PDA

Versiunea completa : Pantofi de mireasa in Brasov

Pagini : [1] 2

Anca_Berbece
07.08.2007, 21:52:18
Dragi miresici care sunteti din Brasov si imprejurimi,

Va rog frumos sa ma ajutati!
Am umbrat in toate magazinele pe care le stiam de prin Brasov si tot nu reusesc sa-mi gasesc pantofi :((

Nu stiu ce sa mai fac, tot ce gasesc este cu un toc cui interminabil, sau daca sunt normali, sunt singura pereche ramasa prin magazin de vreo 2 ani si nu-stiu-ce marime ridicola....

Please help...

Multumesc :)

iulia
08.08.2007, 10:40:47

Am umbrat in toate magazinele pe care le stiam de prin Brasov si tot nu reusesc sa-mi gasesc pantofi :((

Nu stiu ce sa mai fac, tot ce gasesc este cu un toc cui interminabil, sau daca sunt normali, sunt singura pereche ramasa prin magazin de vreo 2 ani si nu-stiu-ce marime ridicola....

Please help...

Of, as vrea sa te ajut.... dar nici eu nu am gasit nimic normal prin brasov.... Ce am gasit cu toc mic ma rodeau de numa. Asa ca pantofii i-am luat din Italia.

Sper sa gasesti ceea ce cauti.

Monny
08.08.2007, 14:16:20

Please help...

Offfff nu stiu....dar stiu ca daca da-i pe google gasesti firme care iti fac pe comanda.Mie mi face tata ca e cizmar....asa ca imi pare rau.Poate totusi stie vreo miresica;))

alinutza_harnicutza
08.08.2007, 14:40:53
ti-am trimis mesaj privat cu locul de unde mi i-am luat eu.
si eu am cautat de am innebunit, urasc tocul cui si botul ascutit...

fluturas22
08.08.2007, 19:44:14
Trimite-mi si mie adresa,te rog,ca sunt disperata...nu gasesc nimic sa-mi placa.Merci mult

alinutza_harnicutza
08.08.2007, 22:57:02
succes anca maine, la cumparaturi

Jaclina
04.09.2007, 09:29:39
eu mi-am luat pantofiorii de la makro mall , de la magazinul Jiulia :)
imi plak f f f mult :)
au fost 3 mil. atasez si o pozuka :)

oana_bomboana
04.09.2007, 10:10:47
eu mi-am luat pantofiorii de la makro mall , de la magazinul Jiulia :)
imi plak f f f mult :)
au fost 3 mil. atasez si o pozuka :)
Frumosi!
Sa-i porti cu placere!!!;;) ;;) ;;)

cami_dxb
06.10.2007, 10:58:08
Eu am umblat dupa pantofi vreo jumate de an, prin toate mall-urile din Dubai, ca sa-mi gasesc in Brasov, in Brintex, in 30 de minute.
Eu zic ca daca luati la puricat Brintexul si Orizontul nu se poate sa nu gasiti. In vara cel putin, era plin de pantofi albi.

Sim0n3l
23.10.2007, 21:18:33
la galeriile corona la mihai albu am vazut o pereche de sandalute albe foarte dragute.ce-i drept aveau toc cui..
ajutati-ma si pe mine daca vedeti pe undeva cizmulite albe din dantela...eu asa vreau dar nu am vazut pana acum nicaieri in bv...

Ioana_Carstea
12.01.2008, 21:37:19
Stie cineva ceva de opincute pentru mirese?

Eu sunt inalta destul si la sala zau ca mi-as lua opincutze...

prapadeala
12.01.2008, 21:41:43
Stie cineva ceva de opincute pentru mirese?

Eu sunt inalta destul si la sala zau ca mi-as lua opincutze...

Daca cauti ceva fara toc, nu neaparat opincute traditionale :) gasesti niste alegeri aici (nu foarte multe..), pe toate paginile:

http://www.miresici.ro/gallery/showgallery.php/cat/507

Arata foarte foarte frumos parerea mea!

rils
13.01.2008, 17:26:55
Si eu caut pantofi de mireasa,ma intereseaza pantofi ovali semiovali cu toc nu prea inalt.Stie cineva magazine in Brasov?

delhel2001
17.01.2008, 15:19:19
Salutare miresici,

Unele dintre voi mai aveti timp, dar eu am intrat deja in perioada aceea de fierbere.
Problema mea cea mai mare este ca nu-mi plac deloc incaltarile de culoare alba, deci orice o sa gasesc n-o sa-mi placa.
In plus port acea marime fantastica, 37-38.....pe care marea majoritate a "doamnelor" o poarta.
Va urez, ceea ce-mi urez si mie, sporuri multe la cautari si cumparaturi.

>:D<

oana_bomboana
17.01.2008, 15:45:09
Salutare miresici,

Unele dintre voi mai aveti timp, dar eu am intrat deja in perioada aceea de fierbere.
Problema mea cea mai mare este ca nu-mi plac deloc incaltarile de culoare alba, deci orice o sa gasesc n-o sa-mi placa.
In plus port acea marime fantastica, 37-38.....pe care marea majoritate a "doamnelor" o poarta.

Draga mea,
Nici mie nu-mi place nimic din ce am vazut...
Daca imi permite rochita o sa-mi iau pantofi rosii .....
>:D< >:D< >:D<

delhel2001
17.01.2008, 15:55:58
Draga mea,
Nici mie nu-mi place nimic din ce am vazut...
Daca imi permite rochita o sa-mi iau pantofi rosii .....
>:D< >:D< >:D<

Ce dragut, inseamna ca vrei o rochita mai moderna, eu raman la clasicul ALB. Asta inseamna pantofi albi...........:((
O sa incerc totusi sa-mi gasesc ceva care sa-mi placa si in care sa ma simt bine.

Sporuri multe. :*

rils
28.01.2008, 18:42:02
ti-am trimis mesaj privat cu locul de unde mi i-am luat eu.
si eu am cautat de am innebunit, urasc tocul cui si botul ascutit...
te rog sa imi trimiti si mie adresa
multumesc

andai
29.01.2008, 13:17:43
te rog sa imi trimiti si mie adresa
multumesc

Draga Tatiana, te rog, in cazul in care Alina ti-a trimis adresa, sa mi-o dai si mie! Merci fain! :*

rils
01.02.2008, 19:36:32
Nu mi-a scis nimic [-(
Va mai intreb si eu daca stiti pe cineva pentru machiaj? Poate ma ajuta miresicile deja "maritate".Multumesc

liviaI
03.02.2008, 18:49:09
Salut! Stie cineva unde se fac pantofi la comanda?

andai
07.02.2008, 11:48:45
Nu mi-a scis nimic [-(
Va mai intreb si eu daca stiti pe cineva pentru machiaj? Poate ma ajuta miresicile deja "maritate".Multumesc
Da, inteleg...
In ceea ce priveste machiajul, eu ma voi baza pe propiul gust, nu de alta, da' cred ca sansele sa fiu nemultumita de un machiaj profesionist cresc odata cu importanta evenimentului :)

CONT_INCHIS_11991
11.02.2008, 18:10:29
Fetele,

pt cine e interesata de pantofi crem, am vazut azi 3 perechi de pantofi de un crem foarte frumos, deschis. Cei care mi-au placut mie cel mai mult au botul rotund si tocul conic, numai ca mi s-a parut un picut cam inalt, asta a fost motivul pt care nu i-am luat. Mai caut, mai am timp inca.

Spuneam ca erau 3 perechi. Cea de care spuneam eu, inca o pereche cu varful ascutit si o pereche de sandalute cu fundita in fata, foarte dragute. eu vreau totusi pantof inchis, mi-e frica sa nu ma calce unii si altii...

Pentru cine e interesata, toate cele 3 perechi sunt in acelasi magazin, dati-mi PM si va spun unde.

Ce mi-am luat astazi, in schimb, e o pereche de opincute (balerini) foarte dragute, tot crem, asta in eventualitatea in care n-oi mai rezista pe tocuri si vreau sa ma schimb in ceva comod. O sa pun poza mai tarziu cu ele. Daca va intereseaza si astea, va pot trimite tot pe PM numele magazinului, ca sa evit reclama. Au fost 61 RON.

mischu
11.02.2008, 18:38:04
Salut miresici,

Intr-adevar pantofii sunt o problema...cel putin pentru mine care sunt inalta...chiar nu am gasit pantofi cu toculet mai mic...:-?...nu vreau sa instalez becuri pe la nunta...poate ati vazut voi ceva prin brasov...>:D<

CONT_INCHIS_11991
11.02.2008, 21:51:05
astea sunt "opincutele" crem de care va spuneam. ma simt foarte bine in ele.

sper sa se si ataseze poza...

andai
12.02.2008, 08:11:08

Sunt frumoase si foarte comode! Sa le porti sanatoasa!
Spune-mi te rog magazinul unde ai vazut perechile respective de pantofi crem! Merci! :*

sinzi
15.02.2008, 15:15:13
servus...eu o sa fiu mireasa in luna mai si am cautat papuci prin brasov...am vazut ceva in galeriile corona,la mihai albu..tot acolo se fac si la comanda..poti alege culoarea,felul tocului,al varfului..papuceii vin intr-o saptamana si costa putin in plus fata de cat ar fi pretul in magazin

sinzi
15.02.2008, 15:17:15
Medeea,trimite-mi te rog si mie un PM cu numele magazinului unde ai vazut pantofi crem
multumesc

CONT_INCHIS_11991
15.02.2008, 16:07:48
Medeea,trimite-mi te rog si mie un PM cu numele magazinului unde ai vazut pantofi crem
multumesc

ti-am trimis :)>-

sinzi
18.02.2008, 11:25:03
Medeea,multumesc pentru mesaj... stiu care este magazinul si am intrat deja acolo,dar nu mi se potriveste nimic din pacate.Eu as fi vrut o pereche d pantofi care sa aiba prindere pe glezna si imi trebuie ceva mai finut si nici nu vreau un toc f inalt...pitici de-ai mei;)) Zilele acestea voi mai colinda si ma i scriu daca mai gasesc pe undeva ceva...

sinzi
18.02.2008, 11:37:15
servus,stiu un singur loc in Brasov,in centru in Galeriile Corona...cum urci,pe partea stanga..este magazinul care are intrare de pe amble randuri...este un creator de pantofi cunoscut...Eu deocamdata nu pot trimite mesaje private pentru ca nu am scris 10 subiecte pe site,dar cred k te-ai prins despre cine este vorba...am scris deja un mesaj cu raspuns la cam cat costa...
spor la cautat

CONT_INCHIS_11991
18.02.2008, 12:30:10
Medeea,multumesc pentru mesaj... stiu care este magazinul si am intrat deja acolo,dar nu mi se potriveste nimic din pacate.Eu as fi vrut o pereche d pantofi care sa aiba prindere pe glezna si imi trebuie ceva mai finut si nici nu vreau un toc f inalt...pitici de-ai mei;)) Zilele acestea voi mai colinda si ma i scriu daca mai gasesc pe undeva ceva...

Da, nici eu nu am fost convinsa de pantofii aia. Culoare se potrivea foarte bine cu ce am eu nevoie dar tocul mi s-a parut si mie cam prea inalt... mai caut..

CONT_INCHIS_11991
18.02.2008, 12:31:24
servus,stiu un singur loc in Brasov,in centru in Galeriile Corona...cum urci,pe partea stanga..este magazinul care are intrare de pe amble randuri...este un creator de pantofi cunoscut...Eu deocamdata nu pot trimite mesaje private pentru ca nu am scris 10 subiecte pe site,dar cred k te-ai prins despre cine este vorba...am scris deja un mesaj cu raspuns la cam cat costa...
spor la cautat

Stiu de magazin, n-am fost insa niciodata sa vad ce preturi au. n-am gasit niciun mesaj de-al tau cu vreun pret dar o sa trec la un moment dat si pe-acolo, macar de curiozitate.

sinzi
18.02.2008, 21:55:14
da...imi pare rau medeea..am vrut sa-ti trimit pe privat,dar nu am reusit deoarece nu aveam 10 mesaje scrise:">
din cate am inteles eu,pretul este undeva la 10% in plus fata de pretul din magazin...asa am inteles deoarece mi-a zis k o preche care este 500 in magazin,la comanda costa 550 lei.Comanda este gata in 2 saptamani...
din pacate,nu am ramas atat de impresionata de vreo pereche incat sa imi si comand ceva,dar du-te pana acolo ca poate iti place ceva.Stii cum este,gusturile nu se discuta....:*

CONT_INCHIS_11991
19.02.2008, 00:20:52
da...imi pare rau medeea..am vrut sa-ti trimit pe privat,dar nu am reusit deoarece nu aveam 10 mesaje scrise:">
din cate am inteles eu,pretul este undeva la 10% in plus fata de pretul din magazin...asa am inteles deoarece mi-a zis k o preche care este 500 in magazin,la comanda costa 550 lei.Comanda este gata in 2 saptamani...
din pacate,nu am ramas atat de impresionata de vreo pereche incat sa imi si comand ceva,dar du-te pana acolo ca poate iti place ceva.Stii cum este,gusturile nu se discuta....:*

asta vroiam sa stiu, nu stiam cat sunt pantofii acolo.

bine ca mai e timp oricum. de prin martie o sa apara mai multi pantofi prin magazine, inca nu e sezonul...

mersi.

sinzi
19.02.2008, 13:35:50
da medeea,ai dreptate,de prin marti o sa apara si pantofii...eu vreau sa mi-i cumpar cu vreo 2 luni inainte,ca sama mai plimb prin casa seara cu ei in picioare,sa ma obisnuiesc cu ei si k sa se mai lase un pic...
apropo de colectii..in macromall,in magazinul de pantofi din stanga cum urci,au inceput sa apara deja modele de pantofi,colectia noua <:-PM-am mai linistit si eu....
mai vroiam sa va zic ceva despre un magazin de pe Michael Weiss,un magazin cu "lucruri" pentru picioare...adik pernite de pus in pantofi pentru a sta mai comod pe tocuri,benzi pentru sandale sa nu te roada ....tot felul de chestii de acestea,la preturi super ok.
Mi-a fost recomandat de o prietena care a folosit pernitele la o pereche de pantofi in care pana acum o dureau picioarele,dar cu pernitele s-a simtit super ok...pentru orele cat stam cu pantofii nostri"frumosi",eu zic ca este ok sa ne luam

rils
28.02.2008, 10:53:09

foarte draguti balerinii! vreau si eu numele magazinului

CONT_INCHIS_11991
28.02.2008, 16:22:56
foarte draguti balerinii! vreau si eu numele magazinului

ti-am trimis PM.

