PDA

Versiunea completa : Agentii de nunti / decor din Arad

Pagini : [1] 2

Andreea_arad
20.07.2007, 16:54:05
Devin din ce in ce mai utile si mai multe, e vorba despre agentiile full service. Unele insa mai au foarte multe minusuri, nu stiu cum sa se poarte cu clientii si lasa de dorit la servicii. Voi pentru cine optati?

Andreea_arad
20.07.2007, 17:15:52
Voi cum va faceti sala? Apelati la agentie sau faceti voi singure? si cam cat va costa?

nirona
20.07.2007, 17:35:05
as apela la o agentie dar nu vreau numa sa inchiriez huse de la ei...aranjamentele le fac eu....imi place si ma pricep...numa sa-mi vina idei..:)

nirona
20.07.2007, 17:36:12
e mult mai usor sa angajezi o agentie sa vina sa-ti faca sala pt ca sala tb facuta inainte cu 2-3 zile si p-atunci esti super-super stresata...

Andreea_arad
20.07.2007, 17:39:57
L ao agentie am apelat si eu, doar ca eu nu voi face extrem de multe aranjamente. Ceva simplu si finutz, si dat fiind si locatia nu voi lua huse la scaune pentru ca nu are nici un sens.

adriana_m
20.07.2007, 21:56:45
Cred ca daca ai timp si nervi e bine sa iei lucrurile din locuri diferite. Nu cred ca exista agentie full service , cel putin in Arad, care sa exceleze in toate domeniile. De exemplu muzica eu nu am prea avut incredere in ceea ce unele agentii recomandau, chiar daca in celelalte privinte era totul ok, iar exemplurile pot continua.

nirona
20.07.2007, 23:26:13
sunt oameni capabili totusi...poate neexperimentati...si cred ca ar fi prea costisitor sa aibe DE TOATE...

hbiutza
21.07.2007, 15:16:48
eu una am apelat pt aranjatul salii la o tipa, Laura (super de treaba) care acum e cam la inceput cu firma dar are niste materiale super!!!!!!!!:)>- si are si idei bune. De ex. ea nu lucreaza cu saten, eu una urasc satenul si nu imi place sa il am ca fata de masa pt ca aluneca rau.Ea foloseste fete de mese din damasc, care curat si apretat fiind are o tinuta cu care satenul nu se compara. iar chestiile acelea de pe mijlocul mesei sunt din organza brodata.........e super fetelor!:suuuper: Si mai vreau sa va spun ca e singura tipa la care mi-a placut cu ce materiale lucreaza, in rest toate firmele din arad folosesc satenul. pt cine e interesata poate sa-mi trim un mesaj si ii dau nr ei de tel pe privat:* :bye_01:

hbiutza
21.07.2007, 15:18:54
despre muzica ce sa va spun...la mine va canta Petrica Pasca. dar am auzit despre unul Nicola care pune muzica super faina si am si fost la nunta unde el a fost dj si intr-adevar se pricepe omu'. pot sa va previn in privinta lui dj Nelu Ardelean care e de toata groaza. au fost prieteni de-ai mei la cateva nunti unde el a fost dj si numai aceasta meserie nu si-a facut-o. imaginati-va ca la un moment dat invitatii puneau muzica.........[-( :-w

nirona
21.07.2007, 15:42:45
eu una am apelat pt aranjatul salii la o tipa, Laura (super de treaba) care acum e cam la inceput cu firma dar are niste materiale super!!!!!!!!:)>- si are si idei bune. De ex. ea nu lucreaza cu saten, eu una urasc satenul si nu imi place sa il am ca fata de masa pt ca aluneca rau.Ea foloseste fete de mese din damasc, care curat si apretat fiind are o tinuta cu care satenul nu se compara. iar chestiile acelea de pe mijlocul mesei sunt din organza brodata.........e super fetelor!:suuuper: Si mai vreau sa va spun ca e singura tipa la care mi-a placut cu ce materiale lucreaza, in rest toate firmele din arad folosesc satenul. pt cine e interesata poate sa-mi trim un mesaj si ii dau nr ei de tel pe privat:* :bye_01:
hmmm...si cat te costa? la cati invitati?

hbiutza
21.07.2007, 16:56:32
pai ma costa 1000 de euro la 160 de persoane. e mult?

nirona
21.07.2007, 19:37:22
pentru bugetul meu...da....:(

Andreea_arad
22.07.2007, 12:32:38
Si eu am apelat la o firma de care am fost super multumita. De la modul cum te trateaza de cand ai intrat pe usa la ai in agentie pana la sfarsit. sunt super de treaba si mai ales au nervi tari ca eu sunt cam stresata acuma si tot ii sun sa ii mai intreb una alta. Acum de ce spunea hbiutza cu satenul, mie una imi place satenul :D si sincer am optat doar pentru fete de masa normale, nu dintra celea lungi pentru ca asa ne-a placut. Iar scaunele le lasam in toata splendoarea lor, sper sa fie bine :)
In plus aici la agentie fac si niste torturi cu totul speciale si foarte gusotase, lucreaza cu un laborator din sebis. sunt super delicioase.

nirona
22.07.2007, 13:34:15
firma din Arad? cum o cheama nu cred ca ne poti spune...:( ca apoi zice ca faci reclama...

Andreea_arad
23.07.2007, 12:40:26
Pai din moment ce vorbim despre agentii de nunta nu cred ca e reclama.. Mi se pare normal sa poti sa spui unde ce si cum, e la fel ca si cu rochitele de mireasa sau alte subiecte. Agentia se cheama Mstylle, am fost si la Dalisis, sunt okay dar cum scumpi mi s-a parut mie.

nirona
24.07.2007, 12:39:37
eu nu prea le am cu locatiile acestor firme...unde se afla MStylle si Dalisis?

nirona
25.07.2007, 00:41:31
Mstylle l-am gasit pe net....sec...nu au poze foarte reusite,site-ul e de toata jena...poate la sediu se prezinta mai bine..cine stie?

Andreea_arad
25.07.2007, 10:33:21
stieul de la mstylle intr-adevar ca nu e reusit, dar mie mi-au placut la fata locului. Au sediul pe Mircea stanescu, adica de la Posta Mare cu mergi inspre Podgoria prima straduta la stanga. Eu zic ca nu ar strica sa le faci o vizita.

nirona
27.07.2007, 09:40:03
pooate m-oi duce...da' nu stiu cand...orcum daca ma duc acolo vreau sa-mi arate TOT cu ce vor prezenta la nunta! camere fot,video,huse,aranjamente,tot! I'M MEAN!:)):)):))

bell_miru
31.07.2007, 13:28:37
pai ma costa 1000 de euro la 160 de persoane. e mult?
Si mie mi se pare scump......Ce intra in banii astia????????????

nirona
10.09.2007, 09:57:12
Si eu am apelat la o firma de care am fost super multumita. De la modul cum te trateaza de cand ai intrat pe usa la ai in agentie pana la sfarsit. sunt super de treaba si mai ales au nervi tari ca eu sunt cam stresata acuma si tot ii sun sa ii mai intreb una alta. Acum de ce spunea hbiutza cu satenul, mie una imi place satenul :D si sincer am optat doar pentru fete de masa normale, nu dintra celea lungi pentru ca asa ne-a placut. Iar scaunele le lasam in toata splendoarea lor, sper sa fie bine :)
In plus aici la agentie fac si niste torturi cu totul speciale si foarte gusotase, lucreaza cu un laborator din sebis. sunt super delicioase.
si cum au fost? ai fost multumita de ei?

LaviCarmen
20.09.2007, 20:45:11

Da asi vrea si eu nr. de tel a tipei Laura cu aranjatul sali,daca se pote?

LaviCarmen
26.09.2007, 10:43:33

Asi vrea sa te rog daca mai pune si pe mine in legatura cu d-na Laura, te rog mult hbiutza, apelez cam des la tine dar tinand cont ca am si eu in acelasi loc unde ai avut tu nunta am incredere Pa

Anastacia
26.09.2007, 12:13:40
Da asi vrea si eu nr. de tel a tipei Laura cu aranjatul sali,daca se pote?
Stiu de cine vb ,dar mie una mi-a cerut destul de mult ,iar designul nu era f fain .In final mi-a facut o firma buna din Arad si la 185 de pers am platit aproape 800 euro!Eu spun ca e un pret superrrrrrrrrrrrrrr !:D

hbiutza
26.09.2007, 12:34:50
Stiu de cine vb ,dar mie una mi-a cerut destul de mult ,iar designul nu era f fain .In final mi-a facut o firma buna din Arad si la 185 de pers am platit aproape 800 euro!Eu spun ca e un pret superrrrrrrrrrrrrrr !:D
nu cred ca vb de aceeasi persoana! laura de care vb eu e o tipa super cu niste ideii........ in plus materialele folosite sunt de calitate superioara. de pe scaune nu mi-au cazut husele toata noaptea si pana dimineata sala a ramas la fel de bine aranjata ca si atunci cand am sosit.si sa nu mai aud de firme dinastea fantoma gen escada, care face niste aranjamente de toata jena. am vazut poze facute de ei, cu care "se laudau" si era jenent ce aranjamente faceau. in arad nu numai laura lucreaza cu brocart brodat si organza, mai sunt si alte firme............./:)

Anastacia
26.09.2007, 13:36:39
nu cred ca vb de aceeasi persoana! laura de care vb eu e o tipa super cu niste ideii........ in plus materialele folosite sunt de calitate superioara. de pe scaune nu mi-au cazut husele toata noaptea si pana dimineata sala a ramas la fel de bine aranjata ca si atunci cand am sosit.si sa nu mai aud de firme dinastea fantoma gen escada, care face niste aranjamente de toata jena. am vazut poze facute de ei, cu care "se laudau" si era jenent ce aranjamente faceau. in arad nu numai laura lucreaza cu brocart brodat si organza, mai sunt si alte firme............./:)
Se poate iti dau numele pe pm ca nu vreau discutii interminabile despre chestiile astea ,se prea poate sa nu fie aceeasi Laura!:D

bell_miru
26.09.2007, 17:28:27
Draga hbiutza, nu cred ca e frumos sa spui asa ceva despre nici o firma, daca nu este cea aleasa de tine. Dupa cum stim, gusturile nu se discuta. Deja e deranjant faptul ca, de cate ori intru pe acest forum (nu numai pe Arad), tot asta citesc. Parca ne-am "bate" in firme. Ce conteaza numele firmei, daca noi am ales-o? E vorba despre nunta noastra si fiecare stie ce ii place.
E jignitor pentru cele care au ales firma "Escada" ceea ce spui tu.
Si ca sa imi apar "firma", pot sa spun ca eu am fost la restaurante aranjate de ei, sa vad "live" si mi-a placut foarte mult. Nu le "cad" husele, nu se usuca florile din aranjamente, respecta foarte mult ideile clientului si nu le impun pe ale lor, vrei nu vrei, cu texte "asa se poarta". Am mai vorbit si cu alte miresici care au facut cu ei si au fost multumite.
Cat despre firme "fantoma"....eu cred ca asa se pot numi firmele care lucreaza "la negru", nefiind nici firme macar. De la Escada primesti factura detaliata si explicita pentru tot ce ti se da.
Pe mine asta ma intereseaza: sa fiu multumita ca am la nunta mea ce imi place. De la rochie la caserolele pe care le dam la plecare. De la decor la atmosfera. De la muzica la mancare.
Si sunt fericita ca ma casatoresc cu persoana pe care o iubesc.

nirona
26.09.2007, 20:05:43
ioaiiii....va rog fetele sa nu va certati...intra-devar gusturile nu se discuta...ar fi mai bine sa aratati pozici si asa poate ne dumirim si noi (astea mai pierdute-n spatiu..8-}) cu cine ne vom face sala si io-mai stiu ce...:)
Noa hai,pupici la toata lumea! :*

fortuna
26.09.2007, 23:48:33
Draga hbiutza, nu cred ca e frumos sa spui asa ceva despre nici o firma, daca nu este cea aleasa de tine. Dupa cum stim, gusturile nu se discuta. Deja e deranjant faptul ca, de cate ori intru pe acest forum (nu numai pe Arad), tot asta citesc. Parca ne-am "bate" in firme. Ce conteaza numele firmei, daca noi am ales-o? E vorba despre nunta noastra si fiecare stie ce ii place.
E jignitor pentru cele care au ales firma "Escada" ceea ce spui tu.
Si ca sa imi apar "firma", pot sa spun ca eu am fost la restaurante aranjate de ei, sa vad "live" si mi-a placut foarte mult. Nu le "cad" husele, nu se usuca florile din aranjamente, respecta foarte mult ideile clientului si nu le impun pe ale lor, vrei nu vrei, cu texte "asa se poarta". Am mai vorbit si cu alte miresici care au facut cu ei si au fost multumite.
Cat despre firme "fantoma"....eu cred ca asa se pot numi firmele care lucreaza "la negru", nefiind nici firme macar. De la Escada primesti factura detaliata si explicita pentru tot ce ti se da.
Pe mine asta ma intereseaza: sa fiu multumita ca am la nunta mea ce imi place. De la rochie la caserolele pe care le dam la plecare. De la decor la atmosfera. De la muzica la mancare.
Si sunt fericita ca ma casatoresc cu persoana pe care o iubesc.
si eu fac decorarea salii cu firma Escada ,sper sa nu am probleme,nu am auzit nimic rau de ei

Anastacia
27.09.2007, 08:43:23
si eu fac decorarea salii cu firma Escada ,sper sa nu am probleme,nu am auzit nimic rau de ei
Eu v-am pus pozici la poze dupa nunta cu sala!

bell_miru
27.09.2007, 12:45:49
Salut fetelor....nu ne certam....:)>-
Uite, am facut rost de doua poze.....

Anastacia
27.09.2007, 13:42:05
Salut fetelor....nu ne certam....:)>-
Uite, am facut rost de doua poze.....
Aranjamentul e facut de Palasty?

bell_miru
27.09.2007, 14:10:29
Nu e facut de Palasthy, ci de Escada. L-au avut la targul de nunti. Celalalt e de la nunta unei cunostinte care a facut cu ei. Chiar vi se pare asa jenant? ;))
Mai am doua poze de la ei, dar nu reusesc sa le atasez.

bell_miru
27.09.2007, 14:27:10
Am reusiiiiiiit!

Am gasit o doamna care face prajituri extraordinare. Nu mi-a venit sa cred cand am vazut pozele pe calculator cu ce a facut. Si la gust sunt extraordinare.

