PDA

Versiunea completa : Coafura, cosmetica, machiaj in Judetul Arad

adriana_m
22.07.2007, 13:25:32
Aici putem vorbi despre saloane, coafuri, machiaje, recomandari, preturi etc.:*

nirona
22.07.2007, 21:40:28
aici eu nu pre le am...;-):D

Andreea_arad
23.07.2007, 10:55:29
Eu am sa merg la Diva Salon, am vazut acolo pe o tipa care facea niste coafuri super faine. Eu as vrea ceva coc mai special, nu foarte impopotonat, dar dragut:D si mi-am cumparat ssi o coronita si niste accesorii foarte dragute si finute.. desi cam scumpe.

Andreea_arad
25.07.2007, 09:07:29
Pozici cu coafuri de miresici :)

Andreea_arad
25.07.2007, 09:13:12
alte modelute dragutele, zic eu.

nirona
25.07.2007, 12:11:04
hmm..eu am parul pana la solduri.....mie imi trebe neaparat coafura cu par pe spate..sau altceva in afara de coc..ca nu reusesc fetele sa mi-l ridice si sa si stea mult...;));));))

Andreea_arad
25.07.2007, 12:37:29
hmmm.. uite ceva ce ar putea merge, daca iti si place.

fortuna
25.07.2007, 15:39:36
eu voi merge la Salon Extravagant ,unde a fost inainte foto Enigma la Podgoria,vizavi de casa sindicatelor.

fortuna
25.07.2007, 23:12:28
eu voi merge la Salon Extravagant ,unde a fost inainte foto Enigma la Podgoria,vizavi de casa sindicatelor.

scuze, salonul se numeste Extravagance , am gresit eu.

Andreea_arad
26.07.2007, 10:31:10
Si cam ce preturi au?

fortuna
26.07.2007, 15:29:52
promit sa va spun saptamana viitoare, sambata merg la o nunta , si voi face si prima coafura si machiaj.

nirona
26.07.2007, 17:51:39
hmmm.. uite ceva ce ar putea merge, daca iti si place.
imi place,imi place!!!<:-P

fortuna
29.07.2007, 12:17:50
asa cum am promis , va spun cat m-a costat pe mine la Extravagance:

35 ron coafura (coc) +6 ron spalat , am intes ca o coafura mireasa este 150 ron. ,eu acum am facut o proba.

40 ron machiaj, 15 ron manichiura simpla.

Andreea_arad
29.07.2007, 12:44:40
Da nu e exagerat de scump. Cam asa sunt preturile peste tot, cel putin din cate cunosc eu.
Pozici cu coafura nu vedem? :D

mili_tzutzu
30.07.2007, 10:11:44
La extravagance am fost si eu la coafura,machiaj si manichiura.Am platit la coafura la Andi 100ron si la machiaj intamplator o cunosteam pe cosmeticeana si a fost gratis pt mine, insa pot spune ca am fost foarte multumita de machiaj.Foarte frumos verde cu auriu si m-a tinut pana dimineata fara nici un fel de retus.Cand am poze le postez sa vedeti exact.

fortuna
31.07.2007, 11:41:48
si eu am fost machiata tot verde cu auriu.

fortuna
31.07.2007, 11:43:05
coafuri pentru par mai scurt nu stiti , eu am parul pana la umeri si nu imi sta bine cu coc ,as vrea sa-mi fac alta freza .

mili_tzutzu
02.08.2007, 09:49:30
Stie cineva cat ma costa la manichiura cu gel sa le umplu?Oare il pot da eu jos gelul sau trebuie sa merg la manichiura iar.Pt manichiura in sine pt mireasa am dat 80ron.Cam multisor.

hbiutza
02.08.2007, 10:24:16
Stie cineva cat ma costa la manichiura cu gel sa le umplu?Oare il pot da eu jos gelul sau trebuie sa merg la manichiura iar.Pt manichiura in sine pt mireasa am dat 80ron.Cam multisor.
in jur de 50-60 lei te costa

mili_tzutzu
02.08.2007, 10:58:04
ok mersi tare mult de promptitudine! si mai o intrebare daca vreau sa-l dau jos cum procedez?pot si eu sau trebuie neaparat la salon?

hbiutza
02.08.2007, 11:08:59
ok mersi tare mult de promptitudine! si mai o intrebare daca vreau sa-l dau jos cum procedez?pot si eu sau trebuie neaparat la salon?
asta e cam complicat........ nu prea poti sa il dai jos singura decat daca astepti sa iti mai creasca unghiile si sa intre aer sub el, dar dc nu ai rabdare dute la salon sa ti-l pileasca. eu una insa nu iti recomand, s-ar putea sa pileasca mai mult decat trebuie, am patit-o si eu odata si m-am invatat minte. eu zic sa iei in considerare prima varianta;;)

Andreea_arad
02.08.2007, 14:10:18
Eu am fost acum de curand la un salon pentru extensie cu gel si m-a costat 70 de ron. Stiti voi undeva unde e mai iefitn?

happyday
11.08.2007, 23:57:07
"eu am parul pana la solduri....."

Andreea_arad
12.08.2007, 09:49:37
dragute coafuri. eu voi opta pentru ceva asemanator cu pozele atasate, ce ziceti?

anca1508
12.08.2007, 14:12:29
Fetelor eu as vrea sa merg la un salon sa imi dea cineva care se pricepe o forma sprancenelor, care sa se potriveasca cu forma fetei etc.Imi puteti recomanda pe cineva si la un pret cat de cat rezonabil(nici nu stiu de fapt cat costa un pensat)=P~

Anastacia
12.08.2007, 17:02:38
Fetelor eu as vrea sa merg la un salon sa imi dea cineva care se pricepe o forma sprancenelor, care sa se potriveasca cu forma fetei etc.Imi puteti recomanda pe cineva si la un pret cat de cat rezonabil(nici nu stiu de fapt cat costa un pensat)=P~
Stiu eu un salon fain ,pe strada cu Flanco ,de la banca San Paolo in jos,pe acolo este unul ,nu stiu numele,dar poate stiu fetele.Este o tipa Timeea care am auzit ca face super faine sprancenele!!Incearca sa vezi!:*

anca1508
12.08.2007, 19:01:29
Stefania26, thx de info>:D<...am sa merg acolo sa vad

Andreea_arad
13.08.2007, 08:59:50
Eu am fost la pensat la o tipa Nico ce a lucrat la Diva salon si acum are salonul ei, in zona Sanitas, nu stiu cum se numeste strada acuma, la 30 decembrie. E strada aceea care duce inspre mal. Mie mi-a placut cum m-a facut si costa 80 de mii un pensat profi.

zeke
13.09.2007, 11:31:00
Eu la pensat ma duc la Super Lady pe Alecsandri , la Andi, se stie fata.

De fapt si la coafor si la mani tot acolo ma duc, au renovat recent si arata super fain, lucreaza doar cu produse de calitate, sunt multumita.

Andreea_arad
25.10.2007, 12:57:12
Pentru coafura de miresici eu va recomand la Diva salon.. de fapt fetele s-au mutat acum d ela diva.. dar nu stiu exact cum se numeste noul salon. Sunt doua fete: Lia si Amalia care se pricep de minune si sunt si foarte rapide. Eu in 40 de mnute am fost gata coafata si m-a tinut freza foarte bine /.. tinand cont ca la nunta am sarit si am dansat de numa numa. Cat despre machiaj la Luxor salon, la Nico e bestial. Dace tipa niste machiaje super profesioniste.

