PDA

Versiunea completa : Unde mancam bine in Cluj?

Pagini : 1 [2]

laurici_brunetzik
25.01.2010, 10:35:10
da asa i, bine ca nu am patit o

alexalia
25.01.2010, 13:51:34
nu mai imi vine sa mananc la Pirati dupa ce am gasit "ceva" in supa.....plus ca a fost sub orice critica.......in rest e ok de un suc, o cafea,dar papa nu mai.....
Nu stiu de pizza x dar la Pizza y am gasit chistoc de tigara in pizza

:-&
urat din partea lor... mie nu mi-a placut la Pirati ca am fost intr-o duminica pe la 4 si singurul loc de nefumatori era la intrare, langa usa... ca la nefumoatori sus numai la 6 deschid:-w

melinda21
25.01.2010, 14:23:22
cateva locuri unde noi mancam bine ii la Iulius Mall la Mado (ii foarte bun shaorma), la speed pe napoca, la REX(pe str. Bolyai) si la pizza Hut

mony42
25.01.2010, 15:06:04
nu mai imi vine sa mananc la Pirati dupa ce am gasit "ceva" in supa.....plus ca a fost sub orice critica.......in rest e ok de un suc, o cafea,dar papa nu mai.....
Nu stiu de pizza x dar la Pizza y am gasit chistoc de tigara in pizza

Ce "ceva".....ca eu sunt cam "scarboasa" asa de fel. Si tre sa ma duc la ziua cuiva la Pirati......

mony42
25.01.2010, 15:09:01
Eu raman fidela restaurantului cu specific unguresc din Vlaha...mancare super buna, servire foarte buna, fete dragute, pret mai mic decat in Cluj (clar).....

crisstynna
25.01.2010, 15:34:10
Eu raman fidela restaurantului cu specific unguresc din Vlaha...mancare super buna, servire foarte buna, fete dragute, pret mai mic decat in Cluj (clar).....
E restaurantul ala de pe colt???Pe drumul ala care trece pe langa restaurant....chiar in capat si-au facut parintii mei casa...Asa ca la vara o sa intru si eu sa manac ceva acolo,ca nu am intrat niciodata:D

dianadidi
25.01.2010, 17:32:10
Va recomand sa incercati mancarea de la "4 Amicii" de pe Eroilor.Tot ce am mancat la ei a fost f bun,delicios,portii mari,preturi bune si servire ireprosabila.
Noi mergem aproape saptamanal si am incercat f multe bunatati:cu specific romanesc si italienesc.
Chiar langa s-a deschis "La Piazzetta".Este frumos intr-adevar,dar mancarea nu se compara, plus ca au portii ff.mici:"> .Pt o cafea,suc merge pt ca arata bine localul,dar pt. papa:D mai faceti cativa pasi pana la Amici.
pupici:*

larisa1984
25.01.2010, 23:11:58
fetelor, citind acuma pe aici, imi dau seama ca eu am fost norocoasa ca nu am gasit veci nimic in mancare, sau voi ati fost ghinioniste :) pofta buna oricum....eu cand mananc in oras, e fie la pirati, fie la speed, fie shaorma de la rosa.

larisa1984
25.01.2010, 23:14:11
aaaa, si trebuie sa recumosc, ca nu mananc la restaurante gen hubertus...principalul motiv ca nu imi permite buzunarul

Goldmoon
25.01.2010, 23:29:17
fetelor, citind acuma pe aici, imi dau seama ca eu am fost norocoasa ca nu am gasit veci nimic in mancare, sau voi ati fost ghinioniste :) pofta buna oricum....eu cand mananc in oras, e fie la pirati, fie la speed, fie shaorma de la rosa.

Eee... sa vedeti aici fitze: Piratii mi se pare o bomba, plus ca ma enerveaza din principiu de fiecare data cand nu incap cu masina pe strada din cauza celor parcati in fata :-w , la Speed... am vazut interiorul unei masini de tocat carne de la ei (pe care au adus-o necuratata sa le schimbam o piesa) :-& , Rosa nu stiu care e.

