PDA

Versiunea completa : Verighete

Pagini : [1] 2 3

azzaleya
21.06.2006, 15:52:14
:-? Cine imi poate recomada o bijuterie in Timisoara care sa nu aiba "clasicele" modele de verighete pe care le-am vazut peste tot prin oras?
Stiti careva ceva despre bijuteria Noblesse (undeva prin Calea Sagului)?!

ele
22.06.2006, 14:56:37
buna azzaleya, si eu sunt din timisoara si stau chiar pe calea sagului dar de bijuteria respectiva nu am auzit inca...imi pare rau ca nu te pot ajuta dar o sa ma uit si eu pt ca si pe mine ma intereseaza si pana acum nu am vazut nimic care sa-mi spuna ceva cu adevarat,dar eu mai am timp... sper sa gasesti frumoase ,frumoase si sa ne spui si noua de unde ati luat. si inca ceva...sunteti tare frumosi, mi-a placut mult de tot fotografia voastra,casa de piatra si sa fiti fericiti!!!

azzaleya
23.06.2006, 10:43:53
buna azzaleya, si eu sunt din timisoara si stau chiar pe calea sagului dar de bijuteria respectiva nu am auzit inca...imi pare rau ca nu te pot ajuta dar o sa ma uit si eu pt ca si pe mine ma intereseaza si pana acum nu am vazut nimic care sa-mi spuna ceva cu adevarat,dar eu mai am timp... sper sa gasesti frumoase ,frumoase si sa ne spui si noua de unde ati luat. si inca ceva...sunteti tare frumosi, mi-a placut mult de tot fotografia voastra,casa de piatra si sa fiti fericiti!!!
Multumesc Ele! Cred ca verighetele le facem la comanda, insa nu ne-am hotarat inca asupra unui model. Eu am sunat la "Noblesse" (Str. Capitan Damsescu, Nr.40) si mi-au zis ca primesc aur la schimb si ca fac orice model dorim, doar sa mergem cu modelul listat daca gasim ceva pe internet. Am o cunostinta care si-a facut verighetele acolo si arata foarte bine! Dupa ce le avem, revin cu poze :)

P.S. In ce stadiu va aflati cu pregatirile?

ele
23.06.2006, 14:34:49
noi avem nunta abia in iulie anul viitor... mai e ceva, acum sunt inca in sesiune dar am zis ca dupa ce termin cautam sala,si vorbim cu nasii. avem nr de telefon al unui dj. bun si suntem amandoi nerabdatori sa incepem pregatirile:-p cred ca e inca devreme sa caut rochie...ma uit insa dupa un costumas pe care sa-l port la cununia civila,pantofi...
am vazut ca voi ati ales 'clasic',si pe mine ma tenteaza dar trebuie sa vedem mai multe si sa hotaram impreuna.
de abia astept sa vad cum ies verighetele voastre! toate cele bune!

azzaleya
23.06.2006, 15:17:57
noi avem nunta abia in iulie anul viitor... mai e ceva, acum sunt inca in sesiune dar am zis ca dupa ce termin cautam sala,si vorbim cu nasii. avem nr de telefon al unui dj. bun si suntem amandoi nerabdatori sa incepem pregatirile:-p cred ca e inca devreme sa caut rochie...ma uit insa dupa un costumas pe care sa-l port la cununia civila,pantofi...
am vazut ca voi ati ales 'clasic',si pe mine ma tenteaza dar trebuie sa vedem mai multe si sa hotaram impreuna.
de abia astept sa vad cum ies verighetele voastre! toate cele bune!
Oooo, asa-i , mai e timp! Va sfatuiesc insa sa mergeti la Clasic din vreme, ca noi am mai prins liber doar duminica si vroiam intr-o sambata. Bafta la examene; si eu acum termin! Mai tinem legatura pe parcurs daca vei vrea sa te mai sfatuiesti cu cineva; pana atunci o sa fiu "full" de experienta! :))

ele
24.06.2006, 15:08:50
ok,merci mult! o sa am nevoie de un sfat,ceva, in mod sigur,prietenele mele sunt incantate ca eu sunt prima pe lista si o sa le pot da si lor referinte cand se hotarasc si ele:)) numai bine!

Ofelia
14.07.2006, 16:06:28
Verighete faine sunt si la Kappa, pe randul cel mai din stanga, daca intri dinspre sosea. Acolo sunt doua bijuterii, vizavi de un stand de carti. A doua are modele dragute, si iau aur la schimb, cu pierdere 10%.
Succes!

ligia
14.07.2006, 17:16:21
Mi-am luat si eu verighete de unde si-a luat Azzaleya, de la Noblesse. Sunt modele mai deosebite decat in restul bijuteriilor pe unde m-am uitat eu. Eu sunt foarte incantat de ele si abia astept sa le primesc. As fi vrut sa ajung si in Kappa dar nu am reusit.

ane
23.07.2006, 01:40:33
eu am gasit pe net un model fff frumos de verighete.daca reusesc sa-l pun aici o sal vedeti.sori dar nu reusesc si acum nu are cine ma ajuta.

Kaela
13.08.2006, 22:20:23
noi vrem verighete de aur alb shi modelul l-am gasit pe net.potzi sa imi trimitetzi vreun nr de tel de la noblesse.mess privat, pls, pls.

Kaela
14.08.2006, 10:28:54
asa vor arata verighetel noastre:
http://www.atcom.ro/Bijuterii/VLUX88.jpg

Kaela
14.08.2006, 10:29:30
dar numai aur alb, fara galben.

loreley
15.08.2006, 03:02:41
Am fost si eu la bijuterie Noblesse. Mi-au spus ca fac orice model de verighete. Mi-au aratat cateva modele de verighete care erau pt. expus in vitrine si mi-i s-a parut ca nu sunt bine finisate, parca unele erau zgariate la imbinari mai ales cele care erau combinate aur alb si galben. Ma gandesc ca poate doar astea arata asa. Ligia, Azalea, imi spuneti cum au iesit pana la urma verighetele voastre. Adica sunt finisate bine? Parca voi tot la Noblesse le-ati comandat.

azzaleya
15.08.2006, 10:15:26
Am fost si eu la bijuterie Noblesse. Mi-au spus ca fac orice model de verighete. Mi-au aratat cateva modele de verighete care erau pt. expus in vitrine si mi-i s-a parut ca nu sunt bine finisate, parca unele erau zgariate la imbinari mai ales cele care erau combinate aur alb si galben. Ma gandesc ca poate doar astea arata asa. Ligia, Azalea, imi spuneti cum au iesit pana la urma verighetele voastre. Adica sunt finisate bine? Parca voi tot la Noblesse le-ati comandat.

Noi avem combinatie de aur alb si galben si nu am nimic de reprosat in privinta lor, desi eu sunt de firea mea fooooarte tipicara. Au iesit asa cum ni le-am dorit, deci nu s-a pus problema de zgarieturi etc. Nu stiu ce sa zic, intreab-o si pe Ligia cand vine din luna de miere (ei si-au facut din alea mai patratoase si tare faine au iesit) . Pup!

Kaela
15.08.2006, 14:09:17
nu stiti daca vrem sa inscriptzionam pe spatele verighetelor ceva, cum se taxeaza (la litera, cuvant, etc) shi cam care sunt preturile?

azzaleya
15.08.2006, 14:28:10
nu stiti daca vrem sa inscriptzionam pe spatele verighetelor ceva, cum se taxeaza (la litera, cuvant, etc) shi cam care sunt preturile?

Cred ca se taxeaza per cuvant, parca pe noi ne-a costat inscriptionarea vreo 300 de mii impreuna (am pus numele nostru si data nuntii).

Kaela
15.08.2006, 16:56:36
super fain.credeam ca e mai mult.spuneau niste prieteni ca ne costa mai mult ca verighetele.mersi de info.p.s. super fain restaurantul clasic :)

loreley
15.08.2006, 22:13:00

La unele bijuterii (de ex. Vanda), inscriptionarea este gratuita.

AndaG
17.09.2006, 16:27:09
ceau! eu propun pentru cele care vor sa faca verighetele la comanda sa arunce o privire pe modelele care se gasesc in cataloagele Quelle (e de preferat cel nemtesc!!!!!!). am vazut in flavia cataloagele si alte neckermanuri. sau..pt alte idei, accesati www.pierre-lang.com (http://www.pierre-lang.com) speechless!!

Catalina_Maria
18.09.2006, 16:35:24
verighete-sabrini.ro

Gasiti modele si gramaje ca sa va puteti face o idee
Si chiar sunt super modelele din Quelle!!!! Buna idee!

ALEX21A
18.09.2006, 16:38:42
mi a spus o colega ca in SIR,la lujerului au cele mai ieftine vereghete...cel mai ieftin pret pe gram....cam 400.000....

Catalina_Maria
18.09.2006, 16:54:44
Da dar noi suntem toate din Timisoara...:))

Sarah24
02.10.2006, 16:42:39
Oooo, asa-i , mai e timp! Va sfatuiesc insa sa mergeti la Clasic din vreme, ca noi am mai prins liber doar duminica si vroiam intr-o sambata. Bafta la examene; si eu acum termin! Mai tinem legatura pe parcurs daca vei vrea sa te mai sfatuiesti cu cineva; pana atunci o sa fiu "full" de experienta! :))

Scuze k ma abat de la subiect,dar am vazut k si tu ai facut nunta duminica.Si eu tot duminica o fac si posibil tot la Clasic.Spune-mi te rog cum a fost...cum s-au purtat chelnerii?Sunt seriosi?...Sper k nu ai avut probleme cu nota de plata...

Sarah24
04.10.2006, 11:54:49
Fetelor,la Noblesse iti pune si piatra la verigheta,daca vrei?Daca ii duc un model de pe net,mi-l face exact asa???Nu conteaza de model?Bineinteles,k nu aleg un model din'ala ffff complicat,cu multe chestii pe el...

azzaleya
04.10.2006, 12:50:47
Scuze k ma abat de la subiect,dar am vazut k si tu ai facut nunta duminica.Si eu tot duminica o fac si posibil tot la Clasic.Spune-mi te rog cum a fost...cum s-au purtat chelnerii?Sunt seriosi?...Sper k nu ai avut probleme cu nota de plata...

Noi am fost la ora 6 la restaurant si invitatii ne-au plecat pe la 3:30-4 majoritatea. La 3 am adus tortul! Chelnerii s-au purtat bine din cate ne-au zis invitatii, in sensul ca au fost "pe faza" si nu au fost incidente neplacute, iar la nota de plata nici atat. Bine, n-am stat sa numaram exact cate beri s-au baut, sau cate kg de fructe s-au consumat, dar nici n-a fost ceva sa ne sara in ochi. Cam 10 cupluri ne-au plecat la 12 si in contul meniurilor neconsumate de ei am putut merge a doua zi, lunea, sa luam cina cu familia, nasii si cateva rude mai apropiate...a fost frumos din partea lor ca ne-au dat optiunea asta.

