PDA

Versiunea completa : Cursuri de dans in Arad

anca1508
07.08.2007, 20:53:51
Buna fetelor....in general urmaresc discutiile voastre si iau in seama sfaturile care consider ca sunt aplicabile in cazul meu;;)..dar acum am o intrebare pentru cele care sunt din Arad...unde se pot face cursuri de dans sau macar o coregrafie pentru dansul miresei...help...plss=P~

Andreea_arad
07.08.2007, 20:55:29
Buna, din cate stiu eu sunt la Teatru ceva cursuri si la Palatul Copiiilor. Si eu am cautat la inceput, dar dupa mai multe discutii si pe forum cu miresicile si cu sotul am decis sa mergem pe instinct :)

anca1508
07.08.2007, 20:58:45
Da, dar eu sunt atat de stesata ca al meu nu se pricepe nici la dans blues ce sa mai zic la unul care trebuie sa fie mai deosebit...si totusi as vrea sa facem macar pentru el cateva lectii:((...oricum si la populara sunt eu pe langa, dar la ce preturi am vazut ca scriau fetele pe aici..nu ne permitem...
Andreea, vad ca esti din Aradul Nou...hehe, suntem vecine;-)

Andreea_arad
07.08.2007, 21:03:08
:) Tu cum stai cu pregatirile? Cam ce mai ai? pozici ceva?:D stiu ca sunt curioasa dar sunt din ce in ce mai steresata cu fiecare zi.

anca1508
07.08.2007, 21:23:48
Mai eu tocmai acum o ora am aflat ca nu mai avem om pt foto-video si cred ca nu o sa dorm bine la noapte:(....sala o facem cu Dalisis si sunt sigura ca am facut alegerea cea mai buna, maine ma voi duce sa vad ca au si servicii foto sa vad cam cat ne costa..noi nu dispunem de un buget f mare..in rest am cam luat tot, rochia cu tot ce tine de ea, costumul de mire..nu am poze sa iti arat, dar noi suntem genul "cu cat mai simplu cu atat mai elegant"...mai am o problema si cu freza, nu vreau coc, vreau parul strans din fatza ca sa nu imi vina in ochi si gata...coafeza mea nu prea a priceput ce vreau si acuma am tot cautat poze...Dj-ul ne e asigurat de President, bautura o luam de pe la Metro, Selgros probabil ca ne da voie...am facut un calcul si ies cam la 20 si ceva de mil numai cu bautura=P~...asta e...acum incerc sa gasesc dupa cum spuneam si un coregraf...in rest si la mine stresul e mare, sala e mica,120 locuri si sper sa nu am surprize, de asta imi e cel mai frica...luna august la noi e pentru confirmari si stau langa telefon...uite iti atasez poza cu freza care as vrea si sper sa stie aia sa o faca

Andreea_arad
07.08.2007, 21:57:56
Foarte draguta freza. Cat despre foto de la Dalisis tu poate o sa ai mai mult noroc ca vrei si video, noi am vrut doar foto la ei si mi-a spus ca nu se poate daca nu iau pachet complet cu video. Daca o sa te intelegi cu ei va fi super pentru ca fac niste poze de ramai masca si de filmat la fel. :*

anca1508
08.08.2007, 14:32:11
Azi am fost acolo sa vb, nu era Adriana, sefa, si am primit un pliant cu un nr la care sa sunt pe un anume domn, care e din Tm dar vine la angajamentele din arad...probabil ca , la fel ca si in cazult tau, nu o sa se dernajeze pt cateva poze cand in alta parte probabil ar avea tot pachetul...si e destul de normal, poate toti ar face la fel, nu stiu ce sa zic..sper, voi vedea.!pupici

Andreea_arad
08.08.2007, 14:51:58
Si la Fotolux poti sa incerci. S-ar putea sa aiba liber:P

anca1508
08.08.2007, 20:52:48
Ei eu am avut noroc...poate pentru ca noi facem sala cu ei, dar a zis ca accepta si doar poze...si le face pe toata perioada nuntii, nu doar la primarie si Biserica...a ramas ca ne intalnim sa discutam mai pe larg, a zis ca pretul incepe de la 490 Ron,umreaza sa vad ce curpinde...sper ca vor fi destule poze in banii astia ca mai mult nu ne permitem#:-Ssi totusi mi-ar parea rau sa avem doar poze facute de cei de pe la nunta, ca hai sa fim realiste, nu sunt profi...azi am fost sa vad si de cadou pt nasi...mi-a ramas gandul la un sfesnic
elegant de la Ziridava, e mai mult ceva simbolic=P~..voi ce le luati?

