hotelul...tot. Am facut si excursii, am facut plaja, ne-am plimbat. Foarte frumos!!!

m1r3la
26.07.2007, 16:29:59
Pt fetele care vor sa plece imediat dupa nunta si le trebuie buletinul,eu am fost in audienta la comanadant si a doua zi mi l-a dat cu biletele de avion sau cu rezervarile se poate.

raluca24
27.07.2007, 08:47:37
Buna fetele,
Ieri m-am intors si eu din luna de miere. Am fost in Mallorca. Pot sa spun ca a fost superb, f frumos. Mi-a placut si plaja si hotelul...tot. Am facut si excursii, am facut plaja, ne-am plimbat. Foarte frumos!!!
carmencita cu ce agentie ai fost?imi mai poti da ceva detalii? cat te-a costat? unde exact ai fost? cu ce ai plecat?avion?:*:*

carmencita_82
27.07.2007, 13:04:14
Noi am fost cu Marshall. Ne-a costat 1500 euro la Hotel AYA 3* cu demipensiune. A fost totul super OK. Am stat in El Arenal. Plaja frumoasa, conditii la hotel foarte bune. Singurul lucru care nu a fost OK e compania cu care am zburat LTE. La dus au avut intarziere de 1 ora jumate iar la intoarcere am stat in aeroport vreo 8 ore. Dar cu toate astea nu regret ca am fost acolo. Mi-a placut foarte mult. Daca mai vrei sa stii si altceva sa imi zici!

raluca24
27.07.2007, 15:36:16
ms mult de tot si casa de piatra si sa fiti fericiti......felicitari>:D<

m1r3la
07.08.2007, 15:17:30
fetele si noi n-am intors din grecia mai exact halkidiki hotel angelo prin romantic travl cu avionul.nu am ce sa reprosez agentiei hotelul f mare ,frumos,curatenie,civilizatie,plajele de pe kassandra sunt nisipoase si uimitor de limpede este apa.singura nemultumire vis-a-vis de preturi,f scump.apa dorna la 1,5 era in jur de 1,5euro in supermarket,inghetata peste 15 euro,painea 2 3 euro si n cola la sfert la terasa 5 6 euro iar o bere de la 8 in sus.in rest frumos,peisaje impresionante,personal prietenos la hotel ,curatenie si cam atat

lauraP
08.08.2007, 10:14:50
Si noi vrem sa plecam tot in grecia, dar avem nunta la sfarsitul lui septembrie si ma gandesc oare o sa ne mai permita vremea? Ce farmec mai are luna de miere daca nu ai vreme frumoasa?!

aditza
08.08.2007, 12:13:35
fetele si noi n-am intors din grecia mai exact halkidiki hotel angelo prin romantic travl cu avionul.nu am ce sa reprosez agentiei hotelul f mare ,frumos,curatenie,civilizatie,plajele de pe kassandra sunt nisipoase si uimitor de limpede este apa.singura nemultumire vis-a-vis de preturi,f scump.apa dorna la 1,5 era in jur de 1,5euro in supermarket,inghetata peste 15 euro,painea 2 3 euro si n cola la sfert la terasa 5 6 euro iar o bere de la 8 in sus.in rest frumos,peisaje impresionante,personal prietenos la hotel ,curatenie si cam atat

Buna, si noi tot prin aceeasi ajentie am plecat, tot in halkidiki. Cum a fost la voi, in ultima zi ati stat mult in aeroport? La ce ora a decolat avionul din Salonic spre Bucuresti? Pupici

m1r3la
08.08.2007, 14:02:03
la 00 45 am avut avion si la 22 30 ne-a luat de la hotel.nu am stat deloc in aeroport chiar am intarziat la check in dar voi unde in halkidiki ati fost?

printzesa_26
08.08.2007, 14:35:38

Heeeyyyy...Mirela asteptam si noi cateva pozici.....:)>-

aditza
08.08.2007, 15:31:09
la 00 45 am avut avion si la 22 30 ne-a luat de la hotel.nu am stat deloc in aeroport chiar am intarziat la check in dar voi unde in halkidiki ati fost?