JolieFamme
05.10.2006, 03:46:03
Da dar noi suntem toate din Timisoara...:))
ROMAGOLD si daca iti place un model anume si il vrei modificat fa ochi mari si plangaciosi bate din picior si te servesc .(glumesc)
sunt foarte draguti..

c_s
05.10.2006, 06:38:14
singura problema la RomaGold e sa nu vrei aur alb pentru ca vei primi aur galben suflat cu alb................:(( eu am patit-o si am mai auzit pe altii...
problema e ca ei nu sunt producatori ci importatori,aduc ce e mai ieftin,e adevarat ca modelele sunt superbe,dar nu sunt ceea ce ar trebui sa fie:^o !!!!!!!!!!!
NU ROMAGOLD FETELOR!!!!!!!!!!!
si eu tot la Noblesse le voi face verighetele,lucreaza frumos si orice modele!

monicutza
05.10.2006, 10:20:46
Am o intrebare : noi vrem sa facem verighetele la comanda si cu aurul nostru.Se poate sa dam aur si ei sa ne dea verighetele iar noi sa mai platim doar manopera ?:-\

c_s
05.10.2006, 13:42:11
da,sigur ca se poate da aur la schimb!
la Noblesse spun eu ca stiu, dar mai sunt asa.....:D

monicutza
05.10.2006, 14:11:14
Supeeeer.....Abia astept sa mergem sa alegem modelul.:A multumiri

Kaela
05.10.2006, 15:23:48
super tare faza cu aurul la Noblesse. banuiesc ca daca dau aur galben shi vreau aur alb nu e o problema. vreau shi eu aur alb exclusiv shi sincer nu mi-ar place sa am surpriza sa fie numai suflate cu aur alb. c_s vi le facetzi deja?modelul care-l vrem noi e la acest topic, pag 2.

JolieFamme
06.10.2006, 05:55:34
singura problema la RomaGold e sa nu vrei aur alb pentru ca vei primi aur galben suflat cu alb................:(( eu am patit-o si am mai auzit pe altii...
problema e ca ei nu sunt producatori ci importatori,aduc ce e mai ieftin,e adevarat ca modelele sunt superbe,dar nu sunt ceea ce ar trebui sa fie:^o !!!!!!!!!!!
NU ROMAGOLD FETELOR!!!!!!!!!!!
si eu tot la Noblesse le voi face verighetele,lucreaza frumos si orice modele!
mie la comanda mi-au lucrat in aur alb... am multe bijuterii de la ei care sunt aur galben suflat cu aur alb, dar mai nou au facut un laborator numai pt verighete si le fac ei nu le importa.. modelul ales de noi nici macar nu se face la ei.. am avut o cerinta mai speciala ne-au onorato.. suntgem clienti mai vechi si nu a fost nici macar o singura data sa se intample sa luam ceva cu aur alb si sa nu ne anunte ca e suflatura.. in privinta mea au fost parolisti..avem verighetele de un an. le-am curatat si paracuratat ca eu sunt maniaca cu aurul curat.. si sunt impecabile si in ziua de azi..

c_s
06.10.2006, 15:28:09
super tare faza cu aurul la Noblesse. banuiesc ca daca dau aur galben shi vreau aur alb nu e o problema. vreau shi eu aur alb exclusiv shi sincer nu mi-ar place sa am surpriza sa fie numai suflate cu aur alb. c_s vi le facetzi deja?modelul care-l vrem noi e la acest topic, pag 2.
nu stiu daca poti duce si aur galben, daca tu cumperi alb, dar probabil ca nu-i nici o problema, insa nu prea renteaza, intrebati si voi care-i diferenta!
noi nu le facem pana cu vreo 2 luni inainte,cred ca e sufi!
voi cand le faceti?

c_s
06.10.2006, 15:29:23
mie la comanda mi-au lucrat in aur alb... am multe bijuterii de la ei care sunt aur galben suflat cu aur alb, dar mai nou au facut un laborator numai pt verighete si le fac ei nu le importa.. modelul ales de noi nici macar nu se face la ei.. am avut o cerinta mai speciala ne-au onorato.. suntgem clienti mai vechi si nu a fost nici macar o singura data sa se intample sa luam ceva cu aur alb si sa nu ne anunte ca e suflatura.. in privinta mea au fost parolisti..avem verighetele de un an. le-am curatat si paracuratat ca eu sunt maniaca cu aurul curat.. si sunt impecabile si in ziua de azi..
deci la ROMAGOLD mergeti doar daca aveti cunoscuti care lucreaza pe-acolo!!!!!!!!!!!????????????:O

Kaela
06.10.2006, 16:21:16
noi o sa le facem cand o sa avem bani. am spus ca le vom face toate pe parcurs. probabil prin martie. shi cred ca nu e nici o diferenta intre aur alb shi aur galben, pretzul/gram e exact la fel. cel putzin la belissima asha e.

c_s
06.10.2006, 16:35:44
asta cam as este!

Kaela
31.10.2006, 19:52:58
Azzaleya, pana la urma la Noblesse ti-ai facut verighetele? sunt curioasa cat te-au costat, daca ai gravat ceva pe ele...
avetzi idee de cate grame ar trebui sa-mi fac verigheta avand in vedere ca am niste degete mega subtiri, shi din inelul de logodna au taiat cei de la bijuterie de doua ori....

azzaleya
01.11.2006, 09:34:10
Azzaleya, pana la urma la Noblesse ti-ai facut verighetele? sunt curioasa cat te-au costat, daca ai gravat ceva pe ele...
avetzi idee de cate grame ar trebui sa-mi fac verigheta avand in vedere ca am niste degete mega subtiri, shi din inelul de logodna au taiat cei de la bijuterie de doua ori....

Da, la Noblesse le-am facut si am dat aur la schimb ca aveam tot felul de bijuterii pe care nu le purtam, iar in plus am mai dat 2 milioane manopera ca sunt lucrate manual. In interior am gravat numele lui pe verigheta mea si numele meu pe verigheta lui, plus data nuntii 17.09.2006. Ei iti calculeaza gramul de aur la pretul lor, iar cand le-am facut noi, adica in iunie, era vreo 55 ron daca tin bine minte. In total verighetele noastre cantaresc 12.5 grame: 5 grame a mea, 7.5 grame a lui. Nu stiu sa iti zic de cate grame sa ti-o faci, cel mai bine e sa-ti iei masura. Gravarea lor in interior ne-a costat 30 ron/verigheta.

Sarah24
01.11.2006, 12:10:37
Da, la Noblesse le-am facut si am dat aur la schimb ca aveam tot felul de bijuterii pe care nu le purtam, iar in plus am mai dat 2 milioane manopera ca sunt lucrate manual. In interior am gravat numele lui pe verigheta mea si numele meu pe verigheta lui, plus data nuntii 17.09.2006. Ei iti calculeaza gramul de aur la pretul lor, iar cand le-am facut noi, adica in iunie, era vreo 55 ron daca tin bine minte. In total verighetele noastre cantaresc 12.5 grame: 5 grame a mea, 7.5 grame a lui. Nu stiu sa iti zic de cate grame sa ti-o faci, cel mai bine e sa-ti iei masura. Gravarea lor in interior ne-a costat 30 ron/verigheta.

Azzaleya,poti pune niste poze cu verighetele voastre?:D

azzaleya
01.11.2006, 12:41:42
Azzaleya,poti pune niste poze cu verighetele voastre?:D

Nu stiu cat de bine se vad ca aparatul de atunci nu era unul bun.

Kaela
16.11.2006, 16:26:37
ce zicetzi fetelor, sa ne facem de pe acum verighetele? (daca avem monetar) ma gandeam ca daca mai slabesc sau ma ingrash pana atunci shi nu ne mai sunt bune? daca mi se umfla degetele in ziua nuntzii shi nu mai intra verigheta? mai asta mi-ar trebui... am momente in care mi se intampla din astea de nu mai pot scoate inelele de pe deget. f rar dar se intampla.

Sylvester
16.11.2006, 16:32:01
S-a intamplat ca noi ne-am cumparat verighetele cu vreo 3 luni inainte si cand le-am luat am fost cam necajita ca a mea mi s-a parut cam stramta si ma gandeam sa o duc inapoi s-o mai largeasca. Dar o prietena mi-a zis sa fac nunta si, daca la 1 saptamana dupa nunta tot mica o sa mi se para s-o duc la largit (ideea era sa o port o saptamana si cum n-am vrut sa o port nesfintita...am asteptat). Si ce credeti? Dupa ce la nunta a intrat cu greu pe deget acuma imi vine exact cum trebuie. Parca s-a mai subtiat degetul acolo =))=))....nu stiu ce s-a intamplat ca s-a asezat si nu e nici larga sa-mi scape si nici stramta sa ma doara sau sa ma jeneze. Sfatul meu este ca oricand le-ati face....tot dupa 1 sapt de purtat va dati seama daca mai trebuie modificata!

movulina
16.11.2006, 16:43:27
Si noi le-am luat cu ceva vreme inainte, dar eu mi-am luat-o mai mika si am schimbat-o la 1-2 saptamani dupa nunta, si faza nasoala e ca nu e sfintzita............asta e............

c_s
14.12.2006, 07:50:07
fetelor, ieri am dat comanda de verighete, abia astept sa le ridicam si le postez sa le vedeti si voi, sper sa fie cum am visat![-o<

MeliMelo
14.12.2006, 10:59:44
Pana la urma unde le-ati comandat? Si noi ne gandim ca ar trebui sa le comandam, dar nu prea stim unde si ce calitate se ofera :(

c_s
14.12.2006, 11:02:58
La Noblesse si costa 59 lei / gram cu tot cu manopera,
eu sunt incantata de bijuteriile lor,acum sunt nerabdatoare sa vad cum ies si verighetele

babycriss
14.12.2006, 11:26:59
Noi le-am comandat de la Cellini. Nu sunt model Cellini, ci un model care se vinde la bucata. Sunt cu aur galben si cu aur alb, iar a mea are un diamant mititel. Ne-au costat 500 euro si a durat o luna si jumatate pana cand ni le-au adus. Sunt superbe...pacat ca nu le pot fotografia asa in detaliu sa se vada modelul.

Kaela
14.12.2006, 20:22:15
cami a ta de cate grame este shi a viitorului saotz de cate? asa informativ ca habar n-am cum sa fac cu dozarea gramajelor....

