PDA

Versiunea completa : Unde ati mers cand ati fost furate?

drika
26.08.2007, 10:03:47
Sa vad si eu pe unde ne primeste si unde e frumos. Stiu unde a mers Nadia si Madalina..astept si de la celelalte.<:-P<:-P

alibd
26.08.2007, 10:35:13
Sa vad si eu pe unde ne primeste si unde e frumos. Stiu unde a mers Nadia si Madalina..astept si de la celelalte.<:-P<:-P

Noi am incercat la Rosu&Negru...era inchis (la 12 noaptea), apoi in Pub 25, nu ne-a primit, apoi in Sundeys (sau ceva de genul asta, la Fundatie, unde iar nu ne-au primit, ca cica nu au voie sa lase mirese inauntru >:/ ), asa ca ne-am suparat si am ajuns pe treptele Universitatii, la muzica uneia dintre masini... ;)) ;)) ;)) A fost foarte ingenios pana la urma...:))

ionelah
26.08.2007, 15:21:54
eu am fost in sundays.pe noi ne-a primit.oricum erau o mie de mirese pe acolo.tre sa ii dai de-o bere la ala de la usa

AnaM
26.08.2007, 16:12:54
La mine e pacat, ca as fi putut intra oriunde (deh, dupa ceva ani de batut cluburile din Iasi, iti faci o gramada de cunostinte de pahar =)) ), dar eu zic ca nu voi fi furata (poate doar cu forta [-X ), pentru ca iubi a zis ca face prapad, ca lui nu-i place obiceiul asta :)

Prin absurd, cea mai probabila locatie ar fi :-? Bourbon House =))

Lizz22
26.08.2007, 16:42:12
la cati doritori s-au anuntat pt mine..iub a zis ca angajeaza bodiguarzi!#-o

sava_ioana
26.08.2007, 17:27:45
noi am fost la qvinta si a fost super dragut...va recomand pt ca nici eu nu stiam unde sa mergem si ne-a picat fisa pe moment:D

alibd
26.08.2007, 17:36:03
la cati doritori s-au anuntat pt mine..iub a zis ca angajeaza bodiguarzi!#-o

=)) Apropo de asta... In momentul in care ma furau pe mine, sotul a vazut, insa s-a intors cu spatele, cica macar sa nu vada tot ritualul...8-} =)) Apoi a inceput exasperat sa dea telefoane, ca cica nu mai veneam...

drika
26.08.2007, 18:36:07
noi am fost la qvinta si a fost super dragut...va recomand pt ca nici eu nu stiam unde sa mergem si ne-a picat fisa pe moment:D
Ieri am aflat ca o alta prietena de-a mea a fost dusa tot in qvinta dar pe unde e/ Eu sincer nu am mai dat prin cluburi de hat timp Am auzit de ea dar..;))

MIHA74
27.08.2007, 07:16:55
Eu am fost la Rest.Pinocchio in Bucium dealtfel cred ca este si poza de acolo si am stat la terasa vreo 20 min.mi s-a oferit o cupa mare de inghetata iar hotii au baut cate o bere rapid :)
Si la noi au inceput telefoanele ca sa venim ca stam prea mult...

alibd
27.08.2007, 10:40:59
Eu am fost la Rest.Pinocchio in Bucium dealtfel cred ca este si poza de acolo si am stat la terasa vreo 20 min.mi s-a oferit o cupa mare de inghetata iar hotii au baut cate o bere rapid :)
Si la noi au inceput telefoanele ca sa venim ca stam prea mult...

Mdaaaaa, cam nerabdatori mirii, sau poate nelinistiti ca nu ne mai intoarcem... ;)) ;)) ;))

MIHA74
27.08.2007, 11:37:22
Mda desi am stat f.putin dar na a fost si drumul ...

Chrisu
27.08.2007, 11:46:37
Ieri am aflat ca o alta prietena de-a mea a fost dusa tot in qvinta dar pe unde e/ Eu sincer nu am mai dat prin cluburi de hat timp Am auzit de ea dar..;))Qvinta este in spate la Maternitatea Cuza Voda,pe strada care merge din spatele primariei spre Strada Armeana,pe partea dreapta, sper sa intelegi ceva din toata explicatia mea.=))Chiar dupa ce treci de terasa Joker.

drika
27.08.2007, 14:48:06
Qvinta este in spate la Maternitatea Cuza Voda,pe strada care merge din spatele primariei spre Strada Armeana,pe partea dreapta, sper sa intelegi ceva din toata explicatia mea.=))Chiar dupa ce treci de terasa Joker.Multam de explicatie...pe langa fosta stare civila???

mitzura
27.08.2007, 16:01:51
Multam de explicatie...pe langa fosta stare civila???
Exact!Vizavi de ea,in linie cu intrarea din spate a primariei (unde ai platit taxa pt civila:-$ )

mitzura
27.08.2007, 16:04:17
Eu vreau sa ma odihnesc putin cu ocazia furatului!Asa ca probabil ma vor duce in camera pe care o vom inchiria vizavi de restaurant,la hotel concordia.Voi nu ati simtit nevoia sa stati putin linistite?

biutzaxx
27.08.2007, 16:53:23
eu m-am linistit numa in masina, cat m-au dus in Finley. Acolo a fost foarte simpatica faza ca m-am intalnit cu alte 5 miresici furate si aduse acolo..oare era vre-una dintre miresicile de pe 21 iulie pe acolo?

biutzaxx
27.08.2007, 16:56:47
eu m-am linistit numa in masina, cat m-au dus in Finley. Acolo a fost foarte simpatica faza ca m-am intalnit cu alte 5 miresici furate si aduse acolo..oare era vre-una dintre miresicile de pe 21 iulie pe acolo?

scuze..SUNDAY'S am vrut sa zic :D

drika
27.08.2007, 19:32:06
Eu vreau sa ma odihnesc putin cu ocazia furatului!Asa ca probabil ma vor duce in camera pe care o vom inchiria vizavi de restaurant,la hotel concordia.Voi nu ati simtit nevoia sa stati putin linistite?
Nadia a procedat astfelo:-)o:-)o:-)

alibd
27.08.2007, 22:17:20

Eu nuuuuu. :D Si chiar daca nu m-a primit nimeni, in nici un club, am gasit intelegere pe treptele Universitatii...:-$ Se pare ca nici in noaptea nuntii nu am scapat de facultate.:D

alibd
27.08.2007, 22:18:46
scuze..SUNDAY'S am vrut sa zic :D

Pe mine nu m-au primit acolo si am negociat cu nenea de la poarta, dar probabil ca nu am avut banii la mine...:( :-\

sava_ioana
27.08.2007, 23:09:40
Ieri am aflat ca o alta prietena de-a mea a fost dusa tot in qvinta dar pe unde e/ Eu sincer nu am mai dat prin cluburi de hat timp Am auzit de ea dar..;))
nu stiu daca voi fi foarte explicita dar incerc...pe langa terasa joker care este pe langa teatrul national pe straduta cum te duci spre sediul protv...te-am facut praf:-p

drika
28.08.2007, 06:21:36
Intelesei:>:>:> si se danseaza muzica buna acolo, nu?

biutzaxx
28.08.2007, 15:18:53
Pe mine nu m-au primit acolo si am negociat cu nenea de la poarta, dar probabil ca nu am avut banii la mine...:( :-\

la mine s-au dus baietii si au dat cam 500 000 la intrare si numa asa ne-au dat drumu. eram cam 10 persoane

alibd
28.08.2007, 17:00:01
la mine s-au dus baietii si au dat cam 500 000 la intrare si numa asa ne-au dat drumu. eram cam 10 persoane

Eiii, asta este de acum... Oricum, a fost bine si asa.;;)

biutzaxx
29.08.2007, 10:24:40
Eiii, asta este de acum... Oricum, a fost bine si asa.;;)

eu cred ca abia asteapta sa le mai vina cate o miresica ca sa-si scoata banii, dar na...c'est la Roumanie

madalinabul
29.08.2007, 14:13:52
eu am ajuns intr/un final in faraon,dar mai intai am fost la pub 25 unde nu ne/au primit, apoi in quinta unde nu era lume si iar nu ne/au primit, noroc ca nu m/am deranjat sa ma dau din masina jos, am zis ca daca ne accepta la intrare cobor daca nu nu.sa nu credeti ca sunt prea cu nasul pe sus si nu m/am dat jos din masina de gagica ce eram :)):)):)):)):)):)):)), dar ma urcam si coboram greu din masina cu rochia mea care era foarte mare si grea.

alibd
29.08.2007, 14:34:15
eu am ajuns intr/un final in faraon,dar mai intai am fost la pub 25 unde nu ne/au primit, apoi in quinta unde nu era lume si iar nu ne/au primit, noroc ca nu m/am deranjat sa ma dau din masina jos, am zis ca daca ne accepta la intrare cobor daca nu nu.sa nu credeti ca sunt prea cu nasul pe sus si nu m/am dat jos din masina de gagica ce eram :)):)):)):)):)):)):)), dar ma urcam si coboram greu din masina cu rochia mea care era foarte mare si grea.

