PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicillor din Medias

Pagini : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9

crys_mia
23.07.2007, 17:33:44
Buna.

Vreau si eu sa vad daca exista miresici din Medias, si cu ce probleme se confrunta ele.

Va pup.

iulia
23.07.2007, 18:00:40
Buna.

Vreau si eu sa vad daca exista miresici din Medias, si cu ce probleme se confrunta ele.

Va pup.

La categoria comunitate ar trebui sa fie. Daca nu.... Se creaza de catre admin. :-":-":-":-"

crys_mia
24.07.2007, 11:53:33
Thx,

desi oricum vad ca pana acum nu prea sunt. Ma gandeam si eu de unde isi comanda ele buchetele de mireasa, nasa, ce firme au contractat pentru decorarea salii, unde isi fac invitatiile, de unde isi iau rochia de mireasa...
Se pare ca mai trebuie sa ma familiarizez cu forrumul acesta, nu am insa suficient timp ...

anuca_m
24.07.2007, 12:31:53
Thx,

desi oricum vad ca pana acum nu prea sunt. Ma gandeam si eu de unde isi comanda ele buchetele de mireasa, nasa, ce firme au contractat pentru decorarea salii, unde isi fac invitatiile, de unde isi iau rochia de mireasa...
Se pare ca mai trebuie sa ma familiarizez cu forrumul acesta, nu am insa suficient timp ...

eu am avut nunta un Medias...florile le-am comandat la Visul Miresei..si invitatiile le-am facut eu si le-am scos la o tipografie.Rochia de mireasa am luat-o din cluj.
Spor la pregatiri:)

crys_mia
24.07.2007, 12:38:58
Pe unde este Visul Miresei?
La ce local ai facut nunta? Cine s-a ocupat de decorarea salii?
Multumesc.

eu am avut nunta un Medias...florile le-am comandat la Visul Miresei..si invitatiile le-am facut eu si le-am scos la o tipografie.Rochia de mireasa am luat-o din cluj.
Spor la pregatiri:)

Vroiam sa ma uit si eu la pozele tale, dar linkul nu mai e de a actualitate.

Merci inca o data. :*

anuca_m
24.07.2007, 13:44:03
Vroiam sa ma uit si eu la pozele tale, dar linkul nu mai e de a actualitate.

Merci inca o data. :*

Am pus poze in semnatura:>...daca ai vreo intrebare iti rasp cu cea mai mare placere:*

crys_mia
24.07.2007, 14:13:26
Am pus poze in semnatura:>...daca ai vreo intrebare iti rasp cu cea mai mare placere:*

Foarte, foarte misto pozele tale de la nunta. Imi pare rau ca nu am ales si eu Binder Bubi, eu oricum m-am bucurat ca am mai gasit pentru anul asta sala. Pe unde vine Visul Miresei, unde ti-ai facut buchetul?... Ce firma s-a ocupat de decorarea salii?

Sunt asa frumoase pozele de nici nu ai zice sa sunt facute in Romania ;-)

BlueMoni
24.07.2007, 14:18:09
Crys, stiu ca este pe Corso o firma care organizeaza nunti. S-ar putea sa fie chiar visul Miresei, nu sunt sigura. Cum mergi spre spital, pe partea dreapta, putin mai sus de cinematograf.

crys_mia
24.07.2007, 14:19:37
Crys, stiu ca este pe Corso o firma care organizeaza nunti. S-ar putea sa fie chiar visul Miresei, nu sunt sigura. Cum mergi spre spital, pe partea dreapta, putin mai sus de cinematograf.

Super, merci.

=D>

Ati avut vreo experienta cu Matteo?

Eu am luat un pachet de la ei, care include decorarea salii, filmat, muzica, poze si invitatii.
Cu invitatiile au cam dat-o in bara, tot felul de probleme, m-au lungit o gramada, dar pana la urma le-au facut ok. Probabil o intamplare, si ghinion

:-<

BlueMoni
24.07.2007, 14:58:46
Ati avut vreo experienta cu Matteo?

Eu am luat un pachet de la ei, care include decorarea salii, filmat, muzica, poze si invitatii.
Cu invitatiile au cam dat-o in bara, tot felul de probleme, m-au lungit o gramada, dar pana la urma le-au facut ok. Probabil o intamplare, si ghinion

:-<

Nu am auzit de ei nici de bine nici de rau. Stiu ca firma e veche, inca de cand eram in liceu. Presupun ca daca au rezistat in timp sunt seriosi. Stiam ca au servicii de video si muzica, dar nu stiam ca fac si invitatii si decor la sala.
La ce restaurant o sa fie nunta? Mi-au zis parintii ca au fost acum 2 sapt la o nunta la cantina Automecania. Au renovat-o si arata foarte bine. Ziceau ca e puntin incomod ca au pus coltare, si daca stai la mijloc e greu sa iesi, ii deranjezi pe ceilalti de la masa.
Eu sunt din Medias, dar am plecat la facultate la Sibiu si am hotarat sa ma stabilesc acolo. Parintii mei s-au mutat si ei la tara (in Mosna) asa ca nu mai prea stiu magazinele din Medias. De magazinul de care ti-am spus am dat din intamplare, plimbandu-ma cu mama pe centru si am intrat si noi sa vedem ce au.
Stiu ca de tort a vorbit mama la o firma in Vitro, pe str. Stefan cel Mare. Sper sa fie bun. Eu il vreau din ciocolata...
Am uitat sa specific ca la mine cununia civila si religioasa va avea loc in Medias si petrecerea in Mosna. Eu am incercat sa rezolv cat mai multe lucruri din Sibiu, pentru ca imi era mai usor.
Buchetele si aranjamentele din sala o sa mi le faca o prietena buna care se pricepe, eu trebuie doar sa-i cumpar florile. Sala o sa o decoram noi, am cumparat tot ce avem nevoie (materiale, vaze inalte, suporturi de lumanari, fructiere) pe care apoi probabil le vom inchiria sa mai recuperam ceva din investitie. Sala e recent renovata, are aer conditionat si e foarte mare. Asta a fost de fapt si motivul pentru care am ales-o, in Medias nu gaseam nimic pt 300 de persoane si sa ramana si loc suficient pentru dans.

Daca te mai pot ajuta cu ceva sa-mi spui.

Bafta la pregatiri!

crys_mia
24.07.2007, 15:13:38
N
Buchetele si aranjamentele din sala o sa mi le faca o prietena buna care se pricepe, eu trebuie doar sa-i cumpar florile. Sala o sa o decoram noi, am cumparat tot ce avem nevoie (materiale, vaze inalte, suporturi de lumanari, fructiere) pe care apoi probabil le vom inchiria sa mai recuperam ceva din investitie. Sala e recent renovata, are aer conditionat si e foarte mare. Asta a fost de fapt si motivul pentru care am ales-o, in Medias nu gaseam nimic pt 300 de persoane si sa ramana si loc suficient pentru dans.

Daca te mai pot ajuta cu ceva sa-mi spui.

Bafta la pregatiri!

Merci de raspuns.

Si eu sunt din Medias, dar m-am mutat cu munca la Bucuresti. Si eu incerc sa rezolv cat mai multe chestii de aici, dar anumite lucruri trebuie rezolvate acolo. Nunta o facem la restaurantul Hotelului Central, ca noi avem nunta mica -de aprox 100-120 pers, mai facem una si la viitorul sot acasa. E de vazut ce vaze ati luat si suporturi de lumanari, ca poate mi le inchiriezi, ca eu am nunta la o sapt dupa tine ;-)

:*:*:*

BlueMoni
24.07.2007, 15:17:39
E de vazut ce vaze ati luat si suporturi de lumanari, ca poate mi le inchiriezi, ca eu am nunta la o sapt dupa tine ;-)

:*:*:*

La o saptamana? Parca scrie ca pe 22 septembrie ai nunta, eu o am pe 25 august la mine si pe 1 sept la el :D. Daca e pe 22 atunci pot sa-ti trimit poze sa vezi, dar daca intr-adevar e dupa o sapt (adica pe 1 sept) nu pot sa le inchiriez ca avem nevoie de ele.

crys_mia
24.07.2007, 15:21:03
La o saptamana? Parca scrie ca pe 22 septembrie ai nunta, eu o am pe 25 august la mine si pe 1 sept la el :D. Daca e pe 22 atunci pot sa-ti trimit poze sa vezi, dar daca intr-adevar e dupa o sapt (adica pe 1 sept) nu pot sa le inchiriez ca avem nevoie de ele.

hai ca stau prost cu matematica, sau nu stiu unde mi-au fugit ochii =))=))=))

Pe 22 septembrie e nunta...
Ce super, si voi aveti 2 nunti. Cu toata lumea cu care am vb, lumea a fost mirata ca fac 2 nunti, ma imbrac de doua ori mireasa ?! Da faceti nunta mare la tine... La el cum o sa fie???

Eu oricum ma bucur ca fac 2 nunti, ca macar de una pot sa ma ocup eu si sa o fac dupa placul inimii, ca la el "nu stiu obiceiurile" =))=))

BlueMoni
24.07.2007, 15:33:22
Si la el vor fi cam 250 de persoane. El e de langa Sighisoara si e singur la parinti. Am hotarat de la inceput ca fiecare organizeaza cum vrea nunta de la el. Si asa mai sunt discutii, nu stiu ce s-ar fi intamplat daca era o singura nunta. el vrea baloane, eu nu le suport, el vrea rosu, mie imi place albastru si mai sunt si altele care nu-mi vin acum in minte. Ne ajuta si parintii cat pot fiecare.
Eu nu sunt acum in tara si nu am poze exacte cu vazele. Iti atasez una asemanatoare si peste o sapt sau doua cand ajung acasa o sa fac poze si cu vazele mele. Cea din poza e alb-lucios, ale mele sunt alb-mat. Materialul e tot organza visinie, iar suporturile de lumanari sunt din fier forjat, negre, dar numai pentru masa mirilor.
Cei de la Matteo ce iti vor decora in sala? Ai ales culoarea?

crys_mia
24.07.2007, 15:40:31
Si la el vor fi cam 250 de persoane. El e de langa Sighisoara si e singur la parinti. Am hotarat de la inceput ca fiecare organizeaza cum vrea nunta de la el. Si asa mai sunt discutii, nu stiu ce s-ar fi intamplat daca era o singura nunta. el vrea baloane, eu nu le suport, el vrea rosu, mie imi place albastru si mai sunt si altele care nu-mi vin acum in minte. Ne ajuta si parintii cat pot fiecare.
Eu nu sunt acum in tara si nu am poze exacte cu vazele. Iti atasez una asemanatoare si peste o sapt sau doua cand ajung acasa o sa fac poze si cu vazele mele. Cea din poza e alb-lucios, ale mele sunt alb-mat. Materialul e tot organza visinie, iar suporturile de lumanari sunt din fier forjat, negre, dar numai pentru masa mirilor.
Cei de la Matteo ce iti vor decora in sala? Ai ales culoarea?

Noi am ales culoarea portocalie, pentru ca sala e cu galben, si mi s-a parut ca merge. O sa facem portocaliu cu alb. O sa avem si huse de scaune, naproane asortate, iar ca suporturi pentru lumanari, m-am gandit sa iau lumanari plutitoare si sa le pun in pahare normale, cred ca ies mai ieftin. O sa iau si niste pietricele de ornament, sau nisip, vad eu...
Astept poze cand te intorci...

anuca_m
24.07.2007, 16:21:58
Foarte, foarte misto pozele tale de la nunta. Imi pare rau ca nu am ales si eu Binder Bubi, eu oricum m-am bucurat ca am mai gasit pentru anul asta sala. Pe unde vine Visul Miresei, unde ti-ai facut buchetul?... Ce firma s-a ocupat de decorarea salii?

Sunt asa frumoase pozele de nici nu ai zice sa sunt facute in Romania ;-)

La Binder Bubi am auzit ca e f scump meniul anul acesta...nu stiu de ce..e in jur de 2 mil. Toate decoratiunile(la biserica si restaurant) inclusiv buchetele sunt facut la visul miresei..au magazin undeva pe centru pe o straduta..si au un atelier la iesire din medias spre cluj..daca vrei ma interesez de adresa si nr de tel.:*

crys_mia
24.07.2007, 16:36:45
La Binder Bubi am auzit ca e f scump meniul anul acesta...nu stiu de ce..e in jur de 2 mil. Toate decoratiunile(la biserica si restaurant) inclusiv buchetele sunt facut la visul miresei..au magazin undeva pe centru pe o straduta..si au un atelier la iesire din medias spre cluj..daca vrei ma interesez de adresa si nr de tel.:*

Am aflat intre timp pe unde vine. Oricum mersi de hint, chiar nu stiam unde sa merg pentru buchet. Probabil ca daca o sa fie nevoie o sa ma trimita si la atelier. La restaurantul unde fac eu, meniul e aprox pe jumatate, si cam pe la toate restaurantele din centrul Medias-ului, dar decorul e senzational la Binder Bubi. Daca nu e un deranj prea mare, poti sa imi dai un nr de telefon de-al lor...
:*

anuca_m
09.08.2007, 19:53:20
scuze ca numa acum iti raspund dar am fost plecata de acasa si numa acuma vad ..031 224 97 73- asta e nr lor de tel...l-am luat d p net.Intradevar e f frumos acolo..si inca un avantaj ca nu trebuie sa pui huse pe scaune...si arata f bine si daca nu ai f multe decoratiuni

meghe
28.08.2007, 10:14:57
Buna miresicilor!
Eu sunt miresica de iulie 2008 si sunt din Tarnaveni(mures) la o jumatate de ora de medias.
Muzica si filmatul le avem din medias, am gasit un pachet care e convenabil!
Pupici si poate ne intalnim la o cafeluta intr-o zi!:-p

crys_mia
28.08.2007, 12:28:20
Buna miresicilor!
Eu sunt miresica de iulie 2008 si sunt din Tarnaveni(mures) la o jumatate de ora de medias.
Muzica si filmatul le avem din medias, am gasit un pachet care e convenabil!
Pupici si poate ne intalnim la o cafeluta intr-o zi!:-p

De la cine ai luat pachetul? De la Matteo? Eu am luat un pachet de la ei cu muzica, filmat, poze, decoratiuni sala. O sa-ti povestesc dupa nunta daca am fost multumita sau nu de ei. Mai am putin ... :-w

meghe
28.08.2007, 13:58:14
De la cine ai luat pachetul? De la Matteo? Eu am luat un pachet de la ei cu muzica, filmat, poze, decoratiuni sala. O sa-ti povestesc dupa nunta daca am fost multumita sau nu de ei. Mai am putin ... :-w

Mai ai putin...cum stai cu pregatirile?Cu nervii?;)) Rochita de unde ai luat-o?
Dl cu muzica si toate celelalte se numeste Radu Cernean, sta la iesire din medias spre sibiu..nu cred ca vb de aceeasi persoana, acesta nu se ocupa si cu decorarea.
E un om de treaba din cate am vazut..sper sa iasa bine, saptamana asta mergem in medias sa dam avansul...si gata, pana la anu liniste....
Te pup!
Spor la pregatiri...si asteptam poze!;;)

crys_mia
28.08.2007, 14:05:42
Dl cu muzica si toate celelalte se numeste Radu Cernean, sta la iesire din medias spre sibiu..nu cred ca vb de aceeasi persoana, acesta nu se ocupa si cu decorarea.
E un om de treaba din cate am vazut..sper sa iasa bine, saptamana asta mergem in medias sa dam avansul...si gata, pana la anu liniste....
Te pup!

Nu credeam sa ajung vreodata sa spun ca sunt stresata, dar chiar am inceput sa resimt acest sentiment. Mai sunt inca o gramada de facut :-SS, o gramada de drumuri si cel mai dureros lucru este ca multi au anuntat sa nu vor veni, din diverse motive. Ai impresia ca ai prieteni, si cand sa contezi pe ei, se impiedica de probe banale gen: distanta, bani... Rochita mi-am facut la casa de moda Adelline din Bucuresti, ca noi stam aici acum. Sper ca sa iasa totul bine si macar cei care vin sa se simta ok.
Pupici ...

Te pup!

Spune-mi si mie, pls, daca stii, cam ce obiceiuri se mai respecta pe la noi? la sf nuntii se face mireasa doamna? Nasii ce au de facut (cine plateste mireasa si pantoful)? Am fost la atatea nunti in diferite zone, de nici nu mai stiu ce se face la noi. Din cate stiu eu la noi nu se fac marturii, dar se dau pachete acasa la invitati (prajitura si bautura). Invitatii se intampina cu sampanie?
Merci.

meghe
28.08.2007, 14:37:23
Spune-mi si mie, pls, daca stii, cam ce obiceiuri se mai respecta pe la noi? la sf nuntii se face mireasa doamna? Nasii ce au de facut (cine plateste mireasa si pantoful)? Am fost la atatea nunti in diferite zone, de nici nu mai stiu ce se face la noi. Din cate stiu eu la noi nu se fac marturii, dar se dau pachete acasa la invitati (prajitura si bautura). Invitatii se intampina cu sampanie?
Merci.

Sigur ca-ti spun!
La noi nu e obiceiul ca miresei sa i se ia voalul si sa i se puna batic.Mireasa si pantoful nasul trebuie sa le plateasca...nu e obiceiul cu marturii, dar mai nou am vazut.
De exemplu anul asta am fost la 8 nunti pana acum si de la toate am primit cate o amintire pe langa tortulete(sau prajituri). De la unii am primit un saculet alb cu bombonele...,de la altii o poza cu ei in care multumeste invitatilor, sau cate o sticla micuta cu tuica sau vin pe care e o eticheta cu numele mirilor, sau pt fiecare doamna cate o floare... .
Acum depinde fiecare ce vrea si cum vrea...dar incepe si prin partea noastra sa se dea marturii!
Si..da, invitatii se intampina cu sampanie mai nou peste tot!Fiecare trebuie sa inchine cu mirii.. .
Dar e nunta ta si faci cum vrei si ce vrei, nu?
In legatura cu cei care nu vin...o sa fie multi!
Noua deja de anul acesta sunt care ne-au zis..ca nu vin.>:P
Asta e...astia sunt oamenii!
Si e pacat pt ca nunta cu oameni se face, nu?Nu conteaza doar banii!
Te pup!
daca pot sa te mai ajut cu ceva sa-mi spui!:*

Astept sa-ti vad rochita, sa te vad imbracata si poate ne vedem si fata in fata vreodata!
Sa ai putere, sanatate si credinta ca o scoateti cu bine la capat!

dacaunico
28.08.2007, 14:38:29
Merci.
Muresul fiind aproape de Medias,banuiesc ca sunt cam aceleasi obiceiuri,asa ca iti spun cum e pe aici.
Mireasa si pantoful sunt rascumparate de nasi.Intr-adevar,pe aici nu se fac marturii,ci se da un pachet care contina prajitura (tortulet) si o sticla de bautura.
Noi am intampinat fiecare invitat cu o cupa de sampanie,dar asta nu e obligatoriu.
:* :* :*

crys_mia
03.09.2007, 14:12:07
Sigur ca-ti spun!
La noi nu e obiceiul ca miresei sa i se ia voalul si sa i se puna batic.Mireasa si pantoful nasul trebuie sa le plateasca...nu e obiceiul cu marturii, dar mai nou am vazut.
De exemplu anul asta am fost la 8 nunti pana acum si de la toate am primit cate o amintire pe langa tortulete(sau prajituri). De la unii am primit un saculet alb cu bombonele...,de la altii o poza cu ei in care multumeste invitatilor, sau cate o sticla micuta cu tuica sau vin pe care e o eticheta cu numele mirilor, sau pt fiecare doamna cate o floare... .
Acum depinde fiecare ce vrea si cum vrea...dar incepe si prin partea noastra sa se dea marturii!
Si..da, invitatii se intampina cu sampanie mai nou peste tot!Fiecare trebuie sa inchine cu mirii.. .
Te pup!

Astept sa-ti vad rochita, sa te vad imbracata si poate ne vedem si fata in fata vreodata!

Multumesc mult!!! Si tie tot binele din lume!!! Niciodata nu am vrut sa fac nunta pentru bani, in concluzie incerc sa fac cat mai multe astfel incat invitatii sa se simta bine, pacat ca stradania noastra trece de multe ori neobservata. Pana nu faci nunta, nu prea ai cum sa intelegi prin ce trec toti mirii din ziua de azi...
te pup si daca mai am nevoie de ajutor iti spun...
Dupa nunta o sa pun si poze...

meghe
21.09.2007, 07:45:01
Multumesc mult!!! Si tie tot binele din lume!!! Niciodata nu am vrut sa fac nunta pentru bani, in concluzie incerc sa fac cat mai multe astfel incat invitatii sa se simta bine, pacat ca stradania noastra trece de multe ori neobservata. Pana nu faci nunta, nu prea ai cum sa intelegi prin ce trec toti mirii din ziua de azi...
te pup si daca mai am nevoie de ajutor iti spun...
Dupa nunta o sa pun si poze...

Buna!
Cum stai cu emotiile, cu pregatirile?Acum trebuie sa fie gata aproape totul..asteptam poze!
Numai bine, sa fi o miresica frumoasa, sa profiti de ziua aceea!
Ti-am scris pe pm!
O zi buna!

prapadeala
21.09.2007, 15:44:12
Si la noi sunt/au fost toate obiceiurile ce le-a descris meghe. Dar noi nu am intampinat pe toata lumea cu sampanie.. nu era siguri si vineri seara ne-am hotarat sa nu ;-) .
Pe mireasa a rascumparat-o mirele.. desi stiam ca nasul dar se pare ca sotul meu nu a vrut sa lase pe altul :)). Iar pantoful nu a fost nimeni sa mi-l fure :D

Si noi am avut marturii ca asa am vrut noi, si desi este obicei sa dam prajituri si tuica, noi am ales sa nu dam, desi la inceput a fost mai greu sa convingem parintii :D..

Mult succes!

Nico2007
17.10.2007, 15:01:09
Buna.

Va pup.

Servus,

Sunt si eu o viitoare miresica de Medias! Vroiam doar sa va salut! Locuiesc in Bucuresti. Nunta va fi la Binder Bubi in iulie 2008

BlueMoni
18.10.2007, 12:21:28
Nico, ai facut o alegere buna, e superb restaurantul de la Binder Bubi daca nu ai foarte multe persoane. Spor la pregatiri!

crys_mia
18.10.2007, 16:22:33
Servus,

Sunt si eu o viitoare miresica de Medias! Vroiam doar sa va salut! Locuiesc in Bucuresti. Nunta va fi la Binder Bubi in iulie 2008

Eu sunt o fosta miresica de Medias si de Belis (jud Cluj). Am scapat cu bine #:-S
Daca te pot ajuta cu vreun sfat sa imi spui.
Pupici

Nico2007
29.10.2007, 10:59:21
Eu sunt o fosta miresica de Medias si de Belis (jud Cluj). Am scapat cu bine #:-S
Daca te pot ajuta cu vreun sfat sa imi spui.
Pupici

Servus Cris,

m-ai putea ajuta cu un sfat! Am inceput sa vorbesc cu tot felul de firme din Bucuresti pentru huse de scaun+masa, doar ca nimeni nu este dispus sa se deplaseze 330 km pentru a decora o nunta de cca 60 de persoane.
Cum sa fac? Exista o firma buna in Medias?
Tematica nuntii este "margareta"! Rochia este cu margarete, invitatiile vor fi cu margarete, buchetul va fi din margarete....
Cum sa fac?
Plus ca nu gasesc o masina de epoca sau o trasura! Limuzina nu vreau!;)

Astept un semn de la tine!