MeliMelo
14.12.2006, 22:16:00
Stiti cumva daca la Noblesse se fac verighete la comanda antistres? Iubitului meu i-a picat cu tronc un model din acesta si vrem sa comandam :)

c_s
14.12.2006, 22:59:36
cami a ta de cate grame este shi a viitorului saotz de cate? asa informativ ca habar n-am cum sa fac cu dozarea gramajelor....

de comandat am comandat pe dimensiuni(latime si grosime) nu pe grame, dar iti spun maine (sper ca maine) cate grame au fiecare, le si postez cand le am sa le vezi!

c_s
14.12.2006, 23:00:34
Stiti cumva daca la Noblesse se fac verighete la comanda antistres? Iubitului meu i-a picat cu tronc un model din acesta si vrem sa comandam :)

da, stiu ca fac orice model, ei lucreaza (si) manual si cam pot face tot ce vrei!daca vrei poti suna sa intrebi exact!

Kaela
15.12.2006, 10:18:38
probabil ca asa o sa facem shi noi, pe dimensiune. nu vrem subtziri sa nu se vada nici model, nika, dar nici prea late, om vedea noi...deocamdata asteptam niste banutzi...;;)

c_s
15.12.2006, 12:25:32
ale noastre vor fi de 6 mm late si parca groase de 0.8 mm , parca asa am spus pana la urma....8-} nu mai stiu exact grosimea,dar parca asa era!sunt destul de groase, ca nici noi n-am vrut sa nu se vada.....ca doar e cea mai importanta bijuterie (pt ei si unica pe care o poarta...)

Kaela
17.12.2006, 16:42:06
al meu mai are inele pe mana dreapta, pe stanga o pastreaza pentru verigheta....

c_s
18.12.2006, 06:51:09
pai asa sa faca!:-w
:)) :))

Kaela
18.12.2006, 10:30:50
potzi sa-mi spui pe unde e noblesse? ca am nr de tel dar nush pe unde e.

c_s
18.12.2006, 11:46:23
e strada Cpt. Damsescu nr 40 (colt cu Preyer)
deci voi incerca sa-ti explic cam pe unde vine : cum merge tramvaiul din Iosefin catre Centrul comercial Alfa, dupa intersectia cu Resitei (Iuliu Maniu) tot inainte la primul sau urmatorul colt pe dreapta e bijuteria...nu stiu sper sa fi inteles :-? , daca nu arata-i la al tau ce ti-am scris poate intelege el unde trebuie sa mergeti

c_s
19.12.2006, 22:57:49
fetelor,ce ziceti de verighetele noastre?
am atasat si inelul de logodna chiar daca pe asta-l am din iunie
8424

8425

8427!

Lexy
19.12.2006, 23:21:49
fetelor,ce ziceti de verighetele noastre?

Foarte frumoase! Sa le stapaniti sanatosi, sa le purtati cu placere si sa va aduca noroc!

ele
20.12.2006, 00:26:51
[quote=c_s;70888]fetelor,ce ziceti de verighetele noastre?

foarte frumoase verighetele voastre! sa le purtati cu drag.;;)si noi ne-am facut deja verighetele si tot pe post de cadou de craciun;-)trebuie sa le fotografiem...

Lexy
20.12.2006, 01:36:54
si noi ne-am facut deja verighetele si tot pe post de cadou de craciun;-)trebuie sa le fotografiem...

=D> Asteptam poze! Sa le purtati sanatosi! >:D<

c_s
20.12.2006, 06:24:13
Foarte frumoase! Sa le stapaniti sanatosi, sa le purtati cu placere si sa va aduca noroc!

multu, asemenea!

c_s
20.12.2006, 06:25:20
foarte frumoase verighetele voastre! sa le purtati cu drag.;;)si noi ne-am facut deja verighetele si tot pe post de cadou de craciun;-)trebuie sa le fotografiem...[/quote]

super!sa le purtati fericiti si sanatosi!si sa ni le ratati si noua!

ramonavelcota
20.12.2006, 11:17:27
[QUOTE=c_s;70888]fetelor,ce ziceti de verighetele noastre?

foarte frumoase, Cami!!
Sunt perfecte!=D>

c_s
20.12.2006, 11:29:11
Multu!abia astept sa ti le arat pe viu!;;)

anna_c
20.12.2006, 13:12:23
sunt foarte frumoase verighetele voastre. in cat timp vi le-au facut?

c_s
20.12.2006, 13:33:03
Multu,in 4 Zile!

Kaela
20.12.2006, 14:53:58
betoane verighetele, cat a intrat pana la urma la fiecare? cat v-au costat?

c_s
20.12.2006, 15:20:36
impreuna stiu ca au 19.5 gr si cu briliantul de pe a mea au fost aprox 1300 ron

nicoleta_oana
13.01.2007, 16:36:53
noi pentru verighete am merg la Roma Gold,inca nu am ales nimic dar am vazut catalogul si pot spune ca am vazut o multime de modele frumoase,asa ca ma gandesc ca vom alege ceva de la ei.

c_s
13.01.2007, 16:38:26
mare grija daca vreti aur alb ca au obiceiul sa vanda galben suflat pe post de alb!
daca vreti galben sunt ok!

Miru
13.01.2007, 18:13:21
Miru si Alin voteaza pt Noblesse. Dam aur la schimb. Mama mi-a facut un inel acolo de ziua mea si a iesit superb si special.

c_s
13.01.2007, 18:14:57
si noi tot acolo ne-am facut verighetele:D

rali
13.01.2007, 19:12:43
La Nobless e super ok. Noi ne-am facut verighetele la GiBi in Unirii. Am dat aur la schimb si am iesit super bine cu ele.

MeliMelo
13.01.2007, 22:36:01
Ne-am facut si noi verighetele acolo. Ce mi-a placut foarte mult e amabilitatea de acolo: oricand putem merge la largit, oricand la sablat fara costuri suplimentare...etc
In schimb ce nu mi-a placut e ca am cerut combinatie de aur alb si galben si nu au iesit chiar cum ne asteptam. Aurul e de 14 k iar la aurul alb si nu prea se vede diferenta dintre ele, si din cauza asta ni le-au sablat, cu toate ca nu am cerut asta.
De ce nu mi s-a parut OK, ca inelul de logodna a fost cumparat din Mall de la o bijuterie care are aur alb de 18k, si intr-adevar inelul e tot alb...si-a pastrat culoarea argintie.

MeliMelo
13.01.2007, 22:40:12
mai sus vorbeam de Noblesse :))
si le-am atasat ...asa sa ma laud si eu ca avem verighete :-p
jumatate aur alb, jumatate aur galben

Miru
13.01.2007, 22:57:53
noi vrem cu aur galben pe margini si aur alb in mijloc pt mine si invers, adica aur alb pe margini si in interior galben pt Alin. adica noi ne completam...cand le vom avea, inca n-am comandat, pun poze. vedem ce iese

ele
14.01.2007, 01:47:20
La Nobless e super ok. Noi ne-am facut verighetele la GiBi in Unirii. Am dat aur la schimb si am iesit super bine cu ele.
si noi tot acolo le-am facut, nu cred ca am vazut modelul vostru, nu am mai intrat de ceva timp pe site si nu stiu daca ai postat fotografii sau nu dar am sa ma uit:-p

c_s
14.01.2007, 08:46:12
ele,nu-ti merge link-ul catre poze!:-p

rali
14.01.2007, 10:00:51
si noi tot acolo le-am facut, nu cred ca am vazut modelul vostru, nu am mai intrat de ceva timp pe site si nu stiu daca ai postat fotografii sau nu dar am sa ma uit:-p
N-am postat poze dar o voi face maine ca azi nu sunt in oras si pozele sunt pe calculatorul meu .

c_s
14.01.2007, 12:24:25
frumoase verighetele voastre
insa gandeste-te ca daca le luai e la biju din mall nici vorba de stramtat/largit.....ca ei nu produc ci le importa si nu prea modifica nimic la ele.....asa ca daca esti multumita de cum au lucrat la Noblesse zi mersi,eu am mai zis ca inelul meu de logodna a fost cumparat de iubitzel ca aur alb si de fapt e doar suflat.....se duce din culoare in spate se vede galbenul de sub....:( si e de la RomaGold(in aceeasi categorie cu Sabrini-mall,de fapt cred ca colaboreaza:> )

Kaela
14.01.2007, 18:10:57
inelul meu a taiat din el o bucatzica shi se vede ca e din aur alb. de la bellissima l-am luat. (l-a luat)

anna_c
15.01.2007, 11:21:30
inelul meu de logodna e de la bellissima si mai intai acolo vom merge sa vedem de verighete.

rali
15.01.2007, 13:48:36
CAteva poze cu verighetele noastre.

MeliMelo
15.01.2007, 13:51:58
de unde a fost cumparat, sunt si producatori (FiresQ), deci sigur se pot modifica.
Am precizat chestia cu aurul alb, doar preventiv.
Nu vreau sa le fac reclama proasta, dar sa stie fetele la ce se pot astepta.
Pe mine nu ma deranjeaza foarte mult, dar am fost putin surprinsa.(:|
Si inca ceva, ni s-a recomandat sa le facem un pic mai stramte si acum.ne sunt foarte stramte...Nu stim ce sa facem, oare sa le mai modificam sau sa le lasam asa?

Sarah24
15.01.2007, 15:35:50

Foarte dragute verighetele voastre.Sa va aduca noroc si sa va bucurati de ele...

P.S. Cat ati dat pe ele?Si ce gramaj au?:)multumesc mult

rali
15.01.2007, 15:51:34
Foarte dragute verighetele voastre.Sa va aduca noroc si sa va bucurati de ele...

P.S. Cat ati dat pe ele?Si ce gramaj au?:)multumesc mult
Au impreuna cam 10 gr.Noi am avut aurul asa ca am platit numai manopera care a fost in jur de 2 mil, nu mai stiu exact.

c_s
15.01.2007, 16:01:25

frumoase!!!!!!sa le purtati sanatosi si fericiti!

c_s
15.01.2007, 16:06:08
de unde a fost cumparat, sunt si producatori (FiresQ), deci sigur se pot modifica.
Am precizat chestia cu aurul alb, doar preventiv.
Nu vreau sa le fac reclama proasta, dar sa stie fetele la ce se pot astepta.
Pe mine nu ma deranjeaza foarte mult, dar am fost putin surprinsa.(:|
Si inca ceva, ni s-a recomandat sa le facem un pic mai stramte si acum.ne sunt foarte stramte...Nu stim ce sa facem, oare sa le mai modificam sau sa le lasam asa?

bine de stiut!
ce tare,mie imi e putin largutza,eu as vrea s-o mai stramtez putin,nici eu nu shtiu ce sa fac, dar mergem la biju , vorbim si voi vedea, mi-e frica sa nu se vada daca o stramtez!

