PDA

Versiunea completa : Job la domiciliu

CristinaNK
22.08.2007, 16:09:41
Buna fetelor.Nu stiu daca am deschis subiectul la locul potrivit,daca nu,imi cer scuze administratorilor si-i rog sa-l mute.
Vreau sa va cer parerea inn ceea ce priveste "activarea" in campul muncii la domiciliu.Ma intreb despre acest lucru,findca,insarcinata fiind si citind astazi despre remuneratiile care se acorda mamei,am avut o surpriza usor neplacuta.Inteleg ca indemnizatia se modifica de la 01.01.2008,de la 600 la 360 ron + cei 200 ron,alocatia copilului.Ceea ce mie mi se pare cam putintel,asta daca nu ai un sot care sa castige astfel incat sa acopere toate cheltuielile(rata casa,alte rate,etc).
Drept urmare ,am inceput sa ma intreb ce se poate munci la domiciliu?Si care sunt remuneratiile?Are cineva experienta in asa ceva sau macar ati auzit despre asta?Eu am tot citit anunturi pe net in sensul asta,dar parca sunt cam sceptica.
Eu sunt contabil si mi-ar fi convenit sa ma ocup de ceva in sensul asta,dar sa fim seriosi,cred ca nici o firma nu-si da actele contabile(nici macar cele primare) pe mana unor necunoscuti.
Soo,help!
Scuze ca m-am lungit,va pup!

RLK
22.08.2007, 18:00:27
Ba chiar isi dau. Am tinut si eu contab primara pt niste firme micutze.

CristinaNK
22.08.2007, 21:25:07
Ba chiar isi dau. Am tinut si eu contab primara pt niste firme micutze.
Da???Si fara a cunoaste pe cineva din respectivele firme??
Pai si cum le-ai gasit,ai dat tu anunt sau ceva de genu'?
Pe mine ma enerveaza rau la serviciu,as mai sta putintel si mi-as lua medical,dar oricum acasa ma plictisesc toata ziua,asa ca as lucra cu mare drag!!

helenita
22.08.2007, 22:26:09
si pe mine m-ar interesa un job acasa de cam 2 ore pe zi, dar ceva cu redactare texte....daca stiti ceva please, spuneti-mi si mie^:)^

ALEX21A
22.08.2007, 22:28:46
sunt diverse chestii........redactare plicuri si altele in genu........diverse firme........stiu ca intr un timp niste colege de ale mele scriau adrese pe plicuri,sistematizau niste date in excel si erau platite in fctie de nr plicuri....bla bla.......nu era f banoasa......pe atunci 1000 lei plicu...........acu sigur e mai multtt........insa decat deloc.......;-)

helenita
22.08.2007, 22:32:22
sunt diverse chestii........redactare plicuri si altele in genu........diverse firme........stiu ca intr un timp niste colege de ale mele scriau adrese pe plicuri,sistematizau niste date in excel si erau platite in fctie de nr plicuri....bla bla.......nu era f banoasa......pe atunci 1000 lei plicu...........acu sigur e mai multtt........insa decat deloc.......;-)

pai dc stii ceva sigur, anunta-ma si pe mine, te rog:*

ALEX21A
23.08.2007, 09:37:18
pai dc stii ceva sigur, anunta-ma si pe mine, te rog:*

studentii in camin se ocupa frecvent cu asa ceva.......din pacate am pierdut legatura,terminand facultatea.......am mai vazut anunt de genu asta in ziare,la "locuri de munca".......gen>> anuntul telefonic,anuntul de la a la z...........apoi cred ca cinezze se ocupa cu asa ceva,insa nu stiu sigur......mai bine o intrebi pe ea......;-)

RLK
23.08.2007, 13:55:36
Da???Si fara a cunoaste pe cineva din respectivele firme??
Pai si cum le-ai gasit,ai dat tu anunt sau ceva de genu'?
Pe mine ma enerveaza rau la serviciu,as mai sta putintel si mi-as lua medical,dar oricum acasa ma plictisesc toata ziua,asa ca as lucra cu mare drag!!

