PDA

Versiunea completa : Miresici din Judetul Prahova

Pagini : [1] 2 3 4 5

donR
08.06.2006, 10:39:24
salutari tuturor membrilor sau cred ca mai corect spus ar fi miresicilor (membrelor), deoarece tare imi e teama ca sunt singurul mire pe aici?
sper sa ma insel
oricum imi doresc sa ma primiti in clubul vostru

apropo, nici o reprezentanta a Ploiestiului pe aici? sau macar cineva care sa faca nunta in ploiesti?

RLK
08.06.2006, 11:27:55
Bine ai venit!
Noi te primim in club si ma bucur cand constat ca sunt si barbati interesati de nuntile lor.

fleur
17.06.2006, 09:29:24
buna sunt miresici din Ploiesti?

doralys7
21.06.2006, 21:55:49
Eu sunt din Ploiesti, acum locuiesc in Bucuresti dar nunta o sa fie in Ploiesti.

fleur
21.06.2006, 21:57:39
si eu sunt din ploiesti si locuiesc in Bucuresti, nunta o sa fie in Ploiesti...poate ne mai auzim,,schimbam impresii,sfaturi...te pup

voiculita
26.07.2006, 09:52:29
Hello..ce faceti? si eu tot din ploiesti ...am nunta peste 3 saptamani...vreo miresica ?:">

brioana
19.08.2006, 12:29:54
Este vreo miresica din Sinaia?

tzitzi11
24.08.2006, 21:59:16
Buna miresicilor.
Orasul Ploiesti vad ca nu este in topic. Chiar asa, nu exista miresici din Ploiesti?
Unde faceti petrecerea, la ce biserica va cununati, cum stati cu pregatirile, ce fotograf aveti?

catamiha
24.08.2006, 22:52:28
Buna! eu sunt din ploiesti, dar inca nu mi-am ales restaurant, sunt in cautari. Maine mai dau o fuga poate gasim ceva frumos, tu cum stai cu pregatirile?

tzitzi11
25.08.2006, 08:06:36
Buna! eu sunt din ploiesti, dar inca nu mi-am ales restaurant, sunt in cautari. Maine mai dau o fuga poate gasim ceva frumos, tu cum stai cu pregatirile?

Buna Catamiha, tu mai ai timp destul. Eu cu restaurantul m-am cam grabit sa-l rezerv si dupa ce a fost renovat nu mai imi place foarte mult. Asa ca ai grija cand dai un avans, sa vb sa vezi daca vor fi aduse modificari, ca nu e bine.
Am rezervat restaurant, biserica, orchestra. Urmeaza in wk asta sa ma hotarasc la cameraman. Am luat costumatie mire cununia civila si nunta. Pentru mine nimic, eu inca mai caut:)
Si cam atat.
Spor la cautari:*

catamiha
25.08.2006, 08:40:42
Buna Catamiha, tu mai ai timp destul. Eu cu restaurantul m-am cam grabit sa-l rezerv si dupa ce a fost renovat nu mai imi place foarte mult. Asa ca ai grija cand dai un avans, sa vb sa vezi daca vor fi aduse modificari, ca nu e bine.
Am rezervat restaurant, biserica, orchestra. Urmeaza in wk asta sa ma hotarasc la cameraman. Am luat costumatie mire cununia civila si nunta. Pentru mine nimic, eu inca mai caut:)
Si cam atat.
Spor la cautari:*

Multumesc pentru sfat, cred ca mai am timp destul, oricum sper ca wk asta sa dam avansul :-SS . Tu ce restaurant ai rezervat si pt ce data?

tzitzi11
25.08.2006, 09:34:41
Multumesc pentru sfat, cred ca mai am timp destul, oricum sper ca wk asta sa dam avansul :-SS . Tu ce restaurant ai rezervat si pt ce data?

Restaurantul Best pt 4 noiembrie. L-am rezervat de prin februarie si eu am vrut data asta, dar s-au facut renovari si sunt alte culori acum si alt stil. Eu totusi sper sa iasa bine. Cam am emotii:)
Tu ai vazut restaurantul best? Pe ce data vrei nunta?

catamiha
25.08.2006, 11:07:48
Restaurantul Best inca nu l-am vazut(am auzit ca tacamul e cam 1400000) nunta as vrea pe 25 august 2007:"> (dar depinde daca gasim liber). Oricum tu mai ai putin pana la nunta, spor la pregatiri. Iti doresc sa-ti gasesti o rochita pe placul tau, desi la noi in Ploiesti sunt cateva magazine, eu m-am gandit sa dau o fuga si pana la bucuresti daca nu gasesc pe la noi.

raluk80
25.08.2006, 11:44:55
Buna!!Eu mai am fix 3 saptamani si fac la restaurantul Best!!Maine ma duc din nou la restaurant pt ca este o nunta cu 140 de persoane acolo si vrem sa vedem cum sunt aranjate mesele!!Abia astept sa treaca pt ca nu mai suport toata agitatia asta!!
Azi ma duc la proba de machiaj si sincer am emotii!!

catamiha
25.08.2006, 11:55:51
Buna!!Eu mai am fix 3 saptamani si fac la restaurantul Best!!Maine ma duc din nou la restaurant pt ca este o nunta cu 140 de persoane acolo si vrem sa vedem cum sunt aranjate mesele!!Abia astept sa treaca pt ca nu mai suport toata agitatia asta!!
Azi ma duc la proba de machiaj si sincer am emotii!!

Multa bafta azi la machiaj!La coafor unde te duci?La biserica cu cat timp ai vorbit inainte? Spor la pregatiri! mai ai putin<:-P

raluk80
25.08.2006, 12:07:34
Mercic mult de tot!!Ma duc la coaforul de pe strada Teatrului pt ca am inteles ca tipa care ma coafeaza si tipa care ma machiaza pot veni acasa si asta ar fi foarte bine!!
La biserica facem la Sf Vineri si am vorbit imediat dupa Paste,cam 4 luni sunt de atunci!!

catamiha
25.08.2006, 12:22:21
Mercic mult de tot!!Ma duc la coaforul de pe strada Teatrului pt ca am inteles ca tipa care ma coafeaza si tipa care ma machiaza pot veni acasa si asta ar fi foarte bine!!
La biserica facem la Sf Vineri si am vorbit imediat dupa Paste,cam 4 luni sunt de atunci!!

Asa e cel mai bine daca poate sa vina acasa, eu nu ma vad in ziua nuntii plecand de la coafor cu voalul pe cap si imbracata normal:)) , la biserica asa ma gandeam si eu sa vorbim(deocamdata nu m-am hotarat la care, mi-ar placea la catedrala dar sa nu fac gaura la nasi in buzunar:-p )

raluk80
25.08.2006, 13:40:10
E frumos la Catedrala ,dar si foarte scump!!Se da cam 2,5 milioane de preot in afara de ce este pe chitanta si daca vrei cor se plateste suplimentar!!Daca nu ma insel sunt 4 preoti acolo!!

catamiha
25.08.2006, 14:56:19
E frumos la Catedrala ,dar si foarte scump!!Se da cam 2,5 milioane de preot in afara de ce este pe chitanta si daca vrei cor se plateste suplimentar!!Daca nu ma insel sunt 4 preoti acolo!!

Ups cam mult[-X . Dar la sf Vineri cum e? Tu ai cor?

alinutzapisicutza
25.08.2006, 15:11:54
Restaurantul Best pt 4 noiembrie. L-am rezervat de prin februarie si eu am vrut data asta, dar s-au facut renovari si sunt alte culori acum si alt stil. Eu totusi sper sa iasa bine. Cam am emotii:)
Tu ai vazut restaurantul best? Pe ce data vrei nunta?

Buna, tzitzi11! Si eu sunt din Ploiesti si o sa fiu mireasa, sper, in august 2007, cu putin noroc, chiar pe 25. Si mi-ar placea restaurantul Best. Am citit despre modificarile de-acolo si vroiam sa stiu daca e naspa? Si daca poti sa-mi spui, cam cat te-a costat la Best: tacam, onorariu ospatari, aranjat sala (huse scaune, baloane), daca ai orchestra sau dj si cam cat te-a costat. As vrea sa-mi fac o parere despre restaurantul asta, pt ca, din cate am auzit eu, e frumusel si nici nu-i foarte scump.
Bafta multa la pregatiri!

alinutzapisicutza
25.08.2006, 15:19:47
Buna, miresicilor din Ploiesti! Sunt atat de dezorientata in ceea ce priveste localul... de ce trebuie rezervat asa devreme? Eu nici nu stiu deocamdata daca nunta mea va fi pe 25 august, n-am vorbit cu nasii, nu stiu cati invitati vor veni (pentru ca pana nu-ti confirma ca vin, tot la stadiul de teorie te afli!) deci nu stiu cat de mare va fi restaurantul si nici locatia n-o stiu. Din cate am citit pe forum, lucrurile se misca foarte repede, dar, deocamdata la mine nu-i nimic concret. Cred ca deja am intrat in panica!!!:-SS

raluk80
26.08.2006, 09:03:35
E frumos si la Sf Vineri si am si cor!!

raluk80
26.08.2006, 10:15:41
E frumos la Best,este acum in stil modernist,au numai mese patrate si dreptunghiulare si foarte multa lumina!!Capacitatea maxima este de 150 de persoane,dar la acest numar nu mai este loc de dans!!Cel mai bine este sa fie maxim 130 de persoane!!Tacamul pleaca de la 1,4 milioane in sus!!In astia 1,4 milioane sunt incluse urmatoarele:bautura aperitiv la inceput cate 50 ml,tortul,sampania si piscoturile,vin la discretie si apa minerala si mancarea 4 feluri!!

fleur
26.08.2006, 16:10:35
buna si eu am facut nunta in Ploiesti la restaurantul Primavera si a fost minunat ..va recomand cu toata increderea restaurantul Primavera , este f cochet si ospatarii sunt f draguti, numai spun de sef ca e f de treaba...incap lejer cam 170 persoane ..noi am avut 150..
bafta multa

fleur
26.08.2006, 16:12:22
eu am facut nunta in iulie si am cautat la momentul respectiv miresici din Ploiesti , dar atunci nu erau inca inscrise pe acest site...ma bucur ca sunt cateva miresici si din Ploiesti ... pentru ca puteti schimba impresii despre anumite lucruri si sfaturi..
va pup

tzitzi11
26.08.2006, 20:50:52
Restaurantul Best inca nu l-am vazut(am auzit ca tacamul e cam 1400000) nunta as vrea pe 25 august 2007:"> (dar depinde daca gasim liber). Oricum tu mai ai putin pana la nunta, spor la pregatiri. Iti doresc sa-ti gasesti o rochita pe placul tau, desi la noi in Ploiesti sunt cateva magazine, eu m-am gandit sa dau o fuga si pana la bucuresti daca nu gasesc pe la noi.

Merci de urari:*
Exact atat este tacamul, in care sunt incluse multe: bautura la discretie, 4 feluri mancare, tortul, cafelele tot la discretie si cam atat. Conteaza cel mai mult ca bautura sa fie la discretie, pentru ca nu te pot fura. In sensul ca ei nu au voie sa spuna ca s-au terminat, trebuie sa aiba stoc. Deci se va bea cat se va putea:))
Asa ca eu te sfatuiesc sa cauti un local cu oferta asta: bautura la discretie.
Eu tot in Bucuresti imi caut rochia, pentru ca eu stau in Buc, dar fac nunta in Ploiesti. Si cred ca mi-ai gasit-o, dar cu unele modificari, asa ca voi da comanda de ea pana la 15 sept. Pana atunci mai ma gandesc la cum sa arate perfect:))

Pupici:*

tzitzi11
26.08.2006, 21:05:02
Buna, tzitzi11! Si eu sunt din Ploiesti si o sa fiu mireasa, sper, in august 2007, cu putin noroc, chiar pe 25. Si mi-ar placea restaurantul Best. Am citit despre modificarile de-acolo si vroiam sa stiu daca e naspa? Si daca poti sa-mi spui, cam cat te-a costat la Best: tacam, onorariu ospatari, aranjat sala (huse scaune, baloane), daca ai orchestra sau dj si cam cat te-a costat. As vrea sa-mi fac o parere despre restaurantul asta, pt ca, din cate am auzit eu, e frumusel si nici nu-i foarte scump.
Bafta multa la pregatiri!

Buna alinutzapisicutza, bine ai venit printre noi:)
Modificarile nu sunt naspa, sunt chiar dragutze si originale, numai ca parerea mea este ca acum nu se mai preteaza pentru nunti. Sper sa reusesc sa fac aranjamentele, astfel incat sa iasa cum am visat eu.
Problema mea cea mare este ca nu cred ca vor incapea 200 de persoane incat sa mai ramana loc si de orchestra si de dans. Ramane de vazut la fata locului cu masuratori:))
Despre tacam i-am raspuns si catamihei. Orchestra este adusa de noi din Buc si sunt niste tineri de la conservatori cu solista. I-am auzit la o alta nunta si mi-au placut si ne costa 20mil cu tot cu transport din Buc in Ploiesti.
Cu aranjamentele inca nu am rezolvat, ramane sa vorbesc cu o firma specializata.
Cam atat deocamdata. Sper ca te-am lamurit cat de cat:*
Mai vorbim.

tzitzi11
26.08.2006, 21:11:31
eu am facut nunta in iulie si am cautat la momentul respectiv miresici din Ploiesti , dar atunci nu erau inca inscrise pe acest site...ma bucur ca sunt cateva miresici si din Ploiesti ... pentru ca puteti schimba impresii despre anumite lucruri si sfaturi..
va pup

Si eu ma bucur sa vad ca exista si miresici din Ploiesti:)
Va pup pe toate:*

fleur
26.08.2006, 21:20:23
Si eu ma bucur sa vad ca exista si miresici din Ploiesti:)
Va pup pe toate:*
eu am fost miresica in Ploiesti pe 16 iulie 2006.....la restaurantl Primavera si am avut o nunta ca-n povesti..ceea ce va doresc si voua..
spor la pregatiri

tzitzi11
26.08.2006, 21:20:40

Aoleu Raluk, chiar asa?:(((
Eu nu stiam si am si rezervat, pentru ca acolo imi place.
Am dat pentru rezervare 1 mil, dar nu am vb de costuri...offff. O sa ma duc sa intreb cand mai trec pe acolo.
Daca stie cineva ceva mai mult, as vrea detalii, ca deja m-au apucat caldurile. Nu pot sa-i pun pe nasi la cheltuieli mari, doar pentru mofturile mele.

tzitzi11
26.08.2006, 21:28:55
eu am fost miresica in Ploiesti pe 16 iulie 2006.....la restaurantl Primavera si am avut o nunta ca-n povesti..ceea ce va doresc si voua..
spor la pregatiri

Ma bucur ca a iesit cum ti-ai dorit si iti doresc casa de piatra si multa fericire:*
Eu am ales restaurantul Best, pentru ca unul dintre patroni imi este amic si am zis ca este mai bine asa.
Sper sa iasa bine cu sala, pentru ca deocamdata astea sunt cele mai mari emotii.
Faza este ca nu stiu ce culori sa aleg pentru huse, mese si altele, deoarece acum culorile predominante ale rest. sunt rosu si gri.
Poate ma puteti ajuta.

raluk80
27.08.2006, 10:13:34
Aceeasi problema o am si eu,nu stiu ce culori sa aleg!!Marti ma duc la firma care se va ocupa de baloane si restul chestiilor si sa vad ce zic si ei!!

tzitzi11
27.08.2006, 10:17:18
Aceeasi problema o am si eu,nu stiu ce culori sa aleg!!Marti ma duc la firma care se va ocupa de baloane si restul chestiilor si sa vad ce zic si ei!!

