PDA

Versiunea completa : Bautura pt nunta - de unde, la ce pret?

adriana_m
23.07.2007, 15:46:44
Haideti sa scriem aici de unde sa cumparam bauturile, cu cat, ce gramaj sa alocam pe persoana pt fiecare bautura...

fortuna
23.07.2007, 16:44:08
eu vreau sa am cocteiluri la nunta ,asa ca am hotarat sa iau ,pentru 100 persoane:
1,5 L. gin
2 L martini
2 l. angelli
2 l campari
8l wischy si 4,5 l wischy cream (nu stiu daca am scris bine)
15 l. tuica
3l unicum (avem multa lume care prefera bautura aceasta )
15 sticle sampanie demisec pentru intrare si la sfat
100 l. apa (minerala si plata -25 l)
100 l. suc
50 l. suc natural
2 sticle bere/persoana
nu ne-am hoatarit daca sa mai luam sampanie pentru tort ,eu as lua sangria
vin -30 l,mai mult rosu decat alb

Jelsa
24.07.2007, 09:55:37
Ce idee grozava cu cocktail-urile.....dar poate nu rezista lumea la ele( sa nu fie prea tari sa se ameteasca prea tare nuntasiiii 8-} )
Noi am avut pt 110 persoane :
10 baxuri de suc ( 6 cola-4 fanta) din Selgros
2 lazi de bere ( din care s-a baut doar 1)- cam 1.7 lei
am avut1,5 l de apa minerala de persoana - a fost in meniu
2 baxuri de apa plata din Selgros
vin 0.5l de persoana (a ramas foarte mult, s-a consumat cam 20l); (parca era 6lei/litru)
tuica cam 100ml de persoana (productie proprie)
si am mai avut 12-12 sticle de teacher's si martini alb (le-am cumparat inca din shop)
si am mai dus noi la sala lamaie....
Am ramas cu apa, suc, vin, tiuca, bere, cam de toate dar sticle desfacute......

Ce nu am avut :-ssi s-a cam cerut....bere fara alcool ....

Andreea_arad
24.07.2007, 10:09:54
Eu pana acum am cam asa: - pentru 200 de persoane
2 beri / persoana + 1 1/2 l vin inclus in meniu - ceea ce cred ca e super suficient
cam 50-60 l tuica
24 l whisky
24 l cinzano
+ bere fara acol, asta nu stiu exact cat vom cumpara.
:)

hbiutza
24.07.2007, 11:14:46
noi la bauturi stam cam asa:
-36 sticle de 700ml de jack daniel's
-15 sticle de martini alb
-10 l de tuica
-49 l vin alb si 20 rosu
-2 beri de persoana care intra in meniu
-4 sucuri de 250 care intra in meniu
-1 l de apa de persoana care la fel e in meniu

fortuna
24.07.2007, 12:03:29
sampanie nu ati luat ?

Andreea_arad
24.07.2007, 12:22:40
Eu voi lua cam 10 sticle de sampanie pentru a ciocni cand vin invitatii.

adriana_m
24.07.2007, 13:29:46
Si totusi cat ati calculat pe persoana din fiecare bautura? Ati mers pe vin varsat sau la sticla? De unde ati cumparat vinul si berea? Exista in Arad depozite de unde poti sa returnezi ceea ce nu s-a consumat?

Andreea_arad
24.07.2007, 13:32:43
Pai la mine vinul si berea sunt incluse in meniu si ce nu se consuma iau acasa. Nu am calculat sincer cam cate grame pe persoana dar la 200 de persoane eu zic ca e super suficient 100 l vin si 400 de beri plus inca vreo 60 l tuica si 24 l whiski.

fortuna
24.07.2007, 15:20:39
eu vreau sa am cocteiluri la nunta ,asa ca am hotarat sa iau ,pentru 100 persoane:
1,5 L. gin
2 L martini
2 l. angelli
2 l campari
8l wischy si 4,5 l wischy cream (nu stiu daca am scris bine)
15 l. tuica
3l unicum (avem multa lume care prefera bautura aceasta )
15 sticle sampanie demisec pentru intrare si la sfat
100 l. apa (minerala si plata -25 l)
100 l. suc
50 l. suc natural
2 sticle bere/persoana
nu ne-am hoatarit daca sa mai luam sampanie pentru tort ,eu as lua sangria
vin -30 l,mai mult rosu decat alb

250 g. tarie /persoana
150g.sampanie
1l. bere sau 2 sticle
1l apa
1 l. suc
0,5 l. suc natural
vin 0,5 l.
voi dati sampanie si la tort ?

fortuna
24.07.2007, 15:22:52
eu nu stiu ce vin sa iau , mai mul rosu si mai putin alb ,sau invers ? si de care ? varsat sau la sticla ? de unde ?

higgs
24.07.2007, 20:35:00
dragi miresici din Arad,

aici puteti afla si posta mai multe informatii despre bauturi, gramaje, cocktail-uri (ce imi plac :D )
http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=15

Desigur de unde le procurati si alte lucruri specifice zonei Arad (legat de bauturi) se pot discuta la acest topic.
Mult succes!

nirona
27.07.2007, 16:43:53
eu scap ieftin si aici...nu cumpar doar sucuri si apa minerala/plata si cafea...<:-P<:-P<:-P si cred ca le voi lua din Selgros...

Andreea_arad
27.07.2007, 16:46:21
Da aici ai dreptate. Fiecare acuma trebe sa ne conformam, macar nu mai ai atat de multa bataie de cap.

nirona
27.07.2007, 16:47:08
da...ce ma bucur ca macar am scapat de ceva!!!!<:-P<:-P<:-P

hbiutza
27.07.2007, 16:48:19
eu scap ieftin si aici...nu cumpar doar sucuri si apa minerala/plata si cafea...<:-P<:-P<:-P si cred ca le voi lua din Selgros...
tu esti o norocoasa dintr-un anumit punct de vedere: ca scapi cu multe chestii mai ieftin decat noi.........bautura, muzica........#-o

nirona
27.07.2007, 16:51:21
taxe biserica,fara lumanari ....da,cheltuiala in minus...;-)

hbiutza
27.07.2007, 16:52:12
taxe biserica,fara lumanari ....da,cheltuiala in minus...;-)
vezi.........de astea am si uitat#-o ............:))

Andreea_arad
27.07.2007, 17:14:50
numa din ce am enumerat noi pe aici e aproape vreo 2000 euro. ce fain de tine.

hbiutza
27.07.2007, 17:35:08
numa din ce am enumerat noi pe aici e aproape vreo 2000 euro. ce fain de tine.
la mine e peste2000 , numai formatia ma costa atata ;;)

fortuna
31.07.2007, 12:57:28
am fost la o nunta sambata , si nu s-a servit decat cinzano, whisky, tuica, vin, bere suc,apa minerala , nu au avut deloc sampanie , cum vi se pare ? e suficient ? toata lumea s-a simtit bine.