her_adriana
30.01.2008, 20:59:21
cursuri de dans se fac in incinta la teatru si va invata orice dans doriti vals,tango ...pt orice varsta ...succes

lucia_m
30.01.2008, 21:21:55
pe noi ne-ar interesa putine cursuri de vals....eu ca stiu pasii dar el nu. nu vrem o coregrafie sofisticata, ceva simplu. cam la ce pret ar fi pe sedinta? stie careva? :-\

ALINUZA
12.02.2008, 15:44:09
si pe noi tot vals ne-ar interesa,cine stie sa ne ajute

zeke
12.03.2008, 11:59:16
Si eu m-am gandit la inceput ca voi avea nevoie de cursuri de dans, amandoi stim sa dansam vals, dar m-am gandit la ceva mai special.

Apoi ne-am gandit mai bine, oricum primul dans nu va fi vals, vrem o melodie anume, asa ca nu mai dansam vals deloc.

eny
05.04.2008, 10:25:52
cursuri de dans se fac in incinta la teatru si va invata orice dans doriti vals,tango ...pt orice varsta ...succes
buna si pe noi ne-ar interesa ceva cursuri de dans, habar nu am cat costa sedinta si cam cate sedinte trebuie sa facem????imi poti da mai multe detalii, eventual un numar de telefon???dar pe privat.
multumesc frumos.:-p

eny
11.04.2008, 21:59:50
buna ti-am citit mesajul si m-ar interesa si pe mine cursurile de dans, daca stii ceva sa ma anunti si pe mine te rog, stiu ca deja ai avut nunta, ai fost o mireasa frumoasa.
casa de piatra!!!!
astept vesti.
pupici>:D<

eny
11.04.2008, 22:03:21
buna ti-am citit mesajul si m-ar interesa si pe mine mai multe informatii...........as vrea sa stiu ceva preturi in cazul in care stiti ceva noutati.
multumesc...........>:D<

ALINUZA
15.05.2008, 21:47:16
buna ti-am citit mesajul si m-ar interesa si pe mine mai multe informatii...........as vrea sa stiu ceva preturi in cazul in care stiti ceva noutati.
multumesc...........>:D<
eu stiu pe cineva tot aici de pe miresici o tipa pe nume ramona care face dansuri la palatul copiilor 350 lei daca vreti numai voi doi si mai ieftin cu mai multe cupluri

lucia_m
29.05.2008, 12:00:17
uau!! atata costa cursurile de dans la palatul copiilor??? mult.... nu cred totusi sa fie atata...350 de lei numai pt o coregrafie de vals?? dar sa stiti ca tipa de acolo, ioana, e super profi. imi place de ea pt ca isi da silinta sa iasa cu adevarat bine.

ALINUZA
30.05.2008, 09:58:13
uau!! atata costa cursurile de dans la palatul copiilor??? mult.... nu cred totusi sa fie atata...350 de lei numai pt o coregrafie de vals?? dar sa stiti ca tipa de acolo, ioana, e super profi. imi place de ea pt ca isi da silinta sa iasa cu adevarat bine.
am sunat-o acum 2-3 zile si a spus ca acum e 50 lei o sedinta de dans cam mult ca sa nu zic f mult daca mai stiti pe cineva la teatru de ex dati un pm va rog

ALINUZA
30.05.2008, 09:58:56
am sunat-o acum 2-3 zile si a spus ca acum e 50 lei o sedinta de dans cam mult ca sa nu zic f mult daca mai stiti pe cineva la teatru de ex dati un pm va rog
deca abonamentul de 10 ore 500 lei!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ALINUZA
11.06.2008, 12:39:02
pina la urma cred ca o sa dam 50 leiora de dans.nu stiti cineva care face si populara pt ca tipa de la palatul copiilor face doar dans modern

eny
29.06.2008, 00:30:16
pina la urma cred ca o sa dam 50 leiora de dans.nu stiti cineva care face si populara pt ca tipa de la palatul copiilor face doar dans modern
ciao Alina imi poti da eventual pe pm un nr de tel de la o coregrafa de dansuri moderne, cred ca tipa de la palatul copiilor, ar fii ok, ca as vrea s-o sun si eu, s-o intreb daca in vara face cursuri, sau numai in toamna?
multumesc mult, si spor la pregatiri ca esti pe ultima suta de metrii.
multa bafta,
pa pa si mersi.>:D<

