PDA

Versiunea completa : Machiaj si coafura in Ploiesti

Pagini : [1] 2 3 4

fleur
17.06.2006, 09:04:15
stie cine un salon de coafura si machiaj in Ploiesti?
dar cineva care sa poata veni si acasa..si cam care sunt preturile? multumesc

fleur
19.06.2006, 17:34:46
chiar nimeni nu-i din Ploiesti?
nu stiti un salon de cosmetica la care s-au coafat surorile, prietenele voastre sau chiar voi?
mersi..

doralys7
21.06.2006, 21:26:10
Si eu sunt interesata de acelasi subiect, fac nunta in Ploiesti si nu stiu la ce salon o sa merg! Sunt surprinsa ca mesajul tau nu a primit nici un raspuns. Oare nu e nimeni din Ploiesti pe acest forum care poate sa ne ajute?

fleur
21.06.2006, 21:52:21
ce ma bucur ca mai are cineva nunta in Ploiesti?uuuuu
cand ai nunta?
o sa merg eu in acest weekend si o sa ma ocup de acest lucru, ma duc sa caut sa vedem, ce si cum..si iti povestesc ...poate fac si o caofura de proba si machiaj...ne descurcam noi pana la urma...
tinem legatura

mady25
23.06.2006, 10:01:11
Buna! Eu sunt din Ploiesti si am pe 26 aug cununia civila in Ploiesti.

fleur
23.06.2006, 12:03:07
Buna! Eu sunt din Ploiesti si am pe 26 aug cununia civila in Ploiesti.
buna!!! si nu stii nici un salon de cosmetica in Ploiesti?

donR
23.06.2006, 14:52:11
coafor bun am auzit ca este pe STR.23 August,NEW STYLE se numeste.
cand te duci spre Vest,imediat ce treci de statia de autobuz de la Pisica Alba se face o straduta in dreapta Traian si e chiar pe coltul ala.
Nu stiu daca stii, dar acolo a fost un magazin Transivania se numea!

si am auzit ca mai este unul bun,pe Republicii unde era magazinul Magis!

sper sa va fie de folos

fleur
26.06.2006, 13:41:15
multumim frumos..o sa le cautam..

mady25
27.06.2006, 09:13:39
Eu cunosc un salon cel dupa Teatrului cred ca se numeste Modern, acolo mergeam de obicei, dar ultima data cand am fost i-am zis coafezei sa-mi tunda varfurile (cam 5 cm) si ea ma tuns putin mai sus de umeri, eu avand parul foarte lung. Deci nu te sfatuiesc.

fleur
08.07.2006, 12:54:04
va rog aveti o idee, vreau o coafeza buna si macheuza buna in Ploiesti///..mersi

911
08.07.2006, 23:34:02
va rog aveti o idee, vreau o coafeza buna si macheuza buna in Ploiesti///..mersi

Coafeza pe care o stiu eu in Ploiesti...sincer nu cred ca mai profeseaza la vreun salon... Ea ne face pe noi acasa :( Are vreo 55 de ani, daca nu si mai mult, dar e priceputa rau :D A fost si prin afara...etc...

Inainte era la un salon...din centru...Cred ca prin zona unde s-a facut acum un MALL parca...

fleur
09.07.2006, 07:59:44
Coafeza pe care o stiu eu in Ploiesti...sincer nu cred ca mai profeseaza la vreun salon... Ea ne face pe noi acasa :( Are vreo 55 de ani, daca nu si mai mult, dar e priceputa rau :D A fost si prin afara...etc...

Inainte era la un salon...din centru...Cred ca prin zona unde s-a facut acum un MALL parca...

mersi frumos
tu esti din Ploiesti?
dar aceasta doamna coafeza unde lucreaza? se pricepe si la machiat?
eu luni cand ajung in Ploiesti merg la o proba undeva, dar am asa o presimtire ca nu o sa iasa prea bine...si apoi trebuie sa mai am variante...ca duminica este nunta..si..

voiculita
26.07.2006, 10:41:48
fetle..o coafeza buna si priceputa caut si eu sau un salon..ca eu vreau sa ma duc la o proba ceva...si in oras nu stiu la care sa ma duc...vreo parere ceva...ce recomandati?:(

Paideea
10.01.2007, 14:16:22
Cea mai buna coafeza, cred ca le bate si pe cele din Bucuresti ( la care am fost si eu, si de care am ramas chiar dezamagita ) este o doamna tinerica si foarte priceputa care are un salon in cartierul 9 Mai. Nu va lasati impresionate negativ, este stilista, foloseste produse de calitate, mie mi se pare ca se pricepe. O cheama SImona Radu, si daca doriti detalii, va pot ajuta. Poate vreti si poze, am si din acelea, daca sunteti interesate.
De machiat, chiar nu stiu unde o sa ma machez... Vreo sugestie?

madalinahonciuc
14.01.2007, 22:48:01
As vrea nr ei de telefon, de rog. Poate incerc o "simulare" de coafura Mercicut

Hehe
05.02.2007, 04:02:57
Hehe, dar dintre saloanele pe care le-ati mentionat exista vreunul care epileaza ? :D Si vreau sa stiu in ce parti ale corpului, daca epileaza definitiv sau pe durata temporara :D
Multumesc :D

dsy
17.02.2007, 22:08:24
Buna! Referitor la intrebarea de mai sus, eu recomand salonul DORALY (cred ca asa se numeste.....nu am fost niciodata atenta la nume). Este nou deschis, situat pana in benzinaria cum te duci spre spitalul Boldescu:D (nu stiu cum se numeste strada). Cu personalul care lucreaza acolo m-am rasfatat ani intregi si ma voi rasfata multi si de acum incolo. Doina (coafeza), Alina si Lidia nu m-au dezamagit niciodata! Sper sa va placa.:-p

gabrielalgs
26.02.2007, 21:22:06
buna!!! si nu stii nici un salon de cosmetica in Ploiesti?
este un salon super tare unde ma duc eu de obicei pe langa scoala 14( scoala de fete si baieti pe republicii) este prima strada la dreapta dupa scoala
e super salonul si vin fetele si acasa , dar trebuie vorbit din timp ca sunt foarte cautate.
Salonul se numeste REBEL

gabrielalgs
26.02.2007, 21:24:02
Cea mai buna coafeza, cred ca le bate si pe cele din Bucuresti ( la care am fost si eu, si de care am ramas chiar dezamagita ) este o doamna tinerica si foarte priceputa care are un salon in cartierul 9 Mai. Nu va lasati impresionate negativ, este stilista, foloseste produse de calitate, mie mi se pare ca se pricepe. O cheama SImona Radu, si daca doriti detalii, va pot ajuta. Poate vreti si poze, am si din acelea, daca sunteti interesate.
daca gasesti pe cineva care machiaza sa ne anunti si pe noi. mersik[-o<

VERA
03.03.2007, 11:09:06
Buna fetelor, foarte interesant subiectul. Eu stiu un salon bun pe 23 august Beauty Salon( este pe partea stanga cand vi de la pisica spre vest intr-o cladire cu alb si a;lbastru la etajul trei ).Acolo ma tund eu la o tipa Mihaela si tot ea o sa ma aranjeze si la nunta. Tunde super. In ceea ce priveste machiajul chiar nu stiu nici un salon si sunt si eu interesata.:*

gabrielalgs
09.03.2007, 20:35:57
Buna fetelor, foarte interesant subiectul. Eu stiu un salon bun pe 23 august Beauty Salon( este pe partea stanga cand vi de la pisica spre vest intr-o cladire cu alb si a;lbastru la etajul trei ).Acolo ma tund eu la o tipa Mihaela si tot ea o sa ma aranjeze si la nunta. Tunde super. In ceea ce priveste machiajul chiar nu stiu nici un salon si sunt si eu interesata.:*
SALONUL REBELE DE LANGA SCOALA 14 MACHIAZA SUPER FETELOR . PUTETI TRECE PE ACOLO

gabrielalgs
09.03.2007, 20:36:46
SALONUL DE LANGA SCOALA 14 MACHIAZA SUPER FETELOR . PUTETI TRECE PE ACOLO

VERA
12.03.2007, 12:41:45
SALONUL DE LANGA SCOALA 14 MACHIAZA SUPER FETELOR . PUTETI TRECE PE ACOLO

Buna, poti te rog sa imi dai un al punct de reperr pt ca ma tot gandesc pe unde e scoala 14 si nu imi imaginez.Si de preturi sti ceva, cum sunt?
:x

andreear
18.03.2007, 11:21:13
Fetelor , stie cineva ceva de salonul BES, de pe linga ZOOCENTER? Multumesc.

andreear
03.04.2007, 20:07:24
Chiar nimeni?????:((

CONT-INCHIS-024
05.04.2007, 20:05:43
EU SINCER AM FACUT O COAFURA DE PROBA DAR NU MI-A PLACUT.VA ROOOOOOOOOOOOOOOOOG STIE CINEVA UN SALON BUN SI EVENTUAL O COAFEZA CARE SA SE PRICEAPA SA NU MAI FAC EXPERIMENTE PE CAPUL MEU?^:)^ :-p

madalinahonciuc
07.04.2007, 08:57:45
barmen, vad ca ai nunta la o zi dupa mine!;-) unde ai facut coafura de proba, sa nu mai dau si eu banii degeaba...

CONT-INCHIS-024
07.04.2007, 11:27:51
barmen, vad ca ai nunta la o zi dupa mine!;-) unde ai facut coafura de proba, sa nu mai dau si eu banii degeaba...
am fcut la sala doroftei la un salon care s-a deschis in dec 2006 pe langa fostul romtelecon si sn beauty salon and spa.nu am fost multumita nici de coafura nici de machiaj.nu stiu dar unele make up artiste au ceva cu griul chiar daca la unele pers nu le sta bine(cum sunt eu,eu i-am zis ca am la roche ceva cu roz si m-a machiar cu argintiu ca "asa se poarta"

andreear
09.05.2007, 22:17:54
Pina la urma unde va aranjati fetelor? Eu inca nu am gasit un loc de care sa fiu pe deplin multumita! Va pup

VERA
10.05.2007, 08:58:30
Fetelor am auzit ca este o tipa la Venus care machiaza super si nu costa nici mult cam 300 mii cica, a fost cine si s-a machiat acolo? Voi stiti ceva?

Paideea
10.05.2007, 09:01:14
Fetelor am auzit ca este o tipa la Venus care machiaza super si nu costa nici mult cam 300 mii cica, a fost cine si s-a machiat acolo? Voi stiti ceva?
Unde la Venus? Mie nu imi spune nimic numele asta, imi cer scuze... Dar unde ar fi?

VERA
10.05.2007, 09:08:23
Unde la Venus? Mie nu imi spune nimic numele asta, imi cer scuze... Dar unde ar fi?
Este pe gangul acela de langa noul Moll ,pe unde e Altexu in centru.

cookyy
10.05.2007, 23:58:59
eu merg de ani de zile la mihaela la salonul picaso e la fosta aroma-parca asa se chema- langa telefoane la etajul 1 al blocului unde au fost si biciclete la un moment dat..mie imi place mereu ce iese din mainile ei mai ales ca am un par de pisica si e destul de greu

cookyy
11.05.2007, 00:00:10
am uitat sa va zic ca tipa de la cosmetica penseaza foarte bine..de machiaj insa nu stiu ca nu am incercat la ea nimik inca

andreear
11.05.2007, 15:31:03
am uitat sa va zic ca tipa de la cosmetica penseaza foarte bine..de machiaj insa nu stiu ca nu am incercat la ea nimik inca

Este o propunere oricum. MULTUMIM!

claudia_21
17.05.2007, 15:58:19
buna, aveti idee cat costa un machiat la vogue?

alinutzab2004
17.05.2007, 16:24:04
buna, eu am un salon in pl. - atticia se cheama - pe langa apa nova (mergi pe straduta prin spatele statuii sterian si nu o iei pe 1907, pe cealalta straduta ceva cu ana). eu acolo ma fac: machiaj (cosmeticiana e super buna), coafura, manichiura ... tot setul. si a zis tipa de acolo (lili o cheama) ca imi da un cd cu coafuri sa imi aleg. preturile nu le stiu inca.

andreear
17.05.2007, 16:37:55
buna, eu am un salon in pl. - atticia se cheama - pe langa apa nova (mergi pe straduta prin spatele statuii sterian si nu o iei pe 1907, pe cealalta straduta ceva cu ana). eu acolo ma fac: machiaj (cosmeticiana e super buna), coafura, manichiura ... tot setul. si a zis tipa de acolo (lili o cheama) ca imi da un cd cu coafuri sa imi aleg. preturile nu le stiu inca.

Cand aflii ce preturi practica spune-ne si noua ca suntem interesate. multumim!

raluca_popeasca
17.05.2007, 20:35:25
Eu ma duc sapt viitoare la Allure, sa fac o proba (astept sa-mi vina voalul). Eu am mai fost o data la tipa asta si mi-a placut cum m-a facut, dar vreau sa vad si cum ma poate aranja cu voalul si sa ma conving ca nu a fost o intamplare prima data.
Dupa ce ma intorc o sa va spun si voua cum a fost.
De machiat ma va machia verisoara mea, care e "make up artist" tot acolo.
Sper sa iasa bine [-o<

cookyy
17.05.2007, 23:53:55
si ne pui si cateva din coafurile de pe cd-ul pe care til va da?te rog frumos!!!![-o< >:D<

CONT-INCHIS-024
18.05.2007, 11:37:31
sincer mi-e cam frica cu coafatul.dar de coafat pe mine ma coafeaza o tipa tatiana care are salon langa bijuteria de la prahova.iar de machiat ma macheaza o vecina care se pricepe.;;)

andreear
21.05.2007, 18:07:20
sincer mi-e cam frica cu coafatul.dar de coafat pe mine ma coafeaza o tipa tatiana care are salon langa bijuteria de la prahova.iar de machiat ma macheaza o vecina care se pricepe.;;)
Si faci vreo proba de coafat pina la nunta? Vrem sa vedem poze poate apelam si noi la coafeza ta!