Andreea_arad
31.07.2007, 12:59:16
Cu sampania depinde cam cand ai vrea tu sa o servesti. Ca asa sa fie ca si bautura de sine statatoare nu cred ca merge. Ca nu o sa bea nimeni sampanie.. in loc de vin sau altceva.. parerea mea.

fortuna
31.07.2007, 21:23:28
Cu sampania depinde cam cand ai vrea tu sa o servesti. Ca asa sa fie ca si bautura de sine statatoare nu cred ca merge. Ca nu o sa bea nimeni sampanie.. in loc de vin sau altceva.. parerea mea.

sampanie la intrare si eventual la tort

Andreea_arad
31.07.2007, 22:37:53
Asa ma gandeam si eu. O sa fie o sampanie la intrare.,. adica cate un pahar pentru fiecare si apoi o sampanie mai speciala la tort pentru noi doi :)

fortuna
01.08.2007, 16:14:27
si eu vreau o sampanie mai speciala la tort, m-am gandit sa iau sampanie frantuzeasca, la 3 sau 5 litri,

hbiutza
02.08.2007, 11:41:42
interesanta idee..........si invitatii sa nu servesca sampanie la tort? doar mirii si nasii?:-?

fortuna
02.08.2007, 17:44:24
nu, vreau sa iau pentru toata lumea.

Andreea_arad
03.08.2007, 08:23:32
Pai eu ma gandesc ca la tort se desface o sampanie pentru miri si nasi care ciocnesc si mai apoi cine vrea sa ciocneasca cu ei cionceste cu paharul cu bautura pe care il avea. :) Eu cam asa ma gandesc.

Anastacia
03.08.2007, 08:32:12
Numai nasii cu mirii servesc la tort sampanie,noi am fost anul trecut nasi ,asa am procedat!Invitatii beau ce au in pahare ,unul bea tuica ,altul bea whisky,altul suc,apa...etc.In fine ,mai nou se pune o masa la intrare cu atatea pahare cati invitati ai si cand se ajunge la sala mirii ciocnesc cu fiecare invitat un pahar de sampanie!:[email protected]

fortuna
03.08.2007, 16:59:20
eu am sa cumpar pentru toata lumea, si cine vrea sa serveasca sa o faca cine nu nu.

Andreea_arad
04.08.2007, 11:55:46
Numai nasii cu mirii servesc la tort sampanie,noi am fost anul trecut nasi ,asa am procedat!Invitatii beau ce au in pahare ,unul bea tuica ,altul bea whisky,altul suc,apa...etc.In fine ,mai nou se pune o masa la intrare cu atatea pahare cati invitati ai si cand se ajunge la sala mirii ciocnesc cu fiecare invitat un pahar de sampanie!:[email protected]

Exact asa va fi la mine. Va fi o masa si paharele vor fi puse in forma de inimioara aranjate si fiecare cum vine va avea sa ciocneasca un pahar de sampanie cu mirii. Sper sa fie bine :) Cel putin fetelor eu am din ce in ce mai multe emotii... offf off

fortuna
05.08.2007, 23:53:40
as vrea sa stiu daca ati stabilit o ordine in servirea bauturilor sau le puneti toate la masa , de la inceput ?

Anastacia
06.08.2007, 15:47:40
Eu stiu ca toate bauturile vor fi servite de catre ospatari,iar invitatii vor cere ce anume vor sa bea.Doar tuica si vinul vor fi pe mese la noi.in rest se cheama ospatarul!

Andreea_arad
06.08.2007, 17:21:38
Si la noi va fi aproape ca la Stefania. Vom avea pe masa sucurile si apa, iar pentru restul va servi ospatarul. Si daca omul vrea sa bea vin bea vinsau bere sua ce doreste.

Andreea_arad
06.08.2007, 17:22:38
Apopo fetelor am vazut la Ziridava acolo jos un set de pahare si sticla de sampanie scirsa „Casa de piatra”. arata super. Ma tot gandesc daca sa luam sau nu. Voi ce ziceti?

fortuna
07.08.2007, 16:06:46
si eu am sa am tuica si vinul pe masa , voi avea o masa pe care vor fi puse toate bauturile (mai putin apa, sucul ) si vor fi servite de chelneri.

hbiutza
07.08.2007, 17:19:35
la noi si vinul si tuica se vor aduce doar in cazul in care sunt doritori si apoi se vor lasa pe masa, bauturile fine vor fi servite de catre ospatari........#:-S

fortuna
14.08.2007, 00:35:11
puneti vinul si cel alb si cel rosu pe masa ?

Anastacia
14.08.2007, 08:16:23
Noi cred ca mai punem vinul pe masa,ospatarii vor servi in pocale !>:D<

fortuna
14.08.2007, 09:27:34
cred ca cel mai bine ar fi ca la fiecare masa sa exista o masuta mica pe care sa fie bauturile ,si de acolo sa fie servite de ospatari, am vazut asa la o nunta si a iesit super.

Andreea_arad
14.08.2007, 09:46:06
Exact asa va fi la noi:P Doar sucul, apa si tuica vor fi pe masa:D tucia fiind in pocale de 1/2 l.

moniadi
04.01.2008, 22:19:05
Un An Nou fericit si plin de succes mireselor din anul 2008!!! Si eu ma aflu printre ele. In august va avea loc marele eveniment la Hotel Parc. Cine poate sa-mi dea un sfat in legatura cu orice legat de nunta, i-as fi recunoscatoare. Cum se decoreaza mai nou salile, si care sunt firmele cele mai recomandate din Arad, si din punct de vedere calitativ, dar si financiar.

anutza_ar
27.01.2008, 09:15:07
Un An Nou fericit si plin de succes mireselor din anul 2008!!! Si eu ma aflu printre ele. In august va avea loc marele eveniment la Hotel Parc. Cine poate sa-mi dea un sfat in legatura cu orice legat de nunta, i-as fi recunoscatoare. Cum se decoreaza mai nou salile, si care sunt firmele cele mai recomandate din Arad, si din punct de vedere calitativ, dar si financiar.
Buna, nu sunt expertain sfaturi sau ceva de genul, parerea mea, acum nu stiu in cati bani te incadrezi, dar cele mai ok firme sunt versolis si caprice, dar sunt convinsa ca mai exista si altele care poate eu nici nu le stiu. pot sa zic ca au iesit niste decoruri superbe din mana acestor firme, totul depinde si de banuti!!!!!!;-)

alexa21
10.07.2008, 18:12:56
depozite cu bauturi acoolice carora sa le putem inapoia ce nu sa consumat stie cineva ?;-);-);-);-);-);-):">:">:">:">:">:">:">

me_kammy
17.07.2008, 12:38:57
depozite cu bauturi acoolice carora sa le putem inapoia ce nu sa consumat stie cineva ?;-);-);-);-);-);-):">:">:">:">:">:">:">
Incearca la West Beer (au depozit in incinta serelor) sau la Resco.La Cola poti sa rezolvi cu oricare agent.

