PDA

Versiunea completa : Miresici din Judetul Prahova

Pagini : 1 2 3 [4] 5

artemis22
20.03.2009, 18:12:01
fetelor AM MARE NEVOIE DE VOI..va rog din suflet sa ma ajutati...sunt studenta in ultimul an si lucrarea mea de licenta vizeaza jud ph,eu nu sunt din judet si nu am posibilitate si nici timp pt a ma deplasa in judet pt a face niste chestionare...va rog din suflet sa ma ajutati..nu dureaza mai mult de 5 min..am mare nevoie de voi sa-mi rasp la niste intrebari legate de turismul din ph..sunteti ultima mea scapare...va rog din suflet...ma gasiti pe urm adresa de mess mayaely28...va rog mult de tot ..pierdeti 5 min din viata ajutandu-ma

eu te-as ajuta din tot sufletul numai ca nu mai stau in ploiesti..trec destul de rar pe acolo..:( pana cand ai nevoie?

artemis22
20.03.2009, 18:16:52
buna!sunt o viitoare miresica (nunta va avea loc pe 29.08.2009) si din pacate nu am nasi :( .daca cineva isi doreste o pereche de fini tineri,deschisi,sociabili si cu bun simt atunci poate grijile mele vor lua sfarsit si o sa ma pot lauda si eu cu faptul ca am nasi;;) .pana atunci astept si ma rog,ma rog si astept.......:-p

sper sa gasiti :). eu la data aia inca sunt domnisoara;))
faceti si cununia religioasa pe 29 august?atunci am vrut sa fac si eu numai ca e post si nu se poate...e taierea capului sfantului ioan botezatorul
nu v-a zis nimic preotul?:-w
si inca o chestie am auzit numai lucruri nasoale despre preotii de le sf.vasile si a patit-o si matusa mea cu ei. asa ca sa aveti grija.>:D<

mihaelaaa
21.03.2009, 15:38:43
sper sa gasiti :). eu la data aia inca sunt domnisoara;))
faceti si cununia religioasa pe 29 august?atunci am vrut sa fac si eu numai ca e post si nu se poate...e taierea capului sfantului ioan botezatorul
nu v-a zis nimic preotul?:-w
si inca o chestie am auzit numai lucruri nasoale despre preotii de le sf.vasile si a patit-o si matusa mea cu ei. asa ca sa aveti grija.>:D<

buna!noi cununia civila am facut o pe 6 septembrie 2008 in bucuresti (aici locuim), iar pe 29 august anul acesta facem cununia religioasa.stiu ca este post,am aflat mult prea tarziu si numai aveam cum sa dam inapoi,cat despre biserica am trecut si eu asa la nimerala ca inca nu stim cine ne va cununa (ce preot,biserica).oricum merci ptr sfaturi:x

artemis22
21.03.2009, 17:01:48
buna!noi cununia civila am facut o pe 6 septembrie 2008 in bucuresti (aici locuim), iar pe 29 august anul acesta facem cununia religioasa.stiu ca este post,am aflat mult prea tarziu si numai aveam cum sa dam inapoi,cat despre biserica am trecut si eu asa la nimerala ca inca nu stim cine ne va cununa (ce preot,biserica).oricum merci ptr sfaturi:x

noi pe 29 vroiam sa facem decat o logodna la biserica si cununia civila..si normal urma restaurantul,pentru ca avem pe 5 sept cununia religioasa..
dar cand am fost sa vorbim cu preotul a zis ca nu e bine si nu mai stiu exact ce ne-am zis dar ideea e ca ne-a cam speriat:-ssi pana la urma am schimbat data si facem pe22 august cununia civila..
sa te duci sa vorbesti cu preotul din timp;-)
:*

mihaelaaa
24.03.2009, 17:32:03
Inca sunt in cautare de nasiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!Profitati cat se poate<:-P;))<:-P

alinna_3003
27.03.2009, 11:51:10
http://D:\diverse\poze/210320099001)

mihaelaaa
27.03.2009, 12:06:29
imi poaate da si mie cineva detalii despre firma eventsdecor din ploiesti?ma refer daca sunt profesionisti

ana_ispita
27.03.2009, 14:54:20
Buna fetelor,
A fost cineva la Restaurantul din Romanesti(DN1)?Stiti cumva daca este ok?(m-ar interesa f mult cum este mancarea.Cati ospatari sunt....si mai multe detalii).Ca locatie mi se pare ok, tinand cont ca nunta o sa aiba loc afara. Patronul a vb f frumos cu noi, dar astept si alte pareri.
Daca stiti o agentie pt decoratiuni cu care ei colaboreaza sau alta mult mai buna din Ploiesti, as fi f recunoscatoare. Muzica cum a fost....
Daca aveti poze v-as ruga sa-mi trimiteti si mie cateva.
Astept variante, pls.
Va pup si "Casa De Piatra" tuturor

dany_nro
27.03.2009, 19:12:37
Buna miresici de 2009... ma puteti ajuta si pe mine cu un sfat?
Trebuie sa ma decid pt rezervarea restaurantului (nunta as vrea sa fie pe 3 iulie2010) si mi-e cam greu ...am 100 - 120 persoane iar pt acest numar nu prea am de ales decat intre Laguna si Grand Prestij (fost Primavera...dar nu am auzit lucruri tocmai bune despre el). Mai cunoasteti si alte restaurante dragutze care ar putea primii numarul acesta de persoane?
M-am mutat in ianuarie in Ploiesti si nu prea cunosc mare lucru pe aici ...am vizitat cateva rest dar majoritatea iti impun un numar minim de pers(>140).

VA PUP...SA AVETI O NUNTA ASA CUM O DORITI!!!

anita20052005
27.03.2009, 21:28:18
poti incerca la president 1 e la sud e frumos localul merita sa incerci si domna magda e de treaba

vlarox
28.03.2009, 10:52:45
Trebuie sa ma decid pt rezervarea restaurantului (nunta as vrea sa fie pe 3 iulie2010) si mi-e cam greu ...am 100 - 120 persoane iar pt acest numar nu prea am de ales decat intre Laguna si Grand Prestij (fost Primavera...dar nu am auzit lucruri tocmai bune despre el). Mai cunoasteti si alte restaurante dragutze care ar putea primii numarul acesta de persoane?
M-am mutat in ianuarie in Ploiesti si nu prea cunosc mare lucru pe aici ...am vizitat cateva rest dar majoritatea iti impun un numar minim de pers(>140).

Buna Dany,

Incearca si la Pizza Angelo la KM 6, vis a vis de Marlen, este chiar langa Lazarini sau mai exact in statia de taxiuri. Localul este deschis de curand si primeste si mai putin de 100 de persoane. Daca esti interesata te pot ajuta si cu un nr de telefon, iar patronii sunt super de treaba si mi-au inspirat incredere, plus ca incearca sa te ajute cum pot. O alta chestie care mi-a placut la ei a fost ca nu ne-au impus sa dam spaga la chelneri, dam cat vrem noi si cat consideram. Incearca!

Bafta!>:D<

rox0319
28.03.2009, 11:19:04
Buna fetelor,

Am gasit o informatia care poate va ajuta...

Hei :). Vroiam sa va dau o veste buna..am primit acum mail de la magazinul Avangarde din Brasov, si cred ca se va desfiinta (asta e veste proasta) dar au lichidare de stoc pana pe 31 martie! Va pun aici care sunt rochitele..si preturile sunt super tari. Daca e vreuna sa va placa...dati o fuga si vedeti.
Va anuntam ca numai pana pe data de 31 martie puteti achizitiona orice rochita din magazin la jumatate de pret.

Modelele disponibile sunt cele din atasament, cu urmatoarele detalii:

1) 2134 - marimea 8,culoare: white; pret 1650, 00 lei
2) 2141 - marimea 10, culoare: white; pret 1350,00 lei
3) 2202 - marimea 12,culoare: white; pret: 1450,00 lei
4) 4175 - marimea 10, culoare: ivory; pret: 1375, 00 lei
5) 6134 - marimea 8, culoare: ivory; pret: 1425,00 lei
6) Adonia - marimea 10, culoare white; pret: 1735,00 lei
7) Orlando - marimea 10, culoare: ivory; pret: 1350,00 lei

Pentru marimi, sa iau in calcul urmatoarele:

- marimea 8 UK are corespondent la 36 - 38 european
- marimea 10 UK are corespondent la 38 european
- marimea 12 UK are corespondent la 38 - 40 european

Sper sa nu fie considerata reclama sau ceva, dar eu primisem mailul pentru ca am fost la ele la proba..si m-am gandit ca poate ii e de ajutor vreunei dintre miresici :).

Erau si pozele cu rochiile...dar pot acum sa le pun dela munca, dar sigur le gasiti pe site dupa numar. Sper sa va ajute pe careva!!

sudden
28.03.2009, 22:38:17

ai incercat si la rest Giulia, deasupra la Caraiman? noi acolo o sa ne-o facem...ne-au spus ca la ei nu conteaza un nr minim...au un ring de dans super, iar meniurile variaza intre 130 si 160 de lei

anita20052005
29.03.2009, 17:40:15
ai incercat si la rest Giulia, deasupra la Caraiman? noi acolo o sa ne-o facem...ne-au spus ca la ei nu conteaza un nr minim...au un ring de dans super, iar meniurile variaza intre 130 si 160 de lei
avem nunta in aceiasi zii ce tare:-p

voiculita
29.03.2009, 19:14:41

salut ...zi-mi si mie la Restaurantul Giulia..cat este avansul ? k pe noi ne intereseaza pt botez
e mic restaurantul? da-mi si mie niste detalii despre restaurant

dany_nro
30.03.2009, 12:36:32
Merci mult pentru sfat....chiar ieri am fost acolo (nu stiam de el)si mi-a placut tare mult ...am inteles de la patroan ca pe 10 iulie mai este o nunta (cred ca de tine era vb)noi vrem pe 3 iulie ... sunt foarte incantata...am inteles ca vor dezchide inca un restaurant in Paltinis...tu stii ceva de asta...?
p.s. tie ti-a luat avans???:*

sudden
30.03.2009, 17:06:30
avem nunta in aceiasi zii ce tare:-p

e posibil ca, din cauza crizei , sa ne-o schimbam pt 18 sept, tot 2010.....cum acum e perioada critica cu datul afara de la locurile de munca (nu ne-am gandit la noi, ci la invitati), ne-am gandit sa mai asteptam cu avansul....si implicit sa decalacam un pic data..ca poate pana in sept anul viitoar, ne mai revenim cu economia asta :(

sudden
30.03.2009, 17:14:02
salut ...zi-mi si mie la Restaurantul Giulia..cat este avansul ? k pe noi ne intereseaza pt botez

restaurantul nu este mic deloc...are chiar 2 sali..deci pt botez, depinde cati invitati ai, presupun ca poti lua si sala mai mica....
noua ne-a spus ca nu ne impun un nr de pers, ca, daca vrem sa facem cu 60, cu 60 de pers facem....
ringul de dans este mare, si fara separeuri (conditiile astea 2 le-am cautat la un restaurant).
avansul inseamna 10% din nr de meniuri, mie mi-a placut de patroana, caci ne-a sfatuit sa punem un nr cat mai mic de meniuri, ca sa nu iesim in pierdere si la sfarsit sa platim restul...
de asemenea ,se face contract...ce imi mai place este ca, in contract se stipuleaza ca, daca te razgandesti cu cel putin 30 de zile sa nu mai faci la ei, iti primesti avansul inapoi...
patroana este super de treaba...merita sa te duci sa vb cu ea

sudden
30.03.2009, 17:21:44
Merci mult pentru sfat....chiar ieri am fost acolo (nu stiam de el)si mi-a placut tare mult ...am inteles de la patroan ca pe 10 iulie mai este o nunta (cred ca de tine era vb)noi vrem pe 3 iulie ... sunt foarte incantata...am inteles ca vor dezchide inca un restaurant in Paltinis...tu stii ceva de asta...?

ma bucur ca ai fost incantata..noi cand am intrat prima oara in acest restaurant, nu am intrat cu gandul de a ne cauta pt nunta...dar cum am vazut sala, am zis: asta-i restaurantul nostru...

probabilc ca de noi era vorba, desi am zis undeva mai sus ca ne gandim sa ne schimbam data.....avansul nu l-am dat pt ca am zis, ca inainte sa ne facem lista de invitati , sa vedem cati avem aprox, si ne-am facut si meniul..presupun ca v-a dat si voua 4 foi cu meniuri...noua ne-a spus ca din cele 4 , le putem diversifica, si pe baza acelui meniu facut de noi, sa ne stabileasca un pret....
si din cauza crizei am decalat un pic avansul, si cu asta ne gandim sa schimbam si data (desigur, tot la Giulia)
viitorul meu sot este din Paltinis..ceea ce vor ei sa faca acolo, nu stiu daca este potrivit pt o nunta..ca patroana a spus ca vor sa faca P+4 , adica sa fie pe etaje...eu zic ca e cel mai bine la cel de la caraiman, nici macar la cel de pe Marasesti, pt ca este o zona centrala, si altfel se gandesc si invitatii la $-) :P..acum nu stiu ce sa zic..

dany_nro
30.03.2009, 18:02:34
si noua ne-a placut de cum au decurs negocierile ... intr-adevar patrona e tare draguta...mai rar asemenea oameni(sa speram ca se tine de cuvant)..nu ne-a cerut inca avans doar ne-a trecut ca data ...a ramas sa mai discutam peste 2 saptamani...cat despre meniuri la fel ni s-a explicat si noua.
despre cel din paltinis ...se pare ca vrea sa faca la fiecare etaj cate ceva...adica : pizzerie, restaurant, sala de nunti si birouri.
am fost azi sa vad in ce stadiul se afla cladirea pt ca sustinea ca s-ar da drumu in iunie... dar momentan sunt abia la primu nivel(sincer anul asta eu nu cred ca va fi gata in iunie poate pana la anu...dar cu criza asta cam greu)

dany_nro
30.03.2009, 18:07:48
Buna Dany,

Incearca si la Pizza Angelo la KM 6, vis a vis de Marlen, este chiar langa Lazarini sau mai exact in statia de taxiuri. Localul este deschis de curand si primeste si mai putin de 100 de persoane. Daca esti interesata te pot ajuta si cu un nr de telefon, iar patronii sunt super de treaba si mi-au inspirat incredere, plus ca incearca sa te ajute cum pot. O alta chestie care mi-a placut la ei a fost ca nu ne-au impus sa dam spaga la chelneri, dam cat vrem noi si cat consideram. Incearca!

