PDA

Versiunea completa : ce dam invitatilor la plecarea de la petrecere???

sorinetta
01.09.2007, 11:46:46
Viitoare mirese...

la ce v-ati gandit sa le oferiti invitatilor la plecarea de la petrecere???
Mie una mi se pare clasica sticla de tuica sau vin si platoasul de prajituri cam demodat. Sa nu dai nimic iar nu cred ca e bine...

Astept propuneri si imi storc si eu creierii in continuare
Pupici

ALI
10.09.2007, 11:10:49
buna miresici,
eu am fost la o nunta unde s-a dat o sticla de vin ff buna din italia si marturiile de pe masa care au fost asezate in fata fiecarui invitat. mi s-a parut buna ideea insa nu toti au apreciat gestul. au fost comentarii rautacioase ca nu s-au dat si prajituri. de asta nu prea ai cum sa scapi ca mereu sunt nemultumiti.

la o alta nunta am primit o prajitura de la 7days ff buna si ff frumos ambalata si clasica tuica dar pusa intr-o sticluta ff draguta. se gasesc de cumparat in cluj.

la o alta am vazut o cutiuta in care erau 2 inimioare din ciocolata pe care erau scrise initialele mirilor, fff buna ideea dar nu stiu cat de gustoase au fost. si clasica tuica iar.

acum sincer nu stiu la ce te-ai gandit tu........cu ce ai vrea sa inlocuiesti aceste daruri de la sf petrecerii? vrei sa ai ceva deosebit de dat sau clasica sticluta cu bautura si ceva dulce?

amalia0608
01.11.2007, 09:57:13
Eu sincer am mers pe tarditional, o caserola de prajitura si o sticla de tuica de a noastra puse intr-o punga de cadouri alba , personalizata cu numele nostru si data nuntii. Si sincer lumea era mai incantata de punga decat de prajitura.

Anmari
01.11.2007, 09:59:46
La noi in Moldova nu se da nimic cand pleaca omuletul de la nunta .... doar marturiile si atat ... cel putin eu la cate nunti am fost (si slava domnului ca am fost) cand am plecat nu am primit nimic ..... sau trebuia si nu am pus seama :-?

ruxandralcc
03.01.2008, 23:55:19
Salut
Imi trimiti si mie numarul de telefon de la persoana care face pungile personalizate.
Mersi anticipat.
Ruxi

dea_25
05.01.2008, 19:06:58
Eu m-am pregatit cu cate-o sticla de tuica ( sticla avand o eticheta cu multumirile mirilor pentru participare ) si cate o casoleta de 10 tipuri de prajituri, asezate intr-o pungulita alba cu 2 miri, pe care scrie " va multumim pentru participare ". Sper ca toata lumea sa fie multumita la plecare. :D

dea_25
05.01.2008, 22:49:50
Pungulitele au fost cumparate de la Goldplast, se pot gasi si in Cibela la standul lor ( daca nu au, poti sa faci comanda ). Intr-un set sunt 50 bucati de pungulite la aproape 7 lei setul. Eu am cumparat 2 seturi.
Sper sa-ti fie de ajutor.
Pupici >:D<

auras23
18.02.2008, 11:32:49
Eu sincer am mers pe tarditional, o caserola de prajitura si o sticla de tuica de a noastra puse intr-o punga de cadouri alba , personalizata cu numele nostru si data nuntii. Si sincer lumea era mai incantata de punga decat de prajitura.

Daca te rog imi trimiti si mie numarul firmei care face pungi personalizate din hartie

mersi mult

andreeabistrita
02.05.2008, 13:21:24
Viitoare mirese...

Mie una mi se pare clasica sticla de tuica sau vin si platoasul de prajituri cam demodat. Sa nu dai nimic iar nu cred ca e bine...

Pupici
Noi avem nunta in 10 mai si vom da cate o sticluta de samoanie si o cutie de ciocolata tofifee.

corina_oana
02.05.2008, 14:09:30
Viitoare mirese...

Pupici

Eu am avut figurine din argint legate de cate un saculet din voal cu arahide glazurate si cu un biletel pe care scria numele nostru, data nuntii si multumirile pt. participare.

anamary
02.05.2008, 14:23:19
Eu am avut figurine din argint legate de cate un saculet din voal cu arahide glazurate si cu un biletel pe care scria numele nostru, data nuntii si multumirile pt. participare.
chiar ca nu m-am gandit la asta...pt ca nu se prea obisnuieste in zona mea sa se faca cadouri...dar cred ca vom da marturiile+ ce va dori inviatatul sa ia acasa din tot ce e pe masa...