Aaa, super. Sa-mi zici si mie ce ai hotarat si normal poze:)
Bafta multa la aranjarea salii.
P.S. Cumva ai mai vazut vreo nunta acolo? Ca eu nu am mai ajuns.

raluk80
27.08.2006, 10:20:59
Da,aseara era nunta acolo!Mare lucru nu am putut vedea pt ca am fost pe la 18.30 cu intentia de a intra sa vedem cu au aranjat mesele,dar am avut ghinion pt ca am ajuns o data cu nunta!!!Din ce am vazut era foarte mare ingramadeala si nu aveau decat 140 de persoane!!
Marti ma duc sa vad ce baloane aleg si sa dau comanda de tort!!

tzitzi11
27.08.2006, 10:24:57
Da,aseara era nunta acolo!Mare lucru nu am putut vedea pt ca am fost pe la 18.30 cu intentia de a intra sa vedem cu au aranjat mesele,dar am avut ghinion pt ca am ajuns o data cu nunta!!!Din ce am vazut era foarte mare ingramadeala si nu aveau decat 140 de persoane!!
Marti ma duc sa vad ce baloane aleg si sa dau comanda de tort!!

Ingramadeala la 140 de persoane??? Eu ce ma fac cu 200:(( II pun pe acoperis?:)
Serios acum, era ingramadeala in sala cu mesele sau in ce sens te referi? Mai era loc de dans?

raluk80
27.08.2006, 10:32:52
Era un spatiu de dans ramas foarte mic,chiar prea mic!!Mesele erau puse paralel ca la cantina si asta nu mi-a placut deloc!Era cam ingramadeala ,la un moment dat iesea lumea faar pe terasa la aer,pt ca acolo era foarte cald!!Si ce nu mi-a mai placut,e faptul ca dupa ce e spatiul mic,mesele aliniate,140 de persoane,au mai pus huse la scaune!!Husele alea si asa dau senzatia de spatiu si mai mic!!Eu am renuntat la ele

fleur
27.08.2006, 17:30:18
Ma bucur ca a iesit cum ti-ai dorit si iti doresc casa de piatra si multa fericire:*
Eu am ales restaurantul Best, pentru ca unul dintre patroni imi este amic si am zis ca este mai bine asa.
Sper sa iasa bine cu sala, pentru ca deocamdata astea sunt cele mai mari emotii.
Faza este ca nu stiu ce culori sa aleg pentru huse, mese si altele, deoarece acum culorile predominante ale rest. sunt rosu si gri.
Poate ma puteti ajuta.

daca predomina rosu..alege rosu si alb sa deschida sau rosu si auriu ca da bine.......bafta multa..parca Best este undeva vizavi de Primavera?
am fost si am vazut restaurantul Best dar am preferat Primavera
spor la treaba

fleur
27.08.2006, 17:37:12
Era un spatiu de dans ramas foarte mic,chiar prea mic!!Mesele erau puse paralel ca la cantina si asta nu mi-a placut deloc!Era cam ingramadeala ,la un moment dat iesea lumea faar pe terasa la aer,pt ca acolo era foarte cald!!Si ce nu mi-a mai placut,e faptul ca dupa ce e spatiul mic,mesele aliniate,140 de persoane,au mai pus huse la scaune!!Husele alea si asa dau senzatia de spatiu si mai mic!!Eu am renuntat la ele

nici noua nu ne placut cum erau mesele asezate la Best, parca semana cu o cantina..cele care faceti nunta acolo incercati sa le asezati un pic altfel sa-i dea o nota de eleganta..

tzitzi11
27.08.2006, 17:48:17
daca predomina rosu..alege rosu si alb sa deschida sau rosu si auriu ca da bine.......bafta multa..parca Best este undeva vizavi de Primavera?
am fost si am vazut restaurantul Best dar am preferat Primavera
spor la treaba

La culorile astea ma gandeam si eu, sa vad doar la care raman. O sa ma sfatuiesc si cu o firma.
Rest Best nu este vizavi de Primavera. Cum mergi spre Primavera dinspre centrul orasului Best este pe partea dreapta, dupa benzinaria Rompetrol.
Si eu acum as prefera oricare alt restaurant:(
O sa vedem ce facem.

tzitzi11
27.08.2006, 17:56:43

Raluk, nunta era doar in partea dreapta sau si in stanga?
Chiar nasol ce imi zici tu, imi vine sa plang de nervi:(( Eu nu vreau sa renunt la huse, desi ai dreptate cu spatiul, dar nu-mi plac scaunele lasate cum sunt ele acum. Si chestia cu mesele aliniate paralel am vazut si eu si chiar arata groaznic. De aia vreau sa ma duc acolo cand nu e nunta si sa aranjez altfel, incat sa fie mai frumos si sa intre si mai multe.
Daca nu-mi va iesi ce am de gand, am sa renunt la restaurant, desi imi este amic. Nu vreau sa imi para rau ca am facut acolo.
Sa vad daca gasesc altceva liber, ca deja e cam tarziu:(
Astept sa-mi mai spui ce ai mai facut acolo.
Bafta la pregatiri.

fleur
27.08.2006, 18:06:04
La culorile astea ma gandeam si eu, sa vad doar la care raman. O sa ma sfatuiesc si cu o firma.
Rest Best nu este vizavi de Primavera. Cum mergi spre Primavera dinspre centrul orasului Best este pe partea dreapta, dupa benzinaria Rompetrol.
Si eu acum as prefera oricare alt restaurant:(
O sa vedem ce facem.

te rog sa nu te superi..eu doar imi spuneam parerea in privinta restaurantului Best...eu am vrut ceva mai deosebit decat o sal clasica...bafta multa!!!!!!
nu vroiam sa te dezamagesc..

tzitzi11
27.08.2006, 20:00:13
te rog sa nu te superi..eu doar imi spuneam parerea in privinta restaurantului Best...eu am vrut ceva mai deosebit decat o sal clasica...bafta multa!!!!!!
nu vroiam sa te dezamagesc..

Stai linistita Fleur, nu m-am suparat, asta e si parerea mea. Doar ca imi pare rau ca m-am grabit cu avansul in loc sa astept sa vad schimbarea lui. Asta e. Voi vedea cum o s-o scot la capat.

fleur
27.08.2006, 20:06:42
Stai linistita Fleur, nu m-am suparat, asta e si parerea mea. Doar ca imi pare rau ca m-am grabit cu avansul in loc sa astept sa vad schimbarea lui. Asta e. Voi vedea cum o s-o scot la capat.

multa bafta!!! sa auzim de bine....eu cat am cautat restaurant mi-a placut si Regina noptii......dar noua ne-a placut tare mult Primavera......inca o data multa bafta..dar nu renunta momentan..mergi si discuta cu ei si vezi ce se poate face...

fleur
27.08.2006, 20:07:49
[
si mai ales spuneai ca iti este amic patronul.........

tzitzi11
27.08.2006, 20:26:00
[
si mai ales spuneai ca iti este amic patronul.........
Da, asa este si cand voi reusi sa ajung in Ploiesti o sa vb cu el. O sa stam sa facem masuratori si mutari de mese:))
Merci Fleur:*

fleur
27.08.2006, 20:54:51
Da, asa este si cand voi reusi sa ajung in Ploiesti o sa vb cu el. O sa stam sa facem masuratori si mutari de mese:))
Merci Fleur:*
bravo..asa sa faci..nu renunta sa nu-ti para rau, doar in evntualitatea in care gasesti ceva de care chiar de indragostesti..
bafta

tzitzi11
27.08.2006, 21:01:29
bravo..asa sa faci..nu renunta sa nu-ti para rau, doar in evntualitatea in care gasesti ceva de care chiar de indragostesti..
bafta

Sa fie, ca-mi trebuie multa:*

catamiha
29.08.2006, 07:28:20
Noi am resusit sa dam avansul la Prezident II (unde ne place cel mai mult<:-P ).Acolo datele erau de mult rezervate, dar cu putin noroc am gasit pe 29 iulie(duminica), o sa facem cununia civila si nunta duminica. Acum m-am linistit#:-S pt putin timp
Voi cum mai stati cu pregatirile?

catamiha
29.08.2006, 10:33:01
Fetelor la ce biserica va/va-ti cununat?Care sunt preturile?Plateste nasul sau nu?La nunta, cununia religioasa e cea mai importanta si deja ma gandesc la ce biserica ne-am putea duce.Sper sa facem o alegere buna

raluk80
29.08.2006, 11:15:05
Eu fac cununia religioasa la Sf.Vineri si din cate am inteles cu tot cu preot ,dascal si cor costa aproximativ 6 milioane!!

catamiha
29.08.2006, 17:06:12
Eu fac cununia religioasa la Sf.Vineri si din cate am inteles cu tot cu preot ,dascal si cor costa aproximativ 6 milioane!!

Iti multumesc pt raspuns, ne-am orientat cat de cat la Sf vineri sau Maica Precista

raluk80
29.08.2006, 22:42:09
Nu ti-as recomanda Maica Precista!!E frumoasa biserica,dar preotul lasa mult de dorit!!

catamiha
30.08.2006, 08:03:16
Nu ti-as recomanda Maica Precista!!E frumoasa biserica,dar preotul lasa mult de dorit!!

Multumesc pentru sfat chiar nu stiam mai nimic de Maica Precista.O sa ne mai gandim

alinutzapisicutza
30.08.2006, 11:57:08
Ca veni vorba de biserici! Ma gandeam ca ideal ar fi ca preotul care te cununa sa fie si duhovnicul tau pe mai departe. Asta ca o solutie la faptul ca e bine sa tii post din cand in cand si daca tot ai tinut sa te si spovedesti. Nu vreau sa va sperii, nu sunt bisericoasa, dar ma gandesc ca e bine din cand in cand sa mai facem si asa ceva.
In concluzie, eu ma gandeam ca ar fi bine ca parintele sa fie un om de treaba, nu foarte batran, care sa te inteleaga si sa te poata ajuta la nevoie.
Astea fiind spuse, unde se gaseste un astfel de preot in Ploiestiul asta?
Voi pe la ce biserici ati fost si care preoti vi s-au parut de treaba?

catamiha
30.08.2006, 12:02:34
Eu am fost la Sf Vasile(biserica de unde apartin) dar preotii sunt batrani si se gandesc numai la bani. Tin minte ca am fost sa ma spovedesc mai demult si nu prea te asculta, imediat trece la urmatorul. Mi-a spus ca nu pot sa ma impartasesc si atat 'next please'. Oricum nunta NU O FACEM LA SF VASILE[-X

raluk80
30.08.2006, 16:33:43
La Maica Precista e la fel ca la Sf Vasile,ba poate chiar mai rau!!Stiu foarte bine biesrica si preotul!!

voiculita
05.09.2006, 10:49:06
buna fetele din Ploiesti...eu am avut nunta in august ....am facut nunta la Club As si noua ne-a placut llocalul,servirea de acolo.....si nici tacamul a costat mult...noi am avut 4 feluri de mancare si chiar a fost frumos....acuma depinde si de cati invitati aveti.....la primavera nu prea mi-a placut ca tot ziceai fleur ca ai facut acolo...localul e mare dar nu stiu mie una mi-a placut...fiecare cu preferintele lui.....
alinutza...sa te duci sa rezervi localul de prin octombrie-noiembrie asa...ca momentan nimeni nu rezerva ca inca este sezonul nuntilor.....si apropo un sfat alegeti-va cu mare atentie nasiii...noi unii am patit-o rau de tot cu ei....

catamiha
05.09.2006, 11:39:24
buna fetele din Ploiesti...eu am avut nunta in august ....am facut nunta la Club As si noua ne-a placut llocalul,servirea de acolo.....si nici tacamul a costat mult...noi am avut 4 feluri de mancare si chiar a fost frumos....acuma depinde si de cati invitati aveti.....la primavera nu prea mi-a placut ca tot ziceai fleur ca ai facut acolo...localul e mare dar nu stiu mie una mi-a placut...fiecare cu preferintele lui.....
alinutza...sa te duci sa rezervi localul de prin octombrie-noiembrie asa...ca momentan nimeni nu rezerva ca inca este sezonul nuntilor.....si apropo un sfat alegeti-va cu mare atentie nasiii...noi unii am patit-o rau de tot cu ei....

Casa de piatra si sa fiti fericiti! Noi am ales localul dar inca nu avem nasi.Speram sa facem o alegere buna. Voi la ce biserica v-ati cununat?
Ne arati si noua poze cu tine?

voiculita
06.09.2006, 10:14:39
Buna ...Catamiha ...noi am facut cununia religioasa la sf. Anton daca stii pe linia de tramvai prima biserica e una catolica si pe urma cea ortodoxa.... la noi a fost corul superb chiar am ramas impresionati mai ales iubi al meu care a ascultat slujba doar de dragul corului....la ce local vreti sa faceti nunta?fiti atenti si la detaliu acesta.....
o sa pun in curand poze cu noi doi de la nunta....

voiculita
06.09.2006, 11:49:08
Apropo am vazut ca raluk la biserica unde faci tu nunta preotul a cerut cu dascalul,etc 6 milioane...cam mult...eu am facut la sf anton si pt cor a fost 1.500.000 si preotul a cerut un milion deci cam 2.500.000 si in plus corul a fost superb a cantat foarte frumos pe noi ne-a impresionat....este o biserica care merita nota 20...
si la biserica cata plateste nasul.... nu stiu acuma daca faceti cu traditii la brazi sau nu...dar cand va duceti la nas cu brazii...noi am dus si o tava sau cos cu o sticla vin,cozonac,prajituri.,dulceata si cam atat cred...in cazul in care nasii nu sunt cu traditii ati cam scapat.....

catamiha
06.09.2006, 12:22:57
Buna ...Catamiha ...noi am facut cununia religioasa la sf. Anton daca stii pe linia de tramvai prima biserica e una catolica si pe urma cea ortodoxa.... la noi a fost corul superb chiar am ramas impresionati mai ales iubi al meu care a ascultat slujba doar de dragul corului....la ce local vreti sa faceti nunta?fiti atenti si la detaliu acesta.....
o sa pun in curand poze cu noi doi de la nunta....

Buna! Nu am fost niciodata la biserica sf. Anton, m-ai facut curioasa!
Noi facem la restaurant President II (langa strand, la Bucov), am fost la o nunta acolo si ne-a placut tare mult.
Abia astept sa pui pozele sa te vad miresica!

voiculita
07.09.2006, 10:01:44
hello fetele....cata , daca voi platiti totul inclusiv si biserica atunci e bine dar ideea este sa nu te coste cam mult biserica .....pe noi chiar nu ne-a costat mult zic eu 1.500.000 corul si preotul 1 milion.....nu stiu cum e la president ca noi am facut in alta parte nunta....dar pare cam departe.....din moment ce ai nunta in 2007 gandeste-te bine la ce restaurant faceti...sau deja ati rezervat ca eu nu stiam ca rezerva de pe acuma....

catamiha
07.09.2006, 11:03:49
hello fetele....cata , daca voi platiti totul inclusiv si biserica atunci e bine dar ideea este sa nu te coste cam mult biserica .....pe noi chiar nu ne-a costat mult zic eu 1.500.000 corul si preotul 1 milion.....nu stiu cum e la president ca noi am facut in alta parte nunta....dar pare cam departe.....din moment ce ai nunta in 2007 gandeste-te bine la ce restaurant faceti...sau deja ati rezervat ca eu nu stiam ca rezerva de pe acuma....