Bafta!>:D<
buna, merci de sfat...acolo nu am intrat ...credeam ca e compartimentat , m-ar interesa numarul de telefon sa cer cateva detalii si sa merg sa il vizitez. cred ca cei care au deschis de curand sunt mai binevoitori pentru a putea patrunde mai usor pe piatza....asta in final nu poate fi decat un beneficiu pt noi....
merci mult ...astept numarul de telefon;)

carm33n
30.03.2009, 22:16:48

poti incerca si la hotel nord, parea dragut

sudden
03.04.2009, 10:26:58

voiam sa te intreb: patroana v-a trecut in agenda ei pe ce data vreti sa faceti?
ca am fost ieri amandoi sa vb cu ea sa ne schimbam data , din 10 iulie pt 18 sept..si ne-a zis ca mai are o nunta in 2010 in iulie, si din ce am vazut eu pe agenda ei scria sigur 4 iulie, nu 3... si m-am gandit la tine....:-\

stefania2807
09.04.2009, 09:39:36
Salutari tuturor miresicilor! Postez aici deoarece titlul reprezinta un sumar al celor necesare pentru buna desfasurare ale unor recomandari pt orasul Ploiesti!! Spre mahnirea mea observ ca nu se vin cu date concludente despre furnizori, respectiv date exacte cu serviciile si produsele! Asa ca vin cu rugamintea de a se relata pareri pro si contra asupra celor care au avut nunnta deja cu specificarea exacta a furnizorilor.
Din pacate noi locuim in Timisoara si nunta va trebui elaborata in Ploiesti prin forte proprii! Asa ca solicit ajutorul vostru, celor care ati trecut prin asa ceva sau care sunteti in incercarea de a face acest pas. Personal, mi se pare cel mai greu lucru de organizat. Prefer sa organizez pt altcineva decat sa fiu partas la propria nunta. Va multumim.
:* Buna Alexa,welcome 2 the club:)) din fericire, sunt mai relaxata,mai a foarte putin pana la respectivul eveniment,deci e totul ok,daca te pot ajuta cu ceva,cu mare placere,sunt din Ploiesti si din experientele de pana acum -asa e cand ai neamul mare:)))- placute sau mai putin placute,pot spune ca mi-am format o parere vis a vis de majoritatea restaurantelor din Ploiesti si calitatea serviciilor acestora.deci ma gasesti aici, m-am hotarat asupra unei locatii, biserici,dj,firma de amenajari si tot tacamul:) :*:*

stefania2807
09.04.2009, 11:35:39
buna, merci de sfat...acolo nu am intrat ...credeam ca e compartimentat , m-ar interesa numarul de telefon sa cer cateva detalii si sa merg sa il vizitez. cred ca cei care au deschis de curand sunt mai binevoitori pentru a putea patrunde mai usor pe piatza....asta in final nu poate fi decat un beneficiu pt noi....
merci mult ...astept numarul de telefon;)

:> mai poti incerca si la Casa Bella ,e super frumos,intim,meniurile ieftine ,si iti pun la dispozitie camera pentru bebe,nasii mei acolo au facut botezul,e tot in cartier abert,imediat dupa regina noptii.eu acolo fac si nunta.pt la anul am inteles ca isi maresc capacitatea si oricum nu impun nr de persoane,ceea ce e iar un avantaj.patroana e super de treaba ;;) si draguta,de varsta noastra cred,ne-am intels perfect,cand am semnat contractul ne -a sfatuit sa notam un nr minim de persoane ca sa nu platim in plus.sper ca ti-am fost de folos!;))

ralucyi
13.04.2009, 12:47:54
Dragele mele miresici din Ploiesti, eu am facut nunta anul trecut la Hotel Tiara daca aveti nevoie de sfaturi sau impresii va rog sa spuneti, va pot ajuta cu mare placere...

Am rochitza de vanzare, daca intereseaza pe cineva, pret negociabil...poze sunt in album.

grasuna
13.04.2009, 13:32:15

Buna! Si eu am cautat restaurante pt 120 de locuri, care sa nu impuna un nr minim de persoane. Poti incerca si la Central salonul Clasic si la President. Ambele au site-uri ca sa iti poti face o impresie despre cum arata. La Central nu impun nr minim de persoane dar platesti chiria salii (1.200 lei). Meniul este de 145 lei (4 feluri + tort+apa) . La President 2 nu impun nr de persoane, nici nu platesti chiria salii. Meniul este intre 150 si 170 si ofera aranjamentle salii (fara flori).

vlarox
14.04.2009, 09:33:37
Am rochitza de vanzare, daca intereseaza pe cineva, pret negociabil...poze sunt in album.

Da, ma intereseaza pe mine. Superba rochita! Ma poti ajuta cu mai multe detalii, ce marime este si cat costa? ;;)

danieleia
17.04.2009, 09:02:34
Buna dragele mele miresici!
Am nunta pe 18.07.2009 in Ploiesti si am nevoie de foto/film pe toata durata
evenimentului. As vrea 2 camere de filmat ziua adica una la mire acasa iar alta la mireasa!:-p Poate sa m-a ajute cineva cu un sfat ???

danieleia
17.04.2009, 11:43:55
Chiar nu e nimeni din Ploiesti sa m-a ajute cu o indrumare...!!!:-SS
[-o< [-o< [-o< [-o<...

strumf08
23.04.2009, 14:38:34
Salutari tuturor miresicilor! Postez aici deoarece titlul reprezinta un sumar al celor necesare pentru buna desfasurare ale unor recomandari pt orasul Ploiesti!! Spre mahnirea mea observ ca nu se vin cu date concludente despre furnizori, respectiv date exacte cu serviciile si produsele! Asa ca vin cu rugamintea de a se relata pareri pro si contra asupra celor care au avut nunnta deja cu specificarea exacta a furnizorilor.
Din pacate noi locuim in Timisoara si nunta va trebui elaborata in Ploiesti prin forte proprii! Asa ca solicit ajutorul vostru, celor care ati trecut prin asa ceva sau care sunteti in incercarea de a face acest pas. Personal, mi se pare cel mai greu lucru de organizat. Prefer sa organizez pt altcineva decat sa fiu partas la propria nunta. Va multumim.

Si eu te pot ajuta.Sunt o viitoare miresica, dar despre restaurante iti pot spune cam tot ce vrei pentru ca am fost la mai toate.Si daca nu am fost sa vorbesc am fost la vreo nunta, asa ca oricum te pot ajuta.Si despre rochie iti pot spune cam tot vrei.De cand am hotarat sa fac nunta pentru mine asta a fost un stres continuu...Mai am de lucrat la decoratul salii si biserica.. in rest sunt cam aranjate...Asa ca iti pot oferi informatii cu cea mai mare placere..

strumf08
24.04.2009, 12:59:48
Chiar nu e nimeni din Ploiesti sa m-a ajute cu o indrumare...!!!:-SS
[-o< [-o< [-o< [-o<...

pot vorbi cu verisorul meu. el mi-a facut rost si de fotograf si de cameraman (a lucrat o perioada la Alpha Tv). filmeaza si face poze si el si poate sese poate cupla cu cineva sa fie 2.daca vrei pot vorbi cu el.dar de ce nu dai mesaj si pe furnizorii de servicii?am vazut ca acolo se poarta discutii pe acest subiect.

strumf08
24.04.2009, 13:00:36
pot vorbi cu verisorul meu. el mi-a facut rost si de fotograf si de cameraman (a lucrat o perioada la Alpha Tv). filmeaza si face poze si el si poate sese poate cupla cu cineva sa fie 2.daca vrei pot vorbi cu el.dar de ce nu dai mesaj si pe furnizorii de servicii?am vazut ca acolo se poarta discutii pe acest subiect.

rectific, scuze:filmeaza si face poze si el si sepoate cupla cu cineva sa fie 2.

Andreea_Aron
26.04.2009, 20:28:58
Buna dragele mele miresici!
Am nunta pe 18.07.2009 in Ploiesti si am nevoie de foto/film pe toata durata
evenimentului. As vrea 2 camere de filmat ziua adica una la mire acasa iar alta la mireasa!:-p Poate sa m-a ajute cineva cu un sfat ???

Buna,

Iti pot oferi un numar de telefon al unui tip din Campina, are firma si este f OK. Noi am ajuns la el printr-o recomandare, ne-a placut ce ne-a aratat si nici nu te jupoaie. Am semnat insa cu altcineva care se ocupa de organizare cap coada, tot recomandare si am si fost la o nunta la care au cantat/pozat/filmat/aranjat sala.
Am obtinut un pret bun in final si am preferat sa nu am mai multe batai de cap decat cele necesare.

Da-mi pe PM o adresa de mail si iti transmit datele de contact daca vrei.

O seara frumoasa!

madii113
29.04.2009, 19:45:08

Cred ca cel mai bine e sa ne spuna ce ar vrea.
Asa cred ca toti stim despre restaurante, preturi, alergatura si mai ales miresicile care si-au organizat nuntile singure fara ajutoare de la mame, soacre....
Eu am fost prima din colegiimei de la munca, anul asta mai fac 6 si la anul vreo 4, deci daca putem sa te ajutam cu sfaturi, ne strangem
:">
Deci ce te intereseaza?

hella
04.05.2009, 09:52:24
salutari tuturor membrilor sau cred ca mai corect spus ar fi miresicilor (membrelor), deoarece tare imi e teama ca sunt singurul mire pe aici?
sper sa ma insel
oricum imi doresc sa ma primiti in clubul vostru

apropo, nici o reprezentanta a Ploiestiului pe aici? sau macar cineva care sa faca nunta in ploiesti?

buna donR!si stai linistit ca nu esti singurul din ploiesti.....viitorul meu sot tot din ploiesti este,si nunta tot in ploiesti o facem .Noi venim special din Spania pentru nunta pentru ca suntem aici de 6 ani.La inceput si noi am crezut ca nu gasim nici-o miresica din ploiesti dar.....cred....ca sunt destule:D

hella
04.05.2009, 09:56:03
BUNAAAAA!!!:D:D

Si eu tot din ploiesti sunt ,dar deocamdata ne facem traiul prin Spania:-psi nunta o facem in ploiesti .Astept sa impartasim impresii:)>-

hella
05.05.2009, 10:26:16
Buna miresicilor.
Orasul Ploiesti vad ca nu este in topic. Chiar asa, nu exista miresici din Ploiesti?
Unde faceti petrecerea, la ce biserica va cununati, cum stati cu pregatirile, ce fotograf aveti?
Bunaaaa!eu sunt din ploiesti ,si nunta o am pe 22 aug. anul acesta.Petrecerea o facem la rest.GIULIA deassupra laCaraiman,iar la biserica ne ducem in com.brazi de unde este de fel sotul meu.Cu pregatirile suntem disperati pentru ca noi suntem in Spania si venim pe 11 iulie acasa dar cu ajutorul familiilor sper sa iesim bine.fotograf avem unul superr este o cunostinta de-a nasei si sper sa nu ne dezamageasca .....am vazut o caseta video si niste poze care ni le-a trimis si mie mi se par ok.
VA pup miresici din Ploiesti si bafta la pregatiri!!!!!1

pisu_bun
05.05.2009, 11:41:55
Draga mea cu mare placere te ajutam cu informatii despre ce vrei tu.
Eu zic sa nu-ti faci asa multe griji pt ca desi nu aveti timp...daca stiti cam ce vreti sau hotarati asta.....apoi restaurantul ar trebui sa va poata indeplini dorintele :D
Spor!!

sudden
06.05.2009, 00:04:05
buna donR!si stai linistit ca nu esti singurul din ploiesti.....viitorul meu sot tot din ploiesti este,si nunta tot in ploiesti o facem .Noi venim special din Spania pentru nunta pentru ca suntem aici de 6 ani.La inceput si noi am crezut ca nu gasim nici-o miresica din ploiesti dar.....cred....ca sunt destule:D

inca o coincidenta! intai am obs ca faci nunta la Giulia, deasupra la Caraiman , ca si noi, iar acum am vazut ca tot la Sf Treime faceti cununia...si noi tot acolo... te astept si pe topicul cu Biserici din Pl - Biserica Sf Treime,,,,e bine ca ne inmultim:-p

Oops..la Sf Treime din Brazi, nu din Pl...nu citisem pana la capat

hella
09.05.2009, 09:43:41
buna voiculita! vezi ca eu am pus ceva poze cu rest.la subiectul despre rest.gilia ploiesti ,sper sa-ti faci o idee:*

andre10
11.05.2009, 11:14:33
Unele obiceiuri sunt pastrate de parinti. Eu nu am cum sa zic nu la "Gaina" pt ca ar fi ca si cum m-as lupta cu morile de vant! Lor li se pare fun si asta e... ma resemnez, oricum nu dureaza mai mult de 10 min.

andre10
11.05.2009, 11:15:29
Desigur ca nici faza ca tb sa fie lautar nu ma incanta, dar altfel iesi din casa incet, nu te aude nimeni, ca si cum te-ai ascunde, Asa ca si asta trece!

mihaelaaa
05.06.2009, 09:33:14
Am deschis acest subiect ptr a putea face urari miresicilor ce urmeaza sa se casatoreasca. Voi incepe eu si sper sa va alaturati si voi.:*

E nunta Olgutzei!!!!!!!!!!

ITI DORESC SA AI PARTE DE O ZI SUPERBA,DE SOARE,BUCURIE,FERICIRE SI MULTE SURPIZE FRUMOASE,SA AI O NUNTA ASA CUM TI AI IMAGINAT O TU,PLINA DE VESELIE SI FRUMOS,ZIUA DE MAINE SA ITI POARTE NOROC IN VIATA SI IUBIRE IN SUFLET.

CASA DE PIATRAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!:* <:-P :* <:-P :* <:-P

strumf08
05.06.2009, 12:05:41
Am deschis acest subiect ptr a putea face urari miresicilor ce urmeaza sa se casatoreasca. Voi incepe eu si sper sa va alaturati si voi.:*

ITI DORESC SA AI PARTE DE O ZI SUPERBA,DE SOARE,BUCURIE,FERICIRE SI MULTE SURPIZE FRUMOASE,SA AI O NUNTA ASA CUM TI AI IMAGINAT O TU,PLINA DE VESELIE SI FRUMOS,ZIUA DE MAINE SA ITI POARTE NOROC IN VIATA SI IUBIRE IN SUFLET.

super buna idee!!! asa e mult mai usor de depistat a cui e nunta.si pentru cine intra de guralive sambata mai au nunta maiev si junebride.

strumf08
05.06.2009, 12:06:47
OLGA, CASA DE PIATRA, FERICIRE, SANATATE, COPII CAND SI CATI VRETI! sa ai parte de o zi minuntata maine <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P , sa iasa totul cum vrei tu si nu altii, :-$

strumf08
05.06.2009, 12:08:40
mihaelaaa, vad ca esti specialista :-Bdeja in a deschide noi topic-uri ;-)

vlarox
05.06.2009, 14:56:38
Olga iti urez Casa de Piatra si tot ce-i mai frumos, multa fericire si copii sanatosi!!!:*

LadyR
06.06.2009, 10:42:42
Buna fetelor, fara suparare , deschid acest subiect, intrucat sunt convinsa ca sunt multe miresici care nu au timp liber sa citeasca paginile din acest forum , realmente fara rost gen" haideti la cafea " cum am vazut la unul din subiecte ,care se intinde pe 7 pagini...De cate ori intru si asta se intampla foarte rar, trebuie sa pierd cel putin o ora sa citesc cel putin cate 10 pagini de discutii intre voi care nu au nicio legatura cu subiectul deschis...sincer , chiar nu am atata timp liber.
Sunt convinsa ca sunt mult mai multe miresici aflate in aceasta situatia mea.
Rugamintea mea la vioi este ca in acest subiect deschis de mine sa incercam sa raspundem strict la ce ne intrebam reciproc din respect pentru cele care nu au vreme de pierdut cu conversatii inutile- respectiv descrieri ale activitatilor zilnice private fara niciun fel de conexiuni cu subiectele la care se scrie
In speranta ca ati inteles la ce ma refer , va multumesc pentru intelegere, si va rog pe toate miresicile care nu au timp sa postati intrebari si raspunsuri aici.

Va multumesc
Lady

LadyR
06.06.2009, 10:45:05
Fetelor eu locuiesc in Bucuresti, nu cunosc nimic din Ploiesti , vreau sa va intreb. Stie cineva vreo formatie buna in Ploiesti?

mgh83
06.06.2009, 11:38:14
Scriu la putin timp dupa cununia Olgutei....a fost superba...o sa va puna ea poze in zilele urmatoare si o sa va convigeti..acum ne pregatim de nunta..mireasa va fi si mai frumoasa

andreear
06.06.2009, 17:01:26
OLGA, CASA DE PIATRA!!!

SA AI O NUNTA ASA CUM AI VISAT!!!

PETRECERE FRUMOASA!!!!!!!!!

mihaelaaa
06.06.2009, 17:36:35
Fetelor eu locuiesc in Bucuresti, nu cunosc nimic din Ploiesti , vreau sa va intreb. Stie cineva vreo formatie buna in Ploiesti?

eu sunt din bucuresti si fac nunta n ploiesti si taraful l am arvunit din bucuresti, se vor deplasa la ploiesti.nu vad unde este greutatea?:-? a,da ai nunta in septembrie si suntem in iunie si nu ai lautari....

LadyR
06.06.2009, 17:50:43
eu sunt din bucuresti si fac nunta n ploiesti si taraful l am arvunit din bucuresti, se vor deplasa la ploiesti.nu vad unde este greutatea?:-? a,da ai nunta in septembrie si suntem in iunie si nu ai lautari....