Miru
15.01.2007, 16:30:36
imi plac verighetele voastre ( c_s si Rali). tot din trei parti vrem si noi. d-abia astept sa le fac

Kaela
15.01.2007, 21:56:59
cami stai linistita ca la mine a taiat bucata shi nu se vede. nu cred ca o sa se vada daca le stramteaza...

ele
16.01.2007, 00:41:11

foarte frumoase sa le purtati cu drag:)>- am sa atasez si eu imagini cu verighetele noastre,am vrut din start amandoi acelasi model,cel mai simplu:-p

ele
16.01.2007, 00:47:23
in ultima fotografie e si inelul meu de logodna care initial a fost alb si cumparat in ideea ca era din aur alb... a fost nevoie sa-l stramtez si dupa ce l-au slefuit s-a cam dus nuanta de alb si a devenit auriu spre bucuria mea :">imi place mult mai mult asa.

rali
16.01.2007, 07:52:19
super dulci verighetele voastre si inelasul e scumpic. Sa le purtati sanatosi si cu multa dragoste.

c_s
16.01.2007, 08:00:52
in ultima fotografie e si inelul meu de logodna care initial a fost alb si cumparat in ideea ca era din aur alb... a fost nevoie sa-l stramtez si dupa ce l-au slefuit s-a cam dus nuanta de alb si a devenit auriu spre bucuria mea :">imi place mult mai mult asa.

FRUMOASE FOC!DECI NU SUNT SINGURA CU PROBLEME LA INELUS(SI NU NUMAI:)) )

c_s
16.01.2007, 08:02:03
cami stai linistita ca la mine a taiat bucata shi nu se vede. nu cred ca o sa se vada daca le stramteaza...
ITI VIOI ARATA AZI MODELUL MAI BINE....SA VEZI DE CE MI-E TEAMAL-)

anna_c
16.01.2007, 10:09:38
ele, sunt foarte frumoase verighetele voastre, de asemenea si inelul tau de logodna. sa le purtati sanatosi.

daria_eunice
16.01.2007, 23:43:26
chiar azi am fost sa cautam verighete si am gasit un model fff frumos iar acum cand m-am uitat pe site am vazut ca e exact ca a ta , meli_melo. Noi in urii le-am vazut la Gibi, voi din cate am inteles la Noblesse. La Gibi e 400.000 gr de aur si 500.000 manopera pt 1 verigheta. Cu cat le-ati luat voi?

Kaela
17.01.2007, 21:20:27
saptamana viitoare ne facem verighetele shi noi, abia astept. asta e modelul care-l vrem noi, sper sa se pastreze imaginea. am mai atasat eu shi alta data dar nah, shi specific, vrem numai din aur alb, sunt mega curioasa cum o sa iasa....

Miru
22.01.2007, 10:58:18
am dat vineri comanda la verighete. nu vor fi asa cum ne-am planuit noi sa fie... in poza ne-au placut, sper sa ne placa si in relitate. nu stiu de ce dar sunt putin sceptica...eram si foarte obo cand am ales, si dupa ce am vazut 100 de modele, ne-am aoprit atentia asupra 4 si din alea a ales Alin ca io vedeam deja dublu...

c_s
22.01.2007, 11:14:13
Kaela,Miru,vrem poze cand sunt gata!!!!!!
si iubitu meu merge azi pe la biju ca s-a hotarat el sa matuiasca partea galbena de la verighete(ca e mai la suprafata si se cam zgarie si ca i se pare lui mai fain asa si l-am lasat cum vrea el ca la model n-a avut nimic de zis,e l-am ales asa ca sa-si spuna si el punctul de vedere de barbat;)) )sunt tare curioasa si eu cum or fi....ziceam si pe pff topic ca mi-e tare ciudat fara ea pe mana si o port doar de 1 luna dar asa m-am obisnuit cu ea....

Kaela
22.01.2007, 12:55:05
cami ce zici, avem shanse sa ne iasa asa ca shi in poza? io sper ca daca nu voi fi dezamagita complet.
cum sunt cei de la noblesse? shi pt a nush cata oara, imi spui prin ce zona sunt?^:)^

ele
22.01.2007, 14:31:22
cami ce zici, avem shanse sa ne iasa asa ca shi in poza? io sper ca daca nu voi fi dezamagita complet.
cum sunt cei de la noblesse? shi pt a nush cata oara, imi spui prin ce zona sunt?^:)^

e frumos modelul verighetelor pe care l-ati ales si eu zic ca or sa reuseasac,nu cred ca e foarte complicat modelul. stiu ca ai intrebat-o pe cami dar incerc sa-ti dau si eu indicatii cu localizarea bijuteriei ;-)
sa zicem ca esti in sinaia si mergi de-a lungul liniei de tramvai tot inainte,la un moment dat la dreapta se face o bifurcatie spre gara dar tu mergi tot inainte, treci si de iozefin,traversezi si str resitei si se ingusteaza deja strada ta(pe care mergi tot inainte:[email protected])e linia lui 3 si 7-le cred ca circula pe acolo) sunt pur si simplu 2 sensuri de tramvai peste care circula si masini iar trotuarele sunt incredibil de inguste,pe acolo te strecori tu ,strada se cheama capitan damsescu si la un moment dat o sa ai la mana stanga(tot mergand inainte=P~) un cabinet de recuperare si de medicina de familie si la coltul aceleiasi cladiri e si bijuteria pe care o cauti. asta e ca sa vizualizezi mergand pe jos,deci daca ajungi pe resitei acolo unde se termina iozefin si te aventurezi pe jos de-a lungul liniei de tramvai ajungi in 10 minute la bijuterie(care e pe partea stanga chiar pe colt dupa cum am mai spus) in speranta ca ai inteles ceva,daca nu sa mai incerce o data cami,ea stia alta traiectorie cu masina cred ca e mai simplu sa mergi de la sensul giratoriu din iuliu maniu pe langa hotelul ambassador si faci dreapta pe a doua strada pe care poti intra cu masina, mergi inainte si can ajungi la liniile de tramvai ai deja la mana ta dreapta bijuteria. eu am cautat adresa cabinetului de recuperare de acolo pe o harta a timisoarei de pe net si la colt am vazut bijuteria....cat am scris...gata inchei

Kaela
22.01.2007, 18:53:44
msi ele, esti o dragutza. gata, stiu unde e.

magda
22.01.2007, 19:02:23
Daca duci la bijuterie aur de 24 karate se calculeaza ca si cum ai duce aur de 14????^:)^

c_s
22.01.2007, 21:24:15
am vazut ca a fost Ele mai rapida,eu n-am fost pe faza,sorry!ti-a explicat f bine oricum!cred ca nu e problema cu modeul ca e simplu de realizat!intreaba si tu exact cum m-ai intrebat pe mine,fara jena:imi iese exact ca in poza?ei sunt ok oamenii,nu cred sa ai probleme!

c_s
22.01.2007, 21:27:48
Daca duci la bijuterie aur de 24 karate se calculeaza ca si cum ai duce aur de 14????^:)^

cred ca e acelasi lucru pt ei,nu cred ca-ti calculeaza in fctie de asta(din pacate)....si bijuterii de 24 nu prea mai gasesti....

Miru
22.01.2007, 22:58:44
noi tot la noblesse am dat comanda. am dat 18 gr de aur la schimb dar era aur mai slab (cred ca de 12). aur retrocedat de bnr... nu stiu inca cum calculeaza ca se duc la banca sa vada ce pret are si din astea...manopera stiu ca e 250 pt pereche si gramaj nu stiu in total ( a mea are 6 mm si a lui 8)

Kaela
22.01.2007, 23:03:37
miru cum se calculeaza ca cineva zicea ceva de genu 590 gramu cu tot cu manopera.

ele
23.01.2007, 01:13:04
msi ele, esti o dragutza. gata, stiu unde e.
;-) de abia astept sa te vad incantata de verighete;;)

MeliMelo
23.01.2007, 09:25:17
Noi am platit la Noblesse 59 RON gramu cu tot cu manopera. Dar nu am dat nimic la schimb, era aurul lor de care spuneau ca e de 14K.

Kaela
23.01.2007, 13:39:34
cica cel de 14 karate este cel mai durabil.... spunea cineva pe forum parca.

Kaela
23.01.2007, 13:45:08
cum atzi platit dupa ce le-atzi comandat? v-au spus ei aproximativ cate grame o sa aibe fiecare? atzi dat vreun avans?

MeliMelo
23.01.2007, 14:00:16
avans dai cat vrei 50-100 RON (noi am lasat 100 RON)
si iti spun aproximativ cam cat o sa fie...cred ca bazat pe experienta
Noua ne-au zis ca o sa fie in jur la 10 gr...si defapt au fost 9 gr amandoua.
Iti trimit SMS cand sunt gata :)
Aveti grija la marime...la noi sunt cam mici :(

c_s
23.01.2007, 14:42:32
cum atzi platit dupa ce le-atzi comandat? v-au spus ei aproximativ cate grame o sa aibe fiecare? atzi dat vreun avans?

daca duci aur la schimb e considerat avans!!!!si gramajul ti-l spun in functie de marime,grosime,model aprox ca au experienta!si cu marimea voi aveti cuvantul final,sa nu va pripiti!a mea e la stramtat acum putin ca are putin joc si nu-mi place dar se rezolva fara probleme,am inteles...astept sa fie gata maine cred....

anna_c
23.01.2007, 16:26:36
noi vrem verighetele din aur alb si galben. e adevarat ca aurul alb nu se poate stramta? eu asa am auzit, dar poate se insela persoana respectiva.[-o<

c_s
23.01.2007, 16:31:51
DEPINDE UNDE TE DUCI!daca ei fac bijuterii din aur alb si stramteaza(a mea e acum la stramtat printre altele si e tot alb+galben)
daca te duci la cei care importa doar....ei nu fac modificari din anumite cauze(ca n-au cu ce sau ca nu vorsa se vada ca de fapt e galben suflat cu alb-daca tii minte i-am aratat Kaelei inelusul meu de logodna-era asa)

anna_c
23.01.2007, 16:42:02
mersi mult cami. noi le vom face la comanda.:)

Kaela
23.01.2007, 17:24:49
inelul meu e din aur alb shi a fost tramtat de doua ori.

c_s
23.01.2007, 17:27:47
Tu Ai Avut Noroc Dragutzo,de Niste Oameni Mai Cinstiti Decat Cei De La Romagold!

Kaela
23.01.2007, 17:33:33
poate nu ai vazut poza cu al meu, la ce fatza fioroasa are, era culmea sa nu i-l stramteze shi de 10 ori, tzuca-l oana pe el :x
glumesc, dar oricum, a insistat al meu pentru stramtatul nb 2, ca eu am fost shi nu m-au bagat in seama.
maine mergem la noblesse, abia astept.

c_s
23.01.2007, 17:46:24
poate nu ai vazut poza cu al meu, la ce fatza fioroasa are, era culmea sa nu i-l stramteze shi de 10 ori, tzuca-l oana pe el :x
glumesc, dar oricum, a insistat al meu pentru stramtatul nb 2, ca eu am fost shi nu m-au bagat in seama.
maine mergem la noblesse, abia astept.

pai si al meu l-a stramtat numai ca a iesit la iveala aurul galben odata cu stramtarea(stii ca ti-am aratat)....ei de aia nu vroiau de fapt!