Hai ca te credem pe cuvant...;)) ;)) ;)) :*

sava_ioana
29.08.2007, 20:57:29
muzica a fost super in qvinta chiar am dansat tot timpul pe care l-am petrecut acolo...

a_rox04
31.08.2007, 06:02:39
Eu am fost dusa la o alta nunta , la Moara de Foc, iar mireaa de acolo a venit la mine la nunta si a dansat cu mirele meu.A fost foarte faina reactia mirilor care se asteptau sa isi primeasac miresele lor, pentru care deja negociasera :D

alibd
31.08.2007, 11:14:13
Eu am fost dusa la o alta nunta , la Moara de Foc, iar mireaa de acolo a venit la mine la nunta si a dansat cu mirele meu.A fost foarte faina reactia mirilor care se asteptau sa isi primeasac miresele lor, pentru care deja negociasera :D

Super! ;)) ;)) ;))

madalinabul
31.08.2007, 12:19:53
si eu am fost dusa la o alta nunta in sala mare de la providenta, a venit un tip de la aceea nunta care furase mireasa de acolo si m/a luat si m/a dus oe mine in locul ei, a fost frumos doar ca mirele era cam mitocan

mitzura
31.08.2007, 15:01:52
de decoratiuni ce firma ai ales sa se ocupe pana la urma?

a_rox04
31.08.2007, 17:53:45
de decoratiuni ce firma ai ales sa se ocupe pana la urma?

Happy Days s-a ocupat de decorul salii si al bisericii...eu am fost foarte multumita, sala a arata chiar foarte bine, s-a vazut ca au lucrat cu grija si elegant.Cat despre flori, buchetul meu si lumanari...au ost perfect exact cum le-am cerut :)

MIHA74
03.09.2007, 14:19:40
Casa de piatra si felicitari!

Asa este sunt faine tipele de la happy days am ornat :) bine doar prezidiul si aranjamentele florale pe mesele invitatilor!
Faine poze!

framona
08.10.2007, 13:57:27
pe mine m-au dus acasa la un invitat... ;)) ei... eram mai multi.... si am baut ceva, s-au dat telefoanele de rigoare si apoi ne-am intors:-"

Green_Eyes
08.10.2007, 14:23:38
Eu am vrut sa merg in Best Club (Fostul Cannabis) unde mi-am petrecut mai multe seri din studentie :grin:, dar nu stiam ca nu primesc mirese:oops: si imi venea sa ii :spider::gen_01:, asa ca ne-am intors aproape de locatia nuntii:-" si am baut o apa minerala in MASTER;;) (in spate la Fac. de Chimie).
Sincer, inainte de nunta nu prea ma incanta ideea cu furatul (ma gandeam eu ca o data ma marit si sa lipsesc de la propria nunta:no_03:), dar asa de bineeeeeeee mi-a prins;)) Am reusit sa ma odihnesc putin si sa imi recapat energia pentru restul noptii:madlaugh::madlaugh::rocking::">

nicoleta
09.10.2007, 22:43:11
eu am fost dusa intr-un bar ( dar cu de toate pt toti ;));)) ) aproape de Tomesti !!!! a fost super mai ales k acolo mai erau si cateva pers si toata lumea a inceput cu urarile de rigoare si am si gasit ce sa trimit mirelui in locul pantofului !!!!!!!!:)):)):))

elle26
02.12.2007, 20:10:35
:* Drika ,imi spui te rog numele fotografului tau de la nunta si cam cat a costat ???

poessys
17.04.2008, 13:08:35
eu am fost dusa intr-un bar ( dar cu de toate pt toti ;));)) ) aproape de Tomesti !!!! a fost super mai ales k acolo mai erau si cateva pers si toata lumea a inceput cu urarile de rigoare si am si gasit ce sa trimit mirelui in locul pantofului !!!!!!!!:)):)):))
Eu as vrea sa merg, cand voi fi furata, daca s-ar putea, in Gradina Botanica...........cu toate ca e periculos pentru rochita mea.......

aandrada
17.04.2008, 13:20:51
Ce amintiri mi-a trezit topicul ăsta :))

Eu am avut nunta când era semi-finala dintre Franța și Brazilia. Și la prima repriză tot fugeam pe terasă (noi aveam nunta în spate, înautru) în spatele ecranului (că se vede și din spate), cu jumate din nuntași de gen masculin după mine, frumușică și aranjată, ca un ghiocel, cu o sticlă de bere-n mână și înjuram de mama focului. =)) La pauză m-au luat să mă ducă să văd a 2-a repriză în liniște, fără să se holbeze toată terasa la mine. M-au dus în nu știu ce club privat de la Universitate, unde lucrase un amic de-al meu și am lipsit cam vreo oră jumate, că am stat la meci plus drumul dus-întors. Nunta era pe moarte când m-am întors. :)) Și m-am întors și nervoasă, că bătuse Franța! :D Mi-a luat ceva timp să-mi revin io ca să scot lumea din amorțeală. :))

Țin să precizez că al meu mire nu a plătit nici în ziua de azi ce promisese hoților.

Și să nu mai crezi în superstiții. =)) (am divorțat de el)

Vă doresc furăcială plăcută. ;-)

AnaM
17.04.2008, 21:05:12
Ce amintiri mi-a trezit topicul ăsta :))

Eu am avut nunta când era semi-finala dintre Franța și Brazilia. Și la prima repriză tot fugeam pe terasă (noi aveam nunta în spate, înautru) în spatele ecranului (că se vede și din spate), cu jumate din nuntași de gen masculin după mine, frumușică și aranjată, ca un ghiocel, cu o sticlă de bere-n mână și înjuram de mama focului. =)) La pauză m-au luat să mă ducă să văd a 2-a repriză în liniște, fără să se holbeze toată terasa la mine. M-au dus în nu știu ce club privat de la Universitate, unde lucrase un amic de-al meu și am lipsit cam vreo oră jumate, că am stat la meci plus drumul dus-întors. Nunta era pe moarte când m-am întors. :)) Și m-am întors și nervoasă, că bătuse Franța! :D Mi-a luat ceva timp să-mi revin io ca să scot lumea din amorțeală. :))

Țin să precizez că al meu mire nu a plătit nici în ziua de azi ce promisese hoților.

Și să nu mai crezi în superstiții. =)) (am divorțat de el)

Vă doresc furăcială plăcută. ;-)

:)) :))
Sigur asa se intampla si la mine daca erau ceva emisiuni despre masini :)) Eu sunt camarada baietilor :))

bistef
23.04.2008, 06:43:57
EU NU AM MERS PREA DEPARTE,CA M-AU FURAT NEPOTEII(4ANI)SI M-AU DUS LA PARTERUL RESTAURANTULUI INTR-O SALA.A FOST GROAZNIC CA UNUL DIN EI S-A DUS SA-I SPUNA MIRELUI CA FURAT MIREASA SI NU S-A MAI INTORS IAR CELALALT A ADORMIT PE BRATELE MELE.DAR LA URMA AU AVUT PRETENTII:CATE 100€PENTRU FIECARE.MICI,MICI DA DESTEPTI

ungrasmic
23.04.2008, 08:53:05
EU NU AM MERS PREA DEPARTE,CA M-AU FURAT NEPOTEII(4ANI)SI M-AU DUS LA PARTERUL RESTAURANTULUI INTR-O SALA.A FOST GROAZNIC CA UNUL DIN EI S-A DUS SA-I SPUNA MIRELUI CA FURAT MIREASA SI NU S-A MAI INTORS IAR CELALALT A ADORMIT PE BRATELE MELE.DAR LA URMA AU AVUT PRETENTII:CATE 100€PENTRU FIECARE.MICI,MICI DA DESTEPTI
=)) =)) =)) =))

myre_ivan
28.05.2008, 15:07:56
Buna fetelor!
Poate o sa ma credeti nebuna dar pe mine cine ma fura vreau sa ma duca intr-un club unde sa ma lase sa dansez pe masa :)).am eu un fix , mereu mi-am dorit sa fac asta dar n-am avut ocazia si iata ca am gasit si solutia;).

alibd
28.05.2008, 15:40:48
Buna fetelor!
Poate o sa ma credeti nebuna dar pe mine cine ma fura vreau sa ma duca intr-un club unde sa ma lase sa dansez pe masa :)).am eu un fix , mereu mi-am dorit sa fac asta dar n-am avut ocazia si iata ca am gasit si solutia;).