Anastacia
25.10.2007, 13:05:38
Pentru coafura de miresici eu va recomand la Diva salon.. de fapt fetele s-au mutat acum d ela diva.. dar nu stiu exact cum se numeste noul salon. Sunt doua fete: Lia si Amalia care se pricep de minune si sunt si foarte rapide. Eu in 40 de mnute am fost gata coafata si m-a tinut freza foarte bine /.. tinand cont ca la nunta am sarit si am dansat de numa numa. Cat despre machiaj la Luxor salon, la Nico e bestial. Dace tipa niste machiaje super profesioniste.
Si eu la Luxor mi-am facut machiajul ,superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!>:D<

Andreea_arad
25.10.2007, 13:38:36
Prietenele stiu cum e :)

sonia2
28.12.2007, 21:15:45
Sarbatori Fericite!!!! SI UN AN NOU FERICIT!!!!!

La salonul NEW LOOK nu stiti cum sunt preturile?

LaviCarmen
03.01.2008, 07:46:13
Sarbatori Fericite!!!! SI UN AN NOU FERICIT!!!!!

La salonul NEW LOOK nu stiti cum sunt preturile?
Eu am auzit ca foarte mari

sweetlove973
28.03.2008, 13:21:15
sal! eu cred ca merg la Super Lady, acolo am fost si la cununia civila si am fost multumita, numa ca pt cununia religioasa si petrecere nu mai vreau aceeasi freza..............sunt inca in cautare..........eu am par cret, asa ca......

aaaaa, si am uitat ...........machiaju tot acolo mi lam facut. E o tipa Timea .......the best.....si e fffff ocupata , ai nevoie de programare cam cu 1 - 2 luni inainte............dar merita asteptarea.
cine e curioasa poate incerca macar o data! pa!

ALINUZA
28.03.2008, 20:35:45
la mistic nu stiti cum e?a si la tipa aia nico de la luxor face si proba de machiaj inainte?mersi !eu sunt f nehotarata cred ca dupa rochia de mireasa asta e a doua problema pt care nu mai pot dormi noaptea!

alexa21
29.03.2008, 00:36:59
sal! eu cred ca merg la Super Lady, acolo am fost si la cununia civila si am fost multumita, numa ca pt cununia religioasa si petrecere nu mai vreau aceeasi freza..............sunt inca in cautare..........eu am par cret, asa ca......

aaaaa, si am uitat ...........machiaju tot acolo mi lam facut. E o tipa Timea .......the best.....si e fffff ocupata , ai nevoie de programare cam cu 1 - 2 luni inainte............dar merita asteptarea.
cine e curioasa poate incerca macar o data! pa!
nu are nici o legatura ai terminat facultatea la aurel vlaicu textile:-\
si eu tot la super lady ma voi duce la machiaj la Anne

Anastacia
29.03.2008, 07:49:44
la mistic nu stiti cum e?a si la tipa aia nico de la luxor face si proba de machiaj inainte?mersi !eu sunt f nehotarata cred ca dupa rochia de mireasa asta e a doua problema pt care nu mai pot dormi noaptea!
Nico de la Luxor e o adevarata profesionista ,cel putin eu de cate ori mi-am facut machiaj ,dar si prietenele mele ,am fost foarte incantata .Iar la nunta mea mi-a facut un machiaj super tare !!!Ti-o recomand cu incredere!Nici nu e scump ,anul trecut m-a costat 30 ron.

ALINUZA
29.03.2008, 18:28:11
mersi mult stefania poti sa imi dai pm cu nr de tel si adresa salonului!si inca ceva de coafura...

sonia2
29.04.2008, 20:39:20
ciao,miresici
doua poze...ce ziceti de ele?
va pup

ALINUZA
30.04.2008, 00:08:20
unde ai atasat pozele ca nu le vad?

sonia2
30.04.2008, 07:21:10
daa..nu stiu ce s-a intamplat..

ALINUZA
02.05.2008, 09:21:19
dragut si inca cateva idei care imi dau tarcoale

zeke
03.05.2008, 10:10:19
Imi plac cele din mijloc=D>, pacat ca nu am asa par lung :-s
Mi-ar place sa am parul desfacut dar parul meu este drept si nu foarte lung, pana la umeri. Mai vedem ce stare de spirit voi avea atunci, poate voi avea chef de coc, sau de ceva nonconformist.
La machiaj inca nu m-am gandit, oricum sa fie discret, nu prea imi stau bine machiajele stridente:-s

andrea_arad
21.05.2008, 09:18:14
Eu mam decis sa imi fac ferza si machiajul la Extavagace! Mi se face proba si la ferza si la machiaj mi se pare super ok! Oricum stiu cum lucreaza fetele si cred ca voi fi multumita !>:D<

sonia2
23.05.2008, 19:35:19
Ciao,miresici!
Vreau sa va spun ca eu am vrut sa-mi fac coafura si machiajul la New Look.
Mergeam destul de des la ei...adica doar la ei mergeam....si am luat teapa.
Am anuntat persoana care ma aranja de obicei cam inainte cu 8 luni de nunta..adica cam in fiecare luna ii spuneam hai sa facem programare pt nunta...ea tot zicea las ca este timp...ma anunti inainte cu o luna sa facem programare si se rezolva.Insa inainte cu o luna cand sa facem programare..surpriza...nu era tura ei..deci nu ma mai poate face...decat acasa ....asa ca teapa...nu m-am mai dus acolo.

ALINUZA
23.05.2008, 22:46:43
si nu vrei sa vina acasa sa te faca?ar fi mai comod asa pt tine...

zeke
26.05.2008, 09:24:27
Si ce daca nu e tura ei? Nu poate sa mearga sa te faca?
La salonul unde ma duc eu tot timpul fac asa fetele. Stiu ca veneau sambata la lucru doar sa faca o mireasa si dupaia plecau acasa. De fapt nici nu ar trebui sa conteze ca este sau nu tura ei cand e vorba de mirese=P~

ALINUZA
30.05.2008, 10:06:58
ati auzit de o doamna rodica parca care are salon undeva in spate pe la teatru pe linga ceva stadion,ii renumita pt cocuri si ca pune flori in freze,e cam 100 euro freza+machiaj,va rog daca stiti ceva dati-mi detalii

zeke
30.05.2008, 12:46:41
100 eu e groooaznic de mult:gen_01: :gen_07: :gen_02: , eventual doar daca iti vopseste parul cu 3 tuburi de vopsea Wella si iti face si tratament la fata cu ...(ceva scump)
Acum pe bune, un machiaj pentru ocazie in arad este undeva intre 30-60lei. Florile din par ti le duci tu deci nu e pe banii ei, agrafele sunt o "avere" mai nou.

BAN
06.01.2009, 19:40:29
Buna seara sunt noua pe aici ma cheama ANA si o viitoare miresica din arad in iunie am nunta daca ma poate ajuta cineva sa imi spuna unde in arad este cel mai bun salon pentru coafura, manichiura, machiaj si daca se poate veni si acasa in special pentru machiaj.

olty03
10.01.2009, 17:43:39
Hy, miresici! Ma intereseaza si pe mine o coafeza buna pt un permanent lung! Daca stiti va roG sa-mi raspundeti...Multumesc si CASA DE PIATRA!>:D<

moky
10.01.2009, 21:31:43
Hy, miresici! Ma intereseaza si pe mine o coafeza buna pt un permanent lung! Daca stiti va roG sa-mi raspundeti...Multumesc si CASA DE PIATRA!>:D<
Salutari si tie si bine ai venit:)! Iti pot recomanda o tipa de la un salon pe strada lacului. Eu am gasit-o foarte greu si sunt foarte multumita de cum lucreaza. Iti las nr. ei pe privat, sa nu mai am probleme :D . Casa de piatra si tie!!!!!

