PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor din Braila

Pagini : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Angisor
07.06.2006, 15:40:35
miresici din braila sunt?!

mcz
26.06.2006, 12:22:41
Buna! Eu sunt miresica de Braila, dar in septembrie 2006.

Angisor
27.06.2006, 18:37:43
salut..imi pare bine ca te-am gasit...sincer nu stiam ca mai e deschis restarantul ala...cum e? ai poze? cat e meniul...mai da-mi detalii..noi nu ne-am hotarat inca daca sa facem aici in Buc sau acoloin BR...eu ma gandeam acolo la Belvedere...mi se pare cel mai elegant...ai alte sfaturi?...pupici

mcz
28.06.2006, 10:06:30
Buna! Mie imi place mult la Chira Chiraline, este o combinatie intre rustic si elegant, are fantana arteziana in mijloc si multe ghivece mari de flori naturale.
Meniul este 900.000 lei fara bautura si tort. As fi vrut si eu la Belvedere dar mi se pare prea scump meniul, peste 1.500.000 lei. Asta e!
Mi-am luat rochia de la Ioanin, voalul, saculetul, diadema, pantofii, mi-am facut marturiile, cosuletele de flori, paharele de miri si de nasi. Iar pt mire n-am luat nimic pt ca nu este in tara, vine intr-o saptamana si atunci o sa luam tot ce tine de mire, verighetele si invitatiile.
Pt decorarea restaurantului am contactat o firma din Br care ne dau baloanele cu He, si as fi vrut sa fac eu aranjamentele florale, dar sa vad daca am timp atunci inainte de nunta.
Nu stiu la ce florarie sa-mi fac buchetele si nasii lumanarile si nici la ce coafor sa ma duc pt coafura. Tortul mi-l fac la "Casa Dulciurilor", mi s-au parut ok
Of! Mai e un pic de timp.
Cam atat deocamdata. O nunta de vis urez tuturor!

Giulia2201
28.06.2006, 11:22:51
Buna!
Si eu sunt mireasa de Braila, dar in august.

mcz
28.06.2006, 11:29:16
Buna Giulia 2201! Bine ai venit in grup. Da-ne mai multe detalii despre cum stai cu pregatirile....etc. O zi buna!

Giulia2201
28.06.2006, 11:41:28
Buna Giulia 2201! Bine ai venit in grup. Da-ne mai multe detalii despre cum stai cu pregatirile....etc. O zi buna!
Buna mcz!
Cred ca stau bine cu pregatirile. Am luat restaurantul, biserica, formatia, cameramanul, firma de ornat sala, am rochia, pantofii, voalul, coronita, tot ce trebuie ptr mireasa si mire intr-un cuvant, am luat si marturiile. Acum asteptam sa vina nunta. Tu in ce stadiu esti cu pregatirile? Apropo, nu stii cumva un make-up artist profesionist care sa ma machieze? Eu nu locuiesc in Braila si nu prea stiu unde sa merg. Mersi!

mcz
28.06.2006, 12:07:04
Buna Giulia2201!
Stai foarte bine cu pregatirile. Nici eu nu sunt din Braila, locuiesc momentan in Bucuresti. Si eu am problema asta cu machiajul, nu cunosc pe nimeni, sper sa-mi ceva gaseasca nasa. Oricum sunt destule saloane in Braila, iar daca nu-ti convine exista in Galati saloane si de lux.

mcz
28.06.2006, 12:38:31
Haideti sa vorbim despre nuntile noastre din Braila!

mcz
28.06.2006, 12:39:53
S-a deschis la Geografic si pentru orasul Braila, sa vorbim acolo.

Angisor
28.06.2006, 18:02:34
buna...noi mergem in week-end acasa sa mai vedem localuri..desi ti-am zis...singurulde pana acum e belvedere..eu vreau o nunta clasica, eleganta...si e cam greu sa gasesti bun gust, rafinament si servicii bune la un loc la braila...dupa wee-endu asta ne hotaram unde facem...sper...

Angisor
28.06.2006, 18:14:41
giulia..ce terasa e aia la care faceti vi? unde e mai exact? cat e meniul? are si restaurant ?ce conditii sunt?

Giulia2201
29.06.2006, 09:21:45
Buna!
Uite cineva mi-a recomandat salonul Beauty Centre, undeva pe Buzaului. Mi-a spus ca fac treaba buna si cu coafatul si cu machiatul. Eu o savin pe 11 august acasa si o sa-l incerc. Bafta si tie!

mcz
29.06.2006, 10:21:51
Multumesc Giulia pt pontul cu Salon Beauty Center. In iulie am sa merg si eu la acest salon sa vad. :)

Giulia2201
29.06.2006, 17:07:43
Buna Angisor!
Terasa e in Lacu Sarat. Noi am ales sa facem toata nunt acolo. Mergem la manastire si apoi ne oprim la terasa, care are si restaurant. Noi le-am inchiriat pe amandoua, desi cred ca mai mult o sa se stea afara. Am ales varianta asta in aer liber ptr ca avem multi invitati din Italia si din Anglia si la ei nu prea se fac nunti vara in restaurant, asa ca vrem sa-i facem sa se simta bine. Noua in Lac ne-a placut tare mult, e mai altfel decat in oras, e mai privat. Nu cunosti si tu un make0up artist bun? Eu vin abia pe 11 august in tara, cu o saptamana inainte de nunta si nu prea am timp sa umbl sa gasesc pe cineva. Hai pupici!

Giulia2201
29.06.2006, 17:15:30
Angisor am uitat sa-ti spun tot ce m-ai intrebat. Terasa este aia din mijloc, aproape de manastire, care are portile din lemn. Noua conditiile ni s-au parut bune, mai ales ca ne stim cu patroana. Restaurantul a fost redecorat anul asta si arata bine, e f curat. La noi e problema ca avem si musulmani si evrei la nunta si ne trebuie meniuri diferite, ca ei nu mananca porc si altele, iar tipa de la restaurant a fost f draguta si ne face ce vrem noi. Un meniu va fi cam 1 000 000-1 200 000 de persoana, asta doar mancarea, fara bautura, dulciuri, cafele. Sper sa ti-am raspuns la intrebari. Daca vrei sa mai stii si altceva, intreaba-ma, iti spun cu placere tot ce stiu.

JolieFamme
01.07.2006, 04:44:49
Miresica din braila sunt si eu, chiar daca nu mai locuim in Braila aici is neamurile etc etc etc. Noi ne-am gasit sa cautam local abia prin februarie si spre surprinderea noastra am gasit si loc la Continental. PAZEA NU FACETI NUNTA ACOLO CA O SA REGRETATI iti baga cheltuieli de nu e adevarat si daca lasam banii servirea e de tot rasul miroase a inchis si tot asa. Am gasit intr-un final la Lacul sarat la terasa unde faci tu Giulia, care e terasa unui fost coleg de-al meu de liceu, dar apoi am gasit la Chiralina, si dupa ultimele amenajari, te rog sa ma crezi ca am ramas uluita cu fantana cu joc de apa in centru tot in alb cu rosu, baloane scena e superb...daca cineva vrea o nunta de vis cred ca e unicul restaurant in Braila care ofera asa ceva. meniurile sunt piperate pleaca de la 900.000 in sus, dar deosebite cu lucruri fine iti servesc inclusiv tartine cu icre la sampanie... amenajarea e deosebita iar administratorul e maniac cu detaliile.. adika face scandal si daca e un scaun deplasat. in alte cuvinte isi face toti banii asa ca AGNISOR ori in Lac unde spune Giulia, ori la Matteo pe dorobani unde de asemenea e superb dar intra max 120 de oameni sau la Chiralina care e intr-adevar deosebita.

JolieFamme
01.07.2006, 04:49:30
AGNISOR ca biserica noi am optat pentru cea micuta din centru.. e vara e frumos e verde... depinde in ce anotimp vrei tu sa faci daca e vara acolo e superb tot asa fantana apa si m-am nimerit la nunta unui amic care e mai migalos decat un chinez batran, si am vazut amenajare cu satin crem pe jos si 4 stalpisori cu florin in capat de-o parte si de alta intrarii in biserica... un vis...
daca vrei amanunte de organizare pe aici cu detalii te servesc cu cea mai mare placere. am pont superb de muzica lautari si de rochie de mireasa unicat.. dar aia costa.. destul..

Giulia2201
01.07.2006, 15:47:20
AGNISOR ca biserica noi am optat pentru cea micuta din centru.. e vara e frumos e verde... depinde in ce anotimp vrei tu sa faci daca e vara acolo e superb tot asa fantana apa si m-am nimerit la nunta unui amic care e mai migalos decat un chinez batran, si am vazut amenajare cu satin crem pe jos si 4 stalpisori cu florin in capat de-o parte si de alta intrarii in biserica... un vis...
daca vrei amanunte de organizare pe aici cu detalii te servesc cu cea mai mare placere. am pont superb de muzica lautari si de rochie de mireasa unicat.. dar aia costa.. destul..
Buna JoilieFamme!
Nu stii si tu un make up artist care sa-si faca treaba bine prin Braila? Am si eu o problema cu machiatul ,care vreau sa fie extrem de natural. Exista pe undeva prin Braila posibilitatea de a te bronza la UV? Daca da, cam cat costa? Oare e mai bine sa merg tot aici la mine? Tu ce zici?
Multumesc

Angisor
01.07.2006, 20:37:42
multu fetelor...jolie...eu n-am o parere prea buna de biserica din centru..am fost la un Pasti acolo si nu mi-a placut deloc...poate s-au mai schimbat preotii ca aia de erau atunci cantau groaznic...cat despre saloane nu stiu nimik ca noi nu mai locuim in br de 4 ani...doar parintii stau in Br...eu sincer as opta ptr Kameea(ala vis a vis de judecatorie, langa bulevardul Cuza/ Calarasi)..n-am fost niciodata dar mi se pare cel mai elegant..puteti incerca...noi cred insa ca aici in buc vom face...ca in Br n-am gasit nimik care sa ma satisfaca...cred ca am mai zis..vreau atat lux cat si rafinament, bun gust si servire IREPROSABILA...adica ceva gen majestic, intercontinenetal de aici din bucuresti..e drept ca meniurile sunt 1.800.000 dar o data in viata vom fi miri si vrem tot ce-i mai bun....va pup

Giulia2201
01.07.2006, 21:16:59
multu fetelor...jolie...eu n-am o parere prea buna de biserica din centru..am fost la un Pasti acolo si nu mi-a placut deloc...poate s-au mai schimbat preotii ca aia de erau atunci cantau groaznic...cat despre saloane nu stiu nimik ca noi nu mai locuim in br de 4 ani...doar parintii stau in Br...eu sincer as opta ptr Kameea(ala vis a vis de judecatorie, langa bulevardul Cuza/ Calarasi)..n-am fost niciodata dar mi se pare cel mai elegant..puteti incerca...noi cred insa ca aici in buc vom face...ca in Br n-am gasit nimik care sa ma satisfaca...cred ca am mai zis..vreau atat lux cat si rafinament, bun gust si servire IREPROSABILA...adica ceva gen majestic, intercontinenetal de aici din bucuresti..e drept ca meniurile sunt 1.800.000 dar o data in viata vom fi miri si vrem tot ce-i mai bun....va pup
Buna Angisor! Sa stii ca meniul 1 800 000 nu mi se pare deloc mult ptr Bucuresti tinand cont de faptul ca mie imi ia 1 200 000 in Braila in Lacu Sarat, fara bauturi, prajituri, tort. Asa ca, daca gasesti acolo ceva pe placul tau, da-i inainte, nici in Braila n-ai sa gasesti preturi prea mici. Bafta!

JolieFamme
02.07.2006, 01:55:36
Buna JoilieFamme!
Nu stii si tu un make up artist care sa-si faca treaba bine prin Braila? Am si eu o problema cu machiatul ,care vreau sa fie extrem de natural. Exista pe undeva prin Braila posibilitatea de a te bronza la UV? Daca da, cam cat costa? Oare e mai bine sa merg tot aici la mine? Tu ce zici?
Multumesc
am postat mesaj si pe Mirese de August, lasa-mi la privat un nr de tel ceva sau un m a i l ca sa putem comunica, si te rezold eu de toate stai linistita sunt experta la "ultima suta de metri" :-p . nici eu nu am stat pe la br de 4-5 ani dar mi-am pastrat coafeza manichiurista pedichiurista salon de bronzat etc... te ajut cu cea mai mare placere.. cu bronzatul e cu dus si intors.. parerea mea e sa incepi sa te duci acolo si sa termini aici.. sau depinde cu cat timp inainte vii?

JolieFamme
02.07.2006, 02:40:42
Buna Angisor! Sa stii ca meniul 1 800 000 nu mi se pare deloc mult ptr Bucuresti tinand cont de faptul ca mie imi ia 1 200 000 in Braila in Lacu Sarat, fara bauturi, prajituri, tort. Asa ca, daca gasesti acolo ceva pe placul tau, da-i inainte, nici in Braila n-ai sa gasesti preturi prea mici. Bafta!

Giulia ca sfat amical mancarea acolo e f buna, e frumos e verde.. dar pt amenajare angajeaza o firma ca lasa de dorit amenajarea lor. si meniul e cam piperat pt Lacul SArat. Hai ca iti recomand si agentie de amenajari nuptiale... daca vrei.. cameraman ai? daca vrei ceva special.. VALABIL SI PT AGNISOR va chem unul deosebit care va face si poze superbe, filmeaza cu 2 camere si face si 2 videoclipuri, si imi face proiectie pe tavan cu nunta live si cu colaje cu poze din copilarie si pana cand ne-am cunoscut. o sa fie un spectacol.. ce e drept e drept costa 700 euro (transport si meniuri incluse) dar face banii... muzica aveti? daca nu.. lasati DJ ca e nasol cu casetofonul, va recomand super formatie.. dar sa imi spuneti daca vreti din timp ca oamenii is solicitati in alte orase. si de cameraman la fel ca il aduc din timisoara :) modificari la rochia de mireasa.. impodobit pantofi cu dantela etc.. se rezolva si aia.. si eu sunt in panica.. am un morcov cat China.. dar va ajut.. stiu cum e sa faci pregatiri de la distanta. Va pup

Giulia2201
02.07.2006, 10:33:18
Giulia ca sfat amical mancarea acolo e f buna, e frumos e verde.. dar pt amenajare angajeaza o firma ca lasa de dorit amenajarea lor. si meniul e cam piperat pt Lacul SArat. Hai ca iti recomand si agentie de amenajari nuptiale... daca vrei.. cameraman ai? daca vrei ceva special.. VALABIL SI PT AGNISOR va chem unul deosebit care va face si poze superbe, filmeaza cu 2 camere si face si 2 videoclipuri, si imi face proiectie pe tavan cu nunta live si cu colaje cu poze din copilarie si pana cand ne-am cunoscut. o sa fie un spectacol.. ce e drept e drept costa 700 euro (transport si meniuri incluse) dar face banii... muzica aveti? daca nu.. lasati DJ ca e nasol cu casetofonul, va recomand super formatie.. dar sa imi spuneti daca vreti din timp ca oamenii is solicitati in alte orase. si de cameraman la fel ca il aduc din timisoara :) modificari la rochia de mireasa.. impodobit pantofi cu dantela etc.. se rezolva si aia.. si eu sunt in panica.. am un morcov cat China.. dar va ajut.. stiu cum e sa faci pregatiri de la distanta. Va pup
Jiloe Famme, iar apelez la tine! Imi cer mii de scuze, dar am vazut ca esti o tipa draguta si de-aia mi-am permis. In legatura cu aranjatul salii, am angajat o firma, care imi aranjeaza si manastirea si acasa si masinile. Nici mie nu-mi placea cum arata acolo si singura nu ma incumet, nici n-am timp de altfel. Cameraman am, e un tip care are nu stiu ce fel de camera ultimul ragnet si e profesionist, face asta de 15 ani. Fotogram am, aduc pe cineva din Galati ca noi nu mergem la fotograf, v4rem sa facem poze in Lac. Cu machiatul si coafatul se rezolva. Mai e o singura problema. Mi-am luat rochia din America de anul trecut si am mai dat jos cateva kg de atunci. Am fosat cu ea la Mireasa cand am fost acasa in mai si mi-au spus ca ei nu fac retusuri. Crezi ca daca merg la Casa Modei ma pot ajuta? Eu asa m-am gandit, dar e ca naiba ca n-am decat o saptamana la dispozitie. Eu vin pe 11 august si nunta e pe 20. Zi-mi cum stai si tu cu pregatirile. Ce mai ai de facut? Cum e rochita? Poate ne vedem cand vin acasa, mi-ar face placere. Pupici!

Angisor
02.07.2006, 12:56:56
restaurantul ala chiar e la noi...dar cred ca cei care au facut [pozele alea au angajat o firma sa amenajeze sala...dupa cum vezi nu e o sala prea elegnt..are mamura veche pe jos si peretii snt simpli...ceea ce e bine pana la urma ca iti poti aranja cum vrei...

Giulia2201
02.07.2006, 13:48:54
Buna din nou JolieFamme!
Mi-am mai adus aminte de ceva intre timp si vad ca tu esti bine pusa in tema cu pregatirile ptr nunta. Stii cumva in Braila vreo firma care inchiriaza limuzine si cam cat costa? Nu tin neaparat sa am limuzina, dar daca este, nu ma supar. Am inteles ca sunt in Galati, dar e prea multa bataie de cap, iar eu am nevoie de masina doar ptr max juma de ora, adica de acasa si pana in Lac. Multam!

diananikoleta
02.07.2006, 22:04:53
Buna, Angisor,si eu sunt o miresica din Braila,si pentru coafat ti-as recomanda cu incredere(pe incercate) Beaty Center.
Acum 2 saptamani am fost acolo si m-am machiat si m-am coafat pt o alta nunta,lucreaza foarte bine si numai cu produse scumpe,nu pot sa dau nume.
Eu mai am 1 saptamana pana la nunta si acolo mi-am facut programare.