La asta ma gandeam si eu, dar nu m-au primit in nici o discoteca...:))

Yonika
07.09.2008, 19:59:46
Fetele care ati mai avut nunta pana acum, unde ati mai fost duse? Eu nu as vrea intr-o discoteca, sau se intalnesc undeva miresele care sunt furate ?

stefania_a
08.09.2008, 18:14:34
Fetele care ati mai avut nunta pana acum, unde ati mai fost duse? Eu nu as vrea intr-o discoteca, sau se intalnesc undeva miresele care sunt furate ?

din cate stiu cei de la discoteci cluburi nu mai primesc miresici. pe mine cand m-au furat m-au dus la terasa borbon (nu stiu exact cum se scrie). probabil baietii stiau k u ne-ar fi primit in nici un club, si k sa ma scuteasca de rusine (am vazut la pub 25 cum intorceau miresicile din drum cu nuntasii cand vroiau sa intre:-& )m-au dus la un suc la terasa:-p

Yonika
08.09.2008, 20:41:13
din cate stiu cei de la discoteci cluburi nu mai primesc miresici. pe mine cand m-au furat m-au dus la terasa borbon (nu stiu exact cum se scrie). probabil baietii stiau k u ne-ar fi primit in nici un club, si k sa ma scuteasca de rusine (am vazut la pub 25 cum intorceau miresicile din drum cu nuntasii cand vroiau sa intre:-& )m-au dus la un suc la terasa:-p
Oricum, eu nu as vrea intr-o discoteca, ci as prefera un loc unde sa incerc sa ma odihnesc putin, ca sigur voi dansa destul pana atunci si sa imi mai trag si eu putin sufletul.

ungrasmic
09.09.2008, 12:07:16
Oricum, eu nu as vrea intr-o discoteca, ci as prefera un loc unde sa incerc sa ma odihnesc putin, ca sigur voi dansa destul pana atunci si sa imi mai trag si eu putin sufletul.
=)) Asa am zis si eu, k cine ma fura, sa ma duca sa ma odihnesc putin ca sigur o sa fiu franta, da de unde...o sa vezi ca n-o sa simti deloc oboseala. Eu am dansat toata noapte si pe tocuri, ca mi-am luat doar o pereche de sandalute cu toc, nu inalt ce-i drept si am stat cu ele pana dimineata. Nu m-au durut picioarele cum preconiza toata lumea, am putut sa duc si rochia( mama era ferm convinsa ca in timpul noptii o sa o rog s-mi taie din fusta grea de pe dedesubt=)) ca era mai grea decat mine), in timpul slujbei religioase ma intrebau intr-una daca mi-e rau prietenele mele=)) dar eu nici pe departe, mai puteam o zi sa fiu mireasa=)) Bine, ca dimineata cand m-am asezat pe scaun nu m-am mai putut ridica si am adormit in masina de nu m-au mai putut trezi si m-a dus fratele meu in brate pana la pat ca sotiorul era si el frant, abia se ducea pe el. Cand m-a furat, m-a dus la sora mea acasa, am stat putin si apoi m-au plimbat, ca nu primeau mirese si incepuse si lumea sa sune sa ma aduca

elara
09.09.2008, 14:43:59
Cand am fost furata nu am vrut sa ma duc in nici o discoteca/club. Aveam si eu o pata - sa ajung la Rapa Galbena sa fac poze. Acolo am fost si apoi la UMF - tot pt poze! Nu am avut timp sa ma odihnesc, dar nu am vrut sa trec pe langa posibilitatea sa fac poze la Rapa. E foarte frumos acolo, mai ales seara.

alibd
09.09.2008, 17:20:50

Hmmmm, nu stiu ce sa zic la faza cu odihnitul... Cred ca ai sa vrei sa te distrezi si mai mult in acea parte a nuntii. Cel putin asa a fost la mine. Mie mi-a parut rau ca nu m-au primit undeva in disco, sa dansez si eu pe o masa.:D Si, oricum, oboseala am simtit-o abia dimineata cand am ajns acasa. Atunci, chiar ca am picat ca de pe front.:)

Cib
10.09.2008, 12:27:33
De dansat pe masa ... e un loc in Copou, unde acolo e regula casei: dansul pe masa. La Havana Club

alibd
10.09.2008, 22:56:54
De dansat pe masa ... e un loc in Copou, unde acolo e regula casei: dansul pe masa. La Havana Club

hmmm, prea tarziu de acum...poate la nunta de argint...:-"

jadeeed
18.09.2008, 14:47:32
Hey...cum adica nu se lasa miresele in discoteci???? Adica daca vrei sa platesti bilet nu te lasa ca ce, esti in rochie? Sa imi explice si mie cineva....

Eu vream sa ma duc undeva unde se asculta rock. Dar nu singura...ci cu sotul. Ne-am gandit sa fugim impreuna si sa punem invitatii sa faca ceva comic daca vor sa ne intoarcem :-"

Sper sa iasa!

maryloo
18.09.2008, 15:09:43
hop ma bag si eu in seama.
Eu abia astept faza cu furatul sa fumez o tigare :)))))))))

Matzaluka
19.09.2008, 04:04:47
hop ma bag si eu in seama.
Eu abia astept faza cu furatul sa fumez o tigare :)))))))))
Sunt in asentimentul tau:))
Si miresica de dinainte are o idee ingenioasa si chiar m-a facut curioasa daca a mers treaba cu furatul reciproc si simultan mire-mireasa:D
Mai am si eu o problema: stiu ca in discoteci nu mai lasa miresele pt ca se intra si cu camere de filmat si astfel se violeaza "politica" localurilor...ar fi singura explicatie pe care o gasesc. Dar nu asta e problema mea....stie careva prin absurd daca exista vreun club de striptease in tot orasul asta in care lasa si miresici?!8-} ...fiecare cu damblalele ei...:))

Crisss
19.09.2008, 12:57:34
Sunt in asentimentul tau:))
Si miresica de dinainte are o idee ingenioasa si chiar m-a facut curioasa daca a mers treaba cu furatul reciproc si simultan mire-mireasa:D
Mai am si eu o problema: stiu ca in discoteci nu mai lasa miresele pt ca se intra si cu camere de filmat si astfel se violeaza "politica" localurilor...ar fi singura explicatie pe care o gasesc. Dar nu asta e problema mea....stie careva prin absurd daca exista vreun club de striptease in tot orasul asta in care lasa si miresici?!8-} ...fiecare cu damblalele ei...:))

acum majoritatea miresicilor merg in baron, uneori e distractie acolo, uneori nu prea, cand m-au furat pe mine nu era mare lucru insa am intalnit acolo o alta miresica si ni s-a parut mult mai interesant ea sa vina la mine la nunta si invers. si cica la mine la nunt a fost super distractie cat a stat miresica respectiva.pupici

Matzaluka
19.09.2008, 18:44:37
acum majoritatea miresicilor merg in baron, uneori e distractie acolo, uneori nu prea, cand m-au furat pe mine nu era mare lucru insa am intalnit acolo o alta miresica si ni s-a parut mult mai interesant ea sa vina la mine la nunta si invers. si cica la mine la nunt a fost super distractie cat a stat miresica respectiva.pupici
Da..am auzit si eu ca acum se poarta "incrucisarea" de miresici pe la nunti si nu e o idee rea deloc...oricum niste prieteni de-ai nostri (si foarte posibili hoti de mireasa...adika de mine :D) vor merge pt scurt timp in acea noapte la nunta unei cunostinte...asa ca si eu am toate sansele sa patesc acelasi lucru...poate ma iau cu ei :))
pup!

miKA24
26.09.2008, 08:47:50
mai, eu am fost dusa la o alta nunta (fotograful meu a vorbit cu mirele de acolo si acesta din urma a fost de acord sa vin);
ideea este ca toti invitatii de acolo si mirele au fost foarte incantati sa mai vada o mireasa (mai ales ca eu, avand trena, mi-am ridicat poalele in sus si am inceput sa dansez), dar miresica de acolo, desi imi zambea, nu parea prea fericita sa fiu acolo ..... sorry, m-am lasat la mana altora.....:)>-;
eu, oricum, m-am distrat....:Y:gen_08:

Yonika
26.09.2008, 10:55:28
Eu cand am fost furata am fost in Tudor, si acolo am mai facut cateva poze singura in parcarea de la mall. A fost super...ne-am distrat f fain...Nici nu as fi dorit sa merg in alta parte!

alibd
26.09.2008, 15:31:58
mai, eu am fost dusa la o alta nunta (fotograful meu a vorbit cu mirele de acolo si acesta din urma a fost de acord sa vin);
ideea este ca toti invitatii de acolo si mirele au fost foarte incantati sa mai vada o mireasa (mai ales ca eu, avand trena, mi-am ridicat poalele in sus si am inceput sa dansez), dar miresica de acolo, desi imi zambea, nu parea prea fericita sa fiu acolo ..... sorry, m-am lasat la mana altora.....:)>-;
eu, oricum, m-am distrat....:Y:gen_08:

=)) hmmmm....oare de ce? ;))

miKA24
26.09.2008, 15:42:42
;));)):-":-"

alibd
26.09.2008, 16:16:44
;));)):-":-"

Exact asa ma gandeam si eu...:))