alexa21
17.07.2008, 17:23:59
Incearca la West Beer (au depozit in incinta serelor) sau la Resco.La Cola poti sa rezolvi cu oricare agent.
merciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^:)^^:)^^:)^^:)^
o sa ma interesez:*:*:*:*:*:*:*

me_kammy
18.07.2008, 11:23:26
merciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^:)^^:)^^:)^^:)^
o sa ma interesez:*:*:*:*:*:*:*
Sa ma anunti si pe mine ce ai rezolvat si unde.

eny
19.07.2008, 17:08:22
buna am citit mesajul cu sfatul tau, si pe mine ma intereseaza, dar sincer nush pe unde vine West Beer poti sa imi explii te rog frumos mai bine, locuiesc in Arad dar nu sunt de aicia si chiar nu am auzit de aces loc.
daca vrei imi poti trimite si pm sau cum vrei tu.
mersi mult, iar in cazul in care ai evenytual un numar de telefon ti-as fii recunoscatore daca mi-ai da si mie un nr de contact.
mersi mult de tot, si weekend placut.

me_kammy
31.07.2008, 11:10:13
buna am citit mesajul cu sfatul tau, si pe mine ma intereseaza, dar sincer nush pe unde vine West Beer poti sa imi explii te rog frumos mai bine, locuiesc in Arad dar nu sunt de aicia si chiar nu am auzit de aces loc.
daca vrei imi poti trimite si pm sau cum vrei tu.
mersi mult, iar in cazul in care ai evenytual un numar de telefon ti-as fii recunoscatore daca mi-ai da si mie un nr de contact.
mersi mult de tot, si weekend placut.
West Beer e in incinta serelor cu intrare in sere de pe str Mierlei.Nr de tel as putea sa fac rost dar nu ma lasa admin. sa-l postez pe site si pm nu pot sa trimit ,nu stiu d c...

edinutza25
05.08.2008, 10:42:51
Buna,
Am sunat la toate depozitele posibile din Arad si fie ca nu aveau ce vroiam, fie nu luau inapoi. In final am incercat la Selgros si ei iau inapoi bauturile ce nu se consuma dar sa fie baxuri intregi, nu incepute. Eu ma voi duce chiar azi sa vad. Sper ca te-am ajutat

diana_d_11
31.10.2008, 18:37:00
Dragelor, imi poate spune si mie cam cat v-a costat in total bautura, alcoolica+nealcoolica la o nunta de aprox 150 persoane. Eu nu o sa am la meniu decat cafeaua inclusa deci o sa cumpar tot.
Ms !:*

zeke
03.11.2008, 11:26:35
Pai noi am luat in felul urmator:
Sucurile si berea de la o cunostinta care are alimentara si ni le-a dat cu un adaos mai mic pe care il practica la alimentara, si tot ce nu sa consumat si a ramas sigilat l-a luat inapoi, de fapt inainte nici nu am platit nimic inainte doar dupa nunta. Mai am cunostinte care au procedat la fel fara cunostinte, o alta prietena a vorbit la un depozit de sucuri, si tot asa ce nu sa consumat a fost dus inapoi.

Am luat vin varsat de la crama, nu mai tin monte exact cati litri pentru ca a fost si vin alb si rosu, sec si demidulce, cred ca i total au fost vreo 40l, 10 di fiecare, dar ne-a ramas o gramada.

Tuica am avut-o, adica socrul meu a pus 50l cand sa nascut sotul, si doar acum a desfacut bidonul;-)

Am mai avut whisky, martini alb si rosu, si vodka. Pe astea l-am cumparat din hipermagazinele din Arad, cate o sticla doua cand mergeam la cumparaturi, nu totul o data ca asa am avut bani. In perioada sarbatorilor de iarna de anul trecut au fost tot felul de oferte, de ex iei 3 sticle si al 4 e pe gratis. Asa am luat taria=)) . Recunosc ca nu a cel mai practic mod, dar pentru noi e OK. A stans 20 de sticle de whisky, 5 de vodka, 3-3 de martini. au mai ramas 2 de whisky dar asta nu se strica, asa ca macar avem ceva bautura pe acasa.

Scuze ca nu am scris preturi, dar nu mai tin minte nimic, insa nu e greu sa calculezi aproximativ daca stii cat costa o sticla sau un litru de ceva:))

diana_d_11
04.11.2008, 19:26:57
Mersi mult Zeke!
Chiar a fost de ajutor ce ai scris. Ma bucur ca mai e cineva care s-a gandit ca mine, sa ia bautura pe rand :)
Eu ma gandeam sa iau ca si bauturi in afara de vin si tuica (tot asa facuta acasa: ) whisky, martini si gin.
Sa vad cum imi mai fac socotelile :)

eny
07.11.2008, 10:08:11
buna miresicilor, eu va pot spune ca pt nunta noastra de 76 de persoane, ca bauturi tari am avut vin 15l alb si 15 l rosu,
tuica de casa cam tot 15l, wisky 5 sticle Jack Daniels, iar pt femei am avut angelli cam 3-4 sticle.
Tin sa va anunt ca foarte multa bautura ne-a ramas,
Acuma la bauturi obisnuite bere 6 navete, bere fara alcool cam 2 baxuri, cola cam 12 baxuri, fanta 4 baxuri, apa minerla 12 baxuri, apa plata 4 baxuri.Toate aceste bauturi au fost luate de la un en-gros din Arad, si apoi la terminarea nuntii tot ce nu a fost desfacut si consumat s-a luat inapoi, iar noi am platit doar exact ce s-a consumat.
daca vreti mai multe detalii va pot da pe privat.
pupici si spor la pregatiri.
Oricand va stau la dispozitie fiindca si eu am fost ajutata tot de miresicile de pe acest forum.
pupici la toate miresicile foste si actuale.
<:-P <:-P <:-P

elis_anca
12.12.2008, 23:42:46
buna miresicilor, eu va pot spune ca pt nunta noastra de 76 de persoane, ca bauturi tari am avut vin 15l alb si 15 l rosu,
tuica de casa cam tot 15l, wisky 5 sticle Jack Daniels, iar pt femei am avut angelli cam 3-4 sticle.
Tin sa va anunt ca foarte multa bautura ne-a ramas,
Acuma la bauturi obisnuite bere 6 navete, bere fara alcool cam 2 baxuri, cola cam 12 baxuri, fanta 4 baxuri, apa minerla 12 baxuri, apa plata 4 baxuri.Toate aceste bauturi au fost luate de la un en-gros din Arad, si apoi la terminarea nuntii tot ce nu a fost desfacut si consumat s-a luat inapoi, iar noi am platit doar exact ce s-a consumat.
daca vreti mai multe detalii va pot da pe privat.
pupici si spor la pregatiri.
Oricand va stau la dispozitie fiindca si eu am fost ajutata tot de miresicile de pe acest forum.
pupici la toate miresicile foste si actuale.
<:-P <:-P <:-P
poti sa-mi spui numele en-gros-ului pe PM?nunta mea o sa fie de peste 160 de persoane si ma gandeam sa dublez canditatile pe care le-ai avut tu si apoi sa dau inapoi ce nu se consuma.nu? ms mult de ajutor>:D<

aria_cluj
04.01.2009, 14:29:44
fetelor ajutati-ma si pe mine pls...noi o sa avem la nunta aprox 200 pers si nu stim cata bautura sa luam...