CONT_INCHIS_11991
28.02.2008, 16:23:58
si ca sa scriu si aici, la topicul destinat pantofilor, la targ nu exista niciun expozant cu pantofi. n-am crezut sa fie chiar in halul asta. nic macar un pantof...

hanna
29.02.2008, 10:38:56
Nu?!?!?!? Cam ciudat :( . Ce mai era la targ?

pusa
01.03.2008, 19:32:53
si ca sa scriu si aici, la topicul destinat pantofilor, la targ nu exista niciun expozant cu pantofi. n-am crezut sa fie chiar in halul asta. nic macar un pantof...
Vineri am fost din nou la targ si am vazut un stand de pantofi. Oribili cei destinati mireselor. Pantofii aia se iau cand te dai jos din masina,faci 2 m si te asezi si apoi pleci iar cu masina. Foarte decupati (nu mi se par deloc stabili cei decupati in exces in partea din fata). Si cu talpa groasa, toc imens si ascutit. Si ce mi-a placut alb si s-ar fi asortat erau cu toc de cel putin 9 cm, cu care risc sa cad in nas din primii pasi. Nu stiu zau cine poarta asa modele incomode. Doar o masochista sau o mireasa care nu se va ridica de la masa (daca ajunge cu asa pantofi pana la restaurant!).

pusa
02.03.2008, 00:21:20
Va plac?:> Deja e al 3-lea model de pantofi care imi face cu ochiul destul de mult, nu stiu la care sa ma decid...rau e cand ai de unde alege!

CONT_INCHIS_11991
02.03.2008, 10:58:54
Va plac?:> Deja e al 3-lea model de pantofi care imi face cu ochiul destul de mult, nu stiu la care sa ma decid...rau e cand ai de unde alege!

vai, ce mult imi plac! foarte faini! astia de unde sunt?

CONT_INCHIS_11991
02.03.2008, 11:03:43

uite, cam asa ceva as vrea eu!

pusa
02.03.2008, 18:34:03
vai, ce mult imi plac! foarte faini! astia de unde sunt?
ti-am raspuns pe PM. Tipul are scoala de dans :) si face parte din juriul de la "Dansez pt tine" :D. Scumpi nu-s deloc, chiar ciudat de ieftini 150 ron + taxe expediere...acum ramane sa ma lamureasca ce culoare e acest alb de "piele box", ca asa scrie pe site. Din lac parca nu i-as vrea...iar satenul, desi este foarte frumos, roade foarte tare, pt ca nu cedeaza, este rigid...repet: rau e sa ai de unde alege!

CONT_INCHIS_11991
02.03.2008, 21:13:20
ti-am raspuns pe PM. Tipul are scoala de dans :) si face parte din juriul de la "Dansez pt tine" :D. Scumpi nu-s deloc, chiar ciudat de ieftini 150 ron + taxe expediere...acum ramane sa ma lamureasca ce culoare e acest alb de "piele box", ca asa scrie pe site. Din lac parca nu i-as vrea...iar satenul, desi este foarte frumos, roade foarte tare, pt ca nu cedeaza, este rigid...repet: rau e sa ai de unde alege!

da, stiu cine e el. si mie mi se par foarte ieftini. oare o fi actualizat pretul de pe site? eu nu gasesc un mail de-al lor. am incercat sa scriu pe formularul ala de contact dar nu pleaca mesajul. nu stiu ce se intampla...

pusa
02.03.2008, 23:40:56
da, stiu cine e el. si mie mi se par foarte ieftini. oare o fi actualizat pretul de pe site? eu nu gasesc un mail de-al lor. am incercat sa scriu pe formularul ala de contact dar nu pleaca mesajul. nu stiu ce se intampla...
si mie mi s-a intamplat la fel, drept urmare am luat adresa de e-mail din stanga formularului...daca nu imi raspunde cineva in cateva zile, sun :)

CONT_INCHIS_11991
03.03.2008, 08:43:58
si mie mi s-a intamplat la fel, drept urmare am luat adresa de e-mail din stanga formularului...daca nu imi raspunde cineva in cateva zile, sun :)

le-am scris si eu acum. sper sa raspunda...

aredwynn
03.03.2008, 10:03:26
le-am scris si eu acum. sper sa raspunda...

Sa ne spuneti si noua daca v-au raspuns ;-)

raluk13
03.03.2008, 10:13:02

servus. trimite-mi si mie te rog pe pm datele celui cu pantofi...sau macar site-ul de prezentare:)
ms mult:">

rils
05.03.2008, 14:50:24
foarte frumosi pantofii si cred ca nu mai ai nevoie de o a doua pereche.Astept si eu adresa

CONT_INCHIS_11991
05.03.2008, 17:34:16
Sa ne spuneti si noua daca v-au raspuns ;-)

inca niciun raspuns. si tare mi s-a pus pata...

pusa
05.03.2008, 19:19:08
inca niciun raspuns. si tare mi s-a pus pata...
Nici mie nu mi-au raspuns inca, dar cred ca o pun pe profa mea de dansuri sa se intereseze, ca in ianuarie cel care detine site-ul a prezentat o parte din festivalul de salsa organizat de noi la Brasov, asa ca se stiu :) Altfel trateaza situatia un antrenor cu altul. Va tin la curent daca ma decid sa comand acolo si care e procedura!
Pupici

CONT_INCHIS_11991
05.03.2008, 20:00:37
Nici mie nu mi-au raspuns inca, dar cred ca o pun pe profa mea de dansuri sa se intereseze, ca in ianuarie cel care detine site-ul a prezentat o parte din festivalul de salsa organizat de noi la Brasov, asa ca se stiu :) Altfel trateaza situatia un antrenor cu altul. Va tin la curent daca ma decid sa comand acolo si care e procedura!
Pupici

da, te rog spune-mi si mie daca afli ceva. chiar mi-ar placea pantofii aia...

sai_mon
06.03.2008, 15:37:06
Salutare miresici,

Ti-ai gasit pana la urma pantofi??

sai_mon
06.03.2008, 15:39:19
Pupici

Si tu faci dansuri?? unde?? sunt foarte faini pantofii (sandalele) de dans, eu din aia o sa-mi comand la Cluj. Mai am o pereche dar sunt culuare Bronz. Exceleeent

sai_mon
06.03.2008, 15:41:44

Astia chiar sunt frumosi..si mie mi-au facut cu ochiu' Dar sunt mai scumpi dc ii dai comand de pe site-ul lui willmark. :-p . Sunt facuti la Cluj de creatoarea Claudia Berdini. imi cer scuze dc s-a mai vb de asta, dar citesc mesajele pe sarite

sai_mon
06.03.2008, 15:50:57
foarte frumosi pantofii si cred ca nu mai ai nevoie de o a doua pereche.Astept si eu adresa

Cred ca nevoie de o a doua pereche este, pt ca au o talpa f subtire si mobila din piele intoarsa. sunt excelenti pe o podea de lemn, dar dc suprafta este din marmura, (cum este cazul meu) se paote sa va doar picioarele. Cel mai mult cu astfel de pantofi am dansat 4 ore, continuu, in sala, si a inceput umpica sa simt oboseala . Dar dc iesiti pe asfaltul nostru f calitativ de prin oras, se poate sa se resimta o durere. Oricum, cu pantofi de dans sau fara, tot o sa ne doara picioarele dupa atata timp. Io sunt avantajata ca am cel mult 100 m intre primarie, biserica, restaurant. Sau paote ma insel. :-p

CONT_INCHIS_11991
06.03.2008, 19:06:35
Astia chiar sunt frumosi..si mie mi-au facut cu ochiu' Dar sunt mai scumpi dc ii dai comand de pe site-ul lui willmark. :-p . Sunt facuti la Cluj de creatoarea Claudia Berdini. imi cer scuze dc s-a mai vb de asta, dar citesc mesajele pe sarite

te rog spune-mi si mie de unde anume ii comanzi. ca astia vad ca oricum nu-mi raspund la mail...

sai_mon
08.03.2008, 13:49:04
te rog spune-mi si mie de unde anume ii comanzi. ca astia vad ca oricum nu-mi raspund la mail...

Eu ii comand de la antrenoarea mea de dansuri. Dar va spun...nu sunt deloc potriviti pantofii dc mergeti cu ei afara. Sunt doar pt sala, pt a face un dans bine.

pusa
08.03.2008, 16:49:19
Si tu faci dansuri?? unde?? sunt foarte faini pantofii (sandalele) de dans, eu din aia o sa-mi comand la Cluj. Mai am o pereche dar sunt culuare Bronz. Exceleeent
Actualmente fac doar salsa si tango argentinian la Salsa Picante (Fan Dance Club). Insa 10 ani am facut dansuri sportive, am inceput la Fan Dance, am continuat la Casa Armatei de unde am plecat sa predau la Vals 97 :) si apoi m-am antrenat 15 luni in Belgia. Tu unde faci dansuri?? Ce fel de dansuri faci? :) Scz de off topic :D

CONT_INCHIS_11991
10.03.2008, 14:53:49
Fetele, mie mi s-a cam "taiat" de pantofii de dans la comanda. Am realizat ca nu prea am de unde sa-i comand... Oamenii astia cu site-urile nu raspund la mail-uri si nu dau detalii deloc. Nici nu stiu cum isi vand pantofii... pe net, slabe sanse, la cat de "comunicativi" si interesati sunt...

In fine, un alt argument impotriva ar fi si faptul ca nu merg purtati in exterior. Ca doar nu mi-oi lua o pereche pt afara si una pt interior... prea complicat.

Azi am revazut pantofii care mi-au ramas in minte, la eliana. Mai sunt inca acolo. Sunt cei mai frumosi pantofi crem dintre toti pe care i-am vazut in oras. Si credeti-ma ca am fost prin tot orasul pe unde se pot gasi pantofi. Culoarea este exact ceea ce imi trebuie, au botul rotunjit, asa cum imi place mie, tocul de aceeasi culoare, o alta chestie pe care o vroiam... Sunt tare frumosi, numai ca tocul are cam 10 cm. Asta e singurul motiv pt care inca nu i-am luat. Cand ii incalt in magazin e ok. Dar rezist eu oare atata vreme cu ei in picioare? Si oi putea oare sa dansez ca lumea?
Ma mai gandesc...

Lauriciu
12.03.2008, 09:27:33

imi poti trimite si mie PM cu magazinul de unde ti-ai luat pantofiorii? Multam!

CONT_INCHIS_11991
12.03.2008, 13:49:14
Fetele, mi-am luat pantofi! Am fost la targul de la ITC (Mod Stil sau asa ceva) sa cautam costum, ceea ce n-am gasit. Dar nici nu ma asteptam sa gasesc pantofi. Sunt exact asa cum mi i-am dorit si f. ieftini, 95 RON. Plus ca sunt mai multe modele si albi si crem, si rotunjiti in fata, cum imi plac mie, si ascutiti. Pun poze imediat. Sunt asa de incantata...

oana_bomboana
12.03.2008, 14:33:11
Fetele, mi-am luat pantofi! Am fost la targul de la ITC (Mod Stil sau asa ceva) sa cautam costum, ceea ce n-am gasit. Dar nici nu ma asteptam sa gasesc pantofi. Sunt exact asa cum mi i-am dorit si f. ieftini, 95 RON. Plus ca sunt mai multe modele si albi si crem, si rotunjiti in fata, cum imi plac mie, si ascutiti. Pun poze imediat. Sunt asa de incantata...
Super!!!!!
<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P
Sa vedem pozele!!!

CONT_INCHIS_11991
12.03.2008, 14:46:06
astia sunt pantofii mei... <:-P

oana_bomboana
12.03.2008, 14:48:15
Sa-i porti cu placere si sa dansezi mult cu ei!!!!! <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

CONT_INCHIS_11991
12.03.2008, 15:40:10
Sa-i porti cu placere si sa dansezi mult cu ei!!!!! <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

multumesc!!!

Kitty_Kat
12.03.2008, 15:51:11

Sunt super frumosi!!! Si nu foarte inalti...Ai avut bafta!

Bravo Medi!

delhel2001
12.03.2008, 16:05:32

OAUUUUUUUUUUU sunt cei mai draguti pantofi de mireasa pe care i-am vazut.....

Vreau si eu...

alinutza_harnicutza
12.03.2008, 17:03:11
mama...ce faini sunt pantofii...si ca sa ma laud, seamana f mult cu ai mei. erau si pe negru? ca mi-as lua o pereche si negri

CONT_INCHIS_11991
12.03.2008, 17:54:19
OAUUUUUUUUUUU sunt cei mai draguti pantofi de mireasa pe care i-am vazut.....

Vreau si eu...

Sunt la ITC la expozitie. Atentie insa, nu merge trimis altcineva sa ii ia pt ca nu se potrivesc deloc marimile. Trebuie probati neaparat. Pe ai mei scrie 35 si eu am de fapt 36-37.

CONT_INCHIS_11991
12.03.2008, 17:55:52
Sunt super frumosi!!! Si nu foarte inalti...Ai avut bafta!

Bravo Medi!

nu sunt deloc inalti. au aproape 8 cm (7,9). La fel de inalti sunt si pantofii cu care merg la dansuri si cu care ma simt excelent (care seamana ca model doar ca sunt negri).

mersi!