Bineinteles ca ii cunosteam, pe patroni, altfel nu cred ca-ti da cineva actele pe mana. Sau sa te recomande cineva.
Eu am acum 35 se saptamani si inca merg la serviciu pentru ca mi-e foarte bine, iar pentru mine e o placere sa fac ceea ce fac.
Abia astept sa vina momentul sa ma reintorc la serviciu !!!!

ANCA
23.08.2007, 15:16:44
M-ar ineteresa si pe mine un job la domiciliu:-?

CristinaNK
25.08.2007, 09:50:42
Bineinteles ca ii cunosteam, pe patroni, altfel nu cred ca-ti da cineva actele pe mana. Sau sa te recomande cineva.
Eu am acum 35 se saptamani si inca merg la serviciu pentru ca mi-e foarte bine, iar pentru mine e o placere sa fac ceea ce fac.
Abia astept sa vina momentul sa ma reintorc la serviciu !!!!
Imi pare bine ca poti sa mai mergi la serviciu;esti un caz fericit pentru ca-ti place ceea ce faci.Si eu as fi vrut sa merg cat mai mult la serviciu,insa nu prea ma mai inteleg cu cei ptr care lucrez.De cand au aflat ca sunt insarcinata ma streseaza non stop,asa ca as ramane fara remuscari in CM pana la prenatal,de aici dorinta de a lucra acasa.
P.s. nu mai ai mult pana vine bebe!!!:D :*

CristinaNK
25.08.2007, 09:55:42
Uite eu am lasat un anunt pe un site specializat si m-au sunat unii in legatura cu o tehnoredactare.
Ideea e ca se poate.Incercati si voi fetelor,care vreti la munciti la domiciliu,sa postati anunturi si o sa vedeti ca o sa fiti contactate.
Bafta!:*

RLK
26.08.2007, 08:28:37
Imi pare bine ca poti sa mai mergi la serviciu;esti un caz fericit pentru ca-ti place ceea ce faci.Si eu as fi vrut sa merg cat mai mult la serviciu,insa nu prea ma mai inteleg cu cei ptr care lucrez.De cand au aflat ca sunt insarcinata ma streseaza non stop,asa ca as ramane fara remuscari in CM pana la prenatal,de aici dorinta de a lucra acasa.
P.s. nu mai ai mult pana vine bebe!!!:D :*

Da, eu sunt un caz fericit si acum inteleg si de ce vrei tu sa lucrezi acasa. Eu sunt o fire care sufera foarte mult de singuratate, mie imi place sa fiu tot timpul in locuri cu multi oameni.....

CristinaNK
26.08.2007, 09:05:41
NE POTI DA MAI MULTE DETALII. DACA NU SE POATE PE FORUM, DA-L PE PRIVAT SA NU SUPARAM MODERATORII. MA INTERESEAZA SI PE MINE. SARUMINA.
Daca ma crezi nici nu mai stiu pe ce site am lasat anuntul...asta ptr ca in ziua respectiva vizitasem multe site-uri in cautare de job acasa;si daca am vazut ca nu gasesc am zis ca nu strica sa las si eu anunt,in felul acesta te pot contacta cei interesati.Incercati pe site-uri de anunturi gen anuntul telefonic sau anuntul de la a la z sau incercati sa tastati pur si simplu in google "job la domiciliu" si atunci apar mai multe site-uri pe care puteti intra si lasa anunturi gratuit.
Daca imi mai amintesc ceva va spun cu mare placere!
Pup si o zi buna!

iuli_nicol
29.08.2007, 19:26:22
si pe mine m-ar interesa un job la domiciliu....
:)

ANCA
10.09.2007, 10:10:36
Vedeti ce comandati ca eu am luat o teapa de proportii,am gasit un job la domiciliu in care imi spunea ca trebuie putina cautare si tehnoredactare,m-am gandit ca ma descurc si uite asa am comandat pechetul de 20 lei(nu e suma mare dar.....)si cand a ajuns coletul de fapt trebuia sa caut materiale sa alcatuiesc un program de slabit,sau orice alta chestie,si faza cea mai tare SA-L SI VAND,ei nu mai aveau nici o treaba cu mine,cum si unde sa vinzi niste aberatii de-ale tale,mi se pare absolut stupid dar asta e M-AM INTEPAT si o sa fiu mai atenta data viitoare.

