PDA

Versiunea completa : Miresici din Judetul Prahova

Pagini : 1 [2] 3 4 5

catamiha
12.02.2007, 10:14:32
Hello! Uite, eu am mai rezolvat o problema: ne-am gasit nasi #:-S. Si sunt bucuroasa pentru ca ne-au raspuns repede si ca au acceptat. Oricum, nu prea mai aveam variante. Asa ca... putem trece la urmatoarele probleme ce trebuie rezolvate. De exemplu, sa ne rezervam data la biserica si sa cautam variante pentru sonorizare.
Daca este cineva pe-aici care a apelat pentru nunta la vreo firma de specialitate in ceea ce priveste muzica, v-as ruga sa ma luminati cam ce preturi se practica, daca ati fost multumite. Ma gandeam ca poate exista pachete care includ sonorizarea, fotografiile si filmarea intregului eveniment. Ar fi super, pt ca am rezolva mai multe lucruri deodata.
Va pup pe toate :* , iar celor care va pregatiti de nunta va urez spor la treburi. >:D<

Buna! Ma bucur ca ai gasit nasi, noi am intrebat 2 perechi si ne-au refuzat, inca nu ne-am descurajat mai avem de intrebat vreo 2 perechi, apoi trebuie sa vorbim la biserica, filmat, fotografiat, mai sunt destule de facut

Paideea
12.02.2007, 11:51:46
Hello! Uite, eu am mai rezolvat o problema: ne-am gasit nasi #:-S. Si sunt bucuroasa pentru ca ne-au raspuns repede si ca au acceptat. Oricum, nu prea mai aveam variante. Asa ca... putem trece la urmatoarele probleme ce trebuie rezolvate. De exemplu, sa ne rezervam data la biserica si sa cautam variante pentru sonorizare.
Daca este cineva pe-aici care a apelat pentru nunta la vreo firma de specialitate in ceea ce priveste muzica, v-as ruga sa ma luminati cam ce preturi se practica, daca ati fost multumite. Ma gandeam ca poate exista pachete care includ sonorizarea, fotografiile si filmarea intregului eveniment. Ar fi super, pt ca am rezolva mai multe lucruri deodata.
Va pup pe toate :* , iar celor care va pregatiti de nunta va urez spor la treburi. >:D<
Apropo de timing, am rezervat deja biserica... e cazul sa ma agit pentru a rezerva o anumita ora la Casa Casatoriilor? Nu e prea devreme? Cu cat timp inainte trebuie sa "depunem cererea"? Si documentele? Ce depunem de fapt acolo?! :-\

anne_septembrie
12.02.2007, 16:38:34
Noi am fost acolo pe la 7 si jumatate dimineata (cu 14 zile inainte de cununie) si eram al doilea cuplu. Am intrebat cu ceva vreme inainte si au zis ca nu accepta dosare mai devreme de 2 saptamani. Dar cred ca se fac programari si inainte :(, pt ca noua ne-a zis ca nu ne poate cununa la 10 cum voiam si ne-a programat in cele 2-3 casatorii care incepeau de la la 10.30,(sunt circa 3 casatorii programate la fiecare jumatate de ora) desi noi eram al doilea cuplu care intrase pe usa la ea in acea dimineata. Dar asta e, a fost OK, noi preferam 10 dar nici asa nu era grav, pana la urma am fost multumiti. Oricum pe la 8 aparusera deja multe perechi. Ideea e ca sambata e aglomerat si treb sa ajungi un pic mai devreme, mai ales daca vrei dimineata sau in orele mai apropiate de restaurant (pentru cele care se imbraca direct mireasa si la civila). Daca faci in alta zi civila cred ca e totul Ok.

Paideea
12.02.2007, 17:15:14
Noi am fost acolo pe la 7 si jumatate dimineata (cu 14 zile inainte de cununie) si eram al doilea cuplu. Am intrebat cu ceva vreme inainte si au zis ca nu accepta dosare mai devreme de 2 saptamani. Dar cred ca se fac programari si inainte :(, pt ca noua ne-a zis ca nu ne poate cununa la 10 cum voiam si ne-a programat in cele 2-3 casatorii care incepeau de la la 10.30,(sunt circa 3 casatorii programate la fiecare jumatate de ora) desi noi eram al doilea cuplu care intrase pe usa la ea in acea dimineata. Dar asta e, a fost OK, noi preferam 10 dar nici asa nu era grav, pana la urma am fost multumiti. Oricum pe la 8 aparusera deja multe perechi. Ideea e ca sambata e aglomerat si treb sa ajungi un pic mai devreme, mai ales daca vrei dimineata sau in orele mai apropiate de restaurant (pentru cele care se imbraca direct mireasa si la civila). Daca faci in alta zi civila cred ca e totul Ok.
Multumesc frumos pentru informatii! ;;) M-am cam elucidat...^:)^

miresik_de_octombrie
12.02.2007, 19:54:33
Fetelor, voi pe la ce ora vreti sa aveti cununia religioasa? Yo vroiam pe la 18...dar asta inseamna ca atunci cand voi iesi din biserica sa fie cam intuneric si nu stiu dc mai ies bine pozele(nunta mea e in octombrie)....iar dc aleg ora 16 sau 17 ajung prea devreme la restaurant.Stiu ca de obicei la restaurant tb sa fii in jur de ora 20.
Miresicile din toamna trecuta , poate imi dau si mie un sfat.

voiculita
13.02.2007, 13:25:22
hello,fetele.eu am avut nunta anul trecut si am avut cununia religioasa pe la 17 dak nu ma insel...si noi vorbisem cu managerul de la restaurant ca putem veni imediat dupa slujbaa acolo....deci sa stii ca nu este ceva stabilit...ca ce faci dak ai slujba religioasa la 17 sau sase,slujba tine sa zic maxim o ora mai mult nu...unde tii invitatii o ora sau doua?
te-ai gandit? sfatul meu e sa vorbesti si cu managerul unde faceti petrecerea....Casa de Piatra...si sa aveti o nunta ca in povesti!
pentru casa casatoriilor ca intreba cineva...noi am fost cu 11-12 zile inainte sa depunem actele ,u stiu dak primeste cu 14 zile inainte....trebuie doar sa aveti certfiicatele de prenuptial ale tale si ale sotului,certificatele de nastere,copie si original,buletinele copia si original,o declaratie pe proprie raspundere,parca si niste timbre fiscale
succes la organizarea nunti...!

anne_septembrie
13.02.2007, 16:37:45
Cu multa placere. Accepta sigur actele cu 14 zile inainte, desi pe site-ul primariei spune ca actele se depun cu 10 zile inainte, dar eu citisem undeva ca se pot depune si cu 14 zile inainte si am sunat la ei ca sa imi confirme. Voiculita are dreptate ca nu sunt totusi 14 zile, in cazul in care faci cununia sambata, ca 14 zile inainte ar fi duminica, iar atunci nu se inregistreaza casatorii.

anne_septembrie
13.02.2007, 16:44:51
In legatura cu ora la cununia religioasa, noi am avut nunta pe 23 sept si am pus cununia religioasa la 18.00 si restaurantul la 20.00. Cand am iesit de la biserica incepea sa se intunece deja si pana ne-am invartit noi sa facem cateva poze era intuneric. Mie mi-a parut putin rau ca nu am stabilit macar cu o ora mai devreme. Oricum fiecare stie cum e mai bine pentru el, asa ca iti doresc succes si sa iasa totul cum doresti.

Paideea
13.02.2007, 17:20:57
In legatura cu ora la cununia religioasa, noi am avut nunta pe 23 sept si am pus cununia religioasa la 18.00 si restaurantul la 20.00. Cand am iesit de la biserica incepea sa se intunece deja si pana ne-am invartit noi sa facem cateva poze era intuneric. Mie mi-a parut putin rau ca nu am stabilit macar cu o ora mai devreme. Oricum fiecare stie cum e mai bine pentru el, asa ca iti doresc succes si sa iasa totul cum doresti.
Eu zic totusi sa fie bine la ora 17,00... mai ales ca as vrea sa fac pozele inainte de a intra in biserica, si dupa numai cateva, in care sa se vada mainile noastre cu verighetele, asa, ca la reclama, "INAINTE" si "DUPA".;))
Insa chiar trebuie sa aranjez in mod special cu seful de sala de la restaurant, sa putem veni direct la restaurant dupa cununia religioasa... Asta sper sa nu creeze vreo problema... #-o

roxyana18s
13.02.2007, 18:16:13
buna fetele eu sunt din apropierea ploiestiului si am nunta in octombrie27.ce magazine cunoasteti in ploiesti cu rochite de mireasa k doar trebuie sa testam si noi piata nu/bafta tuturor

roxyana18s
13.02.2007, 19:13:18
am si eu cateva poze colectia 2007

Paideea
14.02.2007, 08:14:04
am si eu cateva poze colectia 2007
Daca nu ma insel, fotografiile postate de tine sunt din colectia Casei Adeline... Sunt foarte frumoase colectiile ei, daca ai ocazia sa ajungi in Bucuresti, langa magazinul Cocor, pe colt , exact inainte de magazin; insa au preturi destul de mari. Mie intotdeauna mi s-au parut superbe rochitele din magazinul de rochii de mireasa din spatele Palatului Culturii, e imposibil sa il ratezi, daca stii cat de cat centrul Ploiestiului. Iar daca intri prin gangul din acelasi rand cu acest magazin, numai ca un pic mai spre Palatul Administrativ din Ploiesti, pe acea stradutza mai este inca un magazin cu modele destul de frumoase. Eu votez insa cu cei care au magazinul mai la strada, sunt o firma cu sediul in Craiova, si lucreaza niste rochitze unicat deosebite, si acolo gasesti modele pentru toate gusturile si posibilitatile.
;-)

catamiha
14.02.2007, 11:24:20
buna fetele eu sunt din apropierea ploiestiului si am nunta in octombrie27.ce magazine cunoasteti in ploiesti cu rochite de mireasa k doar trebuie sa testam si noi piata nu/bafta tuturor

Buna, gasesti rochite si la Alb si Negru langa posta din centru, tot Alb si Negru la Omnia, Cochet design pe Mihai Bravu, chiar ieri am vazut rochite noi in vitrina magazinului din spatele palatului culturii, chiar dc mi-am luat rochita imi place sa-mi mai arunc ochii prin magazine.
Spor la cautari si la probe>:D<

roxyana18s
14.02.2007, 22:37:38
multumesc mult fetelor cunosc ploiestiul destul de bine asa ca inca mai astept informatii.de magazinele din spatele palatului culturii chiar nu stiam.aaaaaaaa si mergeti la omnia au cataloage pe care le ofera gratuit cu rochite colectia 2007agnes toma

roxyana18s
14.02.2007, 22:39:47
si cu putin noroc poate mai gasiti la chioscurile de ziare nr. 1al revistei elle.include un catelog rochite colectia alb negru

roxyana18s
15.02.2007, 13:32:44
pt.azi am alte modele.doar poze k prin magazinele din bucuresti ajung dupa paste

alinutzapisicutza
15.02.2007, 14:09:46
Buna, fetelor! Mie de cateva zile mi-a incoltit ideea unei rochite de mireasa facuta de o croitoreasa. Pentru ca am tot prospectat piata si am tot stat pe internet in cautarea rochitei mele. Insa n-am gasit un model care sa-mi placa foarte mult. Nu ma intelegeti gresit, toate rochitele sunt frumoase, insa nu sunt pentru mine. Eu sunt un "manechin" mai aparte, nu mi se potriveste nimic :((. Mai exact: mica-n spate, mare-n sani, mica-n talie, mare-n solduri :( :-s asa ca indiferent ce-mi cumpar...trebuie modificat. Si ma gandesc cu groaza la momentul in care imi voi cumpara o rochita pe care v-a trebui s-o stramtez, s-o scurtez, s-o largesc... Plus ca as vrea ca toate imperfectiunile sa le ascund, nu sa le scot mai rau in evidenta. Insa nu am o croitoreasa buna, iar daca optez pentru varianta asta trebuie sa ma apuc din timp de pregatiri, pentru ca dureaza foarte mult realizarea.
Vreau sa stiu daca s-a mai confruntat cineva cu problema mea si as vrea sa ma ajute sa iau o hotarare. Va multumesc mult si va pup cu drag.:*

Paideea
15.02.2007, 15:16:53
Buna, fetelor! Mie de cateva zile mi-a incoltit ideea unei rochite de mireasa facuta de o croitoreasa. Pentru ca am tot prospectat piata si am tot stat pe internet in cautarea rochitei mele. Insa n-am gasit un model care sa-mi placa foarte mult. Nu ma intelegeti gresit, toate rochitele sunt frumoase, insa nu sunt pentru mine. Eu sunt un "manechin" mai aparte, nu mi se potriveste nimic :((. Mai exact: mica-n spate, mare-n sani, mica-n talie, mare-n solduri :( :-s asa ca indiferent ce-mi cumpar...trebuie modificat. Si ma gandesc cu groaza la momentul in care imi voi cumpara o rochita pe care v-a trebui s-o stramtez, s-o scurtez, s-o largesc... Plus ca as vrea ca toate imperfectiunile sa le ascund, nu sa le scot mai rau in evidenta. Insa nu am o croitoreasa buna, iar daca optez pentru varianta asta trebuie sa ma apuc din timp de pregatiri, pentru ca dureaza foarte mult realizarea.
Vreau sa stiu daca s-a mai confruntat cineva cu problema mea si as vrea sa ma ajute sa iau o hotarare. Va multumesc mult si va pup cu drag.:*
Si eu imi fac rochia pe comanda, dar numai pentru ca de multa vreme imi sta un anumit model in cap... :)) Ce e mai important e sa ai o croitoreasa foarte buna, ca altfel, nu stii ce iese...;-) Eu am o "croitoreasa" buna in Bucuresti, asa ca sper sa imi iasa O.K.:-SS

catamiha
23.02.2007, 07:32:34
Buna fetelor! Cum merg pregatirile?
Eu cred ca a venit timpul sa gasesc un fotograf si un cameraman.
Voi stiti care sunt preturile pe la noi?:*

raluca_popeasca
24.02.2007, 17:02:54
Buna fetelor! Cum merg pregatirile?
Eu cred ca a venit timpul sa gasesc un fotograf si un cameraman.
Voi stiti care sunt preturile pe la noi?:*

Noi am vb cu cineva pentru filmat si o sa ne ia 150 ron pt ora de filmat (produs finit).
Sper sa iasa bine[-o<
Cu fotograful nu am vb inca si nici nu stim c cine o sa vb.
Mai vedem.
Pupici

mada_lutza
03.03.2007, 05:23:32
Si eu am un cameraman bun daca va intereseaza...eu am luat urmatorul pachet,la pret de 1200 lei:(preturile variaza intre 400 lei si 1200lei,va dau detalii pe pm daca doriti!),am uitat sa spun,la acest pachet sunt 2 persoane,ambii filmeaza si fac poze)6 ore film cu procesare completa pe computer si predare pe DVD
60 fotografii digitale regizate predate pe CD
250 fotografii digitale instantanee predate pe CD
Montaj foto digital pe CD cu toate fotografiile realizate (ruleaza pe orice PC sau DVDplayer)
Videoclip de 55-60 minute pe DVD cu principalele secvente din evenimetul filmat
Dubluri la toate discurile

roxyana18s
03.03.2007, 22:55:12
Si eu am un cameraman bun daca va intereseaza...eu am luat urmatorul pachet,la pret de 1200 lei:(preturile variaza intre 400 lei si 1200lei,va dau detalii pe pm daca doriti!),am uitat sa spun,la acest pachet sunt 2 persoane,ambii filmeaza si fac poze)6 ore film cu procesare completa pe computer si predare pe DVD
60 fotografii digitale regizate predate pe CD
250 fotografii digitale instantanee predate pe CD
Montaj foto digital pe CD cu toate fotografiile realizate (ruleaza pe orice PC sau DVDplayer)
Videoclip de 55-60 minute pe DVD cu principalele secvente din evenimetul filmat
Dubluri la toate discurile
mi se pare foarte convenabil as dorii si eu niste detalii in pm

VERA
15.03.2007, 10:24:43
Buna fetelor, am si eu o intrebare.Cu cat timp inainte trebuie dus la starea civila pentru a stabili ora si a depune actele?.:*

mmc
15.03.2007, 11:57:51
Buna fetelor, am si eu o intrebare.Cu cat timp inainte trebuie dus la starea civila pentru a stabili ora si a depune actele?.:*

Eu am fost cu 10 zile inainte, dar poti merge cu 2 saptamani inainte. Asa ar fi mai ok.