Noi de mancat in oras... depinde de pofte: la chinezi (in general sus pe Rosetti), la Toldi (rest unguresc unde se mananca bine si la preturi decente), la Viena, pizza - in ultima vreme la La Cina (dar destul de rar), fast food la Doner Kebab.
Am incercat si restaurantul mexican de pe Motilor - se mananca chiar bine pentru amatorii genului.
Mancare foarte buna gasiti si la No 2 (in spatiul unde a fost Lugano langa Piata Muzeului) si au meniu de pranz care e ok la pret.
Ma mai gandesc... ca eu la asta ma pricep... sa pregatesc rezervari. :D

LE: v-am zis eu ca imi mai aduc aminte: mancare romaneasca foarte buna: La roata (de pe Emil Isaac) si inca ceva restaurant pe Brancusi - nu ii retin numele, dar mancarea a fost buna.

Ballet
25.01.2010, 23:51:07
La Agape cum mai e mancarea? Mancam f bine acolo acum cativa ani...

Goldmoon
25.01.2010, 23:53:46

La autoservire sau sus? Nici noi nu am mai fost de ceva vreme.

dianadidi
26.01.2010, 08:28:06

Nu mai este ce a fost,asta-i sigur.Mancarea nu este rea,dar de fiecare data cand ma duc acolo imi vine sa-mi cumpar mai intai o farfurie si un tacam de unica folosintza:| ,tocmai de aceea nici nu prea mai mergem pe acolo,decat in cazuri extreme pt. ca servirea e rapida;))

Ballet
26.01.2010, 08:28:31
La autoservire sau sus? Nici noi nu am mai fost de ceva vreme.
Noi mergeam la autoservire cand aveam treaba prin centru si ne lua foamea. Pe atunci ni se parea putin cam scumpa, dar pireul cu friptura si sos bub, bun, merita oricat...Era si sarat bine, cum imi place mie. :-$

Goldmoon
26.01.2010, 08:37:52
Noi mergeam la autoservire cand aveam treaba prin centru si ne lua foamea. Pe atunci ni se parea putin cam scumpa, dar pireul cu friptura si sos bub, bun, merita oricat...Era si sarat bine, cum imi place mie. :-$

Cum ziceam nu am mai fost de ceva vreme buna nici noi, dar intr-adevar se manca repede si bine.

Si stiti unde se mai mananca bine si ieftin - daca esti pe fuga? La varzarie. Localul arata cum arata, dar varza a la cluj ca acolo nu se gaseste altundeva, iar ca si preturi e suuper ok.

Biu
26.01.2010, 08:44:48
Cum ziceam nu am mai fost de ceva vreme buna nici noi, dar intr-adevar se manca repede si bine.

Si stiti unde se mai mananca bine si ieftin - daca esti pe fuga? La varzarie. Localul arata cum arata, dar varza a la cluj ca acolo nu se gaseste altundeva, iar ca si preturi e suuper ok.

unde-i asta ? eu manac repede si bun ( si exagerat de ieftin :-$ ) la cantina facultatii de sport

Ballet
26.01.2010, 09:02:30
unde-i asta ? eu manac repede si bun ( si exagerat de ieftin :-$ ) la cantina facultatii de sport
La cantina de la Agronomie iarasi e f ieftina mancarea si la Primarie.

Biu
26.01.2010, 09:41:48
La cantina de la Agronomie iarasi e f ieftina mancarea si la Primarie.

da, dar la sport ai loc de parcare ;))

Goldmoon
26.01.2010, 10:27:41

E pe Eroilor, pe partea "pietonala". Scrie deasupra "Pastaioase" cu scrisul ramas din vremuri demult apuse. ;;)
Localul e foarte comunist asa, dar chiar e mananca foarte bine. (sa nu il confundati cu ala chiar de pe coltul opus cinematografului, e mai sus un pic)

laurici_brunetzik
26.01.2010, 11:15:02
si la cantina in hasdeu e foarte buna mancaresi ieftina, fac si pizza

melinda21
28.01.2010, 00:07:29
si la cantina in hasdeu e foarte buna mancaresi ieftina, fac si pizza

si la cantina de la poli ii foarte buna mancarea si foarte ieftina

dianadidi
19.07.2010, 20:05:14
Fetelor, va rog sa ma ajutati cu un sfat
Vrem sa facem o masa a doua zi dupa nunta si mi-ar place o locatie in ae liber, o terasa frumoasa in Cj sau in imediata apropiere :) unde sa nu aiba preturi exagerate.
Multumesc tare mult

alexalia
20.07.2010, 13:35:01
Fetelor, va rog sa ma ajutati cu un sfat
Vrem sa facem o masa a doua zi dupa nunta si mi-ar place o locatie in ae liber, o terasa frumoasa in Cj sau in imediata apropiere :) unde sa nu aiba preturi exagerate.
Multumesc tare mult