Te pup

Nico, ai facut o alegere buna, e superb restaurantul de la Binder Bubi daca nu ai foarte multe persoane. Spor la pregatiri!

Merci mult Moni,

chiar am nevoie de spor! Imi fac atatea ganduri si griji.....sper sa iasa asa cum imi doresc!
O sa am cca 60 de invitati. Deja am insomnii, ma intreb ce o sa fac inain te cu o saptamana, daca acuma sunt asa stresata!?

Te pup si tinem legatura!

crys_mia
29.10.2007, 21:03:19
Servus Cris,

m-ai putea ajuta cu un sfat! Am inceput sa vorbesc cu tot felul de firme din Bucuresti pentru huse de scaun+masa, doar ca nimeni nu este dispus sa se deplaseze 330 km pentru a decora o nunta de cca 60 de persoane.
Tematica nuntii este "margareta"! Rochia este cu margarete, invitatiile vor fi cu margarete, buchetul va fi din margarete....
Cum sa fac?

Te pup

Salut.

Si eu am avut huse pentru scaune si naproane si vaze cu flori inalte pe mese si pot sa iti recomand un tip cu care am lucrat destul de bine. E tanar si are destul de multe idei. Il cheama Belciuc Marian. Trimite-mi un mesaj privat cu adresa ta de mail si iti trimit numarul lui de telefon pentru ca mi-e teama ca o sa-l stearga. El este din Bucuresti si colaboreaza cu firme din Bucuresti, sotia lui in schimb este din Medias.
Daca te mai pot ajuta cu ceva...
Multa bafta la pregatiri

Merci mult Moni,

chiar am nevoie de spor! Imi fac atatea ganduri si griji.....sper sa iasa asa cum imi doresc!
O sa am cca 60 de invitati. Deja am insomnii, ma intreb ce o sa fac inain te cu o saptamana, daca acuma sunt asa stresata!?

Te pup si tinem legatura!

Mai stiu pe cineva care a avut nunta la Binder Bubi si din cate am inteles eu scaunele nu necesita sa fie imbracate pentru ca arata foarte bine. In legatura cu trasura poate ca ar trebui sa cauti la cel mai apropiat oras de Medias de dimensiuni mai mari: Targu Mures, Sibiu..
Inca o data multa bafta....

Nico2007
30.10.2007, 12:26:33
Mai stiu pe cineva care a avut nunta la Binder Bubi si din cate am inteles eu scaunele nu necesita sa fie imbracate pentru ca arata foarte bine. In legatura cu trasura poate ca ar trebui sa cauti la cel mai apropiat oras de Medias de dimensiuni mai mari: Targu Mures, Sibiu..
Inca o data multa bafta....

Servus,

ti-am trimis PM si-ti mai trimit unul cu sala de la Binder Bubi ca sa-ti dai si tu cu parerea despre scaune (daca trebuiesc sau nu imbracate)!

Merci mult pentru sfaturi!
Raman datoare!;-)

anuca_m
30.10.2007, 16:42:51
Servus,

ti-am trimis PM si-ti mai trimit unul cu sala de la Binder Bubi ca sa-ti dai si tu cu parerea despre scaune (daca trebuiesc sau nu imbracate)!

Merci mult pentru sfaturi!
Raman datoare!;-)

ceau..si eu am avut nunta la BinderBubi...si nu am mai imbracat scaunele..pt ca mie mi-a placut foarte mult cum arata, noi numa am pus aranjamente florale pe mese.
atasez niste poze sa iti faci o idee

prapadeala
30.10.2007, 16:46:13
Servus Cris,

Cum sa fac?

Te pup

Superb! Cred ca o sa arate atata de frumos si viu cu margaretele :)

ceau..si eu am avut nunta la BinderBubi...si nu am mai imbracat scaunele..pt ca mie mi-a placut foarte mult cum arata, noi numa am pus aranjamente florale pe mese.

Foarte frumoase pozele si casa de piatra. Mi-e drag mediasul ca am trecut pe-acolo de nenumarate ori, autobuz, tren sau autostop :D

Nico2007
30.10.2007, 17:23:17
Foarte frumoase pozele si casa de piatra. Mi-e drag mediasul ca am trecut pe-acolo de nenumarate ori, autobuz, tren sau autostop :D

Servus,

si tu zici sa nu imbrac scaunele?

te pup

Servus,

merci mult pentru poze si sfaturi! Arata super cum ai aranjat mesele.....asta era si problema mea! Imi era clar ca masa noastra o punem unde e si a voastra...dar cu invitatii aveam probleme, nu stiam cum sa aranjez ca sa ramana si loc mult de dans!

Ai fost multumita de servire?

Te pup

Am uitat sa te intreb cati invitati ai avut si cine a decorat sala?

anuca_m
30.10.2007, 18:51:16

Mersi mult, casa de piatra si tie!:*

Am uitat sa te intreb cati invitati ai avut si cine a decorat sala?

Noi am avut 180 de invitati, dar nu am avut nevoie de spatiu pt dans c a la noi la nunta nu s-a dansat(am facut nnunta la biserica penticostala).dar nici tu nu ar trebui sa ai probleme,daca ai 60 de invitati .Servirea a fost ok, nu am avut probleme,chelnerii sunt atenti. Toate aranjamentele florale...si toate decoratiunile le-am facut la "visul miresei"(au mai multe la magazin, si floraria e la iesirea din Medias catre cluj).

Spor la pregatiri:*...daca mai vrei sa stii ceva...intreaba:-p

Nico2007
31.10.2007, 09:59:19
Noi am avut 180 de invitati, dar nu am avut nevoie de spatiu pt dans c a la noi la nunta nu s-a dansat(am facut nnunta la biserica penticostala).dar nici tu nu ar trebui sa ai probleme,daca ai 60 de invitati .Servirea a fost ok, nu am avut probleme,chelnerii sunt atenti. Toate aranjamentele florale...si toate decoratiunile le-am facut la "visul miresei"(au mai multe la magazin, si floraria e la iesirea din Medias catre cluj).

Spor la pregatiri:*...daca mai vrei sa stii ceva...intreaba:-p

Servus,

Unde e Visul Miresei, pe Corso?

In iulie gasesc margarete? E sezonul lor?:-<

anuca_m
31.10.2007, 19:12:46
Servus,

Unde e Visul Miresei, pe Corso?

In iulie gasesc margarete? E sezonul lor?:-<

acolo e visul miresei..cat despre margarete nu am idee

meghe
08.01.2008, 14:59:41
Buna fetelor!Ce mai faceti?Eu o sa fiu mireasa in iulie..suntem aproape, eu sunt din tarnaveni, la o jumatate de oar de medias.
Echipa care o sa se ocupe la noi la nunta de muzica, filmat, poze e din Medias..undeva in vitro stau...la iesirea spre sibiu!
Cum stati cu pregatirile cele care aveti nunta anul acesta?
Toate cele bune!O zi frumoasa!

Nico2007
30.01.2008, 11:30:41
Buna fetelor!Ce mai faceti?Eu o sa fiu mireasa in iulie..suntem aproape, eu sunt din tarnaveni, la o jumatate de oar de medias.
Echipa care o sa se ocupe la noi la nunta de muzica, filmat, poze e din Medias..undeva in vitro stau...la iesirea spre sibiu!
Cum stati cu pregatirile cele care aveti nunta anul acesta?
Toate cele bune!O zi frumoasa!

Servus Meghe,

Stau destul de bine cu pregatirile, desi pe zi ce trece imi mai dau seama de lucruri care mai trebuiesc facute...ooooffffffffffff,greu e sa fi mireasa!:-p
Am rochia, dj, foto, cameraman, orchestra, restaurantul, biserica, whisky-ul, pernita de verighete, paharele mirilor, cosuletele domnisoarelor de onoare, cartea de oaspeti, verighetele...si cam atata!:(

Si mai sunt atatea de facut!!!
Tu cum stai?

Te pup

meghe
30.01.2008, 12:04:21
Servus Meghe,

Stau destul de bine cu pregatirile, desi pe zi ce trece imi mai dau seama de lucruri care mai trebuiesc facute...ooooffffffffffff,greu e sa fi mireasa!:-p
Am rochia, dj, foto, cameraman, orchestra, restaurantul, biserica, whisky-ul, pernita de verighete, paharele mirilor, cosuletele domnisoarelor de onoare, cartea de oaspeti, verighetele...si cam atata!:(

Si mai sunt atatea de facut!!!
Tu cum stai?

Te pup

Stai foarte bine...!
Nu ma grabesc ca mai e timp dar avem restaurantu, cei care se ocupa cu muzica, filmatul, pozele...bautura o avem...tocmai am comandat verighetele..si pe rand le facem,vreau sa luam curand servetelele, paharele mirilor si lumanarile!
Rochia de unde ti-ai luat-o?Inca nu am gasit ce-mi place!Trebuie sa merg si la Medias ..oare sa fie ceva k lumea?
Ai nunta cu 2 saptamani inaintea noastra!
T epup!Mai Vb!

filu
20.02.2008, 23:22:55
Asaaa..... Ia sa vedem .
1. Fosta mea colega Ioana care facea toate aranjamantele la Visul Miresei si care avea o mana fina si gusturi super nu mai e la ei, e insarcinata si lucreaza la Carat vis-a-vis de politie si doar la ocazii deosebite mai face decoratiuni de nunti.
2. Aveti grija mare cu filmatul. Un cuplu (prieteni) au facut nunta in August la Noi's totul a fost perfect pot spune insa de te uiti pe poze......... e jale. Noroc cu cele facute de amatori prin sala. la fel si filmatul. De mateo insa am auzit de bine, nu am vazut.
3. Ca si local recomand cu placere Noi,s pe Sibiului si sus in Grewlen e verde, e liber vara iti ies niste poze de nu te saturi sa privesti.

Nico2007
25.02.2008, 11:39:48
Rochia mi-am facut-o la comanda! Am fost la targul de nunti...nimic n-am gasit! Toate erau asa incarcate....!
Am reusit in schimb sa cumpar paharele mirilor si pernuta de verighete de la targul de nunti!

Te pup

Stai foarte bine...!
Nu ma grabesc ca mai e timp dar avem restaurantu, cei care se ocupa cu muzica, filmatul, pozele...bautura o avem...tocmai am comandat verighetele..si pe rand le facem,vreau sa luam curand servetelele, paharele mirilor si lumanarile!
Rochia de unde ti-ai luat-o?Inca nu am gasit ce-mi place!Trebuie sa merg si la Medias ..oare sa fie ceva k lumea?
T epup!Mai Vb!

meghe
26.02.2008, 09:32:18
Rochia mi-am facut-o la comanda! Am fost la targul de nunti...nimic n-am gasit! Toate erau asa incarcate....!
Am reusit in schimb sa cumpar paharele mirilor si pernuta de verighete de la targul de nunti!

Te pup

Aha...si eu mi-am cumparat rochia intre timp...caut pahare pt miri si nasi mai deoasebite..sper sa gasesc!Tu ai gasit ceva special?
Ne-au venit si verighetele...am bifat cateva pe lista ,dar mai sunt multe!:-w
O zi buna!

trifvioleta
09.03.2008, 21:14:22
buna sunt o viitoare miresica din Medias si m-ar interesa unde sa imi fac buchetele de mireasa si domnisoare si ptr.nasa

cam cat ma costa

sunt plecata din tara si numai inainte de nunta cu 2 sapt vin acasa

buna miresicilor
pentru miresicile din Medias unde gasesc rochii de inchiriat in medias si aveti idee cat costa un inchiriat sau de cumparat in Medias

Te pup

ti-ai cumparat verighete?
daca da de unde?

Stai foarte bine...!
T epup!Mai Vb!

Buna sunt din Medias
am nunta inainte cu 3 sapt ca tine si eu am multe pregatite dar ma tot gandesc cine ma v-a machia si parul, cine sa ma aranjeze.

manichiura....

Aha...si eu mi-am cumparat rochia intre timp...caut pahare pt miri si nasi mai deoasebite..sper sa gasesc!Tu ai gasit ceva special?
O zi buna!

apropo esti din Tarnaveni.mi-am comandat tortul miresei in tarnaveni la Cupidon ce parere ai ca si calitate?

Sigur ca-ti spun!
Te pup!

apropo de marturii am vazut ca ai nunta in iulie 2008 ce faci la nunta ta intampini cu marturii sau cum e acum ca am inteles ca acum se da si la noi in ardeal asa ceva

nu am nici o idee

meghe
10.03.2008, 08:44:21
Buna violeta..!
Stai linistita ca rochii gasesti si atunci cand vi in tara..insa daca cumva vi in perioada asta, acu sunt multe modele noi..la preturi bune!
In privinta tortului...noi inca nu l-am comandat...cred ca in mures o sa dam comanda!Da cum de ati ajuns sa comandati in tarnaveni?Iasa si aici...sunt de cuvant oamenii.
marturii nu vom da..asa am hotarat, deja prea au devenit o moda...!Vom intampina oamenii cu sampanie...iar la sfarsit le vom da tortulete sau bomboane de ciocolata si o sticla de vin sau tuica... .
Voi?la ce v-ati gandit?
pt coafat si machiaj ar trebui sa vb de pe acum cu cineva care e cat de act bun...sa stai linistita..insa poate ai pe cineva in care ai incredere si atunci e ok!
in germania nu gasesti rochii frumoase?sau sunt mai scumpe?
te pup...spor la pregatiri!
>:D<

trifvioleta
10.03.2008, 20:11:37
Buna violeta..!
Stai linistita ca rochii gasesti si atunci cand vi in tara..insa daca cumva vi in perioada asta, acu sunt multe modele noi..la preturi bune!
In privinta tortului...noi inca nu l-am comandat...cred ca in mures o sa dam comanda!Da cum de ati ajuns sa comandati in tarnaveni?Iasa si aici...sunt de cuvant oamenii.
marturii nu vom da..asa am hotarat, deja prea au devenit o moda...!Vom intampina oamenii cu sampanie...iar la sfarsit le vom da tortulete sau bomboane de ciocolata si o sticla de vin sau tuica... .
Voi?la ce v-ati gandit?
pt coafat si machiaj ar trebui sa vb de pe acum cu cineva care e cat de act bun...sa stai linistita..insa poate ai pe cineva in care ai incredere si atunci e ok!

buna Meghe
Gasesc aici rochita dar sunt foarte scumpe si in tara nu vin numai in iunie.

de marturi am gasit un model pe internet si m-am gandit sa mi le fac singura.

Am ajuns in tarnaveni .....acum cativa ani am lucrat in Medias la restaurant si am servit la multe nunti si majoritatea nuntilor au avut tortul din tarnaveni si a fost toata lumea multumita si am decis si noi sa il comandam acolo.si noi dam tortulete la plecare.tu ti-ai luat rochita?
si verighete?
cat costa in tara?vreau sa fac o comparatie daca sunt cam la acelasi pret atunci cumpar de aici verighetele.mai vorbim mersi de raspuns

Buna violeta..!
Voi?la ce v-ati gandit?

buna meghe

la machiaj si coafat ,coafeza la care tot mergeam s-a mutat din Medias si e insarcinata si cam in iunie, iulie naste si acum nu stiu cine ma v-a coafa.gasesc eu pe cineva.spor la pregatiri

meghe
12.03.2008, 08:39:03
buna Meghe
Gasesc aici rochita dar sunt foarte scumpe si in tara nu vin numai in iunie.

de marturi am gasit un model pe internet si m-am gandit sa mi le fac singura.

Am ajuns in tarnaveni .....acum cativa ani am lucrat in Medias la restaurant si am servit la multe nunti si majoritatea nuntilor au avut tortul din tarnaveni si a fost toata lumea multumita si am decis si noi sa il comandam acolo.si noi dam tortulete la plecare.tu ti-ai luat rochita?
si verighete?
cat costa in tara?vreau sa fac o comparatie daca sunt cam la acelasi pret atunci cumpar de aici verighetele.mai vorbim mersi de raspuns

Salut!
Mi-am cumparat rochita de la Sibiu cu 850 lei, eu zic ca am scapat ieftin..dar e noua si e a mea, nu prea ma vrut sa o inchiriez, asa ca mi-am luat-o..am pus cateva poze aici pe forum la sectiunea Rochie de mireasa"la probat rochie de mireasa" la pagina 477...poate te uiti sa vezi!
Verighetele ni le-am facut la Mures...nu au fost scumpe..vreo 6 milioane plus ceva aur la schimb....le-am facut mai late si cu aur alb si galben, asa ne-au placut...!
Am gasit intr-un loc aur mai ieftin..!
dar gasesti verighete si cu 12 milioane...20 de milioane..depinde!
daca pot sa te ajut cu ceva sa-mi spui!
ce aveti la nunta formatie sau dj?pe unde stai in medias?
Noi o sa avem o echipa care vine cu muzica , filamtul, pozele...sunt din medias din vitro!
Te pup!Astept sa mai vb!

trifvioleta
12.03.2008, 23:32:59
Salut!
Mi-am cumparat rochita de la Sibiu cu 850 lei, eu zic ca am scapat ieftin..dar e noua si e a mea, nu prea ma vrut sa o inchiriez, asa ca mi-am luat-o..am pus cateva poze aici pe forum la sectiunea Rochie de mireasa"la probat rochie de mireasa" la pagina 477...poate te uiti sa vezi!
Verighetele ni le-am facut la Mures...nu au fost scumpe..vreo 6 milioane plus ceva aur la schimb....le-am facut mai late si cu aur alb si galben, asa ne-au placut...!
Am gasit intr-un loc aur mai ieftin..!
dar gasesti verighete si cu 12 milioane...20 de milioane..depinde!
daca pot sa te ajut cu ceva sa-mi spui!
ce aveti la nunta formatie sau dj?pe unde stai in medias?
Noi o sa avem o echipa care vine cu muzica , filamtul, pozele...sunt din medias din vitro!
Te pup!Astept sa mai vb!

buna.stau in vitro si ne-am luat dg.ne-am gandit si la formatie dar am renuntat.il cunoastem pe dj si cum ti-am zis la nunti ce am tot servit l-am prins dj si e f.bun din gura campului.cu tot cu filmat si muzica ce ma insoteste la biserica.nunta o faci in tarnaveni?sau?
daca vrei poti sa imi dai id de mesenger si vorbim mai bine.o sa ma uit ce rochita tiai luat.atatea mai sunt de facut si sunt cam stresata cum nu sunt acasa.pa mai vorbim.daca am nevoie de ceva o sa te intreb.ok?mersi

meghe
13.03.2008, 08:10:52
buna.stau in vitro si ne-am luat dg.ne-am gandit si la formatie dar am renuntat.il cunoastem pe dj si cum ti-am zis la nunti ce am tot servit l-am prins dj si e f.bun din gura campului.cu tot cu filmat si muzica ce ma insoteste la biserica.nunta o faci in tarnaveni?sau?
daca vrei poti sa imi dai id de mesenger si vorbim mai bine.o sa ma uit ce rochita tiai luat.atatea mai sunt de facut si sunt cam stresata cum nu sunt acasa.pa mai vorbim.daca am nevoie de ceva o sa te intreb.ok?mersi

Buna!In tarnaveni facem nunta....
Ti-am scris pe privat adresa mea si vb mai multe pe mess!
O zi buna!>:D<

Nico2007
14.03.2008, 15:16:14
ti-ai cumparat verighete?
daca da de unde?

Servus,

verighetele le-am facut la comanda in Bucuresti (noi aici locuim). Insa fratele meu si-a cumparat niste verighete foarte dragute din centru, langa casa Tineretului (parca asa se numea, nu?), si Kodak. Pe partea opusa cu patinoarul!

Daca te pot ajuta cu ceva....let me know!

O zi buna!

Servus,

Am gasit niste pahare dragute lan targul de nunti!
Am avut miercuri cununia civila ( a fost dezastru...m-am enervat cumplit cu angajatele primariei sectorului 3)
Acum treb sa ma apuc sa-mi fac casuta de bani....si o lista lunga, lunga de alte lucruri!
Au iesit si invitatiile intre timp...fac poze sambata si le pun saptamana viitoare sa le vedeti si voi!

te pup si spor la treaba

trifvioleta
15.03.2008, 16:08:31
Servus,

verighetele le-am facut la comanda in Bucuresti (noi aici locuim). Insa fratele meu si-a cumparat niste verighete foarte dragute din centru, langa casa Tineretului (parca asa se numea, nu?), si Kodak. Pe partea opusa cu patinoarul!

Daca te pot ajuta cu ceva....let me know!

buna Nico.nunta v-a fi la medias,cine te coafeaza cineva de la medias?si cu machiatul la fel?coafeza mea a plecat din Medias lucra la josefin si acum nu stiu la cine sa ma duc nu ma prea incred in nimeni.daca sti o coafeza buna de la medias.....mersi acum stiu unde e bijuteria am si uitat ca acolo e o bijuterie.M-am uitat si aici in Ger.am gasit ceva la un pret bun.pa o zi buna

Servus,

Am gasit niste pahare dragute lan targul de nunti!
Am avut miercuri cununia civila ( a fost dezastru...m-am enervat cumplit cu angajatele primariei sectorului 3)
Acum treb sa ma apuc sa-mi fac casuta de bani....si o lista lunga, lunga de alte lucruri!
Au iesit si invitatiile intre timp...fac poze sambata si le pun saptamana viitoare sa le vedeti si voi!

te pup si spor la treaba

nu te mai inerva odata ai cununia si nunta dar te inteleg ca vrei sa iti iasa totul bine sunt deja f.stresata de acum si sper sa iasa totul bine sper sa fiu calma in ziua nunti.spor la pregatiri.eu am nunta cu o sapt inaintea ta.eu am lucrat la Dafora cam 2 ani si ceva nu la binder,la lg si la han daca te pot ajuta cu placere.