olty03
11.01.2009, 16:25:03
Multumesc Moki... O s-o sun maine sa vad ce-mi spune...ca e tare greu cu permanentul asta...Eu ma faceam la Mistic de obicei, dar tipa nu face permanent! Acum, fiind proaspata mamica (exmiresica:))) a unui baietel de 1 luna, nu prea mai am timp de intins si aranjat parul in fiecare zi...asa ca am zis ca permanentul nu-ti mai rapeste atata timp...Acum om vedea...PUPICI>:D<

moky
11.01.2009, 18:10:30
Multumesc Moki... O s-o sun maine sa vad ce-mi spune...ca e tare greu cu permanentul asta...Eu ma faceam la Mistic de obicei, dar tipa nu face permanent! Acum, fiind proaspata mamica (exmiresica:))) a unui baietel de 1 luna, nu prea mai am timp de intins si aranjat parul in fiecare zi...asa ca am zis ca permanentul nu-ti mai rapeste atata timp...Acum om vedea...PUPICI>:D<
Sa-ti traiasca baietelul!>:D< Si eu cred ca in cazuri de acest fel permanentul e cea mai buna solutie. Sper sa fie asa cum iti doresti.;-) Si pune si tu o poza cu bebicul tau...

zeke
14.01.2009, 20:13:08
Stiu ca la Super Lady de pe Alecsandri fac permanent, am o prietena care isi face acolo, si ii sta super. Mi-a spus ca au produse bune, si niciodata nu a avut probleme. Eventual poti trece pe acolo (daca ai timp) si sa intrebi ce si cum;))

raluruben
29.01.2009, 19:42:16
Eu am fost astazi sa ma tund si am vorbit cu Andreea de la coafura de la Lacului. E foarte buna si eu sunt foarte incantata de ea.
Stiu ca e devreme inca pentru programarea coaforului dar vreau sa fiu sigura ca va fi ea cea care ma va aranja.:*

gabrieladg
30.01.2009, 20:39:33
ceau miresici,

eu sunt in febra pregatirilor, nunta e in 25 iulie, dar vreau din timp sa le rezolv pe toate.

am auzit si eu de salonul super lady , chiar mi-am si facut o tunsoare acolo. Lucreaza cu produse de calitate , dar eu nu am fost incatata de ce a iesit, am dat 10 lei pentru spalat si 55 lei pentru o tunsoare normala, mai mult indreptat de varfuri. Nu am plecat foarte fericita de acolo, pentru ca vroiam sa imi faca o tunsoare de zi mai deosebita. m-a si tinut destul...

In schimb am gasit in vlaicu un salon si am fost foarte incantata. Mi-a facut o tunsoare super , eu avand par lung si negru, mi-a dat volum si mi-a facut parul in multe scari. si m-a costat 27 lei cu tot cu spalat.

o sa o intreb daca imi face si pentru nunta, dar nu stiu sigur pentru ca e insarcinata deja in cateva luni.

va tin la curent.

eu ma gandeam sa merg si la solar inainte de nunta ca sa fie contrastul frumos. de fapt amandoi ne-amgandit sa mergem .

succes miresici.

mihaela_cristi
11.02.2009, 11:27:38
ceau miresici,

eu sunt in febra pregatirilor, nunta e in 25 iulie, dar vreau din timp sa le rezolv pe toate.

am auzit si eu de salonul super lady , chiar mi-am si facut o tunsoare acolo. Lucreaza cu produse de calitate , dar eu nu am fost incatata de ce a iesit, am dat 10 lei pentru spalat si 55 lei pentru o tunsoare normala, mai mult indreptat de varfuri. Nu am plecat foarte fericita de acolo, pentru ca vroiam sa imi faca o tunsoare de zi mai deosebita. m-a si tinut destul...

In schimb am gasit in vlaicu un salon si am fost foarte incantata. Mi-a facut o tunsoare super , eu avand par lung si negru, mi-a dat volum si mi-a facut parul in multe scari. si m-a costat 27 lei cu tot cu spalat.

o sa o intreb daca imi face si pentru nunta, dar nu stiu sigur pentru ca e insarcinata deja in cateva luni.

va tin la curent.

eu ma gandeam sa merg si la solar inainte de nunta ca sa fie contrastul frumos. de fapt amandoi ne-amgandit sa mergem .

succes miresici.
imi poti spune unde mai exact se afla salonul din vlaicu?ca si eu stau in vlaicu si as vrea sa fie aproape de casa .

eny
25.02.2009, 07:52:01
fetelor, poate ma ajutati voi si imi spuneti unde gasesc un bun hair styist in Arad, si daca stiti si niste preturi ar fii super, ca as dori sa fac o schimbare de look si pana acuma inca nu am gasit persaona potrivita.
Adevarul ca nici nu prea cunosc.....va multumesc frumos.

vio_21
26.02.2009, 16:05:45
Nico de la Luxor e o adevarata profesionista ,cel putin eu de cate ori mi-am facut machiaj ,dar si prietenele mele ,am fost foarte incantata .Iar la nunta mea mi-a facut un machiaj super tare !!!Ti-o recomand cu incredere!Nici nu e scump ,anul trecut m-a costat 30 ron.
Daca te rog nu imi poti da si mie nr ei pe mp?

vio_21
27.02.2009, 11:14:12
Si eu la Luxor mi-am facut machiajul ,superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!>:D<
Nu ai niste poze nu?:D
Mersi de nr

alexa21
27.02.2009, 13:00:40
ceau miresici,

va tin la curent.

succes miresici.
buna!
la salonul din vlaicu ai fost la Cristina?
eu merg la Cristina de 6 ani e o profesionista, a participat la multe concursuri, poate ai observat ca are diplome pe perete. :)>-
acum locuiesc in Oradea dar tot la ea merg sa ma tund,
sunt mai mult decat multumita.
si la nunta mea mi-a facut o coafura foarte frumoasa si foarte rezistenta, la ora 10 dimineata dupa nunta parca eram proaspat iesita din coafor,
eu ti-o recomand cu cea mai mare incredere si te poate si sfatui,
eu intotdeauna merg pe mana ei :D

newcomer
27.02.2009, 21:11:05
buna!
la salonul din vlaicu ai fost la Cristina?
eu merg la Cristina de 6 ani e o profesionista, a participat la multe concursuri, poate ai observat ca are diplome pe perete. :)>-
acum locuiesc in Oradea dar tot la ea merg sa ma tund,
sunt mai mult decat multumita.
si la nunta mea mi-a facut o coafura foarte frumoasa si foarte rezistenta, la ora 10 dimineata dupa nunta parca eram proaspat iesita din coafor,
eu ti-o recomand cu cea mai mare incredere si te poate si sfatui,
eu intotdeauna merg pe mana ei :D
care salon din vlaicu?cum se numeste? si eu stau in vlaicu, mai sunt miresici care stau aici si daca zici ca e asa tare tipa, mergem la ea...;;)si da ne pls detalii si despre preturi...multumim!

alexa21
28.02.2009, 00:46:22
care salon din vlaicu?cum se numeste? si eu stau in vlaicu, mai sunt miresici care stau aici si daca zici ca e asa tare tipa, mergem la ea...;;)si da ne pls detalii si despre preturi...multumim!
buna!
cum zicea si gabriela e insarcinata, acum e in concediu prenatal
in martie va naste ,
nu stie exact cand se va intoarce la munca ,
Salonul se numeste E S T E T I C A
e vis a vis de o pizzerie care cred ca e cea mai renumita din arad
iar preturile sunt ok\:D/\:D/\:D/

newcomer
05.03.2009, 15:29:57
buna!
cum zicea si gabriela e insarcinata, acum e in concediu prenatal
in martie va naste ,
nu stie exact cand se va intoarce la munca ,
Salonul se numeste E S T E T I C A
e vis a vis de o pizzerie care cred ca e cea mai renumita din arad
iar preturile sunt ok\:D/\:D/\:D/
ok,stiu salonul...mersi mult! si de cometicienele de acolo ce ziceti? cum fac machiajele? eu am am fost sa intreb de preturi,si mi s a spus ca un machiaj costa 20 ron!!!:O dar nu stiu cat o fi de fain...v ati machiat acolo vreodata?

newcomer
05.03.2009, 15:32:07
fetelor, care stiti vreun salon in arad unde se pun gene false, sa arate frumos, din acelea de se pun fir cu fir,nu care se lipesc pe toata pleoapa de sus...help!