CONT-INCHIS-024
21.05.2007, 20:29:38
nu am poze ca nu mi-a facut.dar sincer eu sunt fff sucita:-SS

andreear
21.05.2007, 20:53:41
Nu esti singura:-p

CONT-INCHIS-024
22.05.2007, 08:20:29
mai am apoape 2 sapt si gata cu stresul,asa ca m-am hoterat sa nu ma mai gandesc ce voi face cu parul ca altfel o sa o iau razna

scorteanu
29.05.2007, 09:01:48
mi-ati putea recomanda un salon unde mi se poate face o manichiura cu gel acrilic? in Comarnic si imprejurimi nu am gasit nimic;am probleme cu unghiile de la o vreme, mi se rup foarte des si asta ar fi o metoda ca sa le am ok la nunta. va multumesc!

andreear
30.05.2007, 17:03:54
mi-ati putea recomanda un salon unde mi se poate face o manichiura cu gel acrilic? in Comarnic si imprejurimi nu am gasit nimic;am probleme cu unghiile de la o vreme, mi se rup foarte des si asta ar fi o metoda ca sa le am ok la nunta. va multumesc!

Buna,

Din cate am auzit la VOGUE si la BES in Ploiesti se poate face astefl de manechiura!

raluca_popeasca
30.05.2007, 20:29:55

Poti sa incerci si la Perfect Nails.Eu personal nu am fost acolo, dar am inteles ca sunt foarte buni si au materiale bune. Eu nu-ti recomand New York Style, mi-am pus eu unghii false acolo si m-au tinut o sapt jumatate (nu s-au rupt, ci s-au dezlipit pur si simplu), asta dupa ce am dat 100 ron pe ele. Mi s-au luat bani si cand le-am dat jos.
Bafta

maxine
31.05.2007, 11:20:29

Poti sa incerci si la Bluette langa Banca Transilvania

raluca_popeasca
31.05.2007, 19:54:39
Poti sa incerci si la Bluette langa Banca Transilvania

Are dreptate Monicela. si acolo tipele lucreaza foarte bine

andreear
31.05.2007, 21:22:58
Langa actuala banca Transilvania, adica linga coreco???

scorteanu
01.06.2007, 09:17:18
va multumesc mult pentru raspuns.trebuie sa ajung cat de curand in Ploiesti sa vad unde imi voi face unghiile, ca momentan asta a devenit o mare problema. >:D<

maxine
01.06.2007, 12:59:17
Langa actuala banca Transilvania, adica linga coreco???

Nu langa sucursala transilvania, ci langa agentia ploiesti, de pe republicii 15. Dar zona e cam aceeasi, imi pare rau ca nu stiu sa-ti spun adresa exacta a salonului

andreear
02.06.2007, 08:29:38
Nu langa sucursala transilvania, ci langa agentia ploiesti, de pe republicii 15. Dar zona e cam aceeasi, imi pare rau ca nu stiu sa-ti spun adresa exacta a salonului

Multumesc mult!>:D<

madalinahonciuc
04.06.2007, 08:17:45
frumuselelor, dupa ce am fost "rejectata" de doua ori de doua coafeze care imi facusera programare cu o luna, respectiv o sapatamana inainte de nunta noastra (nu am crezut vreodata ca se poate intampla asa ceva, sa te programezi, iar cand sa vrei sa confirmi, sa vezi ca totul este in ordine, sa ti se spuna ca nu mai poate la ora aceea; nu pot sa va exprim in cuvinte ce am simtit in toate zilele acelea, cate cosmaruri am avut legate de acest subiect :-SS ), deci dupa acest ghinion, am ajuns intamplator la salonul Rebelle, de langa scoala 14, datorita unei recomandari de pe Miresici; si am avut cea mai superba coafura si cel mai superb machiaj; va recomand din tot sufletul; mirele meu s-a indragostit din nou de mine, in noaptea nuntii si mi-a spus de un milion de ori ca sunt cea mai frumoasa miresica din lume, mai ales ca sunt a lui... iar invitatii m-au complimentat...

va doresc sa aveti o coafura asa cum ati visat, cea pe care am avut-o eu a depasit cu mult asteptarile mele, mai ales dupa cele doua incercari esuate de care v-am povestit; imediat ce voi avea fotografiile de la nunta, le voi atasa, sa primesc feed-back de la voi; va imbratisez pe toate si va doresc spor la pregatiri, celor care inca mai au, si casa de piatra celor care s-au casatorit in weekendul trecut! :*

voiculita
04.06.2007, 10:40:05
fetele , as vrea sa stiu si eu referitor la salonul Bluette cam ce preturi practica refritor la o coafura si tunsoare daca stiti. La Rebelle cum sunt fetele de acolo...as vrea sa ma duc sa imi aranjez parul putin...si nu stiu cam la ce suma sa ma astept....de aceea v-am intrebat de suma practicata ....daca stie careva un raspuns ar fi bine venit! ;-) ;;) >:D< :)>-

andreear
04.06.2007, 16:55:55
frumuselelor, dupa ce am fost "rejectata" de doua ori de doua coafeze care imi facusera programare cu o luna, respectiv o sapatamana inainte de nunta noastra (nu am crezut vreodata ca se poate intampla asa ceva, sa te programezi, iar cand sa vrei sa confirmi, sa vezi ca totul este in ordine, sa ti se spuna ca nu mai poate la ora aceea; nu pot sa va exprim in cuvinte ce am simtit in toate zilele acelea, cate cosmaruri am avut legate de acest subiect :-SS ), deci dupa acest ghinion, am ajuns intamplator la salonul Rebelle, de langa scoala 14, datorita unei recomandari de pe Miresici; si am avut cea mai superba coafura si cel mai superb machiaj; va recomand din tot sufletul; mirele meu s-a indragostit din nou de mine, in noaptea nuntii si mi-a spus de un milion de ori ca sunt cea mai frumoasa miresica din lume, mai ales ca sunt a lui... iar invitatii m-au complimentat...

va doresc sa aveti o coafura asa cum ati visat, cea pe care am avut-o eu a depasit cu mult asteptarile mele, mai ales dupa cele doua incercari esuate de care v-am povestit; imediat ce voi avea fotografiile de la nunta, le voi atasa, sa primesc feed-back de la voi; va imbratisez pe toate si va doresc spor la pregatiri, celor care inca mai au, si casa de piatra celor care s-au casatorit in weekendul trecut! :*

Felicitari!
Spune-mi si mie cat te-a costat coafura...si asteptam multe, multe poze!>:D<

andreear
04.06.2007, 19:30:28
Ma gndeam sa ne spui si noua care au fost cele 2 saloane de coafura atat de "serioase" sa luam aminte si sa nu mai trecem pe acolo! Multumim >:D<

VERA
04.06.2007, 20:58:29

Casa de piatra si sa fi fericita alasturi de sotul tau!Asteptam acum sa ne anunti pe cand un bebe ;)) .Cat te-a costat aranjatul ? Si de machiat unde te-ai machiat eu pot spune ca am o mare problema cu machiatul pt ca nu cunosc pe nimeni care sa macheze bine? Pupici:*

madalinahonciuc
04.06.2007, 21:47:58
Nu vreau sa fac reclama proasta celorlalte doua "stiliste", nu-mi sta in caracter, dar va sfatuiesc sa le telefonati de mai multe ori sa fiti sigure ca suntet programate la orele pe care le doriti! Veti afla ora casatoriei civile cu doar 2 zile inainte, asa ca va trebui sa o rugati pe coafeza sa va programeze atunci cand este nevoie; mie mi-a spus ca nu poate la ora pe care o doream si mi-a sugerat sa ma coafeze cu o seara inainte; si m-am suparat, evident; fiecare vrea sa aiba o coafura cat mai fresh si mai finisata la marele eveniment; daca ma coafam cu o seara inainte nu s-ar fi cunoscut deloc, am parul ondulat si nu prea rezista coafura, iar daca ii dau cu fixativ ma zburlesc toata dupa somn...

Prima doamna care urma sa ma coafeze avea scoruri undeva pe la 1.500.000 lei cocul; a doua era mai ieftina, era la un coafor din cartier, dar s-a trezit ca nu poate sa onoreze programarea mea, pentru ca trebuia sa plece din localitate; s-a gandit sa imi spuna asta atunci cand a venit nasa mea din Bucuresti sa faca proba de coafura :-SS imi venea sa plang de nervi, nasa plecase mai devreme de la birou special sa ajunga in Ploiesti pentru proba, vorbisem totul dinainte, dadusem telefoane si surpiza m-a asteptat, asa cum v-am spus, a doua oara; dar probabil ca asa a vrut Dumnezeu, sa ajung la Rebelle, prinyt-o prietena, la care am sunat disperata, pentru ca mai erau trei zile pana la nunta; acolo m-au programat la un tip, Bogdan, mai ciudatel, nu va pot spune ce emotii am avut ca nu va iesi nimic normal din mana lui, dar a fost un vis! M-a coafat super; m-a costat 1.200.000 coafat de dimineata la cununia civila, cocul de la biserica si machiajul de la biserica; si pentru ca mi-a placut atat de mult, i-am lasat 2.000.000; dimineata m-a machiat cosmeticiana la care merg la epilat si mi-a pus ochii in evidenta super frumos, am fost total schimbata;
In conculzie eu una va recomand sa nu mai mergeti pe la stiliste care s-au vazut mari vedete, pentru ca sunt cautate si cam dau rasol, sa faca cat mai repede pe toate, sa le ia banii, si mai iti trag si clapa!
Puteti incerca la Rebelle, nu veti regreta, va garantez...

andreear
05.06.2007, 18:31:08
Cea care te-a coafat unde lucreaza? Unde o putem gasi? Multumim mult!

madalinahonciuc
05.06.2007, 23:06:34
este un tip, se numeste Bogdan si coafeaa si machiaza super! merita incercat!

andreear
06.06.2007, 20:17:22
este un tip, se numeste Bogdan si coafeaa si machiaza super! merita incercat!

Multumesc mult!

CONT-INCHIS-024
06.06.2007, 22:30:41
primele poze primite:)

Paideea
07.06.2007, 08:01:07
primele poze primite:)
Vrem pozici, vrem pozici, vrem pozici mai multe!
Povesteste-ne, de ce ai fost "dezamagita"?
Suportul de tort mi se pare foarte dragutz, de unde ai comandat tortul? A fost bun? Ce fel de tort a fost?
De ce nu ne povestesti si noua? Ne lasi asa, suspendate?:-\

CONT-INCHIS-024
07.06.2007, 13:06:02
Suportul de tort mi se pare foarte dragutz, de unde ai comandat tortul? A fost bun? Ce fel de tort a fost?
PAI SA O IAU DE LA CAPAT:
IN PRINCIPIU MANCAREA NU A FOST BUNA(NU STIU DACA A FOST STRICATA DAR NU MIA PLACUT NICI CUM A ARANJAT-O NICI SERVIREA)(UNELE PERSOANE ASA MI-AU ZIS CA NU AU PUTUT SA O MANANCE).IAR FIRMA DE BALOANE CU CARE AM FACUT A FOST O PORCARIE,SA NU VA DUCETI LA ARDELEAN CA E UN HOT,UNA ZICE SI ALTA FACE.(MI-A LUAT 10 MIL PE CATEVA BALOANE SI HUSELE LA SCAUNE)NOROCUL MEU A FOST CA SALA E FFFFFFFF FRUMOASA SI NU S-A VAZUT,DE FAPT DE ASTA AM ALES CENTRAL PT SALA,DAR E O PACALEALA MAXIMA.NU MAI ZIC CA LA PESTE TB SA FIE LEGUME MEXICANE,SI AU FOST CRED CA RAMASITE DE LA ALTE NUNTI.TORTUL DE LA EI L-AM LUATCA MI-AU IMPUS,DAR AM INTELES CA A FOST BUN,A FOST DE CIOCOLATA IMBRACAT CU FRISCA.MARELE MEU NOROC A FOST IN NUNTA ASTA CA AU FOST LAUTARII EXTRAORDINARI SI NU AM STAT PE SCAUN NICI LA MASA,IAR LUMEA A DANSAT FFFF MULT.

