PDA

Versiunea completa : Coafura si machiaj in Buzau

Pagini : 1 2 3 4 [5]

monicaalina
26.10.2011, 21:08:48
super tare... imi place mult... am si eu cateva pozici dar nu reusesc sa le incarc cand o sa pot va pun si eu...:|
mersi mult danet si mie mi a placut mult

roxanaandreea
01.11.2011, 11:12:32
fetelor la mine a trecut dar pt toate care vizitati acest forum va spun sa nu va duceti la Gya... eu acolo m-am facut si din toata nunta mea ce m-a stresat cel mai tare a fost parul, nu mi-a placut deloc si in afara de asta dupa ce am venit acasa de la coafor si de la machiaj mi-a cazut cocul si trebuit sa ma intorc ... imi venea sa o strang de gat pe aia care m-a facut...:((

Sunt de acord cu tine.si eu m-am coafat la Gya si pot sa va spun ca nu mi-a tinut coafura mai deloc.cand am inceput sa dansez acasa la hore deja cocul meu se desfacuse.nu mi-a venit sa cred,a trebuit sa il prind eu in clame din nou.asa k nici eu nu vi-l recomand.am fost acolo ca mi s-a recomandat insa nu mai am ce cauta.=((=((

bubulinutza20
02.11.2011, 21:13:59
Buna,
Eu m-am machiat la Crina de la Joy si mi-a placut, iar machiajul a rezistat foarte bine pana dimineata, avand in vedere ca am tenul gras si multe probe de machiaj in alte locuri au fost esecuri totale! M-am coafat tot la Joy, din lipsa de timp, dar coafura a fost o dezamagire totala, mi s-au lasat buclele foarte repede 8-|:(
Voi pune poze cu machiajul la biserica cand imi era si fff cald si apoi machiajul dimineata:
La biserica, ora 17 497774 si dimineata...pe la ora 4-5 497775

Danet
03.11.2011, 10:34:04
Buna,
Eu m-am machiat la Crina de la Joy si mi-a placut, iar machiajul a rezistat foarte bine pana dimineata, avand in vedere ca am tenul gras si multe probe de machiaj in alte locuri au fost esecuri totale! M-am coafat tot la Joy, din lipsa de timp, dar coafura a fost o dezamagire totala, mi s-au lasat buclele foarte repede 8-|:(
Voi pune poze cu machiajul la biserica cand imi era si fff cald si apoi machiajul dimineata:

Foarte frumos, intr-adevar am auzit numai lucruri foarte bune despre Crina...

bubulinutza20
03.11.2011, 23:44:47
Foarte frumos, intr-adevar am auzit numai lucruri foarte bune despre Crina...
Este o fata prietenoasa si deschisa si nu a avut nici o problema sa imi arate ce produse foloseste inca de cand cautam sa fac proba de machiaj si ce imi recomanda pentru tenul meu.
Proba mi-a placut cum a aratat si cum a rezistat. M-a costat proba 35 lei. M-ai jos pus poza...
497947

swett_elly
11.11.2011, 15:24:29
v-am trimis...

eu m-am facut la o tipa din bucuresti...adica a venit ea la mine
mie mi se pare altceva decat se face prin buzau...cel putin la saloane
poze ca sa judeci tu singurica :D

poti sa imi trimiti si mie numarul tipei din bucuresti pe privat, te rog. Multumesc.

swett_elly
11.11.2011, 15:39:09
Este o fata prietenoasa si deschisa si nu a avut nici o problema sa imi arate ce produse foloseste inca de cand cautam sa fac proba de machiaj si ce imi recomanda pentru tenul meu.
Proba mi-a placut cum a aratat si cum a rezistat. M-a costat proba 35 lei. M-ai jos pus poza...
497947

poti sa imi trimiti si mie numarul crinei pe privat te rog. Si eu am tenul gras si ma gandeam sa ma duc la o proba sa vad cum imi sta.

GeoxLoca
12.11.2011, 07:43:04
poti sa imi trimiti si mie numarul crinei pe privat te rog. Si eu am tenul gras si ma gandeam sa ma duc la o proba sa vad cum imi sta.
si eu ma gandesc sa ma duc. in caz ca mi-o iei inainte, te astept cu impresii :*

alina_popescu22
15.11.2011, 11:41:32
Buna,

Ai fost foarte finutza si frumoasa :). Asteptam postari si din partea altor miresici care s-au machiat si coafat in Bz. Eu inclin spre Lidia dar nu am reusit sa iau inca o decizie. Mai am oricum destul timp pana la nunta.

GeoxLoca
15.11.2011, 14:25:06
Ai fost foarte finutza si frumoasa :). Asteptam postari si din partea altor miresici care s-au machiat si coafat in Bz. Eu inclin spre Lidia dar nu am reusit sa iau inca o decizie. Mai am oricum destul timp pana la nunta.
eu o sa merg in curand sa-mi fac proba la lidia pt coafura si la crina pt machiaj. am auzit multe pareri bune despre ele si cred ca merg pe maini bune:x

iordachedaniela
17.11.2011, 17:13:27
499452Pot spune ca lidia si crina realizeaza niste opere de arta.Machiajul(crina) a rezistat pana a 2-a zi iar de coafat(lidia) nu am ce spune,impecabil,a fost peste asteptarile mele.Nunta a avut loc la restaurantul Orhideea.Toata lumea a fost multumita, de la mancarea proaspata si pana la aranjatul salonului.Nu regret ca am facut aceste alegeri.Sper ca v-au fost de folos sfaturile mele.

GeoxLoca
18.11.2011, 07:54:18
499452Pot spune ca lidia si crina realizeaza niste opere de arta.Machiajul(crina) a rezistat pana a 2-a zi iar de coafat(lidia) nu am ce spune,impecabil,a fost peste asteptarile mele.Nunta a avut loc la restaurantul Orhideea.Toata lumea a fost multumita, de la mancarea proaspata si pana la aranjatul salonului.Nu regret ca am facut aceste alegeri.Sper ca v-au fost de folos sfaturile mele.

;;);;) foarte faina ai fost! zi-mi te rog ce preturi au fetele, la probe ai fost inainte?

http://www.miresici.ro/forum/themes/miresici/images/misc/pencil.png

niko84r
18.11.2011, 16:50:19
poti sa imi trimiti si mie numarul tipei din bucuresti pe privat, te rog. Multumesc.
ti-am trimis pm

swett_elly
21.11.2011, 10:48:34
ti-am trimis pm
Ms mult, o sa o sun sa vad cand pot sa ma duc la o proba de machiaj.

Elizaa
21.11.2011, 17:02:53
http://www.miresici.ro/forum/themes/miresici/images/misc/quote_icon.png[/IMG] Postat de iordachedaniela http://www.miresici.ro/forum/themes/miresici/images/buttons/viewpost-right.png (http://www.miresici.ro/forum/showthread.php?p=4446524#post4446524)
Atașament 499452 (http://www.miresici.ro/forum/attachment.php?attachmentid=499452)Pot spune ca lidia si crina realizeaza niste opere de arta.Machiajul(crina) a rezistat pana a 2-a zi iar de coafat(lidia) nu am ce spune,impecabil,a fost peste asteptarile mele.Nunta a avut loc la restaurantul Orhideea.Toata lumea a fost multumita, de la mancarea proaspata si pana la aranjatul salonului.Nu regret ca am facut aceste alegeri.Sper ca v-au fost de folos sfaturile mele.
http://www.miresici.ro/forum/images/smilies/yahoo/yahoo_batting.gifhttp://www.miresici.ro/forum/images/smilies/yahoo/yahoo_batting.gif foarte faina ai fost! zi-mi te rog ce preturi au fetele, la probe ai fost inainte?

http://www.miresici.ro/forum/themes/miresici/images/misc/pencil.png =GeoxLoca;4446933];;);;) foarte faina ai fost! zi-mi te rog ce preturi au fetele, la probe ai fost inainte?

http://www.miresici.ro/forum/themes/miresici/images/misc/pencil.png
Din ce stiu eu, la Lidia nu mai e necesara proba am vazut sambete miresici care veneau prima data, dar cred ca poti incerca sa faci si o proba de miresica. Oricum ar fi, rezultatul e ok , insa mai important e sa gasesti loc, chiar e o problema. Nu stiu la Crina daca e necesara proba, dar parerea mea ca la ora actuala e cea mai potrivita alegere: Lidia la par si Crina la machiaj.
Cam astea doua ar fi cele mai potrivite alegeri, restul vorbe si iar vorbe, sau ma rog fiecare cu gusturile ei. Dar cele doua recomandari de mai sus sunt foarte ok. Ambele au lucrari pe facebook si va puteti face o parere inainte de a va duce in salon.
Nu stiu ce preturi au fetele pentru miresici dar cred ca sunt preturi acceptabile, de Buzau.....dar mai important decat orice e calitatea lucrarilor lor.

iordachedaniela
26.11.2011, 15:23:06
La machiaj am dat 70 lei iar la coafat 200,am avut mai multe produse in par(burete si clame).

Danet
29.11.2011, 10:23:11
Lidia o sa fie si ea o viitoare miresica anul asta , ma intreb cine o coafeaza?! mi-a spus ca o sa intre si ea pe fosrum si poate va ajuta mai mult...

GeoxLoca
29.11.2011, 11:43:51
La machiaj am dat 70 lei iar la coafat 200,am avut mai multe produse in par(burete si clame).

70 lei machiajul de mireasa la crina?? doar atat? si 200 coafat la lidia?

niko84r
13.12.2011, 15:16:44
70 lei machiajul de mireasa la crina?? doar atat? si 200 coafat la lidia?

pai cat sa fie?
:)

GeoxLoca
14.12.2011, 00:01:20
pai cat sa fie?
:)

pai credeam ca machiajul e mult mai scump..in jur de 150..

niko84r
14.12.2011, 10:05:58
pai credeam ca machiajul e mult mai scump..in jur de 150..

cred ca la deja -vu e mai scump

lilliana_85
14.12.2011, 10:12:06
cred ca la deja -vu e mai scump
La deja vu e tot 70 lei machiajul la Georgiana, dar machiajul profesional la Alin este intradevar mai scump 150 lei si 200 cu gene false

niko84r
14.12.2011, 10:30:08
La deja vu e tot 70 lei machiajul la Georgiana, dar machiajul profesional la Alin este intradevar mai scump 150 lei si 200 cu gene false

la asta ma refeream si eu
un machiaj profesional intotdeauna e mai scump :)

GeoxLoca
14.12.2011, 11:47:20
la asta ma refeream si eu
un machiaj profesional intotdeauna e mai scump :)

deci crina cu 70lei nu face profesional :-?

niko84r
14.12.2011, 14:38:54
deci crina cu 70lei nu face profesional :-?

nu am incecat pe pielea mea, ce-i drept, dar din cate stiu oricum e un machiaj bun
e cu produse bune si ma gandesc ca are "o mana" mai buna decat the average joe :D

insa de la ea la un make-up stylist e diferenta zic eu :)

cristianalala
19.12.2011, 19:39:18
eu inca nu am aflat unde este salonul JOY. DEJA VU-ul unde este?

GeoxLoca
20.12.2011, 09:04:24

stii unde a fost Indiana pe bulevardul Balcescu? pe colt, spre Spiru e Joy!

niko84r
20.12.2011, 15:47:43

joy e langa gogseria Yammy, chiar inainte de parculetul ala spre Spiru Haret
deja vu e langa iris pe unirii, vizavi de catedrala sf sava

cristianalala
20.12.2011, 16:54:39
Multumesc amandurora!

cristina_bz
03.01.2012, 02:49:35
nu am incecat pe pielea mea, ce-i drept, dar din cate stiu oricum e un machiaj bun
e cu produse bune si ma gandesc ca are "o mana" mai buna decat the average joe :D

insa de la ea la un make-up stylist e diferenta zic eu :)profesional...as putea numi cu totul si cu totul altceva...asta pt cine vrea sa fie diva!!!Intratzi pe facebook Antonia Make-up Artist,l-am descoperit de 3 zile,imi pare rau k nu am gasit site-ul inainte de nunta=P~

POATE POT AJUTA CATEVA MIRESICI:X:*

Elizaa
05.01.2012, 23:08:36
profesional...as putea numi cu totul si cu totul altceva...asta pt cine vrea sa fie diva!!!Intratzi pe facebook Antonia Make-up Artist,l-am descoperit de 3 zile,imi pare rau k nu am gasit site-ul inainte de nunta=P~

POATE POT AJUTA CATEVA MIRESICI:X:*
Sigur sfatul tau va fi util pentru cine e interesata !....
Eu am vazut lucrarile Antoniei, multe dintre ele pentru televiziune .... Super profesionista la preturi bune
Ii admir lucrarile de aproape un an.... Pentru viitoarele miresici o recomand cu incredere !

ariez
24.01.2012, 15:52:43
La Deja Vu s-a coafat cineva? Ati fost multumite?

lilliana_85
24.01.2012, 16:17:43
La Deja Vu s-a coafat cineva? Ati fost multumite?
Da eu in ziua nuntii, si am fost multumita, eu am vrut ceva mai simplu... ai sa vezi in pozici daca te uiti, incercasem si niste coafuri elaborate, cocuri, dar asta mi-a placut cel mai mult;;)

ariez
24.01.2012, 19:44:07
Da eu in ziua nuntii, si am fost multumita, eu am vrut ceva mai simplu... ai sa vezi in pozici daca te uiti, incercasem si niste coafuri elaborate, cocuri, dar asta mi-a placut cel mai mult;;)

Multumesc pentru informatii, Liliana. Ti-ai ales foarte bine coafura! :)
Eu ma gandeam la un coc spaniol, sau un coc ceva mai ciufulit cu voalul prins deasupra. Dar n-as vrea coafuri elaborate cu melcisori si buretei. Oricum, sa vad cum arata la proba. :)

ciobamonica
24.01.2012, 20:01:27
Buna eu am primit de la restaurant un talon pentru o proba gratis la salonul fenicia center de pe visinului 34....eu habar nu am daca e k pentru ca nu locuiesc in buzau ...a-ti auzit cumva vreuna de el...pozele de site par k ca de altfel si preturile dar m-ar interesa parerea cuiva care a fost acolo....

ciobamonica
24.01.2012, 20:05:05

Poate cineva sa imi dea si mie un numar de la salonul asta tot laudat joy pentru a-mi face o programare....Multumesc

de_NY
26.01.2012, 20:03:23
Tot ce vreau sa spun este ca oriunde alegeti sa va coafati sau machiati...musai faceti o proba inainte...initial ganditi-va foarte bine ce v-ar placea...apoi explicati si probati..si fixati bine in ziua nuntii, k daca vreti sa dansati sarbe ca la noi,,,hahahha///trebuie agrafe multe!!

Nik84
02.02.2012, 20:26:04
Poate cineva sa imi dea si mie un numar de la salonul asta tot laudat joy pentru a-mi face o programare....Multumesc

Ti-am trimis PM.

vioricav
17.02.2012, 12:23:13
Buna fetelor,
Stiti cumva niste tarife mai actualizate de la Gya? Eu as vrea sa fac o programare pt coafat si machiaj...au cumva si mani - pedi?
Eu am fost anul trecut prin iulie pentru o coafura nu foarte complicata (de simplu nuntas :D) si am dat 80 lei...atunci mi s-a parut putin cam mult si as vrea sa stiu pe unde se incadreaza preturile pentru coafurile mireselor.

Inna_
17.02.2012, 14:49:09
Buna fetelor,
Stiti cumva niste tarife mai actualizate de la Gya? Eu as vrea sa fac o programare pt coafat si machiaj...au cumva si mani - pedi?
Eu am fost anul trecut prin iulie pentru o coafura nu foarte complicata (de simplu nuntas :D) si am dat 80 lei...atunci mi s-a parut putin cam mult si as vrea sa stiu pe unde se incadreaza preturile pentru coafurile mireselor.

Eu stiu ca fac si manichiura si pedichiura dar nu mai stiu preturile.:(

vioricav
20.02.2012, 12:08:46
Eu stiu ca fac si manichiura si pedichiura dar nu mai stiu preturile.:(

O sa sun la ei zilele astea sa aflu niste preturi. Stiti cumva daca proba la coafura se face gratuit sau trebuie platita? Parca tineam minte de anul trecut ca proba se facea gratuit la ei ...

Inna_
21.02.2012, 21:06:24
O sa sun la ei zilele astea sa aflu niste preturi. Stiti cumva daca proba la coafura se face gratuit sau trebuie platita? Parca tineam minte de anul trecut ca proba se facea gratuit la ei ...