Noua ne-a placut cel mai mult la president.Am dat avansul acum o saptamana si deja nu prea mai aveau date de unde sa alegem decat o sambata in septembrie, una in octombrie, mai multe in mai si duminica in iulie atat restul erau ocupate. Chiar daca restaurantul nu e in centru e mult mai frumos decat central ,prahova si toate celelate;-)

voiculita
07.09.2006, 11:30:22
cata...daca voua v-a placut mai mult presidentul...e bun si asta.....nasii vi-ati ales sau urmeaza...iti mai zic o data mare atentie cu nasii...eu dau sfaturi la viitoarele mirese sa nu pateasca ca noi.....
la vreo biserica v-ati orientat? tin minte ca noi abia am rezervat restaurant prin ianuarie desi era tarziu sa mai gasim ceva liber...si biserica cam o luna mai tarziu am rezervat biserica...biserica o poti rezerva si in decembrie nu de pe acuma ca inca este sezonul nuntilor....

catamiha
07.09.2006, 12:49:40
cata...daca voua v-a placut mai mult presidentul...e bun si asta.....nasii vi-ati ales sau urmeaza...iti mai zic o data mare atentie cu nasii...eu dau sfaturi la viitoarele mirese sa nu pateasca ca noi.....
la vreo biserica v-ati orientat? tin minte ca noi abia am rezervat restaurant prin ianuarie desi era tarziu sa mai gasim ceva liber...si biserica cam o luna mai tarziu am rezervat biserica...biserica o poti rezerva si in decembrie nu de pe acuma ca inca este sezonul nuntilor....

Nasii inca nu i-am ales dar sper sa ne hotaram pana in decembrie pentru ca apoi trebuie sa ne orientam la o biserica, poate viitorii nasi au vreo preferinta in legatura cu biserica. Luna asta am vrea sa dam avans pentru Dj, l-am vazut la o nunta si ne-am hotarat sa-l contactam pe el. :-p

voiculita
07.09.2006, 13:33:10
Cata...deja vreti sa vorbiti cu un dj? noi ne-am gasit dj cu o luna inainte chiar cu 3 saptamani sa zic inainte de nunta ce e drept dj-ul de la nunta noastra nu era specialist...era un prieten de-al sotului....dar e bine ca ati gasit unul asa repede si care s ava placa...dar poate ca ar trebui sa va orientati si spre altii nu doar unul singur ca mai aveti timp pna la anul in iulie ....dar daca v-a placut asa de mult...
offf... cateodata stau si ma gandesc cat de repede a trecut nunta si pregatiri...cat ne agitasem cu tot in general....:-p

catamiha
07.09.2006, 14:13:35
Cata...deja vreti sa vorbiti cu un dj? noi ne-am gasit dj cu o luna inainte chiar cu 3 saptamani sa zic inainte de nunta ce e drept dj-ul de la nunta noastra nu era specialist...era un prieten de-al sotului....dar e bine ca ati gasit unul asa repede si care s ava placa...dar poate ca ar trebui sa va orientati si spre altii nu doar unul singur ca mai aveti timp pna la anul in iulie ....dar daca v-a placut asa de mult...
offf... cateodata stau si ma gandesc cat de repede a trecut nunta si pregatiri...cat ne agitasem cu tot in general....:-p

Dj la care ne-am hotarat deja are programari pentru la anu si in plus mai scapam de inca o problema

voiculita
08.09.2006, 08:09:06
cata atunci e bine ca l-ati contactat ....vorba ta ati mai scapat de o treaba....

catamiha
08.09.2006, 08:19:20
Voiculita de unde ti-ai luat rochia de mireasa?>:D<

voiculita
08.09.2006, 10:14:04
uite hai sa iti pun ceva poze d ela nunta sa vezi cum arata rochia....uite da click la semnatura

catamiha
08.09.2006, 11:17:41
uite hai sa iti pun ceva poze d ela nunta sa vezi cum arata rochia....uite da click la semnatura

Sunt frumoase pozele si eu vreau tot coronita cu trandafiri, nu vreau diadema, mai vreau sa am voalul pe fata in biserica. Cat tin voalul pe cap in biserica si cine il ridica, la nuntile la care am fost noi miresele nu au avut voalul pe cap dar eu vreau neaparat.

voiculita
08.09.2006, 11:45:00
ma bucur ca ti-au placut pozele...rochia am luat-o de prin spate de la hale...este un gang acolo.....nu stiu daca stiii...

catamiha
08.09.2006, 13:50:16
ma bucur ca ti-au placut pozele...rochia am luat-o de prin spate de la hale...este un gang acolo.....nu stiu daca stiii...

Da stiu magazinul am vazut si eu o rochie frumoasa zilele trecute, oricum pana o sa o cumpar mai e dar tot ma uit prin magazine sa vedem ce a mai aparut

alinutzapisicutza
14.09.2006, 12:07:39
Buna la toate Ploiestencele! Eu am schimbat data nuntii pentru ca pana la urma am gasit restaurantul, insa mai era liber doar jumatatea lui octombrie. :(( Asa ca, nu mai am nunta in august, ci in octombrie. Mai e vreuna din voi care are nunta asa tarziu? Ma gandesc cu groaza ca o sa fie vremea naspa!
Daca s-a mai confruntata cineva cu o asemenea problema, spuneti-mi si mie. Pupici la toata lumea!>:D<

voiculita
14.09.2006, 12:17:45
buna,Alinutza! Bine ai venit printre noi....:">
Dar tu unde faci petrecerea dupa cununia religioasa la ce restaurant de zici ca nu avea liber in august? chiar ma mamira ca au si inceput sa faca rezervari pt restaurante.....
ca Biserica poti sa o rezervi si din februarie asa....noi in rebruarie am fost sa rezervam dat si ora cununiei....si restaurantul din ianuarie....

voiculita
14.09.2006, 12:18:59
in caz ca ai platit deja avansul la restaurant cam nasol...daca nu...eu zic sa mai cauti...da zii unde faci nunta....poate te pot ajuta....

catamiha
14.09.2006, 13:47:24
Buna la toate Ploiestencele! Eu am schimbat data nuntii pentru ca pana la urma am gasit restaurantul, insa mai era liber doar jumatatea lui octombrie. :(( Asa ca, nu mai am nunta in august, ci in octombrie. Mai e vreuna din voi care are nunta asa tarziu? Ma gandesc cu groaza ca o sa fie vremea naspa!
Daca s-a mai confruntata cineva cu o asemenea problema, spuneti-mi si mie. Pupici la toata lumea!>:D<

Buna! Stai linistita o sa iasa bine. Noi am ales sa facem nunta duminica pt ca s-a intamplat ca la tine: am gasit liber in octombrie si septembrie, noi am vrut la President sa facem, alt restaurant nici nu mai aveam in cap decat President. Tu la ce restaurant ai dat avansul?

alinutzapisicutza
15.09.2006, 10:03:10
Multumesc fetelor pentru raspunsuri. :D Localul e in centru, nu stiu daca am voie sa spun numele restaurantului. Pot insa sa va spun ca e in centrul orasului, iar noi am ales sala de sus, care a fost recent renovata si pot sa va spun ca arata super. Fiind in centru, cred ca de-aia s-au ocupat asa repede zilele pana in octombrie. Pana la urma, m-am obisnuit cu ideea ca va fi foarte frig (deja a inceput sa se racoreasca afara si e de-abia jumatatea lui septembrie!:-SS ). Dar asta e! Avansul o sa-l dam cand semnam contractul, adica prin noiembrie. Pupici!>:D<

catamiha
15.09.2006, 10:08:12
Multumesc fetelor pentru raspunsuri. :D Localul e in centru, nu stiu daca am voie sa spun numele restaurantului. Pot insa sa va spun ca e in centrul orasului, iar noi am ales sala de sus, care a fost recent renovata si pot sa va spun ca arata super. Fiind in centru, cred ca de-aia s-au ocupat asa repede zilele pana in octombrie. Pana la urma, m-am obisnuit cu ideea ca va fi foarte frig (deja a inceput sa se racoreasca afara si e de-abia jumatatea lui septembrie!:-SS ). Dar asta e! Avansul o sa-l dam cand semnam contractul, adica prin noiembrie. Pupici!>:D<

Cred ca vorbesti de Hotel Central, daca e asa, sala de sus este cea mai frumoasa, celelalte doua: crama si salon clasic dau impresia de invechit

voiculita
15.09.2006, 10:45:59
e bine atunci....daca zici ca faci la central de acceea s-a ocupat asa repede fiind si in centru.....eu tocmai am venit de la vest de la buletin....dar mai trebuie sa merg o data sa ne schimbam si domiciliul cu sotul...dar asta peste o luna-doua.....

miresik_de_octombrie
02.10.2006, 09:44:44
Buna! Sunt noua p-aici.Yo fac nunta la President 1 pe 6 oct 2007.
Initial alesesem Hotel Central sala de sus Polivalenta...care arata bine si eram multumita si de data (16 iunie 2007).Aici a facut si sora mea si mi s-a parut super.Problema e ca nunta cadea in post asa ca a trebuit sa aman tot. Apoi am ales 9 iunie 2007 tot Hotel Central..dar la sala de jos.Dar tot in post nimerisem...asa am ajuns in octombrie.Sper ca vremea sa fie OK. Daca stiti ceva despre President 1 va rog sa-mi spune-ti si mie.Localul mi s-a parut ok..iar macarea am auzit ca e buna.
Acum imi pare sincer bine ca am gasit alt local....la Central se da o taxa de 12 milioane (asa a fost anul trecut) care nu se regaseste ulterior in meniu...adik banii astia ii dai si nu ai nici un beneficiu de pe urma lor.

catamiha
02.10.2006, 13:54:12
Initial alesesem Hotel Central sala de sus Polivalenta...care arata bine si eram multumita si de data (16 iunie 2007).Aici a facut si sora mea si mi s-a parut super.Problema e ca nunta cadea in post asa ca a trebuit sa aman tot. Apoi am ales 9 iunie 2007 tot Hotel Central..dar la sala de jos.Dar tot in post nimerisem...asa am ajuns in octombrie.Sper ca vremea sa fie OK. Daca stiti ceva despre President 1 va rog sa-mi spune-ti si mie.Localul mi s-a parut ok..iar macarea am auzit ca e buna.
Acum imi pare sincer bine ca am gasit alt local....la Central se da o taxa de 12 milioane (asa a fost anul trecut) care nu se regaseste ulterior in meniu...adik banii astia ii dai si nu ai nici un beneficiu de pe urma lor.

Si eu fac nunta la President dar la President 2. Parinti mei au fost lunile trecute la o nunta la President 2 si le-a placut foarte mult( mult mai mult de cat la Central):* Pentru noi a contat foarte mult si faptul ca aranjatul salii cu huse si altele nu ne costa nimic

catamiha
02.10.2006, 13:55:42
Inca ceva miresika de octombrie, tu ai vorbit deja la biserica Sf imparati C-tin si Elena?

miresik_de_octombrie
03.10.2006, 07:03:15
Nu, inca nu am vorbit la Sf. Imparati....de fapt nu stiu foarte mult despre biserik asta....doar ca-mi place cum arata si iti ofera ei un aranjament la biderica.

voiculita
03.10.2006, 08:45:41
neta fetele....viitoare miresici....miresik de octombrie,eu am avut nunta de curand ...si sfatul meu este sa nu vorbesti de pe acuma cu biserica pt ca deja se mai fac nunti ...ideal ar fi daca ai nunta in octombrie cam prin ianuarie,februarie incolo ...este frumoasa biserica sf.Imparati,eu am facut la Sf. Anton si acolo este destul de frumos.....Iti doresc multa fericire si Casa de piatra !!!<:-P

alinutzapisicutza
03.10.2006, 09:45:37

Bună, Miresik_de_octombrie! Și eu am nunta tot în octombrie și mă rog să fie vreme frumoasă [-o< . Având în vedere faptul că eu fac nunta la Central, la Polivalentă, aș putea să te contrazic puțin, în sensul că avansul e de 10 milioane(aceeași sumă e și la Regina nopții), bani care ni se vor scădea la sfârșit din suma finală și pe care trebuie să-i dăm la semnarea contractului, cam într-o lună.
Cât despre restaurantul President 1, a fost una dintre variantele alese de noi (într-un final!), pentru că am mers și-am văzut mai multe restaurante. Noi însă am renunțat la President 1 pentru că ringul de dans este foarte mic. Din câte am auzit (pentru că am întrebat mai multe persoane care au mai fost la nunți), dacă invitații nu au loc să danseze (și dacă mancarea și băutura nu sunt pe placul lor) atunci nu se simt bine și vor pleca cel târziu la miezul nopții(!), iar darul va fi pe măsură! E adevărat, contează și câți invitați ai, însă chiar dacă nu sunt foarte mulți, ideea e să se distreze și deci să danseze, să fie o atmosferă frumoasă.
Îți doresc spor la pregătiri și să ai o nuntă așa cum ți-o dorești! >:D<

miresik_de_octombrie
04.10.2006, 06:06:38
Buna, alinutzapisicutza ma bucur ca avem nunta in aceeasi luna si sper sa ne mai sfatuim pe parcurs. Despre suma de la Central, daca faci sus la Polivalenta iti zic sigur ca anul trecut au fost 12 milioane....bani care nu s-au regasit nicaieri, in nici un meniu (sora mea a facut acolo si stiu foarte bine cum a fost) . A avut 220 de persoane si a fost o nunta frumoasa. Ai grija la aperitive!!! sunt cam putine, sora mea a mai cumparat cate ceva din Metro si a dus inainte ca sa ma suplineasca. Bautura a adus-o de acasa la fel si inghetata....dar ca sa i se permita aceste favoruri a impartit in stanga si-n dreapta cu bani( de la seful de sala pana la ultimul chelner). Important e ca pana la urma nunta a iesit super. Amanuntele astea pe care ti le spun eu sunt chestii pe care le aflii cu o saptamana inainte cand te duci sa faci meniul.Nu vreau sa te superi pe mine....dar vreau sa stii si sa n-ai suprize mai tarziu.Cand am timp o sa-ti trimit niste poze.
Cat despre President 1 cred ca o sa avem loc mai ales ca n-am foarte multi invitati 100-130.O sa ma mai interesez sa vad cam defecte au si cei de la President....ptr ca nu exista local fara defecte.Important e sa stim sa trecem peste ele....ne stresam foarte mult, iar noaptea nuntii trece ffff repede.

voiculita
04.10.2006, 08:21:32
neata fetele...miresik de octombrie asa e sa stiii mai mult va agitati cu pregatirile pt nunta si cat stres este numai eu stiu....si cati nervi...dar cand te vezi in ziua nuntii simti ca a venit momentul mult asteptat emotii,fericire nici nu mai stii ce simti....tot felul de sentimente....si inziua aia poti sa zici ca a venit si momentul vostru sa fiti cei si cei mai frumosi si unici in seara aceea....ziua si noaptea nuntii trec foarte repede si cel mai important este sa va distrati si sa nu va stresati cu lucruri marunte.......Spor la pregatiri!;-)

catamiha
04.10.2006, 11:13:55
Ne agitam, ne agitam, si totul o sa treaca asa de repede!!!