Nu ma refeream doar la lautari ! Ci la toata nunta ,organizare etc. nu trebuie sa fi ironica, nu esti obligata sa scri daca nu vrei etc

strumf08
07.06.2009, 14:27:13
Buna fetelor, fara suparare , deschid acest subiect, intrucat sunt convinsa ca sunt multe miresici care nu au timp liber sa citeasca paginile din acest forum , realmente fara rost gen" haideti la cafea " cum am vazut la unul din subiecte ,care se intinde pe 7 pagini...De cate ori intru si asta se intampla foarte rar, trebuie sa pierd cel putin o ora sa citesc cel putin cate 10 pagini de discutii intre voi care nu au nicio legatura cu subiectul deschis...sincer , chiar nu am atata timp liber.
Sunt convinsa ca sunt mult mai multe miresici aflate in aceasta situatia mea.
Rugamintea mea la vioi este ca in acest subiect deschis de mine sa incercam sa raspundem strict la ce ne intrebam reciproc din respect pentru cele care nu au vreme de pierdut cu conversatii inutile- respectiv descrieri ale activitatilor zilnice private fara niciun fel de conexiuni cu subiectele la care se scrie
In speranta ca ati inteles la ce ma refer , va multumesc pentru intelegere, si va rog pe toate miresicile care nu au timp sa postati intrebari si raspunsuri aici.

Va multumesc
Lady

eu iti inteleg nemultumirea, dar discutii "fara rost" :[email protected] le numesti tu eu una nu am vazut decat la off-topic, faza cu "hai la cafea" la intalnire miresici...samd, sau poate nu sunt eu foarte atenta.imi pare rau daca ai pus o intrebare si nu ti s-a raspuns la ea :(, desi sincer nu cred, dar sa fim serios ca pe ploiesti nu se scriu cate 10 pagini la un subiect..decat poate intr-un an de zile =))=))=))...eu am intrebat de fiecare data de m-a interesat si am primit raspunsul, poate nu intotdeauna cel dorit:((, dar oricum ceva am aflat.in speranta ca nu vei intelege gresit raspunsul meu iti doresc spor la organizat nunta [-o< pentru ca sunt convinsa ca este foarte greu sa stai intr-un oras si sa faci nunta in altul, desi nu imposibil, sunt multe miresici care fac la fel:*:*:*:*:*:*:*.

strumf08
07.06.2009, 14:32:41
Scriu la putin timp dupa cununia Olgutei....a fost superba...o sa va puna ea poze in zilele urmatoare si o sa va convigeti..acum ne pregatim de nunta..mireasa va fi si mai frumoasa

din pacate nu am ajuns la biserica, cum imi propusesem, dar am avut norocul (imi doream tare mult s-o vad)s-o prind pe Olga, cand tocmai venea de la biserica la restaurant (am dat tarcoale pe acolo :D) a fost divina, foarte frumoasa.buchetul era pur si simplu superb, mi-a placut tare mult...rochia , coafura..totul..

strumf08
07.06.2009, 15:04:34

se pare ca nu putem avea un topic nou..:((

mgh83
07.06.2009, 22:19:36
din pacate nu am ajuns la biserica, cum imi propusesem, dar am avut norocul (imi doream tare mult s-o vad)s-o prind pe Olga, cand tocmai venea de la biserica la restaurant (am dat tarcoale pe acolo :D) a fost divina, foarte frumoasa.buchetul era pur si simplu superb, mi-a placut tare mult...rochia , coafura..totul..

Intr-adevar a fost o mireasa superba..iar nunta a fost de vis.Acum asteptam pozele...

anita20052005
08.06.2009, 11:00:03
casa de piatra olga si asteptam poziciii pupicii multii
\:D/

LadyR
08.06.2009, 11:27:28
eu iti inteleg nemultumirea, dar discutii "fara rost" :[email protected] le numesti tu eu una nu am vazut decat la off-topic, faza cu "hai la cafea" la intalnire miresici...samd, sau poate nu sunt eu foarte atenta.imi pare rau daca ai pus o intrebare si nu ti s-a raspuns la ea :(, desi sincer nu cred, dar sa fim serios ca pe ploiesti nu se scriu cate 10 pagini la un subiect..decat poate intr-un an de zile =))=))=))...eu am intrebat de fiecare data de m-a interesat si am primit raspunsul, poate nu intotdeauna cel dorit:((, dar oricum ceva am aflat.in speranta ca nu vei intelege gresit raspunsul meu iti doresc spor la organizat nunta [-o< pentru ca sunt convinsa ca este foarte greu sa stai intr-un oras si sa faci nunta in altul, desi nu imposibil, sunt multe miresici care fac la fel:*:*:*:*:*:*:*.ta

Nu ma supar, cand am deschis asta nu stiam ce inseamna " off topic" :).
Am pus acolo cateva intrebari, nu mi-a raspuns nimeni, si de cate ori intram sa citesc ce-i drept trebuia sa parcurg "n" pagini pana ajungeam la mesajul postat de mine si vedeam ca nimeni nu a raspuns...
Multumesc

LadyR
08.06.2009, 11:32:51
In acest moment , nu am decat restaurant...fara lautari...fara firma de amenajari, fara nimic. Am plecat din Ploiesti de 10 ani, si nu mai stiu nimic. As avea mare nevoie de sfaturi, pareri sau orice fel de detalii legate de formatii de exemplu. Chiar nu stiu de unde sa-i iau si care or fi mai buni . Daca aveti vreo idee , sau stiti vreo formatie de lautari care sa faca antren si sa cante muzica de petrecere, v-as fi recunoscatoare.
De asemeni , mi-ar prinde bine orice fel de informatie despre restaurantul Cetate din Ploiesti de la Podul Inalt.
Fetelor daca stiti ceva, orice macar din auzite , va rog sa ma ajutati.
Multumesc frumos

LadyR
08.06.2009, 11:34:35
In acest moment , nu am decat restaurant...fara lautari...fara firma de amenajari, fara nimic. Am plecat din Ploiesti de 10 ani, si nu mai stiu nimic. As avea mare nevoie de sfaturi, pareri sau orice fel de detalii legate de formatii de exemplu. Chiar nu stiu de unde sa-i iau si care or fi mai buni . Daca aveti vreo idee , sau stiti vreo formatie de lautari care sa faca antren si sa cante muzica de petrecere, v-as fi recunoscatoare.
De asemeni , mi-ar prinde bine orice fel de informatie despre restaurantul Cetate din Ploiesti de la Podul Inalt.
Multumesc frumos

strumf08
08.06.2009, 20:25:03
Multumesc frumos

ce pot sa-ti spun despre cetate este ca au mancarea foarte buna...a avut prietenul meu cateva petreceri cu firma acolo....mai multe, ti-am mai scris pe undeva, dupa ce se marita o colega de serviciu:*:*:*

LadyR
12.06.2009, 11:11:59

Draga mea, am citit mai multe mesaje ale tale, sincera sa fiu mi-e rusine ca esti ploiesteanca. Nu inteleg cine crezi tu ca esti, sau de unde pana unde ai tu dreptul sa critici si sa jignesti atatea miresici, pana la urma toate suntem fete/femei si cautam aceleasi lucruri pe aici. Cu ce drept si cine te pune sa tot jignesti si sa ataci ce spun ele , atat vreme cat nu ti-a cerut nimeni consiliere.
Vorbesti ca lumea e plina de" doamne" dar tu de ce crezi ca dai dovada pe aici?
Daca nu vedeam ca esti din Ploiesti , sincer imi vedeam de treaba mea si nu luam in seama. Am vrut sa-ti spun doar ca MAI MARE RUSINEA , DRAGA DOAMNA DE PLOIESTI CU IMPRESII DE METROPOLA !!! URAT DIN PARTEA TA !!!

mireasamika5
12.06.2009, 22:17:13
restaurantul cetate. am fost la o nunta anul trecut, am poze; cand o sa pot trimite pm LadyR o sa ti arat si pozele de la nunta.

soareiuliant
12.06.2009, 22:59:24
Draga mea, am citit mai multe mesaje ale tale, sincera sa fiu mi-e rusine ca esti ploiesteanca. Nu inteleg cine crezi tu ca esti, sau de unde pana unde ai tu dreptul sa critici si sa jignesti atatea miresici, pana la urma toate suntem fete/femei si cautam aceleasi lucruri pe aici. Cu ce drept si cine te pune sa tot jignesti si sa ataci ce spun ele , atat vreme cat nu ti-a cerut nimeni consiliere.
Daca nu vedeam ca esti din Ploiesti , sincer imi vedeam de treaba mea si nu luam in seama. Am vrut sa-ti spun doar ca MAI MARE RUSINEA , DRAGA DOAMNA DE PLOIESTI CU IMPRESII DE METROPOLA !!! URAT DIN PARTEA TA !!!

mihaela nu este din ploiesti,este din bucuresti - nascuta,crescuta acolo,sotul ei este din ploiesti,dar locuiesc oricum impreuna in bucuresti.doar nunta o fac in ploiesti.;;)
deci ca o concluzie,numai trebuie sa suferi atat si sa ti fie asa rusine,ai scapat,nu e ploiesteanca:D.
stie cineva de ce mihaela este banned?B-)

mamuska
13.06.2009, 00:23:48
mihaela nu este din ploiesti,este din bucuresti - nascuta,crescuta acolo,sotul ei este din ploiesti,dar locuiesc oricum impreuna in bucuresti.doar nunta o fac in ploiesti.;;)
deci ca o concluzie,numai trebuie sa suferi atat si sa ti fie asa rusine,ai scapat,nu e ploiesteanca:D.
stie cineva de ce mihaela este banned?B-)
Acum am vazut si eu ca are banned si am intrat pe profilul ei.
Da clic pe profilul ei si vei vedea!>:D<

mamuska
13.06.2009, 00:28:53
Nu trebuie sa ajungem la astfel de dicutii fara rost... suntem aici sa ne sfatuim, sa ne ajutam, sa impartim idei si pareri,nu sa ne jignim si sa demonstram cine e mai doamna!

ipup
16.06.2009, 14:45:24
Eu sunt foarte noua pe aici... am citit mesajele, sfaturile voastre si sincer ma bucur ca exista forumul asta... sunt si la inceput rau:-s ... o sa am nunta anul viitor, inca nu am ales o data fixa, pentru ca o sa o aleg in functie de restaurant, am inceput sa caut;;) . Sper sa gasesc o data libera la president 2^:)^ , daca nu.... chiar nu stiu. In schimb soacra mea s_a oferit sa ma ajute... ce parere aveti?:-? Pana acum din cate am vb avem... aproape aceleasi gusturi (suntem si aceeasi zodie;)) ).
pupici!!

grasuna
16.06.2009, 14:48:33
Eu sunt foarte noua pe aici... am citit mesajele, sfaturile voastre si sincer ma bucur ca exista forumul asta... sunt si la inceput rau:-s ... o sa am nunta anul viitor, inca nu am ales o data fixa, pentru ca o sa o aleg in functie de restaurant, am inceput sa caut;;) . Sper sa gasesc o data libera la president 2^:)^ , daca nu.... chiar nu stiu. In schimb soacra mea s_a oferit sa ma ajute... ce parere aveti?:-? Pana acum din cate am vb avem... aproape aceleasi gusturi (suntem si aceeasi zodie;)) ).
pupici!!

Multa bafta! President 2 este o alegere f buna, si eu tot acolo fac! Daca ai intrebari, nu ezita!

ipup
16.06.2009, 14:50:43
Multa bafta! President 2 este o alegere f buna, si eu tot acolo fac! Daca ai intrebari, nu ezita!
Ms... dar crezi ca am sanse sa mai gasesc vreo data libera? pt ca abia m_am hotarat astazi cand am vizitat siteul lor...
Cred ca o sa sun maine si poate imi fac timp sa merg sa vb personal...
Tu cum ai facut?

grasuna
16.06.2009, 14:53:22
Ms... dar crezi ca am sanse sa mai gasesc vreo data libera? pt ca abia m_am hotarat astazi cand am vizitat siteul lor...
Cred ca o sa sun maine si poate imi fac timp sa merg sa vb personal...
Tu cum ai facut?

Eu am vb la telefon, am intrebat ce date mai sunt libere, am intrebat ce ma mai interesa, m-am hotarat asupra datei si a doua zi am mers, am semnat contractul si am dat avansul!

ipup
16.06.2009, 15:33:19
Eu am vb la telefon, am intrebat ce date mai sunt libere, am intrebat ce ma mai interesa, m-am hotarat asupra datei si a doua zi am mers, am semnat contractul si am dat avansul!
Aha... ms mult pt ajutor! Asa voi face si eu cred.
Spor in continuare la pregatiri!
Pupici

ipup
18.06.2009, 11:54:42
Cine are nunta in 2010 la president 3? Cum vi se pare restaurantul?;;)
Dar in luna iunie? Ca toata luna e post... cum faceti?:-<
pupici

strumf08
01.07.2009, 09:38:37
e nunta cui in acest week-end????

soareiuliant
01.07.2009, 11:50:46
e nunta cui in acest week-end????

A NASEI MELEEEEEE!!!!!!!!<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P :madlaugh: :madlaugh:

LE DORESC NASILOR MEI SA FIE FERICITI,IMPLINITI,ALATURI UNUL DE ALTUL INDIFERENT CE VOR INTAMPINA,SANATOSI,SA AIBA PARTE NUMAI DE SUCESSE SI REALIZARI,SA SE BUCURE DE IUBIRE SI VIATA MEREU,MEREU!

CASA DE PIATRA!!!!!!!

strumf08
01.07.2009, 13:00:52
A NASEI MELEEEEEE!!!!!!!!<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P :madlaugh: :madlaugh:

LE DORESC NASILOR MEI SA FIE FERICITI,IMPLINITI,ALATURI UNUL DE ALTUL INDIFERENT CE VOR INTAMPINA,SANATOSI,SA AIBA PARTE NUMAI DE SUCESSE SI REALIZARI,SA SE BUCURE DE IUBIRE SI VIATA MEREU,MEREU!

CASA DE PIATRA!!!!!!!

AOLEU!!! sambata asta are roocris nunta!!!! as fi vrut sa ajung si eu la cununia religioasa ...sa vad cum e..dar nu stiu daca pot...la ce ora e?

soareiuliant
02.07.2009, 11:16:17
AOLEU!!! sambata asta are roocris nunta!!!! as fi vrut sa ajung si eu la cununia religioasa ...sa vad cum e..dar nu stiu daca pot...la ce ora e?

la ora 17.

strumf08
02.07.2009, 11:41:47
la ora 17.

:-? :-? sper sa reusesc sa ajung.... multumesc frumos>:D<

mamuska
02.07.2009, 14:07:15
la ora 17.
Unde?? La ce Biserica???
Daca nu plec, poate ajung...asa facem si la Ploiesti traditia " intalnire miresici la nunti de miresici":D>:D<

strumf08
02.07.2009, 14:51:10
Unde?? La ce Biserica???
Daca nu plec, poate ajung...asa facem si la Ploiesti traditia " intalnire miresici la nunti de miresici":D>:D<

la Maica Precista...unde voi face si eu pe 19.09 la ora18.00, parca?!/:) :D

strumf08
03.07.2009, 10:23:54
m-am gandit sa deschid un subiect pe tema darului la nunta...stiu ca exista unul national, dar preturile difera de la oras la altul....si nicaieri nu sunt ca in bucuresti 8-| ....nu stiu daca era sa nu nevoie de acest subiect, daca putea fi inclus in cele deja existente :-SS , pe aceasta cale cer scuze moderatorilor :D

cristina852002
03.07.2009, 10:41:32
m-am gandit sa deschid un subiect pe tema darului la nunta...stiu ca exista unul national, dar preturile difera de la oras la altul....si nicaieri nu sunt ca in bucuresti 8-| ....nu stiu daca era sa nu nevoie de acest subiect, daca putea fi inclus in cele deja existente :-SS , pe aceasta cale cer scuze moderatorilor :D
De obicei aflu cat este meniul, si apoi mai adaug 3-400 de lei ca sa le ramana ceva -ceva si mirilor. Dar depinde si ce grad de rudenie ai cu mirii, sau ce fel de cunostinta este....asa ca, va creste si darul in functie de aceste situatii. Pupici :*:*:*

strumf08
03.07.2009, 11:45:17
De obicei aflu cat este meniul, si apoi mai adaug 3-400 de lei ca sa le ramana ceva -ceva si mirilor. Dar depinde si ce grad de rudenie ai cu mirii, sau ce fel de cunostinta este....asa ca, va creste si darul in functie de aceste situatii. Pupici :*:*:*

ok :)>-
altcineva? :D
mai cu viata!!!!!!:-p

grasuna
03.07.2009, 13:04:56
Si eu tot cam asa! Ultima data am fost la nunti acum 2 ani si am dat 600 lei. Dar depinde si de gradul de prietenie. La prieteni foarte apropiati am dat 500 euro.

strumf08
03.07.2009, 13:17:57
Si eu tot cam asa! Ultima data am fost la nunti acum 2 ani si am dat 600 lei. Dar depinde si de gradul de prietenie. La prieteni foarte apropiati am dat 500 euro.