Anastacia
27.09.2007, 14:37:47
Nu e facut de Palasthy, ci de Escada. L-au avut la targul de nunti. Celalalt e de la nunta unei cunostinte care a facut cu ei. Chiar vi se pare asa jenant? ;))
Mai am doua poze de la ei, dar nu reusesc sa le atasez.
Nu-s jenante deloc!Mie imi plac

carmen1985
30.09.2007, 13:29:56
Draga mea,vreau sa-ti spun ca sunt incantata de ESCADA,am vazut o sala aranjata de ei si asa m-am hotarat ca ei sa-mi decoreze si mie;in plus nici nu e atat de scump ca in alta parte.

nirona
30.09.2007, 13:34:38
Draga mea,vreau sa-ti spun ca sunt incantata de ESCADA,am vazut o sala aranjata de ei si asa m-am hotarat ca ei sa-mi decoreze si mie;in plus nici nu e atat de scump ca in alta parte.
hmmm...si pe mine ma intereseza PRETUL....cine imi poate da detalii?

hbiutza
30.09.2007, 14:43:17
fetelor, ca sa nu mai fie discutii neplacute va spun exact cum am ajuns eu la parerea proasta despre escada. in primul rand am fost la firma lor at cand imi cautam o agentie care sa imi aranjeze sala, si mi-au aratat poze. sincer in pozele alea nimic nu arata prea bine(poate pt pretentiile mele), nu zic, poate si locatiile nu au fost cele mai reusite si de aceea n-au reusit sa faca ceva mai deosebit. in plus am vazut masa pe care ei o aveau aranjata acolo si nu mi-a placut ce obiecte si materiale de decor folosesc, si inca ceva, am fost la o nunta unde aceasta firma a aranjat si crede-ti-ma ca pe acele scaune nu s-a putut sta, alunecai groaznic si nu o persoana am vazut-o dand husa la o parte ca sa stea mai bine. plus ca funditele pe scaune erau in asa fel legate ca dupe o vreme au alunecat jos. mie mi-a lasat un gust amar, sincer :| ! sper ca acum ma intelegeti;-)

bell_miru
01.10.2007, 13:23:06
fetelor, ca sa nu mai fie discutii neplacute va spun exact cum am ajuns eu la parerea proasta despre escada. in primul rand am fost la firma lor at cand imi cautam o agentie care sa imi aranjeze sala, si mi-au aratat poze. sincer in pozele alea nimic nu arata prea bine(poate pt pretentiile mele), nu zic, poate si locatiile nu au fost cele mai reusite si de aceea n-au reusit sa faca ceva mai deosebit. in plus am vazut masa pe care ei o aveau aranjata acolo si nu mi-a placut ce obiecte si materiale de decor folosesc, si inca ceva, am fost la o nunta unde aceasta firma a aranjat si crede-ti-ma ca pe acele scaune nu s-a putut sta, alunecai groaznic si nu o persoana am vazut-o dand husa la o parte ca sa stea mai bine. plus ca funditele pe scaune erau in asa fel legate ca dupe o vreme au alunecat jos. mie mi-a lasat un gust amar, sincer :| ! sper ca acum ma intelegeti;-)
Iti respect parerea, ai dreptul la ea......dar sa stii ca nu de la o singura persoana am auzit numai laude la adresa lor....Normal, parerile, ca si gusturile, sunt impartite intotdeauna. Si eu am auzit lucruri neplacute despre alte firme, dar nu le comentez....Despre Escada pot vorbi pentru ca am fost la nunti facute de ei....vreo 5 (din cercul meu de prieteni, care au fost si ei cu mine la alte nunti facute de Escada si asa au ales firma cu care sa decoreze sala ) si nu mi-am schimbat deloc parerea in rau. Despre alte firme, gen Paradox, Dalisis, etc....ama uzit tot felul de lucruri deloc placute, dar cum nu am fost la nunti facute de ei, nu pot sa comentez. Adica eu cel putin nu pot vorbi decta despre ceea ce vad....O prietena de a mea a fost acum sambata la o nunta facuta tot de Escada si incerc sa o contactez sa imi trimita niste poze daca a facut, ca sa le postez...sunt chiar curioasa cum arata sala, pentru ca ea zicea ca a fost ca in povesti...Va pup fetelor

bell_miru
01.10.2007, 15:18:13
Fetelor, am facut rost numai de 2 poze, din pacate.....Mie imi plac tare mult si ma gandesc sa decorez tot ceva de genul....flori si beculete...;;)

LaviCarmen
02.10.2007, 07:52:18
Iti respect parerea, ai dreptul la ea......dar sa stii ca nu de la o singura persoana am auzit numai laude la adresa lor....Normal, parerile, ca si gusturile, sunt impartite intotdeauna. Si eu am auzit lucruri neplacute despre alte firme, dar nu le comentez....Despre Escada pot vorbi pentru ca am fost la nunti facute de ei....vreo 5 (din cercul meu de prieteni, care au fost si ei cu mine la alte nunti facute de Escada si asa au ales firma cu care sa decoreze sala ) si nu mi-am schimbat deloc parerea in rau. Despre alte firme, gen Paradox, Dalisis, etc....ama uzit tot felul de lucruri deloc placute, dar cum nu am fost la nunti facute de ei, nu pot sa comentez. Adica eu cel putin nu pot vorbi decta despre ceea ce vad....O prietena de a mea a fost acum sambata la o nunta facuta tot de Escada si incerc sa o contactez sa imi trimita niste poze daca a facut, ca sa le postez...sunt chiar curioasa cum arata sala, pentru ca ea zicea ca a fost ca in povesti...Va pup fetelor
Fetelor nu stiu ce sa sa va spun dar am fost si eu la multe nunti unde a fost facut de Dalisis, au multe chestii destul de dragute, dar preturile m-au dat pe spate(la o nunta de 120 de pers. auluat 800euro mi separe foarte mult)

Anastacia
02.10.2007, 16:27:36
Fetelor nu stiu ce sa sa va spun dar am fost si eu la multe nunti unde a fost facut de Dalisis, au multe chestii destul de dragute, dar preturile m-au dat pe spate(la o nunta de 120 de pers. auluat 800euro mi separe foarte mult)
Vb in necunostiinta de cauza ,eu am facut sala la 1 sept cu dalisis si am platit la 185-190 pers ,nu mai stiu exact 800 de euro.

Andreea_arad
02.10.2007, 23:38:07
Hmm hai sa vin si eu cu o alta optica sa zic asa. Eu nu am facut cu Dalisis, decat la biserica unde am facut impreuna cu Stefania si a iesit superb, dar sala - Hotel Parc, am facut-o cu o alta firma. Eu am fost foarte multumita si incantata de serviciile lor, la 165 de pers m-a costat 400 de euro. O sa primesc in curand si poize facute in sala si o sa va arat cum a fost totul aranjat. Am folosit saten alb si bordo, si am lasat scaunele acelea cu albastru sa nu fie imbracate. Iar sala a aratat superb. A fost o combinatie de culori care a dat viata si pe noi ne-a reprezentat in mod deosebit. In plus mi-a placut ca ceiu de la firma nu au fost ca la farmacie - ca daca am avut un anumit numar de fete de masa exact atat sa platesc.. ca au facut si mai mult decat era prevazut si costul a fost tot acela.
V-am pupat! :*

bell_miru
03.10.2007, 11:03:47
Sunt convinsa ca sunt destule firme in arad care lucreaza bine, ideea e ca ar trebui luate oferte de pret de la cat mai multe, sa putem face o comparatie......

LaviCarmen
03.10.2007, 11:18:44
Sunt convinsa ca sunt destule firme in arad care lucreaza bine, ideea e ca ar trebui luate oferte de pret de la cat mai multe, sa putem face o comparatie......
Da sunt deacord cu tine ar trebuie sa vb mai mult despre acest subiect, si cine a facut nunti sa ne dea mai multe detalii legatura cu aranjatul sali va rog mult Miresicilor .

Andreea_arad
03.10.2007, 12:15:33
Eu va pot spune ca pentru aranajrea salii am optat pentru: arcada la intrare, masa pentru paharele cu sampania la intrarea in sala, decorul ringului de dans, un balon mare cu multe baloane micute, decor pentru masa mirilor, doua inimioare in spatele mesei mirilor, baloane cu heliu la capete de mese, fete de mese din saten cu pangliga bordo pe mijloc, si aranajamente florale pe mese. Culorile alese de mine au fost alb cu bordo. Pentru toate acestea am platit 400 de euro ceea ce mie nu mi s-a parut exagerat de mult. Ca numar de persoane dupa cum v-am spus am fost in jur de 165-170.

bell_miru
03.10.2007, 13:59:49
si inca ceva fetelor.....nu cred ca e foarte relevant daca cineva zice "Stii, la X persoane, a costat atata.." Cred ca mult conteaza si ceea ce contine decorul. Adica, ma gandesc ca nu e totuna daca vrei si aranjamente cu flori pe mese sau vrei doar husele de scaune si masa mirilor....Nu?

Andreea_arad
03.10.2007, 16:11:26
si inca ceva fetelor.....nu cred ca e foarte relevant daca cineva zice "Stii, la X persoane, a costat atata.." Cred ca mult conteaza si ceea ce contine decorul. Adica, ma gandesc ca nu e totuna daca vrei si aranjamente cu flori pe mese sau vrei doar husele de scaune si masa mirilor....Nu?
iti dau perfecta dreptate. In fond diferentele de pret de cele mai multe ori datorita pachetului pe care il alege fiecare miresica. Si in plus depinde foarte mult si de sala ep car eo alegi si ce feld e aranjamente se preteaza la acea sala.

Anastacia
05.10.2007, 15:59:19
Fetelor dk doriti eu va dau un sfat:"pana la urma nu conteaza pretul ,ci conteaza prima impresie "!Va zic din proprie experienta.La noi la nunta nu m-a intrebat nimeni cat a costat ,ci doar au spus "ioiiiiiiii,ce frumos este aranjata sala",si atunci va intreb eu ce rost are sa ne intrecem in declaratii ,ca a mea a fost asa sau asa, si a costat atat si atat.Fiecare stie cat valoreaza pt el nunta lui si, in concluzie ,fiecare stie cat poate sa cheltuiasca pt nunta lui!Degeaba ne contrazicem si incercam sa ridicam in slavi sau sa terfelim reputatia unei firme ,pana la urma NOI ALEGEM ,si nu firmele respective pe NOI. In speranta ca nu vom mai avea astfel de discutii ,hai sa vedem ceva poze despre si cu aranjamente !>:D< >:D< >:D<

Anastacia
05.10.2007, 16:05:34
Si mai ceva!Cele mai bune oferte le gasiti intotdeauna la targul de nunti din lunile Februarie,Martie !:* :* :*

Andreea_arad
05.10.2007, 16:33:29
Si mai ceva!Cele mai bune oferte le gasiti intotdeauna la targul de nunti din lunile Februarie,Martie !:* :* :*
Asta asa e. Si noi am gasit oferta pentru invitatii la targ si ne-au iesit super ieftin. Bine, adevarule ca noi am si optat pentru invitatii mai clasici, dar acelea ne-au placut noua cel mai mult. Asa ca nu va inpacientati asteptati targurile de nunti si o sa gasiti cam tot ce va trebuie.

bell_miru
05.10.2007, 16:36:38
Ai perfecta dreptate.....E pacat ca se ajunge la a improsca cu noroi in firmele care decoreaza, ajungand sa jignim si miresicile care le-au ales....Pana la urma e vorba de gusturi.....si de bani :)...Va pupppp

nirona
12.10.2007, 14:54:17
Asta asa e. Si noi am gasit oferta pentru invitatii la targ si ne-au iesit super ieftin. Bine, adevarule ca noi am si optat pentru invitatii mai clasici, dar acelea ne-au placut noua cel mai mult. Asa ca nu va inpacientati asteptati targurile de nunti si o sa gasiti cam tot ce va trebuie.
cand vor fi alea? stie ca in februarie sau martie,dar inca nu stim aprox. data?:-s

Andreea_arad
17.10.2007, 22:17:16
cand vor fi alea? stie ca in februarie sau martie,dar inca nu stim aprox. data?:-s
Targul Expo mariage de la timisoara e la incputul lui martie.. in primul week-end daca nu ma insel - am vazut pe undeva o programare, iar cel de la arad a fost anul trecut pe la inceputul lui aprilie... parca .. :)

bell_miru
08.11.2007, 10:08:10
Salut, fetelor
Am auzit ca va fi in februarie targ de nunti la Expo....oare e adevarat? Nu ati auzit nimic?

Anastacia
08.11.2007, 12:15:09
Salut, fetelor
Am auzit ca va fi in februarie targ de nunti la Expo....oare e adevarat? Nu ati auzit nimic?
DA IN FEBRUARIE !!!

aile
02.12.2007, 22:26:19
eu cred ca si acesta e un aspect important al nuntii...eu una sunt innebunita dupa minunatele calesti....ati auzit fetelor pe cineva care ar avea calesti prin arad?asta e marele meu vis...sa am calesti la nunta

vinczedaniela
11.12.2007, 08:35:25
Eu o cunosc foarte bine pe Laura si intradevar face niste chestii deosebite.
cine vrea sa se convinga sa mearga la targul de nunti din ianuarie sa vada ce lucruri frumoase are
mult succes

nirona
11.12.2007, 08:48:14
Eu o cunosc foarte bine pe Laura si intradevar face niste chestii deosebite.
cine vrea sa se convinga sa mearga la targul de nunti din ianuarie sa vada ce lucruri frumoase are
mult succes
ce,unde,cum? va fi un trag in inauarie? Unde? Oreganizat de cine?

vinczedaniela
11.12.2007, 12:09:34
http://www.virtualarad.net/CGI/msgboard/viewtopic.php?p=192860&sid=2e110f525aa99ba4ffb30d86869211b3

am mai gasit si astea

nirona
04.01.2008, 23:25:14
ei,da...am vazut acu un an prin Arad...cred ca erau zilele Aradului (sau poate mai demult)....limuzine am mai vazut...stiu si unde stau parcate..;))

nirona
14.01.2008, 16:06:43
oo nuu ... nu se cearta nimeni doar spun ca parerile sunt impartite pentru fiecare indiferent de domeniu.......fiecare are gustul sau si mai ales la o nunta ..fiecare mireasa isi viseaza nunta in anumit fel ...dar ...poate ca si financiar nu isi poate permite atata lux...ca si altiii....si oricum gusturile nu se discuta ...si chiar ...nu da bine comentarii de o asemenea amploare ..mai ales la adresa cuiva..parerea mea....dupa cum am spus in m,esj anterior am fost nasi si noi ca nasi am fost supeeerrr multumiti de miri nu mai intra in discutie..pentru ca alegerea a fost a lor...oricum in ziua de azi toata lumea critica si face observatii....vede batul din ochiul vecinului ,dar parul din ochiul lui nu il vede....asta e ...traim in anul 2008.PACAT CA E LUMEA ASTA ASA DE REA.bafta in continuare cu situl si conversatiile despre nunti......intamplator am intrat pe site...am citit cateva mesaje si pur si simplu am raspuns,si mi-am dat cu parerea...sper sa nu fi jignit pe cineva ca nu sunt genul........BYE.
...pe mine nu m-ai jignit...doar m-ai schocat..:O :-p
e ok,da,ai dreptate cu chestiile ce le-am marit eu...:-p
Bine ai venit si te-asteptam sa ne mai ajuti cu sfaturi,ok? sa devii membru activ mirsici.ro :* si numa bine!

