PDA

Versiunea completa : Miresici din Judetul Prahova

Pagini : 1 2 [3] 4 5

laurela
10.01.2008, 05:11:04
sper sa nu fiu offtopic...:D oana popescu imi place noul look din avatar;;)

oana_popescu23
11.01.2008, 14:14:58
sper sa nu fiu offtopic...:D oana popescu imi place noul look din avatar;;)
multumesc mult.Esti foarte draguta>:D<

laviniamoise
15.01.2008, 09:37:48
Eu fac nunta in octombrie la Hotel Prahova, sala mare.
M-ar interesa daca gasesc aici pe cineva care sa faca nunta inaintea mea tot in aceeasi locatie, vreau sa facem un schimb de informatii....[-o<
Va ;;) pup.

georgi_m
15.01.2008, 19:51:22
M-ar interesa daca gasesc aici pe cineva care sa faca nunta inaintea mea tot in aceeasi locatie, vreau sa facem un schimb de informatii....[-o<
Va ;;) pup.

Salut! Eu am nunta la Restaurant Prahova, sala mare pe 31 august. Si eu sunt curioasa de aceea am mai intrebat fetele care au mai inainte daca au fotografii, pareri etc. Voi pt. cate persoane ati incheiat contractul? Si cat v-ar costa meniul? O sa mai vorbim sa iasa totul bine!<:-P Pupici:*

CONT-INCHIS-047
15.01.2008, 22:21:35
Ce ma bucur ca apar pe site si alte fete care fac nunta la Prahova.Sincer, la inceput...eram singura care aveam nunta acolo.Eu cand am fost sa inchei contractul am incheiat pentru 150 de persoane la sala Turist (cea din mijloc) si am intrebat...in cazul in care vin persoane mai multe...ce se intampla.Bogdan ne-a spus ca se va face loc si ca sa stam fara griji.Voi ati mai fost in ultima vreme pe acolo?Au terminat de renovat sala Turist?Pe ce culoare este?Stiu ca atunci cand am fost noi erau materiale inauntru si spuneau ca o sa puna granit pe jos....sunt curioasa daca e gata.Legat de meniu...am vb cu o miresica ce a avut nunta in 2007 in luna octombrie parca si zicea ca meniul a fost 126Ron si ca au avut 4 feluri de mancare+inghetata, asa ca eu zic sa nu ne facem probleme in privinta asta.Eu cand l-am intrebat pe Bogdan cat a fost meniul (in 2007) mi-a zis ca intre 100Ron si 150 Ron, dar nu am intrebat ce continea fiecare(asta oricum se stabileste cu 2 saptamani inainte).Pot sa va mai spun (din auzite) ca nu va fura nimeni acolo. Eu am dat la acont 30mil pt 150 pers, insa nu am intrebat daca la sfarsit acesti bani se scad sau daca este chiria.Voi ce stiti?Va mai astept sa scrieti si voi ce mai stiti sau ce ati mai auzit ca sa ne putem ajuta reciproc.

CONT-INCHIS-047
15.01.2008, 22:23:52
Va ;;) pup.

Lavinia...o curiozitate...cate persoane aveti invitate de ati luat sala mare?Si noi am vrut-o pe aceea, insa ne-a spus ca au de gand sa o mareasca (6 m lungime si 4 latime) si sa inchida terasa care da spre linia de tramvai, si ne gandeam ca o sa fie sala mai mult goala.

luci_ana
24.01.2008, 15:04:19
cateva poze

Ce mireasa deosebita. Felicitari. Casa de piatra si multi bebei.

luci_ana
24.01.2008, 15:11:36
Gata fetelor! Am scapat si yo cu nunta si a iesit totul SUPER!!! Nici nu visam sa fie asa frumos..pana si vremea a tinut cu noi...au fost doar cativa stropi de ploaie....si acum cand s-a terminat totul parca nu-mi vine sa cred. Am trait fiecare moment din plin ptr ca stiu ca nu o sa mai trec prin astfel de clipe niciodata.
http://picasaweb.google.com/CorinaAvrigeanu/NuntaADYSiCORINAFotograf (http://picasaweb.google.com/CorinaAvrigeanu/NuntaADYSiCORINAFotograf)

http://www.youtube.com/watch?v=1pM88JO0EKw (http://www.youtube.com/watch?v=1pM88JO0EKw)

Superba miresica. Imi place mult rochita ta. Cum a fost cu trena.....nu te-a incomodat in timpul dansului? Pozelesunt facute la Bucov, nu?

oana_popescu23
25.01.2008, 13:22:47
Ce mireasa deosebita. Felicitari. Casa de piatra si multi bebei.
ms mult.esti o dulce.deja lucram la bebe.speram sa se intample cat mai repede.aceleasi urari si voua

luci_ana
27.01.2008, 15:59:11
Fetelor mi-am luat rochita de la targ. Sunt foarte incantata. Imi pare rau ca nu am putut sa o iau de azi acasa. Are de facut niste modificari dar sapatamana viitoare merg la celalalt targ ca mi-o aduce acolo. A..... si am luat si Verighetele. Foarte frumos la targul asta......gaseste omul tot ce isi doreste. Sunt rochite dupa gustul si buizunarul fiecaruia.

albinutza2008
27.01.2008, 20:26:53
Buna luci_ana!
Si eu mi-am luat rochita de la targ, si astept la fel sa mi-o aduca vinerea viitoare la targul celalalt. Accesoriile o sa le cumpar atunci, ca sa am voalul in mana si sa nimeresc culoarea pt pantofi, ca rochita este culoarea untului deschis. Felicitari pentru rochita si pentru verighete. Eu o sa le iau la mijlocul lui februarie. Spor la cumparaturi daca mai ai ceva de luat, si poate ne vedem la targ :P.

luci_ana
28.01.2008, 09:05:15
Buna. Eu am dat comanda si de posetta si de voal, Au spus ca le vor face din aceeasi dantele ca cea de pe rochita. Si pe drum m-am gandit ca tb sa cer si niste manusi. Am sa sun azi sa le spun si asta. Nu stiu cat o sa le port (manusile) la nunta dar sa le am de orice eventualitate.

Acum marea mea problema este ca vreau sa imi gasesc niste bijuterii care sa se potriveasca cu rochita .
Daca stiti pe unde se gasesc in Ploiesti , poate ma ajutati sipe mine.

andreear
28.01.2008, 09:15:12
Fetelor mi-am luat rochita de la targ. Sunt foarte incantata. Imi pare rau ca nu am putut sa o iau de azi acasa. Are de facut niste modificari dar sapatamana viitoare merg la celalalt targ ca mi-o aduce acolo. A..... si am luat si Verighetele. Foarte frumos la targul asta......gaseste omul tot ce isi doreste. Sunt rochite dupa gustul si buizunarul fiecaruia.

Sa o porti sanatoasa si sa fii fericita. Asteptam poze cu tot ce ti-ai cumparat de la targ!

andreear
28.01.2008, 09:15:52
Buna luci_ana!
Si eu mi-am luat rochita de la targ, si astept la fel sa mi-o aduca vinerea viitoare la targul celalalt. Accesoriile o sa le cumpar atunci, ca sa am voalul in mana si sa nimeresc culoarea pt pantofi, ca rochita este culoarea untului deschis. Felicitari pentru rochita si pentru verighete. Eu o sa le iau la mijlocul lui februarie. Spor la cumparaturi daca mai ai ceva de luat, si poate ne vedem la targ :P.

Sa itit aduca mult noroc si sa ne arati poze cu ea!

andreear
28.01.2008, 09:17:28
Acum marea mea problema este ca vreau sa imi gasesc niste bijuterii care sa se potriveasca cu rochita .
Daca stiti pe unde se gasesc in Ploiesti , poate ma ajutati sipe mine.[/quote]

Cel mai bine e sa iti iei intai rochita si sa ne arati poze si apoi sa venim noi cu idei...eu , de exemplu nu am avut ca bijuterii decat cercei si o bratara, rochita mea nu "suporta" prea multe!

luci_ana
28.01.2008, 14:18:47
Atunci o saastept sa o aduc acasica...sa fac poze cuea...sa o arat miresicilor ....si atunci ...sigur o sa gasesc cele mai frumoase bijuterii care sa se potriveasca cu rochita.

CONT-INCHIS-047
29.01.2008, 19:03:06
Sa purtati sanatoase si iubite rochitele :D Eu mai am de asteptat pana imi cumpar...o sa ma duc prin iulie (pe caldurile alea :D )...intre timp astept pozici de la voi :)

miresik_de_octombrie
04.02.2008, 00:28:06
Superba miresica. Imi place mult rochita ta. Cum a fost cu trena.....nu te-a incomodat in timpul dansului? Pozelesunt facute la Bucov, nu?

Multumesc! Scuze ca iti raspund cu intarziere.....rochia este model LEVANTE- Pronovias....si m-am simtit super in ea....am dansat toata noaptea iar trena nu m-a incomodat deloc(am avut un sistem de prindere). Din pacate ma gandesc din ce in ce mai serios sa o vand pt ca imi ocupa tot locul din dulap......dar mi se rupe sufletul cand ma gandesc cat de incantat a fost sotul meu cand mi-a adus-o din Austria si s-a potrivit perfect,ca si cum ar fi fost croita ptr mine. La fel iti doresc si tie sa te simti super in rochia ta!
Cat despre poze..... sunt facute la Sala Sportului.

Emy11
12.02.2008, 22:36:03
Monicela, vad ca tu faci la Bulevard. Cam cat e meniul acolo? Noi am fost saptamana asta si ni s-a spus ca nu pot fixa o suma pt anul viitor.

Buna Aura

vad ca faci nunta in iulie 2008....si eu ..pe 12.iulie.....

si sunt disperata ...nu-mi gasesc rochita....:((

tu ai rezolvat?

analazarescu
13.02.2008, 09:09:19
Buna Aura

tu ai rezolvat?

si eu fac nunta in mai si am zis ca e prea devreme.....o sa imi caut sa imi cumpar in martie=))

fagurel
15.02.2008, 14:48:03
buna fetelor,

Intetionez sa-mi organizez nunta la Sinaia in august anul acesta. Stiu ca e destul de tarziu, insa nu stiam de acum doi ani ca anul asta se va produce fericitul eveniment.

Stiti pe cineva care renunta la rezervarea de la cazino Sinaia in perioada iunie - septembrie?.....daca da, va rog din suflet sa-mi trimitei un mesaj privat ca sa preiau eu rezervarea.

Va pup :">

deea14
15.02.2008, 22:53:12
Multumesc! Scuze ca iti raspund cu intarziere.....rochia este model LEVANTE- Pronovias....si m-am simtit super in ea....am dansat toata noaptea iar trena nu m-a incomodat deloc(am avut un sistem de prindere). Din pacate ma gandesc din ce in ce mai serios sa o vand pt ca imi ocupa tot locul din dulap......dar mi se rupe sufletul cand ma gandesc cat de incantat a fost sotul meu cand mi-a adus-o din Austria si s-a potrivit perfect,ca si cum ar fi fost croita ptr mine. La fel iti doresc si tie sa te simti super in rochia ta!
Cat despre poze..... sunt facute la Sala Sportului.
fffff frumoasa rochita ta,ai fost o frumoasa,stiu ca rochitele de la pronovias sunt destul de scumpe,dar si fff frumoase.
mi-a palcut si aranjamentul de la biserica cu covorul rosu pe scari si suporturile cu flori.tot la sf imparati ne cununam si noi,si e draguta ideea

auraszablau
18.02.2008, 15:07:42
Buna Aura

tu ai rezolvat?
Buna Emy...
Am rezolvat cu rochita chiar saptamana trecuta. Am luat-o de la NOELLA STYLE, a fost prima probata. N-am plecat cu gandul sa cumpar, ci doar sa probez, dar am simtit ca asta e asa ca am facut pasul! Eu te sfatuiesc sa treci cam o data pe saptamana pe la magazinele cu rochii, fiindca primesc marfa saptamanal si cu siguranta o sa gasesti ceva. Eu am avut noroc, mi-a picat cu tronc chiar prima probata.:D

andreear
18.02.2008, 17:05:51
Buna Emy...
Am rezolvat cu rochita chiar saptamana trecuta. Am luat-o de la NOELLA STYLE, a fost prima probata. N-am plecat cu gandul sa cumpar, ci doar sa probez, dar am simtit ca asta e asa ca am facut pasul! Eu te sfatuiesc sa treci cam o data pe saptamana pe la magazinele cu rochii, fiindca primesc marfa saptamanal si cu siguranta o sa gasesti ceva. Eu am avut noroc, mi-a picat cu tronc chiar prima probata.:D

Sa o porti sanatoasa!!! Poze???

Emy11
18.02.2008, 20:08:18
si eu fac nunta in mai si am zis ca e prea devreme.....o sa imi caut sa imi cumpar in martie=))

Hai ca ai fost tare....bravo...pai cred ca si eu tot prin martie;-) ....si daca voi fi in continuare cusurgie=)) ....probabil cu o sapt inainte de nunta;))

alinna_3003
18.02.2008, 20:43:27
Salutare tuturor miresicilor din Ploiesti. Sunt o miresik fffff suparata nu gasesc un local care sa imi plak si nici data cand vreau nu merge adik 6 iunie 2009 k e sambata mortilor of :-w

Brone
18.02.2008, 21:54:07
Salutare tuturor miresicilor din Ploiesti. Sunt o miresik fffff suparata nu gasesc un local care sa imi plak si nici data cand vreau nu merge adik 6 iunie 2009 k e sambata mortilor of :-w

Shi daca este sambata mortzilor ce ??? Haide may ca dupa calendarul ortodox ne raman cateva zile fara sarbatorile lor scornite. Mergi la restaurant..fa rezervare shi apoi mergi shi vezi care preot itzi face cununia in acea zi..daca ai dificultatzi iei derogare shi gata.
Bafta :*

alinna_3003
19.02.2008, 20:03:27
Shi daca este sambata mortzilor ce ??? Haide may ca dupa calendarul ortodox ne raman cateva zile fara sarbatorile lor scornite. Mergi la restaurant..fa rezervare shi apoi mergi shi vezi care preot itzi face cununia in acea zi..daca ai dificultatzi iei derogare shi gata.
Bafta :*
Mersic pt sfat imi e de mare ajutor:* :* :*

albinutza2008
22.02.2008, 23:19:14
<:-P #-o Mi-am luat in sfarsit rochita de mireasa de la targul de nunti din februarie, si am asteptat cu sufletul la gura sa primesc corsetul care era dat la decoltat :P L-am primit si sunt super linistita. Maine imi vin si invitatiile scrise (cumparate tot de la targ) si la sfarsitul lunii imi ajung si verighetele...parca incepe sa se faca lumina.
Acum trebuie sa incep cautarile si pentru iubitzul meu ca pana acum a fost in sesiune si nu am avut timp de costumul lui, dar sper ca saptamana viitoare sa reusim sa plecam la cumparaturi :).
Va atasez cateva poze cu rochita mea, dar sunt ceva modificari la ea: corsetul este mai decoltat, rochita e mai scurta si astfel vine mai umflata jos.Sper sa va placa ca eu ma indragostesc de ea de fiecare data cand ma uit la ea.
Va pup si spor la pregatiri!

laurela
23.02.2008, 02:11:34
<:-P #-o Mi-am luat in sfarsit rochita de mireasa de la targul de nunti din februarie, si am asteptat cu sufletul la gura sa primesc corsetul care era dat la decoltat :P L-am primit si sunt super linistita. Maine imi vin si invitatiile scrise (cumparate tot de la targ) si la sfarsitul lunii imi ajung si verighetele...parca incepe sa se faca lumina.
Acum trebuie sa incep cautarile si pentru iubitzul meu ca pana acum a fost in sesiune si nu am avut timp de costumul lui, dar sper ca saptamana viitoare sa reusim sa plecam la cumparaturi :).
Va atasez cateva poze cu rochita mea, dar sunt ceva modificari la ea: corsetul este mai decoltat, rochita e mai scurta si astfel vine mai umflata jos.Sper sa va placa ca eu ma indragostesc de ea de fiecare data cand ma uit la ea.
frumusica foc ,sa o porti iubita!

andreear
23.02.2008, 08:12:02

F frumoasa, sa iti aduca noroc!

analazarescu
23.02.2008, 17:28:56

superrr .....spor la pregatiri si tie!

mamuska
23.02.2008, 17:42:49
superba!!!sa iti aduca noroc si sa fii fericita!!!!!!!!!abia astept pozici de la nunta!!!