eny
08.03.2009, 20:34:56
fetelor, poate ma ajutati voi si imi spuneti unde gasesc un bun hair styist in Arad, si daca stiti si niste preturi ar fii super, ca as dori sa fac o schimbare de look si pana acuma inca nu am gasit persaona potrivita.
Nimeni nu ma poate indruma? chiar nimeni? eu in curand nasc si dupa ce imi revin as vrea sa imi schimb lookul, dar nu cunosc pe nimeni, va rog help me please.
va multumesc.
pupici:* :* si spor la miresit

Anastacia
09.03.2009, 08:49:51
La Elix vei gasi un profesionist cu multe participari la concursuri si multe premii la activ.Il cheama Attila si are o mana super buna!
Are coafura langa malul Muresului ,str.nu stiu exact cum se numeste ...

freebroad
10.04.2009, 07:25:53
Thanks for your sharing this.I'm interested it. I want to change my hairstyle.

hair accessories (http://www.hairaccessoriesusa.com/)

alexandra_paul
10.04.2009, 11:32:20
la Euforia pe str. Horia e o tipa care tunda foarte bine.. eu am umblat in tot aradul pana am gasit ceva s mi placa, am fost chiar peste tot si niciunden am fost multumita, pt c eu ceream chestii simple si nu eternele stereotipuri cu freze la xerox pe care toti hairstilistii le fac fie ca ti stau bine fie c nu.. acolo e o tipa timea ccare chiar te asculta cnd vorbesti si cand ii ceri ce vreis ti faca si ii mai si iasa..:) ceea ce e cam greu d gasit.., si chiar nu e scump delok.. adika am lasat anu trecut 100 de lei pt tuns ,spalat,frezat.. la "saloanele mari", hai s fim seriosi, si aici am lastat cam 30 cu tot cu bacsis..

carmen_aiud
24.04.2009, 08:51:28
mi-ar place si mie sa imi pun gene false dar din pacate nu cred ca o sa pot....:(( :(( sunt stabilita in arad si nunta va avea loc in alba.... asa ca cu o sapt poate chiar doua trebuie sa fiu prezenta acolo.... nu cred ca rezista ele foarte bine 2 sapt pana la nunta.... asa ca probabil imi voi lua gandul...

BAN
05.05.2009, 20:41:12
Buna, fetelor cine imi poate recomada un salon unde se face cel mai bun machiaj in Arad, de Mistic stie cineva sa imi spuna ceva cum sunt preturile acolo si daca este ok.

adelina_teodora
07.05.2009, 07:49:10
Buna, fetelor cine imi poate recomada un salon unde se face cel mai bun machiaj in Arad, de Mistic stie cineva sa imi spuna ceva cum sunt preturile acolo si daca este ok.
Da am inteles ca la Mistic sunt preturi foarte mari un machiaj cam 100 ron,eu stiu unul in Vlaicu langa pizza LOCO cred ca se numeste Salon Butiy asa ceva scrie mare cu rosu au si solar acolo cam 40 ron un machiaj de mireasa

BAN
07.05.2009, 20:53:47
Da am inteles ca la Mistic sunt preturi foarte mari un machiaj cam 100 ron,eu stiu unul in Vlaicu langa pizza LOCO cred ca se numeste Salon Butiy asa ceva scrie mare cu rosu au si solar acolo cam 40 ron un machiaj de mireasa
Buna, merci mult de ajutor chiar ca e scump cu diferenta de bani imi fac si manichiura, voi incerca sa trec pe acolo sa ma interesez.

adelina_teodora
08.05.2009, 09:34:20
Buna, merci mult de ajutor chiar ca e scump cu diferenta de bani imi fac si manichiura, voi incerca sa trec pe acolo sa ma interesez.
O cauti pe d-na Ofelia eu am fost foarte multumita,puls pe langa machiaj la final ma dat cu ceva spray pt rezistarea machiajului,pt ca eu am plans si nu mi sa intins deloc.

gabrieladg
08.06.2009, 20:22:20
ceau fetelor,

am revenit sa va intreb acum eu pe voi unde sa imi fac parul pt nunta.
am fost la proba la tipa de care ziceam si am iesit dezamagita.

o sa incerc si la elix.

va pup spor la pregatiri.

newcomer
08.06.2009, 21:36:57
incercati si la salon Onyx, pe strada cu cofetaria astoria, langa conti, este o tipa Geta care am auzit ca scoate papusi din mirese...eu acolo voi merge...aaa, si costa 50 lei machiajul, un pret foarte bun; si salonul arata excelent! pupici!

raluruben
13.06.2009, 17:27:56
Fetelor, sunt foarte necajita, coafeza mea si-a luat bilet la concertul lui Madonna din Budapesta si e in ziua nuntii mele :(( :(( :((
Mi-a spus ca ma va lasa pe maini foarte bune. Speeeeeeeer. Peste doua saptamani ma duc la proba si voi vedea.

sabi_alnilam
24.06.2009, 21:43:42
Buna fetelor! Si eu sunt incautare si de coafeza si de machiaj in arad. Numai ca desi sunt din arad, stau un Timisoara si numai stiu saloanele de aici. Eu am parul lung si nu prea imi sta aranjat caci e moale, si totusi l-as vrea lasat pe spate cumva..nicie u nu stiu..., la machiaj vreau ceva super natural, dar sa-mi astupe cearcanele...si vreau totul duminica...credeti ca exista ceva si pt mine?

newcomer
24.06.2009, 21:54:57
Buna fetelor! Si eu sunt incautare si de coafeza si de machiaj in arad. Numai ca desi sunt din arad, stau un Timisoara si numai stiu saloanele de aici. Eu am parul lung si nu prea imi sta aranjat caci e moale, si totusi l-as vrea lasat pe spate cumva..nicie u nu stiu..., la machiaj vreau ceva super natural, dar sa-mi astupe cearcanele...si vreau totul duminica...credeti ca exista ceva si pt mine?
daca doresti, iti pot da numarul d-nei geta de la salon Onyx, cum amc scris mai sus...n am fost inca la ea, dar mas auzit numai lucruri bune
eu acolo voi merge si sper sa fie oki...
si eu tot asa , locuiesc in Tm si nu prea mai stiu...dar ne descurcam

sabi_alnilam
25.06.2009, 08:11:19
Mersi, da, poti sa mi-l dai. Cand merg in Arad ma voi interesa si eu....dar parca stiam ca langa Conti sunt niste preturi f mari..ceva de genul 300 ron pt un machiaj sau coafura....

iulia_cc
20.10.2009, 07:18:00
mi-ar place si mie sa imi pun gene false dar din pacate nu cred ca o sa pot....:(( :(( sunt stabilita in arad si nunta va avea loc in alba.... asa ca cu o sapt poate chiar doua trebuie sa fiu prezenta acolo.... nu cred ca rezista ele foarte bine 2 sapt pana la nunta.... asa ca probabil imi voi lua gandul...
eu stiu o timpa in arad care pune gene false foarte fain si face si prelungiri care tin in jur de 3 luni, lidia o cheama dar lucra cam scump asta stiu sigur, prelungirile costa cam 3 mil. daca vreti nr de tel va pot ajuta.;;)

lanaflo
08.12.2009, 12:47:54
salut

in timisoara este un salon unde merg eu (pt alte tratamente) dar care face si extensii gene fir cu fir. nu e f ieftin (200 ron) dar daca nu te impiedica un drum de timisoara te pot ajuta.

detalii pe privat ;-)

adriana13
07.02.2010, 20:14:22
Buna fetelor !

Eu sunt Adriana,acum locuiesc In Timisoara, dar provin (ca sa zic asa) din Arad.
Nunta mea va fi in 22 mai 2010, in Arad.Locatia este cea care m-a determinat sa va scriu.Am nevoie de ajutorul vostru, cu privire la machiaj si freza.Deoarece locuiesc in Timisoara de 6-7 ani, nu am nicio idee unde In Arad ar fi indicat sa merg sa ma aranjez pentru propria-mi nunta.:)

Va rog frumos miresicilor, viitoare miresici sa ma ajutati, cu niste pareri.