Din pacate nu te pot ajuta cu aceasta informatie.

olovena
29.02.2012, 15:44:07
buna!eu am intrebat la salonul din Aurora mall si au proba gratuita,trebuie doar sa dai un avans,probabil,k sa nu te duci sa iti faci parul gratis si dupa sa nu mai dai p acolo,nu stiu cat e avansul

olovena
29.02.2012, 15:45:23
vioricav,te rog dupa ce afli sa ne spui si noua!!!

monicaalina
29.02.2012, 17:35:10
buna!eu am intrebat la salonul din Aurora mall si au proba gratuita,trebuie doar sa dai un avans,probabil,k sa nu te duci sa iti faci parul gratis si dupa sa nu mai dai p acolo,nu stiu cat e avansul
din ce am auzit,sunt preturi un pic cam mari acolo.....

olovena
01.03.2012, 23:22:54
150 lei,park asa a zis

viodumi
13.03.2012, 13:41:10
Buna,
cred ca am stat 2 ore sa citesc parerile voastre depre coafor si machiaj. Asa ca m-am hotarat: va rog mult [-o< dati-mi si mie nr. de tel al Lidiei Botoaca, al Crinei-Joy si al lui Alin - Deja Vu. Dintre toti 3 tb sa gasesc liber macar unul.
Stie cineva in ce perioada vine Sorin in Buzau?
Multumesc si ast rasp.

fetelor, as dori si eu numerele de telefon de mai sus, am citit cat am putut din topicul asta, Lidia, Crina si Alin vad ca au cele mai bune recomandari, vreau sa fac probele de coafura si machiaj cat mai curand.
va multumesc anticipat.

meosiris
21.03.2012, 10:04:48
Salut miresici! Ma poate ajuta si pe mine cineva cu informatii despre o coafeza buna care s-ar putea deplasa in ziua nuntii la domiciliu?[-o<

meosiris
21.03.2012, 11:20:05
As dori, daca este cineva care ma poate ajuta, numarul Lidiei Botoaca sau cel mai bine ar fi o adresa de e-mail al doamnei. Va rog mult deoarece sunt in criza de timp!

meosiris
23.03.2012, 13:50:32
Am vorbit cu Lidia. Acum as dori sa stiu daca cunoaste cineva preturile la cei de la Deja Vu...coafuri si make up.
S-a facut careva dintre voi acolo? Imi puteti spune niste preturi va rog?[-o<

lilliana_85
23.03.2012, 14:56:59
Am vorbit cu Lidia. Acum as dori sa stiu daca cunoaste cineva preturile la cei de la Deja Vu...coafuri si make up.
La machiat 150 lei si 200 cu gene false, la coafat nu stiu, dar la make up a rezistat o zi intreaga machiajul,dar stiu ca si la coafor se lucreaza destul de bine, daca vrei nr iti trimit pe pm...

GeoxLoca
26.03.2012, 23:26:59
lidia cat ia pt coafura?

simo_leu
11.04.2012, 15:42:06
lidia cat ia pt coafura?

Buna fetelor, va citesc de ceva timp dar nu mi-am facut curaj sa scriu si acum chiar am nevoie de ajutorul vostru >:D<. Problema e ca sunt din Bucuresti, nunta iva avea loc in Buzau si habar n-am la cine sa apelez pentru machiaj si coafura. Citind pe aici am gasit cateva nume la care m-ar interesa sa ma programez pentru o proba. Sunt in mare criza de timp asa ca daca se poate sa ma ajutati cu numarul Lidiei de tel, Crina si Alin. Am vazut ca ei sunt cei mai laudati ;-)

GeoxLoca
12.04.2012, 08:49:23
a incercat cineva la Crystal Studio? langa fostul Beau Monde. am vazut un afis pe usa "pachet pt mirese" 350ron: coafura, machiaj, manichiura, epilat si tratamente faciale..:-?

Bella_senorita
12.04.2012, 09:03:48
buna, imi trimite si mie cineva un pm cu nr lui alin va rog?

Mirelybz
18.04.2012, 14:00:24
Buna fetelor, va citesc de ceva timp dar nu mi-am facut curaj sa scriu si acum chiar am nevoie de ajutorul vostru >:D<. Problema e ca sunt din Bucuresti, nunta iva avea loc in Buzau si habar n-am la cine sa apelez pentru machiaj si coafura. Citind pe aici am gasit cateva nume la care m-ar interesa sa ma programez pentru o proba. Sunt in mare criza de timp asa ca daca se poate sa ma ajutati cu numarul Lidiei de tel, Crina si Alin. Am vazut ca ei sunt cei mai laudati ;-)

Salutari !Si eu am o situatie oarecum asemanatoare.Va citesc de cateva pagini bune in urma si as dori si eu nr. doamnei Lidia Botoaca pentru coafura si ce alternative as avea in buzau...si cam cat ia pentru coafura de mireasa.
Pentru machiat m-ar interesa numerele lui Alin si al doamnei Crina, si preturile cu gene false incluse..
Pentru manichiura nu prea am gasit informatii, stiti vreun salon ok ?
Mi-ar placea ca toate sa fie in acelasi salon ...
Va multumesc mult !

Bella_senorita
19.04.2012, 08:52:21
Salutari !Si eu am o situatie oarecum asemanatoare.Va citesc de cateva pagini bune in urma si as dori si eu nr. doamnei Lidia Botoaca pentru coafura si ce alternative as avea in buzau...si cam cat ia pentru coafura de mireasa.
Pentru machiat m-ar interesa numerele lui Alin si al doamnei Crina, si preturile cu gene false incluse..
Va multumesc mult !
Buna, pe Lidia si pe Crina le gasesti si pe facebook si poti lua acolo legatura cu ele, eu asa a luat nr Crinei, iar pentru manichiura este Cristina pe bulevard la salonul Bijoux ti-o recomand cu mare incredere, lucreaza exceptional si nu vei fi dezamagita. Nr lui Alin si eu l-as vrea dar inca nu il am.

GeoxLoca
20.04.2012, 13:29:20
pentru fetele care fac nunta duminica sa nu-si faca planuri cu lidia pentru coafat. am fost azi si mi-a spus ca nu are program duminica.

olovena
21.04.2012, 11:21:10
dar mai sunt care lucreaza duminica,spre exemplu Giulia care are salonul p Heliade Radulescu chiar se pricepe ffff bn la par,eu una in bz nu prea am vazut k ea,bn probabil k e putin mai scumpa dar zic eu k se merita.si salonul din Aurora are program duminica.

Elizaa
29.04.2012, 00:19:05
Va multumesc mult !

Buna Mirelybz ! Daca nu ai gasit informatiile necesare spune-mi si te ajut cu placere. Sa stii ca este foarte greu sa gasesti toate serviciile de care sa fii multumita in acelasi salon crede-ma, iti spun din experienta personala...
Fetele pe aici au mers pe combinatia Lidia coafor - Crina machiaj cu rezultate garantate. Nu am auzit pe nimeni sa se planga, ba din contra...
Eu cred ca, mai ales in ziua nuntii, ar trebui sa primeze calitatea si in nici un caz pretul sau confortul .Dar tu stii cel mai bine ce doresti ...

Mirelybz
02.05.2012, 13:02:11
Buna, pe Lidia si pe Crina le gasesti si pe facebook si poti lua acolo legatura cu ele, eu asa a luat nr Crinei, iar pentru manichiura este Cristina pe bulevard la salonul Bijoux ti-o recomand cu mare incredere, lucreaza exceptional si nu vei fi dezamagita. Nr lui Alin si eu l-as vrea dar inca nu il am.
Va multumesc frumos !Nu am mai avut timp sa intru din pacate. Cristina nu are facebook ? As vrea si eu nr. ei si multumesc . Lidia inca nu mi-a dat acceptul de o saptamana...as dori si nr. ei va rog mult..

Mirelybz
02.05.2012, 13:13:57
Buna Mirelybz ! Daca nu ai gasit informatiile necesare spune-mi si te ajut cu placere. Sa stii ca este foarte greu sa gasesti toate serviciile de care sa fii multumita in acelasi salon crede-ma, iti spun din experienta personala...
Fetele pe aici au mers pe combinatia Lidia coafor - Crina machiaj cu rezultate garantate. Nu am auzit pe nimeni sa se planga, ba din contra...
Eu cred ca, mai ales in ziua nuntii, ar trebui sa primeze calitatea si in nici un caz pretul sau confortul .Dar tu stii cel mai bine ce doresti ...
Multumesc, o sa incerc si eu sa merg la fel, am citit impresiile fetelor si am vazut ca au fost multumite, dar nu am primit nici un mesaj cu numerele de telefon.Vreau totusi sa merg la probe inainte.
In fine, nu conteaza pretul doar ca nu vreau sa am vreo surpriza sa imi ceara 100-150 de euro de fiecare si sa stiu macar sa fiu pregatita ...
Multumesc si as dori nr. de telefon(Crina si Lidia) caci pe facebook e mai greu se pare

swett_elly
04.05.2012, 15:20:55
Puteti sa ma ajutati si pe mine cu numerele de telefon ale Lidiei si Crinei deoarece pe facebook am gasit-o doar pe Lidia si nu mi-a raspuns la mesaj.
Va multumesc anticipat

Bella_senorita
04.05.2012, 22:25:22
nu mai intra nimeni care are numarul lui alin?

Inna_
04.05.2012, 22:41:37
nu mai intra nimeni care are numarul lui alin?

Cred că Liliana are numărul lui (caut-o pe off-topic - liliana_85). Parcă îmi amintesc că a fost la o probă.

Mirelybz
08.05.2012, 11:47:41
Am facut rost de nr. Cristinei de la manichiura, va rog mult , daca este cineva care imi poate trimite si numerele de telefon ale Lidiei si Crinei . Multumesc

GeoxLoca
08.05.2012, 13:02:25
Am facut rost de nr. Cristinei de la manichiura, va rog mult , daca este cineva care imi poate trimite si numerele de telefon ale Lidiei si Crinei . Multumesc
care Cristina?

Mirelybz
10.05.2012, 14:54:32
care Cristina?
De pe B-dul Balcescu, daca vrei iti dau nr. ei

Elizaa
12.05.2012, 11:50:07
Ti-am trimis nr Crinei si al Lidiei pe mesaj privat....
Sfatul meu : ia legatura cu ele,s-ar putea apoi sa nu mai fie locuri sambata la ora la care ai tu nevoie

Bella_senorita
16.05.2012, 09:15:48
fetelor , eu am o mare nedumerire, nu stiu ce sa fac din cauza programarii la starea civila, ma gandeam sa incep sa imi fac progr pentru machiat si coafat dar nu stiu la ce ora voi merge la starea civila si nu as vrea sa am probleme din cauza asta, voi cele care ati fost in situatii de genul cum ati procedat?

vis_de_iarna
19.05.2012, 08:55:45
Buna ma puteti ajuta va rog cu nr de tel de la Joy si al Lidiei Botoaca? Mutumesc mult!

Elizaa
26.05.2012, 12:10:15
fetelor , eu am o mare nedumerire, nu stiu ce sa fac din cauza programarii la starea civila, ma gandeam sa incep sa imi fac progr pentru machiat si coafat dar nu stiu la ce ora voi merge la starea civila si nu as vrea sa am probleme din cauza asta, voi cele care ati fost in situatii de genul cum ati procedat?
In general iti faci dimineata programare la machiat si coafat. Iar ca sfat mergi inainte la starea civila si vorbeste cu doamnele, sunt sigura ca vei sti apoi si ora la care vei fi programata, daca ma intelegi....
Sau daca iti vine bine, am observat ca mai nou se poarta cununia in alta zi, dar asta implica alte cheltuieli.. rochita, coafat,machiat, etc
Sper sa-ti fie de folos !

Florady
29.05.2012, 08:23:48
Buna miresici!

Voi fi si eu o viitoare miresica si nu ma pot decide in privinta machiajul.Mi-a fost recomandata Alexandra Ispirescu, ati auzit ceva despre ea?Ati vazut vreun machiaj realizat de ea?Deoarece pe site-ul ei de prezentare are doar 2 poze de mirese, in rest doar de la sedinte foto.
Astept raspunsurile voastre.

Va pup!

olovena
29.05.2012, 13:48:45
Buna miresici!

Voi fi si eu o viitoare miresica si nu ma pot decide in privinta machiajul.Mi-a fost recomandata Alexandra Ispirescu, ati auzit ceva despre ea?Ati vazut vreun machiaj realizat de ea?Deoarece pe site-ul ei de prezentare are doar 2 poze de mirese, in rest doar de la sedinte foto.

Va pup!

nu am auzit de ea,eu ma machiez la Diana,in spate la Optimed pe Unirii,foloseste produse Mac si Make-up Forever si gene false din par natural

Mirelybz
29.05.2012, 18:08:28
In general iti faci dimineata programare la machiat si coafat. Iar ca sfat mergi inainte la starea civila si vorbeste cu doamnele, sunt sigura ca vei sti apoi si ora la care vei fi programata, daca ma intelegi....
Sau daca iti vine bine, am observat ca mai nou se poarta cununia in alta zi, dar asta implica alte cheltuieli.. rochita, coafat,machiat, etc
E o intreaga nebunie cu programarile la cofat, machiaj si cunune civila. Nu stii pe care sa le prograezi dimineata si care mai tarziu. Intr-un final am fos la Lidia la salon am reusit sa ma programez cam tarziu, dar a trebuit sa-mi reprogramez sedinta foto si nu stiu cum o sa fac nici cu machiajul, Lidia mi-a zis sa vin machiata la programare...Prima impresie a fost buna, astept saptamana viitoare sa ma tund
Ma intereseaza, voi unde v-ati machiat si ati fost multumite? Acum ca am vazut cum sta treaba, vreau sa-mi fac urgent programare caci mi-e teama ca nu mai gasesc pe nimeni !
Daca mai citesc fete care ma pot ajuta, va rog mult !

laurams
29.05.2012, 18:55:43
Buna miresici!

Va pup!

Si eu am gasit-o pe Alexandra Ispirescu pe un site. Stie cineva caare este pretul pt un machiaj de mireasa?

laurams
29.05.2012, 19:00:10
Care sunt preturile la Lidia pentru o coafura de mireasa?

Florady
29.05.2012, 22:12:47
Si eu am gasit-o pe Alexandra Ispirescu pe un site. Stie cineva caare este pretul pt un machiaj de mireasa?

Am contactat-o eu pe Alexandra si ia 200 ron pentru un machiaj profesional care dureaza 2 ore realizarea lui, si care include si gene false. Insa eu nu reusesc sa vad poze cu mai multe machiaje realizate de ea.

Inna_
29.05.2012, 22:40:59
Am contactat-o eu pe Alexandra si ia 200 ron pentru un machiaj profesional care dureaza 2 ore realizarea lui, si care include si gene false. Insa eu nu reusesc sa vad poze cu mai multe machiaje realizate de ea.

Nu am auzit nimic despre ea dar îmi place ceea ce văd în poze.=D>

laurams
30.05.2012, 08:04:19
Nu a fost nimeni machiata de Alexandra Ispirescu? O sa incerc sa ajung la o proba, dar as fi preferat sa mai vad niste poze inainte. De Lidia Botoaca ce stiti? Ce preturi are? Unde va coafati pt nunta ?

Bella_senorita
30.05.2012, 11:16:12
asa ma gandeam sa merg dimineata numai ca imi este frica sa nu imi zica vreo ora de gen 10 sau mai stiu eu doamnele de la starea civila, sper sa reusesc sa rezolv cat de curand si sa nu imi dea planurile peste cap, iar daca nu voi avea alta optiune voi face si in alta zi cununia, mersi

Florady
30.05.2012, 19:15:22
Nu a fost nimeni machiata de Alexandra Ispirescu? O sa incerc sa ajung la o proba, dar as fi preferat sa mai vad niste poze inainte. De Lidia Botoaca ce stiti? Ce preturi are? Unde va coafati pt nunta ?

Ai facut cea mai buna alegere...ca si mine;-).Ambele din punctul meu vedere sunt cele mai profesioniste din Buzau.Sa imi spui cum a fost la proba..ca sunt tare curioasa.

laurams
30.05.2012, 21:34:02
Ai facut cea mai buna alegere...ca si mine;-).Ambele din punctul meu vedere sunt cele mai profesioniste din Buzau.Sa imi spui cum a fost la proba..ca sunt tare curioasa.

Ai mai fost la ele? Eu le-am gasit pe internet, nu le stiu personal....Sunt din Bucuresti, cand ajung in Buzau merg sa vb personal cu ele. Te tin la curent in legatura cu proba

Mirelybz
31.05.2012, 15:22:14

Vreau si eu nr. Alexandrei sa vorbesc cu ea. Multumesc frumos

Florady
31.05.2012, 17:46:54

Eu am vorbit cu ea pe mail, deoarece nu sunt in tara. Insa gasesti numarul ei pe site-ul www.alexandraispirescu.ro

ariez
01.06.2012, 14:08:41

Eu am discutat cu ea pe email. Este foarte atenta la detalii, are produse profesionale MAC, Make Up For Ever. Nu stiu alte optiuni in Buzau, dar eu am fost multumita de ea.

cristianalala
01.06.2012, 16:45:50
Intradevar, f frumoase foto Alexandrei Ispirescu......

laurams
01.06.2012, 19:15:46
Eu am discutat cu ea pe email. Este foarte atenta la detalii, are produse profesionale MAC, Make Up For Ever. Nu stiu alte optiuni in Buzau, dar eu am fost multumita de ea.

Ai si poze cu machiajul? Ai avut gene false?

ariez
01.06.2012, 22:48:01
Ai si poze cu machiajul? Ai avut gene false?

Am avut gene false. Ea prefera sa foloseasca genele false gen smocuri, nu banda. Mie mi se par mai naturale. Nu am poze prea clare cu machiajul si prefer sa nu le postez.