VERA
15.03.2007, 12:54:31
Eu am fost cu 10 zile inainte, dar poti merge cu 2 saptamani inainte. Asa ar fi mai ok.

Merci mult pt informatie.:*

CONT-INCHIS-024
05.04.2007, 20:29:21
Buna fetelor!

Voi v-ati hotarat asupra formatiei? Eu mi-am facut din asta deja o problema, pt ca din cate stiu ar cam trebui sa stabilim ceva curand. Eu fac nunta la Romanesti (pe 14.07) si trebuie sa vedem formatia de acolo peste o sapt doua, dar as vrea sa vad (ascult) si altceva pana atunci, sa-mi fac o idee.

Bafta la pregatiri si mai vb! :*
BUNA RALUCA SI EU SUNT MIRESICA DAR IN IUNIE SI NE CUNOASTEM SUNT CARMEN AI GASIT LAUTARI DACA NU ITI DAU EU PE UNII:-p

CONT-INCHIS-024
05.04.2007, 21:30:00
Buna.
Eu am avut nunta pe 1.07.2006 la Central - Sala Polivalenta.
Pot sa spun ca ai facut o alegere foarte buna ca nu ai ales restaurantul asta.Eu am fost foarte dezamagita si de mancarea pe care mi-au servit-o si de servirea lor.Pot sa spun ca este cel mai prost restaurant din Ploiesti( din proprie experienta...........in ultimii 2 ani am fost la o groaza de nunti.....si la Hanul Gazarilor a fost mai bine decat unde am facut eu)
Marea pacaleala a inceput din momentul cand am fost sa rezerv sala. Mi-au spus ca dau in momentul semnarii un avans care se scade la nunta din meniu.Cand am fost chemata sa semnez contractul........surpriza.............de acolo reiesea clar ca banii respectivi sunt pentru inchiriatul salii.Bun am zis ca asta e .............imi placea sala...........era destul de tarziu si nu mai gaseam restaurant liber la data cand vroiam eu nunta................am trecut peste asta.
Si asta nu a fost tot......cand am purtat discutia cu ei. cu seful de sala mi-au spus ca pot sa aduc tortul................cu o saptamana inainte cand am mers sa discut tacamul................alta surpriza.............nu mai puteam sa aduc tortul..............de fapt am inteles eu gresit ca ei nu au zis asa ceva( am inteles pe urma si de ce..............la ei tortul e aproape dublu decat in oras)................a trebuit sa trec si peste asta ca nu mai aveam ce sa fac.
Din pacate surprizele neplacute au continuat.
Am ajuns sa stabilesc meniul...........mi-am ales ce vroiam..........si pe urma seful de sala a plecat in birou sa-mi treaca preturile pe lista cu meniul............cica sa ii calculeze valoarea de parca nu ar fi stiut preturile.............asta nu e nimic................a pus pretul in dreptul fiecarui produs.................si a adunat.
Dupa nunta am observat ca a gresit adunarea si meniul a costat mai mult decat ne-a spus( greseala mea ca nu l-am verificat pe loc).............oricum mi se pare hotie pe fata.
In seara nuntii ..............dezastru total..............masa noastra era uda cand am ajuns si era un servet sa acopere ................
au venit invitati mai tarziu si nu mai era nimeni la sampanie sa se ocupe sa mai puna sampanie in pahare............am alergat sa aduc pe cineva sa toarne sampanie ...............din cauza asta nici nu am mai dat noroc cu unii.
pe urma am aflat de la invitati ca au pus si 2 sarmale la portie ......desi mi-au spus clar ca sunt 4
-pestele file era sub orice critica................2 persoane mi-au spus ca avea si un miros nu tocmai placut( din pacate am aflat cam toate aceste lucruri dupa nunta..............si dupa ce am achitat consumatia..........apropo de asta am descoperit pe lista de plata vreo 35 de cafele in plus fata de numarul maxim de invitati)
nu au respectat gramajele la mezeluri
-rosia umpluta cu vinete care costa 50.000 era de fapt ornata nu umpluta
-friptura era in sange..............de la masa mirilor( a noastra) a plecat friptura mirelui si a socrului mic la bucatarie sa o faca mai bine ca nu se putea manca...............saracii invitati ce or fi avut in farfurie.................
mi-au spus ca pun niste cartofi taiati subtiri.................parca erau din aia cumparati la punga star chips................nici nu se puteau manca...........ce sa mai bagi si furculita in ei
- inghetata a venit pe farfurie( asa ceva nu am mai vazut nicaieri inghetata pe farfurie plata) era si topita
- tortul a fost bun la gust...............dar nu ce mi-am ales eu
- nu au mai adus servetele la masa............desi eu le-am adus servetele de acasa.................ca le-am vrut bleu.
- nu au mai adus bauturi racoritoare dupa ce au fost terminate cele de pe masa....................si nici macar nu au anuntat socrii............asa cum le-am spus de la inceput..............replica lor a fost..................dar nu trebuie sa ne spuneti astfel de lucruri noi stim..................am vazut eu la urma ce au stiut..............singurul lor atu este sala foarte frumoasa..dar atat
Din pacate am ramas cu un gust amar...................foarte amar.
Acum daca mai am de organizat un eveniment de genul asta..........nu as accepta fara un contract bine pus la punct in care sa se stipuleze totul............ca la sfarsit daca nu esti multumit sa poti sa actionezi..................din pacate duminica este inchis la Protectia Consumatorilor..................si nici nu poti sa faci un circ in noaptea nuntii.
Pentru mine a fost o lectie neplacuta invatata pe propria piele.
De accea miresici trebuie sa discutati foarte clar ce vi se ofera( chiar daca asta inseamna sa cereti sa vi se arate in ce servesc inghetata..........sau daca mai ofera servetele in afara celor de la masa........si exemplele pot continua) Din pacate se intampla si astfel de lucruri...................si chiar la restaurante cu pretentie.
Sper ca peripetiile mele sa va ajute sa va faceti o idee despre lucrurile care se pot intampla...............si mai sper si va doresc sa nu aveti parte de nici o intamplare de genul asta la nunta voastra...........si sa aveti o nunta perfecta.
Bafta tuturor.
CHIAR NU MAI STIU CE SA ZIC SUNT TOTAL DEBUSOLATA
AS VREA SA TE CONTACTEZ

CONT-INCHIS-024
07.04.2007, 20:28:50
salutari tuturor membrilor sau cred ca mai corect spus ar fi miresicilor (membrelor), deoarece tare imi e teama ca sunt singurul mire pe aici?
sper sa ma insel
oricum imi doresc sa ma primiti in clubul vostru

apropo, nici o reprezentanta a Ploiestiului pe aici? sau macar cineva care sa faca nunta in ploiesti?
PAI SUNT MAI MULTE DAR DA-I SI TU PE PLOIESTI

raluca_popeasca
08.04.2007, 14:02:25
BUNA RALUCA SI EU SUNT MIRESICA DAR IN IUNIE SI NE CUNOASTEM SUNT CARMEN AI GASIT LAUTARI DACA NU ITI DAU EU PE UNII:-p
Buna Carmen!
Lautari am gasit pana la urma, ne-am hotarat la Dan Ardelean, am vazut ca si voi l-ati ales pt decoratiuni.Mersi oricum!
Sper sa am timp sa mai intru pe site, poate mai stam si noi de vorba.
O sa-ti las un PM cu adresa mea de mess (acolo intru mai des).
Pup iu!

raluca_popeasca
15.05.2007, 21:30:00
Buna fetelor?

Cum stati cu pregatirile?
Am si eu o intrebare, face cineva dintre voi cununia la Manastirea Ghighiu?
Noi ne-am razgandit pe ultima suta de metri (am fost fortati oarecum) si acum ma intrebam daca stie cineva cam cat trebuie sa dam pt cununie.
Sper sa nu fie prea mult........
Pupici

CONT-INCHIS-024
16.05.2007, 09:08:55
Buna fetelor?

Noi ne-am razgandit pe ultima suta de metri (am fost fortati oarecum) si acum ma intrebam daca stie cineva cam cat trebuie sa dam pt cununie.
Pupici
fata da dar tb sa te duci cu ceva timp inainte.Stiu pe cineva care a dat 4 mil

andreear
16.05.2007, 14:22:38
Buna fetelor?

Pupici
Buna,

Si noi initial am vrut sa facem cununia religioasa acolo dar...ne-am razgandit, ideea e ca noua ni s-a spus atunci ca trebuie aprobare de la Patriarhie pt a face nunta la manastire, stiati de asa ceva? despre bani nu stiu cat se da dar , la fel atunci ni s-a spus ca putem veni noi cu un preot pt ca cel de acolo este fff batran si ar fi indcat sa mai fie cineva pe langa el. Oricum bafta multa!Pupici

raluca_popeasca
17.05.2007, 08:16:35
Buna,

Si noi initial am vrut sa facem cununia religioasa acolo dar...ne-am razgandit, ideea e ca noua ni s-a spus atunci ca trebuie aprobare de la Patriarhie pt a face nunta la manastire, stiati de asa ceva? despre bani nu stiu cat se da dar , la fel atunci ni s-a spus ca putem veni noi cu un preot pt ca cel de acolo este fff batran si ar fi indcat sa mai fie cineva pe langa el. Oricum bafta multa!Pupici

Da, si noua ne-au spus la fel si am rezolvat. Preotul va fi adus de noi, dar trebuie platita o "chirie" pt manastire si nu stiu cam cat ar trebui sa dam.Preotul nu o sa ne ceara mult, pt ca e de la tara de la puiu, dar nu as vrea sa dam pt chirie prea putin, totusi. Taxa asta o vom plati noi, pt nu mi se pare nrmal sa plateasca nasii pt "moftul nostru" (desi nu a fost un moft. am decis sa facem acolo pt ca e aproape de restaurant si la Jercalai unde faceam initial este o slujba in fiecare sambata si nu putean sa facenm decat la 4 sau 7.30).
Mersi oricum. Astept acum, poate stie cdineva cat e "chiria"

andreear
17.05.2007, 16:34:12
Ati ales un loc superb pt casatoria religioasa, mie imi place ff mult acolo! Sa va poarte noroc!>:D<

raluca_popeasca
17.05.2007, 20:21:12
Ati ales un loc superb pt casatoria religioasa, mie imi place ff mult acolo! Sa va poarte noroc!>:D<
Mersi mult de tot!
Iti doresc si tie acelasi lucru!

raluca_popeasca
17.05.2007, 20:22:28
fata da dar tb sa te duci cu ceva timp inainte.Stiu pe cineva care a dat 4 mil
Pt ce a dat 4 mil, pt chirie, sau pt slujba?
Mersi

miresik_de_octombrie
22.05.2007, 16:52:58
Fetelor, cam cat sunteti voi dispuse sa dati pe rochia DE MIREASA?....am vazut cateva modele dragutze, dar erau cam scumpe(cam 30 mil)....in rest nu-mi place nimik.

andreear
22.05.2007, 17:23:57
Fetelor, cam cat sunteti voi dispuse sa dati pe rochia DE MIREASA?....am vazut cateva modele dragutze, dar erau cam scumpe(cam 30 mil)....in rest nu-mi place nimik.
Buna,

Depinde de bugetul fiecareia, si mie mi-au placur rochite si de 70 mil lei dar nu imi permit sa dau atat pe rochita mea de mireasa... eu una mi-am gasit rochita la ALB SI NEGRU si am dat 25 mil pe ea!

maxine
23.05.2007, 10:37:07
Buna,

Depinde de bugetul fiecareia, si mie mi-au placur rochite si de 70 mil lei dar nu imi permit sa dau atat pe rochita mea de mireasa... eu una mi-am gasit rochita la ALB SI NEGRU si am dat 25 mil pe ea!

Pai arata-ne si noua o poza cu rochita ta. Si cu tine, normal :)

andreear
23.05.2007, 19:39:47
Trebuie sa recunosc ca nu am facut nici o poza imbracata in rochita :"> , asa ca...imi pare rau dar va pot spune ca e de la ALB SI NEGRU. Rochita o tin la viitorii socri acas pt ca la noi nu prea e loc asa ca nu stiu cat de curand voi ajunge sa ma pozeze in ea.

catamiha
24.05.2007, 09:19:10
Trebuie sa recunosc ca nu am facut nici o poza imbracata in rochita :"> , asa ca...imi pare rau dar va pot spune ca e de la ALB SI NEGRU. Rochita o tin la viitorii socri acas pt ca la noi nu prea e loc asa ca nu stiu cat de curand voi ajunge sa ma pozeze in ea.

