PDA

Versiunea completa : Totul despre muzica in Judetul Bacau

Pagini : [1] 2 3

lauryci
19.06.2006, 15:52:47
Salutare la toate miresicile!!
Sunt o miresica din Bacau si chiar dc nunta mea e in iulie 2007 vreau sa iau totul din timp..asa ca ..iata-ma aici printre voi!!>:D< Ma bucur mult si sper sa invat multe lucruri de la voi!
Cum e logic si normal am inceput prin alegerea si rezervarea restaurantului....locatia super...sala exact cum imi doream....dar...a si aparut prima problema :wacko: ...Formatia de nunta!!...Nu-mi place cum canta?..Ce sa fac?...Unde pot gasi alta?,..
Va rog mult ajutati-ma!

Aniella
05.07.2006, 11:17:59
Buna, iti recomand formatia mea si poti vorbi cu ei din timp. Eu sunt exigenta in privinta asta (... a formatiei), sa nu fie membrii de culoare si sa fie stilati... exact ceea ce mi-am dorit am gasit printr-o cunostinta.....si am incheiat contract cu ei, daca vrei discutam mai multe dupa nunta ca atunci voi sti daca sunt incantata de prestatie sau nu . Daca vrei sa mai vorbim intre timp, cu cea mai mare placere.

xania
05.07.2006, 22:27:00
Laurici si eu am avut nunta in Bc in mai. Eu am avut DJ si sincer iti spun a fost o nunta superba! S-a dansat in continuu si toata lumea s-a simtit excelent. Daca vrei mai multe detalii scrie-mi pe privat si vb!
Bafta in toate!

bilutza_21
02.08.2006, 21:18:10
Iarta-ma Xania dar o nunta cu lautari e mult mai faina si simti muzica cu adevarat! Faza e sa gasesti orchestra!

bilutza_21
02.08.2006, 21:36:28
Alerta: De unde sa iau un lautar pt gatitul miresei??

flory_vella
21.09.2006, 15:30:34
Salutare la toate miresicile!!
Sunt o miresica din Bacau si chiar dc nunta mea e in iulie 2007 vreau sa iau totul din timp..asa ca ..iata-ma aici printre voi!!>:D< Ma bucur mult si sper sa invat multe lucruri de la voi!
Cum e logic si normal am inceput prin alegerea si rezervarea restaurantului....locatia super...sala exact cum imi doream....dar...a si aparut prima problema :wacko: ...Formatia de nunta!!...Nu-mi place cum canta?..Ce sa fac?...Unde pot gasi alta?,..
Va rog mult ajutati-ma!
in primul rand te intreb ce muzica preferi?

zughi_bughi
06.10.2006, 14:56:46
Gata am terminat cu zarva in privinta gasirii formatiei.Este un baiat tanar la voce si unul la instrumente.Mentionez ca am mai fost la nunti si petreceri la care a cantat el si e super baiatu: face atmosfera...abia astept sa tzopai:)

kitty78
10.10.2006, 20:04:22
Cum il cheama???

lauryci
11.10.2006, 08:49:42
Alerta: De unde sa iau un lautar pt gatitul miresei??

Pana la urma ti-ai gasit lautar?...Daca da spune-ne si noua cum a fost?..

julia78
13.10.2006, 17:46:03
mai eu am avut la nunta baietii care canta la restaurantul pasaj.sunt foarte buni.sunt romani,foarte rafinati si sincer nunta cu dj e nasoala.solista poti lua pe irina sabau care e minunata.iti fac legatura daca vrei.poti vedea si dvd ul meu daca vrei.<:-P

micky
07.11.2006, 15:36:00
Gata am terminat cu zarva in privinta gasirii formatiei.Este un baiat tanar la voce si unul la instrumente.Mentionez ca am mai fost la nunti si petreceri la care a cantat el si e super baiatu: face atmosfera...abia astept sa tzopai:)

si eu sunt curioasa cum il cheam pe baiat!;)) cumva il cheama valy??
am cautat mult si noi, pana am fost la nunta la varul meu si cand l-am auzit cum canta si ce atmosfera face , am stiut ca pe el trebuie sa il luam!!<:-P <:-P sunt super incantata de el! e scumpicel dar e bun!#-o

pupici pufosi!:* :* :*

zughi_bughi
20.11.2006, 12:15:09
nu il cheama valy.se numeste dan nastase si credeti-ma ca e bun.si inca ceva...nu e colorat

micky
20.11.2006, 13:01:17
nu il cheama valy.se numeste dan nastase si credeti-ma ca e bun.si inca ceva...nu e colorat

=D>
noi l-am ales pe valy pentru ca e un tip de treaba(nu e colorat), de fapt sunt 2 baieti unul la clape si unul cu vocea!!super super baietii!=P~=P~=P~

oricum ce conteaza cel mai mult la o formatie de nunta este sa cante bine si mai ales sa faca atmosfera!;-)

pupici!

Anemarie
20.11.2006, 14:30:02
Noi am facut nunta la forest moldova si a cantat formatia lui cristi greceanu, "mare om ,mare formatie"
A iesit o nunta ca in povesti, am avut articol si in presa bacauana cu nunta noastra si a fost... splendid
Muzica a fost ca sarea in bucate, daca au si cu cine oamenii sa faca shou... mirele si mireasa tre' sa fie prezenti
<:-P Succes tuturor...

uca85
27.11.2006, 09:28:22
Dan Nastase .. este intr`adevar super profesionist ... Nu poti sta la masa ..daca el canta ..:) .. E SUPER TARE .. va pup pe toate .. casa de piatra si copii din caramida ..;)

micky
02.12.2006, 15:16:47
buna miresici din bacau!
eu voi avea nunta la anul pe 4 august. rugamintea mea este daca puteti sa imi recomandati si mie un lautar care sa cante la mireasa acasa ( la gatitul miresei ) si eventual si la starea civila:)
eu pana acum am auzit cativa lautari dar nu mi-a placut niciunul in mod deosebit:D
multumesc!^:)^
>:D< >:D<

Irinamaria
06.12.2006, 19:31:10
Salut. Ma gandesc si sincera sa fiu cam am dubii in privinta formatiilor. Nu vreau sa par negativista dar as prefera un DJ. Parintii in skimb deja au hotarat in favoarea formatiei si se pare ca eu nu mai am nici un cuvat de spus. Dar am emotii. La restaurant mi s-a spus ca este o formatie noua, cu oameni tineri o solista care canta f frumos. Nu stiu ce sa zic.:-SSAm hotarat cu viitorul sot sa merg intr-o sambata la restaurant sa vedem ce e de capul lor.Daca nu imi vor placea, voi refuza sa ii am la nunta.

micky
07.12.2006, 09:24:30
Salut. Ma gandesc si sincera sa fiu cam am dubii in privinta formatiilor. Nu vreau sa par negativista dar as prefera un DJ. Parintii in skimb deja au hotarat in favoarea formatiei si se pare ca eu nu mai am nici un cuvat de spus. Dar am emotii. La restaurant mi s-a spus ca este o formatie noua, cu oameni tineri o solista care canta f frumos. Nu stiu ce sa zic.:-SSAm hotarat cu viitorul sot sa merg intr-o sambata la restaurant sa vedem ce e de capul lor.Daca nu imi vor placea, voi refuza sa ii am la nunta.

irina si eu voi avea nunta tot la roman! :-" vreau sa iti zic ca am cautat un restaurant la care sa ne placa si formatia si sala de am innebunit!(:| ba ne placea cum arata localul dar cand mergeam sa ascultam formatia ne venea sa ne suim pe pereti,:O iar daca ne placea cum canta fiormatia nu ne placea cum arata localul! pe la localurile pe la care m-a dus iubi meu ( el e din roman) toate aveau contract cu formatia si nu puteam sa ne aducem noi asa cum vroiam!:( si cand ne-am dus sa semnam contractul cu un restaurant( la care ne impacasem cu ideeea ca formatia este una jalnica dar sala e beton) soacra mea ne-a spus ca a aflat ea de un restaurant unde ne-ar lasa cu muzica noastra....si asa am gasit restaurantul ideal:)arata si bine( e cam mic..da asta e) si ne lasa sa aducem muzica noastra:)

concluzia: asculta intai formatia lor si apoi te hotarasti!;-) poate intradevar sunt ffff buni, dar in cazul in care nu au nicio treaba cu muzica sa cauti alternative!:)

eu una as fi pro formatie ca altfel face atmosfera decat un calculator!:rocking: dar gusturile nu se discuta![-X

alecsia
09.12.2006, 15:56:52
Buna tuturor ,

Si eu voi avea nunta anul viitor in Bacau. Stie cineva formatia cu care canta Vasilica Tataru -Nastase si sotul ei, Cristi Nastase? Pe ea am mai vazut-o la TV, pe la emisiuni si mi-a placut, dar am inteles ca mai are in formatie un baiat la conservator, de fapt de toti sunt vreo 4. Daca stie cineva ceva, va rog sa-mi spune-ti si mie. Ma bate un gand sa-i iau la nunta, dar nu stiu cum canta.

micky
12.12.2006, 13:22:33
Buna tuturor ,

Si eu voi avea nunta anul viitor in Bacau. Stie cineva formatia cu care canta Vasilica Tataru -Nastase si sotul ei, Cristi Nastase? Pe ea am mai vazut-o la TV, pe la emisiuni si mi-a placut, dar am inteles ca mai are in formatie un baiat la conservator, de fapt de toti sunt vreo 4. Daca stie cineva ceva, va rog sa-mi spune-ti si mie. Ma bate un gand sa-i iau la nunta, dar nu stiu cum canta.

din pacate nu stiu! dar ma mai interesez si daca aflu si nu o sa fie prea tarziu pt tine te anunt;)

andreeam7
13.12.2006, 22:31:39
Sunt mai multe formatii in familia Nastase, fiecare costa 1000 Euro. Baiatul se numeste Dan Nastase (e la conservator) si canta cu inca un tip; Dl Nastase (senior) are alta formatie (cu inca o persoana la clape), iar dna Vasilica Tataru canta la cerere cu tarif pe ora. S-au dus vremurile cand cantau in 4. Cel putin eu asta am aflat cand i-am contactat. Daca gresesc sa ma corectati.

Mai multe nu stiu, pentru ca eu am vorbit cu alta formatie, cea a lui Nelu Cazimir. Sunt vreo 5 de toti, costa un pic mai mult, dar au 2 solisti, canta cu randul si vin si la gatitul miresei. Mie mi-au placut mai mult. Am cateva melodii de-ale lor pe mail. Daca va ajuta, vi le trimit.

rosspariss
05.01.2007, 18:00:25
Buna tuturor! Am nunta pe 28 aprilie 2007, am aranjat multe dar nu gasesc o formatie care sa aiba un pret rezonabil. Ultima a cerut 1500 euro si mi se pare mult.:-& Asa m-am facut si eu la fata!:-&Toti au preturi asa? Se poate gasi ceva la 20-25 mil. ? Va intreb pentru ca nu prea stiu care sunt preturile formatiilor. Multumesc!

micky
16.01.2007, 17:20:49
Buna tuturor! Am nunta pe 28 aprilie 2007, am aranjat multe dar nu gasesc o formatie care sa aiba un pret rezonabil. Ultima a cerut 1500 euro si mi se pare mult.:-& Asa m-am facut si eu la fata!:-&Toti au preturi asa? Se poate gasi ceva la 20-25 mil. ? Va intreb pentru ca nu prea stiu care sunt preturile formatiilor. Multumesc!

rosspariss sa stii ca la fel am reactionat si eu...si mie mi se pare extraordinar de scump...da asta e nu avem ce face....formatia pe care am ales-o eu costa 36 de mil cu tot cu drum pana la roman(eu acolo am nunta)....de ex in roman am gasit formatii la 15 mil, la 18 mil da cantau de :-&...si atunci ai de ales intre muzica buna si bani multi...sau bani putini muzica pe masura!
te pup!>:D<

rosspariss
17.01.2007, 12:30:44
Buna! Am reusit sa gasesc una mai acceptabila 1000 euro. Oricum e mai bine decat cu 1500.E destul de greu, parca sunt vorbiti intre ei, mai jos nu lasa nimeni.

micky
17.01.2007, 15:43:08
Buna! Am reusit sa gasesc una mai acceptabila 1000 euro. Oricum e mai bine decat cu 1500.E destul de greu, parca sunt vorbiti intre ei, mai jos nu lasa nimeni.

da stiu!:) eu am avut noroc ca baietii astia au cantat si la varul meu la nunta anul trecut si mi-au lasat la pretul de anul trecut...ca altfel ma depasea si pe mine cu mult mia de euro:)

nicky_CO
17.01.2007, 16:27:04
Salutare!
Dragele mele ehhheii accesibil nu se prea poate numi tariful de azi pt. formatii...!
Am tot cautat si eu ceva pana la 25 mil. dar nimic!
Acum e o moda cik fara 1000 eur nu se mai canta ...ca de am intrat in UE.:D.
Eu chiar intrasem in panica insa am avut noroc cu un var regasit:) al viitorului meu sot care are formatie si o sa ne cante el la nunta.
Mult succesc la cautari!
Pupici!