LaviCarmen
23.01.2008, 08:01:11
Draga mea, in primul rand invata sa te exprimi si apoi critica-ma pe mine. Referitor la opinii cred ca stii ca traim in democratie si avem voie sa ne exprimam parerile liber si neconditionat, sa nu stiai? Apoi faptul ca unii nu au posibilitati materiale nu e problema mea sa faca mai multe, ca doar pt ei fac. Si referitor la materiale se vede ca "ai cultura", e vorba de damasc, iar materialele fine nu se devalorizeaza niciodata. Dar tu poti folosii satenul ca eu n-am nimic impotriva. Referitor la Domnul NELU ARDELEAN o fii parerea ta cea mai buna, dar eu stiu ce am vazut, e de proasta calitate (eu una nu cred ca se face sa filmezi intre sanii unei femei oricat de voluminosi si scosi in evdenta ar fii) asa ca nu mai comentez aspectul referitor la gusturi....... Sa auzim de bine si sper ca nu imi vei comenta dinnou mesajele stimata doamna/domnisoara

Buna hbituza,am crezut ca nu mai intri pe forum,in sfarsit ai aparut,vreau sa te rog sa-mi dai si mie mai multe detalii referitor la sala,e adevarat ca la ora 5.00 trebuie sa plecam,cum sunt ospatari(da-mi si mie mai multe detalii despre ei,cat le-ai dat in plus),servirea cum e?
Tortul ti-l alegi de la ei,nu? Tu cum ai procedat? L a intrare in sala,tu ai servit invitatii cu sampanie?
Imi cer sucuze ca iti pun atatea intrebari,dar tinand cont ca si eu o sa fac nunta in acelasi local unde ai facut si tu ,si ai mai multa experienta ,pt. ca ai trecut peste acest evenimet.Iti multumesc mult daca imi dai cat mai multe detalii.Pa

hbiutza
24.01.2008, 15:38:01
Buna hbituza,am crezut ca nu mai intri pe forum,in sfarsit ai aparut,vreau sa te rog sa-mi dai si mie mai multe detalii referitor la sala,e adevarat ca la ora 5.00 trebuie sa plecam,cum sunt ospatari(da-mi si mie mai multe detalii despre ei,cat le-ai dat in plus),servirea cum e?
Tortul ti-l alegi de la ei,nu? Tu cum ai procedat? L a intrare in sala,tu ai servit invitatii cu sampanie?
Imi cer sucuze ca iti pun atatea intrebari,dar tinand cont ca si eu o sa fac nunta in acelasi local unde ai facut si tu ,si ai mai multa experienta ,pt. ca ai trecut peste acest evenimet.Iti multumesc mult daca imi dai cat mai multe detalii.Pa
eu am scris mai demult un mesaj despre serviciile oferite de central, daca o sa cauti in mesaje vei gasi. Pe scurt: A FOST SUPER!!!!!!! Ai incredere in ei, sunt profesionisti si dc vei fii ok cu ei vei avea parte de o nunta de vis.
Bafta si spor la pregatiri!:)

blueyes
24.09.2008, 20:23:46
Salut miresici

M-am gandit sa deschid un subiect nou, legat de amenajarea restaurantelor. Fostele miresici, daca aveti poze cu decorul salii de la nunta voastra (si nu numai) ne-ar fi de mare ajutor. Asteptam si idei, combinatii de culori, recomandari de firme care se ocupa cu asa ceva. Multu >:D<

mocuta
24.09.2008, 22:49:48
Am niste poze pe care le-am adunat pe vremea cand eram eu in cautari. Incerc sa le atasez sa le puteti vedea si voi, poate va ajuta. Eu am fost foarte multumita de firma care mi-a organizat evenimentul. Nu stiu daca am voie sa supn numele, sa nu para reclama. Pot doar sa dau pe mp nr. de tel. pentru cele interesate. Pupici!

mocuta
24.09.2008, 23:11:34
mai incerc!...:D

mocuta
25.09.2008, 00:46:19
mai incerc!...:D
nu pot, na!:(( Sunt prea mari si nu stiu ce sa fac cu ele...:gen_07: :(

Anastacia
25.09.2008, 14:01:18
Salut miresici

M-am gandit sa deschid un subiect nou, legat de amenajarea restaurantelor. Fostele miresici, daca aveti poze cu decorul salii de la nunta voastra (si nu numai) ne-ar fi de mare ajutor. Asteptam si idei, combinatii de culori, recomandari de firme care se ocupa cu asa ceva. Multu >:D<
In linkul de la mine gasiti aranjamentele de la nunta noastra facute de dalisis ,iar in album ve-ti gasi multe multe pozici interesante cu aranjamente...:* daca mai doriti pozici va trimit cu mare placere>:D<

blueyes
25.09.2008, 16:36:18
Ce frumoasa mireasa ai fost Stefania! Ca o printesa.. imi place tare mult voalul, asa imi doresc si eu, fara margini :D
Si buchetul de mireasa e f. frumos.. Inca nu m-am decis cu firma care impodobeste.. am primit sfaturi sa astept pana in ianuarie-februarie pe cand vine Expo ca atunci sunt mai multe oferte. Totusi maine voi merge sa discut cu Adriana de la Dalisis, sa vad ce spune si ea si sa vad ce albume de poze au. Alte firme bune pe langa ei mai stiti?

blueyes
25.09.2008, 19:27:41
Haideti sa va arat cum mi-as dori eu mesele la nunta mea. Oare exista vreo firma sa faca asa cu lumini fiecare masa? Vreo 20 de mese o sa am cred..

mocuta
25.09.2008, 20:10:02
Haideti sa va arat cum mi-as dori eu mesele la nunta mea. Oare exista vreo firma sa faca asa cu lumini fiecare masa? Vreo 20 de mese o sa am cred..
Da, dar sigur nu va fi prea ieftin. Te sfatuiesc sa cauti in mai multe locuri. Pupici si spor la cautari.

bell_miru
26.09.2008, 11:47:11
Unde ai nunta blueyes? Cred ca depinde mult de locatie, ceea ce vrei tu.

blueyes
27.09.2008, 11:28:53
Unde ai nunta blueyes? Cred ca depinde mult de locatie, ceea ce vrei tu.
Da.. stiu asta. Si din pacate cu sala sunt intr-o situatie mai delicata acum. (vezi sali de nunti)

blueyes
27.09.2008, 11:54:03
Stiu ca lumina in mese se va putea face daca o sa se traga peste tot o mocheta, sa ascunda cablurile. Cel putin asa mi s-a zis de la o firma..(nu dau nume:-p) Voi ce stiti despre asta?

mocuta
27.09.2008, 16:26:24
Stiu ca lumina in mese se va putea face daca o sa se traga peste tot o mocheta, sa ascunda cablurile. Cel putin asa mi s-a zis de la o firma..(nu dau nume:-p) Voi ce stiti despre asta?
Eu stiu ca nu au cabluri acele lampi, ci se incarca doar la curent. Apoi lumineaza un anumit nr de ore, in functie de ce putere au.:-p :*

DELIANICOLETA
12.12.2008, 09:08:09
cam cat te-a costat si la cate persoane? si mai ales ce ti-a oferit?

llore23
11.01.2009, 14:49:03
Ceau miresicilor,sunt si eu o viitoare miresica de toamna(doar asa s-a putut)si vreau sa va spun ca pina acum nu am decat rezervarea salii,in rest rochita nu,firma deco nu,muzica si foto nu,etc.Voi cum stati cu pregatirile?
Poate cate un sfat si pentru mine?Multuuuuuuu...

newcomer
11.01.2009, 16:04:14
Ceau miresicilor,sunt si eu o viitoare miresica de toamna(doar asa s-a putut)si vreau sa va spun ca pina acum nu am decat rezervarea salii,in rest rochita nu,firma deco nu,muzica si foto nu,etc.Voi cum stati cu pregatirile?
Hello! si eu fac nunta in septembrie,dar sunt tot in aceeasi faza ca si tine,nu am rezolvat de nimic pana acuma...dar zic ca mai este timp,si in primul rand cred ca trebuie sa asteptam targurile de nunti,acolo putem analiza cel mai bine toate ofertele.Eu voi merge si la cele din arad,dar si la cele din timisoara,astfel incat sper sa reusesc sa mi fac o viziune cat mai larga asupra ofertei si apoi sa ma hotarasc. Unde faci nunta? Tinem legatura,nu?pupici

zeke
14.01.2009, 21:09:19

Sa nu-ti para rau ca ai nunta de toamna, si eu am avut nunta in 6sept, si am prins o zi superba, cu 35 grade, soare, ...
Cel mai important lucru ca il ai in acest moment este sala, asa ca e bine ca il ai deja.
Urmeaza foto, video, muzica. la asta ar trebui sa te concentrezi acum, pentru ca si la acestia se fac rezervarile/contractele din timp.
A... era sa uit... foarte important... programarea la primarie. Eu anul trecut m-am dus la inceputul lunii ianuarie, si spre surprinderea mea deja abia am mai gasit o ora la care sa-mi placa. Asa ca este important/:)

Cu rochita si decoratiunea salii asteapta targurile, merita, iar daca nu gasesti numic, poti vana rochite pe internet. Eu asa mi-am gasit-o pe a mea:-"
spor la pregatiri...

RoxanaCrysty
15.01.2009, 17:50:34
Ceau. Si eu am nunta tot in septembrie. Stau la fel ca si tine cu pregatirile. Doar la foto-video am fost in un singur loc. inca nu am intrat in panica pentru ca astept targurile de nunti. dar cu siguranta ca atunci ma v-oi hotari. unde faci nunta?

llore23
15.01.2009, 23:52:32
zeke esti o draguta.Multumesc pt. ajutor chiar maine ma duc la primarie.
Am vazut pozele tale, foarte frumoase, rochita este minunata.

ramona_AR
20.01.2009, 20:41:31
Buna, eu imi aranjez sala cu o tipa liminita si am semnat deja contractul cu ea. Pretul eu zic k e super ok pt k pt 220 pers cu absolut tot ce mi-am dorit inclus ( flori naturale, perete imbracat in voal, perdea de luminite, suporturi super pt flori, servetele personalizate, marturii, masa speciala de sampanie, fructe, prajituri, o bolta mare la intrare din flori naturale si voal......................si multe altele incluse, totul pe mov, roz si alb) e de 800 euro la care se aplica o reducere de 10 % dak faci contractul acum. Eu am ajuns la tipa asta prin alte miresici care au aranjat cu ea si au fost mai mult decat multumite. Pt mai multe inf da-mi un mesaj privat.

daca te rog, nu imi trimiti si mie pe privat adresa si nr. de telefon al doamnei? Eu am cam 250 de invitati.
Multumesc, Ramona

RoxanaCrysty
21.01.2009, 14:16:51
Pt Cornelia Neamt! Iti multumesc foarte mult pentru informatii. Vreau sa-ti spun ca deja am sunat-o pe doamna de la firma cu care iti faci tu sala si am stabilit o intalnire. Mi-a facut o prima impresie foarte buna, la telefon, ce-i drept. Te tin la curent si iti multumesc inca o data.>:D<

ramona_AR
21.01.2009, 19:52:26
roxana, iti multumesc, nu am putut sa iti raspund pentru ca nu am inca 10 mesaje pe forum ;;) , dar tinem legatura.

Stelyana80
21.01.2009, 22:01:30
Buna fetelor! Eu sunt noua pe aici si va rog sa-mi recomandati si mie una din firmele care amenajaza sala, pentru a ma informa putin inainte de targ. VA multumesc

RoxanaCrysty
23.01.2009, 17:04:23
Eu am o prietena foarte buna care amenajeaza sali...lucreaza mult mai bine decat marile nume din Arad (eu cu ea imi fac sala)asa ca daca vrei iti dau nr de tel.sa iei legatura cu ea.
imi poti da si mie nr de tel si spune-mi te rog tu cati invitati ai si ce intra in oferta ta? multumesc

raluruben
13.02.2009, 19:26:00
Buna fetelor, azi am incheiat contractul pentru deco si muzica. Ne-am hotarat asupra firmei din Gradiste, foarte frumoase materialele si accesoriile. Si chiar daca nu ne asteptam am facut la pachet si muzica. Pentru toate am semnat pentru 900 de euro, eu zic ca nu e mult si chiar mi-a placut ce aveau.
Spor la pregatit miresici, ca eu ma simt mai linistita acum si imi place la nebunie sa mai bifez ceva pe lista. >:D< >:D< >:D<

magic
16.02.2009, 10:06:29
buna ,
am citit mesajul tau , eu am avut botezul si am facut totul cu o firma din vlaicu( vizavi de profi ), amenajari, foto , filmari , dj. suntem super multumiti.Totul a iesit super,au fost alaturi de noi , si chiar ne-au organizat in ce nu am stiut noi..e super..si nunta tot cu ei am facut ..si a iesit foarte bine.
te pup si casnicie fericita!<:-P

Stelyana80
16.02.2009, 15:00:55
Buna fetelor! Pentru cele interesate, care nu au semnat contract de deco si flori, va pot da acum mai multe detalii despre firma cu care am incheiat eu contractul ieri. Eu am fost multumita de ce am primit in pachet si am gasit chiar materiale deosebite. (daca ati fost la targ, si va amintiti, e firma cu masa aia verde cu portocaliu). Deci, pt. cele interesate, mai multe informatii pe privat>:D< . Astept sugestii pt muzica, foto-video. Inca sunt in cautari pe aceasta tema.:* la toate!

es_250478
16.02.2009, 17:14:21

vreau si eu nr de tel a laurei pt deco.mersi

es_250478
16.02.2009, 17:37:10
poti te rog sa imi dai si mie niste detalii pe pm referitor la ofertele doamnei Maria si la preturi?iti multumesc anticipat

as vrea si eu detalii si nr tel a d-nei maria.multumesc mult

es_250478
16.02.2009, 17:39:54

dati-mi si mie nr firmei de deco.e un pret super bun

RoxanaCrysty
17.02.2009, 22:12:17
vreau sa va spun si eu ce am aflat de lampile astea. Cica ar fi ceva lampi fara fire, cu baterii, sau ceva de genu asta. Am intrebat si eu, odata, de ele, dar costa si de aceea, noi am renuntat la ele.

Anastacia
20.02.2009, 20:49:58
Fetelor am sa va atasez cateva poze cu aranjamente de sala ,sper sa va placa;)) ;)) ;))

Anastacia
20.02.2009, 20:56:15
si mai cateva .......

alexandra_paul
22.02.2009, 11:35:52
ne zici si noua cate miid e eurote a costat decoru?..:)

vio_21
26.02.2009, 17:24:09
Buna, va spun si la ce pret am facut eu decoratiunile
Huse satin, Perdele lumini masa miri fata spate, arcada intrare,6 stalpi intrare, 3 stalpi imbracti in perdele de lumini, masa tort, suport lumanari nasi, impodobit biserica si limuzina totul la 900euro calculat la 180persoane cum vi se pare?
Mie mi se pare foarte bine:>

AndreeaEugen
23.03.2009, 19:29:43
Buna, va spun si la ce pret am facut eu decoratiunile
Huse satin, Perdele lumini masa miri fata spate, arcada intrare,6 stalpi intrare, 3 stalpi imbracti in perdele de lumini, masa tort, suport lumanari nasi, impodobit biserica si limuzina totul la 900euro calculat la 180persoane cum vi se pare?
Mie mi se pare foarte bine:>

Buna,imi poti spune cu ce firma faci decoratiunile si daca mai au si alte oferte?Mi se pare ok pretul,mai ales daca intra si decorul bisericii si limuzinei.Decorul bisericii cum te-ai gandit sa-l faci?

