PDA

Versiunea completa : Coafura si machiaj in Buzau

Pagini : [1] 2 3 4 5

mihaela84
23.06.2006, 10:37:38
vreau sa ma coafeze , penseze , machieze , sa-mi faca si manichiura si pedichiura [-o<

roxy84
03.08.2006, 01:20:26
vreau sa ma coafeze , penseze , machieze , sa-mi faca si manichiura si pedichiura [-o<salutare.si eu ma casatoresc anul acesta si tot in buzau.eu m-am interesat de coafiura si machiaj si am inteles ca este o doamna care ar coafa si ar machia foarte frumos.se numeste dobrescu parca.nu stiu dc ai auzit de ea.dc vrei nr ei de tel ti-l pot trimite pe mail-ul tau.sa imi spui care este mail-lul.unde faci nunta?

hara
03.08.2006, 16:31:34
salutare.si eu ma casatoresc anul acesta si tot in buzau.eu m-am interesat de coafiura si machiaj si am inteles ca este o doamna care ar coafa si ar machia foarte frumos.se numeste dobrescu parca.nu stiu dc ai auzit de ea.dc vrei nr ei de tel ti-l pot trimite pe mail-ul tau.sa imi spui care este mail-lul.unde faci nunta?
Buna,
La ce coafor este doamna Dobrescu?
Pentru machiaj imi fac cele mai multe griji...
MERCI

roxy84
03.08.2006, 20:50:53
Buna,
La ce coafor este doamna Dobrescu?
Pentru machiaj imi fac cele mai multe griji...
MERCIam inteles ca vine ea acasa la tine sau te duci tu la ea.

anelise
16.11.2006, 16:43:13
Fetelor, ce coafeze stiti in buzau?

cristyna
17.11.2006, 13:37:24
Fetelor, ce coafeze stiti in buzau?
Este cel de langa cofetaria Eveliny, la Triana, dar se pare ca e cam scump. Mai este o fata care a lucrat la ea inainte si acum are coafor undeva pe langa piata de la crang si face cocuri frumoase, dar cel mai bine este sa mergi sa vezi si eventual sa faci si o proba inainte. :*

anelise
17.11.2006, 16:40:51
Multumesc tare mult! Sper sa rezolv....

nicky_CO
13.12.2006, 13:17:12
Buna Anallise!
Parerea mea sincer ca ar tb. sa mergi , macar sa vezi salonul Estelle.
Colegele mele de servici acolo au mers si au plecat de acolo "printese"
O sa vezi diferenta...
Pupici!

hara
13.12.2006, 14:08:13
Unde este salonul Estelle? Poate mai ajung si eu prin Buzau la vreo nunta si o sa am nevoie...
Merci!

nicky_CO
21.12.2006, 16:30:29
Buna! Hara salonul Estelle este vis-a -vis de palat. Intrarea este prin spate pe la blocul care este vis-a vis de rstaurantul coroana.
Sarbatori fericite! Pupici!

b00b0ana
06.03.2007, 15:20:58
fetelor nu va mai ingramaditi pe la saloane... incercati sa cautati niste coafeze care vin acasa sau va duceti voi la ele... dar fara saloane... sunt f scumpe.... acum pot sa va recomand din toata inima o doamna care coafeaza super pt nunti... este formidabila.. pe mine m`a lasat masca... mai ales daca aveti parul lung va face niste coafuri super... doar ca.... trebuie sa mergeti la ea si sa va faceti programare dar... e un loc putin mai uratel ... sper sa nu fie o problema... e undeva in zona industriala la caminele acelea de familisti. dc. va intereseaza o sa ma interesez de nr ei de telefon, pt ca l`am pierdut:-<

medemirea
29.04.2007, 17:32:33
buna. eu am nunta in vara asta in buzau. si nu stiu nici un salon unde sa merg ca sa ma aranjez. este vorba si de partea de machiaj. de coafat mai gasesti, dar cu machiajul... eu nu mai locuiesc in bz de cativa ani si nu prea stiu ce se mai intampla.prietenele mele din bz mi-au recomandat diverse coafeze, dar nici una nu m-a convins pana acum. iar de machiat.... ce sa mai zic. ma poate ajuta cineva?

geo_lorelai
11.07.2007, 14:28:00
Buna.Eu fac nunta in Buzau,insa nu mai locuiesc acolo de ceva timp,asa ca nu prea mai stiu ce mai e pe acolo.Nu prea stiu cum sa fac cu coafura si machiajul.Nu prea am incredere sa ma duc oriunde,de aceea va cer ajutorul:daca stiti vreun salon vreo persoana care coafeaza frumos,sau daca aveti poze cu coafuri facute de cineva...v-as fi recunoscatoare.>:D< .

medemirea
16.07.2007, 15:45:52
buna. eu am facut nunta pe 30 iunie in bz. si m-am coafat la o doamna super draguta din buzau. am fost multumita de ce mi-a facut. eu mi-am ales coafura. am facut si proba inainte de nunta cu vreo cateva zile ca sa vad dc totul e bine. dc vrei iti dau mai multe detalii. medeea mirea.

otilix
16.07.2007, 23:52:09
buna. eu am facut nunta pe 30 iunie in bz. si m-am coafat la o doamna super draguta din buzau. am fost multumita de ce mi-a facut. eu mi-am ales coafura. am facut si proba inainte de nunta cu vreo cateva zile ca sa vad dc totul e bine. dc vrei iti dau mai multe detalii. medeea mirea.

nu ne pui si noua niste poze? ti-a iesit la nunta ca la proba? eu am fost mai multumita de proba decat de coafura din ziua nuntii. insa tot a fost cea mai frumoasa zi din viata mea.

taniusca
03.08.2007, 11:03:22

medeea, te rog trimite-mi si mie detaliile pe PM, sunt si eu interesata de o coafeza buina, am nunta peste 3 luni....si mai am inca f multe de facut....:((

ralucaibr
20.11.2007, 18:39:04
Si pe mine ma intereseaza salon,nu vreau acasa.Daca are cineva niste poze convingatoare v-as fi recunoscatoare.Eu inca nu m-am hotarat exact cum si ce vreau,asa ca m-ar ajuta niste idei.

Miraj
21.11.2007, 10:51:41
Poate va ajuta...pentru cununia civila mi-am facut in oras la coafor ceva foarte simplu di dragut, zic eu, exact cum mi-am doit, nu o coafura incarcata ....tipa de acolo e buna si tine cont d parerile tale si daca nu-ti place la final te mai retuseaza pana iesi de acolo multumita...poate reusesc sa atasez poze de la cununie, oricum pt nunta tot la ea ma duc..pupici:*

Miraj
21.11.2007, 10:54:31
nu prea reusesc cu pozele...sunt prea mari

CONT-INCHIS-006
08.01.2008, 14:08:59
Si pe mine ma intereseaza salon,nu vreau acasa.Daca are cineva niste poze convingatoare v-as fi recunoscatoare.Eu inca nu m-am hotarat exact cum si ce vreau,asa ca m-ar ajuta niste idei.
Poti face o proba la Salonul Vogue, pe strada Patriei, e langa Elixir.

CONT-INCHIS-006
10.01.2008, 11:59:18
Poate va ajuta...pentru cununia civila mi-am facut in oras la coafor ceva foarte simplu di dragut, zic eu, exact cum mi-am doit, nu o coafura incarcata ....tipa de acolo e buna si tine cont d parerile tale si daca nu-ti place la final te mai retuseaza pana iesi de acolo multumita...poate reusesc sa atasez poze de la cununie, oricum pt nunta tot la ea ma duc..pupici:*
La cine ai fost? Eu de obicei merg de vreo 3 ani la Salonul Vogue, de la nga Elixir, tipa de acolo se cheama Aura, a lurat la Elixir inainte. Ce nu prea ma mai incanta la ea, avand foarte aglomerat, nu prea isi mai da interesulca la inceput, prima data cand m-am dus ma facea super. Pupici.

martisor
23.01.2008, 09:26:23
La cine ai fost? Eu de obicei merg de vreo 3 ani la Salonul Vogue, de la nga Elixir, tipa de acolo se cheama Aura, a lurat la Elixir inainte. Ce nu prea ma mai incanta la ea, avand foarte aglomerat, nu prea isi mai da interesulca la inceput, prima data cand m-am dus ma facea super. Pupici.
Eu ma duc la triana, are coaforul vizavi de unde a fost cofetaria evelin.Este cam scumpa intradevar, dar mie imi place ce iese din mina ei.Daca te hotarasti sa te duci acolo la o proba sa-i spui ca vrei ca ea sa te aranjeze si nu vreo fata de la ea.:*

CONT-INCHIS-006
23.01.2008, 12:53:20
Eu ma duc la triana, are coaforul vizavi de unde a fost cofetaria evelin.Este cam scumpa intradevar, dar mie imi place ce iese din mina ei.Daca te hotarasti sa te duci acolo la o proba sa-i spui ca vrei ca ea sa te aranjeze si nu vreo fata de la ea.:*
Aha, merci. Ai idee cat costa aranjatul pt mireasa? Ma gandesc ca sub 150ron nu e, daca mi-a luat mie la Vogue pt tuns varfuri, suvite si aranjat =110ron.

Miraj
23.01.2008, 15:01:26
la antonella look- langa Hasdeu.,Dana se numeste coafeza si la cununie mi-a luat aprox 60 lei..nu cred ca sare 100lei nici la nunta..pt ca e destul de simplu aranjamentul...da-mi adresa de mail sau ID mess sa-ti dau o poza de la cununie..:*

CONT-INCHIS-006
23.01.2008, 15:34:00
la antonella look- langa Hasdeu.,Dana se numeste coafeza si la cununie mi-a luat aprox 60 lei..nu cred ca sare 100lei nici la nunta..pt ca e destul de simplu aranjamentul...da-mi adresa de mail sau ID mess sa-ti dau o poza de la cununie..:*
Ma ai in lista ta de mess. Trimite-mi cand ai timp liber. Pupici.

martisor
28.01.2008, 08:51:36
Aha, merci. Ai idee cat costa aranjatul pt mireasa? Ma gandesc ca sub 150ron nu e, daca mi-a luat mie la Vogue pt tuns varfuri, suvite si aranjat =110ron.
Maxim 100 ron.Triana este tipa blonduta si mai plinuta.Poti sa te duci pina acolo si s-o intrebi.Si cu programarea trebuie sa te duci din timp pt. ca este foarte ocupata, cu cel putin 2 saptamini inainte.:*

florence
06.06.2008, 18:19:08
Fetelor, mi-am faut si eu astazi programare la Triana. Desi eu o sa cunun in sept as vrea sa vad cum coafeaza doamna Triana si am profitat de faptul ca am o nunta in iulie asa ca mi-am facut o progr pt la nunta din iulie sa vedem ce iese.Sper sa iasa ceva frumos pt ca am auzit numai de bine despre dumneaei

CONT-INCHIS-006
06.06.2008, 18:21:35
Fetelor, mi-am faut si eu astazi programare la Triana. Desi eu o sa cunun in sept as vrea sa vad cum coafeaza doamna Triana si am profitat de faptul ca am o nunta in iulie asa ca mi-am facut o progr pt la nunta din iulie sa vedem ce iese.Sper sa iasa ceva frumos pt ca am auzit numai de bine despre dumneaei
Sa ne pui si poze daca vrei! :)>-

Diana2000
12.06.2008, 16:06:07
Da, sa postezi si pentru noi poze, plssssssssss, sa ne facem si noi o idee.;-)

Diana2000
12.06.2008, 16:22:14
De fapt ceea ce ma intereseaza pe mine e sa ma coafez, machiez si sa imi fac unghiile, adica sa le fac pe toate intr-un loc. Cam cat m-ar duce toata treaba? aveti idee? Si mai ales sa fie cineva care sa se priceapa. Sper ca nu cer prea mult ;)) .Aveti ceva recomandari? pls. poop.

alina_i_2006
14.07.2008, 12:07:58
Fetelor,voi aveti idei cu ce o sa va faceti la par?Adik va duceti cu poza la coafor sau o lasati pe coafeza sa faca ce crede ea?Dati-mi si mie idei de coafuri[-o< .Eu ma gandeam la un coc spaniol ca sa pot prinde si voalul de el dar inca nu sunt hotarata.Astept idei:*

delia17
14.07.2008, 13:20:16
Fetelor,voi aveti idei cu ce o sa va faceti la par?Adik va duceti cu poza la coafor sau o lasati pe coafeza sa faca ce crede ea?Dati-mi si mie idei de coafuri[-o< .Eu ma gandeam la un coc spaniol ca sa pot prinde si voalul de el dar inca nu sunt hotarata.Astept idei:*
Ai timp destul pana atunci, dar ca sursa de inspiratie vezi ca exista un forum special pe miresici despre coafat cu multe poze. Pana atunci te razgandesti de 3 ori. Oricum e bine sa iti cauti din timp.;;)

ionela_oany
17.07.2008, 00:17:56
La salonul Iris din cartierul Brosteni lucreaza niste tipe si tipi care isi dau interesul sa arati super in ziua cea mare.Iata si cateva foto cu tipuri de coafuri pe care ei le-au facut pt mine si au iesit chiar la fel. Eu sunt incantata de ei si apropo daca vrei machiaj si desigur manechiura/pedichiura iti poti face tot la ei...rezultatele sunt super.

coty
17.07.2008, 12:14:10
eu m-am programat la o tipa Gabi, are coaforul pe bulevard la parterul unui bloc. mie imi place f mult cum coafeaza, am inteles ca ea se ocupa numai de miresici

ralu_ela
17.07.2008, 19:40:26
eu m-am programat la o tipa Gabi, are coaforul pe bulevard la parterul unui bloc. mie imi place f mult cum coafeaza, am inteles ca ea se ocupa numai de miresici

o stiu pe gabi...si lucreaza bine.....am vazut cateva miresici aranjate de ea si chiar mi-au placut

pup

ralu_ela
17.07.2008, 19:41:42
La salonul Iris din cartierul Brosteni lucreaza niste tipe si tipi care isi dau interesul sa arati super in ziua cea mare.Iata si cateva foto cu tipuri de coafuri pe care ei le-au facut pt mine si au iesit chiar la fel. Eu sunt incantata de ei si apropo daca vrei machiaj si desigur manechiura/pedichiura iti poti face tot la ei...rezultatele sunt super.

imi place mult cum e coafata tipa din prima poza

CONT-INCHIS-006
17.07.2008, 23:33:15
Mi-am ales si eu coafura, luni merg la proba la Vogue pe Patriei, sa vedem cum o iesi la proba, inca nu sunt total convinsa:

ionela_oany
18.07.2008, 01:38:23
Mi-am ales si eu coafura, luni merg la proba la Vogue pe Patriei, sa vedem cum o iesi la proba, inca nu sunt total convinsa:
Eu am fost la acest salon acum 2 saptamani si am plecat de la ele profund dezamagita pt ca imi pare ca preturile practicate de ele sunt cam mari.Sa ma explic...ei bine eu pt un tuns si un vopsit am platit 120 ron (si la tuns nu va imaginati ca am incercat cine stie ce frizura fantastica)pur si simplu am taiat putin din lungimea parului datorita firelor care imi pareau deteriorate.Deci?