Cretzofolina13
08.10.2008, 13:17:26
Cumnata mea a fost dusa la Flamingo, un club din zona Stefan cel Mare. DJ-ul a felicitat-o pentru ca era a 3 a mireasa care fusese acolo. Si cum dansa ea vesela, hop inca o mireasa...veselie mare, nuntasii s-au amestecat. Dupa 2 minute, alta miresica. Nu vreti sa stiti ce urlete de bucurie au fost cand s-au zarit cele 3. Au inceput sa joace in mijlocul ringului si...mai vine unaaaa. 4 !! DJ-ul ramasese fara replica. S-a facut o hora de mirese in toata regula. Cameramanii ne inconjurasera, fiecare filmandu-si mireasa, nuntasii dansau iar oamenii obisnuiti veniti la club bineinteles ca nu mai aveau loc sa danseze! Oricum a fost f tare!:)>-

moni_moni
04.11.2008, 16:37:07
Cu adevarat foaaarte tare. De curand am fost la nunta unei foste colege de facultate in Botosani. Cand au furat mireasa, am mers intr-un club...unde dupa cateva minute au aparut doi prieteni de-ai nostri care s-au deghizat in mirese:)) ...erau penibili...perucile puse aiurea, dati cu ruj...machiati...toata lumea se distra...a fost un moment frumos. Mai tare a fost ca inainte sa duca adevarata mireasa inapoi mirelui...acesta..legat la ochi..a facut cateva declaratii de dragoste " falselor mirese"..:))

irinaBride
04.11.2008, 19:19:55
Eu nu am vrut sa ma despart prea mult de mirele meu, asa ca nu m-am indepartat prea tare ;)). Dar am folosit cele 20 min ca sa ma odihnesc si sa ma descalt ... am niste basici de toata frumusetea :-s

moni_moni
04.11.2008, 19:38:02
Eu nu am vrut sa ma despart prea mult de mirele meu, asa ca nu m-am indepartat prea tare ;)). Dar am folosit cele 20 min ca sa ma odihnesc si sa ma descalt ... am niste basici de toata frumusetea :-s
Casa de Piatra!!! Am observat ai doar cateva zile de cand esti "married":D . Felicitari si sa fiti fericiti!!!>:D<

Matzaluka
05.11.2008, 20:16:17
Cumnata mea a fost dusa la Flamingo, un club din zona Stefan cel Mare. DJ-ul a felicitat-o pentru ca era a 3 a mireasa care fusese acolo. Si cum dansa ea vesela, hop inca o mireasa...veselie mare, nuntasii s-au amestecat. Dupa 2 minute, alta miresica. Nu vreti sa stiti ce urlete de bucurie au fost cand s-au zarit cele 3. Au inceput sa joace in mijlocul ringului si...mai vine unaaaa. 4 !! DJ-ul ramasese fara replica. S-a facut o hora de mirese in toata regula. Cameramanii ne inconjurasera, fiecare filmandu-si mireasa, nuntasii dansau iar oamenii obisnuiti veniti la club bineinteles ca nu mai aveau loc sa danseze! Oricum a fost f tare!:)>-

Nunta a fost pe 27 Sept? Si eu tot in flamingo am ajuns (printre altele) si cand am plecat tocmai aparuse o alta miresica f dragutza:)

Cretzofolina13
06.11.2008, 19:14:21
Nunta a fost pe 27 Sept? Si eu tot in flamingo am ajuns (printre altele) si cand am plecat tocmai aparuse o alta miresica f dragutza:)

Nu, nu. A fost pe 23 august!:D

Matzaluka
08.11.2008, 07:00:25
Nu, nu. A fost pe 23 august!:D

Aaa...8-} Oricum..casa de piatra prietenei tale;;)

Cretzofolina13
10.11.2008, 12:09:18
Aaa...8-} Oricum..casa de piatra prietenei tale;;)

Mersi, mersi. Si voua la fel !:x

angelfighter
03.12.2008, 19:55:56
dupa indelungi plimbari cu taxiul am ajuns la baron pt ca nimic altceva nu mai gasise deschis, am tinut sa nu lipsesc prea mult de la nunta si ma reusit sa si evadez ( doar de distractie am evadat pt ca oricum hotii si-au primit rasplata)
pupici

serena82
23.12.2008, 10:39:12
Eu as vrea sa merg undeva unde e muzica, sa ma distrez si eu nitel, ca doar mirele se distreaza cat timp mireasa este furata. Problema e ca mirele meu nu prea vrea sa ma lase sa fiu furata, mi-a si zis, dar mie imi place traditia asta asa ca nu stiu cum o sa fie pana la urma.

angelfighter
01.01.2009, 19:11:24
Eu as vrea sa merg undeva unde e muzica, sa ma distrez si eu nitel, ca doar mirele se distreaza cat timp mireasa este furata. Problema e ca mirele meu nu prea vrea sa ma lase sa fiu furata, mi-a si zis, dar mie imi place traditia asta asa ca nu stiu cum o sa fie pana la urma.
lin cazul meu, eu eram cea care nu voiam sa fiu furata; am zis ca daca ma pacaleste pe bune e ok daca nu sa isi ia gandul "hotii" insa au complotat cu cei de la bucatarie si ma chemat sefa de sala in bucatarie cica sa vb despre urmatorul fel de mancare si cand colo "hotii" ma asteptau acolo. deci poti sa ii expui si problema asta lui iuby a tau ca sa nu se supere daca cumva chiar te pacaleste si te fura.
spor la pregatiri

serena82
01.01.2009, 20:17:28
lin cazul meu, eu eram cea care nu voiam sa fiu furata; am zis ca daca ma pacaleste pe bune e ok daca nu sa isi ia gandul "hotii" insa au complotat cu cei de la bucatarie si ma chemat sefa de sala in bucatarie cica sa vb despre urmatorul fel de mancare si cand colo "hotii" ma asteptau acolo. deci poti sa ii expui si problema asta lui iuby a tau ca sa nu se supere daca cumva chiar te pacaleste si te fura.
spor la pregatiri
Da... bineinteles ca se poate sa fii si pacalita, ca hotii sa te poata fura. Iubi al meu mai mult glumeste cand spune ca nu vrea sa fiu furata, vrea si el sa se dea un pic in spectacol si sa ingreuneze munca hotilor;))

andreeadea
07.01.2009, 17:37:22
Si mie mi ar placea sa fiu furata pe nepregatite, nu mi prea plac regizarile, nu e original.Binenteles ca viitorul meu sot a zis ca pune toata politia pe urmele hotilor avand in vedere ca o sa fie ceva organe prin preajma , el lucrand in domeniu...dar a zis asa ca sa se dea mare si tare :-"

adnada
18.02.2009, 13:45:07
Prieteni nostri rad si zic ca o sa ma duca de la Popas Pacurari la shoping in ERA :)) , sau in statia de transformare de la antibiotice ca lucram in domeniu energetic:)) :)) :))

Petro29
25.02.2009, 19:25:58
am fost furata pe neasteptate , au vrut sa ma duca in discoteca dar din pacate nu dau voie in discoteca cu mirese , am vrut sa cumparam bilete dar nici asa nu ne au dat voie asa ca ne am plimbat de am ajuns in tudor la terase pina au negociat pr mine asa ca bafta miresicilor <:-P @};- @};- @};- @};-

serena82
27.02.2009, 11:34:57
am fost furata pe neasteptate , au vrut sa ma duca in discoteca dar din pacate nu dau voie in discoteca cu mirese , am vrut sa cumparam bilete dar nici asa nu ne au dat voie asa ca ne am plimbat de am ajuns in tudor la terase pina au negociat pr mine asa ca bafta miresicilor <:-P @};- @};- @};- @};-
Mi-ar placea si mie sa merg intr-un loc unde se danseaza, dar daca voi spuneti ca nu se mai primesc miresele in discoteca....Ma gandesc totusi ca as putea de ex sa merg la Ciric sa fac niste pozici in timpul asta, ce ziceti de idee?

angelfighter
28.02.2009, 22:09:59
Prieteni nostri rad si zic ca o sa ma duca de la Popas Pacurari la shoping in ERA :)) , sau in statia de transformare de la antibiotice ca lucram in domeniu energetic:)) :)) :))
super, o sa stie mirele unde sa te caute si nu mai negociaza cu hotii =))

Petro29
01.03.2009, 08:51:44
eu asa am patit dar cred ca in cluburi se da voie merita intrebat casa de piatra si distractie placuta >:D<

angelfighter
01.03.2009, 11:47:31
eu asa am patit dar cred ca in cluburi se da voie merita intrebat casa de piatra si distractie placuta >:D<
adik te-a gasit mirele ? mirele meu ar fi vrut sa ma gaseasca insa nu avea cum sa plece dar nu o fost prob ca am evadat eu ;)) .
casa de piatra

Petro29
05.03.2009, 18:43:11
adik te-a gasit mirele ? mirele meu ar fi vrut sa ma gaseasca insa nu avea cum sa plece dar nu o fost prob ca am evadat eu ;)) .
casa de piatra
nu nu ma gasit dar a asteptat cuminte la sala sa ma aduca ''hoti''unde mirele a pregatit o surpriza pentru ei , binenteles o hora cum e pe la noi <:-P

oana_bogdan
12.03.2009, 16:29:19
la mine a zis iubi ca face un poster mare si-l pune la intrare unde o sa scrie:
"mesaj din partea miresei: nu stiu sa dansez, aveti rabdare!
mesaj din partea mirelui: cine fura mireasa...sa si-o tina!"

#-o

Butterfly87
16.03.2009, 09:59:56
si noi vom respecta traditia cu furatul..cred k in baron ma vor duce.dar stiti din surse sigure k in discoteci nu mai lasa cu mirese???:O mi se pare o prostie!

oana99
16.03.2009, 10:17:11
Eu am fost furata si dusa intr-un club in aer liber,si am dansat pe boxe alaturi de animatoare=)) .Afost show....

jadeeed
16.03.2009, 14:54:44
la mine a zis iubi ca face un poster mare si-l pune la intrare unde o sa scrie:
"mesaj din partea miresei: nu stiu sa dansez, aveti rabdare!
mesaj din partea mirelui: cine fura mireasa...sa si-o tina!"