Sa porti sanatoasa rochita si sa fiti fericiti impreuna! Si eu mi-am luat rochita si o tin la nasa din motive de spatiu.:*

maxine
24.05.2007, 15:35:53
Sa porti sanatoasa rochita si sa fiti fericiti impreuna! Si eu mi-am luat rochita si o tin la nasa din motive de spatiu.:*

Si rochita ta cum e? De unde e? Cat a costat?

andreear
24.05.2007, 21:30:16

Multumesc mult! Si tu la fel!

miresik_de_octombrie
26.05.2007, 11:55:07
Buna,

AM probat si eu o rochie de la Alb si Negru(cea de pe coperta catalogului de anul acesta)....si chiar mi-a placut(cu o mica exceptie) ...dar nasa a zis sa mai astept ca mai am timp pana la toamna.Deocamdata e singura care imi place si e mai accesibila.

andreear
26.05.2007, 12:43:19
AM probat si eu o rochie de la Alb si Negru(cea de pe coperta catalogului de anul acesta)....si chiar mi-a placut(cu o mica exceptie) ...dar nasa a zis sa mai astept ca mai am timp pana la toamna.Deocamdata e singura care imi place si e mai accesibila.
E foarte frumoasa acea rochita, si eu am vrut-o dar nu am gasit-o la magazinele alb si negru din ploiestoi si , pina la urma m-am indragiostita de lata rochita si pe aceea mi-am luat-o!

lupusor
19.06.2007, 20:27:15
Multumesc mult Anahita, as vrea nr de tel.

fetelor, cum sunt nuntile la resturant Bulevard? A fost cineva pe acolo? Cum e servirea? vreau si eu amanunte.....

Danutza2007
21.06.2007, 09:20:40
fetelor, cum sunt nuntile la resturant Bulevard? A fost cineva pe acolo? Cum e servirea? vreau si eu amanunte.....
si eu tot la Bulevard imi fac nunta si asta multumita multor prieteni care ne-au recomandat cu caldura restaurantul. Personal nu am mai fost la o nunta acolo de cand eram mica, dar au fost socrii mei anul trecut si au fost super multumiti.
Si de cand ne-am hotarat sa facem nunt acolo am fost de cateva ori sa bem un suc sau sa mancam ceva pe acolo si s-au purtat super (nu stiau ca vom face nunta acolo). eu cred ca e printre restaurantele care merita avute in vedere in Ploiesti. >:D<

VERA
26.06.2007, 14:11:50
Miresicilor poate ma puteti lamuri si pe mine intr-o problema....la voi cine tine lumanarile la biserica? Mie nasa mia zis ca cei care tin lumanarile tb sa fie pusi de ea dar mie nu imi convine ca nici macar nu ii cunosc.La voi cum este?

maxine
26.06.2007, 15:04:16
Miresicilor poate ma puteti lamuri si pe mine intr-o problema....la voi cine tine lumanarile la biserica? Mie nasa mia zis ca cei care tin lumanarile tb sa fie pusi de ea dar mie nu imi convine ca nici macar nu ii cunosc.La voi cum este?

:O Nu am auzit de asa ceva! La noi cred ca le va tine una din domnisoarele de onoare cu prietenul ei care cred ca se vor casatori la anul

andreear
26.06.2007, 20:24:33
Si eu stiam tot de domnisoara de onoare aleasa de mine impreuna cu prietenul.....Dar nasa ta din ce zona e?

VERA
27.06.2007, 07:46:21
Si eu stiam tot de domnisoara de onoare aleasa de mine impreuna cu prietenul.....Dar nasa ta din ce zona e?

Nasa este din Ploiesti nasu e de undeva de la Lapos pe langa Urlati.Asa stiam si eu ca domnisoara de onoare este cea care duce lumanarea si eu tb sa o pun dar ea mi-a zis ca nu, domnisoara de onoare este fata care pune florile in piept si nu cea care o sa o puna ea sa duca lumanarea.Nu imi convine deloc situatia dar nu am ce face ea zicea ca deja a vb cu cei care or sa duca lumanarile.:(

andreear
27.06.2007, 10:30:19
Pai nu ii poti sune, subtil ca deja ai vb cu domnisoara de onoarae si ca e f incantata, ca va tine ea lumanarea...sau sa ii arati ce ai citit tu pe forumul asta legat de asa ceva!!!Bafta

VERA
27.06.2007, 10:39:16
Pai nu ii poti sune, subtil ca deja ai vb cu domnisoara de onoarae si ca e f incantata, ca va tine ea lumanarea...sau sa ii arati ce ai citit tu pe forumul asta legat de asa ceva!!!Bafta

Eu i-am zis ca am pe cine sa pun dar ea mi-a zis ca nu e bine sa pun eu ca si la ea la nunta tot nasa a pus.Nici nu stiu ce sa fac pt ca nici nu vreau eu stiu sa se supere.Sper sa iasa bine pana la urma.

andreear
27.06.2007, 18:32:39
Dar poti sa ii explici ca e nunta ta si ti ca anumite lucruri sa se faca dupa placul tau...eu asa as face!

CONT-INCHIS-024
28.06.2007, 08:19:19
Eu i-am zis ca am pe cine sa pun dar ea mi-a zis ca nu e bine sa pun eu ca si la ea la nunta tot nasa a pus.Nici nu stiu ce sa fac pt ca nici nu vreau eu stiu sa se supere.Sper sa iasa bine pana la urma.
buna vera
sa stiica eu am pus cine sa duca lumanarile s cine sa imi puna florile in piept
pt ca nu mi-a convenit pe cine are nasa
imp e sa fie chiar cavaler
>:D<

VERA
28.06.2007, 08:42:48
buna vera
sa stiica eu am pus cine sa duca lumanarile s cine sa imi puna florile in piept
pt ca nu mi-a convenit pe cine are nasa
imp e sa fie chiar cavaler
>:D<

Buna Carmen, asa mi se pare normal sa fie sa pun eu nu ea.O sa mai vb cu ea si poate cine stie o sa inteleaga....sper doar sa nu se supere

maxine
28.06.2007, 11:07:36
Nasa este din Ploiesti nasu e de undeva de la Lapos pe langa Urlati.Asa stiam si eu ca domnisoara de onoare este cea care duce lumanarea si eu tb sa o pun dar ea mi-a zis ca nu, domnisoara de onoare este fata care pune florile in piept si nu cea care o sa o puna ea sa duca lumanarea.Nu imi convine deloc situatia dar nu am ce face ea zicea ca deja a vb cu cei care or sa duca lumanarile.:(

In nici un caz nu trebuie sa-ti tina lumanarile niste necunoscuti!! Domnisoara si cavalerul de onoare sunt cei care le tin, chiar asta este "datoria" lor de baza. Trebuie sa o convingi pe nasa ta ca nu e ok sa-ti impuna anumite lucruri la nunta ta! Bafta!

VERA
29.06.2007, 08:23:55
In nici un caz nu trebuie sa-ti tina lumanarile niste necunoscuti!! Domnisoara si cavalerul de onoare sunt cei care le tin, chiar asta este "datoria" lor de baza. Trebuie sa o convingi pe nasa ta ca nu e ok sa-ti impuna anumite lucruri la nunta ta! Bafta!

Ce ma bucur ca sunteti voi miresicilor...imi dati curaj si asa o sa fac o sa discut cu nasa serios si o sa ii spun punctul meu de vedere clar.:* :* :* :*

mitzuskaya
29.06.2007, 14:29:44
Ce ma bucur ca sunteti voi miresicilor...imi dati curaj si asa o sa fac o sa discut cu nasa serios si o sa ii spun punctul meu de vedere clar.:* :* :* :*

Buna Vera,
Sunt Mihaela , eu te cunosc pe tine, am terminat managementul impreuna, si tu ma cunosti pe mine.
hai sa iti spun eu ceva, traditia spune ca persoanele care duc lumanarile trebuie sa fie din partea nasilor , ca tot ei platesc si lumanarile , stii asta, dar traditia pe bune ca asta e si domnisoara de onoare pune floricelele.
Nasa nu a gresit cand ti-a spus acest lucru dar ar fi putut cel putin sa tina cont de parerea ta in primul rand, eu i-am intrebat pe nasi daca au pe cineva sa puna cu lumanarile si a zis ca e alegerea mea ca eu ma marit nu ei.
In concluzie daca nasii vin dintr-o anumita zona ei stiu ca asa se face la ei acolo, la mine in zona la fel se face.
Te pupic si nu mai fi supi ca pana la urma nu asta e un lucru ff important, tu sa fii fericita si iubita.

VERA
29.06.2007, 14:54:35
Buna Vera,
Sunt Mihaela , eu te cunosc pe tine, am terminat managementul impreuna, si tu ma cunosti pe mine.
hai sa iti spun eu ceva, traditia spune ca persoanele care duc lumanarile trebuie sa fie din partea nasilor , ca tot ei platesc si lumanarile , stii asta, dar traditia pe bune ca asta e si domnisoara de onoare pune floricelele.
Nasa nu a gresit cand ti-a spus acest lucru dar ar fi putut cel putin sa tina cont de parerea ta in primul rand, eu i-am intrebat pe nasi daca au pe cineva sa puna cu lumanarile si a zis ca e alegerea mea ca eu ma marit nu ei.
In concluzie daca nasii vin dintr-o anumita zona ei stiu ca asa se face la ei acolo, la mine in zona la fel se face.
Te pupic si nu mai fi supi ca pana la urma nu asta e un lucru ff important, tu sa fii fericita si iubita.

Buna, nu imi pot da seama cine esti dar daca mi-ai spune un nume de familie poate mi-ar fi de ajutor.Da nu stiu ce sa zic.. eu initial iam zis ca il pun pe fratele meu la care nasa mi-a zis ca nu e bine si ca la ea la nunta nasi au pus pe cei cu lumanarile.Ulterior cand am mai deschis subiectuil mi-a zis ca ei deja au vb cu cei care vor duce lumanarile la care am ramas blocata si nu am mai zis nimik.Sincer nu vreau sa fie asta un subiect de cearta sau divergente intre noi pt ca in rest ne intelegem chiar bine.Nasa mea este tot o fosta colega de facultate si ne-am bucurat ca sunt tineri si avem mai multe lucruri in comun. :*

andreear
01.07.2007, 22:55:23
Sa ne spui si noua cum ai rezilvat situatia asta! Bafta!

lupusor
02.07.2007, 15:32:38
miresicilor de sambata....cum a fost?.....asteptam pozici

lupusor
02.07.2007, 15:34:12
e cineva care a avut nunta sambata la Bulevard? ......cum a fost?

maxine
02.07.2007, 16:51:31
e cineva care a avut nunta sambata la Bulevard? ......cum a fost?

Hmmm...si eu as vrea sa stiu, dar miresicile de la Bulevard nu intra pe forum :(( Macar tu ma ai pe mine inainte.....

lupusor
03.07.2007, 07:19:01
mda..:D :D :D

VERA
03.07.2007, 12:54:41
Fetelor voi cum va imbracati la cununia civila? Eu am o mare problema pt ca nu port scurt (e o nebunie de a mea :-p ) si prin magazine in Ploiesti nu am prea gasit nimik sa imi placa.

maxine
04.07.2007, 10:54:29
Fetelor voi cum va imbracati la cununia civila? Eu am o mare problema pt ca nu port scurt (e o nebunie de a mea :-p ) si prin magazine in Ploiesti nu am prea gasit nimik sa imi placa.

Si eu sunt in cautari, nu prea imi place nimic :(.....
Am vazut ceva dragut totusi la Alb si Negru, un costum bleu, de fapt doar fusta mi-a placut f mult, este pana la genunchi dar.... cam scump

lupusor
07.07.2007, 11:31:25
eu am avut cununia civila pe 4.06.2005 si nu prea gaseam nimik....nu prea incepuse sezonul foarte bine si....mi-am facut un costumas la Casa de moda Venus...super frumos...si super de treaba doamnele de acolo...si la un pret destul de acceptabil pe atunci...asa ca ..poate incercati

laurela
11.07.2007, 03:57:24
:* >:D< buna tuturor miresicilor de anul acesta si viitoarelor din ploiesti si nu numai.noi ne-am hotarat dupa 5 ani sa facem nunta anul viitor,dar sunt multe probleme.ceea mai mare este faptul ca suntem in italia si trebuie sa organizam de aici totul.deci orice parere sau impresie ma ajuta mai mult decat credeti..la sfarsitul lunii venim acasa pt a rezerva restaurantul.cam ce altceva credeti ca ar trebui sa facem?pupik

maxine
11.07.2007, 11:12:06
:* >:D< buna tuturor miresicilor de anul acesta si viitoarelor din ploiesti si nu numai.noi ne-am hotarat dupa 5 ani sa facem nunta anul viitor,dar sunt multe probleme.ceea mai mare este faptul ca suntem in italia si trebuie sa organizam de aici totul.deci orice parere sau impresie ma ajuta mai mult decat credeti..la sfarsitul lunii venim acasa pt a rezerva restaurantul.cam ce altceva credeti ca ar trebui sa facem?pupik

Buna! Felicitari pentru nunta! In primul rand trebuie sa te gandesti la numarul aproximativ de invitati pe care o sa-i aveti pentru ca in functie de asta alegi si restaurantul. La biserica trebuie mers cu 6-7 luni inainte, dar nu este neaparat necesar sa fiti si voi prezenti, poate merge un parinte care sa vb cu preotul si sa rezerve data si ora, la mine asa a fost. Alegeti-va nasii, eventual si muzica si .... cam atat deocamdata. Pentru tot restul asteapta targurile de nunti de anul viitor unde o sa gasesti cele mai bune oferte, perioada targurilor este aproximativ 20 ian - 20 martie. Bafta la pregatiri, pupici

laurela
12.07.2007, 03:50:28
pup si eu..pei ce sa zic,avand in vedere ca despre colegi de munca nu poate fi vorba(poate fosti),ca numar de invitati mai mult de 80 nu cred ca vor fi.nasii cred ca s-au autonominat:D Ei glumeau,chemandu-ne "finuti",noi am luat-o in serios,acum le vom face propunerea -surpriza:)) .Asa ca o sa va scriu din tara daca dam anunt de tipul "caut nasi binevoitori".ce sa zic,sper sa ne ajunga timpul pt toate localurile care am vrea sa le vedem(apropos cam care s-ar incadra la nr nostru de invitati?)mercik de urari si felicitari>:D<si mai ales pt sfaturile date

maxine
12.07.2007, 12:06:46
pup si eu..pei ce sa zic,avand in vedere ca despre colegi de munca nu poate fi vorba(poate fosti),ca numar de invitati mai mult de 80 nu cred ca vor fi.nasii cred ca s-au autonominat:D Ei glumeau,chemandu-ne "finuti",noi am luat-o in serios,acum le vom face propunerea -surpriza:)) .Asa ca o sa va scriu din tara daca dam anunt de tipul "caut nasi binevoitori".ce sa zic,sper sa ne ajunga timpul pt toate localurile care am vrea sa le vedem(apropos cam care s-ar incadra la nr nostru de invitati?)mercik de urari si felicitari>:D<si mai ales pt sfaturile date

Incearca Prestij (este f elegant), sau sala Turist de la Hotel Prahova, proaspat renovat, sau salonu Clasic de la Hotel Central, dar nu am citit lucruri bune pe forum despre Central, unele miresici au fost f dezamagite

andreear
12.07.2007, 18:42:05

Buna!