Bella_senorita
05.06.2012, 14:27:57
buna fetelor, cine ma ajuta si pe mine va rog ce coafeza buna mai stiti in afara de lidia ca ea nu este in tara cand am eu nunta si nu imi pot face programare la ea

olovena
06.06.2012, 09:34:31
Eu o stiu pe Giulia de pe Heliade Radulescu,e ffff tare la par,nu prea e cunoscuta pt k s-a mutat de la Bacau park,a avut si acolo salon.are cataloage multe cu munca ei.dak ii faci o vizita o sa te convingi

Bella_senorita
06.06.2012, 12:58:17
Eu o stiu pe Giulia de pe Heliade Radulescu,e ffff tare la par,nu prea e cunoscuta pt k s-a mutat de la Bacau park,a avut si acolo salon.are cataloage multe cu munca ei.dak ii faci o vizita o sa te convingi
eu nu sunt in tara acum si voi ajunge cu numai 2 saptamani inainte de nunta acasa, nu voi putea face nimic atunci deaia merg pe parerile voastre, nu stiu cum sunt cei de la deja vu la coafura, machiajul mi-l voi realiza acolo dar nu stiu daca ma pot baza pe ei si pentru par, voi vedea ce va mai fi

alina_popescu22
08.06.2012, 11:51:18
Chiar nu are nimeni o poza cu un machiaj facut de Alexandra Ispirescu?

larryssa83
11.06.2012, 19:19:02
Stie cineva daca salonul Joy este deschis si duminica?

dragalasa84
12.06.2012, 08:52:05
Stie cineva daca salonul Joy este deschis si duminica?
Teoretic da, practic ????? Am vrut de mult sa scriu aceasta postare dar intre timp m-am mai calmat. In urma cu un an si jumatate am botezat(duminica). Salonul unde mergeam de obicei nu era deschis asa k m-am hotarat sa merg la Joy in urma parerilor bune citite aici( numarul de la salon chiar tu mi l-ai lasat Larisa, merci frumos). Cu toate k aveam numarul, am mers personal sa imi fac programare pentru k sa fiu sigura si sa imi fac o parere despre salon. De atunci am ramas un pic mirata pentru k in afara de ora la care vroiam programarea nu mi-au mai cerut nici o data de contact(nume, nr de tel).A sosit si ziua botezului, am ajuns acolo cu 10 min mai devreme si am asteptat 1 ora. Nu a venit nimeni la salon in acea dimineata, norocul meu a fost k am fost primita la un salon din apropiere fara programare, pentru k altfel nu stiu ce ma faceam. Am ramas foarte dezamagita, mi se pare lipsa de profesionalism puteau sa imi lase macar un biletel in usa k nu mai vin in ziua aceea la munca si nu mai astept o ora :( .
Scuze pentru mesajul meu atit de lung si sper k eu sa fi fost un caz sigular din cauza k nu eram clienta mai veche. O zi minunata.

larryssa83
12.06.2012, 21:17:17
Teoretic da, practic ????? Am vrut de mult sa scriu aceasta postare dar intre timp m-am mai calmat. In urma cu un an si jumatate am botezat(duminica). Salonul unde mergeam de obicei nu era deschis asa k m-am hotarat sa merg la Joy in urma parerilor bune citite aici( numarul de la salon chiar tu mi l-ai lasat Larisa, merci frumos). Cu toate k aveam numarul, am mers personal sa imi fac programare pentru k sa fiu sigura si sa imi fac o parere despre salon. De atunci am ramas un pic mirata pentru k in afara de ora la care vroiam programarea nu mi-au mai cerut nici o data de contact(nume, nr de tel).A sosit si ziua botezului, am ajuns acolo cu 10 min mai devreme si am asteptat 1 ora. Nu a venit nimeni la salon in acea dimineata, norocul meu a fost k am fost primita la un salon din apropiere fara programare, pentru k altfel nu stiu ce ma faceam. Am ramas foarte dezamagita, mi se pare lipsa de profesionalism puteau sa imi lase macar un biletel in usa k nu mai vin in ziua aceea la munca si nu mai astept o ora :( .
Scuze pentru mesajul meu atit de lung si sper k eu sa fi fost un caz sigular din cauza k nu eram clienta mai veche. O zi minunata.
Imi pare rau pentru experienta neplacuta pe care ai avut-o. Eu am fost foarte multumita de cum m-a machiat Crina. Pe partea de coafura, nu am fost incantata dar a fost satisfacator.
Eu voi avea un eveniment duminica si nu stiu ce saloane as putea gasi deschise. Am avut parte de neplaceri mari la 2 saloane, iar acelea ies clar din calcul, chiar daca amandoua au program dumnica.

alice88
16.06.2012, 22:05:01
Salut tuturor! :* Vroiam sa va intreb cam cu cat timp inainte trebuie sa fac toate programarile astea pt coafor, machiaj...etc. Problema este ca sunt plecata din tara si voi veni cam cu 2 sapt inainte de nunta ...plus ca nici nu sunt din buzau si chiar nu am idee cum se procedeaza aici.. :( Sper sa ma "adoptati" si pe mine in "clubul" vostru de miresici din bz si sa ma ajutati daca puteti. :D Va pup si spor la pregatiri :)>-:bye_03:

larryssa83
16.06.2012, 22:12:15
Salut tuturor! :* Vroiam sa va intreb cam cu cat timp inainte trebuie sa fac toate programarile astea pt coafor, machiaj...etc. Problema este ca sunt plecata din tara si voi veni cam cu 2 sapt inainte de nunta ...plus ca nici nu sunt din buzau si chiar nu am idee cum se procedeaza aici.. :( Sper sa ma "adoptati" si pe mine in "clubul" vostru de miresici din bz si sa ma ajutati daca puteti. :D Va pup si spor la pregatiri :)>-:bye_03:
Buna Alice! E bine sa iti faci programare cu 4-6 saptamani inainte ca sa fii sigura. Important este sa te hotarasti asupra unui salon. Eu sunt plecata de cativa ani buni din oras dar cred ca pe acest topic gasesti diverse impresii despre mai multe saloane.

Bella_senorita
16.06.2012, 22:28:57
cel mai bine ar fi sa iti faci o parere si sa te hotarasti unde ai vrea sa mergi si pe urma sa incerci sa ii contactezi sa vezi cand poti face programarea, din cate am observat eu fetele sunt din ce in ce mai grabite si programarile se fac acum cu destul de mult timp inainte, de exemplu eu am facut saptamana trecuta progr. la deja vu pentru machiaj, am intrebat mai intai daca e prea devreme si mi-au zis ca au deja programari facute pana in luna septembrie iar fata la care vroiam sa merg pentru coafat nu este in tara pe data respectiva dar avea deja programari facute si pentru luna noiembrie

marry90
17.06.2012, 10:29:54
Cred ca este in functie de persoana/coaforul unde vrei sa iti faci programarea. De exemplu la Lidia, pentru coafat, trebuie sa te duci cu cateva luni bune. Cumnata mea s-a dus sa se tunda la ea prin februarie si ia spus Lidia ca are deja programari pentru august, septembrie. Probabil in alta parte, unde nu se bate lumea sa mearga nu este chiar asa....

ariez
17.06.2012, 16:11:54

Eu ti-as recomanda sa faci doua programari, una pentru tine si la alt salon pentru nasa/mama sau cine mai vrea sa se coafeze. Poti merge la o proba in saptamana respectiva, iar in cazul in care ti se pare oribil poti schimba programarea cu mama/nasa, etc. Eu asa am procedat, dar Lidia a fost super si nu a fost cazul sa schimb programarea. Dar asa poti sta si tu linistita ca ai un plan de rezerva. Si eu am facut toate pregatirile de la distanta, in oras am ajuns doar cu o saptamana inainte de nunta.

La machiaj nu sunt decat un nume sau doua vehiculate pe aici. Alege unul din ele si mergi la proba pentru ca in ziua nuntii nu prea este timp de schimbari.

larryssa83
17.06.2012, 16:22:44
Eu ti-as recomanda sa faci doua programari, una pentru tine si la alt salon pentru nasa/mama sau cine mai vrea sa se coafeze. Poti merge la o proba in saptamana respectiva, iar in cazul in care ti se pare oribil poti schimba programarea cu mama/nasa, etc. Eu asa am procedat, dar Lidia a fost super si nu a fost cazul sa schimb programarea. Dar asa poti sta si tu linistita ca ai un plan de rezerva. Si eu am facut toate pregatirile de la distanta, in oras am ajuns doar cu o saptamana inainte de nunta.

La machiaj nu sunt decat un nume sau doua vehiculate pe aici. Alege unul din ele si mergi la proba pentru ca in ziua nuntii nu prea este timp de schimbari.
Lidia, la ce salon lucreaza?

ariez
17.06.2012, 17:05:33
Lidia, la ce salon lucreaza?

Are salonul ei. Mai demult cred ca a lucrat la Gia. Eu am tinut legatura cu ea pe Facebook, are si multe poze cu coafurile realizate.

larryssa83
17.06.2012, 17:12:53
Are salonul ei. Mai demult cred ca a lucrat la Gia. Eu am tinut legatura cu ea pe Facebook, are si multe poze cu coafurile realizate.
Imi poti spune, te rog, in ce zona este salonul? Sau cum se numeste?

ariez
18.06.2012, 00:13:17
Imi poti spune, te rog, in ce zona este salonul? Sau cum se numeste?

Am vrut sa dau si adresa mai devreme, dar nu am vrut sa se considere reclama. Salonul este pe strada Mioritei, chiar in capat la intersectia cu Democratiei, vis-a-vis de Distrigaz. Este la parterul unui bloc. Nu stiu cum se numeste exact. In zona sunt si Deja vu si alte saloane, ca se incurcasera fotografii si nu stiau unde sa vina :)

larryssa83
18.06.2012, 05:38:48
Am vrut sa dau si adresa mai devreme, dar nu am vrut sa se considere reclama. Salonul este pe strada Mioritei, chiar in capat la intersectia cu Democratiei, vis-a-vis de Distrigaz. Este la parterul unui bloc. Nu stiu cum se numeste exact. In zona sunt si Deja vu si alte saloane, ca se incurcasera fotografii si nu stiau unde sa vina :)
Multumesc multpentru raspuns.

0NYX
20.06.2012, 09:40:22

Buna,
poti sa imi spui si mie, te rog, cum se numeste salonul?

olovena
29.06.2012, 23:07:55
Buna,
poti sa imi spui si mie, te rog, cum se numeste salonul?

Giulia si nu mai stiu cum se numeste,este pe partea dreapta,cum intri dupa 23 august

Bella_senorita
07.07.2012, 22:33:43
buna fetelor, imi poate spune si mie cineva daca salonul deja vu s-a mutat cumva pe bulevard?

Monnyk
09.07.2012, 19:46:41
Buna fetelor,
Am o curiozitate: stiti ceva despre o tipa Claudia(daca zic bine) de la Bijoux Nails care se ocupa de make up??Nu sunt din Bz si am primit o recomandare in ceea ce o priveste si as vrea sa stiu daca pot sa am incredere in ea! Sunt o viitoare miresica si nu as vrea sa risc....
Multumesc,
PUPICI

laurams
20.07.2012, 16:29:18
Buna fetelor, va recomand sa mergeti cu mare incredere la Alexandra Ispirescu pentru machiaj. Am mers de doua ori la ea, pentru proba si pentru ziua nuntii si am fost foarte multumita de fiecare data. Pe langa faptul ca mi-a pus in valoare trasaturile, a ramas intact pana cand m-am demachiat a doua zi.

Elizaa
20.07.2012, 22:31:16
Buna fetelor, va recomand sa mergeti cu mare incredere la Alexandra Ispirescu pentru machiaj. Am mers de doua ori la ea, pentru proba si pentru ziua nuntii si am fost foarte multumita de fiecare data. Pe langa faptul ca mi-a pus in valoare trasaturile, a ramas intact pana cand m-am demachiat a doua zi.
Si sora mea a fost facuta miresica la Lidia si machiata la Alexandra. Nota 10 pentru amandoua.Recomand cu mare incredere. Daca la Lidia, nu mai e nevoie de nici un comentariu, caci nu am auzit nici o fata sa fie nemultumita, sa stiti ca si Alexandra are aceleasi merite.
Recomand cu cea mai mare sinceritate, e cea mai buna alegere Lidia coafor, Alexandra machiaj....fara griji, fara emotii, totul super, iar produsele ambelor fete merita aceeasi nota.... surioara mea avea coafura si machiajul dimineata ca si la deschiderea nuntii, desi a dansat toata noaptea ca orice miresica si a buftint-o in vreo 3 randuri lacrimile (dedicatiile)

Danet
21.07.2012, 22:19:04
Deci fetelor, am fost la nunta Lidiei care afost nemaipomenita... ea a fost o printesa deci superba din toate punctele de vedere... nu am cuvinte sa va spun ce rochie a avut... asta v-am spus ca si introducere pt cele care o cunoasteti si poate erati curioase... acum sa va spun ce mi-a spus vis-a-vis de progamari... are sambete ocupate inclusiv la anul.... deci daca mai va gandeati ca anul asta mai aveti o sansa sambata la ea ... cam greu...
Un alt sfat mare care vreau sa-l dau pt ca eu am fost foarte suparata si chiar am plans si am facut o criza de nervi in ziua nuntii mele, NU va duceti sa va coafati la G... pe Cuza-Voda ( nu pot da nume) ca v-ati nenoricit, asa cum o oarecare Alina care facea mici la un hipermarket s-a facut coafeza si s-a gandit ea sa-si bat joc de mine la nunta mea.... cu riscul ca poate am mai postat asta si ma repet va spun pt a nu trece prin ce-am trecut eu.... si aici fac referire numai la ALINA!!!!SA FITI FRUMOASE!

Bella_senorita
23.07.2012, 10:34:04
Deci fetelor, am fost la nunta Lidiei care afost nemaipomenita... ea a fost o printesa deci superba din toate punctele de vedere... nu am cuvinte sa va spun ce rochie a avut... asta v-am spus ca si introducere pt cele care o cunoasteti si poate erati curioase... acum sa va spun ce mi-a spus vis-a-vis de progamari... are sambete ocupate inclusiv la anul.... deci daca mai va gandeati ca anul asta mai aveti o sansa sambata la ea ... cam greu...
Un alt sfat mare care vreau sa-l dau pt ca eu am fost foarte suparata si chiar am plans si am facut o criza de nervi in ziua nuntii mele, NU va duceti sa va coafati la G... pe Cuza-Voda ( nu pot da nume) ca v-ati nenoricit, asa cum o oarecare Alina care facea mici la un hipermarket s-a facut coafeza si s-a gandit ea sa-si bat joc de mine la nunta mea.... cu riscul ca poate am mai postat asta si ma repet va spun pt a nu trece prin ce-am trecut eu.... si aici fac referire numai la ALINA!!!!SA FITI FRUMOASE!

si eu am o mare dilema in ceea ce priveste coafatul. Lidia pleca la un seminar cu o zi inainte de nunta mea si nu am idee ce sa fac, mi-am facutprogramarea pt machiaj la Alin si ma gandeam sa imi fac si parul tot acolo sa nu ma mai plimb in zece saloane, oricum nu am idee cine ar mai fi bun la asta

Elizaa
23.07.2012, 20:24:45
si eu am o mare dilema in ceea ce priveste coafatul. Lidia pleca la un seminar cu o zi inainte de nunta mea si nu am idee ce sa fac, mi-am facutprogramarea pt machiaj la Alin si ma gandeam sa imi fac si parul tot acolo sa nu ma mai plimb in zece saloane, oricum nu am idee cine ar mai fi bun la asta
Bella, din ce imi aduc eu aminte ....ISTORIA SE REPETA.....nu-i asa Danet ? ..... Dupa 1 an de zile, dus saptamanal la Lidia, imi dau seama ca la inceput de toamna Lidia are cursuri sau seminarii internationale.... si va spun asta din ceea ce mi-a povestit. In 2010 la Paris, 2011 la Londra iar acum in 2012 la Madrid, insa de data asta sunt mari sanse sa o vedem la TV caci nu stiu la ce concurs participa.......Eu una tare mult m-as bucura
Eu am aflat de Lidia de la Danet, si mare mi-a fost mirarea cand am vazut ca in cea mai fericita zi a vietii ei nu se face la Lidia, desi mi-o recomandase....
De aproximativ 1 an de zile de cand ma duc la Lidia, pot sa va spun ca in sfarsit sotul meu si-a dat seama ca ies dintr-un coafor....
In ceea ce priveste machiajul am aflat ca Lidia s-a machiat la Alexandra, deci THE BEST in Buzau, ramane o mare enigma pentru mine: unde s-a coafat Lidia cand a fost miresica ??????

Mirelybz
24.07.2012, 14:06:19
Bella, din ce imi aduc eu aminte ....ISTORIA SE REPETA.....nu-i asa Danet ? ..... Dupa 1 an de zile, dus saptamanal la Lidia, imi dau seama ca la inceput de toamna Lidia are cursuri sau seminarii internationale.... si va spun asta din ceea ce mi-a povestit. In 2010 la Paris, 2011 la Londra iar acum in 2012 la Madrid, insa de data asta sunt mari sanse sa o vedem la TV caci nu stiu la ce concurs participa.......Eu una tare mult m-as bucura
Eu am aflat de Lidia de la Danet, si mare mi-a fost mirarea cand am vazut ca in cea mai fericita zi a vietii ei nu se face la Lidia, desi mi-o recomandase....
De aproximativ 1 an de zile de cand ma duc la Lidia, pot sa va spun ca in sfarsit sotul meu si-a dat seama ca ies dintr-un coafor....
In ceea ce priveste machiajul am aflat ca Lidia s-a machiat la Alexandra, deci THE BEST in Buzau, ramane o mare enigma pentru mine: unde s-a coafat Lidia cand a fost miresica ??????
Si eu am fost foarte multumita de Lidia,m-a coafat la o nunta, m-a intrebat toata lumea unde m-am coafat,e o fata cu un caracter cum rar intalnesti, am primit multe sfaturi referitoare la pantofi, machiaj, si mute altele
Acum ramane sa vina ziua cea mare, dar ma bucur tare mult ca am descoperit-o si intr-adevar e f.buna in ce face

Danet
24.07.2012, 16:15:47

pe bune!!!! asa e!!! pacat ca la mine nu numai ca nu m-a coafat, dar nici nu a venit la nunta mea:((( imi pare rau de voi cele care nu aveti parte de ea... si sa-ti raspund la intrebare... la Bucuresti, la unul din fostii ei colegi... s-a coafat Lidia!