Noi am stat in Kriopigi, la hotelul Kriopigi Beach, este statiunea imediat dupa Kassandra. Hotelul a fost ok, nimic de reprosat, insa pe noi ne-a luat de la hotel la 16.30, iar avionul tot la 00.45 l-am avut. Pe ghid cumva o chema Eli?

m1r3la
10.08.2007, 15:17:33
da eli maxim o chma pe ghid,ce sa spun o varza de ghid era de o luna in grecia cand am ajuns eu noi am stat mai mult cu ea ne-a mai dus cu masina,mai chinuita ca multi dintre ghizi ,trimisa asa la ghici ,nu au cazare stau pe unde apuca si habar nu au de grecia citesc trei randuri si se incurca.asta e vina agentiei romantic travel.am auzit povstea cu aeroportul am inteles ca ei din paralia la 11 dimineata au fost dusi in aeroportsi au stat pana la 1 noaptea.noi am fost multumiti de hotel si de conditii ne-au dat cocteiluri seara la sosire,vin la masa din partea casei ca stiau de la ghida ca suntem in honey week.oricum romanticul din punctul meu de vedere chiar daca mie personal nu mi-au gresit cu nimic nu imi prezinta nici o siguranta.

m1r3la
10.08.2007, 15:19:08
pt printesa 26 va pun pozici ca am vreo 1500 din grecia da sa le scot din camera ca de cand ne-am intors care au vrut dvd urile de la nunta nici timp sa mai deschidem calc nu am avut,acum sunt la maicamea iau o gura de respiro.

adela_mc
18.08.2007, 15:38:21
Buna fetelor stie careva dintre voi o agentie de turism serioasa?
Noi dupa nunta am vrea sa plecam in afara si nu ne-am hotarat insa asupra agentiei.
Stiti cumva cum se procedeaza?Le dam un avans inainte?
multumesc

lalua99
19.08.2007, 00:14:18
in general se da un avans si restul de bani stabilesti cu ei cum platesti.as recomanda hobby-tour si montana.stiu ca sunt de incredere.

cipt2001
20.08.2007, 01:07:33
Noi am incercat initial la o agentie din Galati, mergand spre Marshal, o agentie mare si serioasa cu sediul central in Bucuresti. Dar din pacate in zona unde vroiam noi, ei doar revindeau pachetele altei agentii, despre care nu auzisem lucruri prea bune, asa ca am renuntat. Am mers pe pana unui prieten care fusese in Grecia cu o agentie din Bucuresti. Am apelat si noi la Jeka si am rezolvat, totul desfasurandu-se fara probleme doar prin email/telefon, documentele le-am primit prin curier acasa. Suprize am avut, dar au fost placute :)

adela_mc
20.08.2007, 12:09:36
unde e agentia aceasta in Galati?sau da-mi un nr de tel,sau emai-lul.
pupici

Sylvester
20.08.2007, 12:17:24
Eu nu sunt din Galati dar daca agentia pe care o gasesti are vreo legatura cu Kartago sau Best Risen sau Kalibra, FUGI!!!! Fugi cat te tin picioarele si nici sa nu-ti dea prin cap sa te risti. daca vrei iti dau niste link-uri ca sa vezi. Citeste la "Luna de miere in Egipt" ce am patit cu Kartago.
Pot sa-ti recomand sa iti iei din Bucuresti dar daca iti iei din Galati, intreaba-i care e agentia de la care iau ei pentru ca multi cumpara biletele din Bucuresti si apoi le vand in provincie.

cipt2001
20.08.2007, 16:58:59
Marshal-ul are in Galati sediul langa fostul cinematograf Republica.

elena_lorelei
20.08.2007, 19:38:33
Eu nu sunt din Galati dar daca agentia pe care o gasesti are vreo legatura cu Kartago sau Best Risen sau Kalibra, FUGI!!!! Fugi cat te tin picioarele si nici sa nu-ti dea prin cap sa te risti. daca vrei iti dau niste link-uri ca sa vezi. Citeste la "Luna de miere in Egipt" ce am patit cu Kartago.
Pot sa-ti recomand sa iti iei din Bucuresti dar daca iti iei din Galati, intreaba-i care e agentia de la care iau ei pentru ca multi cumpara biletele din Bucuresti si apoi le vand in provincie.