cristina_24
17.01.2007, 16:31:51
Noi le-am dat avans la astia din formatie ..si ne-a costat 20 de mil. mie nu mi se pare iesit din comun..e formatia care canta lka Hotel Central in Pascani si canta destul de bine oamenii ..daca iti place oferta..si daca mai sunt liberi baietii ..poate poate ..oricum si noi ama vut inainte sa dam de acestia niste oferte de am zis ca explodez..ca mai bine imia duc eu calc. de acasa si aia 1500 de euroi fac ceva cu ei ...acuma ..o data in viata sunt mireasa dar nici sa arunc banii pe geam ..ca pot face altceva cu ei ..ce ziceti fetelor?[-(

micky
17.01.2007, 16:40:33
Noi le-am dat avans la astia din formatie ..si ne-a costat 20 de mil. mie nu mi se pare iesit din comun..e formatia care canta lka Hotel Central in Pascani si canta destul de bine oamenii ..daca iti place oferta..si daca mai sunt liberi baietii ..poate poate ..oricum si noi ama vut inainte sa dam de acestia niste oferte de am zis ca explodez..ca mai bine imia duc eu calc. de acasa si aia 1500 de euroi fac ceva cu ei ...acuma ..o data in viata sunt mireasa dar nici sa arunc banii pe geam ..ca pot face altceva cu ei ..ce ziceti fetelor?[-(

cristina ma crezi ca am plans 2 zile de nervi ca nu imi placea cum canta nici o formatie din roman....mai parca plangeau nu cantau, unu canta ciobanasi cu 3 sute de oi, altu lua pauze dint ora in ora:((... la roman fiecare local are formatia lui...si daca imi placea localul nu-mi placea muzica.. si invers...pana la urma am gasit un local unde platim formatia lor sa stea acasa ca sa putem sa ne-o aducem pe a noastra:((... si nu-ti zic ca nu sunt incantata deloc de local (de fapt doar un pic) dar pt ca m-au lasat sa imi aleg eu muzica am platit avans... si cand am aflat de la baietii care canta la noi ca sunt liberi pe 4 august am zis ca e un semn:) si le-am dat avans si lor:)...mai ales ca astia stiu sa faca atmosfera si cand am dat avansul am convenit cu baiatul sa fie doar 2 pauze toata noaptea fiecare de cate 20 min( cat sa manance si baietii si sa fumeze o tigara):)

andreea1985
18.01.2007, 13:48:15
Pe formatie lui Dan Nastase am ales-o si noi.Ironia sortii e ca el mi-a fost profesor de fizica in generala,iar tatal era profesor de matematica i scoala.Au fost parintii mei la o nunta in vara unde au cantat ei si au fost foarte incantati.Daca mai aveti alte informatii dspre ei va rog sa scrieti pe forum.Multumesc

andreea1985
25.01.2007, 15:06:13
te costa ceva in plus daca mai vin 2 si acasa la imbracatul miresii?Si cat te costa in total muzica?
si eu tot pe ei ii am la nunta

Bondocica
14.02.2007, 11:34:57
Stie cineva formatia lui Florin Blaj? am auzit ca e foarte buna, au avut-o mai multe cunostinte la nunta si s-au simtit extraordinar8-}. au stat mai mult pe ringul de dans. se stie ca muzica buna si bautura fac petrecerea sa fie un succes<:-P.
Daca cunoasteti formatia spuneti-mi va rog cam care e tariful.
mersic!

Miriam
14.02.2007, 12:31:43
Va rog sa-mi recomandati si mie un dj in Bacau. Eu stau in Brasov si nu stiu mai nimic de cum merg lucrurile pe acolo. Si firma care o sa-mi aranjeze sala e tot din Brasov, dar dj lor nu e disponibil pentru 13 octombrie 2007.
Mersic :*

Bondocica
03.03.2007, 09:31:14
vreau si eu numarul lui Dan Nastase. Mi-l poate da cineva pe privat, pls? Sau daca stiti cumva tariful? As vrea sa stiu cat cere, eu am nunta e 2 septembrie<:-P .
mersi!!

alinautas
12.03.2007, 12:17:31
Stie cineva un dj bun? un nr de tel?

alinautas
26.03.2007, 16:09:34
dar un dj bun stiti?, de marian de la hemeiusi ati auzit?, ce parere aveti despre el? am inteles ca e cam scump dar e bun

micky
27.03.2007, 12:19:33
dar un dj bun stiti?, de marian de la hemeiusi ati auzit?, ce parere aveti despre el? am inteles ca e cam scump dar e bun

eu nu am auzit de el....dar daca vrei sa il asculti mergi eventual intr-o discoteca in care el mixeaza;-)

alinaio
03.04.2007, 23:37:37
Buna,

Poate ma puteti ajuta, am nunta pe 22 septembrie 2007 am cautat formatie pentru nunta am vazut cateva dar nu ne-au placut avem multi invitati si nu putem pune calculatorul "formatia e formatie", ce-am ascultat pana acum nu prea ne-a placut, ori cantau numai manele =; ori populara tare si multa>:P :-B :-B ;)) am vrea o formatie care sa cante de toate mai avem pana la nunta dar vrem sa terminam pregatirile din timp.

teo77
04.04.2007, 00:41:06
ai incercat sa- vezi pe cei care au cantat la Hotel Moldova? eu nu i-am prins pentru mine, ca erau ocupati, dar mi-au placut. succes!

corinamiruna
03.05.2007, 10:43:52
buna, alina
poate ti-ai gasit pana acum formatie, nu stiu. noi avem nunta tot pe 22 sept. si am angajat o formatie din ianuarie si am avut mare noroc, ca eram pe la a 4 a incercare, toti erau ocupati. nu-i recomand pe cei de la decebal, solistul are o voce de castrat. nu stiu daca-s ocupati. bafta!<:-P =;

GUBBY
25.05.2007, 17:17:27
Buna!
Am si eu aceeasi problema...nu gasesc formatie pt nunta...mi-au placut foarte mult cei de la ascoma...dar sunt putin cam scumpi pt noi(1400 euro in conditiile in care noi avem maxim 50 invitati).dati-mi va rog idei cam pe unde as mai putea merge sa ascult formatii....

Gina25
21.06.2007, 21:46:35
pe florin blaj l`ai ascultat?

lakra_c
22.06.2007, 11:59:48
pe florin blaj l`ai ascultat?
e cel mai bun din Bacau , parerea mea dar si a altora!

ady3vay
07.07.2007, 00:18:03
Asi dori si eu sa stiu cum pot sa dau de florin blaj, nu stiu nimic despre el dar am auzit de bine.daca aveti si cum sa trimiteti un mp3 sau cate ceva de ascultat ar fi extraordinar! va multumesc

obrosteanu
26.07.2007, 22:15:59
de formatia IMPULS din Moinesti-Comanesti nu stie nimeni nimic?? noi pe ei ii avem la nunta si voiam sa aflu si parerile celor pentru care au cantat deja....

simona_ramona
03.08.2007, 13:56:46
buna miresici din bacau!
eu voi avea nunta la anul pe 4 august. rugamintea mea este daca puteti sa imi recomandati si mie un lautar care sa cante la mireasa acasa ( la gatitul miresei ) si eventual si la starea civila:)
eu pana acum am auzit cativa lautari dar nu mi-a placut niciunul in mod deosebit:D
multumesc!^:)^
>:D< >:D<
Ai gasit lautar?
Ma poti ajuta cu un nr de tel?Mercic.[-o<

mellon_galad
18.08.2007, 21:25:28
Salut, eu o sa am nunta in Onesti, asa ca va intreb daca stiti vreo formatie de prin zona. Oricum o sa ma interesez si ce-as putea gasi in Bacau, ca sa nu ma coste mult transportul - vreau oameni cu instrumente:rocking:, nu cu 2 clape si o voce. Cum prietenul meu canta intr-o formatie, de rock din pacate pentru nunta, el vrea sa auda toba, dom'le!

Jorju
22.08.2007, 16:21:27
Buna fetelor!

De formatia Pindu din Constanta a auzit cineva? Mai bine zis, i-a auzit cineva cantand la vreo nunta si altceva decat machedoneasca?

LucianaMatei
06.10.2007, 11:11:11
Alinutza imi spui te rog daca ai formatie la nunta sau dj?Chiar vreau sa aflu mai multe detalii...mi-e ca daca ne hotaram sa nu fie prea tarziu...

Gina25
07.10.2007, 20:44:40
Alinutza imi spui te rog daca ai formatie la nunta sau dj?Chiar vreau sa aflu mai multe detalii...mi-e ca daca ne hotaram sa nu fie prea tarziu...
pai ar trebui sa va hotarati.. unele formatii sunt deja rezervate cu doi ani inainte

LucianaMatei
07.10.2007, 21:25:11
Stiu..dar noi vrem dj pentru nunta si pentru o ora sau doua sa vorbim cu o cantareata de muzica populara.Oare si cu ea ar treb sa vorbim din timp?:-\ Pupici>:D<

pai ar trebui sa va hotarati.. unele formatii sunt deja rezervate cu doi ani inainte

Gina25
07.10.2007, 22:40:16
ar fi bine si cu ea din timp.. ma gandesc la vasilica tataru; pt un program nu ia deloc mult.. dar daca are nunta cu orchestra si mai rau in alt oras.. :(

lakra_c
10.10.2007, 21:36:28
la noi a cantat Blaj si mi se pare super ok tipul.
trebuie doar sa-i spui ce vrei si ce nu vrei: noi am interzis total manelele si dedicatiile; manelele au lipsit cu desavarsire dar la dedicatii nu prea s-a putut abtine , am auzit macar 5-6 dedicatii !:-SS
dar important este ca stie sa tina oamenii pe ringul de dans!

LucianaMatei
10.10.2007, 22:48:36
Gina stii cumva cum as putea sa o contactez pe Vasilica Tataru?

ar fi bine si cu ea din timp.. ma gandesc la vasilica tataru; pt un program nu ia deloc mult.. dar daca are nunta cu orchestra si mai rau in alt oras.. :(

alexandrul
12.10.2007, 14:32:22
io am gasit neste baieti...da de prin constanta....suna bine,un cvartet....a fost chiar ok atmosfera

lakra_c
12.10.2007, 15:53:41
io am gasit neste baieti...da de prin constanta....suna bine,un cvartet....a fost chiar ok atmosfera
ai mei erau din Bacau...

LucianaMatei
14.10.2007, 11:48:25
Fetelor ma puteti ajuta sa gasesc un dj bun?Vreau sa faca atmosfera si in bacau nu cunosc niciunul:-< .Va rog mult sa ma ajutati^:)^

mikaella
16.10.2007, 19:35:02
la noi a cantat Blaj si mi se pare super ok tipul.
trebuie doar sa-i spui ce vrei si ce nu vrei: noi am interzis total manelele si dedicatiile; manelele au lipsit cu desavarsire dar la dedicatii nu prea s-a putut abtine , am auzit macar 5-6 dedicatii !:-SS
dar important este ca stie sa tina oamenii pe ringul de dans!
si cat te-a costat daca nu te superi si cu cat timp inainte i-ai contactat?

lakra_c
18.10.2007, 16:21:49
Fetelor ma puteti ajuta sa gasesc un dj bun?Vreau sa faca atmosfera si in bacau nu cunosc niciunul:-< .Va rog mult sa ma ajutati^:)^
sa stii ca nu te-am uitat , dar nu am reusit sa aflu nimic de dj ;
cel de la nunta prietenilor despre care ti-am vorbit era o cunostinta de-a lor si de obicei nu vine la nunti.
am sa mai intreb pe la Iasi ,dar nu am mai fost pe la nici o nunta la care sa fie dj....

LucianaMatei
19.10.2007, 22:38:18
Multumesc mult Lakra, nu e nicio problema.Chiar maine mergem sa ne intalnim cu un dj, sa ne arate oferta...am oarece emotii, iar in ceea ce priveste fotograful iti multumesc din suflet ca mi l-ai recomandat, ii multumesc si Ginei. Este intr-adevar un artist! Pupici!

sa stii ca nu te-am uitat , dar nu am reusit sa aflu nimic de dj ;
cel de la nunta prietenilor despre care ti-am vorbit era o cunostinta de-a lor si de obicei nu vine la nunti.
am sa mai intreb pe la Iasi ,dar nu am mai fost pe la nici o nunta la care sa fie dj....

ellen
25.10.2007, 14:19:49
Albumele sunt intr-adevar extraordinare si sigur o sa ne facem si noi dupa nunta;))

Cosmin Dascalu nu colaboreaza cu Mon Mariage? Eu am luat cartea lui de vizita de la targul din Bacau si dupa ce am aflat de la Lakra de el, mi-am dat seama ca exista in "baza mea de date". Si pe mine m-a impresionat un album pe care l-am vazut la targ. Intamplator chiar fusesem la nunta respectiva. ;-)
Luciana, tu ai luat legatura cu el? Ce preturi practica? Eu nu l-am contactat inca, deoarece astept pozele de la nuntile unor prieteni si apoi voi face selectia.;))

lakra_c
26.10.2007, 11:49:03
Cosmin Dascalu nu colaboreaza cu Mon Mariage? Eu am luat cartea lui de vizita de la targul din Bacau si dupa ce am aflat de la Lakra de el, mi-am dat seama ca exista in "baza mea de date". Si pe mine m-a impresionat un album pe care l-am vazut la targ. Intamplator chiar fusesem la nunta respectiva. ;-)
Luciana, tu ai luat legatura cu el? Ce preturi practica? Eu nu l-am contactat inca, deoarece astept pozele de la nuntile unor prieteni si apoi voi face selectia.;))
la targul de la Palatul Parlamentului a fost singur! deci lucreaza singur.
iar la noi la nunta prezenta lui nu a avut absolut nici o legatura cu mon mariage-ul.

lakra_c
27.10.2007, 19:44:26
ai grija numai sa nu faci selectia prea tarziu..eu am patit-o cu cameramanul...si regret amarnic ca l-am ratat!

ellen
28.10.2007, 08:26:29
ai grija numai sa nu faci selectia prea tarziu..eu am patit-o cu cameramanul...si regret amarnic ca l-am ratat!

Ca bine zici! >:D<
Eu chiar nu stiu ce cameraman sa iau... Tu pe cine ai fi vrut? Am vizionat ceva, dar nu prea m-a impresionat nimic. Cu cate luni inainte i-ai contractat? Ca mie mi se pare ca mai e timp, dar cine stie? La cat de multe nunti se anunta.... Cred ca ar fi cazul sa ma grabesc!#:-S

Ranena
05.11.2007, 21:56:13
Buna fetelor,
va rog ajutati-ma si pe mine , am nevoie de muzica la nunta si nu stiu nici dj nici lautari din Bacau .
voi la cine ati apelat?