Buna!In tarnaveni facem nunta....
Ti-am scris pe privat adresa mea si vb mai multe pe mess!
O zi buna!>:D<

buna ti-am dat accept la mail.am probat o rochita aici tare frumoasa ceea ce as vrea eu dar e cam scumpa sub 900 euro nu gasesc numai rochita fara accesorii....mai bine imi iau din tara am auzit ca in mures sunt rochite frumoase.o sa vad cand vin acasa.m-am uitat si la verighete si cred ca ne luam de aici gasim si cu 100 euro bucata si sunt frumoase.te anunt si iti trimit poza.apropo mirele meu si-a cumpatat costumul cu tot cu cravata si camasa.mi-am luat un gand.nu stiu numai eu sunt asa stresata sau si tu?te-am pupat.

arianasp
20.03.2008, 00:55:20
Buna miresicilor vreau sa va urez casa de piatra la toate cele care sau casatorit si la cele care is pe cale de a o face! sunt din medias si am nunta in august

trifvioleta
20.03.2008, 01:33:48
Buna miresicilor vreau sa va urez casa de piatra la toate cele care sau casatorit si la cele care is pe cale de a o face! sunt din medias si am nunta in august

buna ariana si eu o sa am nunta la edelweiss in iulie 6.spor la pregatiri.cam cat platesti pe meniu eu sunt plecata din tara si inca nu am fixat pretul?
cu pregatirile cum stai?

arianasp
24.03.2008, 00:30:47
si eu sunt plecata din tara dar luna viitoare in 5 aprilie ma duc in tara si te tin la curent cu preturile deocamdata nu stiu

trifvioleta
27.03.2008, 15:53:46
si eu sunt plecata din tara dar luna viitoare in 5 aprilie ma duc in tara si te tin la curent cu preturile deocamdata nu stiu

buna prin ce colt al lumii esti?unde stai in medias?atunci ma anunti cand mergi in tara.pa concediu placut

arianasp
29.03.2008, 23:30:36
eu sunt in palma de mallorca si in medias stau in vitro la cat teai gandit ca tiar iesi nunta?

trifvioleta
30.03.2008, 20:40:45
eu sunt in palma de mallorca si in medias stau in vitro la cat teai gandit ca tiar iesi nunta?

buna ariana si eu sunt din vitro.oare nu ne cunoastem?
nici nu stiu cam un 1 mil.de pers meniu sa vad cand ma duc acasa cat mai e meniul si muzica am gasit la o cunostinta cu 10mil.cu filmat cu tot.mecanica mi-am luat si mai sunt florile buchete si ce lpatesc extra bautura nu am facut o socoteala sper ca 2000 euro imi ajung.tortul l-am comandat la tarnaveni cu tortulete cu tot.sa ma anunti cat e meniul cand mergi acasa ca nu mai stiu nici eu exact.

meghe
31.03.2008, 10:08:47
buna ariana si eu sunt din vitro.oare nu ne cunoastem?
nici nu stiu cam un 1 mil.de pers meniu sa vad cand ma duc acasa cat mai e meniul si muzica am gasit la o cunostinta cu 10mil.cu filmat cu tot.mecanica mi-am luat si mai sunt florile buchete si ce lpatesc extra bautura nu am facut o socoteala sper ca 2000 euro imi ajung.tortul l-am comandat la tarnaveni cu tortulete cu tot.sa ma anunti cat e meniul cand mergi acasa ca nu mai stiu nici eu exact.

Si noi atat dam pe filmat, muzica si poze..10 milioane...!Inca nu ai gasit rochita si verighete violeta?
Unde ziceai ca ti-ai comandat tortul deja?la ce cofetarie din tarnaveni?
Noi am zis ca inca nu le comandam, mai asteptam pana prin mai...in schimb invitatiile deja sunt gata dar abia in iunie le impartim!Si eu am rude in vitro...iar cel care vine cu muzica la noi e de acolo.
Pupici..o zi buna!:* Aveti grija de voi acolo departe de casa!

trifvioleta
31.03.2008, 21:06:26
Si noi atat dam pe filmat, muzica si poze..10 milioane...!Inca nu ai gasit rochita si verighete violeta?
Unde ziceai ca ti-ai comandat tortul deja?la ce cofetarie din tarnaveni?
Noi am zis ca inca nu le comandam, mai asteptam pana prin mai...in schimb invitatiile deja sunt gata dar abia in iunie le impartim!Si eu am rude in vitro...iar cel care vine cu muzica la noi e de acolo.
Pupici..o zi buna!:* Aveti grija de voi acolo departe de casa!

la cofetaria cupidon in tarnaveni.vrei un nr.de tel sau adresa?nu mi-am gasit aici rochita ca sunt scumpe verighete cred ca sapt viitoare mergem sa ne mai uitam muncim cam mult si nu prea am numai un liber pe sapt.costum de mire am cumparat deja camasa si cravata invitatiile am rugat-o pe nasa sa mi le faca acasa si eu la sf.lui mai sa le impartim adica parintii ca noi suntem cam departe:) .in rest cam nimic nu am mai facut.eu sunt langa MUnchen la 40km.Bad Tolz orasul.ai neamuri in vitro pe unde exact?nu prea intri pe mes eu seara mai intru cand vin de la munca poate vorbim odata pe mes e mai bine.v-am pupat fetelor.

prapadeala
31.03.2008, 22:46:39

Buna :) .. eram curioasa.. de unde din Tarnaveni ai auzit ca se fac torturi bune? Si eu sunt de acolo de loc

la cofetaria cupidon in tarnaveni.vrei un nr.de tel sau adresa?nu mi-am gasit aici rochita ca sunt scumpe verighete cred ca sapt viitoare mergem sa ne mai uitam muncim cam mult si nu prea am numai un liber pe sapt.costum de mire am cumparat deja camasa si cravata invitatiile am rugat-o pe nasa sa mi le faca acasa si eu la sf.lui mai sa le impartim adica parintii ca noi suntem cam departe:) .in rest cam nimic nu am mai facut.eu sunt langa MUnchen la 40km.Bad Tolz orasul.ai neamuri in vitro pe unde exact?nu prea intri pe mes eu seara mai intru cand vin de la munca poate vorbim odata pe mes e mai bine.v-am pupat fetelor.

Acum am vazut ca ai scris. Unde e cofetaria cupidon?

meghe
01.04.2008, 08:02:54

Buna!
Eu doar in timpul zilei sunt la calculator..in rest nu am timp!Tarnaveniul nu e mare/...asa ca mi-e usor sa gasesc orice magazin...cred ca stiu despre ce cofetarie e vorba..si eu m-0am gandit sa merg sa vb cu ei...sa vad daca pot sa-mi faca ce vreau, daca nu, o sa merg la Mures... .
e bine ca ati luat costumul , ati scapat de un gand!
Rudele mele stau la ultima intrare in cartier cum iesi spre sibiu....ala e vitro nu?Sau am gresit eu...?
O zi frumoasa, multa sanatate si putere de munca, aveti grija de voi!
Salutari si lui prapadeala...ii e dor de tarnaveni!:>

trifvioleta
01.04.2008, 23:32:16

cu placere sper sa te ajute

meghe
02.04.2008, 08:10:36

Cofetaria Cupidon e in centru(vechea cofetarie Violeta)...langa magazinul cu rochii de mireasa!Sti acum, nu?
Pupici si ..te astept acasa, la Tarnaveni!:>

andreea_herdelo
04.04.2008, 13:12:51
Buna dragelor mirese din medias...si eu sunt o viitoare mireasa din Medias..eu sunt din arad..mirele e din Medias si in 18mai vom avea nunta in Medias...dar suntem plecati de ceva timp din tara...si sunt streasta...m-ar interesa daca ati putea sa ma ajutati cu sfaturi in legatura cu buchetul de mireasa...costumul de mire ..de unde as putea sal cumpar si cu ceva saloane de coafura..cosmetica...cum eu nu cunosc Mediasul..multumesc...

trifvioleta
04.04.2008, 21:50:39
Buna dragelor mirese din medias...si eu sunt o viitoare mireasa din Medias..eu sunt din arad..mirele e din Medias si in 18mai vom avea nunta in Medias...dar suntem plecati de ceva timp din tara...si sunt streasta...m-ar interesa daca ati putea sa ma ajutati cu sfaturi in legatura cu buchetul de mireasa...costumul de mire ..de unde as putea sal cumpar si cu ceva saloane de coafura..cosmetica...cum eu nu cunosc Mediasul..multumesc...

buna si eu sunt plecata din tara costumul l-am luat din germania si eu rochita o iau de acasa cu cosmetica si coafor nu stiu nici eu dar te anunt unde o sa imi fac si pana la nunta poate te pot ajuta.unde faci nunta?eu sunt tot din medias dar sunt in germania plecata.pa mai vorbim.spor la pregatiri.

andreea_herdelo
07.04.2008, 11:29:17
buna si eu sunt plecata din tara costumul l-am luat din germania si eu rochita o iau de acasa cu cosmetica si coafor nu stiu nici eu dar te anunt unde o sa imi fac si pana la nunta poate te pot ajuta.unde faci nunta?eu sunt tot din medias dar sunt in germania plecata.pa mai vorbim.spor la pregatiri.

M-am bucurat sa vad ca si tu faci nunta la restaurantul Edeldweiss ...acolo o fac si eu;)) ..eu nu stiu cum arata dar am inteles ca e un restaurant foarte frumos..daca ai mai multe informatii si poti sa mi le spui si mie..sunt putin stresata ca nu cunosc nimic din zona Medias..si sa organizezi totul din Spania..e cam greu..dar nu imposibil...;;)
spor si tie la pregatiri..daca aflu eu mai multe prima..iti scriu...

Am gasit adresa de net de la restaurantul Edelweiss daca te intereseaza.. ***
Intr-adevar arata foarte bine...acum sunt multumita de alegrea facuta...:)) de fapt de alegerea soacrei..caci eu sunt departe...

trifvioleta
08.04.2008, 02:04:24
Am gasit adresa de net de la restaurantul Edelweiss daca te intereseaza. **
Intr-adevar arata foarte bine...acum sunt multumita de alegrea facuta...:)) de fapt de alegerea soacrei..caci eu sunt departe...

buna eu sunt plecata de 2 ani din tara dar in medias am lucrat la Dafora si viitorul meu sot a lucrat la edelweiss.cunosc bine restaurantul.e facut de 2 ani numai si acum de craciun am fost acasa si am vazut ca renoavau sala.e destul de mare intra cam 250 pers si ramane destul loc.e foarte frumos si mancarea sunt multumita am mancat si eu si imi place.nu sunt sumpe si portiidestul de mari.al meu a lucrat cam 2 ani pana am plecat din tara si ne-am decis sa facem acolo stiam ce restaurant este.daca vrei iti dau id meu de mail si vorbim mai bine pe mes.cate pers ai la nunta?cand mergi acasa?
cum vrei sala asa cum e ca si culori sau vrei alte culori?verighete ti-ai luat?eu vreau sa mi le iau de aici.

soothe
08.04.2008, 10:25:29
Fetelor si eu o sa am nunta in Medias...dar nu stim cand va fi:(( Speram sa fie prin mai....dar nu va fi asa.Problema sunt banii.....logodnicul meu nu a reusit sa inceapa sa lucreze in afara si a trebuit sa stea sa faca o scoala,va trebui sa dea un examen si apoi va merge sa lucreze.Vom trebui sa mai asteptam 2-3 luni si asta ma nelinisteste ca loc la vreun restaurant nu ne-am asigurat si din cate stiu sunt cam ocupate.Habar am ce va fi....dar deocamdata nu putem face nimic atata timp cat nu stim ceva sigur de data nuntii.Voi ce stiti despre locurile la restaurant?Din cate am observat multe dintre voi sunteti plecate din tara dar dc ma puteti ajuta cu un sfat,o informatie,o idee v-as fi tare recunoscatoare.:*Multumesc!

andreea_herdelo
08.04.2008, 13:31:17
Fetelor si eu o sa am nunta in Medias...dar nu stim cand va fi:(( Speram sa fie prin mai....dar nu va fi asa.Problema sunt banii.....logodnicul meu nu a reusit sa inceapa sa lucreze in afara si a trebuit sa stea sa faca o scoala,va trebui sa dea un examen si apoi va merge sa lucreze.Vom trebui sa mai asteptam 2-3 luni si asta ma nelinisteste ca loc la vreun restaurant nu ne-am asigurat si din cate stiu sunt cam ocupate.Habar am ce va fi....dar deocamdata nu putem face nimic atata timp cat nu stim ceva sigur de data nuntii.Voi ce stiti despre locurile la restaurant?Din cate am observat multe dintre voi sunteti plecate din tara dar dc ma puteti ajuta cu un sfat,o informatie,o idee v-as fi tare recunoscatoare.:*Multumesc!
Vai draga sa stii ca intr-adevar ai o problema..eu am vrut sa fac nunta in august si dupa cea ma vorbit acasa in Medias am decis sa fie mai..si tocmai din cauza restaurantelor...eu am facut rezervarea in ianuarie si erau aproape toate ocupate pe iulie..august..sunt pline...acuma nu stiu ce sa zic...tu incearca din timp..poate mai gasesti ceva...eu in mai am avut doar doua date de ales...18 sau 25 mai..restul erau ocupate...si asa ca am ales 18 mai..am si dat imediat avans..ca sa ne-o rezerve..dar intr-adevar sunt o problema localurile..acuma poate depinde si de inviati..noi avem cam 150 invitati si vroiam un restaurant luxos...dar nu foarte scump..La Edelweiss sunt multumita de oferta..e foarte frumos...si sa stii ca la pret nu e exagerat..in Arad la un asa restaurant plateam meniul 45-50Eur de persoana..aici e foarte bine...tu incearca sa cauti inca de pe acum..pt ca si acum e cam tarziu...stiu care si-au facut rezervari cu 6-7 luni inainte...
dar nu te stresa..fa totul cu calm...
eu iti dau un sfat pt ca acum eu sunt terminata cu atata stres...asa ca incepe cautarile..succes

buna eu sunt plecata de 2 ani din tara dar in medias am lucrat la Dafora si viitorul meu sot a lucrat la edelweiss.cunosc bine restaurantul.e facut de 2 ani numai si acum de craciun am fost acasa si am vazut ca renoavau sala.e destul de mare intra cam 250 pers si ramane destul loc.e foarte frumos si mancarea sunt multumita am mancat si eu si imi place.nu sunt sumpe si portiidestul de mari.al meu a lucrat cam 2 ani pana am plecat din tara si ne-am decis sa facem acolo stiam ce restaurant este.daca vrei iti dau id meu de mail si vorbim mai bine pe mes.cate pers ai la nunta?cand mergi acasa?
cum vrei sala asa cum e ca si culori sau vrei alte culori?verighete ti-ai luat?eu vreau sa mi le iau de aici.
Multumesc pt informatii in legatura de hotel..m-am linistit..eu am cam 150 invitati pe lista...acuma sa vedm cati confirma dar mai putin de 130 nu vor fi...si in tara plecam sapt viitoare adica cam pe 19 mai vom ajunge in tara...mergem cu o luna inainte pt ca dureaza cu actele...si vrem sa fie ok totul.verighetele le vom lua din arad..am primit catalog cu modele si imi plac la nebunie..sunt foarte fine..nu par verighete..au pietre ..sunt finute..si la pret sunt ok..cam pana la 250€ amandoua,sunt de la firma Vanda..aici in spania sunt scumpe..asa ca nu ne-am permis...uite iti dau adresa mea de email : [email protected] daca vrei e mai simplu sa vb prin mess...
culorile vor fi pe tema marii...cum amandoi venim din Spania am decis ca tema nuntii sa fie marea..asa ca aranjamentele mi le face o prietena specialista in asa ceva si va avea ceva cu albastru..turcoaz si cea violet deschis... acuma nu stiu nimic despre cum arata pana nu ajung...\:D/

trifvioleta
08.04.2008, 14:15:39
Multumesc pt informatii in legatura de hotel..m-am linistit..eu am cam 150 invitati pe lista...acuma sa vedm cati confirma dar mai putin de 130 nu vor fi...si in tara plecam sapt viitoare adica cam pe 19 mai vom ajunge in tara...mergem cu o luna inainte pt ca dureaza cu actele...si vrem sa fie ok totul.verighetele le vom lua din arad..am primit catalog cu modele si imi plac la nebunie..sunt foarte fine..nu par verighete..au pietre ..sunt finute..si la pret sunt ok..cam pana la 250€ amandoua,sunt de la firma Vanda..aici in spania sunt scumpe..asa ca nu ne-am permis...uite iti dau adresa mea de email : ***. daca vrei e mai simplu sa vb prin mess...
culorile vor fi pe tema marii...cum amandoi venim din Spania am decis ca tema nuntii sa fie marea..asa ca aranjamentele mi le face o prietena specialista in asa ceva si va avea ceva cu albastru..turcoaz si cea violet deschis... acuma nu stiu nimic despre cum arata pana nu ajung..\:D/

servus ti-am dat sa ma accepti pe mess.eu sala o vreau portocaliu cu alb.sper sa iasa frumos.si motivul tau e o idee buna sigur o sa iasa frumos.buchetul cu ce flori vrei?eu vreau cu trandafiri albi cu cativa portocalii.florarie buna am auzit la subsol la hotel central in medias e buna si acum soacrata trebuie sa stie mai e una pe corzo cum mergi spre spital e un magazin visul miresei am auzit ca si acolo fac aranjamente florare.sa imi trimiti poze de la nunta ca sunyt curioasa mai ales ca fac tot acolo nunta.si eu sunt stresata dar trebuie sa ne calmama sa fim calme si mirese frumoase:"> .sper sa vorbim mai mult pe mess.

meghe
09.04.2008, 08:54:08
v-ati strans multe miresici in medias!
Spor la pregatiri fetelor...!Trebuie sa fim frumoase si zambitoare in acea zi orice ar fi fost inainte!
Si la noi a inceput stresul deja....zugravit, umblaturi!Ne-am programat la biserica, primarie...m-am programat pt coafura, machiaj...si mai sunt atatea!
O zi fumoasa...aveti grija de voi si de sotii vostri!;-)

andreea_herdelo
09.04.2008, 17:59:29
v-ati strans multe miresici in medias!
Spor la pregatiri fetelor...!Trebuie sa fim frumoase si zambitoare in acea zi orice ar fi fost inainte!
Si la noi a inceput stresul deja....zugravit, umblaturi!Ne-am programat la biserica, primarie...m-am programat pt coafura, machiaj...si mai sunt atatea!
O zi fumoasa...aveti grija de voi si de sotii vostri!;-)
Am vazut ca ai scris ca te-ai programat la machiaj si la coafura...daca te rog imi spui la ce saklon..In Medias? eu sunt tare stresata de asta..pt ca la arad stiam unde e ok..dar la Medias..nu..si sunt putin cam pretentioasa...de fapt toate miresele sunt ka fel in ziua nuntii lor..asa ca m-am decis sa fac inainte cateva probe..dar nu am idee unde.../:)
Va pup si spor la pregatiri...>:D<

meghe
10.04.2008, 10:12:47
Am vazut ca ai scris ca te-ai programat la machiaj si la coafura...daca te rog imi spui la ce saklon..In Medias? eu sunt tare stresata de asta..pt ca la arad stiam unde e ok..dar la Medias..nu..si sunt putin cam pretentioasa...de fapt toate miresele sunt ka fel in ziua nuntii lor..asa ca m-am decis sa fac inainte cateva probe..dar nu am idee unde.../:)

Eu sunt din Tarnaveni si aici mi-am facut programare, dar fetele din medias te pot ajuta cu saloanele de acolo!
Emotii si eu am si e normal....toate vrem sa iasa cum trebuie nunta!
Daca pot sa va ajut cu ceva anume sa-mi spuneti!

Multumesc mult violeta pt informatie!
Astept saptamana asta vesti de la tine..sper sa fie bune!
:* ;-)

Nico2007
14.04.2008, 10:29:44
nu te mai inerva odata ai cununia si nunta dar te inteleg ca vrei sa iti iasa totul bine sunt deja f.stresata de acum si sper sa iasa totul bine sper sa fiu calma in ziua nunti.spor la pregatiri.eu am nunta cu o sapt inaintea ta.eu am lucrat la Dafora cam 2 ani si ceva nu la binder,la lg si la han daca te pot ajuta cu placere.

Servus,

inseamna ca-l cunosti pe Mani (am copilarit impreuna, suntem prieteni foarte buni)

te pup

buna Nico.nunta v-a fi la medias,cine te coafeaza cineva de la medias?si cu machiatul la fel?coafeza mea a plecat din Medias lucra la josefin si acum nu stiu la cine sa ma duc nu ma prea incred in nimeni.daca sti o coafeza buna de la medias.....mersi acum stiu unde e bijuteria am si uitat ca acolo e o bijuterie.M-am uitat si aici in Ger.am gasit ceva la un pret bun.pa o zi buna

Si eu am exact problema asta! Merg pe 25 la Medias sa vad ce pot rezolva! Am o prietena care a lucrat la Josefin ( Alina)...poate ma ajuta ea....te tin la curent!

pupici

soothe
15.04.2008, 10:35:39
[quote=andreea_herdelo;757764]Vai draga sa stii ca intr-adevar ai o problema..eu am vrut sa fac nunta in august si dupa cea ma vorbit acasa in Medias am decis sa fie mai..si tocmai din cauza restaurantelor...eu am facut rezervarea in ianuarie si erau aproape toate ocupate pe iulie..august..sunt pline...acuma nu stiu ce sa zic...tu incearca din timp..poate mai gasesti ceva...eu in mai am avut doar doua date de ales...18 sau 25 mai..restul erau ocupate...si asa ca am ales 18 mai..am si dat imediat avans..ca sa ne-o rezerve..dar intr-adevar sunt o problema localurile..acuma poate depinde si de inviati..noi avem cam 150 invitati si vroiam un restaurant luxos...dar nu foarte scump..La Edelweiss sunt multumita de oferta..e foarte frumos...si sa stii ca la pret nu e exagerat..in Arad la un asa restaurant plateam meniul 45-50Eur de persoana..aici e foarte bine...tu incearca sa cauti inca de pe acum..pt ca si acum e cam tarziu...stiu care si-au facut rezervari cu 6-7 luni inainte...
dar nu te stresa..fa totul cu calm...
eu iti dau un sfat pt ca acum eu sunt terminata cu atata stres...asa ca incepe cautarile.
Iti multumesc pentru raspunsul tau.zilele astea o sa ne interesam si vom afla clar un raspuns....ce sa facem mai sunt si situatii din astea desi nu ni le dorim.Speram ca va fi bine si macar in toamna sa gasim un loc la restaurant.

trifvioleta
15.04.2008, 12:52:56

buna am introdus adresa ta de mail pe mess dar nu stiu daca e corecta.cu machiaj nu stiu nici eu cu coafor la salonul Josefin sa incerci acolo sunt stilisti si e cel mai bun din medias.e umpic scump dar e bun.am o prietena ce a lucrat acolo e plecata din medias dar toate sunt foarte bune coafeze.eu am fost in iarna la gara in medias e un salon Viky cosmetica coafura manichiura pedichiura.acolo am vorbit la cosmetica pentru machiaj cu o tipa si cand ma duc in concediu ma duc la o proba.iti dau un nr.de tel.de la salon.***

Servus,

inseamna ca-l cunosti pe Mani (am copilarit impreuna, suntem prieteni foarte buni)

te pup

servus nu l-am mai prins pe Mani la dafora era deja plecat in Canada sau unde e el?era alt sef cel care e acum in binder.Andrei.eu am lucrat in 2004 cam asa 2003 nu mai stiu exact chear dupa ce a plecat Mani dar parca el era sau a fost si la Han inainte sa plece eu eram la lg cum iesi din medias spre Sighisoara in perioada aceea era la Han el.dupa cateva luni a plecat.cu nunta cum merge treaba?
te-am pupat.

andreea_herdelo
15.04.2008, 18:20:16
:))
buna am introdus adresa ta de mail pe mess dar nu stiu daca e corecta.cu machiaj nu stiu nici eu cu coafor la salonul Josefin sa incerci acolo sunt stilisti si e cel mai bun din medias.e umpic scump dar e bun.am o prietena ce a lucrat acolo e plecata din medias dar toate sunt foarte bune coafeze.eu am fost in iarna la gara in medias e un salon Viky cosmetica coafura manichiura pedichiura.acolo am vorbit la cosmetica pentru machiaj cu o tipa si cand ma duc in concediu ma duc la o proba.iti dau un nr.de tel.de la salon.***.