ALINUZA
29.06.2008, 20:33:22
momentan nu am nr la mine am uitat tel acasa sunt la servici acum .ti-l dau data viitoare.marti la ora 8 seara e prima lectie de dans abia astept.povestesc pe urma pa

lucia_m
29.06.2008, 21:44:15
la palatul copiilor sunt mai multe profesoare de dans, atat modern cat si de societate. este si cineva care face dansuri populare... noi nu am facut populara decat vals.:*

eny
02.07.2008, 21:32:05
momentan nu am nr la mine am uitat tel acasa sunt la servici acum .ti-l dau data viitoare.marti la ora 8 seara e prima lectie de dans abia astept.povestesc pe urma pa
multumesc mult, sper sa primesc numaraul de la tine si mai ales sa ne accepte deaorece acuma este perioada concendiilor.
cine stie poate numai din septembrie ma poate lua.
in fine important este sa am un numar de contact.

eny
02.07.2008, 21:33:56
la palatul copiilor sunt mai multe profesoare de dans, atat modern cat si de societate. este si cineva care face dansuri populare... noi nu am facut populara decat vals.:*
mersi mult de informatii, am si eu o intrebare pe voi cat va costat si mai alea cate sedinte ati platit??????????si cat a durat?
noua ne-ar placea sa facem mai multe tipuri de dans, asa ca chiar suntem interesati, daca nu se poate macar o singura coregrafie sa facem.
mersi mult, si inca o data Casa de Piatra!!!!!

eny
03.07.2008, 20:51:06
^:)^
mersi mult de informatii, am si eu o intrebare pe voi cat va costat si mai alea cate sedinte ati platit??????????si cat a durat?
noua ne-ar placea sa facem mai multe tipuri de dans, asa ca chiar suntem interesati, daca nu se poate macar o singura coregrafie sa facem.
mersi mult, si inca o data Casa de Piatra!!!!!
alinutza sper ca nu ai uitat de mine, asa-i? eu stiu ca ai multa treaba te rog cand poti sa imi d-ai acel numar de telefon.
mersi mult de tot si scuze ca te bruiez.
nopate buna^:)^ ^:)^ ^:)^

lucia_m
04.07.2008, 08:36:13
draguta, noi nu am platit nimic :-$ , am facut 4 sedinte in care am invatat valsul... cred ca erau de ajuns si 3 pt ca la ultima doar am repetat (noi nu avem unde repeta acasa, asa ca ne-am mai dus o data, ca sa fim siguri). noi am facut cu directoarea de la palatul copiilor, ioana... e tanara si super de treaba. ce pot sa va zic, mergeti cu cel putin o luna inainte de nunta ca sa aveti timp sa faceti o coregrafie k lumea. va pup si bafta la dans!>:D<

eny
21.07.2008, 13:18:59

casa de piatra sper ca imi poti trimite numarul de telefon de la coregrafa ta, si sa imi spui si cat costa sedinta, multumesc fruos.
pupici si o saptamana frumoasa.
asteptam pozici de la nunta.

raluruben
27.07.2008, 12:41:17
Fetelor, am gasit o oferta imbatabila pentru lectii de dans si trebuie sa o impartasesc si voua, la Activ Club 10 ore 100 ron sau 15 ron sedinta, noi oricum avem abonamente acolo si vrem sa mergem sa ne inscriem pentru dans. Va mai dau detalii dupa prima sedinta.<:-P

soon2BMrsSuciu
08.12.2009, 18:27:18
buna fetelor,
anul acesta se tin cursuri de dans atat la Palatul copiilor cat si la Sala Club Sportiv Gloria lipit de Perla(sunt niste anunturi puse prin orash). Daca vrea cineva nr de tel de acolo (Gloria)dati un mesaj pe privat. Stiu ca au lectii doar lunea de la 20. 50 min 10 lei/pers. La palat e de mai multe ori pe sapt...inca nu stiu exact daca stie cineva sa scrie

Sandra_Soleil
20.01.2010, 19:18:54
buna fetelor,
anul acesta se tin cursuri de dans atat la Palatul copiilor cat si la Sala Club Sportiv Gloria lipit de Perla(sunt niste anunturi puse prin orash). Daca vrea cineva nr de tel de acolo (Gloria)dati un mesaj pe privat. Stiu ca au lectii doar lunea de la 20. 50 min 10 lei/pers. La palat e de mai multe ori pe sapt...inca nu stiu exact daca stie cineva sa scrie

La care din ele se invata si populara? believe it or not...stau cam prost la capitolul acesta8-| ...

pupici

GiuliaS
21.01.2010, 12:39:21
Stai linistita.....nu esti singura...... ;-)

Parca avem 4 picioare stangi cand vine vorba de jucat..... Asa ca si noi ar tb cat de curand sa ne inscriem la ceva cursuri de dans; atat cat sa nu ne facem de ras - foarte tare .... :D .

