PDA

Versiunea completa : Unde mancam bine in Cluj?

Pagini : [1] 2

diannaa
19.08.2007, 01:10:30
eu zic:Fair Play,Roata.Alte locatii? ....de incredere

daniela_psy
19.08.2007, 02:13:06
si daca recomandam ceva ce ne place noua si alte miresici iau teapa acolo,ni se taie limba?daca nu,zic si eu.Util topic.:)>-

diannaa
19.08.2007, 02:20:18
si daca recomandam ceva ce ne place noua si alte miresici iau teapa acolo,ni se taie limba?daca nu,zic si eu.Util topic.:)>-
nu ne taie nimeni ...:-p limba,eventual..pofta de mancare pe data urmatoare=P~ deci macar sa aflam cele care nu prea stim sa gatim unde sa ne invite sotiorii sa papam>:D< ...bine

daniela_psy
19.08.2007, 02:39:23
nu ne taie nimeni ...:-p limba,eventual..pofta de mancare pe data urmatoare=P~ deci macar sa aflam cele care nu prea stim sa gatim unde sa ne invite sotiorii sa papam>:D< ...bine
Mama ce noroc pe unele!gatitul(bine) a fost prima calitate pe care Mihai a descoperit-o la mine,deci,ma intreb mai pot da inapoi sau gata cu mancatul in oras?Sotului ii place cum gatesc si doar cu ocazii speciale sau cand ne grabim mancam in oras.Mie imi place sa mananc la fostul loc de munca(rest Sinaia)ca stiu ca se lucreaza curat desi e putin mai scump decat altele(fac niste ciupercute umplute si niste papanasi yammy=P~ ).Mai imi plac pastele de la Marty de pe Horea si dorada pe pat de sare cu legume la gratar sau tagliatele cu somon(La Liga-Sigma).Stai sa ma mai gandesc :-\ :zz: pizza buna La Milaneze(zicea un fost sef al meu italian ca e singura pizza cu adevarat facuta in stil italian),Croco,cine prefera pizza cu blat gros si dospit bine-pizza Gente.Sper ca nu face publicitate gratuita pe aici sa ne trezim cu penalizari ca eu is tare stresata sa nu o busesc;)) La restaurant Intim sau Lugano se manaca bine si scump sau se mananca bunicel si ieftin la autoservire Agape.

cinezee
19.08.2007, 19:57:23
Eu am mancat bine la maimuta plangacioasa ( sper ca am scris bine ) ...si la pizzaria Roma parca asa ii spune ...iar la cafeneau AGAPe ..mi-a placut foarte mult si tot acolo au si niste separteuri foarte intime si finute ( cam de 10 persone la masa ) :-p :)>-

Mi-a placut modul de servire ..si preturile destul de ok .....cu siguranta voi reveni acolo ;))

Plus ca fetele mi-au aratat autoservirea de langa agape ...mi-a placut cum arata acolo si mirosea frumos ....pacat cand am vrut sa mananc sambata ( 18 aug 2007 ) la ora aceea era nunta ....asa ca nu am mai apucat sa papa acolo

anuca_m
19.08.2007, 20:04:58
Mie imi place la marty...la pizza gente, si mai mergem cateodata cand avem chef de mancare japoneza la restaurantul Tokyo Sushi...au mancare f buna si prreturi destul de accesibile...in plus e f frumos acolo..

cinezee
19.08.2007, 20:10:32
Mie imi place la marty...la pizza gente, si mai mergem cateodata cand avem chef de mancare japoneza la restaurantul Tokyo Sushi...au mancare f buna si prreturi destul de accesibile...in plus e f frumos acolo..

amu eu sunt ptr mancare gatita ..nu prea agreez fas food-ul...iar mancarea chinezeasca servita in regim fast food...cum e pe la noi ..iar nu prea agreez...iar pizza mi s-a cam taiat de ea :)):))

In fine ....:> :-" acum fiecare c u gusturile sale

Apropo....tie iti plac caii..ca vad ca ai o poza cu unu la avatar?

anuca_m
19.08.2007, 20:14:37
amu eu sunt ptr mancare gatita ..nu prea agreez fas food-ul...iar mancarea chinezeasca servita in regim fast food...cum e pe la noi ..iar nu prea agreez...iar pizza mi s-a cam taiat de ea :)):))

In fine ....:> :-" acum fiecare c u gusturile sale

Apropo....tie iti plac caii..ca vad ca ai o poza cu unu la avatar?

Nu e un fast food.....e restaurant (cred ca am si precizat in mesaj).Mancarea e f buna daca va place mancarea japoneza mergeti macar o data acolo,..se merita.

Imi plac caii, daca ne ajuta Dumnezeu sa ne luam o casa mai incolo, si sa avem si ceva teeren imi cumpar si un cal sigur;;)

daniela_psy
19.08.2007, 22:06:03
Si eu am auzit de bine de restaurantul japonez,dar si cel chinezesc de pe Brancusi e super!

cinezee
20.08.2007, 08:14:28
Nu e un fast food.....e restaurant (cred ca am si precizat in mesaj).Mancarea e f buna daca va place mancarea japoneza mergeti macar o data acolo,..se merita.

Imi plac caii, daca ne ajuta Dumnezeu sa ne luam o casa mai incolo, si sa avem si ceva teeren imi cumpar si un cal sigur;;)

Acela e visul meu de ani de zile cam vreo 10 .....sper candva sa il pot implini ...daca reusesti sa iti cumperi cal...te rog sa imi dai si mie mai multe detalii...si sa imi pui poze [-o< [-o< >:D<
Mi-a placut cum arata inauntru pizzaria Gente...pacat ..ca am vazut-o in drum spre gara ....data viitoare cand revin in Cj ...am sa bag un nas pe acolo ;))

yma
20.08.2007, 11:15:38
hanul dacilor-niste ciuperci cu branza de si acum imi ploua in gura numai cand ma gandesc
casa matei-super mancare,preturi un pic mai maricele(s-ar putea sa va intalniti acolo cu nasul lui columbeanu)
restaurantul Paradis din Tureni-un peste suuuper fac acolo

miti
20.08.2007, 11:19:04
Casa Vikingilor>:D<

orhidutza
20.08.2007, 11:33:50
La Rovin (in Gilau) - cel mai bun file de pastrav :)

Taja
20.08.2007, 11:35:36
Casa Piratilor-si aici comandati platoul piratului (portia e pt 2 persoane)
yamiiii

mira00
20.08.2007, 11:50:15
eu zic Napoca 15 e super curat, mancarea e super buna- eu ador supa crema de ciuperci- si servirea e si ea impecabila iar acum se poate servi masa pe terasa

cinezee
20.08.2007, 19:11:51
hanul dacilor-niste ciuperci cu branza de si acum imi ploua in gura numai cand ma gandesc
casa matei-super mancare,preturi un pic mai maricele(s-ar putea sa va intalniti acolo cu nasul lui columbeanu)

cuperciiiii...imi ploua in guras..d.at viit cand vin la cj voi sti ce sa caut ;))

daniela_psy
21.08.2007, 01:26:25
Si mie imi place Paradis dar din pacate am un prieten care a lucrat acolo ospatar si mi-a zis ca nu e prea curat pe acolo si ca o data un client a vazut un sobolan care cauta si el ceva parmezan saracu' :-&

daniela_psy
21.08.2007, 01:28:56
eu zic Napoca 15 e super curat, mancarea e super buna- eu ador supa crema de ciuperci- si servirea e si ea impecabila iar acum se poate servi masa pe terasa
Nu am servit niciodata masa acolo.O sa mergem sa vedem daca ai dreptate.Nu e cam scump?Din afara pare un restaurant cu pretentii.

anas
21.08.2007, 09:00:18
eu zic ca nu e scump de exemplu o supa crema e 5 ron o specialiatate din piept de pui incepe de la 12 ron pana la 17 ron, o portie de bruschete e 5 ron, depinde doar ce si cat mananci

loredanacoirte
21.08.2007, 21:38:57
Casa Vikingilor si restaurantul Panormic

diannaa
21.08.2007, 21:56:23
Si mie imi place Paradis dar din pacate am un prieten care a lucrat acolo ospatar si mi-a zis ca nu e prea curat pe acolo si ca o data un client a vazut un sobolan care cauta si el ceva parmezan saracu' :-&
si noi am mancat de 2 ori la Paradis,prima data am avut noroc,a 2-a al meu a gait un viermisor in supa si alta data nici la toaleta nu m-as mai duce acolo,chiar de-ar fi sa mor.[-X

daniela_psy
09.09.2007, 00:29:27
si noi am mancat de 2 ori la Paradis,prima data am avut noroc,a 2-a al meu a gait un viermisor in supa si alta data nici la toaleta nu m-as mai duce acolo,chiar de-ar fi sa mor.[-X

Asta in cazul in care vorbim de acelasi restaurant Paradis de la iesire din Cj spre Turda.Ca zilele astea am mai vazut ceva Paradis(motel cu restaurant cred ca era)in Marasti.

daniela_psy
09.09.2007, 00:34:11
Fetelor,ca suntem la subiect,va recomand sa vizionati o comedie super crunta cu privire la restaurante si tot ce tine de treaba cu servirea."Waiting" se numeste si veti intelege vizionand-o de ce nu e bine niciodata sa te pui cu cel care iti da sa mananci.Cele care ati vazut-o deja stiti despre ce vb.Ca si in cazuri prietenoase risti cu mancatul in oras daca nu cunosti bine locatia si bucatarul...8-}

prapadeala
17.09.2007, 19:57:38
Fetelor,ca suntem la subiect,va recomand sa vizionati o comedie super crunta cu privire la restaurante si tot ce tine de treaba cu servirea."Waiting" se numeste si veti intelege vizionand-o de ce nu e bine niciodata sa te pui cu cel care iti da sa mananci.Cele care ati vazut-o deja stiti despre ce vb.Ca si in cazuri prietenoase risti cu mancatul in oras daca nu cunosti bine locatia si bucatarul...8-}

Nu cred ca am vazut filmul.. dar oricum nu critic ospatarul sau bucatarul decat dupa ce am mancarea in fata, sa nu am suprize prin mancare ;))

prapadeala
17.09.2007, 19:58:49
Eu am fost la restaurantul japonez.. nu stiu cum ii zice, undeva aproape de hotel Sport poate>??? Am inteles ca e unul singur in Cluj

Mancarea nu a fost asa buna, nu mi se parea prea japoneza. Si ca valoare.. am platit prea mult pentru calitate prea putina. In schimb mi-a placut decorul localului si servirea.

prapadeala
17.09.2007, 20:20:05
Recomand alt loc, italienesc, cu specialitatea de pizza :), Napoli Centrale.

Am fost o singura data, vara aceasta, si mi-a placut extrem de mult. In spate au o gradina deosebit de frumoasa. Recomand sa mancati afara in gradina daca vremea permite, nu inauntru.

Pizza e deosebita, si au si multe feluri de mancare delicioase. Sora mea si-a luat un fel de lasagna cu vinete si branza parmigiana si a fost un deliciu.

Cumnatii mei care locuiesc in cluj merg acolo tot timpul si este un loc favorit.

Pofta buna :D

daniela_psy
17.09.2007, 20:47:42
Recomand alt loc, italienesc, cu specialitatea de pizza :), Napoli Centrale.

Am fost o singura data, vara aceasta, si mi-a placut extrem de mult. In spate au o gradina deosebit de frumoasa. Recomand sa mancati afara in gradina daca vremea permite, nu inauntru.

Pizza e deosebita, si au si multe feluri de mancare delicioase. Sora mea si-a luat un fel de lasagna cu vinete si branza parmigiana si a fost un deliciu.

Cumnatii mei care locuiesc in cluj merg acolo tot timpul si este un loc favorit.

Pofta buna :D

Ai dreptate,uitasem de Napoli...Imi place si mie acolo desi nu am fost de prea multe ori.Buna idee pt weekend!

daniela_psy
17.09.2007, 20:49:10
Nu cred ca am vazut filmul.. dar oricum nu critic ospatarul sau bucatarul decat dupa ce am mancarea in fata, sa nu am suprize prin mancare ;))
:)) :)) F bine judecat!Totusi iti recomand comedia.E crunta!!!

ALI
20.09.2007, 11:39:50
napoli e ff buna ca pizzerie, si pastele sunt bune, pt ca patronul e it si uneori intra si el in bucatarie si toate preparatele sunt in stil it.
un sfat insa, sora mea a muncit acolo cateva luni in perioadele de vara.
sa nu cereti sos de rosii, uneori o sa va treziti ca miroase urat pt ca e statut de cateva zile.

va recomand insa salata de fructe, se face in fiecare zi si e delicioasa.
la fel si prajiturile sunt aduse zilnic si sunt deosebite.

daniela_psy
26.09.2007, 09:29:52
napoli e ff buna ca pizzerie, si pastele sunt bune, pt ca patronul e it si uneori intra si el in bucatarie si toate preparatele sunt in stil it.
un sfat insa, sora mea a muncit acolo cateva luni in perioadele de vara.
sa nu cereti sos de rosii, uneori o sa va treziti ca miroase urat pt ca e statut de cateva zile.

va recomand insa salata de fructe, se face in fiecare zi si e delicioasa.
la fel si prajiturile sunt aduse zilnic si sunt deosebite.

Stiu prajiturile de acolo.Am mancat o data pe rupte;))

prapadeala
07.10.2007, 03:40:21
Tamas Bistro
Satul Savadisla, 27 kilometri de Cluj, dupa iesirea din Floresti

Inca un restaurant la care eu nu am fost, dar socrii mei au fost.. deosebit de frumos si mancare extraordinara. E cu specific romanesc si maghiar.

