PDA

Versiunea completa : Accesorii de nunta in Judetul Arad

Anastacia
27.07.2007, 15:46:21
Eu vreau sa-mi fac carduri pt mese cu numele invitatilor la capat de masa!Aveti ceva modele?

nirona
27.07.2007, 15:49:28
hhhmmmm...da! este tot pe miresici un subiect cu sabloane de place-carduri...eu o sa-l folosesc si pe post de marturie...:)>-

hbiutza
27.07.2007, 16:01:16
place-cardurile le fac eu, de mana........am cumparat deja hartie cartonata si le voi face eu. de ce sa nu fac economie macar cu ce pot.......:>

Andreea_arad
27.07.2007, 16:17:03
sunt de acord cu tine hbiutza si eu imi voi face singura placecardurile. Sper sa iasa bine :)

Andreea_arad
27.07.2007, 16:18:09
Apopo de confectionat singurele: noi la invitatii am atasat ca si o carte de vizita unde ceream confirmarea pentru ca nu ne-a placut sa raman forever scris pe invitatie. Le-am facut noi si au iesit super bine, iar cei care le-au vazut au fost impresionati.

hbiutza
27.07.2007, 16:37:34
noi am scris pe invitatie ca rugam sa ne confirme participarea la nr de tel

nirona
27.07.2007, 16:38:21
si noi facem siguri si invitatiile si place-carurile/marturii si meniurile !!!\:D/\:D/

fortuna
31.07.2007, 13:02:44
si eu am scris pe invitatii , rog confirmare, si am facut carduri de masa cu tot cu plic pe care am sa le pun la marginea fiecarei mese.

lucia_m
03.08.2007, 20:14:45
noi, la fel, am hotarta sa facem o groaza de chestii singuri: invitatiile, meniurile, place card-urile, marturiile. eu am o mare slabiciune pt hartia de calc, asa ca am decis sa fac meniurile pe o astfel de hartie, sa la rulez si sa le leg cu o fundita sau ceva, in culoarea nuntii (auriu-crem). mie mi se pare o idee faina.

lucia_m
03.08.2007, 20:28:24
cam asa ceva, poate nu atat de detaliat

nirona
04.08.2007, 09:49:02
cam asa ceva, poate nu atat de detaliat
arata super!:)>-

fortuna
04.08.2007, 23:34:17
si mie imi place

Anastacia
06.08.2007, 20:05:46
Acestea sunt marturiile noastre!Facute de mine,am pus si bomboane glazurate colorate,dar parca nu arata asa de bine,cred ca voi pune doar albe!

Andreea_arad
06.08.2007, 21:48:28
Si eu cred ca doar cu bombonele albe arata mult mai bine. Felicitari pentru marturii sunt super frumoase! Cred ca invitatii vor fi super incantati.

hbiutza
07.08.2007, 17:29:15
supe faine! eu nu prea am indemanare la asa ceva:-w

anca1508
11.08.2007, 14:56:27
Hbiutza, cam cat te-a costat hartia cartonata ?Si eu m-am gandit sa fac cardurile de mana, dar nu stiu daca in totalitate...adica voi si scrieti de mana?..eu am sala in auriu si crem, ma gandeam sa cumpar hartie cartonata crem, sa iau panglica aurie si sa fac o fundita in coltul din stg sus si ar mai fi scrisul...dar nu stiu , de mana nu prea ma indem ca nu scriu cine stie ce frumos...voi cum faceti?

hbiutza
11.08.2007, 19:32:53
Hbiutza, cam cat te-a costat hartia cartonata ?Si eu m-am gandit sa fac cardurile de mana, dar nu stiu daca in totalitate...adica voi si scrieti de mana?..eu am sala in auriu si crem, ma gandeam sa cumpar hartie cartonata crem, sa iau panglica aurie si sa fac o fundita in coltul din stg sus si ar mai fi scrisul...dar nu stiu , de mana nu prea ma indem ca nu scriu cine stie ce frumos...voi cum faceti?
eu am luat hartia de la virex si au fost ieftine. eu le fac la imprimanta...;-)

anca1508
11.08.2007, 20:50:46
Aham, am priceput:-B....dar unde e Virex?

Andreea_arad
11.08.2007, 22:14:44
Virex e pe Lucian Blaga .. daca nu ma insel. De la teatru strada care merge in jos, cea cu Elis:P

Anastacia
12.08.2007, 17:58:47
Si eu le voi scrie de mana.Am imprimanta ,dar am un scris frumos si cred ca arata mai bine scris de mana.;)) Dar voi incerca si la imprimanta cateva ,sa vedem cara arata mai bine!>:D<

Angel_yrem
10.09.2007, 15:25:57
si eu am facut plicuriile si acum sunt la marturii... #:-S sper sa le termin ca mai am putin pana in ziua cea mare!;))

ALINUZA
12.02.2008, 10:26:04
cu cat timp inainte dati invitatiile,eu am pe 19 iulie si m-am gandit sa le dam incepand din data de 01 mai,iar pe meniu ce se scrie?voi aveti la alegere sau cum?scrie-ti ce la dati i seara aia?ex.gustare rece,gustare calda?dati-mi si mie un model

lucia_m
12.02.2008, 12:02:41
pai invitatiile noi le dam cu 2 luni inainte,de la inceputul lui aprilie, cam asa... cat despre meniu... tu le dai meniurile inainte? sau cum? eu le pun pe masa acolo, in seara nuntii. eu asa am dedus din cum suna intrebarea ta. oricum, uite cateva modele de meniuri.

lucia_m
12.02.2008, 12:05:07
de exemplu noi avem bar la bauturi si pe o parte a meniului scriu bauturile din care se poate alege/comanda...si pe cealalta parte mancarea (aperitiv cald - peste cu bla bla....)>:D< >:D< >:D<

ALINUZA
12.02.2008, 12:49:01
mersi mult,da nu prea e activitate pe forum...