andreear
07.06.2007, 19:09:15

Subscriu!:-p

Paideea
08.06.2007, 07:45:41
PAI SA O IAU DE LA CAPAT:
IN PRINCIPIU MANCAREA NU A FOST BUNA(NU STIU DACA A FOST STRICATA DAR NU MIA PLACUT NICI CUM A ARANJAT-O NICI SERVIREA)(UNELE PERSOANE ASA MI-AU ZIS CA NU AU PUTUT SA O MANANCE).IAR FIRMA DE BALOANE CU CARE AM FACUT A FOST O PORCARIE,SA NU VA DUCETI LA ARDELEAN CA E UN HOT,UNA ZICE SI ALTA FACE.(MI-A LUAT 10 MIL PE CATEVA BALOANE SI HUSELE LA SCAUNE)NOROCUL MEU A FOST CA SALA E FFFFFFFF FRUMOASA SI NU S-A VAZUT,DE FAPT DE ASTA AM ALES CENTRAL PT SALA,DAR E O PACALEALA MAXIMA.NU MAI ZIC CA LA PESTE TB SA FIE LEGUME MEXICANE,SI AU FOST CRED CA RAMASITE DE LA ALTE NUNTI.TORTUL DE LA EI L-AM LUATCA MI-AU IMPUS,DAR AM INTELES CA A FOST BUN,A FOST DE CIOCOLATA IMBRACAT CU FRISCA.MARELE MEU NOROC A FOST IN NUNTA ASTA CA AU FOST LAUTARII EXTRAORDINARI SI NU AM STAT PE SCAUN NICI LA MASA,IAR LUMEA A DANSAT FFFF MULT.
Ce-i drept si eu am fost la nunta varului meu la Central, si nu m-am apropiat de mancare prea mult, dar ma gandeam ca s-au mai schimbat lucrurile intru-catva. La nunta varului meu singurul lucru pozitiv mi s-a parut faptul ca prietenului meu de atunci i s-a adus meniu vegetarian, el fiind vegetarian.
Insa daca lumea a dansat tot timpul, sa stii ca asta inseamna ca ai avut o nunta reusita, nu trebuie sa lasi lucrurile mai putin reusite sa te supere. Reusita unei nunti sta in "atmosfera", am mai spus-o de cateva ori pe aici, cred.
Casa de piatra, numai bine in proaspata casnicie, si te aseptam cu pozici! ;-)

andreear
10.06.2007, 19:17:08
[quote=badeacarmen;260831]PAI SA O IAU DE LA CAPAT:
IN PRINCIPIU MANCAREA NU A FOST BUNA(NU STIU DACA A FOST STRICATA DAR NU MIA PLACUT NICI CUM A ARANJAT-O NICI SERVIREA)(UNELE PERSOANE ASA MI-AU ZIS CA NU AU PUTUT SA O MANANCE).FAPT DE ASTA AM ALES CENTRAL PT SALA,DAR E O PACALEALA MAXIMA.NU MAI ZIC CA LA PESTE TB SA FIE LEGUME MEXICANE,SI AU FOST CRED CA RAMASITE DE LA ALTE NUNTI.TORTUL DE LA EI L-AM LUATCA MI-AU IMPUS,DAR AM INTELES CA A FOST BUN,A FOST DE CIOCOLATA IMBRACAT CU FRISCA.

Imi pare rau pentru voi, dar sa nu fie asta un impediment si sa fiti voi fericiti m ulti ani inainte!
Cred ca ati avut voi ghinion cu mancarea, sora prietenei mele a avut pe 26 mai nunta la turist si au avut mancare ff fbine si servire la fel! este adevarat ca nasii lor cunoasteau pe cei din conducerea de acolo dar...oare asta sa fie o solutie???:-\

Andreea_2007
09.07.2007, 22:26:56

Mi-am facut programare sambata la Atticia pt coafat si machiaj. Preturile sunt mititele - sper sa fie ok. Am o nunta si m-am gandit sa-i testez. As vrea sa mai incerc si Rebelle, dar nu am gasit nici un nr de telefon pe net. Va rog ajutati-ma cu tel sau adresa completa ca sa-l iau de la 931 si sa fac programare. Eu vin din Bucuresti si nu as vrea sa merg la plesneala...

dalina77
11.07.2007, 15:19:44
Buna,fetelor! Si eu caut un salon de coafura si machiaj.Din auzite (doua surse credibile) Salonul Picasso cred ca ar fi o buna alegere;e situat undeva in zona Aroma.Nu am ajuns nici eu deocamdata acolo dar cred ca o sa merg pe fetelor de acolo. De coafura se ocupa Ramona si Mihaela,de machiat Corina.Nu stiu preturi exacte;un tuns cu aranjat costa cam 30ron;machiajul ptr. mireasa 60-80ron.Eu am nunta in septembrie,asa ca luna viitoare cred ca dau o fuga pe acolo...

maxine
11.07.2007, 15:40:15
Buna,fetelor! Si eu caut un salon de coafura si machiaj.Din auzite (doua surse credibile) Salonul Picasso cred ca ar fi o buna alegere;e situat undeva in zona Aroma.Nu am ajuns nici eu deocamdata acolo dar cred ca o sa merg pe fetelor de acolo. De coafura se ocupa Ramona si Mihaela,de machiat Corina.Nu stiu preturi exacte;un tuns cu aranjat costa cam 30ron;machiajul ptr. mireasa 60-80ron.Eu am nunta in septembrie,asa ca luna viitoare cred ca dau o fuga pe acolo...

Te asteptam cu detalii dupa ce ajungi acolo

andreear
11.07.2007, 19:43:25
Te asteptam cu detalii dupa ce ajungi acolo

Subscriu! ;-)

andreear
16.07.2007, 15:41:24
Stiti pe cineva care s-a coafat , machiat la HARRY? Cum i s-a parut?

Andreea_2007
17.07.2007, 15:47:53
Buna,

Am fost sambata la Atticia. Este un salon foarte frumos si fetele sunt foarte dragute. A ramas sa mai merg in august pt probe. Probele sunt gratuite si o sa pltesc la nunta 35 RON machiaj si 55 RON coafat. In cazul in care mai fac spalat+masca mai dati 15 RON. Manechiura tot 15 RON.
Nu v-am atasat poze ca erau cam neclare si machiajul nu se vedea deloc

andreear
17.07.2007, 17:45:28
O adresa unde putem gasi acest salon ne dai? Multumesc.

Andreea_2007
19.07.2007, 21:22:28
O adresa unde putem gasi acest salon ne dai? Multumesc.

Este pe str Coltei langa Apa Nova. Am mers pe Bulevard de la Omnia spre Gara de S. Pe partea dreapta este o statuie - un bust am luat-o pe str de langa statuie si am ajuns imediat e o cladire galbena. Programul este de la 12.00- 19.00 L-V si 10.00-14.00 S, dar mai fac si ore suplimentare. Eu am cerut si manechiura si desi nu eram programata si se terminase si programul nu m-au refuzat. Ar fi bine sa mergi si cu fotografii de machiaj/coafat care sa-ti placa.

andreear
20.07.2007, 07:15:09
Merci. Intre timp am fost la Harry la o roba si mi-a placut f mult asa ca voi merge pe mana lor la nunta...si asa mai e f putin.

maxine
20.07.2007, 10:18:29
Merci. Intre timp am fost la Harry la o roba si mi-a placut f mult asa ca voi merge pe mana lor la nunta...si asa mai e f putin.

Ai poze? Cat te costa?

andreear
02.08.2007, 15:47:25
M-am coafat la Harry si a iesit f bine, m-a costat 150 ron dar nu mi-a parut rau.

maxine
02.08.2007, 16:51:26
M-am coafat la Harry si a iesit f bine, m-a costat 150 ron dar nu mi-a parut rau.

Sa ne pui poze, sa te vedem si noi! 150 ron nu mi se pare foarte mult mai ales daca a iesit bine. Te-ai machiat tot acolo?

andreear
02.08.2007, 18:28:33
Nu m-am machiat acolo, fiind duminica nunta noastra tipa care machiaza nu era disponibila dar m-a machiat o prietena care se pricepe f bine, este pasionata de tema asta.

andreear
02.08.2007, 18:30:09
Nu am pozele de la fotograf iar cea atasata este facuta de niste amici, voi posta mai multe cand le voi primi pe cele "oficiale".

maxine
03.08.2007, 09:46:55
Nu m-am machiat acolo, fiind duminica nunta noastra tipa care machiaza nu era disponibila dar m-a machiat o prietena care se pricepe f bine, este pasionata de tema asta.

Tare frumusica ai fost!!!

andreear
03.08.2007, 10:16:33
Multumesc :"> !

laraa
11.08.2007, 16:50:18

o cunosc pe simona...este nepoata unei pritene de-a mamei mele...m-a facur permanent la par intr-o iarna si m-a facut destul de bine....nu extraordinar....mi-ar fi cam teama sa ma las pe mana ei pt nunta

laraa
11.08.2007, 17:09:22
oare daca nu vreau coc la nunta tot atat platesc coafatul...mie una nu-mi plac cocurile...nu pt ca nu sunt frumoase dar mie nu-mi sta bine ..ma imbatraneste...eu vreau sa par copila in ziua nuntii pt ca si sotul meu pare ca un copilas;)) ....

pisu_bun
14.08.2007, 14:40:02
fetelor mie mi-a recomandat o prietena un salon din spatele postei mari: michelle. insa va fi inchis pt curatenie in ultimele doua saptamani din septembrie pt curatenie. o colega mi-a recomandat si salonul bella d p 23 august dupa pisica alba la blocurile din dreapta dar mie sincer nu mi-a placut cum m-au machiat p mine si mi s-a parut k are si niste preturi mari. machiajul mamei a fost reusit in schimb al meu nu. bafta sa faceti alegerea cea mai buna!

pisu_bun
14.08.2007, 14:42:07
oare daca nu vreau coc la nunta tot atat platesc coafatul...mie una nu-mi plac cocurile...nu pt ca nu sunt frumoase dar mie nu-mi sta bine ..ma imbatraneste...eu vreau sa par copila in ziua nuntii pt ca si sotul meu pare ca un copilas;)) ....

la coafat eu stiu k platesti in functie de lungimea parului si d complexitate. dar cred k depinde si d salon. nu as sti sa-ti zic la c sa t astepti dar nu exclude varianta d a t costa la fel d mult. ;;)

andreear
14.08.2007, 15:05:25

Din cate am observat eu se plateste mai mult "evenimentul " in sine si nu ceea ce iti face coafeza . Eu la cununia cuvila am platit de 3 ori mai putin decat la nunta si....complexitatea cocurilor a fost aceeasi!!

Andreea_2007
27.08.2007, 09:10:27

Buna,

Vreau sa fac si eu o proba la Picasso pb e ca pe net nu gasesc nimic de ei. Va rog ajutati-ma cu nr de tel sau adresa. Am id de mess acbrezan in cazul in care nu-mi puteti da aici informatiile.

Multumesc,

maxine
27.08.2007, 15:48:23
S-a coafat cineva la Bluette? Acolo mi s-a recomandat sa ma duc pentru nunta

Andreea_2007
27.08.2007, 20:35:05

Monicela, da-mi si mie tel de acolo. Vreau neaparat sa mai incerc undeva un machiaj. te rog ajuta-ma ca vreau sa ajung sambata in Ploiesti si ar trebui sa-mi fac programare. Merci!

maxine
28.08.2007, 12:06:08
Monicela, da-mi si mie tel de acolo. Vreau neaparat sa mai incerc undeva un machiaj. te rog ajuta-ma ca vreau sa ajung sambata in Ploiesti si ar trebui sa-mi fac programare. Merci!
\]
Iti trimit numarul pe pm

Andreea_2007
03.09.2007, 20:26:08
\]
Iti trimit numarul pe pm

Buna,

Merci pt nr de tel de la Bluette. Mi-am facut programare pt sambata 8 sept ca nu s-a putut mai devreme. Din pacate nu am camera digitala ca sa fac fotografii sa pun pe site sa vedeti ce a iesit. Dar va pot spune daca sunt multumita. La prima proba a fost ok, dar parca se putea si mai bine. Sper ca acum sa fie super!!!!

PS Ti-am trimis meniul. Sper ca ai primit mesajul meu.

Pupici,

Andreea

maxine
04.09.2007, 15:10:22
Buna,

Merci pt nr de tel de la Bluette. Mi-am facut programare pt sambata 8 sept ca nu s-a putut mai devreme. Din pacate nu am camera digitala ca sa fac fotografii sa pun pe site sa vedeti ce a iesit. Dar va pot spune daca sunt multumita. La prima proba a fost ok, dar parca se putea si mai bine. Sper ca acum sa fie super!!!!

Pupici,

Andreea

Cand ai sunat sa-ti faci programare pentru 8? Prima proba tot la Bluette ai facut-o? Ti-am trimis pm, din pacate nu am primit mesajul

maxine
05.09.2007, 10:30:07
Buna,

Pupici,

Andreea

Mi-am facut si eu programare la Bluette, mi se pare cam devreme dar prietenele mele care se fac acolo au insistat sa sun din timp. Coafura de proba o sa fie cu 3 zile inainte de nunta cand o sa ma vopsesc si o sa-mi pun unghii, poate e prea din scurt, dar avand in vedere ca prietenele mele merg de cativa ani acolo si n-am nimic rau de comentat, sper sa fie ok.

Andreea_2007
05.09.2007, 12:16:35
Buna,

Prima proba am facut-o in alta parte. Am sunat cu 2 saptamni inainte. Pb era ca eu nu puteam decat sambata. Daca mergi in timpul saptamanii poate poti sa iti faci programare mai din scurt.
De vopsit ma vopsesc in Bucuresti acolo unde ma fac de obicei. Nu vreau sa am emotii si la asta....Pupici, Andreea

maxine
05.09.2007, 12:52:05
Buna,

Prima proba am facut-o in alta parte. Am sunat cu 2 saptamni inainte. Pb era ca eu nu puteam decat sambata. Daca mergi in timpul saptamanii poate poti sa iti faci programare mai din scurt.
De vopsit ma vopsesc in Bucuresti acolo unde ma fac de obicei. Nu vreau sa am emotii si la asta....Pupici, Andreea

Si eu tot numai sambata pot, de aceea mi-am facut deja programarea

andreear
06.09.2007, 16:10:02
Asteptam poze......

