PDA

Versiunea completa : Transport miri (caleasca, masina de epoca, limuzina...)

danabalana
22.07.2007, 15:54:49
salutare fetelor! ma puteti ajuta? Imi amintesc ca am vazut o data in iasi anul trecut mi se pare un cuplu intr-o caleasca....dar habar nu am unde sa ma duc....stie cineva ?

ioana_taranu
22.07.2007, 17:19:31
Iti amintesti bine...si eu am vazut acum doi ani, dar era adusa de o firma din alt oras, nu din Iasi. Cred ca cel mai usor ar fi sa contactezi o firma din tara, din cea mai apropiata localitate si sa intrebi daca pot "furniza" caleasca si in Iasi :)

AnaM
22.07.2007, 21:07:41
salutare fetelor! ma puteti ajuta? Imi amintesc ca am vazut o data in iasi anul trecut mi se pare un cuplu intr-o caleasca....dar habar nu am unde sa ma duc....stie cineva ?

Incearca sa contactezi firmele organizatoare de nunti, ei sigur s-au mai intalnit cu cererea asta, si iti pot raspunde mai bine ca noi... Eu una nu stiu, desi parca si eu am vazut anii trecuti asa ceva...

ara81
24.07.2007, 21:56:48

grozava idee!Parca pe la teatrul national aveau una pe care o foloseau in Chirita. Aveau si cal.Incearca, poate o mai au si o inchiriaza.Succes!

danabalana
30.07.2007, 20:08:01
multumesc fetelor...daca aflu ceva va anunt..

cellika
07.08.2007, 17:18:05
Dragelor stie careva de unde se poate inchiria asa ceva si cat costa?

tinys
03.09.2007, 15:32:18
Iti amintesti bine...si eu am vazut acum doi ani, dar era adusa de o firma din alt oras, nu din Iasi. Cred ca cel mai usor ar fi sa contactezi o firma din tara, din cea mai apropiata localitate si sa intrebi daca pot "furniza" caleasca si in Iasi :)

OFFF-TOPIC: scuza-ma Ioana, am vazut ca ai nunta anul asta la sf de sept la select...selectul nu era cumva in renovare? se termina pana la sf lui spet renovarea...sau am fost eu informata gresit? :-" cam cate persoane incap la select? ms de info si scuze de off-topic :">

Juliette
03.09.2007, 15:59:36
La Teatrul National am vazut si eu caleasca acum ceva timp. Incearca sa vezi daca mai e. Limuzina e 100 Euro/ora si se inchiriaza minim 3 ore.

AnaM
03.09.2007, 23:48:44
OFFF-TOPIC: scuza-ma Ioana, am vazut ca ai nunta anul asta la sf de sept la select...selectul nu era cumva in renovare? se termina pana la sf lui spet renovarea...sau am fost eu informata gresit? :-" cam cate persoane incap la select? ms de info si scuze de off-topic :">

100-120 in sala mare :) Nu, nu e gata renovarea in septembrie, va fi gata doar restaurantul, si se va deschide pentru cateva nunti >:D<

cellika
19.11.2007, 10:11:03
ati mai aflat vreo ceva de caleasca sau masina de epoca...ca ma intereseaza si pe mine^:)^

Ioana_P
23.01.2008, 00:03:17
Buna fetelor,

Stiti cumva cat costa limuzina de la Traian?

Este cumva vreo oferta, de genul daca inchiriezi apartamentul matrimonial ..... beneficiezi si de limuzina?

Cea de la Traian este singura din Iasi?

Multumesc mult!

Yonika
23.01.2008, 15:43:12
Buna fetelor,

Stiti cumva cat costa limuzina de la Traian?

Este cumva vreo oferta, de genul daca inchiriezi apartamentul matrimonial ..... beneficiezi si de limuzina?

Cea de la Traian este singura din Iasi?

Multumesc mult!
Parca mai era una si in parcare la Hotel Europa, nu?

irinaBride
26.02.2008, 09:42:39
Data-mi si mie niste date de contact, pls....

ara81
01.07.2008, 12:55:31
Are cineva idee de unde se poate lua trasura? Cam la ce pret si in ce conditii? multumesc!

serena82
17.11.2008, 16:56:35
Si pe mine ma intereseaza caleasca, stie cineva detalii? dintre cele care au avut deja nunta...sau ati renuntat la idee?

