PDA

Versiunea completa : Off topic de Mures :)

Pagini : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277

Andreea26
02.09.2007, 20:41:53
Salut!:* M-am gandit sa deschid un nou subiect pentru miresicile din Tg. Mures dar desigur si pentru celelalte miresici care vor sa ni se alature. Puteti sa ne spuneti aici despre povestea voastra de dragoste, relatia de cuplu si ca sa nu mai deschidem si alte subiecte puteam sa discutam aici si diverse, off-topic si tot ce doriti voi!!!!<:-P (sper sa primim ok pentru acest subiect din partea admin).
Asa ca dragi miresici va astept sa povestim! <:-P Pupici tututror!!!!:*

dacaunico
02.09.2007, 22:51:21
Bun,haideti ca fac eu primul pas si va spun in linii mari,povestea noastra.
Ne-am cunoscut in februarie 2003 la fostul loc de munca.In prima zi cand l-am vazut,simteam ca trebuie sa-l cunosc (si nu o spun doar asa,chiar asta am simtit),imi parea un tip interesant,care stie multe,cu care ai ce povestii,dar,atat,nimic mai mult,nu ma atragea in alte privinte.Am facut cunostinta si dintr-o poveste in alta,am inceput sa iesim in oras la terase,la cinema,in weekend-uri mergeam la iarba verde,la pescuit.Dupa un timp a inceput sa vina la mine,stateam pana noaptea tarziu si palavrageam,iar dimineata mergeam la lucru cu ochii umflati de somn.Colegii incepusera sa faca glume pe seama noastra,ca pe cand nunta,si tot felul de glume care nu imi faceau placere deloc.Petreceam f mult timp impreuna,dar numai ca prieteni (amici),dar dupa un timp,el dadea semne ca vrea mai mult,dar eu...NU.
Ciudat era ca nici nu vroiam sa fiu cu el,(imi placea relatia de prietenie pe care o aveam,si plus ca nu prea mai aveam incredere in barbati,din cauza unei relatii esuate),dar nici fara el.Daca vb la tel cu vreo fata,eram f geloasa (dar normal,nu aratam asta,incercam sa fiu f indiferenta),daca nu putea sa ne intalnim at cand vroiam eu,ma enervam.
Vara,am plecat la mare cu niste prietene,si in loc sa ma distrez,vorbeam toata ziua cu el la telefon.
Am zis ca ceva nu e in regula cu mine.M-am intors acasa,ne-am intalnit,ne-am sarutat,a fost frumos,dar nu puteam avea o relatie cu el.I-am spus,si bineanteles,nu ia cazut f bine.Am incercat sa rarim intalnirile noastre,incercam sa ne evitam.Cateva luni am tinut-o tot asa.
Nu vroiam o relatie cu el din cauza colegilor,care erau f rautaciosi,nu vroiam pt ca imi era frica sa nu mai sufar,nu vroiam pt ca ma obisnuisem cu statutul de fata singura.Nu vroiam,dar totusi vroiam,si intamplarea facu,ca de 1 Martie 2004,seful meu sa ma enerveze f tare si mi-am dat demisia.Am plecat,si ma gandeam serios sa ma intorc acasa la parinti la M-Ciuc,ma simteam prea singura si neajutorata aici,si fara loc de munca,si fara prieten.Eram f suparata,dar,normal,a avut cine sa ma consoleze,a fost langa mine,a incercat sa ma convinga sa nu plec...si a reusit...si de atunci suntem impreuna.
Dupa 3 luni de zile,era mutat la mine.Ne intelegem f bine,ma sprijina in tot ce fac,si eu la fel pe el.Vorbim absolut tot,ne place sa ne alintam,sa ne cocolosim.Ne completam unul pe celalalt,el e mai calm,eu sunt mai >:) ,imi dau drumul mai repede la gura,ma aprind mai repede,dar el stie cum sa ma calmeze.
De casatorie nu am vb niciodata...iar,anul trecut de Craciun,am zis ca nu ne facem nici un cadou,pt ca ne cumparasem inainte ce ne trebuia,si nici nu stateam prea bine cu finantele.Am pregatit bradul,masa,si asteptam niste prieteni la noi.El,a spus ca merge afara cu catelul,iar eu am intrat la un dus.A venit inapoi si mi-a zis ''hai repede sa vezi ca a venit Mosu''.Sub brad era un buchet frumos de trandafiri si o cutiuta.A luat cutiuta,a ingenunchiat,si cu mainile tremurande m-a intrebat ''vrei sa fi sotia mea ?''.Raspunsul il stiti.:D
Astazi aniversam 3 luni de casatorie.Din pacate nu suntem impreuna fizic,dar psihic si sentimental suntem mereu.
Ne iubim mult,asta e tot ce conteaza.:x

luiza
02.09.2007, 23:18:48
Un off topic este bine venit, dar despre povesti de dragoste, cum ne-am cunoscut, declaratii de dragoste, etc se vorbeste la Discutii generale- Discutii despre cuplu. Sunt subiecte tare interesante acolo si puteti sa postati si voi acest subiect.
In general, se doreste ca la comunitati sa se discute strict ce este legat de un oras sau altul: de unde ne luam pantofii, unde gasim rochii, etc. Pupici si va asteptam cu drag acolo!

dacaunico
02.09.2007, 23:24:24
Un off topic este bine venit, dar despre povesti de dragoste, cum ne-am cunoscut, declaratii de dragoste, etc se vorbeste la Discutii generale- Discutii despre cuplu. Sunt subiecte tare interesante acolo si puteti sa postati si voi acest subiect.
In general, se doreste ca la comunitati sa se discute strict ce este legat de un oras sau altul: de unde ne luam pantofii, unde gasim rochii, etc. Pupici si va asteptam cu drag acolo!
Ok,sorry,n-am stiut.Dar acest topic poate sa ramana pt noi ca si ''off topic'',nu ? >:D<
Ah,de fapt acuma vad ca ati scris clar ca ''un off topic este bine venit''. Multumim !!!
No,fetelor,imi pare rau ca acuma nu mai pot sa citesc povestile voastre aici,dar o stiti voi pe a mea.
Lasati ca o sa avem noi ce palavragii aici.
Gata,merg la somn.

cristinadina
03.09.2007, 08:25:51
Buna dimineata,fetelor.Va doresc sa aveti o saptamana frumoasa,placuta.

Andreea,thanks pt topic.=D>

Dacaunico,frumoasa povestea ta :x ,la cat mai multe aniversari.

Imi pare rau ca nu o sa va pot spune aici povestea mea,dar no,poate din intrebari (daca imi puneti),o sa va dau raspunsuri.

Bye bye.
P.S.- incercati sa fiti mai vorbarete.>:D<

cristinadina
03.09.2007, 15:05:57
Hellooooooooooo,fetele !
Ce mai e nou pe la voi ? La mine nimic,acum am venit acasa,sunt singura,vreau sa pap ceva,dar nu stiu ce...dati-mi o idee.Ceva bun si care se face repede.

Andreea26
03.09.2007, 19:44:05
Hello fetelor! Abia acum am ajuns acasa de la lucru si v-am citi. Cred ca acest subiect poate sa ramana ca si off-topic pe Tg. Mures. Deci sa pap si eu ceva si ne pove imediat!!!

Andreea26
03.09.2007, 20:00:09
Buna dimineata,fetelor.Va doresc sa aveti o saptamana frumoasa,placuta.

Andreea,thanks pt topic.=D>

Dacaunico,frumoasa povestea ta :x ,la cat mai multe aniversari.

Imi pare rau ca nu o sa va pot spune aici povestea mea,dar no,poate din intrebari (daca imi puneti),o sa va dau raspunsuri.

Bye bye.
Eu cred ca atata timp cat am inclus si diverse si off-topic cred ca putem discuta despre ce vrem(sper).
Dar chiar de ce nu sunteti mai vorbarete? Ca asta era de fapt ideea unui astfel de subiect!!!!

dacaunico
03.09.2007, 21:12:32
Sa-ti fie de bine,Andreea.Ai terminat cu masa ?

Fetelor,nu lucreaza nici una dintre voi la DSV ? Sau nu stiti daca se mai impune perioada de carantina de 6 luni pt cateii care parasesc RO spre UK ?

Andreea26
03.09.2007, 21:23:27
Sa-ti fie de bine,Andreea.Ai terminat cu masa ?

Fetelor,nu lucreaza nici una dintre voi la DSV ? Sau nu stiti daca se mai impune perioada de carantina de 6 luni pt cateii care parasesc RO spre UK ?
Chiar nu stiu din pacate. Pe net nu ai gasit nimic?

dacaunico
03.09.2007, 22:03:23
Chiar nu stiu din pacate. Pe net nu ai gasit nimic?
Am gasit ceva dar sunt cam confuza.M-am mai uitat pe niste forumuri,iar acolo scriau ca e obligatorie perioada de carantina,dar chiar acum citeam pe un site ceva legat de asta si scrie asa ''dogs must not have been outside any of these countries in the 6 calendar months before entering the uk''. Bun,si daca catelusa mea nu a iesit niciodata din tara ? At e bine ? Oricum,scria acolo o adresa de mail si le-am scris,acum o sa astept sa vad daca imi raspund.

dacaunico
03.09.2007, 22:07:52
Aseara am gasit site-ul MAE si scria acolo ceva vag despre transportul animalelor de companie in afara tarii,aveau bineinteles si adresa de mail,si le-am scris,la relatii cu publicul,rugandu-i sa-mi raspunda la intrebarea mea.Astazi mi-au raspuns ca ei nu se ocupa de asa ceva,deci nu sunt in masura sa-mi dea informatii,dar mi-au dat site-ul politiei de frontiera,sa ma uit acolo,dar n-am gasit nimic.

Andreea26
04.09.2007, 10:27:03
fetelor inca va astept povestile!!!!!!

Andreea26
04.09.2007, 10:36:11
Aseara am gasit site-ul MAE si scria acolo ceva vag despre transportul animalelor de companie in afara tarii,aveau bineinteles si adresa de mail,si le-am scris,la relatii cu publicul,rugandu-i sa-mi raspunda la intrebarea mea.Astazi mi-au raspuns ca ei nu se ocupa de asa ceva,deci nu sunt in masura sa-mi dea informatii,dar mi-au dat site-ul politiei de frontiera,sa ma uit acolo,dar n-am gasit nimic.

Salut! Am cautat un pic si eu si cred ca am gasit ce te intereseaza! Intra pe www. vethelp. ro (toate legate-stii tu). Sper sa te ajute!!!!:*

meghe
04.09.2007, 12:19:34
Buna fetelor!
Ce mai faceti?Eu in ultima perioada am fost atata de stresata, obosita, nimic nu-mi convine!Azi am zbierat putin la iubi meu desi nu era vina lui, dar mi-am cerut iertare(asa facem noi de obicei, nu plecam suparati!)...o fi din cauza vremii, sau ca sunt nerabdatoare sa vina ziua nuntii!?:-\
Dar imi trece! Acum sunt la servici... .
Va pup pe toate!
O zi buna!:-p

Andreea26
04.09.2007, 12:26:38
Buna fetelor!
Ce mai faceti?Eu in ultima perioada am fost atata de stresata, obosita, nimic nu-mi convine!Azi am zbierat putin la iubi meu desi nu era vina lui, dar mi-am cerut iertare(asa facem noi de obicei, nu plecam suparati!)...o fi din cauza vremii, sau ca sunt nerabdatoare sa vina ziua nuntii!?:-\
Dar imi trece! Acum sunt la servici... .
Va pup pe toate!
O zi buna!:-p
Se intampla in toate cuplurile cred. Dara trebuie sa fiti toleranti unul cu celalalt .....stai sa vazi atunci in apropiere cata tensiune va fi.....trebuie multa rabdare si incredere ca va fi totul asa cum va doriti voi!!!!Pupici!!!!!:*

syyylviuta
04.09.2007, 12:27:51
Am gasit ceva dar sunt cam confuza.M-am mai uitat pe niste forumuri,iar acolo scriau ca e obligatorie perioada de carantina,dar chiar acum citeam pe un site ceva legat de asta si scrie asa ''dogs must not have been outside any of these countries in the 6 calendar months before entering the uk''. Bun,si daca catelusa mea nu a iesit niciodata din tara ? At e bine ? Oricum,scria acolo o adresa de mail si le-am scris,acum o sa astept sa vad daca imi raspund.

M-am interesat si eu de asta, eu am o pisicuta si as vrea sa o iau cu mine in UK cand va fi.
Trebuie sa mergi la veterinar, sa ii puna un cip, sa faca multe vaccinuri, inclusiv antirabic (dureaza cateva luni parca) si de la 1 ian, pt ca suntem in UE, nu mai stau in carantina 6 luni. Asta era inainte.
Succes!

dacaunico
04.09.2007, 12:32:48
Salut! Am cautat un pic si eu si cred ca am gasit ce te intereseaza! Intra pe www. vethelp. ro (toate legate-stii tu). Sper sa te ajute!!!!:*
Mersi mult,o sa ma uit chiar acum sa vad ce aflu.:*

dacaunico
04.09.2007, 12:41:24
M-am interesat si eu de asta, eu am o pisicuta si as vrea sa o iau cu mine in UK cand va fi.
Trebuie sa mergi la veterinar, sa ii puna un cip, sa faca multe vaccinuri, inclusiv antirabic (dureaza cateva luni parca) si de la 1 ian, pt ca suntem in UE, nu mai stau in carantina 6 luni. Asta era inainte.
Succes!
Multumesc mult,esti o draguta.>:D<
Sunt asa disperata pt ca am intrat pe un forum si acolo vorbeau oameni care pleaca anul asta cu animalutele lor de companie in uk si spuneau ca dupa ce au facut vaccinul antirabic,trebuie facuta o analiza a sangelui (titrajul seric de anticorpi antirabici) si dupa ce vine rezultatul,trebuie sa stea 6 luni in carantina si abia apoi pot pleca in uk. Tot ei spuneau ca Marea Britanie e printre singurele tari care mai cer asa ceva animalelor provenite din Romania.
Bine ar fi sa nu fie adevarat.[-o<

dacaunico
04.09.2007, 13:19:51
Succes!
Am scris la topicul ''Interesele miresicilor...animale de companie'' ce raspuns am primit de la ANSV.

dacaunico
04.09.2007, 14:26:24
Uf,fetelor,nici nu va dati seama ce happy sunt.:D
Am aflat sigur ca nu trebuie sa tin in carantina catelusa,imi trebuie numai niste analize,bani vreo 5 mil si trebuie sa fac un drum de bucuresti,pt ca numai acolo se face o analiza.
<:-P <:-P <:-P <:-P

cristinadina
04.09.2007, 16:08:52
Buna,fetelor ! :* :* :* :*
Eu acum am ajuns acasa si am venit repede,repede,sa vad ce mai faceti.
Vad ca unele sunt suparate,nervoase (meghe),altele stresate cu invatatu (miss nanalia),iar altele fericite (dacaunico).
Meghe,poate ca de la oboseala ti-ai iesit din pepeni azi,doar nu de la nunta,ca mai ai destul pana atunci,ce o sa te faci in ultimele sapt de dinaintea nuntii ? Dar cred ca pe fiecare dintre noi ne mai apuca cateodata >:) ,trebuie sa incercam sa ne stapanim furia,sau sa se obisnuiasca ei (barbatii nostrii) cu apucaturile noastre,ca doar si ei au,nu ?