Anastacia
12.02.2008, 14:15:25
Fetelor dupa mine meniurile la o nunta sunt un accesoriu in plus , daca dispuneti de mai multi bani atunci e ok,dar daca nu dupa mine banii respectivi mai bine ii folositi in alta parte;-)

ALINUZA
24.02.2008, 19:21:03
la targul de la expo ne-am comandat invitatiile la cardsinternational din bucuresti,in aprilie le trimitem textul pe fax iar la 1 ne ajung acasa transportul e platit de ei.sper sa iasa asa cum imi doresc

ALINUZA
24.02.2008, 19:21:50
pai invitatiile noi le dam cu 2 luni inainte,de la inceputul lui aprilie, cam asa... cat despre meniu... tu le dai meniurile inainte? sau cum? eu le pun pe masa acolo, in seara nuntii. eu asa am dedus din cum suna intrebarea ta. oricum, uite cateva modele de meniuri.
mersi mult asa am sa imi fac si eu

lucia_m
02.03.2008, 22:06:32
eu inca nu am facut nici meniurile..si la invitatii...suntem foarte nehotarati :-s . ce model ati ales voi? si noi ne-am gandit la cei de la cardsinternational.

ALINUZA
03.03.2008, 08:41:32
eu inca nu am facut nici meniurile..si la invitatii...suntem foarte nehotarati :-s . ce model ati ales voi? si noi ne-am gandit la cei de la cardsinternational.
noi am ales invitatiile pe verde sa mearga cu sala care va fi verde cu ivoire,are ca un fel de folie transparenta verde care se prinde cu o margareta o sa pun poza in curand

alexa21
06.06.2008, 17:03:07
unde pot gasi plicuri embosate cu modelel in relief???????????????????????:-SS:-SS:-SS:-SS:-SS:-SS:-SS:-SS:-SS:-SS:-SS:-SS

eny
08.06.2008, 13:20:52
casa de piatra si multa fericire pentru voi, sper ca ati avut o nunta foarte frumoasa, si abia astept sa vad poze de la nunta voastra.
casa de piatra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!<:-P

alexa21
10.07.2008, 18:14:51
unde se pot personaliza servetelele ?
la tipografii sau unde?:-SS:-SS:-SS:-SS:-SS

eny
11.07.2008, 20:37:46
unde se pot personaliza servetelele ?
la tipografii sau unde?:-SS:-SS:-SS:-SS:-SS
buna uite eu am o idee stiu ca se pot personaliza de ex la ateliere serigrafice, si inca o chestie de ce nu faceti o stampila personalizata si iesiti mai ok.
Noi cred ca asa o sa facem.
bafta cu pregatirile.
:* :* :* :* :* :* :* :* :*

alexa21
13.07.2008, 10:43:26
cu pregatirile stau destul de ok=)),inca nu am invitatiile terminate sper sapt asta care vine sa le definitivez, la rochie abia de sapt viitoare incepe sa se lucreze la ea, fracul mirelui e si el in lucru sapt viitoare s-ar putea sa fie gata, sambata am dat comanda la joben,:-SS:-SS:-SS:-SS:-SS:-SS:-SS:-SS
eu ma simt excelent nu sunt stresata deloc :)):)):)):))

unde as putea sa imi comand o stampila cu numele noastre ?;-);-);-);-);-)

eny
14.07.2008, 09:44:47
cu pregatirile stau destul de ok=)),inca nu am invitatiile terminate sper sapt asta care vine sa le definitivez, la rochie abia de sapt viitoare incepe sa se lucreze la ea, fracul mirelui e si el in lucru sapt viitoare s-ar putea sa fie gata, sambata am dat comanda la joben,:-SS:-SS:-SS:-SS:-SS:-SS:-SS:-SS

Buna alexa, eu cred ca la orice firma de stampile, la Ziridava sau la ateliere de serigrafie.
dar daca mergi la Ziridava jos nu la etaj acolo se fac si chei, si stampile.
Unde ai dat comanda la Joben? si cat te va costa ca si al meu vrea frac si nu stiu unde sa ma duc sa ii faca joben.
Imi poti da pe privat te rog numele firmei sau ceva numar de contact unde se face joben la comanda? ca si noua ne-ar placea.
Mersi mult de tot, si eu zic sa mergi la Ziridava si sa te interesezi.
bafta in continuare.

alexa21
14.07.2008, 17:11:23
mersi de info, o sa incep sa caut in oradea sa vad unde gasesc, la arad doar o data la 2 sapt ajung\:D/\:D/\:D/\:D/\:D/\:D/

eny
04.08.2008, 11:06:46
avand in vedere ca nu exista un subiect pe aceasta tema, m-am gandit sa deschid eu unul, deoarece ma intereseaza si pe mine niste marturii mai interesante si cred ca ma puteti ajuta.
As dori sa va intreb fetelor daca stiti cumva unde as putea gasi batoane de scortisoara la kg, ca noi am dori sa d-am ca marturie cate un baton de scortisoara, ce parere aveti????????????
daca aveti alte ideii astept cu drag sa mi le impartasiti.
pupici:* :* :* :* :*

zeke
04.08.2008, 11:21:51
Si eu m-am gandit la asa ceva, dar nu am gasit, sau ma rog, am gasit dar au fost scurte si foarte groase, si nu au aratat nicicum.
Am vazut in schimb saptamana trecuta la Cora in Szeged, in portiunea unde sunt decoratiile si lumanarile dar au avut doar cateva pachete si au fost si scumpicele asa ca:( .
Marturii dragute am vazut la magic moment, pe poetului. Chiar si pentru inspiratie merita. (poate au ei batoane de scortisoara)

Eu deocamdata oscilez intre mai multe idei, inca nu stiu care din ele sa imi placa:"> .

