PDA

Versiunea completa : Rochia de mireasa in Cluj

Pagini : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9

sodiana
15.02.2006, 00:00:00
Salut,

Anul asta voi fi si eu mireasa. Ii drept ca pana in iulie cand am nunta mai este ceva. Am inceput insa si eu sa ma uit dupa rochii dar nu am gasit ceva ce sa-mi placa. Vreau ceva simplu dar nici prea simplu. Cred ca numai la magazinele "Alb si Negru" as gasi ceva care sa-mi placa. Dar merita sa dam 10-15 mil pe o rochie pe care o purtam o singura data. Poate ca cele care si-au cumparat rochie din Cluj imi pot spune si mie unde sa merg. Unde sunt modele frumoase de rochii?

PS: Si inca ceva voi ce coafor imi recomandati in Cj. Eu am parul cam scurt si nu-mi dau seama cum sa mi-l fac. Poate ca ma ajutati cu vreo coafeza buna.

sodiana
16.02.2006, 00:00:00
Rochita din poza ti-ai cumparat-o? Daca e aia e frumoasa. Exact asa cum vreau si eu simpla si eleganta. Nu am vazut decat partea de sus. Dar ce am vazut imi place. Sunt convinsa ca vei fi o mireasa draguta. In pret au intrat si accesorii sau doar Rochita? Si inca ceva. Modificarile intra in pret? Eu sunt mai mica de inaltime si va trebui sa mi-o scurtez.

sodiana
Deja ti-ai luat rochie? Eu am intaintea ta nunta cu 2 saptamani dar nu mi-am cumparat. De fapt nici nu am fost la toate magazinele. Am fost la 2 si nu mi-a placut ce am vazut. La magazinul de la care ti-ai cumparat tu nu am fost inca. Dar o sa merg cu siguranta. Multumesc pt pont.

Tzitzi_mic
Eu ma marit in 29 iul si mi-am cumparat rochita din Cluj.Am vazut destul de dragute la Salonul Promesis.Pe a mea de acolo o am , a fost 7mil,e simpla si eleganta.Poti sa ma contactezi si tit dau detalii,pt ca am strabatut tot Clujul in cautari, inainte de a ajunge la Promesis.:)

Tzitzi_mic
21.02.2006, 00:00:00
Da Sordiana, rochita din poza am cumparat-o din Cluj, de la salonul Promesis de pe Horea.E simpla, eleganta, asa am gandit si eu si asa au spus toti cei care au vazut-o.In cei 7mil a intrat numai ea, fara accesorii.Modificarile intra in pret, la fel curatatul si calcatul inainte de eveniment.Si eu sunt mica de inaltime-1.63

sodiana
22.02.2006, 00:00:00
Alicelili am o nedumerire. Mi-ai scris ca curatatul intra in pret. De ce mai trebuie curatata daca e noua? Ca doar sunt noi, Nu? Sau se mai murdareste in timp ce o probezi tu? Multumesc pt informatii

Tzitzi_mic
23.02.2006, 00:00:00
Sordiana:Trebuie curatata pt ca inaintea mea rochia a mai fost probata-pana am cumparat-o eu, chiar daca e noua, mai apar ceva urme de praf pe ea,si eu vreau sa fie klumea la nunta.Sper ca te-am lamurit cat de cat.Dak mai vrei,putem vb .Scrie-mi pe mess, unde am nick-ul alicelili20:laugh:

sodiana
27.02.2006, 00:00:00
Dar la salonul Gabriela sunt pentru inchiriat? Credeam ca sunt noi si sunt scoase pt vanzare. NU am fost la salon dar am vazut in revists mireasa. Iar pe cele pe care le-am vazut erau la niste preturi ......

Tzitzi_mic
29iul,ca si mine...Yeeeee...Salonul Promesis e pe strada Horea,aproape de gara.Sunt rochii frumoase la Gabriela,dar au fost de prea multe ori inchiriate,si arata cam jalnic.Sunt si de inchiriat..7mil+1,5 garantie...dar eu mi-am cumparat rochia din albumul meu cu 7..asa ca nush dak merita sa ti-o inchiriezi in conditiile astea.:zz:

Tzitzi_mic
Sodiana,sunt si scoase pt vanzare, dar nu neaparat noi...Da,preturile sunt dezastru!Daca a venit noua colectie,pt ca atunci cand am fost eu inca nu era, atunci vor fi noi rochiile.Dar nu cred ca ai vrea sa cumperi asa ceva...sunt chiar exagerate preturile.Eu dak gaseam una klumea, o inchiriam,dar nu am gasit.In privinta cumparatului, nu erau mai jos de 20-30 milioane,fara accesorii.So,:)and go on!

ancastancu
15.03.2006, 00:00:00
Fetelor, nu merita sa dati atatai bani pe o rochie de mireasa. In orice va imbracati o sa fiti cele mai frumoase. Eu am avut o rochie simpla, dar superba. Si foarte comoda, ceea ce e f important. Nu va recomand cercuri metalice. Sa aveti o nunta minunata!

ayda
17.03.2006, 00:00:00
Hei, fetelor!
Si eu sunt tot din Cluj, si va pot da un numar de telefon de la o casa de moda micuta , dar care face cam cateva sute de modele de rochii de mirese. Are un catalog virtual si iti alegi rochia de acolo. Preturile sunt mai mult decat accesibile si cred ca merita incercat. S-ar putea sa va gasiti rochia viselor si... nu va costa o avere. Si eu am luat rochia de acolo, e simpla si foarte draguta si m-a costat 5 mil. Si pe langa rochie , doamna de acolo va poate ajuta si cu tot felul de accesorii: jarteluta nelipsita, neglijee-ul din noaptea nuntii, cosulet pentru flori, candele, etc.Daca va intereseaza, sa-mi spuneti

martisor
21.03.2006, 00:00:00
Salut....:)
Ai putea sa imi spui si mie unde e casa de moda de care vorbesti...ma intereseaza sa vad ce modele au...si de ce nu, sa incerc, poate gasesc ceva dragut care sa imi placa...:)

sodiana
21.03.2006, 00:00:00
Aida unde este casa de moda si cum se numeste? Au si pagina de internet unde as putea sa vad ceva modele ?
Multumesc [icon:g31/]

Tzitzi_mic
22.03.2006, 00:00:00
Haideti la targ,weekendul asta!Eu abia astept sa vad ce este!Imi iau mirele,banii si merg sa vad de accesorii.Sper sa ne vedem pe acolo!:cool:

lavi_GSM
12.07.2006, 17:39:41
aida ne poti da informatii depre aceasta casa de moda???sau daca stii alte case de moda care fac lucruri frumoase.Salon Gabriella iti spune ceva???

baby_tweety
14.07.2006, 13:36:47
Eu de acolo mi-am luat rochia.Dragute modele.Trebuie sa le probezi si sa vezi care-ti vine bine, ca asa pe umeras nu-ti dai seama de valoare.

crystal81
15.07.2006, 23:40:32
Fetelor am si eu o problema...cate locatii cu rochii de mireasa sunt in Cluj?
ca eu sunt dezorientata complet
nu gasesc nimic .., nici macar magazinele nu le gasesc...
please heeeelllllllppppppppp...:-SS

mai am timp pana la nunta mea...dar cumnata mea ...nu prea mai are timp...si m-a rugat sa merg cu ea...si nu stim unde sa mergem...:(

mersic mult

pupicuri

oanaterhes
14.08.2006, 12:51:20
Hei, fetelor!
Si eu sunt tot din Cluj, si va pot da un numar de telefon de la o casa de moda micuta , dar care face cam cateva sute de modele de rochii de mirese. Are un catalog virtual si iti alegi rochia de acolo. Preturile sunt mai mult decat accesibile si cred ca merita incercat. S-ar putea sa va gasiti rochia viselor si... nu va costa o avere. Si eu am luat rochia de acolo, e simpla si foarte draguta si m-a costat 5 mil. Si pe langa rochie , doamna de acolo va poate ajuta si cu tot felul de accesorii: jarteluta nelipsita, neglijee-ul din noaptea nuntii, cosulet pentru flori, candele, etc.Daca va intereseaza, sa-mi spuneti

Buna ziua tuturor,
Stiu ca mesajul acesta a fost postat mai demult, insa chiar as fi interesata de un loc profi unde sa imi pot face rochita visata.
Oare a raspuns Ayda? Eu nu am reusit sa gasesc raspunsul ei. Oare ma poate ajuta cineva?

Eu voi avea nunta pe 19 mai 2007. Mai este timp destul pana atunci, dar deja ma apuca durerile de cap, cand ma gandesc la rochie.

Multumesc! Pa!:*

dia_na
15.08.2006, 22:52:55
Buna ziua tuturor,
Stiu ca mesajul acesta a fost postat mai demult, insa chiar as fi interesata de un loc profi unde sa imi pot face rochita visata.
Oare a raspuns Ayda? Eu nu am reusit sa gasesc raspunsul ei. Oare ma poate ajuta cineva?

Eu voi avea nunta pe 19 mai 2007. Mai este timp destul pana atunci, dar deja ma apuca durerile de cap, cand ma gandesc la rochie.

Multumesc! Pa!:*

Draguta,

Raspunsul la asta nu a aparut, ca l-am cautat si eu de 3 ori.

Diana

dandelion
28.09.2006, 23:30:19
Miresici, care sunteti de prin Cj, stiti vreo casa de moda sau vreun salon SERIOS unde mi-as putea face rochita la comanda? Poate v-ati facut voi pe undeva sau v-ati interesat si va rog sa ma informati si pe mine si poate mai au nevoie si alte miresici de p-aici..si daca stiti saloane la care nu ne recomandati sa mergem, la fel..
Pupici!!

crystal81
04.10.2006, 09:37:32
din cate stiu eu cam peste tot se pot face rochite la comanda. intreaba pe la saloane, cel putin la amanda si la cel din spatele postei mari stiu sigur ca fac la comanda...dar dureaza comanda cam 2 luni

pusici

dia_na
04.10.2006, 19:34:58
Intr-adevar toate casele care vind zic ca fac si la comanda.

Mie personal mi-au placut cel mai mult cum sunt lucrate (pe linga cele de la Agnes Toma care nu iau comenzi doar in Piatra Neamt si Bucuresti pt modele care nu sunt create de ei), cele de la Rosemarie / Salon Gabriela (vis-a-vis de Central). Lucreaza foarte ingrijit. Cusaturile sunt delicate si materialele ca si decoratiile.

Casa Amanda sunt naspa rau de tot si scumpe (pt ce calitate au). La banii aia deja iei ceva rasarit de la Rosemarie sau Agnes Toma. La Salonul Ema sunt citeva dragute, dar nu erau prea incintate de ideea unei comenzi complet noi (eventual combini un corset cu o fusta si mai modifici ceva).

Dc vrei o rochie unicat, chiar deosebita, este o creatoare Natalia Udrea care lucreaza la comanda rochii unicat de mireasa. Dc te intereseaza, da-mi pe pm adresa ta de email sa iti trimit 2 poze cu ce a creat pt 2 prietene de ale mele si telefonul ei.

Dar un sfat pot sa iti dau: si eu ca si tine am vrut sa o fac la comanda. Cam 3 luni am tot salvat de pe net poze cu modele si intr-o zi am fost in magazin la Agnes Toma si am incercat o rochie (mai mult sa vad cum e) si nu mi-a fost buna marimea (un 38), dar dupa ce mi-au adus 2 modele din marimea 40 (intre ele difera doar broderiile si accesoriile, tiparul e acelasi), am cumparat-o. E o rochita de care sunt foarte multumita. Asta la 10.800.000 plus un 500.000 un sal din acelasi material cu partea de jos a rochitei. O voi scurta un pic mai incolo dupa ce gasesc pantofi potriviti. Oricum, modificarile sunt incluse in pret dc mergi cu bonul.

Eu zic sa mergi sa incerci modele ca e mare riscul sa faci de la zero ceva si nu stii cum iese numai dupa ce e gata (cind e prea tirziu). In plus, in Cluj nu gasesti materiale frumoase (singurele surse ce le-am gasit eu au fost Nico Klaus si un magazin linga Fierul in Piata M Viteazu, vis-a-vis de Discovery). In Bucuresti, dc ai drum ai gasi materiale frumoase la depozite gen Shiral (vezi ca s-a scris pe forumuri si de alte locuri).