Andreea_2007
11.09.2007, 20:25:30
Buna Monicela,

Am facut sambata proba la Bluette si a iesit super. Sunt cam aglomerati si am asteptat destul de mult desi aveam programare, dar machiajul a fost super si coafura a fost ok.
O sa merg pe mana lor la nunta. Vezi sa-ti faci programare din timp ca eu dupa ce am facut proba si am hotarat ca-mi place am constat ca nu am loc la machiaj. Cand m-au vazut cat eram de disperata m-au 'inghesuit' la 11.30 dar doar pe mine fara mama, sora si domnisoara de onoare.
Bine ca m-au rezolvat macar pe mine!!!! :))

Pupici,

Andreea

maxine
12.09.2007, 11:21:38
Buna Monicela,

Am facut sambata proba la Bluette si a iesit super. Sunt cam aglomerati si am asteptat destul de mult desi aveam programare, dar machiajul a fost super si coafura a fost ok.
O sa merg pe mana lor la nunta. Vezi sa-ti faci programare din timp ca eu dupa ce am facut proba si am hotarat ca-mi place am constat ca nu am loc la machiaj. Cand m-au vazut cat eram de disperata m-au 'inghesuit' la 11.30 dar doar pe mine fara mama, sora si domnisoara de onoare.

Pupici,

Andreea

Pai mi-am facut programare deja, ca sa fiu sigura. Si la coafat si la machiaj si la unghii.

Andreea_2007
13.09.2007, 09:22:57
Pai mi-am facut programare deja, ca sa fiu sigura. Si la coafat si la machiaj si la unghii.

Buna,

Si eu imi fac unghiile tot acolo. Am vazut la fetele care lucrau acolo un gel dat peste unghii si manechiura era french. Se vedea super. Pentru asta mi-am facut programare vineri.

Andreea

mitzuskaya
13.09.2007, 14:36:23
fetelor cum atasez poze????????????????????? ca nu am pus niciodata
help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!111111
pupicesti

maxine
13.09.2007, 16:59:09
fetelor cum atasez poze????????????????????? ca nu am pus niciodata
help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!111111
pupicesti

in fereastra de raspuns ai mai jos de butoanele cu "trimite rasp" si "vizualizare rasp", in stanga, un buton cu "ataseaza fisiere/poze". click pe el si ai "browse" pentru 5 poze ce nu tb sa depaseasca o anumita marime, vezi tu acolo. apoi apeshi "upload" si, dupa ce itzi arata ca au fost uploadate, potzi trimite post-ul in mod clasic, apasand pe butonul "trimite rasp"

mitzuskaya
14.09.2007, 07:31:53
in fereastra de raspuns ai mai jos de butoanele cu "trimite rasp" si "vizualizare rasp", in stanga, un buton cu "ataseaza fisiere/poze". click pe el si ai "browse" pentru 5 poze ce nu tb sa depaseasca o anumita marime, vezi tu acolo. apoi apeshi "upload" si, dupa ce itzi arata ca au fost uploadate, potzi trimite post-ul in mod clasic, apasand pe butonul "trimite rasp"
Sarumana mult de sfat eu am apucat deja sa le trec in album acolo sub datele personale si dupa aia mi-am dat seama ca pot si altfel =))

deeeeeeeeeeeeee sunt mai blonduta =))
pupicesti
bafta multa in organizari !!!!!!!

VERA
14.09.2007, 08:09:09
Sarumana mult de sfat eu am apucat deja sa le trec in album acolo sub datele personale si dupa aia mi-am dat seama ca pot si altfel =))

pupicesti

Buna Mihaela, ma bucur mult ca ai pus poze.....a-ti fost superi si se vede fericirea pe fatza voastra.Casa de piatra si multa multa fericire....:*

andreear
14.09.2007, 08:12:50

pupicesti

Foarte frumosi ati fost!!!!!!!!! Casa de piatara!!!!!!

CONT-INCHIS-047
14.09.2007, 14:58:48

pupicesti

Ati fost foarte frumosi!Casa de piatra!
Daca nu sunt indiscreta te-as intreba si eu ceva...unde sunt facute pozele ca imi place foarte mult verdeata aceea?

mitzuskaya
16.09.2007, 18:34:40
Buna Mihaela, ma bucur mult ca ai pus poze.....a-ti fost superi si se vede fericirea pe fatza voastra.Casa de piatra si multa multa fericire....:*

multumesc Vera , da intradevar am fost fericiti in ciuda faptului ca a plouat mai toata ziua la mine la nunta dar a fost totul super.

Sa te relaxezi total sa lasi toate grijile la o parte ca o sa vina toate de la sine!
Bafta la pregatiri!!!!!!!!!!!!!
PupiciiiI!!!!!!!!!!!!!!!

mitzuskaya
16.09.2007, 18:36:02
Foarte frumosi ati fost!!!!!!!!! Casa de piatara!!!!!!

Mersi mult !!!!!!!!!!
Casa de piatra si tie!!!!!!!!!!
PUPICESTI

mitzuskaya
16.09.2007, 18:39:17
Ati fost foarte frumosi!Casa de piatra!
Daca nu sunt indiscreta te-as intreba si eu ceva...unde sunt facute pozele ca imi place foarte mult verdeata aceea?

Pozele le-am facut la biserica unde am facut ceremonia religioasa adica la Biserica Domneasca din Mihai Bravu (petru si Pavel)
Merita sa te duci sa vezi cum arata eu initial am vrut sa fac la catedrala dar fotograful meu mi-a zis sa ma duc sa vad biesrica si m-am indragostit pe loc ..

E superb, ca in filme!

Pupicesti!

Brone
21.09.2007, 21:40:27
\]
Iti trimit numarul pe pm

Da'mi shi mie in pm numarul ..denumirea shi adresa te rog

Brone
21.09.2007, 21:41:36

De la Bluette adik:))

hermy
23.09.2007, 09:05:39
Buna Monicela,

Pupici,

Andreea

Buna Andreea,as vrea sa te intreb si eu ceva!Am fost si eu la Bluette,mi-am facut programare pentru proba,vopsit si unghii,coafat si machiaj in ziua cea mare :D,numai ca atunci cand am intrebat care sunt preturile mi-au dat un catalog sa ma uit pe el,si acolo erau tarifele pentru orice,DAR sunt separate si nu am stiut cum sa calculez(spre rusinea mea:">) mai ales ca ma grabeam foarte tare si as vrea sa-mi spui si mie cat te-a costat:-SS,asta daca vrei sa-mi spui,tu sau oricare dintre voi care a fost sau care stie!Multumesc mult!!! :*

oana_popescu23
23.09.2007, 10:42:19
Buna Andreea,as vrea sa te intreb si eu ceva!Am fost si eu la Bluette,mi-am facut programare pentru proba,vopsit si unghii,coafat si machiaj in ziua cea mare :D,numai ca atunci cand am intrebat care sunt preturile mi-au dat un catalog sa ma uit pe el,si acolo erau tarifele pentru orice,DAR sunt separate si nu am stiut cum sa calculez(spre rusinea mea:">) mai ales ca ma grabeam foarte tare si as vrea sa-mi spui si mie cat te-a costat:-SS,asta daca vrei sa-mi spui,tu sau oricare dintre voi care a fost sau care stie!Multumesc mult!!! :*
pai un tuns si vopsit se invarte pe la 140 de lei.cam atat stiu.restul ti-l spun dupa 13 oct:-SS

Brone
23.09.2007, 17:12:23
Un nr de tel de la Bluette se poate in pm????? plssssssssssss Ajung vineri in Ploesti shi ash vrea sa fac o programare

georgyana
28.09.2007, 13:56:00
Buna ! Si eu doresc numarul de telefon de la Bluette , sau adresa , daca ma poate ajuta cineva . Eu am fost miresica anul trecut , dar acum caut un salon bun unde sa ma tund si sa ma vopsesc .Eu m-am machiat si coafat in Campina la salon Pretty , dar nu am fost multumita deloc si fusesem la doua probe inainte , lucrez aici in Campina si locuiesc in Ploiesti , si mi-a fost mult mai usor sa caut aici , dar repet nu mi-a placut deloc , nu stiu ce-a avut coafeza in ziua aia , dar dezastru , m-am dus acasa si m-am sters de machiaj , iar la par aveam voalul si nu prea se vedea bine , m-a machiat domnisoara de onoare dragut . La cele doua probe a iesit super , iar in ziua aia am avut ghinion , in fine a trecut , si sper sa nu mai fie nimeni in situatia mea . Daca ma puteti ajuta cu numarul de la Bluette , v-as fi recunoscatoare

oana_popescu23
28.09.2007, 14:59:11
Buna ! Si eu doresc numarul de telefon de la Bluette , sau adresa , daca ma poate ajuta cineva . Eu am fost miresica anul trecut , dar acum caut un salon bun unde sa ma tund si sa ma vopsesc .Eu m-am machiat si coafat in Campina la salon Pretty , dar nu am fost multumita deloc si fusesem la doua probe inainte , lucrez aici in Campina si locuiesc in Ploiesti , si mi-a fost mult mai usor sa caut aici , dar repet nu mi-a placut deloc , nu stiu ce-a avut coafeza in ziua aia , dar dezastru , m-am dus acasa si m-am sters de machiaj , iar la par aveam voalul si nu prea se vedea bine , m-a machiat domnisoara de onoare dragut . La cele doua probe a iesit super , iar in ziua aia am avut ghinion , in fine a trecut , si sper sa nu mai fie nimeni in situatia mea . Daca ma puteti ajuta cu numarul de la Bluette , v-as fi recunoscatoare
ti-am trimis nr de la bluette pe pm

Brone
01.10.2007, 09:28:26
Exista un salon Vanghelis??? Daca da... care sunt impresiile??
Mercic
Pupici :*:*

maxine
03.10.2007, 14:14:08
Fetelor, am promis ca vin cu detalii despre bluette. Cu cateva zile inainte de nunta am fost sa ma vopsesc si sa-mi pun unghii, iar in ziua nuntii m-am coafat si m-am machiat. Culoarea la par a iesit exact cum mi-am dorit, din pacate unghiile mele erau cam varza si a trebuit sa-mi pun intai unghii false si apoi gel dar au iesit bine, machiajul de mireasa a fost impecabil, exact ceea ce mi-am dorit, cu toate ca nu am stiut sa ma exprim f bine, cred ca aura mi-a citit gandurile, iar cocul extrem de simplu si pe gustul meu. Se intreba cineva care sunt preturile, cel mai mult a fost vopsitul pentru ca am parul f lung si mi-au intrat 2 tuburi si jumatate de vopsea, unghiile 95 lei, machiaj 60, cocul de mireasa 70 (dar a fost ceva simplu)

Paideea
05.10.2007, 10:59:54
Eu m-am coafat si m-am machiat la un salon din apropierea casei mamei mele, in cartierul Vest, zona Billa. Sa imi spuneti voi daca si-a meritat banii. ;-)

maxine
05.10.2007, 14:40:15
Pentru cele interesate am pus niste poze cu coafura si machiajul meu aici
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=4064&page=243

maxine
05.10.2007, 14:42:24
Eu m-am coafat si m-am machiat la un salon din apropierea casei mamei mele, in cartierul Vest, zona Billa. Sa imi spuneti voi daca si-a meritat banii. ;-)

FFFF frumos!!!!!! M-am uitat pe pozele tale, ai fost o mireasa neconventionala si extrem de frumoasa.

andreear
05.10.2007, 18:33:34

Super machiajul si coafura!!!!!!!
Ati fost ff frumosi! Casa de piatra!!!!!

CONT-INCHIS-047
07.10.2007, 21:06:19

Ai fost o mireasa superba!Felicitari si Casa de piatra!

Paideea
08.10.2007, 07:43:29
Va multumesc frumos, miresicilor andreear, monicela si N_anca . Si voi ati fost, respectiv, veti fi, cele mai frumoase miresici! Casa de piatra si numai impliniri!:x

VERA
08.10.2007, 11:14:51
Casa de piatra fetelor ati fost fffffffffffff frumoase.Va doresc tot binele din lume si bebici frumosi si sanatosi..:*

hermy
09.10.2007, 11:17:42

In acea zona locuiesc si eu,ai putea sa-mi spui unde este acest salon,te rog!Ai fost o mireasa superba!!!A,uitasem,daca poti sa-mi spui si preturile!multumesc mult1

hermy
09.10.2007, 11:20:56
Monicela,ai putea sa-mi spui exact cat ai dat la vopsit pentru ca vreau sa fac niste comparatii,n-as vrea sa arunc cu bani!va multumesc mult fetelor pentru ajutor,am mare nevoie de el!Va pup

maxine
09.10.2007, 13:16:32
Monicela,ai putea sa-mi spui exact cat ai dat la vopsit pentru ca vreau sa fac niste comparatii,n-as vrea sa arunc cu bani!va multumesc mult fetelor pentru ajutor,am mare nevoie de el!Va pup

Nu mai stiu exact, la mine a costat destul de mult pt ca au intrat 2 tuburi si jumatate de vopsea (am parul fff lung), numai vopseaua a fost aproape un milion, manopera in sine nu e chiar asa scumpa

hermy
07.11.2007, 09:37:53
:( S-a terminat nunta!!!imi pare atat de rau!Dar,a fost o nunta frumoasa tare fetelor!pana la urma m-am coafat si m-am machiat la Blueette si va recomand din tot sufletul sa mergeti acolo!e un pic mai scump decat in alte parti,insa MERITA!Am sa va pun si poze,dar dupa-amiaza sau maine caci acum sunt la birou si nu le am!Pupici!!!

andreear
07.11.2007, 19:13:37
:( S-a terminat nunta!!!imi pare atat de rau!Dar,a fost o nunta frumoasa tare fetelor!pana la urma m-am coafat si m-am machiat la Blueette si va recomand din tot sufletul sa mergeti acolo!e un pic mai scump decat in alte parti,insa MERITA!Am sa va pun si poze,dar dupa-amiaza sau maine caci acum sunt la birou si nu le am!Pupici!!!