ANCA
13.09.2007, 15:38:06
Uite eu am lasat un anunt pe un site specializat si m-au sunat unii in legatura cu o tehnoredactare.
Ideea e ca se poate.Incercati si voi fetelor,care vreti la munciti la domiciliu,sa postati anunturi si o sa vedeti ca o sa fiti contactate.
Bafta!:*
Ai inceput?cum este?

CristinaNK
20.09.2007, 16:24:56
Imi pare rau Cutisor ptr experienta ta neplacuta...sunt multe astfel de oferte asa ca atentie mare fetelor amatoare de astfl de joburi...cele mai multe sunt alea de trimiterea de plicuri autoadresate la x casuta postala...si cand ti se raspunde primesti chestii de astea cum ai primit situ...
Eu n-am inceput nimic...deocamdata nu am curaj pentru ca inca nu am renuntat la serviciul meu,iar la programul pe care il am nu mai am cand sa mai muncesc si acasa...o sa-mi caut ptr atunci cand o sa raman acasa,adik din ianuarie sper eu,daca bebela e cuminte si ma lasa sa merg la serviciu...pupi>:D<

georgyank1981
28.11.2007, 19:46:05
eu mai am vreo 10 luni de concediu dar m-ar imteresa un job la domiciliu.va rog,anuntatima si pe mine

pufarin
07.12.2007, 16:03:29
vad k toate suntem in cautare de job la domiciliu
da am si eu intrebare: iti tb vreo autorizatie ceva, nu te ia nimeni la rost?

pufarin
07.12.2007, 16:04:34
nu radeti de mine, intreb si eu.
pe mine ma batea gandul sa deschid un pfa, pt tehnoredactare lucrari licenta, sau altele asemenea

mihaela_2m
08.12.2007, 12:34:17
pe mine ma batea gandul sa deschid un pfa, pt tehnoredactare lucrari licenta, sau altele asemenea

Din cate am descoperit eu..cik tre sa te duci la fisc ...stiu ca tre sa platesti un impozit pe profit...cam asta stiu...am o prietena si am sa ma interesez la ea...
C nu pricep e d c vrei sa ti faci o societate pt atata lucru?
te pup si dc aflu mai multe postez

pufarin
09.12.2007, 08:11:50
Din cate am descoperit eu..cik tre sa te duci la fisc ...stiu ca tre sa platesti un impozit pe profit...cam asta stiu...am o prietena si am sa ma interesez la ea...
C nu pricep e d c vrei sa ti faci o societate pt atata lucru?
te pup si dc aflu mai multe postez

nu vreau societate, as dori un pfa, da asta in timp, sa zic dupa ce as incepe sa am ceva clienti, adik sa fiu ok dpdv legal.
eu nu prea vreau sa fiu certata cu legea, dak ma intelegi. (sa zicem k mi-e putin frica)
multumesc, pupici:*

iuli_nicol
10.12.2007, 18:53:57
nu radem de tine
si eu vreau sa ma apuc de organizarii evenimente...
si de multe altele...\iti urez multa bafta si succes in ceea ce vei face:*

pufarin
11.12.2007, 10:06:58
nu radem de tine
si eu vreau sa ma apuc de organizarii evenimente...
si de multe altele...\iti urez multa bafta si succes in ceea ce vei face:*

multumesc pt incurajari. sa stii k si mie mi-a trecut prin minte chestia cu organizari evenimente, si pot sa zic k am idei. punctul de plecare e mai greu.
asa k pt toate mult succes si nu va lasati :up

taniusca
26.12.2007, 17:17:04
CristinaNK, am scris si undeva la legislativ, dar nu stiu daca ai vazut. Nu este adevarata faza cu micsorarea indemnizatie pt crestere copil pe 2008, a fost o dezinformare/neatentie la citirea legii. Era vorba de un articol nou de propunere de alocare a 360 lei pt unul dintre parinti daca la cerere vrea sa continue sa stea cu copilul acasa intre 2-3 ani, iar pe perioada 0-2 ani ramane aceeasi, de 6 mil +2 mil alocatia copilasului.
asa ca spor la treaba si sanatate bebitei. Ne mai auzim daca aud ceva modificari, ma intereseaza si pe mine k eu o sa nasc tocmai prin august.