Bafta.

dandelion
04.10.2006, 23:57:08
Off..:-<
Multumesc mult fetelor pt sugesti..o sa vad eu cum fac..vreau chiar neapart sa mi-o fac la comanda..mai am o sansa ( daca nu gasesc nimic in cj) la o casa de moda din arad, care lucreaza cu dif case de moda din italia..

lavi_GSM
05.10.2006, 13:08:59
salut miresicilor.Eu mi-am luat rochitza de la White Lady prin salon Promessis de pe strada Horea.Mi-am facut-o la comanda din 3 rochii(la una imi placea partea de sus la una materialul si la una fusta)doamnele de la Promessis au fost tare dragute mi-au facut ti[parul si l-au trimis la White Lady am fost pe deplin multumita.Nu am facut nici o proba si mi-a iesit ca turnata doamenele de la Promessis sunt ff amabile au respectat ziua livrarii am colaborat ff bine si rezultatul---am fost multumita.
Spor la cautariiiiiiiiiii!!!!

monicutza
05.10.2006, 14:59:10
Andana ,vezi ca in ianuarie 2007 o sa fie targul de mirese in Cluj,poti sa mergi si acolo sa te interesezi ca tu mai ai timp.In schimb in Bv targul e abia in aprilie cu 2 sapt inainte de nunta mea ;-)

nitzuc
05.10.2006, 17:41:14
Buna Monicutza. Esti sigura ca targul de nunti din Cluj ii in ianuarie? Ma surprinde ca a fost in aprilie anul acesta. De unde ai aflat ca eu m-am tot chinuit sa aflu si nimic. Te pup

dandelion
05.10.2006, 19:43:36
Andana ,vezi ca in ianuarie 2007 o sa fie targul de mirese in Cluj,poti sa mergi si acolo sa te interesezi ca tu mai ai timp.In schimb in Bv targul e abia in aprilie cu 2 sapt inainte de nunta mea ;-)
Mersik pt informatie, probabil o sa ma duc cu iuby pana acolo, daca nu gasesc cine sa-mi faca rochia pana atunci..

baby_tweety
05.10.2006, 19:49:17
Buna Monicutza. Esti sigura ca targul de nunti din Cluj ii in ianuarie? Ma surprinde ca a fost in aprilie anul acesta. De unde ai aflat ca eu m-am tot chinuit sa aflu si nimic. Te pup

De pe site-ul expo transilvania.Da un search pe google.

nitzuc
06.10.2006, 13:22:31
Tweety mam mersic. Nu credeam ca va fi asa devreme. Acum stau si ma gandesc ca daca va fi asa devreme banuiesc ca Agnes Toma se va prezenta cu vechea colectie ca anu acesta parca numai in martie a iesit pe piata colectia 2006. Poate gresesc, nu stiu. Stie cineva ceva? Se prezinta colectii noi? Asa ar fi normal dar....
V-am pupat si sper sa ne gasim rochite minunate.:[email protected]

almira
06.10.2006, 17:57:40
si eu cred ca e prea devereme targul in ianuarie..colectiile cu rochii se scot abia primavara, insa eu stiu ca mai este un alt targ la cluj si in martie

dia_na
06.10.2006, 19:47:26
si eu cred ca e prea devereme targul in ianuarie..colectiile cu rochii se scot abia primavara, insa eu stiu ca mai este un alt targ la cluj si in martie

primul tirg din Cluj e la Expo in 26-28.01.2007
al doilea e la Casa de Cultura prin 28-30.05.2007

e nasol primul e prea repede al doilea prea tirziu

dia_na
06.10.2006, 19:48:59
Tweety mam mersic. Nu credeam ca va fi asa devreme. Acum stau si ma gandesc ca daca va fi asa devreme banuiesc ca Agnes Toma se va prezenta cu vechea colectie ca anu acesta parca numai in martie a iesit pe piata colectia 2006. Poate gresesc, nu stiu. Stie cineva ceva? Se prezinta colectii noi? Asa ar fi normal dar....
V-am pupat si sper sa ne gasim rochite minunate.:[email protected]

Agnes Toma nu scoate o colectie complet noua - adauga modele la colectia de baza.

Am toate cataloagele lor in ultimii 2 ani si au adaugat doar modele 2-3 la o colectie de baza. Intreaba in magazinele lor unde lucreaza doamne cu vechime.

nitzuc
09.10.2006, 13:43:24
Mersi mult fetelor. Dia na >:D< stii tu de ce.Deci cam asta este cu targurile. Cred ca o sa-l astept pe primul si daca va fi dezamagire totala nu-l mai astept pe al 2-lea si ma duc direct la comanda. Oricum am aflat multe de la voi sunt toba de informatii>:D< Va pup

BiancaDonath
07.11.2006, 00:53:06
Si eu tot pentru Agnes Toma am optat pt ca mi s au parut cele mai interesante rochii..mai ales opartea de sus si corsetele..sunt super.Dar pt ca merg in tara abia in decembrie si nunta e de revelion, imi ramen sa elg din ce au expus in magazine.Deja mama umbla de un an dupa rochii.Poblema este ca eu am nascut de 4 luni o fetitza tare dragalasa si nu am inca tocmai forma initiala si pt ca tot slabesc de cand am nascut, n am putut sa mi fac rochie la comanda.Si n am de unde sa stiu daca voi ajunge pana atunci la marimea 38 care am avut-o.Asa ca iau atunci ce hgasesc si nu mi fac probleme.Toate sunt deosebite.

almira
07.11.2006, 10:56:29
Fetelor, am aflat ca mai este un targ de nunti pe 2 februarie la Muzeul de Arta! Mi-au spus cei care imi organizeaza nunta, cici vor fi firme tari din Bucuresti cu rochii: Demetrios, Pronovias etc$-)

dia_na
07.11.2006, 19:32:34
Fetelor, am aflat ca mai este un targ de nunti pe 2 februarie la Muzeul de Arta! Mi-au spus cei care imi organizeaza nunta, cici vor fi firme tari din Bucuresti cu rochii: Demetrios, Pronovias etc$-)

Nu stii cine il organizeaza? Sa facem rost de lista firmelor participante.

:-?

ALEX21A
08.11.2006, 20:55:18
fetelor!!!...am o mare rugaminte la voi....peste cateva zile vin in cluj.................as avea si eu nevoie de niste magazine cu rochii de mireasa din cluj cu adrese concrete........please!!!![-o< [-o<

ALEX21A
12.11.2006, 15:38:45
Fetelor ...... Daca aveti drum la Oradea si vreti o rochie de mireasa deosebita... de firma, din USA si de calitate.... priviti......

http://ca.pg.photos.yahoo.com/ph/mnc_ilea/album?.dir=/2f6ere2
pai ,parca vindeai la bazar o singura rochie!!!...acum mai multe???:-\ :-\ ................subtil mod de a face vanzare:D !!

BiancaDonath
13.11.2006, 09:09:47
Din modul in care a pus RamonaRamona problema, nu se intelegea nicidecum cate rochii are, una sau mai multe.A ramas sa vizionam.Si erau mai multe.Norocul nostru ca avem de unde alege.Asa ca nu i frumos miutza , sa i raspunzi astfel[-X .Subtila ai fost si tu acuzand o.In plus care este subiectul forumului Bazar?:-? Nu 'a vinde' si 'a cumpara'?

Multi pupici dulci

nina
13.11.2006, 14:50:17
Va rog mult sa ma ajutati.Nu sunt clujeanca dar locuiesc temporar aici.Stiti cumva magazine,saloane pt inchirieri rochii de mireasa, unde ar fi rochii mai deosebite asemanatoare cu cele Demetrios ?Imi este greu sa merg pina la Bucuresti.
Va multumesc mult!

nina
13.11.2006, 15:53:32
Iti multumesc din suflet Delia.Sper sa ma descurc.Te pup si sper sa mai tinem legatura.

delmo
13.11.2006, 18:39:41
Iti multumesc din suflet Delia.Sper sa ma descurc.Te pup si sper sa mai tinem legatura.
sigur ca o tinem...abia astept sa imi povestesti ce ti-a placut! pupici:*

nina
27.12.2006, 16:42:02
Daca da, va rog mult sa-mi dati cateva detalii.Sunt rochite frumoase ,cam ce preturi .......etc. Va multumesc mult si va urez un "An nou plin de fericire si sanatate."LA multi ani"!!!!!

BiancaDonath
22.01.2007, 13:18:50
Mie imi plac mul rochitzele de al Agnes Toma dar din cauza ca am ramas cu kg dupa nastere, nu m am mai dus sa mi fac sange rau :DIti trebuie o silueta perfecta pt ce este acolo.#-o .Asa ca am ales salonul Promesis de pe str.Horea..Au un apartament numai cu rochitze, doar ca eu vroiam ceva mai colorat, asha ca am intrat la rochile de seara si am ales ceva pe verde pal.Tare comoda si la propriu si la figurat ;)) .A costat doar spre 7 milioane si o voi mai putea purta si cu alta ocazie.

Va pup si spor la pregatiri viitoarelor misresici fericite>:D<

http://picasaweb.google.com/KarlaBiancaFelix

BlueMoni
01.02.2007, 22:06:54
:(( :((
am dat clic pe linkul postat de tine,dar nu-mi deschide pagina:(( si vreau si eu sa le vad

Gabitza, se deschide o pagina pe fond negru, pe care apare o fata in albastru care tine in maini doua sfere. Deasupra, sunt 3 puncte mov-roz. Apezi pe primul punct, sub care scrie Fashion si apoi alegi rochii de mireasa. Sper sa reusesti!

miti
04.02.2007, 14:39:27
Sper sa se potriveasaca voal lung cu rochita mea...Ca eu la capitolul potriviri sunt cam pe langa...

Kalini
04.02.2007, 17:56:24
Unul lung de marimea rochiei mi-am si comandat!o:-)
Multumesc!

Posteaza-ne poze;)) .... Cat costa si de unde l-ai comandat voalul?

miti
04.02.2007, 19:09:55
Posteaza-ne poze;)) .... Cat costa si de unde l-ai comandat voalul?

La targ nu am vazut decat la firma din tg mures si nu vindeau doar cu rochita...si nu am putut sa mi cumpar,acolo preturile erau cam intre1,5mil si 2mil.Eu mi-am comandat in zalau unde mi-am comandat si rochita si ma gandesc ca o sa fie pe la un milion.
si cercurile ziceai tu ca in cj sunt cu 50RON eu am cumparat din zalau cu 25RON.
Nu am primit inca voalul si poze nu o sa pot pune decat cam peste 3 sapt.

BlueMoni
06.02.2007, 10:00:09
Fetelor, nu ati ajuns nici una pe la Yin Vision? :-s

crystal81
08.02.2007, 01:45:14
eu am luat legatura cu ei, am obtinut adresa ,...si un nr de tel la care sa imi programez o intalnire...dar inca nu am avut timp de intalnire....ca e sesiune...
dupa 28 feb...ma duc sigur pana la ei...
dc nu e prea tarziu...iti spun cum a fost...

BlueMoni
08.02.2007, 13:41:39
eu am luat legatura cu ei, am obtinut adresa ,...si un nr de tel la care sa imi programez o intalnire...dar inca nu am avut timp de intalnire....ca e sesiune...

Nu e tarziu deloc. Multumesc mult.:*

Kalini
09.02.2007, 23:54:23

Sa ne aduci si pozeo:-)

Kalini
10.02.2007, 12:56:38
La targ nu am vazut decat la firma din tg mures si nu vindeau doar cu rochita...si nu am putut sa mi cumpar,acolo preturile erau cam intre1,5mil si 2mil.Eu mi-am comandat in zalau unde mi-am comandat si rochita si ma gandesc ca o sa fie pe la un milion.
si cercurile ziceai tu ca in cj sunt cu 50RON eu am cumparat din zalau cu 25RON.
Nu am primit inca voalul si poze nu o sa pot pune decat cam peste 3 sapt.

Ma gandesc eu ca e mai scump in Cluj decat in Zalau, e bine ca ai posibilitatea sa alegi si sa cumperi.......

Vreau si eu un voal lung, teoretic intra in "alaiul" rochiei, dar ma gandeam ca daca gasesc unul frumos, il cumpar.....Are dantela sau ceva aplicatii pe el?

Froggy
10.02.2007, 13:50:45
Asa e , ai dreptate, sunt mai scumpe totae in Cluj...in toamna am fiost la o nunta la Reghin si mireasa ave o rochie absolut superba, cumparta cu 850 RON..Am vazut accesi rochie la salonul Gabriela, in Cluj, cu 1100 RON :(
Inca nu mi-am cautat rochie, am considerat ca e prea devreme, daca numai la sfarsitul lui sept e nunta...voi ce ziceti? Sa ma apuc de acu sa iau saloanele la rand? :-s

Kalini
10.02.2007, 14:07:43
Asa e , ai dreptate, sunt mai scumpe totae in Cluj...in toamna am fiost la o nunta la Reghin si mireasa ave o rochie absolut superba, cumparta cu 850 RON..Am vazut accesi rochie la salonul Gabriela, in Cluj, cu 1100 RON :(
Inca nu mi-am cautat rochie, am considerat ca e prea devreme, daca numai la sfarsitul lui sept e nunta...voi ce ziceti? Sa ma apuc de acu sa iau saloanele la rand? :-s

Poti sa mergi pe la saloane sa iti faci o parere....si la targuri, mai urmeaza doua luna aceasta

Froggy
10.02.2007, 14:13:43
Da, targul ce a fost la Expo l-am ratat, caci tocmai ce iesisem din spital :( Cand o sa fie celelalte, stii?
M-am uitat la rochii pana a incercat Daniel costume la Alb si Negru, dar, sincera sa fiu, avea niste scoruri incredibile, pentru niste rochii chiar banale :( In schimb, am mai fost la un salon in Piata Muzeului, imi scapa acum numele (se poare sa fie Ema, dar mi-e ca ma insel), foarte dragutz, si am chiar si probat o rochie crem, la vreo 900 RON. Un pret acceptabil zic eu.