Va multumesc frumos.

newcomer
07.02.2010, 22:31:05
Buna fetelor !

Eu sunt Adriana,acum locuiesc In Timisoara, dar provin (ca sa zic asa) din Arad.
Nunta mea va fi in 22 mai 2010, in Arad.Locatia este cea care m-a determinat sa va scriu.Am nevoie de ajutorul vostru, cu privire la machiaj si freza.Deoarece locuiesc in Timisoara de 6-7 ani, nu am nicio idee unde In Arad ar fi indicat sa merg sa ma aranjez pentru propria-mi nunta.:)

Va multumesc frumos.
eu am fost la machiaj la salon Onyx, pe langa hotel Continental si am fost super multumita; ca pret, costa 50 lei, ceea ce mi s a parut foarte ieftin...

GiuliaS
08.02.2010, 07:53:00
Buna fetelor !

Va multumesc frumos.

Buna Adriana!
Saloane sunt in arad, slava domnului :D : Onyx, cel mentionat de newcomer, Mistic - unde merg eu tot timpul :P, mai este un salon in arad, din pacate nu stiu cum se numeste, cu o stilista in materie de machiaje, ioana savulescu, care desi are pretzuri peste medie, rezultatul e pe masura.
Daca ai un salon la care mergi in timi, ai putea intreba acolo de cineva din arad, o recomandare din partea cuiva care te cunoaste - pt ca stilistii intre ei se cam stiu, mai ales intre arad si timi; sora mea, de exemplu, a avut nunta la constanta, si cuafeza ei din arad, i-a dat direct numele si adresa salonului unde sa mearga - si a fost mai mult decat multzumita si incantata.
Cel mai bine ar fi sa gasesti niste imagini cu ce ti-ai dori pt ziua nunti si sa-i arati cuafezei, si sa mergi inainte de nunta la o proba.

Daca ai nevoie de nr de telefon sau adrese, te ajutam cu drag!

>:D<

ditE
08.02.2010, 09:16:24
Buna fetelor !

Va multumesc frumos.

Eu am fost la salonul Super Lady, e pe Str. Vasile Alecsandri nr. 3, pt machiaj la Timea, iar pt coafura la Lili...si am fost super, super multumita de rezultat:)

IngerViolet
08.02.2010, 15:41:20
Buna Adriana!
Saloane sunt in arad, slava domnului :D : Onyx, cel mentionat de newcomer, Mistic - unde merg eu tot timpul :P, mai este un salon in arad, din pacate nu stiu cum se numeste, cu o stilista in materie de machiaje, ioana savulescu, care desi are pretzuri peste medie, rezultatul e pe masura.
Daca ai un salon la care mergi in timi, ai putea intreba acolo de cineva din arad, o recomandare din partea cuiva care te cunoaste - pt ca stilistii intre ei se cam stiu, mai ales intre arad si timi; sora mea, de exemplu, a avut nunta la constanta, si cuafeza ei din arad, i-a dat direct numele si adresa salonului unde sa mearga - si a fost mai mult decat multzumita si incantata.
Cel mai bine ar fi sa gasesti niste imagini cu ce ti-ai dori pt ziua nunti si sa-i arati cuafezei, si sa mergi inainte de nunta la o proba.

Nu stii macar pe unde e salonul e? mie imi trebuie doar machiaj si vreau neaparat un profesionist.

motocel_88
08.02.2010, 16:08:07
Nu stii macar pe unde e salonul e? mie imi trebuie doar machiaj si vreau neaparat un profesionist.

Salonul Ioanei Savulescu e pe Strada Iustin Marsieu (fostul Busteni) ,pe langa Piata Mica.

IngerViolet
08.02.2010, 17:40:26
aaaa, multumesc mult, chiar ma gandeam sa ma duc si la tuns acolo insa am dat intre timp peste o alta coafeza care-mi place.
multumesc inca o data

adriana13
08.02.2010, 22:48:50
Eu am fost la salonul Super Lady, e pe Str. Vasile Alecsandri nr. 3, pt machiaj la Timea, iar pt coafura la Lili...si am fost super, super multumita de rezultat:)

Ceau,

Multumesc frumos de idee .M-am uitat pe pozele de la nunta ta, intr-adevar ai fost o frumoasa.Inteleg de ce ai fost multumita de rezultat ;;) .Dar si rochia mi-a placut. Sper ca dupa nunta sa pot spune si eu acelasi lucru ;-) .

adriana13
08.02.2010, 23:09:08
Buna Adriana!

Ceau,

Ma bucur ca ma puteti ajuta :) , sunteti niste dragute toate.
Referitor la saloanele din Arad, faza e ca intr-adevar sunt multe, cateva le stiu din auzite, de unele nu am auzit pana acum.Nici nu stiu ce sa aleg.De mers la proba nu o sa-mi permit sa merg in prea multe locuri :-? . De aceea astept sugestiile voastre in materie de machiaj si coafura.In final o sa ma decid asupra salonului cel mai mentionat de voi toate.Si in momentul acela o sa va rog sa-mi dati si niste numere de telefon .o:-)

Cu freza credeam ca e rezolvata problema, insa coafeza la care mergem eu in Arad, m-a cam dezamagit.Tipa lucreaza la New Look, de tuns tunde super fain, dar la freze nu are idei.

De aceea as vrea sa gasesc pe cineva (de preferinta care nu lucreaza la New Look) si care sa stie ce freza ti s-ar potrivi .

Vroiam sa te intreb daca stii cumva, vreun salon vis a vis de malul Muresului (nu stiu denumirea strazii) in zona Podgoria?

Multumesc pentru tot. >:D<

adriana13
08.02.2010, 23:16:02
eu am fost la machiaj la salon Onyx, pe langa hotel Continental si am fost super multumita; ca pret, costa 50 lei, ceea ce mi s a parut foarte ieftin...

Ceau,

De salon Onyx vad ca se tot vorbeste.Inseamna ca e ok.Machiajul ti-a rezistat? E ieftin intr-adevar, eu anul trecut am dat 80 lei pentru un machiaj.pentru mine e foarte important fondul de ten sa nu se stranga sub ochi dupa cateva ore .

Multumesc :)

GiuliaS
09.02.2010, 11:09:24
Ceau,

Ma bucur ca ma puteti ajuta :) , sunteti niste dragute toate.
Referitor la saloanele din Arad, faza e ca intr-adevar sunt multe, cateva le stiu din auzite, de unele nu am auzit pana acum.Nici nu stiu ce sa aleg.De mers la proba nu o sa-mi permit sa merg in prea multe locuri :-? . De aceea astept sugestiile voastre in materie de machiaj si coafura.In final o sa ma decid asupra salonului cel mai mentionat de voi toate.Si in momentul acela o sa va rog sa-mi dati si niste numere de telefon .o:-)

Cu freza credeam ca e rezolvata problema, insa coafeza la care mergem eu in Arad, m-a cam dezamagit.Tipa lucreaza la New Look, de tuns tunde super fain, dar la freze nu are idei.

De aceea as vrea sa gasesc pe cineva (de preferinta care nu lucreaza la New Look) si care sa stie ce freza ti s-ar potrivi .

Vroiam sa te intreb daca stii cumva, vreun salon vis a vis de malul Muresului (nu stiu denumirea strazii) in zona Podgoria?