CONT_INCHIS_11991
12.03.2008, 17:58:10
mama...ce faini sunt pantofii...si ca sa ma laud, seamana f mult cu ai mei. erau si pe negru? ca mi-as lua o pereche si negri

intr-adevar seamana cu ai tai, ti-am spus ca asa ceva imi doream si tare ma bucur ca i-am gasit. sa stii ca n-am vazut daca au si pe negru, ca eram "setata" pe crem :)) dar e posibil, erau destul de multe modele pe-acolo.

chiar ma gandeam ce fraieri au fost ca n-au fost la targul de nunti, ca aveau mai multe variante pe alb si crem si sigur ar fi avut vanzare acolo...

roxanat23
12.03.2008, 21:51:33
intr-adevar seamana cu ai tai, ti-am spus ca asa ceva imi doream si tare ma bucur ca i-am gasit. sa stii ca n-am vazut daca au si pe negru, ca eram "setata" pe crem :)) dar e posibil, erau destul de multe modele pe-acolo.

chiar ma gandeam ce fraieri au fost ca n-au fost la targul de nunti, ca aveau mai multe variante pe alb si crem si sigur ar fi avut vanzare acolo...

cat tine targul asta? eu nu stiam de el si as vrea sa imi mai iau si eu o pereche mai comozi. mi-am luat unii frumosi foc, dar ;putin cam inalti
te pupmai vorbim
:* :* :*

aredwynn
12.03.2008, 23:49:33

Sunt foarte frumosi si finuti! Sa-i porti sanatoasa si super-fericita!
Insa as vrea sa te intreb ceva, ca si eu ma tot gandesc cum sa fac. Tu o sa porti ciorapi, ca vad ca ai nunta tot vara. N-o sa fie prea cald? Eu ma tot gandesc ce sa fac... Sa-mi iau ceva de genul asta, inchisi in fata si in spate (care, ma gandesc eu, se poarta cu ciorapi... sau ma insel :-\ ), sau sandale? Profa de dansuri mi-a aratat un catalog cu pantofi (de dansuri, care pot fi atat cu talpa moale, cat si cu talpa de strada) pe care ii comanda de la Cluj. Am vazut un model de sandale foarte frumusele. O sa ma uit la materiale si culori (pt ca are mostre) si o sa ma hotarasc dupa ce voi da comanda de rochie.

CONT_INCHIS_11991
13.03.2008, 00:54:33
cat tine targul asta? eu nu stiam de el si as vrea sa imi mai iau si eu o pereche mai comozi. mi-am luat unii frumosi foc, dar ;putin cam inalti
te pupmai vorbim
:* :* :*

tine pana pe 16, duminica daca nu ma insel. inclusiv.

CONT_INCHIS_11991
13.03.2008, 01:05:09
Sunt foarte frumosi si finuti! Sa-i porti sanatoasa si super-fericita!
Insa as vrea sa te intreb ceva, ca si eu ma tot gandesc cum sa fac. Tu o sa porti ciorapi, ca vad ca ai nunta tot vara. N-o sa fie prea cald? Eu ma tot gandesc ce sa fac... Sa-mi iau ceva de genul asta, inchisi in fata si in spate (care, ma gandesc eu, se poarta cu ciorapi... sau ma insel :-\ ), sau sandale? Profa de dansuri mi-a aratat un catalog cu pantofi (de dansuri, care pot fi atat cu talpa moale, cat si cu talpa de strada) pe care ii comanda de la Cluj. Am vazut un model de sandale foarte frumusele. O sa ma uit la materiale si culori (pt ca are mostre) si o sa ma hotarasc dupa ce voi da comanda de rochie.

iti spun sincer, mie mi-ar fi fost mai usor sa gasesc sandale decat pantofi. daca ar fi fost sa optez pt sandale, pana acum le-as fi luat, pt ca am gasit pe net cateva variante care mi-au placut. nu am facut-o din doua motive (asa vad eu lucrurile, fiecare decide dupa cum crede de cuviinta). unul - mie personal nu imi place ideea de a iti iesi degetele de sub o rochie lunga si plina. nu e ceva foarte lejer si "flu-flu", din material foarte usor, de vara, care sa mearga (dupa parerea mea, repet), cu sandale...
al doilea motiv (unul important pt mine) - in ziua cu pricina dansezi cu o gramada de lume. nu au cum sa fie toti dansatori desavarsiti... asta inseamna ca te poti astepta sa te calce unii si altii de x ori. asta incerc sa evit sau sa atenuez cu varful inchis. daca ma calca pe pantofii astia nu se compara cu senzatia pe care as trai-o cu sandalele, respectiv piciorul gol in partea din fata.

pe langa asta, eu nu voi avea probleme cu ciorapii vara. am mai purtat ciorapi vara si n-am avut niciun fel de neplaceri. sunt oricum adepta ciorapilor la o tinuta eleganta.

acum, evident, depinde de fiecare. important e sa te simti tu bine. cred ca asta conteaza pana la urma cel mai mult..

multumesc de urari!

aredwynn
13.03.2008, 11:09:00
iti spun sincer, mie mi-ar fi fost mai usor sa gasesc sandale decat pantofi. daca ar fi fost sa optez pt sandale, pana acum le-as fi luat, pt ca am gasit pe net cateva variante care mi-au placut. nu am facut-o din doua motive (asa vad eu lucrurile, fiecare decide dupa cum crede de cuviinta). unul - mie personal nu imi place ideea de a iti iesi degetele de sub o rochie lunga si plina. nu e ceva foarte lejer si "flu-flu", din material foarte usor, de vara, care sa mearga (dupa parerea mea, repet), cu sandale...
al doilea motiv (unul important pt mine) - in ziua cu pricina dansezi cu o gramada de lume. nu au cum sa fie toti dansatori desavarsiti... asta inseamna ca te poti astepta sa te calce unii si altii de x ori. asta incerc sa evit sau sa atenuez cu varful inchis. daca ma calca pe pantofii astia nu se compara cu senzatia pe care as trai-o cu sandalele, respectiv piciorul gol in partea din fata.

pe langa asta, eu nu voi avea probleme cu ciorapii vara. am mai purtat ciorapi vara si n-am avut niciun fel de neplaceri. sunt oricum adepta ciorapilor la o tinuta eleganta.

acum, evident, depinde de fiecare. important e sa te simti tu bine. cred ca asta conteaza pana la urma cel mai mult..

multumesc de urari!

Ai dreptate... Nu m-am gandit la aspectele legate de dans :D. Ti-am revazut rochita si, intr-adevar, nu s-ar fi pretat sandalele. Rochia mea va avea un material mai lejer si s-ar putea sa mearga, dar acum ma gandesc si la argumentele tale... Dpdv al aspectului, nu cred ca ar fi neaparat nepotrivit sa porti sandale la o rochie lunga (dupa parerea mea :D). Totusi, e evident ca atat materialul cat si forma (amploarea) sunt aspectele decisive.

CONT_INCHIS_11991
13.03.2008, 11:38:21
Ai dreptate... Nu m-am gandit la aspectele legate de dans :D. Ti-am revazut rochita si, intr-adevar, nu s-ar fi pretat sandalele. Rochia mea va avea un material mai lejer si s-ar putea sa mearga, dar acum ma gandesc si la argumentele tale... Dpdv al aspectului, nu cred ca ar fi neaparat nepotrivit sa porti sandale la o rochie lunga (dupa parerea mea :D). Totusi, e evident ca atat materialul cat si forma (amploarea) sunt aspectele decisive.

sigur ca se pot purta sandale la o rochie lunga dar cred ca nu la orice fel de rochie si aici ajungem din nou la material si forma...
in cazul meu nu mergeau si nici nu ma tentau sandalele, din celalalt punct de vedere, al dansului. daca la tine se potrivesc, trecand peste chestia cu dansul, ai avea avantajul ca ai piciorul mai aerisit, nemaitrebuind sa porti ciorapi...

MaryT
13.03.2008, 11:58:55
eu nu suport ciorapi de nici un fel...port doar cand sunt obligata ( frig )
am niste picioare superbe si nu vreau sa le ascund.:D
plus ca la rochia mea in nici un caz nu merge cu ciorapi..:D

cat despre sandale sau pantofi..eu vreau sandale:D ...dar cred ca o sa imi iau pantofiori..:x

berbecutza22
13.03.2008, 12:42:07
Fetelor pantofiorii sunt absolut superbi.
Sa ii purtati sanatoase si sa va aduca numai bucurii si sa va simtiti ca niste printese in ziua nuntii.
Va pup si va doresc o zi buna in continuare!>:D<

CONT_INCHIS_11991
13.03.2008, 13:28:08
eu nu suport ciorapi de nici un fel...port doar cand sunt obligata ( frig )
am niste picioare superbe si nu vreau sa le ascund.:D
plus ca la rochia mea in nici un caz nu merge cu ciorapi..:D

cat despre sandale sau pantofi..eu vreau sandale:D ...dar cred ca o sa imi iau pantofiori..:x

rochiile de mireasa sunt in general lungi si acopera piciorul. dar in cazul tau, daca iti doresti sandale si rochia iti permite sa iti arati piciorul, de ce nu iti iei sandale?

MaryT
13.03.2008, 17:08:48
rochiile de mireasa sunt in general lungi si acopera piciorul. dar in cazul tau, daca iti doresti sandale si rochia iti permite sa iti arati piciorul, de ce nu iti iei sandale?

parca sunt mai eleganti pantofi...:-?
sandalele imi plac cele cu tocul de 10..dar nu pot la nunta ca devin mai inalta ca mandru si nu vreau eu..
de genul asta imi plac...am cateva vreo 20 de perechi ..toate cu tocul de 10.....

CONT_INCHIS_11991
13.03.2008, 17:45:15
parca sunt mai eleganti pantofi...:-?
sandalele imi plac cele cu tocul de 10..dar nu pot la nunta ca devin mai inalta ca mandru si nu vreau eu..
de genul asta imi plac...am cateva vreo 20 de perechi ..toate cu tocul de 10.....

da, si mie mi se par mai eleganti pantofii... sunt frumusele sandalele din poze... dar nu ti-ar fi greu si cu sarcina pe tocuri asa inalte?

MaryT
13.03.2008, 19:31:28
da, si mie mi se par mai eleganti pantofii... sunt frumusele sandalele din poze... dar nu ti-ar fi greu si cu sarcina pe tocuri asa inalte?

vara trecuta numai pe tocuri stateam...sunt obisnuita...dar acum..vb ta..cu sarcina nu stiu cum va fi...;;)

claubv
15.03.2008, 10:56:30
stie cineva unde as putea gasi balerini cu botul acutit albi?
as vrea sa fie pantofii mei de schimb la nunta..nu gasesc asa ceva
tot ce am gasit sunt cu botul rotund dar pe piciorul meu nu arata prea grozav.:-"
m-as bucura daca are cineva vreo sugestie

claubv
15.03.2008, 10:57:59
sau macar cu tocul FOARTE mic ^:)^

CONT_INCHIS_11991
15.03.2008, 13:17:34
tot ce am gasit sunt cu botul rotund dar pe piciorul meu nu arata prea grozav.:-"

sincer, eu n-am vazut niciodata balerini cu varful ascutit, de niciun fel. cred ca balerinii asa sunt de regula, fara toc si cu varful rotund...

sorry..

Monny
15.03.2008, 15:27:06

Nivi eu nu stiu....dar poate reusesti sa-ti faci la comanda asa ceva....vezi si tu firme de pantofi care fac si la comanda:)>-

pusa
15.03.2008, 17:23:58
sau macar cu tocul FOARTE mic ^:)^
am vazut o gramada de papucei fara toc sau cu un toc mic, de 1 cm, max 2 la targul de la ITC...unii de-a dreptul draguti as putea spune! Daca n-as fi fost mica de inaltime, ma tentau si pe mine :( Daca n-am papat tot cand eram mica...am ramas de 1,64 iar iubi are 1,80, trebuie sa ma cocot si eu pe ceva tocuri sa il ajung...

sinzi
15.03.2008, 18:30:30
am vazut pantofi cu botul ascutit si cu toculet foarte mic...balerini nu am vazut nici eu decat cu botul rotund
de acum incep sa apara modele si sigur o sa-ti gasesti asa cu toc mic;fa-ti o lista cu tot ce inseamna magazine de papuci prin brasov si da o tura;daca vrei sa fie numai de schimb,meriat sa incerci si prin brintex sau pe unde nu sunt ata de scumpi...acum depinde ce vrei
mi-am gasit si eu in sfarsit papucei:)

pusa
15.03.2008, 22:01:04
foarte frumosi!! sa ii porti sanatoasa si sa tzopai in voie cu ei! cat e de inalt tocul?

pusa
15.03.2008, 22:07:09
Astia sunt pantofiorii mei de miresica. Asta e perechea de inceput, toc de 8 cm, f usori si comozi..sper sa ii tin in picioare macar pana dupa valsul de deschidere, ca m-am indragostit de ei! Pana si pe talpa am floricele ;))

alinutza_harnicutza
16.03.2008, 10:33:35
Astia sunt pantofiorii mei de miresica. Asta e perechea de inceput, toc de 8 cm, f usori si comozi..sper sa ii tin in picioare macar pana dupa valsul de deschidere, ca m-am indragostit de ei! Pana si pe talpa am floricele ;))

foarte draguti...sa-i purtati sanatoase amandoua...

sinzi
16.03.2008, 12:02:04
multumesc mult..:)
tocul nu are decat 5 cm si sunt super comozi,fiind peste tot din piele...am inceput sa-i port prin casa in fiecare seara;));))
eu am ceva probleme cu picioarele,din cauza reomatismului si chiar daca sunt asa de comozi nu stiu cat am sa rezist cu ei in picioare ....asa prin casa cate o ora,sunt super:)
o sa-i schimb probabil dupa ce ma fura;sau poate mai tarziu,cine stie,poate da Domnul si nu o sa ma doara picioarele :(
frumosi si ai tai pusa,sa-i porti sanatoasa si sa dansezi mult si bine cu ei :)

delhel2001
16.03.2008, 12:54:46

Sunt foarte draguti, sai porti sanatoasa si cat mai multa vreme, nu doar pana la vals...<:-P

berbecutza22
16.03.2008, 13:03:13
Fetelor >:D<am vazut balerini albi cu botul ascutit in noua colectie de la L......O.
Si sunt chiar ieftini.
Au si o promotie in perioada asta.

pusa
16.03.2008, 17:49:24
Alina & Delia - multumesc de aprecieri!
Sinzi - mai nou se zice romantism, nu reumatism :* Lasa ca o sa fii prea ocupata sa savurezi nunta si o sa iti aduci aminte la final de nunta de picioare! Cel putin asa iti doresc! Incearca sa iei o aspirina in dimineata nuntii sau ceva pe baza de ginko biloba, sa iti faca circulatia buna. Daca ii frigi si ceva tuica sau alcool la nunta, cu siguranta n-o sa ai probleme.
Berbecutza: tot ce mi-am luat de la L_ _ _ _ _ _ O (peste 8 perechi de incaltari) au fost niste incaltari foarte comode si calapoade bune. Cu siguranta nu o sa ai probleme nici cu balerinii.

claubv
16.03.2008, 18:15:12
multumesc mult pentru sfaturi!

sai_mon
03.04.2008, 10:35:47
eu totusi vreua sa-mi iau pantofi de dans. sunt f stabili si comozi, dar mi-as lua numai pt sala. Poate pt zi am sa gasesc io alta pereche, desi o sa-i port mult mai putin. Am auzit o veste, dr nu pot s-o confirm inca...cei de la cluj care fac astfel de pantofi, am inteles ca si-au deschis magazin si in bv, dar nu stiu exact unde. Cercetez si va voi tine la curent.