pufarin
25.07.2008, 11:57:51
salutare
am gasit ceva site-uri pt munca la domiciliu.
va dau si un link http://www.einformatii.ro/content/website_accesat.php?web_id=8714

si urmatoarele site-uri pe care le pun in atasament

eu inca n-am incercat nici unul
multa bafta si dak e ceva in neregula va rog scrieti

PS: de abia acum le-am gasit si de asta nu le-am incercat, dar o voi face, insa prima data vreau sa ma consult si cu sotul

pupici :*:*:*:*:*:*

Petro79
25.07.2008, 12:17:29
Eu fac traduceri (sunt si traducator autorizat), desi nu asta e jobul meu de baza. E un domeniu din care poti sa castigi un ban bun in Romania, evident, cu conditia sa stapanesti bine cel putin doua limbi straine.
Cand voi avea si eu un bebe si voi sta acasa, cred ca ma voi dedica mai intens traducerilor (daca-mi va da bebe voie :) ), acum iau doar cat sa nu-mi ies din mana.

kiss_tyna
29.08.2008, 16:43:02
Chiar e interesant un job la domiciliu...o sa depun cv sa vedem ce rezolv.:D

kiss_tyna
31.08.2008, 08:57:57
E o mare tzeapa cu munca la domiciliu.......m-am convins.

Tzitzi_mic
31.08.2008, 09:36:17
Poate ne povestesti si noua ce s-a intamplat, ca pentru majoritatea suna tentant o munca la domiciliu.:)>-

pufarin
09.09.2008, 12:11:26
cand ne dai detalii
k sa nu luam si noi tzeapa

kiss_tyna
09.09.2008, 18:01:02
cand ne dai detalii
k sa nu luam si noi tzeapa
Pai am depus cv si nu m-a contactat nimeni.....apoi am auzit de la niste prieteni ca sunt ''tzepe'' joburile acestea, ca iti cer cv ca sa-ti ia datele si sa le folosesca ei pt alte chestii....O mare magarie....Si apoi am citit pe net niste comentarii: ''apropo de anunturile de genul "munca la domiciliu asamblat jucarii , bijuterii , croitorie ,de trimis reclame etc" am trimis si eu un mail acum ceva timp si m-am lamurit . incearca sa iti vanda un "curs " cum ai putea face bani stand acasa si nu iti ofera ceva serios . "cursul" bineinteles vinu cu drepturile de revindere si iti explica acolo frumos ce de bani ai putea face revanzand materialaul. astfel ajungi sa vinzi acel "curs" si nicidecum sa lucrezi ceva serios ! cel putin asta am descoperit eu.
daca intradevar exista o firma seriosa care sa ofere ce zic ei munca la domiciliu ceva serios si folositor nu sa fraieresti oamenii vanzandu-le ceva ce nu au nevoie as fi si eu interesata''.
Mai cititi si voi si o sa vedeti ce pacaleala este....Nimeni nu-ti ofera peste noapte salariu de 2000 ron asa cum promit ei doar pt ca lucrezi o saptamana acasa la insurubat pixuri sau alte chestii...daca s-ar face asa usor banii.....Si eu am crezut la inceput, dar mi-am dat seama ce prostie am facut.
Intr-adevar, sunt cateva firme care angajeaza la domiciliu,insa in nici un caz nu-ti promit salarii fabuloase peste noapte.