500 de euro????
eu nu-mi permit asa scoruri.../:)

grasuna
03.07.2009, 15:31:10
500 de euro????
eu nu-mi permit asa scoruri.../:)

La prieteni apropiati, asa am dat. La colegi, vecini etc 600 lei/cuplu

alex_torok
03.07.2009, 15:32:07
Exista un subiect deja pe tema aceasta "Cati bani se dau la nunta".

strumf08
04.07.2009, 19:55:00
Exista un subiect deja pe tema aceasta "Cati bani se dau la nunta".

te rog citeste ce am scris in primul mesaj postat :)>-

strumf08
04.07.2009, 20:08:02
rococros imi cer mii de scuze ca nu am ajuns la cununie :((:((:((:((
am fost sa mai probez niste rochii de mireasa si al meu viitor sot si-a luat costum pt cununia civila :D

cum a fost cununia?

olgutza26
05.07.2009, 19:52:05
ca la mai toata lumea, si la mine darul e functie de relatia pe care o am cu mirii. minimul in ultimul timp a fost 800 lei de cuplu. cand am fost singura la nunta am dat 500.

miresica_alexandra
13.07.2009, 08:15:49
Buna fetelor!

Vad ca acesta parte a siteului nu este chiar atat de vizitata. Eu va scriu totusi, poate ma "aude" cineva. Noi stam in bucuresti dar am vrea sa facem nunta in zona sinaia sau in imprejurimi. Ajutati-ma cu sugestii. ^:)^Din poze imi place Palace... e superb, dar cred ca destul de scump... Am fost si la cota 1400. Imi place la nebunie privelistea, dar sala ma lasa destul de rece. Merg totusi sa vad o nunta acolo pe 25 iulie. Va povestesc daca intereseaza pe cineva.

Pana atunci astept sa am partenere de conversatie ca e cam pustiu pe aici. >:D<

andre10
13.07.2009, 13:31:57
Rococris cand vi cu detalii despre nunta? Sper ca a fost de vis!

strumf08
13.07.2009, 14:13:17

si eu sunt curioasa cum a fost la biserica!!! ^:)^ ^:)^ ^:)^

soareiuliant
13.07.2009, 17:17:46

pai pot spune si eu,doar ca nu am fost la biserica.nunta a fost f frumoasa,de mireasa numai spun,superba,iar nasu' f frumos (a nu se interpreta:"> ).s a dansat,s a mancat,s a baut,s a dansat,voie buna,noi am plecat pe la 5 si ceva dimineata,dar mai ramasesera nuntasi.a 2 a zi am fost la ciorba de potroace si ne am simtit cu toti din nou,tare bine.mai vreti detalii ma gasiti aici.:*

strumf08
14.07.2009, 12:22:56
pai pot spune si eu,doar ca nu am fost la biserica.nunta a fost f frumoasa,de mireasa numai spun,superba,iar nasu' f frumos (a nu se interpreta:"> ).s a dansat,s a mancat,s a baut,s a dansat,voie buna,noi am plecat pe la 5 si ceva dimineata,dar mai ramasesera nuntasi.a 2 a zi am fost la ciorba de potroace si ne am simtit cu toti din nou,tare bine.mai vreti detalii ma gasiti aici.:*

pai la cate detalii ne-ai dat eu zic ca e de ajuns!!!! =)) =)) =)) =))

rococris
21.07.2009, 10:21:34
si eu sunt curioasa cum a fost la biserica!!! ^:)^ ^:)^ ^:)^

Buna feteleeeee,

am revenit.

Ce pot sa spun..a fost de vis intr-adevar...totul emotionant, mai ales la biserica.strumf am facut cea mai buna alegere cu biserica...o sa vezi ce slujba frumoasa...eu eram ca intr-un vis totul extraordinar, preotii au predicat frumos, sunt 2:savulescu si protopopul de prahova. nu i-au luat mult nasului , doar 3 mil...m-a uimit....oricum este nemaipomenit..clipe de neuitat....

Multumesc ca ati fost alaturi de mine.:*

strumf08
21.07.2009, 10:47:49
Buna feteleeeee,

am revenit.

Ce pot sa spun..a fost de vis intr-adevar...totul emotionant, mai ales la biserica.strumf am facut cea mai buna alegere cu biserica...o sa vezi ce slujba frumoasa...eu eram ca intr-un vis totul extraordinar, preotii au predicat frumos, sunt 2:savulescu si protopopul de prahova. nu i-au luat mult nasului , doar 3 mil...m-a uimit....oricum este nemaipomenit..clipe de neuitat....

Multumesc ca ati fost alaturi de mine.:*

ma bucur tare mult ca a fost totul cum ti-ai dorit....si multumesc ca m-ai linistit cu biserica (nu e intunecata, nu?).sincer imi pare rau ca nu am putut ajunge si eu la biserica, dar sa stii ca m-am gandit intruna la tine in ziua aceea :* :*

cor au?

rococris
21.07.2009, 12:44:25
ma bucur tare mult ca a fost totul cum ti-ai dorit....si multumesc ca m-ai linistit cu biserica (nu e intunecata, nu?).sincer imi pare rau ca nu am putut ajunge si eu la biserica, dar sa stii ca m-am gandit intruna la tine in ziua aceea :* :*

cor au?

stai lin, nu e intunecata biserica, o sa se vada bine....cat despre cor stiu ca au..dar la mine mi-a cantat cumnatelul meu care va fi preot impreuna cu un coleg d eal lui...a iesit extraordinar....
dar cred ca poti vb si de cor...:*

strumf08
21.07.2009, 12:51:41
stai lin, nu e intunecata biserica, o sa se vada bine....cat despre cor stiu ca au..dar la mine mi-a cantat cumnatelul meu care va fi preot impreuna cu un coleg d eal lui...a iesit extraordinar....

multumesc frumos! ^:)^ ^:)^

EveningStar
21.07.2009, 15:47:46
Casa de piatra! Multa fericire si iubire. Te asteptam cu multe poze. :*

andreear
21.07.2009, 17:33:59

Casa de piatra!!!!

rococris
22.07.2009, 08:58:44
Casa de piatra!!!!

Multumim!!!!:* :*

rococris
22.07.2009, 09:00:18
Multumim!!!!:* :*

Fetele,

incerc sa va atasez poze si nu pot....sunt prea mari??? Ma ajutati va rog??
:*

m1adutza
22.07.2009, 10:32:45

<:-P <:-P <:-P casa de piatra si multa fericire in viata!

rococris
22.07.2009, 12:08:09
<:-P <:-P <:-P casa de piatra si multa fericire in viata!

Multumim!!!!1

Va atasez si cateva poze ....

rococris
22.07.2009, 12:20:24
Si inca unele....

sper sa va placaaaaaaa

m1adutza
22.07.2009, 12:28:44
Si inca unele....

sper sa va placaaaaaaa

ffffff frumoase!sa fiti mereu cu zambetul pe buze!:*

vlarox
22.07.2009, 13:06:29
Foarte frumosi a-ti fost Rococris... Casa de piatra si tot ce va doriti!:*

Imi place cum ai avut parul coafat... cine te-a aranjat?;;)

andreear
22.07.2009, 13:08:41
Si inca unele....

sper sa va placaaaaaaa

Ati fost foarte frumosi!!!!

mamuska
22.07.2009, 13:18:01
Si inca unele....

sper sa va placaaaaaaa
Ati fost foarte frumosi=D> CASA DE PIATRA SI MULTA FERICIRE!!!>:D<
Imi plac mult machiajul si coafura,unde le-ai facut???

mamuska
22.07.2009, 13:18:46
Ati fost foarte frumosi!!!!
Andreeeeeeaaaaaaaaaa<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P
Te-am sunat si nu ai raspuns,pe unde bantui draga mea???:*:*:*:*:*:*:*

andreear
22.07.2009, 13:27:55
Andreeeeeeaaaaaaaaaa<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P
Te-am sunat si nu ai raspuns,pe unde bantui draga mea???:*:*:*:*:*:*:*

Da crezi ca io mai stiu...am avut cateva zile criminale, azi incerc sa imi mai revin putin! Tu ce faci? HAi sa mai bem si noi o cafea zilele astea....cum stai cu timpul? Pupici!

rococris
22.07.2009, 14:31:00
Foarte frumosi a-ti fost Rococris... Casa de piatra si tot ce va doriti!:*

Imi place cum ai avut parul coafat... cine te-a aranjat?;;)

Multumesc mult!!!

Coafatul si machiajul mi le-au facut fetele de la Lady R Studio...sunt super de treaba, vi le recomand cu caldura!!!!:*

strumf08
22.07.2009, 14:33:30
Multumesc mult!!!

Coafatul si machiajul mi le-au facut fetele de la Lady R Studio...sunt super de treaba, vi le recomand cu caldura!!!!:*

CASA DE PIATRA!!!!!<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

strumf08
22.07.2009, 14:34:13
si week-end-ul acesta are cineva nunta? #-o #-o #-o

andre10
23.07.2009, 10:41:12
f frumoase pozele rococris! casa de piatra , multa iubire, inteleger si copii sanatosi atunci cand o sa va doriti!!

o sg chestie nu imi place: coroanele pe care ti le pun in cap la biserica sunt muuult prea mari!

rococris
27.07.2009, 08:22:49
f frumoase pozele rococris! casa de piatra , multa iubire, inteleger si copii sanatosi atunci cand o sa va doriti!!

o sg chestie nu imi place: coroanele pe care ti le pun in cap la biserica sunt muuult prea mari!

Multumimt mult pt urari!!
Intradevar erau foarte grele, dar din pacate alea nu le putem face pe comanda...fiecare biserica au cununiile intr-un anume fel...:*

andre10
29.07.2009, 09:46:19
ei..asta e..
asta sa fi fost singurul inconvenient al zilei!

miresica_alexandra
12.08.2009, 21:15:55
Buna fetelor... sau buna tot mie ca vad ca nu a mai scris nimeni de mult pe aici. Intre timp am fost si am vorbim in zona cu o gramada de oameni. Va spun pe unde am umblat ca poate, poate va intereseaza ceva anume si vreti niste informatii proaspete.

Hotel cota 1400 - Sinaia
Hanul Muresenilor - Sacele
Continental Geiser - Poiana Brasov
Cabana Dorului - Rasnov
Craiasa Muntilor - Rasnov
Hotel Sport - Poiana Brasov
Hotel Palace - Sinaia
Hotel Perla Ciucasului - Tarlungeni, Brasov
Hotel Mara - Sinaia
Hotel Eden - Predeal
Hotel Cautis - Azuga
Hotel Wolf 2 - Bran

De la acestea am informatii si poze pe care le-am facut special pentru voi. Am fost si in alte locatii, dar daca nu mi-au starnit un interes minim, nici nu am mai intrat.

Asadar, daca va intereseaza un numar de telefon, informatii despre meniuri sau poze va pot ajuta cu cea mai mare placere.

Sa aveti spor la cautat :*.

Loras33
12.08.2009, 21:26:07
Salut!:)

Despre Casino Sinaia stie cineva ceva?..

V-am pupat!

miresica_alexandra
25.08.2009, 14:54:45
Salut!:)

Despre Casino Sinaia stie cineva ceva?..

V-am pupat!

eu am vorbit cu cineva de la ei acum cateva luni. imi spuneau ca au doua sali: una de peste 200 de locuri si una sub (daca imi mai aduc aminte bine). ce nu mi-a placut a fost ca in sala mica nu fac nunti decat duminica, in sala mare si sambata si duminica. nu-mi mai aduc aminte cat era meniul... in schimb pot sa-ti spun ca totul e superb acolo. daca imi mai aduc aminte ceva iti scriu.

Gloriuta
28.08.2009, 13:05:53
Eu zic ca 800 Ron - 1000 Ron este bine. Depinde si de gradul de rudenie, dar si de local.
Am fost la o nunta la Capsa in Bucuresti si la un botez la Intercontinental Buc si am dat 1500 ron.

mikimiki
28.08.2009, 15:37:23
eu la prieteni am dat 500 ron ..asta-i viata ..astea sunt posibilitatile noastre ...

wild_rose_irina
22.09.2009, 15:47:17
Am tot citit despre medici ginecologi. Orice femeie are la un moment dat nevoie de un ginecolog bun si am considerat ca recomandarea unor cabinete medicale va fi de folos tuturor ploiestencelor, atat celor care au nevoie de un medic la acest moment ori pur si simplu pentru a stii unde sa-l gaseasca atunci cand va fi necesar.
Astept recomandari despre medicii pe care ii considerati buni si spitalul sau cabinetul unde profeseaza in Ploiesti.

Georgy_A
23.09.2009, 14:02:09
Am tot citit despre medici ginecologi. Orice femeie are la un moment dat nevoie de un ginecolog bun si am considerat ca recomandarea unor cabinete medicale va fi de folos tuturor ploiestencelor, atat celor care au nevoie de un medic la acest moment ori pur si simplu pentru a stii unde sa-l gaseasca atunci cand va fi necesar.
Astept recomandari despre medicii pe care ii considerati buni si spitalul sau cabinetul unde profeseaza in Ploiesti.

Buna, eu de un merg la d-na dr. Nica Denisa de la AlMedica Berlin, si mi se pare foarte buna,este specialista in pb de fertilitate, vorbeste cu tine, explica, si are si cabinetul dotat f bine. Eu am SOMPC si am facut o operatie de drilling ovarian pe care tot dansa mi-a facut-o, dar la o clinica in Bucuresti, si acum fac din nou stimulare. Sper sa aiba efect!

wild_rose_irina
23.09.2009, 21:57:55
Buna, eu de un merg la d-na dr. Nica Denisa de la AlMedica Berlin, si mi se pare foarte buna,este specialista in pb de fertilitate, vorbeste cu tine, explica, si are si cabinetul dotat f bine. Eu am SOMPC si am facut o operatie de drilling ovarian pe care tot dansa mi-a facut-o, dar la o clinica in Bucuresti, si acum fac din nou stimulare. Sper sa aiba efect!