Pe socru l-au servit cu un fel de carne adusa pe sabie in flacari :D
A mai fost cineva? Am auzit numai si numai lucruri bune :)

Allyna
08.10.2007, 19:41:45
Este un local, (o ciupercuta de lemn, dar extrem de spatioasa...nu stiu nume) in Gilau, la sosea pe stanga cum vii din Cluj... O mancare extraordinara=P~ si destul de ieftina. Gasesti de toate de la supe, ciorbe, minuturi, frigarui, pulpe, snitele, mici, peste...Orice va pofteste stomacelul:D . Si ca o recomandare personala: incercati mujdeiul de usturoi! Il prepara cu smantana si oregano...suuuuper!
Apropo de ciuperci umplute cu branza...am mancat o portie super gustoasa la terasa de sus din Faget (Sun...cred, nu mai stiu exact daca asa ii zice).
Cat despre pizza, mie personal imi place foarte mult cea de la More...

daniela_psy
10.10.2007, 03:57:02
Tamas Bistro
Satul Savadisla, 27 kilometri de Cluj, dupa iesirea din Floresti

Inca un restaurant la care eu nu am fost, dar socrii mei au fost.. deosebit de frumos si mancare extraordinara. E cu specific romanesc si maghiar.

Pe socru l-au servit cu un fel de carne adusa pe sabie in flacari :D
A mai fost cineva? Am auzit numai si numai lucruri bune :)
Poate eram si eu acolo cand l-a servit pe socrul tau;-) .Am papat si eu o data acolo,era un domn cu familia la masa alaturata care servea acea friptura/vanat flambat pe sabie.arata f bine

prapadeala
10.10.2007, 15:40:33
Poate eram si eu acolo cand l-a servit pe socrul tau;-) .Am papat si eu o data acolo,era un domn cu familia la masa alaturata care servea acea friptura/vanat flambat pe sabie.arata f bine

la cate coincidente exista in ziua de azi.. totul e posibil! :)

cami777
20.10.2007, 12:15:41
Puteti sa incercati si la restaurantul "la cina", fostul "maestro", e chiar pe aceeasi strada cu pizzeria Napoli Centrale. Noi pe acolo ne-am oprit dupa cununia civila si am fost foarte multumiti de alegerea facuta (de fapt ni-l recomandasera niste prieteni care merg destul de des sa ia masa acolo). Mancarea e super ok, servirea la fel, preturi bune. Va recomand frigaruile din piept de pui si cartofii aurii :x . Incredibil! Ospatarii au fost extrem de atenti si discreti! Muzica foarte buna si nu-ti spargea timpanele...resturantul aranjat cu mult bun gust si fara prea multa "incarcatura". Ce mai? Mi-a placut, o sa mai merg.

cami777
20.10.2007, 12:20:39
Si daca intr-o zi simtiti o "foame de lup" puteti sa incercati "casa vikingilor", cu portii de mancare gandite pentru...vikingi :O Au ciorba de burta foarte buna si pieptul de pui la gratar e...:love: Preturi foarte ok tinand seama ca portiile sunt IMENSE. Iar pentru cei/cele care...tin cura de slabire, se pot comanda si jumatati de portie :-p. Eu am fost multumita de ei.

diannaa
22.10.2007, 00:05:34
Hanul Dacilor pe str.Brancusi(din P-ta Cipariu la dreapta)

diannaa
22.10.2007, 00:07:07
si sa nu uitam mai nou de KFC =P~ din Polus....crispy strips....sosul de usturoi....iammyyy:-"

daniela_psy
22.10.2007, 00:30:03
si sa nu uitam mai nou de KFC =P~ din Polus....crispy strips....sosul de usturoi....iammyyy:-"
Nu stiu,n-am auzit,parca-s pe alta lume!E ceva lant fast food?

roxana
22.10.2007, 09:04:57
Nu stiu,n-am auzit,parca-s pe alta lume!E ceva lant fast food?
Nici eu n-am auzit pana cand am vazut la Polus... As vrea sa incerc, dar cand am vazut ce coada e... mi-a trecut repede... poate in timp se mai linisteste lumea, si n-o sa fie asa glomeratie... desi daca e sa ne luam dupa Diana... mai bine ma fac eu mai rabdatoare decat sa astept sa se "scurteze" coada... :-w

diannaa
22.10.2007, 15:44:24
da este un lant de fast food,au doar produse din pui in diferite variante,este si in Buc,Oradea,Brasov,nu stiu daca se va lasa coada,poate se va deschide si in Iulius Mall si se mai imparte lume.Coada merge ff repede,nu e de stat atat pa cat pare.Noi ne luam Crispy Strips,sunt putin picante(bucati din piept de pui intr-o crusta putin picanta),mari si gustoase

prapadeala
22.10.2007, 16:00:56

imi placea KFC desi mancam rar, dar sotul imi interzice, pentru ca au pui care nu sunt tocmai crescuti naturali, si nu este prea sanatos. Dar no, asa este la orice fast food zilele astea :)

diannaa
22.10.2007, 17:35:51
imi placea KFC desi mancam rar, dar sotul imi interzice, pentru ca au pui care nu sunt tocmai crescuti naturali, si nu este prea sanatos. Dar no, asa este la orice fast food zilele astea :)
natural nu sunt crescuti nici puii cunmparati din comert de la ferme,sunt crescuti cu hormoni,doar cei de la "bunica de la tara" sunt ecologici....si fructele si legumele sunt tratate,doar ca poate..nu au asa multe calorii

cami777
22.10.2007, 22:10:46
Sincer, eu nu va recomand KFC, doar in cazul in care sunteti un mare fan al mancarii de tip fast food, care, fie vorba intre noi, nu este deloc sanatoasa. Am incercat o singura data in Bucuresti, cand inca in Cj nu era asa ceva si mi se parea waw, mananc la KFC, dar...nu e pe gustul meu.:-& Se simte foarte tare gustul de...nesanatos, de condimente gen vegeta...ca tot suntem in topicul "unde mancam BINE in Cluj?"

diannaa
23.10.2007, 00:04:02
Sincer, eu nu va recomand KFC, doar in cazul in care sunteti un mare fan al mancarii de tip fast food, care, fie vorba intre noi, nu este deloc sanatoasa. Am incercat o singura data in Bucuresti, cand inca in Cj nu era asa ceva si mi se parea waw, mananc la KFC, dar...nu e pe gustul meu.:-& Se simte foarte tare gustul de...nesanatos, de condimente gen vegeta...ca tot suntem in topicul "unde mancam BINE in Cluj?"
este fast food sa nu uitam,nici unul nu e sanatos,KFC are alt gust decat Mc.D,nu e fitza sa mananci la KFC pt ca nu este scump,fitza e sa manaci la Lugano de ex.In schimb la Intim se manaca fff bine si sunt portii mari,e select si isi merita pretul

daniela_psy
23.10.2007, 00:37:40
Cami,eu cred ca putin,din cand in cand,nu face rau nimanui.Abuzul de fast-food ca si abuzul de prajeli,dulciuri,alcool si alte chestii nocive(fie ele si de restaurant)duce la fel la hiperponderabilitate,pb de colesterol si alte cate si mai cate.Orice abuz e nesanatos.De doua-trei ori pe luna ar merge un meniu Big Tasty,inghetata mc Flurry(cu nesquik) sau poate o placintica cu visine sau o briosa cu afine=P~ Si Mihai imi spune mereu ca mancarea de acolo parca e de plastic dar pt aia tot o mananca din cand in cand.Un mod de viata activ sunt convinsa ca rezolva pb cu caloriile dupa o masa la fast-food.Daca te referi la aditivi cand zici nesanatos ai dreptate dar ce e sanatos in ziua de azi?Ardeii aceia mari si colorati de-ti fura ochii,ouale al caror galbenus parca nu mai are culoarea de altadata,produsele semipreparate care sunt pline de tot felul de te miri ce....?Nu sunt nici pro,nici contra fast food,dar abia astept sa vad ce e cu KFC-ul ala,ca mihai mi-a zis adineaori ca nu am cultura generala;))

daniela_psy
23.10.2007, 00:40:04
este fast food sa nu uitam,nici unul nu e sanatos,KFC are alt gust decat Mc.D,nu e fitza sa mananci la KFC pt ca nu este scump,fitza e sa manaci la Lugano de ex.In schimb la Intim se manaca fff bine si sunt portii mari,e select si isi merita pretul
La Intim am mancat o data mai demult,tin minte ca mi-a placut ce am servit.In schimb la Lugano nici nu am intrat,nu stiu cat de scump e si daca isi merita banii:-\

laura2007
23.10.2007, 09:06:12
La Intim am mancat o data mai demult,tin minte ca mi-a placut ce am servit.In schimb la Lugano nici nu am intrat,nu stiu cat de scump e si daca isi merita banii:-\

noi macam la Marty, la Liga (in Sigma), Croco(au un sos de usturoi super), la Aroma(in livada), Sinaia, Rovine(pastrav foarte bun in Gilau), La Cina (*au meniu ieftin la pranz), Napoli Centrale, Agape(cand ne grabim).
S-a deschis un rest nou italienesc in loc la Club 50 in Piata Muzeului.Au o mancare delicioasa.Si ar mai fi.....
De Fair Ply m-am saturat, la Roata e foarte buna mancarea.....
Ce ziceti de reastaurantele chinezesti?Mie imi plac foarte mult.

cami777
24.10.2007, 21:09:58
Cami,eu cred ca putin,din cand in cand,nu face rau nimanui.Abuzul de fast-food ca si abuzul de prajeli,dulciuri,alcool si alte chestii nocive(fie ele si de restaurant)duce la fel la hiperponderabilitate,pb de colesterol si alte cate si mai cate.Orice abuz e nesanatos.De doua-trei ori pe luna ar merge un meniu Big Tasty,inghetata mc Flurry(cu nesquik) sau poate o placintica cu visine sau o briosa cu afine=P~ Si Mihai imi spune mereu ca mancarea de acolo parca e de plastic dar pt aia tot o mananca din cand in cand.Un mod de viata activ sunt convinsa ca rezolva pb cu caloriile dupa o masa la fast-food.Daca te referi la aditivi cand zici nesanatos ai dreptate dar ce e sanatos in ziua de azi?Ardeii aceia mari si colorati de-ti fura ochii,ouale al caror galbenus parca nu mai are culoarea de altadata,produsele semipreparate care sunt pline de tot felul de te miri ce....?Nu sunt nici pro,nici contra fast food,dar abia astept sa vad ce e cu KFC-ul ala,ca mihai mi-a zis adineaori ca nu am cultura generala;))
Crede-ma Daniela, ca doar cand imi amintesc de mirosul care vine din bucatarie de la McD mi se face :-& . Am lucrat un an jumate la ei in urma cu f mult timp, chiar cand s-a reschis restaurantul in Pta Mihai Viteazu, si mi-a fost de ajuns. Chiar daca nu am lucrat la bucatarie, tot simteam mirosul respectiv. Stiu ce inseamna mancarea asta "sintetica" si de aceea n-o recomand nici macar asa din cand in cand. Poate cate o placintica din aia cu visine...:-$ dar in rest...=; Adevarul este ca ar trebui sa reanvatam sa mancam sanatos si sa ducem o viata echilibrata. Eu incerc din rasputeri si cred ca merita/simt ca merita. Noi, in Romania, suntem inca norocosi ca mai gasim alimente cat de cat sanatoase. Mai apelam la bunicile/parintii de la tara si mai gasim cate ceva. Poate ai vazut cum e "dincolo"...si painea si cartofii si strugurii si rosiile si TOATE sunt sintetice :-& Si daca vrei produse "bio" scoti bani grei din buzunar.

cami777
24.10.2007, 21:15:02
Stii, am vazut sambata, sau duminica in Polus coada din fata de la KFC si ma gandeam...daca nu "de moda"...de ce altceva? Poate curiozitate. Si am mai vazut o mamica ce-si hranea fetita de vreo 3 anisori cu niste cartofi prajiti si o prajeala din aia de pui...si iar m-am gandit...daca nu "din prostie"...de ce altceva? Poate lipsa informatiei.

diannaa
24.10.2007, 21:16:35
Crede-ma Daniela, ca doar cand imi amintesc de mirosul care vine din bucatarie de la McD mi se face :-& . Am lucrat un an jumate la ei in urma cu f mult timp, chiar cand s-a reschis restaurantul in Pta Mihai Viteazu, si mi-a fost de ajuns. Chiar daca nu am lucrat la bucatarie, tot simteam mirosul respectiv. Stiu ce inseamna mancarea asta "sintetica" si de aceea n-o recomand nici macar asa din cand in cand. Poate cate o placintica din aia cu visine...:-$ dar in rest...=; Adevarul este ca ar trebui sa reanvatam sa mancam sanatos si sa ducem o viata echilibrata. Eu incerc din rasputeri si cred ca merita/simt ca merita. Noi, in Romania, suntem inca norocosi ca mai gasim alimente cat de cat sanatoase. Mai apelam la bunicile/parintii de la tara si mai gasim cate ceva. Poate ai vazut cum e "dincolo"...si painea si cartofii si strugurii si rosiile si TOATE sunt sintetice :-& Si daca vrei produse "bio" scoti bani grei din buzunar.
asa e, ar trebui sa reinvatam .....;-)

daniela_psy
24.10.2007, 23:40:10
Am o prietena care a lucrat si ea pe la inceputuri la Mc D si era la fel ca tine de scarbita de mirosul de acolo.Noi nu obisnuim sa mancam mancare gen fast food mai ales ca eu gatesc f des si am norocul ca sotului ii place ce si cum prepar.Dar daca azi am pofta sa mananc ceva de acolo nu-mi refuz poftele tocmai din cauza ca nu e un obicei pt noi.Cat despre tanti cu fetita nu stiu ce sa zic...e o realitate ca gusturile sanatoase se cultiva de mic,se educa...dar si asa,daca copilul e marisor si vede,pofteste.Nici lui nu i-as refuza unele pofte atata vreme cat nu devin obiceiuri.Mizez insa la fel ca tine pe un stil de viata sanatos dar nu extremist pt ca as vrea,dar sunt o gurmanda si nu pot:( :* :*

diana31
10.11.2007, 11:59:23
Salutare fetelor si eu sunt adepta mancarii de casa, gatita, mai mult sau mai putin. Daca vreti sa mancati sanatos incercati sa faceti si o banala salata acasa si tot e mai bine decat mancarea cumparata.Da stiu e mai comod gatit de altii si e si mai comod sa cumperi, dar stiti in ce conditii se pregateste?