Andreea26
04.09.2007, 21:19:40
Fetelor sunt tare happy<:-P si trebuie sa va zic si voua. Samabata am o nunta la care trebuie sa mergem (un verisor de-al sotului) si imi fac o rochita pentru ca in oras nu am gasit nimic si materialul mi l-a adus cineva de afara....si azi am fost la a doua proba si va iesi tare frumoasa...abia astept sa fie gata sa va arat si voua...e sexy;)) asa cum imi place mie....(si sotului desigur;)) ).

Andreea26
04.09.2007, 22:12:16
Abia astept sa-ti vad rochita,sunt convinsa ca vei fi sexi.:*

Mersi!>:D<

dacaunico
05.09.2007, 18:03:51

Bye bye.
Am vazut azi pe forum ca intr-adevar esti vorbareata.
Am mai vazut si o parte din povestea ta,ti-am pus si vreo 2 intrebari la topicul respectiv.

cristinadina
05.09.2007, 23:55:17
Fetelor,gata,imi iau ''la revedere'' de la voi.Nu o sa mai scriu niciodata pe acest forum,voi intrati rar,nu prea vorbiti,sau poate nu mai vreti sa acceptati o noua miresica printre voi,iar cu celelalte miresici de pe la alte topicuri,intru numai in contradictii;e prea multa falsitate si minciuna pe forumul asta !!!!!! Se posteaza anumite rochii,torturi,accesorii,care nu sunt chiar placute ochiului,dar normal,nimeni nu are curajul sa spuna ca nu e pe gustul ei,sau macar sa taca,sa nu-si deie cu parerea,dar nu,se minte cu nerusinare :''vai,ce frumoase sunt,vai ce frumoasa ai fost,vai ce.....vai ce......'' si cand colo.........in gandul lor spun :O ce uratenie,nu as purta asa ceva niciodata.
Sa fiti fericite,sa aveti o viata frumoasa alaturi de sotiorii si de bebeii vostrii,iar celor care urmeaza sa se casatoreasca le urez sa aiba o nunta de vis.
V-am pupat.:*

cinezee
06.09.2007, 01:05:04
Fetelor,gata,imi iau ''la revedere'' de la voi.Nu o sa mai scriu niciodata pe acest forum,voi intrati rar,nu prea vorbiti,sau poate nu mai vreti sa acceptati o noua miresica printre voi,iar cu celelalte miresici de pe la alte topicuri,intru numai in contradictii;e prea multa falsitate si minciuna pe forumul asta !!!!!! Se posteaza anumite rochii,torturi,accesorii,care nu sunt chiar placute ochiului,dar normal,nimeni nu are curajul sa spuna ca nu e pe gustul ei,sau macar sa taca,sa nu-si deie cu parerea,dar nu,se minte cu nerusinare :''vai,ce frumoase sunt,vai ce frumoasa ai fost,vai ce.....vai ce......'' si cand colo.........in gandul lor spun :O ce uratenie,nu as purta asa ceva niciodata.
Sa fiti fericite,sa aveti o viata frumoasa alaturi de sotiorii si de bebeii vostrii,iar celor care urmeaza sa se casatoreasca le urez sa aiba o nunta de vis.V-am pupat.:*

hai nu te supara...ca nu se merita ..uite putem voi noi2 ....poate ...iti pot fi de folos :-p :)>-

Andreea26
06.09.2007, 09:19:08
Sa fiti fericite,sa aveti o viata frumoasa alaturi de sotiorii si de bebeii vostrii,iar celor care urmeaza sa se casatoreasca le urez sa aiba o nunta de vis.

Ai dreptate ca nu scriem foarte des dar gandeste-te ca poate avem locul de munca de asa natura ca nu putem sa scriem mai desc. Eu de exemplu ajung acasa cam la 8-9 seara si atunci ma uit un pic raspund la mesaje si cam atat. Si la lucru foarte rar am timp de asa ceva. Daca tu ai mai mult timp liber foarte bine...bravo tie!!!! Dar nu te astepta ca si altelel sa fie la fel de libere ca tine. Si in legatura cu falsitatea intr-adevar exista foarte multe pe forum....si toata lumea este foarte draguta fara a-si spune propria parere...ma rog nu chiar toate fetele. Dar daca pe topicul asta nu gasesti vorbarete sunt convinsa ca vei gasi pe alte topicuri!!!!

BDiana
06.09.2007, 10:21:02
Draga Cristinadina, noi toate iti respectam decizia! =;
In legatura cu falsitatea, sigur ca exista! E normal intr-un mediu atat de larg si divers! Insa te rog nu confunda cu falsitatea faptul ca unele fete se abtin sa comenteze gusturile care nu le plac ale altora! Nu esti cu nimic un om mai bun daca-i spui unuia verde-n fata ca si-a cumparat o rochie oribila! Si daca te-ai uita cu mai multa atentie, ai observa ca atunci cand au fost fete care au cerut o parere sincera in legatura cu o rochie sau un accesoriu pe care se gandeau sa si-l cumpere, li s-a raspuns cinstit. Au fost si fete care au spus FRUMOS ca nu le place, si uneori au schimbat parerea miresicii in cauza. Daca cineva si-a cumparat insa deja un lucru care-i place, si ni l-a aratat si noua ca sa se laude, nu e nimic rau si oricum nu mai poate face nimic, asa ca e foarte nepoliticos sa-i spui ca e oribil sau n-as fi dat atatia bani / nu merita / am vazut cu de 10 ori mai putin / etc
Mult noroc si dragoste!

dacaunico
06.09.2007, 12:22:22
Noi toate te-am primit in discutiile noastre,nu cred ca te-ai simtit data la o parte,dar cum spunea si Andreea,unele poate sunt mai ocupate si nu au timp de stat la discutii toata ziua.In legatura cu contradictiile in care ai intrat cu alte miresici de pe alte topicuri,nici nu ma mir,tu cum ai reactiona daca ti-ar spune cineva ca pantofii tai de mireasa sunt ....,ca tortul e urat,etc ? Nu uita ca suntem diferiti,si normal,gusturile sunt diferite.
Iti doresc si eu sa fi fericita si mai implinita in viata de cuplu.

dacaunico
06.09.2007, 14:37:02
Andreea,e gata rochita ? Cum e ? Cand vedem poze ? Sper ca nu numai sapt viitoare,ca sunt asa de curioasa.:*

luminita_sanporean
06.09.2007, 20:32:03
Cristina ne pare rau ca asa ai pus problema.Nu toate avem timp sa intram sa scriem pentru ca lucram pana seara si abia cat apucam sa vedem ce mai spun fetele pe forum.Oricum ai fost binevenita ca de altfel toate miresicile.Dar tu ai vrut sa fi putin mai altfel decat noi toate.
Si cu falsitatea, de multe ori decat sa ranesti un om pe care nici macar nu il cunosti spui ca iti place. Si o alta chestie e si cu gusturile care nu se discuta.Poate mie imi place ceva ce tie nu iti place.Asta depinde de fiecare.Si cu faza ca "eu nu mai intru pe forum. nu mai vorbesc cu voi" , ai dat dovada de o minte copilareasca.Adica ceva de genu"daca nu imi dai jucaria ta nu ma mai joc cu tine".
Incearca sa fi putin mai matura mai ales ca nu ai 16 ani.
Daca nu vrei sa vorbesti cu noi nimeni nu te obliga.Noi toate miresicile te-am primit cu drag, care au putut ti-au dat si sfaturi, dar esti prima care refuza sa vorbesca cu noi.Asta e!
La fel ca si celelalte fete iti doresc si eu ca la anu sa ai o nunta asa cum ai visat, si o casnicie fericita.

cinezee
06.09.2007, 20:44:37
eu cred ca ea avea prea mult timp liber ..si nu a avut rabdare cu voi....pacat .....:-<

seara buna dragelor ....;))

dacaunico
06.09.2007, 21:02:38
eu cred ca ea avea prea mult timp liber ..si nu a avut rabdare cu voi....pacat .....:-<

seara buna dragelor ....;))
Seara buna si tie.>:D<

Din pacate nu a avut timp nici cu noi,dar nici cu alte miresici de pe forum.
A fost decizia ei,poate se razgandeste si revine.

cinezee
06.09.2007, 21:19:43
Seara buna si tie.>:D<

Din pacate nu a avut timp nici cu noi,dar nici cu alte miresici de pe forum.
A fost decizia ei,poate se razgandeste si revine.

pai am vazut ca e cam repezita......forumul cere timp si rabdare ....

cristinadina
06.09.2007, 22:18:39
Nu vreau sa continuati sa credeti ca sunt un copil rasfatat.
Luminita,eu nu am spus ca nu o sa mai intru niciodata pe forum,am spus ca nu o sa mai scriu niciodata,dar iata ca acum imi incalc cuvantul si va scriu.V-am urmarit tot ce ati scris astazi,dragi miresici,si asta pt ca imi sunteti drage.
Aseara m-am suparat din cauza celor postate la topicul ''subiect intim'',eu mi-am scris fantezia acolo pt ca m-au intrebat 2 miresici despre ce e vorba,altfel,nici nu aveam de gand sa scriu despre ce e vorba.Daca unele miresici au crezut ca e deplasata fantezia mea,sau ca am gresit ca am postat pe topic,asta e,eu nici acum nu cred ca am gresit cu ceva pe acel topic.
Da,am gresit pe topicul de incaltaminte,dar asta pt ca ma enerveaza oamenii grandomani (stie ea despre cine vb),si daca ea accepta si alte pareri decat cele la care se astepta si spera,at nu era nici o problema.
Dar tot nu inteleg,Lumi,de ce crezi ca incerc sa fiu mai diferita decat voi ? Eu nu cred ca sunt mai diferita,poate diferenta e ca eu spun ce am de spus,in comparatie cu altii.
Va inteleg ca lucrati mult,va apreciez.
O sa vad,poate ca o sa ma primeasca printre ele si miresicile de la guralive.
Voi sunteti suparate ? Mai vreti sa stati de vorba cu mine ?
Sa aveti o seara placuta.>:D<

cristinadina
06.09.2007, 22:20:03
pai am vazut ca e cam repezita......forumul cere timp si rabdare ....
Ok,timp am,o sa incerc sa am si rabdare.
Iti multumesc pt mesajul de incurajare dat aseara.:*

cinezee
06.09.2007, 22:22:15
ASA MAI MERGE BINE AI REAPARUT ....>:D< PASTREAZA-TI SPIRITUL TOT ASA ....>:D< >:D<

CA MULTE DINTRE ELE INTRE DE CU SEARA ...DACA AU TIMP....SAU DACA CHIAR AI KEF DE VORBARIE ..UITE INTRA AICI :

http://www.miresici.ro/showthread.php?p=377575#post377575

INTRA FETELE DE PESTE TOT ..SI DIN TARE SI DE AFARA ...SI VORBESC DESPRE DE TOATE ....

SPOR LA CITIT :)

cristinadina
06.09.2007, 22:25:36
ASA MAI MERGE BINE AI REAPARUT ....>:D< PASTREAZA-TI SPIRITUL TOT ASA ....>:D< >:D<

CA MULTE DINTRE ELE INTRE DE CU SEARA ...DACA AU TIMP....SAU DACA CHIAR AI KEF DE VORBARIE ..UITE INTRA AICI :

http://www.miresici.ro/showthread.php?p=377575#post377575

INTRA FETELE DE PESTE TOT ..SI DIN TARE SI DE AFARA ...SI VORBESC DESPRE DE TOATE ....

SPOR LA CITIT :)
Multumesc mult de tot,esti o draguta.:*
Vin acolo.

dacaunico
07.09.2007, 15:31:25
Buna fetelor.
Cristina,bine ai revenit printre noi,vad ca ti-a trecut supararea,f bine,dupa cum spunea si cinezee,avem nevoie de timp si rabdare.
Forumul e un loc pt toata lumea,atata timp cat nu ne jignim una pe alta,fiecare e libera sa-si expuna parerea.

cristinadina
07.09.2007, 21:08:21
Buna fetelor.
Cristina,bine ai revenit printre noi,vad ca ti-a trecut supararea,f bine,dupa cum spunea si cinezee,avem nevoie de timp si rabdare.
Forumul e un loc pt toata lumea,atata timp cat nu ne jignim una pe alta,fiecare e libera sa-si expuna parerea.

Multumesc de primire.
Am revenit pt ca m-am gandit ca nu are rost sa ''plec'' numai din cauza ca unele ''doamne'' nu sunt pe aceeasi lungime de unda,aici cred ca sti la ce ma refer,am vazut ca ai fost prezenta pe acel topic.Am si eu parerile si stilul meu de viata,ca deranjeaza pe careva,asta e.
Deci fetelor,n-ati scapat de mine.:*

luminita_sanporean
07.09.2007, 21:14:22
Multumesc de primire.
Am revenit pt ca m-am gandit ca nu are rost sa ''plec'' numai din cauza ca unele ''doamne'' nu sunt pe aceeasi lungime de unda,aici cred ca sti la ce ma refer,am vazut ca ai fost prezenta pe acel topic.Am si eu parerile si stilul meu de viata,ca deranjeaza pe careva,asta e.
Deci fetelor,n-ati scapat de mine.:*
Asa te vrem Cristina!!!Bine ai revenit printre noi>:D< .Daca te-a suparat cineva nu trebuie sa te superi pe toate.
Si cu faza ca esti diferita de noi m-am referit la faptul ca esti prea directa.
Oricum o sa mai vorbim de acuma :*

cristinadina
07.09.2007, 21:30:50
Asa te vrem Cristina!!!Bine ai revenit printre noi>:D< .Daca te-a suparat cineva nu trebuie sa te superi pe toate.
Si cu faza ca esti diferita de noi m-am referit la faptul ca esti prea directa.
Oricum o sa mai vorbim de acuma :*
Abia astept sa palavragim.
Ce pot sa fac daca asa sunt eu,mai directa,o sa vedeti ca o sa reusiti sa ma placeti chiar si asa directa cum sunt eu.>:D<

luminita_sanporean
07.09.2007, 21:44:06
Abia astept sa palavragim.
Ce pot sa fac daca asa sunt eu,mai directa,o sa vedeti ca o sa reusiti sa ma placeti chiar si asa directa cum sunt eu.>:D<

Noi te placem Cristina!Niciodata nu s-a pus problema sa nu te placem!
Cu siguranta o sa palavragim.Mie imi pare rau ca sunt singura viitoare mamica dintre miresicile din mures.:-s
Si nu am cu cine sa ma consult.

dacaunico
09.09.2007, 18:44:29
Helloooo,fetele,ce faceti ? Cum v-ati petrecut weekend-ul ?
Andreea,eu tot astept pozele...:-w

cristinadina
09.09.2007, 21:28:18
Cristina ...si welcome back in ur off reginal areea <:-P <:-P <:-P
:* :* :* :* :* :* :* :* :* :*
Am fost plecata fetelor,de asta n-am mai scris nimic.
Dar voi,ce noutati aveti ?
Va tzuuuuuuuuuuuc pe toate.

cinezee
09.09.2007, 22:44:07
Am fost plecata fetelor,de asta n-am mai scris nimic. Dar voi,ce noutati aveti ?Va tzuuuuuuuuuuuc pe toate.

cum te simti ....?!;;)

cristinadina
09.09.2007, 22:51:57
cum te simti ....?!;;)
Super bine.
Tu ? Cum esti ?

cinezee
09.09.2007, 23:13:33
Super bine.
Tu ? Cum esti ?

