PDA

Versiunea completa : Activitati in timpul somnului...

Pisu
31.08.2007, 23:28:18
Ma gindeam daca mai sint si alte persoane care au obiceiul sa vorbeasca, sa rida sau sa plinga, sa tipe sau chiar sa umble in somn... Eu una stau cuminte dar fiind vorbareata si emotiva, nu ma opresc din vorbit si din manifestat diverse emotii (ris, plins) nici macar cind dorm=))
Un exemplu:
Eu: - Nesimtita naibii!!!
El: - Cine pisu?
Eu: - Baba aia care intra cu carutzu-n mine!!!=)) =)) =)) Apoi am adormit la loc...

Nu stiu de cite ori l-am trezit si pe el dar si alte persoane cu care am mai dormit in camera la diverse ocazii, din cauza ca rideam sau plingeam...Cel mai frecvent rid=)) =)) =))

Kalini
31.08.2007, 23:31:08
Ma gindeam daca mai sint si alte persoane care au obiceiul sa vorbeasca, sa rida sau sa plinga, sa tipe sau chiar sa umble in somn... Eu una stau cuminte dar fiind vorbareata si emotiva, nu ma opresc din vorbit si din manifestat diverse emotii (ris, plins) nici macar cind dorm=))
Un exemplu:
Eu: - Baba aia care intra cu carutzu-n mine!!!=)) =)) =)) Apoi am adormit la loc...

Nu stiu de cite ori l-am trezit si pe el dar si alte persoane cu care am mai dormit in camera la diverse ocazii, din cauza ca rideam sau plingeam...Cel mai frecvent rid=)) =)) =))

=))=))=))=))=))=))

anuca_m
31.08.2007, 23:33:36
Un exemplu:

=))=))=))=))...si al meu are obiceiul...
el lucreaza cu sticla, face sticla termopan, si intr-o noapte simt cum se intinde peste mine si bate cu mana in perete si zice: "Ii tot(din) sticla" si se pune la loc si doarme. A doua zi nu isi mai aminteste nimic8-}

mihaela_2006
31.08.2007, 23:34:58
asa are obiceiul sa vorbeasca si sotul meu. Mai vorbeste in somn si a-II-a zi nu mai tine minte. E amuzant

Pisu
01.09.2007, 00:19:45
asa are obiceiul sa vorbeasca si sotul meu. Mai vorbeste in somn si a-II-a zi nu mai tine minte. E amuzant

Pai asa e... eu imi amintesc de obicei pt ca ma trezeste Doru intrebindu-ma ce spun, dar altfel nu as tine minte...Aaaa... uneori ma trezesc singura din cauza ca vorbesc=))

Daca as tine minte mai bine v-as fi povestit mai multe, dar va las pe voi sa mai spuneti pina imi mai amintesc eu ceva sau pina mai adaug ceva la lista=))

valen
01.09.2007, 00:23:11
o prietena de-a noastra a demontat intrerupatorul in somn, a deschis geamul si sta la et 7 si si-a demontat telefonul, nu inainte de a isi pune ochelarii.. ca nu vedea fara:))
glumea cand ii zicea sotului ca daca te trezesti cu mine sunnad la usa s sa stii ca nu am confundat usa cu geamul...
iar cu sotul meu inainte cand era suparat sau f obosit si stresat spunea povesti intregi... eu il intrebam si el raspundea:) si asa am aflat si eu si mama lui ca masina lui de pompieri pe care o avea cand eram mic nu s-a stricat pur si simplu ci i-a facut vant pe scari =)) ca pana acu nu recunoscuse :))

ALEX21A
01.09.2007, 11:14:16
eu nu sunt amuzanta in somn......nu spun nimic,nu sforai,insa dorm urat....ma intind de parca tot patul e al meu si mai am eu niste pozitii de te crucesti.....

al meu spune cate ceva in somn........mai ales cand e ff obosit...de obicei are legatura cu ce a facut peste zi.......pe mine ma amuza teribil atunci pe moment,iar el evident nu si aduce aminte nimic.....

fly77
01.09.2007, 14:15:06
Maria Vb In Somn, Pe Limba Ei Dar Si Pe A Noastra Citeodata. Mai Se Da Jos Din Pat Si Ne Zice Pa, Pa Chiar Ne Face Si Cu Mina...........=; =;

Pisu
01.09.2007, 16:08:07
o prietena de-a noastra a demontat intrerupatorul in somn, a deschis geamul si sta la et 7 si si-a demontat telefonul, nu inainte de a isi pune ochelarii.. ca nu vedea fara:))
glumea cand ii zicea sotului ca daca te trezesti cu mine sunnad la usa s sa stii ca nu am confundat usa cu geamul...
iar cu sotul meu inainte cand era suparat sau f obosit si stresat spunea povesti intregi... eu il intrebam si el raspundea:) si asa am aflat si eu si mama lui ca masina lui de pompieri pe care o avea cand eram mic nu s-a stricat pur si simplu ci i-a facut vant pe scari =)) ca pana acu nu recunoscuse :))

=)) Tare!!! Am mai auzit eu un caz (nu stiu cit de adevarat) despre o persoana care tot asa vorbea in somn si raspundea la intrebari si asa au aflat unde a ascuns niste bani pe care el/ ea (nu mai tin minte daca era fata sau baiat) nu mai tinea minte unde i-a pus. Dupa ce s-a trezit si i-a zis cine a intrebat, s-au dus si au cautat acolo unde zisese in somn si intr-adevar erau acolo banii...:))

Pisu
01.09.2007, 16:10:17
Maria Vb In Somn, Pe Limba Ei Dar Si Pe A Noastra Citeodata. Mai Se Da Jos Din Pat Si Ne Zice Pa, Pa Chiar Ne Face Si Cu Mina...........=; =;

Frati-miu cind era mititel se trezea noaptea sa faca pisu si se ducea mereu la bucatarie, noroc ca il vedeau ai mei si il luau si il duceau la baie, dar el incepea sa plinga ca nu intelegea, el fiind convins ca s-a dus la baie din prima=))

mihu
01.09.2007, 17:37:16
Eu nu am vorbit in ultima vreme...dar stiu ca in urma cu cativa ani...ma trezeam, mergeam la baie...si adormeam in alt pat =)) dimineataz nu imi aminteam ca m-am mutat :)) sau faze de genul...credeam ca sunt in pat mare si ma tot roteam pana picam jos :)) sau cand eram si mai mica...aveam impresia ca sunt pe olita si faceam pipi in pat :))

cristinadina
01.09.2007, 18:05:56
Si eu am niste activitati in timpul somnului,dar nu le pot spune aici.:">

Kalini
01.09.2007, 18:13:50

=))=))=))=))=))=))

ryanaro
01.09.2007, 23:44:51
cand sunt foarte obosita si al meu incearca sa ma trezeasca cica vorbesc romaneste =))... al meu nu intelege ce spun, dar cred ca spun chestii ciudate :D

cristinadina
01.09.2007, 23:56:09
Fara suparare,dar asta cu demontatul intrerupatorului eu nu o cred.

cinezee
01.09.2007, 23:56:19
cand sunt foarte obosita si al meu incearca sa ma trezeasca cica vorbesc romaneste =))... al meu nu intelege ce spun, dar cred ca spun chestii ciudate :D

=))=)) aia ii misto..:p

valen
02.09.2007, 01:40:24
Fara suparare,dar asta cu demontatul intrerupatorului eu nu o cred.
pai nici eu nu as crede daca as auzi asa la oricine... dar pe ea o cred... sunt oameni care fac chestii ciudate in somn... adica unii se si arunca pe geam... doamne fereste. soacra-mea mi-a povestit de cineva care a facut asta la ei in oras.. ca le-a batut politia la usa si raspunde sotia si politia intreaba: unde este sotul si ea zice in pat doarme..politia ba nu e lat in fat ablocului..
si nu e un banc

valen
02.09.2007, 01:42:41
=))=))=))=))=))=))
de care din faze razi????:D

ALEX21A
02.09.2007, 11:59:55
aseara al meu repeta in somn "tre sa ti pun GPS":-B ;)) ;)) ........saracu e terorizat.....dupa ce ca vine obosit de la serv,eu vreau seara plimbare.........i am rupt picioarele de atata mers......ce o fio cuplat el in somn>>"ii iau GPS ,si o urmaresc .......dc cade jos,intervin promt...";)) ;))

MaryT
02.09.2007, 14:48:23
aseara al meu repeta in somn "tre sa ti pun GPS":-B ;)) ;)) ........saracu e terorizat.....dupa ce ca vine obosit de la serv,eu vreau seara plimbare.........i am rupt picioarele de atata mers......ce o fio cuplat el in somn>>"ii iau GPS ,si o urmaresc .......dc cade jos,intervin promt...";)) ;))

suuuper tare.:)) :)) :)) :))

Pisu
05.09.2007, 02:40:04

Eu cred ca muream de ris acolo, in locul tau=)) =)) =)) =)) =))

Pisu
05.09.2007, 02:50:09
pai nici eu nu as crede daca as auzi asa la oricine... dar pe ea o cred... sunt oameni care fac chestii ciudate in somn... adica unii se si arunca pe geam... doamne fereste. soacra-mea mi-a povestit de cineva care a facut asta la ei in oras.. ca le-a batut politia la usa si raspunde sotia si politia intreaba: unde este sotul si ea zice in pat doarme..politia ba nu e lat in fat ablocului..
si nu e un banc

Eu am vazut un documentar cindva despre somnabulism. Aveau cazuri studiate cu camere de vederi montate. O femeie minca noaptea carne cruda din frigider cu maioneza. A 2a zi ii era f rau, dar nu stia de la ce si nu intelegea nici de ce gaseste urme de singe prin frigider si in borcanul cu maioneza (ma rog... stropi sau deh, cum ramine de la carne cruda). Cind si-a montat camere de filmat s-a dezlegat misterul

Un alt caz era despre un barbat care si-a omorit soacra si si-a injunghiat si socrul, el mergind cu masina pina la ei. Am vazut si filmul dupa acest caz, acum vreo 2-3 saptamini cred dar nu mai stiu pe ce program. Pe mine m-a convins (si pe juriu de altfel) ca asa a fost, dar mi se pare groaznic!
Concluzie: somnambulii pot face MUUUUULTE lucruri in aceasta stare.

Pe mine insa ma distreaza subiectul atita timp cit se limiteaza la lucruri banale sau doar funny si de aceea am deschis subiectul... sa mai rid si de altii, nu numai de mine;))

danutzaxcata
05.09.2007, 18:07:43
Eu mai vb in somn. Dar mai rar. Al meu inca nu a apucat sa ma auda, ca locuim inca fiecare la parintii lui. dar mi-a povestit sor'mea ca intr-o seara am inceput sa o cert, ca a lasat sifonul sub mine. Si sa-l scoata de acolo. Iar cand saraca a deschis gura sa-mi spuna ca e cazul sa ma culc la loc, ca nu are chef de discutii la ora aia, i-am raspuns prompt ca sa nu ma ia la misto, ca eu sunt treaza si stiu foarte bine despre ce vorbesc.
Cu al meu, cand am mai dormit - mai rar, ce-i drept - am avut alte experiente. El doarme foarte adanc, atat de adanc ca intr-o seara furtuna a spart gemul la camera si el nu s-a trezit. Ma rog:-? Dar cand sunt la el la tara si il trezesc noaptea sa mergem la toaleta, ca mi-e frica singura, el imi zambeste frumos in somn si ma ia in brate, de nu pot sa mai misc. Si daca-si mai pune si mana pe burta mea in momentele alea critice:-SS
De fapt, si dimineata, pana il trezesc, tre sa ma lupt cu el, ca la fel face. Numai la alarma de la telefon reactioneaza. Bine ca nu e imun la toate[-o<

Pisu
05.09.2007, 18:57:44
Eu mai vb in somn. Dar mai rar. Al meu inca nu a apucat sa ma auda, ca locuim inca fiecare la parintii lui. dar mi-a povestit sor'mea ca intr-o seara am inceput sa o cert, ca a lasat sifonul sub mine. Si sa-l scoata de acolo. Iar cand saraca a deschis gura sa-mi spuna ca e cazul sa ma culc la loc, ca nu are chef de discutii la ora aia, i-am raspuns prompt ca sa nu ma ia la misto, ca eu sunt treaza si stiu foarte bine despre ce vorbesc.
Cu al meu, cand am mai dormit - mai rar, ce-i drept - am avut alte experiente. El doarme foarte adanc, atat de adanc ca intr-o seara furtuna a spart gemul la camera si el nu s-a trezit. Ma rog:-? Dar cand sunt la el la tara si il trezesc noaptea sa mergem la toaleta, ca mi-e frica singura, el imi zambeste frumos in somn si ma ia in brate, de nu pot sa mai misc. Si daca-si mai pune si mana pe burta mea in momentele alea critice:-SS
De fapt, si dimineata, pana il trezesc, tre sa ma lupt cu el, ca la fel face. Numai la alarma de la telefon reactioneaza. Bine ca nu e imun la toate[-o<

Am si eu o prietena care se trezeste greu si face niste faze...