cami777
10.11.2007, 14:59:53
Salutare fetelor si eu sunt adepta mancarii de casa, gatita, mai mult sau mai putin. Daca vreti sa mancati sanatos incercati sa faceti si o banala salata acasa si tot e mai bine decat mancarea cumparata.Da stiu e mai comod gatit de altii si e si mai comod sa cumperi, dar stiti in ce conditii se pregateste?
mi-e si teama sa-mi inchipui...

diana31
10.11.2007, 20:38:54
Salutare fetelor , din nou, sper sa nu va plictisesc cu atatea mesaje......... Am trait zilele trecute o surpriza poate vreti sa mi-o impartasiti si voi si anume am fost si noi ca tot omul, asa ca si oitele=)) , in Pollus si bineinteles am intrat si in Carrefour , la raionul tip fass food aratau toate bine , ca de obicei (aceste produse iti cam iau ochii si estetic si ca si miros),am incercat si noi diverse sortimente de Pizza, se servesc ca si niste bucatii mari dreptunghiulare si este la kg, pret 14.6 toate sortimentele, de bogate sunt bogate aici ma refer ca nu se vede blatul ca in multe alte locuri cunoscute din CJ ci e destul de indesata si acum sa va spun si care era surpriza Gustul nu era sintetic ci la fiecare sortiment iti dadeai seama singura cu ce este dupa ceea ce mancai o bucatica.Mie mi s-a parut tare buna si am fost incantata de alegere.Si inca ceva personalul din spatele tejghelei era foarte curat si purtau manusi casca de protectie pentru par iar halatele erau albe dar alb, alb fara pete sau ceva stropi. Mie mi-a placut, poate incercati si voi si ne spuneti cum a fost sau poate a-ti gustat si aveti o alta parere sau a-ti vazut ceva neclaritati...............:). Mentionez ca nu lucrez la acesta firma si nici nu am vre-un interes mai personal.:)

daniela_psy
11.11.2007, 07:23:52
Fetelor,stiti ce imi iau eu cand sunt pe fuga de la scoala si cu stomacul lipit de sira spinarii?Feliile acelea de pizza de la Fornetti(se numesc pontino-si neaparat picante) sau Bon Giorno(aici se gasesc mai rar pt ca se epuizeaza f rpd)!Trecand peste faptul ca ingrasa teribil sunt f gustoase si-mi plac atunci cand sunt grabita si nu am timp sa mananc:)

ALI
12.11.2007, 11:07:00
oooooo stiu daniela chiar ca sunt bune, ff bune. dar eu de cate ori am papat nu mi-a cazut bine de la ele. nu pot sa imi explic de ce. pur si simplu imi imi cadea bine de ele, desi sunt ff bune si te mai si "omoara" cu mirosul care il raspandesc.

cj83cia
13.11.2007, 10:00:32
Fetelor, dati-mi o idee unde sa mergem duminica seara. As vrea un restaurant, sa putem ajunge cu un autobuz, eventual si pe jos (sa ne mai plimbam si noi putin, ca imbatranim:-p ), sa fie elegant si romantic. Luni avem 8 ani de cand suntem prieteni (date care le tinem in fiecare luna, pana ne obisnuim cu ideea si cu noua data de casatorie), dar el lucreaza. Altfel, mergeam la concert la Hrusca. Merge cineva? (off topic) Mi-ar fi placut Hotel Stil, Belvedere sau Panoramic, dar pe jos e cam greu de ajuns.

Pupici

diana31
13.11.2007, 15:24:06
Fetelor, dati-mi o idee unde sa mergem duminica seara. As vrea un restaurant, sa putem ajunge cu un autobuz, eventual si pe jos (sa ne mai plimbam si noi putin, ca imbatranim:-p ), sa fie elegant si romantic. Luni avem 8 ani de cand suntem prieteni (date care le tinem in fiecare luna, pana ne obisnuim cu ideea si cu noua data de casatorie), dar el lucreaza. Altfel, mergeam la concert la Hrusca. Merge cineva? (off topic) Mi-ar fi placut Hotel Stil, Belvedere sau Panoramic, dar pe jos e cam greu de ajuns.

Pupici
Si eu ti-am dat o varianta pt. restaurant dar omoara-ma si nu mai stiu unde e......................:(

cj83cia
13.11.2007, 15:30:34
Nuuuu:-B :((

Am gasit raspunsul meu, iar intrebarea ta a disparut, respectiv intrebaea mea, dar fara raspunsul tau
Daca te rog, mai imi scrii o data?

Ms, pupici

diana31
13.11.2007, 15:36:51
Nuuuu:-B :((

Am gasit raspunsul meu, iar intrebarea ta a disparut, respectiv intrebaea mea, dar fara raspunsul tau
Daca te rog, mai imi scrii o data?

Ms, pupici
Da, cu cea mai mare placere, iti indicam sa incerci Aroma e un cadru intim doar ca nu vei putea ajunge acolo pe jos.............., o alta varianta ar fi Vila Europa din Grigorescu dar in acest caz nu beneficiez de o panorama deosebita?Spor la ales si distractie placuta<:-P <:-P <:-P

LA MULTI ANI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pentru voi.

cj83cia
13.11.2007, 15:54:02
Multumim mult, sa fie

diana31
14.11.2007, 08:05:20
Multumim mult, sa fie

Te-ai hotarat la vre-o destinatie sau inca mai astepti sugestii?>:/ >:/ >:/

cj83cia
14.11.2007, 09:09:53
Inca mai astept...>:D<

laura2007
14.11.2007, 09:17:42

INCEARCA LUGANO

cj83cia
14.11.2007, 09:39:19
Unde e Restaurantul? Cineva mai zicea si d Agape

diana31
14.11.2007, 10:05:34
mai am eu o varianta pentru tine , daca imi amintesc eu bine ziceai ca sotul tau lucreaza sau ma insel? Voi locuiti impreuna?:[email protected]

Iti zic si varianta daca imi vei raspunde la intrebarile anterioare sper ca raspunsul la ultima intrebare sa fie da.

Iti zic si varianta daca imi vei raspunde la intrebarile anterioare sper ca raspunsul la ultima intrebare sa fie da.
Da, doar sunteti casatoriti normal ca locuiti impreuna |-) , nu ai vrea sa-i pregatesti tu ceva special pentru el?:-? :-? :-?

daniela_psy
14.11.2007, 17:59:04
Unde e Restaurantul? Cineva mai zicea si d Agape
De ce e asa de greu de ajuns la Belvedere?Unde stati?Daca vremea tine cu voi puteti lua un taxi pana acolo si la intoarcere...plimbarica pt digestie si depanat amintiri.Merita panorama...Ideea era sa va urez FELICITARI si spor la numarat mai departe;-) Si pt noi e greu sa incepem sa numaram 1,2,3...ani de casatorie ,cand ,de fapt,aproape am ajuns la cel de-al 9-lea an de relatie.Plus ca ,in fapt,casatoria efectiva a fost in 22 oct si nu 26 mai cand am avut nunta8-} Ce de date d-le!!!Plus cele de nastere,8 martie,Craciun:)) Daca stau bine sa le contorizez pe toate nu strang atatea cadouri anul asta:-? Oare de ce da cu minus=)) ?

laura2007
15.11.2007, 08:52:06
De ce e asa de greu de ajuns la Belvedere?Unde stati?Daca vremea tine cu voi puteti lua un taxi pana acolo si la intoarcere...plimbarica pt digestie si depanat amintiri.Merita panorama...Ideea era sa va urez FELICITARI si spor la numarat mai departe;-) Si pt noi e greu sa incepem sa numaram 1,2,3...ani de casatorie ,cand ,de fapt,aproape am ajuns la cel de-al 9-lea an de relatie.Plus ca ,in fapt,casatoria efectiva a fost in 22 oct si nu 26 mai cand am avut nunta8-} Ce de date d-le!!!Plus cele de nastere,8 martie,Craciun:)) Daca stau bine sa le contorizez pe toate nu strang atatea cadouri anul asta:-? Oare de ce da cu minus=)) ?
I
eu clar ies cu minus:((:((al meu e Ionut......si trebui sa saratorim si Sf Ioan....care e de 1000 de ori pe an.
Avem si cununia civila in data diferita de cea religioasa......
Dar ne descurcam.

cj83cia
15.11.2007, 14:55:35
mai am eu o varianta pentru tine , daca imi amintesc eu bine ziceai ca sotul tau lucreaza sau ma insel? Voi locuiti impreuna?:[email protected]

:-?

Da, locuim impreuna, dar nu singuri. Pana e gata apartamentul, locuim cu ai mei...ca altfel, era si asta o varianta. Problema e ca nici nu prea stiu sa fac de mancare. Si o paine in ou sau macaroane cu branza nu e varianta ideala pentru asa un eveniment =P~ :))

Pupici

cj83cia
15.11.2007, 14:59:10

Multumim pt urari. Si noi am ajuns sa numaram al 8-lea an de "prietenie". Inca sarbatorim datele de 19, nu cele de 30(data nuntii). Si la noi, 3 din 4 nasi plus mama sunt nascuti in oct-nov, 8 ani de relatie in 19 nov, pe 30 nov ziua mea de nume si apoi sarbatori si sfinti. Si iar o luam de la inceput anul viitor...

Pupici

diana31
16.11.2007, 08:56:34
Da, locuim impreuna, dar nu singuri. Pana e gata apartamentul, locuim cu ai mei...ca altfel, era si asta o varianta. Problema e ca nici nu prea stiu sa fac de mancare. Si o paine in ou sau macaroane cu branza nu e varianta ideala pentru asa un eveniment =P~ :))

Pupici
Salut din nou , nici eu nu m-am referit la o paine cu ou sau la macaroane ci ma gandeam mai de graba la un pui la cuptor care se face mai mult singur decat cu ajutor dar asta cred ca pica din moment ce nu locuiti singuri:D. Referitor la Belvedere cred in acelasi timp si eu ca ati putea urca si pe scarii abia o sa va faceti pofta de mancare. Indiferent de alegere SA FITI FERICITI SI SA NE TRAITI MULT TIMP.

cj83cia
16.11.2007, 13:00:25
Multumim pentru urari, si voi la fel>:D< :*

cami777
17.11.2007, 19:34:38
Multumim pentru urari, si voi la fel>:D< :*
Eu ti-as recomanda sa iesiti in "La cina". Este central, in zona Tribunalului, pe strada cu pizzeria Napoli Centrale. Puteti foarte usor sa ajungeti...pe jos. Se mananca bine, preturile sunt ok, iar restaurantul e super-ok si muzica la fel. Incredibil, chiar si servirea e asa cum trebuie sa fie. Eu acolo i-am "adunat" pe ai mei dupa cununia civila si a fost f bine. Faci o rezervare si...gata.

diannaa
17.11.2007, 19:56:56
Eu ti-as recomanda sa iesiti in "La cina". Este central, in zona Tribunalului, pe strada cu pizzeria Napoli Centrale. Puteti foarte usor sa ajungeti...pe jos. Se mananca bine, preturile sunt ok, iar restaurantul e super-ok si muzica la fel. Incredibil, chiar si servirea e asa cum trebuie sa fie. Eu acolo i-am "adunat" pe ai mei dupa cununia civila si a fost f bine. Faci o rezervare si...gata.
trebuie incarcat,nici nu am auzit de el dar...

cami777
17.11.2007, 20:24:40
trebuie incarcat,nici nu am auzit de el dar...
e fostul "Maestro"

daniela_psy
18.11.2007, 00:30:32
Multumim pt urari. Si noi am ajuns sa numaram al 8-lea an de "prietenie". Inca sarbatorim datele de 19, nu cele de 30(data nuntii). Si la noi, 3 din 4 nasi plus mama sunt nascuti in oct-nov, 8 ani de relatie in 19 nov, pe 30 nov ziua mea de nume si apoi sarbatori si sfinti. Si iar o luam de la inceput anul viitor...

Pupici
pai stai ca eu nici nu am pus la socoteala alte date de nastere decat ale noastre#:-S Si noi avem 2 perechi de nasi,plus copilul uneia dintre perechi,si al meu e sfant(mihai),parinti,doua surori...dar sunt off topic raaaaauuuuu:"> :D .

cj83cia
19.11.2007, 09:50:46
Multumesc pentru sugestii, pana la urma am mers la o zi de nastere la un verisor de-al meu, si apoi pana la bunicii lui si s-a dus ziua noastra. La 12 a fost un La multi ani, si cam atat... asta e. POate maine...

Pupici

diana31
19.11.2007, 19:29:02
Multumesc pentru sugestii, pana la urma am mers la o zi de nastere la un verisor de-al meu, si apoi pana la bunicii lui si s-a dus ziua noastra. La 12 a fost un La multi ani, si cam atat... asta e. POate maine...

Pupici
A fost bine si asa, nu? Mai important a fost sa fiti impreuna...............

cj83cia
20.11.2007, 10:14:25
Da, e mai important, dar era bine daca am fi iesit si noi putin. Ata ete.

Tu ai fost la concert aseara?

diana31
23.11.2007, 12:23:12
Da, e mai important, dar era bine daca am fi iesit si noi putin. Ata ete.