catamiha
04.10.2006, 11:16:11
Bună, Miresik_de_octombrie! Și eu am nunta tot în octombrie și mă rog să fie vreme frumoasă [-o< . Având în vedere faptul că eu fac nunta la Central, la Polivalentă, aș putea să te contrazic puțin, în sensul că avansul e de 10 milioane(aceeași sumă e și la Regina nopții), bani care ni se vor scădea la sfârșit din suma finală și pe care trebuie să-i dăm la semnarea contractului, cam într-o lună.
Cât despre restaurantul President 1, a fost una dintre variantele alese de noi (într-un final!), pentru că am mers și-am văzut mai multe restaurante. Noi însă am renunțat la President 1 pentru că ringul de dans este foarte mic. Din câte am auzit (pentru că am întrebat mai multe persoane care au mai fost la nunți), dacă invitații nu au loc să danseze (și dacă mancarea și băutura nu sunt pe placul lor) atunci nu se simt bine și vor pleca cel târziu la miezul nopții(!), iar darul va fi pe măsură! E adevărat, contează și câți invitați ai, însă chiar dacă nu sunt foarte mulți, ideea e să se distreze și deci să danseze, să fie o atmosferă frumoasă.
Îți doresc spor la pregătiri și să ai o nuntă așa cum ți-o dorești! >:D<

In legatura cu ringul de dans President 2 e foarte potrivit pentru ca o sa am aprox 80 de persoane iar capacitatea lui e de 120-130<:-P

alinutzapisicutza
04.10.2006, 12:29:41
Buna, alinutzapisicutza ma bucur ca avem nunta in aceeasi luna si sper sa ne mai sfatuim pe parcurs. Despre suma de la Central, daca faci sus la Polivalenta iti zic sigur ca anul trecut au fost 12 milioane....bani care nu s-au regasit nicaieri, in nici un meniu (sora mea a facut acolo si stiu foarte bine cum a fost) . A avut 220 de persoane si a fost o nunta frumoasa. Ai grija la aperitive!!! sunt cam putine, sora mea a mai cumparat cate ceva din Metro si a dus inainte ca sa ma suplineasca. Bautura a adus-o de acasa la fel si inghetata....dar ca sa i se permita aceste favoruri a impartit in stanga si-n dreapta cu bani( de la seful de sala pana la ultimul chelner). Important e ca pana la urma nunta a iesit super. Amanuntele astea pe care ti le spun eu sunt chestii pe care le aflii cu o saptamana inainte cand te duci sa faci meniul.Nu vreau sa te superi pe mine....dar vreau sa stii si sa n-ai suprize mai tarziu.Cand am timp o sa-ti trimit niste poze.
Cat despre President 1 cred ca o sa avem loc mai ales ca n-am foarte multi invitati 100-130.O sa ma mai interesez sa vad cam defecte au si cei de la President....ptr ca nu exista local fara defecte.Important e sa stim sa trecem peste ele....ne stresam foarte mult, iar noaptea nuntii trece ffff repede.

Bună! Mulțumesc pentru informații, sunt de mare ajutor pentru mine. Mă surprinde ce-mi spui, pentru că acum o lună când am fost să vorbim pentru dată, șeful de sală ne-a zis altceva. Și soacra mea a auzit de la cineva despre o chirie pe care ar trebui să o plătim, bani despre care nu ni s-a spus până acum. Cred că saptămâna asta sau cea viitoare vom merge să întrebăm de toate "amănuntele astea", să nu ne trezim mai târziu cu vreo surpriză. Oricum, până nu semnăm contractul putem să întrebăm orice.
Mă bucur că mi-ai zis și că mă ajuți cu informațiile astea. Ești foarte drăguță, mulțumesc!^:)^ Și sper că vom mai ține legătura, pentru că mi-ar prinde bine să mă sfătuiesc cu cineva (având nunțile în aceeași lună vom putea să ne sfătuim asupra multor lucruri). Te pup și spor la treabă. :* >:D<

mady25
06.10.2006, 16:26:39
Buna miresici si eu sunt din PLoiesti si am facut cununia civila pe 26 august la Casa casatoriilor si seara petrecerea a fost la Restaurant Central a fot super. M-am simtit ca o adevarata printesa.<:-P

mady25
06.10.2006, 16:35:08

Nu iti face probleme, la noi pe 26august a plouat si nu ne-am suparat deloc. Cum iti este norocul.:D

mady25
06.10.2006, 16:47:57
Din Sinaia nu sunt dar gasesti din Ploiesti, poti sa ceri sfaturi daca vrei. te asteptam.:-p

alinutzapisicutza
07.10.2006, 11:13:36
Nu iti face probleme, la noi pe 26august a plouat si nu ne-am suparat deloc. Cum iti este norocul.:D

Atunci, sper să fiu norocoasă și să fie vreme bună [-o<. Însă la cum s-a stricat vremea acum.....:( Mă gândesc numai la rochiță că se va uda și se va murdări:((.

Anahita
07.10.2006, 12:15:43
Salutari, dragi Ploiestence!:D
Eu am cununia civila vinerea viitoare, pe 13... 13 octombrie, care se intampla sa fie si ziua mea de nastere, iar cununia religioasa si dansul ca sa zic asa, pe 21 octombrie, la President 2. Biserica este SF. Gheorghe. Noi suntem foarte multumiti de cum arata restaurantul, care a fost renovat....
Amuzant este ca si noi am fost la Best anul trecut prin noiembrie si chiar ne-au spus ca vor sa redecoreze... noua nu prea ne/a placut acolo... nu stiu de ce.
Rochia mi-am gasit-o abia acum 3 saptamani si a fost gata luni acum, pe 2 octombrie... La cununia civila ma imbrac intr-un deux piece cu pantalon... nu prea sunt eu cu fustele...
Rochia este de la Casa de Moda Mirandi... reprezentanta la Cochet, acolo peste drum de Hanul Gazarilor.
Mi-ar placea sa mai schimbam impresii dragele mele, asa ca daca mai sunt intrebari...impresii..
Va pup!

Anahita
07.10.2006, 12:18:09
Noi am vrut nunta in octombrie...pe 13 chiar..dar nu s-a putut, nu am mai gasit loc la restaurant..asa ca de aceea am lasat cununia pe 13..macar atat...;;)
Asa ca, alinutza, mai suntem in octombrie si alte miresici fericite..haide ca asta e important, sa fim fericite, nu data nuntii, nu-i asa?

fleur
08.10.2006, 09:53:06
Dragi miresici din Ploiesti
va urez casa de piatra si o viata frumoasa celor care deja ati facut nunta, iar celor care sunt in mari pregatiri..spor la treaba...si daca aveti intrebari si va putem raspunde...o facem cu placere..
eu cand am avut nunta pe 16 iulie...nu era nci o miresica din Ploiesti cu care sa ma sfatuiesc..
eu am facut nunta la Primavera..si va pot ajuta cu decoratiunile..am gasit un baiat tare de treaba care ne-a ajutat tare mult si vi-l recomnad cu placere..asa ca daca aveti nevoie..va ajut cu placere

mada_lutza
08.10.2006, 13:28:45
Multumesc pentru sfat, cred ca mai am timp destul, oricum sper ca wk asta sa dam avansul :-SS . Tu ce restaurant ai rezervat si pt ce data?Buna mai! Bine v-am gasit! Si eu tot in Ploiesti fac nunta:"> si am rezervat deja restaurantul si formatia..cam atat,deocamdata...sincer ma cam stresez cu rochia,nu prea stiu de unde sa o iau,ma gandeam ca ar fi bine sa astept targul din ian/febr,poate imi gasesc acolo ceva dragutz

raluca_popeasca
08.10.2006, 16:26:28
buna fetelor!
Si eu tot miresica de Ploiesti sunt, dar pana acum nu mai gasisem pe nimeni.
Mai face cineva nunta la Romanesti? Eu sunt putin stresata...

catamiha
08.10.2006, 19:57:45
buna fetelor!
Si eu tot miresica de Ploiesti sunt, dar pana acum nu mai gasisem pe nimeni.
Mai face cineva nunta la Romanesti? Eu sunt putin stresata...

Nu am fost niciodata la o nunta la Romanesti dar nu are de ce sa nu fie frumos, deci nu ai de ce sa fi stresata.Spor la pregatiri!

Anahita
09.10.2006, 11:22:29
Si la mine o sa vina acasa.. dar problema mea e alta.. am ramas cu dungi de bronz de la costumul de baie!!!!!!!!
Vreau sa ma duc la solar. Alta idee aveti?Help1
Uite si rochia mea....

catamiha
09.10.2006, 13:14:09
Si la mine o sa vina acasa.. dar problema mea e alta.. am ramas cu dungi de bronz de la costumul de baie!!!!!!!!
Vreau sa ma duc la solar. Alta idee aveti?Help1
Uite si rochia mea....

Cred ca cel mai bine ar fi la solar, ca autobronzantele nu sunt cine stie ce.

E super rochita. Tot poza asta o am si eu la rochitele preferate. Poti sa-mi spui cat ai dat pe ea?Mersi>:D<

voiculita
11.10.2006, 09:34:08
Neata fetele .....vad ca va pregatiti cu spor...;;)
Anahita ...am vazut ca ai nunta sambata asta...iti urez Casa de Piatra...multa fericire si sa ai o nunta superba ca in povesti si sa te bucuri de ea ....sa fii cea mai frumoasa.....:*<:-P
daca aveti nevoie de vreun decorator pt restaurant....sa-mi spuneti ca va ajut cu mare placere sau cu orice alte nelamurire legate de cununia civila,biserica,preot ...va ajut cu amanunte...va pup si sa aveti o zi superba.....o:-)

mady25
11.10.2006, 10:55:43
Buna miresici, pentru cele care au nunta sambata aceasta va doresc Casa de Piatra si vreme buna, si eu merg sambata la o nunta si vreau sa fie vremea frumoasa sa merg si la biserica , abia astept. Daca doriti sfaturi despre aranjamente si alte amanunte legate de nunta, puteti sa-mi puneti intrebari, o sa va raspund cu mare drag. Si aveti grija sa nu va stresati prea mult ca totul trece foarte repede.#:-S:*

Anahita
12.10.2006, 07:02:23
Neata fetele .....vad ca va pregatiti cu spor...;;)
Anahita ...am vazut ca ai nunta sambata asta...iti urez Casa de Piatra...multa fericire si sa ai o nunta superba ca in povesti si sa te bucuri de ea ....sa fii cea mai frumoasa.....:*<:-P
daca aveti nevoie de vreun decorator pt restaurant....sa-mi spuneti ca va ajut cu mare placere sau cu orice alte nelamurire legate de cununia civila,biserica,preot ...va ajut cu amanunte...va pup si sa aveti o zi superba.....o:-)

Multumesc frumos. Nunata mea este pe 21 octombrie, dar maine, 13 octombrie, avem cununia civila. Daca treceti pe acolo pe la ora 13, eu sunt cea care intra cu zambetul pe buze.. d-ra Minculescu :)) si ies..tot cu zambetul pe buze... d-na Vasilescu<:-P
Va pup!

Anahita
12.10.2006, 07:04:02
Cred ca cel mai bine ar fi la solar, ca autobronzantele nu sunt cine stie ce.

E super rochita. Tot poza asta o am si eu la rochitele preferate. Poti sa-mi spui cat ai dat pe ea?Mersi>:D<

Rochia a fost 830 RON, plus 10% comanda.. cu voalul si saculetzul, 1000 RON.

voiculita
12.10.2006, 07:33:29
Anahita....iti urez de pe acuma pt ziua de maine pt cununia civila...multa fericire,bucurii si tot ce va doriti tu si viitorul mire....Casa de Piatra si sa aveti o petrecere frumoasa maine ca banuiesc ca veti avea o mica reuniune dupa.....Numai bine va urez!:*<:-P

catamiha
12.10.2006, 07:38:59
Rochia a fost 830 RON, plus 10% comanda.. cu voalul si saculetzul, 1000 RON.

Mersi. CASA DE PIATRA , SA FITI FERICITI!>:D<

mada_lutza
13.10.2006, 08:04:15
Am vazut ca faci nunta la President 2,imi poti spune te rog cat va costa tacamul...bine,presupun ca e in functie si de ce meniu vrei..dar asa,aproximativ? Merci anticipat

catamiha
13.10.2006, 15:47:00
Am vazut ca faci nunta la President 2,imi poti spune te rog cat va costa tacamul...bine,presupun ca e in functie si de ce meniu vrei..dar asa,aproximativ? Merci anticipat

anul asta: 650000-700000 3 feluri de mancare si o cafea, 900000-950000 4 feluri de mancare si o cafea, fara tort, bauturi, fructe..
Cafeaua e Lavazza si nu se compara cu alte cafele pe care le-am primit la diferite nunti iar cestile erau jumatate cu zat. >:D<

catamiha
13.10.2006, 15:48:51

Tu nu te-ai hotarat la ce restaurant faci nunta?

mada_lutza
17.10.2006, 06:24:37
Ba da...ne-am hotarat,aveam de ales intre President 1 sau 2...si pana la urma am ales 2! Merci de mesaj...Pupici

catamiha
17.10.2006, 06:46:49
Ba da...ne-am hotarat,aveam de ales intre President 1 sau 2...si pana la urma am ales 2! Merci de mesaj...Pupici

Ma bucur, President2 imi place mai mult ca president 1>:D<

mada_lutza
17.10.2006, 06:52:52
Da,asa este...muuuult mai frumos,am fost in week acesta la o nunta acolo...f,f frumos,mi-a placut la nebunie...;-)

catamiha
18.10.2006, 10:27:24
mada lutza la biserica ai vorbit? ^:)^

mada_lutza
18.10.2006, 13:25:58
Pai...nu am vb inca,am inteles ca tre sa stabilim inainte cu 2-3 luni:-? ,stiu ca nasii ar trebui sa se ocupe,nu? Oricum avand in vedere ca sunt cam ocupati,cred ca tot noi ne vom ocupa...Ne gandeam sa facem la manastire la Ghighiu...acum sa vedem,ca am inteles ca trebuie sa ai pile,ce chestie,nu,sa ai pile la biserica?[-o< Pupici!

mada_lutza
18.10.2006, 17:45:20
Catamiha,am si eu o intrebare:tu ai angajat vreo firma de amenajare restaurant:O ,ca toata lumea ma intreba daca am angajat asa ceva..insa ma gandesc...ce sa ma amenajeze,ca restaurantul e destul de dichisit<:-P

catamiha
18.10.2006, 18:55:46
Catamiha,am si eu o intrebare:tu ai angajat vreo firma de amenajare restaurant:O ,ca toata lumea ma intreba daca am angajat asa ceva..insa ma gandesc...ce sa ma amenajeze,ca restaurantul e destul de dichisit<:-P

Restaurantul e aranjat foarte frumos, nu se merita sa-l incarcam si mai mult cu alte chestii.

Corneliaanghel
19.10.2006, 09:50:01
Buna exista Prezident II?
as vrea sa stiu... pentru ca eu am fost la cel de la sud si acolo nu erau locuri. dar am citit de la voi ca exista prezident II.. va rog mult sa ma luminati pentru ca eu acum as dori sa fac nunta tot in ploiesti.. pt ca eu sunt din ploiesti si as vrea o lamurire..
mercic si sa va mearga bine!!