#-o

:)) Super tare! Eu nu vreau sa fiu furata. Vreau sa fug in lume cu mirele meu. Si m-am gandit ca ar fi misto sa plecam noi doi vreo 20-30 de minute, si sa se anunte nuntii ca au fost furati...mirii. Si avem niste "pedepse" pentru anumite persoane ca sa ne intoarcem...Eventual iesim in Piata Unirii si facem cateva poze noaptea...ca e asa frumoasa (noaptea, ca ziua...). Sa vedem...

Petro29
16.03.2009, 15:00:12
si noi vom respecta traditia cu furatul..cred k in baron ma vor duce.dar stiti din surse sigure k in discoteci nu mai lasa cu mirese???:O mi se pare o prostie!
eu asa am patit am fost plimbata pe la multe discoteci dar fara rost,nu stiu de ce nu dau voie cu mirese ,dar poate voi aveti noroc petrecere frumoasa>:D<

Andrusca81
27.04.2009, 17:48:42
Si eu am fost furata.La inceput parca nu as fi vrut sa fiu furata, sotul nici atat...el chiar a stat langa mine toata petrecerea si daca mai vorbeam si eu cineva si ma scapa din vedere...imi facea observatie:)).In orice caz am fost furata...insa sotul meu a pus la cale cu varul meu sa ma fure si sa nu ma lase pe mana altcuiva :)( varul meu chiar voia sa vina sa ma fure cu mascatii, dar ma bucur ca a renuntat la idee #:-S) si am fost dusa intr-un barulet de pe Copou, pe al carui patron il cunosteam...unde nici timp sa beau un suc nu am avut pentru ca suna tata nervos ca ar trebui sa ne intoarcem...iar hotii devenisera agitati, tatal meu fiind The Big Boss.....Ceea ce mi s-a parut comic este faptul ca sotul a fost happy ca a avut si el ceva timp sa bea niste apa :)), deci daca aveti un sot care nu vrea sa fiti furate si sta numai cu voi pe ringul de dans....ganditi-va ca poate i-ar face bine sa fiti furate ;-).

serena82
27.04.2009, 19:42:02
Si mie imi suradea ideea de a fi furata, cu toate ca mirele nu prea e de acord, insa nasul mi-a povestit de o mireasa care a murit intr-un accident de masina in noaptea nuntii si m-a pus pe ganduri. Oricum de furat tot cred eu ca o sa fiu furata, insa nu cred sa ma duc prea departe de restaurant.

Andrusca81
27.04.2009, 19:56:38
Si mie imi suradea ideea de a fi furata, cu toate ca mirele nu prea e de acord, insa nasul mi-a povestit de o mireasa care a murit intr-un accident de masina in noaptea nuntii si m-a pus pe ganduri. Oricum de furat tot cred eu ca o sa fiu furata, insa nu cred sa ma duc prea departe de restaurant.
Pe bune...asta am auzit si eu,dar dupa ce a trecut nunta :-s.Si am inteles ca var'miu era foarte stresat de acest plan de a ma fura...dar bine ca s-a petrecut totul fara incidente...desi s-ar putea spune intr-adevar ca am parcurs ceva distanta,din pacurari pana in copou.
Din cate stiu eu despre acel caz nefericit,e posibil ca " hotii" sa fi fost ametiti si de aceea e posibil sa se fi intamplat totul...iar mirele a crezut ca a fost o gluma proasta insa a aflat abia dimineata ca se inselase.
Eu zic ca e bine cateodata sa fie si aranjata "rapirea"...pentru ca dintr-o traditie frumoasa si spontana se poate transforma si in ceva urat daca esti rapita de niste nuntasi ametiti...

achim_oana
07.05.2009, 13:59:40
Si eu am fost furata , si m-am plimbat cu masina pentru ca ploua!
Multumesc lui Dumnezeu ca nu am patit nimic!

duplanty
07.05.2009, 14:14:15
si eu am fost furata si m-am dus pe lnga Mures(apa)..a fost frumos...soferul a fost o domnisoara care nu bause nimic si gasca super tare...am cantat, am dansat, si am fost si filmati..a fost super<:-P

aniscamaia
07.05.2009, 16:41:27
eu am fost in parcul copou, si am profitat si am mai facut si niste poze

oana_bogdan
07.05.2009, 20:07:38

parca ar fi frumos (vad din poze ca personal trebe inca sa merg sa vad!:-< ) si la rapa galbena cu scarile iluminate :love:
voi ce spuneti? daca tot in discoteci se pare ca nu se mai poate merge... profitam sa facem pozici, nu?;))

angelfighter
15.05.2009, 11:14:19
in Baron pe sf Lazar cred ca se mai primesc miresici furate, eu acolo am fost dusa anul trecut in octombrie. muzica, sampanie, dans: distractie; apoi evadare si tot asa distractie non stop.
numai bine

angelfighter
15.05.2009, 11:15:56
Casa de piatra, fericire, implinire, sanatate si tot ce va doriti sa realizati impreuna.
Felicitari

aniscamaia
16.05.2009, 10:40:22
Casa de piatra, fericire, implinire, sanatate si tot ce va doriti sa realizati impreuna.
Felicitari
multumim :*

Butterfly87
17.05.2009, 13:47:22
in Baron pe sf Lazar cred ca se mai primesc miresici furate, eu acolo am fost dusa anul trecut in octombrie. muzica, sampanie, dans: distractie; apoi evadare si tot asa distractie non stop.
numai bine

am auzit si eu ca nu se mai primesc mirese in dicsoteci...mireasa de la nunta de aseara a fost dusa la palatul culturii pt poze... eu totusi vreun in baron..sa dansez asa putin:)

Nutu
18.05.2009, 19:12:43
Eu am fost intr-un club arabesc de pe Lascar Catargi, langa Hotel Orion, parca...#-o

Butterfly87
18.05.2009, 20:02:52
Eu am fost intr-un club arabesc de pe Lascar Catargi, langa Hotel Orion, parca...#-o

da cum de v-au lasat sa intrati..dak in discoteci nu mai lasa.... ai avut noroc..si cum a fost??

Nutu
19.05.2009, 18:44:27
da cum de v-au lasat sa intrati..dak in discoteci nu mai lasa.... ai avut noroc..si cum a fost??Nu e discoteca, e un club micut in care se si danseaza, dar e ceva foarte restrans!A fost foarte frumos, erau si dansatoare din buric si un tip care canta la nu stiu ce chestie din lemn:-\ Imi pare rau ca eram cam obosita si nu prea aveam chef de dans, mi-ar fi prins bine putina pauza...:">

ada80
20.05.2009, 14:34:41
Eu am fost la Universitate , sper ca au iesit faine pozele,personal nu voiam sa merg in alta parte ,voiam sa ma mai linistesc;;) .

lauriciul
20.05.2009, 15:35:03
Eu am fost la Universitate , sper ca au iesit faine pozele,personal nu voiam sa merg in alta parte ,voiam sa ma mai linistesc;;) .
Nu ai pozici de la nunta? ;)) Cum a fost? Eu am in doua saptamani si mor de nerabdare;)).

stefania_a
20.05.2009, 19:45:46

pai de ce?
eu una cand am fost furata m-am lasat pe mana hotilor;))

laura_mc
08.06.2009, 10:27:17
Pe lauriciul noi am dus-o in Viper Club, unde a avut ocazia sa joace putin bowling spre incantarea celor de acolo si a noastra evident. Au fost mai multe momente comice dar o voi lasa pe ea sa povesteasca cand se intoarce din luna de miere:love:.

al1nab
11.06.2009, 19:18:51
Pana la urma care sunt cluburile unde lasa miresicile sa intre? Sau e mai usor sa intreb care nu lasa?!:D

stefania_a
11.06.2009, 19:21:53
Pana la urma care sunt cluburile unde lasa miresicile sa intre? Sau e mai usor sa intreb care nu lasa?!:D

din cate stiu eu nici un club nu mai primeste miresici...:-"

al1nab
11.06.2009, 22:40:06
Pai vad ca unele fete zic ca mai exista si cluburi unde se poate intra...

stefania_a
12.06.2009, 19:36:25
Pai vad ca unele fete zic ca mai exista si cluburi unde se poate intra...

viper nu mai e chiar club...se joaca bowling, biliard...e un fel de bar sau nu stiu exact cum sa-l clasific...

Butterfly87
13.06.2009, 07:13:08
viper nu mai e chiar club...se joaca bowling, biliard...e un fel de bar sau nu stiu exact cum sa-l clasific...
si deci nu mai este nici un club unde sa lase cu mirese?? nici in baron???????:-w

stefania_a
13.06.2009, 08:16:12
si deci nu mai este nici un club unde sa lase cu mirese?? nici in baron???????:-w

nu stiu sigur....dar vezi k toate fetele care au avut nunta recent au zis k nu se mai primesc mirese in cluburi...si asa era si acum 2 ani cand am avut eu nunta...mai asteapta sa vezi merg miresicile dinaintea ta....

Crisss
14.06.2009, 00:11:54

nu e neaparat sa mergeti in club, tre sa aiba hotii inventiviatate, sa va duca undeva frumos ......noi am furat acum in mai o miresica si am duso la Casa Universitarilor, la terasa , iar acolo e ring de dans...i-am dat un banut la barman si ne-a pus niste melodii dansante.....am dansat......am invitat si lumea de la terasa la dans...am baut si o sampanie....