JolieFamme
03.07.2006, 03:14:59
Jiloe Famme, iar apelez la tine! Imi cer mii de scuze, dar am vazut ca esti o tipa draguta si de-aia mi-am permis. In legatura cu aranjatul salii, am angajat o firma, care imi aranjeaza si manastirea si acasa si masinile. Nici mie nu-mi placea cum arata acolo si singura nu ma incumet, nici n-am timp de altfel. Cameraman am, e un tip care are nu stiu ce fel de camera ultimul ragnet si e profesionist, face asta de 15 ani. Fotogram am, aduc pe cineva din Galati ca noi nu mergem la fotograf, v4rem sa facem poze in Lac. Cu machiatul si coafatul se rezolva. Mai e o singura problema. Mi-am luat rochia din America de anul trecut si am mai dat jos cateva kg de atunci. Am fosat cu ea la Mireasa cand am fost acasa in mai si mi-au spus ca ei nu fac retusuri. Crezi ca daca merg la Casa Modei ma pot ajuta? Eu asa m-am gandit, dar e ca naiba ca n-am decat o saptamana la dispozitie. Eu vin pe 11 august si nunta e pe 20. Zi-mi cum stai si tu cu pregatirile. Ce mai ai de facut? Cum e rochita? Poate ne vedem cand vin acasa, mi-ar face placere. Pupici!

am croitoreasa excelenta... si cu machiajul te puteam ajuta, dar eu rochia nu mi-o fac la Casa Modei in Braila, ci la o casa de moda in Galati.. in schimb ei au concediu de pe 1 pe 23 august, oricum am la Braila croitoreasa care modifica asa ceva, o amica de-a mea a avut de scurtat ditamai animalul de tulle dar nu de jos ci de la mijloc, si surprinzator i-a facut modificarea f frumos.. deci cum spuneam se poate. Cu nunta stau prost. avem de toate mai putin nasi.. motiv pt care nu am facut invitatiile... in ultima instanta ma cununa matusa mea.. ce sa-i faci asta e. MA CUNUNA SI PE MINE CINEVA? ;))

mcz
03.07.2006, 08:34:51
Buna, JolieFamme! Si eu fac nunta la Chira Chiralina, pe 10 septembrie. Si mie mi se pare super. Ai idee ce culoare sunt husele? Rosii? Stii cumva dac ducem noi florile ne pot executa cei de la restaurant aranjamentele?

mcz
03.07.2006, 09:29:58
Buna, din nou, JolieFamme!
O florarie in BR care sa-mi faca buchetele si lumanarile dupa poza scoasa de pe net stii? O firma pentru baloane cu Heliu la un pret rezonabil stii?
La restaurant n-am mai fost din martie sa mai discutam detalii cu sefu de acolo, la jumatatea lui iulie imi vine mirele de pe mare si mergem la Braila sa vorbim despre tot, ca sunt cam nelinistita cu pregatirile. Invitatiile si verightele ni le facem in Bucuresti. Si noi facem duminica si ni s-a zis ca e 900.000 lei meniul, mi se pare cam mult pentru 3 feluri de mancare, dar am inteles ca fiecare fel de mancare este variat si consistent. Am inteles de aici, de pe forum, ca la Beauty Center se executa machiaj si coafura super, am sa merg si acolo peste 2 sapt sa vad ce-mi zic.
La biserica nu am programat ora ca nu sunt multi la Catolica.
Cununia civila am inteles ca se programeaza cu 2 sapt inainte de nunta, mai ales daca vrei ora preferentiala.
Fotografiile le vom face in Gradina Mare, Doamne ajuta sa nu ploua!
Cam atat. Spor la organizare tuturor!

Giulia2201
03.07.2006, 09:48:13
am croitoreasa excelenta... si cu machiajul te puteam ajuta, dar eu rochia nu mi-o fac la Casa Modei in Braila, ci la o casa de moda in Galati.. in schimb ei au concediu de pe 1 pe 23 august, oricum am la Braila croitoreasa care modifica asa ceva, o amica de-a mea a avut de scurtat ditamai animalul de tulle dar nu de jos ci de la mijloc, si surprinzator i-a facut modificarea f frumos.. deci cum spuneam se poate. Cu nunta stau prost. avem de toate mai putin nasi.. motiv pt care nu am facut invitatiile... in ultima instanta ma cununa matusa mea.. ce sa-i faci asta e. MA CUNUNA SI PE MINE CINEVA? ;))
Bine JolieFamme! Tinem legatura si daca n-o rezolv cu rochita, am sa apelez la tine. Eu m-ama gandit la Casa Modei in Braila ptr ca nu am asa mult timp la dispozitie si mi-ar fi mai comod. Imi pare rau ca n-ai nasi, dar poate gasesti totusi. Intreaba si tu pe la toti prietenii tai, cine stie de unde sare iepurele. Hai nu fi descurajata cu asta, ca totul o sa iasa bine! Pupici!

JolieFamme
04.07.2006, 01:17:05
Bine JolieFamme! Tinem legatura si daca n-o rezolv cu rochita, am sa apelez la tine. Eu m-ama gandit la Casa Modei in Braila ptr ca nu am asa mult timp la dispozitie si mi-ar fi mai comod. Imi pare rau ca n-ai nasi, dar poate gasesti totusi. Intreaba si tu pe la toti prietenii tai, cine stie de unde sare iepurele. Hai nu fi descurajata cu asta, ca totul o sa iasa bine! Pupici!

cum sa iti spun ca sa nu-ti ranesc sentimentele... Casa Modei din Braila.. nu mai are atelier.. mai nou aduc rochii de tot rasul din import :) sorry dar te ajut cu croitoreasa :)

JolieFamme
04.07.2006, 01:28:20
Buna, din nou, JolieFamme!
O florarie in BR care sa-mi faca buchetele si lumanarile dupa poza scoasa de pe net stii? O firma pentru baloane cu Heliu la un pret rezonabil stii?
La restaurant n-am mai fost din martie sa mai discutam detalii cu sefu de acolo, la jumatatea lui iulie imi vine mirele de pe mare si mergem la Braila sa vorbim despre tot, ca sunt cam nelinistita cu pregatirile. Invitatiile si verightele ni le facem in Bucuresti. Si noi facem duminica si ni s-a zis ca e 900.000 lei meniul, mi se pare cam mult pentru 3 feluri de mancare, dar am inteles ca fiecare fel de mancare este variat si consistent. Am inteles de aici, de pe forum, ca la Beauty Center se executa machiaj si coafura super, am sa merg si acolo peste 2 sapt sa vad ce-mi zic.
La biserica nu am programat ora ca nu sunt multi la Catolica.
Cununia civila am inteles ca se programeaza cu 2 sapt inainte de nunta, mai ales daca vrei ora preferentiala.
Fotografiile le vom face in Gradina Mare, Doamne ajuta sa nu ploua!
Cam atat. Spor la organizare tuturor!

deci inca nu am facut buchetele.. sapt asta ma interesez si va dau amanunte.. nu va faceti griji sunt cel mai cumplit client si pretentia intruchipata deci... se rezolva. cat despre machiaj. Pensat faceti numai la New Vision la o tipa Mihaela.. e regina sprancenelor la braila...PE CUVANT, despre machiaj, nu stiu inka dar ca spun, iar coafat numai 2 coafeze sunt expectionale la coafat si vopsit. Dana de la Belezza si Nicoleta de la TWICE. manichiura si pediciura inegalabine la Rica de la twice.de cununie civila nu stiu sa va spun eu sunt casatorita civil de un an.. :) si a fost la timisoara iar ca biserica, maine o progreamez si eu .. pozele le fac tot in natura in rondoul din centru si la fantana pe calarasi. Nu faceti poze in Gradina mare e o mizerie crunta a facut o amica de-a mea acum 2 sapt la nun ta ei si regreta si acum. va pup

JolieFamme
04.07.2006, 02:14:04
uitasem de rochita

JolieFamme
04.07.2006, 02:16:35
Tiara am comandat-o din UK iar invitatiile de la o firma din ro tot de pe net care le face superbe si de la care am comandat pt toti cunoscutii pana acum. pantofii ii cumpar de aici nu de alta da mi-am comandat pantofi de la victorias secret si au fost mari. nu prea le nimeresc astia cu masurile europene. pusi

mcz
04.07.2006, 08:43:12
deci inca nu am facut buchetele.. sapt asta ma interesez si va dau amanunte.. nu va faceti griji sunt cel mai cumplit client si pretentia intruchipata deci... se rezolva. cat despre machiaj. Pensat faceti numai la New Vision la o tipa Mihaela.. e regina sprancenelor la braila...PE CUVANT, despre machiaj, nu stiu inka dar ca spun, iar coafat numai 2 coafeze sunt expectionale la coafat si vopsit. Dana de la Belezza si Nicoleta de la TWICE. manichiura si pediciura inegalabine la Rica de la twice.de cununie civila nu stiu sa va spun eu sunt casatorita civil de un an.. :) si a fost la timisoara iar ca biserica, maine o progreamez si eu .. pozele le fac tot in natura in rondoul din centru si la fantana pe calarasi. Nu faceti poze in Gradina mare e o mizerie crunta a facut o amica de-a mea acum 2 sapt la nun ta ei si regreta si acum. va pup
Merci pt ajutor, JoilieFamme! Cand ajung in Braila am sa merg la aceste saloane sa vad ce-mi zic. Despre poze nu stiu ce sa zic, am sa studiez terenul in saptamana dinaintea nuntii sa vedem unde le facem, mie imi place si gradina din curtea bisericii catolice, au multa verdeata si flori acolo, si cu ocazia asta nici nu ne mai deplasam. Huse cred ca am sa aleg si eu albe cu esarfa mov (sper sa fie o culoare mai deschisa).
In legatura cu aranjamentele florale de la local am inteles ca se practica in felul urmator: se vorbeste dinainte la local ca sa vina un ospatar la starea civila cu pahare de sampanie, el ne va servi la cununia civila si dupa ce se termina, va pleca cu buchetele de flori primite de mine si le va aranja frumos pe mese cat suntem noi la biserica. Am vazut asa la o nunta la Piatra-Neamt si a fost super, super. Si uite asa scutim niste bani.
Eu avand nunta in septembrie ma gandisem sa o fac cu tema de toamna, mai ales aranjamentele, dar sa mai vedem.
JolieFamme, tu unde iti faci tortul? Ca multa lume mi-a recomandat "Casa Dulciurilor", ce zici?
Astept saptamana asta amanunte despre florarie.
Pupici si spor la pregatiri!

diananikoleta
04.07.2006, 09:53:01
Buna, Jolie, uau tiara este deosebita,foarte frumoasa.

Giulia2201
04.07.2006, 10:13:55
cum sa iti spun ca sa nu-ti ranesc sentimentele... Casa Modei din Braila.. nu mai are atelier.. mai nou aduc rochii de tot rasul din import :) sorry dar te ajut cu croitoreasa :)
Of, in Braila asta nimic nu exista! Atunci am sa merg cu tine la croitoreasa pe care o stii tu atunci cand vin acasa. Am mari emotii ptr rochie, mai ales ca nici nu mai vreau sa ma ingras la loc ca sa-mi vina iar bine. Pupici! Spor la treaba!

diananikoleta
04.07.2006, 16:00:30
Ma scuzi ca ma bag,dar ai fost sa vezi si rochii de mireasa in bucuresti?

Sunt foarte multe si frumoase.Pe calea Victoriei sunt 2,de exemplu.

diananikoleta
04.07.2006, 16:01:19
Ma scuzi am vrut sa spun 2 magazine :p

Giulia2201
04.07.2006, 16:59:56

Draga mea, eu am rochia, mi-am cumparat-o de aici, dar am slabit intre timp si imi vine corsetul cam larg, de-aia sunt asa disperata. Si orice as incerca sa gasesc in Braila, mi-e imposibil, orasul ala e degeaba. Tu cum stai cu pregatirile?

JolieFamme
05.07.2006, 01:26:27
Merci pt ajutor, JoilieFamme! Cand ajung in Braila am sa merg la aceste saloane sa vad ce-mi zic. Despre poze nu stiu ce sa zic, am sa studiez terenul in saptamana dinaintea nuntii sa vedem unde le facem, mie imi place si gradina din curtea bisericii catolice, au multa verdeata si flori acolo, si cu ocazia asta nici nu ne mai deplasam. Huse cred ca am sa aleg si eu albe cu esarfa mov (sper sa fie o culoare mai deschisa).
In legatura cu aranjamentele florale de la local am inteles ca se practica in felul urmator: se vorbeste dinainte la local ca sa vina un ospatar la starea civila cu pahare de sampanie, el ne va servi la cununia civila si dupa ce se termina, va pleca cu buchetele de flori primite de mine si le va aranja frumos pe mese cat suntem noi la biserica. Am vazut asa la o nunta la Piatra-Neamt si a fost super, super. Si uite asa scutim niste bani.
Eu avand nunta in septembrie ma gandisem sa o fac cu tema de toamna, mai ales aranjamentele, dar sa mai vedem.
JolieFamme, tu unde iti faci tortul? Ca multa lume mi-a recomandat "Casa Dulciurilor", ce zici?
Astept saptamana asta amanunte despre florarie.
Pupici si spor la pregatiri!

HAHAHAHA DACA FACI TORTUL LA CASA DULCIURILOR O SA AI INVITATI ORI CUFURITI, ORI BOLNAVI DE FICAT, ORI FARA DINTI... mor de ras i-am luat cel mai bengos tort de acolo la socrul meu de ziua lui si saracu dupa ce a mancat i-a fost rusine sa ne mai spuna dar toppingul de ciocolata era prea tare, blatul nu se taia air crema... in fine ca aspect nu e chiar rau, dar CA GUST... INTREBAREA E DACA IL POTI TAIA :)) apropos am multe cunostinte care ocolesc locul ala si multa lume care si-a luat teapa. unica cofetarie din braila care face torturi bune si cat de cat aspectuase, este la blocul turn din plantelor chiar in statia de autobuz, sunt cei mai faimosi si restaurantele ii recomanda cu placere.. dar cum spuneam eu sunt pretentia in persoana si vreau martipan si tampenii cu cascada.. asa ca ma duk sa comand la galati :)

JolieFamme
05.07.2006, 01:29:16
Of, in Braila asta nimic nu exista! Atunci am sa merg cu tine la croitoreasa pe care o stii tu atunci cand vin acasa. Am mari emotii ptr rochie, mai ales ca nici nu mai vreau sa ma ingras la loc ca sa-mi vina iar bine. Pupici! Spor la treaba!
apropos de croitoreasa.. matusa mea o sa fie nasa mea... si isi face rochia la ea.. si la cat de migaloasa sunt eu, aia e de-a dreptul chinez batran :)) oricum ca sa o construiasca stie dar nu are utilaje, tipa e designer pt loturile de la turci care se trimit in UK, talent are, dar numai ca sa modifice poate pt ca pt constructie chiar daca e capabila nu poate sa faca niste treburi lipite care se fac in ateliere mari... pt modificat garantez. pusi

JolieFamme
05.07.2006, 01:30:09
Buna, Jolie, uau tiara este deosebita,foarte frumoasa.
da si mie imi place mult, am cautat pe 1000 de site-uri sa gasesc ceva sa imi placa si abia astept sa ajunga in vama, cred ca ma duc pana acolo cu 200 la ora :D

JolieFamme
05.07.2006, 01:33:16

am fost draga diana, dar.. din pacate pentru persoane voluminoase se fac "SACI FRUMOSI" nu rochii de mireasa frumoase. hahahaha
eu sunt volum inoasa dar am forme, am talie am san ridicat, si piept frumos, si cu sacul pe mine nu ma duk prefer sa dau 1000 de euro pe materiale decat sa ma fac de cacao de nunta mea. totusi nu tie de figuri sau de nas pe sus, in conceptia mea mireasa e mireasa si rochia trebuie sa-i vina manusa. la ce bun sa dau o gramada de bani pe o rochie ca oricum nu ma duc cu eticheta pe ea, degeaba au materiale fine si bengoase cand ele la croiala sunt SACI! asa ca banii aia multi ii dau pe materiale, dar rochia e facuta pe mine.. intelegi :-p

JolieFamme
05.07.2006, 01:42:44
Draga mea, eu am rochia, mi-am cumparat-o de aici, dar am slabit intre timp si imi vine corsetul cam larg, de-aia sunt asa disperata. Si orice as incerca sa gasesc in Braila, mi-e imposibil, orasul ala e degeaba. Tu cum stai cu pregatirile?

IMI cer scuze la toate daca glumesc, eu sunt toata un zambet si voie buna.. visez si visez.. noroc cu barbatelul meu care vine si ma trezeste cu un pahar cu apa rece din cand in cand.. asa ca sa nu va suparati pe mine dar daca incerc sa va amuz o fac natural si cu voie buna :-p
cu pregatirile Giulia.. ce sa spun MA SEACA NESUFERITUL ALA DE POAPA CARE CAND IL CAUT EU PT NUNTA STA BEAT DUPA COLT hahahahah Glumesc sper ca nu m-a auzit Doamne Doamne.. oricum l-am cautat deja de 3 ori intr-o zi si din cauza lui su nu stiu ce sa scriu pe blestematiile alea de invitatii...daca n-are chef de cantat sa dea 100 de euro la lautari sa cante prohodul din partea casei hahahahaha
in fine maine dau de el chit ca pun paza la usa bisericii.. mama lui de popa.. sau ii tund barba una din doua :)

in rest rochia e in executie, maine am prima proba.. am emotii MARI! maine si sotul meu merge la o casa de moda pt costum, dar trebuie sa aplicam "goana dupa materiale" in prelabil si o sa iasa scantei, n-am vazut om mai pretentios ma scoate din pepeni RAU TARE! oricum trebuie sa ne refacem si pasapoartele pt luna de miere, asta o sa se intample vineri.. sa dam invitatiile sapt asta si ailalta, de flori ma interesez sapt asta si va spun si voua, in rest ce sa zic.. bautura inca nu o cumpar ca vinul bun se tine la intuneric si la rece, si nu il luam de acum ... trebuie sa ma interesez si de transafiri am un amic care aduce en gros si o sa iau legatura cu el sa imi aduca vre-o 100 de bucati pe impodobit diverse si cam atat momentan. SUNT DISPERATA CU PANTOFII.. DAR NU CU AI MEI CU AI LUI.. materialele ca materialelel dar dupa pantofi o sa cautam cateva saptamani.. imi cunosc iubitelul. asta e
fericire la toate

Giulia2201
05.07.2006, 02:57:29
apropos de croitoreasa.. matusa mea o sa fie nasa mea... si isi face rochia la ea.. si la cat de migaloasa sunt eu, aia e de-a dreptul chinez batran :)) oricum ca sa o construiasca stie dar nu are utilaje, tipa e designer pt loturile de la turci care se trimit in UK, talent are, dar numai ca sa modifice poate pt ca pt constructie chiar daca e capabila nu poate sa faca niste treburi lipite care se fac in ateliere mari... pt modificat garantez. pusi
Gata. Merg pe mana ta. Dar crezi ca ii este suficient o saptamana ptr modificare? Mai devreme de sambata, 12 august n-am cum sa fiu la ea si nunta e pe 20. Daca vrei, lasa-mi nr tau de tf. sa te pot suna cand ajung sau, daca nu, da-mi direct nr. ei. Te rog mult. Ai cumva idee si cam cat m-ar costa? Pupici.

Giulia2201
05.07.2006, 03:02:55
IMI cer scuze la toate daca glumesc, eu sunt toata un zambet si voie buna.. visez si visez.. noroc cu barbatelul meu care vine si ma trezeste cu un pahar cu apa rece din cand in cand.. asa ca sa nu va suparati pe mine dar daca incerc sa va amuz o fac natural si cu voie buna :-p
cu pregatirile Giulia.. ce sa spun MA SEACA NESUFERITUL ALA DE POAPA CARE CAND IL CAUT EU PT NUNTA STA BEAT DUPA COLT hahahahah Glumesc sper ca nu m-a auzit Doamne Doamne.. oricum l-am cautat deja de 3 ori intr-o zi si din cauza lui su nu stiu ce sa scriu pe blestematiile alea de invitatii...daca n-are chef de cantat sa dea 100 de euro la lautari sa cante prohodul din partea casei hahahahaha
in fine maine dau de el chit ca pun paza la usa bisericii.. mama lui de popa.. sau ii tund barba una din doua :)

in rest rochia e in executie, maine am prima proba.. am emotii MARI! maine si sotul meu merge la o casa de moda pt costum, dar trebuie sa aplicam "goana dupa materiale" in prelabil si o sa iasa scantei, n-am vazut om mai pretentios ma scoate din pepeni RAU TARE! oricum trebuie sa ne refacem si pasapoartele pt luna de miere, asta o sa se intample vineri.. sa dam invitatiile sapt asta si ailalta, de flori ma interesez sapt asta si va spun si voua, in rest ce sa zic.. bautura inca nu o cumpar ca vinul bun se tine la intuneric si la rece, si nu il luam de acum ... trebuie sa ma interesez si de transafiri am un amic care aduce en gros si o sa iau legatura cu el sa imi aduca vre-o 100 de bucati pe impodobit diverse si cam atat momentan. SUNT DISPERATA CU PANTOFII.. DAR NU CU AI MEI CU AI LUI.. materialele ca materialelel dar dupa pantofi o sa cautam cateva saptamani.. imi cunosc iubitelul. asta e
fericire la toate
Uite referitor la pantofi, s-ar putea sa gasesti la ALB si NEGRU. Si-a luat un prieten de acolo si e super mofturos si el. Cat despre popa, prinde-l tu cumva la cotitura, doar esti fata, nu?:) Am innebunit sa vorbesc asa de preoti, dar chiar te doare capul cu ei. Mi-e mi-a trebuit aprobare de la Casian de la Galati ca sa pot face la manastire si a umblat saraca mama vreo 2 luni pana s-a rezolvat, asa ca sunt in tema cu problema asta. Bafta multa la proba la rochita, trebuie sa iasa bine daca e modelul care-ti place. Hai pupici!

mcz
05.07.2006, 08:45:26
Nu am auzit chestii urate despre Casa Dulciurilor pana acum, dar daca spui tu, asa o fi. Am sa ma mai interesez prin Braila de cofetarii klumea, oricum la Select nu-mi fac ca am inteles ca umbla sobolanii prin laborator. As vrea si eu la Galati, dar cine imi aduce tortul in noaptea nuntii la 30 km?!!
Vad ca sunteti stresate cu rochiile, eu noroc ca mi-am luat-o si imi vien perfect, chiar daca as mai slabi sau m-as ingrasa.
Bafta la modificat si facut rochii!