pls help;;)

zeke
14.01.2009, 20:59:49
Pai, daca poti de la un depozit de bauturi, sucuri. etc, sa le cumperi si sa vorbesti cu ei ca ce nu se consuma sa ia inapoi ar fi super. Ai putea sa iei cantitati mai mari, cu curaj.
Exact cantitati nu as putea sa spun depinde de foarte multe. Un prieten a avut o nunta in toamna, si a fost destul de frig, sa baut foarte multa tuica, si vin, iar berea a ramas neatinsa aproape. In schimb daca este mai cald afara, in loc de vin pot sa prefere bere:-? .
Poti intreba la restaurantul unde tii nunta, cam ce cantitati de bautura se duc la celelalte nunti, macar orientativ;))

ramona_AR
21.02.2009, 17:57:56
ceau fetelor,
nu ma ajutati si pe mine cu niste nume de firme, care comercializeaza bauturi en -gros, de la noi, din arad. Am tot cautat, am intrebat, dar.... nu am ajuns la nici o concluzie :D . Eu tb sa cumpar toata bautura alcoolica si nealcolica, plus apa.
va multumesc deocamdata si :* :* :*

alexandra_paul
22.02.2009, 11:31:22
[Buna,
eu cred c 100 de tarie pt barbati, si 100 de lichior sau vermut pt femei e suficient, 2 beri/pers..e mult da..pt c oricum nu beau toti dar se compenseaza,1 litru apa, 1 litu suc amestecat nastural sau gazos, vin maxim 1 litru d pers..a si sampanie cam 100 d ml..maxim.. c mai mult d un pahaerr cna se ciocneste nu bea nimeni si nici ala nu se pune plin :)

bauturi alcoolice se pot lua de la Red Chilli si se plateste doar cat se consuma, restul le returnezi, in rest la depositele gen Astral, daca aveti vreo cunostina sau ceva...sau la un maazin alimentar si ii rugati sa va ia in plus pt nu stiu.. eu am fost norocoasa, si stiu pe cineva la un magazin..:):>
astept inka alte sugestii..

a si feteleor.. cine poate si are s posteze niste poze cu sculpturi in fructe..sau cu masa de fructe aranjata fain si cu fantana d cioco...
plsssss

multu

quote=fortuna;314180]250 g. tarie /persoana
150g.sampanie
1l. bere sau 2 sticle
1l apa
1 l. suc
0,5 l. suc natural
vin 0,5 l.
voi dati sampanie si la tort ?[/quote]

aria_cluj
23.02.2009, 20:58:44
fetelor eu o sa am in jur de 200 invitati nu stiu cata bautura sa iau si de unde!
ma gandeam sa cumpar whisky pt barbati si vermouth pt femei,dat fiind faptul ca nunta este duminica,de zi!in 12 iulie...cam cata bautura-tarie sa iau?vin am deja luat ,palinca la fel...tb sa ma ajutati cu sfaturi !

va multumesc si astept sfaturile voastre!:D

raluruben
26.02.2009, 09:11:21
Fetelor, mie m-a venit o idee dar nu stiu cat de inspirata este. Noi avem nunta in august, deci va fi foarte cald, ma gandeam ca ar fi foarte original sa angajam un barman experimentat care sa faca cockteil-uri invitatilor, sa ne consultam cu el cam ce bauturi ar fi nevoie, etc, nu cockteiluri sofisticate ci cele simple.Ce parere aveti?

siana
26.02.2009, 09:59:45
Fetelor, mie m-a venit o idee dar nu stiu cat de inspirata este. Noi avem nunta in august, deci va fi foarte cald, ma gandeam ca ar fi foarte original sa angajam un barman experimentat care sa faca cockteil-uri invitatilor, sa ne consultam cu el cam ce bauturi ar fi nevoie, etc, nu cockteiluri sofisticate ci cele simple.Ce parere aveti?
super ideea;;) si noi o sa luam unul pt nunta nostra;))

BAN
07.03.2009, 15:55:39
Buna, cine ma poate ajuta cum se calculeaza bauturile pe persoana la o nunta tot (tuica,vin,suc gazos ,natural,apa plata si minerala si bauturi fine), mie in meniu imi intra 1 bere de persoana si 1 litru de apa minerala de persoana in rest trebuie sa ducem noi si nu stiu cit sa calculaz de persoana.

simi_m
24.03.2009, 15:06:13
si eu ma gandesc de foarte mult timp la chestia asta cu barmanul. am auzit insa ca poate ajunge pana la 2000 Euro o asemenea "distractie". voi stiti pe cineva care face asa ceva?

raluruben
30.03.2009, 20:08:33
si eu ma gandesc de foarte mult timp la chestia asta cu barmanul. am auzit insa ca poate ajunge pana la 2000 Euro o asemenea "distractie". voi stiti pe cineva care face asa ceva?
Uau, eu nu m-am interesat inca, dar 2000 e enormmmmm :O bugetul meu o va lua razna la suma asta :madlaugh: si eu la fel :gen_19:
Dar ma voi interesa ...

jennyB
17.04.2009, 21:16:31
si eu m-am stresat pana cand nu am gasit un site pe internet www.di-vinoshop.ro (http://www.di-vinoshop.ro) unde iti aduce toate bauturile si inca iti face 8 coctailuri alchoolice si 3 non-alchoolice,juice-uri naturale toate la 7 euro pe persoana da si reducere.noi la 200 persoane platim 1200 euro.lista de bauturi e lunga...merita accesat site-ul

raysa1988
07.05.2009, 17:26:01
Buna,eu voi avea o nunta mai micuta decat voi (vor fi in jur de 50 de persoane) pentru care voi lua:
-60 l vin alb
-40 l fanta
-40 l coca cola
-25 sticle whisky( a cate 750 ml)
-100 l apa plata
-150 l bere cu alcool
-20 l fara alcool
-12 sticle de sampanie pentru primirea invitatilor
Daca stau sa calculez in mare eu zic ca e mai mult decat suficient,ar trebui ca fiecare invitat sa bea cate 8 l de lichide:)) ceea ce nu cred ca ar putea.Mai bine sa mai ramana decat sa nu am pe ce pune mana cum se zice..