Bella_senorita
24.07.2012, 22:05:11
sper sa nu am probleme tocmai din cauza asta, pana acum e primul lucru din organizarea nuntii care nu a iesit asa cum vreau eu sper sa nu arat ca o vrajitoare in mijlocul nuntii sau sa imi adun voalul de pe jos mai ales ca e si putin greu si va trebui sa imi fac un coc foarte rezistent si el va trebui prins foarte bine, ramane de vazut ce va iesi

Elizaa
24.07.2012, 23:06:01
pe bune!!!! asa e!!! pacat ca la mine nu numai ca nu m-a coafat, dar nici nu a venit la nunta mea:((( imi pare rau de voi cele care nu aveti parte de ea... si sa-ti raspund la intrebare... la Bucuresti, la unul din fostii ei colegi... s-a coafat Lidia!
Am intrebat-o de 2 ori unde se face si de fiecare data, a intrat altcineva sau a sunat telefonul si mi-a fost asa... sa o intreb din nou.....ma gandeam ca s-a facut in Buzau si eram tare curioasa unde...
Bella, sa stii ca toate am avut dilema asta, crede-ma conteaza tare mult sa fii optimista, gandeste-te doar atat "trebuie sa iasa ok", am vazut in profilul tau ca ti-ai ales Episcopia, si restaurantul Imperial , deci servicii foarte ok , de care cu siguranta vei fi multumita, (cunosc personal ce-ti spun) si ar fi pacat de pregatirile tale sa nu iasa ok coafura si machiajul.
Spor la pregatiri si daca te pot ajuta cu ceva, pe mesaj privat sau aici, cu cea mai mare placere, sunt mamica ... am timp berechet cat nu urla scumpetea mea
Myrely, tu chiar nu ai de ce sa te crispezi, ai prins programare la Lidia asa ca trebuie sa te concentrezi pe restul pregatirilor, Lidia stie ce are de facut ....dar o sa-mi spui tu dupa nunta daca am avut dreptate...

marry90
25.07.2012, 19:17:12
Fetele, stiti cumva daca Lidia face programari si duminica?

Monnyk
26.07.2012, 18:57:36

Buna
Vrei te rog frumos sa imi arati cateva poze cum te-a machiat Alexandra?Si eu tot pentru ea as opta, iar pe site-ul ei nu are f multe poze cu miresici. Oricum am auzit numai lucruri bune despre ea...
Mersi:*

Elizaa
26.07.2012, 22:44:34
Fetele, stiti cumva daca Lidia face programari si duminica?
Eu personal am auzit cand Lidia facea programari si duminica, dar am si auzit persoane pe care nu le-a putut face.Acum nu stiu sa-ti spun ce si cum....stiu ca de obicei nu lucreaza duminica. Poti sa incerci pe facebook sa iei legatura cu ea
In ce priveste Alexandra, aveti incredere in ea e o fata foarte buna profesional, sunt sigura ca daca si-ar da cu parerea toate fetele care s-au facut la ea ar fi multe concluzii pozitive. Cel mai bine faceti o proba inainte si stati apoi linistite....

vioricav
27.07.2012, 09:49:22
Eu personal am auzit cand Lidia facea programari si duminica, dar am si auzit persoane pe care nu le-a putut face.Acum nu stiu sa-ti spun ce si cum....stiu ca de obicei nu lucreaza duminica. Poti sa incerci pe facebook sa iei legatura cu ea
In ce priveste Alexandra, aveti incredere in ea e o fata foarte buna profesional, sunt sigura ca daca si-ar da cu parerea toate fetele care s-au facut la ea ar fi multe concluzii pozitive. Cel mai bine faceti o proba inainte si stati apoi linistite....
Si eu o sa ma machiez la Alexandra, am auzit numai lucruri bune despre ea ! Nu prea stiu cu coafatul (Lidia nu este disponibila atunci :-s) ; are cineva un numar de telefon al Giuliei (am vazut ca este laudata pt coafuri) sau un site ceva?

Bella_senorita
27.07.2012, 10:47:43
Am intrebat-o de 2 ori unde se face si de fiecare data, a intrat altcineva sau a sunat telefonul si mi-a fost asa... sa o intreb din nou.....ma gandeam ca s-a facut in Buzau si eram tare curioasa unde...
Bella, sa stii ca toate am avut dilema asta, crede-ma conteaza tare mult sa fii optimista, gandeste-te doar atat "trebuie sa iasa ok", am vazut in profilul tau ca ti-ai ales Episcopia, si restaurantul Imperial , deci servicii foarte ok , de care cu siguranta vei fi multumita, (cunosc personal ce-ti spun) si ar fi pacat de pregatirile tale sa nu iasa ok coafura si machiajul.
Spor la pregatiri si daca te pot ajuta cu ceva, pe mesaj privat sau aici, cu cea mai mare placere, sunt mamica ... am timp berechet cat nu urla scumpetea mea
Myrely, tu chiar nu ai de ce sa te crispezi, ai prins programare la Lidia asa ca trebuie sa te concentrezi pe restul pregatirilor, Lidia stie ce are de facut ....dar o sa-mi spui tu dupa nunta daca am avut dreptate...
mersi mult, sa stii ca tot ce scrieti voi aici m-a ajutat foarte mult la organizarea nuntii, eu nefiind in tara nu pot merge personal in fiecare loc sa vad ce si unde este mai bun, iar parerile pe care vi le exprimati voi aici m-au ajutat enorm si cu siguranta ma vor ajuta in continuare inca mai am ceva de munca pana ce totul va fi pus la punct pentru ziua cea mare

roxanaandreea
08.08.2012, 18:00:20
[QUOTE=laurams;4731152]Buna fetelor, va recomand sa mergeti cu mare incredere la Alexandra Ispirescu pentru machiaj. Am mers de doua ori la ea, pentru proba si pentru ziua nuntii si am fost foarte multumita de fiecare data. Pe langa faptul ca mi-a pus in valoare trasaturile, a ramas intact pana cand m-am demachiat a doua zi.[/QUOS

Si pe mine m-a machiat Alexandra cand am fost mireasa si am fost foarte multumita deci o recomand din toata inima.nu m-am vazut in oglinda pana nu a terminat si pot sa zic ca aveam niste emotii de nedescris. La par a fost un dezastru si am zis ca nu ma mai duc la salonul ala in viata mea (este cel de pe Cuza Voda).

roxanaandreea
08.08.2012, 18:18:01

eu am fost machiata de Alexandra cand am fost mireasa.am cateva poze de la nunta in semnatura sa-ti faci o idee.

Elizaa
08.08.2012, 21:35:34
[QUOTE=laurams;4731152]Buna fetelor, va recomand sa mergeti cu mare incredere la Alexandra Ispirescu pentru machiaj. Am mers de doua ori la ea, pentru proba si pentru ziua nuntii si am fost foarte multumita de fiecare data. Pe langa faptul ca mi-a pus in valoare trasaturile, a ramas intact pana cand m-am demachiat a doua zi.[/QUOS

Si pe mine m-a machiat Alexandra cand am fost mireasa si am fost foarte multumita deci o recomand din toata inima.nu m-am vazut in oglinda pana nu a terminat si pot sa zic ca aveam niste emotii de nedescris. La par a fost un dezastru si am zis ca nu ma mai duc la salonul ala in viata mea (este cel de pe Cuza Voda).
Ti-as fi putut recomanda eu ceva fara emotii pentru par, pe raspunderea mea ....
Lidia ramane in continuare de neinlocuit...... acum nu stiu daca ai facut nunta in Buzau sau in Slobozia

De cand ma dauc la Lidia, am cunoscut ca majoritatea miresicilor din clasa buna se fac la Lidia si la Alexandra, dovada cea mai clara, e ca inclusiv Lidia s-a facut la Alexandra si nu cred ca si-ar fi permis sa riste in cea mai frumoasa zi cand este mireasa .
Ele nu detin saloane extra, fitze,etc ....dar calitatea ramane principalul ATU, de neinlocuit de altfel, iar produsele folosite de ambele nu au egal.
Nimic nu e mai sincer, in comentariile noastre, decat experienta miresicilor dinaintea noastra...
Eu, sunt proaspata mamica, si as putea sa va jur ca nu este moment mai frumos in viata decat nasterea unui copil, dar aceste momente pot fi puse in balanta, "FARA A STI RASPUNSUL" , cu ziua
cand am fost miresica...
Si totusi, ......ce e mai frumos decat sa fii miresica si mamica indiferent ordinea pentru zilele de azi ... bineinteles, alaturi de cea mai potrivita alegere...
Nu uitati sa fiti optimiste in saptamana dinaintea nuntii, cand parca e saptamana patimilor .....(nu ma vor intelege decat miresicile care au trecut prin asa ceva)...saptamana dinaintea nuntii ne face sa gandim mai rece si sa ne maturizam, dar asta e o alta discutie
Ma ofer cu mare drag, in sprijinul oricarei miresici, eventual pe mesaj privat....
Roxanaandrea, am tras cu ochiul la pozele tale si recunosc ca mama natura a fost destul de generoasa cu tine ,ai fost o miresica superba, ceea ce a compensat eventualele......

Mirelybz
09.08.2012, 13:25:27

Ai fost foarte frumoasa !
Imi poti spune daca te-a tinut pana a doua zi dimineata machiajul ca banuiesc ca au mai fost si lacrimi de bucurie bineinteles, si vream sa stiu daca se scurge....si cat a costat ?
Multumesc

Danet
09.08.2012, 19:58:10

Dap , exact ce va spuneam eu , adica urlam eu , nu va duceti pe Cuza Voda decat pt pensat la Ralu ...
atat!!!

viodumi
10.08.2012, 13:24:47

fetelor, poate cineva sa imi trimita un pm cu nr de telefon al Lidiei? va rog, imi trebuie cat mai repede, pe Facebook n-am primit inca raspuns.

roxanaandreea
13.08.2012, 12:55:48
[QUOTE=roxanaandreea;4744915]
Ti-as fi putut recomanda eu ceva fara emotii pentru par, pe raspunderea mea ....
Lidia ramane in continuare de neinlocuit...... acum nu stiu daca ai facut nunta in Buzau sau in Slobozia

De cand ma dauc la Lidia, am cunoscut ca majoritatea miresicilor din clasa buna se fac la Lidia si la Alexandra, dovada cea mai clara, e ca inclusiv Lidia s-a facut la Alexandra si nu cred ca si-ar fi permis sa riste in cea mai frumoasa zi cand este mireasa .
Ele nu detin saloane extra, fitze,etc ....dar calitatea ramane principalul ATU, de neinlocuit de altfel, iar produsele folosite de ambele nu au egal.
Nimic nu e mai sincer, in comentariile noastre, decat experienta miresicilor dinaintea noastra...
Eu, sunt proaspata mamica, si as putea sa va jur ca nu este moment mai frumos in viata decat nasterea unui copil, dar aceste momente pot fi puse in balanta, "FARA A STI RASPUNSUL" , cu ziua
cand am fost miresica...
Si totusi, ......ce e mai frumos decat sa fii miresica si mamica indiferent ordinea pentru zilele de azi ... bineinteles, alaturi de cea mai potrivita alegere...
Nu uitati sa fiti optimiste in saptamana dinaintea nuntii, cand parca e saptamana patimilor .....(nu ma vor intelege decat miresicile care au trecut prin asa ceva)...saptamana dinaintea nuntii ne face sa gandim mai rece si sa ne maturizam, dar asta e o alta discutie
Ma ofer cu mare drag, in sprijinul oricarei miresici, eventual pe mesaj privat....
Roxanaandrea, am tras cu ochiul la pozele tale si recunosc ca mama natura a fost destul de generoasa cu tine ,ai fost o miresica superba, ceea ce a compensat eventualele......

multumesc mult Eliza de complimente:x:*.am sunat la lidia dar era ocupata din pacate:( si pe Alexandra am gasit-o din greseala cautand pe net si i-am trimis mesaj.

roxanaandreea
13.08.2012, 12:58:56
[QUOTE=roxanaandreea;4744915]
Ai fost foarte frumoasa !
Imi poti spune daca te-a tinut pana a doua zi dimineata machiajul ca banuiesc ca au mai fost si lacrimi de bucurie bineinteles, si vream sa stiu daca se scurge....si cat a costat ?
Multumesc

Multumesc!machiajul mi-a tinut foarte bine pana a 2a zi.din fericire nu am plans desi ma asteptam:D dar pot sa-ti spun ca am dansat toata ziua si noaptea. pe mine m-a costat 180 lei.am fost acasa la Alexandra ca s-a simtit rau si nu a mai putut sa vina la mine acasa.

Mirelybz
16.08.2012, 11:24:33
[QUOTE=Mirelybz;4745524]

Multumesc!machiajul mi-a tinut foarte bine pana a 2a zi.din fericire nu am plans desi ma asteptam:D dar pot sa-ti spun ca am dansat toata ziua si noaptea. pe mine m-a costat 180 lei.am fost acasa la Alexandra ca s-a simtit rau si nu a mai putut sa vina la mine acasa.
Tot asa am auzit si eu ca machiajul la Alexandra e 200 lei, iar produsele sunt foarte bune, vroiam sa ma asigur o data in plus de la cele care au testat pe pielea lor ca totul e ok...
Multumesc mult de tot pentru raspuns

Mirelybz
16.08.2012, 11:25:51
fetelor, poate cineva sa imi trimita un pm cu nr de telefon al Lidiei? va rog, imi trebuie cat mai repede, pe Facebook n-am primit inca raspuns.
Buna, iti trimit eu pe mesaj privat numarul Lidiei, daca nu e prea tarziu...

Elizaa
26.08.2012, 22:23:02
[QUOTE=roxanaandreea;4747965]
Tot asa am auzit si eu ca machiajul la Alexandra e 200 lei, iar produsele sunt foarte bune, vroiam sa ma asigur o data in plus de la cele care au testat pe pielea lor ca totul e ok...
Multumesc mult de tot pentru raspuns
Heiiii, cum a fost la nunta ?
A decurs totul ok? O luna de miere pe masura asteptarilor tale !

vioricav
03.09.2012, 15:07:50
Buna fetelor,
Am rezolvat si eu cu machiajul (ma voi duce la Alexandra - sper sa fie ok, pentru ca programarea e cam dimineata, sper sa tina pana seara). Problema este la coafat. Lidia nu este in tara in ziua nuntii mele, primisem o recomandare pentru Dani de la un salon de langa Banc Post dar este ocupat toata ziua cu alta nunta si acum sunt in plop :(. Din informatiile pe care le-am mai spicuit de pe aici, am ramas cu 3 variante : Vogue, Deja Vu (am vazut cateva poze la ei pe site dar nu m-a dat nimic pe spate) si Giulia. La Vogue si Deja Vu am vazut ca sunt ok si pt unghii, de Giulia stiu ca se ocupa doar de par, nu stiu nimic de unghii. Oare de ce nu isi fac si ei niste site-uri ceva in era asta informatica ? :) Va rog, un sfat, o recomandare ceva pentru saloanele acestea, ca deja intru in panica ! (:|

Elizaa
03.09.2012, 16:00:20
Buna fetelor,
Am rezolvat si eu cu machiajul (ma voi duce la Alexandra - sper sa fie ok, pentru ca programarea e cam dimineata, sper sa tina pana seara). Problema este la coafat. Lidia nu este in tara in ziua nuntii mele, primisem o recomandare pentru Dani de la un salon de langa Banc Post dar este ocupat toata ziua cu alta nunta si acum sunt in plop :(. Din informatiile pe care le-am mai spicuit de pe aici, am ramas cu 3 variante : Vogue, Deja Vu (am vazut cateva poze la ei pe site dar nu m-a dat nimic pe spate) si Giulia. La Vogue si Deja Vu am vazut ca sunt ok si pt unghii, de Giulia stiu ca se ocupa doar de par, nu stiu nimic de unghii. Oare de ce nu isi fac si ei niste site-uri ceva in era asta informatica ? :) Va rog, un sfat, o recomandare ceva pentru saloanele acestea, ca deja intru in panica ! (:|
Un lucru e cert : nu-ti face probleme cu machiajul, intr-adevar costa ceva dar pentru asa o zi crede-ma ca se merita .Iti spun sigur ca vei fi multumita, va tine si a doua zi, si cel mai important lucru nu se ia sa stii. Poti sa ai lacrimi si ai sa vezi ca se cunoaste diferenta de calitate a produselor. Dureaza 2 ore.
Ti-am spus despre ceea ce sunt sigura ca vei aprecia, in rest eu cred ca e suficient timp sa-ti faci probe la saloanele de mai sus pentru a-ti da mai exact seama de ceea ce-ti doresti...
Daca te ajuta, pe adresa de facebook a Lidiei gasesti sute de coafuri de miresici, poti lista la imprimanta una si sa incerci daca ti s-ar potrivi la alt salon...e doar o idee
Oricum mare atentie la coafura,( la machiaj nu mai e cazul lasa-te cu incredere pe mana Alexandrei) caci de machiaj si coafura va depinde toata nunta, vei fi in centrul atentiei iar coafura si machiajul, alaturi de rochita de miresica vor fi principala atractie ca sa zic asa(e primul lucru care se admira in acea seara)
Apoi iar foarte important, de coafura si machiaj depind toate amintirile pe care le vei pastra si ma refer la foto si video.
Nu stiu daca te-am ajutat prea mult, trebuie doar sa lamuresti din luna septembrie cu totul, pentru ca sunt atatea si atatea de luat in calcul incat nu trebuie sa te aglomerezi ...si iar f. important e sa nu te stresezi.
In rest, daca faci si probe, sunt sigura ca vei gasi si locul potrivit pentru o coafura super !