CASA DE PIATRA!!!!Asteptam poze!

laurela
08.11.2007, 02:05:37
Sa fii fericita si iubita toata viata!Asteptam cu nerabdare pozele

hermy
10.11.2007, 10:28:19
Am sa mai atasez!Sa-mi spuneti ce pareri aveti!Va pup!!!!

andreear
10.11.2007, 12:09:34

Ati fost f frumosi, mai vrem poze ;-)

CONT-INCHIS-047
21.11.2007, 19:26:39

Supeeeeeeeer!!!!!! Vreau si eu sa vina mai repede ziua cea MARE!!!!!

madalinahonciuc
24.11.2007, 08:25:37
casa de piatra si tot ce va doriti! Sunteti doi copii tare frumosi, se vede ca va iubiti!<:-P

analazarescu
09.01.2008, 11:39:36

ati fost draguti..imi place.....casa de piatra.....cam cu intarziere...dar de abia acu am citit mesajele...ca acu ma intereseaza si pe mine...mai e putin...

luci_ana
24.01.2008, 13:03:28
o cunosc pe simona...este nepoata unei pritene de-a mamei mele...m-a facur permanent la par intr-o iarna si m-a facut destul de bine....nu extraordinar....mi-ar fi cam teama sa ma las pe mana ei pt nunta

S-a lasat sora mea la cununiepe mana simonei si si-a batut joc de parul ei. De machiaj nu mai zic.

luci_ana
24.01.2008, 13:07:38
Pozele le-am facut la biserica unde am facut ceremonia religioasa adica la Biserica Domneasca din Mihai Bravu (petru si Pavel)
Merita sa te duci sa vezi cum arata eu initial am vrut sa fac la catedrala dar fotograful meu mi-a zis sa ma duc sa vad biesrica si m-am indragostit pe loc ..

E superb, ca in filme!

Pupicesti!

E biserica de la capatul lui 5 din Mihai Bravu. Cea cu multa verdeata?
E super. Acolo vreau sa fac si eu. Va recomand si voua. Nu are cum sa nu va placa.

Paideea
24.01.2008, 14:27:22
S-a lasat sora mea la cununiepe mana simonei si si-a batut joc de parul ei. De machiaj nu mai zic.
Nu-mi vine sa cred, sigur vorbim despre aceeasi Simona? Oare si laraa tot despre Simona pe care o stiu eu vorbeste? Simona pe care o stiu eu doar coafeaza, machiajul il face alta fata priceputa tare, din salonul ei...
Eu asa am aratat la nunta, si nu mi se pare deloc sa isi fi batut joc de mine...

andreear
24.01.2008, 19:02:05
Nu-mi vine sa cred, sigur vorbim despre aceeasi Simona? Oare si laraa tot despre Simona pe care o stiu eu vorbeste? Simona pe care o stiu eu doar coafeaza, machiajul il face alta fata priceputa tare, din salonul ei...
Eu asa am aratat la nunta, si nu mi se pare deloc sa isi fi batut joc de mine...

Cred , totusi ca vb de persoane diferite, tu ai aratat super.....

Paideea
25.01.2008, 07:12:03
Multumesc pentru apreciere, e meritul fetelor, care au inteles exact ce mi-am dorit si au lucrat foarte bine.;))

mitzuskaya
25.01.2008, 14:39:17
Multumesc pentru apreciere, e meritul fetelor, care au inteles exact ce mi-am dorit si au lucrat foarte bine.;))
CU ADEVARAT SUPERBA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:* :* :* :* :*

mitzuskaya
25.01.2008, 14:43:13
Miresici Dragi Eu V-o Recomand Pe Dana Rucareanu La Machiaj Si La Coafat Pe Prietena Mea Madalina!!!!!!!!1
Dc Vreti Va Dau Pozici Sau Info Pe Pm.

Paideea
25.01.2008, 16:22:09
Miresici Dragi Eu V-o Recomand Pe Dana Rucareanu La Machiaj Si La Coafat Pe Prietena Mea Madalina!!!!!!!!1
Superba ai fost tu! Talentate si fetele care te-au aranjat!:)>-

luci_ana
26.01.2008, 06:37:13

Esti superba . Imi place mult rochita ta. Ne trimit o poza si cu partea de jos, te rog.

luci_ana
26.01.2008, 06:41:19

Asa e. Ai fost superba la nunta. I se poate intampla oricui sa mai greseasza. Si Simonei. La cununia respectiva a gresit. A ales o coafura care nu a avantajat clienta. La nunta insa a fost ca o printesa. Si nu doar ea. Atat nasa cat si soacrele...
Iar de machiaj , da a fost o alta tipa care a machiat. Dar la fel la cununie foarte incarcat. La nunta , la insistente, mai natural. Poate nici nu s-a cumunicat cu ele de la inceput.

mitzuskaya
26.01.2008, 10:12:10
Superba ai fost tu! Talentate si fetele care te-au aranjat!:)>-
sa stii ca mai ales machiajul a fost super ei bine si parul dar nu se vedea suficient de bine, o coafura simpla care nu da gres...:)
As fi vrut si eu o coafura mai chic dar nu mi se potriveste fff tare ca am fata mareeeeeeeeeeeee si dc mai am si parul cret e si mai bigggg :(

andra_me
17.03.2008, 15:11:30
buna...as vrea sa stiu si eu la salinul rebele sau la orice alt salon din ploiesti cam cat costa un machiaj???va rooog

mitzuskaya
17.03.2008, 15:40:25
buna...as vrea sa stiu si eu la salinul rebele sau la orice alt salon din ploiesti cam cat costa un machiaj???va rooog
un machiaj profesional pe mine m-a costat 45 lei.
pupicesti

LazyDai5y
20.03.2008, 17:10:10
Eu ash vrea k la nunta sa-mi incretesc parul.. exista altceva care sa reziste in afara de permanent... shi dak are idee cineva cat costa? Oricum eu ash vrea o coafura simpla ...Ceva de genul

119540119541119542119543
119544119545

CONT-INCHIS-047
20.03.2008, 21:47:04
s-a coafat cineva la salonul Egoista?
Este salonul unei mamici ce are copilasul ma mine la scoala, insa nu stiu cum se lucreaza pe acolo....daca stie cineva...sa imi spuna si mie ca nu as vrea sa apelez si sa nu iasa frumos...

Offtopic...azi m-am tuns :D voiam bob, insa nu crestea suficient pentru un coc la nunta, asa ca l-am lasat pana la umeri...e drept...il aveam filat asa...mi-a taiat cam 10-12 cm din el, bineintels...cu acordul meu :D

andreear
21.03.2008, 07:18:16
s-a coafat cineva la salonul Egoista?
Este salonul unei mamici ce are copilasul ma mine la scoala, insa nu stiu cum se lucreaza pe acolo....daca stie cineva...sa imi spuna si mie ca nu as vrea sa apelez si sa nu iasa frumos...

Offtopic...azi m-am tuns :D voiam bob, insa nu crestea suficient pentru un coc la nunta, asa ca l-am lasat pana la umeri...e drept...il aveam filat asa...mi-a taiat cam 10-12 cm din el, bineintels...cu acordul meu :D

Pe unde e salonul asta?

Arata-ne poze cu noua coafura? Unde te-ai tuns?

luci_ana
21.03.2008, 13:01:00
Eu ash vrea k la nunta sa-mi incretesc parul.. exista altceva care sa reziste in afara de permanent... shi dak are idee cineva cat costa? Oricum eu ash vrea o coafura simpla ...Ceva de genul

119540119541119542119543
119544119545

si eu tot la asta ma gandesc. a avut sora mea ceva asemanator la nunta.....si a fost super....doar ca spre dimineata, din cauza caldurii i se cam turtise parul la spate. Dar nu foarte tare.

CONT-INCHIS-047
21.03.2008, 22:54:54
Pe unde e salonul asta?

Arata-ne poze cu noua coafura? Unde te-ai tuns?

Pe strada sinaii este salonul
M-am tuns la coaforul de pe Teatrului.Poza e facuta in graba, sunt obosita si am facut-o singura...dupa ce m-a zmotocot iubi :D cand o sa am una mai buna o sa o pun si pe aceea...e la avatar

luci_ana
22.03.2008, 09:01:02
pupicesti

Une te-ai machiat si cat de multumita ai fost de machiaj?

andreear
22.03.2008, 10:07:39
Pe strada sinaii este salonul
M-am tuns la coaforul de pe Teatrului.Poza e facuta in graba, sunt obosita si am facut-o singura...dupa ce m-a zmotocot iubi :D cand o sa am una mai buna o sa o pun si pe aceea...e la avatar

E interesanta coafura, dar sa pui o poza maimare sa se vada si mai bine....Pupici

maxine
22.03.2008, 13:05:54
pupicesti

Pe mine m-a costat 60 ron si am fost f multumita

georgi_m
22.03.2008, 13:50:04
Pe mine m-a costat 60 ron si am fost f multumita

Este foarte bine... zic! Detalii, ceva.... imi puteti da si mie! Locatii.... Mercic>:D<

mitzuskaya
22.03.2008, 16:48:19
Une te-ai machiat si cat de multumita ai fost de machiaj?

am fost mai mult decat multumita , super happyyyyyyy , tipa lucreaza la B l u e ette, cred ca asa se scrie :-B , si o cheama DANA.

pipicestiiiiiiiiiiiiiiiii

maxine
22.03.2008, 17:57:06
Este foarte bine... zic! Detalii, ceva.... imi puteti da si mie! Locatii.... Mercic>:D<

Si eu tot la Bluette, la Aura

luci_ana
23.03.2008, 07:49:08
am fost mai mult decat multumita , super happyyyyyyy , tipa lucreaza la B l u e ette, cred ca asa se scrie :-B , si o cheama DANA.

Si unde este salonul asta B l u e t t e?

mitzuskaya
23.03.2008, 14:17:57
[quote=luci_ana;719090]Si unde este salonul asta B l u e t t e?[/quo
Daca stii unde este terasa Cris de pe republiciii in zona aceea , de fapt langa blocul cu laboratorul de analize Panaceea . Nu prea ma pricep la explicatii , dar in zona aceea este .
Pupicesti

CONT-INCHIS-047
23.03.2008, 16:05:15
[quote=luci_ana;719090]Si unde este salonul asta B l u e t t e?[/quo
Daca stii unde este terasa Cris de pe republiciii in zona aceea , de fapt langa blocul cu laboratorul de analize Panaceea . Nu prea ma pricep la explicatii , dar in zona aceea este .
Pupicesti
Multumim pentru informatii :D si eu eram interesata.
Cu cat timp inainte se face programarea, ca vreau sa imi notez sa nu cumva sa uit :(

mitzuskaya
23.03.2008, 18:10:53
[quote=mitzuskaya;719469]
Cu cat timp inainte se face programarea, ca vreau sa imi notez sa nu cumva sa uit :(

Din cate stiu eu Dana este o tipa ffffffff ocupata eu am fost cu o luna inainte si de abia am gasit liber la ora la care am vrut.
Te sfatuiesc sa te duci cu cel putin o luna si jumatate inainte.
pup

maxine
23.03.2008, 20:28:00
[quote=mitzuskaya;719469]

Daca vrei iti trimit nr de telefon in MP. Eu am facut programare cam cu o luna inainte

luci_ana
23.03.2008, 20:47:05
[quote=N_anca;719585]

Din cate stiu eu Dana este o tipa ffffffff ocupata eu am fost cu o luna inainte si de abia am gasit liber la ora la care am vrut.
Te sfatuiesc sa te duci cu cel putin o luna si jumatate inainte.
pup

Multumesc mult. ai zis de Panacea stiu cam pe unde sa caut. Pupiciosi

CONT-INCHIS-047
26.03.2008, 23:14:25
[quote=N_anca;719585]

Daca vrei iti trimit nr de telefon in MP. Eu am facut programare cam cu o luna inainte

trimite-mi nr in pm si spune-mi de cine sa intreb.

maxine
26.03.2008, 23:21:34
[quote=maxine;719909]

trimite-mi nr in pm si spune-mi de cine sa intreb.

ti-am trimis >:D<

CONT-INCHIS-047
27.03.2008, 11:44:41
[quote=N_anca;727908]

ti-am trimis >:D<

Multumeeeeeeeeeeeeesc!!! :* :* :*
Am niste nunti inainte de a mea si o sa ma duc acolo sa ma aranjez :D

georgi_m
29.03.2008, 21:24:00

Sunt chiar vecina cu salonul asta, dar nu am intrat niciodata!8-} O sa intru saptamana viitoare.... de-abia astept!;))
Pupici

mitzuskaya
31.03.2008, 09:19:08
Sunt chiar vecina cu salonul asta, dar nu am intrat niciodata!8-} O sa intru saptamana viitoare.... de-abia astept!;))
Pupici

bafta ,,,, sigur o sa fii multumita.,,,,,,]
pupicestiiiiiiiiiiiii

auraszablau
31.03.2008, 14:21:11
Buna fetelor
Si eu am nunta in iulie.
As vrea sa stiu si eu daca se poate face proba de machiaj si coafura in Ploiesti si cam cat costa. Ati facut vreuna asa ceva?
Ma gandesc ca daca e acelasi pret ca si cum ai face in ziua nuntii, e cam costisitor. Dar pe de alta parte, daca nu imi place ce iese in ziua nuntii ce mai fac:-?
Sper ca ma ajutati cu un raspuns>:D<

ilenutza_popii
01.04.2008, 13:45:31
Hello!
Fetelor va rag sa-mi spneti si mie daca se poate si stie vreuna dintre voi despre Vanda de la Salonul BES(pe str.Elena Doamnei exact la iesirea in republicii in blocul cu zoo center). Eu m-am programat la ea pt cofat la nunta si la machiaj si unghii la alte 2 colege de-ale ei. La prima vedere tipa e super ok...dar as vrea sa stiu mai multe daca ma puteti ajuta....PLSSSSS
PPLKS!

