PDA

Versiunea completa : Costum de mire si accesorii

Pagini : [1] 2

SDD
20.06.2006, 20:27:09
fetelor unde mai pot cauta costume de mire in Cluj, in afara de Alb si Negru? Nu vi se pare ca ofertele pt mirii nostri cam lasa de dorit in Cluj? Pupici!

tweety82
20.06.2006, 20:31:29
Ofertele pentru miri cam lasa de dorit peste tot :)

SDD
21.06.2006, 15:20:02
In Cluj chiar lasa de dorit! In Bucuresti cred ca sunt mai multe optiuni oricum.Probabil ca vom cauta si in alte orase mai apropiate.

baby_tweety
21.06.2006, 22:52:00
la promesis pe horea, emma-undeva in pta muzeului in spate la posta mare...si cam atat stiu eu.

SDD
22.06.2006, 09:40:05
Mersi mult! Am sa trec si pe acolo poate vom gasi ceva.
la promesis pe horea, emma-undeva in pta muzeului in spate la posta mare...si cam atat stiu eu.

SDD
24.06.2006, 15:38:17
Cum stai cu pregatirile?

baby_tweety
24.06.2006, 18:38:27
Eu zic ca stau ff bine.Mai avem costum lui de luat si pantofi.Si mie sandale.In rest maruntisuri.In cluj nu gasesc sandale de care vreau...nici in buc n-am gasit.Mai caut ca tre sa apara modele noi.Ai gasit costum de mire?

baby_tweety
24.06.2006, 18:40:08
Tu cum stai cu pregatirile?La ce rest faci?Si cu ce firma pt decoratiuni?

SDD
25.06.2006, 22:19:01
Si noi mai avem cam aceleasi lucruri de luat.Costumul lui,eu mai trebuie sa-mi iau pantofi.Imi caut ceva pe crem cu auriu dar inca nu mi-am gasit, ciorapii,jartiera si un cosulet. Si mai am de facut marturiile. Noi facem nunta la Napoca.Voi unde? Te pup:*

SDD
25.06.2006, 22:22:45
Am uitat sa-ti zic firma de decoratiuni,se numeste Dj party .Din punctul asta de vedere n-am avut bataie de cap pt ca au contract cu Napoca si nu puteam sa apelez la serviciile altei firme.Daca te intereseaza si adresa lor si poate cateva preturi informative astept sa-mi scri.:*

cami_tr
06.07.2006, 09:05:34
unde este in Cluj Alb si Negru?
Eu am nunta pe 23 sept. si inca nu am cumparat nici rochie nici costum?
idee de rochie imi da cineva? unde ar fi ceva dragut? eu doar m-am uitat putin prin vitrine

dia_na
06.07.2006, 12:26:09
unde este in Cluj Alb si Negru?
Eu am nunta pe 23 sept. si inca nu am cumparat nici rochie nici costum?
idee de rochie imi da cineva? unde ar fi ceva dragut? eu doar m-am uitat putin prin vitrine

Alb si Negru este asa:
- la Central etajul 1, dar acolo nu ai voie sa atingi rochiile :-SS
- in Piata Unirii unde a fost Fiala Center (pe partea cu Crema, BT, Modo) - aici ai voie linistita sa te uiti si sa pui mina
Au rochite dragute, variate dar cam scumpe. Costumele de mire sunt cele mai dragute din Cluj si avind in vedere ca ele mai pot fi purtate spre deosebire de rochita merita (pina in 10 mil iei cu camasa, cravata si costum).

Ar mai fi niste rochii dragute la Salon Ema (Piata Muzeului, linga Euforia) din colectia mirandi www.mirandi.ro (http://www.mirandi.ro).

Multa lume lauda Salonul Promesis pe Horea (nr. 64 parca???), eu nu am fost inca acolo.

In rest, sunt nasoale, urite si scumpe... Numai dc nu iei material si incerci sa faci la comanda. Eu asa am de gind, din fericire ca am timp :-p .

Bafta!

lavi_GSM
10.07.2006, 13:29:06
Sunt o miresuca din Alba Iulia si nunta mea este in 30 septembrie si inca ma confrunt cu area problema :rochia de mireasa.Vreau sa caut in Cluj ca in Alba......:( Daca ma poate ajuta cineva cu informatii as fii foarte fericita.Am vizitat doar salon Gabriella dar parca nu ma incanta ideea de a inchiria si nu pot sa imi cumpar o rochie din catalog pe care nu am vazut-o in realitate.Deci va rog daca stiti case de moda care fac la comanda "rochita din vis" sau magazine care au produse de calitate sa ma anuntati si pe mine.Succes cu pregatirile!!!!!

baby_tweety
12.07.2006, 02:41:16
Eu de la salonul Gabriela mi-am cumparat-o.Se si vand acolo la preturi convenabile.Si au modele expuse bineinteles si le poti incerca.
spor la treaba

baby_tweety
12.07.2006, 02:43:57
Am uitat sa-ti zic firma de decoratiuni,se numeste Dj party .Din punctul asta de vedere n-am avut bataie de cap pt ca au contract cu Napoca si nu puteam sa apelez la serviciile altei firme.Daca te intereseaza si adresa lor si poate cateva preturi informative astept sa-mi scri.:*

Merci, dar eu mi-am angajat deja de cateva luni o firma convenabila pt mine.
Noi facem la rest Premier.
Mi-am gasit sandale intre timp, la bucuresti si costumul lui.
Am ridicat verighetele si sunt superbe.
te pup

SDD
12.07.2006, 10:32:13
Ma bucur ca esti incantata de verighete si va doresc sa le purtati cu placere! Si noi am rezolvat aproape tot.Mai trebuie sa-mi fac marturiile.Am auzit ca in august starea civila se va oficia in Parcul Mare.Pupici.
Merci, dar eu mi-am angajat deja de cateva luni o firma convenabila pt mine.
Noi facem la rest Premier.
Mi-am gasit sandale intre timp, la bucuresti si costumul lui.
Am ridicat verighetele si sunt superbe.
te pup

baby_tweety
12.07.2006, 13:26:47
Da, stiam ca pe timpul verii se oficializeza in Parcul Mare.Am fost la o nunta acolo.E super peisajul.
Uite niste poze cu verighetele noastre

lavi_GSM
04.09.2006, 10:39:59
mai fetelor mai recomandati ceva magazine cu costume de mire in Cluj.Noi am plecat tinta la Alb si Negru dar cel care ne-a placut noua (gri cu dungulite )nu ii venea mirelui bine si costa 15 mil doar sacoul si pantalonii ai fost in Central nu am gasit nimic am mai fost la Fala?? cred ca asa se numeste si o doamna draguta ne-a indrumat la Promessis pe Horea dupa o zis de umblat ne usturau talpile si mirele saracu.....n-a stata o zi intrega la shopping in viata lui=)) am gasit un costum care arata binisor abia l-am convins sa il probeze arata chiar fain si cand ne-a zis pretul..........3 mil 500 am crezut ca nu auzim bine avea eticheta pe el dar cu preturile astea noi ......am crezut ca e 30 milioane:"> ei dragul meu obosit si stresat la culme cand a auzit cat costa a zis"pt pretul asata il iau si daca mai gasesc altceva asta e il tinem de nunti"
Sincer ne-ar fii placut ceva deosebit gen Alb si Negru,dar sambata mai venim o data in Cluj si cine stie ???
Am venit acasa cu costumul k sa vedem daca trece proba de foc -parerea mamei lui clar ca nu am zis din prima cat a costat si dupa modul in care a izbucnit in plans de emotie ...am dedus ca ii place
Ideea este ca nu pretul conteaza,sau ce scrie subtil pe maneca......
Oricum sambata mai vrem nsa incercam galeriile ferdinand am auzit ca au ceva chestii faine.....
Deci succes miresici si miresoi sau miroi sau mirici sa gasiti!!!

vio
06.09.2006, 09:13:07
Sa incerci la Fala (din Galeriile Ferdinand) au adus noua colectie. Am mai vazut ceva interesant in Manastur la Big (la HouseOfArt) Succes la cautari

danielusa
13.10.2006, 02:31:33
Da, stiam ca pe timpul verii se oficializeza in Parcul Mare.Am fost la o nunta acolo.E super peisajul.
Uite niste poze cu verighetele noastre
sal tweety si casa de piatra!imi plac f mult verighetele voastre?de unde le-ai comandat?

baby_tweety
14.10.2006, 00:08:24
sal tweety si casa de piatra!imi plac f mult verighetele voastre?de unde le-ai comandat?

Kirio bucuresti. Au pagina net cu numele asta. ro

cj83cia
17.12.2006, 20:31:00
Nu ati gasit un site cu poze cu costume de miri? Nu am prea gasit mare lucru pe net.
Spor la pregatiri
Pupici

PUFF
18.12.2006, 18:46:15
si eu am cautat dar foarte putin am gasit
asta este singurul care mi-a palcut din ce am gasit
8295

oricum mie mi-ar place mai deschis

cj83cia
18.12.2006, 19:07:11
Ii superfain!!! Un pret, o firma, ceva?

Spor la pregatiri.
Pupici

Kalini
21.01.2007, 00:50:27
Noi luam si costumul de la aceeasi firma cu rochita; iese colectia noua in magazine pe 1 aprilie, e bestiala......

oanaterhes
21.01.2007, 23:10:08
Noi luam si costumul de la aceeasi firma cu rochita; iese colectia noua in magazine pe 1 aprilie, e bestiala......
De unde, de unde? De la AN, cumva? Eventual un mesaj "private", te rog!
Pa!
Oana

cisi5
01.02.2007, 22:46:40
De unde luati costume de miri?Am vazut dragute la Flacara, da in rest cam nimic....

ioana_ruxi
02.02.2007, 19:16:58
noi asteptam targurile de nunti din februarie si daca nu gasim nimic ce sa ne placa acolo , atunci probabil o sa ne luam hainele de la alb si negru; iubi meu vrea neaparat papion si nu cravata:)

cisi5
04.02.2007, 11:19:10
Noi am luat costumul ieri de la inedit, din sigma. E f. dragutz si ieftin de-a dreptul. Nu era asta un criteriu, dar chiar arata cel mai bine si ii venea super, croiul fiind f. modern.Singura dezavantaj este faptul ca e fara vesta si lavaliera, acelea le vom lua separat.Nu stiti unde se gasesc aceste accesorii?

Kalini
04.02.2007, 17:40:53
De unde, de unde? De la AN, cumva? Eventual un mesaj "private", te rog!
Pa!
Oana

Da, de la magazinul din Central....Am vazut catalogul, sunt superbe....Doar ca costa cat rochia mea.....adica muuuult#-o

oanaterhes
05.02.2007, 21:51:51
Noi am luat costumul ieri de la inedit, din sigma. E f. dragutz si ieftin de-a dreptul. Nu era asta un criteriu, dar chiar arata cel mai bine si ii venea super, croiul fiind f. modern.Singura dezavantaj este faptul ca e fara vesta si lavaliera, acelea le vom lua separat.Nu stiti unde se gasesc aceste accesorii?

Cati banutzi???

alli_utza
05.02.2007, 22:32:39
Noi am gasit costum de mire la targul de la Palatul Parlamentului.Ne-am dus croiti la Alb si Negru (stiam ca la trb sa aduca colectia noua) si.....dezamagire....... nu i-a placut nimik:-< ...nu-i veneau bine:(.Si plimbandu-ne noi p'acolo am gasit un stand cu costume de miri, cred ca de la Satu Mare, superbe si ieftine\:D/. Am dat pe costum cu vestuta si lavaliera 600RON.:*

cisi5
06.02.2007, 09:57:17
Cati banutzi???
270 ron costumul. Putin , nu?;))

Kalini
10.02.2007, 00:02:28
270 ron costumul. Putin , nu?;))

Da, foarte putin...Trecem si noi pe acolo in zilele urmatoare>:D<

Froggy
10.02.2007, 13:43:35
Noi am umblat de nebuni dupa costum de mire saptamana trecuta, de fapt de mini mire, caci avem doar cununia la starea civila si logodna la biserica, nu e nunta cea mare si minunata :) Am gasit un costum superb la Alb si Negru, in magazinul Central. E maro inchis cu dungi foarte finute aurii, deci merge cu rochia mea care e maro cu auriu..lasa, mai bine va arat o poza sa va convingeti! A fost si acceptabil ca pret :D

Kalini
10.02.2007, 14:14:58
Noi am umblat de nebuni dupa costum de mire saptamana trecuta, de fapt de mini mire, caci avem doar cununia la starea civila si logodna la biserica, nu e nunta cea mare si minunata :) Am gasit un costum superb la Alb si Negru, in magazinul Central. E maro inchis cu dungi foarte finute aurii, deci merge cu rochia mea care e maro cu auriu..lasa, mai bine va arat o poza sa va convingeti! A fost si acceptabil ca pret :D

Sunteti frumosi!!!!!Casa de piatra si sa fie intr-un ceas bun!!!!!>:D<

ancavlc
10.02.2007, 15:10:36
si mie imi place.sunteti 2 frumosi.felicitari

Froggy
10.02.2007, 15:35:52
:"> mulsumesc :"> ne straduim si noi :D Oricum, poza asta nu e foarte elocventa, o sa le vedeti pe cele de sapt viitoare, cu machiaj, pantofi etc etc etc. Abia astept sa vad cum arata toate la un loc 8->

Kalini
10.02.2007, 15:42:13
:"> mulsumesc :"> ne straduim si noi :D Oricum, poza asta nu e foarte elocventa, o sa le vedeti pe cele de sapt viitoare, cu machiaj, pantofi etc etc etc. Abia astept sa vad cum arata toate la un loc 8->