la fel ca deobicei...adica binisor .....>:D<

cristinadina
10.09.2007, 00:03:46
la fel ca deobicei...adica binisor .....>:D<
De ce numai binisor ? Meriti mai mult.

cristinadina
10.09.2007, 00:13:27
Nu stiu unde sa postez intrebarea asa ca o fac aici.
Deci ok,am gresit,trebuia poate sa ma exprim altfel,dar oare Laura si Lacrimaxx nu au intaratat aceasta cearta ?
Eu am spus ca e opinia mea,ca e intr-adevar un restaurant frumos,dar ca mai sunt asemenea restaurante.Ele au continuat sa ma jigneasca ludus=cat o comuna...,VIP,etc.Eu chiar am spus ca nu vreau sa continui,ca sa nu ajunga subiectul la RB,si tot numai eu considerati ca merit infractiune ? Nu e chiar corect,dar fie.

cinezee
10.09.2007, 00:15:25
De ce numai binisor ? Meriti mai mult.

ptrca asa am fost toata viata ....e dificil ...mai ales cand ai grija de o persoana in varsta..care iti " mananca " si "macina " contant timp si sanatatea

BDiana
10.09.2007, 00:23:15
Deci ok,am gresit,trebuia poate sa ma exprim altfel,dar oare Laura si Lacrimaxx nu au intaratat aceasta cearta ?
Eu am spus ca e opinia mea,ca e intr-adevar un restaurant frumos,dar ca mai sunt asemenea restaurante.Ele au continuat sa ma jigneasca ludus=cat o comuna...,VIP,etc.Eu chiar am spus ca nu vreau sa continui,ca sa nu ajunga subiectul la RB,si tot numai eu considerati ca merit infractiune ? Nu e chiar corect,dar fie.
In primul rand, nu ai primit infractiune, ci atentionare. Motivul pentru care ai primit-o este atitudinea ta generala, si nu numai in acest conflict. Nu este prima oara cand starnesti certuri, fie cu intentie, fie fara... Cert e ca este important sa-ti masori mai bine vorbele...
Nu o lua in nume de rau, nu are nimeni nimic cu tine, fetele sunt toate foarte deschise si intimpina cu placere noii veniti, daca si acestia isi dau silinta de a se face placuti...

cristinadina
10.09.2007, 00:27:11
In primul rand, nu ai primit infractiune, ci atentionare. Motivul pentru care ai primit-o este atitudinea ta generala, si nu numai in acest conflict. Nu este prima oara cand starnesti certuri, fie cu intentie, fie fara... Cert e ca este important sa-ti masori mai bine vorbele...
Nu o lua in nume de rau, nu are nimeni nimic cu tine, fetele sunt toate foarte deschise si intimpina cu placere noii veniti, daca si acestia isi dau silinta de a se face placuti...
Da,ma rog,acolo scrie infractiuni si de asta am zis si eu asa.
Ok,am inteles pt ce am fost atentionata,dar crezi ca ele nu au gresit cu nimic ? Si eu am gresit,dar si ele,si cu toate astea,numai eu am fost atentionata.

cristinadina
10.09.2007, 00:30:07
ptrca asa am fost toata viata ....e dificil ...mai ales cand ai grija de o persoana in varsta..care iti " mananca " si "macina " contant timp si sanatatea
Imi pare sincer rau ca treci prin astfel de momente,dar trebuie sa ai credinta si putere sa treci peste,si sa ai convingerea ca o sa vina zile mai bune.

cinezee
10.09.2007, 00:56:24
Imi pare sincer rau ca treci prin astfel de momente,dar trebuie sa ai credinta si putere sa treci peste,si sa ai convingerea ca o sa vina zile mai bune.

poate da ..poate nu .....nimeni nu stie ce ii rezerva viitorul

cristinadina
10.09.2007, 01:00:53
poate da ..poate nu .....nimeni nu stie ce ii rezerva viitorul
Normal ca nu stim,dar nu trebuie sa ne pierdem speranta.

cinezee
10.09.2007, 01:10:31
Normal ca nu stim,dar nu trebuie sa ne pierdem speranta.

cica omenirea spune ....ca aia moare ultima mereu ...>:D<

Andreea26
10.09.2007, 12:39:07
Helloooo,fetele,ce faceti ? Cum v-ati petrecut weekend-ul ?
Andreea,eu tot astept pozele...:-w
Stiu draga mea. Am fost dej la nunta cu rochita si eu zic ca mi-a venit foarte bine. Imediat ce le primesc le si postez! Pupici!!!

dacaunico
10.09.2007, 13:30:52
Stiu draga mea. Am fost dej la nunta cu rochita si eu zic ca mi-a venit foarte bine. Imediat ce le primesc le si postez! Pupici!!!
Ok,mai am putintica rabdare.:*

dacaunico
10.09.2007, 13:43:00
Cristina,Cristina...numai de belele dai.Am citit si eu mesajele care au ajuns la RB,iar parerea mea e ca toate 3 ati gresit,prima tu pt ca nu te-ai exprimat chiar asa cum trebuie,iar pe urma ele 2,prin raspunsurile cam acide la adresa ta.
De n-ar fi atata rautate in lumea asta...
Oricum,sfatul meu este ca pe viitor,daca citesti ceva care nu-ti face placere,daca vezi ceva care nu-ti place,mai bine schimba topic-ul...nu are rost sa te enervezi nici tu,nici altii. >:D<

cristinadina
10.09.2007, 20:11:08
Cristina,Cristina...numai de belele dai.Am citit si eu mesajele care au ajuns la RB,iar parerea mea e ca toate 3 ati gresit,prima tu pt ca nu te-ai exprimat chiar asa cum trebuie,iar pe urma ele 2,prin raspunsurile cam acide la adresa ta.
De n-ar fi atata rautate in lumea asta...
Oricum,sfatul meu este ca pe viitor,daca citesti ceva care nu-ti face placere,daca vezi ceva care nu-ti place,mai bine schimba topic-ul...nu are rost sa te enervezi nici tu,nici altii. >:D<
Ok,am sa tin cont de asta,oricum mi-am promis ca nu o sa mai dau replica la nici un mesaj care nu imi place/nu sunt de acord (cel putin o sa incerc). o:-)
Acum sunt f obosita,merg sa pap ceva si in pat cu mine.
Sa aveti grija de voi,fetelor.

laura2007
10.09.2007, 23:29:39
Ok,am sa tin cont de asta,oricum mi-am promis ca nu o sa mai dau replica la nici un mesaj care nu imi place/nu sunt de acord (cel putin o sa incerc). o:-)
Acum sunt f obosita,merg sa pap ceva si in pat cu mine.
Sa aveti grija de voi,fetelor.

eu nu vreau sa ma cert cu imeni si chiar nu am nimic cu tine...sincer.

Andreea26
11.09.2007, 08:56:04
Vai fetelor un pic am fost ocupata si voi v-ati facut de cap pe aici #-o ...glumesc...;)) dar chiar nu imi place ca au intervenit certuri....sper totusi sa ne intelegem bine si sa ne sustinem una pe alata. Offf, sunt asa de ocupata zilele astea si mi-e asa de dor sa mai povestesc cu voi ....dar promit ca recuperez saptamana viitoare ca nu o sa mai fiu asa de ocupata.
Voi ce mai spuneti, ce mai faceti?
Lumi spune-ne si noua cum te mai simti si ce simti ca mamica?
Va pup si va doresc toate cele bune!!!:*

cristinadina
11.09.2007, 19:58:37
eu nu vreau sa ma cert cu imeni si chiar nu am nimic cu tine...sincer.
Foarte bine.

Andreea26
11.09.2007, 20:09:40
Buna seara fetelor? Cine e online pe aici? Ce mai faceti, ce ati facut azi?

laura2007
11.09.2007, 20:28:17

munca,munca si iar munca.,....dupa sapt de pauza.....

dacaunico
11.09.2007, 22:16:42
La mine nimic nou sub soare,toate-s vechi...mi-e asa de dor de sotiorul meu;acum stateam si ma uitam la pozele de la nunta si...:(( ,dar,no,trece si asta,mai sunt cateva zile si vine acasa.
Din lipsa de ocupatie,m-am apucat sa tund catelusa,inca n-am terminat de tot opera,ca nu a mai avut stare sa ramana in pozitiile in care o puneam,asa ca,mai ramane putin si pe maine.

Dar tu ? Nu ne-ai spus ce faci,cum esti ?
De Lumi si de Clau nu mai stiti nimic ? Unde sunteti fetelor ???

dacaunico
14.09.2007, 12:07:09
Cristina,LA MULTI ANI !!! <:-P <:-P <:-P <:-P

Iti doresc multa sanatate,fericire si tot binele din lume .

Sa ai o zi superba.>:D<

cristinadina
14.09.2007, 14:29:00
Cristina,LA MULTI ANI !!! <:-P <:-P <:-P <:-P

Iti doresc multa sanatate,fericire si tot binele din lume .

Sa ai o zi superba.>:D<

Multumesc mult de tot.:* :*

nanalia
14.09.2007, 16:59:59
Buna dragele mele!Ce mai faceti dragutelor?Am revenit si eu dupa o perioada mai lunga putin.Dar am 2 motive de bucurie.
1.Luni la ora 12:55 s-a nascut nepotelul meu Luca Vlad, care e un scump si un dulce.
2.In sfarsit dupa 6 ani de facultate mi-am luat diploma si pot sa ma laud daca imi dati voie ca sunt doctor( desi mai am mult pana chiar voi fi unul.)
Stiu ca nu e bine si frumos sa te lauzi dar sunt foarte fericita ca parca nu mai venea ziua asta.Parea foarte indepartata.<:-P :rocking:
Voi ce mai faceti?Am vazut ca au fost ceva neintelegeri,dar sper sa se rezolve totul si sa ne intelegem cu toate ,fara alte probleme.

nanalia
14.09.2007, 17:02:15
Ah, am uitat: Cristina iti urez "la multi ani", multa fericire si indeplinirea tuturor dorintelor.Si o nunta de vis.<:-P =D>

luminita_sanporean
14.09.2007, 17:26:57
La multi ani Cristina!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!<:-P
Sa fi fericita, sanatoasa si iubita!
Si o zi superba!:rocking:

luminita_sanporean
14.09.2007, 17:29:56
Buna dragele mele!Ce mai faceti dragutelor?Am revenit si eu dupa o perioada mai lunga putin.Dar am 2 motive de bucurie.
1.Luni la ora 12:55 s-a nascut nepotelul meu Luca Vlad, care e un scump si un dulce.
2.In sfarsit dupa 6 ani de facultate mi-am luat diploma si pot sa ma laud daca imi dati voie ca sunt doctor( desi mai am mult pana chiar voi fi unul.)
Stiu ca nu e bine si frumos sa te lauzi dar sunt foarte fericita ca parca nu mai venea ziua asta.Parea foarte indepartata.<:-P :rocking:
Voi ce mai faceti?Am vazut ca au fost ceva neintelegeri,dar sper sa se rezolve totul si sa ne intelegem cu toate ,fara alte probleme.
Felicitari pentru diploma!
Stiu cum e sa iti iei o piatra de pe inima.Eu am facut 5 ani de facultate pentru ca am fost la fara frecventa pentru ca si lucrat si anul trecut in iulie am devenit si eu econimist cu diploma.
Sa folosesti sanatoasa diploma si sa ne spui si noua din ce dai rezidentiatul sa stim daca o sa avem pila pe la batranete cand o sa ne mai doara una alta ;))

nanalia
15.09.2007, 09:54:51
Daca ma ajuta Dumnezeu, fundul(sa stau sa invat) si capul sper sa fiu din 15 ianuarie ( sau asa ceva) medic rezident pediatru.Asa ca poate, daca vreti o sa ingrijesc copilasii.Nu ca as vrea sa fie bolnavi, dar pentru orice eventualitate....Si promit ca o sa-mi dau toata silinta sa fiu un medic bun.:* :* :*

dacaunico
15.09.2007, 12:46:47
Daca ma ajuta Dumnezeu, fundul(sa stau sa invat) si capul sper sa fiu din 15 ianuarie ( sau asa ceva) medic rezident pediatru.Asa ca poate, daca vreti o sa ingrijesc copilasii.Nu ca as vrea sa fie bolnavi, dar pentru orice eventualitate....Si promit ca o sa-mi dau toata silinta sa fiu un medic bun.:* :* :*
Multa bafta iti doresc.
Deja sunt 2 viitoare mamicute aici,asa ca poate o sa va intalniti anul viitor pt un consult.
>:D< >:D<

laura2007
15.09.2007, 14:52:20
Multa bafta iti doresc.
Deja sunt 2 viitoare mamicute aici,asa ca poate o sa va intalniti anul viitor pt un consult.

felicitari pt diploma.
cristina, la multi ani!!si o nunta de vis.

cristinadina
15.09.2007, 16:59:02
Fetelor,multumesc mult pt urari.:*
Cum mai sunteti ? Ce ati mai facut ?

anca_27
16.09.2007, 13:32:46
Buna fetelor, cum mai sunteti? Tocmai ne-am intors din luna de miere - am plecat mult mai tarziu decat era planificat, dar e bine ca ne-am rezolvat problemele si-am putut pleca sa ne detasam putin - si hop, vad ca harnicuta Andreea a si deschis alt topic. :) Bravo ei si voua, chiar simteam nevoia unui alt loc unde sa pove despre ce e in jurul nostru, :P doar nuntile au trecut si-acum avem alte hobby-uri. Eu, de azi-dimineata stau pe net si citesc tot si-ncarc intr-una poze . Ma bucur ca v-am regasit. Felicitari celor cu diplome proaspete si viitoarelor mamici! Hm, cred ca si noi celelalte ne incadram la aceeasi categorie, doar facem `practica` de zor ... eu una, in fiecare luna imi fac teste de sarcina :D .
Va pupacesc pe fiecare in parte si s-auzim doar de bine! >:D<

PS. Sunt curioasa fiecare dintre noi ce meserie are, poate mai schimbam pareri. Incep eu: anul acesta voi fi invatatoare - e al patrulea an in care o sa pun creionul in mana unor pitici, in ceilalti ani am fost de toate (educatoare, profa de romana, engleza, franceza) si la anul sper sa ma definitivez pe lb. romana - o sa termin faculta. Voi?

dacaunico
16.09.2007, 14:35:56
Bine ai revenit Anca. Ma bucur ca ati avut o saptamana de miere reusita.M-am uitat la pozele voastre,sunt frumoase.
Ai aceeasi meserie ca si cumnata mea,si ea e invatatoare si la fel,anul viitor termina facultatea.
Eu am terminat facultatea de psihologie in 2003,dar nu am lucrat deloc in domeniu.Pana acum,am lucrat numai in domeniul vanzarilor,ca si reprezentant de vanzari,asta mi-a placut.
Momentan nu lucrez nicaieri,sper ca maine sa primesc o veste buna si sa reusim sa plecam in Anglia.[-o< [-o< [-o<

cristinadina
16.09.2007, 23:27:53
Laura,am o intrebare pt tine.Daca locuiesti in cluj,de ce ati facut nunta in mures ? Doar o curiozitate de a mea.
Mersi.

cristinadina
16.09.2007, 23:33:05
Ca sa continuam lista cu ce se ocupa fiecare,eu lucrez de acasa,tin contabilitatea la niste firme.

laura2007
17.09.2007, 07:25:04
Laura,am o intrebare pt tine.Daca locuiesti in cluj,de ce ati facut nunta in mures ? Doar o curiozitate de a mea.
Mersi.