In primul rand felicitari pt decizia luata! Eu te sfatuiesc sa iei in calcul si restaurantul Primavera ca si locatie de nunta pt ca e f elegant, incapator si servirea este super!
Pupici si spor la treaba!

laurela
13.07.2007, 05:28:22
ce scumpici sunteti!!:grouphug: :gen_17: abia astept sa vin in Ploiesti sa rezolv si cu rezervarea restaurantului..caci deja nu mai pot dormi bine de cate griji imi fac.pupik si spor si voua in pregatiri.

andreear
13.07.2007, 06:48:15
Te asteptam cu drag....vei avea multe de facut....

laurela
16.07.2007, 02:15:43
ciao.cine poate sa-mi spuna si mie ca idee preturile meniului la restaurantele din ploiesti(primavera,presidentII,regina noptii,marlene)?avand se da doar 10 %,nu?pupik

andreear
16.07.2007, 09:56:09
Meniul variaza intre 120 RON si 170 RON, in functie de ceea ce vreti voi, iar avnsul este in medoe 1000 RON ( cel putin noi asa am dat si asa stiu ca au mai dat prietenele mele).
Pupici

maxine
16.07.2007, 10:37:26
Meniul variaza intre 120 RON si 170 RON, in functie de ceea ce vreti voi, iar avnsul este in medoe 1000 RON ( cel putin noi asa am dat si asa stiu ca au mai dat prietenele mele).
Pupici

Eu am dat avans 2000 ron, costul meniului variaza f mult in functie de aperitivul pe care il alegi. Daca nu vrei un aperitiv bogat, cu chestii deosebite, poti ajunge chiar la 100-110 ron/tacamul, la fel cum poti ajunge aproape de 200 ron daca preferi un aperitiv "simandicos"

laurela
18.07.2007, 01:46:46
monicela meniul tau cat a costat si aperitivul tau cam din ce e compus?

maxine
18.07.2007, 11:51:31
monicela meniul tau cat a costat si aperitivul tau cam din ce e compus?

Nu am vorbit decat de principiu de meniu, urmeaza ca la inceputul lui septembrie sa merg la restaurant si sa-mi aleg. In legatura cu aperitivul am aflat din 2 surse ca toate chestiile mai ciudate, mai simandicoase si mai scumpe nu sunt bune deloc!!!! Asa ca o sa ma limitez la chestiile traditionale pe care le mananca toata lumea si astfel o sa fac si economie. Oricum cand o sa-mi aleg meniul o sa-ti zic cat a costat si ce cuprinde

laurela
18.07.2007, 22:34:07
Nu am vorbit decat de principiu de meniu, urmeaza ca la inceputul lui septembrie sa merg la restaurant si sa-mi aleg. In legatura cu aperitivul am aflat din 2 surse ca toate chestiile mai ciudate, mai simandicoase si mai scumpe nu sunt bune deloc!!!! Asa ca o sa ma limitez la chestiile traditionale pe care le mananca toata lumea si astfel o sa fac si economie. Oricum cand o sa-mi aleg meniul o sa-ti zic cat a costat si ce cuprinde
mercik.spor la treburi in continuare:*

lupusor
19.07.2007, 11:31:32
are cineva poze de la Bulevard...de la nunta...m-ar interesa sa vad cum arata sala decorata..mesele si ce mai e de vazut......

oxigen333
19.07.2007, 15:12:47
salutare la toata lumea!
vroiam sa mai strang si eu pareri despre restaurantul best! exista persoane care au avut nunta acolo? ce ati auzit! va rog sa ma ajutati, daca puteti, pentru ca ar trebui sa dau avansul si nu stiu ce sa fac.

Va multumesc mult de tot

hermy
21.07.2007, 10:07:08
Am mareeee nevoie de ajutor!!!Noi nu reusim sa gasim nasi!Am intrebat doua cupluri pana acum dar ne-au refuzat,unul din cauza ca sotia nu este in tara,iar celalalt deoarece mai cununa in luna octombrie.Am nevoie de sfaturi va rog mult!Ce as putea face???:((

andreear
23.07.2007, 12:32:21
Faceti O Lista Cu Toti Prietenii Casatpriti, Cu Toate Cunostintele Parintilor Si Trebuie Sa Gasiti Pe Cineva Interesat! Succes!pupici

maxine
27.07.2007, 18:27:22
are cineva poze de la Bulevard...de la nunta...m-ar interesa sa vad cum arata sala decorata..mesele si ce mai e de vazut......

Am o poza cu restaurantul asa cum arata in mod normal nu decorat pentru nunta, poate te ajuta....

auraszablau
09.08.2007, 13:43:15
Buna ... sunt Laura, o viitoare miresica de 2008. Imi pare bine ca v-am gasit #:-S :">
Voi avea nunta pe 19 iulie 2008, la restaurant Best, aseara am facut rezervarea, ultimul loc. Mie imi place foarte mult, dar am auzit aici si bune si rele despre el, asa ca...... daca stie cineva cate ceva, poate imi povestiti si mie.:*

maxine
09.08.2007, 13:52:14
Buna ... sunt Laura, o viitoare miresica de 2008. Imi pare bine ca v-am gasit #:-S :">
Voi avea nunta pe 19 iulie 2008, la restaurant Best, aseara am facut rezervarea, ultimul loc. Mie imi place foarte mult, dar am auzit aici si bune si rele despre el, asa ca...... daca stie cineva cate ceva, poate imi povestiti si mie.:*

Bine ai venit Laura!!! >:D< >:D< >:D<

auraszablau
09.08.2007, 13:53:48
Bine v-am gasit, nici nu speram sa mi se raspunda asa repede ...>:D<

auraszablau
09.08.2007, 13:56:30
Monicela, vad ca tu faci la Bulevard. Cam cat e meniul acolo? Noi am fost saptamana asta si ni s-a spus ca nu pot fixa o suma pt anul viitor.

maxine
09.08.2007, 14:00:52
Monicela, vad ca tu faci la Bulevard. Cam cat e meniul acolo? Noi am fost saptamana asta si ni s-a spus ca nu pot fixa o suma pt anul viitor.

Anul trecut a fost 110-120 ron, anul acesta 130-140 ron, deci presupun ca tot in ritmul asta o sa creasca

auraszablau
09.08.2007, 14:06:07
Restaurantul Best pt 4 noiembrie. L-am rezervat de prin februarie si eu am vrut data asta, dar s-au facut renovari si sunt alte culori acum si alt stil. Eu totusi sper sa iasa bine. Cam am emotii:)
Tu ai vazut restaurantul best? Pe ce data vrei nunta?
Buna tzitzi11, stiu ca tu ai trecut deja prin emotiile de miresica, de aceea poate ma ajuti si pe mine... Am nunta la Restaurantul Best, ai ceva cuvinte de lauda [-o< , sau critici:O la adresa lui?

auraszablau
09.08.2007, 14:08:06
Anul trecut a fost 110-120 ron, anul acesta 130-140 ron, deci presupun ca tot in ritmul asta o sa creasca
Hmmm, nu e exagerat.
Mi-e faptul ca nu ne-au spus o suma mi-a dat impresia ca e cam piperat. Oricum restaurantul e foarte frumos.

maxine
09.08.2007, 14:12:04
Hmmm, nu e exagerat.
Mi-e faptul ca nu ne-au spus o suma mi-a dat impresia ca e cam piperat. Oricum restaurantul e foarte frumos.

Depinde de tine cum iti alegi meniul, daca preferi chestii sofisticate de care oamenii nici macar n-au auzit atunci e posibil sa ajungi la o suma destul de mare. Dar un meniu traditional e ok, financiar vorbind

oana_popescu23
09.08.2007, 14:17:56
Buna,fetelor
eu am nunta peste 2 luni la central,clasic si ma ajuta firma dalavini iar ca muzica ii am pe cei de la central.Cine ma poate ajuta cu informatii despre acestea?Am auzit ca sunt probleme mari cu centralul....E cineva mai optimist??

auraszablau
09.08.2007, 14:22:41
Depinde de tine cum iti alegi meniul, daca preferi chestii sofisticate de care oamenii nici macar n-au auzit atunci e posibil sa ajungi la o suma destul de mare. Dar un meniu traditional e ok, financiar vorbind
Mie mi-ar fi placut terasa la Bulevard.... dar acum faptul e consumat. Si la best e o terasa foarte mare si frumoasa are capacitate de 300 de locuri. Dar chiar daca fac in toiul verii, ma tem sa fac nunta la terasa.

maxine
09.08.2007, 14:24:27
Buna,fetelor
eu am nunta peste 2 luni la central,clasic si ma ajuta firma dalavini iar ca muzica ii am pe cei de la central.Cine ma poate ajuta cu informatii despre acestea?Am auzit ca sunt probleme mari cu centralul....E cineva mai optimist??

Si eu tot cu dalavini am contract

auraszablau
09.08.2007, 14:25:39
Buna,fetelor
Buna Oana, eu am o colega de serviciu care se ocupa cu organizarea de nunti. Mi-a spus ca nuntile la central ies foarte bine, Ea chiar ma sfatuia sa fac acolo. Dar saptamana asta cand am plecat in cautari.... era deja totul ocupat pentru vara 2008. Asa ca am ajuns la Best. Sper sa fie bine

oana_popescu23
09.08.2007, 14:38:13
deja ocupat?vai de mine....eu am niste emotii.sper sa iasa bine
Tu mai ai ceva timp.Bine ca ai inceput din timp
=D>

auraszablau
09.08.2007, 14:47:17
=D>
A... si nu numai la central. Am fost si la Primavera, Hotel Turist, si inca la vreo doua. Erau toate sambetele ocupate in lunile iunie, iulie, august, septembrie 2008. Deja intrasem in panica. Noi vorbisem la Hotel Prahova, dar nu stiu de ce eu nu imi doream deloc acolo. Sambata trebuia sa dam avansul.... si am cautat toata saptamana innebunita , alt local. Abia am gasit la Best ultima sambata libera pt vara 2008, pe 19 iulie. Am fost aseara, am discutat si am si dat avansul, deja imi imaginez cum va fi.
Te inteleg ca ai emotii, mai e asa putin pana la nunta ta.... am eu emotii cu un an inainte, darmite tu. Dar totul va fi bine, sunt convinsa!

auraszablau
09.08.2007, 14:51:04
=D>
Acum am vazut ca faci la SFINTII IMPARATI! Imi place foarte mult biserica aceea. Sper sa mai intri si dupa nunta pe aici, sa-mi povestesti cum a fost. Cam cat costa? Am inteles ca asigura ei aranjamentele. Am vazut anul trecut, la o nunta era foarte frumos.Tu ce stii in legatura cu biserica?
Cam cu cat timp inainte ai vb la biserica?

oana_popescu23
09.08.2007, 14:52:22
A... si nu numai la central. Am fost si la Primavera, Hotel Turist, si inca la vreo doua. Erau toate sambetele ocupate in lunile iunie, iulie, august, septembrie 2008. Deja intrasem in panica. Noi vorbisem la Hotel Prahova, dar nu stiu de ce eu nu imi doream deloc acolo. Sambata trebuia sa dam avansul.... si am cautat toata saptamana innebunita , alt local. Abia am gasit la Best ultima sambata libera pt vara 2008, pe 19 iulie. Am fost aseara, am discutat si am si dat avansul, deja imi imaginez cum va fi.
Te inteleg ca ai emotii, mai e asa putin pana la nunta ta.... am eu emotii cu un an inainte, darmite tu. Dar totul va fi bine, sunt convinsa!
e f rumos la best.arata f bine sala
vad ca avea aceeasi biserica.Ai vb deja acolo?

oana_popescu23
09.08.2007, 14:56:33
Acum am vazut ca faci la SFINTII IMPARATI! Imi place foarte mult biserica aceea. Sper sa mai intri si dupa nunta pe aici, sa-mi povestesti cum a fost. Cam cat costa? Am inteles ca asigura ei aranjamentele. Am vazut anul trecut, la o nunta era foarte frumos.Tu ce stii in legatura cu biserica?
Cam cu cat timp inainte ai vb la biserica?
pai am vb cam prin martie.Parca ma costa vreo 4 mil cu tot cu cor care e cam 2 mil.Mai ai destul timp da e bine sa te programezi din timp ca e full.Stiu ca ies niste nunti super acolo.Am dat 5oo mii cand m-am programat.Restul oricum il plateste nasul:-pP.S:
gand la gand

auraszablau
09.08.2007, 15:02:01
pai am vb cam prin martie.Parca ma costa vreo 4 mil cu tot cu cor care e cam 2 mil.Mai ai destul timp da e bine sa te programezi din timp ca e full.Stiu ca ies niste nunti super acolo.Am dat 5oo mii cand m-am programat.Restul oricum il plateste nasul:-pP.S:
gand la gand
Nu mi se pare mult 4 mil. Socrii mei vroR LA sF Vasile. Mie nu-mi place acolo, mi se pare ca preotii sunt prea avari si nu pun suflet. Tot socrii au vrut si la Prahova... dar am reusit sa schimb asta si sunt tare mandra de mine, nici nu mai puteam sa dorm noaptea cu gandul ca fac undeva unde nu-mi place.
O sa mergem si la biserica, sa fim siguri ca avem locul rezervat. Dar stii ceva despre aranjamentele in biserica?
Anul trecut am fost la o nunta si erau scaunele imbrcate ... era frumos. Auzisem ca este inclus in pret.

maxine
09.08.2007, 15:07:52
Nu mi se pare mult 4 mil. Socrii mei vroR LA sF Vasile. Mie nu-mi place acolo, mi se pare ca preotii sunt prea avari si nu pun suflet. Tot socrii au vrut si la Prahova... dar am reusit sa schimb asta si sunt tare mandra de mine, nici nu mai puteam sa dorm noaptea cu gandul ca fac undeva unde nu-mi place.
O sa mergem si la biserica, sa fim siguri ca avem locul rezervat. Dar stii ceva despre aranjamentele in biserica?
Anul trecut am fost la o nunta si erau scaunele imbrcate ... era frumos. Auzisem ca este inclus in pret.