Apropos de faza cu sifonul... o prietena a inceput sa-l certe pe sotul ei (evident ca in somn) ca de ce i-a pus gem in pantofi. El incerca sa se dumireasca despre ce vorbea ea iar ea insista sa-l certe, ca ce a avut cu pantofii ei de i-a pus gem in ei...=))

Spin_Rose
06.09.2007, 11:31:54
Mie mi se intampla sa am cosmaruri, sa imi fie frica foarte tare de ceva in vis , si atunci incep sa ma agit si sa tip groaznic:(( >-) .
Noroc cu sotul meu care ma trezeste ca altfel as muri de frica. Este o senzatie super ciudata.
Sau odata cand eram la mare, obosita de la atata soare, m-am trezit noaptea ca stateam in picioare la geam la balcon la et 8.#:-S
Bine ca nu am visat ca sunt parasutista!:))

Pisu
06.09.2007, 13:09:48
Mie mi se intampla sa am cosmaruri, sa imi fie frica foarte tare de ceva in vis , si atunci incep sa ma agit si sa tip groaznic:(( >-) .
Noroc cu sotul meu care ma trezeste ca altfel as muri de frica. Este o senzatie super ciudata.
Sau odata cand eram la mare, obosita de la atata soare, m-am trezit noaptea ca stateam in picioare la geam la balcon la et 8.#:-S
Bine ca nu am visat ca sunt parasutista!:))

=)) =)) =)) =)) =))

blue22eyes78
06.09.2007, 13:23:58
Buna fetelor,

Un subiect foarte amuzant...chiar am ras copios...si ca sa va zic si de al meu sotior care mai vorbeste in somn....intr-o noapte mai aveam putin si cadeam jos din cauza lui si i-am spus "-Iuby da-te mai incolo..." la care mi-a raspuns "Pleaca tu!" si eu l-am intrebat unde si foarte "senin" mi-a raspuns "Du-te la piata!"

Si multe alte intamplari haioase...de fratele meu am multe ca el si rade foarte copios in somn.

Habib
06.09.2007, 13:46:00
sotul meu vorbeste prin somn.......sau viseaza nu stiu ce chestii ca vine si ma ia in brate si ma strange foarte tare..................iar cand il intreb dimineata ce a visat nici numai stie

Pisu
06.09.2007, 13:52:07
Buna fetelor,

Un subiect foarte amuzant...chiar am ras copios...si ca sa va zic si de al meu sotior care mai vorbeste in somn....intr-o noapte mai aveam putin si cadeam jos din cauza lui si i-am spus "-Iuby da-te mai incolo..." la care mi-a raspuns "Pleaca tu!" si eu l-am intrebat unde si foarte "senin" mi-a raspuns "Du-te la piata!"

=)) =)) =)) Ce tare!!!Poate avea nevoie omu' de ceva...;))

danutzaxcata
06.09.2007, 16:10:45
Mai am nopti - bine ca foarte rare - cand ma trezesc, dar nu ma pot misca si nici nu pot respira. Imi revin in cateva secunde, dar ma sperii teribil sa constientizez ca parca as fi moarta. Si cand ma trezesc, nu-l mai las sa doarma. Ca daca patesc iar? Sunt si eu o belea la casa omului:">

Pisu
06.09.2007, 17:12:33
Mai am nopti - bine ca foarte rare - cand ma trezesc, dar nu ma pot misca si nici nu pot respira. Imi revin in cateva secunde, dar ma sperii teribil sa constientizez ca parca as fi moarta. Si cand ma trezesc, nu-l mai las sa doarma. Ca daca patesc iar? Sunt si eu o belea la casa omului:">

Asta imi aminteste de o prietena care mi-a povestit odata ca in vis nu putea sa respire, nu avea aer, se sufoca... si la un moment dat s-a trezit si si-a dat seama ca isi pasa singura perna pe fata... Auzi! sa te sinucizi in somn...:O 8-} =))

MaryT
07.09.2007, 01:54:16
=)) =)) =)) =)) =)) =)) ce am mai ras <:-P <:-P <:-P

noi suntem tare cuminti in somn....rupti de oboseala dupa o zi incarcata nu mai vorbeste nimeni...cica pe la inceputuri eu mai vorbeam eu vreute si nevrute...dar m-am calmat..\:D/

mai scrieti ca imi place...=)) ^:)^

esperance
08.09.2007, 19:23:21
mai scrieti ca imi place...=)) ^:)^

Hai ca scriu eu una proaspata, petrecuta insa la trezirea din somn...Ma suna tata dimineata (pentru mine era dimineata ,dar pentru altii n-ar fi fost).Afara era innorat, aveam rufe intinse pe balcon si era cam bezna in camera.Somnoroasa raspund la telefon, vorbesc si la final ii spun, fara sa-mi dau seama, NOAPTE BUNA! ;))

MeMyself
08.09.2007, 21:54:54
Eu nu am vorbit in ultima vreme...dar stiu ca in urma cu cativa ani...ma trezeam, mergeam la baie...si adormeam in alt pat =)) dimineataz nu imi aminteam ca m-am mutat :)) sau faze de genul...credeam ca sunt in pat mare si ma tot roteam pana picam jos :)) sau cand eram si mai mica...aveam impresia ca sunt pe olita si faceam pipi in pat :))

:D Si eu la fel eram! Eu mai vb in somn si m-agit rau de tot, dar cel mai tare e iubi. El mai sforaie si eu ii zic"nu mai sforai " si el nu mai sforaie, desi doarme.:D

zizitop
10.09.2007, 15:03:13
Si eu vorbeam,radeam, plangeam, prin somn. Ii povesteam sorei mele tot ce vroia;ea ma intreba ,eu ii raspundeam si a doua zi nu mai stiam nimic;apoi urma perioada de santaj ca ma spune la unul altul ce i-am povestit. De multe ori plangeam si ma urcam pe pervazul geamului si trebuia sa vina mama sa ma linisteasca.:D
Acuma nu se mai plange nimeni ca as vorbi prin somn, in schimb iubi se pare ca mi-a luat locul si rade noaptea de unul singur............=P~

mariammary2000
10.09.2007, 15:17:24
Al meu are prostul obicei de a vb in somn, pe mine ma distreaza ca vorbeste in albaneza normal si eu nu prea inteleg ca mormaie mai mult si ma trezesc repede si il intreb in romana ce a zis, el ii da tot in albaneza si pana la urma renunt<:-P

danutzaxcata
10.09.2007, 18:50:02
Pai invata si tu albaneza. Ca nu se stie ce afli!:)) Io zic sa nu mai stai pe ganduri. Bine ca al meu, in afara de romana, nu stie altceva.

danutzaxcata
10.09.2007, 18:51:33
Al meu doarme foarte adanc. Am mai spus asta in alt mesaj. Si se tezeste greu. Daca nu l-as cunoaste, as zice ca se trezeste din prima, dar el sta cu ochii deschisi si vb cu mine, insa, de fapt, doarme in continuare. Avantaj: EU. >:)

MeMyself
11.09.2007, 08:28:45
Al meu doarme foarte adanc. Am mai spus asta in alt mesaj. Si se tezeste greu. Daca nu l-as cunoaste, as zice ca se trezeste din prima, dar el sta cu ochii deschisi si vb cu mine, insa, de fapt, doarme in continuare. Avantaj: EU. >:)
=))=))=))=))=)) Il descosi in somn???

Pisu
11.09.2007, 09:42:46
M-am trezit intr-o noapte ca nu mai imi gaseam mina stinga:)) Da, da...ati citit bine: n-o mai gaseam... si nici n-o mai simteam... nici mina, nici brat... M-am panicat...:-SS Pune-te pe cautat mina:)) Am luat-o si eu logic urmarind de la umar, unde se duce...Am gasit-o intr-un final... dormisem cu ea sub perna si imi amortise de tot. Am luat-o frumos cu cealalta mina si am adus-o la vedere=)) =)) =))

mariammary2000
11.09.2007, 11:00:51
Pai invata si tu albaneza. Ca nu se stie ce afli!:)) Io zic sa nu mai stai pe ganduri. Bine ca al meu, in afara de romana, nu stie altceva.
Pai eu am invatat albaneza insa nu i popt deslusi cuvintele ca le mormaie=))

danutzaxcata
11.09.2007, 13:39:03
M-am trezit intr-o noapte ca nu mai imi gaseam mina stinga:)) Da, da...ati citit bine: n-o mai gaseam... si nici n-o mai simteam... nici mina, nici brat... M-am panicat...:-SS Pune-te pe cautat mina:)) Am luat-o si eu logic urmarind de la umar, unde se duce...Am gasit-o intr-un final... dormisem cu ea sub perna si imi amortise de tot. Am luat-o frumos cu cealalta mina si am adus-o la vedere=)) =)) =))

=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))Am patit-o. E tare nasol. Prima data. Dupa aia m-am obisnuit. O gaseam imediat. You can run, but you can't hide!:-p

danutzaxcata
11.09.2007, 13:40:00
Pai eu am invatat albaneza insa nu i popt deslusi cuvintele ca le mormaie=))
Atunci spune-i sa vb raspicat. Ca, va jucati de-a interogatoriul sau ce?:)>-

Fluturas
11.09.2007, 13:49:37
Doamne, am ras cu lacrimi...am citit tot topicul ...
Si eu rad,plang si vorbesc in somn vrute si nevrute dar cea mai tare faza s-a intamplat cand aveam vreo 13 ani, se trezesc ai mei intr-o dimineata vin la mine in camera si eu nu eram acolo,saracii de ei au intrat in panica,m-au cautat prin toata casa si eu nu eram..se duc la usa,usa descuiata ...va dati seama ce sperietura au tras, ies ei pe hol, se uita,nimic ...nu stiu ce inspiratie a avut mama sa se uite pe balconul de pe etaj unde era ghena de gunoi, ghiciti unde eram!
dormeam bine merci, pe jos,langa ghena :))

nu e banc, e pe bune ...

bine ca a fost singura experienta de genul asta :)>-

Pisu
11.09.2007, 13:57:10
Si eu rad,plang si vorbesc in somn vrute si nevrute dar cea mai tare faza s-a intamplat cand aveam vreo 13 ani, se trezesc ai mei intr-o dimineata vin la mine in camera si eu nu eram acolo,saracii de ei au intrat in panica,m-au cautat prin toata casa si eu nu eram..se duc la usa,usa descuiata ...va dati seama ce sperietura au tras, ies ei pe hol, se uita,nimic ...nu stiu ce inspiratie a avut mama sa se uite pe balconul de pe etaj unde era ghena de gunoi, ghiciti unde eram!

nu e banc, e pe bune ...

=)) =)) =)) Fluturas, esti de coma!!!!=)) =)) =)) Vad ca eu sint totusi destul de cumintica in comparatie cu unele persoane... Eu vorbesc, mai pierd o mina, o gasesc, chestii din astea cuminti, ca macar ma limitez la pat=)) =)) =)) La cit de aeriana sint cind sint treaza, mi-e groaza sa ma gindesc ce as putea face in somn daca as pleca "la plimbare"...=)) =)) =))

MaryT
11.09.2007, 15:23:40

nu e banc, e pe bune ...

flutuuuuuuuu =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

mihu
11.09.2007, 18:55:13

nu e banc, e pe bune ...

Eu nu am din astea insa are un verisor una tare...era mici si eram la bunici...porcul bunicii avea ceva la picor si bunica l-a pus in antreul casei intr-o covata ;))
Varul meu in somn, si-a luat plapuma cu care era invelit, si a mers sa inveleasca porcul =)) =)) si cred ca i-a si zis ceva...dar nu imi amintesc ce...a trecut multa vreme de atunci

miti
11.09.2007, 19:58:36
tare subiectul...
eu n am cu ce ma lauda ca doar scrasnesc din dinti

miti
11.09.2007, 20:05:49
dar mi-a povestit o colega camama ei afla tot de la tatal ei in somn si asta nu stia nimic...
si a doua zi ii zicea ce aflase de la el
pana i a zis...nu a putut asta sa si dea seama de unde stie.
partea nasola era ca astia doi se casatorisera doar pt ca urma sa se nasca colega mea si fiecare dintre ei iubea pe altcineva....
si tatal ei se mai si intalnea cu iubita lui...si noaptea spunea tot sotiei acasa.
mai zicea colega mea ca taica su s a si certat cu cativa prieteni crezand ca ei l au dat in gat.

Pisu
11.09.2007, 20:08:29
dar mi-a povestit o colega camama ei afla tot de la tatal ei in somn si asta nu stia nimic...
si a doua zi ii zicea ce aflase de la el
pana i a zis...nu a putut asta sa si dea seama de unde stie.
partea nasola era ca astia doi se casatorisera doar pt ca urma sa se nasca colega mea si fiecare dintre ei iubea pe altcineva....
si tatal ei se mai si intalnea cu iubita lui...si noaptea spunea tot sotiei acasa.
mai zicea colega mea ca taica su s a si certat cu cativa prieteni crezand ca ei l au dat in gat.

