PDA

Versiunea completa : Mamici si burtici in Constanta

Pagini : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

constantinescumathias
02.09.2007, 03:18:47
dragele mele...m am gandit ca , poate, mai exitra vreo fosta miresica in aceeasi situatie ca a mea...adica asteapta un bebe:) sau chiar vreo viitoare miresica ....asa ca va astept la mici discutii pe tema asta..ca eu tare m as sfatui cu voi..mai ales ca ne cunoastem:)

Crita
11.10.2007, 10:40:35
Clinici, clinici....ginecologi buni in Cta....? recomandari...?

constantinescumathias
11.10.2007, 17:26:40
draga mea eu iti pot recomanda din experienta proprie pe dr dantes..are clinica pe maramures 80 si eu de cativa ani ma tot duc la el si am fost foarte multumita.acum am si prietene insarcinate care merg la dr zaher pt ca le vor asista la nastere si am inteles ca e foarte disponibil si iti da nr de mobil din prima vizita cu recomandarea sa il suni in caz de nevoie.am auzit lucruri bune si de dr rusa..acum important e si de relatia ce se creaza intre dr si pacient.depinde si ce problema ai acum si de felul in care o abordeaza dr respectiv...daca te mai pot ajuta cu ceva nu ezita sa ceri ajutor..

kamy
11.10.2007, 17:53:36
draga mea eu iti pot recomanda din experienta proprie pe dr dantes..are clinica pe maramures 80 si eu de cativa ani ma tot duc la el si am fost foarte multumita.acum am si prietene insarcinate care merg la dr zaher pt ca le vor asista la nastere si am inteles ca e foarte disponibil si iti da nr de mobil din prima vizita cu recomandarea sa il suni in caz de nevoie.am auzit lucruri bune si de dr rusa..acum important e si de relatia ce se creaza intre dr si pacient.depinde si ce problema ai acum si de felul in care o abordeaza dr respectiv...daca te mai pot ajuta cu ceva nu ezita sa ceri ajutor..
Si doctorul Cristurean am inteles ca e foarte bun.Are foarte multe paciente insarcinate si din cate am inteles sunt foarte multumite de el.Pe el il gasiti la policlinica Prosana, de la CET.

Crita
12.10.2007, 06:48:53
MUltumesc mult de sugestii >:D<
Nu e vorba (sper) de sarcina, doar ca vreau sa fac un control .. la un doctor bun... Ceva nu e ok, si m-am saturat de "Da' nu ai nimic, draga!" :(

nastasie
17.10.2007, 18:40:23
eu la dr.zaher am fost si cu el am si nascut.

oana
18.10.2007, 11:20:46
eu meg la Dr. Torok (fosta Daduianu)...e o scumpica si o foarte buna profesionista!!!!!!
o gasiti la POLISANTA

cristina17
18.10.2007, 11:45:59
eu meg la Dr. Torok (fosta Daduianu)...e o scumpica si o foarte buna profesionista!!!!!!
o gasiti la POLISANTA

Si eu am mers la ea (pt ca nu am mai fost de vreo 2 ani la doctor), dar era pe atunci la Yowemed............bine ca stiu pe unde mai e, si noul nume>:D< ..............si eu o gasesc a fii o buna profesionista!!!

oana
18.10.2007, 12:04:26
cea mai buna,as putea spune....o cunosc din spital,pe cand faceam stagiul de gineco,deci ne stim mai indeaproape...mereu ma lua sa imi arate cate ceva....e o dulcica!

acum e la AVA (POLISANTA);-)

cerasela
26.10.2007, 09:47:46
Eu la Dantes ma duc si mi se pare ok. SI tot la el am sa ma duc si cand voi fi insarcinata.Initial am mers la Cristurean dar dupa aceea am auzit pareri pro si contra despre el si atunci m-am mutat la Dantes care intr-adevar acorda mai multa atentie pacientelor.

kamy
26.10.2007, 10:17:29
Eu la Dantes ma duc si mi se pare ok. SI tot la el am sa ma duc si cand voi fi insarcinata.Initial am mers la Cristurean dar dupa aceea am auzit pareri pro si contra despre el si atunci m-am mutat la Dantes care intr-adevar acorda mai multa atentie pacientelor.
Eu am fost la Dantes pentru un consult si m-a repezit.Nu mi-a acordat deloc atentie, de atunci nici ca m-am mai dus vreodata la el.In schimb o prietena a nascut cu el si a fost foarte multumita.Mie una Cristurean mi s-a parut cel mai bun si vorbeste si foarte frumos.

constantinescumathias
27.10.2007, 10:42:54
am sa trec si eu pe la polisanta pe la ea dupa ce voi veni in tara sa vad cum e :)..chiar o curiozitate..ce ziceti ce vaccinul pt cancer la col...va faceti?

Altheea18
28.10.2007, 18:42:36
am sa trec si eu pe la polisanta pe la ea dupa ce voi veni in tara sa vad cum e :)..chiar o curiozitate..ce ziceti ce vaccinul pt cancer la col...va faceti?
L-as face dar am auzit ca are o eficienta de 100% daca este administrat copiilor între 9 și 15 ani și femeilor tinere cu vârste între 16 și 26 de ani..oricum mai intai este indicat un test HPV, doua tipuri de HPV sunt vinovate de aparitia acestui tip de cancer. In constanta si testul si vaccinul se fac la MEDICOVER, dar in functie de papanicolau. Doctorita mi-a zis ca daca papanicolaul e ok atunci nu mai are sens testul HPV, dar mie nu mi se pare in regula, testul pap nu este relevant pt HPV, poate fi in organism si sa nu fi inceput sa produca modificari ale celulelor.
Poate vorbesc cam mult despre subiect dar de vreo 2 ani citesc despre asta:-B :-B :-B

constantinescumathias
09.11.2007, 16:56:04
L-as face dar am auzit ca are o eficienta de 100% daca este administrat copiilor între 9 și 15 ani și femeilor tinere cu vârste între 16 și 26 de ani..oricum mai intai este indicat un test HPV, doua tipuri de HPV sunt vinovate de aparitia acestui tip de cancer. In constanta si testul si vaccinul se fac la MEDICOVER, dar in functie de papanicolau. Doctorita mi-a zis ca daca papanicolaul e ok atunci nu mai are sens testul HPV, dar mie nu mi se pare in regula, testul pap nu este relevant pt HPV, poate fi in organism si sa nu fi inceput sa produca modificari ale celulelor.
Poate vorbesc cam mult despre subiect dar de vreo 2 ani citesc despre asta:-B :-B :-B
eu una chiar te rog daca stii mai multe sa ma ajuti cu informatii.nici eu nu am antecedente in failie.dar nu as vrea sa am regrete mai tarziu pt ca nu l am facut...de daunat cu ceva nu cred ca ar dauna ..

cerasela
14.12.2007, 09:38:21
Fetelor stie cineva de dr. Zaher Mahomed? Mie mi l-a recomandat doctorul de familie , mi-a zis ca e bun si ca e printre foarte putinii doctori care chiar vin atunci cand nasti.Eu sunt insarcinata am aflat de curand si sunt foarte confuza in privinta doctorilor, nu mai stiu la care sa ma duc. Va pup pe toate si va urez multa sanatate.

cristina17
14.12.2007, 12:33:53
Fetelor stie cineva de dr. Zaher Mahomed? Mie mi l-a recomandat doctorul de familie , mi-a zis ca e bun si ca e printre foarte putinii doctori care chiar vin atunci cand nasti.Eu sunt insarcinata am aflat de curand si sunt foarte confuza in privinta doctorilor, nu mai stiu la care sa ma duc. Va pup pe toate si va urez multa sanatate.

YUPIIIII<:-P <:-P .......felicitari!!! Eu am auzit numai de bine de el......nu am cazuri concrete, dar am auzit de bine;-) !!!!

oana
14.12.2007, 12:36:43

e un doctor f bun....si un OM minunat:)>- :)>- :)>-

cerasela
14.12.2007, 14:52:10
Multumesc fetelor , m-am mai linistit un pic. Sanatate va doresc si va astept cu vesti despre bebici<:-P

kamy
14.12.2007, 21:40:37
Multumesc fetelor , m-am mai linistit un pic. Sanatate va doresc si va astept cu vesti despre bebici<:-P
Felicitari! Sa fie intr-un ceas bun si sa aveti un bebe frumos!

nastasie
17.12.2007, 08:03:43
eu am nascut cu dr.Mohamed Zaher.eu am fost super multumita de el.

cris_83
19.02.2008, 23:45:45
Si eu am fost la dr.Torok (Daduianu) in perioada sarcinii si am nascut pe 7 decembrie cu ea. A fost ok, intradevar e f draguta. Acum sunt proaspata mamica a lui Tudor Andrei. Sunt tare fericita !!<:-P

Va doresc la toate o sarcina cum avut eu, fara probleme, fara greturi, fara pofte, fara kg in plus si in primul rand bebei sanatosi!!!!!!!!!

dorinutza
29.02.2008, 12:28:29
e un doctor f bun....si un OM minunat:)>- :)>- :)>-
buna..oana noi am avut nunta in aceeasi zi:) ...fetelor am si eu rugaminte la voi...imi puteti recomanda si mie un medic ginecolog bun???...dupa cum am mai spus, sunt noua in oras, eu sunt de loc din galati, insa dupa casatorie ne-am mutat in cta...am avut ceva probleme inainte de nunta, adica am fost insarcinata si din nefericire am pierdut sarcina:(( :(( :(( ...de atunci nu am mai ramas insarcinata si asta ma sperie...ne dorim mult un copil si vreau sa merg la un medic bun, aici in cta, k de cei din galati m-am saturat...i-am luat la rand pe toti si nu am realizat mare lucru...v-as fi foarte recunoscatoare...va pupicesc!!!!:* :*

Joliutza
29.02.2008, 17:02:09
buna..oana noi am avut nunta in aceeasi zi:) ...fetelor am si eu rugaminte la voi...imi puteti recomanda si mie un medic ginecolog bun???...dupa cum am mai spus, sunt noua in oras, eu sunt de loc din galati, insa dupa casatorie ne-am mutat in cta...am avut ceva probleme inainte de nunta, adica am fost insarcinata si din nefericire am pierdut sarcina:(( :(( :(( ...de atunci nu am mai ramas insarcinata si asta ma sperie...ne dorim mult un copil si vreau sa merg la un medic bun, aici in cta, k de cei din galati m-am saturat...i-am luat la rand pe toti si nu am realizat mare lucru...v-as fi foarte recunoscatoare...va pupicesc!!!!:* :*

Eu am auzit numai de bine pe dr. Viorel Cristurean....are cabinet pe Ion Ratiu-colt cu Ion Adam. Nu am fost la el...urmeaza sa ma duc si eu...dar multe prietene au fost si au zis ca om mai bland si mai de treaba nu au gasit. Si am inteles ca este si un bun profesionist.

dorinutza
01.03.2008, 09:00:51
Eu am auzit numai de bine pe dr. Viorel Cristurean....are cabinet pe Ion Ratiu-colt cu Ion Adam. Nu am fost la el...urmeaza sa ma duc si eu...dar multe prietene au fost si au zis ca om mai bland si mai de treaba nu au gasit. Si am inteles ca este si un bun profesionist.
aha...ms mult..:* pai sa vad cand imi fac timp si banutzi si o sa merg...sau poate dak te duci tu sa-mi zici si mie cum a fost...:D

oana
06.03.2008, 09:53:21
eu am sa merg la Dr. Torok, evident!;)) ;)) ;))

dorinutza
06.03.2008, 12:52:47
eu am sa merg la Dr. Torok, evident!;)) ;)) ;))
oana, chiar vroiam sa vb cu tine...mi-a zis o miresica, k tu lucrezi la spital si k ai putea sa ma ajuti cu cateva sfaturi...anul trecut am pierdut o sarcina :(( si de atunci nu am mai ramas insarcinata :( ...eu sunt din galati si pot sa spun k am fost aproape la toti medicii gineco din oras...de cand m-am casatorit m,-am mutat in cta si vreau sa merg la un control aici...poti sa ma ajuti???...sa-mi recomanzi un medic bun????...te pupacesc!!!

gabimirea
06.03.2008, 13:48:10
Nasica mea s-a dus la Cristureanu ... de care tot numai lucruri bune auzise ... si nu i-a placut deloc ... rece si distant si nu a prea bagat-o in seama ...

in schimb cumnatica, care va naste in iunie, cand ma marit eu cu fra-su =)) a fost la Rusa si a fost super incantata ...

deduceti ce vreti ...:)>-

dorinutza
06.03.2008, 14:09:34
Nasica mea s-a dus la Cristureanu ... de care tot numai lucruri bune auzise ... si nu i-a placut deloc ... rece si distant si nu a prea bagat-o in seama ...

in schimb cumnatica, care va naste in iunie, cand ma marit eu cu fra-su =)) a fost la Rusa si a fost super incantata ...

deduceti ce vreti ...:)>-
felicitari pt sarcina cumnatei tale...si tie pt nunta...si cine stie, poate ne molipsim si noi de la burtica ei :D

oana
06.03.2008, 21:49:44
oana, chiar vroiam sa vb cu tine...mi-a zis o miresica, k tu lucrezi la spital si k ai putea sa ma ajuti cu cateva sfaturi...anul trecut am pierdut o sarcina :(( si de atunci nu am mai ramas insarcinata :( ...eu sunt din galati si pot sa spun k am fost aproape la toti medicii gineco din oras...de cand m-am casatorit m,-am mutat in cta si vreau sa merg la un control aici...poti sa ma ajuti???...sa-mi recomanzi un medic bun????...te pupacesc!!!