Kalini
10.02.2007, 14:20:52
Da, targul ce a fost la Expo l-am ratat, caci tocmai ce iesisem din spital :( Cand o sa fie celelalte, stii?
M-am uitat la rochii pana a incercat Daniel costume la Alb si Negru, dar, sincera sa fiu, avea niste scoruri incredibile, pentru niste rochii chiar banale :( In schimb, am mai fost la un salon in Piata Muzeului, imi scapa acum numele (se poare sa fie Ema, dar mi-e ca ma insel), foarte dragutz, si am chiar si probat o rochie crem, la vreo 900 RON. Un pret acceptabil zic eu.

Asa este, sunt preturi mari....Rochita mea costa 3300 RON la A&N....

Targul este in 16-17-18 februarie, la Muzeul de Arta......Avem ocazia sa vedem lucruri frumoase, vin cei mai buni dintre cei mai buni.....Poti da o fuga pana la Piatra Neamt, sa probezi rochii, daca reusesti, intr-un weekend......

Froggy
10.02.2007, 14:31:43
Un pic de offtopic :D

Muama, 3300 RON imi pare enorm! Da' pun pariu ca e o rochie superba! Initial si eu am vrut o rochie de la Donna Alba, o rochie divina de altfel, care costa 2800 RON dar am renuntat la idee pt ca m-am gandit ca nu am ce sa fac cu ea dupa nunta. Curatarea ei m-ar costa cca 2 milioane...si o curat ca sa stea apoi intr-un dulap pt totdeauna? Sau sa o vand la un salon de inchirieri? Asa ca am optat pt una mai ieftina putin, desi nu m-am hotarta inca cum o sa fie ;))

Kalini
10.02.2007, 14:36:45

Muama, 3300 RON imi pare enorm! Da' pun pariu ca e o rochie superba! Initial si eu am vrut o rochie de la Donna Alba, o rochie divina de altfel, care costa 2800 RON dar am renuntat la idee pt ca m-am gandit ca nu am ce sa fac cu ea dupa nunta. Curatarea ei m-ar costa cca 2 milioane...si o curat ca sa stea apoi intr-un dulap pt totdeauna? Sau sa o vand la un salon de inchirieri? Asa ca am optat pt una mai ieftina putin, desi nu m-am hotarta inca cum o sa fie ;))

Inca mai este suficient timp....sa vizitezi toate saloanele si sa probezi rochii.....cine stie, poate iti fura ochii alta rochita......;-)

crystal81
11.02.2007, 01:12:19
o sa fac tot posibilul ;)
va pupicesc

dianna
14.02.2007, 06:37:22
Ciao fetelor!Ma numesc diana si voi avea nunta in aprilie.......sunt in cautare de rochii de mireasa de inchiriat din cluj napoca!Daca stiti ceva va rog sa imi spuneti mi-ar fi de ajutor.multu!

mihaela_chetan
20.02.2007, 20:50:35
va salut pe toate care v-ati hotarat sa faceti pasul acesta.....

sunt noua pe site si vreau sa va anunt ca am o rochie de mireasa de vanzare adusa din America cu trena, dar pentru o fata de inaltime 1.75 m si 60 de kg.
Am putat-o doar eu la nunta mea; o sa incerc sa va trimit si poze.

anuca_m
23.02.2007, 12:55:11
S`a deschis un salon de rochii mireasa pe strada Horea, mai jos de salonul Promesis. Nu stiu cum ii zice sau daca sunt de calitate rochiile.Am vazut numai din masina(iubi meu trece tot timpu prea repede pe acol si nu pot citi:">).
Poate merita.

Kalini
23.02.2007, 15:28:44
Sa vedem ce ne mai ofera targul care a inceput azi............:-\

PUFF
23.02.2007, 23:20:47

ce salon cumpara rochii? ca si eu as da rochita dupa nunta...

Kalini
25.02.2007, 20:14:34
ce salon cumpara rochii? ca si eu as da rochita dupa nunta...

Sunt sanse mari sa vinzi rochia salonului de la care ai achizitionat-o.....dar acest lucru este posibil numai daca o cumperi de la salon si nu din magazin.....Era un salon pe Memorandumului, dar s-a desfiintat...acolo se putea....

diannaa
12.03.2007, 21:53:55
Din pacate nu am gasit nimic cu adevarat deosebit in Cluj,singura speranta ramane Bucurestiul.....Ora in Buc.unde sa caut,inafara de Demetrios si Pronovias?

roxanababy
12.03.2007, 21:56:26
Din pacate nu am gasit nimic cu adevarat deosebit in Cluj,singura speranta ramane Bucurestiul.....Ora in Buc.unde sa caut,inafara de Demetrios si Pronovias?

sal
va rog tare mult sa-mi spuneti daca stiti de targuri mai sunt prin tara...
am nunta pe 29 septembrie dar tare vreau si pe la targuri...sa-mi clatesc okishorii\:D/ plssssssssssssssssssssssssss:>

karina2oo4
12.03.2007, 22:19:51
am citit pe forum despre rochite de mireasa din ungaria
as vrea sa stiu daca aveti idee despre pretul rochitelor din ungaria, ce modele se gasesc, locatii si bineinteles preturi

BlueMoni
13.03.2007, 14:42:35
sal
va rog tare mult sa-mi spuneti daca stiti de targuri mai sunt prin tara...
am nunta pe 29 septembrie dar tare vreau si pe la targuri...sa-mi clatesc okishorii\:D/ plssssssssssssssssssssssssss:>

Roxana, in sibiu este un targ de nunti weekend-ul asta (16-19 martie). Nu stiu ce va fi dar probabil nu are rost sa vii din Galati pana aici. Pe afise scrie ca vin firma din Bucuresti, Neamt, Galati, Sibiu si Craiova parca....sper ca am retinut bine. Targul de la inceputul lunii nu a fost prea reusit asa ca nu stiu la ce sa ma astept de la acesta. Daca chiar te hotarasti si vrei sa vii scrie-mi pe privat sa-ti spun exact unde se tine.

petruseada
16.03.2007, 08:13:10
Nina, sa stii ca eu am cautat f mult rochia de mireasa in cluj pana mi-am cumparat-o , dar pana la urma am gasit una care mi-a placut f mult si cu care imi statea f bine, pt ca asta conteaza cel mai mult.Eu am cumpart-o de la salon Ema din Cluj si este facuta de Casa Mirandi.Chiar acum mi-am dus-o acolo la curatat ca dupa nunta nu am mai apucat si vreau sa o inchiriez sau sa o vand. Daca te intereseaza iti spun mai multe detalii.Eu am cumparat-o cu 20.000.000 lei vechi si este culoarea sampaniei.Merita vazuta.te pup si multa bafta ...:*

andreea_m
22.03.2007, 17:25:42
Cum te-ai simtit cu rochia?
Ca si eu am probat-o saptamana trecuta si mi-a placut foarte mult, numai ca eu vreau alba.
Ai purtat cerc pe dedesupt?

Pa pa

salo
23.03.2007, 09:46:30
Va rog mult sa ma ajutati.Nu sunt clujeanca dar locuiesc temporar aici.Stiti cumva magazine,saloane pt inchirieri rochii de mireasa, unde ar fi rochii mai deosebite asemanatoare cu cele Demetrios ?Imi este greu sa merg pina la Bucuresti.
Va multumesc mult!

Demetrios are reprezentanta si in Cluj, pe B-dul Constantin Brancusi nr. 133, am fost si eu pe la ei la proba, au rochii super faine...

oana24
23.03.2007, 12:07:56
Salonul Gabriella de pe regele ferdinand pe langa. vizav de CENtral ,au rochii super si de imprumut si de cumparat si aduc si la comanda facuta din timp numai ca sunt putin mai scumpe. Va pup SA FITI IUBITE!!!!!!
A mai sunt frumoase la salon Promesis pe HOREA , Si la asalon EMA in piata MUZEU si la AGNES TOMA....

petruseada
23.03.2007, 12:29:43
M-am simtit ff bine.Eu am avut cerc cu toate ca la inceput am zis ca nu imi pun dar arata mult mai bine cu cerc si daca vrei poti sa-l dai jos la restaurant.Dar nu ti-as recomanda mai ales daca e foarte cald.Pt ca cercul iti lasa picioarele libere,si o sa-ti fie mult mai bine pentru ca nu e prea placut sa simti pe picioare tot timpul o jupa apretata,crede-ma.Sper ca ti-am fost de ajutor :)

andreea_m
23.03.2007, 14:17:25
Merci de informatii.
pa pa

cj83cia
24.03.2007, 18:54:47
Fetelor, incercati si la Salon Ludmila, pe Horea, putin mai inspre gara de la Promesis. Au modele frumoase si preturi super bune. Sau chiar in Piata Marasti, ca fac la comanda si tot la preturi bune.
Sincer, eu una nu as chiar da 20 mil pe o rochie pe care o port cateva ore (mai bine pe un costum pt mire, ca il mai poate purta) si dc gasesc ce vreau sau pot sa imi fac la comanda modelul care il vreau si ies la jum de pret, e super!

Spor la treaba
Pupici

oanacostea
24.03.2007, 22:57:09
Fetelor din Cj nu ma ajutati si pe mine cu o problema..........mi-a venit rochita(am comnadata-o in america si acuam a venit tatal meu de acolo si mi-a adus-o) insa am o mica prioblema care nu stiu cum so rezolv
As vrea sa stiu daca voi cunasteti saloane sau case de de moda in cj unde as putea sa merg si ei sa imi faca o mica modificare ,adica la coreset vreau putin putin mai stramt poate ma ajutati cu idei si daca este croitoreasa in particular dar care sa se priceapa.Eu am dus rochita aici acasa la o croitoreasa si o zis ca nu se leaga de asa ceva deoarece ii frica sa nu o strice sau Domne fereste........... va rog mult sa imi spuneti tot ce stiti............

va multumesc

anuca_m
24.03.2007, 22:58:43
mai e un salon cu rochii de mirese pe strada Horea mai jos de salonul Promesis, spre gara.Am vazut azi o rochie f faina cand am trecut pe acolo.... cred ca merita sa mergeti.

cj83cia
25.03.2007, 00:27:31
mai e un salon cu rochii de mirese pe strada Horea mai jos de salonul Promesis, spre gara.Am vazut azi o rochie f faina cand am trecut pe acolo.... cred ca merita sa mergeti.

E salonul de care am scris mai sus, Salon Ludmila. Au modele frumoase si preturi...