Miru
23.01.2007, 22:52:28
nu stiu cum se calculeaza... au zis ca e mai scumpa manopera ca avem mult aur alb... avans am dat aur la schimb. cred ca trec maine pe la ei ca nu stiau cum sa evalueze aurul dat de noi avand in vedere ca era mai slab si urma sa intrebe la banca

c_s
24.01.2007, 07:07:53
toata lumea merge azi la Noblesse? iubi meu merge sa ridice verighetele noastre proaspat modificate.....Kaela si Miru sa vada de ale lor....poate va intalniti pe acolo!

Kaela
24.01.2007, 16:23:43
nu ne-am intalnit shi am fost sa ni le comandam, aprox 20 de grame spunea tipa...shi e mai scump un pic aurul alb decat cel galben. asa ca sunt pe vine.
shi din cauza voastra ale mele nu sunt gata in trei zile :(... de ce din cauza voastra? ca toata lumea merge la noblesse shi sunt aglomeratzi, mai aglomeratzi decat alta data. :)

cristina_24
24.01.2007, 17:11:49
Ore nu ai sa te saturi de purtat verigheta?
mami nu o mai poarta de mult timp adic amai exact dupa o saptamana dupa nunta a dat`o jos si o poarta numai tati ..ce ciudat ..oricum sunt aproape sigura ca vor fi suuper faine..asteptam pozici ..

rali
24.01.2007, 17:22:56
La noi cred ca o sa fie invers ca al meu nu prea o suporta pe deget. Dar se va obisnui sau daca nu asta e n-o poarta si gata.:D

a_mirela
24.01.2007, 18:30:43
Fetele, stiti cumva ce program au cei de la Noblesse? Lucreaza si sambata?

Kaela
24.01.2007, 18:30:55
noi amandoi purtam inelele pe care le avem zilnic, shi mai ales al meu cat e de incantat de model fac pariu ca o sa o poarte.

Kaela
24.01.2007, 18:32:47
azi am fost , stai asa....sambata nu au, numai vineri pana la 5 jumate.

c_s
25.01.2007, 14:36:54
Kaela, a mea e gata stramtata si matuita partea din aur galben,deci noi nu mai avem nimic in lucru la ei deocamdata,asa ca poate ti-e gata mai repede.....apropo' cand ti-au zis ca-s gata?
si noi le purtam dinainte de Craciun amandoi cu mare drag si nu cred ca ne vom plictisi de ele....cel putin nu curand...suntem incantati de purtarea lor amandoi,de aia ne-am ales un model sa ne placa,sa nu ne saturam de ele!

Kaela
25.01.2007, 19:42:53
mmmm, saptamana viitoare ne suna ei. le-atzi sfintzit cami? ca cica (iara incep) nu e bine sa le portzi asa, indif daca sunt sau nu la locul lor.

anuca_m
25.01.2007, 19:53:40
Verighetele le`am facut la comanda....ni le`a facut un prieten care e bijutier si au fost cadou de nunta de la el;))

popa_mihaellla
25.01.2007, 20:32:47
Am gasit si noi modelul, sper ca vor fi unicat! Am cazut de comun acord, adica eu am cautat ca disperata prin oras si nu mi-a placut nimik, seara am intrat pe net si, surpriza, puiului meu ia atras atentia modelul acesta. Nu vor fi gaurite ca cele din poza, dar vor avea modelul asa..,aaaa si vor fi si ceva mai subtiri..adica.. late dar nu asa inalte ca aasta..ca eu am niste degete ..parca sunt crengute..nimik nu sta pe ele...

popa_mihaellla
25.01.2007, 20:36:38
ooops .. nu a mers sa pun attach

c_s
25.01.2007, 20:46:11
mmmm, saptamana viitoare ne suna ei. le-atzi sfintzit cami? ca cica (iara incep) nu e bine sa le portzi asa, indif daca sunt sau nu la locul lor.

imi inchipui ca abia astepti....si nu le-am sfintit....ca nu cred sa fie ceva rau in asta,nici o alta bijuterie a mea nu e sfintita si n-am patit nimic.....!

Kaela
25.01.2007, 21:07:04
ale noastre vor fi mega groase shi foarte late asa ca o sa avem ghiuluri nu verighete. asta e din cauza modelului, ca sa iasa cum vrem noi asa trebe facute. tanti de acolo a fost super dragutza shi i-am dat dreptate la tot ce ne-a spus.

Miru
25.01.2007, 23:05:56
Oana, nu-mi vine sa cred... si ale noastre la fel. le-am vazut azi, mai trebuiau gravate.au impreuna 19, 5 grame. sunt groase si late (asa e modelul) ai mei au intrebat, cand au auzit de gramaj, daca ne facem ghiuluri...mie imi plac la nebunie. au iesit mai bine decat in poza. sunt elegante si simple...dar totusi speciale. sper sa le aduc maine la intalnire

c_s
26.01.2007, 06:35:39
si ale noastre tot 19.5 gr au.....cu toate ca parca nu prea par foarte groase...sunt totusi grele(mai ales a lui ca-i si mare)

Kaela
26.01.2007, 20:54:39
gata shi ale noastre le-am primit... azi cand m-a sunat al meu sa zica ca sunt gata am ramas shocata, nu ma asteptam....

Miru
26.01.2007, 21:47:18
eu nu pot pune paza ca nu mi-a lasat al meu cablul ala ce se baga in comp (cred ca usb e...)la pun maine

Kaela
27.01.2007, 08:59:06
fetelor, o intrebare, mai ales pentru cele care poarta verightele. cum putem sa le curatam pe dos? aseara le-am purtat nush cat, jumate de ora, o ora shi au inceput sa se depuna tot felul de chestii nashpah pe dos. oare cu ce le putem curata?

ele
27.01.2007, 10:29:06
fetelor, o intrebare, mai ales pentru cele care poarta verightele. cum putem sa le curatam pe dos? aseara le-am purtat nush cat, jumate de ora, o ora shi au inceput sa se depuna tot felul de chestii nashpah pe dos. oare cu ce le putem curata?
sunt si solutii speciale dar eu de obicei ma descurc cu o periuta si pasta de dinti si stalucesc foarte frumos dupa ,incearca si asta,o alta solutie e sa le duci la bijuterie dar iti ia timp si nu ti-e intotdeauna la indemana.

ele
27.01.2007, 10:32:53
si acum ca am vazut si fotografiile pot sa-ti spun ca sunt foarte frumoase , ca nu par mari de loc ,cel putin nu din fotografie si bineinteles sa le purtati cu dragoste si intelegere!;-);;)

Kaela
27.01.2007, 14:19:31
sunt destul de groase, dar ne asteptam sa fie mai late, cel putin asa ne-a spus tipa de la bijuterie. a mea e un pic larga dar mai astept pana in mai sa vad daca nu ma mai ingrash...ce-ash mai vrea vreo cateva kile in plus....
p.s. multzumim de urari.

c_s
27.01.2007, 15:02:49
Kaela,solutii speciale gasesti la Cellini in mall si nu sunt foarte scumpe,eu mi-am luat pt argint si-mi voi lua si pt aur (ca-s diferite)
si inca odata : sa le purtati fericiti si sanatosi!

Kaela
27.01.2007, 15:05:53
multzu de urari shi de info, iara la lucru cami?

c_s
27.01.2007, 15:40:32
multzu de urari shi de info, iara la lucru cami?
eram off-topic asa ca ti-am raspuns acolo(off-topic)!

Kaela
27.01.2007, 16:36:38
cami, imi aduc bine aminte, tu parca spuneai ca tzi-ai micshorat verigheta? a mea mi se pare enorma, shi clar o sa o pierd la strand cand intru in apa, imi va cadea de pe deget. sa mai astept pana mai incolo sau sa merg sa mi-o modific acuma?

c_s
27.01.2007, 16:40:16
da,si eu am asteptat o luna si am micsorat-o saptamana asta....mai ai putina rabdare sa vezi(mai ales ca tu iti doresti sa te ingrasi>:P ) si daca esti de aceeasi parere dupa ceva timp,du-te ca ti-o fac fara probleme,a mea e ok,nici nu-ti dai seama!

syca16
27.01.2007, 19:04:53
Kaela nu mai purtati verighelele daca nu sunt sfintite ca nu e bine.Si ale noastre stau in dulap,cu greu ma abtin sa nu le port.Apropo sunt ffffoooaaarrrttteee ffffrrrruuuummmooaaasssee!!!
Sa le purtati sanatosi.

c_s
27.01.2007, 19:13:32
si ma rog,de ce nu e bine?stii tu sa-mi zici?ca si noi le purtam....
si tata le poarta nesfintite de vreo 15 ani pt ca e recasatorit si nu s-a mai cununat si in biserica,deci nu sunt sfintite si e bine mersi si nu s-a mai despartit de sotie,ca de prima s-a despartit cu tot cu verighetele sfintite....si mai pot da exemple de astea,o prietena si le-a schimbat dupa 8 ani de la nunta ca nu-i mai placea modelul si nu le-a mai sfintit si si ei sunt bine....deci de ce?8-}

Kaela
27.01.2007, 19:15:13
syca , dragutza, erau pe degete numai pentru poza, stai linistita..... stau bine mersi in dulap...

rafila
27.01.2007, 19:17:58
Syca, crezi ca un metal la care i s-a facut slujba tine o relatie inchegata?

syca16
27.01.2007, 20:32:54
Era doar un sfat,pe care l-am primit si eu,in schimb eu nu m-am ofticat.
Puteti sa le purtati linistite daca asa doriti,nu am eu treaba voastra.

c_s
27.01.2007, 20:41:39
syca draga,stai linistita ca nu sunt eu ofticoasa......doar ca nu pot intelege anumite idei preconcepute si motivatia lor....poate ca sper intr-o buna zi sa-mi explice cineva rational si logic de ce nu e bine sa........atatea si atatea .........no offense!

cristina_24
27.01.2007, 20:43:02
\:D/
Syca, crezi ca un metal la care i s-a facut slujba tine o relatie inchegata?