MaryT
03.04.2008, 10:39:48
eu totusi vreua sa-mi iau pantofi de dans. sunt f stabili si comozi, dar mi-as lua numai pt sala. Poate pt zi am sa gasesc io alta pereche, desi o sa-i port mult mai putin. Am auzit o veste, dr nu pot s-o confirm inca...cei de la cluj care fac astfel de pantofi, am inteles ca si-au deschis magazin si in bv, dar nu stiu exact unde. Cercetez si va voi tine la curent.

asteptam !!>:D< >:D< >:D<

hanna
03.04.2008, 10:50:32
am vazut pantofi cu botul ascutit si cu toculet foarte mic...balerini nu am vazut nici eu decat cu botul rotund
de acum incep sa apara modele si sigur o sa-ti gasesti asa cu toc mic;fa-ti o lista cu tot ce inseamna magazine de papuci prin brasov si da o tura;daca vrei sa fie numai de schimb,meriat sa incerci si prin brintex sau pe unde nu sunt ata de scumpi...acum depinde ce vrei

Sa ii porti sanatoasa Sinzi!

hanna
03.04.2008, 10:52:28

Super pantofiorii. Sper sa fie comozi si sa ii ti toata noaptea in picioare.
Cred ca ar fi mai bine sa ii porti prin casa (cand dai cu matura :D ) ca sa se mai lase.

pusa
03.04.2008, 11:21:29
Super pantofiorii. Sper sa fie comozi si sa ii ti toata noaptea in picioare.
Cred ca ar fi mai bine sa ii porti prin casa (cand dai cu matura :D ) ca sa se mai lase.
Multumesc Hanna! Desi n-am crezut ca o sa pot face afirmatia asta, dar pantofii care ii am la momentul asta, cu toc mai mare decat pantofii de dansuri sportive (7 cm au pantofii de dans si 8 cm prima pereche pt nunta, cumparata din comert) sunt mai comozi...Asa ca tot ce e posibil sa raman in ei pana la sfarsit.
Pt orice eventualitate insa imi voi face si o pereche de pantofi de dans, cu toc de 5 cm.

sai_mon
11.04.2008, 12:52:45
fetelooor...d vreti opincute albe pt mirese, mergeti la targul de la ITC..sunt suteee

sinzi
11.04.2008, 14:28:58
fetelooor...d vreti opincute albe pt mirese, mergeti la targul de la ITC..sunt suteee

credeti ca este ok sa va luati opincute???
eu una ma gandeam la cum o sa arate rochia dupa ce ne schimbam din papucei cu toc in opincute..adik rochia o sa se lase si o sa atarne...
eu m-am gandit sa-mi cumpar o pereche de papucei cu talpa intreaga,care oricum nu mi se vad pe sub rochie si care sa fie la fel de inalti ca si papuceii "principali"

sai_mon
11.04.2008, 15:09:59
Nici eu nu adopt varianta opincutelor...dar sunt mirese care vor. Si toate cunoscutele mele foste mirese au avut opincute la sala...intr-adevar, nu m-as simti nici io bine sa incalt la sala opinci sau balerini ca m-as simti ca intrata in pamant. DAr dupa mine, nici pantofi cu talpa intreaga nu mi-as lua ca nu ar mai fi flexibila talpa..si e vital asta. vezi si tu..poate gasesti ceva comod..

credeti ca este ok sa va luati opincute???
eu una ma gandeam la cum o sa arate rochia dupa ce ne schimbam din papucei cu toc in opincute..adik rochia o sa se lase si o sa atarne...
eu m-am gandit sa-mi cumpar o pereche de papucei cu talpa intreaga,care oricum nu mi se vad pe sub rochie si care sa fie la fel de inalti ca si papuceii "principali"

pusa
11.04.2008, 17:17:30
Pe cine avantajeaza opincutele, este o idee linistitoare sa stii ca te poti baza pe ele. Dar pe mine nu ma avantajeaza, ar arata ca naiba, ca sa nu mai spun ca intre mine si viitorul sot e diferenta de 14 cm.
Tocmai mi-am comandat pantofii de dans - albi, cu o catarama argintie si cu strasuri pe ea, catarama care de fapt uneste partile din fata, astfel ca daca ma strang pantofii, sa mai dau drumul la o gaura in fata...Sper sa fie gata inainte de Pasti. Mi se pare varianta cea mai buna...

CONT_INCHIS_11991
11.04.2008, 17:44:15
Pe cine avantajeaza opincutele, este o idee linistitoare sa stii ca te poti baza pe ele. Dar pe mine nu ma avantajeaza, ar arata ca naiba, ca sa nu mai spun ca intre mine si viitorul sot e diferenta de 14 cm.
Tocmai mi-am comandat pantofii de dans - albi, cu o catarama argintie si cu strasuri pe ea, catarama care de fapt uneste partile din fata, astfel ca daca ma strang pantofii, sa mai dau drumul la o gaura in fata...Sper sa fie gata inainte de Pasti. Mi se pare varianta cea mai buna...

bravo! foarte bine!

pusa
12.04.2008, 20:18:43
Scuze ca repet post-ul, dar aici e mai indicat sa il pun: aveti idee pe unde s-ar gasi stampi fara intaritura aceea de la varf? Ca fara strampi ar insemna sa renunt la incaltaminte. Si fara pantofi putin decupati, sa iasa degetul mare, mi s-ar umfla degetele.. :-" offffffff...Nu vreau stampi albi, sunt urati...

georgia_jojo
13.04.2008, 09:16:24
Scuze ca repet post-ul, dar aici e mai indicat sa il pun: aveti idee pe unde s-ar gasi stampi fara intaritura aceea de la varf? Ca fara strampi ar insemna sa renunt la incaltaminte. Si fara pantofi putin decupati, sa iasa degetul mare, mi s-ar umfla degetele.. :-" offffffff...Nu vreau stampi albi, sunt urati...

si pe mine ma intereseaza...ca (cred) ca imi voi lua sandalute...am renuntat sa mai caut "pantofiori" marimea 41...:-":-":-"...cand intreb de pantofi de mireasa, care prin definitie tb sa fie eleganti, marimea 41 se uita vanzatoarele la mine ca la o ciudatenie...

sinzi
14.04.2008, 12:26:21
Nici eu nu adopt varianta opincutelor...dar sunt mirese care vor. Si toate cunoscutele mele foste mirese au avut opincute la sala...intr-adevar, nu m-as simti nici io bine sa incalt la sala opinci sau balerini ca m-as simti ca intrata in pamant. DAr dupa mine, nici pantofi cu talpa intreaga nu mi-as lua ca nu ar mai fi flexibila talpa..si e vital asta. vezi si tu..poate gasesti ceva comod..

daca talpa nu este din plastic,piele sau inlocuitor,sunt flexibili....am deja acasa o pereche si sunt ok.acum o sa vad cat de bine merg la rochie dupa ce mi-o aduc inapoi de la buc scurtata si cu sistemul de prindere al trenei facut :)
daca nu se potrivesc,o sa-mi caut ceva comod....de schimb sigur gasesc mai repede decat i-am gasit pe cei de "mireasa" :)

sinzi
14.04.2008, 12:30:35

si eu am o dilema deoarece am pantofi un pic decupati in fata,de mi se vad primele 3 degete,dar nu stiu ce sa fac!!!mie nu-mi surade deloc ideea sa-mi iau strampi la un astfel de papuci....
strampi fara intaritura in fata parca am vazut la filodoro(o marca de strampi) si cred k merita incercat si in magzinul de la et 1 din mag universal....la mondex nu au sigur iar alte idei de magazine ce strampi nu imi vin acum in minte;daca o sa gasesc va anunt.

pusa
14.04.2008, 14:04:17
si eu am o dilema deoarece am pantofi un pic decupati in fata,de mi se vad primele 3 degete,dar nu stiu ce sa fac!!!mie nu-mi surade deloc ideea sa-mi iau strampi la un astfel de papuci....
strampi fara intaritura in fata parca am vazut la filodoro(o marca de strampi) si cred k merita incercat si in magzinul de la et 1 din mag universal....la mondex nu au sigur iar alte idei de magazine ce strampi nu imi vin acum in minte;daca o sa gasesc va anunt.
La mine nu se vede decat un degetul mare si o idee din al doilea :))

MaryT
14.04.2008, 14:20:14
si pe mine ma intereseaza...ca (cred) ca imi voi lua sandalute...am renuntat sa mai caut "pantofiori" marimea 41...:-":-":-"...cand intreb de pantofi de mireasa, care prin definitie tb sa fie eleganti, marimea 41 se uita vanzatoarele la mine ca la o ciudatenie...

cunosc...:D :D :D

rils
16.04.2008, 17:37:55
http://www.miresici.ro/gallery/data/507/thumbs/DSCF1474.jpg (http://www.miresici.ro/gallery/showphoto.php/photo/8871)http://www.miresici.ro/gallery/data/507/thumbs/DSCF1468.jpg (http://www.miresici.ro/gallery/showphoto.php/photo/8870)

Servus fetelor
ce parere aveti de acesti pantofi??

pusa
16.04.2008, 18:02:11
Servus fetelor
Sunt foarte draguti si par comozi, tin glezna bine, piciorul este mai stabil prin bareta aceea. Daca nu tii sa ai tocul alb, go for it ;-)

oana_bomboana
16.04.2008, 18:08:03
http://www.miresici.ro/gallery/data/507/thumbs/DSCF1474.jpg (http://www.miresici.ro/gallery/showphoto.php/photo/8871)http://www.miresici.ro/gallery/data/507/thumbs/DSCF1468.jpg (http://www.miresici.ro/gallery/showphoto.php/photo/8870)

Servus fetelor
Very nice!!!!!!:x

CONT_INCHIS_11991
16.04.2008, 19:02:14

Servus fetelor

mie imi plac mult, exceptand tocul. toc care, ce-i drept s-ar putea sa nu se vada cine stie ce sub rochie... in fata seamana o idee cu ai mei. si sunt convinsa ca sunt foarte comozi...

hanna
16.04.2008, 23:28:28
Eu mi-am luat o perechie de balerini care sunt comozi dar nu cred ca o sa se vada sub rochita ;)) ;)) ;))

hanna
16.04.2008, 23:30:05

Servus fetelor

Nu o sa ai nici o problema cu pantofiorii tai. Sa ii porti fericita si sa dansezi toata noaptea>:D< >:D< >:D<

CONT_INCHIS_11991
17.04.2008, 08:24:08
Eu mi-am luat o perechie de balerini care sunt comozi dar nu cred ca o sa se vada sub rochita ;)) ;)) ;))

sunt foarte faini!

rils
17.04.2008, 11:27:35
Ma bucur ca va plac.Eu zic ca nu se vad prea mult sub rochie si sunt foarte comozi.Am tot cautat un toc cat mai mic.

sinzi
17.04.2008, 16:39:57
Ma bucur ca va plac.Eu zic ca nu se vad prea mult sub rochie si sunt foarte comozi.Am tot cautat un toc cat mai mic.

sunt frumosi pantofiorii tai!sa-i porti sanatoasa si sa nu te doara picioarele in ei :)
cat despre toc,stai linistita,sigur nu se vad pe sub rochie.....cand mergi se poate vedea eventual botul(in functie de cum este rochia),dar tocul nu cred ca are cum sa se vada;
cat despre faptul ca nu este tocul alb.....nu cred k este o problema;nimeni nu o sa zica "vai,mireasa nu a avut tocul alb la pantofi!!!!"
toata lumea te va admira pe tine,rochita.....pantofii se vad o singura data,cand se aduc ca si dovada a "furtului" :)

hanna
18.04.2008, 00:15:43
sunt frumosi pantofiorii tai!sa-i porti sanatoasa si sa nu te doara picioarele in ei :)
cat despre toc,stai linistita,sigur nu se vad pe sub rochie.....cand mergi se poate vedea eventual botul(in functie de cum este rochia),dar tocul nu cred ca are cum sa se vada;
cat despre faptul ca nu este tocul alb.....nu cred k este o problema;nimeni nu o sa zica "vai,mireasa nu a avut tocul alb la pantofi!!!!"
toata lumea te va admira pe tine,rochita.....pantofii se vad o singura data,cand se aduc ca si dovada a "furtului" :)

Ai dreptate. Oricum noi acum vedem totul sub lupa. Cine crezi ca o sa fie asa de atent ca vada asta?
:)>-

hanna
18.04.2008, 00:16:20
sunt foarte faini!
Multumesc mult de tot >:D<>:D<>:D<

Okydoky
18.04.2008, 10:32:15

Super balerinii =D> , cred ca o sa te simiti foarte fain in ei :)

hanna
19.04.2008, 10:57:20
Super balerinii =D> , cred ca o sa te simiti foarte fain in ei :)

Nici nu ii simt in picioare ;));)).

Multumesc mult de tot

delhel2001
19.04.2008, 12:49:23
Servus fetele,

Ambele perechi de pantofi sunt foarte frumoase....