raysa1988
07.05.2009, 17:27:38
apa plata ?? unde mi-o fi gandu? am vrut sa zic minerala...care vrea plata s-o lase in pahar 10 min.:P

crsitinapresc
13.05.2009, 11:51:05
Ceau. Puneti bautura gen wisky, garone...pe fiecare masa, sau bauturile acestea fine le puneti la gramada pe o masa special aranjata de unde invitatii din toata sala se potn servi, sau se cere cate un pahar de la chelner? Cum procedati?

nina_ar
13.05.2009, 15:14:25
Ceau. Puneti bautura gen wisky, garone...pe fiecare masa, sau bauturile acestea fine le puneti la gramada pe o masa special aranjata de unde invitatii din toata sala se potn servi, sau se cere cate un pahar de la chelner? Cum procedati?

Ceau!
Noi vom pune la fiecare masa cate un ghiridon, pe acesta fiind puse bauturile, iar invitatii vor fi serviti de catre personalul restaurantului.
Eu zic sa vorbiti cu cei de la localul unde faceti nunta.
Casa de Piatra!

paula_calin
15.05.2009, 10:07:24
Ce idee grozava cu cocktail-urile.....dar poate nu rezista lumea la ele( sa nu fie prea tari sa se ameteasca prea tare nuntasiiii 8-} )
Noi am avut pt 110 persoane :
10 baxuri de suc ( 6 cola-4 fanta) din Selgros
2 lazi de bere ( din care s-a baut doar 1)- cam 1.7 lei
am avut1,5 l de apa minerala de persoana - a fost in meniu
2 baxuri de apa plata din Selgros
vin 0.5l de persoana (a ramas foarte mult, s-a consumat cam 20l); (parca era 6lei/litru)
tuica cam 100ml de persoana (productie proprie)
si am mai avut 12-12 sticle de teacher's si martini alb (le-am cumparat inca din shop)
si am mai dus noi la sala lamaie....
Am ramas cu apa, suc, vin, tiuca, bere, cam de toate dar sticle desfacute......

Ce nu am avut :-ssi s-a cam cerut....bere fara alcool ....

nu e cam putin suc? 6 baxuri de cola =36 sticle *2l =72 l? noi am luat deja 60 sticle de cola adica 120l si fanta la fel. nu m-am gandit la apa plata, noi am luat doar minerala, dar vad ca trebuie si plata. avem 110-130 invitati

paula_calin
15.05.2009, 10:12:13
apa plata ?? unde mi-o fi gandu? am vrut sa zic minerala...care vrea plata s-o lase in pahar 10 min.:P
:)) asa am zis si eu de apa plata, dar am vazut ca toate fetele care au avut nunta sau care se pregatesc au pus si apa plata in meniu. eu nu mai stiu ce sa cumpar si ce nu. nici berea nu mi se pare ok. adica e nunta totusi, se bea ceva mai interesant decat berea (parerea mea). nu mai stiu
~x(

paula_calin
15.05.2009, 10:15:13
Dragelor, imi poate spune si mie cam cat v-a costat in total bautura, alcoolica+nealcoolica la o nunta de aprox 150 persoane. Eu nu o sa am la meniu decat cafeaua inclusa deci o sa cumpar tot.

eu am calcule facute pt 130 persoane sipana acum am luat asa:
60 sticle cola 2l
60 sticle fanta 2l
apa minerala 66 sticle 2l
suc fara acid 50 sticle 2l
vin alb demisec 150l
simai trebuie luat wisky cam 7-9 sticle
sampanie si ceva pentru doamne. am vazut ca se pune campari.

paula_calin
15.05.2009, 10:15:59

aaaa.... si apa plata? si bere? nu stiam ca se pune si asta la nunta.

raluruben
22.05.2009, 17:11:06
eu am calcule facute pt 130 persoane sipana acum am luat asa:
60 sticle cola 2l
60 sticle fanta 2l
apa minerala 66 sticle 2l
suc fara acid 50 sticle 2l
vin alb demisec 150l
simai trebuie luat wisky cam 7-9 sticle
sampanie si ceva pentru doamne. am vazut ca se pune campari.
Dupa parera mea ai cam putin alcool. Nu e bine ca lumea sa se imbete la nunta, dar sa nu iti auzi vorbe dupa eveniment. Scade din cei 150l de vin alb, adauga ceva vin rosu, si trebuie neaparat sa ai tuica, vor bea ei wisky dar palinca noastra e cea care trece la nunti.
Te rog sa nu te superi pe mine, e doar parerea si sfatul meu.
Pupici :*

raluruben
12.07.2009, 17:08:01
Am facut si eu lista cu bautura, maine trebuie sa vorbesc deja cu firma de la care o voi lua:
apa minerala - 120 l
apa plata - 20 l
bere - 100 sticle
bere fara alcool - 20 sticle
whisky - 5 sticle
tuica - 5 l
campari = 12 sticle
vin alb - 30 l
vin rosu - 15 l

IngerViolet
12.07.2009, 19:13:35
pfuuu... eu tot la asta ma gandesc acum, la bauturi, as vrea sa incepem sa luam cate una-doua sticle ca nu se simte asa la buzunar..
Eu vreau neaparat pentru femei lichior Sheridan si nu campary care mie nu-mi place.
Whisky habar nu am de care sa iau, poate imi recomandati voi ceva. (Sper ca e voie.) Noi nu bem asa ceva si chiar habar nu avem.. nu vrem sa fie nici cel mai de prosta calitate dar nu as lua nici cel mai scump.
Nu v-ati gandit sa mergeti la vama la Moravita? Habar nu am daca se mai gaseste pe-acolo ceva, insa nu e asa departe.
Si mai trebuie sampania la care iar vreau neaparat ceva rose, nu mai zic numele ca mi-e cam frica de ban..
La 100 de persoane oare ajung 10 sticle de whisky si 10 de lichior? (Sa zicem de 750), sau trebuie sa respect 100 ml de persoana?

newcomer
13.07.2009, 00:50:37
Am facut si eu lista cu bautura, maine trebuie sa vorbesc deja cu firma de la care o voi lua:
apa minerala - 120 l
apa plata - 20 l
bere - 100 sticle
bere fara alcool - 20 sticle
whisky - 5 sticle
tuica - 5 l
campari = 12 sticle
vin alb - 30 l
vin rosu - 15 l
de la ce firma iei bauturile? poti sa returnezi ce nu se consuma?