VERA
19.10.2006, 09:59:53
Buna dragi miresici.Sunt noua pe acest site si tot odata si o viitoiare miresica .Am intrat in febra nuntii de doua saptamani si acum caut restaurat pentru ca nunta noi vrem sa fie pe 22 septembrie.Daca e vreo miresica din Ploiesti care a avut nunta la restaurant "La mama acasa" sau la Hotel Prahova poate imi impartaseste si mie din impresiile ei.Va pup pe toate.:* :x

voiculita
19.10.2006, 14:41:50
hello viitoare miresici....;;)
mada_lutza....initial ar trebui sa va ocupati voi doi de biserica ca pana la urma e nunta voastra....nu e de datoria nasilor sa gaseasca biserica ci voi...ei se ocupa doar de platitul preotului si corului parca....
ca trebuie sa platiti o taxa de rezervare a bisericii.....
eu am angajat o agentie sa decoreze restaurantul cu baloane si am avut niste vulcani foarte misto......;-)
bafta la organizarea nuntii...;-)

mada_lutza
19.10.2006, 14:57:53
Dap..exista un al 2 lea restaurant President,este langa strandul de la Peco,in spate,este nou,de an de zile,cam asa si este destul de modern...eu iti pot da mai multe detalii daca doresti,ptr ca este restaurantul viitorilor mei nasi;;) Pupici

catamiha
19.10.2006, 15:42:41
Buna exista Prezident II?
as vrea sa stiu... pentru ca eu am fost la cel de la sud si acolo nu erau locuri. dar am citit de la voi ca exista prezident II.. va rog mult sa ma luminati pentru ca eu acum as dori sa fac nunta tot in ploiesti.. pt ca eu sunt din ploiesti si as vrea o lamurire..
mercic si sa va mearga bine!!

Buna, exista President 2 si e mult mai frumos decat 1. Grabeste-te cu rezervarea datei pentru ca eu am dat avansul in august si aveau liber in octombrie si luna mai, sau in iulie duminica.
President 2 este langa strandul de la Bucov(cladirea portocalie).

catamiha
19.10.2006, 15:55:40
Buna dragi miresici.Sunt noua pe acest site si tot odata si o viitoiare miresica .Am intrat in febra nuntii de doua saptamani si acum caut restaurat pentru ca nunta noi vrem sa fie pe 22 septembrie.Daca e vreo miresica din Ploiesti care a avut nunta la restaurant "La mama acasa" sau la Hotel Prahova poate imi impartaseste si mie din impresiile ei.Va pup pe toate.:* :x

Buna si eu tot din Ploiesti sunt.http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1126 la adresa asta gasesti miresicile din Ploiesti.Grabeste-te cu restaurantul sa nu ai vreo surpriza neplacuta si sa nu mai gasesti liber pe 22 sept.:*

raluk80
20.10.2006, 11:18:34
Hi!!hiii!!Am reusit in sfarsit sa pun si eu cateva poze de la nunta si cununia civila!!

raluk80
20.10.2006, 12:18:27
Catamiha m-ai intrebat de buchete!!Le-am facut la piata la o florareasa pe nume Nicoleta pe care o stiam!!Acolo am facut toate buchetele si lumanarile si aranjamentele florale pe care le-am avut la restaurant!!

catamiha
20.10.2006, 13:17:38
Hi!!hiii!!Am reusit in sfarsit sa pun si eu cateva poze de la nunta si cununia civila!!

Casa de piatra! Ai fost o printesa superba!>:D<Chiar asteptam pozele tale! Felicitari

catamiha
20.10.2006, 13:19:16
Catamiha m-ai intrebat de buchete!!Le-am facut la piata la o florareasa pe nume Nicoleta pe care o stiam!!Acolo am facut toate buchetele si lumanarile si aranjamentele florale pe care le-am avut la restaurant!!

Mersi pentru raspuns. Eu ma gandeam sa merg la vreo florarie, dar pe la noi cam bate vantu, nu sunt florarii, e mai bine la o florareasa.

raluk80
20.10.2006, 13:41:15
Cu placere si daca mai vrei sa ma intrebi ceva poti sa o faci!!

alinutzapisicutza
20.10.2006, 15:33:21

Foarte frumoase pozele! FELICITARI! Casa de piatra! Ai fost foarte frumoasa, ca o adevarata printesica. Cred ca v-ati distrat pe cinste. Sa fiti fericiti amandoi. Pupici :*

alinutzapisicutza
20.10.2006, 15:35:55
Anahita, Casa de piatra si felicitari. Distractie placuta maine, la petrecere. Pupici :*

mada_lutza
22.10.2006, 16:48:25
Fetelor,am o rugaminte...mareeeeeeeeeee[-o< ,daca stiti vreun loc in Ploiesti unde sa ma machiez si sa ma coafez,am samb viitoare o nunta...si ma gandeam sa ma fac in oras,asa testez si oferta si poate"rezerv" loc si ptr ziua cea mare:) ! Pupici!

ancutza_yo
24.10.2006, 15:42:29
Buna!!!!!!!!!
M-ar interesa si pe mine o formatie. Sunt in cautare de formatii si nu gasesc nimic care sa-mi placa!!!!!!

ancutza_yo
24.10.2006, 16:06:47
Buna!!!!
Am inteles ca ai facut nunta la Primavera cum a fost? Mancarea,ospatariii............... Ce muzica ai avut (asta chiar e o problema pentru mine).

ancutza_yo
24.10.2006, 16:08:50
Daca poti pune cateva poze de la nunta ar fi chiar super!!! Si ce fel de aranjamente ai facut?

raluca_popeasca
27.10.2006, 22:42:47
Buna fetelor!

Voi v-ati hotarat asupra formatiei? Eu mi-am facut din asta deja o problema, pt ca din cate stiu ar cam trebui sa stabilim ceva curand. Eu fac nunta la Romanesti (pe 14.07) si trebuie sa vedem formatia de acolo peste o sapt doua, dar as vrea sa vad (ascult) si altceva pana atunci, sa-mi fac o idee.

Bafta la pregatiri si mai vb! :*

mady25
30.10.2006, 16:55:37

Foarte frumoasa ai fost, casa de piatra si multa fericire. Am eu impresia dar voi ati facut poze la cununia civila numai acolo la Casa Castoriilor si in parcul din fata? :-&

raluk80
31.10.2006, 11:04:22
Multumesc la fel si tie!!Eu am avut cununia civila vineri cu o zi inaintea nuntii,iar pozele au fost facute in curte la Casa Casatoriilor ,nu in parc la statuia lui Caragiale!!

queen_anne
31.10.2006, 13:59:11
Buna

Ce bine ca exista un loc al Ploiestencelor...
Eu inca nu mi-am stabilit data nuntii, dar ma gandeam sa facem cununia la Sf Vasile. Stiti ceva de aceasta biserica?

raluk80
31.10.2006, 15:26:48
Pe pagina 5 a fost o discutie despre bisericile din Ploiesti!!Acolo vei citi si pareri despre Sf Vasile!!

catamiha
31.10.2006, 17:52:33
Buna

Ce bine ca exista un loc al Ploiestencelor...
Eu inca nu mi-am stabilit data nuntii, dar ma gandeam sa facem cununia la Sf Vasile. Stiti ceva de aceasta biserica?

Nu am auzit nici un lucru bun despre preotii de la aceasta biserica. Preotii astia se gandesc numai la bani si o spun pentru ca eu apartin de acesta biserica.Intr-adevar biserica e frumoasa,dar preotii.........

voiculita
01.11.2006, 08:57:10
neata fetele.....cum merg pregatirile pt nunta?
queen_anne referitor la dorinta ta de a face nunta acolo....sincer nu te-as sfatui....si eu ca si cata_miha apartin de biserica asta sf. vasile....inafara ca iau bani mai mult decat ar trebui altceva nu pot sa-ti zic... sunt atatea biserici frumoase si preotii fac niste slujbe in alte parti foarte frumoase....orienteaza-te catre alta biserica...

catamiha
01.11.2006, 09:01:47
neata fetele.....cum merg pregatirile pt nunta?

Sper ca bine. Pana acum am ales restaurantul, am luat pantofii pentru mine, verighetele si am vorbit cu Dj-ul>:D< >:D<

Anahita
01.11.2006, 21:18:18
Anahita, Casa de piatra si felicitari. Distractie placuta maine, la petrecere. Pupici :*

Multumesc din suflet! Va salut pe toate ploiestencelor \:D/
Sper ca va plac pozele de la nunta noastra!
Va pup!

Anahita
01.11.2006, 21:20:37
Buna, exista President 2 si e mult mai frumos decat 1. Grabeste-te cu rezervarea datei pentru ca eu am dat avansul in august si aveau liber in octombrie si luna mai, sau in iulie duminica.
President 2 este langa strandul de la Bucov(cladirea portocalie).

Buna! Noi am facut la president II pe 21 octombrie. Uite, se vede ceva in pozele de mai sus! E super si staff-ul e foarte profesionist!

Anahita
01.11.2006, 21:25:21

Scuze de intarziere! Meniul a fost 110, cu tot cu sampania de inceput, fara tort.. adica aperitiv, peste fff bun cu legume, sarmale cu mamaliga, friptura la gratar de ambele feluri (porc, pui) si cartof copt... de asemenea ffoarte bun!Daca vrei detalii mai multe, contacteaza-ma te rog >:D<

Anahita
01.11.2006, 21:28:45
Anahita....iti urez de pe acuma pt ziua de maine pt cununia civila...multa fericire,bucurii si tot ce va doriti tu si viitorul mire....Casa de Piatra si sa aveti o petrecere frumoasa maine ca banuiesc ca veti avea o mica reuniune dupa.....Numai bine va urez!:*<:-P

Multumesc post-eveniment. Nu prea am mai avut timp sa va raspund la urari!
Totul a fost ca un vis, superb, nu am cuvinte!
Tuturor o nunta superba!

mada_lutza
02.11.2006, 08:02:45
Merci de mesaj :) ma bucur ca ti-a placut restaurantul si cei de acolo! Casa de Piatra si multa fericire!

catamiha
02.11.2006, 18:17:51
Scuze de intarziere! Meniul a fost 110, cu tot cu sampania de inceput, fara tort.. adica aperitiv, peste fff bun cu legume, sarmale cu mamaliga, friptura la gratar de ambele feluri (porc, pui) si cartof copt... de asemenea ffoarte bun!Daca vrei detalii mai multe, contacteaza-ma te rog >:D<

Casa de piatra! Foarte frumoase pozele! Ai fost o printesa!
As vrea sa-mi spui cat si ce ai mai platit la restaurant in afara de meniu, adica ma refer la ospatari , aranjat sala si altele.......Mersi;-)

catamiha
02.11.2006, 18:24:24
Fetelor aveti idee cat e tacamul la Best???^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^

raluk80
02.11.2006, 22:59:33
Eu am avut nunta la Best!!Tacamul a fost 150 RON

catamiha
03.11.2006, 07:16:13
Eu am avut nunta la Best!!Tacamul a fost 150 RON

Multumesc, am vrut sa stiu pt ca or sa merga parintii mei la o nunta acolo si sa aiba idee cam cat ar fi tacamul>:D< >:D< >:D<

catamiha
03.11.2006, 13:19:17
Anahita, as vrea sa-mi spui ce ai avut la gustare mai in detaliu(de exemplu cate felii de salam si altele), te rog frumos. Mersi:">

mada_lutza
04.11.2006, 18:52:10
Buna seara fetelor!:) Exista cineva care a facut,sau care vrea sa faca cununia religioasa la manastirea Ghighiu...eventual si cat costa...?^:)^

miresik_de_octombrie
10.11.2006, 09:46:03
Multumesc din suflet! Va salut pe toate ploiestencelor \:D/
Sper ca va plac pozele de la nunta noastra!
Va pup!
Buna Anahita! Dupa ce am vazut pozele voastre mi-am dat seama ca va cunosc pe amandoi( stiu ca sunteti de mult impreuna).Ati fost in Caragiale si am fost si intr-o tabara la Caciulata impreuna.Nu stiu daca ma mai tii minte .....cred ca voi erati clsa a 10-a iar yo a 7-a......oricum nu mai conteaza. Important e ca ati avut o nunta frumoasa , ca va iubiti mult si ca la anu' s-ar putea sa apara un bebe.Felicitari si Casa de piatra!

miresik_de_octombrie
10.11.2006, 09:51:03
Anahita, cred ca tabara era la Baile Herculane.

dizzy
10.11.2006, 12:47:05
Buna tuturor!
Eu voi probabil "miresoi" de Ploiesti... si am nevoie de ajutorul vostru urgent[-o<
Vreau sa fac nunta anul viitor in aprilie sau iunie... si singurul loc unde am gasit a fost restaurantul Best. Asa ca pana maine la pranz trebuie sa dau un raspuns acolo daca ramane stabilita data de 2 iunie.
Ca urmare am si eu urmatoarele intrebari:
1. La Best mi s-a spus ca acum ar fi 1.4 mil tacamul cu bauturile de primire, vin, apa minerala si cafea la discretie +tortul miresei. Este adevarat, adica sunt toate lucrurile acelea "la discretie"?
2. Cum vi s-au parut serviciile la Best? Merita sa fac acolo sau mai bine imi aman nunta pentru toamna?
3. Ce altceva trebuie sa mai platesc la restaurant (ma lasa sa aduc eu celelalte bauturi?)
4. Ei au vre-un fel de aranjament al salii inclus in pret? Daca nu, cam cat ar costa asta?
5. Cat trebuie sa dau avans? (vor fi maxim 130 persoane cred)

Multumesc mult mult de pe acum pentru raspunsuri si sa aveti o nunta de vis.
Bogdan Barbu

VERA
10.11.2006, 13:17:58
Buna, ma bucur ca sunt si baieti pe acest site.Si eu sunt din Ploiesti asa ca sper sa putem schimba impresii in legatura cu pregatirile de nunta.

nyko
10.11.2006, 17:10:52
Buna miresici din Ploiesti.Si eu sant tot o miresica din Ploiesti ,dar eu m-am casatorit in Plopeni....undeva la 15 km de Ploiesti.Va pupici

voiculita
13.11.2006, 15:47:19
bine v-am gasit fetele...foste miresici si viitoare miresici.....ma bucur ca pe acest site intra si viitori miri...e frumos cand vezi ca se implica si ei....Casa de Piatra de pe acuma,dizzy!
avansul la restaurant trebuie stabilit cu cei de la restaurant numai ei stiu cam cat trebuie dat....din auzite best e un restaurant destul de select ....nu stiu ce sa zic de restaurant ca eu am facut nunta in alta parte.....dar iti urez succes la pregatirile pt nunta
nyko,Casa de Piatra ...am vazut ca ai avut nunta de curand...multa fericire si iubire!:)>-

catamiha
13.11.2006, 15:49:07
Buna miresici din Ploiesti.Si eu sant tot o miresica din Ploiesti ,dar eu m-am casatorit in Plopeni....undeva la 15 km de Ploiesti.Va pupici

Casa de piatra si sa fi fericita>:D< >:D< >:D<

dizzy
13.11.2006, 20:25:21
Uf.... multam de urari si casa de piatra sa va fie si voua....
Acum nu stiu ce sa zic.... eu aveam o parere buna despre Best..... numai ca cineva mi-a povestit niste lucruri nu tocmai placute care s-au intamplat acolo....
As fi recunoscator daca ar avea cineva putin timp sa stea de vorba cu mine dintre cei care au facut sau vor face la Best.... eu miercuri trebuie sa achit avansul si sunt tare..... nehotarat, ca sa zic asa.
Multam mult de pe acum :)

Anahita
14.11.2006, 09:34:45
salutari tuturor membrilor sau cred ca mai corect spus ar fi miresicilor (membrelor), deoarece tare imi e teama ca sunt singurul mire pe aici?
sper sa ma insel
oricum imi doresc sa ma primiti in clubul vostru

apropo, nici o reprezentanta a Ploiestiului pe aici? sau macar cineva care sa faca nunta in ploiesti?
Mai sunt, tai linistit, dar se ascund printre randuri... :d hehe
Glumesc!
Bine ai venit!

maxine
14.11.2006, 15:04:59
Buna, sunt si eu o viitoare miresica. O sa am nunta in Ploiesti, dar eu stat de multi ani in Bucuresti, si as vrea si eu pareri despre restaurantul Prestij. Multumesc

catamiha
14.11.2006, 16:21:39
Buna, sunt si eu o viitoare miresica. O sa am nunta in Ploiesti, dar eu stat de multi ani in Bucuresti, si as vrea si eu pareri despre restaurantul Prestij. Multumesc

Eu am trecut in vara pe la ei sa ma interesez pentru o nunta:4 feluri 120 Ron fara bauturi, prajituri, se achita 10% avans. Si inca ceva ei nu fac sarmale

maxine
14.11.2006, 16:30:40
Multumesc mult de raspuns! :) De abia am inceput sa cautam restaurant, cred ca e un pic cam tarziu, pt ca as vrea sa am nunta in septembrie

catamiha
14.11.2006, 16:49:04
Asa e, cam tarziu, dar o sa gasiti pana la urma ce va doriti.>:D< >:D<
Poti sa mai cauti si la alte restaurante

maxine
16.11.2006, 13:32:11
In sfarsit am stabilit! O sa avem nunta pe 29 septembrie la restaurantul bulevard. M-am mai linistit un pic #:-S

catamiha
16.11.2006, 16:53:31
In sfarsit am stabilit! O sa avem nunta pe 29 septembrie la restaurantul bulevard. M-am mai linistit un pic #:-S

Foarte bine! Casa de piatra, sa fie intr-un ceas bun, sa fiti fericiti!<:-P <:-P <:-P <:-P

voiculita
17.11.2006, 09:43:24
vad ca maerg pregatirile de zor cele care aveti nunta la anul...monicela felicitari pt restaurant ca ai gasit restaurant si ai stabilit data nuntii....sa fie intr-un ceas bun si Casa de Piatra! un weekend cat mai placut!;-)

maxine
17.11.2006, 11:29:12
multumesc mult>:D< >:D< >:D<
casa de piatra si tie catamiha si bafta la pregatiri!

catamiha
17.11.2006, 15:35:09
multumesc mult>:D< >:D< >:D<
casa de piatra si tie catamiha si bafta la pregatiri!