Si noi asteptam pozele de saptamana viitoare:) >:D<

miraaaaj
10.02.2007, 22:37:16

Sa fiti fericiti si intelepti! Casa de piatra!
Asteptam poze

oanacostea
20.03.2007, 00:19:00
Dragi miresici din CJ,
nu imi ziceti si mie cam pe unde sa mergem sa cautam costum de mire in cj.Peste 2 saptamani vrem sa venim la cj sa cumparam costumul si pantofi pt amndoi.
Care va pricepeti zicetim un pic pe unde sa umblu ca sa gasesc costume frumoase si elegante

va multumesc mult

roxana
20.03.2007, 08:33:09
Dragi miresici din CJ,
nu imi ziceti si mie cam pe unde sa mergem sa cautam costum de mire in cj.Peste 2 saptamani vrem sa venim la cj sa cumparam costumul si pantofi pt amndoi.
Care va pricepeti zicetim un pic pe unde sa umblu ca sa gasesc costume frumoase si elegante

va multumesc mult
Incearca asa: Alb si Negru la Central si Fiala Center, in Zorilor la Sigma Center(chiar in sensul giratoriu de pe Calea Turzii) este ceva magazin; nu stiu daca mai exista in Zorilor magazinul Rialda, s-ar putea sa gasesti si acolo. La Ferdinand Gallery(langa Central), la et 1 mai este un magazin... eu cam atata stiu...
mai poti incerca si la Steilmann, fratele meu a avut de-acolo costum de mire, un pic business dar cu vesta si lavaliera nu s-a prins nimeni(dar iti trebuie un pic de noroc sa gasesti acolo)

Taja
20.03.2007, 10:12:32
Dragi miresici din CJ,

va multumesc mult

mai incearca la Promesis pe strada Horea, aproape de gara. In centru linga Cinematograful Republica , mergi spre intersectia din fata cinematografului si pe partea dreapta sint multe magazine care au costume. To pe strada aia gasesti pantofi, la Central mai sint pantofi, mai sus de Central spre Galeriile Ferdinand, la Sora mai gasesti pantofi....intr-un cuvant daca te invarti un pic prin centru gasesti toate magazinele de care ti-am zis.
Spor la cumparaturi!

oanacostea
20.03.2007, 20:09:06
mersi mult fetele sper sa gasim ceva frumos
va pupic si spor la pregatiri

orhidutza
16.04.2007, 11:28:13
Yupiii, sambata am cumparat smoking la mirisorul meu :) De la Galeriile Ferdinand de la etajul 1. Suntem foarte incantati de cum arata...calitate foarte buna (95%lana, 5%elastan), si croiul pe masura lui; cele de la Alb si Negru nu ii veneau bine (sau trebuia lungita maneca sau stramtata haina :) ). Daca inca nu ati gasit costum de mire, puteti incerca si acolo.
A, si am gasit tot sambata si pantofi sa mearga cu smokingul :). Si cand ma gandesc ca pentru rochia mea de mireasa am stat si am colindat magazinele luni de zile, si lui i-am gasit in primele 2 ore de cautat...

daniela_psy
16.04.2007, 14:19:03
Yupiii, sambata am cumparat smoking la mirisorul meu :) De la Galeriile Ferdinand de la etajul 1. Suntem foarte incantati de cum arata...calitate foarte buna (95%lana, 5%elastan), si croiul pe masura lui; cele de la Alb si Negru nu ii veneau bine (sau trebuia lungita maneca sau stramtata haina :) ). Daca inca nu ati gasit costum de mire, puteti incerca si acolo.
A, si am gasit tot sambata si pantofi sa mearga cu smokingul :). Si cand ma gandesc ca pentru rochia mea de mireasa am stat si am colindat magazinele luni de zile, si lui i-am gasit in primele 2 ore de cautat...
Ce firma,cat a costat etc.pls..

orhidutza
16.04.2007, 22:01:29
Ce firma,cat a costat etc.pls..
E Pierre Cardin. Smoking cu rever lucios, cu vipusca, la 3 nasturi... dar cel mai important si mai important e ca ii vine bine fara nici o modificare! :) Pret... scump doamna scump ;)

daniela_psy
17.04.2007, 11:34:43
E Pierre Cardin. Smoking cu rever lucios, cu vipusca, la 3 nasturi... dar cel mai important si mai important e ca ii vine bine fara nici o modificare! :) Pret... scump doamna scump ;)
Cu riscul de a parea picata din nori:ce e aia vipusca?Noi stim pe cineva care "importa" costume elegante de firma la 150-200euro.Chiar or fi de firma:-\ Voi ce ziceti,cum e cu "importatorii"astia?

orhidutza
17.04.2007, 13:13:52
Cu riscul de a parea picata din nori:ce e aia vipusca?Noi stim pe cineva care "importa" costume elegante de firma la 150-200euro.Chiar or fi de firma:-\ Voi ce ziceti,cum e cu "importatorii"astia?
Vipushca e o dunga pe lateralul pantalonului (pe verticala, de-a lungul cusaturii laterale a cracului pantalonului :)) lata cam de 2 cm facuta din acelasi material lucios ca si reverul de la haina. Parerea mea e ca la 150-200 euro nu ai cum sa ai un costum de firma... poti intra pe siteul de la "firma" producatoare de costum si sa vezi cam care e pretu de vanzare... mai scazi si tu acolo un 10% sau cat or fi avand ei adaos comercial...si vezi cam cat e costu de productie. Daca e mai mare decat 200 euro, ai raspunsul singurica :) Smokingul asta a fost 1590 ron.

codrutag
17.04.2007, 14:15:29
dati-mi si mie o sugestie,va rog!cam care e stilul cu costumele de mire?se poarta cele cu dungi?! ca nu stiu daca mie mi-ar fi tocmai pe plac!!!:-B

daniela_psy
18.04.2007, 13:26:33
[quote=cxna;189131]Vipushca e o dunga pe lateralul pantalonului (pe verticala, de-a lungul cusaturii laterale a cracului pantalonului :)) lata cam de 2 cm facuta din acelasi material lucios ca si reverul de la haina. Parerea mea e ca la 150-200 euro nu ai cum sa ai un costum de firma... poti intra pe siteul de la "firma" producatoare de costum si sa vezi cam care e pretu de vanzare... mai scazi si tu acolo un 10% sau cat or fi avand ei adaos comercial...si vezi cam cat e costu de productie. Daca e mai mare decat 200 euro, ai raspunsul singurica :) Smokingul asta a fost 1590 ron.[/quot
Am inteles cum sta treaba cu vipushca,mersi,dar cred ca nu ai inteles tu ce vreau eu sa zic prin "importatori"ca sa nu le zic chiar ceea ce sunt de fapt:hoti...Iti dai seama ca ei lasa mult din pret ca sa-si vanda marfa ca doar nu au investit nimic in produs.am vazut costume de genul asta si pareau vero dar nu am nici o garantie ca asa si sunt.Stiu cam la ce pret se preteaza un costum de firma si nici nu speram sa-l gasesc la 200euro in reprezentanta sau in orice alt magazin de desfacere;insa ar fi culmea sa ti-l vanda la pretul din magazin ca altfel nimeni nu le-ar cumpara produsele.si asa ideea de a sprijini hotia imi da o stare de...:-& Poate acu ca m-am facut inteleasa poti sa imi sugerezi ceva...orice...:*

orhidutza
18.04.2007, 15:29:59
[quote=cxna;189131]Vipushca e o dunga pe lateralul pantalonului (pe verticala, de-a lungul cusaturii laterale a cracului pantalonului :)) lata cam de 2 cm facuta din acelasi material lucios ca si reverul de la haina. Parerea mea e ca la 150-200 euro nu ai cum sa ai un costum de firma... poti intra pe siteul de la "firma" producatoare de costum si sa vezi cam care e pretu de vanzare... mai scazi si tu acolo un 10% sau cat or fi avand ei adaos comercial...si vezi cam cat e costu de productie. Daca e mai mare decat 200 euro, ai raspunsul singurica :) Smokingul asta a fost 1590 ron.[/quot
Am inteles cum sta treaba cu vipushca,mersi,dar cred ca nu ai inteles tu ce vreau eu sa zic prin "importatori"ca sa nu le zic chiar ceea ce sunt de fapt:hoti...Iti dai seama ca ei lasa mult din pret ca sa-si vanda marfa ca doar nu au investit nimic in produs.am vazut costume de genul asta si pareau vero dar nu am nici o garantie ca asa si sunt.Stiu cam la ce pret se preteaza un costum de firma si nici nu speram sa-l gasesc la 200euro in reprezentanta sau in orice alt magazin de desfacere;insa ar fi culmea sa ti-l vanda la pretul din magazin ca altfel nimeni nu le-ar cumpara produsele.si asa ideea de a sprijini hotia imi da o stare de...:-& Poate acu ca m-am facut inteleasa poti sa imi sugerezi ceva...orice...:*
Auzisem de la cineva ca se mai practica si luat costume din fabrici, poate chiar si din romania, si atasat etichete de care iti doresti :)

daniela_psy
18.04.2007, 19:47:45
[quote=daniela_psy;191308]
Auzisem de la cineva ca se mai practica si luat costume din fabrici, poate chiar si din romania, si atasat etichete de care iti doresti :)
O sa mai vedem ce si cum ca o sa studiez atenta marfa inainte sa o cumpar...mersi de sfat.

danutza_piti
01.05.2007, 14:05:50
cred ca mirelui trebuie sa-i vina foarte bine, nu cred ca neaparat trebuie sa fie ultima moda
si eu am nunta pe 14. 07 si inca nu am luat costumul, dar am gasit ceva dragut la promesis si la rialda
spor la cautari

dandelion
10.05.2007, 13:57:41
Fetelor, cam la ce preturi se gasesc costume de mire la alb si negru in cj?

Taja
10.05.2007, 14:03:12

:)) tot eu iti raspund peste tot:))
al meu si-a luat de la alb si negru costum si l-a costat 1400 lei in total, cu lavaliera si camasa....dar calitatea isi spune cuvantul. erau si mai scumpe, dar noua asta ne-o placut. aveau si smokinguri. eu zic ca merita sa mergeti acolo. altundeva in cluj nu stiu unde ati putea merge. noua nu ne-a placut nimic in rest. doar acolo.

dandelion
10.05.2007, 14:42:28
:)) tot eu iti raspund peste tot:))
al meu si-a luat de la alb si negru costum si l-a costat 1400 lei in total, cu lavaliera si camasa....dar calitatea isi spune cuvantul. erau si mai scumpe, dar noua asta ne-o placut. aveau si smokinguri. eu zic ca merita sa mergeti acolo. altundeva in cluj nu stiu unde ati putea merge. noua nu ne-a placut nimic in rest. doar acolo. Aaaa..pai e ok..lui uby i-a zis un prieten cum ca ar fi la peste o mie de euro costumele acolo si eram socati, nu ne permitem asa o suma pt costum, si chiar am vazut modele frumoase la ei..Multumesc, Jo!^:)^

Taja
10.05.2007, 14:52:05
Aaaa..pai e ok..lui uby i-a zis un prieten cum ca ar fi la peste o mie de euro costumele acolo si eram socati, nu ne permitem asa o suma pt costum, si chiar am vazut modele frumoase la ei..Multumesc, Jo!^:)^

cu placere!:*

orhidutza
10.05.2007, 16:57:56
singurele locuri ce au smoking in cluj sunt Alb si Negru si Galeria Ferdinand (etajul 1 in spate)... noi am luat de la Ferdinand si am dat 1600

dandelion
10.05.2007, 21:17:09
singurele locuri ce au smoking in cluj sunt Alb si Negru si Galeria Ferdinand (etajul 1 in spate)... noi am luat de la Ferdinand si am dat 1600 Nu ne intereseaza smoking..intrebam de costume..

daniela_psy
11.05.2007, 10:57:58
Nu ne intereseaza smoking..intrebam de costume..
Cu intarziere,ieri am luat costumul de la alb si negru pt sotul meu.A probat mai multe costume si toate ii veneau super dar a ales unul "de coperta" ca l-a costat mai mult decat rochia mea...;)) dar sotul meu merita si mai mult...sunt mai multe modele frumoase,nu trebuie sa va axati neaparat pe ce e mai scump...Un singur sfat:mergeti la Fiala Center si nu la Central ca au mai multe modele.La Central nu gasisem nimic sa ne placa(toti pantalonii aveau pense)si vanzatorul nici macar nu s-a obosit sa ne trimita la Fiala,parca ne-ar fi trimis la concurenta...Sunt si la 11 mil costume f frumoase,si la 15mil....si la 20 mil si mai scumpe dar te mai costa si vesta+lavaliera+camasa inca 5 mil dak vrei sa iei de acolo.oooo.....si am uitat de butoni....

dandelion
11.05.2007, 14:48:32
Cu intarziere,ieri am luat costumul de la alb si negru pt sotul meu.A probat mai multe costume si toate ii veneau super dar a ales unul "de coperta" ca l-a costat mai mult decat rochia mea...;)) dar sotul meu merita si mai mult...sunt mai multe modele frumoase,nu trebuie sa va axati neaparat pe ce e mai scump...Un singur sfat:mergeti la Fiala Center si nu la Central ca au mai multe modele.La Central nu gasisem nimic sa ne placa(toti pantalonii aveau pense)si vanzatorul nici macar nu s-a obosit sa ne trimita la Fiala,parca ne-ar fi trimis la concurenta...Sunt si la 11 mil costume f frumoase,si la 15mil....si la 20 mil si mai scumpe dar te mai costa si vesta+lavaliera+camasa inca 5 mil dak vrei sa iei de acolo.oooo.....si am uitat de butoni....Multumesc de info. Fiala Center pe unde vine? ca nu stiu/:) Oricum, nu o sa luam costum decat dupa 1 luna viitoare, acuma nu avem atatia bani. Ce avem vrem sa cheltuim pe ceva mai "marunt" pt nunta si sa ne ramana pe luna viitoare costumul si verighetele.