AndreeaEugen
24.03.2009, 18:26:14
Fetelor am sa va atasez cateva poze cu aranjamente de sala ,sper sa va placa;)) ;)) ;))

Extraordinar,foarte frumos decorul.Cat te-a costat si cu ce firma l-ai facut?

ionela198429
26.03.2009, 22:01:48
k veni vb de aranjamente va pot spune sincer k nu e ok sa le faca pe toate o singura persoana.De ce? pt ca chiar daca la bani e uneori atractiv nu le poate reusi pe toate, adica ceva oricum nu va fi ok , asa ca va ramane sa trasati obiective separate la persoane diferite

ionela198429
26.03.2009, 22:11:21
fetelor va rog sa ma ajutati, cele care fac nunta la Expo cu ce firma faceti si mai ales cat ati platit

alexandra_paul
31.03.2009, 22:35:40
fetelor va rog sa ma ajutati, cele care fac nunta la Expo cu ce firma faceti si mai ales cat ati platit
Prietena mea are nunta in septembrie la expo si aranjamentul la 600 de persoane o costa cu tot cu mese rotunde inchiriate si tavan drapat,scaune imbracate si mesele cu saten..etc.. tot ce trebuie 1900 de euro, fara aranjamente florale pe mesele invitatilor ci doar cateva suporturi prin sala cu flori naturale, care cred ca sunt in jur la 15 euro/buc..nu mai stiu cate bucati..plus aranjm. de pe prezidiu si buchetul si aranjament de masina cred ca in total sunt 100 de euro.. nu mai stiu exact.. am fost cu ea cand a semnat contractul da nu mai stiu..:)
mie nu mi s-a parut mult..
daca va intereseaza .. vorbesc cu ea concret cat a fost ce si cum..

vio_21
06.04.2009, 00:47:58
Buna,imi poti spune cu ce firma faci decoratiunile si daca mai au si alte oferte?Mi se pare ok pretul,mai ales daca intra si decorul bisericii si limuzinei.Decorul bisericii cum te-ai gandit sa-l faci?
Fac decoratiunile cu maria de la restaurantul de la lac (sa nu dau nume) si eu vreau covor rosu pt biserica si imi pune si stalpi cu voal si flori pe margine, cam asa m-am gandit eu. De oferte numai daca vorbesti cu ea, daca vrei un nr de telefon iti trimit pm:D

Stelyana80
08.04.2009, 19:05:38
mai iti spun sigur.. daca vrei iti dau numarul de telefon al firmei sa intrebi...acuma cum crezi tu.. nici mie nu mina venit sa cred da.. daca s-au inteles.. a fost ok
Daca imi permiteti, parerea mea este ca firmele care au preturi chiar exagerat de mici nu inspira incredere. Este concluzia mea in momentul in care am cautat ceva pentru evenimentul nostru. Eu am fost in 7 locuri inainte de-a incheia un contract si am intalnit firme si oferte de toate genurile, iar la sfarsit am ales firma care avea un pret de mijloc, pot spune. Mi s-au oferit toate lucrurile pe care le-am dorit (la fel ca in alte locuri), dar faptul ca au fost foarte rabdatori cu noi si ne-au explicat lucruri pe care nici nu stiam sa le intrebam, si aveau un pret rezonabil, care sa-mi ofere mie siguranta ca nu ofera servicii indoielnice, dar nici exagerate, m-au detarminat sa-i aleg.

alexandra_paul
09.04.2009, 21:58:13
Daca imi permiteti, parerea mea este ca firmele care au preturi chiar exagerat de mici nu inspira incredere. Este concluzia mea in momentul in care am cautat ceva pentru evenimentul nostru. Eu am fost in 7 locuri inainte de-a incheia un contract si am intalnit firme si oferte de toate genurile, iar la sfarsit am ales firma care avea un pret de mijloc, pot spune. Mi s-au oferit toate lucrurile pe care le-am dorit (la fel ca in alte locuri), dar faptul ca au fost foarte rabdatori cu noi si ne-au explicat lucruri pe care nici nu stiam sa le intrebam, si aveau un pret rezonabil, care sa-mi ofere mie siguranta ca nu ofera servicii indoielnice, dar nici exagerate, m-au detarminat sa-i aleg.

acuma nu stiu vat de exagerat de mcic ti se par.. da .. eu zic c e rezonabil pretil nici pre mic nici prea mare, adika din ce am vazut pozele ce le a mai organziat tipa la expo si pretu mie mi s au parut ok..si am inteols c l nunti amri ofera discount mai mare.. adika daca cera 5000 de euro era mai bine?.. (plus ca prietena mea Ana nu voia tot tavanu imbracat al expo doar cateva fasii din loc in lok prinse la mijlok..:D..c ma miram si eu inainte...si in jos nu vrea pe pereti..si scaunele i le imbraca cu 1 euro in crem si auriu.. asa c.. dc stai s te gandesti nu chiar atat d putin, nu e mult da na.. acuma fiecare..:)
pupici si spor

andre_bia87
02.06.2009, 20:13:14
Stie cineva de unde as putea inchiria fete de masa rotunde albe....IEFTINE?????Este URGENT!!!!!!!!!!!!!

adri_anne
18.06.2009, 15:34:34
Buna fetelor, azi am incheiat contractul pentru deco si muzica. Ne-am hotarat asupra firmei din Gradiste, foarte frumoase materialele si accesoriile. Si chiar daca nu ne asteptam am facut la pachet si muzica. Pentru toate am semnat pentru 900 de euro, eu zic ca nu e mult si chiar mi-a placut ce aveau.
Spor la pregatit miresici, ca eu ma simt mai linistita acum si imi place la nebunie sa mai bifez ceva pe lista. >:D< >:D< >:D<

Ce firma de organizat evenimente este in gradiste? unde mai exact?

CONT_INCHIS_46060
19.06.2009, 09:33:55
as vre sa stiu daca cineva si-a facut nunta la cort si cam la cat as iesi la vreo 200 de invitati, pt ca habar nu am

Anne13
19.06.2009, 18:54:26
Extraordinar,foarte frumos decorul.Cat te-a costat si cu ce firma l-ai facut?
pot sa va arat ceva poze si eu.....

CONT_INCHIS_46060
26.06.2009, 15:03:56
poti sa imi dai si mie nr ei de tel ca si eu o sa am vreo 200 de invitati si peste tot unde m-am interesat ii foarte scump si eu as vrea sa imi fac nunta la cort multumesc mult

io_si_ea
08.07.2009, 20:23:44
angels tango...100 persoane...aprox 500 euro

Sandra_Soleil
15.07.2009, 12:26:39
Da asa este Roxana sunt profesionisti cei cu care facem nu cred ca pot sa scriu cu cine sa nu fie vorba de reclama am vazut nunti facute de ei si are dreptate Ionela conteaza ca fiecare om sa se ocupe de particica lui,adica sa nu fie numai unul care le face pe toate.La targ am vazut pe cei care eu i-am ales fiecare iti explicau in parte ceea ce face fiecare mi se pare foarte corect.Dar cand este vorba de o singura persoana,mai uita de cate ceva despre care poate ati discutat inainte de nunta si la momentul respectiv a uitat de ele,dar pretul ramane acelasi;;)

Buna imi poti da si mie numele si nr de tel al celor cu care-ti faci nunta. Eu o tin la conti, la anul si sunt in cautare de firme deco..etc.
Mersi mult. pupici

bella_mirabela
14.08.2009, 21:27:40
Ce firma de organizat evenimente este in gradiste? unde mai exact?
te rog sa imi spui si mie ce firma este in gradiste,si eu am nunta anul viitor.

bella_mirabela
14.08.2009, 21:34:37
Buna imi poti da si mie numele si nr de tel al celor cu care-ti faci nunta. Eu o tin la conti, la anul si sunt in cautare de firme deco..etc.
Mersi mult. pupici
te rog mult sa imi dai si mie nr ,mi se pare un pret bun pentru ce fac.
eu am nunta in septembrie anul viitor
multumesc

bella_mirabela
16.08.2009, 16:59:39
ce ziceti de firma paradox?
cum vi se pare?

Stelyana80
18.08.2009, 14:44:42
ce ziceti de firma paradox?
cum vi se pare?
Foarte scumpa...Aceleasi lucruri le-am gasit si in alta parte...

bella_mirabela
18.08.2009, 16:41:32
Foarte scumpa...Aceleasi lucruri le-am gasit si in alta parte...
ai putea sa imi dai cateva nume sa am un reper de unde sa incep.
am un balamuc in cap si nu stiu cu care firma sa incep.te rog.

BAN
18.08.2009, 20:12:16
ai putea sa imi dai cateva nume sa am un reper de unde sa incep.
am un balamuc in cap si nu stiu cu care firma sa incep.te rog.
Buna eu am avut nunta in iunie la casa jelen si am impodobit cu firma vivianedecor sunt linga posta mare in centru si ma costat 400 euro pentru 105 persoane pentru a vedea si ati face o idee despre cum a fost intra pe pozele mele .

bella_mirabela
18.08.2009, 21:49:08
Buna eu am avut nunta in iunie la casa jelen si am impodobit cu firma vivianedecor sunt linga posta mare in centru si ma costat 400 euro pentru 105 persoane pentru a vedea si ati face o idee despre cum a fost intra pe pozele mele .
e frumoasa aranjata sala dar tu esti mai frumoasa.
de unde ti-ai luat rochia?

AndreeaEugen
19.08.2009, 17:59:46
angels tango...100 persoane...aprox 500 euro

Buna fetelor,am fost la angels tango si au o gama larga de materiale si culori,insa mie mi-au parut cam scumpi,pentru sub 100 de invitati pretul este de 3,5 euro de persoana,100-150 invitati 4 e,iar intre 150-200 persoane 4,5 e ,la care se mai adauga masa mirilor cu 100 de euro,20 euro drapaj simplu,50 cu perdea de lumini.In cei 4 euro de persoana intra decor masa scaun, servet,servetel personalizat si carduri de asezare pentru invitati,iar daca faceti anul acesta contractul cu ei,va vor face o reducere care consta in decorul mesei de tort,de sampanie,ringul de dans,balustrada si cuierele.Aranjamentele florale in afara de masa mirilor se platesc separat si sunt intre 30-200 ron.

bella_mirabela
21.08.2009, 10:30:23
am fost la paradox si au vb super dragut cu mine,poate si fiindca o cunoaste pe nasa,s-a oferrit sa ne ajute cu toate.
mai vb si cu alte agentii si va mai spun.
mai merg

Sandra_Soleil
22.08.2009, 08:04:29
Buna fetelor,am fost la angels tango si au o gama larga de materiale si culori,insa mie mi-au parut cam scumpi,pentru sub 100 de invitati pretul este de 3,5 euro de persoana,100-150 invitati 4 e,iar intre 150-200 persoane 4,5 e ,la care se mai adauga masa mirilor cu 100 de euro,20 euro drapaj simplu,50 cu perdea de lumini.In cei 4 euro de persoana intra decor masa scaun, servet,servetel personalizat si carduri de asezare pentru invitati,iar daca faceti anul acesta contractul cu ei,va vor face o reducere care consta in decorul mesei de tort,de sampanie,ringul de dans,balustrada si cuierele.Aranjamentele florale in afara de masa mirilor se platesc separat si sunt intre 30-200 ron.

Buna Andreea! ai dreptate, sunt putin cam scumpi si in plus, mi se pare aiurea sa mareasca pretul de persoana daca ai mai multi nuntasi...in general se face reducere daca faci mai multe cu ei. Ai incercat si alte variante, sa nu iei pachetul complet? de ex, eu nu vreau servetel personalizat, mi se pare doar de ochii lumii si incarca destul de mult masa...mie asa mi s-a parut cand am fost sa vad mezaninul aranjat de angel`s tango...as prefera sa mai adauge flori. Sunt maleabili...te poti intelege cu ei? mersi de info. pupici>:D<

Stelyana80
22.08.2009, 13:54:54
Pentru cele care sunteti interesate si inca in cautare de agentii deco, eu va pot spune ce imi ofera mie agentia pe care am ales-o eu, dupa ce am studiat inca 6 oferte inainte. Si eu am fost dupa targul de nunti la Angels Tango, Paradox, Dalisis, Escada, Viviane, Versolis. Ca sa va faceti o parere despre pretul pe care il dau eu pe deco, va pot spune ce contine pachetul, poate va ajuta sa va orientati. Am 160 de invitati. Am ales brocart crem si huse din crepsaten. Panglica e tare interesanta dupa parerea mea:D : are ceva model ca si mesele si este tot crem, din organza (mai inchis decat scaunul), pentru ca eu vreau doar florile contrast. Fiecare masa imi va fi imbracata cu fusta, pentru ca eu urasc fetele de masa alea lungi care atarna pana jos. Pe fiecare masa am o vaza inalta (aleasa de mine) cu buchet de flori si de o parte si de alta a vazei am 2 boluri cu lumanari, ceva bilute si floricele. Pentru masa mirilor am ales perdelele de lumini si tot felul de ornamente care ne-au fost prezentate. Mai am inclus in pret si servetele din brocart+hartie, marturii, cutie de dar, pernita verighete, 25 porumbei la biserica si aranjatul bisericii. Toate astea ma costa 950 de euro. Intelegerea a fost ca, in eventualitatea ca vom avea mai multi invitati (cu 15-20 de persoane in plus), pretul va fi acelasi. Si am mai primit un discount de 50 euro, pt ca am ales foto-video pe cei cu care colaboreaza (foarte tari, va jur). daca doriti ceva info, dati un bzzz.:-p >:D<

Sandra_Soleil
22.08.2009, 19:09:09
Pentru cele care sunteti interesate si inca in cautare de agentii deco, eu va pot spune ce imi ofera mie agentia pe care am ales-o eu, dupa ce am studiat inca 6 oferte inainte. Si eu am fost dupa targul de nunti la Angels Tango, Paradox, Dalisis, Escada, Viviane, Versolis. Ca sa va faceti o parere despre pretul pe care il dau eu pe deco, va pot spune ce contine pachetul, poate va ajuta sa va orientati. Am 160 de invitati. Am ales brocart crem si huse din crepsaten. Panglica e tare interesanta dupa parerea mea:D : are ceva model ca si mesele si este tot crem, din organza (mai inchis decat scaunul), pentru ca eu vreau doar florile contrast. Fiecare masa imi va fi imbracata cu fusta, pentru ca eu urasc fetele de masa alea lungi care atarna pana jos. Pe fiecare masa am o vaza inalta (aleasa de mine) cu buchet de flori si de o parte si de alta a vazei am 2 boluri cu lumanari, ceva bilute si floricele. Pentru masa mirilor am ales perdelele de lumini si tot felul de ornamente care ne-au fost prezentate. Mai am inclus in pret si servetele din brocart+hartie, marturii, cutie de dar, pernita verighete, 25 porumbei la biserica si aranjatul bisericii. Toate astea ma costa 950 de euro. Intelegerea a fost ca, in eventualitatea ca vom avea mai multi invitati (cu 15-20 de persoane in plus), pretul va fi acelasi. Si am mai primit un discount de 50 euro, pt ca am ales foto-video pe cei cu care colaboreaza (foarte tari, va jur). daca doriti ceva info, dati un bzzz.:-p >:D<

Pretul pare tare bun...cu ce agentie faci?