Multumesc mult^:)^ ^:)^
Eu mi-am luat verighete si tare multumita mai sunt<:-P <:-P <:-P <:-P

fleur
18.11.2006, 11:20:09
fetele care mi-au scris pe privat ..le rog sa-mi mai scrie odata si sa-mi dea adresa de mail...si le voi da mai multe amanunte..un nr de telefon...al celui care se ocupa cu decoratiunile..in Ploiesti.........

alinutzapisicutza
18.11.2006, 11:48:57
Bună, miresicilor! N-am mai vorbit de mult timp cu voi, pentru că, deocamdată, am cam sistat pregătirile de nuntă. În afară de restaurant, la care trebuie să mergem să dăm avansul, nu am mai făcut altceva. Deocamdată suntem la stadiul de căutări (rochiță, costum de mire, modele de invitații, etc). Am văzut că sunteți multe care faceți sau ați făcut nunta la President, Best, Primavera. Însă nimeni nu face nunta la Central? Eu sunt singura? Aș fi vrut să mă sfătuiesc în privința aranjării sălii, a personalului. Dacă știți pe cineva care a făcut nunta acolo (m-ar interesa in mod special referitor la Sala Polivalentă), vă rog să-mi spuneți la ce să mă aștept sau cum trebuie sa procedez ca totul să iasă perfect.
P.S. Miresik_de_octombrie, mai poți să mă ajuți cu informații?
Mulțumesc anticipat și mă bucur cu adevărat că existați!>:D<

alinutzapisicutza
18.11.2006, 11:57:21
Având în vedere că a început postul Crăciunului și s-au sistat nunțile, felicit pe toate miresicile care au avut nunta în acest an și le urez Casă de Piatră!, <:-P multă sănătate, fericire și numai bucurii alături de cei dragi lor. Sper ca noi, cele care urmăm la anul, să învățăm din experiențele și sfaturile voastre, miresici de 2006!
Iar miresicilor care au nunțile în 2007 le doresc spor la pregătiri.
Vă pup pe toate, cu drag!:* :bye_03:

alinutzapisicutza
18.11.2006, 11:58:51
Eu mi-am luat verighete si tare multumita mai sunt<:-P <:-P <:-P <:-P[/quote]

Felicitări pentru verighete. Așteptăm să le vedem! :D

miresik_de_octombrie
19.11.2006, 17:51:42
Bună, miresicilor! N-am mai vorbit de mult timp cu voi, pentru că, deocamdată, am cam sistat pregătirile de nuntă. În afară de restaurant, la care trebuie să mergem să dăm avansul, nu am mai făcut altceva. Deocamdată suntem la stadiul de căutări (rochiță, costum de mire, modele de invitații, etc). Am văzut că sunteți multe care faceți sau ați făcut nunta la President, Best, Primavera. Însă nimeni nu face nunta la Central? Eu sunt singura? Aș fi vrut să mă sfătuiesc în privința aranjării sălii, a personalului. Dacă știți pe cineva care a făcut nunta acolo (m-ar interesa in mod special referitor la Sala Polivalentă), vă rog să-mi spuneți la ce să mă aștept sau cum trebuie sa procedez ca totul să iasă perfect.
P.S. Miresik_de_octombrie, mai poți să mă ajuți cu informații?
Mulțumesc anticipat și mă bucur cu adevărat că existați!>:D<

Buna alinutzapisicutza! Te ajut cu cea mai mare placere, numai sa-mi spui ce vrei sa stii. Poti sa imi trimiti mesaj si pe privat daca vrei sa vorbim mai in amanunt.Numai ca nu-ti garantez ca o sa-ti raspund foarte urgent ptr ca nu mai am timp sa intru foarte des pe net.
Cat despre Cental, nu-ti face griji....trebuie doar sa stii ca taxa de 12 milioane (cat era anul trecut) o s-o dai fara a se regasi in banii dati ptr meniu.Tatal tau sau tatal mirelui va vorbi cu seful de sala despe alte amanunte (adica initial o sa-ti zica ceva de genul ca nu accepta sa vii cu apa de acasa si cu alte bauturi)....dar cum banul rezolva multe, va ceda pana la urma.Discutiile astea or sa le poarte atunci inainte de nunta....iar banii se dau dupa nunta (dimineata)...cand se dau bani si ptr ospatari.
Daca mai vrei sa stii ceva poti sa ma intrebi.
Mult succes la pregatiri!

mady25
20.11.2006, 15:45:37
Având în vedere că a început postul Crăciunului și s-au sistat nunțile, felicit pe toate miresicile care au avut nunta în acest an și le urez Casă de Piatră!, <:-P multă sănătate, fericire și numai bucurii alături de cei dragi lor. Sper ca noi, cele care urmăm la anul, să învățăm din experiențele și sfaturile voastre, miresici de 2006!
Iar miresicilor care au nunțile în 2007 le doresc spor la pregătiri.
Vă pup pe toate, cu drag!:* :bye_03:

Buna, si eu am avut nunta la Central si tot la fel pentru sala era 12 mil anul asta, in rest noi am luat tot meniul de la ei cu apa cu tot si a fost super , si cu aranjamentul noi l-am facut cu o firma, am luat si cameraman si foto .
daca vrei mai multe informatii despre meniu sau orice da un buzz pe privat , si te ajut cu cea mai mare placere. te pup.>:D<

mady25
20.11.2006, 15:49:57

buna, este un restaurant foarte cochet, chiar merita toti banii. Casa de piatra si sa fie intr-un ceas bun.=D>

alicia
20.11.2006, 19:54:49
nyko,am vazut ca ai facut nunta la plopeni .te rog sa imi dai si mie mai multe detalii unde,ce si cum .mersi:gen_13:

alicia
20.11.2006, 19:57:30
miresicilor di ploiesti spuneti-mi si mie citeva magazine de unde imi pot lua rocha de mireasa caci nu prea stiu

maxine
22.11.2006, 12:14:59
Alb si Negru-Agnes Toma la etajul 2 in Omnia si mai e un magazin vis-a-vis de Palatul Culturii

tzitzi11
23.11.2006, 20:47:50
Uf.... multam de urari si casa de piatra sa va fie si voua....
Acum nu stiu ce sa zic.... eu aveam o parere buna despre Best..... numai ca cineva mi-a povestit niste lucruri nu tocmai placute care s-au intamplat acolo....
As fi recunoscator daca ar avea cineva putin timp sa stea de vorba cu mine dintre cei care au facut sau vor face la Best.... eu miercuri trebuie sa achit avansul si sunt tare..... nehotarat, ca sa zic asa.
Multam mult de pe acum :)

Buna Dizzy,
Nu stiu daca e cam tarziu sa-ti zic parerea mea de Best, dar poate daca nu te mai ajuta pe tine sa te hotarasti, poate o sa ajute alte miresici.
Am fost foarte multumita de serviciile lor si mai ales de mancare si bautura. Desi am avut invitati fitosi si cu pretentii, au laudat tot ce a fost servit.
Eu nu am venit cu nimic, ci doar cu tarie ca sa fie indeajuns. In rest totul a fost de la ei.
Am avut in jur de 170 de invitati, si a fost foarte ok cu spatiul de dans. A fost cat sa se poata dansa orice fel de dans si nici sa nu para ringul de dans gol ( mie asta nu-mi place la salile mari ).
Daca mai ai intrebari sau altcineva, sunt aici acum.
Pentru mine, gata cu nunta si cu luna de miere:(( Mai vreau si una si alta ca au trecut prea repede.

Annemary
25.11.2006, 12:26:02
fetelor?
mai sunteti pe aici?

Annemary
25.11.2006, 12:26:57
A facut cineva nunta la Regina Noptii?
ati fost multumite?

Annemary
25.11.2006, 12:31:24
miresicilor di ploiesti spuneti-mi si mie citeva magazine de unde imi pot lua rocha de mireasa caci nu prea stiu

vezi ca pe linia de tramvai spre maternitate..................este un magazin cu rochii de mireasa................sunt superbe unele modele
eu am nunta tot pe 25 aug 2007...............dar am de gand sa fac u n drum si pana la bucuresti

voiculita
26.11.2006, 16:09:57
Buna fetele. Annemary,bine ai venit printre fetele care au nunta la anul....:)>-
eu am avut nunta anul asta mai exact acum aproape 4 luni
scuze ca te intreb dar cati ani ai? fetele viitoare miresici ce varsta aveti...curiozitate....
cum stai cu pregatirile Annemary?

Annemary
26.11.2006, 19:14:39
Buna fetele. Annemary,bine ai venit printre fetele care au nunta la anul....:)>-
eu am avut nunta anul asta mai exact acum aproape 4 luni
scuze ca te intreb dar cati ani ai? fetele viitoare miresici ce varsta aveti...curiozitate....
cum stai cu pregatirile Annemary?

buna...........am 25 de ani
cu pregatirile de nunta eu zis ca totul este bine
am ales localul (Regina Noptii) si muzica (canta la central in localul de la parter).......in rest nimic. La nasi ne chinuim sa ajungem de 3 luni.............poate pana la sfarsitul anului reusim. Ce zici...........e bine la capitolul pregatiri?

maxine
27.11.2006, 09:18:03
buna.....eu am 26 de ani
nunta o am pe 29 sept, pana acum ne-am ales doar restaurantul, bulevard, ce ziceti, cu cat timp inainte trebuie sa stabilim biserica?

dizzy
27.11.2006, 10:01:09
tzitzi11 multam frumos de raspuns! Nu, nu e tarziu, pentru ca am semnat contractul cu cei de la Best pentru data de 2 iunie (m-am linistit muuuuult acum ca stiu ca am rezolvat asta), dar raspunsul tau ma face sa ma simt bine cu alegerea facuta. :)
Acum urmeaza partea a doua a tavalugului.... (costume, etc), dar deocamdata luam o mica pauza de respiro.

A, si ca veni vorba de restaurant.... am si eu nevoie de niste sugestii de la voi. Dupa cum am spus, nunta va fi la Best. Problema e ca sala arata destul de .... modern, iar noi vroiam sa avem niste costumatii mai ...."medievale" - ceva de genul asta: http://thecia.com.au/reviews/e/images/ella-enchanted-4.jpg (sper sa nu fie vreo problema ca am pus link... daca dispare, e vorba de costumele din filmul Ella Enchanted).
Dupa cum vedeti.... costumele nu prea cadreaza cu sala. Asa ca am nevoie de opinii: ce putem face costumelor pentru a se potrivi cu sala, sau cum putem aranja sala ca sa se potriveasca cu costumele?

Multam de pe acum pentru raspunsuri... si sarbatori fericite (pentru ca se apropie cu pasi MARI!

voiculita
27.11.2006, 10:49:12
Hello fetele.....eu am 22 ani abia impliniti...si nunta am avut-o la 21 ani...ce pot sa spun doar ca a fost cel mai frumos moment din viata mea...si pacat ca s-a terminat repede nunta.....
Monicela si Annemary incantata de cunostiinta....
Monicela ,e bine ca ati gasit restaurant si ati platit avansul nu? Cu biserica nu te grabi ca momentan mai e timp...mai ales daca ai nunta in septembrie....prin ianuarie-februarie sa stabiliti la ce biserica faceti si data si ora cununiei .....
Annemary....e frumos localul Regina Noptii din cate am auzit si eu ......si e bine cat ati stabilit pana acum restul eu zic prin februarie asa sa incepti si la restul....momentan va mai relaxati.....nu va grabiti sa le faceti pe toate....
O zi minunata va doresc....\:D/ :-p :bye_04:

Annemary
27.11.2006, 21:01:53
multumesc mult.............sper sa am ocazia intr-o zi sa va intalnesc pe aici si sa stam mai mult de vorba
cu toate vrem sa avem o nunta cat mai frumoasa si avem nevoie de sfaturi
<:-P ;))

Annemary
27.11.2006, 21:12:13
Buna!!!!!!!!!
M-ar interesa si pe mine o formatie. Sunt in cautare de formatii si nu gasesc nimic care sa-mi placa!!!!!!
helooo
si eu tot ancutza
si nunta tot pe 25 august 2007 la regina noptii
in legatura cu formatia..............iti recomand unii din campina.........Alesis
sunt faini.......e drept ceva mai scumpi
poate ne mai auzim
cununia religioasa unde o faceti?

fleur
27.11.2006, 21:56:39
care dintre miresici faceti nunta la Primavera?
daca aveti nevoie de sfaturi si va pot ajuta..o fac cu placere...

alinutzapisicutza
28.11.2006, 12:51:10
A facut cineva nunta la Regina Noptii?
ati fost multumite?

Bună, Annemary! Eu am avut ca variantă restaurantul Regina Nopții. Nu știu în ce măsură te ajută intervenția mea, dar pot să-ți spun că am văzut restaurantul și este frumușel. Dacă vrei amănunte poți să-mi trimiți un mesaj privat și-ți dau mai multe detalii. Pupici! :*

alinutzapisicutza
28.11.2006, 13:14:58
[quote=voiculita]eu am avut nunta anul asta mai exact acum aproape 4 luni
fetele viitoare miresici ce varsta aveti...curiozitate....