Butterfly87
14.06.2009, 08:23:13
nu e neaparat sa mergeti in club, tre sa aiba hotii inventiviatate, sa va duca undeva frumos ......noi am furat acum in mai o miresica si am duso la Casa Universitarilor, la terasa , iar acolo e ring de dans...i-am dat un banut la barman si ne-a pus niste melodii dansante.....am dansat......am invitat si lumea de la terasa la dans...am baut si o sampanie....
super....oricum ma voi lasa pe mana hotilor!!

al1nab
14.06.2009, 11:25:42

Din pacate "hotii" mei nu cunosc iasul :)) asa c va trebui sa ii duc eu pe ei :))

stefania_a
14.06.2009, 20:48:49
Din pacate "hotii" mei nu cunosc iasul :)) asa c va trebui sa ii duc eu pe ei :))

pai atunci tre sa te gandesti unde vrei sa mergi:D

al1nab
14.06.2009, 20:51:09
pai atunci tre sa te gandesti unde vrei sa mergi:D

Pai ma gandeam sa ii duc la casino sa cheltuie bani :)))
Glumesc.. sau cine stie :D oare lasa sa intre mirese?:)

stefania_a
14.06.2009, 20:54:58
Pai ma gandeam sa ii duc la casino sa cheltuie bani :)))
Glumesc.. sau cine stie :D oare lasa sa intre mirese?:)

posibil....doar astia cu cluburi sunt mai airuea acum...

lauriciul
14.06.2009, 21:49:11
Eu am fost in viper si am jucat bowling ;)). A fost f frumos cand am ajuns in Viper si ne-am intalnit cu niste omuleti f draguti care jucau biliard ... ne-au invitat si pe noi sa jucam cu ei ... apoi au vrut sa faca poze cu mine. M-am distrat f bine cand am fost furata ;)).

adnada
18.06.2009, 15:16:47
Eu am fost in viper si am jucat bowling ;)). A fost f frumos cand am ajuns in Viper si ne-am intalnit cu niste omuleti f draguti care jucau biliard ... ne-au invitat si pe noi sa jucam cu ei ... apoi au vrut sa faca poze cu mine. M-am distrat f bine cand am fost furata ;)).

waw ce misto as vrea si eu......

geany_m
20.06.2009, 21:59:34
Eu am fost la o mini-ședință foto la Râpa Galbenă:)

G_Anca
20.06.2009, 22:49:44
Eu am fost la o mini-ședință foto la Râpa Galbenă:)

Super.....=D>

andrusk13
23.06.2009, 07:43:37
noi a fost la palat si am facut poze .au iesit superbe

Butterfly87
23.06.2009, 08:04:57
casa de piatra.. nu pui si ceva poze??

adnada
23.06.2009, 08:43:17

casa de piatra.... poze vrem si noi sa te vedem:*

andrusk13
24.06.2009, 08:12:14
deocamdata pe asta am gasit-o

adnada
24.06.2009, 12:21:44

ce mireasa frumoasa casa de piatra

Butterfly87
24.06.2009, 12:28:16
ff frumoasa mireasa......:*

siana
24.06.2009, 14:11:20
noi am fost la Time Out;))

andrusk13
25.06.2009, 07:36:10
va multumesc fetele...sunteti dragute...>:D< >:D< >:D<

Butterfly87
25.06.2009, 11:14:39
noi am fost la Time Out;))
super!!!<:-P <:-P

michelle20
15.07.2009, 08:34:05
scumpa unde anume e clubul asta? ca nu am auzit de el:*

Cretzofolina13
15.07.2009, 10:23:57
scumpa unde anume e clubul asta? ca nu am auzit de el:*

E dupa Cubul din Stefan cel Mare, la subsol, in galerii. Nici eu nu stiam de el.>:D<

georgiana22
15.07.2009, 15:56:01
fetelor stiti cumva daca primesc mirese in hypnotic?
parca asa se scrie! vrem sambata sa furam o miresici si nu stim unde sa o ducem cava pareri?

michelle20
20.07.2009, 08:10:55
fetelor....am fost aseara in pub25...ziua unei domnisoare de onoare...si au fost si 2 miresici....nu era nimeni la intrare...( bine...la inceput nu era mai nimeni nici inauntru:)))...era cam pustiu)...deci cred ca nu o sa avem probleme dk vrem sa mergem in pub cand suntem furate...eu sigur acolo merg:P...prea multe amintiri....:*:*

Butterfly87
20.07.2009, 14:29:30
fetelor....am fost aseara in pub25...ziua unei domnisoare de onoare...si au fost si 2 miresici....nu era nimeni la intrare...( bine...la inceput nu era mai nimeni nici inauntru:)))...era cam pustiu)...deci cred ca nu o sa avem probleme dk vrem sa mergem in pub cand suntem furate...eu sigur acolo merg:P...prea multe amintiri....:*:*
eu am fost dusa acolo... au platit intrare doar baietii si au luat o sticla de sampanie.a fost super.lasa cu mirese. m-am vazut si cu fosta mea colega de banca din liceu era furata tot acolo.am avut nunta in aceiasi zi amandoua<:-P

michelle20
20.07.2009, 15:12:59
eu am fost dusa acolo... au platit intrare doar baietii si au luat o sticla de sampanie.a fost super.lasa cu mirese. m-am vazut si cu fosta mea colega de banca din liceu era furata tot acolo.am avut nunta in aceiasi zi amandoua<:-P
felicitari....ai fost foarte scumpica...ti-a stat foarte bine :*:*....si intrebare...cat era sticla de sampanie?:P

Butterfly87
20.07.2009, 16:41:18
felicitari....ai fost foarte scumpica...ti-a stat foarte bine :*:*....si intrebare...cat era sticla de sampanie?:P
asta nu mai stiu ca au platit hotii;))

anycka18
20.07.2009, 17:33:15
mmm...pe mine dragii mei hoti m-au dus la Cavalerul Medieval...(am avut "pile" acolo) am cunoscut-o si pe Carmen Fedeles :-" Mireasa de acolo era si ea furata si i-am tinut un pic locul...am facut poze pe o motocicleta cu un motociclist super de treaba si am fost si la un restaurant libanez langa Oscar, Phenicie (nu stiu daca am scris bine) sau cum s-o fi chemand--am dansat din buric =)) aveau si o dansatoare acolo. Fetele mele hoate s-au distrat pe cinste, chiar daca aveau barbatii langa ele. A fost suuuper fain!!! Pozele astea le astept cel mai mult.

moticica
21.07.2009, 09:27:30
Deobicei cei ce te fura te duc intr-un bar, terasa. Asa a fost si cazul meu, noi nu am stat mult pt ca m-a rescumparat repede sotul meu. Mi-ar fi placut sa ma duca intr-o discoteca sau pub....

madutza1
25.07.2009, 15:56:11
eu am fost dusa in Master, a fost super, mai venise 2 mirese dar din pacate nici una nu am avut curaj sa ne salutam, oricum pt mine ramane o amintire placuta, mai ales ca m-au urcat hotii pe o boxa inalta , parca eram animatoare,<:-P

Butterfly87
25.07.2009, 15:58:40
eu am fost dusa in Master, a fost super, mai venise 2 mirese dar din pacate nici una nu am avut curaj sa ne salutam, oricum pt mine ramane o amintire placuta, mai ales ca m-au urcat hotii pe o boxa inalta , parca eram animatoare,<:-P
super oricum!!<:-P

spiridush
30.07.2009, 22:01:33
la mine hotii m-au dus la terasa la motor, pt ca ma dureau picioarele ingrozitor, pana cand cameramanul a oprit filmarea si mi-a zis ca nu mai strica filmul daca nu fac ceva de care sa imi aduc aminte dupa nunta...

am stat de m-am gandit mai bine...si am mers in For Fun unde se dansa de zor....am urcat pe o masa, am dansat cu nasa cateva melodii si totul a iesit foarte bine. Cei din sala au fost foarte draguti si unul de la masa pe care eu dansam imi facuse chiar si o dedicatie:))...

michelle20
31.07.2009, 07:47:58
la mine hotii m-au dus la terasa la motor, pt ca ma dureau picioarele ingrozitor, pana cand cameramanul a oprit filmarea si mi-a zis ca nu mai strica filmul daca nu fac ceva de care sa imi aduc aminte dupa nunta...

am stat de m-am gandit mai bine...si am mers in For Fun unde se dansa de zor....am urcat pe o masa, am dansat cu nasa cateva melodii si totul a iesit foarte bine. Cei din sala au fost foarte draguti si unul de la masa pe care eu dansam imi facuse chiar si o dedicatie:))...
super tare...nu stiam ca in for fun se danseaza..cred ca nu am fost eu prea mult pe acolo..da e bine de stiut...

serena82
06.08.2009, 22:00:43
Eu am mers in fostul Byblos, nu stiu acum ce denumire mai are discoteca. Initial ma gandeam sa merg sa fac niste poze la Rapa Galbena, dar hotii au fost hoti...m-au dus unde au vrut ei:D , insa a fost super.