Giulia2201
05.07.2006, 10:41:36
Nu am auzit chestii urate despre Casa Dulciurilor pana acum, dar daca spui tu, asa o fi. Am sa ma mai interesez prin Braila de cofetarii klumea, oricum la Select nu-mi fac ca am inteles ca umbla sobolanii prin laborator. As vrea si eu la Galati, dar cine imi aduce tortul in noaptea nuntii la 30 km?!!
Vad ca sunteti stresate cu rochiile, eu noroc ca mi-am luat-o si imi vien perfect, chiar daca as mai slabi sau m-as ingrasa.
Bafta la modificat si facut rochii!
Haideti sa va spun si eu ce mi s-a recomandat in legatura cu tortul. Este o cofetarie destul de micuta undeva pe bulevard, pe patroana o chema Aneta, cica e meseriasa. Mi-au recomandat-o si de la restaurant si cei cu firma de ornat sala. Mama a fost acolo si spune ca a vazut modele frumoase, iar in ceea ce priveste calitatea, e garantat ca veti fi multumite. Bafta oricum si, daca mai aveti noutati, mai spuneti-mi si mie!

mcz
05.07.2006, 11:15:49
Haideti sa va spun si eu ce mi s-a recomandat in legatura cu tortul. Este o cofetarie destul de micuta undeva pe bulevard, pe patroana o chema Aneta, cica e meseriasa. Mi-au recomandat-o si de la restaurant si cei cu firma de ornat sala. Mama a fost acolo si spune ca a vazut modele frumoase, iar in ceea ce priveste calitatea, e garantat ca veti fi multumite. Bafta oricum si, daca mai aveti noutati, mai spuneti-mi si mie!
Merci de info Giulia. Care bulevard ca nu le am deloc cu Braila? Merci

Giulia2201
05.07.2006, 13:22:40
Merci de info Giulia. Care bulevard ca nu le am deloc cu Braila? Merci
Pai habar n-am, dar cred ca se cheama Dorobanti. E undeva pe partea stanga.

mcz
05.07.2006, 13:35:20
Merci, Giulia! Ti-am vazut pozele la alte subiecte cu lucrurile tale de nunta, sunt superbe. Se vede ca nu sunt Made in Romania. Offf!
O zi cat mai buna!

mcz
05.07.2006, 13:35:31
Merci, Giulia! Ti-am vazut pozele la alte subiecte cu lucrurile tale de nunta, sunt superbe. Se vede ca nu sunt Made in Romania. Offf!
O zi cat mai buna!

Giulia2201
05.07.2006, 13:40:33
O zi cat mai buna!
Mersi! Noi am vrut initial sa cumparam tot de acasa ca sa nu ne caram cu tot tacamul de aici, mai ales ca nu venim cu masina, ci cu avionul, dar cand am fost ultima data acasa, am fost asa dezamagiti de ce am vazut incat am zis ca vom cumpara de aici absolut totul. Si asa am si facut. In Braila aia cel putin nu gasesti nimic, orasul ala e degeaba. Dar am inteles ca prin Bucuresti poti sa gasesti si lucruri mai de calitate. Oricum toate nuntile sunt frumoase atunci cand sunt facute din suflet. Bafta la pregatiri!

mcz
05.07.2006, 13:53:07
Mersi! Noi am vrut initial sa cumparam tot de acasa ca sa nu ne caram cu tot tacamul de aici, mai ales ca nu venim cu masina, ci cu avionul, dar cand am fost ultima data acasa, am fost asa dezamagiti de ce am vazut incat am zis ca vom cumpara de aici absolut totul. Si asa am si facut. In Braila aia cel putin nu gasesti nimic, orasul ala e degeaba. Dar am inteles ca prin Bucuresti poti sa gasesti si lucruri mai de calitate. Oricum toate nuntile sunt frumoase atunci cand sunt facute din suflet. Bafta la pregatiri!
Asa este. Nimic klumea nu gasesti in Braila. Nici noi n-am cumparat nimic de acolo, doar din Bucuresti, si nici de aici nu mi-am putut lua exact ce am visat. Dar asta e, nu avem ce face!
Spor!

JolieFamme
06.07.2006, 01:54:28
Gata. Merg pe mana ta. Dar crezi ca ii este suficient o saptamana ptr modificare? Mai devreme de sambata, 12 august n-am cum sa fiu la ea si nunta e pe 20. Daca vrei, lasa-mi nr tau de tf. sa te pot suna cand ajung sau, daca nu, da-mi direct nr. ei. Te rog mult. Ai cumva idee si cam cat m-ar costa? Pupici.
pana intr-un milion te costa cand ajungi imi dai o notificare si iti las nr de tel. pusi PS LA PRIETENA AIA A MEA I-A MODIFICAT-O IN 2 ZILE

JolieFamme
06.07.2006, 01:57:13
EXACT DE COFETARIA AIA ITI POVESTEAM SI EU TI-AM EXPLICAT CA E LA BLOCUL TURN DIN PLANTELOR.. BLOCUL TURN DIN PLANTELOR ESTE EXACT IN COLTUL BD DOROBANTI :) SI DA ACOLO SE FAC UNICELE TORTURI BUNE SI ASPECTUASE DIN BRAILA

JolieFamme
06.07.2006, 02:00:26
Asa este. Nimic klumea nu gasesti in Braila. Nici noi n-am cumparat nimic de acolo, doar din Bucuresti, si nici de aici nu mi-am putut lua exact ce am visat. Dar asta e, nu avem ce face!
Spor!
EU MI-AM COMANDAT DE PE NT.. SI CE DACA NU PLECI DIN ROMANIA.. exista banci si carti de credit :)) acuma serios.. dar mai putin pantofi ca am o mare problema cu convertorul de marimi pusi

APROPOS AM SCHIMBAT TIARA (DIADEMA) CA M-AU SUNAT CA NU MAI AVEAU DINAIA AM MURIT DE OFTICA DAR AM COMANDAT ALTA SPER SA VA PLACA

JolieFamme
06.07.2006, 02:26:16
ah ca mi-am adus aminte nu stiu cine intreba de flori.. am comandat astazi la floraria HOLLY pe scolilor chiar langa biserica... am fost in tot orasul acolo au lucrurile cele mai calitative.. lumanari 2,5 mil buchet mireasa 2 mil buchet nasa 1,3 mil trandafiri de pus in piept la nas ginerica si familii 300000 bucata, buchetele de domnisoare de onoare cu un trandafir mare roz si tulle si fundite 400 000 bucata. lumanarile 3 mil perechea cu 7 trandafiri pe fiecare, si decorul masinilor etc nu il fac ca imi aduc trandafiri en gross pt alea. cam asta e :) va pup dulce

mcz
06.07.2006, 08:52:55
ah ca mi-am adus aminte nu stiu cine intreba de flori.. am comandat astazi la floraria HOLLY pe scolilor chiar langa biserica... am fost in tot orasul acolo au lucrurile cele mai calitative.. lumanari 2,5 mil buchet mireasa 2 mil buchet nasa 1,3 mil trandafiri de pus in piept la nas ginerica si familii 300000 bucata, buchetele de domnisoare de onoare cu un trandafir mare roz si tulle si fundite 400 000 bucata. lumanarile 3 mil perechea cu 7 trandafiri pe fiecare, si decorul masinilor etc nu il fac ca imi aduc trandafiri en gross pt alea. cam asta e :) va pup dulce
Foarte scumpa mi se pare treaba cu florile, chiar exagerat. Nu ma asteptam la asa preturi pentru Braila. Oricum merci! O sa vad ce o sa fac.

mcz
06.07.2006, 08:54:39
EU MI-AM COMANDAT DE PE NT.. SI CE DACA NU PLECI DIN ROMANIA.. exista banci si carti de credit :)) acuma serios.. dar mai putin pantofi ca am o mare problema cu convertorul de marimi pusi

APROPOS AM SCHIMBAT TIARA (DIADEMA) CA M-AU SUNAT CA NU MAI AVEAU DINAIA AM MURIT DE OFTICA DAR AM COMANDAT ALTA SPER SA VA PLACA
Ti-ai comandat tu pe net, dar ai avut probleme ca nu mai aveau diadema pe care ti-o doreai, asa ca sunt si inconveniente cu plata cu cardul pe net.
Deocamdata ne multumim cu Romanica noastra!

Giulia2201
06.07.2006, 10:44:26
pana intr-un milion te costa cand ajungi imi dai o notificare si iti las nr de tel. pusi PS LA PRIETENA AIA A MEA I-A MODIFICAT-O IN 2 ZILE
Perfect. Te iubesc JolieFamme! Ne vedem in august.

JolieFamme
08.07.2006, 02:37:10
Ti-ai comandat tu pe net, dar ai avut probleme ca nu mai aveau diadema pe care ti-o doreai, asa ca sunt si inconveniente cu plata cu cardul pe net.
Deocamdata ne multumim cu Romanica noastra!
sincer eram nehotarata intre cele doua diademe, parca nu-mi pare rau ca nu au avut-o pe prima:D

JolieFamme
08.07.2006, 02:38:12
Perfect. Te iubesc JolieFamme! Ne vedem in august.
eh lasa tu sa ai rochia frumoasa, nu e bai de rest sa nu ai probleme la nunta asta e tot ce conteaza
va pup

mcz
10.07.2006, 09:07:25
Cum stati cu emotiile? Eu mai am fix 2 luni pana la nunta si deja am niste emotii colosale, nu stiu le am de pe acum, of!
Pupici

JolieFamme
11.07.2006, 01:53:16
Cum stati cu emotiile? Eu mai am fix 2 luni pana la nunta si deja am niste emotii colosale, nu stiu le am de pe acum, of!
Pupici
eu am numa certuri si complicatii e nunta facuta de noi platita de noi si totusi toata lumea e colerica si are cate ceva de spus, mie imi dfac capul patrat sotului meu la fel si noi ajungem sa ne certam precum chiorii, in fine.. in rest da emotii sunt.. abia asterpt maine iar am proba la rochitza mea de miresica. va pup

Giulia2201
11.07.2006, 10:06:35
eu am numa certuri si complicatii e nunta facuta de noi platita de noi si totusi toata lumea e colerica si are cate ceva de spus, mie imi dfac capul patrat sotului meu la fel si noi ajungem sa ne certam precum chiorii, in fine.. in rest da emotii sunt.. abia asterpt maine iar am proba la rochitza mea de miresica. va pup
Spune-ne, cum a mewrsd proba la rochita? E asa cum vrei? Cat despre emotii, eu mai am 5 saptamani, e totul gata, mai putin buchetele si lumanarile, si emotii sunt cat cuprinde.

Giulia2201
12.07.2006, 20:00:07
Hei fetelor, ce mai faceti? Cum mai stati cu pregatirile? Dar cu emotiile? Pe mine ma termina emotiile. Nu stiu ce-o sa ma fac atunci. Macar stiu ca totul e pus la punct sau asa mi s-a spus cel putin. Spor la toate!

mcz
18.07.2006, 12:15:09
Buna! Cum mai stati cu pregatirile? Eu binisor. Am fost la Braila weekend-ul trecut si am facut un tur al saloanelor de coafura, cofetariilor si florariilor.
Daca vreti mai multe detalii va spun cu placere.
Pupici

Giulia2201
18.07.2006, 18:48:43
Buna! Cum mai stati cu pregatirile? Eu binisor. Am fost la Braila weekend-ul trecut si am facut un tur al saloanelor de coafura, cofetariilor si florariilor.
Daca vreti mai multe detalii va spun cu placere.
Pupici
Buna mcz! Eu am cam terminat cu pregatirile. mai am doar buchetele si lumanarile, dar asta cand venim noi acasa, in august. Spune-mi si mie te rog cum e cu saloanele de coafura, cu cofetariile, cu florariile. Ceva care te-a impresionat, ceva care te-a dezgustat? Eu una chiar sunt interesata sa aflu cat mai multe, sa stiu si eu ce am de facut cand ajung acasa, macar sa stiu unde nu trebuie sa-mi pierd vremea. Ai fost la cofetaria aia pe Bd. Dorbanti unde iti spusesem eu?
Hai spor la treaba! Pupici!

JolieFamme
19.07.2006, 05:08:50
Spune-ne, cum a mewrsd proba la rochita? E asa cum vrei? Cat despre emotii, eu mai am 5 saptamani, e totul gata, mai putin buchetele si lumanarile, si emotii sunt cat cuprinde.

Cu intarziere dar ultimele 2 salt au fost nebunie.. impartit de invitatii pregatiri etc.. ne mai trebuie bani sa vedem ce facem. oricum am gasit sandalute, dar nu gasesc incarcatorul da digitala il caut si va fac poze rochita iese exact cum am vrut am fost deja la a 4-a proba. imi place ca mi-o lucreaza migalos si ma cheama la multe probe ca sa iasa pefecta mi-a modificat corsetul de 3 ori ca sa fie pe gustul meu si daca nu-mi place ceva nu imi pune fatza de "hai sa te omor" si pune mana pe bolduri si modifica... e ok imi place mult.. mai avem pernuta cosulete cocarde si flori si lumanari.. cam asta e.. a da! si argumentul principal.. PANTOFI DE MIRE!! AM BATUTU TOT GALATIUL SI M-A EXASPERAT NIMIC NU-I PLACE.. HAHAHAH V-AM SPUS EU:)

mcz
19.07.2006, 08:44:07
Buna mcz! Eu am cam terminat cu pregatirile. mai am doar buchetele si lumanarile, dar asta cand venim noi acasa, in august. Spune-mi si mie te rog cum e cu saloanele de coafura, cu cofetariile, cu florariile. Ceva care te-a impresionat, ceva care te-a dezgustat? Eu una chiar sunt interesata sa aflu cat mai multe, sa stiu si eu ce am de facut cand ajung acasa, macar sa stiu unde nu trebuie sa-mi pierd vremea. Ai fost la cofetaria aia pe Bd. Dorbanti unde iti spusesem eu?
Hai spor la treaba! Pupici!
Salutare! Pai cu ce sa incep?!
La FLORARII: am fost la Holly, Florimex si la una pe Buzaului. Preturile cam aceleasi, fac orice model, combinatie....etc, la Florimex mi s-a parut mai deosebit ce am vazut in catalog.
Preturile INCEP de la: 800.000-.......lei buchetul, 2.000.000-.......lei perechea de lumanari, 130.000-...... lei cocardele, 350.000-......lei buchetul pt d-ra de onoare, si variaza pana la cat vrei...
La COFETARII: am fost la Casa Dulciurilor, Narcisa si Siciliana (cea de pe Dorobanti). Am gustat de la fiecare tort, mi-a placut la Narcisa si Siciliana, dar la Casa Dulciurilor am fost tare dezamagita de gust.
La Narcisa fac: tort de inghetata 200.000-250.000 lei/kg, tort diplomat cu fructe la 250.000 lei/kg, si fac aproximativ orice model, numai ca m-am intristat ca nu au flori de martipan pt decor.
La Siciliana cica nu se discuta decat cu patronii despre tort de nunta, pe care nu i-am gasit 3 zile. Data viitoare incerc.
La COAFOR: am fost la Twice, Beauty Center, Helen....
Mi-a placut la Twice si Beauty Center. Le-am aratat pozele cu machiajul si coafura si mi-au zis ca se descurca si ca ideal ar fi sa vin si la o proba, mai ales la machiaj. Monteaza ele si voalul si diadema. Pot sa zic ca cel mai mult mi-a placut la Beauty Center, si am bucur ca e aproape de locul unde voi fi luata mireasa. Preturile sunt ICEPAND cu: 600.000-.......lei coafat, 350.000-....lei machiaj, 200.000-.....lei manichiura si pedichiura, si astea variaza in functie de tot....
Cam asta a fost rondul meu prin Braila.
Am fost si al local sa pun miile de intrebari pe care le aveam. Era deja amenajat pt o nunta, era super. Oscilez intre huse aurii si lila.
Sunt suparata ca nu am gasit nika sa ne placa pt mirele meu in Braila, cred ca o sa luam din Bucuresti costumatia.
Spor la pregatiri!