vioricav
03.09.2012, 16:53:59
Un lucru e cert : nu-ti face probleme cu machiajul, intr-adevar costa ceva dar pentru asa o zi crede-ma ca se merita .Iti spun sigur ca vei fi multumita, va tine si a doua zi, si cel mai important lucru nu se ia sa stii. Poti sa ai lacrimi si ai sa vezi ca se cunoaste diferenta de calitate a produselor. Dureaza 2 ore.
Ti-am spus despre ceea ce sunt sigura ca vei aprecia, in rest eu cred ca e suficient timp sa-ti faci probe la saloanele de mai sus pentru a-ti da mai exact seama de ceea ce-ti doresti...
Daca te ajuta, pe adresa de facebook a Lidiei gasesti sute de coafuri de miresici, poti lista la imprimanta una si sa incerci daca ti s-ar potrivi la alt salon...e doar o idee
Oricum mare atentie la coafura,( la machiaj nu mai e cazul lasa-te cu incredere pe mana Alexandrei) caci de machiaj si coafura va depinde toata nunta, vei fi in centrul atentiei iar coafura si machiajul, alaturi de rochita de miresica vor fi principala atractie ca sa zic asa(e primul lucru care se admira in acea seara)
Apoi iar foarte important, de coafura si machiaj depind toate amintirile pe care le vei pastra si ma refer la foto si video.
Nu stiu daca te-am ajutat prea mult, trebuie doar sa lamuresti din luna septembrie cu totul, pentru ca sunt atatea si atatea de luat in calcul incat nu trebuie sa te aglomerezi ...si iar f. important e sa nu te stresezi.
In rest, daca faci si probe, sunt sigura ca vei gasi si locul potrivit pentru o coafura super !
Multumesc Elizaa. Asa ma gandeam si eu de Alexandra, ca nu am de ce sa imi fac griji, probabil la altcineva nu acceptam o programare asa devreme ca eram sigura ca se va duce tot dar facut de ea sper sa tina.
La coafura este problema ca eu nu stau in Buzau si ajung destul de rar acolo. Pana la nunta mai am timp sa fac una, maxim 2 probe cred. As fi vrut sa ma duc undeva la sigur sa pot sa fac o singura proba. Dar probabil o sa ma duc doar la Vogue si la Giulia la probe (sper sa am timp sa le fac pe amandoua) si unghiile o sa mi le fac in Bucuresti inainte sa vin acasa. Nu vreau ceva foarte complicat dar nici foarte simplu (eu am parul lung si foarte des si e nevoie de multa rabdare ca sa faca ceva frumos din el) - nu vreau nici coc; as vrea ceva cu impletituri mai multe sau cu multe bucle, asa ca imi trebuie cineva priceput. Oricum o sa iti urmez sfatul si o sa ma uit si prin pozele Lidiei, poate gasesc ceva ce imi place. Iti multumesc inca o data :)

bebeko_nico
07.10.2012, 18:23:08

Buna Elizaa . Imi trimiti te rog si mie un pm cu numarul Alexandrei :D pls. Si pagina de facebook a Lidie. Multumesc mult de tot :">

Elizaa
08.10.2012, 18:40:12
Buna Elizaa . Imi trimiti te rog si mie un pm cu numarul Alexandrei :D pls. Si pagina de facebook a Lidie. Multumesc mult de tot :">

Lidia Botoaca ...pe facebook, iti trimit imediat pe mesaj privat numarul Alexandrei, desi nu stiu de ce nu-si face si ea odata pagina de facebook, sa posteze machiajele realizate..... astfel ar sta fiecare mai linistita vazand ce mana are.
Nu ai nevoie de probe la nici una, au depasit acest nivel, dar pentru linistea ta poti face si probe inainte.

bebeko_nico
10.10.2012, 15:46:58
Lidia Botoaca ...pe facebook, iti trimit imediat pe mesaj privat numarul Alexandrei, desi nu stiu de ce nu-si face si ea odata pagina de facebook, sa posteze machiajele realizate..... astfel ar sta fiecare mai linistita vazand ce mana are.
Nu ai nevoie de probe la nici una, au depasit acest nivel, dar pentru linistea ta poti face si probe inainte.

Multumesc inca o data ;;) O sa merg la ea anul acesta sa imi fac un machiaj pentru un eveniment si apoi voi vedea la nunta, imi doresc din tot sufletul sa fie ea aleasa <:-P

roxanaandreea
20.10.2012, 15:50:46
[QUOTE=Mirelybz;4749948]

Buna! nunta a fost superba, a trecut cam repede:-< acum ma uit la poze si filmare, da a fost foarte frumos si in luna de miere, a fost ceva nou! la anu in 2013 o sa fiu si nasica si ma uit de pe acum ce am de facut:>

Elizaa
21.10.2012, 21:18:28
[QUOTE=Elizaa;4757432]

Buna! nunta a fost superba, a trecut cam repede:-< acum ma uit la poze si filmare, da a fost foarte frumos si in luna de miere, a fost ceva nou! la anu in 2013 o sa fiu si nasica si ma uit de pe acum ce am de facut:>
Buna Roxanaandreea ! Pe Mirelybz o intrebasem ca am vazut ca a avut nunta in august 2012, exact la un an dupa tine, dar nu stiu de ce mi-a aparut asa "quote" . Probabil pentru ca luase date de la tine...insa vad ca n-a mai dat nici un semn dupa nunta .
Oricum, ma bucur tare mult sa aud ca vei fi nasica, fiecare eveniment are emotiile sale, eu am promis viitorilor mei fini(nu sunt casatoriti) ca-i cunun, insa nu stiu ce-are de gand finutul de nu face pasul odata.
Stii, la mine nasa a fost cel putin la fel de emotionata si stresata ca mine ...dar eu mi-am propus cand va veni momentul sa nu fiu stresata..
aaaa... si m-ai facut curioasa: ce era nou in luna de miere, daca se poate spune...

smilley3107
29.11.2012, 08:14:10

Si eu am nevoie de un make-up artist bun......
Imi poti da, te rog, nr de telefon al Alexandrei? Stii si produsele pe care le foloseste?

alyynuza
28.12.2012, 17:35:12
Si eu am nevoie de un make-up artist bun......
Imi poti da, te rog, nr de telefon al Alexandrei? Stii si produsele pe care le foloseste?

Buna,

Ai aflat ce produse foloseste?

Multumesc

A

vioricav
02.01.2013, 21:11:39
Buna,

Ai aflat ce produse foloseste?

Multumesc

A
Buna, majoritatea produselor folosite de Alexandra sunt de la MAC sau Make up 4ever. Si de la mine primeste o mare recomandare ! :)

alyynuza
03.01.2013, 11:55:40
Buna, majoritatea produselor folosite de Alexandra sunt de la MAC sau Make up 4ever. Si de la mine primeste o mare recomandare ! :)

Multumesc mult pentru raspuns. Imi poti da si mie numarul ei te rog frumos. Eu sunt in Bucuresti si vreau sa o sun inainte sa ajung in Buzau.

Merci

vioricav
08.01.2013, 09:05:30
Multumesc mult pentru raspuns. Imi poti da si mie numarul ei te rog frumos. Eu sunt in Bucuresti si vreau sa o sun inainte sa ajung in Buzau.

Merci
Buna,
Ti-am dat PM cu numarul. Spor la pregatiri ! :)

Mirelybz
05.02.2013, 11:19:09

Buna Roxanaandreea ! Pe Mirelybz o intrebasem ca am vazut ca a avut nunta in august 2012, exact la un an dupa tine, dar nu stiu de ce mi-a aparut asa "quote" . Probabil pentru ca luase date de la tine...insa vad ca n-a mai dat nici un semn dupa nunta .......

Hey, ca fiecare dupa nunta intra intr-o mare amorteala dupa stresul acumulat, la mine de 1 an ma pregatisem si nu eram nici in tara
Eu m-am machiat la Alexandra si m-am coafat la Lidia. Machiajul a fost superb si a rezistat foarte ok , iar coafura Lidiei de exceptie, mult peste ce ma asteptam
Toata lumea m-a admirat in acea seara.
Am cele mai frumoase poze din viata mea !
Multumesc Elizaa, multumesc tuturor care m-ati ajutat

alyynuza
05.02.2013, 11:42:30
Hello,

Am rezolvat coafat si machiaj! La ora 10 am programare la Lidia si la ora 12 sunt programata la Alexandra. In luna mai cand o sa ajung in Buzau o sa merg la ele sa dau avans. Mi s-a luat o piatra de pe inima....mai am o gramada in schimb:d

Alina

adelabz
08.02.2013, 19:20:57
Ai o ocazie speciala si vrei sa ai parte de un machiaj special? make-up pentru orice ocazie, dupa preferintele clientei, cu produse proprii si de calitate. Preturi foarte mici. Pentru mai multe informatii lasati mesaje pe privat la care voi raspunde imediat. :D
Folosesc produse Make Up academy, Sleek, Revlon . etc

monicaaa86
11.02.2013, 14:28:34
Buna!
As dori si eu nr de telefon al Lidiei Botoaca intrucat nu mi-a raspuns pe facebook.

Multumesc!

Inna_
11.02.2013, 17:10:43
Buna!
As dori si eu nr de telefon al Lidiei Botoaca intrucat nu mi-a raspuns pe facebook.

Multumesc!

Îți trimit eu PM cu numărul.

Alexis1108
21.02.2013, 13:27:50
Buna ziua,miresici,

Ma numesc Alexandra, viitoare miresica....va rog mult, daca ma puteti ajuta cu nr de tel al Lidiei si al Ralucai( de la Gya - am inteles ca face niste machiaje foarte frumoase) .
Va multumesc mult.

Alexis1108
21.02.2013, 13:29:09
Am uitat sa intreb la primul mesaj.....cam cu cat timp inainte sa fac programare la coafat si machiaj?...intentionez sa am nunta in iunie 2014.

alyynuza
21.02.2013, 14:36:39
Buna ziua,miresici,

Ma numesc Alexandra, viitoare miresica....va rog mult, daca ma puteti ajuta cu nr de tel al Lidiei si al Ralucai( de la Gya - am inteles ca face niste machiaje foarte frumoase) .
Va multumesc mult.

Ti-am dat PM cu numarul Lidiei.

Alexis1108
21.02.2013, 14:43:01
Multumesc mult de tot pt promptitudine.

marry90
01.03.2013, 21:25:25
Buna! Fetele, pe cine imi recomandati si mie pentru coafat? Lidia mi-a zis ca ea nu lucreaza duminica si nu stiu la cine sa ma mai duc... Nu am apucat sa vorbesc cu Alexandra pentru machiaj, dar sper din suflet sa lucreze duminica....

aidag
07.03.2013, 01:13:23
buna Eliza! te rog frumos, imi poti da si mie nr de telefon ale Lidiei si Crinei? Mersi mult :D

Ti-am trimis nr Crinei si al Lidiei pe mesaj privat....
Sfatul meu : ia legatura cu ele,s-ar putea apoi sa nu mai fie locuri sambata la ora la care ai tu nevoie

gabby_2013
08.03.2013, 08:49:56
Buna Ziua . Sunt noua pe acest site , am citit parerile dumneavoastra dar as dori sa stiu ce parere aveti despre salonul Artist Touch de pe unirii nord , daca s-a facut cineva coafura, machiaj si manechiura la ele?

bride23
20.03.2013, 16:59:27
si eu..si eu..poti sa imi trimiti si mie numarul Lidiei,te rog :D ???!!!!

alyynuza
20.03.2013, 17:06:28
si eu..si eu..poti sa imi trimiti si mie numarul Lidiei,te rog :D ???!!!!

ti-am trimis PM

bride23
20.03.2013, 22:19:26
multumesc :x

Elizaa
31.03.2013, 04:13:19
Hey, ca fiecare dupa nunta intra intr-o mare amorteala dupa stresul acumulat, la mine de 1 an ma pregatisem si nu eram nici in tara
Eu m-am machiat la Alexandra si m-am coafat la Lidia. Machiajul a fost superb si a rezistat foarte ok , iar coafura Lidiei de exceptie, mult peste ce ma asteptam
Toata lumea m-a admirat in acea seara.
Am cele mai frumoase poze din viata mea !
Multumesc Elizaa, multumesc tuturor care m-ati ajutat

Hello, hello .....am revenit in tara
Cu placere Mirely
Oricum la cat de stresata ai fost.....te cred si eu
Frumos gestul ca, nu numai ai folosit forumul pentru informatii ci ai ajutat cu o parere sincera pentru viitoarele miresici, doar asa aflam cele mai profesioniste servicii, cu bune si rele .

CriAnca
16.04.2013, 08:57:12
ti-am trimis PM
Buna,

Si eu as dori nr. Lidiei, te rog..Multumesc!!

Elizaa
16.04.2013, 21:33:50
Buna,

Si eu as dori nr. Lidiei, te rog..Multumesc!!

Incearca mai bine pe facebook unde vei gasi sute de coafuri . Vezi ca si-a schimbat numele, acum o gasesti cu Lidia Elena Balaban dar e una si aceeasi cu Lidia Botoaca

kreatza
29.04.2013, 20:27:31
Buna fetelor! As dori si eu va rog un pm cu nr Lidiei Botoaca! Am nunta in iunie si sunt f f stresata pt k nu am gasit inca pe cineva in buzau care sa machieze ok :( multumesc mult!

kreatza
29.04.2013, 20:29:18
buna! as dori si eu nr Lidiei! multumesc mult!

alyynuza
30.04.2013, 00:10:09
buna! as dori si eu nr Lidiei! multumesc mult!

trimis PM....

auraaura
08.05.2013, 16:09:50
Buna fetelor! As dori si eu va rog un pm cu nr Lidiei Botoaca! Am nunta in iunie si sunt f f stresata pt k nu am gasit inca pe cineva in buzau care sa machieze ok :( multumesc mult!

si eu am nunta tot in iunie...problema mea mare este cununia civila...de fapt programarea coaforului tine de programarea cununiei civile care se face cu 14 zile inainte...stiti cumva alte detalii legate de procedurile programarilor la starea civila?? coafeza m-a sfatuit sa ma duc cu un mic cadou. am fost la d-na de acolo dar in ciuda cadoului meu nu mi-a putut spune ora exacta...deci?? ce ma fac?? plssssss

auraaura
08.05.2013, 16:16:37
Buna! Fetele, pe cine imi recomandati si mie pentru coafat? Lidia mi-a zis ca ea nu lucreaza duminica si nu stiu la cine sa ma mai duc... Nu am apucat sa vorbesc cu Alexandra pentru machiaj, dar sper din suflet sa lucreze duminica....

buna!! de foarte mult timp incerc sa gasesc pe cineva care a avut nunta de curand la restaurant musatinii..si eu o sa am tot acolo anul acesta dar parca toate mi se par perfecte...sunt sigura ca vor exista si inconveniente dar inca nu am avut niciunul pana acum...sa fie chiar asa de bine acolo??http://www.miresici.ro/forum/images/smilies/yahoo/yahoo_bigsmile.gif
v-as ruga frumos daca doriti sa discutam cateva detalii despre nunta (meniu, aranjamente, etc).. si la ce ,,surprize,, sa ma astept...
multumesc anticipat!http://www.miresici.ro/forum/images/smilies/yahoo/yahoo_huggs.gif

vioricav
09.05.2013, 13:10:03

La Alexandra ai incercat pt machiaj ? Este foarte apreciata pe aici :)

vioricav
09.05.2013, 13:16:09
si eu am nunta tot in iunie...problema mea mare este cununia civila...de fapt programarea coaforului tine de programarea cununiei civile care se face cu 14 zile inainte...stiti cumva alte detalii legate de procedurile programarilor la starea civila?? coafeza m-a sfatuit sa ma duc cu un mic cadou. am fost la d-na de acolo dar in ciuda cadoului meu nu mi-a putut spune ora exacta...deci?? ce ma fac?? plssssss

Adevarul asta e, ca e mai greu sa afli ceva sigur de la ei daca nu ai pe cineva acolo sa te ajute. Oricum foarte de dimineata nu are cum sa te programeze, am impresia ca nici nu incep programul pana la 10-11, mai ales daca e sambata. Asa ca poti sa mai insisti pe la telefon sa afli macar cu aproximatie ora (pana in 12, pana la 16) si sa iti faci programarea mai de dimineata (daca ai o coafeza buna nu are de ce sa se strice coafura). Sau poti sa te duci sa te 'dai' :) pe langa doamna cu florile de acolo sau domnul de la foto video - cateodata si ei te pot ajuta, mai mult decat crezi - incearca sa intrebi pe la cunostinte daca nu cumva ii cunosc ei si atunci treaba e pe jumatate aranjata.

vioricav
09.05.2013, 13:17:59
buna!! de foarte mult timp incerc sa gasesc pe cineva care a avut nunta de curand la restaurant musatinii..si eu o sa am tot acolo anul acesta dar parca toate mi se par perfecte...sunt sigura ca vor exista si inconveniente dar inca nu am avut niciunul pana acum...sa fie chiar asa de bine acolo??http://www.miresici.ro/forum/images/smilies/yahoo/yahoo_bigsmile.gif
v-as ruga frumos daca doriti sa discutam cateva detalii despre nunta (meniu, aranjamente, etc).. si la ce ,,surprize,, sa ma astept...
multumesc anticipat!http://www.miresici.ro/forum/images/smilies/yahoo/yahoo_huggs.gif
Cred ca recent doar eu am facut nunta acolo :) Te ajut cu draga inima, numai sa imi spui cam ce ai vrea sa stii, sa nu ma apuc sa insir eu aici verzi si uscate :D
Sau hai mai bine pe topicul dedicat restaurantului, acolo poate gasesti mai multe pareri ! http://www.miresici.ro/forum/showthread.php?p=4829960&page=6#post4829960

nikolala
15.06.2013, 11:30:02
Buna! as dori si eu daca se poate nr. Lidiei! Am nunta in septembrie si nu stiu unde sa ma coafez. La ce salon lucreaza Lidia? Multumesc!!!

nikolala
15.06.2013, 12:17:43
Buna miresici! Se poate va rog sa-mi dati si mie nr. Alexandrei pentru machiaj? Ms mult!

vioricav
15.06.2013, 19:53:39
Buna miresici! Se poate va rog sa-mi dati si mie nr. Alexandrei pentru machiaj? Ms mult!
Ti-am trimis PM. Pregatiri placute !

nikolala
16.06.2013, 14:44:54
Ms mult !!!! Spor la pregatiri!!!!!:)

acselandra
28.06.2013, 08:44:24
Buna,

Sunt noua pe acest forum.