Laura08
06.08.2008, 00:57:03
Si eu m-am gandit la asa ceva, dar nu am gasit, sau ma rog, am gasit dar au fost scurte si foarte groase, si nu au aratat nicicum.
Am vazut in schimb saptamana trecuta la Cora in Szeged, in portiunea unde sunt decoratiile si lumanarile dar au avut doar cateva pachete si au fost si scumpicele asa ca:( .
Marturii dragute am vazut la magic moment, pe poetului. Chiar si pentru inspiratie merita. (poate au ei batoane de scortisoara)

Eu deocamdata oscilez intre mai multe idei, inca nu stiu care din ele sa imi placa:"> .

eu inca nu m'am gandit prea mult la marturii...cu toate ca as vrea ceva deosebit si ar cam trebui sa ma pun pe treaba:-"
unde pe poetului e magic moment? nu am mai auzit de ei:D

carmen_tm
06.08.2008, 15:29:42
Buna fetelor! si eu sunt interesata de niste marturi .... un pic mai deosebite, dar nu am nici o idee
Poate ma ajutati !!!

me_kammy
06.08.2008, 16:41:54
avand in vedere ca nu exista un subiect pe aceasta tema, m-am gandit sa deschid eu unul, deoarece ma intereseaza si pe mine niste marturii mai interesante si cred ca ma puteti ajuta.
As dori sa va intreb fetelor daca stiti cumva unde as putea gasi batoane de scortisoara la kg, ca noi am dori sa d-am ca marturie cate un baton de scortisoara, ce parere aveti????????????
Servus,dragi miresici. Lamuriti-ma si pe mine care e ideea cu aceste marturii? Ce reprezinta ele? Spuneti-mi tot ce stiti despre ele, va rog frumos.
Va multumesc si v-am pupat.

raluruben
06.08.2008, 20:11:35
Servus,dragi miresici. Lamuriti-ma si pe mine care e ideea cu aceste marturii? Ce reprezinta ele? Spuneti-mi tot ce stiti despre ele, va rog frumos.
Va multumesc si v-am pupat.
Marturiile (bombonierele) sunt cadouri pe care mirii le fac invitatilor pentru ca acestia sa aiba o amintire. Conform traditiei italiene, marturiile contin cinci bombonele de zahar simbolizand sanatatea, bogatia, fericirea, fertilitatea si viata lunga. Fiecare este personalizata cu un cartonas cu prenumele miresei si al mirelui, si data nuntii. Se pot aseza pe mese inainte de sosirea invitatilor sau se pot inmana personal la sfarsitul evenimentului.
Am vazut o groza de modele de la pungute din material, la diverse cutiute sau dupa propria ta fantezie.
:* :* :* sper ca ti-am fost de folos. Pupici

zeke
07.08.2008, 16:43:34
Am gasit adresa: poetului 93

v80roxana
07.08.2008, 17:03:37

mai exista un topic in care se vb de marturii "Marturii":D

daca vrei batoane de scortisoara te pot ajuta eu... le-am facut la un tip mi-a luat 3 lei/buc

eny
28.09.2008, 15:15:38
VAi fetelor sunt pe ultima suta de metrii si am uitat ca pt tuica am nevoie de sticle identice si dopuri, dar nu stiu de unde vo putea cumpara, ca imi trebuie peste 3 saptamani, si sunt in crza de timp.
daca careva ati mai avut bauturi de casa la nunta si ati procurat sticle pt nunta va rog sa imi d-ati si mie mai multe detalii.
va multumesc frumos.:">

eny
28.09.2008, 15:24:18
VAi fetelor sunt pe ultima suta de metrii si am uitat ca pt tuica am nevoie de sticle identice si dopuri, dar nu stiu de unde vo putea cumpara, ca imi trebuie peste 3 saptamani, si sunt in crza de timp.
daca careva ati mai avut bauturi de casa la nunta si ati procurat sticle pt nunta va rog sa imi d-ati si mie mai multe detalii.

fetelor sunt disperata, va rog ajutati-ma, ca nu stiu daca ma voi incadra in timp.
multumesc frumos.

mocuta
29.09.2008, 08:38:33
fetelor sunt disperata, va rog ajutati-ma, ca nu stiu daca ma voi incadra in timp.
multumesc frumos.
Cat de mari vrei sa fie?
Cred ca iti pot gasi unele sticle, dar tre sa stiu ce fel de sticla sa fie (adica cat de mari).

eny
29.09.2008, 09:06:29
Cat de mari vrei sa fie?
Cred ca iti pot gasi unele sticle, dar tre sa stiu ce fel de sticla sa fie (adica cat de mari).
buna mocuta, m-ar interesa ceva sticle pt tuica de pus pe mese, deci nu f mari ca stiu ca tuica nu se pune in sticle mari, acuma mi-ar treb ceva sticle care au si dop .
Intre timp mi-a zis o prietena ca normal ar treb sa aiba localul, in caz ca nu are am sa te contactez ok????/ mersi mult de tot.
Sa speram ca totusi nu va fii nevoie.
pupici si o saptamana frumoasa iti doresc.
:-p

Anastacia
29.09.2008, 09:21:03
Eny draga ar trebui sa aiba restaurantul sticle ,sau ma rog ulcele pt tuica.I-ai intrebat daca au?