CONT-INCHIS-047
23.02.2008, 18:59:20

Foarte frummoasa!Sa iti aduca noroc si fericire!

albinutza2008
24.02.2008, 00:19:29
Multumesc pentru urari fetelor!
Sper sa gasiti si voi ceea ce cautati!
Mi-au ajuns astazi invitatiile...Sunt asa de fericita...Le-am deschis si nu am respirat de teama sa nu fie greseli...si nu au fost <:-P Imi plac la nebunie.
And here comes the problem... Le-am aratat soacrei, (pe care o iubesc si ma iubeste ca pe propria fiica, deci parerea ei conteaza mult pentru mine) si ei i se pare ca invitatiei ii lipseste un plic, in sensul in care inmanezi direct invitatia cuiva, ar mai trebui pusa intr-un plic. Se gandea ca nu are unde sa scrie numele familiei invitate, dar eu i-am zis ca se poate pe spatele invitatiei. In cazul in care o trimit prin posta e evident ca le pun in plic normal, dar in cazul in care le dau direct persoanei, mie mi se pare ca arata OK asa cum sunt acum. Eu i-am explicat ca asa este modelul invitatiei si ca are deja plic, doar ca este mai nonconformist plicul asta :)) I-am zis ca daca e nevoie cumparam plicuri, dar invitatia asa a fost gandita ca altfel imi dadeau alte plicuri separat. Si acum m-a facut si pe mine sa ma gandesc daca sa mai caut sau nu plicuri. Va atasez si voua poze cu invitatia si va rog sa imi spuneti ce parere aveti, daca e ok asa cum este invitatia, sau trebuie neparat sa cumpar plicuri. Astept feedbackuri sincere, chiar vreau sa stiu ce ati face daca ati fi in locul meu.
Multumesc!
Va pupicesc!

albinutza2008
24.02.2008, 00:23:52
superrr .....spor la pregatiri si tie!

Multumesc pentru urari!
Acum am vazut ca ai tot in luna mai! Cum stai cu pregatirile?

danutzaxcata
24.02.2008, 09:27:22
:*
Mi-au ajuns astazi invitatiile...Sunt asa de fericita...Le-am deschis si nu am respirat de teama sa nu fie greseli...si nu au fost <:-P Imi plac la nebunie.
And here comes the problem... Le-am aratat soacrei, (pe care o iubesc si ma iubeste ca pe propria fiica, deci parerea ei conteaza mult pentru mine) si ei i se pare ca invitatiei ii lipseste un plic, in sensul in care inmanezi direct invitatia cuiva, ar mai trebui pusa intr-un plic. Se gandea ca nu are unde sa scrie numele familiei invitate, dar eu i-am zis ca se poate pe spatele invitatiei. In cazul in care o trimit prin posta e evident ca le pun in plic normal, dar in cazul in care le dau direct persoanei, mie mi se pare ca arata OK asa cum sunt acum. Eu i-am explicat ca asa este modelul invitatiei si ca are deja plic, doar ca este mai nonconformist plicul asta :)) I-am zis ca daca e nevoie cumparam plicuri, dar invitatia asa a fost gandita ca altfel imi dadeau alte plicuri separat. Si acum m-a facut si pe mine sa ma gandesc daca sa mai caut sau nu plicuri. Va atasez si voua poze cu invitatia si va rog sa imi spuneti ce parere aveti, daca e ok asa cum este invitatia, sau trebuie neparat sa cumpar plicuri. Astept feedbackuri sincere, chiar vreau sa stiu ce ati face daca ati fi in locul meu.
Multumesc!
Va pupicesc!

Din cate vad eu in poze, invitatia propriu-zisa este pusa deja intr-un plic, unul chiar foarte frumos. Ar da cam aiurea sa la mai asezi in alt plic, care oricum nu ar putea fi la fel de frumos ca acela original, ci doar l-ar eclipsa. Daca voi alege un astfel de model la nunta, cu siguranta nu voi pune invitatiile in inca un plic. Le piere tot farmecul.

luci_ana
24.02.2008, 10:17:26
Multumesc!
Va pupicesc!

Foarte frumoase...si rochita si invitatiile. Hai ca nu mai ai mult pana in ziua cea mare. Acum trece timpul....

CONT-INCHIS-047
24.02.2008, 16:06:28
:*

Din cate vad eu in poze, invitatia propriu-zisa este pusa deja intr-un plic, unul chiar foarte frumos. Ar da cam aiurea sa la mai asezi in alt plic, care oricum nu ar putea fi la fel de frumos ca acela original, ci doar l-ar eclipsa. Daca voi alege un astfel de model la nunta, cu siguranta nu voi pune invitatiile in inca un plic. Le piere tot farmecul.

Sunt de aceeasi parere!

dalina979
24.02.2008, 17:16:52
Buna!

Voi fi miresica anul acesta in iulie.

m-ar ajuta foarte mult recomandarile voastre in ceea ce priveste fotograful+cameramanul. Locuiesc in Bucuresti si nu ajung prea des in Ploiesti, asa ca daca voi ati fost multumite de calitatea serviciilor oferite, va rog sa-mi oferiti si mie datele lor de contact.
multumesc,
Alina

mamuska
24.02.2008, 17:35:20
Buna!

Voi fi miresica anul acesta in iulie.

m-ar ajuta foarte mult recomandarile voastre in ceea ce priveste fotograful+cameramanul. Locuiesc in Bucuresti si nu ajung prea des in Ploiesti, asa ca daca voi ati fost multumite de calitatea serviciilor oferite, va rog sa-mi oferiti si mie datele lor de contact.
multumesc,
Alina
am nr unui dj pe care l-au avut maimulte miresici de aici...daca vrei iti trimit pm cu nr...

andreear
24.02.2008, 19:53:49
Va atasez si voua poze cu invitatia si va rog sa imi spuneti ce parere aveti, daca e ok asa cum este invitatia, sau trebuie neparat sa cumpar plicuri. Astept feedbackuri sincere, chiar vreau sa stiu ce ati face daca ati fi in locul meu.
Multumesc!
Va pupicesc!

Buna,
Noi am avut invitatii asemanatoare voua si nu am folosiut un alt plic, am trecut pe verso numelele familiilor invitate, si-ar fi pierdut tot farmecul daca le mai puneam intr-un al 2 -lea plic!

albinutza2008
24.02.2008, 20:34:24
Buna,
Noi am avut invitatii asemanatoare voua si nu am folosiut un alt plic, am trecut pe verso numelele familiilor invitate, si-ar fi pierdut tot farmecul daca le mai puneam intr-un al 2 -lea plic!

Asa m-am gandit si eu sa facem, sa trecem pe spate numele familiei.
Multumesc pentru feed-back fetelor, sunteti ca de obicei de mare ajutor. Am mai discutat astazi dupa masa despre invitatii si am primit argumentul ca este nevoie de inca un plic deoarece fundita de pe invitatie ar trebui protejata. Asa ca am ales o solutie de mijloc: in principiu las invitatia asa si trec numele familiei pe spate, dar voi cumpara doar cateva plicuri pentru persoanele mai pretentioase, care s-ar putea sa se astepte sa gaseasca invitatia intr-un plic traditional. Aceste persoane vor depune mai mult efort in a deschide invitatia :)) dar asta este.
Acum o sa am probleme in a gasi plicuri de dimensiunea invitatiei, o sa merg la Diverta maine sa vad ce plicuri mai deosebite gasesc. Daca stiti unde altundeva as putea gasi asa ceva...
Va pupicesc si astept idei!

catalina_mihaela
29.02.2008, 17:55:51
va rog mult fetelor sa ma ajutati cu adrese din pl de unde pot lua invitatii
va pupacesc pe toate si casa de piatra si copii frumosi;-)

alinna_3003
07.03.2008, 11:22:57
Buna.
Stiu eu pe Str Vasile Lupu cea cu politia, imediat dupa scoala Elena Doamna este un club al pensionarilor si exact langa acest club este un mic magazin sa-i zic asa cu stampile si face si invitatii acolo. Se afla pe dreapta chiar fata in fata cu straduta de la liceul Cuza. Sper ca ti-e de folos. Spor la pregatiri>:D<

andreear
07.03.2008, 14:05:27

Si in spate la Sindicate erau niste magazine cu asa ceva!

CONT-INCHIS-047
07.03.2008, 16:41:49
Langa Trezoreria de pe Basarabi la fotograf acolo

flory_78
13.03.2008, 08:30:06
dar in Sinaia nu face nimeni nunta? chiar sunt singura? eu cand am fost sa ma interesez de local abia am gasit liber in luna octombrie.
astept sa ne sfatuim.

vsvalentina
13.03.2008, 18:50:23
Eu am avut nunta la Best!!Tacamul a fost 150 RON

imi poti da te rog mai multe informatii despre best?cati invitati ai avut?cum a fost personalul,sala e aranjata,mai e nevoie de firma de catering?
si daca mai poti posta niste poze ca cele de pe yahoo nu mai se incarca.merci mult de tot
apropo...vinul e inclus in meniu?cat a fost chiria restaurantului?cat ai dat la ospatari?

luci_ana
17.03.2008, 02:52:25
MAo fetelor, nu v-ati luat rochita de la targ? Daca da vrem sa vedem si noi poze.

CONT-INCHIS-047
17.03.2008, 13:40:28
MAo fetelor, nu v-ati luat rochita de la targ? Daca da vrem sa vedem si noi poze.

Eu nu am luat-o :(( Astept sa vina vara...e prea devreme totusi

luci_ana
18.03.2008, 08:23:21
Eu nu am luat-o :(( Astept sa vina vara...e prea devreme totusi

Daca te iei dupa cei de la targuri(atat la Bucuresti cat si la Ploiesti) ar trebui sa te grabesti. In primul rand pentru ca se dau din modele si un al doilea motiv spun ei ca din aprilie rochitele se vor scumpi pentru ca vine sezonul de nunti. Acum nu stiu daca sa ii crezi sau nu, tu alegi

CONT-INCHIS-047
18.03.2008, 08:43:14
Daca te iei dupa cei de la targuri(atat la Bucuresti cat si la Ploiesti) ar trebui sa te grabesti. In primul rand pentru ca se dau din modele si un al doilea motiv spun ei ca din aprilie rochitele se vor scumpi pentru ca vine sezonul de nunti. Acum nu stiu daca sa ii crezi sau nu, tu alegi

offffffff nu stiu ce sa fac :(( :(( incep sa intru in panica rau de tot

luci_ana
18.03.2008, 08:51:01
offffffff nu stiu ce sa fac :(( :(( incep sa intru in panica rau de tot

Nu intra nici in panica acum...dar nu astepta pana mai tarziu....mergi si probeaza rochite...nu ai nimic de pierdut.

CONT-INCHIS-047
18.03.2008, 08:52:52
Nu intra nici in panica acum...dar nu astepta pana mai tarziu....mergi si probeaza rochite...nu ai nimic de pierdut.

Iubi a spus ca vrea din tot sufletul sa mi- ia el (tocmai am vb la tel) dar a zis ca acum nu are banuti :( mai astept..

laurela
18.05.2008, 03:55:34
ma gandeam sa strangem intr-o lista recomandarile voastre,ale celor care ati fost miresici sau de la alte nunti.ce ziceti?

laurela
18.05.2008, 03:58:53
-pt. flori:floraria siatti(carrefour)
-pt tort si prajituri?
mai veniti voi cu o lista 8-}

mikimiki
18.05.2008, 09:12:19
tort si prajituri ( cela mai bune)

Cofetaria Doelpan (pe linia de tranvai - aproape de Tribunal)

laurela
19.05.2008, 00:13:11
tort si prajituri ( cela mai bune)

Cofetaria Doelpan (pe linia de tranvai - aproape de Tribunal)
asta era si alegerea mea pt tort;-)

madutza23
19.05.2008, 11:10:00
si a mea tot Doel, de fapt cu ei fac tortul la nunta.
Eu fac cu o floraresa de la Hale buchetarele si lumanarile si aranjamentul la masa de prezidiu si florile de piept. Incercati si acolo si o sa vedeti ce diferente de pret sunt fata de florarii.