Aida13
19.07.2008, 13:44:46
Eu am fost la acest salon acum 2 saptamani si am plecat de la ele profund dezamagita pt ca imi pare ca preturile practicate de ele sunt cam mari.Sa ma explic...ei bine eu pt un tuns si un vopsit am platit 120 ron (si la tuns nu va imaginati ca am incercat cine stie ce frizura fantastica)pur si simplu am taiat putin din lungimea parului datorita firelor care imi pareau deteriorate.Deci?
Unde pe bulevard? Eu nu stiu decat Luana, langa prefectura! Mai este alt salon?

ionela_oany
19.07.2008, 15:34:12
Salonul Vogue este pe strada Patriei si mai exista un salon langa el ,este vorba de Elixir(parca)

CONT-INCHIS-006
19.07.2008, 17:02:45
Nu este pe bulevard, ci pe strada Patriei, chiar langa salonul Elixir, daca il stii, Vogue se numeste.

ralu_ela
19.07.2008, 19:32:03

nu se vede prea bine coafura.....dar din ce imi dau seama pare interesanta.....sa nu uiti sa atasezi poze de la proba

pup

ionela_oany
20.07.2008, 11:15:17
nu se vede prea bine coafura.....dar din ce imi dau seama pare interesanta.....sa nu uiti sa atasezi poze de la proba

pup
Subscriu...

CONT-INCHIS-006
21.07.2008, 23:22:58
Fetele am fost la proba azi, nu e exact ca in poza, pt ca iesea prea mic, ce parere aveti?

b00b0ana
22.07.2008, 00:28:38
eu am fost in week-end la buzau sa ma aranjez pt o nunta. am intrat intr-un coafor pitit in spatele blocurilor pe unirii. daca stiti unde este ACR (peste strada de libraria I. L. Caragiale) este blocul P 0. la parterul blocului este coaforul. nu este nimik luxos dar am iesit din mainile doamnei de acolo mai frumos decat mireasa de la nunta. am lasat ceva bani (40 coafatul, 20 pensatul si vopsit sprancene) dar chiar a meritat banii.
va pup!

ionela_oany
22.07.2008, 01:47:49
=D>=D>=D> superrrr...dar cu voalul prins nu ai poza?oricum o sa fii o super miresica:*<:-P.Abia astept sa iti vad pozele de la nunta si desigur abia astept sfaturile si impresiile tale despre desfasurarea evenimentului.O petrecere superba iti doresc si sa fie intr-un ceas bun!

Fetele am fost la proba azi, nu e exact ca in poza, pt ca iesea prea mic, ce parere aveti?

ralucutza1084
22.07.2008, 18:01:41

la aceeasi Gabi o sa ma coafez si eu. am fost de cateva ori..prin martie am facut si proba pt cand voi fii miresica si m-a tinut coafura sambata la o nunta si duminica la un botez. mi se pare super tipa si se vede ca-si da tot interesul.

ionela_oany
22.07.2008, 18:11:31
la aceeasi Gabi o sa ma coafez si eu. am fost de cateva ori..prin martie am facut si proba pt cand voi fii miresica si m-a tinut coafura sambata la o nunta si duminica la un botez. mi se pare super tipa si se vede ca-si da tot interesul.
unde anume pe bulevard?...da-mi cateva detalii te rog!

ralu_ela
22.07.2008, 21:23:13

imi place cum esti coafata....abia astept sa te vad in pozele de la nunta

pup

CONT-INCHIS-006
23.07.2008, 00:54:56
=D>=D>=D> superrrr...dar cu voalul prins nu ai poza?oricum o sa fii o super miresica:*<:-P.Abia astept sa iti vad pozele de la nunta si desigur abia astept sfaturile si impresiile tale despre desfasurarea evenimentului.O petrecere superba iti doresc si sa fie intr-un ceas bun!
Merci! Am incredere ca va iesi si mai bine de atat, mai bine aranjat. Nu am facut poze pana acum nici cu voalul, nici cu rochia... cu nimic, le las pt ziua nuntii si-asa mama nu era de acord sa ma uit in oglinda cu voalul pe cap ca cica nu-i bine(te desparti... ceva de genu parca inseamna), dar eu nu tin cont. Iti multumesc pt toate urarile si tie iti doresc la fel. Pupici.

ionela_oany
23.07.2008, 00:58:27
Merci! Am incredere ca va iesi si mai bine de atat, mai bine aranjat. Nu am facut poze pana acum nici cu voalul, nici cu rochia... cu nimic, le las pt ziua nuntii si-asa mama nu era de acord sa ma uit in oglinda cu voalul pe cap ca cica nu-i bine(te desparti... ceva de genu parca inseamna), dar eu nu tin cont. Iti multumesc pt toate urarile si tie iti doresc la fel. Pupici.
Eu astazi am fost si mi-am cumparat voalul si toata ziulica m-am fatait prin fata oglizii si am zis''doamne doamne ce miresica frumoasa o sa fiu''=))=))=))

CONT-INCHIS-006
23.07.2008, 01:01:18
Eu astazi am fost si mi-am cumparat voalul si toata ziulica m-am fatait prin fata oglizii si am zis''doamne doamne ce miresica frumoasa o sa fiu''=))=))=))
=))=))=))=)) ce tare esti!!
Oricum vei fi!!!!!

Diana2000
23.07.2008, 14:49:49
Imi place f mult cum te-ai coafat, o sa fi o miresica dulcica foc.

Miraj
23.07.2008, 15:22:02
Fetelor alegeti ce va doriti voi, nu tineti cont de superstitii, important este sa va placa voua, ca doar e nunta voastra, nu? Daca iti iubesti sotul, ce mai conteaza perlele, calele, crinii, daca il calci pe picior sau nu, daca porti voalul inainte de nunta ...... :)>-
Cred ca am incalcat la nunta 90% din superstitiile importante legate de nunta - a fost in mai, a fost de ziua mea, am dat jos voalul, l-am probat inainte de 10 ori, la fel si rochia, mirele m-a vazut imbracata in rochie inainte de nunta....si multe.si nu m-a trasnit, sunt bine sanatoasa, imi iubesc la fel sotul...nu va mai luati dupa prostii, alea sunt simple flori - calele, noi le atribuim fel de fel de atributii si superstitii aiurea..

coty
23.07.2008, 15:24:10
unde anume pe bulevard?...da-mi cateva detalii te rog!
pe bulevard pe partea dreapta cum vii de la crang spre centru, la parterul unui bloc, daca vrei nr de telefon ti-l dau

Diana2000
23.07.2008, 15:30:52
Cred ca am incalcat la nunta 90% din superstitiile importante legate de nunta - a fost in mai, a fost de ziua mea, am dat jos voalul, l-am probat inainte de 10 ori, la fel si rochia, mirele m-a vazut imbracata in rochie inainte de nunta....si multe.si nu m-a trasnit, sunt bine sanatoasa, imi iubesc la fel sotul...nu va mai luati dupa prostii, alea sunt simple flori - calele, noi le atribuim fel de fel de atributii si superstitii aiurea..
:)) :)) :)) :)) :)) Hai ca esti tare haioasa Mira, asa este, din toate superstitiile doar de una am tinut cont ..... sa zic asa .... nu m-am imbracat cu rochia de mireasa in fata sotului si asta pentru ca vreau sa fie o surpriza pentru el in ziua nuntii, nu ca mi-ar aduce ghinion in viata.... :)

Miraj
23.07.2008, 15:43:28
:)) :)) :)) :)) :)) Hai ca esti tare haioasa Mira, asa este, din toate superstitiile doar de una am tinut cont ..... sa zic asa .... nu m-am imbracat cu rochia de mireasa in fata sotului si asta pentru ca vreau sa fie o surpriza pentru el in ziua nuntii, nu ca mi-ar aduce ghinion in viata.... :)
Nici eu n-am facut dinadins sa ma vada, dar ultima proba a avut loc acasa...si el statea singur in dormitor in timp ce toata familia era in sufragerie pe langa mine.ma admirau=D> ..si a venit si el, ca era curios rau..;)) ..

Diana2000
23.07.2008, 16:07:41
Nici eu n-am facut dinadins sa ma vada, dar ultima proba a avut loc acasa...si el statea singur in dormitor in timp ce toata familia era in sufragerie pe langa mine.ma admirau=D> ..si a venit si el, ca era curios rau..;)) ..
Ce dragut, parca va si vad ;)) si in acelasi timp imi imaginez si cum o sa fie la noi, ce reactie o sa aibe sotul meu =P~

ionela_oany
24.07.2008, 21:32:25
Dap...ai dreptate

otilix
24.07.2008, 22:17:48
noi am mers impreuna si am cumparat rochita. nici nu imi inchipuiam cum ar fi fost sa ma duc sa imi aleg rochia fara el. si pt costumatia lui tot amandoi am umblat. de cand ne-am cunoscut facem aproape totul impreuna.:)

ionela_oany
24.07.2008, 22:29:06
noi am mers impreuna si am cumparat rochita. nici nu imi inchipuiam cum ar fi fost sa ma duc sa imi aleg rochia fara el. si pt costumatia lui tot amandoi am umblat. de cand ne-am cunoscut facem aproape totul impreuna.:)
si noi la fel...chiar astazi ne-am intors din bucuresti unde am fost ca sa cumparam pantofi pt mine si tinuta si pantofii sotului.cand am fos sa cumpar rochita bineinteles ca el a fost cel care m-a insotit,asa ca/...:)>-

florence
27.07.2008, 17:57:04
Vroiam sa va arat coafura care mi-a fost facuta la Triana si implicit rochita facuta de nasa mea de cununie, dar nu reusesc. Cred ca am atasat-o totusi in galerie foto

ionela_oany
28.07.2008, 00:20:19
Vroiam sa va arat coafura care mi-a fost facuta la Triana si implicit rochita facuta de nasa mea de cununie, dar nu reusesc. Cred ca am atasat-o totusi in galerie foto
Foarte interesanta rochita..cu toate ca nu vad si din fata cum arata,imi place acel sistem tip bretelute de sustinere.In ceea ce priveste coafura este foarte frumos realizata...cu toate ca sa dori sa vad si din fata cum se vede si daca s-ar putea si cu voal prins:*:*:*

Diana2000
28.07.2008, 08:51:56
Din pacate, din aceasta poza nu prea pot sa imi dau seama de coafura, poate daca postezi una facuta de aproape si eventual sa fi cu fata;-). Rochita este interesanta.

ionela_oany
28.07.2008, 21:28:08
Din pacate, din aceasta poza nu prea pot sa imi dau seama de coafura, poate daca postezi una facuta de aproape si eventual sa fi cu fata;-). Rochita este interesanta.
asa am zis si eu ...totul arata intresant dar vrem si un prim plan

florence
29.07.2008, 08:38:43
Imi pare rau dar momentan nu am si o poza din fata , dar promit ca daca fac rost de vreuna facuta la nunta la care am fost o atasaz si pe aceea.

Diana2000
31.07.2008, 12:34:31
Fetelor a fost cineva la Beauty Salon CHIC?
este salonul acela de vis a vis de statia lui 7 de la piata centrala sau de pe langa magazinul white simfony....
Ceva detalii despre acest salon imi puteti da .... inca nu m-am hotarat unde sa ma coafez, machiez...... accept si alte recomandari de la voi.
Dar despre salonul Estelle ce stiti?

Lalik
06.08.2008, 12:22:45
Salutare!

Am si eu acceeasi problema - coafura si machiaj pt nunta in Buzau. Si habar nu am unde as putea merge. As prefera bineinteles sa vina coafeza acasa, banuiesc ca saloanele sunt oricum super ocupate in luna august.

Nunta e in 2 saptamani iar eu abia sambata ajung la Buzau! Si nu cunosc deloc orasul :o am fost ocazional de vreo 3 ori. In regim de urgenta, imi poate recomanda cineva o coafeza care lucreaza frumos? Vreau ceva simplu si elegant.

Doamna Dobrescu? Gabi? Un numar de telefon? O adresa exacta? Orisice alta sugestie este mai mult decat binevenita!

Merci

ionela_oany
07.08.2008, 22:27:05
Unde mergeti/ati mers sa va machiati pentru nunta?Daca aveti cunostinta de o persoana care vine acasa la clienta ca sa o machieze ,va rog sa imi lasti un nr de tel pe p.m.

ionela_oany
07.08.2008, 22:39:25
Recomand cu ''simt de raspundere'' salonul Iris din cartierul Brosteni;-);-);-)

Diana2000
15.08.2008, 13:19:36
Si eu am vrut sa ma programez la salonul Iris, dar cand o sa fac proba pe 23 august tipa e in Concediu asa ca am decis sa merg la salonul Estele din centru. Ce stiti despre el? Am vazut ca are niste scoruriiii: de exemplu 150 ron coafat par lung 18 ron manichiura.... acum o sa vad pe 23 ce o sa iasa ..... Pot sa spun ca sunt preturi de bucuresti ... As vrea sa ma si machiez. :-?

Diana2000
15.08.2008, 13:24:43
Unde mergeti/ati mers sa va machiati pentru nunta?Daca aveti cunostinta de o persoana care vine acasa la clienta ca sa o machieze ,va rog sa imi lasti un nr de tel pe p.m.
Scumpa eu o sa incerc un machiaj la salonul Estele, dar sa vedem daca o sa imi placa ....

Diana2000
15.08.2008, 13:33:46
Fetele stiti sa imi spuneti unde s-a mutat salonul Antoanela care era langa Hasdeu? Eu acolo am vrut sa ma coafez initial, am inteles ca e undeva prin Dorobanti, dar nu l-am gasit:-s.

Miraj
15.08.2008, 14:22:56
Fetele stiti sa imi spuneti unde s-a mutat salonul Antoanela care era langa Hasdeu? Eu acolo am vrut sa ma coafez initial, am inteles ca e undeva prin Dorobanti, dar nu l-am gasit:-s.
Eu acolo m-am facut..din cate stiu e in Dorobanti, pe langa Non-stopul ala mare( cu statie de taxi vizavi) la parterul unui bloc..te anunt ca-mi fac programare la pedichiura sapt viitoare..pupici

Miraj
15.08.2008, 14:28:00
Dragele mele, eu m-am machiat singura.....intr-adevar am dat o graza de bani pe poduse dar am fost multumita de rezultat -am vrut ceva natural, discret.Am respecat toate regulile unui machiaj ca la carte si mi-a iesit ( cred ca va dati seama ca sunt si pasionata de domeniu )..la nunta nasei mele ( cu o sapt inainte de a amea) ea a ales s-o machiez eu, pt ca-i placea stilul in care machiam eu si a iesit super..poate gasesc o poza cu ea si cu mine sa va arat...

alina_i_2006
15.08.2008, 16:41:09

E in Dorobanti salonul Antoanela,la parter pe partea dreapta cum te duci spre piata de la Dorobanti si vii dinspre Non Stop-ul ala mare.