Stelyana80
22.08.2009, 19:27:51
Pretul pare tare bun...cu ce agentie faci?
Nu pot spune, sa nu fac reclama. Dar daca vrei, iti dau nr de tel.:)

bella_mirabela
23.08.2009, 11:20:58
nu stiu daca ai primit mesajul meu privat,te rog daca poti sa imi trimi-ti si mie numele agentiei si nr de tel.
te rog mult.
te pup:*

adri_anne
24.08.2009, 11:47:08
Buna fetelor,
eu m-am gandit sa imi fac aranjamentele cu firma Caprice. Din cate am citit nimeni nu a scris nimic de ei...Si-a facut cineva aranjamentele cu ei? Astept pareri...
Va pup :)

bella_mirabela
25.08.2009, 12:43:28
Buna fetelor,
eu m-am gandit sa imi fac aranjamentele cu firma Caprice. Din cate am citit nimeni nu a scris nimic de ei...Si-a facut cineva aranjamentele cu ei? Astept pareri...
Va pup :)
eu sincer nu stiu nimic de ei,imi pare rau.un de au firma?
o zi buna<:-P

adri_anne
25.08.2009, 13:20:43
pai in pliantul care l-am luat de la cofetaria caprice sunt trecute 2 adrese, ambele pe bd. revolutiei....dar nu-mi amintesc exact nr.:D ...52-54 parca....

Sandra_Soleil
25.08.2009, 19:30:18
Nu pot spune, sa nu fac reclama. Dar daca vrei, iti dau nr de tel.:)

ok atunci, da-mi numarul pe privat

adri_anne
26.08.2009, 09:19:41
Stelyana80, as avea si eu nevoie de un nr de tel de la acea agentie, pls... si numele ei pe pm sau pe mail []
Multumesc mult!:*

raluruben
29.08.2009, 10:57:44
te rog sa imi spui si mie ce firma este in gradiste,si eu am nunta anul viitor.
Firma din Gradiste ne-a decorat noua sala si am fost extram de multumiti de ei. S-au gandit la micile detalii pe care noi le-am trecut cu vederea si au tinut cont de tot ce le-am spus. Preturile au fost foarte bune si am mai putut negocia si in ultimul moment cu ei (am negociat cam cu toti pentru ca am semnat contracte pentru 120 de pers si au fost 60).
Iti trimit numele si numarul de telefon pe PM.

adri_anne
29.08.2009, 12:32:48
Firma din Gradiste ne-a decorat noua sala si am fost extram de multumiti de ei. S-au gandit la micile detalii pe care noi le-am trecut cu vederea si au tinut cont de tot ce le-am spus. Preturile au fost foarte bune si am mai putut negocia si in ultimul moment cu ei (am negociat cam cu toti pentru ca am semnat contracte pentru 120 de pers si au fost 60).
Iti trimit numele si numarul de telefon pe PM.

Eu m-am gandit deja la o firma cu care sa fac aranjamentele ca am vazut la ei exact ce-mi doresc...dar nu strica sa mai vad alte oferte, asa ca, te rog, imi trimiti si mie o adresa de a lor pe pm? Stau in gradiste dar zau daca stiu vreo firma care se ocupa de asa ceva pe aici.

Multumesc mult.

iulia_cc
15.10.2009, 11:15:04
poti sa imi dai si mie un nr de contact suna bine ce spui tu. multumesc

newcomer
15.10.2009, 14:36:12
poti sa imi dai si mie un nr de contact suna bine ce spui tu. multumesc
ma bag si eu in seama...n am mai vazut o pe userul hbiutza de ceva vreme pe forum, dar daca vrei, te pot ajuta eu; mai demult am luat si eu legatura cu ea pt a intreba de Laura, si mi a prins tare bine; in final, cu ea am decorat sala si am fost foarte multumita! asa ca, daca doresti, da un semn...;;)

iulia_cc
19.10.2009, 08:36:09
ma bag si eu in seama...n am mai vazut o pe userul hbiutza de ceva vreme pe forum, dar daca vrei, te pot ajuta eu; mai demult am luat si eu legatura cu ea pt a intreba de Laura, si mi a prins tare bine; in final, cu ea am decorat sala si am fost foarte multumita! asa ca, daca doresti, da un semn...;;)
te rog mult daca poti scrie mi un nr de tel de al sau un id. multu:*

iulia_cc
20.10.2009, 08:21:42
MULTUMESC!

newcomer
20.10.2009, 12:47:10
MULTUMESC!
ai rezolvat? ai vb cu ea?;;)

motocel_88
30.10.2009, 10:22:01
Buna,si eu am fost la mai multe firme dar preturile sunt foarte mari mai ales la Dalisis .Am gasit o firma recent deschisa care ne face acelasi lucru ca si Dalisis( cort Expo ,mese + scaune ,ornamente pe masa,lumanari, masa mirilor, imbodobit biserica,intrare Expo, masina de fum,reflectoare) la jumate de pret (aprox 2000 euro) mai sunt de discutat cateva detalii...:D

iulia_cc
13.11.2009, 13:14:45
ai rezolvat? ai vb cu ea?;;)
nu am reusit inca:-s foarte busy am fost:|

dana82i
16.11.2009, 18:20:13
Buna fetelor,

As vrea daca se poate sa ma ajutati si pe mine cu o firma care poate sa imi amenajeze si mie sala, nunta va fi la Coandi. Din pacate nu sunt din Arad, doar de cateva luni prin casatorie cu viitorul meu sot. Vom avea in jur de 130 de invitati. Am tot citit pe forum dar nu resiesc sa ma dumiresc raport pret calitate! Multumesc! Dana

motocel_88
17.11.2009, 12:04:42
Buna fetelor,

As vrea daca se poate sa ma ajutati si pe mine cu o firma care poate sa imi amenajeze si mie sala, nunta va fi la Coandi. Din pacate nu sunt din Arad, doar de cateva luni prin casatorie cu viitorul meu sot. Vom avea in jur de 130 de invitati. Am tot citit pe forum dar nu resiesc sa ma dumiresc raport pret calitate! Multumesc! Dana

Buna, din pacate eu nu mai fac cu firma respectiva...preturile eram mai mici intradevar dar se pare ca nu prea stiau ei mare lucru...#-o bine ca mi-am dat seama acum pana nu era prea tarziu...asa ca am luat-o de la capat cu cautarile si am gasit (d-na respectiva are si cofetarie vizazi de gara din Arad) are niste materiale si o gama de culori super si foarte multe...ai de unde alege...si experienta ;)) !!! Daca vrei poti sa iti dau nr ei pe Private ,noi facem la ea si prajiturile si tortul ...spor la pregatirie:*

adri_anne
17.11.2009, 18:01:40
Buna, din pacate eu nu mai fac cu firma respectiva...preturile eram mai mici intradevar dar se pare ca nu prea stiau ei mare lucru...#-o bine ca mi-am dat seama acum pana nu era prea tarziu...asa ca am luat-o de la capat cu cautarile si am gasit (d-na respectiva are si cofetarie vizazi de gara din Arad) are niste materiale si o gama de culori super si foarte multe...ai de unde alege...si experienta ;)) !!! Daca vrei poti sa iti dau nr ei pe Private ,noi facem la ea si prajiturile si tortul ...spor la pregatirie:*

Buna, si eu am nunta anul viitor si tot cu aceasta firma vreau sa colaborez pentru decorat sala. Spune-mi, te rog, daca ti-a cerut un avans pentru decorat sau cum v-ati inteles, e si ceva contract....daca nu te deranjeaza sa imi dai astfel de detalii.
Multumesc :*

Catalinacovici
18.11.2009, 21:47:12
Buna Dana82i
Eu am facut decoratiunile cu o firma din Gradiste, are materiale foarte frumoase iar doamna pot spune ca este o profesionista la acest capitol, a tinut cont de detalii la care eu nici nu m-am gandit..Iar pretul este fff bun comparativ cu restul.Eu chiar sunt foarte pretentioasa ,dar din ce am citit pe miresici mai sunt si alte mirese care au facut nunta cu ea verifica cred ca una din fete a avut la coandi.
Si eu tot prin miresici am ajuns la ea.
Daca te pot ajuta cu mai multe informatii cu mare drag.

bella_mirabela
19.11.2009, 14:25:17
eu am ales paradox,mi se pare super ok pentru ce vreau eu!
doar odata sunt mireasa!
va pup pe toate
o zi frumoasa

adri_anne
20.11.2009, 17:47:50
Buna Dana82i
Eu am facut decoratiunile cu o firma din Gradiste, are materiale foarte frumoase iar doamna pot spune ca este o profesionista la acest capitol, a tinut cont de detalii la care eu nici nu m-am gandit..Iar pretul este fff bun comparativ cu restul.Eu chiar sunt foarte pretentioasa ,dar din ce am citit pe miresici mai sunt si alte mirese care au facut nunta cu ea verifica cred ca una din fete a avut la coandi.

Buna, daca esti draguta, imi trimiti si mie pe pm datele firmei din gradiste? eu stau in gradiste dar nu stiu de nicio agentie pe-aici.
Multumesc.

Sandra_Soleil
06.12.2009, 12:53:51
Buna fetelor,

Hello!!! eu am ales pana la urma Angel`s Tango. La inceput eram si eu foarte nehotarata, insa cred k cel mai bine e sa mergi mai multe sambete la rand, sa vezi sala in care vei face tu nunta, aranjata de mai multe firme...Asa vezi la fata locului, pt k pozele pe care ti le arata ei la sediu sunt normal...retusate:D .

Din ce am vazut doar Angel`s Tango mi-a placut...taftaua pe care am ales-o se aseaza superb pe scaun si vaze k la ei nu am mai vazut. Eu personal sunt satula de cele tip pahar de martini si sfesnice...prea multa lume a avut deja. Eu mi-am ales vaze rotunde, mai joase de culoarea cuprului, iar fata de masa va fi crem- auriu cu flori fff mici crem mai inchis. Scaunele crem-auriu iar funda din organza de culoare crem inchis k florile de pe fata de masa.

Imi place k pot plati in cateva rate k sa-mi fie mai usor...preturile lor sunt cam ca si la restu, depinde si ce vrei si se poate si negocia :D Te poti uita pe site, poate iti place si apoi mergi sa vezi sali aranjate de Luminita.

Byeeeeeee

newcomer
06.12.2009, 16:43:55
Hello!!! eu am ales pana la urma Angel`s Tango. La inceput eram si eu foarte nehotarata, insa cred k cel mai bine e sa mergi mai multe sambete la rand, sa vezi sala in care vei face tu nunta, aranjata de mai multe firme...Asa vezi la fata locului, pt k pozele pe care ti le arata ei la sediu sunt normal...retusate:D .

Din ce am vazut doar Angel`s Tango mi-a placut...taftaua pe care am ales-o se aseaza superb pe scaun si vaze k la ei nu am mai vazut. Eu personal sunt satula de cele tip pahar de martini si sfesnice...prea multa lume a avut deja. Eu mi-am ales vaze rotunde, mai joase de culoarea cuprului, iar fata de masa va fi crem- auriu cu flori fff mici crem mai inchis. Scaunele crem-auriu iar funda din organza de culoare crem inchis k florile de pe fata de masa.

Imi place k pot plati in cateva rate k sa-mi fie mai usor...preturile lor sunt cam ca si la restu, depinde si ce vrei si se poate si negocia :D Te poti uita pe site, poate iti place si apoi mergi sa vezi sali aranjate de Luminita.

Byeeeeeee
si eu eram tentata initial sa aleg angel's tango...insa m am razgandit deoarece pur si simplu n am putut sa comunic cu luminita...mi s a parut ca nu accepta alte idei decat ale ei...adica , nu stiu, mie mi plac persoanele cu care pot sa discut si sa mi expun si parerile mele si sa mi se spuna daca s ok sau nu...dar ea era parca prea brutala in tot ce spunea...plus ca era tot timpul grabita si nu apucam sa discut pe indelete cu ea..
nah, asta e parerea mea, nu vreau sa starnesc o polemica pe tema asta...:)>-

lanaflo
08.12.2009, 14:08:30
si eu eram tentata initial sa aleg angel's tango...insa m am razgandit deoarece pur si simplu n am putut sa comunic cu luminita...mi s a parut ca nu accepta alte idei decat ale ei...adica , nu stiu, mie mi plac persoanele cu care pot sa discut si sa mi expun si parerile mele si sa mi se spuna daca s ok sau nu...dar ea era parca prea brutala in tot ce spunea...plus ca era tot timpul grabita si nu apucam sa discut pe indelete cu ea..
nah, asta e parerea mea, nu vreau sa starnesc o polemica pe tema asta...:)>-

stai linistita ca nu o sa se ia nimeni de tine :-p

si eu am avut sala amenajata de luminita. intradevar e mai mereu pe fuga si nu ne-am intalnit decat de cateva ori inainte de nunta (nu mai retin exact de cate...) dar totul a iesit impecabil. eu i-am dat cateva idei generale, iar la detalii am avut incredere in imaginatia ei.

oricum, inainte de a ma hotari, am fost de am vazut sala unde am facut nunta amenajata de ea pentru un botez, ceea ce va recomand si voua sa faceti indiferent pe cine vreti sa alegeti.
una sunt pozele si alta poate fi realitatea... fiecare isi imprima pozele cele mai bune...

asa ca spor fetelor la pregatiri >:D<

Sandra_Soleil
09.12.2009, 08:19:35
stai linistita ca nu o sa se ia nimeni de tine :-p

si eu am avut sala amenajata de luminita. intradevar e mai mereu pe fuga si nu ne-am intalnit decat de cateva ori inainte de nunta (nu mai retin exact de cate...) dar totul a iesit impecabil. eu i-am dat cateva idei generale, iar la detalii am avut incredere in imaginatia ei.

oricum, inainte de a ma hotari, am fost de am vazut sala unde am facut nunta amenajata de ea pentru un botez, ceea ce va recomand si voua sa faceti indiferent pe cine vreti sa alegeti.
una sunt pozele si alta poate fi realitatea... fiecare isi imprima pozele cele mai bune...

asa ca spor fetelor la pregatiri >:D<

Ai mare dreptate cu sala....trebuie vazuta inainte...NEAPARAT!!!

Eu am avut o problema asemanatoare cu Dalisis...In sensul ca pozele din catalog si de pe net sunt superbe, insa ce am vazut eu amenajat de ei, la Astoria, mi s-a parut...sec...alt cuvant mai potrivit nu-mi vine.

Plus ca i-am sunat de vreo 3 ori sa ne intalnim si de fiecare imi zicea tipa k e prea devreme, k se mai schimba preturile...bineinteles k nu am mai sunat-o si nici nu m-am intalnit vreodata cu ea. Probabil nu mai avea nevoie de clienti:D

Voi ce culori ati mai ales pentru decorat??? Care-i moda in anul ce vine???