zeke
29.09.2008, 12:33:00
La noi, restaurantul a pus tuica adusa de noi in carafe, am vazut asa si la Continental si la Parc asa ca sunt foarte mari sanse sa fie si la tine la nunta. Poti intreba\:D/

maryloo
29.09.2008, 12:35:33
Gasesti in IKEA. Chiam am vazut astfel de sticle cu dop foarte frumoase.

newcomer
02.01.2009, 01:03:51

Buna ,alexa.am vazut k ai avut nunta la terasa lido.ai putea sa mi dai niste detalii,ce capacitate are sala,cum sunt preturile?ma intereseaza si pe mine.imi multumesc mult.

rotaru_andreea22
20.05.2009, 11:23:23
eu am vrut sa imi fac sungura invitatiile si cardurile de mese dar am renuntat la invitatii pentru ca ma complicam prea mult...
si am ales sa imi fac singura decat cardurile..am facut mai multe modele pe calculator in word si le scot la imprimanta...le mai decupez putin, le lipesc...si gata!!...le dau celor de la aranjamente sa mi le aseze pe masa.

rotaru_andreea22
20.05.2009, 11:49:07
sunteti de mare ajutor

raluruben
22.05.2009, 17:27:10
saptamana viitoare ma apuc de facut invitatiile. Le voi face singura, din carton bordo si bej (in culorile salii), cu panglica aurie. Si cardurile le vom face tot noi, dar ne-am gandit ca ar fi mai bine sa facem un card mare care sa cuprinda oamenii de la masa si nu pentru fiecare scaun in parte, asa nu vor exista discutii ca unii stau cu spatele la miri, iar altii cu fata. Se vor aseza ei in ordinea sosirii.

BAN
23.05.2009, 22:58:07
eu am vrut sa imi fac sungura invitatiile si cardurile de mese dar am renuntat la invitatii pentru ca ma complicam prea mult...
si am ales sa imi fac singura decat cardurile..am facut mai multe modele pe calculator in word si le scot la imprimanta...le mai decupez putin, le lipesc...si gata!!...le dau celor de la aranjamente sa mi le aseze pe masa.

Buna si eu voi face la fel cardurile, vom cumpara de la librarie ceva coli cartonate sper sa gasim in culoarea salii iar pe ele va scrie viitorul sot ca are un scris foarte frumos, nr. mesei si cine sta la ea iar cu invitatiile nu merita sa te complici eu am dat comanda pe internet la o firma din Oradea publiserv se numeste au fost foarte promti iar plata s-a facut ramburs nu am dat nici un avans.

Be11a
17.07.2009, 20:00:18

Buna Alexa,

unde ai gasit joben? jumatatea mea cauta in disperare joben pt nunta, dar n'am gasit nicaieri (poate nu am cautat unde trebuia)...8-|

raluruben
21.07.2009, 17:35:03
Daca sunt miresici interesate sa faca invitatiile alone eu am luat de la Virex cartoane colorate (bordo si bej) au o gama foarte mare de culori, si au preturi destul de bune la plicuri deosebite special pentru invitatii.
:*

soon2BMrsSuciu
30.12.2009, 13:04:33
buna miresici,
a sosit momentul sa comand invitatiile...m-am uitat pe vreo 10 siteu-ri (le gasiti cu google)am vazut cel putin 3000 de invitatii de nunta dar sunt dezamagita peste tot, cam 80% ,sunt aceleasi invitatii doar la preturi diferite pana la 1 leu.
m-am hotarat la indemnurile unei prietene sa ma duc lavirex pe l blaga ca cica au ff multe modele si diferite...
acuma sa vedem...mai stie cineva si alte locuri unde merita sa-ti cauti invitatii?
multumesc,

IngerViolet
30.12.2009, 17:02:17
eu zic sa astepti pana la targ, nu mai e asa mult, cam intr-o luna cred ca iti onoreaza comanda. la virex am vazut si eu o gramada de cataloage insa nu am avut rabdare sa ma uit pe ele in idea ca colectiile de 2010 nici nu au fost lansate.

AndreeaEugen
26.03.2010, 16:38:12
eu zic sa astepti pana la targ, nu mai e asa mult, cam intr-o luna cred ca iti onoreaza comanda. la virex am vazut si eu o gramada de cataloage insa nu am avut rabdare sa ma uit pe ele in idea ca colectiile de 2010 nici nu au fost lansate.

Buna,noi vrem ca dupa sarbatoarea pastelui sa dam comanda la invitatii,am gasit un site cu invitatii dragute si accesibile ca pret,am mai vazut invitatii prin oras,insa mi se par si mai scumpe si nu am gasit nimic pe plac

AndreeaEugen
26.03.2010, 16:40:23
Buna,noi vrem ca dupa sarbatoarea pastelui sa dam comanda la invitatii,am gasit un site cu invitatii dragute si accesibile ca pret,am mai vazut invitatii prin oras,insa mi se par si mai scumpe si nu am gasit nimic pe plac

Mi se par simple si elegante.

cristina1212
31.03.2010, 15:26:35
V-ati comandat invitatiile? Unde sunt cele mai frumoase si serviciile cele mai bune? Eu ma gandeam la Virex, am vazut ca au foarte multe modele si preturi pentru toate buzunarele.