kiss_tyna
09.09.2008, 18:02:20
Dati un search pe google despre job la domiciliu, si veti vedea ce scriu altii pe alte forumuri.:-$ :O

pufarin
10.09.2008, 12:38:55
Pai am depus cv si nu m-a contactat nimeni.....apoi am auzit de la niste prieteni ca sunt ''tzepe'' joburile acestea, ca iti cer cv ca sa-ti ia datele si sa le folosesca ei pt alte chestii....O mare magarie....Si apoi am citit pe net niste comentarii: ''apropo de anunturile de genul "munca la domiciliu asamblat jucarii , bijuterii , croitorie ,de trimis reclame etc" am trimis si eu un mail acum ceva timp si m-am lamurit . incearca sa iti vanda un "curs " cum ai putea face bani stand acasa si nu iti ofera ceva serios . "cursul" bineinteles vinu cu drepturile de revindere si iti explica acolo frumos ce de bani ai putea face revanzand materialaul. astfel ajungi sa vinzi acel "curs" si nicidecum sa lucrezi ceva serios ! cel putin asta am descoperit eu.
daca intradevar exista o firma seriosa care sa ofere ce zic ei munca la domiciliu ceva serios si folositor nu sa fraieresti oamenii vanzandu-le ceva ce nu au nevoie as fi si eu interesata''.
http://forum.softpedia.com/lofiversion/index.php/t118974.html
Mai cititi si voi si o sa vedeti ce pacaleala este....Nimeni nu-ti ofera peste noapte salariu de 2000 ron asa cum promit ei doar pt ca lucrezi o saptamana acasa la insurubat pixuri sau alte chestii...daca s-ar face asa usor banii.....Si eu am crezut la inceput, dar mi-am dat seama ce prostie am facut.
Intr-adevar, sunt cateva firme care angajeaza la domiciliu,insa in nici un caz nu-ti promit salarii fabuloase peste noapte.
dar dak afli ceva despre firmele astea care sunt serioase poate ne spui si noua
si un venit cat de mic e bun pe perioada cat o sa stam acasa
si multumim k ne-ai spus

adriana23
10.02.2009, 17:24:57
salutare
am gasit ceva site-uri pt munca la domiciliu.
va dau si un link http://www.einformatii.ro/content/website_accesat.php?web_id=8714

si urmatoarele site-uri pe care le pun in atasament

eu inca n-am incercat nici unul
multa bafta si dak e ceva in neregula va rog scrieti

PS: de abia acum le-am gasit si de asta nu le-am incercat, dar o voi face, insa prima data vreau sa ma consult si cu sotul

pupici :*:*:*:*:*:*

BUNA ..POTI SA IMI SPUI DACA AI INCERCAT VREUNUL DIN SITE-RILE RESPECTIVE ? MULTUMESC MULT :*:*

ALEX21A
12.02.2009, 16:56:59
fetele,job la domiciliu?? a gasit cineva-ceva serios??

ella-ling
12.02.2009, 18:36:15
fetele,job la domiciliu?? a gasit cineva-ceva serios??

daca te referi la anunturile alea (mai apar prin ziare, gen 'castig mare, munca putina de acasa') nu cred ca sunt serioase.

Eu imi imaginez un posibil job la domiciliu ceva de genul: contabilitate sau esti desenator sau chestii care nu implica aparate performante si deplasari zilnice.

andraelen
13.02.2009, 09:55:53
buna!si eu am incercat o idee de munca la domiciliu dar era tzeapa.in mail spunea de tehnoredactare si ca trebuie sa platesc un pachet la inceput de 38 lei(materialele necesare pt inceput) si cand in loc de materiale am primit un cd cu idei de afaceri dar erau numai tampenii!noroc ca am fost desteapta si mi-am recuperat banii!:)
asa ca nu mai cred in asa ceva!

winnie
24.02.2009, 14:46:47
Buna fetelor,
Amway a incercat careva?

sanduca83
24.02.2009, 14:49:13
eu am gasit o firma la care tre sa te inscrii, sa inscrii si pe altii si sa ii faci ceva publicitate pe google, nu stiu sigur, inca nu am primit toate informatiile. Sunt curioasa daca merge, si eu am nevoie de bani, la lucru nu pot sa merg ca am bebe acasa.

aria_cluj
07.03.2009, 10:11:31
eu am gasit o firma la care tre sa te inscrii, sa inscrii si pe altii si sa ii faci ceva publicitate pe google, nu stiu sigur, inca nu am primit toate informatiile. Sunt curioasa daca merge, si eu am nevoie de bani, la lucru nu pot sa merg ca am bebe acasa.

sincera sa fiu,cred ca oricine ar fi interesat de un job part time la domiciliu.
eu auzisem la un moment dat ca poti fi angajat la anumite site-uri web...ca si comentator,sau ca si redactor de stiri...