Incerc sa gasesc un medic bun pentru un control inainte de o eventuala sarcina, sa ma asigur ca e totul in regula si pot ramane insarcinata pentru ca imi doresc foarte mult acest lucru. Din iunie incercam si bebe se lasa asteptat.
Multa sanatate si speranta ca in curand vom avea burtici cu bebici!

laurela
25.09.2009, 12:41:50
Nu stiu daca vei lua in considerare recomandarea mea,insa pe vremea cand lucram la MEDIURG,fara a face reclama(ca nu am de ce) pacientele noastre eram f multumite de consultatiile dr.NONEA.Eu personal,nu am fost pacienta lui.Poate mai e cineva care-l cunoaste.Pupik

wild_rose_irina
25.09.2009, 13:46:50
Nu stiu daca vei lua in considerare recomandarea mea,insa pe vremea cand lucram la MEDIURG,fara a face reclama(ca nu am de ce) pacientele noastre eram f multumite de consultatiile dr.NONEA.Eu personal,nu am fost pacienta lui.Poate mai e cineva care-l cunoaste.Pupik

Doctor? [-X ms pt recomandare dar as prefera o doctora. Primul consult ginecologic l-am facut la policlinica dorela pacu unde era un doctor si n-am fost prea incantata de relatia pacient-doctor chiar daca avea fata de varsta mea si imi vorbea ca si cum as fi fost copilul lui, situatia este oricum un pic stanjenitoare. cred ca noi femeile ne intelegem mult mai bine "durerile".. parerea mea:grin:

maddy8
26.09.2009, 15:18:33
Eu am dat 700 de lei la o nunta, in bucuresti, iar la alta, in Prahova, am dat 500. Asa a mers darul, cam toti se vorbeau intre ei si dadeau cam la fel.
Pt prahovencele proaspat casatorite: la voi cam cat au dat invitatii la masa? Ma refer la cei care nu au fost rude sau prieteni foarte apropiati, ca aici nu se pot stabili standarde.

laurela
27.09.2009, 12:50:17
Doctor? [-X ms pt recomandare dar as prefera o doctora. Primul consult ginecologic l-am facut la policlinica dorela pacu unde era un doctor si n-am fost prea incantata de relatia pacient-doctor chiar daca avea fata de varsta mea si imi vorbea ca si cum as fi fost copilul lui, situatia este oricum un pic stanjenitoare. cred ca noi femeile ne intelegem mult mai bine "durerile".. parerea mea:grin:
sa stii ca este f profesional dansul,ca sa nu spun ca este cat se poate de respectuos,exact ca si medicul meu ginecolog de aici,la care merg cu drag pt ca stie cum sa faca sa nu te simti "aiurea",oricum daca din principiu nu vrei sa mergi la un medic pt ca e barbat,atunci e alegerea ta

voiculita
28.09.2009, 07:50:19

salut! eu cat am fost gravida am mers la dnul dr. Calin Boeru dir. maternitatii,este foarte bun ca dr,are cab pe str. cezar boliac,vis-a-vis de parcul mihai viteazul,o doctorita buna mai este dna dr. Golosneanu la Al Medica Berlin,dr. Cremeneanu Nina la Alt Clinic pe str. 8 martie. am fost si eu la dr.Nonea mai demult si este bun !
sper sa va ajute recomandarile si sper k in curand sa vina bebele mult dorit...va tin pumnii la toate!;-) >:D< >:D< :* :* :*

wild_rose_irina
28.09.2009, 09:52:39
salut! eu cat am fost gravida am mers la dnul dr. Calin Boeru dir. maternitatii,este foarte bun ca dr,are cab pe str. cezar boliac,vis-a-vis de parcul mihai viteazul,o doctorita buna mai este dna dr. Golosneanu la Al Medica Berlin,dr. Cremeneanu Nina la Alt Clinic pe str. 8 martie. am fost si eu la dr.Nonea mai demult si este bun !
sper sa va ajute recomandarile si sper k in curand sa vina bebele mult dorit...va tin pumnii la toate!;-) >:D< >:D< :* :* :*

Multumim pentru sfaturi si urari si sa dea D sa vina bebe cat mai curand!

wild_rose_irina
28.09.2009, 13:44:13
As opta pentru Alt clinic si dr. Cremeneanu Nina. A fost cineva la consultatie la dansa recent? M ar interesa daca are cabinetul cat de cat dotat si cata dovada de profesionalism da. :-s pupici

voiculita
28.09.2009, 19:08:14
As opta pentru Alt clinic si dr. Cremeneanu Nina. A fost cineva la consultatie la dansa recent? M ar interesa daca are cabinetul cat de cat dotat si cata dovada de profesionalism da. :-s pupici

am fost eu si arata modern inauntru ,are ecografie intravaginala,are tv si pt tine sa vezi ce iti face la eco,sa vezi si tu sa nu te mai sucesti cum sunt in alte cabinete,si sa stii k e destul de buna profesionista.

ALEXINA
29.09.2009, 08:45:46
Buna. Stie Cineva Ceva Despre Dr. Iancu , Am Inteles Ca E La Panaceea?

voiculita
29.09.2009, 09:01:01
Buna. Stie Cineva Ceva Despre Dr. Iancu , Am Inteles Ca E La Panaceea?

salut! da e in acelasi bloc cu Panaceea..cu dansa a nascut o cunostiinta luna trecuta..si a facut cezariana. ea a fost multumita de dansa !

Katy2010
01.10.2009, 12:00:44
Buna fetelor! Nu este nici o miresica care are nunta in 2010?

dany_nro
01.10.2009, 13:45:45
Buna fetelor! Nu este nici o miresica care are nunta in 2010?
prezent pt 2010...suntem mai multe...ne gasesti pe off topic

dany_nro
01.10.2009, 14:12:37
vad ca majoritatea miresicilor de 2010 sunt miresici de iulie;-) ...cum stati fetelor cu pregatirile...ati gasit ceva oferte interesante la wiskey? si app. voi ce ati ales la capitolul alcoolice...eu ma gandeam la vin alb si vin rosu(ce credeti ar fi bine sa pun 2 feluri de vin pe mese?),wiskey si martini. racoritoarele cu sigurantza se vor bea findca va fi cald si m-am gandit sa pun si acidulate si neacidulate ...sa nu fac nota discordata, apa plata apa minerala...si cam atat. inghetata nu as pune(dar nu sunt inca convinsa) unele persoane spun ca li se topeste inghetata in bol daca nu sunt in momentul respectiv la masa(iar ospatarul cred ca nu pandeste pe fiecare sa vada cand se aseaza de la dans;)) ).voi mai puneti si bere? mie mi se pare totusi cam mult alcool:zz:
cu dj-ul, foto,video sunt in tratative, la biserica urmeaza sa vb pt stabilirea datei iar vereghetele sunt programate luna viitoare.

vlarox
01.10.2009, 16:50:57
vad ca majoritatea miresicilor de 2010 sunt miresici de iulie;-) ...cum stati fetelor cu pregatirile...ati gasit ceva oferte interesante la wiskey? si app. voi ce ati ales la capitolul alcoolice...eu ma gandeam la vin alb si vin rosu(ce credeti ar fi bine sa pun 2 feluri de vin pe mese?),wiskey si martini. racoritoarele cu sigurantza se vor bea findca va fi cald si m-am gandit sa pun si acidulate si neacidulate ...sa nu fac nota discordata, apa plata apa minerala...si cam atat. inghetata nu as pune(dar nu sunt inca convinsa) unele persoane spun ca li se topeste inghetata in bol daca nu sunt in momentul respectiv la masa(iar ospatarul cred ca nu pandeste pe fiecare sa vada cand se aseaza de la dans;)) ).voi mai puneti si bere? mie mi se pare totusi cam mult alcool:zz:
cu dj-ul, foto,video sunt in tratative, la biserica urmeaza sa vb pt stabilirea datei iar vereghetele sunt programate luna viitoare.
Ce vrenicuta esti Dany :* Eu zic sa pui un singur fel de vin (cel alb) pentru ca mai ai si tarie si daca le mai dai si bere deja sunt prea multe. La mine la nunta nu s-a baut asa mult alcool, m-am intors cu o gramada de vin acasa si am avut si tuica. Wiskey nu a mai ramas si nici Angelli. Eu am avut doar apa minerala, si din 9 baxuri mai mi-au ramas cred ca 2 baxuri
Asa ca nu te aglomera cu foarte multa bautura.

Mai vorbim! :*

strumf08
01.10.2009, 18:59:25
Eu am dat 700 de lei la o nunta, in bucuresti, iar la alta, in Prahova, am dat 500. Asa a mers darul, cam toti se vorbeau intre ei si dadeau cam la fel.
Pt prahovencele proaspat casatorite: la voi cam cat au dat invitatii la masa? Ma refer la cei care nu au fost rude sau prieteni foarte apropiati, ca aici nu se pot stabili standarde.

eu am primit de la 500 lei minin la 1800, vorbesc de invitati..parintii mei mi-au dat mai mult...au fost multi care au dat 800 si destui care au dat si 1500...multumesc lui Dumnezeu am iesit foarte bine....si fara plicuri pe masa :D:D:D:D:D:D:D adevarul e ca toata lumea s-a simtit foarte bine, eu si al meu sot nu am stat 30 de min la masa...de fapt nici macar 5 min nu a fost masa de prezidiu plina...ne-am straduit tare mult sa se simta lumea foarte bine, lucru care cred ca s-a si intamplat ...s-a vazut la dar....de exemplu o prietena de-a mamei sotului ne-a dat seara 500 lei si a doua zi s-a dus la soacra-mea cu inca 100 de lei, de la copiilor lor cica, dar cred ca pt ca totul a fost totul super,seara nu au avut mai mult la ei, s-au revansat a doua zi....nu vreau sa ma dau mare..ideea e ca daca muncesti si vrei ce e mai bun pt invitatii tai (de exemplu la bautura nu am facut rabat am luat whiskey de 100 lei/l), sigur isi vor da seama ...

Katy2010
01.10.2009, 19:59:51
Buna dany! Eu cu pregatirile nu ma laud nu stiu nici macar cu ce sa incep. Cat despre whisky, eu momentan sunt in Spania si as vrea sa-l cumpar de aici de la un angro pt ca imi iese mai ieftin ca in Romania (dar ma gandesc nu stiu daca ma vor lasa la vama sa trec cu mult alcool). Iar cat despre vin ii dau dreptate Roxanei cred ca este suficient un singur fel, racoritoare cred ca am sa pun si eu ca tine pt a satisface pe toata lumea(cu toate ca mai intalnesti si mofturosi care nu le plac nimic din ce pnunem).
Inghetata mi-o ofera la meniu si sincera cred ca ai dreptate ospatarul nu sta sa serveasca pe fiecare in parte dar eu iti pot spune ca acum 2 ani am fost la nunta unei prietene si toata lumea cand a venit inghetata s-a asezat la masa. Acum depinde.
eu sunt in cautare de firma de decoratii, de dj si restul. :*

maimuticamica
01.10.2009, 20:58:41
Fetelor cred ca depinde de invitati si de posibilitati.
Am o colega care a cheltuit fff mult pentru nunta ca asa a vrut, martini whiskey fain, fructe din belsug, mancare buna, atmosfera super k, meniu incarcat, vin alb, rosu,ne-a dat si salata de fructe, niste aranjamente superrr si tot 500-550 a mers darul iar cel mai mare 1000 lei din partea sefilor.
p.s. a fost nunta la care m-am simtit cel mai bine, tinereasca - am dansat pana am facut febra, fara nici un stres daca ies sau nu bine, pt ca nici parintii nu prea au putut sa-i ajute.Asta e viata.

Katy2010
02.10.2009, 11:13:25
Buna fetelor!
Sunt deacord cu tine depinde f mult de invitati. Am sa va povestesc, o intamplare la nunta celei mai bune prietene. A fost o nunta frumoasa, eu si viitorul meu sot ne-am simtit f bine, totul bine organizat si placut dar am stat la masa cu un coleg de munca al mirelui, iar omul dupa ce toata noaptea a mancat bine , a baut pe saturate, a dansat mai mult ca oricare si a furat mireasa de a cerut in schimb f mult, cu cateva minute inainte de a da darul a inceput omul sa tipe de au auzit si miri si toti invitatii(" ce nunta e asta fara lautari, ia canta tu mai dj, pt astea eu iti pun in plic doar 2 mil "). asta se intampla acum 2 ani iar la nunta a venit si el si sotia iar meniul a fost de 1 mil si ceva/pers. Pt restul invitatiilor muzica a fost foarte buna si toata lumea a dansat toata noaptea. Va spun ca mireasa a inceput sa planga nui venea sa creada ca cineva ar fi putut sa-i stice nunta.
Eu sincer nu as vrea ca la nunta mea sa am " acest noroc"( iar acesta persoana va fi invitat si la nunta mea, prieten bun cu socrul meu). cred ca pt oricare mireasa trebuie sa fie cea mai frumoasa zi iar ca invitat daca ceva nu-ti place poti sa spui si fara sa tipi si sa faci mirii sa nu se simta bine.

vlarox
02.10.2009, 15:05:04
Buna dany! Eu cu pregatirile nu ma laud nu stiu nici macar cu ce sa incep. Cat despre whisky, eu momentan sunt in Spania si as vrea sa-l cumpar de aici de la un angro pt ca imi iese mai ieftin ca in Romania (dar ma gandesc nu stiu daca ma vor lasa la vama sa trec cu mult alcool). Iar cat despre vin ii dau dreptate Roxanei cred ca este suficient un singur fel, racoritoare cred ca am sa pun si eu ca tine pt a satisface pe toata lumea(cu toate ca mai intalnesti si mofturosi care nu le plac nimic din ce pnunem).
Inghetata mi-o ofera la meniu si sincera cred ca ai dreptate ospatarul nu sta sa serveasca pe fiecare in parte dar eu iti pot spune ca acum 2 ani am fost la nunta unei prietene si toata lumea cand a venit inghetata s-a asezat la masa. Acum depinde.
eu sunt in cautare de firma de decoratii, de dj si restul. :*
Buna Katy,

Eu te pot ajuta cu numere de telefon pentru tot ce ai nevoie, decoratii, dj, foto si filmat. Eu am fost foarte multumita de toti. Ce-i drept este ca nu am avut anumite pretentii, m-am lasat pe mana lor si a iesit foarte bine. Am fost destul de indecisa (nu stiam ce flori vreau , nu stiam ce vals sa aleg si multe altele). Cei de la decoratiuni au preturi foarte bune si se implica in ceea ce fac, dj-ul nu a lasat pe nimeni sa stea pe scaun, iar fotograful si cameramanul au fost activi de dimineata pana a 2 a zi. Marti am sa primesc si pozele si filmarea. De-abia astept. Va spun atunci cum au iesit.

Daca doresti iti pot da numerele lor de telefon. Stiu ca la dj ar trebui sa te grabesti pentru ca deja are cateva programari pe 2010.

Multa bafta!
Pup

maddy8
02.10.2009, 20:51:04
Buna fetelor!
Sunt deacord cu tine depinde f mult de invitati. Am sa va povestesc, o intamplare la nunta celei mai bune prietene. A fost o nunta frumoasa, eu si viitorul meu sot ne-am simtit f bine, totul bine organizat si placut dar am stat la masa cu un coleg de munca al mirelui, iar omul dupa ce toata noaptea a mancat bine , a baut pe saturate, a dansat mai mult ca oricare si a furat mireasa de a cerut in schimb f mult, cu cateva minute inainte de a da darul a inceput omul sa tipe de au auzit si miri si toti invitatii(" ce nunta e asta fara lautari, ia canta tu mai dj, pt astea eu iti pun in plic doar 2 mil "). asta se intampla acum 2 ani iar la nunta a venit si el si sotia iar meniul a fost de 1 mil si ceva/pers. Pt restul invitatiilor muzica a fost foarte buna si toata lumea a dansat toata noaptea. Va spun ca mireasa a inceput sa planga nui venea sa creada ca cineva ar fi putut sa-i stice nunta.
Eu sincer nu as vrea ca la nunta mea sa am " acest noroc"( iar acesta persoana va fi invitat si la nunta mea, prieten bun cu socrul meu). cred ca pt oricare mireasa trebuie sa fie cea mai frumoasa zi iar ca invitat daca ceva nu-ti place poti sa spui si fara sa tipi si sa faci mirii sa nu se simta bine.

Hello!
Ai nunta in aceeasi zi cu mine :">
Nasoala faza de care povestesti. Eu in locul tau, oricat de bun prieten de familie ar fi, nu mi-as asuma riscul sa il invit pe omul acela. Pur si simplu "as uita" sa ii dau invitatie. Nu poti sa faci asa ceva la o nunta, mi se pare de cea mai joasa speta ce a facut el.

Katy2010
03.10.2009, 09:45:30
Buna! Vlarox chiar te rog daca ma poti ajutaca sunt nedumerita. stiu ca mai am timp pt toate dar nu-mi place sa fac totul in ultimul moment. mersi

wild_rose_irina
05.10.2009, 14:57:08
peste 2 zile voi merge la consult la alt clinic la dna cremeneanu nina. am citit si pe alte forumuri si comentariile au fost in favoarea dansei. :)

mamuska
05.10.2009, 22:35:09
Sora mea este insarcinata si i-a fost recomandat de catre alte mamici, Dr. Topolog. A mers la dansul si se pare ca cei care l-au recomandat au avut dreptate^:)^ Din ce mi-a povestit ea, acesta este un medic deosebit care isi trateaza pacientii cu multa rabdare si profesionalism! Sora mea ii multumeste ca i-a salvat sarcina, care era cu risc de avort!