Trixy
31.03.2010, 17:26:15
V-ati comandat invitatiile? Unde sunt cele mai frumoase si serviciile cele mai bune? Eu ma gandeam la Virex, am vazut ca au foarte multe modele si preturi pentru toate buzunarele.
Ale noastre sunt gata deja, tot la Virex le-am comandat, au cele mai multe cataloage,preturi destul de bune, si inr-o saptamana le-am primit.

me_kammy
31.03.2010, 19:38:53
eu le-am comandat de pe publiserv

cristina1212
31.03.2010, 19:40:17
Stii ce vreau sa te intreb? Nu ai avut probleme cu ei? adica daca ai avut fundite, fluturasi etc pe invitatii, ti-au venit lipite si aranjate, sau ti le-au pus in cutie si sa le pui tu? Ca mi-a zis o ex-mireasa ca si le-a comandat acolo si funditele erau puse separat in cutie si trebuia sa si le lipeasca ea.

me_kammy
31.03.2010, 20:01:32
Stii ce vreau sa te intreb? Nu ai avut probleme cu ei? adica daca ai avut fundite, fluturasi etc pe invitatii, ti-au venit lipite si aranjate, sau ti le-au pus in cutie si sa le pui tu? Ca mi-a zis o ex-mireasa ca si le-a comandat acolo si funditele erau puse separat in cutie si trebuia sa si le lipeasca ea.
asta nu stiu sa iti spun deoarece am ales un model care nu aveau aplicatii de genul acesta. dar intr-adevar nu erau puse in plicuri.le-am pliat eu si le-am pus in plicuri.

adri_anne
01.04.2010, 12:44:35

Eu le-am comandat de pe net. Au venit separat, a trebuit sa le asamblez eu (adica partea de carton sa o atasez de foaia de calc) si sa le pun in plic, dar nu a fost mare lucru. Am preferat sa le comand de pe net deoarece, aceeasi invitatie, la virex era cu 0.55 lei mai scumpa si la 150 de invitatii cate am facut eu, ieseam cu 85 lei mai mult. Transportul a fost 10 lei, initial au zis ca ni le trimit in max 10 zile lucratoare si au venit in 3 zile.

cristina1212
01.04.2010, 21:04:34
Si de pe ce site le-ai comandat?
Eu am gasit pe un site acele invitatii pe care le vroiam de le virex si pe site erau 3,8 ron si la virex 2,6, de aceea ma gandeam ca ar fi ok sa le comand de la ei. Dar daca zici ca au acolo mai ieftine, e mai bine :)>-
Si mie imi trebuie in jur de 100 de invitatii. La un moment dat ma gandeam sa le fac singura, dar mi-am dat seama ca e multa bataie de cap, trebuie mult umblat dupa hartie, plus ca trebuie o imprimanta mai profi (cred eu).
Nu stiti unde se graveaza pe pahare? Si daca tot veni vorba de pahare, de unde le-ati cumparat?

adri_anne
01.04.2010, 22:04:42
Si de pe ce site le-ai comandat?
Eu am gasit pe un site acele invitatii pe care le vroiam de le virex si pe site erau 3,8 ron si la virex 2,6, de aceea ma gandeam ca ar fi ok sa le comand de la ei. Dar daca zici ca au acolo mai ieftine, e mai bine :)>-
Si mie imi trebuie in jur de 100 de invitatii. La un moment dat ma gandeam sa le fac singura, dar mi-am dat seama ca e multa bataie de cap, trebuie mult umblat dupa hartie, plus ca trebuie o imprimanta mai profi (cred eu).
Nu stiti unde se graveaza pe pahare? Si daca tot veni vorba de pahare, de unde le-ati cumparat?

Invitatiile le-am comandat pe tbz.ro iar pahare (ma gandesc ca e vorba de alea de sampanie) inca nu am luat...Ma gandeam sa le fac eu... dupa modele de pe net. Ce o sa comand cred ca va fi o carte de oaspeti.

cristina1212
01.04.2010, 22:25:08
Invitatiile le-am comandat pe tbz.ro iar pahare (ma gandesc ca e vorba de alea de sampanie) inca nu am luat...Ma gandeam sa le fac eu... dupa modele de pe net. Ce o sa comand cred ca va fi o carte de oaspeti.

Am vazut pe accesoriievenimente carti de oaspeti si chiar au niste promotii, daca iei un set (carte de oaspeti, pahare, pix asortat) toate la 170 si ceva de lei. Si eu ma gandeam la carte de oaspeti, dar nu stiu daca va scrie cineva ceva in ea :-\ Nu prea am vazut pe la alte nunti si nu stiu cum ar reactiona invitatii... daca ar sti ca trebuie sa scrie ceva in ea :))

BAN
06.04.2010, 20:16:19
Buna, eu facut comanda prin net la****** este o firma din Oradea si am fost foarte multumita de ei am colaborat bine cu ei telefonic si prin e-mail , intr-o saptamina am primit invitatiile prin curierat si plata am facut-o la primirea comenzii nu am dat avans.O sa incerc sa pun o poza cu ea.

AndreeaEugen
06.04.2010, 22:15:00
Buna, eu facut comanda prin net la *** este o firma din Oradea si am fost foarte multumita de ei am colaborat bine cu ei telefonic si prin e-mail , intr-o saptamina am primit invitatiile prin curierat si plata am facut-o la primirea comenzii nu am dat avans.O sa incerc sa pun o poza cu ea.

Buna,cred ca si noi tot de la publiserv vom da comanda pana la urma 90% asa vom face,am vazut un model dragut

crys24crys
09.04.2010, 19:44:11
hhhmmmm...da! este tot pe miresici un subiect cu sabloane de place-carduri...eu o sa-l folosesc si pe post de marturie...:)>-
buna fetelor
m-ar interesa cum as putea sa imi fac singura cardurile de confirmare si marturiile.
imi poate da cineva vreo idee?
mersi.

onukka
18.04.2010, 15:39:06
Mi se par simple si elegante.

andreea,cat te va costa o invitatie - inclusiv tiparirea textului??

AndreeaEugen
18.04.2010, 16:17:38
andreea,cat te va costa o invitatie - inclusiv tiparirea textului??