in afara de joburile astea eu nu am mai auzit si de altele!!!

stiti voi ,careva dintre voi ceva concret?(:|

evenstar
07.03.2009, 13:57:35
stiti voi ,careva dintre voi ceva concret?(:|Nu stiu nimic concret, dar sunt convinsa ca nu-i chiar un job pentru oricine. Vreau sa zic ca daca reclama poate face oricine, ca sa fii redactor/editor (chiar si pe net) iti trebuie cel putin cunostinte foarte solide de limba romana si ceva talent la scris...
Tu poate ca poti sa o faci, dar o fetita din aia "kre nu jtie dekt aja" sa scrie, nu poate... :-"

dalayla
20.03.2009, 11:23:11
sincera sa fiu,cred ca oricine ar fi interesat de un job part time la domiciliu.
eu auzisem la un moment dat ca poti fi angajat la anumite site-uri web...ca si comentator,sau ca si redactor de stiri...

in afara de joburile astea eu nu am mai auzit si de altele!!!

stiti voi ,careva dintre voi ceva concret?(:|
exista joburi la domiciliu bune majoritatea in domeniul it.
eu am lucrat in timpul faculatii pt o firma din germania ce-i drept, ca si freelancer.chiar daca era la domiciliu nu puteam lucra cand aveam eu chef,era un program bine stabilit in care aveam treaba x de facut.E ca si la un job normal doar ca nu mergi la birou.
Exista insa si joburi la domicliliu mai felxibile,de exp cele pentru traducatori autorizati( ai un proiect de tradus in 2 zile de exp- tu alegi ora sau volumul de munca ti se impune doar termenul de predare)

adiyna
16.06.2009, 23:22:19
Noutati ?

A gasit cineva ceva interesant ?

compact
20.06.2009, 11:36:54
daca vrea cineva un job de telesales (se lucreaza de acasa) sa-mi dea un PM.

adiyna
23.06.2009, 08:20:16
Poti sa ne spui mai multe ?

lorellay
27.07.2009, 17:13:04
am citit ce scriati paginile anterioare..asa e nu-ti da nimeni foarte multi bani pe joburi la domiciliu...
nici ca freelancer nu iei foarte mult....
eu sunt mai..banut cu banut....

compact
28.07.2009, 08:41:00
am citit ce scriati paginile anterioare..asa e nu-ti da nimeni foarte multi bani pe joburi la domiciliu...
nici ca freelancer nu iei foarte mult....
eu sunt mai..banut cu banut....
depinde de domeniu....

lorellay
28.07.2009, 11:23:25
si de ce stii sa faci si cat de bine....

compact
28.07.2009, 11:54:12
si de ce stii sa faci si cat de bine....
ar fi stupid sa fii freelancer fara sa ai "nume" in domeniu :-p

lorellay
28.07.2009, 12:07:58
asta spun si eu...
toata lumea vrea home job..dar simplu..adica sa stai la pc si sa vina banii garla....
asta nu se prea poate...
si ca freelancer...sa scrii articole de ex...si daca stapanesti bine o limba straina tot nu e chiar asa usor...
in fine...sustin pe cineva , nu mai stiu cine, zicea in paginile anterioare...home job nu e cine stie ce...si nu e pentru oricine...

princess21
03.08.2009, 14:38:18
Am citit in ziare tot felul de anunturi cu job-uri la dominicliu cum ar fi asamblare jucarii, facut felicitari, dar in afara de anuntul ala nu am aflat mai multe pentru ca nu raspundeau unde am sunat. Asta mi-a dat o idee, am inceput sa confectionez bijuterii din margelute, la inceput a fost funny pana am invatat sa le fac apoi mi-a placut enorm. Se castiga bine daca ai cui sa le vinzi, la inceput am vandut si de 3mil pe luna (din care in materia prima daca am bagat 50lei) deci profitul al fi mare, dar s-au terminat si cunoscutii la care sa le vinzi bijuterii...si momentan am o multime (imi place si mult sa le port) si mai am si o multim de margelute nefacute. Asa ca am decis sa ramana doar ca si hobby, desi mi-ar palcea ca un home job.
(P.S. Comandatul pe net de margelute poate cauza dependenta :))

cristinalp
05.11.2009, 12:36:03
eu sunt interesata de margelutele tele...vreau sa deschid un magazin de accesorii si daca te intereseaza poate colaboram...
sorry pentru off topic am incercat sa trimit PM dar nu pot...