Dorinuta.....priveste partea buna a lucrurilor...poti sa ramai insarcinata!
faptul ca nu ai mai ramas de atunci....e o chestiune relativa... pot exista anumite probleme pe care le poti afla doar daca te investighezi, sau pur si simplu asa a vrut Dumnezeu!

cat despre medici....sunt multi si toti sunt buni in felul lor....eu ma duc la dr.Torok, e super draguta si ma simt mai confortabil fiind femeie!
cum au zis si fetele.....Dr. Rusa e foarte bun.....depinde de tine sa iti creezi o anumita legatura cu medicul tau.....sa ii spui exact ce doresti, sa pui intrebari...etc.!

dorinutza
08.03.2008, 11:10:57
Dorinuta.....priveste partea buna a lucrurilor...poti sa ramai insarcinata!
faptul ca nu ai mai ramas de atunci....e o chestiune relativa... pot exista anumite probleme pe care le poti afla doar daca te investighezi, sau pur si simplu asa a vrut Dumnezeu!

cat despre medici....sunt multi si toti sunt buni in felul lor....eu ma duc la dr.Torok, e super draguta si ma simt mai confortabil fiind femeie!
cum au zis si fetele.....Dr. Rusa e foarte bun.....depinde de tine sa iti creezi o anumita legatura cu medicul tau.....sa ii spui exact ce doresti, sa pui intrebari...etc.!
ms mult de sfaturi...ma simt oarecum incurajata...o rugaminte mai am insa, imi poti da si mie cateva detalii despre dr. Torok??? o adresa de cabinet..un numar de tel...trebuie programare??...un prim lucru bun, este faptul k e femeie...ms mult..pupici!!!! :*

oana
09.03.2008, 10:19:10
este la policlinica Ava...cauta pe net....vei gasi numarul de tel unde sa-ti faci programare!

e o tipa super profesionista...tanara si totusi medic primar!
succes>:D< >:D< >:D<

dorinutza
09.03.2008, 10:28:15
este la policlinica Ava...cauta pe net....vei gasi numarul de tel unde sa-ti faci programare!

e o tipa super profesionista...tanara si totusi medic primar!
succes>:D< >:D< >:D<
ms mult oana...esti o scumpa...sper sa-ti calc pe urme cat mai curand (ma refer la bebe)..pupici:* :*

dorinutza
09.03.2008, 10:51:46
nu gasesc nik despre dr Torok... :(( ...care ma poate ajuta?/??

dani19_10dani
09.03.2008, 19:03:51
[quote=dorinutza;687605]nu gasesc nik despre dr Torok... :(( ...care ma poate ajuta?/??[/quo
iti mai pot recomanda eu un doctor bun..tica vlad!

oana
09.03.2008, 19:42:21
nu gasesc nik despre dr Torok... :(( ...care ma poate ajuta?/??

poate o gasesti sub numele de Daduianu!:)>- :)>-

dorinutza
10.03.2008, 11:13:12
poate o gasesti sub numele de Daduianu!:)>- :)>-
o sa mai caut...oricum nu am gasit nik despre un anumit medic...erau cateva numere de la trei sedii...dar strict legat de vreun medic, nu am gasit:(

oana
18.03.2008, 10:04:50
pai nu gasesti despre medic! e de ajuns sa gasesti despre Ava, acolo o vei gasi pe ea la ginecologie!:)>- :)>- :)>-

ce e asa greu???te duci la sediul de pe Str. Tepes Voda nr. 24 si iti faci o programare la dr. Torok!:-p

gabimirea
18.03.2008, 12:30:14
Daduianu sau Torok asta e o femei tinerica in jurul a 30 de ani? Inalta si slaba? imbracata maiu zbanghiu asa???
Ca daca e ea ... te sfatuiesc sa iti gasesti alt medic ... si spun asta pt ca verisoara mea, care are un baietel de 6 luni acum, a avut mari probleme cu sarcina ... ea era programata la cezariana in 5 zile cand a inceput sa aibe dureri, a mers la spital si medicul de garda din seara aia i-a zis ca nu mai poate astepta mult ... si desi o sunase p-asta de pe drum i-a zis ca o sa intarzie "putin" ca e in divort cu sotul si ca trebuie sa isi astepta mobila ca daca vin aia si nu e nimeni acasa se intors in 2 sapt - asta era pe la ora 4
A VENIT LA 8 la o sarcina cu iminenta de avort !!!!
Daca vrei sa ti cont de incident ok, daca nu asta e ... mi-am facut datoria si v-am impartasit si alte pareri

oana
19.03.2008, 08:57:06
mda...iti respect parerea, insa eu ii cunosc foarte bine calitatile profesionale!
si crede-ma ca nu sunt singura!

fiecare are problemele lui la un moment dat, nu poti sa judeci un om doar dupa o greseala...

gabimirea
19.03.2008, 09:23:06
Sper sa fi fost unic incidentul si ma bucur tare ca ai incredere. Asa ca iti doresc o nastere usoara si un bibiloi sanatos si frumos si destept >:D<:x :*
Poate la anu vin si eu sa povestesc de peticel al meu :">

oana
19.03.2008, 09:32:17
multumesc mult Gabi!>:D< >:D< >:D<

MDiana
20.03.2008, 15:51:42
Fetelor eu sunt o viitoare mamica, mai intai voi fi miresica:)) in vara, dar vreau sa stiu daca in Constanta exista o clinica particulara unde se poate naste, caci chiar nu vreau sa nasc in spital.
Eu pana acum la control am fost la Dr. Rusa, care nu mi-a placut, dupa care am fost la Dr. Cristureanu care chiar mi-a placut. Asa ca va rog, daca ma puteti ajuta cu clinici in Constanta.^:)^

oana
20.03.2008, 17:38:04
nu exista inca!
dar se deschide o maternitate privata in primavara anului 2009! ;)) ;)) ;))

printre cei implicati: Dr. Rusa, Dr. Lutescu!

dani19_10dani
20.03.2008, 18:04:05
nu exista inca!
dar se deschide o maternitate privata in primavara anului 2009! ;)) ;)) ;))

printre cei implicati: Dr. Rusa, Dr. Lutescu!
poti sa dai detalii te rog,ce doctori mai sunt implicati si unde se deschide ,tot in spital?

dorinutza
21.03.2008, 19:17:28
doamne, cred k sunt insarcinata...tocmai am facut un test si mi-au iesit 2 liniute...una rosie si una mai roza...dumnezeule...nu stiu cum sa reactionez!!!:O :O ;))

iulya1505
21.03.2008, 23:35:41
doamne, cred k sunt insarcinata...tocmai am facut un test si mi-au iesit 2 liniute...una rosie si una mai roza...dumnezeule...nu stiu cum sa reactionez!!!:O :O ;))
bravo felicitari . http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002014B.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000200C0.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

kamy
22.03.2008, 07:47:40
Felicitari!!!

dorinutza
22.03.2008, 10:09:34
bravo felicitari . http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002014B.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000200C0.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)
ms mult :* mi-e frica rau!:-< sper sa fie totul in regula!:-s

dorinutza
22.03.2008, 10:10:16
Felicitari!!!
saru'mana :* :* \:D/

oana
22.03.2008, 14:54:37
poti sa dai detalii te rog,ce doctori mai sunt implicati si unde se deschide ,tot in spital?

nu stiu f multe!
doar atat....se deschide in tomis 3 parca....nu in spital!!!
e o cladire separata

oana
22.03.2008, 14:55:30

FELICITARI!!!!
sa te bucuri! :D :D :D

dorinutza
22.03.2008, 15:41:07
FELICITARI!!!!
sa te bucuri! :D :D :D
da, asta incerc sa fac...sunt inca socata...nu pot sa cred;))

oana
22.03.2008, 16:14:15
cunosc sentimentul...dar o sa treaca socul asta si va aparea altul: oare exista embrion? (cum am eu acum), apoi...oare ii bate inima??...etc. :">

elena_i
22.03.2008, 16:20:48

FELICITARI>:D< >:D< >:D<

dorinutza
23.03.2008, 10:37:42
cunosc sentimentul...dar o sa treaca socul asta si va aparea altul: oare exista embrion? (cum am eu acum), apoi...oare ii bate inima??...etc. :">
am o stare tare ciudata...imi vine sa plang mereu..nu stiu de ce...ma cam doare burta si mi-e frica rau...ma rog sa fie totul ok...nu as suporta sa pierd iar sarcina=(( ...nu pot sa mai dorm...imi vine sa plang...ce e cu mine???!!!:-< :-<

dorinutza
23.03.2008, 10:38:31
FELICITARI>:D< >:D< >:D<
saru'mana:* :* :* ...Doamne-ajuta sa fie in regula de data asta...[-o< [-o< [-o<

crisstallus_cris
23.03.2008, 11:38:51
saru'mana:* :* :* ...Doamne-ajuta sa fie in regula de data asta...[-o< [-o< [-o<
Sa fie intr-un ceas bun.Incearca sa le linistesti si nu te mai stresa.Sa nu-ti faci rau.Fii optimista!:*

dorinutza
23.03.2008, 12:37:30
Sa fie intr-un ceas bun.Incearca sa le linistesti si nu te mai stresa.Sa nu-ti faci rau.Fii optimista!:*
Doamne-ajuta!!![-o< [-o< [-o< Incerc sa nu ma stresez dar...nu prea reusesc...trec printr-o criza groaznica de stres..:-< :-< Cu D-zeu inainte!!![-o<

dorinutza
23.03.2008, 18:11:09
apropo...stie cineva ceva de dr peteanu????

dorinutza
24.03.2008, 12:01:32
stie cineva ce ginecologi sunt la centrul iowemed-zona CET????????

cerasela
25.03.2008, 12:35:32
apropo...stie cineva ceva de dr peteanu????

Eu am auzit de el, dar nu stiu prea multe decat de la cunostinte, parerile sunt impartite ca despre toti doctorii.
Eu sunt la Zaher , daca te intereseaza iti raspund pe privat.

dorinutza
26.03.2008, 11:27:38
Eu am auzit de el, dar nu stiu prea multe decat de la cunostinte, parerile sunt impartite ca despre toti doctorii.
Eu sunt la Zaher , daca te intereseaza iti raspund pe privat.
ms mult de tot :* am mers ieri la medic, la dr. rusa...am fost foarte multumita...si..am bebe mic..are 5 mm...si sarcina are 4 sapt.;)) <:-P

cerasela
26.03.2008, 12:03:52
ms mult de tot :* am mers ieri la medic, la dr. rusa...am fost foarte multumita...si..am bebe mic..are 5 mm...si sarcina are 4 sapt.;)) <:-P

Felicitari , sa iti traiasca puiu mic . Multa sanatate va doresc!

E bun si dr. Rusa ( tot de la cunostinte stiu).

>:D< >:D< >:D<

Joliutza
26.03.2008, 12:13:33

Felicitari! Multa sanatate si de-abia asteptam ziua in care ne vei arata poze cu cel mic!!!!

kestiutza
26.03.2008, 12:38:03
am auzit ca dr Rusa este bun dar scump , shi shtiu catev persoane care au mers la el shi nu a venit la nastere
tu stai la cet?

dorinutza
26.03.2008, 15:39:04
va multumesc mult fetelor...ma bucur k imi sunteti alaturi...nu stiu ce m-as face dak nu as vb cu voi...prin intermediul vostru am aflat de dr rusa...si multe alte informatii tot pe miresici le-am aflat...:* :* :*

dorinutza
26.03.2008, 15:40:35
am auzit ca dr Rusa este bun dar scump , shi shtiu catev persoane care au mers la el shi nu a venit la nastere
tu stai la cet?
sincer mie chiar nu mi s-a parut scump...am dat 600 pe consultatie si 600 pe ecografie...atat...aaaa...si mi-a dat tratament de 800mii dar astia nu intra in buzunarul lui...:-p :D
da, stau la CET...de ce????;;)

crisstallus_cris
27.03.2008, 20:18:17
sincer mie chiar nu mi s-a parut scump...am dat 600 pe consultatie si 600 pe ecografie...atat...aaaa...si mi-a dat tratament de 800mii dar astia nu intra in buzunarul lui...:-p :D
Unde are dr Rusa cabinet?Si eu stau pe la Anda...Te rog sa-mi zici exact si sa-mi dai si repere importante pt ca eu nu sunt constanteanca si nu prea cunosc orasul...o:-) Ai un nr de tel...trebuie programare inainte?

kestiutza
28.03.2008, 08:02:25
shi tot la cet stau de aia am intrebat :)

dorinutza
28.03.2008, 11:39:51
Unde are dr Rusa cabinet?Si eu stau pe la Anda...Te rog sa-mi zici exact si sa-mi dai si repere importante pt ca eu nu sunt constanteanca si nu prea cunosc orasul...o:-) Ai un nr de tel...trebuie programare inainte?
nici eu nu sunt constanteanca si nici eu nu cunosc orasul...;)) ;)) ...pot sa zic k e undeva pe strada de la spitalul mare...pe la case ...nu stiu exact sa explic...am un nr de tel ...cred k raspunde asistenta...ti-l trim pe privat

buburuza
29.03.2008, 17:07:37
tu stai la cet?
Doctorul Rusa tine foarte mult la seriozitatea pacientului, in cazul de fata la viitoarele mamici. Nu prea am auzit cazuri in care sa nu vina la nastere decat daca pacienta nu a respectat intru totul recomandarile lui,tine foarte mult la corectitudine, daca te programeaza intr-o anumita zi pai trebuie sa fii la el in acea zi. Este medicul meu de vreo 6 ani. Inca nu sunt mamica dar sper ca voi fi in curand.:">

kestiutza
29.03.2008, 19:45:12
Doctorul Rusa tine foarte mult la seriozitatea pacientului, in cazul de fata la viitoarele mamici. Nu prea am auzit cazuri in care sa nu vina la nastere decat daca pacienta nu a respectat intru totul recomandarile lui,tine foarte mult la corectitudine, daca te programeaza intr-o anumita zi pai trebuie sa fii la el in acea zi. Este medicul meu de vreo 6 ani. Inca nu sunt mamica dar sper ca voi fi in curand.:">
eu shtiu doua persoana la una nu a venit la nastere shi la shefa mea l'a sunat ca pierdea sarcina shi el i'a inchis telefonu exista shi mici exceptzii
eu merg la raica shi am mers shi pe perioada sarcinii

crisstallus_cris
30.03.2008, 09:28:12
Eu stau pe la Anda.Un cabinet ginecologic bun stiti in zona gara -cet(anda)?

dani19_10dani
30.03.2008, 09:40:33
parca doctorul cristureanu are pe acolo,nu stiu exact!

kestiutza
30.03.2008, 10:09:58
la prosana doctorul cirstureanu shi zaher

cerasela
30.03.2008, 15:06:49
Eu sunt la Zaher si nu mai sunt la CET s-au mutat pe Ion Ratiu din luna ianuarie

roxstanciu
15.05.2008, 05:09:14
Si eu sunt pacieta dr. Zaher. Un dr. exceptional si un om minunat. Am nascut cu dumnealui la Mangalia.

cerasela
15.05.2008, 10:30:50
Si eu sunt pacieta dr. Zaher. Un dr. exceptional si un om minunat. Am nascut cu dumnealui la Mangalia.