daniela_psy
11.05.2007, 16:56:57
Multumesc de info. Fiala Center pe unde vine? ca nu stiu/:) Oricum, nu o sa luam costum decat dupa 1 luna viitoare, acuma nu avem atatia bani. Ce avem vrem sa cheltuim pe ceva mai "marunt" pt nunta si sa ne ramana pe luna viitoare costumul si verighetele.
Fiala Center este in p-ta Unirii vis-a-vis de catedrala,chiar inainte de a intra pe Memorandumului.Magazinul e cu vitrina si cu rochite expuse,nu ai cum sa-l treci cu vederea...

dandelion
14.05.2007, 11:20:42
Fiala Center este in p-ta Unirii vis-a-vis de catedrala,chiar inainte de a intra pe Memorandumului.Magazinul e cu vitrina si cu rochite expuse,nu ai cum sa-l treci cu vederea... Stiam magazinul:) nu mi-am dat seama ca despre asta este vorba:) aici am gasit asa ( ce i-a placut lui uby si mie )
o camasa + lavaliera + vesta - 500 ron
costum - 1800 ron
butoni camasa - 250 ron
Arata bestial iuby imbracat cu toate astea, imi pare rau ca nu ne-am gandit sa luam aparatul cu noi sa va arat poze..din pacate nu cred ca o sa ne permitem sa dam atatia bani pe toate astea..mai cautam costum, poate gasim totusi ceva frumos la un pret mai ok pt noi..si ii cumparam setul cu camasa de-acolo..

lidia_mrn
14.05.2007, 11:23:44
http://smileys.*************.com/cat/23/23_30_126.gif (http://www.*************.com/?partner=ZSzeb001_ZCfox000) Ce preturi mai au costumele de ocazie in bucuresti?Eram tare curioasa!Si sunt deosebite sau din cele mai "antice"

http://www.*************.com/sig.jsp?pc=ZSzeb068&pp=ZCfox000 (http://smiley.*************.com/download/index.jhtml?partner=ZSzeb068_ZCfox000)

daniela_psy
15.05.2007, 04:09:49
Stiam magazinul:) nu mi-am dat seama ca despre asta este vorba:) aici am gasit asa ( ce i-a placut lui uby si mie )
o camasa + lavaliera + vesta - 500 ron
costum - 1800 ron
butoni camasa - 250 ron
Arata bestial iuby imbracat cu toate astea, imi pare rau ca nu ne-am gandit sa luam aparatul cu noi sa va arat poze..din pacate nu cred ca o sa ne permitem sa dam atatia bani pe toate astea..mai cautam costum, poate gasim totusi ceva frumos la un pret mai ok pt noi..si ii cumparam setul cu camasa de-acolo..
Andana,din pacate nu stiu sa iti recomand nici un alt magazin de costume mai ok ca pret dar sa fie si potrivite pt eveniment.Si noi am cautat mult pana am gasit costumul si se pare ca si iuby tau are gusturi rafinate ca sa il multumesti cu una-cu doua.Pot in schimb sa te ajut sa faci o economie de 200 ron la Galeriile Ferdinand.Nu mai stiu ce miresica de pe la noi a cumparat costumul pt sotior de acolo cu 1600 ron si era Pierre Cardin,pare-mi-se ca avea si vesta.Sau varianta de la hoti care se lauda cu costume originale la 200-300 euro.Nu stiu daca sunt chiar verro dar am vazut frumoase...Te mai hotarasti tu...dar la cj slaba oferta...majoritatea costumelor chiar si de la firme mari sunt casual,business...doar Dinasty imi amintesc sa produca de gala>:P ...

orhidutza
15.05.2007, 10:44:15
Andana,din pacate nu stiu sa iti recomand nici un alt magazin de costume mai ok ca pret dar sa fie si potrivite pt eveniment.Si noi am cautat mult pana am gasit costumul si se pare ca si iuby tau are gusturi rafinate ca sa il multumesti cu una-cu doua.Pot in schimb sa te ajut sa faci o economie de 200 ron la Galeriile Ferdinand.Nu mai stiu ce miresica de pe la noi a cumparat costumul pt sotior de acolo cu 1600 ron si era Pierre Cardin,pare-mi-se ca avea si vesta.Sau varianta de la hoti care se lauda cu costume originale la 200-300 euro.Nu stiu daca sunt chiar verro dar am vazut frumoase...Te mai hotarasti tu...dar la cj slaba oferta...majoritatea costumelor chiar si de la firme mari sunt casual,business...doar Dinasty imi amintesc sa produca de gala>:P ...
Ei ei, cum poti tu sa uiti ca noi am luat mireselului meu smoking Pierre Cardin? :):):)

daniela_psy
15.05.2007, 19:57:22
Ei ei, cum poti tu sa uiti ca noi am luat mireselului meu smoking Pierre Cardin? :):):)
:"> :"> :"> :"> :"> Cu rusine si scuzele de rigoare ma inclin...[-o< si cer iertare... ...si sper sa ma ierti intr-o zi:D :D ...sunt deschisa si pt o pedeapsa insa rogu-te sa nu fie aspra...

orhidutza
16.05.2007, 10:46:59
:"> :"> :"> :"> :"> Cu rusine si scuzele de rigoare ma inclin...[-o< si cer iertare... ...si sper sa ma ierti intr-o zi:D :D ...sunt deschisa si pt o pedeapsa insa rogu-te sa nu fie aspra...
Ma mai gandesc la pedeapsa pana sambata cand ne vedem :)

daniela_psy
16.05.2007, 19:22:55
Ma mai gandesc la pedeapsa pana sambata cand ne vedem :)
bine,dar pana atunci imi spuneti cu ce va imbracati?la off topic,bine-nteles...>:D<

dandelion
16.05.2007, 22:19:19
Adevarul e ca uby este cam pretentios..de fapt..amandoi suntem..8-| Vrea costum deschis la culoare..si alea par a fi mai scumpe si se gasesc mai greu../:) Am fost si la Galeriile Ferdinand, acolo chiar ca mi s-au parut a fi preturi super exagerate:[email protected] Deh, mai cautam..incercam si in Oradea..

daniela_psy
17.05.2007, 10:45:48
Adevarul e ca uby este cam pretentios..de fapt..amandoi suntem..8-| Vrea costum deschis la culoare..si alea par a fi mai scumpe si se gasesc mai greu../:) Am fost si la Galeriile Ferdinand, acolo chiar ca mi s-au parut a fi preturi super exagerate:[email protected] Deh, mai cautam..incercam si in Oradea..
succes si sa va incarcati cu rabdare din plin...

marcy_elena
12.11.2007, 10:01:03
fetelor...stiti cumva unde gasesc frac pt mirele meu?...am fost la fiala si la alb si ngru...dar sunt exagerat de scumpe...cam 1800 Ron numai fracul...fara pantaloni camasa etc...la brasov in mall nu mai aduc...stiti ceva prin satu-mare sau pe undeva?

diana31
12.11.2007, 11:01:05
ELENA? de ce vrei neaparat un frac? de ce nu incerci mai bine un costum, il poate folosii si cu alta ocazie;;) , mie fracurile desi sunt frumoase in general la pret mi se par prea exagerate(:| .Poti gasii costume pentru mire asa de frumoase li la niste preturi mai acceptabile..............
Spor la cautarii in cazul in care nu te razgandesti.

marcy_elena
12.11.2007, 18:14:01
ELENA? de ce vrei neaparat un frac? de ce nu incerci mai bine un costum, il poate folosii si cu alta ocazie;;) , mie fracurile desi sunt frumoase in general la pret mi se par prea exagerate(:| .Poti gasii costume pentru mire asa de frumoase li la niste preturi mai acceptabile..............
Spor la cautarii in cazul in care nu te razgandesti.
poi diana!...vreau neaparat frac pt ca mirele meu e si cantaret si dirijor de fanfara...plus ca mie mi se par destul de seci costumele..costum frumos si la pasti...costum frumos si la craciun...costum frumos in alte ocazii...la fel si fetele...rochie/fusta la evenimente...dar rochie de mireasa porti o singura data...deci nici o pb daca si el poarta fracul o singura data!

marcy_elena
15.11.2007, 19:55:16
.................
de unde e fracul?:D...caut frac pt mirele meu si in cluj nu se gasesc decat la preturi f ridicate:(...daca stiti cumva unde sunt sa imi spuneti va rog!!

diana31
16.11.2007, 08:33:49
poi diana!...vreau neaparat frac pt ca mirele meu e si cantaret si dirijor de fanfara...plus ca mie mi se par destul de seci costumele..costum frumos si la pasti...costum frumos si la craciun...costum frumos in alte ocazii...la fel si fetele...rochie/fusta la evenimente...dar rochie de mireasa porti o singura data...deci nici o pb daca si el poarta fracul o singura data!

Draguta gandire, ai dreptate daca noi ne cumparam o rochie de cateva mii de lei atunci de ce sa nu aiba si ei o tinuta pe masura? I-mi pare rau ca nu am o adresa exacta de unde l-ai putea procura mai incarca la magazinele de specialitate eventual acolo unde au si rochii de mireasa o alta varianta e sa intrebe miresicile dar nu pe comunitate, e posibil ca fetele din Bucuresti sa aiba mai multe solutii pentru tine sau poate chiar si cele din Piatra Neamt! Eu iti doresc succes in cautare!!!:suuuper: :suuuper: :suuuper: .

marcy_elena
16.11.2007, 11:08:38
Draguta gandire, ai dreptate daca noi ne cumparam o rochie de cateva mii de lei atunci de ce sa nu aiba si ei o tinuta pe masura? I-mi pare rau ca nu am o adresa exacta de unde l-ai putea procura mai incarca la magazinele de specialitate eventual acolo unde au si rochii de mireasa o alta varianta e sa intrebe miresicile dar nu pe comunitate, e posibil ca fetele din Bucuresti sa aiba mai multe solutii pentru tine sau poate chiar si cele din Piatra Neamt! Eu iti doresc succes in cautare!!!:suuuper: :suuuper: :suuuper: .
ms mult de tot...am scris si la costumatia mirelui pe general...sper sa stie fetele ceva:)

alex_torok
26.03.2008, 22:29:24
Pentru Andana....as vrea sa te intreb unde a gasit mirele costum alb?????????eu caut de nebun pt sotul meu prin Cluj si nimic,nici la Alb Negru!!!Si-l doreste ffffoarte mult si nu gasim.Te rog daca ne poti ajuta...Mersi mult!

bogvar
16.04.2008, 21:22:31
fetelor...stiti cumva unde gasesc frac pt mirele meu?...am fost la fiala si la alb si ngru...dar sunt exagerat de scumpe...cam 1800 Ron numai fracul...fara pantaloni camasa etc...la brasov in mall nu mai aduc...stiti ceva prin satu-mare sau pe undeva?
In Cluj pe str.Somesului la parterul blocului Flacara este un magazin de profil(rochii mireasa si costume pentru miri) Soiree Privee, acolo am vazut cateva costume de miri frumoase, elegante si de calitate; este posibil sa gasesti si frac, iar daca nu au la vanzare in magazin fac pe comanda.La parterul aceluiasi bloc, langa magazinul acesta, mai este un alt magazin cu tot felul de costume barbatesi si de dama.
Sper sa-ti fie de folos informatia.

dandelion
18.04.2008, 18:13:03
Pentru Andana....as vrea sa te intreb unde a gasit mirele costum alb?????????eu caut de nebun pt sotul meu prin Cluj si nimic,nici la Alb Negru!!!Si-l doreste ffffoarte mult si nu gasim.Te rog daca ne poti ajuta...Mersi mult!Nici noi nu am gasit in Cj ;)) L-am luat din Oradea:)>-
Imi pare rau ca am vazut abia acum intrebarea ta..

monuletz
24.04.2008, 17:55:02
noi am gasit la un magazin nou...tot de la cineva am aflat si eu de magazinul asta. Au costume ok si rezonabile la pret. A fost mai greu cu braul si papionul...ca nu am gasit pe lila...si le-am facut la comanda.

monuletz
24.04.2008, 18:00:25
Nici noi nu am gasit in Cj ;)) L-am luat din Oradea:)>-
Imi pare rau ca am vazut abia acum intrebarea ta..

eu am gasit in Cluj...aveau si albe...fracuri n-am vazut...

tati_sew
24.04.2008, 22:11:48
noi am gasit la un magazin nou...tot de la cineva am aflat si eu de magazinul asta. Au costume ok si rezonabile la pret. A fost mai greu cu braul si papionul...ca nu am gasit pe lila...si le-am facut la comanda.
Spune-ne si nou unde e magazinul asta si daca fac cumva si modoficari la costum gen scurtat panatloni sacou etc

dandelion
24.04.2008, 23:18:34
eu am gasit in Cluj...aveau si albe...fracuri n-am vazut...
Noi ce am gasit si ce ne-a placut a fost la Alb si negru, dar erau cam scumpe si al meu nici nu era f hotarat ( nu prea mai probase nimic pana atunci )..am zis sa mergem si pana in Oradea, a probat acolo mai multe si s-a decis!

diannaa
25.04.2008, 00:41:47
la Alb si Negru am gasit cele mai ok...doar ca nu ii erau bune asa de gata....so am facut la comanda la un croitor,exact pe marime,exact pe modelul dorit,din ce material am vrut noi.....si nu mai zic ca la sfert de pret in final fata de magazin....