Daca mai are cineva informatii despre astfel de cursuri.....sau o actualizare a ceea ca a scris soon2BMrsSuciu, asteptam cu mare nerabdare :)>- .

Trixy
29.03.2010, 14:45:23
Fetelor, nu a inceput nici una dintre voi cursurile de dans? Trebuie sa ne apucam si noi luna viitoare, dar ne e groaza!:-SS

motocel_88
29.03.2010, 15:46:38
Fetelor, nu a inceput nici una dintre voi cursurile de dans? Trebuie sa ne apucam si noi luna viitoare, dar ne e groaza!:-SS

Si noi ne-am gandit sa ne ducem la cursuri de dans :P , dra inca nu stim unde se pot face in .Tu unde mergi la dansuri si cat te costa?

Te pup si spor la pregatiri (ca mai ai putin si vine ziua cea mare ) :*

Trixy
29.03.2010, 17:18:15
Si noi ne-am gandit sa ne ducem la cursuri de dans :P , dra inca nu stim unde se pot face in .Tu unde mergi la dansuri si cat te costa?

Te pup si spor la pregatiri (ca mai ai putin si vine ziua cea mare ) :*
Pai am auzit ca la Palatul Copiilor e cel mai ieftin, dar inca nu am fost sa vorbim, noi am vrea sa se ocupe doar de noi, ca viitorul meu sot e dezastru la dans, mi-a mai zis cineva ca mai este undeva la Boul Rosu ceva sala de dans, dar acolo e mai scump, dupa Pasti cred ca ma duc sa ma interesez.:*

motocel_88
30.03.2010, 08:21:31
Pai am auzit ca la Palatul Copiilor e cel mai ieftin, dar inca nu am fost sa vorbim, noi am vrea sa se ocupe doar de noi, ca viitorul meu sot e dezastru la dans, mi-a mai zis cineva ca mai este undeva la Boul Rosu ceva sala de dans, dar acolo e mai scump, dupa Pasti cred ca ma duc sa ma interesez.:*

Si noi am vrea sa se ocupe doar de noi...sa alegem o meodie si sa ne faca un dans...daca sunt mai multe cupluri nu e tocmai ok. Cand afli ceva sa ne anunti si pe noi...:*

VMona
30.04.2010, 10:21:05

Nu stii cumva cat costa ora la Palatul Copiilor ? Mie mi-a spus cineva ca este 50 lei ora si sincer mi se pare cam scump ..
Mersi

Trixy
30.04.2010, 11:08:49
Nu stii cumva cat costa ora la Palatul Copiilor ? Mie mi-a spus cineva ca este 50 lei ora si sincer mi se pare cam scump ..
Mersi
Din cate am auzit e 100 de euro o luna, pt. cuplu. Trebuie sa ajungem saptamana viitoare sa discutam cu tipa de acolo, ca suntem putin in intarziere, vroiam sa incepem cursurile cu o luna inainte, dar nu am reusit... Am nr. de telefon al tipei, dar cine mi-a dat nr. a zis ca ar fi bine sa merg sa discut cu ea personal!Sper ca saptamana viitoare sa am vesti!

VMona
30.04.2010, 13:26:16
Din cate am auzit e 100 de euro o luna, pt. cuplu. Trebuie sa ajungem saptamana viitoare sa discutam cu tipa de acolo, ca suntem putin in intarziere, vroiam sa incepem cursurile cu o luna inainte, dar nu am reusit... Am nr. de telefon al tipei, dar cine mi-a dat nr. a zis ca ar fi bine sa merg sa discut cu ea personal!Sper ca saptamana viitoare sa am vesti!

Si cate sedinte face cu tine intr-o luna ???? Poate sunt eu absurda .. insa mi se pare foarte mult ..

Trixy
30.04.2010, 14:51:43
Si cate sedinte face cu tine intr-o luna ???? Poate sunt eu absurda .. insa mi se pare foarte mult ..
Si mie mi se pare mult , dar asta e! Sincer, nu stiu cate sedinte sunt incluse , o sa-ti spun cand vorbesc cu ea! Din cate am vazut , cam peste tot sunt aceleasi preturi, la unii am vazut 8 sedinte - 450 lei!

Trixy
03.05.2010, 21:12:35
Mersi
Ai avut dreptate ca e 50 lei o sedinta! Doar noroc ca nu e nevoie de prea multe sedinte, maxim 4.

bella_mirabela
27.05.2010, 11:31:53
fetelor eu am fost in aradul nou la vad de dans si mi-a spus 80 de lei pe pers.
dar au in luna iulie liber si trebuie sa faci impreuna cu restul grupului