Si eu sunt multumita de el , singurul inconvenient e ca nu spune sexul copilului .Eu am de ales intre Spitalul Judetean si Mangalia. A mai zis ca s-ar putea sa deschida o clinica particulara pana la 1 august dar nu e sigur.Speram sa fie totul ok.

gabimirea
15.05.2008, 11:06:48
De clinica particulara de gineco eu stiam ca se va deschide la inceputul anului viitor (o cunsosc pe tipa care din decembrie anul acesta se va ocupa de resurse umane pt clinica)... asta dc vb de acelas lucru, adik a doctorilor Rusa si alti 3 care imi scapa momentan:">

roxstanciu
16.05.2008, 04:10:26
Si eu sunt multumita de el , singurul inconvenient e ca nu spune sexul copilului .Eu am de ales intre Spitalul Judetean si Mangalia. A mai zis ca s-ar putea sa deschida o clinica particulara pana la 1 august dar nu e sigur.Speram sa fie totul ok.

nici mie nu mi-a spus ...am aflat cand am facut 4d-ul la ei, dr-ita care mi-a facut eco mi-a zis si atunci a intrat si el in cabinet:D si razand imi spune " ee, are baiat...nu-i adevarat...e fetitza, nu vezi?"
in legatura cu spitatele, nu stiu exact cum e la cta, la mangalia e cat de cat curat, personalul e ok, daca dai sunt mai atente , insa nu stai cu bb in salon. si inca o chestie, la mangalia bebelusii nu se infasa asa cum stiu ca se face la cta...vin asistentele si cer hainute in fiecare dimineata si pampersi.
sarcina usoara in continuare.

Jadesy
26.05.2008, 10:35:59
fetelor si mie mi-a fosr recomandat dr Cristureanu de catre medicul meu de familie..... trebuie sa merg la control ca se pare ca sarcina mea are 6 saptamani sau mai putin, nu stiu, sunt bulversata :)

kamy
26.05.2008, 12:20:33
fetelor si mie mi-a fosr recomandat dr Cristureanu de catre medicul meu de familie..... trebuie sa merg la control ca se pare ca sarcina mea are 6 saptamani sau mai putin, nu stiu, sunt bulversata :)
Felicitari viitoare mamica

Jadesy
26.05.2008, 13:42:31
multumesc frumos .. !

Joliutza
26.05.2008, 16:49:59

Felicitari!!!! Pupici multi multi viitoare mamica frumoasa!

Jadesy
26.05.2008, 19:03:39
multumesc ! multumesc !!!!
nu-mi vine sa cred inca .... bine ca am luat apartamentul...:)

cerasela
27.05.2008, 14:40:01
Felicitari si sarcina usoara!
Cristurean e un doctor ok are cabinetul la Prosana unde e si Zaher dr. meu .
Cred ca toate suntem un pic bulversate cand ramanem insarcinate , la fel s-a intamplat si la noi desi intrerupsesem orice metoda de contraceptie de aproape 2 luni am ramas masca atunci cand am vazut 2 liniute pe testul de sarcina. Acum ne-am obisnuit cu ideea ca vom fi parinti. O sa vezi ca pe zi ce trece o sa te indragostesti de burtica ta si o sa fii tare mandra ca vei fii mamica.

Te pup si iti doresc numai bine!

Jadesy
27.05.2008, 15:21:55
eu mi-am facut testul duminica si cand am vazut 2 liniute....mi s-a parut o gluma... si am mai facut inca un test, iar 2 liniute...:) azi mi-a luat sange pt analize, vad eu maine ce si cum.... e o experienta de care habar n-aveam...

crisstallus_cris
27.05.2008, 17:44:13
Sarcina usoara.Felicitari!

Isabella_L
30.05.2008, 00:28:37
Felicitari viitoare mamici si sarcina usoara! Apelez la voi cu rugamintea sa-mi dati si mie pe pm un numar de telefon unde imi pot face programare la dr. Cristurean. Multumesc.

Jadesy
30.05.2008, 19:35:28
am fost la dl doctor, am facut eco si bebicu' meu are 4 mm :)

crisstallus_cris
30.05.2008, 19:52:52
Sa creasca mare si voinic!

dani19_10dani
31.05.2008, 08:10:05
felicitari ,sarcina usoara si sa ai un bebe frumos si sanatos :*:*

cerasela
03.06.2008, 08:22:36

Felicitari!
Sa va traiasca puiutul si sa va bucurati de el!

Jadesy
03.06.2008, 09:11:49
Multumim ! multumim ! <:-P

lavylavy
27.06.2008, 14:42:00
Buna ziua mamici si viitoare mamici. Ne dorim si noi mult un bebe, speram sa vina la anul. Ma gandeam sa merg la cabinetul dr. Anca Belcin pt un control si apoi tot ea sa imi supravegheze sarcina cand va fi cazul. Voi ce stiti despre ea? (de bine, de rau) m-ar ajuta orice informatie legata de ea.

rodi1010
01.10.2008, 18:35:32
Intrucat m-am mutat de curand pe aici am nevoie de recomandarea voastra pt. un medic ginecolog bun. Inca nu exista bebe, nici macar intentia ... dar nu se stie niciodata :">

Joliutza
01.10.2008, 20:38:21
Intrucat m-am mutat de curand pe aici am nevoie de recomandarea voastra pt. un medic ginecolog bun. Inca nu exista bebe, nici macar intentia ... dar nu se stie niciodata :">

Dr Cristurean- ProSana Medical Center.

airina_bio
02.10.2008, 07:35:08
Despre toti doctorii sunt si pareri bune si pareri rele. Cred ca depinde de fiecare..... Eu o recomand pe Aneta Tomescu - are cabinet pe Lapusneanu intre Trocadero si Casa de Cultura. Singura problema - este f ocupata si programarile dureaza cam 2 luni. Cu mine a fost f de treaba si draguta.
De Belcin am auzit numai de bine - singurul inconvenient - lucreaza la Medgidia si mie una nu-mi convine sa ma duc acolo la spital in eventualitatea unui bebe.
Cristurean - o prietena a fost monitorizata si a nascut cu el si ea mi-a zis ca a fost ok , inafara de faptul ca nu statea sa ii explice nimic. Era ceva de genul "uite-l, da,da, e bine, la revedere". Ea nu a fost multumita.
Astept si eu alte pareri.
Pe 14 am programare la o d-na doctor care are cabinet cu sotul ei pe Republicii si imi scapa numele acum. Daca va intereseaza o sa va anunt cum a decurs.

dorinutza
02.10.2008, 09:06:06
buna! eu am fost foarte multumita de dr rusa...din pacate am avut complicatii la sarcina si am fost nevoita sa ma intorc la galati, la mama mea, si mi-am schimbat si medicul...dupa ce nasc o sa ma intorc in cta si cu siguranta o sa revin la domnul dr rusa...multa sanatate!!!!

rodi1010
02.10.2008, 19:05:47
Multumesc tuturor!

kickina
03.10.2008, 12:07:52

Dr Vlad Tica. Are cabinet pe la brotacei.

ubita
16.10.2008, 11:50:45
la 5 S de amenoree nu se vede decat sacul gestational:) :)

uitati aici un site care sa va arate cam ceea ce veti vedea

http://www.baby2see.com/development/ultrasound_sonogram/first_trimester_scans.html

exact asa s-a vazut sarcina mea la 5 saptamani!!!
serios!

oana
16.10.2008, 11:52:52
exact asa s-a vazut sarcina mea la 5 saptamani!!!
serios!

pai e site medical, asa si trebuia sa se vada;))

off-topic: vad ca esti din Ct, la ce medic esti?? si de ce conditie medicala pomeneai, care nu iti permitea sa faci bebe? daca sunt indiscreta nu-mi raspunde

ubita
16.10.2008, 12:24:48
pai e site medical, asa si trebuia sa se vada;))

off-topic: vad ca esti din Ct, la ce medic esti?? si de ce conditie medicala pomeneai, care nu iti permitea sa faci bebe? daca sunt indiscreta nu-mi raspunde

da sunt din Cta,pai anu trecut am fost la Raica si la Cristureanu si primu'mi-a zis ca n-o sa fac copii ,iar Cristureanu mi-a zis ca exista posibilitatea...dar e sarcina cu risc si ca daca vreau sa incerc acum cat sunt tanara.stiu ca am uterul retrovers,iar acum merg la Cristureanu care de marti mi-a dat Utrogestan 1/8h.
Il cunosti pe Cristureanu?ce parere ai?tu la cine mergi?

oana
16.10.2008, 12:35:26
da sunt din Cta,pai anu trecut am fost la Raica si la Cristureanu si primu'mi-a zis ca n-o sa fac copii ,iar Cristureanu mi-a zis ca exista posibilitatea...dar e sarcina cu risc si ca daca vreau sa incerc acum cat sunt tanara.stiu ca am uterul retrovers,iar acum merg la Cristureanu care de marti mi-a dat Utrogestan 1/8h.
Il cunosti pe Cristureanu?ce parere ai?tu la cine mergi?

dar nu ti-au spus care e cauza pentru care nu poti sa faci copii sau pentru care e sarcina cu risc??? presupun ca nu uterul retrovers, ca asta e o prostie colosala:| :| :| :|

amandoi sunt medici buni,dar stii cum e, parerile sunt impartite!
eu merg la AVA, Dr. Torok

bujorik
21.10.2008, 14:20:50
buna fetelor, eu am primit recomandari bune pt prof .tica vlad ,care a asistat-o pe o prietena de-a mea la nasterea celor 2 copii ai ei.
ceea ce stiu de la prietene de la ceilalti dr mentionati de voi: cristureanu e intradevar grabit si nu sta prea mult la explicatii, si distant, apoi dr .lutescu desi in trecut o mare profesionista,a lipsit la nasterea unei prietene pe care a urmarit-o toata sarcina, si a trebuit sa nasca cu moasa.
dr zaher mohamed stiu ca nu face avorturi, se ocupa indeaproape de paciente si e f amabil, contrar fizicului lui , mai putin atragator, dar e un om f bun, asa cum s-a mai spus.
merge careva dintre voi la prof tica?sunt curioasa de alte impresii.va pup

dani19_10dani
22.10.2008, 07:45:17
buna fetelor, eu am primit recomandari bune pt prof .tica vlad ,care a asistat-o pe o prietena de-a mea la nasterea celor 2 copii ai ei.
ceea ce stiu de la prietene de la ceilalti dr mentionati de voi: cristureanu e intradevar grabit si nu sta prea mult la explicatii, si distant, apoi dr .lutescu desi in trecut o mare profesionista,a lipsit la nasterea unei prietene pe care a urmarit-o toata sarcina, si a trebuit sa nasca cu moasa.
dr zaher mohamed stiu ca nu face avorturi, se ocupa indeaproape de paciente si e f amabil, contrar fizicului lui , mai putin atragator, dar e un om f bun, asa cum s-a mai spus.
merge careva dintre voi la prof tica?sunt curioasa de alte impresii.va pup
eu am fost pt niste analize obisnuite,a fost ok,dar am auzit si de rau nush ce sa zic acum..parerile sunt impartite..eu am zis sa mai merg si la altcineva desi cred ca de maj am auzit si de bine si de rau.

ubita
22.10.2008, 09:38:20
Eu am observat ca sefii de clinici din spital sunt un pic ocupati ,grabiti,dificili si repeziti...Tica si Irimia sunt sefi de sectie...in spital angajati cam fug din calea lor,chiar daca Tica pare un barbat galant,cand intra in criza...de Irimia pot sa va zic ca s-a ocupat de sotia tatalui meu si nu prea ia fost bine ,dupa nastere...Ea al doilea copil la nascut cu Dehelean.e un medic foarte bun,are cabinet la Casa de Cultura ,langa Silvian!Sotia tatalui meu si-a revenit imediat dupa a doua sarcina,a 2 a cezariana si la 35 de ani!
Eu merg la Cristureanu,mi-a prescris un tratament pe care il urmaresc intocmai,mi-a explicat toate nelamuririle si temerile mele(eu sunt foarte curioasa si intreb)si m-a chemat dupa nunta,adica luna viitoare,la control.Mi-a placut cum mi-a vorbit,cum m-a tratat!
Initial am vrut sa merg la Raica,am zis ca e mai tanar si e altceva,dar am cunoscut pe cineva care mi-a povestit nasterea ei cu Raica si cum era sa o omoare si pe ea si pe bebe...Iar maica'mea mi-a interzis sa mai merg la el:)) !
Din martie 2009 se va deschide o clinica privata a Dr-lor:Lutescu,Rusa si Raica!Stiu ca Raica isi va da demisia din spital si pentru mine asta a mai fost un motiv,pentru ca oricat de curat,profesionist etc.etc va fi acolo nu imi permit sa nasc acolo...sunt prea multi bani...