monuletz
25.04.2008, 07:06:45
In MArasti am gasit, la un magazin mai ascuns...la et.1, langa pod. Mie mi-a dat cinevanumarul ei si am sunat-o inainte sa merg...e super draguta si are modele chiar frumoase de costume de miri.

tati_sew
25.04.2008, 09:48:04
la Alb si Negru am gasit cele mai ok...doar ca nu ii erau bune asa de gata....so am facut la comanda la un croitor,exact pe marime,exact pe modelul dorit,din ce material am vrut noi.....si nu mai zic ca la sfert de pret in final fata de magazin....
Am inteles ca la Alb Negru au si croitor ca sa faca modificari.Asa mi s-a spus la targul de la casa de cultura.si atty al meu are probleme pt ca este mai mic de statura si cu talia mai marisoara si atunci trebuie tot modificat pe masura lui.Acum si a luat de la Flacara 2 costume pt ca si acolo au croitor si le a modificat a taiat cam mult din ele scuratat pantaloni maneci modificat sacou..diana daca poti sa imi lasi un pm cu numarul numele si adresa croitorului ca poate mergem si noi pe varianta asta.ca totusi sa dai 2000ron pe un costum.....cam mult

tati_sew
25.04.2008, 09:48:55
In MArasti am gasit, la un magazin mai ascuns...la et.1, langa pod. Mie mi-a dat cinevanumarul ei si am sunat-o inainte sa merg...e super draguta si are modele chiar frumoase de costume de miri.
Mersi mult trebuie sa dam si noi o tura pe acolo sa vedem.

diannaa
25.04.2008, 13:18:29
Am inteles ca la Alb Negru au si croitor ca sa faca modificari.Asa mi s-a spus la targul de la casa de cultura.si atty al meu are probleme pt ca este mai mic de statura si cu talia mai marisoara si atunci trebuie tot modificat pe masura lui.Acum si a luat de la Flacara 2 costume pt ca si acolo au croitor si le a modificat a taiat cam mult din ele scuratat pantaloni maneci modificat sacou..diana daca poti sa imi lasi un pm cu numarul numele si adresa croitorului ca poate mergem si noi pe varianta asta.ca totusi sa dai 2000ron pe un costum.....cam mult
la noi e invers problema......este fff lat in spate si in brate,ani de sport si sala....

Cammie
03.05.2008, 18:44:13
Noi am luat azi costumul din Polus, de la Pada Murre. Au acolo si talia 2, parca asa a zis, pentru persoanele mai plinute sau mai mici de inaltime si descompleteaza costumele, daca e nevoie de alt numar la pantaloni decat la sacou. Au si reduceri. Doar ca ei nu fac tivul la pantaloni, trebuie dusi in alta parte.

ciuci19
03.05.2008, 21:09:25
salut
si cat te-a costat costumul,cu totul,sau ma rog separat,asta depinde de cum l-ai luat,sunt curioasa pt ca si noi trebuie sa pornim in cautare de costume

Cammie
04.05.2008, 21:11:33
Pai era la reducere, asa ca l-am luat cu 270 lei

frumusica_andrea
05.05.2008, 23:17:49
La Pada Mure nu gasiti numa costume negre. dar eu vreau costum gri pt puiu :-? :-? :-? :-? :-?
In Piata Marasti gasiti niste costume ff frumoase la preturi ff bune .;-)

frumusica_andrea
05.05.2008, 23:18:37
Pai era la reducere, asa ca l-am luat cu 270 lei
dar era negru nu?

Cammie
06.05.2008, 09:50:28
Eu negru il vad, desi vanzatoarea zicea ca e bleumarin :-B.

ciuci19
06.05.2008, 20:00:02
salut

ms mult,vineri incepem si noi cautarile,cred ca o sa dureze mai mult ca si la mine cu cautarea rochiei de mireasa:D la cat este de pretentios.........:D
o sa va spun ce am gasit
pa pa

Cammie
07.05.2008, 09:14:58
Hehe, la noi n-a fost tare complicat. Eram convinsa ca nu dureaza mult, ca nu are rabdare prea multa. In ziua in care am zis sa ne uitam dupa costum ca ar fi cazul, l-am si luat. :D

alicredo
08.05.2008, 18:42:49
Asa si noi....Am plecat singura in oras cu gandul ca sa imi iau rochie, si ca sa n-l car dupa mine si sa ma astepte afara pana incercam eu rochiile, l-am lasat acasa....In primul magazin in care am intrat am vazut costumul....si l-am sunat sa vina si el in oras...Noroc ca nii s-a pus pata la amndoi pe el....ca daca ''probabil'' avem si noi ce cauta...#-o

lilisys
08.05.2008, 21:46:49
In primul magazin in care am intrat am vazut costumul....si l-am sunat sa vina si el in oras...

unde, unde? am si eu un miresoi care trebuie dus la fix8-}

alicredo
09.05.2008, 21:45:04
La Alb si Negru...e un pic mai ciudat costumul....ca are niste dungulite pe el...dar o sa ne potrivim de minune....\:D/ Si in plus....eu oricum sunt obisnuita cu el ca e toata ziua la camasa....dar in costumul acela....:"> io stiu ca e al meu....dar nah ....chiar ca arata ca un manechin:D

adelle
21.05.2008, 11:19:48
fetelor unde mai pot cauta costume de mire in Cluj, in afara de Alb si Negru? Nu vi se pare ca ofertele pt mirii nostri cam lasa de dorit in Cluj? Pupici!

Patria costumeleor de mire este Satu Mare. Finutzul meu si-a luat custumul de acolo si nu a fost scump deloc nu mai retzin cat dar undeva la 3 milioane cu tot cu accesorii..lavaliera.....(pt ca l-a luat direct de la sursa).Dupa nunta era foarte incantat ca a putut sa stea in caldura din iulie in costum.:suuuper: Am atasat si o poza sa vedetzi cum arata.
:bye_04: :bye_04: :bye_04: :bye_04:

monuletz
23.05.2008, 14:27:40
Si in Cluj sint magazine care aduc costume din satu-mare si cam la aceleasi preturi. Nu vad de ce ar trebui sa ma duc pana acolo dc pot sa imi iu de aici la o diferenta de pret insesizabila. 3 mil-3.5 mil.

adina_mari
03.06.2008, 19:48:54
fetelor stiti cumva unde as putea gasi in cluj costume de la Giorgio Senior?

ssimonikky
03.06.2008, 21:50:00
Si in Cluj sint magazine care aduc costume din satu-mare si cam la aceleasi preturi. Nu vad de ce ar trebui sa ma duc pana acolo dc pot sa imi iu de aici la o diferenta de pret insesizabila. 3 mil-3.5 mil.
Imi poti spune si mie care-s magazinele alea? si nu stii aduk kmva si rochite de mireasa???? Sau dak merita sa ma duk pana in alt oras ( cum ar fii in Bucuresti-k orikum trebe sa mergem cuu invitatiile ) dar mi k p atunci ii km tarziu:(

orhidutza
04.06.2008, 10:38:05
fetelor stiti cumva unde as putea gasi in cluj costume de la Giorgio Senior?
hmmm... parca in central vazusem intr-o vreme la raionul acela vechi de costume... dar nu ma intreba acuma unde l-au mutat... ca nimic nu mai gasesc acolo cand ma duc =))

adina_mari
04.06.2008, 11:29:10
hmmm... parca in central vazusem intr-o vreme la raionul acela vechi de costume... dar nu ma intreba acuma unde l-au mutat... ca nimic nu mai gasesc acolo cand ma duc =))
mersi mult de raspuns! daca e acolo il gasim noi
da toate le muta, azi am trecut pe acolo si au mutat alb si negru la et 1 chiar langa scari.

monuletz
07.06.2008, 10:01:01
Imi poti spune si mie care-s magazinele alea? si nu stii aduk kmva si rochite de mireasa???? Sau dak merita sa ma duk pana in alt oras ( cum ar fii in Bucuresti-k orikum trebe sa mergem cuu invitatiile ) dar mi k p atunci ii km tarziu:(

Ti-am lasat mesaj pe privat cum ajungi la magazin. Au si rochii de mirese, chiar dragute.

medutza
07.06.2008, 22:05:36
costume de la satu mare am vazut in piata marasti,la magazinele alea si in manastur la big.si intr-adevar sunt ieftine si arata foarte bine.noi am gasit un costum tot de acolo si toata lumea o crezut la nunta ca l-am cumparat din strainatate si noi ne distram de numa gandindu-ne ce afacere am facut.
merita sa incercati

bogvar
09.06.2008, 11:10:26
Costume de Satu Mare se gasesc si in P-ta Mihai Viteazu, la Promesis.

monuletz
09.06.2008, 23:11:41
Eu una m-am uitat si la calitate...nu doar la pret....si al meu e mai pretentios....oricum, ne bucuram ca am gasit...tot in Marasti, dar la un magazin pentru miri. Si a costat 350 ron, ca au deschis de curand si pana ii afla lumea ....oricum, eu i-am promis tipei ca o s-o recomand, pt ca noi am fost multumiti.
BAfta la cumparaturi!

monuletz
09.06.2008, 23:14:50
Fetelor, butoni pt al meu oare unde gasesc? Ca n-am vazut nimic pe la magazinele din centru.

your_dora
09.06.2008, 23:37:33
O sa gasesti cu siguranta la magazinele de costume din mall-uri. Si eu am cumparat pt o camasa pt al meu!

orhidutza
10.06.2008, 09:00:06
Fetelor, butoni pt al meu oare unde gasesc? Ca n-am vazut nimic pe la magazinele din centru.incearca si la central... la raionul de bijuterii au avut anul trecut (i-am luat la al meu din argint), si mai sunt si la aproape toate magazinele de costume de barbati :)

tati_sew
10.06.2008, 10:28:25
Eu una m-am uitat si la calitate...nu doar la pret....si al meu e mai pretentios....oricum, ne bucuram ca am gasit...tot in Marasti, dar la un magazin pentru miri. Si a costat 350 ron, ca au deschis de curand si pana ii afla lumea ....oricum, eu i-am promis tipei ca o s-o recomand, pt ca noi am fost multumiti.
BAfta la cumparaturi!
unde in marasti?

Mulan
10.06.2008, 10:47:08
dap, in central sunt foarte multe magazine care vand costume. acolo au o multime de modele. eu in polus am mai vazut iar multe. chiar am vazut la un magazin care vindeau cravata cu butoni, pe acelasi model, foarte faine erau. dar alea nu merg pt nunta, spuneam asa ca o idee ca eu vreau sa ma duc sa ii iau asa ceva.
bafta la cautat

monuletz
10.06.2008, 13:22:57
Langa podul din Marasti. Se vad rochiile din MOL (benzinarie)

roxana
11.06.2008, 15:33:13
unde mai sunt camasi + veste+lavaliera la costumu de mire in afara de A&N?
Am vazut acolo ceva dragut, dar e 5 milioane... si am cauta si-n alte parti, mai ieftin... sau asa sunt preturile peste tot?

adelle
11.06.2008, 17:34:55
unde mai sunt camasi + veste+lavaliera la costumu de mire in afara de A&N?
Am vazut acolo ceva dragut, dar e 5 milioane... si am cauta si-n alte parti, mai ieftin... sau asa sunt preturile peste tot?

Fetele eu cu sotu' din doatre am fost la Satu Mare dupa costum....Cica sunt cei mai tari in domeniu....Noi dupa 3 reprezentante eram hotarati.A fost 3 milioane cu tot cu vestuta si lavaliera(ce sa-i faci ei scapa tot timpul mai ieftin:gen_10: ).....asta anul trecut.Va pun si nista poze sa vedeti cum arata.. sa va puteti face o idee..Ce imi place foarte mult la costum e faptul ca nu se sifoneaza .A iesit super in toate pozele....:A

roxana
13.06.2008, 12:08:53
si totusi, vad ca nu prea mi-a rspuns nimeni... nu mai sunt alte magazine cu camasi si veste pentru mire, in afara de a&n?:-w
Noi cand am cautat costumul nu am vazut deloc

mee
13.06.2008, 12:25:16
si totusi, vad ca nu prea mi-a rspuns nimeni... nu mai sunt alte magazine cu camasi si veste pentru mire, in afara de a&n?:-w
Am mai vazut la Soiree Privee langa Flacara.

strumfita
13.06.2008, 12:47:15

Am vazut acum cateva saptamani la un magazin pe eroilor, pe partea stanga cum mergi dinspre teatru... vestele erau faine...din material de calitate pe gri si crem si au multe camasi. Mergem sambata asta sa ne uitam de costum si daca mai vad ceva iti spun. Si tot in zona...este un magazin pe straduta de langa cinema Victoria, stiu ca au costume de calitate, teoretic ar trebui sa gasesti si veste si camasi. Spor la cautari.:)

ade2009
13.06.2008, 13:05:34

Puteti incerca si la Cora - reprezentanta Adams. Logodnicul meu si-a luat costum si camasa de acolo si se comporta super bine.:bye_03:

monuletz
13.06.2008, 15:41:34
Sau facute de Zitex Satu-mare...si costume de miri (cu vesta si lavaliera) si separat veste +lavaliera...in cluj...in marasti...la magazin de nunti...langa Mol-ul din MArasti (benzinarie)

roxana
13.06.2008, 16:08:00
Am vazut acum cateva saptamani la un magazin pe eroilor, pe partea stanga cum mergi dinspre teatru... vestele erau faine...din material de calitate pe gri si crem si au multe camasi. Mergem sambata asta sa ne uitam de costum si daca mai vad ceva iti spun. Si tot in zona...este un magazin pe straduta de langa cinema Victoria, stiu ca au costume de calitate, teoretic ar trebui sa gasesti si veste si camasi. Spor la cautari.:)
daca cel de Victoria e Hombe, nu au veste, si nu au nici la Adam's , ca de-acolo si-a luat costumul

strumfita
14.06.2008, 17:36:56
daca cel de Victoria e Hombe, nu au veste, si nu au nici la Adam's , ca de-acolo si-a luat costumul

