PDA

Versiunea completa : Restaurante din Constanta: poze si discutii

Pagini : [1] 2 3 4 5

sgeorgiana20
20.06.2006, 16:45:14
Buna miresici din Constanta!!
Eu vreau sa fac nunta in august 2007 si deja am inceput sa caut restaurant. Mi-ar fi de folos sa stiu la ce resturante ati mai fost ca sa stiu si eu cam de unde sa incep. Deocamdata eu nu am fost decat la Condor si Dacia Sud. Ce parere aveti de Terasa Colonadelor?? Pupici si mult succes la cautari :*.

seyde_2008
22.06.2006, 10:38:47
multumesc mult pt detalii eu momentan am fost doar la terasa colonadelor unde cel mai ieftin meniu este de 800 de mii anul acesta la nul va fi 1 mil in care este inclus tortul dulciurile iar bautura te descurci. iar la restaurantul zorile anul acesta am fost la o nunta acolo din partea nasului si stiu doar k meniul a fost 800 nus ce mai evea inclus in meniu. pupici

marylena
22.07.2006, 18:09:15
:-\ La restaurantul Zorile nu face nimeni ?

sgeorgiana20
26.07.2006, 10:14:23
:-\ La restaurantul Zorile nu face nimeni ?
M-ar interesa si pe mine la zorile dc ai fost sa vb cam ce preturi ai, cat trebuie sa dai acont si alte detalii pe care le-ai mai discutat. Pupici :*

marylena
27.07.2006, 15:40:51
M-ar interesa si pe mine la zorile dc ai fost sa vb cam ce preturi ai, cat trebuie sa dai acont si alte detalii pe care le-ai mai discutat. Pupici :*
Buna!
Am fost si am arvunit localul din sept 2005 si abia am gasit pe 14 oct in conditiile in care vroiam la inceputul lui sept2006, te sfatuiesc sa vezi locatiile si sa te hotarasti. In ceea ce priveste Zorile eu am dat ca arvuna 10mil. si am luat salonul de langa Irish(am cam 200 pers) au si salon mai mare dar ramane sa te hot. in fct de nr de invitati, dupa ce dai arvuna vb cu Tararache sa iti opreasca huse pt scaune(dc au culoarea pe care o doresti) si stabilesti in mare meniul. Dupa toate astea te apuci de celelalte lucruri care au mai ramas de facut!
Meniul pe mine ma ajunge cam de 800mi. cred(mancare+1cafea) din cate am inteles, mai am de stabilit, vb dupa ce am cifra finala.

isabelarednic
28.07.2006, 17:00:28
Dragele mele

Si eu am nunta la anul si tare mult m-ar ajuta sa stiu ca restaurante ati gasit si voi.
Eu am fost la Cazinou in portul Tomis si nu prea mi-a placut...incap cam 200 invitati pentru cei interesati; Dorna care e dragut - intre 150 si 500 invitati, Zorile unde sunt 2 localuri - unul pana in 250 invitati si altul peste 250 invitati. Mie mi-a placut cel cu peste 250 ca este dragut.

Voi ati gasit ceva?? Aveti idee cat este avansul la restaurant si ce anume intrebati cand il alegeti.

Multumesc frumos

MoniqueYO
29.07.2006, 00:31:47
Buna!
Si yo ma gandeam la Zorile...dar trebuie sa aflu amanunte. Insa mi-a placut ptr k akolo a facut si o verisoara de-a mea nunta si mi-a placut mult. Dar nu am detalii. Trebuie sa ma interesez

sgeorgiana20
29.07.2006, 13:33:53
[QUOTE=marylena]Buna!
[B][COLOR=seagreen]Am fost si am arvunit localul din sept 2005 si abia am

Multumesc mult marylena. Mi-ai fost de mare ajutor. Deci dc eu am nunta la anul in august ar trebui sa ma grabesc. :*

smarty
03.08.2006, 02:11:08
Buna fetelor!Eu as vrea sa fac la Boema.Ce parere aveti despre restaurant?Inca nu am cautat si alte restaurante.La Zorile am fost eu la o nunta saptamana trecuta.Este frumos,dar nu stiu cat costa meniul exact. Cred ca intre 700.000- 900.000 lei.Ma interesez si va anunt.Va pup!

smarty
05.08.2006, 10:28:04
Marylena, eu am fost la o nunta pe 30 iulie la Zorile.Din ce stiu de la prietena mea care a facut acolo iti pot spune ca au mai multe tipuri de meniu: unul de 700.000, altul de 800.000 si ultimul de 900.000.Poti sa le combini si sa faci unul cum vrei tu.Oricum cel mai bn este sa mergi akolo.

oana85
06.08.2006, 01:59:38
Buna fetelor!Eu as vrea sa fac la Boema.Ce parere aveti despre restaurant?Inca nu am cautat si alte restaurante.La Zorile am fost eu la o nunta saptamana trecuta.Este frumos,dar nu stiu cat costa meniul exact. Cred ca intre 700.000- 900.000 lei.Ma interesez si va anunt.Va pup!
Buna SMARTY!Eu fac nunta la Zorile si iti pot spune ca meniul ptr anul acesta este 800000 lei.

oana85
06.08.2006, 16:09:21
buna,eu fac nunta la zorile si vroiam sa-ti spun ca de fapt sunt 3 saloane.unul in jur de 400,unul de 200-250 si celalalt la care fac eu nunta este in jur de 120 pana in 150.

MoniqueYO
06.08.2006, 22:46:40
fetelor...sunt atat d stresata, chiar daca nunta mea va fi la anul...oh dar sunt atatea de rezolvat, yo cred k intru in panica de pe acum. In privinta localului as fi preferat Zorile, insa eu cam prin decembrie pot sa ma duc sa vad cu rezervarea cum fac...si mi-e ca nu o sa mai gasesc liber :( In plus la anul am stabilit cu viitorul sot ca prin august sa fie marele eveniment, si numai cam atunci am putea. Voi aveti asa mare stres ca mine? sau as putea si ar trebui sa ma mai linistesc?
Informatiile care le culeg de pe aici imi sunt de folos ;) multumesc, chiar daca nu le-am cerut direct :)

isabelarednic
10.08.2006, 22:04:50
Multumesc frumos pentru raspuns...Acum dupa ce am vazut mai multe restaurante ma intreb daca voi ati gasit un restaurant care sa suporte 200 de invitati , sa fie renovat sau sa arate cat de cat bine si sa aiba mese rotunde? M-ar ajuta mult orice raspuns in aceasta directie. Ma duc in weekend in Constanta sa mai vedem restaurante...asa ca orice sugestie e binevenita.

Multumesc frumos
Va pup

isabelarednic
10.08.2006, 22:06:14
Aveti detalii despre Boema? Unde este exact ca si locatie?

Multumesc frumos

marylena
11.08.2006, 09:20:09
Multumesc frumos pentru raspuns...Acum dupa ce am vazut mai multe restaurante ma intreb daca voi ati gasit un restaurant care sa suporte 200 de invitati , sa fie renovat sau sa arate cat de cat bine si sa aiba mese rotunde? M-ar ajuta mult orice raspuns in aceasta directie. Ma duc in weekend in Constanta sa mai vedem restaurante...asa ca orice sugestie e binevenita.

Multumesc frumos
Va pup
Restaurantul Zorile are mese rotunde si este destul de recent renovat , eu imi fac nunta acolo si nu este nici asa scump

smarty
13.08.2006, 22:33:07
Aveti detalii despre Boema? Unde este exact ca si locatie?

Multumesc frumos

Restaurantul''Boema'' este pe bvd. Tomis, nr.334A. Numar telefon: 0241/655640. Oricum, se afla undeva in Tomis Nord pe langa OMV.Si eu tot acolo as vrea sa fac nunta.Noi vrem sa mergem marti sa ne interesam.Te tin la curent. Ai gasit formatie? Spor la pregatiri!

ennifer
18.08.2006, 23:44:34
Eu vreau sa fac nunta in august 2007 si deja am inceput sa caut restaurant. Mi-ar fi de folos sa stiu la ce resturante ati mai fost ca sa stiu si eu cam de unde sa incep. Deocamdata eu nu am fost decat la Condor si Dacia Sud. Ce parere aveti de Terasa Colonadelor?? Pupici si mult succes la cautari :*.
Georgiana, doar ce am arvunit la Colonadelor pt septembrie 2007. Ar trebui sa te grabesti. Eu am ales restaurantul dintre Zorile, Condor si Victoria. Mie una mi-a placut cel mai mult. Si Condor era frumos, dar au fost cam evazivi in legatura cu meniul si costurile. La Colonadelor este un raport bun calitate-pret. Sa ma tii la curent cu ce alegi.:suuuper:

Geea
04.09.2006, 20:48:24
:)
Salutare! :D
Eu am nunta pe 14 Oct.2006 si o voi face la restaurantul "Rapsodia".
Este cam mic salonul, ce-i drept, dar nici invitati multi nu voi avea (in jur de 100-120). Deservirea este, insa, ireprosabila. Mincarea este foarte buna si...multa, personalul este la inaltime din toate punctele de vedere.:)>-

leonella_bella
06.09.2006, 14:19:26
Are cineva idee cum arata Casa Armatei din Constanta? si cam ce capacitate are?

mariuca29
11.09.2006, 17:38:21
:-\ La restaurantul Zorile nu face nimeni ?buna marylena,si eu fac nunta tot la Zorile anul viitor,as vrea sa-mi spui si mie daca esti multumita.

elenaema
12.09.2006, 00:21:01
Are cineva idee cum arata Casa Armatei din Constanta? si cam ce capacitate are?

este destul de mare casa armatei
din cate stiu eu are peste 200 de locuri
acum nu mai stiu daca s-au facut renovari........
dar cum era asa cum stiu eu este destul de acceptabil dpdv estetic
sper ca ti-am fost de ajutor
pupici:*:*:*

marylena
12.09.2006, 09:55:12
:-\ La restaurantul Zorile nu face nimeni ?buna marylena,si eu fac nunta tot la Zorile anul viitor,as vrea sa-mi spui si mie daca esti multumita.

Eu sunt multumita de restaurant, am fost la mai multe nunti acolo si mi-a placut. Iti pot da mai multe detalii dupa nunta, mai e putin :D
Tu la ce salon faci? Eu fac la cel de langa Iris

ella_nik
12.09.2006, 17:15:44

buna....elena am vazut ca tu faci nunta la casa armatei din Medgidia....nu la Cta....se mai fac nunti la cea din Cta?.....si la cea din Medgidia incap mai multe persoane....vezi ca ti-am scris mai sus ....nu shtiu la ce pagina ..referitor la foto

leonella_bella
14.09.2006, 15:37:30

merci... am fost si l-am vazut si mi-a placut tare mult... are vedere la mare...mai trebuie sa dam avansul...si totul este ok. mai vb pupici

leonella_bella
14.09.2006, 15:41:55
buna....elena am vazut ca tu faci nunta la casa armatei din Medgidia....nu la Cta....se mai fac nunti la cea din Cta?.....si la cea din Medgidia incap mai multe persoane....vezi ca ti-am scris mai sus ....nu shtiu la ce pagina ..referitor la foto
Da , se mai fac nunti la Casa Armatei din Cta ( in spatele spitalului militar) dar singura conditie este sa ai o ruda de gradul I in armata.... si cum tatal era ofiter... s-a rezolvat... localul costa 12 mil si ducem noi totul...
Ma poate cineva ajuta cu o formatie buna ? Multumesc anticipat.

mariuca29
17.09.2006, 14:02:18
buna marilena,si eu tot la salonul de langa irish,cred ca vom avea in jur de 170 de persoane,am arvunit salonul dar nu am intrebat forte multe amanunte despre serviciile oferite de ei.stiu dor ca meniul va costa in jur de 1 mil pana la anul.spune-mi si mie te rog daca in meniu mediu de anul acesta este inclus si tortul,sau ce altceva mai este inclus.iti multumesc.

marylena
18.09.2006, 12:01:44
buna marilena,si eu tot la salonul de langa irish,cred ca vom avea in jur de 170 de persoane,am arvunit salonul dar nu am intrebat forte multe amanunte despre serviciile oferite de ei.stiu dor ca meniul va costa in jur de 1 mil pana la anul.spune-mi si mie te rog daca in meniu mediu de anul acesta este inclus si tortul,sau ce altceva mai este inclus.iti multumesc.

Nu stiu dc eu am ales meniu mediu sau nu, dar eu aduc bauturile, fructele, prajiturile si tortul.Meniul meu s-ar putea sa fie in jur de 85 ron, si nu stiu dc sa las pestele sau nu?!?:-\ eu aranjez solonul pt 230 pers dar ma bazez pe 190-200 pers, mai bine sa fie locuri goale decat sa nu am unde saii asez.
Aranjamentul mi-l face o tipa si o sa iasa beton, dar ma costa 1700 ron, include cam tot ce se poate pune la o nunta si am mers pe flori naturale si sunt putin mai scumpute.Dp nunta iti trimit poze.
In poza e rochita ta? e f frumoasa
dc mai ai nevoie de ceva mai vb
spor la alergaturi!

alinapopa
19.09.2006, 00:16:37
Buna,
Numele meu este Alina si locuiesc in Toronto, lucru care ma inpiedica sa vad personal un restaurant.Noi am decis sa avem nunta in august 2007 si inca nu stim ce locatie sa alegem.Ne uitam dupa un restaurant dragut cu o capacitate de 65 persoane undeva in Constanta.As fi intersata de recomandarile celor care au trecut prin asta.

Multumesc mult

sgeorgiana20
20.09.2006, 22:08:30
Buna fetelor!!! :*

Eu sunt fericita. Tocmai am dat avansul la restaurant. Din pacate nu am gasit libera data pe care o vroiam asa ca am fost nevoiti sa o schimbam. Deci vom face nunta pe 15.09.2007. In orice caz sunt foarte incantata de restaurant, Terasa Pelican, este proaspat renovat, au mancare foarte buna si cred ca vom lua si formatia de la ei. Va doresc mult succes la cautari celor care nu ati rezervat inca restaurantul. Pupici!!!

mariuca29
24.09.2006, 12:09:55
[quote=marylena]Nu stiu dc eu am ales meniu mediu sau nu, dar eu aduc bauturile, fructele, prajiturile si tortul.Meniul meu s-ar putea sa fie in jur de 85 ron, si nu stiu dc sa las pestele sau nu?!?:-\ eu aranjez solonul pt 230 pers

sgeorgiana20
25.09.2006, 13:26:35
Buna Ennifer,

Sa stii ca nici nu am indraznit sa ma duc la Colonadelor ptr ca stiu ca acolo este foarte aglomerat. Si mai este inca ceva care nu imi place acolo: faptul ca sunt mai multe nunti intr-o seara. Stiam ca se fac cate 3 nunti in saloanele existente si acum am inteles ca se mai fac inca una sau doua in salonul cel nou. In schimb am gasit la Terasa Pelican in Piata Ovidiu, unde am dat si avansul de altfel. Este nou renovat, mancarea este foarte buna si mie mi-a placut. Acum m-am mai linistit. Sper sa ne mai auzim pe aici. Spor la pregatiri :*

Adutza
26.09.2006, 20:31:29
Fetelor multa bafta la cautat restaurante. Georgiana ma bucur ca ai gasit in sfarsit un restaurant care iti si place si nici nu e foarte scump.Intr-adevar acum Terasa pelican dupa renovari e frumoasa tare.
Pupici si spor in continuare la pregatiri.......ca timpul trece rapid:-SS
Va doresc o nunta de vis!

MoniqueYO
28.09.2006, 01:45:27

am inteles k la Zorile platesti restaurantul...adik e ca si cum l-ai inkiria si este 10 mil-suma care nu se scade...as am inteles
ma poti lamuri mariuca? am vazut ca tu faci la zorile.Merci mult

gaza_mica
28.09.2006, 15:11:20
Buna,
Numele meu este Alina si locuiesc in Toronto, lucru care ma inpiedica sa vad personal un restaurant.Noi am decis sa avem nunta in august 2007 si inca nu stim ce locatie sa alegem.Ne uitam dupa un restaurant dragut cu o capacitate de 65 persoane undeva in Constanta.As fi intersata de recomandarile celor care au trecut prin asta.

Multumesc mult
Buna Alina.Eu si iubitul meu cautam un local pt 170 de persoane si de cele mai multe ori dadeam peste localuri in care intrau maxim 100 de persoane.Asa ca iti recomand sa incerci la Restaurant Perla(Mamaia) unde au un salon mare dar si un salon mic,pana in 150 de persoane,dar care este ideal pt 100 de persoane maxim,pt ca 150 stateau ca sardelele de inghesuitzi.Apoi ar mai fi Restaurantul Dacia Sud(Mamaia,langa Radio Vacantza) unde aveau tot asa 2 saloane,iar cel mic care era pana in 120 de persoane,si ar mai fi si Restaurantul Parc(Mamaia)unde am ales si noi sa facem nunta doar ca noi am ales sala mare in care intra 200 de perosane,dar aveau si una mai mica foarte intima.Si ar mai fi si restaurantele: Boema(Tomis Nord),Ana Lugojana(Satul de Vacantza),care sunt micutze.
Sper ca ti-am fost de ajutor.

mariuca29
29.09.2006, 00:34:14
am inteles k la Zorile platesti restaurantul...adik e ca si cum l-ai inkiria si este 10 mil-suma care nu se scade...as am inteles
ma poti lamuri mariuca? am vazut ca tu faci la zorile.Merci mult recuperez banii,se vor scade la sfarsit din suma totala a meniurilor,dar am dat suma in avans ca o garantie,atat pentru mine, ca restaurantul este rezervat pentru mine in seara respectiva;cat si pentru patronul restaurantului,ca va avea petrecerea de care am vb.daca mai ai vreo nelamurire poti sa ma intrebi

mariuca29
29.09.2006, 00:39:30
Nu stiu dc eu am ales meniu mediu sau nu, dar eu aduc bauturile, fructele, prajiturile si tortul.Meniul meu s-ar putea sa fie in jur de 85 ron, si nu stiu dc sa las pestele sau nu?!?:-\ eu aranjez solonul pt 230 pers dar ma bazez pe 190-200 pers, mai bine sa fie locuri goale decat sa nu am unde saii asez.
Aranjamentul mi-l face o tipa si o sa iasa beton, dar ma costa 1700 ron, include cam tot ce se poate pune la o nunta si am mers pe flori naturale si sunt putin mai scumpute.Dp nunta iti trimit poze.
In poza e rochita ta? e f frumoasa
dc mai ai nevoie de ceva mai vb
spor la alergaturi!mary te rog mult ajuta-ma cu nr.de tel.al doamnei care iti face aranjamentele salii,te costa destul de putin,tinand cont ca ai ales flori naturale,asta imi doresc si eu.imi poti trimite un mesaj pe privat.iti multumesc

alinapopa
19.10.2006, 01:59:06
Merci mult de tot.Mama mea a reusit sa gaseasca la Hotelul Emi de langa aeroportul Kogalniceanu pt 19 August 2007. Este duminica, dar eu am fost multumita ca a reusit sa gaseasca ceva in august. ...Meniul costa in jur de 800-850, 000/pers si nu include alcool si desert.Eu am fost in acelasi restaurant in urma cu vreo 2 ani la nunta unei colege de facultate si atunci mi-a placut ff mult.=D>
<:-P
Acum mai ramane cautarea nasilor:)...