Sa nu mergi la Sf Vasile!!!! Ai dreptate cu preotii, mie mi s-a facut scarba cand acum vreo 2 ani s-au luat la cearta in mijlocul slujbei de Inviere, iar la sfarsit au cerut 5 kg de argint!!!!!

maxine
09.08.2007, 15:09:13

Cat despre Prahova, ai vazut cum arata acum, proaspat renovat si redecorat? Nu mai seamana deloc cu ce era inainte

oana_popescu23
09.08.2007, 15:21:42
Din cate am inteles sunt aranjate scaunele de catre ei.Dar nu m-am interesat de asta.Oricum arata f bine biserica.O sa ma mai duc sa vb si o sa-ti spun.Cat despre restaurant felicitari ca te-ai impus dar am inteles ca acum e super.Anul trecut era jalnic

oana_popescu23
09.08.2007, 15:23:55
Cat despre placutul restaurantului,eu fac la salon clasic si nici mie nu prea imi place cum arata ;e cam invechit.....dar tot socrii au vrut acolo:D

maxine
09.08.2007, 15:29:47
Cat despre placutul restaurantului,eu fac la salon clasic si nici mie nu prea imi place cum arata ;e cam invechit.....dar tot socrii au vrut acolo:D

Vezi ca a mai facut o miresica de pe forum nunta la salonul clasic, badeacarmen mi se pare. Citeste la topicul restaurante din ploiesti

oana_popescu23
09.08.2007, 15:39:34
Vezi ca a mai facut o miresica de pe forum nunta la salonul clasic, badeacarmen mi se pare. Citeste la topicul restaurante din ploiesti
L-am citit.Tocmai din acest motiv-s asa dezamagita.Nuam auzit nimic bun de central.:(( Asta e.Nu prea ce sa fac decat sa discut clar cu ei sa nu se intample acelasi lucru

auraszablau
09.08.2007, 15:59:22
Din cate am inteles sunt aranjate scaunele de catre ei.Dar nu m-am interesat de asta.Oricum arata f bine biserica.O sa ma mai duc sa vb si o sa-ti spun.Cat despre restaurant felicitari ca te-ai impus dar am inteles ca acum e super.Anul trecut era jalnic
Stiu ca l-au renovat si arata bine acum, dar pur si simplu nu simteam eu ca acolo vreau sa fiu mireasa. Si am mai auzit ca fura la meniuri.... nu stiu, simteam eu ca nu va fi asa cum imi doresc acolo.
Era meniul 150 Ron, doar mancarea si "poate" inghetata. Vinul,sampania, tariile, fructele, tortul le aduceai de acasa, iar ca sa ai huse la mese si scaune inca 400 Euro. In plus 10% din costul total al meniurilor( adica inca 10% dupa ce achitai meniurile), trebuia sa dai barmanilor. Mi se pare foarte mult la 200 mil sa dai inca 20 pt chelneri, cand in alte parti e 500 de mii/ chelner, asta ar fi insemnat 40 de chelneri.....=P~ .

maxine
09.08.2007, 16:10:57
Stiu ca l-au renovat si arata bine acum, dar pur si simplu nu simteam eu ca acolo vreau sa fiu mireasa. Si am mai auzit ca fura la meniuri.... nu stiu, simteam eu ca nu va fi asa cum imi doresc acolo.
Era meniul 150 Ron, doar mancarea si "poate" inghetata. Vinul,sampania, tariile, fructele, tortul le aduceai de acasa, iar ca sa ai huse la mese si scaune inca 400 Euro. In plus 10% din costul total al meniurilor( adica inca 10% dupa ce achitai meniurile), trebuia sa dai barmanilor. Mi se pare foarte mult la 200 mil sa dai inca 20 pt chelneri, cand in alte parti e 500 de mii/ chelner, asta ar fi insemnat 40 de chelneri.....=P~ .

Mda, detaliile astea nu le cunosc, doar ca am fost impresionata de schimbarile pe care le-au facut la aspect.

oana_popescu23
09.08.2007, 16:16:29
cam mult.dar in mare parte cam la fel e peste tot.cu mici variatii

auraszablau
09.08.2007, 16:50:36
cam mult.dar in mare parte cam la fel e peste tot.cu mici variatii
La Best, e 160 ron /meniu. Dar este absolut totul inclus. De la sampanie si piscoturi, 4 feluri de mancare, tortul, 50ml wiski si tequila, fructe, iar vinul, apa minerala si sucul cat se cere. In plus in acesti bani intra si aranjatul salonului la alegere pe ce nuanta vrei. Mai dai in plus doar cate 500/chelner si vor fi vreo 7. Mi se pare foarte bine.

geanina
09.08.2007, 16:59:49
Buna! Si noi vom avea nunta in Ploiesti, la restaurantul Best. As vrea sa vorbesc cu voi, cei care ati facut nunta acolo, si sa-mi spuneti si mie impresiile voastre. Chiar vreau sa vorbesc cu cineva care si-a facut nunta acolo.
Va multumesc! si astept sa-mi scrieti

auraszablau
09.08.2007, 17:21:21
Buna! Si noi vom avea nunta in Ploiesti, la restaurantul Best. As vrea sa vorbesc cu voi, cei care ati facut nunta acolo, si sa-mi spuneti si mie impresiile voastre. Chiar vreau sa vorbesc cu cineva care si-a facut nunta acolo.
Buna geanina.
Si eu am nunta la restaurantul Best, dar tot la anul. La fel ca tine , sper sa gasim pe cineva care a facut deja acolo, sa vedem ce si cum.
Din cate am auzit ar fi ok, voi cand ati facut rezervarea?

auraszablau
09.08.2007, 17:23:17
Voua ce v-au spus cand ati fost , ce ofera? Sa vedem daca e la fel ca ceea ce ne-au spus noua....

oana_popescu23
09.08.2007, 17:23:56
La Best, e 160 ron /meniu. Dar este absolut totul inclus. De la sampanie si piscoturi, 4 feluri de mancare, tortul, 50ml wiski si tequila, fructe, iar vinul, apa minerala si sucul cat se cere. In plus in acesti bani intra si aranjatul salonului la alegere pe ce nuanta vrei. Mai dai in plus doar cate 500/chelner si vor fi vreo 7. Mi se pare foarte bine.
super bine la pret.io nu mi-am calculat totalul ca ma ia cu dureri de cap

oxigen333
09.08.2007, 17:32:43
In legatura cu restaurantul Best, cand te-ai referit la pretul chelnerilor te-ai exprimat in ROL sau RON?

PS stiu ca e stupida intrebarea, dar nu as vrea sa am o surpriza mare. 10x

geanina
09.08.2007, 17:38:25
Au spus asa :150 meniul cu 4 feluri de mancare, sampanie, fursecuri, tort, bautura. La rezervare se plateste 500 lei si apoi pana la sfarsitul anului 20% din costul prognozat total.
Astept si raspunsul tau.

auraszablau
09.08.2007, 18:47:03
In legatura cu restaurantul Best, cand te-ai referit la pretul chelnerilor te-ai exprimat in ROL sau RON?

PS stiu ca e stupida intrebarea, dar nu as vrea sa am o surpriza mare. 10x
Da am gresit eu... pretul meniului l-am scris in ron iar al chelnerilor in rol. Au cerut 50 Ron/ chelner, 500.000 lei vechi :">

andreear
09.08.2007, 19:29:20
Da am gresit eu... pretul meniului l-am scris in ron iar al chelnerilor in rol. Au cerut 50 Ron/ chelner, 500.000 lei vechi :">

Preturile sunt ok, crede-ma ca abia ce am terminat cu nunta!

auraszablau
10.08.2007, 07:28:24
Preturile sunt ok, crede-ma ca abia ce am terminat cu nunta!
Da, chiar ma mira ca sunt toate incluse in meniu, in afara de onorariul chelnerilor, sper asa sa fie. Din cate am auzit, e ok, chiar ofera tot ce promit.
Iti doresc o casnicie fericita!

andreear
10.08.2007, 09:08:04
Da, chiar ma mira ca sunt toate incluse in meniu, in afara de onorariul chelnerilor, sper asa sa fie. Din cate am auzit, e ok, chiar ofera tot ce promit.
Iti doresc o casnicie fericita!

Multumesc. Am o prietena care face nunta la Best in noiembrie si o sa va tin la curent , o sa va spun cum a fost si cam cat a fost!

auraszablau
10.08.2007, 09:18:48
Multumesc. Am o prietena care face nunta la Best in noiembrie si o sa va tin la curent , o sa va spun cum a fost si cam cat a fost!
Ma bucur si abia astept sa ne povestesti cum va fi. Am mai vb cu o fosta miresica, actuala sotie si mi-a spus ca nunta a iesit foarte bine, dar au fost si cateva mici neplaceri. Acum astept sa-mi povesteasca ce fel de neplaceri. Dar sper ca totul va fi ok...[-o<

oxigen333
10.08.2007, 09:45:46
Cand afli ce fel de probleme au fost, te rog sa le impartasesti si celorlalti. :D . 10X

auraszablau
10.08.2007, 10:34:05
Fetelor, ia uitati ce zicea o miresica, anul trecut dupa nunta ei facuta la .... Best:
Citat:
Postat de dizzy
Uf.... multam de urari si casa de piatra sa va fie si voua....
Acum nu stiu ce sa zic.... eu aveam o parere buna despre Best..... numai ca cineva mi-a povestit niste lucruri nu tocmai placute care s-au intamplat acolo....
As fi recunoscator daca ar avea cineva putin timp sa stea de vorba cu mine dintre cei care au facut sau vor face la Best.... eu miercuri trebuie sa achit avansul si sunt tare..... nehotarat, ca sa zic asa.
Multam mult de pe acum :)

Buna Dizzy,
Nu stiu daca e cam tarziu sa-ti zic parerea mea de Best, dar poate daca nu te mai ajuta pe tine sa te hotarasti, poate o sa ajute alte miresici.
Am fost foarte multumita de serviciile lor si mai ales de mancare si bautura. Desi am avut invitati fitosi si cu pretentii, au laudat tot ce a fost servit.
Eu nu am venit cu nimic, ci doar cu tarie ca sa fie indeajuns. In rest totul a fost de la ei.
Am avut in jur de 170 de invitati, si a fost foarte ok cu spatiul de dans. A fost cat sa se poata dansa orice fel de dans si nici sa nu para ringul de dans gol ( mie asta nu-mi place la salile mari ).
Daca mai ai intrebari sau altcineva, sunt aici acum.
Pentru mine, gata cu nunta si cu luna de miere:(( Mai vreau si una si alta ca au trecut prea repede.

auraszablau
10.08.2007, 10:35:14
Deci, se pare ca totusi va fi bine.... am auzit destule cuvinte de lauda despre Best....<:-P

auraszablau
10.08.2007, 10:36:15
Mai asteptam pareri.... si chiar si critici /:) ca sa stim de ce sa ne ferim:-w

maxine
10.08.2007, 11:50:57

Mi se pare incredibil de bun pretul, la mine e mai mult.....:(

auraszablau
10.08.2007, 12:04:10
da.... de aceea am si eu cateva suspiciuni. Dar deja am informatii de la 3 miresici care au facut acolo.... si se pare ca asa e. Tot ce se poate sa fie si mici nemultumiri pana la urma, dar cred ca nu prea se poate sa fie totul chiar perfect perfect. Important e sa nu fie probleme mari. Eu sunt optimista.

auraszablau
10.08.2007, 12:08:18
Nu fi suparata, cand vei vedea ca nunta va iesi bine, nu mai conteaza nimic....>:D<

maxine
10.08.2007, 12:11:14
Nu fi suparata, cand vei vedea ca nunta va iesi bine, nu mai conteaza nimic....>:D<

Da, ai dreptate, pana la urma conteaza sa se simta toata lumea bine, inclusiv noi

Danutza2007
10.08.2007, 12:37:17
da.... de aceea am si eu cateva suspiciuni. Dar deja am informatii de la 3 miresici care au facut acolo.... si se pare ca asa e. Tot ce se poate sa fie si mici nemultumiri pana la urma, dar cred ca nu prea se poate sa fie totul chiar perfect perfect. Important e sa nu fie probleme mari. Eu sunt optimista.