Diana2000
18.08.2008, 12:49:22
Va multumesc pentru raspuns fetele,
Mira parca Dana o cheama pe tipa de la Salonul Antoanela, nu?
Acum sa vad daca reuseste sotul sa ma programeze la salon, ca el azi a plecat la Bz,;)) sper ca nu pleaca si ea in Concediu:-? . Cu mine mai programez inca 2 prietene, in Bucuresti s-ar face reducere in situatia asta daca mireasa aduce mai multe persoane la salon, in Buzau nu cred ca se practica treaba asta......

Diana2000
18.08.2008, 12:51:50
Dragele mele, eu m-am machiat singura.....intr-adevar am dat o graza de bani pe poduse dar am fost multumita de rezultat -am vrut ceva natural, discret.Am respecat toate regulile unui machiaj ca la carte si mi-a iesit ( cred ca va dati seama ca sunt si pasionata de domeniu )..la nunta nasei mele ( cu o sapt inainte de a amea) ea a ales s-o machiez eu, pt ca-i placea stilul in care machiam eu si a iesit super..poate gasesc o poza cu ea si cu mine sa va arat...
Ce produse ti-ai luat Mira? si cam cat te-au costat? ca eu m-am gandit si la varianta asta.
La cununia civila si eu tot singurica m-am machiat si am fost multumita de cum mi-a iesit machiajul.

alina_i_2006
18.08.2008, 13:48:58
Va multumesc pentru raspuns fetele,
Mira parca Dana o cheama pe tipa de la Salonul Antoanela, nu?
Acum sa vad daca reuseste sotul sa ma programeze la salon, ca el azi a plecat la Bz,;)) sper ca nu pleaca si ea in Concediu:-? . Cu mine mai programez inca 2 prietene, in Bucuresti s-ar face reducere in situatia asta daca mireasa aduce mai multe persoane la salon, in Buzau nu cred ca se practica treaba asta......
Nu cred ca se practica si in Buzau...Cel putin la nunta surorii mele,s-a coafat la Triana,am fost si eu cu ea si inca 2 colege si mama si o matusa,deci am fost 6 persoane si nu ni s-a facut nicio reducere.Poate tu ai mai mult noroc:-p.Pupici

Diana2000
18.08.2008, 16:16:33
Nu cred ca se practica si in Buzau...Cel putin la nunta surorii mele,s-a coafat la Triana,am fost si eu cu ea si inca 2 colege si mama si o matusa,deci am fost 6 persoane si nu ni s-a facut nicio reducere.Poate tu ai mai mult noroc:-p.Pupici
Merci pentru urare, dar nu prea cred, avand in vedere cazul tau..... m-ai descurajat :-$ :)>-.

Miraj
19.08.2008, 09:45:18
Ce produse ti-ai luat Mira? si cam cat te-au costat? ca eu m-am gandit si la varianta asta.
La cununia civila si eu tot singurica m-am machiat si am fost multumita de cum mi-a iesit machiajul.
In primul rand baza de machiaj, exista mai multe tipuri, pe mine m-a ajutat tipa de la stand - 40 ron, fond de ten - 80ron ( este unul cu pensula in capat, asa se aplica , trece fondul de ten prin pensula aia si asa se intinde bine- de la Bourjois parca este), fard -2 lei:)) - nu stiu cat am dat, dar a fost ieftin si bun, gloss -30 lei, ruj - 30 lei, rimel - 50 lei..si cam atat. M-am machiat cu mov inchis-mov deschis-argintiu si toata lumea m-a apreciat...Am facut in saptamana aia un peeling acasa si am avut grija sa-mi curat bine-bine fata inainte de a ma machia..pupici

Alynuta87
19.08.2008, 12:39:26
Mi-a placut foarte mult machiajul tau, e ceva f aproape de natural si mi-a placut la nebunie si rochia ta. Vreau sa te intreb si eu ceva:unde ti-ai facut manichiuraaaaa???? nu am putut sa nu o remarc:-p :*:*:*

alina_i_2006
19.08.2008, 12:52:24
Nu am vrut sa te descurajez!Mii de scuze...Poate ca in alta parte este altfel si sunt si mult mai atente coafezele si mai dragute.Noua ne-a parut foarte rau ca am ales acel coafor,mai ales ca mie mi-a facut o coafura pe care am stricat-o cand am ajuns acasa pentru ca nu mi-a placut.In schimb surorii mele chiar i-au facut ceva dragut la par.Macar ei i-a placut si asta a fost cel mai important.Eu inca sunt in dubii si nu stiu unde o sa ma coafez.Cred ca pana la nunta o sa incerc mai multe:-p

Miraj
19.08.2008, 12:57:22
La salonul Antoanella - acum s-a mutat prin Dorobanti..si sunt unghii false cu gel, le-am avut cateva luni si ma bate gandul sa-mi pun iar :-p ...

Alynuta87
19.08.2008, 13:07:17
La salonul Antoanella - acum s-a mutat prin Dorobanti..si sunt unghii false cu gel, le-am avut cateva luni si ma bate gandul sa-mi pun iar :-p ...

Bine de retinut...o sa caut salonul . Tks:*

Diana2000
19.08.2008, 13:33:53
In primul rand baza de machiaj, exista mai multe tipuri, pe mine m-a ajutat tipa de la stand - 40 ron, fond de ten - 80ron ( este unul cu pensula in capat, asa se aplica , trece fondul de ten prin pensula aia si asa se intinde bine- de la Bourjois parca este), fard -2 lei:)) - nu stiu cat am dat, dar a fost ieftin si bun, gloss -30 lei, ruj - 30 lei, rimel - 50 lei..si cam atat. M-am machiat cu mov inchis-mov deschis-argintiu si toata lumea m-a apreciat...Am facut in saptamana aia un peeling acasa si am avut grija sa-mi curat bine-bine fata inainte de a ma machia..pupici
Merci de raspuns scumpa. Si eu tot cam asa procedez cand ma machiez pentru ocazii speciale. >:D<

Diana2000
19.08.2008, 13:56:36
Auzi Mira, dar unghiile astea false nu au aspect urat un momentul in care iti creste unghia naturala?
Eu sincer nu pot sa inteleg cum au stat atata timp pe unghia ta acele unghii false si cum au mai aratat si bine :-? !!!!!!!!!!
Cred ca nu imi ramane decat sa incerc si eu, ca sa ma lamuresc:D.

Miraj
19.08.2008, 14:02:07
Auzi Mira, dar unghiile astea false nu au aspect urat un momentul in care iti creste unghia naturala?
Eu sincer nu pot sa inteleg cum au stat atata timp pe unghia ta acele unghii false si cum au mai aratat si bine :-? !!!!!!!!!!
Cred ca nu imi ramane decat sa incerc si eu, ca sa ma lamuresc:D.
Nu au un aspect urat pt ca te duci la intretinere si umple cu gel spatiul ala dintre unghia falsa/gel si unghia ta..intretinerea e la 3 sapt si se vede ok dupa aceea..

Diana2000
19.08.2008, 14:36:24
Apropo Mira, de mult m-am tinut sa iti spun ca din pozele tale cunosc 2 persoane :D , pe Mugurel, este fost coleg de generala si liceu si pe Sorin ilcunosc din copilarie (unchiul lui e vecin cu mine). POP.

Diana2000
19.08.2008, 14:41:29
Nu au un aspect urat pt ca te duci la intretinere si umple cu gel spatiul ala dintre unghia falsa/gel si unghia ta..intretinerea e la 3 sapt si se vede ok dupa aceea..
aaaaaaaaaaaaa acum imi este clar, m-ai lamurit=P~, nu stiam care e procedura, eu nu prea sunt de acord cu unghiile false, mi se pare ca dauneaza unghieie naturale, dar aspectul este unul f frumos

Diana2000
19.08.2008, 15:03:44
Nu am vrut sa te descurajez!Mii de scuze...Poate ca in alta parte este altfel si sunt si mult mai atente coafezele si mai dragute.Noua ne-a parut foarte rau ca am ales acel coafor,mai ales ca mie mi-a facut o coafura pe care am stricat-o cand am ajuns acasa pentru ca nu mi-a placut.In schimb surorii mele chiar i-au facut ceva dragut la par.Macar ei i-a placut si asta a fost cel mai important.Eu inca sunt in dubii si nu stiu unde o sa ma coafez.Cred ca pana la nunta o sa incerc mai multe:-p
Ei nu ai de ce sa te scuzi >:D< , asta e realitatea din zilele noastre ... Imi pare rau de ce ti s-a intamplat la coafor, dar sigur pana la nunta ta o sa faci cea mai buna alegere ;-).

Aida13
19.08.2008, 19:25:04
Ei nu ai de ce sa te scuzi >:D< , asta e realitatea din zilele noastre ... Imi pare rau de ce ti s-a intamplat la coafor, dar sigur pana la nunta ta o sa faci cea mai buna alegere ;-).
Sa va povestesc ce i s-a intamplat unei prietene in ziua nuntii! S-a dus la un vestit coafor, au aranjat-o( credeau ele), dar...L-a sfarsit mireasa le-a platit si foarte sigura pe ea le-a spus "Va multumesc dar va rog sa ma ajutati sa ma desfac pentru ca eu nu pot iesi asa pe strada!" Atunci am incremenit si eu si ele...dar au ajutat-o, fara nici un comentariu, din cata galagie era inainte, pana cand am iesit de acolo nu s-a mai auzit nici macar musca!...Asa caractere puternice ar trebui sa fim toate si sa avem curajul sa spunem nu atunci cand este de nu, sa stim sa negociem ( vezi exemplul dat de Diana 2000).....

Miraj
20.08.2008, 09:16:44
Apropo Mira, de mult m-am tinut sa iti spun ca din pozele tale cunosc 2 persoane :D , pe Mugurel, este fost coleg de generala si liceu si pe Sorin ilcunosc din copilarie (unchiul lui e vecin cu mine). POP.
Un Mugurel am avut la nunta:-p ..ne este un bun prieten, dar nu stiu ce sa zic de Sorin..poate mai are un alt nume!!???zi-mi o poza in care apare sa stiu despre cine vorbim:-B ,,pupici

Diana2000
20.08.2008, 14:45:16
Un Mugurel am avut la nunta:-p ..ne este un bun prieten, dar nu stiu ce sa zic de Sorin..poate mai are un alt nume!!???zi-mi o poza in care apare sa stiu despre cine vorbim:-B ,,pupici
M-am uitat mai atenta si Sorin apare in poza VDB 6209 impreuna cu sotia, a fost acolo in locul unde ai fost tu dusa cand te-au furat...... acum nu mai stiu daca il cunosti sau a fost o pura coincidenta ca el a fost acolo. ;;)

Miraj
20.08.2008, 14:48:25
M-am uitat mai atenta si Sorin apare in poza VDB 6209 impreuna cu sotia, a fost acolo in locul unde ai fost tu dusa cand te-au furat...... acum nu mai stiu daca il cunosti sau a fost o pura coincidenta ca el a fost acolo. ;;)
=)) =)) =)) nu-i cunosc..cred ca-i cunostea fotograful=)) =))

Diana2000
20.08.2008, 15:29:27
=)) =)) =)) nu-i cunosc..cred ca-i cunostea fotograful=)) =))
Scuze atunci ca "te-am bagat in ceata" =)) =)) =)) , dar e tare faza =))

Velvet
22.08.2008, 23:57:05
buna, eu nu sunt din buzau, dar o sa am nunta acolo; asa ca as vrea daca se poate sa imi recomandati un salon sau o anumita persoana pt coafat, machiat...

georgiiana
28.08.2008, 18:05:12
ionela,casa de piatra ,multa fericire alaturi de sotul tau si petrecere frumoasa maine.

elena_mac
06.09.2008, 19:45:54
Stie cineva un coafor in rm sarat??????
de o saptamana de cand m-am mutat in rm caut un coafor....si nu gasesc!!!!!Help!!!!:((

alina_i_2006
08.09.2008, 16:50:47
Eu acolo m-am facut..din cate stiu e in Dorobanti, pe langa Non-stopul ala mare( cu statie de taxi vizavi) la parterul unui bloc..te anunt ca-mi fac programare la pedichiura sapt viitoare..pupici
Miraj,mi-a placut mult de tot coafura ta.Si eu de cand am stabilit data nuntii am in minte acelasi gen de coafura.Rugamintea mea este daca nu ai o poza care sa arate si la spate cum ai fost facuta,pentru inspiratia mea te rog.Mai ales ca eu stau foarte aproape de salonul unde ai fost tu si daca m-as coafa acolo as face si economie de timp,numai sa imi placa.Cum s-au purtat cu tine?Si cat a costat?Merci mult.

Alynuta87
10.09.2008, 13:36:52
salutare.si eu ma casatoresc anul acesta si tot in buzau.eu m-am interesat de coafiura si machiaj si am inteles ca este o doamna care ar coafa si ar machia foarte frumos.se numeste dobrescu parca.nu stiu dc ai auzit de ea.dc vrei nr ei de tel ti-l pot trimite pe mail-ul tau.sa imi spui care este mail-lul.unde faci nunta?

Buna, ai idee cum se mai numeste doamna Dobrescu? Adik tot numele si prenumele?:D :*

Alynuta87
10.09.2008, 13:44:21

Chiar iese asa exact k in poza? Imi place la nebunie prima coafura... Cam cat costa?

Alynuta87
10.09.2008, 13:52:55

Imi poti spune si mie cat te-au costat unghiile false?Si ink ceva: ti le poti dezlipi singura? nu se vad urat unghiile naturale dupa ce le dai jos pe cele false?