Pe cine mai recomandati pentru machiaj in afara de Alexandra (din pacate pentru mine nu este in buzau in ziua nuntii mele =(( )

amalia_mihai
28.06.2013, 13:18:14
Buna,
As dori si eu numarul Alexandrei pt machiaj daca se poate.
Multumesc !

alyynuza
28.06.2013, 13:30:24
Buna,
As dori si eu numarul Alexandrei pt machiaj daca se poate.
Multumesc !

cauta pe google alexandra ispirescu si o sa ii gasesti site-ul. Ai acolo atat numar cat si adresa de email

iulianad
13.07.2013, 19:18:33
Buna fetelor,

Imi puteti recomanda pe cineva care penseaza ff bine in Buzau? Nu m-am pensat pana acum la salon, doar acasa (oribil, de altfel :))) si pana acum nu pot sa zic ca m-a afectat asta..dar ca mireasa e altceva. Vreau pe cineva care sa nu imi strice sprancenele de tot (care de altfel sunt cam dificile), mai ales ca nu imi place cu creion, vopsite etc.

Multumesc mult!

vioricav
15.07.2013, 09:04:17
Buna fetelor,

Imi puteti recomanda pe cineva care penseaza ff bine in Buzau? Nu m-am pensat pana acum la salon, doar acasa (oribil, de altfel :))) si pana acum nu pot sa zic ca m-a afectat asta..dar ca mireasa e altceva. Vreau pe cineva care sa nu imi strice sprancenele de tot (care de altfel sunt cam dificile), mai ales ca nu imi place cu creion, vopsite etc.

Multumesc mult!
Buna, eu m-am pensat inainte de nunta la Studio Salon (este langa Banc Post, cum urci scarile). Parca Dana o chema pe doamna (nu mai stiu sigur) si a facut o treaba foarte buna (si eu am sprancene foarte dificile si mi le stricasem rau cu pensatul acasa dar ea a reusit sa le dea o forma foarte frumoasa).
Am vazut ca stai in Bucuresti, aici poti sa iti recomand pe cineva cu toata increderea, la mine a facut minuni. Daca vrei sa iti dau numele salonului din Buc., iti trimit PM.
Pregatiri placute !

iulianad
16.07.2013, 15:02:47
Buna, eu m-am pensat inainte de nunta la Studio Salon (este langa Banc Post, cum urci scarile). Parca Dana o chema pe doamna (nu mai stiu sigur) si a facut o treaba foarte buna (si eu am sprancene foarte dificile si mi le stricasem rau cu pensatul acasa dar ea a reusit sa le dea o forma foarte frumoasa).
Am vazut ca stai in Bucuresti, aici poti sa iti recomand pe cineva cu toata increderea, la mine a facut minuni. Daca vrei sa iti dau numele salonului din Buc., iti trimit PM.
Pregatiri placute !

Buna, multumesc mult de info! Ti-as fi recunoscatoare daca mi-ai recomanda pe cineva si in Bucuresti. Astept PM de la tine (eu nu pot sa dau inca).
Merciii! :)

vioricav
16.07.2013, 16:40:29
Buna, multumesc mult de info! Ti-as fi recunoscatoare daca mi-ai recomanda pe cineva si in Bucuresti. Astept PM de la tine (eu nu pot sa dau inca).
Merciii! :)
Trimis PM. Spor la miresit !

iulianad
17.07.2013, 08:30:04
Trimis PM. Spor la miresit !

Multumesc mult!! Iti raspund tot aici, pentru ca inca nu am voie sa trimit PM. Si, sperand ca nu sunt prea insistenta, tu pe care mi-l recomanzi mai degraba? Pe cel din Bucuresti sau pe cel din Buzau?

O saptamana frumoasa!

vioricav
17.07.2013, 08:52:25
Multumesc mult!! Iti raspund tot aici, pentru ca inca nu am voie sa trimit PM. Si, sperand ca nu sunt prea insistenta, tu pe care mi-l recomanzi mai degraba? Pe cel din Bucuresti sau pe cel din Buzau?

O saptamana frumoasa!
La cel din Buzau nu am fost decat o singura data, inainte de nunta, pt ca nu prea ajung pe acolo. Oricum am stat nepensata vreo 2-3 saptamani inainte si a reusit sa scoata ceva foarte frumos din ele. Nasa mea in schimb se duce mereu acolo, si la coafat si la cosmetica si este foarte multumita.
La cel din Bucuresti ma duc mai des, dar l-am descoperit dupa nunta. Daca mai ai timp pana la nunta, ai putea sa te duci o data sau de doua ori in Bucuresti sa iti dea o forma (daca aici locuiesti) si apoi inainte de nunta daca te duci la BZ sa te duci la cei de acolo doar pt intretinere.
Sfatul meu ar fi sa le lasi sa creasca macar 2-3 sapt inainte de prima forma, altfel nu prea au ce sa iti faca daca ai intrat mult in ele. Poti sa le dai cu ulei de ricin in fiecare seara, o sa vezi ca o sa creasca mai repede si mai dese.
Daca mai ai intrebari, cu mare drag te ajut.

iulianad
17.07.2013, 11:55:29
La cel din Buzau nu am fost decat o singura data, inainte de nunta, pt ca nu prea ajung pe acolo. Oricum am stat nepensata vreo 2-3 saptamani inainte si a reusit sa scoata ceva foarte frumos din ele. Nasa mea in schimb se duce mereu acolo, si la coafat si la cosmetica si este foarte multumita.
La cel din Bucuresti ma duc mai des, dar l-am descoperit dupa nunta. Daca mai ai timp pana la nunta, ai putea sa te duci o data sau de doua ori in Bucuresti sa iti dea o forma (daca aici locuiesti) si apoi inainte de nunta daca te duci la BZ sa te duci la cei de acolo doar pt intretinere.
Sfatul meu ar fi sa le lasi sa creasca macar 2-3 sapt inainte de prima forma, altfel nu prea au ce sa iti faca daca ai intrat mult in ele. Poti sa le dai cu ulei de ricin in fiecare seara, o sa vezi ca o sa creasca mai repede si mai dese.
Daca mai ai intrebari, cu mare drag te ajut.

Ai fost de mare ajutor, merci frumos! @};-

bebeko_nico
25.07.2013, 12:28:05

Buna Mary. Ai vb cu Alexandra? Eu am ajuns la ea si e super. La primul machiaj m-am speriat un pic, pentru ca zilnic folosesc doar rimel si atat, dar incet incet m-am obisnuit. Machiajul in ziua nuntii a iesit perfect, m-am simtit increzatoare, si in plus a tinut pana dimineata fara probleme. Sper ca te poate ajuta :*

ioana_candy
19.09.2013, 16:53:55
Buna ziua,
Ma ajuta va rog si pe mine cineva cu un nr de telefon al Lidiei Botoaca??
Multumesccc!!

adelabz
20.09.2013, 13:07:51
pt machiaj in Buzau, ma puteti contacta :) pozele imi apartin

Elizaa
22.09.2013, 20:26:18
Buna ziua,
Ma ajuta va rog si pe mine cineva cu un nr de telefon al Lidiei Botoaca??
Multumesccc!!

Ti-am trimis mesaj cu nr. Lidiei....
Am vazut ca nunta e in 2014.....sper sa nu ai nunta in cele 2 sambete ocupate deja pt. 2014 din ce auzisem eu.....sfatul meu rezerva-ti la Lidia o anumita ora care-ti este ok, sa fii sigura ca prinzi loc, iar mai apoi vorbeste cu ea daca mai poti schimba ora, dar macar esti sigura ca vei avea o coafura de exceptie.
Iar pt. machiaj, bineinteles ca Alexandra Ispirescu este cea mai buna in Buzau ... machiajul si coafura trebuie gandite foarte bine in acea zi

ioana_candy
23.09.2013, 09:22:05
Ti-am trimis mesaj cu nr. Lidiei....
Am vazut ca nunta e in 2014.....sper sa nu ai nunta in cele 2 sambete ocupate deja pt. 2014 din ce auzisem eu.....sfatul meu rezerva-ti la Lidia o anumita ora care-ti este ok, sa fii sigura ca prinzi loc, iar mai apoi vorbeste cu ea daca mai poti schimba ora, dar macar esti sigura ca vei avea o coafura de exceptie.
Iar pt. machiaj, bineinteles ca Alexandra Ispirescu este cea mai buna in Buzau ... machiajul si coafura trebuie gandite foarte bine in acea zi

Multumesc mult :* machiajul desigur ca va fi la Alexandra Ispirescu. Acum sper sa am noroc la Lidia

Elizaa
24.09.2013, 10:56:53
Multumesc mult :* machiajul desigur ca va fi la Alexandra Ispirescu. Acum sper sa am noroc la Lidia
Sa fie cu noroc la amandoua !
E foarte bine ca te ocupi de acum de toate, astfel ca ai suficient timp pt. fiecare detaliu si nu le inghesui pe toate in ultima luna cand simti ca o iei razna ca nu mai stii ce sa faci....
Daca e cu noroc, sa te duci sa vorbesti neaparat cu Lidia, pt. ca are multa experienta la miresici si iti va recomanda cele mai bune servicii (orice din ziua nuntii).....daca nu e cu noroc, trebuie sa mergi la alt salon insa din experienta personala si la prietene in ziua nuntii nu se merge la saloanele care au oferte pt. mirese .

Daca nu prinzi loc, sau chiar daca prinzi, pe adresa de facebook a Lidiei gasesti sute de coafuri ale miresicilor anterioare si te poti inspira .Alexandra nu are facebook sau cel putin nu am auzit eu insa are cateva machiaje o gasesti cu google.....
Uffffff cat am scris ...gata sper sa-ti fie cu folos informatiile de mai sus

ioana_candy
24.09.2013, 16:36:39
Sa fie cu noroc la amandoua !
E foarte bine ca te ocupi de acum de toate, astfel ca ai suficient timp pt. fiecare detaliu si nu le inghesui pe toate in ultima luna cand simti ca o iei razna ca nu mai stii ce sa faci....
Daca e cu noroc, sa te duci sa vorbesti neaparat cu Lidia, pt. ca are multa experienta la miresici si iti va recomanda cele mai bune servicii (orice din ziua nuntii).....daca nu e cu noroc, trebuie sa mergi la alt salon insa din experienta personala si la prietene in ziua nuntii nu se merge la saloanele care au oferte pt. mirese .

Daca nu prinzi loc, sau chiar daca prinzi, pe adresa de facebook a Lidiei gasesti sute de coafuri ale miresicilor anterioare si te poti inspira .Alexandra nu are facebook sau cel putin nu am auzit eu insa are cateva machiaje o gasesti cu google.....
Uffffff cat am scris ...gata sper sa-ti fie cu folos informatiile de mai sus

Am avut noroc cu Lidia, mi-am facut programare :> si am vazut si ceva care zic eu ca mi-ar sta bine pe fb ei ;)) mai trebuie sa vb si cu alexandra si gata va fi asigurata sesiunea de frumusete pt viitoarea miresica din mine ;))

danna_sandu88
03.02.2014, 15:23:31
Buna fetelor,
Intrucat Lidia este insarcinata si urmeaza sa nasca in perioada in care eu voi avea nunta, imi puteti recomanda pe altcineva?

Elizaa
13.02.2014, 21:11:51
Buna fetelor,
Intrucat Lidia este insarcinata si urmeaza sa nasca in perioada in care eu voi avea nunta, imi puteti recomanda pe altcineva?

Ce veste minunata !Lidiuta insarcinata....abia astept sa o vad . Pe facebook nu a anuntat nimik.....Doamne parca am lipsit din tara o vesnicie !

Mi-e asa dor de tot din tara... cu bune si rele ....in fine ....sa dea Dumnezeu sa va iasa tuturor ceea ce va doriti , nu vreau sa ma mai repet..... Lidia e Lidia ....the best
Va doresc din tot sufletul meu sa aveti o nunta minunata ! Nu uitati ca Romania are oameni minunati, mi-e asa de dor de absolut tot ce exista, incat chiar nu mi-e rusine sa o spun !
Sper sa vina ziua in care sa fiu printre voi .Mult succes tuturor !

adelabz
09.03.2014, 17:36:31
Realizez machiaje pentru orice ocazie si aplic extensii gene ( gene false individuale de diferite marimi ). Pentru detalii, ma puteti contacta pe privat
Folosesc prod. Profesionale Sleek, Revlon, Make Up Academy, Nyx, Real Techniques , Urban Decay, Inglot, gene Ardell.
Promotii, machiaj zi/seara 40 lei
Cu gene 70 lei
Mireasa 80 lei
Gene individuale 60 lei --> rezista 3-4 saptamani
0799.779.179

RodicaDinu
24.04.2014, 00:21:50
M-am hotarat sa va scriu si eu despre experienta mea.Nu va programati decat cu probe !!
Buzau, rusine,rusine,rusine
Cum e posibil din 14 saloane centrale de lux sa nu gasesc unul potrivit ??Am facut 3 probe si dupa ce ca arata ca dracu coafura m-a mai tinut si doar 30 minute.Fratilor platiti-va angajatii cu salarii pe masura, trimiteti-i la scoli .....ei erau pe facebook si pe integrame.....si platiti-i corespunzator nu cu minimul pe economie
Si bineinteles ca tupeul nu are limite :"Stii, daca te programezi la noi iti facem manichiura gratis....daca iei toate serviciile iti facem reducere 50 de lei" Pai eu am dat mii de euro pe formatie, foto, video,etc....si ma uit la 50 de lei
Stiti ce nu inteeleg patronii astia ???
In ziua nuntii noastre noi vrem sa fim cele mai FRUMOASE nu cele mai IEFTINE ! dar in fine.....
Am ajuns si la Lidia o fata super finuta si se vede ca are experienta la mirese. Stiti ce a fost curios ?
In timp ce in saloane batea vantul la Lidia erau 4-5 persoane . Culmea, peste tot in saloane nici nu aveau programari in septembrie iar Lidia scoate agenda si imi arata singura ora disponibila este ora 14 restul numai mirese.....Prea tarziu pentru mine......Si totusi eram in luna martie dar pana in septembre mai erau atatea luni
Nu m-am programat e prea tarziu .....si uite asa am ramas de izbeliste
Am investit atat de mult in nunta si din cauza coafurii sunt nevoita sa aduc pe cineva din Bucuresti....pt ca aici nu gasesc oameni potriviti !! Dumnezeule !!

danna_sandu88
28.04.2014, 08:20:29
Buna RodicaDinu,
Din pacate prin aceeasi experienta am trecut si eu, am facut 3 probe si de nici una nu am fost multumita, preturi nejustificabil de mari pentru servicii de slaba calitate. Multe saloane, cu preturi mari pentru serviciile pe care le ofera si pentru pregatirea pe care o au. Din pacate, nici in cazul meu Lidia nu a fost disponibila pentru ca abia a devenit mamica si la mine se apropie nunta cu pasi repezi. La machiaj am avut noroc, am fost multumita de la prima proba si am incredere ca va fi unul foarte bun, cat despre coafor inca am emotii pentru cum va iesi.
Este foarte bine ca ai ales sa vina cineva din Bucuresti, ma gandisem si eu la aceasta varianta, dar in cazul meu este destul de tarziu.
Spor la pregatiri!

adryanna84
22.06.2014, 02:11:42
Buna.
As vrea si eu nr tel al Lidiei sau alta recomandare pt coafor.