NMM
20.05.2008, 06:08:02
Eu fac cu o floraresa de la Hale buchetarele si lumanarile si aranjamentul la masa de prezidiu si florile de piept. Incercati si acolo si o sa vedeti ce diferente de pret sunt fata de florarii.
La fel am facut si eu. Stiu ca tortul casei de la doel este oarte bun, am luat de ziua ea, iar in privinta florareselor nu imi fac probleme, cunosc pe cineva de cind aveam citiva anisori.;-)

NMM
20.05.2008, 06:08:49
Se vorbeste de tort si de aranjamente florare, dar de turta ce stiti?

madutza23
20.05.2008, 07:58:01
Se vorbeste de tort si de aranjamente florare, dar de turta ce stiti?
Turta din cate stiu are si la Doel dar o cumpara nashica de unde vrea ea. Are la orice laborator din asta de patiserie, cofetarie.
Turta o rupe nashica cand vine sa te ia de acasa:-p

NMM
20.05.2008, 10:42:48
Turta din cate stiu are si la Doel dar o cumpara nashica de unde vrea ea. Are la orice laborator din asta de patiserie, cofetarie.
Turta o rupe nashica cand vine sa te ia de acasa:-p
Mc. Stiou ca turta e treaba nasei, dar ei sunt din alt oras asa ca am stabilit sa iau eu tot iar ei platesc.

laurela
21.05.2008, 03:12:34
pe tine cat te costa florile?si buchetarele,lumanarile?

madutza23
21.05.2008, 08:14:55
pe tine cat te costa florile?si buchetarele,lumanarile?
Sincera sa fiu lumanarile si Buchetarele nu stiu sigur cat costa. Nasicii mei mi-au adus un catalog si mi-au zis sa-mi aleg fara sa ma uit la bani sa-mi aleg ce imi place. Lista de pret mi-au furat-o de acolo si nu prea stiu sigur cat vor costa. Cel mai mult te ajuta sa dai o fuga pana acolo sa vezi ce minunatii ies din mana florareselor. Timp mai este destul mie mi-a zis sa ma duc in saptamana nuntii. De exemplu mi-a zis de un aranjament pt masa de prezidiu ca ma costa in jur de 150 ron cu jerbera si alte flori de sezon pe langa 250 ron cat imi ia firma care imi face decorul la sala.

mikimiki
21.05.2008, 08:23:38
Sincera sa fiu lumanarile si Buchetarele nu stiu sigur cat costa. Nasicii mei mi-au adus un catalog si mi-au zis sa-mi aleg fara sa ma uit la bani sa-mi aleg ce imi place. Lista de pret mi-au furat-o de acolo si nu prea stiu sigur cat vor costa. Cel mai mult te ajuta sa dai o fuga pana acolo sa vezi ce minunatii ies din mana florareselor. Timp mai este destul mie mi-a zis sa ma duc in saptamana nuntii. De exemplu mi-a zis de un aranjament pt masa de prezidiu ca ma costa in jur de 150 ron cu jerbera si alte flori de sezon pe langa 250 ron cat imi ia firma care imi face decorul la sala.

si eu toto la hale vreau sa fac ... chiar ies foarte frumoase iar cei de la firme tot aici aranjeaza florile numai ca mai pun la pretul florareselor de la hale si adaosul lor comercial si ajunge un buchet la 3 mil
asa ca de la florarese il poti cumpara cu 150

mikimiki
21.05.2008, 08:24:37
ce recomandari dati pt florile din piept : naturale si artificiale

andreear
21.05.2008, 09:42:31
ce recomandari dati pt florile din piept : naturale si artificiale

Depinde de bugetul fiecaruia, eu pt nasii , parinti, domnisoara, cavaler de onoare am avut flori naturale iar pt invitati artificilae....cele naturale sunt mai frumose dar mult mai scumpe!

luci_ana
21.05.2008, 10:12:16
Depinde de bugetul fiecaruia, eu pt nasii , parinti, domnisoara, cavaler de onoare am avut flori naturale iar pt invitati artificilae....cele naturale sunt mai frumose dar mult mai scumpe!
Fetelor am auzit ca Doel Pan nu face tort in genul pozei, adica prins parte lipita de cealalta parte. Stiti ceva?

mikimiki
21.05.2008, 10:32:03

si eu vreau la fel

mikimiki
21.05.2008, 10:33:07
Fetelor am auzit ca Doel Pan nu face tort in genul pozei, adica prins parte lipita de cealalta parte. Stiti ceva?

cred ca doamnele de acolo fac orice model... cel mai bine este sa vb cu ele, eventual le duci si un model

madutza23
21.05.2008, 11:56:52
cred ca doamnele de acolo fac orice model... cel mai bine este sa vb cu ele, eventual le duci si un model
La fel am vrut si eu. Si m-am dus acolo sa ma uit la ce modele au. Deci astea dintr-o bucata cum vreti si cum voiam si eu zici ca le scapasera din mana. Erau turtite si finisarea nu o s-o vedeti niciodata ca in pozele de pe net. Si atunci mi-am ales un suport care mi-a placut si imi fac tort din ala pe suport ca sa se vada mare cand stau langa el si imi canta lumea La multi ani! Nu m-as risca sa-mi fac un tort din ala si sa ma uit la el ca la un ......:( si mai ales sa ma aplec asupra lui sa-l tai nici sa nu-l vada si invitatii :-<

madutza23
21.05.2008, 11:58:12
Si eu fac la nasici, la parinti si la cavaler si la domnisoara flori naturale iar la invitati artificiale.

laurela
21.05.2008, 22:41:11
mercik mult de tot,deci cand voi ajunge o sa merg sigur la hale .ma bucur mult ca au si catalog,dar sambata cred ca vezi sigur cam ce pot face.

cleoI
22.05.2008, 17:01:37

Buna,

Si eu am fost sa intreb la Doel pan de tort in genul acesta si intr-adevar au zis ca vara se topeste si nu fac decat pe suporturi de metal.
Insa am fost sa intreb si la Acapulco, iar cei de acolo fac modelul cu etaje fara probleme.

madii113
23.05.2008, 19:19:16
Eu stiu si floraria de jos din Mall unde daca vorbesti direct cu patroana si nu cu vanzatoarea poti negociat, e o tipa super finutza, si-a facut o prietena de-a mea anul trecut aranjamentele, iar eu cred ca ma duc in centru la carti dupa flori, stiu o vanzatoare de la care cumpar flori de multi ani. La munca am avut cateva evenimente la care ne trebuiau multe flori si am ajuns cu ele pana la 25% mai ieftin.
Iar torul clar la Doelpan
Daca aveti idee cam ce aranjamente si buchetare vreti ma pot interesa cam cat costa si intr-o parte si in cealalta.
pupici \
:D :D :D :-p :-p :-p

luci_ana
23.05.2008, 19:23:38
Buna,

Si eu am fost sa intreb la Doel pan de tort in genul acesta si intr-adevar au zis ca vara se topeste si nu fac decat pe suporturi de metal.
Insa am fost sa intreb si la Acapulco, iar cei de acolo fac modelul cu etaje fara probleme.
Chiar mi-as dori un astfel de tort. Am sa intreb si la cofetaria din Omnia. Am fost odata si am i8ntrebat daca fac torturi de nunta si au spus ca da...Acum trebuie sa intreb daca fac si astfel de torturi

oanabentel
29.05.2008, 18:18:37
buna,

am vazut ca ai facut nunta la president 1, unde o sa am si eu nunta anul acesta in august.

poti sa imi spui te rog frumos cum a fost, daca ai fost multumita de restaurant, de ce ar trebui sa avem grija, sa incercam sa evitam daca au fost si surprize mai neplacute. problema este ca noi nu locuim in ploiesti, vom veni cu putin timp inainte de nunta, deci e destul de dificil sa ne facem o idee, nici nu putem merge inainte sa vedem o nunta acolo...

multumesc frumos (anticipat) pentru informatii.

danaloredana
02.06.2008, 17:41:22
Viitoare miresici,
A fost cineva la salon Dara?Dar la cochet?Cum sunt rochiile?Ai de unde sa alegi?

luci_ana
02.06.2008, 20:47:39
Viitoare miresici,
A fost cineva la salon Dara?Dar la cochet?Cum sunt rochiile?Ai de unde sa alegi?
Mai eu zic sa mergi ca sigur o sa iti gasesti ceva. AM vazut modele dragute si la Dara (asa in trecere).

mikimiki
03.06.2008, 08:08:35
Viitoare miresici,

depinde de gusturi, cel mai bine este sa te duci acolo si sa vezi daca iti place vreun model

aici ai rochii de mireasa de la dara
http://dara-wedding.ro/rochii-mireasa.php

laurela
06.06.2008, 04:27:08
Eu stiu si floraria de jos din Mall unde daca vorbesti direct cu patroana si nu cu vanzatoarea poti negociat, e o tipa super finutza, si-a facut o prietena de-a mea anul trecut aranjamentele, iar eu cred ca ma duc in centru la carti dupa flori, stiu o vanzatoare de la care cumpar flori de multi ani. La munca am avut cateva evenimente la care ne trebuiau multe flori si am ajuns cu ele pana la 25% mai ieftin.
Iar torul clar la Doelpan
Daca aveti idee cam ce aranjamente si buchetare vreti ma pot interesa cam cat costa si intr-o parte si in cealalta.
pupici \
:D :D :D :-p :-p :-p
te rog mult,poti intreba niste aranjamente potrivite ,joase,din trandafiri sau miniroze.mercik

Zgamy
06.06.2008, 08:40:12
Mirescilor din Ploiesti helpppp!!
Vreau sa ajung maine in Ploiesti sa cumpar floricelele de pus in piept si nu am idee pe unde - ce magazine- ptr ca am auzit ca difera preturile si la voi si n-as vrea sa nimeresc numai in magazinele scumpe. Asa ca va rog .. da-ti-mi ceva indicii ca nu prea cunosc orasul. A... si inca ceva :vreau sa-i cumpar mamei mele care e mai- plinuta de fel- un costumas ceva elegant si mi-a zis cineva ca in Omnia la et 2 gasesc marimi mai mari si de ocazie . Asa sa fie ? Help! Alta prietena mi-a zis de Complexul Balif dar nu am fost niciodata si n-as vrea sa bat drumu degeaba ... am inteles ca unu e in Vest SI unu in Sud-ul Ploiestiului . ASA E?

madutza23
06.06.2008, 08:58:17
Mirescilor din Ploiesti helpppp!!
Vreau sa ajung maine in Ploiesti sa cumpar floricelele de pus in piept si nu am idee pe unde - ce magazine- ptr ca am auzit ca difera preturile si la voi si n-as vrea sa nimeresc numai in magazinele scumpe. Asa ca va rog .. da-ti-mi ceva indicii ca nu prea cunosc orasul. A... si inca ceva :vreau sa-i cumpar mamei mele care e mai- plinuta de fel- un costumas ceva elegant si mi-a zis cineva ca in Omnia la et 2 gasesc marimi mai mari si de ocazie . Asa sa fie ? Help! Alta prietena mi-a zis de Complexul Balif dar nu am fost niciodata si n-as vrea sa bat drumu degeaba ... am inteles ca unu e in Vest SI unu in Sud-ul Ploiestiului . ASA E?
Deci te duci la Omnia care e in centrul orasului si apoi te duci vis-avis la Mall care este chiar langa Casa Alba si gasesti acolo la etajul 1 e un magazinel super cu costume pt mame si pt tati super ieftine si super frumoase. Referitor la flori de piept te duci la Hale si pe oricine intrebi iti spune de magazinele pt mirese.

Zgamy
06.06.2008, 12:59:04
Deci te duci la Omnia care e in centrul orasului si apoi te duci vis-avis la Mall care este chiar langa Casa Alba si gasesti acolo la etajul 1 e un magazinel super cu costume pt mame si pt tati super ieftine si super frumoase. Referitor la flori de piept te duci la Hale si pe oricine intrebi iti spune de magazinele pt mirese.
Multumesc mult, mult!<:-P :*

Deea2
09.06.2008, 08:57:20
Va ;;) pup.

Buna ziua Miresici

acum mi-am facut si eu cont >:D< . noi facem nunta pe 25 octombrie 2008 in salonul mare.
zicea o miresica despre tacamul de la prahova ca a iesit un jur de 130 ron>?
ar fi bine...noua ne-a iesit cam la 150 ron la care trebuie sa adaugam chiria salii care reprezinta 10% din consumatie.
avansul se scade din banii ce trebuie platiti la final.

mikimiki
09.06.2008, 09:09:35
Buna ziua Miresici

acum mi-am facut si eu cont >:D< . noi facem nunta pe 25 octombrie 2008 in salonul mare.
zicea o miresica despre tacamul de la prahova ca a iesit un jur de 130 ron>?
ar fi bine...noua ne-a iesit cam la 150 ron la care trebuie sa adaugam chiria salii care reprezinta 10% din consumatie.
avansul se scade din banii ce trebuie platiti la final.

noi am dat doar 5 mil avans la restaurant si meniul nostru ajunge cam tot la 150 ron ( mancare, bautura, tort, etc)

luana07
19.06.2008, 15:44:42
salut toate miresicile din ploiesti!!!si ma bucur sa vad ca suntem cateva:D!!!eu vreau sa ma interesez de un local frumos si aceeptabil la pret....am vazut niste poze q president 2 si mi-au placut ft mult...si meniul e super ok....ce parere aveti?ce restaurante imi recomandati?va pup

luana07
19.06.2008, 15:49:34
N_anca daca vrei tit dau eu un site cu rochii de mireasa superbe si super aceesibile...eu m-am indragostit de cateva....daca vrei scrie-mi pe [email protected]

luana07
19.06.2008, 19:02:27
miresicilor am o veste super pentru voi,cele ce cautati local....eu am fost astazi sa vad president 2 si pot sa zic ca m-am indragostit pe loc!!!pe cuvant este superb!!!avansul este de 5mil iar meniu este de 1.5mil acum (anul viitoe mai creste max 20 ron)bautura toata si fructele de acasa,ofera ei aranjamentele de scaun....este superb!!!!!!imi pare rau ca nu am poze sa va arat...programul este liber in mai si iulie 2009...va pup dulce si per ca v-am fost cata de cat de ajutor:*

mikimiki
19.06.2008, 21:05:38
N_anca daca vrei tit dau eu un site cu rochii de mireasa superbe si super aceesibile...eu m-am indragostit de cateva....daca vrei scrie-mi pe [email protected]

vreau si eu sa stiu site-ul?
imi poti trimite PM?[-o<

luana07
19.06.2008, 23:44:24
miki sa-mi spui daca ai primit msg de la mine...te pup si sper sa-ti fie de folos:*:*:*

mikimiki
20.06.2008, 10:01:53
miki sa-mi spui daca ai primit msg de la mine...te pup si sper sa-ti fie de folos:*:*:*

am primit, mercy

alex77
20.06.2008, 22:56:28
Salut Miresicile de pe forum; eu-mire- am nunta peste 2 luni; president1<:-P

andreear
22.06.2008, 10:07:15

Bine ai venit!!!

luana07
22.06.2008, 18:23:04
ft frum acolo
casa de piatra!!!eu fac la president 2

ralu192000
25.06.2008, 22:29:08
Eu am sondat piata si... inca nu m-am hotarat asupra unui buchet.:-? Am vazut si oferta celor de la Siatti, este superba, dar mi se pare cam mult la bani...:(
Alex, poate ma ajuti tu sa ma hotarasc pana la urma...