Multumesc mult mult pt ajutor..iti scriu cum sa imi introduci messul pt ca nu cred ca l-ai introdus ok..nu mi-a aparut ceva in lista necunoscut..andreea_herdelo..asta e mess meu...daca nu dami-l pe al tau si te introduc eu in lista...
Sa stii ca tot cautam pe net poze cu coafuri si cosmetica si o sa sun acolo unde mi-ai dat nr de tel...petse cateva zile plecam in tara..facem 2zile si ceva pe drum...si o sa ajungem franti de oboseala..asa ca multumesc ca mi-ai dat o directie...
iar despre salonul cu stilisti nu ia idee cam cat de costa o coafura pt mireasa? cam ma gandesc ca va costa mai mult dar daca intradevar se merita...odata suntem mirese..facem economii la altele :))
si cum merg pregatirile? eu in sfarsit mi-am luat acasa rochita..sunt foarte multumita de ea..tipele de aici din spania sau ocupat foarte bine..rochita a iesit de minune...daca toate voriesi asa..voi fi multumita...acum costumul mirelui e o problema..nu stii nimic in Sibiu pe unde as gasi un costum frumos si nu exagerat de scump?
multumesc pt tot:* :*

trifvioleta
16.04.2008, 22:17:58

Multumesc mult mult pt ajutor..iti scriu cum sa imi introduci messul pt ca nu cred ca l-ai introdus ok..nu mi-a aparut ceva in lista necunoscut..andreea_herdelo..asta e mess meu...daca nu dami-l pe al tau si te introduc eu in lista...
Sa stii ca tot cautam pe net poze cu coafuri si cosmetica si o sa sun acolo unde mi-ai dat nr de tel...petse cateva zile plecam in tara..facem 2zile si ceva pe drum...si o sa ajungem franti de oboseala..asa ca multumesc ca mi-ai dat o directie...
iar despre salonul cu stilisti nu ia idee cam cat de costa o coafura pt mireasa? cam ma gandesc ca va costa mai mult dar daca intradevar se merita...odata suntem mirese..facem economii la altele :))
si cum merg pregatirile? eu in sfarsit mi-am luat acasa rochita..sunt foarte multumita de ea..tipele de aici din spania sau ocupat foarte bine..rochita a iesit de minune...daca toate voriesi asa..voi fi multumita...acum costumul mirelui e o problema..nu stii nimic in Sibiu pe unde as gasi un costum frumos si nu exagerat de scump?

servus acum am introduus adresa corecta putem vorbi pe mess mai mult.nu stiu costum de mire in Sibiu al meu l-a luat de aici.el e inbracat mai ramane rochia mea dar numai cand ma duc acasa o iau din tara.mai vorbimpe mes cand ne potrivim sa fim on-line.pa te-am pupat.

arianasp
18.04.2008, 16:48:52
buna miresicilor mam intors de acasa si sunt un pic dezamagita de meniul de la edelweiss ce pot sa va spun pe langa ca sunt scumpe aperitivul ii de tot rasu adica vreau sa spun ca nu avem nimic special nu vreau sa va speriu dar am auzit numai lucruri rele despre restaurant
sper din tot sufletu sa fie numai vorbe

trifvioleta
18.05.2008, 01:56:11

CASA DE PIATRA .............

cum a fost nunta?mancarea,sala si tu ca mireasa cu emotiile cum a fost?mai am si eu o luna si jumate si sunt deja asa emotionata.sper ca a fost totul ok.astept vesti de la tine.te pup si inca o data casa de piatra sanatate si multa fericire.

trifvioleta
18.05.2008, 02:08:17
BUna fetelor ce mai faceti?nici un semn de viata?cu pregatirile in ce stagiu sunteti ce ati mai facut?mai avem umpic si suntem mirese.cum e cu stresul sau inca nu a inceput?ce mai ziceti o veste?o miresica deja a scapat azi de stress asteptam vesti de la ea.cum a fost sa ne sfatuiasca cu cate ceva sa fim calme in ziua nuntii.va pup si sper sa aud ceva de la voi.

claut
28.05.2008, 14:50:15
cam putin active miresicile din Medias :) Noi facem nunta la Han Greweln, am putine emotii pentru ca avem destul de multi invitati si acolo e ceva problema cu spatiul. O tema pe care nu am gasit-o: continuarea - voi unde o faceti? unde va comandati florile? sunt multe d epus la punct pentru o nunta, iar cum noi stam in Sb... noroc cu internetul...

trifvioleta
28.05.2008, 23:14:28
cam putin active miresicile din Medias :) Noi facem nunta la Han Greweln, am putine emotii pentru ca avem destul de multi invitati si acolo e ceva problema cu spatiul. O tema pe care nu am gasit-o: continuarea - voi unde o faceti? unde va comandati florile? sunt multe d epus la punct pentru o nunta, iar cum noi stam in Sb... noroc cu internetul...

buna ptr o nunta e mult de pregatit eu am nunta intr-o luna.flori nu stiu inca dar coafor si cosmetica am deja programari.de continuare inca nu stim ne mai gandim.cati oameni ai?eu am lucrat la han la hotel receptie daca te pot ajuta cu ceva.din cate stiu eu intra 200 cred din cate stiu eu.ce meniu ai?spor la pregatiri.cu rochita cum stai o ai?

claut
03.06.2008, 12:32:37
buna ptr o nunta e mult de pregatit eu am nunta intr-o luna.flori nu stiu inca dar coafor si cosmetica am deja programari.de continuare inca nu stim ne mai gandim.cati oameni ai?eu am lucrat la han la hotel receptie daca te pot ajuta cu ceva.din cate stiu eu intra 200 cred din cate stiu eu.ce meniu ai?spor la pregatiri.cu rochita cum stai o ai?

si unde te-ai programat pt coafor si cosmetica? rochita mea... lipseste cu desavarsire, nu am gasit ceva la un pret rezonabil si care sa imi placa. ma gandeam sa mi-o fac, dar inca mai este timp

meghe
10.06.2008, 09:37:54
BUna fetelor ce mai faceti?nici un semn de viata?cu pregatirile in ce stagiu sunteti ce ati mai facut?mai avem umpic si suntem mirese.cum e cu stresul sau inca nu a inceput?ce mai ziceti o veste?o miresica deja a scapat azi de stress asteptam vesti de la ea.cum a fost sa ne sfatuiasca cu cate ceva sa fim calme in ziua nuntii.va pup si sper sa aud ceva de la voi.

Buna violeta!ce mai faci?Toate bune?Cum stati cu pregatirile?cand veniti in tara?
La noi toate bune...ne pregatim ...asteptam..avem emotii..dar sa speram ca o sa fie bine!
Pupici!Astept vesti de la tine!

trifvioleta
16.06.2008, 01:57:49
Buna violeta!ce mai faci?Toate bune?Cum stati cu pregatirile?cand veniti in tara?
La noi toate bune...ne pregatim ...asteptam..avem emotii..dar sa speram ca o sa fie bine!

buna noi venim pe 24 acasa da-mi un nr,de tel lasa mess offline pe mes cand sunt in tara te sun.emotii am foarte mari cu pregatirile mai avem va pup

libelulu21
22.06.2008, 19:49:13
ciao dragi mirese din medias!

deoarece sunteti tare aproape de marele eveniment, m-am gandit ca nu ar strica sa aflati ce a fost bine si mai putin bine la nunta mea (14 iunie 2008).

Pe scurt cu ceea ce mi-a placut la nunta mea si care as recomanda cu toata caldura si increderea:
- fotograful (dar numai daca nu vreti poze studiate si daca sunteti dispuse sa ii lasati libertate de miscare si actiune)
- muzica live (Adriana impreuna cu formatia sa este mai mult decat iti poti dori – apropos, am mai ascultat-o inainte si la alte nunti si a fost la fel de superba)
- locatia pentru poze – cetatea Biertan
- Doamna Ina de la machiaj – salon mondo
- Doamna Cristina de la coafura – salon hair style
- Parfumul Organza de la Givenchy ptr delicatetea sa, persistenta si diferenta
- Uleiul de corp de mosc de la Sabon (50ron- 250ml, cu pulverizator) – ptr o piele fina, stralucitoare si deloc uleioasa
- Darius (numai el, nu ceilalti angajati) – de la floraria Bouquet, sibiu
- Monica (Triumf, Sb) – pentru Lenjeria intima
- Produsele de machiaj Max Factor (fond de ten, blush, fard ochi, creion khol, ruj de buze, creion contur buze) – chiar daca eu am un ten cu mici probleme , machiajul a rezistat perfect toata nunta
- Rimelul Faux Cils de la yves saint laurent – eu am genele lungi , negre, curbate, sunt tare multumita de ele asa cum sunt in mod natural; dar acest rimel le-a facut pur si simplu magnifice. Plus ca nu incarca sau lipeste genele.
- Pentru inscriptionari ,invitatii / cartonase personalizate, cutii, autocolante, numere masini – tipografia bonymed
- Pentru invitatii de nunta – sorry (dar aveti grija, termenul de livrare nu se respecta niciodata, verificati amanuntit textul si culoarea fontului de scris, si daca va deranjeaza sa stiti ca aceasta firma isi trece numele si numarul de telefon pe fiecare invitatie- daca nu doriti acest lucru vorbiti cu ei de la inceput; chiar daca la inceput vor fi reticienti , pana la urma vor accepta)
- O croitoreasa buna – gaby din medias, care face rochii superbe, de mireasa sau de ceremonie (din pacate eu am avut moftul sau proasta inspiratie ca sa spun asa , de a-mi face rochia de mireasa la un designer cunocut si stiti bine ce teapa mi-am luat de la anca zota)
- Doamna Laura, de la firma de unde am inchiriat casuta de bani (care a fost faina tare)
- Doamna Dana de la Magazinul de tesaturi de la politie – pentru materiale de tot felul (eu am luat materiale pentru rochita de la continuare, pentru o rochie de seara, ptr o rochie de concediu, ptr ornarea salii, ptr aranjarea masinilor, etc.)
- Pentru pantofi de dama de calitate, modele nu foarte intalnite, raport calitate pr&#234;t excellent – magazinul carmens de pe corzo – medias; iar ptr pantofi barbatesti – magazinul amely – promenada mall
- Pentru inscriptionari sticla sau obiecte decorative din sticla unicat – fabrica vitrometan,medias
- Pentru cadouri unicat, inscriptionari, brodari (eu am brodat cate un servet pentru mame, batiste pentru tati si ii albe pentru domnisoarele de onoare) – Doamna Dana
- Pentru locatie, pret si servicii excelente, daruire si deschidere – locatia aleas
- Preotul paroh Pitigoi de la biserica sfanta treime din medias pentru deschiderea sa, ptr frumusetea slujbei si atentia deosebita pe care o acorda detaliilor (mie mi se face rau intotdeauna de la tamaie in biserica. Cand am fost la spovedit, i-am spus preotului in treacat acest lucru si pe tot parcursul slujbei nu a fost deloc tamaie in biserica)
- Daca aveti posibilitatea, aranjati inainte de cununie biserica cu cateva flori, bucati de tul sau orice alt material, presarati petale albe de flori de la intrare in biserica pana la masa .

Gasesc ca este necesar sa va impartasesc si tot ce nu mi-a placut la nunta mea:
- in primul rand, dupa cum bine stiti, croitoreasa Anca Zota ptr lipsa de profesionalism, minciuna, inselatorie si distrugerea rochii mele de mireasa, pentru care am depus atata suflet
- florile , buchetele si aranjarea lumanarilor, facute la floraria din centrul mediasului (Dna. Fira)
- filmarea video oribila (faze fixe, fara inceput, miscarea neordonata a camerei , nesurprinderea momentelor importante derulate in timpul nuntii, focalizare pe o invitata, nu pe miri- credeti-ma cand am vizionat dvd-ul am fost stupefiati, si eu si sotul meu, ne-am simtit ca niste simpli invitati la nunta noastra, nu drept personajele principale) – Dl. Fane din medias, care ne-a costat 1200ron (2dvd-uri si binenteles, prezenta sa pe parcursul nuntii)
- Dj Sebi din Medias ptr muzica proasta, veche, interpunerea pieselor , reglajul volumului, sunetul de foarte slaba calitate, vorbitul aiurea la microfon, etc.
- Tortul miresei (Dl. Nelutu – firma negacom, t-veni), care a aratat groaznic, precum 5 placinte suprapuse, nicidecum ca un tort . gustos a fost, dupa cum au spus invitatii, dar forma lui jalnica. A costat 1000ron.
- Clubul de dans sportive magic of the dance, medias – pentru dansatorii neprofesionisti, muzica aleasa ptr a dansa, nesincronizare, imbracamintea dansatorilor si uaratenia unuia dintre dansatori (va spun sincer foarte multi invitati s-au ingrozit de uratenia acelui dansator; acum omul nu are nici o vina ca s-a nascut asa- dar totusi nu trebuia adus la o nunta).

Daca doriti mai multe informatii sau date de contact, nu ezitati sa imi scrieti.
As fi fericita sa va ajut.

Iar daca vreti sa cititi intreaga poveste (amanunte, detalii,simtiri, pareri, regrete, etc.) puteti vedea mesajele mele in topic-ul mirese din sibiu!

toate cele bune!

libelulu21
24.06.2008, 20:30:30
ciao din nou!

revin cu alte detalii (amintiri cum spunea meghe).
iata deci alte sfaturi: - daca aveti posibilitatea si va pricepeti cat de cat la muzica, incercati sa va intalniti inainte de nunta cu dj-ul si sa alcatuiti impreuna playlist-ul. (eu am regretat tare mult ca nu am facut acest lucru, deoarece muzica pusa de el a fost oribila. Un ex: melodia gasca mea-cred ca hi-q o canta a pus-o de 2 ori in mai putin de o jumatate de ora; dupa ce m-au adus cand am fost furata, lambada a fost melodia care a pus-o dj-ul ptr mine si sot.; etc.).
- daca vreti sa dedicati o melodie parintilor/nasilor/fratilor/pers apropiate, mentionati dj-ului sa puna respective piesa cand aceste persoane sunt in sala (in cazul nostrum, melodia ptr parinti pe care noi am ales-o a fost pusa cand niciunul dintre cei 4 nu era in sala).
- daca puteti delegati o persoana apropiata sa se ocupe de micile inconveninte, nelamuriri ori cereri din partea invitatilor.
- dansati un dans cu tatal vostru (eu nu am facut-o si regret enorm).
- Faceti cel putin o poza cu parintii.
- Incercati sa nu petreceti prea mult timp cu invitatii, ci cu sotul ; chiar daca o gramada de oameni vor incerca sa va tina de povesti. Scuzati-va politicos si fuga la sot. Timpul este foarte pretios – o sa vedeti ca zboara. Eu cel putin regret ca a trecut asa fulgerator. As mai fi avut atatea de facut.
- Dupa tort noi am pus casuta de bani pe masa si am delegate cei 4 parinti sa stea pe rand la masa/langa masa si sa multumeasca invitatilor care plecau. A fost o idée excelenta deoarece am mai avut timp doar ptr noi,sa dansam,sa vorbim,etc.
- Incercati sa gasiti o locatie frumaoasa ptr poze. Ele vor fi singurele care dainuiesc peste timp. Si probabil singurele in care veti fi cu adevarat voi 2, linistiti, zambitori….eu sunt tare mutumita de locul ales – cetatea biertan.
- Probati foarte bine rochia de lungime inainte. A mea a fost tare lunga si m-am tot chinuit cu ea si la mers si la dans. Plus ca bretelele neavand tiv se destramau. Plus inca alte o mie de chestii….nu mai reiau subiectul cu anca zota…. De asemenea, atentie la detaliile rochii, sa nu care cumva sa aveti vreo surpriza in ziua nuntii – desprinderi de material, infasurarea materialului pe dedesubt, etc.
- incercati (poate ptr unele dintre voi va fi prima data in viata) sa fiti egoiste, sa va ganditi doar la voi, la sot si la aceasta zi - sa lasati grijile,framantarile, gandurile ptr zilele urmatooare ... doar aveti o noua viata la dispozitie. fiti voi insiva si va veti bucura din plin.

va urez mult spor la pregatiri!
si odihna multaAAAAAAAAA!

(eu am fost o mireasa tare obosita si s-a vazut asta).

arianasp
27.06.2008, 00:10:10
buna vreau sati urez casa de piatra si sati multumesc ptr sfaturi o sa tin cont de ele

andreea_herdelo
30.06.2008, 13:15:54
Buna Violeta...
Imi pare rau ca nu am ajuns sa iti scriu mai devreme...dar am fost foarte ocupata...dar vreau doar sa te incurajez..restaurantul edelweiss e cea mai buna alegere..la mine la nunta toata lumea a fost foarte incantata de alegerea facuta..e foarte ok..mancare din belsug si foarte buna..servicii ireprosabile..sincer ..asa ca iti doresc sa ai parte de o nunta de vis..si sa te bucuri din plin de ceea zi..la mine totul a fost ft frumos..o amintire a unei zile de vis...sincer...nu are rost sa te stresezi..sa vezi ce repede trece...
te pup si casa de piatra iti doresc..:*
am pus ceva poze de la nunta..astept si eu sa te vad mireasa

soothe
01.07.2008, 08:34:01
Un raspuns l-am primit indirect legat de restaurantul edelweiss dar vreau sa va intreb:a facut cineva nunta la restaurantul traube din centru?Ca ambianta imi place dar nu stiu cum sunt serviciile oferite de ei,cum e mancarea...intelegeti voi.Acolo am gasit loc in luna septembrie,octombrie cand vom avea noi nunta,insa cu putin inainte de a hotara si a merge sa rezervam loc la restaurant as vrea sa adun niste pareri sa nu avem surprize mai putin placute...desi cred eu acum majoritatea restaurantelor care se respecta ofera servicii de calitate.
Va multumesc!

trifvioleta
03.07.2008, 17:37:13
Buna Violeta...
Imi pare rau ca nu am ajuns sa iti scriu mai devreme...dar am fost foarte ocupata...dar vreau doar sa te incurajez..restaurantul edelweiss e cea mai buna alegere..la mine la nunta toata lumea a fost foarte incantata de alegerea facuta..e foarte ok..mancare din belsug si foarte buna..servicii ireprosabile..sincer ..asa ca iti doresc sa ai parte de o nunta de vis..si sa te bucuri din plin de ceea zi..la mine totul a fost ft frumos..o amintire a unei zile de vis...sincer...nu are rost sa te stresezi..sa vezi ce repede trece...
te pup si casa de piatra iti doresc..:*
am pus ceva poze de la nunta..astept si eu sa te vad mireasa

buna andreea.sunt tare stresata dar e normal cred ca toate miresele.avem tot pregatit mai am 2 zile pana la marele eveniment.Ti-am vazut pozele ai fost minunata o mireasa frumoasa.sper sa iasa si la mine cum ti-a iesit si tie.sa fie totul ok.emotii am dar sper sa treaca sa ma simt in largul meu.ce muzica ai avut?
dupa nunta mai vorbim si pun niste poze sa ma vedeti.te pup si acum asteptam vesti sa vedem nu vine barza?
te-am pupat si ne auzim dupa nunta.

buna ce mai faci?
cum merg pregatiriile de nunta eu am pregatit tot mai am 2 zile emotii mari te pup si vorbim dupa nunta.te pup

arianasp
04.07.2008, 17:27:00
buna andreea.sunt tare stresata dar e normal cred ca toate miresele.avem tot pregatit mai am 2 zile pana la marele eveniment.Ti-am vazut pozele ai fost minunata o mireasa frumoasa.sper sa iasa si la mine cum ti-a iesit si tie.sa fie totul ok.emotii am dar sper sa treaca sa ma simt in largul meu.ce muzica ai avut?
dupa nunta mai vorbim si pun niste poze sa ma vedeti.te pup si acum asteptam vesti sa vedem nu vine barza?
te-am pupat si ne auzim dupa nunta.
buna violeta vreau sati urez distractie placuta la nunta si casa de piatra eu mai am un pic si am emoti imi imaginez ce emoti ai astept cu nerabdare un mesaj de la tine dupa nunta

casa de piatra violeta

claut
07.07.2008, 13:05:10
Printre miresicile care viziteaza acest site: este cineva care face nunta la Han? sau care a facut-o? cateva impresii ar fi de bun augur

trifvioleta
07.07.2008, 14:22:45
casa de piatra violeta

buna ce faci?
a fost asa frumos o sa vezi mancarea foarte buna si multa distractie.o sa intru zilele astea pe net si o sa va spun cum a fost.te pup

arianasp
07.07.2008, 20:33:18
buna ce faci?
a fost asa frumos o sa vezi mancarea foarte buna si multa distractie.o sa intru zilele astea pe net si o sa va spun cum a fost.te pup
daca zici ca a fost totul bine sincer mam linistit mersi de mesaj vroiam sa te intreb cum tiai decorat sala sau tiau decorato cei de la restaurant iar tortuletele din tarnaveni au fost bune sa stiu daca sa le fac acolo ca stau in doua ori tarnaveni ori sibiu te pup

trifvioleta
09.07.2008, 15:00:27
daca zici ca a fost totul bine sincer mam linistit mersi de mesaj vroiam sa te intreb cum tiai decorat sala sau tiau decorato cei de la restaurant iar tortuletele din tarnaveni au fost bune sa stiu daca sa le fac acolo ca stau in doua ori tarnaveni ori sibiu te pup

buna tortul impreuna cu tortuletele de la tarnaveni au fost superbe si foarte bune toata lumea mi-a laudat tortul.si al nasei a fost minunat de la tarnaveni.sala mi-au decorat-o ei au inbracat toate scaunele 1euro daca vrei numai,pe scaun.a fost portocaliu cu alb si numai flori naturale in vaze pe mese au ei niste vaze si am comandat eu aranjamentele.simplu dar frumos am fost foarte multumita.daca te pot ajuta cu ceva cu cea mai mare placere.spor la pregatiri mai vorbim.pa te pup

arianasp
10.07.2008, 00:32:18
buna tortul impreuna cu tortuletele de la tarnaveni au fost superbe si foarte bune toata lumea mi-a laudat tortul.si al nasei a fost minunat de la tarnaveni.sala mi-au decorat-o ei au inbracat toate scaunele 1euro daca vrei numai,pe scaun.a fost portocaliu cu alb si numai flori naturale in vaze pe mese au ei niste vaze si am comandat eu aranjamentele.simplu dar frumos am fost foarte multumita.daca te pot ajuta cu ceva cu cea mai mare placere.spor la pregatiri mai vorbim.pa te pup
iti multumesc ca esti amabila si ma ajuti mai vreau sa te intreb ceva pe masa in sala ce ai avut inafara de fructe, alune ,salatini ai avut cumva cozonac sau prajitura?buchetele la domnisoare au fost cu flori artificiale sau naturale? te pup

buna violeta am uitat sa te intreb unde o sati petreci luna de miere?

soothe
10.07.2008, 20:45:19
Casa de piatra tuturor celor care ati trecut de ziua mult asteptata!!
Va rog mult [-o< miresici din Medias sa-mi spuneti si mie unde v-ati aranjat la par,aranjamente florale cine s-a ocupat de ele,tortul unde l-ati comandat,cine a filmat si facut poze.....si spuneti-mi va rog la ce preturi s-au ridicat.:"> M-ar ajuta mult sa-mi dati asftel de amanunte ca eu nu cunosc mai nimic in Medias si viitorul meu sot va veni cu 2 sapt inainte de nunta in tara asa ca va trebui sa rezolv cat pot eu treburile si ce va mai fi atunci de pus la punct sa mergem direct la tinta nu sa stam sa cautam.
Va sunt recunoscatoare!:* :)>-

Shar_Liz
11.07.2008, 16:06:42
Va rog mult [-o< miresici din Medias sa-mi spuneti si mie unde v-ati aranjat la par,aranjamente florale cine s-a ocupat de ele,tortul unde l-ati comandat,cine a filmat si facut poze.....si spuneti-mi va rog la ce preturi s-au ridicat.:"> M-ar ajuta mult sa-mi dati asftel de amanunte ca eu nu cunosc mai nimic in Medias si viitorul meu sot va veni cu 2 sapt inainte de nunta in tara asa ca va trebui sa rezolv cat pot eu treburile si ce va mai fi atunci de pus la punct sa mergem direct la tinta nu sa stam sa cautam.