Giulia2201
19.07.2006, 09:56:46
Salutare! Pai cu ce sa incep?!
La FLORARII: am fost la Holly, Florimex si la una pe Buzaului. Preturile cam aceleasi, fac orice model, combinatie....etc, la Florimex mi s-a parut mai deosebit ce am vazut in catalog.
Preturile INCEP de la: 800.000-.......lei buchetul, 2.000.000-.......lei perechea de lumanari, 130.000-...... lei cocardele, 350.000-......lei buchetul pt d-ra de onoare, si variaza pana la cat vrei...
La COFETARII: am fost la Casa Dulciurilor, Narcisa si Siciliana (cea de pe Dorobanti). Am gustat de la fiecare tort, mi-a placut la Narcisa si Siciliana, dar la Casa Dulciurilor am fost tare dezamagita de gust.
La Narcisa fac: tort de inghetata 200.000-250.000 lei/kg, tort diplomat cu fructe la 250.000 lei/kg, si fac aproximativ orice model, numai ca m-am intristat ca nu au flori de martipan pt decor.
La Siciliana cica nu se discuta decat cu patronii despre tort de nunta, pe care nu i-am gasit 3 zile. Data viitoare incerc.
La COAFOR: am fost la Twice, Beauty Center, Helen....
Mi-a placut la Twice si Beauty Center. Le-am aratat pozele cu machiajul si coafura si mi-au zis ca se descurca si ca ideal ar fi sa vin si la o proba, mai ales la machiaj. Monteaza ele si voalul si diadema. Pot sa zic ca cel mai mult mi-a placut la Beauty Center, si am bucur ca e aproape de locul unde voi fi luata mireasa. Preturile sunt ICEPAND cu: 600.000-.......lei coafat, 350.000-....lei machiaj, 200.000-.....lei manichiura si pedichiura, si astea variaza in functie de tot....
Cam asta a fost rondul meu prin Braila.
Am fost si al local sa pun miile de intrebari pe care le aveam. Era deja amenajat pt o nunta, era super. Oscilez intre huse aurii si lila.
Sunt suparata ca nu am gasit nika sa ne placa pt mirele meu in Braila, cred ca o sa luam din Bucuresti costumatia.
Spor la pregatiri!
mersi mult, mi-ai fost de mare ajutor. Din cate stiu eu, mama a vorbit cu patroana florariei pe Buzaului, cred ca e vorba de aceeasi florarie, la salon o sa merg tot la Beauty Centre, iar cofetaria e cea de pe Dorobanti. Ma bucur sa aud ca si tie ti-au lasat impresie buna. In ceea ce priveste husele, noi am ales auriu, de fapt toate ornamentele sunt alb-auriu. Mie mi-a placut cel mai mult. Tu spuneai ca ai vazut la Florimex modele ma dragute, ai grija cu ei, ca nu sunt foarte seriosi si nici foarte deschisi la idei. Tipa care are floraria pe Buzaului e o dulce, chiar se straduieste. Cum mai stai cu preagtirile? Tu chiar sperai sa gasesti ceva in Braila ptr mire? Din orasul ala nici macar o preche de dresuri calumea n-ai de unde sa iei. Bafta si spor la cautari.

mcz
19.07.2006, 10:11:05
mersi mult, mi-ai fost de mare ajutor. Din cate stiu eu, mama a vorbit cu patroana florariei pe Buzaului, cred ca e vorba de aceeasi florarie, la salon o sa merg tot la Beauty Centre, iar cofetaria e cea de pe Dorobanti. Ma bucur sa aud ca si tie ti-au lasat impresie buna. In ceea ce priveste husele, noi am ales auriu, de fapt toate ornamentele sunt alb-auriu. Mie mi-a placut cel mai mult. Tu spuneai ca ai vazut la Florimex modele ma dragute, ai grija cu ei, ca nu sunt foarte seriosi si nici foarte deschisi la idei. Tipa care are floraria pe Buzaului e o dulce, chiar se straduieste. Cum mai stai cu preagtirile? Tu chiar sperai sa gasesti ceva in Braila ptr mire? Din orasul ala nici macar o preche de dresuri calumea n-ai de unde sa iei. Bafta si spor la cautari.
Ok, m-ai convins cu floraria, am sa-mi fac pe Buzaului si eu, mai ales ca este (ca si Beauty Center) aproape de casa cumnatei de unde o sa fiu luata mireasa. Si mie mi-a placut cum a vorbit tipa de la floraria de pe Buzaului, am vazut ca erau deschizi la multe idei, in sensul ca eu vreau trandafiri Tros si alte prostioare si mi-au zis ca fac orice, in schimb la Flormiex si Holly imi cam impuneau anumite chestii, si nu-mi place asta.
Mai ramane cu tortul sa vad ce fac, sa dau de patronii de la Siciliana, parca am face afaceri necurate de trebuie sa vorbesc cu ei personal, la ei acasa.... Deh, asta e!
Azi mergem prin Bucuresti dupa costum de mire, dam comanda la verighete si incepem sa impartim invitatii. Eu, ca mireasa am cam tot.
Pupici

Giulia2201
19.07.2006, 11:16:21
Apropo de costume de mire! Incearca si la Tatal si Fiul! Un prieten de-al nostru si-a luat de acolo, dar din Iasi, si a fost absolut nemaipomenit, iar preturile sunt putin mai mici ca la Alb si Negru si modelele sunt putin diferite, asta asa ca sa fie si el diferit de ceilalti miri ca am vazut ca in Romania toti mirii sunt imbracati de la Alb si Negru si e un fel de uniforma. Bafta oricum! Gasiti voi ceva pe placul vostru.

Giulia2201
01.08.2006, 17:40:14
Buna fetelor! Cate suntem inaugust si cine e prima? Cum stati cu emotiile? Pe mine ma macina rau, sper sa-mi treaca atunci cand voi ajunge acasa, adica saptamana viitoare. Sa aveti spor in tot ce faceti!

draghiaioana
04.08.2006, 12:31:49
salutare! ai incredere ca va iesi bine. eu am pe 9 sept tot la terasa in lac. dar la biserica sf nicolai in br. mi s-a spus ca nu se poate la manastire ... ghinionul meu... se pare ca se poate. sa fii iubita.. mai vb

Giulia2201
04.08.2006, 19:04:13
Pai se poate la manastire, dar a umblat saraca mama vreo 3 luni cu pile si relatii ca sa se rezolve. Noi ne-am dorit foarte, foarte mult sa facem cununia la manastire. Bafta multa si tie! Sa ai noroc de vreme buna si sa iasa totul asa cum iti doresti!

adinutzu
09.08.2006, 20:51:13
Buna! Sa-mi spui si mie cum iese cununia la manastire. Noi, la anul tot acolo facem. Si mai vreau sa te intreb ceva. Am vazut ca ai scris undeva ca ai multi invitati, inclusiv din alte tari. Cum faci cu cazarea? Eu as vrea sa aranjez in Lac, dar mi-e teama, ca vara fiind, sunt rezervate camerele pentru sejururi. Si in cazul asta nici mama pilelor nu ma mai ajuta.

Giulia2201
09.08.2006, 21:47:45
Buna! Sa-mi spui si mie cum iese cununia la manastire. Noi, la anul tot acolo facem. Si mai vreau sa te intreb ceva. Am vazut ca ai scris undeva ca ai multi invitati, inclusiv din alte tari. Cum faci cu cazarea? Eu as vrea sa aranjez in Lac, dar mi-e teama, ca vara fiind, sunt rezervate camerele pentru sejururi. Si in cazul asta nici mama pilelor nu ma mai ajuta.
Buna Adina! Din cate stiu eu, nuntile la manastire ies super, oricum am sa-ti spun exact cum a fost la mine. In ceea ce priveste invitatii, ii poti caza in Lac, dar sa mergi sa rezervi camere din timp, adica de pe la inceputul primaverii ca altfel s-ar putea sa ai surprize. Noi vom caza invitatii in Lac majoritatea, cativa care sunt mai apropiati vor sta pe langa noi ca avem un aprtament liber. Te tin la curent cu noutatile, o sa-ti spun daca cei din afara tarii au fost multumiti de hotel si cum a iesit cununia la manastire. Pana atunci bafta la pregatiri. Eu sunt pe ultima suta de metri, vineri ajungem acasa si vedem exact cum stam cu pregatirile.

adinutzu
10.08.2006, 20:46:48
Ce putin mai ai pana la nunta Giulia! Multa bafta! Va doresc sa iasa super! Noi acum suntem la inceput de drum cu pregatirile: am rezervat restaurantul, am facut o lista preliminara de invitati si am discutat putin cu "wedding planner-ul".. si cam atat.. abia astept insa sa-mi caut rochie, invitatii, sa aleg culoarea predominanta in sala, florile... Imi inchipui insa ca e si tare obositor, nu?

Giulia2201
10.08.2006, 20:58:28
Ce putin mai ai pana la nunta Giulia! Multa bafta! Va doresc sa iasa super! Noi acum suntem la inceput de drum cu pregatirile: am rezervat restaurantul, am facut o lista preliminara de invitati si am discutat putin cu "wedding planner-ul".. si cam atat.. abia astept insa sa-mi caut rochie, invitatii, sa aleg culoarea predominanta in sala, florile... Imi inchipui insa ca e si tare obositor, nu?

Ce sa-ti spun? Ptr mine n-a fost obositor, eu mi-am luat de aici doar rochia, pantofii, lenjeria, marturiile, aranjamentele ptr maisni si cam atat, de rest s-au ocupat ai mei in tara. Problema majora acum este ca nu stiu daca reusim sa jungem in timp ptr nunta. Noi stam in Londra si, dupa amenintarile cu bomba de azi, s-au canselat zborurile, al nostru era ptr maine, asa ca s-ar putea sa avem o nunta fara mire si mireasa. Stai linistita ca ai timp sa le faci pe toate. Daca iti rezervi restaurantul, biserica si eventual formatia de pe acum totul o sa fie ok, o sa vezi. Bafta multa! Tine-ne pumnii sa reusim sa ajungem.

macarena
11.08.2006, 13:23:16
Husele sunt ce culoare vrei... mov albastru rosu.. eu am ales huse albe cu esarfe rosii.. HAI DINAMO! :)) hahhahahaha cat despre flori le comanzi la firmele de specialitate iti fac rost de numere de tel, dar e plin in braila.. iar ca sfat amical incearca la Piata Mare.. DA! PE TARABA ai fi surprinsa ce prosparuti iNCANTATOARE au aia.. chiar am ramas uluita De Unde pot inchiria si eu huse pt scaune....am aflat ca acolo unde fac eu la Majestic nu au huse...is plina de draci...Si o firma care se ocupa cu amenajarea salii, baloane....nu cu pretentii..dar sa fie acolo ceva...stiti? poate imi dati si mie un sfat ., un nr de tel..

adinutzu
11.08.2006, 20:04:34
Multa bafta! Sigur o sa ajungeti la timp! Si o sa aveti o nunta superba!

valentina
15.08.2006, 08:39:28
buna scriu pentru prima data,am inceput sa simt ca voi fi mireasa odata cu febra cautarilor de restaurant.nu am crezut ca o sa ne fie asa greu tinand cont ca am nunta peste 1 an dar credeti ma ca in braila toate restaurantele bune sunt ocupate pana in septembrie 2007 asa ca grabiti va.;;)

JolieFamme
16.08.2006, 04:00:07
Apropo de costume de mire! Incearca si la Tatal si Fiul! Un prieten de-al nostru si-a luat de acolo, dar din Iasi, si a fost absolut nemaipomenit, iar preturile sunt putin mai mici ca la Alb si Negru si modelele sunt putin diferite, asta asa ca sa fie si el diferit de ceilalti miri ca am vazut ca in Romania toti mirii sunt imbracati de la Alb si Negru si e un fel de uniforma. Bafta oricum! Gasiti voi ceva pe placul vostru.
AM GASIT COSTUM DE MIRE LA "MORANDI BOCCI" in Galati la magazinul mare.. et 1. preturi intre 7 mil si 10 mil pt un costum frumos, materiale super.

JolieFamme
16.08.2006, 04:05:45
De Unde pot inchiria si eu huse pt scaune....am aflat ca acolo unde fac eu la Majestic nu au huse...is plina de draci...Si o firma care se ocupa cu amenajarea salii, baloane....nu cu pretentii..dar sa fie acolo ceva...stiti? poate imi dati si mie un sfat ., un nr de tel..

pt huse baloane etc.. www.casafestiv.ro (http://www.casafestiv.ro) braila Braila - Filiala :Str. Gen. Eremia Grigorescu , Nr. 11, Bl 7 , parter ,
Tel: 0239 617 900

JolieFamme
16.08.2006, 04:07:12
Ok, m-ai convins cu floraria, am sa-mi fac pe Buzaului si eu, mai ales ca este (ca si Beauty Center) aproape de casa cumnatei de unde o sa fiu luata mireasa. Si mie mi-a placut cum a vorbit tipa de la floraria de pe Buzaului, am vazut ca erau deschizi la multe idei, in sensul ca eu vreau trandafiri Tros si alte prostioare si mi-au zis ca fac orice, in schimb la Flormiex si Holly imi cam impuneau anumite chestii, si nu-mi place asta.
Mai ramane cu tortul sa vad ce fac, sa dau de patronii de la Siciliana, parca am face afaceri necurate de trebuie sa vorbesc cu ei personal, la ei acasa.... Deh, asta e!
Azi mergem prin Bucuresti dupa costum de mire, dam comanda la verighete si incepem sa impartim invitatii. Eu, ca mireasa am cam tot.
Pupici

O INTREBARE.. VREAU SI EU ADRESA LA COFETARIA NARCISA SE POATE? MERCIC

JolieFamme
16.08.2006, 04:14:04
De Unde pot inchiria si eu huse pt scaune....am aflat ca acolo unde fac eu la Majestic nu au huse...is plina de draci...Si o firma care se ocupa cu amenajarea salii, baloane....nu cu pretentii..dar sa fie acolo ceva...stiti? poate imi dati si mie un sfat ., un nr de tel..
APROPOS ACCESSORII AM COMANDAT DE LA CALIN EVENTS si iar APROPOS , Calin Events e firma din braila, am descoperit treaba asta cand le-am virat banii pt comanda si o tanti de la banca mi-au sous ca au contul deschis acolo =)) am vb cu ei al tel si NU E MUSAI sa comanzi accessriile de pe site, oamenii iti fac combinatii intre ele cum vrei tu la mine paharele mi le-au facut dupa 3 tipuri diferite si am combinat intre ele, se modifica usor pretul dar serios ca lucreaza excelent. pupici

mcz
16.08.2006, 09:36:00
O INTREBARE.. VREAU SI EU ADRESA LA COFETARIA NARCISA SE POATE? MERCIC
Buna. Despre cofetaria Narcisa nu-ti pot spune decat ca stiu ca e pe Dorobanti, adresa exacta nu stiu, mai ales ca nu cunosc Braila.
Ca si calitate fac super torturi.
Bafta!

valentina
17.08.2006, 16:22:04
cofetaria narcisa este amplasata intre statia de tramvai garii si piata mare exct in curba,ti o recomand ,sora mea a avut la nunta TORT DE ACOLO SI A FOST SUPER,PARTEA NASOALA E CA NU LUCREAZA IN MARTIPAN DAR NU I BAI SE FAC TORTURI SUPER SI IN FRISA.AM SI EU O INTREBARE PT JOLIE CARE DIN POZELE ATASATE DE LA RESTAURANTE E CU RESTAURANTUL MATEO DE LA DOROBANTI ?

JolieFamme
18.08.2006, 05:27:30
cofetaria narcisa este amplasata intre statia de tramvai garii si piata mare exct in curba,ti o recomand ,sora mea a avut la nunta TORT DE ACOLO SI A FOST SUPER,PARTEA NASOALA E CA NU LUCREAZA IN MARTIPAN DAR NU I BAI SE FAC TORTURI SUPER SI IN FRISA.AM SI EU O INTREBARE PT JOLIE CARE DIN POZELE ATASATE DE LA RESTAURANTE E CU RESTAURANTUL MATEO DE LA DOROBANTI ?
astea sunt poze cu matteo:
http://www.casafestiv.ro/main.php?action=16

din link-ul ala tot ce este cu roz si crem este de la Matteo de pe dorobanti

valentina
20.08.2006, 23:30:42
Bine v-am gasit miresici!eu am nunta in aug 2007 si sunt trista ca nu am mai avut de unde sa aleg restaurant,mi-ar fi placut la iris dar pana in oct e ocupat asa ca ma multumesc cu mateo dorobanti nu stiu cum arata am mers pe mana parintilor.La chiralina a facut sora mea acum 2 ani si are inconvenientul spatiului de dans ,nuntasii trebuiau sa se invarta in jurul fantanii pt o hora si mai rau daca nu erai atent puteai pica de pe ringul de dans sa -ti mai rupi si vreun picior.

JolieFamme
22.08.2006, 06:44:52
Bine v-am gasit miresici!eu am nunta in aug 2007 si sunt trista ca nu am mai avut de unde sa aleg restaurant,mi-ar fi placut la iris dar pana in oct e ocupat asa ca ma multumesc cu mateo dorobanti nu stiu cum arata am mers pe mana parintilor.La chiralina a facut sora mea acum 2 ani si are inconvenientul spatiului de dans ,nuntasii trebuiau sa se invarta in jurul fantanii pt o hora si mai rau daca nu erai atent puteai pica de pe ringul de dans sa -ti mai rupi si vreun picior.
au imprejmuit fantana au facut joc de apa la ea si au suspendat 2 mese ... acum e si ring de dans :)

JolieFamme
22.08.2006, 06:46:34
si apropos ai parinti bine inspirati.. matteo de pe dorobanti e locul nostru favorit pentru revelioane si petreceri private... se amenajeaza superb .. si au un meniu criminal si fac inclusib painici impletite in bucataria proprie... dar incap numai 110-120 pers

kala_elena
22.08.2006, 07:26:57
Eu chiar nu inteleg de unde e aceasta moda cu Biserica Greaca! Am asistat la mai multe cununii acolo si nu mi-a placut deloc! In primul rand slujba dureaza 15-20 de minute in loc de cel putin 30, totul e ca pe banda rulanta! Apoi dupa ce se inconjoara masa de catre preoti, nasi si miri, parintii urca in "corabie" - nu gasesc alt termen pentru scena aceea din mijlocul bisericii, si saruta mirii pe cununii:-? - e singurul loc unde am vazut asta. Si, Doamne Doamne sa ma ierte, dar nici preotii nu au niste glasuri minunate.
Eu am ales Biserica Sfintii Imparati - in primul rand ca este biserica mea de suflet, te simti bine in ea, e ......calda - nu stiu daca ma fac inteleasa, apoi pentru ca eu sunt Elena iar puiul meu este Costin, si nu in ultimul rand pentru preoti!

valentina
22.08.2006, 23:20:31
buna elena,unde faci nunta?am vazut ca ai nunta in mai ,nu esti superstitioasa?

valentina
22.08.2006, 23:38:10
jolie ,eu stiu cum arata chiralina ca am fost sa vad daca s-a mai schimbat ceva de la nunta surorii mele si au acelasi spatiu de dans din fata scenei asa ca doar daca ai mai putini invitati sau care sa nu danseze ,se pot descurca pe scena aia de dans ./:)

kala_elena
23.08.2006, 06:53:49
Buna Valentina!

Nu ne-am decis inca. Suntem inca in cautari, de aceea am si intrebat fetele ce parere au despre Club Venetia-str. Rahova, Restaurant Dacia... Nu sunt superstitioasa. Cunosc cupluri casatorite in mai si sunt impreuna, fericiti. Merg pe ideea ca Dumnezeu nu a spus nu faceti nunta in mai, a spus sa nu le facem in post, asa ca nu cred ca a fost o baba de acum 500 de ani e mai desteapta si atotcunoscatoare decat puterea divina!
Ma poti ajuta cu idei referitoare la un restaurant serios?(sau cel putin care sa nu ia si pielea de pe tine:-s)

valentina
24.08.2006, 18:05:20
La dacia fac nasii mei tot la anul si nu se accepta mai putin de 150 de pers au capacitate mare de 250 de pers,la iris iti recomand din toata inima si ca locatie si ca meniu,e locul unde mi as fi dorit sa mi fac nunta dar nu am avut noroc ,e super are rigul de dans pe mijloc ,nu trebuie sa ocolesti nici un stalp cand faci o hora,mesele sunt rotunde cu scaune gen fotoliu din rachita.meniu dacia pt la anul900 000 si la iris zorile 750 000 850 000.Si ca incurajare sa stii ca la sfarsitul lui iulie cand am facut eu turul restaurantelor la zorile era libera toata luna mai .multa baftaps:meniu de la la zorile include si coniacul

kala_elena
25.08.2006, 07:24:22
Multumesc mult Valentina. Vreau ca de saptamana viitoare sa mergem sa cercetam piata. O sa incepem cu Iris. Sper ca mancarea sa fie buna si sa accepte sa ducem si noi cate ceva. Cat trebuie sa platesti acontul? Stiu de Belvedere ca e 15 milioane. Aici e la fel?:*
Cum e la Matteo JR? Cat v-a cerut pentru meniul? Dar pentru inchiriere?

valentina
25.08.2006, 21:37:56
Cu mancare de acasa nu te primeste nicaieri.la mine acontul e de 5 mil bani care se scad din suma finala iar chirie nu ne a luat,meniul e 850 anul asta la anul in functie de inflatie peste tot unde am fost ccu exceptie iris si dacia nu ti puteau spune un pret de meniu pt la anul.Mult succes in cautari,grabeste te!

kala_elena
28.08.2006, 07:10:22
Nu doream sa ducem toata mancarea ci sarmalutele si ceva din bautura.Sper si tortul. Multumesc pt urari, o sa te tin la curent! Pupici!

kala_elena
11.09.2006, 13:35:44
Buna fetelor! Initial am vrut sa fie 7.07.2007, dar nu am gasit loc liber la restaurant, si zic eu ca nu e chiar asa de rau. Mi-ar place sa fac cunostinta cu miresicile care vor trece prin aceleasi emotii, in aceeasi zi cu mine;;). Pupici dulci!