Pai o data ar fi Motel Gilau... numa ca e ceva de mers... si trebuie vazut daca n-au nunta.
Mai e fostul Suete actualmente Paprika (in Grigorescu, mai jos de Sinaia)... noua ne place mancarea acolo.
Mancare f buna si relativ ok ca pret e la Valahia (au si terasa, si inauntru)... asta e aproape de cimitirul din Manastur)... dar nu se vede cimitirul ca terasa e inconjurata de ceva gard sau copacei. Dar altfel mancarea e fff buna si ei merg pe chestii traditionale.
cam astea le stiu eu... ca restul care imi vin in cap sunt f scumpe! Mai suna pe la hotelurile care fac nunti poate ai noroc si sunt liberi. Si daca n-au nunta sigur marea majoritate au si ceva terasa pe care pot sa iti faca o masa.

melinda21
20.07.2010, 13:47:21
ar mai fi si Picolla din Marasti, in apropiere de Iulius Mall
Havanna in parcare leu, doar ca nu are terasa, dar localul ii foarte frumos
si ar mai fi si restaurantul Panoramic, in apropiere de hotelul Belvedere

diannaa
18.10.2010, 22:42:13
am descoperit cel mai ok kebab dupa gustul meu pana acum: la fast food-ul din spate de la sora, "MC nu stiu cum", super chifla(eu care imi luam la lipie pt ca nu imi placeau chiflele), fara grasime, bogat si gustos, 6 lei cel mediu si 8 lei cel mare....insa cel mediu e imens

ATH
10.11.2010, 19:13:54
A pomenit cineva de "la Cina"?
Ma simt comfortabil acolo, podeaua de lemn e foarte prietenoasa, geamurile mari lasa lumina sa te mangaie, pozitia centrala o face accesibila; o locatie unde mananci repede si bine; bucataresele sunt femei modeste, inimoase, isi dau silinta!
Iar ospatarii sunt...chipesi, ingrijiti, cu clasa!
Succes!

noraa
14.07.2011, 11:08:22
Am si eu doua preferinte in Clujul asta: Tonight si Havana.
Tonight a fost de la inceput foarte ok, iar la Havana cred ca de cand fac si livrari la domciliu si-au imbunatatit serviciile. De exemplu salatele de la Havana sunt si mari si bune.

AndreeaAndreea
24.08.2011, 19:49:14
Locul meu preferat este la Valahia. Au și o terasă afară, mâncarea este delicioasă, porțiile imense iar aerul rustic dă nota finală. Vă recomand să mergeți cu încredere și să încercați supa gulas cu hribi care este un deliciu.yummyyyyyy

AndreeaAndreea
24.08.2011, 19:53:27
S-a deschis nu demult un restaurant micuț pe strada Tomis, un restaurant turcesc și am fost deja de 3 ori și mâncarea a fost delicioasă, servirea foarte promptă. Când sunteți prin centru vă recomand să intrați și să încercați din specialitățile lor.:)De moment totul este de bună calitate, sperăm să rămână la fel și pe viitor!

Delia21
12.04.2013, 14:49:48
Unde se mananca bine in Cluj? Pai depinde ce vrei? Pentru mancare romaneasca as zice Piratii/ Vichingii sau Valahia (aia din Manastur nu aia din Marasti :)) ).

Daca vreti sa incercati ceva nou va recomand Restaurant japonez Tokyo.(G.Marinescu, nr 5). E foarte primitor, mancarea este exact ca in japonia si nu demult(cred ca mai putin de o luna) unul dintre bucatarii de acolo a castigat medalia de aur la ceva concurs international de sushi (desfasurat in Japonia :)) )

Pofta buna oriunde ati alege sa mancati!