Buna fetelor. Eu am fost de curand la o nunta la Best si vreau sa va spun ca a iesit super dpdv al restaurantului. Singurele minusuri pe care vi le pot spune sunt ca unele farfurii aveau niste vinete in plus fata de celelalte la aperitiv, si din cate am inteles vinul era din cel ieftin, nu prea s-a baut in zona in care am stat noi. Per total eu cred ca se pot face nunti ff reusite acolo pentru ca beneficiezi de tot sprijinul restaurantului. ;-)

maxine
10.08.2007, 13:00:26
Buna fetelor. Eu am fost de curand la o nunta la Best si vreau sa va spun ca a iesit super dpdv al restaurantului. Singurele minusuri pe care vi le pot spune sunt ca unele farfurii aveau niste vinete in plus fata de celelalte la aperitiv, si din cate am inteles vinul era din cel ieftin, nu prea s-a baut in zona in care am stat noi. Per total eu cred ca se pot face nunti ff reusite acolo pentru ca beneficiezi de tot sprijinul restaurantului. ;-)

Partea cu vinul ar putea fi o problema, mai ales ca la banii astia nu cred sa-ti dea vin de 10 ron/sticla. Ai putea totusi sa negociezi cu ei si sa-ti aduci vinul tau

auraszablau
10.08.2007, 13:13:14
Buna, ma bucur ca ne dai vesti bune in legatura cu restaurantul Best.
Despre vin noi chiar am intrebat...ne-a zis ca e varsat, dar e Tohani demisec. Acum depinde si de gustul omului.. eu de exemplu nu pot sa beau vin alb, prefer rosu:">
Mi-e mi-a placut foarte mult restaurantul si de cand am pus piciorul am presimtit ca va fi bine..( sper sa fiu o mica vrajitoare :)) )
Oricum sambata mergem sa dam restul de avans si vom mai intreba odata de vin, poate cumparam si sa gustam.
Multumiri pentru informatii :*

Danutza2007
10.08.2007, 13:17:49
Buna, ma bucur ca ne dai vesti bune in legatura cu restaurantul Best.
Despre vin noi chiar am intrebat...ne-a zis ca e varsat, dar e Tohani demisec. Acum depinde si de gustul omului.. eu de exemplu nu pot sa beau vin alb, prefer rosu:">
Mi-e mi-a placut foarte mult restaurantul si de cand am pus piciorul am presimtit ca va fi bine..( sper sa fiu o mica vrajitoare :)) )
Oricum sambata mergem sa dam restul de avans si vom mai intreba odata de vin, poate cumparam si sa gustam.
Multumiri pentru informatii :*

Cred ca e o idee buna sa veniti voi cu vinul vostru. l-am sunat pe iubitul meu si l-am intrebat ce vin a fost si a zis ca el i-a vazut pe chelneri cum puneau in carafe vin di bidoane de plastic din alea de la metro. acum nu stiu ce sa-ti spun cat a fost de bun ca eu personal nu am baut (nu prea ma omor cu vinul).

andreear
10.08.2007, 13:34:52

Si la mine a fost mai mult si am adus soi noi diverse dar a iesit atat de bine incat chiar nu a mai contat nimic!!!!

auraszablau
10.08.2007, 13:38:28
Cred ca e o idee buna sa veniti voi cu vinul vostru. l-am sunat pe iubitul meu si l-am intrebat ce vin a fost si a zis ca el i-a vazut pe chelneri cum puneau in carafe vin di bidoane de plastic din alea de la metro. acum nu stiu ce sa-ti spun cat a fost de bun ca eu personal nu am baut (nu prea ma omor cu vinul).
Hmm, cam nasol, o sa vb si eu cu viitorul sot, mai bine ar fi sa fim pregatiti cu vin , sa nu o dam in bara acolo.
Merci mult pt avertismente >:D<

Danutza2007
10.08.2007, 13:39:52
Hmm, cam nasol, o sa vb si eu cu viitorul sot, mai bine ar fi sa fim pregatiti cu vin , sa nu o dam in bara acolo.
Merci mult pt avertismente >:D<

>:D< oricum in rest a iesit super bine, deci nu aveti de ce sa va faceti prea multe probleme.

auraszablau
10.08.2007, 14:45:21
Buna , Vera
Sunt Laura, mai noua pe aici.
As vrea sa te inter si eu , ca vad ca faci cucnunia religioasa la Biserica SF IMPARATI, e adevarat ca decoreaza ei biserica inclus in pret? Si cam cat costa? Merci :">

auraszablau
10.08.2007, 17:11:04
Cand afli ce fel de probleme au fost, te rog sa le impartasesti si celorlalti. :D . 10X
Iata ce zicea o miresica de anul trecut despre best:
Re: Nunta Restaurant Best
Pai in primul rand si noua ni s-a spus la inceput cand am stabilit meniul ca avem inclus vinul si taria de la inceput in meniu,dar noi am mai adus whisky de acasa si am facut greseala sa-l ducem atunci in dimineata nuntii si ne-au tras in piept la faza asta!Ce trebuia sa fie inclus in meniu a fost de fapt din ce adusesem noi!!Apoi fructele le-am adus noi.Problema nu era asta,dar au pus prea putine pe farfurie ,iar restul le-au oprit ei!Au fost cativa invitati care nu au primit peste desi au cerut,iar noi am aflat prea tarziu!Cand am facut noi nunta ei colaborau cu o firma de decoratiuni la care culmea noi apelasem dinainte fara sa stim de colaborarea lor!!Am avut printre altele 2 vulcani pt intrarea in restaurant,care in mod miraculos au disparut cu tot cu artificiile de tort!!Cand am vazut dl administrator a zis ca nu sunt dar ca are el de vanzare,adica ce platisem eu trebuia sa platesc la ei din nou la un pret de 3 ori mai mare!!
Noua ne-au ramas 2 torturi ,unul din ele si la-u insusit fara nici o problema!!Oricum il lasam dar ca idee !!

Se poate sa mai apara si probleme , dar eu raman tot optimista...
Oricum e bine de stiut, poate reusim sa evitam astfel de evenimente nedorite...;-)

CONT-INCHIS-024
11.08.2007, 14:33:21
fetelor si la hotel central se intampla cam la fel.asa ca va recomand alte restaurante decat CENTRALUL.hotie pe fata
si la sfarsitul nuntii iti mai cere si spaga pt ospatari care tb b sa ii plateasca ei vreo opt milioane (vechi).
va pup si petrecere frumoasa

a P.S. sa stiti ca singurul lucru frumos de la hotel central este sala si formatia astea 2 atat.mancarea este de doi bani.

andreear
11.08.2007, 18:09:41
Pacat. Ca tot sustin sus si tare ca e renovat, ca au 4 stele....si ar trebui si serviciile sa fie la fel!:-w

miresik_de_octombrie
04.09.2007, 21:28:16
Fetelor, de President 1 stiti ceva? Am auzit ca in timpul nuntii fac o surpriza mirilor si invitatilor....si aduc o dansatoare din buric. Sincer nu prea ma incanta ideea....iar soacra mea nici nu vrea sa auda. La o nunta de la president 2 in locul dansatoarei a venit o formatie cu mai multi dansatori(cu dansuri populare, latino..can-can...etc).....dar nu stiu dc era din partea localului sau era adusa de miri.

miresik_de_octombrie
04.09.2007, 21:37:40
cat despre aranjamentul de la biserica....nush ce sa zic.Anu' trecut am fost la o nunta acolo si erau aranjate bancile cu niste tul...dar care era fff murdar

VERA
05.09.2007, 07:36:54
Buna , Vera
Sunt Laura, mai noua pe aici.
As vrea sa te inter si eu , ca vad ca faci cucnunia religioasa la Biserica SF IMPARATI, e adevarat ca decoreaza ei biserica inclus in pret? Si cam cat costa? Merci :">

Buna Laura,
noi am platit o taxa de 50 ron cand am facut rezervarea si ne-a zis ca ne mai costa 3 mil slujba si 1,5 mil corul.Am fost sambata sa mai vb mici amanunte pt ca vineri acum tb sa ne ducem sa ne spovedim si ne-a zis ca in ziua nuntii tb sa ne ducem cu vin si piscoturi, nu avem voie sa aruncam cu nimik in biserica (eu vroiam cand intru la brat cu tatal meu sa arunce cineva cu petale de trandafir) iar in ceea ce priveste decorarea bisericii asa este ei o decoreaza sine-au rugat ca atunci cand venim de la starea civila sa trecem sa lasam cateva flori si la biserica ca sa decoreze biserica si cu fllori naturale.Eu nu am vazut niciodata biserica aranjata dar am auzit ca arata super bine....:*

maxine
18.09.2007, 16:19:33
Fetelor, aveti idee unde se gasesc si daca se gasesc masline pentru martini? Am inteles ca sunt niste masline verzi mai dulci, tot ce am gasit eu pana acum are un continut ridicat de sare

CONT-INCHIS-047
19.09.2007, 15:31:37
Fetelor, aveti idee unde se gasesc si daca se gasesc masline pentru martini? Am inteles ca sunt niste masline verzi mai dulci, tot ce am gasit eu pana acum are un continut ridicat de sare

Ai intrebat la restaurant la Bulevard unde faci nunta?Poate au acolo

maxine
19.09.2007, 16:03:19
Ai intrebat la restaurant la Bulevard unde faci nunta?Poate au acolo

Nu au, chiar ei mi-au spus ca sunt f greu de gasit

mihocica
02.10.2007, 10:23:11
super bine la pret.io nu mi-am calculat totalul ca ma ia cu dureri de cap
buna oana .... cred ca esti coplesita de emotii...avind in vedere ca mai ai asa de putin pina la nunta
te rog sa mi spui si mie cum te a iesit nunta.....pt ca si eu am s o fac la central....si am super emotii....pt ca am auzit numai de rau de central....si sunt tare curioasa cat de multumita ai sa fi
bafta
si casa de piatra

oana_popescu23
03.10.2007, 07:19:45
buna oana .... cred ca esti coplesita de emotii...avind in vedere ca mai ai asa de putin pina la nunta
te rog sa mi spui si mie cum te a iesit nunta.....pt ca si eu am s o fac la central....si am super emotii....pt ca am auzit numai de rau de central....si sunt tare curioasa cat de multumita ai sa fi
bafta
si casa de piatra
ms mult.o sa te tin la curent cu tot ce s-a intamplat.da asta peste 2 saptamani.Am mari emotii,mai ales dupa tot ce am auzit.Sper sa iasa totul bine

lupusor
03.10.2007, 07:52:25
pentru miresicile care au avut nunta in septembrie.....asteptam poze!!!!!
miresicile de la Bulevard.....cum a fost?....meniul?.....formatia?....totul..

maxine
03.10.2007, 14:46:10
pentru miresicile care au avut nunta in septembrie.....asteptam poze!!!!!
miresicile de la Bulevard.....cum a fost?....meniul?.....formatia?....totul..

Ma bazez pe ceea ce mi-au spus invitatii si anume ca mancarea a fost foarte buna, dar eu n-am mancat decat fff putin din aperitiv si o jumatate de bucata de peste. Insa sambata acum merg tot la bulevard la nunta si promit ca in calitate de nuntas sa testez totul

oana_popescu23
14.10.2007, 20:48:09
fetelor am terminat cu nunta.a fost absolut bestiala ,desi a plouat toata ziua

oana_popescu23
14.10.2007, 20:55:14
bafta
si casa de piatra
a fost extraordinar.Si pt mine si pt majoritatea invitatiilor.dak ai intrebari itiraspund cu placere

Brone
14.10.2007, 21:13:39

Casa de piatza<:-P Sa va iubitzi mereu ca acum shi sa avetzi numai bucurii :*:*:*
Ploaia la nunta se spune ca este bogatzie in casnicie :>

Pana una alta vrem sa vedem pozeeeeeeeeeee...multeeee pozeeee :)))
Te pupic

andreear
14.10.2007, 21:32:29

CASA DE PIATRA! Sa va iubiti mult, mult, mult! ASteptam poze!

CONT-INCHIS-047
15.10.2007, 22:25:23

Casa de piatra!!!!!Asteptam botezul :D Daca a plouat la nunta inseamna ca o sa aveti noroc de bani :D Stii.....pozeeeeeeeeeeeeeeeeeeee pozeeeeeeeeeeeeeeeeeee muuuuuuuuuuuuuuuulte pozeeeeeeeeeeeeeeeee vrem

oana_popescu23
16.10.2007, 12:19:38
Casa de piatra!!!!!Asteptam botezul :D Daca a plouat la nunta inseamna ca o sa aveti noroc de bani :D Stii.....pozeeeeeeeeeeeeeeeeeeee pozeeeeeeeeeeeeeeeeeee muuuuuuuuuuuuuuuulte pozeeeeeeeeeeeeeeeee vrem
cateva poze

oana_popescu23
16.10.2007, 12:21:53
[quote=N_anca;441586]Casa de piatra!!!!!Asteptam botezul :D Daca a plouat la nunta inseamna ca o sa aveti noroc de bani :D Stii.....pozeeeeeeeeeeeeeeeeeeee pozeeeeeeeeeeeeeeeeeee muuuuuuuuuuuuuuuulte pozeeeeeeeeeeeeeeeee vrem[/quotsi inca putine pe care am reusit sa le micsorez

andreear
16.10.2007, 20:08:12
[quote=N_anca;441586]Casa de piatra!!!!!Asteptam botezul :D Daca a plouat la nunta inseamna ca o sa aveti noroc de bani :D Stii.....pozeeeeeeeeeeeeeeeeeeee pozeeeeeeeeeeeeeeeeeee muuuuuuuuuuuuuuuulte pozeeeeeeeeeeeeeeeee vrem[/quotsi inca putine pe care am reusit sa le micsorez

Ati fost foarte frumosi!!!!

laurela
16.10.2007, 23:37:35
oana,pe sotul tau il cheama florin?cred ca am fost colegi in caragiale:D

laurela
16.10.2007, 23:38:17
am uitat sa va spun:casa de piatra si sa va iubiti mult!

oana_popescu23
17.10.2007, 09:32:37
oana,pe sotul tau il cheama florin?cred ca am fost colegi in caragiale:D
da ,el e.Ms mult pt urari

Brone
17.10.2007, 10:57:28
Chiar suntetzi frumoshi:) Casa de piatra :*:*:*

oana_popescu23
17.10.2007, 15:07:32
Chiar suntetzi frumoshi:) Casa de piatra :*:*:*
Multumesc mult

Brone
17.10.2007, 21:45:45
Multumesc mult

La una dintre salile de la Central a facut shi o prietena buna+fratele ei (in ani diferitzi) shi au fost multzumitzi atat ei cat shi invitatzii. Ma bucur ca a ieshit totul asha cum tzi'ai dorit :*
Nu plecatzi in zilele de miere?? :)))

mihocica
21.10.2007, 10:22:11
CASA DE PIATRA
zici ca a iesit bn?
deci se poate sa iasa frumos o nunta la central?
sunt tare curioasa cum a fost servirea
daca poti sa mi spui si mie....ce neplaceri ai avut (daca ai avut)
si daca poti sa mi dai si mie un sfat.....ca si eu tot la central (la crama voi face nunta).......si am auzit numai de rau de central

mihocica
21.10.2007, 10:30:14
cateva poze
CASA DE PIATRA
ai fost o mireasa fffff frumoasa

mamuska
21.10.2007, 10:56:13
cateva poze
Felicitari,Oana!!!!!Sunteti superbi impreuna!!!! Tu ai fost superba,miachiajul natural, rochia simpla, coafura la fel....super....Ai fost o mireasa superba, simpla si eleganta!!!!! Va doresc casa de piatra, multa sanatate si tot ceea ce va doriti!!!!Asteptam si poze de la botez!!!Bafta!