Vapup

GiuliaS
09.12.2009, 09:53:26
Hmmmmm.....Si cand te gandesti ca Dalisis se pretinde a fi una dintre cele mai bune - daca nu, chiar ce mai buna -firme de specialitate din oras.... 8-|
Eu zic ca alegerea culorilor depinde de gusturile fiecarei miresici si, bine-nteles de localul ales, pt eveniment; sunt locatii, gen expo, unde poti amenaja in ORICE culoare vrei, in schimb la hotel parc, astoria, sau central ..... paleta de culori "potrivite" e mai restransa.
Dar, cum spuneam, depinde de gusturile si preferintele fiecaruia, si de imaginatia si creativitatea event manager-ilor alesi.
Eu personal, avand nunta la coandi, nu prea am de unde alege .... alb, bej, culoare untului, maro - nu prea mult, din cauza lemnului si .... verde - la aranjamentele florale :D
O zi frumoasa >:D<

serleena00
09.01.2010, 21:17:55

Hbiuta, imi poti da numarul Laurei pe Pm. Te rog. Multumesc!

duminecel
26.01.2010, 10:13:31

te rog criem-mi si mie numarul de telefon a lui Laura

duminecel
28.01.2010, 16:22:51
Buna Dana82i

da-mi te rog si mie numarul ei pe privat. si eu tot la coandi vreau sa fac nunta. merci

ciupymic
28.01.2010, 23:18:11
Buna fetelor.Eu am avut sala amenajata de Versolis,culoarea somon, mi-a placut foarte mult cum au amenajat sala.Am vrut sa atasez si o poza dar nu ma lasa :-L

newcomer
28.01.2010, 23:26:48
Buna fetelor.Eu am avut sala amenajata de Versolis,culoarea somon, mi-a placut foarte mult cum au amenajat sala.Am vrut sa atasez si o poza dar nu ma lasa :-L
mie nu mi a placut versolis, preturi mari in raport cu ceea ce ofera...

panda77ioana
30.01.2010, 10:15:51

Buna seleena00,
Daca ai obtinut in cele din urma nr de tel al Laurei, ai putea sa mi-l transmiti si mie. Suntem si noi in cautari pentru aranjarea salii. Poate imi poti oferii si unele informatii despre pret.
Multumesc mult.

duminecel
01.02.2010, 12:23:55
am fost la dalisis si fac reducere de 50 % la decorarea salii ( in afara de flori) daca inchei contractul cu ei in februarie. iese un pret foarte bun.

panda77ioana
01.02.2010, 16:24:18
[QUOTE=duminecel;2918930]am fost la dalisis si fac reducere de 50 % la decorarea salii ( in afara de flori) daca inchei contractul cu ei in februarie. iese un pret foarte bun.[/QUOT
Interesant, 50% reducere. Oricum vom merge la targul de nunti de la Expo si sigur vom afla mai multe detalii.

bertamonica
01.02.2010, 16:54:30
Fetelor sunt f happy...dupa ce tot am citit pe aici m-am hotarat sa scriu firmelor de deco si am primit un singur raspuns pana acum, dar sunt f entuziasmata...am vb cu luminita de la angels tango si mi-a aratat niste poze super cu amenjari de la coandi si preturile par ok...pt mine era important sa vad pe cineva prompt si deschis...cum stau in buc nu voi ajunge nici la targul de la arad si nici timp sa vad sali amenajate nu am...asa ca, am sa ma vad cu luminita in feb cand ajung la arad si sunt increzatoare ca lucurile vor merge bine...ce am vazut mi-a placut f mult :)wish me luck pe mai departe...
si BTW: sunt incantata ca stau bine si cu celelate pregatiri, ne-au sosit invitatiile, mi-am luat pantofiorii...totul pare a fi pe drumul cel bun :)
sper doar ca totul sa mearga asa si pe mai departe...mult succes la targ, din ce am vazut sunt reduceri f ok. Pupici

OanaPalade
02.02.2010, 19:13:51
Ceau ,

si eu o sa am nunta tot la coandi si m-am gandit tot la lunimita pentru amenajari, doar ca inca nu am contactat-o.
Tu , in ce culaore vrei sa impodabesti ? dar florile cu cine o sa le facei?

merci :)
Oana

OanaPalade
02.02.2010, 19:18:25
Ceau Serleena , imi dai si mie te rog nr de tel a lui Laura?
Nici eu nu vreau saten deloc.... si daca spui ca are idei bune atunci abia astept.

eu o sa am nunta la coandi si vreau sa fie doar crem .... ceva f elegant si frumos :)

OanaPalade
02.02.2010, 19:19:54

Ceau ,

imi dai si mie nr de el al Laurei ?

cum se numeste firma , nu are site ?

Merci :)

OanaPalade
02.02.2010, 19:40:26

Ceau ,

eu o sa am nunatin 17.iulie siinca nu am ales firma de amenajri sau prijituri , asa ca ma poti ajuta cu numarul d-nei respective?

Merci:)

DANITTA
03.02.2010, 10:30:00
Ceau ,

si eu o sa am nunta tot la coandi si m-am gandit tot la lunimita pentru amenajari, doar ca inca nu am contactat-o.

Oana

Si noi am ales firma pentru decor tot a Luminitei, e cu adevarat originala iar preturile sunt chiar bune ;) recomand tuturor, eu am cea mai mare incredere in ea.

bertamonica
03.02.2010, 11:43:58
Ceau ,

Oana

Ciao!

Acum am vazut abia mesajul tau. Vreau sa fac ceva simplu, probabil cu crem, auriu....iar florile cu fam. Palasti...cred ca sunt cei mai buni, iar rochita oricum am luat-o de la ingrid ;).
nca n-am vorbit nimic insa de flori, astept sa rezolv totul peste 2 sapt cand vin in arad.
spor!
Berta

serleena00
09.02.2010, 13:24:34
Ceau Serleena , imi dai si mie te rog nr de tel a lui Laura?
Nici eu nu vreau saten deloc.... si daca spui ca are idei bune atunci abia astept.

eu o sa am nunta la coandi si vreau sa fie doar crem .... ceva f elegant si frumos :)

Ceau draga mea,
Nu am primit din pacate numarul tipei din gradiste. Dar, tot raul spre bine, am semnat cu o alta firma.
Pupici

cornelia_neamt
09.02.2010, 22:35:22
Buna fetelor,
Pentru aranjamentul salii, v-o recomand pe Lia Mocuta, care dupa parerea mea este deosebita! Preturile sunt mai mult decat super ok, iar spre deosebire de Luminita, va ofera mult mai multe si la un pret mai mic. Eu zic sa incercati sa vb si cu ea, ca sa puteti face comparatie, iar dupa aceea sa puteti sa luati o decizie buna.
Daca vreti eu va dau numarul ei de telefon prin msg privat.
Spor la pregatiri!

adriana13
09.02.2010, 23:26:20
ceau fetelor,

Stiti cumva pe cineva care s-ar putea ocupa doar de aranjamente florale pentru nunta.Acest lucru presupunand sa detina si suporti fier forjat pt aranjamentele respective?

multumesc :)

KK_ARAD
12.02.2010, 14:53:20
incearca la anemone pe eminescu....eu am vazut chestii foarte dragutze la ei, si in plus mi-au recomandat si un cameraman profesionist...

micucln
13.02.2010, 16:42:41
a auzit cineva de firma Diamond Marriage din arad?? si ce parere aveti despre firma?sunt seriosi?
rog raspuns, multumesc anticipat

OanaPalade
24.02.2010, 11:40:13
Ciao!

Acum am vazut abia mesajul tau. Vreau sa fac ceva simplu, probabil cu crem, auriu....iar florile cu fam. Palasti...cred ca sunt cei mai buni, iar rochita oricum am luat-o de la ingrid ;).
nca n-am vorbit nimic insa de flori, astept sa rezolv totul peste 2 sapt cand vin in arad.
spor!
Berta

Ceau miresicilor ,

eu m-am hotarat si o sa fac cu Caprice totul , amnejarea, florile si tortul.
Mie dintre toti mi-auplacut cel mai mult. Sunt f incantata de ei .

sport la pregatiri :)))

KK_ARAD
24.02.2010, 14:18:54
Oana,

Cum sunt preturile la Caprice ?Am auzit ca la ei tortul cu martipan nu e asa de OK ...:-\ tu la ce tort te-ai gandit?

adri_anne
24.02.2010, 14:58:15
Oana,

Cum sunt preturile la Caprice ?Am auzit ca la ei tortul cu martipan nu e asa de OK ...:-\ tu la ce tort te-ai gandit?

Eu am auzit exact contrariul....si peste tot unde am fost si au avut tort de martipan de la ei, a fost delicios.

KK_ARAD
24.02.2010, 15:11:54
hmmmm....oricum nu au tort imbracat in martipan adevarat, ci in fondant si din motive inexplicabile ii spun martipan (fara migdale, doar din zahar PUR)...:D

OanaPalade
24.02.2010, 21:01:48
Eu am auzit exact contrariul....si peste tot unde am fost si au avut tort de martipan de la ei, a fost delicios.
Ceau ,

noi o sa avem 130 invitati.
Cat au fost decoratiunile nu pot sa iti spun , numi se pare etic , pot sa itipsun doar ca am gasit si firme care faceau cu 40% mai ieftin.
Dar nu se comaparat calitaea serviciilor de la caprice cu celelalte.
Noi facem cu ei totul si florile si prajiturile.

Pretul depinde si de ce materiale alegi. Eu am ales tafta si organza .

Daca esti interesata eu zic sa stabilesti o intalnire cu ei.

Sa ma anuti ce ai decis :)
Ceau :))

khyraruss
25.02.2010, 00:17:35
si eu am fost la caprice, eu am nunta in tm, pe 31 iulie, dar mai am o varinata de data pt octombrie, inca nu am decis concret nimic.initial vroiam in oct, dar aveau liber doar in iulie si acu a renuntat cineva in octombrie si paote ne mutam
ideea e ca stiu de caprice de la o cunostinta, dar nu am fost deloc incantata de felul in care s-a vorbit acolo cu mine, adica nu prea erau incantati sa accepte ideile mele.
mi-a mai zis o cunostinta de o firma din arad, paradox, stie cineva ceva de ea?am inteles ca-s tari pe piata, nu stiu
ma puteti ajuta cu info?
ms. mult pupici
;-)

OanaPalade
25.02.2010, 13:02:27
si eu am fost la caprice, eu am nunta in tm, pe 31 iulie, dar mai am o varinata de data pt octombrie, inca nu am decis concret nimic.initial vroiam in oct, dar aveau liber doar in iulie si acu a renuntat cineva in octombrie si paote ne mutam
ideea e ca stiu de caprice de la o cunostinta, dar nu am fost deloc incantata de felul in care s-a vorbit acolo cu mine, adica nu prea erau incantati sa accepte ideile mele.
mi-a mai zis o cunostinta de o firma din arad, paradox, stie cineva ceva de ea?am inteles ca-s tari pe piata, nu stiu
ma puteti ajuta cu info?
ms. mult pupici
;-)
Ceau ,

eu am fost si la Caprice si la Paradox.
Mie cei de la Caprice imi plac cel mai tare. LA paradox nu au asa multe optiuni la materiale.
Dar incearaca poate o sa gasesti ce doersti la ei.
Eu as merge pe Caprice.
:)

bella_mirabela
26.02.2010, 09:00:59
fiecare spune unde le-a placut,fiecare are opinia lui,trebuie sa mergi peste tot sa vezi.eu fac cu paradox.
am fost peste tot si mi se pare ca ,caprice are preturi mult mai mari.
:-\

khyraruss
26.02.2010, 15:03:57
si ce preturi au cei de la paradox?sunt ok si materialele.eu pe sambata ce viitoare am zis ca trec pe la ei, am sunat pe nr de pe pliant, parca cu o doamna Adina Pirv am vb la tel.A zis ca e dispusa sa faca si alte materiale, in functie de ce imi doresc eu.om vedea/:)

Ruxxi
01.03.2010, 11:18:23
Eu am fost la Paradox, Angels Tango, Poeme du Mariage, Versolis si SIS Events (cel din urma nu se pune la socoteala pentru ca am fost acolo, am stat 5min in care le-am spus cam ce am vrea, nu au avut sa ne arate nici o poza, nici un material la ei, si a ramas ca ne trimite pe mail oferta....si nimic..)

La Paradox, initial ne-a incantat oferta, pentru ca ne-a placut si cum a discutat cu noi, iar pretul final a iesit cat de cat ok.... Doar ca au pus pret ridicat pe imbracatul mesei si scaunelor, si restul ce am mai vrut pe langa totul era bonus, deci daca vrem sa reducem costurile, practic nu putem ca tot e gratis, doar mesele si scaunele le platim, si astea nu putem sa zicem ca renuntam la partea asta....deci asa au facut oferta incat oricum platesti tot in pretul ala...

Angels Tango e ok, si acolo ne-au facut ceva reduceri, am iesi putin mai ieftin ca si la celelalte firme....dar na...parca nu ne-a convins....

Poeme du mariage au ceva oferta ca iti amenajeaza sala cu 2010 lei....aici fiind incule imbracut mesele si scaunelor pentru 120 pers, flori incluse pentru 4 mese (??), masa prezidiu, masa tort, masa sampanie.....dar cu ce am mai adaugat noi, mai un material pe balustrada, mai amenajat biserica,...am iesit mai scump ca si la restul firmelor, fiind incluse aceleasi lucruri.

Si Versolis.....noua ne-a placut cel mai mult, am si iesit putin mai scump, dar nu stiu, parerea mea e ca nu se compara cu restul la care am fost, si calitatea, si ideile.....noi cred ca ramanem cu ei.....

Sper ca va sunt de folos informatiile
Va pup:*

Ruxxi
01.03.2010, 11:22:09
Apropo.... stie cineva ceva de salonul de infrumusetare Versolis?

Trixy
01.03.2010, 11:23:00
Eu am fost la Paradox, Angels Tango, Poeme du Mariage, Versolis si SIS Events (cel din urma nu se pune la socoteala pentru ca am fost acolo, am stat 5min in care le-am spus cam ce am vrea, nu au avut sa ne arate nici o poza, nici un material la ei, si a ramas ca ne trimite pe mail oferta....si nimic..)

La Paradox, initial ne-a incantat oferta, pentru ca ne-a placut si cum a discutat cu noi, iar pretul final a iesit cat de cat ok.... Doar ca au pus pret ridicat pe imbracatul mesei si scaunelor, si restul ce am mai vrut pe langa totul era bonus, deci daca vrem sa reducem costurile, practic nu putem ca tot e gratis, doar mesele si scaunele le platim, si astea nu putem sa zicem ca renuntam la partea asta....deci asa au facut oferta incat oricum platesti tot in pretul ala...

Angels Tango e ok, si acolo ne-au facut ceva reduceri, am iesi putin mai ieftin ca si la celelalte firme....dar na...parca nu ne-a convins....

Poeme du mariage au ceva oferta ca iti amenajeaza sala cu 2010 lei....aici fiind incule imbracut mesele si scaunelor pentru 120 pers, flori incluse pentru 4 mese (??), masa prezidiu, masa tort, masa sampanie.....dar cu ce am mai adaugat noi, mai un material pe balustrada, mai amenajat biserica,...am iesit mai scump ca si la restul firmelor, fiind incluse aceleasi lucruri.