Nasoala faza...!

miti
11.09.2007, 21:22:27
inca una: prospata de anul asta din camin...
aveam o colega ii suna telefonul: raspundea si la intrebarea ce face raspundea dorm si apoi avea discutii de 5-10-15 min cu ochii inchisi, apoi se punae inaopi sa doarma si zice ca nu stia nimic...

miti
11.09.2007, 21:26:13
si mi-am mai amintit una
tot camin daor ca anul I
se angajase o colega la un fast food si servea la etaj...bucataria fiind la parter si deci fiind nevoita sa fac multe ture...
si era fff obosita..si nu stiu ce au vazut caolegele de camera ca faceau faze de genul"Diana adu mi un suc" si tipa in somn la comada isi ridica picioarele si facea ca la geta bicileta si zicea...nu scap mancarea...nu scap mancarea=)) =)) =))
era super tare

miti
12.09.2007, 09:55:26
am zis ca eu n am cu ce sa ma laud...dar mi-am amintit

execetand fapul ca mi se pare ca in timpul somnulul de zi imi sintetizez f bine materia invatata...va mai zic una tare.
Acasa dormeam int-o camera cu capul spre usa....si merg cu al meu acasa
patul facut de mama cu pernele in cealalta parte...deci cu capul incolo...
no comment...be punem noi sa dormim si dimineata se trezeste al meu super speriat doar cu un picior de miti langa el:O

eu in timpul noptii ma mutasesem la locul meu!;;)

Angel
25.09.2007, 00:23:17
Super subiectul, am ras de una singura prin casa... P_Raluca, esti de coma, si treaza, si in somn, cum o dai tot super funny esti.;))

Eu nu prea am obiceiuri din astea, imi mai ziceau colegele de camin ca mormai ceva din cand in cand dar Forest nu mi-a zis nimic, sau nu ma aude el ca sforaie prea tare.
A da, se mai intampla sa ma pupe de dimineata cand se trezeste inaintea mea si eu sa-i spun ceva dar nu stiu dupa... chiar l-am intrebat la un moment dat in ce limba am vb, in romana sau engleza, ca eu nu-mi aduc aminte.;))

danyramy
25.09.2007, 08:33:01
=)) =)) =)) =)) =)) Fetelor...da sunteti de groaza rau de tot ...am ras aici sa mor nu alta..ce patanii aveti voi prin somn. La mine si el si eu suntem foarte linistiti in somn. Nu avem nici o treaba, eu stau cuminte in locul meu, el sta cuminte in locul lui si nici macar nu sforaie deloc:D . Cand era mai tinerel adik acu vreo trei-patru ani in urma nici macar nu se vedea ca respira cand dormea ..nu auzeai nimik si nici nu se vedea ca se misca pieptul sau ceva..ma speriam de multe ori ca Doamne fereste ce-o fi patit pana m-am obisnuit si mi-a zis si mama lui ca asa face el. Acu doarme normal dar de sforait tot nu sforaie si asta ma bucura tare ca pot sa dorm si eu in liniste.:D
Acu vreo doua seri in urma i s-a intamplat pt prima oara o chestie dar banala: ma pipaia prin somn si dimineata cand i-am zis nu mai stia desi eu credeam ca e constient si ca ma pipaie sa vada daca sunt invelita ca mai are obiceiul sa ma inveleasca cand se trezeste si vede ca eu nu-s invelita.

danyramy
25.09.2007, 08:35:19
Mai povestiti ca imi place ce citesc:D . Pe de-o parte e comica situatia dar pe de alta parte nu prea e bine ca cine stie ce Doamne fereste poti sa visezi vreodata prin somn si chiar sa faci.:-SS

danyramy
25.09.2007, 08:36:49
aaaa...mi-am adus aminte si eu ...a mai patit o miresica ca mine...am citit undeva mai in urma...cand eram mica mi-era lene sa ma duc noaptea la baie si visam prin somn ca eu m-am dus la baie si ca is pe wc si faceam in pat pipi:D

juliejolie
25.09.2007, 10:03:26
Hihi, ce subiect funny!!! :))
Si mie mi s-a intamplat sa rad in somn (sa ma trezesc razand!!), dupa care, amintindu-mi ce visam, imi dadeam seama ca de fapt nu era nimic amuzant, dar eu radeam de nu se poate....
In rest, sunt pasnica! :)
Al meu sforaie cand doarme pe spate si in general oricat trag de el si il imping, nu se trezeste, doarme-bustean!
Mai si vorbeste uneori, dar nu se intelege ce spune, sau zice cateva cuvinte clare. Eu il intreb la ce se refera si el deschide ochii buimac si zice ca habar n-are... =))

GabrielaS
25.09.2007, 10:19:29
Ce funny sunteti, imi place subiectul asta, si eu as avea multe de povestit.

Sotul meu mai are obiceiul sa dea indicatii in somn, si se cearta cu echipa, daca in timpul zilei nu l-au ascultat le explica si in somn.

Cand doarme linistit mai viseaza cateceva si incepe: se ridica in fund si dai, odata vine migu, vine migu, vuummmm, vummm, altadata di calutu, di calutu cla, cla, si imita in voie cum face calul. Va dati seama ca mor de ras langa el, s-a intamplat sa rad asa tare ca a simtit patul ca se misca s-a trezit si m-a intrebat de ce sar in pat.

Mai are un obicei interesant, daca se culca adoarme in cateva secunde, si dupa vreo jumate de ora, ii vine chef in somn si il simt cum ma cauta cu mana apoi ma trage langa el si ma strange in brate, daca ii spun sa ma lase sa doarma a doua zi nu stie nimic, daca continuam ies cele mai pasionale nopti. Cand nu sunt langa el (ma mai uit la tv in alta camera) ma striga sa vin repede de parca s-a intamplat ceva grav, apoi imi zice sa ma pun langa el sa-mi sopteasca ceva si cand m-a prins nu mai vrea sa-mi dea drumul, uneori doar ma tine in brate pana doarme inapoi, si dimineata nu mai stie nimic.

GabrielaS
25.09.2007, 10:28:06
Si eu mai rad in somn sau vorbesc, de obicei ungureste si rade sotu de mine ca nu intelege.

Am avut o perioada de cativa ani in care vedeam in vis morti. Eu in realitate nu am vazut asa ca era cam naspa. De cate ori vedeam mort in vis, in 2-3 zile auzeam ca a murit cineva care pe mine nu ma afecta, gen mama unei colege de-a mamei mele, sau ruda unui vecin. Nu prea cred in asa ceva, dar dupa un timp incepusem sa astep cine moare si ma rugam sa fie cat mai indepartat mie.
Partea proasta a fost ca odata cand am visat nu am auzit de nimeni o luna, cand de fapt aflasem ca bunicul meu s-a stins si femeia cu care era recasatorit nu ne anuntase pana atunci, ai mei au cam rup legatura cu ei. Atunci m-a afectat foarte tare si imi explica o colega care credea in influente supranaturale ca asta e un dar si daca nu-l apreciez o sa-l pierd. I-am zis ca nu il vreau ca nu mi se pare dar sa ai o noapte cosmar si apoi sa astepti cu inima cat un purec cine moare. Coincidenta sau nu nu am mai visat de atunci asa ceva.

Scuze ca am deviat putin subiectul si ca nu e funny deloc.:">

alexuta
25.09.2007, 10:29:49
eu ma trezesc des plangand in somn ... dar de cele mai multe ori scrasnesc din dinti ... al meu a spus ca-mi cumpara o proteza din plastic pentru ca ii este frica sa nu-mi scot vreun dinte 8-}

roxanel
25.09.2007, 10:43:55
viitorul meu sot este agent si in fiecare noapte incearca sa mi vanda cate ceva
"saru'mana sefa! ce va aduc pe maine? vai dar numai atat? avem un produs nou ....... etc"
si incearca saracu sa mi vanda salamuri si carnati =)) =)) =))
mai nasol e cand striga cate o vanzatoare prin somn si inchipuitiva cum e sa te trezesti in miez de noapte k sotul tau striga "onuta" sau "lacri" sau orice alt nume Kam nasol Yet e un dragut k se trezeste si ma saruta :*

Pisu
25.09.2007, 10:51:51
viitorul meu sot este agent si in fiecare noapte incearca sa mi vanda cate ceva
"saru'mana sefa! ce va aduc pe maine? vai dar numai atat? avem un produs nou ....... etc"
si incearca saracu sa mi vanda salamuri si carnati =)) =)) =))
mai nasol e cand striga cate o vanzatoare prin somn si inchipuitiva cum e sa te trezesti in miez de noapte k sotul tau striga "onuta" sau "lacri" sau orice alt nume Kam nasol Yet e un dragut k se trezeste si ma saruta :*

Ce tare!!!=)) =)) =)) =)) Hai ca m-am amuzat copios...=))

danyramy
25.09.2007, 11:36:16
Eu am auzit ca daca noaptea prin somn ii pui o lingura de lemn in mana si il intrebi ceva el iti spune tot fara sa stie ca la hipnoza ...dar nu am incercat-o niciodata ...nu stiu de ce nici nu prea cred:-$

Pisu
25.09.2007, 11:48:46
Eu am auzit ca daca noaptea prin somn ii pui o lingura de lemn in mana si il intrebi ceva el iti spune tot fara sa stie ca la hipnoza ...dar nu am incercat-o niciodata ...nu stiu de ce nici nu prea cred:-$

Daca ii pui o lingura de lemn in mina il il intrebi ceva in timp ce doarme cred ca iti da cu lingura-n cap ca l-ai trezit, altceva nu cred ca se intimpla=)) =)) =)) =))

felina03
25.09.2007, 13:05:02
Salutare,

Eu, in ultimii ani, nu am avut activitati deosebite in timpul somnului, in afara de a visa. Dar cand aveam vreo 11 ani dormeam cu sora mea in camera, in paturi diferite. Si intr-o noapte, cica, m-am ridicat, am pus un picior pe patul surorii mele si am intins mainile spunand:"Da-mi, da-mi...". Cand ea m-a intrebat ce vreau i-am raspuns simplu" Nimic." si m-am dus inapoi in pat si m-am culcat la loc. Dimineata cand mi-a povestit...nu mi-a venit sa cred...;))

mihu
25.09.2007, 13:23:50
Daca ii pui o lingura de lemn in mina il il intrebi ceva in timp ce doarme cred ca iti da cu lingura-n cap ca l-ai trezit, altceva nu cred ca se intimpla=)) =)) =)) =))
=)) =)) =)) =))
Bine zici

Mai e o chestie...pe cand a aparut chuky 1...m-am uitat si eu...nu va spun ca intodeauna aveam impresia ca papusa aia se ascunde pe sub pat...doamne...horror...Dar nici nu m-am mai uitat de atunci la asa ceva#:-S

Pisu
25.09.2007, 13:24:50
Salutare,

Eu, in ultimii ani, nu am avut activitati deosebite in timpul somnului, in afara de a visa. Dar cand aveam vreo 11 ani dormeam cu sora mea in camera, in paturi diferite. Si intr-o noapte, cica, m-am ridicat, am pus un picior pe patul surorii mele si am intins mainile spunand:"Da-mi, da-mi...". Cand ea m-a intrebat ce vreau i-am raspuns simplu" Nimic." si m-am dus inapoi in pat si m-am culcat la loc. Dimineata cand mi-a povestit...nu mi-a venit sa cred...;))

=)) =)) =)) Tu nu vroiai nimic, dar ti-ai incercat norocul, ca poate-ti dadea cineva ceva=)) =))

Miraj
25.09.2007, 13:46:36
eu vorbesc in somn aproape in fiecare noapte, depinde de cat sunt de obosita sau daca am o problema care ma framanta.cel mai dur a fost in facultate..lucram la un fast-food, stateam in camin, ma duceam si la cursuri..eram praf de oboseala..si noaptea aveam acelasi repertoriu - buna ziua, bine ati venit la...ce doriti...imediat...restul dvs de 2 lei...radeau colegele de camera, ma inregistrau, incercau sa ma trezeasca ..nimic, eu faceam hamburgeri..=)) =))

puppet
25.09.2007, 14:04:35
=)) Buna,mai,si eu am avut o experienta de genul asta,m-am trezit am aprins lumina si m-am culcat la loc.............iar mama a crezut ca am luat-o razna

florinutza
25.09.2007, 14:05:04
dragele mele,toata lumea are activitati neobisnuite in timpul somnului..eu,d exemplu mestec..nu stiu ce,dar mestec..acu' sa nu va ganditi la stiu eu ce ''avioane''......;;)

danyramy
25.09.2007, 14:11:46

=)) =)) =)) =)) =)) Da, asa-i!

ayana2010
25.09.2007, 14:21:06
eu ma culc ft tarziu si am parte de chestii ciudate cu persoanele din jurul meu..... cand eram mai mica voiam sa ma duc la baie si m-am intalnit cu frate-meu pe hol......era disperat pt ca voia sa castige geamul..... saracul.......
beib e ft activ..... cel mai mult imi place cand tipa =)) sau sare din pat... in rest e ft dragut ca mai si vb in somn.... si ce nu zice =)) =)) mor de ras... ma duc langa el si vb in soapta si wow cate abereaza..... norocul lui e ca ma si striga...... la cate zice, ar intra in belea! =)) ultima data mi-a zis "beib, ai cei mai eleganti sani dintre toti 98 pe care i-am vazut" =)) apoi a dormit in continuare

Pisu
25.09.2007, 14:25:12
eu ma culc ft tarziu si am parte de chestii ciudate cu persoanele din jurul meu..... cand eram mai mica voiam sa ma duc la baie si m-am intalnit cu frate-meu pe hol......era disperat pt ca voia sa castige geamul..... saracul.......
beib e ft activ..... cel mai mult imi place cand tipa =)) sau sare din pat... in rest e ft dragut ca mai si vb in somn.... si ce nu zice =)) =)) mor de ras... ma duc langa el si vb in soapta si wow cate abereaza..... norocul lui e ca ma si striga...... la cate zice, ar intra in belea! =)) ultima data mi-a zis "beib, ai cei mai eleganti sani dintre toti 98 pe care i-am vazut" =)) apoi a dormit in continuare