gabimirea
22.10.2008, 19:27:52
Eu am observat ca sefii de clinici din spital sunt un pic ocupati ,grabiti,dificili si repeziti...Tica si Irimia sunt sefi de sectie...in spital angajati cam fug din calea lor,chiar daca Tica pare un barbat galant,cand intra in criza...de Irimia pot sa va zic ca s-a ocupat de sotia tatalui meu si nu prea ia fost bine ,dupa nastere...Ea al doilea copil la nascut cu Dehelean.e un medic foarte bun,are cabinet la Casa de Cultura ,langa Silvian!Sotia tatalui meu si-a revenit imediat dupa a doua sarcina,a 2 a cezariana si la 35 de ani!
Eu merg la Cristureanu,mi-a prescris un tratament pe care il urmaresc intocmai,mi-a explicat toate nelamuririle si temerile mele(eu sunt foarte curioasa si intreb)si m-a chemat dupa nunta,adica luna viitoare,la control.Mi-a placut cum mi-a vorbit,cum m-a tratat!
Initial am vrut sa merg la Raica,am zis ca e mai tanar si e altceva,dar am cunoscut pe cineva care mi-a povestit nasterea ei cu Raica si cum era sa o omoare si pe ea si pe bebe...Iar maica'mea mi-a interzis sa mai merg la el:)) !
Din martie 2009 se va deschide o clinica privata a Dr-lor:Lutescu,Rusa si Raica!Stiu ca Raica isi va da demisia din spital si pentru mine asta a mai fost un motiv,pentru ca oricat de curat,profesionist etc.etc va fi acolo nu imi permit sa nasc acolo...sunt prea multi bani...

Si eu tot la Cristurean voi merge la primul control martia viitoare. Vroiam sa te intreb... ai zis ca sunt prea multi bani la clinica Rusa ... ce preturi ai auzit?

ubita
22.10.2008, 20:02:51
Si eu tot la Cristurean voi merge la primul control martia viitoare. Vroiam sa te intreb... ai zis ca sunt prea multi bani la clinica Rusa ... ce preturi ai auzit?

mai n-am auzit inca de preturi,dar stiu ca la o clinica particulara o operatie de hernie e vreo 1500 de euro...eu nu-mi permit...:(

bujorik
23.10.2008, 23:45:22
merci pt rapunsurile referitor la tica vlad. acum eu in c-ta am mai mers asta vara la dr.costandache , la policlinica medstar , a fost vorba de consultatii si eco, iar eu am fost multumita. dar mai departe nu stiu cum este cu gravida , daca asista nasterea sau altele..mi-a zis ca lucreaza in spitalul judetean la et6, cunoasteti cumva info despre el fetelor?

gabimirea
25.10.2008, 14:17:45
Sincer mi se pare exagerat 1500e ... nici eu nu imi permit, dar poate nu vor fi in euro preturile:)

mai n-am auzit inca de preturi,dar stiu ca la o clinica particulara o operatie de hernie e vreo 1500 de euro...eu nu-mi permit...:(

chika
03.11.2008, 12:11:19
dupa ce am schimbat multi medici , m-am oprit la Zaher, mi-a placut cel mai mult, se poarta/vorbeste frumos, explica ce si cum, am o groaza de prietene care merg la el, unele insarcinate, altele care au nascut, mi-au spus numai de bine. pana la bebe mai am( vreau sa il concep in octombrie, ca sa se nasca in iulie, cand o sa aniversam si nunta si ziua sotului) vreau sa ma pregatesc fizic de pe acum sa fie totul ok.
- am fost la Dantes care nu mi-a placut deloc - aveam niste noduli la san care ma dureau si daca puneam sutien, mi-a zis sa nu mai pun, nu mi s-a parut o replica normala de doctor
- am fost la Dehelean, dar e cam batran si nu mai are rabdare sa explice: "ai candida, dar stai linistita, nu se moare din asta", plus ca si fumeaza in cabinet
- am fost la Colojoara - nu avea nici un fel de aparatura in cabinet
- la Belcin - e dr. bun, dar stai cu orele la usa cabinetului, chiar daca ai programare

la Zaher am fost de 3 ori, sper sa fie bine, ca VREAU BEBE!!!!:madlaugh:

dani19_10dani
03.11.2008, 14:32:57
dupa ce am schimbat multi medici , m-am oprit la Zaher, mi-a placut cel mai mult, se poarta/vorbeste frumos, explica ce si cum, am o groaza de prietene care merg la el, unele insarcinate, altele care au nascut, mi-au spus numai de bine. pana la bebe mai am( vreau sa il concep in octombrie, ca sa se nasca in iulie, cand o sa aniversam si nunta si ziua sotului) vreau sa ma pregatesc fizic de pe acum sa fie totul ok.
- am fost la Dantes care nu mi-a placut deloc - aveam niste noduli la san care ma dureau si daca puneam sutien, mi-a zis sa nu mai pun, nu mi s-a parut o replica normala de doctor
- am fost la Dehelean, dar e cam batran si nu mai are rabdare sa explice: "ai candida, dar stai linistita, nu se moare din asta", plus ca si fumeaza in cabinet
- am fost la Colojoara - nu avea nici un fel de aparatura in cabinet
- la Belcin - e dr. bun, dar stai cu orele la usa cabinetului, chiar daca ai programare

la Zaher am fost de 3 ori, sper sa fie bine, ca VREAU BEBE!!!!:madlaugh:

ma bucur sa aud ca esti multumita si eu am fost la 3 doctori si mai stiu cativa chipurile ar fi cei mai buni din cta dar de care am auzit si de bine si de rau si sunt putin speriata..as vrea sa nu am probleme in timpul sarcini(asta cand o sa raman) si nici dupa ..acest doctor zaher e si in spital adica se poate naste cu el ca stiu ca unii doctori nu sunt in spital.
unde are cabinet?ms mult

chika
03.11.2008, 17:24:33
ma bucur sa aud ca esti multumita si eu am fost la 3 doctori si mai stiu cativa chipurile ar fi cei mai buni din cta dar de care am auzit si de bine si de rau si sunt putin speriata..as vrea sa nu am probleme in timpul sarcini(asta cand o sa raman) si nici dupa ..acest doctor zaher e si in spital adica se poate naste cu el ca stiu ca unii doctori nu sunt in spital.
unde are cabinet?ms mult
cabinetul lui zaher este pe ion ratiu, vis a vis de total security, este pe colt. si, da, lucreaza in spital, dar din cate stiu, isi deschide maternitate particulara.

dani19_10dani
03.11.2008, 19:21:49
cabinetul lui zaher este pe ion ratiu, vis a vis de total security, este pe colt. si, da, lucreaza in spital, dar din cate stiu, isi deschide maternitate particulara.
multumesc mult :*

constantinescumathias
13.11.2008, 17:58:07
waw..zaher..auzisem si eu diverse despre el.este un dr la moda acum.insa nu inseamna ca va fi ok si pt voi.am doua prietene care au nascut de curand..zic aproape acum un an. amandoua s au dus la el.toate bune cat a fost sarcina fara probleme.controale..eco..fara sa dezvaluie sexul copilului.una dintre ele s a dus sa nasca la mangalia ca sa i faca el cezariana pt ca in cta el n are drept sa asiste la nastere.te da pe mana altcuiva.cea de a doua i s a rupt apa la el in cabinet si a reactionat foarte socant pt un dr..a intrat in panica.dupa el ar fi mers la mangalia cu ea.noroc ca sotul ei n a fost deacord ca ar fi nascut pe drum....in rest nu stiu ce sa zic de zaher...eu una am avut norocul si am nascut amandoi baietii in italia si nu am mai dat atatia bani pe controalele la ginecolog pe parcursul sarcinii....mult succes in alegrea dr. eu una de cate ori ajung in tara merg la dantes.eu personal sunt multumita de felul in care sunt tratata ca si pacienta.

cristina17
13.11.2008, 18:13:14
waw..zaher..auzisem si eu diverse despre el.este un dr la moda acum.insa nu inseamna ca va fi ok si pt voi.am doua prietene care au nascut de curand..zic aproape acum un an. amandoua s au dus la el.toate bune cat a fost sarcina fara probleme.controale..eco..fara sa dezvaluie sexul copilului.una dintre ele s a dus sa nasca la mangalia ca sa i faca el cezariana pt ca in cta el n are drept sa asiste la nastere.te da pe mana altcuiva.cea de a doua i s a rupt apa la el in cabinet si a reactionat foarte socant pt un dr..a intrat in panica.dupa el ar fi mers la mangalia cu ea.noroc ca sotul ei n a fost deacord ca ar fi nascut pe drum....in rest nu stiu ce sa zic de zaher...eu una am avut norocul si am nascut amandoi baietii in italia si nu am mai dat atatia bani pe controalele la ginecolog pe parcursul sarcinii....mult succes in alegrea dr. eu una de cate ori ajung in tara merg la dantes.eu personal sunt multumita de felul in care sunt tratata ca si pacienta.

Felicitari pt baietel.....ce repede a trecut timpul......

ubita
14.11.2008, 07:25:16

Sa stii ca si Dantes este scump,mie mi se pare foarte scump...verisoarei mele ia cerut 400 de euro pentru a asista la o nastere normala....cred ca e exagerat!

crumela
17.11.2008, 14:19:20
De doamna dr.Savu Cornelia stie cineva ceva???are cabinet la Policlina Iriadi iar preturile mi se par destul de accesibile fatza de altzi medici la care am fost pana acum insa nu shtiu foarte multe despre ea doar ca mi-a recomandato mama mea

kickina
19.11.2008, 15:57:28
fetelor tb sa-mi fac si eu un eco genital si nush la ce dr sa merg. oscilez intre tica si raica... de cel de-al doilea am auzit tot din vorba in vorba. voi ce parere aveti?

ubita
20.11.2008, 08:24:23
De doamna dr.Savu Cornelia stie cineva ceva???are cabinet la Policlina Iriadi iar preturile mi se par destul de accesibile fatza de altzi medici la care am fost pana acum insa nu shtiu foarte multe despre ea doar ca mi-a recomandato mama mea

Eu o cunosc personal pe doamna doctor.Ce sa zic,am auzit ca e un medic bun,bun la chiuretaje,nu stiu daca si cum urmareste sarcini

dani19_10dani
20.11.2008, 13:16:37
fetelor tb sa-mi fac si eu un eco genital si nush la ce dr sa merg. oscilez intre tica si raica... de cel de-al doilea am auzit tot din vorba in vorba. voi ce parere aveti?
eu am auzit mai multe de bine de raica am prietena care au nascut cu el si sunt f multumite.eu personal nu am fost ,in schimb am fost la tica cu mine a fost ok dar am auzit lucruri urate de la o prietena,despre el(tica).

dani19_10dani
20.11.2008, 13:18:19
fetelor ce stiti de recoltarea celulelor stem?a facut cineva din cele care au nascut sau aveti cunostinte?astept detalii.multumesc mult

buburuza
21.11.2008, 07:37:07
fetelor ce stiti de recoltarea celulelor stem?a facut cineva din cele care au nascut sau aveti cunostinte?astept detalii.multumesc mult
Am eu mai multe detalii, chiar si un model de contract al unei clinici, pt mai multe informatii lasa-mi o adresa de mail pe privat si-ti trimit tot ce am :*

alipety
21.11.2008, 09:56:19
prietenii mei au gemeni si tocmai ce au platit recoltarea celulelor, au dat 54 mil pentru gemeni...si chiria am inteles ca trebuie sa o dea anual...cand se interesau ei de celule stem, am cautat si eu pe net si stiu ca sunt 2 clinici in Romania care se ocupa cu recoltarea celulelor stem, daca vrei detalii, trimit si eu ce am si ce au si parintii gemenilor, tot asa, model de contract si alte detalii...

ubita
05.12.2008, 14:14:56
eu am auzit mai multe de bine de raica am prietena care au nascut cu el si sunt f multumite.eu personal nu am fost ,in schimb am fost la tica cu mine a fost ok dar am auzit lucruri urate de la o prietena,despre el(tica).
Eu n-am auzit de bine de Raica:( !Chiar din contra...si ca e si foarte scump,iar din primavara il veti gasi numai la clinica particulara.
Eu am fost la el,e ok,dar evaziv.Mi-a zis doar ca imi interzice :cofeina,tutun si alcool,si mi-a dat acid folic.
Nu stiu,poate asa l-am simtit eu,cu toate ca e tanar,parca era o bariera intre noi,in schimb la Cristurean...m-a cosnultat si in pulover cand a auzit ca sunt internata !Nu ma cheama la clinica,ca Raica!Comunicam foarte bine,imi vorbeste foarte frumos si imi explica tot ce se intampla sau ce se va intampla.Nu mi se pare foarte scump la Prosana un echo intravaginal costa 100 de lei,iar la Dr.Cucu(la cabinet,nu clinica)costa 130 de lei!Eu sunt foarte multumita de medicul meu si il recomand:)>-

ubita
19.12.2008, 13:16:39
Da, iti multumesc mult :*
Iubita,de ce nu-ti faci ticker pentru bebe?;-)
La ce medic te-ai hotarat sa mergi,specialist?
Sarcina usoara si multa sanatate>:D<

buburuza
20.12.2008, 09:10:27
Iubita,de ce nu-ti faci ticker pentru bebe?;-)
La ce medic te-ai hotarat sa mergi,specialist?
Sarcina usoara si multa sanatate>:D<
Am vrut sa-mi pun ticker dar imi cere DPN si nu-l stiu :(
Poate n-am priceput eu prea bine ce trebuie sa fac :">
Medicul meu e dr. Rusa :)
Sarcina usoara ! La ce medic esti?