Multumesc pentru tot. >:D<

Singurul salon, de care stiu eu, in zona de care spui tu, e pe strada I.C.Bratianu, sau fosta 30 Decembrie, si e deasemenea foarte cunoscut - concursuri wella castigate si premii prin europa - si se numeste Elyx.
Eu personal, nu am fost acolo, dar am auzit numai lucruri bune - in materie de cocuri si freze.
Daca vrei un nr de tel., iti trimit PM :) .

adriana13
09.02.2010, 18:02:21
Singurul salon, de care stiu eu, in zona de care spui tu, e pe strada I.C.Bratianu, sau fosta 30 Decembrie, si e deasemenea foarte cunoscut - concursuri wella castigate si premii prin europa - si se numeste Elyx.
Eu personal, nu am fost acolo, dar am auzit numai lucruri bune - in materie de cocuri si freze.
Daca vrei un nr de tel., iti trimit PM :) .

ceau,

Multumesc mult,acesta e salonul la care a fost si o prietena din Arad cand a fost mireasa.I-a facut un machiaj superb, mi-a placut foarte mult.Faza e ca ea nu-si mai amintea denumirea salonului, nu stia nici denumira strazii , doar locatia aproximativa.Azi dupa ce am vazut raspunsul tau am sunat-o , i-am spus de Elyx, si si-a amintit ca asa se numeste .iuuuhu

KK_ARAD
12.02.2010, 13:35:03
Eu va recomand pe Attila de la Elyx...dupa parerea mea el este cel mai tare de la elyx ... :D

Ruxxi
04.03.2010, 13:29:35
Buna! Despre salonul Versolis stiti ceva? e pe starda 1 Decembrie, langa Continental

AndreeaEugen
22.04.2010, 15:33:21
Buna! Despre salonul Versolis stiti ceva? e pe starda 1 Decembrie, langa Continental

Va faceti proba la machiaj si la coafura inainte de nunta?

bella_mirabela
22.04.2010, 16:05:15
Va faceti proba la machiaj si la coafura inainte de nunta?
eu merg sa imi fac proba la coafor doar fiindac machiajul nu iese la fel de doua ori

IngerViolet
22.04.2010, 18:54:58
si crezi ca freza iese? nici aia nu iese la fel, da nah, ca sa-ti faci o idee

Sandra_Soleil
22.04.2010, 20:31:50
Eu freza mi-o fac sigur pe Eminescu la Robi, are foarte multe stagii facute afara in Franta si e cel la care ma tund de ani buni. Eu mereu mi-am facut coafura la el pt nunti, banchet... si nu am fost niciodata dezamagita. Cu machiajul sunt si eu in pana de idei si astept opinii[-o<. Voi va faceti un machiaj mai natural sau unul mai de "petrecere" ?:D

me_kammy
28.04.2010, 16:31:59
Eu freza mi-o fac sigur pe Eminescu la Robi, are foarte multe stagii facute afara in Franta si e cel la care ma tund de ani buni. Eu mereu mi-am facut coafura la el pt nunti, banchet... si nu am fost niciodata dezamagita. Cu machiajul sunt si eu in pana de idei si astept opinii[-o<. Voi va faceti un machiaj mai natural sau unul mai de "petrecere" ?:D
sal.machiajul mi l-a facut o tipa de la un salon de cosmetica din Arad, mai exact la Lebada,langa piizzeria Loco. si a venit acasa in ziua nuntii.poze gasesti pe http://picasaweb.google.com/105137345323429195667/Nunta?authkey=Gv1sRgCLu0q9qYv-DGbA# , ca sa iti faci o idee despre machiaj.

ditE
28.04.2010, 18:56:42

Ceau,
Machiajul mi l-a facut o cosmeticiana din Arad, o cheama Timea, si a lucrat la salonul Super Lady, dar acum lucreaza la un alt salon, nu stiu exact cum se numeste, e undeva la UTA, dar dc vrei pot sa-ti trimit pm cu numarul ei...
Eu am vrut machiaj mai natural...si am fost f multumita de rezultat....
Poze cu machiajul meu gasesti pe:
http://picasaweb.google.com/EditClau/25072009PozeArtisticeDeLaAnkhMedia#538659500659338 2338
sau
http://picasaweb.google.com/EditClau/25072009PozeDeLaPrieteniiMei#5369183079509322290

:*

bella_mirabela
29.04.2010, 10:54:11
eu freza o voi face la salon select la potgoria ,eu acolo merg si al tuns si la freze pentru nunta si ma face super,eu merg la mariana iar machiajul cred ca tot acolo,la miha e cosmeticiana mea.si pe mine m-a facut timea la doua nunti si a iesit super fain machiajul.lucreaza super<:-P

cristina1212
29.04.2010, 20:40:32
Stiti cumva ceva salon pe malul Muresului al undei doamne Rodica? Nu mai stiu cum o cheama. V-ati facut freza/machiaj acolo?

IngerViolet
09.05.2010, 19:44:59
Pe mal eu nu-l stiu decat pe cel situat pe o strada in continuarea la 30 decembrie, dar sunt convinsa ca sunt mai multe. Ala nu stiu al cui e, nici cum se numeste.
Fetelor, aveti vreuna contur la ochi semipermanent facut in Arad? Eu tare vreau sa-mi fac de ceva timp si nu stiu unde sa ma duc. Am auzit de Conti si de Iza de la podgo. Insa nimeni nu si-a facut contur, doar sprancene..

Ruxxi
05.06.2010, 22:59:29

Te-ai interesat de machiaj la ioana savulescu? as vrea sa stiu cam ce preturi are.. si eu vreau un machiaj profesionist. ;;)

Ruxxi
05.06.2010, 23:02:33
Buna Adriana!

La cine mergi la Mistic? care sunt preturile acolo? stii cumva si pentru coafuri de mireasa?

IngerViolet
06.06.2010, 09:23:27
Pana la urma ma face cosmeticiana mea. Nici nu stiu unde e salonul Ioanei Savulescu, banuiesc, dar nu sunt sigura, oricum, a zis ca ma face cosmeticiana mea si nu mai ma stresez :)

GiuliaS
07.06.2010, 09:54:17
La cine mergi la Mistic? care sunt preturile acolo? stii cumva si pentru coafuri de mireasa?

Eu la Mistic, merg la Dana. Imi place pt ca are un stil mai clasic, in materie de cocuri - simplu, elegant, nu ai cum sa gresesti cu asa ceva :-p.
Un coc normal - nu de mireasa, e in jur de 50 Ron (plus sau minus, am avut si coc de 30 de lei, dar si de 75).
Cele de miresa, cred ca difera in functie de complexitatea lor - un coc sofisticat e mai scump decat parul facut bucle sau intins, sau prins partial.
Eu voi merge in weekendul viitor la proba - atat la cuafura, cat si la machiaj - asa ca va spun mai multe dupa.
Sper sa fie bine [-o<.

me_kammy
07.06.2010, 11:23:06

scuze de off topic : ruxxi , pe viitorul tau sot il cheama Gabi cumva ? Seamana foarte bine cu un coleg de al meu de la servici.:)>-

Ruxxi
11.06.2010, 06:43:08
scuze de off topic : ruxxi , pe viitorul tau sot il cheama Gabi cumva ? Seamana foarte bine cu un coleg de al meu de la servici.:)>-

Da, Gabi il cheama ;-) probabil ca despre el e vorba.... Esti colega cu el? o sa-i spun ca ne-am "intalnit' pe aici :-p
Apropo, tu unde ti-ai facut coafura? ca arata foarte bine.....

me_kammy
11.06.2010, 22:23:50
Da, Gabi il cheama ;-) probabil ca despre el e vorba.... Esti colega cu el? o sa-i spun ca ne-am "intalnit' pe aici :-p
Apropo, tu unde ti-ai facut coafura? ca arata foarte bine.....

tinand cont de faptul ca am o tunsoare foarte simpla si scurta , mi-am aranjat acasa putin parul cu fixativ, si mi-am prins eu voalul in par. :D Asa am mai economisit niste banuti. nu avea rost sa merg la coafor , ca nu aveau ce sa imi aranjeze la el. In schimb , la machiaj , am vrut ceva profi cat de cat , si am chemat pe cineva acasa sa ma machieze. Pentru orice alta info , stau la dispozitie ;-)