Numai bine

AndreB
08.11.2006, 23:20:52
Depinde ce te intereseaza sa stii. Este foarte cautat pentru nunti, cica se rezerva pe 2, 3 ani inainte --oricum imi vine destul de greu sa cred asta-- dar ce stiu eu. Am fost odata de revelion, acum 2-3 ani in salonul mare; frumos, aerisit ca spatiu, simplu si modern din aceasta cauza: mocheta de calitate pe jos, cateva coloane, mese ingrijite si scaune. In rest, la revelionul cu pricina, numa lume buna de altfel si mici celebritati- fetita din reclama cu salam sasesc-- si prefectul Constantei de atunci-- patronul a avut nesimtirea sa aduca aperitive cu o chestie mai veche- cred ca creasta de cocos in aspic, ceva, caci a doua zi ne-am spuzit toti de la masa. Altfel, nimic iesit in comun. Poate servirea da de dorit. Se asteapta destul de mult pana sa fi bagat chelnerii de seama ca nu mai ai vin la masa, sau sa intarzie cu felurile. Muzica, nu te sfatuiesc sa o iei de acolo, doar daca iti place repertoriu macedonean si fetite care canta putin, nu excesiv, sub ton.

cristina17
09.11.2006, 11:45:16
stie cineva ceva despre locatia aceasta?aveti informatii,poze ceva legate de localul acesta???
[-(

Restaurantul Colonadelor din Constanta are 3 saloane.Unul mic, destul de dragut aranjat, despre care spun ei ca are capacitatea de maximum 200 de persoane, dar noi am vrut sa-l rezervam asta vara, chiar ne hotarasem la el dupa ce il vazusem gol, dar surpriza, cand ne-am dus sa-l vedem pe la unu noaptea cand era o nunta acolo cu 120 de invitati era cam la fix si pentru noi care vom avea in jur de 150 sau poate putin mai mult ni s-a parut prea mic, in sensul ca nu vrem sa stam precum sardelele si fiind si vara, iti dai seama....
Un al doilea, mijlociu, dragut si asta, cu o capacitate de pana la 300-350 de persoane, dupa cum zic, dar exagereaza, care ne-ar fii placut si convenit noua , dar era ocupat pe data respectiva.
Si un alt treilea, absolut superb, este nou, dat in folosinta asta vara, dar din cate il stiu trebuie sa ai minimum 300 de persoane.La salonul asta am fost asta vara la o nunta, este super, foarte bine aerist, cu guri de ventilatie in tavan, ca nu s-a simtit deloc fumul de tigara.
Daca vrei pot sa-ti trimit poze cu acesta din urma, trimitem pe PM adresa ta de e-mail.Am avut si cu acela mic despre care iti spuneam ca am vrut sa-l rezervam, dar le-am sters din calculator.
Pupici si spor la pregatiri!

cerasela
22.11.2006, 16:55:38
Buna Fetelor !

Eu fac nunta pe 26 mai la Delfinul , am invitati in jur de 120. De decorat nu stiu, cei de la restaurant au huse rosii dar de restul nu m-am interesat. Noi ne facem nunta singuri si nu cred ca o sa investesc prea mult in decorat , prioritate mi se par meniul si muzica.Presupun ca o sa imi pun niste lumanarele pe masa pe care le voi decora eu si baloane , cam atat.

xion
26.11.2006, 10:05:43
as vrea sa stiu si eu impresiile voastre legate de restaurantul Colonadelor.orice sugestie,parere,informatie mi-ar fi de folos....va multumesc...si spor la pregatiri!:*

cristina17
27.11.2006, 11:44:12
as vrea sa stiu si eu impresiile voastre legate de restaurantul Colonadelor.orice sugestie,parere,informatie mi-ar fi de folos....va multumesc...si spor la pregatiri!:*

Buna,

Din cate am inteles faci nunta in salonul mic de la Colonadelor. Pa acesta am vrut si noi sa il rezervam, e dragut, nu e rau! Noua cei de la restaurant ne-au spus ca are o capacitate de pana la 200 de pers, dar ne-am dus si l-am vazut cand era o nunta acolo de 120 de persoane, pe la ora 1, cand era nunta in toi, si era destul de aglomerat si destul de cald, iar noi vom avea mai mult de atat, adica vreo 150 si totusi n-am fi vrut sa stam precum sardelele si sa murim de cald!! Iar celalalt salon, cel mijlociu, era deja ocupat, asa am renuntat la Colonadelor!! Parerea mea e ca daca ai pana in 120 de persoane e ok.

CRIS_SORIN
29.11.2006, 10:31:15
la Boema este dragut am fost la o nunta acolo si a fost ok si mancarea si salonul este destul de frumusel, numai ca trebuie sa te asiguri ca nu mai este si o alta nunta sau borez sau alta masa festiva in salonul de sus(intrarea se face prin interior si este neplacut sa se perinde pers straine printre invitatii tai),iar capacitatea salonului cred ca este in jur de 100.

laauraa
19.12.2006, 22:37:56
fetelor si eu voi avea nunta in 2007,mai precis in iulie!si am ales k locatie "Popasul Cismea"!e o terasa in aer liber,plina de verdeata......dar am emotii k dc va ploua......./:) nu stiu km o sa rezolvam(chiar dc exista akoperis)!
asa k dc aveti idee de o nunta care s-a fakt p akolo......as km vrea sa stiu la ce treb ma astept!:D
>:D<

otisor83
21.12.2006, 12:25:53
Restaurantul Colonadelor din Constanta are 3 saloane.Unul mic, destul de dragut aranjat, despre care spun ei ca are capacitatea de maximum 200 de persoane, dar noi am vrut sa-l rezervam asta vara, chiar ne hotarasem la el dupa ce il vazusem gol, dar surpriza, cand ne-am dus sa-l vedem pe la unu noaptea cand era o nunta acolo cu 120 de invitati era cam la fix si pentru noi care vom avea in jur de 150 sau poate putin mai mult ni s-a parut prea mic, in sensul ca nu vrem sa stam precum sardelele si fiind si vara, iti dai seama....
Un al doilea, mijlociu, dragut si asta, cu o capacitate de pana la 300-350 de persoane, dupa cum zic, dar exagereaza, care ne-ar fii placut si convenit noua , dar era ocupat pe data respectiva.
Si un alt treilea, absolut superb, este nou, dat in folosinta asta vara, dar din cate il stiu trebuie sa ai minimum 300 de persoane.La salonul asta am fost asta vara la o nunta, este super, foarte bine aerist, cu guri de ventilatie in tavan, ca nu s-a simtit deloc fumul de tigara.
Daca vrei pot sa-ti trimit poze cu acesta din urma, trimitem pe PM adresa ta de e-mail.Am avut si cu acela mic despre care iti spuneam ca am vrut sa-l rezervam, dar le-am sters din calculator.

Buna! Am si eu nunta la Colonadelor in salonul nou. Spuneai ca ai poze cu el. Poti sa imi trimiti si mie te rog? Multumesc!

cristina17
01.02.2007, 11:30:17
as dori sa stiu si eu cam cat variaza meniul.la pret ma refer
la ce restaurante stiti si ce include
va multumesc
eu inca caut restaurantul si nu am nici o idee unde,cand,cum,in ce fel..........
va rog frumos sa ma ajutati si cu un rest liber dc stiti pe 8 sau 15 sept in c-ta, mamaia sau sat vacanta
mersi mult si spor la pregatiri

Pe mine ma va costa meniul 900 000-1 000 000 si include 4 feluri de mancare: aperitiv (bogat), salau cu garnitura de carofi, sarmale si friptura (pui si porc) cu cartofi prajiti si salata. Restul : tort, fructe, alte dulciuri si bauturile atat alcoolice cat si racoritoare le ducem noi. Asta vara in cautarile noastre am fost la mai multe restaurante si peste tot meniul era de la 900 000 pana la 1 200 000. Despre restaurante libere in acea perioada nu stiu, trebuie sa mergeti voi din restaurant in restaurant si sa intrebati....poate aveti noroc si gasiti ceva pe gustul vostru!!!>:D< >:D< >:D<

Roxana_i
05.02.2007, 16:05:11
Buna ziua fetelor! Vad ca mai este cineva care are nunta la Popas Cismea, inspre Ovidiu, dar inaintea mea. Mi-ar face placere sa vorbim in legatura cu idei de decoratiuni, etc. In legatura cu terasa Colonadelor, eu am rezervat acolo data de 15.09.2007, salonul mic, de 150-200 persoane. Acum, daca mai este cumva vreo mireasa intarziata, care inca nu s-a hotarat asupra localului, eu cedez locul. Am dat 10.000.000 lei vechi avans. :*

mkt
02.03.2007, 23:32:21
Salutare!

Noi avem nunta la Colonadelor. Daca imi poate spune cineva, ceva ref ac restaurant, ii raman recunoscatoare >:D<

constantinescumathias
15.03.2007, 16:54:43
iti recomand din tot sufletul noul restaurant domino care arata superb pentru o nunta mica. este si mancarea buna. trimite pe cineva acolo si sigur o sa iti placa.

undeshila
19.03.2007, 12:42:10
Salutare!

Noi avem nunta la Colonadelor. Daca imi poate spune cineva, ceva ref ac restaurant, ii raman recunoscatoare >:D<

am fost vineri la restaurant si-am stabilit si meniul , de fapt aveau mai multe variante si am combinat ce ne-a placut de la fiecare ...

Aperitive - meniu cald cu tot felu de dracovenii , inclusiv rulada de pui si de porc rece

Peste cu un amestec de legume (am vrut sa schimbam ceva din clasicu peste + cartofi natur)

Sarmalute cu mamaliguta

Friptura - piept de pui la gratar si muschiulet de porc cu cartofi wedges sau cum dracu le zice , dressing nu stiu de care , salata si chifle speciale

Cafea , alune , dulciuri

Tortul e din partea casei <:-P (20 kg , suport stil piramida, desi sapt viitoare o sa mergem sa vedem poze cu un suport nou , in forma de verighete. Am mai scutit 7 milioane =D> )

TOTAL = 1.075.000

baciu_catalina7
11.04.2007, 12:16:33
Buna, are cineva nunta la restaurant Rapid de pe bd. 1 Mia, zona Gara sau a avut cineva nunta acolo??? Am si eu nunta acolo pe 30 iunie 2007 si vroiam sa mai schimb pareri cu alte miresici :); daca aveti chef de vorba, nu ezitati!!!

constantinescumathias
12.04.2007, 01:48:44
eu stau in zona garii si sincer de afara am vazut o mare schimbare fata de cum era rest ala inainte...

otisor83
18.04.2007, 15:10:10
eu stau in zona garii si sincer de afara am vazut o mare schimbare fata de cum era rest ala inainte...

eu stau in bloc cu rapid! am vazut ca s-au renovat dar nu stiu alte detalii!

otisor83
23.04.2007, 16:57:43
intreb si eu miresicile de la colonadelor: cam ce pret are meniul anu asta? am rezervat anul trecut si era intre 65-110 lei. cu cat a mai crescut?>:D<

alipety
23.04.2007, 23:29:10
iti recomand din tot sufletul noul restaurant domino care arata superb pentru o nunta mica. este si mancarea buna. trimite pe cineva acolo si sigur o sa iti placa.
buna,
unde mai exact este domino? cel de langa capri, vis-a vis de jandarmerie? jos, sau la etaj? si cam cate persoane incap acolo?
multumesc mult de tot!

mitzy
24.04.2007, 09:33:03
Dap.. ala e.. dar e pt o nunta mica mica daca mai vrei sa ai si loc de dans. Ca sa fie aerisit..cred ca mai mut de 60-70 sigur nu incap..nici astia nush unde.. da' doar imi dau cu parerea..nu stiu exact.. chiar sunt curioasa.. ne gandeam noi 2 ca e frumos acolo un botez :).

cristina17
24.04.2007, 10:33:07
Dap.. ala e.. dar e pt o nunta mica mica daca mai vrei sa ai si loc de dans. Ca sa fie aerisit..cred ca mai mut de 60-70 sigur nu incap..nici astia nush unde.. da' doar imi dau cu parerea..nu stiu exact.. chiar sunt curioasa.. ne gandeam noi 2 ca e frumos acolo un botez :).

Capacitate maxima 70 de persoane mi-au zis mie.....dar cred ca astia de la restaurante exagereaza tot timpul/:) ..... eu as zice maximum 50 persoane ca sa fie decent.....:)

mitzy
24.04.2007, 11:07:13
Dap. Asa cred si eu. Oricum e frumos. Dar e ceva ce nu'mi place. Mereu miroase a mancare foarte tare.. parca'i cantina.

alipety
24.04.2007, 12:24:39
multumesc!
noua ne-ar placea acolo (la domino) pentru ca e micut si intim si vrem o nunta restransa...dar mai ales ...pt ca ne-a impresionat scara...si am o multime de idei de decoratii ;-)

kamy
24.04.2007, 13:03:46
Si Zorile au un restaurant cu o capacitate de cel mult 100 persoane.

dani19_10dani
24.04.2007, 20:19:46
si restaurant bulevard e super..cel de la intrare in mamaia

FLOAREA
27.04.2007, 19:18:48

LA TERASA E MAI MULT DECAT OK!!! ACOLO CUNUNA CUMNATA MEA SI E SUPERB CUM O SA ARANJEZE SI MANCAREA E F. BUNA!! INCEARCA!!! EU ZIC CA MERITA
CASA DE PIATRA!!!

sgeorgiana20
28.04.2007, 09:53:13
LA TERASA E MAI MULT DECAT OK!!! ACOLO CUNUNA CUMNATA MEA SI E SUPERB CUM O SA ARANJEZE SI MANCAREA E F. BUNA!! INCEARCA!!! EU ZIC CA MERITA
CASA DE PIATRA!!!

Multumesc mult Floarea pentru recomandare. Intre timp m-am hotarat sa fac la Terasa Pelican, deoarece la Terasa Colonadelor sunt mai multe nunti in acelasi timp si nu imi place. Spor la pregatiri si tie :*

alipety
30.04.2007, 11:02:50
fetelor, de Popas Cismea stiti ceva?
a facut cineva acolo? cum este? oare ce capacitate are? am auzit ca e frumoasa terasa...mai nasol e ca...distanta de oras...e cam mare :(

roxxx
09.05.2007, 11:06:14
cine are poze cu salonul nou de la colonadelor - cel mare. de asemenea as fi curioasa cum arata restaurantul de la cazino. sau oricare alte restaurante mai mari (de la 150 pers incolo) si mai dragute ;)) . dak aveti poze va rog sa ni le aratati si noua.

kamy
09.05.2007, 11:29:20
cine are poze cu salonul nou de la colonadelor - cel mare. de asemenea as fi curioasa cum arata restaurantul de la cazino. sau oricare alte restaurante mai mari (de la 150 pers incolo) si mai dragute ;)) . dak aveti poze va rog sa ni le aratati si noua.
Cel mai bine e sa te duci personal sa le vezi.In perioada asta se fac si nunti si poti sa le vezi aranjate pentru nunta.Pentru restaurantul nou de la Colonadelor noua ne-au spus ca trebuie sa avem cel putin 300 de persoane.

cristina17
09.05.2007, 11:43:58

Asa este...cum a spus kamy, pt salonul mare de la Colonadelor iti trebuie 300 de pers.....hai sa zic poate reusesti sa-i convingi pt 250 de persoane, insa cu mai putine persoane cred ca ar arata si gol!!!

Salonul de la Cazinou noua ne-a placut mult, cel de jos de la parter, ca mai e unul la etaj care arata mai mult a sala de spectacole,........ si chiar ne-am fii dorit mult sa facem nunta acolo....este genul ala de sala de bal, si sunt ferestre care dau spre mare si se poate iesi pe terasa, iar de cladire nu mai spun ca este superba.....iar pt 150 - 200 de persoane cred ca este ok!!! Dupa cum am spus noi am fost si am vazut asta-vara si am intrebat si de meniu , care era foarte ieftin in comparatie cu alte restaurante (stiu ca erau 4 feluri, dar nu ce contineau, pt ca nu am intrat in detalii).....dar cand l-am sunat pe cel care se ocupa de cazinou ne-a spus ca el nu ni-l poate arvuni inca de pe atunci (iulie anul trecut) pt ca el nu stie ce se va intampla cu soarta lui, pt ca a fost revendicat, si sunt procese, ceva de genul asta.....si ca ar putea sa ni-l arvuneasca, daca nu se intampla nimic intre timp:> ....dupa 1 ianuarie 2007!!! Iti dai seama, ca oricat ne-am fii dorit sa facem acolo, nu ne-am putut risca sa asteptam atata timp , fara sa stim ce se va intampla acolo...........si deci am renuntat!!!!

roxxx
09.05.2007, 12:24:23
cam cat era meniul ? (oricum sunt constienta ca se vor scumpi de anul trecut dar ca idee - mai putin de un mil?)

cristina17
09.05.2007, 12:49:55
cam cat era meniul ? (oricum sunt constienta ca se vor scumpi de anul trecut dar ca idee - mai putin de un mil?)