ubita
20.12.2008, 09:22:28

Daca vrei un ticker ca al meu,de exemplu,faci asa:dai click pe al meu .Iti apare "enter you due date"si in dreaptea mai mic scrie"calculate due date" dai clic acolo si bagi prima zi a ultimei menstruatii,dai "calculate",se schimba pagina si in dreapta iti scrie"due date".Te intorci la prima pagina si scrii data.
Eu merg la Dr.Cristurean.
Sper ca te-am ajutat cu tickerul ,daca nu pot sa ti-l fac eu,doar sa-mi zici prima zi a ultimei menstruati.

crisstallus_cris
20.12.2008, 09:33:43
Oau...nu stiam ca astepti un bebe.Cred ca nu am fost eu atenta,dar credeam ca vrei medic de familie pentru ca inca nu esti inscrisa la nimeni....Sa fie cu noroc,frumos cadou acum de sarbatori.Ati vrut voi atat de repede dupa nunta?:">

buburuza
20.12.2008, 09:43:58
Oau...nu stiam ca astepti un bebe.Cred ca nu am fost eu atenta,dar credeam ca vrei medic de familie pentru ca inca nu esti inscrisa la nimeni....Sa fie cu noroc,frumos cadou acum de sarbatori.Ati vrut voi atat de repede dupa nunta?:">
Multumesc !:*
Vroiam un medic de familie mai aproape de casa, sunt deja inscrisa la unul dar as vrea sa-l schimb pt ca noi ne-am mutat intre timp din zona in care locuiam inainte de nunta si mi-e peste mana sa bat drumul pana acolo pt orice analiza sau trimitere pus ca nici nu prea am fost eu multumita de ea :(
Da, a fost un cadou frumos pentru noi si pt familiile noastre, asa a fost sa fie, acum a vrut Dumnezeu, inainte de nunta cu vreo 2 luni mi-am scos steriletul si dupa aproximativ 4 luni din care 2 luni sotul meu a fost plecat;)) , a aparut si bebe <:-P

PS Am reusit si cu ticker-ul :D

crisstallus_cris
20.12.2008, 10:03:37
Vroiam un medic de familie mai aproape de casa, sunt deja inscrisa la unul dar as vrea sa-l schimb pt ca noi ne-am mutat intre timp din zona in care locuiam inainte de nunta si mi-e peste mana sa bat drumul pana acolo pt orice analiza sau trimitere pus ca nici nu prea am fost eu multumita de ea :(
Da, a fost un cadou frumos pentru noi si pt familiile noastre, asa a fost sa fie, acum a vrut Dumnezeu, inainte de nunta cu vreo 2 luni mi-am scos steriletul si dupa aproximativ 4 luni din care 2 luni sotul meu a fost plecat;)) , a aparut si bebe <:-P

Am vazut ca ginecologul tau e dr Rusa.Si eu tot la el am fost de cand m-am mutat in Cta(acusi in ianuarie implinesc un an de cand am schimbat orasul).Cand am fost la cabinet m-am speriat ce de femei erau si asteptau.Tu ai mai fost la el de cand ai aflat marea veste,te-a luat in evidenta,ti-a dat analize,vitamine?

buburuza
20.12.2008, 10:22:52
Am vazut ca ginecologul tau e dr Rusa.Si eu tot la el am fost de cand m-am mutat in Cta(acusi in ianuarie implinesc un an de cand am schimbat orasul).Cand am fost la cabinet m-am speriat ce de femei erau si asteptau.Tu ai mai fost la el de cand ai aflat marea veste,te-a luat in evidenta,ti-a dat analize,vitamine?
Da, are multe paciente si dezavantajul este ca trebuie sa astepti dar ai si avantajul ca te poti duce la el oricand, fara programare. Eu merg la el de 8 ani, am fost luni si am facut echo la el si mi-a dat si primele analize urmand sa mai vin la sfarsitul lunii ianuarie :)
Cu siguranta voi ramane la el ;;)

crisstallus_cris
20.12.2008, 11:03:00
Da, are multe paciente si dezavantajul este ca trebuie sa astepti dar ai si avantajul ca te poti duce la el oricand, fara programare. Eu merg la el de 8 ani, am fost luni si am facut echo la el si mi-a dat si primele analize urmand sa mai vin la sfarsitul lunii ianuarie :)
Cu siguranta voi ramane la el ;;)
Echo cred ca ti-a facut sotia,asa stiu ca procedeaza.Dar eu nu inteleg ceva.Cand mi-am facut lama era trecuta pe rezultat parafa ei pe care scria medic de laborator.Ce treaba are un medic de laborator sa faca echo?Chiar daca ar avea competenta de echo mi se pare ciudat cum de a luat-o ca nu se inrudeste deloc cu med de laborator....

buburuza
20.12.2008, 11:19:33
Echo cred ca ti-a facut sotia,asa stiu ca procedeaza.Dar eu nu inteleg ceva.Cand mi-am facut lama era trecuta pe rezultat parafa ei pe care scria medic de laborator.Ce treaba are un medic de laborator sa faca echo?Chiar daca ar avea competenta de echo mi se pare ciudat cum de a luat-o ca nu se inrudeste deloc cu med de laborator....
Da, echo mi-a facut sotia lui care este medic specialist laborator clinic dar este si medic specialist medicina generala. Pt echo folososte parafa de medic generalist. Oricum nu ma voi baza numai pe echo facut la cabinetul lui, voi merge si in alta parte, cu siguranta :)

Joliutza
20.12.2008, 21:54:28

Felicitari!!!! Ce frumos.....si ce repede dupa nunta....va doresc sa aveti un bebe frumos si sanatos!

kamy
21.12.2008, 07:30:43

Felicitari pentru bebe,sa aveti un bebe frumos si sanatos!

dvdruxandra
21.12.2008, 08:32:51

felicitari buburuza!!! sa va traiasca bebe ,sa fie sanatos si sa va bucurati de el!!..........:-" imi faceti pofta toate de BB :-\

Jadesy
21.12.2008, 17:56:11
Felicitari si sa fiti sanatosi ! :)

dani19_10dani
26.12.2008, 13:13:30
Daca vrei un ticker ca al meu,de exemplu,faci asa:dai click pe al meu .Iti apare "enter you due date"si in dreaptea mai mic scrie"calculate due date" dai clic acolo si bagi prima zi a ultimei menstruatii,dai "calculate",se schimba pagina si in dreapta iti scrie"due date".Te intorci la prima pagina si scrii data.
Eu merg la Dr.Cristurean.
Sper ca te-am ajutat cu tickerul ,daca nu pot sa ti-l fac eu,doar sa-mi zici prima zi a ultimei menstruati.
buna!imi dai si mie nr de la cabinet te rog!ms

buburuza
27.12.2008, 11:45:31
Multumesc fetelor !
Sa dea Dumnezeu sa aveti bebei exact cand va doriti voi>:D<

Jadesy
27.12.2008, 12:33:58
Cu mare drag!

De cat timp mergi la el si cum ti se pare ca doctor ??

ubita
27.12.2008, 12:38:03
De cat timp mergi la el si cum ti se pare ca doctor ??
Pai de 2 ani merg la el.Ca medic mi se pare un profesionist,iar ca om e si mai si!Adica,eu am fost si la spital si la Prosana in ambele locuri m-a tratat la fel!Pentru triplu-test m-a trimis la cel mai ieftin laborator si cand am fost internata s-a ocupat foarte atent de mine(mi-a facut echo in pulover,doar ce intrase in sectie cand mama la oprit sa-i zica ca am fost internata!).
Eu numai de bine am de zis despre el!

Jadesy
02.01.2009, 20:11:52
ok, merci .

crumela
20.01.2009, 15:54:25
Fetelor eu ma apropii cu pasii repezi de marele moment si vroiam sa va intreb daca aveti idee cam cat "costa" o nastere normala si o nastere prin cezariana la spitalul mare.
Mie mi-a spus o asistenta (care a iesit la pensie de vre-o cateva luni) ca se da in jur de 250 de euro la dr,100-150 euro la anestezist si in jur de 100 de lei la asistenta , numai ca acum o sapt a nascut o cunostinta si a zis ca i-a cerut dr 500 de euro:O ..... suma asta mi se pare strigatoare la cer pentru conditiile din spital.

ubita
20.01.2009, 15:56:34
Fetelor eu ma apropii cu pasii repezi de marele moment si vroiam sa va intreb daca aveti idee cam cat "costa" o nastere normala si o nastere prin cezariana la spitalul mare.
Mie mi-a spus o asistenta (care a iesit la pensie de vre-o cateva luni) ca se da in jur de 250 de euro la dr,100-150 euro la anestezist si in jur de 100 de lei la asistenta , numai ca acum o sapt a nascut o cunostinta si a zis ca i-a cerut dr 500 de euro:O ..... suma asta mi se pare strigatoare la cer pentru conditiile din spital.
Cu cine a nascut?Asa si verisoarei mele ia cerut medicul 400 de euri pentru o nastere normala...Parerea mea?prost e ala care da!
despre ce medic vorbesti?

kamy
20.01.2009, 17:29:36
Sa ai o nastere usoara si un bebe sanatos!

chika
22.01.2009, 14:55:04
am vazut pe net ca zaher si-a deschis maternitatea. stiti ceva?

ubita
22.01.2009, 15:11:12
am vazut pe net ca zaher si-a deschis maternitatea. stiti ceva?
Da,daca e cu Cristurean la Spitalul privat Iris,pe Mircea cel Batran.

chika
23.01.2009, 08:00:53
Da,daca e cu Cristurean la Spitalul privat Iris,pe Mircea cel Batran.
ISIS ;-).
am sunat sa imi fac programare pt echo, dar tot la Prosana se fac

ubita
23.01.2009, 09:00:23
ISIS ;-).
am sunat sa imi fac programare pt echo, dar tot la Prosana se fac
Asa e,"Isis"scuze:"> .
Eu merg la Prosana la Cristurean ,dar aveau fluturasi la Prosana cu primul spital particular din Constanta.Au mai multe sectii nu numai ginecologie

kamy
23.01.2009, 19:06:19
Asa e,"Isis"scuze:"> .
Eu merg la Prosana la Cristurean ,dar aveau fluturasi la Prosana cu primul spital particular din Constanta.Au mai multe sectii nu numai ginecologie
Sa inteleg ca acum il gasim pe Cristurean si la Isis?Si eu mergeam la Prosana la el, dar e mai aproape Isis.

ubita
24.01.2009, 09:25:31
Sa inteleg ca acum il gasim pe Cristurean si la Isis?Si eu mergeam la Prosana la el, dar e mai aproape Isis.
Cred ca da,daca vrei iti dau numarul de telef de la clinica Isis

dani19_10dani
06.02.2009, 08:51:19
buna fetele as vrea si eu cateva pareri despre dr.zaher pls..ce stiti?ms

kamy
06.02.2009, 17:49:27
Are cineva nr de telefon de la cabinetul doctorilor Lutescu?Si a fost cineva la doctora Lutescu?

chika
06.02.2009, 19:44:42
buna fetele as vrea si eu cateva pareri despre dr.zaher pls..ce stiti?ms
acuma, sti si tu ca parerile sunt impartite... eu merg la dr. zaher pentru ca mise pare cel mai bun dintre toti cei la care am mers pana acum. mai toate prietenele mele merg la el, unele chiar au facut bebelusi sub supravegherea lui si au fost multumite.
peste cateva saptamani urmeaza sa deschida maternitatea. aici e discutabil... ce dotari o sa aiba, ce preturi,.. ca daca mergi la zaher pe perioada sarcinii, normal ca trebuie sa nasti in maternitatea lui, si nu prea cred eu ca o sa fie la indemana oricui dpv financiar.
dar, ca doctor, imi place mult de el, este calm, mi-a explicat de fiecare data ce vroiam sa stiu, este rabdator si... foarte zambaret...
chair ieri am fost la el si mi-a zis ca o sa ne intalnim in octombrie (cand vreau sa raman insarcinata) pentru ca dpv ginecologic sunt SUPER!

flory2006
06.02.2009, 20:54:30
acuma, sti si tu ca parerile sunt impartite... eu merg la dr. zaher pentru ca mise pare cel mai bun dintre toti cei la care am mers pana acum. mai toate prietenele mele merg la el, unele chiar au facut bebelusi sub supravegherea lui si au fost multumite.
peste cateva saptamani urmeaza sa deschida maternitatea. aici e discutabil... ce dotari o sa aiba, ce preturi,.. ca daca mergi la zaher pe perioada sarcinii, normal ca trebuie sa nasti in maternitatea lui, si nu prea cred eu ca o sa fie la indemana oricui dpv financiar.
dar, ca doctor, imi place mult de el, este calm, mi-a explicat de fiecare data ce vroiam sa stiu, este rabdator si... foarte zambaret...
chair ieri am fost la el si mi-a zis ca o sa ne intalnim in octombrie (cand vreau sa raman insarcinata) pentru ca dpv ginecologic sunt SUPER!