:) Am fost azi sa cautam costum si am avut noroc:D...am gasit din prima ce cautam. Nu stiu unde este adams... cel de care zicem ii pe Eroilor pe partea cu bt, al treilea magazin de langa banca parca, ii zice ceva cu S.. :D sunt cam uituca si au veste in spate, la costume...is cam ascunse dar poti intreba. :)sunt dragute si finute. Dap, de acela de langa victoria vorbeam...nu stiam cum ii zice..am trecut si pe acolo azi..acum avea cateva. Si am mai vazut multe in piata Mihai Viteazul, sunt in jur de 5 magazine cu haine pt ocazie, pe parte stanga cum mergi din intersectie. :) Sper sa-ti fie de folos si sa gasiti ce cautati.

roxana
15.06.2008, 21:20:20
:) Am fost azi sa cautam costum si am avut noroc:D...am gasit din prima ce cautam. Nu stiu unde este adams... cel de care zicem ii pe Eroilor pe partea cu bt, al treilea magazin de langa banca parca, ii zice ceva cu S.. :D sunt cam uituca si au veste in spate, la costume...is cam ascunse dar poti intreba. :)sunt dragute si finute. Dap, de acela de langa victoria vorbeam...nu stiam cum ii zice..am trecut si pe acolo azi..acum avea cateva. Si am mai vazut multe in piata Mihai Viteazul, sunt in jur de 5 magazine cu haine pt ocazie, pe parte stanga cum mergi din intersectie. :) Sper sa-ti fie de folos si sa gasiti ce cautati.
Multumesc frumos de toate detaliile.
Luni sau marti o sa mergem in cautare.:*

orhidutza
16.06.2008, 09:44:52
Multumesc frumos de toate detaliile.
Luni sau marti o sa mergem in cautare.:*Roxana, poti incerca si in Polus la magazinele de barbati... noi cand am luat costumul l-am luat din Galeriile Ferdinand si e marca Pierre Cardin, insa din pacate magazinul s-a desfintat la o luna dupa ce l-am cumparat :)

Babutza
17.06.2008, 08:31:33
fetelor...se mai poarta costumu alb la mire?:(

cami777
17.06.2008, 09:19:30
fetelor...se mai poarta costumu alb la mire?:(
mie sincer nu-mi place deloc ideea. nu mi-a placut niciodata.
mi se pare ca un costum negru, cu un rever mic, putin cambrat, cu un pantalon drept, arata mult mult mai elegant si mai potrivit pentru nunta. si in plus, se poate folosi chiar si dupa acest eveniment. :-"
sincer, eu va sfatuiesc sa mergeti pe un costum negru

tati_sew
17.06.2008, 09:45:44
mie sincer nu-mi place deloc ideea. nu mi-a placut niciodata.
mi se pare ca un costum negru, cu un rever mic, putin cambrat, cu un pantalon drept, arata mult mult mai elegant si mai potrivit pentru nunta. si in plus, se poate folosi chiar si dupa acest eveniment. :-"
sincer, eu va sfatuiesc sa mergeti pe un costum negru
si eu votez pentru negru...nu am un motiv anume..doar ca arata mai bine negru decat alb sau crem..bineinteles ca trebuie imbracat sa se poata vedea cum vine..la fel ca rochiile de mireasa,,,,,,toate sunt frumoase dar cand le imbraci.......

orhidutza
17.06.2008, 10:08:14
fetelor...se mai poarta costumu alb la mire?:(eu nu sunt nici pt alb si nici pt costum... eu sunt pro smoking... ca doar o data in viata e mire ( :) ) si merita si ei la fel ca si noi o tinuta speciala <:-P

mariasposa
17.06.2008, 13:58:37
mai sunt costume de miri si la salon lookxury,incercati si acolo poate aveti noroc.succes

Babutza
17.06.2008, 23:52:50
multumesc fetelor...cred ca o sa ramanem sa luam negru... ma gandeam si eu asa doar ... daca ar fi si el in alb..ne`am asorta mai bine...dar daca stau bine si ma gandesc...cam aveti dreptate cu negrul :*:*:*:*:*

andra_mihael
18.06.2008, 14:04:27
multumesc fetelor...cred ca o sa ramanem sa luam negru... ma gandeam si eu asa doar ... daca ar fi si el in alb..ne`am asorta mai bine...dar daca stau bine si ma gandesc...cam aveti dreptate cu negrul :*:*:*:*:*

Din punctul meu de vedere negrul e mult mai elgant si sincer nu-mi place deloc cand vad miri in costum alb

Goldmoon
19.06.2008, 19:34:11
eu nu sunt nici pt alb si nici pt costum... eu sunt pro smoking... ca doar o data in viata e mire ( :) ) si merita si ei la fel ca si noi o tinuta speciala <:-P

de acord! si eu sunt pro smoking sau frac. Daca eu ies in evidenta pentru ca sunt mireasa si el ar trebui sa iesa in evidenta pentru ca e mire (sa nu riste sa aiba un costum comparabil cu al altor invitati). ... oricum e alegerea lui. Ca nici el nu o sa stie ce rochie imi iau pana ma vede la biserica :d

Mulan
21.06.2008, 23:13:12
ieeeeeeeeee, am gasit costum pt iubi, negru binenteles :) nici nu am luat alta culoare in calcul ca nu ne placea la nici unul, numai negru.
asa de bine arata in el, ca un printz :love: :love: ii statea ca turnat :)
trebe sa mergem luni sa il cumparam si gata cu inca un stres!

Mulan
22.06.2008, 13:58:15
unde asi putea gasi o lavaliera roz?
pot cumpara doar lavaliera fara vesta? iubi nu vrea vesta ca nu o sa o suporte atunci pe caldura, dar mie imi place lavaliera. credeti ca merge fara vesta?

Arina3891
22.06.2008, 14:24:51
Incearca la Central, la etajul 1 sau 2 (nu stiu unde s-a mutat acum magazinul acela de cravate si nici nu stiu cum se numeste, dar o sa-l vezi cum urci scarile rulante :D)

Mulan
22.06.2008, 14:26:30
oki. merci :*

frumusica_andrea
22.06.2008, 14:44:44

Eu personal prefer crem sau gri deschis pt ca de negru sunt satula iar majoritatea invitatilor o sa fie imbracati in negru..:[email protected] :[email protected]
asa ca asta e in functie de dorintele fiecaruia

Mulan
22.06.2008, 15:11:17
Eu personal prefer crem sau gri deschis pt ca de negru sunt satula iar majoritatea invitatilor o sa fie imbracati in negru..:[email protected] :[email protected]
asa ca asta e in functie de dorintele fiecaruia

totul depinde de gusturi, iar gusturile difera ;)

Goldmoon
23.06.2008, 10:53:00
pot cumpara doar lavaliera fara vesta? iubi nu vrea vesta ca nu o sa o suporte atunci pe caldura, dar mie imi place lavaliera. credeti ca merge fara vesta?

Incearca la Alb si Negru. Eu am luat o lavaliera portocalie foarte interesanta... era lavaliera (deci, cu prindere la spate) cu un nod mai deosebit fix (adica nu se poate desface), insa era de lungimea un cravate - si pe aia poate sa o poarte linistit fara vesta. Lavalierele clasice nu se prea poarta fara vesta tocmai pentru ca sunt scurte.

Am gasit si o poza cu lavaliera portocalie... a facut senzatie peste tot unde a purtat-o :D

Mulan
23.06.2008, 12:02:17
Incearca la Alb si Negru. Eu am luat o lavaliera portocalie foarte interesanta... era lavaliera (deci, cu prindere la spate) cu un nod mai deosebit fix (adica nu se poate desface), insa era de lungimea un cravate - si pe aia poate sa o poarte linistit fara vesta. Lavalierele clasice nu se prea poarta fara vesta tocmai pentru ca sunt scurte.

Am gasit si o poza cu lavaliera portocalie... a facut senzatie peste tot unde a purtat-o :D

da da, asa ceva. am fost la o nunta si mirele avea doar lavaliera neagra. ma gandeam ca poate nu a vrut el sa isi ia vesta si a luat doar lavaliera. ma duc si acolo, sper sa gasimmmmmmm :-s

bogvar
23.06.2008, 14:08:09

Merge lavaliera fara vesta dar sa fie modelul acela lung NU scurta.
Bafta la cautari! Spor si calm la pregatirile finale! :)

Goldmoon
23.06.2008, 14:47:08
da da, asa ceva. am fost la o nunta si mirele avea doar lavaliera neagra. ma gandeam ca poate nu a vrut el sa isi ia vesta si a luat doar lavaliera. ma duc si acolo, sper sa gasimmmmmmm :-s

Bafta! Noi am luat-o de la magazinul din Piata Unirii.

Mulan
23.06.2008, 20:55:21
nu am gasit nici o lavaliera roz :( pacat.. am fost cam peste tot unde am stiut ca asi putea gasi. asta e. am gasit la zara o cravata foarte draguta cu rozul pe care il cautam, trebe sa ma duc cu o mostra sa vad daca e ca si pe rochia mea, si daca e asa aia o luam. oricum cravate roz sunt o gramada. un nod frumos, si gata e :) sau o pun pe mama sa o transforme in lavaliera :)

Floare_de_colt
04.08.2008, 16:05:54
Fetelor, intrebare: merge costum bleu marin cu vesta crem? Al meu si-a luat un costum Armani negru cu dungi bleumarin si rochita mea e crem... Sa-i cumpar alt costum? Poate ma ajutati si cu sugestii unde sa gasesc veste.

Mersi mult, pupicei si spor la toate!

gmarial
02.12.2008, 23:02:18
Fetelor, noi cautam frac si nu am vazut decat unul la Rialda negru si nu prea am vrea negru (mai degraba un maro fffff. tare inchis sau cu luciu) si nici modelul nu ne-a incantat dar era la cam 540 ron (un pret rezonabil) si unul la Alb si Negru minunat ca si croi si material insa la 3000 ron ceea ce e exagerat. Inr est nu am mai prea gasit in Cluj....aveti ceva idei?! Oare stie cineva?!

LaviCreatza
04.12.2008, 14:10:31
Fetelor, noi cautam frac si nu am vazut decat unul la Rialda negru si nu prea am vrea negru (mai degraba un maro fffff. tare inchis sau cu luciu) si nici modelul nu ne-a incantat dar era la cam 540 ron (un pret rezonabil) si unul la Alb si Negru minunat ca si croi si material insa la 3000 ron ceea ce e exagerat. Inr est nu am mai prea gasit in Cluj....aveti ceva idei?! Oare stie cineva?!

Apropo de Alb & Negru...sotul meu si-a cumparat costumul de la ei..de la Central de fapt...a fost 2500 lei...exagerat de scump dupa mine...in fine ...daca i-a placut...DAR ATENTIE!!!! Dupa nunta am spalat costumul..normal...de fapt numai pantalonii...in masina de spalat, cum fac cu toti pantalonii de la costumele pe care le are (care apropo nu au costat atat de mult ci preturi normale ..pana in 500 lei)...cand am scos pantalonii din masina de spalat era sa ma apuc de plans...stiti cum aratau??? Ca niste pantaloni de ski...din aia din fash...tot erau adunati...aratau dezastru...nu-mi venea sa cred ochilor...am vazut ca si la nunta s-au sifonat ca naiba dar na..ma gandeam ca e normal...tot urca in masina, coboara din masina iar urca iar coboara,....pe cand am ajuns la sala asa aratau pantalonii parca dormise cu ei toata noaptea...In fine revenind la povestea cu spalatul....am incercat sa-i calc in toate modurile: cu fieru dat la maxim, cu aburi, fara aburi...dar in zadar...aratau ca o carpa..Pana la urma i-am dus la un specialist si i-a calcat dar tot oribil arata. Concuziile ar fi urmatoarele:
- nu mai cumparam costume de la ALB&NEGRU in veci vecilor
- nu intotdeauna pret imens inseamna si calitate pe masura
- cereti instructiuni de curatare in caz ca o sa cumparat costum de acolo (sotul meu nu a cerut instructiuni dar nici nu i-a zis nimeni nimic).

[/COLOR]

frumusica_andrea
06.12.2008, 11:16:41
Sotul meu si-a cumparat costumul de mire din iulius mall undeva pana la 7 mil.
noi am fost foarte incantati de el tinuta impecabila croi perfect.
poze gasiti in album.
pupici

cami777
07.12.2008, 11:44:43
Apropo de Alb & Negru...sotul meu si-a cumparat costumul de la ei..de la Central de fapt...a fost 2500 lei...exagerat de scump dupa mine...in fine ...daca i-a placut...DAR ATENTIE!!!! Dupa nunta am spalat costumul..normal...de fapt numai pantalonii...in masina de spalat, cum fac cu toti pantalonii de la costumele pe care le are (care apropo nu au costat atat de mult ci preturi normale ..pana in 500 lei)...cand am scos pantalonii din masina de spalat era sa ma apuc de plans...stiti cum aratau??? Ca niste pantaloni de ski...din aia din fash...tot erau adunati...aratau dezastru...nu-mi venea sa cred ochilor...am vazut ca si la nunta s-au sifonat ca naiba dar na..ma gandeam ca e normal...tot urca in masina, coboara din masina iar urca iar coboara,....pe cand am ajuns la sala asa aratau pantalonii parca dormise cu ei toata noaptea...In fine revenind la povestea cu spalatul....am incercat sa-i calc in toate modurile: cu fieru dat la maxim, cu aburi, fara aburi...dar in zadar...aratau ca o carpa..Pana la urma i-am dus la un specialist si i-a calcat dar tot oribil arata. Concuziile ar fi urmatoarele:
- cereti instructiuni de curatare in caz ca o sa cumparat costum de acolo (sotul meu nu a cerut instructiuni dar nici nu i-a zis nimeni nimic).