Ruxxi
14.06.2010, 19:29:01
tinand cont de faptul ca am o tunsoare foarte simpla si scurta , mi-am aranjat acasa putin parul cu fixativ, si mi-am prins eu voalul in par. :D Asa am mai economisit niste banuti. nu avea rost sa merg la coafor , ca nu aveau ce sa imi aranjeze la el. In schimb , la machiaj , am vrut ceva profi cat de cat , si am chemat pe cineva acasa sa ma machieze. Pentru orice alta info , stau la dispozitie ;-)

ai avut noroc la coafura.... ;) si a iesit tare bine
pt machiaj, cel mai sigur imi voi face la ioana savulescu, am fost sa discutam deja si am fost incantata B-)

andrealin
18.06.2010, 21:07:19
pt machiaj, cel mai sigur imi voi face la ioana savulescu, am fost sa discutam deja si am fost incantata B-)
Buna,imi poti trimite pe PM un nr de tel al Ioanei sau sa-mi spui la ce salon e,am tot cautat cosmeticiene dar nu am gasit nimic care sa-mi placa.
Multumesc anticipat

VMona
20.06.2010, 15:44:41

Imi poti spune te rog cat ti-a cerut Ioana Savulescu pentru machiaj ?/
Multumesc :*

AndreeaEugen
22.06.2010, 10:29:02
Eu la Mistic, merg la Dana. Imi place pt ca are un stil mai clasic, in materie de cocuri - simplu, elegant, nu ai cum sa gresesti cu asa ceva :-p.
Un coc normal - nu de mireasa, e in jur de 50 Ron (plus sau minus, am avut si coc de 30 de lei, dar si de 75).
Cele de miresa, cred ca difera in functie de complexitatea lor - un coc sofisticat e mai scump decat parul facut bucle sau intins, sau prins partial.
Eu voi merge in weekendul viitor la proba - atat la cuafura, cat si la machiaj - asa ca va spun mai multe dupa.
Sper sa fie bine [-o<.

Buna,ai fost la proba la Mistic,ne poti spune si noua cum a fost?

Ruxxi
24.06.2010, 12:43:20
M-am programat ieri atat la coafura, cat si la machiaj, sunt mai linistita ca am mai rezolvat ceva ;;)

AndreeaEugen
24.06.2010, 21:11:36
M-am programat ieri atat la coafura, cat si la machiaj, sunt mai linistita ca am mai rezolvat ceva ;;)

Ceau,la cine te-ai programat si cam care sunt preturile?mersi:*

Ruxxi
25.06.2010, 13:45:46
Ceau,la cine te-ai programat si cam care sunt preturile?mersi:*

La coafura merg la Elyx, mi-a zis in jur de 250 lei pt ce am ales eu, iar cu cateva zile inainte merg la o proba care e inclusa in pret, si mai imi da si cu luciu pe par, etc., care nu stiu daca intra in pret. La machiaj la Ioana Savulescu, ne-am inteles la 300 lei - machiaj+gene false ;;)

Te pup

Ruxxi
25.06.2010, 13:47:32
Buna,imi poti trimite pe PM un nr de tel al Ioanei sau sa-mi spui la ce salon e,am tot cautat cosmeticiene dar nu am gasit nimic care sa-mi placa.
Multumesc anticipat

andrealin, ai luat legatura cu Ioana Savulescu?

AndreeaEugen
25.06.2010, 14:29:40
La coafura merg la Elyx, mi-a zis in jur de 250 lei pt ce am ales eu, iar cu cateva zile inainte merg la o proba care e inclusa in pret, si mai imi da si cu luciu pe par, etc., care nu stiu daca intra in pret. La machiaj la Ioana Savulescu, ne-am inteles la 300 lei - machiaj+gene false ;;)

Te pup

Mersi de raspuns:*

andrealin
26.06.2010, 23:32:01
Buna....am citit mesajul tau abia azi pentru ca sunt fooooarte ocupata si nu am mai intrat...iti multumesc pt nr si am s-o sunt luni sa vedem ce face si cu mine daca mai are timp...

anca_arad
27.06.2010, 09:28:29
buna fetelor...vreau si ca nr. Ioanei,nu am auzit de ea dar vad o prea laudati. va multumesc

minutza0703
02.07.2010, 11:13:56
imi dai te rog si mie numarul ei?

GiuliaS
06.07.2010, 16:02:55
Buna fetelor!
No, ca a trecut si nunta mea :)

Eu machiajul l-am facut la d-na Mariana Borsan, de la New Look. Inca nu am poze sa va arat, dar eu una am fost foarte incantata si multzumita de rezultat. M-a costat 100 Ron, plus 100 ca eu am vrut si gene false.

AndreeaEugen
06.07.2010, 18:52:45
Buna fetelor!
No, ca a trecut si nunta mea :)

Eu machiajul l-am facut la d-na Mariana Borsan, de la New Look. Inca nu am poze sa va arat, dar eu una am fost foarte incantata si multzumita de rezultat. M-a costat 100 Ron, plus 100 ca eu am vrut si gene false.

Buna,poti pune o poza?:)

GiuliaS
07.07.2010, 10:46:10
De indatat ce primesc si eu poze, de la fotograf sau de la prieteni, o sa pun cateva.

corinaeliza
08.07.2010, 22:18:08
Ce stiti despre salonul Glamour?

biancabia
12.07.2010, 11:59:51
Te-ai interesat de machiaj la ioana savulescu? as vrea sa stiu cam ce preturi are.. si eu vreau un machiaj profesionist. ;;)

Buna, eu mi-am facut un machiaj de seara la Ioana Savulescu,si cel de mireasa tot la ea va fi.
Legat de machiaj pot sa-ti spun ca preturile sunt de la 200-300 ron,dar sincer iti spun ca e cea mai adevarata.Machiajul este perfect din toate punctele de vedere, daca vrei sa fii perfecta si sa nu ai probleme de genul sa ti se unga tenul pe la 12-01 noaptea,apelezi la ea :).Este o tipa ft in regula ,o sa-ti placa la nebunie.
Daca te mai pot ajuta cu ceva sa-mi scrii.

Ruxxi
23.07.2010, 20:59:30
Buna, eu mi-am facut un machiaj de seara la Ioana Savulescu,si cel de mireasa tot la ea va fi.
Legat de machiaj pot sa-ti spun ca preturile sunt de la 200-300 ron,dar sincer iti spun ca e cea mai adevarata.Machiajul este perfect din toate punctele de vedere, daca vrei sa fii perfecta si sa nu ai probleme de genul sa ti se unga tenul pe la 12-01 noaptea,apelezi la ea :).Este o tipa ft in regula ,o sa-ti placa la nebunie.
Daca te mai pot ajuta cu ceva sa-mi scrii.

merci mult pt detalii, intre timp deja m-am programat la ea pt nunta, ma bucur sa aud ca am facut o alegere foarte buna :D
pupici

Meli_C
29.07.2010, 19:28:44
Salutare,

Imi puteti spune cum se numeste salonul doamnei Ioana Savulescu?

Multumesc,

GiuliaS
30.07.2010, 12:09:59
LaRox se numeste salonul, si e pe str. Busteni :)

Meli_C
30.07.2010, 22:17:07
Multumesc pentru raspuns Giulia.

