PDA

Versiunea completa : Credeti ca e o rochie draguta?

niva
20.06.2006, 18:39:12
aceasta este rochia pe care as vrea sa o comand
si de care eram chiar f hotarata dar acum nu stiu de ce parca mi-as alege altceva
voi ce parere aveti e draguta sau sa aleg altceva

ana_maria
20.06.2006, 18:54:02
este foarte draguta.
Daca vrei, ataseaza o poza ca sa o vedem mai mare decat in avatar . Conteaza sa te simti tu printesica, asta e cel mai important

andreeagavrilescu
20.06.2006, 18:55:19
e draguta,mie imi place.acum trebuie sa o si probezi,sa vezi cum se aseaza pe tine.

ryanaro
20.06.2006, 18:57:42
Nu conteaza sa ti spunem noi ca e frumoasa, conteaza sa iti placa tie si sa te simti super in ea. Bafta multa! te pup.

niva
20.06.2006, 19:03:41
este foarte draguta.
Daca vrei, ataseaza o poza ca sa o vedem mai mare decat in avatar . Conteaza sa te simti tu printesica, asta e cel mai important

cu cea mai mare placere as vrea sa o atasez dar nu ma descurc deloc poate ma ajuta cineva
o pot trimite pe mail si sa mio ataseze cineva!!!!:-s

admin
20.06.2006, 19:26:44
cu cea mai mare placere as vrea sa o atasez dar nu ma descurc deloc poate ma ajuta cineva
o pot trimite pe mail si sa mio ataseze cineva!!!!:-s
Instructiuni pentru a adauga poze:
Click pe "Raspunde"/"Citat".
Click pe "Mod Avansat" la editor
Click pe agrafa si atasati max 5 poze per mesaj.Sau alta metoda:

crisarh:
Dai clic pe raspunde din dreapta jos, apoi iti apare o alta fereastra si jos gasesti Attach Files Extensii de fišier valide: bmp doc gif jpe jpeg jpg pdf png psd txt zip dai clic pe administrere atasament apoi apare o fereastra administrare atasamente dai browse pt pozele care vrei sa le incarci din calculator si apoi dai upload. inchizi fereastra administrare atasamente, apoi dai clic pe butonul trimite raspuns. eu asa incarc pozele ca sa vezi pozele din alte albume dai clic pe ele sper sa fi inteles bafta

tweety82
20.06.2006, 21:04:54
Este foarte draguta rochita...si cum a mai spus o fata mai sus conteaza sa-ti placa tie ,sa-ti vina bine si sa te simti bine in ea ,nu conteaza deloc daca ne place noua sau nu ...fiecare cu gusturile lui :)
Bafta! Pupici

fleur
20.06.2006, 22:21:09
e draguta rochita ta..important este sa vezi cum va veni pe tine si daca te avantajeaza.....bafta..

salifidan
20.06.2006, 23:02:44
toate rochitzele de mireasa sunt frumoase ,iar cea mai frumoasa este cea care este a noastra.va pup

niva
23.06.2006, 16:41:37
am incercat sa atasez poza sa vedem daca functioneaza!

911
23.06.2006, 16:45:40
am incercat sa atasez poza sa vedem daca functioneaza!

E frumoasa...e finutza... e NEMAIPOMENITA!!!

adrianavelicu
23.06.2006, 17:55:55
Da e foarte frumoasa! si daca iti place go for it!
Si eu am vrut sa cada tot pe umeri ..intotdeauna mi-am imaginat rochia mea de mireasa asa...dar din pacate cand am fost la targul de nunti am probat o rochie cu model din asta cazut pe umeri si nu ma avantajeaza pt ca sunt inalta si am umerii mai lati si modelul asta amplifica.... plus ca mirele nu este 2/2 rugbyst / mare si nu aratam prea grozav impreuna! :(
asa ca m-am reprofilat .... si am gasit ceva care imi place la pronovias..cam scumput dar la drac' o data ma marit! ..sper :)

malinka
23.06.2006, 21:47:32
..cam scumput dar la drac' o data ma marit! ..sper :)

da...mi-a placut faza asta...:) asa zic si eu doar mama mai zice " mai vrei si aia si aia, prea multi bani..."

niva...rochia ta este tare frumoasa dar te avantajeaza doar daca ai talia super subtire...si mai e si faza cu umerii...deci, nu conteaza asa de mult modelul rochiei pe cat de mult conteaza cum arata pe tine.... dupa ce probezi rochia o sa stii sigur daca iti place sau nu...

RLK
23.06.2006, 22:27:24
Este draguta, dar tare incomoda daca mireasa vrea sa danseze si sa se mai si miste!

gabryella8
24.06.2006, 13:56:00
Este superrrrrrrrrrrr frumoasa. Ai probat-o sau ai gasit-o pe net?
Tie trebuie sa-ti placa.

monica_
24.06.2006, 20:14:34
rochia e minunata !!! acum trebuie doar sa o mai probezi .... atunci vei vedea daca e rochia visata de tine sau nu . Eu inainte de a-mi gasi rochia de mireasa visam cu totul altceva ... intram pe net si ma uitam la modele si spuneam "asa o vreau " si pot sa iti zic ca rochia pe care mi-am ales-o e cu totul altfel decat ce spuneam eu ca vreau .... trebuie sa o probezi neaparat ..... numai atunci vei vedea daca e ceea ce ti-ai dorit . mult noroc si te pup

danay
24.06.2006, 20:46:15
aceasta este rochia pe care as vrea sa o comand
si de care eram chiar f hotarata dar acum nu stiu de ce parca mi-as alege altceva
voi ce parere aveti e draguta sau sa aleg altceva

e draguta si mai ales treb sati placa si tie!

razadesoare
04.07.2006, 13:57:34
Este draguta, dar tare incomoda daca mireasa vrea sa danseze si sa se mai si miste!
De ce crezi k este incomoda?