Sunt plecata de ani in cj, dar parintii mei sunt in Tg-Mures.Am preferat sa fac in ms si pt sala....

laura2007
17.09.2007, 07:26:15
Sunt plecata de ani in cj, dar parintii mei sunt in Tg-Mures.Am preferat sa fac in ms si pt sala....

de 8 ani trebuia sa scriu, dar tastatura mea mananca litere si cifre.

anca_27
17.09.2007, 17:41:21
Bine ai revenit Anca. Ma bucur ca ati avut o saptamana de miere reusita.M-am uitat la pozele voastre,sunt frumoase.
Ai aceeasi meserie ca si cumnata mea,si ea e invatatoare si la fel,anul viitor termina facultatea.
Eu am terminat facultatea de psihologie in 2003,dar nu am lucrat deloc in domeniu.Pana acum,am lucrat numai in domeniul vanzarilor,ca si reprezentant de vanzari,asta mi-a placut.
Momentan nu lucrez nicaieri,sper ca maine sa primesc o veste buna si sa reusim sa plecam in Anglia.[-o< [-o< [-o<

Sa v-ajute D-zeu sa puteti pleca, astept cu nerabdare vesti ....tot respectul pentru cei care pot trai departe de tara.
Ma pasiona si inca ma pasioneaza psihologia, insa merg pe invatamant acum daca tot asta fac de ani de zile, insa-mi satisfac curiozitatile cu ajutorul nasilor care sunt psihoterapeuti.

Cristinadina, interesanta meserie :) bv tie ca te poti `bate` cu cifrele, eu am avut candva o mica firma si de-abia tineam contab primara :D. Fiecare cu ce-i place.

Pupici si spor! :*

laura2007
17.09.2007, 21:11:43
Buna fetelor!
Azi am facut cunostinta cu bebelul meu.Are 15,6 mm si 144 de batai ale inimioarei pe minut.
E super sanatos si eu super fericita.
Si are varsta de 8 saptamani si 2 zile.
Ca si profesie eu sunt economist la o firma cunoscuta in targu mures de distributie gaz.
Va sarut pe toate si va doresc sa aveti si voi bebei sa vedeti cat e de frumos!

Eu am terminat Stiinte Economice si lucrez in vanzari.....Sunt area sales manager la o frma care vinde genti, trollere, rucsaci marca Lamonza, si mai lucrez pe langa asta si la o firma de medicamente.

dacaunico
17.09.2007, 23:36:25
Deci mai este cineva care lucreaza in domeniul vanzarilor.Cred ca daca mai ai timp si de un alt job ,nu e chiar asa solicitant cel de ASM.Poate e mai lejer in domeniul gentilor,pt ca pe produsele la care am lucrat eu,chiar nu mai aveam timp si de altceva.Sotul meu,la fel,lucreaza tot in vanzari,e director de zona,dar nici el nu ar mai avea timp si pt alt job.

Din pacate astazi nu va pot da nici o veste buna in legatura cu plecarea noastra,sper ca ziua de miercuri sa fie mai cu noroc.

dacaunico
17.09.2007, 23:43:01
Ma gandeam oare ce mai fac Dellycess,Sanda,Lucfelice,Camelutza,Lola ?
S-au casatorit si nu au mai dat nici un semn.Mai stiti ceva de ele ?

Apropo,de asta,CLAUUUUUUUU,nu ne-ai mai povestit nimic.Cum a fost ? Vrem detalii,poze.

Lumi,ma bucur pt tine si pt bebe-ul vostru.

meghe
18.09.2007, 07:41:12
Neata fetelor!
ce mai faceti?Toate bune? Eu acum doar ce ma mai uit pe forum sa vad daca mai scrieti ceva care sa-mi foloseasca..nu mai am ce pregati de acum!:) Ce a fost de pregatit de acum am rezolvat..asa ca acum stau putin mai linistita..dar nu de tot..imi mai vine cate o idee, o scriu in agenda.. .Acum parintii nostri se gandesc de bautura ce si cum sa faca..!
Mi-am facut o agenda cu toate amanuntele, ce vreau sa fac, cum...atunci poate uit si ma duc pete tot cu agenda!
Numai bine!
Ce fac miresicile insarcinate?

Va pup!Aveti grija de voi!
O zi buna!:*

CCCC
18.09.2007, 10:08:36
Buna,fetelor! Ce mai faceti,cum mai sunteti?
Am promis ca va povestesc despre nunta mea si va pun bineinteles poze,dar......;-) exista si un ....dar...toate le am pe dvd si eu pe net intru doar de la servici,pt ca,din pacate de data asta,eu stau la casa si la case cei de la rds nu vor sa instaleze net ;....si la servici,bineinteles ca nu am dvd-ryter(scuze daca nu am scris bine),deci nu pot pune inca poze.......e doar o chestie de timp,pt ca pt voi tot gasesc eu o solutie ;-) .
Ieri a fost si prima zi la servici,dupa o luna de concediu,asa ca va inchipuiti cum a fost....de aceea nu am dat nici un semn de viata.

Nunta mea a fost foarte frumoasa,majoritatea lucrurilor au iesit asa cum am vrut eu dar bineinteles ca au fost si unele chestii care au iesit altfel pt ca in ziua aia va dati seama ca nu am mai putut sa le urmaresc pe toate.
La capitolul emotii,am stat bine pt ca nu am avut(asa zic eu),in schimb pe al meu mire l-au coplesit in totalitate,cand m-a vazut mireasa i-au dat lacrimile,atunci am avut si eu o stare de fericire chiar bucurie,implinire..........emotii sa fi fost?:-? ....nu stiu,poate.......
Ce mai,a fost frumos totul,am avut si unele mici incidente,da cred ca pana la urma au dat farmec si ele nuntii.
Am insa un singur regret,ca totul s-a petrecut asa de repede,iar acea zi de poveste..........a trecut foarte repede......
Va pup pe toate si va doresc o zi buna.

P.S. raman datoare cu poze,stiu !!!!

meghe
18.09.2007, 10:15:26
Buna,fetelor! Ce mai faceti,cum mai sunteti?
Am promis ca va povestesc despre nunta mea si va pun bineinteles poze,dar......;-) exista si un ....dar...toate le am pe dvd si eu pe net intru doar de la servici,pt ca,din pacate de data asta,eu stau la casa si la case cei de la rds nu vor sa instaleze net ;....si la servici,bineinteles ca nu am dvd-ryter(scuze daca nu am scris bine),deci nu pot pune inca poze.......e doar o chestie de timp,pt ca pt voi tot gasesc eu o solutie ;-) .
Ieri a fost si prima zi la servici,dupa o luna de concediu,asa ca va inchipuiti cum a fost....de aceea nu am dat nici un semn de viata.

Nunta mea a fost foarte frumoasa,majoritatea lucrurilor au iesit asa cum am vrut eu dar bineinteles ca au fost si unele chestii care au iesit altfel pt ca in ziua aia va dati seama ca nu am mai putut sa le urmaresc pe toate.
La capitolul emotii,am stat bine pt ca nu am avut(asa zic eu),in schimb pe al meu mire l-au coplesit in totalitate,cand m-a vazut mireasa i-au dat lacrimile,atunci am avut si eu o stare de fericire chiar bucurie,implinire..........emotii sa fi fost?:-? ....nu stiu,poate.......
Ce mai,a fost frumos totul,am avut si unele mici incidente,da cred ca pana la urma au dat farmec si ele nuntii.
Am insa un singur regret,ca totul s-a petrecut asa de repede,iar acea zi de poveste..........a trecut foarte repede......
Va pup pe toate si va doresc o zi buna.

P.S. raman datoare cu poze,stiu !!!!

Felicitari! Casa de piatra! Sa fie intr-un ceas bun!<:-P
Inca o miresica fericita!
Da..ramai datoare cu poze si nu doar atat...cu sfaturi, idei...nu refuz nimic..din toate i-au ce mi se potriveste!;-)
O zi buna!

dacaunico
18.09.2007, 11:50:15
Clau,ma bucur ca a fost totul bine,scuze daca te stresez cu pozele,dar asa sunt eu,curioasa.Cum adica nu vor sa puna net daca stai la casa ?

Meghe,cred ca mai bine e sa intrebi tu ce te intereseaza mai mult,pt ca altfel poate nu povesteste nimeni chiar lucrul care te intereseaza pe tine.
Orice nelamurire ai,intrebi.

Andreea26
18.09.2007, 13:35:48
Salut fetelor! :* Cu o mare intarziere dar si cu regret ca nu am mai apucat sa va scriu, revin acum in forta si incerc sa recuperez ce ati scris voi. Ma bucur ca are succes off-topicul de mures<:-P . Oare cu ce sa incep? Lumi ma bucur ca ti-a vazut bebelul si ca sunteti bine amandoi! Cristina iti doresc la multi ani cu intarziere si tot ce iti doresti tu sa ti se indeplineasca! Felicitari si casa de piatra celor care au avut nunta in ultimul timp si multa dragoste si fericire actualelor sotioare si multa rabdare si incredere viitoarelor miresici! Cu un lucru am ramas totusi in urma...care este a doua mamica din mures? As vrea sa o felicit si pe ea.
In rest...abia astept sa mai pove cu voi! Va pup pe fiecare si va doresc toate cele bune!!!!!!:*

dacaunico
18.09.2007, 18:01:02
A doua mamica e Elena,are nunta in 29.09.07 la Terra in ungheni.A scris pe celalalt topic,are 20 saptamani (bebe-ul).

Andreea26
18.09.2007, 21:07:37
A doua mamica e Elena,are nunta in 29.09.07 la Terra in ungheni.A scris pe celalalt topic,are 20 saptamani (bebe-ul).

Mersic!>:D<

Andreea26
20.09.2007, 12:09:02
Sunteti cam tacute zilele astea fetelor! Ce se intampla?

anca_27
20.09.2007, 15:09:05
Cred ca e toamna de vina, ne-a molesit pe toate ... Eu una n-am chef de nimic, ma tot invart prin casa da` tot nu se vede nimic. M-as duce sa-mi cumpar ceva nou, n-am chef. M-as programa la un coafor, o cosmetica, sa mai schimb ceva, tot n-am chef. Cred ca e astenie de toamna ...
`A venit, a venit toamnaaaa` , cu toate ca ruginiul si auriul frunzelor ar trebui sa ne dea o alta stare de spirit.
Fetelor, mi-a venit in minte o alta idee - la cea cu locurile de munca ale fiecaruia n-a prea raspuns lumea- ce saloane de coafura-cosmetica-manichiura din oras va fac placere? Nu vorbesc de unghii false neaparat, vorbesc de o manichiurista careia sa-i mearga mana, sa nu iasa liniile strambe si sa le refaca apoi de trei ori; coafeze care sa pastreze si linia naturala a parului nu doar intins, tapat si aceeasi freza la toate colturile de strada. Sau poate tot de la toamna, am eu prea multe pretentii si vad prea multe......

dacaunico
20.09.2007, 15:37:52
Cred ca e toamna de vina, ne-a molesit pe toate ... Eu una n-am chef de nimic, ma tot invart prin casa da` tot nu se vede nimic. M-as duce sa-mi cumpar ceva nou, n-am chef. M-as programa la un coafor, o cosmetica, sa mai schimb ceva, tot n-am chef. Cred ca e astenie de toamna ...
`A venit, a venit toamnaaaa` , cu toate ca ruginiul si auriul frunzelor ar trebui sa ne dea o alta stare de spirit.
Fetelor, mi-a venit in minte o alta idee - la cea cu locurile de munca ale fiecaruia n-a prea raspuns lumea- ce saloane de coafura-cosmetica-manichiura din oras va fac placere? Nu vorbesc de unghii false neaparat, vorbesc de o manichiurista careia sa-i mearga mana, sa nu iasa liniile strambe si sa le refaca apoi de trei ori; coafeze care sa pastreze si linia naturala a parului nu doar intins, tapat si aceeasi freza la toate colturile de strada. Sau poate tot de la toamna, am eu prea multe pretentii si vad prea multe......
Pe mine asteptarea asta ma macina si ma termina.Pana cand nu stiu un raspuns clar sunt fleoasca,n-am chef de nimic.

Hm,saloane de infrumusetare....nu prea pot sa-mi dau cu parerea ca din pacate nu prea le frecventez.La cosmetica mai merg cateodata dar cam rar.Merg la o singura cosmeticiana de care sunt f multumita,e pe str.Korosi Sandor,daca stiti unde e.
La manichiura merg si mai rar,pt ca imi place sa-mi fac eu manichiura.Merg doar daca vreau ceva mai special,unghii false nu am avut niciodata si nici nu ma tenteaza.Pe strada unde locuiesc este un solar si acolo fac si manichiura,la tipa aceea am fost si mi-a placut.La nunta de exemplu,ea mi-a facut manichiura.
Pt machiaj de ocazie o recomand cu placere pe Iulia,are salon de cosmetica in scara cu coaforul wisky.E o tipa de milioane si lucreaza f misto,mie cel putin imi place.La cosmetica nu stiu cum se pricepe dar la machiaj e super buna.
La coafor in ultimul timp am umblat la un salon micut din tudor de pe str.progresului (cred ca asta e strada) ,e acolo o coafeza care pana acum mi-a nimerit de fiecare data ce am vrut. Mi-a mai placut cum lucreaza o tipa,dar n-am mai umblat la ea pt ca si-a deschis salon in unirii si mi-era lene mereu sa ma deplasez pana acolo;dar si ea lucreaza f bine,o cheama kinga,salonul nu stiu cum se numeste.
Prea multe n-ati aflat de la mine,dar asta e.>:D<

dacaunico
23.09.2007, 16:14:36
Hm,nu mai zic nimic fetele ? :-w

meghe
24.09.2007, 07:56:20
Hm,nu mai zic nimic fetele ? :-w

Neata!
Vai...e atata de frig la tarnaveni!:-SS E o ceata!...mama-mama... .
Sunt la servici..desi nu prea am chef...(:| cred ca ma paste o raceala, dar trec toate...asa ca...sunt optimista!:D
O zi buna fetelor!Voi ce mai ziceti?;;)

Andreea26
24.09.2007, 12:07:55
Salut fetelor! Nici eu nu prea stau bine cu cheful...am primit si o veste neplacuta...adica a venit CM #-o...si noi vroiam bebe ;;) ....asta e...mai incercam....am o multime de acte de facut...dar le fac si pe astea...apoi ce sa va mai zic?...la coafor cel mai des merg si eu tot la cel de progresului nr.4 (Destiny)...mai este inca o coafeza buna in mureseni doar ca e cam departe......apoi la manichiura si pedichiura merg in centru la Salonul Orange.
va pup pe toate si va doresc o zi buna!!:*

anca_27
24.09.2007, 12:18:24
Da Andreea, se pare ca impartasim aceleasi sentimente azi :( si la mine a aparut azi CM tocmai cand ma bucuram ca intarzie de doua zile.... asta e, mergem mai departe cu practica :D . In rest ... rutina de toate zilele si clipele cu iuby - incercam sa fie cat mai multe si sa fie cel mai important `domeniu` din viata noastra.