Si Versolis.....noua ne-a placut cel mai mult, am si iesit putin mai scump, dar nu stiu, parerea mea e ca nu se compara cu restul la care am fost, si calitatea, si ideile.....noi cred ca ramanem cu ei.....

Sper ca va sunt de folos informatiile
Va pup:*
Ai incercat la tipa din Gradiste? Daca vrei iti dau nr. pe pm, doar ca ea nu lucreaza cu saten. Eu am iesit f. ieftin, la jumate de pret fata de alte firme!

IngerViolet
01.03.2010, 11:54:44
eu nu stiu ce sa iti zic, insa iti recomand sa ramai la cei de la versolis, pana acuma colaborarea mea cu emilia a fost foarte buna, ne-am inteles foarte bine si sunt sigura ca o sa iasa perfect. are si experienta, mie mi se pare o profesionista.
acuma daca e mai scump nu stiu pentru ca eu nu am cautat in alta parte. o cunostinta insa a amenajat cu angles tango si a ajuns cam la acelasi pret. insa eu oricum zic sa nu te zgarcesti la amenajat, eu una cred ca e foarte important cum arata sala.

Ruxxi
01.03.2010, 16:37:23
eu nu stiu ce sa iti zic, insa iti recomand sa ramai la cei de la versolis, pana acuma colaborarea mea cu emilia a fost foarte buna, ne-am inteles foarte bine si sunt sigura ca o sa iasa perfect. are si experienta, mie mi se pare o profesionista.
acuma daca e mai scump nu stiu pentru ca eu nu am cautat in alta parte. o cunostinta insa a amenajat cu angles tango si a ajuns cam la acelasi pret. insa eu oricum zic sa nu te zgarcesti la amenajat, eu una cred ca e foarte important cum arata sala.

da, si pentru mine e important sa fie frumoasa sala, si la mine chiar necesita amenajari mai multe pentru ca de fapt e sala de conferinte...
voi cu versolis decorati sala? vad ca aveti nunta in aceeasi zi cu mine, nu? :D oricum nu e problema, ca ne-a zis Emi ca face cam 3 nunti pe acceasi data
tu vrei sa iti faci si coafura etc la salonul versolis?

IngerViolet
01.03.2010, 20:59:09
da, cu emi facem si noi, stiu ca face mai multe nunti intr-o zi, stie ea cat se descurca, oricum nu le amenajeaza singura :P
si nu, o sa raman la coafeza mea ca sunt patita cu freza si nu vreau experimente in ziua nuntii, desi daca ma gandesc bine s-ar putea ca dincoace sa aiba mai multa experienta cu coafurile astea de nunti. oricum, nu-mi tradez coafeza :P

khyraruss
01.03.2010, 22:21:35
eu am mai vb cu cunostinte din arad, cu foste colege de liceu si majoritatea dintre ele sunt casatorite si fiecare are o parere despre firmele cu care au lucrat, unele bune, altele mai putin bune.adevarul e ca majoritatea dintre ele au colaborat cu paradox si au fost multumite de ceea ce a iesit din nunta lor.de preturi nu prea stiau sa-mi zica multe.cam ce costuri au pe scaun.imi trimiti te rog pe pm , daca poti. vreau sa stiu daca are rost sa/mi pierd vremea mergand la ei.au materiale ok?ms mult

Ruxxi
02.03.2010, 12:01:07
da, cu emi facem si noi, stiu ca face mai multe nunti intr-o zi, stie ea cat se descurca, oricum nu le amenajeaza singura :P
si nu, o sa raman la coafeza mea ca sunt patita cu freza si nu vreau experimente in ziua nuntii, desi daca ma gandesc bine s-ar putea ca dincoace sa aiba mai multa experienta cu coafurile astea de nunti. oricum, nu-mi tradez coafeza :P

eu oricum o sa fac proba pentru coafura de mireasa, tu nu? si daca imi place ce iese, ma gandesc ca si in ziua nuntii imi va iesi tot asa.....eu nu am o coafeza anume sa zic ca acolo vreau neaparat

Ruxxi
02.03.2010, 12:03:07
Ai incercat la tipa din Gradiste? Daca vrei iti dau nr. pe pm, doar ca ea nu lucreaza cu saten. Eu am iesit f. ieftin, la jumate de pret fata de alte firme!

Nu stiu despre cine e vorba, cum se numeste firma? are site? sau unde pot sa vad sali amenajate de ea?

Roxette
02.03.2010, 12:20:13
Buna,
am tot vazut ca multe miresici au probleme cu alegerea decorului salii, in special a firmei care se ocupa de asta. parca e greu sa fi mireasa cand iti dai seama cate ai de facut si mai ales...nu stii ce ai de facut, ce omiti, la ce nu te-ai gandit etc. alegi o tema, o culoare pt decor si apoi dupa 2 zile realizezi ca de fapt nu asta vrei etc etc. ;))
Eu ca norocul am gasit-o pe Luminita si desi am mers doar pe partea de decor a salii, ea m-a ajutat mult mai mult decat atata, de la gasirea locatiei potrivite bugetului meu si gusturilor mele pana la multe alte recomandari gen To do and Must not. Mai nou, din experienta mea, nu prea se mai gasesc persoane care dau sfaturi pe gratis dar totusi uite....eu sincer o recomand pe ea oricui este interesata sa aiba o nunta reusita sau macar sa abia mai putin stress cu pregatirile de nunta.

bella_mirabela
02.03.2010, 16:14:48
si ce preturi au cei de la paradox?sunt ok si materialele.eu pe sambata ce viitoare am zis ca trec pe la ei, am sunat pe nr de pe pliant, parca cu o doamna Adina Pirv am vb la tel.A zis ca e dispusa sa faca si alte materiale, in functie de ce imi doresc eu.om vedea/:)
cu adina fac si eu,ce iti doresti aia iti face rost ,poti fi sigura de asta.
eu sunt f f multumita de ea.
<:-P

khyraruss
02.03.2010, 17:56:57
draga bella mirabela, iti multumesc mult de ajutor, sunt convinsa ca voi gasi la paradox ceea ce caut.esti o draguta.te pup

Sandra_Soleil
02.03.2010, 18:07:51
Buna,
am tot vazut ca multe miresici au probleme cu alegerea decorului salii, in special a firmei care se ocupa de asta. parca e greu sa fi mireasa cand iti dai seama cate ai de facut si mai ales...nu stii ce ai de facut, ce omiti, la ce nu te-ai gandit etc. alegi o tema, o culoare pt decor si apoi dupa 2 zile realizezi ca de fapt nu asta vrei etc etc. ;))
Eu ca norocul am gasit-o pe Luminita si desi am mers doar pe partea de decor a salii, ea m-a ajutat mult mai mult decat atata, de la gasirea locatiei potrivite bugetului meu si gusturilor mele pana la multe alte recomandari gen To do and Must not. Mai nou, din experienta mea, nu prea se mai gasesc persoane care dau sfaturi pe gratis dar totusi uite....eu sincer o recomand pe ea oricui este interesata sa aiba o nunta reusita sau macar sa abia mai putin stress cu pregatirile de nunta.

Daca vorbesti de Luminita de la Angel`s Tango sunt de acord cu tine in totalitate;)) ....eu am ajuns sa discut cu ea si despre cosmetica si alte lucruri care chiar nu au legatura cu decoratul salii. Este o draguta si stie sa se ocupe de clientele ei. Si eu o recomand tuturor mireselor!!!

Trixy
02.03.2010, 19:16:07
Nu stiu despre cine e vorba, cum se numeste firma? are site? sau unde pot sa vad sali amenajate de ea?
Da au site. E vorba de Finasart. Sunt mai multe miresici de aici care si-au decorat sala cu ea, eu am incredere totala ca sala va fi frumoasa, si majoritatea mi-au cerut pret dublu fata de ea, eu una nu suport satenul , mi se pare ca arata ieftin, si majoritatea firmelor de decoratiuni lucreaza cu saten. Eu lucrez intr-un domeniu in care vad aproape in fiecare sfarsit de saptamana cum decoreaza fiecare firma de aici din Arad, si majoritatea m-au dezamagit, bine acum depinde de cerintele si gusturile fiecaruia, eu recunosc sunt foarte pretentioasa si perfectionista.

bella_mirabela
02.03.2010, 20:05:32
eu cu paradoxul am ales organza si tafta,nici decum saten.satenul deja nu se mai poarta.
o zi frumoasa

bella_mirabela
02.03.2010, 20:06:36
draga bella mirabela, iti multumesc mult de ajutor, sunt convinsa ca voi gasi la paradox ceea ce caut.esti o draguta.te pup
ma bucur ca te-am putut ajuta un pic.sa mergi sigur sa vb ca nu ai nimic de pierdut si poate vei gasi ce iti doresti.
;;)

IngerViolet
02.03.2010, 22:07:43
eu oricum o sa fac proba pentru coafura de mireasa, tu nu? si daca imi place ce iese, ma gandesc ca si in ziua nuntii imi va iesi tot asa.....eu nu am o coafeza anume sa zic ca acolo vreau neaparat

nu, nu cred ca o sa fac proba, pt ca nu prea ies doua la fel oricat ar incerca si mai ales ca nu stiu daca o sa am timp si chef de asa ceva inainte de nunta, cred ca vor fi o gramada de alte chestii de facut

panda77ioana
03.03.2010, 17:54:43
Buna,

Buna, sunt si eu in cautare de oameni pt decorul salii. As vrea daca se poate sa-mi trimiti si mie nr de tel al Luminitei pe PM. Poate esti draguta sa-mi dai si niste informatii despre preturi.... Ti-as fi recunoscatoare.

Roxette
04.03.2010, 11:40:02
Buna, sunt si eu in cautare de oameni pt decorul salii. As vrea daca se poate sa-mi trimiti si mie nr de tel al Luminitei pe PM. Poate esti draguta sa-mi dai si niste informatii despre preturi.... Ti-as fi recunoscatoare.

Ciao,
Informatii cate stiu ti le dau cu placere. si preturi si altele dar ce conteaza e sa vb cu ea personal ;;) in functie de ceea ce doresti asa e si oferta si tarifele. gasesti informatii si pe pag lor de net angels_tango, gasesti rpd pe google. Nr ei este 0723479756. Astept intrebarile tale!

Ruxxi
04.03.2010, 14:17:48
Buna fetelor!
Eu m-am hotarat la Versolis ;;) , am incheiat contractul cu ei.
Bine ca am scapat si de grija asta, acum incep cautarile pentru rochie, luna de miere..... Apropo, despre luna de miere in care subiect se discuta? :D

panda77ioana
04.03.2010, 22:03:34
Ciao,
Informatii cate stiu ti le dau cu placere. si preturi si altele dar ce conteaza e sa vb cu ea personal ;;) in functie de ceea ce doresti asa e si oferta si tarifele. gasesti informatii si pe pag lor de net angels_tango, gasesti rpd pe google. Nr ei este 0723479756. Astept intrebarile tale!

Multumesc frumos pt raspuns.
As vrea sa mai intreb daca aveti informatii despre PARADOX.
Saptamana viitoare as vrea sa merg pe la firmele care se ocupa cu amenajari de sali si flori si de aceea pun toate aceste intrebari sa stiu cate ceva despre ei.
Va pup pe toate.

bella_mirabela
05.03.2010, 10:35:28
Multumesc frumos pt raspuns.
Saptamana viitoare as vrea sa merg pe la firmele care se ocupa cu amenajari de sali si flori si de aceea pun toate aceste intrebari sa stiu cate ceva despre ei.
Va pup pe toate.
eu cu paradox fac si sunt f multumita si preturile sunt super ok si au tot ce iti doresti
<:-P

DANITTA
05.03.2010, 14:14:10
[quote=panda77ioana;3051715]Multumesc frumos pt raspuns.
Va pup pe toate.
Si eu iti recomand Angel's Tango, e tare draguta Luminita si foarte originala ;)

khyraruss
07.03.2010, 12:15:07
salut,
am fost si eu la paradox, eu sunt f multumita de ei, mi-au placut si materialele, si tratarea, ideile si preturile sunt fff ok.mi-au aratat o gramada de poze.Adevarul e ca u au cu restaurante din tm, dar iti trebuie putina imaginatiee sa si iti dai seama ce merge si pt alta locatie.eu doar trebuie sa-mi bat in cuie data nuntii, ca am 2 variante si apoi merg sa las avans la ei.deci, sa mergi cu incredere la ei.=;

creatzza_oana
07.03.2010, 13:46:03
buna fetelor

despre Caprice stiti ceva?sala unde o sa fac eu nunta au contract cu ei si am inclus in pretul meniului si aranjatul meselor si scaunelor, si o sa merg sa discut cu ei ce mai vreau suplimentar, stiti ceva despre ei?sunt serioasi?
multumesc

bella_mirabela
10.03.2010, 09:08:47
salut,
am fost si eu la paradox, eu sunt f multumita de ei, mi-au placut si materialele, si tratarea, ideile si preturile sunt fff ok.mi-au aratat o gramada de poze.Adevarul e ca u au cu restaurante din tm, dar iti trebuie putina imaginatiee sa si iti dai seama ce merge si pt alta locatie.eu doar trebuie sa-mi bat in cuie data nuntii, ca am 2 variante si apoi merg sa las avans la ei.deci, sa mergi cu incredere la ei.=;
ma bucur mult ca ai ales paradox,si ca esti multumita de ei.sper ca te-am ajutat mult cu sfaturile despre ei.
te pup

bamboocha88
25.03.2010, 09:47:06
buna fetelor....

eu pt decor am ales event solution din arad.aranjamente florale, buchet mireasa, masini impodobite, invitatii,decorul salii.....totul la un pret foarte ok.....:suuuper:

adri_anne
26.03.2010, 17:16:54
buna fetelor....

eu pt decor am ales event solution din arad.aranjamente florale, buchet mireasa, masini impodobite, invitatii,decorul salii.....totul la un pret foarte ok.....:suuuper:
si eu tot pe mana Amaliei merg. sper sa iasa totul ok

Xtreme
31.03.2010, 10:54:31

Hello,

imi dai te rog niste detalii despre firma de decoratiuni. Eventual si niste poze de la eveniment. Iti multumesc in avans.

Stelyana80
05.04.2010, 09:39:18
Hello,

imi dai te rog niste detalii despre firma de decoratiuni. Eventual si niste poze de la eveniment. Iti multumesc in avans.
Buna Xtreme. Iti pot spune doar ca eu si sotul meu am fost tare multumiti de serviciile firmei, dar nu vreu sa fac prea multa reclama. Poze am incercat sa postez aici imediat dupa nunta, atat cu sala, cat si cu mine:D, dar nu am reusit sa le modific:">. Iti pot trimite, in schimb, nr de tel sa te intelegi cu doamna si cine stie, poate ti-am fost de ajutor...;;) Iti doresc spor la cautari si multa bafta in pregatirea nuntii.
P.S. Anunta-ma te rog daca rezolvi ceva.>:D<

minutza0703
14.04.2010, 11:53:58
Buna fetelor,
Pentru aranjamentul salii, v-o recomand pe Lia Mocuta, care dupa parerea mea este deosebita! Preturile sunt mai mult decat super ok, iar spre deosebire de Luminita, va ofera mult mai multe si la un pret mai mic. Eu zic sa incercati sa vb si cu ea, ca sa puteti face comparatie, iar dupa aceea sa puteti sa luati o decizie buna.
Daca vreti eu va dau numarul ei de telefon prin msg privat.
Spor la pregatiri!