Toti doctorii din Constanta isi deschid maternitati? :-?
In iunie se mai deschide o maternitate (zona Metro) si sunt implicati Dr. Rusa, Dr. Lutescu si Dr. Raica ;-)

dani19_10dani
06.02.2009, 21:57:31
Eu sunt de parere ca indiferent cine iti monitorizeaza sarcina, cateva vizite pentru eco la Doamna Doctor sunt absolut necesare (are aparatura de ultima generatie, 4D) !;-)
da, asa pt eco m-as duce probabil.atat

ubita
07.02.2009, 09:16:03
Si Cristurean va fi la aceiasi clinica ,dar ramane si la spital si nici nu obliga pacientele sa nasca la clinica...
Eu cunosc pe cineva care a nascut cu Zaher,medic foarte bun,foarte multumita,s-a ocupat bine de ea.

dvdruxandra
09.02.2009, 11:30:41
fetele ce clinica/doctor imi recomandati pentru un control complet? m-ar interesa un cabinet unde sa pot face si un eco si testul Papanicolau etc. >:D<

chika
10.02.2009, 08:33:55
fetele ce clinica/doctor imi recomandati pentru un control complet? m-ar interesa un cabinet unde sa pot face si un eco si testul Papanicolau etc. >:D<
iar ma bag si recomand dr. la care merg eu - zaher. :D la prosana de pe str. ion ratiu

dvdruxandra
10.02.2009, 09:46:01
iar ma bag si recomand dr. la care merg eu - zaher. :D la prosana de pe str. ion ratiu

merci mult >:D<

dorinutza
11.02.2009, 14:02:07
salutare!!!!fetelor, am si eu o mare rugaminte la voi...am nascut si am un baietel de 3 luni...momentam suntem la mama mea in galati, dar de la 1 martie venim in constanta ...problema e k nu avem medic de familie si mi-e tare frica sa vin cu copilul acolo fara sa am un medic..in c-ta locuim in zona CET, puteti sa-mi recomandati un medic bun...pediatru?dak nu in zona noastra macar sa fie un medic bun la care sa pot apela oricand...nu mai conteaza in ce zona.va multumesc !!!

buburuza
11.02.2009, 14:18:44
salutare!!!!fetelor, am si eu o mare rugaminte la voi...am nascut si am un baietel de 3 luni...momentam suntem la mama mea in galati, dar de la 1 martie venim in constanta ...problema e k nu avem medic de familie si mi-e tare frica sa vin cu copilul acolo fara sa am un medic..in c-ta locuim in zona CET, puteti sa-mi recomandati un medic bun...pediatru?dak nu in zona noastra macar sa fie un medic bun la care sa pot apela oricand...nu mai conteaza in ce zona.va multumesc !!!
Ti-o pot recomanda pe doctora la care m-am inscris si eu de curand (tot la recomandarea fetelor de aici). Se numeste Anca Sima si e medic generalist dar si pediatru. Are cabinetul in zona Trocadero. E foarte de treaba, am auzit numai lucruri bune despre ea.

kamy
11.02.2009, 16:10:42
Doctorita la care sunt eu inscrisa de mica,Draghici Elena, e medic pediatru.Si e foarte buna.Dar este cam departe de cet,prin coiciu are cabinetul, langa scoala 10.

crisstallus_cris
11.02.2009, 21:41:09
eu ma refer la faptul ca in spital nu s-a prezentat..nici nu a raspuns la tel si nu la o pers sa zici ca s-a intamplat ci la doua cunoscute..bine acum nu tre sa generalizam..dar pe mine m-a facut sa nu ma duc ..am si prietene care sunt ff multumite..aum nush ce sa zic si la faza ca isi deschide clinica f bn dar sa te oblige sa nasti acolo (adica sa dai nush cati bani)...mi-e nu-mi convine.e strict parerea mea:)
Felicitari Dani pt sarcina.Nu stiam ca a venit barza...<:-P

dani19_10dani
12.02.2009, 08:27:58
Felicitari Dani pt sarcina.Nu stiam ca a venit barza...<:-P
:D multumesc mult :*

buburuza
12.02.2009, 08:46:38
:D multumesc mult :*
Dani, la ce medic te-ai inregistrat?

ubita
12.02.2009, 09:40:51
Imi cer scuze,n-am retinut...Tu la ce medic mergi?m-am uitat pe listuta,dar nu te-am zarit

buburuza
12.02.2009, 10:27:22
Imi cer scuze,n-am retinut...Tu la ce medic mergi?m-am uitat pe listuta,dar nu te-am zarit
La Dr. Rusa :)

ubita
12.02.2009, 11:03:04
La Dr. Rusa :)
Am auzit ca e scump...
Cum e ca medic?Nu il cunosc...

buburuza
12.02.2009, 11:06:26
Am auzit ca e scump...
Cum e ca medic?Nu il cunosc...
Scump, in ce sens? La consultatii, la nastere?
Cu mine, si nu numai, a fost un domn. Vorbeste frumos, nu e genul care te expediaza, sta de vorba si o ora cu tine daca vrei. E un medic foarte calm care nu te panichiaza. Eu sunt foarte multumita, merg la el de 6-7 ani :)

dani19_10dani
12.02.2009, 13:23:18
pai as vrea la cristurean,pt control am fost la zaher pt ca era in concediu cristurean..am auzit de bn de rusa , am prietene care au nascut la el..sarcina usoara :*

sweet2913
12.02.2009, 14:00:43
Buna!stie cineva unde are dr.Sarbu cabinet?

buburuza
13.02.2009, 08:21:02
pai as vrea la cristurean,pt control am fost la zaher pt ca era in concediu cristurean..am auzit de bn de rusa , am prietene care au nascut la el..sarcina usoara :*
Multumesc si tie sarcina usoara !:*

dani19_10dani
13.02.2009, 11:47:22
Multumesc si tie sarcina usoara !:*
multumesc :*

Jadesy
13.02.2009, 18:22:38

Buna fetelor !
Eu am nascut cu dr Cristurean si am fost extrem de multumita, inca mai merg la el sa vada cum evolueaza operatia de cezariana, si am fost foarte surprinsa ca nu m-a chemat la cabinet ...ci la spital, in felul asta nu am platit nimic. Vi-l recomand cu caldura !

PS A venit din concediu .

Joliutza
13.02.2009, 18:34:13
Buna fetelor !
Eu am nascut cu dr Cristurean si am fost extrem de multumita, inca mai merg la el sa vada cum evolueaza operatia de cezariana, si am fost foarte surprinsa ca nu m-a chemat la cabinet ...ci la spital, in felul asta nu am platit nimic. Vi-l recomand cu caldura !

Felicitari! Nu ne pui si noua poze cu Cleopatra?

Pupici, mamica frumoasa!

ubita
13.02.2009, 20:10:32
Buna fetelor !

Pe mine nu ma surprinde faptul ca te-a chemat la spital,si eu am mers acolo vreo'3 luni si nu mi-a luat nici un ban!
Am ales eu sa merg la Prosana pentru ca acolo are mai mult timp sa stam de vorba decat la spital.Si eu sunt foarte multumita de el si il recomand,din punctul meu de vedere ,medicul trebuie sa fie si om!
Jadesy,cum te simti?Te refaci bine?Pitica ta cum e?Te descurci?>:D< >:D< Multi pupici si multa sanatate tie si micutzei:* >:D<

dvdruxandra
14.02.2009, 12:02:40
Buna fetelor !

sa va traiasca frumoasa si sanatoasa micutza si La multi ani fericiti! si parintilor ei (vad ca peste 2 zile sarbatoriti un an de casnicie)

Jadesy
15.02.2009, 19:23:45
Buna fetelor,

Multumesc de urari Joliuta, Ruxandra, Ubita .... intr-adevar a trecut un an de la nunta si mai am un pic pana la botez, tot in luna asta, pe 28, iar sunt in febra pregatirilor, dar de data asta e mai usor stiu ce si cum
Ubita, ma simt foarte bine dupa operatie, ma adaptez cu viata de mamica mai ales ca fetita mea are colici acum... ne chinuim un pic dar`trece, tie cum iti merge ??

chika
16.02.2009, 09:13:25
o vecina de-a mea a nascut sambata (de ziua indragostitilor:x ) la toate echo la care a fost i-a zis ca este baiat, si-au ales numele, au facut planuri <:-P , cand colo... a iesit fata<:-P !

buburuza
16.02.2009, 09:14:16
o vecina de-a mea a nascut sambata (de ziua indragostitilor:x ) la toate echo la care a fost i-a zis ca este baiat, si-au ales numele, au facut planuri <:-P , cand colo... a iesit fata<:-P !
Ce tareee!!!! Inseamna ca mai am si eu o speranta :D :D :D

dvdruxandra
16.02.2009, 09:39:42

da, am si eu niste prieteni carora li s-a intamplat la fel, au aflat in ziua respectiva ca sunt fericitii parinti ai unei fetitze :)) ...si acum mai glumim pe seama asta...sa-i dea Dumnezeu sanatate!

chika
16.02.2009, 10:54:38
tu ce ai?

daca mi s-ar intampla asa ceva, as face contestatie =)) , i-as da in judecata si as cere daune morale =)) =)) .
are tata o vorba pe care nu prea pot sa o zic aici, dar o cenzurez putin:" fie ce-o fi, pantaloni sa poarte"

crumela
16.02.2009, 11:30:41
Pfffffff..........cat ma poate speria chestia asta....la mine la majoritatea care ii cunosc s-a intamplat chestia asta cu echo iar la nastere sa aibe surprize....m-am atasat atat de mult de burtica mea si ne alintam in fiecare dimineata si seara stiind ca este fetita si ii spun Stefi....daca nasc baiat ce fac???......oooooooffffff
Da pana la sfarsitu lunii va zic eu daca in burtica mea este Stefania sau trebuia sa iau iar toti sfintii la rand sa caut un nume de baiat (numai ca daca este baiat trebuie sa ma hotarasc repede ca sa ii poata face certificatu de nastere).

flory2006
16.02.2009, 11:45:08
Pfffffff..........cat ma poate speria chestia asta....la mine la majoritatea care ii cunosc s-a intamplat chestia asta cu echo iar la nastere sa aibe surprize....m-am atasat atat de mult de burtica mea si ne alintam in fiecare dimineata si seara stiind ca este fetita si ii spun Stefi....daca nasc baiat ce fac???......oooooooffffff
Da pana la sfarsitu lunii va zic eu daca in burtica mea este Stefania sau trebuia sa iau iar toti sfintii la rand sa caut un nume de baiat (numai ca daca este baiat trebuie sa ma hotarasc repede ca sa ii poata face certificatu de nastere).

Daca va fii baietel....Stefan!;-)
Important sanatos sa fie, indiferent daca poarta pantaloni sau fustita!
PS: Eu imi doresc foarte tare baietel, nu stiu...insa nu ma vad mama de fetita:-?

ubita
16.02.2009, 11:51:21
Eu stiu ca am un baietel,acum de nu o fi baietel si o fi fetita...sanatoasa sa fie ca tot a noastra este !!!Nu imi permit sa am pretentii;))

ubita
16.02.2009, 11:59:16
Buna fetelor,

Multumesc de urari Joliuta, Ruxandra, Ubita .... intr-adevar a trecut un an de la nunta si mai am un pic pana la botez, tot in luna asta, pe 28, iar sunt in febra pregatirilor, dar de data asta e mai usor stiu ce si cum
Ubita, ma simt foarte bine dupa operatie, ma adaptez cu viata de mamica mai ales ca fetita mea are colici acum... ne chinuim un pic dar`trece, tie cum iti merge ??

CASA DE PIATRA!!!!!FELICITARIIII!!!<:-P <:-P <:-P

Sa fiti sanatosi,iubiti si sa aveti parte numa'de bucurii!!!>:D<
Speram ca micuta Cleo sa depasasca momentul de colici>:D<
Eu ce sa zic,astept cu nerabdare sa merg vineri la echo si luna martie sa intru in concediu.In rest,sarcina cred ca merge bine,bebe imi pare din ce in ce mai voinic;;) !Sper sa fim bine amandoi si sa ne intalnim cu bine la sfarsitul lui mai;)) !
Va pupacim si spor la pregatiri>:D< >:D< :* :*

ubita
16.02.2009, 12:01:19
Tu ziceai ca trebuie sa nasti,ce tip de nastere ai ales?
Ai un medic anume?Ti-a zis un pret?
Ne poti da detalii?
Sarcina usoara>:D<

buburuza
16.02.2009, 12:09:02
tu ce ai?

daca mi s-ar intampla asa ceva, as face contestatie =)) , i-as da in judecata si as cere daune morale =)) =)) .
are tata o vorba pe care nu prea pot sa o zic aici, dar o cenzurez putin:" fie ce-o fi, pantaloni sa poarte"
Eu am baietel, asa cum isi doreste sotul meu....in rest , toata lumea vroia fetita .
Pana la urma sa fie sanatos si cuminte , asta e cel mai important :x

crumela
16.02.2009, 12:41:40
Tu ziceai ca trebuie sa nasti,ce tip de nastere ai ales?
Ai un medic anume?Ti-a zis un pret?
Ne poti da detalii?
Sarcina usoara>:D<
Eu merg la Dr. Savu Cornelia....in ianurie cand am fost la control i-am dus si analizele de la endocrinolog si cele de la oftalmolog si mi-a spus ca nu este nici o problema ca pot naste normal...acum in februarie cand am fost la echo mi-a zis ca bebe are deja 3.200 kg iar eu sunt micuta de statura si nu am luat nici mult in greutate si nu stie daca am sa reusesc sa nasc normal...pe 19 este de garda la spital si m-a chemat acolo sa ma consulte si sa vada cum ma simt si poate imi face programare pentru cezariana pentru ca de vreo 2 saptamani am niste dureri ingrozitoare in partea de jos a burticii.
Preturi....mi-a spus o asistenta din spital in jur la 250 de euro daca ma asista doctora la nastere si am vorbit si cu doctora despre camerele acelea amenajate din spital si mi-a spus ca daca e vre-un pat liber cand ma internez eu o sa ma bage acolo dar este contra cost insa nu a specificat cat costa o zi de spitalizare in acele camere.
Sarcina usoara .

ubita
16.02.2009, 12:48:06
Eu merg la Dr. Savu Cornelia....in ianurie cand am fost la control i-am dus si analizele de la endocrinolog si cele de la oftalmolog si mi-a spus ca nu este nici o problema ca pot naste normal...acum in februarie cand am fost la echo mi-a zis ca bebe are deja 3.200 kg iar eu sunt micuta de statura si nu am luat nici mult in greutate si nu stie daca am sa reusesc sa nasc normal...pe 19 este de garda la spital si m-a chemat acolo sa ma consulte si sa vada cum ma simt si poate imi face programare pentru cezariana pentru ca de vreo 2 saptamani am niste dureri ingrozitoare in partea de jos a burticii.
Preturi....mi-a spus o asistenta din spital in jur la 250 de euro daca ma asista doctora la nastere si am vorbit si cu doctora despre camerele acelea amenajate din spital si mi-a spus ca daca e vre-un pat liber cand ma internez eu o sa ma bage acolo dar este contra cost insa nu a specificat cat costa o zi de spitalizare in acele camere.
Sarcina usoara .