Spor la treaba
Pupici

Taja
25.03.2007, 21:45:53
Fetelor din Cj nu ma ajutati si pe mine cu o problema..........mi-a venit rochita(am comnadata-o in america si acuam a venit tatal meu de acolo si mi-a adus-o) insa am o mica prioblema care nu stiu cum so rezolv
As vrea sa stiu daca voi cunasteti saloane sau case de de moda in cj unde as putea sa merg si ei sa imi faca o mica modificare ,adica la coreset vreau putin putin mai stramt poate ma ajutati cu idei si daca este croitoreasa in particular dar care sa se priceapa.Eu am dus rochita aici acasa la o croitoreasa si o zis ca nu se leaga de asa ceva deoarece ii frica sa nu o strice sau Domne fereste........... va rog mult sa imi spuneti tot ce stiti............

va multumesc

daca vrei iti dau nr de tel de la salonul de unde mi-am luat eu rochitza, doar ca salonul e in Tg Mures. Astept pm daca te hotorasti:* eu voi merge sa mi-o modific pe a mea, pt ca e prea lunga, dupa Pasti.....desi banuiesc ca fac si modificari.

daniela_psy
26.03.2007, 16:21:46

va multumesc
Da,intr-adevar grija de rochitza-nevoie mare ca a strabatut drum lung,peste mari si tari.Este un salon cu rochii de mireasa mai in jos de Central spre gara.Acolo au si atelier de croitorie la etaj insa nu stiu dak fac si retusuri ca erau f rigizi in colaborari.Am vrut sa-mi fac rochitza acolo si nu vroiau decat cu materialul lor.O sa intreb o prietena care isi face ceva acolo si iti mai spun dar pana una alta mai bine fa-le tu o vizita.Eu am noroc ca sunt pe mana celor de la Jolidon si sunt superprofi...Sa-mi zici ce ai rezolvat pls!

daniela_psy
26.03.2007, 16:27:01
Demetrios are reprezentanta si in Cluj, pe B-dul Constantin Brancusi nr. 133, am fost si eu pe la ei la proba, au rochii super faine...
esti sigura de ce zici?eu am tot intrebat in stanga si in dreapta si mi s-a zis ca doar Mariaj Lux importa Demetrios.Dak ai dreptate ar fi SUPEEEERRR!!!!Dak ai fost pe acolo zi-ne si noua de preturi si modele.Cele de anul trecut sau de anul asta?etc Merci

salo
27.03.2007, 08:31:15
esti sigura de ce zici?eu am tot intrebat in stanga si in dreapta si mi s-a zis ca doar Mariaj Lux importa Demetrios.Dak ai dreptate ar fi SUPEEEERRR!!!!Dak ai fost pe acolo zi-ne si noua de preturi si modele.Cele de anul trecut sau de anul asta?etc Merci

Da, sunt f. sigura! Modelele sunt de anul acesta, preturi.. in functie de rochie, model etc.
Eu am un nr de tel: 0749152725

oanacostea
27.03.2007, 13:24:11
incerc sa sun la tg mures la salon Maria sa vad ca am azuit de la mai multe persoane ca acolo m-am ajuta
va pun si voua rochita so vedeti

oanacostea
27.03.2007, 13:25:50
pozele cu rochita mea.........

daniela_psy
27.03.2007, 14:21:44
Rochita ta e f dragutza!Sa o porti sanatoasa si stai linistita ca la cat de bine iti sta in ea, al tau va fi cu siguranta recucerit pt a.......nu stiu cata oara!;))

Taja
27.03.2007, 14:30:54

superba rochitza!<:-P sa o porti fericita! ai vb cu cei de la salonul Maria? pot sa ti-o modifice?

karina2oo4
27.03.2007, 20:32:14

e foarte frumoasa rochita ta

Kalini
27.03.2007, 22:37:56
superba rochitza!<:-P sa o porti fericita! ai vb cu cei de la salonul Maria? pot sa ti-o modifice?

Cum stai cu pregatirile? Mai este putin......rochita, accesorii?;;)

Adina
27.03.2007, 23:00:31
Imi spui te rog si mie ce model e rochita ta!

Taja
28.03.2007, 11:16:41
Cum stai cu pregatirile? Mai este putin......rochita, accesorii?;;)

e foarte bine! am rezolvat tot, rochitza, pantofi, lenjerie, imi mai trebuie doar colier si cercei. in rest nu mai avem nici un stres. sint foarte relaxata, am fost mai stresata cand nu aveam toate lucrurile rezolvate......acum e f lejer.....asteptam nunta!:*

oanacostea
28.03.2007, 13:34:51
Imi spui te rog si mie ce model e rochita ta!

T8823 ii codu de la rochia mea vezi pe davidsbridal.com

Adina
29.03.2007, 21:05:07
Multumesc Oana!! Si mie mi-a placut rochita asta si ma gandeam sa mi-o iau, dar nu am ajuns pe la ei pe la magazin.Ii super draguta! Sa o porti sanatoasa!!<:-P

>:D<

monyca
02.04.2007, 14:27:38
buna,pt toate miresicile.....si vii toarele miresici...
@};-

ducky
02.04.2007, 22:43:15
Buna
Gasesti rochii de inchiriat la Salonul Gabriela , str. Regele Ferdinand nr. 19 (vis-a-vis de Central). Eu de la ei mi-am inchiriat rochia.

monyca
02.04.2007, 22:58:10
multumesc mult....esti o draguta

orhidutza
03.04.2007, 10:34:55
@};-
Si la salon Emma in piata muzeului gasesti rochite de inchiriat... de fapt cred ca toate saloanele de rochii de mireasa au si rochii de inchiriat. Spor la cautat!

oana24
03.04.2007, 14:48:50
buna sunt rochiide inchiriat la salon Promesis pe Horea si la salon Gabriela pe langa central (mai scumpe putin dar super). Spor la cautat si daca esti mai inalta aprox 176-78 ti-o imprumut eu pe a mea scrie-mi pe PM.

daniela_psy
03.04.2007, 23:30:09
@};-
Da, cam toate saloanele de rochitze si inchiriaza doar ca nu se ridica la nivelul celor pe care le au in vanzare.Dar se poate sa si gasesti sa iti placa ceva spre ex la Gabriela ai mari sanse ... da o raita si vezi.Si eu imi voi inchiria dupa nunta rochita si va fii superba,sunt convinsa!;;) Bun venit!

codrutag
16.04.2007, 12:19:08
am si eu o mare problema!!!
mai sunt inca trei luni pana la nunta si inca nu m-am decis ce rochie ar trebui sa am!unde pot gasi in cluj modele intresante?dar ateliere?
multu

iulia
16.04.2007, 16:57:15
mai sunt inca trei luni pana la nunta si inca nu m-am decis ce rochie ar trebui sa am!unde pot gasi in cluj modele intresante?dar ateliere?
multu

Cred ca cel mai bine e sa intrebi fetele din cluj. Mergi pe geografic... Ele te put ajuta...

Kalini
16.04.2007, 17:02:14
multu

Cu atelierele este mai greu....da o tura prin magazine, sunt multe modele..........

daniela_psy
17.04.2007, 11:26:00
multu
citeste subiectele de pe forumul cj despre r. de mireasa.sunt cel putin vreo trei...daca vrei sa dai bani grei pe rochie vezi ca este un mag de prezentare Demetrios si pe Brancusi sau A.Toma sunt f frumoase anul asta.

mirabella
24.05.2007, 09:24:32
Dc vrei o rochie unicat, chiar deosebita, este o creatoare Natalia Udrea care lucreaza la comanda rochii unicat de mireasa. Dc te intereseaza, da-mi pe pm adresa ta de email sa iti trimit 2 poze cu ce a creat pt 2 prietene de ale mele si telefonul ei.

as dori si eu poze si telefonul Nataliei Udrea. green_dream25() @yahoo.com (fara paranteze) mersi mult

diannaa
24.05.2007, 19:51:58
eu am gasit-O la demetrios- bucuresti,parca am stiut de la inceput ca acolo ma asteapta EA...

claupop99
24.05.2007, 20:17:39
eu am gasit-O la demetrios- bucuresti,parca am stiut de la inceput ca acolo ma asteapta EA...
imi cer scuze ca intru la miresicile din cluj dar eu sunt din baia mare si ajung in tara inainte cu 12 zile de nunta si in cele 12 zile trebuie sa-mi caut rochie, ce ma intereseaza cam cat costa o rochie Demetrios aprox, sa vad daca dispun de buget si merita sa dau fuga la CJ ca la BM nici o sansa de asemenea rochii

crystal81
25.05.2007, 03:44:56
Rochita mea e de vanzare...
poze si pret pe pm...
pupici

andreea_m
27.05.2007, 20:23:29
In sfarsit mi am luat rochie, sunt asa happy.
Abia astept sa v-o arat. (astept o parere sincera:-? )
Pa pa

biara
27.05.2007, 20:27:12
in primul rand vreau sa le salut pe toate membrele acestui forum.
am o mica mare problema :) sunt mai plinuta si deja sunt ingrozita ca se apropie luna septembrie iar eu nu am rochie. si mi-e groaza sa merg sa caut pentru ca nu imi gasesc un model dragut asa cum vreau eu , are cineva ceva idei? am uitat sa spun ca sunt din cluj,
ma intereseaza in mod special adresele unor saloane din cluj sau din judetele apropiate.
va multumesc=;

Fluturas
27.05.2007, 20:30:08
in primul rand vreau sa le salut pe toate membrele acestui forum.
am o mica mare problema :) sunt mai plinuta si deja sunt ingrozita ca se apropie luna septembrie iar eu nu am rochie. si mi-e groaza sa merg sa caut pentru ca nu imi gasesc un model dragut asa cum vreau eu , are cineva ceva idei? am uitat sa spun ca sunt din cluj,
ma intereseaza in mod special adresele unor saloane din cluj sau din judetele apropiate.
va multumesc=;

Te salutam si noi :*
Iubita, intra pe topicul Cluj,uite-aici:

http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?s=&daysprune=&f=46

Vei gasi raspuns la intrebarile tale...
Succes !

andreea_m
08.06.2007, 20:53:40
Ce parere aveti de rochita mea?

daniela_psy
09.06.2007, 02:54:56
andreea,f draguta rochia.parca esti o printesa in ea!mirele tau va fii f incantat sa te vada imbracata asa si imi place ca e alb pur.A mea nu a fost chiar alba desi initial asa planuisem dar tu sa o porti sanatoasa si sa fie intr-un ceas bun!

genoveva_1984
09.06.2007, 10:45:59

E foarte draguta rochita ta. Sa o porti sanatoasa. Ai luat-o cumva de la Salonul Emma, ca am vazut si eu acolo un model ca si al tau?

orhidutza
09.06.2007, 14:11:50
E foarte draguta rochita ta. Sa o porti sanatoasa. Ai luat-o cumva de la Salonul Emma, ca am vazut si eu acolo un model ca si al tau?
poza pare facuta in salonul Gabriela :)
foarte draguta rochita si tu esti atat de diafana in ea :)

andreea_m
10.06.2007, 11:22:24
Salutare fetelor.
Merci de mesaje. De la Gabriela este rochia.
Va pup. Pa pa

sunset
17.06.2007, 06:43:42

Superba rochita!!!! :)

maridra
23.06.2007, 11:01:57
Si eu mi-am dat comanda la rochita la Salon Gabriela. Vine la Cluj peste o luna! Si tot de acolo mi-am luat voal si accesorii. Abia astept sa-mi vina rochita, o sa va pun atunci mai multe pozici.

daniela_psy
25.06.2007, 00:57:10
imi place rochita.nu se vad f bine detaliile dar pe ansamblu arata super ok si imi amintesc ca si eu am catalogul de la Rosemarie.merg sa o vad mai "de aproape"

simonapop
26.06.2007, 00:46:07
Dragelo, va doresc si eu sa gasiti rochia pe care o visati si sa aveti o nunta de vis. Sa fiti fericite!

biara
26.06.2007, 20:52:43
Fetelor am mare, mare , mare nevoie de ajutor [-o< nu mi-am gasit inca rochia si mai am doar 3 luni pana la marele eveniment.
Problema cea mai mare la mine e silueta , nu imi gasesc rochie pe marimea mea care sa imi placa, ( in cluj pt marimile 48-52 sunt niste modele de zici ca se marita bunica :)) )as vrea daca ma poate ajuta careva dintre voi cu numele unei croiterese sau al unui salon unde se fac rochite de mireasa si sa fie si reusite, ca doar odata ma marit, va pun si poza rochitei la care am ramas (in principiu, ca cinestie ce modele mai vad si cum ma tot razgandesc.....)

daniela_psy
26.06.2007, 23:28:35
Biara,fac rochii de mireasa la comanda la salon "Amanda" cred ca ii spune,pe Regele Ferdinand,pe partea cu Centralu'.Cred ca stii despre ce salon vb.Mie nu prea mi-au placut modelele lor din stoc dar m-am uitat la cusaturi si cos bine doamnele de acolo.Si eu mi-am facut rochia la comanda dar tipa nu prea lucreaza decat cu interventii de la forurile superioare,presedinte,prim-ministru,etc;)) Du-te pana acolo si vezi si la ce pret lucreaza...bafta

roxana
27.06.2007, 10:14:13
Fetelor am mare, mare , mare nevoie de ajutor [-o< nu mi-am gasit inca rochia si mai am doar 3 luni pana la marele eveniment.
Problema cea mai mare la mine e silueta , nu imi gasesc rochie pe marimea mea care sa imi placa, ( in cluj pt marimile 48-52 sunt niste modele de zici ca se marita bunica :)) )as vrea daca ma poate ajuta careva dintre voi cu numele unei croiterese sau al unui salon unde se fac rochite de mireasa si sa fie si reusite, ca doar odata ma marit, va pun si poza rochitei la care am ramas (in principiu, ca cinestie ce modele mai vad si cum ma tot razgandesc.....)
ti-am rspuns pe privat, ca prea suna mesajul a reclama, si nu vreau sa fiu "pedepsita" :-SS

blueoana
27.06.2007, 10:29:30
roxana imi spui te rog si mie in privat

geneta
09.07.2007, 19:10:33
Buna fetelor,
tremur toata cand va citesc mesajele ca va ramane putin timp pana la nunta si nu aveti rochia.... ufff eu am nunta, ceremonia religioasa pe 22.07.2007 si inca nu am rochiaaaa, mooor. Vroiam sa-mi iau rochia de aici din Spania dar sunt extrem de scumpe si in concluzie am decis ca o s-o cumpar d acas din Cluj, banuiesc ca nu e nici o problema nu? cum stau cu livratul rochiilor odata ales modelul?
va multumesc,

daniela_psy
09.07.2007, 23:22:03
Buna fetelor,
tremur toata cand va citesc mesajele ca va ramane putin timp pana la nunta si nu aveti rochia.... ufff eu am nunta, ceremonia religioasa pe 22.07.2007 si inca nu am rochiaaaa, mooor. Vroiam sa-mi iau rochia de aici din Spania dar sunt extrem de scumpe si in concluzie am decis ca o s-o cumpar d acas din Cluj, banuiesc ca nu e nici o problema nu? cum stau cu livratul rochiilor odata ales modelul?
va multumesc,
Nu vreau sa te agit si mai tare dar daca nu iti gasesti rochie sa o cumperi pe loc nu prea mai este timp de comenzi si livrari daca nu au marimea in stoc si trebuie sa faca () comanda.Plus ca mai trebuie si ajustata putin in lungime(de obicei)Eu zic sa te apuci repede de cautat daca esti in tara8-}