luci_ana
26.06.2008, 09:02:46
Fetelor eu inca vreau tort din acela parte peste parte. Si am gasit la Acapulco-50 Ron kg(martipan), iar la cofetaria din Omnia am gasit cu 45 ron kg. Daca gasiti undeva mai ieftin ma anuntati si pe mine , va rog

madutza23
26.06.2008, 10:02:17
Fetelor eu inca vreau tort din acela parte peste parte. Si am gasit la Acapulco-50 Ron kg(martipan), iar la cofetaria din Omnia am gasit cu 45 ron kg. Daca gasiti undeva mai ieftin ma anuntati si pe mine , va rog
:O Mi-i se pare super scump si dak nu iti iese cum iti place tie? :-?

luci_ana
26.06.2008, 15:17:26
:O Mi-i se pare super scump si dak nu iti iese cum iti place tie? :-?
La doel pan cat e kg de tort?

madutza23
26.06.2008, 16:30:55
La doel pan cat e kg de tort?
Din cate stiu eu 27/ kg dar nu cu martipan. Eu am mai spus aici pe forum nu stiu in ce subiect. Am vazut poze cu torturi de martipan facute de ei si parca le scapasera pe jos asa erau de turtite. Sincer prefer sa stau linistita sa am un tort clasic, mi-am ales un suport super si stiu sigur ca o sa iasa super. Pretul nu stiu sa-l zic exact pt ca eu il am inclus im meniu tortul deci nu am intrebat pretul ca e treaba localului.
pup

Geanina_snd
27.06.2008, 12:06:26
ft frum acolo
casa de piatra!!!eu fac la president 2

luana, nu te supara, eu am fost acum 2 zile la president si am vb pentru nunta la president 2. mi s-a spus k pe 20 iunie 2009 este liber. te rog spune-mi sigur dak faci atunci sa stiu sa ma duc sa discut din nou. oricum o sa ma mai duc luni sa dau avansul dar vreau sa fiu sigura ce vorbesc.
mersi mult si te pup

mikimiki
27.06.2008, 12:24:00
ma bucur ca avem si un mire printre noi:x
nu putem sa te intrebam daca ti-ai cumparat de rochie de mireasa :-p dar costumul, pantofii ti le-ai luat?

alex77
30.06.2008, 08:50:29
de martipan am luat eu unu de la DoelPan acum o luna....nu mai ti minte sigur ..parca 35/Kg,sau 37....#:-S

mikimiki
02.07.2008, 15:29:07
poza tort martipan.... yammmmm

laurela
05.07.2008, 21:42:41
fetelor unde sa merg sa ma programez pt coafat si machiaj???:( nu stiu ce sa fac:-< ,unde sa ma duc,am intrat in criza de timp si luni tre sa ma hotarasc...helppppp

luci_ana
06.07.2008, 09:23:36
fetelor unde sa merg sa ma programez pt coafat si machiaj???:( nu stiu ce sa fac:-< ,unde sa ma duc,am intrat in criza de timp si luni tre sa ma hotarasc...helppppp
Ups...cat de putin timp mai ai pana la nunta. Chiar ca e o problema. Trebuie sa te hotarasti saptamana asta la inceput.

andreear
06.07.2008, 19:05:59

Eu la harry m-am aranjat si mi-a placut ff mult....ti-l recomand!

Naomi
10.07.2008, 15:47:41
si io stiu k e un tip care coafeaza bine la Harry... dar la unghii... nu mi-a placut acolo; stiti unde picteaza unghiile fain?

oana189
16.07.2008, 22:41:16
cedez restaurant..eventual si formatie:)>-

Liv
18.07.2008, 14:31:37
dar in Sinaia nu face nimeni nunta? chiar sunt singura? eu cand am fost sa ma interesez de local abia am gasit liber in luna octombrie.
astept sa ne sfatuim.
IN POANA TAPULUI LA PENSIUNEA ALEX, DAK VREI...

laurela
11.08.2008, 03:08:35
CASA DE PIATRA! doamnelor si viitoarelor miresici.Sa va spun si eu cu cine am votat pt nunta:)) :la machiaj-coafura am ales salon allure-Mihaela;pt tort -doel pan(delicios);pt flori(cocarde,lumanari,buchetare,aranjamente)d-na Dida,floraria din capatul partii drepte a pietei Nord(are aer conditionat);restaurantul unde am facut nunta-Regina Noptii(supermultumita de mancare si servicii);dj-Iordache Florin(la fel,muzica pe gustul tuturor,super ok atmosfera facuta);foto-video-Alexandru Matac(nemaipomenit,o sa va conving miercuri seara cu pozele lui,in pret am inclus poze-instant facute invitatilor cadou la sfarsit,o surpriza placuta pt toti)...Singura am facut invitatiile,place-cardurile,marturiile,iar pt rezultat multumesc tuturor miresicilor de pe forum:x

mikimiki
11.08.2008, 08:05:21
CASA DE PIATRA Laurela! multa sanatate si multa iubire va doresc tie si sotului tau.

mai suntem cateva miresici de toamna care abia asteptam momentul nuntii.>:D<

Danutza2007
12.08.2008, 20:55:46
CASA DE PIATRA! doamnelor si viitoarelor miresici.Sa va spun si eu cu cine am votat pt nunta:)) :la machiaj-coafura am ales salon allure-Mihaela;pt tort -doel pan(delicios);pt flori(cocarde,lumanari,buchetare,aranjamente)d-na Dida,floraria din capatul partii drepte a pietei Nord(are aer conditionat);restaurantul unde am facut nunta-Regina Noptii(supermultumita de mancare si servicii);dj-Iordache Florin(la fel,muzica pe gustul tuturor,super ok atmosfera facuta);foto-video-Alexandru Matac(nemaipomenit,o sa va conving miercuri seara cu pozele lui,in pret am inclus poze-instant facute invitatilor cadou la sfarsit,o surpriza placuta pt toti)...Singura am facut invitatiile,place-cardurile,marturiile,iar pt rezultat multumesc tuturor miresicilor de pe forum:x

si pe mine tot Mihaela m-a aranjat, are niste maini super. :*

laurela
13.08.2008, 03:05:31
CASA DE PIATRA Laurela! multa sanatate si multa iubire va doresc tie si sotului tau.

mai suntem cateva miresici de toamna care abia asteptam momentul nuntii.>:D<
Multumesc Miki ,aceleasi urari si voua.Si eu abia astept poze de la nunta voastra.:D Spor la pregatiri!

cristinaalex_2007yes
14.08.2008, 18:30:56
Hello, suntem interesat poti sa ne da i mai multe detalii ?

alinna_3003
24.08.2008, 13:50:17
luana, nu te supara, eu am fost acum 2 zile la president si am vb pentru nunta la president 2. mi s-a spus k pe 20 iunie 2009 este liber. te rog spune-mi sigur dak faci atunci sa stiu sa ma duc sa discut din nou. oricum o sa ma mai duc luni sa dau avansul dar vreau sa fiu sigura ce vorbesc.
mersi mult si te pup
Luana ai grija ca pe 20 iunie 2009 este in post. in luana iunie se fac nunti numai pe 13. si eu am vrut pe 6 iunie dar ere sambata mortilor si am lasat pe 4 iulie pup

marius_rg
29.08.2008, 13:44:45
Salutare tuturor,

am inceput sa ne agitam si noi cu pregatirile de nunta, incepand cu gasirea restaurantului. Am cautat prin Ploiesti/Bocov/Paulesti ceva localuri si nu sunt prea hotarat: toate au plusuri si minusuri. La President (cel de la Sud) ne-a placut si noua, doar ca e mic ringul si nu stiu cum s-ar putea mari + zona izolata din spate.
La President 2 si 3 se pare ca nu accepta nunti mai mici de 120 persoane :( si sala 3 era pur si simplu de vis.
La Best, la cel de la parter iar nu accepta, iar jos mi s-a parut prea inghesuit si... ca la cinematograf :-<

Nu stiu unde sa mai incercam...si deja ne speriem ca nu mai gasim ceva ok pt la anu (2009)

Harleyuta
03.09.2008, 12:11:15
Salutare tuturor,

am inceput sa ne agitam si noi cu pregatirile de nunta, incepand cu gasirea restaurantului. Am cautat prin Ploiesti/Bocov/Paulesti ceva localuri si nu sunt prea hotarat: toate au plusuri si minusuri. La President (cel de la Sud) ne-a placut si noua, doar ca e mic ringul si nu stiu cum s-ar putea mari + zona izolata din spate.
La President 2 si 3 se pare ca nu accepta nunti mai mici de 120 persoane :( si sala 3 era pur si simplu de vis.
La Best, la cel de la parter iar nu accepta, iar jos mi s-a parut prea inghesuit si... ca la cinematograf :-<

Nu stiu unde sa mai incercam...si deja ne speriem ca nu mai gasim ceva ok pt la anu (2009)

Buna

Eu am cam vreo 30 nunti la activ in ultimii 4 ani, asa e cand ai multi prieteni. 8-} Si ma gandeam acum cam pe unde ai mai putea incerca.....hanul de la romanesti iti place? eu voi participa la o nunta in 2 saptamani,sunt curioasa sa vad cum e. s-a mai deschis un restaurant nou "cetate" spre cola cola,pe partea cu kaufland-ul. am fost la o nunta acolo acum vreo 2 luni,tocmai fusese inaugurat.
Restaurante mai sunt dar cred ca deja sunt ocupate toate pentru anul 2009. eu am facut la primavera si nu am regretat nici un moment.dar si la prahova,central,prestige am vazut nunti frumoase. cele dinspre km 6 sunt destul de solicitate....iar rezervarile se fac cu mult timp inainte.

marius_rg
03.09.2008, 14:49:39
Buna

Eu am cam vreo 30 nunti la activ in ultimii 4 ani, asa e cand ai multi prieteni. 8-} Si ma gandeam acum cam pe unde ai mai putea incerca.....hanul de la romanesti iti place? eu voi participa la o nunta in 2 saptamani,sunt curioasa sa vad cum e. s-a mai deschis un restaurant nou "cetate" spre cola cola,pe partea cu kaufland-ul. am fost la o nunta acolo acum vreo 2 luni,tocmai fusese inaugurat.
Restaurante mai sunt dar cred ca deja sunt ocupate toate pentru anul 2009. eu am facut la primavera si nu am regretat nici un moment.dar si la prahova,central,prestige am vazut nunti frumoase. cele dinspre km 6 sunt destul de solicitate....iar rezervarile se fac cu mult timp inainte.

Wow...that's a big number :)
La Hanul Romanesti n-am fost, nici nu cred ca am fost pe acolo vre-odata. Din cate am vazut e spre Baicoi, nu? La Primavera cred ca am fost, dar s-ar putea sa fie iar cu nr minim de invitati (>140)
De cel "Cetate" iar nu stiu nimic...poate dau o fuga pe acolo (o sa ma duc weekendul urmator iar in Ploiesti), numai sa-l gasesc.

Sper sa mai gasesc ceva ok pt 2009, daca nu...cred ca ramane pt 2010 :(

andreear
03.09.2008, 15:56:56
La Hanul Romanesti n-am fost, nici nu cred ca am fost pe acolo vre-odata. Din cate am vazut e spre Baicoi, nu? La Primavera cred ca am fost, dar s-ar putea sa fie iar cu nr minim de invitati (>140)
De cel "Cetate" iar nu stiu nimic...poate dau o fuga pe acolo (o sa ma duc weekendul urmator iar in Ploiesti), numai sa-l gasesc.

Din cate stiu eu nu ai un numar as mare impus, noi stiam ca vom avea 100 de invitati, au fost 130 in final dar nu au existat restrictii si , asa cum am mai spus am fost ff multumita. Din pacate nu ced ca mai gasesti vreo sambata libera pt nunta aici...poate doar duminic daca te intereseaza! Mult succes!

marius_rg
04.09.2008, 07:24:45
Din cate stiu eu nu ai un numar as mare impus, noi stiam ca vom avea 100 de invitati, au fost 130 in final dar nu au existat restrictii si , asa cum am mai spus am fost ff multumita. Din pacate nu ced ca mai gasesti vreo sambata libera pt nunta aici...poate doar duminic daca te intereseaza! Mult succes!

Dumunica nici nu intra in discutie. Decat duminica mai bine aman un an (O sa vina multe persoane din afara orasului si duminica o sa fie cojmar pt ei)
O sa incerc sa mai dau o raita prin oras urmatorul weekend, sper sa fie cu noroc.

andreear
04.09.2008, 07:33:59
Dumunica nici nu intra in discutie. Decat duminica mai bine aman un an (O sa vina multe persoane din afara orasului si duminica o sa fie cojmar pt ei)
O sa incerc sa mai dau o raita prin oras urmatorul weekend, sper sa fie cu noroc.

Mult succes! Sa stii ca nu e asa tragic sa faci duminica, noi asa am facut si am avut rude multe din Bucuresti, prieteni din Brasov, Craiova, Pitesti si multi din imprejurimi si tot au stat pina tarziu...asa ca...depinde de fiecare!!!!

Harleyuta
04.09.2008, 07:41:06

Hanul de la Romanesti este pe DN1, drumul spre Bucuresti.Nu stiu sa-ti spun mai multe despre el dar daca astepti 2 saptamani ,iti dau mai multe detalii si eventual poze.Cred ca e ok ca locatie,singura problema ar fi ca e in aer liber. Desi are copertina,ideal ar fi sa nu ploua.
Cel de langa Coca Cola (Cetate 2) pare destul de ok,daca vrei iti pot trimite poze sa vezi cum arata locatia.Nu cred ca-ti cere numar minim de persoane, partea buna la el este ca totul este renovat.
Daca te mai intereseaza o anume locatie spune-mi si , daca am poze, iti trimit ca sa vezi cum arata in interior

Rianna80
04.09.2008, 08:17:44
Salutare tuturor,

Buna,

Poti sa imi dai si mie, te rog, mai multe detalii despre President 3? Cum este aranjata sala?