=D> \:D/ NO COMMENT !

c_s
27.01.2007, 20:44:45
si stiu ca pot sa-mi port linistita verigheta.....stiam si inainte sa-mi spui tu....o port de o luna deja....si inca n-am patit nimic,nici eu nici logodnicul meu,daca patim ceva(doamne fereste)sigur nu va avea nici o legatura cu purtatul verighetele inainte de cununie(sfintire)

cristina_24
27.01.2007, 20:46:25
Ce idei au unele...pe bune ca ramai masca ...mei..acuma sa nu spui ca nici rochia nu ai voie sa o probezi ca iti aduce ghinion..ete ..>:P eu asha ceva nu am mai vazut ..daca o aveam ma imbracam in fiecare zi cu ea:D;))

c_s
27.01.2007, 20:48:22
tot din ciclul ''nu e bine sa'' :o poti proba da sa nu te vada el in ea.....pana la nunta(:|

rafila
27.01.2007, 21:01:56
Din acelasi ciclu, adica ce nu se face.... Eu si al meu am ales impreuna rochia mea. La fel vom face si cu imbracamintea lui! Syca, nu te supara pe noi, era doar un comentariu. Asa facem noi aici pe forum, iar pana la postul urmator uitam tot.... Hai, pace!

cristina_24
27.01.2007, 21:14:29
tot din ciclul ''nu e bine sa'' :o poti proba da sa nu te vada el in ea.....pana la nunta(:|

Kami..de ce nu dai fuguta in patuc la calduc..deja ti-e somnick ..ca si mie mi-a somnicko:-) poate visam ingerashi ...eu va poop pe toate so va doresc un somnick pufos si lipsit de cosmaruri ..noapte buna =;

MeliMelo
28.01.2007, 08:52:20
Io zic asa:
fiecare cu superstitiile lui...aici se dau sfaturi, nu se tin teorii.
Fiecare face cum vrea, dar daca face ce vrea, sa faca constient.

Binecuvantate sau nu, verighetele pot fi purtate ininte de nunta...e alegerea fiecaruia...da e o alegere in cunostinta e cauza.

Noi chiar daca suntem casatoriti civil, nu le purtam sa putem sa ne bucuram de ele in momentul respectiv, adica al cununiei religioase...si putem gasi si alte motive. da asta e alegerea noastra...

Kaela
28.01.2007, 09:40:21
fetelor, fetelor, ce am mai deviat de la subiect. hai sa o lasam moarta. pana la urma fiecare face ce vrea. fata a vrut sa dea un sfat...
sa revenim la topic... cine mai are de facut verighete ?

Miru
28.01.2007, 15:22:54
puteti sa radeti de mine si cu ... acuma am cablul usb dar nu stiu unde sa-l bag in comp...asa ca verighetele noastre raman ascunse celor care nu le-au vazut live. ce sa faci, pentru unii e mai greu cu tehnologia 8-}

c_s
28.01.2007, 15:25:58
nu rade nimeni de tine,stai linistita......cauta in spatele compului o mufa care se potri cu capatul cablului....ia vezi:D

carmenmonyca
31.01.2007, 19:21:33
Fetele, stiti cumva ce program au cei de la Noblesse? Lucreaza si sambata?

Programul la Noblesse este de luni pana vineri de la 8:00 la 17:30

carmenmonyca
31.01.2007, 19:51:26
noi vrem verighetele din aur alb si galben. e adevarat ca aurul alb nu se poate stramta? eu asa am auzit, dar poate se insela persoana respectiva.[-o<

la Noblesse iti stramteaza si aur alb.

carmenmonyca
31.01.2007, 19:58:42

aur de 24k este numai lingoul de la banca,iar daca duci la bijuterie aur care are mai mult de 14k adica de 18k,21k,22k,23k se face paritatea si iti vin mai multe grame de 14k,in functie de ce aur duci la schimb.

nicoleta_oana
01.02.2007, 19:29:59
am fost azi la belissima in centru si am vazut multe modele,cred ca au cele mai multe modele expuse in bijuterie ca restul au cateva modele si in rest cataloage,la belissima am gasit multe modele lucrate manual foarte frumoase,cateva mi au ramas in minte.totusi noi optam pt ceva mai simplu fara pietre si sa nu fie exagerat de mari si groase si am gasit un model frumos intr o bijuterie mica in centru nu stiu cum se cheama zis a zis de parcul central,este si o casa de amanet langa.va pup

carmenmonyca
02.02.2007, 20:54:07
Eu mi-am facut verighetele la Noblesse,aur alb cu aur galben si un brilliant pe a mea si sunt foarte multumita de ei,mi le-au facut exact cum mi le-am dorit si le-am si gravat pe interior am scris numele si data si am platit doar 30 ron pe pereche si inelul de logodna tot la ei l-am facut si a iesit foarte frumos cu un brilliant destul de mare,frumos si ieftin,sunt cei mai buni din oras cine nu a ajuns la ei sa mearga ca o sa aiba numai de castigat,va pup:*

c_s
03.02.2007, 11:46:16
si eu am aceeasi parere despre ei!si ale noastre tot alb+galben si a mea are un briliant,si le-am si gravat....la fel a ale tale:D

Kaela
03.02.2007, 12:34:24
si ale noastre sunt gravate pe dos...

mada_lutza
03.02.2007, 14:29:49
Noi ne-am luat verighetele de la Coriolan,cu 62,5 lei...din ce am mai citit mi se pare un pret bunicel8-|

diamond
06.02.2007, 12:41:10
salutari

vad ca toata lumea lauda bijuteria noblesse, as vrea si eu sa ajung acolo, poate cineva sa imi explice mai exact unde e?

noi am descoperit o bijuterie la Galeria1, au 2 cataloage cu verighete frumoase, fac si cu aur la schimb si iau cam 2-3 milioane pe manopera de pereche. Si pun si briliante daca alegeti model cu pietre. Stie cineva ceva despre ei? Eu personal sunt f multumita de inelul meu de logodna pe care l-am facut acolo, dar ma mir ca nu am mai auzit pe nimeni sa fi mers la ei.....

carmenmonyca
06.02.2007, 19:51:46
salutari

vad ca toata lumea lauda bijuteria noblesse, as vrea si eu sa ajung acolo, poate cineva sa imi explice mai exact unde e?

noi am descoperit o bijuterie la Galeria1, au 2 cataloage cu verighete frumoase, fac si cu aur la schimb si iau cam 2-3 milioane pe manopera de pereche. Si pun si briliante daca alegeti model cu pietre. Stie cineva ceva despre ei? Eu personal sunt f multumita de inelul meu de logodna pe care l-am facut acolo, dar ma mir ca nu am mai auzit pe nimeni sa fi mers la ei.....

Eu nu am auzit de bijuteria de care spui tu din Galerie dar pot sa iti spun pe unde vine bijuteria Noblesse,care are 59 de lei gramul cu tot cu manopera si iau si la schimb aur si atunci vine 10% pierdere plus manopera care variaza intre 100 si 260 lei pe pereche si iti pun si brilliant de ce marime vrei tu si ai de unde alege modele si lucreaza si cu aur alb nu doar suflat cum au majoritatea,bijuteria este pe str.Capitan Damsescu,nr.40,in calea sagului,de la hotel Ambasador a doua strada la dreapta cum mergi catre dambovita, la intersectia cu linia de tramvai (2,3,7).

ancavlc
06.02.2007, 20:15:05
fetelor unde este exact bijuteria noblesse,ca vin si eu in tm in weekend.e vreo cladire importanta pe acolo? sa am un reper.

diamond
06.02.2007, 22:36:16
carmenmonyca - multumesc pentru indrumari spre noblesse

sper sa ajungem si noi pe acolo si sa ne alegem ceva, vrem sa facem verighetele din timp

alli_utza
06.02.2007, 22:46:53
Am fost si noi azi sa cautam verighete :-< si nu am gasit nimik, el are degetele prea groase si eu prea subtiri. Eu pusesem ochii pe ceva acum cateva zile si azi cand a probat iubi ii statea asa urat... era prea subtirica pt "degetoiu" lui....sunt asa dezamagita:-<

iogil
07.02.2007, 09:42:21
noi le-am facut la BON TON. Am ales modelul din revista si le-am personalizat cum am vrut noi. in plus se pot face la orice dimensiune.

c_s
07.02.2007, 09:48:38
noi le-am facut la BON TON. Am ales modelul din revista si le-am personalizat cum am vrut noi. in plus se pot face la orice dimensiune.

pai nu se fac la orice dimensiune (marime) oriunde?

popa_mihaellla
07.02.2007, 10:29:54
Am fost si noi azi sa cautam verighete :-< si nu am gasit nimik, el are degetele prea groase si eu prea subtiri. Eu pusesem ochii pe ceva acum cateva zile si azi cand a probat iubi ii statea asa urat... era prea subtirica pt "degetoiu" lui....sunt asa dezamagita:-<
Hai mai nu mai fii asa suparata. Se fac la comanda...Degetele mele ..arata de parca ar fi niste crengute..., mai precis marimea 8...si am ajuns o data plangand acasa pt ca nu gaseam , si atunci am inceput sa iau in calcul varianta de a le face la comanda..cu toate ca nu eram de acord...dar am gasit pe internet un model... si m-am dus frumusel cu el la o bijuterie. Acum astept sa vad ce iese. Pe 14 le iau... sunt tare curioasa...pt ca tipa de acolo nu prea parea ca a inteles ce vreau chiar daca... a dat din cap ca stie...Asa ca ....nu mai fi suparata pt atat.

carmenmonyca
08.02.2007, 21:13:05
fetelor unde este exact bijuteria noblesse,ca vin si eu in tm in weekend.e vreo cladire importanta pe acolo? sa am un reper.

str.Capitan Damsescu ,nr. 40,tel.438491,0721331744,mergi de la piata Iosefin pe linia de tramvai 2,3,7,catre Dambovita,spre centrul comercial Alfa cam 2 statii de tramvai,mai mergi un pic pe jos si chiar pe un colt cu linia de tramvai pe partea stanga este bijuteria,dar sa suni inainte ca din cate stiu eu ei nu lucreaza sambata,:*

carmenmonyca
08.02.2007, 21:22:26

Si eu stiu ca majoritatea iti fac la orice dimensiune,marime sau cel putin stiu sigur ca cei ce si produc ti le fac la ce marime,latime si grosime vrei tu,eu cel putin am multe bijuterii de la noblesse facute la ce marime, grosime si latime mi-am dorit,=;

diamond
08.02.2007, 21:46:44
multumesc fetelor intr-adevar la noblesse am auzit cele mai mici preturi din tot orasul...si e super ca fac orice model vreau eu, de orice dimensiuni si combinatii!

parca unele verighete din cele expuse nu erau ff bine finisate dar ma gandesc ca cele la comanda le finiseaza bine, din moment ce multe ati mers la ei si toate sunteti multumite si ii laudati...

ancavlc
08.02.2007, 22:07:28
str.Capitan Damsescu ,nr. 40,tel.438491,0721331744,mergi de la piata Iosefin pe linia de tramvai 2,3,7,catre Dambovita,spre centrul comercial Alfa cam 2 statii de tramvai,mai mergi un pic pe jos si chiar pe un colt cu linia de tramvai pe partea stanga este bijuteria,dar sa suni inainte ca din cate stiu eu ei nu lucreaza sambata,:*
multunesc pt raspuns.sper sa dau de ea. eu vin vineri dar stau o saptamana acolo. asa ca ma voi duce in cursul saptamanii.:*

MeliMelo
09.02.2007, 09:51:05
@Diamond
well...nu vreau sa fiu Gica contra, da nici mie nu-mi prea place cum au iesit ale noastre la Nobl.... Intentionez sa le duc la ei sa le mai finiseze, numai ca eu lucrez cand au ei program si nu pot ajunge numa in concediu. Verigheta lui are niste "bug"-uri, a mea insa nu. Ale noastre au un canal chiar pe mijlocul verighetelor...si la al lui, canalul ala nu e drept...mai are niste scapari si sunt cam inestetice :(
Pe mine ma deranjeaza, ca tot acolo ma uit.
Si strunjirea nu a iesit cum trebuia...desi le-au facut fara sa ne zica noua :)...da asta nu ma deranjeaza ca o sa se stearga la un moment dat

c_s
09.02.2007, 10:31:09
@Diamond
well...nu vreau sa fiu Gica contra, da nici mie nu-mi prea place cum au iesit ale noastre la Nobl.... Intentionez sa le duc la ei sa le mai finiseze, numai ca eu lucrez cand au ei program si nu pot ajunge numa in concediu. Verigheta lui are niste "bug"-uri, a mea insa nu. Ale noastre au un canal chiar pe mijlocul verighetelor...si la al lui, canalul ala nu e drept...mai are niste scapari si sunt cam inestetice :(
Si strunjirea nu a iesit cum trebuia...desi le-au facut fara sa ne zica noua :)...da asta nu ma deranjeaza ca o sa se stearga la un moment dat

toata faza e sa spui ceea ce nu-ti place,ca se rezolva,nu cred sa fie probleme.....cand ai timp mergi sa rezolvi,sa poti sta tu linistita si mutumita!