Matzoi
19.09.2006, 07:54:41
Buna fetele!
Si eu voi fi una din miresele brailene ale anului urmator.
Voiam sa va intreb pe voi daca stiti cam la cat se ridica costul ceremoniei de la biserica si care taxe se platesc de catre miri si care de catre nasi, pt ca noi nu ne prea pricepem.
Pupici!

kala_elena
19.09.2006, 13:59:03
Buna fetele!
Si eu voi fi una din miresele brailene ale anului urmator.
Voiam sa va intreb pe voi daca stiti cam la cat se ridica costul ceremoniei de la biserica si care taxe se platesc de catre miri si care de catre nasi, pt ca noi nu ne prea pricepem.
Pupici!
Draga mea, eu nu m-am interesat inca, ceea ce iti spun e din cunostintele pe care le am. Mirii trebuie sa mearga la biserica sa se inscrie acolo, in caietel si platesc o taxa. Eu inca nu am mers la biserica, deoarece am considerat ca e prea devreme. Apoi stiu ca nasii sunt cei care platesc, la sfarsitul cununiei, preotii si dascalul. Peste o saptamana (doua, cand va intoarceti voi din luna de miere), trebuie sa va scoata la biserica. Voi intreba mai in amanunt si o sa iti spun.;-)

adinutzu
19.09.2006, 19:15:36
Buna,

Eu am cu o saptamana inaintea ta, pe 07 - 07 - 2007 si am avut noroc de restaurant. Ne-am dus in iunie, deci cu mai mult de un an inainte si deja mai erau doar vreo doua sambete libere pentru anul viitor. Oricum tineam foarte mult sa stabilim aceasta data. ;))

kala_elena
20.09.2006, 06:51:01
Hehe, si eu vroiam aceasta data dar restaurantul era ocupat-noi am stabilit acum, in septembrie - si nu am vrut nici un restaurant din afara orasului. Ma mai gandesc inca la posibilitatea de a face insa cununia civila pe 07 iulie 2007;-)

gloria
20.09.2006, 08:31:19
Saluti, eu sunt in aceeasi zi cu tine.Ma bucur ca te-ai gandit sa deschizi subiectul asta.Ce frumos vom povesti mai incolo despre emotiile si starile noastre.<:-P

kala_elena
20.09.2006, 09:15:46
Saluti, eu sunt in aceeasi zi cu tine.Ma bucur ca te-ai gandit sa deschizi subiectul asta.Ce frumos vom povesti mai incolo despre emotiile si starile noastre.<:-P
He, ce ma bucur! Cum stai cu pregatirile? EU simt nevoia sa iau o pauza, mi-am intoxicat creierul cu amanunte despre nunti8-}. Am stabilit restaurantul, cameramanul si urmeaza formatia. In rest nu mai fac nimic decat dupa ianuarie.

Ela
20.09.2006, 09:19:41
Voi cum stați cu pregătirile? Noi am dat doar avansul pentru terasă.

kala_elena
20.09.2006, 09:25:18
Voi cum stați cu pregătirile? Noi am dat doar avansul pentru terasă. Eu am facut doar ceea ce am spus mai sus, in rest sondez piata pentru formatii. Strang idei pentru tot8-}. Am fost duminica la un botez in Bucuresti si eram singura care fotografia mancarea=)). In salonul alaturat a fost o nunta si am mai furat idei cu aparatul foto:).

Ela
20.09.2006, 10:03:19
Noi avem un prieten bun la Radio Total. E responsabilitatea lui, muzica pentru nuntă. Noi vom da banii DJ-ului.

kala_elena
20.09.2006, 10:10:12
Noi avem un prieten bun la Radio Total. E responsabilitatea lui, muzica pentru nuntă. Noi vom da banii DJ-ului.
E minunat asa, dar eu nu am pe nimeni de incredere si am fost la o nunta si un botez ratate din cauza muzicii. E groaznic sa vezi ringul cu 3-4 persoane pe el. E bine ca ai scapat de o mare problema:).

Ela
20.09.2006, 10:17:11
Acum sunt în căutare de idei pentru invitații și bine înțeles trebuie să creez o invitație virtuală pentru a o trimite pe mail celor de departe. Nunta va fi afară, la restaurant, dar nu e terasă. E ceva modern dar nu știu cum să-i spun. Am văzut reacția părinților când le-am spus că facem nunta la cort. Au fost foarte dezamăgiți. După ce au văzut locația, și-au schimbat foarte mult părerea și se mândreau cu alegerea noastră.

Nu știu cum să anunț nuntașii ca să nu înțeleagă greșit. Nunta va fi în stil occidental, modernă.

kala_elena
20.09.2006, 10:35:35
Acum sunt în căutare de idei pentru invitații și bine înțeles trebuie să creez o invitație virtuală pentru a o trimite pe mail celor de departe. Nunta va fi afară, la restaurant, dar nu e terasă. E ceva modern dar nu știu cum să-i spun. Am văzut reacția părinților când le-am spus că facem nunta la cort. Au fost foarte dezamăgiți. După ce au văzut locația, și-au schimbat foarte mult părerea și se mândreau cu alegerea noastră.

Nu știu cum să anunț nuntașii ca să nu înțeleagă greșit. Nunta va fi în stil occidental, modernă.
Am vazut si nunti facute la cort care au iesit foarte frumoase, chiar superbe, totul cu ajutorul unei firme de organizare pricepute. Acum stii cum e...dupa posibilitati8-|, fiecare are un anumit buget, o anumita imagine asupra propriei nunti. Nuntasilor le spui doar locatia, urmeaza ca ei sa vada ce si cum la locul "faptei":D.

Ela
20.09.2006, 10:51:39
Am să pun câteva imagini.

kala_elena
20.09.2006, 10:55:55
Am să pun câteva imagini.
Totul arata superb! Tot ce iti pot spune e SPOR LA PREGATIRI!<:-P Cred ca seara poti pune si niste torte prin gradina, va da un farmec deosebit.

gloria
20.09.2006, 12:27:50
Saluti,
eu am dat avansul la restaurant, am modelul invitatiilor, am textul invitatiilor, am tematica nuntii, am o parte din decoratiuni si o parte din bauturi. Cam atat dar cred ca e destul de bine.Mult spor.:*

kala_elena
20.09.2006, 12:33:12
Saluti,
eu am dat avansul la restaurant, am modelul invitatiilor, am textul invitatiilor, am tematica nuntii, am o parte din decoratiuni si o parte din bauturi. Cam atat dar cred ca e destul de bine.Mult spor.:*
Ohooo, ai facut destule. Noi avem doua variante de invitatii cu texte diferite, 3 variante de nasi:-&, decoratiuni nu am:((, doar idei! Cate ai facut deja!Bravo!

gloria
20.09.2006, 12:41:35
Ohooo, ai facut destule. Noi avem doua variante de invitatii cu texte diferite, 3 variante de nasi:-&, decoratiuni nu am:((, doar idei! Cate ai facut deja!Bravo!
Da cred ca stam destul de bine, ideea e ca imi place sa fac chestia asta si de aceea ma imlic mult. Oricum el se bazeaza pe mine ca spune el ca nu se prea pricepe.
Te pup si nu te stresa ca este vreme.

kala_elena
20.09.2006, 12:53:58
Da cred ca stam destul de bine, ideea e ca imi place sa fac chestia asta si de aceea ma imlic mult. Oricum el se bazeaza pe mine ca spune el ca nu se prea pricepe.
Te pup si nu te stresa ca este vreme.
Si mie imi place foarte mult, dar sincera sa fiu ma simt obosita, am alergat mult, am vazut fffffffffffff. multe si acum cam simt nevoia de o pauza. Macar de o luna:">. Si al meu spune la fel, dar eu ii cer sfatul in orice, ca sa il implic si pe el cat mai mult, am nevoie oricum de parerea lui, suntem o echipa, nu?:D

Ela
20.09.2006, 12:57:06
Dragele mele,

Sunteți atât de bune la suflet să-mi arătați și mie câteva modele de invitații.
Gloria, ce decorațiuni ai?

Vă pup,

kala_elena
20.09.2006, 13:06:00
Dragele mele,

Vă pup,
Intra pe www.invitatii.ro sau cauta pe google cuvantul Invitatii si o sa gasesti f multe. Noi am stabilit continutul in 2 modele. Unul cu o tema religioasa, alta cu o tema avocateasca:D. Daca te intereseaza astept un PM.\:D/

Ela
20.09.2006, 13:16:21
Dragă Elena,

Îți mulțumesc mult.:x
Ți-am trimis un PM.

kala_elena
20.09.2006, 13:24:34
Dragă Elena,

Îți mulțumesc mult.:x
Ți-am trimis un PM.
Am primit si trimis si raspunsul\:D/. Daca mai ai intrebari te astept.<:-P

Ela
20.09.2006, 13:41:11
Dragă Elena,

Ești tare drăguță.

Keep in touch!

gloria
21.09.2006, 12:36:46
Dragele mele,

Vă pup,
Eu nu vreai baloane. Asa ca m-am axat pe scoici, stelute de mare un fel de voal albastru si perdele de lumini sub voalul albastru. Pe pahare o panglicuta subtire albastru cu argintiu si o steluta de mare mica sau o scoica, iar pe masa boluri cu apa usor albastra nisip, scoici si lumanare plutitoare. Bine si ornamente din flori naturale la care nu are rost sa ma gandesc inca.
Ar trebui sa-ti alegi tematica nuntii(daca nu ai ales-o inca) si apoi sa te gandesti la decoratiuni. Mult spor

kala_elena
21.09.2006, 12:46:49
Eu nu vreai baloane. Asa ca m-am axat pe scoici, stelute de mare un fel de voal albastru si perdele de lumini sub voalul albastru. Pe pahare o panglicuta subtire albastru cu argintiu si o steluta de mare mica sau o scoica, iar pe masa boluri cu apa usor albastra nisip, scoici si lumanare plutitoare. Bine si ornamente din flori naturale la care nu are rost sa ma gandesc inca.
Ar trebui sa-ti alegi tematica nuntii(daca nu ai ales-o inca) si apoi sa te gandesti la decoratiuni. Mult spor
Frumos.Marea....Am vazut tematica asta in cadrul emisiunii Tablou de nunta, nunta fiind la CT. Si eu as putea-o folosi gandindu-ma la Dunarea noastra albastra:D, dar nu stiu, mi-ar place sa folosesc tul si flori. Nici noi nu vom pune baloane la mese.

Ela
21.09.2006, 13:18:38
Dragă Gloria,

Abia mi-am revenit din vis...scoici, steluțe de mare, apă, nisip....|-)
Da, eu mă gândeam să folosesc culorile galben și verde. Nunta va fi afară, deci cu verdele e rezolvat, avem iarbă, iar pentru galben mă gândeam să folosesc Floarea Soarelui.

Îmi doresc foarte mult ca invitațiile, rochia și aranjamentele "sălii" să fie în același ton.

Voi ce idei mai aveți?

adinutzu
21.09.2006, 16:21:29
Ce ma bucur cand va aud! Eu ma gandeam ca numai eu ma grabesc cu un an inainte: si noi avem nasii, restaurantul, suntem in tratative cu o formatie, am vorbit pentru cameraman si fotograf, am discutat cu "wedding planner"-ul despre decoratiuni, culori, flori.

kala_elena
22.09.2006, 07:04:16
Ce ma bucur cand va aud! Eu ma gandeam ca numai eu ma grabesc cu un an inainte: si noi avem nasii, restaurantul, suntem in tratative cu o formatie, am vorbit pentru cameraman si fotograf, am discutat cu "wedding planner"-ul despre decoratiuni, culori, flori.
Draga mea, spune-mi si mie te rog cu ce formatie "negociezi". Si noi suntem in cautari. Poate ne ajutam reciproc, mai ales ca ai nunta cu o saptamana inaintea mea:D. Cat v-a cerut? O sa mergeti sa ii ascultati in cadrul unei nunti? Mercic!:*

gloria
22.09.2006, 10:49:06
Frumos.Marea....Am vazut tematica asta in cadrul emisiunii Tablou de nunta, nunta fiind la CT. Si eu as putea-o folosi gandindu-ma la Dunarea noastra albastra:D, dar nu stiu, mi-ar place sa folosesc tul si flori. Nici noi nu vom pune baloane la mese.
Da am ales marea pt ca imi place f mult si pentru noi e si ceva mai special ca stam asa de departe de mare......... dar si chestia cu floarea soarelui e beton, nu-i asa?

gloria
22.09.2006, 10:50:37
Dragă Gloria,

Abia mi-am revenit din vis...scoici, steluțe de mare, apă, nisip....|-)
Da, eu mă gândeam să folosesc culorile galben și verde. Nunta va fi afară, deci cu verdele e rezolvat, avem iarbă, iar pentru galben mă gândeam să folosesc Floarea Soarelui.

Îmi doresc foarte mult ca invitațiile, rochia și aranjamentele "sălii" să fie în același ton.

Voi ce idei mai aveți?
E super tare si ideea ta.Bafta

minimoni
22.09.2006, 14:51:58
buna.......eu sunt elenitta, cea care a creeat aceasta sectiune........dar am disparut:-s:-s:-s.....si am reaparut:|:|. am vazut ca abia ai avut nunta.......a fost emotionant?
eu sunt mai emotiva din fire si mi-e sa nu fac vreo figura.....:((:((:((:((

edeea
25.09.2006, 11:28:45
bine v-am gasit!!!
eu sunt o miresica de 2007, dar deja am inceut pregatirile!!! numai ca citind ce ati scris voi aici, mi-am dat seama ca am multe de invatat!!! sper sa ma ajutati si pe mine, voi cu experienta:-p ce imi puteti spune de chira chiralina si de mateo dorobanti? au ei posibilitatea de a decora localul cu huse, lumini, etc sau e nevoie de o firma? bugetul meu e destul de limitat si as vrea sa iasa totul bine[-o< va multumesc

kala_elena
25.09.2006, 13:04:45
bine v-am gasit!!!
eu sunt o miresica de 2007, dar deja am inceut pregatirile!!! numai ca citind ce ati scris voi aici, mi-am dat seama ca am multe de invatat!!! sper sa ma ajutati si pe mine, voi cu experienta:-p ce imi puteti spune de chira chiralina si de mateo dorobanti? au ei posibilitatea de a decora localul cu huse, lumini, etc sau e nevoie de o firma? bugetul meu e destul de limitat si as vrea sa iasa totul bine[-o< va multumesc
Iti urez si aici Bine ai venit! Si pe mine m-a ajutat mult acest site si sper sa te ajute si pe tine! Chira Chiralina au huse si costa 10 mil. La Mateo Jr nu stiu, nu ne-a interesat de acest restaurant. Eu zic ca cel mai bine e sa vb cu ei. Te-ai hotarat pt rest Continental?:-s

edeea
25.09.2006, 16:05:39
Iti urez si aici Bine ai venit! Si pe mine m-a ajutat mult acest site si sper sa te ajute si pe tine! Chira Chiralina au huse si costa 10 mil. La Mateo Jr nu stiu, nu ne-a interesat de acest restaurant. Eu zic ca cel mai bine e sa vb cu ei. Te-ai hotarat pt rest Continental?:-s

mersi mult!! stii cumva ce culoare au husele de la chira chiralina? la continental m-am gandit si eu, chiar vineri am fost la o petrecere acolo si amenajau pt o nunta... acum nu stiu daca era o firma care se ocupa sau erau chiar decoratiunile restaurantului, dar mi s-a parut dragut...aveau totul pe nuante de crem si auriu, la fel ca si peretii restaurantului, cu multe flori si perdea de lumini. in schimb mancarea pe care ne-au servit-o nu era prea grozava si nici prezentarea reusita. de muzica nu stiu nimic... oricum a ramas sa revenim pt detalii despremeniu si muzica, pt ca nu era administratorul acolo. cam atat stiu

kala_elena
26.09.2006, 07:44:46
mersi mult!! stii cumva ce culoare au husele de la chira chiralina? la continental m-am gandit si eu, chiar vineri am fost la o petrecere acolo si amenajau pt o nunta... acum nu stiu daca era o firma care se ocupa sau erau chiar decoratiunile restaurantului, dar mi s-a parut dragut...aveau totul pe nuante de crem si auriu, la fel ca si peretii restaurantului, cu multe flori si perdea de lumini. in schimb mancarea pe care ne-au servit-o nu era prea grozava si nici prezentarea reusita. de muzica nu stiu nimic... oricum a ramas sa revenim pt detalii despremeniu si muzica, pt ca nu era administratorul acolo. cam atat stiu La Chira husele sunt alb cu rosu. La Continental am vorbi cu o ea, mi-a impus numarul de persoane: minim 150. Cum persoanele mele vor fi in numar de 120, am renuntat. Husele acelea sunt ale lor, le-am mai vazut si la alta nunta.

mcz
26.09.2006, 10:34:52
Buna. Eu am fost o miresica de Braila pe 10 sept. Am facut la C.Chiralina. Husele sunt de urmatoarele culori(de fapt esarfele, ca husele sunt albe): aurii, albastre, rosii si lila. Noi le-am avut aurii si a fost super si ne-au costat 8 mil. Ei nu impun un numar de persoane, dar e de preferat sa nu ai sub 100. Mancarea e buna. Am fost f multumiti. Bafta la pregatiri!

kala_elena
26.09.2006, 10:44:50
Buna. Eu am fost o miresica de Braila pe 10 sept. Am facut la C.Chiralina. Husele sunt de urmatoarele culori(de fapt esarfele, ca husele sunt albe): aurii, albastre, rosii si lila. Noi le-am avut aurii si a fost super si ne-au costat 8 mil. Ei nu impun un numar de persoane, dar e de preferat sa nu ai sub 100. Mancarea e buna. Am fost f multumiti. Bafta la pregatiri!
Ma bucur sa vad ca fostele miresici mai intra pe forum pentru a ne impartasi din experienta lor. Ma uimeste sa aflu ca husele au costat anul acesta 8 mil, iar mie, pentru la anul, mi-au cerut 10!:OIn cateva luni 2 milioane diferenta, in masura in care acestea se si uzeaza!
Oricum, sa fiti fericiti si sa aveti parte de tot ce e bun si frumos!

edeea
27.09.2006, 22:32:15

la chira chiralina, mai pot decora sala cu altceva in afara de huse, gen flori, baloane, lumini, etc????ce meniu ai avut si cat te-a ajuns? cam cate pers ai avut?? eu vreau sa merg in weekend sa vb cu cei de acolo si as vrea sa stiu parerea ta. am emotii super mari!!1^:)^

kala_elena
28.09.2006, 07:24:34
la chira chiralina, mai pot decora sala cu altceva in afara de huse, gen flori, baloane, lumini, etc????ce meniu ai avut si cat te-a ajuns? cam cate pers ai avut?? eu vreau sa merg in weekend sa vb cu cei de acolo si as vrea sa stiu parerea ta. am emotii super mari!!1^:)^ Stiu ca mesajul nu e pentru mine dar sper ca ceea ce iti voi spune sa iti fie de folos. Am cautat restaurant la finele lunii august. Cand am fost la Chira am aflat urmatoarele: zile libere: 23 iunie - post, 16 iunie, luna septembrie. Chiria 5 milioane, 250 locuri capacitate, 1 200 000 meniul( include cafea, chifle, 1 l apa), bautura, apa, tortul il aduceti voi. Husele plus mesele 10 milioane, fara artificii, baloane. Vor fi 12 persoane: ospatari si bucatari, acum depinde si de nr de invitati.
Am fost intr-o vineri, cand pregateau sala pentru o nunta. Ceea ce nu mi-a placut a fost faptul ca bucataria e aproape si miroase a mancare peste tot, plus pretul meniului care, daca adaugi bautura si tortul sare de 1 350 000. Succes!

edeea
28.09.2006, 10:28:10
Stiu ca mesajul nu e pentru mine dar sper ca ceea ce iti voi spune sa iti fie de folos. Am cautat restaurant la finele lunii august. Cand am fost la Chira am aflat urmatoarele: zile libere: 23 iunie - post, 16 iunie, luna septembrie. Chiria 5 milioane, 250 locuri capacitate, 1 200 000 meniul( include cafea, chifle, 1 l apa), bautura, apa, tortul il aduceti voi. Husele plus mesele 10 milioane, fara artificii, baloane. Vor fi 12 persoane: ospatari si bucatari, acum depinde si de nr de invitati.
Am fost intr-o vineri, cand pregateau sala pentru o nunta. Ceea ce nu mi-a placut a fost faptul ca bucataria e aproape si miroase a mancare peste tot, plus pretul meniului care, daca adaugi bautura si tortul sare de 1 350 000. Succes!