Da...era ffff ieftin, in conditiile in care anul trecut pe la mai toate restaurantele meniul era in jur de 800 de mii , acolo era ceva pana in 700 de mii..........dar cum am specificat nu stiu ce continea!!!

GIA23
11.05.2007, 17:18:08
Buna,miresici din Constanta!Care dintre voi ati fost la colonadelor ,salonul nou?Are cineva poze cu salonul asta?Nunta noastra este in august,anul viitor,dar am auzit ca toata lumea se grabeste cu rezervarea localului.Ce stiti de formatii?Va doresc succes in organizare!

alipety
11.05.2007, 21:18:46
Buna,miresici din Constanta!Care dintre voi ati fost la colonadelor ,salonul nou?Are cineva poze cu salonul asta?Nunta noastra este in august,anul viitor,dar am auzit ca toata lumea se grabeste cu rezervarea localului.Ce stiti de formatii?Va doresc succes in organizare!

bine ai venit! si noi am stabilit nunta tot pe 30 aug 2008!!!! :D felicitari!
si noi am cam intrat in panica cand am auzit ca deja cele mai cautate restaurante din Cta (Colonadelor, Zorile) sunt arvunite pt anul viitor!!! nu stiu ce sa zic...noi nu avem acum nici bani, nici timpul fizic necesar pt a umbla sa alegem restaurantul...dar cat de curand ne vom face timp...plus ca avem 4 nunti anul asta si ne dau peste cap cu banii :((
mult succes in alegerea restaurantului! sa fii iubita! ;)

kamy
11.05.2007, 22:01:40
Buna Gia, salonul nou este aranjat pentru nunta, poti sa te duci sa il vezi oricand.Este superb si foarte, foarte mare.Dupa parerea mea, este unul din cele mai frumoase restaurante din Constanta.

cristina17
11.05.2007, 22:08:05
Buna Gia, salonul nou este aranjat pentru nunta, poti sa te duci sa il vezi oricand.Este superb si foarte, foarte mare.Dupa parerea mea, este unul din cele mai frumoase restaurante din Constanta.

Dupa parerea mea este cel mai frumos restaurant de nunta din Cta.............:)>- :)>-

adelutzzu
12.05.2007, 09:50:31
salut!! salonul nou de la colonade este superb, dar iti trebuie minim 300 de invitati ( el are o capacitate de vreo 500 , asa am inteles ) Oricum, este intr-adevar cel mai frumos din Constanta. Dar si celelate saloane sunt dragutze si organizeaza nunti si pe terasa ( cica incap maxim 200 de pers) numai k am inteles k servirea cam lasa de dorit ...nu stiu exact. Si eu tot la Colonade am vrut sa fac initial, dar preturile mi s-au parut cam mari
( un meniu bogat ajunge 1.500.000 -fara bautura , anul acesta, iti dai seama k la anu' se va scumpi ). Razervari pt 2008 sunt deja facute, in iulie stiu k mai erau doar 2 zile libere...acum ramane sa mergi sa vezi ce gasesti in august. pup, si spor la pregatiri :-p

otisor83
12.05.2007, 10:46:56
si eu am nunta in salonul nou la colonadelor. si mie mi se pare unul din cele mai frumoase din cta! :)>- :> o:-) :-p
ce mi-a placut fata de alte restaurante este faptul ca arata bine cu minimum de decoratiuni, ceea ce nu pot sa zic despre alte rest din mamaia. (vorbea cineva de cazino - voi ati vazut cum e inauntru? cade pe tine, paragina si miros de mucegai, si niste mese ca la pomeni)

intr-adevar, trebuie sa ai minim 300 de invitati ca sa te lase acolo.

in legatura cu ce spuneau alte miresici ca nu e frumos ca sunt mai multe nunti in aceeasi seara: intrarea e de pe traian, deci poate doar vezi masinile de la alta nunta. intr-adevar, la saloanele din spate se mai poate auzi muzica, dar nu este cazul celui nou.

asa ca il recomand!:)>-

GIA23
16.05.2007, 21:06:51
bine ai venit! si noi am stabilit nunta tot pe 30 aug 2008!!!! :D felicitari!
si noi am cam intrat in panica cand am auzit ca deja cele mai cautate restaurante din Cta (Colonadelor, Zorile) sunt arvunite pt anul viitor!!! nu stiu ce sa zic...noi nu avem acum nici bani, nici timpul fizic necesar pt a umbla sa alegem restaurantul...dar cat de curand ne vom face timp...plus ca avem 4 nunti anul asta si ne dau peste cap cu banii :((
mult succes in alegerea restaurantului! sa fii iubita! ;)
BUNA!!!Ma bucur sa aud ca si voi ati ales aceeasi data!!!O sa fim miresici in aceeasi zi!!!:D Despre cautarea localului auzisem si noi ca tre sa mergem din timp ,sa nu avem surprize...si la colonade era rezrevat pana pe 23 inclusiv!!Deci am fost norocosi ca am gasit fix pe data pe care ne-o doream!!Arvuna e aici 10 mil....si din pacate cam asa e peste tot din cate stiu eu..PRIMul lucru pe care tre sa-l faceti, sunt listele cu invitatii si sa va faceti o idee despre nr lor.Localul il alegeti in fctie de asta.Cu 4 nunti anul asta....cred ca nu e usor!!!Succes mult si sfatul meu e sa le programati pe toate(localul,biserica ,formatia,fotograful)cam in acelasi timp,sa nu aveti probleme...sa stabiliti localul si sa nu gasiti formatia,sau biserica pe care v-o doriti libera!Bafta multa!!:)

GIA23
16.05.2007, 21:17:40
Buna .KAMY!Mi-as dori tare mult sa-l pot vedea...mama mi l-a descris la telef:(( Noi suntem la facultate la iasi si ai nostri se ocupa efectiv de organizare ...Ma bucur sa aud pareri de bine despre local...eu nu am fost la colonade la nici o nunta si habar nu am cum e!Cand am fost ,am stat pe terasa...Noi speram sa ne vina cei 250 de invitati ca sa nu para gol....Formatia tot de acolo am ales-o....Sper sa iasa bine...oricum timp mai este...dar pregatirile astea iti aduc atatea emotii...Succes si sa iasa totul asa cum va doriti!!!!

GIA23
16.05.2007, 21:22:41
Dupa parerea mea este cel mai frumos restaurant de nunta din Cta.............:)>- :)>-
Fetelor......acum sunt sigura ca e superrrrrr!!!!!Doamne ,abia astept sa-l vad!!!Ce bine de voi ca sunteti acolo si puteti fi de fata cand se alege totul...Eu la telefon....va dati seama!!!TE pup Cristina si iti doresc mult succes !!!

GIA23
16.05.2007, 21:39:41
salut!! salonul nou de la colonade este superb, dar iti trebuie minim 300 de invitati ( el are o capacitate de vreo 500 , asa am inteles ) Oricum, este intr-adevar cel mai frumos din Constanta. Dar si celelate saloane sunt dragutze si organizeaza nunti si pe terasa ( cica incap maxim 200 de pers) numai k am inteles k servirea cam lasa de dorit ...nu stiu exact. Si eu tot la Colonade am vrut sa fac initial, dar preturile mi s-au parut cam mari
( un meniu bogat ajunge 1.500.000 -fara bautura , anul acesta, iti dai seama k la anu' se va scumpi ). Razervari pt 2008 sunt deja facute, in iulie stiu k mai erau doar 2 zile libere...acum ramane sa mergi sa vezi ce gasesti in august. pup, si spor la pregatiri :-p
Buna!!NOI avem in jur de 250 de invitati,poate mai multi,poate mai putin,stii cum e...asta e o cifra estimativa....Speram sa vina lumea,imi imaginez ca ar arata rau sa fie gol prin unele locuri.....Despre meniu,stiu ca e in jur de 1 mil si ceva anul acesta(cu tot cu tort si prajiturele de la ei),fara bautura ,fructe si restul...MEniul e clasic:antreu,peste cu cartofi natur,sarmale,friptura cu cartofi(piept pui sau porc la alegere)La anul intr-adevar se va mai scumpi,dar nu cred ca ,cu mult in plus.Sperrrrrr!!!!!!Noi am fixat ptr 30 !!:D Formatia tot de acolo am ales-o.Au fost la sora mea si mi-au placut..35 mil (scccccuuuuuuuummmmmppppp).Dar ai nostri au zis ca daca formatia nu e buna...nunta nu e frumoasa...Si daca ii stiam de la sora mea,i-am ales totusi pe ei.Te pup!Succes si tie!!!!!!

GIA23
16.05.2007, 21:49:02
si eu am nunta in salonul nou la colonadelor. si mie mi se pare unul din cele mai frumoase din cta! :)>- :> o:-) :-p
ce mi-a placut fata de alte restaurante este faptul ca arata bine cu minimum de decoratiuni, ceea ce nu pot sa zic despre alte rest din mamaia. (vorbea cineva de cazino - voi ati vazut cum e inauntru? cade pe tine, paragina si miros de mucegai, si niste mese ca la pomeni)

intr-adevar, trebuie sa ai minim 300 de invitati ca sa te lase acolo.

in legatura cu ce spuneau alte miresici ca nu e frumos ca sunt mai multe nunti in aceeasi seara: intrarea e de pe traian, deci poate doar vezi masinile de la alta nunta. intr-adevar, la saloanele din spate se mai poate auzi muzica, dar nu este cazul celui nou.

asa ca il recomand!:)>-
Buna!Si mie mi s-a spus ca nu te perturba alte nunti simultane...si nici la celalalate saloane mai mici nu ar fi o problema...Cat timp esti inauntru localului muzica de acolo acopera tot....poate doar afara cand stai se aude din ambele locuri muzica....CEEa ce nu cred ca e o problema

otisor83
17.05.2007, 14:55:53
Am luat meniurile de la Colonadelor pe 2007. Sunt 7 dar le poti combina cum vrei, cu conditia sa nu fie mai ieftin de 95 lei. Deci meniul este intre 95 lei si 157 lei si include tort, cafea, 4 feluri de mancare, dulciuri, alune. Deci fara bauturi de vreu fel. Eu mi-am calculat deja la 98 lei si mancarea este mai mult decat suficienta. Cel mai scump este de fite[-X , cu cocteil de pasare, creveti, creier si alte minuni la care lumea de la sat o sa uite crucis.:)>- >-)

GIA23
17.05.2007, 18:30:03
FETELOORRRR,v-AM INDUS IN EROARE PE TOATE!!!Aseara,dupa ce am citit ce mi-ati scris voi,am vb cu mama si am inteles ca s-a creeat o confuzie.Cei de la Colonade s-au referit la salonul ales de ai nostri ca fiind "cel mare",probabil celuilalt spunandu-i " cel nou",ptr ca dupa ce i l-am descris mamei asa cum mi-ati spui voi ca este,mi-am dat seama ca nu e vb de cel nou ,de 500 de pers capacitate.Mi-a zis mama ca asta nu e asa mare,are cap 250...cred..cam asa ceva...Asa e cand nu esti direct implicat in organizarea propriului eveniment!!!Abia in iulie ,cand venim de la facultate ,de la iasi,o sa fim in centrul problemei:D Pana atunci s-or mai ivi si alte confuzii...:D Deci e vb de salonul mijlociu care sper sa fie macar pe jumatate de frumos ca cel nou despre care vorbeati....tre sa fie frumos si asta...mama mi-a spus ca e super dragut si ca o sa-mi placa....DEspre meniul ales costa 1 mil,contine cum a spus si Otisor,4 feuri de mancare,tort,dulciuri,alune si o cafea.... si mi se pare destul de suficient....Va pup si succes in continuare!!!

kamy
17.05.2007, 20:28:05
FETELOORRRR,v-AM INDUS IN EROARE PE TOATE!!!Aseara,dupa ce am citit ce mi-ati scris voi,am vb cu mama si am inteles ca s-a creeat o confuzie.Cei de la Colonade s-au referit la salonul ales de ai nostri ca fiind "cel mare",probabil celuilalt spunandu-i " cel nou",ptr ca dupa ce i l-am descris mamei asa cum mi-ati spui voi ca este,mi-am dat seama ca nu e vb de cel nou ,de 500 de pers capacitate.Mi-a zis mama ca asta nu e asa mare,are cap 250...cred..cam asa ceva...Asa e cand nu esti direct implicat in organizarea propriului eveniment!!!Abia in iulie ,cand venim de la facultate ,de la iasi,o sa fim in centrul problemei:D Pana atunci s-or mai ivi si alte confuzii...:D Deci e vb de salonul mijlociu care sper sa fie macar pe jumatate de frumos ca cel nou despre care vorbeati....tre sa fie frumos si asta...mama mi-a spus ca e super dragut si ca o sa-mi placa....DEspre meniul ales costa 1 mil,contine cum a spus si Otisor,4 feuri de mancare,tort,dulciuri,alune si o cafea.... si mi se pare destul de suficient....Va pup si succes in continuare!!!
La salonul de care vorbesti tu am fost eu la o nunta acum 2 ani.E frumos, mi-a placut ca este destul de mare, ea a avut in jur de 150 de invitati si a fost destul de aerisit restaurantul.

GIA23
18.05.2007, 17:02:14
La salonul de care vorbesti tu am fost eu la o nunta acum 2 ani.E frumos, mi-a placut ca este destul de mare, ea a avut in jur de 150 de invitati si a fost destul de aerisit restaurantul.
kAMY,crezi ca la 250 va fi inghesuiala????:-\

mariuca29
18.05.2007, 17:48:01
cam asa arata salonul tau,dupa cate stiu eu,sper sa nu ma insel.
fotografiile le am de la o firma de decoratiuni;;)

kamy
18.05.2007, 22:15:55
Nu va fi inghesuiala, e destul de mare restaurantul.Stai linistita, ca nuntile ies foarte frumoase la Colonadelor.

otisor83
20.05.2007, 11:21:57

am fost si eu la o nunta in acel salon si erau cam 230 de invitati. inghesuiala nu era deloc.

madalinaV
21.05.2007, 09:22:41
Buna,

Vad ca majoritatea azi finalizat deja partea cu restaurantul. Cand ati dat avansul ati semnat ceva cu cei de la restaurant? cum se practica? exista un contract, ceva? ce se stipuleaza acolo?

Pls lamuriti-ma si pe mine sa stiu la ce sa ma astept!

cristina17
21.05.2007, 09:55:26
Buna,

Vad ca majoritatea azi finalizat deja partea cu restaurantul. Cand ati dat avansul ati semnat ceva cu cei de la restaurant? cum se practica? exista un contract, ceva? ce se stipuleaza acolo?

Pls lamuriti-ma si pe mine sa stiu la ce sa ma astept!

Noi am semnat un contract de prestari servicii.......in principiu se stipuleaza la fel ca in orice alt contract obligatiile si indatoririle partilor:D , dar in mare, este trecuta suma pe care am dat-o avans si cam atat!!!

madalinaV
21.05.2007, 13:01:54
Noi am semnat un contract de prestari servicii.......in principiu se stipuleaza la fel ca in orice alt contract obligatiile si indatoririle partilor:D , dar in mare, este trecuta suma pe care am dat-o avans si cam atat!!!
Multzam mult!
Eu sunt mai sceptica si as fi vrut sa stiu ce "spune" contractul ala in general sa nu le cer eu prea multe...

cristina17
21.05.2007, 13:15:18
Multzam mult!
Eu sunt mai sceptica si as fi vrut sa stiu ce "spune" contractul ala in general sa nu le cer eu prea multe...

Pai contractul ala prea multe nu spune....adica pretul meniului nu este stipulat, deci el poate sa urce oricat, spune ca ei se obliga sa ne rezeve restaurantul pt data respectiva, iar noi ne obligam sa folosim restaurantul in data respectiva, in caz contrar pierdem avansul, si alte cateva clauze de genul asta.....in principiu noi am semnat un contract, tot pt ca am fost sceptici, si nu am vrut sa dam acei bani si sa primim in schimb doar o chitanta!