Camere?Adica rezerve?Ca la salon nu cred ca se pune problema,adica am auzit ca nasterile sunt suportate de stat(in cazul celor care nu lucreaza) sau cu adeverinta de la locul de munca,dar nu platesti!Doar rezerva cred ca se plateste si din cate am auzit eu,costa vre'un milion pe zi.
Burtica te doare ,cred,pentru ca beblina a crescut si cred ca iti apasa pe ceva!
Sper sa fiti bine!>:D<

crumela
16.02.2009, 13:20:01
Camere?Adica rezerve?Ca la salon nu cred ca se pune problema,adica am auzit ca nasterile sunt suportate de stat(in cazul celor care nu lucreaza) sau cu adeverinta de la locul de munca,dar nu platesti!Doar rezerva cred ca se plateste si din cate am auzit eu,costa vre'un milion pe zi.
Burtica te doare ,cred,pentru ca beblina a crescut si cred ca iti apasa pe ceva!
Sper sa fiti bine!>:D<
Sincer nu stiu ce sunt alea....daca sunt camere sau rezerve....ideea e ca arata de o mie de ori mai bine decat celelate saloane...pe timpul sarcinii si nu numai am fost internata prin spitalu ala incat nu cred ca a ramas vre-un salon nevizitat de mine...in acele camere la care ma refer eu e parchet pe jos,peretii sunt varuiti iar paturile arata foarte bine.
Burtica nu'sh de ce ma doare.....cand am fost ultima data la dr mi-a facut un control sa vada daca s-a deschis colul si a zis ca e totul oky...da las k mai avem putin si gata trecem noi si peste asta

alipety
16.02.2009, 14:31:23
Sincer nu stiu ce sunt alea....daca sunt camere sau rezerve....ideea e ca arata de o mie de ori mai bine decat celelate saloane...pe timpul sarcinii si nu numai am fost internata prin spitalu ala incat nu cred ca a ramas vre-un salon nevizitat de mine...in acele camere la care ma refer eu e parchet pe jos,peretii sunt varuiti iar paturile arata foarte bine.
Burtica nu'sh de ce ma doare.....cand am fost ultima data la dr mi-a facut un control sa vada daca s-a deschis colul si a zis ca e totul oky...da las k mai avem putin si gata trecem noi si peste asta

Andreea, sa ai nastere usoara! si bebita sa va fie sanatoasa si sa va bucurati de ea!
rezervele din spital le-am vazut prin august, cand a nascut o prietena, erau cu un singur pat, aveau patut pt copil mai frumos decat cele din camerele normale, aveau baie si Tv (micut)...dar fara aer conditionat si geamurile nu se puteau deschide....cat am stat 10 min in salon cu bebitza si mamica.. simteam ca lesin de caldura (in august ), eu care, eram sanatoasa si nu nascusem...imi imaginez ce greu trebuie sa fi fost pt mamica, facuse cezariana. parca erau 100 sau 150 lei pe noapte, dar la 10 zile, a nascut alta prietena si nu mai aveau disponibile, oricat de multi bani a vrut taticu sa dea spaga :D deci, nu se pot rezerva, doar daca aveti norocul sa fie libere! sau poate vreo pila mare de tot!;-)

cristina17
16.02.2009, 14:46:08

Ce chestie:-? !!! Si zice ca daca este baiat este sigur asa............;)) ;)) ;))

crumela
16.02.2009, 14:46:43
Andreea, sa ai nastere usoara! si bebita sa va fie sanatoasa si sa va bucurati de ea!
rezervele din spital le-am vazut prin august, cand a nascut o prietena, erau cu un singur pat, aveau patut pt copil mai frumos decat cele din camerele normale, aveau baie si Tv (micut)...dar fara aer conditionat si geamurile nu se puteau deschide....cat am stat 10 min in salon cu bebitza si mamica.. simteam ca lesin de caldura (in august ), eu care, eram sanatoasa si nu nascusem...imi imaginez ce greu trebuie sa fi fost pt mamica, facuse cezariana. parca erau 100 sau 150 lei pe noapte, dar la 10 zile, a nascut alta prietena si nu mai aveau disponibile, oricat de multi bani a vrut taticu sa dea spaga :D deci, nu se pot rezerva, doar daca aveti norocul sa fie libere! sau poate vreo pila mare de tot!;-)
Multumim mult de tot...
Nu'sh ce sa zic o sa incercam si pe partea cu pilele (am o gramada in trusa de manechiura :D ;)) ) sa vedem daca putem face ceva, daca nu asta e....cum am stat cate o saptamana doua in camerele alea infecte o sa mai stau si 2-3 zile cand am sa nasc...numai ca eu ma gandeam la bebe sa stea asa intr-o atmosfera frumoasa.....da ii fac eu acasa tot confortu din lume

nikoletta
16.02.2009, 14:48:21
ce de mamicute!!! multa sanatate si voua si ingerasilor vostri .. o sarcina usoara si apoi o nastere la fel de usoara >:D<>:D<

cristina17
16.02.2009, 14:52:12

Tie ti-a zis deja ce e copilul......:x :x :x ? Am facut si noi saptamana trecuta echografia de 3 luni insa nici n-a adus vorba medicul de sex.....al meu a vrut sa intrebe , insa nu stiu ce l-a retinut!!! Dar oricum miercuri cand am facut echo aveam 12 sapt si 3 zile, nu cred totusi ca se vedea ceva!!!

ubita
16.02.2009, 14:54:40
ce de mamicute!!! multa sanatate si voua si ingerasilor vostri .. o sarcina usoara si apoi o nastere la fel de usoara >:D<>:D<
Multumim frumos!!:* >:D<

dy_angel_dydy
16.02.2009, 14:54:42
Tie ti-a zis deja ce e copilul......:x :x :x ? Am facut si noi saptamana trecuta echografia de 3 luni insa nici n-a adus vorba medicul de sex.....al meu a vrut sa intrebe , insa nu stiu ce l-a retinut!!! Dar oricum miercuri cand am facut echo aveam 12 sapt si 3 zile, nu cred totusi ca se vedea ceva!!!
Exact atata o sa am eu miercuri cand ma duc la control..si eu care speram ca poate-mi zice ce este:|

buburuza
16.02.2009, 14:57:51
Pai si eu tot 12 saptamani aveam ;)) Trebuia sa intrebati, sotul meu parca era o moara stricata, a intrebat de 3 ori "O putza nu vedeti pe acolo?" .Pana la urma doctora a insistat si l-a facut pe bebe sa se miste si cu fata la noi si atunci s-a vazut si chiar foarte bine ;;)

dy_angel_dydy
16.02.2009, 15:00:18
Pai si eu tot 12 saptamani aveam ;)) Trebuia sa intrebati, sotul meu parca era o moara stricata, a intrebat de 3 ori "O putza nu vedeti pe acolo?" .Pana la urma doctora a insistat si l-a facut pe bebe sa se miste si cu fata la noi si atunci s-a vazut si chiar foarte bine ;;)

=)) Doamnee m-ai facut sa rad.Comic era sotul tau.L-am vazut pe al meu in descrierea ta.Si el tot baiat vrea=))

cristina17
16.02.2009, 15:02:04
Exact atata o sa am eu miercuri cand ma duc la control..si eu care speram ca poate-mi zice ce este:|

Pai poate voi aveti mai mult noroc:* :* !!! Uite , buburuzei i-a spus , si cred ca ea avea tot cam asa , vreo 13 sapt!!!
La noi dr s-a concentrat pe masuratori .....ni l-aratat destul de bine si de mult .....oricum nu ne astepam sa ne spuna ce e. Asta e ......data viitoare , care va fii prin aprilie ca in martie nu facem echo!!!

buburuza
16.02.2009, 15:04:26
Pai poate voi aveti mai mult noroc:* :* !!! Uite , buburuzei i-a spus , si cred ca ea avea tot cam asa , vreo 13 sapt!!!
La noi dr s-a concentrat pe masuratori .....ni l-aratat destul de bine si de mult .....oricum nu ne astepam sa ne spuna ce e. Asta e ......data viitoare , care va fii prin aprilie ca in martie nu facem echo!!!
Pai de ce nu faceti eco in martie? Nu faci in fiecare luna?

dy_angel_dydy
16.02.2009, 15:05:04
Oaaa cat o sa stati cu sufletul la gura...ma omoara asteptarile astea:|

crumela
16.02.2009, 15:06:39
=)) Doamnee m-ai facut sa rad.Comic era sotul tau.L-am vazut pe al meu in descrierea ta.Si el tot baiat vrea=))
La fel ca toti barbatii de altfel.....al meu vorbeste in fiecare seara cu bebe, isi pune perna si adoarme langa burtica, dimineata inainte sa plece la servici o pupa si tot asa.....dar cand ne spune cate cineva ca poate noi o tinem una intr-una ca e fata si o fi baiat ii sare inima in sus....acolo undeva isi doreste sa fie baiat.
P.S. Mie abea pe la 24 de saptamani mi-a spus ce este ca pana atunci cica nu putea sa isi dea seama

cristina17
16.02.2009, 15:09:05

Noi n-avem preferinte! Al meu a zis de la inceput ca nu are preferinte, sanatos sa fie, pt ca toata lumea intreaba ce vrem sa fie.Si apoi daca ne-am fixa ca vrem baiat sau fata ar fii putina dezamagire cand aflam contrariul........
Cumnata mea spre exemplu , de cand a ramas zicea ca vrea fetita , ii zicea si pe nume, Sofi:D , si la echo pe la 5 luni i-a spus ca e baietel.....si prima data a fost putin dezamagita, apoi si-a revenit!!!

ubita
16.02.2009, 15:09:52
Nu e obligatoriu echo in fiecare luna...Eu am mers lunar,dar nu e obligatoriu!
Acum dupa 6 luni merg de nevoie,sa vorbesc de concediu,de nastere,pentru analize!Pana acum am mers de curiozitate :d sa-l vedem pe bebe!Il masoara,da,dar cresterea lui se verifica dupa 28 de saptamani,atunci se stabileste daca are sau nu retard de crestere.

buburuza
16.02.2009, 15:11:59
Nu e obligatoriu echo in fiecare luna...Eu am mers lunar,dar nu e obligatoriu!
Acum dupa 6 luni merg de nevoie,sa vorbesc de concediu,de nastere,pentru analize!Pana acum am mers de curiozitate :d sa-l vedem pe bebe!Il masoara,da,dar cresterea lui se verifica dupa 28 de saptamani,atunci se stabileste daca are sau nu retard de crestere.
Aha, am inteles, pe mine ma cheama la fiecare 4 saptamani la eco si consultatie, mie imi convine ca asa il vad si eu pe bebe mai des :D

cristina17
16.02.2009, 15:12:07

Nu , noi suntem in Franta si aici se fac echografii trimestrial......adica la 3 , 5 si 7 luni.Merg in fiecare luna la control insa echografie doar atunci:-s !

ubita
16.02.2009, 15:13:55
Aha, am inteles, pe mine ma cheama la fiecare 4 saptamani la eco si consultatie, mie imi convine ca asa il vad si eu pe bebe mai des :D
Medicii la noi sunt pusi pe profit!:-"
Pe mine nu m-a chemat lunar medicul meu,dar eu am vrut sa il vad pe bebe!;))

dy_angel_dydy
16.02.2009, 15:15:25
Noi n-avem preferinte! Al meu a zis de la inceput ca nu are preferinte, sanatos sa fie, pt ca toata lumea intreaba ce vrem sa fie.Si apoi daca ne-am fixa ca vrem baiat sau fata ar fii putina dezamagire cand aflam contrariul........
Cumnata mea spre exemplu , de cand a ramas zicea ca vrea fetita , ii zicea si pe nume, Sofi:D , si la echo pe la 5 luni i-a spus ca e baietel.....si prima data a fost putin dezamagita, apoi si-a revenit!!!
Al meu vrea baiat.eu sunt aia care nu are preferinte

buburuza
16.02.2009, 15:16:28
Pai normal ca vor sa castige cat mai mult dar in cazul asta chiar nu ma deranjeaza, nu e un efort asa mare sa dau 160 lei pe luna pt a-l vedea pe beb :)

cristina17
16.02.2009, 15:18:35

Pai eu nu platesc nimic, nici consultatii, nici echo, nici analize.....totul este rambursat.......la fel si nasterea! Pana acum am platit doar niste vitamine pe care mi le-a dat medicul si nu sunt rambursate!!!

ubita
16.02.2009, 15:18:36
Pai normal ca vor sa castige cat mai mult dar in cazul asta chiar nu ma deranjeaza, nu e un efort asa mare sa dau 160 lei pe luna pt a-l vedea pe beb :)
ce fel de echo faci tu lunar?3d sau 4d?

dy_angel_dydy
16.02.2009, 15:18:38
Stiti cam cu cati bani ar trebui sa merg eu luna asta la control.Se face ceva deosebit in luna a 3-a?

ubita
16.02.2009, 15:19:31
Stiti cam cu cati bani ar trebui sa merg eu luna asta la control.Se face ceva deosebit in luna a 3-a?
La ce medic mergi?

buburuza
16.02.2009, 15:21:09
ce fel de echo faci tu lunar?3d sau 4d?
Eu zic ca e 2d :-s

dy_angel_dydy
16.02.2009, 15:21:13
La ce medic mergi?