auras23
30.07.2008, 09:09:07
Am atasat o poza cu modelele de pungi personalizate dintre care mi-am ales si eu

lacrimioaraflore
05.08.2008, 19:00:21
Am atasat o poza cu modelele de pungi personalizate dintre care mi-am ales si eu
sunt frumoase....la ce pret e una? >:D<>:D<>:D<

auras23
06.08.2008, 07:46:30
sunt frumoase....la ce pret e una? >:D<>:D<>:D<

Sunt de la 1,2 ron cea mai ieftina pana pe la 2 ron cea mai scumpa, depinde de cate culori vor fi

lacrimioaraflore
06.08.2008, 14:25:35
Sunt de la 1,2 ron cea mai ieftina pana pe la 2 ron cea mai scumpa, depinde de cate culori vor fi
SI NU STI DACA NU FAC SI CUTII PESONALIZATE???????????>:D<>:D<>:D<

mariailea
31.01.2009, 15:14:07

i-mi spui te rog si mie care este firma care se ocupa cu asa ceva si unde o gasesc in Bistrita.

Petro29
06.03.2009, 10:29:18
eu am dat marturii o sticla de vin personalizata cu numele nostru o:-)

mage
19.03.2009, 12:50:08
Imagini atasatehttp://www.miresici.ro/attachment.php?attachmentid=158483&stc=1&thumb=1&d=1217401737 (http://www.miresici.ro/attachment.php?attachmentid=158483&d=1217401737)

Buna!

Ma intereseaza si pe mine pungulitele personalizate. Imi poti spune te rog unde se fac? Merci :*

ade_la
14.04.2009, 10:33:02
Eu mi-am facut pungi personalizate la firma ltt cart din gherla. am atasat pozele pe care le-am primit de la ei cu diverse modele.preturile sunt de la 1 leu la 2 lei

Oana_88
14.04.2009, 14:26:46

Buna,
sunt foarte dragute plasutele. Imi poti spune, te rog care firma din Bistrita se ocupa cu asa ceva?
Merici

ade_la
15.04.2009, 16:33:42
Buna,
sunt foarte dragute plasutele. Imi poti spune, te rog care firma din Bistrita se ocupa cu asa ceva?
Merici

firma e din gherla, LTT CART

mariailea
16.04.2009, 10:42:59
Buna,
Merici

eu am trimis un mail la LTT CART si asta am primit plasele se livreaza prin curierat.Pentru mai multe detalii poti suna D-na Amalia e foarte draguta

Va trimit in atasament cateva poze cu sacose facute specia pentru nunta. Se pot face in orice culoare sau combinatie de culori.Preturile sunt urmatoarele

-colorate cu maner din hartie (25*10*24/31, latime*burduf*inaltime) 1 ron/buc
- albe simple 1,3 ron/buc
-albe cu personalizare color, 1,85 ron/buc
- colorate cu personalizare alba, 2 ron/buc
- colorate cu personalizare color, 2,25 ron/buc

Pentru orice alte detalii sa informati va stam la dispozitie.

O zi buna

Amalia Litta
LTT CART

0740784663
0264244898

Oana_88
16.04.2009, 10:56:06
eu am trimis un mail la LTT CART si asta am primit plasele se livreaza prin curierat.Pentru mai multe detalii poti suna D-na Amalia e foarte draguta

Va trimit in atasament cateva poze cu sacose facute specia pentru nunta. Se pot face in orice culoare sau combinatie de culori.Preturile sunt urmatoarele

-colorate cu maner din hartie (25*10*24/31, latime*burduf*inaltime) 1 ron/buc
- albe simple 1,3 ron/buc
-albe cu personalizare color, 1,85 ron/buc
- colorate cu personalizare alba, 2 ron/buc
- colorate cu personalizare color, 2,25 ron/buc

Pentru orice alte detalii sa informati va stam la dispozitie.

O zi buna

Amalia Litta
LTT CART

0740784663
0264244898

Imi multumesc pentru ajutor.
Ai cumva si adresa?

Oana_88
16.04.2009, 11:09:13
Ce cofetarie buna imi puteti recomanda?
eu ma auzit ca aia (rosu) de peste linie este buna?
ce pareri aveti?
La vara cand vin in tara trebuie sa dam comanda da tort si pachetele pentru invitati?
Stiti voi o alta cofetarie?

mariailea
16.04.2009, 11:17:49
Ce cofetarie buna imi puteti recomanda?
eu ma auzit ca aia (rosu) de peste linie este buna?
ce pareri aveti?
La vara cand vin in tara trebuie sa dam comanda da tort si pachetele pentru invitati?
Stiti voi o alta cofetarie?

eu i-mi fac tortul la rosu au tort iar la pachet nu dau prajitura dau bomboane de ciocolata si o butelie cu vin

Oana_88
16.04.2009, 16:51:48
eu i-mi fac tortul la rosu au tort iar la pachet nu dau prajitura dau bomboane de ciocolata si o butelie cu vin