Ranena

oanishka
07.11.2007, 10:52:44
Albumele sunt intr-adevar extraordinare si sigur o sa ne facem si noi dupa nunta;))
Buna Luciana, imi dai si mie, te rog, datele de contact ale lui Cosmin?? Tu ai vorbit cu el?? Stii cumva ce tarife practica? Se da ceva avans?
Multumesc mult :*

LucianaMatei
07.11.2007, 13:02:25
esti o bomboana! Multumesc frumos :*:*:*:*:*:*

Nu ai pt ce, ma bucur sa te pot ajuta...acum sper sa reusesti sa-l contractezi. O zi frumoasa!:*

annia
13.11.2007, 08:59:33
Buna miresici. >:D<Ajutati-ma si pe mine cu o informatie legata de formatiile din Bacau. A auzit careva de Siminica? Cum sunt? Sau ce formatie mi-ati recomanda? Eu l-as fi vrut pe Dan Nastase, dar....:(( Mentionez ca n vreau lalaituri la nunta. [-X

catutz23
13.11.2007, 10:23:24
Ajutati-ma si pe mine va rog...sunt din vl,nu stiu ce cantaret/cantareata de muzica populara sa iau...:((

oanishka
13.11.2007, 11:48:22
Buna miresici. >:D<Ajutati-ma si pe mine cu o informatie legata de formatiile din Bacau. A auzit careva de Siminica? Cum sunt? Sau ce formatie mi-ati recomanda? Eu l-as fi vrut pe Dan Nastase, dar....:(( Mentionez ca n vreau lalaituri la nunta. [-X
Si eu tot pe Danny il vroiam =((... Draga Annia, daca gasesti pe cineva acelasi stil spune-mi si mie te rog... de cand s-a stins Danny parca nici nu am mai putut sa ma interesez 8-| dar cred ca ar fi cazul... O sa mai intreb si eu in stanga si-n dreapta si daca aflu ceva, te anunt :*:*:*

alinutza20
13.11.2007, 12:29:47
nu stiu cum canta tipul respectiv dar dak va ajuta cu ceva va recomand tipul care a cantat la mine la nunta... a fost extrordinar... a multumit peste 200 de oameni cu gusturi diferite... nu a facut decat o singura pauza de 5 min dar in timpu ala a cantat tipul de la clape deci nu s-a simtit...:)

pooop si spor la cautat :)

oanishka
28.11.2007, 13:35:09
Dragi miresici, foste, actuale, viitoare,
ne recomandati si nou un dj bun bun fffff bun...???
Multumim :*:*:*:*:*:*

oanishka
29.11.2007, 09:45:36
Buna Teo,
Multumesc pentru raspuns. Stiam de site-ul asta dar vroiam pareri...
Auzisem si eu de Cristi dar nu stiam exact cum e... Ce gen de muzica a pus la nunta la care ai fost tu??
O sa imi fac timp sa ma vad cu el si poate cu inca 1-2, desi sincera sa fiu nici nu prea stiu ce trebuie sa ii intreb... :-s
Multumesc :*:*:*

ZaraGirl
01.12.2007, 21:55:00
Oaniska! ai gasit pana la urma formatie? si noi tot pe dan nastase il vroiam la nunta. ...Insa nu m-am mai interesat de formatie si uite ca timpul trece..

Luciana, tu ce formatie ai la nunta? Ca vad ca tu esti cea mai activa acum de pe forumul miresicilor din 2008. Poate cand trecem in noul an o sa fie mai multa lume interesata sa scrie pe aici. Deocamdata mai citesc si eu pe la celelalte teme si culeg idei, unele chiar f faine.

Astept sa mai scrieti aici despre formatie caci inca mai caut.
=;

LucianaMatei
02.12.2007, 10:58:31
Oaniska! ai gasit pana la urma formatie? si noi tot pe dan nastase il vroiam la nunta. ...Insa nu m-am mai interesat de formatie si uite ca timpul trece..

Luciana, tu ce formatie ai la nunta? Ca vad ca tu esti cea mai activa acum de pe forumul miresicilor din 2008. Poate cand trecem in noul an o sa fie mai multa lume interesata sa scrie pe aici. Deocamdata mai citesc si eu pe la celelalte teme si culeg idei, unele chiar f faine.

=;

Buna ZaraGirl, nici noi nu ne-am hotarat in privinta formatiei/dj-ului...si e dja tarzior...formatie buna clar nu mai gasim acum, sunt ocupate deja si pt 2009. Noi am plecat pe premisa ca vrem dj la nunta si pana acum am vb cu un dj insa nu incheia contract si nu am mai apelat la el, desi ne-a placut cum era...f distractiv. Trebuie neaparat sa ne hotaram cat mai repede ca sa nu avem parte de o surpriza neplacuta. Daca vrei sa iti trimit mai multe date pe privat, cu toata placerea!Pupici

LucianaMatei
02.12.2007, 11:01:13
Buna Teo,
Multumesc pentru raspuns. Stiam de site-ul asta dar vroiam pareri...
Auzisem si eu de Cristi dar nu stiam exact cum e... Ce gen de muzica a pus la nunta la care ai fost tu??
O sa imi fac timp sa ma vad cu el si poate cu inca 1-2, desi sincera sa fiu nici nu prea stiu ce trebuie sa ii intreb... :-s
Multumesc :*:*:*

Oanishka sa imi spui te rog ce ai discutat cu Cristi...cat cere,etc. Astept un raspuns pe privat. Multumesc, pupici!

ZaraGirl
02.12.2007, 14:07:50
Merci Luciana. Daca poti trimite-mi mai multe date pe pm. si mie mi-ar placea un dj, insa familia mea tine mai mutl la traditie si ar vrea o formatie, care sa cante live....asa ca inca mai caut. Daca afli ceva sa-mi spui.
>:D<

A, stii cumva e Vali care a cantat la nunta ALinei? pana la urma ALinutza nu mi-a mai lasat datele lui. Am sa i le cer din nou.

ellen
02.12.2007, 21:39:21
Da, Vali Stoleru era. Mi-a raspuns Alina si-i multumesc. Eu am vorbit cu el si era "luat". Insa am gasit si eu o formatie tare draguta formata din 4 tineri care canta super si am mai scapat de o grija. \:D/

oanishka
03.12.2007, 10:40:50
Oaniska! ai gasit pana la urma formatie? si noi tot pe dan nastase il vroiam la nunta. ...Insa nu m-am mai interesat de formatie si uite ca timpul trece.=;
Draga Zara, de cand cu dan nastase, nici nu ne-am mai gandit la formatie... Acum cochetez cu ideea de DJ si cred ca o sa ramanem la solutia asta...desi nu am luat inca nici o decizie...
Daca mai descopar ceva sa-mi placa, promit ca te anunt
Pupici :*:*:*:*

oanishka
03.12.2007, 10:46:51
Oanishka sa imi spui te rog ce ai discutat cu Cristi...cat cere,etc. Astept un raspuns pe privat. Multumesc, pupici!
Luciana, sa stii ca nu am vorbit inca... Poate reusesc sa vorbesc in vacanta ca as vrea sa discut cu el "face to face" iar eu sunt in Bucuresti pana inainte de Craciun. Daca vorbesti tu intre timp, zi-mi si mie; daca totusi il prind eu inaintea ta, promit sa te anunt :*:*:*:*

anamary
03.01.2008, 19:58:36
buna micky...imi poti da mai multe detalii cu privire la lista de formatii care le-ai avut in vedere ca sa cante le nunta...
PS: CASA DE PIATRA SI LA MULTI ANI<:-P

anamary
03.01.2008, 20:02:08

=;
LA FEL SI EU...IN CAUTARE DE FORMATII:-SS

anda_elena
03.01.2008, 20:47:57
Buna, fetele!
Vad ca s-a renuntat la discutia despre DJ-ul Cristi Istoc.... dar eu sunt ffffff interesata saaflu mai multe amanunte despre el. Despre cum se poata la o nunta, cum anima atmosfera, ce fel de muzica pune, cum ii e aparatura, cum e perceput de catre nuntasi.....
Pana la urma la o nunta muzica face - parerea mea - 60-70% in noaptea nuntii.
Va rog sa-mi spuneti despre acest Cristi Istoc, pls, cat mai multe - si neaparat daca e ceva de rau ce trebuie sa stim noi!!!:-SS

Multumesc!>:D<

ellypir
07.01.2008, 23:05:18
Buna ZaraGirl, nici noi nu ne-am hotarat in privinta formatiei/dj-ului...si e dja tarzior...formatie buna clar nu mai gasim acum, sunt ocupate deja si pt 2009. Noi am plecat pe premisa ca vrem dj la nunta si pana acum am vb cu un dj insa nu incheia contract si nu am mai apelat la el, desi ne-a placut cum era...f distractiv. Trebuie neaparat sa ne hotaram cat mai repede ca sa nu avem parte de o surpriza neplacuta. Daca vrei sa iti trimit mai multe date pe privat, cu toata placerea!Pupici

Buna Luciana! Si eu am ajuns la aceeasi concluzie.. nu mai gasesc formatie la ora asta...Cred ca tot la dj am sa apelez ..si poate am sa caut sa invit un cantaretz de muzica populara.. ca se poarta ;-) .. Totusi.. mai aveam o varianta.. un domn pe nume Barjoveanu .... ai auzit ceva de el? sau.. il cunoaste cineva? eu l-am vazut la o nunta si mi-a placut dar as vrea sa mai aud si alte pareri.. daca ele exista..

LucianaMatei
08.01.2008, 15:17:04
Buna Luciana! Si eu am ajuns la aceeasi concluzie.. nu mai gasesc formatie la ora asta...Cred ca tot la dj am sa apelez ..si poate am sa caut sa invit un cantaretz de muzica populara.. ca se poarta ;-) .. Totusi.. mai aveam o varianta.. un domn pe nume Barjoveanu .... ai auzit ceva de el? sau.. il cunoaste cineva? eu l-am vazut la o nunta si mi-a placut dar as vrea sa mai aud si alte pareri.. daca ele exista..

Buna Ellypir...ti-am trimis si MP...ai fost cumva in Scout acum vreo 5-6 ani?Imi pari fff cunoscuta....eu am reusit sa contractez o formatie, sunt niste tipi care au terminat Conservatorul, iar unul dintre ei este profesor la Liceul de Arte...Daca vrei sa iti dau mai multe detalii astept un mesaj privat. I-am auzit cantand la Full House si mi-au placut f mult. Acum sper sa imi placa la fel de mult s la nunta....pupici>:D<

ellypir
08.01.2008, 15:25:47
Buna Ellypir...ti-am trimis si MP...ai fost cumva in Scout acum vreo 5-6 ani?Imi pari fff cunoscuta....eu am reusit sa contractez o formatie, sunt niste tipi care au terminat Conservatorul, iar unul dintre ei este profesor la Liceul de Arte...Daca vrei sa iti dau mai multe detalii astept un mesaj privat. I-am auzit cantand la Full House si mi-au placut f mult. Acum sper sa imi placa la fel de mult s la nunta....pupici>:D<
Da, am facut parte din scout-ul din Bacau si e foarte posibil sa ma stii de acolo. Pot primi dar nu pot trimite inca mesaje private pt ca nu am la activ 10 mesaje pe forum dar m-ar interesa foarte mult sa stiu despre formatia pe care ai contractat-o tu. imi poti da, te rog, mai multe detalii?

mikaella
13.01.2008, 14:48:29
L-am vazut pe acest Dj Cristi I. si sincer va spun cred ca are o voce destul de buna si chiar ma intrebam de ce nu canta intr-o formatie...? Dar pana la urma ...el stie :D. Oricum pentru cele care nu si-au gasit o formatie si n-au alta alternativa...cred ca este o alegere destul de buna. Omul e o combinatie intre Dj si Orchestra. Eu am fost mai harnica si am reusit sa-mi gasesc o formatie...dar daca nu aveti o alta alternativa, raportul pret-calitate la acest Dj este excelenta....si din cate am inteles canta de vreo 10 ani prin Bacau...asa ca experienta isi spune cuvantul:)>-
buna! daca nu te superi ce formatie ai gasit si la ce pret?

oanishka
14.01.2008, 12:38:30
Buna, fetele!
Vad ca s-a renuntat la discutia despre DJ-ul Cristi Istoc.... dar eu sunt ffffff interesata saaflu mai multe amanunte despre el. !>:D<
Buna Anda! nu stiu nici eu sa-ti zic prea multe decat ca tot ce am auzit e de bine si fff bine... Noi ne-am intalnit si am vbt cu el si ni s-a parut super tipul; pare ca stie ff bine ce face... E adevarat ca nu semneaza contract dar noua ni s-a parut foarte serios...
Bafta si mai da un semn daca afli mai multe
Pupici>:D<

libra_Lady
14.01.2008, 19:18:43
cunoaste cineva o formatie in arad care sa cante bine si sa nu fie foarte scumpa?......sau un Dj foarte bun?

mikaella
21.01.2008, 11:04:07
dar de formatia de la pasaj stie cineva ceva?

ellypir
29.01.2008, 23:26:49
Buna fetelor!
Pentru ca nu sunt foarte sigura de cat de buni sunt cei pe care i-am contractat, ma gandeam sa iau pe langa formatia care va canta toata noaptea la nunta, si un/o cantaret/cantareata de muzica populara, mai cunoscut(a).
Ma poate ajuta cineva cu niste recomandari sau date de contact in privinta asta? Mi-ar placea mult Sofia VIcoveanca sau Daniela Condurache dar nu cred ca pot ajunge pana la ele si apoi cred ca vor cere totusi prea mult pentru buzunarul meu. Oricum astept sugestii din partea voastra.
V-am pupat! si astept raspunsuri-le voastre!:*

marlen30
06.02.2008, 15:39:55
Buna fetelor v-a rog ajutati-ma si pe mine ....astazi am primit proasta veste ca formatia cu care incheiasem contract pleaca in America si ne-a lasat balta.
V-a rog ajutati-ma cu o idee ca sunt inebunita ca as opta tot pt.formatie nu stiu cum e cu DJ nu am fost la nicio nunta cu Dj
Multumesc! pt ajutor(:|

crematoryro2005
19.02.2008, 14:14:35
nu stiu cum canta tipul respectiv dar dak va ajuta cu ceva va recomand tipul care a cantat la mine la nunta... a fost extrordinar... a multumit peste 200 de oameni cu gusturi diferite... nu a facut decat o singura pauza de 5 min dar in timpu ala a cantat tipul de la clape deci nu s-a simtit...:)