PUFF
10.07.2007, 10:06:36
Buna fetelor,
va multumesc,

daca nu esti grasuta si inalta, se poate sa iti gasesti chiar mai multe de nu sti pe care sa o alegi ;))

blueoana
10.07.2007, 10:55:36
si care sutem grasute ce facem? Nu ne mai maritam? =((

PUFF
10.07.2007, 12:39:24
si care sutem grasute ce facem? Nu ne mai maritam? =((

la comanda, trebuie sa ai noroc sa gasesti de gata
eu sunt inalta si am avut probleme cu rochia pt ca toate imi erau scurte
eu am vrut rochia cu corset si toate imi erau scurte, mi se vedea buricul si gleznele =)) si nici nu pot sa zic ca sunt silueta ;-)

lorenna
11.07.2007, 12:59:12
vreau un ajutor daca se poate,unde gasesc in cluj rochie de mireasa?
ca nu am vazut decat cateva saloane si nu era nimic frumos acolo.

mee
11.07.2007, 13:45:00
Gasesti mai multe detalii pe forumul de Cluj :
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=61

blueoana
12.07.2007, 00:02:09
eu vreau ceva de genu

roxana
12.07.2007, 09:09:50
eu vreau ceva de genu
Sunt foarte dragute toate... Daca vrei parerea mea, eu as recomanda partea de sus de la rochita a treia ... e cea mai avantajoasa pentru mirese plinute.
Am vazut o mireasa plinuta care avea facuta rochia la comanda cam dupa ultimul model, si o dezavantaja, dar poate si din cauza ca era nu era facuta bine.
Pentru mirese mai plinute, eu as recomanda decolteurile mai drepte, nu foarte adanci, si eventual un minim de manecute

Nu te superi pe mine, asa-i, ca ma bag in seama sa-ti dau sfaturi... >:D<

blueoana
12.07.2007, 09:53:15
Sunt foarte dragute toate... Daca vrei parerea mea, eu as recomanda partea de sus de la rochita a treia ... e cea mai avantajoasa pentru mirese plinute.
Am vazut o mireasa plinuta care avea facuta rochia la comanda cam dupa ultimul model, si o dezavantaja, dar poate si din cauza ca era nu era facuta bine.
Pentru mirese mai plinute, eu as recomanda decolteurile mai drepte, nu foarte adanci, si eventual un minim de manecute

Nu te superi pe mine, asa-i, ca ma bag in seama sa-ti dau sfaturi... >:D<

esti tare,de aceea le-am pus ca sa va dati cu parerea >:D<

blueoana
12.07.2007, 09:54:38
eu as combina partea de jos de la primul model cu partea de sus de la al treilea

maridra
12.07.2007, 11:04:24
Sigur ca si miresicile mai plinute trebuie sa aiba o zi fantastica, ziua nuntii! Doar ca mie nu-mi place nici una din rochitele postate mai sus. Dupa parerea mea, o rochita cu maneci ar fi mai potrivita. O rochita care sa aiba si voal lung lung - ar avantaja. Dar astea nu sunt reguli, totul depinde de mireasa. Am cautat si eu niste poze pentru voi, sa vedeti cam la ce ma gandesc. A doua este o rochita pentru gravidute, dar mie mi se pare dulce de tot. >:D<

daniela_psy
12.07.2007, 17:49:19
Hai sa vedem...partea de sus

daniela_psy
12.07.2007, 17:52:11
modelele nu sunt a-line dar pot fi adaptate usor unei siluete nu prea zvelte

daniela_psy
12.07.2007, 17:57:09
de ce nu top-uri si umeri goi?dar obligatoriu voalul trebuie aranjat in asa fel incat sa-i acopere...

daniela_psy
12.07.2007, 17:59:38
Blueoana,tu probabil ca deja ti-ai ales modelul ca nunta se apropie,dar poate modelele vor ajuta pe vreo miresica pe viitor...

daniela_psy
12.07.2007, 18:04:31
...tot partea de sus...

blueoana
12.07.2007, 18:05:28
as avea timp in mod normal pana la anu,numai ca eu plec la sf lui septembrie in franta pana in iunie.

blueoana
12.07.2007, 18:06:32
iar sa imi iau din franta nu cred ca e cazul ,sunt mult prea scumpe

daniela_psy
12.07.2007, 18:14:34
fotomodelele sunt unele mai plinute,altele mai slabute dar rochiile pe care le poarta cred cu toata convingerea ca se pot adapta.

daniela_psy
12.07.2007, 18:18:48
......................

daniela_psy
12.07.2007, 18:21:15
Si inca..........

daniela_psy
12.07.2007, 18:27:03
Partea de jos in general nu se cere f pretentioasa chiar daca mireasa este mai plinuta...cred.

daniela_psy
12.07.2007, 18:30:11
mai am....doar-:) doar se gaseste ceva pe placul tuturor

daniela_psy
12.07.2007, 18:31:57
eu as alege oricand unul din modelele postate,imi plac multe din ele...

daniela_psy
12.07.2007, 18:38:30
........................

daniela_psy
12.07.2007, 18:40:52
......................

daniela_psy
12.07.2007, 18:43:37
si un pic de spate si gata....va pup

daniela_psy
12.07.2007, 20:02:24
as avea timp in mod normal pana la anu,numai ca eu plec la sf lui septembrie in franta pana in iunie.
nu am fost atenta.credeam ca nunta e luna asta.da,timp ai intr-adevar insa poate gasesti pe acolo ceva ce sa-ti placa si la un pret bun...sau slabe sanse?Ce faci in Franta?Te-a trimis Ursus-ul pt specializare?o:-)

prapadeala
13.07.2007, 00:00:08
Foarte frumoase pozele cu rochii de mireasa! Eu am ajuns la concluzia ca sunt asa multe.. ca e f dificil sa alegi. Nu numai ca sunt frumoase dar si preturile pot sa fie diferite de la magazin la magazin.

Dupa ce am fost si am probat cateva am realizat (spre marea mea nefericire) ca multe rochii care arata superbe in poze (si pe fotomodele bronzate si slabute), nu arata chiar asa pe mine. De multe ori trebuie sa gasim o rochie care este in stilul nostru dar si care ne complementeaza silueta.

Am gasit un articol FOARTE bun despre ce fel de rochie merge cel mai bine cu silueta.. din pacate e in engleza.. fiindca m-am chinuit sa il descifrez pe tot, daca aveti intrebari, nu ezitati sa imi ziceti.

To get a dress with the perfect fit, it's essential to determine the most flattering shape for your figure. Not only will you feel more comfortable on your wedding day, you'll look more beautiful than you ever expected. Check out the list of basic gown silhouettes at right, then use the descriptions below to assess your body type and study up on our lists of dos and don'ts for each one.

CE STIL DE ROCHIE E CEL MAI BUN PENTRU TINE
Hourglass

You have a big chest, big hips, and a thin waist (that is, curves in all the right places).

Dress Dos: An A-line dress or a gown with a dropped waist will show off your figure; pair it with a sweetheart neckline to exhibit your chest.
Dress Don'ts: A ball gown or empire waist silhouette may make you look disproportioned. KNOT NOTE

Keep in mind that while your weight may fluctuate between the time you buy your gown and the day of your wedding, your actual body type will remain the same. So even if you're planning to drop 20 pounds before exchanging vows, choose the gown that fits your body type today.

Short Waist

Your body is naturally proportioned, except the small distance from your ribs to your hips.
Dress Dos: A princess-line silhouette -- fitted at the bodice and opening up gradually to a full skirt -- elegantly elongates your figure; if you love your shoulders, try a portrait or halter neckline.
Dress Don'ts: A sheath will make your short waist more obvious.

Thick Waist

Same as above, but instead of a short waist, yours is undefined: The line from your shoulders to your hips is straight.
Dress Dos: An empire-waist gown will deemphasize your waistline and give you a long, lean look.
Dress Don'ts: A princess-line or basque waist will draw too much attention to your middle.

Full Figure

Full breasts, a bit of a tummy, round hips and butt.
Dress Dos: A ball gown will hide quite a bit, and an A-line silhouette looks great on everyone.
Dress Don'ts: A sheath will make you look heavier than you are; avoid spaghetti straps.

Pear Shape

You're small on top and heavy on the bottom.
Dress Dos: A basque waist or strapless ball gown will cover your bottom half and focus on your better half; an off-the-shoulder neckline will show your top more in proportion to your bottom.
Dress Don'ts: A sheath, frankly, will be unflattering, and a V-neck will draw the eyes down.

Thin

Short or tall, there's not a whole lot of meat on your bones.
Dress Dos: A ball gown will make you look like a beautiful ballerina, and the sheath was made for you.
Dress Don'ts: Almost all silhouettes will flatter your figure, but stay away from portrait, off-the-shoulder, or halter necklines if your collarbone is too bony.

Petite

Description: You're not a basketball player.
Dress Dos: It's best to keep it simple -- when you're small, a big, elaborate gown can sometimes look as if it is wearing you rather than the other way around. A sheath or A-line will work well.
Dress Don'ts: Almost all silhouettes will flatter your figure, though a big ball gown may overwhelm.

prapadeala
13.07.2007, 00:05:27
Rochie: A-line gown

prapadeala
13.07.2007, 00:07:25
Rochie: Empire

prapadeala
13.07.2007, 00:09:29
Rochie: Ball-gown/ pricess - rochie de printesa! (nu e potrivita pt toate.. din pacate nici pt mine.. :((

prapadeala
13.07.2007, 00:10:15
Rochie: Sheath

maridra
13.07.2007, 10:26:41
Danielaaaaaaaa, ce rochite traznet ai pus! Wow, mi s-au lipit ochii pe unele dintre ele. Pacat ca nu se gasesc si prin Cluj astfel de modele. La noi cele mai multe sunt fie rochite foarte lucioase (nu prea sunt pe gustul meu), :| fie au corset din dantela, fie au paiete si tot felul de bilute urate cusute pe corset #-o fie... sunt acelea banalele si simplele rochite albe, fara nimic interesant. Of! :-s Cand am fost in parc duminica trecuta la nunta unei prietene m-am socat cand am vazut rochitele pe care le purtau cele mai multe mirese. Parca toate aratau la fel, nici una nu-mi spunea nimic. :-<

blueoana
13.07.2007, 13:12:06
Danielaaaaaaaa, ce rochite traznet ai pus! Wow, mi s-au lipit ochii pe unele dintre ele. Pacat ca nu se gasesc si prin Cluj astfel de modele. La noi cele mai multe sunt fie rochite foarte lucioase (nu prea sunt pe gustul meu), :| fie au corset din dantela, fie au paiete si tot felul de bilute urate cusute pe corset #-o fie... sunt acelea banalele si simplele rochite albe, fara nimic interesant. Of! :-s Cand am fost in parc duminica trecuta la nunta unei prietene m-am socat cand am vazut rochitele pe care le purtau cele mai multe mirese. Parca toate aratau la fel, nici una nu-mi spunea nimic. :-<

asa-i? parca nici una nu ma atrage

blueoana
13.07.2007, 13:12:56
nu am fost atenta.credeam ca nunta e luna asta.da,timp ai intr-adevar insa poate gasesti pe acolo ceva ce sa-ti placa si la un pret bun...sau slabe sanse?Ce faci in Franta?Te-a trimis Ursus-ul pt specializare?o:-)

nu are legatura,ma duc la niste prieteni sa fac contabilitate

daniela_psy
13.07.2007, 15:30:06
nu are legatura,ma duc la niste prieteni sa fac contabilitate
Bafta si sa nu uiti sa te si relaxezi.

daniela_psy
13.07.2007, 15:35:38

Maria,modelele postate de mine sunt pentru plinute sau pot fi adaptate pt ele.Dar e adevarat,multe din ele sunt superbe si le-as purta fara sa ezit daca as mai fi o data mireasa(D-ne fereste!8-} )O sa mai pun niste modele si pt slabute dar o parte din ele se regasesc si pe topicul general de rochii de mireasa.te pup!

blueoana
13.07.2007, 15:40:31
maria ai pus niste modele care mie personal imi plac dar nu cred ca m-ar avantaja pt cam am burtica :-" ,am vazut mirese imbracate cam in genu cum am postat eu si erau superbe.

daniela_psy
13.07.2007, 15:43:12
Rochie: A-line gown

F dragut din partea ta ca ne ajuti dar sa ai grija data viitoare sa nu mai postezi articole in alta limba decat romana.E una din regulile forumului si e pacat ca din intentii bune sa fi "penalizata".Sa nu te superi ca ti-am zis dar a mai fost cineva in situatia asta si i s-a atras atentia de catre un moderator.Multumim inca o data pt articol.

daniela_psy
13.07.2007, 15:48:25
maria ai pus niste modele care mie personal imi plac dar nu cred ca m-ar avantaja pt cam am burtica :-" ,am vazut mirese imbracate cam in genu cum am postat eu si erau superbe.