Salut si eu toate miresicile din Medias, le urez succes la pregatiri, ca si eu am nevoie si doresc sa le incurajez, sau eventual sa ne incurajam reciproc:-SS !!

In legatura cu filmatul, eu pot sa-ti recomand pe cineva, este o tipa care are acasa studio, are preturi putin mai mari decat restul, dar vreau sa zic ca lucreaza super, cel putin ce am vazut eu... Mi-a si zis ca ea nu e genul de fotograf/cameraman care da tot felul de prim-planuri cu fel de fel de chestii. Ea se axeaza pe miri, nasi si parinti. O sa filmeze si invitatii bineinteles, dar mirii sunt principalii. Sotul ei se ocupa cu muzica. Si filmatul+pozele+muzica+dvd-urile+albumul costa 500 euro. Daca ai nevoie, pot sa-ti dau numarul ei, ca si eu prima data am vb la telefon cu ea, pentru ca locuiesc in Cluj si abia dupa vreo luna m-am dus la ea acasa si am pus la punct ceva detalii. Cu restul nu prea te pot ajuta:D Sper sa iti fie de folos! Mai astept sa povestim:*

Casa de piatra iti doresc si eu Violeta! Asteptam poze >:D<

trifvioleta
13.07.2008, 19:53:21

buna tortul l-am facut la tarnaveni la cupidon muzica la o cunostinta si am fost multumita daca vrei un nr.de tel si filmat si la coafat am fost la un salon in medias fata in fata cu politia si mi-a iesit cum am vrut eu.aranjamente am facut la floraria orhideea tot in medias pe sos.sibiului sotul daca e din medias stie.ieftin si frumos eventual da-mi un mes privat pe miresici cu adresa de mail si vorbim mai mult iti dau mai multe detalii pe mess

iti multumesc ca esti amabila si ma ajuti mai vreau sa te intreb ceva pe masa in sala ce ai avut inafara de fructe, alune ,salatini ai avut cumva cozonac sau prajitura?buchetele la domnisoare au fost cu flori artificiale sau naturale? te pup

buna scuze de intarziere am avut fructe si alune si ceva saratele prajituri nu am avut dar vorbeste la sala si ei iti recomanda ce sa pui pe mase eu am luat tot de la ei alune si saratele si la prima cafea poti alege de la ei iti ofera ei.domnisoare flori naturale.numai flori naturale am avut.

mersi si cat de curand o sa va arat si poze

arianasp
14.07.2008, 00:56:45
buna scuze de intarziere am avut fructe si alune si ceva saratele prajituri nu am avut dar vorbeste la sala si ei iti recomanda ce sa pui pe mase eu am luat tot de la ei alune si saratele si la prima cafea poti alege de la ei iti ofera ei.domnisoare flori naturale.numai flori naturale am avut.
buna violeta mersi de raspuns mai as avea o intrebare despre rochita nu mai imi aduc aminte daca tiai cumparato din rom dar as vrea sa stiu daca sunt modele frumoase ca aici am gasit dar toate o mie si ceva de euro
in rom sunt mai ieftine ? si as mai avea o intrebare dar nu stiu daca poti raspunde era la ce pret ti sau ridicat cheltuielile de nunta dar raspundemi numai daca poti si daca vrei.Scuze daca tea deranjat intrebarea asta te pup

trifvioleta
27.07.2008, 19:27:37

buna am ceva poze pe forum la album personal poze de la nunta.

claut
29.07.2008, 16:38:35
buna am ceva poze pe forum la album personal poze de la nunta.

Nu am gasit nici o poza, oare nu am stiut eu sa ma uit?

Shar_Liz
08.08.2008, 15:56:45
Intr-adevar nu sunt poze la albumul ei :(

trifvioleta
10.08.2008, 01:14:16
buna fetelor acum puteti vedea pozele la albume personale la numele meu am introdus ceva gresit de nu ati putut vedea pozele sa ma anuntati daca le puteti vedea.va pup

buna Nico ce faci?
casa de piatra si tot ce iti doresti.cum a fost nunta?astept vesti de la tine.

astept poze si dedalii.am pus si eu poze la albume personale la numele meu.sper ca primesc cat de curand raspuns de la tine

claut
17.08.2008, 14:14:53
dragi miresici,
in cautarile mele am ramas ff dezamagita de rochitele gasite, am mers in Tg Mures si... dezastru, daca v-ati gandit pentru un moment ca o sa gasiti ceva deosebit acolo... va inselati. cele de inchiriat sunt... gri de cat au fost purtate, cele noi sunt prea scumpe fata de cat merita. rochia ideala am gasit-o tot in Sibiu, colectia Mirandi 2008 (Cedonia), in magazin o au pe crem, dar se poate face, la comanda, si pe alb. Le gasiti si pe site, ***, pueti face comanda si o aveti.
Succes in cautari.

lilianacocos
22.08.2008, 13:41:54
Buna sunt Cristina si sunt din medias am nunta in 21 septembrie , unde aia avut nunta eu o am la restaurantul edelweiss , si as vrea sa vad niste poze cum a fost aranjata sala .te pup

claut
22.08.2008, 14:05:15
Buna sunt Cristina si sunt din medias am nunta in 21 septembrie , unde aia avut nunta eu o am la restaurantul edelweiss , si as vrea sa vad niste poze cum a fost aranjata sala .te pup

Nunta noastra va fi numai in octombrie, dar poate iti trimite altcineva poze sau reusesti tu sa mergi la restaurant intr-o sambata, inainte de nunta, sa vezi cum arata sala.
Succes!!

trifvioleta
15.09.2008, 00:46:19
casa de piatra violeta

buna ce faci?nu mai stiu nimic de tine?cum a fost nunta?casa de piatra si astept raspuns cu detalii cum a fost si poze.

casa de piatra si tot ce iti doresti astept poze si sa imi povestesti cum a fost.

fetelor ce mai faceti nu mai dati un semn de viata cum a fost nunta si care nu a avut inca nunta cum merg pregatiriile?va pup.

meghe
23.09.2008, 21:04:23
Casa de pioatra miresici!
Violeta...:* ce mai faci?cum sunteti?
noi bine..cu munca..avem imediat 2 luni de la nunta!
Va pup!
zile frumoase va doresc!

trifvioleta
23.09.2008, 23:15:22
Casa de pioatra miresici!
Violeta...:* ce mai faci?cum sunteti?
noi bine..cu munca..avem imediat 2 luni de la nunta!
Va pup!
zile frumoase va doresc!

mersi suntem bine incercam deja sa facem un bebe.voi ce faceti?umpic stress la noi vrem sa ne mutam la munchen acum stam cam la o ora de munchen si ne mutam cu munca acolo.dar in rest totul bine.vreau sa vad poze cu tine de la nunta.pozele mele le-ai vazut?sunt la album personal .te pup si mai vorbim.

trotineta
11.11.2008, 00:05:35
Sal tuturor,

O sa avem nunta anul viitor in luna august, suntem putin nelinistiti deorece inca nu avem stabilita muzica, cautam pe cineva (firma) care sa asigure muzica mecanica ....

Multumesc pt sfaturi.
Amelia

bettyana
11.11.2008, 22:21:07
sunt din brasov, dar la anul voi avea nunta in Medias!asa k..........va rog ajutati-ma si pe mine cu ceva informatii, de exemplu ceva sali de nunta(restaurante, pensiuni etc).thk[-o<

natymotanel
20.11.2008, 16:50:43
Ciao, vreau si eu sa aflu ceva detalii despre restaurante sau sali de nunti din Medias (am vrea nunta de noapte ) daca stiti careva ceva, care ar fi mai ok dintre ele? Ne-am gandit sa facem nunta la Medias, de unde e prietenul meu si eu nu prea cunosc ce si cum e pe acolo, eu fiind din Maramures de loc si stabilita la Cluj. Mersi mult, astept si alte sugestii.

bettyana
26.11.2008, 18:17:22
Hmm.......se pare ca nu prea sunt miresici din Medias!:(

natymotanel
27.11.2008, 13:26:19
Pai eu inca nu m-am hotarat daca o sa fiu miresica din medias sau cluj? K nu prea zice nime nimik...ce si cum e pe la medias...mai asteptam...:-?

Am fost in sfarsit la Medias si am vazut ce era de vazut:-?...deci ar fi cam urmatoarele posibilitati: LG (asta e la iesire spre Sighisoara) face si de noapte:-w, insa are capacitate mica - 80 pers plus terasa inca 90 (terasa cica se va inchide de la anul), Paltinis - arata jalnic acuma, dar am inteles ca in ianuarie incep renovarile(sala e mare, are potential);-), la Noi's e frumos, dar e ocupat tot anul 2009:((, la Vila Flora are capacitate mica (80pers.) si e dragut amenajat[-X, am fost si la Automecanica (e fost cantina) dar e pus la punct si arata dragut (Rustic) insa preturile mi se par cam umflateL-), la Edelweiss e super :-p(acolo imi place cel mai mult) insa numai in noiembrie mai au 2 duminici libere[-(...si cam atat...ah la Han, nu-mi place ca e pe nivel (eu vreau sa fie toti intr-o sala)...so daca cineva stie sa-mi zica altceva sa ma anuntati fetelor, pls nu uitati de mine..pupici.

bettyana
03.12.2008, 20:58:20
Natymotanel mi-ai fost de un real ajutor!thk. Eu as vrea sa fac nunta la Automecanica, oare gasesc ceva date libere?Si apropo, la ce preturi te referi ca erau cam umflate?:-\

natymotanel
05.12.2008, 12:24:21
Natymotanel mi-ai fost de un real ajutor!thk. Eu as vrea sa fac nunta la Automecanica, oare gasesc ceva date libere?Si apropo, la ce preturi te referi ca erau cam umflate?:-\
Salutare, pai ne-a zis k un meniu era anul acesta 130 - 150 de lei fara nici o bautura in el (doar mancarea)...sincer mie mi se pare mult, pt. k pe centru era la 120 - 130 lei un meniu cu bautura cu tot (apa, suc, bere, cafea)si inghetata...si inca ceva la Automecanica ni s-a spus ca dk vrem supa sau ciorba tre sa aducem gaini de acasa#:-Suimita am ramas, si in plus te obliga sa iei de la ei sucul si berea. Date libere la automecanica erau in oct. o sambata cu semnul intrebarii (k ne-au aratat un calendar) in rest numa duminici:-<. Tu nu te lua dupa mine, k poate tie iti spune altceva, noi am vb cu o tipa de acolo (contabila cred) si nu prea era in tema, asa ca ce ne-a zis ea iti zic si eu, dar sefu e altcineva...oricum sala e foarte faina, mare si incapatoare. Astept sa ma anunti;;)pupici

bettyana
05.12.2008, 22:25:14
Natymotanel, iti multumesc mult de tot. Eu ajung in Medias doar de sarbatori, caci atunci imi vine logodnicul in tara, deci, pana atunci nu prea am ce face! Oricum, ma sperie gandul ca nu ne vom gasi sala nicaieri pentru sfarsitul lunii iulie. Noi vrem sa ne facem nunta duminica...........ce sa zic...........sper sa gasesc ceva, daca nu..........improvizam (adik facem inn aer liber:D :D )
Off, chiar incep sa ma ingrijorez! Ce sa mai zic......sper sa ne ajute Dumnezeu sa gasim o sala!
ms mult pt informatii. pupici

natymotanel
06.12.2008, 18:52:34
Natymotanel, iti multumesc mult de tot. Eu ajung in Medias doar de sarbatori, caci atunci imi vine logodnicul in tara, deci, pana atunci nu prea am ce face! Oricum, ma sperie gandul ca nu ne vom gasi sala nicaieri pentru sfarsitul lunii iulie. Noi vrem sa ne facem nunta duminica...........ce sa zic...........sper sa gasesc ceva, daca nu..........improvizam (adik facem inn aer liber:D :D )
Off, chiar incep sa ma ingrijorez! Ce sa mai zic......sper sa ne ajute Dumnezeu sa gasim o sala!
ms mult pt informatii. pupici
Stai linistaita, pentru duminika gasesti sigur, nu-ti fa griji, desi ti-as recomanda sa trimiti pe cineva sa-ti rezerve macar verbal o duminika pana de sarbatori ce mergeti voi. Iti tin pumnii si sa ne anunti unde faci pana la urma.

bettyana
07.12.2008, 14:10:22
Stai linistaita, pentru duminika gasesti sigur, nu-ti fa griji, desi ti-as recomanda sa trimiti pe cineva sa-ti rezerve macar verbal o duminika pana de sarbatori ce mergeti voi. Iti tin pumnii si sa ne anunti unde faci pana la urma.

Poate dau eu o fuga pana la Medias sa vad ce pot rezolva, dar nu sunt sigura ca am o gramada de treburi pe cap. Asta e! Sa speram sa fie bine. pupici

Mi-am gasit sala pentru nunta La Restaurant Hanul Greweln. meniul ajunge cam pe la 150 lei.(maxim). imi place f mult localus dar si zona. sunt f multumita.

claut
06.01.2009, 09:47:02
Servus, viitoare miresici. Edelweis este un restaurant dragut, e o alegere buna. noi am facut nunta la Han si, desi este pe doua niveluri, totul a fost minunat, sus i-am pus pe tineri care, oricum, au dansat toata noaptea, nici nu s-a simtit ca nu aveau masa in sala cu restul oamenilor. Meniul a fost super ieftin, 100 lei, am avut tot ce am vrut la ei. Succes mult, este minunat sa iti organizezi nunta, noi consideram ca am avut nunta perfecta, totul a iesit exact cum am vrut. Sa puneti accent fff mare pe muzica, la noi Horia (tipul care s-a ocupat de partea asta) a fost de milioane, datoritalui lumea s-a simtit ff bine.
OBLIGATORIU pentru miri: sa zambeasca si sa danseze toata noaptea, noi asta am facut si suntem tare mandri de nunta noastra.
Va pup

natymotanel
26.01.2009, 16:42:05
Mi-am gasit sala pentru nunta La Restaurant Hanul Greweln. meniul ajunge cam pe la 150 lei.(maxim). imi place f mult localus dar si zona. sunt f multumita.

Ma bucur ca ai scapat de un stres:)>- si ti-ai gasit sala pe gustul tau. Noi pana la urma facem 2 nunti, una la Medias=P~si una la maramures. La Medias vom face la LG (k e singurul care face de noapte)...nu-mi prea place ca sunt mai multe sali, in rest e ok;)).
In februarie mergem iar la Medias sa vb cu cineva pentru muzica si video, nu stiu exact cine sunt:), viitorii socrii s-au interesat pt noi si mergem sa vedem daca suntem de accord:-pfotograf avem deja[-o<, in rest mai vedem.
Daca sti pe cineva pt video si DJ, decoratiuni si prajituri, astept sugestii. Spor in continuare si sa ne ti la curent.>:D<:*

bettyana
28.01.2009, 10:37:50
Cameraman si fotograf cred ca vom lua de la matteo ( e singura firma din Medias pe care am gasit-o pe internet ), in rest.......mai astept sa mai dau o fuga pe la Medias sa vad ce rezolv cu coaforul, florile etc.Oricum, grija cea mai mare s-a rezolvat, restul se va rezolva in timp.Pupici

claut
30.01.2009, 15:38:16
ti-l recomanda din suflet pe Horia (am un nr de tel dc te intereseaza), la noi a foste supe tare, pana si nuntasii l-au felicitat si i-au cerut nr de tel pentru alte evenimente personale

natymotanel
03.02.2009, 10:01:49
ti-l recomanda din suflet pe Horia (am un nr de tel dc te intereseaza), la noi a foste supe tare, pana si nuntasii l-au felicitat si i-au cerut nr de tel pentru alte evenimente personale

Tipul asta Horea...e pt foto sau video sau DJ? Poti sa-mi dai mai multe detalii? si eventual un nr de tel? K in week-endul ce vine mergem la medias si poate il contactam. Mersi mult!;;)

Cameraman si fotograf cred ca vom lua de la matteo ( e singura firma din Medias pe care am gasit-o pe internet ), in rest.......mai astept sa mai dau o fuga pe la Medias sa vad ce rezolv cu coaforul, florile etc.Oricum, grija cea mai mare s-a rezolvat, restul se va rezolva in timp.Pupici

Vreau sa-ti zic ca cei de la Matteo nu sunt extraordinari, am fost la o nunta la medias la niste prieteni si pe ei i-au avut si tare dezamagiti au fost de ce le-au promis si ce a iesit si ne-au spus din start sa nu-i luam. Io zic sa mai intrebi in stanga in dreapta poate mai gasesti ceva. Eu te tin la curent oricum cu ce gasesc eu, poate esti interesata. Te pup si spor.:-p

bettyana
04.02.2009, 21:30:13
ooooooooo, thk pentru ca mi-ai spus. Maine merg la medias si eram hotarata sa-i inkiriez pe ei, deci...............voi mai cauta. Daca gasesti u ceva, pls anunta-ma. ms mult, pupici

o seara placuta

apropo, nu uita de mine in caz de afli ceva.pupici>:D<

prapadeala
05.02.2009, 00:07:35

Nu stiu ce buget ai, dar avand in vedere ca sunt multe orase in jurul Mediasului destul de apropiate, nu m-as limita la o firma despre care nu stii multe, doar pentru ca e singura ce ai gasit-o pe internet. Sunt multe care sunt dispuse sa vina din orase mai mari, daca gasesti ceva foarte frumos altundeva (brasov, sighisoara, tg mures, cluj chiar, sibiu, tarnaveni etc)

belcmar
05.02.2009, 14:32:10
incearca la nr ---sunt unii dintre cei mai buni din Medias
<:-P <:-P <:-P =D> =D>
au de toate sunt agentie full service decoratiuni ,floararie ,limo ,aranjamente, huse, etc.
apropo au si site

natymotanel
05.02.2009, 17:45:18
incearca la nr ---sunt unii dintre cei mai buni din Medias
<:-P <:-P <:-P =D> =D>
au de toate sunt agentie full service decoratiuni ,floararie ,limo ,aranjamente, huse, etc.
apropo au si site

Multumesc frumos de informatii^:)^ si bine ai venit printre miresici,;-) k vad ca esti noua;;). cum stai cu pregatirile? Sa ne ti la curent;-)

apropo, nu uita de mine in caz de afli ceva.pupici>:D<

Are dreptate Prapadeala... nu-i musai sa iei numa din Medias. Fotograful meu e din Zalau si a acceptat sa vina pana la Medias. Maine merg la Medias si te anunt ce rezolv.[-o< Pupici:*

belcmar
05.02.2009, 22:53:24
Multumesc frumos de informatii^:)^ si bine ai venit printre miresici,;-) k vad ca esti noua;;). cum stai cu pregatirile? Sa ne ti la curent;-)

Nu ai pt ce.... Sa stii ca i-am mai recomandat si la altii si nu au regretat ...Eu am avut nunta si pot spune ca a fot superba. Sper ca si voi sa aveti parte de o nunta mai frumoasa decat a mea daca se poate<:-P <:-P <:-P <:-P =D>
P.S. Nu sunt chiar noua dar stau mai mult in umbra, daca mai pot sa va ajut cu ceva m-as bucura.

swetty2009
05.02.2009, 23:50:54
ciao dragi mirese din medias!

deoarece sunteti tare aproape de marele eveniment, m-am gandit ca nu ar strica sa aflati ce a fost bine si mai putin bine la nunta mea (14 iunie 2008).