Buna alinutza. Te rog mult daca vrei sa imi dai datele formatiei care a cantat la tine la nunta. Eu sunt in cautare de formatie, am o alternativa insa nu vreau sa ma arunc la primul ep care il gasesc. Mersi mult

anka_je
19.02.2008, 15:35:00
Ajutoooor! va rog, stie cineva vreun lautar bun pentru acasa, la gatitul miresei? Raman recunoscatoare! ^:)^

Gina25
20.02.2008, 14:43:07
anka.. nu ti-ai angajat formatie pentru nunta? vorbeste sa vina unul din ei si acasa.

ellypir
21.02.2008, 09:11:48
Ajutoooor! va rog, stie cineva vreun lautar bun pentru acasa, la gatitul miresei? Raman recunoscatoare! ^:)^
Si eu am aceeasi problema ca si tine. Ne poate ajuta cineva?:-s

anka_je
22.02.2008, 11:02:10
Formatia contractata pentru nunta vine doar la restaurant, acasa trebuie sa gasesc pe altcineva; am un nr de tel pe care ti-l las pe privat, ellypir;-)

marlen30
23.02.2008, 00:44:30
Formatia contractata pentru nunta vine doar la restaurant, acasa trebuie sa gasesc pe altcineva; am un nr de tel pe care ti-l las pe privat, ellypir;-)
te rog trimite-mi si mie pe privat numarul lautarului care vine acasa pt.gatit
Merci!

marlen30
23.02.2008, 00:55:07
Vreau sa avertizez viitoarele mirese sau pe cela care sunt inca in cautarea unei formatii incercati sa incheiati contract cu cei pe care ii alegeti pt.ca in cazul in care nu va onoreaza cu prezenta acel contract va poate ajuta sa va luati de 10 ori suma cu care v-ati inteles.......ca vad ca nu mai merge pe incredere eu am patit-o de 2 ori cu 2 formatii una din Vs.iar alta acum cateva zile cu faimoasa formatie de la Decebal sunt niste neseriosi promit si te amana pana cand iti spune ca sunt ocupati,,,,,,,,,,,,,,,,,atata nesimtire nu am crezut ca exista pacat ca sunt la distanta de casa ca nu am cum sa ma razbun ca mi-au dat palpitatii pana am reusit sa gasesc altii...
Multa bafta si sa nu aveti parte de neplaceri

Gina25
23.02.2008, 08:57:16
:( bine ca ai rezolvat..

ellypir
25.02.2008, 10:54:22
Multumesc mult de tot! ^:)^ Sper sa reusesc sa rezolv problema..

marlen30
25.02.2008, 20:10:40
Da, Vali Stoleru era. Mi-a raspuns Alina si-i multumesc. Eu am vorbit cu el si era "luat". Insa am gasit si eu o formatie tare draguta formata din 4 tineri care canta super si am mai scapat de o grija. \:D/
daca te rog poti sa-mi dai si mie pe privat numarul lui Vali Stoleru si a formatiei care canta la tine la nunta........
Merci!

marlen30
25.02.2008, 20:16:13

Te rog alinutza ma ajuti si pe mine urgent cu numarul formatiei tale de la nunta.,,,Please!
Merci!

ellen
27.02.2008, 17:43:10
Ai rezolvat ceva cu formatia?

anamary
29.02.2008, 00:01:04
fetelor, stie cineva cum canta formatia de la restaurantul aviatori(URA) ????
pareri, opinii???[-o<

mellon_galad
06.03.2008, 00:00:34
Eu va pot ajuta cu formatie din Onesti, personal sunt foarte incantata de alegerea facuta. George, vocalistul, e foarte ok si mi-a placut ca-i mai pe genul nostru....l-am vazut intr-o inregistrare cantand Frank Sinatra si Tom Jones iar ai mei au fost la o nunta unde a cantat el si spre dimineata a cerut cineva Pink Floyd, The Wall. S-a descurcat minunat. A fost plecat din tara cativa ani, a cantat pe un vas de croaziera...de asta repertoriul lui e mai deosebit, dar nu va faceti griji ca stie si populara.

Cine vrea mai multe detalii, va ajut cu placere, trimiteti doar un PM.

falfara_elena
07.03.2008, 12:07:29
Eu va pot ajuta cu formatie din Onesti, personal sunt foarte incantata de alegerea facuta. George, vocalistul, e foarte ok si mi-a placut ca-i mai pe genul nostru....l-am vazut intr-o inregistrare cantand Frank Sinatra si Tom Jones iar ai mei au fost la o nunta unde a cantat el si spre dimineata a cerut cineva Pink Floyd, The Wall. S-a descurcat minunat. A fost plecat din tara cativa ani, a cantat pe un vas de croaziera...de asta repertoriul lui e mai deosebit, dar nu va faceti griji ca stie si populara.

Buna,

Este vorba de George Stirbat???Tu ai nunta pe 7 iunie? El canta la voi? Am auzit si eu de el.....

falfara_elena
10.03.2008, 10:41:57

Buna, Mellon,

Din pacate nu am inca dreptul sa trimit PM, asa ca te rog sa imi dai si mie datele de contact ale lui George. Si eu am nunta in Onest, insa la sfarsitul luniiin august si ma gandesc ca poate am noroc si il mai gasesc liber. Apropos, tu cu cat timp inainte l-ai contactat? Ati semnat vreun contract?
Daca poti, te rog sa imi spui si cam care e tariful.

Astept mesajul tau (eventual pe PM).

Multumesc tare mult

mellon_galad
10.03.2008, 11:50:34
Buna, Mellon,

Din pacate nu am inca dreptul sa trimit PM, asa ca te rog sa imi dai si mie datele de contact ale lui George. Si eu am nunta in Onest, insa la sfarsitul luniiin august si ma gandesc ca poate am noroc si il mai gasesc liber. Apropos, tu cu cat timp inainte l-ai contactat? Ati semnat vreun contract?
Daca poti, te rog sa imi spui si cam care e tariful.

Astept mesajul tau (eventual pe PM).

Multumesc tare mult

Elena, ti-am trimis un PM cu numarul lui George Stirbat. Asa cum ti-am zis si in mesaj, eu sunt foarte incantata ca l-am ales pe el, sunt convinsa ca o sa faca o super atmosfera, l-am vazut si la alta petrecere. Am semnat contract, am dat un avans de 10%, George e foarte corect si lucreaza legal. Poti sa-l cauti, iti va arata inregistrari de la diverse concerte, nunti si petreceri...are "CV-ul" facut foarte bine :D si asta mi-a placut...platesti, dar sa stii pe ce dai banii.

Bafta cu organizarile si sper sa gasesti formatia care iti palce!

mellon_galad
10.03.2008, 11:54:04
Pai avem sau nu nunta in aceeasi zi? ca vad ca asa scrie la tine la Data nuntii....hmm, cred c-ai uitat sa modifici in august, ca altfel nu te-ar mai fi interesat formatia aleasa de mine...hi hi.

pink_lady
10.03.2008, 13:21:21
daca te rog poti sa-mi dai si mie pe privat numarul lui Vali Stoleru si a formatiei care canta la tine la nunta........
Merci!
Hello! am obs ca ai nunta pe 30/08/08- asa cum am avut-o si eu initial :">
Daca te intereseaza muzicantii pe care i-am avut eu si care veneau labc (la eclipsa trebuia sa facem nunta) si de asemenea the best fotograf+ cameraman din bc da un pm sau un semn de pace;))

pup

Dinico
10.03.2008, 17:45:21
Pai avem sau nu nunta in aceeasi zi? ca vad ca asa scrie la tine la Data nuntii....hmm, cred c-ai uitat sa modifici in august, ca altfel nu te-ar mai fi interesat formatia aleasa de mine...hi hi.
As vrea si eu numarul de telefon al lui George, daca nu deranjez prea mult si mai multe detalii despre el (cu cine canta etc). Eu am nunta in octombrie, dupa cum se poate vedea si inca nu mi-am gasit formatie. Am mai cercetat, dar nu prea am fost multumita.

Dinico
12.03.2008, 18:45:22
Gata, am raspuns!:) Spor la pregatiri!
Multumesc mult pentru raspuns! Eu nu pot sa raspund pe private, nu am suficiente mesaje postate. O sa luam legatura cu George si poate mai bifam ceva pe lista! Thank you! :) Spor la pregatiri si voua!

vmg_gabi
30.04.2008, 00:42:21
Noi ne-am hotarat pt. Dj......dar cum noi nu suntem prin zona(Bacau)...am avea nevoie de recomandari si informatii legate de DJ din Bacau..ms anticipat.....

simonica83
30.04.2008, 13:47:03
best fotograf+ cameraman din bc

Buna. poti sa imi dai un mes pe privat si sa imi lasi numarul de telefon al lor. Eu caut acum fotograf si cameraman, am cateva variante, dar daca tu ii lauzi asa de mult, poate chiar sunt mai buni..;).

Mersi

oana233
08.05.2008, 09:01:46
m-ar interesa un dj bun in bacau, kre stie?si cam cat ar ajunge pretul orientativ?am vazut peste tot idei de nunta despre rochie,invitatii etc dar nimeni nu spune preturi.....vreau sami pot face orientativ un buget pt nunta...stiu k preturile se mai modifik dar asa k o idee sa stiu...

Petro79
08.05.2008, 11:52:29
DJ din Bacau nu-ti pot recomanda, noi vom avea la nunta unul din Onesti, ai mei l-au vazut la cateva nunti si le-a placut foarte mult. Nu doar pune playlistul ci intretine foarte bine si atmosfera, canta si el.
Ne-a cerut 1500 ron. Initial mi s-a parut cam multicel (pe aici, prin Bucureti, gasesti DJi si cu 200-300 euro), de aceea as fi si eu curioasa cam cat mai cer alti DJ de prin zona.

m-ar interesa un dj bun in bacau, kre stie?si cam cat ar ajunge pretul orientativ?am vazut peste tot idei de nunta despre rochie,invitatii etc dar nimeni nu spune preturi.....vreau sami pot face orientativ un buget pt nunta...stiu k preturile se mai modifik dar asa k o idee sa stiu...

anka_je
08.05.2008, 16:31:41
este o tipa, dj-ita la comalrid. le-a cerut cumetrilor mei 10 milioane pentru botez. din auzite, cica e buna, face atmosfera, tine lumea in picioare. mai mult nu stiu ca ei au avut pe altcineva la botez pana la urma.

Ioana11
23.05.2008, 12:27:07
Bine v-am gasit, Miresici din Bacau!!

a colaborat cineva cu Jacky Paraschiv din Bacau?? am auzit de el dar as fi vrut sa aud si pareri. este Dj in Bc dar firma se ocupa si cu decorarea salii.
Va multumesc

iuliag123
23.05.2008, 22:43:02
Ati auzit cumva de formatia Nostalgy?
puup.

anamary
24.05.2008, 10:00:13
Ati auzit cumva de formatia Nostalgy?
puup.
tot eu iti raspund;-)
intra pe youtube si ai sa vezi multe videoclipuri cu ei...au multe instrumente...;-);-);-)

cristinutza_angelu
24.05.2008, 21:02:51
buna Gina25,trimnite-mi si mie te rog un pm cu nr de tel a lui vasilica tataru.^:)^ ^:)^ pls pls

nycosia
03.06.2008, 10:03:16
buna Gina25,trimnite-mi si mie te rog un pm cu nr de tel a lui vasilica tataru.^:)^ ^:)^ pls pls

feterlor mi-a cantat Blaj de milioane.........supeeeerrrrrrrrrrr...........face toti banii si vi-l recomand cu caldura!

lady_i
03.06.2008, 18:06:03
Fetelor, a trecut si nunta mea...:-< Nasii ne-au intrebat deja daca nu mai facem una, ca lor le-a placut la nebunie...
Acum pot si eu sa recomand fotograf, cameraman si Dj super. Toti merita nota 10. Si-au facut treaba asa cum trebuia. Desi nu am vazut inca rodul muncii fotografului si cameramanului, pot sa va spun ca, desi erau la masa, cu tigara in mana sau cu cafeaua, cum iesea cineva la dans imediat sareau si-si faceau treaba. Au fost mereu atenti la tot ce se intampla. Cand am fost furata, cameramanul a vazut si a fugit si el dupa noi, desi nu stia ce planuisera prietenii mei. Am fost foarte multumita de prestatia lor.
Daca cineva e interesat, raspund cu PM.

monica74
04.06.2008, 11:48:02
Am cununat in2005 si am avut formatia condusa de BLAJ.Pot sa va spun din toata inima ca a fost extraordinar ,a cantat tot felul de muzica,adica din toate genurile .SE vede ca e profesionist.Noua ne-a placut.Stiu ca e cam scump dar merita.

anka_je
04.06.2008, 15:17:48
Bine v-am gasit, Miresici din Bacau!!

a colaborat cineva cu Jacky Paraschiv din Bacau?? am auzit de el dar as fi vrut sa aud si pareri. este Dj in Bc dar firma se ocupa si cu decorarea salii.
Va multumesc
Am fost la o cumatrie sambata trecuta si dj erau Jacky si un tip mai tinerel (amandoi selectau muzica). A fost .......:( si din pacate nu a fost doar parerea mea, majoritatea invitatilor au fost dezamagiti de prestatia lor.

Ioana11
05.06.2008, 20:16:38
Am fost la o cumatrie sambata trecuta si dj erau Jacky si un tip mai tinerel (amandoi selectau muzica). A fost .......:( si din pacate nu a fost doar parerea mea, majoritatea invitatilor au fost dezamagiti de prestatia lor.

aha...:-? deci am mai eliminat o varianta:D

felicitari pentru nunta si casa de piatra!
si legat de muzica, voi cu cine ati colaborat?merci mult

ElenadinTroia
05.06.2008, 23:56:38
Fetelor, a trecut si nunta mea...:-< Nasii ne-au intrebat deja daca nu mai facem una, ca lor le-a placut la nebunie...
Acum pot si eu sa recomand fotograf, cameraman si Dj super. Toti merita nota 10. Si-au facut treaba asa cum trebuia. Desi nu am vazut inca rodul muncii fotografului si cameramanului, pot sa va spun ca, desi erau la masa, cu tigara in mana sau cu cafeaua, cum iesea cineva la dans imediat sareau si-si faceau treaba. Au fost mereu atenti la tot ce se intampla. Cand am fost furata, cameramanul a vazut si a fugit si el dupa noi, desi nu stia ce planuisera prietenii mei. Am fost foarte multumita de prestatia lor.
Daca cineva e interesat, raspund cu PM.