Hai ca asta-i funny rau!!!!!!!=)) =)) =)) "Sini eleganti"? "98 de sini"??? Hai ca mor de ris!!!!=)) =)) =))

ayana2010
25.09.2007, 14:29:33
Hai ca asta-i funny rau!!!!!!!=)) =)) =)) "Sini eleganti"? "98 de sini"??? Hai ca mor de ris!!!!=)) =)) =))
da...fix 98 =))

ayana2010
25.09.2007, 14:35:21
cat despre mine....nu s-a plans nimeni pana acum de somnul meu...
dar ca-mi traiesc intens visele...... speriata nu m-am trezit niciodata, doar obosita ca m-am batut cu unul care voia sa ma violeze, ma dureau picioarele dimineata pt ca am alergat toata noaptea in vis, plangeam in hohote daca visam ca a murit cineva drag...
mai nou, m-am uitat la prison break si apoi visam ca eram in puscarie cu michael in celula ;)), apoi am vazut grey's anatomy si bineinteles ca eram mare chirurg

MaryT
25.09.2007, 14:37:18
Hai ca asta-i funny rau!!!!!!!=)) =)) =)) "Sini eleganti"? "98 de sini"??? Hai ca mor de ris!!!!=)) =))
si eu =))=))=))=))=))=))=))
super faza Arina..=))=))=))

alinavalentina
25.09.2007, 14:44:47
M-ati distrat copios !!! :)) :)) :)) :))

sa va povestesc si eu o noapte, aaaa, de fapt 2, de acu 8 ani. prima excursie din clasa a noua, numai clasa noastra, la Dambovicioara. Camera in care m-am instalat initial a fost ocupata de cupluri, si eu a fost expulzata intr-o alta camera cu 3 baieti si inca o tipa. Si adaug ca erau 3 paturi de o persoana, dar foarte late. si le-am unit noi pe toate si ne-am pus la dormit. si sa va explic cum erau sandvisurile :-p : baiat N, Fata D, eu, baiat M, baiat O, ( literele sunt initialele) si dormeam noi linistiti, cand la un moment dat se aud niste sforaieli de se cutremurau geamurile. si aici nu glumesc. se auzeau geamurile durduind. ( acu nu va imaginati ca erau cine stie ce termopane, geamuri normale de pe vremea lui Ceasca) si ne trezim noi restu 4 si incercam sa-l trezim pe O care nu se mai oprea si era din ce in ce mai tare. el nimic. pana cand l-au aruncat N si M din pat si el foarte suparat a inceput sa injure si sa faca urat. noi radeam de nu mai puteam. si dupa ce sa culcat nu a mai facut la fel de urat.

a doua seara !!!! si aici vine partea cea mai comica. am mutat un pat in cealalta parte a camerei si l-am pus pe O acolo sa sforaie pentru el. noi aveam un casetofon dat drumu pe radio langa noi , care s-a dovedit ca a fost bun ca pasta macar puteam sa-l suportam. Ne-am culcat N,eu,M,D. ( nu era camera mea si baietii nu au vrut sa doarma pe marginile unite ale paturilor :-w ) dar partea nasoala, pentru mine adica ...k ceilalti n-au avut nici o treaba, a fost pe la ora 2 cand N care era in stanga mea a inceput sa viseze probabil ca il bate pe un coleg de-al nostru, si urla "horia te bat ma! te bat ! " si dadea cu pumnu in perete. si ar fi fost bine sa fie doar atat. dar cotu lui a ricosat la mine in splina. si ma durut mai tare decat l-a durut pe perete. :(( :(( :(( . si pentru ca nu era deajuns, D din 3 in 3 secunde ofta ( cu vocea ei foarte pitigaiata) dar cum sa va explic? nu a oftat de cateva ori si gata. NU SE MAI OPREA!!!!. O sforaia in simfonii de Bethoven, si mai este si M care nu avea somn si isi incerca vrajeala pe mine, si nu ma lasa in pace. si eu de frica ma invelisem ma facusem cocon( stiam ca nu se va atinge de mine dar asa ca sa-i dau de inteles ca nu vreau nimic) si 3 ore nu a facut altceva decat sa ma intrebe daca il las sa ma sarute si eu ii dadeam un "nu" foarte raspicatsi suparat ( de durere, nervi si tot ce simteam in momentele alea) si nu am dormit deloc!!!! cea mai groaznica noapte a mea ever!!!!

a si partea buna e ca M este de fapt IUBI, care a reusit sa-mi intre in gratii deabia peste un an( clasa a 10 ) si de atunci we lived happily till today and hopefully everafter.

xyz_aivmt
25.09.2007, 16:27:44
Si eu mai rad in somn sau vorbesc, de obicei ungureste si rade sotu de mine ca nu intelege.

Am avut o perioada de cativa ani in care vedeam in vis morti. Eu in realitate nu am vazut asa ca era cam naspa. De cate ori vedeam mort in vis, in 2-3 zile auzeam ca a murit cineva care pe mine nu ma afecta, gen mama unei colege de-a mamei mele, sau ruda unui vecin. Nu prea cred in asa ceva, dar dupa un timp incepusem sa astep cine moare si ma rugam sa fie cat mai indepartat mie.
Partea proasta a fost ca odata cand am visat nu am auzit de nimeni o luna, cand de fapt aflasem ca bunicul meu s-a stins si femeia cu care era recasatorit nu ne anuntase pana atunci, ai mei au cam rup legatura cu ei. Atunci m-a afectat foarte tare si imi explica o colega care credea in influente supranaturale ca asta e un dar si daca nu-l apreciez o sa-l pierd. I-am zis ca nu il vreau ca nu mi se pare dar sa ai o noapte cosmar si apoi sa astepti cu inima cat un purec cine moare. Coincidenta sau nu nu am mai visat de atunci asa ceva.

Scuze ca am deviat putin subiectul si ca nu e funny deloc.:">

te inteleg foarte bine
problema e ca eu visez si cine moare nu doar mortii, e un sentiment groaznic si nu stiu cum sa scap de aceste senzatii

sorina02
25.09.2007, 17:11:00
subiectul asta e preferatul meu.sunt sefa in vorbit prin somn si circulat prin casa.de multe ori,sotul meu ma tragea de mana si ma intreba unde plec.ma trezeam brusc si speriata,iar raspunsul meu era:lasa-ma in pace ca sunt somnambula.in ultimu timp am avut cosmaruri,mi se intampla cand schimb patul.toata lumea era terorizata de cosmarurile mele si intr-o noapte am visat ca zburam cu sora mea si ea isi punea mana in fata sa nu i se vada chilotii.in vis mi s-a parut atat de amuzant incat m-am trezit razand cu lacrimi si sora mea s-a trezit de rasul meu si imi zicea;gata iubita,nu mai plange.eu nu mai puteam sa ma mai opresc de ras.cam 5 min am ras intruna.intr-o perioada faceam niste cursuri de limbi straine,adica germana:vorbeam prin somn in spaniola si engleza ;))ce treaba avea cu germana?nu ma intrebati ca nu stiu

felina03
25.09.2007, 17:55:58
=)) Buna,mai,si eu am avut o experienta de genul asta,m-am trezit am aprins lumina si m-am culcat la loc.............iar mama a crezut ca am luat-o razna

:)):)):)), nu sunt singura deci...:)>-

Pupapopipa
25.09.2007, 18:54:05
Eu sunt cumintica in timpul somnului;;) : nu vorbesc, nu ma cert cu nimeni, de sforait nici atit, doar dorm...|-) |-) |-)
Problema e ca mirele meu viseaza cate ceva si ride intr-una... asa, vreo 2-3 minute, :)) :)) :)) suficient sa ma trezeasca...
Partea frumoasa e ca dimineata imi povesteste visul si ridem impreuna de ce nazbatii ii trec prin minte cind doarme;)) ;)) ;))

prapadeala
25.09.2007, 19:47:26
Eu nu am activitati decat vise.. desi toata lumea viseaza in fiecare zi, putini tin minte visul. Ei bine eu tin minte visul IN FIECARE DIMINEATA :)).. de obicei sunt povesti fermecate.. alteori sunt lucruri ce imi stau pe cap, alteori sunt mini cosmaruri. As putea sa ma pun la scris o carte cu ce visez eu noptile :))

tasha
25.09.2007, 19:59:02
Ma faceti invidioasa fetelor! Pai noi sintem doi cumintei in somn, nu facem nimic nimic :( Eu una cel putin dorm dusa, nu aud nici telefonul cind suna, noroc ca aud dimineata alarma, ca stiu ca pe aia TREBUIE sa o aud :))

prapadeala
25.09.2007, 20:32:56
Ma faceti invidioasa fetelor! Pai noi sintem doi cumintei in somn, nu facem nimic nimic :( Eu una cel putin dorm dusa, nu aud nici telefonul cind suna, noroc ca aud dimineata alarma, ca stiu ca pe aia TREBUIE sa o aud :))

=)) poate aveti amandoi plimbari noaptea si nu stiti :D

Brone
25.09.2007, 21:15:02
=)) =)) =)) =)) =)) Fetelor...da sunteti de groaza rau de tot ...am ras aici sa mor nu alta..ce patanii aveti voi prin somn. La mine si el si eu suntem foarte linistiti in somn. Nu avem nici o treaba, eu stau cuminte in locul meu, el sta cuminte in locul lui si nici macar nu sforaie deloc:D . Cand era mai tinerel adik acu vreo trei-patru ani in urma nici macar nu se vedea ca respira cand dormea ..nu auzeai nimik si nici nu se vedea ca se misca pieptul sau ceva..ma speriam de multe ori ca Doamne fereste ce-o fi patit pana m-am obisnuit si mi-a zis si mama lui ca asa face el. Acu doarme normal dar de sforait tot nu sforaie si asta ma bucura tare ca pot sa dorm si eu in liniste.:D
Acu vreo doua seri in urma i s-a intamplat pt prima oara o chestie dar banala: ma pipaia prin somn si dimineata cand i-am zis nu mai stia desi eu credeam ca e constient si ca ma pipaie sa vada daca sunt invelita ca mai are obiceiul sa ma inveleasca cand se trezeste si vede ca eu nu-s invelita.

Al meu ma pipaie pe bune nu sa controleze daca's invelita:)))) La inceput credeam ca este treaz... apoi am obs ca nu shtie nika a 2 a zi :D Doar daca il las shi ...... ;)) atunci chiar se trezeshte pe bune =))

Brone
25.09.2007, 21:50:51
Hai ca m'am amuzat copios citind patzaniile voastre =))) Shi eu am experientze din astea de somnambulism :D Cand eram mica plecam prin casa... blocau ai mei usha la balcon shi la intrare. Acum din fericire ma limitez la a rade shi a vb in somn. Exact cum mai spunea o miresica... ma trezesc de rasul meu :)))) Cam ce vb nu'mi amintesc a 2 a zi decat daca'mi spune cineva. De ex dormeam cu mama mea fiind mai micutza ..shi ma trezesc noaptea tzipand "uite'o ..uite'o..ce urata este" ...mama mea "cine? ... "aia cu palaria mare" :D

dacaunico
25.09.2007, 22:03:16
Al meu ma pipaie pe bune nu sa controleze daca's invelita:)))) La inceput credeam ca este treaz... apoi am obs ca nu shtie nika a 2 a zi :D Doar daca il las shi ...... ;)) atunci chiar se trezeshte pe bune =))
=)) =)) Fix ca sotiorul meu.

GabrielaS
26.09.2007, 11:28:34
:"> Si eu care credeam ca al meu e "defect", dar m-am consolat ca si altii fac la fel #:-S

Brone
26.09.2007, 11:34:37
:"> Si eu care credeam ca al meu e "defect", dar m-am consolat ca si altii fac la fel #:-S

=)) =)) =)) Observ ca este ceva general..asha ca stai linishtita..este perfect normal :))))

anomis82
28.09.2007, 00:15:13
hai ca m-am distrat copios!
Eu mai rad din cand in cand in somn si ... cam atat.
In schimb sotul meu, a scos de 2 ori pana acum priza din perete cu mana. :O :O Bine ca nu s-a curentat, Doamne fereste! #:-S
Priza e chiar langa noptiera lui si avem un aparat cu ultrasunete pt indepartarea tantarilor si cred ca de acolo era tentatia.=))

danyramy
28.09.2007, 10:33:40
Eu nu am activitati decat vise.. desi toata lumea viseaza in fiecare zi, putini tin minte visul. Ei bine eu tin minte visul IN FIECARE DIMINEATA :)).. de obicei sunt povesti fermecate.. alteori sunt lucruri ce imi stau pe cap, alteori sunt mini cosmaruri. As putea sa ma pun la scris o carte cu ce visez eu noptile :))
Nu ai cum sa tii minte visele de peste nopate ..il tii minte pe cel mai puternic dintre ele unu ,doua maxim atat. Un vis dureaza cateva secunde de obicei si pe noapte visezi de foarte multe ori ..am citit candva o carte... nu prea imi mai aduc aminte tot ce scria acolo dar oricum asta imi aduc aminte sigur ca durata unui vis este foarte scurta si ca pe noapte visezi de foarte multe ori si nu poiti retine toate visele si nu ai cum sa le tii minte pe toate. In plus visele sunt deobicei refulari din viata de zi cu zi, mai sunt si alte feluri de vise dar n-are rost sa caut acum in cartulie sa imi reimprospatez memoria:D

prapadeala
28.09.2007, 23:18:19
Nu ai cum sa tii minte visele de peste nopate ..il tii minte pe cel mai puternic dintre ele unu ,doua maxim atat. Un vis dureaza cateva secunde de obicei si pe noapte visezi de foarte multe ori ..am citit candva o carte... nu prea imi mai aduc aminte tot ce scria acolo dar oricum asta imi aduc aminte sigur ca durata unui vis este foarte scurta si ca pe noapte visezi de foarte multe ori si nu poiti retine toate visele si nu ai cum sa le tii minte pe toate. In plus visele sunt deobicei refulari din viata de zi cu zi, mai sunt si alte feluri de vise dar n-are rost sa caut acum in cartulie sa imi reimprospatez memoria:D

Asa e! trebuie sa ma corectez, eu tin minte cel putin un vis in fiecare noapte :D..

danyramy
30.09.2007, 15:53:10
Asa e! trebuie sa ma corectez, eu tin minte cel putin un vis in fiecare noapte :D..