Pe scurt cu ceea ce mi-a placut la nunta mea si care as recomanda cu toata caldura si increderea:
-fotograful (dar numai daca nu vreti poze studiate si daca sunteti dispuse sa ii lasati libertate de miscare si actiune)
-muzica live (Adriana impreuna cu formatia sa este mai mult decat iti poti dori – apropos, am mai ascultat-o inainte si la alte nunti si a fost la fel de superba)
- locatia pentru poze – cetatea Biertan
-Doamna Ina de la machiaj – salon mondo
-Doamna Cristina de la coafura – salon hair style
-Parfumul Organza de la Givenchy ptr delicatetea sa, persistenta si diferenta
-Uleiul de corp de mosc de la Sabon (50ron- 250ml, cu pulverizator) – ptr o piele fina, stralucitoare si deloc uleioasa
-Darius (numai el, nu ceilalti angajati) – de la floraria Bouquet, sibiu
-Monica (Triumf, Sb) – pentru Lenjeria intima
-Produsele de machiaj Max Factor (fond de ten, blush, fard ochi, creion khol, ruj de buze, creion contur buze) – chiar daca eu am un ten cu mici probleme , machiajul a rezistat perfect toata nunta
-Rimelul Faux Cils de la yves saint laurent – eu am genele lungi , negre, curbate, sunt tare multumita de ele asa cum sunt in mod natural; dar acest rimel le-a facut pur si simplu magnifice. Plus ca nu incarca sau lipeste genele.
-Pentru inscriptionari ,invitatii / cartonase personalizate, cutii, autocolante, numere masini – tipografia bonymed
-Pentru invitatii de nunta – sorry (dar aveti grija, termenul de livrare nu se respecta niciodata, verificati amanuntit textul si culoarea fontului de scris, si daca va deranjeaza sa stiti ca aceasta firma isi trece numele si numarul de telefon pe fiecare invitatie- daca nu doriti acest lucru vorbiti cu ei de la inceput; chiar daca la inceput vor fi reticienti , pana la urma vor accepta)
-O croitoreasa buna – gaby din medias, care face rochii superbe, de mireasa sau de ceremonie (din pacate eu am avut moftul sau proasta inspiratie ca sa spun asa , de a-mi face rochia de mireasa la un designer cunocut si stiti bine ce teapa mi-am luat de la anca zota)
-Doamna Laura, de la firma de unde am inchiriat casuta de bani (care a fost faina tare)
-Doamna Dana de la Magazinul de tesaturi de la politie – pentru materiale de tot felul (eu am luat materiale pentru rochita de la continuare, pentru o rochie de seara, ptr o rochie de concediu, ptr ornarea salii, ptr aranjarea masinilor, etc.)
-Pentru pantofi de dama de calitate, modele nu foarte intalnite, raport calitate pr&ecirc;t excellent – magazinul carmens de pe corzo – medias; iar ptr pantofi barbatesti – magazinul amely – promenada mall
-Pentru inscriptionari sticla sau obiecte decorative din sticla unicat – fabrica vitrometan,medias
-Pentru cadouri unicat, inscriptionari, brodari (eu am brodat cate un servet pentru mame, batiste pentru tati si ii albe pentru domnisoarele de onoare) – Doamna Dana
-Pentru locatie, pret si servicii excelente, daruire si deschidere – locatia aleas
-Preotul paroh Pitigoi de la biserica sfanta treime din medias pentru deschiderea sa, ptr frumusetea slujbei si atentia deosebita pe care o acorda detaliilor (mie mi se face rau intotdeauna de la tamaie in biserica. Cand am fost la spovedit, i-am spus preotului in treacat acest lucru si pe tot parcursul slujbei nu a fost deloc tamaie in biserica)
-Daca aveti posibilitatea, aranjati inainte de cununie biserica cu cateva flori, bucati de tul sau orice alt material, presarati petale albe de flori de la intrare in biserica pana la masa .

Gasesc ca este necesar sa va impartasesc si tot ce nu mi-a placut la nunta mea:
-in primul rand, dupa cum bine stiti, croitoreasa Anca Zota ptr lipsa de profesionalism, minciuna, inselatorie si distrugerea rochii mele de mireasa, pentru care am depus atata suflet
-florile , buchetele si aranjarea lumanarilor, facute la floraria din centrul mediasului (Dna. Fira)
-filmarea video oribila (faze fixe, fara inceput, miscarea neordonata a camerei , nesurprinderea momentelor importante derulate in timpul nuntii, focalizare pe o invitata, nu pe miri- credeti-ma cand am vizionat dvd-ul am fost stupefiati, si eu si sotul meu, ne-am simtit ca niste simpli invitati la nunta noastra, nu drept personajele principale) – Dl. Fane din medias, care ne-a costat 1200ron (2dvd-uri si binenteles, prezenta sa pe parcursul nuntii)
-Dj Sebi din Medias ptr muzica proasta, veche, interpunerea pieselor , reglajul volumului, sunetul de foarte slaba calitate, vorbitul aiurea la microfon, etc.
-Tortul miresei (Dl. Nelutu – firma negacom, t-veni), care a aratat groaznic, precum 5 placinte suprapuse, nicidecum ca un tort . gustos a fost, dupa cum au spus invitatii, dar forma lui jalnica. A costat 1000ron.
-Clubul de dans sportive magic of the dance, medias – pentru dansatorii neprofesionisti, muzica aleasa ptr a dansa, nesincronizare, imbracamintea dansatorilor si uaratenia unuia dintre dansatori (va spun sincer foarte multi invitati s-au ingrozit de uratenia acelui dansator; acum omul nu are nici o vina ca s-a nascut asa- dar totusi nu trebuia adus la o nunta).

Daca doriti mai multe informatii sau date de contact, nu ezitati sa imi scrieti.
As fi fericita sa va ajut.

Iar daca vreti sa cititi intreaga poveste (amanunte, detalii,simtiri, pareri, regrete, etc.) puteti vedea mesajele mele in topic-ul mirese din sibiu!

toate cele bune!

Buna si nu as vrea sa fi fost in pielea ta la nunta
inseamna ca ai avut o nunta tare nereusita daca poze nu, filmare nu, flori nu, tort nu, forte pacat>:P

iubiana
07.02.2009, 09:16:50
Este targ in sibiu ...am fost ieri si sunt multe firme de foto/video ...daca pute-ti si aveti timp liber face-ti o vizita va zic ca merita

natymotanel
08.02.2009, 23:12:57
Buna .Eu sunt noua aici si mai vreau sfaturi.Am inteles ca nu ai nimic aranjat.
Pot sa iti recomand macar ceva , nu stiu daca ai auzit de ei dar sunt cei mai buni deco bell au si florarie pe iorga 37 Macy's , noi cu ei facem si am fost la vreo 4 nunti aranjate de ei si au fost cele mai reusite de aici din Medias. Mai ales ca sunt full service.

Voi ati gasit rochia de mireasa ? pantofii? si toate cele ,sau m-am apucat prea devreme?
astept sa mai povestim..>:D<

Salutare, ma bucur ca mai vad miscare si pe Medias <:-P... credeam ca nu sunt mirese, dar uite ca tot mai apar:>.
Mersi de informatia cu decoratiunile, o sa incercam si acolo, deocamdata am fost doar la un tip marius - deco cris cred ca ii zice firmei e la iesire din medias spre tarnaveni, si nu pot sa zic ca am fost incantata (mai ales ca am vazut vreo 2 nunti aranjate de firma asta si n-a iesit in evidenta cu nimik).
Rochia si pantofii...cred ca e cam devreme (pana in sept. mai e mult) si mi frica sa nu ma razgandesc daca o iau prea repede#-o, sa nu mai imi placa sau stiu eu ce...:-" o sa merg mai intai sa probez ceva sa vad cu ce mi-ar sta bine si apoi voi mai vedea...deocamdata am probat o sg rochie la targ in cluj si tare dezamagita am fost #:-S... si problema cea mai mare e ca eu sunt tare micuta (am 1.52 si 45 kg) si greu imi voi gasi ceva pe masura;;).
Deocamdata avem la mesias restaurantul, foto, video si dj, restul este timp.
Pupici:*

Am venit de la medias si pot sa zic ca avem cameraman (inca nu le-am dat avansul :-w)...pe Dl. Mihai Jiga si DJ pe Cornel Mihai...ce ziceti?:-\ Eu nu-i stiu k nu sunt din medias, viitorii socrii i-au gasit...cica cameramanul lucreaza la televiziunea locala si DJ-ul e de la radio, daca am inteles eu bine:-?. Astept pareri daca ati auzit de ei si bune si rele. Mersi.
Va pup>:D<:*

swetty2009
08.02.2009, 23:55:22
Am venit de la medias si pot sa zic ca avem cameraman (inca nu le-am dat avansul :-w)...pe Dl. Mihai Jiga si DJ pe Cornel Mihai...ce ziceti?:-\ Eu nu-i stiu k nu sunt din medias, viitorii socrii i-au gasit...cica cameramanul lucreaza la televiziunea locala si DJ-ul e de la radio, daca am inteles eu bine:-?. Astept pareri daca ati auzit de ei si bune si rele. Mersi.
Va pup>:D<:*

:| de curiozitate ce preturi ti-a oferit foto dj filmat?????????

pe dj il stiu si e bun nu e la radio, la transgaz o:-) :O restu:O nu prea

bettyana
09.02.2009, 12:51:52
Tocmai am sosit de la Medias. Tin sa va anunt ca nu am gasit nimic. Pana la urma imi iau fotograf si cameraman din Brasov (de unde sunt eu), la fel si invitatiile si toate cele. Marea problema acum este rochia de mireasa, nu gasesc ceva ce sa-mi placa. Cred ca mi-o fac la comanda, avand si in vedere inaltimea mea "uriasa" de doar 1.48 m.8-|

Ella_krk
10.02.2009, 09:17:17
Am o problema :-SS.Vreau formatie la nunta si nu am gasit,daca ma poate ajuta cineva cu informatii :D,v-as fi foarte recunoscatoare.Va pup.

iubiana
10.02.2009, 09:22:46
Am o problema :-SS.Vreau formatie la nunta si nu am gasit,daca ma poate ajuta cineva cu informatii :D,v-as fi foarte recunoscatoare.Va pup.

Hai ca-ti trimit eu niste nr de tel

bettyana
10.02.2009, 09:34:58
Ma dazmagesti. Sa stii ca sunt destule si aici si nu ai cum sa nu gasesti.[-X ;)) Numai eu stiu vreo 6 firme aici , intradevar nu sunt toate bune dar sunt unele f bune.=; credca nu ai vrut sa gasesti ca alfel gaseai ;;)) decoratiuni,aranjamente florale,limo ,buchete mireasa,[-X si lista mai are, deci sunt si aici

Imi pare rau ca te dezamagesc:( , dar daca eu nu ma gasit nimic..........:-< .....asta e. M-am invartit de numa in tot Mediasul si nimeni nu a stiut sa ma indrume spre vreo firma sau ceva de genul asta. ( eu una nu cunosc deloc Mediasul, iar logodnicul meu care a revenit in tara dupa atatea ani..........vreo 9 ani sau ceva de genul....acum ma intelegi de ce nu am gasit nimic?)
Cand am fost sa-mi caut Rokita de mireasa am gasit doar la visul miresei si darfil. La Visul miresei doar o rochita alba, si aia marimea 42-44; iar la Darfil toate erau din 2 piese.(eu vreau rokita, nu fusta si corset). No, acum intelegi frustrarea mea?:( Pup

trifvioleta
10.02.2009, 23:13:16
buna fetelor.nu am mai intrat de mult am avut ceva stress.eu sunt o veche miresica.am avut nunta vara trecuata la edelweiss si sunt foarte multumita.cu organizator de nunta va sfatuiesc sa va organizati singure nunta.eu mi-am organizat-o singura chiar daca sunt plecata din tara si am mers in tara inainte de nunta cu 2 sapt.a iesit asa cum am vrut.daca vreti un tort bun si tortulete la plecare va recomand cofetaria Cupidon din Tarnaveni un oras langa medias si aranjamente florale in medias in cartier vitro floraria Orhideea.si ieftin si frumos.rochia de mireasa am cumparat-o din Medias unde e visul miresei peste drum e un magazin de rochii de mirese nu stiu exact cum se numeste dar gasiti rochii frumoase si ieftine.accesorii tot de la acelasi magazin mi le-am cumparat.spor la pregatiri.daca va pot ajuta cu ceva....cu multa placere.

bettyana
10.02.2009, 23:50:43
buna fetelor.nu am mai intrat de mult am avut ceva stress.eu sunt o veche miresica.am avut nunta vara trecuata la edelweiss si sunt foarte multumita.cu organizator de nunta va sfatuiesc sa va organizati singure nunta.eu mi-am organizat-o singura chiar daca sunt plecata din tara si am mers in tara inainte de nunta cu 2 sapt.a iesit asa cum am vrut.daca vreti un tort bun si tortulete la plecare va recomand cofetaria Cupidon din Tarnaveni un oras langa medias si aranjamente florale in medias in cartier vitro floraria Orhideea.si ieftin si frumos.rochia de mireasa am cumparat-o din Medias unde e visul miresei peste drum e un magazin de rochii de mirese nu stiu exact cum se numeste dar gasiti rochii frumoase si ieftine.accesorii tot de la acelasi magazin mi le-am cumparat.spor la pregatiri.daca va pot ajuta cu ceva....cu multa placere.

Eu am fost la magazinul acela vis-a vis de visul miresei si nu am gasit rochite frumoase. Adevarul e ca mi-a spus vanzatoarea ca inca nu s-a adus noua colectie, deci cred ca acelea sunt rochite ce au ramas de anul trecut.
Am o intrebare: ce-s cu tortuletele mici care le dai la plecare? pe aici pe la noi nu se face asa ceva, eventual se dau ceva prajiturele intr-o caserola.....la voi se dau tortulete? ca cele ale miresei? Pls lamureste-ma. Pupici

trifvioleta
11.02.2009, 01:43:12
Eu am fost la magazinul acela vis-a vis de visul miresei si nu am gasit rochite frumoase. Adevarul e ca mi-a spus vanzatoarea ca inca nu s-a adus noua colectie, deci cred ca acelea sunt rochite ce au ramas de anul trecut.
Am o intrebare: ce-s cu tortuletele mici care le dai la plecare? pe aici pe la noi nu se face asa ceva, eventual se dau ceva prajiturele intr-o caserola.....la voi se dau tortulete? ca cele ale miresei? Pls lamureste-ma. Pupici

da se poate sa fie colectia 2008 la rochii.poti sa dai la plecare si caserole cu prajituri si poti sa dai si tortulete de care comanzi tu.eu am avut tort diplomat si la plecare am avut tortulete de ciocolata.unii dau si cate o sticla de vin dar parerea mea e ca tortulete sunt suficient si te cheltuiesti degeaba.Nu am auzit discutii dupa nunta ca nu ar fi fost deajuns numai cu tortulete lumea a fost multumita si erau destul de mari.un tortulet de pereche.daca vrei iti dau un nr.de tel de la cofetarie si poti suna si sa intrebi.mi-au asigurat transport si prezentare la tort.eu am dat numai comanda ce si cum si ei mi-au adus totul la sala si tortul si tortuletele.la mine la poze poti vedea tortul miresei.pa.

trifvioleta
11.02.2009, 01:53:53

ti-ai facut invitatiile?eu le-am comandat pe net la o firma din buc.au fost destul de ieftine si au iesit exact cum am vrut eu.

petra2279
11.02.2009, 05:55:09
o sa am nunta in 30 august sint plecata din tara si am rezervat sala la rest. Traube, ptr. aranjamente, muzica,filmare, poze la cine sa apelez?
de pe net i-am gasit doar pe cei de la Matteo dar citind pe forum sfaturile voastre nu stiu ce sa fac.dati-mi un sfat? eu in tara am sa vin ptr. pregatiri doar in iunie.

bettyana
11.02.2009, 09:00:33
ti-ai facut invitatiile?eu le-am comandat pe net la o firma din buc.au fost destul de ieftine si au iesit exact cum am vrut eu.

Da-mi te rog nr. de tel de la cei de la Cupidon. pls
Invitatiile vreau sa mi le fac singura, nu stiu de ce, dar asa mi s-a pus pata. Sper sa reusesc sa fac ceva frumos.

natymotanel
11.02.2009, 09:31:25
:| de curiozitate ce preturi ti-a oferit foto dj filmat?????????

pe dj il stiu si e bun nu e la radio, la transgaz o:-) :O restu:O nu prea

Ms de lamurire, io credeam k dj-ul e de la radio, in fine daca zici k e bun... si de cameraman...ce sa zic :-? socrii mei i-au gasit#-oinca nu le-am platit nimik urmeaza sa discutam personal cu ei k acu nu erau in tara cand am fost la medias....Stii cum e...toti isi lauda marfa ;-) cameramanul e undeva in jur de 400 euro cred si DJ 300 da nu pot sa zic 100% ca mai urmeaza sa negociem...asta daca ramanem cu ei. Fotograful e un tip din Zalau (recomandat de o prietena) si lui ii dau 150 de euro doar:-" ;))...k mi-a facut reducere (tot el va veni si la nunta din maramures8-}).
Mai astept vesti. Pupici:*

petra2279
11.02.2009, 21:19:35
ciao, belcmar
am citit mesajele vs. te rog da-mi un numar de tel. de la cei de la agentia
full-service(decorare, sonorizare,etc).mersi
a fost cineva din voi la vreo nunta la rest. Traube? cum a fost ?

mamuska
11.02.2009, 21:52:27
Fetelor,am intrat la voi,doar sa va spun ca am fost la o singura nunta in Medias,in 2006...nunta a avut loc la un Hotel de 3 sau 4 stele,era nou pe atunci,abia il deschisesera,era undeva sus ca pe o colina...ma rog, ce vreau sa spun e ca, mi-a placut enorm...a fost nunta de zi,dar lumea s-a distrat super,mi-au placut traditiile,mi-au placut oamenii,care desi erau oameni cu situatii extraordinare,nu aveau deloc aere,nu faceau diferente,a fost o nunta superba!!! Mi-a placut enorm orasul vostru si locuitorii au fost la inaltimea asteptarilor!!!=D> =D> =D> Vreau sa cred ca toate nuntile sunt la fel,ca oamenii sunt toti la fel de buni!!=D> Sa aveti nunti de vis si sa fiti fericite!!!>:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

natymotanel
11.02.2009, 21:56:03
Fetelor,am intrat la voi,doar sa va spun ca am fost la o singura nunta in Medias,in 2006...nunta a avut loc la un Hotel de 3 sau 4 stele,era nou pe atunci,abia il deschisesera,era undeva sus ca pe o colina...ma rog, ce vreau sa spun e ca, mi-a placut enorm...a fost nunta de zi,dar lumea s-a distrat super,mi-au placut traditiile,mi-au placut oamenii,care desi erau oameni cu situatii extraordinare,nu aveau deloc aere,nu faceau diferente,a fost o nunta superba!!! Mi-a placut enorm orasul vostru si locuitorii au fost la inaltimea asteptarilor!!!=D> =D> =D> Vreau sa cred ca toate nuntile sunt la fel,ca oamenii sunt toti la fel de buni!!=D> Sa aveti nunti de vis si sa fiti fericite!!!>:D< >:D< >:D< >:D< >:D<
Probabil ai fost la Binder Bubi ;;) e frumos acolo, cui nu i-ar place;-)

trifvioleta
12.02.2009, 00:08:13
Da-mi te rog nr. de tel de la cei de la Cupidon. pls
Invitatiile vreau sa mi le fac singura, nu stiu de ce, dar asa mi s-a pus pata. Sper sa reusesc sa fac ceva frumos.

-----'.adresa str.republicii nr.88 Tarnaveni.poti suna si iti dau mai multe informatii pret si asa mai departe.tinema la curent daca suni ce si cum.

mamuska
12.02.2009, 00:16:02
Probabil ai fost la Binder Bubi ;;) e frumos acolo, cui nu i-ar place;-)
Nu mai retin cum se numea,dar hotelul era super ,intr-adevar...dar a contat mult si ospitalitatea oamenilor=D> =D> =D>

prapadeala
12.02.2009, 00:18:17
-----'.adresa str.republicii nr.88 Tarnaveni.poti suna si iti dau mai multe informatii pret si asa mai departe.tinema la curent daca suni ce si cum.

Sunt curioasa.. cofetaria asta este cumva mai noua sau si-a schimbat numele? cand locuiam in T-veni nu era decat o cofetarie Violeta.. :|

trifvioleta
12.02.2009, 00:27:46
Nu mai retin cum se numea,dar hotelul era super ,intr-adevar...dar a contat mult si ospitalitatea oamenilor=D> =D> =D>

buna sunt chiar din Medias dar sunt de 3 ani plecata din tara fetele au dreptate Binder Bubi am lucrat la firma la alt restaurant si e singurul dupa descrierea ta.e de vreo 4 ani numai ridicat.rest. hotel de 4 stele.in ultimul timp in medias sunt majoritatea restaurantelor noi,elegante.

bettyana
13.02.2009, 16:59:17

De ce nu se vede nr de tel?
mi-l trimiti pe adresa mea de mail? Pls, pls[-o<

prapadeala
13.02.2009, 17:09:41
De ce nu se vede nr de tel?
mi-l trimiti pe adresa mea de mail? Pls, pls[-o<

Date de contact (e-mail , telefon) pot fi comunicate prin mesaj privat (PM) :). Poti sa o contactezi pe trifvioleta prin PM si sa ii ceri detaliile. O alta posibilitate ar fi sa cauti pe internet cofetaria, probabil ca poti gasi informatiile ce cauti.

bettyana
13.02.2009, 17:16:18
Date de contact (e-mail , telefon) pot fi comunicate prin mesaj privat (PM) :). Poti sa o contactezi pe trifvioleta prin PM si sa ii ceri detaliile. O alta posibilitate ar fi sa cauti pe internet cofetaria, probabil ca poti gasi informatiile ce cauti.

Am cautat pe net dar n-am gasit, sau poate canu stiu eu sa caut........oricum ms pt sfat

claut
13.02.2009, 23:39:25
Salutare, ma bucur ca mai vad miscare si pe Medias <:-P... credeam ca nu sunt mirese, dar uite ca tot mai apar:>.
Mersi de informatia cu decoratiunile, o sa incercam si acolo, deocamdata am fost doar la un tip marius - deco cris cred ca ii zice firmei e la iesire din medias spre tarnaveni, si nu pot sa zic ca am fost incantata (mai ales ca am vazut vreo 2 nunti aranjate de firma asta si n-a iesit in evidenta cu nimik).
Rochia si pantofii...cred ca e cam devreme (pana in sept. mai e mult) si mi frica sa nu ma razgandesc daca o iau prea repede#-o, sa nu mai imi placa sau stiu eu ce...:-" o sa merg mai intai sa probez ceva sa vad cu ce mi-ar sta bine si apoi voi mai vedea...deocamdata am probat o sg rochie la targ in cluj si tare dezamagita am fost #:-S... si problema cea mai mare e ca eu sunt tare micuta (am 1.52 si 45 kg) si greu imi voi gasi ceva pe masura;;).
Deocamdata avem la mesias restaurantul, foto, video si dj, restul este timp.
Pupici:*
Inainte sa cumpar rochia eram convinsa ca e modelul perfect pentru mine. dupa ce am adus-o acasa am plans in multe seri, vroiam chiar sa o vand, nu-mi mai placea deloc. asadar, am facut o husa din saci de gunoi negri, am acoperit-o si nu m-am mai uitat la ea deloc pana la nunta. acum sunt convinsa ca o rochie mai buna nici nu puteam sa gasesc. SFAT: dupa ce o cumperi, nu o studia zilnic

ella draga, o sa ai o nunta asa de frumoasa, cum nu iti poti imagina...