:gen_07: :sad: :(( m-ai dezamagit...mie imi placea mult cum arata localul, dar acum stau si ma gandesc ca nu as vrea sa miroasa a mancare....si ai dreptate, meniul ajunge cam scumput, mai mult ca la continental....in plus mai sunt si celelalte decoratiuni.....offfff!!!!ce ma fac????cred ca pana la urma o sa fie continental, desi...
astept sfaturi, pls!!!!!^:)^

edeea
28.09.2006, 10:29:38
dar de restaurant dacia, unde faci tu, ce imi poti spune?eu nici macar nu stiu unde e.... incep sa disper

kala_elena
28.09.2006, 10:30:37
:gen_07: :sad: :(( m-ai dezamagit...mie imi placea mult cum arata localul, dar acum stau si ma gandesc ca nu as vrea sa miroasa a mancare....si ai dreptate, meniul ajunge cam scumput, mai mult ca la continental....in plus mai sunt si celelalte decoratiuni.....offfff!!!!ce ma fac????cred ca pana la urma o sa fie continental, desi...
astept sfaturi, pls!!!!!^:)^
Sfat?Ia-ti umbrela si fugi la plimbare, cu o agenda in mana - in care ti-ai notat intrebarile pe care vrei sa le adresezi - si mergi la restaurantele dorite de tine! E octombrie aproape si sa nu ai surprize! Succes!

edeea
28.09.2006, 10:42:41
Sfat?Ia-ti umbrela si fugi la plimbare, cu o agenda in mana - in care ti-ai notat intrebarile pe care vrei sa le adresezi - si mergi la restaurantele dorite de tine! E octombrie aproape si sa nu ai surprize! Succes!

bine ca am cameraman si fotograf si marturii, dar nu am restairant:-\ ce ma fac??? in orasul asta nici nu sunt prea multe optiuni!!! cred ca il iau pe iubi maine dimineata si mergem la cautat

kala_elena
28.09.2006, 10:53:34
bine ca am cameraman si fotograf si marturii, dar nu am restairant:-\ ce ma fac??? in orasul asta nici nu sunt prea multe optiuni!!! cred ca il iau pe iubi maine dimineata si mergem la cautat Asaaa, sa scoatem agenda si sa dam sfaturi:D: Restaurant Dacia - locatie Hotel Traian, in centrul vechi al orasului, langa Selectul vechi.
Luna iunie ocupata, iulie cred ca la fel (mai era 28 liber cand am fost noi), august sigur. Meniul 900 000 (4 feluri de mancare) plus ce aduci tu: bautura, tort, alune, saratele bla bla ce mai pui tu pe masa de rontait. 10 milioane avansul - atunci cand faci contractul. Iti dau nr de tel de acolo, administratorul iti va da informatiile si prin tel: 614686. Ceri cu d-l Costel Popa.
Te poti duce la si la Marinarul. Eu l-am scapat din vedere, are meniul mai ieftin.

edeea
28.09.2006, 10:56:27
Asaaa, sa scoatem agenda si sa dam sfaturi:D: Restaurant Dacia - locatie Hotel Traian, in centrul vechi al orasului, langa Selectul vechi.
Luna iunie ocupata, iulie cred ca la fel (mai era 28 liber cand am fost noi), august sigur. Meniul 900 000 (4 feluri de mancare) plus ce aduci tu: bautura, tort, alune, saratele bla bla ce mai pui tu pe masa de rontait. 10 milioane avansul - atunci cand faci contractul. Iti dau nr de tel de acolo, administratorul iti va da informatiile si prin tel: 614686. Ceri cu d-l Costel Popa.
Te poti duce la si la Marinarul. Eu l-am scapat din vedere si are meniul mai ieftin.

saru-mana esti o dulce!!!!! intasem deja in panica!!!! suna chiar acum iubi la dacia sa vada cand ne putem intalni cu cei de acolo....sper sa fie bine. vom merge si la marinarul.
mersi mult inca o data pt sugestii!!! daca te pot ajuta si eu cu ceva, oricand!

kala_elena
28.09.2006, 11:00:35
saru-mana esti o dulce!!!!! intasem deja in panica!!!! suna chiar acum iubi la dacia sa vada cand ne putem intalni cu cei de acolo....sper sa fie bine. vom merge si la marinarul.
mersi mult inca o data pt sugestii!!! daca te pot ajuta si eu cu ceva, oricand!
Am retinut!:) Cu cea mai mare placere! Daca ai ideii cu formatii bune de la noi m-ai ajuta mult!

edeea
28.09.2006, 11:10:06
Am retinut!:) Cu cea mai mare placere! Daca ai ideii cu formatii bune de la noi m-ai ajuta mult!

de formatii nu stiu prea multe, dar stiu ca am fost la un majorat la continental si am auzit o formatie, flamingo, cu 2 fete si 2 baieti plus dj. au cantat si manele si populara si blues si latino... a iesit destul de bine, zic eu.fac atmosfera, vin si danseaza cu invitatii, dedicatii, etc. am inteles ca ei au cantat la nisipurile de aur. pot face rost de nr lor, daca vrei.

mai stiu si de un dj, daca te intereseaza. a fost la nunta prietenei mele si avea vreo 60.000 de melodii plus aparatura super. muzica a fost reusita, se punea ceea ce vroiau invitatii. e prin firma, la ei poti face si pozele si au si cameramani, iar oferta de pret mi s-a parut bunicica. dl-ul e 850 ron

kala_elena
28.09.2006, 11:12:21
de formatii nu stiu prea multe, dar stiu ca am fost la un majorat la continental si am auzit o formatie, flamingo, cu 2 fete si 2 baieti plus dj. au cantat si manele si populara si blues si latino... a iesit destul de bine, zic eu.fac atmosfera, vin si danseaza cu invitatii, dedicatii, etc. am inteles ca ei au cantat la nisipurile de aur. pot face rost de nr lor, daca vrei.

mai stiu si de un dj, daca te intereseaza. a fost la nunta prietenei mele si avea vreo 60.000 de melodii plus aparatura super. muzica a fost reusita, se punea ceea ce vroiau invitatii. e prin firma, la ei poti face si pozele si au si cameramani, iar oferta de pret mi s-a parut bunicica. dl-ul e 850 ron
Daca poti face rost de numarul celor de la Flamingo e minunat. Nu vreau DJ. Mercic!:*

edeea
08.10.2006, 13:56:10
Daca poti face rost de numarul celor de la Flamingo e minunat. Nu vreau DJ. Mercic!:*

sorry ca nu am mai scris, dar am avut o groaza de facut.. tipa respectiva nu mai are nr lilianei flamingo, dar am nr unui dj care a cantat cu ea si care e peste tot cu formatia asta. daca il vrei, da un mess pe privat si ti-l dau
pupici

adinutzu
16.10.2006, 18:40:03
Draga mea, spune-mi si mie te rog cu ce formatie "negociezi". Si noi suntem in cautari. Poate ne ajutam reciproc, mai ales ca ai nunta cu o saptamana inaintea mea:D. Cat v-a cerut? O sa mergeti sa ii ascultati in cadrul unei nunti? Mercic!:*

Abia acum am vazut mesajul tau. Am luat o pauza de la pregatiri si n-am mai intrat nici pe forum. :D Formatia se cheama Tranzit si sunt din Galati. Noua ni i-a recomandat cineva, i-am si ascultat putin live in debutul unei nunti si apoi am cerut un CD. Ce sa zic, mi-au placut. Asigura si sonorizarea si luminile. Tu ai gasit ceva?

kala_elena
18.10.2006, 21:20:32
Abia acum am vazut mesajul tau. Am luat o pauza de la pregatiri si n-am mai intrat nici pe forum. :D Formatia se cheama Tranzit si sunt din Galati. Noua ni i-a recomandat cineva, i-am si ascultat putin live in debutul unei nunti si apoi am cerut un CD. Ce sa zic, mi-au placut. Asigura si sonorizarea si luminile. Tu ai gasit ceva?
Offf, am problemutze in domeniul asta![-( Am fost si am ascultat o formatie recomandata de o miresica. Dar nu i-am auzit cantand decat muzica populara;nu i-am auzit cantand muzica internationala, romaneasca etc. Ceea ce am ascultat nu a fost rau, dar sa le dam banii doar pentru a canta populara, iar noi sa pregatim CDuri cu restul muzicii???:-w Cred ca vom merge din nou, pentru a discuta cu ei acest aspect.

valentina
19.10.2006, 19:15:27
adinutu please vreau si eu nr acelei formatii.mersic si scuze ca m am bagat asa

JolieFamme
20.10.2006, 05:57:57
Eu am facut doar ceea ce am spus mai sus, in rest sondez piata pentru formatii. Strang idei pentru tot8-}. Am fost duminica la un botez in Bucuresti si eram singura care fotografia mancarea=)). In salonul alaturat a fost o nunta si am mai furat idei cu aparatul foto:). daca vrei formatie da un mesaj privat si te ajut. te pup

kala_elena
25.10.2006, 07:55:28
daca vrei formatie da un mesaj privat si te ajut. te pup
Asa am facut! Am pierdut formatia la care ne hotarasem in final pentru ca s-a ocupat data:-". Acum am luat-o de la capat cu cautarile!:-s

Matzoi
25.10.2006, 14:34:02
Fetelor cum stati cu pregatirile?
Noi am reusit, sper (sa nu ne razgandim #-o ) sa gasim o bijuterie unde sa ne facem verighetele. In plus al meu a inceput sa se intereseze de hartie pentru cardurile de masa pt ca zice el vrea sa fie facute cu manutele lui o:-) .
In rest cam atat! De fapt imi tot bat capul cu ce sa decorez restaurantul. Zilele trecute ziceam eu ca m-am hotarat cum, insa ideile astea nu-mi dau pace si deja am inceput sa ma razgandesc. Si voi faceti la fel?
Va pup!

kala_elena
26.10.2006, 10:27:45
Fetelor cum stati cu pregatirile?
Noi am reusit, sper (sa nu ne razgandim #-o ) sa gasim o bijuterie unde sa ne facem verighetele. In plus al meu a inceput sa se intereseze de hartie pentru cardurile de masa pt ca zice el vrea sa fie facute cu manutele lui o:-) .
In rest cam atat! De fapt imi tot bat capul cu ce sa decorez restaurantul. Zilele trecute ziceam eu ca m-am hotarat cum, insa ideile astea nu-mi dau pace si deja am inceput sa ma razgandesc. Si voi faceti la fel?
Va pup!
Pai noi, dupa ce am pierdut o formatie - s-a ocupat data - am stabilit o alta intalnire sambata, cu o noua formatie. Tu ce ai formatie sau DJ?
M-am uitat dupa model se verghete. La ce bijuterie ai fost tu? Noi vrem sa dam niste aur in schimb si sa platim diferenta. O sa mergem azi, sper la bijuteria de langa fostele galerii Dumitriu, vis a vis de Silver. o sa iti povestesc maine cum a fost!;;)

Matzoi
26.10.2006, 12:10:40
Pai noi, dupa ce am pierdut o formatie - s-a ocupat data - am stabilit o alta intalnire sambata, cu o noua formatie. Tu ce ai formatie sau DJ?
M-am uitat dupa model se verghete. La ce bijuterie ai fost tu? Noi vrem sa dam niste aur in schimb si sa platim diferenta. O sa mergem azi, sper la bijuteria de langa fostele galerii Dumitriu, vis a vis de Silver. o sa iti povestesc maine cum a fost!;;)

Noi o sa avem DJ pentru ca mi se paremai comod (nu trebuie sa mai alerg sa caut o formatie) si in plus de asta restaurantul nostru este destul de micut sa mai bag si o formatie in el.
Cat priveste bijuteria despre care am scris ea se afla in Bucuresti, intre Universitate si Romana (vis-a-vis de Hotel Lido, langa hotelul Ambasador) si primeste si cu aur la schimb. Iti ia aurul tau, scade 8% pierderi si platesti 220 mii lei /gram pentru manopera (deci la o pereche de verichete de 10 grame ii dai cam 11 grame de la tine si mai platesi in plus 2.200.000 rol). Mie mi s-a parut destul de convenabil. In plus daca ai aur de 14K si le vrei de 18K pur si simplu platesti diferenta (aurul de 14K e 570 000 gramul iar cel de 18 e 730 000 gramul).
Au un catalog din care iti poti alege un model iar tipa de acolo e destul de draguta.
In Braila am fost si eu si nu mi-a placut mai nimik. Si am fost pe la Dunarea, pe la aia vis-a-vis de Romarta de pe Republicii, am fost si pe la Scolilor si nimicuta!
Sper sa ai mai mult noroc, daca nu poti sa dai o fuga pana aici in Bucuresti ca nu e un efort prea mare.

adinutzu
26.10.2006, 20:36:34
adinutu please vreau si eu nr acelei formatii.mersic si scuze ca m am bagat asa

si eu te ajut daca vrei. da-mi mesaj pe PM

kala_elena
27.10.2006, 07:20:18
Pt. Matzoi

Asa cum ti-am spus ieri, am fost sa ne uitam dupa verghete. Noi le vrem aur galben mat cu lucios. Am gasit la Dunarea ceva interesant. Inainte de a merge la Buc, vrem sa ajungem si la Galati. Aici pretul pe manopera/gram este intre 280 000-300 000, iar gramul de aur intre 580 000-600 000.:D

Matzoi
27.10.2006, 14:48:01
Pt. Matzoi

Asa cum ti-am spus ieri, am fost sa ne uitam dupa verghete. Noi le vrem aur galben mat cu lucios. Am gasit la Dunarea ceva interesant. Inainte de a merge la Buc, vrem sa ajungem si la Galati. Aici pretul pe manopera/gram este intre 280 000-300 000, iar gramul de aur intre 580 000-600 000.:D

Am inteles ca in Galati intr-adevar er fi mai multe modele si mai multe locuri de unde alege. Daca nu gasesti eu iti recomand sa ajungi si pe aici prin Bucuresti pentru ca ai de unde alege. Din cate mai stiu eu ai un tren de dimineata pe la 6 si ajunge la 9 iar de intors este unul la ora 19. Asa ca ai timp sa te uiti dupa mai multe nu numai dupa verighete (rochite, invitatii, cocarde, marturii).
Pupici!
PS: o prietena mi-a recomandat Miss Befani pentru rochita din Braila. Ce stii de ei?

kala_elena
27.10.2006, 22:30:01
Am inteles ca in Galati intr-adevar er fi mai multe modele si mai multe locuri de unde alege. Daca nu gasesti eu iti recomand sa ajungi si pe aici prin Bucuresti pentru ca ai de unde alege. Din cate mai stiu eu ai un tren de dimineata pe la 6 si ajunge la 9 iar de intors este unul la ora 19. Asa ca ai timp sa te uiti dupa mai multe nu numai dupa verighete (rochite, invitatii, cocarde, marturii).
Pupici!
PS: o prietena mi-a recomandat Miss Befani pentru rochita din Braila. Ce stii de ei?
Miss Befani e pe Republicii. Nimic interesant. Ceea ce mi-a fost recomandat mie este magazinul Gala din Galati, str. Brailei, in apropierea Potcoavei de aur, daca stii. Nu am mers inca sa cercetez piata din Galati.Prioritatea o reprezinta formatia.

Matzoi
30.10.2006, 11:04:28
Miss Befani e pe Republicii. Nimic interesant. Ceea ce mi-a fost recomandat mie este magazinul Gala din Galati, str. Brailei, in apropierea Potcoavei de aur, daca stii. Nu am mers inca sa cercetez piata din Galati.Prioritatea o reprezinta formatia.
Nu stiu ce sa zic de astia de la Miss Befani dar eu am vazut o rochita facuta de ei si mi s-a parut tare draguta. Ce sa zic, era facuta pe comanda si poate conteaza si asta. Oricum eu o sa studiez si pe aici prin Bucuresti piata sa vad ce gasesc.

artemys
31.10.2006, 09:57:01
Buna!

Intru si eu pe fir.... :-p

Eu mi-am facut rochia de mireasa la Casa "Mirandi" - Piatra-Neamt. Au si pe internet www.casamirandi.ro. Puteti intra sa aruncati o privire. Au modele foarte dragute si preturile sunt foarte accesibile. Eu am facut la comanda pentru ca am combinat corsetul si fusta de la doua modele.
In general e mai bine sa cumperi rochia din magazin, daca ai norocul sa gasesti ceva potrivit si pe placul tau.

Alte sfaturi ... eu mi-am facut singura florile de nunta, adica am cumparat la duzina trandafirasi si le-am facut eu fundite din tul. De asemeni, am facut tot eu si marturiile, au iesit dragute, dar e nevoie de foarte mult timp.