Si noi am zis ca vrem sa dam o sticla de vin si prajiturile dar, parca suna mai bine ciocolata. O cutie de ciocolata si vinul sunt suficient. Parca e mult mai practic decat cu prajituri. O sa vb si cu logodnicul meu sa vad ce parere are.
Merci pentru idee.
Pupici

mirellla
10.05.2009, 13:41:19
Se pot folosi si cutii personalizate pt ce dam acasa. am atasat o poza cu un model foarte dragut facut la ltt cart

ioanamaria
15.05.2009, 18:35:46
Buna tuturor,

Am fost la o nunta in Sibiu , si am primit cadou un evantai foarte dragut din lemn(cu bucatele de scortisoara, abanos si nu mai stiu ce frunzulitze care miroseau tare bine) si cu numele meu scris pe el.... am ramas surprinsa de ingeniozitatea lor....

Insa au primit numai fetele;-) (era pe masa in dreptul farfuriei)

giulya
20.06.2009, 09:53:16
Buna miresici!

eu am gasit o chestie interesanta pe net...invitatiile de nunta in forma de magnet de frigider,pe mine sincer nu prea ma incantat ideea dar in schimb mi-a placut ideea de marturie...eu cred ca pe langa pachetul clasic(pachet de prajituri si o sticla de bautura) o sa fac si marturiile in forma de magnet de frigider,este o chestie draguta cu numele mirilor,cu data nuntii si mesajul "va multumim pentru participare"....se pot si personaliza...pui ce poza vrei si scri ce vrei pe ele.adresa este *****
eu sincer m-am cam saturat de pachetul clasic dar in bn nu stiu daca se practica atat de des faza cu marturiile ca si in alte parti
va pup si spor la pregatiri:*

LarisaNicoleta
03.09.2009, 12:46:16
Eu am pregatit la fiecare 2 persoane cate un cufar alb cu olive(culorile salii) si cartonas personalizat cu numele si data nuntii noastre. In cufar am pus bomboane dar pot fi puse si pietricele ornamentale, etc. Cutiutzele le-am comandat la o firma din Turda si au fost foarte ok. Preturile incepeau de la 0.4 RON/bucata si mergeau pana la 0.85 RON/bucata, in functie de culoare si materialul folosit iar bomboanele le-am luat din Kaufland. O alta idee de care am auzit au fost saculeti cu plante parfumate.

26oana26
16.01.2010, 20:08:43
Buna...e interesanta ideea cu cutiutele si bomboanele...imi poti spune daca erau bomboane de ciocolata sau, daca nu, de ce fel?....si la ce pret ai ajuns cu o cutiuta umpluta cu bomboane? ... ca sa imi fac si eu un calcul sa vad daca se renteaza....mersi :D

LarisaNicoleta
17.03.2010, 09:02:48
Am folosit 2 tipuri de bomboane si anume: in cutiutele cu panglica olive am pus Raffaello si in cele cu alb am pus Iceberg-uri. Le-am cumparat din Carrefour. In ceea ce priveste pretul am iesit la o cutiutza(cutie, panglica, bomboane) la mai putin de 1 leu.

Buna...e interesanta ideea cu cutiutele si bomboanele...imi poti spune daca erau bomboane de ciocolata sau, daca nu, de ce fel?....si la ce pret ai ajuns cu o cutiuta umpluta cu bomboane? ... ca sa imi fac si eu un calcul sa vad daca se renteaza....mersi :D

mony_vasinca
19.04.2010, 11:28:22
Eu am pregatit la fiecare 2 persoane cate un cufar alb cu olive(culorile salii) si cartonas personalizat cu numele si data nuntii noastre. In cufar am pus bomboane dar pot fi puse si pietricele ornamentale, etc. Cutiutzele le-am comandat la o firma din Turda si au fost foarte ok. Preturile incepeau de la 0.4 RON/bucata si mergeau pana la 0.85 RON/bucata, in functie de culoare si materialul folosit iar bomboanele le-am luat din Kaufland. O alta idee de care am auzit au fost saculeti cu plante parfumate.

ciao,
imi spui, te rog, de la ce firma din turda ai luat cutiutzele? sau nr. de tel macar?
multumesc

LarisaNicoleta
23.04.2010, 19:44:54
Buna.Eu am luat legatura cu ei prin email si am fost foarte multumita. Mi-au trimis inclusiv modalitati de expediere/plata, modele de cutii, din ce material sunt realizate si preturile asociate acestora. Cutiutzele pot fi personalizate cu numele voastre. Banuiesc ca au si modele noi fata de anul trecut. Daca te ajuta cu ceva trimite-mi un PM cu adresa ta de email si iti dau forward la emailul primit de la ei cu modelele existente anul trecut. Spor la pregatiri.
ciao,
imi spui, te rog, de la ce firma din turda ai luat cutiutzele? sau nr. de tel macar?
multumesc