Pupici la toata lumea! :*

anca_27
24.09.2007, 12:22:49
Am uitat sa multumesc fetelor pt listele cu saloanele de infrumusetare ... eu inca nu am unul stabil, cel mai des am fost la cel de langa Poli II, la vreo 200m mai incolo, dar credeti-ma ca imi scapa complet numele acum, sunt multumita cum lucreaza Meli de-acolo, coafeza, insa imi place tot timpul sa incerc lucruri noi.
Pupici! >:D<

Andreea26
24.09.2007, 12:26:58
Da Andreea, se pare ca impartasim aceleasi sentimente azi :( si la mine a aparut azi CM tocmai cand ma bucuram ca intarzie de doua zile.... asta e, mergem mai departe cu practica :D . In rest ... rutina de toate zilele si clipele cu iuby - incercam sa fie cat mai multe si sa fie cel mai important `domeniu` din viata noastra.

Pupici la toata lumea! :*

Da asa e...iubirea alaturi de sotul meu parca e mai mare acum dupa nunta si asta parca imi da viata si putere in tot ceea ce vreau sa fac!
Pupici!!!! >:D<

dacaunico
24.09.2007, 14:41:34
Lasati,fetelor,nu fiti triste,o sa vina si bebe-ii,trebuie sa ne bucuram ca suntem sanatoase,fericite si implinite alaturi de sotii nostrii.
Spor la...munca si sper sa veniti cat de curand sa ne spuneti ''SUNT INSARCINATA''.
Va pup.

cristiana_anca
24.09.2007, 14:56:58
salut andreea. sunt din tagu mures si cum ai fost mireasa ma gandeam k sti un makeup artist bun aici in mures sau undeva unde se fac machiaje bune. ma duc l o nunta si nu stiu l c salon sa am duc pt un machiaj rezistent. astept raspuns ms mult

Andreea26
24.09.2007, 15:16:07
salut andreea. sunt din tagu mures si cum ai fost mireasa ma gandeam k sti un makeup artist bun aici in mures sau undeva unde se fac machiaje bune. ma duc l o nunta si nu stiu l c salon sa am duc pt un machiaj rezistent. astept raspuns ms mult

Bun venit printre noi! Eu machiajul mi l-am facut singura dar la indrumarea anterioara a cosmeticienei mele. Iti trimit pe pm nr. ei de tel.

cristiana_anca
24.09.2007, 16:00:33
ms mult dar nush as prefera sa ma machieze altcineva la un salon undeva. ms
dacaunico.... ziceai mai devreme d o tipa iulia care are un salon d cosmetica si machiaza super... cu cat timp inainte iti trebuie programare si cam cat costa un machiaj pt nunta dar nu d mireasa ( eu m doar 18 ani si ink nu ma marit doar merg l o nunta :)) ).. nu stiti este in mures vreun centru de bronzare rapida cam i 10-15 minute si te face cu pistolu si tine numai 3-4 zile bronzul???
ms mult l toate .. mam uitat l pozele voastre si ati fost ft frumoase

cristiana_anca
24.09.2007, 16:08:59
:( ink nu pot citi msj private k tre sa trimit minim 5 mesaje p forum asa miau zis d l site

cristiana_anca
24.09.2007, 16:09:39
si asta e al 4-lea :-p

cristiana_anca
24.09.2007, 16:10:23
acum spe>:D< rr k o sa mearga

dacaunico
24.09.2007, 16:24:57
ms mult dar nush as prefera sa ma machieze altcineva la un salon undeva. ms
dacaunico.... ziceai mai devreme d o tipa iulia care are un salon d cosmetica si machiaza super... cu cat timp inainte iti trebuie programare si cam cat costa un machiaj pt nunta dar nu d mireasa ( eu m doar 18 ani si ink nu ma marit doar merg l o nunta :)) ).. nu stiti este in mures vreun centru de bronzare rapida cam i 10-15 minute si te face cu pistolu si tine numai 3-4 zile bronzul???
ms mult l toate .. mam uitat l pozele voastre si ati fost ft frumoase
Da,eu am fost f multumita de ea.Un machiaj costa 150.000 lei.Daca vrei,iti dau si eu nr ei de tel si vorbesti cu ea.
Centru de bronzare rapida eu nu stiu,nu am auzit,dar sunt pe piata tot felul de creme,spray-uri,lotiuni autobronzante,incearca.

dacaunico
24.09.2007, 18:08:40
Uf,fetelor,sunt super fericita.Am reusit,de fapt sotul meu a reusit,dar implicit amandoi,o sa plecam in Anglia.<:-P <:-P <:-P <:-P
De o luna de zile astept ziua asta.
Poimaine o sa ajunga acasa,iar peste o saptamana sau doua,pleaca in Anglia,iar eu cam peste o luna dupa ce pleaca el.
SUNT FERICITA !!!!!

meghe
25.09.2007, 06:49:38
Uf,fetelor,sunt super fericita.Am reusit,de fapt sotul meu a reusit,dar implicit amandoi,o sa plecam in Anglia.<:-P <:-P <:-P <:-P
Poimaine o sa ajunga acasa,iar peste o saptamana sau doua,pleaca in Anglia,iar eu cam peste o luna dupa ce pleaca el.
SUNT FERICITA !!!!!

Felicitari!Numai bine daca asta e ceea ce va doriti!
Plecati de tot?La munca sau doar in vizita?
Va pup!;;)

dacaunico
25.09.2007, 10:17:44
Felicitari!Numai bine daca asta e ceea ce va doriti!
Plecati de tot?La munca sau doar in vizita?
Va pup!;;)
Mersi mult. Da,mergem la munca,daca mergeam numai in vizita nu aveam emotii,era simplu,pt asta eram nelinistita ca nu stiam daca o sa reuseasca sau nu sotul meu la examene,dar ieri am primit vestea cea mare ca a reusit.
:* :* :* :*

meghe
25.09.2007, 11:59:12
Mersi mult. Da,mergem la munca,daca mergeam numai in vizita nu aveam emotii,era simplu,pt asta eram nelinistita ca nu stiam daca o sa reuseasca sau nu sotul meu la examene,dar ieri am primit vestea cea mare ca a reusit.

Asadar vestea mult asteptata a sosit si e de bine!#:-S
Mult noroc, sa aveti parte numai de impliniri...si sa nu ne uiti pe noi cele de pe forum!Asteptam vesti cum iti e, ce mai faci...!:-p
Si cand e plecarea?
O zi frumoasa!

dacaunico
25.09.2007, 13:02:11
Asadar vestea mult asteptata a sosit si e de bine!#:-S
Mult noroc, sa aveti parte numai de impliniri...si sa nu ne uiti pe noi cele de pe forum!Asteptam vesti cum iti e, ce mai faci...!:-p
Si cand e plecarea?
O zi frumoasa!
Multumesc mult de tot,la fel iti doresc si tie,si voua la toate,o viata plina de impliniri,si putere sa trecem prin toate lucrurile,fie ele bune sau mai putin bune.
Pana la plecare mai e putin,cred ca vreo luna si jumatate,inca nu stiu nimic exact...dar ceea ce conteaza,e ca am reusit.Sunt constienta ca la inceput nu o sa ne fie asa usor,dar vom trece peste,ca doar o sa fim amandoi.Ne-am dorit mult.
Normal ca o sa mai aveti vesti de la mine,nu scapati asa usor.:D

Andreea26
25.09.2007, 17:42:20
acum spe>:D< rr k o sa mearga

Ai putut sa citesti pm?

Andreea26
25.09.2007, 17:43:05
Multumesc mult de tot,la fel iti doresc si tie,si voua la toate,o viata plina de impliniri,si putere sa trecem prin toate lucrurile,fie ele bune sau mai putin bune.
Pana la plecare mai e putin,cred ca vreo luna si jumatate,inca nu stiu nimic exact...dar ceea ce conteaza,e ca am reusit.Sunt constienta ca la inceput nu o sa ne fie asa usor,dar vom trece peste,ca doar o sa fim amandoi.Ne-am dorit mult.
Normal ca o sa mai aveti vesti de la mine,nu scapati asa usor.:D

Felicitari si sa nu uiti de noi!!!>:D<

luminita_sanporean
25.09.2007, 17:51:46
SUNT FERICITA !!!!!
Ma bucur mult pentru tine!<:-P
Dar sa nu uiti de noi!Sa ne povestesti cand ajungi cum e si cum sunteti in primul rand!>:D<

dacaunico
26.09.2007, 10:56:32
Andreea,Lumi,va multumesc.>:D< >:D<

Cum mai sunteti fetelor ?

Lumi cum te simti ? Bebe ce face ? Sa aveti grija de voi.

Eu astazi intru in ''priza'',maine ajunge acasa sotul meu.

Andreea26
26.09.2007, 21:49:01
Andreea,Lumi,va multumesc.>:D< >:D<

Cum mai sunteti fetelor ?

Lumi cum te simti ? Bebe ce face ? Sa aveti grija de voi.

Eu astazi intru in ''priza'',maine ajunge acasa sotul meu.

Ohhhhhh.....super....ma bucur ca iti vine sotiorul acasa! Petreceti mult timp impreuna si iubiti-va mult!!!!:)>-

dacaunico
27.09.2007, 10:19:09
MEGHE, LA MULTI ANI !!!!<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

Multa sanatate si fericire.

meghe
27.09.2007, 10:27:01
MEGHE, LA MULTI ANI !!!!<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

Multa sanatate si fericire.

Multumesc mult!>:D<
Esti tare draguta!
O zi frumoasa tuturor!

dacaunico
27.09.2007, 10:34:19
Esti tare draguta!
O zi frumoasa tuturor!
Multumim,eu sigur o sa am o zi buna...imi vad sotiorul dupa o luna de zile...
<:-P <:-P :D
O zi/seara superba sa ai si tu,sa petreci bine.

P.S.- eu numai azi ti-am vazut poza,sunteti tare draguti,va sta bine impreuna.>:D<

meghe
27.09.2007, 10:47:13
Multumim,eu sigur o sa am o zi buna...imi vad sotiorul dupa o luna de zile...
<:-P <:-P :D
O zi/seara superba sa ai si tu,sa petreci bine.

P.S.- eu numai azi ti-am vazut poza,sunteti tare draguti,va sta bine impreuna.>:D<

Multumim mult!:*
Sa va revedeti cu bine, sa va bucurati unul de altul!<:-P

Andreea26
27.09.2007, 12:44:44
Esti tare draguta!
O zi frumoasa tuturor!

LA MULTI ANI MEGHE !!!! Sa ai parte de tot ceea ce iti doresti in viata alaturi de cei dragi!!!!!:gen_17: :rocking: :rocking:

meghe
27.09.2007, 14:05:10
LA MULTI ANI MEGHE !!!! Sa ai parte de tot ceea ce iti doresti in viata alaturi de cei dragi!!!!!:gen_17: :rocking: :rocking:

Multumesc din tot sufletul!
Sa fiti fericite si voi alaturi de sotii vostri si cei dragi!
Numai bine!:*

CsR
01.10.2007, 17:52:07
Vad ca e liniste aici...
Atunci am eu o intrebare: puteti sa-mi dati cateva sfaturi in legatura cu decor casa? ceva site-uri romanesti...
si vreau sa-mi fac bucataria rosie. Adica am vazut la baumax blat rosu, si imi place tare mult, dar n-am idee atunci ce culoare sa aiba mobila din bucatarie....Si n-as vrea ca totul sa fie rosu...
orice idee si sugestie este binevenita... Pa pa!!!

prapadeala
01.10.2007, 19:30:13
Esti tare draguta!
O zi frumoasa tuturor!

La multi ani cu intarziere! Nu am stiut :)

dacaunico
02.10.2007, 11:03:22
Vad ca e liniste aici...
Atunci am eu o intrebare: puteti sa-mi dati cateva sfaturi in legatura cu decor casa? ceva site-uri romanesti...
si vreau sa-mi fac bucataria rosie. Adica am vazut la baumax blat rosu, si imi place tare mult, dar n-am idee atunci ce culoare sa aiba mobila din bucatarie....Si n-as vrea ca totul sa fie rosu...
orice idee si sugestie este binevenita... Pa pa!!!
Site-uri nu stiu,cauta pe google ''decor case'' sau ceva de genul asta,sau cumpara-ti reviste gen ''caminul'',''domus'',acolo gasesti multe idei de amenajari.Intr-un timp eu imi cumparam mereu aceste reviste.Chiar am sa ma uit in revistele care le am sa vad daca gasesc ceva care te intereseaza.

meghe
02.10.2007, 12:07:05
Buna fetelor!
Am pus in album poze cu prima rochita pe care am incercat-o.Nu am pornit inca in cautare dar s-a nimerit sa o probez la cineva.
O zi frumoasa!

anca_27
02.10.2007, 15:08:39
Buna fetelor!
Am pus in album poze cu prima rochita pe care am incercat-o.Nu am pornit inca in cautare dar s-a nimerit sa o probez la cineva.
O zi frumoasa!

E foarte frumoasa :) si-ti vine bine. Si eu vroiam o rochie de genul acesta, e mai sobra, mai eleganta insa nu ma avantaja asa c-am ramas la cea gen printesa si m-am simtit bine in ea. Intrebarea e cum te simti tu in ea? Din exterior e fte frumoasa si `cade` bine pe tine .... decizia finala e a ta. Mie una imi place!

Pupici si spor! :*

CsR
02.10.2007, 16:25:06
Si eu sunt de parere ca e frumoasa rochia, din cate se vede din poze. Dar parca ti-ar sta mai bine ceva care sa aiba umeri. Am vazut una asa ceva in albumul tau... Parere personala, desigur.
Si cum a zis Anca: important este sa te simit tu bine in ea! Si sa te simiti frumoasa in ea, si atunci vei fi!:*

CCCC
03.10.2007, 08:08:53
Buna,fetelor!
Ce mai faceti? Cum mai sunteti? Imi pare rau ca eu nu prea mai am timp sa intru sa va scriu,da asta nu inseamna ca nu ma gandesc la voi.........

Meghe,rochita este deosebit de frumoasa,da eu zic sa incerci mai multe rochite sa vezi cum iti vin.Eu de exemplu,tot timpul am visat la un anumit gen de rochita,dar cand am fost sa probez,acel gen de rochita nu imi venea foarte bine,nu ma avantaja.

Va pup pe toate si va doresc sa aveti o zi buna.

dacaunico
03.10.2007, 11:43:06
Buna fetelor!
O zi frumoasa!
E frumoasa rochita,dar eu zic sa nu te opresti la ea,sa probezi si alte modele.>:D<

meghe
04.10.2007, 09:15:56
Sunteti de milioane, fetelor!Multumesc mult!
Imi place rochia dar nu ma opresc la aceasta, o sa mai probez,sa vad cum imi sta si cu alte modele...nimic nu e batut in cuie!
Voi?Cum sunteti?
Va pup!Numai bine!>:D<

luminita_sanporean
06.10.2007, 13:22:03
Buna fetelor!
Ce mai faceti?NU mai dati nici un semn de viata.:-<
Cum sunteti?

meghe
08.10.2007, 07:37:44
Buna fetelor!
Ce mai faceti?NU mai dati nici un semn de viata.:-<
Cum sunteti?