Eu cu ea imi fac aranjamentul salii si a bisericii....:D e super ok Liana...:D:D

bianka_matis
14.04.2010, 17:54:26
eu fac decorul cu luminita de la angel'S tango,ii super si preturile sunt chiar foarte bune.are multe idei si chiar se poate discuta cu ea

bertamonica
16.04.2010, 14:56:37
eu fac decorul cu luminita de la angel'S tango,ii super si preturile sunt chiar foarte bune.are multe idei si chiar se poate discuta cu ea

Si eu sunt pefect de acord; m-a inteles super cu ea...abia astept sa vad varianta finala :)

Stelyana80
16.04.2010, 16:27:35
Buna miresici! Eu acum am vazut comparatia pe care a facut-o Cornelia Neamt. Vreau sa spun ca nu sunt de acord cu ea, (nu in privinta Lianei Mocuta-la noi a iesit super evenimentul), ci faptul ca aproape starneste o cearta, pt ca fiecare isi alege ce vrea si pe cine vrea. Eu personal am fost in mai mult de 2 locuri (nu doar la Luminita si la Liana) si am ales in final ce am considerat mai potrivit.
Minutza0703 si eu am ales la fel ca si tine si vreau sa-ti spun ca am fost foarte incantata la sfarsit. A iesit foarte bine evenimentul, iar daca esti atenta la detalii, sa stai linistita ca toate vor fi cum ai ales. Cel putin la mine asa a fost.
Va doresc tuturor spor la pregatiri si o nunta asa cum o visati!

bianka_matis
16.04.2010, 18:02:34
mai am 4 saptamani pana la nunta ;)) 15 mai 2010:))>:D<

bianka_matis
16.04.2010, 18:07:34
am semnat deja contractul cu ea,nu am mai fost la nici o agentie sa vad alte preturi.am fost hotarata sa fac cu luminita pt ca am vazut ca se implica foarte mult si am auzit numai vb bune despre ea.

Sandra_Soleil
17.04.2010, 08:14:36
am semnat deja contractul cu ea,nu am mai fost la nici o agentie sa vad alte preturi.am fost hotarata sa fac cu luminita pt ca am vazut ca se implica foarte mult si am auzit numai vb bune despre ea.

Asa este, Luminita chiar pune suflet in tot ce face:>....si nu lasa nimic la voia intamplarii. Si eu am ales-o pe ea. insa nu e singura buna din Arad, sunt multe persoane talentate.

Cred ca e mai ok sa spunem de ce am ales o anumita firma si sa nu facem comparatii, pt ca fiecare este cu gusturile si bugetul proprii...care nu se discuta si riscam sa ne certam:-s. Mai bine sa ne ajutam, toate avem mult mai mult de castigat asao:-)

pupici

bella_mirabela
17.04.2010, 09:07:14
buna fetelor,nu stiu de ce toata lumea vorbeste doar de aceste doua firme si de ce se merge la una si aceea o alege.;))fiecare are parerea impartita si fiecare cu opinia lui dar mai sunt si alte firme in arad care lucra f bine si la preturi supeer.
eu sper ca la toate sa ne iasa nunta super si cel mai important lucru este sa ne placa si sa ne bucuram de ea.<:-P

Ioana2010
17.04.2010, 10:17:42
Imi recomandati va rog si mie ceva firme. Vreau sa merg in mai multe locuri si pe urma sa aleg. Nu cunosc inca nici o firma si targul de nunti l-am ratat. De aceea orice sugestie si informatie imi este binevenita. Multumesc anticipat tuturor.

gabriela_1981
17.04.2010, 20:44:01
buna,

si eu fac aranjamentul salii cu Luminita de la Angel's Tango, e cea mai buna, credeti-ma am umblat foarte mult si m-am oprit la ea, are idei super si stie sa te indrume daca nu esti sigura de ceva. vi-o recomand cu caldura.

marcelac
19.04.2010, 15:47:01
Imi recomandati va rog si mie ceva firme. Vreau sa merg in mai multe locuri si pe urma sa aleg. Nu cunosc inca nici o firma si targul de nunti l-am ratat. De aceea orice sugestie si informatie imi este binevenita. Multumesc anticipat tuturor.
Eu i-mi fac decorul cu doamna Flory din Gradiste daca te ajuta intra pe siteul lor finasart.

Ioana2010
19.04.2010, 19:13:49
Eu i-mi fac decorul cu doamna Flory din Gradiste daca te ajuta intra pe siteul lor finasart.
Da, e frumos ce au acolo. Imi poti spune mai multe informatii despre ce ti s-a oferit tie, ca sa-mi fac o idee? Multumesc mult!

Trixy
19.04.2010, 21:11:59
Da, e frumos ce au acolo. Imi poti spune mai multe informatii despre ce ti s-a oferit tie, ca sa-mi fac o idee? Multumesc mult!
Si eu tot cu ea imi fac sala, sunt foarte multe de spus,ce iti ofera ,oricum daca iti faci o programare la ea, te intreaba ea exact ce vrei si iti spune un pret aproximativ, oricum iesi mai ieftin decat la oricare!

Ioana2010
19.04.2010, 22:37:36
Si eu tot cu ea imi fac sala, sunt foarte multe de spus,ce iti ofera ,oricum daca iti faci o programare la ea, te intreaba ea exact ce vrei si iti spune un pret aproximativ, oricum iesi mai ieftin decat la oricare!
Multumesc mult! O sa incerc si acolo, dar pot primi va rog un nr de tel?

Ioana2010
20.04.2010, 14:43:06
Multumesc de nr. O sa sun pt ca oricum merg in mai multe locuri

brota
20.04.2010, 21:40:03
Poti sa imi trimiti si mie numele firmei si nr de telefon te rog mult

Stelyana80
21.04.2010, 10:47:02
Poti sa imi trimiti si mie numele firmei si nr de telefon te rog mult
Da. Am trimis. Sa-ti fie de ajutor!

Roxette
01.07.2010, 12:42:03
buna,

si eu fac aranjamentul salii cu Luminita de la Angel's Tango, e cea mai buna, credeti-ma am umblat foarte mult si m-am oprit la ea, are idei super si stie sa te indrume daca nu esti sigura de ceva. vi-o recomand cu caldura.

Eu am facut tot cu Luminita si am fost extrem de multumita, tot ce a tinut de decor a iesit foarte frumos iar eu am fost multumita. O recomand si eu cu caldura:)...

OanaPalade
03.07.2010, 21:32:55
buna fetelor

despre Caprice stiti ceva?sala unde o sa fac eu nunta au contract cu ei si am inclus in pretul meniului si aranjatul meselor si scaunelor, si o sa merg sa discut cu ei ce mai vreau suplimentar, stiti ceva despre ei?sunt serioasi?
multumesc
Ceau,

din punctul meu de vedere sunt cei mai buni si ii recomand tuturor.

panda77ioana
08.07.2010, 16:47:17
As avea si eu o intrebare pentru toate miresicile.
Sunt in cautare de locuri mai deosebite (in Arad, sau chiar si la iesire din Arad - insa totusi nu foarte departe) pentru a ne face poze. Noi avem timp de poze aproximativ 2 ore si de aceea vrem sa profitam din plin si sa ne facem niste poze/amintiri frumose.
M-as bucura mult daca mi-ati da si voi unele idei de locatii, in afara de parc, malul Muresului si vestitele scari de la Filarmonica, care din pacate au cazut de pe lista deoarce acum se oficiaza casatorii civile acolo si e plin de lume.
Astept ideile voastre.
Multumesc mult si spor la pregatiri pt. toate cele care vor urma....

IngerViolet
08.07.2010, 21:15:37
SI eu as vrea sa fac poze in alta parte insa nu stiu unde exact. Am vazut poze foarte frumoase facute la gara, insa e important si fotograful. Eu zic sa-l intrebi firma cu care faci poze, poate iti dau ei niste idei.

corinaeliza
08.07.2010, 22:57:11
Noi am ales firma Eventsolution. Ne-a placut foarte mult si nici pretul nu e mare.

dragosxps
15.07.2010, 15:30:05
As avea si eu o intrebare pentru toate miresicile.
Sunt in cautare de locuri mai deosebite (in Arad, sau chiar si la iesire din Arad - insa totusi nu foarte departe) pentru a ne face poze. Noi avem timp de poze aproximativ 2 ore si de aceea vrem sa profitam din plin si sa ne facem niste poze/amintiri frumose.
M-as bucura mult daca mi-ati da si voi unele idei de locatii, in afara de parc, malul Muresului si vestitele scari de la Filarmonica, care din pacate au cazut de pe lista deoarce acum se oficiaza casatorii civile acolo si e plin de lume.
Astept ideile voastre.
Multumesc mult si spor la pregatiri pt. toate cele care vor urma....

pe ce tema arhitectura, natura ?

Ruxxi
23.07.2010, 22:16:03
niste poze frumoase s-ar fi putut face si la podul Traian....insa din pacate si aceasta locatie cade de pe lista.... :(

panda77ioana
23.07.2010, 23:16:50
pe ce tema arhitectura, natura ?

Orice tema, doar sa fie ceva deosebit. Normal ca o sa facem poze in parc, unde fac majoritatea, dar vrem sa gasim si alte locatii. Poate ca prin niste sfaturi vom da o mana de ajutor si altor miresici.
Pt. mine urmeaza ultima sapatamana de stress........

DANITTA
23.07.2010, 23:31:14
Eu am facut tot cu Luminita si am fost extrem de multumita, tot ce a tinut de decor a iesit foarte frumos iar eu am fost multumita. O recomand si eu cu caldura:)...
Si noi am ales tot Angel's Tango si am fost foarte bucurosi pentru ca tot o iesit foarte frumos, am avut parte si de surprize,placute bineinteles, din partea Luminitei care ne-a animat un pic nunta la restaurant si ne-a luat din emotii. Se vede ca pune pasiune in ce face si are idei bune, aranjamentele florale si mesele au fost perfecte, de husele de pe scaune ce sa mai vb, au ramas la fel pana dimineata. cand o sa am poze o sa le pun pe site.
multa bafta la toata lumea!

micucln
03.08.2010, 20:48:41
Noi am avut nunta in Timisoara , iar sala ne-a fost amenajata de LUMINITA de la ANGEL'S TANGO. totul a iesit minunat, invitatii au ramas surprinsi de cat de frumos a aratat sala. De materiale ce sa mai vorbesc, sunt superbe. O recomand la toata lumea cu cea mai mare incredere si nu o sa regretati!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Babyball
03.09.2010, 15:05:35
Buna!
Sunt curioasa daca a facut cineva aranjamentele cu firma Dalisis? Am vazut la ei pe site poze numai din locatii timisorene, si vada ca nu prea zice lumea nimic despre ei pe aici. Daca ati auzit de bune/rele v-as ramane recunoscatoare pentru orice informatie. Se pare ca gusturile mele se apropie foarte mult de ceea ce au ei, de aceea sunt curioasa, desi vad ca variante alternative sunt destule, la cate laude primesc unele doamne pe aici :)
Va multumesc!

adri_anne
04.09.2010, 11:13:13
Noi am ales firma Eventsolution. Ne-a placut foarte mult si nici pretul nu e mare.

Si eu tot cu Amalia am colaborat si am fost foarte multumita din toate punctele de vedere. Si de felul cum a lucrat si de partea financiara!

joANNA19
20.12.2010, 18:13:52
fetelor, va rog sa-mi recomandati si mie o firma pentru un decor minimalist, restaurantul arata destul de bine asa cum e. va multumesc;-)

joANNA19
24.12.2010, 23:36:41
nu prea se inghesuie fetele sa-mi dea un raspuns, insa tin sa-i multumesc Ioanei 2010 pentru recomandare ( eu inca nu pot trimite mesaje private). merci Ioana, te pup si va doresc sarbatori frumoase tuturor

Ioana2010
01.01.2011, 04:46:49
nu prea se inghesuie fetele sa-mi dea un raspuns, insa tin sa-i multumesc Ioanei 2010 pentru recomandare ( eu inca nu pot trimite mesaje private). merci Ioana, te pup si va doresc sarbatori frumoase tuturor
cu drag! sper ca te-am ajutat macar cu o sugestie. Ai vorbit cu doamna? sau ai gasit altceva intre timp?

joANNA19
01.01.2011, 13:57:08
cu drag! sper ca te-am ajutat macar cu o sugestie. Ai vorbit cu doamna? sau ai gasit altceva intre timp?
nu am vorbit inca, nu sunt in Arad acum. Am gasit mai multe pe net, o sa sun sa vad cum sta treaba. Mi-a placut ce am vazut si la Finasart. Un an nou mai bun va doresc la toate

CONT_INCHIS_46060
25.01.2011, 13:11:46
Ce puteti sa imi spuneti despre Caprice va rog mult.

dana88
26.01.2011, 11:51:01
Ce puteti sa imi spuneti despre Caprice va rog mult.

Daca cauti pe internet vei gasit poze de la diverse nunti de asta vara unde arata sala impodobita de ei, scri denumirea firmei la google si iti va aparea.Eu sala mi-o fac cu versolis. Dar prajiturile as vrea cu caprice,sunt foarte bune:*

CONT_INCHIS_46060
26.01.2011, 12:58:19
Daca cauti pe internet vei gasit poze de la diverse nunti de asta vara unde arata sala impodobita de ei, scri denumirea firmei la google si iti va aparea.Eu sala mi-o fac cu versolis. Dar prajiturile as vrea cu caprice,sunt foarte bune:*

multumesc mult pt raspuns, mie cei de la Laser(acolo imi fac nunta) imi ofera sala amenajata standard(mese, scaune, arcada la usa si inca cateva chesti) si ei lucreaza cu cei de la Cparice si asa m-am gandit sa fac si restul cu iei, oricum ma voi duce intre 4-6 februarie la targul de nunti si voi vedea mai multe si asa ma voi putea decide :">

sergina_V
26.01.2011, 14:55:36
Ceau dana88,

Si eu fac exact la fel:
sala o fac cu versolis, iar prajiturile cu caprice. \:D/

lauren_love
26.01.2011, 20:05:07
Ciau, fetelor! Vreau sa atentionez, sa zic asa, sa va uitati la ofertele furmizorilor de servicii, agentii sau restaurante, ca uneori pretul afisat mare ca oferta, poate ascunde undeva jos pe ultima pagina fraze de genul "Preturile afisate nu contin TVA". Sa nu va faceti un calcul si apoi sa va treziti cu alta suma de plata, mai mare, bineinteles... Si eu am fost incantata de anumite preturi si cand colo.. bine ca am vazut la timp!

joANNA19
06.02.2011, 15:47:23
fetelor, ati fost la targ??? ceva poze? ce firme v-au placut mai mult, si care au avut preturile cele mai bune. poate impartasiti impresiile si cu noi, cele care nu am reusit sa ajungem la targ