Buna,invitatia este de pe publiserv si costa in jur la 2 ron inclusiv tiparire,tva si taxe postale.Acolo sunt diferite modele dragute,mai scumpe,mai ieftine,cum doresti:)
Pupici!

onukka
18.04.2010, 16:49:12
Buna,invitatia este de pe publiserv si costa in jur la 2 ron inclusiv tiparire,tva si taxe postale.Acolo sunt diferite modele dragute,mai scumpe,mai ieftine,cum doresti:)
Pupici!
Ieram curioasa de pret. Undeva la 2 ron cred ca optez si eu - inclusiv tiparire ,dar de la virex -Arad. Acum doar sa-i placa si sotului

Multumesc de raspuns

onukka
18.04.2010, 17:40:57
Revin tot eu. Pai tocmai observ ca e o mare, mare diferenta intre virex si publiserv. Aceeasi invitatie care o doream e cu 0.60 ron mai putin, la jumatate este si taxa de tiparire. Acuma mai exista acea taxa de livrare dar nu cred ca e mult:-?

Plus nu mai spun faptul ca mi-am gasit o in vitatie foarte, foarte frumoasa si eleganta la un pret la care nici nu visam$-)

AndreeaEugen
19.04.2010, 14:25:47
Revin tot eu. Pai tocmai observ ca e o mare, mare diferenta intre virex si publiserv. Aceeasi invitatie care o doream e cu 0.60 ron mai putin, la jumatate este si taxa de tiparire. Acuma mai exista acea taxa de livrare dar nu cred ca e mult:-?

Plus nu mai spun faptul ca mi-am gasit o in vitatie foarte, foarte frumoasa si eleganta la un pret la care nici nu visam$-)

Buna alegere,si mie mi se par accesibili,peste tot unde am fost invitatiile erau mai scumpe,din cate stiu cei de la publiserv sunt foarte seriosi si nu au fost probleme cu ei.Taxele postale sunt undeva la 20 de lei.

adri_anne
20.04.2010, 13:18:56
Buna alegere,si mie mi se par accesibili,peste tot unde am fost invitatiile erau mai scumpe,din cate stiu cei de la publiserv sunt foarte seriosi si nu au fost probleme cu ei.Taxele postale sunt undeva la 20 de lei.

Si eu mi-am comandat invitatiile pe net, deoarece daca le cumparam de la virex, dadeam 100 lei in plus, pt acelasi model. Taxa de transport a fost 10 lei, cu o firma de curierat, nu cu posta.

me_kammy
28.04.2010, 17:45:05
si eu cu ei am facut invitatiile.ii recomand.a iesit totul ok.

alma222
01.05.2010, 22:54:18
Fetelor,am o intrebare.As vrea sa comand si eu invitatiile de la publiserv. Dar oare pot sa primesc comanda la o adresa care nu e in buletin,prin curierat?Eu stau in chirie deocamdata si inca nu am inca viza de resedinta pe buletin.

GiuliaS
02.05.2010, 11:04:47
Da, poti :)
Si eu in buletin am adresa in timisoara, dar am primit invitatiile in arad.

onukka
08.05.2010, 18:32:32
Buna fetelor,

Invitatile mele au ajuns iar noi suntem mai mult decat multumiti de ele. Au fost comandate la Oradea -Publiserv iar din momentul confirmarii aspectului final al invitatiei ( ma refer la partea de text) nu a mai trecut decat o zi si m-am trezit cu curierul la usa. Foarte repede si fara nici o problema legata de transport

Deci ii recomand atat pe cei de la Oradea cat si varianta de transport prin curierat rapid

O zi superba si spor la pregatiri!!!!

AndreeaEugen
08.05.2010, 22:16:40
Buna fetelor,

Invitatile mele au ajuns iar noi suntem mai mult decat multumiti de ele. Au fost comandate la Oradea -Publiserv iar din momentul confirmarii aspectului final al invitatiei ( ma refer la partea de text) nu a mai trecut decat o zi si m-am trezit cu curierul la usa. Foarte repede si fara nici o problema legata de transport

Deci ii recomand atat pe cei de la Oradea cat si varianta de transport prin curierat rapid

Buna,au iesit exact ca in poza de pe site si ale noastre care au sosit ieri,asa cum ai spus si tu dupa confirmarea textului a doua zi,este o firma de incredere,ati ales un model frumos.Pupici!

cristina1212
09.05.2010, 14:38:43
Buna fetelor,

Vad ca ati comadat aceleasi invitatii care ne plac si noua. Sunt crem, nu? Cat v-au costat cu scris cu tot?

onukka
09.05.2010, 20:51:25
Multumesc pt aprecieri. Sunt pe crem intradevar, ca sa fim in tema nuntii!!;-). In ceea ce priveste pretul final (invitatii+ text+transport) acesta a fost de 250 ron/100 invitatii. Oricum e un sistem de calcul la publiserv pe site la care se adauga taxa de transport - 20 ron.

Pupici

Apropo ati cumparat costumul mirelui. Eu cu asta ma zbat acum:-?

cristina1212
09.05.2010, 22:25:41
Multumesc pt aprecieri. Sunt pe crem intradevar, ca sa fim in tema nuntii!!;-). In ceea ce priveste pretul final (invitatii+ text+transport) acesta a fost de 250 ron/100 invitatii. Oricum e un sistem de calcul la publiserv pe site la care se adauga taxa de transport - 20 ron.

Pupici

Apropo ati cumparat costumul mirelui. Eu cu asta ma zbat acum:-?

Dada, l-am cumparat. Este in armonia un magazin care e si in ziridava la ultimul etaj (nu stiu daca pot sa-i scriu numele), in armonia e vis-a-vis de flanco. Au costume foarte frumoase, bine croite si la preturi super. Cel mai scump e 400 ron.