Aneta Tomescu (Vizavi de Saguna)

cristina17
16.02.2009, 15:22:17

Pai si eu daca as fii fost in Romania as fii facut la fel;)) .....aici si sa vrei sa platesti nu prea gasesti programare.....decat f tarziu!!!!

buburuza
16.02.2009, 15:22:27
160 ron? unde faci echo?
La medicul meu, la Rusa

Daca va mai intereseaza alte preturi va pot spune ca la Lutescu e 180 lei

ubita
16.02.2009, 15:23:31
Pai eu nu platesc nimic, nici consultatii, nici echo, nici analize.....totul este rambursat.......la fel si nasterea! Pana acum am platit doar niste vitamine pe care mi le-a dat medicul si nu sunt rambursate!!!
Stiu ca tu nu le platesti...eu stiu...pana la urma cred ca in asta stau drepturile gravidei...aici unde sa faci asta?analize,daca ti le da medicul de fam.nici noi nu le platim,dar preferam sa mergem la echo,la controale in cabinete particulare unde au timp sa se ocupe de noi.Medicl meu m-a chemat la spital,dar acolo e f ocupat,trebuie sa-l fugaresc si in 5 minute sunt gata...Asa ca prefer sa merg la clinica,stam la echo vreo 30 de min.,ni-l arata pe bebe din toate unghiurile,aparatura e mai performanta si are timp de povesti cu noi.;-)
Asta e Romania...

ubita
16.02.2009, 15:25:10
La medicul meu, la Rusa

Daca va mai intereseaza alte preturi va pot spune ca la Lutescu e 180 lei
Vezi de ce zic eu ca Rusa e mai scump...eu la Prosana,la Cristurean dau 100 de lei pe 3d.(de masurat il masoara tot in 2d)

cristina17
16.02.2009, 15:25:29
Stiu ca tu nu le platesti...eu stiu...pana la urma cred ca in asta stau drepturile gravidei...aici unde sa faci asta?analize,daca ti le da medicul de fam.nici noi nu le platim,dar preferam sa mergem la echo,la controale in cabinete particulare unde au timp sa se ocupe de noi.Medicl meu m-a chemat la spital,dar acolo e f ocupat,trebuie sa-l fugaresc si in 5 minute sunt gata...Asa ca prefer sa merg la clinica,stam la echo vreo 30 de min.,ni-l arata pe bebe din toate unghiurile,aparatura e mai performanta si are timp de povesti cu noi.;-)
Asta e Romania...

Stiu, si cum am spus mai sus, as fii facut exact la fel ca voi!!!
:* :* :*

ubita
16.02.2009, 15:26:59
pana am editat eu, voi ati umplut pagina :))
ziceam ca mi se pare mult fata de celelalte echografii (nu pt sarcina)
de ex, eu pt sani, dau 60 ron, tiroida - 40. toate echografiile de pana acum mi le-am facut la dr.ciufu
La dr ciufu o morfofetala de trim 2 costa 280 de lei,am sunat eu acum 2 saptamani!

ubita
16.02.2009, 15:28:58
Aneta Tomescu (Vizavi de Saguna)
N-am auzit de ea...E si in spital?sau unde vrei sa nasti?

chika
16.02.2009, 15:30:16
La dr ciufu o morfofetala de trim 2 costa 280 de lei,am sunat eu acum 2 saptamani!
ce e aia???
acuma... trebuie sa ma invatati si pe mine... din octombrie o sa incep sa lucrez la bebe... pardon... la bebei, pentru ca vreau gemeni ;-)

buburuza
16.02.2009, 15:31:04
Vezi de ce zic eu ca Rusa e mai scump...eu la Prosana,la Cristurean dau 100 de lei pe 3d.(de masurat il masoara tot in 2d)
Stai, ca nu m-am exprimat corect, eu platesc eco si consultatie 160 lei, la el sunt la pachet daca pot sa spun asa :D Eu zic ca nu e mult :)

dy_angel_dydy
16.02.2009, 15:31:08
N-am auzit de ea...E si in spital?sau unde vrei sa nasti?
Da e si in spital.Acolo e doar cabinetul.Nu stiam la cine sa ma duc eram foarte bulversata si tocmai nascuse o verisoara de-a sotului meu ,gemeni, si a zis ca a fost foarte foarte multumita de ea.Si acum tot pe ea o suna daca i se pare ceva suspect cu bebeii.Cel putin la prima noastra intalnire mi-a placut cum s-a purtat.

ubita
16.02.2009, 15:33:14
ce e aia???
acuma... trebuie sa ma invatati si pe mine... din octombrie o sa incep sa lucrez la bebe... pardon... la bebei, pentru ca vreau gemeni ;-)
Din cate stiu eu,o echografie foarte amanuntita ,unde-i face "verificarea" organelor lui bebe!;-)
Baniuesc ca de-aia e mai scumpa...medicul meu lunar ,il verifica,il masoara,il cauta sa vada daca sunt toate la locul lor...eu n-am facut morfofetala pentru ca nu mi-a fost recomandata si nici nu am dispus de suma...=((

crumela
16.02.2009, 15:33:20
Asta e Romania...
30 de minute.....si mie mi se parea mult cand statea doctora cate 15-20 de minute la un echo si mai ajungeam acasa si imi spunea toata lumea ca nu e bine sa faci echo in fiecare luna....credeam ca sunt singura persoana care abea astepta sa treaca luna sa ma duc sa vad cum e bebe, cat a mai crescut....la dr mea echo costa 90 de lei iar de luna asta l-a facut 100 de lei.Cel mai mult am platit cand am facut ecografia aceea de malformatii (4d) la 23 de saptamani care m-a costat vreo 300 de lei si m-a tinut vreo 45-50 de minute la echo.

dy_angel_dydy
16.02.2009, 15:35:45
30 de minute.....si mie mi se parea mult cand statea doctora cate 15-20 de minute la un echo si mai ajungeam acasa si imi spunea toata lumea ca nu e bine sa faci echo in fiecare luna....credeam ca sunt singura persoana care abea astepta sa treaca luna sa ma duc sa vad cum e bebe, cat a mai crescut....la dr mea echo costa 90 de lei iar de luna asta l-a facut 100 de lei.Cel mai mult am platit cand am facut ecografia aceea de malformatii (4d) la 23 de saptamani care m-a costat vreo 300 de lei si m-a tinut vreo 45-50 de minute la echo.
Nu stiu daca exista graviduta care sa nu fie nerabdatoare sa-si vada miunea luna de luna..Eu una mor de nerabdare;))

ubita
16.02.2009, 15:37:41
Da e si in spital.Acolo e doar cabinetul.Nu stiam la cine sa ma duc eram foarte bulversata si tocmai nascuse o verisoara de-a sotului meu ,gemeni, si a zis ca a fost foarte foarte multumita de ea.Si acum tot pe ea o suna daca i se pare ceva suspect cu bebeii.Cel putin la prima noastra intalnire mi-a placut cum s-a purtat.
Nu o cunosc,dar daca esti multumita,inseamna ca e ok.La 3 luni mie mi-a oprit Utrogestanul,atat!Analizele obligatorii le-am facut la 7 saptamani.
O sa te cheme,probabil,luna viitoare la echo pentru triplu test.Se face intre 16-18 sapt.

crumela
16.02.2009, 15:38:41
Stai, ca nu m-am exprimat corect, eu platesc eco si consultatie 160 lei, la el sunt la pachet daca pot sa spun asa :D Eu zic ca nu e mult :)
Cand spui consultatie te referi la faptul ca iti face control pe masa "aceea" (care mi se face pielea ca de gaina de cate ori trebuie sa ma sui pe ea) sau doar ca stati de vorba despre bebe????

dy_angel_dydy
16.02.2009, 15:40:31
Nu o cunosc,dar daca esti multumita,inseamna ca e ok.La 3 luni mie mi-a oprit Utrogestanul,atat!Analizele obligatorii le-am facut la 7 saptamani.
O sa te cheme,probabil,luna viitoare la echo pentru triplu test.Se face intre 16-18 sapt.
Cred ca si mie o sa mi-l opreasca.Sper:(cand m-am dus prima data mi-a spus ca din cauza durerilor mi s-a dizlipit putin placenta.Si mi-a zis sa-mi iau concediu medical pana trec de a 3- luna.Dar nu am putut sa-mi iau din 4 decat 2 saptamani.Sper sa fie ok de data asta=((

ubita
16.02.2009, 15:42:26
Eu nu cred "babismele"ca nu e bine sa faci echo!!!De ce sa nu fie?!!!Ce ii face lui????!!!Ce rau?!Ai cerut explicatii de ce nu e bine?!Echografiile se fac cu ultrasunete pe care urechea noastra nu le percepe fiind mult mai inalte,cea a lui bebe le percepe si vede o lumina puternica ,atat!Ce rau ii poate face asa ceva?!Cum mai ziceau fetele pe la echografii:efectul pentru el este de "tren in gara",e asa de cumplit??!

ubita
16.02.2009, 15:45:21
Cred ca si mie o sa mi-l opreasca.Sper:(cand m-am dus prima data mi-a spus ca din cauza durerilor mi s-a dizlipit putin placenta.Si mi-a zis sa-mi iau concediu medical pana trec de a 3- luna.Dar nu am putut sa-mi iau din 4 decat 2 saptamani.Sper sa fie ok de data asta=((
[-o<[-o<[-o< Doamne Ajuta ,sa fiti bine,sanatosi!!>:D< >:D<

dy_angel_dydy
16.02.2009, 15:46:20
[-o<[-o<[-o< Doamne Ajuta ,sa fiti bine,sanatosi!!>:D< >:D<
Multumim frumos.Lafel si voua>:D< :*

ubita
16.02.2009, 15:47:25
Multumim frumos.Lafel si voua>:D< :*
Multumim:* >:D<

dy_angel_dydy
16.02.2009, 16:04:30
Mai vreau si eu sfaturi pe care le-ati primit de la medici in legatura cu durerile de cap:((nu le mai suport si sunt nevoita sa vin si la servici

buburuza
16.02.2009, 19:19:59
Cand spui consultatie te referi la faptul ca iti face control pe masa "aceea" (care mi se face pielea ca de gaina de cate ori trebuie sa ma sui pe ea) sau doar ca stati de vorba despre bebe????

Ma suie pe masa aceea8-| Imi controleaza colul de fiecare data:-p

crumela
17.02.2009, 07:24:08
Ma suie pe masa aceea8-| Imi controleaza colul de fiecare data:-p
Asa se justifica pretul.....sunt unii doctori care fac doar echo si iau banii si pe echo si pe consultatie pentru simplu fapt ca a stat de vorba cu pacientu.
Sarcina usoara in continuare.

buburuza
17.02.2009, 07:50:04
Asa se justifica pretul.....sunt unii doctori care fac doar echo si iau banii si pe echo si pe consultatie pentru simplu fapt ca a stat de vorba cu pacientu.
Sarcina usoara in continuare.
Multumesc frumos ! Si tie sarcina usoara si un bebe sanatos si cuminte >:D<

dy_angel_dydy
17.02.2009, 11:08:11
De ce spui asta?
Eu am trait atatea emotii pentru ca nu a fost ceva planificat!

La noi da;dar fiind cu mici probleme numai teama simt mai mereu..

ubita
17.02.2009, 11:13:07
Si eu initial am avut probleme,in primul trimestru,dar la 13 saptamani mi-a oprit tratamentul cu utrogestan,de-aici am inteles ca sunt bine!Si m-am relaxat!Oricum,cand Dumnezeu vrea...La 7 saptamani am sangerat, la 11 saptamani am fost internata cu diagnostic"amenintare de avort",la 12 saptamani ma maritam si am jucat toata noaptea la nunta de nu m-a crezut nimeni ca sunt gravida(nici nu se vedea),la 13 saptamani am plecat la munte,unde am prins prima zapada:D !N-am fost chiar cuminte,si m-am stresat pentru nunta,cu serviciul,internarea...Dar cand e sa fie ,este!!>:D<

buburuza
17.02.2009, 11:23:28
Teama si stresul fac foarte, foarte rau lui bebe. Mai bine te-ai linisti daca vrei sa fie totul ok. >:D<

dy_angel_dydy
17.02.2009, 11:27:58
Teama si stresul fac foarte, foarte rau lui bebe. Mai bine te-ai linisti daca vrei sa fie totul ok. >:D<

da stiu....:-SS

crumela
19.02.2009, 07:03:14
Burtici pe la 12 trebuie sa o sun pe dr sa ii spun cum m-am simtit saptamana asta si poate ma cheama la spital sa ma vada daca ma interneaza .... am niste emotii ca nu prea am ce lucruri bune sa ii spun ca m-a tot durut burtica zilele astea si am avut o stare de somnolenta (cred ca sigur ma cheama la spital)....azi mi-a trecut si somnu si tot sunt in picioare de la ora 6 si ma tot invart pe site astept sa se faca ora 12.
Dupa ce vorbesc cu ea a tel va las mesaj daca ne cheama la spital sau nu sa fac cunostinta cu pustoaica mea.