Ms de lamurire, io credeam k dj-ul e de la radio, in fine daca zici k e bun... si de cameraman...ce sa zic :-? socrii mei i-au gasit#-oinca nu le-am platit nimik urmeaza sa discutam personal cu ei k acu nu erau in tara cand am fost la medias....Stii cum e...toti isi lauda marfa ;-) cameramanul e undeva in jur de 400 euro cred si DJ 300 da nu pot sa zic 100% ca mai urmeaza sa negociem...asta daca ramanem cu ei. Fotograful e un tip din Zalau (recomandat de o prietena) si lui ii dau 150 de euro doar:-" ;))...k mi-a facut reducere (tot el va veni si la nunta din maramures8-}).
Mai astept vesti. Pupici:*
la asemenea preturi.... INGROZITOR. pe mine m-au costat 1100 muzica+filmat+poze. muzica a fost rupta din rai, pozeleasa si asa, dar dc ii atragi atentia poate fac treaba buna.

bettyana
14.02.2009, 14:53:26
Trifvioleta, iti multumesc mult pt nr de tel. pupici

Unde pot gasi in Medias buchet de mireasa din cale?

petra2279
17.02.2009, 21:45:01
ciao claut,
tu pe cine ai contactat la 1100 ron (filmat+muzica+poze), dami o strada, un nume, mersi>:D<

buchet cu cale incearca pe nicolae iorga, ei sint cei mai buni.

trifvioleta
17.02.2009, 22:21:32

buna incearca pe soseaua sibiiului in cartier vitro e o florarie orhideea sunt preturi bune si lucreaza foarte bine.

Trifvioleta, iti multumesc mult pt nr de tel. pupici

ai sunat la cofetarie,ce ai rezolvat?

bettyana
18.02.2009, 11:05:41
ai sunat la cofetarie,ce ai rezolvat?

Am sunat si mi-au spus ca, kg de tort e intre 23 lei si 30 lei (depinde de ingrediente) si ca transportul, prezentarea si felierea sunt inclusa in pret. Sunt uimita ca e asa de ieftin, sper sa fie totul ok.
Apropo, cu cat timp inainte trebuie sa dau comanda de buchet de mireasa?
Multumesc mult pentru sfaturi, imi esti de un real ajutor. Pupici

trifvioleta
18.02.2009, 13:47:10
Am sunat si mi-au spus ca, kg de tort e intre 23 lei si 30 lei (depinde de ingrediente) si ca transportul, prezentarea si felierea sunt inclusa in pret. Sunt uimita ca e asa de ieftin, sper sa fie totul ok.
Apropo, cu cat timp inainte trebuie sa dau comanda de buchet de mireasa?
Multumesc mult pentru sfaturi, imi esti de un real ajutor. Pupici

eu am fost in graba cu comanda la flori.sunt plecat din tara si totul am organizat de la distatnta.inainte de nunta cu 2 sapt.am venit in tara si am dat comanda la flori la tort am dat deja cu 6 luni inainte.am avut noroc ca nunta era duminica si a avut timp.pot sa iti trimit pe mail poze cu buchetul meu sa vezi si cu tortul meu.iti pot da si un nr.de tel de la florarie daca vrei.vezi ca si pe seit la album la mine sunt ceva poze sipoti vedea.daca nu reusesti sa deschizi spune-mi si incerc sa iti trimit pe mail.dar la mine la album sunt poze de la nunta.pa te pup si succes la pregatiri.

bettyana
18.02.2009, 15:04:09
eu am fost in graba cu comanda la flori.sunt plecat din tara si totul am organizat de la distatnta.inainte de nunta cu 2 sapt.am venit in tara si am dat comanda la flori la tort am dat deja cu 6 luni inainte.am avut noroc ca nunta era duminica si a avut timp.pot sa iti trimit pe mail poze cu buchetul meu sa vezi si cu tortul meu.iti pot da si un nr.de tel de la florarie daca vrei.vezi ca si pe seit la album la mine sunt ceva poze sipoti vedea.daca nu reusesti sa deschizi spune-mi si incerc sa iti trimit pe mail.dar la mine la album sunt poze de la nunta.pa te pup si succes la pregatiri.

Frumos buchet, numai k eu vreau din cale albe. TRimite-mi nr de tel de la cei de la Orhideea, pls. Multumesc pentru tot>:D<

swetty2009
18.02.2009, 19:16:14
Inainte sa cumpar rochia eram convinsa ca e modelul perfect pentru mine. dupa ce am adus-o acasa am plans in multe seri, vroiam chiar sa o vand, nu-mi mai placea deloc. asadar, am facut o husa din saci de gunoi negri, am acoperit-o si nu m-am mai uitat la ea deloc pana la nunta. acum sunt convinsa ca o rochie mai buna nici nu puteam sa gasesc. SFAT: dupa ce o cumperi, nu o studia zilnic

Nu pot sa te contrazic. Multe alte miresici la fel au zis despre rochia lor.:O :O :O :O :O :O

petra2279
18.02.2009, 23:48:31
buna si tu tot cu cei de pe iorga <:-P faci nunta ? Si eu.<:-P

da in seara asta i-am contactat sint de treaba, eu sint plecata din tara am nunta pe 30 august la Traube. Cu ei o sa o sa fac decorarea si bchetele, nu vreau sa ma stresez sa dau peste niste neprofesionisti am idei clare ,stiu ce vreau la nunta mea.
Ramine de vazut cu muzica,filmatul si pozele.
La tort inca nu a decis ar fii o firma din Sibiu cunoscuta si faimoasa cofetarie din Tirnaveni despre care vb.fetele pe sait.Nu am decis daca va fii cu frisca sau martipan.
tu cum stai cu pregatiriile?
Eu rochiile le am deja sint 2 una ptr. cununia civila si alta ptr. nunta, amindoua sint rochii de mireasa difera doar modelul, culoarea untului, avorio.

la asemenea preturi.... INGROZITOR. pe mine m-au costat 1100 muzica+filmat+poze. muzica a fost rupta din rai, pozeleasa si asa, dar dc ii atragi atentia poate fac treaba buna.

pe cine ai contactat la pretul asta ?

bettyana
19.02.2009, 10:39:41

Ca sa fie bine, ma voi duce si la DECO BELL si la ORHIDEEA si la fata locului voi vedea care din ei ma vor multumi.
Vreau tort de fructe, acum ce sa zic........trebuie sa vad ce ingrediente au cei de la Cupidon.
Apropo, ms de sfaturi.:*

trifvioleta
19.02.2009, 23:33:38
Ca sa fie bine, ma voi duce si la DECO BELL si la ORHIDEEA si la fata locului voi vedea care din ei ma vor multumi.
Vreau tort de fructe, acum ce sa zic........trebuie sa vad ce ingrediente au cei de la Cupidon.

buna fetelor nu stiu ce sa va zic.eu am avut nunta anul trecut in iulie.ca si unele de pe seit am pregatit totul de la distanta.apropo de buchete eu am avut modelul meu si l-am dus la orhideea si exact asa mi la facut.aranjamentul de flori din sala a iesit superb.la fel si buchetele de domnisoara si in comparatie de pret nu am cuvinte.la jumatate de pret am iesit.acum e alegerea voastra si stiu cum nunta o data in viata o ai si e una din cele mai importante zile din viata.eu am fost foarte multumita de flori si de tort la fel.am avut tort diplomat cu fructe si tortulete la plecare de ciocolata au fost delicioase.tortul miresei nu a fost deloc grtos si inca invitatii imi mai vroiau inca o bucata de tort.spor la pregatit.o sa pun pe seit o poza sa vedeti si buchete de domnisoara.la mine la album.

bettyana
20.02.2009, 12:16:56
eu am fost foarte multumita de flori si de tort la fel.am avut tort diplomat cu fructe si tortulete la plecare de ciocolata au fost delicioase.tortul miresei nu a fost deloc grtos si inca invitatii imi mai vroiau inca o bucata de tort.spor la pregatit.o sa pun pe seit o poza sa vedeti si buchete de domnisoara.la mine la album.

Si eu vreau tot tort diplomat cu fructe....yami-yami sigur va fi bun:D
In legatura cu florile, nu vreau deloc un buchet sofisticat ci unul foarte simplu, singura mea pretentie e ca, calele sa fie super albe nu galbui sau verzui asa ca.........daca am calele si eu mi-as putea face buchetul :-p nu....nu stiu daca mi-as putea face eu buchetul, dar ideea e ca vreau ceva f simplu si usor de realizat. Cred ca saptamana viitoare voi merge in Medias si voi trece si pe la Orhideea si pe la Deco Bell sa vad ce servicii au. Pupici>:D<

trifvioleta
20.02.2009, 21:06:12
Si eu vreau tot tort diplomat cu fructe....yami-yami sigur va fi bun:D
In legatura cu florile, nu vreau deloc un buchet sofisticat ci unul foarte simplu, singura mea pretentie e ca, calele sa fie super albe nu galbui sau verzui asa ca.........daca am calele si eu mi-as putea face buchetul :-p nu....nu stiu daca mi-as putea face eu buchetul, dar ideea e ca vreau ceva f simplu si usor de realizat. Cred ca saptamana viitoare voi merge in Medias si voi trece si pe la Orhideea si pe la Deco Bell sa vad ce servicii au. Pupici>:D<

buna si buchetul meu a fost din trandafiri si niste flori nu le aveau in magazin dar le-au comandat.cred ca si cale o sa le comande sigur si poti sa iti cauti un model si de pe net si sa scoti la imprimanta.si sa ti-l faci cum vrei tu.eu asa am facut.ma anunti ce faci.pupici.

natymotanel
22.02.2009, 20:32:09

Hmmm, chiar m-ai facut curioasa:>...e foarte mic pretul pentru atatea servicii incluse, fara suparare, ma indoiesc de calitatea serviciilor la 11 mil totul;;) in fine...pretentiile difera de la om la om, iar gusturile nu se discuta:> ma bucur ca ai fost multumita, spune-ne si noua te rog depre cine e vorba:-\

Salutare miresici...am lipsit de vreo saptamana de pe forum si vad ca ati avut activitate nu gluma:)>- foarte bine, k uite asa mai aflu si eu una alta#:-SI-am contactat si eu pe cei de la Decco Bell si urmeaza sa mergem sa discutam in detaliu, sa ne hotaram pentru ei sau pt altii:D
Va pup, o duminika frumoasa va doresc (din ce a mai ramas) si o saptamana minunata tutror.
Va pup!:*

claut
23.02.2009, 09:41:30
Hmmm, chiar m-ai facut curioasa:>...e foarte mic pretul pentru atatea servicii incluse, fara suparare, ma indoiesc de calitatea serviciilor la 11 mil totul;;) in fine...pretentiile difera de la om la om, iar gusturile nu se discuta:> ma bucur ca ai fost multumita, spune-ne si noua te rog depre cine e vorba:-\
pretentiile mele sunt mari si, REPET, pozele nu au iesit bine, dar muzica a fost exceptionala. Au fost vreo 3 perechi de nuntasi care au fost si i-au cerut DJ-ului numarul de telefon pentru alte nunti/petreceri private, iar eu am in toamna botezul fiului meu si tot pe el il voi chema. Numele lui este Horia si a fost (sau mai este) DJ la discoteca din Strand. In cazul meu... muzica la nunta a fost perfecta, o sa ii multumesc toata viata pentru distractia pe care mi-a oferit-o. crede-ma, toti nuntasii iti vor pune mai multi bani la nunta daca o sa le placa muzica.

petra2279
23.02.2009, 19:58:35
pretentiile mele sunt mari si, REPET, pozele nu au iesit bine, dar muzica a fost exceptionala. Au fost vreo 3 perechi de nuntasi care au fost si i-au cerut DJ-ului numarul de telefon pentru alte nunti/petreceri private, iar eu am in toamna botezul fiului meu si tot pe el il voi chema. Numele lui este Horia si a fost (sau mai este) DJ la discoteca din Strand. In cazul meu... muzica la nunta a fost perfecta, o sa ii multumesc toata viata pentru distractia pe care mi-a oferit-o. crede-ma, toti nuntasii iti vor pune mai multi bani la nunta daca o sa le placa muzica.

doar pozele nu au iesit bine s-au si la filmat ai avut probleme, cite ore dureaza de obicei un dvd cu nunta ?

swetty2009
23.02.2009, 23:52:50

nu ai pt ce....;)) ;)) ;)) ideea este sa avem o nunta ca in povesti, doar o facem o data in viata nuuuuu????????=P~ /:) .sper sa ii alegi pe cei mai buni si sa fii multumita.

swetty2009
23.02.2009, 23:55:38
da in seara asta i-am contactat sint de treaba, eu sint plecata din tara am nunta pe 30 august la Traube. Cu ei o sa o sa fac decorarea si bchetele, nu vreau sa ma stresez sa dau peste niste neprofesionisti am idei clare ,stiu ce vreau la nunta mea.
Ramine de vazut cu muzica,filmatul si pozele.
La tort inca nu a decis ar fii o firma din Sibiu cunoscuta si faimoasa cofetarie din Tirnaveni despre care vb.fetele pe sait.Nu am decis daca va fii cu frisca sau martipan.
tu cum stai cu pregatiriile?
Eu rochiile le am deja sint 2 una ptr. cununia civila si alta ptr. nunta, amindoua sint rochii de mireasa difera doar modelul, culoarea untului, avorio.

:-" am fost pe la targuri pe aici dar nimic senzational:-? :-? . CRed ca o sa merg la bucuresti in aprilie daca nici acolo insemna ca sunt fitoasa=)) =)) .
eu sper saimi gasesc ca deja am emotii
^:)^ ^:)^

swetty2009
23.02.2009, 23:57:01
va pup miresicilor .^:)^ :| >:P :-s #-o [-X =(( 8-} :)) :[email protected] :-? >:D< [-( =P~ /:)

natymotanel
24.02.2009, 15:21:07
Salutare fetelor, slaba miscare azi8-|:)>-
Va pup. O zi fina tuturor.\:D/:*

petra2279
24.02.2009, 23:36:40
nu mi-ati raspuns nici una la intrebare: cite ore tine de obicei un dvd cu nunta?;;)

:-" am fost pe la targuri pe aici dar nimic senzational:-? :-? . CRed ca o sa merg la bucuresti in aprilie daca nici acolo insemna ca sunt fitoasa=)) =)) .
eu sper saimi gasesc ca deja am emotii
^:)^ ^:)^

ce cauti mai exact si nu ai gasit ?

natymotanel
25.02.2009, 10:07:13
nu mi-ati raspuns nici una la intrebare: cite ore tine de obicei un dvd cu nunta?;;)

Eu stiu ca 3 ore tine filmarea (montajul nuntii) dar filmarea bruta tine mai multe ore...

iubiana
25.02.2009, 10:53:04
Din cate am inteles 3-4 ore (montaj) dar se poate si mai mult daca are ce pune pe el, ex:aveti surprize cu vedete sau dansatori ...daca sunt cei care iti filmeaza deacort poti primi caseta/casetele si cu filmarea bruta ... ~10 h sau cat tine nunta

petra2279
25.02.2009, 20:48:02
Eu stiu ca 3 ore tine filmarea (montajul nuntii) dar filmarea bruta tine mai multe ore...

chiar si 3 ore mi se pare mult poate si din cauza traditie la noi cea cu plecatul dupa nasi ,mire si apoi la mireasa.
aici in Italia filmatul nu tine mai mult de 2 ore.

apropo de cale cit mai costa un fir ? ai fost sa vezi la cele 2 florarii ce te interesa pe tine?

swetty2009
25.02.2009, 21:44:08
ce cauti mai exact si nu ai gasit ?
rochie pantofi si toate accesoriile
:-s :-s :-s

swetty2009
25.02.2009, 22:16:20
am inteles ca in jur de 3-4 ore cu toate genericele:">

petra2279
26.02.2009, 02:56:55
rochie pantofi si toate accesoriile
:-s :-s :-s

depinde cit vrei sa cheltuiesti si la ce calitate, ca sa-ti faci o idee despre preturile de afara ai putea sa cauti pe net, aici in Italia rochiile +toate accesorile costa foarte mult va dau un exemplu in euro: rochia de la 1500-3000,tiara 50-100, voal 40-200, la pantofi ai de unde alege si la 5 euro ii gasesti, la bijuterii la fel depinde vrei perle autentice atunci te costa peste 100 de euro ,vrei plastic de la 10 in sus, la verighete la fel de la 130/buc pina la 220/buc. eu sint plecata de 4 ani din tara nu stiu care sint preturile acasa dar cu cele mentionate de mine puteti sa faceti o confruntare.
dar eu de exemplu nu am fost de acord sa platesc toti acesti banii pe rochii, voal, pantofi, etc si am ales sa stau noptii in sir pe net si sa licitez pe un sait de aici unde persoane fizice pun la vinzare tot felul de obiecte si noi si vechi la preturi de nimic, la una dintre rochiile mele licitatia a plecat de la 1 euro si stiti la cit am luat-o 15 euro+12 transport, la fel si cu a 2 rochie, voalul de 2.50 mt la 20 euro la fel o sa fac si cu restul accesorilor pina in iunie cind vin acasa acizitionez tot ce-mi trebuie.imi pare rau ca i Rominia nu aveti posibilitatea sa va faceti voi preturile la ceea ce vreti iar ce este calitativ din pacate costa.

bettyana
26.02.2009, 09:27:52

De obicei tine 4 ore

apropo de cale cit mai costa un fir ? ai fost sa vezi la cele 2 florarii ce te interesa pe tine?

De abia azi plec la Medias, te voi anunta tot ce aflu saptamana viitoare, cand ajung acasa. Pupici

natymotanel
28.02.2009, 10:55:52
Week-end fain va doresc fetelor>:D<

La multi ani de 8 martie si tot ce va doriti!>:D<

petra2279
17.03.2009, 21:46:11
De abia azi plec la Medias, te voi anunta tot ce aflu saptamana viitoare, cand ajung acasa. Pupici

nu ai ma dat nici un semn, cum a fost ce-ai gasit, care mai sint preturiile?

bettyana
17.03.2009, 22:25:26
nu ai ma dat nici un semn, cum a fost ce-ai gasit, care mai sint preturiile?

Am fost foarte ocupata si numai pe drumuri. De atunci si pana acum am fost de vreo 3-4 ori cu treburi la Medias, deci..........intelege-ma pls.
Tortul l-am comandat de la tarnaveni-cofetaria cupidon ( 25 lei kg plus 100 lei transport,plus 100 lei niste chestii artizanate) si am mai comandat si tortulete mici cu 5,5 lei bucata.
Am fost si la DECO BELL, au oferte super si de calitate, acollo imi fac buchetul de mireasa, buchetul pt masina
Cam atat am rezolvat in medias.Restul aici in BV
pupici

petra2279
25.03.2009, 00:44:28
ma bucur ca i reusit sa rezolvi o parte din lucruri, ai gasit cale? buchetul cu ce flori va fii?

bettyana
28.03.2009, 20:03:29
ma bucur ca i reusit sa rezolvi o parte din lucruri, ai gasit cale? buchetul cu ce flori va fii?

Am gasit la Decobell, dar si la o florarie Gardenia.Voi vedea de unde le voi procura. Oricum, omnanda trebuie sa o dau inainte cu 2 saptamani, asa ca am timp sa ma gandesc pana atunci, unde imi voi face buchetul. Mai am de facut rochita si gata, deja am fost la croitoreasa, deci......mi-am terminat toate pregatirile de nunta. Yupi!!!!!

claut
31.03.2009, 13:15:39
si eu tot la Gardenia am facut comanda de flori, sunt super doamnele de acolo, poti sa mergi tu cu un model si iti fac exact ce le ceri

karmy
31.03.2009, 14:29:39
buna fetelor nu stiu ce sa va zic.eu am avut nunta anul trecut in iulie.ca si unele de pe seit am pregatit totul de la distanta.apropo de buchete eu am avut modelul meu si l-am dus la orhideea si exact asa mi la facut.aranjamentul de flori din sala a iesit superb.la fel si buchetele de domnisoara si in comparatie de pret nu am cuvinte.la jumatate de pret am iesit.acum e alegerea voastra si stiu cum nunta o data in viata o ai si e una din cele mai importante zile din viata.eu am fost foarte multumita de flori si de tort la fel.am avut tort diplomat cu fructe si tortulete la plecare de ciocolata au fost delicioase.tortul miresei nu a fost deloc grtos si inca invitatii imi mai vroiau inca o bucata de tort.spor la pregatit.o sa pun pe seit o poza sa vedeti si buchete de domnisoara.la mine la album.
Buna! Poti sa-mi spui si mie la ce cofetarie in Medias ai facut tortuletele si cat te-au costat? si daca pot miresicile de Medias sa-mi recomande o cofetarie sa faca praji bune bune nu ca alea de laborator cu foi si crema si atat...v-as fi recunoscatoare!

si eu tot la Gardenia am facut comanda de flori, sunt super doamnele de acolo, poti sa mergi tu cu un model si iti fac exact ce le ceri
Ce rochita frumoasa!!!!

petra2279
02.04.2009, 02:26:43

unde au sediul Gardenia?

ellls
06.04.2009, 13:42:28
buna fetelor si eu sunt o miresica de medias,noi o sa avem nunta doar in 2010 dar am inceput sa ma documentez de pe acum:) ,deocamdata avem doar restaurantul ceea ce ii bn ca abia am gasit ce am dorit noi majoritatea fiind ocupate.am reusit sa gasesc cateva firme de decoratiunii in medias pe net avand in vedere ca noi suntem plecati din tara.am gasit firma deco bell,matteo si soun concept pana acum,deco bell ii super si preturi destul de bune plus au site unde poti sa vezi ce au realizat ei pana acum.sper ca am ajutat pe careva cu informatia aceasta.:)

natymotanel
07.04.2009, 17:57:14
buna fetelor si eu sunt o miresica de medias,noi o sa avem nunta doar in 2010 dar am inceput sa ma documentez de pe acum:) ,deocamdata avem doar restaurantul ceea ce ii bn ca abia am gasit ce am dorit noi majoritatea fiind ocupate.am reusit sa gasesc cateva firme de decoratiunii in medias pe net avand in vedere ca noi suntem plecati din tara.am gasit firma deco bell,matteo si soun concept pana acum,deco bell ii super si preturi destul de bune plus au site unde poti sa vezi ce au realizat ei pana acum.sper ca am ajutat pe careva cu informatia aceasta.:)
Bun venit si spor la pregatiri<:-P si eu am nunta la medias..una din ele anu asta ;-)si fetele de aici mi-au recomandat decco bell pt decoratiuni. am primit de la ei si o oferta...insa decizia finala nu am luat-o inca k vreau sa mai vad si alte firme.;)) spor in continuare..desi mai ai la timp..berechet:))

petra2279
07.04.2009, 18:54:09
Bun venit si spor la pregatiri<:-P si eu am nunta la medias..una din ele anu asta ;-)si fetele de aici mi-au recomandat decco bell pt decoratiuni. am primit de la ei si o oferta...insa decizia finala nu am luat-o inca k vreau sa mai vad si alte firme.;)) spor in continuare..desi mai ai la timp..berechet:))

salut Naty vezi ca ti-am trimis un mesaj pe privat! astept un raspuns

bettyana
08.04.2009, 01:29:37

Te sfatuiesc sa mergi la decobell. au oferte f bune si sunt f serios. Alegerea e a ta.