Multumesc :*

marius_rg
04.09.2008, 15:23:44
Hanul de la Romanesti este pe DN1, drumul spre Bucuresti.Nu stiu sa-ti spun mai multe despre el dar daca astepti 2 saptamani ,iti dau mai multe detalii si eventual poze.Cred ca e ok ca locatie,singura problema ar fi ca e in aer liber. Desi are copertina,ideal ar fi sa nu ploua.
Cel de langa Coca Cola (Cetate 2) pare destul de ok,daca vrei iti pot trimite poze sa vezi cum arata locatia.Nu cred ca-ti cere numar minim de persoane, partea buna la el este ca totul este renovat.
Daca te mai intereseaza o anume locatie spune-mi si , daca am poze, iti trimit ca sa vezi cum arata in interior

Hmm, in aer liber...nu stiu ce sa zic. Ar fi totusi interesant sa vad cum arata.(locatia ar fi ok, nu m-ar deranja deloc, chiar f buna) Cel de la Coca Cola suna iar interesant, poate imi fac timp sa trec pe acolo curand. Ar fi super daca poti face poze, sa vad cum arata aranjat ;)
Ca locatie nu am pretentii, sa fie in Ploiesti/imprejurimi si cam atat.

andreear
Duminica tot e greu, avem oameni care vin tocmai din TM,MM,MS...etc. Noi am fost in Cluj saptamana trecuta si duminica am stat numai pe tren 9ore :D

Rianna80
President 3 arata foarte fain. totul stralucea, luminos, spatios...SUPER. Nu aveai ce aranjamente sa faci acolo....covor pe jos... (din pacate n-am poze, dar sunt sigur ca ti-ar place) Ah...tacamurile era iar foarte frumoase.

andreear
04.09.2008, 15:50:46
Hmm, in aer liber...nu stiu ce sa zic. Ar fi totusi interesant sa vad cum arata.(locatia ar fi ok, nu m-ar deranja deloc, chiar f buna) Cel de la Coca Cola suna iar interesant, poate imi fac timp sa trec pe acolo curand. Ar fi super daca poti face poze, sa vad cum arata aranjat ;)

andreear
Duminica tot e greu, avem oameni care vin tocmai din TM,MM,MS...etc. Noi am fost in Cluj saptamana trecuta si duminica am stat numai pe tren 9ore :D

Rianna80
President 3 arata foarte fain. totul stralucea, luminos, spatios...SUPER. Nu aveai ce aranjamente sa faci acolo....covor pe jos... (din pacate n-am poze, dar sunt sigur ca ti-ar place) Ah...tacamurile era iar foarte frumoase.

Am inteles....in cazul asta gaseste ceva frumos pentru sambata. Sunt multe restaurante in Ploiesti furmoase si spatioase! Chiar de curand treceam spre Bucuresti intr-o sambata si am vazut terasa de la Romanesti aranjata pt nunta si arata ff frumos!

Harleyuta
04.09.2008, 16:55:14

andreear

Rianna80

Am deja poze cu interiorul restaurantului "cetate" , e vorba de nunta la care am fost in iunie. cat despre hanul de la romanesti, eu zic ca si el ar fi o varianta buna,nunti se fac acolo pana in octombrie deci nu cred ca ar fi o problema ca este afara,doar are copertina (deci nu stai sub cerul liber).Multi stiu ca il prefera ca e pe DN1 (acces usor de oriunde ai veni) si ca au padurea aproape.Acum depinde de gust.

Harleyuta
04.09.2008, 17:03:47
restaurantul "cetate" (spre Coca-Cola)

Nu stiu daca pozele sunt chiar edificatoare...depinde de numarul de invitati,cred ca s-ar preta mai bine la o nunta ceva mai restransa.
Daca mai astepti doua saptamani, iti voi spune cum a fost la hanul de la Romanesti si iti dau si poze....eu cred ca va fi frumos ,dupa cat s-au agitat mirii.....frumos impodobit si luminat.

marius_rg
05.09.2008, 07:47:19
restaurantul "cetate" (spre Coca-Cola)

Nu stiu daca pozele sunt chiar edificatoare...depinde de numarul de invitati,cred ca s-ar preta mai bine la o nunta ceva mai restransa.
Daca mai astepti doua saptamani, iti voi spune cum a fost la hanul de la Romanesti si iti dau si poze....eu cred ca va fi frumos ,dupa cat s-au agitat mirii.....frumos impodobit si luminat.

Arata frumusel si la Cetate...ce nu-mi dau seama e cum arata ringul de dans, daca e spatiu destul sau nu. Oricum, din poze merita vazut personal, sa ne facem o impresie.
Ar fi interesant sa vad si Romanesti-ul, deci chiar daca apuc sau nu sa vad personal restaurantul, m-ar interesa sa vad si pozele tale.

Iti multumesc mult pentru info si poze :*

Rianna80
05.09.2008, 07:55:02
President 3 arata foarte fain. totul stralucea, luminos, spatios...SUPER. Nu aveai ce aranjamente sa faci acolo....covor pe jos... (din pacate n-am poze, dar sunt sigur ca ti-ar place) Ah...tacamurile era iar foarte frumoase.[/quote]

Super. O sa mergem in weekend sa il vedem si poate reusim sa gasim liber pt cand vrem noi - in februarie:-p - si sa ne accepte ca avem cam 120 invitati.

Multumesc,
Rianna

Harleyuta
05.09.2008, 08:51:16
Arata frumusel si la Cetate...ce nu-mi dau seama e cum arata ringul de dans, daca e spatiu destul sau nu. Oricum, din poze merita vazut personal, sa ne facem o impresie.
Ar fi interesant sa vad si Romanesti-ul, deci chiar daca apuc sau nu sa vad personal restaurantul, m-ar interesa sa vad si pozele tale.

Iti multumesc mult pentru info si poze :*

N-ai pt ce, o sa-ti trimit peste 2 saptamani si poze de la Romanesti.

Acum mi-am adus aminte: daca pornesti in cautare pe la restaurante, poti incerca si pe fostul hotel Turist (acum cred se numeste Tiara sau Tara).Am fost acolo la o nunta in iulie si sala arata bine,cu ring mare de dans.
Bafta!

marius_rg
05.09.2008, 10:02:10
N-ai pt ce, o sa-ti trimit peste 2 saptamani si poze de la Romanesti.

Acum mi-am adus aminte: daca pornesti in cautare pe la restaurante, poti incerca si pe fostul hotel Turist (acum cred se numeste Tiara sau Tara).Am fost acolo la o nunta in iulie si sala arata bine,cu ring mare de dans.
Bafta!

Am fost la Turist, dar din pacate mi-au taiat tot elanul cu limitarea de 140 pers :(
Am vb cu tatal meu acum cateva minute si mi-a zis ca si el a fost la restaurantul ala de la Romanesti, dar...ma gandesc cum e sa stai cu frica in san...Ploua...nu ploua....

laurela
05.09.2008, 11:08:40
Am fost la Turist, dar din pacate mi-au taiat tot elanul cu limitarea de 140 pers :(
Am vb cu tatal meu acum cateva minute si mi-a zis ca si el a fost la restaurantul ala de la Romanesti, dar...ma gandesc cum e sa stai cu frica in san...Ploua...nu ploua....
voi vreti nunta neaparat sambata?pt ca altfel orice restaurant vrei accepta si nr mai mic de invitati pt duminica..
scuze...acum am vazut postul cu duminica...

Harleyuta
05.09.2008, 11:35:51

Sa stii ca toata locatia are copertina.Plus ca daca iti alegi perioada de vara,sunt sanse putine sa fie vreo furtuna =P~ . Dar nici sa stai cu frica nu e bine.
Cred ca niste poze ar fi mai edificatoare, mai asteapta o saptamana.;-)

La Regina Noptii ai incercat?Stiu ca mai este un restaurant la Hipodrom...N-am fost niciodata acolo...dar am inteles ca este bun pentru nuntile mai micutze.

marius_rg
08.09.2008, 07:43:23
voi vreti nunta neaparat sambata?pt ca altfel orice restaurant vrei accepta si nr mai mic de invitati pt duminica..
scuze...acum am vazut postul cu duminica...

Da, din pacate vrem doar duminica, avand in vedere nr mare de invitati care vin din alte zone ale tarii.
Am fost duminca asta iar prin PL la o vanatoare de restaurante si am mai apucat sa vizitez cateva:
- Club Nord (cel de la McDonalds, unde e si cazinou): aici am inteles ca nuntile nu se mai fac sus, ci doar la subsol, unde acum sunt in renovare. O sa darame pe acolo pereti, sa largeasca sala si din cate am inteles o sa fie mare si spatioasa. Nu m-am putut hotari pt ca nu stiu cum ar arata finalizat (aranjat de nunta)+nu stiu cum stau cu aerisirea+ nu stiu cum stau cu mancarea si servirea.
- Restaurant Prestij (cel de pe bulevard): aici foarte frumos arata, elegant, prezentabil, dar...Nu mi-a placut ca ringul e pe hol si invitatii nu prea au sansa sa vada ce se intampla pe acolo, decat daca se ridica de la mese si cauta o pozitie mai favorabila. Ca nr de invitati mi-a spus patronul ca era amenajat pt 95pers, dar n-am apucat sa nr si sa vad exact cat (sa nu fii fost cumva inlcluse locurile din separeurile din dreapta holului ) Aici am fost destul de hotarati ca mergem pe Prestij, dar aseara mi-am tot batut capul cu ringul ala "izolat" si nu mai stiu nimic iar :(
- Hanul R.... (nu mai tin minte exact, cel de vis a vis de intrarea in Obor): destul de frumos, dar cam rustic...cu canapele lungi, pereti cu caramida ornata.... Aici nu ne place locatia, prea inghesuit in tigania aia de Obor si nici nu prea ne-a incantat look-ul interior.

Am zis ca o sa mai trecem si pe la President sa vad daca o gasesc pe patroana, dar am uitat complet. President 1 ne placuse de la inceput, dar e cu ringul ala mic mic de tot si nu stiu daca exista sanse sa aranjezi altfel pt a avea un spatiu mai mare de dans. (cei care au poze de la President 1, imi pot arata si mie ceva exemplare cu ringul de dans?)

Hanul de la Romanesti l-am vazut in drum ce ma intorceam in Bucuresti, dar n-am oprit. Parea frumusel, dar nu stiu ce sa zic cu vremea...daca e vant/ploaie...cum o fii....

La Regina noptii cred ca am incercat, dar nu stiu sigur 100%. E posibil sa fie acel restaurant mic, cu sala la parter (mica de max 60-80pers) + sala si sus(cu posibilitatea sa imparti invitatii- dar...no way)

Harleyuta
08.09.2008, 09:31:02
Da, din pacate vrem doar duminica, avand in vedere nr mare de invitati care vin din alte zone ale tarii.
Am fost duminca asta iar prin PL la o vanatoare de restaurante si am mai apucat sa vizitez cateva:
- Club Nord (cel de la McDonalds, unde e si cazinou): aici am inteles ca nuntile nu se mai fac sus, ci doar la subsol, unde acum sunt in renovare. O sa darame pe acolo pereti, sa largeasca sala si din cate am inteles o sa fie mare si spatioasa. Nu m-am putut hotari pt ca nu stiu cum ar arata finalizat (aranjat de nunta)+nu stiu cum stau cu aerisirea+ nu stiu cum stau cu mancarea si servirea.
- Restaurant Prestij (cel de pe bulevard): aici foarte frumos arata, elegant, prezentabil, dar...Nu mi-a placut ca ringul e pe hol si invitatii nu prea au sansa sa vada ce se intampla pe acolo, decat daca se ridica de la mese si cauta o pozitie mai favorabila. Ca nr de invitati mi-a spus patronul ca era amenajat pt 95pers, dar n-am apucat sa nr si sa vad exact cat (sa nu fii fost cumva inlcluse locurile din separeurile din dreapta holului ) Aici am fost destul de hotarati ca mergem pe Prestij, dar aseara mi-am tot batut capul cu ringul ala "izolat" si nu mai stiu nimic iar :(
- Hanul R.... (nu mai tin minte exact, cel de vis a vis de intrarea in Obor): destul de frumos, dar cam rustic...cu canapele lungi, pereti cu caramida ornata.... Aici nu ne place locatia, prea inghesuit in tigania aia de Obor si nici nu prea ne-a incantat look-ul interior.

Am zis ca o sa mai trecem si pe la President sa vad daca o gasesc pe patroana, dar am uitat complet. President 1 ne placuse de la inceput, dar e cu ringul ala mic mic de tot si nu stiu daca exista sanse sa aranjezi altfel pt a avea un spatiu mai mare de dans. (cei care au poze de la President 1, imi pot arata si mie ceva exemplare cu ringul de dans?)

Hanul de la Romanesti l-am vazut in drum ce ma intorceam in Bucuresti, dar n-am oprit. Parea frumusel, dar nu stiu ce sa zic cu vremea...daca e vant/ploaie...cum o fii....

La Regina noptii cred ca am incercat, dar nu stiu sigur 100%. E posibil sa fie acel restaurant mic, cu sala la parter (mica de max 60-80pers) + sala si sus(cu posibilitatea sa imparti invitatii- dar...no way)

Mai exista un Regina Noptii 2 (cred ca pe partea dreapta cum vii dinspre Ploiesti). Noi il cunoastem pe patronul de la Club Nord,am inteles ca va iesi ceva frumos acolo, e drept ca e la subsol .....poate ca rezultatul final va fi ok....
Imi pare rau ca ai batut atata drum si nu ai gasit ceva care sa-ti convina.
Adevarul e ca alegerea localului pare cel mai dificil aspect in organizarea unei nunti.

Harleyuta
08.09.2008, 09:35:31

Dar la Prahova si Central ai incercat?ca ei au multe sali....stiu ca sunt cei mai vanati,ca si Bulevard dar cine stie,poate ai noroc.
am vazut ca se mai fac nunti si la Draghici (spre km 6) dar nu stiu cum e acolo.mai este si restaurantul Caraiman (pe bd Republicii).

marius_rg
08.09.2008, 10:44:42
Dar la Prahova si Central ai incercat?ca ei au multe sali....stiu ca sunt cei mai vanati,ca si Bulevard dar cine stie,poate ai noroc.
am vazut ca se mai fac nunti si la Draghici (spre km 6) dar nu stiu cum e acolo.mai este si restaurantul Caraiman (pe bd Republicii).

De Central ma cam feresc dupa cate review-uri proaste am auzit. La Prahova am inteles ca au marit salile si au una de 250 pers si cealalta de 140...si ambele sunt cu limita inferioasa peste nr nostru de invitati :(
De Dragici n-am auzit nimic, sa mai intreb poate la urmatoarea raita prin PL sa-l vad si pe asta, iar de Caraiman iar am auzit ca are probleme cu igrasia si ca miros peretii peste tot.

La Club nord ma intreb cum o fi mancarea, servirea...si cum or sta cu aerisirea/aer conditionat la subsol. Acolo ar fi avantajul unui spatiu mult mai mare si lumea ar sta comoda si aerisita. (+ ring de dans mare si in mijlocul salii)

Harleyuta
08.09.2008, 11:21:21
De Central ma cam feresc dupa cate review-uri proaste am auzit. La Prahova am inteles ca au marit salile si au una de 250 pers si cealalta de 140...si ambele sunt cu limita inferioasa peste nr nostru de invitati :(
De Dragici n-am auzit nimic, sa mai intreb poate la urmatoarea raita prin PL sa-l vad si pe asta, iar de Caraiman iar am auzit ca are probleme cu igrasia si ca miros peretii peste tot.