newcomer
13.07.2009, 00:54:50
pfuuu... eu tot la asta ma gandesc acum, la bauturi, as vrea sa incepem sa luam cate una-doua sticle ca nu se simte asa la buzunar..
Eu vreau neaparat pentru femei lichior Sheridan si nu campary care mie nu-mi place.
Whisky habar nu am de care sa iau, poate imi recomandati voi ceva. (Sper ca e voie.) Noi nu bem asa ceva si chiar habar nu avem.. nu vrem sa fie nici cel mai de prosta calitate dar nu as lua nici cel mai scump.
Nu v-ati gandit sa mergeti la vama la Moravita? Habar nu am daca se mai gaseste pe-acolo ceva, insa nu e asa departe.
Si mai trebuie sampania la care iar vreau neaparat ceva rose, nu mai zic numele ca mi-e cam frica de ban..
La 100 de persoane oare ajung 10 sticle de whisky si 10 de lichior? (Sa zicem de 750), sau trebuie sa respect 100 ml de persoana?
noi ne am decis la Red Label; am intrebat si noi "cunoscatorii", si ei ni l au recomandat...la fel ziceam si noi, ca vrem un whisky bun, dar fara sa fie cel mai scump; eu auzisem de jack daniel's ca e ok, si asa e, insa e scump...si dintre celelalte, cica red label e cel mai ok; asta ne au zis o mai multe persoane
by the way, am fost in metro si am gasit oferta la Red label, sticla de 0,7 era 40 lei; un pret foarte bun, avand in vedere ca in alte parti e aproape 50...
cu cantitatile de bautara nici noi nu ne descurcam, insa cand vom afla ceva, va anunt...

raluruben
21.07.2009, 17:39:39
de la ce firma iei bauturile? poti sa returnezi ce nu se consuma?
Eu am primit de la o prietena numarul unei doamne de la Astral. Vom lua toate bauturile pe aviz, iar dupa nunta ducem baxurile neincepute si platim doar ce s-a consumat. Ma gandeam ca whisky-ul, vinul si tuica sa le cumparam noi ca iesim mai ieftin.

broscutza07
22.07.2009, 11:39:09
daca e vb de ardeleni!!! consuma mai multa bautura decat suc!;-)!e normal sa ai si apa plata! am mai citit undeva ...100ml tuica/pers...aia e doar de incalzire la arad!;))!noi ne hotarasem la j.b...dar cred ca voi lua si martini!sau campari! pe langa palinca;-)! ne-am facut socoteala ca la o pers treb.: 0.5 l apa, 1l suc, 0.75l vin, 300 ml tarie! ce ziceti?asta ca medie

broscutza07
22.07.2009, 11:40:17
sampanie si la tort cu siguranta! si o luam din cora sau selgros! voi cum procedati?

newcomer
04.08.2009, 00:12:04
daca e vb de ardeleni!!! consuma mai multa bautura decat suc!;-)!e normal sa ai si apa plata! am mai citit undeva ...100ml tuica/pers...aia e doar de incalzire la arad!;))!noi ne hotarasem la j.b...dar cred ca voi lua si martini!sau campari! pe langa palinca;-)! ne-am facut socoteala ca la o pers treb.: 0.5 l apa, 1l suc, 0.75l vin, 300 ml tarie! ce ziceti?asta ca medie
fetelor, ati vazut cum ni se duce vestea prin tara??8-}8-}=))

BAN
09.08.2009, 15:18:31
Eu am primit de la o prietena numarul unei doamne de la Astral. Vom lua toate bauturile pe aviz, iar dupa nunta ducem baxurile neincepute si platim doar ce s-a consumat. Ma gandeam ca whisky-ul, vinul si tuica sa le cumparam noi ca iesim mai ieftin.

Buna, eu am avut 110 invitati si am calculat bautura pentru o persoana asa:
1 litru de suc gazos(0.5 cola si 0.5 fanta)
0.5 l suc negazos am luat ciao de piersica
2 beri de persoana beks
1 litru de apa (0.5 minerala si 0.5 plata)
250 ml vin a fost alb si rosu
100 ml bautura fina
100 ml.tuica
Bineinteles am luat si in plus ceva nu la fix dar pot sa spun ca toata bautura a fost servita de ospatari si nu sa facut prada de loc pentru ca ei servesc dintr-o stilca pina este goala s-a baut tot ramanind doar ce am luat plus si am fost foarte multumita.

twina
10.10.2009, 16:28:41
depinde cati dintre invitatii tai beau whisky.cred ca un whisky care nu este asa scump si este bun este j.b.

enamorada
04.11.2009, 17:02:36
In Selgros, Metro si alte en-gros-uri de genu asta gasesti bautura mai ieftina si sunt si multe promotii. Eu am luat la promotie multe bauturi si am iesit bine cu banutii.

ninutza87
11.02.2010, 23:27:06
buna fetelor,va rog frumos sa ma ajutati si pe mine,nu stiu cata bautura o sa pun la nunta,o sa am maxim 180 de invitati si chiar nu stiu cantitatea de suc necesara,de vin,la whisky am luat 20 de sticle ,si daca aveti cumva idee cat este o sticla de baileys in romania,eu sunt in anglia si aici au preturi destul de piperate,va rog frumos sa ma ajutati!!!!!!!multumesc mult!

ninutza87
11.02.2010, 23:38:17
sau pretul si mll la sticla de seridan,aici e sticla de 500 mll 10 lire:(

petronela1
25.03.2010, 16:04:19
pai la mine cam asa sta treaba la 150 pers!!! -bere e inclusa in meniu cata vrea fiecare
am mai cumparat eu; -redbull 6 baxuri,-lichior femei 22 sticle,-vin alb rosu 70 sticle impreuna,-sampanie 8 sticle,wiski 22 sticle,palinca are socru-meu,macar atata sa dee si el :)
....cred ca e suficienta bautura,nu???? si mai trebuie sa cumpar cola fanta si cappy de porto,apa minerala si plata e inclusa in meniu

petronela1
25.03.2010, 16:06:30
in romania nustiu sa-ti zic cat e lichiorul,dar in austria il gasesti la 9-10 euro sticla cand e reducere

petronela1
25.03.2010, 16:08:36
iar seridens in italia il gasest ieftin 11 euro sticla,si poate cand il prinzi la reducere si mai ieftin. iar in austria e 15-16 euro sticla

petronela1
25.03.2010, 16:11:22
iar seridanse il gasesti in italia ieftin 11 euro sticla,si cand prinzi reducere poate si mai ieftin...iar in austria e 15-16 euro sticla de 500 ml

adri_anne
26.03.2010, 17:24:46
iar seridanse il gasesti in italia ieftin 11 euro sticla,si cand prinzi reducere poate si mai ieftin...iar in austria e 15-16 euro sticla de 500 ml

mi se par destul mari preturile in austria, iar daca ar fi sa iei din italia numai asa ca ti le aduce cineva. la wpg ati incercat? am primit oferta de la ei sheridan's la 14 euro/50cl si 19 euro aia de 70cl. plus ca au diverse promotii, la nu stiu cate sticle primesti una gratis, la comenzi de nu stiu ce valori iar primesti ceva...