Te rog sa imi trimiti si mie pe PM informatii legate de cameraman si DJ. Sunt inca in cautare.
Mercic.

anka_je
06.06.2008, 15:24:20
felicitari,Anca inca o data!!<:-Pacum am vazut pozele si sunt foarte frumoase
sala arata fff bine. poti sa-mi spui te rog pe pm cateva informatii?:D
La muzica l-am avut pe Vali Stoleru, e mai scump la pret dar il recomand din toata inima...daca vrei informatii pe pm, nu e nici o problema, astept intrebarile tale. ;-)

micky
17.06.2008, 20:40:45
La muzica l-am avut pe Vali Stoleru, e mai scump la pret dar il recomand din toata inima...daca vrei informatii pe pm, nu e nici o problema, astept intrebarile tale. ;-)

si eu l-am avut tot pe vali la mine la nunta...de altfel cu un an inainte de nunta mea l-a avut si varul meu si in mai putin de o luna, pe 12 iulie il are si sora mea la nunta....intradevar e scump dar face o treba ffff buna....si eu il recomand cu toata inima:)>-:)>-:)>- abia astept sa dansez la nunta lu sormea:D

anamary
18.06.2008, 13:14:17
si eu l-am avut tot pe vali la mine la nunta...de altfel cu un an inainte de nunta mea l-a avut si varul meu si in mai putin de o luna, pe 12 iulie il are si sora mea la nunta....intradevar e scump dar face o treba ffff buna....si eu il recomand cu toata inima:)>-:)>-:)>- abia astept sa dansez la nunta lu sormea:D
eu il am pe remus munteanu...stiu ca el canta bine, inca nu l-am vazut niciodata live...

micky
18.06.2008, 15:22:38
eu il am pe remus munteanu...stiu ca el canta bine, inca nu l-am vazut niciodata live...

nici eu nu l-am auzit....dar nu are un cd de prezentare????:-w

anamary
18.06.2008, 15:51:27
nici eu nu l-am auzit....dar nu are un cd de prezentare????:-w
mi-a aratat un CD...canta inainte la Rest. Comalrid...iar preturile le are ca si vali stoleru, florin blaj...cred ca am sa merg la o nunta la care canta el...asa vad si eu live cum canta...si poate ii mai propun si eu cateva melodii;-)

micky
18.06.2008, 15:59:10
mi-a aratat un CD...canta inainte la Rest. Comalrid...iar preturile le are ca si vali stoleru, florin blaj...cred ca am sa merg la o nunta la care canta el...asa vad si eu live cum canta...si poate ii mai propun si eu cateva melodii;-)

eu am avut norocul ca l-am auzit pe vali la nunta lu varmiu, si am vazut cam tot ce aveam de vazut...dar nu ne-am hotarat pe loc, intai am mai fost pe la localuri prin roman (acolo am avut restaurantul) si stateam la intrarea in restaurant sa auzim cum canta...din pacate ce am ascultat nu ne putea multumi in nici un fel.....

asa ca am preferat sa dam un banut in plus, dar macar sa faca atmosfera.....si asa a si fost...i-am zis sa nu cante manele chair daca cere lumea - nu a cantat, i-am zis sa nu primeasca dedicatii - nu a primit........de altfel el a si zis ca el e platit de noi nu de invitati

anamary
19.06.2008, 00:26:03
eu am avut norocul ca l-am auzit pe vali la nunta lu varmiu, si am vazut cam tot ce aveam de vazut...dar nu ne-am hotarat pe loc, intai am mai fost pe la localuri prin roman (acolo am avut restaurantul) si stateam la intrarea in restaurant sa auzim cum canta...din pacate ce am ascultat nu ne putea multumi in nici un fel.....

asa ca am preferat sa dam un banut in plus, dar macar sa faca atmosfera.....si asa a si fost...i-am zis sa nu cante manele chair daca cere lumea - nu a cantat, i-am zis sa nu primeasca dedicatii - nu a primit........de altfel el a si zis ca el e platit de noi nu de invitati
bravo...mai rar asa...

micky
19.06.2008, 19:06:09
bravo...mai rar asa...

nu e chair atat de rar.....in general cei care i-au mai mult sunt cei care respecta ceea ce fac si nu se bazeaza pe ideea: "las ca eu le cer 25 mil la miri si restul ies din dedicatii"...plus ca eu am mai auzit si alte formatii, la alte nunti, si nu s-au facut dedicatii

anamary
19.06.2008, 21:35:39
nu e chair atat de rar.....in general cei care i-au mai mult sunt cei care respecta ceea ce fac si nu se bazeaza pe ideea: "las ca eu le cer 25 mil la miri si restul ies din dedicatii"...plus ca eu am mai auzit si alte formatii, la alte nunti, si nu s-au facut dedicatii
nu dragutza... am zis mai rar pt politetea cu care a refuzat dedicatiile;-)

micky
19.06.2008, 22:32:38
nu dragutza... am zis mai rar pt politetea cu care a refuzat dedicatiile;-)

aaaaa. eu intelesesem cealalta varianta:-$

Ioana11
08.07.2008, 19:09:52
Multumesc mult Lakra, nu e nicio problema.Chiar maine mergem sa ne intalnim cu un dj, sa ne arate oferta...am oarece emotii, iar in ceea ce priveste fotograful iti multumesc din suflet ca mi l-ai recomandat, ii multumesc si Ginei. Este intr-adevar un artist! Pupici!

Buna! as vrea si eu cateva informatii legate de fotograf, cum pot sa dau de el si cat te costa?si Dj ai gasit, ca sunt si eu in cautari iar in Sv unde fac nunta nu gasesc nimic.
merci mult si spor la ultimele pregatiri ca vad ca nunta e curand:D. sa fie asa cum v-o doriti<:-P

LucianaMatei
08.07.2008, 22:12:41
Buna! as vrea si eu cateva informatii legate de fotograf, cum pot sa dau de el si cat te costa?si Dj ai gasit, ca sunt si eu in cautari iar in Sv unde fac nunta nu gasesc nimic.
merci mult si spor la ultimele pregatiri ca vad ca nunta e curand:D. sa fie asa cum v-o doriti<:-P
Buna Ioana, multumesc mult de urari>:D< ! Despre Cosmin nu am decat cuvinte de lauda, dar mai multe detalii ti-am scris pe privat. Iti tin pumnii! In ceea ce priveste muxzica noi ne-am hotarat sa ne luam formatie...acum e destul de bine ca v-ati apucat din timp de cautat, asa aveti sanse sa-i gasiti pe cei mai buni!

JustAndreea
18.08.2008, 13:53:23
Buna fetelor, imi puteti trimite si mie va rog un mesaj cu nr de tel al lui Vali Stoleru? io sper sa nu fie deja luat pentru la anu pe vremea asta ;;)
stiti cumva unde pot asculta muzica lui?

mimonel
27.08.2008, 18:05:26
Buna Ioana, multumesc mult de urari>:D< ! Despre Cosmin nu am decat cuvinte de lauda, dar mai multe detalii ti-am scris pe privat. Iti tin pumnii! In ceea ce priveste muxzica noi ne-am hotarat sa ne luam formatie...acum e destul de bine ca v-ati apucat din timp de cautat, asa aveti sanse sa-i gasiti pe cei mai buni!

Cam cu cat timp inainte a fost nevoie sa inchei contractul cu el (Cosmin) ca sa-l gasesti liber?

mimonel
27.08.2008, 18:06:27

Poti sa ne trimiti ceva date de contact, un nr de tel sau o adresa de mail? Multumesc

LucianaMatei
27.08.2008, 20:17:37
Cam cu cat timp inainte a fost nevoie sa inchei contractul cu el (Cosmin) ca sa-l gasesti liber?

Buna, noi am vobit cu el in luna octombrie 2007 (parca...). Cel mai indicat ar fi sa vorbesti in viitorul cel mai apropiat cu el pentru a avea toate sansele sa il gasesti liber. O sa iti scriu pe privat numarul lui de telefon.

Oana_Elena
28.08.2008, 07:19:49

Imi poti trimite si mie te rog niste detalii despre muzica de la nunta ta?
Si daca mai stiti niste detalii despre vali stoleru sau altcineva va rog sa-mi trimiteti.Habar nu am pe cine sa aleg

LucianaMatei
28.08.2008, 11:37:12
Imi poti trimite si mie te rog niste detalii despre muzica de la nunta ta?
Si daca mai stiti niste detalii despre vali stoleru sau altcineva va rog sa-mi trimiteti.Habar nu am pe cine sa aleg
Noi am avut la nunta formatia Style Band- formata din 2 tineri - Sergiu Ferat si Daniel care au reusit sa faca o atmosfera extraordinara la nunta, toata lumea i-a apreciat...noi doi am fost cei mai incantati pentru ca nu stiam foarte multe despre ei, insa in final au meritat fiecare banut. Daca vrei mai multe detali iti trimit pe privat.

Oana_Elena
29.08.2008, 04:56:52
Noi am avut la nunta formatia Style Band- formata din 2 tineri - Sergiu Ferat si Daniel care au reusit sa faca o atmosfera extraordinara la nunta, toata lumea i-a apreciat...noi doi am fost cei mai incantati pentru ca nu stiam foarte multe despre ei, insa in final au meritat fiecare banut. Daca vrei mai multe detali iti trimit pe privat.

Multumesc mult.Chiar as vrea cat mai multe detalii mai ales ca voi avea nunta la acelasi restaurant.

cristinquita
03.09.2008, 17:51:06
Buna!!a auzit cineva despre formatia Miraje din Onesti..am inteles ca se descurca destul de bine!! baietii canta la restaurantul Intim din Onesti.. si pe unul dintre baieti in cheama Ciorba Viorel....va rog mult sa-mi dati orice informatie despre ei!!

anka_je
03.09.2008, 19:23:48
Buna fetelor, imi puteti trimite si mie va rog un mesaj cu nr de tel al lui Vali Stoleru? io sper sa nu fie deja luat pentru la anu pe vremea asta ;;)
stiti cumva unde pot asculta muzica lui?
ti-a raspuns cineva? iti las nr lui pe PM, pt orice eventualitate. S-ar putea sa fie ocupat la anul in vara, noi l-am contactat in noiembrie si avea rezervate cam toate sambetele, am schimbat data pt el...
De ascultat am vrut si eu sa-l ascult inainte de nunta dar nu am gasit nimic, nici pe net, nici pe retea...doar daca faci rost de un dvd de la o nunta la care a cantat sau mergi direct la o nunta unde canta si stai sa-l asculti 10-15 min (se mai practica chestia asta).

monica_bc
07.09.2008, 23:22:40
Imi puteti da si mie un nr de telefon al lui Florin Blaj? Ce imi puteti spune despre el? Mi-a zis cineva de dj lili din Onesti dar am vazut-o pe net si nu pot spune ca am ramas prea impresionat.

Al_yna
15.09.2008, 11:59:00
Buna,Monica!Eu l-am avut pe Florin la nunta.Ti-l recomand din suflet,mi-a facut o supernunta!Pentru numarul lui de cel.,trimite-mi un mesaj pe privat si ti-l dau.

PinkFlamingo
17.09.2008, 23:29:15

Buna!
As fi interesata de formatia mentionata!imi poti da niste date de contact sau numele?
Multumesc!

just_a_bride
22.09.2008, 10:38:52
Salut miresici. Am o intrebare ... am citit pe forum despre diverse formatii...imi place mult nostalgy dar la anul cer 1800 de euro...Ziceti- mi si mie cam cat dati voi...sa vad dc asta e pretul pt 2009. Cei din jur zic ca e mult..voi ce ziceti???
Noua ne plac foarte mult cum canta. pls...astept raspuns..sa nu i ia altii:((

CONT-INCHIS-23057
22.09.2008, 12:07:14
1800 Euro? :O S-au ajuns si astia!! Facut un concert pe la viena si hop 1800euro..Plus ca aia care canta nici nu prea sta bine cu vocea..Doar orchestral is rasariti!!..

just_a_bride
22.09.2008, 13:57:55
Noua ne plac. numai ca vrem sa stim si alte scoruri sa putem face comparatie. plsss raspundeti[-o<

CONT-INCHIS-23057
22.09.2008, 14:30:14
Noua ne plac. numai ca vrem sa stim si alte scoruri sa putem face comparatie. plsss raspundeti[-o<

Pai anul asta au mers cu 1300 euro, pt la anu' au ajuns la 1800?...Pai de asta cresc astia preturile atat de mult fata de alte orase pt ca tot timpul se gasesc cateva d-re dornice ca tine:). Florin blaj ia 1800. si alte vedete la tv ajung cam intre 2500-3000e.

bluzme
24.09.2008, 14:20:38

Buna Luciana,
sunt superbe pozele. Recent am fost la o nunta in Iasi unde fotograful este prieten cu Dascalu Cosmin, vreau sa spun ca era ca bagat in priza, ne asteptam sa faca poze si din sarituri sau vreun triplu surub...extraordinar ce mai, asteptam pozele cu nerabdare. Am vazut vreo 3 poze direct pe aparat (neprelucrate) si aratau bestial... Cosmin este tot la fel de energic?

Si o rugaminte, daca poti sa-mi dai mai multe detalii despre formatia Style Band (nr de telefon eventual) si estimativ cam cat cer.
Nu de alta dar la mijlocul lui octombrie venim in bacau sa depunem actele pt cununia civila si sa apucam sa vb si cu ceva formatii sau dj pt nunta de la anul.