Matzaluka
18.11.2008, 13:24:24
Si pe mine ma intereseaza caleasca, stie cineva detalii? dintre cele care au avut deja nunta...sau ati renuntat la idee?
Niste miresici de pe aici ziceau ca ar fi caleasca de inchiriat la Gradina Botanica. Mai multe amanunte nu stiu...eu nu am apelat la nici un fel de mijloc de transport "atipic"...insa sincer mi-a ramas gandul la tramvaiul de epoca...

lauriciul
22.12.2008, 15:08:31
Se pot inchiria in Iasi masini de epoca? Si daca da de unde?

serena82
22.12.2008, 17:25:42
Din pacate eu una n-am vazut nici o masina de epoca in Iasi, eventual sa gasesti in alt oras una si sa o inchiriezi. Probabil in Bucuresti ar trebui sa fie, dar e cam mare distanta si nu cred ca se baga nimeni. Poate cei de la agentiile care organizeaza nunti sa stie ceva. Eu in Iasi stiu ca exista doar limuzine, tramvaiul de epoca (dar care nu cred ca se poate inchiria) si eventual vre-o caleasca (am vazut una super, dar n-am fost sa ma interesez de pret ; mie o caleasca mi-ar placea).

spanciuc_adina
23.12.2008, 10:51:46
Niste miresici de pe aici ziceau ca ar fi caleasca de inchiriat la Gradina Botanica. Mai multe amanunte nu stiu...eu nu am apelat la nici un fel de mijloc de transport "atipic"...insa sincer mi-a ramas gandul la tramvaiul de epoca...
buna! stii cumva cand circula tranvaiui de apoca?(presupun ca nu se poate inchiria):P. E ceva extraordinar cred k ar iesi o sedinta foto de vis. eu am vb cu fotograful dak stie ceva de tranvai si zicea ceva de genul k e dupa noroc (nu are anumite zile in care sa circule) dar nici el nu stia sigur. Stii detaliii? dak circula numai in weekend ? sau dak e in toate weekend'urile ?

lauriciul
23.12.2008, 11:12:34
Tramvaiul de epoca am impresia ca circula numai in lunile de vara, de exemplu in mai cand am eu nunta nu cred ca o sa am noroc.
E tare pacat ca nu se poate inchiria sau macar sa se poata aranja sa circule in ziua nuntii ...
Eu nu l-am vazut prin Iasi decat in zilele de vara ...

alexxis
23.12.2008, 18:20:09
Tramvaiul de epoca am impresia ca circula numai in lunile de vara, de exemplu in mai cand am eu nunta nu cred ca o sa am noroc.
E tare pacat ca nu se poate inchiria sau macar sa se poata aranja sa circule in ziua nuntii ...

Ar trebui totusi sa vb... Daca iti doresti ceva eu sunt de parere ca trebuie macar sa incerci.
Stii vorba aia: ce-i al tau e pus deoparte!!!!

geany_m
23.12.2008, 19:32:05
Nu, nu cred asta [-( Circulă și iarna. Eu am văzut tramvaiul de epocă circulând de ziua națională, pe 1 decembrie. ;-)

lush
16.07.2009, 09:11:39
Pentru limuzina am o verisoara care se ocupa de limuzina de la Europa.Un nr de tel daca e careva interesat pe PM.

oanna17
17.07.2009, 15:49:12
Mai stie cineva ceva de caleashca... de unde se poate inchiria... cat costa? ;;)

angelfighter
02.08.2009, 19:47:48
Mai stie cineva ceva de caleashca... de unde se poate inchiria... cat costa? ;;)
ai reusit sa gasesti caleasca ? am inteles ca nu da voie peste tot sa circule prin oras pt ca ar face mizerie caii si ca ar incurca circulatia (nu stiu sigur, sunt doar zvonuri)
spor la pregatiri

oanna17
02.08.2009, 23:17:43
ai reusit sa gasesti caleasca ? am inteles ca nu da voie peste tot sa circule prin oras pt ca ar face mizerie caii si ca ar incurca circulatia (nu stiu sigur, sunt doar zvonuri)
spor la pregatiri

N-am mai aflat nimic de caleashca :((
Adevarul e ca nici nu am intrebat nicaieri :-p... pentru ca nu stiu unde as putea sa ma interesez :-\.. pe net nu scrie nimic.. am gasit doar in bucuresti de inchiriat 8-|.

alexxis
03.08.2009, 22:03:22
N-am mai aflat nimic de caleashca :((
Adevarul e ca nici nu am intrebat nicaieri :-p... pentru ca nu stiu unde as putea sa ma interesez :-\.. pe net nu scrie nimic.. am gasit doar in bucuresti de inchiriat 8-|.