La Club nord ma intreb cum o fi mancarea, servirea...si cum or sta cu aerisirea/aer conditionat la subsol. Acolo ar fi avantajul unui spatiu mult mai mare si lumea ar sta comoda si aerisita. (+ ring de dans mare si in mijlocul salii)

Daca vrei,ne mai putem interesa noi de localul de la Nord,mai ales ca stam si prin zona deci nu ar fi foarte greu.Din cate stiu eu,patronul de la Nord este si cel care are localul Cetate de langa Coca Cola.
Nu stiu cum e cu limita de persoane,inteleg ca mai nou,ti se cam impune peste tot.

Rianna80
08.09.2008, 11:26:15

La restaurantul Hipodrom ai incercat? Arata ok, mancarea e buna si au un ring de dans maricel. Eu am fost la 2 nunti acolo si a fost bine in ansamblu..

marius_rg
08.09.2008, 11:58:52
Daca vrei,ne mai putem interesa noi de localul de la Nord,mai ales ca stam si prin zona deci nu ar fi foarte greu.Din cate stiu eu,patronul de la Nord este si cel care are localul Cetate de langa Coca Cola.
Nu stiu cum e cu limita de persoane,inteleg ca mai nou,ti se cam impune peste tot.

Ar fi super daca ai putea afla ceva detalii...macar sa-mi fac o imagine mai buna. Am intrebat si daca se impune un nr minim si tipul a zis ca NU.

marius_rg
08.09.2008, 12:00:06
La restaurantul Hipodrom ai incercat? Arata ok, mancarea e buna si au un ring de dans maricel. Eu am fost la 2 nunti acolo si a fost bine in ansamblu..

Aici n-am incercat, dar poate il trimit pe tatal meu sa treaca si pe acolo ziele astea. Unde e exact, vis a vis de intrarea in Hipodrom?

Rianna80
08.09.2008, 12:24:15
Aici n-am incercat, dar poate il trimit pe tatal meu sa treaca si pe acolo ziele astea. Unde e exact, vis a vis de intrarea in Hipodrom?

Din cate stiu eu este aceeasi intrare. Intri pe poarta mare (din Bulevardul Bucuresti) si mergi pana in capat - este o alee - si acolo este restaurantul.
Maine pot sa iti trimit niste poze sa vezi cum arata in mare asa.

Harleyuta
08.09.2008, 13:37:12
Ar fi super daca ai putea afla ceva detalii...macar sa-mi fac o imagine mai buna. Am intrebat si daca se impune un nr minim si tipul a zis ca NU.

Asta stiu si eu , ca nu impune un numar minim de persoane.
O sa-ti dau un semn cand aflu mai multe. Si peste o saptamana o sa vin si cu pozele de la Romanesti.

marius_rg
08.09.2008, 15:29:43
Din cate stiu eu este aceeasi intrare. Intri pe poarta mare (din Bulevardul Bucuresti) si mergi pana in capat - este o alee - si acolo este restaurantul.
Maine pot sa iti trimit niste poze sa vezi cum arata in mare asa.

Am inteles... Astept atunci pozele tale. Mersi anticipat.

Harleyuta
Aici ma gasesti daca ai ceva noutati. Mersi mult pt tot.

ella83stef
08.09.2008, 15:48:56

Harleyuta
buna marius.am inteles din ce am citit ca va interseaza anumite informatii pt localul de la nord,adica fostul the club.daca mai sunt valabile curiozitatile,ca sa zic asa,ma puteti contacta pe idul ella83stef.in afara de localul de la nord,mai exista unul undeva la subsol,care va fi super cand va fi renovat.si eu am nunta pe 27 luna aceasta si am de ales intre nord si casa bella din carier albert.multa bafta.cine vrea detalii despre unul dintre localurile de la nord sau cel din albert sa intre pe idul scris mai sus.v-am pupat.have a nice day

ella83stef
08.09.2008, 15:50:03

Harleyuta
buna marius.am inteles din ce am citit ca va interseaza anumite informatii pt localul de la nord,adica fostul the club.daca mai sunt valabile curiozitatile,ca sa zic asa,ma puteti contacta pe idul ella83stef.in afara de localul de la nord,mai exista unul undeva la subsol,care va fi super cand va fi renovat.si eu am nunta pe 27 luna aceasta si am de ales intre nord si casa bella din carier albert.multa bafta.cine vrea detalii despre unul dintre localurile de la nord sau cel din albert sa intre pe idul scris mai sus.v-am pupat.have a nice day

marius_rg
08.09.2008, 16:03:34

Pai cred ca vb de acelasi loc: duminca cand am fost acolo, la subsol, totul era in renovare, moloz pe jos....etc. si am inteles ca in max 1luna o sa fie terminat. Daca faci nunta acolo sunt mai mult decat interesat de detalii suplimentare.

ella83stef
08.09.2008, 16:07:55
Pai cred ca vb de acelasi loc: duminca cand am fost acolo, la subsol, totul era in renovare, moloz pe jos....etc. si am inteles ca in max 1luna o sa fie terminat. Daca faci nunta acolo sunt mai mult decat interesat de detalii suplimentare.

dap,la subsol,o sa pun si poze.e sala mare ,comparativ cu cea din albert,casa bella,acolo cred ca incap maxim 70 de persoane,dar si acolo imi place mult,e foarte placut si deosebit,oricum,voi posta poze,in diferent de alegere.have a good day

marius_rg
10.09.2008, 14:19:20
Tocmai am vorbit cu tatal meu care a fost azi pe la Hipodrom si a vazut restaurantul de acolo. Mi-a zis ca arata bine si destul de spatios. O sa incercam sa mergem si noi weekendul urmator sa aruncam o privire...

E cineva care a avut contact cu acest restaurant? Sunt curios cum e mancarea/servirea...serviciile oferite de ei.

mihocica
13.09.2008, 08:32:45
Tocmai am vorbit cu tatal meu care a fost azi pe la Hipodrom si a vazut restaurantul de acolo. Mi-a zis ca arata bine si destul de spatios. O sa incercam sa mergem si noi weekendul urmator sa aruncam o privire...

E cineva care a avut contact cu acest restaurant? Sunt curios cum e mancarea/servirea...serviciile oferite de ei.

incearca si la "ca la mama" e ff dragut
bafta

marius_rg
14.09.2008, 13:20:51
incearca si la "ca la mama" e ff dragut
bafta

Am mai auzit de acest restaurant, dar sincer nu stiu unde e si daca mi se impune si aici un nr minim de persoane. (eu am cam 100) Daca poti sa-mi dai mai multe detalii ar fi super.

Cat despre rest de la Hipodrom am plecat de acolo tremurand de nervi. Un nesimtit de sef/patron ce o fi fost, a vorbit cu noi de parca eram niste cersetori. Nu vreau sa intru in detalii ca iar ma apuca nervii, dar ocoliti cat puteti acel restaurant. Nesimtire mare si bataie de joc ca acolo n-am vazut nici macar in piete cu tigani.
Mai venisem si cu acontul de 20mil in caz ca e ok discutia sa semnam...off

Acum suntem iar "pe drumuri", fara nici o idee unde si cand o sa facem nunta. :-s

Harleyuta
14.09.2008, 20:04:30
Buna

Maine iti pot da cateva poze de la Romanesti (asa cum am promis) si mai multe detalii despre restaurant si servire.
Poate totusi varianta cu Club Nord ar putea ramane in picioare.Sau cu restaurantul Cetate.

Harleyuta
15.09.2008, 09:04:09
Buna

Imi pare rau ca nu pot atasa pozele de Romanesti,sunt prea mari.
Concluzia ar fi ca este o locatie potrivita pentru nuntile facute in perioada verii.

Rianna80
25.09.2008, 07:59:05
Buna dimineata(:|

Stiu ca e devreme dar ma puteti ajuta cu un numar de telefon de la Regina noptii?

Multumesc:*

Cristian13
29.09.2008, 08:27:16
Noi 2.fericiti!

alinna_3003
29.09.2008, 14:15:59
Buna dimineata(:|

Stiu ca e devreme dar ma puteti ajuta cu un numar de telefon de la Regina noptii?

Multumesc:*
iti voi trimite printr-un pm .
eu acolo o sa am nunta pe 4 iulie 2009
pup

madutza23
29.09.2008, 16:13:08
Noi 2.fericiti!
Casa de Piatra!!!
Foarte frumosi amandoi. Unde erati acolo?

andreear
29.09.2008, 19:43:48
Noi 2.fericiti!

Frumosi!!! CASA DE PIATRA!

Rianna80
30.09.2008, 08:20:55
iti voi trimite printr-un pm .
eu acolo o sa am nunta pe 4 iulie 2009
pup

buna :)

multumesc pentru mesaj
poti sa imi dai si mie cateva detalii: ai dat avans la restaurant? cam cat te costa meniul?

pupici

Liv
30.09.2008, 10:25:15
Buna dimineatza fetelor.....cam slabut azi....hai sa ne invioram putin...:rockon: :rockon:

Liv
30.09.2008, 10:29:29
Casa de Piatra!!!
dada asa este si voi ati fost frumosi amandoi ;;) ;;) ...CASA DE PIATRA...:* :* :*

mihocica
30.09.2008, 11:17:29
Am mai auzit de acest restaurant, dar sincer nu stiu unde e si daca mi se impune si aici un nr minim de persoane. (eu am cam 100) Daca poti sa-mi dai mai multe detalii ar fi super.

Cat despre rest de la Hipodrom am plecat de acolo tremurand de nervi. Un nesimtit de sef/patron ce o fi fost, a vorbit cu noi de parca eram niste cersetori. Nu vreau sa intru in detalii ca iar ma apuca nervii, dar ocoliti cat puteti acel restaurant. Nesimtire mare si bataie de joc ca acolo n-am vazut nici macar in piete cu tigani.
Mai venisem si cu acontul de 20mil in caz ca e ok discutia sa semnam...off

Acum suntem iar "pe drumuri", fara nici o idee unde si cand o sa facem nunta. :-s

resteaurantul "ca la mama" este fff dragut cum iti spuneam intra 100 de invitati mesele au fost aranjate de ei....deci nu mai platesti alti bani pt aranjat sala...iar acest restaurant este vis a vis de fostul Xenia....scuze ca te am raspuns asa de tarziu
eu am fost incantata ..... am fost invitata la un botez acolo.....dar sa nu i iei pe muzicantii de acolo ca nu stiu decat 2 mel si le repeta toata noaptea
sper sa ti mai fie de folos aceste informatii
bafta

Liv
30.09.2008, 16:09:16
resteaurantul "ca la mama" este fff dragut cum iti spuneam intra 100 de invitati mesele au fost aranjate de ei....deci nu mai platesti alti bani pt aranjat sala...iar acest restaurant este vis a vis de fostul Xenia....scuze ca te am raspuns asa de tarziu
eu am fost incantata ..... am fost invitata la un botez acolo.....dar sa nu i iei pe muzicantii de acolo ca nu stiu decat 2 mel si le repeta toata noaptea
bafta
sunt off topic dar iti urez CASA DE PIATRA...cum stai cu emotiile???? Mai bine acum decat la nunta....Bafta sa iasa nunta cum va doriti>:D< >:D< >:D<

Cristian13
01.10.2008, 07:53:49
Casa de Piatra!!!
La un conac printre vii in Valea Calugareasca....acolo am vrut sa facem nunta dar aveau doar 70 locuri capacitate....insa ne-am deplasat la locul cu pricina pentru o sedinta foto ;))

Casa de piatra si voua.

Liv
01.10.2008, 09:10:17
La un conac printre vii in Valea Calugareasca....acolo am vrut sa facem nunta dar aveau doar 70 locuri capacitate....insa ne-am deplasat la locul cu pricina pentru o sedinta foto ;))

Casa de piatra si voua.
Foarte frumoasa locatia....

Cristian13
01.10.2008, 15:35:37
Foarte frumoasa locatia....
Nu-mi spui nimik nou:)

mihocica
02.10.2008, 07:56:10
sunt off topic dar iti urez CASA DE PIATRA...cum stai cu emotiile???? Mai bine acum decat la nunta....Bafta sa iasa nunta cum va doriti>:D< >:D< >:D<

merci mult ...si CASA DE PIATRA
emotii chiar nu am dar o mica strangere de inima da

:):):)

laurela
03.10.2008, 22:54:31

multumesc pentru mesaj
poti sa imi dai si mie cateva detalii: ai dat avans la restaurant? cam cat te costa meniul?

pupici
buna.si eu am facut tot acolo nunta.avans am dat 5 mil,dar se da cat vrei.iar meniul a fost 1mil jumatate doar mancare,apa si 2 cafele.pupik

laviniamoise
06.10.2008, 16:02:25
Lavinia...o curiozitate...cate persoane aveti invitate de ati luat sala mare?Si noi am vrut-o pe aceea, insa ne-a spus ca au de gand sa o mareasca (6 m lungime si 4 latime) si sa inchida terasa care da spre linia de tramvai, si ne gandeam ca o sa fie sala mai mult goala.

Avem in jur de 200 de persoane.Eu am fost incantata ca este sala mare pt ca nu am vrut sa fie inghesuiala, mesele sunt de 12 pers, iar eu pun 10 pers, tocmai sa se poata respira si ringul de dans este f mare.
Am fost la nunti unde imi tineam pachetul de tigari in farfurie, atat era de aglomerat, nu a-si vrea sa patesc la fel.