Tu ai fost la concert aseara?
intrebarea asta a ta e postata in doua locuri?ca eu retin ca ti-am mai raspuns o data la ea..............#-o #-o #-o

cj83cia
26.11.2007, 13:31:14
Si eu stiu ca mi-ai raspuns ca nu ai fost, dar nu stiu unde ti-e raspunsul :-\

diannaa
28.11.2007, 20:06:02
am fost in seara asta la rastaurant Nostalgia,peste drum de cinema Arta...se mananca super bine...preturi clasice...

baby_tweety
28.11.2007, 20:08:07
Hanul Dacilor- super mancare, super preturi<:-P
Pensiunea Selena in faget-mancare f buna, servire excelenta, mediu placut.
Sun Garden-Turda- mancare buna
Pensinea Lara-peisaj super-nu mergeti in weekend ca e bufet suedez-60 ron/pers si nu ai ce alege:(

diana31
02.12.2007, 16:25:05
Ce ziceti de Casa Ardeleana? Cum e mancarea acolo,buna, rea, asa si asa?
Dar la preturi, te toaca la buzunar?

cj83cia
02.12.2007, 21:55:32
Pe Emil Isaac?

diana31
03.12.2007, 09:22:06
nu stiu ce strada e acolo stiu doar ca e la Sora la subsol,parca^:)^ ^:)^ ^:)^

cj83cia
03.12.2007, 09:23:02
Aaaa, atunci nu stiu, nu am fost niciodata. Sorry

diana31
03.12.2007, 09:59:06
Aaaa, atunci nu stiu, nu am fost niciodata. Sorry
ok, multumesc ori cum, poate totusi a fost cineva si imi zice cum e mancare, cum se comporta chelnerii, preturi, etc.

anuca_m
03.12.2007, 10:31:57
ok, multumesc ori cum, poate totusi a fost cineva si imi zice cum e mancare, cum se comporta chelnerii, preturi, etc.

Am fost eu anul trecut o data...mancarea a fost buna,e traditionala...dar din cate imi amintesc parca preturile au fost destul de mari..nu mai stiu sigur. sper sa te ajute alta miresica mai mult.:)aaa..si chelnarii ok..dar poate s-au schimbat de atunci

diannaa
03.12.2007, 12:42:15
pe Emil Isac dupa liceul Economic este ca un gang,si la capat este restaurant Roata...f buna mancare...dar nu uit de Fair Play,unde este extraordinara mancarea si cu siguranta acolo gasesti cea mai buna ciorba de burta mancata vreodata!

didur
03.12.2007, 13:25:53
Ce ziceti de Casa Ardeleana? Cum e mancarea acolo,buna, rea, asa si asa?
Dar la preturi, te toaca la buzunar?
Noi am mancat la Casa Ardeleana de mai multe ori. Preturile sunt cam ca peste tot. Mancarea in general a fost buna, am mancat ciorbe, sarmale cu sunca si mamaliguta, mamaliga cu branza si smantana... deci in general mancare traditionala. aa, si inghetata la cuptor, pe care va recomand s-o incercati!! In schimb ficateii....:-& , o singura data am comandat, si nu mi-a prea placut nici culoarea, nici gustul>:P
Atmosfera e foarte.... romaneasca;)) , tot timpul e muzica populara, de vreo 2 ori pe saptamana canta o formatie live. Acum in timpul postului probabil ca sunt colinde. Si au si mancare de post.

diannaa
03.12.2007, 13:31:29
Noi am mancat la Casa Ardeleana de mai multe ori. Preturile sunt cam ca peste tot. Mancarea in general a fost buna, am mancat ciorbe, sarmale cu sunca si mamaliguta, mamaliga cu branza si smantana... deci in general mancare traditionala. aa, si inghetata la cuptor, pe care va recomand s-o incercati!! In schimb ficateii....:-& , o singura data am comandat, si nu mi-a prea placut nici culoarea, nici gustul>:P
Atmosfera e foarte.... romaneasca;)) , tot timpul e muzica populara, de vreo 2 ori pe saptamana canta o formatie live. Acum in timpul postului probabil ca sunt colinde. Si au si mancare de post.
yammy...sarmalute!!

diana31
03.12.2007, 14:39:57
yammy...sarmalute!!
DIANNAA am eu sarmalute acasa doar ca sunt de post.............:( :( :(

didur
03.12.2007, 15:07:18
Fetelor stiti de vreun restaurant vietnamez in Cluj?? Daca exista va rog sa-mi spuneti, ca sotul meu e maaaare fan.
Merci>:D<

diannaa
03.12.2007, 16:37:21
Fetelor stiti de vreun restaurant vietnamez in Cluj?? Daca exista va rog sa-mi spuneti, ca sotul meu e maaaare fan.
Merci>:D<
nu este din pacate...

diannaa
03.12.2007, 16:38:06
DIANNAA am eu sarmalute acasa doar ca sunt de post.............:( :( :(
si mai bine!!!! cu ciuperci....sa le papi cu placere si sa te gandesti la mine>:D<

diana31
03.12.2007, 23:12:48
si mai bine!!!! cu ciuperci....sa le papi cu placere si sa te gandesti la mine>:D<
Ai simptit? ca eu m-am gandit si la tine cand am luat prima inghititura din prima sarmaluta.....................>:/ :[email protected] :[email protected] >:/

ALI
04.12.2007, 00:04:15
ooooo si eu sunt fan resta vietnamez.........
si stiu si unu super bun.........doar ca e departe de voi.......dar promit ca pap ceva pt sotul tau<:-P

didur
04.12.2007, 12:14:36
ooooo si eu sunt fan resta vietnamez.........
si stiu si unu super bun.........doar ca e departe de voi.......dar promit ca pap ceva pt sotul tau<:-P
merci, si asa-i bine, ce sa facem...:-<
>:D<

cj83cia
10.12.2007, 14:57:48
pe Emil Isac dupa liceul Economic este ca un gang,si la capat este restaurant Roata...!

Cu asta l-am confundat eu...

diana31
22.12.2007, 19:15:26
cred ca daca ar fi sa rapundem la intrebarea UNDE MANCAM BINE IN CLUJ?, zilele acestea toata lumea ar spune ACASA si atunci sa avem POFTA BUNA TUTUROR de SF SARBATORI!!!<:-P <:-P <:-P

ALI
24.12.2007, 12:07:00
cred ca daca ar fi sa rapundem la intrebarea UNDE MANCAM BINE IN CLUJ?, zilele acestea toata lumea ar spune ACASA si atunci sa avem POFTA BUNA TUTUROR de SF SARBATORI!!!<:-P <:-P <:-P

asa e :))
ms din suflet la fel si tie.
>:D< >:D< >:D<

diana31
01.01.2008, 09:59:20
NU MAI INTERESEAZA PE NIMENI UNDE SE MANANCA BINE ZILELE ASTEA?=)) =)) =)) =))

caty
01.01.2008, 13:50:34
Acum cred ca m-ar interesa unde se bea un ceai bun, mancare nu mai intra.:">

diana31
02.01.2008, 11:59:04
Acum cred ca m-ar interesa unde se bea un ceai bun, mancare nu mai intra.:">
zilele astea chear nu stiu ce ar putea fi deschis in acest sens...........asa ca acasa daca mai ai chef de ceai..........:)>- :)>- :)>-

valen
02.01.2008, 12:00:57
pe mine ma intereseaza:D suntem la cj in prelungirea vacantei....:)

diana31
02.01.2008, 19:20:04
pe mine ma intereseaza:D suntem la cj in prelungirea vacantei....:)
da? si unde stati?

valen
02.01.2008, 22:53:55
da? si unde stati?
stam la ap de serviciu al sotului.... ca au filiala si in cj. e pe undeva pe langa un bloc BRD f inalt.. parca strada 21 dec 1989... si azi am fost la iuliu mall :D

cinezee
02.01.2008, 22:58:28
stam la ap de serviciu al sotului.... ca au filiala si in cj. e pe undeva pe langa un bloc BRD f inalt.. parca strada 21 dec 1989... si azi am fost la iuliu mall :D
chiar ...si cum ti s-a parut acolo ?

valen
02.01.2008, 23:43:47
chiar ...si cum ti s-a parut acolo ?
pai mai sunt inca la cj.. si am mai fost de cateva ori.. e fain..ieri a nins tare frumos...

cinezee
02.01.2008, 23:46:10
pai mai sunt inca la cj.. si am mai fost de cateva ori.. e fain..ieri a nins tare frumos...
si malul Iulius cum ti s-a parut >:D<

diana31
03.01.2008, 09:16:46
poti merge si in POLLUS, daca agreati acest gen de magazine e mai mare ca si MOLL la suprafata................spor la vizitat

laura2112
13.01.2008, 11:15:35
Ati incercat la pizzeria Venetia din Gheorgheni?

diannaa
13.01.2008, 12:24:10
Ati incercat la pizzeria Venetia din Gheorgheni?
nici nu am auzit de ea,cum e?

laura2112
13.01.2008, 12:38:18
E in Gheorgheni in zona unde este Resaturantul Chinezesc. inainte a avut sediul pe Motilor langa spitalul de copii.

maridra
13.01.2008, 14:13:01
Mie imi plac salatele si mancarea mexicana de la marty, dar nu merg decat pe horea sau pe dostoievski. tot acolo pap si pizza, dar si la gente. Imi mai plac clatitele cu ciuperci sau carne de la motel gilau, dar am mancat si in iulius, la paprika parca. si am inteles ca papanasii de la croco sunt foarte buni, dar n-am incercat, doar am... vazut. a, si la mc donalds mai mancam. :">

diannaa
13.01.2008, 14:30:45
Mie imi plac salatele si mancarea mexicana de la marty, dar nu merg decat pe horea sau pe dostoievski. tot acolo pap si pizza, dar si la gente. Imi mai plac clatitele cu ciuperci sau carne de la motel gilau, dar am mancat si in iulius, la paprika parca. si am inteles ca papanasii de la croco sunt foarte buni, dar n-am incercat, doar am... vazut. a, si la mc donalds mai mancam. :">
toate f bune!!!

bella14
01.03.2008, 17:28:58
Buna fetelor!!!>:D< se apropie 8 martie...:D unde iesiti de obicei? recomandati vreun local?
Va urez de pe acum La multi ani si o primavara plina de bucurii !!!

diannaa
02.03.2008, 01:27:00
Buna fetelor!!!>:D< se apropie 8 martie...:D unde iesiti de obicei? recomandati vreun local?
Va urez de pe acum La multi ani si o primavara plina de bucurii !!!
am vazut recent ceva super tare restaurant fix laga Vila Rimini...imi scapa numele....dar cred ca merita toata atentia...

bella14
02.03.2008, 13:53:16
am vazut recent ceva super tare restaurant fix laga Vila Rimini...imi scapa numele....dar cred ca merita toata atentia...

da? mersi o sa ma interesez... nu e celalalt restaurant Rimini? rustic?

smileykay
06.03.2008, 19:39:08
Fetelor, stie cineva care sunt restaurantele mai cu "pretentii" din Cluj? M-a rugat cineva sa ma interesez pentru un eveniment mai simandicos, dar cum eu nu prea frecventez restaurante din acesta categorie... ;))

orhidutza
06.03.2008, 20:04:50
Fetelor, stie cineva care sunt restaurantele mai cu "pretentii" din Cluj? M-a rugat cineva sa ma interesez pentru un eveniment mai simandicos, dar cum eu nu prea frecventez restaurante din acesta categorie... ;))
restaurantul de la opera plaza, restaurantul de la city plaza, lugano, matei corvin (langa rialda)...

diannaa
06.03.2008, 22:14:36
pt un eveniment? deci cate persoane ?

lllorelllei
11.03.2008, 12:36:10
Puteti sa incercati si la restaurantul "la cina", fostul "maestro", e chiar pe aceeasi strada cu pizzeria Napoli Centrale. Noi pe acolo ne-am oprit dupa cununia civila si am fost foarte multumiti de alegerea facuta (de fapt ni-l recomandasera niste prieteni care merg destul de des sa ia masa acolo). Mancarea e super ok, servirea la fel, preturi bune. Va recomand frigaruile din piept de pui si cartofii aurii :x . Incredibil! Ospatarii au fost extrem de atenti si discreti! Muzica foarte buna si nu-ti spargea timpanele...resturantul aranjat cu mult bun gust si fara prea multa "incarcatura". Ce mai? Mi-a placut, o sa mai merg.

Imi spui si mie unde se afla restaurantul "la cina" ? O strada? Nu stiu nici unde-i napoli asa ca nu m-am prins unde-i;;).

diana31
11.03.2008, 12:48:24
Imi spui si mie unde se afla restaurantul "la cina" ? O strada? Nu stiu nici unde-i napoli asa ca nu m-am prins unde-i;;).
este pe strada pitesti daca nu ma insel si intradevar e fostul Maestro..nu stiu exact la ce numar este dar pot sa-ti pun ca este langa jandarmerie:)>-

corinka
11.03.2008, 12:52:56
strada Pitesti. prima straduta intre Dorobantilor si 21 Decembrie.

corinka
11.03.2008, 12:53:56
mult si bine se mananca la Casa Vikingilor si Casa Piratilor.
La Gente au pizza mare si buna (mie personal imi place mai mult pizza la Gente din Cipariu).

corinka
11.03.2008, 12:54:40
Papa buna e si la Shanghai pe Turzii. Yummy!

lllorelllei
11.03.2008, 13:04:16
Multumesc pentru raspunsuri. Am sa merg sa vad si eu cum e acolo. Ma gandeam sa dau o mica masa dupa cununia civila. Sa vedem :-?.

roxana
11.03.2008, 16:56:06
Deja Vu, dar n-am idee pe unde ii

bella14
12.03.2008, 23:02:58
Papa buna e si la Shanghai pe Turzii. Yummy!
ce ma bucur ca ai scris de sanghai de pe turzii... chiar vroiam sa intreb. deci e ok... ? cel din gheorgheni m-a cam dezamagit in ultima vreme...

laura2007
12.03.2008, 23:40:59
ce ma bucur ca ai scris de sanghai de pe turzii... chiar vroiam sa intreb. deci e ok... ? cel din gheorgheni m-a cam dezamagit in ultima vreme...

la restaurantul chinezesc din gruia ati mancat?

diannaa
12.03.2008, 23:55:07
Deja Vu, dar n-am idee pe unde ii
in grigorescu

bella14
13.03.2008, 22:33:28
la restaurantul chinezesc din gruia ati mancat?

nu... pe ala chiar nu l-am probat.cum e? ai fost?

laura2007
13.03.2008, 23:10:13
nu... pe ala chiar nu l-am probat.cum e? ai fost?

da.E FOARTE BUNA MANCAREA.si e si frumos acolo

bella14
16.03.2008, 13:08:03
da.E FOARTE BUNA MANCAREA.si e si frumos acolo
mersi mult!!! o sa mergem... chiar mi-e dor de o chinezarie;-)

laura2007
16.03.2008, 22:24:17
mersi mult!!! o sa mergem... chiar mi-e dor de o chinezarie;-)

il recomand cu placere.mie chiar imi place sa mananc la chinezi...e usoara mancarea.