Daca va bate gandul sa faceti asa ceva, apucati-va din timp, foarte din timp...

valentina
08.11.2006, 01:18:21
fetelor ma puteti ajuta cu o formatie buna care sa vrea sa cante la mateo pe calarasi,am inteles ca se feresc de acest restaurant .merci.

kala_elena
09.11.2006, 06:49:51
Fetelelor?!! Ce ati reusit sa faceti pentru pregatiri? Eu una ma lupt de aproape 2 saptamani sa scot formatia de la Continental si sa o aduc la restaurantul nostru pe 14.07., deoarece au contract cu restaurantul si nu pleaca decat la cuvantul cuiva sus-pus! Am incercat 2 variante, dar nu prea s-au zbatut prea mult sa ma ajute:-w:-w:-w, doar vorbe, vorbe, vorbe! Mai am o ultima varianta. Daca nici persoana asta nu ma ajuta....nu stiu incotro sa o iau!

kala_elena
09.11.2006, 06:53:51
fetelor ma puteti ajuta cu o formatie buna care sa vrea sa cante la mateo pe calarasi,am inteles ca se feresc de acest restaurant .merci.
Eu am innebunit cautand formatie buna! Nu stiu de ce se feresc ei sa cante la Matteo!
Incearca in Galati! La restaurantul Continental (in zona magazinului Modern) sau la cei de pe vasul Libertatea - se numesc Nazdravanii. Sunt totusi altceva fata de formatiile brailene, dar au niste preturi cam mari. Depinde muuuult de cum stii sa negociezi! Succes![-X

valentina
09.11.2006, 18:14:40
se feresc de mateo deoarece deasupra e o baba nebuna care reclama la politie si daca vine politia ia la control actele lautarilorsi stii ca ei nu isi platesc licenta.eu am stat bazata ca am formata unioncare canta la restaurantul de la gara,dar surpriza weekendul acesta am fost in br sa le dau avansul si cand au auzit de local m au lasat balta.daca vrei iti pot oferi nr lor eu iam vrut pe ei deoarece acum un an au cantat la nunta surorii mele si au tinut nunta in picioare.mersi pt sfaturi

valentina
09.11.2006, 18:19:10
ce tarife au cei din gl?cei din br mi au cerut 22 de mil

kala_elena
10.11.2006, 08:01:54
ce tarife au cei din gl?cei din br mi au cerut 22 de mil Am fost si i-am ascultat deja pe cei de la Union. Nu prea ne-au placut. Cand i-am ascultat pe ei am luat decizia sa ii luam pe cei de la Marinarul, dar era prea tarziu....se ocupase data. Mi se pare mult 22 milioane pentru Braila, ca lautari. Cei de la Marinarul au cerut 20 dar ajunsesem la 18. In general se merge cu 6 mil de persoana.
Formatia Andante de la Turnul de Tv cer 25. Canta extraordinar, pentru ei as fi dat si 30! Dar nu cred ca mai sunt liberi in august, cum nu au fost nici in iulie, la mine. Ceilalti de la Continental Gl au cerut intre 1 000dolari-1 000 euro. Tipul e cam smecherel. Noi nu am mai sunat sa negociem.
Cei de la Libertatea nu stiu cat cer. Daca nu voi putea sa ii scot pe cei de la Continental _Br, voi apela la ei. Deja cresc sansele ca Nazdravanii sa fie cei ce vor canta la noi. Sper sa ne ia max 25. Mai mult nu putem oferi.

valentina
10.11.2006, 17:39:18
mersi pt informatii,nici eu nu as da mai mult de 20 de mil$-) pt lautari,am si eu o rugaminte daca ii ei pe nazdravanii tine ma si pe mine la curent si eventual daca ii poti intreba daca 18 aug o au ocupata si ce tarif au.mersi si pupici

kala_elena
13.11.2006, 06:44:23
mersi pt informatii,nici eu nu as da mai mult de 20 de mil$-) pt lautari,am si eu o rugaminte daca ii ei pe nazdravanii tine ma si pe mine la curent si eventual daca ii poti intreba daca 18 aug o au ocupata si ce tarif au.mersi si pupici
Mai fac o ultima incercare pentru cei de la COntinental. Daca ajung la Nazdravanii o sa intreb. Daca vrei, o sa vb cu nasul meu, pentru ca are numarul lor de tel.:)>-

valentina
15.11.2006, 11:12:41
mersi,apropo cei de la continental cat cer?

kala_elena
16.11.2006, 07:31:27
mersi,apropo cei de la continental cat cer?
25 mil. Incep sa imi pierd speranta de a-i avea pe ei!=((=((=((

artemys
21.11.2006, 09:16:17
Vad ca pe topicul asta se discuta de toate.

Sa va zic experienta noastra cu restaurantul. Am facut la "Chira Chiralina".
Cei de acolo ne-au cerut 5 mil chiria salii si 8 mil husele pentru mese si scaune. Noi am considerat ca daca dam cei 8 mil, asta inseamna ca de banii astia vom avea huse curate si calcate.
Cine are de gand sa faca la "Chira Chiralina".... aveti grija, ca ei de fapt iti iau banii astia fix degeaba, husele alea nu le mai schimba cine stie cate saptamani. Doar esarfele le schimba, in functie de culoarea solicitata. Noi am vorbit cu patronul de mai multe ori, am insistat ca vrem ca husele sa fie perfect curate si calcate, ca doar de asta ii platim. Ne-a asigurat ca va fi intocmai. Vineri, inainte de nunta, bineinteles, toate husele negre pe jos, cum fusesera calcate de la nuntile anterioare. Am sunat din nou patronul, ne-a jurat ca sambata dimineata totul va fi perfect.... si noi am avut incredere.Dar de unde...... nici o schimbare. Cand ne-am dus sambata dimineata sa vedem sala, am ramas profund dezamagiti. Aceleasi huse murdare. Deja era prea tarziu sa mai contactam o firma de decoratiuni. Apropo, la "Chiralina", daca vrei sa aduci o firma de decoratiuni care sa puna alte huse, trebuie sa le platesti totusi cei 8 milioane lor, plus cat va cere firma respectiva. E cea mai mare tampenie pe care am putut s-o vad.

La mese nu e decat un cutit si o furculita, nu cate 3 pentru fiecare fel de mancare, asa cum am vazut la fiecare restaurant, la cate nunti am mai fost. Si la fel, doar 2 pahare : unul pentru tarie si altul pentru apa - suc - vin.... Si cu asa ceva am ramas dezamagiti. Daca vreti o nunta rafinata si eleganta... nu e cea mai potrivita alegere.

La noi lumea a fost multumita, nuntasii nefiind direct implicati nu au stat sa urmareasca petele de pe huse sau restul detaliilor. Dar, fiind cel mai frumos moment al vietii noastre, noi ne-am fi dorit sa fie perfect. Noi am ales huse rosii, si asta da un fel de culoare localului, si modul cum e aranjat, fantana din mijloc, foarte multe ghivece cu flori... il face un local cochetel. Pe total a fost foarte bine, lumea multumita. Eu nu vreau sa fac reclama proasta, doar va spun ce nemultumiri am intampinat, ca sa fiti atente la detalii INAINTE de eveniment.

Partea foarte buna la acest local e ca nu ne impune un numar de invitati, nu am platit nici un meniu in plus, ci exact cate persoane au fost.

kala_elena
21.11.2006, 09:24:38
Draga Artemys, multumim de sfaturi sunt foarte bune INAINTE de eveniment!<:-PImi dau seama ca noi suntem chitibusari la tot pentru ca vream sa iasa perfect! Noi o sa fim atenti la nr portiilor prin metodele noastre - ne-am gandit mult la acest aspect! Acum imi ramane grija ca mancarea sa fie proaspata.
Oricum, a trecut totul si daca a iesit bine in general, este ca si cand ar fi iesit foarte bine, deoarece perfectiunea nu exista, doar dorita!:*:*:*

kala_elena
21.11.2006, 09:26:35
Am uitat sa te intreb cum a fost cu machiajul si coafura Artemys! Ai fost multumita?

artemys
21.11.2006, 09:28:47
Tortul l-am facut la cofetaria "Siciliana". Va atasez o poza ca sa vedeti cam cum a iesit. A fost bine, foarte gustos (am ales un fel de sarlota de kiwi cu bucati de kiwi si portocala)... dar, bineinteles, patroana nu l-a facut la fel de dichisit cum ne-a aratat ea o poza cu un tort facut pentru o alta nunta. Ne-am fi dorit sa-si dea un pic mai mult silinta la ornamente.

Daca tineti pentru un tort care sa arate SUPER, am vazut in iulie un tort facut la "Select", pe care tocmai il duceau la o nunta. Arata superb, pe bune, fara nici un cusur. Insa nu am facut acolo, fiindca eu voiam diplomat cu fructe si mi-au zis ca la ei diplomatul se face doar cu stafide.

artemys
21.11.2006, 09:39:58
Pai.... ce sa zic... coafura a iesit pana la urma destul de apropae de ce mi-am dorit eu.... Numai ca nu prea reuseam s-o conving pe coafeza sa nu imi umfle un ditai breton pe frunte, ca nu imi sta bine si sa faca niste suvite dupa cum ii aratam intr-o poza. Fiind cu nervii intinsi la maxim, m-a apucat plansul.
Machiajul pe care il facusem la acelasi salon, inainte de a incepe coafura (a fost ok, cu exceptia rujului, nu avea nici o nuanta potrivita pt mine) normal ca s-a dus pe apa smabetei.... si asa zisul rimel "L'Oreal" rezistent la apa mi s-a facut sirloi pe obrazi cu tot cu fond de ten.
Pana la urma a reusit coafeza sa ma multumeasca cu cocul si suvitele din fata. Cu voalul a fost cam ciudat, ca avea pieptene si nu l-a prins ea cam cum as fi vrut eu, dar deja era tarziu, eu nemultumita, ea satula de mine, am lasat asa. In ideea mea, voalul sub coc trebuia sa dea impresia ca iese de pe dedesupt, or la mine se cam vedea pieptenele cu totul. in afara de faptul ca m-a durut capul toata seara de strans ce era prins voalul, a fost bine, mi-a placut cum a iesit.

artemys
21.11.2006, 09:43:32
Cam asa era prins voalul la spate... ar fi trebuit ceva mai jos... in fine... a trecut, a fost frumos.... a trecut prea REPEDE.

kala_elena
21.11.2006, 09:44:26
Pai.... ce sa zic... coafura a iesit pana la urma destul de apropae de ce mi-am dorit eu.... Numai ca nu prea reuseam s-o conving pe coafeza sa nu imi umfle un ditai breton pe frunte, ca nu imi sta bine si sa faca niste suvite dupa cum ii aratam intr-o poza. Fiind cu nervii intinsi la maxim, m-a apucat plansul.
Machiajul pe care il facusem la acelasi salon, inainte de a incepe coafura (a fost ok, cu exceptia rujului, nu avea nici o nuanta potrivita pt mine) normal ca s-a dus pe apa smabetei.... si asa zisul rimel "L'Oreal" rezistent la apa mi s-a facut sirloi pe obrazi cu tot cu fond de ten.
Pana la urma a reusit coafeza sa ma multumeasca cu cocul si suvitele din fata. Cu voalul a fost cam ciudat, ca avea pieptene si nu l-a prins ea cam cum as fi vrut eu, dar deja era tarziu, eu nemultumita, ea satula de mine, am lasat asa. In ideea mea, voalul sub coc trebuia sa dea impresia ca iese de pe dedesupt, or la mine se cam vedea pieptenele cu totul. in afara de faptul ca m-a durut capul toata seara de strans ce era prins voalul, a fost bine, mi-a placut cum a iesit.
;))
Da stiu ca ai trecut prin multe! Voi sa fiti fericiti! Ai ramas aici in Br sau in Iasi parca???Unde veti locui?

kala_elena
21.11.2006, 09:46:12
Cam asa era prins voalul la spate... ar fi trebuit ceva mai jos... in fine... a trecut, a fost frumos.... a trecut prea REPEDE.
Stii cum se spune: cine vede si nu stie, spune ca asa trebuie sa fie! Important e ca esti multumita de cum a iesit totul!<:-P

kala_elena
23.11.2006, 10:40:21
Draga mea, eu voi incheia contractul sambata cu formatia Rubin. Ieri am vorbit cu tipul de la formatia restaurantului Continental si mi-au sps ca vor sa isi ia lumea in cap si ca vor canta pe propria raspundere la mine la nunta - prea tarziu insa :-" . Daca vrei, poti merge la restaurant sa vb cu ei. Ii gaseasti seara. Intreaba de d-l Ciuperca.
Daca ii vrei pe Nazdravanii sa imi spui, sper sa mai aiba nasicul nr lor de tel.
Preturile lor vor fi 8-900 euro. NEGOCIAZA si va fi bine! Succes!

kala_elena
23.11.2006, 10:41:41
Fetelor catre ce firma de decoratiuni v-ati orientat? Cam ce preturi au?

annybunny
23.11.2006, 15:22:06

Insfarsit am gasit miresici din BR <:-P
Si eu o sa fiu miresica in BR in august \:D/

annybunny
23.11.2006, 15:38:08
Salut miresicilor din BR! Deci eu o-sa fac nunta in BR la anu...dar inca nu stiu in ce BISERICA? Spuneti si mie daca e frumoasa nunta in Biserica Greaca?? TORTUL nu stiu de unde sal lom? Este bun de la Select in centru?? Si FLORILE (Buchetul de mireasa, nasa, domnisoarele de onoare, lumanarii) Salonul din fericire avem deja L-)

PLS da-ti si mie un sfat ^:)^ :-s #-o

kala_elena
24.11.2006, 07:17:19
Salut miresicilor din BR! Deci eu o-sa fac nunta in BR la anu...dar inca nu stiu in ce BISERICA? Spuneti si mie daca e frumoasa nunta in Biserica Greaca?? TORTUL nu stiu de unde sal lom? Este bun de la Select in centru?? Si FLORILE (Buchetul de mireasa, nasa, domnisoarele de onoare, lumanarii) Salonul din fericire avem deja L-)

PLS da-ti si mie un sfat ^:)^ :-s #-o Bine ai venit!<:-PCitind mai sus si in alte teme informatii despre felul slujbei care se oficializeaza in biserica Greaca, vei afla detalii. Sa fie clar, nu am nimic cu biserica in sine, pur si simplu mie nu imi place modul in care se oficializeaza. Este esenta esentelor Tainei Cununiei si e pacat! E o data in viata! Daca vrei, poti merge sa asculti cum canta preotii de la biserica unde voi face eu sau chiar o cununie, cum vrei tu!
Tortul il poti cumpara de la Select sau de la Narcisa. Trebuie sa faci proba inainte si nu cred ca e ceva neplacut!;))
Florile....:-BTrebuie sa cercetezi piata! Holly face niste buchete foarte dragute dar nu le cunosc tarifele! Eu nu am inceput inca la acest capitol. O sa las pentru primavara viitoare!

valentina
24.11.2006, 12:14:25
bine ai venit intre noi anne mary,se pare ca vom fi miresici in aceeasi zi:-pdespre tort pot spune ca voi merge la narcisa are frisca naturala,buchetele cred ca la holy am vazut catalogul lor si e ok,apropo unde e restaurantul tau? kala elena mersic pt ajutor ,raman datoare,unde canta rubin ,mise par cunoscuti dupa nume?

kala_elena
24.11.2006, 13:04:54
bine ai venit intre noi anne mary,se pare ca vom fi miresici in aceeasi zi:-pdespre tort pot spune ca voi merge la narcisa are frisca naturala,buchetele cred ca la holy am vazut catalogul lor si e ok,apropo unde e restaurantul tau? kala elena mersic pt ajutor ,raman datoare,unde canta rubin ,mise par cunoscuti dupa nume?
Cu cea mai mare placere!
Vara au contract cu o terasa pe litoral si merg la nunti in tara sambata si duminica.

valentina
24.11.2006, 18:05:45
da mi si mie pe pm nr celor de la nazdravanii.mersic

annybunny
24.11.2006, 18:38:44

bine vam gasit<:-P <:-P da asa se pare ca facem in aceasi zi \:D/ dar inca nu stiu sigur....:-<
Restaurantul este pe Calarasi langa BCR nush daca sa descis deja, cred ca mai este in constructie.

valentina
24.11.2006, 19:10:31
este cumva majestic ca altul nu stiu pe langa bcr?

annybunny
27.11.2006, 13:48:21
este cumva majestic ca altul nu stiu pe langa bcr?

nu, nu este majestic, inca nu a descis este in constructie...o sa se numeasca Bar & Grill.

JolieFamme
28.11.2006, 07:42:23
iti canta lautari la matteo dar in limita de decibeli care este foarte greu de respectat pentru ca Matteo pe calarasi nu este izolat fonic
iti mai trebuie lautari? te ajut?

JolieFamme
28.11.2006, 07:51:17
Vad ca pe topicul asta se discuta de toate.

Sa va zic experienta noastra cu restaurantul. Am facut la "Chira Chiralina".
Cei de acolo ne-au cerut 5 mil chiria salii si 8 mil husele pentru mese si scaune. Noi am considerat ca daca dam cei 8 mil, asta inseamna ca de banii astia vom avea huse curate si calcate.
Cine are de gand sa faca la "Chira Chiralina".... aveti grija, ca ei de fapt iti iau banii astia fix degeaba, husele alea nu le mai schimba cine stie cate saptamani. Doar esarfele le schimba, in functie de culoarea solicitata. Noi am vorbit cu patronul de mai multe ori, am insistat ca vrem ca husele sa fie perfect curate si calcate, ca doar de asta ii platim. Ne-a asigurat ca va fi intocmai. Vineri, inainte de nunta, bineinteles, toate husele negre pe jos, cum fusesera calcate de la nuntile anterioare. Am sunat din nou patronul, ne-a jurat ca sambata dimineata totul va fi perfect.... si noi am avut incredere.Dar de unde...... nici o schimbare. Cand ne-am dus sambata dimineata sa vedem sala, am ramas profund dezamagiti. Aceleasi huse murdare. Deja era prea tarziu sa mai contactam o firma de decoratiuni. Apropo, la "Chiralina", daca vrei sa aduci o firma de decoratiuni care sa puna alte huse, trebuie sa le platesti totusi cei 8 milioane lor, plus cat va cere firma respectiva. E cea mai mare tampenie pe care am putut s-o vad.

La mese nu e decat un cutit si o furculita, nu cate 3 pentru fiecare fel de mancare, asa cum am vazut la fiecare restaurant, la cate nunti am mai fost. Si la fel, doar 2 pahare : unul pentru tarie si altul pentru apa - suc - vin.... Si cu asa ceva am ramas dezamagiti. Daca vreti o nunta rafinata si eleganta... nu e cea mai potrivita alegere.

La noi lumea a fost multumita, nuntasii nefiind direct implicati nu au stat sa urmareasca petele de pe huse sau restul detaliilor. Dar, fiind cel mai frumos moment al vietii noastre, noi ne-am fi dorit sa fie perfect. Noi am ales huse rosii, si asta da un fel de culoare localului, si modul cum e aranjat, fantana din mijloc, foarte multe ghivece cu flori... il face un local cochetel. Pe total a fost foarte bine, lumea multumita. Eu nu vreau sa fac reclama proasta, doar va spun ce nemultumiri am intampinat, ca sa fiti atente la detalii INAINTE de eveniment.