:D . .....nu am vrut sa o iei ca pe o corectie am vrut doar sa o iei ca pe o nformatie scuze daca ai perceput altfel:D

prapadeala
30.09.2007, 21:30:52
:D . .....nu am vrut sa o iei ca pe o corectie am vrut doar sa o iei ca pe o nformatie scuze daca ai perceput altfel:D

am luat-o ca pe o informatie si m-am corectat :D :* multumesc

Angel
30.09.2007, 21:36:02
Pai daca sunt vise interesante povesteste-ne si noua:D. Dupa visele mele s-ar putea face filme, pe bune... majoritatea SF.:)) sau de groaza, la un moment dat am visat ceva gen Alien, numai ca extraterestrii erau in canalizare .:))

danyramy
30.09.2007, 22:35:34
Pai daca sunt vise interesante povesteste-ne si noua:D. Dupa visele mele s-ar putea face filme, pe bune... majoritatea SF.:)) sau de groaza, la un moment dat am visat ceva gen Alien, numai ca extraterestrii erau in canalizare .:))

=)) Eu in ultimul timp...visez numai nunta...ba ca nu vin invitatii, ba ca nu reusesc sa termin totul la timp, ba unna , ba alta...la mine cam la asta se rezuma visele mele din ultima perioada:D

Pisu
01.10.2007, 01:15:28
La mine o sa fie o pauza mai lunga la acest subiect pt ca nu mai are cine sa imi povesteasca ce mormai eu noaptea:(( ... dar daca plec la plimbare s-ar putea sa am mai multi martori:))

danyramy
01.10.2007, 08:39:17
Asta cu plecatul la plimbare nu e chair de ras....Doamne fereste ce mai visezi noaptea si te trezesti ca faci prin somn:-SS :D

Pisu
01.10.2007, 13:37:07
Asta cu plecatul la plimbare nu e chair de ras....Doamne fereste ce mai visezi noaptea si te trezesti ca faci prin somn:-SS :D
Stiu ca de fapt si de drept nu e de ris, dar eu imi permit sa rid ca stiu ca stau cumintica in pat de obicei.... de fapt de cind ma stiu....:-p

mam
01.10.2007, 20:09:17
si eu ash vrea sa siu ce inseamna anumite vise, de ex ieri npte am avut un vis tare ciudat si toata ziua m-am simtit aiurea: am visat ca sunt insarcinata (in 6-7 luni ceva de genul asta) si m-am dus la matusa-mea la bz si i=am zis uite na ca o sa am un bebe (ca tot tp ma bate la cap cu asta de cand m-am casat) si dupa aia ma duc si ma asez la masa si imi ridic bluza si aveam burtica mai mica si ceva pus peste burta, ca o pernutza, m-am speriat si m-am trezit :D

Pisu
01.10.2007, 21:00:01
si eu ash vrea sa siu ce inseamna anumite vise, de ex ieri npte am avut un vis tare ciudat si toata ziua m-am simtit aiurea: am visat ca sunt insarcinata (in 6-7 luni ceva de genul asta) si m-am dus la matusa-mea la bz si i=am zis uite na ca o sa am un bebe (ca tot tp ma bate la cap cu asta de cand m-am casat) si dupa aia ma duc si ma asez la masa si imi ridic bluza si aveam burtica mai mica si ceva pus peste burta, ca o pernutza, m-am speriat si m-am trezit :D

Poate te gindesti la asta mai des sau te-ai gindit sau ai vorbit despre copilasi in ziua, sera respectiva... Eu obisnuiesc sa visez despre lucruri despre care vorbesc in ziua respectiva desi nu le dau atentie atunci.... SAU... stiu ca am citit intr-o carte ca visele care sint semnificative pt viata reala, sint cele care te marcheaza mai tare decit de obicei, mai mult decit altele si care iti ramin in cap cu lux de amanunte.... Nu stiu in ce sens ar fi "semnificatia", ca am avut si eu astfel de vise, dar nu au avut treaba cu realitatea... Asta era scris in cartea respectiva la capitolul despre vise care se adeveresc...
Eu am visat de mai multe ori ca aveam copil, desi nu imi doream deloc, dar in vis eram topita dupa copil si cind ma trezeam, faptul ca acel copil disparea odata cu visul, imi strica toata ziua care urma.... ramineam cu un gust amar, cu un sentiment de dor, un sentiment ca ceva lipseste...

Ina_k
02.10.2007, 11:45:04
Visele se petrec in subconstientul nostru, iar efectul real este cel opus! Asa ca...stai linistita!!

oana
02.10.2007, 11:50:03
m-am visat si eu alataseara mireasa....doamne ce cosmar!!!
ploua afara si mi se rupsese trena.....apoi mi-am patat rokia cu cola si imi era rusine sa apar in fata invitatilor....L-) L-) L-)

danyramy
02.10.2007, 12:49:07
m-am visat si eu alataseara mireasa....doamne ce cosmar!!!
ploua afara si mi se rupsese trena.....apoi mi-am patat rokia cu cola si imi era rusine sa apar in fata invitatilor....L-) L-) L-)
:D asta inseamna ca ai sa ai o nunta foarte reusita...nu? de obicei visele cum a spus cineva mai sus au efect opus in viata reala..asta am observat-o si eu:D. cand eram mica si aveam lucrare...visam ca o sa iau nota mica la scoala si de fapt luam cea mai mare nota din clasa

danyramy
02.10.2007, 12:54:40
Am avut si eu un vis ciudat cand eram de vreo 11 ani..vis pe care il tin minte si acum atat de tare m-a marcat..am visat ca venise sfarsitul lumii si visam amanunte cum se intampla , cum se prabuseau toate si cum venea un balaur si daca te uitai in ochii balaurului mureai pe loc si eu plangeam in vis eram disperata, urlam la ai mei sa le spun ca nu tb sa se uite in ochii balaurului (ca eu eram singura care stia lucrul asta) si in agitatia aia ai mei nu ma auzeau si m-am trezit dimineata transpirata toata si m-am dus direct in camera alor mei sa vad daca mai sunt acolo si am rasuflat usurata cand am realizat ca a fost doar un vis#:-S

Pisu
02.10.2007, 14:18:55
Visele se petrec in subconstientul nostru, iar efectul real este cel opus! Asa ca...stai linistita!!

Nu stiu de unde atita siguranta in privinta asta, dar nu e regula... cu efectul real opus.... Si eu stiam la fel, dar de ex. cind am dat sala pt permis, noaptea precedenta visasem ca am luat examenul si eram convinsa ca o sa il pic, asta din cauza visului, dar l-am luat.... Ca sa nu mai vorbim de toate persoanele care au vise care se adeveresc, destul de frecvent....

Habib
02.10.2007, 16:09:42
inainte de nunta il visam pe sotul meu mire, imbracat intr-un costum crem, si o mireasa langa el, dar nu eram eu.........si nici fata miresei nu o vedem..........era doar mica de statura, ceea ce nu semana deloc cu mine, o rochie oribila,si o coafura cat un turn................si erau asa fericiti!!!!!!!!!

dimineata , ma intrebam ce-o fi insemnand, si am visat de-atatea ori acest lucru!!!!!!!!!!!:-\:-\:-\:-\:-\

oana
02.10.2007, 23:26:58
sotul meu....a visat cu mult timp inainte sa fim impreuna, pe vremea cand era cu fosta (care era blonda si miniona), ca se va casatori cu o bruneta inalta:> :> :> :>
si iata ca se adevereste;)) ;)) ;)) <:-P <:-P <:-P

Brone
02.10.2007, 23:43:47
Parerea mea ca visele vin din subconshtient ...din ganduri ascunse sau nu. Chiar nu cred ca sunt gen premonitzii .Am avut cateva probleme in timp shi nu am visat nimic inainte.

Brone
02.10.2007, 23:45:24
sotul meu....a visat cu mult timp inainte sa fim impreuna, pe vremea cand era cu fosta (care era blonda si miniona), ca se va casatori cu o bruneta inalta:> :> :> :>
si iata ca se adevereste;)) ;)) ;)) <:-P <:-P <:-P

Al tau viitor sotz se gandea ce i'ar place sa aiba langa el :)))) Din fericire i s'a implinit dorintza :-p

danyramy
03.10.2007, 09:57:51
Al tau viitor sotz se gandea ce i'ar place sa aiba langa el :)))) Din fericire i s'a implinit dorintza :-p
;;) =))Subscriu si eu...=))

danyramy
03.10.2007, 10:01:17
Nu stiu de unde atita siguranta in privinta asta, dar nu e regula... cu efectul real opus.... Si eu stiam la fel, dar de ex. cind am dat sala pt permis, noaptea precedenta visasem ca am luat examenul si eram convinsa ca o sa il pic, asta din cauza visului, dar l-am luat.... Ca sa nu mai vorbim de toate persoanele care au vise care se adeveresc, destul de frecvent....

Sunt de parere intr-adevar ca nu e o regula ..dar sunt si vise care sunt premonitii, clarviziuni, dar nu e o regula depinde probabil si de magnetismul ope care il ai in momentul respectiv de incarcatura energetica

GabrielaS
03.10.2007, 10:39:52
Eu nu prea stiu ce sa cred, pe de o parte mi se pare incredibil sa visezi ce va urma, dar pe de alta parte am avut parte si eu de vise care preferam sa nu fie. V-am mai scris de cum visam mort si auzeam ca a murit cineva. Bunica mea inclin sa cred ca are "un dar" sau au fost doar multe coincidente si pe undeva cred ca am mostenit si eu. (poate m-am uitat prea mult la filme :-\ ) Un lucru e cert, daca eu visez pe cineva in apa murdara, sau cu carne cruda, sau culcat si nu pot sa-l fac sa se ridice persoana aia de imbolnaveste. Am visat odata ca ai mei aveau afacere la strand si era apa murdara rau in bazin. Tata si bunicu in apa pana la brau, bunicu transa carne cruda si tata facea mici. Eu am crezut ca e doar rezultatul ca imi doream sa merg mult la strand, dar in urmatoarele 2-3 zile tata a avut accident la servici, iar bunicu a ajuns in spital. Au trecut cu bine peste o perioada mai grea, dar mie mi-a ramas frica asta sa nu visez de rau pe cineva. Au fost multe exemple de atunci, as vrea doar sa stiu daca chiar sunt "semne" sa le inteleg inainte nu dupa ce se intampla.
Fac ca strutu deaocamdata, prefer sa nu ma gandesc.

danyramy
03.10.2007, 12:22:58
Eu nu prea stiu ce sa cred, pe de o parte mi se pare incredibil sa visezi ce va urma, dar pe de alta parte am avut parte si eu de vise care preferam sa nu fie. V-am mai scris de cum visam mort si auzeam ca a murit cineva. Bunica mea inclin sa cred ca are "un dar" sau au fost doar multe coincidente si pe undeva cred ca am mostenit si eu. (poate m-am uitat prea mult la filme :-\ ) Un lucru e cert, daca eu visez pe cineva in apa murdara, sau cu carne cruda, sau culcat si nu pot sa-l fac sa se ridice persoana aia de imbolnaveste. Am visat odata ca ai mei aveau afacere la strand si era apa murdara rau in bazin. Tata si bunicu in apa pana la brau, bunicu transa carne cruda si tata facea mici. Eu am crezut ca e doar rezultatul ca imi doream sa merg mult la strand, dar in urmatoarele 2-3 zile tata a avut accident la servici, iar bunicu a ajuns in spital. Au trecut cu bine peste o perioada mai grea, dar mie mi-a ramas frica asta sa nu visez de rau pe cineva. Au fost multe exemple de atunci, as vrea doar sa stiu daca chiar sunt "semne" sa le inteleg inainte nu dupa ce se intampla.
Fac ca strutu deaocamdata, prefer sa nu ma gandesc.

fain..poate ai intr-adevar un dar si nu constientizezi:D ar fi si mai fain daca ar fi chair asa si tu ai sti si cum sa interpretezi ca sa poti sa previi:D

GabrielaS
04.10.2007, 10:39:44
Partea cu prevenitul mi-ar place, dar nu merge deocamdata

princess2702
05.10.2007, 21:25:19
De mult n-am mai ras atat...=)) =)) =)) Eu sunt linistita in timpul somnului,iubitul meu sforaie la greu dar am descoperit minunatele dopuri pentru urechi.Traiasca cel care le-a inventat!!!Am o prietena care mi-a povestit "pataniile"ei din somn.Cica intr-o noapte dormea cu iubitul ei si s-a trezit deodata ,s-a intors la el (tipul se uita la televizor) si a inceput sa rada isteric si sa-i spuna "super monstrulete" si dupa aia s-a culcat.Alta prietena de-a mea s-a trezit intr-o noapte,s-a ridicat din pat,s-a dezbracat de pijamale si de lenjeria intima si dupa aia s-a bagat inapoi la somn=)) =)) =)) .Aaaaa mi-am adus aminte ce patesc cateodata : atunci cand sunt aproape adormita tresar foarte tare fiindca visez ca sunt pe marginea unei prapastii si cad sau visez ca as cadea din pat,oricum ceva legat de cazut.Si intotdeauna ma trezesc inainte sa ajung jos.Mi-a zis cineva ca daca nu te trezesti pana sa ajungi jos cica mori in somn:-SS Putin credibil,parerea mea dar totusi imi pun intrebarea de ce ma trezesc inainte sa ajung pana jos???:-?

anomis82
05.10.2007, 21:28:15
De mult n-am mai ras atat...=)) =)) =)) Eu sunt linistita in timpul somnului,iubitul meu sforaie la greu dar am descoperit minunatele dopuri pentru urechi.Traiasca cel care le-a inventat!!!Am o prietena care mi-a povestit "pataniile"ei din somn.Cica intr-o noapte dormea cu iubitul ei si s-a trezit deodata ,s-a intors la el (tipul se uita la televizor) si a inceput sa rada isteric si sa-i spuna "super monstrulete" si dupa aia s-a culcat.Alta prietena de-a mea s-a trezit intr-o noapte,s-a ridicat din pat,s-a dezbracat de pijamale si de lenjeria intima si dupa aia s-a bagat inapoi la somn=)) =)) =)) .Aaaaa mi-am adus aminte ce patesc cateodata : atunci cand sunt aproape adormita tresar foarte tare fiindca visez ca sunt pe marginea unei prapastii si cad sau visez ca as cadea din pat,oricum ceva legat de cazut.Si intotdeauna ma trezesc inainte sa ajung jos.Mi-a zis cineva ca daca nu te trezesti pana sa ajungi jos cica mori in somn:-SS Putin credibil,parerea mea dar totusi imi pun intrebarea de ce ma trezesc inainte sa ajung pana jos???:-?