Froggy
18.03.2008, 21:12:07
De curand am fopst cu sotul la pizzeria Tortuga, pt ca avea le de la jobb bonuri de consumatie la ei si ne-am agndit sa profitam de ele. Pizza a fost f buna, localul e aranjat cu gust, pirate style! Chiar si la baie sunt postere cu pirati :D

Noi am mancat si pizza si salata si au fost chiar ok, poate nu ca la mama lor in Italia, dar rezonabile, Tot ok mi s-a parut si raportul calitate pret.

wanna
18.03.2008, 23:26:01
Cea mai buna pizza, dupa parerea mea e la Napoli Centrale..e suuuperbuna..si foarte mare..si nu au ketch-up, ci sos de rosii ffff bun..:D
Iar in legatura cu mancarea asiatica pot sa spun ca e mare diferenta intre cea chinezeasca si cea japoneza..mie nu-mi place deloc cea chinezeasca..prea multe prajeli..in schimb..sushi japonez...mmmmm..asta puteti gasi in Cluj la Tokyo pe Marinescu...enjoy!=P~

daniela_psy
19.03.2008, 01:05:54
Cea mai buna pizza, dupa parerea mea e la Napoli Centrale..e suuuperbuna..si foarte mare..si nu au ketch-up, ci sos de rosii ffff bun..:D
Iar in legatura cu mancarea asiatica pot sa spun ca e mare diferenta intre cea chinezeasca si cea japoneza..mie nu-mi place deloc cea chinezeasca..prea multe prajeli..in schimb..sushi japonez...mmmmm..asta puteti gasi in Cluj la Tokyo pe Marinescu...enjoy!=P~
La Napoli Centrale au si niste praji f bune,daca mai tin eu bine minte de acum vreo 3 ani.Si la rest.Sinaia in Grigorescu(precum la multe altele)se serveste sos de rosii la pizza in locul ketchup-ului.Reteta:rosii decojite(conserva)+ulei de masline+oregano.

Froggy
19.03.2008, 19:25:23
La napoli Centrale dulciurile sunt bune, dar nu exceleaza, parerea mea. Cele mai bune prajituri specifice italiene le-am mancat la Club Italia, langa parc, une patronul, care e si bucatarul in acelasi timp, gateste minunat! Am mancat o prajitura specifica Siciliei, un fel de rulou crocant umplut cu o spuma verde...o nebunie!! Va recomand cu drag locul!

Mulan
23.03.2008, 11:42:03
:madlaugh: eu am mancat cele mai bune prajituri la OLYMPOS, o cofetarie greceasca.
noi de acolo ne comadam tortul de nunta si sper sa fie la fel de bun ca pajiturile care le fac. =P~ =P~
ii gasiti intre sora si orange, pe un colt 8-}

diannaa
23.03.2008, 13:44:27
:madlaugh: eu am mancat cele mai bune prajituri la OLYMPOS, o cofetarie greceasca.
noi de acolo ne comadam tortul de nunta si sper sa fie la fel de bun ca pajiturile care le fac. =P~ =P~
se stie de mult de ei,deja de vreo 2 ani........si eu tot asa zis ca sunt cele mai bune praji,si noi tot la ei am avut pt nunta.....

loredanacoirte
23.03.2008, 20:49:00
Sunt ff bune, dar din pacate angajatii sunt fff neseriosi, de cate ori am comandat tort de la ei, mi-au facut altceva decat am cerut. Dar eu ma incapatanez si tot de acolo comand, ca imi plac la gust.dar cu tortul de nunta eu nu m-as risca , stiu un caz concret la o prietena la nunta au adus cu totul altceva dect a fost comandat. Si in plus cer sa li se achite pe loc, nici nu apuci sa vezi ce au adus.

laura2007
23.03.2008, 20:57:04
La napoli Centrale dulciurile sunt bune, dar nu exceleaza, parerea mea. Cele mai bune prajituri specifice italiene le-am mancat la Club Italia, langa parc, une patronul, care e si bucatarul in acelasi timp, gateste minunat! Am mancat o prajitura specifica Siciliei, un fel de rulou crocant umplut cu o spuma verde...o nebunie!! Va recomand cu drag locul!

unde e club italia?nu stiu de el...si sotul meu e fan prajituri.daca sunt asa bune ...sa mergem si noi dupa post.

daniela_psy
24.03.2008, 00:50:01
unde e club italia?nu stiu de el...si sotul meu e fan prajituri.daca sunt asa bune ...sa mergem si noi dupa post.
Pe langa sediul PNTCD,pe str.Cardinal Iuliu Hossu(fosta Pavlov),nr.27,pe langa parc.

diannaa
24.03.2008, 11:49:22
Sunt ff bune, dar din pacate angajatii sunt fff neseriosi, de cate ori am comandat tort de la ei, mi-au facut altceva decat am cerut. Dar eu ma incapatanez si tot de acolo comand, ca imi plac la gust.dar cu tortul de nunta eu nu m-as risca , stiu un caz concret la o prietena la nunta au adus cu totul altceva dect a fost comandat. Si in plus cer sa li se achite pe loc, nici nu apuci sa vezi ce au adus.
noi de ex nu am avut nici o problema cu ei si am platit doar avans si tortul dupa ce l-au adus la sala..

loredanacoirte
24.03.2008, 11:54:03
Poate ai avut noroc, sau au avut altii ghinion. Dar iti spun ca eu de 4 ori am comandat tort de la ei, de 2 ori mi-au facut cu totul altceva, inclusiv ingrediente si de 2 ori l-au ornat altfel decat am cerut. Cu totul altfel. Scuza lor a fost ca nu scrie pe comanda. Dar comanda o comlpeteaza ei ,nu mi-au dat-o mie sa o completez.Cu toate ca eu le-am spus clar ce vreau, si i-am atentionat ca altadata s-a gresit, tot nu au fost atenti.

diannaa
24.03.2008, 11:58:57
Poate ai avut noroc, sau au avut altii ghinion. Dar iti spun ca eu de 4 ori am comandat tort de la ei, de 2 ori mi-au facut cu totul altceva, inclusiv ingrediente si de 2 ori l-au ornat altfel decat am cerut. Cu totul altfel. Scuza lor a fost ca nu scrie pe comanda. Dar comanda o comlpeteaza ei ,nu mi-au dat-o mie sa o completez.Cu toate ca eu le-am spus clar ce vreau, si i-am atentionat ca altadata s-a gresit, tot nu au fost atenti.
naspa ce s-a intamplat! de ce nu vb cu patronul? eu am comandat si torturi de zile de nastere,si praji si niciodata nu am avut probleme,nu stiu ce sa zic......nu trebuie sa te lasi asa pe banii tai in nici o situatie..

loredanacoirte
24.03.2008, 12:38:44
Pai la ultimul am facut scandal si l-au refacut, si l-am primit de gratis din partea patronului. L-am sunat pt ca ele erau ff obraznice. Cand le-am intrebat ce putem face , ele au zis : pai daca vrei il iei daca nu,nu . Pe noi nu ne intereseaza. Si l-am sunat pe patron si i-am zis ca daca nu rezolva situatia chem opc-ul si intr-o ora mi-a trimis tortul cerut acasa.Si mi-au spus ca isi cer scuze si ca nu trebuie sa il platesc, ca e din partea patronului. Dar oricum eu nu mai sper ca vreo data vor reusi sa faca exact ce le cer.

mony42
11.04.2008, 20:08:50
Daca tot am deschis aici ca sa vad unde se mananca bine va spun si eu parerea mea
Deci chiar aici in cluj mergem sa mancam la Marty locatia veche pentru ca eu ador salatele de acolo, la restaurantul chinezesc de pe Calea Turzii (va recomand ca desert banane prajite cu susan), pentru pizza imi place sa o comand acasa de la TEXAS, cand ne ingesuie foamea si avem putin timp mergrm in IULIUS. Prajitura.....cand am nevoie de ceva special merg la FRIANDISE pentru mine e cea mai tare.
Daca vreti sa mancati mai departe de oras se poate la MOTEL GILAU unde fac peste super dar au preturi de week-and iar cel mai bine se poate manca si la preturi super onorabile la Savadisla la un restaurant rustic cu mancare ungureasca...super....super....super

nikoleta96
22.05.2008, 00:37:18
Apropo de Savadisla nu pot decat sa fiu de acord cu tine noi de cate ori avem ocazia sa trecem prin zona ne oprim numai ca este un pic prea departe dar sa stiti ca merita:DAveti grija de la cofetaria Pralina un prea sant seriosi

laura2007
22.05.2008, 01:15:43
Daca tot am deschis aici ca sa vad unde se mananca bine va spun si eu parerea mea
Deci chiar aici in cluj mergem sa mancam la Marty locatia veche pentru ca eu ador salatele de acolo, la restaurantul chinezesc de pe Calea Turzii (va recomand ca desert banane prajite cu susan), pentru pizza imi place sa o comand acasa de la TEXAS, cand ne ingesuie foamea si avem putin timp mergrm in IULIUS. Prajitura.....cand am nevoie de ceva special merg la FRIANDISE pentru mine e cea mai tare.
Daca vreti sa mancati mai departe de oras se poate la MOTEL GILAU unde fac peste super dar au preturi de week-and iar cel mai bine se poate manca si la preturi super onorabile la Savadisla la un restaurant rustic cu mancare ungureasca...super....super....super

noi mancam in ultima vreme la Marty(locatia veche),Liga, gilau,in Polus sau in Iulius....

baby_tweety
22.05.2008, 13:43:15
Am fost si noi la vestitul rest Sinaia...:-w:-w Am servit numai o ciorba ca felul 2 nu ne-a placut cum arata la vecini. Dezastru ciorba.....cea mai rea mancata vreodata, fara gust, si mi-a parut asa de rau ca rest e fainut.
Ps:ma bucur ca nu am luat felul 2 ca la cat de scump era si sa raman flamanda......=)) si muream8-}

diannaa
22.05.2008, 20:32:34
ma tot gandesc unde sa ies la masa cu sotul la implinirea 1 an de la casatorie......ma gandeam la Pensiunea Lara(Valea Ierii)...dar as merge si la Savadisla....alte sugetii de locatii ok?

baby_tweety
22.05.2008, 21:23:31
ma tot gandesc unde sa ies la masa cu sotul la implinirea 1 an de la casatorie......ma gandeam la Pensiunea Lara(Valea Ierii)...dar as merge si la Savadisla....alte sugetii de locatii ok?

Frumos la Lara, dar nu spectaculos...(ca si rest zic). Neaparat afara din cj?vreti sa ramaneti peste noapte? Mergeti inspre Arieseni sunt f multe pensiuni faine si locatia e relaxanta.
Ti-as recomanda Bran-Bv dar e prea departe.

diannaa
22.05.2008, 22:04:12
Frumos la Lara, dar nu spectaculos...(ca si rest zic). Neaparat afara din cj?vreti sa ramaneti peste noapte? Mergeti inspre Arieseni sunt f multe pensiuni faine si locatia e relaxanta.
max undeva pe langa cj.....cu burtica nu mai risc sa ma duc f departe..

Froggy
22.05.2008, 23:32:35

Mai bine nu la valea ierii...am fost acolo acu 3 saptamani, drumul e ORIBIL< total nepotrivit pt o gravida. Pe mine m-a durut burta si mi s-a intarit cand am ajuns acolo, ca e absolut penal!!

Nu cred ca merita o masa la Lara asa ceva...

diannaa
22.05.2008, 23:58:06
Mai bine nu la valea ierii...am fost acolo acu 3 saptamani, drumul e ORIBIL< total nepotrivit pt o gravida. Pe mine m-a durut burta si mi s-a intarit cand am ajuns acolo, ca e absolut penal!!

Nu cred ca merita o masa la Lara asa ceva...
ms mult de informatie! clar nu ma duc acum pe un drum asa....faceam cu nervii daca ma porneam....>:D<

Froggy
23.05.2008, 00:02:43
ms mult de informatie! clar nu ma duc acum pe un drum asa....faceam cu nervii daca ma porneam....>:D<

vai de capu meu!!! portiuni intregi de drum sunt frezate si lasate asa, e un dezastru general. Nu m-as mai duce nici sa stiu ca o vad pe mama la valea ierii :)) In noaptea cand am venit de acolo am ajuns la urgente cu dureri abdominale :|

Am auzit de pensiunea La Mesteceni, la iesirea din faget, la 2 km de cluj. Cica au mancare buna, traditionala si e frumos peisajul. NU am fost, dar intentionez cat de curand

baby_tweety
23.05.2008, 14:10:36
vai de capu meu!!! portiuni intregi de drum sunt frezate si lasate asa, e un dezastru general. Nu m-as mai duce nici sa stiu ca o vad pe mama la valea ierii :)) In noaptea cand am venit de acolo am ajuns la urgente cu dureri abdominale :|

Am auzit de pensiunea La Mesteceni, la iesirea din faget, la 2 km de cluj. Cica au mancare buna, traditionala si e frumos peisajul. NU am fost, dar intentionez cat de curand

Unde exact e pens asta? ca eu stiu tot fagetul si n-am auzit de ea...Zi tot ca am fugit si eu pe-acolo:-p
PS:Am gasit-o pe net e in salicea la 13 km de cj...nu prea arata deloc a pens de-aia n-am sesizat-o.Dar merita incercata.

diannaa
24.05.2008, 00:12:35
varianta in cj am gasit....clar Intim....yammmyyy8-} :)>- .....sa vedem ce alegem in afara orasului.....in sensul ca pe 2 iunie e un an de la starea civila si pe 3 iunie de la biserica si petrecere.....asa ca ne rasfatam 2 zile consecutiv.....:D

daniela_psy
24.05.2008, 16:01:45
Eu o sa pap imediat ceva paste bune de la Liga si o negresa de indata ce vine sotiorul cu ele.Ma gandeam sa rasfoiesc putin topicul asta ca se apropie si la noi data aniversara si sarbatorim un an de la nunta si 9 ani de relatie:x :x :x .Intim e o idee buna.Nu am mai mancat acolo de mai bine de 3 ani.

lilisys
24.05.2008, 18:00:04
azi am papat la dragonul rosu, restaurantul chinezesc din gruia/grigorescu 8-} ,
dragutz si papa bun, doar ca nu ne-am potrivit la ce inseamna "picant"[-X , adica felul meu nu avea nici o urma de iute cum am vrut eu

Goldmoon
24.05.2008, 21:26:44

Pensiunea Lara e foarte simpatica, numai ca acum drumul e foarte prost (din cauza construirii autostrazii). Noi ne gandeam la un moment data chiar sa ne facem nunta acolo... dar am renuntat din cauza drumului. In weekend era gen bufet suedez, plateai parca 50 de lei si mancai cat doreai.
La Savadisla... super OK.
Mancare ungureasca buna mai este si la Toldi, pe Clinicilor (mai inspre
Manastur fata de terasa More).