GIA23
21.05.2007, 13:21:12
M-am Linistit.....multumesc Ptr Poze...pare Dragut!!!!:d

cocolos
15.06.2007, 21:24:08
Face cineva nunta la restaurant Red House complex Rovas, sau a facut?

laauraa
01.07.2007, 22:10:24
Buna ziua fetelor! Vad ca mai este cineva care are nunta la Popas Cismea, inspre Ovidiu, dar inaintea mea. Mi-ar face placere sa vorbim in legatura cu idei de decoratiuni, etc. In legatura cu terasa Colonadelor, eu am rezervat acolo data de 15.09.2007, salonul mic, de 150-200 persoane. Acum, daca mai este cumva vreo mireasa intarziata, care inca nu s-a hotarat asupra localului, eu cedez locul. Am dat 10.000.000 lei vechi avans. :*
buna Roxana!eu am nunta la Popasul Cismea si am inteles k au ei firma de decoratiuni si k amenajeaza ei salonul!u nu stii la fel?iar de meniu ink nu stiu nimik!orikm km in fiecare sambata suntem p aKolo sa vedem idei de dekorare!>:D<

ralukf
22.08.2007, 22:47:47
Miresici care aveti in pana in 350 persoane, s-a deschis un restaurant, ROVAS, pe la CET. Zona nu este stralucita, insa totul este nou acolo si serviciile sunt super. Merita vazut.
Noi am fost acolo dupa nunta noastra si am regretat ca nu am stiut dinainte, mai ales ca noi am avut o experienta FOARTE neplacuta cu cei de la Victoria, care pe langa spaga de rigoare am furat in nesimtire.

ancuta_androne
23.08.2007, 00:39:48
Face cineva la POPAS CISMEA?m-ar interesa si pe mine niste preturi.am auzit ca este un restaurant dragut, dar n-am fost sa intreb.dc stie cinva mai multe, astept raspuns[-o< [-o< :*

gabimirea
23.08.2007, 09:52:33
sambata treceuta, adik pe 18 august am fost la o nunta acolo
ei au facut pe terasa mica pt ca aveau 100 si un pic de invitati, mancarea super naspa si din cauza ca a fost pe terasa am dansat am transpirat si am facut si o enterocolita :-s
servirea lasa de dorit mai aveau putin si aruncau farfuriile pushtiulici aia

cealalta terasa cu vedere inspre lac era mai frumos aranjata mai spatioasa si ingradit tot, aproape acoperita, mult mai mare cu un fel de terase si separeuri
asta arata mai bine ... mancarea cred ca era la fel
si am mai vayut ca era si un salon, dar acolo nu am intrat ca era botey ceva;))

nu am intrebat cat era meniul, dar cand le-am spus ca la noi o sa fie 95Ron au zis ca e tare mult, deci eu cred ca e vreo 75

sincer nu te sfatuiesc acolo

madalina_teodorescu
24.08.2007, 11:17:45
Buna miresici,
Restaurantul ROVAS este superb!!!
Eu acolo fac, mancarea este foarte buna, servirea betoooooon, tot ce vrei si iti si aranjeaja localul!!!;-) ;-) ;-)
Merita sa mergeti la o nunta inainte sa vina mirii si sa vedeti!
Este supeeeeeeeeeeeeeeeer!!!

otisor83
24.08.2007, 11:59:15
Buna miresici,
Restaurantul ROVAS este superb!!!
Eu acolo fac, mancarea este foarte buna, servirea betoooooon, tot ce vrei si iti si aranjeaja localul!!!;-) ;-) ;-)
Merita sa mergeti la o nunta inainte sa vina mirii si sa vedeti!
Este supeeeeeeeeeeeeeeeer!!!

Eu am fost la un botez intr-un salon mai mic, dar am inteles ca au si un salon mare (cam de 400 invitati). Era foarte frumos aranjat (am inteles ca fara nici un ban in plus), toate tacamurile si vesela noi, mancarea foarte buna, ospatari amabili.
Mi-a placut!

crisstallus_cris
01.09.2007, 17:40:01
ce stiti de rest ROVAS?CAM CATI INVITATI INCAP?eu as avea in jur de 200,poate 200 si un pic,ar sta inghesuiti?
sau condor?eu nu sunt din cta si as avea nevoie si de cateva camere sa se schimbe invitatii din alte localitati...m-am gandit ca ar fi bine sa fie camerele si rest in incinta aceluiasi complex?sau poate aveti alte idei?voi ce faceti cu invitatii din alte orase?

crisstallus_cris
05.09.2007, 12:13:36
Are cineva poze cu rest Zorile din cta?m-ar interesa interiorul,cum e decorat,dc arata bine pt o nunta asa cum e el,sau trebuie depus efort sa fie dragut?eventual poze si cum arata de afara....nu sunt din cta,dar am auzit multe de acest rest si il am in vedere pt nunta mea...ms anticipat:-p :*

kamy
05.09.2007, 12:25:34
Are cineva poze cu rest Zorile din cta?m-ar interesa interiorul,cum e decorat,dc arata bine pt o nunta asa cum e el,sau trebuie depus efort sa fie dragut?eventual poze si cum arata de afara....nu sunt din cta,dar am auzit multe de acest rest si il am in vedere pt nunta mea...ms anticipat:-p :*
Poze nu am dar restaurantul e foarte frumos si mancarea foarte buna.

crisstallus_cris
05.09.2007, 12:51:04
Poze nu am dar restaurantul e foarte frumos si mancarea foarte buna.
Tu unde ai facut nunta si cu cat timp inainte ati fost sa arvoniti rest?

cristina17
05.09.2007, 13:07:52
Tu unde ai facut nunta si cu cat timp inainte ati fost sa arvoniti rest?

La Zorile sunt 3 saloane......daca vrei in august ar cam trebui sa te grabesti............fratele meu face in salonul cel mai mic la anul in iulie si a arvunit tot din iulie anul asta, celelalte doua s-ar putea sa fie si mai solicitate decat asta!!!!
De asemenea, finii nostrii au facut tot la Zorile in cel mijlociu si a fost f bine, mancarea buna, servirea ok!!!

crisstallus_cris
05.09.2007, 17:11:15
La Zorile sunt 3 saloane......daca vrei in august ar cam trebui sa te grabesti............fratele meu face in salonul cel mai mic la anul in iulie si a arvunit tot din iulie anul asta, celelalte doua s-ar putea sa fie si mai solicitate decat asta!!!!
De asemenea, finii nostrii au facut tot la Zorile in cel mijlociu si a fost f bine, mancarea buna, servirea ok!!!
mersi mult de informatii,noi stam cam prost cu timpul si partea si mai rea e ca eu nu sunt din cta.M-ar interesa de exemplu in care salon din cele 3 de la zorile incap 200 de persoane,lejere,nu inghesuite si ce fel de mese au,adica rotunde sau dreptunghiulare?

cristina17
05.09.2007, 18:47:33
mersi mult de informatii,noi stam cam prost cu timpul si partea si mai rea e ca eu nu sunt din cta.M-ar interesa de exemplu in care salon din cele 3 de la zorile incap 200 de persoane,lejere,nu inghesuite si ce fel de mese au,adica rotunde sau dreptunghiulare?

Din cate stiu eu, in cel mijlociu, unde au facut finii mei, avand in vedere ca il dau pt minim 150.............iar pe cel mai mare pt 250...............insa trebuie sa mergeti sa vb voi, pt ca cine stie....... Mesele sunt si rotunde si dreptunghiulare, adica dreptunghiulare pe margini si rotunde pe centru!!!

crisstallus_cris
10.09.2007, 12:45:41
Nu au ei formatie. Asta am cautat noi separat si ne-am hotarat asupra formatiei Lucas, cei care canta de obicei la restaurantul Zorile in Constanta.

Daca vrei detalii, iti scriu private message ca sa nu plictisim lumea pe aici.
M-ar interesa detalii despre formatie,dar intai sa gasim restaurantul,sa stim sigur unde facem si ce conditii ne pun si apoi dc e nevoie(si sigur o sa fie)o sa te rog sa-mi scrii un mesaj privat.
Mi-a zis o colega din cta de un anume restaurant VICTOR,CARE CICA E PRIN SPATE PE LA TOMIS pe niste stradute.Eu nu cunosc bine orasul,asa ca habar nu am si nici de acest rest n-am azit,nici macar pe forum.Stie cineva ce-i cu el?
Sau de alt restaurant DOMINO.ACOLO E SI club parca mi-a zis fata respectiva.Ce stiti?

cristina17
10.09.2007, 20:34:22
M-ar interesa detalii despre formatie,dar intai sa gasim restaurantul,sa stim sigur unde facem si ce conditii ne pun si apoi dc e nevoie(si sigur o sa fie)o sa te rog sa-mi scrii un mesaj privat.
Mi-a zis o colega din cta de un anume restaurant VICTOR,CARE CICA E PRIN SPATE PE LA TOMIS pe niste stradute.Eu nu cunosc bine orasul,asa ca habar nu am si nici de acest rest n-am azit,nici macar pe forum.Stie cineva ce-i cu el?
Sau de alt restaurant DOMINO.ACOLO E SI club parca mi-a zis fata respectiva.Ce stiti?

Domino e foarte mic......incap cel mult 70 de pers!!!!

crisstallus_cris
10.09.2007, 20:46:44
Domino e foarte mic......incap cel mult 70 de pers!!!!
bine,ms mult.atunci chiar ca nici nu are rost sa -l luam in calcul....Ce rau e cand nu esti din oras si nu cunosti...de asta apreciez parerile voastre....:*

crisstallus_cris
11.09.2007, 18:52:46
Pt cine mai vrea la zorile....nu mai sunt sambete libere...Doar duminica dc doriti..

crisstallus_cris
12.09.2007, 11:59:00
Am si eu o rugaminte la voi,foste miresici sau viitoare...
Daca ati putea sa alcatuiti un top 3 al restaurantelor din cta si mamaia din toate punctele de vedere:cum arata fara prea multe imbunatatiri,servire,poate si formatie,nu neaparat,in fine,intelegeti locul ideal pt nunta....Plssss ma ajutati enorm pe mine si pe celelalte cititoare ale forumului care nu sunt decise asupra locatiei.Daca in rest respectv ar intra 180-200 de invitati ar fi super.Eventual speciaficati cam de cate pers este...

cristina17
12.09.2007, 12:11:03
Am si eu o rugaminte la voi,foste miresici sau viitoare...
Daca ati putea sa alcatuiti un top 3 al restaurantelor din cta si mamaia din toate punctele de vedere:cum arata fara prea multe imbunatatiri,servire,poate si formatie,nu neaparat,in fine,intelegeti locul ideal pt nunta....Plssss ma ajutati enorm pe mine si pe celelalte cititoare ale forumului care nu sunt decise asupra locatiei.Daca in rest respectv ar intra 180-200 de invitati ar fi super.Eventual speciaficati cam de cate pers este...

Numarul unu din punctul meu de vedere in materie de nunti in Cta este restaurantul Colonadelor, salonul nou...........insa din cate stiu eu iti trebuie 250-300 de pers minim!!!

Joliutza
12.09.2007, 12:51:20
Subiectivitatea nu ma lasa sa nu includ si restaurantul meu pe lista....deci iti voi spune care imi plac mie, nu neaparat in ordinea preferintelor:

1. Piccadilly in Mamaia - capacitate restaurant= 240 persoane, dar pentru nunta ideal e sa ai 150-200. Mancarea e ft buna (meniu mai deosebit, daca vrei il detaliez mai jos), husele de scaun sunt incluse in pret, decorul e dragut, si partea cea mai frumoasa e terasa si gazonul de langa unde iti poti aranja sa faci cununia religioasa afara. Poze puteti vedea in semnatura mea.

2. Ft frumos e si la Colonadelor, sala mare si noua, dar e de nunta mare-mare.

3. La Zorile e foarte frumos, dar pentru 2008 am inteles ca e ocupat deja.

4. Foarte elegant este la Condor in Mamaia (langa Cazino), unde sala e foarte frumoasa si poate fi adaptata conform numarului de persoane pe care il estimezi ca o sa il ai la nunta. Sunt niste paravane frumoase care se trag si se face sala mai mica sau mai mare, dupa nevoi. Poti vedea poze pe siteul lor. Eu am fost la o nunta de 180 de per acum 2 saptamani si a fost foarte frumos, mancarea buna.

5. Mai e dragut la Palas-Pelican (tot in Mamaia)...capacitatea cam la fel-150-200 persoane, au huse incluse in pret, de 2 tipuri (pe rosu si pe un lila parca). Meniul era 900.000 anul asta.

6. Terasa Pelican in Constanta, decorat cu portocaliu si verde. Cristina_17 a avut acolo si ne-a tot dat detalii.

Cam atat deocamdata. Daca vrei cumva si numere de tel....te ajutam...

crisstallus_cris
12.09.2007, 13:01:04
Mersi mult cristina 17 si joliutza pt promptitudine.Mai astept pareri...
nu stiam ca sunt 2 rest pelican,unul in cta,unul in mamaia....Credeam ca e vorba despre acelasi....

Crita
12.09.2007, 19:44:44
Hello!
Nu vreau sa fac pe a-tot-stiut-oarea...dar am niste sfaturi pentru cele care pornesc in cautarea unui restaurant. Sunt probleme de care m-am lovit si care pot usura cautarile..

Este o mare diferenta intre "capacitatea salii" si "numar de invitati la o nunta". Sefii de sala au tendinta de a spune care persoane pot simultan sa ia masa, asezati pe scaune. Intr-o sala "de 200 de persoane" au loc 20% dintre ele si sa danseze?
Aerul conditionat este un "must" pentru o nunta de vara. Sistemul de ventilatie se dovedeste suficient doar pentru o nunta in anotimp racoros.
Inainte de a asculta muzica si de a gusta mancarea, invitatii vad salonul. Ce "parfum" vrei sa dai nuntii tale? Clasic, modern, romantic, rustic? Exact aceeasi prima impresie pe care o ai tu cand intri prima data in restaurant, o vor avea si invitatii tai - doar ca a lor va mai accentuata din cauza decoratiunilor din sala.
Si apropos de asta: nu uitati sa intrebati daca ofera decoratiuni - unele saloane ofera diferite acesorii (huse pentru scaune, vaze pe mese etc) incluse sau nu in pretul meniului, altele lucreaza doar cu anumite firme, altele au restrictii (nu accepta sa aduci "perdea de lumini" ca se consuma energie)...
Observati atitudinea chelnerilor. O "echipa" unita va lucra mai bine si va fi mai usor de "strunit" in caz de nevoie, iar niste chelneri "intinsi" pe scaune, care te privesc fara nici un interes..isi vor indeplini "norma", si atat...
Noi am facut un tabel si am trecut in el datele de la toate restaurantele vizitate. Ne-a fost usor sa comparam si sa alegem avand in vedere criterii identice pentru toate...

Cam asta ar fi ce am "invatat" eu din partea I a aventurii "Cum sa iti organizezi singur nunta!: alegerea restaurantului". Sper sa va fie de folos!:D

crisstallus_cris
12.09.2007, 19:54:13
Hello!
Nu vreau sa fac pe a-tot-stiut-oarea...dar am niste sfaturi pentru cele care pornesc in cautarea unui restaurant. Sunt probleme de care m-am lovit si care pot usura cautarile..

Este o mare diferenta intre "capacitatea salii" si "numar de invitati la o nunta". Sefii de sala au tendinta de a spune care persoane pot simultan sa ia masa, asezati pe scaune. Intr-o sala "de 200 de persoane" au loc 20% dintre ele si sa danseze?
Aerul conditionat este un "must" pentru o nunta de vara. Sistemul de ventilatie se dovedeste suficient doar pentru o nunta in anotimp racoros.
Inainte de a asculta muzica si de a gusta mancarea, invitatii vad salonul. Ce "parfum" vrei sa dai nuntii tale? Clasic, modern, romantic, rustic? Exact aceeasi prima impresie pe care o ai tu cand intri prima data in restaurant, o vor avea si invitatii tai - doar ca a lor va mai accentuata din cauza decoratiunilor din sala.
Si apropos de asta: nu uitati sa intrebati daca ofera decoratiuni - unele saloane ofera diferite acesorii (huse pentru scaune, vaze pe mese etc) incluse sau nu in pretul meniului, altele lucreaza doar cu anumite firme, altele au restrictii (nu accepta sa aduci "perdea de lumini" ca se consuma energie)...
Observati atitudinea chelnerilor. O "echipa" unita va lucra mai bine si va fi mai usor de "strunit" in caz de nevoie, iar niste chelneri "intinsi" pe scaune, care te privesc fara nici un interes..isi vor indeplini "norma", si atat...
Noi am facut un tabel si am trecut in el datele de la toate restaurantele vizitate. Ne-a fost usor sa comparam si sa alegem avand in vedere criterii identice pentru toate...

Cam asta ar fi ce am "invatat" eu din partea I a aventurii "Cum sa iti organizezi singur nunta!: alegerea restaurantului". Sper sa va fie de folos!:D
Inteleg f bine ce spui.Sunt total de acord.Si potrivit cerintelor tale ce restaurante s-au ridicat la asteptari? E f important sa stiu care sunt ok pt ca nu am cum sa ajung acolo sa le vad,doar iubitul meu ....

cristina17
12.09.2007, 20:22:43
Foarte frumos, intr-adevar! Dar mare atentie la lipsa aerului conditionat...vara era crima. Sauna inclusa in pretul meniului...

Intr-adevar sunt amanunte importante la care trebuie sa ne uitam mai ales daca nunta e vara............asa e, daca nu e aer e sauna gratis pentru toata lumea..............dar faptul ca are aer conditionat nu inseamna ca el va fii lasat sa mearga ................am patit-o la "Zorile", care desi e dotat cu aer nu-i dadeau drumul, adica aparatele erau puse pe stand-by cat sa fie luminita aprinsa sa zica lumea ca merg.............si cand s-a luat un invitat de ospatari au spus ca sar sigurantele, iar in cele din urma au mai dat drumul cat sa nu ne sufocam cu toti............

cristina17
12.09.2007, 20:29:55
Daca ar fii sa luam fiecare restaurant la rand, cred ca la fiecare ii vom gasi ceva ......ba ca nu-i servirea buna, ba ca nu are aer, ba ca nu functioneaza bine aerul, ba nu arata foarte bine, ba nu-i mancarea buna......etc.............important e sa mergeti voi sa vedeti restaurante si sa va placa voua!!!

Joanna23
20.09.2007, 18:21:49
Ooof...nici nu stiu cu ce sa incep. Sunt emotionata atat din cauza posturii de viitoare miresica in care m-am trezit de curand cat si din cauza ca nu am mai activat niciodata pe un forum.

In primul rand cred ca se cuvine sa incep cu un salut pentru voi toate.
In al doilea rand, ca sa nu fiu off topic, va pot spune parerea mea despre cateva din localurile vizionate de mine in ultimele 2 saptamani:

1. cel mai mult mi-a placut la Melody dar din pacate acolo nu merge o nunta mai mica de 250-300 de invitati.