NIVA, rochita este superba! :x

CataAna
04.07.2006, 14:17:19
Rochia este superba si sunt sigura ca te vei simti si vei arata ca o printesa in ea!

Trebuie sa te gandesti si la aspectele practice insa si de accea este foarte important sa o probezi mai intai.
Rochiile ample sunt fie puse pe crinolina, fie au multe straturi de tul pentru volum. Oricum ar fi, important e sa fie usoara, sa nu te incomodeze la mers si la dans si sa nu te aprinzi de cald in ea.

Genul asta de manecuta lasata arata extraordinar de romantic. Si eu mi-am dorit la fel initial.
Imbraca-te cu rochia si incearca sa ridici mainile (ca atunci cand dansezi, imbratisezi pe cineva sau arunci buchetul). S-ar putea sa fie destul de dificil sa realizezi astfel de miscari fara ca manecuta cazuta sa 'te tina' si sa te incomodeze sau e posibil sa se ridice pe umar si apoi toata seara vei avea grija sa o aseji din nou la loc.

Foarte important e sa probezi rochia si sa faci gesturi cat mai ample sa vezi cum te simti. Este posibil sa fie croita foarte bine si sa nu ai astfel de probleme, dar incearc-o mai intai!
Iti doresc sa fii frumoasa si fericita in orice rochie vei alege!
Pupici,
Cata

laura81
04.07.2006, 17:47:06
Si eu vroiam sa-ti spun exact tot ce ti-a spus CataAna deja. si ca trebuie sa o vezi pe tine neaparat, daca nu vrei sa ai surprize. ia-o asa: eu iti spun numai partile care mi se par negative. daca nu ai ocazia sa o incerci n-o lua, indiferent cat d ebine sta pe modelul ala de 45 de kile, pt ca ce e inrealitate difera de ce vezi in fata ochilor. n-ai vazut la reclama unele rochite dragute, si cand le vezi au un material de toata jena. si oriucm, cel mai imp e sa te avantajeze forma, linia pe talie, umerii etc, ce ziceau fetele.
Daca iti place mult si nu o potiincerca du modelul si fa-o la comanda, parerea mea e ca se poate face relativ usor,si stii ca ai ales tusi modelul si materialele. dar n-o lua fara proba!!!

adrianavelicu
05.07.2006, 11:11:04
Si eu vroiam sa-ti spun exact tot ce ti-a spus CataAna deja. si ca trebuie sa o vezi pe tine neaparat, daca nu vrei sa ai surprize. ia-o asa: eu iti spun numai partile care mi se par negative. daca nu ai ocazia sa o incerci n-o lua, indiferent cat d ebine sta pe modelul ala de 45 de kile, pt ca ce e inrealitate difera de ce vezi in fata ochilor. n-ai vazut la reclama unele rochite dragute, si cand le vezi au un material de toata jena. si oriucm, cel mai imp e sa te avantajeze forma, linia pe talie, umerii etc, ce ziceau fetele.
Daca iti place mult si nu o poti incerca du modelul si fa-o la comanda, parerea mea e ca se poate face relativ usor,si stii ca ai ales tusi modelul si materialele. dar n-o lua fara proba!!!

Asa cum am mai scris si eu sunt de aceeasi parere cu CataAna si cu Laura...
oricum s-ar putea sa fie mai greu sa nu o cumperi in cazul in care ti-o faci la comanda si nu-ti place cum iti vine...mai bine inainte colinzi magazinele de specialitate si probezi una cu un model asemanator, pt ca e imposibil sa nu gasesti ceva cu aceeasi croiala chiar daca materialele sunt de tot rasul pt ca ei copiaza in general modele mai marilor priceputi in ale rochiilor!

Si inca ceva...probabil dupa toate aceste mesaje esti un pic descurajata, :-\ eu as fi, ca erai si tu entuziasmata ca ai gasit ceva care iti place si am venit noi repede cu probeaz-o , ai grija cu aia, cu ailalta..:-\ dar sfatul meu e sa mergi mai departe si sa nu renunti la model dar inainte sa o cumperi sau sa ai comanda trebuie sa simti ca asta e rochia, the one! si acum sa fim sincere..de cate ori de dragul unui lucru/incaltari/etc nu am indurat si un pic de inconfort vorba ceea "baba la frumusete sufera!" si ce daca o sa-ti aranjezi breteaua la fiecare 10 min..sau nu o sa faci miscari largi la dansat...o sa fii considerata de carcotase... gratioasa si educata ca nu te dai in stamba la nunta ta! :) Asa ca .. abia astept sa vad ce ai facut pana la urma! \:D/

buretzica
05.07.2006, 20:10:26
este o rochitza f dragutza, ceva in genul, o sa-mi iau si eu.

alexia275
14.07.2006, 21:55:27
Este superrrrrrrrrrrr frumoasa. Ai probat-o sau ai gasit-o pe net?
Tie trebuie sa-ti placa.
\:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P >:D< >:D< >:D< >:D< :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: PETRECERE FRUMOASA
CASA DE PIATRA SI SPER SA NE MAI VIZITEZI DUPA CE AI IESIT DIN CLUBUL VIITOARELOR MIRESICI!
TE PUPAM

danay
19.07.2006, 10:55:55
am incercat sa atasez poza sa vedem daca functioneaza!da e superba rochita