MeliMelo
09.02.2007, 11:37:51
da, asta am luat si eu de la ei atitudinea de "totul se rezolva", dar cand le-am ridicat , eu nu eram in tara sa zic ceva...si de aia stam cu ele asa :(

c_s
09.02.2007, 11:46:35
da, asta am luat si eu de la ei atitudinea de "totul se rezolva", dar cand le-am ridicat , eu nu eram in tara sa zic ceva...si de aia stam cu ele asa :(
PAI LASA CA VA FACETI PUTIN TIMP SI REZOLVI TU PROBLEMA,NU-I ASA?SA NE DAI DE VESTE DUPA ....

carmenmonyca
09.02.2007, 23:08:51
@Diamond

Si eu zic sa-ti faci timp intr-o zi si sa te duci la ei ca ti le fac imediat,au program de luni pana vineri de la 8:00 la 17:30 si daca ii suni stau si pana la 18:00 si te asteapta,dute linistita ca totul se rezolva.Sa ne scrii dupa ce mergi cum a fost.:*

carmenmonyca
09.02.2007, 23:16:07
multumesc fetelor intr-adevar la noblesse am auzit cele mai mici preturi din tot orasul...si e super ca fac orice model vreau eu, de orice dimensiuni si combinatii!

parca unele verighete din cele expuse nu erau ff bine finisate dar ma gandesc ca cele la comanda le finiseaza bine, din moment ce multe ati mers la ei si toate sunteti multumite si ii laudati...

Cand sunt gata verighetele arata mult mai bine fata de alea ce le au ei de model,cica pe alea pune toata lumea mana si raman pete de grasime si se zgarie si nu le curata in fiecare zi,dar te asigur ca cele la comanda sunt finisate si arata bine nu se compara cu cele de model.

alli_utza
09.02.2007, 23:32:02
Nu stiu de ce dar am o retinere cu verighetele la comanda,dar daca nu gasim alta solutie... astept sa scrii impresii dupa ce le iei....sa nu uiti pls pls^:)^
Hai mai nu mai fii asa suparata. Se fac la comanda...Degetele mele ..arata de parca ar fi niste crengute..., mai precis marimea 8...si am ajuns o data plangand acasa pt ca nu gaseam , si atunci am inceput sa iau in calcul varianta de a le face la comanda..cu toate ca nu eram de acord...dar am gasit pe internet un model... si m-am dus frumusel cu el la o bijuterie. Acum astept sa vad ce iese. Pe 14 le iau... sunt tare curioasa...pt ca tipa de acolo nu prea parea ca a inteles ce vreau chiar daca... a dat din cap ca stie...Asa ca ....nu mai fi suparata pt atat.

nicohayrstilist
13.02.2007, 22:20:31
puiu meu mi-a cumparat inelul de logodna de l a belissima si e tare dragut mai mult ca sigur ne vom uita de verighete peste tot inclusiv scolo

nicohayrstilist
13.02.2007, 22:33:31
inca ceva daca cautati bine sunt magazine care inscriptioneaza gratuit
de ex in unirii langa irish pub

MeliMelo
16.02.2007, 19:27:14
Sunt cea mai fericita!!!
Mi-am rezolvat verighetele : largit si rectificat =D>
Imi pare asa de bine ca am mers acolo. Adica le-am spus ce vreau, ce nu mi-a placut si mi le-au facut in aceeasi zi. Probabil ale noastre erau foarte simple si cine le-a facut (era un tip) nu prea si-a dat interesu...dar fetele din fata au fost super OK si le-au retrimis la "aranjat".
Si cu ocazia asta am vazut ceva ce-mi place si de miresica :">

c_s
16.02.2007, 19:30:25
Sunt cea mai fericita!!!
Mi-am rezolvat verighetele : largit si rectificat =D>
Imi pare asa de bine ca am mers acolo. Adica le-am spus ce vreau, ce nu mi-a placut si mi le-au facut in aceeasi zi. Probabil ale noastre erau foarte simple si cine le-a facut (era un tip) nu prea si-a dat interesu...dar fetele din fata au fost super OK si le-au retrimis la "aranjat".
Si cu ocazia asta am vazut ceva ce-mi place si de miresica :">
bravo,vezi ca s-a rezolvat?ma bucur pt tine!aveau ceva seturi mai finutze cu perle cumva?

MeliMelo
16.02.2007, 19:49:01
defapt se pare ca prima data eu nu am vazut nimic interesant. Acuma cat am asteptat mi-a aratat asa de multe si interesante... pe mine nu ma prea pasioneaza, da cand le-am vazut eram ca si copilu la vitrina cu jucarii.
Deci, dupa 14 martie se intorc de la targul international de bijuterii de la Hong Kong de unde vor sa aduca multe pietricele...Oricum ei mai aveau acolo destul de multe, si perle de cultura, da erau mici si nu aceeasi marime daca te interesa un sirag de perle. In schimb cred ca poti comanda...Aveau ceva finut, din aur alb si o perluta care arata bine (9 mil era)...da era una singura (perla).
Io am zis ca o sa-mi comand ceva cercelasi si un lantuc asa de finut - asta era vro 4 grame (era un minicolier, numa partea din fata era un colieras, pe un lant simplu)
Da na...in concluzie au pietre/perle separate si pot face la comanda orice...

c_s
16.02.2007, 19:54:22
da,stiu ca fac cam orice la comanda,asa ceva finut mi-ar trebui acum cu o singura perla pe un lantisor elegant....si niste cercelusi,da sa mai facem ceva banutzi si dupa aia....sau poate le primesc cadou pana la urma(asa mi-a zis socrela;)) )

MeliMelo
16.02.2007, 20:12:26
da...asa simple aveau...si mie imi plac, da cu alta ocazie:)
si am vazut si perlele acolo, deci puteai face orice.
Si eu vreau un lantuc simplu si finut de acolo...abia astept sa-mi comand .
Acuma asa zic, sper sa nu-mi pierd din entuziasm pana la nunta, ca mi se pare ca e un lucru fumos sa ai asa ceva :)

c_s
16.02.2007, 20:15:12
si mie in general imi plac bijuteriile mai mari si mai ....complicate....dar daca-mi iau rochita de care va ziceam...la cata broderie si pietricele sunt pe ea,nu prea mai merge nimic incarcat,asa ca trebuie sa caut ceva simplu si totusi de efect:-<

MeliMelo
22.02.2007, 11:13:47
In urma discutiilor de aseara, se pare ca nu numai eu eram nemultumita de Noblesse!!!! Fetele care inca nu si-au facut, ar trebui sa stie cu cine vorbesc...Eu am facut pe baza recomandarilor de aici...si sa ajutam pe celalalte cu sfaturi bune, nu?
Sunt oameni de treaba, dar nu te lasa sa-ti faci cum vrei tu verighetele, numa cum stiu ei :)
Poate ca isi dau cu parerea din cauza ca sunt cu experienta, dar daca noi vrem ceva, trebuie sa faca cum vrem noi, nu?

Si iarasi o bila neagra e culoarea aurului alb din verigheta...care nu e asa de alb. Isi pastreaza aceeasi culoare intr-adevar, nu ca celelalte care isi schimba culoarea din aur alb in aur normal, dar nu e alb :)

StOrM
22.02.2007, 12:59:57
uufff..si atuncia unde e cel mai bine sa ne facem???:-"

MeliMelo
22.02.2007, 13:06:16
sorry...nu vroiam sa fac antireclama, dar sa va impartasim din experientele noastre. Mie in schimb mi-a placut cum m-au tratat cand m-am dus cu ele la retusat...au fost super OK.

Doar la ei aurul alb nu e asa de alb...se face diferenta, dar nu foarte mare si eventual sa accepti sugestii din partea lor si totul e OK.
Eu daca mi-as mai face ceva, la ei o sa apelez pentru chestii la comanda...sunt foarte interesati in ceea ce fac.

Mie inafara de ei, doar de fetele de la FiresQ mi-au placut, defapt sotului meu ca el a cumparat inelul de logodna. Dar verighetele la ei sunt numai cu diamante si noi nu vroiam asta defel. Binen-teles ca e o diferenta mare si de pret :)
E alegerea ta...

StOrM
22.02.2007, 13:12:34
oricum noi nu vrem verighetele din aur alb...si ptr mine, conteaza f mult si cum se comporta cei de akolo...daca zici ca sunt draguti, atunci e ok #:-S

ss29
22.02.2007, 15:29:39
in kappa este o bijuterie care au verighete de la coriolan.........nu am ajuns sa le vad.........dar din ce am vazut pe net eu zic ca sunt interesante........cele care mi-au placut mie sunt cele de gemstones bijou..........mall et 1.........dar iti impun sa fie una dintre ele cu diamant.........asa ca mai stam sa cantarim ce facem..........daca merita sa dam 10 mil pe o pietricica........

Kaela
22.02.2007, 17:27:53
da dar e o pietricica pe care o portzi toata viatza shi pe care nush daca mai apuci altcandva sa o cumperi. sau? greshesc?

c_s
22.02.2007, 17:32:31
eu asa am gandit cand am achizitionat birliantzelul meu.....si sunt multumita de decizia luata.....