Sandra_Soleil
27.03.2010, 17:30:14
Noi am luat parte din bautura din vama, de la duty free...au preturi bune, insa trebuie mers in toate magazinele pt ca difera preturile:D. Se gasesc si tipuri de whisky american, multe feluri de bautura care nu e pe piata in mod normal.

Coniacul se considera bautura de femei sau de barbati??? nu sunt cunoscatoareo:-)...ma gandeam sa iau pt femei:-p

pupici

bianka_matis
22.04.2010, 22:53:32
vreau un sfat fetelor!!!!!mai am 3 sapt pana la nunta si nu stiu de unde sa pot cumpara bauturi la un pret convenabil...am peste 350 de invitati si nu stiu nici ce cantitate trebuie la atatia oameni...

onukka
23.04.2010, 17:44:41
vreau un sfat fetelor!!!!!mai am 3 sapt pana la nunta si nu stiu de unde sa pot cumpara bauturi la un pret convenabil...am peste 350 de invitati si nu stiu nici ce cantitate trebuie la atatia oameni...
vorbeste cu cei de la restaurant. Acesti trebuie sa-ti spuna cata bautura este necesara in functie de numarul de invitati.

Sandra_Soleil
04.07.2010, 13:11:47
Eu incep sa ma gandesc serios sa cumpar bautura, desi al meu zice sa asteptam sa vedem cati vom avea la nunta. Cum am nunta in 11 sept mi se pare foarte tarziu sa astept pana cu o sapt sau 2 inainte de nunta ca sa cumpar atata bautura 8-|. M-am gandit asa :
tuica, vin alb, vin rosu (toata lumea)
whiskey, bere (barbati)
angelli (femei)

Voi ce parere aveti? mai cumparati altceva? la femei as prefera campari sau sheridan`s ...dar are un pret :((...Voi cum calculati tariile? 100 ml de persoana? si bautura pt femei tot asa se calculeaza?

pup

mjj
10.01.2011, 20:14:25
Buna,

a avut cineva barman la nunta care sa pregateasca cocktailuri pentru invitati? M-ar interesa la cat ati iesit cu bautura in aceste conditii.
Eu cred ca si daca cumperi mai multe feluri de bautura se face mai putina risipa decat daca se pun sticlele pe fiecare masa, pentru ca se desfac sticlele pe rand si nu raman o gramada incepute si consumate pe jumatate sau pe un sfert.

danacrisan
11.01.2011, 16:50:32
Buna,

a avut cineva barman la nunta care sa pregateasca cocktailuri pentru invitati? M-ar interesa la cat ati iesit cu bautura in aceste conditii.
Eu cred ca si daca cumperi mai multe feluri de bautura se face mai putina risipa decat daca se pun sticlele pe fiecare masa, pentru ca se desfac sticlele pe rand si nu raman o gramada incepute si consumate pe jumatate sau pe un sfert.

Buna.
cred ca e o idee deosebita sa ai barmani care sa pregateasca cocktailuri. e ceva deosebit. Imi surade si mie idea.
Spor la pregatiri si nu renunta la idee.

vivi09
11.06.2011, 14:15:33
Buna,

Buna !
Eu am nunta pe 2 iulie 2011 in Bacau.Abia astept sa scrii daca e ok cu barman sau nu deoarece si noi am contractat unul si nu stim daca prinde sau nu ideea.

dana88
21.06.2011, 10:32:27
Fetelor,

Am si eu o intrebare, nu stiti de unde as putea sa cumpar sticla de sticle pentru a da tuica invitatiilor acasa?

Mi-a zis cineva ca este ceva fabrica in Ortisoara TM, dar speram sa gasesc la noi in Arad?

Help pls...

CONT_INCHIS_46060
24.06.2011, 16:08:31
Fetele voi ce bautura mai luati pt invitati in afara de bere, tuica, vin si whisky ca eu nu stiu daca mai traba sa iau ceva(vodka de exemplu ar mai trebui?). Pt fete ce bautura luati? de unde cumparati voi bautura.?
HEEEEEEEEELLLLLLLLLLPPPPPPPPPP MMMMMMMEEEEEEEEEE PPPPPPLLLLLEEEEEEEEEAAAAASSSSSSEEEEE

:*

dana88
26.06.2011, 13:26:30
Fetele voi ce bautura mai luati pt invitati in afara de bere, tuica, vin si whisky ca eu nu stiu daca mai traba sa iau ceva(vodka de exemplu ar mai trebui?). Pt fete ce bautura luati? de unde cumparati voi bautura.?
HEEEEEEEEELLLLLLLLLLPPPPPPPPPP MMMMMMMEEEEEEEEEE PPPPPPLLLLLEEEEEEEEEAAAAASSSSSSEEEEE

:*

Pt femei eu as vrea Sheridan's si Campari orange. De la un distribuitor =, si aici daca ramai cu bautura dupa nunta poti sa o dai inapoi si primesti bani, la fel se itampla si daca cumperi de la The Store

MonicaMangos
26.06.2011, 13:35:58
Buna,

Buna, da, eu am avut ideea asta dar inca nu am avut nunta, ca sa iti pot spune cum a iesit...Tu vei avea inaintea mea asa ca poate ne anunti si pe noi :)...Noi deja am contactat de cineva (un tip pe care il stiam de ceva vreme, insa nu f bine...), acum tot ce putem spera e ca va fi serios si se va implica. Eu sunt f f f entuziasmata de idee, sunt sigura ca va iesi mult mai elegant si interesant decat cu bautura pe masa....;-)
Pupicei si succes!!!

dana88
27.06.2011, 14:51:02
Fetelor,

Revin cu intreabarea, nu stiti unde as putea gasi sticle pt tuica....

CONT_INCHIS_46060
27.06.2011, 16:43:01
Fetelor,

Revin cu intreabarea, nu stiti unde as putea gasi sticle pt tuica....

Buna Dana,

Sticle pentru tuica gasesti in zona industriala de la UTA hala 27 sau 28 (ii ceva depozit de sticle) si costa 5 lei buc. Sper sa mai gasesti.

dana88
28.06.2011, 17:09:41
Buna Dana,

Sticle pentru tuica gasesti in zona industriala de la UTA hala 27 sau 28 (ii ceva depozit de sticle) si costa 5 lei buc. Sper sa mai gasesti.