Asa am auzit si eu...

princess2702
05.10.2007, 21:33:37
Asa am auzit si eu...
:-SS :-SSAoleu!!! nu mai vreau sa visez asa ceva...[-o<

Pysycuta
08.10.2007, 01:44:07

Si eu patesc la fel cu faza cu prapastia

danyramy
09.10.2007, 09:02:48
Si eu patesc la fel cu faza cu prapastia
mai pateam si eu sa visez ca sunt intr-un abis intr-o prapastie...dar nu am mai auzit pana acum ca mori in somn daca ajungi in vis jos..ce-i drept nici eu nu am ajuns jos niciodat dar tot nu as crede chestia asta..eu stiu ca atunci cand visezi ca te duci intr-un abis inseamna ca e in realitate esti intr-o perioada care te framanta cu probleme din care simti ca nu mai iesi si ai refularile astea in somn sau in ziua aia e bine sa nu incepi proiecte noi pt ca nu prea ai sanse sa le duci la capat:D

cellika
09.10.2007, 17:20:53
am patit si eu una in timpul somnului :D...in camin in tudor(Iasi) ..in T17.dormeam eu intr-o seara si deodata ma ridik in fund si ridik pumnul in aer si zik :Captain Planet....veniti sa ne adunam fortele...dupa care m-am culkat la lok si n-am stiut pana a doua zi cand mi-au povestit ele...=))(colegele nu dormeau si cand m-au auzit au inceput sa rada si cautau care mai de care o lingura de lemn ca sa-mi afle secretele malefice cika...ziceau ele)

danyramy
10.10.2007, 11:21:04
am patit si eu una in timpul somnului :D...in camin in tudor(Iasi) ..in T17.dormeam eu intr-o seara si deodata ma ridik in fund si ridik pumnul in aer si zik :Captain Planet....veniti sa ne adunam fortele...dupa care m-am culkat la lok si n-am stiut pana a doua zi cand mi-au povestit ele...=))(colegele nu dormeau si cand m-au auzit au inceput sa rada si cautau care mai de care o lingura de lemn ca sa-mi afle secretele malefice cika...ziceau ele)

=)) =)) =)) buna faza......:D

aranya
12.10.2007, 18:17:35
si eu cand eram mai mica vorbeam in somn si dadeam din picioare.aveam insomnie.dar acum mia trecut.numai cand sunt super obosita mai vb un pik=P~
da acum sa va zic ce a facut iubi a meu.anul trecut lucra ca taximetrist in tura de noapte.si cum venea super obosit acasa,iar eu ziua nu dormeam ce创l aud...创hai repede bagate in porbagaj.hai una mica创la care eu il intreb 创da cu cine vb?创si el imi zice 创k una blonda creata创la care eu uimita ii zic 创da de ce o bagi in portbagaj?创 el...创pai una mica si gata创la care se trezeste si-mi zice ca nu ca a carat o masina de spalat....si cum eu tot il intrrebam a zis altceva=P~ :-p :D

Angel
12.10.2007, 19:00:30
si eu cand eram mai mica vorbeam in somn si dadeam din picioare.aveam insomnie.dar acum mia trecut.numai cand sunt super obosita mai vb un pik=P~
da acum sa va zic ce a facut iubi a meu.anul trecut lucra ca taximetrist in tura de noapte.si cum venea super obosit acasa,iar eu ziua nu dormeam ce创l aud...创hai repede bagate in porbagaj.hai una mica创la care eu il intreb 创da cu cine vb?创si el imi zice 创k una blonda creata创la care eu uimita ii zic 创da de ce o bagi in portbagaj?创 el...创pai una mica si gata创la care se trezeste si-mi zice ca nu ca a carat o masina de spalat....si cum eu tot il intrrebam a zis altceva=P~ :-p :D

=)) =)) =)) "una mica si gata"... cred ca ii dadeam una dupa ceafa sa nu-i mai arda de blonde...;)) :-"

miti
13.10.2007, 12:53:10
=)) =)) =)) =))

danyramy
13.10.2007, 20:04:22

=)) =)) =)) =)) ...tare faza...=)) =)) =))

Jasmine
24.01.2008, 18:15:23
Si eu am visat ceva si m-am trezit ca l-am impins cat colo pe sotul meu,ca saracul s-a speriat...Noroc ca a doua zi nu si-a mai amintit..

Jasmine
24.01.2008, 18:16:54
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020148.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020148.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)Fantezii... cu blonde???sau cu masini de spalat?

papusha
24.01.2008, 19:30:25
Un exemplu:

La tine nu e grav...dar eu am patit sa intre peste mine la baie,copilul prietenilor parintilor mei,care acu circa 4-5 ani avea circa 9 ani si nu va zic ca eu eram asezata pe colacu de la wc :"> si el a intrat peste mine(cu ochii inchisi) si umbla la prohap(vroia sa faca pipi) :))))
Sincer pe moment n-am realizat.....dar a intrat in fuga mama baiatului si l-a luat...ca altfel nu stiu ce se intampla :))))
Ce experienta :))

annie_banks
24.01.2008, 21:08:36
:)) Mi-aduc aminte ca am citit topicul asta mai demult (cand doar citeam forumul :">) si m-am tavalit pe jos de ras la povestile voastre.

Eu in ultima vreme n-am prea facut nimic deosebit in somn sau n-are cine sa-mi povesteasca pt ca honey doarme sa tai lemne pe el... Cica mai bombanesc din cand in cand daca ma deranjeaza ceva... Cand eram prin generala m-a gasit mama noaptea in picioare langa dulap si cand m-a intrebat ce fac i-am zis ca trebuie sa-mi termin tema la mate :)) :-B

Honey al meu insa mai mereu vorbeste, bine ca nu se si plimba... Cand eram la fac. ne-a povestit intr-o noapte (mie si unui alt coleg, invatam impreuna si dup-aia dormeam toti in acelasi pat - ce panarama eram =))) cum o sa-si schimbe el look-ul: isi lasa parul lung, se vopseste blond, renunta la ochelari... noi comentam acolo planurile lui si el de fapt dormea :)) Tot asa cum ati mai povestit unele din voi, e foarte interactiv cateodata, poti sa-i pui intrebari si raspunde ;;) Am auzit de carcase si procesoare, nimic de fete pana acum o:-)

Cea mai recenta faza: intr-o noapte nu puteam sa dorm si m-am gandit sa-l trezesc si pe el :"> Stiti ce mi-a zis?! "N-am rabdare!" :)) Am mai insistat un pic :"> dar a fost consecvent: "Pisoi! N-am rabdare!" =)) Dimineata habar n-avea...

Tre s-o mentionez si pe catzelusa mea, si ea are activitati intensive in somn: alearga, mararie, plange, mananca... (in vis, nu va imagianti ca am un caine somnambul care alearga noaptea prin casa :-p)

anomis82
24.01.2008, 21:35:50
:)) Mi-aduc aminte ca am citit topicul asta mai demult (cand doar citeam forumul :">) si m-am tavalit pe jos de ras la povestile voastre.

Eu in ultima vreme n-am prea facut nimic deosebit in somn sau n-are cine sa-mi povesteasca pt ca honey doarme sa tai lemne pe el... Cica mai bombanesc din cand in cand daca ma deranjeaza ceva... Cand eram prin generala m-a gasit mama noaptea in picioare langa dulap si cand m-a intrebat ce fac i-am zis ca trebuie sa-mi termin tema la mate :)) :-B

Honey al meu insa mai mereu vorbeste, bine ca nu se si plimba... Cand eram la fac. ne-a povestit intr-o noapte (mie si unui alt coleg, invatam impreuna si dup-aia dormeam toti in acelasi pat - ce panarama eram =))) cum o sa-si schimbe el look-ul: isi lasa parul lung, se vopseste blond, renunta la ochelari... noi comentam acolo planurile lui si el de fapt dormea :)) Tot asa cum ati mai povestit unele din voi, e foarte interactiv cateodata, poti sa-i pui intrebari si raspunde ;;) Am auzit de carcase si procesoare, nimic de fete pana acum o:-)

Cea mai recenta faza: intr-o noapte nu puteam sa dorm si m-am gandit sa-l trezesc si pe el :"> Stiti ce mi-a zis?! "N-am rabdare!" :)) Am mai insistat un pic :"> dar a fost consecvent: "Pisoi! N-am rabdare!" =)) Dimineata habar n-avea...

Tre s-o mentionez si pe catzelusa mea, si ea are activitati intensive in somn: alearga, mararie, plange, mananca... (in vis, nu va imagianti ca am un caine somnambul care alearga noaptea prin casa :-p)
ce tare! :))

enjoythesilence
24.01.2008, 23:44:22
cand dorm singura habar n-am ce fac, stiu doar ca ma trezesc si trebuie sa-mi aranjez cearceasul vreo juma' de ora la cat e de sifonat (cred ca ma invelesc in cearceaf si patura ca o sarma), dar cand dorm cu iubitu doarme si cutzu mare cu noi si se aseaza intre noi ca e gelos (nu stiu daca pe mine sau pe el), asa ca jumate de patura e sub cutzu mare si toata noaptea iubitu sta cu fundu in afara patului ca n-are loc de cutzu mare, eu trag de patura ca mi-e frig, cutzu mare se impinge in iubitu si dimineata ma trezesc si iubitu imi spune "mitzu, sa stii ca io mai dorm ca toata noaptea m-a impins cutzu si tu m-ai dezvelit asa ca, numai de-al naibii, vreau sa simt si io ceva cald si neblanos pe mine macar 1 ora"

Pisu
25.01.2008, 00:43:24
vreau sa simt si io ceva cald si neblanos pe mine macar 1 ora"

=))=))=))=))=))=))=))=))=))

luyza
02.02.2008, 23:36:29
eu am mai multe chestii pe care le fac in somn:scrasnesc din dinti,mestec si vorbesc aiurea...exemplu...:"iei doi catei de usturoi si iasa trei miei"..a ras iubitu de mine 2 luni ptr chestia cu mieii8-}

carmen_vladut
03.02.2008, 00:01:02
uneori mai sforai si ma agit gesticulez depinde ce visez :">

issa
03.02.2008, 12:30:50
Eu dorm f linistita....dar iubi este as la capitolul asta.....acum cateva zile......in somn a inceput sa rada....dar in hohote=)) =)) =)) ....ca m-am trezit ....dar s-a trezit si el de rasul lui...si dupa radeam amandoi de nu ne mai lua somnul=))

issa
03.02.2008, 12:32:31
cand dorm singura habar n-am ce fac, stiu doar ca ma trezesc si trebuie sa-mi aranjez cearceasul vreo juma' de ora la cat e de sifonat (cred ca ma invelesc in cearceaf si patura ca o sarma), dar cand dorm cu iubitu doarme si cutzu mare cu noi si se aseaza intre noi ca e gelos (nu stiu daca pe mine sau pe el), asa ca jumate de patura e sub cutzu mare si toata noaptea iubitu sta cu fundu in afara patului ca n-are loc de cutzu mare, eu trag de patura ca mi-e frig, cutzu mare se impinge in iubitu si dimineata ma trezesc si iubitu imi spune "mitzu, sa stii ca io mai dorm ca toata noaptea m-a impins cutzu si tu m-ai dezvelit asa ca, numai de-al naibii, vreau sa simt si io ceva cald si neblanos pe mine macar 1 ora"

Si noi dormim cu cainele si la fel ii face;)) ....il impinge toata noaptea pe iubi....sta cu spatele lipit de mine si cu picioarele il impinge.....el cica se intinde....dar cred ca se roaga....da doamne sa cada asta din pat=))

arekichan
03.02.2008, 12:39:08
eu desi sunt destul de micuta - 1;60 si 50 kg- ocup tot patul. in fiecare dimineata cand ne trezim iubi e pe marginea patului, mai are putin si cade; deci folosim practic numai jumatatea lui de pat. culmea, ptr ca el e ditamai omul - 1;80 si 100 kg. de multe ori, in timpul noptii, ma trezeste sa-i fac si lui loc in pat :D