Diana2000
19.09.2008, 12:43:30
Fetele pana la urma am fost coafata la salonul Estelle din centru, insa am cateva completari sa fac, asa pentru voi.
Eu intial vroiam sa ma coafeze Dana de la Antoanela Look, dar nu s-a putut era plecata toata ziua, coafa la o nunta in Berca, asa ca am ramas cu programarea de la Estelle.
Ideea este ca nu prea am fost multumita ca nu mi-a rezistat coafura pana dimineata, intre timp s-a lasat parul si mai este si scumpa coafarea acolo "pe ... te miri ce iti face".
A doua nemultumire este in ceea ce priveste manichiura, tipa de acolo nu face nimic special si nici produse bune nu au (nu mi-a venit sa cred cand am vazut ca aveau oje de 20, 30 de mii din piata... ca sa zic asa); oare pe ce sa dai 18 ron???!!!!
Numai ca eu i-am cerut un pic mai mare atentia si mi-a facut unghiutele un pic mai bine ca la "proba" (cand am fost la nunta nasei), atunci nu mi-a indepartat cuticula unghiei bine/:) .
In concluzie nu va recomand sa mergeti acolo, atmosfera e ok, dar rezultatele lasa de dorit.
Daca stateam in Buzau, nu se mai intampla sa fiu un pic dezamagita, dar asta e cand nu esti tot timpul acolo...
Oricum pe acest site am gasit f multe informatii care mi-au fost de mare ajutor, de la voi fetelor :) >:D< .
Si eu la randul meu vreau sa fiu de folos celor care au nevoie de informati:)>-.

alina_i_2006
19.09.2008, 12:54:17
Am auzit numai lucruri de bine de la voi despre Antoanella Look si chiar ma gandesc serios sa il frecventez ca sa vad cum lucreaza,si anul viitor sa imi faca si o proba,sau poate chiar mai multe pentru ca inca nu m-am hotarat la coafura.Va multumesc fetelor pentru sfaturi si cred ca nu sunt singura:*

Diana2000
30.10.2008, 15:12:44
Am auzit numai lucruri de bine de la voi despre Antoanella Look si chiar ma gandesc serios sa il frecventez ca sa vad cum lucreaza,si anul viitor sa imi faca si o proba,sau poate chiar mai multe pentru ca inca nu m-am hotarat la coafura.Va multumesc fetelor pentru sfaturi si cred ca nu sunt singura:*
Alina vei vedea poze de la nunta viitorilor mei finii, si cateva coafuri vor fi realizate la Antoanella Look (a miresei, a mea, a mirelui, a soacrei, si a unor domnisoare) , te vor ajuta sa iti formezi o idee :-p.

alina_i_2006
30.10.2008, 17:26:14
Alina vei vedea poze de la nunta viitorilor mei finii, si cateva coafuri vor fi realizate la Antoanella Look (a miresei, a mea, a mirelui, a soacrei, si a unor domnisoare) , te vor ajuta sa iti formezi o idee :-p.
Super!Mi-ar placea ceva in genul cum a avut Miraj.Oare tot acolo s-a coafat?Si daca acea fata Dana nu este acolo,nu mai este altcineva care poate coafa sau numai ea se ocupa de coafuri de mireasa?Astept pozici!Merci mult!>:D<

Diana2000
31.10.2008, 13:09:22
Super!Mi-ar placea ceva in genul cum a avut Miraj.Oare tot acolo s-a coafat?Si daca acea fata Dana nu este acolo,nu mai este altcineva care poate coafa sau numai ea se ocupa de coafuri de mireasa?Astept pozici!Merci mult!>:D<
Da cred ca Miraj si-a facut la Dana coafura si din cate stiu eu, doar ea coafeaza. Oricum nu ti-as recomanda sa te lasi pe mana alteia. Eu sper sa fiu multumita de ceea ce imi face.

erika_22
01.11.2008, 23:02:18
Eu, una am ramas cu un gust amar dp ce am fost la salonul Antonella Look, cel de langa Hasdeu. Am fost pt o manechiura si desi am insistat ca nu imi place ceea ce imi face ...tipa a continuat spunand ca de fapt asta se poarta si sa o las sa isi faca treaba... Nu am avut de ales ... se pare ca parerea mea nu a contat ... m-am ales cu niste chestii mai mari de jum din unghie in conditiile in care am vrut ceva discret. Am incercat sa ma obisnuiesc cu noua "imagine" dar nu am rezistat mai mult de 30 min... si am aj sa le sterg si sa incerc singura sa ma descurc. Nu as vrea sa creez o impresie rea despre acest salon ... dar dp cum spune proverbul "La pomul laudat sa nu te duci cu sacul".
Pot spune ca am cunostinte care au frecventat salonul si care mi-au impartasit aceeasi dezamagire ...

Diana2000
02.11.2008, 14:18:48
Imi pare rau de ceea ce ti s-a intamplat, exista si astfel de riscuri. Insa noi ne refeream mai mult la coafat.
O sa imi fac si o manichiura acolo si o sa va spun cum a iesit. Eu cred ca depinde de la o persoana la alta..... ramane de vazut.

Miraj
03.11.2008, 11:21:56
Buna. da acolo m-am coafat pt nunta, dar ma duc si pt alte chestii la Dana. Mie imi placce pt ca tine cont de parerea mea si atunci mi-a iesit din prima ce am vrut.
PS Numai Dana este coafeza acolo dar sa-ti faci programare din timp ca-i f aglomerat.:*

Miraj
03.11.2008, 11:25:06
Imi poti spune si mie cat te-au costat unghiile false?Si ink ceva: ti le poti dezlipi singura? nu se vad urat unghiile naturale dupa ce le dai jos pe cele false?
Buna- nu stiu cat mai costa acum, eu le-am dat jos la cateva saptamani dupa nunta.Unghia naturala nu arata grozav dupa aia, mi-a trebuit o luna sa-si revina.De regula nu te lasa sa ti le dai jos singura dar eu am cedat psihic si le-am dat jos singura( am cedat pt ca simteam ca nu pot sa fac curat ca lumea;)) ).pupici

Miraj
03.11.2008, 11:41:09
Miraj,mi-a placut mult de tot coafura ta.Si eu de cand am stabilit data nuntii am in minte acelasi gen de coafura.Rugamintea mea este daca nu ai o poza care sa arate si la spate cum ai fost facuta,pentru inspiratia mea te rog.Mai ales ca eu stau foarte aproape de salonul unde ai fost tu si daca m-as coafa acolo as face si economie de timp,numai sa imi placa.Cum s-au purtat cu tine?Si cat a costat?Merci mult.
buna, cred ca sunt poze in link si de la spate- pe la local pe undeva parca. Dana , coafeza e OK, mie imi place de ea, dar depinde si ce vrei.Mergi si intreaba acolo, poate iti faci programare pt o proba.te pup

Alynuta87
03.11.2008, 20:14:28
[quote=Miraj;1203191]Buna- nu stiu cat mai costa acum, eu le-am dat jos la cateva saptamani dupa nunta.Unghia naturala nu arata grozav dupa aia, mi-a trebuit o luna sa-si revina.De regula nu te lasa sa ti le dai jos singura dar eu am cedat psihic si le-am dat jos singura( am cedat pt ca simteam ca nu pot sa fac curat ca lumea;)) ).pupici[/quote

Si nu te-ai gandit ca decat sa-ti dai frumusete de unghii jos mai bine nu mai faci curat??:laugh: Glumesc. O sa incerc si eu sa vad ce iese. Nici nu stiu cu cat timp sa ma duc pt o proba la machiaj la coafat,etc... Oricum multumesc frumos. te pup:*

Alynuta87
08.01.2009, 12:48:16
fetelor stiti vreuna pe cineva care poate veni sa te machieze si sa te coafeze acasa?ma gandesc ca e mai practic asa decat sa mergi la un salon. Nu e nevoie sa te mai plimbi de colo colo machiata si coafata. Va pup

Alynuta87
13.01.2009, 15:59:44
Chiar nimeni?:-<

ralu_ela
13.01.2009, 18:05:44
fetelor stiti vreuna pe cineva care poate veni sa te machieze si sa te coafeze acasa?ma gandesc ca e mai practic asa decat sa mergi la un salon. Nu e nevoie sa te mai plimbi de colo colo machiata si coafata. Va pup

Buna Alina

Intradevar e mai practic sa te aranjezi acasa...insa sa stii ca si daca mergi la coafor e destul de ok...eu una m-am suit in masina, m-am dus la coafor, apoi iar in masina si m-am dus la machiaj...si a fost ok
:*

izabela_2009
13.01.2009, 20:04:30
Chiar nimeni?:-<
Nici eu nu stiu pe nimeni dar mi se pare mult mai comod sa te duci la un salon si sa-ti faci toate procedeele acolo.

izabela_2009
13.01.2009, 20:10:18
Cel mai bine este sa cauti un salon un sa gasesti sa-ti faci tot ce-ti trebuie,sa nu mai fii nevoita sa te plimbi de colo-colo.
Si eu sunt nasa in septembrie si caut un astfel de loc.Sa ma tii si pe mine la curent daca gasesti ceva fain.

Alynuta87
14.01.2009, 14:34:13
Ma gandeam k acolo la coafor indiferent de ora la care esti programata intarzii...nu stii cat dureaza, e posibil sa mai ai de asteptat mai ales daca ai o alta mireasa inainte si tot asa. Si un alt motiv era faptul k eu pe unde am mers, nu mi-au facut vreo coafura deosebita, sau vreun machiaj deosebit. Singurul loc unde pot sa zic k mi-a placut machiajul asa cat de cat, si a si tinut...este Elixir. In rest nu mi-a placut. Voi ce salon mi-ati recomanda? Am inteles k la Iris coafeaza frumos, chiar o sa fac o incercare si acolo, mai ales k e la 3 blocuri distanta:D Pupici

martick
17.01.2009, 19:36:42
#-o fetelor,as vrea sa stiu daca stiti pe cineva pe neme "mona" ca ar lucra la vre-un salon in bz.e o prietena si de cand am plecat din bz am pierdut legatura si stiu ca se angajase la salon sau chiar trebuia sa-si deschida unul....

eiei
17.01.2009, 21:40:47
Buna, fetelor!Sint mai noua pe aici si as dori sa actualizam un subiect:cofura si machiaj in Buzau.Ce recomandati, mai bine zis pe cine?HEEEELLLLPPPP.Multumesc
^:)^

alina_i_2006
18.01.2009, 13:03:35
#-o fetelor,as vrea sa stiu daca stiti pe cineva pe neme "mona" ca ar lucra la vre-un salon in bz.e o prietena si de cand am plecat din bz am pierdut legatura si stiu ca se angajase la salon sau chiar trebuia sa-si deschida unul....

Cunosc eu o fata pe nume Mona care lucra la Triana,coaforul de langa cofetaria Eveliny(nu cea de pe Nicolae Balcescu ci cealalta cofetarie).Sora mea acolo s-a coafat dar nu la Mona ci la o colega de-a ei.Pe mine m-a coafat ea tot la nunta la sora mea.Sper sa fie vorba de aceeasi Mona.Am facut cursurile de coafura impreuna.

martick
20.01.2009, 17:37:40
:">
Cunosc eu o fata pe nume Mona care lucra la Triana,coaforul de langa cofetaria Eveliny(nu cea de pe Nicolae Balcescu ci cealalta cofetarie).Sora mea acolo s-a coafat dar nu la Mona ci la o colega de-a ei.Pe mine m-a coafat ea tot la nunta la sora mea.Sper sa fie vorba de aceeasi Mona.Am facut cursurile de coafura impreuna.

E UNA DRAGUTA,CU PAR NEGRU SI LUNG SI A LUCRAT CANDVA LA UN MAGAZIN DE LENGERIE VIZAVI DE STREA CIVILA.

alina_i_2006
20.01.2009, 20:17:58

E UNA DRAGUTA,CU PAR NEGRU SI LUNG SI A LUCRAT CANDVA LA UN MAGAZIN DE LENGERIE VIZAVI DE STREA CIVILA.

Da,e aceeasi.E foarte de treaba,mie mi-a facut o coama dinaia care se purta anul trecu,nu stiu daca se mai poarta si acum.Vrei sa te coafezi la ea?

alinacristina82
21.01.2009, 15:04:05

Buna!

Mona este vecina mea. Si pe mine tot ea ma va coafa la nunta. Acum nu mai lucreaza la triana ci aproape, la intrare in brosteni. De la Eveliny o iei pe strada cu biserica si la primele blocuri. Diamond se numeste. Oricum Moni a acumulat experienta, e super!!!! Ti-o recomand cu drag!

alinacristina82
21.01.2009, 15:12:31

Dupa o discutie la telefon cu Mona, am aflat ca in aceste zile isi amenajeaza propriul coafor in blocul in care locuim, adica Brosteni, M6, parter. Intr-o luna e gata.

alina_i_2006
21.01.2009, 16:31:08
Dupa o discutie la telefon cu Mona, am aflat ca in aceste zile isi amenajeaza propriul coafor in blocul in care locuim, adica Brosteni, M6, parter. Intr-o luna e gata.
Super!Eu o cunosc pentru ca am facut impreuna cursurile de calificare si pe atunci lucra la Triana.M-am coafat la ea la nunta surorii mele,si eu si mama si inca doua prietene si a iesit foarte frumos la toate.E o fata super de treaba,sigur o sa merg la ea.Sa ne anunti cand e gata coaforul.Pooop:*

alinacristina82
22.01.2009, 09:24:16
Super!Eu o cunosc pentru ca am facut impreuna cursurile de calificare si pe atunci lucra la Triana.M-am coafat la ea la nunta surorii mele,si eu si mama si inca doua prietene si a iesit foarte frumos la toate.E o fata super de treaba,sigur o sa merg la ea.Sa ne anunti cand e gata coaforul.Pooop:*

=)) sper sa faca fata pe 15 august, ca si pt nunta mea, trebuie sa aranjeze fff multe persoane in afara de mine!!!

alina_i_2006
22.01.2009, 15:33:10
=)) sper sa faca fata pe 15 august, ca si pt nunta mea, trebuie sa aranjeze fff multe persoane in afara de mine!!!
Eu m-am referit la faptul ca o sa merg la ea asa in general pentru un tuns,coafat.Pentru la nunta vreau sa gasesc pe cineva sa vina acasa pentru ca e mult mai bine pentru mine.Oricum ,presupun ca nu lucreaza singura,asa ca ar avea timp sa ne coafeze pe amandoua.Numai sa il deschida pana atunci.:*

miaielamihaela
05.02.2009, 17:37:17
Fetelor pentru machiaj, cunosc o tipa care m-a machiat si pe mine si cateva prietene.Sincer, am fost foarte multumite...pt ca tine cont de fizionomia fetei, de tipul tenului....nu ti arunca pur si simplu un fard si un luciu de buze..si gata machiajul. Va pot lasa id-ul ei-Mik_mik8219. A...am uitat sa precizez...vine acasa..dar trebuie sa va faceti programari din timp...eu mi am facut cu 2 luni inainte, ca sa fiu sigura...Succes viitoarelor miresici!

Diana_Peter
05.02.2009, 20:15:23
Fetelor pentru machiaj, cunosc o tipa care m-a machiat si pe mine si cateva prietene.Sincer, am fost foarte multumite...pt ca tine cont de fizionomia fetei, de tipul tenului....nu ti arunca pur si simplu un fard si un luciu de buze..si gata machiajul. Va pot lasa id-ul ei-Mik_mik8219. A...am uitat sa precizez...vine acasa..dar trebuie sa va faceti programari din timp...eu mi am facut cu 2 luni inainte, ca sa fiu sigura...Succes viitoarelor miresici!

Nu ne arati si cateva poze cu machiajul? ;;)

eiei
23.02.2009, 22:49:24
Fetelor, chiar nu ma puteti indruma la nici o coafeza competenta in BZ?

alina_i_2006
24.02.2009, 11:29:27
Eu o sa incerc sa merg la Mona,are salon undeva in Brosteni,o sa fac o proba sa vad ce iese.Am inteles ca si la Antoanella look lucreaza bine o fata de acolo.Salonul este in Dorobanti la parterul unui bloc langa non stop.Mai veniti si voi cu pareri.>:D<

Velvet
03.03.2009, 15:31:21
si pana la urma...unde ne coafam, fardam??
Eu ma gandisem sa vin sa ma fac in Buc insa mi-am dat seama ca pe caldura aia o sa ajung la Buzau la fel cum am plecat:gen_07: :gen_07:

otilix
03.03.2009, 19:20:51
eu nu va pot recomanda pt ca la proba m-a aranjat f bine, cum imi doream. in ziua nuntii, multe programari, unele poate chiar suprapuse. in fine. a fost ok, insa nu ce imi doream. asa, mai rapid. din pacate u cred ca in perioadele cu f multe nunti pe weekend cam asa fac toti. nu refuza programari daca mai pot ingramadi pe cineva.