ALEXINA
06.10.2009, 09:54:09
Sora mea este insarcinata si i-a fost recomandat de catre alte mamici, Dr. Topolog. A mers la dansul si se pare ca cei care l-au recomandat au avut dreptate^:)^ Din ce mi-a povestit ea, acesta este un medic deosebit care isi trateaza pacientii cu multa rabdare si profesionalism! Sora mea ii multumeste ca i-a salvat sarcina, care era cu risc de avort!

BUNA! Unde are cabinet acest dr Topolog? In Ploiesti? Ai un nr de tel ceva?

ionitacatalinaelena
06.10.2009, 11:38:27
Fetelor cred ca depinde de invitati si de posibilitati.
Am o colega care a cheltuit fff mult pentru nunta ca asa a vrut, martini whiskey fain, fructe din belsug, mancare buna, atmosfera super k, meniu incarcat, vin alb, rosu,ne-a dat si salata de fructe, niste aranjamente superrr si tot 500-550 a mers darul iar cel mai mare 1000 lei din partea sefilor.
p.s. a fost nunta la care m-am simtit cel mai bine, tinereasca - am dansat pana am facut febra, fara nici un stres daca ies sau nu bine, pt ca nici parintii nu prea au putut sa-i ajute.Asta e viata.

Buna fetelor,

Sincera sa fiu, mi se pare o nesimtire ca o persoana pe care ai anuntat-o cu cateva luni inainte ca faci nunta, sa nu vina la nunta sau sa vina si sa iti dea o suma de bani care de-abia sa acopere meniul. Poate par materialista, dar ma gandesc la mine ca noi strans bani cu cateva luni inainte pentru a onora invitatiile altor persoane. Ii inteleg pe cei care nu au o situatie materiala buna, dar nu ii pot intelege pe cei care te refuza, spunandu-ti cu o saptamana inainte de nunta ca nu mai vin.

Noi, anul acesta am dat intre 7 si 10 mil ca dar la nunta ( am avut 5 nunti in vara/toamna aceasta). Pe langa meniul de la restaurant, care a fost anul acesta in jur de 170 lei, trebuie pus la socoteala bautura, aranjamentele, formatia/dj-ul, fotograful, etc. Si daca stai si calculezi meniul de pers. ajunge undeva la 250 lei.

Ma rog, poate nu multe lume e de acord cu mine.

dany_nro
07.10.2009, 08:58:13
Sunt super happy!am reusit sa contaractam dj-ul care avea si pachet foto-video.multumesc inca o data roxana(vlarox) pt recomandare:*.Ai avut niste poze extraordinare iar de filmare nu mai vorbesc=D> .

gabriela2008
07.10.2009, 10:41:21
buna!eu am fost la dna dr iancu pe tot parcursul sarcinii,a fost super,sunt tare multumita de dansa(la sarcina viitoare tot la dumneaei o sa ma duc). din pacate n-a asistat la nastere pt k era in concediu,din cate am inteles la nastere naturala vine daca e de garda, altfel nu(nu te astepta sa vina d acasa,cred ca niciun medic n-o mai face).am cateva prietene ce au fost diagnosticate gresit de alti medici(din pacate) care au mers la dansa si si-au rezolvat problemele cu succes.in concluzie, este un medic cu multa experienta,calma,draguta, eu ti-o recomand, ramane sa decizi tu la cine mergi.

Katy2010
07.10.2009, 11:13:25
Sunt super happy!am reusit sa contaractam dj-ul care avea si pachet foto-video.multumesc inca o data roxana(vlarox) pt recomandare:*.Ai avut niste poze extraordinare iar de filmare nu mai vorbesc=D> .

Buna dany, cu ce dj vei lucra, cel recomandat de roxana(vlarox), pt ca mi l-a recomandat si mie, nimai ca eu nu am cum ajunge momentan in tara si as vrea parerea ta despre el.

olgutza26
07.10.2009, 11:34:02
eu de 2 ani merg la dna. dr. Schwarcz. are cabinetul in complexul Aurora (la piata de la vest). sunt super multumita pentru ca e foarte draguta si sta cu tine si iti explica fiecare lucru in parte. are toata aparatura necesara si pt tratamente cu laser si pentru ecografii (de toate tipurile). mie chiar mi se pare ok, plus ca preturile sunt mai mici decat in majoritatea cabinetelor din ploiesti. am mai fost si in alte parti, dar nu m-au convins sa revin.

wild_rose_irina
07.10.2009, 12:52:35
eu de 2 ani merg la dna. dr. Schwarcz. are cabinetul in complexul Aurora (la piata de la vest). sunt super multumita pentru ca e foarte draguta si sta cu tine si iti explica fiecare lucru in parte. are toata aparatura necesara si pt tratamente cu laser si pentru ecografii (de toate tipurile). mie chiar mi se pare ok, plus ca preturile sunt mai mici decat in majoritatea cabinetelor din ploiesti. am mai fost si in alte parti, dar nu m-au convins sa revin.
am mai auzit vorbindu se despre aceasta dna doctor.stiu ca asta conteaza cel mai putin cand e vorba de sanatate, dar poti sa mi spui care este pretul unei consultatii la dansa? ms. pupici

dany_nro
07.10.2009, 13:40:22
Buna dany, cu ce dj vei lucra, cel recomandat de roxana(vlarox), pt ca mi l-a recomandat si mie, nimai ca eu nu am cum ajunge momentan in tara si as vrea parerea ta despre el.
buna,
da voi colabora cu dj -ul recomandat de roxana,am acceptat tot pachetul (dj+foto+video)pt ca ne-au placut f mult pozele ei si filmarea.dj-ul mi-a facut o impresie f buna..e genul de om care se implica si este vorbaret(sunt sigura ca va face atmosfera). eu asta imi doresc un dj care sa comunice cu invitatii.

vlarox
07.10.2009, 17:36:38
buna,
da voi colabora cu dj -ul recomandat de roxana,am acceptat tot pachetul (dj+foto+video)pt ca ne-au placut f mult pozele ei si filmarea.dj-ul mi-a facut o impresie f buna..e genul de om care se implica si este vorbaret(sunt sigura ca va face atmosfera). eu asta imi doresc un dj care sa comunice cu invitatii.
hihi;)) O sa vezi ca o sa fie super>:D<

Pup!

Acum am vazut mesajul tau. Imi spuse Rene ca o sa mai vina cineva si chiar ma gandeam la tine;)) Ce tari am fost!!!

wild_rose_irina
07.10.2009, 17:54:49
dr cremeneanu nina: cabinet dotat :suuuper:, insa dansa mult prea fugitiva in exprimare, in informatii... i am spus ca vreau sa raman insarcinata - nici o reactie. foarte bine. dar nu mi-a recomandat nimic. daca n as fi intrebat probabil as fi venit asa cum am plecat. si pentru asta am platit:no_02: poate miercuri la rezultat va fi altfel...

maimuticamica
07.10.2009, 18:56:45
Eu la al medica am fost la analize la dna golosneanu. O draguta, dar sarcina sunt ferm convinsa ca dr topolog o va urmari:-" Am inteles ca face garda in maternitate sambata si duminica.#-o daca nu nasc in week ce se intampla?:[email protected]

mamuska
07.10.2009, 20:27:04
Eu la al medica am fost la analize la dna golosneanu. O draguta, dar sarcina sunt ferm convinsa ca dr topolog o va urmari:-" Am inteles ca face garda in maternitate sambata si duminica.#-o daca nu nasc in week ce se intampla?:[email protected]
Nu cred ca isi lasa pacientele pe mana altui medic;-) Sunt sigura ca mamicile care au nascut cu dansul, nu au nascut doar in weekend.>:D<>:D<>:D<

mamuska
07.10.2009, 20:28:05
BUNA! Unde are cabinet acest dr Topolog? In Ploiesti? Ai un nr de tel ceva?
Cabinetul este undeva pe Cosminele. O sa iau numarul de telefon de la sora mea si iti voi da un PM>:D<

dany_nro
07.10.2009, 21:38:16
hihi;)) O sa vezi ca o sa fie super>:D<

Pup!

Acum am vazut mesajul tau. Imi spuse Rene ca o sa mai vina cineva si chiar ma gandeam la tine;)) Ce tari am fost!!!
Si mie mi s-a parut f tare faza;)).m-am bucurat cand te-am vazut , tot speram sa fii tu>:D< .imi pare rau ca nu am vazut si videoclipul nuntii tale...poate il pui pe site (sunt convinsa ca nu sunt singura care deabia asteapta sa-l vada;-) ).cred ca ai avut o nunta f frumoasa! sincera sa fiu am fost tare emotinata cand am vazut impreuna atat din filmulete cat si pozele.

olgutza26
08.10.2009, 09:21:03
am mai auzit vorbindu se despre aceasta dna doctor.stiu ca asta conteaza cel mai putin cand e vorba de sanatate, dar poti sa mi spui care este pretul unei consultatii la dansa? ms. pupici
daca iti faci programare costa 60 lei. daca ai trimitere de la medicul de familie si adeverinta de salariat nu costa nimic (problema e ca nu iti face programare in conditiile astea si e functie de noroc - poti sa gasesti mai liber si sa nu stai mult, sau poti sa stai si 2-3 ore). eu una am preferat sa fie cu programare, ca nu prea pot sa stau sa astept pe la usi.

voiculita
08.10.2009, 13:02:56

salut! in primul rand depinde de bebe si de cum va decurge sarcina,la cezariana te va programa in functie de cand este de garda ,si la cea naturala la fel te va chema cand va fi de garda,stie dansul cum sa aranjeze lucrurile in asa fel incat sa nasti singura. in cazul in care ti se rupe apa si nu este la spital atunci vei naste cu cine este de garda cam asa se intampla de fel,majoritatea nu vin de acasa sa asiste la nasterea naturala!

strumf08
09.10.2009, 12:20:59
Buna fetelor!

foarte urat...dar parerea mea e ca in general cunosti persoanele pe care le inviti...eu am avut o nunta nu foarte mare (am fost in total 91 de persoane cu tot cu cameraman,fotograf si dj) si stiam ca nimeni nu-mi va crea probleme de genul acesta....cum am mai citit pe aici pe undeva trebuie sa inviti persoane apropiate, care vin cu drag si astfel reduci riscul unor astfel de momente, chiar il elimini...

Paula_Bv
14.10.2009, 09:24:55
Si mie mi s-a parut f tare faza;)).m-am bucurat cand te-am vazut , tot speram sa fii tu>:D< .imi pare rau ca nu am vazut si videoclipul nuntii tale...poate il pui pe site (sunt convinsa ca nu sunt singura care deabia asteapta sa-l vada;-) ).cred ca ai avut o nunta f frumoasa! sincera sa fiu am fost tare emotinata cand am vazut impreuna atat din filmulete cat si pozele.

Salut!

Imi spuneti si mie pe ce site sa intru sa vad poze si filmare de la tipul de care ati luat si Dj? Ms mult!
Sunt si eu in cautare....

IuliaMiresica
15.10.2009, 10:31:34

Buna fetelor, eu am fost acum doi ani la Schwarcz si am iesit de acolo pur si simplu,, violata'', are o mana foarte grea si ma apasat atat de tare pe burta de am iesit plangand de acolo si cu o niste crampe abdominale fantastice. Cu mine una nu a fost asa draguta si nu mi-a explicat nimic. Chiar daca costa mai mult duceti-va in alta parte . Pup

wild_rose_irina
15.10.2009, 12:06:29
Buna fetelor, eu am fost acum doi ani la Schwarcz si am iesit de acolo pur si simplu,, violata'', are o mana foarte grea si ma apasat atat de tare pe burta de am iesit plangand de acolo si cu o niste crampe abdominale fantastice. Cu mine una nu a fost asa draguta si nu mi-a explicat nimic. Chiar daca costa mai mult duceti-va in alta parte . Pup
multumim pentru sfaturi. cred ca depinde foarte mult si de starea doctorului din acel moment. poate ai nimerit intr o zi in care era mai stresata sau obosita decat de obicei. am patit si eu.. a doua vizita la dr ginecolog a fost mai placuta ca prima ;)

paunand
22.10.2009, 07:37:48
Noi la nunta am primit dar de la invitatii obisnuiti (care nu ne sunt rude, la asta ma refer) intre 500 si 1.500. Cei care au dat 500 au fost putini, aproximativ 5 perechi. Cei mai multi au dat intre 600 - 800 lei.

cristiana_loredana
24.10.2009, 22:52:28
Buna fetelor

Si eu voi fi miresica de 2010 pe 29 .05.Deocamdata am rezolvat cu restaurantul si cu formatia (lautari).Urmatorul pas ar fi cameramanul si biserica.Daca aveti recomandari pentru cameraman si fotograf v-as fi recunoscatoare.
Sper sa apara cat mai multe miresici de 2010 pe acest forum.

new_tya
28.10.2009, 11:51:36
Buna! Am si eu o intrebare...stii cumva sa ma lamuresti si pe mine cum se fac tratamentele cu laser? Sunt dureroase? Mi-a recomandat si mie medicul si la cat am fost de stresata nu mi-a venit in minte sa il intreb mai multe detalii...Iti multumesc!

ghanii
30.10.2009, 12:21:26
Si eu as vrea sa aflu informatii despre locatiile din Sinaia si imprejurimi- Alexandra, poti sa-mi trimiti ce ai aflat tu, inclusiv poze? Te rog frumos, m-ar ajuta muuuult!

pinko
02.11.2009, 08:21:10
buna fetelor !
la anu sunt si eu miresica ;;)
si imi fac nunta la casino sinaia in sala oglinzilor ;;)
fetelor am o mareeee problema stiti biserica aceea din piatra vis-a-vis de fabrica prima biserica cum intrii pe bulevard ( langa biserica sunt si niste servicii funerare ) cum se numeste ? cu cat timp inainte de nunta trebuie sa ma duca sa vorbesc cu preotul? va multumesc anticipat si sper sa ma ajutati ;;) :*

ramina
03.11.2009, 14:42:15
buna fetelor !
la anu sunt si eu miresica ;;)
si imi fac nunta la casino sinaia in sala oglinzilor ;;)
fetelor am o mareeee problema stiti biserica aceea din piatra vis-a-vis de fabrica prima biserica cum intrii pe bulevard ( langa biserica sunt si niste servicii funerare ) cum se numeste ? cu cat timp inainte de nunta trebuie sa ma duca sa vorbesc cu preotul? va multumesc anticipat si sper sa ma ajutati ;;) :*
Buna, Biserica se numeste Sfantul Ilie.
Nu e foarte aglomerata, poti sa mergi cand vrei sa vorbesti, dar iti recomand la sf. de saptamana, duminica pentru ca nu este tot timpul deschisa si risti sa bati drumul de pomana.Cred ca la anul, ianuarie, februarie e chiar foarte devreme. :) spor la pregatiri!

pinko
03.11.2009, 19:44:02
Buna, Biserica se numeste Sfantul Ilie.
Nu e foarte aglomerata, poti sa mergi cand vrei sa vorbesti, dar iti recomand la sf. de saptamana, duminica pentru ca nu este tot timpul deschisa si risti sa bati drumul de pomana.Cred ca la anul, ianuarie, februarie e chiar foarte devreme. :) spor la pregatiri!
merci mult ,ai fost salvarea mea:*:*:*:*

dianadianna
06.11.2009, 00:09:56
Buna fetelor!
Draga Catalina,asa ceva e inadmisibil,nu se poate asa ceva si cred ca a facut asta sa nu dea darul mai mare de 2 mil ,poate planuia sa gaseasca un motiv.Eu una nu cred ca e o idee buna sa vina la tine la nunta.Poate fi prieten si cu D-zeu.Daca-ti face si tie asa?te poat linisti ca e prieten de familie?nu cred.Nu-l invita,fa ceva .Multa bafta

purpleballet
06.11.2009, 00:13:03
Draga Catalina,asa ceva e inadmisibil,nu se poate asa ceva si cred ca a facut asta sa nu dea darul mai mare de 2 mil ,poate planuia sa gaseasca un motiv.Eu una nu cred ca e o idee buna sa vina la tine la nunta.Poate fi prieten si cu D-zeu.Daca-ti face si tie asa?te poat linisti ca e prieten de familie?nu cred.Nu-l invita,fa ceva .Multa bafta
sunt tot felul de ciudati si de ...ca nu stiu cum sa le zic..

sa va mai zic una`
la o nunta cu meniu de 180ron..o familie a dat 150 dar...
si pe urma se lauda cu asta...au zis ca le-au facut-o..:-&

mamuska
06.11.2009, 00:24:16
sunt tot felul de ciudati si de ...ca nu stiu cum sa le zic..

sa va mai zic una`
la o nunta cu meniu de 180ron..o familie a dat 150 dar...
si pe urma se lauda cu asta...au zis ca le-au facut-o..:-&
:O:O:O
Ce nesimtiti!!! :-& Si se lauda cu asta... ce oameni... imi dau seama ce apreciati au fost de cei care au aflat despre fapta lor laudabilaL-)L-)
Mirii ar trebui sa fie fericiti, au mai scapat de niste oameni josnici:-&

wild_rose_irina
06.11.2009, 20:30:08
buna seara din nou! am si eu o intrebare pentru mamici sau aspirante la titlul de mamica: a facut cineva monitorizare ecografica a ovulatiei? in ce zi a cm se face si in ce consta?

andreear
07.11.2009, 11:54:25
buna seara din nou! am si eu o intrebare pentru mamici sau aspirante la titlul de mamica: a facut cineva monitorizare ecografica a ovulatiei? in ce zi a cm se face si in ce consta?