Tigrutza
03.02.2008, 13:31:10
Rad copios de mai bine de o ora de cand am descoperit topicul. Si noi,eu cu iubi, mai vb in somn, eu cica scrasnesc din dinti si ma trezeste de 3 ori pe noapte ca nu poate dormi ca i se ridica parul pe picioare ;))
Cea mai urata si penibila faza legata de somn am patit-o in urma cu 2 saptamani. Si-au anuntat vizita la noi o matusa de-a lui iubi cu barbatul ei. Au undeva la 50 de ani, dar sunt oameni plini de viata. Noi locuim intr-o garsoniera la etajul 1, cu un singur pat, balconul are intrare din camera. Ca sa fim ospitalieri, i-am invitat pe ei sa doarma in pat, iar noi ne-am amenajat un "pat" pe jos. L-am luat pe motanel intre noi si ...nani. Dar vezi sa nu reusim sa punem geana peste geana toata noaptea..A inceput un concert de sforaituri de toata frumusetea...Parca era un bombardament de artilerie grea. asta e...imi sopteste iubi, las ca trece cumva si noaptea asta si scapam de ei.
Undeva pe la ora 2 noaptea il vedem pe unchiu ca se ridica brusc din pat, ne ocoleste patutul facut pe jos, deschide usa de la balcon (erau -10 grade afara, totusi ianuarie !!) si auzim ca isi face treburile nr 1 de pe balcon !! Efectiv amandoi am ramas masca !!!! ne-am bagat capul sub perna sa nu ne auda cum radem cu hohote.
Dupa ce termina, intra in camera, inchide usa de la balcon si se pune in pat la continuarea sforaitului...
A doua zi nici nu puteam sa ii privim in ochi...Sincer, cred ca nici nu stie ce a facut =))

CONT-INCHIS-18537
08.02.2008, 15:09:13
eu nu prea vb in somn....dar am sunt totusi f agitata, mai ales cand mananc ceva greu seara:-& : ma trezesc de multe ori k sunt pe punctul de a cadea din pat(am si cazut odata si mi-am continuat somnul pe plapuma, langa pat),ma foiesc, ma intorc pe toate partile, ma mai trezesc in partea opusa a patului,etc....mai sforai|-) .....dar cel mai misto a fost cand eram mica.frate-miu vb in somn, umbla prin casa(uneori confunda bucataria cu toaleta-bine k era mama pe faza),si cum era tare ordonat, de cu seara isi pregatea uniforma pe umeras, frumos si si-o agata de manerul de la dulap...noi dormeam impreuna cand eram mici si cand nu aveam somn(in general pe la 3-4 noaptea):D, il inghionteam:"hei....", el:"hmmmm????" ,eu:" pai hai trezeste-te , k tb sa mergi la scoala si tb sa te imbraci!", el:"bineeee,nooo" si bietul de el se ridica din pat, dormind, se scarpina putin(avea un ritual de scarpinat in fiecare dimineata) si pornea la umeras sa se imbrace . eu ma prapadeam de ras si dupa ce aproape k era imbracat cu totul ii ziceam sa vina inapoi sa se culce k e de abia ora3 sau 4, cat era.....dormea atat de profund k nu putea zice altceva dacat: "no, bine nooooo"(ardeleni,ce sa ii faci) se dezbraca de uniforma si se culca la loc.dimineata nu avea habar de nimik,iar eu m-am distrat asa mult timp.....ce sora rea am fost....>:) >:)

MeMyself
08.02.2008, 22:30:31
Mai fetelor, aveti vreun remediu contra scrasnitului din dinti noaptea? Ca m-a zapacit sotu' si nu mi-e de nervii mei, ci de dintii lui ca a inceput sa se vaite ca-l dor maselele. Toata noaptea bruxeaza si nu stiu ce sa-i mai fac![-o<

buburuza
08.02.2008, 22:38:42
Mai fetelor, aveti vreun remediu contra scrasnitului din dinti noaptea? Ca m-a zapacit sotu' si nu mi-e de nervii mei, ci de dintii lui ca a inceput sa se vaite ca-l dor maselele. Toata noaptea bruxeaza si nu stiu ce sa-i mai fac![-o<
Scrasnitul din dinti se numeste Bruxism si printre factorii care contribuie la aparitia bolii se numara stresul sau dereglari ale somnului, o muscatura anormala sau dintii fracturati sau lipsa. Cel mai bine e sa te adresezi unui medic stomatolog care-ti poate spune mult mai multe. Stiu ca exista si niste gutiere nocturne.
Succes si sper sa |-) cat mai bine.

unicka
21.02.2008, 18:41:44
Eu una dorm bustean, vorbesc ff rar in somn doar in momentul in care sun ff obosita

Pysycuta
21.02.2008, 18:59:33
Eu una dorm bustean, vorbesc ff rar in somn doar in momentul in care sun ff obosita

Nici eu nu vorbesc in somn

unicka
22.02.2008, 10:42:01
Nici eu nu vorbesc in somn
Cand eram mai mica daca dormeam cu cineva obisnuiam sa il dau jos din pat:) si bagam toata plapuma sub mine, ca si acum:))

seandreea
27.02.2008, 00:46:15
Cand eram mai mica daca dormeam cu cineva obisnuiam sa il dau jos din pat:) si bagam toata plapuma sub mine, ca si acum:))
Mi-am amintit de o faza pe acre am patit-o la mare. Aveam vre-o 9-10 ani si la mare dormeam cu ai mei in pat, la mijloc. Intr-o noapte nu aveam de loc stare si ma tot impingeam spre tata. Ce gandi tata: ok, ii fac loc la margine. Zis si facut - a ajuns tata la mijloc, eu la margine. Numai ca inertia functioneaza si in somn si am luat-o in aceiasi directie aterizand drept pe geamantanul ce se afla langa pat. Nu cred ca am inteles ce se intamplase pana a doua zi cand mi-a povestit tata :P

Leia
08.03.2008, 00:05:13
eu desi sunt destul de micuta - 1;60 si 50 kg- ocup tot patul. in fiecare dimineata cand ne trezim iubi e pe marginea patului, mai are putin si cade; deci folosim practic numai jumatatea lui de pat. culmea, ptr ca el e ditamai omul - 1;80 si 100 kg. de multe ori, in timpul noptii, ma trezeste sa-i fac si lui loc in pat :D
=)) Esti om cu temperament si in somn...iti faci loc.

Leia
08.03.2008, 00:12:54
Cel mai haios topic :D .

gina_ubeta
12.03.2008, 17:45:31
E tare subiectul<:-P intr-o noapte s-a trezit iubi ca eu radeam de ma prapadeam visam ca moare leul:D si cand ma intreba cum a murit leul eu faceam asa ca si cand nu avea aer...cu labutele in sus =)) =)) =)) si acum cand imi amintesc rad :-" . Mai rad in somn rareori plang si crasnesc din dinti cand visez foarte urat..dar iubi zice ca atunci cand o sa mai vorbesc o sa ma intrebe mai multe lucruri poate afla ceva:-& ..noroc ca nu are ce afla;)) :[email protected] ;-)

evenstar
12.03.2008, 18:35:46
Eu sunt "potolita" noaptea in general, mai sforai cand sunt racita, dar nu vorbesc in somn, stau cuminte, ma terzesc uneori pe aceeasi parte pe care am adormit... Dar al meu e foarte simpatic, cand e foarte obosit vorbeste, dar nu in timpul noptii, ci imedita cand adoarme... Si de fiecare data spune acelasi lucruri: imi da indicatii - cum sa decofrez stalpii, cum sa pun etrierii (e constructor... =))). Ba chiar imi explica daca ii cer detalii! Cred ca daca l-as asculta, in doi ani mi-as face o casa singurica! =))=))=))

filipcarol
02.04.2008, 14:07:11
sotul meu cand era la parintii lui..dormea cu un frate de-al lui...si intr-o noapte i-a pus mana pe fund si il mangaia :)))))))))) va dati seama ce a iesit...din seara aia nu a mai dormit fratele lui cu el..si acum mai facem misto de fratele lui saracul

CristinaNK
02.04.2008, 17:41:11
Eu sunt "potolita" noaptea in general, mai sforai cand sunt racita, dar nu vorbesc in somn, stau cuminte, ma terzesc uneori pe aceeasi parte pe care am adormit... Dar al meu e foarte simpatic, cand e foarte obosit vorbeste, dar nu in timpul noptii, ci imedita cand adoarme... Si de fiecare data spune acelasi lucruri: imi da indicatii - cum sa decofrez stalpii, cum sa pun etrierii (e constructor... =))). Ba chiar imi explica daca ii cer detalii! Cred ca daca l-as asculta, in doi ani mi-as face o casa singurica! =))=))=))
exact asa face si-al meu.treaba e ca mai continuua si dupa ce se trezeste cu indicatiile,buimac fiind de cap,se crede la serv=)) =)) =)) =))

annie_val23
04.06.2008, 04:16:11
ce topic haios!:))
activitatile mele in somn sunt visele,scrasnitul din dinti si fac filme!!! da,lol fac filme!:))
cateodata ma trezesc inainte sa termin filmul:))
l:))si imediat ma fortez sa adorm ca sa imi termin filmul:)) dupa ce ma trezesc imi amintesc f putin apoi uit complet ce am "compus":))...apoi imi amintesc ca zic pasaje din cartile care le-am citit(cred ca creierul meu lucreaza mult in somn:)))
al meu nu face nimic,doarme linistit,nu zice nimic doar f rar mai sforaie...>:D<

Pisu
11.06.2008, 08:21:43
Hai sa va mai spun una proaspata :)) Ieri dimineata ma trezesc ca ma intreaba Doru "Pisu, te doare mina???" Eu raspund ca "nu" apoi ma intreaba "dar de ce stai cu ea in sus??? In momentul ala mi-am dat seama ca eram cu ambele miini ridicate si imi tineam mina dreapta cu cea stinga....=)) si ii raspund "vroiam sa vad ceva" si am adormit la loc =))=))=))

Aseara tineam minte ca a fost ceva cu miinile mele, dar nu mai tineam minte ce i-am raspuns si l-am intrebat. Cind mi-a povestit nu ma mai opream din ris =))=))=))=))=)) Ma intreba ce vroiam sa fac si eu i-am spus ca nu mai tin minte si d-aia l-am intrebat pe el ce i-am raspuns, crezind ca ma dumiresc si eu =))

alla76
21.06.2008, 17:37:12
=))=))=))=))
si eu fac la fel
e mostenire de la tata

Pisu
04.07.2008, 17:01:36
Acum 2-3 seri, sforaia Mr. cam tare...si i-am spus sa-si schimbe pozitia ca sforaie prea tare....la care el imi raspunde "sforai pt mine".../:) Eu am ramas blocata =)) si il mai intreb ce a zis....Raspunsul a fost acelas...nervos, cu dintii strinsi: "SFORAI PT MINE!!!!!!" =))=))=))=)) Am zis ca mor de ris =))=))=)) si auzindu-ma pe mine rizind, s-a trezit si el si s-a pus pe ris....=))=))=))=))=))

annie_banks
07.02.2009, 01:02:26
Noi avem un catel, la mama mai sunt trei. Nicio pisica in familie (cateva la bunica sotului la Focsani dar ne vedem rar :) )

Acum doua nopti visez eu ca am fi avut o pisica si tocmai am realizat ca n-am mai vazut-o de cateva zile, sigur a patit ceva si-mi ascunde sotulica:-SSAsa ca ma "trezesc", il impung in spate si-l intreb suparata: "Pui! Ce s-a intamplat cu pisica?! :-w" El, buimac: "care pisica?!" Eu, hotarata: "A noastra!!!" S-a gandit el un pic... apoi mi-a zis ca avem doar catel... asa ca am readormit instant linistita #:-S

Inca ma pufneste rasul cand imi amintesc =))

chika
16.02.2009, 14:09:54
si eu scrasneam din dinti f tare (tot mostenire de la tata) si imi tineam maxilarul foarte incordat, parca vroia cineva sa imi fure dintii si eu mi-i pazeam :)) . in conditiile astea mi-am spart un dinte, am mers la stomatolog si mi-a zis ca inainte de culcare sa iau un extraveral, ca sa imi relaxez muschii. nu am facut asta, dar intre timp am renuntat si la obieiul de a-mi inclesta gura.
dar, am unul nou, imi tin degetul mare (de la ambele maini) foarte strans prins intre celelalte si imi dau seama abia cand incepe sa ma doara.#-o
intr-o noapte, dupa o zi grea de curatenie, i-am tipat in gura mare iubitului, sa nu puna mana pe mobila (in somn ;)) ) am o mare pb cu amprentele de pe mobila.:-w
aproape in fiecare noapte daram ceea ce am pe noptiera: veioza, creme, etc, pentru ca dau din maini=))
adorm cu telecomanda in pat si cand ma intorc in somn, trag si plapuma dupa mine, inevitabil, telecomanda se tranteste pe parchet... imaginati-va cum sare barbatelul meu ...