Mai deosebit se mananca la City Plaza. E scump... dar se mananca foarte bine si mai altfel un pic, fata de ce am gasit pana acuma. Cand am fost noi servirea a fost impecabila.

La Sinaia, noi nu am avut probleme cu mancarea, chiar mi se pare buna. Insa in ultima vreme s-a umplut de "lume buna" si e prea plin si prea multa galagie.

Pentru un restaurant cu o atmosfera mai familiala - Panoramic (sus pe Cetatuie). Nu e amenajat extraordinar, dar vedera e superba, iar servirea si mancarea sunt bune.

La Lugano, eu nu am avut o experienta prea placuta. Mancarea nu a fost rea dar s-a lasat cam mult asteptata, iar servirea a lasat mult de dorit.

In ceea ce priveste mancarea chinezeasca - Doi Dragoni (de pe strada Rosetti in dreapta) sau, chiar ieri am descoperit restaurantul Shangai de pe Calea Turzii, care are un aer mai modern. Mancarea e ok. Nici la restaurantul chinezesc de pe strada Ploiesti (pe langa piata Mihai Viteazu) nu se manca rau, dar noi l-am cam inlocuit cu celelalte doua in ultima vreme.

Pizza buna... la Sighisoara. :p Nu se compara cu ce am gasit in Cluj pana acuma.

... ce sa zic... nu ma incanta foarte tare gatitul :D

daniela_psy
27.05.2008, 02:35:07
Ti-am urmat recomandarea.Zona f frumoasa,am luat de pe net ca destinatie pensiunea "Casa Noastra" din Arieseni dar surpriza:"nu servim masa decat persoanelor cazate".Am ramas total confuza.Ai bucatarie unde sa gatesti,ai provizii dar nu vrei sa vinzi?Pensiunea are 4 margarete dar eu am ramas dezamagita de politica lor,cu atat mai mult cu cat era goala,o singura masina parcata care ,cred,era a patronului.Am ales o alta pensiune unde meniul nu m-a impresionat dar servirea si vinul de Recas-fara cusur.Din pacate eu am vrut sa ma delectez cu tot felul de rasfaturi culinare dar am mestecat cam mult la un muschi de vita fara sosul meu de piper verde sau de gorgonzola,iar pe papanasii infoiati si rumeniti excelent ne-au trantit o marmelada din aia pe care o gaseai pe vremea lui Ceasca de cumparat in ladite de lemn,cu foaie alba dedesupt si cu aroma neidentificabila.Sotee-ul de ciuperci a fost f bun.A compensat servirea,vinul si peisajele.O sa mai merg cand voi avea pofta de un meniu strict traditional romanesc;)) Aaaa....pensiunea se numeste "Mama Uta" si e la 155 km de Cj.

baby_tweety
27.05.2008, 13:26:16
Ti-am urmat recomandarea.Zona f frumoasa,am luat de pe net ca destinatie pensiunea "Casa Noastra" din Arieseni dar surpriza:"nu servim masa decat persoanelor cazate".Am ramas total confuza.Ai bucatarie unde sa gatesti,ai provizii dar nu vrei sa vinzi?Pensiunea are 4 margarete dar eu am ramas dezamagita de politica lor,cu atat mai mult cu cat era goala,o singura masina parcata care ,cred,era a patronului.Am ales o alta pensiune unde meniul nu m-a impresionat dar servirea si vinul de Recas-fara cusur.Din pacate eu am vrut sa ma delectez cu tot felul de rasfaturi culinare dar am mestecat cam mult la un muschi de vita fara sosul meu de piper verde sau de gorgonzola,iar pe papanasii infoiati si rumeniti excelent ne-au trantit o marmelada din aia pe care o gaseai pe vremea lui Ceasca de cumparat in ladite de lemn,cu foaie alba dedesupt si cu aroma neidentificabila.Sotee-ul de ciuperci a fost f bun.A compensat servirea,vinul si peisajele.O sa mai merg cand voi avea pofta de un meniu strict traditional romanesc;)) Aaaa....pensiunea se numeste "Mama Uta" si e la 155 km de Cj.

Am auzit si eu de "mama uta" ff cunoscuta.Intr-adevar mancarea la pensiuni nu e ca la restaurant.E asa mai....ca la tara....Probat,ramas cu impresie nu tocmai buna.Dar in general merita sa mergi in locuri din astea pt relaxare.Noua ne place evadarea in locuri asa mai neumblate;));)).La Bran,Moeciu pot sa spun ca se mananca f bine la pensiuni(sau am nimenit eu....)

daniela_psy
28.05.2008, 00:06:41
Am auzit si eu de "mama uta" ff cunoscuta.Intr-adevar mancarea la pensiuni nu e ca la restaurant.E asa mai....ca la tara....Probat,ramas cu impresie nu tocmai buna.Dar in general merita sa mergi in locuri din astea pt relaxare.Noua ne place evadarea in locuri asa mai neumblate;));)).La Bran,Moeciu pot sa spun ca se mananca f bine la pensiuni(sau am nimenit eu....)
Am trecut prin pasul Rucar-Bran la intoarcere din Fagarasi.Am vrut neaparat sa vad castelul Bran si imprejurimile.F frumoasa zona dar din nou, experienta nu f satisfacatoare cu mancarea(la o pizzerie din apropierea castelului)Cred ca am eu ghinionul(ca-s mai sclifosita la mancare)sa ma injunghie soarta unde ma doare mai rau:foamea la drumul mare.;)) Drumul oricum a meritat la Arieseni si mancarea nu a fost rea...Ai dreptate,meniul simplut si strict traditional imi displace in momentele in care as incerca si altceva si nu am de unde.:-<

baby_tweety
28.05.2008, 00:17:31
Am trecut prin pasul Rucar-Bran la intoarcere din Fagarasi.Am vrut neaparat sa vad castelul Bran si imprejurimile.F frumoasa zona dar din nou, experienta nu f satisfacatoare cu mancarea(la o pizzerie din apropierea castelului)Cred ca am eu ghinionul(ca-s mai sclifosita la mancare)sa ma injunghie soarta unde ma doare mai rau:foamea la drumul mare.;)) Drumul oricum a meritat la Arieseni si mancarea nu a fost rea...Ai dreptate,meniul simplut si strict traditional imi displace in momentele in care as incerca si altceva si nu am de unde.:-<

Vazand ca ai pomenit de pizzerie...ai mancat pizza-in bran? Nu de alta dar eu am o regula:nu mamanc pizza decat in pizzerii adevarate din orase nu de oriunde unde scrie pizzerie,ca sigur aia numa pizza nu e;)) Asta e o certitudine...noi la drum mancam gratarele si ciorbite si rar am dat gres (se mai intampla noh...)

daniela_psy
28.05.2008, 01:15:34
Vazand ca ai pomenit de pizzerie...ai mancat pizza-in bran? Nu de alta dar eu am o regula:nu mamanc pizza decat in pizzerii adevarate din orase nu de oriunde unde scrie pizzerie,ca sigur aia numa pizza nu e;)) Asta e o certitudine...noi la drum mancam gratarele si ciorbite si rar am dat gres (se mai intampla noh...)
Da,pizza am papat ca aveam o pofta de sa lesin nu alta:) Dar nu mai pap,promit.[-X

andra_mihael
29.05.2008, 14:54:01
In afara clujului se mai mananca f bine si la Vlaha(chiar inainte de savadisla). Este o pensiune pe partea stanga, mancarea e super iar preturile sunt destul de mici...La Motel Gilau se mai mananca f bine desi sunt preturi mai mari.
In rest in Cj mi se pare super ok Fair Play(ador rulada din piept de pui de acolo), restaurantul chinezesc de pe Brancusi si Restaurantul Chicago's desi au preturi poate putin mai mari.
In Manastur s-a deschis si Pizza Y, pizza e f buna iti alegi tu absolut tot ce vrei sa pui pe ea si preturile sunt acceptabile

diannaa
06.06.2008, 00:18:04
am gasit cea mai tare terasa din cj,Havana ii zice.....deasupra la parcarea subterana de la hala(p-ta M Viteazu)......acum am venit de acolo, de la o bere fara alcool;)) ...s-a deschis de 4 zile....e facuta mortal cu tot felul de variante de locatii de consum...adica nu doar scaune,ci si chestii unice in oras....merita sa dati o tura!

(http://www.tickerfactory.com/)au si pizza

cami777
06.06.2008, 15:19:02
am gasit cea mai tare terasa din cj,Havana ii zice.....deasupra la parcarea subterana de la hala(p-ta M Viteazu)......acum am venit de acolo, de la o bere fara alcool;)) ...s-a deschis de 4 zile....e facuta mortal cu tot felul de variante de locatii de consum...adica nu doar scaune,ci si chestii unice in oras....merita sa dati o tura!

mi-a zis si mie ieri o prietena de terasa asta. merita incercat

Arina3891
09.06.2008, 12:14:12
La Donner Maxx pe str Sincai (aia ce merge dinspre pta Pacii spre Memorandumului) au niste sandwichuri minunate.. si light (cu o gramada de verdeata)

laura2007
09.06.2008, 12:44:32

la hanul haiducilor, langa hotel rimini. superb si mancarea buna rau...

diannaa
09.06.2008, 13:25:16
la hanul haiducilor, langa hotel rimini. superb si mancarea buna rau...
cum sunt preturile? ca cineva ne-a zis ca e scump...dar ei sunt zgarciti...asa ca astept alta parere

laura2007
09.06.2008, 19:59:05
cum sunt preturile? ca cineva ne-a zis ca e scump...dar ei sunt zgarciti...asa ca astept alta parere
pai....nu e foate ieftin.si sunt portiile destul de mici.
dar e foarte frumos si mancarea foarte foarte buna.

Froggy
10.06.2008, 11:26:07
La Donner Maxx pe str Sincai (aia ce merge dinspre pta Pacii spre Memorandumului) au niste sandwichuri minunate.. si light (cu o gramada de verdeata)

dap...cele mai bune kebaburi din Cluj. Plus ca nu au maioneaza DELOC, ci un sos pe baza de iaurt si verdeturi. Carnea e de vita sau de miel...ce sa mai, nu ai ce sa le imputi.

vio
10.06.2008, 12:41:53
dap...cele mai bune kebaburi din Cluj. Plus ca nu au maioneaza DELOC, ci un sos pe baza de iaurt si verdeturi. Carnea e de vita sau de miel...ce sa mai, nu ai ce sa le imputi.
Si mie imi place cai idee de ceea ce pun in kebab..dar carnea mi se pare f ciudata...#:-S

mariahugo
24.06.2008, 01:35:30
=P~GATA nu mai pot!!!!!nici nu va imaginati ce greu imi este sa citesc toate astea....mie or de clujul meu frumos si de mancarea mea preferata,de o pizza buna si in special de un sandvici snitel de pui de la sora....si de cate si mai cate!!!Doamne...ce n-as mai da sa beau un vin in Etno s sa ma relaxes acolo!mama lucrase acolo asa ca mi-am facut obisnuinta sa ma duc acolo...imi place a nebunia...da sincra sa fiu mie dor de tot clujul!!:-<

daniela_psy
23.07.2008, 15:21:28
Si mie imi plac f mult dar mai rarut.E drept ca sunt cu carne de vita,multa verdeata si ceva sos light dar sa fim seriosi:)) chifla aia e cat o zi de duminica;))

daniela_psy
23.07.2008, 15:28:19
Fetelor,reclama sau nu,de cand clubul Euphoria s-a transformat in pub e nebunie!!!Am mancat acolo o senzationala salata de pui,deserturi delicioase(tarte,negrese cu sosuri de smantana dulce si fistic sau caramel etc)Sotul meu a mancat niste paste de nota 11.Imi place extrem de mult mancarea de acolo doar ca e destul de scumpa.Au si site unde e specificat meniul.Suna extrem de apetisant.

bogvar
23.07.2008, 15:46:11
Fetelor,reclama sau nu,de cand clubul Euphoria s-a transformat in pub e nebunie!!!Am mancat acolo o senzationala salata de pui,deserturi delicioase(tarte,negrese cu sosuri de smantana dulce si fistic sau caramel etc)Sotul meu a mancat niste paste de nota 11.Imi place extrem de mult mancarea de acolo doar ca e destul de scumpa.Nu e un loc unde sa-ti permiti sa mananci zilnic daca esti bugetar;)) :(

Am fost duminica seara la Euphoria dar n-am mancat......am baut...........:-? o sa tin minte partea asta cu mancarea foarte buna de la ei, mai ales partea cu salata;))

daniela_psy
23.07.2008, 15:53:28
Am fost duminica seara la Euphoria dar n-am mancat......am baut...........:-? o sa tin minte partea asta cu mancarea foarte buna de la ei, mai ales partea cu salata;))
Poti intra pe siteul lor sa vezi meniul dar unele preparate is chiar f scumpe.Drept e ca au adus ceva bucatari cu f mare experienta si extrem de cotati din Bucuresti sau Constanta,nu mai retin,bucatari care au deschis alte localuri de succes din tara....asta am auzit de la laudatori:)

cinezee
23.07.2008, 16:15:55
Daniela daca ai timp de mine acum in august ,vreau sa ajung si eu acolo sa pap la ei =P~

sa imi spuneti si mie ce preturi sunt pe la ei :-"

bogvar
24.07.2008, 13:41:14
Poti intra pe siteul lor sa vezi meniul dar unele preparate is chiar f scumpe.Drept e ca au adus ceva bucatari cu f mare experienta si extrem de cotati din Bucuresti sau Constanta,nu mai retin,bucatari care au deschis alte localuri de succes din tara....asta am auzit de la laudatori:)