Miraj
09.03.2009, 16:52:20
Eu o sa incerc sa merg la Mona,are salon undeva in Brosteni,o sa fac o proba sa vad ce iese.Am inteles ca si la Antoanella look lucreaza bine o fata de acolo.Salonul este in Dorobanti la parterul unui bloc langa non stop.Mai veniti si voi cu pareri.>:D<

Buna, la dana de la Antonella m-am aranjat eu la nunta..si mi s-a parut Ok, eu o stiu dinainte, mi-a facut exact ce am cerut si repede..eu una o recomand , e super tipa.

Velvet
09.03.2009, 17:09:22
Credeti ca daca ma duc luna asta la un salon sa imi fac programare, este prea devreme? si daca am ghinionul ca pana la nunta persoana care trebuie sa ma faca nu mai lucreaza acolo??
da stiu intrebari tampite mai pun :gen_07: :gen_07: ,dar daca ....

alina_i_2006
09.03.2009, 17:10:54
Buna, la dana de la Antonella m-am aranjat eu la nunta..si mi s-a parut Ok, eu o stiu dinainte, mi-a facut exact ce am cerut si repede..eu una o recomand , e super tipa.

Stiu de Dana,tot de la tine stiu.:* :*Mi-a placut mult cum te-a coafat pe tine. Sa vad ce ma hotarasc.

Diana2000
10.03.2009, 10:50:10
Stiu de Dana,tot de la tine stiu.:* :*Mi-a placut mult cum te-a coafat pe tine. Sa vad ce ma hotarasc.
Pe mine tot Dana de la Antoanella m-a coafat cand am fost nasica, am fost f multumita. Atasez 2 poze sa va faceti o parere.

alina_i_2006
18.03.2009, 13:51:20

Daca vrei iti pot lasa pe pm nr de tel al Monei.Sa stii ca este foarte aglomerata.Eu nu cred ca o sa ma coafez la ea pentru ca o are pe cealalta Alina si probabil ca vor mai veni si rude de-ale ei si la mine vor mai vrea alte rude sa mearga si nu cred ca are timp sa ne faca pe toate.O sa incerc la fetele mele la Bijoux,unde am lucrat,pentru ca si-au facut si coafor.Va anunt ce am facut.Pooop

andreea_dt
19.03.2009, 17:28:07
Buna miresici. Eu sunt noua pe aici si abia am inceput sa ma documentez.
In legatura cu coafura, am si eu o intrebare. Eu as vrea (numai sa nu ma razgandesc pana atunci ca mai am timp :P) sa imi ondulez putin parul, numai asa o tenta, si apoi sa il prind intr-un coc destul de simplu, si bineinteles sa imi las "zulufi" pe fatza, pentru ca nu imi sta bine cu fatza goala. Sa fie genul de coafura ca si cum abia m-am trezit si mi-am prins parul asa in graba, neglijent, dar totusi aranjat :) Intreabarea mea vine: credeti ca la o astfel de coafura mai merge coronita?

andreea_dt
19.03.2009, 17:31:37
Atasez si o poza care m-a inspirat

adriana23
19.03.2009, 17:35:57
Buna miresici. Eu sunt noua pe aici si abia am inceput sa ma documentez.
In legatura cu coafura, am si eu o intrebare. Eu as vrea (numai sa nu ma razgandesc pana atunci ca mai am timp :P) sa imi ondulez putin parul, numai asa o tenta, si apoi sa il prind intr-un coc destul de simplu, si bineinteles sa imi las "zulufi" pe fatza, pentru ca nu imi sta bine cu fatza goala. Sa fie genul de coafura ca si cum abia m-am trezit si mi-am prins parul asa in graba, neglijent, dar totusi aranjat :) Intreabarea mea vine: credeti ca la o astfel de coafura mai merge coronita?

parerea mea e ca merge o coronita , dar sa incerci sa estompezi un pic cararea de pe mijloc ..si atunci o sa iasa foarte bine ...>:D<

andreea_dt
19.03.2009, 17:44:26
parerea mea e ca merge o coronita , dar sa incerci sa estompezi un pic cararea de pe mijloc ..si atunci o sa iasa foarte bine ...>:D<

Asta e doar asa de inspiratie, nici eu nu as vrea sa se vada cararea cu toate ca eu sunt mai blonduta si nu s-ar vadea chiar asa... Oricum mai am timp sa mai caut si sa ma mai razgandesc de 10 ori ce coafura sa imi fac :))
multumesc de arspuns asa promt... tu cum stai cu pregatirile?

adriana23
19.03.2009, 18:17:15
Asta e doar asa de inspiratie, nici eu nu as vrea sa se vada cararea cu toate ca eu sunt mai blonduta si nu s-ar vadea chiar asa... Oricum mai am timp sa mai caut si sa ma mai razgandesc de 10 ori ce coafura sa imi fac :))
multumesc de arspuns asa promt... tu cum stai cu pregatirile?

Nu stau chiar bine ..nici nasi nu am inca :-s
am resturant, muzica, ...si cam atat..:)) cand o sa ajung in buzau data viitoare o sa vb cu filmatul si foto ...in viitorul apropiat vrem sa ne luam verighete(am fost sa cautam, dar nu ne a placut nimik), si am ochit si cocardele ..dar nu am timp sa ma duc la magazin din cauza programului...hai ca te zapacesc cu ale mele :)
tu cum stai?ai resturant?muzica? pana in 2010 mai e , dar vezi ca se fac rezervari de pe acum ...

andreea_dt
19.03.2009, 23:04:24
Nu stau chiar bine ..nici nasi nu am inca :-s
am resturant, muzica, ...si cam atat..:)) cand o sa ajung in buzau data viitoare o sa vb cu filmatul si foto ...in viitorul apropiat vrem sa ne luam verighete(am fost sa cautam, dar nu ne a placut nimik), si am ochit si cocardele ..dar nu am timp sa ma duc la magazin din cauza programului...hai ca te zapacesc cu ale mele :)
tu cum stai?ai resturant?muzica? pana in 2010 mai e , dar vezi ca se fac rezervari de pe acum ...

mult succes si spor la alergat.
eu deocamdata nu am nimic, doar localul e ca si rezolvat. dupa pasti incolo ne convocam parintii ca sa vorbim.... mai vreau acum sa rezolv cu biserica si probabil cu muzica, restul mai incolo...

dar sa revenim la tema... nu am auzit pe nimeni zicand de Venus. adevarul e ca nu am fost niciodata acolo, dar acum vreo 5 ani cand s-a insurat fratele meu a mea cumnata acolo s-a aranjat, coafat, machiat... sincer nu stiu ce s-a mai petrecut de atunci pe acolo, dar nu cred sa e ceva de capul lui...

nico_pisix
26.03.2009, 14:24:06
Buna fetelor!
Cautam un salon de infrumusetare in buzau si din intamplare am gasit acest forum. Eu sunt din Bucuresti, dar se pare ca voi face nunta la Buzau.
Am tot cautat printre ofertele de saloane, dar vad aici ca parerile sunt impartite intre vogue, elixir, antonella, estelle.
Voi ce ma sfatuiti?
Eu vin foarte rar la buzau si atunci de obicei cu treaba.
Nu am mers niciodata la un salon la voi in oras.
Apropos, o colega de facultate mi-a spus ca o prietena a ei a deschis un salon acum cateva luni, dar nu isi aminteste cum se numeste.
Ce saloane s-au deschis in ultima parte a anului 2008 in buzau?
Multumesc...multe intrebari....si e abia inceputul cautarilor.
Pupici>:D<

Velvet
26.03.2009, 15:08:25
Buna fetelor!
Cautam un salon de infrumusetare in buzau si din intamplare am gasit acest forum. Eu sunt din Bucuresti, dar se pare ca voi face nunta la Buzau.
Am tot cautat printre ofertele de saloane, dar vad aici ca parerile sunt impartite intre vogue, elixir, antonella, estelle.
Voi ce ma sfatuiti?
Eu vin foarte rar la buzau si atunci de obicei cu treaba.
Nu am mers niciodata la un salon la voi in oras.
Apropos, o colega de facultate mi-a spus ca o prietena a ei a deschis un salon acum cateva luni, dar nu isi aminteste cum se numeste.
Ce saloane s-au deschis in ultima parte a anului 2008 in buzau?
Multumesc...multe intrebari....si e abia inceputul cautarilor.
Pupici>:D<

Buna,

Bine ai venit. Nici eu nu sunt din Buzau, ajung la fel de rar, dar ca si tine voi face nunta acolo...eu o sa merg la Antonella...fetele care s-au coafat aici au fost ff multumite.

P.S Cand ai nunta?

nico_pisix
27.03.2009, 09:52:44
Buna,

Bine ai venit. Nici eu nu sunt din Buzau, ajung la fel de rar, dar ca si tine voi face nunta acolo...eu o sa merg la Antonella...fetele care s-au coafat aici au fost ff multumite.

P.S Cand ai nunta?

Buna!
Si asta este o problema, pt ca nu prea se potrivesc datele libere de la restaurant cu datele cand am vrea noi. Probabil ca spre sfarsitul toamnei, daca reusim sa impacam toate cele, daca nu primavara viitoare.

Multumesc oricum pt. sfat. Antonella este un salon cu vechime in oras?
Mi se pare una dintre cele mai importante chestii. Coafatul si machiajul iti schimba total aspectul: in bine ...sau in rau...doamne fereste:(

Intrebam de saloane mai noi pt ca am inteles atunci de la colega mea ca ar fi unul foarte misto deschis acum cateva luni de o tipa Alina din Urziceni, care are un salon frumos si acolo.

Oricum ramane deschis subiectul ... poate facem un top al saloanelor mai noi (ar trebui sa vina cu chestii noi) si al cosmeticienelor (care ar trebui sa isi dea interesul sa faca din noi niste printesici).

Va pup!

adriana23
27.03.2009, 13:41:57
Buna!
Si asta este o problema, pt ca nu prea se potrivesc datele libere de la restaurant cu datele cand am vrea noi. Probabil ca spre sfarsitul toamnei, daca reusim sa impacam toate cele, daca nu primavara viitoare.

Multumesc oricum pt. sfat. Antonella este un salon cu vechime in oras?
Mi se pare una dintre cele mai importante chestii. Coafatul si machiajul iti schimba total aspectul: in bine ...sau in rau...doamne fereste:(

Intrebam de saloane mai noi pt ca am inteles atunci de la colega mea ca ar fi unul foarte misto deschis acum cateva luni de o tipa Alina din Urziceni, care are un salon frumos si acolo.

Oricum ramane deschis subiectul ... poate facem un top al saloanelor mai noi (ar trebui sa vina cu chestii noi) si al cosmeticienelor (care ar trebui sa isi dea interesul sa faca din noi niste printesici).

Va pup!

Sfarsitul toamnei 2009?:) sau 2010?

escmed
30.03.2009, 11:58:46
Pe mine tot Dana de la Antoanella m-a coafat cand am fost nasica, am fost f multumita. Atasez 2 poze sa va faceti o parere.

Am observat ca multe dintre miresicile de Buzau ati fost multumite de Dana de la Antoanella, va rog sa-mi spuneti unde e situat acest salon? Nici eu nu sunt din Buzau si nu stiu unde este acest salon.
Eu am parul destul de dificil, in sensul ca e par cret natural, foarte aspru si greu de aranjat si de aceea caut o coafeza care sa se descurce si cu buclele mele aspre. Cred ca multe fete ma invidiati pentru parul natural, dar credeti-ma uneori e foarte dificil de aranjat.

alina_i_2006
30.03.2009, 12:17:11
Am observat ca multe dintre miresicile de Buzau ati fost multumite de Dana de la Antoanella, va rog sa-mi spuneti unde e situat acest salon? Nici eu nu sunt din Buzau si nu stiu unde este acest salon.
Eu am parul destul de dificil, in sensul ca e par cret natural, foarte aspru si greu de aranjat si de aceea caut o coafeza care sa se descurce si cu buclele mele aspre. Cred ca multe fete ma invidiati pentru parul natural, dar credeti-ma uneori e foarte dificil de aranjat.

Salonul Antoanella este situat in cartierul Dorobanti,partea dinspre Brosteni, la parterul unui bloc,nu stiu numarul blocului dar pot sa ma interesez.

escmed
30.03.2009, 12:29:36
Salonul Antoanella este situat in cartierul Dorobanti,partea dinspre Brosteni, la parterul unui bloc,nu stiu numarul blocului dar pot sa ma interesez.

Mersi, chiar si un numar de telefon mi-ar fi de ajutor.

Velvet
30.03.2009, 12:37:00
Mersi, chiar si un numar de telefon mi-ar fi de ajutor.

Iti dau eu un PM cu nr

Esmeralda
11.04.2009, 18:30:03
Iti dau eu un PM cu nr
Velvet, ai putea te rog sa imi dai si mie PM cu nr? Merci!!

mariposa_mariposa
04.05.2009, 13:40:32
Buna miresici,
Care dintre voi imi poate spune o parere despre coaforul de vis.-a-vis de Biblioteca Municipala unde din care am inteles este o coafeza Alina care coafeaza f b????????????
Nume nu stiu pt ca toata lumea ii zice la Alina cu toate ca eu nu cred ca se numeste asa.
Pupici si o nunta cat mai frumoasa!

alina_i_2006
06.05.2009, 10:26:54
Fetelor,dati-mi si mie o fata care sa machieze bine si sa vina acasa.Sau pana la urma ma duc eu la salon numai sa stie sa machieze bine.Plllsssss:*

Alynuta87
11.05.2009, 15:23:13
Cunoaste cineva o coafeza buna care sa vina si acasa????? Daca stie cineva sa imi spuna. Va rooog!

Alynuta87
11.05.2009, 15:48:23
A fost careva pt o proba la Antonella? Vreau sa ma duc sa fac si eu o proba acolo, dar vroiam niste pareri despre acest salon inainte. As vrea si eu sa gasesc un salon, unde sa ma sfatuiasca..ce mi-as putea face la par. De obicei sunt intrebata:"Ce doriti sa va faceti?" si apoi se apuca de treaba. Daca nu iese bine, e vina mea k eu am ales. Dar bineinteles ca niciodata nu spun ca nu iti sta bine. Din contra!

alina_i_2006
11.05.2009, 16:42:14
Am gasit o fata care ma machiaza acasa.Urmeaza sa stabilim o zi pentru o proba si daca iese bine o sa ma machieze si la nunta.Sper sa iasa bine ca nu mai vreau sa mai caut!