2. a mai fost dragut la Promenada insa gresia de pe jos ar fi putut fi usor confundata cu un patinoar pentru anumite tipuri de incaltaminte(mai ales tocuri subtiri la femei)

3. La Condor nu pot sa spun ca mi-a placut ceva in mod deosebit mai ales ca au covoare pe jos si un ring foarte mic-dupa parerea mea. Sper sa nu supar pe cineva, e o parere pur personala.

4. Am ajuns chiar si la Hotel Palace in portul Tomis unde ni s-a cerut avans 30% din suma totala :-? (ne-am gandit noi ca poate datorita privelistii de pe terasa restaurantului ca alt motiv nu am vazut).

5. Am ramas pana la urma la Piccadilly poate mai mult datorita amabilitatii directorului cu care am discutat desi au fost si alte motive pt care am ales acest restaurant.

Cam atat pentru primul post. Va pup si va urez spor la pregatiri viitoarelor miresici si casa de piatra celor care au trecut deja prin asta.

P.S. Joliutza, am vazut ca si tu faci la Piccadilly si mi-ar fi de mare ajutor daca am schimba cateva idei sau impresii despre local. Multumesc anticipat.

littledanaro
25.09.2007, 12:43:55
Fetelor, eu sunt nou venita asa ca am nevoie de ajutorul vostru [-o< . Inca mai caut un restaurant in Constanta intre 60 - 70 locuri, acceptabil ca pret. Pana acum am primit raspunsuri:"pana in 50 de locuri sau peste 100 altfel nu se poate"
Multumesc mult.

crisstallus_cris
25.09.2007, 21:45:10
Fetelor, eu sunt nou venita asa ca am nevoie de ajutorul vostru [-o< . Inca mai caut un restaurant in Constanta intre 60 - 70 locuri, acceptabil ca pret. Pana acum am primit raspunsuri:"pana in 50 de locuri sau peste 100 altfel nu se poate"
Multumesc mult.
Incearca la rest Victor din cta ,str siretului nr 19 sau domino

Joanna23
26.09.2007, 00:15:17
Multumesc mult.

Poti sa incerci si la Rustic ca sigur organizeaza nunti. Are o cunostinta nunta acolo acum in octombre si are sub 100 de invitati.

taniusca83
22.10.2007, 15:43:09
buna as dori sa stiu si eu mai multe detalii despre Casa Armatei din Constanta, cum este localul?cate persoane incap?si care sunt tarifele?si alte detalii.....va multumesc

MariCruzz
27.10.2007, 16:42:14

Buna!
Am o mare rugaminte,imi potzi da te rog, nr de telefon de la Boema? Eu sunt din Bucuresti si vreau sa rezolv totul prin telefon.Te rog mult ma ajutzi?
Multumesc anticipat!!

MariCruzz
27.10.2007, 16:57:05
Poti sa incerci si la Rustic ca sigur organizeaza nunti. Are o cunostinta nunta acolo acum in octombre si are sub 100 de invitati.
Buna!
Eu incerc sa organizez nunta fratelui meu care nu este in tzara,o nunta mica maxim 70pers. Te rog ai putea sa-mi spui si mie unde anume este Rustic? Da-mi un indiciu,eu sunt constanteanca desi locuiesc in Bucuresti.
Ash dori un nr de telefon daca se poate? TE ROG !!
Multumesc anticipat pt ajutor!

MariCruzz
27.10.2007, 17:23:47
Buna fetelor!
Ma aflu intr-o situatie ciudata si imposibil de realizat fara ajutorul vostru.Fratele meu plecat de cativa ani in strainatate s-a hotarat brusc sa-si puna pirostriile,brusc si foarte hotarat vrea in iulie 2008. Eu sunt responsabila cu gasirea unui local si organizarea evenimentului..pentru ca el o sa vina doar cu o saptamana inainte de nunta.Recunosc sincer ca ma sperie acesta imensa responsabilitate ,mai ales cand stiu cat de important este acest evenimenit pentru fiecare din noi si nu ash vrea sa-mi dezamagesc fratele.
Rugamintea mea fetelor este urmatoarea.Eu nu mai locuiesc in Constanta si de aceea trebuie sa stabilesc totul prin telefon.
Nunta va fi cu un nr restrans de persoane maxim 70, am intrat aici si am vazut cam ce localuri se preteaza la un astfel de nr si VA ROG cele ce dispunetzi de nr de telefon ,ajutati-ma si pe mine.Intr-o sapt vin la Constanta sa rezerv localul,daca nu mai gasesc liber in iulie,atunci,sept,octombrie oricand gasesc.
Va rog ajutati-ma cu nr.de telefon de la Delfinul(zona Flamanda),Boema,Dacia Sud,Ibis,Riviera,Domino si orice alt local pe care il stiti cu o capacitate de 70de pers.

dani19_10dani
27.10.2007, 18:32:44
pt o nunta asa mica mi se pare super restaurant bulevard!e f frumos acolo!

Buna!
Eu incerc sa organizez nunta fratelui meu care nu este in tzara,o nunta mica maxim 70pers. Te rog ai putea sa-mi spui si mie unde anume este Rustic? Da-mi un indiciu,eu sunt constanteanca desi locuiesc in Bucuresti.
Ash dori un nr de telefon daca se poate? TE ROG !!

Babydeey
27.10.2007, 18:43:33
Subscriu si eu pt restaurant Bulevard.... E chiar frumos

iulya1505
29.10.2007, 16:36:13
fetelor voi care ati fost deja la restaurante si ati mai vazut date libere duminica se mai gaseste liber sau sunt toate plinesi pe 2008 duminicile:*

clara_rom
29.10.2007, 20:30:47
Buna fetelor,

Eu m-am hotarat sa fac nunta la vara.... n-am stabilit data, n-am rezervat restaurantul... nu stiu ce sanse am... e cam tarziu...

Noi vroiam sa facem in mai nunta dar mi-a sarit familia in cap... se pare ca e "cu ghinion" sa faci nunta in mai... un argument care pe mine nu ma convinge :))

Una peste alta, noi am vrea ceva nu foarte clasic... adica nu as vrea servire la masa, poate bufet suedez sau platouri mari pe mese.. poate gratare sau un protap... ne gandeam kiar la ceva in aer liber - cort pe malul marii sau la lac... oricum mi-ar placea ca localul sa fie direct pe plaja sau sa aiba iesire/terasa catre mare...

O sa avem in jur de 100-150 invitati.

Asa ca va intreb pe voi - stiti vreun local/vreo firma care care ar putea organiza ceva de genul asta? Ati fost la vreo nunta mai non-formala?

Daca aveti ceva idei, va rog dati-mi de veste

iulia_dulcica32
30.10.2007, 10:05:57
Buna fetelor,

Eu m-am hotarat sa fac nunta la vara.... n-am stabilit data, n-am rezervat restaurantul... nu stiu ce sanse am... e cam tarziu...

Noi vroiam sa facem in mai nunta dar mi-a sarit familia in cap... se pare ca e "cu ghinion" sa faci nunta in mai... un argument care pe mine nu ma convinge :))

Una peste alta, noi am vrea ceva nu foarte clasic... adica nu as vrea servire la masa, poate bufet suedez sau platouri mari pe mese.. poate gratare sau un protap... ne gandeam kiar la ceva in aer liber - cort pe malul marii sau la lac... oricum mi-ar placea ca localul sa fie direct pe plaja sau sa aiba iesire/terasa catre mare...

O sa avem in jur de 100-150 invitati.

Asa ca va intreb pe voi - stiti vreun local/vreo firma care care ar putea organiza ceva de genul asta? Ati fost la vreo nunta mai non-formala?

Daca aveti ceva idei, va rog dati-mi de veste
Draga Clara...chiar ca e de ras. :) Cum sa spui ca luna mai este "cu ghinon", cand ea este "LUNA FLORILOR".
Iti apreciez ideea pt.ceea ce vrei sa organizezi .La ce iti doresti tu, te-ai gandit la "INSULA OVIDIU"?
Succes!

GIA23
01.11.2007, 15:22:23
Buna fetelor!!As vrea sa va intreb daca aveti cumva poze cu restaurantul Colonadelor,salonul mare si cel mijlociu???Va multumesc anticipat si va doresc succes in organizarea nuntilor voastre!!!!

MDiana
01.11.2007, 17:01:09
Subscriu si eu pt restaurant Bulevard.... E chiar frumos

Da este frumos restaurantul, mi-a placut si mie insa visul meu a fost ca nunta sa o fac in aer liber, asa ca am ales ca marele eveniment sa fie pe terasa de la Hotel Sunquest din Mamaia. Tot ce sper este sa nu ploua, dar cum ne-o fi norocul.

madalinaV
05.11.2007, 09:25:46
Capacitatea maxima este de 160 de pers.Dar nu stiu daca nu vor sta inghesuiti invitatii, cei de la restaurante exagereaza mai tot timpul in ceea ce priveste capacitatea restaurantului.
Eu, din cate stiu capacitatea restaurantului este de 140 persoane in prezent, astfel incat sa se stea bine. Oricum, important e sa mearga acolo si sa vorbeasca, cel mai sigur.

clara_rom
05.11.2007, 21:04:03
Draga Clara...chiar ca e de ras. :) Cum sa spui ca luna mai este "cu ghinon", cand ea este "LUNA FLORILOR".
Iti apreciez ideea pt.ceea ce vrei sa organizezi .La ce iti doresti tu, te-ai gandit la "INSULA OVIDIU"?
Succes!

super ideea Iulia!
merci mult, o sa ma interesez :)

iulia_dulcica32
06.11.2007, 09:16:18
super ideea Iulia!
merci mult, o sa ma interesez :)
:suuuper: .......succes !:*

adinuttz
06.11.2007, 19:33:22
Kamy si Madalina V. va multumesc pt informatii.
De vazut.. in ianuarie voi vedea, dar cred ca va fi prea tarziu sa mai gasesc liber pt septembrie..:-<

cristina17
09.11.2007, 09:58:08
Am si eu o intrebare pt fetele care fac nunta in salonul cel mic de la Colonadelor!!! Stiti cumva minimul de persoane pt care poti sa iei salonul sau daca impune asa ceva????
Merci mult!!!

gabimirea
10.11.2007, 10:09:32
daca este vorba de salonul de pe stanga, primul de la intrare, iti pot spune eu, pt ca acolo voi face, are un minim de 120, in sensul ca nu accepta restaurantu mai putine persoane si daca nu se ocupa intreaga capacitate, platesti meinurile pana la 120 :-<

madalinaV
12.11.2007, 09:48:26
Kamy si Madalina V. va multumesc pt informatii.
De vazut.. in ianuarie voi vedea, dar cred ca va fi prea tarziu sa mai gasesc liber pt septembrie..:-<
Draga adinuttz, daca vrei poti sa suni la restaurant, ti-am trimis mesajul pe privat si daca ti se pare interesant am sa incerc sa iti trimit cateva poze de acolo.
Daca vrei, da-mi un mesaj pe privat.
Succes!

nelly_feizi
15.11.2007, 12:35:30
buna
sunt noua pe forum ... dar am o problema imensa. Ne-am hotarat si noi sa ne casatorim undeva in 2008 in luna august
vom avea in jur de 300 de invitati
si ... din pacate nu gasim restaurant liber. Ma puteti ajuta si pe mine cu niste idei... la ce restaurante as putea s ama duc. Pana acum am fost la zorile, colonadelor, vraja marii si cazino (care este in renovare pt urmatorii 2 ani).
Nici un raspuns favorabil, sunt ocupate toate sambetele si duminicile ....

iulya1505
15.11.2007, 13:04:45
buna
sunt noua pe forum ... dar am o problema imensa. Ne-am hotarat si noi sa ne casatorim undeva in 2008 in luna august
vom avea in jur de 300 de invitati
si ... din pacate nu gasim restaurant liber. Ma puteti ajuta si pe mine cu niste idei... la ce restaurante as putea s ama duc. Pana acum am fost la zorile, colonadelor, vraja marii si cazino (care este in renovare pt urmatorii 2 ani).
Nici un raspuns favorabil, sunt ocupate toate sambetele si duminicile ....
icearca la flora la dorna la perla marea neagra picadilly in constanta la dobrogea la pelican.atat stiu eu succes in cautari si spor la pregatiri

cristina17
15.11.2007, 13:14:41
icearca la flora la dorna la perla marea neagra picadilly in constanta la dobrogea la pelican.atat stiu eu succes in cautari si spor la pregatiri

Daca este vorba de Pelican din Cta, acolo am facut eu si nu are o capacitate atat de mare........cred ca maxim ar fii 250 de persoane dar nu stiu daca ar mai fii loc de dans.........noi am avut aproape 160 si a fost ok, adica am putut sa "ne desfasuram" bine, fara sa fim inghesuiti!!!!

sweet_angel_87
17.12.2007, 11:24:44
Daca este vorba de Pelican din Cta, acolo am facut eu si nu are o capacitate atat de mare........cred ca maxim ar fii 250 de persoane dar nu stiu daca ar mai fii loc de dans.........noi am avut aproape 160 si a fost ok, adica am putut sa "ne desfasuram" bine, fara sa fim inghesuiti!!!!

Buna noi facem nunta pe 12 iulie 2008 tot la pelican, ai putea sa-mi spui detalii cu cine ai vb pt decoractiuni, cam cat te-a ajuns, daca mancarea a fost ok, daca ospatarii au fost amabili ...noi am vrea artificii dar nu stim daca am avea unde sa le tragem :-< la tort ati avut artificii interioare ? nu au scos mult fum?! scuze daca am pus prea multe intrebari ;))
ms

cristina17
17.12.2007, 12:45:37
Buna noi facem nunta pe 12 iulie 2008 tot la pelican, ai putea sa-mi spui detalii cu cine ai vb pt decoractiuni, cam cat te-a ajuns, daca mancarea a fost ok, daca ospatarii au fost amabili ...noi am vrea artificii dar nu stim daca am avea unde sa le tragem :-< la tort ati avut artificii interioare ? nu au scos mult fum?! scuze daca am pus prea multe intrebari ;))
ms

Buna,

Am ales ca firma de decoratiuni, elegant stil, dar am aflat de curand ca tipa nu se mai ocupa de afacerea asta ..........pacat!!!!Nu mai stiu sa-ti zic exact cat m-au ajuns decoratiunile pt ca am platit la un loc cu buchete, lumanari ....etc, iar aranjamentele florale de pe mese mi le-a facut altcineva............oricum prea multe nu am pus pt ca restaurantul este destul de incarcat si am hotarat cu decoratoarea sa nu incarcam si mai mult!!Am pus huse pe scaune, am aranjat masa mirilor, pe fiecare masa am avut aranjamente florale pe suport jos, si am mai avut pe fiecare masa niste vase transaparentte decorate in mod diferit, la intrare niste stalpisori din fier forjat, un bar de prezentare inauntru imbracat cu "fusta" si decorat cu petale......si am decorat cu niste funde de organza si barul de pe terasa......si cam atat!!!
Mancarea a fost foarte buna si servita calda, din cate am auzit, pt ca noi nu am mancat nimic toata noaptea;)) ...........insa cu ospatarii am avut ceva de furca.......adica sunt delasatori, insa am avut noroc ca am fost avertizati dinainte de cineva, si am pus o persoana sa stea "cu ochii pe ei" si pana la urma a fost in regula, dar cum am zis....supravegheati!!!
Artificii nici eu nu prea cred ca aveti unde sa le dati...........iar artificii la tort am avut.........vreo 4 parca, si nu, nu au facut fum deloc!!!
Poti sa te uiti in albumul pt ca am acolo cateva poze si de la restaurant!!!
Mult succes!!!

sweet_angel_87
17.12.2007, 13:12:20
Buna,

Am ales ca firma de decoratiuni, elegant stil, dar am aflat de curand ca tipa nu se mai ocupa de afacerea asta ..........pacat!!!!Nu mai stiu sa-ti zic exact cat m-au ajuns decoratiunile pt ca am platit la un loc cu buchete, lumanari ....etc, iar aranjamentele florale de pe mese mi le-a facut altcineva............oricum prea multe nu am pus pt ca restaurantul este destul de incarcat si am hotarat cu decoratoarea sa nu incarcam si mai mult!!Am pus huse pe scaune, am aranjat masa mirilor, pe fiecare masa am avut aranjamente florale pe suport jos, si am mai avut pe fiecare masa niste vase transaparentte decorate in mod diferit, la intrare niste stalpisori din fier forjat, un bar de prezentare inauntru imbracat cu "fusta" si decorat cu petale......si am decorat cu niste funde de organza si barul de pe terasa......si cam atat!!!
Mancarea a fost foarte buna si servita calda, din cate am auzit, pt ca noi nu am mancat nimic toata noaptea;)) ...........insa cu ospatarii am avut ceva de furca.......adica sunt delasatori, insa am avut noroc ca am fost avertizati dinainte de cineva, si am pus o persoana sa stea "cu ochii pe ei" si pana la urma a fost in regula, dar cum am zis....supravegheati!!!
Artificii nici eu nu prea cred ca aveti unde sa le dati...........iar artificii la tort am avut.........vreo 4 parca, si nu, nu au facut fum deloc!!!
Poti sa te uiti in albumul pt ca am acolo cateva poze si de la restaurant!!!
Mult succes!!!
Mersi pt informatii:*

crumela
22.12.2007, 18:44:45
Buna miresici ... yo am nunta pe 11 octombrie 2008 la un restaurant la intrare in Valu lui Traian ...undeva in padure ... este super restaurantu shi am intzeles k pana in octombrie or sa fak shi terasa pentru mai mult spatiu. Meniul este destul de incarcat si pentru nuntile de anul acesta costa 55 de lei iar pentru la anul costa 65 de lei si vreau sa va spun k in pretzul asta intra si husele de la scaune shi mese(care mi le aleg eu singura ce culoare de vreau) ... mie una mi se pare perfect. Nu pot sa zic decat ca la nuntile la care am fost pana acum (2 la numar) mi-a placut foarte mult absolut totul ...incepand de la aranjament pana la ospatari ...