Multumim mult Stresule:D Ne esti de ajutor si vom baga la cap...eu cel putin (deja mi-am notat in agenda sa nu uit):*

adela_mc
22.08.2007, 00:12:07
multumesc mult pt sfaturi,
nu vrem sa avem surprize neplacute mai ales in "luna"de miere.
si mie si voua sa aveti o luna de miere cu adevarat superba
pupici

loryk
26.09.2007, 20:45:37
asteptam pozici... noi plecam imediat dupa nunta in tunisia
cred ca va fi excelent. de abia asteptam :D

waterlily
27.04.2008, 14:31:51
Noi am vrea sa mergem in insulele Mauritius. Avem o mica problema eu inainte de luna iunie nu pot veni in Galati as avea o rugaminte la voi: cine merge la o agentie de voiaj, sa se intereseze si de o vacanta scurta de 6-7 zile in insulele Mauritius in luna iunie-iulie (intre 25 iunie-4 iulie)[-o< Va multumesc muuuult....
[-o<[-o<[-o< eu sper sa-mi raspunda cineva^:)^^:)^^:)^>:D<>:D<>:D<
:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*

Ellutza09
27.04.2008, 23:22:51
Noi inca nu ne-am interesat unde ne vom duce in luna de miere...poate vom lua o decizie dupa nunta...deocamdata chiar nu stiu exact unde am vrea...:*

waterlily
29.04.2008, 15:34:27
Noi inca nu ne-am interesat unde ne vom duce in luna de miere...poate vom lua o decizie dupa nunta...deocamdata chiar nu stiu exact unde am vrea...:*
Totusi cateva zile dupa nunta asa ca pentru "luna de miere" ar fi frumos...
Ramane o amintire frumoasa legata de nunta 8-}

Ellutza09
30.04.2008, 17:34:17
Totusi cateva zile dupa nunta asa ca pentru "luna de miere" ar fi frumos...
Ramane o amintire frumoasa legata de nunta 8-}
Da,cu siguranta ne vom lua bilete si vom pleca undeva..insa nu ne-am decis inca in ce tara...ne vom decide noi dupa nunta...:*

waterlily
24.05.2008, 11:22:13
Salut miresici emotionate, sunt extra-fericita:madlaugh::madlaugh::gen_19::madlaugh: am reusit si noi sa cumparam biletele pentru "saptamana de miere"...:*:*:*

Ellutza09
24.05.2008, 20:55:20
Salut miresici emotionate, sunt extra-fericita:madlaugh::madlaugh::gen_19::madlaugh: am reusit si noi sa cumparam biletele pentru "saptamana de miere"...:*:*:*
Bravo,foarte bine,a-ti scapat de o grija in plus.Unde v-ati decis sa mergeti?>:D<

waterlily
25.05.2008, 14:39:36
Bravo,foarte bine,a-ti scapat de o grija in plus.Unde v-ati decis sa mergeti?>:D<
Insulele Mauritius, a fost dorinta noastra de la inceput...

Ellutza09
25.05.2008, 16:11:25
Super...sa aveti o luna de miere minunata...:*

raluca24
07.06.2008, 14:50:13
daca poti sa imi spui pe pm de la ce agentia a-ti luat biletele si cat v-au costat? am vrea i noi anul asta sa ajungem pe acolo inca pana acum nu am gasit mai nimic. poop si poate ne spuneti si cum a fost. :*

mylunna
07.07.2008, 19:11:07

felicitari
si eu am reusit sa gasesc 2 locuri in paralia katerini pe 5 septembrie.dar am o problema se poate evita perforarea buletinului la starea civila?mi s-a zis de la agentie ca nu se poate trece granita cu buletinul perforat.va multumesc inca de acum pt raspunsurii

alinanorsk
28.08.2008, 15:00:01
poti trece granita cu pasaportul.in luna de miere am gasit un alt cuplu care erau tot in prospat casatorit.ea venise cu pasaportul vechi si nu a avut probleme
felicitari
si eu am reusit sa gasesc 2 locuri in paralia katerini pe 5 septembrie.dar am o problema se poate evita perforarea buletinului la starea civila?mi s-a zis de la agentie ca nu se poate trece granita cu buletinul perforat.va multumesc inca de acum pt raspunsurii

pisicutza_elena
28.08.2008, 15:52:02
felicitari

La starea civila pe usa este un anunt cum ca la sotul ce isi schimba numele i se perforeaza CI in dreptul datei de expirare.
Eu pentru siguranta mea mi-am facut pasaport, e si solutia recomandata de cei de la agentiile de voiaj.
Spor la pregatiri si sa ai o nunta superba !

alina_hahuie
28.09.2008, 17:22:22
da se poate evita, sotul meu a vb cu d-na de acolo si i-a zis k tre sa plecam dupaia si nu mi-a perforat buletinul
am fost la venetia si a fost suuuper !