Bună, Voiculita! Eu am 24 ani :D, iar cand voi fi miresică voi avea 25 (un sfert de secol, lol :madlaugh:).
Felicitări pentru nuntă, Casă de piatră și să fii fericită! Și felicitări încă o dată, pentru că, până acum, ești cea mai tânără miresică din Ploiești (de pe acest forum) <:-P.
Pupici! :*

catamiha
28.11.2006, 16:48:09
Buna! Eu am 23 de ani iar cand o sa facem nunta o sa am 24:*

voiculita
29.11.2006, 16:14:56
Fetele...haideti ca si voi sunteti tinere.....multe femei abia de la 26-27 incolo se marita ....alinutza....sunt eu tinerica ...ce sa fac daca am vrut la 21 ani sa ma marit.....eu fiind cu iubi al meu de aproape 2 ani ....ne-am decis sa ne casatorim mai ales ca avem deja asta in plan....si mai ales ca vroiam sa fiu si o mamica tinara de asemenea....la anul prin iulie asa o sa ne apucam de bebe....speram sa ne iasa din prima....
ati inceput deja sa va cautati rochite de miresici? daca aveti nevoie de vreun sfat ceva....nu ezitati sa intrebati va voi ajuta cu mare placere....:)>- :-p

Anahita
29.11.2006, 17:34:31
vezi ca pe linia de tramvai spre maternitate..................este un magazin cu rochii de mireasa................sunt superbe unele modele
eu am nunta tot pe 25 aug 2007...............dar am de gand sa fac u n drum si pana la bucuresti

Asa este. Eu mi-am luat rochia de acolo. Se numeste Cochet Design. Am si nr. de telefon daca vreti. puteti vizita si site-ul lor, chiar merita. Se fac si la comanda si lucreaza foarte bine.

alinutzapisicutza
29.11.2006, 18:38:49
[quote=voiculita]Fetele...haideti ca si voi sunteti tinere.....multe femei abia de la 26-27 incolo se marita ....alinutza....sunt eu tinerica ...ce sa fac daca am vrut la 21 ani sa ma marit.....eu fiind cu iubi al meu de aproape 2 ani ....ne-am decis sa ne casatorim mai ales ca avem deja asta in plan....si mai ales ca vroiam sa fiu si o mamica tinara de asemenea....la anul prin iulie asa o sa ne apucam de bebe....speram sa ne iasa din prima....

Va doresc din tot sufletul sa fiti fericiti si sanatosi amandoi si sa va iasa planul cu bebele cand va doriti voi.
Ca ai adus vorba, eu cu viitorul meu mire avem 9 ani si ceva impreuna, iar cand ne vom casatori vom avea 10 ani de cand ne-am cunoscut <:-P.
De rochita m-am uitat prin magazine sau pe internet, dar nu m-am hotarat inca asupra unui model. Dupa Sarbatori vom incepe adevaratele planuri de nunta.
Te pup!:*

maxine
30.11.2006, 10:16:37
Fetele...haideti ca si voi sunteti tinere.....multe femei abia de la 26-27 incolo se marita ....alinutza....sunt eu tinerica ...ce sa fac daca am vrut la 21 ani sa ma marit.....eu fiind cu iubi al meu de aproape 2 ani ....ne-am decis sa ne casatorim mai ales ca avem deja asta in plan....si mai ales ca vroiam sa fiu si o mamica tinara de asemenea....la anul prin iulie asa o sa ne apucam de bebe....speram sa ne iasa din prima....
ati inceput deja sa va cautati rochite de miresici? daca aveti nevoie de vreun sfat ceva....nu ezitati sa intrebati va voi ajuta cu mare placere....:)>- :-p

Eu am 26 de ani, la nunta o sa am 27 si ma simt f tinerica, acum cateva luni nici nu-mi trecea prin cap sa ma marit, chiar propunerea lui iubi a fost f neasteptata cu toate ca si noi avem aproape 2 ani impreuna. Amandoi suntem innebuniti dupa copii si am fi vrut sa fim parinti mai tinerei dar ne-am inteles ca mai sunt multe de facut pana atunci asa ca la bebel ne vom gandi peste 2-3 ani. Voiculita felicitari pentru nunta, casa de piatra, iti doresc sa ai un copilas frumos si sanatos

voiculita
30.11.2006, 12:07:02
fetele...ce dragute sunteti...va multumesc tare mult pt cuvintele de bine.....alinutza felicitari pt relatia alaturi de iubi al tau......si dupa sarbatori e o idee buna sa va ocupati de pregatiri....
m-am decis cu bebele de acum cateva luni ca la anul sa ne apucam de treaba....mai ales ca sotul meu face anul asta 27 ani si as vrea ca la anul sa pot sa ii fac un cadou superb ...sa il anunt ca va fi tatic....
monicela....inca o data felicitari pt nunta...! va pup....ma duc sa fac ceva curatenie prin casa....

catamiha
30.11.2006, 16:27:58
Imi place rochita asta f f f f mult. Daca vreo miresica gaseste asa ceva in cautarile ei sa-mi spuna si mie:* :*

catamiha
30.11.2006, 16:32:33

Foarte bine, felicitari!!!La treaba.....=D> =D>=D>

alinutzapisicutza
07.12.2006, 13:27:06
Nu mai zice nimeni nimic pe-aici? :(
Vreau sa va spun ca am achitat taxa pentru local si am semnat contractul si sunt fericita \:D/ , pentru ca asta a fost primul pas important in ceea ce priveste nunta noastra. Va pup pe toate! :*

mady25
07.12.2006, 15:50:38
Nu mai zice nimeni nimic pe-aici? :(
Vreau sa va spun ca am achitat taxa pentru local si am semnat contractul si sunt fericita \:D/ , pentru ca asta a fost primul pas important in ceea ce priveste nunta noastra. Va pup pe toate! :*

Bravooo !!!! incet incet o sa le rezolvi pe toate, nu trebuie sa te grabesti.

voiculita
08.12.2006, 13:01:31
hello fetele...Alynutza ...felicitari pt rezervarea localului....este un pas important important e ca ai scapat de o grija...acuma urmeaza sa vedeti unde faceti nunta la ce biserica.....
Ma bucur pt voi...\:D/

alinutzapisicutza
08.12.2006, 17:51:25
hello fetele...Alynutza ...felicitari pt rezervarea localului....este un pas important important e ca ai scapat de o grija...acuma urmeaza sa vedeti unde faceti nunta la ce biserica.....
Ma bucur pt voi...\:D/

Multumesc!>:D< Da, asa e, acum ne preocupa biserica si DJ-ul. In ceea ce priveste biserica, noua ne-ar placea Catedrala, dar sa vedem ce zic si nasii (cand ii vom avea :-SS ). Iar in ceea ce priveste DJ-ul, as fi vrut sa gasesc mai multe variante, ca sa avem de unde alege, sa nu ne pripim.
Dar cred ca le vom lasa dupa Sarbatori. Pupici! :*

alinutzapisicutza
08.12.2006, 17:56:04
Bravooo !!!! incet incet o sa le rezolvi pe toate, nu trebuie sa te grabesti.

Asa este, insa pana acum nu aveam nimic concret legat de nunta, toate erau numai presupuneri. Odata semnat contractul visurile mele incep sa prinda contur si ma bucur nespus, pentru ca am asteptat nunta asta de foarte mult timp si mi-am dorit-o foarte mult.
Sper sa le putem face pe toate asa cum ne dorim amandoi. Pupici :*

alinutzapisicutza
30.12.2006, 19:19:10
Dragele mele miresici, sper ca Mosul a fost darnic si v-a adus ceea ce va doreati. Printre atatea pregatiri si cumparaturi am gasit putin timp ca sa va urez la toate numai bine, sanatate, putere de munca, realizarea tuturor planurilor voastre si multa, multa fericire alaturi de cei dragi voua.
Iar pentru cele ce vor fi miresici in 2007 le doresc spor la pregatiri, multi invitati la nunta si luni de miere frumoase si pline de dragoste:"> . A, si bineinteles, nunti ca-n povesti! :D

La multi ani!
Va imbratisez >:D< si va pup pe toate :* .

mirulina
05.01.2007, 00:00:47
Buna.
Eu am avut nunta pe 1.07.2006 la Central - Sala Polivalenta.
Pot sa spun ca ai facut o alegere foarte buna ca nu ai ales restaurantul asta.Eu am fost foarte dezamagita si de mancarea pe care mi-au servit-o si de servirea lor.Pot sa spun ca este cel mai prost restaurant din Ploiesti( din proprie experienta...........in ultimii 2 ani am fost la o groaza de nunti.....si la Hanul Gazarilor a fost mai bine decat unde am facut eu)
Marea pacaleala a inceput din momentul cand am fost sa rezerv sala. Mi-au spus ca dau in momentul semnarii un avans care se scade la nunta din meniu.Cand am fost chemata sa semnez contractul........surpriza.............de acolo reiesea clar ca banii respectivi sunt pentru inchiriatul salii.Bun am zis ca asta e .............imi placea sala...........era destul de tarziu si nu mai gaseam restaurant liber la data cand vroiam eu nunta................am trecut peste asta.
Si asta nu a fost tot......cand am purtat discutia cu ei. cu seful de sala mi-au spus ca pot sa aduc tortul................cu o saptamana inainte cand am mers sa discut tacamul................alta surpriza.............nu mai puteam sa aduc tortul..............de fapt am inteles eu gresit ca ei nu au zis asa ceva( am inteles pe urma si de ce..............la ei tortul e aproape dublu decat in oras)................a trebuit sa trec si peste asta ca nu mai aveam ce sa fac.
Din pacate surprizele neplacute au continuat.
Am ajuns sa stabilesc meniul...........mi-am ales ce vroiam..........si pe urma seful de sala a plecat in birou sa-mi treaca preturile pe lista cu meniul............cica sa ii calculeze valoarea de parca nu ar fi stiut preturile.............asta nu e nimic................a pus pretul in dreptul fiecarui produs.................si a adunat.
Dupa nunta am observat ca a gresit adunarea si meniul a costat mai mult decat ne-a spus( greseala mea ca nu l-am verificat pe loc).............oricum mi se pare hotie pe fata.
In seara nuntii ..............dezastru total..............masa noastra era uda cand am ajuns si era un servet sa acopere ................
au venit invitati mai tarziu si nu mai era nimeni la sampanie sa se ocupe sa mai puna sampanie in pahare............am alergat sa aduc pe cineva sa toarne sampanie ...............din cauza asta nici nu am mai dat noroc cu unii.
pe urma am aflat de la invitati ca au pus si 2 sarmale la portie ......desi mi-au spus clar ca sunt 4
-pestele file era sub orice critica................2 persoane mi-au spus ca avea si un miros nu tocmai placut( din pacate am aflat cam toate aceste lucruri dupa nunta..............si dupa ce am achitat consumatia..........apropo de asta am descoperit pe lista de plata vreo 35 de cafele in plus fata de numarul maxim de invitati)
nu au respectat gramajele la mezeluri
-rosia umpluta cu vinete care costa 50.000 era de fapt ornata nu umpluta
-friptura era in sange..............de la masa mirilor( a noastra) a plecat friptura mirelui si a socrului mic la bucatarie sa o faca mai bine ca nu se putea manca...............saracii invitati ce or fi avut in farfurie.................
mi-au spus ca pun niste cartofi taiati subtiri.................parca erau din aia cumparati la punga star chips................nici nu se puteau manca...........ce sa mai bagi si furculita in ei
- inghetata a venit pe farfurie( asa ceva nu am mai vazut nicaieri inghetata pe farfurie plata) era si topita
- tortul a fost bun la gust...............dar nu ce mi-am ales eu
- nu au mai adus servetele la masa............desi eu le-am adus servetele de acasa.................ca le-am vrut bleu.
- nu au mai adus bauturi racoritoare dupa ce au fost terminate cele de pe masa....................si nici macar nu au anuntat socrii............asa cum le-am spus de la inceput..............replica lor a fost..................dar nu trebuie sa ne spuneti astfel de lucruri noi stim..................am vazut eu la urma ce au stiut..............singurul lor atu este sala foarte frumoasa..dar atat
Din pacate am ramas cu un gust amar...................foarte amar.
Acum daca mai am de organizat un eveniment de genul asta..........nu as accepta fara un contract bine pus la punct in care sa se stipuleze totul............ca la sfarsit daca nu esti multumit sa poti sa actionezi..................din pacate duminica este inchis la Protectia Consumatorilor..................si nici nu poti sa faci un circ in noaptea nuntii.
Pentru mine a fost o lectie neplacuta invatata pe propria piele.
De accea miresici trebuie sa discutati foarte clar ce vi se ofera( chiar daca asta inseamna sa cereti sa vi se arate in ce servesc inghetata..........sau daca mai ofera servetele in afara celor de la masa........si exemplele pot continua) Din pacate se intampla si astfel de lucruri...................si chiar la restaurante cu pretentie.
Sper ca peripetiile mele sa va ajute sa va faceti o idee despre lucrurile care se pot intampla...............si mai sper si va doresc sa nu aveti parte de nici o intamplare de genul asta la nunta voastra...........si sa aveti o nunta perfecta.
Bafta tuturor.

catamiha
05.01.2007, 09:11:25
Doamne, Mirulina, prin cate ai trecut:O !Am fost si noi la o nunta la Sala Polivalenta si intr-adevar servirea si mancarea nu au fost in regula.

Anahita
06.01.2007, 15:22:54
La multi ani fetelor!
Nu am mai avut timp sa intru pe site. Va pup pe toate!
Doamne nu imi vine sa cred ce se poate intampla. Noi am fost foarte bine inseamna..trebuie sa ii ridicam in slavi nu alta.

miresik_de_octombrie
07.01.2007, 11:33:04
Chiar nu ma mira ce s-a intamplat la Central ( si sora mea a facut acolo)....dar a dat bani in stanga si-n dreapta ca sa iasa totul cat de cat ok. Chiar e adevarat ce spune Miruna.
Sa aveti un An Nou cat mai bun si ferit de astfel de surprize!

catamiha
09.01.2007, 13:33:52
La multi ani fetelor!
Nu am mai avut timp sa intru pe site. Va pup pe toate!
Doamne nu imi vine sa cred ce se poate intampla. Noi am fost foarte bine inseamna..trebuie sa ii ridicam in slavi nu alta.

La multi ani pe 2007 Anahita! La President e foarte bine din cat mi-ai spus, tu ai fost o norocoasa iar eu o sa fiu in curand. Cand am semnat contractul nu prea am fost atenta la detalii decat la nr de persoane in rest tot ce stiu e de la tine.:">

Paideea
09.01.2007, 14:43:49
Urez si eu tuturor frumoaselor printese care devin mirese anul asta un An Nou bun de tot, si plin numai de reusite (mai ales in organizarea nuntii proprii :"> )
Locuiesc in Bucuresti, si am cam pierdut contactul cu Ploiestiul de vreo doi ani... Ma pot baza pe voi sa imi recomandati si mie agentii/firme care ma pot ajuta cu invitatiile/plicurile/place cards-uri, amenajare restaurant, fara sa ne lase faliti?
Nu prea mai am la cine apela, so, pls, help!
De asemenea, poate cineva sa ne spuna cum sunt ceremoniile religioase la Catedrala ? CIneva mi-a spus ca se fac rapid, fara pic de suflet, ce sa mai zic spirit. Asa o fi?
Va pup pe toate , si spor la organizat! :*

anne_septembrie
10.01.2007, 11:53:37
Un an minunat doresc fetelor si multa bafta la organizat celor care vor avea nunta anul acesta.
Si eu locuiesc tot in Bucuresti, dar am facut nunta in Ploiesti, pentru ca de aici e sotul meu. Imi placea f mult catedrala si visam la o nunta acolo, dar am renuntat pt ca mereu era aglomerat, fara posibilitati de parcare, am tras eu concluzia ca nu merita sa risc sa fie o slujba scurta acolo asa ca ne-am reorientat. Am facut la Biserica Domneasca, mie mi-a placut f tare, dar in ziua nuntii am constatat ca sunt 5 nunti, a fost aglomeratie, toata lumea stresata sa intre la timp, slujba scurta (mi-a placut mult preotul, dar fiind atatea perechi nu prea avea ce face....). Asa ca daca iti place mult catedrala fa acolo unde ai visat pt ca surprize pot fi oriunde.
Si imi pare tare rau pt Mirulina, e trist ca se mai intampla asa ceva. Eu am ales Primavera, desi prima optiune fusese Centralul, doar ca ei aveau liber abia in octombrie, iar la Primavera gasisem printr-un noroc in septembrie, ca ne-am trezit tarziu. Pe ansamblu eu am fost multumita de ei. Multumiri lui Fleur pt sfaturi si informatii, si ajutorul ei a contribuit la o nunta zic eu destul de reusita :).

mirulina
10.01.2007, 13:56:29
Buna viitoarelor miresici.
Daca nu stiti inca vreau sa va spun ca intre 26 si 28 ianuarie are loc Targul de nunti de la Romexpo.