Velvet
11.05.2009, 16:51:30
A fost careva pt o proba la Antonella? Vreau sa ma duc sa fac si eu o proba acolo, dar vroiam niste pareri despre acest salon inainte. As vrea si eu sa gasesc un salon, unde sa ma sfatuiasca..ce mi-as putea face la par. De obicei sunt intrebata:"Ce doriti sa va faceti?" si apoi se apuca de treaba. Daca nu iese bine, e vina mea k eu am ales. Dar bineinteles ca niciodata nu spun ca nu iti sta bine. Din contra!

Mai din cate am vazut eu Dana de la Antonella intreaba cum e rochia si in functie de asta iti face coafura...adica daca rochia este incarcata iti face ceva simplu si invers, adica pe mine asa m-a intrebat

Diana2000
11.05.2009, 17:19:14
Cu Dana poti discuta in detaliu despre coafura pe care o vrei ... sau te poate sfatui ce te-ar prinde, ideea e ca ea tine cont si de ce vrei tu si in acelasi timp iti da si sugestii noi. Si pe mine m-a intrebat cum am rochia (de nasa) si a contat f mult.

lumy_b
18.05.2009, 11:56:44
Buna! Sunt Din Rm Sarat , Dar Coaforul Alinei Nu E Vis A Vis De Biblioteca. A Fost Candva Un Coafor Acolo Dar Era A Lui Sorin Simica Fiul Vestitului Fotograf Simica. Coaforul Alinei E Putin Mai Sus Spre Soseaua Nationala. E Un En Gros Undeva Pe Scari Si Faci Stanga Pe Langa El. Primul Coafor Care Il Gasesti Nu Este Al Alinei Ci Al Doilea. Eu Numai Acolo Ma Coafez Si Ma Tund. Are Si Solar. E Foarte Frumos Si Te Simti Ca In Familie. Sunt Toate Fetele Foarte Prietenoase. Daca Vrei Un Nr De Tel Pt A-ti Face Programare Te Pot Ajuta.

delia17
18.05.2009, 12:57:14
Ma poate ajuta si pe mine cineva cu niste date de contact ale adeste faimoase Dana, la ce salon lucreaza si unde este salonul. PLSSSSSSSS

Alynuta87
19.05.2009, 11:12:45
Ma poate ajuta si pe mine cineva cu niste date de contact ale adeste faimoase Dana, la ce salon lucreaza si unde este salonul. PLSSSSSSSS

:)) Eu te ajut. Si eu vreau sa merg la faimoasa Dana:)) Mi-am facut programare pt proba, joi. Salonul este in Dorobanti. Stii unde e supermaketul ala mare din Dorobanti? Salonul este in blocul de langa supermarket la parter. Nu stiu daca m-am facut inteleasa:-"

geo_georgy
19.05.2009, 16:20:42
Un alt salon bun ar mai fi in Brosteni, se numeste IRIS, iar fata de acolo tunde si coafeaza foarte bine. Daca ai un model sa i-l arati, te face exact ca pe modelul respectiv. Si despre Triana am auzit lucruri bune, insa nu am incercat sa merg acolo niciodata, sunt fidela IRIS. Asta in ce priveste coafura.

Alynuta87
19.05.2009, 18:29:09
Un alt salon bun ar mai fi in Brosteni, se numeste IRIS, iar fata de acolo tunde si coafeaza foarte bine. Daca ai un model sa i-l arati, te face exact ca pe modelul respectiv. Si despre Triana am auzit lucruri bune, insa nu am incercat sa merg acolo niciodata, sunt fidela IRIS. Asta in ce priveste coafura.

salonul IRIS e langa blocul meu. Chiar te poate face ca in poza? ar fi super ok

geo_georgy
20.05.2009, 12:29:16
Eu de fiecare data cand am fost acolo, am fost cu o revista si m-a facut exact ca in poza pe care i-am aratat-o.
Mie imi place cum lucreaza, mai ales ca te intreaba la fiecare miscare daca vrei asa, daca-ti place.

Diana2000
20.05.2009, 15:17:24
Initial si eu am vrut sa merg la tipa de acolo sa ma coafeze, atunci era o tipa care era specializata pe coafuri asa mai deosebite (pt nuntii, petreceri...)... parca asa mi-au zis tipele de acolo, dar in perioada aia ea era in concediu si am renuntat. Acum nu mai stiu cine si cum coafeaza la Iris. Bafta!

Alynuta87
20.05.2009, 16:00:08
eu maine ma duc la Dana la Antonella..sa vad ce iese. nu m-am hotarat ce si cum vreau, dar poate visez ceva la noapte:)) daca nu iese ok, cred ca incerc si la Iris.

geo_georgy
20.05.2009, 16:50:23
eu maine ma duc la Dana la Antonella..sa vad ce iese. nu m-am hotarat ce si cum vreau, dar poate visez ceva la noapte:)) daca nu iese ok, cred ca incerc si la Iris.
Pe tipa de la Iris o cheama Vali, e tinerica, bruneta si are parul lung. Eu cand merg acolo numai pe mana ei imi las capul. Oricum celelalte fete nu cred ca se baga la tuns si coafat.

Alynuta87
20.05.2009, 17:45:29
Pe tipa de la Iris o cheama Vali, e tinerica, bruneta si are parul lung. Eu cand merg acolo numai pe mana ei imi las capul. Oricum celelalte fete nu cred ca se baga la tuns si coafat.

e bine de stiut;)

alina_i_2006
21.05.2009, 09:41:51
e bine de stiut;)
La ce ora te duci la Dana?Sa nu uiti ce te-am rugat,te rog!:*

escmed
04.06.2009, 13:50:13
Alynuta 87, cum a fost la proba la Dana. Ai reusit sa te decizi pentru o coafura? Ti-a placut cum lucreaza?
Eu nu sunt din Buzau si m-am programat abia pentru sfarsitul lunii iunie si nunta e in 18 iulie. Din cate am citit pe internet lucreaza bine, eu voi fi pe mana ei , deoarece nu stiu daca mai pot schimba coafeza in 2 saptamani.
Va pup

Alynuta87
12.06.2009, 21:25:35
Alynuta 87, cum a fost la proba la Dana. Ai reusit sa te decizi pentru o coafura? Ti-a placut cum lucreaza?
Eu nu sunt din Buzau si m-am programat abia pentru sfarsitul lunii iunie si nunta e in 18 iulie. Din cate am citit pe internet lucreaza bine, eu voi fi pe mana ei , deoarece nu stiu daca mai pot schimba coafeza in 2 saptamani.
Va pup

Imi cer scz k raspund atat de tarziu, dar acum am vazut ce m-ai intrebat. eu am fost la Dana, i-am spus in mare ceea ce vreau, si mi-a dat si ea cateva sfaturi, si apoi mi-a explicat asa in mare ceea ce vrea sa faca, dar nu mi-a facut de fapt nici o coafura. mi-a aratat cateva "elemente" daca pot spune asa. sunt putin dezamagita ca nu mi-a facut o coafura de la cap la coada, sa vad si eu ce iese in final. eu duminik ma duc la o proba la un alt salon, sa vad ce iese acolo. daca imi place raman acolo, daca nu ma duc la Dana.
pffff.....ce mult am mai scris:D

andreea_dt
12.06.2009, 22:51:13
Imi cer scz k raspund atat de tarziu, dar acum am vazut ce m-ai intrebat. eu am fost la Dana, i-am spus in mare ceea ce vreau, si mi-a dat si ea cateva sfaturi, si apoi mi-a explicat asa in mare ceea ce vrea sa faca, dar nu mi-a facut de fapt nici o coafura. mi-a aratat cateva "elemente" daca pot spune asa. sunt putin dezamagita ca nu mi-a facut o coafura de la cap la coada, sa vad si eu ce iese in final. eu duminik ma duc la o proba la un alt salon, sa vad ce iese acolo. daca imi place raman acolo, daca nu ma duc la Dana.

pot intreba la care salon de tuci? :D

Alynuta87
13.06.2009, 09:52:54
pot intreba la care salon de tuci? :D

Da:) La Beatrice Look(parca asa se chema:P) e pe str. Cuza Voda, intre cofetaria Ioana si Optimed. Vreau sa scap odata si de problema asta, ca incepe sa-mi dea batai de cap. Nu mi-as fi inchipuit ca e asa dificil[-(

andreea_dt
13.06.2009, 11:07:01
Da:) La Beatrice Look(parca asa se chema:P) e pe str. Cuza Voda, intre cofetaria Ioana si Optimed. Vreau sa scap odata si de problema asta, ca incepe sa-mi dea batai de cap. Nu mi-as fi inchipuit ca e asa dificil[-(

asteptam poze :) pana la urma te-ai hotarat la coafura? sau inca mai am timp sa imprivizezi :P cred ca oriunde ai face coafura o sa fie frumoasa, numai sa reziste pana dimineatza, asta cred ca e cea mai mare problema... iti iei la tine fixativ de rezerva? :))

adriana23
13.06.2009, 11:35:49
neatza fetele ...eu tocmai am visat ca fusesem la o proba de coafura :-" ;)) cu toate ca mai am pana atunci ..o sa fac una tocmai pe 16 august pt o nunta #-o

Roxana_Tanase
13.06.2009, 12:01:23
Buna fetele.

Eu nu sunt din Buzau dar sotul meu este si o sa plecam cu nunta de acolo spre Bucuresti asa ca va trebui sa ma fac la par in Buzau. Nu am facut programare nicaieri desi nunta este peste 5 saptamani. :( I know, foarte rau din partea mea. Nu am fost decat la Cosmin in Buzau anul trecut si mi-a placut tunsoarea pe care mi-a facut-o. Stie cineva cum dau de el iar. Puteti sa imi trimiteti si mie un nr al lui de telefon pe privat? Sau imi recomandati alta coafeza? problema e ca nu sunt in tara si nu ma pot duce sa imi fac nimic de proba, o s imi fac direct si gata. Va rog, ajutati-ma cu un nr de contact sau email.

Multumesc mult.

:)

Alynuta87
13.06.2009, 12:53:30
asteptam poze :) pana la urma te-ai hotarat la coafura? sau inca mai am timp sa imprivizezi :P cred ca oriunde ai face coafura o sa fie frumoasa, numai sa reziste pana dimineatza, asta cred ca e cea mai mare problema... iti iei la tine fixativ de rezerva? :))

Nu stiu ce sa-mi fac la par. Ba il vreau desprins, ba prins. dar cred ca il voi prinde. e cald afara, si parca e mai ok asa. dar nush cum il voi prinde. vreau ceva mai lejer, cu niste suvite lasate ...Fac poze maine

alina_i_2006
13.06.2009, 21:55:08
Buna fetele.

Eu nu sunt din Buzau dar sotul meu este si o sa plecam cu nunta de acolo spre Bucuresti asa ca va trebui sa ma fac la par in Buzau. Nu am facut programare nicaieri desi nunta este peste 5 saptamani. :( I know, foarte rau din partea mea. Nu am fost decat la Cosmin in Buzau anul trecut si mi-a placut tunsoarea pe care mi-a facut-o. Stie cineva cum dau de el iar. Puteti sa imi trimiteti si mie un nr al lui de telefon pe privat? Sau imi recomandati alta coafeza? problema e ca nu sunt in tara si nu ma pot duce sa imi fac nimic de proba, o s imi fac direct si gata. Va rog, ajutati-ma cu un nr de contact sau email.

Multumesc mult.

:)

Cosmin si-a mutat salonul undeva pe langa liceul Hasdeu,asa stiam,adica ultima data acolo era.(cum te uiti spre intrarea liceului pe partea stanga e.)>:D<

andreea_dt
14.06.2009, 02:13:09
Nu stiu ce sa-mi fac la par. Ba il vreau desprins, ba prins. dar cred ca il voi prinde. e cald afara, si parca e mai ok asa. dar nush cum il voi prinde. vreau ceva mai lejer, cu niste suvite lasate ...Fac poze maine

eu in martie am fost la un eveniment si am avut parul desfacut si am murit de cald si nu am dansat foarte mult.... acum e si mai cald si tu o sa dansezi toata noaptea :Y :gen_08: deci cred ca e mai bine cu parul prins :)>- si sa nu iti uiti evantaiul, o sa ai nevoie de el :*

Alynuta87
14.06.2009, 14:53:13
eu in martie am fost la un eveniment si am avut parul desfacut si am murit de cald si nu am dansat foarte mult.... acum e si mai cald si tu o sa dansezi toata noaptea :Y :gen_08: deci cred ca e mai bine cu parul prins :)>- si sa nu iti uiti evantaiul, o sa ai nevoie de el :*

ai perfecta dreptate. prins va ramane!

Diana2000
15.06.2009, 10:37:47
ai perfecta dreptate. prins va ramane!
Si eu tot pentru prins "votez". Ai trasaturi f finute, ten curat, sprancene frumoase, ochii f draguti, ... deci f multe calitati ca sa iti prinzi parul. ;-)

escmed
22.06.2009, 16:52:28

Multumesc pentru raspuns,
pana la urma si eu sunt programata la Dana, saptamana viitoare. O sa vad ce idei imi va da pentru o coafura perfecta. Mi-am facut o idee cam ce as dori si astept sa vad daca poate sa si realizeze ceea ce vreau.
Parerea mea e ca un par prins intr-un coc frumos e mult mai comod pentru nunta, daca vrei sa dansezi toata seara, mai ales in toiul verii.

nico_pisix
24.06.2009, 17:01:25
Buna! Sunt Din Rm Sarat , Dar Coaforul Alinei Nu E Vis A Vis De Biblioteca. A Fost Candva Un Coafor Acolo Dar Era A Lui Sorin Simica Fiul Vestitului Fotograf Simica. Coaforul Alinei E Putin Mai Sus Spre Soseaua Nationala. E Un En Gros Undeva Pe Scari Si Faci Stanga Pe Langa El. Primul Coafor Care Il Gasesti Nu Este Al Alinei Ci Al Doilea. Eu Numai Acolo Ma Coafez Si Ma Tund. Are Si Solar. E Foarte Frumos Si Te Simti Ca In Familie. Sunt Toate Fetele Foarte Prietenoase. Daca Vrei Un Nr De Tel Pt A-ti Face Programare Te Pot Ajuta.

Da-mi si mie te rog numarul de telefon de la coaforul Alinei. Si daca poti sa imi spui si cum se numeste, ti-as fi foarte recunoascatoare. Multumesc.

Alynuta87
25.06.2009, 11:13:28
Multumesc pentru raspuns,
pana la urma si eu sunt programata la Dana, saptamana viitoare. O sa vad ce idei imi va da pentru o coafura perfecta. Mi-am facut o idee cam ce as dori si astept sa vad daca poate sa si realizeze ceea ce vreau.
Parerea mea e ca un par prins intr-un coc frumos e mult mai comod pentru nunta, daca vrei sa dansezi toata seara, mai ales in toiul verii.

Ai facut poze???

dayanne22
25.06.2009, 11:33:20
roxy 84 te rog din toata inima sa-mi dai si mie nr. doamnei dobrescu. am auzit ca este f buna .te pup

florence
26.06.2009, 22:49:14
Eu cand am cununat in septembrie anul trecut mi-am coafat parul la Triana si am fost f multumita.Buclele au stat perfect toata noaptea

escmed
01.07.2009, 12:57:54
Ai facut poze???