Buna fetelor
Si eu am nunta in iulie.
As vrea sa stiu si eu daca se poate face proba de machiaj si coafura in Ploiesti si cam cat costa. Ati facut vreuna asa ceva?
Ma gandesc ca daca e acelasi pret ca si cum ai face in ziua nuntii, e cam costisitor. Dar pe de alta parte, daca nu imi place ce iese in ziua nuntii ce mai fac:-?
Sper ca ma ajutati cu un raspuns>:D<

mitzuskaya
01.04.2008, 14:05:07
Hello!
Fetelor va rag sa-mi spneti si mie daca se poate si stie vreuna dintre voi despre Vanda de la Salonul BES(pe str.Elena Doamnei exact la iesirea in republicii in blocul cu zoo center). Eu m-am programat la ea pt cofat la nunta si la machiaj si unghii la alte 2 colege de-ale ei. La prima vedere tipa e super ok...dar as vrea sa stiu mai multe daca ma puteti ajuta....PLSSSSS
PPLKS!
eu o cunosc fff bine pe colega ei madalina dar stiuu sigur ca e super ok si vanda .... din cate stiu eu a coafat destul de multe pers publice si manechine .

bafta esti pe maini bune...
pupicesti

georgi_m
01.04.2008, 17:33:36
Hello!
PPLKS!

Eu merg acolo la colega ei Nadia si din cate stiu si am vazut, toate fetele de acolo sunt ....bune! Si doamna care face manichiura de asemeni, dar la machiaj nu cunosc pe nimeni si machiajul ma streseaza cel mai tare!:-s O sa vad ce si cum.... Pupicei:*

ilenutza_popii
02.04.2008, 20:59:48
Hello!
Multumesc f. mult fetelor de incurajari. Mie una la prima vedere mi-au placut toate 3(coafeza, manichiurista si cea de la machiaj). Vanda e super ok, mi-a placut ca a stat de vb cu mine, nu a fost expeditiva si a fost f. receptiva la ideile mele, tipa de la machiaj este tot asa f. draguta si m-a studiat, a vorbit si cu Vanda in legatura cu ceea ce imi vor face si persoana de la manichiura s-a uitat la unghiile mele, le-a studiat si mi-a explicat cam ce ar vrea sa-mi faca... Mie mi-au lasat toate o impresie f. buna, eram f. speriata ca nu o sa ma asculte ce vreau fiind invatata cu Bucurestiul unde fitele primeaza si nu neaparat ceea ce iti sta bine(scuze daca se simte cineva de pe aici lovita). Ploiestiul este orasul meu de suflet chiar daca locuiesc in Bucuresti si vreau sa le arat invitatilor mei din Bucuresti ca te poti coafa super-super si in "provincie" cum le place bucurestenilor sa spuna.
Pupici si mai astept comentarii la adresa salonului.

Eu merg acolo la colega ei Nadia si din cate stiu si am vazut, toate fetele de acolo sunt ....bune! Si doamna care face manichiura de asemeni, dar la machiaj nu cunosc pe nimeni si machiajul ma streseaza cel mai tare!:-s O sa vad ce si cum.... Pupicei:*

ilenutza_popii
02.04.2008, 21:03:29
Am uitat sa va intreb ce stiti de preturile care se practica la Salonul BES cu aproximatie, ca de asta nu am intrebat cand am fost si m-ar interesa ca titlu informativ...
PPKS!

roxana87
04.04.2008, 08:49:40
dar de VENUS ce parere aveti?eu m-am aranjat acolo pentru majoratu lu sury..adik si eu si ea...o sa atasez poze sa va dati q parerea

roxana87
04.04.2008, 08:50:56
am uitat sa precizez in prima poza eu sunt in dreapta (in stanga e nasica mea),iar in a doua poza e sury

ilenutza_popii
04.04.2008, 10:18:06
Mda dragutz ce sa zic... Eu am fost acum vreo cativa ani la Venus sa ma coafez si a fost super ok, era o tipa dragutza tanara, dar la machiaj ... era o doamna care m-a machiat de seara de ziceai ca-s sorcova (asta dupa ce i-am explicat ca nu vreau sa ma machez strident). Cand am iesit pe strada se uita lumea la mine ca la circ si cum am ajuns acasa m-am demachiat si m-am machiat eu mai bine. Acum nu stiu cine mai e acolo, dar eu ti-am impartasit ce am patit eu. Sa ai grija si sa mergi la proba innainte de machiaj sa nu te trezesti cine stie cum. PPKS si bafta!

dar de VENUS ce parere aveti?eu m-am aranjat acolo pentru majoratu lu sury..adik si eu si ea...o sa atasez poze sa va dati q parerea

luci_ana
04.04.2008, 11:27:50
Sora mea cand a cununat a fost la Venus ...si s-a chinuit tare mult o tanti mai in varsta sa ii faca ceva simplu......dar mai mult a chinuit-o.....nu a iesit mai nimic pana la urma. Noroc ca e ea frumoasa.:) bunavointa a avut doamna ca a tinut-o atat de mult incat au ajuns nuntasii la nasa si nasa inca era pe scaun la Venus.

mamuska
04.04.2008, 11:58:56
Sora mea cand a cununat a fost la Venus ...si s-a chinuit tare mult o tanti mai in varsta sa ii faca ceva simplu......dar mai mult a chinuit-o.....nu a iesit mai nimic pana la urma. Noroc ca e ea frumoasa.:) bunavointa a avut doamna ca a tinut-o atat de mult incat au ajuns nuntasii la nasa si nasa inca era pe scaun la Venus.
eu merg la Venus de 7-8 ani si sunt multumita de serviciile de acolo...ma rog,am aceeasi coafeza,aceeasi cosmeticiana...am vazut ca sunt si unele care se cam chinuie cu toate ca lucreaza in domeniu de 25-30 de ani...dar cele la care merg eu sunt super......am o prietena care lucreaza la SHARON,pe 23 August...lucreaza super bine,dar au preturi cam piperate

CONT-INCHIS-047
04.04.2008, 12:49:03
Nu vreau sa stric si eu reputatia salonului Venus, insa cand m-am dus o data sa ma tund...in primul rand ca nu mi-a filat parul cum am cerut..mi-a facut 3 trepte in cap...am fost socata de rezultat...bine ca ne mai si creste parul...:D

analazarescu
04.04.2008, 16:29:01
si eu chiar aveam de gand sa ma duc sa ma programez la venus...:-? care ar fi mai buna de acolo?:-?

roxana87
04.04.2008, 17:21:10
Mda dragutz ce sa zic... Eu am fost acum vreo cativa ani la Venus sa ma coafez si a fost super ok, era o tipa dragutza tanara, dar la machiaj ... era o doamna care m-a machiat de seara de ziceai ca-s sorcova (asta dupa ce i-am explicat ca nu vreau sa ma machez strident). Cand am iesit pe strada se uita lumea la mine ca la circ si cum am ajuns acasa m-am demachiat si m-am machiat eu mai bine. Acum nu stiu cine mai e acolo, dar eu ti-am impartasit ce am patit eu. Sa ai grija si sa mergi la proba innainte de machiaj sa nu te trezesti cine stie cum. PPKS si bafta!

mda atunci cred k ma razgandesc si eu;))mai ma aranjez si in alta parte pt k mai am nunti inainte de a mea...astept sfaturi mai ales pt machiaj pt k la par mai e qm mai e da la machiaj.....

ilenutza_popii
04.04.2008, 20:06:45
Draga mea totul este sa te duci sa faci probe si nu sa te dezamagesti, eu una nu mai am de ales, m-am programat deja la BES si ce-o fi o fi :-SS [-o<, eu chiar nu mai am cum sa schimb ceva pt. ca de venit in Ploiesti sa mai caut un alt salon si sa merg la probe nu mai am timp pt asa ceva. Tu mai ai timp pana la nunta asa ca mai poti alege. Noi de aici ti-am impartasit ceea ce am patit noi acolo, dar daca tu cunosti pe cineva la Venus du-te si incearca macar ca INCERCAREA....MOARTE N-ARE. :) Bafta multa!
Si mai astept de la voi preturi si pareri despre Salonul BES plssssss! ! !
PPKS!

mda atunci cred k ma razgandesc si eu;))mai ma aranjez si in alta parte pt k mai am nunti inainte de a mea...astept sfaturi mai ales pt machiaj pt k la par mai e qm mai e da la machiaj.....

lumiqgirl
06.04.2008, 11:28:18
Buna,
am tot citit ce ati scris pe aici si am ajuns la concluzia ca inainte de nunta trebuie sa facem multe probe la coafor...sau cel putin pana cand ne va multumi ceva:))

andreear
06.04.2008, 15:41:10
Buna,
am tot citit ce ati scris pe aici si am ajuns la concluzia ca inainte de nunta trebuie sa facem multe probe la coafor...sau cel putin pana cand ne va multumi ceva:))

Asa e indicat, in ziua nuntii este mai greu sa gasesti altceva daca nu iti place ceea ce iti face coafeza aleasa in prealabil.....

analazarescu
07.04.2008, 09:16:25

chiar ma sperii si ma faci sa imi caut alt salon....eu nu vreau un machiaj strident...pt asta sunt stresata..ca in rest am vazut ca la coafat se coafeaza binisor acolo...

analazarescu
07.04.2008, 09:20:17
Si eu tot la Bluette, la Aura

de machiaj sti ceva..tot acolo te-ai facut....eu nu vreau un machiaj strident si sunt stresata....as vrea ca in acelasi loc sa gasesc si de coafor si de manechiura si de machiat.....

maxine
07.04.2008, 15:18:40
de machiaj sti ceva..tot acolo te-ai facut....eu nu vreau un machiaj strident si sunt stresata....as vrea ca in acelasi loc sa gasesc si de coafor si de manechiura si de machiat.....

Da tot acolo m-am machiat, mi-am facut manechiura, m-am vopsit si m-am coafat

maxine
07.04.2008, 15:19:20

Daca vrei iti trimit pm cu poze

ilenutza_popii
07.04.2008, 22:37:50
Fetelor m-am mai linistit in privinta programarii mele la BES, ca tocmai in week-endul asta a mers o prietena de-a mea de incredere chiar la Vanda sa se coafeze(vopsit, tuns, coafat) si este f. multumita #:-S asa ca tot innainte....\:D/ PPKS si mai astept pareri. Si eu daca am comentat mai sus despre un salon, nu am facut-o cu rautate, mi-am exprimat impresia lasata si nu am avut intentia de a va speria cumva, dar cel mai bine pentru linistea voastra este sa mergeti innainte la niste probe sa vedeti cam ce poate si stie persoana care va va coafa, machia respectiv va va face manichiura!

analazarescu
08.04.2008, 11:00:20
Daca vrei iti trimit pm cu poze

DA ...te rog daca poti...

alexutza_87
08.04.2008, 11:14:33
Buna fetelor,

Despre Studio Harry imi puteti spune ceva? Am inteles ca Bebe este foarte ok;ce mi-ati putea spune despre preturi?Astept parerile voastre.

Multumesc

alexutza_87
08.04.2008, 11:16:56
Draga mea totul este sa te duci sa faci probe si nu sa te dezamagesti, eu una nu mai am de ales, m-am programat deja la BES si ce-o fi o fi :-SS [-o<, eu chiar nu mai am cum sa schimb ceva pt. ca de venit in Ploiesti sa mai caut un alt salon si sa merg la probe nu mai am timp pt asa ceva. Tu mai ai timp pana la nunta asa ca mai poti alege. Noi de aici ti-am impartasit ceea ce am patit noi acolo, dar daca tu cunosti pe cineva la Venus du-te si incearca macar ca INCERCAREA....MOARTE N-ARE. :) Bafta multa!
Si mai astept de la voi preturi si pareri despre Salonul BES plssssss! ! !
PPKS!

Buna,
Cat te costa cu totul?cu cat timp inainte ti-ai facut programarea si te rog spune-mi daca vine acasa sa te aranjeze.multe intrebari deodata stiu dar chiar nu stiu ce ar fi mai potrivit pentru mine.mercic

ilenutza_popii
08.04.2008, 11:58:34
Nu stiu sa-ti zic cat ma costa, dar dupa cum am scris , zilele trecute a fost o prietena de-a mea acolo, si azi mi-a povestit ca tuns+coafat+vopsit a costat-o 85 RON si manichiura 20 ron si ca de aici innainte numai la Vanda va merge, cu toate ca ea locuieste in Bucuresti(ca si mine de altfel) dar suntem Prahovence, iar cand mergem la ai nostri la tara ne vom programa in Ploiesti la coafor pt ca se merita din toate punctele de vedere. Eu m-am programat de o sapt. pentru la nunta, ca nu am timp sa vin prea des in Ploiesti si parerea mea este ca mai bine sa merg din timp sa-mi aleg eu ora decat sa fiu nevoita sa fac compromisuri si sa merg le coafor cand au fetele timp. eu sunt mai precauta din fire, mai ales ca data nuntii mi-am ales-o cand mai aveau sala libera, iar din cauza asta toate celelalte le-am facut din timp. In alta ordine de idei, fiind destul de departe de Ploiesti ar fi fost confortabil pt mine sa vina acasa.....dar m-am gandit mai bine, deoarece in primul rand acasa nu-ti poate face nimeni ce iti poate face la coafor, iar in al 2-lea rand eu vreau si machiaj, iar machiajul al face altcineva(mi se pare normal) si manichiura care e facuta de alta persoana si prefer sa vin la salon chiar daca imi va fi f. greu. Dar e o zi in viata ,
Pupici si bafta!