Liv
08.10.2008, 13:29:38
Avem in jur de 200 de persoane.Eu am fost incantata ca este sala mare pt ca nu am vrut sa fie inghesuiala, mesele sunt de 12 pers, iar eu pun 10 pers, tocmai sa se poata respira si ringul de dans este f mare.
Am fost la nunti unde imi tineam pachetul de tigari in farfurie, atat era de aglomerat, nu a-si vrea sa patesc la fel.
CASA DE PIATRA !!!! SA VA DISTRATI<:-P <:-P <:-P <:-P

Liv
09.10.2008, 14:19:43
PENTRU TOATE MIRESICILE DE WEEKEND-UL ASTA...
CASA DE PIATRA!!!!!!!!!!!<:-P <:-P <:-P <:-P

alinna_3003
14.10.2008, 14:56:51

multumesc pentru mesaj

pupici
Da am dat 10 mil avans
La anul se anunta ca va fii meniul cam la 170 ron sper sa nu mai depaseasca.
Mie una imi place mult sala k este foarte mare si au si mesele rotunde este exact ceea ce cautam. Tu ce meniu ai sper sa mai tinem legatura din moment ce tu faci nunta inaintea mea. Si sa dea domnul sa iasa asa cum ne dorim. te pup

georgetaR
21.10.2008, 12:54:35
Da am dat 10 mil avans
La anul se anunta ca va fii meniul cam la 170 ron sper sa nu mai depaseasca.
Mie una imi place mult sala k este foarte mare si au si mesele rotunde este exact ceea ce cautam. Tu ce meniu ai sper sa mai tinem legatura din moment ce tu faci nunta inaintea mea. Si sa dea domnul sa iasa asa cum ne dorim. te pup

Buna ,

Am vazut ca faci nunta la anul viitor ;
Ai cumva o firma serioasa de decoratiuni de sala sa faca totul ..de la lumanari ...sala ...tot ...
Vreo formatie de lautari pe unde as putea gasi si eu una buna ....un cameraman si un fotograf bun...
mersi mult,
astept raspunsul tau

alinna_3003
26.10.2008, 20:17:20
Buna ,

Am vazut ca faci nunta la anul viitor ;
Ai cumva o firma serioasa de decoratiuni de sala sa faca totul ..de la lumanari ...sala ...tot ...
Vreo formatie de lautari pe unde as putea gasi si eu una buna ....un cameraman si un fotograf bun...
mersi mult,
astept raspunsul tau
Buna
Pai o firma serioasa de decoratiuni este si cea de la Salon Dara de pe Torcatori, ei au de la rochie de mireasa pana la marturii, pahare si tot tacamul pt nunti. Fotograf cred ca o sa iau din bucuresti de acolo este sotul. In schimb formatia am gasit-o la Bucuresti, este super, unul din baieti are bunici la tara la mine si asa l-am ascultat si imi mai este si var cu sotul. Alta formatie din Ploiesti nu stiu. Daca vrei iti pot da print-un pm un nr de tel la o formatie din Comanesti acestia au cantat la cumnatul meu la nunta la BUC si nu sunt tigani, sunt 3 barbati si o femeie; te poti duce la ei la Comanesti spre Sinaia si ii poti asculta la ei acasa.
mai vb pup

mamuska
26.10.2008, 20:21:51
Buna
Pai o firma serioasa de decoratiuni este si cea de la Salon Dara de pe Torcatori, ei au de la rochie de mireasa pana la marturii, pahare si tot tacamul pt nunti. Fotograf cred ca o sa iau din bucuresti de acolo este sotul. In schimb formatia am gasit-o la Bucuresti, este super, unul din baieti are bunici la tara la mine si asa l-am ascultat si imi mai este si var cu sotul. Alta formatie din Ploiesti nu stiu. Daca vrei iti pot da print-un pm un nr de tel la o formatie din Comanesti acestia au cantat la cumnatul meu la nunta la BUC si nu sunt tigani, sunt 3 barbati si o femeie; te poti duce la ei la Comanesti spre Sinaia si ii poti asculta la ei acasa.
mai vb pup
Daca nu iti gasesti cameraman si fotograf,sa ma contactezi...iti recomand eu unul super si care are preturi super!!!! L-au avut la nunta,finii mei,fratele meu,sora mea....am fost foarte multumiti!!!...l-am mai recomandat la miresici de pe forum si au fost incantate de el....

mamuska
26.10.2008, 20:27:38
bafta
Eu te pot contrazice...am fost la acest restaurant pt nunta fratelui meu si au cerut: 3000 Ron avans, in jur de 700 Ron pt ospatari si bucatar, 100 Ron pt paza, 5 Ron pt huse/buc............Au capacitate de 120 pers si accepta daca ai minim 100.............Aveti mare grija!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

alinna_3003
28.10.2008, 17:54:57
Daca nu iti gasesti cameraman si fotograf,sa ma contactezi...iti recomand eu unul super si care are preturi super!!!! L-au avut la nunta,finii mei,fratele meu,sora mea....am fost foarte multumiti!!!...l-am mai recomandat la miresici de pe forum si au fost incantate de el....
Buna Alina daca vrei te rog sa imi trimiti un numar de telefon si numele lui printr-un pm k sa pot vorbi cu el sa aflu si eu mai multe si imi poti da cateva poze k sa vad cum le-a facut, mersi mult de ajutor. pup:*

mikimiki
29.10.2008, 14:36:52
miresicilor daca va doriti un cameraman bun, care realizeaza dvd-uri foarte frumoase, imagine clara, personalizate deosebit , animate si coloana sonora si la un pret bun vi-l recomand cu toata inima.

nr, tel. pe PM

mihocica
01.11.2008, 17:56:07
Buna Alina daca vrei te rog sa imi trimiti un numar de telefon si numele lui printr-un pm k sa pot vorbi cu el sa aflu si eu mai multe si imi poti da cateva poze k sa vad cum le-a facut, mersi mult de ajutor. pup:*

am si eu pe cineva....super bun
daca vrei te pot ajuta

Georgy_A
03.11.2008, 14:43:34

Buna, sunt relativ noua printre voi, si la inceput de pregatiri!!! As vrea si eu un numar de telefon al unui fotograf bun, printr-un p m te rog mult! Multumesc!

mihaelaaa
18.11.2008, 18:51:34
Fetelor sper sa ma ajutati si pe mine!Eu sunt din Bucuresti,Iulian sotul meu, din Ploiesti,in consecinta nunta va avea loc acolo.Am ales ca si local de nunta Hotel Central- sala polivalenta.Ce spuneti?A fost singura care mi a placut din tot ce mi a aratat Iulian.In rest nu m a impresionat nimic,dar din ce am citit se pare ca tb sa fiu f atenta cu acest restaurant.Voi ce spuneti?Sfaturi,povete,pareri le astept pe toate!

mihaelaaa
18.11.2008, 18:55:17

Ai putea sa mi l recomanzi si mie?:-p

artemis22
18.11.2008, 19:21:22
sa ne scrii si noua nr de tel ceva...

olgutza26
19.11.2008, 10:39:55
Fetelor sper sa ma ajutati si pe mine!Eu sunt din Bucuresti,Iulian sotul meu, din Ploiesti,in consecinta nunta va avea loc acolo.Am ales ca si local de nunta Hotel Central- sala polivalenta.Ce spuneti?A fost singura care mi a placut din tot ce mi a aratat Iulian.In rest nu m a impresionat nimic,dar din ce am citit se pare ca tb sa fiu f atenta cu acest restaurant.Voi ce spuneti?Sfaturi,povete,pareri le astept pe toate!
daca ai vazut la profilul meu, si eu tot la Polivalenta fac. Viitoarea mea cumnata a facut nunta anul acesta la Central-la sala Clasic si pot sa iti spun ca nu a fost nici o problema (altfel nu m-as fi incumetat sa aleg acelasi restaurant). oricum, o sa va mai tin la curent cu ceea ce am mai facut eu in legatura cu restaurantul.

Spor la miresit,

Pupici

raluca_popeasca
23.11.2008, 11:36:37

Casa de piatra si voua.

Nu ma asteptam sa vad poze cu matacul pe aici, e intr-adevar o locatie deosebita, noi acolo am facut a doua zi ciorba de potroace si a iesit super.
Ma bucur ca mai sunt oameni care apreciaza lcul ala.

raluca_popeasca
23.11.2008, 11:38:15
si pe mine tot Mihaela m-a aranjat, are niste maini super. :*

Si eu tot la Mihaela mi-am facut parul, e ntr-adevar super!

madalinaP24
06.12.2008, 23:23:27
Buna miresicilor! Eu am nunta pe 10 oct 2009 la regina noptii 2, cine a facut nunta acolo va rog mult sa imi spuneti si mie cum a fost , dk se poate niste poze cu sala aranjata, cum a fost mancare ...tot:D

:"> :* :* :*

olgutza26
07.12.2008, 16:51:07
Buna miresicilor! Eu am nunta pe 10 oct 2009 la regina noptii 2, cine a facut nunta acolo va rog mult sa imi spuneti si mie cum a fost , dk se poate niste poze cu sala aranjata, cum a fost mancare ...tot:D

eu am foat la o petrecere a unor prieteni acolo (prin petrecere, poti intelege un numar de persoane si meniu ca la nunta, doar ca ocazia nu era casatoria lor si nu s-a dat dar la final). total a iesit super. serviciile impecabile. nu s-a putut comenta nimic. Spor la pregatiri. Pupici

cristina852002
07.12.2008, 22:50:44
Miresici ce a-ti facut nunta la Tiara (fostul Turist) sau care ati fost la nunti acolo, spuneti-mi, va rog ce parer aveti? Cum este? Eventual si poze .:D Pupici !!!

Harleyuta
09.12.2008, 11:25:04
Miresici ce a-ti facut nunta la Tiara (fostul Turist) sau care ati fost la nunti acolo, spuneti-mi, va rog ce parer aveti? Cum este? Eventual si poze .:D Pupici !!!

Buna

Eu am fost la o nunta in vara la Tiara. Sala e dragutza, mancarea a fost super. Numai ca mirii nu prea si-au dat osteneala intr-o organizare buna asa ca mesele erau puse ca naiba,invitatii nu stiau unde sa se aseze pentru ca nu a existat nici o intampinare, o mica harababura in concluzie.
Eu zic ca acolo se poate face o nunta frumoasa daca acorzi importanta cuvenita voua, evenimentului si invitatilor. Si daca stii cum sa pui mesele in asa fel incat stalpii sa nu obtureze prea tare din vederea oaspetilor , e si mai bine.
Cred ca am ceva poze pe acasa daca te ajuta....

dani19_10dani
10.12.2008, 09:00:35
buna fetele!am si eu o mare rugaminte...stiti pe cineva care inchiriaza si mai are camere libere in pentru perioada 28.12-02-01 cu aproximatie..2 camere as vrea.in brasov sau in apropiere..pls astept pm pls pls.multumesc

alinna_3003
12.12.2008, 11:30:28

Buna eu am nunta la Regina Noptii 2 in sala mare pe 4 iulie 2009 mie imi place indeosebi sala , in special ca are mese rotunde. o sa iti trimit poze dupa nunta sa vezi mai multe. pup

madalinaP24
12.12.2008, 11:51:07
Buna eu am nunta la Regina Noptii 2 in sala mare pe 4 iulie 2009 mie imi place indeosebi sala , in special ca are mese rotunde. o sa iti trimit poze dupa nunta sa vezi mai multe. pup
Buna! Ma bucur k mai este cineva care face nunta acolo........poate tinem legatura......m-ar interesa daca v-au spus cei d la rest k sa luati aranjamentele d la ei si daca stii c culori au. Si mie imi place mult sala dar nu am vazut-o aranjata
Sa fi iubita!>:D< :*

laurela
12.12.2008, 22:25:08
Buna! Ma bucur k mai este cineva care face nunta acolo........poate tinem legatura......m-ar interesa daca v-au spus cei d la rest k sa luati aranjamentele d la ei si daca stii c culori au. Si mie imi place mult sala dar nu am vazut-o aranjata
Buna miresicilor!Eu am facut la restaurantul vechi RN,avand mai putini invitati.Despre aranjamente pot sa va spun ca intr-adevar,te cam obliga sa le iei de la ei,fiind fata patronului care se ocupa,dar au cam toate culorile care v-ar interesa.Eu am ales un coniac auriu-organza si a aratat finut si elegant.bafta multa la pregatiri si sa aveti o nunta ca in povesti!pupik

paulyna
15.12.2008, 18:53:47
Si eu tot la Mihaela mi-am facut parul, e ntr-adevar super!

Buna!
Va recomand salonul dupa strada romana, coafat - luciana, manechiura - lidia, machiaj - alina.

Pupici

cristina852002
18.12.2008, 16:35:02
Buna

Eu am fost la o nunta in vara la Tiara. Sala e dragutza, mancarea a fost super. Numai ca mirii nu prea si-au dat osteneala intr-o organizare buna asa ca mesele erau puse ca naiba,invitatii nu stiau unde sa se aseze pentru ca nu a existat nici o intampinare, o mica harababura in concluzie.
Eu zic ca acolo se poate face o nunta frumoasa daca acorzi importanta cuvenita voua, evenimentului si invitatilor. Si daca stii cum sa pui mesele in asa fel incat stalpii sa nu obtureze prea tare din vederea oaspetilor , e si mai bine.
Cred ca am ceva poze pe acasa daca te ajuta....

Buna...sa stii ca-mi vor fi de folos cateva poze,pentru ca trebuie sa-mi fac si eu o idee. N-am fost la nici o nunta acolo si nu stiu cum este aranjata sala. Iti multumesc mult pentru sfaturi!! :*

Harleyuta
19.12.2008, 09:52:41
Buna...sa stii ca-mi vor fi de folos cateva poze,pentru ca trebuie sa-mi fac si eu o idee. N-am fost la nici o nunta acolo si nu stiu cum este aranjata sala. Iti multumesc mult pentru sfaturi!! :*

Promit sa le caut cand ajung acasa si sa ti le trimit.

Harleyuta
21.12.2008, 12:45:30

imi pare rau , pozele sunt foarte mari si nu se pot atasa.poate imi dai o adresa de mail unde sa ti le trimite

alinna_3003
05.01.2009, 12:20:59
poti lua si aranjamentele din alta parte si ink nu stiu ce culori o sa am pt scaune. ink nu am mers sa vb cu cei de akolo. o sa merg in cel mai scurt timp si tinem legatura.milta bafta in pregatiri>:D<

mgh83
05.01.2009, 13:44:53
Am fost si am vb cu cei de la Regina Noptii pt decor numai ca de data aceasta au spun ca nu ne impun firma lor, putem veni cu o alta firma dar sa-i anuntam si pe dansii.

spqr
07.01.2009, 17:37:30
Nu ma asteptam sa vad poze cu matacul pe aici, e intr-adevar o locatie deosebita, noi acolo am facut a doua zi ciorba de potroace si a iesit super.
Ma bucur ca mai sunt oameni care apreciaza lcul ala.