Multumesc mult.

bluzme
25.09.2008, 13:55:46
Fetelor, dar de DJ la nunta ce ziceti?
Am fost pe 23 august cu treaba la o nunta si muzica era data de un DJ. Eu care nu am fost ca invitata a fost super incantata de muzica mai ales ca DJ-UL stia sa faca atmosfera si nu au existat acele pauze pe care le fac deobicei lautarii. Superrrrrr

Buna,

sincer noi tot DJ vrem, problema e sa gasim unul bun.
mai ales ca dansul mirilor vrem sa-l facem un mix intre doua melodii iar formatia nu prea poate sa-l cante. :)
Chestia e ca vad ca multe miresici sunt f incantate de formatiile care le-au avut si ma bate un gand si de formatie, nu e batuta in cuie decizia desi se apropie cu pasi repezi mometul cand trebuie sa ne hotaram.
Daca stii ceva nume si nr de telefon a unor DJ :D >:D< care i-ai vazut in actiune - ar fi super.

Andreia
25.09.2008, 15:05:56
Cunosc si eu un Dj bun! Pentru cine e interesata.. Il cheama George..

CONT-INCHIS-23057
25.09.2008, 21:33:38
fetelor, voi ati auzit ceva de ion Suruceanu din Rep. Moldova? Iubi al meu vrea ca el sa ne cante la nunta dar mie mi-e cam teama ca nu cumva sa adorm pe acolo:D

al13ys
29.09.2008, 17:54:05
Buna miresici!!! Ajutati-ma si pe mine cu o formatie buna(de preferat, nu lautari):-<. Va rog!!! V-am pupat! :*

monica_bc
29.09.2008, 22:39:18
Eu l-am luat pe Nelu Cazimir si imi place mult cum canta. Daca vrei mai multe detalii trimite-mi PM.

CONT-INCHIS-23057
30.09.2008, 10:15:10
Eu l-am luat pe Nelu Cazimir si imi place mult cum canta. Daca vrei mai multe detalii trimite-mi PM.

Si eu l-am vazut pe nelu cazimir la vreo 5-6 nunti..E Ok omul, iti canta de toate, il duce vocea, inclusiv rock'n roll:)

chisa
06.10.2008, 17:27:57
De formatia Diamant din Pascani ati auzit? Cum vi se pare?

CONT-INCHIS-23057
09.10.2008, 15:52:35
De formatia Diamant din Pascani ati auzit? Cum vi se pare?

vezi la forumurile din iasi...la Servicii furnizori.

Bulina2008
10.10.2008, 13:35:33
Buna! Eu sunt adepta formatiei!Fac mai multa atmosfera(parerea mea:-p )
Dar bine,gusturile difera !

simonicka
27.10.2008, 09:33:22
Buna miresici!!! Ajutati-ma si pe mine cu o formatie buna(de preferat, nu lautari):-<. Va rog!!! V-am pupat! :*
Salutare!
In sfarsit cineva care vrea formatie de profesionisti si nu lautari.
Cu mare drag ti-i recomand pe baietii care au cantat la nunta noastra. E drept sunt din Iasi si va trebui sa platesti in plus vreo 5 miloane maxim pentru masina pe care o inchiriaza si benzina (sau sa le asiguri tu transport), dar merita toti banii. Au facut un mare show si pe bani putini... Mult mai putin decat cerea "maestrul Blaj". La noi au cerut mai putin de 1000 euro cu tot cu transport si e vorba de 5 oameni totusi. La cum au cantat am preferat sa le dam mai mult. Muzica face toata nunta, iar ei au facut o nunta bestiala!
Pe scurt: sunt 4 baieti si o fata (clarinet, saxofon, clape, solist care canta si la vioara si solista), toti sunt absolventi de Conservator, angajati ai Filarmonicii din Iasi. Canta absolut orice gen de melodii si o fac foarte bine, un prieten de familie care nu a fost la nunta, cand a vazut casetele ere ferm convins ca am avut dj, atat de bine erau cantate piesele.
Programul foarte variat, latino, poulra, valsuri, slagare romanesti dar poate fi stabilit si cu ei. Noi am preferat sa-i lasam sa aleaga singuri repertoriul, tocmai pentru ca nu am avut timp sa ne intalnim cu ei. Nu au cantat muzica clasica, pentru ca totusi suntem la petrecere, nu la concert simfonic... dar nimenu nu a regretat.
Pauzele maxim 10 - 15 minute, dar dupa ce dansezi de rupi podeaua 40 minute si tu ai nevoie de o pauza, iar in pauze au avut ei melodii inregistrate pe care le-au pus. Cert e ca toata lumea a mancat mancarea rece ca nu se puteau opri din dans.
Solistul e bestial s-a plimbat tot timpul printre invitati, a cantat cu ei, a dansat, iar bucatile cantate la vioara ne-au lasat fara cuvinte (totusi are master in interperetare).
Ai aici un mic filmulet demonstrativ filmat de cumatul meu la inceputul nuntii http://www.youtube.com/watch?v=OBYC54Hnyko
Din pacate, de pe dvd-urile de la nunta nu pot selecta pentru ca sunt perea mari.

CONT-INCHIS-23057
28.10.2008, 12:17:49
Salutare!
Cu mare drag ti-i recomand pe baietii care au cantat la nunta noastra. E drept sunt din Iasi si va trebui sa platesti in plus vreo 5 miloane maxim pentru masina pe care o inchiriaza si benzina (sau sa le asiguri tu transport), dar merita toti banii. Au facut un mare show si pe bani putini... Mult mai putin decat cerea "maestrul Blaj". La noi au cerut mai putin de 1000 euro cu tot cu transport si e vorba de 5 oameni totusi. La cum au cantat am preferat sa le dam mai mult. Muzica face toata nunta, iar ei au facut o nunta bestiala!
Pe scurt: sunt 4 baieti si o fata (clarinet, saxofon, clape, solist care canta si la vioara si solista), toti sunt absolventi de Conservator, angajati ai Filarmonicii din Iasi. Canta absolut orice gen de melodii si o fac foarte bine, un prieten de familie care nu a fost la nunta, cand a vazut casetele ere ferm convins ca am avut dj, atat de bine erau cantate piesele.
Programul foarte variat, latino, poulra, valsuri, slagare romanesti dar poate fi stabilit si cu ei. Noi am preferat sa-i lasam sa aleaga singuri repertoriul, tocmai pentru ca nu am avut timp sa ne intalnim cu ei. Nu au cantat muzica clasica, pentru ca totusi suntem la petrecere, nu la concert simfonic... dar nimenu nu a regretat.
Pauzele maxim 10 - 15 minute, dar dupa ce dansezi de rupi podeaua 40 minute si tu ai nevoie de o pauza, iar in pauze au avut ei melodii inregistrate pe care le-au pus. Cert e ca toata lumea a mancat mancarea rece ca nu se puteau opri din dans.
Solistul e bestial s-a plimbat tot timpul printre invitati, a cantat cu ei, a dansat, iar bucatile cantate la vioara ne-au lasat fara cuvinte (totusi are master in interperetare).
Ai aici un mic filmulet demonstrativ filmat de cumatul meu la inceputul nuntii http://www.youtube.com/watch?v=OBYC54Hnyko
Din pacate, de pe dvd-urile de la nunta nu pot selecta pentru ca sunt perea mari.

Cum se numeste formatia?

Si la vioara era adrian gradinaru?

simonicka
28.10.2008, 13:18:06
Din pacate nu stiu numele formatiei. Cineva de pe forum mi-a spus ca ei canta si la restaurantul Mandache din Iasi. Sebi Orzan il cheama pe solist. Tot el canta si la vioara. Partea cu muzica a fost una dintre sarcinile sotului, pentru ca e si domeniul sau de activitate. Dar daca vreti mai multe detalii pot sa ma interesez.

monica_bc
28.10.2008, 14:03:56
Eu ti-l recomand pe Nelu Cazimir. Are o voce adevarata. Daca vrei nr de tel iti dau pe PM.

CONT-INCHIS-23057
28.10.2008, 18:28:18
Din pacate nu stiu numele formatiei. Cineva de pe forum mi-a spus ca ei canta si la restaurantul Mandache din Iasi. Sebi Orzan il cheama pe solist. Tot el canta si la vioara. Partea cu muzica a fost una dintre sarcinile sotului, pentru ca e si domeniul sau de activitate. Dar daca vreti mai multe detalii pot sa ma interesez.

Nu suna rau!!

Ai mai multe postari video? Ca sa-mi fac o opinie mai documentata?:)

simonicka
28.10.2008, 21:20:46
Draga mea incerc sa mai postez o melodie pe youtube. Merge cam greu pentru ca e cam mare si calculatorul meu cam obosit.
Dar daca vrei sa-ti faci intr-adevar o "parere documentata" putem sa ne intalnim sambata cand ajungem in Bacau si-ti imprumut o copie dupa dvd.

CONT-INCHIS-23057
29.10.2008, 15:52:09
Draga mea incerc sa mai postez o melodie pe youtube. Merge cam greu pentru ca e cam mare si calculatorul meu cam obosit.
Dar daca vrei sa-ti faci intr-adevar o "parere documentata" putem sa ne intalnim sambata cand ajungem in Bacau si-ti imprumut o copie dupa dvd.

hai sa-ti spun ce ma intereseaza. O formatie care stie sa cante muzica straina si romaneasca, nu populara. Sunt de parere ca la populara si la hore toata lumea se pricepe :d
E adevarat, o nunta fara populara poate nu e nunta insa majoritatea suntem trecuti de 30 ani (tineri) si iubim muzica anilor 70-80. In cel mai "rau" caz cateva hore pt ce cei mai in varsta, din respect pt ei. Sunt de condamnat pt asta?

Insa la repertoriu vreau piese consacrate ale anilor 70-80, nu piesele comerciale de 2 bani ale perioadei actuale ale celor de la hiQ, nu vreau sa-mi cante nici piesele cleopatrei stratan cu vocea unui barbat ragusit ca nu suntem la gradinita, grupa mare.
Platesc formatia cat cer ei dar sa-si merite banii...Pana in prezent n-am gasit nimik in zona care sa ma incante...:(

simonicka
29.10.2008, 16:41:00
Draga mea. Repertoriul poti sa-l stabilesti de comun acord cu ei. Si mie mi-ar fi placut sa nu cante populara dar a trebuit sa tinem cont de invitatii pe care-i avem... nu puteam sa ma simt bine doar eu daca majoritatea invitatilor stau la masa...
Muzica a fost de calitate... ne-a lipsit HQ si Cleopatra Stratan, dar ne-am multumit cu Sinatra, Angela Similea...
Poate ca eu sunt subiectiva, inca mai sunt sub influenta emotiilor de la nunta... Cel mai bine este, parerea mea, sa le faci o vizita baietilor din Iasi, le povestesi ce iti doresti la nunta ta... si ei iti vor spune cel mai bine ce pot canta sau nu. Nu e vorba ca nu se pricep, dar s-ar putea sa nu aiba partituri pentru toate piesele pe care le vrei. Daca stiu din timp atunci pot sa faca rost de ele si cred ca se rezolva.
Ai dreptate "la populara toti se pricep", dar sa cante intr-adevar bine, nu o scartaiala de doi bani, unde bas-ul e suficient de sus ca sa-ti sparga timpanele si sa nu intelegi nimic... mai rar gasesti.
Iasiul e la 2 ore de mers cu masina, ce ai de pierdut?
Poate renunti si la DJ pana la urma, un spectacol live, tot mai bine prinde invitatii... e doar o parere.

CONT-INCHIS-23057
03.11.2008, 16:21:58
eu cand cer repertoriul (titlurile pieselor), unii imi spun ca nu-l au. Mi se pare suspect sa nu-l aiba ( stie) ce canta..Voi, la formatiile vostre il aveti?

diananico
06.11.2008, 16:54:19
daca mi-ar putea trimite si mie cineva prim pm nr telefon al unor formatii din bacau sau din apropiere as fi recunoscatoare :)
eu pana acum am auzit de formatia lui florin blaj, de nostalgy si cam atat

CONT-INCHIS-23057
07.11.2008, 10:59:16
daca mi-ar putea trimite si mie cineva prim pm nr telefon al unor formatii din bacau sau din apropiere as fi recunoscatoare :)
eu pana acum am auzit de formatia lui florin blaj, de nostalgy si cam atat

si nelu cazimir canta foarte bine.

diananico
07.11.2008, 16:20:02
^ si unde pot sa-l ascult? sau daca stii ceva preturi sau nr de telefon trimite-mi prin pm te rog

MADAT
15.11.2008, 00:56:14

Buna Simonicka,

poti te rog sa-mi dai si mie detalii pe PM (un nr de telefon)? Am vazut filmuletul de pe youtube si canta f bine...tot caut o formatie buna pt varul sotului care are nunta la vara si ce am vazut pana acum nu m-a incantat prea tare :( - sincer, o orga si o voce, sau mai stiu eu ce chiar nu stiu cat de bine pot sa tina o nunta :| Si eu am avut formatie, dar cum nunta va avea loc la Focsani si nu la Bucuresti, am vrea sa gasim ceva pe aproape :).
Multam mult si seara frumoasa!