[/color]
nu esti prima care se plange de calitatea produselor alb/negru
eu nu am de gand sa cumpar ceva vreodata de la ei

laura2112
07.12.2008, 13:46:39

[/color]

NU intotdeanu pretul justifica calitatea :( :( . La Alb si Negru sunt si produse de calitate. Eu am de acolo o rochie cu corset o fusta si un costum cu pantalon si sunt foarte multumita de ele.
Pe fiecare articol trebuie sa fie o eticheta cu modul de curatare sau spalare. Eu niciodata nu spal in masina de spalat pantalonii de la costum. Tot timpul ii spal de mana sau ii duc la curatat.
In legatura cu sifonatul, cand vreau sa cumpar ceva pun mana pe materialul articolului respectiv si il strang. daca se sifoneaza chiar cum am pus mana pe el nici nu mai il cumpar.

Sa ai grija pe viitor.

Mulan
07.12.2008, 16:04:33
NU intotdeanu pretul justifica calitatea :( :( . La Alb si Negru sunt si produse de calitate. Eu am de acolo o rochie cu corset o fusta si un costum cu pantalon si sunt foarte multumita de ele.
Pe fiecare articol trebuie sa fie o eticheta cu modul de curatare sau spalare. Eu niciodata nu spal in masina de spalat pantalonii de la costum. Tot timpul ii spal de mana sau ii duc la curatat.
In legatura cu sifonatul, cand vreau sa cumpar ceva pun mana pe materialul articolului respectiv si il strang. daca se sifoneaza chiar cum am pus mana pe el nici nu mai il cumpar.

Sa ai grija pe viitor.

si eu spal pantalonii de la costumele lui iubi la masina. cu o singura pereche am avut probleme, dar nu la spalat, la calcat, dar a fost din cauza fierului de calcat ca era foarte slab si nu reuseam nici cum sa fac dunga din fata. in rest, toate perechile de pantaloni au fost ok.
ultimul costum a lui iubi pe care l-am dus la curatatorie, a fost spalat ok, dar nu stiu ce substante au folosit, ca se lipeau toate scamele pe el dupa ce l-am luat. l-am curatat in casa cu dinala de scame, si a tinut pana s-a urcat in masina si a coborat. apoi a fost iar plin de scame :gen_20:
acum nu se mai prind scamele de el, cred ca au folosit ceva balsam sau nush ce, dar acum e ok.

Mulan
07.12.2008, 16:13:58
Apropo de costumul de mire si restul accesoriilor.. noi am cumparat costumul de la Ramsey din polus. a fost vre-o 12 mil cred, materialul e foarte bun, cade foarte bine si sta bine pe iubi :x nu e costum special de mire, dar noi nici nu am cautat un costum de mire, am cautat un costum normal, frumos.
Camasa am luat-o de la alb negru, a fost 250 lei, am "rascolit" tot orasul dupa o camasa frumoasa crem deschis, pt butoni, si nu am gasit una care sa ne placa numai acolo, asa ca nu am avut incotro si am luat-o pe aia :)
Cravata am cumparat-o de la zara si a fost 35 de lei sau 50 de lei, nu mai tin minte 8-| iar butonii de undeva de prin polus..

gmarial
08.12.2008, 22:46:29
Fetelor....nu-mi raspunde nimeni la intrebarea mea cu fracul? pretty plssss :-s

cami777
10.12.2008, 12:37:47
costume de mire dragute si elegante am vazut la ramsey si la zara la preturi de bun-simt. la zara am vazut si camasi foarte dragute. acum depinde si de ceea ce cautati voi. noi am cautat un costum negru, cu rever mic, mai mult casual. nu suntem adeptii stilului lucios, incarcat.

alexalia
28.01.2009, 18:45:54

Salut,

si noi tot frac vrem pentru iubi.

Ei, m-am tot interesat si in final am gasit frac in doua locuri (pana acum).

La Alb si Negru, dar trebuie sa vorbesti cu dnele de la magazin, sa le convingi ca alb si negru are si frac si apoi sa ti-l aduca. Pret nu stiu.

si la ceva magazin cu rochii de mireasa care e chiar langa flacara, pe str Somesului. Si acolo au 2 tpuri de frac, cel clasic si inca un model, dar cel cralsic e pe undeva pe la 2500 lei... cam scumput!

A, si mai e in Polus, pe partea dinspre media galaxy un magazin care chiar are in vitrina un manechin in frac. Acolo era parca la aprox 800 lei.

Ei, daca mai stii si de alte locuri plz spune-ne.. ca si noi am cautat in disperare!!!

Candia
05.02.2009, 13:12:46
Salut,
ma poate ajuta cineva?
Unde am putea gasi in Cj redingota in genul acesteia?:-?

Arina3891
06.02.2009, 15:18:18
Salut,
ma poate ajuta cineva?
Am vazut la Polus ceva asemanator. e chiar primul magazin de haine de gala, cum mergi dinspre Media Galaxy pe culoarul de pe partea opusa intrarii.

Candia
06.02.2009, 19:39:05
Am vazut la Polus ceva asemanator. e chiar primul magazin de haine de gala, cum mergi dinspre Media Galaxy pe culoarul de pe partea opusa intrarii.
Multumesc tare, tare mult!

alexalia
09.02.2009, 09:11:15
Salut,
ma poate ajuta cineva?

Redingota gasesti tot la Alb si Negru. Daca te grabesti s-ar putea s-o mai prinzi pe cea pe care o au in Iulius Mall. Daca nu cere un catalog si sa-ti aduca!

Cea de la Iulius nu e cu dungulite din cate tin minte, dar pe catalog e cu dungi.

Redingota mai este la Soiree Privee, dar mie nu mi-a placut pentru ca haina e neagra, dar pantalonii sunt gri. N u mi se pare prea potrivita de nunta.

Si incearca la Central la magazinele de haine de gala (etajul 1 sau 2, in partea noua). Cu putin noroc s-ar putea sa dai peste ceva asemanator.

emi9mar
12.02.2009, 17:51:58
fetelor unde pot gasii pantofii grii de mire ca nu gasesc nicaeri ajutatima^:)^ ^:)^

emi9mar
06.03.2009, 10:49:34
buna fetelor am deschis acest subict pt ca voi sa ma puteti ajuta pt ca sunt disperata:mirele meu are costum grii lucios si nu gasesc nicaeri pantofii gri am umblat tot clujul si tg muresul si chiar si in germania dar nui gasesc el vrea sa fie de lac si gri :gen_07: [-o< ajutatima fetelor daca stitii unde se gasesc:daca nu spunetimi cu ce pantofii se asorteaza costumul merge cu crem ,alb,negru,:-\ ajutatima.:-SS

emi9mar
06.03.2009, 14:52:39
nimeni nu stii nimic:-<

pusicu
06.03.2009, 16:43:09
Ca un substitut pt gri eu optez pt negru.:D

emi9mar
06.03.2009, 17:02:03
Ca un substitut pt gri eu optez pt negru.:D
multumesc:*

Goldmoon
06.03.2009, 19:08:37
buna fetelor am deschis acest subict pt ca voi sa ma puteti ajuta pt ca sunt disperata:mirele meu are costum grii lucios si nu gasesc nicaeri pantofii gri am umblat tot clujul si tg muresul si chiar si in germania dar nui gasesc el vrea sa fie de lac si gri :gen_07: [-o< ajutatima fetelor daca stitii unde se gasesc:daca nu spunetimi cu ce pantofii se asorteaza costumul merge cu crem ,alb,negru,:-\ ajutatima.:-SS

Daca costumul e gri LUCIOS greu merge negru :-s (acuma evident depinde si de costum). Iti cam trebuie gri sau un albastru deschis si eventual asortat cu vesta. Oricum iti va fi extrem de greu sa gasesti la noi pantofi gri sau albastri... poate fetele din Bucuresti iti pot recomanda ceva :(

PS: eu prin gri lucios inteleg un gri deschis.
Daca vorbesti cumva de un gri antracit din material lucios atunci merge si negru... dar nu luciosi :)

pusicu
06.03.2009, 21:26:54
Cel mai bine ar fi sa pui o poza cu costumul:D.

emi9mar
06.03.2009, 22:38:27
Cel mai bine ar fi sa pui o poza cu costumul:D.
promit ca maine am sa pun o poza cu costumul:) sper sa numi fie greu dar este un gri deschis intradevar

emi9mar
06.03.2009, 22:40:03
Daca costumul e gri LUCIOS greu merge negru :-s (acuma evident depinde si de costum). Iti cam trebuie gri sau un albastru deschis si eventual asortat cu vesta. Oricum iti va fi extrem de greu sa gasesti la noi pantofi gri sau albastri... poate fetele din Bucuresti iti pot recomanda ceva :(

PS: eu prin gri lucios inteleg un gri deschis.
Daca vorbesti cumva de un gri antracit din material lucios atunci merge si negru... dar nu luciosi :)
da intradevar e un gri deschis si cu ajutorul vostru fetelor sper sa rezolv problema aceasta^:)^ ^:)^

emi9mar
07.03.2009, 18:18:17
fetelor asa cum vam promis aseara vam pus poze cu costumul sper ca acuma ma puteti ajuta mai bine;))

Goldmoon
07.03.2009, 21:32:12
fetelor asa cum vam promis aseara vam pus poze cu costumul sper ca acuma ma puteti ajuta mai bine;))

Da, e cum mi l-am imaginat. Eu raman la ideea ca in cazul asta nu merg pantofi negrii, cel mai bine ar merge gri sau albastru deschis... dar habar nu am unde ai putea gasi in Cluj. Ca si solutie de compromis, mi se pare ca ar merge chiar bine albi - din piele alba (nu din lac).
Bafta :)

emi9mar
08.03.2009, 10:38:21
Da, e cum mi l-am imaginat. Eu raman la ideea ca in cazul asta nu merg pantofi negrii, cel mai bine ar merge gri sau albastru deschis... dar habar nu am unde ai putea gasi in Cluj. Ca si solutie de compromis, mi se pare ca ar merge chiar bine albi - din piele alba (nu din lac).
Bafta :)
multumesc mult vom merge azi sa cautam pote poate gasim^:)^ ^:)^ ^:)^

Goldmoon
08.03.2009, 10:56:25
multumesc mult vom merge azi sa cautam pote poate gasim^:)^ ^:)^ ^:)^

Bafta!!! Sa ne zici si noua cum a mers :)

emi9mar
08.03.2009, 11:12:31
Bafta!!! Sa ne zici si noua cum a mers :)
cumsa nu diseara am sa va spun sper sa vin multumita inapoi [-o<

rzoltan
09.03.2009, 21:23:05

Uitate in polus la Pada Mure (ma rog, ceva de genu' :D). in ianuarie am vazut acolo, erau fracuri clasice la un pret excelent de 800 ron.

alexalia
09.03.2009, 22:03:32
Fetelor, si-a luat puiu costum.. frac mai exact. Din Polus la 790 lei.<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P

Me very very happy c-am scapat de grija fracului. Ca la ce scoruri am mai gasit:-?:-?

So, cine mai vrea frac, cu toata increderea mergeti la Polus. Si materialul e suta la suta lana.