LUNA DE MIERE- VENETIA
http://picasaweb.google.com/alinahahuie/VenetiaLunaDeMiere# (http://picasaweb.google.com/alinahahuie/VenetiaLunaDeMiere)

camenele
18.02.2009, 09:21:29
alte locatii, alte destinatii...alte pareri, alte impresii....nu mai spune nimeni nimic?

danielle_crys
26.02.2009, 11:32:55
Buna, am vazut ca toata lumea se agita in legatura cu perforarea buletinului.Noi am fost in Grecia si am avut pasaportul vechi si o copie dupa certificatul de casatorie, dar nu va faceti probleme ca nu va intreaba nimeni nimic.Pupi

camenele
26.02.2009, 14:55:57
Eu as vrea ceva gen circuit turistic. Ma puteti ajuta? Ceva frumos si nu f costisitor.

lylylenutza
26.02.2009, 20:11:12
si eu m-am gandit tot la un circuit turistic. si cred k am sa mi-l fac eu singura, prin tara. cu criza asta mi-e si frica sa-mi iau vreun bilet pe undeva. asa k ne ducem unde ne taie capul, de cati bani avem. si daca o sa fie bine mergem cu nasii in Italia si vedem Venetia<:-P

camenele
02.03.2009, 08:50:58
Cu ce agentii ati colaborat? Cu astea din Galati sau Bucuresti? Spuneti-mi si mie numele agentiilor.

danielle_crys
02.03.2009, 17:31:20
Buna, in general agentiile astea mici sunt ori filiale ale turoperatorilor din Bucuresti ori iau pachete de la ei pe care apoi le revand aici.Preturile sa stii ca nu difera.Noi ne-am luat pachetul de la Privex Travel, vis-a-vis de Trei Star, dar ne-am dus la ei cu pliantul si le-am spus unde vrem si la ce hotel, a fost mai simplu asa.Pupici

puffvivi
02.03.2009, 20:13:50
Cu ce agentii ati colaborat? Cu astea din Galati sau Bucuresti? Spuneti-mi si mie numele agentiilor.

Buna...Noi de fiecare data cand am plecat undeva am luat biletele de la Paralela45 sau de la Agatur...Chiar zilele trecute am fost dupa bilete pt 1 mai la bulgari si-am intrebat de aceeasi oferta la acelasi hotel la Privex,PrestigeTours si Paralela45...Ca de obicei ultima a fost cea mai ieftina desi pe compuri de la Bucuresti primisera toti aceleasi preturi si conditii...La final difera pretul in functie de ei,cei din GL...:-"
De aceea daca te hotarasti la o tara,hotel,statiune e mai bine sa intrebi la macar 2 agentii (parerea mea):">

camenele
03.03.2009, 13:31:22
Multumesc fetelor. Ati colaborat cumva cu vreo agentie care sa va trimita pe mail ofertele permanent si asa sa va faceti rezervare?
Eu auzisem ca agentiile din Galati sunt mai scumpe in comparatie cu cele din Bucuresti si asta pt ca sunt filiale ale celor din Bucuresti si ca atare au si ei tarifele lor si taxele lor.

puffvivi
03.03.2009, 15:54:08
Multumesc fetelor. Ati colaborat cumva cu vreo agentie care sa va trimita pe mail ofertele permanent si asa sa va faceti rezervare?
Eu auzisem ca agentiile din Galati sunt mai scumpe in comparatie cu cele din Bucuresti si asta pt ca sunt filiale ale celor din Bucuresti si ca atare au si ei tarifele lor si taxele lor.

Mie nu mi-au trimis ofertele permanent dar atunci cand ne-am hotarat sa plecam undeva ori am mers la sedii personal (daca am avut timp) ori am dat mail la mai multe agentii din GL si i-am intrebat de o anumita tara sau statiuni si ei mi-au dat reply cu ofertele ce le aveau...Poti face si tu la fel si vezi unde e mai convenabil...Te-am pupat:*

pisicutza_elena
05.03.2009, 11:21:50

Noi am luat biletele de la agentia Europa Travel din Bucuresti, cu ei am colaborat pe email si observ ca si acum imi mai trimit oferte tot ce aceasta cale.
Din ce am inteles o agentie cu preturi bune si clienti destul de multi este Christian Tour tot din Bucuresti.
Iar pretul difera intre tour-operatori (in general firme din Bucuresti) si dealeri locali.