Oare ai suporta un corset-burtiera care sa te faca sa pari mai supla in ziua respectiva?Genul acela care il porti pe sub imbracaminte.E adevarat ca nu te vei simti f comoda dar pe de alta parte te simti bine ca reduci putin din aspectul care te deranjeaza.

blueoana
13.07.2007, 15:51:58
cred ca o rochie cu corset ar fi de ajuns,am fost la nunta sambata si mi-am luat rochie cu corset,stii ce fain mi-a acoperit suncile :-p

daniela_psy
13.07.2007, 16:35:00
cred ca o rochie cu corset ar fi de ajuns,am fost la nunta sambata si mi-am luat rochie cu corset,stii ce fain mi-a acoperit suncile :-p
F bine atunci.Si timp sa iti alegi modelul ai berechet asa ca iti urez bafta cu chestia asta si in activitatile pe care le vei intreprinde in Franta.Asa mi-ar placea sa vad si eu Louvre-ul si Sena,Parisul,Coasta de Azur....of,nu am iesit nici macar o data din tarisoara asta...

blueoana
13.07.2007, 16:56:20
nici eu,acum o sa plec pt prima data,plus ca eu stiu doar engleza f bine,cu franceza e mai greu :-"

prapadeala
13.07.2007, 17:31:31
F dragut din partea ta ca ne ajuti dar sa ai grija data viitoare sa nu mai postezi articole in alta limba decat romana.E una din regulile forumului si e pacat ca din intentii bune sa fi "penalizata".Sa nu te superi ca ti-am zis dar a mai fost cineva in situatia asta si i s-a atras atentia de catre un moderator.Multumim inca o data pt articol.

Nu am stiu! oricum, daca tot sunt postate, viitoarele mirese ar putea sa traga ceva folos

daniela_psy
13.07.2007, 18:53:01
nici eu,acum o sa plec pt prima data,plus ca eu stiu doar engleza f bine,cu franceza e mai greu :-"
Pai sa stii macar:Bonjour!Je m'appelle...et je suis perdu(e);)).

blueoana
13.07.2007, 20:38:41
=D> atat stiu ;))

crys_mia
27.07.2007, 09:56:48
Full Figure

Full breasts, a bit of a tummy, round hips and butt.
Dress Dos: A ball gown will hide quite a bit, and an A-line silhouette looks great on everyone.
Dress Don'ts: A sheath will make you look heavier than you are; avoid spaghetti straps.

Putin ajutor cu niste poze ...

diannaa
07.08.2007, 17:05:55
Rochie DEMETRIOS si nu mai vrei sa o dai jos...testat,m-am simtit mai mult decat as fi sperat si s-a remarcat de catre orice pereche de ochi care m-a vazut si intamplator,si acum imi spun ....alegerea perfecta

dyna_ana
17.08.2007, 15:11:00
Intr-adevar toate casele care vind zic ca fac si la comanda.

Mie personal mi-au placut cel mai mult cum sunt lucrate (pe linga cele de la Agnes Toma care nu iau comenzi doar in Piatra Neamt si Bucuresti pt modele care nu sunt create de ei), cele de la Rosemarie / Salon Gabriela (vis-a-vis de Central). Lucreaza foarte ingrijit. Cusaturile sunt delicate si materialele ca si decoratiile.

Casa Amanda sunt naspa rau de tot si scumpe (pt ce calitate au). La banii aia deja iei ceva rasarit de la Rosemarie sau Agnes Toma. La Salonul Ema sunt citeva dragute, dar nu erau prea incintate de ideea unei comenzi complet noi (eventual combini un corset cu o fusta si mai modifici ceva).

Dar un sfat pot sa iti dau: si eu ca si tine am vrut sa o fac la comanda. Cam 3 luni am tot salvat de pe net poze cu modele si intr-o zi am fost in magazin la Agnes Toma si am incercat o rochie (mai mult sa vad cum e) si nu mi-a fost buna marimea (un 38), dar dupa ce mi-au adus 2 modele din marimea 40 (intre ele difera doar broderiile si accesoriile, tiparul e acelasi), am cumparat-o. E o rochita de care sunt foarte multumita. Asta la 10.800.000 plus un 500.000 un sal din acelasi material cu partea de jos a rochitei. O voi scurta un pic mai incolo dupa ce gasesc pantofi potriviti. Oricum, modificarile sunt incluse in pret dc mergi cu bonul.

Eu zic sa mergi sa incerci modele ca e mare riscul sa faci de la zero ceva si nu stii cum iese numai dupa ce e gata (cind e prea tirziu). In plus, in Cluj nu gasesti materiale frumoase (singurele surse ce le-am gasit eu au fost Nico Klaus si un magazin linga Fierul in Piata M Viteazu, vis-a-vis de Discovery). In Bucuresti, dc ai drum ai gasi materiale frumoase la depozite gen Shiral (vezi ca s-a scris pe forumuri si de alte locuri).

Bafta.

Buna,
eu sunt noua pe forum si nu am putut trimite mesaj pe privat. M-ar interesa si pe mine nr. de telefon al doamnei Natalia Udrea. 10x

Karon
21.08.2007, 11:44:43
Am auzit ca in Oradea si Tg Mures sunt rochii dragute si la pret mai rezonabil decat in Cluj ... in schimb nu stiu daca vanzatoarele sunt mai dispuse sa-si vanda marfa..decat cele din cj

la salon emma au cateva rochii chiar dragute si ieftine, insa in momentul in care am rugat-o pe vanzatoare sa-mi noteze pe o hartiutza codul rochiei preferate ca sa stim despre ce vorbim in cazul in care ma intorc si a vandut rochia, mi-a taiat-o scurt ca nu se da codul, dar m-a asigurat ca ea tine minte rochia preferata a fiecarei viitoare mirese ce-i trece prin cabina de proba....e drept ca nu am mai intrat acolo sa-i verific memoria

la promesis pe horea au fost extrem de dragute, dar cand am ajuns la promesis in mihai viteazu m-am batut de o tati plictisita care mi-a raspuns sec ca are doar una bucata rochie din modelul pe care-l cautam, mi-a intors spatele si si-a vazut de ale ei....posibil sa fie o noua regula, daca au un singur model nu-l mai dau la proba

si ziua mea de cautari a culminat cu alb si negru din central, unde o tipa foarte intzepata m-a pus la punct in momentul in care am indraznit sa cer a 4-a rochie la proba.... pentru ca nu ai voie sa tii ocupata cabina atata timp....ca eram numai eu in tot magazinul, nu mai conta, important era sa nu tin ocupata cabina

asa ca mi-am luat coada intre picioare si cu prima ocazie am mers in budapesta, pe la o groaza de saloane, am probat cate rochii am vrut si mi-am gasit o rochitza superba...cu accesorii cu tot

andreea_m
21.08.2007, 11:52:21
Am auzit ca in Oradea si Tg Mures sunt rochii dragute si la pret mai rezonabil decat in Cluj ... in schimb nu stiu daca vanzatoarele sunt mai dispuse sa-si vanda marfa..decat cele din cj

la salon emma au cateva rochii chiar dragute si ieftine, insa in momentul in care am rugat-o pe vanzatoare sa-mi noteze pe o hartiutza codul rochiei preferate ca sa stim despre ce vorbim in cazul in care ma intorc si a vandut rochia, mi-a taiat-o scurt ca nu se da codul, dar m-a asigurat ca ea tine minte rochia preferata a fiecarei viitoare mirese ce-i trece prin cabina de proba....e drept ca nu am mai intrat acolo sa-i verific memoria

la promesis pe horea au fost extrem de dragute, dar cand am ajuns la promesis in mihai viteazu m-am batut de o tati plictisita care mi-a raspuns sec ca are doar una bucata rochie din modelul pe care-l cautam, mi-a intors spatele si si-a vazut de ale ei....posibil sa fie o noua regula, daca au un singur model nu-l mai dau la proba

si ziua mea de cautari a culminat cu alb si negru din central, unde o tipa foarte intzepata m-a pus la punct in momentul in care am indraznit sa cer a 4-a rochie la proba.... pentru ca nu ai voie sa tii ocupata cabina atata timp....ca eram numai eu in tot magazinul, nu mai conta, important era sa nu tin ocupata cabina

asa ca mi-am luat coada intre picioare si cu prima ocazie am mers in budapesta, pe la o groaza de saloane, am probat cate rochii am vrut si mi-am gasit o rochitza superba...cu accesorii cu tot

Felicitari, ce bine ca ai gasit rochie. E mare diferenta fata de rochiile pe care le-ai vazut pe aici?
Din pacate ai dreptate cu vanzatoarele de pe la noi. Eu mi-am luat rochia de la Gabriela, acolo, sincer, au fost foarte dragute, si am putut proba cate rochii am vrut.

Karon
21.08.2007, 12:11:12
Felicitari, ce bine ca ai gasit rochie. E mare diferenta fata de rochiile pe care le-ai vazut pe aici?
Din pacate ai dreptate cu vanzatoarele de pe la noi. Eu mi-am luat rochia de la Gabriela, acolo, sincer, au fost foarte dragute, si am putut proba cate rochii am vrut.

eu am mers la saloane care vand rochii Maggie Sottero, Demetrios, Benjamin Roberts, Eddy K si altele de care nu auzisem...dupa parerea mea nu se compara cu ce am vazut pe aici ... ca materiale, cusaturi, etc .... vorbesc de cele facute in romania, ca demetrios tot demetrios e si la fancy bride in cj...doar ca mi s-au parut un pic mai scumpe....e drept ca nu am gasit exact aceleasi modele ca in cj, dar in budapesta am gasit mult mai multe modele cu preturi sub 1500 euro

rochiile sunt toate impecabil de curate, iar daca pentru un motiv sau altul vrei sa iti comanzi rochia, ti-o aduc fara nici un ban in plus ....la alb si negru cer 30% in plus daca nu o vrei pe aia murdara de pe umeras

la gabriela nu am mers deloc, eu credeam ca au doar rochii facute de ele.... abia de ceva vreme am auzit ca au si rochii Eddy K :)

andreea_m
21.08.2007, 12:44:08
eu am mers la saloane care vand rochii Maggie Sottero, Demetrios, Benjamin Roberts, Eddy K si altele de care nu auzisem...dupa parerea mea nu se compara cu ce am vazut pe aici ... ca materiale, cusaturi, etc .... vorbesc de cele facute in romania, ca demetrios tot demetrios e si la fancy bride in cj...doar ca mi s-au parut un pic mai scumpe....e drept ca nu am gasit exact aceleasi modele ca in cj, dar in budapesta am gasit mult mai multe modele cu preturi sub 1500 euro

rochiile sunt toate impecabil de curate, iar daca pentru un motiv sau altul vrei sa iti comanzi rochia, ti-o aduc fara nici un ban in plus ....la alb si negru cer 30% in plus daca nu o vrei pe aia murdara de pe umeras

la gabriela nu am mers deloc, eu credeam ca au doar rochii facute de ele.... abia de ceva vreme am auzit ca au si rochii Eddy K :)

Normal eu stiu sa faca comert, nu ca si noi, dar asta e. La Gabriela au rochii Eddy K si Rosemarie. Ne arati si noua rochita?:">

Karon
21.08.2007, 12:58:50
Normal eu stiu sa faca comert, nu ca si noi, dar asta e. La Gabriela au rochii Eddy K si Rosemarie. Ne arati si noua rochita?:">

n-am facut nici o poza, parca am asa o mica superstitie :"> , abia am vrut sa le-o arat si acasa :)

andreea_m
21.08.2007, 13:25:43
n-am facut nici o poza, parca am asa o mica superstitie :"> , abia am vrut sa le-o arat si acasa :)