oana_popescu23
21.10.2007, 15:03:04
Felicitari,Oana!!!!!Sunteti superbi impreuna!!!! Tu ai fost superba,miachiajul natural, rochia simpla, coafura la fel....super....Ai fost o mireasa superba, simpla si eleganta!!!!! Va doresc casa de piatra, multa sanatate si tot ceea ce va doriti!!!!Asteptam si poze de la botez!!!Bafta!
multumesc mult.Vad ca ai fost superba la nunta ta....acum sunt trista ca incepe munca.....:((

oana_popescu23
21.10.2007, 15:11:05
CASA DE PIATRA
zici ca a iesit bn?
deci se poate sa iasa frumos o nunta la central?
sunt tare curioasa cum a fost servirea
daca poti sa mi spui si mie....ce neplaceri ai avut (daca ai avut)
si daca poti sa mi dai si mie un sfat.....ca si eu tot la central (la crama voi face nunta).......si am auzit numai de rau de central
mai ce sa zic....au fost impecabili.Si nu o zic eu ci invitatii mei.Efectiv chiar si prietenii mei cei mai buni au zic ca nu au ce sa reproseze.Si eu eram speriata.Ideea e ca ii cam cunostea familia sotului pe toti de acolo.Dar nu cred ca e asta secretul.Ideea e sa nu te certi cu ei sau sa ai iei de sus.Le accepti toate ideile si nu faci gura inainte.Si cel mai bine tratezi cu domn Sorescu.Dak mai ai intrebari iti stau la dispozitie

oana_popescu23
21.10.2007, 15:13:58
CASA DE PIATRA
ai fost o mireasa fffff frumoasa
aaaaa.In afara de faptul ca a fost o chelnarita cam bauta nu am avut neplaceri.Dar a facut fata oricum.:))

miresik_de_octombrie
23.10.2007, 23:03:18
Gata fetelor! Am scapat si yo cu nunta si a iesit totul SUPER!!! Nici nu visam sa fie asa frumos..pana si vremea a tinut cu noi...au fost doar cativa stropi de ploaie....si acum cand s-a terminat totul parca nu-mi vine sa cred. Am trait fiecare moment din plin ptr ca stiu ca nu o sa mai trec prin astfel de clipe niciodata.
http://picasaweb.google.com/CorinaAvrigeanu/NuntaADYSiCORINAFotograf (http://picasaweb.google.com/CorinaAvrigeanu/NuntaADYSiCORINAFotograf)

http://www.youtube.com/watch?v=1pM88JO0EKw (http://www.youtube.com/watch?v=1pM88JO0EKw)

cookyy
24.10.2007, 00:10:56
Miresik ai fost minunata si se vede ca v-ati distrat pe cinste !Casa de piatra si sa fiti inconjurati numai de fericire!!

ps:la biserica aranjamentele de afara le-ati avut facute prin agentie sau erau ale bisericii?ma refer la covorul rosu si la flori..

miresik_de_octombrie
24.10.2007, 00:27:30
Miresik ai fost minunata si se vede ca v-ati distrat pe cinste !Casa de piatra si sa fiti inconjurati numai de fericire!!

ps:la biserica aranjamentele de afara le-ati avut facute prin agentie sau erau ale bisericii?ma refer la covorul rosu si la flori..

Multumim!
Stalpisorii si covorul rosul erau de la firma organizatoare D'alavini....iar restul aranjamentelor din interior erau ale bisericii.

miresik_de_octombrie
24.10.2007, 00:30:03
Va recomand biserica "Sf. Imparati"....preotii sunt foarte ok, nu i-au bani multi, biserica e foarte frumoasa iar corul este de exceptie.

andreear
24.10.2007, 07:55:00
CASA DE PIATRA! Sa va iubiti mult, mult si sa fiti ff fericiti!

Brone
24.10.2007, 19:25:14
Gata fetelor! Am scapat si yo cu nunta si a iesit totul SUPER!!! Nici nu visam sa fie asa frumos..pana si vremea a tinut cu noi...au fost doar cativa stropi de ploaie....si acum cand s-a terminat totul parca nu-mi vine sa cred. Am trait fiecare moment din plin ptr ca stiu ca nu o sa mai trec prin astfel de clipe niciodata.
http://picasaweb.google.com/CorinaAvrigeanu/NuntaADYSiCORINAFotograf (http://picasaweb.google.com/CorinaAvrigeanu/NuntaADYSiCORINAFotograf)

http://www.youtube.com/watch?v=1pM88JO0EKw (http://www.youtube.com/watch?v=1pM88JO0EKw)

Casa de piatra <:-P Multa fericire shi intzelegere >:D<

mihocica
24.10.2007, 21:23:42
Va recomand biserica "Sf. Imparati"....preotii sunt foarte ok, nu i-au bani multi, biserica e foarte frumoasa iar corul este de exceptie.

salutare
casa de piatra
cred ca esti fericita ca s a terminat ....si sper ca te a iesit super bn ...si ca esti intr o superba luna de miere
am vazut ca,,,,,, cununia religioasa ai facut o la sf imparati....unde vreau si eu sa o fac......cum a fost?
te ai schimbat aprerea?
preotii au fost la fel de draguti?
si taxa a fost de bun simt?
sper ca nu te am deranjat....iti multumesc

mihocica
24.10.2007, 21:31:47
mai ce sa zic....au fost impecabili.Si nu o zic eu ci invitatii mei.Efectiv chiar si prietenii mei cei mai buni au zic ca nu au ce sa reproseze.Si eu eram speriata.Ideea e ca ii cam cunostea familia sotului pe toti de acolo.Dar nu cred ca e asta secretul.Ideea e sa nu te certi cu ei sau sa ai iei de sus.Le accepti toate ideile si nu faci gura inainte.Si cel mai bine tratezi cu domn Sorescu.Dak mai ai intrebari iti stau la dispozitie

iti multumesc din suflet
esti o dragutza
eu am vb cu dl boieroiu (sef de sala)
pt moment am fost multumita ne am intilnit cu d lui de am platit taxa de rezervare....am citit contractul.....si am fost surprinsa ca ne au pus o camera la dispozitie in ziua si n noaptea nuntii....chiar m a incintat
ce tort te ai ales?
inca odata iti multumesc

mihocica
24.10.2007, 21:35:42
aaaaa.In afara de faptul ca a fost o chelnarita cam bauta nu am avut neplaceri.Dar a facut fata oricum.:))
ffffff tare=)) =)) =))

danutzaxcata
25.10.2007, 11:15:02
iti multumesc din suflet
esti o dragutza
eu am vb cu dl boieroiu (sef de sala)
pt moment am fost multumita ne am intilnit cu d lui de am platit taxa de rezervare....am citit contractul.....si am fost surprinsa ca ne au pus o camera la dispozitie in ziua si n noaptea nuntii....chiar m a incintat
ce tort te ai ales?
inca odata iti multumesc
Foarte dragut din partea lor. Chiar iti va fi de folos camera aceea. Aveam si eu de gand sa inchiriez una, dar cum restaurantul meu nu are hotel:( , asta e.

oana0427
29.10.2007, 11:48:40
CASA DE PIATRA! Sa va iubiti mult, mult si sa fiti ff fericiti!

Andreea ma bucur ca din intamplare am picat si eu pe aici si te-am revazut dupa atata timp ....si mireasa!! Ati fost frumosi, casa de piatra!!!

miresik_de_octombrie
29.10.2007, 15:01:08
salutare
casa de piatra
cred ca esti fericita ca s a terminat ....si sper ca te a iesit super bn ...si ca esti intr o superba luna de miere
am vazut ca,,,,,, cununia religioasa ai facut o la sf imparati....unde vreau si eu sa o fac......cum a fost?
te ai schimbat aprerea?
preotii au fost la fel de draguti?
si taxa a fost de bun simt?
sper ca nu te am deranjat....iti multumesc
Multumesc ptr urari!.....cat despre luna de miere a fost super
Biserica e foarte frumoasa, iar preotii chiar n-au luat bani multi....iar corul este extraordinar...vca recomand sa mergeti cu incredere.

andreear
29.10.2007, 18:44:31
Andreea ma bucur ca din intamplare am picat si eu pe aici si te-am revazut dupa atata timp ....si mireasa!! Ati fost frumosi, casa de piatra!!!

Salut!!!

Multumim mult.....poate ne si vedem cand ajungi in zona!

oana0427
30.10.2007, 09:36:14
Salut!!!

Multumim mult.....poate ne si vedem cand ajungi in zona!

Mi-ar placea sa ne vedem, insa cu timpul noi stam tare prost :(
Ajungem sambata la pranz si plecam duminica la pranz...
Am vazut ca mi-ai trimis un mesaj dar nu-l pot citi ca nu am 5 mesaje scrise :(

andreear
30.10.2007, 14:12:10
Mi-ar placea sa ne vedem, insa cu timpul noi stam tare prost :(
Ajungem sambata la pranz si plecam duminica la pranz...
Am vazut ca mi-ai trimis un mesaj dar nu-l pot citi ca nu am 5 mesaje scrise :(

Ti-am scris mai multe in mesajul privat, sper sa il poti deschide repede!!Pupici!:*

oana0427
31.10.2007, 07:45:28
Ti-am scris mai multe in mesajul privat, sper sa il poti deschide repede!!Pupici!:*

si eu vreau sa-l citesc:bye_04:

andreear
31.10.2007, 08:16:05
si eu vreau sa-l citesc:bye_04:

S-a rezolvat!!!;-)

lupusor
31.10.2007, 22:31:54
Bine v-am regasit.....s-a terminat si nunta noatsra....am avut o zi superba....voi reveni cu poze

andreear
01.11.2007, 08:08:21
Casa de piatra!!! Sa va iubiti pina la adanci batraneti!! Asteptam poze!

maxine
01.11.2007, 11:12:41
Bine v-am regasit.....s-a terminat si nunta noatsra....am avut o zi superba....voi reveni cu poze

Casa de piatra!!!!

cookyy
01.11.2007, 15:17:36
Casa De Piatra Hariclia!

lupusor
01.11.2007, 18:21:27
poze....poze...poze

lupusor
01.11.2007, 18:29:10
iar poze......scuze dar altfel nu stiu sa pun pozele...daca ma ajuta cineva?????

lavy3008
07.11.2007, 15:02:05
buna, si eu fac nunta in 2008 la restaurantul Best, dar habar nu am cum arata, dat fiind ca eu momentan sunt in Spania si voi veni de-abia cu o luna inainte de nunta acasa. Eu pot sa spun ca dau indicatii celor de acasa ce sa faca si cum sa faca dar e foarte aiurea ca nu sunt eu acolo si nu vad eu totul.Puteti sa imi spuneti si mie cum e restaurantul?Aveti idee?:*

lavy3008
07.11.2007, 15:05:18
Daca poate cineva sa imi vanda si mie un pont despre cineva care poate veni acasa sa ma machieze in ziua nuntii, va raman datoare. Ms

lavy3008
07.11.2007, 15:10:00
Spuneti-mi si mie un site, va rog, unde pot gasi modele de carduri de multumire si invitatii care se fac in Ploiesti:-?

lavy3008
07.11.2007, 15:16:21
nu e nici o miresica din Ploiesti online?

maxine
08.11.2007, 11:13:47
iar poze......scuze dar altfel nu stiu sa pun pozele...daca ma ajuta cineva?????

poti sa faci un album in picasa

VERA
08.11.2007, 11:18:35
nu e nici o miresica din Ploiesti online?

Off ce miresica agitata esti.Ia-le pe toate incet si cu calm si o sa se rezolove toate.De machiat daca ti-a placut cum am fost eu machiat o pot chema tot pe doamna aia, carduri daca vrei iti faci tu cu cumnatelul meu un model si mi le dai mie sa ti le tiparesc si sa le tai iar restul le rezolvam cum ai zis si tu..tu da doar ndicatii de restul ne ocupam noi cumnatica..:*

andreear
09.11.2007, 08:24:19
buna, si eu fac nunta in 2008 la restaurantul Best, dar habar nu am cum arata, dat fiind ca eu momentan sunt in Spania si voi veni de-abia cu o luna inainte de nunta acasa. Eu pot sa spun ca dau indicatii celor de acasa ce sa faca si cum sa faca dar e foarte aiurea ca nu sunt eu acolo si nu vad eu totul.Puteti sa imi spuneti si mie cum e restaurantul?Aveti idee?:*

Stai linistita e frumos restauranul, eu voi cununa acolo tot pe 6 sept 2008 dar in alt sala bineinteles; am fost si week-endul trecut la o nunta la Best si a iesit bine, servirea e ok, nu ai motive sa iti faci griji!

lavy3008
13.11.2007, 15:14:45
Ms mult, m-am mai linistit. Cum mai stati cu pregatirile?

laviniamoise
13.11.2007, 15:59:07
Buna, si eu tot din Ploiesti sunt, nunta o sa fie la anu', dar nu am gasit restaurant inca. :(
Va rog frumos daca stiti vreun restaurant frumos cu bucatari buni si mai maricel sa-mi spuneti si mie :* .
Multumesc.

laviniamoise
13.11.2007, 16:05:30

Te rog frumos, spune-mi de unde ai comandat suportul de tort, este foarte frumos.

andreear
13.11.2007, 17:29:57
Buna, si eu tot din Ploiesti sunt, nunta o sa fie la anu', dar nu am gasit restaurant inca. :(
Va rog frumos daca stiti vreun restaurant frumos cu bucatari buni si mai maricel sa-mi spuneti si mie :* .
Multumesc.

Buna,

Cam la cati invitati te-ai gandit? Cat de mare ai vrea sa fie sala?
Din pacate, din cate stiu eu cam toate restaurantele sunt rezervate pt 2008, exceptand duminicile asa ca...ar tb sa va grabviti. Succes

deeag
14.11.2007, 13:11:17
buna si eu tot din ploiesti sunt .
nunta o voi face la anul la restaurantul Regina noptii cel vechi. cei de acolo mi-au spus ca meniul este anul asta 120 lei vi-se pare mult sau este bine . Spuneti si mie ce parere aveti va rog

maxine
14.11.2007, 14:20:05
Te rog frumos, spune-mi de unde ai comandat suportul de tort, este foarte frumos.

Imi permit sa-ti raspund eu pentru ca am facut nunta in acelasi restaurant cu hariclia si am avut acelasi suport care apartine restaurantului. La Bulevard iti fac ei tortul, nu il poti aduce din alta parte

maxine
14.11.2007, 14:21:54
buna si eu tot din ploiesti sunt .
nunta o voi face la anul la restaurantul Regina noptii cel vechi. cei de acolo mi-au spus ca meniul este anul asta 120 lei vi-se pare mult sau este bine . Spuneti si mie ce parere aveti va rog

Este bine. Spor la pregatiri!

deeag
14.11.2007, 14:43:18
mersi mult de tot. dar am o gramada de chesti pe care vreau sa le fac si nu stiu de unde sa incep. rochita nu stiu pe unde sa caut ........nu am vazut nimic impresionant in oras. am nevoie de niste sfaturi de la voi .pe unde sa caut !;-) :)

maxine
14.11.2007, 15:06:30
mersi mult de tot. dar am o gramada de chesti pe care vreau sa le fac si nu stiu de unde sa incep. rochita nu stiu pe unde sa caut ........nu am vazut nimic impresionant in oras. am nevoie de niste sfaturi de la voi .pe unde sa caut !;-) :)

Daca ai rezolvat restaurantul, biserica si nasii, deocamdata n-ai de ce sa te grabesti. Asteapta targurile de nunti din ian-feb in bucuresti si martie in ploiesti

deeag
14.11.2007, 15:51:30
cu restaurantul e ok cu nasii la fel ................la biserica inca nu am vb . trebuie sa vorbim la biserica tot de acum ?
si mersi mult pentru sfat sper sa ma imi dai in continuare sfaturi ......
mersi mult de tot :)

maxine
14.11.2007, 16:14:42
cu restaurantul e ok cu nasii la fel ................la biserica inca nu am vb . trebuie sa vorbim la biserica tot de acum ?