PS: celelalte miresici, daca mai aveti sugestii, va rog sa postati. Multumesc inca o data.

ramona_elena1983
02.12.2008, 14:59:10
buna sunt noua pe acest site si as dori sa stiu cat ia o formatie de lautari in bacau si daca puteti sa-mi dati un nume,^:)^

amaliaaa1081
02.12.2008, 22:08:18
buna sunt noua pe acest site si as dori sa stiu cat ia o formatie de lautari in bacau si daca puteti sa-mi dati un nume,^:)^
Razvan Raduca. Am fost foarte incantati de formatia lui, sunt extraodrinar de buni.

diananico
28.12.2008, 22:07:57
Are cineva nr de tel al lui Vali Stoleru sau Remus Munteanu?

monica_bc
05.01.2009, 11:43:43
De Remus Munteanu am auzit ca e ff increzut si vorbeste cu tine de parca ar fi Robbie Williams^:)^.Sunt lucruri pe care le-am auzit,nu-l cunosc personal. Voce am auzit ca are.

diananico
05.01.2009, 14:10:10
^ cam toti muzicantii cu care am vorbit mi s-au parut f increzuti si toti spun ca sunt cei mai buni si am vorbit cu destui #:-S

iubitel
06.01.2009, 01:53:11
La multi ani pt.2009!O formatie f.buna dar scumpa este Siminica,iar una mai ieftina este Alex Music.

anamary
06.01.2009, 02:22:09
De Remus Munteanu am auzit ca e ff increzut si vorbeste cu tine de parca ar fi Robbie Williams^:)^.Sunt lucruri pe care le-am auzit,nu-l cunosc personal. Voce am auzit ca are.

buna monica...eu l-am avut pe remus munteanu...si pot sa-ti spun ca tot ce ai spus tu mai sus...sunt vorbe...aparentele inseala...eu am fost ffff multumita de el...iar ceea ce mi-a inspirat incredere...a fost faptul ca atunci cand ne-am intalnit pt prima oara mi-a propus sa incheiem contractul precizand ca daca nu sunt multumita cum canta, nu sunt obligata sa platesc muzica dupa nunta...
daca mai ai intrebari..nu exita sa ma intrebi;-)

sandagina
07.01.2009, 14:37:07
O alta formatie din Bacau.....UNIVERS din Bacau,il au solist pe Vasilica Pavel,eu am fost foarte multumita de ei.Ii puteti asculta in fiecare seara la rest.Miorita.

Gina25
10.01.2009, 20:31:10
diananico, ti`ai gasit formatie pe plac? ;;)

diananico
10.01.2009, 20:57:34
da, am gasit o formatie din Onesti, sunt patru insi: un solist, o solista, un chitarist si un baiat la clape. Am semnat contractul de sarbatori

sarapup
14.01.2009, 00:04:37
diananico cu formatia lucrurile stau cam asa: sotul meu a fost lautar -interpret voce muzica usora....colegii lui ne canta precum cadou de nunta:-" :-" :-" si nu sunt din bacau ci din teleorman,alexandria -ca el e de acolo...sunt 5-6 in formatie:chitara si vocal romante-socrul meu,organist,violonist batran care canta si din alea vechi boieresti cu strigaturi;-),solista populara, interpret muzica usoara veche care canta si la bongosuri si sotul muzica usoara noua si veche(fara manele).
va pooop>:D< si n buna

AlexF
22.01.2009, 15:45:17
Stie cineva cum canta Blaj si ce atitudine are ? Am auzit ca , el canta bine daca vrea, dar daca nu ai invitati "celebri" nu prea se agita si e cam figurant. Mai stie cineva si ce preturi practica?

otilik
22.01.2009, 17:05:27
Stie cineva cum canta Blaj si ce atitudine are ? Am auzit ca , el canta bine daca vrea, dar daca nu ai invitati "celebri" nu prea se agita si e cam figurant. Mai stie cineva si ce preturi practica?
sincer nu ti-l recomand...am vazut ce a facut la o nunta si am ramas masca...si cand m-am interesat am aflat ca asa e stilul lui.cand are chef spune la revedere si a terminat nunta...nu a contat ca sala era plina si ca oamenii dansau..

CONT-INCHIS-23057
22.01.2009, 23:52:57
Mie imi place foarte mult de blaj cum canta. Ne-am intalnit pe la 2 nunti si nu mi s-a parut nimik in neregula cu el. Ba la una din ele a cantat pana la 6 si ceva dim.Eu cred ca daca ti-l permiti sunt si vedete la nunta daca asta e criteriul lui de a fi bun, cum zic unii:))

deci parerile sunt impartite..

CONT-INCHIS-23057
23.01.2009, 00:03:45
da, am gasit o formatie din Onesti, sunt patru insi: un solist, o solista, un chitarist si un baiat la clape. Am semnat contractul de sarbatori

Imi place ca au un repertoriu international diversificat. Nu-s rai deloc.
Felicitari pt contract. Pana in martie sper sa ma hotarasc:D
Momentan n-am timp si nici chef de contracte:) Parca nu m-as marita eu:))

diananico
23.01.2009, 10:18:40
Imi place ca au un repertoriu international diversificat. Nu-s rai deloc.
Felicitari pt contract. Pana in martie sper sa ma hotarasc:D
Momentan n-am timp si nici chef de contracte:) Parca nu m-as marita eu:))

Starea asta o aveam si eu prin decembrie, mi se parea ca nimic nu-mi iese si parca nici nu-mi mai trebuia nunta. Dar pana la urma am reusit sa-mi gasesc formatie pe plac, rochita, verighete. Iar maine vin la Bacau si ma intalnesc si cu fotograful, cel pe care il ai si tu ;-) daca am timp incerc sa merg si la o firma deco

Mimi111983
23.01.2009, 21:34:20
A auzit cineva de formatia Orfeus?

AlexF
23.01.2009, 22:36:46
Eu cred ca daca ti-l permiti sunt si vedete la nunta daca asta e criteriul lui de a fi bun, cum zic unii:))

deci parerile sunt impartite..

Deci sa inteleg ca inafara ca e lipsit de caracter ma mai usureaza si de vreo 10 -15000 de € .Eu in aceea seara vreau sa sarbatoresc ca mi-am unit destinul cu altcineva , nu sa vad cum il pot multumi pe domnul muzicant.Pai eu il platesc si dupa aia sa-mi comande el , mersi frumos , sa mearga sai cante lu Basescu si Iliescu atunci .Niciodata in viata nu mi-au placut oamenii ipocriti si cu jumatati de masura.
A ,daca canta pe la Tiriac la nunta sau la Mutu la botez, stai domne e obisnuit cu celebritati.Atunci ,numai canti la oameni mai normali ca noi ,care nu au aparut la stirile dela ora 7.Dar cand te-ai ridicat tot pe spatele la astia micii , ai prins si tu acolo vreun eveniment la un oligarh autohton si te crezi Julio Iglesias acum, sau Stevie Wonder, si vii si-mi spui ca ai sa canti ,si la nunta te scarpini la oua, pana nu il vezi pe Freddy Mercury ca intra in sala, lasa-ne nene. Pai daca e asha vedeta cum de e liber , ca sunt sigur daca o vrei pe Sofia Vicoveanca tre sa te inscrii cu 2-3 ani inainte.
Sant satul de oameni din astia .
Sa astepte pana se mai insoara primarul odata sau cine stie care politruci ajung la nasul lui.
As fi totusi curios cat cere la nunta , dar numai din curiozitate , ca e clar ca nu e omul pt mine.

laviniaariana
25.01.2009, 10:03:16
Deci sa inteleg ca inafara ca e lipsit de caracter ma mai usureaza si de vreo 10 -15000 de € .Eu in aceea seara vreau sa sarbatoresc ca mi-am unit destinul cu altcineva , nu sa vad cum il pot multumi pe domnul muzicant.Pai eu il platesc si dupa aia sa-mi comande el , mersi frumos , sa mearga sai cante lu Basescu si Iliescu atunci .Niciodata in viata nu mi-au placut oamenii ipocriti si cu jumatati de masura.
A ,daca canta pe la Tiriac la nunta sau la Mutu la botez, stai domne e obisnuit cu celebritati.Atunci ,numai canti la oameni mai normali ca noi ,care nu au aparut la stirile dela ora 7.Dar cand te-ai ridicat tot pe spatele la astia micii , ai prins si tu acolo vreun eveniment la un oligarh autohton si te crezi Julio Iglesias acum, sau Stevie Wonder, si vii si-mi spui ca ai sa canti ,si la nunta te scarpini la oua, pana nu il vezi pe Freddy Mercury ca intra in sala, lasa-ne nene. Pai daca e asha vedeta cum de e liber , ca sunt sigur daca o vrei pe Sofia Vicoveanca tre sa te inscrii cu 2-3 ani inainte.
Sant satul de oameni din astia .
Sa astepte pana se mai insoara primarul odata sau cine stie care politruci ajung la nasul lui.
As fi totusi curios cat cere la nunta , dar numai din curiozitate , ca e clar ca nu e omul pt mine.

Mie imi place foarte mult cum canta florin blaj si am fost la mai multe nunti cu el si a fost foarte bine. un pret exact nu stiu sa-ti spun ,dar cred k in jur de vreo 1800 euro.

Irina_steaua
26.01.2009, 12:38:42
Salutare! Imi poti da datele de contact ale formatiei pe pm, pls? Am ajuns la disperare cu cautatul.S-ar putea sa fie tarziu, dar ma car sa intreb daca mai sunt liberi pt 25 iulie 09.Merci anticipat.

Irina_steaua
26.01.2009, 12:39:32
Salutare!

Salutare! Imi poti da datele de contact ale formatiei pe pm, pls? Am ajuns la disperare cu cautatul.S-ar putea sa fie tarziu, dar ma car sa intreb daca mai sunt liberi pt 25 iulie 09.Merci anticipat.

Corina83
27.01.2009, 10:15:42
Buna Simonicka! As vrea si eu datele de contact ale formatie de la nunta ta, te rog! Sau daca ma poate ajuta cineva cu alte nr de telefon? Multumesc!

pegasus87
27.01.2009, 12:02:54
eu am inchiriat formatia azur cu nelu vlad si ia f puti deci am ramas muta knd mi-a zis....pai tineri de la ateneu ia 2000 si astia tot 2000 si nu se compara....

simonicka
27.01.2009, 15:47:19
Buna miresici si miresoi.
La cererea unei verisoare de-a sotului a trebuit sa sterg melodia de pe youtube, dar daca v-a placut formatia puteti sa mai vizionati cateva iregistrari aici:
http://www.youtube.com/results?search_type=&search_query=maesstro+band&aq=f

Da, se pare ca si aici sunt ceva probleme. Primele 2 piese sunt sterse, dar urmatoarele se pot viziona.
Multa bafta! Si in nici un caz nu acceptati asa niste preturi astronomice pentru o formatie. La banii astia ar trebui sa cante 3 zile si 3 nopti

Corina83
27.01.2009, 21:25:32
Buna miresici si miresoi.
La cererea unei verisoare de-a sotului a trebuit sa sterg melodia de pe youtube, dar daca v-a placut formatia puteti sa mai vizionati cateva iregistrari aici:
http://www.youtube.com/results?search_type=&search_query=maesstro+band&aq=f

Da, se pare ca si aici sunt ceva probleme. Primele 2 piese sunt sterse, dar urmatoarele se pot viziona.
Multa bafta! Si in nici un caz nu acceptati asa niste preturi astronomice pentru o formatie. La banii astia ar trebui sa cante 3 zile si 3 nopti

Iti multumim frumos, simonicka!:* >:D< Mie chiar imi place!

sienna2008
30.01.2009, 14:49:06
eu am inchiriat formatia azur cu nelu vlad si ia f puti deci am ramas muta knd mi-a zis....pai tineri de la ateneu ia 2000 si astia tot 2000 si nu se compara....

Buna Pegasus,

Imi poti da te rog si mie nr de tel al formatiei tale pe pm?.. si suma care ti-au cerut-o tie?.. la mine e nebunie totala... am nunta pe 16 mai si pana acum noi vroiam dj.. dar socrul mic (tata) a zis ca plateste el formatia.. deci vrem formatie.. si sunt in criza de timp.. nu prea stiu formatii din bacau sau imprejurimi.
Te pupic dulce!

sienna2008
30.01.2009, 14:55:46
Salutare!

Buna Simonicka,

Am incercat sa deschid link-ul pe care l-ai atasat dar nu merge.. imi poti da mai multe informatii pe privat despre formatie si nr de tel?
Mercic mult de tot!
Pupici

sienna2008
30.01.2009, 15:01:34
sriu pe cineva care nu e din bacau , dar care se deplaseaza si are si lumini si muzica buna si iti face si admosfera. Daca te intereseaza...

Buna Crystynutza,

Poti sa imi dai si mie pe privat detaliile formatiei de care vorbesti? si de asemenea ce preturi au?

Pupici

dienutza4
31.01.2009, 20:57:53
Buna la toata lumea!
Vreau sa va spun ca eu am optat pt o formatie la nunta,mi se pare ca te baga in priza,si in plus e live,toate intrumentele suna intr-un fel anume si ce sa mai....o adevarata petrecere.Pt mine la o nunta nu conteaza decat mancarea si muzica ca restul vine de la sine.
Formatia mea este din beresti bistrita si este formata din 6 lautari:
1 orga
2 acordeoane
1 saxofon
2 vocali
In plus dimineata nu este necesar sa-mi caut separat un lautar,deoarece o sa vina un saxofon si un acordeon din partea formatiei,si totul e inclus in pretul stabilit.
Marea atractie a serii este faptul ca unul din cei 6 seamna leit cu Bursuc;))
Am fost si i-am ascultat,si drept sa spun nu pot sa-i compar cu altii,pt ca este singura formatie pe care o ascultasem si care mi-a placut si asa s-a incheiat contractul.De fapt l-am ascultat si pe baiatul de la Miorita cu o seara inainte si nu se compara,dezavantajul lui este poate pt ca nu era cu formatia lui.Oricum avea glas ,dar mie imi place mai mult vocalul de la formatia mea.Mi se pare normal.
Bine ca am rezolvat-o si pe asta,ca eram in urma cu formatia si chiar ma ingrijoram ca nu am sa gasesc.Iar eu imi doream formatie cu orice pret.
Acuma imi mai doresc sa ajunga la asteptarile mele.
Cat despre genurile muzicale se pricep la orice si sunt in tendinte,dar asta nu inseamna ca melodiile mai vechi nu le cunosc la fel de bine.
Poate va intrebati de ce 6?Ei mi-au spus ca asa au fost de la inceput si nu pot merge la nunti separatiEu imi doream max 4 persoane,ca na de ce sa nu recunosc,pe langa suma stabilita tre sa platesc si meniurile,si in Bacau meniurile sunt destul de scumpe.Ma rog acuma nu ma mai plang pt inca 300 euro.
Distractie placuta la nunta pt toate miresicile

otilik
01.02.2009, 01:09:09
dienutza pentru tine conteaza mancarea si muzica....pentru altii conteaza mai mult muzica si bautura;))

gabryela63
10.02.2009, 10:05:37

Te rog din suflet spune-mi si mie ce formatie ai angajat la nunta? Eu nu pot da PM-uri pentru ca nu am destule mesaje postate. M-ar interesa numele formatiei, un numar de telefon si pretul pe care l-au cerut. Te rog mult....CASA DE PIATRA!