Neata miresici si mamici!
Incepe o noua saptamana...!Acum ma concentrez asupra serviciului ,familiei(sa-i mai ajut si pe ai mei cum pot), sa stau cu ei...cu viitorul meu sot, incerc sa ma impart, sa nu se supere nici unii nici altii!
Insa, intr-un fel astept sa treaca timpul, sa pregatim tot ce trebuie pt nunta, sa vina ziua cand o sa fim eu si iubitul meu "Mire si Mireasa":">
Voi ce mai faceti?Mamicile cum se simt?
Daca programati vreo intalnire va rog sa-mi spunei si mie..as vrea sa va cunosc!
O zi frumoasa!:*

Andreea26
08.10.2007, 09:37:28
Buna fetelor!:* Chiar am fost tacute in ultimul timp.....cred ca fiecare cu problemele ei....Eu am fost ocupata cu probleme de constructie. Anul viitor vrem sa ne apucam sa ne facem casuta noastra asa ca am fost pe la proiectant si toate alea legate de o casa. Dar pot sa spun ca sunt foarte fericita ca va iesi asa cum o visez eu <:-P <:-P .....In rest....servici, scoala, casa....si tot asa.
Va doresc o saptamana excelenta plina de iubire!!!!!!:*

CCCC
09.10.2007, 11:13:09
Va salut ,fetelor! Ce mai faceti?
Avea dreptate Andreea26,fiecare e prinsa cu diferite probleme personale,apropo,Andreea unde iti faci casa,in Unirii? ca te-am vazut sambata pe acolo,prima data l-am vazut pe sotul tau,apoi pe tine,......chiar va potriviti tare fain,parca semanati unul cu celalalt......

Eu de exemplu,parca nu mai am timp de nimic si zilele astea parca trec foarte repede,servici-acasa si tot asa.

Va pup pe toate si va doresc sa aveti o zi frumoasa in continuare.

Andreea26
09.10.2007, 18:05:13
Va salut ,fetelor! Ce mai faceti?
Avea dreptate Andreea26,fiecare e prinsa cu diferite probleme personale,apropo,Andreea unde iti faci casa,in Unirii? ca te-am vazut sambata pe acolo,prima data l-am vazut pe sotul tau,apoi pe tine,......chiar va potriviti tare fain,parca semanati unul cu celalalt......

Eu de exemplu,parca nu mai am timp de nimic si zilele astea parca trec foarte repede,servici-acasa si tot asa.

Va pup pe toate si va doresc sa aveti o zi frumoasa in continuare.

Nu in unirii ne facem casuta ci in partea cealalta dupa livezeni. Atunci cred ca mergeam la tara cand ne-ai vazut tu.....si chiar ne potrivim mersi >:D< ....

dacaunico
10.10.2007, 09:45:07
Buna fetelor.:*
Eu n-am mai scris pt ca dupa cum bine stiti si voi,dupa o luna de zile a venit sotul meu acasa,si ...:x Am rezolvat toate actele necesare plecarii,iar peste cateva zile raman iarasi singurica pt vreo luna,cand o sa plec si eu.
Aveti grija de voi.>:D<

meghe
11.10.2007, 10:43:12
Buna fetelor.:*
Eu n-am mai scris pt ca dupa cum bine stiti si voi,dupa o luna de zile a venit sotul meu acasa,si ...:x Am rezolvat toate actele necesare plecarii,iar peste cateva zile raman iarasi singurica pt vreo luna,cand o sa plec si eu.
Aveti grija de voi.>:D<

..si...dragostea e mare, nu?!;)) Bine faceti!
Lasa ca trece repede luna asta pana pleci..iti mai tinem noi de urat!
Cum esti?Voi, ce faceti fetelor?
Va pup!

dacaunico
12.10.2007, 13:07:15
Va pup!
Normal ca e mare dragostea...:x
Duminica noaptea il conduc la aeroport la Bucuresti si iarasi raman singura o perioada,de fapt cu catelusa mea.Dar acum o sa treaca altfel,nu o sa mai fiu asa disperata,pt ca acum stiu sigur ca plec si eu dupa o perioada si o sa fim impreuna.
Va pup.

CsR
13.10.2007, 14:51:44
Va pup!
Si eu sunt singura momentan, dar astept ca sotul meu sa vina acasa in fiecare clipa...sper.
Dupa lucru se duce sa ne construiasca casuta noastra. Astazi gardul faceau :)

CsR
13.10.2007, 15:04:33
Normal ca e mare dragostea...:x
Duminica noaptea il conduc la aeroport la Bucuresti si iarasi raman singura o perioada,de fapt cu catelusa mea.Dar acum o sa treaca altfel,nu o sa mai fiu asa disperata,pt ca acum stiu sigur ca plec si eu dupa o perioada si o sa fim impreuna.
Va pup.
E bine ca poti sa te duci cu sotul tau. Ar fi pacat ca tineri casatoriti sa va vedeti numai lunar si ca unul sa stea singur intr-o parte a lumii si cealalt tot singur in cealalta parte a continentului. Deci ma bucur pentru voi!
Pana la urma vei reusi sa-ti duci catelusa cu tine?

dacaunico
13.10.2007, 17:36:11
E bine ca poti sa te duci cu sotul tau. Ar fi pacat ca tineri casatoriti sa va vedeti numai lunar si ca unul sa stea singur intr-o parte a lumii si cealalt tot singur in cealalta parte a continentului. Deci ma bucur pentru voi!
Pana la urma vei reusi sa-ti duci catelusa cu tine?
Normal,daca nu puteam merge amandoi,at.nu mergea nici unul dintre noi,suntem anti relatii la distanta,dar o luna,doua,trec cumva.
Catelusa o sa o pot duce,dar din pacate numai anul viitor pe la sfarsitul lunii februarie,atunci expira cele 6 luni.
Voi cum sunteti ?

meghe
15.10.2007, 06:34:07
Neata fetelor!
ce mai faceti?Cum a trecut weekend-ul?
La mine cu treaba multa...inca mai schimbam cate ceva prin casa, mai renovam si e treaba #:-S pana in ziua nuntii cred ca tot lucram cate ceva!
Cum e vreamea la Mures?La Tarnaveni e un frig...da o tine tot asa trc la hainele de iarna!
Va pup!O zi frumoasa cu multa caldura..de unde or fi ea!
Va pup!

nanalia
15.10.2007, 11:40:02
Frig tare!Cica azi-dimineata erau 0 grade.La mine trece greu cu invatatul, poate la alte fete trece mai usor si mai placut.Pupici.

CsR
15.10.2007, 21:10:02
Neata fetelor!
ce mai faceti?Cum a trecut weekend-ul?
La mine cu treaba multa...inca mai schimbam cate ceva prin casa, mai renovam si e treaba #:-S pana in ziua nuntii cred ca tot lucram cate ceva!
Cum e vreamea la Mures?La Tarnaveni e un frig...da o tine tot asa trc la hainele de iarna!
Va pup!O zi frumoasa cu multa caldura..de unde or fi ea!
Va pup!
In afara de faptul ca a fost foarte frig ni s-a intamplat ceva fff frumos! Duminica am fost la Lunca Bradului si am vazut casuta noastra :) :)
E asa de frumoasa.... bine ca numai parterul e facut si aia numai jumatate, dar e asa de frumoasa.... (parca ar fi copilasul meu cel drag, asa fac). E din lemn...
O sa v-il arat cand va fi gata.
Sa aveti o saptamana placuta!

laura2007
15.10.2007, 22:40:07
In afara de faptul ca a fost foarte frig ni s-a intamplat ceva fff frumos! Duminica am fost la Lunca Bradului si am vazut casuta noastra :) :)
E asa de frumoasa.... bine ca numai parterul e facut si aia numai jumatate, dar e asa de frumoasa.... (parca ar fi copilasul meu cel drag, asa fac). E din lemn...

casuta?????banuiesc ca te refri la cabana...nu casa sa va mutati acolo,nu?

si noi avem cabanala Lunca, de vreo 10 ani(de fapt parintii mei), pe valea
Ilvei.Deja m-am saturat de cati ani am fost acolo......

meghe
16.10.2007, 11:28:32

Sa fie intr-un ceas bun!Sa iasa asa cum va doriti si sa va folositi sanatosi de ea!
O zi buna!

CsR
16.10.2007, 17:18:43
casuta?????banuiesc ca te refri la cabana...nu casa sa va mutati acolo,nu?

si noi avem cabanala Lunca, de vreo 10 ani(de fapt parintii mei), pe valea
Ilvei.Deja m-am saturat de cati ani am fost acolo......
In Lunca este firma care ne face casa. Acolo o monteaza cand e gata mergem sa vedem si ce nu e bine le corecteaza acolo, il demonteaza si dupa aia ne aduce noua, pe terenul nostru si il monteaza inca o data.
Deci nu cabana :)

anca_27
16.10.2007, 17:28:12
In Lunca este firma care ne face casa. Acolo o monteaza cand e gata mergem sa vedem si ce nu e bine le corecteaza acolo, il demonteaza si dupa aia ne aduce noua, pe terenul nostru si il monteaza inca o data.

Salutare fetelor,
Buna idee cu casuta de lemn CsR. Si pe noi ne bate gandul la una sau apartament daca nu. Tatal meu lucreaza la o firma de la Rastolita ce face astfel de casute si le duce in Franta sa le monteze, sunt nemaipomenite. In honey-week-ul nostru am dat o tura si pe la tatal meu prin Franta si-am intrat intr-una din case deja ridicata, gata amenajata de un francez, intr-o zona destul de rece - asta mi-a placut ca le poti izola si face cum vrei tu. Sunt superbe, poti face o combinatie de modern-rustic mortala. O sa caut ceva poze sa vedeti ce bine arata.
Succes CsR cu casuta voastra, eu zic ca merita si nici pretul nu e fte mare.
Pupici fetelor!

laura2007
16.10.2007, 17:37:40

am inteles.
scuze pentru confuzie.
Sa fie intr-un ceas bun si sa aveti noroc de ea.

dacaunico
17.10.2007, 11:00:03
Ma bucur pt voi.O sa fie f frumoasa,ca doar,o sa fie casa voastra.Pe cand preconizati ca veti putea sa va mutati in ea ? Fundatia e gata,nu ?
>:D<

CsR
18.10.2007, 20:48:37
Ma bucur pt voi.O sa fie f frumoasa,ca doar,o sa fie casa voastra.Pe cand preconizati ca veti putea sa va mutati in ea ? Fundatia e gata,nu ?
Fundatia e gata, sper sa petrecem primul nostru craciun impreuna (ca sot si sotie) in casa noastra.
Acum asteptam sa ne vina casa.

CCCC
19.10.2007, 10:18:30
Fundatia e gata, sper sa petrecem primul nostru craciun impreuna (ca sot si sotie) in casa noastra.
Acum asteptam sa ne vina casa.

Sa aveti noroc si sa fiti fericiti in casuta voastra si cine stie poate va aduce Mosul ceva frumos...;-) (copilasi)
Pupici

CsR
19.10.2007, 18:19:54
Sa aveti noroc si sa fiti fericiti in casuta voastra si cine stie poate va aduce Mosul ceva frumos...;-) (copilasi)
Pupici
mersi mult. Cu acest cadou am mai astepta vreo doua craciunuri :)

CsR
20.10.2007, 08:17:07
Ce mai faceti fetelor? v-ati trezit la ora asta? Sotul meu a plecat la servici, eu mai lenevesc un pic in pat. De cand m-am casatorit n-am dormit pana la 10.;)) (inainte imi era un obicei ce practicam de obicei sambata ;)))
Cum se schimba oamenii si obiceiurile!
Dar imediat ma scol si ma imbrac, trebuie sa fac curat in casa, ca totul e pe dos.
Va doresc un weekend placut!

Andreea26
20.10.2007, 14:22:17
Buna fetelor! Nu v-am mai scris demult si chiar mi-a fost dor de voi!!!!!>:D< Nu am mai scris pentru ca nu imi merge net-ul acasa de vreo 2 saptamani si astia tot nu vin sa il repare....si acum va scriu de mami de acasa....In rest am fost ocupati cu proiectul pentru casuta noastra si vrem ca in martie anul viitor sa ne apucam de construit. I rest toate bune.
Va pupacesc si sper sa va pot scrie sa intru iar la povesti cu voi!!!!!:* :*

dacaunico
21.10.2007, 11:32:14
Buna fetelor! Nu v-am mai scris demult si chiar mi-a fost dor de voi!!!!!>:D< Nu am mai scris pentru ca nu imi merge net-ul acasa de vreo 2 saptamani si astia tot nu vin sa il repare....si acum va scriu de mami de acasa....In rest am fost ocupati cu proiectul pentru casuta noastra si vrem ca in martie anul viitor sa ne apucam de construit. I rest toate bune.
Chiar ma intrebam ce e cu tine,ca n-ai mai dat nici un semn.
Cu net-ul am avut si noi probleme acum cateva luni,sunam in fiecare zi la ei,spuneau ca o sa vina sa rezolve problema dar nu s-au deranjat sa vina.Intr-o zi ne-am enervat si am mers la sediu la ei si le-am spus ca daca nu vin pana dupa-masa sa rezolve problema,renuntam la ei...din ziua aceea n-am mai avut probleme cu net-ul.
:* :*

Andreea26
22.10.2007, 11:11:48
Acum merge in sfarsit#:-S ....ce sa zic ....sper sa mearga bine de acum.....Am fost foarte ocupata sa ne gasim constructorii pt. casa ca noi vrem sa o facem din caramida si trebuie contractati de anul asta deja, imi este gata si proiectul si va iesi o casuta foarte frumoasa dupa parerea noastra;;) .
Voi ce mai faceti, ce mai ziceti? Ce mai fac mamicile din Mures?

cicika
23.10.2007, 19:55:52
Buna Andreea26
Unde iti faci casuta???

Andreea26
23.10.2007, 20:01:07
Buna Andreea26
Unde iti faci casuta???

Casuta nostra va fi la 7 km de Tg. Mures, mai exact 5 minute cu masina, dupa Livezeni. Este o zona absolut superba si plina de verdeata.\:D/ Abia stept sa ne apucam odata de lucru si sa terminam ca sa ne putem muta.....dar mai este destul pana atunci...dar o sa va tin la curent. :-p
P.S. ma bucur ca ne-ai gasit si aici<:-P

cicika
23.10.2007, 20:45:07
Casuta nostra va fi la 7 km de Tg. Mures, mai exact 5 minute cu masina, dupa Livezeni. Este o zona absolut superba si plina de verdeata.\:D/ Abia stept sa ne apucam odata de lucru si sa terminam ca sa ne putem muta.....dar mai este destul pana atunci...dar o sa va tin la curent. :-p
P.S. ma bucur ca ne-ai gasit si aici<:-P
Si eu vreai casuta!!^:)^ Dar nu prea gasesc teren!!!!:-L
Multumesc Andreea26

munequita
23.10.2007, 20:46:07
Buna fetelor..inca eu nu am intrat pe acest off-topic..nici nu stiu cu ce "se mananca":-\ ;-) -e doar o expresie..din cate observ cam toate deja ati avut nunta, felicitari la toata lumea si multa multa fericire va doresc si succes in viata.Luminita, felicitari pt bebe, multa sanatate sa aveti amandoi.salutari la toata lumea si sper sa ne mai auzim, probabil la timpul potrivit o sa va mai cer pareri si sfaturi ca acuma ati trecut prin asa ceva.;-) >:D< >:D< .bye bye..

meghe
24.10.2007, 07:50:46
Buna fetelor..inca eu nu am intrat pe acest off-topic..nici nu stiu cu ce "se mananca":-\ ;-) -e doar o expresie..din cate observ cam toate deja ati avut nunta, felicitari la toata lumea si multa multa fericire va doresc si succes in viata.Luminita, felicitari pt bebe, multa sanatate sa aveti amandoi.salutari la toata lumea si sper sa ne mai auzim, probabil la timpul potrivit o sa va mai cer pareri si sfaturi ca acuma ati trecut prin asa ceva.;-) >:D< >:D< .bye bye..