Eu am facut monitorizare; se incepe , de obicei in z10 ( dar asta depinde de durata CM-ului tau), sunt ecografii transvag. in care se masoara dimensiunea foliculilor si se recomanda contact . La mine asa a fost. Succes! A, eu am luat si pastile de stimulare a ovulatiei in aceeasi perioada!

wild_rose_irina
07.11.2009, 12:28:52
Eu am facut monitorizare; se incepe , de obicei in z10 ( dar asta depinde de durata CM-ului tau), sunt ecografii transvag. in care se masoara dimensiunea foliculilor si se recomanda contact . La mine asa a fost. Succes! A, eu am luat si pastile de stimulare a ovulatiei in aceeasi perioada!
poti sa mi spui la ce medic ai fost si cat te au costat? au fost cu folos?:-?

andreear
07.11.2009, 12:33:34
poti sa mi spui la ce medic ai fost si cat te au costat? au fost cu folos?:-?

Am fost la monitorizare la Panaceea la dr Avram, nu stiu exact cat costa pt ca firma unde lucrez are contract cu ei si le-am facut gratis. Din pacate nu mi-au "folosit"...dar sper ca tu sa ai rezultatul asteptat!

sudden
07.11.2009, 17:47:38
Buna fetelor,

Sincera sa fiu, mi se pare o nesimtire ca o persoana pe care ai anuntat-o cu cateva luni inainte ca faci nunta, sa nu vina la nunta sau sa vina si sa iti dea o suma de bani care de-abia sa acopere meniul. Poate par materialista, dar ma gandesc la mine ca noi strans bani cu cateva luni inainte pentru a onora invitatiile altor persoane. Ii inteleg pe cei care nu au o situatie materiala buna, dar nu ii pot intelege pe cei care te refuza, spunandu-ti cu o saptamana inainte de nunta ca nu mai vin.

Noi, anul acesta am dat intre 7 si 10 mil ca dar la nunta ( am avut 5 nunti in vara/toamna aceasta). Pe langa meniul de la restaurant, care a fost anul acesta in jur de 170 lei, trebuie pus la socoteala bautura, aranjamentele, formatia/dj-ul, fotograful, etc. Si daca stai si calculezi meniul de pers. ajunge undeva la 250 lei.

Ma rog, poate nu multe lume e de acord cu mine.

eu nu prea sunt de acord cu tine...vorbesc din 2 perspective...una a invitatului, si una a unei viitoare mirese....
cred ca este strict problema mirilor cati bani dau ei pe aranjamente, dj/ formatie, cameraman etc...nu putem obliga invitatii sa ne suporte "fitele", daca vrem nu stiu ce decor special, sau nu stiu ce formatie de nu stiu cate sute de euro..pe invitat il intereseaza meniul de la restaurant si atat...nici macar ca dam sau nu 100 lei/ sticla de wiskey........il intereseaza cat costa ce mananca el, si desigur ca normal ar fi sa dea si ceva peste pt miri....

eu nu as putea sa bag in meniu ca vreau anumite chestii sau nu...asta ar insemna ca facem nunta doar pt bani, nu??? si practic partea pe care am investit-o noi in nunta sa fie minima....

acum fiecare cum crede...dar de multe ori trebuie sa ne gandim si la posibilitatile invitatilor nostri....nunta este o loterie!!

alyntuk
09.11.2009, 18:02:43
=P~
Buna fetelor

Si eu voi fi miresica de 2010 pe 29 .05.Deocamdata am rezolvat cu restaurantul si cu formatia (lautari).Urmatorul pas ar fi cameramanul si biserica.Daca aveti recomandari pentru cameraman si fotograf v-as fi recunoscatoare.
Sper sa apara cat mai multe miresici de 2010 pe acest forum.
eu tot din ploiesti sunt si fac pe 18 sept nunta la president cort tu la ce restaurant faci? cat despre cameraman am contactat pe cineva dar vreau sa mai caut sa mi fac asa o parere asta ar fi bun si poti intra pe www.fotovideoevenimente.ro (http://www.fotovideoevenimente.ro) sa vezi mai multe si preturi si tot.........

lidzuca
09.11.2009, 20:10:03
=P~
eu tot din ploiesti sunt si fac pe 18 sept nunta la president cort tu la ce restaurant faci? cat despre cameraman am contactat pe cineva dar vreau sa mai caut sa mi fac asa o parere asta ar fi bun si poti intra pe www.fotovideoevenimente.ro (http://www.fotovideoevenimente.ro) sa vezi mai multe si preturi si tot.........
Eu am nunta cu o saptamana inaintea ta, tot la President Cort. Ne tinem la curent cu noutatile ca eu mai degraba intru pe miresici decat sa ajung pe acolo sa vad cum evolueaza lucrarile..:))

dany_nro
10.11.2009, 12:29:22
ce super ca puteti schimba impresii despre restaurant ...eu nu prea am cu cine ca nu e nimeni care sa faca la acelasi rest cu mine...poate am noroc si apare intre timp/:) .

djlaura01
19.11.2009, 17:24:51
unde are cabinetul dr Cremeneanu Nina poti sa imi zici si mie o adresa si un nr de tel eu stau in sinaia dar am stat in ploiesti cunosc orasul si cred ca ma descurc daca imi dai adresa=;

djlaura01
19.11.2009, 17:29:54

ce pastile ai luat de stimulare a ovulatiei???

eu ma chinui sa am un bebe dar in sinaia nu prea ma pot baza pe doctori si mar interesa si un doctor bun

mamuska
19.11.2009, 17:37:33
Am fost la monitorizare la Panaceea la dr Avram, nu stiu exact cat costa pt ca firma unde lucrez are contract cu ei si le-am facut gratis. Din pacate nu mi-au "folosit"...dar sper ca tu sa ai rezultatul asteptat!
Andreea ai incercaat cu Clostilbegyt???:*

andreear
19.11.2009, 17:58:16
Andreea ai incercaat cu Clostilbegyt???:*

Da, dar degeaba!!!!

PS : Te-am sunat azi, vroiam sa iesim la o cafea!

andreear
19.11.2009, 18:00:28

ce pastile ai luat de stimulare a ovulatiei???

eu ma chinui sa am un bebe dar in sinaia nu prea ma pot baza pe doctori si mar interesa si un doctor bun

Buna, am facut tratament cu Clostilbegyt dar fara rezultat din pacate. Eu acum merg la o clinica in Bucuresti, sper sa am rezultatele mutl asteptate!

djlaura01
19.11.2009, 18:07:03
Buna, am facut tratament cu Clostilbegyt dar fara rezultat din pacate. Eu acum merg la o clinica in Bucuresti, sper sa am rezultatele mutl asteptate!

mersi mult tine-ma la curent si pe mine

andreear
19.11.2009, 18:21:14
mersi mult tine-ma la curent si pe mine

Cu siguranta!!! Sa dea Dzeu sa am cu ce ma "lauda"!

wild_rose_irina
20.11.2009, 16:18:59
unde are cabinetul dr Cremeneanu Nina poti sa imi zici si mie o adresa si un nr de tel eu stau in sinaia dar am stat in ploiesti cunosc orasul si cred ca ma descurc daca imi dai adresa=;
pe dna cremeneanu o gasesti la Alt Clinic pe str 8 martie. numarul nu stiu daca pot sa l dau aici. daca mai esti interesata da mi un pm

coco_andreea
20.11.2009, 21:57:38
la president cort mai este liber in iulie 2010?

mitze
21.11.2009, 07:32:39
Eu am nunta cu o saptamana inaintea ta, tot la President Cort. Ne tinem la curent cu noutatile ca eu mai degraba intru pe miresici decat sa ajung pe acolo sa vad cum evolueaza lucrarile..:))

cam cate persoane incap la President cort?

alyntuk
23.11.2009, 16:27:00
cam cate persoane incap la President cort?
buna
pai capaciatea la cort e de la 150 la 450 de persoane si e super bine ca nu sta nimeni inghesuit si toata lumea vede ringul mi e imi place fff mult daia lam si schimbat in locul restaurantului abia astept sa vad cum iese

alyntuk
23.11.2009, 16:29:39
la president cort mai este liber in iulie 2010?
nu cred ca mai gasesti liber deja e fff tarziu pentru locall eu mi la m luat din ianuarie anul asta ca sa fiu sigura ca gasesc si ca fac undeva unde imi place totusi incearca sau vorbeste cu doamna Magda o gasesti la president 1 ca celelate sunt cu circuit inchis ................totusi bafta:D

alyntuk
23.11.2009, 16:36:28
caut cameraman bun pentru nunta :(( asa ca nmiresicilor sariti in ajutorul meu ca nu stiu de unde sa incep cu cautarile dc stiti pe cineva bun.................recomandatimil si mie>:D<

djlaura01
24.11.2009, 14:09:02
andreear (http://www.miresici.ro/member.php?u=6800) ce ai mai facut? ceva noutati?

andreear
24.11.2009, 14:56:47
andreear (http://www.miresici.ro/member.php?u=6800) ce ai mai facut? ceva noutati?

Luna asta am avut de faut ff multe analize si dupa ce am rezultatul merg iar la dr si sa vedem atunci ce imi mai spune, teoretic am somat luna asta! Ai gasit dr pina la urma?

djlaura01
24.11.2009, 17:41:58
ce sa zic sunt foarte nehotarata la ce doctor sa ma duc.....nu stiu eu am mai multe probleme imi trebui un dr bun si intelegator adica sa vb cu mn sa imi explice ce si cum

andreear
25.11.2009, 08:43:20
ce sa zic sunt foarte nehotarata la ce doctor sa ma duc.....nu stiu eu am mai multe probleme imi trebui un dr bun si intelegator adica sa vb cu mn sa imi explice ce si cum

Asa ar trebui sa fie orice dr....

Dar ce probleme ai ( daca le poti spune)? Vrei sa mergi in Ploiesti sau si la Bucuresti la dr?

djlaura01
25.11.2009, 10:51:08
Asa ar trebui sa fie orice dr....

Dar ce probleme ai ( daca le poti spune)? Vrei sa mergi in Ploiesti sau si la Bucuresti la dr?

AS VREA LA PLOIESTI DAR UNDEVA UNDE SA POT SAI FAC SI SPERMOGRAMA SOTULUI MEU

djlaura01
25.11.2009, 10:52:56
PROBLEMA MEA E CA VREAU UN BEBE SI NU POT SAL FAC
astea sunt o parte din analize si nu prea le inteleg e de bn sau nu?

uter in auf contur regulat diametru longitudinal 78 mm ant -post 73 mm transfersal 53 mm

cavitate uterina libera

endometru normal

d u m - 13.06.09

urina SG 1.030
PH 5
LEU NEG
NIT NEG
PRO NEG
GLU NORM
KET NEG
UBG 8 AICI ARE UN SEMN CRED CA E DE RAU
BIL NEG
ERY NEG

VSH 22/1 H

ASLO 100ML

FIBROGEN 380

PROTEINA C REACTIVA ABSENTA

TSH 1.12

PROLACTINA 12.62

PROGESTERON 6.3

CAM ASTEA AR FI CE MA INTERESEAZA ASTEPT RASPUNS CINE STIE SA MA AJUTE CHIAR DACA NU STIE TOT MACAR CEVA DE ACOLO VA MULTUMESC MULT

andreear
25.11.2009, 15:05:18

Sotul meu a facut o spermograma la Panaceea, tot acolo am mers si eu la o dr pt monitorizare, e o tipa tinerica si amabila. Cine ti-a dat sa faci toate analizele alea?
O parte din ele trebuiesc facute in anumite zile ale CM. Poate vb pe mess si iti dau mai multe info! Succes!

djlaura01
25.11.2009, 18:47:24
la panaceea ce dr ginecologi sunt?

andreear
25.11.2009, 19:05:29
la panaceea ce dr ginecologi sunt?

Eu am mers la Avram Marilena, altii nu stiu dar poti intra pe site-ul lor si cred ca apar toti medicii de acolo!

PS: Iti dau add pe mess.

anca_toader
26.11.2009, 18:18:54
Buna, fetelor

Ati auzit de dr Ferener de la Mediurg ? Eu am fost la ea la un prim control si v-o recomand, este tinerica dar explica foarte multe si sta pe indelete cu tine.

djlaura01
26.11.2009, 19:09:35
Buna, fetelor

Ati auzit de dr Ferener de la Mediurg ? Eu am fost la ea la un prim control si v-o recomand, este tinerica dar explica foarte multe si sta pe indelete cu tine.

multumim de sfat

wild_rose_irina
27.11.2009, 13:27:34
Buna, fetelor

eu una evit sa merg la dr tineri care chiar daca stau bine la capitolul teorie, nu au experienta. si nu va recomand nici voua. am auzit de niste cazuri care s au terminat trist din cauza unor doctori fara experienta

andreear
28.11.2009, 12:17:20
eu una evit sa merg la dr tineri care chiar daca stau bine la capitolul teorie, nu au experienta. si nu va recomand nici voua. am auzit de niste cazuri care s au terminat trist din cauza unor doctori fara experienta

Eu nu sunt de aceeasi parere, din experienta pe care o am ( si prea multa din pacate:-< ) medicii mai tineri mi-au inspirat mult mai multa incredere; cel putin pe partea de infertilitate sunt mult mai atenti, deschisi spre tot ce apare nou comparativ cu cei mai invarsta( si nu as vrea sa generalizez, o parte din ei) . Am mers si la medici tineri si la medici mai putini tineri si in final ( sper sa fie ultima algere) merg la o doctorita ff buna, tanara, care stie si sa asculte si sa explice dar si sa trateze cum trebuie!

mikimiki
29.11.2009, 18:08:34
Eu nu sunt de aceeasi parere, din experienta pe care o am ( si prea multa din pacate:-< ) medicii mai tineri mi-au inspirat mult mai multa incredere; cel putin pe partea de infertilitate sunt mult mai atenti, deschisi spre tot ce apare nou comparativ cu cei mai invarsta( si nu as vrea sa generalizez, o parte din ei) . Am mers si la medici tineri si la medici mai putini tineri si in final ( sper sa fie ultima algere) merg la o doctorita ff buna, tanara, care stie si sa asculte si sa explice dar si sa trateze cum trebuie!