MeliMelo
22.02.2007, 18:20:10
io zic ca unora le place, altora nu...fara suparare :)

anna_c
22.02.2007, 22:02:42
in kappa este o bijuterie care au verighete de la coriolan.........nu am ajuns sa le vad.........dar din ce am vazut pe net eu zic ca sunt interesante........cele care mi-au placut mie sunt cele de gemstones bijou..........mall et 1.........dar iti impun sa fie una dintre ele cu diamant.........asa ca mai stam sa cantarim ce facem..........daca merita sa dam 10 mil pe o pietricica........
imi spui te rog cum se numeste bijuteria din kappa? mersi

alessia26
22.02.2007, 22:43:50
imi spui te rog cum se numeste bijuteria din kappa? mersi
bijuteria care face verighete de la coriolan este cea de vis-a-vis de standul cu cd-uri, casete...(cum urci pe rampa de langa croitorie, pe partea dreapta sunt cartile alea si pe urma bijuteria) .Prima bijuterie pe dreapta dar nu stiu cum se numeste
sper ca te-am lamurit

alessia26
22.02.2007, 22:51:20
am vazut azi in mall verighete antistress cu 5050 lei.Ce ziceti?
al meu a zis ca daca ia asa ceva ramane stresat pe viata;ca o sa invarta toata ziua la ea si tot stresat va fi, iar mie o sa-mi puna mana pe un piedestal sa nu cumva sa pierd verigheta pe undeva.

c_s
23.02.2007, 06:46:02
cam mult.....mie asa mi se pare!

anna_c
23.02.2007, 08:20:05
mersi mult alessia. si mie mi se par cam scumpe verighetele.

MeliMelo
23.02.2007, 09:19:01
si noi am vrut antistress la inceput, dar ni s-a recomandat sa nu luam ca si verighete ca e pericolul sa se "strice" mai mare...adica inelul care se invarte se poate crapa...

ss29
23.02.2007, 10:15:40
bijuteria din kappa se numeste Doggi Gold

ss29
23.02.2007, 10:24:37
da dar e o pietricica pe care o portzi toata viatza shi pe care nush daca mai apuci altcandva sa o cumperi. sau? greshesc?

ai dreptate.........eu mi-am dorit inelul de logodna cu diamant.........verigheta as dori s-o port pe acelasi deget..........si nu cred ca da bine doua pietre una langa alta...........si iubitului meu nu-i plac bijuteriile.........asa ca si-o doreste cat mai simpla.........cei de la bijuterie ar fi deacord sa-mi dea diamantul la pungulita.........dar nici nu mi se pare normal sa mi se impuna sa cumpar verigheta cu diamant.........dar de fapt ei de aici castiga

alessia26
23.02.2007, 10:30:47
am uitat sa va spun ca acelasi fel de verighete ca cele din mall, in arad sunt 550-600 lei

c_s
23.02.2007, 10:32:43
am vazut bine????? :-B adica de 10X mai ieftine?exact aceleasi?????:O

alessia26
23.02.2007, 10:34:37
am vazut bine????? :-B adica de 10X mai ieftine?exact aceleasi?????:O
daaaaaaaaaaa si eu am facut ieri acelasi lucru ca tine dupa ce am iesit de la bijuterie(nu mi-am revenit)

c_s
23.02.2007, 10:35:59
daaaaaaaaaaa si eu am facut ieri acelasi lucru ca tine dupa ce am iesit de la bijuterie(nu mi-am revenit)
faina treaba!!!!!:(

ss29
23.02.2007, 10:46:20
am uitat sa va spun ca acelasi fel de verighete ca cele din mall, in arad sunt 550-600 lei

serios?..........ne poti da mai multe detalii despre bijuterie?.........te rog.....

alessia26
23.02.2007, 10:54:31
serios?..........ne poti da mai multe detalii despre bijuterie?.........te rog.....
am doar adresa si nr de tel.arad str. l. blaga nr.2-4

alessia26
23.02.2007, 10:55:26
biju Smaragd

ss29
23.02.2007, 11:28:41
am gasit pe net ca are bijuterii de la coriolan.......

alessia26
23.02.2007, 11:33:50
am gasit pe net ca are bijuterii de la coriolan.......
unde pe net?

ss29
23.02.2007, 12:01:38
apare pe site dela coriolan.........la parteneri.........figureaza alta strada.........poate s-a mai modificat intre timp

MeliMelo
23.02.2007, 12:05:48
Poate nu are legatura, dar uitandu-ma la "Drumul aurului" pe tvr :) , s-a spus acolo ca pretul aurului a crescut dupa razboiul din irak, din cauza ca valutele au fost prea fluctuante sau au scazut...De aia acuma 2-3 ani puteai cumpara aur cu 30ROn..atunci 300.000 rol...si acuma pretul e dublu adica vreo 60RON gramu sau mai mult.
Ideea e ca nu cred ca aurul sa fie foarte ieftin...din considerentele de mai sus .

ss29
23.02.2007, 12:16:32
Poate nu are legatura, dar uitandu-ma la "Drumul aurului" pe tvr :) , s-a spus acolo ca pretul aurului a crescut dupa razboiul din irak, din cauza ca valutele au fost prea fluctuante sau au scazut...De aia acuma 2-3 ani puteai cumpara aur cu 30ROn..atunci 300.000 rol...si acuma pretul e dublu adica vreo 60RON gramu sau mai mult.
Ideea e ca nu cred ca aurul sa fie foarte ieftin...din considerentele de mai sus .

mie preturile de la mall mi se par umflate.........posibil ca cei din arad sa nu fie asa "flamanzi"........

MeliMelo
23.02.2007, 12:22:36
binen-teles ca la Mall se umfla unele: adica gasesti in Timisoara si alte preturi decat cele de la Mall (io stiu diferente la gram de cateva sute).

Ce vroiam sa zic e doar ca imposibil ca aceeasi verigheta intr-un loc sa fie 5 milioane si altul 50 de milioane (vorbesc de lei vechi sa nu inteleaga lumea altceva).
Orice bijuterie depinde de ce material este (calitatea aurului- karatele), de ce briliante are si bine-nteles de firma. Inteleg ca o bijuterie Versace, Bulgari sa coste mai mult...da nu aceeasi sa o gasesti la preturi diferite.

alessia26
23.02.2007, 12:33:53
verighetele erau (ambele) din combinatie de aur alb cu aur galben, diamantate(dupa spusele celor de la bijuterie), si aveau acelasi latime.deci chiar e posibil.singurul lucru care difera e numele firmei

MeliMelo
23.02.2007, 12:55:58
verighetele erau (ambele) din combinatie de aur alb cu aur galben, diamantate(dupa spusele celor de la bijuterie), si aveau acelasi latime.deci chiar e posibil.singurul lucru care difera e numele firmei
io zic ca aia de 50 de milioane trebe sa fie de ceva firma...si cealalta nu.
Sau diamantele sa fie de karate diferite...
sau poate nu am inteles io :-\

alessia26
23.02.2007, 13:00:06
io zic ca aia de 50 de milioane trebe sa fie de ceva firma...si cealalta nu.
Sau diamantele sa fie de karate diferite...
sau poate nu am inteles io :-\
e posibil si asta dar din ce am vazut eu erau identice(acuma drept e ca nu ma pricep la caratele diamantelor dar nici 5050 lei nu dau pe verighete nici daca ma omori)

MeliMelo
23.02.2007, 13:08:18
e posibil si asta dar din ce am vazut eu erau identice(acuma drept e ca nu ma pricep la caratele diamantelor dar nici 5050 lei nu dau pe verighete nici daca ma omori)
draga mea...nici eu nu as da :)
dar nu pot zice ca nu as primi asa ceva :))

alessia26
23.02.2007, 13:13:44
draga mea...nici eu nu as da :)
dar nu pot zice ca nu as primi asa ceva :))
as vrea sa vad pers care nu ar primi asa ceva:D ca sincer si mie mi-ar placea;;)

Sabina9
24.02.2007, 13:32:14
Noi am fost la o bijuterie din Kappa ( de la intrare stanga, dupa croitorie) si am fost foarte placut impresionati de amabilitatea doamnei de acolo. A stat cu noi 1 h in doua zile consecutive sa ne arate modele si sa ne explice ce si cum cu gramajul, pretul, marimea, etc. Foarte frumos. <:-P In sfarsit, avem verighete! ;))

Kaela
24.02.2007, 13:42:43
poze! poze! poze!

anna_c
24.02.2007, 17:37:09
am fost azi la belissima sa vedem de verighete si sincera sa fiu sunt dezamagita. n-am vazut nici un model care sa ma incante. ne-am uitat la cele expuse si la doua cataloage, dar n-am vazut nimic care sa ma dea pe spate...:-<:(

RianaTM
24.02.2007, 18:36:43
Eu singurul model de verigheta EXACT cum imi doream, l-am vazut la targ sapt trecuta la casamarcu cred ca se numeste , erau din lugoj...Stie cineva daca au si in Timisoara ceva sau un numar de telefon ca era tare nebunie la incercat verighete si nu am apucat sa iau pliant.

anna_c
24.02.2007, 18:41:41
casa marcu, cred ca doar ei erau cu verighete, nu are magazin si in timisoara. a intrebat cineva cand ne uitam noi la verighete.

c_s
24.02.2007, 19:08:18
Casa Marcu nu erau din Arad cumva?sau poate au si in Lugoj si in Arad?

anna_c
24.02.2007, 21:11:58
chiar cand ne uitam noi la verighete, domnul de la casa marcu ii explica unui alt domn unde au sediul in lugoj. poate au si in arad, asta nu stiu, dar in tm sigur nu au. nu se mai chinuia omul sa-i explice unde e sediul din lugoj.

Miru
25.02.2007, 11:07:41
am primit de la mama cadou de ziua mea bijuteriile pt nunta...sunt asa frumoase! am mai scapat de o problema

c_s
25.02.2007, 11:23:38
super!binainteles ca vrem pozeeeeeeeeeeeee!

Miru
25.02.2007, 12:40:16
iata poze. nu stiu cat de bine se distinge, insa pietrele sunt roz pal, iar argintul este din ala mai alb.sunt aduse din Tailanda

c_s
25.02.2007, 13:21:24
superbe!!!!!se potrivesc foarte bine cu rochitza!sa le porti sanatoasa!

Miru
25.02.2007, 13:34:10
Multu. Asa E .am Vrut Cu Roz Pt Rochitza. Mai Nasol E Ca Nu Port Argint In Rest Si Dupa Nunta Nu Stiu Ce Fac Cu Ele...dar Important E Ca Am La Nunta ;-)

Kaela
25.02.2007, 14:10:13
sunt super super. sa le portzi sanatoasa shi fericita.

c_s
25.02.2007, 15:51:33
le poti tine ca amintire sau le poti face cadou cuiva .....gasesti tu ce sa faci cu ele,dar de ce n-ai purta la o rochita roz frumusete de bijuterii?poate te razgandesti!din Thailanda le-a adus cineva cunoscut ?

Miru
25.02.2007, 18:40:59
are mama la lucru o col;ega a carei prietena tot merge acolo in scop de negot
daca va intere ceva sa-mi ziceti