Ce tare, super, lasa ca ne arati poze dupa nunta. Iti tin pumnii, mai ales ca avem asa aproape una de alta. Tu iti iei ceva peste rochie?

diannaa
21.08.2007, 22:06:18
acum e la Antena 1 Emisiunea Tablou de Nunta,ia vedeti ce pereche frumoasa de miri,dintre cele mai frumoase pe care le-am vz,frumosi ei amandoi si ca fizic se potrivesc super,si tinute Demetrios etc....nota 10

diannaa
21.08.2007, 22:37:31
eu am luat rochia din Buc si ce am apeciat la fetele de la salon a fost profesionalismul,adica m-au ascultat ce vreau,si m-am intrebat daca accept parerea lor.Noroc ca a coincis a mea cu a lor,si a fist fffff bine ca am fist cu mirele si l-au vz si pe el si tre sa fim cu toatele de acord ca trebuie sa fie si perechea potrivita nu doar sa le stea bine in tinute individual.Daca e mirele mai solid sau grasut,rochia nu merge sa fie pe cercuri,f ampla,ca saracu pare si mai dolofan.Si alte multe sfaturi total dezinteresate si logice daca stai sa te gandesti.:-\

laura2007
21.08.2007, 23:54:39
eu am luat rochia din Buc si ce am apeciat la fetele de la salon a fost profesionalismul,adica m-au ascultat ce vreau,si m-am intrebat daca accept parerea lor.Noroc ca a coincis a mea cu a lor,si a fist fffff bine ca am fist cu mirele si l-au vz si pe el si tre sa fim cu toatele de acord ca trebuie sa fie si perechea potrivita nu doar sa le stea bine in tinute individual.Daca e mirele mai solid sau grasut,rochia nu merge sa fie pe cercuri,f ampla,ca saracu pare si mai dolofan.Si alte multe sfaturi total dezinteresate si logice daca stai sa te gandesti.:-\

si daca iti iei o rochie in care areti supla...nu pare el dolofan, dat fiind ca se vede diferenta de kg mult mai tare?

diannaa
22.08.2007, 00:07:59
acum nu sunt doar 2 variante,mulata si ampla,ele imi explicau de rochia de printesa care din talie e deja f bufanta.Ideea era sa fie cuplul compatibil.Acum nu conteaza asta asa de mult,eu am luat in considerare cand ma gandeam ce model de rochie mi-ar place cum as arata alaturi de el.De ex daca el e mai mic de inaltime nu merge la ea o rochie super pe corp(daca ea e mai inaltuta) sau la fel daca el e super slab si ea are rochie mulata(daca si ea e f slaba).Poate ma insel,eu vb cum vad eu lucrurile.Pupici:*

caty
22.08.2007, 00:43:48

Rochia ta e de la Demet...?
Dc da inseamna ca te-ai uitat la mai multe. Imi poti spune aprox cam ce preturi au?

caty
22.08.2007, 00:45:32
acum e la Antena 1 Emisiunea Tablou de Nunta,ia vedeti ce pereche frumoasa de miri,dintre cele mai frumoase pe care le-am vz,frumosi ei amandoi si ca fizic se potrivesc super,si tinute Demetrios etc....nota 10

Am vazut emisiunea doar pt ca sa admir rochia. Cum am vazut-o cum mi-am dat seama ca e Demet...
E super! Cred ca si pretul e pe masura$-)

diannaa
22.08.2007, 00:56:35
Am vazut emisiunea doar pt ca sa admir rochia. Cum am vazut-o cum mi-am dat seama ca e Demet...
E super! Cred ca si pretul e pe masura$-)
Preturile sunt cam de la 1300 euro pana la....era si la 3500 una.A mea a fost 2100 cu voal si pantofi cu tot,a fost un efort, sa nu crezi ca sunt vreo snoaba,dar s-a intamplat ceva magic cu mine(nu atat cand am cumparat-o ci la nunta),mi-a dat o stare de multumire,de fericire,vedeam ca eram admirata intr-un mod in care eu una nu am admirat pe nimeni niciodata,auzeam vb spuse pe la spate,cu freza cu tot te rog sa ma crezi ca nu m-am uitat nici macar o data in oglinda pe decursul nuntii,stiam ca totul e ok.Eu am zis ca cine nu face o nunta pt bani sa faca un efort sa isi ia rochia pe care si-o doreste CU ADEVARAT,chiar daca e mai scumpa(nu din rochie faci avere)dar te simti fantastic sa vezi apoi pozele si peste ani sa stii ca asa cum ai visat si asa a fost.Sa fiti frumoase,increzatoare,fericite si mereu cu zambetul pe buze.:* :* :*

diannaa
22.08.2007, 01:02:19
si costumurile de barbati sunt intre 30 mil si apre 60 mil

caty
22.08.2007, 01:38:53
Multumesc frumos pt promptitudine si pt informatii.
Ai dreptate, meritam sa avem rochia mult visata.
Noapte buna!

diannaa
22.08.2007, 01:41:08
Multumesc frumos pt promptitudine si pt informatii.
Ai dreptate, meritam sa avem rochia mult visata.
Noapte buna!

Noapte buna si tot ce iti doresti pana la nunta si inzecit dupa.Pupici

oanacostea
22.08.2007, 08:22:40
http://picasaweb.google.com/talktooana/Nunta28Iulie (http://picasaweb.google.com/talktooana/Nunta28Iulie)

Va pun si eu pzele cu rochita si restul de la nunta mea....a fost o zi speciala pt noi ,cea mai frumoasa din viata noastra..........astept pareri.........

orhidutza
22.08.2007, 11:32:37
http://picasaweb.google.com/talktooana/Nunta28Iulie (http://picasaweb.google.com/talktooana/Nunta28Iulie)

Va pun si eu pzele cu rochita si restul de la nunta mea....a fost o zi speciala pt noi ,cea mai frumoasa din viata noastra..........astept pareri.........
Foarte foarte frumos! Si vai ce buchet superb ai avut!!! Nu ti-a fost greu? De tort nu mai zic nimic decat ... inedit :)

caty
22.08.2007, 11:52:25
Noapte buna si tot ce iti doresti pana la nunta si inzecit dupa.Pupici

CASA DE PIATRA si multa fericire!
Cu intarziere! Mare intarziere:">

maridra
22.08.2007, 13:10:12

Vai ce buchet frumos ai avuuut! Din ce era facut si cat te-a costat? Ai fost superba!

diannaa
22.08.2007, 13:49:47
CASA DE PIATRA si multa fericire!
Cu intarziere! Mare intarziere:">
mersi din suflet si tu sa fii cea mai fericita.Pusi

ALI
22.08.2007, 15:09:02
superb buchetul.
si tortul te lasa fara cuvinte sunt sigura ca a fost si super bun.

caty
22.08.2007, 15:29:31
mersi din suflet si tu sa fii cea mai fericita.Pusi

>:D<:bye_04:

caty
22.08.2007, 15:32:59

Fetelor sunt f suparata. Nu stiu de ce nu se deschide sa vad si eu pozele:((
Zice ca se incarca dar tot astept si degeaba!:-<
Tot asa greu a mers is la voi?

orhidutza
22.08.2007, 16:01:32
Fetelor sunt f suparata. Nu stiu de ce nu se deschide sa vad si eu pozele:((
Zice ca se incarca dar tot astept si degeaba!:-<
Tot asa greu a mers is la voi?
La mine din Internet explorer merge...

Karon
22.08.2007, 17:31:37
Ce tare, super, lasa ca ne arati poze dupa nunta. Iti tin pumnii, mai ales ca avem asa aproape una de alta. Tu iti iei ceva peste rochie?

rochitza e crem si nu stiu ce as putea gasi sa se potriveasca, acelasi material clar nu gasesc, din alt material ar arata aiurea....cat despre blanita nu stiu ce sa zic....... ma gandeam ca daca e chiar frig imi pun pe umeri haina mirelui :))

tu-ti iei ceva peste rochie?

Karon
22.08.2007, 17:46:54

foarte frumosi ati fost amandoi! .. tortul m-a lasat cu gura cascata :) ... excelenta ideea

oanacostea
22.08.2007, 18:33:27
Tortul a fost visul meu de cad am vazut pt prima data poza postata aicic pe site-ul asta.....
Buchetul a fost din lalele frezii si trandafiri si a fost 2 mil.
Multumesc pt urarai si ma bucucr ca va placut............

Rochiata mea o inchiriez daca cuiva ii place si daca i-ar fi si buna ar fi ok.......

va pupic pe tpate si va doresc fericicrea care o am si eu si in acea zi minunata sa fiti cele mai frumoase si mai deosebite ,eu m-am simti ca o printesa.

caty
23.08.2007, 00:20:28
La mine din Internet explorer merge...

merci, merci mergeeee;))

caty
23.08.2007, 00:21:36
Tortul a fost visul meu de cad am vazut pt prima data poza postata aicic pe site-ul asta.....
Buchetul a fost din lalele frezii si trandafiri si a fost 2 mil.
Multumesc pt urarai si ma bucucr ca va placut............

Rochiata mea o inchiriez daca cuiva ii place si daca i-ar fi si buna ar fi ok.......

va pupic pe tpate si va doresc fericicrea care o am si eu si in acea zi minunata sa fiti cele mai frumoase si mai deosebite ,eu m-am simti ca o printesa.

Superb totul, dar tortul a fost deosebit!
Felicitari pt curaj si CASA DE PIATRA!

diannaa
25.08.2007, 04:31:01
incerc sa vad daca ma vad.....

diannaa
25.08.2007, 04:32:04
se vede dar nu claritate super

caty
25.08.2007, 21:49:56

Si rochita daca se poate!!!!
F draguta ai fost!

diannaa
25.08.2007, 23:37:09
Si rochita daca se poate!!!!
F draguta ai fost!
mersi mult,si tu vei fi si mai si o sa vezi.NU mai reusesc sa atasez poze si nu stiu de ce sau cum sa fac altfel,rochita a fost cu trena lunga...si voal lung...cusuta toata cu mici cristale transparente care-i dadeau luciu cand ma miscam.

maridra
27.08.2007, 10:00:00
Diannaa, ce frumoasa mireasa ai fost! Wow! Felicitari!>:D<

andreea_m
27.08.2007, 11:16:13

Waw ce mireasa frumoasa ai fost!!!!!!!!
Felicitari, nu ne arati mai multe poze. Noi suntem tare curioase;-);-);-)

diannaa
27.08.2007, 21:50:18
Diannaa, ce frumoasa mireasa ai fost! Wow! Felicitari!>:D<
mersi din suflet,si tu vei fi cu siguranta spendida in ziua nuntii...si nu numai,nu?!

diannaa
27.08.2007, 21:55:44
Waw ce mireasa frumoasa ai fost!!!!!!!!
Felicitari, nu ne arati mai multe poze. Noi suntem tare curioase;-);-);-)
>:D< >:D< >:D< mai am poze "de suflet"doar ca nu am reusit sa le atasez.Iti doresc sa fii asa cum vrei sa fii si sa arati asa cum vrei sa arati in ziua nuntii,sa zici ca nu mai e loc de atata fericire si multumire

diannaa
27.08.2007, 22:10:29
spuneti-mi pe pasi marunti si expliciti cum sa fac ca deja ma enerveaza,adica o data e ok si apoi nu mai vrea??!!cum sa atasez pozele^:)^

caty
28.08.2007, 01:15:31
spuneti-mi pe pasi marunti si expliciti cum sa fac ca deja ma enerveaza,adica o data e ok si apoi nu mai vrea??!!cum sa atasez pozele^:)^

incerc sa-ti explic eu: sub spatiul destinat comentariilor, sub cele doua butoane trimite/vizualizare raspuns este alta fereastra. Pe bara de sus scrie optiuni aditionale. Primul buton este acela ataseaza fisiere/poze. Dai click pe el si iti apare o noua fereastra.
Aici ai 5 butoane Browse. Apesi pe unul din ele si ti se deschide o alta fereastra in care tu trebuie sa cauti locatia in care ai salvate pozele. Click pe poza dorita apoi open. La fel faci si pt alte poze. Cate o poza la fiecare Browse, nu mai multe. De fapt nici nu se poate. Cand ai terminat de ales pozele din calc tau apesi butonul upload de langa browse si astepti sa le ataseze. Cand a terminat de atasat dai trimite raspuns si gata.
Sper ca asta nu stiai, si sper sa fie bine si sa intelegi.
Spor!

diannaa
28.08.2007, 16:29:04
incerc sa-ti explic eu: sub spatiul destinat comentariilor, sub cele doua butoane trimite/vizualizare raspuns este alta fereastra. Pe bara de sus scrie optiuni aditionale. Primul buton este acela ataseaza fisiere/poze. Dai click pe el si iti apare o noua fereastra.
Aici ai 5 butoane Browse. Apesi pe unul din ele si ti se deschide o alta fereastra in care tu trebuie sa cauti locatia in care ai salvate pozele. Click pe poza dorita apoi open. La fel faci si pt alte poze. Cate o poza la fiecare Browse, nu mai multe. De fapt nici nu se poate. Cand ai terminat de ales pozele din calc tau apesi butonul upload de langa browse si astepti sa le ataseze. Cand a terminat de atasat dai trimite raspuns si gata.
Sper ca asta nu stiai, si sper sa fie bine si sa intelegi.
Spor!
mersi mult,asa am reusit sa postez singura poza ,dupa care,urmand pasii la fel nu s-a mai atasat nimic.Pur si simplu se incarca poza doar ca apoi nu se mai vede:-w

caty
28.08.2007, 16:45:39
mersi mult,asa am reusit sa postez singura poza ,dupa care,urmand pasii la fel nu s-a mai atasat nimic.Pur si simplu se incarca poza doar ca apoi nu se mai vede:-w

:-? imi pare rau , nu stiu.
Dar poate reusesi! Bafta!

cj83cia
30.08.2007, 03:39:56
Diannaa, fa-ti cont pe gmail si intra pe picasa, unde poti sa-ti creezi album.
Ai fost superba, felicitari si casa de piatra

andreea_m
30.08.2007, 13:15:44

Felicitari si casa de piatra!!!!! Ce frumosi ati fost! Si ce decor super ati avut!
Banuiesc ca a fost de vis totul.
=D>=D>=D>

cj83cia
30.08.2007, 14:51:35
Multumesc mult. Asa a si fost...