Am citit in ziare tot felul de anunturi cu job-uri la dominicliu cum ar fi asamblare jucarii, facut felicitari, dar in afara de anuntul ala nu am aflat mai multe pentru ca nu raspundeau unde am sunat. Asta mi-a dat o idee, am inceput sa confectionez bijuterii din margelute, la inceput a fost funny pana am invatat sa le fac apoi mi-a placut enorm. Se castiga bine daca ai cui sa le vinzi, la inceput am vandut si de 3mil pe luna (din care in materia prima daca am bagat 50lei) deci profitul al fi mare, dar s-au terminat si cunoscutii la care sa le vinzi bijuterii...si momentan am o multime (imi place si mult sa le port) si mai am si o multim de margelute nefacute. Asa ca am decis sa ramana doar ca si hobby, desi mi-ar palcea ca un home job.
(P.S. Comandatul pe net de margelute poate cauza dependenta :))

evenstar
05.02.2010, 08:03:13
Va rugam sa nu mai postati linkuri catre site-uri de genul "castiga cu un click". Aceste mesaje sunt considerate spam si nu sunt permise pe acest forum.
Multumesc pentru intelegere. :)

ellypir
03.05.2010, 11:51:22
Am nororc de un copil tare cuminte si cum nu pot sta de geaba, mi-as dori mult sa-mi ocup timpul cu ceva acesti 2 ani pe care-i stau acasa..
Am cautat pe net ceva de munca la domiciliu dar in afara de videochat:-& n-am gasit mare lucru.
Cu toate astea stiu ca exista tot felul de joburi.. de corectat carti, de facut traduceri, etc..
Nu cred ca sunt singura care s-a gandit la asta.. si as avea nevoie de putin ajutor...
Voi cu ce va umpleti timpul liber?

Liv
06.05.2010, 12:35:57
Afacere part time daca va intereseaza, va va fi aratat un plan de afaceri, etc. este o munca in echipa, daca va intereseaza vb. pe PM.:*:*:*:*

bubyluk
06.05.2010, 12:51:48
Ofer loc de munca acasa, pentru cine are cunostinte de calculator, si acces internet, completare fise publicitare, se plateste 4$ pentru fiecare fisa completata.Totul este foarte serios, nu se percep nic un fel de taxe.

nanakmik
23.05.2010, 16:50:55
Ofer loc de munca acasa, pentru cine are cunostinte de calculator, si acces internet, completare fise publicitare, se plateste 4$ pentru fiecare fisa completata.Totul este foarte serios, nu se percep nic un fel de taxe.

Mai este valabil??????

bubyluk
24.05.2010, 01:32:40
Mai este valabil??????

a fost deschis un subiect pe ,,tema'' aceasta insa am cerut sa fie inchis nicidecum mutat pentru ca e o mare prostie mi-am luat teapa si deci nu mai dau la nimeni sa piada timpul aiurea si mai ales sa faca bani si sa nu ii poata ridica

cristinamar1
03.06.2010, 10:10:51
a fost deschis un subiect pe ,,tema'' aceasta insa am cerut sa fie inchis nicidecum mutat pentru ca e o mare prostie mi-am luat teapa si deci nu mai dau la nimeni sa piada timpul aiurea si mai ales sa faca bani si sa nu ii poata ridica
Deci n-ati putut ridica banii pt fisele pe care le-ati completat? Of nimic serios cu munca asta la dimiciliu sau part time...

ro_anna05
18.03.2011, 15:19:24
Pentru fetele din Bucuresti,,,Inscriu reprezentanti Avon, Oriflame si Infinity...Puteti castiga in doua moduri...