Matacul arata super ca si locatie; asa cum am mai spus.....pacat ca este pentru o petrecere mai restransa;

ma batea si pe mine gandul sa fac potroacele acolo...dar am renuntat...

alinna_3003
12.01.2009, 17:34:50
Am fost si am vb cu cei de la Regina Noptii pt decor numai ca de data aceasta au spun ca nu ne impun firma lor, putem veni cu o alta firma dar sa-i anuntam si pe dansii.
stii cam ce preturi au ei in legatura cu decoratul salii la regina noptii? Ma refer la scaune....etc....pls

mgh83
12.01.2009, 22:58:17
stii cam ce preturi au ei in legatura cu decoratul salii la regina noptii? Ma refer la scaune....etc....pls

Ne-au spus ca husele pt scaune costa 1E.In rest, nu stiu nimic, nu ne-au dat alte detalii.

mamuska
12.01.2009, 23:13:54
imi pare rau , pozele sunt foarte mari si nu se pot atasa.poate imi dai o adresa de mail unde sa ti le trimite
E chiar superba sala..nu am fost la nici o nunta acolo,dar am auzit ca e super din toate punctele de vedere

vlarox
13.01.2009, 10:40:12
Buna fetelor,

Sunt noua pe acest site si sper ca anul acesta sa fiu miresica. Sunt in cautare de resutaurant. Pana acum am tot cautat pareri, sfaturi. Stiu ca sunt in criza de timp, dar...
Am fost aseara la Alex Night Club si chiar mai aveau locuri pentru luna septembrie 2009. Avansul este de 1000 ron, costul meniului nu mi l-au putut spune acum, doar ca cel de anul trecut a fost cam 130-140 ron, au cafea si tort incluse in meniu. Nu aranjeaza sala, iar bauturile le ducem noi. Mi se pare ok, doar ca mi se pare cam mica sala... eu o sa am cam 100 de invitati. Nu stiu ce sa fac... sunt in dubii si trebuie sa ma grabesc in luarea unei decizii. Are cineva poze de acolo? M-ar ajuta foarte mult.

Am fost si la Cetate 2, are o capacitate de 220 de persoane, anul trecut meniul a costat 135 ron fara nimic inclus, poate doar cafeaua. Nu prea mi-a placut. =(( Oricum nu e ce cautam noi.

Stie cineva de pizza Angelo? A-ti fost la nunta acolo? Am auzit ca e frumos.

Va pup!

mikimiki
14.01.2009, 15:26:54
eu in septembrie 2008 am facut la Alex Club si am avut 110 persoane care au stat foarte lejer .... iti spun sincer ca mai intrau inca 10 persoane

georgicutza
15.01.2009, 09:58:24
Buna fetelor ,
doamne ce nebunie mai e si cu pregatirile astea !!! ce vroiam sa va intreb... se mai obisnuieste sa se mai puna flori nuntasilor?! adik pe langa marturii .... si flori ? eu nu stiu nimic :((

danutzaxcata
28.01.2009, 17:45:18
Fiecare face cum vrea. Dar, din cate am observat, la flori nu prea s-a renuntat. La nuntile la care am fost eu, cel putin, erau fie flori si marturii, fie doar flori in piept. Oricum, florile sunt obiceiul nostru, marturiile sunt preluate mai recent de prin alte parti. Spor la pregatiri!>:D<

luana07
04.02.2009, 12:59:56
mersi mult si te pup
buna geanina snd!scuze nu am mai intrat de mult...sper k ai obs k a fost o eroare pt ca noi am dat si avansul pe 19.06 2008 pt data de 20.06.2009 la president 2.din cate vad acum ai modificat data.casa de piatra si tot ce va doriti:*

anita20052005
05.02.2009, 16:36:07
vreo miresica din 2010 pe aiciii pup fetelor

anita20052005
05.02.2009, 16:38:01
buna geanina snd!scuze nu am mai intrat de mult...sper k ai obs k a fost o eroare pt ca noi am dat si avansul pe 19.06 2008 pt data de 20.06.2009 la president 2.din cate vad acum ai modificat data.casa de piatra si tot ce va doriti:*
buna si eu am nuta la acelasi local ai apucat sa il vezii ca e cu circuit inchis si nu am pucat sa vad sala decat din poazee [-o<

olgutza26
05.02.2009, 18:53:41
vreo miresica din 2010 pe aiciii pup fetelor
bine ai venit! stai linistita, in curand veti fi multe! pupici si spor la miresit :*

luana07
06.02.2009, 17:20:39
buna si eu am nuta la acelasi local ai apucat sa il vezii ca e cu circuit inchis si nu am pucat sa vad sala decat din poazee [-o<

:) nu l-am vazut nici eu:D...tot in poze,dar am prieteni care au fost la nunti acolo si au zis k e super.am incredere...stai linistita totul o sa fie bn:D!

mamuska
07.02.2009, 01:07:43
Fetelor, de ce nu vreti sa veniti la intalnire???? Haideti sa ne mobilizam,maine si sa ne strangem mai multe.....
Azi, sambata-7-februarie, restaurantul Marlen,ora 19:00...rezervarea este pe numele meu,Alina Trailescu....va asteptam cu drag!!!!

pufu98
13.02.2009, 18:41:52
eu in septembrie 2008 am facut la Alex Club si am avut 110 persoane care au stat foarte lejer .... iti spun sincer ca mai intrau inca 10 persoane

Hei Miki esti draguta te rog sa-mi trimiti cateva poze cu Alex Club?
Merci.

anita20052005
19.02.2009, 12:38:18
mireciiii se poate sa ne spuneti si la miresicile din 2010 cu ce frime ati decorat localul pupici sfaturi orice e bine venit

inika
21.02.2009, 08:41:18
mireciiii se poate sa ne spuneti si la miresicile din 2010 cu ce frime ati decorat localul pupici sfaturi orice e bine venit
buna eu am nunta in mai 2009 si am vb cu o firma de decorari care e destula de buna la preturi daca vreiti va pot lasa un nr de tel de la ei gold&special events si un nr de tel e 0722631606 sau 0741144876 si persoana care se ocupa cu decorarile e super de treaba

inika
21.02.2009, 08:42:14
buna eu am nunta in mai 2009 si am vb cu o firma de decorari care e destula de buna la preturi daca vreiti va pot lasa un nr de tel de la ei gold&special events si un nr de tel e 0722631606 sau 0741144876 si persoana care se ocupa cu decorarile e super de treaba
hmm am uitat ca nu apare numar dar pt cei interesati il las in privat;-)

anita20052005
23.02.2009, 14:44:14
stiii cumva daca au si fantana de ciocolata in ofertele lor pupic:*

anita20052005
03.03.2009, 09:15:48
buna are cumva si fantana de ciocolata ai vazut cumva in oferta asa ceva^:)^ pup

adeluta
03.03.2009, 22:13:30
buna!cunoaste cineva formatia valio music grup????am inteles ca sunt cunoscuti pe acolo ca ei sunt din zona aceea.........multumesc de informatii!!

sudden
05.03.2009, 21:32:48
si noi avem nunta tot pe 10 iulie 2010, la restaurant Giulia, deasupra la Caraiman...

anita20052005
07.03.2009, 20:54:42
eu stau aproape fac 2 min pana acolo:D
pana la gulia inca nu am fost inauntru e frumos ?:">

sudden
08.03.2009, 01:11:45
este foarte frumos, cu ring de dans mare si fara separeuri. mi se par 2 caracteristici chiar importante pentru o nunta. cu separeurile, invitatii se pot simti un pic izolati.
acest restaurant am inteles ca inainte era chiar al caraimanului, unde se faceau nunti si inainte.
in orice caz, chiar si pt o seara in oras, acolo este o atmosfera placuta..au si o formatie si canta foarte frumos

sudden
08.03.2009, 01:16:01
am observat ca avem nunta in aceeasi zi; 10 iulie 2010 \:d/
president 2 e la Bucov, nu? eu il stiu doar pe cel de la sud..cum este cel de la Bucov? este mare? adica ar incapea cel putin 160 de invitati in el?

sudden
08.03.2009, 01:20:16
acum mi-am dat seama ca ti-am mai zis o data ca avem nunta in aceeasi zi....informatiile despre nunta ne fac sa ne pierdem mintile 8-}

si noi avem nunta tot pe 10 iulie 2010, la restaurant Giulia, deasupra la Caraiman...

mamuska
08.03.2009, 01:26:47
LA MULTI ANI,DRAGELE MELE!!!!!!!!!!!!!!
http://i234.photobucket.com/albums/ee252/augp/flowers/118.gif

mamuska
08.03.2009, 02:39:28
Fetelor,iar ramanem in urma??? iar suntem codasele forumului...de ce nu activati mai des????
cand mai facem o intalnire la Ploiesti??????<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

olgutza26
08.03.2009, 08:12:20
La multi ani !!!!!! :*>:D<:*>:D<

olgutza26
08.03.2009, 08:13:24
si eu vreau intalnire de miresici

bebe_emilia
08.03.2009, 17:27:14
la multi ani !!!

artemis22
08.03.2009, 21:10:35
La multi ani!!si o primavara frumoasa:*

andreear
09.03.2009, 20:48:27
LA MULTI ANI!!!

Imi cer scuze pt intarziere dar abia acum am ajuns de la sedinta de la Bucuresti!!!

artemis22
09.03.2009, 20:50:49
LA MULTI ANI!!!

Imi cer scuze pt intarziere dar abia acum am ajuns de la sedinta de la Bucuresti!!!

tu ai avut probleme cu restaurantul?

andreear
09.03.2009, 21:16:13
tu ai avut probleme cu restaurantul?

Nu, eu nu am avut nici o problema....din contra, am fo9st ff multumiti, servicii de calitate, seriozitate...in continuare am dubii ca fostul patron a fugit cu banii dar....nu ma bag.

mamuska
09.03.2009, 21:28:11
Buna seara,dragele mele:* :* :*
Andreea,cum a fost ieri si azi???:* :* :*

artemis22
09.03.2009, 21:30:52
Nu, eu nu am avut nici o problema....din contra, am fo9st ff multumiti, servicii de calitate, seriozitate...in continuare am dubii ca fostul patron a fugit cu banii dar....nu ma bag.

sa vedem cum e cu noul patron..

andreear
10.03.2009, 08:13:41
Buna seara,dragele mele:* :* :*
Andreea,cum a fost ieri si azi???:* :* :*

Salut!! A fost ff obositor, am ajuns acasa aseara pe la 10, sedinta a fost lunga si obosioare dar in schimb in week-end, m-am distrat f bine cu prietenii nostri!! Voi cum ati petrecut?

anita20052005
10.03.2009, 09:31:34
acum mi-am dat seama ca ti-am mai zis o data ca avem nunta in aceeasi zi....informatiile despre nunta ne fac sa ne pierdem mintile 8-}
presidentul de la bucov e la fel ca 1 dar mai mare incap 200 de peres dar e cam acelasi stil ca 1

mamuska
10.03.2009, 09:33:42
Salut!! A fost ff obositor, am ajuns acasa aseara pe la 10, sedinta a fost lunga si obosioare dar in schimb in week-end, m-am distrat f bine cu prietenii nostri!! Voi cum ati petrecut?
Si noi ne-am distrat super bine, am ras, am dansat, am palavragit... cred ca nu ne ajungeau nici 3 zile...:D :* :* :* :* :* :*

andreear
10.03.2009, 12:56:29
Si noi ne-am distrat super bine, am ras, am dansat, am palavragit... cred ca nu ne ajungeau nici 3 zile...:D :* :* :* :* :* :*

Superrrr!! Ma oftic ca nu am fost si eu...next time!!!>:D< >:D< >:D<

mikimiki
10.03.2009, 13:08:28
dragele mele miresici

aveti seturi de bijuterii miresici pe care vreti sa le vindeti ?...as vrea sa cumpar eu un set si m-am gandit la voi poate aveti asa ceva, si fiind si din ploiesti mi-ar fi mai usor sa-l cumpar>:D<

alexa_razv
11.03.2009, 08:34:02
Salutari tuturor miresicilor! Postez aici deoarece titlul reprezinta un sumar al celor necesare pentru buna desfasurare ale unor recomandari pt orasul Ploiesti!! Spre mahnirea mea observ ca nu se vin cu date concludente despre furnizori, respectiv date exacte cu serviciile si produsele! Asa ca vin cu rugamintea de a se relata pareri pro si contra asupra celor care au avut nunnta deja cu specificarea exacta a furnizorilor.
Din pacate noi locuim in Timisoara si nunta va trebui elaborata in Ploiesti prin forte proprii! Asa ca solicit ajutorul vostru, celor care ati trecut prin asa ceva sau care sunteti in incercarea de a face acest pas. Personal, mi se pare cel mai greu lucru de organizat. Prefer sa organizez pt altcineva decat sa fiu partas la propria nunta. Va multumim.

Liv
11.03.2009, 11:06:40
Salutari tuturor miresicilor! Postez aici deoarece titlul reprezinta un sumar al celor necesare pentru buna desfasurare ale unor recomandari pt orasul Ploiesti!! Spre mahnirea mea observ ca nu se vin cu date concludente despre furnizori, respectiv date exacte cu serviciile si produsele! Asa ca vin cu rugamintea de a se relata pareri pro si contra asupra celor care au avut nunnta deja cu specificarea exacta a furnizorilor.
Din pacate noi locuim in Timisoara si nunta va trebui elaborata in Ploiesti prin forte proprii! Asa ca solicit ajutorul vostru, celor care ati trecut prin asa ceva sau care sunteti in incercarea de a face acest pas. Personal, mi se pare cel mai greu lucru de organizat. Prefer sa organizez pt altcineva decat sa fiu partas la propria nunta. Va multumim.
Te ajutam cu orice ai nevoie. Intreaba si ti se va raspunde...Bafta!!!:* :*

danutzaxcata
12.03.2009, 08:17:37

Pe topicul despre Prahova gasesti detalii despre restaurante, furnizori. Daca ai vreo nelamurire sau vrei sa afli ceva anume, poti intreba acolo... Ca asa... la general... sunt foarte multe de spus. Spune si tu ce anume te intereseaza, exact.;-)

mihaelaaa
20.03.2009, 09:11:11
buna!sunt o viitoare miresica (nunta va avea loc pe 29.08.2009) si din pacate nu am nasi :( .daca cineva isi doreste o pereche de fini tineri,deschisi,sociabili si cu bun simt atunci poate grijile mele vor lua sfarsit si o sa ma pot lauda si eu cu faptul ca am nasi;;) .pana atunci astept si ma rog,ma rog si astept.......:-p

scufita_rosie
20.03.2009, 09:36:54
fetelor AM MARE NEVOIE DE VOI..va rog din suflet sa ma ajutati...sunt studenta in ultimul an si lucrarea mea de licenta vizeaza jud ph,eu nu sunt din judet si nu am posibilitate si nici timp pt a ma deplasa in judet pt a face niste chestionare...va rog din suflet sa ma ajutati..nu dureaza mai mult de 5 min..am mare nevoie de voi sa-mi rasp la niste intrebari legate de turismul din ph..sunteti ultima mea scapare...va rog din suflet...ma gasiti pe urm adresa de mess mayaely28...va rog mult de tot ..pierdeti 5 min din viata ajutandu-ma