Sa fiti si voi fericiti si sa va iubiti mult

diannaa
31.08.2007, 00:17:32
am vz si eu pozele tale,ai fost f.frumoasa si se vede...fericita.Sa aveti copii la fel de frumosi si nu in ultimul rand..casa de piatra!!!>:D<

cj83cia
31.08.2007, 17:59:38
Multumim mult pt urari. Si tu ai fost ff frumoasa, de-abia astept sa vad mai multe poze cu tine. Asa ca pune-te pe treaba, sa te vedem si pe tine in cea mai speciala zi de pana acum

Te pup

Kalini
02.09.2007, 00:00:06

E superba poza:)>-

Dragelor, sa stiti ca a fost o miresica foarte frumoasa, am vazut-o cu ochii meio:-)

diannaa
04.09.2007, 01:53:53
E superba poza:)>-

Dragelor, sa stiti ca a fost o miresica foarte frumoasa, am vazut-o cu ochii meio:-)
Mersi din suflet,si eu pot sa confirm ceea ce cu toatele au vazut ulterior,ca ai fost deosebita in tot ceea ce a fost pe data de 18:frumoasa foc,vesela,fericita,si o organizatoare fara cusur.Te pup >:D<

daniela_psy
10.09.2007, 13:41:36
la gabriela nu am mers deloc, eu credeam ca au doar rochii facute de ele.... abia de ceva vreme am auzit ca au si rochii Eddy K :)[/quote]

si Rosemarie aveau cand studiam eu piata:)

daniela_psy
10.09.2007, 14:11:04

Oana,imi pare rau ca nu am vazut pana azi pozele de la nunta ta....Cu multe intarzieri iti spun ca ai fost o mireasa f frumoasa si mirele tau la fel,f tanar si fericit parea(si cred ca si era)in ziua aceea.Se pare ca forumul ti-a fost de ajutor ca f organizat arata totul acolo in poze si bine pus la punct.Sambata asta am si eu o nunta la Bistrita(varul meu se insoara) si abia astept sa vin pe-acolo pe meleaguri natale.F bine le-a iesit tortul celor de la Linqenda.Ma asteptam sa iasa ok,sunt curioasa ce ai folosit in interior=P~ .Felicitari pt momentul vostru pe care va doresc sa nu-l uitati prea curand si cu el sa slefuiti rugina de pe sulita vietii voastre pe care trecerea timpului o asterne fie ca vreti sau nu.

daniela_psy
10.09.2007, 14:28:34
Mersi din suflet,si eu pot sa confirm ceea ce cu toatele au vazut ulterior,ca ai fost deosebita in tot ceea ce a fost pe data de 18:frumoasa foc,vesela,fericita,si o organizatoare fara cusur.Te pup >:D<
Hai mai Diannaa fa ceva cu pozele alea ca m-ai omorat de curioasa!Chiar vreu sa vad tot de la nunta ta:tu,mirele;)) ,sala,biserica,aranjamente,tort....Doar ne-ai amagit cu o poza.Chiar si asa am putut sa fac doua aprecieri:mireasa frumoasa foc si voalul superb si f finut brodat.Cred ca ai avut parte de o zi de neuitat.

lori24
10.09.2007, 14:36:10
sunt rochii de la demetrios, foarte frumoase in ghiorgheni

lori24
10.09.2007, 14:38:39
imi spuneti si mie cum e cu rochiile de la gabrila, ca multa lume mi-a spus sa ma duc si acolo, dar vad ca voi aveti alta parere

daniela_psy
10.09.2007, 15:07:26
imi spuneti si mie cum e cu rochiile de la gabrila, ca multa lume mi-a spus sa ma duc si acolo, dar vad ca voi aveti alta parere
Pai du-te sa vezi si tu ce si cum e.Poate ca in zilele in care fetele au fost repezite de vanzatoare s-au trezit dansele(vanzatoarele) "pe stanga" sau au mancat ceva stricat si nu le-a priit.Poate altfel sunt dragute.Cu mine cel putin au fost si asta poate pt ca eu nu am probat doar am cautat.Dealtfel gasesti rochii frumoase acolo si nu neaparat f scumpe.

maridra
10.09.2007, 16:04:40
Eu de acolo mi-am cumparat rochita si am fost foarte multumita de tot. de doamnele de acolo, de rochita, de tot.

diannaa
15.09.2007, 13:07:03
Hai mai Diannaa fa ceva cu pozele alea ca m-ai omorat de curioasa!Chiar vreu sa vad tot de la nunta ta:tu,mirele;)) ,sala,biserica,aranjamente,tort....Doar ne-ai amagit cu o poza.Chiar si asa am putut sa fac doua aprecieri:mireasa frumoasa foc si voalul superb si f finut brodat.Cred ca ai avut parte de o zi de neuitat.
chiar nu am mai reusit sa le postez,i-am spus si altei miresici,poate imi dai tu o idee sa reusesc

diannaa
15.09.2007, 13:09:19
chiar nu am mai reusit sa le postez,i-am spus si altei miresici,poate imi dai tu o idee sa reusesc
am incercat si acum cu ataseaza fisiere si nu am reusit

daniela_psy
18.09.2007, 15:31:26
nu stii sa-ti faci un album public?Am auzit ca picassa e usor de utilizat.iti creezi un cont si iti pui pozele acolo,apoi dai optiunea public.Apoi pui link-ul in semnatura.Daca nu,iti trebuie un program care sa redimensioneze pozele inainte sa le pui pe forum ca sigur sunt prea mari.Intra la "intrebari pt moderatori"si e un topic"cum sa-mi micsorez pozele".Moderatorii au lasat acolo doua link-uri utile ale unor programe care fac acest lucru,nu-ti trebuie decat sa dai download ca e gratuit.Daca l-ai instalat cu succes trebuie sa-ti apara "resize picture"daca faci click dreapta pe poza.
Scuze moderatorilor de off topic (diana si daniela)

diannaa
11.10.2007, 21:33:39
nu stii sa-ti faci un album public?Am auzit ca picassa e usor de utilizat.iti creezi un cont si iti pui pozele acolo,apoi dai optiunea public.Apoi pui link-ul in semnatura.Daca nu,iti trebuie un program care sa redimensioneze pozele inainte sa le pui pe forum ca sigur sunt prea mari.Intra la "intrebari pt moderatori"si e un topic"cum sa-mi micsorez pozele".Moderatorii au lasat acolo doua link-uri utile ale unor programe care fac acest lucru,nu-ti trebuie decat sa dai download ca e gratuit.Daca l-ai instalat cu succes trebuie sa-ti apara "resize picture"daca faci click dreapta pe poza.
Scuze moderatorilor de off topic (diana si daniela)
uite ca am reusit

prapadeala
12.10.2007, 02:23:07
uite ca am reusit

Poze foarte frumoase!! :) casa de piatra din nou

cj83cia
12.10.2007, 10:45:16
ai fost superba, sa fiti la fel de fericiti toata viata

diannaa
13.10.2007, 14:38:27
Poze foarte frumoase!! :) casa de piatra din nou
mersi frumos si voua la fel casa de piatra:*

diannaa
13.10.2007, 14:39:56
ai fost superba, sa fiti la fel de fericiti toata viata
multu mult,sa va dea D-zeu tot ce va doriti:*

daniela_psy
14.10.2007, 01:05:47
uite ca am reusit
Acuma am vazut!!yupi!!!Ce frumoasa esti!Sunteti frumosi amandoi dealtfel.Ma bucur ca ai reusit cu postatul dar esti cam secretoasa cu pozele si noi suntem tare curioase de detalii ca doar Angela te-a "creditat",zicand ca ai avut o nunta f reusita si speciala.Te provoc sa vii cu demonstratia(sala,decor,tort,detalii in general):D cand ai timp,no pb!

caty
15.10.2007, 15:37:14
Ai fost superba Diannaa!
Casa de piatra inca o data!
Acum am vazut pozele.=D>

diannaa
15.10.2007, 20:21:17
Ai fost superba Diannaa!
Casa de piatra inca o data!
Acum am vazut pozele.=D>

multumesc mult,sa fii fericita si sa ai parte doar de bucurii...(mersi de sfaturi in leg spitalele de nastere din cj)>:D<

caty
15.10.2007, 20:54:16
multumesc mult,sa fii fericita si sa ai parte doar de bucurii...(mersi de sfaturi in leg spitalele de nastere din cj)>:D<
Cu placere!
Sper ca indiferent unde vom naste ( cand va fi cazul) nu vom avea nici un fel de probleme sau complicatii!
Noapte buna!

marcy_elena
17.10.2007, 14:22:57
superbe poze diannaa....minunate chiar...si buchetul...wow...sa fii binecuvantata si fffffffffffffffff fericita...ma pornesc si eu in cautarea de rochii de mireasa...dar cel mai probabil o sa mi-o fac...vb cu o croitoreasa buna si gata...o sa fie exact cum vreau...ca am patit sa vad mai multe modele frumoase...dar sa nu imi placa ceva detalii...si at mai bine o fac cum vreau eu cap- coada:-p ...voalul va fi mai greu de potrivit...pt ca acolo imi pun tot felul de intrebari...de unde sa il prind...cat de lung sa fie...etc:P...si aici conteaza f mult si cum iti faci parul nuh?...evident

pupiiiiiiiii
18.10.2007, 01:29:57
Diana ....ai fost superba la nunta.....super fain tot...rochia, machiaj, parul, voalul.......sa fiti fericiti si sa va iubiti mult ta viata......:*

diannaa
18.10.2007, 02:21:33
superbe poze diannaa....minunate chiar...si buchetul...wow...sa fii binecuvantata si fffffffffffffffff fericita...ma pornesc si eu in cautarea de rochii de mireasa...dar cel mai probabil o sa mi-o fac...vb cu o croitoreasa buna si gata...o sa fie exact cum vreau...ca am patit sa vad mai multe modele frumoase...dar sa nu imi placa ceva detalii...si at mai bine o fac cum vreau eu cap- coada:-p ...voalul va fi mai greu de potrivit...pt ca acolo imi pun tot felul de intrebari...de unde sa il prind...cat de lung sa fie...etc:P...si aici conteaza f mult si cum iti faci parul nuh?...evident
multu mult de tot,urmeaza un an f placut pana la nunta pt tine,profita de perioada asta e f frumoasa....sa fii vesela si nu stresata,rochia eu mi-am luat-o cu o luna inainte din Buc.Va fi bine vei vedea.Te pup

diannaa
18.10.2007, 02:22:38
Diana ....ai fost superba la nunta.....super fain tot...rochia, machiaj, parul, voalul.......sa fiti fericiti si sa va iubiti mult ta viata......:*
sa fii la fel de fericita si multumita cum am fost eu,asta iti doresc si mai mult chiar,daca te pot ajuta cu vreun sfat nu ezita sa ma intrebi.Pupici

diannaa
18.10.2007, 02:23:50
ma bucur ca ai ales si tu luna iunie,este perfecta pt nunta,the best choice din f multe motive

marcy_elena
18.10.2007, 13:19:04
multu mult de tot,urmeaza un an f placut pana la nunta pt tine,profita de perioada asta e f frumoasa....sa fii vesela si nu stresata,rochia eu mi-am luat-o cu o luna inainte din Buc.Va fi bine vei vedea.Te pup
M-am tot uitat la pozele tale si am ramas f f f placut impresionata...parul superb si si machiajul...cine s-a ocupat de asta?:)