Pacat numa ca n-o sa mai aiba unde sa-l poarte (ca si rochita mea... once in a life time)

zoridezi
10.03.2009, 22:07:06
fetelor unde pot gasii pantofii grii de mire ca nu gasesc nicaeri ajutatima^:)^ ^:)^

poti gasi o pereche de pantogi gri superbi la Il Passo - Iulius Mall - 6 mil pretul dar sunt bestiali. sper sa nu se fi vandut, ultima data i-am vazut asezati in spate in stanga -sus. bafta

emi9mar
10.03.2009, 23:02:10
fetelor am ajuns la concluzia ca mirele meu este prea prietentios am vazut ceva pantofii frumosi albii care ii placeau si lui dar acestiia coasta de la 250 ron in sus si sincer nu ne permitem:-< sa dam pe pantofii atatia bani sper ca vom gasii ceva mai ieftin^:)^ ^:)^ ^:)^ :-<

litlangel
10.03.2009, 23:30:48
buna... si eu sunt de parere ca ar merge cel mai bine si v-ar fi si mai usor sa gasiti pe alb... ma gandesc ca si camasa va fi cea din poza, alba iti trimit pm cu ce am vazut pe net... poate te ajuta

frisca
10.03.2009, 23:40:42
Fetele eu cu sotu' din doatre am fost la Satu Mare dupa costum....Cica sunt cei mai tari in domeniu....Noi dupa 3 reprezentante eram hotarati.A fost 3 milioane cu tot cu vestuta si lavaliera(ce sa-i faci ei scapa tot timpul mai ieftin:gen_10: ).....asta anul trecut.Va pun si nista poze sa vedeti cum arata.. sa va puteti face o idee..Ce imi place foarte mult la costum e faptul ca nu se sifoneaza .A iesit super in toate pozele....:A

Da unde anume la Satu Mare?Nu ai o adresa pls merci

Goldmoon
18.03.2009, 07:59:31
Daca crezi ca te intereseaza am vazut pantofi gri mai inchis, luciosi in Iulius (la il passo parca ii zicea la magazin), insa erau si aia peste 250 de lei.

pusicu
26.03.2009, 21:48:18
Ai gasit pantofii?

roxyroxana
27.03.2009, 00:01:39
Da unde anume la Satu Mare?Nu ai o adresa pls merci

prin revistele de specialitate incep sa apara alaturi de alb si negru, alexandru ciucu, tatal si fiul si firme din Satu Mare ... dar parca tot arata mai mult a costum de busines decat a costum de mire ...

tataie12
29.03.2009, 20:57:20
stie cineva unde se gasesc brose pt cravate si butoni asortati? daca se poate cu pietre...

tataie12
29.03.2009, 21:59:39
inca o poza

tataie12
09.05.2009, 20:57:41
caut lavaliera si camasa pt butoni cu guler putin ridicat (pt. lavaliera)...cine stie unde gasesc?

daniela_psy
09.05.2009, 22:00:05
stie cineva unde se gasesc brose pt cravate si butoni asortati? daca se poate cu pietre...
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020118.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10) [/URL] http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020118.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020118.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020118.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020118.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)

[URL="http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=12"]

wanna
10.05.2009, 14:18:01
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020118.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020118.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020118.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020118.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020118.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)

:-p
:)) vai dani, sper ca dupa broshe sunt limbile alea!!!

pusicu
10.05.2009, 19:31:28
Daca tot a venit vorba de Satu Mare va recomand cu caldura firma Zitex...sunt meseriasi, iar pretul unui costum e undeva la 250 RON. Tatalui meu i-au luat o singura data masurile, nu a fost nevoie de proba si a iesit costumul perfect, iar mirele si nasul tot la ei isi fac costumele.

rocsy_2004
11.05.2009, 17:24:37
Viitorul meu sot si-a cumparat smoking+camasa,papion de la Alb si Negru si au reduceri destul de substantiale..de la 1200 am ajuns la 800. e bine de stiut pentru cei care nu si-au cumparat inca costum.:D

rocsy_2004
12.05.2009, 00:31:13
Viitorul meu sot si-a cumparat smoking+camasa,papion de la Alb si Negru si au reduceri destul de substantiale..de la 1200 am ajuns la 800. e bine de stiut pentru cei care nu si-au cumparat inca costum.:D

Rectificare, costumul am fost 2200 si cu reducerea am ajuns la 1800. Mi se parea mie ca parca am e prea ieftin:))

wanna
13.05.2009, 13:30:21
Rectificare, costumul am fost 2200 si cu reducerea am ajuns la 1800. Mi se parea mie ca parca am e prea ieftin:))
noi am vazut la Soiree prive (nush cum se scrie) costume ff dragute la 20 mil cu tot cu vesta si lavaliera....
dar am o intrebare: poate sa poarte mirele doar un papion fara veste si alte tzoale? adik costum, camasa cu papion...:>

rocsy_2004
13.05.2009, 18:23:02
noi am vazut la Soiree prive (nush cum se scrie) costume ff dragute la 20 mil cu tot cu vesta si lavaliera....
dar am o intrebare: poate sa poarte mirele doar un papion fara veste si alte tzoale? adik costum, camasa cu papion...:>

Daca ii pui papion nu merge vesta, ii pui brau. Daca are lavaliera ii trebuie vesta. Noi am optat pentru papion cu brau. Nu e vorba despre ce se poarta, cum ii sta lui bine si cum ii place. Noua papinul ni se pare mai special, lavaliera o porti purta si cu alte ocazii, asta e parerea noastra. :D

rocsy_2004
13.05.2009, 18:50:58

Abea acum mi-am dat seama de sensul intrebarii tale si apropoul... Ei bine ca sa fii impacata mirele nu va avea "doar un papion fara veste si alte tzoale" va avea smoking camasa papion si brau. Mai sus nu le-am mentionat pe toate ca doar atat am cumparat de la magazinul mentionat si in abnii aceea. sper ca te-am lamurit...si daca mai ai nelamuriri poti sa le spui direct , fara insinuari si rautati, iti raspund cu cea mai mare placere.

pusicu
13.05.2009, 20:48:44
Fetelor mirele meu va avea lavaliera si ar vrea sa-si puna un fel de ac cu o piatra ...nici nu stiu cum sa explic#-o. Nu e acul clasic de cravata, eu un alt ac cu o piatra care se introduce in partea de sus a lavalierei:-sin zn in care ar veni nodul. Nu stiu daca m-am facut inteleasa, dar daca stiti despre ce vorbesc si stiti unde as putea gasi ar fi minunat.[-o<

rocsy_2004
13.05.2009, 20:55:21
Fetelor mirele meu va avea lavaliera si ar vrea sa-si puna un fel de ac cu o piatra ...nici nu stiu cum sa explic#-o. Nu e acul clasic de cravata, eu un alt ac cu o piatra care se introduce in partea de sus a lavalierei:-sin zn in care ar veni nodul. Nu stiu daca m-am facut inteleasa, dar daca stiti despre ce vorbesc si stiti unde as putea gasi ar fi minunat.[-o<

Eu am inteles ce vrei sa zici, chiar aseara la televizor am vazut un mire cu asa ceva si mi-a placut foarte foarte mult. nu stiu unde ai putea gasi asa ceva, chiar nu am vazut pe la noi...ma mai uit si eu ....daca aflu ceva te anunt. :*

Ancky
13.05.2009, 20:58:31
Abea acum mi-am dat seama de sensul intrebarii tale si apropoul... Ei bine ca sa fii impacata mirele nu va avea "doar un papion fara veste si alte tzoale" va avea smoking camasa papion si brau. Mai sus nu le-am mentionat pe toate ca doar atat am cumparat de la magazinul mentionat si in abnii aceea. sper ca te-am lamurit...si daca mai ai nelamuriri poti sa le spui direct , fara insinuari si rautati, iti raspund cu cea mai mare placere.

Eu am inteles alt sens al intrebarii si anume daca se poate ca mirele (oarecare, nu mirele tau) sa fie imbracat fara vesta (daca e acceptat), mie nu mi s-a parut o rautate :-\ . Si eu imi pun aceeasi intrebare, pentru ca vesta aia nu ma incanta.

wanna
13.05.2009, 21:43:40
deci, dragelor....eu nu am zis nimic cu rautate..nush de unde s-a inteles asta..
mirele meu nu e genul de "barbat la costum" ci mai degraba copil cu bicicleta..:))..de aceea voiam papion ptr el, fara vesta..si cum ati spus voi de brau, nici ala nu-l incanta..asha ca , daca va ramane curea simpla in loc de brau..e prea putin? va fi confundat cu chelnerul? :))
ac din acela am vazut eu in acelasi loc, la Soiree prive, era cu o perlutza in varf, intra in pretul lavalierei sau cravalierei (am mai invatat si eu cate ceva) :-p

tataie12
13.05.2009, 21:50:23
se poate purta lavaliera fara vesta, asta in cazul in care lavaliera e mai lunga...peste 35 cm...cat despre papion fara brau...la fel se poate purta, totul tine de costum. Ace pt lavaliera caut si eu... dar nu cu perla ci cu piatra...poate ma ajutati si pe mine cu o informatie!

wanna
13.05.2009, 22:07:35
se poate purta lavaliera fara vesta, asta in cazul in care lavaliera e mai lunga...peste 35 cm...cat despre papion fara brau...la fel se poate purta, totul tine de costum. Ace pt lavaliera caut si eu... dar nu cu perla ci cu piatra...poate ma ajutati si pe mine cu o informatie!
ms mult de raspuns

pusicu
13.05.2009, 22:25:01
Si eu tot cu pietricica vreau si am dat un search pe google, dar nu am gasit decat ace de cravata clasice.:((

Cammie
13.05.2009, 23:05:17
deci, dragelor....eu nu am zis nimic cu rautate..nush de unde s-a inteles asta..
mirele meu nu e genul de "barbat la costum" ci mai degraba copil cu bicicleta..:))..de aceea voiam papion ptr el, fara vesta..si cum ati spus voi de brau, nici ala nu-l incanta..asha ca , daca va ramane curea simpla in loc de brau..e prea putin? va fi confundat cu chelnerul? :))
ac din acela am vazut eu in acelasi loc, la Soiree prive, era cu o perlutza in varf, intra in pretul lavalierei sau cravalierei (am mai invatat si eu cate ceva) :-p
Nici al meu mire nu a avut nici vesta, nici brau. Si a avut cravata pe care a dat-o jos in momentul in care am ajuns la sala :D. Asa ca eu zic ca se poate.

Goldmoon
14.05.2009, 07:53:15

Wanna, nu cred ca va fi o problema daca nu va vrea sa isi puna brau, dar eu zic sa incerce inainte sa zica nu. Braul modern e ca si o curea mai lata care se prinde cu scai la spate, deci nu strange, nu incomodeaza, insa este de efect si - inca un lucru bun - acopera foarte bine camasa in zona in care intra in pantaloni si nu mai apar probleme ca nu sta bine in pantaloni cum se aseaza/ridica/danseaza.
Poate chiar sa incerce un smoking (sunt la Soiree Privee) - ca si comoditate e aceeasi chestie cu un costum, dar arata mai elegant si ii va da alta tinuta.
Finul nostru a avut smoking negru cu papion si brau rosu si a aratat excelent. Cand i-a fost cald si-a putut da jos sacoul fara probleme - eu zic ca face multe si braul; sa incerce doar.

tataie12
14.05.2009, 10:03:09
ms mult de raspuns
mie sincer nu imi place braul...dar cum spuneam conteaza foarte mult costumul...si structura domnului...braul in general se potriveste la o persoana mai plina, daca e vorba de o persoana cu talie de balerin, sincer nu are ce cauta braul...nu face decat sa ingoase talia. domnul meu are un costum ultra cambrat...datorita taliei mici...iar la costmele cambrate nu arata deloc bine braul...daca e o constitutie mai atletica cred ca ar fi bine sa subliniati asta nu sa o ascundeti!

fluturas11
14.05.2009, 12:28:27
mie sincer nu imi place braul...dar cum spuneam conteaza foarte mult costumul...si structura domnului...braul in general se potriveste la o persoana mai plina, daca e vorba de o persoana cu talie de balerin, sincer nu are ce cauta braul...nu face decat sa ingoase talia. domnul meu are un costum ultra cambrat...datorita taliei mici...iar la costmele cambrate nu arata deloc bine braul...daca e o constitutie mai atletica cred ca ar fi bine sa subliniati asta nu sa o ascundeti!

De unde ati luat costumul cambrat? Si noi vrem ;;)

wanna
14.05.2009, 15:49:15
al meu sot e mai mult balerin decat plinutz..si ii sta bine cu costum cambrat..o sa-l pun sa incerce si brau, mersi ptr raspunsuri.. :)

tati_sew
14.05.2009, 15:55:04
eu am vazut si miri cu clasicul costum o camasa alba si o cravata normala.parca sotul lui marcy_elena avea cravata asortata cu buchetul ei si floare lui din piept

Ballet
14.05.2009, 22:40:34
Sambata am fost la o nunta unde mirele avea smoking si papion. Fara vesta, brau sau altele care se mai pot lua pe sub sacou. Nici nu le stiu pe nume...:-$
Mie mi-a placut f mult cum arata. Destul de elegant pt un mire, si nu era deloc comun. Eu n-o sa-i dau la al meu vesta nici sa stea in cap, noroc ca nici lui nu-i place ideea. Insa , dupa cum a spus si Goldmoon, e bine sa fim deschisi la nou si sa probeze domnul toate stilurile...E ca si cu rochita de mireasa, nu? ;))

zoridezi
15.05.2009, 10:27:54
Sambata am fost la o nunta unde mirele avea smoking si papion. Fara vesta, brau sau altele care se mai pot lua pe sub sacou. Nici nu le stiu pe nume...:-$
Mie mi-a placut f mult cum arata. Destul de elegant pt un mire, si nu era deloc comun. Eu n-o sa-i dau la al meu vesta nici sa stea in cap, noroc ca nici lui nu-i place ideea. Insa , dupa cum a spus si Goldmoon, e bine sa fim deschisi la nou si sa probeze domnul toate stilurile...E ca si cu rochita de mireasa, nu? ;))

scuza-ma ca te intreb nunta ta nu a trecut?

Ballet
15.05.2009, 13:19:34
scuza-ma ca te intreb nunta ta nu a trecut?
Vorbesc ca o ''nevasta'' , sau de ce ma intrebi ?:)):))
Am avut cununia civila in 25 aprilie, restul urmeaza in 27 sept..

wanna
15.05.2009, 14:48:56
Vorbesc ca o ''nevasta'' , sau de ce ma intrebi ?:)):))
Am avut cununia civila in 25 aprilie, restul urmeaza in 27 sept..

:)) :)) :)) :)) :))
e bine sa vb ca o nevasta..mai rau k o soacra :))

tataie12
16.05.2009, 20:06:42
De unde ati luat costumul cambrat? Si noi vrem ;;)
pada murre polus

tataie12
16.05.2009, 20:09:10
pentru cine mai era interesat de butoni argint si ac lavaliera cu piatra...splend`or din polus...
ac lavaliera cam 700 de lei
butoni de la 300 in sus...modele sunt foarte frumoase!

tataie12
20.06.2009, 21:42:18
pentru cine mai era interesat de butoni argint si ac lavaliera cu piatra...splend`or din polus...