Apai daca salata e buna si in general tot ce gatesc, scump nescump, macar o data asa de rasfat cred ca suportam:))

daniela_psy
24.07.2008, 13:52:03
Daniela daca ai timp de mine acum in august ,vreau sa ajung si eu acolo sa pap la ei =P~

sa imi spuneti si mie ce preturi sunt pe la ei :-"
intra pe situl lor la meniu,adresa e cu www...........

diannaa
24.07.2008, 19:51:35
intra pe situl lor la meniu,adresa e cu www.. (http://www..).........
nu stiam ca s-a "modificat" in stilul asta Euphoria,sper sa le mearga la fel de bine,mie tare imi placea(pe vremuri:D )acolo.....tot acelasi patron e?

daniela_psy
24.07.2008, 19:56:54
nu stiam ca s-a "modificat" in stilul asta Euphoria,sper sa le mearga la fel de bine,mie tare imi placea(pe vremuri:D )acolo.....tot acelasi patron e?
Da,Claudiu Ciurdorean.Schimbarile legate de decor nu sunt atat de opulente,mai degraba discrete si cu gust,dar bucataria e de toti banii=P~ Ei... ce dor ti-e de vremurile zburdalnice;;) ;)) Asa mi-e un dor si mie de fetele mele de cand au plecat de ma apuca plansul cateodata:-< Il cunosti pe d-l Claudiu C?

diannaa
24.07.2008, 23:03:42
Da,Claudiu Ciurdorean.Schimbarile legate de decor nu sunt atat de opulente,mai degraba discrete si cu gust,dar bucataria e de toti banii=P~ Ei... ce dor ti-e de vremurile zburdalnice;;) ;)) Asa mi-e un dor si mie de fetele mele de cand au plecat de ma apuca plansul cateodata:-< Il cunosti pe d-l Claudiu C?
de cand cu bebe ma intreb cum am putut sa stau atat fara ea?!:x da il stiu pe Claudiu,doar ca nu am mai fost de ff demult in local,pe terasa am fost ultima data in toamna....apoi cu sarcina am cam evitat barurile din cauza fumului....a venit si frigul,gata cu terasele.....si uite cum au trecut atatea luni si am o minune de fetitza langa mine ca nu-mi vine sa cred...o sa vezi si tu,iti doresc cat de repede bebe sanatos si frumos ca mamica lui:*

daniela_psy
25.07.2008, 01:35:32
de cand cu bebe ma intreb cum am putut sa stau atat fara ea?!:x da il stiu pe Claudiu,doar ca nu am mai fost de ff demult in local,pe terasa am fost ultima data in toamna....apoi cu sarcina am cam evitat barurile din cauza fumului....a venit si frigul,gata cu terasele.....si uite cum au trecut atatea luni si am o minune de fetitza langa mine ca nu-mi vine sa cred...o sa vezi si tu,iti doresc cat de repede bebe sanatos si frumos ca mamica lui:*
Multu'.Sa fie sanatoasa Simina si parintii bucurosi si linistiti.Cum am lasat-o si eu mai rarut cu petrecerile are timp organismul meu sa se pregateasca pt sarcina;;)M-a surprins tensiunea din familia unor prieteni care tocmai au devenit parinti,nu mai sunt asa cum ii stiam.S-au schimbat complet.Intr-o seara s-au pus pe plans amandoi ca nu puteau linisti copilul.Parca nu mai ai cu cine vb.Am auzit de depresia postpartum la mama dar si la tata...:-? La voi cum e de cand a venit Simina pe lume?E normal sa fie o schimbare dar parca e prea radicala si atmosfera prea incarcata.Te-am intrebat de Claudiu pt ca am lucrat in Euphoria mai bine de un an asa ca nu e exclus sa-ti fi servit in vreo dimineata cafeaua pe terasa sau longdrink-ul noaptea in club,printre mixurile DJului;))

diannaa
25.07.2008, 16:44:45
Multu'.Sa fie sanatoasa Simina si parintii bucurosi si linistiti.Cum am lasat-o si eu mai rarut cu petrecerile are timp organismul meu sa se pregateasca pt sarcina;;)M-a surprins tensiunea din familia unor prieteni care tocmai au devenit parinti,nu mai sunt asa cum ii stiam.S-au schimbat complet.Intr-o seara s-au pus pe plans amandoi ca nu puteau linisti copilul.Parca nu mai ai cu cine vb.Am auzit de depresia postpartum la mama dar si la tata...:-? La voi cum e de cand a venit Simina pe lume?E normal sa fie o schimbare dar parca e prea radicala si atmosfera prea incarcata.Te-am intrebat de Claudiu pt ca am lucrat in Euphoria mai bine de un an asa ca nu e exclus sa-ti fi servit in vreo dimineata cafeaua pe terasa sau longdrink-ul noaptea in club,printre mixurile DJului;))
stiu ca deviem un pic de la subiect dar......da,exista anumite schimbari,eu de ex in primele zile cand ii dadeam sa suga ma uitam la ea si plangeam asa,de emotii,imi aduceam aminte de tot felul de chestii,cum au trecut anii,imi dadeam seama ca de acum ea e totul pt mine si ca viatza mea s-a schimbat,ca sunt raspunzatoare de fiinta mica si nevinovata din bratele mele,ca parintii mei sunt bunici etc........dar no way depresie....insa exista la multe femei...de depresie paterna nu am auzit=P~ .......depinde in ce an ai lucrat tu in Euphoria,inainte sau dupa 2004:D ....pup u>:D<

allee
13.08.2008, 20:43:49
fetelor,ati comandat mancare chinezeasca de la wu xing?

daniela_psy
18.08.2008, 00:15:07
Eu una nici nu am auzit:( Unde e localul?Tu ai comandat?

baby_tweety
18.08.2008, 13:03:18

Da am comandat.E f buna, dar cam putina si scumpa.De pofta mai comand.Nu seamana cu nici o alta mancare chinezeasca, e diferita....

allee
18.08.2008, 15:53:50
Eu una nici nu am auzit:( Unde e localul?Tu ai comandat?
e numai cu livrare la domiciliu,e pe calea manastur si am gasit un fluturas in posta,mai multe info gasesti pe site-ul lor care e ca si numele dar daca e scump si portii mici...poate totusi o sa incerc

allee
18.08.2008, 15:55:32
Da am comandat.E f buna, dar cam putina si scumpa.De pofta mai comand.Nu seamana cu nici o alta mancare chinezeasca, e diferita....
diferita in sens de buna?sunt curioasa,o sa comand si eu din curiozitate...imi recomanzi ceva fel pls...

orhidutza
18.08.2008, 21:32:26
diferita in sens de buna?sunt curioasa,o sa comand si eu din curiozitate...imi recomanzi ceva fel pls...din pacate nu se compara mancarea cu cea de la Wu Xing din bucuresti... cei din urma facand cel mai bun mar caramelizat ever :)

cami777
18.08.2008, 22:30:12
intr-o perioada imi comandam des de la ei, dar in ultimul timp nu. intr-adevar portiile sunt cam mici, dar gustul mancarii este foarte bun. eu zic ca merita incercat

baby_tweety
18.08.2008, 22:49:06
diferita in sens de buna?sunt curioasa,o sa comand si eu din curiozitate...imi recomanzi ceva fel pls...

Diferita in sens bun, bineinteles.E f buna la gust...adica mie imi place.
De obicei mananc pui cu bambus sau pui cinci culori si orez cu legume/ orez cu ciuperci.Mai iau si pachetele de primavara-fara carne.
Pofta buna ;))

Cammie
26.09.2008, 23:58:22
Fetelor care manancati specialitati chinezesti, nu ma lamuriti si pe mine ce-a alea "urechi de lemn"? :"> Dar kaju?

laura2007
27.09.2008, 01:05:51
Fetelor care manancati specialitati chinezesti, nu ma lamuriti si pe mine ce-a alea "urechi de lemn"? :"> Dar kaju?

urechiile de lemn sunt niste ciuperci negre.kaju...nu stiu ce este.

Cammie
27.09.2008, 01:10:56
urechiile de lemn sunt niste ciuperci negre.kaju...nu stiu ce este.

Multumesc.
Eu m-am distrat cand am citit meniul asta :D

Froggy
27.09.2008, 08:57:13

caju sunt un soi de alune, curbate, foarte bune la gust. Gasesti si la punga in hypermarket si sunt extrem de buneeee

http://www.bengalisweet.com/images/KAJU%20WHOLE%20FIN%201%20SM.jpg

"Urechi de lemn" sunt ciupercile uscate folosite in preparatele asiatice

http://www.condimenteweb.ro/images/pozeArticole/CIUPERCILEURECHI-DE-LEMN/paragraf2/poza1.jpg

pusi :*

Cammie
27.09.2008, 21:56:52
Multumesc, Teo! >:D< ;;)

Froggy
27.09.2008, 22:10:23
Multumesc, Teo! >:D< ;;)

cu cel mai mare drag :*

Am fost zilele astea la o ciorba de burta in Gilau, la restaurantul Apuseni...ciorba foarte buna, ca intotdeauna DAR au facut portiile mai mici si servirea se strica de la an la an...tot mai scump, mai putin si mai cu intarziere. Offf, ce rau imi pare! Mancam acolo de cand eram mica, tata fiind prieten cu Rovin, al cui e restaurantul. Acum...o sa raman cu amintirile :((

laura2007
28.09.2008, 19:58:31
cu cel mai mare drag :*

Am fost zilele astea la o ciorba de burta in Gilau, la restaurantul Apuseni...ciorba foarte buna, ca intotdeauna DAR au facut portiile mai mici si servirea se strica de la an la an...tot mai scump, mai putin si mai cu intarziere. Offf, ce rau imi pare! Mancam acolo de cand eram mica, tata fiind prieten cu Rovin, al cui e restaurantul. Acum...o sa raman cu amintirile :((

noi am mancat la restaurantul Panoramic.Foarte buna mancarea.Doar ca servirea e cam inceata.

lilisys
29.09.2008, 17:10:35
casa vikingilor nu se dezminte :) am fost ieri si am mancat acolo, a fost foarte buuunnnn si din felul 2 a trebuit sa iau juma la pachet ca nu a mai intrat #:-S

Cammie
29.09.2008, 17:24:57
casa vikingilor nu se dezminte :) am fost ieri si am mancat acolo, a fost foarte buuunnnn si din felul 2 a trebuit sa iau juma la pachet ca nu a mai intrat #:-S

Casa vikingilor si Casa piratilor de asemenea (din cate stiu is aceeasi patroni). Eu la pirati mananc ori supa ori felul 2 la jumatate de portie :).

lilisys
29.09.2008, 20:29:45
asa stiu si eu , ca sunt aceeasi patroni la cele 2 Case...si eu mananc de obicei acolo doar un fel, dar ieri aveam o foame de lup asa ca m-am lacomit la 2 feluri 8-}

roxyroxana
29.09.2008, 20:54:14
deci mancarea la cele doua case :) e superrrrrrrrrr.... fara comentarii ... mai nou am fost mai des la pirati decat a vikingi ... dar servirea a fost(cel putin la pirati asa e) ... din rau in mai rau ... chelneri morocanosi, inceti, care te cam lasa sa astepti pana vin sa-ti ia comada ... ca inteleg ca ti-o aduc incet ca tot timpul e plin ...
dar daca te duci inarmat cu rabdare .... totul e fff bun

Cammie
30.09.2008, 10:38:52
deci mancarea la cele doua case :) e superrrrrrrrrr.... fara comentarii ... mai nou am fost mai des la pirati decat a vikingi ... dar servirea a fost(cel putin la pirati asa e) ... din rau in mai rau ... chelneri morocanosi, inceti, care te cam lasa sa astepti pana vin sa-ti ia comada ... ca inteleg ca ti-o aduc incet ca tot timpul e plin ...
dar daca te duci inarmat cu rabdare .... totul e fff bun

Intr-adevar, servirea e proasta la casa piratilor. Din pacate. Toata lumea se plange de ei.

crisstynna
30.09.2008, 10:42:53
Da..intr-adevar mancarea e ffff buna la Casa Piratilor....dar din pacate servirea strica tot.....Noi am fost duminica sa mancam acolo....ne-au mutat de 3 ori la alta masa....intr-un final ne-am pus la o masa....eram 8 persoane...si am gasit 2 mese unite...am zis numa bine ca avem loc....si numa vedem ca vine un ospatar si ne ia o masa de sub nas....am ramas...:O ....Ne-am ridicat si am plecat....dar nu inainte sa le zicem ce meritau de fapt sa auda[-( ....Pacat.....#-o

Arina3891
30.09.2008, 14:26:58
Eu nu mai mananc la casa vikingilor de cand am aflat ca (fosta, sper) bucatareasa are TBC activ. :-&

Ramonella
30.09.2008, 14:32:29
Mie imi place mancarea de la Tortuga.N-am fost niciodata :D dar am comandat acasa.Imi place mult lasagna si tiramisu de acolo.
Pizza imi place la New Croco,mini bomba,cu muuuulllttttt usturoi.:D Si tiramisu e tare bunnn.

pitik
14.10.2008, 11:59:22
noua ne place pizza de la Mamma Mia! localul nu e prea atragator, dar e mereu plin, la orice ora, in orice zi.

Si preturile sunt prietenoase.