Va doresc o luna de miere perfecta !

Anghelescu
05.03.2009, 12:12:15
Noi vara trecuta am fost pe litoral prin agentia bel ami din galati ... eu am colaborat execelnt c ei ... mi-au trimis toate actele prin posta (sunt din bucuresti) ... deci amabili, profi, iar hotelul a fost execelent si oferta lor buna! Eu ii recomand cu mare drag!>:D<

camenele
05.03.2009, 16:20:35
Inca nu ne-am hotarat cu cine vom colabora. Deocamdata imi trimit cei de la Marshall oferte. Stiu ca sunt seriosi si m-am bucurat cand am vazut ca au reprezentanta si in Galati.
Chiar am sa ma uit si la Europa Travel sa-mi fac o parere referitoare la preturi....o mica comparatie ;))

judy
09.04.2009, 19:57:16
Miresici ajutati ma in legatura cu luna de miere, agentii, preturi, locatii....Voi unde va duceti?:)

adriana2008
09.04.2009, 20:16:50
agentia bel ami din galati
mai este si un restaurant in piata din micro 19, e acelasi lucru? ma refer ca este aceiasi agentie

daria_d
07.02.2010, 11:55:33
Noi vara trecuta am fost pe litoral prin agentia bel ami din galati ... eu am colaborat execelnt c ei ... mi-au trimis toate actele prin posta (sunt din bucuresti) ... deci amabili, profi, iar hotelul a fost execelent si oferta lor buna! Eu ii recomand cu mare drag!>:D<
Referitor la Agentia de Voiaj Bel Ami am citit nu tocmai de bine acum vreo cateva luni,in ziar. Ca ar fi tras teapa unor clienti. Asa ca fiti atente...

Dara_77
20.02.2010, 14:54:12
Referitor la Agentia de Voiaj Bel Ami am citit nu tocmai de bine acum vreo cateva luni,in ziar. Ca ar fi tras teapa unor clienti. Asa ca fiti atente...

Si eu am auzit acelasi lucru despre aceasta agentie.

Noi am fost cu agentia Nec Travel din str. Domeasca vizavi de Politie.Am fost f multumiti.

camylove88
20.02.2011, 19:54:41
pentru luna de miere cu cat inainte trebuie vorbit la agentie? ce agentii ati recomanda?

camylove88
20.02.2011, 19:55:14
unde plekti in luna de miere miresici?

irene_gl
21.02.2011, 00:52:32
noi am fost in creta,cu agentia galtour.toate vacantele ni le luam de la ei,am colaborat mereu f bine cu doamna de acolo.,si mai mereu luam last-minute.si luna de miere tot last-minute a fost:D

rukmyny_85
21.02.2011, 10:59:04
pentru luna de miere cu cat inainte trebuie vorbit la agentie? ce agentii ati recomanda?

jacob...in micro 19 aproape de statia de la neacsu
elion...la general si la doua babe are sediile.....
poate sunt usor subiectiva dar merita sa mergeti sa intrebati:>

monica87
21.02.2011, 17:52:00
noi tot cu galtour am luat luna de miere...a fost totul ok

rukmyny_85
23.02.2011, 14:33:14
gagici vedeti zi de zi la ora 14 pe otv,,,vacante de vis la pret de criza
aveti acolo mii de sfaturi si detalii cu referire la ce v-ar interesa:>succes

danaroxana
28.02.2012, 19:58:56
le-am batut mult la cap pe fetele de la eurolines, dar pana la urma mi-au dat exact ce cautam, la preturi bune..... oferte cu reduceri pt luna de miere. am fost pe coasta de azur....

symonik02
28.05.2012, 23:23:39
miresici pe unde va duceti in luna de miere?
Eu as vrea sa merg in Grecia. :X
A fost vreo miresica in Grecia sa-mi spuna si mie impresii?

aaaalynaaaa
12.09.2013, 18:34:38
Observ ca pe acest subiect nu s a mai scris de foarte mult timp, insa as dori ajutorul vostru. Dupa cum observati am nunta stabilita pe 4 octombrie, si as avea nevoie de un sfat....unde ne putem duce in luna de miere? si ce agentie imi recomandati???