Pupici.

littleracula
09.05.2008, 15:42:48

Salut!!! Dresuri pentru sandale gasiti la vechiul nostru magazin universal la parter sau in mall-ul de la iesirea din oras spre Predeal - sper sa gasiti ce cautati!!!

georgia_jojo
10.05.2008, 19:07:01
s-a deschis si in brasov magazin veronesse...au super pantofi de mireasa, vanzatoare dragute (care m-au lasat sa probez tot, chiar daca le-am zis ca nu am venit pregatita sa-mi iau pantofi:)>-), preturi...depinde de buget, am gasit si cu 250 ron si cu 1500 ron...
magazinul e pe republicii vis-a-vis de vodafone (inainte era alt magazin tot de incaltaminte), si fac si la comanda...

CONT_INCHIS_11991
11.05.2008, 01:09:21
s-a deschis si in brasov magazin veronesse...au super pantofi de mireasa, vanzatoare dragute (care m-au lasat sa probez tot, chiar daca le-am zis ca nu am venit pregatita sa-mi iau pantofi:)>-), preturi...depinde de buget, am gasit si cu 250 ron si cu 1500 ron...
magazinul e pe republicii vis-a-vis de vodafone (inainte era alt magazin tot de incaltaminte), si fac si la comanda...

da, am intrat si eu de curand. am vazut pantofi crem de mireasa, luciosi si cu o bordura ingusta de voal in partea din fata. tocuri destul de inalte...

georgia_jojo
11.05.2008, 07:39:24
da, am intrat si eu de curand. am vazut pantofi crem de mireasa, luciosi si cu o bordura ingusta de voal in partea din fata. tocuri destul de inalte...

da...dar am gasit unii si cu toc normal, bine, nu atat de frumosi ca cei cu tot inalt...apropos de toc inalt...m-am uitat la unii frumosi, frumosi dar cu un toc f. inalt si subtire, i-am probat si abia imi tineam echilibrul stand pe loc si cu ei incaltata de cca 1 min, vanzatoarea ma innebunea cu cat de frumoase imi fac gleznele, eu ii spuneam ca nu pot nici macar sa stau cu ei, daramite sa mai si dansez si ea o tinea una si buna ca e o chestie de exercitiu...:[email protected]:[email protected]:[email protected] pot sa mai exersez in casa dansatul...asa ca pt cele care vor sa isi cumpere pantofii de acolo fiti tari pe pozitie ca va vor faca sa va razganditi...

oana_bomboana
12.05.2008, 10:08:45
si eu i-am probat pe cei cu voal...m-am simtit foarte stabila in ei.... aveau calapodul buna... cred ca as fi rezistat in ei... dar nu m-am hotarat daca sa-i iau sau nu... :-<

CONT_INCHIS_11991
12.05.2008, 12:14:59
si eu i-am probat pe cei cu voal...m-am simtit foarte stabila in ei.... aveau calapodul buna... cred ca as fi rezistat in ei... dar nu m-am hotarat daca sa-i iau sau nu... :-<

cat sunt? de curiozitate...

littleracula
12.05.2008, 12:58:42
Am probat si eu pantofii cu voal - mi s-au parut tare incomozi, mai ales ca in ziua nuntii voi sta mai mult in picioare - si oricat ar fi de frumosi nu merita chinul. Mi-am luat de la o.t.t.e.r. - sunt ff comozi, iar de placut - mie tb sa-mi placa - poza e atasata

CONT_INCHIS_11991
12.05.2008, 13:20:12
Am probat si eu pantofii cu voal - mi s-au parut tare incomozi, mai ales ca in ziua nuntii voi sta mai mult in picioare - si oricat ar fi de frumosi nu merita chinul. Mi-am luat de la o.t.t.e.r. - sunt ff comozi, iar de placut - mie tb sa-mi placa - poza e atasata

foarte frumosi! cu cat si unde e magazinul asta?

littleracula
12.05.2008, 13:47:43
foarte frumosi! cu cat si unde e magazinul asta?

O.t.t.e.r este in noul u.n.i.r.e.a si au costat 329 ron - nu mi s-a parut mult, si ii mai pot purta la alte ocazii si sunt comozi.

oana_bomboana
12.05.2008, 13:48:17
cat sunt? de curiozitate...
250... Ron evident... :D

CONT_INCHIS_11991
12.05.2008, 15:52:55
O.t.t.e.r este in noul u.n.i.r.e.a si au costat 329 ron - nu mi s-a parut mult, si ii mai pot purta la alte ocazii si sunt comozi.

sigur ca ii mai poti folosi si la alte ocazii! sa-i porti sanatoasa!

CONT_INCHIS_11991
12.05.2008, 15:53:41
250... Ron evident... :D

da, pe-acolo ma gandeam si eu dar nu m-am uitat la pret cand i-am vazut...

pusa
12.05.2008, 17:52:14
Pantofii mei de dans, de "rezerva", facuti la Timisoara. Daca ma vor strange, le pot da drumul din fata. Daca sunt prea inalti, scot plasticul care protejeaza tocul de 5 cm. Daca alunec, ud talpa caci este de piele intoarsa..Fantastic de comozi, tin glezna bine si strasurile sunt superbe.
Ultima poza e pt Medeea, imi cer scuze ca nu am reusit sa surprind asa clar cum e prinsa bareta cu elastic de care ti-am spus saptamana trecuta. Era aparatul prea aproape si nu i-a convenit ce am focalizat, desi am pus pe functia de detaliu. Cred ca nu stiu eu sa folosesc prea bine functia.

CONT_INCHIS_11991
12.05.2008, 18:41:04
Pantofii mei de dans, de "rezerva", facuti la Timisoara. Daca ma vor strange, le pot da drumul din fata. Daca sunt prea inalti, scot plasticul care protejeaza tocul de 5 cm. Daca alunec, ud talpa caci este de piele intoarsa..Fantastic de comozi, tin glezna bine si strasurile sunt superbe.
Ultima poza e pt Medeea, imi cer scuze ca nu am reusit sa surprind asa clar cum e prinsa bareta cu elastic de care ti-am spus saptamana trecuta. Era aparatul prea aproape si nu i-a convenit ce am focalizat, desi am pus pe functia de detaliu. Cred ca nu stiu eu sa folosesc prea bine functia.

da, m-am prins. de fapt sunt doua barete incrucisate, nu? dar nu stiu cum as putea rezolva problema pantofilor mei asa... o sa merg zilele astea la cizmar sa vad... sper sa le pot face ceva ca imi plac atat de mult si mi-e ciuda ca mi se intampla chestia asta...

mersi!

pusa
12.05.2008, 20:05:05
da, m-am prins. de fapt sunt doua barete incrucisate, nu? dar nu stiu cum as putea rezolva problema pantofilor mei asa... o sa merg zilele astea la cizmar sa vad... sper sa le pot face ceva ca imi plac atat de mult si mi-e ciuda ca mi se intampla chestia asta...

mersi!
of, nu nu, nu vorbeam de barete, ci de partea unde vine bagata bareta, la incuietoare, acolo iti trebuie tie elastic in locul pielii. Vii maine la Casa Armatei? Ca ti-i aduc sa ti-i arat, ce sa iti mai fac capul mare cu atatea explicatii...

CONT_INCHIS_11991
13.05.2008, 08:22:03
of, nu nu, nu vorbeam de barete, ci de partea unde vine bagata bareta, la incuietoare, acolo iti trebuie tie elastic in locul pielii. Vii maine la Casa Armatei? Ca ti-i aduc sa ti-i arat, ce sa iti mai fac capul mare cu atatea explicatii...

da, venim la dansuri. o sa iti arat si eu unde anume ma supara, ca din cauza asta cred ca nu e mare lucru de facut, nu incuietoarea imi face probleme, ci insasi bareta, in lateralul piciorului. nici acum nu mi-a trecut rana pe care mi-a facut-o... mi-e si frica sa-i mai incalt. dar culmea e ca la dreptul nu am nici cea mai mica problema, doar la stangul...

berbecutza22
15.05.2008, 11:29:55
Fetelor ce ziceti de aceste sandale?
Merg cu aceasta rochita sau nu?
Astept parerea voastra indiferent daca este buna sau rea.>:D<

oana_bomboana
15.05.2008, 15:16:37
eu cred ca da... eu nu as putea purta o zi intreaga sandalutele astea... arata ca o bijuterie...

Rochia imi place tare mult!

hanna
16.05.2008, 18:06:08

Felicitari de rochita. Este frumoasa foc.^:)^ ^:)^

Daca nu te deranjeaza sa stai o zi intreaga cu pantofiorii aia eu zic: go for it! Sunt frumosi iar ca miresica nimeni nu iti pune gusturile in discutie [-X .

PS: oricum nu prea se vad pantofii la miresici decat atunci cand sunt luate pe sus =)) =)) =)) =)) .

hanna
16.05.2008, 18:13:31
eu cred ca da... eu nu as putea purta o zi intreaga sandalutele astea... arata ca o bijuterie...

Rochia imi place tare mult!

Chiar ca arata ca niste bijuterii ;)) ;)) ;))

berbecutza22
17.05.2008, 13:16:50
Multumesc fetelor de aprecieri.
Nu o sa stau incaltata cu ele decat pana pe la miezul noptii dupa care imi iau ceva mai comod.>:D<:*

Ioana_Papa
26.05.2008, 18:50:17
cei mai frumosi pantofi i am vazut la veronesse...dar inca nu am probat nimic..astept sa mi cumpar rochia..:) nu stiu insa daca sa optez pt sandale sau pantofi..voi ce ziceti?

oana_bomboana
27.05.2008, 10:13:35
cei mai frumosi pantofi i am vazut la veronesse...dar inca nu am probat nimic..astept sa mi cumpar rochia..:) nu stiu insa daca sa optez pt sandale sau pantofi..voi ce ziceti?
eu tot de cei de la veronesse m-am indragostit... cei albi cu danteluta pe margine...

teea
27.05.2008, 11:28:33
am fost la veronesse-am probat pantofiorii cu danteluta pe margine(aprox 260 ron)-mie nu mi s-au parut deloc comozi-erau destul de rigizi-din punctul meu de vedere.drept urmare nu i-am cumparat.am gasit in schimb(si achizitionat) pantofi din eliana mall-de la van butco(140 ron) parca-au tocuri de 10 cm(cat imi trebuie pt rochita) sunt culoarea untului(inchisi in fata),sunt brodati si chiar ok.
o sa postez poze-problema e ca nu gasesc cablul de date ;))
o zi faina tuturor

georgia_jojo
06.06.2008, 07:02:55
si eu am vazut la van butco niste pantofi care mi-au placut mult, se incadreaza perfect tuturor cerintelor mele, dar din pacate nu aveau marimea mea si d-ra de acolo m-a trimis in macro mall (cica au si acolo magazin) si a intrebat-o pe vanzatoarea din macro mall daca au 41 si a zis ca da...asa ca azi imi iau si pantofi...<:-P<:-P<:-P

georgia_jojo
06.06.2008, 20:31:07
si eu am vazut la van butco niste pantofi care mi-au placut mult, se incadreaza perfect tuturor cerintelor mele, dar din pacate nu aveau marimea mea si d-ra de acolo m-a trimis in macro mall (cica au si acolo magazin) si a intrebat-o pe vanzatoarea din macro mall daca au 41 si a zis ca da...asa ca azi imi iau si pantofi...<:-P<:-P<:-P

dupa cum ziceam...mi-am luat pantofii, au fost 140 lei in macromall, in eliana erau 130...dar deh...bine ca i-am gasit...

oana_bomboana
09.06.2008, 09:21:22
dupa cum ziceam...mi-am luat pantofii, au fost 140 lei in macromall, in eliana erau 130...dar deh...bine ca i-am gasit...
Sunt foarte frumosi!
Sa-i porti cu placere!:*

blancaady
10.06.2008, 11:04:43
chiar ca sunt f frumosi pantofiorii...........sa fii o miresica fericita si sa-ti dansezi bine pantofiorii<:-P

hanna
11.06.2008, 23:30:53
Ce pantofiori noi ai!!!!!!!!
Felicitari! Sa ii porti sanatoasa si sa dansezi toata noaptea in ei. >:D<

banamaria
19.06.2008, 14:07:26

Please help...

eu mi-am gasit pantofii inn 15 minute! ... i-am luat din orizont,si in momentul in care i-am vazut am zis k astia-s ai mei! ... desi nu intentionam sa-mi cumpar pantofii de mireasa! sunt foarte comozi si au toate marimile ...

blancaady
19.06.2008, 14:17:37
eu mi-am gasit pantofii inn 15 minute! ... i-am luat din orizont,si in momentul in care i-am vazut am zis k astia-s ai mei! ... desi nu intentionam sa-mi cumpar pantofii de mireasa! sunt foarte comozi si au toate marimile ...
Foarte frumosi pantofiorii........sa-i porti cu placere si sa te simti bine si sa dansezi muuuuuuuuult>:D<

Monny
19.06.2008, 18:20:19

Sa-i [porti sanatoasa....foarte finuti sunt:*

georgia_jojo
19.06.2008, 21:46:03
ms mult fetelor, au fost singurii care au corespuns tutror criterilor...toc mic, varf rotunjit (ca am piciorul lat si cei cu varf ascutit ma bat) si sa se lege pe glezna...>:D<>:D<>:D<

simona_of
25.06.2008, 09:49:30
Eu mi-am luat din Unirea pantofi de mireasa din satin crem ca am capiat de cap cautand pantofi crem si marimea 40. Au costat 2 milioane si sunt comozi, comozi.

oana_bomboana
25.06.2008, 13:05:58
Eu mi-am luat din Unirea pantofi de mireasa din satin crem ca am capiat de cap cautand pantofi crem si marimea 40. Au costat 2 milioane si sunt comozi, comozi.
Super fain! Bine ca ti-ai gasit!