Multumesc.

andreeamelnicescu
09.07.2014, 17:16:21
Buna, as vrea si eu nr Ligiei de telefon si o recomandare pentru machiaj, va rog! Multumesc!

Andreea4u85
09.07.2014, 21:16:39
Buna, as vrea si eu nr Ligiei de telefon si o recomandare pentru machiaj, va rog! Multumesc!

Buna,

Eu am fost anul trecut la nunta prietenei mele in Buzau,si m-am machiat si coafat acolo la un salon.Ma declar foarte multumita,facand comparatie cu multe saloane de fitze din Bucuresti.Atat machiajul cat si coafura mi-au rezistat pana la ciorba de potroace.

La make-up am fost la Alin si la coafat la Amalia,ambii de la Salon Deja Vu.Si prietena mea,miresica tot la ei s-a facut si a fost ff multumita.

Sper sa-ti fie de folos sfatul meu.

danna_sandu88
12.07.2014, 08:29:59
Buna,
Eu am avut nunta in luna Mai in Buzau si intrucat Lidia era ocupata cu bebelul :D m-am coafat la Italian Style (eu si alte 6 persoane de la nunta) si am fost toate foarte multumite. Celelalte persoane si-au facut si machiajul acolo si au fost foarte incantate. Eu m-am machiat la Diana Vaja si a lucrat ireprosabil. In cazul in care sunt miresici ca mine ce nu cunosc Buzaul si se confrunta cu aceeasi problema cu care m-am confruntat si eu, va recomand sa faceti o proba si la cei de mai sus.

getastr1
22.08.2014, 09:39:03
unde o pot gasi pe Diana Vaja si cat te-a costat?

IonelaAvram
05.11.2014, 12:13:41
Anul acesta am avut cel mai important eveniment din viata mea cand s-au strans toate rudele prietenii si colegii nostri de serviciu.....si as vrea sa ajut si eu cu o parere la fel cum m-ati ajutat si voi citind zeci de pagini din urma pe acest forum

Vreau sa multumesc din suflet Antoniei din Bucuresti pt. machiajul de exceptie si Lidiei Balaban din Buzau pt. cea mai frumoasa coafura pe care am avut-o vreodata, desi ma coafez la toate evenimentele la care merg in Bucuresti.

La Lidia am facut programarea cu 8 luni inainte, am gasit ora potrivita si am dat avans 100 lei, intre timp m-am mai coafat la alte nunti la ea si am avut timp sa discutam foarte multe detalii despre parul meu, rochita....muuuuuulte multe altele.
Lidia mi-a inspirat multa incredere si m-a facut sa ma simt f. optimista la felul cum voi arata in ziua nuntii. Este important sa discutati din timp cu ea.....sa vedeti daca aveti par suficient si daca coafura pe care o alegeti se poate realiza din parul care il aveti.Eu la asta nu ma gandisem niciodata......la cate am avut pe cap a fost o zi tareeeeee stresanta insa acum parca as vrea sa mai traiesc acele momente unice.
Ca o parere personala, nu lasati parul prea desfacut pe spate, te vor invarti toti la dans, mai ales la sarbe, la brasoveanca, la furatul miresei si nu va mai ramane nimic....
Pozele se fac toata noaptea si trebuie sa va reziste macar pana la ora 02 dimineata
La Antonia mai facusem machiaj si stiam ca este super profesionista, am plecat machiata din Bucuresti si bine am facut .....Produsele ei sunt f. rezistente iar ea e super profesionista .O gasiti si pe facebook Antonia make up artist parca.....si va puteti inspira cam ce machiaj doriti. Sa stiti ca e f.f.f.ff. important produsele cu care se face coafura si machiajul.
Sper sa va ajut si eu cum ati facut si voi si sper sa fiti la fel de multumite cum am fost eu in ziua nuntii.

Elizaa
30.03.2015, 00:22:04
M-am hotarat sa va scriu si eu despre experienta mea.Nu va programati decat cu probe !!
Buzau, rusine,rusine,rusine
Cum e posibil din 14 saloane centrale de lux sa nu gasesc unul potrivit ??Am facut 3 probe si dupa ce ca arata ca dracu coafura m-a mai tinut si doar 30 minute.Fratilor platiti-va angajatii cu salarii pe masura, trimiteti-i la scoli .....ei erau pe facebook si pe integrame.....si platiti-i corespunzator nu cu minimul pe economie
Si bineinteles ca tupeul nu are limite :"Stii, daca te programezi la noi iti facem manichiura gratis....daca iei toate serviciile iti facem reducere 50 de lei" Pai eu am dat mii de euro pe formatie, foto, video,etc....si ma uit la 50 de lei
Stiti ce nu inteeleg patronii astia ???
In ziua nuntii noastre noi vrem sa fim cele mai FRUMOASE nu cele mai IEFTINE ! dar in fine.....
Am ajuns si la Lidia o fata super finuta si se vede ca are experienta la mirese. Stiti ce a fost curios ?
In timp ce in saloane batea vantul la Lidia erau 4-5 persoane . Culmea, peste tot in saloane nici nu aveau programari in septembrie iar Lidia scoate agenda si imi arata singura ora disponibila este ora 14 restul numai mirese.....Prea tarziu pentru mine......Si totusi eram in luna martie dar pana in septembre mai erau atatea luni
Nu m-am programat e prea tarziu .....si uite asa am ramas de izbeliste
Am investit atat de mult in nunta si din cauza coafurii sunt nevoita sa aduc pe cineva din Bucuresti....pt ca aici nu gasesc oameni potriviti !! Dumnezeule !!

Pai de ce nu ai facut si nunta in Bucuresti ? ..ca voi aveti acolo niste preturi de 200 euro coafat mireasa..... Nu de alta dar asa ramaneau locuri disponibile si pt miresicile din Buzau, care nu mai gasesc locuri la o ora potrivita . Nu mi-o lua ca pe o rautate, e doar o intrebare, daca nu te superi

DavidDiana
13.04.2015, 23:40:37
Hristos a inviat !
Eu voi fi miresica anul acesta in luna octombrie. ce sfaturi imi dati pt. coafura? dar pt. machiaj ?
Va multumesc anticipat

Roxanalove
15.04.2015, 01:18:30
Salut, miresici eu va recomand Salon Nirvana Buzau sunt 2 fete acolo foarte dragute, si fac o treaba foarte buna. Eu ma duc mereu acolo sa ma coafez si sa-mi fac unghiile, au preturi super mici !! Am fost si cu cea mai buna prietena in ziua nuntii ei, si am ramas uimita ce coafura complexa ia facut una din fete! Va recomand cu placere salonul.

DavidDiana
16.04.2015, 05:59:37
Multumesc mult ! Unde se afla salonul ? Fetele lucreza pe manichiura si coafat ? Au si cosmeticiana ? ......se pot vedea undeva lucrarile lor ?
scuze, mai am o groaza de intrebari, ma intreb daca mi se intampla doar mie sau asa ati fost toate

Mirelybz
27.04.2015, 14:17:21
Hristos a inviat !
Eu voi fi miresica anul acesta in luna octombrie. ce sfaturi imi dati pt. coafura? dar pt. machiaj ?
Va multumesc anticipat
Daca nu vrei batai de cap incearca la Lidia Balaban unde se fac cele mai pretentioase si mai exigente persoane, doar ca te costa ceva...Daca doresti preturi mai ok atunci gasesti f. multe saloane pe b-dul Unirii sau pe b-dul Balcescu...mai gasesti saloane si in mall-uri, acum tu stii cel mai bine ce iti doresti

Eu personal ti-o recomand pe Lidia pt ca are f. multe mirese de ani de zile si aici nu se mai pune problema de experienta sau alte alea, s-a speciaizat in mod special pt coafuri de miresici si lucreaza cu cele mai bune produse de pe piata. Discutand cu ea poti afla lucruri care ti-ar lua zile in sir cautand prin saloane .

Acum tu iti stii cel mai bine prioritatile, dar tebuie sa faci neaparat proba pt a fi sigura ca vei avea o coafura pe gustul tau...si incearca cu proba de mireasa sa mergi la un eveniment sa vezi cat rezista coafura, la fel si cu machiajul
Sper sa te ajute sa iei decizia cea mai ok pt tine pt ca sunt momente unice in viata si ar fi pacat sa nu ai cele mai frumoase amintiri

DavidDiana
01.05.2015, 03:52:31
Daca nu vrei batai de cap incearca la Lidia Balaban unde se fac cele mai pretentioase si mai exigente persoane, doar ca te costa ceva...Daca doresti preturi mai ok atunci gasesti f. multe saloane pe b-dul Unirii sau pe b-dul Balcescu...mai gasesti saloane si in mall-uri, acum tu stii cel mai bine ce iti doresti

Eu personal ti-o recomand pe Lidia pt ca are f. multe mirese de ani de zile si aici nu se mai pune problema de experienta sau alte alea, s-a speciaizat in mod special pt coafuri de miresici si lucreaza cu cele mai bune produse de pe piata. Discutand cu ea poti afla lucruri care ti-ar lua zile in sir cautand prin saloane .

Acum tu iti stii cel mai bine prioritatile, dar tebuie sa faci neaparat proba pt a fi sigura ca vei avea o coafura pe gustul tau...si incearca cu proba de mireasa sa mergi la un eveniment sa vezi cat rezista coafura, la fel si cu machiajul
Sper sa te ajute sa iei decizia cea mai ok pt tine pt ca sunt momente unice in viata si ar fi pacat sa nu ai cele mai frumoase amintiri

Buna ! Iti multumesc din suflet pt informatii ! Mai am multe intrebari si incep un pic sa am emotii cum voi arata coafata si machiata daca imi va rezista cum imi vor iesi pozele....daca va veni toata lumea invitata daca voi avea vreme frumoasa daca va fi toata lumea multumita..si mai am atatea in cap
Eu am inceput sa caut prin saloane in centru si sincera nu m-au dat pe spate, dar nici nu m-au dezamagit prea tare.O sa ma duc si pe Unirii si pe Balcescu..
Am citit noptile multe pagini in urma pe acest forum si am vazut ca Lidia Balaban are multe recomandari ok. Unde o gasesc si cam cat ar ajunge o coafura de mireasa ?....make-up si o manichiurista ok unde gasesc ?
Multumesc inca o data anticipat, eu am apelat la acest forum pt ca mi s-au parut persoane foarte ok si sincere... nu cum fac pe facebook unde e un anume interes, iti recomanda pe cineva (si il tag-uieste) doar ca sa vada persoana respectiva cata reclama ii face
Va rog mult un raspuns

Mirelybz
11.05.2015, 14:54:32
Buna ! Iti multumesc din suflet pt informatii ! Mai am multe intrebari si incep un pic sa am emotii cum voi arata coafata si machiata daca imi va rezista cum imi vor iesi pozele....daca va veni toata lumea invitata daca voi avea vreme frumoasa daca va fi toata lumea multumita..si mai am atatea in cap
Eu am inceput sa caut prin saloane in centru si sincera nu m-au dat pe spate, dar nici nu m-au dezamagit prea tare.O sa ma duc si pe Unirii si pe Balcescu..
Am citit noptile multe pagini in urma pe acest forum si am vazut ca Lidia Balaban are multe recomandari ok. Unde o gasesc si cam cat ar ajunge o coafura de mireasa ?....make-up si o manichiurista ok unde gasesc ?
Multumesc inca o data anticipat, eu am apelat la acest forum pt ca mi s-au parut persoane foarte ok si sincere... nu cum fac pe facebook unde e un anume interes, iti recomanda pe cineva (si il tag-uieste) doar ca sa vada persoana respectiva cata reclama ii face
Va rog mult un raspuns

Pai ce as mai putea sa iti spun...Ai fost la Lidia ?Are salonul vis-a-vis de Distrigaz...iar pretul nu stiu sa ti-l mai spun dar daca aflu ceva te anunt. Ideea e ca pentru a castiga timp pretios si a sta linistita trebuie sa incepi cu cei mai buni si care au mai multa experienta, astfel iti vei da seama de fiecare la ce nivel este. Dar eu zic sa te grabesti caci de asta te intreb daca ai fost la Lidia - e posibil sa nu gasesi loc la o ora ptrivita daca ai avut alte miresici mai harnice si care si-au facut programari. Daca pot sa te ajut cu alte detalii spune-mi dar sa stii ca intru destul de rar pe forum

O nunta reusita incepe dimineata la coafor si machiaj si se termina tot cu ele a doua zi dimineata aproape intacte...

Si ai dreptate si cu facebok-ul multa lume pe interes acolo, dar il poti folosi petru a te inspira din coafuri
Daca nu ne mai auzim iti doresc casa de piatra si sa ne spui cum a fost coafura, majoritatea nu mai fac asta

DavidDiana
15.05.2015, 06:49:16
Pai ce as mai putea sa iti spun...Ai fost la Lidia ?Are salonul vis-a-vis de Distrigaz...iar pretul nu stiu sa ti-l mai spun dar daca aflu ceva te anunt. Ideea e ca pentru a castiga timp pretios si a sta linistita trebuie sa incepi cu cei mai buni si care au mai multa experienta, astfel iti vei da seama de fiecare la ce nivel este. Dar eu zic sa te grabesti caci de asta te intreb daca ai fost la Lidia - e posibil sa nu gasesi loc la o ora ptrivita daca ai avut alte miresici mai harnice si care si-au facut programari. Daca pot sa te ajut cu alte detalii spune-mi dar sa stii ca intru destul de rar pe forum

O nunta reusita incepe dimineata la coafor si machiaj si se termina tot cu ele a doua zi dimineata aproape intacte...

Si ai dreptate si cu facebok-ul multa lume pe interes acolo, dar il poti folosi petru a te inspira din coafuri
Daca nu ne mai auzim iti doresc casa de piatra si sa ne spui cum a fost coafura, majoritatea nu mai fac asta
Buna multumesc din suflet !
Am fost in saloane pe B-dul Balcescu si nu a fost o idee prea buna .Vreau sa-ti spun ca in doua saloane fetele isi scosese scaunele afara erau la o tigara si o cola si admirau trecatorii si natura...dar nici cand am intrat in altele nu am avut o parere prea ok cand am vazut ca tv-ul si telefonul sunt principalele ocupatii . Pai si eu ce fac in ziua nuntii ? Am intrat si discutia a decurs bine sa zic asa, dar nici pe departe nu am fost convinsa sa imi fac programare . Ca idee au fost foarte amabile, politicoase, ok la caracter...dar nu lucra decat o persoana si totusi era dupa amiaza. M-am interesat si de programarea de mireasa si nu e nici o graba, nu avea nimeni programari in ziua aceea. inca mai am putere sa colind. As dori sa ajung pe Unirii si pe Cuza Voda am deja 4 saloane ok unde vreau sa incerc azi si maine.
Offff, problema e ca nu mi-am gasit nici rochita potrivita ca model si e un mare stres pt mine sa ma ocup si de rochita si de saloane si de serviciu. Dar sper sa iasa toate ok si apoi sa plec linistita in luna de miere caci mi se pare destul de stresanta organizarea nuntii, mai ales ca la noi ma ocup numai eu, sotul nu are nici o pretentie, iar eu am f.f.f.f multe si de aceea ma lasa pe mine. Make-up ce recomandari aveti ?
Multumesc mult Myrelibz si daca mai ai timp sa-mi dai orice sfat sau daca mai sunt si alte persoane care ma pot ajuta si rupe din timpul lor pretios le multumesc mult !

catalinapalaloga
26.05.2015, 19:35:56
Buna seara,
Ar putea cineva sa imi lase si mie nr Lidiei Balaban printr-un mesaj si cam cat ar costa o coafura de mireasa la ea?

Multumesc anticipat!

vioricav
27.05.2015, 11:21:46
Buna Diana,
Pentru make up ti-o recomand pe Alexandra Ispirescu, cred ca o sa gasesti recomandari pentru ea si in paginile anterioare. O gasesti la o cautare pe Google, cu tot cu date de contact.
Pregatiri frumoase !

Buna multumesc din suflet !
Am fost in saloane pe B-dul Balcescu si nu a fost o idee prea buna .Vreau sa-ti spun ca in doua saloane fetele isi scosese scaunele afara erau la o tigara si o cola si admirau trecatorii si natura...dar nici cand am intrat in altele nu am avut o parere prea ok cand am vazut ca tv-ul si telefonul sunt principalele ocupatii . Pai si eu ce fac in ziua nuntii ? Am intrat si discutia a decurs bine sa zic asa, dar nici pe departe nu am fost convinsa sa imi fac programare . Ca idee au fost foarte amabile, politicoase, ok la caracter...dar nu lucra decat o persoana si totusi era dupa amiaza. M-am interesat si de programarea de mireasa si nu e nici o graba, nu avea nimeni programari in ziua aceea. inca mai am putere sa colind. As dori sa ajung pe Unirii si pe Cuza Voda am deja 4 saloane ok unde vreau sa incerc azi si maine.
Offff, problema e ca nu mi-am gasit nici rochita potrivita ca model si e un mare stres pt mine sa ma ocup si de rochita si de saloane si de serviciu. Dar sper sa iasa toate ok si apoi sa plec linistita in luna de miere caci mi se pare destul de stresanta organizarea nuntii, mai ales ca la noi ma ocup numai eu, sotul nu are nici o pretentie, iar eu am f.f.f.f multe si de aceea ma lasa pe mine. Make-up ce recomandari aveti ?
Multumesc mult Myrelibz si daca mai ai timp sa-mi dai orice sfat sau daca mai sunt si alte persoane care ma pot ajuta si rupe din timpul lor pretios le multumesc mult !