criskitty
06.01.2008, 01:11:01
Buna drage miresici! va rog sa-mi indicati niste localuri din auzite sau din experienta in Cta cu capacitate de min 220 de persoane. Noi de luni vom incepe sa cautam, pana acum am mers la Colonade, Zorile, Palas (in peninsula) si ciuperca, dar nu are nici unul liber in toamna 2008, cand vrem noi... in Mamaia vom cauta sapt. care vine, dar pana atunci astept raspunsurile si sugestiile voastre. Multumesc, pupici.^:)^

buburuza
08.01.2008, 09:43:26
Fetelor eu o sa am in jur de 100 de invitati, imi puteti spune si mie locatii mai mici, de max 120 de persoane ?
va multumesc :*

ella_iubi
08.01.2008, 10:05:50
Fetelor eu o sa am in jur de 100 de invitati, imi puteti spune si mie locatii mai mici, de max 120 de persoane ?
va multumesc :*

incearca la rustic sau la azzurra ce sunt forte frumoase !

sabrina
09.01.2008, 11:59:03
Buna miresici ... yo am nunta pe 11 octombrie 2008 la un restaurant la intrare in Valu lui Traian ...undeva in padure ... este super restaurantu shi am intzeles k pana in octombrie or sa fak shi terasa pentru mai mult spatiu. Meniul este destul de incarcat si pentru nuntile de anul acesta costa 55 de lei iar pentru la anul costa 65 de lei si vreau sa va spun k in pretzul asta intra si husele de la scaune shi mese(care mi le aleg eu singura ce culoare de vreau) ... mie una mi se pare perfect. Nu pot sa zic decat ca la nuntile la care am fost pana acum (2 la numar) mi-a placut foarte mult absolut totul ...incepand de la aranjament pana la ospatari ...
f bine k ai gasit sa-ti placa. ...............si f bine k avem nunta pe 11oct.:) spor la pregatiri si-ti doresc sa-ti iasa asa cum ti-ai propus!:)

Isabella_L
09.01.2008, 22:12:12
dragi miresici,
la ce ora incepe petrecerea la restaurant? ce ora ati scris/veti scrie pe invitatie? 20 sau 21?

kamy
09.01.2008, 22:23:09
dragi miresici,
la ce ora incepe petrecerea la restaurant? ce ora ati scris/veti scrie pe invitatie? 20 sau 21?
In primul rand trebuie sa tineti cont si de ora la care aveti cununia religioasa.Dar fiind vara puteti sa o puneti cat mai tarziu.Noi am avut biserica la 18:30 iar pentru petrecere am fixat ora 20:30, dar bineinteles, la ora aia de abia am ajuns noi la restaurant, invitatii au inceput sa vina dupa ora 21.

iulya1505
09.01.2008, 22:40:45
La Fel Am Pus Si Eu Am Biserica La 18:30 Si Pe Invitatie Am Scris La Restaurant 20:30>:d<

mireasan
10.01.2008, 12:16:57
Buna,
eu ma marit pe 5 iulie la restaurant Oxford. Imi poate spune careva, din auzite, cum este acolo. Mie pana acum imi place locatia dar imi trebuie si alte pareri.
Va pup.<:-P

buburuza
10.01.2008, 12:19:13
Buna,
eu ma marit pe 5 iulie la restaurant Oxford. Imi poate spune careva, din auzite, cum este acolo. Mie pana acum imi place locatia dar imi trebuie si alte pareri.
Va pup.<:-P
Imi poti spune, te rog, ce capacitate are restaurantul de la Oxford?

mireasan
10.01.2008, 12:31:14
Pai noi avem pe liste cam 230 pers. cel mult. Probabil ca o sa fie cam 170-200. Domnul de la restaurant a spus ca el organizeaza doar nunti de la 150 invitati in sus. Pana in 250 max.
Este ok localul. Noi am mai incercat si la Palm Beach dar am renuntat pt ca meniul era scumb dar sarac si sala nu era extraordinara.

mireasan
10.01.2008, 12:35:11
La Oxford mai au liber pe 29 iunie iar la Palm Beach pe 21 iunie si toata luna iulie.

buburuza
10.01.2008, 14:40:11
Multumesc mult mireasan, s-a notat!:*

ella_iubi
11.01.2008, 09:14:26
stiti ceva de restaurantul El Padrino din km 4-5? am auzit ca e dragut ma duc sambata sa il vad si va impartases experienta

irina_cta
11.01.2008, 10:07:58
stiti ceva de restaurantul El Padrino din km 4-5? am auzit ca e dragut ma duc sambata sa il vad si va impartases experienta
DA...AI AUZIT BINE SI AI ZA VEZI CAT DE CONVENABIL E SI CA MENIU.:*
SUCCES!

ella_iubi
11.01.2008, 10:17:16
meniu stiu cat este dar sa vedem ce contine ca la pretu asta... nu stiu mi se pare prea putin

gabimirea
11.01.2008, 10:20:52
Eu am fost la El Padrino la o nunta si la un botez, in salonul mare si a fost super.
Mancarica buna, dj-ul extraordinar de inspirat, iar in leg cu decoratiunile stiu ca husele de scaune au fost din partea casei, numai ca trebuia sa le platesti doar curatatoria, care nu stiu exact cat a fost, dar nu mult oricum.

ella_iubi
11.01.2008, 10:32:28
are dj lor? si trebuie sa il iei neaparat? eu as fi vut cu formatie...dar daca imi place localu trebuie sa iau si dj-ul

gabimirea
11.01.2008, 12:12:18
NU cred ca te obliga sa il iei, cred ca e angajat acolo si nu cred ca l-au platit ei, dar a fost exceptional, a facut o super atmosfera, a fost cea mai misto nunta la care am fost anu asta, si am fost la vreo 8 nunti $-)
Am dansat de ne-au sfarait picioarele.
Parerea mea este ca sa mergi intr-o sambata cand e nunta sa vezi ce poate baiatu pt ca sunt multe formatii care nu merita banii, de ex: Atlas:-&

ella_iubi
11.01.2008, 12:39:28
multumesc pentru sfat chiar o sa merg intro sambata sa il ascult

buburuza
12.01.2008, 19:34:47
Si eu estimez maxim 120 de persoane dar ma gandeam la un restaurant cu capacitatea de 150.:-? Am si eu o intrebare, credeti ca un restaurant de 150 de persoane in care sunt 100 de invitati, va arata gol?:-\

claudia2008
12.01.2008, 21:59:35
buna! am vazut ca iti cauti local....eu fac la popas cismea si stiu ca acolo sunt 2 locale..unul mare si unul mic si dak nu ma insel fac si terasa in fata..poate incerci acolo....

claudia2008
12.01.2008, 22:03:53
Si eu estimez maxim 120 de persoane dar ma gandeam la un restaurant cu capacitatea de 150.:-? Am si eu o intrebare, credeti ca un restaurant de 150 de persoane in care sunt 100 de invitati, va arata gol?:-\
si eu am c-am 150 de persoane si fac pe terasa mare ...e c-am de 300 de pers...si chiar dak vin mai putine tb sa platesc 150 de meniuri probabil ca si la mine o sa fie un pic gol..dar asta e, in alta parte nu am gasit, bn si nici nu mi-au placut altele

buburuza
13.01.2008, 12:23:08
buna! am vazut ca iti cauti local....eu fac la popas cismea si stiu ca acolo sunt 2 locale..unul mare si unul mic si dak nu ma insel fac si terasa in fata..poate incerci acolo....

ce capacitate are cel de al doilea retaurant?

kamy
13.01.2008, 15:35:13
Nu va arata deloc gol, va fi mai aerisit si va arata foarte bine.In plus nu vei inghesui invitatii la mese.

cristina17
14.01.2008, 11:05:54

Nu, nu va arata gol..........va fii tocmai bine....aerisit.........mai ales daca este capacitatea maxima spusa de cei de la restaurant, ei exagereaza tot timpul..........Au fost restaurante care noua ni se pareau f mici si ei spuneau ca pot sa bage pana la 200 de pers..........La noi, spre exemplu capacitatea maxima a restaurantului era de 240-250 de pers.......iar noi am fost aproape 160, si a fost f bine, nu arata gol deloc pt ca au fost scoase mesele in plus dinainte , iar mijlocul a ramas gol si s-a putut dansa bine!!!

buburuza
14.01.2008, 11:20:27
hai ca m-ai linistit:* Sa inteleg ca, in general, restaurantul nu pare gol daca are o capacitate chiar de 100 peste nr invitatilor tai :D

ella_iubi
14.01.2008, 12:32:44
la cate restaurante am fost in doua zile....am zis ca inebunesc am ajuns acasa si nu stiam pe care sa il aleg dar sunt foarte multe resaturante care au liber pentru anu asta mai ales daca vrei nunta in toamna sunt libere majoriatea mai greu e vara chiar si in noiembrie e liber dar sunt unele care nici nu se uita la tine daca le zici ca ai 100 de invitati si restaurantu e de 150 numai duminica vor asta daca nu iei cel mai scump meniu pe care il au care depaseste 100 RON eu va urez succesc se pare ca am rezolvat si cu muzica
sincer mam speriat cand am inceput pregatirile ca am zis ca nu gasesc restaurant muzica nasi dar vad ca in 2 zile leam rezolvat pe toate sa va ajute Dumnezeu pe toate sa gasiti ce va place :*:*:*

oana20
14.01.2008, 13:14:47
Buna-ziua!Sunt noua pe aici:)....as avea si eu nevoie de niste informatii...am invitati la nunta in jur de 70.Si nu stiu cam ce restaurante m-ar primi...De egreta ce spuneti?sau de casutele din satul de vacante???multumesc

ella_iubi
14.01.2008, 13:28:55
Buna-ziua!Sunt noua pe aici:)....as avea si eu nevoie de niste informatii...am invitati la nunta in jur de 70.Si nu stiu cam ce restaurante m-ar primi...De egreta ce spuneti?sau de casutele din satul de vacante???multumesc
te sfatuiesc din toata inima sa mergi la il padrino e in 4-5 are un salon mic pe care eu cand lam vazut am zis ca nu mai merg la nici un restaurant asa de mult mia placut. la casute sincer nu mam interesat sa vad cam ce ferta au.

oana20
14.01.2008, 13:36:06
te sfatuiesc din toata inima sa mergi la il padrino e in 4-5 are un salon mic pe care eu cand lam vazut am zis ca nu mai merg la nici un restaurant asa de mult mia placut. la casute sincer nu mam interesat sa vad cam ce ferta au.
Mersi mult....Dar aproximativ zona??pe langa doraly?Cam cat e meniul?as putea sa vb cu tine pe privat?

oana20
14.01.2008, 13:49:48
Ai putea te rog sa-mi dai id-ul tau?Te rog frumos:*.....sau un numar de telefon de la restaurant...m-ar interesa mai multe detalii....mersi mult

oana20
14.01.2008, 14:04:35
Ti-am trimis un mail....il verifici tu cand ajungi acasa..ms..o dupa-amiaza frumoasa:*

tcorina
14.01.2008, 15:04:58
Buna!Egreta ca marime ar fi potrivit pt tine,dar ai fost acolo sa vb?Eu am fost anu trecut cand eram si eu in cautari si sa stii ca eu nu am fost prea incantata.Meniul era in jur de 85lei paraca si nu includea de cat mancarea,plus ca la ospatari trebuia sa le dau pretul unui meniu si erau vreo 10 cu bucatari cu tot.pana la urma am ramas la Colonadelor care in meniu include pe langa mancare si cafe,alune,prajituri,tortul miresei si chiar husele de la scaune ,iar la ospatari mi s-a zis ca voi da 500lei.Acum orienteaza-te si tu,mai cauta ,intereseaza-te si la alte locale micute ca sa zic asa si multa bafta in cautari.Te pupic:*

oana20
14.01.2008, 15:06:40
Buna!Egreta ca marime ar fi potrivit pt tine,dar ai fost acolo sa vb?Eu am fost anu trecut cand eram si eu in cautari si sa stii ca eu nu am fost prea incantata.Meniul era in jur de 85lei paraca si nu includea de cat mancarea,plus ca la ospatari trebuia sa le dau pretul unui meniu si erau vreo 10 cu bucatari cu tot.pana la urma am ramas la Colonadelor care in meniu include pe langa mancare si cafe,alune,prajituri,tortul miresei si chiar husele de la scaune ,iar la ospatari mi s-a zis ca voi da 500lei.Acum orienteaza-te si tu,mai cauta ,intereseaza-te si la alte locale micute ca sa zic asa si multa bafta in cautari.Te pupic:*
Ms mult de tot pentru informatii:*

taniusca83
14.01.2008, 15:40:22
Buna, As Dori Sa-mi Dati Si Mie Meniul Vostru De Nunta Dc Se Poate Ca Fac La Casa Armatei Si Eu Formez Eniul Si As Dori Sa Am Ami Multe Optiuni Sa Ma De Unde Alege, Va Multumesc

taniusca83
14.01.2008, 15:50:01
Buna Cine Ma Poate Ajuta Si Pe Mine, Unde Pot Gasi In Constanta Huse De Inkiriat Si Al Ce Pret Va Multumec

mireasan
14.01.2008, 16:00:58
Buna Cine Ma Poate Ajuta Si Pe Mine, Unde Pot Gasi In Constanta Huse De Inkiriat Si Al Ce Pret Va Multumec
Buna,
ai mare grija pt ca o prietena a facut anul trecut nunta acolo si era sa-i iasa nunta aiurea. S-a trezit in toiul nuntii ca i s-a stricat carnea si a umblat socrul ei pe la metro dupa carne. A facut aprovizionarea cu sucuri de 3-4 ori pt ca se tot terminau. Nici nu apuca sa le puna pe masa si ele se terminau. Mancarea a fost adusa rece.
Ai mare grija. Am vrut si eu sa fac acolo dar m-am razgandit cand mi-a povestit prin ce a trecut ea.

tcorina
14.01.2008, 19:00:49
Buna, As Dori Sa-mi Dati Si Mie Meniul Vostru De Nunta Dc Se Poate Ca Fac La Casa Armatei Si Eu Formez Eniul Si As Dori Sa Am Ami Multe Optiuni Sa Ma De Unde Alege, Va Multumesc
In primul rand vreau sa te compatimesc pt ceea ce te va astepta facand nunta la Casa Armatei,si eu as fi putut s-o fac acolo ,dar m-am gandit ca am eu destule alte griji pe cap ca sa mai stau sa fac si meniu si sa organizez totul acolo.Acum deja pasul a fost facut nu pot sa-ti urez decat multa bafta si o nunta ca-n povesti!
Acum meniul.Eu fac la Colonadelor si iata lista de meniu pe care mi-au dat-o atunci cand am arvunit,dar aceasta am inteles ca este posibil sa se schimbe:
aperitiv:
salam sibiu 25g,cascaval40g,sunca presata30g,muschi tiganesc 40g,telemea50g,bacon40g,masline40g,ornam rosii+castraveti100g.
peste:
file salau cu cartofi natur si lamaie100/150/30g
sarmale:
sarmale in foi de varza cu mamaliguta 150/200g.
friptura:
piept de pui la gratar100g,muschi porc100g,cartofi prajiti,salata.
+
dulciuri cofetarie,1 cafea,alune,tortul miresei.
+
husele de la scaune.
TOTAL =99.50LEI
Multa bafta in pregatiri!#:-S :*

lavynya
14.01.2008, 20:03:31
Fetele, am si eu nevoie de ajutor.
Trebuie sa aleg pana maine ... Palm Beach / Iaki. Ca pret .. sunt cam amandoua la fel . Amandoua superbe: Iaki e primitor, calduros, dar mese dreptunghiulare, iar Palm Beach este mai rece, mai modern, cu mese rotunde.... Inclin spre Iaki din cauza renumelui (dar seful de sala am observat ca este mai .. smecheras incercand sa umfle preturile). La Palm Beach .. patronul s-a implicat si a venit cu idei si sfaturi ... Ca aspect si renume prefer iaki, insa ca implicare si flexibilitate in schimbari .. prefer Palm Beach.
Ati auzit ceva de bine/rau despre vreunul?

oana20
15.01.2008, 08:28:49
Ce ziceti de restaurantele Eden si Rovas(zona cet)??sau de Ciuperca(pe str traian)??

oana20
15.01.2008, 08:29:19
Are cineva idee cam cat e meniul la Il Padrino???

ella_iubi
15.01.2008, 10:27:44
Are cineva idee cam cat e meniul la Il Padrino???
meniul este 75 lei si are cozonac si fursecuri incluse si pt huse platesti doar curatarea lor

oana20
15.01.2008, 12:11:12
meniul este 75 lei si are cozonac si fursecuri incluse si pt huse platesti doar curatarea lor
Inteleg...un nr de tel de-al tau pe privat se poate te rog???Vreau sa cer mai multe detalii.MS:*

oana20
15.01.2008, 12:33:53
Ce ziceti de restaurantul Rovas???Vi se pare serios ca si meniu?Au mancare buna?

Joliutza
15.01.2008, 14:25:34
Ce ziceti de restaurantul Rovas???Vi se pare serios ca si meniu?Au mancare buna?