Salut
Nu am facut poze, ci am dus eu o poza cum doresc sa am coafura si chiar mi-a placut cum a iesit, deci raman la Dana de la Antoanella.
Pupici

tesulina
06.07.2009, 13:58:43
Buna fetelor,

Am si eu o intrebare, poate ma ajutati. Eu locuiesc in Bucuresti insa voi avea nunta in Buzau in toamna asta, si nu stiu nici un salon in Buzau... imi puteti recomanda un salon super ok pentru coafor si machiaj? Sau poate o persoana care vine acasa si se pricepe super bine... oricum am sa merg la proba inainte...

Multu

leyla22
10.08.2009, 15:43:04
Va rog sa-mi dati si mie nr de telefon de la salonul Triana. Nu sunt din Buzau si mi-ar fi greu sa vin pana acolo doar ca sa aflu cateva informatii de la acest salon.
Multumesc

leyla22
10.08.2009, 16:00:47
Multumesc mult

leyla22
10.08.2009, 16:03:08
As vrea sa mai stiu daca cosmeticiana de la salonul Triana machiaza bine
si daca Triana face proba inainte de nunta.

comanelena
11.08.2009, 19:55:31
buna,unde ai facut tortul e superb si cat te-a costat?

leyla22
11.08.2009, 23:02:58
Fetelor va rog sa ma ajutati si pe mine, nu stiu unde sa ma coafez ,machez . Am vrut sa ma fac la triana dar nu poate in duminica in care voi avea nunta.
Am sunat si la Luana si ea nu lucreaza duminica, nu stiu ce sa fac.Unde sa ma duc. Am avut numai ghinion cu coaforul unde ma duc sa ma fac nu se poate.
Va rog sa-mi spuneti un salon bun.Am auzit de Dana de langa Hasdeu ce ziceti de ea?

alina_i_2006
12.08.2009, 09:27:29
Fetelor va rog sa ma ajutati si pe mine, nu stiu unde sa ma coafez ,machez . Am vrut sa ma fac la triana dar nu poate in duminica in care voi avea nunta.
Am sunat si la Luana si ea nu lucreaza duminica, nu stiu ce sa fac.Unde sa ma duc. Am avut numai ghinion cu coaforul unde ma duc sa ma fac nu se poate.
Va rog sa-mi spuneti un salon bun.Am auzit de Dana de langa Hasdeu ce ziceti de ea?

Din cate stiu Dana nu mai lucreaza langa Hasdeu,daca este vorba de aceeasi Dana.Salonul e in Dorobanti si se numeste Antoanella Look.In Buzau mai sunt saloane bune cum ar fi:Italian Style,Beatrice Look,Elixir,Vogue,etc.Langa Luana la Bijoux Nails nu ai incercat ca stiam ca au facut fetele de acolo si coafor.>:D<

leyla22
14.08.2009, 00:37:49
Se pare ca nu prea am noroc deoarece eu o sa am nunta duminica iar saloanele nu prea sunt deschise. Singurul care este deschis este Antoanella Look si o sa ma duc in curand la o proba sper sa fie bine. Va rog sa-mi spuneti daca la acest salon pun si unghii false,fac si machiaj ,daca da sa-mi ziceti daca e ok sa fac totul la acest salon.

leyla22
14.08.2009, 00:40:58
Multumesc alina_i_2006 , mi-ai fost de ajutor.

alina_i_2006
14.08.2009, 14:23:23
Se pare ca nu prea am noroc deoarece eu o sa am nunta duminica iar saloanele nu prea sunt deschise. Singurul care este deschis este Antoanella Look si o sa ma duc in curand la o proba sper sa fie bine. Va rog sa-mi spuneti daca la acest salon pun si unghii false,fac si machiaj ,daca da sa-mi ziceti daca e ok sa fac totul la acest salon.

De unghii false stiu sigur ca pun si cred ca au si o fata care machiaza.Cu placere!>:D<

leyla22
21.09.2009, 01:05:32
Gata, nunta mea a trecut cu bine si as vrea sa va dau cateva sfaturi.
Am fost sa-mi fac manichiura la salonul Estelle din Bz si am fost foarte dezamagita de ce mi-a facut tipa de acolo. Nu cred ca stia sa puna unghii cu gel si mi-a iesit o manichiura urata. Deci sa nu va puneti extensii de unghii la acest salon.
M-am coafat la salonul Chic din Focsani, tipa care s-a ocupat de mine se numeste Adina (este cea mai buna de acolo). Mi-a facut un coc de mireasa superb, am avut trandafiri naturali in par si nu s-au ofilit deloc. Am fost foarte ff multumita.
Machiajul mi l-am facut la o cosmetica din Rm Sarat ,Carmen o cheama pe tipa care machiaza si este foarte buna.
Buchetele, lumanarile si trandafirii de pus in par le-am comandat la floraria de la Casa de Casatorii din Bz ,la doamna Diaconu si a fost ok.
Am alergat putin dar a meritat efortul.
Sper ca am fost de ajutor.

amaanca
23.10.2009, 14:15:14
Buna Fetelor
Si Eu Tot La Doamna Dobrescu M Am Coafat,si Am O Parere Extraordinar De Buna.la Machiaj Am Apelat La Altcineva Si Iarasi Totul A Iesit Perfect.am Avut Un Machiaj Care A Rezistat Fenomenal Pana Dimineata,un Machiaj Nu Cu Roz Sau Mai Stiu Eu Ce....pal ,discret.am Fost Machiata Sa Fiu Muuult Mai Frumoasa,c Un Ten Impecabil.

sweet_i
16.11.2009, 17:43:05
Buna fetelor am si eu nunta la anul, eu nu sunt din buzau viitor sot este si nu prea stiu la ce salon sa ma duc pentru nunta.Am fost si eu la Dana de la Antonella la vopsit da m-a facut naspa rau in cap,am fost la unu Cosmin m-a tuns frumos da mi se pare cam scump,la Iris am asteptat dupa alea de acolo 40 de minute pana m-au facut avand si programare urat,am fost la salonul dupa bulevard Bijoux si chiar mi-a placut mult,fetele de acolo m-au tuns si m-au aranjat super frumos si nu m-ai zic ca s-au purat fffoarte frumos cu mine fara fite si alte chestii ,aici vreau sa ma duc si la unghii. ma gandeam sa ma duc tot la ele la proba la nunta ca in alta parte nu mai stiu pe aici s-a facut cineva la ele de nunta?

alina_i_2006
17.11.2009, 17:07:19
Buna fetelor am si eu nunta la anul, eu nu sunt din buzau viitor sot este si nu prea stiu la ce salon sa ma duc pentru nunta.Am fost si eu la Dana de la Antonella la vopsit da m-a facut naspa rau in cap,am fost la unu Cosmin m-a tuns frumos da mi se pare cam scump,la Iris am asteptat dupa alea de acolo 40 de minute pana m-au facut avand si programare urat,am fost la salonul dupa bulevard Bijoux si chiar mi-a placut mult,fetele de acolo m-au tuns si m-au aranjat super frumos si nu m-ai zic ca s-au purat fffoarte frumos cu mine fara fite si alte chestii ,aici vreau sa ma duc si la unghii. ma gandeam sa ma duc tot la ele la proba la nunta ca in alta parte nu mai stiu pe aici s-a facut cineva la ele de nunta?

Eu nu m-am facut la ele(vorbesc despre fetele de la Bijoux) la nunta mea dar le cunosc si stiu ca sunt foarte dragute.Am lucrat si eu acolo pentru putin timp dar m-am inteles foarte bine cu ele.Eu nu m-am coafat la ele pentru ca am gasit pe cineva care a fost de acord sa vina acasa sa ma coafeze ca sa nu ma mai deplasez eu si am fost foarte multumita si de fata care m-a coafat si de cea care m-a machiat.

iulia_ana
30.11.2009, 09:52:43
leyla arata mi si mie cateva poze cum ai fost machiata si eu am nunta la anu in Ramnicu-Sarat si imi trebuie o cosmeticiana si nu cunosc...sunt tare curioasa cum te-a machiat Carmen.

gianina87
07.01.2010, 11:34:02

Eu sunt noua pe acest sit dar doresc sa va recomand un salon din Maracineni. M-am tuns de multe ori acolo si m-am coafat pentru diferite ocazii. Pe coafeza o cheama Laura si lucreaza de multi ani, a fost candva la Venus si apoi a avut numai saloane particulare. Are si un sit http://beautysalon.****** unde vedeti tarifele. La nunta mea acolo voi merge sigur. S-a mutat de cativa ani in Maracineni si a facut acolo un salon. Nu o sa fiti dezamagite de ce iese din mana ei! Va pup!

kadissa
07.01.2010, 16:21:25
Buna, fetele!
Sunt convinsa ca stiti pe cineva in Buzau care la machiaj foloseste produse profesioniste (ex. MAC, Bobby Brown, Make up forever etc). Va rog, recomandati-mi si mie pe cineva priceput, nu mai am foarte mult pana la nunta si cum nu mai locuiesc in Buzau, nu ma pot interesa.
Multumesc frumos si va astept cu noutati!

kadissa
23.01.2010, 09:58:44
Nu e nimeni care imi poate da un sfat referitor la un salon bun de machiaj in buzau?

adriana23
24.01.2010, 17:07:01
Nu e nimeni care imi poate da un sfat referitor la un salon bun de machiaj in buzau?

Dana de la Madamme Salon m a machiat pe mine si mi a placut ! Cu siguranta o sa mai merg la ea ! >:D<

andreea_dt
24.01.2010, 18:24:51
Dana de la Madamme Salon m a machiat pe mine si mi a placut ! Cu siguranta o sa mai merg la ea ! >:D<
si de coafat?

kadissa
24.01.2010, 19:25:29

Multumesc mult pentru informatii! Imi poti spune te rog si adresa acestui salon?

Astept sugestii si de la celelalte miresici, cred ca mai sunt ceva saloane de machiaj prin buzau, nu?

kadissa
26.01.2010, 21:34:10
Multumesc mult, o sa ma interesez cand ajung in buzau!

adriana23
27.01.2010, 09:33:36
Multumesc mult pentru informatii! Imi poti spune te rog si adresa acestui salon?

Astept sugestii si de la celelalte miresici, cred ca mai sunt ceva saloane de machiaj prin buzau, nu?

A doua straduta la stanga dupa ce treci de CEC-ul de langa Piata Dorobanti...nu sunt foarte priceputa la explicatii cu orientarea in spatiu ;));)):-B

andreea_dt
27.01.2010, 12:17:30
A doua straduta la stanga dupa ce treci de CEC-ul de langa Piata Dorobanti...nu sunt foarte priceputa la explicatii cu orientarea in spatiu ;));)):-B
adevarul ca e mai greu de explicat unde e fiind pe stradute :)
de coafat aici stii ceva?

adriana23
27.01.2010, 12:29:56
adevarul ca e mai greu de explicat unde e fiind pe stradute :)
de coafat aici stii ceva?

Pai tot acolo m am si coafat :D intai la machiat si apoi coafat...mi au placut atat de mult momentele alea ...am intrat super stresata si cand au inceput fetele treaba si m au luat cu vorba aveam senzatia ca nici nu urmeaza nunta mea ...atat de relaxata am fost ...nu mai aveam nici o treaba eu ...:)):)):))

andreea_dt
27.01.2010, 13:04:21
Pai tot acolo m am si coafat :D intai la machiat si apoi coafat...mi au placut atat de mult momentele alea ...am intrat super stresata si cand au inceput fetele treaba si m au luat cu vorba aveam senzatia ca nici nu urmeaza nunta mea ...atat de relaxata am fost ...nu mai aveam nici o treaba eu ...:)):)):))
car te-a costat toata treaba? din cate tin minte parca tu nu ai facut proba.... si pe mine sa tenetaza sa merg acolo, e foarte aproape de puiu :) dar asta nu are nici o importanta ca oricum el nu o sa ma vada atunci :))

adriana23
27.01.2010, 13:26:46
car te-a costat toata treaba? din cate tin minte parca tu nu ai facut proba.... si pe mine sa tenetaza sa merg acolo, e foarte aproape de puiu :) dar asta nu are nici o importanta ca oricum el nu o sa ma vada atunci :))

am fost si la proba in ziua cand am depus actele la civila :D ...coafat 150 ron si machiat 60 ron. Nu a fost scump, iar despre machiaj nu am decat cuvinte de lauda...nu am simtit deloc machiajul pe fata, desi aveam cateva straturi ca a trebuit sa mi acopere cearcanele acumulate :)) foloseste produse profesionale ...rujul nu prea mi a tinut , dar la mine asta nu prea tine de obicei :-"

andreea_dt
27.01.2010, 13:29:50
am fost si la proba in ziua cand am depus actele la civila :D ...coafat 150 ron si machiat 60 ron. Nu a fost scump, iar despre machiaj nu am decat cuvinte de lauda...nu am simtit deloc machiajul pe fata, desi aveam cateva straturi ca a trebuit sa mi acopere cearcanele acumulate :)) foloseste produse profesionale ...rujul nu prea mi a tinut , dar la mine asta nu prea tine de obicei :-"
multumesc :* pentru o programare in general cam cu cat timp inainte e indicat sa suni? ai si un nr de tel?

adriana23
27.01.2010, 13:34:26
multumesc :* pentru o programare in general cam cu cat timp inainte e indicat sa suni? ai si un nr de tel?

ti am trimis pm :*

andreea_dt
27.01.2010, 13:36:28
ti am trimis pm :*
multumesc mult Adriana :* mi-ai fost de mare folos

adriana23
27.01.2010, 13:37:22
multumesc mult Adriana :* mi-ai fost de mare folos

cu mare placere ! :*

andreea_dt
27.01.2010, 13:52:03
cu mare placere ! :*
pe 3 iulie trebuie sa merg la 2 nunti :) si atunci vreau sa fac o proba

andreea_dt
28.01.2010, 09:40:01
Ma scuzati ca ma bag in seama.. dar cand aud de sume de genul 150-200 lei pt un coafat de mireasa, mi se pare deplasat. O prietena de-a mea care s-a coafat la Salon Diva a platit 80 lei pt un coafat de mireasa si 25 lei pt un machiaj si a fost foarte multumita.

stiu ca e mult... eu insa am o alta problema :) de ce mereu coafura de mireasa e mai scumpa decat orice alta coafura fiind vorba exact de aceeasi coafura?.... mi-aduc aminte ca am fost acum cativa ani la un coafor eu, mireasa (cumnata mea) si nasa.... mie si miresei ne-a facut coc aproximativ la fel, iar nasa avea parul scurt si i l-a tapat putin, putin sclipici, putin fixatix si gata.... coafura nasei a costat cat a miresei iar a mea a fost mult mai ieftina... pe mine asta ma contrariat rau pe vremea aceea si inca si acum...

anelle_512
28.01.2010, 11:37:42
Intrebarea asta cred ca ne-o punem toate, de ce un coafat de mireasa costa asa mult, nici eu nu am gasit raspunsul, nu ne ramane decat sa ne conformam cu preturile de pe piata. >:D<

raspunsul este urmatorul: stie fff bine ca iti doresti sa arati superb in ziua nuntii si ca ai da o poala de bani numai sa fie cum vrei u....iar de multe ori numai "superb" nu-ti iese...bine poate coafura este ok..dar nu cum ti-ai dorit'o u!
Eu consider ca atunci cand te duci la salon sa intrebi cat te costa pt coafura X din poza Y, daca iese coafura aproximativ...nu trebuie sa te apuci imediat sa mentionezi ca esti mireasa...abia dupa ce iti spune pretul intrebi si pt o coafura de mireasa in aceleeasi conditii...si sigur nu ar tinde sa umfle pretul atat de mult ..deoarece un client in plus...un ban bun venit
iar pt mireasa care nu vrea neaparat sa-si puna voalul de la coafor ...nici sa nu mentioneze ca este mireasa...si sigur onorariul o sa fie cu 50% mai putin......BINENTELES, TOT CU EXIGENTELE DE RIGOARE!
Intotdeauna trebuie sa-ti impui punctul de vedere si cum vezi ca face o miscare gresita in parul tau sa o atentioneze ca nu vrei asa...sa vada ca esti ff stricta cu rezultatul pe care-l astepti...bine nu sa apuci sa te certi cu lumea..sa enerveze si sa te lase balta...la modul politicos:D

cami_d
30.01.2010, 10:02:48
stiu ca e mult... eu insa am o alta problema :) de ce mereu coafura de mireasa e mai scumpa decat orice alta coafura fiind vorba exact de aceeasi coafura?.... mi-aduc aminte ca am fost acum cativa ani la un coafor eu, mireasa (cumnata mea) si nasa.... mie si miresei ne-a facut coc aproximativ la fel, iar nasa avea parul scurt si i l-a tapat putin, putin sclipici, putin fixatix si gata.... coafura nasei a costat cat a miresei iar a mea a fost mult mai ieftina... pe mine asta ma contrariat rau pe vremea aceea si inca si acum...