Ciorba de burta ne place tot in acea zona, la gradina de vara Hoia; nu ne-a dezamagit niciodata; restaurantul e sumbru in interior, noi mergem doar vara pe terasa

Despre Casa Piratilor? mancare ff buna, portii mari, dar baia e mereu murdara..mie mi s-a aplecat la propriu ultima data

Ballet
14.10.2008, 12:39:47
Eu mergeam des la chinezi pe Turzii , e f fain localul si mancarea buna.
Sapt trecuta o prietena a fost la urgenta noaptea la 3 pt ca mancase acolo. Au tinut-o la perfuzii pana la 6 dimineata si i-au dat sa ia o groaza de medicamente. Doctorii au zis ca f des vin la urgenta oameni care au mancat acolo....

allee
14.10.2008, 13:09:13
la shanghai?bine ca nu am patit nimic ca si noi mancam des acolo,mai ales cand era terasa pe brancusi...imi place f mult mancarea de acolo...eu am auzit ca uni au patit-o cu restaurantul japonez,tokio dar noi nici acolo nu am patit nimic...

Goldmoon
14.10.2008, 14:04:56
la shanghai?bine ca nu am patit nimic ca si noi mancam des acolo,mai ales cand era terasa pe brancusi...imi place f mult mancarea de acolo...eu am auzit ca uni au patit-o cu restaurantul japonez,tokio dar noi nici acolo nu am patit nimic...

Nici noi nu am patit nimic... nici la japonezi, nici la chinezi :)
Ca si mancare chinezeasca noua ne place mai mult cea de sus de pe Rossetti. Nu e asa misto restaurantul, dar dupa gusturile noastre mancarea e mai buna.

lilisys
14.10.2008, 14:08:55
eu cred ca am stomacul tare:) la vikingi pap fara probleme iar de la shanghai (si) de pe turzii chiar foarte des (de fapt mai mult comandam la birou) si nu am avut niciodata probleme

laura2007
14.10.2008, 14:12:26
Nici noi nu am patit nimic... nici la japonezi, nici la chinezi :)
Ca si mancare chinezeasca noua ne place mai mult cea de sus de pe Rossetti. Nu e asa misto restaurantul, dar dupa gusturile noastre mancarea e mai buna.

si noi mancam foarte des la chinezi.mai ales sus in gruia.sincer, mie chiar imi place, dar sotul meu manaca doar un fel de mancare.nu schimba niciodata, pentru ca i s-a facut rau o data cand a incercat altceva.el saracu vine de dragul meu.

Ballet
14.10.2008, 14:23:15
Vai ce pofta de pui cu 5 arome mi s-a facut .....si azi inca n-am mancat nimic =P~

allee
14.10.2008, 14:27:07
Vai ce pofta de pui cu 5 arome mi s-a facut .....si azi inca n-am mancat nimic =P~
off topic:elyoprea,de unde ai luat tapetul de care ziceai la subiectul cu camera lui bebe?e autocolant sau tapet?merci>:D<

Goldmoon
14.10.2008, 21:01:43
si noi mancam foarte des la chinezi.mai ales sus in gruia.sincer, mie chiar imi place, dar sotul meu manaca doar un fel de mancare.nu schimba niciodata, pentru ca i s-a facut rau o data cand a incercat altceva.el saracu vine de dragul meu.

Si noua tot in Gruia ne place cel mai mult, partea bune e ca ne place la amandoi. Ciorba acra-iute de acolo e cea mai buna din cate am mancat (si noi chiar am testat mancarea chinezeasca peste tot pe unde am fost). Eu nu mananc foarte picant de obicei, dar la ciorba asta imi curg lacrimile si tot nu ma pot opri. :D

prapadeala
14.10.2008, 21:44:44
M-a dus sotul meu de ziua mea la Trattoria Fiorentina, un restaurant italienesc. Serviciul a fost impecabil, locul foarte elegant curat si frumos. Si mancarea a fost foarte buna, dar nu cea mai buna mancare italiana ce am mai mancat. Nu stiu sa zic daca se merita preturile la calitatea mancarii. Calitatea serviciului primeste nota 10 :)

vio
15.10.2008, 18:01:16
noua ne place pizza de la Mamma Mia! localul nu e prea atragator, dar e mereu plin, la orice ora, in orice zi.

Si preturile sunt prietenoase.

Ciorba de burta ne place tot in acea zona, la gradina de vara Hoia; nu ne-a dezamagit niciodata; restaurantul e sumbru in interior, noi mergem doar vara pe terasa

Despre Casa Piratilor? mancare ff buna, portii mari, dar baia e mereu murdara..mie mi s-a aplecat la propriu ultima data

Si mie mi se pare f buna piza de la mamma mia(mai ales safarii cu sosul ala de usturoi). O singura data am nimerit-o mai nasoala..
dar de ex ieri le-a iesit chiar F F buna(sau imi era mie pofta ).
Localul nu e super, dar noi niciodata nu am stat sa mancam acolo , totdeauna sau comandam de acasa sau daca suntem in oras o luam la pachet si mancam acasa).

Edit: si transportul e gratuit si de obicei vin repede.

prapadeala
29.05.2009, 23:01:10
S-au mai deschis localuri in Cluj? Unde mai mergeti sa mancati sau doar la o bautura?

wanna
29.05.2009, 23:05:54
eu nush unde sa-mi duc invitatii de la civila, adik pe 22 iulie
tre sa fie un loc sa ne adapostim de caldura (presupun ca va fi canicula), servicii bune, mancare de toate felurile (si vegetariana), si mi-ar placea sa pot comanda platouri cu diferite chestii ptr ca oamenii sunt timizi la ales de obicei.....aaa..si sa nu fie traditional!!!:-"
vreo idee?

Ballet
30.05.2009, 09:31:25
tre sa fie un loc sa ne adapostim de caldura (presupun ca va fi canicula), servicii bune, mancare de toate felurile (si vegetariana), si mi-ar placea sa pot comanda platouri cu diferite chestii ptr ca oamenii sunt timizi la ales de obicei.....aaa..si sa nu fie traditional!!!:-"
vreo idee?
Eu am vazut site-ul pensiunii Serena si mi-a placut mult cum arata. E in Faget parca. Dar n-am inteles daca vrei inauntru sau pe terasa. Ma gandesc ca si, si...Sa ai de unde alege in functie de vreme.
Mai este Aroma, care are si terasa, Vila Tusa....
Puteti merge pana la Lara, daca nu e prea departe, sau la Motel Gilau ;))

daniela_psy
30.05.2009, 11:23:20
S-au mai deschis localuri in Cluj? Unde mai mergeti sa mancati sau doar la o bautura?
s-au mai deschis localuri noi unde se poate manca, unele s-au si inchis deja;)) dar eu si sotul meu mai nou mancam la restaurantul Hora desi nu e f aproape de casa, mancarea e delicioasa si destul de diversificat meniul.Se lauda cu un strut f bine pregatit, cred ca data viitoare asta vom comanda.

Ballet
30.05.2009, 13:22:55
Noi am fost acum 2 sapt la Lugano, in Grigorescu. Preturile mi se par cam nesimtite, dar si mancarea e nesimtit de buna....:))

wanna
30.05.2009, 14:27:47
Eu am vazut site-ul pensiunii Serena si mi-a placut mult cum arata. E in Faget parca. Dar n-am inteles daca vrei inauntru sau pe terasa. Ma gandesc ca si, si...Sa ai de unde alege in functie de vreme.
Mai este Aroma, care are si terasa, Vila Tusa....
Puteti merge pana la Lara, daca nu e prea departe, sau la Motel Gilau ;))
sincer, as fi vrut mai in oras...ptr ca oricum nunta va fi la Gilau unde e verdeata si alea alea...asha ca macar la civila sa-i duc intr-un loc mai..urban..

Ballet
31.05.2009, 10:54:19
sincer, as fi vrut mai in oras...ptr ca oricum nunta va fi la Gilau unde e verdeata si alea alea...asha ca macar la civila sa-i duc intr-un loc mai..urban..
Daca o sa castigati la loto pana atunci, puteti merge la Lugano...;))

prapadeala
01.06.2009, 15:56:23
Noi am fost acum 2 sapt la Lugano, in Grigorescu. Preturile mi se par cam nesimtite, dar si mancarea e nesimtit de buna....:))

E restaurant italienesC?

Ballet
01.06.2009, 16:00:40
E restaurant italienesC?
Nu. Am studiat repede ce specific are, pt ca nu mi-am dat seama f bine. Ei spun ca e elvetian, dar si international.

alexalia
01.06.2009, 17:26:02
vreo idee?
poti incerca la Sinaia... nu am fost niciodata, insa firma la care lucreaza sotul meu ii duce acolo pe cei care vin in delegatie. Si intotdeauna au fost super multumiti de mancare si servire.

alexalia
01.06.2009, 17:27:44
Nu. Am studiat repede ce specific are, pt ca nu mi-am dat seama f bine. Ei spun ca e elvetian, dar si international.

mai este LVGANO (parca asa se scrie) si in centru, din piata muzeului inspre Matei Corvin, pe o straduta (nu mai stiu exact pe care). Presupun ca e acelasi cu cel din Grigorescu, preturi la fel de mari si papa foarte buna. Insa cel din centru e foarte foarte mic.

Ballet
01.06.2009, 18:54:24
mai este LVGANO (parca asa se scrie) si in centru, din piata muzeului inspre Matei Corvin, pe o straduta (nu mai stiu exact pe care). Presupun ca e acelasi cu cel din Grigorescu, preturi la fel de mari si papa foarte buna. Insa cel din centru e foarte foarte mic.
Da, e acelasi.
In Grigorescu au si terasa destul de mare.

Ballet
01.06.2009, 18:55:24
poti incerca la Sinaia... nu am fost niciodata, insa firma la care lucreaza sotul meu ii duce acolo pe cei care vin in delegatie. Si intotdeauna au fost super multumiti de mancare si servire.
Foarte buna ideea. De ce oare nu m-am gandit cand am avut cununia?
Eu am fost de cateva ori, mancarea e chiar buna. Si terasa e frumoasa...

Goldmoon
01.06.2009, 23:17:09

Nu mai este cel din Piata Muzeului - acela s-a mutat in Grigorescu.

Wanna - ce intelegi prin traditional? Poti incerca la "Viena" - noua ne place si mancarea si servirea (mai nou au si terasa). Langa el e "La cina" - nu am fost niciodata, dar e de testat.
Sau am mai fost la Milenium in zorilor. Personal ni s-a parut un pic kitschos ca si amenajare, dar mancarea a fost buna si iti fac si piese mari - gen porcusor de lapte cu diverse garnituri (noi am fost 8 si nu am mancat nici jumatate din purcelul ala :-p )
Mai e Panoramicul de sus de langa Belvedere unde se mananca bine si privelistea e misto (are si terasa)
Care mai era un restaurant bun, dar nu am mai fost demult e Matei Corvin (de pe straduta care merge spre Casa Matei Corvin.

... ma mai gandesc :D

Ballet
01.06.2009, 23:34:22

Wanna - ce intelegi prin traditional? Poti incerca la "Viena" - noua ne place si mancarea si servirea (mai nou au si terasa). Langa el e "La cina" - nu am fost niciodata, dar e de testat.
Sau am mai fost la Milenium in zorilor. Personal ni s-a parut un pic kitschos ca si amenajare, dar mancarea a fost buna si iti fac si piese mari - gen porcusor de lapte cu diverse garnituri (noi am fost 8 si nu am mancat nici jumatate din purcelul ala :-p )
Mai e Panoramicul de sus de langa Belvedere unde se mananca bine si privelistea e misto (are si terasa)
Care mai era un restaurant bun, dar nu am mai fost demult e Matei Corvin (de pe straduta care merge spre Casa Matei Corvin.
Da, am uitat de ''La Cina'' . Eu am mancat acolo. E buna mancarea.
Si e si dragut restaurantul.
Fata, daca tot te-ai maritat, ar trebui sa-ti stergi din memorie aceste restaurante. Baba un paprikas la barbat, lasa Milenium si Panoramic...=))

alexalia
01.06.2009, 23:58:35
La Vila Tusa. Cam sec...:)) Dar m-am trezit cam tarziu si peste tot se tineau botezuri pt ca era prima sapt dupa Pasti.

Ei, dar e dragut acolo...

teotrans11
21.07.2009, 22:26:36

milenium arata f bine, nu pot fi toate locurile de iesit in oras pe trendul minimalist :-"

Cat_Eyes
21.09.2009, 18:49:56
milenium arata f bine, nu pot fi toate locurile de iesit in oras pe trendul minimalist :-"

la millenium am fost si noi, intr-o luni si intr-o vineri. sa va zic ca nici luni, nici vineri nu aveau hartie igienica si nici servetele pentru sters mainile.. dezgustator, dupa cat de fitosi sunt chelnerii.
in orice caz, mancarea buna. si relativ ieftina. pacat ca nu livreaza la domiciliu.

laurici_brunetzik
21.01.2010, 11:53:10
pizza cea mai buna este la pizza x in manastur, si la pirati mie imi place fff mult mancarea akolo

diannaa
23.01.2010, 18:59:21
pizza cea mai buna este la pizza x in manastur, si la pirati mie imi place fff mult mancarea akolo
nu mai imi vine sa mananc la Pirati dupa ce am gasit "ceva" in supa.....plus ca a fost sub orice critica.......in rest e ok de un suc, o cafea,dar papa nu mai.....
Nu stiu de pizza x dar la Pizza y am gasit chistoc de tigara in pizza

diannaa
23.01.2010, 18:59:53
pizza ff buna e la Tortuga pe Motilor

laurici_brunetzik
24.01.2010, 12:47:57
eu la pirati nu am patit niciodata ceva de genu asta, iar la pizza x mie imi place fff mult ca iti poti alege u ce sa iti pui pe blatul de pizza

laura2112
24.01.2010, 14:07:28
eu la pirati nu am patit niciodata ceva de genu asta, iar la pizza x mie imi place fff mult ca iti poti alege u ce sa iti pui pe blatul de pizza

Dar cand gasesti ceva in mancare nu iti mai vine sa calci pe acolo, nici macar pentru un suc sau o cafea. Eu sunt de acord cu Dianaa