Noi cand am facut contractul la decoratiuni, m-a intrebat Raluca de ea, parca costa in jur de 12-15 milioane nu-mi mai amintesc... Noi facem nunta vineri si ne-am gandit ca nu prea are sens sa mergi in caleasca prin tot traficul din oras...

oanna17
04.08.2009, 10:45:11
Multumesc de raspuns... cam scumpa caleasca $-)... cred ca o sa renunt la idee :D

aciandra
28.08.2009, 17:31:49
verisoara mea a avut caleasca, de la biserica pana la restaurant in pacurari. a fost superb. din cate am inteles caleasca era a cuiva din miroslava si a costat 100 euro ora. caii erau superbi. si nu este vreo restrictie de a merge prin oras din cate stiu eu.:) dupa ce am vazut cum e, sincer imi doresc si eu caleasca. sper sa nu se scumpeasca prea tare pana la anul.:-p

pixi
12.09.2009, 17:49:39
Tocmai am intrat pe site-ul complexului hotelier Ciric si am vazut ca pun la dispozitie caleasca. E foarte frumoasa si cred ca am vazut-o odata in fata starii civile. Cred ca merita macar sa sunati sa vedeti cat costa si daca se poate inchiria.

serena82
13.09.2009, 17:53:54
Tocmai am intrat pe site-ul complexului hotelier Ciric si am vazut ca pun la dispozitie caleasca. E foarte frumoasa si cred ca am vazut-o odata in fata starii civile. Cred ca merita macar sa sunati sa vedeti cat costa si daca se poate inchiria.
Se poate inchiria fara probleme, am sunat eu si am intrebat pt mine, insa costa in jur de 12 mil pt ca ti-o inchiriaza pe toata ziua...cam scump zic eu.

laura2010
21.02.2010, 17:41:05
verisoara mea a avut caleasca, de la biserica pana la restaurant in pacurari. a fost superb. din cate am inteles caleasca era a cuiva din miroslava si a costat 100 euro ora. caii erau superbi. si nu este vreo restrictie de a merge prin oras din cate stiu eu.:) dupa ce am vazut cum e, sincer imi doresc si eu caleasca. sper sa nu se scumpeasca prea tare pana la anul.:-p
Buna ma intereseaza si pe mine daca imi poti da mai multe date de contact ale persoanei de la care a inchiriat verisoara ta caleasca. da-mi un pm pls

aciandra
24.02.2010, 23:12:47
laura, ti-am trimis pm.

roxxab
25.02.2010, 10:58:37
stie cineva daca se poate inchiria tramvaiul de epoca? si eventual cat costa? :-? mi se pare interesanta ideea.

aciandra
31.05.2010, 19:39:26
am avut trasura la nunta si a fost superb. m-am simtit ca o printesa. toata lumea a admirat trasura!

mirunic
08.06.2010, 13:28:31
am avut trasura la nunta si a fost superb. M-am simtit ca o printesa. Toata lumea a admirat trasura!
felicitari\:d/

marialia
08.06.2010, 15:02:48
am avut trasura la nunta si a fost superb. m-am simtit ca o printesa. toata lumea a admirat trasura!
Felicitari si te rog trimitemi si mie un pm cu pretul si conditiile pentru trasura:D m-ar interesa si pe mine

loricicaG
11.08.2010, 22:06:46

Buna!Trimite-mi si mie te rog mai multe informatii despre trasura:de unde o pot lua, cat ma costa...Multumesc !

pgeorgie
14.08.2010, 22:28:58

Va rog frumos sa imi trimiteti si mie informatii referitoare la caleasca, un numar de telefon si numele persoanei de contact ar fi ideal. Va multumesc din suflet.

pgeorgie
16.08.2010, 02:03:07
Draga aciandra,

Multumesc mult pentru mesajul cu detaliile trasurii (am vrut sa iti raspund cu mesaj privat, dar se pare ca nu am voie). Crezi ca ai putea posta undeva (picasa sau chiar aici pe miresici) o fotografie cu trasura pe care ai avut-o (vreau doar sa vad daca e aceeasi trasura ca si cea pe care am vazut-o expusa la targul de nunti de la Centrul Providenta). Din pacate nu sunt in Iasi sa pot merge sa o vad, si de aceea te rog.

Multumesc mult pentru tot.

aciandra
16.08.2010, 15:29:54
nu este vb de aceeasi trasura ca la providenta. am sa vad cum fac sa iti arat....

pgeorgie
16.08.2010, 20:58:30
nu este vb de aceeasi trasura ca la providenta. am sa vad cum fac sa iti arat....

Multumesc mult. Voi astepta linkul, dar nu vreau sa iti rapesc prea mult timp - nu e urgent, cand ai niste clipe libere.

lorein
19.08.2010, 12:06:05
Multumesc mult. Voi astepta linkul, dar nu vreau sa iti rapesc prea mult timp - nu e urgent, cand ai niste clipe libere.

multa lume intreaba de caleasca :)
cine are informatiile, le poate pune aici? sau macar un pret orientativ pentru la anul?

stie cineva cam costa o masina de epoca, si de unde se poate lua?

multumesc frumos

pgeorgie
20.08.2010, 02:10:49

Draga aciandra,
mutumesc pentru link, insa din pacate nu functioneaza. Poate e din cauza ca albumul nu e setat pe public, nu stiu.