Cretzofolina13
08.08.2009, 12:31:15
Eu am fost dusa la Mopserie in Tudor si dupa ce am baut ceva rece, ne-am oprit si la o benzinarie in Bucium unde am dansat o hora moldoveneasca pe muzica house.:)) :))

stefania_a
08.08.2009, 17:32:43
Eu am fost dusa la Mopserie in Tudor si dupa ce am baut ceva rece, ne-am oprit si la o benzinarie in Bucium unde am dansat o hora moldoveneasca pe muzica house.:)) :))

super ideea:))

Cretzofolina13
09.08.2009, 09:27:00
Iti dai seama ca hotii mei erau pusi tare pe petrecere. Plus ca am si alimentat masina si am spalat si parbrizul ...;)) (pentru foto).:-"

Butterfly87
09.08.2009, 13:39:39
Iti dai seama ca hotii mei erau pusi tare pe petrecere. Plus ca am si alimentat masina si am spalat si parbrizul ...;)) (pentru foto).:-"
superr!!!!:* <:-P

spiridush
09.08.2009, 21:11:50

=))....ce fain...asta imi aduce aminte de o colega care a dansat o hora undeva in oras fara muzica si ....cei care au filmat au pus totusi fundal sonor

mirela_mir
09.08.2009, 21:41:19
dar furatul mirelui s-a mai pomenit pe undeva? :-?

mirela_mir
09.08.2009, 21:52:37
Scuze,am vazut ca este alt topic pe aceasta tema...incepatoare;-)

Butterfly87
09.08.2009, 22:01:17
Scuze,am vazut ca este alt topic pe aceasta tema...incepatoare;-)
te iertam de data asta:);))

Georgiana_didi
10.08.2009, 21:17:50
Sa va spuns i eu pe unde am umblat in noaptea nuntii? Hotii mei au fost pusi pe sotii. M-au dus intai la Palat hora alea alea s-au plictisit de loocatie. Si m-au dus ghici unde? La universitate:))... Au oprit masina pe trecerea de pietoni au dat muzica la max. si dai data hore si dans in fata Universitatii. Au spus sa nu uit cumva ca m-am maritat studenta:))... Apoi m-au dus al plopii fara sot de unde au facut negocierea telefonica... Au negociat cat au negociat si m-au dus inapoi la restaurant. M-au inchis in masina cu una din hoate:)) si au fugit la mire cu papucii. Mirele meu a zis ca nu sunt papucii mei ca e catarama putin mai altfel si un nr mai mic. Apoi au venit dupa ochelari. Nica aia nu i-au placut au zis ca sunt alta diptrie.. In cele din urma i-a crezut si i-a pus sa faca traditionalul dans cu mireasa in brate... vreo 5 ture de sala:)(precizez ca nu sunt tocmai usurica eu la vreo 56kg plus rochita...).. A fost oricum o seara de neuitat. Am uitat sa spun ca am plecat cu ei doar pt ca mi-au promis ca mergem in Dubai;-)

Butterfly87
10.08.2009, 21:26:20
Sa va spuns i eu pe unde am umblat in noaptea nuntii? Hotii mei au fost pusi pe sotii. M-au dus intai la Palat hora alea alea s-au plictisit de loocatie. Si m-au dus ghici unde? La universitate:))... Au oprit masina pe trecerea de pietoni au dat muzica la max. si dai data hore si dans in fata Universitatii. Au spus sa nu uit cumva ca m-am maritat studenta:))... Apoi m-au dus al plopii fara sot de unde au facut negocierea telefonica... Au negociat cat au negociat si m-au dus inapoi la restaurant. M-au inchis in masina cu una din hoate:)) si au fugit la mire cu papucii. Mirele meu a zis ca nu sunt papucii mei ca e catarama putin mai altfel si un nr mai mic. Apoi au venit dupa ochelari. Nica aia nu i-au placut au zis ca sunt alta diptrie.. In cele din urma i-a crezut si i-a pus sa faca traditionalul dans cu mireasa in brate... vreo 5 ture de sala:)(precizez ca nu sunt tocmai usurica eu la vreo 56kg plus rochita...).. A fost oricum o seara de neuitat. Am uitat sa spun ca am plecat cu ei doar pt ca mi-au promis ca mergem in Dubai;-)
super......bine k v-ati distrat!!!;-)

miresica_2009
12.08.2009, 23:02:12

V-ati distrat ceva nu gluma :).Cam cat ai lipsit de la nunta? Pe mine m-au dus in P-ta Unirii si am mai facut poze si chiar au iesit ft faine pozele, si apoi ne-am intalnit cu o miresica care o cunostea una din "hoate" si am facut schimb, a fost fain, numai ca eram putin stresata de timp sa nu lipsesc prea mult, si asa timpul a trecut atat de repede in noaptea nuntii.

spiridush
13.08.2009, 20:26:59
V-ati distrat ceva nu gluma :).Cam cat ai lipsit de la nunta? Pe mine m-au dus in P-ta Unirii si am mai facut poze si chiar au iesit ft faine pozele, si apoi ne-am intalnit cu o miresica care o cunostea una din "hoate" si am facut schimb, a fost fain, numai ca eram putin stresata de timp sa nu lipsesc prea mult, si asa timpul a trecut atat de repede in noaptea nuntii.

Saluti...ai dreptate cand zici ca noaptea nuntii a trecut parca prea repede...
Eu una m-am simtit foarte bine la nunta mea<:-P

Butterfly87
13.08.2009, 22:15:39
si pt mine a trecut ff repede de asta nu am lipsit mult cred k 30 min cand am fost furata

miresica_2009
13.08.2009, 22:21:53
si pt mine a trecut ff repede de asta nu am lipsit mult cred k 30 min cand am fost furata

Cred ca daca facem un sondaj 99,99% din miresici spun ca noaptea nuntii a trecut foarte repede :)

Butterfly87
13.08.2009, 22:22:32
Cred ca daca facem un sondaj 99,99% din miresici spun ca noaptea nuntii a trecut foarte repede :)
si k ar mai vrea o data:))

lauriciul
23.02.2010, 13:04:02
Da asa este, si la mine a trecut foarte repede, si am si petrecut mult timp cat am fost furata :).

miha2009
18.09.2010, 10:24:21
De o bucata buna de timp nu prea mai primesc mirese pe oriunde, asa ca eu am fost dusa de hoti la restaurantul libanez, as fi vrut si eu sa fumez narghilea dar nu prea era timp, si am dansat acolo cu hotii si hoatele;));));)), si am baut sampanie, si a venit un tip cu o "toba" specifica si a cantat a melodie, a fost suuper, si mai apoi am fost la Universitate, poze, apoi la restaurant. A fost totul f rapid, si distanta pana la restaurant e destul de mare de la Universitate, bine ca era noapte:)
Si a trecut totul prea repede ..... Dar a fost suuuper:)

laura_mc
20.09.2010, 15:48:54
Da asa este, si la mine a trecut foarte repede, si am si petrecut mult timp cat am fost furata :).

Si eu am pierdut mult timp in Viper cu jocurile.
O prietena voia musai sa ma bata la un jochei de masa. Frate-miu si verii mei voiau sa ma bata la foosball...:) Iar eu nu stiam cum sa-i conving sa ne intoarcem inapoi...
Pana l-a urma i-am lasat pe toti sa ma bata repede si ne-am intors...la intoarcere, sotul si nasul erau cu masina dupa noi, urmarire ca in filme...a fost comic :)).

Psycho
24.09.2010, 09:37:09
Si eu am pierdut mult timp in Viper cu jocurile.
O prietena voia musai sa ma bata la un jochei de masa. Frate-miu si verii mei voiau sa ma bata la foosball...:) Iar eu nu stiam cum sa-i conving sa ne intoarcem inapoi...
Pana l-a urma i-am lasat pe toti sa ma bata repede si ne-am intors...la intoarcere, sotul si nasul erau cu masina dupa noi, urmarire ca in filme...a fost comic :)).
Tu crezi ca de bine au plecat ei dupa tine? :)) Te amuzi tu acum dar omu a plecat de nervi, nu asa ca sa faca urmarire ca in filme si sa lase invitatii singuri. Dar bine, nimic nu se compara cu jocurile in Viper cand esti mireasa.
Si eu am fost la o nunta unde a plecat mirele dupa mireasa, si lipsise femeia o ora si ceva. Si crede-ma ca nu a fost tocmai placut...

miha2009
24.09.2010, 09:53:42
Tu crezi ca de bine au plecat ei dupa tine? :)) Te amuzi tu acum dar omu a plecat de nervi, nu asa ca sa faca urmarire ca in filme si sa lase invitatii singuri. Dar bine, nimic nu se compara cu jocurile in Viper cand esti mireasa.
Si eu am fost la o nunta unde a plecat mirele dupa mireasa, si lipsise femeia o ora si ceva. Si crede-ma ca nu a fost tocmai placut...

Si eu am fost la o nunta la care mireasa a fost furata si a stat 2 ore, si noi nici nu am stiut cand a plecat dar nici cand a venit, ca DJ nu a vb toata nunta, si a fost nasol de tot

Psycho
24.09.2010, 10:25:33
Si eu am fost la o nunta la care mireasa a fost furata si a stat 2 ore, si noi nici nu am stiut cand a plecat dar nici cand a venit, ca DJ nu a vb toata nunta, si a fost nasol de tot
Tocmai asta voiam sa evidentiez. Si daca mirele pleaca si el dupa mireasa, e semn rau nu e deloc funny.

laura_mc
25.09.2010, 11:08:07
Tocmai asta voiam sa evidentiez. Si daca mirele pleaca si el dupa mireasa, e semn rau nu e deloc funny.