Buna,
Cat te costa cu totul?cu cat timp inainte ti-ai facut programarea si te rog spune-mi daca vine acasa sa te aranjeze.multe intrebari deodata stiu dar chiar nu stiu ce ar fi mai potrivit pentru mine.mercic

roxana87
08.04.2008, 15:08:46
Fetelor m-am mai linistit in privinta programarii mele la BES, ca tocmai in week-endul asta a mers o prietena de-a mea de incredere chiar la Vanda sa se coafeze(vopsit, tuns, coafat) si este f. multumita #:-S asa ca tot innainte....\:D/ PPKS si mai astept pareri. Si eu daca am comentat mai sus despre un salon, nu am facut-o cu rautate, mi-am exprimat impresia lasata si nu am avut intentia de a va speria cumva, dar cel mai bine pentru linistea voastra este sa mergeti innainte la niste probe sa vedeti cam ce poate si stie persoana care va va coafa, machia respectiv va va face manichiura!

zi-mi si mie pls unde e BES in ploiesti k nush:-s

ilenutza_popii
08.04.2008, 15:16:32
In blocul cu Zoo Center, Vis-a vis de Catedrala, cum dai coltul sa mergi spre str. Elena Doamnei din Bd. Republicii, este BES Salon. E f. usor de ajuns. Bafta!

zi-mi si mie pls unde e BES in ploiesti k nush:-s

alexutza_87
08.04.2008, 15:54:18
Nu stiu sa-ti zic cat ma costa, dar dupa cum am scris , zilele trecute a fost o prietena de-a mea acolo, si azi mi-a povestit ca tuns+coafat+vopsit a costat-o 85 RON si manichiura 20 ron si ca de aici innainte numai la Vanda va merge, cu toate ca ea locuieste in Bucuresti(ca si mine de altfel) dar suntem Prahovence, iar cand mergem la ai nostri la tara ne vom programa in Ploiesti la coafor pt ca se merita din toate punctele de vedere. Eu m-am programat de o sapt. pentru la nunta, ca nu am timp sa vin prea des in Ploiesti si parerea mea este ca mai bine sa merg din timp sa-mi aleg eu ora decat sa fiu nevoita sa fac compromisuri si sa merg le coafor cand au fetele timp. eu sunt mai precauta din fire, mai ales ca data nuntii mi-am ales-o cand mai aveau sala libera, iar din cauza asta toate celelalte le-am facut din timp. In alta ordine de idei, fiind destul de departe de Ploiesti ar fi fost confortabil pt mine sa vina acasa.....dar m-am gandit mai bine, deoarece in primul rand acasa nu-ti poate face nimeni ce iti poate face la coafor, iar in al 2-lea rand eu vreau si machiaj, iar machiajul al face altcineva(mi se pare normal) si manichiura care e facuta de alta persoana si prefer sa vin la salon chiar daca imi va fi f. greu. Dar e o zi in viata ,
Pupici si bafta!

Multumesc frumos pentru raspuns;ai dreptate e mai bine sa fii precauta, de aceea caut d acum pentru 20 iulie;vreau sa fiu eu sigura, ca e totul ok;la faza cu machiajul ai dreptate e mai bine asa cum spui tu.
Mercic din nou si casa de piatra si o petrecere cum visezi.

luci_ana
08.04.2008, 17:09:26
Buna fetelor,

Despre Studio Harry imi puteti spune ceva? Am inteles ca Bebe este foarte ok;ce mi-ati putea spune despre preturi?Astept parerile voastre.

Multumesc
Si eu am auzit ca acest Bebe de la Harry se descurca de minune cu coafatul mireselor. :)

roxana87
08.04.2008, 17:59:00
In blocul cu Zoo Center, Vis-a vis de Catedrala, cum dai coltul sa mergi spre str. Elena Doamnei din Bd. Republicii, este BES Salon. E f. usor de ajuns. Bafta!

ms mult:*trebuie sa intreb de Vanda knd ma duc nu?

andreear
08.04.2008, 18:59:13
Buna fetelor,

Multumesc

Buna,

Pe mine Bebe m-a coafat la cununia civila si am fost super multumita, din pacatae la o saptamana cand am avut nunta el era in concediu dar m-a aranjat alta tipa de la Harry de care am fost la fel de multumita! Amandoi au venit acasa; ppoze cu coafura gasestiu in albumul meu. Succes!

ilenutza_popii
09.04.2008, 09:55:38
Din cate am auzit si celelalte fete sunt bune de acolo de la salon, mie una Vanda mi-a fost recomandata si eu m-am dus la ea, ca alta nu stiam. Prietena mea mi-a spus ca le-a observat si pe celelalte fete si i-au placut. Acum mai mult de atat nu am cum sa-ti spun, decat ca as vrea sa ma programez pe sapt viitoare la sfarsit, ca s-ar putea sa merg la ai mei, pentru o proba la ea si o sa vad mai bine ce si cum. Prietena mea mi-a zis ca de aici innainte numai la Vanda va veni de cate ori va avea nevoie dar numai la sfarsit de saptamana ca noi locuim amandoua in Bucuresti. PPKS si va doresc fetelor sa va gasiti tot ceea ce va doriti asa cum visati.

ms mult:*trebuie sa intreb de Vanda knd ma duc nu?

analazarescu
13.04.2008, 09:30:15
Buna,

Pe mine Bebe m-a coafat la cununia civila si am fost super multumita, din pacatae la o saptamana cand am avut nunta el era in concediu dar m-a aranjat alta tipa de la Harry de care am fost la fel de multumita! Amandoi au venit acasa; ppoze cu coafura gasestiu in albumul meu. Succes!

dar aici se poate si machia si face manechiura?...cat de buni sunt
?

CONT-INCHIS-047
13.04.2008, 10:54:36
Eu am o intrebare.Cand ma programez pentru coafor, am inteles ca trebuie sa vb cu o luna inainte.Cand ma programez trebuie sa spun si ora? Eu sunt nedumirita pentru ca am inteles ca o sa aflu cu aprox 1 saptamana inainte de nunta la ce ora suntem programati la cununia civila...daca ma programeaza tarziu la cununie si tot in timpul ala trebuie sa fiu si la coafor???

andreear
13.04.2008, 16:34:34
dar aici se poate si machia si face manechiura?...cat de buni sunt
?

Da, se rezolva aici si cu manechiura si machiajul; am auzit ca sunt buni si la astea;eu nu am apelat la ei pt asa ceva.

mikimiki
14.04.2008, 10:23:26
Eu am o intrebare.Cand ma programez pentru coafor, am inteles ca trebuie sa vb cu o luna inainte.Cand ma programez trebuie sa spun si ora? Eu sunt nedumirita pentru ca am inteles ca o sa aflu cu aprox 1 saptamana inainte de nunta la ce ora suntem programati la cununia civila...daca ma programeaza tarziu la cununie si tot in timpul ala trebuie sa fiu si la coafor???

si pe mine ma enerveaza programarea asta foarte tarzie la starea civila
ne incurca foarte mult

luci_ana
15.04.2008, 11:25:33
aM GASIT DIN INTAMPLARE SALONUL BES SI MA BUCUR MULT. TREBUIE SA AJUNG SI EU PE ACOLO LUNA ASTA

georgi_m
15.04.2008, 16:07:38
aM GASIT DIN INTAMPLARE SALONUL BES SI MA BUCUR MULT. TREBUIE SA AJUNG SI EU PE ACOLO LUNA ASTA

Intradevar, fetele de acolo sunt foarte bune si dragute si pricepute....<:-P

analazarescu
16.04.2008, 07:47:59
Stie careva care este adresa exacta de la Bluette ca am cautat ieri dupa amiaza pe ploaia aia si nu l-am gasit deloc...^:)^

ilenutza_popii
16.04.2008, 08:28:24
Hello!
Ce ma bucur ca se mai duc si alte fete de pe aici la BES... Cand vreti sa mergeti la o proba? Va rog daca merge vreuna din voi sa-mi spuna si mie impresii ca la mine observ ca e f. greu sa ajung la proba cu toate ca se apropie ziua cea mare. Va poop si astept raspunsuri de la voi!

Intradevar, fetele de acolo sunt foarte bune si dragute si pricepute....<:-P

CONT-INCHIS-047
16.04.2008, 08:35:43
Hello!
Ce ma bucur ca se mai duc si alte fete de pe aici la BES... Cand vreti sa mergeti la o proba? Va rog daca merge vreuna din voi sa-mi spuna si mie impresii ca la mine observ ca e f. greu sa ajung la proba cu toate ca se apropie ziua cea mare. Va poop si astept raspunsuri de la voi!
Nu ai fost inca la proba?Ar fi timpul sa te duci...daca nu iti place sa te poti programa in alta parte.Mai ai oluna si 1 saptamana pana la nunta.

ilenutza_popii
16.04.2008, 09:14:20
Nu am fost, dar sper sa pot ajunge curand la ea sa imi faca o proba... Dar e f. greu sa ajung din Bucuresti in Ploiesti pt proba...:-< Dar am incredere ca va fi bine. A fost o prietena de-a mea la ea deja in care am incredere ce gusturi are...dar trebuie sa ajung si eu totusi ca am un par ceva mai pretentios. Sper sa mai mearga cineva sa-mi mai spuna pareri pana ajung eu. PPKS!

Nu ai fost inca la proba?Ar fi timpul sa te duci...daca nu iti place sa te poti programa in alta parte.Mai ai oluna si 1 saptamana pana la nunta.

auraszablau
17.04.2008, 14:44:34
Stie careva care este adresa exacta de la Bluette ca am cautat ieri dupa amiaza pe ploaia aia si nu l-am gasit deloc...^:)^
Bluette este langa Panaceea. Deci....dupa Catedrala, mergi pe Republicii spre nord, pana unde incepe aleea de pe marginea parcului. Acolo se face o straduta la dreapta, care da in Gheorghe Doja. Pe straduta asta e salonul scrie mare cu albastr, e la parterul unui bloc. Mai treci pe acolo, sigur il gasesti.

catalina_mihaela
17.04.2008, 14:57:25
daca aveti imagini,sfaturi sau marcile unor farduri durabile,haideti sa le impartasim
nu cred ca m-as lasa machiata de oricine
am auzit ca la un salon de coafura era si o machioza care a machiat si miresa si nasa si soacrele si pe alte fete la fel,cu aceleasi culori indiferent de rochie si fizionomie
si totusi mergeau la aceeasi nunta
asta da cosmar
#:-S=))=))=))=))=)):O

analazarescu
18.04.2008, 08:38:02
Bluette este langa Panaceea. Deci....dupa Catedrala, mergi pe Republicii spre nord, pana unde incepe aleea de pe marginea parcului. Acolo se face o straduta la dreapta, care da in Gheorghe Doja. Pe straduta asta e salonul scrie mare cu albastr, e la parterul unui bloc. Mai treci pe acolo, sigur il gasesti.

multumesc mult:*

maxine
19.04.2008, 23:38:12
daca aveti imagini,sfaturi sau marcile unor farduri durabile,haideti sa le impartasim
nu cred ca m-as lasa machiata de oricine
am auzit ca la un salon de coafura era si o machioza care a machiat si miresa si nasa si soacrele si pe alte fete la fel,cu aceleasi culori indiferent de rochie si fizionomie
si totusi mergeau la aceeasi nunta
asta da cosmar
#:-S=))=))=))=))=)):O

Sfatul meu e sa nu te bazezi pe tine pentru machiajul de mireasa. Du-te la un profesionist. Evident asta exclude asa-zisii make-up artisti de la salonasele de cartier. Daca nu ai incredere, ceea ce e normal, fa probe in mai multe locuri, eventual inaintea unei petreceri, macar sa stii pe ce ai dat banii. Dar, oricat de bune ar fi fardurile pe care le folosesti, machiajul facut de tine nu se poate compara cu machiajul unui profesionist. Parerea mea

CONT-INCHIS-047
20.04.2008, 10:37:26
Sfatul meu e sa nu te bazezi pe tine pentru machiajul de mireasa. Du-te la un profesionist. Evident asta exclude asa-zisii make-up artisti de la salonasele de cartier. Daca nu ai incredere, ceea ce e normal, fa probe in mai multe locuri, eventual inaintea unei petreceri, macar sa stii pe ce ai dat banii. Dar, oricat de bune ar fi fardurile pe care le folosesti, machiajul facut de tine nu se poate compara cu machiajul unui profesionist. Parerea mea
Eu oricum o sa merg sa ma machiez la un salon undeva, insa pentru cununia civila ma machiez singura...cand am la dispozitie 30 min pentru machiat (doar foarte rar) imi iese machiajul f bine de zici ca am fost la salon...pacat ca nu prea am timp...Ca nuanta...as alege ori pe nuante de movuliu ori pe nuante de maro+auriu pentru ca am ochii cu tenta de verde si nuantele astea ii scot in evidenta.Ca si produse, folosesc din gama Radiant (gama de prod profesionale), Vichy,Revlon, Seventeen, Maybelline, Rimmel, Deborah...cam ce se gaseste prin magazine se gaseste si pe la mine in trusa de machiaj...

ilenutza_popii
06.05.2008, 17:20:37
Hello fetelor!
Ce faceti? Cum e dupa Paste? Pe topicul asta nu mai zice nimeni nimic? N-a mai fost nimeni pe la coafor in perioada asta in Ploiesti sa ne mai impartaseasca din pareri? La bes este vreo miresica pe aici care sa se coafeze? Eu merg la proba pt nunta pe 17 si o sa va impartasesc atunci impresii, dar mai astept si de la voi impresii si pareri! Va pupic!

madutza23
07.05.2008, 08:56:56
Hello fetelor!
Ce faceti? Cum e dupa Paste? Pe topicul asta nu mai zice nimeni nimic? N-a mai fost nimeni pe la coafor in perioada asta in Ploiesti sa ne mai impartaseasca din pareri? La bes este vreo miresica pe aici care sa se coafeze? Eu merg la proba pt nunta pe 17 si o sa va impartasesc atunci impresii, dar mai astept si de la voi impresii si pareri! Va pupic!
Buna,
Eu ma duc de obicei sa ma tund si sa ma coafez pt diferite ocazii. Lucrez mereu cu Vandana. Este foarte talentata si foarte finutza.

ilenutza_popii
07.05.2008, 09:13:33
Buna!
ma bucur ca-ti place, dupa cum am mai scris pe aici, acolo a mers si o prietena de-a mea si e foarte incantata de ea... Ma bucur ca am mai gasit inca o persoana care sa-mi zica acelasi lucru. Si mie mi-a placut cand am vazut-o(singura data) dar saptamana viitoare sambata voi merge la ea la proba....si dupa o sa va scriu sa va spun exact parerea mea! PPKS!