MariaGavrea
27.05.2015, 13:54:53
Cat costa un coafat de mireasa?

DavidDiana
29.05.2015, 00:20:39
Buna Diana,
Pentru make up ti-o recomand pe Alexandra Ispirescu, cred ca o sa gasesti recomandari pentru ea si in paginile anterioare. O gasesti la o cautare pe Google, cu tot cu date de contact.
Pregatiri frumoase !

Multumesc mult Vioricav !!
Stii am avut niste zile de cosmar. Doamne, doamne.....cele mai luxoase saloane au angajatii cei mai..sa nu mai zic. Pai bunul simt te obliga sa intampini o persoana la intrarea in salon si sa-i oferi informatiile necesare Dar atatea fitze ca-n saloanele astea n-am vazut in viata mea ...Mai bine ma intorc pe Balcescu decat sa mai continui, asta daca imi da Dumnezeu rabdare. Pai eu intreb de machiaj si imi spun ca cea mai buna este colega lor si ca bla bla bla si daca ma programez si la par ma costa 250 de lei sau daca iau pachetul de coafat de 200 lei si machiajul de 150 lei imi fac un epilat si manichiura pedichiura gratis, ba ca am proba de mireasa gratis....
Dar pe mine ma intereseaza experienta fetelor si nu afacerea lor pt ca nu vreau sa ma trezesc plangand (chiar fac asta f. des) in cea mai frumoasa zi a vietii mele....si sa inceapa sa curga machiajul ca naiba Dar as mai povesti insa nu am puterea necesara poate in alta zi si nici nu vreau sa va umplu spatiu cu problemele mele
In fine ramane sa ma decid cu Alexandra si sa vad ce fac la par ca se pare ca e o mare problema, zeci de saloane si degeaba .Dar am nevoie de 2-3 zile de relaxare o sa merg in zona Chiristigii la recomandarea unei prietene bune(i-am promis ca mergem impreuna).

Va multumesc mult de tot pt timpul acordat si pt informatii. Noaptea cand n-am somn citesc pagini pe acest forum si descopar informatii utile de oameni minunati despre rochita, machiaj,obiceiuri, sfaturi f. utile pt aceasta zi...

Mirelybz
08.06.2015, 14:47:06
Ce nu inteleg eu e ca daca tot esti hotarata sa colinzi de ce nu incepi cu cei mai buni ?! Dar ma rog, e timpul si decizi ta...
Ai fost la Lidia ? Te intreb pt ca aici s-a terminat cu vrajeala...Fata are multe cursuri la cele mai mari academii de coafura din lume la Londra, Paris,Madrid,Berlin si nu ai cum sa pleci dezamagita. A investit in cursuri pe domeniu sute de milioane, are cursuri speciale pt mirese si o experienta ce altii probabil nici la pensie nu o capata. De aceea multe mirese vin din Bucuresti si prefera sa se coafeze la Lidia avand recomandari de la fostele miresici.
Trecand pe la Lidia te vei convinge ca tot ce s-a spus de atatia ani pe toate forumurile sunt adevarate. Altceva nu stiu ce ti-as mai putea spune ...Cu Alexandra ai vorbit pt machiaj ? Sa stii ca e f. buna pe domeniu Stii, va conta f. mult compatibilitatea machiaj-coafor....
o zi buna !

DavidDiana
13.06.2015, 22:37:08
Ce nu inteleg eu e ca daca tot esti hotarata sa colinzi de ce nu incepi cu cei mai buni ?! Dar ma rog, e timpul si decizi ta...
Ai fost la Lidia ? Te intreb pt ca aici s-a terminat cu vrajeala...Fata are multe cursuri la cele mai mari academii de coafura din lume la Londra, Paris,Madrid,Berlin si nu ai cum sa pleci dezamagita. A investit in cursuri pe domeniu sute de milioane, are cursuri speciale pt mirese si o experienta ce altii probabil nici la pensie nu o capata. De aceea multe mirese vin din Bucuresti si prefera sa se coafeze la Lidia avand recomandari de la fostele miresici.
Trecand pe la Lidia te vei convinge ca tot ce s-a spus de atatia ani pe toate forumurile sunt adevarate. Altceva nu stiu ce ti-as mai putea spune ...Cu Alexandra ai vorbit pt machiaj ? Sa stii ca e f. buna pe domeniu Stii, va conta f. mult compatibilitatea machiaj-coafor....
o zi buna !

Buna ! Multumesc din tot sufletul pt recomandari, am sunat la Lidia dar la Lidia nu exista loc liber dimineata si eu trebuie sa fiu gata la cununia civila .Deci Lidia pica din start. Asta e.
La Alexandra am sunat insa cred ca nu mai are nr de telefon de pe site pt ca mai multe zile nu suna deloc. In aceasta situatie nu stiu ce sa fac ...
Daca as avea nevoie doar de o coafura de ocazie nu ar fi o problema m-as duce la un salon si gata insa e nunta mea si de aceea sunt mai exigenta. Nu vreau sa-mi pice coafura inainte de inceperea nuntii, am vazut cateva cazuri a fost un dezastruuuuuuuuu s-a ales praful de toata cheltuiala cu foto, cu video,etc, vreau doar sa am coafura de la coafor toata noaptea nuntii
Chiar nu stiu ce sa fac...
Iti multumesc mult de tot pt ajutor . Da-mi te rog mult de tot o alternativa...Nu am gasit nimic potrivit, sau sunt eu prea exigenta, nici nu mai stiu ce sa zic.....Te rog daca vezi comentul meu da-mi un raspuns.
Iti multumesc anticipat

DavidDiana
21.06.2015, 00:02:11
Buna seara Mirely ! Ai vreo recomandare pt mine ? Am rezolvat cu rochita si acum vreau sa ma ocup de coafura si make up sa le tai dupa lista o data ... Uffff ...scuze ca ma repet dar ma gandesc ca o sa primesti un nou mail si imi mai recomanzi ceva . Multumesc mult si scuze

Mirelybz
22.06.2015, 14:50:22
Buna ! Multumesc din tot sufletul pt recomandari, am sunat la Lidia dar la Lidia nu exista loc liber dimineata si eu trebuie sa fiu gata la cununia civila .Deci Lidia pica din start. Asta e.
La Alexandra am sunat insa cred ca nu mai are nr de telefon de pe site pt ca mai multe zile nu suna deloc. In aceasta situatie nu stiu ce sa fac ...
Daca as avea nevoie doar de o coafura de ocazie nu ar fi o problema m-as duce la un salon si gata insa e nunta mea si de aceea sunt mai exigenta. Nu vreau sa-mi pice coafura inainte de inceperea nuntii, am vazut cateva cazuri a fost un dezastruuuuuuuuu s-a ales praful de toata cheltuiala cu foto, cu video,etc, vreau doar sa am coafura de la coafor toata noaptea nuntii
Chiar nu stiu ce sa fac...
Iti multumesc mult de tot pt ajutor . Da-mi te rog mult de tot o alternativa...Nu am gasit nimic potrivit, sau sunt eu prea exigenta, nici nu mai stiu ce sa zic.....Te rog daca vezi comentul meu da-mi un raspuns.
Iti multumesc anticipat

Buna Diana !
Nu stiu ce as putea sa-ti recomand tinand cont ca e ziua nuntii, o zi unica, ca de altfel si pretentiile din aceasta zi se ridica la cel mai inalt nivel .Stiu ca ai colindat tot orasul, dar daca inca mai soliciti sprijinul inseamna ca nu ai gasit ceva potrivit. E greu sa faci o recomandare fara sa fii sigura ca e cea mai potrivita solutie, pt ca nu e o zi ca oricare alta, e ziua nuntii si trebuie sa fii sigura de ceea ce recomanzi
Cununia civila din aceeai zi cu nunta implica o alergatura imensa, nu ar fi rau sa o faci in alta zi. Astfel nu vei mai alerga la coafor, machiaj, sedinta foto, vei avea o zi mai linistita si vei ajunge si tu la deschiderea nuntii fara s fii ca un zombi. Eu totusi, ti-as sugera sa schimbi ziua cununiei civile sa fie in alta zi si poate ai loc la alta ora la Lidia Balaban si la Alexandra nemaifiind presata de ora cununiei civile.
Si inca ceva...daca tot o sa cauti luni de zile raspunsuri pe forumui crede-ma ca nu vei mai gasi loc niciunde. Iti doresc mult succes !

dimple
07.07.2015, 18:28:07
Buna miresici ,

O sa va rog daca se poate sa ma ajutati si pe mine cu datele de contact ale Lidiei Balaban (Botoaca) . Imi imaginez ca este extrem de ocupata si pe facebook nu o sa imi raspunda curand . Si am inteles ca Alexandra Ispirescu si Lidia sunt cele mai bune alegeri, insa am o intrebare fetele vin acasa sau trebuie mers la salon la fiecare?

Multumesc de ajutor,
Paula

Mirelybz
13.07.2015, 14:22:12
Buna miresici ,

O sa va rog daca se poate sa ma ajutati si pe mine cu datele de contact ale Lidiei Balaban (Botoaca) . Imi imaginez ca este extrem de ocupata si pe facebook nu o sa imi raspunda curand . Si am inteles ca Alexandra Ispirescu si Lidia sunt cele mai bune alegeri, insa am o intrebare fetele vin acasa sau trebuie mers la salon la fiecare?

Multumesc de ajutor, Paula

Buna Paula !
Cred ca cel mai bine ar fi sa ii trimiti Lidiei un mesaj pe facebook si sa ii spui ca esti o viioare miresica si sigur iti va raspunde . Stiu ca miresicile au intotdeuna prioritate la Lidia....Cred ca cel mai bine analizezi coafurile care iti plac din ce a facut Lidia la fostele miresici, ai sute, poate vreo doua mii, si abia apoi mergi la ea in zona Distrigaz . Este f. bine ca te pregatesti cu un an inainte pentru ca poti ocupa exact ora la care ai nevoie (conteaza si 10 minute in ziua nuntii ) ca totul sa decurga bine, desi sunt sigura ca Lidia mai are si alte miresici in 2016.
Si desi poate ma repet, oricum decizia ramane numai a voastra, cununia civila puneti-o in alta zi si veti ajunge la deschiderea nuntii f. relaxate .Doar cununia civila va aglomereaza ziua si va face sa va treziti in ziua nuntii la 7 dimineata sa alergati la coafor,machiaj, cununie civila sedinta foto , cununie religioasa....si cand credeati ca ati scapat de alergatura...stati asa abia acum incepe nunta cand toata lumea vrea sa va vada cea mai frumoasa .Ori daca aveti cununia civila in alta zi lejer tot programul poate incepe cu ora 12,00
Mult succes indiferent de alegerile facute !Sper ca va sunt de folos informatiile !

Mellody
15.07.2015, 10:18:27
Buna,

Am auzit lucruri frumoase despre salonul Joy din Buzau, la make up este o tipa Crina Tudose despre care am auzit ca e tare priceputa. Am intrat pe facebook pe pagina salonului si mi-a placut ce am vazut. Ce parere aveti despre acest salon, ati auzit ceva?

DavidDiana
30.07.2015, 22:57:38
Buna Diana !
Nu stiu ce as putea sa-ti recomand tinand cont ca e ziua nuntii, o zi unica, ca de altfel si pretentiile din aceasta zi se ridica la cel mai inalt nivel .Stiu ca ai colindat tot orasul, dar daca inca mai soliciti sprijinul inseamna ca nu ai gasit ceva potrivit. E greu sa faci o recomandare fara sa fii sigura ca e cea mai potrivita solutie, pt ca nu e o zi ca oricare alta, e ziua nuntii si trebuie sa fii sigura de ceea ce recomanzi
Cununia civila din aceeai zi cu nunta implica o alergatura imensa, nu ar fi rau sa o faci in alta zi. Astfel nu vei mai alerga la coafor, machiaj, sedinta foto, vei avea o zi mai linistita si vei ajunge si tu la deschiderea nuntii fara s fii ca un zombi. Eu totusi, ti-as sugera sa schimbi ziua cununiei civile sa fie in alta zi si poate ai loc la alta ora la Lidia Balaban si la Alexandra nemaifiind presata de ora cununiei civile.
Si inca ceva...daca tot o sa cauti luni de zile raspunsuri pe forumui crede-ma ca nu vei mai gasi loc niciunde. Iti doresc mult succes !

Da, intr-un final singura solutie la care am ajuns, insa f.f.f.f greu, a fost sa mutam cununia civila intr-o alta zi . A fost o decizie destul de grea .Asta implica haine, alergatura bani , etc....Dar totul pentru bucuria celei mai speciale zi din viata mea ziua nuntii ! si nu numai ...ci si pt a sta mai relaxata in acea zi, si-asa am inteles ca sunt destule de facut.
Am fost la Lidia si ca nicaieri, ce sa vezi, pt a face programare a trebuit sa dau un avans. Peste aproxim. 3 saptamani am proba de mireasa si am cerut sa foloseasca produsele din ziua nuntii care am inteles ca vor costa ceva . Dar vreau sa stau linistita. Am intrat si pe facebook am de unde alege, sute de coafuri .
La prima intalnire Lidia mi-a dat un mare, mare sentiment de siguranta si am vorbit vreo 10 minute despre par. Nu vreti sa stiti ce priviri am primit de la clientele din salon ca le luam din timpul lor. Dar oare au uitat de cea mai speciala zi din viata lor ????????
In fine, peste vreo 3 saptamani voi face proba zilei de nunta si abia astept. Sper sa fi facut alegerea buna. Daca nu , mai am o solutie sa ma intorc pe Balcescu
In ziua probei voi merge si la machiaj la o alta tipa in zona Unirii si sper sa nu ma dezamageasca. Am vazut cateva machiaje si mi-au placut. Sper ca toata alergatura mea sa nu fi fost degeaba
O seara buna !

Mellody
03.09.2015, 15:41:11
Eu nu inteleg de ce toata miresele isi lauda salonul unde s-au machiat si coafat sau lauda persoanele care s-au ocupat de ele in ziua nuntii lor si nu pun si poze cu machiajul si coafura respectiva?
Eu ar trebui sa cred pe cuvant, nu? Ar fi de mare ajutor sa puneti si niste poze, altfel mi se pare dubios...e reclama mascata sau ce?
Asa cum atunci cand e vorba de rochiile de mireasa se pun poze, tot asa ar trebui sa fie si in cazul machiajului si coafurii.

DavidDiana
26.10.2015, 23:08:26
Mai am putin si sunt destule de facut ! Va multumesc tuturor pentru sfaturi ! Tineti-mi pumnii !

P.S. azi am primit si o veste minunata tare : vom avea un sau o bebita ! Tuturor o seara minunata ca a noastra !

Mirelybz
02.11.2015, 09:43:09
Mai am putin si sunt destule de facut ! Va multumesc tuturor pentru sfaturi ! Tineti-mi pumnii !

P.S. azi am primit si o veste minunata tare : vom avea un sau o bebita ! Tuturor o seara minunata ca a noastra !

buna. ai fost deja miresica ?Nu ne-ai ma spus nimic de probe. Pai pana la urma unde ai fost si cat te-a costat ?...la cat ai alergat prin oras sper ca s-a meritat. Felicitari pentru bebe !

Oana_04
16.12.2015, 22:04:48
Buna fetelor! In mai voi avea nunta la Bz( eu nu sunt de acolo) si din ce-am citit pe aici inclin sa merg la salon Joy, am vazut ca toata lumea o recomanda pe Crina pentru make-up, dar pe cine de cine sa intreb pentru coafat?

Elizaa
04.01.2016, 23:18:43
.......dar pe cine de cine sa intreb pentru coafat?

Buna ! Pai nu prea se intelege ce doresti.Daca nu ai gasit pe cineva la coafat ti-o recomand pe Lidia Elena Balaban, o poti adauga asa pe facebook unde poti urmari foarte multe lucrari facute de ea in salon, nu distribuite sau luate de pe net cum am mai vazut. Lidia se specializeaza anual la Londra cu cei mai mari din lume, are experienta la un nivel foarte inalt. Cel mai bine, incearca sa faci un coafat la un eveniment , testezi atunci orice doresti, produse, cat rezista, parerea ta e cea mai importanta .

Mai gasesti vreo 5 saloane in Brosteni aproximativ vis a vis de Penny , mai gasesti pe Unirii foarte, foarte multe saloane, mai sunt vreo 6, 7 pe Balcescu pe partea cu prefectura, in zona Cuza voda vreo 4, pe langa Lidia vreo 5 si lista este foarte lunga, oricum sunt destule ai de unde alege crede-ma.
Daca nu ai prins loc la Lidia , se intampla f. des, atunci cred ca cel mai bine vorbesti cu fata de la machiaj, sa iti recomande vreo 2,3 optiuni pt coafat caci piata este foarte , foarte mare si nu o sa fie timp de alergat sau vei obosi cautand si nu cred ca de asta ai nevoie.
Am scris mult, dar poate te ajuta.

mona_puf
17.08.2016, 12:33:08
Ma poate ajuta cineva va rog cu numarul Lidiei Balaban?
Am incercat sa o contactez pe fb dar nu raspunde si este destul de urgent.:((