Buna!Bine ai venit!
Majoritatea miresicilor de aici au avut nunta si ne dau sfaturi folositoare!Eua abia la anu o sa fiu miresica si abia astept!
Am cam terminat cu pregatirile pt anul asta..restul lasam pt la anul.
Tu?Cum stai cu pregatirile, gandurile, emotiile...visele(eu visez des cate ceva legat de nunta)?
Orice idee si sfat sunt binevenite..asa ca nu ezita sa intrebi sau sa ne spui ce parere ai!

O zi frumoasa!

nanalia
24.10.2007, 16:02:14
Buna dragutelor!Lumi ce bine ca esti bine, si nu ai prea multe neplaceri cu sarcina.Pe cand trebuie sa vina bb-le?Vreti sa stiti ce va fi , sau vreti sa fie surpriza?
Mi-as dori si eu o casuta cat de mica, chiar si o garsoniera, dar din pacate eu nu cred ca voi ramane in oras, plec fie la inceputul lui2008 fie in 2009...unde? :-\ habar n-am....unde ma va duce locul de munca al sotului meu.:-< poate dupa ce ne -om stabili si noi intr-un loc.:*

meghe
26.10.2007, 07:43:04
Buna dragutelor!Lumi ce bine ca esti bine, si nu ai prea multe neplaceri cu sarcina.Pe cand trebuie sa vina bb-le?Vreti sa stiti ce va fi , sau vreti sa fie surpriza?
Mi-as dori si eu o casuta cat de mica, chiar si o garsoniera, dar din pacate eu nu cred ca voi ramane in oras, plec fie la inceputul lui2008 fie in 2009...unde? :-\ habar n-am....unde ma va duce locul de munca al sotului meu.:-< poate dupa ce ne -om stabili si noi intr-un loc.:*

Oriunde numai sa aveti sanatate si sa fie intelegere si iubire!:-s
Mult noroc!;-)

CsR
01.11.2007, 18:04:55
Buna fetelor, ce mai faceti? sunt singura acasa, sotul meu inca n-a venit si mi-am gasit un pic timp sa va scriu.
sunt ocupata in general (ca toata lumea), am inceput iarasi sa ma duc la faculta (asta e ultimul an). Ieri am fost pentru prima data semestrul acesta, am avut ora de la 4, si asa de adormita eram. Am avut o zi grea la serviciu si asa e mai greu un pic. Dar se termina si asta!
Intre timp asteptam sa ne aduca casa si tot sapam cate o gaura, cate un sant pe teren.
Am o intrebare: unde pot gasi mobila second in oras? stiu ceva pe Arany Janos, aproape de Gedeon Richter, dar inca n-am apucat sa ma duc acolo. N-as lua inca mobila pentru bucatarie, daca as gasi ceva frumos second.
Unchiul meu a luat de la Sighisoara, cu ani in urma, si asa ceva as lua si eu. Ca nu prea avem bani acuma pentru nu stiu ce mobila de bucatarie. Se ce e aproximativ ieftin (adica peste 10 mil) nu-mi place.
Insa nici pentru cautat mobila nu am timp!!!:((
Cum faceti voi fetelor sa aveti timp pentru toate?
Sa aveti o seara placuta!:)

meghe
02.11.2007, 10:10:21
Buna fetelor!
Ce faceti? Cum sunteti?Tinerele maici mai pot?
Tie CsR..multa sanatate si spor la toate!Trebuie sa rezistam cumva..ca doar pentru noi facem tot!
Om fi linistite la pensie...daca acum fugim in toate partile!:D

Va pup!
O zi frumoasa...weekend placut!:*

dacaunico
04.11.2007, 15:00:58
Buna fetelor.Am revenit si eu,am fost plecata 10 zile la parintii mei.
Csr,mai stiam in Unirii un magazin unde vand mobila second si unul sub podul mures.
Am o veste buna : sotul meu si-a luat toate examenele si de sapt viitoare se apuca de lucru,asa ca pe la sf lunii plec si eu la el.<:-P <:-P

meghe
05.11.2007, 11:17:32
Buna fetelor.Am revenit si eu,am fost plecata 10 zile la parintii mei.
Csr,mai stiam in Unirii un magazin unde vand mobila second si unul sub podul mures.
Am o veste buna : sotul meu si-a luat toate examenele si de sapt viitoare se apuca de lucru,asa ca pe la sf lunii plec si eu la el.<:-P <:-P

Sa fie asa cum iti doresti, sa aveti mult noroc si sanatate!

Ma scuz pt un cuvant pe care l-am scris gresit mai sus !Am vrut sa scriu " tinerele mamici" nu "maici"...ma iertati?Ma gandeam la weekend!

O saptamana frumoasa!>:D<

meghe
08.11.2007, 06:51:18
Neata miresici!
ce faceti?
La multi ani celor cu nemele de Gabriel/gabriela..Mihai/Mihaela...tot binele din lume!

La multi ani si pt iubitul meu(e Gabriel)!:">
Te iubesc suflet drag!

meghe
12.11.2007, 06:48:16
Neata fetelor!
ce faceti?Liniste mare pe forum...!
A tercut si weekend-ul...sper sa fie totul bine si saptamana asta!
Va pup!
O zi frumoasa!;;)

dacaunico
14.11.2007, 12:51:46
Ce mai fac fetele ?
Eu am fost plecata iarasi cateva zile pe la neamuri.
Astept cu nerabdare ziua cand o sa plec si eu la sotiorul meu.
Va pupacesc si mai dati si voi un semn de viata.>:D<

anca_27
14.11.2007, 17:46:30
Buna fetelor,

Cred ca ne-a prins rutina si viata de `familiste` :P Tot la munca, acasa, scoala, nimic nou sub soare.
Dacaunico la sf lunii pleci deja? Bineinteles ca o sa mai intrii pe forum :), m-am/ne-am obisnuit sa-ti gasim numele pe forum ori de cate ori intram - eu ce-i drept mai rar in ultimul timp.
Fetele cu constructii, cum stati acum cu venirea iernii? Asa de mult visez si eu la o casuta, pe care s-o proiectez si s-o ridic cu manutza mea, pana la casuta o sa ne luam un apartament mai mare in rate ipotecare deocamdata, si vine ea si casutza.
Andreea pe unde e, n-a mai postat in ultimul timp.
Miresici cu burtici cum mai sunteti? Ce va fac BB-ii?

Pupici si spor la toate! :*

CsR
14.11.2007, 18:41:39
Buna fetelor,

Cred ca ne-a prins rutina si viata de `familiste` :P Tot la munca, acasa, scoala, nimic nou sub soare.
Dacaunico la sf lunii pleci deja? Bineinteles ca o sa mai intrii pe forum :), m-am/ne-am obisnuit sa-ti gasim numele pe forum ori de cate ori intram - eu ce-i drept mai rar in ultimul timp.
Fetele cu constructii, cum stati acum cu venirea iernii? Asa de mult visez si eu la o casuta, pe care s-o proiectez si s-o ridic cu manutza mea, pana la casuta o sa ne luam un apartament mai mare in rate ipotecare deocamdata, si vine ea si casutza.

Nu visa mult, treci la treaba si incepe sa proiectezi!
(Sotul meu de cativa ani tot proiecteaza casa noastra, nu zic mult daca are facute vreo n dosare cu schite. Cand ne-am intalnit a avut deja o serie de desene :) Atunci inca nici nu stia cui le arata :))
SI poti sa-ti zic si o proiectanta buna si ieftina :)

CsR
14.11.2007, 18:47:35
Buna fetelor,

Ai dreptate cu viata de familista. Altceva chiar nu fac, munca, acasa. Nici la scoala nu mai am chef sa ma duc. Eu, care in septembrie deja asteptam sa inceapa :|. In schimb m-as duce undeva intr-un weekend... :>

CCCC
15.11.2007, 13:00:27
Buna,fetelor! Vai ce dor imi era de ''fostele miresici''(si nu numai..:"> )......ce mai faceti,cum mai sunteti?Nici eu nu prea mai am timp sa intru sa va scriu.....asa cum zicea Anca ,suntem prinse de rutina zilinica..............
Ce fain era ,mai la inceputul anului cand eram stresate ca nu ne gasim rochite ,oare de unde sa ne luam papuci,accesorii.....etc....a fost o perioada faina,asa?.....fiecare perioada are farmecul ei.
Ce mai fac ,mamicile?
Dacaunico,ai grija de tine si din cand in cand mai da un semn de viata....
Bafta multa ,rezidentelor.....
Ce sa va mai zic.:-\
A,am uitat sa va zic ceva si despre mine.........sunt bine,imi prieste casnicia,imi aduc aminte cu drag de nunta si mai intru din cand in cand pe miresici sa trag cu ochiul...;))

O zi buna va doresc si sa fiti fericite si implinite.
:* :* :*

meghe
16.11.2007, 07:32:21
asa sa fie luminita!
Toate cele bune fetelor, chiar daca intrati mai rar, macar vedem ca nu ne-ati uitat!
am citit ca va e dor de perioada aceea de agitatie dinaintea nuntii, vai eu de pe acum sunt agitata #-o ..poate ca mi-or fi dor dupa nunta de perioada asta, dar uneori ma gandesc, atata agitatie, atata stres pt o zi?Si pe moment ma calmez...dar am vise ciudate, sunt tot timpul agitata, nervoasa..!
Uneori nu ma mai suport eu pe mine..=)) ..asta e, sper sa treaca!
salutari tuturor...multa sanatate si spor la treaba!;-)

Andreea26
16.11.2007, 12:09:51
Ciao fetele! ma bucur ca sunteti bine ...si asteptati sarbatorile....sincer si eu le astept ca poate atunci vom avea mai mult timp si de noi si de miresici si de multe altele care vrem sa le facem. Eu tot umblu sa rezolv mare parte din actele pentru casa ca la anul sa nu mai am decat autorizatia.....in rest..... sunt fericita ceea ce va doresc si voua!!!!!>:D< Pupici si spor in tot ce faceti!!!!!<:-P

luminita_sanporean
21.11.2007, 17:25:35
Buna fetelor!
Ce mai faceti?S-a facut liniste prea mare pe forum:-s
Cum mai sunteti ce ati mai facut?
Va pup pe toate:*

meghe
22.11.2007, 09:12:35
Buna!
ma bucur ca v-am "reauzit" si ca sunteti bine!Daca avem treaba abia nu ne plictisim, iar mie una imi prinde bine sa am si alte ocupatii, astfel nu ma mai gandesc atata la nunta, daca o sa iasa bine, sa nu uit sa le fac pe toate care trebuie...!;))
Am fost putin racita, dar aproape mi-a trecut...acum ma gandesc la Craciun...la zilele libere(de odihna)..!
Pupici!Multa sanatate si spor la treaba!:*

dacaunico
23.11.2007, 19:09:35
Ce mai fac fetele ? Cam ocupate se pare in ultimul timp....nu prea dati de veste.
Eu n-am mai scris pt ca nu mai am nici o noutate,toate sunt la fel.(:|
Va pup si va doresc un weekend cat mai placut si mai calduros.:* :*

meghe
26.11.2007, 08:16:32
Neata!
ce mai faceti?Cum a fost weekend-ul?
Pt mine a trecut repede, dar frumos...cu iubitul meu si cu parintii... .;-)
O saptamana cat mai frumoasa!>:D<
va pup!

dellycess
27.11.2007, 00:46:11
buna fetele am revenit si eu ma mai primiti pe la voi
felicitari lumi pt bebelusa sa fiti sanatoase si sa va faceti mari
<:-P

meghe
27.11.2007, 07:54:27
Neata!
felicitari luminita..sa fiti sanatoase tu si fetita, sotul tau de asemenea si sa ai o sarcina linistita!:*
Bine ai revenit dellycess...sigur ca te primim, acum suntem mai multe!:>

O zi frumoasa!

dellycess
27.11.2007, 20:24:01
prin tara asa imi tot schimb locul de munca si nu stiu inca ce vreau sa fac
:D
ce bine imi pare ca stau iar pe miresici

CCCC
28.11.2007, 12:26:51
prin tara asa imi tot schimb locul de munca si nu stiu inca ce vreau sa fac
:D
ce bine imi pare ca stau iar pe miresici

Bine ai revenit,Delia.......chiar ma gandeam de ce nu mai intri oare.:-\

dellycess
28.11.2007, 14:18:13
Bine ai revenit,Delia.......chiar ma gandeam de ce nu mai intri oare.:-\
mersic e probleme probleme ;-)

dellycess
28.11.2007, 14:18:53
fetelor voi ce mai faceti?
ce faceti de sarbatori?

meghe
29.11.2007, 06:48:04
Sa va ajute dumnezeu sa iasa totul bine!Multa sanatate si liniste in casa noua!
O zi buna fetelor!
ce mai faceti?;;)

Andreea26
29.11.2007, 08:03:31
Sa va ajute dumnezeu sa iasa totul bine!Multa sanatate si liniste in casa noua!
O zi buna fetelor!
ce mai faceti?;;)

O zi buna si tie!!!!>:D< Eu tocmai imi beau cafeluta si apoi pornesc spre scoala si apoi servici....si tot asa ;)) .....Spor in toate si bafta tuturor!!!!

dacaunico
29.11.2007, 12:52:46
Andreea,ai terminat liceul in 1999 la Papiu ? Cred ca nu numai pe nasul meu il cunosti ci si pe sotul meu.
Lumi, ma bucur tare mult pt tine.
Va pup pe toate....pe rand.:* :* :* :*

luminita_sanporean
29.11.2007, 12:58:14
Andreea,ai terminat liceul in 1999 la Papiu ? Cred ca nu numai pe nasul meu il cunosti ci si pe sotul meu.
Eu am terminat in 2000 la papiu<:-P

Andreea26
29.11.2007, 17:25:30

Da exact in 1999 la Papiu!:-p Dar nu imi dau seama cine este sotul tau....adica asa din poze...:-\ ce profil a terminat?
Pupici tuturor!!!!!!:* :* :*

dacaunico
29.11.2007, 19:21:08
Da exact in 1999 la Papiu!:-p Dar nu imi dau seama cine este sotul tau....adica asa din poze...:-\ ce profil a terminat?
Pupici tuturor!!!!!!:* :* :*
A terminat la matematica-fizica....dar nu mai seamana deloc,atunci avea parul mare si cret :-p .

meghe
30.11.2007, 06:30:10
Neata!
La multi ani tuturor celor cu numele Andrei, Andreea..multa sanatate, fericire si tot binele din lume!
La multi ani Andreea26 , celorlalti de pe acest forum si nu numai!
La multi ani si iubitului meu ca azi e ziua lui de nastere!>:D<
O zi buna si un sfarsit de saptamana reusit!

Andreea26
30.11.2007, 07:40:01
Neata!
La multi ani tuturor celor cu numele Andrei, Andreea..multa sanatate, fericire si tot binele din lume!
La multi ani Andreea26 , celorlalti de pe acest forum si nu numai!
La multi ani si iubitului meu ca azi e ziua lui de nastere!>:D<
O zi buna si un sfarsit de saptamana reusit!