Buna,
Eu ma duc de obicei sa ma tund si sa ma coafez pt diferite ocazii. Lucrez mereu cu Vandana. Este foarte talentata si foarte finutza.

luci_ana
07.05.2008, 09:27:36
Hello fetelor!
Ce faceti? Cum e dupa Paste? Pe topicul asta nu mai zice nimeni nimic? N-a mai fost nimeni pe la coafor in perioada asta in Ploiesti sa ne mai impartaseasca din pareri? La bes este vreo miresica pe aici care sa se coafeze? Eu merg la proba pt nunta pe 17 si o sa va impartasesc atunci impresii, dar mai astept si de la voi impresii si pareri! Va pupic!Cat de aproape esti de nunta. Asteptam parerea ta despre BES si poze de la nunta.

ilenutza_popii
07.05.2008, 09:42:26
Hei!
Da intradevar mai am f.putintel pana la Marele eveniment.... Dupa ce merg mai intai la proba o sa fac niste pozici daca voi avea timp si o sa vi le postez aici si mai ales va voi spune parerea mea sincera. Iar dupa nunta....cand ma voi trezi va voi posta si pozici de la nunta! Eu inca nu am intrat in criza, pt ca am aproape tot gata de vreo 2 sapt. mai am cateva lucruri de facut si de stabilit doar in ultima saptamana. PPKS si bafta la pregatiri.

Cat de aproape esti de nunta. Asteptam parerea ta despre BES si poze de la nunta.

cudy
27.05.2008, 12:50:48
Puteti sa imi dati si mie va rog mesaj cu numarul de telefon de la Bes.
Mersi frumos si spor la pregatiri tuturor!

Hei!
Da intradevar mai am f.putintel pana la Marele eveniment.... Dupa ce merg mai intai la proba o sa fac niste pozici daca voi avea timp si o sa vi le postez aici si mai ales va voi spune parerea mea sincera. Iar dupa nunta....cand ma voi trezi va voi posta si pozici de la nunta! Eu inca nu am intrat in criza, pt ca am aproape tot gata de vreo 2 sapt. mai am cateva lucruri de facut si de stabilit doar in ultima saptamana. PPKS si bafta la pregatiri.

CONT-INCHIS-047
27.05.2008, 13:04:51
Hei!

scuze de offtopic, dar asteptam poze :D

laurela
29.05.2008, 03:41:52
fetelor la new lady merge cineva?

auraszablau
29.05.2008, 08:36:50
Buna fetele,
Mi-am facut si eu o programare pt o proba, la Rebelle, la Bogdan, au fost foarte draguti cei de acolo, chiar m-au sfatuit sa stau fara griji ca voi fi multumita si ca pot renunta la proba sa nu mai dau ceva bani in plus. Dar dupa cateva experiente neplacute la saloanele de renume, oarecum, din Ploiesti, mi-e teama sa experimentez chiar in ziua cea mare. Sper din tot sufletul sa fiu multumita, fiindca m-am saturat de cautari, pot spune ca alegerea salonului a fost cel mai greu lucru din organizarea nuntii#-o .
Ma duc joia viitoare, pana atunci nu am timp, ei ma puteau primi si mai repede.
Acum.... stie vreuna dintre voi ceva despre salonul asta? O sa fiu la fel de dezamagita ca si de celalate:-? ....sper ca nu[-o< . Scrisese o miresica de anul trecut ca a fost foarte multumita, ceva noutati mai aveti???
:* :* :*

ilenutza_popii
29.05.2008, 08:49:09
Hello!
Fetelor am trecut si peste cea mai fericita zi din viata mea de pana acum... Am fost sa ma coafez, sa imi fac manichiura si sa ma machez la BES dupa cum v-am mai scris. Impresiile mele sunt nu bune...........ci exrtraordinar de bune. Vanda a fost de milioane, la machiaj de asemeni si la manichiura nu mai zic. Cat despre perturi in comparatie cu Bucurestiul....e mai mult decat ok. Sunt super multumita, am fost admirata f. mult pentru coafura mea, l-am avut facut bucle si pentru prima data nu mi s-au lasat aproape deloc dupa 20 de ore de topait si mers si transpiratie............si ..........ploaie. Eu una vi-l recomand din tot sufletul si cat de curad va voi pune poze cu coafura la Album probabil. PPKS!

scuze de offtopic, dar asteptam poze :D

andreear
29.05.2008, 08:56:15
Hello!
Fetelor am trecut si peste cea mai fericita zi din viata mea de pana acum... Am fost sa ma coafez, sa imi fac manichiura si sa ma machez la BES dupa cum v-am mai scris. Impresiile mele sunt nu bune...........ci exrtraordinar de bune. Vanda a fost de milioane, la machiaj de asemeni si la manichiura nu mai zic. Cat despre perturi in comparatie cu Bucurestiul....e mai mult decat ok. Sunt super multumita, am fost admirata f. mult pentru coafura mea, l-am avut facut bucle si pentru prima data nu mi s-au lasat aproape deloc dupa 20 de ore de topait si mers si transpiratie............si ..........ploaie. Eu una vi-l recomand din tot sufletul si cat de curad va voi pune poze cu coafura la Album probabil. PPKS!

Casa de piatra!!! Sa fiti fericiti impreuna pina la adanci batraneti....

Asteptam cu nerabdare poze.....

deeag
29.05.2008, 10:04:02
miresici ............spuneti-mi si mie mai multe despre BES .unde este ? ca nu stiu nimic despre el . va rog :*

ilenutza_popii
29.05.2008, 10:10:34
Buna!
BES este in blocul cu ZooCenter de vis-a-vis de Catedrala. Este ZooCenter, pe urma pe colt nu stiu ce banca(cu albastru) si dupa colt cum intrii pe str. Elena Doamnei este Salon BES.Fetele sunt super si vi lerecomand din tot sufletul. PPKS!

miresici ............spuneti-mi si mie mai multe despre BES .unde este ? ca nu stiu nimic despre el . va rog :*

andreear
29.05.2008, 10:10:36

Este vis a vis de catedrala, in blocul cu zoo cenrter dar pe partea cu stra elena doamna.

andreear
29.05.2008, 10:12:23
Buna!
BES este in blocul cu ZooCenter de vis-a-vis de Catedrala. Este ZooCenter, pe urma pe colt nu stiu ce banca(cu albastru) si dupa colt cum intrii pe str. Elena Doamnei este Salon BES.Fetele sunt super si vi lerecomand din tot sufletul. PPKS!
\

Cred ca am raspuns in acelasi timp.....>:D<

ilenutza_popii
29.05.2008, 10:13:53
He, he, he! Da cam in acelasi timp. ;-) :)) PPKS!

\

Cred ca am raspuns in acelasi timp.....>:D<

deeag
29.05.2008, 14:04:34
Va Multumesc Mult .............:))

ilenutza_popii
30.05.2008, 09:38:04
Fetelor acum la album, puteti vedea cateva poze de la nunta noastra...nu sunt facute de catre profesionisti, deoarece acealea inca nu sunt gata, dar sper sa se vada si din acestea lucrurile importante(sper sa se distinga macar putin coafura si machiajul). PPKS!

Va Multumesc Mult .............:))

andreear
30.05.2008, 12:28:14
Fetelor acum la album, puteti vedea cateva poze de la nunta noastra...nu sunt facute de catre profesionisti, deoarece acealea inca nu sunt gata, dar sper sa se vada si din acestea lucrurile importante(sper sa se distinga macar putin coafura si machiajul). PPKS!

Foarte frumoasa coafura, foarte frumoasa miresica....sa fitit fericiti!!

ilenutza_popii
30.05.2008, 12:30:27
Multumesc de complimente si iti doresc sa ai o nunta ca-n povesti, ca se apropie si nunta ta. PPKS

Foarte frumoasa coafura, foarte frumoasa miresica....sa fitit fericiti!!

andreear
30.05.2008, 12:45:46
Multumesc de complimente si iti doresc sa ai o nunta ca-n povesti, ca se apropie si nunta ta. PPKS

Merci dar noi am avut nunta anul trecut...se apropie 1 an de la nunta noastra!!! Dar multumesc oricum de gandurile frumoase!

ilenutza_popii
30.05.2008, 12:56:24
Aoleeeeeuuuu inca nu m-am trezit, oboseala isi spune cuvantul, ca de dormit....nu prea am avut cand dupa nunta, ca a trebuit sa incepem serviciul.....siiiiiiiiii sunt super aiurita. Mii de scuze si iti doresc muuulta fericire, multi ani fericiti alaturi de iubirea ta si multumim ca esti inca printre noi chiar si dupa un an de la nunta. :* <:-P PPKS!

Merci dar noi am avut nunta anul trecut...se apropie 1 an de la nunta noastra!!! Dar multumesc oricum de gandurile frumoase!

andreear
30.05.2008, 13:02:46
Aoleeeeeuuuu inca nu m-am trezit, oboseala isi spune cuvantul, ca de dormit....nu prea am avut cand dupa nunta, ca a trebuit sa incepem serviciul.....siiiiiiiiii sunt super aiurita. Mii de scuze si iti doresc muuulta fericire, multi ani fericiti alaturi de iubirea ta si multumim ca esti inca printre noi chiar si dupa un an de la nunta. :* <:-P PPKS!

>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

ilenutza_popii
30.05.2008, 13:21:44
:* :* :* :* :* :*

>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

oxigen333
10.06.2008, 08:23:06
BUNA FETELOR! Am si eu o rugaminte la voi. imi puteti trimite un mesaj cu un numar de telefon de la REBELLE sau BLUETTE? Va multumesc.

La Rebelle, fac si machiaj, manichiura si cosmetica, gen epilat si pensat?

anacom
10.06.2008, 09:58:41
Buna, un nr de telefon de la rebelle are cineva? am observat ca este destul de laudat, iar eu sunt usor in criza de timp ... am nunta la sfarsitul saptamanii (pe 14iunie) si am mare nevoie de o programare la un salon care sa fie cat de cat ok. Problema mea este ca nu vreau coc clasic, nici sarmalute, deci ar tb sa stie sa faca si altceva

auraszablau
11.06.2008, 12:56:47
Buna fetele,
In sfarsit am rezolvat cu coafura.
Azi am fost la Michelle, mi-am facut o proba, am lasat la legerea lor , le-am rugat doar sa imi faca o coafura eleganta, cu care sa imi stea bine si mie, nu doar fotomodelelor din reviste;)) . Si din fericire am fost multumita de rezultat, deja intrasem in panica cu coafura asta de mireasa#-o. Tot acolo ma voi si machia, din pacate manichiurista va fi in concediu, trebuie sa merg in alta parte.
Sper sa fie ok, am capatat incredere, fiindca eram tare dezamagita de ce am incercat pana acum la coafuri.
Va doresc si voua succes in cautari!>:D<

Brone
11.06.2008, 15:25:56
Buna fetele,
In sfarsit am rezolvat cu coafura.
Azi am fost la Michelle, mi-am facut o proba, am lasat la legerea lor , le-am rugat doar sa imi faca o coafura eleganta, cu care sa imi stea bine si mie, nu doar fotomodelelor din reviste;)) . Si din fericire am fost multumita de rezultat, deja intrasem in panica cu coafura asta de mireasa#-o. Tot acolo ma voi si machia, din pacate manichiurista va fi in concediu, trebuie sa merg in alta parte.
Sper sa fie ok, am capatat incredere, fiindca eram tare dezamagita de ce am incercat pana acum la coafuri.
Va doresc si voua succes in cautari!>:D<

Pozeeeeeeee ;;)

Eu m'am programat sambata la Bluette pt coafat shi machiaj. O sa ajung vineri seara in Ploiesti shi seara mergem la o nunta la Urziceni ... asha ca este numai bine sa vad cat shi cum rezista ambele.