Eu am auzit ca e ok acolo.

ella_iubi
15.01.2008, 14:28:39
Mie nU mi se pare prea ok e o zona cam aiurea daca faci nunta vara si vrei sa iesi afara ce faci? iesi in bulevar pe unde trec numai tiruri?asa restaurantu e dragutz dar am auzit ca la 100 de pers in localul mic nu ramane mult loc de dans e asezat cam aiurea

Joliutza
15.01.2008, 14:52:30
Mie nU mi se pare prea ok e o zona cam aiurea daca faci nunta vara si vrei sa iesi afara ce faci? iesi in bulevar pe unde trec numai tiruri?asa restaurantu e dragutz dar am auzit ca la 100 de pers in localul mic nu ramane mult loc de dans e asezat cam aiurea
Da, eu ma refeream pur si simplu la intrebarea cu mancarea si cu felul in care arata restaurantul. Zona e intr-adevar cam aiurea.

oana20
15.01.2008, 14:54:14
Poti sa imi dai mai multe detalii despre acest restaurant??Mc mult:*

ella_iubi
15.01.2008, 15:00:37
Da, eu ma refeream pur si simplu la intrebarea cu mancarea si cu felul in care arata restaurantul. Zona e intr-adevar cam aiurea.
sramalele am uzit ca nu sunt bune in rest...restaurantu e ok dar parca ii lipseste ceva nu stiu....

kamy
15.01.2008, 21:45:15
Ce ziceti de restaurantele Eden si Rovas(zona cet)??sau de Ciuperca(pe str traian)??
Ciuperca nu recomand.De curand am fost la o nunta si nu am putut sa mananc nimic cu exceptia aperitivului care a fost bun, de fapt, nici noi, nici ceilalti invitati.Sarmalele au fost reci, pestele stricat, nu a iesit deloc bine nunta acolo.

mireasan
16.01.2008, 09:07:45
Ciuperca nu recomand.De curand am fost la o nunta si nu am putut sa mananc nimic cu exceptia aperitivului care a fost bun, de fapt, nici noi, nici ceilalti invitati.Sarmalele au fost reci, pestele stricat, nu a iesit deloc bine nunta acolo.
Buna,
eu am fost la o nunta la Ciuperca si a fost ok. Mirii au adus produsele pt mancare dar au folosit bucatarul de la restaurant dar si personalul. A fost mancarea f buna dar nu prea a fost loc de dans. Era foarte cald si foarte aglomerat.<:-P

lary_angel
17.01.2008, 00:54:04

Chiar asa de rau a fost?=(( Noi o sa facem acolo la ciuperca sau cum i se zice acum albatros. Ne-am dus acolo ptr ca in alta parte nu gasisem loc si vroiam sa fie aproape de catedrala. In plus pana in aprilie il renoveaza, cel putin asa au zis. Sper sa nu se intample asta ca altfel...:((

lary_angel
17.01.2008, 01:01:52
Buna,
eu am fost la o nunta la Ciuperca si a fost ok. Mirii au adus produsele pt mancare dar au folosit bucatarul de la restaurant dar si personalul. A fost mancarea f buna dar nu prea a fost loc de dans. Era foarte cald si foarte aglomerat.<:-P

Deci ce sa-nteleg, daca nu vreau probleme cu mancarea, s-o aduc de-acasa?/:) Ar fi o solutie!

Pentru cine vrea sa faca la rovas, duceti-va cu incredere, mancarea e foarte buna! Stiu eu de ce!:D:D:D Noi nu am vrut sa facem acolo, pentru ca ar fi trebuit sa strabatem tot orasul de la catedrala. Si era cam aiurea. Acum imi pare rau.:( Dar sper sa fie bine si aici unde facem.

simonna78
17.01.2008, 10:57:57
Buna drage miresici! va rog sa-mi indicati niste localuri din auzite sau din experienta in Cta cu capacitate de min 220 de persoane. Noi de luni vom incepe sa cautam, pana acum am mers la Colonade, Zorile, Palas (in peninsula) si ciuperca, dar nu are nici unul liber in toamna 2008, cand vrem noi... in Mamaia vom cauta sapt. care vine, dar pana atunci astept raspunsurile si sugestiile voastre. Multumesc, pupici.^:)^
salut miresico
cam tarziu va ti hotarat sa cautati restaurant
cu parere de rau iti spun ca ma indoiesc sa mai gasesti restaurant ptr.anul asta.Eu am nunta la zorile pe7 iunie2008si am rezervat restaurantul cu un an si jum.inainte.Am facut si revelionul2007/2008 la zorile si a fost super de la servire pana la mancare.Mai incearca in mamaia.noroc

mireasan
17.01.2008, 15:10:41
Buna,
incearca la Oxford la intrare in Mamaia. Mai aveau locuri si este ok. Noi acolo facem in iulie.

mireasan
17.01.2008, 15:15:55
Trebuie sa aleg pana maine ... Palm Beach / Iaki. Ca pret .. sunt cam amandoua la fel . Amandoua superbe: Iaki e primitor, calduros, dar mese dreptunghiulare, iar Palm Beach este mai rece, mai modern, cu mese rotunde.... Inclin spre Iaki din cauza renumelui (dar seful de sala am observat ca este mai .. smecheras incercand sa umfle preturile). La Palm Beach .. patronul s-a implicat si a venit cu idei si sfaturi ... Ca aspect si renume prefer iaki, insa ca implicare si flexibilitate in schimbari .. prefer Palm Beach.
Buna,
si eu am vrut sa fac la Palm Beach dar imi pare meniul saracut si pretul prea mare. Plus ca mi-au pus restrictii in legatura cu ornarea intrarii (receptiei). In rest au auzit ca servirea este ireprosabila si atmosfera frumoasa.
Am fost si la Iaki dar nu am gasit loc cand am vrut noi. Dar mi-a placut mai mult.

mireasan
17.01.2008, 15:17:15
Plus ca tipa de la Palm Beach nu mi-a parut ca stie exact ce trebuie sa faca. Cei de la Iaki mi-au parut mai profesionisti chiar daca sunt mai smecherosi.

dani19_10dani
17.01.2008, 15:31:02
te sfatuiesc sa te duci la palm beach daca spui ca serviciile sunt mai bune..sunt ambele frumoase..sa zic iaki putin mai mult dar conteza mult servirea..parerea mea..

Fluturas
17.01.2008, 16:02:17
Lavinia a cerut pareri in data de 14.01, a scris clar "pana maine trebuie sa aleg" ...
Sunt cam tardive sfaturile #:-S

Asteptam sa ne spuna ce a ales ...

kamy
17.01.2008, 22:15:21
Chiar asa de rau a fost?=(( Noi o sa facem acolo la ciuperca sau cum i se zice acum albatros. Ne-am dus acolo ptr ca in alta parte nu gasisem loc si vroiam sa fie aproape de catedrala. In plus pana in aprilie il renoveaza, cel putin asa au zis. Sper sa nu se intample asta ca altfel...:((
Nu am vrut sa te sperii, dar chiar asa a fost.Restaurantul era aranjat destul de frumos, chiar daca nu l-ar renova tot ar da bine, ringul de dans a fost destul de mare, dar oricum era cam gol pt nu au avut formatie buna si toata lumea a stat jos.Iar mancarea, dupa cum am mai spus, nu a fost buna deloc.Nu m-am plans doar eu, s-au plans foarte multe persoane de la nunta.Dar e bine de retinut, o sa le spuneti dinainte ca a-ti fi auzit ca au existat ceva probleme cu mancarea, sa va dea totul proaspat si sarmalele calde si nu cred ca o sa aveti probleme daca ii faceti atenti dinainte.Poate a fost doar o intamplare la nunta respectiva, acum cativa ani am mai fost la o nunta la ciuperca si a iesit foarte bine.Mancarea a fost buna atunci, dar socrul mare il cunostea pe seful localului si au adus aproape tot de la ei.

lary_angel
17.01.2008, 22:34:24
Multumesc Kami, ptr raspuns si ptr sfat totodata. Asa o sa fac, mai ales ca si soacra mea il cunoaste pe patronul de-acolo. Ea lucreaza in domeniu si stie, e bucatareasa la rovas. De-asta, cam imi pare rau ca nu ne-am dus acolo, la rovas. Macar stiam ca-i supervizeaza cineva.:D Dar si acolo o sa fie cu ochii pe ei, ca pe butelie. Acum nu, ca ma laud dar in meseria ei e foarte buna. Se pricepe si sa-ti spun un secret: daca o sa-mi fie lene sa-i fac mancare sotului (vorba aia, mai avem si noi fetele zile proaste), ma duc la ea si-i cer la pachet.;-)=)) Va pup, fetelor!

alice__
18.01.2008, 00:23:10
este cineva care face nunta la palace?
:D

oana20
18.01.2008, 12:00:45
Multumesc Kami, ptr raspuns si ptr sfat totodata. Asa o sa fac, mai ales ca si soacra mea il cunoaste pe patronul de-acolo. Ea lucreaza in domeniu si stie, e bucatareasa la rovas. De-asta, cam imi pare rau ca nu ne-am dus acolo, la rovas. Macar stiam ca-i supervizeaza cineva.:D Dar si acolo o sa fie cu ochii pe ei, ca pe butelie. Acum nu, ca ma laud dar in meseria ei e foarte buna. Se pricepe si sa-ti spun un secret: daca o sa-mi fie lene sa-i fac mancare sotului (vorba aia, mai avem si noi fetele zile proaste), ma duc la ea si-i cer la pachet.;-)=)) Va pup, fetelor!
Si daca vii cu mancare ta .....care maie castigul lor???presupun ca te pun sa platesti salonull.nu??

gabimirea
19.01.2008, 14:03:17
pt tcorina si alte miresici interesate de colonade ornat de nunta

tcorina
20.01.2008, 17:52:17
pt tcorina si alte miresici interesate de colonade ornat de nunta
ms mult>:D< :*
aaaaaaaaa si ti-am vazut mesajul cu neincrederea ta privind costul huselor pt scaune,stii ce?eu maine o sa fiu in zona si chiar am sa merg la colonadelor sa intreb,ca nu inteleg de ce mie mi-a zis ca sunt moca si tie nu ti-a zis nimik.tinem legatura,te anunt imediat ce aflu ceva

gabimirea
21.01.2008, 12:20:13
ms mult, abia astept sa vad ce iti zic ...

eu oricum sunt cam deprimata, sb am stat de vb cu o fata care a avut nunta colo de curand si zicea ca fixase meniul la 110 lei si stabilise un anume aperitiv, dar s-au trezit cu altceva si le-a bagat la plata la final meniul la 180 de lei :(

eu cred ca le fac meniul in 2 exemplare si ii pun sa imi semneze de luare la cunostinta :gen_01:

tcorina
21.01.2008, 13:55:01
nu cred ca mai gasesti liber la colonadelor.eu am fost in iulie anul trecut pta-mi rezerva pe 30 august anul acesta.poate doar duminica sa mai gasesti.bafta la cautari:*

lavynya
21.01.2008, 13:55:23
Lavinia a cerut pareri in data de 14.01, a scris clar "pana maine trebuie sa aleg" ...
Sunt cam tardive sfaturile #:-S

Asteptam sa ne spuna ce a ales ...

In cele din urma am ales Palm Beach. Am dat arvuna ... totul e ok. Avantaje - faptul ca nu este cunoscut (si nu fuge lumea), e aerisit si toata lumea se poate vedea, faptul ca s-au implicat mai mult ...

tcorina
21.01.2008, 13:59:14
ms mult, abia astept sa vad ce iti zic ...

eu oricum sunt cam deprimata, sb am stat de vb cu o fata care a avut nunta colo de curand si zicea ca fixase meniul la 110 lei si stabilise un anume aperitiv, dar s-au trezit cu altceva si le-a bagat la plata la final meniul la 180 de lei :(

eu cred ca le fac meniul in 2 exemplare si ii pun sa imi semneze de luare la cunostinta :gen_01:
am fost la colonadelor si nu am gasit decat pe o doamna de la bar care mi-a zis ca daca asa am vb (in legatura cu husele)asa ramane.pt mai multe detalii sa ma mai duc in alta zi.

gabimirea
21.01.2008, 15:43:38
Pai eu fix cu doamna aia de la bar cred ca am vb ... una slabutza si brunetzica, nu?
eh ... mie nu mi-a zis nimic de huse deci nu cred ca o sa le am moca .. asta e :(

cristina17
21.01.2008, 16:51:08
nu cred ca mai gasesti liber la colonadelor.eu am fost in iulie anul trecut pta-mi rezerva pe 30 august anul acesta.poate doar duminica sa mai gasesti.bafta la cautari:*

Uita-te mai bine la data cand a fost postat mesajul.........Georgiana a si facut nunta intre timp;-) !!!

cristina17
21.01.2008, 16:54:48
Pai eu fix cu doamna aia de la bar cred ca am vb ... una slabutza si brunetzica, nu?
eh ... mie nu mi-a zis nimic de huse deci nu cred ca o sa le am moca .. asta e :(

Gabi, din cate stiu eu, pt ca si noi am fost in "tratative" cu Colonadelor, iar anul asta face cumnata mea in acelasi salon ca si tine, husele sunt incluse in pretul meniului.........asa ca nu-ti face griji, mai bine te duci cu tupeu si le spui ca asa ati discutat de la inceput!!!

tcorina
21.01.2008, 21:29:21
Uita-te mai bine la data cand a fost postat mesajul.........Georgiana a si facut nunta intre timp;-) !!!
eeeeeeeeee,eu in loc sa dau la ultima pagina nu stiu unde naibii am dat,si mi se parea tare ciudat sa-si caute acum local pt in august:P

gabimirea
22.01.2008, 09:33:14
Merci mult pt icurajari :*

Gabi, din cate stiu eu, pt ca si noi am fost in "tratative" cu Colonadelor, iar anul asta face cumnata mea in acelasi salon ca si tine, husele sunt incluse in pretul meniului.........asa ca nu-ti face griji, mai bine te duci cu tupeu si le spui ca asa ati discutat de la inceput!!!

sweet_angel_87
24.01.2008, 08:45:36
Buna! Are cineva idee despre restaurantul Casuta Dobrogeana din Satul de vacanta? Am auzit cateva pareri bune despre meniu si atmosfera...acum vreau mai multe pareri....nu stiu ce sa zic...
Sunt un pic dezamagita pentru ca la toate localurile alese era ocupat in perioada dorita (septembrie) sau nu aveau liber decat duminica.
Buna numele meu este Alexandra, eu fac nunta la terasa constanta pelican ..e dragutz localu :) poti incerca si aici poate gasesti o sambata libera in septembrie. Pupici si multa bafta !

bianca82
24.01.2008, 11:34:22
Pelican? Pe unde vine asta? Habar nu am ....:D

Joliutza
24.01.2008, 11:52:12

In zona veche a orasului....pe langa statuia lui Ovidiu.

sweet_angel_87
24.01.2008, 11:56:01
Apoape de Piata Ovidiu, cand cobori spre Portu' Tomis pe strada cu sens unic nu pe prima pe a doua stada faci stanga si cum te intersectezi cu o alta straduta pe care nu prea circula masini(stradutza care trece prin fata la hotelul Tineret ,sau mai bine spus e pe strada unde gasesti kebab...cin cin, come back etc)...o sa vezi pe colt pelicanu(pe partea dreapta). Sper ca te-am lamurit! Multa Bafta!:*
P.s.daca vi de pe stada cu cin cin ...e pe partea stanga ;;)

GIA23
05.02.2008, 22:34:19
Buna fetelor!Am tot citit discutiile voastre despre localurile pe care le-ati ales.Sper sa va iasa nunta asa cum v-ati dorit si unde v-ati dorit...eu spre ex am fost anuntata dupa aproape un an de la ssemnarea marelui contract ca ,din cauza unei neintelegeri trebuie sa-mi caut un alt local unde s fac nunta.Neintelegerea este ca un alt cuplu are nunta in alelasi local ,in aceasi zi cu noi.Nu stiu cum sa va zic ca noi am vorbit si am platit in aprilie anul trecut,am fost in vara de nu stiu cate ori ,sa mai vb de una ,de alta,in nov soacra mea a fost sa reconfirme rezervarea si totul era ok si surpriza ;in dec ne suna si ne spun d incurcatura....o prosteala pe fata,va dati seama si voi ca nu e o incurcatura...cineva a vrut atunci si noi am zburat cu contract cu tot...aaa......si am pierdut si formatia ptr ca dragutii au vrut-o....si uite asa am ramas fara local si formatie...daca mai stiti de date libere pe undeva unde incap 220 de oameni va rog sa-mi spuneti si mie...sper sa nu patiti asa ceva....

Babydeey
05.02.2008, 23:00:05
Buna fetelor!Am tot citit discutiile voastre despre localurile pe care le-ati ales.Sper sa va iasa nunta asa cum v-ati dorit si unde v-ati dorit...eu spre ex am fost anuntata dupa aproape un an de la ssemnarea marelui contract ca ,din cauza unei neintelegeri trebuie sa-mi caut un alt local unde s fac nunta.Neintelegerea este ca un alt cuplu are nunta in alelasi local ,in aceasi zi cu noi.Nu stiu cum sa va zic ca noi am vorbit si am platit in aprilie anul trecut,am fost in vara de nu stiu cate ori ,sa mai vb de una ,de alta,in nov soacra mea a fost sa reconfirme rezervarea si totul era ok si surpriza ;in dec ne suna si ne spun d incurcatura....o prosteala pe fata,va dati seama si voi ca nu e o incurcatura...cineva a vrut atunci si noi am zburat cu contract cu tot...aaa......si am pierdut si formatia ptr ca dragutii au vrut-o....si uite asa am ramas fara local si formatie...daca mai stiti de date libere pe undeva unde incap 220 de oameni va rog sa-mi spuneti si mie...sper sa nu patiti asa ceva....

Doamne ce porcarie! Nici nu-mi vine sa cred ce am citit :(
Cred ca singura sansa e sa faci nunta duminica si sa-i dai in judecata pe cei care ti-au stricat nunta in cel mai josnic mod. Moralul sa-l ai bun ca solutii exista! iti urez mult succes

Joliutza
06.02.2008, 08:23:06

Doamne cat de neseriosi sunt unii...si cum se pot juca cu nervii tai....

Iti doresc sa reusiti sa gasiti cat mai repede restaurant liber....chiar nu stiu ce sugestie sa iti dau.....iar cu numere de telefon ale formatiilor te putem ajuta....asta daca ne spui cam ce te intereseaza.