Tin sa nu fiu de acord cu tine. Si argumente ar fi destule dar n-are rost sa ma insir pe-aci.
Oricum, totul e relativ, de la nunta la nunta in functie de oameni, obiceiuri, gusturi, idei, ... Si, deci, ce nu a frumos la nunta, nu poti sa concluzionezi ca nu-i frumos la orice nunta. Important e sa le placa la cei care sunt implicati in nunta.

Hypnotized
25.09.2010, 22:29:11
Tin sa nu fiu de acord cu tine. Si argumente ar fi destule dar n-are rost sa ma insir pe-aci.
Oricum, totul e relativ, de la nunta la nunta in functie de oameni, obiceiuri, gusturi, idei, ... Si, deci, ce nu a frumos la nunta, nu poti sa concluzionezi ca nu-i frumos la orice nunta. Important e sa le placa la cei care sunt implicati in nunta.
normal ca ce e frumos la o nunta nu e frumos la alta, dar daca ti se pare normal ca de la nunta sa lipseasca in acelasi timp mireasa, mirele si nasul atunci chiar nu mai are rost sa mai comentez nimic.

miha2009
27.09.2010, 08:37:30
Mie nu mi se pare normal ca de la o nunta sa lipseasca mireasa vreo doua ore, apoi mirele si cu nasul sa plece in cautarea ei. Si atunci atmosfera cine o mai intretine la nunta? Formatia sau DJ-ul? Nu prea cred!! Sau eventual nasa singura? Nu e frumos la nici o nunta[-X

Pufulina18
27.09.2010, 11:31:58

Miha, fa si tu niste "reclama" DJ-ului. Sa stie fetele de cine sa se fereasca :D

miha2009
27.09.2010, 13:31:18
Miha, fa si tu niste "reclama" DJ-ului. Sa stie fetele de cine sa se fereasca :D

Nu e frumos:). Dar nici clienti nu cred ca are in ce hal stie sa faca atmosfera.........

minicutta
01.10.2010, 19:44:19

in primul rand .iti doresc sa ai parte de o nunta de vis si te asteptam cu povesti (scuze de off topic)

Eu cand am fost mireasa (acu o mie de ani 8-} ) am lipsit vreo 2 ore de la nunta. Am fost intai la Casa de Cultura a Studentilor (spre rusinea mea nu mai stiu care i numele localului:-") unde n am stat mult ca era o atmosfera foooarte amortita, iar apoi in Tudor,la un Pub intre camine, la Room 25 (sau ceva de genul) unde m am simtit super. Cand am intrat toata lumea a inceput sa aplaude de parca m ar fi asteptat (eram singura miresica de acolo) muzica bestiala, confeti, sampanie (ceea ce ma face ca a fost premeditat totul de hoti;-) )...... ce mai, amintiri de neuitat. Dar cea mai tare faza a fost ca l sunau pe mire sa ceara rascumparare, iar asta nu raspundea neam !! Ce credeti ca facea el?? Dansa de mama focului (cred ca de bucurie ca scapase de mine=)) ) motivand "am intretinut atmosfera in lipsa ta iubito !!!!"

miha2009
02.10.2010, 08:34:21
in primul rand .iti doresc sa ai parte de o nunta de vis si te asteptam cu povesti (scuze de off topic)

Eu cand am fost mireasa (acu o mie de ani 8-} ) am lipsit vreo 2 ore de la nunta. Am fost intai la Casa de Cultura a Studentilor (spre rusinea mea nu mai stiu care i numele localului:-") unde n am stat mult ca era o atmosfera foooarte amortita, iar apoi in Tudor,la un Pub intre camine, la Room 25 (sau ceva de genul) unde m am simtit super. Cand am intrat toata lumea a inceput sa aplaude de parca m ar fi asteptat (eram singura miresica de acolo) muzica bestiala, confeti, sampanie (ceea ce ma face ca a fost premeditat totul de hoti;-) )...... ce mai, amintiri de neuitat. Dar cea mai tare faza a fost ca l sunau pe mire sa ceara rascumparare, iar asta nu raspundea neam !! Ce credeti ca facea el?? Dansa de mama focului (cred ca de bucurie ca scapase de mine=)) ) motivand "am intretinut atmosfera in lipsa ta iubito !!!!"

Tare faza:))

gabrielle20
19.11.2010, 13:23:57
foarte tare faza:D

minicutta
22.11.2010, 11:56:19
foarte tare faza:D

multumim.o sa pun si poze zilele astea...sa va faceti o idee ;;)

miha2009
07.12.2010, 09:42:50
multumim.o sa pun si poze zilele astea...sa va faceti o idee ;;)

Cam cand?? CA tot astept pozele alea:-w:-w:-w

andreea2606
16.12.2010, 20:21:17
Nu e frumos:). Dar nici clienti nu cred ca are in ce hal stie sa faca atmosfera.........
Miha te implor ... zi despre cine e vb .... nu as vrea sa patesc asa ceva :O:O:O ... macar in privat da un semn .... pls!

miha2009
20.12.2010, 11:50:18
Miha te implor ... zi despre cine e vb .... nu as vrea sa patesc asa ceva :O:O:O ... macar in privat da un semn .... pls!

Deci e vb despre un DJ de la Restaurantul American, nu cred ca ai vreo treaba pe acolo:)

crisdk
24.02.2011, 19:24:08
eh, iaca de topicul asta uitasem eu:-B! dar parca totusi am povestit pe undeva unde am fost dusa cand am fost furata de la nunta-mi...
ei, bine, hotii mei m-au trecut lacul, la golden stone, in sunet de claxoane si rasete ;;) am facut o vizita la nunta din restaurant, dar ne-am plictisit repede, ca acolo se dansau valsuri - am dansat si noi unul si am iesit, ca in afara de dj nu ne-a bagat nimeni in seama, chiar daca si mireasa de acolo era ''plecata''. am stat la terasa si am baut un coctail, au negociat hotii la telefon cu miresoiul meu, am cantat putin, ne-am hlizit iarasi, si dupa jumate de ora ne-am intors.
al meu a intretinut atmosfera(fratiorul meu i-a pozat fiecare miscare;-)), dar cand m-a luat in brate a tinut sa mentioneze ca am "stat ceva timp" ;)). saracutul, a ramas ca la dentist cand si-a dat seama ca am fost plecata doar 40 de minuteo:-) cu tot cu negocieri..

ana_mica31
12.01.2012, 18:15:11

da,si eu sunt de aceeasi parere,mai ales dak momentele astea sunt si filmate,fotografiate,raman o amintire.Si lumea de la nunta oricum dak se distreaza,danseaza,sigur n-o sa stea sa planga ca nu e mireasa acolo o ora

bellabijoux
28.01.2012, 17:39:38
Se mai fura mireasa?

crisdk
28.01.2012, 18:15:23
Se mai fura mireasa?
pai, de ce nu?

mira19
27.02.2012, 09:42:50
Mie nu-mi place acest obicei, asa ca nu o sa fiu furata la nunta.

Jacynthe
27.02.2012, 10:22:59
Scria cineva mai devreme ca "nu mai primesc mirese oriunde"... ce inseamna asta? iti pot interzice sa intri daca esti mireasa? mie mi-ar placea sa fiu dusa intr-un pub/club unde petreceam destul de mult timp in studentie cu prietenele mele ;))

crisdk
27.02.2012, 10:29:17
Scria cineva mai devreme ca "nu mai primesc mirese oriunde"... ce inseamna asta? iti pot interzice sa intri daca esti mireasa? mie mi-ar placea sa fiu dusa intr-un pub/club unde petreceam destul de mult timp in studentie cu prietenele mele ;))
atunci, cred ca ar trebui sa mergi si sa intrebi acolo daca te primesc mireasa :-B

Jacynthe
27.02.2012, 17:18:06
atunci, cred ca ar trebui sa mergi si sa intrebi acolo daca te primesc mireasa :-B

Da, o sa merg si o sa intreb :) doar ca nu intelegeam logica...de ce nu m-ar primi ? o:-)

elenacopo
08.08.2012, 09:41:07
Eu una as vrea sa fiu furata dupa ora 12, ca inainte e devreme, plus ca daca e furata inainte de 12 plateste nasul, dupa 12 mirele. Cel mai frumos ar fi daca mirele s-ar gandi si la o pedeapsa pentru hoti.;))

miha2009
01.08.2013, 11:08:31
Da, o sa merg si o sa intreb :) doar ca nu intelegeam logica...de ce nu m-ar primi ? o:-)

Ideea e ca inainte se putea merge oriunde cu mireasa furata, si la un moment dat, patronii localurilor au spus ca nu mai doresc alaiuri cu mirese furate, pentru ca nu faceau consumatie etc. si acuma sunt unele locatii unde poti merge cu mireasa furata, insa tre sa cumperi o sampanie sau doua depinde de politica localului.. Nu faceau patronii suficieti bani si de aceea au pus restrictii :) :)>-