E important sa-ti fie comozi!!! ;-)

pusa
25.06.2008, 16:06:42
Salutare dragelor!
Una din fricile mele cele mai mari a fost ca ma vor strange, jena, obosi pantofii de mireasa. Asa ca mi-am comandat la Timisoara (Mihuta International: http://www.mihuta-international.ro/) pantofi speciali de dans, albi, cu talpa de piele intoarsa (sa nu lunec), cu toc de 5, cu protectie pe toc, cu catarame superbe. Numai ca nu a fost nevoie sa ii port. Asa ca sunt noi-nouti. Si m-am gandit sa ii vand, ca si-asa nu am ce face cu ei. Am dat pe ei 190 ron, marimea 36, sunt reglabili din catarama (destepti pantofii) si au saculet special pt a fi tinuti. Pt doritoare, alte detalii pe PM, inclusiv legate de pretul negociabil.

oana_bomboana
25.06.2008, 16:37:29
Salutare dragelor!
Una din fricile mele cele mai mari a fost ca ma vor strange, jena, obosi pantofii de mireasa. Asa ca mi-am comandat la Timisoara (Mihuta International: http://www.mihuta-international.ro/) pantofi speciali de dans, albi, cu talpa de piele intoarsa (sa nu lunec), cu toc de 5, cu protectie pe toc, cu catarame superbe. Numai ca nu a fost nevoie sa ii port. Asa ca sunt noi-nouti. Si m-am gandit sa ii vand, ca si-asa nu am ce face cu ei. Am dat pe ei 190 ron, marimea 36, sunt reglabili din catarama (destepti pantofii) si au saculet special pt a fi tinuti. Pt doritoare, alte detalii pe PM, inclusiv legate de pretul negociabil.
Spor la vanzare...:*
Eu am 37 jumate... si nu imi vin.... :( :-<

simona_of
26.06.2008, 09:10:42
Ce sa mai zic de mine cu 40=))

ingerM
31.07.2008, 12:53:37
stie cineva pe unde se gasesc pantofi (nu sandale), albi(nu alta culoare), rotunzi (nu cu varful ascutit) si fffffff frumosi (asa ca de miresica)
eu am fost acasa acum vreo luna si nu am vazut nimic frumos>:P
erau ceva mai frumosi la veronesse dar aveau un toc mareeeeeeeeeeee
in rest nu am vazut nimic sa-mi placa

rils
31.07.2008, 14:29:45
http://www.miresici.ro/gallery/data/507/thumbs/DSCF1474.jpg (http://www.miresici.ro/gallery/showphoto.php/photo/8871/ppuser/18755) http://www.miresici.ro/gallery/data/507/thumbs/DSCF1468.jpg (http://www.miresici.ro/gallery/showphoto.php/photo/8870/ppuser/18755)
eu o sa stau in pantofii astia pt. ca nu pot sta pe tocuri prea mari

ingerM
31.07.2008, 16:17:38
http://www.miresici.ro/gallery/data/507/thumbs/DSCF1474.jpg (http://www.miresici.ro/gallery/showphoto.php/photo/8871/ppuser/18755) http://www.miresici.ro/gallery/data/507/thumbs/DSCF1468.jpg (http://www.miresici.ro/gallery/showphoto.php/photo/8870/ppuser/18755)

imi plac pantofii tai (par fff comozi), imi place formatul, sunt albi?(nu se vede prea bine), dar as vrea un toc putin mai inalt pt ca oricum dupa ce ajung la cabana cred ca o sa-mi iau o pereche de balerini ca sa dansez nonstop:rocking:

rils
31.07.2008, 16:38:34
imi plac pantofii tai (par fff comozi), imi place formatul, sunt albi?(nu se vede prea bine), dar as vrea un toc putin mai inalt pt ca oricum dupa ce ajung la cabana cred ca o sa-mi iau o pereche de balerini ca sa dansez nonstop:rocking:
da,sunt albi

ingerM
31.07.2008, 16:51:39
da,sunt albi

ok mersi mult

blancaady
01.08.2008, 15:45:49
Foartte frumosi pantofiorii, sa-i porti cu palcere
Se pare ca avem aceeasi problema legata de tocuri
Peste tot vad numai tocuri imense, eu pe deasupra port si numai marimea 35, e o nebunie, sper ca pana la anul sa gasesc pantofiorii "mei"
Si bineanteles imi voi lua si niste balerini ceva, ca nu ma impac deloc cu tocurile=)) . Daca ar fi dupa nebunia din capul meu, adidasi mi-as lua in picioare( in adidasi iau si lectii de dans=)) ;)) )

ingerM
06.08.2008, 16:24:09
stie careva daca in Bv se fac pantofi de mireasa la comanda, unde si cam cat costa?
eu am vazut de la inceputul anului o pereche de pantofi de la pura lopez dar le-am scris si ei nu fac acel model pe alb si vreau sa stiu daca imi poate face altcineva sau daca de poate vopsi ffff bine pielea (acesti pantofi sunt din piele)mi-a ramas gandul la ei[-(

pusa
06.08.2008, 19:12:25
stie careva daca in Bv se fac pantofi de mireasa la comanda, unde si cam cat costa?
eu am vazut de la inceputul anului o pereche de pantofi de la pura lopez dar le-am scris si ei nu fac acel model pe alb si vreau sa stiu daca imi poate face altcineva sau daca de poate vopsi ffff bine pielea (acesti pantofi sunt din piele)mi-a ramas gandul la ei[-(
desi nu sunt speciali de mireasa, insa iti garantez ca sunt f comozi, da in google "mihuta international" si apoi alege pantofi de dans...sper sa te ajute :) eu aici am avut comandati pantofii de rezerva, care i-am vandut la bazarul miresicilor, ca nu i-am purtat deloc, prima pereche a fost f.comoda :)
In principiu, daca trimiti poza clara, fac si modelul care ti-l doresti...ai mei au fost 180 ron cu tot cu taxe

ingerM
06.08.2008, 21:09:40
desi nu sunt speciali de mireasa, insa iti garantez ca sunt f comozi, da in google "mihuta international" si apoi alege pantofi de dans...sper sa te ajute :) eu aici am avut comandati pantofii de rezerva, care i-am vandut la bazarul miresicilor, ca nu i-am purtat deloc, prima pereche a fost f.comoda :)
In principiu, daca trimiti poza clara, fac si modelul care ti-l doresti...ai mei au fost 180 ron cu tot cu taxe

adica imi fac dupa poza care le-o trimit eu si sunt asa de ieftini?
cei de care vb eu pe net sunt peste 100&pound; asa ca daca imi face cineva pantofi cum vreau si asa ieftini, imi fac 2 perechi:* :* :* mersi mult
acum ma netuiesc umpic sa vad despre ce e vorba:-B

ingerM
06.08.2008, 21:17:49
o sa-i contactez, sa le trimit o poza si sa vad apoi ce zic
mersi mult Pusa:*

pumpkin
13.08.2008, 12:11:22

medeea, sunt superbi balerinii. te rog sa-mi trimiti si mie un mesaj cu numele magazinului. mercic:)

CONT_INCHIS_11991
13.08.2008, 17:31:04
medeea, sunt superbi balerinii. te rog sa-mi trimiti si mie un mesaj cu numele magazinului. mercic:)

ti-am trimis. ;-)

pumpkin
04.09.2008, 11:58:43
ti-am trimis. ;-)

Medeea, nu am apucat sa-ti multumesc pt raspuns, dar o fac acum. am incercat acolo, dar deocamdata nu au ceva dragut. si eu am marime mare....39-40:(

acum m-am uitat si la pozele de la nunta voastra....foarte frumosi sunteti! ma bucur pt voi....si ai avut o coafura superba si mi-a placut f mult si rochita si pantofii sunt exact asa cum caut su eu...felicitari! bravo bravo bravo!

csilla34
16.09.2008, 21:07:41
nici la oradea nu prea sunt pantofi

ingerM
17.09.2008, 22:18:08
nici la oradea nu prea sunt pantofi

eu inca nu m-am apucat sincer de cautat pantofi dar am vazut miresici care si-au luat de pe net si au fost fff multumite, asadar e si asta o solutie in caz ca nu gasim ceva sa ne placa<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

Lores
18.09.2008, 10:01:22
Servus.
Puteti sa imi recomandati niste magazine de pantofi din Brasov?
Multumesc.

Lores
19.09.2008, 19:30:25

Servus, Hanna. Poti sa imi dai si mie un pm cu locul de unde ti-ai luat balerinii si cat au fost?
Iti multumesc din suflet.

johne
26.11.2008, 10:33:42
la onix vizavi de bca transilvania, la coltul casei este o cizmarie care repara si face pantofi pentru magazine (80 lei in vara) din piele fata-interior,
in vara imi cautam pantofi pentru nunta si mi-au spus ca anumite culori le fac doar la comanda, si m-am gandit sa incerc acolo si pentru nunta.
deocamdata nu am incercat, dar daca are cineva treaba acolo sa ne spuna si noua.
eu m-am tot uitat pe net in site-urile din sua, dar pantofii imi tbsc ivory si aveau doar albi si in plus nu am inteles cat o sa ma coste in plus.

kathalinna
27.01.2009, 12:26:24
da,sunt albi

buna sunt foarte frumosi pantofii mai ales ca nu au tocul inalt!!!asta e fffff important,cel putin pt mine.pot sa fiu indiscreta si sa te intreb de unde i-ai achizitionat??mersi mult:*

miekee
28.01.2009, 19:02:16
nu m-am apucat de cautat serios....
am fcut piata.....calitate, toc mic si mai ales sa fie pe placu meu.....
dar din cate stiu eu, nu stiu daca o sa gasesc:-s

miekee
28.01.2009, 19:03:37
ah, si mai sunt si balerini, ca "cica" tre sa te schimbi de papucei.....
am gasit balerini ceva dragut, alb, superbi pe un site gen ebay...hmmm

oana_bomboana
28.01.2009, 19:18:39
ah, si mai sunt si balerini, ca "cica" tre sa te schimbi de papucei.....
am gasit balerini ceva dragut, alb, superbi pe un site gen ebay...hmmm
Nu e neaparat necesar sa te schimbi. Depinde de calapodul pantofilor si daca esti obisnuita sa porti toc. Eu am avut perechea de schimb insa am stat doar 5 minute cu ei.
Pantofii mei au fost foarte comozi si nu a mai trebui sa-i schimb.

miekee
28.01.2009, 19:22:00
e bine, ca nu mai vream sa port grija la a 2-a pereche de papucei, sper oar sa gasesc pantofiori superbi si comozi

CONT_INCHIS_11991
29.01.2009, 00:21:24
e bine, ca nu mai vream sa port grija la a 2-a pereche de papucei, sper oar sa gasesc pantofiori superbi si comozi

e cea mai buna varianta, pana la urma (cea cu o singura pereche de pantofi). in cazul meu, desi mi-am luat pantofi cu toc mic (6-7cm) si comozi, imi cumparasem si niste balerini, e poza lor undeva pe topicul asta mai in fata. foarte draguti. dar nu i-am purtat pana la urma. din cauza diferentei de inaltime, fie ea si mica, as fi calcat pe rochie. m-am schimbat totusi, spre sfarsit, intr-o pereche de pantofi cu talpa de pluta, ortopedica. si asta pt ca desi am avut pantofi super ok, mi s-au umflat picioarele ingrozitor, n-am mai patit asa ceva niciodata. in ceea ce ma priveste, n-am dansat niciodata mai mult ca la nunta si n-am stat niciodata atat de mult in picioare, pe tocuri, fie ele si mici... (cam vreo 18-19 ore cu totul), poate si de-asta reactia neavuta pana atunci vreodata... e bine ca am fost pregatita. sa luati si varianta asta in calcul.

blancaady
29.01.2009, 09:14:46
eu m-am cam hotarat ce pantofiori vreau;)) , sunt de pe net
inainte sa ii comand dau o raita prin magazine si astept targul, iar daca chiar nu gasesc nimic, mi-i comand;-)

oana_bomboana
29.01.2009, 09:20:49
eu m-am cam hotarat ce pantofiori vreau;)) , sunt de pe net
inainte sa ii comand dau o raita prin magazine si astept targul, iar daca chiar nu gasesc nimic, mi-i comand;-)
Sunt foarte frumosi!

blancaady
29.01.2009, 11:34:44
Sunt foarte frumosi!
mersi mersi, eu sunt incantata=P~

CONT_INCHIS_11991
29.01.2009, 12:12:22
si par comozi, cu tocul jos... sunt foarte draguti.

kathalinna
03.02.2009, 21:53:42
mersi mersi, eu sunt incantata=P~

buna fetelor voi vorbiti ce pantofi sa va luati asta nu e asa o mare problema ca in sezonul cald se gasesc cam tot felul haideti sa va spun eu ce ar fi o problema dupa parerea mea strampii cu banda pe care... da ii gasesti, dar cand ai nevoie de culori mai rare cum e culoarea untului unde ii gasesti in brasov ????va rog ajutati-ma si pe mine pupici:* :* :*

CONT_INCHIS_11991
03.02.2009, 22:40:59
buna fetelor voi vorbiti ce pantofi sa va luati asta nu e asa o mare problema ca in sezonul cald se gasesc cam tot felul haideti sa va spun eu ce ar fi o problema dupa parerea mea strampii cu banda pe care... da ii gasesti, dar cand ai nevoie de culori mai rare cum e culoarea untului unde ii gasesti in brasov ????va rog ajutati-ma si pe mine pupici:* :* :*

incearca la magazinul Star, nu mai stiu etajul, parca 2, la M--DEX. eu mi-am luat mai multe nuante deschise de acolo.

kathalinna
04.02.2009, 09:38:05
incearca la magazinul Star, nu mai stiu etajul, parca 2, la M--DEX. eu mi-am luat mai multe nuante deschise de acolo.

mersi frumos.pupici:* :* :* sigur ma voi duce acolo sper sa si gasesc

sinzi
09.02.2009, 11:04:42
Eu mi-am cumparat de la Jolidon(magazinul din Eliana Mall,de la parter,chiar sub scarile de coborare),din aceea care nu au in fata la degete intaritura si se pot purta si la sandale sau pantofi decupati in fara cum am avut eu.

roni1980
25.03.2009, 21:23:23
Buna
am auzit ca exista in brasov cineva care face pantofi de nunta direct la comanda stie cineva ceva [-o<

blancaady
25.03.2009, 21:35:56
Buna
am auzit ca exista in brasov cineva care face pantofi de nunta direct la comanda stie cineva ceva [-o<
pe republicii........verones.s.s.e ( e fara puncte:D )>:D<

johne
30.03.2009, 10:37:09
Buna

eu am auzit si de magazinul mihai albu din corona, undeva la 250 lei, din acelasi material cu rochia.. dar nu stiu alte amanunte... mi-a spus o colega de munca

sinzi
30.03.2009, 13:36:46
eu am auzit si de magazinul mihai albu din corona, undeva la 250 lei, din acelasi material cu rochia.. dar nu stiu alte amanunte... mi-a spus o colega de munca
Eu am fost acolo sa imi fac la comanda anul trecut si nu exista pantofi la comanda la 250 ron.Anul trecut se faceau doar din modelele existente doar ca iti schimbau culoarea si materialul pt a se potrivi cu ceea ce aveam nevoie.Anul acesta nu stiu cat ar iesi o pereche,dar depinde si de model.Am fost cu fina mea sa ne uitam si preturile sunt de la 400 ron in sus,chiar 800....