Meli

KK_ARAD
31.07.2010, 14:56:06
fetelor,

sapt trecuta am vazut o miresica machiata suuuuper la Salon Magnum(str cocorilor)- machiaj+gene false - 100 RON ... ati mai auzit de salon?

andrealin
07.08.2010, 17:50:16
Buna fetelor,
Vad ca sunteti foarte agitate in legatura cu machiajul si coafura,
Eu am avut nunta saptamana trecuta iar cu cateva saptamani inainte am sunat-o pe doamna Ioana si mi-a spus un pret de am crezut k lesin.Bineinteles am renuntat la ea si m-am dus la cosmeticiana mea.machiajul m-a costat 50 de lei dar vreau sa zik k nu mi s-a dus deloc si nu mi-a curs nici un fond de ten,totul a fost perfect.cand o sa primesc pozele o sa va trimit sa vedeti
Parerea mea e ca nu merita sa dai milioane pentru o zi.Daca doriti sa fiti sigure ca nu curge machiajul mergeti la sephora si intrebati de spray pentru fixarea machiajului.Eu mi-am cumparat a fost vreo 40 de lei.e super.si tot am iesit mai ieftin.De la 100 de lei pana la 300 e ceva.Plus k inainte cu cateva zile de nunta o sa cheltuiti foooooarte multi bani.Ba pe una ba pe alta.
Bafta la pregatri!

andrealin
09.08.2010, 20:16:46
Am poze....384658384659384660384661

corinaeliza
25.08.2010, 17:39:27
Cristina de la salon Glamour mi-a facut machiajul si freza.M-a costat 370 ron.Nu a fost putin dar eu zic ca a meritat.

Sandra_Soleil
26.08.2010, 14:15:14
Hello fetelor!

eu azi am avut proba de machiaj la Mirela, salon Renaissance si sunt foarte multumita. Mi-a dat sfaturi in legatura cu culorile care se potrivesc mai bine cu ochii mei si in afara de asta produsele sunt foarte bune, de la malu wilz :). Fondul de ten e super, nu ramane fata prafuita de la el si nici nu luceste. Ma va costa 104 lei, un pret bun zic eu :)

AndreeaEugen
31.08.2010, 20:00:40
Hello fetelor!

eu azi am avut proba de machiaj la Mirela, salon Renaissance si sunt foarte multumita. Mi-a dat sfaturi in legatura cu culorile care se potrivesc mai bine cu ochii mei si in afara de asta produsele sunt foarte bune, de la malu wilz :). Fondul de ten e super, nu ramane fata prafuita de la el si nici nu luceste. Ma va costa 104 lei, un pret bun zic eu :)

Buna Sandra!
Si eu tot la Mistic mi-am facut machiajul,dar la Dana,voi pune poze pe viitor!

mira_87dv
17.09.2010, 08:37:02
Eu am sa merg la Diva Salon, am vazut acolo pe o tipa care facea niste coafuri super faine. Eu as vrea ceva coc mai special, nu foarte impopotonat, dar dragut:D si mi-am cumparat ssi o coronita si niste accesorii foarte dragute si finute.. desi cam scumpe.

Fetelor eu va recomand cu toata placere la machiaj sa mergeti la Andreea de la Salon Elyx, si ietin si frumos

danacrisan
30.11.2010, 11:14:34
Buna fetelor.

Ce ziceti de extensii? Stiti vreun salon in Arad care pune extensii? Am vazut ca arata foarte bine si ar fi interesant.

danacrisan

CeliBia
10.02.2011, 16:23:15
Fetelor, stiti vreo tipa de la machiaj care se deplaseaza la domiciului clientei? Contracost, normal, dar ideea este ca eu avand ambele cununii in aceeasi zi nu prea am cum sa fac un drum de Arad numai pentru asta... nu este obligatoriu sa fie din Arad, doar sa aiba produse bune si sa fie deacord sa vină la Ineu pentru cateva ore. Oricum se va machia si nasa si domnisoare de onoare, poate si alte prietene, deci va fi mai castigata asa...

OanaPalade
05.03.2011, 15:08:20
Ceau fetelor,

stiti ce saloane din Arad folosec produse OPI pentru manichiura?

merci,
Oana

Babyball
09.03.2011, 12:42:22
Cred ca se apropie vremea cand trebuie rezolvata si partea aceasta din organizare, cu cine v-ati hotarat sa va faceti machiajul/coafura/manichiura? Daca imi puteti da o idee si asupra preturilor cerute ar fi excelent!

joyi85
16.03.2011, 10:21:34
Cred ca se apropie vremea cand trebuie rezolvata si partea aceasta din organizare, cu cine v-ati hotarat sa va faceti machiajul/coafura/manichiura? Daca imi puteti da o idee si asupra preturilor cerute ar fi excelent!

Eu imi fac mani si pedi cu gel la manichiurista mea, unde merg deja de vreo 5 ani, la salonul Lock ( in micalaca, zona Miorita). Costa in jur de 100 de lei ambele. Coafura mi-o fac la salonul Versolis. Machiajul il fac cu o fata Raluca, am primit pliantul ei de la targ. In afara de mani si pedi, nu stiu ce si cum vreau sa fie.

sergina_V
24.03.2011, 11:07:32
Eu imi fac mani si pedi cu gel la manichiurista mea, unde merg deja de vreo 5 ani, la salonul Lock ( in micalaca, zona Miorita). Costa in jur de 100 de lei ambele. Coafura mi-o fac la salonul Versolis. Machiajul il fac cu o fata Raluca, am primit pliantul ei de la targ. In afara de mani si pedi, nu stiu ce si cum vreau sa fie.

am primit si eu pliant de la Raluca(Mnerie)... tipa e fff simpatica!:*

capshuna007
25.03.2011, 17:56:21
si eu am auzit despre acesl salon,imi poti da mai multe detalii?...as vrea sa ma duc sa ma tund sau sa ma pensez sa vad cum lucreaza fetele

CarinaAnamaria
29.01.2012, 11:00:47
Buna fetelor...eu am nunta in data de 12 mai 2012 si m-ar interesa pentru coafura salonul mistic...ce parere aveti si daca imi puteti recomanda pe cineva acolo??? iar machiajul as prefera tot acolo insa nu stiu cum e...ms mult

alexandras12
06.02.2012, 20:58:17
Buna fetelor...eu am nunta in data de 12 mai 2012 si m-ar interesa pentru coafura salonul mistic...ce parere aveti si daca imi puteti recomanda pe cineva acolo??? iar machiajul as prefera tot acolo insa nu stiu cum e...ms mult

ciao am inteles ca la mistic dana sau mona sunt ok. coafura costa in jur de 200-300 lei.

VMona
23.03.2012, 09:33:38
ciao am inteles ca la mistic dana sau mona sunt ok. coafura costa in jur de 200-300 lei.

Buna fetelor :)

In legatura cu machiajul, este o fata care a facut cursurile in Bucuresti si machiaza foarte frumos si numai cu produse profesionale. O puteti gasi si pe Facebook are pagina Mirona Machiaj Profesional Arad. Mie imi place foarte mult. Va atasez cateva poze

buburuzavio
28.03.2012, 12:19:18
* VMona: Cat e machiajul la Mirona Machiaj Profesional Arad?

VMona
28.03.2012, 13:09:55

Sincer nu stiu sa iti spun deoarece eu am avut nunta deja, pe mine ma intereseaza sa-mi fac la ea machiaj de seara deoarece am multe nunti la care particip anul asta. Dar ar trebui sa o contactezi si sa o intrebi, o gasesti pe FB.

rocksyk
28.03.2012, 15:00:55
Ma bag si eu ..ca musca-n lapte...:D.eu imi fac machiajul la Ioana Savulescu,costa 300 de lei,daca te intereseaza pot sa iti dau nr ei.

xamrita
15.04.2013, 22:12:48
Fetelor as avea nevoie de ajutor, ma intereseaza un salon unde sa imi fac coafura si machiajul pt nunta, vreo sugestie?

Multumesc ^:)^

butarita
19.09.2013, 12:50:35
desi este putin mai scumpa isi merita toti banii monica popmark o cheama pe tipa lucreaza la teatru la machiaj, si-a facut studiile in italia pt make up e super tipa daca doriti va pot pune o fotografie cu machiaj de-al ei sau un nr de telefon isi merita fiecare banut. Pretul este undeva la 350-400 ron machiajul. si dupa cate am inteles cu tot cu machiajul de proba costa atat.

Anedis
10.05.2015, 19:19:33
Ma poate ajuta si pe mine cineva cu recomandari de saloane de coafura in Arad. Urmeaza sa particip la o nunta dar nu cunosc orasul. Multumesc.