Paideea
10.01.2007, 14:32:26
Un an minunat doresc fetelor si multa bafta la organizat celor care vor avea nunta anul acesta.
Si eu locuiesc tot in Bucuresti, dar am facut nunta in Ploiesti, pentru ca de aici e sotul meu. Imi placea f mult catedrala si visam la o nunta acolo, dar am renuntat pt ca mereu era aglomerat, fara posibilitati de parcare, am tras eu concluzia ca nu merita sa risc sa fie o slujba scurta acolo asa ca ne-am reorientat. Am facut la Biserica Domneasca, mie mi-a placut f tare, dar in ziua nuntii am constatat ca sunt 5 nunti, a fost aglomeratie, toata lumea stresata sa intre la timp, slujba scurta (mi-a placut mult preotul, dar fiind atatea perechi nu prea avea ce face....). Asa ca daca iti place mult catedrala fa acolo unde ai visat pt ca surprize pot fi oriunde.
Si imi pare tare rau pt Mirulina, e trist ca se mai intampla asa ceva. Eu am ales Primavera, desi prima optiune fusese Centralul, doar ca ei aveau liber abia in octombrie, iar la Primavera gasisem printr-un noroc in septembrie, ca ne-am trezit tarziu. Pe ansamblu eu am fost multumita de ei. Multumiri lui Fleur pt sfaturi si informatii, si ajutorul ei a contribuit la o nunta zic eu destul de reusita :).
Multumesc mult pentru sfaturi... Sper sa fiu scutita de neplaceri, sa zicem ca imi place sa cred ca sunt norocoasa! Si oricum, in ziua aceea vreau sa nu las nimic sa ma supere, se spune ca daca esti trista/plangi in ziua aceea, "asa vei fi toata casnicia".. De fapt nu numai de aceea o sa fiu vesela, ci pentru ca ma voi casatori cu omul vietii mele... :-)
In privinta restaurantului, si eu am vrut tare la Primavera, numai ca mi-au mai gasit loc disponibil numai in noiembrie, si eu sunt o fiinta iubitoare de caldura... :-) Asa ca am cam ramas fara optiuni, si m-am multumit cu Marlene... E mai intim, e placut in general, dar mi se pare cam "stramt". Mai stie careva ceva despre nuntile facute la Marlene?
Apropo de targuri de nunti in Bucuresti, Targul de Nunti Sofitel (WTC) 9-11 Februarie 2007
E la vreo doua saptamani de cel de la Romexpo!!!
Ne vedem pe acolo! :-))

madalinahonciuc
14.01.2007, 08:51:51
pentru anne_septembrie si fleur
inteleg ca ati facut nunta amandoua la Primavera; puteti sa imi dati mai multe detalii, eventual sa imi trimiteti fotografii ? Si eu tot la Primavera am stabilit nunta, in iunie 2007; Care a fost meniul, cat v-a costat, cam cati invitati ati avut la nunta? Cum s-au purtat chelnerii? Cu cine ati facut aranjamentele florale/baloanele, etc Ati avut DJ? Da-ti-mi, va rog, mai multe relatii, sunt foarte curioasa sa vorbesc cu cineva care a mai organizat nunta acolo.. Multumesc tare mult.

maxine
15.01.2007, 11:57:47
Buna fetelor,

La multi ani pe anul asta! Poate ma ajuta cineva cu informatii despre biserica Sf Gheorghe, n-am fost niciodata acolo, iar iubitul meu insista sa ne casatorim acolo pt ca pe suntem George si Georgiana :))

mada_lutza
15.01.2007, 23:10:36
Madalina,am o intrebare legata de biserica...am vazut ca faci cununia la Eroilor...imi spui te rog,cat ai dat avansul? [-o< Si eu tot acolo as vrea:)

Anahita
16.01.2007, 07:10:58
Neata,
Noi ne-am casatorit la SF heorghe, a fost foarte frumos. Ambii preoti oficiaza. preotul Gugu este el prinipal. Noua ne-a placut mult. Este intim si placut. Daca vrei nr lui de tel, il am. Platesti rezervarea datei la inceput...a fost 30 de lei in octombrie..poate s-a mai scumpit...
Te pup!

maxine
16.01.2007, 11:40:28
Neata,
Noi ne-am casatorit la SF heorghe, a fost foarte frumos. Ambii preoti oficiaza. preotul Gugu este el prinipal. Noua ne-a placut mult. Este intim si placut. Daca vrei nr lui de tel, il am. Platesti rezervarea datei la inceput...a fost 30 de lei in octombrie..poate s-a mai scumpit...
Te pup!

Multumesc mult Anahita, as vrea nr de tel.

madalinahonciuc
19.01.2007, 22:53:42
N-am dat inca avans pentru biserica Eroilor. Trebuie sa dau avans????#:-S Noi ne-am gandit la biserica Eroilor pentru ca ne este foarte aproape si in plus de asta este noua si foarte frumoasa; imi place tare mult cum arata si inauntru, si pe afara; la biserica asta ma duc demult la slujbe duminica cand mai am timp si simt nevoia, si mergeam aici de cand era o baraca, in constructie... iar la slujba mi s-au parut preotii cu har, fac slujbe frumoase...
Cum ati procedat cu rezervarea orei la biserica? Ati rezervat asa de devreme? Ati dat un avans?? Sfatuiti-ma cum se face, va rog mult.. Multumesc.

hermy
20.01.2007, 11:26:20
Hello,sunt noua printre voi si sunt tot din Ploiesti.A facut cineva nunta la President Sud,poate sa-mi spuna si mie cum e?Eu acolo am sa o fac pe 3 noiembrie!Sper sa iasa bine!!!Altceva in afara de restaurant nu am mai stabilit asa k sunt pe dinafara,o sa va rog sa ma ajutati!!!Multumesc mult!

mada_lutza
21.01.2007, 04:36:14
Daca doresti Hermy,iti pot da eu detalii despre restaurantul la care vei face,doar sa-mi spui ce te intereseaza?

map
22.01.2007, 19:31:11
Buna fetele,

Are vreuna din voi inregistrare audio cu cei din formatia Alesia? Am inteles ca sunt din Ploiesti si au si un clip pe youtube.com, dar vreau sa-i mai aud si cu alte melodii. Daca aveti, va rog un PM.
pupici

catamiha
24.01.2007, 16:19:42
Buna am citit pe net ca o sa avem si noi targ de nunti in Ploiesti:
Ploiesti - Expo Mirii Prahova , 15 - 18 martie 2007
Sala "Leonard Doroftei" . Voi ati auzit ceva, o fi adevarat?>:D<

raluca_popeasca
25.01.2007, 11:31:11
Buna!
E posibil sa fie adevarat, intrucat si anul trecut am avut targ de nunti, pe 27 mai (exact cand am avut eu logodna). Nu stiu stiu unde s-a tinut, dar am impresia ca tot la Doroftei.
Oricum trebuie sa aflam mai multe informatii pana atunci.
pupici

raluk80
26.01.2007, 08:45:41
Buna fetelor!Anul trecut targul de nunti de la Ploiesti s-a tinut la Casa Sindicatelor in holul de la intrare!!Oricum a fost dezamagitor!Cred ca erau 6 standuri de toate si nu aveai ce sa vezi!Nici nu suporta comparatie cu targurile care au fost la Bucuresti!!Anul asta sper sa fie mai bine!!

corinutza79
28.01.2007, 10:19:04
A fost cineva la vreo nunta la Hotel Palace din Sinaia? Mie mi-au facut impresie buna din ceea ce am discutat cu ei pana acum, dar as fi vrut niste pareri de la cineva care chiar a fost la un eveniment acolo. Asa ca , daca aflati ceva, please answer!^:)^

ALEX21A
28.01.2007, 10:35:02
A fost cineva la vreo nunta la Hotel Palace din Sinaia? Mie mi-au facut impresie buna din ceea ce am discutat cu ei pana acum, dar as fi vrut niste pareri de la cineva care chiar a fost la un eveniment acolo. Asa ca , daca aflati ceva, please answer!^:)^

este acea sala pe rotund ??

corinutza79
28.01.2007, 12:52:25
Nu, sala e dreptunghiulara si are delimitate 3 spatii prin doua arcade: in cea din mijloc este dansul si orchestra (dj etc) iar in celelalte 2 mesele. Este in stil clasic. Uite cateva poze.

ALEX21A
28.01.2007, 12:53:59
am confundat o..........

.........din poze sala e ok.......;;)

alinutzapisicutza
28.01.2007, 14:06:36
Buna fetelor!Anul trecut targul de nunti de la Ploiesti s-a tinut la Casa Sindicatelor in holul de la intrare!!Oricum a fost dezamagitor!Cred ca erau 6 standuri de toate si nu aveai ce sa vezi!Nici nu suporta comparatie cu targurile care au fost la Bucuresti!!Anul asta sper sa fie mai bine!!

Ai dreptate Raluk, targul de nunti din Ploiesti de anul trecut a fost foarte sarac. Insa ieri am fost la Bucuresti, la targul de nunti de la Romexpo. Si am ramas uimita cat de frumos a fost, cat de multe firme au participat si cum si-a dat fiecare interesul sa surprinda cu ceva nou. Sunt convinsa ca la noi niciodata nu se va intampla asa ceva, insa sper ca anul asta sa fie mai bine si mai frumos decat anul trecut.
Va pup pe toate si va doresc spor la pregatiri, pentru ca a inceput numaratoarea inversa!:-SS :madlaugh:

mada_lutza
28.01.2007, 14:24:30
La Biserica Eroilor avansul este de 30 lei,am vorbit chiar azi si am stabilit ora.Am vrut sa dam mai mult,practic sa platim integral,iar preotul a spus ca nu..atat trebuie sa platim noi....restul este datoria nasului:D Am fost si la Romexpo si ne-am luat invitatiile si verighetele:) din pacate rochita care imi place mie,nu am mai gasit-o la targ...a fost data inainte de a ajunge eu acolo:((..asta este! Va pup,spor la pregatiri!

queen_anne
28.01.2007, 20:43:47
Buna!
Stie cineva ceva despre Biserica Sfintii Imparati Constantin si Elena? Noi am dat deja avansul, dar sunt curioasa daca imi poate spune cineva mai multe.
Multumesc

corinutza79
29.01.2007, 20:04:37
Deci chiar nu stie nimeni?! :((

e drept ca totul pare super ok, si cei cu care am vorbit. Aveau cotracte, manageri, departament de marketing , mi-au trimis liste cu meniuri pe net, mai multe variante...dar totusi e altceva cand dai de cineva care iti spune efectiv care-i treaba!

mada_lutza
03.02.2007, 13:20:33
Gataaaaaaaaa...in sfarsit,mi-am luat rochita:),am fost ieri la targ la Palatul Parlamentului,foarte lejer,nici nu s-a comparat cu ce imbulzeala era sapt trecuta la Romexpo...bine,poate din cauza ca acolo am fost sambata..si aici vineri...ma rog...ideea e ca sunt happy!!! Va pup si va doresc ca si voi sa va luati rochita mult visata!

anne_septembrie
03.02.2007, 13:31:26
Felicitari pt rochita, ai scapat de o grija mare (pt noi fetele :) ). Spor la pregatiri in continuare tie dar si celorlalte miresici de anul asta.

mada_lutza
03.02.2007, 13:33:49
Multumesc mult!!!\:D/

miresik_de_octombrie
05.02.2007, 14:11:05
Gataaaaaaaaa...in sfarsit,mi-am luat rochita:),am fost ieri la targ la Palatul Parlamentului,foarte lejer,nici nu s-a comparat cu ce imbulzeala era sapt trecuta la Romexpo...bine,poate din cauza ca acolo am fost sambata..si aici vineri...ma rog...ideea e ca sunt happy!!! Va pup si va doresc ca si voi sa va luati rochita mult visata!
Bravo! Ma bucur ptr tine. Am fost si eu sambata...si nu era ffff aglomerat.Si puteai sa probezi fara nici o problema....yo nu m-am grabit sa-mi iau, ptr ca mai am destul pana la nunta.
Ne poti da mai multe amanunte despre rochie...cum e...eventual o poza...dc ai timp.
Spor la pregatiri!

miresik_de_octombrie
05.02.2007, 16:38:54
Buna!
Stie cineva ceva despre Biserica Sfintii Imparati Constantin si Elena? Noi am dat deja avansul, dar sunt curioasa daca imi poate spune cineva mai multe.
Multumesc
Si noi vrem sa facem nunta tot la Sf IMparati.Inca n-am dat nici un avans....dar am fost in toamna la o nunta acolo si ne-a placut fff mult.Biserica avea niste aranjemente cu voal pe ici colo ( nu erau cine stie ce...dar dadeau bine). Aveau si cor...nu stiu dc era al bisericii...
Spune-mi te rog dc stii cat tb sa platiti voi ca miri....dar nasii stii cam cat platesc?

mada_lutza
06.02.2007, 07:03:37
Multumesc mult,am scapat de o "grija" ;)),promit sa pun si poze cat de curand:)\:D/ Spor si tie la pregatiri!

queen_anne
06.02.2007, 08:13:14
Buna
Noi am dat avans 50 Ron, iar corul este 250 parca (sper sa nu iti dau informatii gresite). Cat o sa fie totul la final nu am intrebat...am pierdut din vedere. Cred ca o sa ne mai ducem, sa aflam mai multe detalii o:-)

mada_lutza
08.02.2007, 19:34:08
Nu este nicio miresica din Ploiesti la ora asta:-s ?....cred ca sunteti ocupate cu pragatirile;)) Pupici pentru toate!

raluca_popeasca
08.02.2007, 23:38:43
Fetelor, cum stati cu pregatirile? N-am mai vazut nimic pe aici despre machiaj, coafura? Pana la urma unde mergem sa ne facem frumoase? Eu am o mare dilema referitor la chestia asta.

Astept sfaturi, pupici!

alinutzapisicutza
09.02.2007, 14:52:38
Hello! Uite, eu am mai rezolvat o problema: ne-am gasit nasi #:-S. Si sunt bucuroasa pentru ca ne-au raspuns repede si ca au acceptat. Oricum, nu prea mai aveam variante. Asa ca... putem trece la urmatoarele probleme ce trebuie rezolvate. De exemplu, sa ne rezervam data la biserica si sa cautam variante pentru sonorizare.
Daca este cineva pe-aici care a apelat pentru nunta la vreo firma de specialitate in ceea ce priveste muzica, v-as ruga sa ma luminati cam ce preturi se practica, daca ati fost multumite. Ma gandeam ca poate exista pachete care includ sonorizarea, fotografiile si filmarea intregului eveniment. Ar fi super, pt ca am rezolva mai multe lucruri deodata.
Va pup pe toate :* , iar celor care va pregatiti de nunta va urez spor la treburi. >:D<