Partea foarte buna la acest local e ca nu ne impune un numar de invitati, nu am platit nici un meniu in plus, ci exact cate persoane au fost. nu vreau sa fiu rea dar am avut nunta la Chiralina, m-am simtit cu ceva in plus si am venit cu tema facuta de acasa"pot fi extraordinar de nesimtita si cicalitoare dacavreau SI STIU SA DAU CU PUMNUL IN MASA" am avut huse impecabile,3 pahare pe masa 2 tipuri de tacamuri, servire ireprosabila, forme la baloane de care am vrut. flori unde am cerut, meniu asa cum am vrut noi etc... cameramani 18 laurati muzica ca la nebuni si nu a venit nimeni sa maraie ceva sau sa imi stranute in fata... depinde cum te impui si cum te pricepi sa iti ceri drepturile... daca ma preocupau asa mult "promisiunile" tuturor faceam nunta fix pix.. si lamine invitatii se uitau so laluciul tacamurilor nu numai la huse.. ca deh pe unii i-a facut mamica in leagan domnesc ce sa le faci...
in alta ordine de idei trebuia tu sa lasi rugamintile la oparte si sa sari la numar la bani un picut, si sa spulberi tot in cale si iti dau scris ca erau impecabile huselealea..
da te inteleg lamine asta e stilul meu.."faci ca mine sau faci ca mine"..darcand e vorba de nunta ta incerci sa fii cat mai dragut ca sa iasa bine si lumea te ia de prost...
am avut noroc cu sotul meu care e si mai sarcastic ca mine si daca incercam sa fiu draguta imi dadea o castana sa imi aduc aminte cine sunt:)) =))

JolieFamme
28.11.2006, 08:02:00

PLS da-ti si mie un sfat ^:)^ :-s #-o

din toate prietenele si noi etc celemei frumoase flori si buchete pana acumle-am vazut la floraria din colt dela Blocul Turn langa salon New Vision.. deci noi am comandat in alta parte, dar mama mea venind la eveniment din strainatate a vrut sa faca si ea ceva..si am anulat buchetulmeu de unde ilaveam comandat (si bine am facut) sil-a comandat ea in ton cu rochia mea la floraria aia micuta..
nu are rost sa vb prostii dara fost splendid...am postat pe undeva pe forumpoza cu el daratasez si aici..
o alta amica a facut nunta cu flori der la Holly. frumoase.. mai frumoase aranjamentele ptmasini decat alemele.. dar buchetul demireasa nici pe departe.. asa caiti recomand cu caldura..
cat despre tort Narcisa,Select, Siciliana..eu am optat pt narcisa.. mie nu imi plac dulciurile, dar tortul de acolom-a convins

artemys
28.11.2006, 10:23:12
Ideea e ca ceri atunci cand esti in cunostinta de cauza. Noua daca ni s-au spus anumite lucruri de la local, am luat de bune multe dintre ele, caci nu avem pe nimeni care sa ne spuna ca se poate si altfel. M-am mirat la culme ca exista un singur rand de pahare, dar daca ei se jurau ca atat au, de unde sa stiu eu ca sunt atat de nesimtiti incat nu ti le dau decat cu insistente... in fine, acum nu are rost sa mai scromonesc, ma enervez degeaba...dar raman in continuare f dezamagita de cei de la restaurant, iar acum cu atat mai mult cand am mai aflat si ce mi-ai zis tu.
Ufff, JolieFamme.... de ce nu am dat eu de tine mai din timp? Macar scapam de o parte din nervii din ziua nuntii... :(

kala_elena
28.11.2006, 10:56:37
Ideea e ca ceri atunci cand esti in cunostinta de cauza. Noua daca ni s-au spus anumite lucruri de la local, am luat de bune multe dintre ele, caci nu avem pe nimeni care sa ne spuna ca se poate si altfel. M-am mirat la culme ca exista un singur rand de pahare, dar daca ei se jurau ca atat au, de unde sa stiu eu ca sunt atat de nesimtiti incat nu ti le dau decat cu insistente... in fine, acum nu are rost sa mai scromonesc, ma enervez degeaba...dar raman in continuare f dezamagita de cei de la restaurant, iar acum cu atat mai mult cand am mai aflat si ce mi-ai zis tu.
Ufff, JolieFamme.... de ce nu am dat eu de tine mai din timp? Macar scapam de o parte din nervii din ziua nuntii... :(
Eu zic sa incerci sa mai uiti din ele si sa ramai cu partea frumoasa a acelei zile! La tine a fost alta situatie! Sunt convinsa ca daca erai din Braila, lucrurile ar fi decurs altfel! Una e cand te implici personal si alta cand totul e organizat de catre parinti!

artemys
28.11.2006, 12:39:49
Ai dreptate! Trebuie lasat la o parte, ca si asa a trecut. Si au ramas amintiri frumoase deasupra tuturor.

fetelor, am pus pe net poze de la nunta noastra, si din saptamana de miere. Sper sa va placa!

(http://www.picasaweb.google.com/artemyss)

JolieFamme
28.11.2006, 19:35:31

Deci Jur ca imi pare rau... nu am avut cum sa intru ,am avut mult de lucru si cu ocazia asta imi si cer scuze latoata lumea care mi-alasat mesaj privat o sa raspund latoate... sotul meu a prevazut chestiile care s-au intamplat la tine si eu la fel si am luat masuri..si el a spus la fel.. le dam in plus si nu avem durere de cap si asa a si fost!
si nu trebuia sale dai o avere..dacaii impingeai la sefu de sala 100 de euro sa vezi ce pahare erau pe masa si huse curate.. nici pe noi nu ne-a invatat nimeni.. da nu prea suntem increzatori in asigurarilesi zambetul unora....

JolieFamme
28.11.2006, 19:38:49
Ai dreptate! Trebuie lasat la o parte, ca si asa a trecut. Si au ramas amintiri frumoase deasupra tuturor.

fetelor, am pus pe net poze de la nunta noastra, si din saptamana de miere. Sper sa va placa!

si are dreptate lumea..lasa tu acuma nu te mai amara degeaba.. si noi eram la timisoara si socrulmeu a arvunit restaurant etc.. bnoi nu sitam cum decurg lucrurile ca la Tm dacavrei huse impecabile asa or sa fie.. sunt mult mai corecti.. dar am avut o sclipire si am prevazut magariile..
acuma ce a fost a fost.. ai barbatul pe care il iubesti langa tine, lumea a fost multumita s-au bucurat a fost frumos fii fericita..
la mine au fost pahare tacamuri si huse impecabile. am adus 18 lautari din toata tara sa le cante orice nu numai populara si manele ca ai mei nu le suporta, SI TOT AU AVUT DE COMENTAT... ce sa-i faci..

kala_elena
29.11.2006, 11:17:28

Am vazut fotografiile si au iesit foarte frumoase! Ai fost o dulcica! Eu cred ca trebuie sa uiti neplacerile, avand in vedere ca totul a parut perfect! Din cate mi-am dat seama a fost aproape intuneric, deci petele au scapat neobservate! Sa fiti fericiti!>:D<

artemys
29.11.2006, 15:10:23
Chiar asa, fetelor!

Hai sa ii mai lasam in pace pe cei de la restuarant si pe preotii de la Greaca... probabil sughita bietii oameni. Parca ce, daca erau trei pahare in loc de unul, imi dadeau mai multi bani la nunta invitatii? Cine a avut chef de distractie, s-a distrat oricum.

Eu am facut observatiile dinainte, nu ca sa mai imi fac sange rau, ci sa fie invatatura pentru fetele care fac nunta de acum incolo, sa deschida ochii MARI la mai multe aspecte si detalii.

Mersi pentru complimente... la mine toti cunoscutii care au vazut pozele s-au speriat ca is super slaba... Nu am slabit eu chiar asa cum cred ei, dar rochia aceea pe corp creeaza impresia asta.

annybunny
30.11.2006, 17:14:26
Chiar asa, fetelor!

Hai sa ii mai lasam in pace pe cei de la restuarant si pe preotii de la Greaca... probabil sughita bietii oameni. Parca ce, daca erau trei pahare in loc de unul, imi dadeau mai multi bani la nunta invitatii? Cine a avut chef de distractie, s-a distrat oricum.

Eu am facut observatiile dinainte, nu ca sa mai imi fac sange rau, ci sa fie invatatura pentru fetele care fac nunta de acum incolo, sa deschida ochii MARI la mai multe aspecte si detalii.

Mersi pentru complimente... la mine toti cunoscutii care au vazut pozele s-au speriat ca is super slaba... Nu am slabit eu chiar asa cum cred ei, dar rochia aceea pe corp creeaza impresia asta.

Da ai dreptate, saracii sugita toata ziua :) Eu o sa fac la greaca ptr cai cea mai mare si frumoasa biserica, o sa dau spaga soarta sa iasa frumos. Tu la ce preot ai facut Pr. Filip? Tortul de unde lai avut? Aratati amondoi superb, rochita iti sta nespus de bine arati asa frumoasa :*

artemys
04.12.2006, 10:41:00
La cununia religioasa au fost doi preoti, Pr. Filip si inca unul, mai in varsta.
Tortul l-am facut la "Siciliana" - comanda se da acasa la patroana, iti explica fetele de la cofetarie cum ajungi. Tortul a fost din blat si sarlota de kiwi cu bucati de kiwi si portocala - ornament de frisca... a fost delicios.

Matzoi
28.12.2006, 07:59:39
Buna fetele!
Cum mai stati cu pregatirile? Sau ati luat o pauza de sarbatori?
Noi cel putin asteptam targul de nunti sa vedem ce mai apare nou in materie.
Sarbatori fericite si La multi ani!

kala_elena
02.01.2007, 21:17:00
Buna fetele!
Cum mai stati cu pregatirile? Sau ati luat o pauza de sarbatori?
Noi cel putin asteptam targul de nunti sa vedem ce mai apare nou in materie.
Sarbatori fericite si La multi ani!
Am luat o pauza pentru ca era necesara. Am terminat de facut tot ce ne planificasem pentru anul trecut :D deja vorbesc de 2006 ca "anul trecut"! Am stabilit inclusiv firma de decoratiuni. Acum vom continua pauza cu sesiunea de iarna pana pe la la mijlocul lunii februarie. Din martie incep cautarile pentru rochita. LA MULTI ANI TUTUROR MIRESICILOR!:x

Matzoi
05.01.2007, 06:56:54
Uraaaaaaa!
In sfarsit am primit raspunsul pozitiv din partea nasilor doriti de mine. Si evident e pozitiv.....<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P \:D/ \:D/ \:D/. Nu de alta dar alternativa era ..... :talk_04: :talk_04: :talk_04: .
Am mai rezolvat una!
Pupici!

annybunny
09.01.2007, 20:33:32
Da si eu am loat o pauza...avem de asteptat cu cununia civila aicea...daca nu reuseste judecatorul sa ne trimite in 2-3 saptamani raspunsul cu actele noastre etc. tre-sa scoatem actele dupa paste in aprilie...poate reuseste [-o< [-o< [-o< ca sa facem pe 15/16 Februarie cununia civila :)>- ca in post nu vrem sa scoatem actele...[-o< [-o< sper sa avem noroc!

adrryana
17.01.2007, 20:33:41
Salutare miresici din august! Ma bucur ca am mai gasit pe cineva care are nunta la Donaris. Am o intrebare..Ati ales firma ptr. decoratiuni interioare cu care colaboreaza restaurantul sau optati ptr o alta firma? :x :x

zuzulica
28.01.2007, 22:48:23
Noi am fost la o nunta in vara la Donaris, la niste prieteni - ei au folosit o alta firma, nu pe cea cu care colaboreaza localul...

Daca vrei, pot sa ma interesez de ce au ales o alta firma :)

BTW, any idea cu ce firma lucreaza Donaris pana la urma?

valentina
06.02.2007, 09:45:45
miresici din braila cum mai stati cu pregatirile?ati aranjat cine va filmeaza nunta?eu ajung tocmai de paste acasa si ma gandesc ca e prea tarziu asa ca astept sugestii legat de filmare cam ce preturi sunt?

kala_elena
06.02.2007, 11:33:12
miresici din braila cum mai stati cu pregatirile?ati aranjat cine va filmeaza nunta?eu ajung tocmai de paste acasa si ma gandesc ca e prea tarziu asa ca astept sugestii legat de filmare cam ce preturi sunt?
Pai eu abia astept sa trec de ultimul examen-sambata si sa ma apuc de treaba. O sa incep cu colindatul magazinelor pentru rochita, o sa dam avansul pentru filmat-noi ne-am inteles la 6 milioane plus meniul - continuam cu marturiile si tot asa...
Spor la treaba!\:D/

adelutza_braila
06.02.2007, 14:39:31
Buna fetelor, eu am nunta pe 2 iunie , sunt disperta nu gasesc nici o rochie care sa-mi placa. Ce ma sfatuiti?

mihaela_2006
06.02.2007, 20:00:58
In Galati te-ai dus? Daca tot nu gasesti, atunci apeleaza la o croitoreasa.

adelutza_braila
06.02.2007, 20:09:07
Am fost si in Galati , problema e ca rochiile care-mi plac nu-mi vin , sunt marimi mici (36,38) si nici sa comand o rochie care nu stiu cum imi vine nu pot.Inca nu sunt hotarata ..........nu pot sa-mi dau seama ce model ma avantajeaza.:(( :(( :(( :(( :((

mihaela_2006
06.02.2007, 21:12:24
Ai fost sa vorbesti la biserica?

kala_elena
06.02.2007, 23:40:43
Am fost si in Galati , problema e ca rochiile care-mi plac nu-mi vin , sunt marimi mici (36,38) si nici sa comand o rochie care nu stiu cum imi vine nu pot.Inca nu sunt hotarata ..........nu pot sa-mi dau seama ce model ma avantajeaza.:(( :(( :(( :(( :((
Ia-ti doua pritene de nadejde cu tine, foooooooaaaaaaaarte obiective, care sa te ajute. Probeaza modele diferite sitrebuie sa iasa ceva!
Succes!<:-P

adelutza_braila
07.02.2007, 14:35:47
Multumesc pentru sfat ,problema e ca nu prea am ce proba, ca-s marimile tare mici!!

mihaela_2006
07.02.2007, 16:40:34
Atunci intreaba pe site daca stie cineva nr de telefon al unei croitorese care sa-ti faca rochita. JollieFamme cred ca te poate ajuta

mihaela_2006
10.02.2007, 16:06:51
Azi am vazut un nou magazin de rochii de mireasa, pe str Grivitei aproape de sfantul constantin si elena. (l-am vazut din maxi-taxi si nu stiu prea multe detalii)

valentina
10.02.2007, 22:28:15
fetelor sunt foarte fericita mi am luat rochita mult visata de la targ de la sofitel,poate reusesc miine sa va pun poze dar nu stiu cum le pot micsora

mihaela_2006
11.02.2007, 20:02:36
De abia asteptam pozele

valentina
12.02.2007, 17:22:34
am atasat in avatar rochita mea nu e asezata prea bine ca nu aveam pe mine crinolina

kala_elena
13.02.2007, 07:16:39
am atasat in avatar rochita mea nu e asezata prea bine ca nu aveam pe mine crinolina
Sa iti aduca noroc!=D>

valentina
13.02.2007, 09:28:42
multumesc din suflet ,acelasi lucru doresc tuturor miresicilor

valentina
13.02.2007, 09:31:47
la profil parca se vede mai clar rochita

kala_elena
13.02.2007, 09:47:12
la profil parca se vede mai clar rochita
Este interesanta! O sa fii o frumoasa!\:D/

Matzoi
15.02.2007, 10:41:38
Am vazut o rochita draguta. Sambata ma duc sa o probez. (sper sa o aibe in magazin ca eu am vazut-o pe site).
O atasez si aici. Astept pareri!
Pupici

RaduAdriana
15.02.2007, 11:43:04
UAU super tare avem multe de vorbit. nu ma gandeam ca sunteti asa multe. eu sunt o miresica de sfarsit de iulie. mai am cu pregatirile dar sunt intr-un stadiu bun: am salonul Flora Lacu sarat, cameramanul, "lautarii", firma de catering, costumul mirelui si ciorapii mei=)) . si cam atat. vad ca sunteti mai pregatite ca mine. eu am asteptat sa treaca sesiunea si sa ma apuc de "shopping". voi cand mergeti la primarie sa va interesati ce va trebuie am inteles ca treb sa mergeti cu cateva luni inainte.
mai am o problema! nu sunt hotarata in privinta ROCHIEI. CE MA FAC:gen_07: . nu stiu de unde s-o iau, cum sa fie, cum imi sta bine, etc. cred ca am intrat prea repede in panica. sorry.

RaduAdriana
15.02.2007, 11:50:47
noi am gasit cameraman+Fotograf . filmat 5 mil +100 fotografii-2 mil=7mil daca va int va dau nr.

RaduAdriana
15.02.2007, 11:58:12
cat a costat tortul si unde este "Siciliana"? merci

RaduAdriana
15.02.2007, 11:59:46
am uitat rochita e mortala. spune-mi si mie care e site-ul pls

Matzoi
15.02.2007, 14:44:17
am uitat rochita e mortala. spune-mi si mie care e site-ul pls
Daca e vb de cea pe care am postat-o eu atunci: Noela Style. Si mie nu mi s-au parut atat de scumpe.
www.noelastyle.ro

valentina
15.02.2007, 16:08:53
care vivi,vivi dj din lms?

mihaela_2006
15.02.2007, 17:19:31
Am vazut o rochita draguta. Sambata ma duc sa o probez. (sper sa o aibe in magazin ca eu am vazut-o pe site).
O atasez si aici. Astept pareri!
Pupici

Rochita e frumoasa, si sper sa-ti stea bine.

mihaela_2006
15.02.2007, 17:22:39
.
Iti doresc sa gasesti rochia care sa-ti placa.Daca nu gasesti in Braila, atunci cauta si in Galati.
Si eu o sa incep sa ma uit de rochite dupa sesiune.

kala_elena
16.02.2007, 08:41:02
Dragele mele,
Am fost ieri in oras, la Mireasa si Miss Befany, pentru a vedea oferta de rochite. Am gasit cateva rochite taaare frumusele la Mireasa, dar nu potrivite pentru mine. =((La Miss Befany sunt dragute, nu spectaculoase, dar avand in vedere ca se pot face tot felul de combinatii intre fuste si corsete, cred ca poate iesi ceva frumos.
Pentru mine nu am gasit nimic - se pare ca am pretentii prea mari: nu gasesc corset cu bretele din croiala, nu aplicate.8-|8-|8-|
Oricum cautarile continua....
PS. La Mireasa vin rochite noi sambata.:)>-

mihaela_2006
16.02.2007, 10:46:44
Eu duminica termin sesiunea, si de luni cred ca o sa incep sa caut rochia.
La miss befany am vazut in vitrina un buchet frumos. Si eu am unele pretentii: caut o rochita care sa aiba o maneca din voal(voalul sa fie prins de o breteluta care cade pe umar), si sa nu fie prinsa toata maneca. Maneca sa fie un pic mai lunga decat mana, si atunci cand tii buchetul, voalul de la maneca sa cada frumos in jos.
Dar am inteles ca-s magazine care pot sa-ti faca unele modificari ( dar nu stiu sigur)

Cris2006
16.02.2007, 13:15:13
Fetelor sunt foarte fericita pentru ca mi-am cumparat rochita de mireasa.Am cumparat-o de la Bucuresti.Va pup!

kala_elena
16.02.2007, 14:24:27
Fetelor sunt foarte fericita pentru ca mi-am cumparat rochita de mireasa.Am cumparat-o de la Bucuresti.Va pup!
Ma bucur enorm pentru tine Cristina! Astept cu nerabdare sa vad fotografii! Trebuie sa faci fotografii, ca sa te vedem si noi!
Pupicei dulci!

mihaela_2006
16.02.2007, 22:36:04
Ati vazut cumva in cautarile voastre modelul acesta? (Dar bineinteles pe alb, si maneca un pic mai lunga)
Cum vi se pare? (maneca este elementul primordial)

valentina
17.02.2007, 08:17:14
la profil ti am atasat o rochita in genul careia cauti tu

mihaela_2006
17.02.2007, 08:50:38
Imi poti spune unde o gasesc? Unde-i profilul? Daca e ai putea sa o atasezi aici la mesaje?

valentina
17.02.2007, 08:56:31
dai lic pe poza in care apar eu si ti apare

mihaela_2006
17.02.2007, 10:30:13
Multumesc, am reusit sa o vad