johne
03.04.2009, 13:43:18
Eu am fost acolo sa imi fac la comanda anul trecut si nu exista pantofi la comanda la 250 ron.Anul trecut se faceau doar din modelele existente doar ca iti schimbau culoarea si materialul pt a se potrivi cu ceea ce aveam nevoie.Anul acesta nu stiu cat ar iesi o pereche,dar depinde si de model.Am fost cu fina mea sa ne uitam si preturile sunt de la 400 ron in sus,chiar 800....

ce pot sa spun, am spus ca mi-a spus o colega de munca.. stau sa ma intreb cand o fi fost, desi imi aduc aminte ca parca mi-a spus ca nu demult.. anyway.. scump domle scump...
eu oricum imi fac la comanda.. speciali de dans, piele.. cost 200 lei

sinzi
03.04.2009, 13:55:57
ce pot sa spun, am spus ca mi-a spus o colega de munca.. stau sa ma intreb cand o fi fost, desi imi aduc aminte ca parca mi-a spus ca nu demult.. anyway.. scump domle scump...
Asa mi s-a spus si mie anul trecut,dar nu este asa.
Si mie mi-a zis cineva acelasi pret,de-aia am fost anul trecut,dar realitatea este alta.....

johne
07.04.2009, 15:41:52
Asa mi s-a spus si mie anul trecut,dar nu este asa.
Si mie mi-a zis cineva acelasi pret,de-aia am fost anul trecut,dar realitatea este alta.....

am aflat o data mai aproape de adevar.. a fost acum vreo 2-3 ani, cand avea in gand nunta.. dar timpul trece atat repede se pare :D..
de aceea am si "subliniat" ca mi-a zis o colega.. (:| adica nu stiu sigur...

micuta_geo
11.04.2009, 13:57:44
am si eu o mica problema.....nu imi gasesc pantofi de mireasa,am cautat in tot Brasovul si singurul loc unde am gasit ceva sa-mi placa era im macromall,dar din pacate nu aveau marimea mea....va rog ajutati-ma,daca stiti vreuna din voi unde as putea sa-mi gasesc niste pantofiori albi,su tocul mic...ceva dragut pr noi mieresele.va pup:* :* si spor la pregatiri in continuare!

sinzi
14.04.2009, 15:15:34
am si eu o mica problema.....nu imi gasesc pantofi de mireasa,am cautat in tot Brasovul si singurul loc unde am gasit ceva sa-mi placa era im macromall,dar din pacate nu aveau marimea mea....va rog ajutati-ma,daca stiti vreuna din voi unde as putea sa-mi gasesc niste pantofiori albi,su tocul mic...ceva dragut pr noi mieresele.va pup:* :* si spor la pregatiri in continuare!
Pai,la Veronesse pe republicii si poti sa iti alegi si culoarea ca au mai multe nuante de alb.......
De la Benvenutti din macromall mi-am luat o pereche de pantofi pe comanda,ca nu aveau marimea mea dar mi-au adus.
Eu din pacate nu sunt deloc incantata de ce inseamna mag de pantofi la noi in bv....papuceii de mireasa mi i-am luat din sibiu.
PS:pantofi albi am vazut si in eliana mall....

blueeyes22
14.04.2009, 17:03:24
Eu mi-am luat o pereche super draguta de la Pietra de pe Republicii :X

Mirela83
06.05.2009, 18:58:16
cred ca pana in mom de fata in fruntea topului, cea mai avantajoasa achizitie a fost pentru viitorul meu sot :P
am avut drum pana la suceava si am fost si la bazarul de acolo de unde si-a cumparat pantofii de nunta care au costat doar 80 lei; mentionez ca sunt de piele interior+exterior cu un model clasic, elegant si frumos...super afacere, nu?

CONT-INCHIS-035
06.05.2009, 19:00:59
cred ca pana in mom de fata in fruntea topului, cea mai avantajoasa achizitie a fost pentru viitorul meu sot :P
am avut drum pana la suceava si am fost si la bazarul de acolo de unde si-a cumparat pantofii de nunta care au costat doar 80 lei; mentionez ca sunt de piele interior+exterior cu un model clasic, elegant si frumos...super afacere, nu?

Daca ai mers la Suceava pentru pantofi ar fi trebuit sa mergeti la Dennis ( fabrica cu magazin de desfacere). Fratele meu si-a cumparat acum 2 ani de acolo pantofi de mire cu 70 lei. Super pantofi.

CONT_INCHIS_253
06.07.2009, 10:18:35
Mi-am cumparat sandalele de pe Republicii, un pic mai sus de MC'. Au fost 65 de lei. Pomana! Intr-adevar dupa 2 purtari cred ca le arunc. Dar nici nu imi trebuie mai mult.

Cateva poze aici: http://picasaweb.google.com/michael.heliso/MyWedding#

clodi
09.07.2009, 12:45:53
Eu am fost foarte multumita de pantofii de la benvenutti. nu mi-am schimbat pantofii si am dansat toata noaptea. Este vb de pantofii din satin cu bareta deasupra gleznei.

Ioana_Carstea
20.07.2009, 11:08:27
Sa va dau un pont privitor la pantofi:

Am avut si eu nevoie de pantofi de mireasa...am cautat in cluj, bucuresti bv etc, pana la urma tot la veronesse am ajuns. Eu sunt inalta si nu port tocuri mari, de aceea am aflat ca la Veronesse, in oricare magazin din tara, orice pantof, orice model gasesti la ei in magazin de marca Veronesse, ti-l face pe orice culore si material vrei. Am avut drum in Bucuresti cand a trebuit sa ii iau si am mers direct la ei la fabrica...lucreaza deosebit si fff bine. Ei ti-i trimit de altfel la comanda in orasul din care dai comanda in scurt timp.
Deci orice pantof Veronesse indiderent de culoare sau model ei ti-l fac de mireasa ... eu am gasit unii negri, josi, f comozi si au venit superb in picior si mi i-a facut din saten ivoire.

Poate va ajuta candva
Ioana

liane
05.09.2009, 11:17:39

si eu m-am gandit la pantofi speciali de dans, dar unde se fac? si eu am facut tot brasovul si am impresia ca o sa merg desculta...merci

Alejandra
28.09.2009, 12:50:51
Buna, fetelor!
Si eu mi-am facut pantofii de nunta tot la Veronesse.A fost singurul loc in care am gasit pantofi pe gustul meu.Intradevar a costat un pic(280ron), dar avand in vedere ca sunt piele si ca ti-i poti face cum vrei, eu zic ca e OK. Ai mei sunt ivory cu putina dantela si foarte comozi! ii am de vreo 3 saptamani si ii port de vreo 2-3 ori pe saptamana prin casa cate 3-4 ore si sunt super comozi!!!
Alta parte faina, e ca dupa nunta am de gand sa indepartez dantela, si sa ii mai port, pentru ca vor arata ca niste pantofi eleganti.
Ce chestie mi s-a intamplat e ca eu, initial i-am comandat albi, insa dupa aceea am gasit rochia perfecta de mireasa ca fiind ivory, si m-am dus sa ii schimb. Vreau sa va zic ca au fost super, super de treaba, m-au inteles si mi-am facut altii - ivory, fara nici un cost suplimentar. Nu ma asteptam sa fie atat de draguti. Deci, jos palaria!

Recomand Veronesse cu toata inima

rocsana12
30.09.2009, 07:16:13

Din pacate nu mai exista magazinul Mihai Albu din Corona....

ochicaprui
04.12.2009, 15:32:59
Buna, fetelor!
Si eu mi-am facut pantofii de nunta tot la Veronesse.A fost singurul loc in care am gasit pantofi pe gustul meu.Intradevar a costat un pic(280ron), dar avand in vedere ca sunt piele si ca ti-i poti face cum vrei, eu zic ca e OK. Ai mei sunt ivory cu putina dantela si foarte comozi! ii am de vreo 3 saptamani si ii port de vreo 2-3 ori pe saptamana prin casa cate 3-4 ore si sunt super comozi!!!
Alta parte faina, e ca dupa nunta am de gand sa indepartez dantela, si sa ii mai port, pentru ca vor arata ca niste pantofi eleganti.
Ce chestie mi s-a intamplat e ca eu, initial i-am comandat albi, insa dupa aceea am gasit rochia perfecta de mireasa ca fiind ivory, si m-am dus sa ii schimb. Vreau sa va zic ca au fost super, super de treaba, m-au inteles si mi-am facut altii - ivory, fara nici un cost suplimentar. Nu ma asteptam sa fie atat de draguti. Deci, jos palaria!

Recomand Veronesse cu toata inima

Buna Alejandra,

As vrea sa iti cer cateva detalii despre pantofii pe care i-ai facut: cat a durat sa ti-i faca? La cate probe ai fost la ai? Au un catalog de unde ai ales modelul sau l-ati discutat / conceput impreuna? Ai idee ce se intampla in coditiile in care rezultatul final nu este pe masura asteptarilor? Refac pantofii, fac altii sau nu isi asuma responsabilitatea?

Multumesc si o zi buna!

futurebride2b
04.12.2009, 21:27:16
eu am pus ochii pe niste pantofi de la mihuta international, mi-i face dupa piciorul meu, imi pot concepe modelul si macar stiu sigur ca vor fi comozi, caci modelele sunt concepute special pt dans :)

bebeloi
04.12.2009, 21:42:21
eu am pus ochii pe niste pantofi de la mihuta international, mi-i face dupa piciorul meu, imi pot concepe modelul si macar stiu sigur ca vor fi comozi, caci modelele sunt concepute special pt dans :)
unde se fac pantofii astia?
are site?

futurebride2b
04.12.2009, 22:00:35
unde se fac pantofii astia?
are site?
da, au site, cele 2 nume despartite de o liniuta :)

Alejandra
09.12.2009, 10:11:38
Buna Alejandra,

As vrea sa iti cer cateva detalii despre pantofii pe care i-ai facut: cat a durat sa ti-i faca? La cate probe ai fost la ai? Au un catalog de unde ai ales modelul sau l-ati discutat / conceput impreuna? Ai idee ce se intampla in coditiile in care rezultatul final nu este pe masura asteptarilor? Refac pantofii, fac altii sau nu isi asuma responsabilitatea?

Multumesc si o zi buna!

Buna, "ochii caprui"! :smile:

eu am vazut pantofii de mireasa la targul de nunti de la ITC care a avut loc in martie. Acolo erau o groaza de modele expuse + cataloage din care puteai sa comanzi.Acolo am aflat ca poti sa ii comanzi si din catalog. Modelul care mi-a placut mie il aveau la magazin, dar pe crem si mai impopotonat cu dantela,iar eu ii vroiam albi si mai simpli (cu mai putina dantele) Am avut noroc ca aveau la magazin o pereche chiar masura mea si cu ocazia asta i-am si probat si nu a mai fost nevoie de o alta proba.a durat cam 3 saptamani si ceva, 4 pana au venit. Rezultatul a fost pe masura asteptarilor, mi-au placut la nebunie.Nu stiu ce se intampla in cazul in care nu esti multumita de ei, nu a fost cazul la mine. Eu am patit faza pe v-am povestit-o si care s-a rezolvat foarte frumos.
Daca vrei, maine pun poze cu ei sa ii vezi :smile:
O zi faina!

Alejandra
10.12.2009, 09:37:46
Buna Alejandra,

Multumesc si o zi buna!

Buna,

am adus poze cu pantofiori ca sa iti faci o idee.. ;;)

denisse13
10.12.2009, 10:16:29
Buna,

Sunt foarte frumosi si foarte finuti!!!
Avantajul este ca ii vei putea purta si dupa nunta! Cei de la Veronesse au fost si la marte la targul de nunti si chiar am observat ca au modele frumoase! Poti merge si tu cu un model si ei sa ti-l faca? Cam cat te ajunge o pereche de pantofi la ei?

ochicaprui
10.12.2009, 11:53:00
Buna,

Buna Alejandra,

Felicitari pentru nunta si casa de piatra. @};- Abia acum mi-am dat seama ca tu esti proaspat casatorita.

Sunt foarte frumosi pantofii tai, si pot fi folositi si cu alte ocazii. Au fost comozi? Ai putut dansa cat ai dorit in ei? cam pe unde se situeaza ca si pret?

Multumesc si o zi buna

Alejandra
11.12.2009, 16:01:13
Buna Alejandra,

Felicitari pentru nunta si casa de piatra. @};- Abia acum mi-am dat seama ca tu esti proaspat casatorita.

Sunt foarte frumosi pantofii tai, si pot fi folositi si cu alte ocazii. Au fost comozi? Ai putut dansa cat ai dorit in ei? cam pe unde se situeaza ca si pret?

Multumesc si o zi buna

Buna,
Esti draguta, multumesc mult:">

Si eu iti doresc acelasi lucru, si mai ales sa fii fericita alaturi de cel iubit!!

Referitor la pantofiori,eu cred ca depinde si de cum esti obisnuita, daca porti tocuri de obicei sau doar 1 pe an. Mie imi plac tocurile mult.Nu pot sa zic ca port intr-una, pentru ca obosesc si eu, dar port de cate ori am ocazia. deci, sunt obisnuita cu ele, iar mie mi s-au parut comozi. Bineinteles ca dupa 16-17 ore de stat in ei , am obosit, dar nu am avut pantofi de schimb intentionat, tocmai din motivul ca mi s-au parut comozi si asa a fost am rezistat pana la final.:smile:
Pretul lor a fost 280 ron.
O zi buna iti doresc, de fapt week-end placut! ;;)

Alejandra
11.12.2009, 16:05:42
Sunt foarte frumosi si foarte finuti!!!
Avantajul este ca ii vei putea purta si dupa nunta! Cei de la Veronesse au fost si la marte la targul de nunti si chiar am observat ca au modele frumoase! Poti merge si tu cu un model si ei sa ti-l faca? Cam cat te ajunge o pereche de pantofi la ei?