Merci tare mult...:-p

CONT_INCHIS_46060
29.06.2011, 08:30:27
Merci tare mult...:-p

npc, sper sa gasesti ce iti trebuie

dana88
06.07.2011, 17:44:41
Fetelor, eu mi-am gasit sticlute pentru tuica(cele de dat invitaiilor la plecare), daca va intereseaza pe careva sa imi spuneti si va dau prin PM nr de tel sau site-ul lor.
Sunt foarte dragute, iar unde le-am personalizat ne-am facut si paharele pt miri si nasi.
Voi atasata maine si o poza;-)

georgiacalinescu
13.07.2011, 23:02:55
Fetelor, eu mi-am gasit sticlute pentru tuica(cele de dat invitaiilor la plecare), daca va intereseaza pe careva sa imi spuneti si va dau prin PM nr de tel sau site-ul lor.
Sunt foarte dragute, iar unde le-am personalizat ne-am facut si paharele pt miri si nasi.
Voi atasata maine si o poza;-)

Imi poti spune te rog cat te-a costat sticluta data invitatilor? Thx

dana88
14.07.2011, 10:31:20
Imi poti spune te rog cat te-a costat sticluta data invitatilor? Thx

Buna, a fost 6 lei in total, 2 lei sticla si 4 lei personalizatul. Adica a colorat partea de jos in 2 nunate de mov, iar deasupra numele nostru si data. Saptaman viitoare atasez si poze...;-)

CONT_INCHIS_46060
14.07.2011, 11:20:02
Fetelor,
ati ajuns sa va luati si restul bauturilor pt sala? daca da la ce preturi sunt bauturile si ajutati-ma si spuneti-mi la 250 de pers cate sticle de whisky (http://www.google.ro/search?client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&channel=s&hl=ro&q=whisky&spell=1&sa=X) si cate sticel de Sheridan's (http://en.wikipedia.org/wiki/Sheridan%27s) mi-ar trebui?
Va rog mult ajutati-ma

dana88
14.07.2011, 13:44:58
Fetelor,
ati ajuns sa va luati si restul bauturilor pt sala? daca da la ce preturi sunt bauturile si ajutati-ma si spuneti-mi la 250 de pers cate sticle de whisky (http://www.google.ro/search?client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&channel=s&hl=ro&q=whisky&spell=1&sa=X) si cate sticel de Sheridan's (http://en.wikipedia.org/wiki/Sheridan%27s) mi-ar trebui?
Va rog mult ajutati-ma

Buna , noi am luat deocamdata doar whisky, 24 de sticle Jack Daniel's(750 ml) dar cred k vom mai lua un bax, la 170 persoane, restu bauturilor le vom lua chiar inainte de nunta

dana88
23.07.2011, 10:29:30
Buna fetelor, va ziceam ca am gasit in Tm de unde sa ne luam sticlue pt tuica( de dat invitatiilor la plecare), tot de acolo ne-am comandat si paharele noastre si ale nasilor. Va atasez o poze cu paharele, cu sticlele inca nu am reusit sa fac.;-)

CONT_INCHIS_46060
16.08.2011, 12:19:26
Buna,
am si eu nevoie de ajutorul vostru, la 250 de persoane asi avea nevoie sa imi spune-ti cate sticle de whisky (http://www.google.ro/search?client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&channel=s&hl=ro&q=whisky&spell=1&sa=X) la 1 l am nevoie, cate sticle de sheridan's la 1 l si cate sticle de campari la 1 l, aproximativ vor fi 125 femei si 125 barbati.
Pe langa asta mai am 30 de litri de tuica, 40 de litri de vin, 2 l de suc de pers, 2 l apa minerala de pers, 2 beri de pers si cafea nelimitata(sucu, apa, berea si cafeaua sunt incluse in meniu).
Eu nu vreau vodka pt nici unul din cunoscuti mei nu bea si bauturile care le-am enumerat cred ca sunt suficient. va rog mult sa ma ajutati cu ce v-am rugam. Multumesc mult si casa de piatra tuturor. :*

dana88
18.08.2011, 22:19:47
Buna,
am si eu nevoie de ajutorul vostru, la 250 de persoane asi avea nevoie sa imi spune-ti cate sticle de whisky (http://www.google.ro/search?client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&channel=s&hl=ro&q=whisky&spell=1&sa=X) la 1 l am nevoie, cate sticle de sheridan's la 1 l si cate sticle de campari la 1 l, aproximativ vor fi 125 femei si 125 barbati.
Pe langa asta mai am 30 de litri de tuica, 40 de litri de vin, 2 l de suc de pers, 2 l apa minerala de pers, 2 beri de pers si cafea nelimitata(sucu, apa, berea si cafeaua sunt incluse in meniu).
Eu nu vreau vodka pt nici unul din cunoscuti mei nu bea si bauturile care le-am enumerat cred ca sunt suficient. va rog mult sa ma ajutati cu ce v-am rugam. Multumesc mult si casa de piatra tuturor. :*

Buna , noi la 170 pers am luat 24 sticle jack la 750, 11 sticle de sheridan”s la 750, 6 sticle de campari, 12 sticle de votca, 12 sticle de martini(alb si rosu), 50 l vin, 10 l tuica, 4 baxuri red bull si suc natural de mere si portocale, pt a face cockteil cu campari...Sper ca ti-am fost de ajutor:)

CONT_INCHIS_46060
19.08.2011, 08:29:56
Buna , noi la 170 pers am luat 24 sticle jack la 750, 11 sticle de sheridan”s la 750, 6 sticle de campari, 12 sticle de votca, 12 sticle de martini(alb si rosu), 50 l vin, 10 l tuica, 4 baxuri red bull si suc natural de mere si portocale, pt a face cockteil cu campari...Sper ca ti-am fost de ajutor:)

multumesc mult pt raspuns, dupa nunta sa imi spui te rog cu cata bautura ai ramas, am vazut ca maine ai nunta, Casa de Piatra:x

emma86ar
03.01.2012, 14:56:54
Buna fetelor ,
Stie cineva o firma in Arad,de la care pot achizitiona bautura, si caruia sa-i pot returna bautura neconsumata si sigilata ?

alina_pop
16.02.2012, 16:45:33
Buna fetelor ,
Stie cineva o firma in Arad,de la care pot achizitiona bautura, si caruia sa-i pot returna bautura neconsumata si sigilata ?

la liquor store, este in spate la libelula, este pe colt pe partea stanga cum mergi spre parc. poti sa iei cate sticle vrei si dupa nunta cele care sunt inca sigilate le poti returna.

Laurita87lubi
11.04.2012, 18:04:58
Buna fetelor si eu sunt in ceata cu bautura sincer dar nu voi da numai vin rosu,alb,tuica,bere,cateva sticle de jeki,inca nu stiu cat ,ce ,cum,sincer avem200de pers.am luat 6baxuri de sampanie pt sosire.acolo am socotit cam200ml de pers da la restu m-am inpotmolit,cele la care a trecut ne puteti ajuta=((