Pupici si bafta multa!

annutza
06.02.2008, 10:20:36
Imi pare tare rau pentru ce ti s-a intamplat...sper sa mai gasesti ceva liber pe data care vrei tu.
Multa bafta!>:D<

bianca82
06.02.2008, 10:27:56
Incredibil! Cred ca numai la noi se poate intampla asa ceva....
Si o cunostinta de-a mea a patit ceva asemanator, numai ca era biserica in loc de restaurant si asta cu o saptamana inainte de nunta!!! Va dati seama ....pe ultima suta de metri stai si cauta biserica...

cristina17
06.02.2008, 12:21:20

Incredibil............eu in locul vostru as face un scandal monstru...........iar daca aveti contract semnat puteti sa-i dati si in judecata!!!
Pt alt restaurant incearca pe la cele din Mamaia......luati la rand tot din Cta si Mamaia.....poate aveti noroc!!!
Poate ne spui si noua despre ce restaurant e vb !!!
Multa bafta!!!

Joliutza
06.02.2008, 13:35:33
Incredibil............eu in locul vostru as face un scandal monstru...........iar daca aveti contract semnat puteti sa-i dati si in judecata!!!
Pt alt restaurant incearca pe la cele din Mamaia......luati la rand tot din Cta si Mamaia.....poate aveti noroc!!!
Poate ne spui si noua despre ce restaurant e vb !!!
Multa bafta!!!

Din moment ce are trecut la locatie Casa Colonadelor, banuiesc ca de ei este vorba. Mai ales ca nu si-a gasit inca alt restaurant, deci nu avea rost sa treaca aiurea.

cristina17
06.02.2008, 16:05:02
Din moment ce are trecut la locatie Casa Colonadelor, banuiesc ca de ei este vorba. Mai ales ca nu si-a gasit inca alt restaurant, deci nu avea rost sa treaca aiurea.

:-& :-& :-& :-& :-& N-am mai pomenit asa ceva pana acum.............Ce masuri de siguranta poti lua in afara de semnarea unui contract:-\ :-\ ????

crisstallus_cris
06.02.2008, 18:50:56
Si ce explicatie v-au dat pt neintelegerea respectiva?Cum si-au dat seama dupa atatea luni,astia nu au un carnet cu evidenta...?Mi se pare cam trasa de par situatia...Ar trebui sa le faceti scandal,macar sa-si puna relatiile in aplicare si sa va gaseasca ei restaurant liber...Ca tot au luat banii de acont de la voi....

GIA23
06.02.2008, 19:26:22
Fetelor,va multumesc mult ptr ca mi-ati raspuns...eu incerc sa ma resemnez ptr ca nu am ce sa fac...am zbierat,am plans ,m-am consumat destul,dar doamna de acolo i-a dat de inteles mamaei mele ca nu se mai poate face nimic(asta dupa ce i-a adus o agenda mazgalita unde cicca s-a creeat incurcatura,o chitanta ptr data de 31.08.2007,crezand ca ea nu o sa fie atenta si nu o sa observe ca de fpt ar fi trebuit sa fie ptr 2008,o mazgaleala peste rezervarea noastra cu un alt pix,de parca noi nu stiam ca pe pagina respectiva figuram numai noi,dupa aceea ca de fapt exista mai multe agende...daaa...de parca noi toti eram cretini si nu stiam care e treaba.Si daca incurcatura ,sa spunem prin absurd,s-a creeat cu restaurantul,cum naiba, aceeasi incurcatura se petrece si cu formatia care este independenta de local ,la care te programezi separat si ii platesti separat??(formatia este desigur cea de acolo,si nici ea nu si-a dat seama ca era deja contractata)Nu stiu cum sunt unii oameni invatati sa treaca peste tot si toate,sa nu le pese de nimeni si de nimic,decat de ei...si cum cu o suma frumusica de bani sau cu o mare pila reusesti sa strici evenimentul mult visat al unor persoane nevinovate,doar ptr ca tu vrei ...si poti.....si poate chiar te amuzi de isprava ta....Am gasit se pare o formatie libera si am si batut palma..sa vedem cu restu'.Va pup si succes!!!!!

dani19_10dani
06.02.2008, 19:34:32
s-a mai intamplat lucrul asta acum 3 ani la colonadelor..au fost anuntati mirii cu cateva luni ca "s-a produs o incurcatuta"..acelasi lucra anul acesta la melody..acolo sincer chiar nu ma asteptam..imi pare rau pt cele in cauza!cel mai bine sa se ceara un contract sau pur si simplu o hartie stampilata si semnata de ei!e incredibil ce se intampla..dar ce sa-i faci..asta e

tcorina
06.02.2008, 20:18:13
:-SS :-SS :-SS aoleo.ma speriati cu povestile astea.cred ca maine mai fac o vizita pe la local (colonadelor)sa vad cum mai stau lucrurile,si cred ca de acum incolo o sa le fac mai multe vizite si mai dese,chiar daca ii stresez,mai bine ii stresez pe ei decat sa fiu eu stresata ca am ramas fara local.doamne fereste,nu doresc asta nimanui!

gabimirea
07.02.2008, 12:41:34
In legatura cu intamplarea de acum 3 ani la Colonadelor...intamplator cand imi cautam eu foto si video am trecut pe la centrul comercial Prestije, unde la etaj e un birou de asa ceva. Am vb acolo cu secretara sau ce era fata aia si am aflat ca sora ei era cea de care si eu auzisem ca i-au anulat nunta.
Ceea ce nu stiam era faptul ca in loc sa isi faca nunta in august sau cand era, i-au oferit acelas salon intr-o alta sambata 2 saptamani mai tarziu ...
Intr-adevar te da rau peste cap, dar nu e un capat de tzara ... asta e... doar n-o sa-ti iei zilele ... totul se rezolva si mai ales ROATA SE INVARTE ...

gabimirea
07.02.2008, 12:46:42
Tu cand mergi in vizita ce moti invoci?
Ca eu nu am nici o idee cu ce sa ma bag in seama ... poate iti zic si un pret la meniu ca se fac nunti in perioada asta :D
Sa nu ma uiti cu vesti ;;)
pup :*

:-SS :-SS :-SS aoleo.ma speriati cu povestile astea.cred ca maine mai fac o vizita pe la local (colonadelor)sa vad cum mai stau lucrurile,si cred ca de acum incolo o sa le fac mai multe vizite si mai dese,chiar daca ii stresez,mai bine ii stresez pe ei decat sa fiu eu stresata ca am ramas fara local.doamne fereste,nu doresc asta nimanui!

cristina17
07.02.2008, 12:52:03
In legatura cu intamplarea de acum 3 ani la Colonadelor...intamplator cand imi cautam eu foto si video am trecut pe la centrul comercial Prestije, unde la etaj e un birou de asa ceva. Am vb acolo cu secretara sau ce era fata aia si am aflat ca sora ei era cea de care si eu auzisem ca i-au anulat nunta.
Ceea ce nu stiam era faptul ca in loc sa isi faca nunta in august sau cand era, i-au oferit acelas salon intr-o alta sambata 2 saptamani mai tarziu ...
Intr-adevar te da rau peste cap, dar nu e un capat de tzara ... asta e... doar n-o sa-ti iei zilele ... totul se rezolva si mai ales ROATA SE INVARTE ...

Asa este....n-o sa-ti iei zilele.....insa e o dovada fffffffffffffff mare de neseriozitate.....d-aia zic eu ca e bine sa semnezi contract de prestari servicii.....pt ca cu chitanta aia nu poti face nimic!!! Spre exemplu , la mine 2 saptamani intarziere ar fii insemnat poate sa raman fara nasi, pt ca nasa noastra are un program strict si dupa nu ar mai fii putut.....nu mai pun la socoteala tote celelalte.....adica formatie, fotograf....etc daca sunt disponibili pt acea data!!!

tcorina
07.02.2008, 13:50:18
Tu cand mergi in vizita ce moti invoci?
Ca eu nu am nici o idee cu ce sa ma bag in seama ... poate iti zic si un pret la meniu ca se fac nunti in perioada asta :D
Sa nu ma uiti cu vesti ;;)
pup :*
Am fost azi la Colonadelor si le-am zis ca vreau sa confirm rezervarea si sa intreb de meniuri.Am avut putin inima stransa cand am vazut ca nu ma gasea in agenda lor,dar s-a rezolvat...eu ii spusesem numele meu(pe numele meu mi-a dat factura si chitanta),si defapt rezervarea era pe numele lui#:-S ,am trecu peste asta...de meniuri mi-a spus ca din mai in colo discutam si am mai luat o data cartea aceea de vizita a doamnei cu aranjamentele(iti dau in pm).,si cam atat.:* tu cum mai stai cu pregatirile?

ubita
07.02.2008, 14:54:37
Buna ziua ,fetelor!am o mare rugaminte la voi,daca se poate,sa ma ajuta-ti si pe mine sa aleg un restaurant...noi vrem sa facem nunta in 2009 in iunie-iulie.daca aveti idei/sugetii pentru o nunta de 150 de pers.de un restaurant care sa fie dotat cu aere conditionate si sa ofere servicii de calitate si totusi nu ca Yaki...va rog,va rog^:)^ [-o< multumesc anticipat:*

iulya1505
07.02.2008, 17:39:19
Buna ziua ,fetelor!am o mare rugaminte la voi,daca se poate,sa ma ajuta-ti si pe mine sa aleg un restaurant...noi vrem sa facem nunta in 2009 in iunie-iulie.daca aveti idei/sugetii pentru o nunta de 150 de pers.de un restaurant care sa fie dotat cu aere conditionate si sa ofere servicii de calitate si totusi nu ca Yaki...va rog,va rog^:)^ [-o< multumesc anticipat:*
INCERCA SA MERGI LA ZORILE IN CONSTANTA LA DELFINUL LA PELICAN INCEARCA SI LA PARC SALONUL RING ESTE F MARE SPATIOS SI F AERISIT EU SUNT MULTUMITA DE SERVICIILE LOR.COLONADELOR NU MAI STIU UNDE DACA IMI MAI ADUC AMINTE ITI SPUN.
DACA VREI UN RESTAURANT BUN CAUTAL DE PE ACUMA CA SA FII SIGURA CA IL VEI GASI LIBER LA DATA CARE VREI TU.MULT SUCCES SI PUPICI

kamy
07.02.2008, 19:19:38
Restaurante frumoase sunt o gramada,cel mai bine mergi sa vezi cat mai multe, in special sambata cand sunt aranjate pentru nunti ,sa iti faci o idee.Cateva sugestii:Zorile, Colonadelor, Pelican, Parc, Oxford,Condor.

lary_angel
07.02.2008, 21:51:33
Fetelor,va multumesc mult ptr ca mi-ati raspuns...eu incerc sa ma resemnez ptr ca nu am ce sa fac...am zbierat,am plans ,m-am consumat destul,dar doamna de acolo i-a dat de inteles mamaei mele ca nu se mai poate face nimic(asta dupa ce i-a adus o agenda mazgalita unde cicca s-a creeat incurcatura,o chitanta ptr data de 31.08.2007,crezand ca ea nu o sa fie atenta si nu o sa observe ca de fpt ar fi trebuit sa fie ptr 2008,o mazgaleala peste rezervarea noastra cu un alt pix,de parca noi nu stiam ca pe pagina respectiva figuram numai noi,dupa aceea ca de fapt exista mai multe agende...daaa...de parca noi toti eram cretini si nu stiam care e treaba.Si daca incurcatura ,sa spunem prin absurd,s-a creeat cu restaurantul,cum naiba, aceeasi incurcatura se petrece si cu formatia care este independenta de local ,la care te programezi separat si ii platesti separat??(formatia este desigur cea de acolo,si nici ea nu si-a dat seama ca era deja contractata)Nu stiu cum sunt unii oameni invatati sa treaca peste tot si toate,sa nu le pese de nimeni si de nimic,decat de ei...si cum cu o suma frumusica de bani sau cu o mare pila reusesti sa strici evenimentul mult visat al unor persoane nevinovate,doar ptr ca tu vrei ...si poti.....si poate chiar te amuzi de isprava ta....Am gasit se pare o formatie libera si am si batut palma..sa vedem cu restu'.Va pup si succes!!!!!

Doamne , ce cretini sunt astia de la colonadelor! Citind mesajele tale, mi-am adus aminte de ceva. Am o cunostinta, care intamplator face nunta pe 30.08.2008, unde crezi, la colonadelor. Si era foarte suparat baiatul asta (un fost coleg) ca astia l-au dus de nas, ca i-au luat banii si ca de fapt mai era cineva care platise acelasi salon, in aceeasi zi. A aflat peste 2 luni chestia asta, cica una din angajate facuse incurcatura. Culmea a fost ca lui nici macar nu i-au dat chitanta ptr aia 10 mil. In fine, era distrus! Acum, eu stiu ca aia acolo au vreo 2-3 saloane, plus terasa, deci nu stiu daca este acelas salon, pe care l-ati ales tu si viitorul tau sot. Eu l-am sfatuit sa se duca sa le faca scandal, dar nu avea chitanta, macar sa-i ameninte cu garda. Pana la urma mi-a zis ca s-a rezolvat.

tcorina
08.02.2008, 09:43:35
Doamne , ce cretini sunt astia de la colonadelor! Citind mesajele tale, mi-am adus aminte de ceva. Am o cunostinta, care intamplator face nunta pe 30.08.2008, unde crezi, la colonadelor. Si era foarte suparat baiatul asta (un fost coleg) ca astia l-au dus de nas, ca i-au luat banii si ca de fapt mai era cineva care platise acelasi salon, in aceeasi zi. A aflat peste 2 luni chestia asta, cica una din angajate facuse incurcatura. Culmea a fost ca lui nici macar nu i-au dat chitanta ptr aia 10 mil. In fine, era distrus! Acum, eu stiu ca aia acolo au vreo 2-3 saloane, plus terasa, deci nu stiu daca este acelas salon, pe care l-ati ales tu si viitorul tau sot. Eu l-am sfatuit sa se duca sa le faca scandal, dar nu avea chitanta, macar sa-i ameninte cu garda. Pana la urma mi-a zis ca s-a rezolvat.

Sper ca nu noi am fost "ceilalti",sincer nu-mi doresc sa patesc nici eu asa ceva,si nici sa provoc altcuiva aceasta"neintelegere"...dar in final nu a fost vina noastra daca am fi noi,vina e a celor de acoloo:-)

lary_angel
09.02.2008, 00:20:55
Sper ca nu noi am fost "ceilalti",sincer nu-mi doresc sa patesc nici eu asa ceva,si nici sa provoc altcuiva aceasta"neintelegere"...dar in final nu a fost vina noastra daca am fi noi,vina e a celor de acoloo:-)

;)) Ar fi chiar foarte tare! Nu e de ras, ptr ca nu mi-ar fi placut sa mi se intample mie, dar asta e! Colegul meu face nunta pana la urma acolo, pe 30.08.2008, tu faci tot acolo, in aceeasi zi. Deja avem 2 saloane ocupate la colonadelor, mai ramane sa aflam cine face nunta si in celelalte. :D Ma fac detectiv=))! E vina celor de la restaurant, oricum. :-w

GIA23
09.02.2008, 16:20:34
;)) Ar fi chiar foarte tare! Nu e de ras, ptr ca nu mi-ar fi placut sa mi se intample mie, dar asta e! Colegul meu face nunta pana la urma acolo, pe 30.08.2008, tu faci tot acolo, in aceeasi zi. Deja avem 2 saloane ocupate la colonadelor, mai ramane sa aflam cine face nunta si in celelalte. :D Ma fac detectiv=))! E vina celor de la restaurant, oricum. :-w
Buna,lary-angel!Mai mult ca sigur despre colegul tau e vorba...intr-adevar nnu este el de vina...cei de la colonadelor vazand ce au facut, au mers la intimidare sa vada care cedeaza primii....probabil ca ei au insistat mai mult...noi aveam chitanta si de la local si platisem si formatia separat...am insistat cat s-a putut,mai ales ca inchiriasem din aprile si in dec ne reconnfirmasera ...nu m-am gandit nici o clipa ca ocupandu-se cu asta zi de zi sunt atat de incompetenti incat sa faca asemenea gafe...cert este ca starea de sanatate a mamei mele(si asa cu probleme)a avut de suferit si macar chestia asta sa o poarte in carca iresponsabilii aia de la colonade...in fine...noi alessesem salonul de pe dreapta cel mijlociu si cel mic cu care comunica..sper sa rezolvam si noi..oricum am pierdut sansa sa avem un local ca lumea...toate sunt ocupate..dar o sa ne descurcam,sanatosi sa fim...te pup si succes!

Joliutza
09.02.2008, 16:32:15
..oricum am pierdut sansa sa avem un local ca lumea...toate sunt ocupate..dar o sa ne descurcam,sanatosi sa fim...te pup si succes!

Buna din nou!

Am o idee care poate te va ajuta. Astzai am umblat prin oras, si am intrat si la magazinul Eros Style de pe Ion Lahovari sa ma uit de rochitza. Acolo au multe chestii pentru nunta, de la decoratiuni, marturii, pana la pahare de miri. In fine, tipa de acolo, nestiind ac noi avem nunta in mai putin de 4 luni, ne-a intrebat daca avem restaurant ca daca nu ne poate da ea o idee, si normal ca avem. Dar mi-a picat fisa sa o intreb la ce se refera, si a zis ca este vorba de un restaurant care se va deschide saptamana viitoare si care ar fi superb, si ca vor organiza si nunti.

Asa ca daca vrei, eu iti pot da pm cu numarul celor de la Eros, sa ii suni si sa ii intrebi la ce restaurant se refera...poate rezolvati problema asta spinoasa.

Pupici multi si multa bafta! Si aveti incredere in Dumnezeu ca o sa gasiti si o sa aveti o nunta frumoasa!
Si multa sanatate mamei tale.

Alina