Inca un set la Promesis Mihai Viteazu cu pietre ``swarovski`` si placat cu aur galben la 170 de lei. Poate va ajuta cu ceva!

ancabalea
21.06.2009, 10:22:51
fetelor mirii tb sa se asorteze la imbracaminte in ziua nuntii?:-p

tati_sew
22.06.2009, 12:13:36
fetelor mirii tb sa se asorteze la imbracaminte in ziua nuntii?:-p
adica?....

rocsy_2004
22.06.2009, 12:45:55
adica?....
Cred ca se refera la asortarea culorii -lavalierei, vestei etc mirelui cu buchetul miresei. Nu este o regula, daca vrei se pot asorta daca nu , nu. Mie sincer mi se pare obositoare si fada o astfel de asortare. Mirele meu :)) va avea in piept o floare din buchetul meu, asta este singura asortare.

tati_sew
22.06.2009, 12:56:11
Cred ca se refera la asortarea culorii -lavalierei, vestei etc mirelui cu buchetul miresei. Nu este o regula, daca vrei se pot asorta daca nu , nu. Mie sincer mi se pare obositoare si fada o astfel de asortare. Mirele meu :)) va avea in piept o floare din buchetul meu, asta este singura asortare.
si la noi singura "asortare"a fost floare mirelui din piept cu buchetul meu

pusicu
22.06.2009, 14:58:19
Eu chiar sunt in cautarea unui ac de lavaliera, ms pt info...la Promesis cred ca vand acul numai impreuna cu butonii, iar mirele meu nu are camasa cu butoni:-<.

fata_cutare
20.09.2009, 20:11:29
As vrea un costum mai deosebit la un pret rezonabil. Unde gasesc asa ceva in cluj?

a_berky
13.10.2009, 16:09:43
In afara de Alb si Negru costume de miri mai puteti gasi la Soiree Privee (mirele meu de aici si l-a luat) sau la Looksury.

ioana27m
09.12.2009, 20:45:41
In afara de Alb si Negru costume de miri mai puteti gasi la Soiree Privee (mirele meu de aici si l-a luat) sau la Looksury.

fete, noi pt costum asteptam targurile de nunti de la sfarsitul lui ianuarie... poate gasim ceva acolo :)

beanna
16.12.2009, 16:06:11

Unde este Soiree Privee? Si noi avem nevoie de costum dar al meu mire vrea sa-l luam mai inclo, dar eu ma stresez ca nu stiu daca vom gasi marime...si problema cu cele de la Alb Negru ii vin cam scurte in maneci si sunt si cam scumpe pt ce ofera.Cat v-a costat costumul de la Soiree?

a_berky
16.12.2009, 16:11:03
Unde este Soiree Privee? Si noi avem nevoie de costum dar al meu mire vrea sa-l luam mai inclo, dar eu ma stresez ca nu stiu daca vom gasi marime...si problema cu cele de la Alb Negru ii vin cam scurte in maneci si sunt si cam scumpe pt ce ofera.Cat v-a costat costumul de la Soiree?
Soiree Privee e pe strata Somesului nr. 10. Costumul de mire de la ei ne-a costat 2.000 lei.

Arina3891
16.12.2009, 16:15:38
Daca in general ii sunt scurte la maneci costumele, inseamna ca are nevoie de talia 0 (nu 1 sau 2). Si al meu avea aceeasi problema si si-a gasit destul de greu costum. Erau la un magazin de langa cinema Republica (pe partea stanga cum mergi spre piata) sau in Piata Marasti, la etaj la ceva magazin care aduce costume de Satu-Mare. Noi am ales a 2-a varianta si am fost f multumiti.

beanna
17.12.2009, 10:01:49
Multumesc pentru raspunsuri, e foarte bine sa primesti info de la cineva care a cumparat inainte.Sarbatori fericite fetelor!

Biu
17.12.2009, 10:14:15
Multumesc pentru raspunsuri, e foarte bine sa primesti info de la cineva care a cumparat inainte.Sarbatori fericite fetelor!

beanna, e un moent bun sa mergeti la cumparat de costum, la looksury au reduceri de 30% la costume si la soiree privee au 20% la unele modele ;;)
la alb si negru am inteles ca vor oferi reducere de 10% la targ....

alexalia
17.12.2009, 11:53:12
beanna, e un moent bun sa mergeti la cumparat de costum, la looksury au reduceri de 30% la costume si la soiree privee au 20% la unele modele ;;)
la alb si negru am inteles ca vor oferi reducere de 10% la targ....

alb si negru iti da un talon de reducere pe care poti sa il folosesti si dupa targ... cel putin asa a fost in ultimii doi ani.

eu va mai recomand Prada Muree din Polus. Noi de acolo am luat frac din material de calitate (nu tot felul de acrilice) si la un pret mai mult decat accesibil (790 lei)... va zic asta pentru ca in cluj am mai gasit frac (insa nu modelul clasic) la alb si negru si era la vreo 1500 lei si la soiree privee (model clasic- adica randunica) la 2500 lei.

cel de la soiree privee era ok materialul dar de la alb si negru... de abia l-am strans un pic in mana si tot s-a sifonat.

Sfatul meu... incercati la magazine unde aduc costume de satu mare sau de oradea... sunt bune si calitativ si mult mai accesibile ca pret. Costume de satu mare v-a mai spus si arina... gasiti in pta mihai viteazul si in iulius mall, la inedit. De Oradea sunt cel de la prada muree din polus.. cel putin pe acestia ii stiu eu.

andra26
17.12.2009, 13:01:17
Va recomand sa urmariti si reducerile de la magazinul Steilmann, sotul meu si-a cumparat la jumatate de pret costumul pentru ca a avut norocul sa prinda perioada reducerilor, si suntem foarte multumiti si de calitatea materialului, costumul a fost tarat prin iarba, praf si nu e nici sifonat si nici rupt.

simonaciupei
26.01.2010, 16:14:17
Salut fetelor!!!
Poate reusiti careva sa ma ajutati si pe mine..........ca am inebunit de atata cautat. Al meu mire vrea costum cu guler rusesc (cred ca asa se numeste:-p ) dar nu am gasit numai in italia la 1600 euroooooo:(( . Nu stiti pe unde sa caut sau daca fac pe undeva la comanda? help meeeee[-o<

larisa1984
30.01.2010, 20:30:36
e adevarat ca la alb si negru sunt reduceri de 70%? stiti careva?

biansi
01.02.2010, 11:00:30
Va recomand sa urmariti si reducerile de la magazinul Steilmann, sotul meu si-a cumparat la jumatate de pret costumul pentru ca a avut norocul sa prinda perioada reducerilor, si suntem foarte multumiti si de calitatea materialului, costumul a fost tarat prin iarba, praf si nu e nici sifonat si nici rupt.

Chiar asa e :D; si noi am cumparat costumul de mire in acest weekend de la Steilmann, la reducere si am iesit sub 500 lei, adica la mai putin de jumatate. Costumul de 100% lana si are o linie un pic mai cambrata, nu e ca si clasicul costul masculin drept ca o scandura. Suntem foarte multumiti :-)

roxanaa
01.02.2010, 13:50:09
e adevarat ca la alb si negru sunt reduceri de 70%? stiti careva?

da, sunt ceva reduceri...nu stiu cat la suta. Miresoiul meu si-a luat costum de la alb si negru sapt trecuta (gen smoking clasic - nu randunica) la 800 lei :O. Nu mi-a venit sa cred ca au preturi de genul asta...anul trecut cand am fost la ei aveau doar de la 1500 lei in sus....:-B

Ildyci
01.02.2010, 21:24:52
Noi am umblat si prin magazine, si la expouri si pana la urma am gasit din intamplare;)) , in Iulius Mall, vis a vid cu Deluxe (invitatiile de nunta), un magazin nou deschis, cred (nu stiu cum se numeste) unde se vind numai costume barbatesti, un costum, foarte elegant din material de frac, cu o croiala deosebita, si se aduc si la comanda daca nu este in magazin. Logodnicul meu a facut comanda, acum asteptam sa ne sune. SI sunt la REDUCERE!!!

ADINAALEXANDRA
02.02.2010, 08:37:16
ne spui te rog cam cat va costa?

Ildyci
02.02.2010, 22:58:33
In jur de 600 de roni, costumul, nu include vesta, pe care trebuie sa o iei separat, dar este in magazin, si sunt foarte elegante. Cred ca numele magazinului este Serioussi:) cam asa ceva;)) .

larisa1984
06.02.2010, 11:16:27
Chiar asa e :D; si noi am cumparat costumul de mire in acest weekend de la Steilmann, la reducere si am iesit sub 500 lei, adica la mai putin de jumatate. Costumul de 100% lana si are o linie un pic mai cambrata, nu e ca si clasicul costul masculin drept ca o scandura. Suntem foarte multumiti :-)

si nu stii daca mai au reduceri?

biansi
06.02.2010, 20:05:00
si nu stii daca mai au reduceri?

Ba da, am fost chiar azi pe acolo; noi ne gandim sa mai luam inca un costum. Dar sa stii ca eram mai putine bucati/modele decat atunci cand l-am luat noi..v-as sugera sa mergeti cat mai repede :).....la st.......mann in polus am fost noi.

Kiki86
10.02.2010, 18:07:25
Salut.Am si eu o intrebare sper ca ma puteti ajuta.Nu stiti unde se gasesc pantofi de mire alb cu negru cu lac,stil mafiot,gen anii 50,60. Sau daca se pot face la comanda undeva.Multumesc

roxanaa
12.02.2010, 13:11:34
Salut.Am si eu o intrebare sper ca ma puteti ajuta.Nu stiti unde se gasesc pantofi de mire alb cu negru cu lac,stil mafiot,gen anii 50,60. Sau daca se pot face la comanda undeva.Multumesc

Ciao,

am vazut pe net, daca dai search pe google dupa ginere o sa gasesti si poti face comanda....dar sunt destul de scumpi undeva la 750 lei:O

spor

simonaciupei
17.02.2010, 18:21:48
Salut fetelor!!!
Poate reusiti careva sa ma ajutati si pe mine..........ca am inebunit de atata cautat. Al meu mire vrea costum cu guler rusesc (cred ca asa se numeste:-p ) dar nu am gasit numai in italia la 1600 euroooooo:(( . Nu stiti pe unde sa caut sau daca fac pe undeva la comanda? help meeeee[-o<

Nu stiti niciuna pe unde sa ma mai interesez???? chiar numai al meu mire are atatea pretentii? Va rog daca stiti careva anuntati-ma.
Mersiii

pusicu
17.02.2010, 19:23:56
Nu stiti niciuna pe unde sa ma mai interesez???? chiar numai al meu mire are atatea pretentii? Va rog daca stiti careva anuntati-ma.
Mersiii
De ce nu ii faci la comanda?

simonaciupei
20.02.2010, 11:57:54
De ce nu ii faci la comanda?

Ne-am interesat sa-l facem si la comanda......dar una la mana nu gasim material culoare deschisa...numai negru gri si maro....si doi la mana nu ne-a prea convins croitorul ca a inteles cum trebuie ce vrem noi....cu toate ca i-am dus si poza. Si atunci am zis ca sa nu riscam sa-l facem si sa nu-i placa.:-<
In fine.....cred ca isi va lua si el un costum normal....numai sa fie pe culoarea untului.....ceea ce nu am gasit inca:-s . Numai costume inchise la culoarea sunt si in magazine......pana primesc ei marfa e nunta pe noi...
Oricum daca stiti careva pe unde am gasi costum cu gluer rusesc...va rog sa ma anuntati.
Mersi:*

beanna
25.02.2010, 13:54:53
Fetelor, wish me luck! Maine incepem cautarile pentru costum prin Cluj; sper sa gasim ceva frumos, mai ales ca la Looksury au epuizat stocul de costume Kimo.Trebuia sa mergem mai demult, dar am crezut ca vor mai aduce, dar se pare ca nu mai au contract cu aceasta firma.

Ildyci
26.02.2010, 23:04:52
Noi l-am luat ieri:)de la Serioussi, am fost de cateva ori, pana la urma am dat comanda si au adus un costum pe marimea lui:)Si arata foarte bine imbracat in el:-p .

beanna
27.02.2010, 08:46:22
Noi l-am luat ieri:)de la Serioussi, am fost de cateva ori, pana la urma am dat comanda si au adus un costum pe marimea lui:)Si arata foarte bine imbracat in el:-p .
Da, am fost si la Seroussi si am ramas cu gandul la pantofii de acolo, dar costa 880. Costum am gasit la Pada Murre, e foarte frumusel.In schimb n-am gasit vesta de culoare crem deschis spre alb mai mult.Am gasit doar cremul acela spre auriu.Stiti cumva unde as putea gasi ceea ce caut?
La Seroussi au reducere 40% asa ca daca aveti de luat costumul, treceti si pe acolo.

roxanaa
27.02.2010, 10:14:45
Da, am fost si la Seroussi si am ramas cu gandul la pantofii de acolo, dar costa 880. Costum am gasit la Pada Murre, e foarte frumusel.In schimb n-am gasit vesta de culoare crem deschis spre alb mai mult.Am gasit doar cremul acela spre auriu.Stiti cumva unde as putea gasi ceea ce caut?
La Seroussi au reducere 40% asa ca daca aveti de luat costumul, treceti si pe acolo.

Din cate imi aduc aminte am vazut ceva la Alb si Negru (pret aprox 500 lei camasa+vesta+lavaliera). Al meu si-a luat tot de acolo dar cremul acela mai inchis. :D

larisa1984
27.02.2010, 13:51:23

am fost si noi, si ne-a placut foarte mult smokingul de pe manechin. ne-a adus si marimea lui, insa nu imi place cum ii vin pantalonii, si nu aveau alta marime sa ne dea sa incercam. asa de rau imi pare...:((