ellls
10.04.2009, 19:06:32
Mersi ,stiu ca sunt buni si ca au preturi f bune pt ca a fost viitoarea mea soacra sa se intereseze,noi nu putem merge ca nu suntem in tara.dar oricum cand o sa venim in tara o sa mergem si la ei si vrem sa mergem si la firma cealalta(sound concept) sa vedem ce ofera si ei.:)

Te sfatuiesc sa mergi la decobell. au oferte f bune si sunt f serios. Alegerea e a ta.
Vad ca ai si u nunta tot la han greweln,iti doresc o nunta minunata si spor la pregatiri.:)

beatrice1983
10.04.2009, 19:32:23
V-ati cumparat rochita?!

belcmar
10.04.2009, 20:27:21
Mersi ,stiu ca sunt buni si ca au preturi f bune pt ca a fost viitoarea mea soacra sa se intereseze,noi nu putem merge ca nu suntem in tara.dar oricum cand o sa venim in tara o sa mergem si la ei si vrem sa mergem si la firma cealalta(sound concept) sa vedem ce ofera si ei.:)

Buna la tote miresele.De mult nu am mai fost pe aici si cred ca trebuie sa te anunt ceva DECO BELL si SOUND CONCEPT s-au unit si au deschis un nou sediu pe Sibiului langa transgaz si nicorici.Au facut o florarie MACY'S si o sala de nunti de prezentare foarte frumoasa nu mai are nimeni asa ceva .<:-P <:-P =D>

petra2279
10.04.2009, 20:30:18
salut fetelor, vrau sa lansez subiectul: MARTURII ( bomboniere). ce parere aveti ? sinteti pro sau contra ? cind considerati ca trebuie oferite la inceputul nuntii in sala sau la sfirsit cind se fac multumiriile?
Acest obicei a fost preluat de la italieni dar se pare ca la noi in Romania fiecare face cum dupa cum il ,,taie capu,, iar din adevaratul obicei preluat de la italieni nu se mai intelege nimic. Astept opinia voastra.=;

buna fetelor, bomboniere( marturii in romaneste) da sau nu ?

ideea de bomboniera afost copiata de noi romanii de la italieni dar se pare ca a fost copiata rau, de ce spun acest lucru ? deoarece citiind mesajele de pe forum mi-am dat seama ca romanu face cum il taie capu iar dintr-un obicei ce nu-i apartine si pe care vrea sa-l copieze face o incurcatura.
In Italia traditia in ceea ce priveste bombonierele( marturiile) decurge in acest mod:
1 -la intrarea in restaurant fiecare invitat barbati,femei,copii gasesc in farfurie sau linga pe masa un buchetel,un saculet, cu biletelul de multumire + un confetto ( o bomboana cu un simbure de migdala invelit in zahar glazurat).
2 -la sfirsitul evenimentului mirii ca multumire ofera fiecarei FAMILII un obiect mic care poate fii din poartelan, sticla, argint, etc., acest obiect este insotit de o cutiuta in care se pun 5 confetti, atasat biletelul cu numele mirilor si data nuntii. dupa traditia italiana semnificatia celor 5 confetti este urmatoarea:sanatate,bogatie,viata lunga,fericire si fertilitate.
Sfatul meu : in alegerea obiectului in primul rind trebuie sa va ginditi ca acel obiect va ramine ptr. multi ani o amintire, poate fii: un buchetel de flori din portelan, o cutiuta porta bijuterii, o scrumiera colorata, un obiect mic din portelan, o rama de porta fotografie din argint, un obiect din sticla.
nu uitati ca acest obiect care de fapt este marturia in sine trebuie oferit nu fiecarui invitat ci unul la fiecare familie. eu am atasat la profilul meu citeva poze, ptr. orice lamurire ma puteti contacta, eu locuiesc aici in Italia mai bine de 5 ani, in una dintre poze este si marturia mea buchetul din portelan din cale,trandafiri si margarete.

bettyana
11.04.2009, 23:01:48
Vad ca ai si u nunta tot la han greweln,iti doresc o nunta minunata si spor la pregatiri.:)

Multumesc frumos.:)

Fetelor, nu mai spuneti nimic? V-ati luat toate concediu? Cum va merg pregatirile pentru nunta??

:-\ :( :-<

petra2279
02.05.2009, 19:38:32
heiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, ce ati patit? ati anulat toate nunta? =)) nu mai aveti nici o problema de rezolvat?#-o

natymotanel
07.05.2009, 10:20:35
Fetelor, nu mai spuneti nimic? V-ati luat toate concediu? Cum va merg pregatirile pentru nunta??
chiar slaba miscare pe aici....eu merg in week-end la medias si va anunt ce mai rezolv:-p

bettyana
07.05.2009, 17:47:51
chiar slaba miscare pe aici....eu merg in week-end la medias si va anunt ce mai rezolv:-p

Asteptam vesti de la tine. pupici

petra2279
12.05.2009, 22:44:34
VREM VESTII !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

laisha
13.05.2009, 16:22:49
salutare fete!!! abia azi am aflat si eu ca este grupul asta , miresici de medias!!! imi pare foarte rau ca nu am intrat mai devreme! eu sunt pe grupul de miresici de oct 2009 si e o activitate acolo de de-abia tin pasul!!! totusi ma bucur ca existam si noi ca si comunitate!!! va astept sa miresim!!! pupici!

natymotanel
13.05.2009, 16:28:23
Asteptam vesti de la tine. pupici
Ciao, am vb cu cameramanul, dj nu era in medias :-s si am fost si la Happy Mariage sa vedem de deco....dar tot nu ne-am hotarat inca la deco ce facem:-?

salutare fete!!! abia azi am aflat si eu ca este grupul asta , miresici de medias!!! imi pare foarte rau ca nu am intrat mai devreme! eu sunt pe grupul de miresici de oct 2009 si e o activitate acolo de de-abia tin pasul!!! totusi ma bucur ca existam si noi ca si comunitate!!! va astept sa miresim!!! pupici!
aici sufla vantul cu zilele, fetele nu-s tare active;-)
unde ai nunta?

VREM VESTII !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
m-am interesat si de pajituri, cica in Blaj is super bune, din alea de casa...urmeaza sa mearga socrii sa se intereseze...m-am uitat si dupa rochii de mireasa dar n-am gasit nimik pe plac, adik numai cu cercuri:-w si alea nu-mi plac deloc sau gen printesa:-? eu vreau ceva gen sirena....si n-am gasit mai nimik=((

Ciao, am vb cu cameramanul, dj nu era in medias :-s si am fost si la Happy Mariage sa vedem de deco....dar tot nu ne-am hotarat inca la deco ce facem:-?
ioi scuze acu vad ca scrie, e super la edelweis si mie mi-a placut cel mai mult:) doar ca nu mai era loc decat in oct sau nov si noi voiam in sept. E super locatia, felicitari>:D<

laisha
13.05.2009, 16:33:08
aici sufla vantul cu zilele, fetele nu-s tare active;-)
unde ai nunta?
salut... vad care e atmosfera... parca toata lumea este foarte relaxata!!! :)).
eu am nunta la Edelweiss, am aranjamentele salii de la ei, de la restaurant iar tot ce tine de flori va fi de la CERCUL VERDE ( la Central ). restul, lumanari, servetele, marturii, mi le fac eu. cred ca o sa imi fac chiar si invitatiile, nu ma prea incanta modelele ce le-am vazut si am in cap mai multe idei... mai originale...
tu cum stai? de ce faci pregatiri la medias daca ai nunta in cj? sau nu am inteles bine din profilul tau?

natymotanel
13.05.2009, 16:37:45
salut... vad care e atmosfera... parca toata lumea este foarte relaxata!!! :)).
eu am nunta la Edelweiss, am aranjamentele salii de la ei, de la restaurant iar tot ce tine de flori va fi de la CERCUL VERDE ( la Central ). restul, lumanari, servetele, marturii, mi le fac eu. cred ca o sa imi fac chiar si invitatiile, nu ma prea incanta modelele ce le-am vazut si am in cap mai multe idei... mai originale...
tu cum stai? de ce faci pregatiri la medias daca ai nunta in cj? sau nu am inteles bine din profilul tau?
in profil apare numai nunta de la maramures, eu sunt de acolo, mirele e din medias si facem in ambele locuri, la LG va fii, k am vrut sa fie de noapte;-)
Super k ai rezolvat asa multe cu restaurantul, ai scapat de multe. Invitatii n-am nici eu inca, is asa multe modele k nu stiu ce sa aleg...as vrea sa le fac dar n-am timp:-s in schimb s vrea daca pot sa fac din decoratiuni, tot mai fur cate-o idee de ici de colo, sa vedem ce iese cand ma voi apuca:)

laisha
13.05.2009, 16:42:27
asa deci, el e din medias.... bravo tie, esti de doua ori mireasa!!! si in medias cand e ?

natymotanel
13.05.2009, 17:34:17
asa deci, el e din medias.... bravo tie, esti de doua ori mireasa!!! si in medias cand e ?
pai noi stam la cluj, mai toti prietenii sunt aici, numa in viizta la socrei mergem in medias...e frumos n-am ce zice, dar nu avem foaret mult timp sa stam mai mult, doar in week-enduri. Tu? presup k esti din medias, nu?

pe 12 sept la medias

laisha
14.05.2009, 15:20:00
Eu locuiesc in medias... am facut si eu facultatea si masterul la cj dar m-am intors acasa... asa a fost sa fie! daca ai nevoie de ceva poti sa apelezi cu incredere, daca pot va ajut!
pupici!

natymotanel
15.05.2009, 09:45:45
Eu locuiesc in medias... am facut si eu facultatea si masterul la cj dar m-am intors acasa... asa a fost sa fie! daca ai nevoie de ceva poti sa apelezi cu incredere, daca pot va ajut!
pupici!
mersi tare mult...o sa apelez la tine k vad ca esti mai activa, restul fetelor sunt mai ocupate,unele nici nu-s in tara:-p
prajituri unde imi recomanzi in medias? adik intre Raema si Sportul cica is mai bune la Raema...am auzit de ceva cofetarie in blaj...unde au praji de casa foaret bune, sti tu ceva?:* ms mult

laisha
15.05.2009, 13:14:37
mersi tare mult...o sa apelez la tine k vad ca esti mai activa, restul fetelor sunt mai ocupate,unele nici nu-s in tara:-p
prajituri unde imi recomanzi in medias? adik intre Raema si Sportul cica is mai bune la Raema...am auzit de ceva cofetarie in blaj...unde au praji de casa foaret bune, sti tu ceva?:* ms mult
sincer sunt aspectoase la amandoua, ca si gust imi plac foarte tare cele de la raema, dar pt tort si prajiturile de nunta cred ca o sa apelez la sportul, sunt mai experimentati. de firma din blaj nu am auzit, in schimb este una in tarneveni care face torturi absolut superbe!!!
te pup, mai pove....

petra2279
15.05.2009, 19:00:16
Salut Fetelor, Mai Am Un Pic Si Trebuie Sa-mi Pregatesc Valiza, In Primele Zile Din Iunie Voi Fi Acasa Pentru A Definitiva Totul Si Ptr. A Imprtii Invitatiile , Voi Ramine In Tara Doar Pina La Sfirsitul Lunii Sper Sa-mi Ajunga Timpul. Sper Da Nu-mi Pierd Cumpatul Si Rabdarea Cu Ce O Sa Gasesc Acasa; Ramine De Vazut...

natymotanel
15.05.2009, 22:25:33
Salut Fetelor, Mai Am Un Pic Si Trebuie Sa-mi Pregatesc Valiza, In Primele Zile Din Iunie Voi Fi Acasa Pentru A Definitiva Totul Si Ptr. A Imprtii Invitatiile , Voi Ramine In Tara Doar Pina La Sfirsitul Lunii Sper Sa-mi Ajunga Timpul. Sper Da Nu-mi Pierd Cumpatul Si Rabdarea Cu Ce O Sa Gasesc Acasa; Ramine De Vazut...
super vi acasa?>:D<ce fain...cu siguranta vei reusi sa termini treaba, eu iti tin pumnii>:D<:*:*:*

petra2279
15.05.2009, 23:25:44
super vi acasa?>:D<ce fain...cu siguranta vei reusi sa termini treaba, eu iti tin pumnii>:D<:*:*:*
iti multumesc draga mea sper sa fie totul bine.

bettyana
16.05.2009, 00:10:07
Fetelor, e unde pot achizitiona (cumparare/ inchiriere) un covor rosu de vreo 10 m lungime pt intrarea in biserica?

natymotanel
16.05.2009, 10:30:35
Fetelor, e unde pot achizitiona (cumparare/ inchiriere) un covor rosu de vreo 10 m lungime pt intrarea in biserica?
agentiile de deco ar trebui sa-ti dea...cei de la happy mariage au sigur, k ne-au intrebat dk vrem;-)

laisha
18.05.2009, 10:45:45
<:-PInca o miresica activa.... sa ne ti si pe noi la curent cu ce e de rezolvat si cum rezolvi, sa te ajutam daca putem si sa stim si noi ce ne asteapta... invitatiile le-ai facut? unde le-ai comandat?
pupici!!!

agentiile de deco ar trebui sa-ti dea...cei de la happy mariage au sigur, k ne-au intrebat dk vrem;-)
unde e happy mariage, in medias?

natymotanel
18.05.2009, 10:55:17
unde e happy mariage, in medias?
ciao, eu nu cunosc mediasul...dar cred ca pe cosbuc:-" dk am retinut bine, e la ei acasa, nu au un sediu:> dk vrei iti trimit adresa de email a tipului si asa poate afli mai multe detalii:*

laisha
18.05.2009, 13:36:04
ciao, eu nu cunosc mediasul...dar cred ca pe cosbuc:-" dk am retinut bine, e la ei acasa, nu au un sediu:> dk vrei iti trimit adresa de email a tipului si asa poate afli mai multe detalii:*
aham... vreau daca esti draguta! :) msmsmsms

natymotanel
20.05.2009, 16:46:22
aham... vreau daca esti draguta! :) msmsmsms
ti-am trimis pm zilele trecute, sa-mi zici ce ai rezolvat:*

petra2279
21.05.2009, 22:24:11
<:-PInca o miresica activa.... sa ne ti si pe noi la curent cu ce e de rezolvat si cum rezolvi, sa te ajutam daca putem si sa stim si noi ce ne asteapta... invitatiile le-ai facut? unde le-ai comandat?
pupici!!!

salut, invitatiile tot pe net le-am gasit iar coincidenta face ca firma distribuitoare se afla in Sibiu, ramine sa le comand si sa le dau la tiparit

natymotanel
25.05.2009, 12:23:44
salut, invitatiile tot pe net le-am gasit iar coincidenta face ca firma distribuitoare se afla in Sibiu, ramine sa le comand si sa le dau la tiparit
trimite-mi te rog si mie site-ul pe pm, ms mult>:D<

petra2279
01.06.2009, 00:31:56
salut, fetelor ce ma ziceti? Am o intrebare pentru voi si sper sa-mi puteti da un sfat. Tortul: frisca sau ciocolata alba? unde in Medias? la sportul la Raema? In Tirnaveni la cupidon? voi ce ati ales? si prajituriile?>:D<

Hellooooooooooooooo! Fetelor Trezirea! Glumesc Nu Mi-o Luati In Nume De Rau Dar Am O Alta Intrebare! Unde Va Machiati Si Coafati Sau Mai Bine Spus La Cine Apelati?

Sos! Helpppp! Helpppp!>:d<

carmencita77ro
05.06.2009, 14:46:31
Pe Teches este salon Chic unde te poti si machia si coafa :-)

laisha
05.06.2009, 15:00:04
salut, fetelor ce ma ziceti? Am o intrebare pentru voi si sper sa-mi puteti da un sfat. Tortul: frisca sau ciocolata alba? unde in Medias? la sportul la Raema? In Tirnaveni la cupidon? voi ce ati ales? si prajituriile?>:D<
eu fac astfel - nu medias, ci tarnaveni, nu ciocolata alba ci frisca... eu asa fac, tu poti alege ce vrei... torturile de la sportul sunt foarte gustoase dar nu stiu daca au foarte multe modele.... deci, spor!!! eu imi iau tortul prin intermediul celor de la edelweiss, colaboreaza cu tarnaveniul. ramane sa-mi aleg modelul! :)

carmencita77ro
05.06.2009, 15:10:14
al nostru o sa fie din martipan si o sa il comand la Cluj...dar fiecare cu gustul lui :)

laisha
05.06.2009, 15:36:17
al nostru o sa fie din martipan si o sa il comand la Cluj...dar fiecare cu gustul lui :)
asa e... mie nu-mi place martipanul, stiu ca arata foarte frumos tortul dar nu pot sa-l mananc! :-<

petra2279
05.06.2009, 22:38:12
Pe Teches este salon Chic unde te poti si machia si coafa :-)

stiti cumva si ce preturi se pactica in Medias?????

carmencita77ro
06.06.2009, 12:03:53
preturile pentru mirese nu le stiu dar pot spune ca in general preturile sunt foarte convenabile fata de alte saloane. eu merg acolo de cand s-a deschis si sunt foarte multumita de servicii.
chiar azi merg la manichiura-pedichiura:)
iti dau nr de telefon de acolo ca sa intrebi de preturi ******

succes

natymotanel
06.06.2009, 18:26:18
Si eu vreau cu martipan...de unde din cluj?>:D<

Cu coafatul n-am treaba k soacra mea e coafeza in Medias, ma face ea...dar de machiat nus tiu unde sa merg...oricum mai este timp >:D<ma mai gandesc si la varianta Cluj:D

carmencita77ro
08.06.2009, 09:23:46
de la cofetaria Pralina. au site pe net acolo gasesti tot felul de informatii.

cu machiajul eu zic ca nu are rost sa te complici cu clujul. gasesti si in medias :)

stai ca abia acum am vazut ca nu ai nunta in Medias...;))

natymotanel
09.06.2009, 15:49:29
stai ca abia acum am vazut ca nu ai nunta in Medias...;))
ba da am si la medias, dar nu e trecuta...am 2 nunti, una in medias, una in maramures:D

carmencita77ro
09.06.2009, 18:56:56
ahaaaaaa
pai atunci ramane valabil sfatul meu pentru machiaj la medias.
ai nr de tel mai sus pentru chic salon;-)

petra2279
10.06.2009, 04:11:34
preturile pentru mirese nu le stiu dar pot spune ca in general preturile sunt foarte convenabile fata de alte saloane. eu merg acolo de cand s-a deschis si sunt foarte multumita de servicii.
chiar azi merg la manichiura-pedichiura:)
iti dau nr de telefon de acolo ca sa intrebi de preturi ******
succes

mersi, cind ajung in tara am sa ma duc personal sa dau o raita pe la toate saloanele.

natymotanel
10.06.2009, 09:37:53
ahaaaaaa
pai atunci ramane valabil sfatul meu pentru machiaj la medias.
ai nr de tel mai sus pentru chic salon;-)
ok ms mult>:D<

carmencita77ro
10.06.2009, 13:24:43
cu placere :D

petra, am vazut ca ai nunta la Traube. este foarte buna alegrea doar fii atenta la numarul de persoane. ideal este 80-90 de persoane pentru a fi si loc de dans si sa nu fie lumea inghesuita.

petra2279
11.06.2009, 18:50:35
petra, am vazut ca ai nunta la Traube. este foarte buna alegrea doar fii atenta la numarul de persoane. ideal este 80-90 de persoane pentru a fi si loc de dans si sa nu fie lumea inghesuita.

no problem! va fi o nunta strict in familie nu depasim 50 de persoane.
din ce punct de vedere spui ca alegerea este buna la Traube? te intreb din cauza faptului ca eu sint plecata din Medias de 12 ani iar restaurantul l-am rezervat prin mail, ramine cind ajung in tara sa pun la punct ultimele detalii. Eu aici pe sait am intrebat fetele ce stiu referitor la rest. si daca au fost la vreo nunta la Traube, pina acum nu am primit nici un comentariu ; nici ba nici da.

carmencita77ro
12.06.2009, 13:33:32
pai, am lucrat acolo 2 ani ca sef de restaurant de aceea cunosc foarte bine localul, iar personalul este cam tot acelasi de pe vremea cand activam acolo. este select, macarea eset buna, iar servirea la fel. mai ales daca ai asa putini invitati va fi piece of cake :-)

petra2279
13.06.2009, 00:11:28
a deci sa inteleg ca sunt oameni de treaba si tin la cele 4 stele sa speram ca va fii totul bine. iti multumesc de informatie.

carmencita77ro
14.06.2009, 13:14:05
cu siguranta va fi totul bine :-)

ellls
15.06.2009, 15:43:08
ciao, eu nu cunosc mediasul...dar cred ca pe cosbuc:-" dk am retinut bine, e la ei acasa, nu au un sediu:> dk vrei iti trimit adresa de email a tipului si asa poate afli mai multe detalii

ciao.poti te rog frumos sa imi dai si mie adresa celor de la happy mariagge.ms sau un nr.de tel

iubiana
15.06.2009, 20:16:07
Am si eu o intrebare ptr voi ..se gasesc in medias pahare mai frumoase ca-n sibiu ????

ElleM
16.06.2009, 08:43:46
Da Iubiana, se gasesc la Vitrometan in Medias...mie de acolo mi le-a cumparat sotul meu si sunt in primul rand frumoase, dar si ieftine (cam 8 ron/pahar)....Si mi-a mai cumparat de acolo si cateva carafe de vin foarte frumoase si inedite....nu gasesti peste tot asa ceva.
Succes

Am si eu o intrebare ptr voi ..se gasesc in medias pahare mai frumoase ca-n sibiu ????

iubiana
16.06.2009, 12:44:08
Da Iubiana, se gasesc la Vitrometan in Medias...mie de acolo mi le-a cumparat sotul meu si sunt in primul rand frumoase, dar si ieftine (cam 8 ron/pahar)....Si mi-a mai cumparat de acolo si cateva carafe de vin foarte frumoase si inedite....nu gasesti peste tot asa ceva.
Succes
Mersi ...ma gandeam eu ca sunt si mai ieftine
Stii cumva programul ?