Eu am avut nunta tot in septembrie iar la biserica am vorbit pe la inceputul lui februarie

andreear
14.11.2007, 16:14:54

Ar fi bine sa vb de acum la biserica, sa rezervi o ora care va convine voua....

deeag
14.11.2007, 16:36:22
pai atunci o sa mergem sa vb si la biserica ............eu am zis sa merge dar viitorul sotior a spus ca i se pare prea devreme.
dar cred ca vom merge cat mai curand
iti multumesc ..........daca mai stii ceva ce ar trebui sa fac de pe acum te rog sa ma sfatuiesti si pe mine
:-?

deeag
14.11.2007, 16:42:46
andreear ..........foarte frumoase pozele de la nunta ........va doresc numai fericire .............
unde ati facut voi nunta ?

marikamk
14.11.2007, 16:59:30
BUNA FETELOR,

Este prima oara cind scriu in acest forum,chiar daca am citit multe din raspunsurile vostre. Nu am inteles cum trebuie sa afc ptr a raspunde al intrebari sau ptr a puen o intrebare,asa ca am deschis un subiect nou.
Eu am sa am casatoresc la anul in august la Primavera si sper ac totul sa fie ok. Nu am inca nici DJ si nici pe cineva care face aranjamente;
Afacut cineva de pe forum nunta la Primavera,mai recent? A fost bine?
Oadresa buna ptr aranjatul saliis tie cineva?
Va multumes anticipat si spor al pregatiri!

andreear
14.11.2007, 17:02:53
pai atunci o sa mergem sa vb si la biserica ............eu am zis sa merge dar viitorul sotior a spus ca i se pare prea devreme.
dar cred ca vom merge cat mai curand
iti multumesc ..........daca mai stii ceva ce ar trebui sa fac de pe acum te rog sa ma sfatuiesti si pe mine
:-?

Acum depinde de voi, daca veti avea lautari sau dj si cu acestia ar tb sa vb curand...

andreear
14.11.2007, 17:03:51
andreear ..........foarte frumoase pozele de la nunta ........va doresc numai fericire .............

Multumim mult! Noi am facut nunta la Primavera si a iesit superrrrr!

deeag
14.11.2007, 17:16:34
mersi mult de tot ......o sa ne hotaram daca vom avea lautari

ma bucur pentru ca v-a iesit totul bine

imi pare rau dar trebuie sa plec sper sa continuam discutia alta data
:-SS

maxine
14.11.2007, 17:33:46
BUNA FETELOR,

Este prima oara cind scriu in acest forum,chiar daca am citit multe din raspunsurile vostre. Nu am inteles cum trebuie sa afc ptr a raspunde al intrebari sau ptr a puen o intrebare,asa ca am deschis un subiect nou.
Eu am sa am casatoresc la anul in august la Primavera si sper ac totul sa fie ok. Nu am inca nici DJ si nici pe cineva care face aranjamente;

Sub fiecare mesaj este un buton pe care scrie Citat, iar la sfarsitul fiecarei pagini un buton pe care scrie Raspunde. Foloseste-le cu incredere :) Cat despre primavera sunt cateva fete care au facut nunta acolo, vorbeste cu andreear

andreear
14.11.2007, 19:23:03
BUNA FETELOR,

Buna,

Eu am facut nunta in iulie la Primavera si a iesit super, am, fost ff multumiti de serviciile lor. Eu am avut o firma care s-a ocupat si de aranjamente si de muzica( DJ ) asa ca uite-te pe pozele mele daca iti plac si daca esti inetresata iti pot da mai multe info.

andreear
14.11.2007, 19:24:01
mersi mult de tot ......o sa ne hotaram daca vom avea lautari

ma bucur pentru ca v-a iesit totul bine

imi pare rau dar trebuie sa plec sper sa continuam discutia alta data
:-SS

Te asteptam ;))

marikamk
16.11.2007, 16:41:47
Sub fiecare mesaj este un buton pe care scrie Citat, iar la sfarsitul fiecarei pagini un buton pe care scrie Raspunde. Foloseste-le cu incredere :) Cat despre primavera sunt cateva fete care au facut nunta acolo, vorbeste cu andreear

Multumesc ptr raspuns si uite ca am inceput sa pot raspunde. Imi place tare mult forumul acesta.

marikamk
16.11.2007, 16:43:56
Buna,

Eu am facut nunta in iulie la Primavera si a iesit super, am, fost ff multumiti de serviciile lor. Eu am avut o firma care s-a ocupat si de aranjamente si de muzica( DJ ) asa ca uite-te pe pozele mele daca iti plac si daca esti inetresata iti pot da mai multe info.

Andreear
Multumesc ptr raspuns,m-am mai linistit ca imi pun o multime de intrebari despre primavera si despre sala si despre tot,ce mai!!
Ti-am trimis mailulu meu perso daca vrei sa imi trimti si mie coordonatele de la firma care a facut sala ta(nu am vazut pozele).Multumiri dinainte.

andreear
16.11.2007, 17:34:14
Andreear
Multumesc ptr raspuns,m-am mai linistit ca imi pun o multime de intrebari despre primavera si despre sala si despre tot,ce mai!!
Ti-am trimis mailulu meu perso daca vrei sa imi trimti si mie coordonatele de la firma care a facut sala ta(nu am vazut pozele).Multumiri dinainte.

Cu placere!
Nu am primit mailul tau personal, mai trimite-l pe PM inca odata!!!!!Iti dau ce info vrei si am!
Pupici

CONT-INCHIS-047
21.11.2007, 19:17:41

Hei...inca o miresica de septembrie...:) Miresim in aceeasi zi :) ce bucuroasa sunt :) Sper sa avem o zi superba :) Pupicei :*

madalinahonciuc
24.11.2007, 08:33:39
BUNA FETELOR,

Buna, si eu am facut nunta la Primavera pe 2 iun anul acesta; daca iti plac fotografiile pe care le poti accesa din linkul semnaturii mele, iti pot da detalii despre cei care au aranjat sala si DJ. Pupici!:">

marikamk
26.11.2007, 17:03:16
Cu placere!
Nu am primit mailul tau personal, mai trimite-l pe PM inca odata!!!!!Iti dau ce info vrei si am!
Pupici

Andreea,

Nu pot trimite PM ca nu am 10 mesaje in forum sau asa ceva dar iti las adresa mea de mail: p q t m a @ y a h o o . f r
Daca vrei,trimite-mi si mie nr de telefoane de la cei care au aranjat sala si spune-mi si mie unde ai facut tu tortul,te rog.Multumesc ;Maria

andreear
28.11.2007, 19:49:09
Andreea,

Nu pot trimite PM ca nu am 10 mesaje in forum sau asa ceva dar iti las adresa mea de mail: p q t m a @ y a h o o . f r
Daca vrei,trimite-mi si mie nr de telefoane de la cei care au aranjat sala si spune-mi si mie unde ai facut tu tortul,te rog.Multumesc ;Maria

Scuze de intarziere, iti trimit numarul in seara asta! Succes!

eviasis
02.12.2007, 09:02:38
salutari tuturor membrilor sau cred ca mai corect spus ar fi miresicilor (membrelor), deoarece tare imi e teama ca sunt singurul mire pe aici?
sper sa ma insel
oricum imi doresc sa ma primiti in clubul vostru

apropo, nici o reprezentanta a Ploiestiului pe aici? sau macar cineva care sa faca nunta in ploiesti?
Buna ginerica din Ploiesti.Bine ai venit in clubul nostru.Eu voi face nunta in Ploiesti, daca te pot ajuta cu ceva... .

andreear
02.12.2007, 21:11:18
Buna ginerica din Ploiesti.Bine ai venit in clubul nostru.Eu voi face nunta in Ploiesti, daca te pot ajuta cu ceva... .

Buna Eviasis ,

cred ca nu mai este de actualitate mesajul la care te-ai referit tu....dar bine ai venit tu in randul miresicilor/ miresoilor din Ploiesti!

laurela
02.12.2007, 22:26:04
fetelor cum se procedeaza in cazul in care nasii au un copil?sta cu noi la masa sau va sta cu familia nasilor?chiar nu stiu....:-\

maxine
03.12.2007, 10:33:17
fetelor cum se procedeaza in cazul in care nasii au un copil?sta cu noi la masa sau va sta cu familia nasilor?chiar nu stiu....:-\

Noi i-am pus la masa cu noi, nasii au 2 copilasi mici, 3 si 7 ani, dar evident ca numai pe la masa nu au stat ei :)

andreear
03.12.2007, 12:35:56

Nasii nostri nu au inca copii dar la nuntile la care am mai mers copii nasilor erau la aceasi masa cu parintii...

oana_popescu23
03.12.2007, 12:50:42
nasii mei au doi baieti maricei;unul de 19 si altul de 14 asa ca i-am pus la alta masa.

laurela
04.12.2007, 02:05:37
:* mercik fetelor.fiind destul de mare cred ca cel mai bine il vom lasa pe el sa decida.

Brone
04.12.2007, 08:31:57
Buna Eviasis ,

cred ca nu mai este de actualitate mesajul la care te-ai referit tu....dar bine ai venit tu in randul miresicilor/ miresoilor din Ploiesti!

=)) =)) =)) La acel mesaj imi permit sa citez pe cineva "no comment"#-o

Brone
04.12.2007, 08:33:55

Noi facem prezidiul de 4 pers, iar nashii daca ar fi avut copii i'ash fi pus cu parintzii noshtrii la masa;))

laurela
04.12.2007, 22:53:10
Noi facem prezidiul de 4 pers, iar nashii daca ar fi avut copii i'ash fi pus cu parintzii noshtrii la masa;))
asa as fi facut si eu,dar imi este teama sa nu se simta prost,dar sunt sigura ca daca gaseste pe cineva de varsta lui va fi el care va vrea sa stea cu respectivii.

andreear
05.12.2007, 22:42:01
asa as fi facut si eu,dar imi este teama sa nu se simta prost,dar sunt sigura ca daca gaseste pe cineva de varsta lui va fi el care va vrea sa stea cu respectivii.

Dar cati ani are copilul nasilor vostri?

laurela
06.12.2007, 02:49:16
daca nu ma insel are 13 sau 14 ani;destul de mare dupa parerea mea...

andreear
06.12.2007, 19:39:48
daca nu ma insel are 13 sau 14 ani;destul de mare dupa parerea mea...

Este maricel, poate ar fi mai bine sa il pui la o masa unde este mai mult tineret....

lorytr
10.12.2007, 21:38:19
Multumesc fetelor pentru raspunsuri. :D Localul e in centru, nu stiu daca am voie sa spun numele restaurantului. Pot insa sa va spun ca e in centrul orasului, iar noi am ales sala de sus, care a fost recent renovata si pot sa va spun ca arata super. Fiind in centru, cred ca de-aia s-au ocupat asa repede zilele pana in octombrie. Pana la urma, m-am obisnuit cu ideea ca va fi foarte frig (deja a inceput sa se racoreasca afara si e de-abia jumatatea lui septembrie!:-SS ). Dar asta e! Avansul o sa-l dam cand semnam contractul, adica prin noiembrie. Pupici!>:D<

Buna ma numesc loredana si sunt tot din ploiesti
Eu am nunta pe 06.09.2008 la Polivalenta si te-as ruga sa-mi spui cum a fost la tine....ce nuanta ai ales ptr sala (mese, scaune, baloane)
Daca nu vrei sa postezi imagini aici iti dau adresa mea de yahoo....
Si eu am avut probleme cu data dar am avut noroc ca a renuntat cineva la data respectiva, ca altfel inchiriasem Turistul pe 20 oct 2008, dar nu am apucat sa dau avansul....si am gasit data asta mai devreme la Central! imi era teama, ca si tine, de vreme...In sfarsit....sper sa fie ok
O alta intrebare ar mai fi :-\ cum a fost mancarea, ca pe site se tot spune ca servirea si mancarea lasa de dorit....raspunde-mi te rog [-o< ...... ca am inceput sa ma crizez (mai ales de mancare)!:-SS :-SS :-SS

oana_popescu23
11.12.2007, 17:30:39
imi cer scuze ca te contactez fara sa imi fi solicitat.Am facut la polivalenta anul asta si a fost foarte bine.Mancarea a fost foarte buna si iti sugerez sa negociezi cat mai mult cu ceea ce poti aduce.Pe mine m-au lasat sa aduc o gramada de chestii.Dak mai ai nevoie de ajutor astept solicitari

ramo_4ever
27.12.2007, 17:06:41
BUNA FETELOR,

pupici marika si sa ne iasa nunta asa cum ne am dorit o amandoua<:-P si la mine acum e prima oara cand scriu pe forum,tare fain e!!!chiar poti sa afli tot ce vrei.:* ;))

geanina
08.01.2008, 16:07:45
La multi ani!

Noi ne casatorim pe 12 iulie 2008, petrecerea o avem la Hotel Prahova, salonul National. Inca nu am ales formatia care va canta. Am nevoie de voi, va rog sa-mi spuneti pe cine ati ales voi, cum a fost, ce muzica se mai canta?

Astept vesti. Multumesc!

CONT-INCHIS-047
09.01.2008, 19:04:31
La multi ani!

Noi ne casatorim pe 12 iulie 2008, petrecerea o avem la Hotel Prahova, salonul National. Inca nu am ales formatia care va canta. Am nevoie de voi, va rog sa-mi spuneti pe cine ati ales voi, cum a fost, ce muzica se mai canta?

Astept vesti. Multumesc!

Buna geanina.Ti-am spus ca eu am ales formatia lui Florin de la Constanta, dar sa stii ca mai este un anume Alberto care canta frumos...l-am vazut si la televizor...am inteles ca mai canta pe la Hipodrom, dar nu stiu sigur...ambii merita sa ii asculti, insa mai intreaba si celelalte miresici.