Multumesc mult.

pgeorgie
20.08.2010, 02:25:21
cine are informatiile, le poate pune aici? sau macar un pret orientativ pentru la anul?

multumesc frumos

Draga Lorein,

Eu am doar numarul de telefon dat de aciandra, e 0749-864359. Din pacate nu am mai multe informatii, si as fi si eu bucuroasa daca mai multe date ar fi facute publice pe acest site, care pana la urma urmei a fost creat sa ajute viitoarele miresici la organizarea nuntii lor. Insa din diverse motive, se pare ca multe persoane evita postarea detaliilor specifice si asta se datoreaza cred eu si "cenzurii" impuse prin regulile site-ului. Imi dau seama ca probabil a fost utilizat de multe ori de catre persoane/firme cu intentia de a-si face reclama, insa totusi nu mi se par justificate atatea restrictii. La urma urmei fiecare ar trebui sa fie liber sa numeasca si sa isi spuna parerea despre orice furnizor de servicii. Fiecare dintre noi stie ca exista cel putin doua posibilitati cand o firma e ridicata prea tare in slavi: fie e reclama facuta de cineva apartinand firmei, fie intr-adevar s-a ridicat la inaltimea asteptarilor persoanelor ce au folosit-o. In oricare din cazuri, nu mi se pare corecta "cenzura".

In concluzie, sper si eu sa vedem mai multe detalii pe site, cum ar fi numere de telefon, preturi, etc.

aciandra
21.08.2010, 17:37:10

multumesc frumos

boon...trasura pe mine m-a costat 100 euro ora. eu am dat 200 euro, m-a luat de acasa pana la barboi si dupa slujba m-a dus pana in gradina botanica. am mai dat 200 lei ca mi-a ornat cu niste flori. m-am simtit f bine, au fost si niste mici inconveniente, dar trecem peste, ca poate ar fi tb sa fi mentionat eu anumite detalii. daca aveti posibilitatea nu ezitati sa va luati trasura, este o senzatie mult mai frumoasa decat cu limuzina :-p

aciandra
21.08.2010, 17:37:58
Draga aciandra,
mutumesc pentru link, insa din pacate nu functioneaza. Poate e din cauza ca albumul nu e setat pe public, nu stiu.

Multumesc mult.

eu am verificat link-ul si merge!!

OctaviaLG
13.01.2011, 14:31:21
Daca va intereseaza caleasca pentru nunta, eventual cea a Cenusaresei, cautati pe google
Calesti de nunta de la Petrica Drumea si veti gasi datele de contact ale persoanei.

Spor la cautat :D

ravenna
08.02.2011, 12:43:46
Eu as fi vrut sa inchiriez o masina de epoca sau una ceva mai deosebita.Stie cineva vreun numar de contact?

miha2009
09.02.2011, 10:15:03
Eu as fi vrut sa inchiriez o masina de epoca sau una ceva mai deosebita.Stie cineva vreun numar de contact?

cauta pe Google:)

BabyAly
23.05.2011, 15:00:01
cauta pe Google:)

eu nu am gasit nimic, doar limuzina.
daca stie cineva ceva de masini de epoca in iasi as vrea si eu detalii.
va multumesc

Sofyaly
23.05.2011, 23:53:19
eu nu am gasit nimic, doar limuzina.
daca stie cineva ceva de masini de epoca in iasi as vrea si eu detalii.
va multumesc

la o cautare pe google am gasit un site. iti voi da pm. si stiu sigur k am mai vazut la o firma in iasi, k avea masina expusa la targul de la motel bucium,unde vom avea noi nunta, dar nu mai stiu exact firma. daca imi amintesc iti spun. intre timp, sper sa iti fie d folos site-ul indicat pe privat. ;) spor!

lynutza
27.01.2012, 17:05:17
buna!am sunat eu acum cateva ore la cea de la ciric si pretul variaza in functie de distanta,dar e destul de marisor parerea mea..mie de exemplu din pacurari de la moara de foc si pana la mitropolie mi-a cerut 600 de lei...eu tot caut poate gasesc ceva sa nu depaseasca 100 euro...va pup si daca stie careva ceva ...va raman recunoscatoare :d

lynutza
27.01.2012, 17:46:01

buna..ii poti da te rog si mie niste date despre trasura un nr de tel un pret,ceva detalii...iti multumesc mult !!!

PetronelaAndrei
28.01.2012, 13:24:04
Si noi am fi interesati, dar la fel, de ceva care sa nu depaseasca suma de 100 de euro....600 de lei mi se pare putin cam mult :(

Lidia_D
11.05.2015, 14:34:10
Si noi am fi interesati, dar la fel, de ceva care sa nu depaseasca suma de 100 de euro....600 de lei mi se pare putin cam mult :(

Ati gasit ceva?