blusmile
10.02.2009, 11:58:55
pentru fetele interesate de formatia din Iasi de care zicea simonicka, cea a lui sebi orzan, am vorbit eu aseara cu el si ne-a cerut 50 de milioane pentru luna octombrie, suma in care nu intra transportul si cazarea lor. noi avem nunta in onesti, si daca adaugam la suma asta transportul, cazarea si meniurile pentru 5 oameni cred ca ma duce cam la 70 de milioane:( ...prea mult pentru mine...dar poate e altcineva interesat

simonicka
10.02.2009, 13:22:32
pentru fetele interesate de formatia din Iasi de care zicea simonicka, cea a lui sebi orzan, am vorbit eu aseara cu el si ne-a cerut 50 de milioane pentru luna octombrie, suma in care nu intra transportul si cazarea lor. noi avem nunta in onesti, si daca adaugam la suma asta transportul, cazarea si meniurile pentru 5 oameni cred ca ma duce cam la 70 de milioane:( ...prea mult pentru mine...dar poate e altcineva interesat

Imi pare rau!
Cu siguranta vei gasi alta solutie. Multa bafta!

blusmile
10.02.2009, 14:14:54
Imi pare rau!
Cu siguranta vei gasi alta solutie. Multa bafta!
mercic oricum de info, simonica. sunt buni, intr-adevar, dar au scumpit cam mult fata de cat ziceai ca au cerut in 2008. dupa ce ca a crescut asa de mult euro au urcat si mai mult pretul:-<

annik
10.02.2009, 15:35:18
Cedez rezervare nunta restaurant Decebal 13 iunie 2009.
Am nevoie de ajutor: AM RAMAS FARA MUZICA/FORMATIE. Daca poate cineva sa ma a jute, daca stiti pe cineva liber pentru aceasta data? VA rog mult. Am avut contract cu o formatie, dar s-au razgandit din senin ( ideea era ca voiau sa ne fraiereasca si sa nu vina la nunta, sa trimita niste amatori, caci ei aveau programate 2 nunti in aceeasi zi.... ei, povestea e mai lunga, dar ideea e sa fiti foarte atente daca luati formatia din Buhusi...aia scumpi- nu cred ca pot sa le spun numele, caci sunt buni dar sunt neseriosi, iresponsabili...etc). Pana una alta pe mine ma apuca groaza ca o sa raman cu dj la nunta:((

annik
10.02.2009, 15:46:39
Am nevoie de ajutor: AM RAMAS FARA MUZICA/FORMATIE. Daca poate cineva sa ma a jute, daca stiti pe cineva liber pentru aceasta data? VA rog mult. Am avut contract cu o formatie, dar s-au razgandit din senin ( ideea era ca voiau sa ne fraiereasca si sa nu vina la nunta, sa trimita niste amatori, caci ei aveau programate 2 nunti in aceeasi zi.... ei, povestea e mai lunga, dar ideea e sa fiti foarte atente daca luati formatia din Buhusi...aia scumpi- nu cred ca pot sa le spun numele, caci sunt buni dar sunt neseriosi, iresponsabili...etc). Pana una alta pe mine ma apuca groaza ca o sa raman cu dj la nunta:((
Astept orice informatie de la voi.PLeeeeaaase

CONT-INCHIS-23057
10.02.2009, 16:31:15

in ce bani te incadrezi?

annik
10.02.2009, 16:47:23
Cu cei care vorbisem era vorba de 1800 euro.

CONT-INCHIS-23057
10.02.2009, 16:48:44
Cu cei care vorbisem era vorba de 1800 euro.

pai in banii astia ai multe variante. Nu cred c-or fi chiar toate ocupate. Vezi formatia recomandata de simonik

monica_bc
10.02.2009, 16:49:03
Eu am 2 nr de telefon:unul al lui Nelu Cazimir si altul Sorin(doar atat stiu ca-l cheama).Daca vrei detalii da-mi pm.

annik
10.02.2009, 16:55:10
Merci, imi poate trimite cineva detaliile de contact ale acestei formatii?

iza_ioana
10.02.2009, 17:23:12
sa ma ierte domnu cazimir, da am auzit ca la sf anului trecut a cantat la o nunta la decebal, s-a imbatat crita si a vrut sa plece de la restaurant. in cele din urma a fost convins sa se intoarca si a inceput sa cante o melodie cu "sa moara soacra mare"...misto, nu?

otilik
10.02.2009, 17:33:56
sa ma ierte domnu cazimir, da am auzit ca la sf anului trecut a cantat la o nunta la decebal, s-a imbatat crita si a vrut sa plece de la restaurant. in cele din urma a fost convins sa se intoarca si a inceput sa cante o melodie cu "sa moara soacra mare"...misto, nu?
=)) =)) =)) e vina mirilor ca i-au dat de baut....eu raman masca cand aud ca cei de la muzica cer nu stiu ce mancare si nu stiu ce bautura la nunta.....sunt de acord sa li se puna ceva de mancare in fata si suc si apa,dar nu sunt de acord sa fie serviti ca si invitatii....

CONT-INCHIS-23057
10.02.2009, 17:34:05

ai auzit, bine spus.!!.Nu te supara dar nu cred.Eu am fost la vreo 10 nunti unde a cantat el. Si a fost fara nici un repros.De clatinat nici vorba. Initial, ne gandeam la el sa-l luam la nunta numai ca eram cam satui sa-l vedem peste tot:)

gabryela63
11.02.2009, 07:33:23
ti-am dat PM

Rog si eu pe Gina sau cine are un numar de telefon sau o varianta prin care sa iau legatura cu interpreta Vasilica Tataru. Ma intereseaza cam ce pret cere pentru nunta . Va rog din suflet, cine stie cum pot lua legatura cu Vasilica tataru sa-mi spuna si mie. Nu pot posta PM ca nu am destule mesaje pe acest site. Multumesc frumos si Casa de Piatra , tuturor miresicilor!

gabryela63
11.02.2009, 07:51:21
Eu am angajat ieri o formatie din Onesti, de la Restaurantul Rapsodia (asa se numeste si formatia "Rapsodia"). Au cerut 1200 euro. Daca te intereseaza, iti dau datele de contact. Nu stiu daca sunt extraordinari, dar din ce stiu eu si am aflat sunt buni. Sper si eu sa iasa nunta fetei mele asa cum o viseaza. Casa de Piatra!

annik
11.02.2009, 10:01:32
Am rezolvat cu muzica, i-am gasit liberi pe baietii de la Iasi- 50 milioane + 75 euro transportul ( sau asigur eu transportul, dar cine are timp sa se duce dupa ei in ziua nuntii...). Din filmuletele postate si din alte cateva cantecele, mi-au facut o impresie buna, au vocea cultivata; sper sa nu am surprize neplacute. Va multumesc foarte mult miresici, mi-ati fost de mare ajutor.CASA DE PIATRA

CONT-INCHIS-23057
12.02.2009, 15:01:06
:rocking: am rezolvat cu muzica!! <:-P <:-P

Gina25
12.02.2009, 15:12:02
super! #:-Spe cine ai ales pana la urma? :D

CONT-INCHIS-23057
12.02.2009, 15:17:46
super! #:-Spe cine ai ales pana la urma? :D

prima mea dragoste. Festivo Band. Fiind o draguta ;) , mi-au acordat ceva bonusuri si-au mai umblat putin la pret. Per total e ok.

Yonika
15.02.2009, 22:07:11
Recomandati-ne si noua un DJ!^:)^
Bine, noi avem nevoie pt un botez!

otilik
16.02.2009, 14:00:13
buna...eu i-am luat pe vasilica si pe sotul ei,plus restul formatiei..pretul este de 2500 de euro dar iti vor face o nunta perfecta din punctul de vedere al muzicii;-) daca te mai intereseaza imi zici si-ti dau numarul lor

annik
16.02.2009, 15:00:17
buna...eu i-am luat pe vasilica si pe sotul ei,plus restul formatiei..pretul este de 2500 de euro dar iti vor face o nunta perfecta din punctul de vedere al muzicii;-) daca te mai intereseaza imi zici si-ti dau numarul lor
AM rezolvat cu muzica, am contractat deja o formatie din Iasi. Merci fain de informatie

otilik
16.02.2009, 15:26:01
=D> ma bucur ca ai rezolvat

CONT-INCHIS-23057
16.02.2009, 15:48:56
AM rezolvat cu muzica, am contractat deja o formatie din Iasi. Merci fain de informatie

care din formatii?

sweet_yonutza
19.02.2009, 16:30:04
hello...sunt in criza...nu ne-am gasit inca formatie pt 22 august...dk stie cinevs ceva informatii pls pls e fff important pt mine...formatia trebuie sa cante mai ales muzica populara banateana si de petrecere si sa fie sub 2000€...dk aveti cunostinat va rog sa ma ajutati..multumesc^:)^

AlexF
20.02.2009, 21:09:44
Buna , nu cred ca esti in criza , inca mai e timp sa-ti gasesti formatie.

AlexF
20.02.2009, 21:10:46
Dar de la Bacau la Timisoara e drum lung#-o

VICE
22.02.2009, 18:08:02
Buna
Stie Cineva Ceva Despre Formatia''dragoi''?seful Orchestrei Se Numeste Cristi Gogan Dragoi.^:)^

mimonel
23.02.2009, 19:43:06
hello...sunt in criza...nu ne-am gasit inca formatie pt 22 august...dk stie cinevs ceva informatii pls pls e fff important pt mine...formatia trebuie sa cante mai ales muzica populara banateana si de petrecere si sa fie sub 2000€...dk aveti cunostinat va rog sa ma ajutati..multumesc^:)^

Pai daca locuiesti in Timisoara au fost targurile de nunti si au venit si ceva formatii banatene, pretul era cam 2500 euro. Mai este un targ in martie in Timisoara, poti incerca atunci.

blusmile
03.03.2009, 09:24:19
fetelor, stiti careva dintre voi cum este DJ-ul Radu Gaitan? Am inteles ca lucreaza la Radio alfa bacau. ati fost la vreo nunta unde a pus el muzica?

CONT-INCHIS-23057
14.03.2009, 19:07:02
Fetelor, eu am fost la sediul Fantasy Band si ne-au oferit o demonstratie live de am ramas cu gura cascata. Sase persoane cu totul deosebite, patru domni si doua super soliste.... foarte eleganti si cu un repertoriu extrem de variat.
Sunt tare fericita ca am reusit sa-i prind pentru nunta mea.

la instrumente sunt foarte buni, la voce mai putin.

NicoAimee
15.03.2009, 07:45:20
la instrumente sunt foarte buni, la voce mai putin.
Nu sunt de acord cu tine. Eu i-am ascultat live pe cei de la Fantasy Band si sunt foarte buni din ambele puncte de vedere. Sunt niste profesionisti. Mi-au placut foarte mult si ma bucur ca ii vom avea la nunta.

mariko7
17.03.2009, 21:12:38
Buna dragi miresici
Ce ziceti de barjoveanu, am auzit k este f bun
Imi poate da cineva detalii despre el?

AlexF
17.03.2009, 23:21:06
E foarte bun. Numai sa-i spui sa-ti cante si la vioara, chestia asta o face numai pt cei care o cer. Si inca o chestie, sa-l intrebi pe cine are la clape, ca stiu ca-si schimbase "claparul" si nu mai stiu pe cine a luat in loc. Conteaza sa fie bun si organistul si sa se coordoneze bine la schimbarea de ritm a melodiilor.

Stii cumva cat cere?

nbogdanr
18.03.2009, 21:19:12
Eu as zice ca nici aici nu exista o regula si ca, depinde foarte mult de natura invitatilor.Astfel sunt nunti pentru care este mai potrivita o formatie si la fel nunti care se preteaza la dj.

casa de piatra tuturor!!!

AlexF
19.03.2009, 00:32:58
Anul trecut stiu ca avea tarif cam intre 1500 si 1800 de euro. Anul asta nu stiu daca a marit sau a ramas la fel. Unii lautari am vazut ca au tinut totusi seama de criza si nu au urcat preturile...

Mersi, e pretul pietii ,dar totusi in opinia mea mi se pare mult .

ralucagoci
19.03.2009, 01:15:51
fetelor, stiti careva dintre voi cum este DJ-ul Radu Gaitan? Am inteles ca lucreaza la Radio alfa bacau. ati fost la vreo nunta unde a pus el muzica?

buna, la mine la nunta a fost si Radu Gaitan ... super servicii, super pret si seriozitate. am fost foarte multuminta, mai ales ca pe langa muzica de buna calitate am inchiriat si masina de lumini si cea de baloane

blusmile
19.03.2009, 16:22:03
buna, la mine la nunta a fost si Radu Gaitan ... super servicii, super pret si seriozitate. am fost foarte multuminta, mai ales ca pe langa muzica de buna calitate am inchiriat si masina de lumini si cea de baloane
multumesc frumos de detalii. eu am sa inchei contract cu el si de aia intreb, vreau sa aud mai multe pareri.

diananico
20.03.2009, 10:52:47
Anul trecut stiu ca avea tarif cam intre 1500 si 1800 de euro. Anul asta nu stiu daca a marit sau a ramas la fel. Unii lautari am vazut ca au tinut totusi seama de criza si nu au urcat preturile...
noi l-am sunat si ne-a cerut mai putin de 1500 de euro dar s-a suparat cand l-am intrebat daca are un dvd ceva sa-l ascultam si am renuntat la idee. o fi el mare profesor dar nu pot sa semnez un contract cu el daca nu l-am auzit niciodata cum canta :-\

dytzu
20.03.2009, 15:18:58
Imi puteti spune mai multe despre Dj Cristi?

natymotanel
20.03.2009, 15:40:35
Si eu sunt in crizaaaaaaaa, am nunta in sept si n-am gasit formatiee:-SS
Da de nu gasesc iau dj, asta e:D