Sandra_Soleil
13.06.2010, 18:06:26
Buna fetelor,

cum stati cu pregatirile? noi am ales 2 variante de invitatii, tot de la publiserv, insa nu ne putem hotari, eu prefer o invitatie iar miresoiul pe cealalta :D asa ca ne tot uitam la ele si nu stim ce sa alegem. Le atasez pe amandoua si asteptam pareri.
Apropo...care este pretul "normal" pt invitatii? voi cam cat dati pe ele?
pupici si spor la pregatiri !

(http://www.publiserv.ro/detaliiPtCod.php?id=1409&cod=31501&pret=1.75)

Ruxxi
14.06.2010, 21:24:05
Dupa multe cautari, am hotarat sa ne facem noi invitatiile, adica: am cautat un model pe net (pe un site american), acolo aveam optiune pt personalizare, am scris textul nostru, iar acum mergem ori la virex ori la gutenberg si le dam la imprimat.
Iese mult mai ieftin si plus ca noi am vrut un model original, mai deosebit de restul ce se gaseau in catalog....
dupa ce sunt gata o sa pun si o poza daca vreti sa vedeti ce a iesit ;-)

pupici

IngerViolet
14.06.2010, 22:04:59
Invitatiile noastre. Sunt tare mandra de ele :). Chiar vroiam sa dau comanda la un model din Arad cand am gasit aici pe miresici site-ul pe care le-am gasit pe astea. Am si inceput sa le impartim, toata lumea le lauda, mai putin mami... ca sunt cu negru.. Dar ne reprezinta pe noi doi.
367762

Ruxxi
14.06.2010, 22:55:49
mie imi place mai mult asta, nu stiu sa-ti dau argumente de ce, dar e mai pe gustul meu

oricum amandoua sunt frumoase......si noi de abia ne-am hotarat asupra modelului nostru :)

Ruxxi
14.06.2010, 23:14:32
Invitatiile noastre. Sunt tare mandra de ele :). Chiar vroiam sa dau comanda la un model din Arad cand am gasit aici pe miresici site-ul pe care le-am gasit pe astea. Am si inceput sa le impartim, toata lumea le lauda, mai putin mami... ca sunt cu negru.. Dar ne reprezinta pe noi doi.
367762

foarte frumoase invitatiile, era sa comandam si noi ceva asemanator, dar ne-am razgandit.....erau cam scumpe.....
la ce pret si de pe ce site?

IngerViolet
15.06.2010, 13:22:15
4 lei au fost, de la eden din cluj. Mie nu mi se par scumpe, avand in vedere ca prin arad tot ce mi-a placut sarea de 5 lei.

VMona
15.06.2010, 15:01:02
367762

Wooow ... superbe ..
Nu am vazut invitatii mai frumoase .. pe cuvant :x
Spune-mi te rog ... 4 lei te-au costat cu totul ? Adica cu tot cu scris ?
Imi trimiti si un PM cu numele siteului de unde le-ai comandat ???

simonacarmen2000
15.06.2010, 16:10:55
dragut modelul...dar totusi negrul ala pe o invitatie de nunta...mi se pare cam sumbru...

GiuliaS
15.06.2010, 16:54:18
367762

Sunt foarte frumoase invitatiile !!!
Felicitari pt indrazneala si iesirea din tiparul inimioarelor, fluturasilor si a porumbeilor! :)>-
Sa va aduca cat mai multi invitati! =D>

IngerViolet
15.06.2010, 22:22:17
Ma bucur ca va plac. Fluturasi au si astea, doar ca sunt intradevar un pic altfel. Se putea alege orice culoare dar noua ne-au placut asa mai mult.

bella_mirabela
16.06.2010, 11:53:01
si noi am ales invitatia.pe sapt viitoare sunt gata tiparite.
de fapt al meu a ales-o,sunt un pic retinuta la ea,dar sper ca atunci cand o voi devea in mana sa imi placa.voi ce zice-ti de ea?sincer.

bella_mirabela
16.06.2010, 12:05:37
Buna fetelor,

cum stati cu pregatirile? noi am ales 2 variante de invitatii, tot de la publiserv, insa nu ne putem hotari, eu prefer o invitatie iar miresoiul pe cealalta :D asa ca ne tot uitam la ele si nu stim ce sa alegem. Le atasez pe amandoua si asteptam pareri.
Apropo...care este pretul "normal" pt invitatii? voi cam cat dati pe ele?
pupici si spor la pregatiri !

amandoua sunt frumoase.aceeasi problema am avut si eu cu viiortul meu sot si am lasat de la mine fiindac pana acum tot ce am ales a fost doar cum am vrut eu si acum invitatiile sunt cum vrea el.eu nu vreau sa dau multi bani pe ele fiindca se arunca.a mea a fost 1.30.aceasta este invitatia aleasa.

Ruxxi
17.06.2010, 16:29:24
Fetelor, unde pot sa gasesc plicuri colorate pt invitatii? m-am tot uitat prin librarii dar nu au, doar plicuri pt posta.

IngerViolet
17.06.2010, 21:02:47
am vazut ca le-ai mai postat la un subiect. mie imi plac. si 1.3 e foarte putin, ma asteptam sa fie mai mult. voua trebuie sa va placa, pt ca invitatii se uita o data pe ele si apoi probabil le arunca, nu e un lucru in care trebuie investit...