Cred ca se porneste de la ideea ca o data esti mireasa si esti dispusa sa platesti........eu de exemplu cu toate ca am parul cret si nu a fost nevoie de indreptat, tapat sau mai stiu eu ce, pentru ca m-am dus cu parul 'coafat' de acasa si acolo mi l-a prins, mi-a pus accesorile si a fixat normal coafura, am platit acelasi pret pe care l-au platit si alte mirese la care ''s-a lucrat'' mai mult, dar asta e, eu nu m-am gandit prea mult la asta pentru ca stiam ca asa se practica, ideea este sa fii multumita de ce iti iese, ca oricum in momentul in care platesti esti asa de emotionata si cu gandul in o mie de locuri incat nu mai conteaza:)) daca dai 100-150 sau 200!
Eu am dat 150 de lei pentru coafat, dar cand am fost sa-mi faca proba nu mi-a luat nimic, asa ca se compenseaza=)) !

Pentru machiaj am dat 60 de lei, mi-am facut vreo doua probe inanite ca sa vad ce iese si cum machiaza tipa si a iesit ok, mentionez ca am dus eu anumite farduri pentru ca stiam ca rezista si nu trebuie sa imi fac griji ca s-a luat din 'vopsea'.

P.S. Pentru miresele care o sa-si puna manichiura cu gel, sa vedeti cand o sa va spuna ca pretul este intre 180- 200 de lei ce soc o sa fie!!! si eu l-am avut!!!

anelle_512
30.01.2010, 13:29:21
Cred ca se porneste de la ideea ca o data esti mireasa si esti dispusa sa platesti........eu de exemplu cu toate ca am parul cret si nu a fost nevoie de indreptat, tapat sau mai stiu eu ce, pentru ca m-am dus cu parul 'coafat' de acasa si acolo mi l-a prins, mi-a pus accesorile si a fixat normal coafura, am platit acelasi pret pe care l-au platit si alte mirese la care ''s-a lucrat'' mai mult, dar asta e, eu nu m-am gandit prea mult la asta pentru ca stiam ca asa se practica, ideea este sa fii multumita de ce iti iese, ca oricum in momentul in care platesti esti asa de emotionata si cu gandul in o mie de locuri incat nu mai conteaza:)) daca dai 100-150 sau 200!
Eu am dat 150 de lei pentru coafat, dar cand am fost sa-mi faca proba nu mi-a luat nimic, asa ca se compenseaza=)) !

Pentru machiaj am dat 60 de lei, mi-am facut vreo doua probe inanite ca sa vad ce iese si cum machiaza tipa si a iesit ok, mentionez ca am dus eu anumite farduri pentru ca stiam ca rezista si nu trebuie sa imi fac griji ca s-a luat din 'vopsea'.

P.S. Pentru miresele care o sa-si puna manichiura cu gel, sa vedeti cand o sa va spuna ca pretul este intre 180- 200 de lei ce soc o sa fie!!! si eu l-am avut!!!

da ai dreptate...la tine s-a compensat cu proba.......=D>

andreea_dt
30.01.2010, 17:46:13

tu unde te-ai coafat si te-ai machiat?

adriana23
30.01.2010, 18:05:53
tu unde te-ai coafat si te-ai machiat?

sunt aceleasi sume ca si la mine ;));))

kadissa
19.02.2010, 22:41:12

Pai si unde te-ai coafat si machiat pana la urma?

luizaanton
25.02.2010, 09:28:56
buna fetelor...
am intrat si eu putin pe la voi "prin oras" sa vad impresii despre saloane, restaurante, etc deoarece prietena mea cea mai buna se casatoreste in Buzau, dar ea nu e forumista...Citind pe aici am vazut ca pt coafat de mireasa va ia cam 150 lei, ceea ce e normal zic eu, iar pentru machiaj 60 lei???!!!:-?...pai si e facut cu produse profesionale, gen MAC, MakeUpForever,Malu Wilz sau cu produse de comert gen RubieRose?...mie mi se pare de necrezut pretul asta asa mic pt machiaj pt ca fata aia a facut un curs, a investit niste bani in prod alea profesionale (dk lucreaza cu ele) si care costa nu gluma...cum isi amortizeaza ea banii investiti, cursul facut, timpul alocat?!nu stiu ce sa zic...nu sunt de acord nici cu preturile exorbitante de 100-200-300 euro, cum se practik pe aici pe la Bucuresti, dar nici asa putin nu mi se pare o idee buna, dar L-)fiecare cu alegerea ei
Pe prietena mea o va machia o tipa care vine acasa, lucreaza numai cu prod profesionale, si-a facut o proba aici la Bucuresti si a fost super multumita, mai ales ca ea era interesata sa vina la Buzau, unde era nunta:-piar tipa asta, machioza, este de fel din Buzau asa ca nu o va costa nimic in plus, decat machiajul, care este 120 ron!La coafat ink nu a gasit nmc, dar ar vrea tot asa sa vina acasa, pt ca ea nefiind din oras ii va fi greu sa se plimbe de colo colo nestiind nici un loc si nici timp nu prea are sa stea sa caute...dar de aceea sunt eu:D si voi :D, sa o ajutam, asa ca fetelor, ce-mi recomandati pt coafat la domiciliu?

simonel84
25.02.2010, 16:24:28
buna
Gia Beauty este foarte bun ! Este pe Cuza Voda la subsol

smilley3107
25.02.2010, 19:35:13
buna fetelor...
am intrat si eu putin pe la voi "prin oras" sa vad impresii despre saloane, restaurante, etc deoarece prietena mea cea mai buna se casatoreste in Buzau, dar ea nu e forumista...Citind pe aici am vazut ca pt coafat de mireasa va ia cam 150 lei, ceea ce e normal zic eu, iar pentru machiaj 60 lei???!!!:-?...pai si e facut cu produse profesionale, gen MAC, MakeUpForever,Malu Wilz sau cu produse de comert gen RubieRose?...mie mi se pare de necrezut pretul asta asa mic pt machiaj pt ca fata aia a facut un curs, a investit niste bani in prod alea profesionale (dk lucreaza cu ele) si care costa nu gluma...cum isi amortizeaza ea banii investiti, cursul facut, timpul alocat?!nu stiu ce sa zic...nu sunt de acord nici cu preturile exorbitante de 100-200-300 euro, cum se practik pe aici pe la Bucuresti, dar nici asa putin nu mi se pare o idee buna, dar L-)fiecare cu alegerea ei
Pe prietena mea o va machia o tipa care vine acasa, lucreaza numai cu prod profesionale, si-a facut o proba aici la Bucuresti si a fost super multumita, mai ales ca ea era interesata sa vina la Buzau, unde era nunta:-piar tipa asta, machioza, este de fel din Buzau asa ca nu o va costa nimic in plus, decat machiajul, care este 120 ron!La coafat ink nu a gasit nmc, dar ar vrea tot asa sa vina acasa, pt ca ea nefiind din oras ii va fi greu sa se plimbe de colo colo nestiind nici un loc si nici timp nu prea are sa stea sa caute...dar de aceea sunt eu:D si voi :D, sa o ajutam, asa ca fetelor, ce-mi recomandati pt coafat la domiciliu?

imi poti da un pm cu numele si nr de telefon al fetei care vine sa o machieze pe prietena ta acasa?eventual si niste poze sau un site.....
multumesc anticipat

luizaanton
26.02.2010, 10:40:59
buna
Gia Beauty este foarte bun ! Este pe Cuza Voda la subsol
vin si acasa?:-\

alexxxa11
26.02.2010, 14:20:55
fetelor, am si eu mare nevoie de voi. pe 25 mai voi fi nasica in Buzau si as avea nevoie de machiaj si coafat in ziua respectiva. recomandati-mi si mie pe cineva eventual cu numar de telefon cu tot (pe PM) ca sunt in mare incurcatura si nu stiu cum sa fac altfel. nu mai e mult pana atunci si mi-e ca vor fi multe programari.
va rog mult daca stiti pe cineva bun ajutati-ma!!!

smilley3107
28.02.2010, 14:41:12
vin si acasa?:-\
Multumesc pentru datele de contact din pm.:*

luizaanton
01.03.2010, 23:18:50
Multumesc pentru datele de contact din pm.:*
cu multa placere...oricand!;-)>:D<

geworgi
01.03.2010, 23:55:18
Buna, fetele!
Sunt convinsa ca stiti pe cineva in Buzau care la machiaj foloseste produse profesioniste (ex. MAC, Bobby Brown, Make up forever etc). Va rog, recomandati-mi si mie pe cineva priceput, nu mai am foarte mult pana la nunta si cum nu mai locuiesc in Buzau, nu ma pot interesa.
Multumesc frumos si va astept cu noutati!

Buna-
Avem nunta in aceeasi zi, la aceeasi biserica :). La ce ora aveti voi?Spor la pregatiri!

Mentinand subiectul - si eu tot la capitolul coafura si machiaj sunt, si pentru ca nu petrec prea mult timp prin Buzau- nu am idee care ar fi persoanele cele mai recomandate- daca ma puteti ajuta cu informatii, ar fi minunat:)
Multumesc anticipat!

geworgi
02.03.2010, 20:30:04
Multumesc pentru mesaj Luiza!

luizaanton
02.03.2010, 22:00:31
Multumesc pentru mesaj Luiza!
cu placere...oricand!;;)

giselle23
03.03.2010, 10:20:43
am auzit de o fara Raluca, la salon Gia care macheaza frumos... nu am fost sa ma machez la ea, am fost la pensat si mi-a placut f mult..

Aylin10
03.03.2010, 17:46:45
am auzit de o fara Raluca, la salon Gia care macheaza frumos... nu am fost sa ma machez la ea, am fost la pensat si mi-a placut f mult..

Si eu am fost acolo sa-mi fac manichiura si am vazut o tipa foarte frumos machiata. Insa as vrea sa vad pe cineva care s-a machiat acolo :D

giselle23
04.03.2010, 09:20:50
Si eu am fost acolo sa-mi fac manichiura si am vazut o tipa foarte frumos machiata. Insa as vrea sa vad pe cineva care s-a machiat acolo :D
cred ca pe tipa care ai vazut-o era chiar Raluca(bruneta, cu breton,inalta), tipa care face machiaje. eu am vazut machiaje facute de ea si este f priceputa.eu la ea o sa merg pt machiajul nuntii si coafat la Alin , tot la Gia :)

luizaanton
04.03.2010, 10:16:58
cred ca pe tipa care ai vazut-o era chiar Raluca(bruneta, cu breton,inalta), tipa care face machiaje. eu am vazut machiaje facute de ea si este f priceputa.eu la ea o sa merg pt machiajul nuntii si coafat la Alin , tot la Gia :)
Alin stii cumva daca vine si la domiciliu?!:-?eu am mare incredere in baieti cand vine vorba de coafat si tuns...

Inna_
04.03.2010, 13:15:08

Parca asa era. Nu-mi amintesc foarte multe detalii, dar stiu ca bruneta era sigur. Cred ca astazi ma duc acolo sa vad daca imi pot face o programare. Dar am nevoie f f f dimineata :(

iulaida
08.03.2010, 00:12:54
Salutare! Va rog sa'mi recomandati si mie un salon cosmetica/coafor bun si serios in Buzau. Eu fac nunta acolo dar stau in constanta si habar nu am care cum sunt. Si mi'am dat seama ca trebuie sa fac programare cu mult inainte, sa nu ma trezesc pe ultima suta de metri ca nu are cine sa ma macheze si coafeze :-)

larryssa83
08.03.2010, 17:50:42
Salutare! Va rog sa'mi recomandati si mie un salon cosmetica/coafor bun si serios in Buzau. Eu fac nunta acolo dar stau in constanta si habar nu am care cum sunt. Si mi'am dat seama ca trebuie sa fac programare cu mult inainte, sa nu ma trezesc pe ultima suta de metri ca nu are cine sa ma macheze si coafeze :-)
Si eu caut un salon bun care sa fie deschis si duminica :)..sa vedem ce ne spun celelalte miresici

ur42ne
08.03.2010, 18:49:01
miresici, help, help plz!!!^:)^ un coafor???

kadissa
08.03.2010, 20:46:00
Buna-
Avem nunta in aceeasi zi, la aceeasi biserica :). La ce ora aveti voi?Spor la pregatiri!

Mentinand subiectul - si eu tot la capitolul coafura si machiaj sunt, si pentru ca nu petrec prea mult timp prin Buzau- nu am idee care ar fi persoanele cele mai recomandate- daca ma puteti ajuta cu informatii, ar fi minunat:)
Multumesc anticipat!

Scuze ca raspund asa tarziu, dar nu am mai avut timp sa intru pe forum.
Eu am cununia religioasa la 18.00, tu?
On topic, inca nu am gasit pe nimeni care sa ma coafeze si machieze si, cum nu stau in buzau, nu stiu cum am sa rezolv problema.
Tot ce am facut a fost sa iau niste carti de vizita si sa astept urmatoarea vizita in oras pentru a face o programare...dar sunt cam sceptica!
Sugestii?