adriana23
20.02.2009, 21:03:27
am citit tot topicul si m-am amuzat foarte tare ...=)) eu sunt linistita in somn , dar hai sa va spun ce i sa intamplat unui coleg de camera de la camin viitorului meu sot. Dimineatza s-au dus toti la facultate ...si dupa ce au venit dupa amiaza pe la 14.00 T. ,( colegul) s-a culcat...fiind ianuarie si se insereaza devreme ceilalti s-au gandit sa-i faca o mica glumita ...stiau ca este somnambul...pe la 17.00 l-au trezit si i-au zis sa se imbrace ca e dimineatza si intarzie la facultate =)) ...se imbraca T. , se duce la frigider isi face un sandvish, isi ia ghiozganul si iese pe usa sa plece la facultate....=)) =))=))=))=)) ...ceilalti erau p jos de ras =))=))=))

nicodulcika
13.06.2009, 17:42:24
am citit tot topicul si m-am amuzat foarte tare ...=)) eu sunt linistita in somn , dar hai sa va spun ce i sa intamplat unui coleg de camera de la camin viitorului meu sot. Dimineatza s-au dus toti la facultate ...si dupa ce au venit dupa amiaza pe la 14.00 T. ,( colegul) s-a culcat...fiind ianuarie si se insereaza devreme ceilalti s-au gandit sa-i faca o mica glumita ...stiau ca este somnambul...pe la 17.00 l-au trezit si i-au zis sa se imbrace ca e dimineatza si intarzie la facultate =)) ...se imbraca T. , se duce la frigider isi face un sandvish, isi ia ghiozganul si iese pe usa sa plece la facultate....=)) =))=))=))=)) ...ceilalti erau p jos de ras =))=))=))

=)) =)) =)) si eu am patit o faza de genul asta. eram inca la ai mei acasa si lucram de la 4.30 dimineata. terminat la 13 si cand ajungeam acasa dormeam la pranz. intr-o zi vine tata la mine in camera si ma intreaba daca nu ma trezesc totusi ca este 4.30. eu nu am procesat ca este dupa-amiaza drept pentru care m-am ridicat din pat speriata - deja era tarziu - si am vrut sa ma imbrac si sa plec la munca. noroc ca m-a intrebat mama unde vreau sa ma duc si i-am spus ca ma duc la munca; atunci am aflat ca era dupa-amiaza si nu dimineata. asta este cea mai usoara........cand eram mai mica eram somnambula, la modul ca ma trezeam mergeam si parcam pt somn in alta parte. o data am parcat pe Wc, unde am luat dupa mine si patura si perna, o data sub masa si alta data in cada. =)) =)) =))

miresicamica
13.06.2009, 20:14:35
Foarte topicul si eu am patit 2 faze de genul,poate sunt mai multe dar de astea imi aduc aminte bine.
1.O faza este ca intr-o noapte m-am trezit si m-am dezbracat in somn,binenteles ca eu nu stiam si spre dimineata nu stiam de ce imi este frig.8-}
2.A doua faza a fost in clasa a 8a cand am facut insectar,mi-au zis ai mei ca m-am ridicat din pat si m-am pus in fotoliu si am inceput sa sar in sus s sa strig:Ala ca e mai mare,nu ala,si tot asa...si cand a venit tati sa ma duca in pat m-am ridicat singura si m-am pus in pat si nu am mai zis nimic.

De atunci nu mi s-a mai zis ca as avea activitate noaptea.:D

compact
13.06.2009, 22:14:23
1.O faza este ca intr-o noapte m-am trezit si m-am dezbracat in somn,binenteles ca eu nu stiam si spre dimineata nu stiam de ce imi este frig.
si mie mi s-a intamplat. mi s-a intamplat si sa ma imbrac =))

miresicamica
14.06.2009, 11:19:57
si mie mi s-a intamplat. mi s-a intamplat si sa ma imbrac =))
Bine ca te-ai imbracat inapoi.=)) =))
Sunt foarte tari fazele astea din somn.:D

Andrusca81
14.06.2009, 15:40:05
Foarte hazlii povestirile!!!!=))
Mi-am amintit ca intr-o excursie, dupa ce visasem cum conduceam o masina...spre dimineata o colega se plangea ca se simte rau, iar eu am raspuns ( semi trezita) " Pai la curbele astea!!!=)) :)) si bineinteles ca tipa nu stia care e legatura...
In rest cred ca mai scrasnesc din dinti, mai vorbesc, dar rar si nu prea se intelege ce spun...

miresicamica
15.06.2009, 14:42:53
Foarte hazlii povestirile!!!!=))
Mi-am amintit ca intr-o excursie, dupa ce visasem cum conduceam o masina...spre dimineata o colega se plangea ca se simte rau, iar eu am raspuns ( semi trezita) " Pai la curbele astea!!!=)) :)) si bineinteles ca tipa nu stia care e legatura...
In rest cred ca mai scrasnesc din dinti, mai vorbesc, dar rar si nu prea se intelege ce spun...
Si eu mai aveam obiceiul sa scrasnesc din dinti si uneori atat de tare incat ma trezeam de la zgomot.
Acum nu mai scrasnesc deloc.

dianaruxi
15.06.2009, 15:48:00
eu vorbeam cu animalele de plus, cu telefonul mobil.
odata m-am trezit vorbind la tel, si mi-am dat seama ca ca vorbeam de jumate de ora la tel cu pers respectiva in somn.
Alta data m-am trezit fara tricou pe mine.
Odata m-am trezit tipand la prietenul meu de atunci ca bea prea multa cola.
Foarte des mi se intampla.
=))

miresicamica
15.06.2009, 15:51:43
eu vorbeam cu animalele de plus, cu telefonul mobil.
odata m-am trezit vorbind la tel, si mi-am dat seama ca ca vorbeam de jumate de ora la tel cu pers respectiva in somn.
Alta data m-am trezit fara tricou pe mine.
Odata m-am trezit tipand la prietenul meu de atunci ca bea prea multa cola.
Foarte des mi se intampla.
=))
Faza cu telefonul a patito si nasa noastra,i-a sunat sotul mai demult seara cand dormeau si a vorbit cu nasa dar a doua zi cand a intrebato sotul a zis ca nu isi mai aduce aminte nimic.:-p

GabiMiki
10.07.2009, 14:13:20
Super topic...am ras cu lacrimi ...
Pot sa ma inscriu cu brio in categoria "vorbitorilor" in somn ... 8-}8-}
Ani la rand am avut complex pe tema asta, ca ceva e anormal cu mine ..
AM descoperit tarziu in facultate ca exista fff multi cu aceasta "mica problema" (la o bauta cu fostii colegi de facultate ...)
Vorbesc aproape in fiecare noapte, rad, plang depinde de vis ...
Ultima patanie a fost acum cateva zile, cand i-am recitat sotului meu poezii ... el s-a trezit speriat si m-a intrebat ce fac. Raspunsul"shhh e doar finalul unei poezii..." zile la rand mi-a dat replica asta ... si busea in ras.
L-am mai "dat afara din biroul meu, ... ca sunt in sedinta d-le , nu am timp de nimicurile tale ..."
Greu a fost la inceput pana s-a obisnuit cu mine, acum el se amuza la greu ...
El are somnul fff usor, se trezeste si cand ma invart in pat (evident cu toata patura/pilota sub mine ;-);-)) si aude tot iar dimineata ma amuz cand il aud, caci nu imi amintesc deecat fff rar ceva ...
Pana acum nu m-am ridicat din pat (m-am mai trezit doar dormind langa pat ... =(() nu sunt in miscare ... dar activitati de vorbire la greu ...
In schimb sotul unei bune prietene s-a ridicat din pat si ii explica cum ar trebui mutat mobila, ca asa le ocupa mult spatiu ... si ea cand s-a trezit ii tot explica ca e cazul sa doarma nu sa mute prin casa ... replica ... "nu iti place noul, modernul ... trebuie sa faem mereu schimbari ...'
Dupa care s-a culcat ... dimineata evident ca nu isi amintea nimic ...
:-":-":-":-"

gabitza_86
05.09.2009, 17:07:24
mie sincer nu mi se pare nimic amuzant in chestia asta,in cazul sotului meu pot spune ca e foarte trgic ce pateste el in somn.are cosmaruri,tresare,se ridica din pat,incepe sa tipe,iar eu una care sunt langa el in pat ma sperii si mai rau,dar ii vorbesc frumos si incerc sa-l calmez.am inteles ca e bine sa mergem la un preot sa-i citeasca,o sa incercam si asta.poate#:-S

mona28
05.09.2009, 23:25:17
Eu noaptea trecuta,in timpu somnului m-am ridicat intr-un cot si am inceput sa vorbesc ungureste cu sotul meu (el nu stie deloc).Dupa ce am vorbit cateva secunde,sotul mi-a zis ''iubi,macar vorbeste si pe intelesul meu'':D .In momentul ala m-am trezit,dar nu mai stiam nimic ce-i spusesem.Eu am observat ca vorbesc in somn dupa o zi grea si stresanta...

pisica_turbata
12.09.2009, 21:28:01

Incerca "Pasiflora" (pastile), sunt fff bune.

chika
12.09.2009, 21:46:44
pentru scrasnitul din dinti, mie mi-a zis stomatologul sa iau cateva seri extraveral.
am renuntat intre timp la obiceiul asta fara extraveral, dar dupa ce mi-am spart un dinte.
acum, imi strang degetul mare cu celelalte degete :))(destul de tare)

http://www.SiteVacuum.com/publisher/GoogleSearchIconShadow.gifhttp://www.SiteVacuum.com/publisher/SuperSearchIconShadow.gif

pisica_turbata
12.09.2009, 21:55:18
detalii Pasiflora:
http://www.ultraviolet.ro/articol/somn-linistit-cu-passiflora

clementina09
01.10.2009, 16:55:19
pentru scrasnitul din dinti, mie mi-a zis stomatologul sa iau cateva seri extraveral.
am renuntat intre timp la obiceiul asta fara extraveral, dar dupa ce mi-am spart un dinte.
acum, imi strang degetul mare cu celelalte degete :))(destul de tare)

http://www.SiteVacuum.com/publisher/GoogleSearchIconShadow.gifhttp://www.SiteVacuum.com/publisher/SuperSearchIconShadow.gif
>:/ Si eu am obiceiul asta :))!
Noi toti vorbim in somn(eu,iubi si bebe)!
Dar cel mai dur este bebe tot timpul doarme cu ochii intre-deschisi!Nu stiu cum s-o odihnii copilul asta!

mister_roz
01.06.2010, 00:18:55
mie rar mi s-a intamplat sa vb in somn. mi-a povestit vara-mea cand a dormit la mineintr-o noapte ca incepusem sa spun " Ursi! Ursi!". Dimineata nu stiam nimic, nici ce am visat, nici ca am vb.
Acum vreo 2-3 seri m-am trezit scuturandu-ma si mormaind (bine ca n-am tipat ca-l speriam pe pisi) ca visasem ca a aruncat cineva o buburuza pe mine (mi-e frica de mor de insecte)
La inceput, cand m-am mutat la iubi si nu eram obisnuita sa dorm cu cineva ma mai speriam de el. Intr-o noapte a stat el mai mult la pc si eu m-am dus singura la nani. A venit si el (eu dormeam deja de ceva timp) si cand sa se aseze in pat a pus mana pe mine. Eu m-am ridicat instantaneu in fund, sprijinindu-ma intr-o mana si cica am facut o fata de parca as fi vazut o fantoma si l-am intrebat " Cine esti?". =))=))
El mai vb dar rar si nu inteleg mai nimic ca mormaie. De cele mai mutle ori insa rade.

DAISYS
11.02.2011, 22:49:13
mama ce haioase povestive voastre
acum cateva zile am visat ...nu mai stiu ce...dar radeam in hohote ..asa de tare k park ma inecam si ma durea burta si a2a zi mi-a zis iubi k am zis atata „ce tare esti”:))) si normal k nu mai retin nimic din vis...
dar am avut alt vis dupa ce m-am angajat am visat k mi-a dat sefu masina de serviciu si au iesit cu totii afara sa mi-o incredinteze:))park ii si vad-asta mi-l aduc bine ami nte..si cand ajung in fata firmei...o dacie albastra 1300 fara roti fara nimic doar caroserie si volan...:))) si ma puneau sa o conduc k la familia flinston doamne si atunci m-am trezit razand in hohote
cred ca totusi ce se int peste zi are legatura cu visele..la mine cam asa e

lilisys
12.02.2011, 02:04:26
:) inca mai gasesc topice neexplorate..

noaptea, distractia mea mai nou este sa visez ca alaptez (in ideea ca este dureros pt mine si visez ca scap), ma ridic chiauna de somn cand plange bebe si il pun direct la eructat8-} scancetele ce urmeaza ma trez la realitate si incepem sa si papam(:|

SaraA
01.07.2011, 19:59:57
Eu am o prietena foarte buna care vorbeste in somn si e tare amuzanta . De exemplu ne uitam amandoua la un film si pe a luat-o somnul si imi zice :
Ea :Sti bmw-ul ala rosu din oras?
Eu : Nu , care?
Ea: Hai ca il sti ti l-am aratat eu odata !
Eu : Nu mai stiu...ma rog ,ce-i cu el?
Ea : S-a batut cu ala .
Eu (deja nu mai intelegeam nimic): Cu cine???
La care ea nu zice nimic , mai intreb odata , tot tacere , cand ma uit la ea , dormea ...de fapt vorbea in somn ,cand am trezit-o nu mai stia nimic :)) .

Altadata era cu prietenul ei si i-a zis (tot in somn) :
Ea : Nu-i da inelul !
El : Cui ?
Ea : Lu' profu' de muzica !
El : Aha...bine ...nu i-l dau =))
Eram in liceu in vremea aia si profu' de muzica tocmai ne anuntase ca a avut nunta , pesemne ca ea a fost tare suparata din cauza asta :)) .

Si fratiorul meu vorbeste in somn , cand eram mici s-a trezit cantand si apoi striga :
-Mami , mami vino sa vezi ce frumos cant=))