Multumesc mult!>:D<
Asa m-am gandit si eu! O sa le dau jos danteluta si gata;-)
Nu stiu daca iti pot face ce model vrei tu, dar merita incercat
Ai mei au fost 280 ron

analicurici
04.03.2010, 12:00:38
Salutare miresici<:-P

Eu mi-am comandat pantofii in Bv, pe republicii tot la veronesse. A durat o ora sa aleg de acolo care care "respecta" toate cerintele mele, adica un calapod bun, bareta peste picior, comozi si din piele totul..cat se poate[-X .

A fost draguta vanzatoarea, mi-a adus de toate felurile , si negri am probat...pana am ales unii potriviti, apoi am dat comanda si mi-am ales eu din ce materiale sa fie si ce culoare...adica piele si putin lac pe varf sa nu ii stric cand sparg cana cu apa cu busuioc;))

Dupa o sapt m-au sunat, i-am ridicat, sunt superbi...acum merg cu ei prin casa , ca sa ii mai "relaxez" ca sunt cam "intepati"...mai urmeaza sa merg sa imi iau flecurile de schimb.;;)

Pretul...240 lei cu transport cu tot.

gaya24
03.06.2010, 21:44:10
Salutare miresici<:-P

Eu mi-am comandat pantofii in Bv, pe republicii tot la veronesse. A durat o ora sa aleg de acolo care care "respecta" toate cerintele mele, adica un calapod bun, bareta peste picior, comozi si din piele totul..cat se poate[-X .

A fost draguta vanzatoarea, mi-a adus de toate felurile , si negri am probat...pana am ales unii potriviti, apoi am dat comanda si mi-am ales eu din ce materiale sa fie si ce culoare...adica piele si putin lac pe varf sa nu ii stric cand sparg cana cu apa cu busuioc;))

Dupa o sapt m-au sunat, i-am ridicat, sunt superbi...acum merg cu ei prin casa , ca sa ii mai "relaxez" ca sunt cam "intepati"...mai urmeaza sa merg sa imi iau flecurile de schimb.;;)

Pretul...240 lei cu transport cu tot.

vad k optati pentru veronese...nu am ajuns pe acolo sa probez si eu cate ceva caut o pereche nu k toc fff inalt..si cu bareta ceva k sa nu imi iasa din picior sa vad unde gasesc ceva pe placul meu si in acelasi timp comozi..8-|

buburuza_007
03.06.2010, 22:00:18
vad k optati pentru veronese...nu am ajuns pe acolo sa probez si eu cate ceva caut o pereche nu k toc fff inalt..si cu bareta ceva k sa nu imi iasa din picior sa vad unde gasesc ceva pe placul meu si in acelasi timp comozi..8-|
eu am avut ceva de la leonardo, daca porti 37 ti dau cu placere
trebuie sa intrebi la mai multe magazine pt ca am vazut ca acum tot mai multe fac la comanda
incearca la benvenutti, stiu ca mai e un magazin in brintex(e in partea noua, nu stiu nr de stand), sper sa gaseti ceva pe plac cat mai curand

gaya24
05.06.2010, 00:15:55
eu am avut ceva de la leonardo, daca porti 37 ti dau cu placere
trebuie sa intrebi la mai multe magazine pt ca am vazut ca acum tot mai multe fac la comanda
incearca la benvenutti, stiu ca mai e un magazin in brintex(e in partea noua, nu stiu nr de stand), sper sa gaseti ceva pe plac cat mai curand

mersik de raspuns...am sa caut port 38 is c-am maricica...mersik oricum:*

bebea2010
15.06.2010, 13:11:03
Fetelor,

Am nevoie de ajutorul vostru. Daca vedeti pe undeva pantofi de mireasa cu toc 5-8 cm marimea 34 sau 35
va rog frumos sa imi spuneti. Este atat de greu sa gasesc pantofi pe masura mea !!!!

morocria
15.06.2010, 13:29:16
Da, la veronese pe republicii se fac pantofi/sandale la comanda, pe piciorul viitoarei miresici, in maxim 20 zile.
Mai greu e cu alegerea modelului, pentru ca trebuie sa te limitezi la acele modele pe care le au la stand pentru a le proba si a-ti face o idee despre ce ti-ai dori sa porti in ziua cea mare...
Eu am stat odata vreo 40 min, tot incercand modele si tin sa spun ca pentru mine nu sunt comozi niciunii...:((
Asta pt. ca nu sunt obisnuita sa port tocuri inalte, cu atat mai putin o zi intreaga si sa mai si dansez cu ei... :-SSAcum incerc sa ma intorc acolo cu o pereche de sandalute negre care-mi sunt mie dragi si sa-i rog sa-mi faca pe alb acel model...tineti-mi pumnii...[-o< imi doresc din tot sufletul o pereche de sandalute comode care sa poata fi purtate si dupa eveniment...ca doar n-o sa le pun in vitrina la colectat praf...

giugiuka1980
21.06.2010, 00:12:40
Fetelor,

Am nevoie de ajutorul vostru. Daca vedeti pe undeva pantofi de mireasa cu toc 5-8 cm marimea 34 sau 35
va rog frumos sa imi spuneti. Este atat de greu sa gasesc pantofi pe masura mea !!!!
Off, si eu am aceeasi problema ! O sa ajung sa ma marit in adidasi :(( Cred ca la comanda e cel mai sigur :(

bebea2010
23.06.2010, 12:40:46
Off, si eu am aceeasi problema ! O sa ajung sa ma marit in adidasi :(( Cred ca la comanda e cel mai sigur :(

buna gluma, dar mie imi vine sa plang cand ma gandesc

unde se mai fac pantofi la comanda? eu am fost la veronesse si acolo fac doar modelele lor si am probat tot ce aveau 34 si nu m-am simtit comod in niciunele

analicurici
24.06.2010, 10:31:26
Buna fetelor,

eu recomand tot Veronesse, si la fel inca vreo 3 prietene de-ale mele cu nunta anul asta, au ales tot veronesse si au fost multumite. sunt comozi, vin repede, se fac la comanda, au calapod bun...piele..:)

La ei gasesti cateva modele expuse pe raft care se pot comanda pe ce culoare vreti, cu funda sau nu , din ce material vrei si tot asa...eu am avut ceva cu toc de 7 cm, albe cu bareta peste laba piciorului, piele peste tot...calapod super-comod...acum tre sa te gandesti ca atata timp de stat in picioare e mult si trebuie ceva cat mai comod. Un alt lucru care m-a ajutat a fost ca mi-am cumparat talpici de gel care se lipesc si le-am pus in pantof, a fost mult mai bine si mai comod..

Inca o treaba...am purtat timp de o luna pantofii prin casa si i-am dat cu crema hidratanta de fata sa se lase, altfel ma rodeau de imi ieseau peri albi in ziua nuntii...si asa, cu toate smecheriile astea, a fost super comod. Pana pe la 1 noaptea am rezistat cu ei, apoi m-am descaltat u totul, ca era deja prea mult:)

shu
24.06.2010, 10:59:41
multumim de idei, analicurici!

poti sa pui te rog o poza cu pantofii tai? ma intereseaza modelul, pt ca ai spus ca sunt comozi. ce sunt acei "talpici de gel"? cum se pun, unde se gasesc, la ce ajuta?
in cat timp vine comanda la veronesse? au mai multe sedii sau doar pe republicii?
cred ca te-am zapacit cu atatea intrebari :)

pink_brain
28.06.2010, 15:48:48
Unde gasesc si eu pantofi si gentuta plic bej mai inchis..pe republicii nu am vazut nimic interesant.
Unde sa ma mai duc? Sa incerc prin malluri?

analicurici
29.06.2010, 09:20:43
multumim de idei, analicurici!

poti sa pui te rog o poza cu pantofii tai? ma intereseaza modelul, pt ca ai spus ca sunt comozi. ce sunt acei "talpici de gel"? cum se pun, unde se gasesc, la ce ajuta?
in cat timp vine comanda la veronesse? au mai multe sedii sau doar pe republicii?
cred ca te-am zapacit cu atatea intrebari :)

Buna shu, nu stiu sa pun poze dar te pot directiona. Daca intri pe site-ul lor, dai pe incaltaminte la brandul veronesse , clasic ocazii speciale, pantofii nr 15..sunt pe negru in poza, cu bareta.

Talpicile cu gel le-am luat de la deichman, de fapt se numesc branturi.. sunt atat pt comoditate cat si sa nu alunece piciorul, foarte practice. Sunt autocolante si se ajusteaza, perfecte mai ales pt talpile rigide sau sandale, vara:)

Comanda vine in 2 sapt, cam asa...a ajuns la mine in 10 zile...au sediu doar pe republicii in bv.

Sper ca ti-am fost de ajutor.

Sfat...sa iti iei toc jos, oricat de faine sunt modelele lor...cele cu toc inalt sunt o mare povara..stiu cazuri de fudulie care au stat apoi in balerini toata nunta, total dezamagitor pt rochie...bafta:)>-

analicurici
29.06.2010, 09:25:23
Unde gasesc si eu pantofi si gentuta plic bej mai inchis..pe republicii nu am vazut nimic interesant.
Unde sa ma mai duc? Sa incerc prin malluri?

:-SS aaaaaaa, ca tot mi-am adus aminte de gentute, am avut un mare noroc sa dau peste tot felul de gentute MINUNATE!!!!!!!!!!!!!!! in real, la parter, langa Secuiana...de numeste MIGDAL...de acolo am cumparat gentuta cu pietricele stralucitoare la numai 50 lei, si rochie de matase la 150 lei...si costum pt sot, tata, mama...si sacou si am primit cadou 3 bluze din partea casei...astea se intamplau prin mai

Deci...sunt super super super super gentutele, super ieftine si arata toate de luat acasa. Poate gasesti ce ai nevoie:D

dea79
29.06.2010, 23:21:25
Buna shu, nu stiu sa pun poze dar te pot directiona. Daca intri pe site-ul lor, dai pe incaltaminte la brandul veronesse , clasic ocazii speciale, pantofii nr 15..sunt pe negru in poza, cu bareta.

Talpicile cu gel le-am luat de la deichman, de fapt se numesc branturi.. sunt atat pt comoditate cat si sa nu alunece piciorul, foarte practice. Sunt autocolante si se ajusteaza, perfecte mai ales pt talpile rigide sau sandale, vara:)

Comanda vine in 2 sapt, cam asa...a ajuns la mine in 10 zile...au sediu doar pe republicii in bv.

Sper ca ti-am fost de ajutor.

Sfat...sa iti iei toc jos, oricat de faine sunt modelele lor...cele cu toc inalt sunt o mare povara..stiu cazuri de fudulie care au stat apoi in balerini toata nunta, total dezamagitor pt rochie...bafta:)>-
Buna, de unde exact ai comandat branturile?Mi-ar trebui si mie sa nu-mi alunece piciorul in sandale?Unde se face comanda si cat au costat?

zgrabuntza
30.06.2010, 06:11:24
Am luat eu "talpici"' din gel de la Deichmann, magazin la intrarea in Fagaras, pe stanga, langa Plus. Sunt vreo 60 sau 80 lei si sunt f comode... Daca nu aveti drum pe acolo, incercati la Leonardo. Parca aveau si ei ceva.

analicurici
30.06.2010, 08:20:45
Buna deea, intr-adevar din Deichman Fagaras le am si eu, am vazut si in Plus mai nou, zilele astea...nu stiu daca se pot comanda, oricum costa mai mult cu comanda pt ca se plateste si livrarea. Incearca si la Leonardo, sigur au...eu am de gel pt pantofi si de piele pt sandale. Sunt mai bune de piele pt sandale pt ca , parerea mea, tin mai bine si e mai igienic.

GuritaBV
30.06.2010, 14:47:54
Mai stiam ca branturi se mai gasesc si la unele farmacii, sper sa nu zic prostii.

clodi
01.07.2010, 15:27:26
Eu am cumparat branturi de gel autocolante de la Cora (raionul cu pile, unghiere..) si de la Carrefour (raionul cu pantofi).. eu am luat din Buc, dar cred ca au aceeasi marfa si in Carrefour Brasov.

giuliknouli
21.09.2010, 15:13:59
Buna,

Branturi , talpici si pernutze antiderapante din silicon gasiti intr-adevar la toate farmaciile (mai ales de la scholl), la magazinul Van Butco din Macromall si la magazinele de tehnico medicale din centru,pe Str Michael Weiss si pe Republicii.Si acolo gasiti ce vreti ,toate felurile de branturi pentru degetutze sa nu doara,ptr calcai,antiderapante si pentru umplerea pantofului cu jumatate de marime.

Succes!

mishavalentina
22.10.2010, 20:16:34
Aveti idee cam in cat timp sunt gata pantofii o data comandati la Veronesse? A avut vreuna dintre voi experiente negative cu comanda la ei? Multumesc anticipat.

shu
25.10.2010, 10:14:38
ai mei au fost gata in 10 zile. nu am avut nicio experienta negativa; dimpotriva: au fost comozi, nu m-au batut (asta pt ca i-am purtat inainte prin casa, ceea ce recomand tuturor sa faca), am stat toata nunta cu ei in picioare, nu am avut nevoie de pantofi de schimb.

mishavalentina
27.10.2010, 00:44:15
ai mei au fost gata in 10 zile. nu am avut nicio experienta negativa; dimpotriva: au fost comozi, nu m-au batut (asta pt ca i-am purtat inainte prin casa, ceea ce recomand tuturor sa faca), am stat toata nunta cu ei in picioare, nu am avut nevoie de pantofi de schimb.
Multumesc frumos! Ce toc ai avut? Am vazut rochita ta (modelul din link), asa lunga a fost si a ta, stergeai usor podeaua cu ea? Sau ti-era tivul peste podea?

shu
27.10.2010, 10:25:55
am avut toc de 7 cm. da, rochita s-a asezat la fel ca in poza si dupa ce a fost scurtata.