IngerViolet
17.06.2010, 21:05:22
niciunde, si eu am cautat dar nu sunt la arad, insa cu niste foi colorate si niste lipici nu-s chiar asa de greude facut, poate chiar cu ajut progr m. office.

bella_mirabela
18.06.2010, 14:36:01
am vazut ca le-ai mai postat la un subiect. mie imi plac. si 1.3 e foarte putin, ma asteptam sa fie mai mult. voua trebuie sa va placa, pt ca invitatii se uita o data pe ele si apoi probabil le arunca, nu e un lucru in care trebuie investit...
imi plac si mie dar nu iesit din comun ,lui i-au placut f mult si am lasat dupa el.astept sa vad cum arata tiparite.

mady22yo
18.06.2010, 14:46:59
367762

Superbe ...trimite-mi si mie te rog site-ul de pe care le-ai luat....erau disponibile si pe alte culori?...

IngerViolet
18.06.2010, 18:55:52
Sunt mai multe modele pe site, culori cred ca poti sa alegi orice vrei.

mady22yo
18.06.2010, 20:04:04
Sunt mai multe modele pe site, culori cred ca poti sa alegi orice vrei.
Ms pt ajutor... sunt superbe...si culoarea o poti alege in functie de tematica nuntii...ceea ce nu am gasit au fost preturile...dar cand voi termina cautarile ma voi interesa...

motocel_88
19.06.2010, 10:55:49
Buna miresicilor ,

Cum stati cu impartitul invitatiilor? Eu mai am doar cateva de impartit si am scapat de inca un gand ..

Va pup pe toate !!!:*

mady22yo
19.06.2010, 11:26:20
Buna miresicilor ,

Cum stati cu impartitul invitatiilor? Eu mai am doar cateva de impartit si am scapat de inca un gand ..

Va pup pe toate !!!:*
Cu cat tp inainte se dau invitatiile? Voi cum ati procedat?

tany
20.06.2010, 11:54:53
367762

foarte frumoase ... superbe.imi poti spune si mie situl?? mersi.
foarte frumoase... superbe. imi poti spune te rog si mie situl mersi

IngerViolet
20.06.2010, 16:30:06
noi am inceput sa le dam de la inceputul lunii deci cu 3 luni inainte, le-am dat la cei cu care stiam ca probabil nu ne vom mai intalni pana la nunta si de saptamana asta incepem sa mergem cam la toata lumea.

Ruxxi
21.06.2010, 08:53:25
noi nu am inceput inca sa le impartim, suntem in cautare de plicuri colorate.....sper ca pe saptamana viitoare sa fim gata sa le putem da :)

me_kammy
21.06.2010, 13:25:11
Cu cat tp inainte se dau invitatiile? Voi cum ati procedat?
eu cu 2 luni jumate inainte de nunta am mers la bistrita (de acolo sunt eu) sa le impart.si in arad cam cu 2 luni , o luna jumate inainte.

bella_mirabela
01.07.2010, 20:58:00
fete am primit invitatiile ,au iesit f bine,nu ma asteptam sa imi placa asa mult dar sunt super.
de sapt viitoare merg sa le impart.
am mai taiat ceva de pe lista.8-}:)

bella_mirabela
21.07.2010, 17:35:21
fetelor cred ca incep sa fiu stresata.am injceput sa dam din invitatii si avem unde trebuie sa mergem in alta localitate si i-am zis la al meu sa incepem cu alea dar a zis ca inca avem timp,nu as vrea sa fiu stresata de timp sau sa dau invitatiile inainte de nunta,vreau ca oamenii sa aiba timp sa se hotarasca.
sper sa treaca si asta si mai un pic si e nunta.[-o< ma rog sa iasa bien si sa fie toti multumiti

me_kammy
22.07.2010, 14:25:11
fetelor cred ca incep sa fiu stresata.am injceput sa dam din invitatii si avem unde trebuie sa mergem in alta localitate si i-am zis la al meu sa incepem cu alea dar a zis ca inca avem timp,nu as vrea sa fiu stresata de timp sau sa dau invitatiile inainte de nunta,vreau ca oamenii sa aiba timp sa se hotarasca.
sper sa treaca si asta si mai un pic si e nunta.[-o< ma rog sa iasa bien si sa fie toti multumiti
poi sa te grabesti sa le dai si alea. si eu , care le-am dat la bistrita , le-am dat cu 2 luni inainte.

Ruxxi
23.07.2010, 22:12:28
Buna fetelor!
Sapt trecuta au fost gata imprimate invitatiile noastre, atasez o poza cum am promis. Cum am mai scris, sunt personalizate de noi online si imprimate la Gutenberg. Am gasit si niste plicuri colorate foarte faine pe net, le-am comandat din Bucuresti.
Noi sutem foarte incantati si multumiti de rezultat! ;;)

Va pup

capshuna007
25.03.2011, 19:22:17
as dori sa va arat si eu invitatiile mele care le-am comandat de la publiserv acum 2 saptamani...sunt superbe si va recomand cu incredere sa apelati la ei,chiar daca comandati pe net sunt foarte seriosi:X:X:X

danacrisan
13.05.2011, 16:20:00
Buna miresici.
Atasez si eu invitatiile mele. Ce ziceti? Mie imi plac foarte mult. 466652

lauren_love
04.04.2012, 12:21:58
Am comandat pe net invitatiile noastre pe invitatii.biz , firma e din Sebes jud. Alba, sunt f.multumita de ei, au fost f.rapizi , in 8 zile am avut invitatiile acasa, toate ok, si f.frumoase. Preturile lor sunt cele mai bune, si eu am cautat mult pe net sa imi fac o impreise si ma bucur ca i-am ales pe ei, fata de mag.si librarii din Arad, preturile sunt cam la jumatate. Au o mare diveritate de modele si preturi pt toate buzunarele. bravo lor, respect! Recomand cu caldura!