1. Prezinti catalogul prietenilor, vecinilor, colegilor si beneficiezi de reducere de pana la 40%, in functie de valoarea comenzii.
2. Iti construiesti propria afacere invitand alte persoane sa se alature echipei tale. Castigi din vanzarea pe care o face grupul tau si te bucuri de recompense suplimentare.

Inscriere si catalog gratuit! Incercati,,,ce aveti de pierdut? Pentru inscrieri si alte intrebari va rog sa ma contactati!

denisa_m2006
09.05.2011, 10:49:10
helou nu stie nimeni un job la domiciliu dar serios.pupici o zi buna sa aveti.

MTIBI
30.07.2012, 15:24:32
helou nu stie nimeni un job la domiciliu dar serios.pupici o zi buna sa aveti.
Buna,
Iti pot recomanda sa te uiti pe site-ul studentilor regielive si acolo se cauta tehnoredactari, etc... este un mod de a face un ban de acasa...

mihu
02.01.2014, 23:00:20
Pentru ca stiu ca sunt multe femei care au opinii despre diverse produse si si-ar dori sa poata sa le faca publice, m-am gandit sa va povestesc experienta mea personala cu un site de profil. M-am inscris in urma cu cateva luni,destul de sceptica, pe un site care, promitea ca daca iti oferi opinia personala despre anumite produse, poti sa castigi bani. Dupa o vreme, am fost invitata la primul chestionar pe e-mail dar l-am ratat. Al doilea, a venit la cateva luni, era legat de Cocolino. L-am completat rapid si l-am trimis. Dupa doua zile, ma suna un curier cu un coletel pentru mine fara ramburs. :huh: Mi-au apreciat parerea despre balsamurile de rufe si mi-au trimis o cutie cu doua sticle de Cocolino si o mascota. Stiu ca sunt miresici care isi cauta surse de venit online si ma gandeam ca, pana acum, site-ul asta pare de incredere. Pentru detalii puteti intra aici http://buzzers.ro/invite/c7730d3316129a2f926fcf06c4152a3c

mihu
11.03.2014, 10:27:10
Pentru ca stiu ca sunt multe femei care au opinii despre diverse produse si si-ar dori sa poata sa le faca publice, m-am gandit sa va povestesc experienta mea personala cu un site de profil. M-am inscris in urma cu cateva luni,destul de sceptica, pe un site care, promitea ca daca iti oferi opinia personala despre anumite produse, poti sa castigi bani. Dupa o vreme, am fost invitata la primul chestionar pe e-mail dar l-am ratat. Al doilea, a venit la cateva luni, era legat de Cocolino. L-am completat rapid si l-am trimis. Dupa doua zile, ma suna un curier cu un coletel pentru mine fara ramburs. :huh: Mi-au apreciat parerea despre balsamurile de rufe si mi-au trimis o cutie cu doua sticle de Cocolino si o mascota. Stiu ca sunt miresici care isi cauta surse de venit online si ma gandeam ca, pana acum, site-ul asta pare de incredere. Pentru detalii puteti intra aici http://buzzers.ro/invite/c7730d3316129a2f926fcf06c4152a3c
Ca o continuare, tocmai s-a terminat o noua campanie Persil. De data asta am primit o sticla de detergent lichid Persil 1,46 L, 10 mostre de detergent Persil, 11 vouchere de reducere si 1 prosopel alb. :)

Daca va tenteaza urmatoarele campanii, puteti intra sa va inscrieti http://buzzers.ro/invite/c7730d3316129a2f926fcf06c4152a3c

Flamingo
11.03.2014, 12:31:52
Ca o continuare, tocmai s-a terminat o noua campanie Persil. De data asta am primit o sticla de detergent lichid Persil 1,46 L, 10 mostre de detergent Persil, 11 vouchere de reducere si 1 prosopel alb. :)

Daca va tenteaza urmatoarele campanii, puteti intra sa va inscrieti http://buzzers.ro/invite/c7730d3316129a2f926fcf06c4152a3c

Interesant.Mi-am facut si eu cont. :)

mihu
14.03.2014, 15:15:30
Interesant.Mi-am facut si eu cont. :)
Sa urmaresti cand apar campanii noi si sa te inscrii. :)

dana01
05.05.2014, 00:42:01
web design si cateva idei.