Multumesc mult de tot>:D< !!!!! La multi ani si prietenului tau si sa va dea D-zeu o viata cat mai linistita impreuna!!!!!
La multi ani tuturor Andreelor si Andreilor!!!!!!>:D<

irina_og
30.11.2007, 07:43:21
http://img17.glitterfy.com/334/glitterfy004012T470D38.gif (http://www.glitterfy.com/)

>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

CCCC
30.11.2007, 09:43:05
Un sincer si calduros ,,LA MULTI ANI !'' tuturor celor care poarta numele de Andrei / Andreea ,(in special miresicii noastre Andreea26 si tuturor miresicilor care poarta acest nume), deasemenea celor care isi serbeaza ziua de nastere, multa sanatate si fericire le doresc din tot sufletelul (dacaunico - La multi ani! si sa fi fericita toata viata precum in ziua nuntii)

meghe
30.11.2007, 10:15:24
Multumesc mult de tot>:D< !!!!! La multi ani si prietenului tau si sa va dea D-zeu o viata cat mai linistita impreuna!!!!!
La multi ani tuturor Andreelor si Andreilor!!!!!!>:D<

Multumim!
Numai bine la toata lumea!:*

nanalia
30.11.2007, 10:57:27
La multi ani pentru cei ce poarta numele de Andrei,Andreea!Si binenteles si celor ce isi serbeaza ziua de nastere!>:D< O viata frumoasa si plina de impliniri, va doresc tuturor..

Ps. Eu am terminat in 2001 la Papiu, la fizica -chimie.Ce mica e lumea!:-p :)>-

dacaunico
30.11.2007, 11:59:34
Un sincer si calduros ,,LA MULTI ANI !'' tuturor celor care poarta numele de Andrei / Andreea ,(in special miresicii noastre Andreea26 si tuturor miresicilor care poarta acest nume), deasemenea celor care isi serbeaza ziua de nastere, multa sanatate si fericire le doresc din tot sufletelul (dacaunico - La multi ani! si sa fi fericita toata viata precum in ziua nuntii)
Iti multumesc f mult,sa speram ca o sa fiu mereu asa.:* :* :*

Andreea,LA MULTI ANI ! <:-P

dacaunico
30.11.2007, 18:06:45
Astazi mi-am cumparat biletul de avion,in 20 decembrie plec.<:-P <:-P

dellycess
30.11.2007, 23:34:30
la multi ani andreeuta 26 scuze de intarziere ^:)^

luminita_sanporean
01.12.2007, 11:29:53
La multi ani pentru cei ce poarta numele de Andrei,Andreea!Si binenteles si celor ce isi serbeaza ziua de nastere!>:D< O viata frumoasa si plina de impliniri, va doresc tuturor..

Ps. Eu am terminat in 2001 la Papiu, la fizica -chimie.Ce mica e lumea!:-p :)>-
Eu in 2000 la fizica - chimie \:D/

Andreea26
03.12.2007, 09:33:00

Multumesc Clau!!!! Si tu sa fii fericita si repectata si desigur ...iubita!!!!;))
Ramona (dacaunico) in 2 decembrie si voi si noi am avut 6 luni de casatorie!!!!! La multi ani si sa va iubiti mult!!!!!

dacaunico
03.12.2007, 10:58:51
Ramona (dacaunico) in 2 decembrie si voi si noi am avut 6 luni de casatorie!!!!! La multi ani si sa va iubiti mult!!!!!
Asa este.Multumesc mult,la fel va doresc si eu voua.Ce repede trece timpul.

Andreea26
03.12.2007, 21:07:14
Asa este.Multumesc mult,la fel va doresc si eu voua.Ce repede trece timpul.

Exact la asta ne gandeam si noi....ce repede trece timpul atunci cand esti fericit!!!!!!!:x

meghe
04.12.2007, 08:07:53
Astazi mi-am cumparat biletul de avion,in 20 decembrie plec.<:-P <:-P

Sa ai noroc si sa va bucurati de viata de acolo!
Numai bine...asteptam sa ne spui cum e acolo!
Va pup fetelor!

dacaunico
05.12.2007, 11:06:55
Sa ai noroc si sa va bucurati de viata de acolo!
Numai bine...asteptam sa ne spui cum e acolo!
Va pup fetelor!
Multumesc mult.

Fetelor,sa nu uitati diseara sa va curatati cizmulitele si sa le puneti in fata usii.

CCCC
05.12.2007, 12:15:35
Buna,fetelor!
E liniste deplina,nu mai da nici un semn de viata nici o miresica .....sunt sigura ca toate sunteti prinse cu probleme........ce sa facem ,asta e viata.
Dacaunico,am citit ca ti-ai luat bilet de avion pe 20 dec,drum bun si sa ai numai impliniri.
Va doresc o zi buna ,tuturor,sa aveti grija de voi ....... si nu uitati de ghetute diseara :) :) pt ca sunt sigura ca toate ati fost cuminti;-) ;-)

Andreea26
05.12.2007, 14:23:58
Va doresc tuturor sa va aduca mos Nicolae tot ceea ce va doriti ;-) .....dar mai ales sanatate, dragoste si intelegere!!!!!!! >:D< >:D<

dellycess
05.12.2007, 23:06:11
multu la fel andreea 26
drum bun dacaunico
fetelor a venit mosu ce v-a adus ;;)

Andreea26
06.12.2007, 10:07:21
multu la fel andreea 26
drum bun dacaunico
fetelor a venit mosu ce v-a adus ;;)

Cel mai important cadou (pe langa altele) este proiectul gata cu casuta visurilor noastre<:-P <:-P <:-P ....mai mult nici nu puteam dori.....<:-P
La multi ani tuturor care se numesc Nicolae sau Nicoleta!!!!!!:* :* :*

dellycess
06.12.2007, 10:40:23
Cel mai important cadou (pe langa altele) este proiectul gata cu casuta visurilor noastre<:-P <:-P <:-P ....mai mult nici nu puteam dori.....<:-P
ce frumos asta da cadou \:D/

diana31
10.12.2007, 13:39:15
waw dar unde l-ai gasit pe mosu asta al tau?^:)^ ^:)^ ^:)^

Andreea26
10.12.2007, 22:08:04
waw dar unde l-ai gasit pe mosu asta al tau?^:)^ ^:)^ ^:)^

;)) ;)) E un mos super super....pe care il iubesc mult de tot!!!!! \:D/(adica sotiorul meu)

CsR
12.12.2007, 16:55:10
aproape de o lun nüam mai trecut pe aici....
Felicitari Lumi! Sarcina usoara in continuare si sa ai grija de voi! (si sora mea fetita are, acum a implinit 1 an. Se este o draguta!!!)

Am fost un pic ocupata in ultima vreme, dar sper sa ma scuzati... :D
Frumos cadou ai primit de la mos, Andreea26! Sa tineti numai asa! poate de 1 martie in loc de o floare vei primi ceva mai mult! :)
Va pun cateva poze despre "lucrul" care m-a tinut ocupata in ultima vreme si ma va tine ocupata cativa ani buni :)

Acuma ma grabesc ca vreau sa fac o cina romantica... Astazi implinim 4 luni....:x
pa pa!!

dacaunico
12.12.2007, 17:08:25
CSR,felicitari pt casa,merita efortul...si in acelasi timp,felicitari pt aniversarea celor 4 luni de casatorie,va doresc sa aniversati cat de mult posibile.

Andreea26
12.12.2007, 18:35:55
aproape de o lun nüam mai trecut pe aici....
Felicitari Lumi! Sarcina usoara in continuare si sa ai grija de voi! (si sora mea fetita are, acum a implinit 1 an. Se este o draguta!!!)

Am fost un pic ocupata in ultima vreme, dar sper sa ma scuzati... :D
Frumos cadou ai primit de la mos, Andreea26! Sa tineti numai asa! poate de 1 martie in loc de o floare vei primi ceva mai mult! :)
Va pun cateva poze despre "lucrul" care m-a tinut ocupata in ultima vreme si ma va tine ocupata cativa ani buni :)

Acuma ma grabesc ca vreau sa fac o cina romantica... Astazi implinim 4 luni....:x
pa pa!!
Mda ...nu se site ce ne aduce anul.....cam prin martie vrem noi sa ne apucam de construit daca ne ajuta vremea ....Felicitari din inima iti transmit pt. casuta!!!!! Este draguta si acum dar sunt convinsa ca in final va fi minunata!!!! E un lucru mare o casa!!!!
P.S. In ce zona v-ati facut casuta?( ca parca imi pare cunoscuta zona....)

diana31
13.12.2007, 10:17:14
;)) ;)) E un mos super super....pe care il iubesc mult de tot!!!!! \:D/(adica sotiorul meu)
si eu care vroiam sa-ti zic sa-l trimiti si pe la noi=)) =)) =)) nu se mai poate, am crezut ca e ceva mos binevoitor asa mos sa tot ai................sa-ti traiasca multi, multi ani!!!^:)^ ^:)^ ^:)^

CsR
15.12.2007, 06:53:26
Mda ...nu se site ce ne aduce anul.....cam prin martie vrem noi sa ne apucam de construit daca ne ajuta vremea ....Felicitari din inima iti transmit pt. casuta!!!!! Este draguta si acum dar sunt convinsa ca in final va fi minunata!!!! E un lucru mare o casa!!!!
P.S. In ce zona v-ati facut casuta?( ca parca imi pare cunoscuta zona....)
In Budiu Mic este, ultima casa din sat (si cea mai frumoasa, desigur! he he). Deci daca va plimbati pe acolo, nu cumva sa nu treceti pe la mine! deocamdata numai vantul bate prin casa dar sper ca pana la primavara sa pot sa va ofer si o cafea sau un ceai cald :)

Mersi fetelor :)

CsR
15.12.2007, 06:57:13
aveti deja planuri de revelion? Dacaunico, cred ca stim tu unde o sa fii :D. Abia astept cateva zile de concediu... Si astazi asa de frumos a fost cand ne-am trezit toata strada era plina de zapada! sper sa avem un Craciun cu zapada. Ar fi asa de frumos, ca in filme :D
Va doresc un weekend placut, sa va odihniti si sa va bucurati de zapada! (vreau sa fac om de zapada!!!:-p)

meghe
18.12.2007, 09:49:19
Buna fetelor!ce faceti?Toate bune!
Eu va zic de azi Sarbatori fericite pline de zapada si tot ce va doriti1
de maine intru in concediu si fac pauza si de net ca am multa treaba!
Va pup!:>

dacaunico
19.12.2007, 19:05:51
Fetelor,eu va pup pe toate si va doresc sarbatori fericite alaturi de cei dragi,sa va aduca Mosu tot ceea ce va doriti si anul care vine sa fie un an plin de impliniri din toate punctele de vedere.
Eu dimineata plec,dar n-ati scapat de mine,o sa am net si acolo,asa ca ori de cate ori o sa am ocazia,o sa intru sa va salut.
:* >:D< :* >:D< :* >:D< :* >:D<

nanalia
20.12.2007, 12:16:51
Fetelor,eu va pup pe toate si va doresc sarbatori fericite alaturi de cei dragi,sa va aduca Mosu tot ceea ce va doriti si anul care vine sa fie un an plin de impliniri din toate punctele de vedere.
Eu dimineata plec,dar n-ati scapat de mine,o sa am net si acolo,asa ca ori de cate ori o sa am ocazia,o sa intru sa va salut.

Dacaunico drum bun si sarbatori fericite!Asteptam vesti de la tine si poze.
Te pupic si ai grija de tine si de sotul tau.:* :* :*

Andreea26
20.12.2007, 14:38:40

Drum bun Ramona si sarbatori fericite!!!!! Sa nu uiti de noi, sa mai intri si sa ne spui cum esti si cum te acomodezi acolo. Pupici!!!!!!!>:D< >:D< >:D<

Andreea26
24.12.2007, 10:56:46
Sarbatoarea sfanta a Nasterii Mantuitorului sa va aduca bucurii si lumina in suflet atat voua cat si familiei!!!!
Va doresc sarbatori fericite pline de iubire!!!!!!!

luminita_sanporean
24.12.2007, 12:36:16
FIE CA SFINTELE SARBATORI SA VA COBOARE IN SUFLET LUMINA SI BUCURIE, IAR NOUL AN SA VA ADUCA SANATATE, PROSPERITATE, SUCCESE SI IMPLINIRI!
LA MULTI ANI!

mihu
01.01.2008, 16:19:30
Fetelor am facut un subiect nou mamici-Tg mures (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=8402)
Am desprins de la off-topicul de aici niste mesaje care mi s-au parut utile si pt alte mamici din Tg Mures ;-)
Daca aveti alte sugestii va rog sa mi le adresati:)>-
(http://www.miresici.ro/showthread.php?t=8402)

Andreea26
02.01.2008, 22:31:25
Fetelor am facut un subiect nou mamici-Tg mures (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=8402)
Am desprins de la off-topicul de aici niste mesaje care mi s-au parut utile si pt alte mamici din Tg Mures ;-)
Daca aveti alte sugestii va rog sa mi le adresati:)>-

Multumim! Este super bine venit!!!!>:D< >:D<

meghe
07.01.2008, 12:18:36
La multi ani!
Cum sunteti?Ce ati mai facut?Cum au trecut sarbatorile??
Sa aveti un an bun cu impliniri si tot ce e mai frumos!

Andreea26
07.01.2008, 17:02:37
La multi ani dragelor! va doresc tuturor sa vi se indeplineasca toate dorintele planuite pentru acest an!!!!!!!!!>:D< >:D< >:D<

cicika
07.01.2008, 19:28:57
La multi ani dragelor! va doresc tuturor sa vi se indeplineasca toate dorintele planuite pentru acest an!!!!!!!!!>:D< >:D< >:D<
La fel si tie Andreea26

deeelorene
15.01.2008, 19:22:22
deci....sandutza.....ti-ai luat rochita pana la urma....?

cicika
15.01.2008, 19:27:43
deci....sandutza.....ti-ai luat rochita pana la urma....?
nu
mai astept pana in martie

cicika
15.01.2008, 19:31:25
nu
mai astept pana in martie
anio are rochita deja!!!poate vedem si niste poze

deeelorene
16.01.2008, 08:13:14
tu sandutza....scuze pt asear dar ne-0am luat cu discutiile cu rochita lui anio....si-apoi na.... pupici:* sa nu te superi pe mine;)):*

cicika
16.01.2008, 18:38:43
tu sandutza....scuze pt asear dar ne-0am luat cu discutiile cu rochita lui anio....si-apoi na.... pupici:* sa nu te superi pe mine;)):*
de ce sa ma supar????
pai este normal sa vb despre orice cu toata lumea

deeelorene
16.01.2008, 20:47:34
de ce sa ma supar????
pai este normal sa vb despre orice cu toata lumea
draga de ea>:D<:* deia imi esti tu mie draga...;))

cicika
16.01.2008, 21:26:08
draga de ea>:D<:* deia imi esti tu mie draga...;))
mersi mersi

deeelorene
17.01.2008, 14:12:56
mersi mersi
ai vazut....:D:*

cicika
17.01.2008, 17:58:54
ai vazut....:D:*
da draga!!!sunt coplesita

deeelorene
17.01.2008, 19:12:38
da draga!!!sunt coplesita
ce tare:)):)):))

laura2007
17.01.2008, 20:56:58
ce tare:)):)):))

fetelor...uneori am impresia ca ori va plictisiti foarte tare, ori e lipsa de inspiratie.fara sa va suparati pe mine.....