sper sa fie cu noroc draga mea si sa te ajute mult ..imi doresc foarte mult sa te vedem si pe tine cat de curand la rubrica "bebe":* :*

eu am nascut cu dr. Luchian lenuta ....parerile sunt impartite in ceea ce o priveste ..cu mine s-a comportat f frumos si si-a facut treaba ca la carte ..m-a ajutat f mult ca este dir medical al spitalului si cadrele medicale si-au dat silinta sa ma ajute si sa-mi aline suferintele ( inainte de cezariana , am stat in travaliu 14 ore)

andreear
29.11.2009, 18:52:55
sper sa fie cu noroc draga mea si sa te ajute mult ..imi doresc foarte mult sa te vedem si pe tine cat de curand la rubrica "bebe":* :*

eu am nascut cu dr. Luchian lenuta ....parerile sunt impartite in ceea ce o priveste ..cu mine s-a comportat f frumos si si-a facut treaba ca la carte ..m-a ajutat f mult ca este dir medical al spitalului si cadrele medicale si-au dat silinta sa ma ajute si sa-mi aline suferintele ( inainte de cezariana , am stat in travaliu 14 ore)

Multumesc frumos pt gandurile bune! Pupici pt tine si printesica ta!

infoadrian
01.12.2009, 09:18:25
salutare tuturor,

Ceva pareri despre restaurantul din Romanesti?
a mai facut cineva acolo? Acum sunt in cautare de formatie sau DJ. ;;)

Multumesc,
Adrian

dragosflorin7
01.12.2009, 10:49:38
salutare tuturor,

Ceva pareri despre restaurantul din Romanesti?
a mai facut cineva acolo? Acum sunt in cautare de formatie sau DJ. ;;)

Multumesc,
Adrian

Salut !
E frumos daca faci afara , pe terasa , pe cat ai nunta ?

roxana87
04.12.2009, 15:54:33
De Dr Marin Mihaela de la CMU(in Albert) ce parere aveti?

anca_toader
08.12.2009, 09:37:30

Buna,

Cine e dr asta de care spui si unde o gasim ? Si eu am o problema oarecum legata de infertilitate.

anca_toader
08.12.2009, 09:55:51

Ce pastile ai luat ?

mamuska
08.12.2009, 10:51:03
Buna,

Cine e dr asta de care spui si unde o gasim ? Si eu am o problema oarecum legata de infertilitate.
Din cate stiu, merge undeva in Bucuresti, la Giulesti cred:)>-
O astept si eu sa intre, sa imi mai de-a ceva vesti bune[-o<[-o<:x>:D<>:D<

andreear
08.12.2009, 14:10:24
Buna,

Buna, dr la care merg este in Bucuresti, se numeste Denisa Protopopescu. Daca vrei mai multe detalii da-mi PM.
Iar pastilele pe care le-am luat se numesc Clostylbegit.

andreear
08.12.2009, 14:11:46
Din cate stiu, merge undeva in Bucuresti, la Giulesti cred:)>-
O astept si eu sa intre, sa imi mai de-a ceva vesti bune[-o<[-o<:x>:D<>:D<

Acum merg la o clinica privata, dar momentan nu am nici o veste buna, sper ca la anu sa am cu ce ma lauda. Pupici!

anca_toader
08.12.2009, 15:12:47
Buna, dr la care merg este in Bucuresti, se numeste Denisa Protopopescu. Daca vrei mai multe detalii da-mi PM.
Iar pastilele pe care le-am luat se numesc Clostylbegit.

Se pot lua si fara reteta cumva ?

mamuska
08.12.2009, 15:28:00
Acum merg la o clinica privata, dar momentan nu am nici o veste buna, sper ca la anu sa am cu ce ma lauda. Pupici!
Asa cum ti-am spus, nu trebuie sa ne pierdem speranta:x[-o<>:D<>:D<>:D<

Eu am programare pe 18 ianuarie[-o<[-o<[-o< am niste emotii:-SS

mamuska
08.12.2009, 15:30:44
Ginecologul este cel care trebuie sa ti-l prescrie, tot el iti face si schema dupa care sa iei tratamentul...

MachuPicchu
08.12.2009, 15:31:41
probabil ca le poti cumpara si fara (ca la noi se poate orice :))) dar nu e recomandat sa le iei decat la sfatul medicului

anca_toader
08.12.2009, 15:52:41
Ginecologul este cel care trebuie sa ti-l prescrie, tot el iti face si schema dupa care sa iei tratamentul...

Da, stiu, dar sint cam disperata pana sa ajung la dr. Am povestit la Aspirante ce si cum.

andreear
08.12.2009, 18:42:09

Asa este! Cel mai bine este sa discuti cu dr!

andreear
08.12.2009, 18:44:06
Da, stiu, dar sint cam disperata pana sa ajung la dr. Am povestit la Aspirante ce si cum.

Eu zic s megi totusi la dr; sunt niste hormoni si pot avea si efecte adverse! Se dar fara reteta dar e mai bien sa fii sigura ca sunt potrivite pt ce ai tu nevoie!

voiculita
08.12.2009, 20:04:39
De Dr Marin Mihaela de la CMU(in Albert) ce parere aveti?

dr. Marin este si la spitalul schuller ..am fost la ea cand eram gravida si nu prea mi-a inspirat mare incredere...dar na depinde de fiecare . spre urmare m-am directionat catre dr. Calin Boeru cu care am si nascut,dansul este mai mult pe cezariene.
mult succes si sper sa te vedem la topicul "Bebe">:D< :)>-

anca_toader
09.12.2009, 19:07:48
Buna, fetelor,

ce doctori buni cunoasteti din Ploiesti pentru monitorizarea ovulatiei si stimulare ?

m1adutza
09.12.2009, 22:15:43
Buna, fetelor,

ce doctori buni cunoasteti din Ploiesti pentru monitorizarea ovulatiei si stimulare ?

Doctorita NICA de la Almedica Berlin.>:D<

mamuska
09.12.2009, 22:32:39
Buna, fetelor,

Anca, eu zic sa mergi la Dr. Topolog, intai sa te consulte, apoi sa iti faci ceva analize si dupa, sa treci la monitorizare:)>-Eu am fost la dansul si mi s-a parut un medic foarte bun, care vorbeste deschis si pe intelesul nostru, ceea ce este foarte important. Este si medicul surorii mele, el o supravegheaza in timpul sarcinii si este foarte multumita de dumnealui. Are referinte bune, este cunoscut pentru profesionalismul si rabdarea lui si crede-ma ca si cateva cadre medicale mi l-au recomandat.
Eu zic sa incerci, sunt sigura ca nu vei fi dezamagita:)>->:D<>:D<

PS: eu nu aveam DELOC incredere in medicii de aici, dupa toate scandalurile care au fost, toate zvonurile care au circulat, mi-a fost frica sa merg la vreun medic in oras si am mers numai la Bucuresti, dar mi s-a recomadat Topolog si am zis sa incerc... asa am ajuns la dansul, dar din pacate pentru mine si dansul m-a indrumat spre Bucuresti (problemele mele nu pot fi rezolvate aici), dar daca nu era asta, as fi continuat la el.:)>-

mitze
10.12.2009, 07:09:18
Doctorita NICA de la Almedica Berlin.>:D<

la doamna Denisa Nica am fost si eu in urma cu vreo 4 ani si mi-a placut foarte mult de ea si ca persoana si ca medic. ea a fost cea care mi-a descoperit problema pe care o am. si stiu de la o prietena de o tipa pe care a ajutat-o sa ramana insarcinata dupa ani buni in care s-a chinut fara rezultate.

anca_toader
10.12.2009, 10:12:57
Anca, eu zic sa mergi la Dr. Topolog, intai sa te consulte, apoi sa iti faci ceva analize si dupa, sa treci la monitorizare:)>-Eu am fost la dansul si mi s-a parut un medic foarte bun, care vorbeste deschis si pe intelesul nostru, ceea ce este foarte important. Este si medicul surorii mele, el o supravegheaza in timpul sarcinii si este foarte multumita de dumnealui. Are referinte bune, este cunoscut pentru profesionalismul si rabdarea lui si crede-ma ca si cateva cadre medicale mi l-au recomandat.
Eu zic sa incerci, sunt sigura ca nu vei fi dezamagita:)>->:D<>:D<

PS: eu nu aveam DELOC incredere in medicii de aici, dupa toate scandalurile care au fost, toate zvonurile care au circulat, mi-a fost frica sa merg la vreun medic in oras si am mers numai la Bucuresti, dar mi s-a recomadat Topolog si am zis sa incerc... asa am ajuns la dansul, dar din pacate pentru mine si dansul m-a indrumat spre Bucuresti (problemele mele nu pot fi rezolvate aici), dar daca nu era asta, as fi continuat la el.:)>-

Mai spune-mi te rog, unde il gasesc pe acest dr. Numele clinicii,adica.

andreeaflori
10.12.2009, 12:02:13
Buna ma alatur si eu voua, am fost in luna august la cetate, la niste prieteni si am dat 500 ron, cam asa a dat majoritatea. Am scapat ieftin anul asta caci anul trecut am avut 7 nunti, printre care 3 in luna iunie, 1 in iulie, 2 in august ( 1 la constanta), si 1 in octombrie (cumnatul meu).Deci anul asta nu ma plang.

djlaura01
11.12.2009, 12:32:13
buna fetelor cn stie despre spermograma asa a iesit la sotul meu
40% +++ vioi
20% ++ lenti
40% +imobili

45.600000 nr de spermatozoizi pe ml
200mil spermatozoizi nr normal pe ml
ph 7.7

stie cineva daca e bn

apropo era mai mult de scris dar nu am analiza in fata ca e la al meu sot sa faca copie xerox

va poop si astept raspuns

andreeaflori
11.12.2009, 12:50:10

O prietena a fost la dr Culcea la Al medica si a fost foarte multumita de ea, si mai stiu e cineva care nu mai ramanea insarcinata si i-a prescris un tratament foarte bun care a dat rezultate. Sper sa gesesti pe cineva potrivit.

Este tinerica si foarte de treaba.

piripii
13.12.2009, 14:37:45
ce frumos ca printre atatea miresici,este si un ginerica.felicitari ca te implici si ca ne ceri parerea.>:D<

piripii
13.12.2009, 14:43:19
hello,ai dreptate ,problema aranjamentelor,a muzicii,a florilor si a altor fite cum ai zis tu este strict a noastra.la final invitatii dat cat pot si cat considera.>:D<

piripii
13.12.2009, 14:44:16
$-) $-) $-) sunt ochiul dracului,la noi asa se spune.

ionitacatalinaelena
16.12.2009, 10:49:05
eu nu prea sunt de acord cu tine...vorbesc din 2 perspective...una a invitatului, si una a unei viitoare mirese....
cred ca este strict problema mirilor cati bani dau ei pe aranjamente, dj/ formatie, cameraman etc...nu putem obliga invitatii sa ne suporte "fitele", daca vrem nu stiu ce decor special, sau nu stiu ce formatie de nu stiu cate sute de euro..pe invitat il intereseaza meniul de la restaurant si atat...nici macar ca dam sau nu 100 lei/ sticla de wiskey........il intereseaza cat costa ce mananca el, si desigur ca normal ar fi sa dea si ceva peste pt miri....

eu nu as putea sa bag in meniu ca vreau anumite chestii sau nu...asta ar insemna ca facem nunta doar pt bani, nu??? si practic partea pe care am investit-o noi in nunta sa fie minima....

acum fiecare cum crede...dar de multe ori trebuie sa ne gandim si la posibilitatile invitatilor nostri....nunta este o loterie!!

Aici nu era vorba de fite cum spui tu, dar invitatul trebuie macar sa-si plateasca ce consuma. Si nici nu sunt de acord ca nunta sa fie facuta pt. bani, departe de mine gandul asta!!! Dar macar la sfarsit cand tragi linie sa iesi pe zero, sa nu fi nevoit ca in dimineata respectiva sa alergi sa te imprumuti.Eu vorbeam strict de bunul simt, pe care nu toti il au.
Nunta noastra a fost o nunta medie,am renuntat la multe lucruri pe care le-am fi vrut, asa ca cel putin in cazul meu fitzele nu se aplica:-p . Stiind ce ne asteapta, si ca oricum indiferent cat de tare ne-am fi zbatut, tot vor fi existat nemultumiri.
Tin sa spun ca am avut suprize placute din parte pers. mai in varsta, care au batut 4 sute de km si au avut placerea sa vina la nunta care ne-au dat 8-10 mil. Si am avut si 2 familii (din cele 60) care ne-au dat 4 mil/ fam., care au oprit sticlele de whiskey pe masa, care s-au suparat ca dj-ul nu punea ce melodii voiau ei si la sfarsit au luat ce ramasese si de la altii pe mese.

Iti urez sa ai nunta pe care ti-o doresti!;;)

maimuticamica
16.12.2009, 18:44:03
Buna fetelor,
Sa va spun si eu pataniile mele la nunta.
In afara de faptul ca asteptam 120 oameni, 30 ne-au spus in ultima saptamana ca nu vin, iar 20 n-au venit deloc - ba chiar unii ne-au sunat in ziua nuntii sa ne intrebe cum ajung la restaurant ca vin sigur<:-P
Si uite asa am platit 20 meniuri in plus - nu conteaza dar nesimtirea?
Noroc ca facusem un credit de vreo 15000 lei ca dimineata cat am scos atat am dat la meniuri, banii de lautari de acasa. Dar nu sunt suparata - au venit toti prietenii nostrii apropiati si din tara si din afara(timisoara, brasov, constanta, craiova, severin si 90% din colegii mei de munca).
Ne-am distrat copios ca am plecat la 7.30 dimineata de acolo - la 7 inca mai dansam hore.
Deci nu lasati pe nimeni sa va strice ziua, si simtitiva bine alaturi de cei draci, dar intotdeauna mai puneti ceva bani deoparte ca nu se stie.
Oamenii sunt oameni si unde mai pui romani, ca sa nu va povestesc motivele care au intervenit la toti in acea zi cand au inceput sa sune sa se scuze:-B ;))

ionitacatalinaelena
17.12.2009, 15:35:31
Buna fetelor,
Sa va spun si eu pataniile mele la nunta.
In afara de faptul ca asteptam 120 oameni, 30 ne-au spus in ultima saptamana ca nu vin, iar 20 n-au venit deloc - ba chiar unii ne-au sunat in ziua nuntii sa ne intrebe cum ajung la restaurant ca vin sigur<:-P
Si uite asa am platit 20 meniuri in plus - nu conteaza dar nesimtirea?
Noroc ca facusem un credit de vreo 15000 lei ca dimineata cat am scos atat am dat la meniuri, banii de lautari de acasa. Dar nu sunt suparata - au venit toti prietenii nostrii apropiati si din tara si din afara(timisoara, brasov, constanta, craiova, severin si 90% din colegii mei de munca).
Ne-am distrat copios ca am plecat la 7.30 dimineata de acolo - la 7 inca mai dansam hore.
Deci nu lasati pe nimeni sa va strice ziua, si simtitiva bine alaturi de cei draci, dar intotdeauna mai puneti ceva bani deoparte ca nu se stie.
Oamenii sunt oameni si unde mai pui romani, ca sa nu va povestesc motivele care au intervenit la toti in acea zi cand au inceput sa sune sa se scuze:-B ;))

hello, vad ca am avut nunta in aceeasi zi;)) voi unde ati facut? app. doamne ce frig a fost!!!!

maimuticamica
17.12.2009, 18:09:17
hello, vad ca am avut nunta in aceeasi zi;)) voi unde ati facut? app. doamne ce frig a fost!!!!

Buna,
Exagerat de frig nu a fost asa ca acum dar a plouat de nici multe poze nu am facut.Programez o sedinta la vara.#:-S

wild_rose_irina
19.12.2009, 19:54:23
buna fetelor cn stie despre spermograma asa a iesit la sotul meu
40% +++ vioi
20% ++ lenti
40% +imobili

45.600000 nr de spermatozoizi pe ml
200mil spermatozoizi nr normal pe ml
ph 7.7

stie cineva daca e bn

apropo era mai mult de scris dar nu am analiza in fata ca e la al meu sot sa faca copie xerox

va poop si astept raspuns
poti interpreta aici (http://www.sfatulmedicului.ro/analize/spermograma_466) rezultatele analizei

djlaura01
19.12.2009, 19:59:44
ms de raspuns will rose:*:*:*

wild_rose_irina
19.12.2009, 20:02:35
ms de raspuns will rose:*:*:*
cu placere. la ce laborator a facut analiza? si sotul meu trebuie sa o faca, dar inca nu ne am hotarat unde si cred ca o s o lasam pe anul viitor #-o